kstars - en to sl translation catalogue (9345 entries)

en: Sky
sl: Nebo

en: Sky Daytime
sl: Nebo podnevi

en: Messier Object
sl: Messierjev objekt

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
sl: Objekt s povezavami

en: Star Name
sl: Ime zvezde

en: Deep Sky Object Name
sl: Ime objekta globokega neba

en: Planet Name
sl: Ime planeta

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
sl: Ime ozvezdja

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
sl: Črte ozvezdij

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
sl: Meje ozvezdij

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
sl: Poudarek meje ozvezdij

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
sl: Rimska cesta

en: Equator
sl: Ekvator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
sl: Ekliptika

en: Horizon
sl: Obzorje

en: Local Meridian
sl: Lokalni poldnevnik

en: Compass Labels
sl: Oznake kompasa

en: Equatorial Coordinate Grid
sl: Ekvatorialna koordinatna mreža

en: Horizontal Coordinate Grid
sl: Horizontalna koordinatna mreža

en: Info Box Text
sl: Besedilo okvirja s podatki

en: Info Box Selected
sl: Izbrani okvir s podatki

en: Info Box Background
sl: Ozadje okvirja s podatki

en: Target Indicator
sl: Ciljni kazalnik

en: User Labels
sl: Uporabniške oznake

en: Planet Trails
sl: Sledi planetov

en: Angular Distance Ruler
sl: Merilnik kotne razdalje

en: Observing List Label
sl: Oznaka opazovalnega seznama

en: Star-Hop Route
sl: Pot skakanja po zvezdah

en: Visible Satellites
sl: Vidni sateliti

en: Satellites
sl: Sateliti

en: Satellites Labels
sl: Oznake satelitov

en: Supernovae
sl: Supernove

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
sl: Asteroidi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerHorizon)
en: Artificial Horizon
sl: Navidezno obzorje

en: RA Guide Error
sl: Napaka vodila RA

en: DEC Guide Error
sl: Napaka vodila DEC

en: Solver FOV
sl: Reševalnik vidnega polja

en: Sensor FOV
sl: Vidno polje senzorja

en: HiPS Grid
sl: Mreža HiPS

en: Dome Slit
sl: Reža kupole

en: FITS Image Object Label
sl: Oznake objektov slik FITS

en: FITS Image Object Highlight Label
sl: Oznaka označevanja slikovnega objekta FITS

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
sl: Privzete barve

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
sl: Zvezdna karta

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
sl: Nočni pogled

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
sl: Ni bilo mogoče odpreti krajevne datoteke z barvnimi shemami.
    Sheme ni mogoče zapisati.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
sl: Ni bilo mogoče odpreti krajevne datoteke s kazalom barvnih shem.
    Sheme ni mogoče zapisati.

en: Data verification failed
sl: Verifikacija podatkov ni uspela

en: File verification failed
sl: Verifikacija datoteke ni uspela

en: Downloading
sl: Prejemanje

en: Downloading Data...
sl: Prejemanje podatkov …

en: Awaiting response from server...
sl: Čakajoč na odgovor s strežnika…

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
sl: Dvogledi 7×35

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
sl: Ena stopinja

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
sl: 30 m pri 1,3 cm

en: No FOV
sl: Brez vidnega polja

en: KStars Exported Sky Image
sl: Slika neba izvožena iz KStars

en: Error: Unable to save image: %1
sl: Napaka: ni bilo mogoče shraniti slike: %1

en: Saved image to %1
sl: Slika shranjena v %1

en: Could not upload image to remote location: %1
sl: Ni bilo mogoče poslati slike na oddaljeno mesto: %1

en: Could not export image: URL %1 invalid
sl: Ni bilo mogoče izvoziti slike. URL %1 je neveljaven

[ctx: @title:window]
en: KStars image viewer: %1
sl: Pregledovalnik slik za KStars: %1

en: Invert colors
sl: Obrni barve

en: Reverse colors of the image. This is useful to enhance contrast at times. This affects only the display and not the saving.
sl: Obrne barve slike. To je včasih uporabno za izboljšanje kontrasta. To vpliva le na prikaz in ne na shranjevanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
sl: Shrani

en: Save the image to disk
sl: Shrani sliko na disk

en: Remove temporary file %1 from disk?
sl: Odstranim začasno datoteko %1 iz diska?

en: Confirm Removal
sl: Potrditev odstranitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadB)
en: Download
sl: Prenesi

en: Please wait while image is being downloaded...
sl: Počakajte, da se slika prenese…

en: Image Viewer
sl: Pregledovalnik slik

en: Loading of the image %1 failed.
sl: Nalaganje slike %1 ni uspelo.

[ctx: @title:window]
en: Save Image
sl: Shrani sliko

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
sl: Datoteka z imenom "%1" že obstaja. Ali jo prepišem?

en: Overwrite File?
sl: Prepišem datoteko?

en: Saving of the image %1 failed.
sl: Shranjevanje slike %1 ni uspelo.

en: DSS Download
sl: Prejemanje DSS

en: Please wait while DSS image is being downloaded...
sl: Počakajte medtem ko se prenaša DSS…

[ctx: %2 is the value, % is the percent sign]
en: %1 (%2%)
sl: %1 (%2 %)

en: Auto close in ...
sl: Zamodejno zapiranje v …

en: Ok
sl: V redu

en: Question
sl: Vprašanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerYesR)
en: Yes
sl: Da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
sl: Ne

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Continue
sl: Nadaljuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
sl: Prekliči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
sl: Napaka

en: Sorry
sl: Oprostite

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, catalogInfo) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Info
sl: Podatki

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: N
sl: S

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNE
sl: SSV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NE
sl: SV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ENE
sl: VSV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: E
sl: V

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ESE
sl: VJV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SE
sl: JV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSE
sl: JJV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: S
sl: J

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSW
sl: JJZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SW
sl: JZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WSW
sl: ZJZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: W
sl: Z

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WNW
sl: ZSZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NW
sl: SZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNW
sl: SSZ

en: The selected Astrometry Index File Location:
     %1 
     does not exist.  Do you want to make the directory?
sl: Izbrana lokacija datoteke astrometričnega indeksa:
    %1
    ne obstaja. Ali želite ustvariti mapo?

en: Make Astrometry Index File Directory?
sl: Naredim mapo datoteke astrometričnega indeksa?

en: The Default Astrometry Index File Location was created.
sl: Privzeta datoteka astrometričnega indeksa je bila ustvarjena.

en: The Default Astrometry Index File Directory does not exist and was not able to be created.
sl: Privzeta datoteka astrometričnega indeksa ne obstaja in je ni bilo mogoče ustvariti.

en: Astrometry Configuration File Read Error.
sl: Napaka med branjem nastavitvene datoteke Astrometry.

en: Internal Astrometry Configuration File Write Error.
sl: Napaka med pisanjem v notranjo nastavitveno datoteko Astrometry.

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2/NEF to JPEG.
sl: Ni mogoče najti programov dcraw ali cjpeg. Namestite potrebna orodja za pretvorbo CR2/NEF v JPEG.

en: Cannot open %1: %2
sl: Ni mogoče odpreti %1: %2

en: Cannot unpack_thumb %1: %2
sl: Ni mogoče razširiti sličice %1: %2

en: Cannot write %s %1: %2
sl: Ni mogoče zapisati %s  %1: %2

en: unnamed
sl: neimenovano

[ctx: @title:window]
en: Startup Wizard
sl: Čarovnik za zagon

en: &Next >
sl: &Naprej >

en: < &Back
sl: < Nazaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHManualDone)
en: Done
sl: Narejeno

en: There was no default data directory found in the app bundle.
sl: V paketu aplikacij ni bilo najdenega privzete mape s podatki.

en: There was a problem creating the data directory ~/Library/Application Support/.
sl: Med ustvarjanjem mape s podatki ~/Library/Application Support/ je prišlo do napake.

en: File write error.
sl: Napaka pisanja na datoteko.

en: Data folder permissions error.
sl: Napaka dovoljenja mape s podatki.

[ctx: Set the sky-map view to zenith up]
en: Zenith Up
sl: Nadglavišče gor

[ctx: Set the sky-map view to zenith down]
en: Zenith Down
sl: Nadglavišče dol

[ctx: Set the sky-map view to north up]
en: North Up
sl: Sever gor

[ctx: Set the sky-map view to north down]
en: North Down
sl: Sever dol

[ctx: Set the sky-map view to match a Schmidt-Cassegrain telescope with erecting prism pointed upwards]
en: SCT with upward diagonal
sl: SCT z diagonalo navzgor

[ctx: Set the sky-map view to match the view through a typical Dobsonian telescope]
en: Typical Dobsonian
sl: Tipična Dobsonova

[ctx: default theme name]
en: Default
sl: Privzeto

en: Crop region will be scaled to [ %1 * %2 ]
sl: Območje obreza bo nastavljeno na [%1×%2]

[ctx: @title:window]
en: Edit Thumbnail Image
sl: Uredi sličico

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
sl: Območje obreza: [%1,%2  %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
sl: Urejevalnik sličic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
sl: Območje obreza: [0,0  200 x 200]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
sl: (območje obreza bo nastavljeno na 200x200)

en: Loading images...
sl: Nalaganje slik…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
sl: Rezultati iskanja:

en: Failed to load image at %1
sl: Ni mogoče naložiti slike v %1

en: Failed to load image
sl: Ni mogoče naložiti slike

en: Choose Thumbnail Image
sl: Izberite sličico

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
sl: Izbirnik sličic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
sl: Navedite mesto slike:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
sl: Trenutna sličica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
sl: Uredi sliko…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
sl: Odstavi sliko

[ctx: @title:window]
en: XPlanet Solar System Simulator: %1
sl: Simulator Osončja XPlanet: %1

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: proper
en: Sun
sl: Sonce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
sl: Merkur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
sl: Venera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
sl: Zemlja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
sl: Luna

en: Phobos
sl: Fobos

en: Ganymede
sl: Ganimed

en: Io
sl: Jo

en: Callisto
sl: Kalisto

en: Europa
sl: Evropa

en: Enceladus
sl: Enkelad

en: Tethys
sl: Tetija

en: Dione
sl: Diona

en: Rhea
sl: Rea

en: Iapetus
sl: Japet

en: Phoebe
sl: Fojba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
sl: Uran

en: Titania
sl: Titanija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
sl: Neptun

en: This allows you to select a new object/target for XPlanet to view
sl: To vam omogoča, da izberete nov predmet/cilj za XPlanet za ogled

en: from
sl: od

en: This allows you to select a viewing location
sl: To vam omogoča izbiro mesta oz. lege opazovanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGeographicUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3
en: Location:
sl: Lega:

en: XPlanet Latitude, Longitude, and object radius in %. This is only valid when viewing the object from the same object
sl: XPlanet širina, dolžina in premer objekta v %.  To je veljavno samo, kadar opazujemo objekt iz istega objekta

en: Reset XPlanet Location to the location specified in the XPlanet Options
sl: Ponovno nastavi lokacijo XPlaneta določeno v možnostih XPlaneta

en: Hover over target and freely rotate view with mouse in XPlanet Viewer
sl: Postojte s kazalcem nad ciljem in prosto vrtite pogled z miško v pregledovalniku XPlanet

en: Recenters the XPlanet image once it has been moved
sl: Ponovno osredini sliko XPlanet, ko je bila premaknjena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: FOV:
sl: VP:

en: Sets the FOV to the Specified value.   Note: has no effect if hovering over object.
sl: Vidno polje (VP) določi na določeno vrednost.  Opomba: nima nobenega učinka, če se s kazalcem nahajate nad predmetom.

en: Zoom to the current KStars FOV.   Note: has no effect if hovering over object.
sl: Povečajte trenutno vidno polje (VP) KStars.   Opomba: nima nobenega učinka, če se s kazalcem nahajate nad predmetom.

en: Zoom to a specific FOV. This has no effect when hovering over an object
sl: Povečajte na določeno vidno polje (VP). To nima nobenega učinka, če se s kazalcem nahajate nad predmetom

en: Optimum FOV for the target, FOV parameter not specified.  Note: has no effect if hovering over object.
sl: Optimalno vidno polje (VP) za cilj, parameter vidnega polja ni naveden.  Opomba: nima nobenega učinka, če se s kazalcem nahajate nad predmetom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rotationLabel)
en: Rotation:
sl: Vrtenje:

en: Set the view rotation to the desired angle
sl: Nastavi rotacijo na določen kot

en: Rotate the view 180 degrees
sl: Zasukaj pogled za 180 stopinj

en: Reset view rotation to 0
sl: Ponovno nastavi zasuk na 0

en: Bring up XPlanet Options
sl: Prikaži možnosti  XPlaneta

en: Allows you to set the XPlanet time to a different date/time from KStars
sl: Omogoča, da nastavite čas XPlanet na drug datum/čas iz KStars

en: Sets the XPlanet time to the current KStars time
sl: Določa čas XPlanet na trenutni čas KStars

en: Current XPlanet Time
sl: Trenutni čas XPlanet

en: This sets the time step from the current XPlanet time, good for viewing events
sl: To določa časovni korak od trenutnega časa XPlanet, ki je dober za ogled dogodkov

en: This sets the time step from the current XPlanet time
sl: To določa časovni korak od trenutnega časa XPlanet

en: years
sl: let

en: months
sl: mesecev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
sl: dni

en: hours
sl: ur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_1_2_7)
en: minutes
sl: minut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text)
en: seconds
sl: sekund

en: Lets you change the units for the timestep in the animation
sl: Omogoča, da spremenite enote za časovni korak v animaciji

en: Lets you run the animation
sl: Omogoča, da zaženete animacijo

en: Resets the animation to 0 timesteps from the current XPlanet Time
sl: Ponastavi animacijo na 0 časovnih korakov iz trenutnega časa XPlanet

en: Xplanet binary path is empty in config panel.
sl: Pot do programa xplanet je prazna v pultu nastavitev.

en: The configured Xplanet binary does not exist or is not executable.
sl: Prilagojena binarna datoteka xplanet ne obstaja ali ni izvršitvena.

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3
sl: Pogled XPlanet: %1 od %2 na %3

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3 at FOV: %4 deg
sl: Pogled XPlanet: %1 od %2 na %3 pri VP: %4 st

en: Loading of the image of object %1 failed.
sl: Nalaganje slike predmeta %1 ni uspelo.

en: XPlanet failed to generate the image for object %1 before the timeout expired.
sl: XPlanet ni uspel ustvariti slike za predmet %1 pred pretekom časa.

en: Error making FIFO file %1: %2.
sl: Napaka med ustvarjanjem datoteke FIFO %1: %2.

en: Choose a field-of-view
sl: Izberite vidno polje

en: FOV to render in XPlanet:
sl: Vidno polje (VP), ki ga želite upodobiti v XPlanetu:

en: Saving of the image to %1 failed.
sl: Shranjevanje slike %1 ni uspelo.

en: Catalog with that ID already exists.
sl: Katalog s to identifikacijo že obstaja.

en: Catalog could not be found.
sl: Kataloga ni bilo mogoče najti.

en: Catalog with id=%1 not found.
sl: Kataloga z id=%1 ni mogoče najti.

en: Catalog is immutable!
sl: Katalog je nespremenljiv!

en: The object is already in the catalog!
sl: Ta predmet je že v katalogu!

en: Could not insert object! %1
sl: Ni bilo mogoče staviti predmeta %1

en: Output file is not writable.
sl: Izhodna datoteka ni zapisljiva.

en: Could not attach output file.<br>%1
sl: Ni bilo mogoče dostopati do izhodne datoteke.<br>%1

en: Could not copy catalog to output file.<br>%1
sl: Ni mogoče kopirati kataloga v izhodno datoteko.<br>%1

en: Could not create catalog registry in output file.<br>%1
sl: V izhodni datoteki ni bilo mogoče ustvariti registra kataloga.<br>%1

en: Could not insert catalog into registry in output file.<br>%1
sl: Kataloga ni bilo mogoče vstaviti v register v izhodni datoteki.<br>%1

en: Could not insert set exported database version.<br>%1
sl: Ni bilo mogoče vstaviti nastavljene izvožene različice zbirke podatkov.<br>%1

en: Could not insert set exported database application id.<br>%1
sl: Ni bilo mogoče vstaviti nastavljenega ID-ja izvožene zbirke podatkov.<br>%1

en: Catalog file is not readable.
sl: Datoteka kataloga ni berljiva.

en: Could not attach input file.<br>%1
sl: Ni bilo mogoče pripeti vhodne datoteke.<br>%1

en: Invalid catalog file.
sl: Neveljavna datoteka kataloga.

en: Could not migrate old catalog format.<br>%1
sl: Stare oblike kataloga ni bilo mogoče seliti.<br>%1

en: Could read the catalog id.<br>%1
sl: Lahko sem prebral id kataloga.<br>%1

en: Catalog already exists in the database!
sl: Katalog že obstaja v zbirki podatkov!

en: Could not import the catalog.<br>%1
sl: Kataloga ni bilo mogoče uvoziti.<br>%1

en: Could not refresh the master catalog.<br>
sl: Glavnega kataloga ni bilo mogoče osvežiti.<br>

en: Removing the user catalog is not allowed.
sl: Odstranjevanje uporabniškega kataloga ni dovoljeno.

en: Could not remove the catalog from the registry.<br>%1
sl: Kataloga ni bilo mogoče odstraniti iz registra.<br>%1

en: Both catalogs have to exist!
sl: Oba kataloga morata obstajati!

en: Destination catalog has to be mutable!
sl: Ciljni katalog mora biti spremenljiv!

en: Cannot update nonexisting catalog.
sl: Ni mogoče posodobiti neobstoječega kataloga.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: &Uredi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: &Pogled

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
sl: &Pomoč

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
sl: Orodna vrstica opravil

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
sl: &Čas

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
sl: &Smer

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
sl: &Projekcija

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sl: O&rodja

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
sl: Na&prave

note: i18n: ectx: Menu (data)
en: &Data
sl: Po&datki

note: i18n: ectx: Menu (updates)
en: &Updates
sl: &Posodobitve

note: i18n: ectx: Menu (observation)
en: &Observation
sl: &Opazovanje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
sl: Okvirji s podatki

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
sl: Vrstica &stanja

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
sl: Orodna vrstica pogleda

note: i18n: ectx: ToolBar (INDIToolBar)
en: INDI Toolbar
sl: Orodna vrstica INDI

note: i18n: ectx: ToolBar (TelescopeToolBar)
en: Telescope Toolbar
sl: Orodna letvica za teleskop

note: i18n: ectx: ToolBar (DomeToolBar)
en: Dome Toolbar
sl: Orodna letvica kupole

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Reverse
sl: Obratno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: 1x
sl: 1×

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), 
en: RA:
sl: Rekt.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: AZ:
sl: Azim.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDECLabel)
en: DE:
sl: Dekl.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: AL:
sl: Viš.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: HA:
sl: UK:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: ZA:
sl: NK:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Target:
sl: Cilj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (
en: Type:
sl: Vrsta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
sl: Epoha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
sl: Stanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idlingStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobStatus)
en: Idle
sl: Nedejaven

en: What's Interesting...
sl: Kaj je zanimivega …

en: Naked-Eye Objects
sl: Objekti vidni z golim očesom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
sl: Planeti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
sl: Zvezde

en: Constellations
sl: Ozvezdja

en: Deep-sky Objects
sl: Objekti globokega neba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
sl: Kometi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
sl: Galaksije

en: Nebulae
sl: Meglice

en: Clusters
sl: Kopice

en: Explore Catalogs
sl: Raziskuj kataloge

en: Messier Catalog
sl: Messierov katalog

en: NGC Catalog
sl: Katalog NGC

en: IC Catalog
sl: Katalog IC

en: Sharpless Catalog
sl: Sharplessov katalog

en: No Items to display
sl: Ni elementov za prikaz

en: text
sl: besedilo

en: More Details
sl: Več podrobnosti

en: Center in Map
sl: Usredini na karti

en:  Auto     Track
sl:  Samodejno sledenje

en: Slew Telescope
sl: Obrni teleskop

en: Object Information
sl: Informacije o objektu

en: Wikipedia Infotext
sl: Stran Wikipedije

en: Info Text
sl: Besedilo informacij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stellarMateEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next
sl: Naslednje

en: Previous
sl: Predhodno

en: Loading...
sl: Prejemanje…

en: Explanation of the What's Interesting Panel
sl: Razlaga panela Kaj je zanimivega

en: The What's Interesting Panel is intended to allow you to explore many different interesting objects in the night sky.  It includes objects visible to the naked eye as well as objects that require telescopes.  It is intended to appeal to both beginners and advanced astronomers.  If you click on a category or catalog, a list of objects will appear.  Clicking on an object in the list will bring up the details view where you can find out more information about the object.  If you have thumbnail images or wikipedia information for this object, these will be displayed as well.  If not, you can download them using the download icon.  If you make What's Interesting wider, the display will dynamically change to display the information more conveniently.  Please see the descriptions below for details on what the buttons at the bottom do.
sl: Plošča »Kaj je zanimivega« je namenjena raziskovanju številnih različnih zanimivih objektov na nočnem nebu.  Vključuje objekte, ki so vidni s prostimi očmi, kot tudi objekte, ki zahtevajo teleskope.  Všeč naj bi bila tako začetnikom kot izkušenim astronomom.  Če kliknete kategorijo ali katalog, se prikaže seznam objektov.  Če kliknete predmet na seznamu, boste našli pogled s podrobnostmi, kjer boste lahko izvedeli več informacij o objektu.  Če imate za ta objekt sličice ali informacije z Wikipedije, bodo prikazane tudi te.  Če ne, jih lahko prenesete z ikono prenosa.  Če naredite »Kaj je zanimivega« širše, se bo prikaz dinamično spremenil, da bodo informacije bolj priročne.  Za podrobnosti o tem, kaj gumbi na dnu naredijo, si oglejte spodnje opise.

en: This button will bring up the What's Interesting Settings. It will let you configure what is displayed in What's Interesting based upon which equipment you are using and the observing conditions.
sl: Ta gumb bo prikazal nastavitve. To vam bo omogočilo, da nastavite, kaj je prikazano v »Kaj je zanimivega« na podlagi  opreme, ki jo uporabljate, in pogojev opazovanja.

en: This button will turn on and off the Inspector Mode.  In this mode you can click on any object in the map and What's Interesting will display the information about it.
sl: Ta gumb bo vklopil in izklopil način inšpektorja.  V tem načinu lahko kliknete na poljubni objekt na zemljevidu in »Kaj je zanimivega« bo prikazalo informacije o njem.

en: This button will reload the current object list, update all displayed information, update any images, and update the information and images for the currently selected object.
sl: Ta gumb bo ponovno naložil trenutni seznam objektov, posodobil vse prikazane informacije, posodobil vse slike in posodobil informacije in slike trenutno izbranega predmeta.

en: This button will toggle whether to filter the list to display only currently visible objects in a list or to display all of the objects in the list.  The visibility is determined based on the current KStars date and time, the current observing equipment, and the current sky conditions based on the What's Interesting Settings.
sl: Ta gumb preklopi, ali želite filtrirati seznam tako, da prikaže samo trenutno vidne objekte na seznamu ali pa prikaže vse objekte na seznamu.  Vidljivost se določi na podlagi trenutnega datuma in časa KStars, trenutne opazovalne opreme in trenutnih pogojev neba, ki temeljijo na nastavitvah zanimivosti.

en: This button will toggle whether to filter the list to display only 'interesting' objects or to display any of the objects in the list.  This setting only applies to the Galaxies, Nebulas, and Clusters lists.  The objects are considered 'interesting' if they appear on the KStars 'interesting' list.
sl: Ta gumb preklopi, ali filtrirati seznam tako, da prikaže samo »zanimive« objekte ali da prikaže kateregakoli od objektov na seznamu.  Ta nastavitev velja le za sezname galaksij, meglic in gruč.  Objekti štejejo za »zanimive«, če se pojavijo na seznamu »zanimivih« v KStars.

en: This button will attempt to download information and pictures about the object(s) from Wikipedia.  You can select whether to download the information about just one object, all of the objects in a list, or only the objects in a list for which no data was downloaded yet.  Please note: If the list is currently filtered for visible objects or 'interesting' objects, only the filtered objects will be downloaded.  If you actually want all the objects in the list, turn off the filters.
sl: Ta gumb bo poskušal prenesti informacije in slike o objektih iz Wikipedije.  Izberete lahko, ali želite prenesti podatke o samo enem objektu, vseh objektih na seznamu ali le objekte na seznamu, za katere še niso bili preneseni podatki.  Opomba: Če je seznam trenutno filtriran za vidne objekte ali »zanimive« objekte, bodo preneseni le filtrirani objekti.  Če želite dejansko vse objekte na seznamu, izklopite filtre.

en: Back
sl: Nazaj

en: Guess object data from text
sl: Ugani podatke objekta iz besedila

en: Copy-paste a text blurb with data on the object, and KStars will try to guess the contents of the fields from the text. The result is just a guess, so please verify the coordinates and the other information.
sl: Kopirajte in prilepite izsek besedila s podatki o objektu, KStars pa poskuša uganiti vsebino polj iz besedila. Rezultat je samo ugibanje, zato preverite koordinate in druge informacije.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddCatalogObject)
en: Add/Edit DSO
sl: Dodaj/uredi objekt globokega neba

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Basics
sl: Osnovne možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, name)
en: e.g. PGC 54559
sl: npr. PGC 54559

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Apparent magnitude:
sl: Navidezna magnituda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Check if magnitude is unknown
sl: Preverite, ali je magnituda neznana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
sl: Neznano

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Optional
sl: Neobvezno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Size Info in Arcminutes
sl: Informacija o velikosti v ločnih minutah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Major axis:
sl: Velika os:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Minor axis:
sl: Mala os:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Misc
sl: Razno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Some catalog specific identifier, like the NGC number.
sl: Nek specifičen identifikator v katalogu, kot npr. številka NGC.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Catalog identifier:
sl: Identifikator kataloga:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, catalog_identifier)
en: e.g. 54559
sl: npr. 54559

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Flux:
sl: Pretok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Position angle (°):
sl: Položajni kot (°):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Long name:
sl: Dolgo ime:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, long_name)
en: e.g. Hoag's Object
sl: npr. Hoagov predmet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: This feature allows you to copy-paste a piece of text from e.g. a website or another app and magically try to infer the contents of this form from it.
sl: Ta funkcija vam omogoča, da kopirate in prilepite del besedila iz npr. spletne strani ali druge aplikacije in čarobno poskusite iz tega obrazca ugotoviti vsebino tega obrazca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: Guess from &Text
sl: Ugani iz &besedila

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
sl: Uvozi datoteko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
sl: Vnesite ime datoteke za uvoz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: To import an existing data file, enter its filename here.  You will then describe the contents of the file below.  You can leave the filename blank to construct a catalog file with a valid header, but no data.
sl: Za uvoz obstoječe podatkovne datoteke vnesite njeno ime. Spodaj boste potem opisali vsebino datoteke. Če imena datoteke ne vnesete, bo ustvarjena datoteka kataloga z veljavno glavo, a brez podatkov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
sl: Vsebina uvožene podatkovne datoteke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
sl: Ko zgoraj izberete podatkovno datoteko, se tu prikaže njena vsebina.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
sl: Opis podatkovnih polj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
sl: <b>Polja kataloga:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
sl: <b>Razpoložljiva polja:</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
sl: Epoha koordinat za katalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
sl: Predpona imena kataloga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
sl: Barva znakov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
sl: Epoha koordinat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SpaceButton)
en: Space Delimited
sl: Razmejeno s presledki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
sl: Pred&ogled izhoda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
sl: Vnesite ime izhodne datoteke kataloga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
sl: Ime kataloga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
sl: Shrani katalog kot:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
sl: Vnesite ime kataloga

[ctx: @title:window]
en: Add Custom URL to %1
sl: Dodaj URL po meri za %1

en: Show image of
sl: Prikaži sliko

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
sl: URL ni veljaven. Ali naj v spletnem brskalniku odprem iskalnik Google?

en: Invalid URL
sl: Neveljaven URL

en: Browse Google
sl: Brskaj po Google

en: Do Not Browse
sl: Ne brskaj

en: Show webpage about
sl: Prikaži spletno stran o

en: object
sl: objekt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
sl: Vrsta vira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
sl: Slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
sl: Podatki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
sl: Opis vira, na katerega kaže povezava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
sl: Opis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
sl: Naslov URL, ki bo prikazan za ta predmet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
sl: Odpri naslov URL v oknu brskalnika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
sl: Vnesen naslov URL lahko preverite, tako da ga odprete v oknu brskalnika s tem gumbom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
sl: Preveri URL

en: Critical error
sl: Kritična napaka

en: Catalog with id %1 not found.
sl: Kataloga z identifikatorjem %1 ni mogoče najti.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerProfileCombo)
en: Default
sl: Privzeto

en: Could not insert new colors.<br>
sl: Ni bilo mogoče vstaviti novih barv.<br>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogColorEditor)
en: Catalog Colors
sl: Barve kataloga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click on a color to change it...
sl: Kliknite na barvo, da jo zamenjate za…

en: Degrees
sl: Stopinje

en: Hours
sl: Ur

[ctx: @title:window]
en: Import Catalog
sl: Uvozi katalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: File
sl: Datoteka

en: Any File
sl: Katerakoli datoteka

en: Could not open the csv file.<br>It does not exist.
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke csv.<br>Ne obstaja.

en: Ignore
sl: Prezri

en: %1 Object | %1 Objects
sl[0]: %1 predmetov
sl[1]: %1 predmet
sl[2]: %1 predmeta
sl[3]: %1 predmeti

en: Text
sl: Besedilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
sl: Vrsta

en: default
sl: privzeto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogCSVImport)
en: CSV Import
sl: Uvoz CSV

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input
sl: Vhod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: lines
sl: črte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Skip first:
sl: Preskoči prvih:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Separator:
sl: Ločilnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, file_select_button)
en: Select/Read...
sl: Izberi/Beri…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment prefix:
sl: Prefiks komentarja:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Coordinate Units
sl: Enote koordinat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: p
en: Dec:
sl: Dekl.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, column_mapping)
en: Mapping
sl: Preslikava

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, type_mapping)
en: Type Mapping
sl: Vrsta preslikave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, preview_button) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview
sl: Predogled

en: Showing <= %1 entries. Enter a name (case sensitive) to narrow down the search.
sl: Prikaz <= %1 vnosov. Vnesite ime (razlikuje med velikimi in malimi črkami), da zožite iskanje.

en: Could not load the catalog with id=%1
sl: Ni mogoče naložiti kataloga z id=%1

en: Could not update the catalog.<br>%1
sl: Ni mogoče osvežiti kataloga.<br>%1

en: Could not add the object.<br>%1
sl: Ni mogoče dodati predmeta.<br>%1

en: Could not remove the object.<br>%1
sl: Ni bilo mogoče odstraniti objekta.<br>%1

en: Could not add the objects.<br>%1
sl: Ni mogoče dodati objektov.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogDetails)
en: Catalog Details
sl: Podrobnosti kataloga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Prec:
sl: Pred.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
sl: Avtor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Source:
sl: Vir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Desc:
sl: Opis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Version:
sl: Različica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maintainer:
sl: Vzdrževalec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: License:
sl: Licenca:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
sl: Objekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
sl: Uredi…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit)
en: Edit Catalog Meta...
sl: Uredi metapodatke kataloga …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_object)
en: Add Object...
sl: Dodaj objekt …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import_csv)
en: Import CSV...
sl: Uvozi CSV …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name_filter)
en: Filter by Name
sl: Filtriraj po imenu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsUInewCatalog)
en: Create/Edit Catalog
sl: Ustvari/Uredi katalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colourLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
sl: Barva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color)
en: Edit
sl: Uredi

en: Mag
sl: Mag.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
sl: Ime

en: Long Name
sl: Dolgo ime

en: Identifier
sl: Identifikator

en: Major Axis
sl: Velika os

en: Minor Axis
sl: Mala os

en: Position Angle
sl: Položajni kot

en: Flux
sl: Pretok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, coldPixelsEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hotPixelsEnabled)
en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Precedence
sl: Prednost

en: Author
sl: Avtor

en: Mutable
sl: Spremenljiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
sl: Različica

en: License
sl: Licenca

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingEnableButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, f_UseAutoFocus)
en: Enable
sl: Omogoči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: Disable
sl: Onemogoči

en: Could not enable/disable the catalog.<br>%1
sl: Ni mogoče omogočiti/onemogočiti kataloga.<br>%1

[ctx: @title:window]
en: Export Catalog
sl: Izvozi katalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DevelCheckCatalogButton)
en: Catalog
sl: Katalog

en: Could not export the catalog.<br>%1
sl: Ni bilo mogoče izvoziti kataloga.<br>%1

en: Could not remove the catalog.<br>%1
sl: Ni mogoče odstraniti kataloga.<br>%1

en: Could not create the catalog.<br>%1
sl: Ni mogoče ustvariti kataloga.<br>%1

en: Could not copy the objects to the new catalog.<br>%1
sl: Ni bilo mogoče kopirati objektov v nov katalog.<br>%1

en: Could not clean up and remove the new catalog.<br>%1
sl: Ni bilo mogoče očistiti in odstraniti novega kataloga.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsDBUI)
en: DSO Catalogs
sl: DSO Katalogi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
sl: Uvozi katalog…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create Catalog...
sl: Ustvari katalog…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ExportButton)
en: Export...
sl: Izvozi…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dublicateButton)
en: Clone...
sl: Kloniraj…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
sl: Barve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton)
en: More...
sl: Več…

[ctx: @title:window]
en: Object Details
sl: Podrobnosti objekta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generaGroupBox) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
sl: Splošno

en: %1 star
sl: %1 zvezda

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
sl: večzvezdje

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
sl: spremenljivka

[ctx: Proper motion of a star]
en: Proper Motion:
sl: Pravilno gibanje:

[ctx: The first arg is proper motion in right ascension and the second in the declination. The unit stands for milliarcsecond per year]
en: %1 %2 mas/yr
sl: %1 × %2 mas/leto

en: G5 star
sl: zvezda G5

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Pluto
sl: Pluton

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Ceres
sl: Cerera

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Eris
sl: Erida

en: Dwarf planet
sl: Pritlikavi planet

[ctx: distance in Astronomical Units]
en: %1 AU
sl: %1 AE

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 arcmin
sl: %1 ločnih min.

[ctx: angular size in arcseconds]
en: %1 arcsec
sl: %1 ločnih sek.

en: Discovery Date:
sl: Datum odkritja:

en: Host Galaxy:
sl: Gostiteljska galaksija:

en: Red Shift:
sl: Rdeči premik:

[ctx: integrated flux at a frequency]
en: Flux(%1):
sl: Pretok(%1)

[ctx: Distance in astronomical units]
en: %1 AU
sl: %1 AE

[ctx: Orbit period in years]
en: %1 y
sl: %1 leto

[ctx: %1 type of sky object (planet, asteroid etc), %2 name of a constellation]
en: %1 in %2
sl: %1 v %2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
sl: Položaj

en: RA (%1):
sl: Rekt. (%1):

en: DE (%1):
sl: Dekl. (%1):

en: Circumpolar
sl: Nadobzornica

en: Never rises
sl: Podobzornica

[ctx: Not Applicable]
en: N/A
sl: N/D

en: Links
sl: Povezave

en: Could not add the link.
sl: Ni mogoče dodati povezave.

en: Advanced
sl: Napredno

en: Log
sl: Dnevnik

en: Record here observation logs and/or data on %1.
sl: Sem lahko zapišete dnevnike opazovanj in/ali podatke o objektu %1.

[ctx: @title:window]
en: Edit Link
sl: Uredi povezavo

en: Could not edit the entry.
sl: Ni mogoče urejati vnosa.

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
sl: Ali zares želite odstraniti povezavo %1?

en: Delete Confirmation
sl: Potrditev izbrisa

en: Could not delete the entry.
sl: Ni bilo mogoče izbrisati vnosa.

en: Could not update the user log.
sl: Ni bilo mogoče osvežiti uporabnikovega dnevnika.

en: No connected mounts found.
sl: Ni mogoče najti povezanih stativov.

en: Mount %1 is offline. Please connect and retry again.
sl: Stativ %1 ni priključen. Priključite ga in poskusite znova.

en: Danger! Viewing the Sun without adequate solar filters is dangerous and will result in permanent eye damage!
sl: Nevarnost! Ogled Sonca brez ustreznih sončnih filtrov je nevaren in bo povzročil trajno poškodbo oči!

en: Unable to save image to %1
sl: Ni mogoče shraniti slike na %1

en: Save Thumbnail
sl: Shrani sličico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
sl: Glavno ime, ostala imena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Magnitude)
en: 0.0 mag
sl: 0,0 mag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
sl: Velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSize)
en: 0.0 arcmin
sl: 0,0 ločnih min.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, BVLabel)
en: B - V index:
sl: Kazalo B-V:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
sl: Oddaljenost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
sl: Magnituda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
sl: Osvetljenost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Distance)
en: 0.0 pc
sl: 0,0 pc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CatalogLabel)
en: Catalog:
sl: Katalog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
sl: Dodaj na opazovalni seznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
sl: Centriraj na karti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Center in Telescope
sl: Centriraj v teleskopu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PerihelionLabel)
en: Perihelion:
sl: Prisončje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Perihelion) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOID)
en: 0.0 AU
sl: 0,0 AE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitIDLabel)
en: Orbit ID:
sl: ID krožnice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitID)
en: Orbit ID
sl: ID krožnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DiameterLabel)
en: Diameter:
sl: Premer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Diameter) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dimensions)
en: 0.0 km
sl: 0,0 km

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RotationLabel)
en: Rotation period:
sl: Obdobje vrtenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Rotation)
en: 0.0 h
sl: 0,0 h

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOIDLabel)
en: Earth MOID:
sl: MOPR za Zemljo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClassLabel)
en: Orbit class:
sl: Razred krožnice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClass)
en: Class
sl: Razred

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DimensionsLabel)
en: Dimensions:
sl: Dimenzije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PeriodLabel)
en: Period:
sl: Obdobje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Period)
en: 0 y
sl: 0 l

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
sl: Podrobnosti - spletne podatkovne zbirke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
sl: Izberite spletno podatkovno zbirko

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
sl: Podrobnosti - povezave do virov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
sl: Povezave do podatkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
sl: Povezave do slik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
sl: Ogled vira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
sl: Dodaj povezavo …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
sl: Uredi povezavo …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
sl: Odstrani povezavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
sl: Uporabnikov dnevnik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
sl: Podrobnosti - podatki o legi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR)
en: Coordinates
sl: Koordinate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: DE (2000.0):
sl: Dekl. (2000,0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA0Label)
en: RA (J2000.0):
sl: Rekt. (J2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Airmass)
en: 0.00
sl: 0,00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA (2000.0):
sl: Rekt. (2000,0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dec0Label)
en: DE (J2000.0):
sl: Dekl. (J2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
sl: Azimut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AirmassLabel)
en: Airmass:
sl: Zračna masa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
sl: Višina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
sl: Urni kot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
sl: Vzhod/zahod/prehod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
sl: Čas zahoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
sl: Čas prehoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
sl: Čas vzhoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
sl: Azimut ob zahodu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
sl: Višina ob prehodu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
sl: Azimut ob vzhodu:

en: Preview image
sl: Predogled slike

[ctx: @title:window]
en: Export sky image
sl: Izvozi sliko neba

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Vertical
sl: Navpično

en: Full legend
sl: Polna legenda

en: Scale with magnitudes chart
sl: Merilo z lestvico magnitud

en: Only scale
sl: Samo merilo

en: Only magnitudes
sl: Samo magnitude

en: Only symbols
sl: Samo simboli

en: Upper left corner
sl: Zgornji levi kot

en: Upper right corner
sl: Zgornji desni kot

en: Lower left corner
sl: Spodnji levi kot

en: Lower right corner
sl: Spodnji desni kot

en: Could not export image
sl: Ni bilo mogoče izvoziti slike

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, legendGroupBox)
en: Legend Configuration
sl: Nastavitev legende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendCheckBox)
en: Add legend to exported sky image
sl: Na izvoženo sliko neba dodaj legendo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendOrientationLabel)
en: Legend orientation:
sl: Usmerjenost legende:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendTypeLabel)
en: Legend type:
sl: Vrsta legende:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendPositionLabel)
en: Legend position:
sl: Položaj legende:

en: Any
sl: Vsi

en: Solar System
sl: Osončje

en: Open Clusters
sl: Odprte kopice

en: Globular Clusters
sl: Globularne kopice

en: Gaseous Nebulae
sl: Plinaste meglice

en: Planetary Nebulae
sl: Planetarne meglice

[ctx: @title:window]
en: Find Object
sl: Najdi objekt

en: Details...
sl: Podrobnosti…

en: Andromeda Galaxy
sl: Andromedina galaksija

en: Search the Internet for %1
sl: Preišči internet za %1

[ctx: no text to search for]
en: (nothing)
sl: (nič)

en: Searching the internet for "%1"
sl: Iskanje po internetu za "%1"

en: No object named %1 found.
sl: Ni mogoče najti objekta z imenom %1.

en: Bad object name
sl: Slabo ime objekta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
sl: Filtriraj po imenu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showHistoryB)
en: Find History
sl: Najdi zgodovino

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearHistoryB)
en: Clear History
sl: Počisti zgodovino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
sl: Filtriraj po vrsti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, InternetSearchButton)
en: Search the Internet for (nothing)
sl: Preiščite internet za (nič)

[ctx: @title:window]
en: Set Coordinates Manually
sl: Nastavi koordinate ročno

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
sl: Rektacenzija mora biti med 0,0 in 24,0.

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
sl: Deklinacija mora biti med -90,0 in 90,0.

en: Invalid Coordinate Data
sl: Neveljavni podatki koordinat

en: Invalid Epoch format
sl: Neveljavna oblika epohe

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
sl: Azimut mora biti med 0,0 in 360,0.

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
sl: Višina mora biti med -90,0 in 90,0.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel)
en: Declination
sl: Deklinacija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, JNowB)
en: Set Epoch to now
sl: Nastavi epoho na zdaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, J2000B)
en: Set Epoch to J2000
sl: Nastavi epoho na J2000

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel)
en: Right Ascension
sl: Rektascenzija

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aaTab)
en: Az/Alt
sl: Az./Viš.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth
sl: Azimut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAz) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Az:
sl: Az.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Altitude. Interpreted as the apparent altitude when refraction corrections are enabled.
sl: Višina. Tolmači se kot navidezna višina, ko so omogočeni popravki zaradi loma v ozračju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alt (apparent):
sl: Višina (navidezna):

[ctx: @title:window]
en: Set FOV Indicator
sl: Nastavitev kazalnika VP

[ctx: @title:window]
en: New FOV Indicator
sl: Nov kazalnik VP

[ctx: Specify the apparent field of view (AFOV) manually]
en: Specify AFOV
sl: Navedite NVP

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ramsden (Typical)
sl: Ramsdenov (običajen)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Orthoscopic (Typical)
sl: Ortoskopski (običajen)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ploessl (Typical)
sl: Ploesslov (običajen)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Erfle (Typical)
sl: Erflov (običajen)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Tele Vue Ethos (Typical)
sl: Tele Vue Ethos (običajen)

en: 1000 yards
sl: 1000 jardov

en: 1000 meters
sl: 1000 m

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelUnits)
en: feet
sl: čevlji

en: meters
sl: m

[ctx: @title:window]
en: Telescope Focal Length Calculator
sl: Kalkulator goriščne razdalje teleskopa

en: inch
sl: in

en: Aperture diameter:
sl: Premer objektiva:

[ctx: F-Number or F-Ratio of optical system]
en: F-Number:
sl: Število F:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
sl: Urejevalnik znakov VP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
sl: Dodaj nov znak VP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
sl: Dodajanje novega znaka vidnega polja (VP) na seznam.  Določite mu lahko velikost, obliko in barvo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
sl: Novo…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
sl: Spremeni poudarjeni znak VP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
sl: Kliknite ta gumb za spreminjanje poudarjenega znaka vidnega polja.  Spremenite mu lahko velikost, obliko in barvo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
sl: Odstrani poudarjeni znak VP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
sl: Kliknite ta gumb za odstranitev poudarjenega znaka vidnega polja s seznama.

[ctx: @title:window]
en: Set Geographic Location
sl: Nastavi zemljepisno lego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
sl: Pravilo poletnega časa:

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
sl[0]: Pogojem iskanja ustreza %1 mest
sl[1]: Pogojem iskanja ustreza %1 mesto
sl[2]: Pogojem iskanja ustrezata %1 mesti
sl[3]: Pogojem iskanja ustrezajo %1 mesta

en: Are you sure you want to remove %1?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti %1?

en: Remove City?
sl: Naj odstranim mesto?

en: This city already exists in the database.
sl: To mesto že obstaja v zbirki podatkov.

en: Error: Duplicate Entry
sl: Napaka: podvojen vnos

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
sl: Za dodajanje mesta, morajo biti izpolnjena vsa polja razen dežele/province.

en: Fields are Empty
sl: Polja so prazna

en: Could not parse the Latitude/Longitude.
sl: Ni bilo mogoče razčleniti zemljepisne širine/dolžine.

en: Bad Coordinates
sl: Napačne koordinate

en: UTC Offset must be selected.
sl: Izbrati je treba odmik UTC.

en: UTC Offset
sl: Odmik od UTC

en: Daylight Saving Time Rules
sl: Pravila za poletni čas

en: Cannot add new location -- city name blank
sl: Ni mogoče dodati nove lege -- ime mesta je prazno

en: Cannot add new location -- country name blank
sl: Ni mogoče dodati nove lege -- ime države je prazno

en: Cannot add new location -- invalid latitude / longitude
sl: Ni mogoče dodati nove lege -- neveljavna zemljepisna širina / dolžina

en: Cannot add new location -- missing UTC Offset
sl: Ni mogoče dodati nove lege -- manjka odmik od UČ

en: City is Read Only. Change name to add new city.
sl: Mesto je samo za branje. Spremenite ime, če želite dodati novo mesto.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
sl: Izberite mesto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
sl: Država:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
sl: Mesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
sl: Dežela/provinca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
sl: Pogojem iskanja ne ustreza nobeno mesto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
sl: Prikaz/urejanje podatkov o legi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
sl: Mesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
sl: Pokrajina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
sl: Država:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLat)
en: <html><head/><body><p>Latitude in degrees. North of equator is positive and South is negative.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Širina v stopinjah. Severno od ekvatorja je pozitivna, južno pa negativna.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
sl: Zem. dolžina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLong)
en: <html><head/><body><p>Longitude in degrees. East of Greenwich is positive and West is negative.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Dolžina v stopinjah. Vzhodno od Greenwicha je pozitivna, zahodno pa negativna.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
sl: Zem. širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ElevationLabel)
en: Elevation
sl: Višina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TZLabel)
en: UT offset:
sl: Odmik od UČ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GetLocationButton)
en: Get Location
sl: Pridobi položaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
sl: Počisti polja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddCityButton)
en: Add City
sl: Dodaj mesto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdateButton)
en: Update City
sl: Posodobi mesto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove City
sl: Odstrani mesto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
sl: Nov kazalnik VP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Name </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ime <span style=" font-weight:600;"> </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
sl: Ime znaka VP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVName)
en: The name of the field-of-view (FOV) symbol.  This name appears in the FOV menu and in the "Edit FOV Symbols" tool.
sl: Ime znaka vidnega polja. To ime se pojavi v meniju vidnega polja ter v pogovornem oknu za urejanje znakov vidnega polja.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
sl: Okular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
sl: Goriščna razdalja teleskopa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
sl: Goriščna razdalja teleskopa v milimetrih

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
sl: Vnesite goriščno razdaljo teleskopa v milimetrih.
    
    To je eden izmed podatkov, ki so potrebni za določitev znaka vidnega polja, ki se ujema z vidnim poljem okularja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
sl: Goriščna razdalja okularja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
sl: Goriščna razdalja okularja v milimetrih

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
sl: Vnesite goriščno razdaljo okularja v milimetrih.
    
    To je eden izmed podatkov, ki so potrebni za določitev znaka vidnega polja, ki se ujema z vidnim poljem okularja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Enter the eyepiece's Apparent field-of-view
sl: Vnesite navidezno vidno polje okularja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Eyepiece AFOV:
sl: NVP okularja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
sl: vidno polje okularja v ločnih minutah

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
sl: Vnesite velikost vidnega polja okularja v ločnih minutah.
    
    To je eden izmed podatkov, ki so potrebni za določitev znaka vidnega polja, ki se ujema z vidnim poljem okularja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_4)
en: degrees
sl: stopinje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeTLengthFromFNum1)
en: or compute from F-Number
sl: ali izračunajte iz števila F

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Note: Panoptic, Nagler, Radian, Delos and Ethos are trademarks of Tele Vue Optics, Inc.
sl: Opomba: Panoptic, Nagler, Radian, Delos in Ethos so blagovne znamke podjetja Tele Vue Optics, Inc.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
sl: Izračunaj vidno polje iz zgornjih podatkov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific eyepiece/telescope combination.  You must first specify the focal lengths of the telescope and eyepiece, and the FOV angle of the eyepiece in the above entry fields.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
sl: Po kliku na ta gumb se izračuna kot vidnega polja (VP) za določeno kombinacijo okularja in teleskopa. Goriščni razdalji zanju in vidno polje okularja morate prej vnesti v polja zgoraj.
    
    Izračunan kot vidnega polja (v ločnih minutah) bo prikazan v polju »Vidno polje«.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
sl: Izračunaj VP

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiCameraLabel)
en: Camera
sl: Fotoaparat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Telescope Focal length:
sl: Goriščna razdalja teleskopa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
sl: Vnesite goriščno razdaljo teleskopa v milimetrih.
    
    To je eden izmed podatkov, ki sta potrebna za določitev znaka vidnega polja, ki se ujema z vidnim poljem fotoaparata pritrjenega na teleskop.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera W:
sl: Fotoaparat W:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureBinXLabel)
en: H:
sl: V:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text),
en: pixels
sl: slik. točk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Pixel W:
sl: Piksel W:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
sl: Velikost filma ali čipa CCD v milimetrih

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Enter the physical size of the CCD chip or film negative.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
sl: Vnesite fizično velikost filma oziroma čipa CCD v milimetrih.
    
    To je eden izmed podatkov, ki sta potrebna za določitev znaka vidnega polja, ki se ujema z vidnim poljem fotoaparata pritrjenega na teleskop.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific camera/telescope combination.  You must first specify the focal length of the telescope and the size of the CCD chip or film negative.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
sl: Po kliku na ta gumb se izračuna kot vidnega polja (VP) za določeno kombinacijo fotoaparata in teleskopa. Goriščno razdaljo teleskopa in velikost filma oziroma čipa CCD morate prej vnesti v polja zgoraj.
    
    Izračunan kot vidnega polja (v ločnih minutah) bo prikazan v polju "Vidno polje".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetectFromINDI)
en: Detect from Ekos
sl: Zaznaj iz Ekosa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Binocular
sl: Dvogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_3)
en: Field of View:
sl: Vidno polje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_31)
en: At a distance of:
sl: Pri razdalji:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a binocular.  You must specify the linear FOV as mentioned on the binocular.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
sl: Po kliku na ta gumb se izračuna kot vidnega polja (VP) za dvogled. Navesti morate linearno vidno polje, kakor je navedeno na dvogledu.
    
    Izračunan kot vidnega polja (v ločnih minutah) bo prikazan v polju »Vidno polje«.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Radio Telescope
sl: Radijski teleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_3)
en: Radio Telescope diameter:
sl: Premer radijskega teleskopa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Wavelength:
sl: Valovna dolžina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute radiotelescope HPBW from above data fields
sl: Iz zgornjih polj izračunaj ŠŽPM za radijski teleskop

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: This button will compute the Half Power Beam Width (HPBW) angle for a specific radiotelescope and observing wavelength combination, assuming no multibeam receiver is available at the telescope.  You must first specify the diameter of the radiotelescope and the observing wavelength.
    
    The computed HPBW angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
sl: Po kliku na ta gumb se izračuna kot širine žarka pri polovični moči (ŠŽPM) za določeno kombinacijo radijskega teleskopa in valovne dolžine za opazovanje. Privzeto je, da na teleskopu ni na voljo sprejemnika za več žarkov. Najprej morate navesti premer radijskega teleskopa in valovno dolžino opazovanja.
    
    Izračunan kot ŠŽPM (v ločnih minutah) bo prikazan v polju »Vidno polje«.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute HPBW
sl: Izračunaj ŠŽPM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: arcmin
sl: ločnih min.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel)
en: Field of view:
sl: Vidno polje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditRotation)
en: <p>Frame rotation with respect to Celestial Pole. Zero degrees indicates that <b>UP</b> is pointing directly at the pole. 90 degrees indicates that <b>UP</b> is rotated 90 degrees clockwise with respect to the pole.</p>
sl: <p>Vrtenje okvirja glede na nebesni pol. Nič stopinj kaže, da <b>GOR</b> kaže neposredno na pol. 90 stopinj kaže, da <b>se GOR</b> vrti za 90 stopinj v smeri urinega kazalca glede na pol.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetY)
en: Desired vertical offset in arcminutes
sl: Želen navpični zamik v ločnih minutah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_3)
en: Offset Y:
sl: Zamik Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Degrees E of N
sl: Stopinje V od S

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Desired field-of-view size, in arcminutes
sl: Želeno vidno polje v ločnih minutah

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Enter the desired angular size for the field-of-view (FOV) symbol.
    
    You can either enter a value directly, or use the "Eyepiece" or "Camera" Tabs to compute an angular size for specific eyepieces or cameras.
sl: Vnesite želeno kotno velikost znaka vidnega polja .
    
    Vrednost lahko vnesete neposredno v to polje ali pa uporabite zavihka »Okular« oziroma »Fotoaparat« za izračun vidnega polja za določene kombinacije okularjev ali fotoaparatov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_2)
en: Offset X:
sl: Zamik X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en:  x
sl:  ×

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetX)
en: Desired horizontal offset in arcminutes
sl: Želen vodoravni zamik v ločnih minutah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, FOVLockCP)
en: Rotation is performed with respect to the celestial pole.
sl: Rotacija se izvaja glede na nebesni pol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, FOVLockCP)
en: Lock to Celestial Pole
sl: Zakleni na nebesni pol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select color for the field-of-view symbol
sl: Izberi barvo znaka vidnega polja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select a color for the field-of-view (FOV) symbol.
sl: Kliknite za izbor barve znaka vidnega polja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view symbol
sl: Izberi obliko znaka videnega polja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view (FOV) symbol.  The possible shapes are:
    
    Circle, Square, Crosshairs, Bullseye.
sl: Kliknite za izbor lika vidnega polja.  Mogoči liki so:
    
    Krog, Kvadrat, Namerilni križ, Tarča.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Rectangle
sl: Pravokotnik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
sl: Krog

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
sl: Namerilni križ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Bullseye
sl: Tarča

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Semitransparent circle
sl: Polprosojen krog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
sl: Oblika:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewView)
en: Add / Edit View
sl: Dodaj/uredi pogled

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, viewNameLineEdit)
en: 9x50 RACI finder on Dob
sl: Iskalnik 9x50 RACI na Dobu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mount Type:
sl: Vrsta montaže:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mountTypeComboBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
sl: Ekvatorialna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mountTypeComboBox)
en: Altazimuth
sl: Azimutna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: **Note:** Choose mount type "Altazimuth" when visually observing through SCTs / refractors, irrespective of the actual mounting.
sl: **Opomba:** Pri vizualnem opazovanju skozi SCT / refraktorje izberite vrsto montaže "Altazimut", ne glede na dejansko montažo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, correctViewType)
en: Correct (e.g. RACI finder or refractor with Amici roof prism)
sl: Pravilna (npr. iskalnik RACI ali refraktor s krovno prizmo Amici)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mirroredViewType)
en: Mirrored (e.g. Cassegrain or refractor with erecting prism)
sl: Zrcalna (npr. Cassegrain ali refraktor z erekcijsko prizmo)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invertedViewType)
en: Inverted (e.g. straight through finder, Newtonian)
sl: Obrnjena (npr. naravnost skozi iskalo, newtonski)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: View Type:
sl: Vrsta pogleda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invertedMirroredViewType)
en: Mirrored on the vertical axis (i.e. inverted and mirrored)
sl: Zrcaljeno na navpični osi (tj. obrnjeno in zrcalno)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Eyepiece Angle:
sl: Kot okularja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Telescopes with the eyepiece at the bottom
sl: Teleskopi z okularjem spodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Telescopes with the eyepiece at the top
sl: Teleskopi z okularjem na vrhu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: The human silhouette indicates on which side of the telescope the observer is assumed to stand.
sl: Človeška silhueta kaže, na kateri strani teleskopa naj bi stal opazovalec.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: (Preview shows view down a Newtonian's tube)
sl: (Predogled prikazuje pogled navzdol po Newtonovi cevi)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: (Preview shows view of the back of an SCT)
sl: (Predogled prikazuje pogled z zadnje stran SCT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableErectObserverCheckBox)
en: Display mounted on the telescope (also check this if using a camera instead of visual observation)
sl: Zaslon nameščen na teleskopu (to preverite tudi, če uporabljate kamero namesto vizualnega opazovanja)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fieldOfViewCheckBox)
en: Also set the field of view
sl: Nastavi tudi vidno polje

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set UTC Time
sl: Nastavi čas po UTC

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set Time
sl: Nastavi čas

en: UTC Now
sl: Sedaj (UTC)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
sl: Sedaj

[ctx: @title:window]
en: Manage Sky Map Views
sl: Upravljaj poglede zvezdne karte

[ctx: @title:window]
en: Edit View
sl: Uredi pogled

[ctx: @title:window]
en: New View
sl: Novi pogled

en: Conflicting View Name
sl: Sporno ime pogleda

en: There already exists a view with the name you attempted to use. Please choose a different name for this view.
sl: Pogled z imenom, ki ste ga poskušali uporabiti, že obstaja. Izberite drugo ime za ta pogled.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ViewsDialog)
en: Edit Sky Map Views
sl: Uredi poglede zvezdne karte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new view
sl: Dodaj novi pogled

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new View to the list.  You can define the parity, orientation and other parameters.
sl: Na seznam dodajte nov pogled.  Določite lahko pariteto, usmerjenost in druge parametre.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted View
sl: Spremeni poudarjeni pogled

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted View.  You can change its parameters.
sl: Pritisnite ta gumb, če želite spremeniti poudarjeni pogled.  Njegove parametre lahko spremenite.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted View
sl: Odstrani poudarjeni pogled

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted View from the list.
sl: Pritisnite ta gumb, da odstranite poudarjeni pogled s seznama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: KStars Data Directory
sl: Mapa s podatki KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback1)
en: The KStars Data Directory called kstars should be located at:
sl: Podatkovni imenik KStars, imenovan kstars, se mora nahajati v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback2)
en: Your data directory was not found.  You can click the button below to copy a default KStars data directory to the correct location, or if you have a KStars directory already some place else, you can exit KStars and copy it to that location yourself.
sl: Vaš podatkovni imenik ni bil najden.  Lahko kliknete spodnji gumb, da kopirate privzeti podatkovni imenik KStars na pravilno lokacijo, ali če že imate imenik KStars drugje, lahko zapustite KStars in ga sami kopirate na to mesto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyKStarsData)
en: Copy KStars Data Directory
sl: Kopiraj podatkovni imenik KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Optional Files for the Data directory:
sl: Izbirne datoteke za podatkovni imenik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Guide Star Catalog</span></a> (305 MB)</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Katalog vodilnih zvezd - Guide Star Catalog</span></a> (305 MB)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GSCFeedback)
en: Installing this in your data directory will enable the CCD Simulator in KStars to take realistic images. This is useful for testing sequences, plate solving, and learning to use KStars. Just click the button to install or unzip the zip file and place the gsc folder in the data directory.
sl: Če to namestite v podatkovni imenik, lahko simulator CCD v KStarsu zajame realistične slike. To je uporabno za testiranje zaporedja, reševanje plošč in učenje rabe KStars. Samo kliknite gumb, da namestite ali razširite datoteko zip in postavite mapo gsc v podatkovni imenik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadTitle)
en: Download Extra Data Files
sl: Prenesi dodatne podatke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadText)
en: <p>You may now download optional data files to enhance KStars, such as Messier object images, or a more complete NGC/IC catalog. Press the <b>Download Extra Data</b> button to proceed. </p><p>You can also use this tool later, by selecting <b>Download New Data</b> from the <b>File</b> menu.</p>
sl: <p>Sedaj lahko prenesete dodatne podatke za izboljšavo KStars. Na primer slike Messier-jevih objektov ali popolnejši katalog NGC/IC. Za nadaljevanje kliknite gumb <b>Prenesi dodatne podatke</b>.</p><p>To orodje lahko uporabite tudi kasneje z izbiro ukaza <b>Prenesi nove podatke</b> iz menija <b>Datoteka</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DownloadButton)
en: Download Extra Data...
sl: Prenesi dodatne podatke…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeoTitle)
en: Choose Your Home Location
sl: Izberite svojo domačo mesto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>Select a City near your location from the list. You may filter the list by the name of your city, province, and country.</p><p>Once you have selected a City, press <b>Next</b>.</p>
sl: <p>S seznama izberite mesto, ki vam je najbližje. Seznam lahko filtrirate glede na ime mesta, pokrajine in države.</p><p>Ko ste izbrali mesto, kliknite <b>Naprej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
sl: Filtriraj seznam po imenu mesta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
sl: Filtriraj seznam po imenu države

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
sl: Filtriraj seznam po imenu pokrajine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, CityListBox)
en: The list of cities which match the present search filters.
sl: Seznam mest, ki se ujemajo trenutnim filtrom iskanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: Welcome to the KStars Startup Wizard
sl: Dobrodošli v Čarovniku za nastavitev KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>This wizard will help you set up some basic options, such as your location on Earth.</p><p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
sl: <p>Ta čarovnik vam bo pomagal pri nastavitvi nekaterih osnovnih možnosti kot je zemljepisna lega.</p><p>Da začnete, kliknite gumb <b>Naprej</b>.</p>

en: <table><tr><th colspan="2">Object %1: %2</th></tr><tr><td>RA:</td><td>%3</td></tr><tr><td>DE:</td><td>%4</td></tr><tr><td>dRA:</td><td>%5</td></tr><tr><td>dDE:</td><td>%6</td></tr></table>
sl: <table><tr><th colspan="2">Objekt%1: %2</th></tr><tr><td>RA:</td><td>%3</td></tr><tr><td>DE:</td><td>%4</td></tr><tr><td>dRA:</td><td>%5</td></tr><tr><td>dDE:</td><td>%6</td></tr></table>

en: Are you sure you want to clear all of the solution points?
sl: Ali ste prepričani, da želite počistiti vse točke rešitve?

en: Clear Solution Points
sl: Počisti točke rešitve

en: Solver timed out.
sl: Časovna omejitev za reševalnik je potekla.

en: Mount does not support syncing.
sl: Naprava ne podpira sinhronizacije.

en: Effective telescope focal length is updated to %1 mm (FL: %2 Reducer: %3 W: %4 Pitch: %5 FOVW: %6).
sl: Efektivna goriščna razdalja teleskopa je posodobljena na %1 mm (FL: %2 Reduktor: %3 Š:%4 Nagib: %5 Vidno polje Š: %6).

en: Warning! The calculated field of view (%1) is out of bounds. Ensure the telescope focal length and camera pixel size are correct.
sl: Opozorilo! Izračunano vidno polje (%1) je izven meja. Zagotovite, da sta dolžina teleskopa in velikost slikovnih točk fotoaparata pravilna.

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p><p>Please capture and solve once to measure the effective FOV or enter the values manually.</p><p>Calculated FOV: %1</p>
sl: <p>Efektivno vidno polje v ločnih minutah.</p><p>Prosimo, zajemite in rešite enkrat za merjenje efektivnega vidnega polja (VP) ali ročno vnesite vrednosti.</p><p>Izračunano VP: %1</p>

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p>
sl: <p>Efektivno vidno polje v ločnih minutah.</p>

en: Mount coordinates are invalid. Check mount connection and try again.
sl: Koordinate montaže so neveljavne. Preverite povezavo montaže in poskusite znova.

en: Astrometry alignment failed
sl: Astrometrična poravnava ni uspela

en: Setting target to RA:%1 DEC:%2
sl: Nastavljanje cilja na RA:%1 DEC:%2

en: Error: No camera detected.
sl: Napaka: zaznane ni bilo nobene kamere.

en: Error: lost connection to camera.
sl: Napaka: izgubljena povezava s kamero.

en: Telescope aperture and focal length are missing. Please check your optical train settings and try again.
sl: Premer objektiva in goriščna razdalja teleskopa manjkata. Preverite nastavitve vaše optike in poskusite znova.

en: CCD pixel size is missing. Please check your driver settings and try again.
sl: Velikost slikovne točke CCD manjka. Preverite nastavitve vašega gonilnika in poskusite znova.

en: Error: lost connection to filter wheel.
sl: Napaka: povezava s kolesom s filtri izgubljena.

en: Image transfer is disabled for this camera. Would you like to enable it?
sl: Prenos slik je onemogočen za ta fotoaparat. Ali ga želite omogočiti?

en: Cannot capture while focus module is busy. Retrying in %1 seconds...
sl: V času, ko je modul ostrenja zaseden, ni mogoče zajeti. Znova poskusite čez %1 s …

en: Cannot capture while CCD exposure is in progress. Retrying in %1 seconds...
sl: V času izpostavljenosti CCD ni mogoče zajeti. Znova poskusite čez %1 s …

en: Cannot capture while rotator is busy: Time delay estimate started...
sl: V času, ko je rotator dejaven, ni mogoče zajeti. Pričetek ocene časovnega zamika…

en: Cannot capture while rotator is busy: Retrying in %1 seconds...
sl: V času, ko je rotator dejaven, ni mogoče zajeti. Ponoven poskus čez %1 s…

en: No remote astrometry driver detected, switching to StellarSolver.
sl: Ni odkritega daljinskega gonilnika za astrometrijo, preklapljanje  naStellarSolver.

en: Capturing image...
sl: Zajemanje slike…

en: Image received.
sl: Slika prejeta.

en: No index files were found on your system in the specified index file directories.  Please download some index files or add the correct directory to the list.
sl: V vašem sistemu v navedenih imenikih indeksnih datotek ni bilo najdenih nobenih indeksnih datotek.  Prenesite nekaj indeksnih datotek ali dodajte pravilen imenik na seznam.

en: Solving with blind image scale...
sl: Reševanje z merilom slepe slike…

en: Solving with blind image position...
sl: Reševanje s položajem slepe slike…

en: Loaded image does not have pierside information
sl: Naložena slika nima podatkov o strani stojala

en: Loaded image was taken on pierside %1
sl: Naložena slika je bila posneta na strani stojala %1

en: Solver completed after %1 seconds.
sl: Reševalnik je zaključil po %1 sekundah.

en: Solver RA (%1) DEC (%2) Orientation (%3) Pixel Scale (%4) Parity (%5)
sl: Reševalnik: RA (%1) DEC (%2) Usmerjenost (%3); Merilo sl. točk (%4); Parnost (%5)

en: WCS information updated. Images captured from this point forward shall have valid WCS.
sl: Podatki WCS so bili posodobljeni. Slike, ki bodo zajete v prihodnosti, bodo imele veljavne koordinate WCS.

en: Solution coordinates: RA (%1) DEC (%2) Telescope Coordinates: RA (%3) DEC (%4) Target Coordinates: RA (%5) DEC (%6)
sl: Koordinate rešitve: RA (%1) DEC (%2), koordinate teleskopa: RA (%3) DEC (%4), ciljne koordinate RA (%5) DEC (%6)

en: Target is within %1 degrees of solution coordinates.
sl: Cilj je znotraj %1 stopinj koordinat rešitve.

note: i18n("Camera offset angle is %1 degrees.", OffsetAngle));
en: Camera position angle is %1 degrees.
sl: Položajni kot kamere je %1 stopinj.

en: Astrometry alignment completed successfully
sl: Poravnava Astrometry se je uspešno zaključila

en: Maximum number of iterations reached. Solver failed.
sl: Doseženo je bilo največje število ponovitev. Reševalnik je spodletel.

en: Target is within acceptable range.
sl: Cilj je znotraj sprejemljivega območja.

en: Saving failed solver image to %1
sl: Shranjevanje slike neuspešnega reševanja v %1

en: Solver failed. Retrying without scale constraint.
sl: Reševalnik ni uspel. Ponoven poskus brez omejitve merila.

en: Solver failed. Retrying without position constraint.
sl: Reševalnik ni uspel. Ponoven poskus brez omejitve položaja.

en: Solver Failed.
sl: Reševalnik ni uspel.

en: Please check you have sufficient stars in the image, the indicated FOV is correct, and the necessary index files are installed. Enable Alignment Logging in Setup Tab -> Logs to get detailed information on the failure.
sl: Preverite, ali imate na sliki dovolj zvezd, da je označeno vidno polje pravilno in da so nameščene potrebne indeksne datoteke. Omogočite beleženje poravnave v zavihku Nastavitev -> Zapisniki, če želite dobiti podrobne informacije o napaki.

en: Setting camera position angle to %1 degrees ...
sl: Nastavljanje položajnega kota na %1 stopinj …

en: Camera position angle is within acceptable range.
sl: Kot položaja kamere je v sprejemljivem območju.

en: Current PA is %1; Target PA is %2; diff: %3
sl: Trenutni položajni kot je %1; ciljni je %2; razlika: %3

en: Refresh is complete.
sl: Osvežitev je končana.

en: Capture aborted.
sl: Zajem prekinjen.

en: Solver aborted after %1 seconds.
sl: Reševalnik je prekinil po %1 sekundah.

en: Mount completed slewing near celestial pole. Capture again to verify.
sl: Montaža je končala obračanje blizu nebesnega pola. Ponovno zajemite, da preverite.

en: Mount is synced to solution coordinates.
sl: Montaža je usklajena s koordinatami rešitve.

en: Settling...
sl: Poravnavanje...

en: Slew complete. Target accuracy is not met, running solver again...
sl: Obračanje zaključeno, a natančnost cilja ni zadostna. Ponovno zaganjanje reševalnika…

en: Slew complete. Solving Alignment Point. . .
sl: Obračanje zaključeno. Reševanje točke poravnave. . .

en: Syncing failed.
sl: Usklajevanje ni uspelo.

en: Slewing failed.
sl: Obračanje ni uspelo.

en: Rotator reached camera position angle.
sl: Rotator je dosegel položajni kot kamere.

en: Rotator failed to arrive at the requested position angle (Deviation %1 arcmin).
sl: Rotator ni dosegel zahtevanega položajnega kota (odstopanje %1 ločne minute).

en: Slew detected, suspend solving...
sl: Zaznano je obračanje, reševanje prekinjeno …

en: Syncing to RA (%1) DEC (%2)
sl: Usklajevanje na RA (%1) DEC (%2)

en: Slewing to target coordinates: RA (%1) DEC (%2).
sl: Obračanje na koordinate cilja: RA (%1) DEC (%2).

en: Slewing to target coordinates: RA (%1) DEC (%2) is rejected. (see notification)
sl: Obračanje na ciljne koordinate:RA (%1) DEC (%2) je zavrnjeno. (glejte obvestilo)

en: Ekos job (%1) - Telescope synced
sl: Opravilo Ekos (%1) - Teleskop sinhroniziran

[ctx: @title:window]
en: Load Image
sl: Naloži sliko

en: World Coordinate System (WCS) is enabled.
sl: Svetovni koordinatni sistem (WCS) je omogočen.

en: World Coordinate System (WCS) is disabled.
sl: Svetovni koordinatni sistem (WCS) je onemogočen.

en: Capture error. Aborting...
sl: Napaka zajemanja! Prekinjam…

en: Restarting capture attempt #%1
sl: Ponovno zaganjanje zajemanja (poskus št. %1)

[ctx: @title:window]
en: Align Frame
sl: Poravnaj okvir

en: StellarSolver Options
sl: Možnosti reševalnika StellarSolver

en: External & Online Programs
sl: Zunanji in spletni programi

en: Scale & Position
sl: Merilo in položaj

en: Align Options Profiles Editor
sl: Urejevalnik profilov možnosti poravnave

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Files
sl: Indeksne datoteke

en: dRA (arcsec)
sl: dRA (ločne sek)

en: dDE (arcsec)
sl: dDE (ločne sek)

en: Filter operation failed.
sl: Operacija filtra ni uspela.

en: Changing focus offset by %1 steps...
sl: Spreminjanje izostritve za %1 s…

en: Changing filter to %1...
sl: Spreminjanje filtra v %1…

en: Auto focus on filter change...
sl: Samodejno ostrenje ob spremembi filtra…

en: Invalid FOV.
sl: Neveljavno vidno polje.

[ctx: @title:window]
en: Export Solution Points
sl: Izvozi točke rešitve

en: Invalid URL: %1
sl: Neveljaven URL: %1

en: Unable to write to file %1
sl: V datoteko %1 ni mogoče pisati

en: Could Not Open File
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke

en: Error in table structure.
sl: Napaka v strukturi tabele.

en: Solution Points Saved as: %1
sl: Točke rešitve shranjene kot: %1

en: Polar Alignment
sl: Poravnava na severnico

en: Capture timed out.
sl: Čas zajema je potekel.

en: Capturing still running, Retrying in %1 seconds...
sl: Zajem še vedno poteka, poskusite znova čez %1 sekund …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opticalTrainLabel)
en: Train:
sl: Vlak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlBox)
en: Solver Control
sl: Nadzor nad reševalnikom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Capture && Solve
sl: Zajemi in reši

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load a FITS image and solve. Slew mount to image central coordinates.
sl: Naloži sliko FITS in reši. Obrni montažo na osrednje koordinate slike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load && Slew...
sl: Naloži in obrni…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop
sl: Zaustavi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select which action to perform after the captured image is solved
sl: Izberite, katero dejanje bo izvedeno, ko bo zajeta slika rešena

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select what action to take once a solution is found.
sl: Izberite dejanje, ki bo izvedeno, ko bo najdena rešitev.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Solver Action
sl: Dejanje reševalnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, syncR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates
sl: Uskladi teleskop na koordinate rešitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, syncR)
en: S&ync
sl: Uskladi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, slewR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates and then slew to the target coordinates
sl: Uskladi teleskop na koordinate rešitve in ga nato obrni na koordinate cilja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, slewR)
en: S&lew to Target
sl: Obrni na ci&lj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, nothingR)
en: Just solve
sl: Samo reši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingR)
en: &Nothing
sl: &Nič

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, telescopeCoordinateGroup)
en: Telescope Coordinates (JNow)
sl: Koordinate teleskopa (JNow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignAccuracyThreshold) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates. Plate solver shall be repeatedly executed until the solution coordinates are below the accuracy threshold
sl: Prag natančnosti v ločnih sekundah med koordinatami rešitve in cilja. Reševalnik plošč se ponovljeno izvaja, dokler koordinate rešitve niso pod pragom natančnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignSettlingTime)
en: After telescope completes slewing, wait until it settles for this many milliseconds before capturing the next image.
sl: Po zaključku obračanja teleskopa počakaj, da se umiri za toliko milisekund pred zajemom naslednje slike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Settle:
sl: Umiri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy:
sl: Natančnost:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, solutionCoordinatesGroupBox)
en: Solution Coordinates (JNow)
sl: Koordinate rešitve (JNow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVOut)
en: Effective field of view size in arcminutes.
sl: Efektivno vidno polje v ločnih minutah.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, err) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, errOut)
en: Difference between telescope coordinates and solution coordinates in arcsec
sl: Razlika med koordinatami teleskopa in koordinatami rešitve v arcsecu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, err)
en: Err:
sl: Nap:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pixScaleOut)
en: Image scale in arcsecs/pixel
sl: Merilo slike v ločnih sekundah na slikovno piko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Pix:
sl: Pika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Image rotation angle, East of North
sl: Kot vrtenja slike, vzhodno od severa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, PAOut)
en: Position angle in degrees, East of North
sl: Položajni kot v stopinjah, vzhodno od severa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FocalLengthOut)
en: <html><head/><body><p>Calculated telescope (effective) focal length in millimeters. The effective focal length is measured from plate-solving.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izračunana (efektivna) goriščna razdalja teleskopa v milimetrih. Efektivna goriščna razdalja je izmerjena iz reševanja plošč.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FocalRatioOut)
en: <html><head/><body><p>Calculated telescope (effective) focal ratio. The effective focal ratio is measured from astrometry.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izračunano (efektivno) goriščno razmerje teleskopa. Efektivno goriščno razmerje je izmerjeno iz astrometrije.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ReducerOut)
en: <html><head/><body><p>Reducer or Barlow factor.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Faktor skrajševalnika ali leče Barlow.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, plateSolverOptionsGroup)
en: Plate Solve Capture Options
sl: Možnosti zajema reševanja plošč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainLabel)
en: Gain:
sl: Ojačitev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusBinningLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Bin:
sl: Zdr.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showFITSViewerB)
en: Show in FITS Viewer...
sl: Pokaži v pregledovalniku FITS…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignDarkFrame) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: <html><head/><body><p>Subtract dark frame. Create dark frames or defect maps in the Dark Library tool in the capture module.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odštej posnetek teme. Ustvari temne posnetke ali preslikave napak v orodju knjižnice teme v modulu za zajemanje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignDarkFrame) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, darkB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: Dark
sl: Temno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignBinning)
en: Camera binning
sl: Združevanje kamere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle Full Screen
sl: Preklopi celotni zaslon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignExposure)
en: Exposure duration in seconds
sl: Trajanje osvetlitve v sekundah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignGain) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureGainN) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Camera Gain
sl: Ojačenje kamere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignISO) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureISOS)
en: Camera ISO
sl: ISO kamere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusExposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Exp:
sl: Osv.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, rotatorB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Rotator Settings
sl: Nastavitve rotatorja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignUseCurrentFilter)
en: <html><head/><body><p>If checked, the currently selected filter will be used for alignment. </p><p>If you want to use a certain (fixed) filter for alignment, leave unchecked and select the filter manually.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je označeno, se za poravnavo uporabi trenutno izbrani filter. </p><p>Če želite za poravnavo uporabiti določen (fiksni) filter, pustite neoznačeno in filter izberite ročno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignUseCurrentFilter)
en: Use current
sl: Uporabi trenutni

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stellarSolverOptionsGroup)
en: Solver Mode
sl: Način reševalnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteSolverR)
en: Remote
sl: Oddaljeno

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, solutionResults)
en: Solution Results
sl: Rezultati rešitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: The results from Astrometric Solutions from the Capture and Solve Tool, the Load and Slew Tool, and the Mount Model Tool will be displayed below.
sl: Rezultati iz astrometričnih rešitev iz orodja za zajemanje in reševanje, orodja za nalaganje in obračanje ter orodja modela montaže bodo prikazani spodaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Obj Name
sl: Ime objekta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllSolutionsB)
en: Clear all of the solutions from the solutions table.  Be careful because you cannot get them back.
sl: Iz tabele rešitev počistite vse rešitve.  Bodite previdni, ker jih ne morete dobiti nazaj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeSolutionB)
en: Remove the selected row from the solutions table.  This can be useful for getting rid of results that did not actually solve from the table and/or results that you do not need any more.  It can clean up clutter on both the graph and table.
sl: Odstrani izbrano vrstico iz tabele rešitev.  To je lahko koristno, da se znebite rezultatov, ki dejansko niso rešitve in/ali rezultatov, ki jih ne potrebujete več.  Lahko počisti navlako tako na grafu kot na tabeli.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exportSolutionsCSV)
en: Export all of the solutions in the Solution Results table to CSV file of your choosing for further analysis in a spreadsheet.
sl: Izvozi vse rešitve v tabeli Rezultati rešitve v datoteko CSV, ki jo izberete za nadaljnjo analizo v preglednici.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, autoScaleGraphB)
en: Auto scale and center the Solution Results graph.
sl: Samodejno umerjanje in centriranje grafa rezultatov rešitve.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mountModelB)
en: Launch the mount model tool. This tool enables you to create pre-programmed list of points to go to and solve. It can aid in building a pointing model for better accuracy.
sl: Zaženite orodje modela montaže. To orodje vam omogoča, da vnaprej ustvarite seznam točk, ki jih želite obiskati in rešiti. To lahko pomaga pri gradnji modela usmerjenosti za boljšo natančnost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountModelB)
en: Mount Model
sl: Model montaže

en: RA Axis
sl: Os RA

en: Error starting solver: %1
sl: Napaka med zaganjanjem reševalnika: %1

en: Starting solver...
sl: Zagon reševalnika…

en: Solver failed. Try again.
sl: Reševalnik ni uspel. Poskusite znova.

en: Solver completed in %1 second. | Solver completed in %1 seconds.
sl[0]: Reševalnik je zaključil po %1 sekundah.
sl[1]: Reševalnik je zaključil po %1 sekundi.
sl[2]: Reševalnik je zaključil po %1 sekundah.
sl[3]: Reševalnik je zaključil po %1 sekundah.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualRotator)
en: Manual Rotator
sl: Ročni rotator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpLabel)
en: <html><head/><body><p>To disable rotation validation, uncheck the &quot;Automatic and Manual Rotator Control&quot; in &quot;StellarSolver Options&quot;.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če želite onemogočiti preverjanje rotacije, odstranite potrditev možnosti &quot;Samodejni in ročni krmilnik rotatorja&quot; v &quot;Možnosti reševalnika StellarSolver&quot;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentRotationL)
en: Current PA
sl: Trenutna PA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetRotationL)
en: Target PA
sl: Ciljna PA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, takeImageB)
en: Take Another Image
sl: Zajemi drugo sliko

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Alignment List
sl: Odpri seznam razporejevalnika Ekos

en: Unable to open file %1
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke %1

en: Deprecated sequence file format version %1. Please construct a new sequence file.
sl: Opuščena vrsta datoteke zaporedja različice %1. Ustvari novo datoteko zaporedja.

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Alignment List
sl: Shrani seznam razporejevalnika Ekos

en: Failed to save alignment list
sl: Shranjevanje seznama poravnav ni uspelo

en: Alignment List saved to %1
sl: Seznam poravnav shranjen v %1

en: DEC is below the altitude limit
sl: DEC je pod mejo višine

en: Point calculation error.
sl: Napaka pri izračunavanju točke.

en: Sky Point
sl: Točka na nebu

en: Are you sure you want to clear all the alignment points?
sl: Ali ste prepričani, da želite počistiti vse točke poravnave?

en: Clear Align Points
sl: Počisti točke poravnave

en: The Mount Model Tool is Reset.
sl: Orodje modela montaže je ponastavljeno.

en: Please Check the Alignment Points.
sl: Preverite točke poravnave.

en: In the Align Module, "Nothing" is Selected for the Solver Action.  This means that the mount model tool will not sync/align your mount but will only report the pointing model errors.  Do you wish to continue?
sl: V modulu Poravnaj je za dejanje reševalca izbrano »Nič«.  To pomeni, da orodje modela montaže ne bo usklajevalo/poravnalo vaše montaže, temveč bo samo poročalo o napakah usmerjevalnega modela.  Ali želite nadaljevati?

en: Pointing Model Report Only?
sl: Usmerjevalni model samo poroča?

en: The Mount Model Tool is Starting.
sl: Orodje modela montaže se zaganja.

en: The Mount Model Tool is Paused.
sl: Orodje modela montaže je v premoru.

en: The Mount Model Tool is Finished.
sl: Orodje modela montaže je zaključilo.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mountModel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpsAstrometryIndexFiles)
en: Dialog
sl: Pogovorno okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>This tool can help your mount build a better pointing model by moving the mount to different points in the sky and solving captured images. This can increase the accuracy of your GOTOs. To qualify, your mount must be capable of improving its internal pointing model after each <b>Sync</b>  commanded by Ekos. If this is not the case, then this tool is not suitable for your mount.</p>
sl: <p>To orodje vam lahko pomaga zgraditi boljši model usmerjanja tako, da usmeri montažo na različne točke na nebu in reši zajete slike. To lahko poveča natančnost vaših usmerjanj. Da je to možno, mora biti vaša montaža sposobna izboljšati svoj notranji model usmerjanja po vsakem <b>Usklajevanju</b>, ki ga je zahteval Ekos. Če temu ni tako, potem to orodje ni primerno za vašo montažo.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Mount Model Wizard
sl: Čarovnik za model montaže

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Object Type:
sl: Vrsta objekta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: <html><head/><body><p>Select the type of objects/points added by the wizard.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> all of the options except Fixed DEC start with a grid of RA/DEC points.</p>
    <ul>
    <li><b>Any Stars:</b> The wizard searches for the nearest star.</li>
    <li><b>Any object:</b>  The wizard searches for the nearest object of any type.</li>
    <li><b>Named Stars</b> The wizard searches for the nearest star in the currently visible star list. Note that the first named star might be fairly far from the intended point and also sometimes the same star could be the closest one for multiple points.</li>
    <li><b>Fixed DEC:</b> The wizard generates all points at the chosen DEC.</li>
    <li><b>Fixed Grid:</b>  The wizard just uses the original grid without trying to pair it with objects.</li>
    </ul>
    </body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite vrsto objektov/točk, ki naj jih doda čarovnik.</p><p><span style=" font-weight:600;">Opomba:</span> vse možnosti razen Fiksna DEC se začnejo z mrežo točk RA/DEC</p>
    <ul>
    <li><b>Katerekoli zvezde:</b> Čarovnik išče najbližjo zvezdo.</li>
    <li><b>Katerikoli objekt:</b>  Čarovnik išče najbližji objekt katere koli vrste.</li>
    <li><b>Poimenovane zvezde:</b> Čarovnik išče najbližjo zvezdo na seznamu trenutno vidnih zvezd. Upoštevajte, da je lahko prva imenovana zvezda precej daleč od predvidene točke in da je včasih lahko ista zvezda najbližja več točkam.</li>
    <li><b>Fiksna dekl.:</b> Čarovnik ustvari vse točke na izbrani deklinaciji.</li>
    <li><b>Fiksna mreža:</b>  Čarovnik uporablja izvirno mrežo, ne da bi jo poskušal povezati z objekti.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Stars
sl: Katerekoli zvezde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Named Stars
sl: Poimenovane zvezde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Object
sl: Katerikoli objekt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed DEC
sl: Fiksna DEC

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed Grid
sl: Fiksna mreža

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Automatically generate the specified number of alignment points in the table below. They will be generated based on the options selected in this wizard.
sl: Samodejno ustvarite navedeno število točk poravnave v spodnji tabeli. Ustvarjene bodo na podlagi možnosti, izbranih v tem čarovniku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Generate
sl: Ustvari

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignDec)
en: The Declination of the points that will be generated.  This option only applies to the Fixed DEC Option.
sl: Deklinacija točk, ki bodo ustvarjene.  Ta možnost velja le za izbiro Fiksna DEC.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum Alt:
sl: Najmanjša višina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAltBox)
en: This is the minimum altitude above the horizon to use in generating points with the wizard.
sl: To je najmanjša višina nad obzorjem, ki jo je treba uporabiti pri ustvarjanju točk s čarovnikom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Alignment Points:
sl: Točke poravnave:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
sl: Deklinacija:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignPtNum)
en: The Number of points the wizard should generate. If this number is less than 5, it will generate them at the same DEC. After that they will be evenly distributed over RA and DEC. Note, if Fixed DEC is selected, all of the points will be at the same DEC.
sl: Število točk, ki naj jih čarovnik ustvari. Če je to število manjše od 5, bodo ustvarjene na isti deklinaciji. Po tem bodo enakomerno porazdeljene po RA in DEC. Opomba: če je izbrano Fiksna DEC, bodo vse točke na isti DEC.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Add Currently Visible Stars
sl: Dodaj trenutno vidne zvezde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Common Names:
sl: Pogosta imena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, starListBox)
en: These are the common names for the named stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
sl: To so pogosta imena za imenovane zvezde, ki so trenutno nad obzorjem na vaši lokaciji. Če izberete zvezdo, bo dodana v spodnjo tabelo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Greek:
sl: Grško:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, greekStarListBox)
en: These are the Greek names for the brighter stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
sl: To so grška imena za svetlejše zvezde, ki so trenutno nad obzorjem na vaši lokaciji. Če izberete zvezdo, bo dodana v spodnjo tabelo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mount Model Alignment Points
sl: Točke za poravnavo modela montaže

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllAlignB)
en: Clear the entire table of alignment points below.  Note that this will not affect your mount in any way.  It will not clear your pointing model.  It just clears the list of points so that if you run the mount model routine again, these points will not be included.
sl: Izbrišite celotno spodnjo tabelo točk poravnave.  Upoštevajte, da to ne bo vplivalo na vaš nosilec na noben način.  To ne bo izbrisalo modela usmerjanja.  Izbriše le seznam točk, tako da če ponovno zaženete izgradnjo modela montaže, te točke ne bodo vključene.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAlignB)
en: <p>Remove the selected row from the alignment point table below. Note that it does <b>not</b> command your mount to clear that point from the model, it just means that if you run the mount model routine, that point will not be included in the list.</p>
sl: <p>Odstranite izbrano vrstico iz spodnje tabele točk poravnave. Vedite, da to od stojala <b>ne bo</b> zahtevalo izbrisa te točke iz modela, to samo pomeni, da če zaženete rutino modela stojala, ta točka ne bo vključena na seznam.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAlignB)
en: Add an empty row to the alignment list so that you can manually add an RA and DE for a position you would like the telescope to slew to when doing the mount model routine.
sl: Dodajte prazno vrstico na seznam za poravnavo, tako da lahko ročno dodate rektascenzijo in deklinacijo za položaj, do katerega naj se teleskop obrne pri izvajanju rutine modela montaže.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, findAlignB)
en: Open the Find Object dialog so that you can select an object to get an RA and DEC automatically that you would like the telescope to slew to when doing the mount model routine.
sl: Odprite pogovorno okno »Najdi objekt«, v katerem lahko izberete objekt, za katerega želite samodejno dobiti rektascenzijo in deklinacijo položaja, do katerega naj se teleskop obrne pri izvajanju rutine modela montaže.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sortAlignB)
en: Sort the alignment points, starting with the point closest to the current telescope position, to try to minimize the distance between each slew.
sl: Razvrstite točke poravnave, začenši s točko, ki je najbližja trenutni usmerjenosti teleskopa, in tako poskusite zmanjšati razdaljo med vsakim obratom.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, alignTable)
en: This is a table of alignment points that you would like the mount model routine to use in aligning your telescope.  If you would like to add or remove points, you may use the buttons above.  If you would like to run, pause, or stop the mount model routine, you may use the buttons below.  You can directly edit an RA or DE for a particular point directly in the cells.  Just be sure to follow the format hh:mm:ss. The object name is just provided for convenience and is not used.  If you want to change the order of the alignment points, you can drag the row up or down using the vertical header for that row on the left.
sl: To je tabela točk poravnave, ki bi jih radi uporabili pri poravnavanju modela montaže vašega teleskopa.  Če želite dodati ali odstraniti točke, lahko uporabite zgornje gumbe.  Če želite zagnati, ustaviti ali ustaviti rutino modela montaže, lahko uporabite spodnje gumbe.  Neposredno lahko urejate RA ali DEC za določeno točko v celicah.  Prepričajte se, da sledite obliki hh:mm:ss. Ime objekta je na voljo samo kot pomoč in se ne uporablja.  Če želite spremeniti vrstni red točk poravnave, lahko vrstico povlečete navzgor ali navzdol z navpično glavo za to vrstico, na levi strani tabele.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadAlignB)
en: Load a saved alignment point list so that you can run the same alignment you ran on a previous occasion.
sl: Nalaganje shranjenega seznama točk poravnave, tako da lahko zaženete isto poravnavo, ki ste jo uporabili predhodno.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveAlignB)
en: Save the alignment list so that you can run this alignment again in the future.
sl: Shranite seznam poravnave, tako da lahko to poravnavo znova zaženete v prihodnosti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previewB)
en: Display the alignment points on the skymap as flags.  Clicking it again will remove the flags.  The flags will not be saved.
sl: Prikaže točke poravnave na zvezdni karti kot zastavice.  Če gumb še enkrat kliknete, odstranite zastavice.  Zastavice ne bodo shranjene.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startAlignB)
en: Start or pause the mount model routine.  It will slew to and astrometrically solve the list of points in the table above using the settings in the align module.  If the routine was previously paused, it will pick up where it left off.  If it was stopped or it had finished it will start the routine over again.
sl: Zaženite rutino modela montaže ali pa jo začasno prekinite.  S pomočjo nastavitev v modulu poravnave se bo teleskop obračal do točk na seznamu v zgornji tabeli in jih astrometrično rešil.  Če je bila rutina predhodno začasno prekinjena, se bo nadaljevala od tam, kjer je bila prekinjena.  Če je bila ustavljena ali je zaključila, bo spet začela rutino od začetka.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopAlignB)
en: <p>Stop the mount model routine.  It will <b>not</b> clear any points from your telescope's pointing model.  It will stop the routine and any points currently being solved. If you run the mount model again after hitting stop, it will start the routine over again with the first point.</p>
sl: <p>Ustavite rutino modela montaže.  To <b>ne bo</b> izbrisalo nobene točke iz modela usmerjanja teleskopa.  Ustavilo bo rutino in vse točke, ki se trenutno rešujejo.  Če po ustavitvi znova zaženete model montaže, se bo rutina znova začela s prvo točko.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: StellarSolver Settings
sl: Nastavitve reševalnika StellarSolver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_73)
en: Source Extraction Method
sl: Način pridobivanja vira

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: <html><head/><body><p align="center">Options for the method of Star Extraction</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Internal SEP uses an internal library in KStars.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">External Sextractor requires an external program.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Built In Method uses whatever default Star Extraction process your selected Solving Method uses.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="center">Možnosti za metodo pridobivanja zvezd</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Priloženi SEP uporablja knjižnico iz KStars.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zunanji SExtractor zahteva zunanji program.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vgrajena metoda uporablja privzeti postopek pridobivanja zvezd, ki ga uporablja izbrana metoda reševanja.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: Internal SEP
sl: Notranji SEP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: External SExtractor
sl: Zunanji SExtractor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: BuiltIn method for solver
sl: Vgrajena metoda za reševanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: <html><head/><body><p align="center">Selects the method of plate solving with the StellarSolver Library</p><ul><li>'Internal SEP' option uses StellarSolver's internal build of Astrometry.net and requires no external programs. </li><li>'Local Astrometry' uses a local installation of command line astrometry.net on Linux and Mac or ANSVR on Windows. </li><li>'Local ASTAP' uses a local installation of the ASTAP program. </li><li>'Local Watney' uses a local installation of the Watney Astrometry Solver Program.</li><li>'Online' uses either astrometry.net over the internet or ANSVR on a nearby computer. <span style=" font-weight:600;">Note</span>: If bandwidth is a concern, consider using 'Internal SEP' instead of 'Builtin Method of Solver'.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="center">Izbere način reševanja plošč s knjižnico StellarSolver.</p><ul><li> Notranji reševalnik uporablja Astrometry.net priložen StellarSolver-ju in ne zahteva zunanjih programov.</li><li>Lokalni Astrometry uporablja lokalno namestitev programa astrometry.net na GNU/Linux in macOS ali ANSVR na Windows.</li><li>Lokalni ASTAP uporablja lokalno namestitev programa ASTAP.</li><li>Lokalni Watney uporablja lokalno namestitev programa Watney Astrometry Solver.</li><li>Oddaljeni uporablja astrometry.net preko interneta ali ANSVR na povezanem računalniku.<span style=" font-weight:600;">Pomnite</span>: če je pomembna pasovna širina, razmislite o uporabi »Notranji SEP« namesto »Vgrajene metode za reševanje«</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Internal Solver
sl: Notranji reševalnik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local Astrometry
sl: Krajevni Astrometry

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local ASTAP
sl: Krajevni ASTAP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local Watney
sl: Krajevni Watney

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Online Astrometry
sl: Oddaljeni Astrometry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_72)
en: Solving Method
sl: Metoda reševanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_71)
en: Options Profile:
sl: Profil možnosti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolveOptionsProfile)
en: Selects the Options Profile to use for Plate Solving
sl: Izbere profil možnosti za uporabo pri reševanju plošč

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editSolverProfile)
en: Opens the currently selected Options Profile in the Options Profile Editor
sl: Odpre trenutno izbrani profil možnosti v urejevalniku profila možnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Alignment Options
sl: Možnosti poravnavanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverWCS)
en: enable World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
sl: omogoči svetovni koordinatni sistem (WCS). WCS se uporablja za kodiranje koordinat RA/DEC v slikah zajetih s CCD kamerami.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map
sl: Pokaži prejete slike FITS na pravokotnem vidnem polju reševalnika na zvezdni karti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Overlay
sl: Prekritje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PAHAutoPark)
en: <html><head/><body><p>Automatically park mount after completing Polar Alignment Assistant Tools.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Samodejno parkirajte stojalo po dokončanju orodij pomočnika za polarno poravnavo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PAHAutoPark) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AutoPark)
en: Auto Park
sl: Samodejno parkiranje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AstrometryUseRotator)
en: Automatic and Manual Rotator Control
sl: Samodejni in ročni nadzor rotatorja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Rotation deviation threshold in arc-minutes when using [Load &amp; Slew]. If the difference between measured position angle and FITS position angle is below this value, the [Load &amp; Slew] operation is considered successful.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prag odstopanja rotatorja v ločnih minutah pri uporabi Naloži &amp; Obrni. Če je razlika med izmerjenim kotom položaja in kotom položaja FITS pod to vrednostjo, se operacija Naloži &amp; Obrni šteje za uspešno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Threshold:
sl: Prag:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_AstrometryRotatorThreshold)
en: <html><head/><body><p>Rotation angle deviation threshold</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prag odstopanja kota rotacije</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Flip Policy</span> determines how the rotator reacts after a flip or if the result of a solved reference image reports a different pierside respective to the actual mount pierside.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Pravila zrcaljenja</span> določajo, kako se rotator odzove na zrcaljenje ali če rezultat reševanja referenčne slike poroča drugačno stran stojala od dejanske strani stojala montaže.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Flip Policy:
sl: Pravila zrcaljenja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_AstrometryFlipRotationAllowed)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Preserve rotator angle</span> will keep the rotator position. The rotator remains inactive and hence the camera is virtually rotated by 180°.</p><p>Most modern astronomic image processing applications can handle &quot;flipped&quot; images.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Ohrani kot rotatorja</span> bo ohranilo položaj rotatorja. Rotator ostane nedejaven, zato se kamera praktično obrne za 180°.</p><p>Večina sodobnih programov za obdelavo astronomskih slik lahko obdeluje &quot;prezrcaljene&quot; slike.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AstrometryFlipRotationAllowed)
en: Preserve rotator angle
sl: Ohrani kot rotatorja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, FlipRotationNotAllowed)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Preserve position angle</span> will keep the camera position angle. The rotator always turns the camera to the original position angle and hence the image will show exactly the original star arrangement.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Ohrani kot položaja</span> bo ohranjal kot položaja kamere. Rotator vedno obrne kamero na prvotni kot položaja in zato bo slika prikazovala točen prvotni razpored zvezd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, FlipRotationNotAllowed)
en: Preserve position angle
sl: Ohranjaj kot položaja

[ctx: @title:window]
en: Select ASTAP executable
sl: Izberi izvršljivo datoteko ASTAP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Options)
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ASTAPDownSampleValue) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPDownSample)
en: <html><head/><body><p>Down sample prior to solving. Also called binning. A zero value will result in auto selection downsampling.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Zmanjšanje vzorca pred reševanjem. Imenuje se tudi združevanje. Ničelna vrednost bo povzročila zmanjšanje vzorčenja samodejnega izbora.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ASTAPExecutable)
en: <html><head/><body><p>Full path to the ASTAP executable application.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Polna pot do izvršljive datoteke programa ASTAP.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ASTAPSearchRadiusValue) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius)
en: <html><head/><body><p>The program will search in a square spiral around the start position up to this radius.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Program bo iskal v kvadratni spirali okoli začetnega položaja vse do tega polmera.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable
sl: Izvršljiva datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPDownSample)
en: Down Sample
sl: Zmanjšan vzorec

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: <html><head/><body><p>Update the fits header with the found solution.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Posodobi glavo FITS z najdeno rešitvijo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: Update FITS
sl: Posodobi FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Search Radius
sl: Polmer iskanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPLargeSearchWindow)
en: <html><head/><body><p>Improve solving reliability in some cases. Search window will be large with overlap but it can slow down solving.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izboljšaj zanesljivost reševanja v nekaterih primerih. Iskalno okno bo veliko in s prekrivanjem, vendar lahko upočasni reševanje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPLargeSearchWindow)
en: Force Large Search Window
sl: Vsili veliko iskalno okno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Imaging Options
sl: Možnosti obdelave slik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_41) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_12)
en: The lower end of the imager scale, calculated as a little smaller than the shorter dimension of the image.
sl: Spodnji konec lestvice obdelovalnika slik, izračunan kot malo manjši od krajše mere slike.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseImageScale) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUseScale) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_FitsSolverScale) i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseImageScale), group (Align)
en: Set image scale to speed up solver as it does not have to search index files of different image scales.
sl: Nastavi merilo slike, za pospeševanje reševanja, saj potem ni treba iskati po kazalnih datotekah drugih meril slik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseImageScale) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUseScale)
en: Use Scale
sl: Uporabi merilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_50)
en: <p>The units of the imager scale bounds above.</p>
    <ul>
    <li>dw: degree width</li>
    <li>aw: arcminute width</li>
    </ul>
sl: <p>Enote meja zgornjega merila obdelovalnika slik.</p>
    <ul>
    <li>dw: stopinje širine</li>
    <li>aw: ločne minute širine</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_42) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The high end of the imager scale, calculated as a little bigger than the longer dimension of the image.
sl: Zgornji konec merila obdelovalnika slik, izračunan kot malo večji od daljše mere slike.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateScale)
en: Update Image Scale Bounds from the currently active camera and telescope combination.
sl: Posodobi meje merila slik iz trenutno aktivne kombinacije kamere in teleskopa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: High
sl: Visoko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale)
en: Automatically update image scale values when CCD and/or Mount parameters are updated.
sl: Samodejno posodobi vrednosti merila slike, ko se posodobijo parametri CCD in/ali montaže.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Auto Update
sl: Samodejna posodobitev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageWarningLabel)
en: Image Scale Auto Update is turned off.
sl: Samodejna posodobitev merila slike je izklopljena.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_AstrometryImageScaleUnits)
en: <p>The units of the imager scale bounds above.</p>
    <ul>
    <li>dw: degree width</li>
    <li>aw: arcminute width</li>
    <li>app: arcsecs per pixel</li>
    </ul>
sl: <p>Enote zgornjih meja merila lestvice obdelovalnika slik.</p>
    <ul>
    <li>dw: stopinje širine</li>
    <li>aw.: ločne minute širine</li>
    <li>app: ločne sekunde na slikovno piko</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: units
sl: enote

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Low
sl: Nizko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Position Options
sl: Možnosti položaja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition) i18n: ectx: label, entry (AstrometryUsePosition), group (Align)
en: Set estimated position to speed up astrometry solver as it does not have to search in other areas of the sky.
sl: Nastavi ocenjen položaj za pospešitev reševalnika astrometry.net, saj mu ni treba iskati na drugih območjih neba.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUsePosition)
en: Use Position
sl: Uporabi položaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_44) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverRadiusLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_FitsSolverRadius) i18n: ectx: label, entry (Ast
en: The Search Radius for the Estimated Telescope/Image Field Position in degrees.
sl: Iskalni polmer za ocenjeni položaj teleskopa/slikovnega polja v stopinjah.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_47) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, estRA) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverRALabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, FitsSolv
en: The RA of the Estimated Telescope/Image Field Position in hh:mm:ss notation
sl: Rektascenzija ocenjenega položaja teleskopa/slikovnega polja v obliki hh:mm:ss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, estDec) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_48) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverDECLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, FitsSo
en: The DEC of the Estimated Telescope/Image Field Position in dd:mm:ss notation
sl: Deklinacija ocenjenega položaja teleskopa/slikovnega polja v obliki dd:mm:ss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updatePosition)
en: Update coordinates to the current telescope position
sl: Posodobi koordinate trenutnega položaja teleskopa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverRadiusLabel)
en: Radius
sl: Polmer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Automatically update position coordinates when mount completes slewing.
sl: Samodejno posodobi koordinate položaja, ko montaža konča z obračanjem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, positionWarningLabel)
en: Position Auto Update is turned off.
sl: Samodejna posodobitev položaja je izklopljena.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryDifferentialSlewing)
en: Do not use Sync when Slew to Target is selected. Use differential slewing to correct for discrepancies. This is useful on some mounts (e.g. Paramount).
sl: Ne uporabi funkcije Uskladi, ko je izbrana možnost Obrni na cilj. Za odpravo neskladnosti uporabi diferencialno obračanje. To je uporabno na nekaterih montažah (npr. Paramount).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryDifferentialSlewing)
en: Use differential slewing instead of syncing
sl: Namesto usklajevanja uporabi diferencialno obračanje

en: No index file directories configured.
sl: Imeniki datotek kazal niso konfigurirani.

en: No writable index file directory found.
sl: Ni bil najden noben zapisljivi imenik datotek kazal.

en: Could not contact Astrometry Index Server.
sl: Ni mogoče vzpostaviti povezave s strežnikom kazal Astrometry.

en: Downloads Disabled, this is not a directory, it is a list of all index files.
sl: Prenosi onemogočeni, to ni imenik, je seznam vseh datotek s kazalom.

en: Downloads Enabled, the directory exists and is writeable.
sl: Prenosi sem omogočeni, imenik obstaja in vanj je moč pisati.

en: Downloads Disabled, directory permissions issue.
sl: Prenosi onemogočeni, težave s pravicami imenika.

en: Downloads Disabled, directory does not exist.
sl: Prenosi onemogočeni, imenik ne obstaja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Required
sl: Obvezno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Recommended
sl: Priporočeno

en: Download Timed out.  Either the network is not fast enough, the file is not accessible, or you are not connected.
sl: Prenosu je pretekel čas.  Omrežje ni dovolj hitro, datoteka ni dostopna ali pa niste povezani.

en: %1 download cancelled.
sl: Prenos %1 je preklican.

en: File Write Error
sl: Napaka pisanja datoteke

en: %1 download complete.
sl: Prenos sem %1 je končan.

en: Astrometry Folder Permissions Error
sl: Napaka dovoljenja v mapi Astrometry

en: The selected Index File directory does not exist. Please either create it or choose another.
sl: Izbrani imenik datotek s kazalom ne obstaja. Ustvarite ga ali izberite drugega.

en: The file %1 already exists in another directory.  Are you sure you want to download it to this directory as well?
sl: Datoteka %1 že obstaja v drugem imeniku.  Ali ste prepričani, da jo želite prenesti tudi v ta imenik?

en: Install File(s)
sl: Namesti datoteko/e

en: Are you sure you want to delete these index files? %1
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati te datoteke s kazali? %1

en: Delete File(s)
sl: Izbriši datoteke

en: File Delete Error
sl: Napaka pri brisanju datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Offline</span> astrometry.net solver requires index files in order to solve an image.  Please see the Astrometry.net <a href="http://astrometry.net/doc/readme.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">README</span></a> for details. The following list provides a complete list of the index files, along with recommended index files to install given the current CCD Field of View. Installed index files are checked. Next to each index file is an icon that represents the following:</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Brez povezave</span>Reševalnik astrometry.net zahteva indeksne datoteke za rešitev slike. Oglejte si Astrometry.net <a href="http://astrometry.net/doc/readme.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">README</span></a> za podrobnosti. Naslednji seznam vsebuje popoln seznam indeksne datoteke, skupaj s priporočenimi indeksnimi datotekami za namestitev glede na trenutno CCD vidno polje. Nameščene indeksne datoteke so preverjene. Poleg vsakega indeksa datoteke je ikona, ki predstavlja naslednje:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, required_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_32)
en: <html><head/><body><p>This index file is required and must be installed for the solver to work correctly.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ta datoteka s kazalom je potrebna in mora biti nameščena, da bo reševalnik pravilno deloval.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, recommended_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_33)
en: <html><head/><body><p>This index file is recommended. Installing the index file might help in improving the solver.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ta datoteka s kazalom je priporočljiva. Namestitev datoteke s kazalom lahko pomaga izboljšati rešitev.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, optional_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_35)
en: <html><head/><body><p>This index file is not required.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ta datoteka s kazalom ni potrebna.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_27)
en: <html><head/><body><p>This displays the path to the folder for the Astrometry Index Files on your computer.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>To prikazuje pot do mape z datotekami s kazali Astrometry na vašem računalniku.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Index Files Location:
sl: Mesto datotek s kazali:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_31) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_28)
en: <html><head/><body><p>This displays the current CCD field of view that will be used to calculate which index files are needed.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>To prikazuje trenutno vidno polje CCD, ki bo uporabljeno za izračun, katere datoteke s kazali so potrebne.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Folder Details:
sl: Podrobnosti mape:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addIndexFileDirectory)
en: Add a folder where index files are stored
sl: Dodaj mapo, v kateri so shranjene datoteke s kazali

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeIndexFileDirectory)
en: Remove an index files location
sl: Odstrani mesto datotek s kazali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeIndexFileDirectory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, zoomOutB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeOptionProfile) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, westRAGuideEnabled) i18n: ectx: property (tex
en: -
sl: −

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory)
en: <html><head/><body><p>This button will open the Astrometry Index File folder on your filesystem so that you can see where it is located and copy files into it if needed.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ta gumb bo odprl mapo z datotekami s kazali Astrometry na datotečnem sistemu, tako da boste lahko videli, kje se nahaja in vanjo skopirali datoteke, če je potrebno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: Open
sl: Odpri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Current CCD FOV:
sl: Trenutni VP CCD:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_24)
en: The URL of the server where index files live
sl: URL strežnika, na katerem živijo datoteke s kazali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Index Files URL:
sl: Lokacija datotek s kazali:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Tycho2/Gaia Catalog
sl: Katalog Tycho2/Gaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_52) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_75)
en: (2.5 G)
sl: (2,5 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_76) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_54)
en: (8.8 G)
sl: (8,8 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_63)
en: (5.1 M)
sl: (5,1 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 4.0' - 5.6'
sl: 4,0' - 5,6'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_78)
en: (13.6 G)
sl: (13,6 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_74) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_51)
en: (1.2 G)
sl: (1,2 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_53) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_77)
en: (4.8 G)
sl: (4,8 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: 2.0' - 2.8'
sl: 2,0’ - 2,8’

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_44)
en: (7.6 M)
sl: (7,6 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: 5.6' - 8.0'
sl: 5,6’ - 8,0’

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: 2.8' - 4.0'
sl: 2,8’ - 4,0’

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_61)
en: (1.3 M)
sl: (1,3 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_69)
en: Diameters
sl: Premeri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: (arcminutes)
sl: (ločne minute)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_134) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_135)
en: (filesize)
sl: (velikost datoteke)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: 2Mass Catalog
sl: Katalog 2Mass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_64)
en: (9.7 M)
sl: (9,7 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_42)
en: (2.1 M)
sl: (2,1 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_62)
en: (2.6 M)
sl: (2,6 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: 22' - 30'
sl: 22' – 30'

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Load Typical Default Paths
sl: Naloži običajne privzete poti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Choose your current setup from the list to load the typical paths to those programs for your computer
sl: Izberite trenutno nastavitev s seznama za nalaganje običajnih poti do teh programov na vašem računalniku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Select to load one of the default sets
sl: Izberite, če želite naložiti enega od privzetih naborov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Linux Default
sl: Privzeto za Linux

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Linux KStars Internal
sl: Linux KStars notranje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Local Sextractor Program
sl: Krajevni program SExtractor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: sextractor binary:
sl: izvršljiva datoteka sextractor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_SextractorBinary)
en: Path to Sextractor binary file
sl: Pot do izvršljive datoteke SExtractor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Local Astrometry.net or Local ANSVR
sl: Krajevni Astrometry.net ali krajevni ANSVR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryConfFile)
en: Astrometry.net configuration file
sl: Nastavitvena datoteka astrometry.net

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryWCSInfo)
en: Astrometry.net wcsinfo binary
sl: Izvršljiva datoteka wcsinfo za astrometry.net

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometrySolverBinary)
en: Astrometry.net solve-field binary path
sl: Pot izvršljive datoteke solve-field za astrometry.net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: solver binary:
sl: izvršljiva datoteka reševalnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: config:
sl: nastavitve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: ASTAP binary:
sl: Izvršljiva datoteka ASTAP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ASTAPExecutable)
en: ASTAP Program binary path
sl: Pot izvršljive datoteke programa ASTAP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Watney Solver
sl: Reševalnik Watney

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Watney binary:
sl: Izvršljiva datoteka Watney:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_WatneyBinary)
en: Watney Program binary path
sl: Pot do programa Watney

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Online Astrometry.net or Remote ANSVR
sl: Spletni Astrometry.net ali oddaljeni ANSVR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryAPIURL)
en: <html><head/><body><p>Scheme and Authority part of URL (e.g. https://nova.astrometry.net)</p></body></html>
sl: <html><body><p>Shema in kataloški del URL (npr. https://nova.astrometry.net)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time out:
sl: Časovna omejitev:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AstrometryTimeout)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete
sl: Razpoložljivi čas v sekundah, v katerem mora reševalnik Astrometry zaključiti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryAPIKey)
en: API Key
sl: Ključ za API

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: API Key:
sl: Ključ:

en: First Capture
sl: Prvi zajem

en: First Solve
sl: Prva rešitev

en: Finding CP
sl: Iskanje nebesnega tečaja

en: First Rotation
sl: Prvo obračanje

en: First Settle
sl: Prva umiritev

en: Second Capture
sl: Drugi zajem

en: Second Solve
sl: Druga rešitev

en: Second Rotation
sl: Drugo vrtenje

en: Second Settle
sl: Druga umiritev

en: Third Capture
sl: Tretji zajem

en: Third Solve
sl: Tretja rešitev

en: Select Star
sl: Izberite zvezdo

en: Refreshing
sl: Osveževanje

en: Refresh Complete
sl: Osveževanje zaključeno

en: <p>Polar Alignment tool requires a German Equatorial Mount.</p>
sl: <p>Orodje za polarno poravnavo zahteva nemško ekvatorialno montažo.</p>

en: Refresh solver timed out: %1s
sl: Čas za osvežitev reševalnika je potekel: %1 s

en: Refresh solver failed: %1s
sl: Osvežitev reševalnika je spodletela: %1 s

en: PAA: Solver failed, retrying.
sl: PAA: Reševalnik ni uspel, ponovno poskušanje.

en: PAA: Stopping, solver failed too many times.
sl: PAA: Ustavljanje, reševalniku je prevečkrat spodletelo.

en: Mount first rotation is complete.
sl: Prvo obračanje montaže je zaključeno.

en: Mount second rotation is complete.
sl: Drugo obračanje montaže je zaključeno.

en: Mount aborted. Reverse RA axis direction and try again.
sl: Montaža je prekinila. Preobrnitev smeri osi RA in ponovni poskus.

en: Warning: Equatorial Grid Lines will not be drawn due to limited resources mode.
sl: Opozorilo: Ekvatorialne mrežne črte ne bodo narisane zaradi načina z omejenimi viri.

en: Clearing mount Alignment Model...
sl: Čiščenje modela poravnave montaže…

en: This could cause the telescope to cross the meridian.
sl: To lahko povzroči, da teleskop prečka poldnevnik.

en: Parking the mount...
sl: Parkiranje montaže…

en: Please wait until mount completes rotating to RA (%1) DE (%2)
sl: Počakajte, da montaža zaključi obračanje do RA (%1) DE (%2)

en: PAA: Failed to findCorrectedPixel.
sl: PAA: Iskanje popravljene slikovne pike (findCorrectedPixel) ni uspelo.

en: PAA: Failed to find RA Axis center.
sl: PAA: Iskanje središča osi RA ni uspelo.

en: Polar-alignment star cannot be updated during refresh phase as it might affect error measurements.
sl: Poravnave s Severnico ni mogoče posodobiti med fazo osveževanja, saj lahko vpliva na meritve napak.

en: First manual rotation done.
sl: Prvo ročno obračanje zaključeno.

en: Second manual rotation done.
sl: Drugo ročno obračanje zaključeno.

en: Mount is synced to celestial pole. You can now continue Polar Alignment Assistant procedure.
sl: Montaža je usklajena z nebesnim tečajem. Zdaj lahko nadaljujete postopek pomočnika poravnavo s Severnico.

en: Please wait while WCS data is processed...
sl: Počakajte, da se podatki WCS obdelajo…

en: WCS data processing is complete.
sl: Obdelava podatkov WCS je končana.

en: WCS info is now valid. Capturing next frame...
sl: Podatki WCS so zdaj veljavni. Zajemanje naslednje slike...

en: Failed to process World Coordinate System: %1. Try again.
sl: Obdelovanje svetovnega koordinatnega sistema (WCS) ni uspelo: %1. Poskusite znova.

en: PAA: Failed to find the RA axis. Quitting.
sl: PAA: Iskanje osi RA ni uspelo. Končujem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHMessageText)
en: <p>The assistant requires three images to find a solution.  Ekos is now capturing the first image...</p>
sl: <p>Pomočnik potrebuje tri slike, da najde rešitev.  Ekos zdaj zajema prvo sliko…</p>

en: <p>Solving the <i>first</i> image...</p>
sl: <p>Reševanje <i>prve</i> slike…</p>

en: <p>Executing the <i>first</i> mount rotation...</p>
sl: <p>Izvajanje <i>prvega</i> obračanja montaže…</p>

en: <p>Settling after the <i>first</i> mount rotation.</p>
sl: <p>Poravnava po <i>prvem</i> obračanju montaže.</p>

en: <p>Settling after the <i>second</i> mount rotation.</p>
sl: <p>Poravnava po <i>drugem</i> obračanju montaže.</p>

en: <p>Capturing the second image...</p>
sl: <p>Zajemanje druge slike…</p>

en: <p>Solving the <i>second</i> image...</p>
sl: <p>Reševanje <i>druge</i> slike…</p>

en: <p>Executing the <i>second</i> mount rotation...</p>
sl: <p>Izvajanje <i>drugega</i> obračanja montaže…</p>

en: <p>Capturing the <i>third</i> and final image...</p>
sl: <p>Zajemanje <i>tretje</i> in zadnje slike…</p>

en: <p>Solving the <i>third</i> image...</p>
sl: <p>Reševanje <i>tretje</i> slike…</p>

en: <p>Choose your exposure time & select an adjustment method. Then click <i>refresh</i> to begin adjustments.</p>
sl: <p>Izberite čas osvetlitve in način prilagoditve. Nato kliknite <i>Osveži</i>, da začnete s prilagoditvami.</p>

en: <p>Choose your exposure time & select an adjustment method. Click <i>Refresh</i> to begin.</p><p>Correction triangle is plotted above. <i>Zoom in and select a bright star</i> to reposition the correction vector. Use the <i>MoveStar & Calc Error</i> method to estimate the remaining error.</p>
sl: <p>Izberite čas osvetlitve in način prilagoditve. Nato kliknite <i>Osveži</i> da začnete.</p><p>Korekcijski trikotnik je narisan zgoraj. <i>Povečajte in izberite svetlo zvezdo</i>, da spremenite položaj vektorja popravka. Za oceno preostale napake uporabite metodo <i>Premik zvezde in izračun napake</i>.</p>

en: <p>Adjust mount's <i>Altitude and Azimuth knobs</i> to reduce the polar alignment error.</p><p>Be patient, plate solving can be affected by knob movement. Consider using results after 2 images.  Click <i>Stop</i> when you're finished.</p>
sl: <p>Nastavite <i>gumba za nastavitev višine in azimuta</i> na montaži, da zmanjšate napako pri poravnavi s Severnico.</p><p>Bodite potrpežljivi, premikanje gumbov lahko vpliva na rešitev plošče. Razmislite o uporabi rezultatov po dveh slikah.  Ko zaključite, kliknite <i>Zaustavi</i>.</p>

en: <p>Adjust mount's <i>Altitude knob</i> to move the star along the yellow line, then adjust the <i>Azimuth knob</i> to move it along the Green line until the selected star is centered within the crosshair.</p><p>Click <i>Stop</i> when the star is centered.</p>
sl: <p>Nastavite <i>gumb za višino</i> na montaži, da premaknete zvezdo vzdolž rumene črte, nato nastavite <i>gumb za azimut</i>, da jo premaknete vzdolž zelene črte, dokler izbrana zvezda ni v središču namerilnega križca.</p><p>Ko je zvezda izostrena, kliknite <i>Zaustavi</i>.</p>

en: Cannot change to MoveStar algorithm once refresh has begun
sl: Sprememba na algoritem Premik zvezde (MoveStar) po začetku osveževanja ni več možna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QStackedWidget, PAHWidgets)
en: <p>Polar Alignment Helper tool requires the following:</p><p>1. German Equatorial Mount</p><p>2. Wide FOV &gt; 1 degrees</p><p>For small FOVs, use the Legacy Polar Alignment Tool.</p>
sl: <p>Orodje za pomoč pri poravnavo s Severnico zahteva naslednje:</p><p>1. Nemško ekvatorialno montažo</p><p>2. Široko vidno polje &gt; 1 stopinje</p><p>Za majhna vidna polja uporabite starejše orodje za poravnavo s Severnico.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introText)
en: <html><head/><body><p>Put your equatorial mount either (a) in the home position pointed toward the celestial pole or (b) pointed anywhere ideally near the meridian. Select <span style=" font-weight:600;">mount direction</span> and <span style=" font-weight:600;">speed </span>and then click <span style=" font-weight:600;">Start</span> to begin the polar alignment process.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Postavite svojo ekvatorialno montažo ali (a) v domači položaj in jo usmerite proti nebesnemu tečaju ali (b) kateri koli točki čim bližje poldnevniku. Izberite <span style=" font-weight:600;">smer in</span> hitrost <span style=" font-weight:600;"> </span>montaže in kliknite <span style=" font-weight:600;">Začni</span>, da začnete postopek poravnave s Severnico.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FOVDisabledLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Disabled: FOV must be 10 arcmins or wider. 60+ arcminutes is recommended.</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Onemogočeno: vidno polje mora biti 10 ločnih minut ali širše. Priporočeno je 60+ ločnih minut.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Direction:
sl: Smer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pAHDirection)
en: Mount direction
sl: Smer montaže

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, MountPierside)
en: West
sl: Zahod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, MountPierside)
en: East
sl: Vzhod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, pAHRotation)
en: Rotation magnitude in degrees
sl: Magnituda obračanja v stopinjah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
sl: Hitrost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pAHMountSpeed)
en: Mount slew speed
sl: Hitrost vrtenja montaže

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Toggle for manual slewing with non-GOTO mounts
sl: Preklopi na ročno obračanje z ne-GOTO montažami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Manual slew
sl: Ročno obračanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualRotateText)
en: Please rotate your mount in RA
sl: Obrni montažo v RA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHRefreshB)
en: Start the refresh phase--where image captures loop while you adjust the altitude and azimuth knobs to correct polar alignment.
sl: Začni fazo osveževanja — kjer se zajemanje slik ponavlja, medtem ko prilagajate gumbe višine in azimuta za popravek poravnavo s Severnico.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHRefreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshSourceB)
en: Refresh
sl: Osveži

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pAHExposure)
en: Exposure duration in seconds during refresh phase
sl: Trajanje osvetlitve v sekundah v fazi osvežitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHIteration)
en: Image#
sl: Slika#

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select polar-alignment correction algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Plate Solve</span>: Uses plate solving to track what the corrected alignment error is during the Refresh process. User should try to reduce the error in the Updated Err line below and minimize the size of the arrows. This is the only scheme that can fully correct an error larger than the image field-of-view, but depends on reliable plate solving. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Move Star</span>: A triangle is overlayed on the above captured image. User selects a star and moves the star along the triangle to improve the polar alignment. Corrected polar-alignment error is not estimated during the process. If the alignment error is larger than the image field-of-view, this scheme must be used iteratively.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Move Star and Calc Error</span>: Like Move Star, but Ekos attempts to track the star being moved and estimates the current alignment error when it can.</li></ul><p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite algoritem za popravljanje polarne poravnave:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px;  margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600; ">Reševanje plošč</span>: Za sledenje napaki popravljene poravnave med postopkom osveževanja uporablja reševanje plošč. Uporabnik naj poskuša zmanjšati napako v spodnji vrstici »Nova napaka« in zmanjšati velikost puščic. To je edini algoritem, ki lahko povsem odpravi napako, ki je večja od vidnega polja slike, vendar je odvisen od zanesljivega reševanja plošč.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Premik zvezde</span>: Nad zajeto sliko zgoraj se nariše trikotnik. Uporabnik izbere zvezdo in jo premakne ob trikotnik ter tako izboljša polarno poravnavo. Popravljena napaka polarne poravnave med postopkom ni ocenjena. Če je napaka poravnave večja od vidnega polja slike, je ta algoritem potrebno uporabiti večkrat.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Premik zvezde in izračun napake</span>: Kot »Premik zvezde«, a bo Ekos poskušal slediti premaknjeni zvezdi in ocenil trenutno napako poravnave, ko to lahko.</li></ul><p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, AlignMethod)
en: Plate Solve
sl: Reševanje plošč

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Move Star
sl: Premik zvezde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Move Star & Calc Error
sl: Premik zvezde in izračun napake

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorAlt)
en: Polar Alignment altitude error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
sl: Napaka v višini poravnave s Severnico, izmerjena s 3 osvetlitvami na začetku postopka poravnave s Severnico.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Alt:
sl: Viš.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorTotal) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorTotal)
en: Polar Alignment total error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
sl: Skupna napaka poravnave s Severnico, izmerjena s 3 osvetlitvami na začetku postopka poravnave s Severnico.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorTotal)
en: Measured Err:
sl: Izmerjena napaka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorTotal) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorTotal)
en: Polar Alignment total error estimated after recent adjustments.
sl: Skupna napaka poravnave s Severnico, ocenjena po nedavnih prilagoditvah.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorTotal)
en: Updated Err:
sl: Posodobljena napaka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAz) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorAz)
en: Polar Alignment azimuth error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
sl: Napaka v azimutu poravnave s Severnico, izmerjena s 3 osvetlitvami na začetku postopka poravnave s Severnico.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorAz) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorAz)
en: Polar Alignment azimuth error estimated after recent adjustments.
sl: Napaka v azimutu poravnave s Severnico ocenjena po nedavnih prilagoditvah.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorAlt) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorAlt)
en: Polar Alignment altitude error estimated after recent adjustments.
sl: Napaka v višini poravnave s Severnico ocenjena po nedavnih prilagoditvah.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, StartB)
en: Start
sl: Začni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureLabel) i18n: ectx: propert
en: Capture
sl: Zajemi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveButton)
en: Solve
sl: Reši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs2)
en: Slew
sl: Obrni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAsetup)
en: Setup
sl: Nastavi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAadjust)
en: Adjust
sl: Prilagodi

en: Cannot set solver to remote. The Ekos equipment profile must include the astrometry Auxiliary driver.
sl: Reševalnika ni mogoče nastaviti na oddaljenega. Profil opreme Ekos mora imeti vključen pomožni gonilnik za astrometrijo.

en: Cannot open file %1 for reading.
sl: Datoteke %1 ni mogoče odpreti za branje.

en: Failed to find solver properties.
sl: Iskanje lastnosti reševalnika ni uspelo.

en: Not enough memory for file %1.
sl: Ni dovolj pomnilnika za datoteko %1.

en: Starting remote solver...
sl: Zaganjanje oddaljenega reševalnika…

en: Failed to find solver settings.
sl: Iskanje nastavitev reševalnika ni uspelo.

en: Parked
sl: Parkirano

en: Parking
sl: Parkiranje

en: Slewing
sl: Obračanje

en: Moving
sl: Premikanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackingLabel)
en: Tracking
sl: Sledenje

en: Current Session
sl: Trenutna seja

en: Read from File
sl: Preberi iz datoteke

[ctx: @title:window]
note: i18n call below is broken up (and the word "analyze" is protected from it) because i18n translates "analyze" to "analyse" for the English UK locale, but we need to keep it ".analyze" because that's what how the files are named.
en: Select input file
sl: Izberite vhodno datoteko

en: All Files (*)
sl: Vse datoteke (*)

en: Could not find image file: %1
sl: Ni bilo mogoče najti datoteke slike: %1

en: Cannot display temporary image file: %1
sl: Začasne slikovne datoteke ni moč prikazati: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerFocusStep)
en: Focus
sl: Fokus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerAlignStep)
en: Align
sl: Poravnavanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guideB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerGuideStep)
en: Guide
sl: Vodenje

en: Flip
sl: Zrcaljenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIMountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount
sl: Montaža

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobLabel)
en: Job
sl: Opravilo

en: The "Auto Compute HFR" option in the KStars FITS options menu is not set. You won't get HFR values without it. Once you set it, newly captured images will have their HFRs computed.
sl: Možnost "Samodejno izračunaj PPT" v meniju možnosti FITS v KStars ni nastavljena. Brez nje ne boste dobili vrednosti PPT. Ko jo nastavite, bodo za novo zajete slike izračunane njihove vrednosti PPT.

en: The "Auto Compute HFR" option in the KStars FITS options menu is not set. You won't get # stars in capture image values without it. Once you set it, newly captured images will have their stars detected.
sl: Možnost "Samodejno izračunaj PPT" v meniju možnosti FITS v KStars ni nastavljena. Brez nje ne boste dobili števila zvezd v zajetih slikah. Ko jo nastavite, bodo na novo zajetih slikah zaznane zvezde.

en: Aborted
sl: Prekinjeno

en: Connected
sl: Povezano

en: Disconnected
sl: Povezava prekinjena

en: Capturing
sl: Zajemanje

en: Looping
sl: Ponavljanje

en: Subtracting
sl: Odštevanje

en: Subframing
sl: Ustvarjanje podposnetka

en: Selecting star
sl: Izbiranje zvezde

en: Calibrating
sl: Umerjanje

en: Calibration error
sl: Napaka umerjanja

en: Calibrated
sl: Umerjeno

note: i18n("Calibrating");
en: Guiding
sl: Vodenje

en: Suspended
sl: V pripravljenosti

en: Reacquiring
sl: Ponovno zajemanje

en: Dithering
sl: Stresanje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualDither)
en: Manual Dithering
sl: Ročno stresanje

en: Dithering error
sl: Napaka stresanja

en: Dithering successful
sl: Stresanje uspešno

en: Settling
sl: Poravnava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timelineLabel)
en: Timeline
sl: Časovni trak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
sl: Vhod:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, prevFileB)
en: <html><head/><body><p>Display the previous .analyze file.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži prejšnjo datoteko .analyze.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextFileB)
en: <html><head/><body><p>Display the next .analyze file.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži naslednjo datoteko .analyze.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, inputCombo)
en: <html><head/><body><p>Select the input for the plots. This can be the current Ekos session, or it can be read from a file.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite vhod za izris. To je lahko trenutna seja Ekos, lahko pa se prebere iz datoteke.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullWidthCB)
en: <html><head/><body><p>Keep the plot at the full input width.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izris naj bo na celotni širini vhoda.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullWidthCB)
en: Full Width
sl: Celotna širina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, keepCurrentCB)
en: <html><head/><body><p>While recording live, Keep the plot recent. That is, the most recent actions performed by Ekos are shown on the right side of the plot.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Med snemanjem v živo naj bo izris posodobljen. To pomeni, da so najnovejša dejanja, ki jih izvaja Ekos, prikazana na desni strani izrisa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepCurrentCB)
en: Latest
sl: Najnovejše

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
sl: Statistika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, prevSessionB)
en: <html><head/><body><p>Move from the selected session to its previous session (on its left). Keyboard: control-left.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Premakne iz izbrane seje v predhodno sejo (na levi strani). Tipkovnica: Ctrl-Levo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, zoomInB)
en: <html><head/><body><p>Zoom in to the x-axis on the Timeline and Statistics plots. That is, show a shorter time period.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Približajte os x na izrisih Časovni trak in Statistika. To je, pokažite krajše časovno obdobje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cursorTimeOut)
en: <html><head/><body><p>The number of seconds from the start of the log to the statistics cursor. If there is no cursor and latest is checked, then it is the time at the right-side of the plot.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Število sekund od začetka dnevnika do kazalca statistike. Če ni kazalca in je omogočeno Najnovejše, potem je to čas na desni strani izrisa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cursorClockTimeOut)
en: <html><head/><body><p>The clock-time for the statistics plot cursor. If there is no cursor and latest is checked, then it is the clock time at the right-side of the plot.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Čas po uri za kazalec statistike. Če ni kazalca in je omogočeno Najnovejše, potem je to čas po uri na desni strani izrisa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, zoomOutB)
en: <html><head/><body><p>Zoom out on the x-axis on the Timeline and Statistics plots. That is, show a longer time period.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Oddalji os x na izrisih Časovni trak in Statistika. To je, pokaži daljše časovno obdobje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextSessionB)
en: <html><head/><body><p>Move from the selected session to its next session (on its right). Keyboard: control-right.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Premakni iz izbrane seje v naslednjo sejo (na desni strani) Tipkovnica: Ctrl-Desno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollBar, analyzeSB)
en: <html><head/><body><p>If possible display previous (scroll to left) or future (scroll to right) sections of the Timeline and Statistics plot.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je mogoče, prikaži prejšnje (pomakni se na levo) ali prihodnje (pomakni se na desno) odseke na izrisih Časovni trak in Statistika.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Guide:
sl: Vodilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount:
sl: Montaža:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Capture:
sl: Zajem:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, raCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the right ascension (RA) drift error in arc-seconds.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj napako zanosa v rektascenziji (RA) v ločnih sekundah.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, raCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mountRaCB)
en: ra
sl: rekt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, raOut)
en: <html><head/><body><p>The right ascension (RA) drift error in arc-seconds. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Napaka zanosa v rektascenziji (RA) v ločnih sekundah. Kliknite tukaj, če si želite ogledati to os na vrednostih leve osi. Deli os z napakami RA/DEC, zanašanjem in vrednostmi KKP. Dvokliknite, če želite posodobiti os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the declination (DEC) drift error in arc-seconds.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj napako zanosa v deklinaciji (DEC) v ločnih sekundah.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decPulseCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mountDecCB)
en: dec
sl: dekl.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, decOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the declination (DEC) drift error in arc-seconds. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Napaka zanosa v deklinaciji (DEC) v ločnih sekundah. Kliknite tukaj, če si želite ogledati to os na vrednostih leve osi. Deli os z napakami RA/DEC, zanašanjem in vrednostmi KKP. Dvokliknite, če želite posodobiti os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, raPulseCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the right ascension (RA) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nariši vodilne impulze rektascenzije (RA) v milisekundah.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, raPulseCB)
en: ra pulse
sl: impulz rekt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, raPulseOut)
en: <html><head/><body><p>The right ascension (RA) guide pulses in milliseconds. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Impulzi vodnika rektascenzije (RA) v milisekundah. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decPulseCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the declination (DEC) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj impulze vodnika deklinacije (DEC) v milisekundah.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, decPulseOut)
en: <html><head/><body><p>The declination (DEC) guide pulses in milliseconds. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Impulzi vodnika deklinacije (DEC) v milisekundah. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, driftCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the combined RA and DEC drift error in arc-seconds.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj združeno napako zdrsa v RA in DEC v ločnih sekundah.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, driftCB)
en: drift
sl: zdrs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, driftOut)
en: <html><head/><body><p>The combined RA and DEC drift error in arc-seconds. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Združena napaka zdrsa RA in DEC v ločnih sekundah. Kliknite sem za prikaz te osi med vrednostmi leve osi. Deli os z napako RA/DEC, zdrsom in vrednostmi KKP. Dvokliknite za posodobitev osi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rmsCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj vrednost korena kvadrata povprečja (KKP) združenega zdrsa v RA in DEC v ločnih sekundah, povprečenih čez približno zadnjih 40 vzorcev.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rmsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rmsCCB)
en: rms
sl: kks

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, rmsOut)
en: <html><head/><body><p>The root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Vrednost korena kvadrata povprečja (KKP) združenega zdrsa RA in DEC v ločnih sekundah, povprečenih čez približno zadnjih 40 vzorcev. Kliknite sem za prikaz te osi med vrednostmi leve osi. Deli os z napako RA/DEC, zdrsom in vrednostmi KKP. Dvokliknite za posodobitev osi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, skyBgCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the sky background light (computed by SEP from the guide images).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj svetlobo ozadja neba (izračunano s SEP iz slik vodnika).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, skyBgCB)
en: sky
sl: nebo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skyBgOut)
en: <html><head/><body><p>The sky background light level (computed by SEP from the guide images). Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Svetloba ozadja neba (izračunano s SEP iz slik vodnika). Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, numStarsCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the number of stars detected in the guide images.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj število zvezd, zaznanih na slikah vodnika.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numStarsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numCaptureStarsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ect
en: stars
sl: zvezde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, numStarsOut)
en: <html><head/><body><p>The number of stars detected in the guide images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Število zvezd, zaznanih na slikah vodnika. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, snrCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the signal-to-noise ratio (SNR) of the guide star.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj razmerje med signalom in šumom (RSŠ) vodilne zvezde.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, snrCB)
en: snr
sl: rsš

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snrOut)
en: <html><head/><body><p>The signal-to-noise ratio (SNR) of the guide star. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj razmerje med signalom in šumom (RSŠ) vodilne zvezde. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountRaCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Right Ascension (RA) where the telescope is pointing.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj rektascenzijo (RA) usmerjenosti teleskopa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountRaOut)
en: <html><head/><body><p>The Right Ascension (RA) in HMS where the telescope is pointing. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Rektascenzija (RA) v urah, minutah in sekundah usmerjenosti teleskopa. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountDecCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Declination (DEC) in where the telescope is pointing.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj deklinacijo (DEC) usmerjenosti teleskopa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountDecOut)
en: <html><head/><body><p>The Declination (DEC) in degrees:arc-minutes:arc-seconds where the telescope is pointing. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Deklinacija (DEC) v stopinjah, ločnih minutah in ločnih sekundah usmerjenosti teleskopa. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, azCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the telescope's azimuth (degrees).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj azimut teleskopa (stopinje).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, azCB)
en: az
sl: az.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, azOut)
en: <html><head/><body><p>The telescope's azimuth (degrees). Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Azimut teleskopa (stopinje). Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, altCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the telescope's altitude (degrees).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj višino teleskopa (stopinje).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, altCB)
en: alt
sl: viš.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, altOut)
en: <html><head/><body><p>The telescope's altitude (degrees). Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Višina teleskopa (stopinje). Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pierSideCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the mount's pier side (left) -> where the mount is pointing.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj stran stojala montaže (levo)  -> kamor je usmerjena montaža.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pierSideCB)
en: side
sl: stran

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pierSideOut)
en: <html><head/><body><p>The mount's pier side (left) -> where the mount is pointing. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Stran stojala montaže (levo) -> kamor je usmerjena montaža. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountHaCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the mount's hour angle value.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj vrednost urnega kota nosilca.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountHaOut)
en: <html><head/><body><p>The mount's hour angle value. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Vrednost urnega kota nosilca. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hfrCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Half-Flux Radius (in pixels) of the captured images.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj polmer polovičnega toka (v slikovnih pikah) zajetih slik.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hfrCB)
en: hfr
sl: ppt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, hfrOut)
en: <html><head/><body><p>The Half-Flux Radius (in pixels) of the captured images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj polmer polovičnega toka (v slikovnih pikah) zajetih slik. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, numCaptureStarsCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the number of stars detected in the captured images.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj število zvezd, zaznanih na zajetih slikah.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, numCaptureStarsOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the number of stars detected in the captured images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj število zvezd, zaznanih na zajetih slikah. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, medianCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the median sample value in the captured images.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj srednjo vrednost vzorca z zajetih slik.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, medianCB)
en: median
sl: mediana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, medianOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the median sample value in the captured images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj srednjo vrednost vzorca z zajetih slik. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eccentricityCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the median star eccentricity in the captured images.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj srednjo vrednost ekscentričnosti zvezd na zajetih slikah.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eccentricityCB)
en: ecc
sl: eksc.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, eccentricityOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the median star eccentricity in the captured images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj srednjo vrednost ekscentričnosti zvezd na zajetih slikah. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, temperatureCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the ambient temperature.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj temperaturo okolice.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, temperatureOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the ambient temperature. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj temperaturo okolice. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rmsCCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples, but only in during capture.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj vrednost korena kvadrata povprečja (KKP) združenega zdrsa v deklinaciji in rektascenziji v ločnih sekundah, povprečenih čez približno zadnjih 40 vzorcev, vendar samo med zajemanjem</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, rmsCOut)
en: <html><head/><body><p>The root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples, but only in during capture. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Vrednost korena kvadrata povprečja (KKP) združenega zdrsa v deklinaciji in rektascenziji v ločnih sekundah, povprečenih čez približno zadnjih 40 vzorcev, vendar samo med zajemanjem. Kliknite sem za prikaz te osi med vrednostmi leve osi. Deli os z napakami rekt. in dekl., zdrsom in vrednostmi KKP. Dvokliknite za posodobitev osi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, targetDistanceCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the distance between the plate-solved captured image and the target position in arc-seconds. Must be enabled in scheduler options.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj razdaljo med rešeno ploščo zajete slike in ciljnim položajem v ločnih sekundah. Mora biti omogočeno v možnostih razporejevalnika.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, targetDistanceOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the distance between the plate-solved captured image and the target position in arc-seconds. Must be enabled in scheduler options. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj razdaljo med rešeno ploščo zajete slike in ciljnim položajem v ločnih sekundah. Mora biti omogočeno v možnostih razporejevalnika. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusPositionCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the autofocus solution position.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj položaj rešitve samodejnega ostrenja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusPositionCB)
en: focus
sl: fokus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusPositionOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the autofocus solution position. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izrisuj položaj rešitve samodejnega ostrenja. Kliknite sem, da prikažete to os med vrednostmi leve osi. Dvokliknite, da posodobite os.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, detailsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailsButton)
en: Details
sl: Podrobnosti

[ctx: @title:window]
en: Y-Axis Tool
sl: Orodje osi y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statLabel)
en: Stat Name
sl: Ime statistike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statShortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPolarisHA)
en: TextLabel
sl: BesedilnaOznaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, upperLimitLabel)
en: Upper Limit
sl: Zgornja meja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lowerLimitLabel)
en: Lower Limit
sl: Spodnja meja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLimitsCB)
en: Automatic Limits
sl: Samodejne meje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, leftAxisCB)
en: Use for Left Axis
sl: Uporabi za levo os

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Color
sl: Barva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorB)
en: Change
sl: Spremeni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultB)
en: Use Default Limits
sl: Uporabi privzete meje

en: Are you sure you want to quit?
sl: Ali ste prepričani, da želite zapreti program?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Offset
sl: Odmik

en: Lock Filter
sl: Zakleni filter

en: # Focus Runs
sl: Št. izvedb ostrenja

en: Filter. * indicates reference filter. Double click to change
sl: Filter. * nakazuje referenčni filter. Dvokliknite za spremembo

en: # Focus Runs. Set per filter. 0 to ignore
sl: Št. izvedb ostrenja. Nastavitev na filter. 0 za prezrtje

en: AF Run %1
sl: %1. izvedba SO

en: AF Run %1. Calculated automatically but can be edited. Set to 0 to exclude from average.
sl: %1. izvedba SO. Izračunano samodejno, lahko pa uredite. Nastavite na 0, da izključite iz povprečja.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combinAlgorithmCombo)
en: Average
sl: Povprečje

en: AF Average (mean).
sl: Povprečje SO.

en: New Offset
sl: Nov odmik

en: New Offset. Calculated relative to Filter with *. Can be edited.
sl: Nov odmik. Izračunano relativno na filter z *. Ga je možno urejati.

en: Save. Check to save the New Offset for the associated Filter.
sl: Shrani. Potrdite, da shranite nov odmik za povezani filter.

en: Are you sure you want to stop Build Filter Offsets?
sl: Ali ste prepričani, da želite ustaviti izdelavo odmikov za filter?

en: Stop Build Filter Offsets
sl: Ustavi izdelavo odmikov za filter

en: An unexpected problem occurred.
    Stop Build Filter Offsets, or Cancel to retry?
sl: Prišlo je do nepričakovane težave.
    Ali želite ustaviti izdelavo odmikov filtrov ali preklicati za ponoven poskus?

en: Build Filter Offsets Unexpected Problem
sl: Nepričakovana težava izdelave odmikov filtrov

en: Processing complete.
sl: Obdelovanje zaključeno.

en: Problem changing filter to %1...
sl: Težava pri spreminjanju filtra v %1 …

en: Running Autofocus on %1 (%2/%3)...
sl: Izvajanje samodejnega ostrenja na %1 (%2/%3) …

en: (%1 ticks)
sl: (%1 črtic)

en: (ΔAlt=%1)
sl: (ΔViš.=%1)

[ctx: Graphics tooltip; colume 1 is a header, column 2 is focus position, column 3 is temperature in °C, colunm 4 is altitude in °AltRow 1 is the headers, row 2 is the measured position, row 3 are the adaptations for temperature and altitude, row 4 is adapted position]
en: <head><style>  th, td, caption {white-space: nowrap; padding-left: 5px; padding-right: 5px;}  th { text-align: left;}  td { text-align: right;}  caption { text-align: center; vertical-align: top; font-weight: bold; margin: 0px; padding-bottom: 5px;}</head></style><body><table><caption align=top>Adapt Focus Explainer</caption><tr><th></th><th>Position</th><th>Temperature (°C)</th><th>Altitude (°Alt)</th></tr><tr><th>Measured Pos</th><td>%1</td><td>%2 %3</td><td>%4 %5</td></tr><tr><th>Adaptations</th><td>%6</td><td>%7</td><td>%8</td></tr><tr><th>Adapted Pos</th><td>%9</td></tr></table></body>
sl: <head><style> th, td, caption {white-space: nowrap; padding-left: 5px; padding-right: 5px;} th { text-align: left;} td { text-align: right;} caption { text-align: center; vertical-align: top; font-weight: bold; margin: 0px; padding-bottom: 5px;}</head></style><body><table><caption align=top>Razlaga prilagoditve ostrenja</caption><tr><th></th><th>Položaj</th><th>Temperatura (°C)</th><th>Višina (°)</th></tr><tr><th>Izmerjeni položaj</th><td>%1</td><td>%2 %3</td><td>%4 %5</td></tr><tr><th>Prilagoditve</th><td>%6</td><td>%7</td><td>%8</td></tr><tr><th>Prilagojeni položaj</th><td>%9</td></tr></table></body>

en: Aborting Autofocus...
sl: Prekinjanje samodejnega ostrenja…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, buildOffsetsDialog)
en: Build Filter Offsets
sl: Izdelaj odmike filtra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, buildOffsetsAdaptFocus)
en: <html><head/><body><p>Check to apply Adaptive focus to Autofocus runs.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Omogočite za uveljavljanje prilagoditvenega ostrenja izvedbam samodejnega ostrenja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, buildOffsetsAdaptFocus)
en: Adapt Focus
sl: Prilagodi fokus

en: Failed to load %1: %2
sl: Ni mogoče naložiti %1: %2

en: Using available dark frame with %1 seconds exposure. Please take a dark frame with %1 seconds exposure for more accurate results.
sl: Uporablja se razpoložljivi posnetek teme z osvetlitvijo %1 s. Predlagamo, da zajamete posnetek teme z osvetlitvijo %1 s za natančnejše rezultate.

en: Dark frame %s is expired. Please create new master dark.
sl: Posnetek teme %s je potekel. Ustvarite nov glavni temen posnetek.

en: Removing bad dark frame file %1
sl: Odstranjevanje datoteke slabega posnetka teme %1

en: Failed to load defect map %1
sl: Nalaganje karte z okvarami %1 ni uspelo

en: Failed to load defect map file %1
sl: Nalaganje datoteke karte z okvarami %1 ni uspelo

en: Failed to load dark frame file %1
sl: Nalaganje datoteke posnetka teme %1 ni uspelo

en: Failed to process dark data.
sl: Obdelovanje podatkov teme ni uspelo.

en: Failed to load dark data.
sl: Nalaganje podatkov teme ni uspelo.

en: Received %1/%2 images.
sl: Prejete slike %1 od %2.

en: Are you sure you want to delete all dark frames images and data?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati vse slike in podatke posnetkov teme?

en: In progress...
sl: V teku …

en: Failed to save master frame: %1
sl: Shranjevanje glavnega posnetka ni uspelo: %1

en: Master Dark saved to %1
sl: Glavni posnetek teme shranjen v %1

en: Capture completed.
sl: Zajem zaključen.

en: Defect map saved to %1
sl: Karta z okvarami shranjena v %1

en: Failed to save defect map to %1
sl: Shranjevanje karte z okvarami v %1 ni uspelo

en: Optical train doesn't exist for id %1
sl: Optika ne obstaja za ID %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DarkLibrary)
en: Dark Library
sl: Knjižnica posnetkov teme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Prefer:
sl: Prednost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, preferDarksRadio)
en: For the selected camera, remove noise by means of dark frame subtraction.
sl: Za izbrano kamero odstrani šum s pomočjo odštevanja posnetkov teme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preferDarksRadio) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, darkTab)
en: Darks
sl: Posnetki teme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, preferDefectsRadio)
en: For the selected camera, remove noise by means of defect map filtering.
sl: Za izbrano kamero odstrani šum s pomočjo filtriranja s karto okvar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preferDefectsRadio)
en: Defects
sl: Okvare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binningLabel)
en: Binning:
sl: Združevanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Exp. range:
sl: Razpon osv.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureStepLabel)
en: Step:
sl: Korak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureLabel)
en: T. range:
sl: T. območje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, totalTime)
en: Total estimated time until all dark frames are captured and processed.
sl: Skupen ocenjeni čas za zajem in obdelavo vseh posnetkov teme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bin1Check)
en: 1x1
sl: 1×1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bin2Check) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, LSDownscale)
en: 2x2
sl: 2×2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bin4Check) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, LSDownscale)
en: 4x4
sl: 4×4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureOptionsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: Count:
sl: Število:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Algorithm:
sl: Algoritem:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, exposureStepSin)
en: Step size in seconds
sl: Velikost koraka v sekundah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Total time:
sl: Skupen čas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minExposureSpin)
en: Minimum exposure time in seconds.
sl: Najkrajše trajanje osvetlitve v sekundah.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, countSpin)
en: Captures per configuration. This number of images would be averaged to produce the master dark frame.
sl: Število zajemov na nastavitev. To število slik bo povprečeno za izdelavo glavnega posnetka teme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
sl: Do:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maxExposureSpin)
en: Maximum exposure time in seconds.
sl: Najdaljše trajanje osvetlitve v sekundah.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Total images:
sl: Skupno slik:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, defectMapsTab)
en: Defect Maps
sl: Karte okvar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, masterDarkLabel)
en: Master Dark:
sl: Glavni posnetek teme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useTimeUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Time:
sl: Čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
sl: Osvetlitev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Temperature:
sl: Temperatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
sl: Povprečje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLabel_2)
en: Median:
sl: Srednja vrednost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Std. deviation:
sl: Std. odklon:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Bad Pixels
sl: Slabe slikovne pike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Hot pixels:
sl: Vroče slikovne pike:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, coldPixelsCount) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, hotPixelsCount)
en: Detected pixels after aggressiveness filter
sl: Zaznane slikovne pike po filtru agresivnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Cold pixels:
sl: Hladne slikovne pike:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, coldPixelsEnabled)
en: Enable cold pixel detection in the master dark frame.
sl: Omogoči zaznavanje hladnih slikovnih pik v glavnem posnetku teme.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, aggresivenessHotSlider)
en: Aggressiveness level. Increase value to include more hot pixels. Click Generate Map to execute.
sl: Stopnja agresivnosti. Povečajte vrednost, da vključite več vročih slikovnih pik. Kliknite »Ustvari karto« za izvršitev.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hotPixelsEnabled)
en: Enable detection of hot pixels in the master dark frame.
sl: Omogoči odkrivanje vročih slikovnih pik v glavnem posnetku teme.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, aggresivenessColdSlider)
en: Aggressiveness level. Increase value to include more cold pixels.  Click Generate Map to execute.
sl: Stopnja agresivnosti. Povečajte vrednost, da vključite več hladnih slikovnih pik. Kliknite »Ustvari karto« za izvršitev.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetMapParametersB)
en: Reset aggressiveness sliders to default values.
sl: Ponastavi drsnike agresivnosti na privzete vrednosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetMapParametersB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetFrameB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Reset
sl: Ponastavi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, generateMapB)
en: Detect hot and cold pixels within the aggressiveness threshold.
sl: Zazna vroče in hladne slikovne pike znotraj praga agresivnosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateMapB)
en: Generate Map
sl: Ustvari karto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveMapB)
en: Save defect map to disk once the map results are satisfactory.
sl: Shrani karto okvar na disk, ko so rezultati karte zadovoljivi.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mastersTab)
en: Masters
sl: Glavni posnetki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Remove one row from the database and delete the associated dark frame from disk
sl: Odstrani eno vrstico iz zbirke podatkov in izbriše povezani posnetek teme z diska

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Clear Row
sl: Počisti vrstico

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: label, entry (MaxDarkTemperatureDiff), group (DarkLibrary)
en: Maximum acceptable difference between current and recorded dark frame temperature set point. When the difference exceeds this value, a new dark frame shall be captured for this set point.
sl: Največja sprejemljiva razlika med trenutno in zajeto nastavitveno točko temperature posnetka teme. Ko razlika preseže to vrednost, bo za to nastavitveno točko zajet nov posnetek teme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: T. threshold:
sl: T. prag:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Remove all dark frames data and files
sl: Odstrani vse podatke in datoteke posnetkov teme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Clear All
sl: Počisti vse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: label, entry (DarkLibraryDuration), group (DarkLibrary)
en: Reuse dark frames from the dark library for this many days. If exceeded, a new dark frame shall be captured and stored for future use.
sl: Znova uporabi posnetke teme iz knjižnice, če niso starejši od toliko dni. Če se ta vrednost preseže, bo zajet nov posnetek teme in shranjen za uporabo v prihodnje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Dark validity:
sl: Veljavnost posnetkov teme:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Open folder where dark frames are stored
sl: Odpre mapo, v kateri so shranjeni posnetki teme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Darks Folder
sl: Mapa posnetkov teme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearExpiredB)
en: Clear Expired
sl: Počisti poteklo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableView, darkTableView)
en: Double click to load dark frame
sl: Dvokliknite, če želite naložiti posnetek teme

en: No suitable dark frames or defect maps found. Please run the Dark Library wizard in Capture module.
sl: Ni najdenih primernih posnetkov teme ali kart okvar. Zaženite čarovnika za knjižnico posnetkov teme v modulu Zajem.

en: Filter exposure time during focus
sl: Čas osvetlitve filtra med fokusiranjem

en: Exposure
sl: Osvetlitev

en: Relative offset in steps
sl: Relativni odmik v korakih

en: Start Auto Focus when filter is activated
sl: Samodejno ostrenje ob aktiviranju filtra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Auto Focus
sl: Samodejno ostrenje

en: Lock specific filter when running Auto Focus
sl: Zakleni določen filter ob zagonu samodejnega ostrenja

en: Last AF solution. Updated automatically by the autofocus process.
sl: Zadnja rešitev SO. Samodejno posodobil postopek samodejnega ostrenja.

en: Last AF Solution
sl: Zadnja rešitev SO

en: The temperature of the last AF solution. Updated automatically by the autofocus process.
sl: Temperatura zadnje rešitve SO. Samodejno posodobil postopek samodejnega ostrenja.

en: Last AF Temp (°C)
sl: Zadnja temp. SO (°C)

en: The altitude of the last AF solution. Updated automatically by the autofocus process.
sl: Višina zadnje rešitve SO. Samodejno posodobil postopek samodejnega ostrenja.

en: Last AF Alt (°Alt)
sl: Zadnja višina SO (°)

en: The datetime of the last AF solution. Updated automatically by the autofocus process.
sl: Datum in čas zadnje rešitve SO. Samodejno posodobljen v postopku samodejnega fokusiranja.

en: Last AF Datetime
sl: Datum in čas zadnjega SO

en: The number of ticks per °C increase in temperature. +ve for outward focuser movement
sl: Število črtic na eno °C povečanja temperature. +ve za premikanje fokuserja navzven

en: Ticks / °C
sl: Črtic / °C

en: The number of ticks per degree increase in altitude. +ve for outward focuser movement
sl: Število črtic na stopinjo povečanje višine. +ve za premikanje fokuserja navzven

en: Ticks / °Alt
sl: Črtic / °Viš.

en: Mid-point wavelength of filter in nm
sl: Valovna dolžina središčne točke filtra v nm

en: Wavelength
sl: Valovna dolžina

en: Set filter to %1. Is filter set?
sl: Nastavi filter na %1. Ali je filter nastavljen?

en: Confirm Filter
sl: Potrdi filter

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FilterSettings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings
sl: Nastavitve filtra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFilterWheelLogging)
en: Filter Wheel
sl: Kolo s filtri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Set <span style=" font-style:italic;">relative</span> filter offsets in steps either directly in the table or use the Build Offsets tool.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nastavite <span style=" font-style:italic;">relativne</span> odmike filtra v korakih neposredno v tabeli ali pa uporabite orodje »Izdelaj odmike«.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buildOffsetsButton)
en: Build Offsets
sl: Izdelaj odmike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlatSyncFocus)
en: <html><head/><body><p>If using a filter wheel and an absolute position focuser, then always remember the focus position of the autofocus process for light frames in each filter. Before a flat frame is captured, the focuser is moved to the same focus point as light frames.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če se uporablja kolo s filtri in absolutno-položajni fokuser, si vedno zapomni položaj ostrenja postopka samodejnega ostrenja za svetlobne okvirje v vsakem filtru. Preden se zajame ravni okvir, se fokuser premakne na isto točko ostrenja kot svetlobni okvirji.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlatSyncFocus)
en: Capture flats at the same focus as lights
sl: Zajemi ploske z istim ostrenjem kot svetlobne

en: Paused
sl: V premoru

en: Completed
sl: Zaključeno

en: Preparing...
sl: Pripravljanje…

en: Waiting...
sl: Čakanje …

en: Dithering requested...
sl: Zahtevano je stresanje...

en: Focusing...
sl: Ostrenje …

en: Filter change...
sl: Spreminjanje filtra …

en: Aligning...
sl: Poravnavanje …

en: Calibrating...
sl: Umerjanje …

en: Meridian flip...
sl: Obrat čez poldnevnik …

en: Pause planned...
sl: Načrtovan premor …

en: Filter selected.
sl: Filter izbran.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LedStatusWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeridianFlipStatusWidget)
en: Form
sl: Oblika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusText)
en: <unknown>
sl: <neznano>

en: Clear all logs (%1)
sl: Počisti vse dnevnike (%1)

en: Are you sure you want to delete all logs?
sl: Ali zares želite izbrisati vse dnevnike?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearLogsB)
en: Clear all logs
sl: Počisti vse dnevnike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Enable Logs to diagnose issues with Ekos and INDI. If your system is resource limited, e.g. Raspberry Pi with SD Card, then only enable the necessary logs to help in diagnosing specific problems and turn them off when no longer needed. Logs consume resources and may slow the system down.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Omogoči dnevnike za diagnosticiranje težav z Ekos in INDI. Če je vaš sistem je omejen z viri, npr. Raspberry Pi s kartico SD, potem omogočite potrebne dnevnike samo za pomoč pri diagnosticiranju določenih težav in jih izklopite, ko jih ne potrebujete več. Dnevniki porabljajo vire in lahko upočasnijo delovanje sistema.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logs
sl: Dnevniki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging)
en: Log Ekos Scheduler module activity
sl: Beleži dejavnost razporejevalnega modula EKOS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging)
en: Scheduler
sl: Razporejevalnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIWeatherLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWeatherCB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherBox)
en: Weather
sl: Vreme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging)
en: Log Ekos Guide module activity
sl: Beleži dejavnost modula vodenja Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Have problem with Ekos? Turn on logging for Ekos modules that exhibit issues.
sl: Ali imate težave z Ekosom? Vklopite beleženje dnevnika za Ekos module, ki imajo težave.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Enable regular debug output
sl: Omogoči običajni razhroščevalni izpis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Reg&ular
sl: Običajno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
sl: Izhod:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: Disable all logging output
sl: Onemogoči vse izpisovanje dnevnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: &Disable
sl: Onemogoči

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDILogging)
en: Log INDI devices activity
sl: Beleži dejavnost naprav INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FITSLogging)
en: Log FITS processing activity
sl: Beleži dejavnost obdelovanja FITS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: Log output to log file
sl: Beleži izhod v datoteko dnevnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAuxiliaryLogging)
en: Auxiliary
sl: Pomožno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Log debug messages to default output device used by the platform (e.g. Standard Error)
sl: Izpiši razhroščevalna sporočila na privzeti izhod, ki ga uporablja okolje (npr. izpis standardne napake)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Defaul&t
sl: Privze&to

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDomeLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, domeBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: Dome
sl: Kupola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verbosity:
sl: Podrobnost izpisa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging)
en: Log Ekos Capture module activity
sl: Beleži dejavnost modula za zajem Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging)
en: Log Ekos Alignment module activity
sl: Beleži dejavnost modula za poravnavo Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AlignmentGroupBox)
en: Alignment
sl: Poravnava

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging)
en: <html><head/><body><p>Log Ekos Observatory module activity</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Beleži dejavnost modula Ekos za opazovalnice</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Observatory)
en: Observatory
sl: Opazovalnica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: Enable verbose debug output level
sl: Omogoči podrobni razhroščevalni izpis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: &Verbose
sl: Podrobni izpis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDetectorLogging)
en: Detector
sl: Detektor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAOLogging)
en: Adaptive Optics
sl: Prilagodljiva optika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAOLogging)
en: AO
sl: PO

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging)
en: Log Ekos Focus module activity
sl: Beleži dejavnost modula za ostrenje Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFocuserLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focuserGroup)
en: Focuser
sl: Fokuser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Have problems with INDI drivers? Turn on logging for drivers that exhibit issues.
sl: Imate težave z gonilniki INDI? Vklopite beleženje za gonilnike, ki imajo težave.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Drivers:
sl: Gonilniki:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging)
en: Log Ekos Mount module activity
sl: Beleži dejavnost modula za stojalo Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display INDI status messages in the status bar
sl: Prikaži sporočila INDI v vrstici stanja

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display incoming INDI status messages in KStars status bar
sl: Prikaži dohodna sporočila stanja INDI v vrstici stanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: INDI messages in status &bar
sl: Sporočila INDI v &vrstici stanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Open Logs Directory...
sl: Odpri mapo dnevnikov …

en: New Train
sl: Nova optika

en: Primary
sl: Glavna

en: Secondary
sl: Drugotna

en: Tertiary
sl: Terciarna

en: Missing device detected (%1). Please reconfigure the optical trains before proceeding any further.
sl: Zaznana je manjkajoča naprava (%1). Preden nadaljujete, ponovno prilagodite optike.

en: Missing devices detected (%1). Please reconfigure the optical trains before proceeding any further.
sl: Zaznane so manjkajoče naprave (%1). Preden nadaljujete, ponovno prilagodite optike.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpticalTrain)
en: Optical Trains
sl: Optike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addB)
en: <html><head/><body><p>Create a new optical train.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ustvari novo optiko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeB)
en: <html><head/><body><p>Delete selected optical train.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izbriše izbrano optiko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, trainNamesList)
en: Optical train name (double click to change the name)
sl: Ime optike (dvokliknite, da spremenite ime)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trainConfigBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, opticalTrainCombo)
en: Optical Train
sl: Optika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, scopeLabel)
en: <html><head/><body><p>Select the scope or lens used in the optical train. This is a required selection in all trains.</p><p>To add, edit, or delete optical elements, tap the <span style=" font-weight:600;">Telescope &amp; Lens</span> button.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite spektiv ali lečje, ki je uporabljeno v optiki. To je obvezna izbira za vse optike.</p><p>Da dodate, uredite ali izbrišete optične elemente, kliknite gumb <span style=" font-weight:600;">Teleskop in lečje</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeLabel)
en: <html><head/><body><p>Scope/Lens: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Teleskop/lečje: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, mountLabel)
en: Select which mount to use. Typically, all optical trains in the same profile use the same mount.
sl: Izberite nosilec, ki ga želite uporabiti. Običajno vse optike v istem profilu uporabljajo isti nosilec.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, cameraLabel)
en: <html><head/><body><p>Select the imaging camera for this optical train.  This is a required selection in all trains.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite slikovno kamero za to optiko. To je obvezna izbira za vse optike.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraLabel)
en: <html><head/><body><p>Camera: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Kamera: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, dustCapLlabel)
en: Select a mechanized dust cap if any (e.g. FlipFlat).
sl: Izberite mehaniziran proti-prašni pokrov, če ga uporabljate (npr. FlipFlat).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dustCapLlabel)
en: Dust cap:
sl: Proti-prašni pokrov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, reducerLabel)
en: <html><head/><body><p>Select if any reducer or barlow is used in the train.</p><p><span style=" font-weight:600;">Reducer:</span> If the value is less than 1.0x, this element is considered as a reducer (focal length is decreased by this factor).</p><p><span style=" font-weight:600;">Barlow</span>: If the value is over 1.0x, then it is considered a barlow element (focal length is increased by this factor).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite, če se v optiki uporablja skrajševalnik ali leča Barlow.</p><p><span style=" font-weight:600;">Skrajševalnik:</span> Če je vrednost manjša od 1,0×, se ta element šteje kot skrajševalnik (za ta faktor se zmanjša goriščna razdalja).</p><p><span style=" font-weight:600;">Barlow</span>: Če je vrednost večja od 1,0×, potem element velja za lečo Barlow (goriščna razdalja se poveča za ta faktor).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reducerLabel)
en: Reducer/Barlow:
sl: Skrajševalnik/Barlow:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lightBoxLabel)
en: Select a flat field lightbox if any (e.g. FlipFlat).
sl: Izberite svetlobno škatlo z ravno ploskvijo , če jo uporabljate (npr. FlipFlat).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lightBoxLabel)
en: Light box:
sl: Svetilna škatla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, filterLabel)
en: <html><head/><body><p>Select a filter wheel.</p><p>This could be a dedicated filter wheel or part of a camera driver.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite kolo s filtri.</p><p>To je lahko ločeno kolo s filtri ali pa del gonilnika kamere.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter wheel:
sl: Kolo s filtri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, guiderLabel)
en: <html><head/><body><p>Select the device that receives the guiding correction pulses. This can be one of the following devices:</p><p><span style=" font-weight:600;">Mount</span>: If the Mount can receive guiding correction pulses, then it is best to select it so that the pulses are directly sent to the mount. This is the recommended option.</p><p><span style=" font-weight:600;">ST4</span>: If using an ST4 cable between the guide camera and mount, then you should select the Guide Camera as the Guider.</p><p><span style=" font-weight:600;">Dedicated Guider</span>: If using a dedicated guider interface device (like Shoestring GPUSB) then select it as the Guider.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite napravo, ki prejema impulze za popravek smeri. To je lahko ena od naslednjih naprav:</p><p><span style=" font-weight:600;">Montaža</span>: če lahko montaža prejema impulze za popravek smeri, potem je najbolje, da jo izberete, tako da se impulzi pošljejo neposredno na montažo. To je priporočena možnost.</p><p><span style=" font-weight:600;">ST4</span>: če uporabljate kabel ST4 med kamero za vodenje  in montažo, za Usmerjevalnik izberite »Usmerjevalna kamera«.</p><p><span style=" font-weight:600;">Namenski usmerjevalnik</span>: če uporabljate namensko napravo za vmesnik usmerjevalnika (kot je Shoestring GPUSB), jo izberite kot Usmerjevalnik.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guiderLabel)
en: Guide via:
sl: Vodi z:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, focusLabel)
en: Select a mechanized focuser if any.
sl: Izberite mehanizirani fokuser, če ga uporabljate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusLabel)
en: Focuser:
sl: Fokuser:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, rotatorLabel)
en: Select a mechanized rotator if any.
sl: Izberite mehanizirani rotator, če ga uporabljate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, opticalElementsB)
en: Telescopes && Lenses
sl: Teleskopi in lečja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: Reset train
sl: Ponastavi optiko

en: Serial
sl: Zaporedno

en: Select <b>Serial</b> if your device is connected via Serial to USB adapter.
sl: Izberite <b>Zaporedno</b>, če je naprava povezana prek pretvornika Zaporedno–USB.

en: Network
sl: Omrežje

en: Select <b>Network</b> if your device is connected via Ethernet or WiFi.
sl: Izberite <b>Omrežje</b> , če je naprava povezana prek omrežja Ethernet ali WiFi.

en: Select Serial port
sl: Izberite zaporedna vrata

en: Select Baud rate
sl: Izberite hitrost v baudih

en: Host name or IP address.
sl: Ime gostitelja ali naslov IP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Port
sl: Vrata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
sl: Poveži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
sl: Prekini povezavo

en: Connect All
sl: Poveži vse

[ctx: @title:window]
en: Port Selector
sl: Izbirnik vrat

en: To assign a permanent designation to the device, you need to unplug the device from stellarmate then replug it after 1 second. Click on the <b>Start Scan</b> to begin this procedure.
sl: Če želite napravi dodeliti trajno označbo, morate napravo izključiti iz stellarmata, nato pa jo po 1 sekundi znova priključiti. Kliknite <b>Začni pregled</b>, da začnete ta postopek.

en: Start Scan
sl: Začni pregled

en: Home
sl: Domov

en: Skip Device
sl: Preskoči napravo

en: Physical Port Mapping
sl: Preimenovanje fizičnih vrat

en: Assign the permanent name based on which physical port the device is plugged to in StellarMate. This is useful to distinguish between two identical USB adapters. The device must <b>always</b> be plugged into the same port for this to work.
sl: Dodelite trajno ime, ki temelji na fizičnih vratih, na katera je naprava priključena v StellarMate. To je koristno, da se razloči med dvema enakima pretvornikoma USB. Naprava mora biti <b>vedno</b> priključena na ista vrata, da bo to delovalo.

en: Standby, Scanning...
sl: Počakajte, pregledovanje …

en: Link
sl: Povezava

en: Serial #
sl: Serijska št.

en: Hardware Port?
sl: Strojna vrata?

en: Start Scanning
sl: Začni pregledovanje

en: Failed to scan devices.
sl: Pregledovanje naprav ni uspelo.

en: Failed to detect any devices. Please make sure device is powered and connected to StellarMate via USB.
sl: Zaznati ni bilo mogoče nobene naprave. Prepričajte se, da je naprava napajana in priključena na StellarMate prek USB-ja.

en: Duplicate devices detected. You must remove one mapping or enable hardware slot mapping.
sl: Zaznane so podvojene naprave. Odstraniti morate eno preimenovanje ali omogočiti preimenovanje strojne reže.

en: Mapping is successful.
sl: Preimenovanje uspešno.

en: Failed to add a new rule.
sl: Dodajanje novega pravila ni uspelo.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SerialPortAssistant)
en: Serial Port Assistant
sl: Pomočnik za zaporedna vrata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Welcome to StellarMate <span style=" font-weight:600;">Serial Port Assistant</span> tool.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Dobrodošli v orodje StellarMate<span style=" font-weight:600;">Pomočnik za zaporedna vrata</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>This tool shall assign <span style=" font-style:italic;">permanent</span> names to your <span style=" font-weight:600;">Serial to USB</span> devices so that they are easier to connect to in the future.</p><p><br/></p><p>Click <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>To orodje dodeli <span style=" font-style:italic;">stalna</span> imena vašim napravam <span style=" font-weight:600;">Zaporedno na USB</span> , tako da se bodo v prihodnosti lažje povezale.</p><p><br/></p><p>Če želite nadaljevati, kliknite <span style=" font-weight:600;">Naprej</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Existing Mapping
sl: Obstoječe preimenovanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRuleB)
en: Remove rule
sl: Odstrani pravilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayOnStartupC)
en: Display on detecting unmapped ports
sl: Prikaži ob zaznavi nepreimenovanih vrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
sl: &Naprej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: All devices are successfully mapped.
sl: Vse naprave so uspešno preimenovane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: You can now connect to your equipment.
sl: Zdaj se lahko povežete s svojo opremo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
sl: Zapri

en: Profile for the source extraction of all the stars in an image.
sl: Profil za izbor vseh zvezd s slike.

en: Profile optimized for source extraction of smaller stars.
sl: Profil optimiziran za izbor manjših zvezd.

en: Profile optimized for source extraction of medium sized stars.
sl: Profil optimiziran za izbor srednje velikih zvezd.

en: Profile optimized for source extraction of larger stars.
sl: Profil optimiziran za izbor večjih zvezd.

en: Default focus star-extraction.
sl: Privzeto izbiranje zvezd za ostrenje.

en: Profile optimized for source extraction of stars including Donuts.
sl: Profil optimiziran za izbor zvezd, vključno s kolobarji.

en: Default guider star-extraction.
sl: Privzeto izbiranje zvezd za vodenje.

en: Default profile. Generic and not optimized for any specific purpose.
sl: Privzeti profil. Splošen, ni optimiziran za nek določen namen.

en: Profile intended for Plate Solving telescopic sized images in a single CPU Thread
sl: Profil namenjen za reševanje plošč slik velikosti objektivov teleskopov v eni niti CPE

en: Profile intended for Plate Solving camera lens sized images
sl: Profil namenjen za reševanje plošč slik velikosti leč kamer

en: Profile intended for Plate Solving telescopic sized images
sl: Profil namenjen za reševanje plošč slik velikosti objektivov teleskopov

en: Default. Set for typical HFR estimation.
sl: Privzeto. Nastavite za običajno ocenjevanje PPT.

en: Set for typical HFR estimation on big stars.
sl: Nastavite za običajno ocenjevanje PPT na velikih zvezdah.

en: Set for HFR estimation on most stars.
sl: Nastavite za običajno ocenjevanje PPT na večini zvezd.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Options Profiles
sl: Profili možnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Selects the profile group that the editor is working with
sl: Izbere skupino iz profila, s katero dela urejevalnik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Alignment Profiles
sl: Profili poravnave

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Focus SEP Profiles
sl: Profili ostrenja SEP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Guide SEP Profiles
sl: Profili vodenja SEP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: HFR SEP Profiles
sl: Profili SEP PPT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, reloadProfiles)
en: Reloads the options profiles from the saved file
sl: Ponovno naloži profile možnosti iz shranjene datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadBackups)
en: Loads an alternate or backup file of profiles you saved somewhere else on your computer into and replaces all profiles in this group
sl: Naloži nadomestno ali varnostno kopijo profilov, ki ste jih shranili nekje drugje na računalniku, in nadomesti vse profile v tej skupini

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveBackups)
en: Saves your current set of profiles in this group somewhere else on your computer
sl: Shrani trenutni nabor profilov v tej skupini nekam drugam na računalnik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadDefaults)
en: Loads the default set of profiles, clearing any modifications or custom profiles.
sl: Naloži privzeti nabor profilov, počisti vse spremembe ali profile po meri.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, optionsProfile)
en: This lets you select which options profile you want to load and edit.
sl: S tem izberete profil možnosti, ki ga želite naložiti in urediti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addOptionProfile)
en: This allows you to add a new Options Profile and give it a name
sl: S tem dodate nov profil možnosti in ga poimenujete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeOptionProfile)
en: This allows you to remove the currently selected options profile
sl: S tem odstranite trenutno izbrani profil možnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveProfile)
en: Saves this single profile to a separate file on your computer so that you can back it up or sent it to someone else.
sl: Shrani ta en profil v ločeno datoteko na računalniku, tako da imate varnostno kopijo ali jo pošljete nekomu drugemu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openProfile)
en: Opens a profile from a file on your computer and loads it into this profile group
sl: Odpre profil iz datoteke na računalniku in ga naloži v to skupino profilov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyProfile)
en: Copies the current options profile so that you can either make a duplicate in this profile group or copy it into another profile group
sl: Skopira trenutni profil možnosti, tako da lahko v tej skupini profilov naredite dvojnika ali pa ga skopirate v drugo skupino profilov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Description of the selected profile
sl: Opis izbranega profila

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sextractorOptions)
en: Sextractor Parameters
sl: Parametri za SExtractor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, r_min)
en: The minimum radius for stars for flux calculations.
sl: Najmanjši polmer za zvezde za izračune toka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, r_min) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kron_fact)
en: 3.5
sl: 3,5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, fwhm)
en: A variable to store the fwhm in pixels used to generate the convolution filter for star detection.
sl: Spremenljivka za shranjevanje PŠPM v slikovnih pikah, uporabljena za ustvarjanje konvolucijskega filtra za zaznavanje zvezd.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, magzero)
en: This is the 'zero' magnitude used for setting the magnitude scale for the stars in the image during sextraction.
sl: To je magnituda »nič« , ki se uporablja za določanje merila magnitud za zvezde na sliki med SEkstrakcijo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, deblend_contrast)
en: The percentage of flux a separate peak must have to be considered a separate object.
sl: Odstotek toka, ki ga mora imeti ločen vrh, da velja za ločen predmet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Min Cont.
sl: Najm. kontr.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kron_fact)
en: This sets the Kron Factor for use with the kron radius for flux calculations.
sl: To določa faktor Kron za uporabo s kronovim polmerom za izračune toka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Kron Factor
sl: Faktor Kron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Conv FWHM
sl: Konv PŠPM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: magzero
sl: magnič

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, convFilter)
en: The type of Convolution Filter that SEP will apply to the image prior to star extraction.  These filters are comparable to the included filters in a SExtractor installation, but here you have the flexibility to change the FWHM.  The Default filter is the fastest filter, but does NOT change with the FWHM setting, and so is best for small stars.  The Gaussian Filter is best for faint object detection.  The Mexican Hat filter is good in crowded star fields or in the vicinity of nebulae.  The Top Hat filter is good for extended, low brightness objects.  Note: The "Custom" filter selection is meant for testing purposes and should only be used by developers
sl: Vrsta konvolucijskega filtra, ki ga bo SEP uporabljal za sliko pred izbiranjem zvezd.  Ti filtri so primerljivi z vključenimi filtri v namestitvi SExtractor, vendar imate tukaj možnost spreminjanja PŠPM. Privzeti filter je najhitrejši filter, vendar se NE spremeni z nastavitvijo PŠPM, tako da je najboljši za majhne zvezde. Filter »Po Gaussu« je najboljši za zaznavanje šibkih objektov.  Filter »Mehiški klobuk« je dober na gostih zvezdnih poljih ali v bližini meglic.  Filter Cilinder je dober za razvlečene objekte z nizko svetilnostjo.  Opomba: filter »Po meri« je namenjen le preskušanju, uporabljajo naj ga samo razvijalci

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
sl: Po meri

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarPSF) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Gaussian
sl: Po Gaussu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Mexican Hat
sl: Mehiški klobuk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Top Hat
sl: Cilinder

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, deblend_thresh)
en: The number of thresholds the intensity range is divided up into.
sl: Število pragov, na katere je razdeljen razpon intenzivnosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_38)
en: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html" >Extraction Params</a>
sl: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html" >Parametri izbiranja</a>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, apertureShape)
en: Whether to use the SEP_SUM_ELLIPSE method or the SEP_SUM_CIRCLE method or automatically choose.  NOTE: Circle is usually better at the moment
sl: Ali uporabiti SEP_SUM_ELLIPSE (elipsa) ali SEP_SUM_CIRCLE (krog) ali samodejno izbrati.  OPOMBA: Krog je trenutno običajno boljši

[ctx: Aperture Shape]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape)
en: Auto
sl: Samodejno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape)
en: Ellipse
sl: Elipsa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: <a href="https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html">Deblending Params</a>
sl: <a href="https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html">Parametri ločevanja</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Thresh
sl: Prag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.sum_ellipse.html">Photometry Params</a>
sl: <a href="https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.sum_ellipse.html">Parametri fotometrije</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Conv Filter
sl: Konv. filter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Shape
sl: Oblika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cleanCheckBox)
en: Attempts to 'clean' the image to remove artifacts caused by bright objects
sl: Poskusi »počistiti« sliko in odstraniti stranske učinke, ki jih povzročajo svetli objekti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cleanCheckBox)
en: Clean?
sl: Počisti?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, clean_param)
en:  The cleaning parameter
sl:  Parameter čiščenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Sub Pix
sl: Pod-pike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, subpix)
en: The subpixel sampling factor for star extraction
sl: Faktor vzorčenja slikovnih pod-pik za izbiranje zvezd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Min Area
sl: Najm. območje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minarea)
en: This is the minimum area in pixels for a star detection, smaller stars are ignored.
sl: To je najmanjše območje v slikovnih pikah za zaznavanje zvezd, manjše zvezde so prezrte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Thresh Offset
sl: Odmik praga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, threshOffset)
en: Add this offset to the detection threshold
sl: Dodaj ta odmik pragu zaznavanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Thresh Multiple
sl: Večkratnik praga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, threshMultiple)
en: Add the multiple times the rms background level to the detection threshold.
sl: Pragu zaznavanja dodaj večkratnik kks nivoja ozadja.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, starFilterOptions)
en: Star Filtering Parameters (Make these settings 0 to disable them)
sl: Parametri filtriranja zvezd (nastavite na 0, da jih onemogočite)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxEllipse)
en: The maximum ratio between the semi-major and semi-minor axes for stars to include (a/b), this will allow you to exclude elliptical sources like galaxies or badly distorted stars.
sl: Največje razmerje med pol-večjimi in pol-manjšimi osmi za vključitev zvezd (a/b), vam bo omogočilo izključitev eliptičnih virov, kot so npr. galaksije in močno popačene zvezde.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, brightestPercent)
en: The percentage of brightest stars to remove from the list
sl: Odstotek najsvetlejših zvezd, ki jih je treba odstraniti s seznama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: Cut Dimmest
sl: Odstrani najtemnejše

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, dimmestPercent)
en: The percentage of dimmest stars to remove from the list
sl: Odstotek najtemnejših zvezd, ki jih je treba odstraniti s seznama

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, saturationLimit)
en: Remove all stars above a certain threshold percentage of saturation
sl: Odstrani vse zvezde nad določenim pragom odstotka zasičenosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_46)
en: Sat. Limit
sl: Meja zasič.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minSize)
en: The minimum size of stars to include in the final list in pixels based on semi-major and semi-minor axes
sl: Najmanjša velikost zvezd, ki bodo vključene na končni seznam, v slikovnih pikah, ki temeljijo na pol-večjih in pol-manjših oseh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Max Ellipse
sl: Najv. elipsa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_56)
en: Min Size
sl: Najm. velikost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_43)
en: Max Size
sl: Najv. velikost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxSize)
en: The maximum size of stars to include in the final list in pixels based on semi-major and semi-minor axes
sl: Največja velikost zvezd, ki bodo vključene na končni seznam, v slikovnih pikah, ki temeljijo na pol-večjih in pol-manjših oseh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_57) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_49)
en: px
sl: sl. pik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: Cut Brightest
sl: Odstrani najsvetlejše

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_54)
en: Keep #
sl: Ohrani št.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keepNum)
en: The number of stars to keep in the list after star extraction. This parameter is based on magnitude and is most useful to speed up plate solving, such as in the Align Module.
sl: Število zvezd, ki jih je treba obdržati na seznamu po izbiranju zvezd.  Ta parameter temelji na magnitudi in je najbolj uporaben za pospešitev reševanja plošč, na primer v Modulu poravnave.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialKeep)
en: The number of stars to keep in the list initially. This filter is based on the size of the stars.  It is primarily useful for speeding up star extraction with HFR such as in Focus, Guide, and HFR monitoring.
sl: Število zvezd, ki jih je treba najprej obdržati na seznamu.  Ta filter temelji na velikosti zvezd.  V prvi vrsti je uporaben za pospešitev pridobivanja zvezd s PPT, kot so fokus, vodenje in spremljanje PPT.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: InitialKeep
sl: ObdržiZačetno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, astrometryOptions)
en: Astrometry Parameters
sl: Parametri astrometrije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Maximum time
sl: Najdaljši čas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, downsample)
en: Factor to use for downsampling the image before SEP for plate solving.  Can speed it up.
sl: Faktor za uporabo pri vzorčenju slike navzdol pred SEP za reševanje plošč.  Lahko pospeši.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: DownSample
sl: VzorčenjeNavzdol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Algorithm for running multiple threads on possibly multiple cores to solve faster
sl: Algoritem za zagon več niti na morebitnih več jedrih za hitrejše reševanje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, abInsSelection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, LSDownscale) i18n: ectx: property (text
en: None
sl: Brez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: MultiScales
sl: VečMeril

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: MultiDepths
sl: VečGlobin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Auto
sl: Samodejno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxWidth)
en: If no scale estimate is given, this is the limit on the maximum field width in degrees.
sl: Če ni podana ocena lestvice, je to omejitev največje širine polja v stopinjah.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, radius)
en: Only search in indexes within 'radius' of the field center given by RA and DEC
sl: Išči samo po kazalih znotraj 'polmera' središča polja, podanega z RA in DEC

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, resort)
en: Whether to resort the stars based on magnitude. NOTE: This is REQUIRED to be true for the filters above
sl: Ali razvrstiti zvezde na podlagi magnitude. OPOMBA: To je za zgornje filtre obvezno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resort)
en: Resort
sl: Razvrsti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minWidth)
en: If no scale estimate is given, this is the limit on the minimum field width in degrees.
sl: Če ni podana ocena lestvice, je to omejitev najmanjše širine polja v stopinjah.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, minWidth)
en: 0.1
sl: 0,1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Min Degree Width
sl: Najm. širina v stopinjah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Parallel Algorithm
sl: Vzporedni algoritem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Max Degree Width
sl: Najv. širina v stopinjah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, solverTimeLimit)
en: Give up solving after the specified number of seconds of CPU time
sl: Opusti reševanje po določenem številu sekund časa CPE

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoDownsample)
en: Automatically Downsamples the image based on the image size
sl: Samodejno vzorči sliko navzdol glede na velikost slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDownsample)
en: Auto DownSample
sl: Samodejno VzorčenjeNavzdol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, inParallel)
en: Check the indices in parallel by loading them simultaneously into memory? If the indices you are using take less than 2 GB of space, and you have at least as much physical memory as indices, you want this enabled.
sl: Ali želite po kazala iskati vzporedno, tako da jih hkrati naložite v pomnilnik? Če kazala, ki jih uporabljate, zavzemajo manj kot 2 GB prostora in imate vsaj toliko fizičnega pomnilnika kot je velikost kazal, to želite omogočiti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inParallel)
en: Load all Indexes in Memory
sl: Naloži vsa kazala v pomnilnik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Calibration)
en: Calibration Options
sl: Možnosti umerjanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: <html><head/><body><p>Select which actions to perform before a Bias/Dark/Flat frame is captured.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite dejanja, ki naj se izvršijo pred zajemom slike pristranskosti/teme/ploskega polja</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Calibration Pre-Actions
sl: Dejanja pred umerjanjem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, captureCalibrationWall)
en: Slew mount to the specified Azimuth/Altitude coordinates before taking flat field images
sl: Pred zajemom slik ploskega polja obrne stojalo na navedene koordinate azimuta in višine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationWall)
en: Goto Wall
sl: Pojdi na zid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationParkMount) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerParkMount)
en: Park Mount
sl: Parkiraj montažo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationParkDome) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerParkDome)
en: Park Dome
sl: Parkiraj kupolo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Flat Duration
sl: Trajanje ploskega vira

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, captureCalibrationDurationManual)
en: Use the frame exposure value
sl: Uporabi vrednost osvetlitve posnetka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, captureCalibrationDurationManual) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: Manual
sl: Ročno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, captureCalibrationUseADU) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureCalibrationADUValue)
en: Calculate optimal exposure time given the required ADU. If a controllable device is selected, calculate optimal brightness.
sl: Izračunaj optimalni čas osvetlitve za podano ADE. Če je izbrana naprava, ki jo je mogoče nadzirati, izračunaj optimalno svetlost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, captureCalibrationUseADU)
en: ADU
sl: ADE

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureCalibrationADUTolerance)
en: <html><head/><body><p>Accept ADU values that fall within this range around the desired ADU target. For example, if the ADU value was set to 10000 and the tolerance was set to 100, then frames with ADU values f 9900 and 10100 shall be accepted.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Sprejmite vrednosti ADE, ki spadajo v ta razpon okoli želenega cilja ADE. Če je bila na primer vrednost ADE nastavljena na 10000 in je bila toleranca nastavljena na 100, se sprejmejo okvirji z vrednostmi ADE f 9900 in 10100.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZToleranceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusToleranceLabel)
en: Tolerance:
sl: Toleranca:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, captureCalibrationSkyFlats)
en: When shooting flats on sky that can change intensity. Will use simpler exposure calculation.
sl: Pri fotografiranju ploskih slik na nebu, ki lahko spreminja intenziteto. Uporabil se bo enostavnejši izračun osvetlitve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationSkyFlats)
en: Sky flats
sl: Slike ravnega polja

en: Capture Sequence Editor: %1
sl: Urejevalnik zaporedja zajemov: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secLabel)
en: sec
sl: s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: frames
sl: posnetkov

en: Add job to sequence queue
sl: Dodaj posel v čakalno vrsto zaporedja

en: Remove job from sequence queue
sl: Odstrani posel iz čakalne vrste zaporedja

en: Downloading...
sl: Prejemanje …

en: Filter set to %1.
sl: Filter nastavljen na %1.

en: Warning: in-sequence focusing is selected but autofocus process was not started.
sl: Opozorilo: izostritev v zaporedju je izbrana, vendar proces samodejnega ostrenja ni bil zagnan.

en: Warning: temperature delta check is selected but autofocus process was not started.
sl: Opozorilo: izbrano je preverjanje delte temperature, vendar postopek samodejnega ostrenja ni bil zagnan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, restartCameraB)
en: Restart camera driver
sl: Ponovni poženi gonilnik kamere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearConfigurationB)
en: Clear camera configuration
sl: Očisti konfiguracijo kamere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset CCD frame & size values to default values
sl: Ponastavi vrednosti posnetka in velikosti CCD na privzete vrednosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CaptureSettingsGroup)
en: Capture Settings
sl: Nastavitve zajema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: Horizontal and Vertical binning
sl: Vodoravno in navpično združevanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureFormatS)
en: Image capture format
sl: Vrsta zajetih slik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Image transfer format
sl: Vrsta prenesenih slik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Native
sl: Domorodno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterEditB)
en: Edit filter names
sl: Uredi imena filtrov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_15)
en: W:
sl: Š:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: Turn cooler on
sl: Vklopi hladilnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: On
sl: Vključeno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOffB)
en: Turn cooler off
sl: Izklopi hladilnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Off
sl: Izključeno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinHN)
en: Horizontal binning
sl: Vodoravno združevanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinVN)
en: Vertical binning
sl: Navpično združevanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_12)
en: Frame:
sl: Posnetek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, coolerLabel)
en: Cooler:
sl: Hladilnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, currentGainLabel)
en: Current camera gain
sl: Trenutna ojačitev kamere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureGainN)
en: Target camera gain
sl: Ciljna ojačitev kamere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Camera Offset
sl: Odmik kamere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Offset:
sl: Odmik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, currentOffsetLabel)
en: Current camera offset
sl: Trenutni odmik kamere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureOffsetN)
en: Target camera offset
sl: Ciljni odmik kamere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, darksLibraryLabel)
en: Dark Lib.
sl: Knjižnica posnetkov teme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, rotatorB) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RotatorDialog)
en: Rotator Control
sl: Krmilnik rotatorja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureCalculationLabel)
en: Exp. Calc.
sl: Kalk. osv.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, darkLibraryB)
en: Create and manage Dark Library
sl: Ustvarite in upravljajte knjižnico posnetkov teme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exposureCalcB)
en: <html><head/><body><p>Exposure calculator</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Kalkulator osvetlitve</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calibrationB)
en: Dark & Flat frames automatic calibration options
sl: Možnosti samodejnega umerjanja ploskih virov in posnetkov teme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, calibrationLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CalibrationGroupBox)
en: Calibration
sl: Umerjanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, generateDarkFlatsB)
en: <html><head/><body><p>Generate Dark Flats after adding Flat frames to the sequence queue.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ustvari ploske teme po dodajanju posnetkov ploskih v vrsto zaporedja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, darksFlatsLabel)
en: Dark Flats
sl: Temne ploskve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, customValuesB)
en: Manage INDI sequence properties
sl: Upravljanje lastnosti zaporedja INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customValuesLabel)
en: Custom Val.
sl: Vrednost po meri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, limitsB)
en: Configure Guide & Focus limits
sl: Konfiguriraj meje vodenja in ostrenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitsLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
sl: Meje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, scriptManagerB)
en: Manage sequence scripts
sl: Upravljajte skripte zaporedja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scriptsB)
en: Scripts
sl: Skripti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureOUT)
en: Current CCD temperature
sl: Trenutna temperatura CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraTemperatureN)
en: Desired CCD temperature
sl: Želena temperatura CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cameraTemperatureS)
en: <html><head/><body><p>Enforce temperature value before capturing an image</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Vsili vrednost temperature pred zajemanjem slike</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setTemperatureB)
en: Set CCD temperature
sl: Nastavi temperaturo CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, temperatureRegulationB)
en: Temperature regulation
sl: Uravnavanje temperature

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Delay in seconds before capturing an image
sl: Zakasnitev v sekundah pred zajemanjem slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
sl: Zakasnitev:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, videoDurationSB)
en: <html><head/><body><p>Duration of the video sequence (in seconds or number of frames).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Trajanje video sekvence (v sekundah ali številu sličic).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, videoDurationUnitCB)
en: <html><head/><body><p>Units of the video duration (seconds or number of frames).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Enote video sekvence (sekunde ali število sličic).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileSettingsGroup)
en: File Settings
sl: Nastavitve datoteke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Locally
sl: Krajevno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Remotely
sl: Oddaljeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Both
sl: Oboje

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, targetNameT) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, targetGroup)
en: Target
sl: Cilj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: <html><head/><body><p>Base local capture directory</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Osnovna krajevna mapa posnetkov</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Directory:
sl: Mapa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFormatB)
en: Reset placeholder format to default
sl: Ponastavi obliko mesta za zapis na privzeto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: <html><head/><body><p>Target is the name of the targetted object.</p><p>It is available to be used in the filename Format via the %t or %type placeholder tag.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Cilj je ime ciljanega predmeta.</p><p>Toje na voljo za uporabo v ormatu imena datoteke prek %t ali oznake rubrike %type.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p>Select how captured images are uploaded:</p><ol style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Locally</span>: Captured images are saved locally on disk in the directory specified above.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Remotely</span>: When connecting to a remote device, select this option to save images on the remote device only. No images are uploaded to Ekos.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Both</span>: Captured images are saved on both the remote computer <span style=" font-weight:600;">and</span> on the local disk as well.</li></ol><p>When selecting <span style=" font-style:italic;">Remotely</span> or <span style=" font-style:italic;">Both</span>, you must specify the remote directory where the remote images are saved to. By default, all captured images are saved <span style=" font-style:italic;">Locally</span>.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite način nalaganja posnetih slik:</p><ol style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Lokalno</span>: posnete slike so shranjene lokalno na disku v zgoraj navedeni mapi.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Oddaljeno</span>: pri vzpostavljanju povezave z oddaljeno napravo izberite to možnost, če želite shraniti slike samo v oddaljeni napravi. Nobenih slik ni naloženih na Ekos.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Oboje</span>: Posnete slike so shranjene tako v oddaljenem računalniku <span style=" font-weight:600;">kot tudi</span> na lokalnem disku.</li></ol><p>Ko izberete <span style=" font-style:italic;">Oddaljeno</span> ali <span style=" font-style:italic;">Oboje</span>, morate določiti oddaljeno mapo, v katero so shranjene oddaljene slike. Privzeto so vse posnete slike shranjene <span style=" font-style:italic;">lokalno</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Save:
sl: Shrani:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, formatSuffixN)
en: <html><head/><body><p>Number of digits used to append the sequence number to the filename.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Število števk v številki zaporedja dodani k imenu datoteke.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, formatLabel)
en: <html><head/><body><p>Format is used to define the image file names by the use of placeholder tags.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %f</span> or <span style=" font-weight:704;">%filename</span>: The name of the .esq file, without extension.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %D</span> or <span style=" font-weight:704;">%Datetime</span>: The current time and date <span style=" font-weight:704;">when the file is saved.</span></li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %T</span> or <span style=" font-weight:704;">%Type</span>: The frame type eg: 'Light', 'Bias', 'Dark', 'Flat'...</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %e</span> or <span style=" font-weight:704;">%exposure</span>: The exposure duration in seconds, with '_secs' as suffix.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %E</span> or <span style=" font-weight:704;">%exp</span>: The exposure duration in seconds as plain number, without any unit as suffix.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %F</span> or <span style=" font-weight:704;">%Filter</span>: The active filter name.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %t</span> or <span style=" font-weight:704;">%target</span>: The Target name.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%C</span> or <span style=" font-weight:600;">%temperature</span>: The camera temperature of capturing.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%B</span> or <span style=" font-weight:600;">%bin</span>: The binning configured for capturing.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%G</span> or <span style=" font-weight:600;">%gain</span>: The gain configured for capturing.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%O</span> or <span style=" font-weight:600;">%offset</span>: The offset configured for capturing.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%I</span> or <span style=" font-weight:600;">%iso</span>: The ISO value (DSLRs only).</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%P</span> or <span style=" font-weight:600;">%pierside</span>: The current mount's pier side.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %s*</span> or <span style=" font-weight:704;">%sequence</span>: The image sequence identifier where * is the number of digits used (1-9). <span style=" font-weight:704;">This tag is mandatory and must be the last element in the format.</span></li></ul><p>Arbitrary text may also be included within the Format string, <span style=" font-weight:704;">except the % and \ characters.</span> The / path character can be used to define arbitrary directories.</p><p>Notes:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Tags are case sensitive in both their short and long forms.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Only use the %Datetime tag in the filename portion of the format, not in the path definition.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Oblika se uporablja za določanje imen slikovnih datotek z uporabo oznak vsebnikov.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:704;">%f</span> ali <span style=" font-weight:704;">%filename</span>: ime datoteke *.esq brez pripone.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:704;">%D</span> ali <span style=" font-weight:704;">%Datetime</span>: trenutni čas in datum, <span style=" font-weight:704;">ko je datoteka shranjena</span>.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:704;">%T</span> ali <span style=" font-weight:704;">%Type</span>: vrsta slike, npr.: "Svetla", "Pristrana", "Temna", "Ploska" …</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:704;">%e</span> ali <span style=" font-weight:704;">%exposure</span>: trajanje osvetlitve v sekundah s pripono »_sekund«.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:704;">%E</span> ali <span style=" font-weight:704;">%exp</span>: trajanje osvetlitve v sekundah kot navadno število, brez pripone enote.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:704;">%F</span> ali <span style=" font-weight:704;">%Filter</span>: ime dejavnega filtra.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:704;">%t</span> ali <span style=" font-weight:704;">%target</span>: ime cilja.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:600;">%C</span> ali <span style=" font-weight:600;">%temperature</span>: temperatura kamere pri zajemanju.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:600;">%B</span> ali <span style=" font-weight:600;">%bin</span>: Združevanje nastavljeno za zajem.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:600;">%G</span> ali <span style=" font-weight:600;">%gain</span>: ojačanje nastavljeno za zajem.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:600;">%O</span> ali <span style=" font-weight:600;">%offset</span>: odmik nastavljen za zajem.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:600;">%I</span> ali <span style=" font-weight:600;">%iso</span>: vrednost ISO (samo kamere DZR).</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:600;">%P</span> ali <span style=" font-weight:600;">%pierside</span>: stran stojala trenutne montaže.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vsebnik <span style=" font-weight:704;">%s*</span> ali <span style=" font-weight:704;">%sequence</span>: določilnik zaporedja slik, kjer je * število uporabljenih števk (1–9). <span style=" font-weight:704;">Ta oznaka je obvezna in mora biti zadnji element v obliki.</span></li></ul><p> V nizu za obliko je lahko vključeno tudi poljubno besedilo, <span style=" font-weight:704;">razen znakov »%« in »\«.</span> Znak »/« poti lahko uporabite za določanje poljubnih map.</p><p>Opombe:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> Oznake razlikujejo med velikimi in malimi črkami v kratkih in dolgih oblikah.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Oznako %Datetime uporabite le v delu oblike z imenom datoteke, ne pa v določitvi poti.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, remoteLabel)
en: When storing images on remote devices, specify the directory where captured images are saved to.
sl: Ob shranjevanju slik na oddaljenih napravah morate podati mapo kamor bodo shranjene zajete slike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: Remote:
sl: Oddaljeno:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sequenceBox)
en: Sequence Queue
sl: Čakalna vrsta zaporedja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: Reset status of all jobs
sl: Ponastavi stanje vseh opravil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, observerB)
en: Select Observer...
sl: Izberi opazovalca…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueLoadB)
en: Load Capture Sequence from File...
sl: Naloži zaporedje zajemov iz datoteke…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save Capture Sequence...
sl: Shrani zaporedje zajemov…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveAsB)
en: Save Capture Sequence As...
sl: Shrani zaporedje zajemov kot…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mountStatusGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWi
en: Status
sl: Stanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Count
sl: Število

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Exp
sl: Osv.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Bin
sl: Zdr.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: ISO/Gain
sl: ISO/Ojačitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loopLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loopB)
en: Loop
sl: Zanka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loopB)
en: Start Framing (Looping)...
sl: Začni snemati (ponavljajoče)…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Sequence
sl: Začni zaporedje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, liveVideoB)
en: Live Video...
sl: Video v živo...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previewB)
en: Capture a Preview...
sl: Zajemi predogled…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, darkB)
en: <html><head/><body><p>Automatically apply dark subtraction on preview images if a suitable dark frame is available.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Samodejno uveljavi odštevanje teme na slikah predogleda, če je na voljo ustrezen posnetek teme</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Sequence
sl: Zaustavi zaporedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobLabel)
en: Total remaining:
sl: Skupno preostalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Expose (-/-):
sl: Osvetlitev (-/-):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, progressLabel)
en: <b>Progress</b>
sl: <b>Napredek</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, avgDownloadLabel)
en: Avg. Download:
sl: Povp. prejemanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftLabel)
en: Target drift:
sl: Ciljni zdrs:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, esqLoadB)
en: Load a new sequence file
sl: Naloži novo datoteko zaporedja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, esqLoadB)
en: Load...
sl: Naloži…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, esqSaveAsB)
en: Save to a new sequence file
sl: Shrani v novo datoteko zaporedja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, esqSaveAsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Save As...
sl: Shrani kot…

en: Framing...
sl: Okvirjanje …

en: Captured image received
sl: Zajeta slika prejeta

en: Capturing %1 x %2-second %3 video...
sl: Zajemanje %1 x %2-sekundnega videoposnetka %3 …

en: Capturing %1-second %2 image...
sl: Zajemanje %1-sekundne slike %2 …

en: Stop Sequence
sl: Zaustavi zaporedje

en: Resume Sequence
sl: Nadaljuj zaporedje

en: Setting temperature to %1 °C...
sl: Nastavljanje temperature na %1 °C …

en: Set Temp to %1 °C...
sl: Nastavi temperaturo na %1 °C …

en: Waiting for guide drift below %1"...
sl: Čakanje na zdrs vodnika pod %1 …

en: Wait for Guider < %1"...
sl: Počakaj na vodnika < %1"...

en: Setting camera to %1 degrees E of N...
sl: Nastavljanje kamere na %1 stopinj V od S …

en: Set Camera to %1 deg...
sl: Nastavi kamero na %1 stopinj …

en: Duration of the video sequence
sl: Trajanje videozaporedja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
sl: Število zajetih slik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordDurationR)
en: Duration:
sl: Trajanje:

en: Exposure time in seconds of a single video frame
sl: Čas osvetlitve v sekundah posamezne video sličice

en: Exposure time in seconds for individual images
sl: Čas osvetlitve v sekundah za posamezne slike

[ctx: @title:window]
en: FITS Save Directory
sl: Mapa za shranjevanje FITS

en: You must set local or remote directory for Remotely & Both modes.
sl: Nastaviti morate lokalni ali oddaljeni imenik za načina Oddaljeno in Oboje.

en: You must set local directory for Locally & Both modes.
sl: Nastaviti morate lokalni imenik za načina Lokalno in Oba.

[ctx: @title:window]
en: Select Current Observer
sl: Izberi trenutnega opazovalca

en: Current Observer:
sl: Trenutni opazovalec:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObserverAdd)
en: Manage Observers
sl: Upravljanje z opazovalci

[ctx: Maximum temperature variation over time when regulating.]
en: Ramp (°C/min):
sl: Rampa (°C/min):

en: <html><body><p>Maximum temperature change per minute when cooling or warming the camera. Set zero to disable.<p>This setting is read from and stored in the INDI camera driver configuration.</body></html>
sl: <html><body><p>Največja sprememba temperature na minuto pri hlajenju ali segrevanju kamere. Nastavite na nič, da onemogočite.<p>Ta nastavitev je prebrana iz in se shrani v nastavitev gonilnika kamere INDI.</body></html>

[ctx: Temperature threshold above which regulation triggers.]
en: Threshold (°C):
sl: Prag (°C):

en: <html><body><p>Maximum difference between camera and target temperatures triggering regulation.<p>This setting is read from and stored in the INDI camera driver configuration.</body></html>
sl: <html><body><p>Največja razlika med temperaturo kamere in ciljno temperaturo, ki sproži regulacijo.<p>Ta nastavitev se prebere iz nastavitev gonilnika kamere INDI in se vanjo tudi shrani.</body></html>

[ctx: @title:window]
en: Set Temperature Regulation
sl: Nastavi uravnavanje temperature

en: Cooler is on
sl: Hladilnik je prižgan

en: Cooler is off
sl: Hladilnik je ugasnjen

en: Reset %1 configuration to default?
sl: Ali želite ponastaviti prilagoditev %1 na privzeto?

en: Confirmation
sl: Potrditev

en: Focus complete.
sl: Ostrenje zaključeno.

en: Autofocus failed.
sl: Neuspelo samodejno ostrenje.

en: Paused...
sl: V premoru…

en: Meridian Flip...
sl: Obrat čez poldnevnik…

en: Meridian flip started
sl: Začetek obrata čez poldnevnik

en: Flip complete.
sl: Obrat končan.

en: Job #%1 changes applied.
sl: Uveljavljene spremembe %1. posla.

en: Are you sure you want to reset status of all jobs?
sl: Ali zares želite ponastaviti stanje vseh opravil?

en: Reset job status
sl: Ponastavi stanje opravil

en: Editing job #%1...
sl: Urejanje opravila #%1…

en: Apply job changes.
sl: Uveljavi spremembe opravila.

en: Cancel job changes.
sl: Prekliči spremembe opravila.

en: Editing job canceled.
sl: Urejanje opravila preklicano.

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Sequence Queue
sl: Odpri čakalno vrsto zaporedja Ekos

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Sequence Queue
sl: Shrani čakalno vrsto zaporedja Ekos

en: Failed to save sequence queue
sl: Ni bilo mogoče shraniti čakalne vrste zaporedja

en: Dark Flat
sl: Ploska tema

en: One dark flats job was created. | %1 dark flats jobs were created.
sl[0]: Ustvarjenih je bilo %1 opravil ploske teme.
sl[1]: Ustvarjeno je bilo %1 opravilo ploske teme.
sl[2]: Ustvarjeni sta bili %1 opravili ploske teme.
sl[3]: Ustvarjena so bila %1 opravila ploske teme.

en: Image Transfer
sl: Prenos slike

en: Sequence resumed.
sl: Zaporedje se nadaljuje.

en: No pending jobs found. Please add a job to the sequence queue.
sl: Ni bilo najdenega nobenega čakajočega opravila. Dodajte opravilo v vrsto zaporedja.

en: No new job created.
sl: Ustvarjenega ni bilo nobenega novega opravila.

en: Cannot capture while focus module is busy.
sl: Ni mogoče zajemati, dokler je modul za ostrenje zaposlen.

en: Starting framing...
sl: Začetek okvirjanja…

en: CCD capture suspended
sl: Zajem CCD zaustavljen

en: CCD capture complete
sl: Zajem CCD zaključen

en: Framing stopped
sl: Okvirjanje ustavljeno

en: CCD capture stopped
sl: Zajem CCD ustavljen

en: Pausing only possible while frame capture is running.
sl: Premor je možen le, ko poteka zajemanje slik.

en: Sequence shall be paused after current exposure is complete.
sl: Zaporedje bo prestavljeno v premor po zaključku trenutne osvetlitve.

en: No camera detected. Check train configuration and connection settings.
sl: Kamera ni zaznana. Preverite prilagoditev vlaka in nastavitve povezave.

en: No view available for previews. Enable FITS viewer?
sl: Za predoglede ni na voljo nobenega pogleda. Ali želite omogočiti pregledovalnik FITS?

en: Display preview
sl: Prikaži predogled

en: Job requires %1-second %2 images, has already %3/%4 captures and does not need to run.
sl: Opravilo zahteva %1-sekundne slike %2, ima že %3/%4 zajemov in ga ni treba zagnati.

en: Job requires %1-second %2 images, has %3/%4 frames captured and will be processed.
sl: Opravilo zahteva %1-sekundne slike %2, ima %3/%4 zajemov in bo obdelano.

en: Job requires %1 x %2-second %3 video and will be processed.
sl: Opravilo zahteva %1 x %2-sekundni %3 video in bo obdelano.

en: Autoguiding resumed.
sl: Samodejno vodenje se nadaljuje.

en: Failed to set sub frame.
sl: Podposnetka ni bilo mogoče nastaviti.

en: Failed to set binning.
sl: Združevanja ni bilo mogoče nastaviti.

en: file saved to %1
sl: datoteka shranjena v %1

en: Failed writing image to %1
    Please check folder, filename & permissions.
sl: Pisanja slike v %1 ni uspelo
    Preverite mapo, ime datoteke in dovoljenja.

en: Image Write Failed
sl: Zapisovanje slike ni uspelo

en: Remote image saved to %1
sl: Oddaljena slika shranjena v %1

en: Autoguiding suspended.
sl: Samodejno vodenje je prekinjeno.

en: Warning: Calibration process was prematurely terminated.
sl: Opozorilo: Postopek umerjanja je bil predčasno končan.

note: i18n("CCD capture sequence completed"));
en: CCD capture sequence completed
sl: Zaporedje zajemov CCD-ja zaključeno

en: Error: Lost connection to CCD.
sl: Napaka: Povezava s CCD-jem izgubljena.

en: Cannot calculate ADU levels in non-FITS images.
sl: Ravni ADE ni mogoče izračunati v slikah, ki niso v zapisu FITS.

en: Capture failed. Check INDI Control Panel for details.
sl: Zajem ni uspel. Če želite podrobnosti, preverite nadzorno ploščo INDI.

en: Download Time: %1 s, New Download Time Estimate: %2 s.
sl: Čas prejemanja: %1 s, ocena novega časa prejemanja: %2 s.

en: Received image %1 out of %2.
sl: Prejeta slika %1 od %2.

en: Captured %1
sl: Zajeto %1

en: WARNING: remaining and potentially unknown placeholders %1 in %2
sl: OPOZORILO: preostali in potencialno neznani vsebniki %1 v %2

en: Executing capture script %1
sl: Izvajanje skripta zajemanja %1

en: Pre capture script finished with code %1.
sl: Skript pred zajemanjem se je končal s kodo %1.

en: Post capture script finished with code %1.
sl: Skript po zajemanju se je končal s kodo %1.

en: Processing meridian flip...
sl: Obdelovanje obrata čez poldnevnik…

en: Pre job script finished with code %1.
sl: Skript pred opravilom se je končal s kodo %1.

en: Post job script finished with code %1.
sl: Skript po opravilu se je končal s kodo %1.

en: Exposure timeout. Aborting...
sl: Čas za osvetlitev je potekel. Prekinjanje…

en: Exposure timeout. More than 3 have been detected, will restart driver.
sl: Časovna omejitev osvetljevanja. Zaznana so bila več kot 3, gonilnik bo znova zagnan.

en: Exposure timeout. Restarting exposure...
sl: Čas za osvetlitev je potekel. Ponovno zaganjanje osvetljevanja…

en: Exposure timeout. Too many. Aborting...
sl: Čas za osvetlitev je potekel. Preveč. Prekinjanje...

en: Flat calibration failed. Captured image is only %1-bit while requested ADU is %2.
sl: Plosko umerjanje ni uspelo. Posneta slika je samo %1-bitna, medtem ko je zahtevani ADE %2.

en: Current image is saturated (%1). Next exposure is %2 seconds.
sl: Trenutna fotografija je nasičena (%1). Naslednja osvetlitev je %2 sekund.

en: Current ADU %1 within target ADU tolerance range.
sl: Trenutna ADE %1 je znotraj območja tolerance ciljne ADE.

en: Unable to calculate optimal exposure settings, please capture the flats manually.
sl: Ni mogoče izračunati optimalnih nastavitev za osvetlitev. Ročno zajemite ploske slike.

en: Current ADU is %1 Next exposure is %2 seconds.
sl: Trenutna ADE je %1. Naslednja osvetlitev je %2 sekund.

en: %1 Preview
sl: %1 Predogled

en: Flat Calibration
sl: Plosko umerjanje

en: Sequence paused.
sl: Zaporedje v premoru.

en: All jobs are complete. Do you want to reset the status of all jobs and restart capturing?
sl: Vsa opravila so zaključena. Ali želite ponastaviti stanje vseh opravil in znova zagnati zajemanje?

en: Warning: option "Always Reset Sequence When Starting" is enabled and resets the sequence counts.
sl: Opozorilo: možnost »Pri zagonu vedno ponastavi zaporedje« je omogočeno in ponastavi štetje zaporedja.

en: Are you sure you want to restart %1 camera driver?
sl: Ali ste prepričani, da želite znova zagnati gonilnik kamere %1?

en: Driver Restart
sl: Ponovni zagon gonilnika

en: Capture operations timed out after %1 seconds.
sl: Operacije zajemanja so potekle po %1 sekundah.

en: Warning: Guide deviation is selected but autoguide process was not started.
sl: Opozorilo: Izbran je odklon vodenja, vendar postopek samodejnega vodenja ni bil zagnan.

en: Dithering succeeded.
sl: Stresanje uspešno.

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Dither complete. Resuming in %1 seconds...
sl: Stresanje uspešno. Nadaljevanje po %1 sekundah…

en: Dither complete.
sl: Stresanje zaključeno.

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Warning: Dithering failed. Resuming in %1 seconds...
sl: Opozorilo: Stresanje ni uspelo. Nadaljevanje po %1 sekundah…

en: Warning: Dithering failed.
sl: Opozorilo: Stresanje ni uspelo.

en: Dust cap error.
sl: Napaka proti-prašnega pokrova.

en: Dust cap parked.
sl: Proti-prašni pokrov parkiran.

en: Dust cap unparked.
sl: Proti-prašni pokrov odparkiran.

en: Meridian flip is successfully completed
sl: Obrat čez poldnevnik uspešno zaključen

en: Performing post flip re-calibration and guiding...
sl: Izvajanje ponovnega umerjanja in vodenja po obratu…

en: Post meridian flip calibration error. Restarting...
sl: Napaka umerjanja po obratu čez poldnevnik. Ponovno zaganjanje…

en: Autoguiding stopped. Waiting for autofocus to finish...
sl: Samodejno vodenje zaustavljeno. Čakanje na zaključek samodejnega ostrenja…

en: Autoguiding stopped. Aborting...
sl: Samodejno vodenje zaustavljeno. Prekinjanje …

en: Post meridian flip calibration error. Aborting...
sl: Napaka umerjanja po obratu čez poldnevnik. Prekinjanje…

en: Adaptive focus complete.
sl: Prilagodljivo fokusiranje zaključeno.

en: Autofocus failed. Aborting exposure...
sl: Samodejno fokusiranje ni uspelo. Prekinjanje osvetljevanja…

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Focus complete. Resuming in %1 seconds...
sl: Fokusiranje uspešno. Nadaljevanje po %1 sekundah…

en: Limit: %1 °C
sl: Omejitev: %1°C

en: Limit: %1 mins
sl: Omejitev: %1min.

en: Performing post flip re-alignment...
sl: Izvajanje ponovne poravnave po obratu…

en: Guide module timed out.
sl: Časovna omejitev modula vodenja je pretekla.

en: Initial guiding deviation %1 below limit value of %2 arcsecs
sl: Začetni odklon vodenja %1 je pod mejno vrednostjo %2 ločnih sekund

en: Initial guiding deviation %1 exceeded limit value of %2 arcsecs
sl: Začetni odklon vodenja %1 je presegel mejno vrednost %2 ločnih sekund

en: Post meridian flip calibration completed successfully.
sl: Umerjanje po obratu čez poldnevnik se je uspešno zaključilo.

en: Guiding deviation at capture startup %1 exceeded limit %2 arcsecs.
sl: Odklon vodenja na začetku zajema %1 je presegel mejno vrednost %2 ločnih sekund.

en: Guiding deviation at capture startup %1 below limit value of %2 arcsecs
sl: Odklon vodenja na začetku zajema %1 je pod mejno vrednostjo %2 ločnih sekund

en: Guiding deviation %1 exceeded limit value of %2 arcsecs for %4 consecutive samples, suspending exposure and waiting for guider up to %3 seconds.
sl: Odklon vodenja %1 je presegel mejno vrednost %2 ločnih sekund pri %4 zaporednih vzorcih. Osvetlitev je prekinjena, čakanje na vodnika za največ %3 s.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure.
sl: Odklon vodenja %1 je sedaj manj kot %2 ločnih sekund, nadaljevanje osvetljevanja.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure in %3 seconds.
sl: Odklon vodenja %1 je sedaj manj kot %2 ločnih sekund, nadaljevanje osvetljevanja čez %3 sekunde.

en: Guiding deviation %1 is still higher than limit value of %2 arcsecs.
sl: Odklon vodenja %1 še vedno presega mejno vrednost %2 ločnih sekund.

en: Post flip re-alignment completed successfully.
sl: Ponovna poravnava po obratu se je uspešno zaključila.

en: Post-flip alignment failed.
sl: Poravnava po obratu ni uspela.

en: Post-flip alignment failed. Retrying...
sl: Poravnava po obratu ni uspela. Ponovno poskušanje…

en: <p>Add additional camera</p><p><b>WARNING</b>: This feature is experimental!</p>
sl: <p>Dodaj dodatno kamero</p><p><b>OPOZORILO:</b> Ta zmožnost je poskusna!</p>

en: Camera %1 is busy. Abort to close?
sl: Kamera %1 je zasedena. Ali želite prekiniti, da bi zaprli?

en: Stop capturing
sl: Ustavi zajemanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort
sl: Prekini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_sequenceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence
sl: Zaporedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_overallLabel)
en: Overall
sl: Skupno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QProgressBar, gr_imageProgress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QProgressBar, imageProgress)
en: Progress of the currently active capture.
sl: Napredek trenutno aktivnega zajemanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_frameDetailsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameDetailsLabel)
en: exposure: 360 sec
sl: osvetlitev: 360 s

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_sequenceRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sequenceRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to complete the active capture sequence</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Preostali čas do zaključka dejavnega zaporedja zajemov</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_frameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Light Luminance
sl: Svetilnost svetlobe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, gr_sequenceProgressBar)
en: <html><head/><body><p>Captured images in active sequence</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Zajete slike v aktivnem zaporedju</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, gr_overallProgressBar)
en: <html><head/><body><p>Percentage of total images captured</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odstotek skupno zajetih slik</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, switchToTextButton)
en: Switch to the text display of capture counts display.
sl: Preklopi na prikaz besedila v prikazu števila zajemanj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_frameRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, frameRemainingTime)
en: Remaining time for current capture
sl: Preostali čas za trenutno zajemanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_overallRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, overallRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to completion</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Preostali čas do zaključka</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, jobRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to complete one job iteration</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Preostali čas do zaključka ene ponovitve opravila</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Type and filter (if present) of the currently active capture.
sl: Vrsta in filter (če je prisoten) trenutno dejavnega zajemanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overallLabel)
en: Total
sl: Skupaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, switchToGraphicsButton)
en: Switch display to the graphical mode of capture counts display.
sl: Preklopite prikaz na grafični način prikaza števila zajemov.

en: Filter manager is not initilized yet. Filter wheel missing from train?
sl: Upravljalnik filtrov še ni inicializiran. Ali na optiki manjka kolo filtra?

en: Remove cover from the telescope in order to continue.
sl: Če želite nadaljevati, odstranite pokrov z teleskopa.

en: Telescope Covered
sl: Teleskop prekrit

en: Does %1 have a shutter?
sl: Ali ima %1 zaklep?

en: Dark Exposure
sl: Osvetlitev teme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameValue)
en: <Filename>
sl: <Imedatoteke>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, historyPreviousRunB)
en: Previous autofocus run
sl: Prejšnji tek samodejnega fokusiranja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, historyFirstB)
en: First focusing frame
sl: Prvi okvir fokusiranja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, historyBackwardB)
en: Previous focusing frame
sl: Prejšnji okvir fokusiranja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, iterOut)
en: <html><body><p>Focuser iteration.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Ponovitev fokuserja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, historyForwardB)
en: Next focusing frame
sl: Naslednji okvir fokusiranja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, historyLastB)
en: Last focusing frame
sl: Zadnji okvir fokusiranja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, historyNextRunB)
en: Next autofocus run
sl: Naslednji tek fokusiranja

en: Dithering...
sl: Stresanje...

en: Delete directly, do not move to trash.
sl: Izbriši neposredno, ne premikajte v koš.

en: Do you really want to delete %1 from the file system?
sl: Ali res želite izbrisati %1 iz datotečnega sistema?

en: Delete %1
sl: Izbriši %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
sl: Izbriši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
sl: Cilj:

en: No target
sl: Brez tarče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureStatisticsHeader)
en: Capture statistics
sl: Statistika zajema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetValue)
en: <offset>
sl: <zamik>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainValue)
en: <gain>
sl: <ojačitev>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureValue)
en: <exp>
sl: <osv>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameTypeLabel)
en: Light Red
sl: Svetlo rdeča

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteCurrentFrameButton)
en: <html><head/><body><p>Delete current frame</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izbriši trenutni posnetek</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, geometryValue)
en: <width x height>
sl: <širina × višina>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binningValue)
en: <bin>
sl: <skupina>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftLabel)
en: Target Drift:
sl: Ciljni zdrs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftValue)
en: <drift>
sl: <zdrs>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomProperties)
en: Custom Capture Properties
sl: Lastnosti zajema po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tipLabel)
en: <html><head/><body><p>Select custom properties to be set when the sequence job is executed in batch mode. After the desired property value is set in INDI Control Panel, add it to the<span style=" font-weight:600;"> Job Properties</span> section. Click <span style=" font-weight:600;">Apply</span> to record the property values.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite lastnosti po meri, ki jih želite nastaviti, ko se opravilo zaporedja izvrši v paketnem načinu. Ko je želena vrednost lastnosti nastavljena v nadzorni plošči INDI, jo dodajte v razdelek<span style=" font-weight:600;"> Lastnosti opravila</span>. Kliknite <span style=" font-weight:600;">Uveljavi</span>, če želite zabeleži vrednosti lastnosti.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available Properties
sl: Razpoložljive lastnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Job Properties
sl: Lastnosti opravila

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DSLRInfo)
en: DSLR Camera Settings
sl: Nastavitve kamere DSLR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Please fill the required information below. This is a one-time setup. You can obtain these values from your camera manual or from online sources such as <a href="https://www.digicamdb.com/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Digital Camera Database</span></a>.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Spodaj izpolnite zahtevane podatke. To je enkratna nastavitev. Te vrednosti lahko pridobite iz priročnika za kamero ali iz spletnih virov, kot je <a href="https://www.digicamdb.com/"> <span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">zbirka podatkov digitalnih kamer</span></a>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Sensor resolution in pixels (W x H)</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ločljivost senzorja v pikah (Š × V)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Sensor Resolution:
sl: Ločljivost senzorja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p>Pixel pitch in micrometers. For squared-pixel cameras, put the same value in the horizontal and vertical pixel pitches.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Velikost slikovne pike v mikrometrih. Za kamere s kvadratno piko vnesite enaki vrednosti za vodoravno in navpično velikost.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Pixel Pitch:
sl: Velikost slikovne pike:

en: Invalid values. Please set all values.
sl: Neveljavne vrednosti. Nastavite vse vrednosti.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ExposureCalculatorDialog)
en: Exposure Calculator
sl: Kalkulator osvetlitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SQMLabel)
en: Sky Quality
sl: Kakovost neba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiFocalRationLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FbyD) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51_2)
en: Focal Ratio
sl: Goriščno razmerje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter Bandwidth
sl: Pasovna širina filtra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, noiseTolerance)
en: Alter the bias of the noise sources
sl: Prilagodite pristranskost virov šuma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bortleScaleLabel)
en: Bortle Class
sl: Razred Bortle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainSpinnerLabel)
en: Gain
sl: Ojačitev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, gainSelector)
en: Select Camera Sensor Gain
sl: Izberite ojačitev senzorja kamere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, gainISODiscreteSelector)
en: Select DSLR ISO Value
sl: Izberite vrednost ISO za kamero DSLR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainSelectionFixedLabel)
en: Read noise constant
sl: Beri konstanto šuma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, subShotNoise)
en: Noise in the sub-exposure from light pollution
sl: Šum pri pod-osvetlitvi zaradi svetlobnega onesnaženja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subTotalNoiseLabel)
en: Total Noise
sl: Celotni šum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subPollutionLabel)
en: Pollution Electrons
sl: Elektroni onesnaženja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, subTotalNoise)
en: Total noise in the sub-exposure (light pollution + read-noise)
sl: Skupni šum pri pod-osvetlitvi (svetlobno onesnaženje + šum pri branju)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subShotNoiseLabel)
en: Shot Noise
sl: Šum posnetka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, subPollutionElectrons)
en: Estimated light pollution electrons in the sub-exposure.
sl: Ocenjeno število elektronov svetlobnega onesnaženja v pod-osvetlitvi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, subExposureTime)
en: Duration of Sub-exposure
sl: Trajanje pod-osvetlitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subTimeLabel)
en: Exposure Time (sec)
sl: Čas osvetlitve (s)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downloadCameraB)
en: Download additional camera data files
sl: Prenesi dodatne podatkovne datoteke kamere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, skyQualityColor)
en: Bortle Zone Color
sl: Barva območja Bortle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, bortleScaleValue)
en: Bortle class value
sl: Vrednost razreda Bortle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cameraReadModeSelector)
en: Select read mode on cameras with multiple read modes.
sl: Izberite način branja na kamerah z več načini branja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, userSkyQuality)
en: Adjust the quality of the sky
sl: Prilagodite kakovost neba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiCameraReadMode)
en: Read Mode
sl: Način branja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, filterBandwidth)
en: Apply a compensation for an optical filter
sl: Uveljavi kompenzacijo za optični filter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, imagingCameraSelector)
en: Camera Data Selection
sl: Izbor podatkov kamere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCustomPlot, qCustomPlotSubExposure)
en: Potential exposure time graph
sl: Graf potencialnega časa osvetlitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowableNoiseLabel)
en: Noise Increase %
sl: Povečanje šuma %

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Table
sl: Razpredelnica

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Graph
sl: Graf

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureCountDifferential)
en: Slope of time to noise ratio curve at current exposure count
sl: Naklon krivulje razmerja med časom in šumom pri trenutnem številu osvetlitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureCountLabel)
en: Exposures
sl: Osvetlitve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureCount)
en: Calculated exposure count for integration
sl: Izračunano število osvetlitev za integracijo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCustomPlot, qCustomPlotIntegrationNoise)
en: Integration Time to Noise Ratio
sl: Razmerje med časom integracije in šumom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetNoiseLable)
en: Time/Noise Ratio
sl: Razmerje čas/šum

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetNoiseRatio)
en: Integration time to noise ratio (potential quality)
sl: Razmerje med časom integracije in šumom (potencialna kakovost)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FileUtilityCameraDataDialog)
en: Camera Data Download
sl: Prejemanje podatkov o kamerah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultLable)
en: Select all cameras you wish to use:
sl: Izberite vse kamere, ki jih želite uporabljati:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Limits)
en: Guide & Focus Limits
sl: Vodilo in omejitev fokusa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, guideGroupBox)
en: Guide Limits
sl: Meje vodila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, guideDeviationReps) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceGuideDeviation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, limitGuideDeviationLabel)
en: Abort sequence if guiding deviation exceed this value N consecutive times
sl: Prekini zaporedje, če odklon vodenja preseže to vrednost pri N zaporednih ponovitev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, guideDitherPerJobFrequency)
en: <html><head/><body><p>If global dither is enabled, then dither every N number of frames for this job. Set to 0 to use global dither frequency.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je omogočeno globalno stresanje, potem naj za to opravilo stresanja poteka vsake toliko posnetkov. Nastavite na 0, da se uporabi globalna frekvenca stresanja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceGuideDeviation)
en: Abort if guide deviation >:
sl: Prekini, če je odklon vodila >:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceStartGuiderDrift)
en: Start capturing only if guide deviation is below the given threshold (ignored for previews)
sl: Začni zajem le, če je odklon vodila pod danim pragom (prezrto za predoglede)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceStartGuiderDrift)
en: Only start if guide deviation <:
sl: Začni le, če je odklon vodenja <:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitGuideDeviationLabel)
en: consecutive times
sl: zaporedno-krat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableDitherPerJob)
en: Dither per job every:
sl: Stresaj na opravilo vsakih:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGroupBox)
en: Focus Limits
sl: Meje fokusa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>The HFR Check algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Last Autofocus</span>: This is the default algorithm and uses the HFR value from the most recent Autofocus run as the reference for the check.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Fixed</span>: This algorithm lets the user specify a fixed HFR to use in the check.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Relative Measure</span>: This algorithm collects datapoints from Autofocus and HFR Checks, maintains the data in a sequenced list and uses the median value as the reference for the next HFR Check.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Algoritem preverjanja PPT:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Zadnje samodejno fokusiranje</span>: To je privzeti algoritem in kot referenco za preverjanje uporablja vrednost PPT iz zadnjega zagona samodejnega fokusiranja.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Fiksno</span>: Ta algoritem uporabniku omogoča določiti fiksni PPT za uporabo v preverjanju.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Srednja mera</span>: Ta algoritem zbira podatkovne točke samodejnega fokusiranja in preverjanj PP; shranjuje podatke v zaporednem seznamu in za referenco pri naslednjem preverjanju PPT uporabi srednjo vrednost.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: Last Autofocus
sl: Zadnji samodejni fokus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: Fixed
sl: Fiksno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: Median Measure
sl: Mediana mere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceAutofocusOnTemperature)
en: <html><head/><body><p>Check to force an Autofocus when the change in temperature since last focus exceeded this value.  Reference temperature is reset at each Autofocus.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite, da vsilite samodejno fokusiranje, ko sprememba temperature od zadnjega ostrenja preseže to vrednost.  Referenčna temperatura se ponastavi ob vsakem samodejnem fokusiranju.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceAutofocusOnTemperature)
en: Refocus if ΔT°  >:
sl: Ponovi fokusiranje, če ΔT°  >:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, refocusAfterMeridianFlip)
en: <html><head/><body><p>Check to force an Autofocus after a Meridian Flip.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte, da vsilite samodejno fokusiranje po obratu čez poldnevnik.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, refocusAfterMeridianFlip)
en: Refocus after meridian flip
sl: Ponovno fokusiraj po obratu čez poldnevnik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceRefocusEveryN)
en: <html><head/><body><p>Check to force an Autofocus every N minutes.  Timer is reset at each Autofocus.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite, da vsilite samodejno ostrenje vsakih toliko minut.  Časomer se ponastavi ob vsakem samodejnem fokusiranju.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceRefocusEveryN)
en: Refocus every:
sl: Ponovno fokusiranje vsakih:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceAutofocusHFR)
en: <html><head/><body><p>Check to perform an HFR Check between Subframes.  The Check may result in an Autofocus.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite, da se med pod-posnetki izvede preverjanje PPT.  Preverjanje lahko povzroči samodejno fokusiranje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceAutofocusHFR)
en: Refocus on ΔHFR.  Use:
sl: Ponovi fokusiranje na ΔPPT.  Uporabi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Run in-sequence HFR check after this many frames.
sl: Zažene preverjanje PPT znotraj zaporedja po toliko posnetkih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Check every:
sl: Preveri vsakih:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, inSequenceCheckFrames)
en: <html><head/><body><p>Run HFR check after this many sub-frames.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Zažen preverjanje PPT po toliko pod-posnetkih.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, hFRThresholdPercentage)
en: <html><head/><body><p>Specify the % to apply to the HFR Check value appropriate to the selected algorithm, to use as the threshold to perform the HFR Check.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Določi odstotek, ki naj se uveljavi na vrednosti preverjanja PPT in je primerna za izbrani algoritem. Vrednost se uporabi kot prag za izvedbo preverjanja PPT.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitFocusHFRThresholdLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusThresholdLabel)
en: Threshold:
sl: Prag:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, hFRDeviation)
en: <html><head/><body><p>The HFR Check value in pixels. This is an output field when Last Autofocus or Relative Measure is selected, and an input field for Fixed.  In all cases,  the user can override the system generated value.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Vrednost preverjanja PPT v slikovnih pikah. To je izhodno polje, ko je izbrana možnost »Zadnje samodejno ostrenje« ali »Srednja mera«. V nasprotnem je to vnosno polje.  V vseh primerih lahko uporabnik povozi vrednost, ki jo je določil sistem.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: frames.   HFR:
sl: posnetkov,   PPT:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsDslrSettings) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsMiscSettings) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QTabWidget, OpsEkos) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsAlignmentSettings) i18n: ectx: property
en: TabWidget
sl: Gradnik zavihka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ForceDSLRPresets)
en: <html><head/><body><p>Force exposure times to align with DSLR exposure presets. This insures accurate exposure times for sub-second exposures.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prisilite čase izpostavljenosti, da se uskladijo s prednastavitevmi izpostavljenosti DSLR. To zajame točne čase izpostavljenosti za izpostavljenosti pod sekundo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceDSLRPresets)
en: Force DSLR presets
sl: Vsili prednastavitve DSLR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useDSLRImageViewer)
en: Display received DSLR images in the Image Viewer
sl: Prikaži prejete slike DSLR v pregledovalniku slik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDSLRImageViewer)
en: DSLR image viewer
sl: Pregledovalnik slik DSLR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear saved DSLR sizes
sl: Počisti shranjene velikosti DSLR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear DSLR Info
sl: Počisti informacije o DSLR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_17)
en: <html><head/><body><p>Minimal duration of a meridian flip in seconds. Increase this value if Ekos reports that a meridian flip has failed because the pier side did not change. A good estimation for this value is at least 50% of the typical duration of a meridian flip.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Minimalno trajanje obrata čez poldnevnik v sekundah. Povečajte to vrednost, če Ekos sporoči, da obrat čez poldnevnik ni uspel, ker se stran stojala ni spremenila. Dobra ocena za to vrednost je vsaj 50% tipičnega trajanja obrata čez poldnevnik.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Minimal meridian flip duration:
sl: Najmanjše trajanje obrata čez poldnevnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed to stabilize the guiding performance before capture.
sl: Počakaj toliko sekund po nadaljevanju vodenja, da se stabilizira delovanje vodenja pred zajemom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Guiding settle:
sl: Umiritev vodenja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point. When the temperature threshold is below this value, the temperature set point request is deemed successful.
sl: Največja sprejemljiva razlika med zahtevano in izmerjeno nastavitveno točko temperature. Ko je je prag temperature pod to vrednostjo, je zahteva za nastavitveno točko temperature uspešna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Temperature threshold:
sl: Prag temperature:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15)
en: Cover or uncover telescope dialog timeout in seconds
sl: Časovna omejitev pogovornega okna za pokrivanje ali odkrivanje teleskopa v sekundah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Dialog timeout:
sl: Časovna omejitev okna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GuidingSettle)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed before starting capture
sl: Počakaj toliko sekund po nadaljevanju vodenja pred začetkom zajema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of seconds to wait before aborting the capture if operations like filter wheel changes or meridian flips take too long
sl: Najdaljše število sekund čakanja pred prekinitvijo zajemanja, če operacije, kot so menjava kolesa filtrov ali prehod čez poldnevnik, trajajo predolgo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Capture Operations Timeout
sl: Časovna omejitev zajema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysResetSequenceWhenStarting)
en: <html><head/><body><p>When starting to process a sequence list, reset all capture counts to zero. Scheduler overrides this option when Remember job progress is enabled.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ko se začne obdelovati seznam zaporedij, ponastavi vsa števila zajemanja na nič. Razporejevalnik preglasi to možnost, ko je omogočeno Zapomni si napredek opravila.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysResetSequenceWhenStarting)
en: Always reset sequence when starting
sl: Pri zagonu vedno ponastavi zaporedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelAfterMeridian)
en: Reset mount model after meridian flip
sl: Ponastavi model montaže po obratu čez poldnevnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForcedFlip)
en: Use flip command if supported by mount
sl: Uporabi ukaz flip, če ga montaža podpira

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSummaryPreview)
en: Display received FITS in the Summary screen preview window.
sl: Prikaz prejetih FITS v oknu zaslonu povzetka predogleda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSummaryPreview)
en: Summary screen preview
sl: Zaslon povzetka predogleda

en: User initiated ad-hoc in-sequence Autofocus...
sl: Uporabniško začeto ad-hoc samodejno ostrenje sredi zaporedja…

en: Scheduled refocus starting after %1 seconds...
sl: Načrtovano ponovno fokusiranje se začne čez %1 sekund…

en: Refocus starting because of temperature change of %1 °C...
sl: Ponovno fokusiranje zaradi spremembe temperature za %1 °C…

en: In sequence HFR based refocus starting...
sl: Zaganja se ponovno znotraj-zaporedno fokusiranje na temelju PPT…

en: Adaptive focus starting...
sl: Prilagodljivo fokusiranje se zaganja…

en: Ekos will refocus in %1 seconds.
sl: Ekos bo ponovno fokusiral čez %1 s.

en: Ekos will refocus in %1 seconds, last procedure was %2 seconds ago.
sl: Ekos bo ponovno fokusiral čez %1 s, zadnji postopek je bil pred %2 s.

en: Ekos will refocus as soon as possible, last procedure was %1 seconds ago.
sl: Ekos bo ponovno fokusiral čim prej, zadnji postopek je bil pred %1 s.

en: Initial rotator angle %1° is read in successfully.
sl: Začetni kot rotatorja %1 je bil uspešno prebran.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: N
sl: S

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, paGauge)
en: <html><head/><body><p>The rotator gauge displays the actual camera position angle (yellow) and the raw rotator angle (gray). Calibrate the rotator by plate solving in the Align module.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Merilnik rotatorja prikazuje dejanski kot usmeritve (rumeno) in surovi kot rotatorja (sivo). Rotator umerite z reševanjem plošč v modulu Poravnavanje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, rotatorGauge)
en: <html><head/><body><p>The rotator gauge displays the actual camera position angle (yellow) and the raw rotator angle (gray). To calibrate the rotator, capture and solve an image in the Align module.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Merilnik rotatorja prikazuje dejanski kot usmeritve (rumeno) in surovi kot rotatorja (sivo). Rotator umerite z  zajemom in reševanjem slike v modulu Poravnavanje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FlipPolicy)
en: Preserve Rotator Angle
sl: Ohrani kot rotatorja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FlipPolicy)
en: Preserve Position Angle
sl: Ohrani kot usmeritve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>The current pierside of the mount. A red frame indicates an unknown pierside. This is normal if the mount is parked. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Trenutna stran stojala montaže. Rdeč okvir nakazuje neznano stran stojala. To je normalno, če je montaža parkirana.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current Pierside
sl: Trenutna stran stojala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, MountPierside)
en: <html><head/><body><p>Current pierside of the mount</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Trenutna stran stojala montaže</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, CameraOffset)
en: <html><head/><body><p>Camera offset angle</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Kot odmika kamere</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Flip Policy</span> determines how the rotator reacts after a flip or if the result of a solved reference image reports a different pierside respective to the actual mount pierside.</p><p>Flip Policy can be altered in <span style=" font-weight:600;">Align Options</span><span style=" font-size:12pt;"> under &quot;Rotator Settings&quot;.</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Pravila zrcaljenja</span> določajo, kako se rotator odzove na zrcaljenje ali če rezultat reševanja referenčne slike poroča drugačno stran stojala od dejanske strani stojala.</p><p>Pravila zrcaljenja lahko spremenite v <span style=" font-weight:600;">Možnosti poravnave</span><span style=" font-size:12pt;"> pod »Nastavitve rotatorja«.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Flip Policy
sl: Pravila zrcaljenja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RotatorAngle)
en: <html><head/><body><p>Raw rotator Angle</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Surovi kot rotatorja</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>The raw rotator full circle angle of the rotator device, which is calculated as the difference of the rotator origin (zero angle) respective to North on pierside WEST or respective to South on pierside EAST.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Surovi kot polnega kroga naprave rotatorja, ki se izračuna kot razlika začetnega položaja rotatorja (kot nič) glede na severno za zahodno stran stojala ali glede na jug za vzhodno stran stojala.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotator Angle
sl: Kot rotatorja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p>The angle of the camera upright direction (see FOV) respective to the rotator origin direction. The camera offset is determined automatically by a <span style=" font-weight:700;">Capture &amp; Solve</span> or a <span style=" font-weight:700;">Load &amp; Slew</span> in the Align module. </p><p>The camera offset is measured in position angle scope (-179.99° to 180.00°).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Kot pokončne smeri kamere (glej VP) glede na smer izvora rotatorja. Odmik kamere se določa samodejno z <span style=" font-weight:700;">Zajemi in reši</span> ali <span style=" font-weight:700;">Naloži in obrni</span> v modulu Poravnavanje. </p><p>Odmik kamere se meri v obsegu položajnega kota (-179,99° do 180,00°).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Setting the camera position angle shall move the rotator. The gauge reflects the state of the rotator. Depending on the accuracy of the rotator there can be some deviation in the ending position angle.</p><p>The position angle is measured East of North in degrees.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nastavitev kota položaja kamere mora premakniti rotator. Merilnik odraža stanje rotatorja. Odvisno od natančnosti rotatorja lahko pride do odstopanja v končnem položaju kota.</p><p>Kot položaja se meri vzhodno od severa v stopinjah.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Camera Position Angle
sl: Položajni kot kamere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, CameraPA)
en: <html><head/><body><p>Current Camera Position Angle</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Trenutni kot položaja kamere</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverseDirection)
en: Reverse Direction of Rotator
sl: Obrni smer rotatorja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AlignOptions)
en: Align Options
sl: Možnosti poravnave

[ctx: @title:window]
en: Pre Job Script
sl: Skript pred opravilom

[ctx: @title:window]
en: Post Job Script
sl: Skript po opravilu

[ctx: @title:window]
en: Post Capture Script
sl: Skript po zajemanju

[ctx: @title:window]
en: Pre Capture Script
sl: Skript pred zajemanjem

en: File %1 is not executable.
sl: Datoteka %1 ni izvršljiva.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Script Manager
sl: Upravljalnik skriptov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pre-job script:
sl: Skript pred opravilom:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, preJobScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, preCaptureScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, postCaptureScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, postJobScript
en: Script Executable
sl: Izvedljiva datoteka skripta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pre-capture script:
sl: Skript pred zajemanjem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Post-capture script:
sl: Skript po zajemanju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Post-job script:
sl: Skript po opravilu:

en: <b><font color="red">Please run the Capture tab connected to INDI with your desired camera/filterbank at least once before using the Sequence Editor. </font></b><p>
sl: <b><font color="red">Pred uporabo Urejevalnika zaporedij vsaj enkrat zaženite zavihek Zajemi, ki je prek vmesnika INDI povezan z želeno kamero/naborom filtrov.</font></b><p>

en: <b>Using camera and filterwheel attributes from Capture session started at %1.</b><p>If you wish to use other cameras/filterbanks, please edit the sequence using the Capture tab.<br>It is not recommended to overwrite a sequence file currently running, please rename it instead.</p><p>
sl: <b>Uporaba atributov kamere in filtrirnega kolesa iz seje zajema se je začela ob %1.</b><p>Če želite uporabljati druge kamere/nabore filtrov, uredite zaporedje na zavihku Zajem.<br>Priporočamo, da ne prepišete datoteke zaporedja, ki se trenutno izvaja, temveč jo preimenujte.</p><p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SequenceEditorUI)
en: Capture Sequence Editor
sl: Urejevalnik zaporedja zajemov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceEditorComment)
en: <comment>
sl: <komentar>

en: In Progress
sl: V teku

en: Complete
sl: Zaključeno

en: Cover the telescope with an evenly illuminated light source.
sl: Pokrij teleskop z enakomerno osvetljenim svetlobnim virom.

en: Flat Frame
sl: Ploski posnetek

en: Cover the telescope in order to take a dark exposure.
sl: Pokrij teleskop za zajem posnetka teme.

en: Unparking dust cap...
sl: Odparkiranje proti-prašnega pokrova …

en: Parking dust cap...
sl: Parkiranje proti-prašnega pokrova…

en: Turn light box light on...
sl: Prižiganje luči svetilne škatle…

en: Turn light box light off...
sl: Ugašanje luči svetilne škatle…

en: Parking mount failed, aborting...
sl: Parkiranje stojala ni uspelo. Prekinjanje…

en: Unparking mount...
sl: Odparkiranje montaže...

en: Mount unparked.
sl: Montaža odparkirana.

en: Mount slewing to wall position (az =%1 alt =%2)
sl: Obračanje stojala v smer zidu (az. = %1, viš. = %2)

en: Slew to wall position complete, stop tracking.
sl: Obračanje v smer zidu zaključeno, ustavljanje sledenja.

en: Slew to wall position complete, tracking stopped.
sl: Obračanje v smer zidu zaključeno, sledenje ustavljeno.

en: Parking mount prior to calibration frames capture...
sl: Parkiranje stojala pred zajemom umeritvenih posnetkov…

en: Parking dome failed, aborting...
sl: Parkiranje kupole ni uspelo, prekinjanje…

en: Parking dome prior to calibration frames capture...
sl: Parkiranje kupole pred zajemom umeritvenih posnetkov …

en: Light box on.
sl: Svetilna škatla prižgana.

en: Dust cap error occurred.
sl: Napaka proti-prašnega pokrova.

en: Dust cap is idle.
sl: Proti-prašni pokrov je neaktiven.

en: Dust cap is parked.
sl: Proti-prašni pokrov je parkiran.

en: Dust cap is parking...
sl: Proti-prašni pokrov je v parkiranju...

en: Dust cap is unparking...
sl: Proti-prašni pokrov je v odparkiranju...

en: Dust cap status unknown.
sl: Stanje proti-prašnega pokrova neznano.

en: Meridian flip configuration has been shifted to the mount module. Please configure the meridian flip there.
sl: Nastavitev obrata čez poldnevnik je bila premaknjena v modul nosilca. Nastavite obrat čez poldnevnik tam.

en: Could not open file
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke

en: Sequence queue saved to %1
sl: Vrsta zaporedja shranjena v %1

en: Pause Planned
sl: Planiran premor

en: Waiting
sl: Čakanje

en: Image Received
sl: Slika prejeta

en: Focusing
sl: Fokusiranje

en: Filter Focus
sl: Fokusiranje filtra

en: Changing Filter
sl: Menjanje filtra

en: Guider Settling
sl: Poravnavanje vodila

en: Setting Temperature
sl: Nastavljanje temperature

en: Setting Rotator
sl: Nastavljanje rotatorja

en: Aligning
sl: Poravnavanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MeridianFlipGroup)
en: Meridian Flip
sl: Obrat čez poldnevnik

en: Failed
sl: Spodletelo

en: User Input
sl: Uporabniški vnos

en: Framing
sl: Okvirjanje

en: Successful
sl: Uspešno

en: Syncing
sl: Usklajevanje

en: Rotating
sl: Rotiranje

en: Focus Offset
sl: Odmik fokusa

en: Startup
sl: Začetek

en: Running
sl: V teku

en: Shutdown
sl: Izklop

en: Loading
sl: Nalaganje

en: Starting
sl: Začenjanje

en: Started
sl: Začeto

en: Stopping
sl: Ustavljanje

en: Stopped
sl: Zaustavljeno

[ctx: @title:window]
en: Select EkosLive Servers
sl: Izberi strežnike EkosLive

en: Observatory:
sl: Observatorij:

en: Offline:
sl: Brez povezave:

en: Online:
sl: Povezano:

en: Machine ID:
sl: ID stroja:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ekos Live Service
sl: Storitev Ekos Live

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
sl: Geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCredentialsCheck)
en: Remember Credentials
sl: Zapomni si poverilnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Automatically connect to EkosLive service on startup.
sl: Samodejno vzpostavi povezavo s storitvijo Ekos Live ob zagonu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Auto Start
sl: Samodejni zagon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, onlineLabel)
en: Online
sl: Povezano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offlineLabel)
en: Offline
sl: Brez povezave

en: target
sl: cilj

en: Mosaic import failed.
sl: Uvoz mozaika ni uspel.

en: Error authenticating with EkosLive server: %1
sl: Napaka avtentikacije s strežnikom EkosLive: %1

en: Error parsing server response: %1
sl: Napaka med razčlenjevanjem odziva strežnika: %1

en: Aberration Inspector - Run %1
sl: Inšpektor aberacije - Tek %1

en: Tile
sl: Ploščica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
sl: Opis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SolutionGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Solution
sl: Rešitev

en: Delta (ticks)
sl: Delta (črtic)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Weighting)
en: Num Stars
sl: Št. zvezd

en: Exclude
sl: Izloči

en: Focuser Solution
sl: Rešitev fokuserja

en: Delta from central tile in ticks
sl: Delta osrednje ploščice v črticah

en: Delta from central tile in micrometers
sl: Delta osrednje ploščice v mikrometrih

en: Min / max number of stars detected in the focus run
sl: Najmanjše/največje število zvezd zaznanih v postopku ostrenja

en: Check to exclude row from calculations
sl: Odkljukajte, da vrstico izključite iz izračunov

en: N/A
sl: N/D

en: Move sensor nearer flattener
sl: Premakni senzor bližje sploščevalniku

en: Move sensor away from flattener
sl: Premakni senzor stran od sploščevalnika

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, aberrationInspectorDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startAbInsB)
en: Aberration Inspector
sl: Inšpektor aberacije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsShowLabels)
en: <html><head/><body><p>Check to show labels on the graph.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte za prikaz oznak na grafu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsShowLabels) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsLabels) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Labels
sl: Oznake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tiles:
sl: Ploščice:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, abInsTileSelection)
en: <html><head/><body><p>Select the Mosaic tile combination to use for Analysis:</p><p>- All displays all 9 tiles.</p><p>- Centre and outer corners.</p><p>- Centre and inner diamond.<br/></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite kombinacijo ploščic mozaika, ki jo želite uporabiti za analizo:</p><p>– Vse prikaže vseh 9 ploščic.</p><p>– Sredina in zunanji vogali.</p><p>– Sredina in notranji karo.<br/></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTileSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
sl: Vsi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTileSelection)
en: Centre and outer corners
sl: Sredina in zunanji vogali

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTileSelection)
en: Centre and inner diamond
sl: Sredina in notranji karo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsShowCFZ)
en: <html><head/><body><p>Check to show the Critical Focus Zone on the graph.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte prikaz območja kritičnega fokusiranja (OKF) na grafu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsShowCFZ) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cfzB)
en: CFZ
sl: OKF

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsOptCentres)
en: Optimise Tile Centres
sl: Optimiziraj središča ploščic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Top-Bottom Tilt:
sl: Nagib vrh-dno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total Tilt:
sl: Skupni nagib:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, backfocus)
en: <html><head/><body><p>Backfocus delta is the difference in focus position between the sensor centre and the average of the centre corners.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Delta povratnega ostrenja je razlika v položajih ostrine med sredino senzorja in povprečjem središčnih vogalov.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Backfocus Δ:
sl: Δ povratnega fokusiranja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Left-Right Tilt:
sl: Nagib levo-desno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Selection:
sl: Izbira:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, abInsSelection)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'.AppleSystemUIFont'; font-size:13pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Selection mode of the 3D Graphic:</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- None.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- Item selects the nearest datapoint.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- Slice produces a 2D slice through the graphic.</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'.AppleSystemUIFont'; font-size:13pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Način izbiranja grafike 3D:</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">– Brez.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">– Element izbere najbližjo podatkovno točko.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">– Presek ustvari 2D presek skozi grafiko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection)
en: Item
sl: Element

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection)
en: Slice
sl: Presek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Theme:
sl: Tema:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, abInsTheme)
en: <html><head/><body><p>Select the colour theme of the 3D Graphic.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberi barvno temo grafike 3D.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Primary Colors
sl: Primarne barve

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Stone Moss
sl: Mah na kamnu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Army Blue
sl: Vojaško modra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Ebony
sl: Ebenovina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Isabelle
sl: Izabela

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsLabels)
en: <html><head/><body><p>Check to display mosaic tile sensor labels.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte za prikaz oznak senzorja za ploščice mozaika.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsSensor)
en: <html><head/><body><p>Check to display the Sensor.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte za prikaz senzorja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsSensor)
en: Sensor
sl: Senzor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsPetzvalWire)
en: <html><head/><body><p>Check to display the Petzval surface mesh.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte prikaz mreže površine Petzval.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsPetzvalWire)
en: Petzval Wire
sl: Mreža Petzval

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsPetzvalSurface)
en: <html><head/><body><p>Check to display the Petzval surface.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte za prikaz površine Petzval.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsPetzvalSurface)
en: Petzval Surface
sl: Površina Petzval

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsSimMode)
en: <html><head/><body><p>Check to set 3D Graphic in Simulation Mode</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte za grafiko 3D v načinu simulacije.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsSimMode)
en: Sim Mode
sl: Način simulacije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, abInsBackfocusSlider)
en: <html><head/><body><p>Backfocus slider</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Drsnik povratnega fokuserja</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, abInsTiltLRSlider)
en: <html><head/><body><p>Left-to-Right Tilt Slider</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Drsnik nagiba levo-desno</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, abInsTiltTBSlider)
en: <html><head/><body><p>Top-to-Bottom Tilt Slider</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Drsnik nagiba vrh-dno</p></body></html>

[ctx: Graphics tooltip; %2 is tile code; %3 is tile name, %4 is Focus Position; %5 is Focus Measure;]
en: <style>table { background-color: white;}</style><font color='%1'><table><tr><td>Tile: </td><td>%2 (%3)</td></tr><tr><td>Pos:  </td><td>%4</td></tr><tr><td>Val:  </td><td>%5</td></tr></table></font>
sl: <style>table { background-color: white;}</style><font color='%1'><table><tr><td>Ploščica: </td><td>%2 (%3)</td></tr><tr><td>Pol.:  </td><td>%4</td></tr><tr><td>Vred.:  </td><td>%5</td></tr></table></font>

en: Adaptive Focus: No movement (below threshold)
sl: Prilagodljivo fokusiranje: Brez premikanja (pod pragom)

en: Adaptive Focus suspended. Total movement would exceed Max Travel limit
sl: Prilagodljivo fokusiranje je ustavljeno. Skupni premik bi presegel omejitev najdaljše poti

en: Adaptive Focus suspended. Total movement would exceed adaptive limit
sl: Prilagodljivo fokusiranje je ustavljeno. Skupni premik bi presegel omejitev prilagajanja

en: Adaptive Focus: Moving from %1 to %2 (TempΔ %3
sl: Prilagodljivo fokusiranje: premikanje od %1 proti %2 (ΔTemp. %3

en: ; AltΔ %1
sl: ; ΔViš. %1

en: ; Pos Error %1)
sl: ; napaka polož. %1)

en: Adaptive Focus unable to move focuser
sl: Prilagodljivo fokusiranje ne more premakniti fokuserja

en: Moving %1 offset outward
sl: Premikanje odmika %1 navzven

en: Adaptive start point, last AF solution outside Max Travel, ignoring
sl: Prilagodljiva začetna točka, zadnja rešitev SO izven najdaljše poti, prezrto

en: Adaptive start point, no temperature source available
sl: Prilagodljiva začetna točka, vir temperature ni na voljo

en: Adaptive start point, no temperature for last AF solution
sl: Prilagodljiva začetna točka, brez temperature za zadnjo rešitev SO

en: Adaptive start point, very large temperature delta, ignoring
sl: Prilagodljiva začetna točka, zelo velika delta temperature, prezrto

en: Adaptive start point, no alt recorded for last AF solution
sl: Prilagodljiva začetna točka, ni zabeležene višine za zadnjo rešitev SO

en: Adaptive start point, very large altitude delta, ignoring
sl: Prilagodljiva začetna točka, zelo velika višinska delta, prezrto

en: Adaptive start point, target position is outside Max Travel, ignoring
sl: Prilagodljiva začetna točka, ciljni položaj je izven najdaljše poti, prezrto

en: Adaptive start point [%1] excessive move disallowed
sl: Prilagodljiva začetna točka [%1], prevelik premik ni dovoljen

en: Adapting start point [%1] from %2 to %3
sl: Prilagajanje začetne točke [%1] iz %2 na %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, focusCFZDialog)
en: Focus CFZ
sl: OKO fokusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZTauLabel)
en: Tolerance (τ):
sl: Toleranca (τ):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZLabel)
en: <html><head/><body><p>CFZ:</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>OKO:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZApertureLabel)
en: Aperture (A):
sl: Zaslonka (A):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusCFZDisplayVCurve)
en: <html><head/><body><p>Check to display the CFZ on the V-curve after a successful Autofocus run.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Preverite, ali želite prikazati OKO na V-krivulji po uspešnem zagonu samodejnega fokusiranja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusCFZDisplayVCurve)
en: Display:
sl: Prikaz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusCFZAperture)
en: <html><head/><body><p>Set the aperture of your telescope in mm. This is defaulted from the selected optical train.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nastavite premer objektiva teleskopa v mm. Privzeta vrednost se nastavi glede na izbrano optiko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZCameraSteps)
en: <html><head/><body><p>The CFZ of the camera (resolution limit) in the active optical train.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>OKO kamere (omejitev ločljivosti) v dejavnem optičnem vlaku.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZ)
en: <html><head/><body><p>The calculated CFZ in μm.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izračunani OKO v μm.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZTolerance)
en: <html><head/><body><p>Set the tolerance=t value between 0 and 1. This scales the classic CFZ calculation of 4.88 λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nastavite vrednost tolerance=t med 0 in 1. To umeri klasični izračun OKO 4,88 λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZFinal)
en: <html><head/><body><p>The Final CFZ is the greater of the calculated CFZ and camera CFZ.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Končni OKO je večji od izračunanega OKO in OKO kamere.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_37)
en: <html><head/><body><p>Step size:</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Velikost koraka:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: CFZ camera:
sl: OKO kamere:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZTau)
en: <html><head/><body><p>Set the <span style=" font-family:'Arial','Helvetica','sans-serif'; font-size:medium; color:#000000; background-color:#ffffff;">focus tolerance, </span>τ<span style=" font-family:'Arial','Helvetica','sans-serif'; font-size:medium; color:#000000; background-color:#ffffff;"> as a percentage of total seeing.</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nastavi <span style=" font-family:'Arial','Helvetica','sans-serif'; font-size:medium; color:#000000; background-color:#ffffff;">toleranco ostrenja, </span>τ <span style=" font-family:'Arial','Helvetica','sans-serif'; font-size:medium; color:#000000; background-color:#ffffff;">kot odstotek skupnega vidnega.</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZSteps)
en: <html><head/><body><p>The calculated CFZ in steps.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izračunani OKO v korakih.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZFormula)
en: <html><head/><body><p>CFZ = 4.88 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>OKO = 4,88 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZStepsLabel)
en: CFZ:
sl: OKO:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZWavelengthLabel)
en: Wavelength (λ):
sl: Valovna dolžina (λ):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZStepSize)
en: <html><head/><body><p>Set the step size (in microns) of your focuser. To calculate this move your focuser from one end of its travel to the other (being careful not to force the focuser beyond its limits). Measure the distance the drawtube moves as accurately as you can (e.g. with calipers) and convert this to microns. Note how many steps you have moved the focuser. The step size = distance_in_microns / number_steps.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nastavite velikost koraka (v mikronih) svojega fokuserja. To izračunate tako, da fokuser premaknete z enega konca hoda na drugega (pri tem pazite, da fokuserja ne potisnete čez njegove meje). Čim natančneje izmerite razdaljo, na katero se premakne vlečna cev (npr. s ščipalkami), in jo pretvorite v mikrone. Zapišite, za koliko korakov ste premaknili fokuser. Velikost koraka = razdalja_v_mikronih / število_korakov.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZSeeing)
en: <html><head/><body><p>The total seeing FWHM (in arc-seconds).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Skupni PŠPM vidnega polja (v ločnih sekundah).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetToOTB)
en: <html><head/><body><p>Reset Wavelength,  Aperture,  Focal ratio to values from the currently selected filter and optical train</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ponastavi valovno dolžino, premer objektiva, razmerje goriščne razdalje na vrednosti iz trenutno izbranega filtra in optike.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetToOTB)
en: Reset To OT
sl: Ponastavi na optični vlak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Focal ratio (f):
sl: Razmerje gorišča (f):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select the Critical Focus Zone (CFZ) algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Classic</span>: Uses the formula, CFZ = 4.88 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2.</span>.  Set tolerance, t=1 for the basic formula. Some have suggested t=1/3 empirically.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Wavefront: </span>Uses the formula, CFZ = 4 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span>.  Formula derived from wavefront aberration theory. Some have suggested t=1/3 or even t=1/10.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gold: </span>Uses the formula, CFZ = 0.00225 √τ θ f<span style=" vertical-align:super;">2. </span>A.  See http://www.goldastro.com/goldfocus/ncfz.php for more details.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite algoritem Območja kritične ostrine (OKO oz. CFZ):</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Klasični<span style=" font-weight:600;">: Uporablja</span> formulo, OKO = 4,88 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span>.  Nastavite toleranco t=1 za osnovno formulo. Nekateri so predlagali t=1/3 empirično.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Valovna fronta: </span> Uporablja formulo, OKO = 4 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span>.  Formula, ki izhaja iz teorije aberacije valovnih front. Nekateri so predlagali t=1/3 ali celo t=1/10.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gold: </span> Uporablja formulo, OKO = 0.00225 √τ θ f<span style=" vertical-align:super;">2</span> A. Za več podrobnosti si oglejte http://www.goldastro.com/goldfocus/ncfz.php.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusWalk)
en: Classic
sl: Klasični

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm)
en: Wavefront
sl: Valovna fronta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZFNumber)
en: <html><head/><body><p>Set the F# to use. This is defaulted from the selected optical train.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nastavite uporabljeni F#. Privzeta vrednost se nastavi glede na izbran optični vlak.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Final CFZ:
sl: Končni OKO:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZSeeingLabel)
en: FWHM (θ):
sl: PŠPM (θ):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZWavelength)
en: <html><head/><body><p>Set the light wavelength to use. This is defaulted from the Filter Settings popup for the selected filter. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nastavite uporabljeno valovno dolžino svetlobe. Privzeta vrednost se nastavi glede na nastavitve izbranega filtra.</p></body></html>

en: Idle.
sl: Nedejavno.

en: Focus Options Profile Editor
sl: Urejevalnik profilov nastavitev ostrenja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, analyzeGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageOverlayBox)
en: Settings
sl: Nastavitve

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsFocusSettings)
en: Focus Settings
sl: Nastavitve fokusa

en: Process
sl: Postopek

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsFocusProcess)
en: Focus Process
sl: Postopek fokusiranja

en: Mechanics
sl: Mehanika

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsFocusMechanics)
en: Focus Mechanics
sl: Mehanika fokusiranja

en: Finally found temperature source %1
sl: Končno najden vir temperature %1

en: Delete the corresponding focus frames?
sl: Naj zbrišem ustrezne okvirje fokusiranja?

en: Delete focus frames?
sl: Naj zbrišem okvirje fokusiranja?

en: No Focuser connected.
sl: Ni povezanega fokuserja.

en: No CCD connected.
sl: Ni povezanega CCD-ja.

en: Starting pulse step is too low. Increase the step size to %1 or higher...
sl: Začetni korak pulza je prenizek. Povečaj velikost koraka na %1 ali več…

en: Autofocus is already running, discarding start request.
sl: Samodejno fokusiranje se že izvaja, zahtevek za začetek zavržen.

en: Build Offset is already running, Autofocus rejected.
sl: Izdelava odmikov že poteka. Samodejno fokusiranje zavrnjeno.

en: In Focus Loop, Autofocus rejected.
sl: V zanki fokusiranja. Samodejno fokusiranje zavrnjeno.

en: Adjust Focus
sl: Prilagodi fokus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, adaptiveFocusGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdaptive)
en: Adaptive Focus
sl: Prilagodljivi fokus

en: Autofocus start request - Waiting 10sec for %1 to complete.
sl: Zahteva za začetek samodejnega fokusiranja – Čakanje 10s za %1 do zaključka.

en: Discarding Autofocus start request - %1 in progress.
sl: Zavračanje zahteve za začetek samodejnega fokusiranja - %1 v teku.

en: Autofocus request [%1] optimized out.
sl: Zahtevek za samodejni fokus [%1] optimiziran navzven.

en: Autofocus starting...
sl: Samodejno fokusiranje se zaganja…

en: Autofocus operation started
sl: Samodejno fokusiranje je zagnano

en: Detection complete.
sl: Zaznavanje končano.

en: Capture in progress, retrying in 1s...
sl: Poteka zajemanje, ponoven poskus čez 1s…

en: Star detection in progress, retrying in 1s...
sl: Odkrivanje zvezd v teku, ponovni poskus čez 1 s...

en: Star detection still in progress, aborting...
sl: Odkrivanje zvezd še vedno v teku, prekinjanje...

en: Autofocus aborted.
sl: Samodejno fokusiranje prekinjeno.

en: Error: No Camera detected.
sl: Napaka: Ni zaznane nobene kamere.

en: Error: Lost connection to Camera.
sl: Napaka: Izgubljena povezava s kamero.

en: Error: No Filter Wheel detected.
sl: Napaka: Ni zaznanega nobenega kolesa s filtri.

en: Error: Lost connection to Filter Wheel.
sl: Napaka: Izgubljena povezava s kolesom s filtri.

en: At minimum focus position %1...
sl: Na najmanjši legi fokusiranja %1…

en: Moving to minimum focus position %1...
sl: Premikanje na najmanjši položaj ostrenja %1…

en: At maximum focus position %1...
sl: Na največjem položaju fokusiranja %1…

en: Moving to maximum focus position %1...
sl: Premikanje na največji položaj fokusiranja %1…

en: Error: No Focuser detected.
sl: Napaka: Ni zaznanega nobenega fokuserja.

en: Error: Lost connection to Focuser.
sl: Napaka: Izgubljena povezava s fokuserjem.

en: outward
sl: navzven

en: inward
sl: navznoter

en: Focusing %2 by %1 steps...
sl: Fokusiranje %2 po %1 korakih…

en: Focusing %2 by %1 step... | Focusing %2 by %1 steps...
sl[0]: Fokusiranje %2 z %1 korakov…
sl[1]: Fokusiranje %2 z %1 korakom…
sl[2]: Fokusiranje %2 z %1 korakoma…
sl[3]: Fokusiranje %2 z %1 koraki…

en: Focusing %2 by %1 ms...
sl: Fokusiranje %2 po %1 ms…

en: Focuser is still timing out. Aborting...
sl: Fokuser se še vedno ne odziva. Prekinjanje …

en: Focus motion timed out (%1). Restarting focus driver %2
sl: Čas za premik fokusa je potekel (%1). Ponovno zaganjanje gonilnika fokusa %2

en: Focus motion timed out (%1). Focusing to %2 steps...
sl: Čas za premik fokusa je potekel (%1). Fokusiranje na %2 korake…

en: Attempting to reconnect focuser: %1
sl: Poskus ponovne vzpostavitve povezave s fokuserjem: %1

en: Cannot reconnect focuser: %1. Aborting...
sl: Fokuserja ni mogoče ponovno povezati: %1. Prekinitev …

en: Detecting sources...
sl: Zaznavanje virov…

en: Autofocus operation completed successfully
sl: Opravilo samodejnega fokusiranja se je uspešno zaključilo

en: Autofocus operation failed
sl: Operacija samodejnega fokusiranja je spodletela

en: Focus procedure completed after %1 iteration. | Focus procedure completed after %1 iterations.
sl[0]: Samodejno fokusiranje zaključeno po %1 ponovitvah.
sl[1]: Samodejno fokusiranje zaključeno po %1 ponovitvi.
sl[2]: Samodejno fokusiranje zaključeno po %1 ponovitvah.
sl[3]: Samodejno fokusiranje zaključeno po %1 ponovitvah.

en: Settling for %1s...
sl: Poravnavanje za %1s...

en: Settling complete.
sl: Poravnava zaključena.

en: Autofocus failed, moving back to initial focus position %1.
sl: Samodejno fokusiranje ni uspelo, pomikanje nazaj na izvorni položaj fokusa %1.

en: FITS received. No stars detected.
sl: Prejeta slika FITS. Zaznane ni bilo nobene zvezde.

en: Capture complete. Select a region of interest.
sl: Zajem končan. Izberite regijo, ki vas zanima.

en: Failed to automatically select a star. Please select a star manually.
sl: Ni bilo mogoče samodejno izbrati zvezde. Izberite jo ročno.

en: Capture complete. Select a star to focus.
sl: Zajemanje zaključeno. Izberite zvezdo, ki naj bo v žarišču.

en: No stars detected while testing HFR, capturing again...
sl: Med preizkušanjem PPT ni bilo zaznane nobene zvezde. Ponovno zajemanje…

en: HFR %1 > Limit %2
sl: PPT %1 > omejitev %2

en: Autofocus failed: exceeded max iterations %1
sl: Samodejno ostrenje je spodletelo: preseženo največje število ponovitev %1

en: No stars detected, capturing again...
sl: Zaznane ni bilo nobene zvezde. Ponovno zajemanje…

en: Failed to detect any stars at position %1. Continuing...
sl: Ni bilo mogoče zaznati nobene zvezde na položaju %1. Se nadaljuje …

en: Failed to detect any stars. Reset frame and try again.
sl: Ni bilo mogoče zaznati nobene zvezde. Ponastavite posnetek in poskusite znova.

en: Unable to launch Aberration Inspector run %1...
sl: Zagon inšpektorja aberacije za %1 je spodletel…

en: Launching Aberration Inspector run %1...
sl: Zaganjanje inšpektorja aberacije za %1…

en: Starting scan for initial focuser position.
sl: Začenjanje preiskovanja za začetni položaj fokuserja.

en: Scanning for starting position...
sl: Preiskovanje za začetni položaj …

en: Failed to detect any stars. Aborting...
sl: Ni bilo mogoče zaznati nobene zvezde. Prekinjanje…

en: Scan Start Pos: exceeded max iterations %1
sl: Preiskovanje za začetni položaj: preseženo največje število ponovitev %1

en: Scanning for starting position %1/%2
sl: Preiskovanje za začetni položaj %1/%2

en: No scan minimum - widening search...
sl: Brez najmanjše vrednosti preiskovanja – širjenje iskanja…

en: Scan Start Position %1 Found
sl: Položaj začetka pregledovanja %1 najden

en: Scan Start Position %1 found
sl: Položaj začetka pregledovanja %1 najden

en: Curve Fit check failed R2=%1 focusR2Limit=%2 retrying...
sl: Preverjanje prileganja krivulje je spodletelo; R2=%1 focusR2Limit=%2 ponovno poskušanje…

en: R2=%1 < Limit=%2
sl: R2=%1 < Meja=%2

en: Curve Fit check failed again R2=%1 focusR2Limit=%2 but continuing...
sl: Preverjanje prileganja krivulje je znova spodletelo; R2=%1 focusR2Limit=%2 vendar se nadaljuje…

en: Linear autofocus algorithm aborted: %1
sl: Linearni algoritem samodejnega fokusiranja prekinjen: %1

en: FITS received. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)
sl: Prejeta slika FITS. PPT %1 @ %2. Delta (%3%)

en: FITS received. HFR %1 @ %2.
sl: Prejeta slika FITS. PPT %1 @ %2.

en: Change in HFR is too small. Try increasing the step size or decreasing the tolerance.
sl: Sprememba PPT je premajhna. Poskusite povečati velikost koraka ali zmanjšati toleranco.

en: Failed to detect focus star in frame. Capture and select a focus star.
sl: V posnetku ni bilo mogoče zaznati zvezde v žarišču. Zajemite in izberite zvezdo v žarišču.

en: Found polynomial solution @ %1
sl: Najdena polinomska rešitev @ %1

en: Focuser cannot move further, device limits reached. Autofocus aborted.
sl: Fokuser se ne more premakniti naprej, dosežene so omejitve naprave. Samodejno fokusiranje je prekinjeno.

en: Unstable fluctuations. Try increasing initial step size or exposure time.
sl: Nestabilna nihanja. Poskusite povečati začetno velikost koraka ali trajanje osvetlitve.

en: Deadlock reached. Please try again with different settings.
sl: Prišlo je do blokade. Poskusite znova z drugačnimi nastavitvami.

en: Maximum travel limit reached. Autofocus aborted.
sl: Dosežena največja omejitev potovanja. Samodejno fokusiranje je prekinjeno.

en: FITS received. HFR %1. Delta (%2%) Min HFR (%3)
sl: Prejeta slika FITS. PPT %1. Delta (%2%), najm. PPT (%3)

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try adjusting the tolerance value.
sl: Samodejno ostrenje ni uspelo. Poskusite prilagoditi vrednost tolerance.

en: Focuser error, check INDI panel.
sl: Napaka fokuserja. Preverite ploščo INDI.

en: Simulate focuser comms failure...
sl: Simuliranje napake komunikacije s fokuserjem…

en: Restarting autofocus process...
sl: Ponovni zagon samodejnega fokusiranja…

en: Starting continuous exposure...
sl: Začenjanje neprekinjene osvetlitve …

en: Disabling Auto Star Selection as star selection box was moved manually.
sl: Onemogočanje samodejnega izbiranja zvezde, ker je bil okvir za izbor zvezde ročno premaknjen.

en: Focus star is selected.
sl: Izbrana zvezda v žarišču.

en: Region of interest is selected.
sl: Izbrana je regija interesa.

en: Autofocus
sl: Samodejni fokus

en: Check focus request - Waiting 10sec for %1 to complete.
sl: Preveri zahtevo fokusa - Čakanje 10 sekund, da se %1 dokonča.

en: Discarding Check Focus request - %1 in progress.
sl: Zavračanje zahteve fokusa - %1 v teku.

en: Check Focus ignored - Star Measure must be star based
sl: Preverjanje fokusa prezrto - Mera zvezde mora sloneti na zvezdi

en: Capturing to check HFR...
sl: Zajemanje za preverjanje PPT…

en: No star was selected. Using last known position...
sl: Izbrane ni bilo nobene zvezde. Uporabljam zadnjo znano pozicijo…

en: No star was selected. Aborting...
sl: Izbrane ni bilo nobene zvezde. Prekinjanje…

en: Focuser already at %1...
sl: Fokuser je že pri %1 …

en: Adjust focus request - Waiting 10sec for %1 to complete.
sl: Prilagodi zahtevo za fokus - Čakanje 10 sekund, da se %1 dokonča.

[ctx: @title:window]
en: Focus Frame
sl: Okvir fokusa

en: Failed to save image. Aborting...
sl: Slike ni bilo mogoče shraniti. Prekinjanje…

en: Exposure failure. Aborting...
sl: Napaka osvetlitve. Prekinjanje…

[ctx: @title:window]
en: Relative Profile
sl: Relativni profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop Auto Focus process
sl: Zaustavi proces samodejnega fokusiranja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, captureB)
en: Capture image
sl: Zajemi sliko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Steps:
sl: Koraki:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startLoopB)
en: Start framing
sl: Začni okvirjanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Start:
sl: Začetek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Start Auto Focus process
sl: Začni postopek samodejnega fokusiranja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, absTicksLabel)
en: Current absolute focuser position
sl: Trenutni absolutni položaj fokuserja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, absTicksSpin)
en: Desired absolute focus position
sl: Želeni absolutni položaj fokusiranja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startGotoB)
en: Go to an absolute focus position
sl: Pojdi na absolutni položaj fokusiranja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopGotoB)
en: Stop focuser motion
sl: Ustavi gibanje fokuserja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusOutB)
en: <html><head/><body><p>Focus Out. Use shift and ctrl key for motion speed up. The factors are configured in the focuser's mechanical options.</p><p>For SCTs this is usually CW.</p></body></html>
sl: <html> <head/> <body> <p>Fokusirano navzven. Uporabite tipki Shift in Ctrl za pospešeno gibanje. Faktorji so konfigurirani v mehanskih možnostih fokuserja.</p> <p>Za teleskope Schmidt–Cassegrain je to ponavadi v smeri urinega kazalca.</p> </body> </html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusInB)
en: <html><head/><body><p>Focus In. Use shift and ctrl key for motion speed up. The factors are configured in the focuser's mechanical options.</p><p>For SCTs this is usually CCW.</p></body></html>
sl: <html> <head/> <body> <p>Fokusirano navznoter. Uporabite tipki Shift in Ctrl za pospešeno gibanje. Faktorji so konfigurirani v mehanskih možnostih fokuserja.</p> <p>Za teleskope Schmidt–Cassegrain je to ponavadi v nasprotni smeri urinega kazalca.</p> </body> </html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ccdGroup)
en: Camera && Filter Wheel
sl: Kamera in kolo s filtri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gainLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, focusExposureLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Exposure time in seconds
sl: Trajanje osvetlitve v sekundah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, defaultFocusTemperatureSource)
en: Select focuser temperature source
sl: Izberite vir temperature fokuserja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings...
sl: Nastavitve filtra…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureSourceLabel)
en: Focuser temperature source
sl: Vir temperature fokuserja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureSourceLabel)
en: TS.
sl: VT.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, absoluteTemperatureLabel)
en: Source temperature in Celsius
sl: Temperatura vira v st. Celzija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_31) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, deltaTemperatureLabel)
en: Delta temperature in Celsius. It is the difference between the last recorded temperature when autofocus was successful and the current source temperature.
sl: Razlika temperature v Celzijih. To je razlika med zadnjo zabeleženo temperaturo, ko je bilo samodejno fokusiranje uspešno in trenutno temperaturo vira.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset focus subframe to full capture
sl: Ponastavi posnetek fokusa na polni zajem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, toolsGroup)
en: Tools
sl: Orodja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startAbInsB)
en: <html><head/><body><p>Run Aberration Inspector (Auto Focus will run first to collect data).</p><p>Note: Mosaic Mask must be set to activate this button.</p><p>This is an experimental feature.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Zažene »Inšpektorja aberacije« (najprej bo zagnano samodejno fokusiranje, da zbere podatke).</p><p>Opomba: da je ta gumb omogočen, mora biti nastavljena »Mozaična maska«.</p><p>To je poskusna zmožnost.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advisorB)
en: Advisor
sl: Svetovalec

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, forceInSeqAF)
en: <html><head/><body><p>Check to force an ad-hoc In-Sequence Autofocus at the completion of the current subframe.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte, da vsilite ad-hoc samodejno fokusiranje sredi zaporedja po zaključku trenutnega podokvira.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, forceInSeqAF)
en: Force AF
sl: Vsili SO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: V-Curve
sl: V-krivulja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, starsLabel)
en: Stars:
sl: Zvezde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, relativeProfileB)
en: Profile...
sl: Profil…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDataB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
sl: Počisti

en: Section
sl: Razdelek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
sl: Zaženi

en: Run number
sl: Število teka

en: Start Pos
sl: Začetni pol.

en: Start position
sl: Začetni položaj

en: Step/Jump Size
sl: Velikost koraka/skoka

en: Step Size
sl: Velikost koraka

en: Overscan
sl: Prekritje

en: AF Overscan
sl: Prekritje SO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tree)
en: Comments
sl: Komentarji

en: Additional Text
sl: Dodatno besedilo

en: Parameter Name
sl: Ime parametra

en: Current Value
sl: Trenutna vrednost

en: Current value of the parameter
sl: Trenutna vrednost parametra

en: Proposed Value
sl: Predlagana vrednost

en: Focus Advisor proposed value for the parameter
sl: Svetovalec ostrenja je predlagal vrednost parametra

en: Focus Advisor: another focus action in progress. Please try again.
sl: Svetovalec za fokus: v teku je še eno dejanje fokusa. Poskusite ponovno.

en: Focus Advisor cannot run with current params.
sl: Svetovalec fokusiranja ne more delovati s trenutnimi parametri.

en: Focus Advisor stopped
sl: Svetovalec za fokusiranje ustavljen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvUpdateParams)
en: Update Parameters
sl: Posodobi parametre

en: Camera & Filter Wheel Parameters
sl: Parametri kamere in kolesa s filtri

en: Settings Parameters
sl: Parametri nastavitev

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, maskGroupBox)
en: Mask
sl: Maska

en: Process Parameters
sl: Parametri obdelave

en: Mechanics Parameters
sl: Parametri mehanike

en: Focus Advisor aborted due to internal error
sl: Svetovalec fokusiranja je končal z delom zaradi notranje napake

en: Focus Advisor cannot run with current params
sl: Svetovalec ostrenja se ne more izvajati s trenutnimi parametri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvFindStars)
en: Find Stars
sl: Iskanje zvezd

en: Find Stars: Scanning for stars...
sl: Iskanje zvezd: Skeniranje zvezd…

en: Find Stars: Failed
sl: Iskanje zvezd: Neuspešno

en: Stars detected, range center %1
sl: Zaznane zvezde, središče območja %1

en: Stars detected, range centre %1
sl: Zaznane zvezde, središče območja %1

en: Focus Advisor Find Stars completed
sl: Svetovalec iskanja fokusa zvezd končan

en: Find Stars: exceeded max iterations %1
sl: Najdi zvezde: preseženo največje število ponovitev %1

en: Stars detected, centering range
sl: Zaznane zvezde, centriranje območja

en: Find Stars Run %1: No stars at start %2, scanning...
sl: Izvajanje iskanja zvezd %1: Brez zvezd na začetku %2, pregledovanje...

en: Find Stars Run %1 Sector %2: Scanning %3/%4
sl: Izvajanje iskanja zvezd %1 Sektor %2: pregledovanje %3/%4

en: Find Stars Run %1: Scanning Sector %2
sl: Izvajanje iskanja zvezd %1: Pregledovanje sektorja %2

en: No stars detected
sl: Ni zaznanih zvezd

en: Find Stars Run %1: failed to find any stars
sl: Izvajanje iskanja zvezd %1: ni bilo mogoče najti nobene zvezde

en: Find Stars Run %1 Sector %2: scanning %3/%4
sl: Izvajanje iskanja zvezd %1 Sektor %2: pregledovanje %3/%4

en: Focus Advisor Find Stars run %1: failed to move focuser
sl: Izvajanje svetovalca za fokusiranje poišči zvezde %1: fokuserja ni bilo mogoče premakniti

en: Focus Advisor Coarse Adjustment aborted after %1 runs
sl: Groba prilagoditev svetovalca za fokusiranje je bila prekinjena po %1 izvajanju

en: Coarse Adjustment Scan...
sl: Grobo prilagajanje skeniranja...

en: Coarse Adjustment
sl: Groba prilagoditev

en: Focus Advisor Coarse Adjustment failed to move focuser
sl: Groba nastavitev svetovalca za fokusiranje ni uspela premakniti fokuserja

en: Focus Advisor Coarse Adjustment: exceeded max iterations %1
sl: Groba prilagoditev svetovalca za fokusiranje: preseženo največje število ponovitev %1

en: Coarse Adjustment Run %1 scan...
sl: Zagon grobe prilagoditve %1 skeniranje...

en: Focus Advisor Coarse Adjustment Run %1: insufficient data to proceed
sl: Potek grobe prilagoditve svetovalca za fokusiranje %1: premalo podatkov za nadaljevanje

en: Max/Min Ratio: %1
sl: Razmerje najv./najm.: %1

en: Focus Advisor Coarse Adjustment completed.
sl: Groba prilagoditev svetovalca za fokusiranje končana.

en: Focus Advisor Coarse Adjustment: data quality too poor to continue
sl: Groba prilagoditev svetovalca za fokus: kakovost podatkov je preslaba za nadaljevanje

en: Max/Min Ratio: %1, Next Step Size: %2, Next Overscan: %3
sl: Razmerje Max/Min: %1, Velikost naslednjega koraka: %2, Prekritje: %3

en: Fine Adjustment
sl: Fino prilagajanje

en: Max/Min Ratio: %1, R2: %2, Step Size: %3, Overscan: %4
sl: Razmerje med Max/Min: %1, R2: %2, Velikost koraka: %3, Prekritje: %4

en: Focus Advisor Fine Adjustment completed
sl: Fina nastavitev svetovalca za fokusiranje končana

en: Focus Advisor Result (%1): Run: %2 startPos: %3 stepSize: %4 overscan: %5
sl: Rezultat svetovalca za fokusiranje (%1): Zagon: %2 začPol: %3 velKoraka: %4 prekritje: %5

en: Focus Advisor Result Update: %1
sl: Posodobitev rezultata svetovalca za fokus: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, focusAdvisorDialog)
en: Focus Advisor
sl: Svetovalec za fokusiranje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvUpdateParams)
en: Check to have Focus Advisor update Focus parameters. Click Help to view the proposed changes.
sl: Odkljukajte, če želite, da Focus Advisor posodobi parametre Fokusa. Kliknite Pomoč za ogled predlaganih sprememb.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvFindStars)
en: Check to have Focus Advisor search for stars. If you are close enough to Focus to see stars in the Focus frame then this step is not neccessary.
sl: Odkljukajte, če želite, da svetovalec fokusa išče zvezde. Če ste dovolj blizu fokusa, da vidite zvezde v okvirju fokusa, ta korak ni potreben.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvCoarseAdj)
en: Check to have Focus Advisor find coarse focus. This will find an approximate focus position good enough to run Autofocus.
sl: Odkljukajte, da svetovalec za fokus najde grob fokusi. Tako boste našli približen položaj fokusa, ki je dovolj dober za zagon samodejnega fokusiranja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvCoarseAdj)
en: Coarse Adjustment (without Autofocus)
sl: Groba prilagoditev (brez samodejnega fokusiranja)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvFineAdj)
en: Check to have Focus Advisor run Autofocus to make fine adjustments to focus parameters.
sl: Odkljukajte, če želite, da svetovalec za fokusiranje zažene samodejno fokusiranje za natančne prilagoditve parametrov fokusiranja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvFineAdj)
en: Fine Adjustment (using Autofocus)
sl: Fina prilagoditev (s samodejnim fokusiranjem)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialogButtonBox, focusAdvButtonBox)
en: Close Focus Advisor
sl: Zapri svetovalca za fokusiranje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, focusAdvisorHelpDialog)
en: Focus Advisor Help
sl: Pomoč svetovalca za fokusiranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpLabel)
en: Recommendations:
sl: Priporočila:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvHelpOnlyChanges)
en: Check to display only recommended changes
sl: Odkljukajte, če želite prikazati le priporočene spremembe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvHelpOnlyChanges)
en: Show Only Changes
sl: Prikaži samo spremembe

en: Called newMeasurement after a solution was found.
sl: Po najdeni rešitvi je bila klicana funkcija newMeasurement.

en: Failed to fit curve to data.
sl: Prilagajanje krivulje podatkom ni uspelo.

en: Solution found.
sl: Najdena rešitev.

en: Too many steps.
sl: Preveč korakov.

en: Solution lies outside max travel.
sl: Rešitev je zunaj največje poti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
sl: Vrednost

[ctx: Graphics tooltip; %1 is the Focus Position; %2 is the Focus Value;]
en: <table><tr><td>POS:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>VAL:   </td><td>%2</td></tr></table>
sl: <table><tr><td>POL.:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>VRED.:   </td><td>%2</td></tr></table>

[ctx: Graphics tooltip; %1 is the Minimum Focus Position; %2 is the Focus Value;]
en: <table><tr><td>MIN:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>VAL:   </td><td>%2</td></tr></table>
sl: <table><tr><td>MIN.:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>VRED.:   </td><td>%2</td></tr></table>

en: <p>Add additional focuser</p><p><b>WARNING</b>: This feature is experimental!</p>
sl: <p>Dodaj dodatnega fokuserja</p><p><b>OPOZORILO:</b> Ta zmožnost je eksperimentalna!</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: AF Overscan:
sl: Prekritje SO:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusOutSteps)
en: <html><body><p>This number multiplied by initial-step-size is number of outward steps the Linear Focus algorithm moves away from the initial position at the start of focusing.</p></body></html>
sl: <html><body><p>To število, pomnožene z velikostjo začetnih korakov, je število korakov navzven, algoritem Linearni fokus se oddaljuje od začetnega položaja na začetku fokusiranja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusOutStepsLabel)
en: Out Step Multiple:
sl: Mnogokratnik korakov navzven:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusWalk)
en: <html><head/><body><p>Select the type of walk for the focuser to take when using <span style=" font-weight:600;">Linear 1 Pass</span>.  For <span style=" font-weight:600;">Linear</span> only <span style=" font-weight:600;">Classic</span> is available.</p><p><span style=" font-weight:600;">Classic</span>: Focuser steps out &quot;Out Step Multiple&quot; steps, takes a frame and then steps in through focus at a constant step size taking and analysing frames at each step. The exact point at which the pass stops is dependent on the data so this walk is tolerant of starting further away from focus, but at the expense of extra steps.</p><p><span style=" font-weight:600;">Fixed Steps</span>: Focuser steps out half of &quot;Number Steps&quot;, takes a frame and then steps in exactly &quot;Number Steps&quot;. This walk must be started close to focus to be effective but is predictable in the number of steps taken.</p><p><span style=" font-weight:600;">CFZ Shuffle</span>: Similar to <span style=" font-weight:600;">Fixed Steps</span> except this walk takes half steps near the focus point to try to give more weight to points nearer to focus in the curve fitting. As with <span style=" font-weight:600;">Fixed Steps</span> this walk must be started close to focus to be effective but is predictable in the number of steps taken.</p><p><br/></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite vrsto hoje, ki jo želite pri uporabi <span style=" font-weight:600;">linearnega 1 prehoda</span>.  Za <span style=" font-weight:600;">linearno</span> je na voljo le <span style=" font-weight:600;">klasično</span>.</p><p>Klasično<span style=" font-weight:600;">:</span> fokuser stopi ven &quot;Izstopi korak več&quot; korakov, sprejme okvir in nato koraka skozi ostrino pri stalnem koraku velikosti ob in analiziranje okvirjev na vsakem koraku. Natančna točka, na kateri se prehod ustavi, je odvisna od podatkov, zato je ta sprehod toleranten, da se začne dlje od ostrine, vendar na račun dodatnih korakov.</p><p><span style=" font-weight:600;">Fiksni koraki</span>: fokuser koraka iz polovice &quot;Število korakov&quot;, sprejme okvir in nato koraka natanko &quot;Število korakov&quot;. To hojo je treba začeti blizu ostrine, da bi bila učinkovita, vendar je predvidljiva pri številu izvedenih korakov. Ta hoja je poskusna.</p><p><span style=" font-weight:600;">Premešani OKO</span>: podobno kot Fiksni koraki, razen da ta hoja traja polovico korakov blizu točke ostrenja, saj poskuša dati večjo težo točkam, ki so bližje, da se osredotočijo v prilagajanje krivulje.<span style=" font-weight:600;"></span> Tako kot pri <span style=" font-weight:600;">fiksnih korakih</span> je treba to hojo začeti blizu ostrine, da bi bila učinkovita, vendar je predvidljiva v številu korakov. Ta hoja je poskusna.</p><p><br/></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusWalk)
en: Fixed Steps
sl: Fiksni koraki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusWalk)
en: CFZ Shuffle
sl: Premešani OKO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Motion Timeout:
sl: Časovna omejitev gibanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusTicks)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Initial Step Size</span> in ticks to cause a noticeable change in HFR value. For timer based focuser, it is the initial time in milliseconds to move the focuser inward or outward</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Začetna velikost koraka</span> v črticah, da povzroči opazno spremembo vrednosti OKO. Za fokuser na podlagi časovnika je začetni čas v milisekundah za premik fokuserja navznoter ali navzven</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMotionTimeout)
en: <html><head/><body><p>Maximum time in seconds to wait for the focuser to move to the desired position before declaring a timeout.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Najdaljši čas čakanja v sekundah, da se fokuser premakne v želeni položaj pred objavo časovnega poteka.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusOverscanDelay)
en: <html><head/><body><p>Delay between completing the outward motion of an Overscan and starting the inward motion. For most focusers 0 s is fine.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Zakasnitev med dokončanjem gibanja navzven pri prekritju in začetkom gibanja navznoter. Za večino fokuserjev je 0 s v redu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMaxSingleStep)
en: <html><head/><body><p>The maximum single step size the algorithm is allowed to command as it searches for the critical focus zone. The calculated step size would be limited to this maximum value.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Največja velikost posameznega koraka, ki jo algoritem lahko ukaže, ko išče kritično območje fokusa. Izračunana velikost koraka bi bila omejena na to največjo vrednost.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusAFOverscan)
en: <html><head/><body><p>Provides backlash overscan in ticks for outward focuser movements during an Autofocus run. This is in addition to any Driver Backlash provided by the device driver and set in the Driver Backlash field. Set to 0 to disable. </p><p>If set, AF Overscan is applied to all focuser movements initiated by the Focus module.</p><p>Typically either Focuser Backlash or AF Overscan is set.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Zagotavlja povratno skeniranje v črticah za navzven premikanje fokusiranja med samodejnim fokusiranjem. To je poleg katerega koli gonilnika zračnosti, ki ga zagotavlja gonilnik naprave in je nastavljen v polju zračnost gonilnika.Nastavite na 0, da onemogočite. </p><p>Če je nastavljeno, se prekritje avtofokusa uporabi za vse premike fokuserja, ki jih sproži modul Focus.</p><p>Običajno je nastavljen bodisi Zračnost fokuserja ali Prekritje SO.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Capture Timeout:
sl: Časovna omejitev zajema:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial Step Size:
sl: Začetna velikost koraka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusWalkLabel)
en: Walk:
sl: Hoja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Focuser Settle:
sl: Umirjanje fokuserja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Driver Backlash:
sl: Zračnost gonilnika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusCaptureTimeout) i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusCaptureTimeout), group (Focus)
en: Maximum time in seconds to wait for a captured image to be received before declaring a timeout.
sl: Najdaljši čas v sekundah za čakanje na sprejem zajete slike pred objavo časovne omejitve.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusMaxTravel)
en: <html><head/><body><p>Maximum travel in steps before the autofocus process aborts</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Največja pot v korakih, preden se postopek samodejnega fokusiranja prekine</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Max Step Size:
sl: Največja velikost koraka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Max Travel:
sl: Maksimalna pot:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusSettleTime)
en: <html><head/><body><p>Settle time (in seconds) after moving the focuser before capturing the next image during Auto Focus and after an Adaptive Focus movement.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Čas umirjanja (v sekundah) po premikanju fokuserja, pred zajemom naslednje slike med samodejnim fokusiranjem in po premiku prilagodljivega fokusiranja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusNumStepsLabel)
en: Number Steps:
sl: Število korakov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: AF Overscan Delay:
sl: Zamik prekritja SO:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusNumSteps)
en: <html><head/><body><p>The total number of steps to use when Walk is set to one of the fixed number of steps walks and Algorithm is Linear 1 Pass.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Skupno število korakov, ki jih je treba uporabiti, ko je sprehod nastavljen na eno od fiksnih števil korakov in je uporabljen algoritem linearnega enkratnega prehoda.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusBacklash)
en: <html><head/><body><p>For backlash-aware focusers, the amount of backlash to apply when reversing movement direction. Set to 0 to disable.</p><p>Typically either Focuser Backlash or AF Overscan is set.</p><p>This field sets the Indi Focuser Backlash field and can be set either here or on the Indi Control Panel.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Za fokuserje, ki zaznavajo zračnost, količina zračnosti, ki se uporabi pri obračanju smeri gibanja. Nastavite na 0, če želite onemogočiti.</p><p>Običajno je nastavljena Zračnost fokuserja ali Prekritje SO.</p><p>To polje nastavi polje Indi zračnost fokuserja in ga lahko nastavite tukaj ali na nadzorni plošči Indi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speedupShiftLabel)
en: Speedup (Shift)
sl: Pospešeno gibanje (Shift)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speedupCtrlLabel)
en: Speedup (Ctrl)
sl: Pospešeno gibanje (Ctrl)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, speedupShift)
en: <html><head/><body><p>Multiplier for manual focus motions when the shift key is pressed.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Množitelj za ročne gibe fokusa, ko je pritisnjena tipka Shift.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, speedupCtrl)
en: <html><head/><body><p>Multiplier for manual focus motions when the control key is pressed.</p></body></html>
sl: <html><head/><body> <p>Množitelj za ročne gibe fokusa, ko je pritisnjena tipka control.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStarMeasureLabel)
en: Measure:
sl: Mera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStarPSFLabel)
en: PSF:
sl: PSF (Point Spread Function):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusStarPSF)
en: <html><head/><body><p>The type of PSF to use when Measure is set to FWHM:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gaussian</span>: Uses a 2D Gaussian. This is an experimental feature.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Vrsta PSF, ki ga je treba uporabiti, ko je merilo nastavljeno na PŠPM:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gaussovo</span>: Uporablja 2D-Gaussovo. To je eksperimentalna zmožnost.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Detection:
sl: Zaznava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusFramesCountLabel)
en: Average Over:
sl: Povprečje nad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: SEP Profile:
sl: Profil SEP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusFramesCount)
en: <html><head/><body><p>Number of frames to capture at each focuser position.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Število sličic, ki jih je treba zajeti na vsakem položaju fokuserja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusFramesCount) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusHFRFramesCount)
en:  frames
sl:  sličic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusR2Limit)
en: <html><head/><body><p>Set a minimum for the acceptable R² when performing an Autofocus run.  The value is between 0 (no fit) and 1 (perfect fit).  0.8 is a good start.  If the minimum is not met,  Autofocus will rerun once to try to improve the R². Currently only available for the Linear 1 Pass algorithm when using a Curve Fit of Hyperbola or Parabola. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nastavit najmanjšo vrednost sprejemljivega R² pri izvajanju samodejnega fokusiranja. Vrednost je med 0 (ni prilaganja) in 1 (popolno prileganje).  0,8 je dober začetek.  Če minimum ni dosežen, se samodejno fokusiranje zažene še enkrat, da bi poskušalo izboljšati R². Trenutno je na voljo samo za algoritem linearnega enkratnega prehoda, ko uporabljate prileganje krivulje hiperbole ali parabole. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusUseWeights)
en: <html><head/><body><p>Check to use the standard deviation of the star HFR or FWHM as a weighting to the curve fitting algorithm. If unchecked, all data points are given equal weighting. Currently only available when using Full Field (multiple stars) and a Curve Fit of Hyperbola or Parabola under the Linear 1 Pass algorithm. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte, če želite uporabiti standardno deviacijo zvezde PPT ali PŠPM kot utež algoritma za prileganje krivulje. Če ni potrjeno, imajo vse podatkovne točke enako utež. Trenutno je na voljo samo pri uporabi polnega polja (več zvezd) in prileganja krivulje hiperbole ali parabole v okviru algoritma linearnega 1 prehoda. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusUseWeights)
en: Use Weights
sl: Uporabi uteži

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: <html><head/><body><p>Select the type of curve to fit to the data:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Quadratic</span>: Uses a polynomial fit of degree 2. This is currently the default option and currently the only option for all Algorithms except Linear 1 Pass.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hyperbola</span>: Fits a hyperbola to the data points. This is currently only available for the Linear 1 Pass Algorithm.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Parabola</span>: Fits a parabola to the data points. This is currently only available for the Linear 1 Pass Algorithm.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite vrsto krivulje, ki se bo prilegala podatkom:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Kvadratna</span>Uporablja polinomsko prileganje stopnje 2. To je trenutno privzeta možnost in trenutno edina možnost za vse algoritme razen za linearni 1 prehod.</li><li style=" margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; text-indent:0px;"><span style="font-weight:600;">Hiperbola</span>: Prilega se hiperboli podatkovnim točkam. To je trenutno na voljo samo za linearni algoritem 1 prehoda.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Parabola</span>: prilagodi parabolo podatkovnim točkam. To je trenutno na voljo samo za algoritem linearnega 1 prehoda.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Quadratic
sl: Kvadraten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Hyperbola
sl: Hiperbola

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: <html><head/><body><p>Select the Measure to use when fitting a curve for Linear 1 Pass:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">HFR</span>: Half Flux Radius. Uses an algorithm to calculate the radius of a circle centred on the star centroid that encapsulates half the star's flux.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">HFR Adj</span>: Adjusted Half Flux Radius. Normalises the HFR for peak intensity. </li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">FWHM</span>: Full Width Half Maximum. Curve fits a PSF to each star centroid and uses the curve to calculate the FWHM. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;"># Stars</span>: Number of stars. The number of detected stars at optimum focus will be a maximum. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Fourier</span>: Fourier power calculation. Uses the Fourier Transform Power approach developed by Tan and Schulz in https://arxiv.org/pdf/2201.12466.pdf. At optimum focus the power in frequency space [result of the fourier transform] will be a maximum. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">StdDev</span>: Uses variance / mean of image pixels. It is intended for star fields. This is an experimental feature that requires openCV to be installed.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Sobel</span>: Uses the Sobel Edge Detection algorithm.  It is intended for non-stellar fields,  e.g. Solar,  Lunar or planetary.  This is an experimental feature that requires openCV to be installed.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Laplassian: </span>Uses the Laplassian Edge Detection algorithm.  It is intended for non-stellar fields,  e.g. Solar,  Lunar or planetary.  This is an experimental feature that requires openCV to be installed.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Canny: </span>Uses the Canny Edge Detection algorithm.  It is intended for non-stellar fields,  e.g. Solar,  Lunar or planetary.  This is an experimental feature that requires openCV to be installed.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite ukrep, ki ga boste uporabili pri namestitvi krivulje za Linearni 1 prehod:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">PPT (HFR)</span>: Polmer polovice toka (Half Flux Radius). Uporablja algoritem za izračun polmera kroga na centroidu zvezde, ki zajame polovico toka zvezde.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Pril. PPT (HFR Adj)</span>: Prilagojeni polmer polovice toka. Normalizira PPT za največjo intenzivnost.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">PŠPM (FWHM)</span>: Polna širina polovice maksimuma (Full Width Half Maximum). Krivulja se prilagodi PSF centroidu vsake zvezde in uporabi krivuljo, da izračuna PŠPM.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Št. zvezd</span>: Število zvezd. Ko je število zaznanih zvezd z optimalnim fokusom največje.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Fourier</span>: Fourierjev izračun moči. Uporablja Fourierjevo  transformacijo moči, ki sta jo razvila Tan in Schulz v https://arxiv.org/pdf/2201.12466.pdf. Pri optimalnem fokusu bo moč v frekvenčnem prostoru [rezultat fourierjeve transformacije] maksimalna. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">StdDev</span>: Uporablja varianco / povprečjem slikovnih točk slike. Namenjeno je za zvezdna polja. To je eksperimentalna zmožnost, ki zahteva nameščen openCV.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Sobel</span>: Uporablja Sobelov algoritem zaznavanja EBEL EDGE. Je namenjen ne-zvezdnim poljem, npr. sončnim, lunarnim ali planetarnim. To je eksperimentalna zmožnost, ki zahteva nameščen openCV.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Laplassov: </span>Uporablja Laplassov algoritem zaznavanja robov. Je namenjen za ne-zvezdna polja, npr. solarna,  lunarna ali planetarna.  To je eksperimentalna zmožnost, ki zahteva nameščen openCV.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Canny: </span>Uporablja Cannyjev algoritem zaznavanja robov. Je namenjen za ne-zvezdna polja, npr. solarna,  Lunarna ali planetarna.  To je eksperimentalna zmožnost, ki zahteva nameščen openCV.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Weighting) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: HFR
sl: PPT

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: HFR Adj
sl: Pril. PPT

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: FWHM
sl: PŠPM

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: # Stars
sl: # Zvezd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: Laplassian
sl: Laplassov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusDetection)
en: <html><head/><body><p>Star detection method:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">SEP:</span> Source Extractor and Photometry, an efficient source detection method based on Source Extractor (Bertin and Arnouts 1996; Bertin 2016). See <a href="https://joss.theoj.org/papers/10.21105/joss.00058.pdf"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">SEP: Source Extractor as a library</span></a> in the Journal of Open Source Software.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Centroid</span>: a source detection based on estimating star mass around signal peaks.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gradient</span>: a single source detection based on the Sobel filter. Initial or full-field analysis will use SEP instead of this method.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Threshold</span>: a single source detection based on pixel values. Initial or full-field analysis will use SEP instead of this method.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Metoda detekcije zvezde:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">SEP:</span> Source Extractor and Photometry, an efficient source detection method based on Source Extractor (Bertin and Arnouts 1996; Bertin 2016). See <a href="https://joss.theoj.org/papers/10.21105/joss.00058.pdf"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">SEP: Source Extractor as a library</span></a> in the Journal of Open Source Software.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Centroid</span>: zaznavanje vira na podlagi ocenjevanja zvezdne mase okoli vrhov signala. </li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gradient</span>: zaznavanje enega vira na podlagi Sobelovega filtra. Začetna analiza ali analiza celotnega polja bo namesto te metode uporabila SEP. </li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Prag</span>: zaznavanje enega vira na podlagi vrednosti slikovnih pik. Začetna analiza ali analiza celotnega polja bo namesto te metode uporabila SEP..</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Gradient
sl: Naklon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Centroid
sl: Geometrijsko težišče

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Threshold
sl: Prag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCurveFitLabel)
en: Curve Fit:
sl: Prileganje krivulje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select focus process algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Iterative</span>: Moves focuser by discreet steps initially decided by the step size. Once a curve slope is calculated,  further step sizes are calculated to reach optimal solution. The algorithm stops when the measured HFR is within percentage Tolerance of the minimum HFR recorded in the procedure.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Polynomial</span>: Starts with iterative method.  Upon crossing to the other side of the V-Curve,  polynomial fitting coefficients along with possible minimum solution are calculated. This algorithm can be faster than purely iterative approach given a good data set.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear</span>: Samples focus inward in a regular fashion, using 2 passes.  The algorithm can be slow, but it is more resilient to backlash.  Start with the focuser positioned near good focus.  Set Initial Step Size and Max Travel for the desired sampling interval and range around start focus position.  Tolerance should be around 5%.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear 1 Pass</span>: Starts like <span style=" font-weight:600;">Linear</span> but after completing the 1st pass, instead of doing a 2nd pass,  moves straight to the minimum HFR value calculated.  Use Curve Fit of Hyperbola or Parabola.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberi algoritem procesa fokusiranja:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Iterativni</span>: Na začetku premika fokuser z diskretnimi koraki z določeno velikostjo koraka. Ko je izračunan naklon krivulje, so nadaljnje izračunane velikosti koraka za doseganje optimalne rešitve. Algoritem se ustavi, ko je izmerjeni PPT znotraj odstotnega odstopanja najmanjšega PPT, zabeleženega v postopku.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Polinomski</span>: Začne se z iterativno metodo. Ob prehodu na drugo stran V-krivulje, so koeficienti polinomskega prileganja izračunani skupaj z možno minimalno rešitvijo. Ta algoritem je lahko hitrejši od povsem iterativnega pristopa glede na dober nabor podatkov.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linearni</span>: Vzorci se redno fokusirajo navznoter z uporabo 2. prehoda. Algoritem je lahko počasen, vendar je bolj odporen na  učinek zračnosti. Začnite z fokuserjem blizu dobrega fokusa. Nastavite začetno velikost koraka in maks potovanje za želeni interval vzorčenja in obseg okoli položaja začetnega fokusa. Toleranca mora biti okoli 5%.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linearni 1 prehod</span>: Se začne kot <span style=" font-weight:600;">Linearni</span> a se po zaključku 1. prehoda namesto drugega prehoda premakne naravnost na najmanjšo izračunano vrednost PPT. Uporabi prileganje krivulje hiperbole ali parabole.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Iterative
sl: Interaktivni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Polynomial
sl: Polinomski

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RAGuidePulseAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DECGuidePulseAlgorithm)
en: Linear
sl: Linearni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Linear 1 Pass
sl: Linearni 1 prehod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusRefineCurveFit)
en: <html><head/><body><p>Check to run an outlier pass when all datapoints have been taken. The pass uses Peirce's Criteria for outlier threshold detection. If there are outliers, these are removed and curve fitting rerun. If the R² is improved by the process then this new dataset is used and outliers highlighted on the v-curve. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte, če želite zagnati prehod čez osamelce, ko so zajete vse podatkovne točke. Prehod uporablja Peirceove kriterije za zaznavanje praga osamelcev. Če obstajajo osamelci, jih odstranimo in ponovno izvedemo prilagajanje krivulje. Če je R² s postopkom izboljšan, se uporabi ta novi nabor podatkov in osamelci so označeni na v-krivulji. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusRefineCurveFit)
en: Refine Curve Fit
sl: Izpopolni prileganje krivulje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusR2LimitLabel)
en: R² Limit:
sl: Omejitev R²:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusHFRFramesCountLabel)
en: Average HFR Check:
sl: Preverjanje povprečnega PPT:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusHFRFramesCount)
en: Number of frames to capture when running in-sequence HFR Check. If using Linear 1 Pass, the point of optimum focus will also capture this number of frames.
sl: Število sličic, ki jih je treba zajeti pri izvajanju zaporedja preverjanja PPT. Če uporabljate Linearni 1-prehod, bo točka optimalnega fokusiranja zajela tudi to število sličic.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusGaussianKernelSize)
en: <html><head/><body><p>The gaussian blur kernel size. Used for blurring the image before for instance the Bahtinov edge detection.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Velikost jedra gaussove zamegljenosti. Uporablja se za zamegljenje slike pred na primer Bahtinovega zaznavanje roba.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusGaussianKernelSizeLabel)
en: Kernel size:
sl: Velikost jedra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusMultiRowAverageLabel)
en: Num. of rows:
sl: Št. vrstic:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusThreshold)
en: <html><body><p>Increase to restrict the centroid to bright cores. Decrease to enclose fuzzy stars.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Povečajte, da se omeji centroid na svetla jedra. Zmanjšajte za vključitev meglenih zvezd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMultiRowAverage)
en: <html><head/><body><p>Combine this number of rows in the Bahtinov max average calculation. Change this value might help to match the Bahtinov lines on the star pattern more accurate.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Združite to število vrstic v Bahtinovem največjem povprečnem izračunu. Če spremenite to vrednost, boste morda natančneje ujemali bahtinovske črte na vzorcu zvezd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusGaussianSigma)
en: <html><head/><body><p>The gaussian blur sigma value. Used for blurring the image before for instance the Bahtinov edge detection.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Vrednost Gaussove sigme zamegljenosti. Uporablja se za zamegljenje slike pred, na primer za Bahtinovega zaznavanja roba.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusTolerance)
en: Decrease value to narrow optimal focus point solution radius. Increase to expand solution radius
sl: Zmanjšajte vrednost, da zožite optimalni radij rešitve točke fokusiranja. Povečajte, da razširite polmer rešitve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusDenoise)
en: Check to denoise the image before further processing.
sl: Potrdite, če želite pred nadaljnjo obdelavo odstraniti šum iz slike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusDenoise)
en: Denoise
sl: Odstrani šum

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, focusDonut)
en: <html><head/><body><p>Check to enable Donut Busting functionality. Use on telescopes with a central obstruction that create donut shaped stars when defocused.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte, ali želite omogočiti funkcionalnost izničenja kolobarjev. Uporabljajte na teleskopih s centralno oviro, ki ustvarjajo zvezde v obliki kolobarjev, ko niso izostreni.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusDonut)
en: Donut Buster
sl: Uničevalec kolobarjev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time Dilation x:
sl: Časovna dilatacija x:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusTimeDilation)
en: <html><head/><body><p>The furthest datapoints have their exposure times increased by this factor. The in focus datapoint exposure is not increased. Intermediate points have their exposures scaled appropriately.</p><p>Set to 1 to disable this option.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Čas osvetlitve najbolj oddaljenih podatkovnih točk se podaljša za ta faktor. Osvetlitev podatkovne točke v fokusu se ne poveča. Osvetlitev vmesnih točk je ustrezno prilagojena.</p><p>Nastavite na 1, da onemogočite to možnost.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Outlier Rejection:
sl: Zavrnitev osamelcev:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusOutlierRejection)
en: <html><head/><body><p>How aggressively to apply Outlier Rejection. Higher values reject more outliers.</p><p>Refine Curve Fit must be set for this option to be active.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Kako agresivno uporabiti zavrnitev osamelcev. Višje vrednosti zavračajo več osamelcev.</p><p>Izboljšanje prileganja krivulje mora biti nastavljeno, da je ta možnost aktivna.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, focusScanStartPos)
en: <html><head/><body><p>Check to scan for a start position. The algorithm will look for a minimum data point using Num Datapoints.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte za iskanje začetnega položaja. Algoritem bo poiskal najmanjšo podatkovno točko z uporabo Num Datapoints.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusScanStartPos)
en: Scan for Start Position
sl: Pregledovanje za začetni položaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Initial Step Size x:
sl: Začetna velikost koraka x:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusScanStepSizeFactor)
en: Scan for Start Position uses a step size = Initial Step Size multiplied by Initial Step Size x.
sl: Iskanje začetnega položaja uporablja velikost koraka = velikost začetnega koraka pomnoženo z velikostjo začetnega koraka x.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusScanAlwaysOn)
en: Check to always run Scan for Start Position, uncheck to only run after a failed Autofocus.
sl: Odkljukajte, če želite vedno zagnati Skeniraj za začetni položaj, počistite, če želite zagnati samo po neuspelem samodejnem fokusiranju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusScanAlwaysOn)
en: Always On
sl: Vedno omogočeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Num Datapoints:
sl: Število podatkovnih točk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusScanDatapoints)
en: The number of datapoints to use during Scan for Start Position.
sl: Število podatkovnih točk, ki jih je treba uporabiti med skeniranjem za začetni položaj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusUseFullField)
en: <html><head/><body><p>Select Full Field to allow focus to use multiple stars (note: Sub Frame uses a single star).  In this mode Ekos will automatically select multiple stars during Autofocus and,  for example,  average the HFR of all stars detected to perform focus. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite možnost Celotno polje, da omogočite fokusiranje z več zvezdami (opomba: pri podsličici se uporablja ena sama zvezda).  V tem načinu bo Ekos med samodejnim fokusiranjem samodejno izbral več zvezd in za izvedbo fokusiranja na primer povprečil PPT vseh zaznanih zvezd. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusUseFullField)
en: Full Field
sl: Celotno polje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusBoxSizeLabel)
en: Box:
sl: Okvir:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusUnits)
en: <html><head/><body><p>Display units for HFR and FWHM.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikazovalne enote za PPT in FWHM.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusUnits)
en: Pixels
sl: Slik. točke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusUnits)
en: Arc Seconds
sl: Ločne sekunde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Display Units:
sl: Enote prikaza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: <html><head/><body><p>This option is only active when Sub Frame is selected.  Check to allow Ekos to select a single star for focus; uncheck to allow the user to select the star to use in FitsViewer.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ta možnost je aktivna le, če je izbrana Podsličica.  Označite, če želite, da Ekos izbere eno zvezdo za ostrenje; odznačite, če želite, da uporabnik izbere zvezdo za uporabo v programu FitsViewer.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Auto Select Star
sl: Samodejno izberi zvezdo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusGuideSettleTime)
en: <html><head/><body><p>Wait this many seconds after autofocus completes before resuming guiding.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Počakaj toliko sekund po zaključku samodejnega ostrenja, preden se nadaljuje z vodenjem.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusSubFrame)
en: <html><head/><body><p>Select Sub Frame to make focus to use a single star (note: Full Field uses multiple stars).  In this mode the Auto Select Star checkbox becomes active to allow either Ekos to select a star (when checked) or to allow the user to manually select the star in FitsViewer (when unchecked).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite podsličico, če želite fokusirati eno zvezdo (opomba: Pri polnem polju se uporablja več zvezd).  V tem načinu postane aktivno potrditveno polje Samodejno izberi zvezdo, ki omogoča, da Ekos izbere zvezdo (če je potrjeno) ali da uporabnik ročno izbere zvezdo v programu FitsViewer (če ni potrjeno).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusSubFrame)
en: Sub Frame
sl: Podposnetek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Dark Frame
sl: Posnetek teme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Guide Settle:
sl: Umirjanje vodila:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusBoxSize)
en: <html><head/><body><p>Size of the subframe in pixels.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Velikost podsličice za omejitev zajemanja v pikslih.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusBoxSize) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusMosaicSpace)
en:  px
sl:  p×

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding while autofocus in progress
sl: Postavi vodenje v pripravljenost, dokler je dejavno samodejno ostrenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding
sl: Postavi vodenje v pripravljenost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Optimize AF:
sl: Optimiziraj SO:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusAFOptimize)
en: <html><head/><body><p>Create an &quot;optimization zone&quot; of this many seconds. When an automated Autofocus run is requested by another process, e.g. Scheduler or Capture, a check is performed on the timestamp of the last successful Autofocus for that filter. If we are within the optimization zone then no Autofocus is run; if outside the zone, Autofocus is run as normal.</p><p>Note that filter offsets and Adaptive Focus settings are always honoured.</p><p>Set to zero to disable this feature.</p><p>NOTE: manually initiated runs will always be performed.</p><p>This is currently an experimental feature enabled for Linear and Linear 1 Pass only.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ustvari &quot;območje optimizacije&quot; od toliko sekund. Ko drug proces zahteva samodejni zagon samodejnega fokusiranja, npr. razporejevalnik ali zajemalnik, se izvede preverjanje časovnega žiga zadnjega uspešnega samodejnega fokusiranja za ta filter. Če smo v območju optimizacije,potem se samodejno fokusiranje ne zažene; če smo zunaj območja, se samodejno fokusiranje izvaja kot običajno.</p><p>Upoštevajte, da so odmiki filtra in nastavitve prilagodljivega fokusiranja vednospoštovani.</p><p>Nastavite na nič, da onemogočite to funkcijo.</p><p>OPOMBA: ročnozačeti zagoni bodo vedno izvedeni.</p><p>To je trenutno poskusna funkcija je omogočena samo za linearni in linearni 1 prehod.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxFocusFrameFiles)
en: Upper limit how many focus frames should be kept on disk. Set to -1 to allow arbitrary many files.
sl: Zgornja omejitev števila okvirjev fokusiranja, ki naj bodo shranjeni na disku. Nastavite na -1, da omogočite poljubno število datotek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Max. Stored Frames:
sl: Največje število shranjenih okvirjev:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusMosaicMaskRB)
en: <html><head/><body><p>Aberration inspector style mask with a 3x3 mosaic formed with tiles from the center, the corners and the edges.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Maska v slogu inšpektorja aberacije z mozaikom 3x3 oblikovan s ploščicami iz sredine, vogalov in robov.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusMosaicMaskRB)
en: Mosaic Mask:
sl: Maska mozaika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusRingMaskRB)
en: <html><head/><body><p>During Full Field focusing, this controls the size of an Annulus centred at the middle of the sensor to include for processing. Set inner % to zero to include the centre of the sensor and set outer % to 100 to include the outer edges of the sensor. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Pri fokusiranju s polnim poljem ta nastavitev določa velikost okvirov s središčem na sredini tipala, ki se vključijo v obdelavo. Za vključitev sredine tipala nastavite notranji % na nič, za vključitev zunanjih robov tipala pa nastavite zunanji % na 100. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusRingMaskRB)
en: Ring Mask:
sl: Maska kolobarja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMosaicSpace)
en: <html><head/><body><p>Size of the separator between the tiles.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Velikost distančnika med ploščicami.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMosaicTileWidth)
en: <html><head/><body><p>Tiles are squares with an edge length calculated by the given percentage of the image width. The percentage is limited such that the tile size does not exceed one third of the shorter side of the image (in most cases, it's height).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ploščice so kvadrati z dolžino roba, izračunano z danim odstotkom širine slike. Odstotek je omejen tako, da velikost ploščic ne presega tretjine krajše strani slike (v večini primerov je to višina).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusFullFieldInnerRadius)
en: <html><head/><body><p>Diameter of the inner circle to be excluded from focusing (e.g. a centered galaxy or star cluster). The diameter is given as percentage of the image diagonal. Set to zero to include the centre of the sensor.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Premer notranjega kroga, ki ga je treba izključiti iz fokusiranja (npr. osredotočena galaksija ali zvezdna kopica). Premer je podan kot odstotek diagonale slike. Nastavite na nič, da vključite središčesenzorja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusSpacerLabel)
en: Spacer:
sl: Distančnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusNoMaskRB)
en: All stars are used for focusing.
sl: Vse zvezde se uporabljajo za izostritev.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusNoMaskRB)
en: Use all stars for focusing
sl: Uporabi vse zvezde za ostrenje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusFullFieldOuterRadius)
en: <html><head/><body><p>Diameter of the outer circle to be excluded from focusing. The diameter is given as percentage of the image diagonal. Set to 100% to include the outer edges of the sensor. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Premer zunanjega kroga, ki ga je treba izključiti iz fokusiranja. Premer je podan kot odstotek diagonale slike. Nastavite na 100 % za vključitev zunanjih robov senzorja. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMinMove)
en: <html><head/><body><p>The minimum size of an adaptive focus change that will be sent to the focuser.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Najmanjša velikost spremembe prilagodljivega fokusa, ki boposlati fokuserju.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMinMove) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMaxMove)
en:  ticks
sl:  črtic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMaxMove)
en: <html><head/><body><p>The maximum total Adaptive focuser movement between Autofocus runs.  If this value is hit,  adaptive focusing is suspended.  The purpose of this control is to handle runaway adaptive focusing.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Najvišji skupni premik prilagodljivega fokuserja med posameznimi zagoni samodejnega ostrenja.  Če je ta vrednost dosežena, se adaptivno ostrenje prekine.  Namen tega nadzora je obvladovanje pobeglega prilagodljivega fokusiranja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdaptive)
en: <html><head/><body><p>Enable Adaptive Focus between subframes. This is an experimental feature.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Omogoči prilagodljivo fokusiranje med podokvirji. To je eksperimentalna funkcija.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Minimum focuser movement when using Adaptive Focus.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Minimalni premik fokusiranja pri uporabi prilagodljivega fokusiranja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Min Move:
sl: Najmanjši premik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdaptStart)
en: <html><head/><body><p>Adapt the Autofocus start position based on filter and the Adaptive Focus settings. This is an experimental feature.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prilagodi začetni položaj samodejnega fokusiranja glede na nastavitve filtra in prilagodljivega fokusiranja. To je eksperimentalna zmožnost.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdaptStart)
en: Adapt Start Pos
sl: Prilagodi začetno pozicijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Max Total Move:
sl: Najv. skupni premik:

en: The host was not found. Please check the host name and port settings in Guide options.
sl: Gostitelj ni bil najden. V možnostih za Vodenje preverite ime gostitelja in nastavljena vrata.

en: The connection was refused by the peer. Make sure the LinGuider is running, and check that the host name and port settings are correct.
sl: Soležnik je zavrnil povezavo. Prepričajte se, da LinGuider teče in preverite, če sta pravilno nastavljena vrata in ime gostitelja.

en: The following error occurred: %1.
sl: Prišlo je do naslednje napake: %1.

en: Invalid response.
sl: Neveljaven odgovor.

en: Connected to LinGuider %1
sl: Povezan z LinGuider-jem %1

en: Only LinGuider v4.1.0 or higher is supported. Please upgrade LinGuider and try again.
sl: Podprt je samo LinGuider r4.1.0 ali novejši. Posodobite LinGuider in poskusite znova.

en: Auto star selected %1
sl: Izbrana samodejno zaznana zvezda %1

en: Failed to process star position.
sl: Obdelovanje položaja zvezde ni uspelo.

en: Failed to set guider reticle position.
sl: Nastavljanje položaja mreže vodnika ni uspelo.

en: Failed to set guider square position.
sl: Nastavljanje položaja kvadrata vodnika ni uspelo.

en: Failed to start guider.
sl: Zagon vodnika ni uspel.

en: Failed to stop guider.
sl: Zaustavitev vodnika ni uspela.

en: Failed to get RA/DEC Drift.
sl: Ni bilo mogoče dobiti drsenja rekt./dekl.

en: Failed to set dither range.
sl: Območja stresanja ni bilo mogoče nastaviti.

en: PHD2: There was no dithering response from PHD2, but continue guiding.
sl: PHD2: Ni bilo tresočega odziva iz PHD2, ampak nadaljuj s vodenjem.

en: Giving up reconnecting.
sl: Opustitev ponovne povezave.

en: Reconnecting to PHD2 Host: %1, on port %2. . .
sl: Povezovanje s strežnikom PHD2 na gostitelju: %1 na vratih %2. . .

en: Connecting to PHD2 Host: %1, on port %2. . .
sl: Povezovanje s strežnikom PHD2 na %1 in vratih %2. . .

en: Aborting any capture before disconnecting equipment...
sl: Prekinitev kakršnega koli zajema pred odklopom opreme...

en: Disconnected from PHD2 Host: %1, on port %2.
sl: Povezovanje s strežnikom PHD2 z gostitelja: %1 in vrat %2.

en: The host disconnected.
sl: Gostitelj je prekinil zvezo.

en: The connection was refused by the peer. Make sure the PHD2 is running, and check that the host name and port settings are correct.
sl: Soležnik je zavrnil povezavo. Prepričajte se, da PHD2 teče in preverite, če so pravilno nastavljena vrata in ime gostitelja.

en: PHD2: invalid response received: %1
sl: PHD2: prejet neveljaven odgovor: %1

en: PHD2: JSON error: %1
sl: PHD2: Napaka JSON: %1

en: Unknown PHD2 event: %1
sl: Neznan dogodek PHD2: %1

en: PHD2: Version %1
sl: PHD2: različica %1

en: PHD2: Calibration Complete.
sl: PHD2: umerjanje zaključeno.

en: PHD2: Waiting for guiding to settle.
sl: PHD2: Čakanje na umiritev vodila.

en: PHD2: Calibration Failed (%1).
sl: PHD2: umerjanje ni uspelo (%1).

en: Calibration Data Flipped.
sl: Podatki umerjanja obrnjeni.

en: PHD2: SettleDone.
sl: PHD2: Poravnava izvedena.

en: PHD2: Settling failed (%1).
sl: PHD2: Poravnava ni uspela (%1).

en: PHD2: There was a dithering error, but continue guiding.
sl: PhD2: Prišlo je do napake pri stresanju, vendar nadaljuj z vodenjem.

en: PHD2: Settling failed, aborted.
sl: PhD2: Poravnava ni uspela, prekinjena.

en: PHD2: Settling complete, Guiding Started.
sl: PHD2: Poravnava končana. Začetek vodenja.

en: PHD2: Star found, guiding is resuming...
sl: PHD2: Zvezda je najdena, vodenje se nadaljuje…

en: PHD2: Looping Exposures Stopped.
sl: PHD2: ponavljanje osvetlitev zaustavljeno.

en: PHD2: Guiding Stopped.
sl: PHD2: vodenje zaustavljeno.

en: PHD2: Lock Position Set.
sl: PHD2: zaklenjen položaj.

en: PHD2: Star Selected.
sl: PHD2: zvezda izbrana.

en: PHD2: Guiding...waiting for settle...
sl: PHD2: Vodenje…čakanje na umiritev...

en: PHD2: Dithering successful.
sl: PHD2: Stresanje uspešno.

en: PHD2: Guiding running.
sl: PHD2: Vodenje v teku.

en: PHD2: Lock Position Lost, continuing calibration.
sl: PHD2: položaj zaklepa izgubljen, nadaljevanje umerjanja.

en: PHD2: Star Lost. Trying to reacquire for %1s.
sl: PHD2: Zvezda je izgubljena. Poskušam jo spet pridobiti za %1s.

en: PHD2: Lock Position Lost.
sl: PHD2: položaj zaklepa izgubljen.

en: PHD2: Guiding paused.
sl: PHD2: vodenje se je začasno ustavilo.

en: PHD2: Calibrating, timing out in %1s.
sl: PHD2: Umerjanje, čas je potekel v %1s.

en: PHD2: Calibration turned to looping, failed.
sl: PHD2: Umerjanje se je zavrtelo v zanki, ni uspelo.

en: PHD2: Looping Exposures.
sl: PHD2: Ponavljanje osvetlitev.

en: PHD2: Dithering started.
sl: PHD2: Začelo se je stresanje.

en: PHD2: Calibration is cleared
sl: PHD2: Umerjanje je počiščeno

en: PHD2: DEC Guide Mode is Set to: %1
sl: PHD2: Način vodnika DEC je nastavljen na: %1

en: PHD2: Exposure Time set to:
sl: PHD2: Čas osvetlitve nastavi na:

en: PHD2: Valid Exposure Times: Auto,
sl: PHD2: Veljavni časi osvetlitev: Samodejno,

en: PHD2: Please set CCD and telescope parameters in PHD2, Pixel Scale is invalid.
sl: PHD2: Nastavi parametre CCD in teleskopa v PHD2, merilo slikovnih pik je neveljavno.

en: PHD2: Pixel Scale is %1 arcsec per pixel
sl: PHD2: Merilo slikovnih pik je %1 ločna sekunda na slikovno piko

en: PHD2 Error: unhandled '%1'
sl: Napaka PHD2: neobdelano '%1'

en: PHD2 Error: Equipment not connected.
sl: Napaka PHD2: oprema ni povezana.

en: PHD2: Guiding is already running.
sl: PHD2: Vodenje je že v teku.

en: PHD2: Guiding is paused, resuming...
sl: PHD2: Vodenje je začasno v premoru, se nadaljuje...

en: PHD2: Connecting Equipment. . .
sl: PHD2: Povezujem se z opremo. . .

en: PHD2: Disconnecting Equipment. . .
sl: PHD2: Odklapljam opremo. . .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Dither
sl: Stresaj

en: GPG RA Guider
sl: Vodnik GPG RA

en: PHD2's current camera: %1, is not connected to Ekos.  The PHD2 Guide Star Image will be received, but the full external guide frames cannot.
sl: Trenutna kamera PHD2: %1, ni povezana z Ekosom. Vodilna zvezda PHD2Slika bo prejeta, ne pa celotni zunanji vodilni okvirji.

en: PHD2's current camera: %1, is connected to Ekos.  You can select whether to use the full external guide frames or just receive the PHD2 Guide Star Image using the SubFrame checkbox.
sl: Trenutna kamera PHD2: %1 je povezana z Ekosom. Izberete lahko, ali želiteuporabiti polne okvirje zunanjih vodil ali samo prejeti sliko PHD2 vodilne zvezdez uporabo potrditvenega polja podposnetka.

en: Connection to the guide CCD is lost.
sl: Povezava s CCD vodnika je bila izgubljena.

en: Error: lost connection to CCD.
sl: Napaka: povezava s CCD-jem izgubljena.

en: Exposure timeout, but suspended. Ignoring...
sl: Čas za osvetlitev je potekel, vendar je prekinjena. Prezrto bo …

en: Exposure timeout. Aborting Autoguide.
sl: Časovna omejitev osvetlitve. Prekinitev samodejnega vodenja.

en: Exposure timeout. Aborting Dithering.
sl: Časovna omejitev osvetlitve. Prekinitev stresanja.

en: Exposure timeout. Aborting Calibration.
sl: Čas za osvetlitev je potekel. Prekinjanje kalibracije.

en: Exposure timeout. Too many. Restarting driver.
sl: Čas za osvetlitev je potekel. Preveč poskusov. Ponovno zaganjanje gonilnika.

en: No camera detected. Check camera in optical trains.
sl: Ni zaznane kamere. Preverite kamero v optiki.

en: No guider detected. Check guide-via in optical trains.
sl: Ni zaznanega nobenega vodnika. Preveri vodnik (guide-via) v optiki.

en: The mount is parked. Unpark to start guiding.
sl: Montaža je parkirana. Odparkiraj jo, da se začne z vodenjem.

en: Pier side change detected. Clearing calibration.
sl: Zaznana je sprememba strani stojala. Čiščenje umerjanja.

en: Mount is moving. Resetting calibration...
sl: Stativ se premika. Ponastavljanje umerjanja…

en: Mount is parking. Aborting guide...
sl: Montaža se parkira. Prekinjanje vodenja...

en: Mount is slewing. Aborting guide...
sl: Montaža se obrača. Prekinjanje vodenja...

en: Calibration is cleared.
sl: Umerjanje je počiščeno.

en: External guider connected.
sl: Zunanji vodnik povezan.

en: External guider disconnected.
sl: Prekinjena povezava z zunanjim vodnikom.

en: Calibration completed.
sl: Umerjanje zaključeno.

en: Calibration started.
sl: Umerjanje začeto.

en: Guiding resumed.
sl: Vodenje se nadaljuje.

en: Autoguiding running.
sl: Samodejno vodenje teče.

en: Autoguiding aborted.
sl: Samodejno vodenje prekinjeno.

en: Guiding suspended.
sl: Vodenje v pripravljenosti.

en: Manual dithering in progress.
sl: Ročno stresanje v teku.

en: Dithering in progress.
sl: Stresanje v teku.

en: Post-dither settling for %1 second... | Post-dither settling for %1 seconds...
sl[0]: Umirjanje po stresanju za %1 sekund…
sl[1]: Umirjanje po stresanju za %1 sekundo…
sl[2]: Umirjanje po stresanju za %1 sekundi…
sl[3]: Umirjanje po stresanju za %1 sekunde…

en: Dithering failed.
sl: Stresanje ni uspelo.

en: Dithering completed successfully.
sl: Stresanje se je uspešno zaključilo.

en: %1x%1 guide binning is not supported.
sl: Združevanje vodil %1x%1 ni podprto.

en: Exposure failed. Restarting exposure...
sl: Osvetljevanje ni uspelo. Ponovno zaganjanje osvetljevanja …

en: Cannot change guider type while active.
sl: Ni mogoče spremeniti vrste vodnika med dejavnostjo.

en: Warning: Reset Guiding Calibration is enabled. It is recommended to turn this option off for PHD2.
sl: Opozorilo: Ponovno nastavljanje umerjanja vodnika je omogočeno. Priporočljivo je to možnost izklopiti za PHD2.

en: Calibration failed to start.
sl: Umerjanja ni uspelo zagnati.

en: Auto star selected.
sl: Izbrana samodejno zaznana zvezda.

en: Failed to select an auto star.
sl: Izbor samodejno zaznane zvezde ni uspel.

en: Select a guide star to calibrate.
sl: Izberite vodilno zvezdo za umerjanje.

en: dx (pixels)
sl: dx (sl. točk)

en: dy (pixels)
sl: dy (sl. točk)

en: The PHD2 camera is not available to Ekos, so you cannot see the captured images.  But you will still see the Guide Star Image when you guide.
sl: Kamera PHD2 za Ekos ni na voljo, zato zajetih slik ne morete videti.  Toda še vedno boste videli sliko vodilne zvezde, ko boste vodili.

en: To receive PHD2 images other than the Guide Star Image, SubFrame must be unchecked.  Unchecking it now to enable your image captures.  You can re-enable it before Guiding
sl: Za sprejem slik PHD2, ki niso slika vodilne zvezde, mora biti podsličica neodkljukana. Zdaj počistite to polje, da omogočite zajem slik. Lahko ga ponovno omogočite pred vodenjem

en: Cannot change active optical train while PHD2 is connected
sl: Ni mogoče zamenjati aktivnega optike, medtem ko je povezana s PHD2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroupBox)
en: Control
sl: Nadzor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: <html><head/><body><p>Automatically select the calibration star. <br/>Please note: 'SEP Multi Star' does  <span style=" font-weight:600;">always</span> use 'auto star' detection.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Samodejno izberi zvezdo za umerjanje. <br/>Opomba: 'SEP Multi Star' deluje <span style=" font-weight:600;">vedno</span>uporabite zaznavanje  'auto star'.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: Auto Star
sl: Samodejna zvezda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearCalibrationB)
en: Clear calibration data.
sl: Očisti podatke umerjanja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manualDitherB)
en: Manual Dither
sl: Ročno stresanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideSubframe)
en: <html><head/><body><p>Subframe the image around the guide star. Or for PHD2, receive the Guide Star Image instead of the full image frame. For the Internal Guider, before checking this option, you must <span style=" font-weight:600;">first</span> capture an image and select a guide star. Uncheck it to take a full frame again. <br/>Please note: 'SEP Multi Star' <span style=" font-weight:600;">cannot</span> use subframe.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Uokviri sliko okoli vodilne zvezde. Ali za PHD2, prejmite sliko vodilne zvezde namesto celotnega posnetka. Preden označite možnost notranjega vodnika, morate <span style=" font-weight:600;">najprej</span> zajeti sliko in izbrati vodilno zvezdo. Počistite to polje, da znova posnamete celotni posnetek. <br/>Upoštevajte: 'SEP Multi Star' <span style=" font-weight:600;">ne more</span> uporabiti podokvirja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideSubframe)
en: Subframe
sl: Podokvir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eastRAGuideEnabled)
en: East Direction Guiding
sl: Vodenje v vzhodni smeri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, westRAGuideEnabled)
en: West Direction Guiding
sl: Vodenje v zahodni smeri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalConnectB)
en: Connect to external guiding application.
sl: Poveži se z zunanjim programom za vodenje.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dECGuideEnabled)
en: Guide Declination Axis
sl: Os deklinacije vodenja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalDisconnectB)
en: Disconnect from external guiding application.
sl: Prekini povezavo z zunanjim programom za vodenje.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Apply filter to image after capture to enhance it
sl: Po zajemu slike uveljavi filter za izboljšanje slike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Guide camera binning. It is recommended to set binning to 2x2 or higher.
sl: Združevanje vodilnega fotoaparata. Priporočeno je, da nastavite združevanje na 2x2 ali višje.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rAGuideEnabled)
en: Guide Right Ascention Axis
sl: Os rektascenzije vodenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_9)
en: Directions:
sl: Smeri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guideDelay)
en: Delay next guide exposure this many seconds after a pulse is sent
sl: Odložite osvetlitev naslednjega vodnika toliko sekund po pošiljanju impulza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, northDECGuideEnabled)
en: North Direction Guiding
sl: Vodenje v severni smeri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, southDECGuideEnabled)
en: South Direction Guiding
sl: Vodenje v južni smeri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manualPulseB)
en: Manual Pulse...
sl: Ročni impulz…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, guideSquareSize)
en: Guide star tracking box size. Box size must be set in accordance to the selected star size.
sl: Velikost okvirja za sledenje vodilni zvezdi. Velikost okvirja mora biti nastavljena v skladu z velikostjo izbrane zvezde.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideShowFrame)
en: Toggle the Guider Image...
sl: Preklopi sliko vodnika...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupScope)
en: Scope / Lens Info
sl: Info o iskalu / lečju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FOV)
en: Field of View (arcmin)
sl: Vidno polje (loč. min.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Aperture)
en: Aperture (mm)
sl: Premer objektiva (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Focal)
en: Focal Length (mm)
sl: Goriščna razdalja (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Reducer)
en: Reducer
sl: Skrajševalnik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroup)
en: Guide Info
sl: Podrobnosti o vodniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_17)
en: Pulse length (ms):
sl: Trajanje pulza (ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_16)
en: Guiding delta ":
sl: Delta vodenja":

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_PulseRA)
en: Generated RA pulse
sl: Ustvarjen impulz RA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_PulseDEC)
en: Generated DEC pulse
sl: Ustvarjen impulz DEC

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_DeltaRA)
en: Immediate Guiding RA deviation in arcseconds
sl: Takojšnja deviacija vodenja RA v ločnih sekundah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_DeltaDEC)
en: Immediate Guiding DEC deviation in arcseconds
sl: Takojšnja deviacija vodenja DEC v ločnih sekundah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_17b)
en: Guiding RMS error
sl: Napaka KKS vodenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_17b)
en: RMS" (RA/DEC):
sl: KKS" (RA/DEC):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_ErrRA)
en: Guiding RA RMS error
sl: Napaka vodenja RA KKS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_ErrDEC)
en: Guiding DEC RMS error
sl: Napaka vodenja DEC KKS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Total RMS":
sl: Skupni KKS":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7b)
en: Guide SNR:
sl: Vodilo SNR:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, correctionSlider)
en: <html><head/><body><p>Drag the slider to adjust the scale of the Corrections Graphs relative to the scale of the drift graphs.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Povlecite drsnik, da prilagodite obseg popravkov grafov glede na merilo grafov zdrsa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Mount Drift
sl: Zdrs montaže

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Calibration Plot
sl: Graf umerjanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rADisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the RA graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži graf RA v grafu zdrsa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rACorrDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the RA Corrections graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži graf popravkov RA v grafu zdrsa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dEDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display DEC graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaz graf DEC v grafu zdrsa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dECorrDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the DEC Corrections graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži graf korekcij DEC v grafu zdrsa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, sNRDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display SNR graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži graf SNR v grafu zdrsa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rMSDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display RMS graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži graf KKS v grafu zdrsa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rMSDisplayedOnGuideGraph)
en: RMS
sl: KKS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideZoomInXB)
en: <html><head/><body><p>Zoom in for the X-Axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Približaj os X.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideZoomOutXB)
en: <html><head/><body><p>Zoom out for the X-Axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Oddalji os X.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Trace:
sl: Sled:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, guideSlider)
en: <html><head/><body><p>Drag the slider to scroll through guide history while displaying the RA and DEC error points on both graphs. Dragging to the far right will set the guide plots to display the latest guide data and autoscroll the graph.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Povlecite drsnik za pomikanje po zgodovini vodnika za prikaz točk napak RA in DEC na obeh grafih. Vlečenje daleč na desno bo nastavil risbe vodnikov za prikaz najnovejših podatkov vodnikov insamodejno premikanje po grafu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, latestCheck)
en: <html><head/><body><p>Check to display the latest guide data and autoscroll the graph.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odkljukajte za prikaz najnovejših podatkov vodnika in samodejnega premikanjagrafa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideAutoScaleGraphB)
en: <html><head/><body><p>Autoscale both Guide Graphs to their default scale. If any points are located outside this range, the view is expanded to include them (with the exception of the time axis in the drift graphics).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Samodejno prilagodi oba vodilna grafikona na privzeto merilo. če se katerekoli točke nahajajo zunaj tega obsega, se pogled razširi tako, da jih vključuje (z izjemo časovne osi v grafu drsenja).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideSaveDataB)
en: <html><head/><body><p>Export the guide data from the current session to a CSV file readable by a spreadsheet program.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izvozit podatke vodnika iz trenutne seje v datoteko CSV, ki jo bere program preglednice.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideDataClearB)
en: <html><head/><body><p>Clear all the recent guide data.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Počisti vse nedavne podatke o vodniku.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guiderAccuracyThreshold)
en: <html><head/><body><p>Set the desired guiding accuracy in the Drift Plot. The number represents the radius of the green concentric circle in arcseconds.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nastavi želeno natančnost v grafu zdrsa. Število predstavlja polmer zelenega koncentričnega kroga v ločnih sekundah.</p></body></html>

en: Mount DE Drift (arcsec)
sl: DE zdrsa montaže (ločne sek.)

en: Mount RA Drift (arcsec)
sl: RA zdrsa montaže (ločne sek.)

[ctx: Drift graphics tooltip; %1 is local time; %2 is RA deviation; %3 is DE deviation in arcseconds; %4 is the RMS error in arcseconds; %5 is the SNR]
en: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr></table>
sl: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>KKS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr></table>

[ctx: Drift graphics tooltip; %1 is local time; %2 is RA deviation; %3 is DE deviation in arcseconds; %4 is the RMS error in arcseconds; %5 is the SNR; %6 is RA Pulse in ms; %7 is DE Pulse in ms]
en: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr><tr><td>RA Pulse:   </td><td>%6 ms</td></tr><tr><td>DE Pulse:   </td><td>%7 ms</td></tr></table>
sl: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>KKS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr><tr><td>RA impulz:   </td><td>%6 ms</td></tr><tr><td>DE impulz:   </td><td>%7 ms</td></tr></table>

[ctx: North]
en: N
sl: S

[ctx: South]
en: S
sl: J

[ctx: West]
en: W
sl: Z

[ctx: East]
en: E
sl: V

[ctx: @title:window]
en: Export Guide Data
sl: Izvozi podatke o vodniku

en: RA drifting forward...
sl: RA zdrsavanje naprej…

en: Guide Star found.
sl: Najdena vodilna zvezda.

en: RA drifting reverse...
sl: RA zdrsavanje nazaj…

en: Calibration rejected. Star drift is too short. Check for mount, cable, or backlash problems.
sl: Umerjanje zavrnjeno. Drsenje zvezde je prekratko. Preverite, ali so težave z montažo, kabli ali zračnostjo.

en: Calibration Failed: Drift too short.
sl: Umerjanje ni uspelo: Zdrsavanje prekratko.

en: Calibration Failed: couldn't reach start.
sl: Umerjanje ni uspelo: ni bilo mogoče doseči začetka.

en: Guide RA: Scope cannot reach the start point after %1 iteration. Possible mount or backlash problems... | GUIDE_RA: Scope cannot reach the start point after %1 iterations. Possible mount or backlash problems...
sl[0]: Vodilo RA: Spektiv ne more doseči začetne točke po %1 ponovitvah. Možne težave s montažo ali zračnostjo…
sl[1]: Vodilo RA: Iskalo ne more doseči začetne točke po %1 ponovitvi. Možne težave s montažo ali zračnostjo…
sl[2]: Vodilo RA: Iskalo ne more doseči začetne točke po %1 ponovitvah. Možne težave s montažo ali zračnostjo…
sl[3]: Vodilo RA: Iskalo ne more doseči začetne točke po %1 ponovitvah. Možne težave s montažo ali zračnostjo…

en: DEC backlash...
sl: DEC zračnost...

en: DEC drifting forward...
sl: DEC zdrsavanje naprej…

en: Calibration Failed: drift too short.
sl: Umerjanje ni uspelo: zdrsavanje prekratko.

en: Calibrating DEC Backlash
sl: Umerjanje zračnosti DEC

en: DEC drifting reverse...
sl: DEC zdrsavanje nazaj…

en: Calibration Failed: couldn't reach start point.
sl: Umerjanje ni uspelo: ni bilo mogoče doseči začetne točke.

en: Guide DEC: Scope cannot reach the start point after %1 iteration.
    Possible mount or backlash problems... | GUIDE DEC: Scope cannot reach the start point after %1 iterations.
    Possible mount or backlash problems...
sl[0]: Vodilo DEC: Spektiv ne more doseči začetne točke po %1 ponovitvah.
    Možne težave s montažo ali zračnostjo…
sl[1]: Vodilo DEC: Iskalo ne more doseči začetne točke po %1 ponovitvi.
    Možne težave s montažo ali zračnostjo…
sl[2]: Vodilo DEC: Iskalo ne more doseči začetne točke po %1 ponovitvah.
    Možne težave s montažo ali zračnostjo…
sl[3]: Vodilo DEC: Obseg ne more doseči začetne točke po %1 ponovitvah.
    Možne težave s montažo ali zračnostjo…

en: DEC direction reversed (RA-DEC is now standard CCW-system).
sl: Smer DEC obrnjena (RA-DEC je zdaj standardni sistem CCW).

en: Limited long pulse of %1ms to %2ms
sl: Omejen dolg impulz od %1ms do %2ms

en: Warning: Dithering failed. Autoguiding shall continue as set in the options in case of dither failure.
sl: Opozorilo: Stresanje ni uspelo. Samovodenje se bo nadaljevalo, kot je nastavljeno v možnostihv primeru izpada stresanja.

en: Warning: Manual Dithering failed.
sl: Opozorilo: Ročno stresanje ni uspelo.

en: %1 info are missing. Please set the values in INDI Control Panel.
sl: Podatki o %1 manjkajo. Vrednosti nastavite na nadzorni plošči INDI.

en: Missing Information
sl: Manjkajo podatki

en: Guiding calibration restored
sl: Umerjanje vodenja je obnovljeno

en: Lost track of the guide star. Try increasing the square size or reducing pulse duration.
sl: Sled za vodilno zvezdo se je izgubila. Poskusite povečati velikost kvadrata ali skrajšati trajanje pulza.

en: Guide Star lost.
sl: Vodilna zvezda izgubljena.

en: Guiding calibration failed
sl: Umerjanje vodenja neuspelo

en: Guiding calibration completed successfully
sl: Umerjanje vodenja se je uspešno zaključilo

en: Lost track of the guide star. Searching for guide stars...
sl: Sled za vodilno zvezdo se je izgubila. Iščem vodilne zvezde…

en: Delta RMS threshold value exceeded. Searching for guide stars...
sl: Vrednost praga delta KKS je prekoračena. Iskanje vodilnih zvezd...

en: Failed to find any suitable guide stars. Aborting...
sl: Ni uspelo najti nobenih primernih vodilnih zvezd. Prekinitev…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, magnitudeR)
en: Magnitude
sl: Magnituda

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualPulse)
en: Manual Pulse
sl: Ročni impulz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, northPulseB)
en: North / DE+
sl: Sever / DE+

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eastPulseB)
en: East / RA+
sl: Vzhod / RA+

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, westPulseB)
en: West / RA-
sl: Zahod / RA-

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, southPulseB)
en: South / DE-
sl: Jug  / DE-

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_29)
en: Pulse:
sl: Impulz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: RA Offset":
sl: RA Odmik":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: DE Offset":
sl: DE Odmik":

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_29) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_CalibrationPulseDuration)
en: Initial pulse size for calibration.
sl: Začetna velikost impulza za umerjanje.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutoModeIterations)
en: Maximum number of iterations calibration should use per phase.
sl: Največje število ponovitev, ki naj bi ga umerjanje uporabilo na fazo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of iterations calibration should use per phase. It may use fewer (if max move is reached).
sl: Največje število ponovitev, ki naj bi umerjanje uporabilo na fazo. Lahko uporabi manj (če je dosežen največji premik).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Max Iterations:
sl: Maksimum ponovitev:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of pixels the calibration should move. Once it exceeds this amount, it will finish the calibration phase.  It may move less if  max iterations is reached.
sl: Največje število slikovnih pik, ki jih mora premakniti umerjanje. Ko enkrat preseže tokoličino, bo končal fazo umerjanja. Lahko se premakne manj, če je doseženo maksimalno število ponovitev.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Max move (px):
sl: Največji premik (px):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_CalibrationMaxMove) i18n: ectx: label, entry (CalibrationMaxMove), group (Guide)
en: Maximum number of pixels the calibration should move (approximate).
sl: Največje število slikovnih pik, ki jih mora premakniti umerjanje (približno).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwoAxisEnabled)
en: Two axis
sl: Dve osi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled) i18n: ectx: label, entry (GuideAutoSquareSizeEnabled), group (Guide)
en: Automatically select the square size based on the selected star width.
sl: Samodejno izberi velikost kvadrata glede na širino izbrane zvezde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled)
en: Auto Square Size
sl: Samodejna velikost kvadrata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reticle
sl: Mreža

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_26)
en: X position of the guide star
sl: Položaj X vodilne zvezde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_27)
en: Y position of the guide star
sl: Položaj Y vodilne zvezde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Calibrated Values
sl: Umerjene vrednosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: ms/arcsec
sl: ms/ločne sekunde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec_cal_degrees_unit)
en: degrees (swapped)
sl: stopinje (zamenjane)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideCalibrationBacklash)
en: <html><head/><body><p>Remove the effect of DEC backlash when calibrating guider.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odstrani učinek zračnosti DEC pri umerjanju vodila.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideCalibrationBacklash)
en: Remove DEC backlash in guide calibration
sl: Odstrani zračnost DEC pri umerjanju vodnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResetGuideCalibration)
en: <html><head/><body><p>If checked,  always re-calibrate when guiding is started. This is often not necessary when a good quality calibration has previously been done and the guide camera has not been rotated or re-installed.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je odkljukano, vedno znova umeri, ko se je vodenjezačelo. To pogosto ni potrebno, kadar je opravljeno kakovostno umerjanje in kamera vodila ni bila zavrtena ali ponovno nameščena.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetGuideCalibration)
en: Reset Guide Calibration After Each Mount Slew
sl: Ponovno nastavi umerjanje vodnika po vsakem obračanju montaže

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseGuideCalibration)
en: <html><head/><body><p>Store and attempt to reuse calibrations. This only works on opposite sides of the meridian if the pier-side can be automatically determined from your mount. The "Reset Guide on Slew" option above must be unchecked for this to be attempted.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Shrani in poskusi znova uporabiti umerjanja. To deluje le na nasprotnih straneh meridiana, če je stojalo lahko samodejno določeno iz vaše montaže. Zgoraj navedena možnost »Reset Guide on Slew« je treba počistiti, da se to da poskusiti.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseGuideCalibration)
en: Store and reuse guide calibration when possible.
sl: Shrani in ponovno uporabi umerjanje vodnika, kadar je to mogoče.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseDecOnPierSideChange)
en: <html><head/><body><p>When re-using a calibration, reverse the DEC angle if the current pier side differs from the one at calibration. This only applies when re-using calibrations. The value you need is a property of your mount that should be researched. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ko ponovno uporabite umerjanje, obrnite kot DEC, če se trenutna stran stojala razlikuje od trenutne strani stojala pri umerjanju. To velja le pri ponovno uporabi umerjanj. Vrednost, ki jo potrebujete, je lastnost vaše montaže, ki jo je treba raziskati. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseDecOnPierSideChange)
en: Reverse DEC guide pulses when changing pier-side and reusing calibration.
sl: Obrni impulze vodila DEC pri menjavi strani stojala in ponovni uporabi kalibracije.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DitherPixels)
en: Number of pixels to move the guiding square in a random direction.
sl: Število slikovnih točk, za katere bo v naključno smer premaknjen kvadrat vodnika.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherSettle) i18n: ectx: label, entry (DitherSettle), group (Guide)
en: After dither is successful, wait for this many seconds before proceeding.
sl: Po tem ko je stresanje uspešno, počakaj toliko sekund pred nadaljevanjem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Settle
sl: Umiri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: PHD2 Dither Threshold
sl: PHD2 prag stresanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherTimeout)
en: <html><head/><body><p>Maximum allowable distance for dithering to be considered settled (PHD2 only).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Največja dovoljena razdalja, da tresenje velja za umirjeno (samo PHD2).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Move locked guiding square location after frame capture
sl: Premakni mesto zaklenjenega kvadrata vodnika po zajemu posnetka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DitherThreshold)
en: Maximum allowable distance for guiding to be considered settled (PHD2 only).
sl: Največja dovoljena razdalja vodila, ki se šteje za umirjeno (samo PHD2).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: PHD2 Dither Timeout
sl: PHD2 Časovna omejitev stresanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherFrames) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15)
en: Dither after this many captured frames in the CCD module
sl: Stresaj po tem številu zajetih posnetkov v modulu CCD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Frequency
sl: Frekvenca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherMaxIterations)
en: <html><head/><body><p>Maximum dithering iteration attempts before giving up</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Največje število poskusov ponavljanja tresenja pred prenehanjem</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Max. Iterations
sl: Največje število iteracij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherWithOnePulse)
en: <html><head/><body><p>If checked, dithering amount is randomly generated, pulses are sent, but the resultant pixel dithering amount is not enforced so only the one dither pulse is sent. This is quicker, and recommended as dither amount is random anyway. It is necessary when 2-D dither is required but guiding is only done in one axis.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je odkljukano, je količina stresanja ustvarjena naključno,impulzi so poslani, vendar posledična količina stresanja slikovnih pik ni uveljavljena, poslan je samo en impulz za stresanje. To je hitreje in priporočljivo ker je količina stresanja tako ali tako naključna. To je potrebno, kadar je zahtevano 2-D stresanje, a se vodenje izvaja samo v eni osi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherWithOnePulse)
en: One Pulse Dither
sl: Eno-pulzno stresanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: <html><head/><body><p>If checked, autoguiding is aborted when dithering fails. Otherwise, guiding resumes normally.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je odkljukano, je samodejno vodenje prekinjeno kadar tresenje ne uspe. Sicer se vodenje nadaljuje normalno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: Abort Autoguide on failure
sl: Prekini samodejno vodenje ob napaki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherNoGuiding)
en: <html><head/><body><p>Perform dithering when not guiding.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izvajaj tresenje, kadar ni vodenja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherNoGuiding)
en: Non-Guide Dither Pulse
sl: Nevodilni impulz stresanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherNoGuidingPulse)
en: Pulse length in milliseconds to command mount motion in a random direction
sl: Dolžina impulza v milisekundah za ukaz gibanja montaže v naključni smeri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpg0)
en: Enable GPG on the Guide tab, using the RA Guiding Algorithm pulldown
sl: Omogoči GPG na zavihku Vodnik s spustnim menijem algoritma vodenja RA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGDarkGuidingInterval)
en: Maximum time between emitting predictive corrections while capturing guide images. This might be on the order of 1 second or less, with the guide exposure much longer. The exact values and the ratio between them will depend greatly on your mount and environmental conditions; but generally, the worse periodic error of your mount, the greater the ratio between guide exposure and dark guiding interval.
sl: Največji čas med oddajanjem napovednih popravkov med zajemanjem vodnika slike. To lahko z vodnikom traja v velikostnem redu 1 sekundo ali, z osvetlitvijo vodnika veliko dlje. Natančne vrednosti in razmerja med njimi bodozelo odvisne od vaše montaže in okoljskih pogojev; ampak na splošno, hujša kot je periodična napaka vaše montaže, večje je razmerje med vodilno osvetljenostjo in intervala vodenja v temi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Dark guiding interval
sl: Interval vodenja v temi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs0a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGPeriod)
en: The length in seconds of the mount's major period (that's being corrected).
sl: Dolžina v sekundah glavnega obdobja montaže (to se popravlja).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs0a)
en: Major Period
sl: Večje obdobje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs2a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGpWeight)
en: The fraction of its prediction the GPG uses to move the mount.
sl: Delček napovedi, ki ga GPG uporablja za premikanje montaže.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs2a)
en: Prediction Gain
sl: Povečanje napovedi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgsDarkGuiding) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GPGDarkGuiding)
en: Enable predictive corrections during acquisition of guide camera images
sl: Omogoči predvidljive popravke med pridobivanjem slik kamere vodila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgsDarkGuiding)
en: Intra-frame dark guiding
sl: Vodenje teme med sličicami

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs1a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GPGEstimatePeriod)
en: If checked, the GPG estimates the mount's major period. Otherwise, it uses the entry above.
sl: Če je odkljukano, GPG oceni glavno obdobje montaže. Sicer uporablja zgornji vnos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs1a)
en: Estimate Period
sl: Obdobje ocene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Uses RA "Aggressiveness" from Guide controls
sl: Uporablja RA "Agresivnost" iz upravljalnega vodnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs4a)
en: The min-move parameter the GPG uses to move the mount when it uses its backoff proportional guider.
sl: Parameter min-premik, ki ga GPG uporablja za premikanje montaže, ko uporabi svoje proporcionalno vodilo za nazaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs4a)
en: Minimum Move
sl: Najmanjši premik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Uses RA "Min error" from Guide controls
sl: Uporablja RA "Min napaka" iz kontrolnikov vodnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs3a)
en: The fraction of the guide-star drift that the GPG uses to move the mount.
sl: Delček zdrsa vodilne zvezde, ki ga GPG uporablja za premikanje montaže.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs3a)
en: Control Gain
sl: Ojačenje nadzora

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Settings
sl: Ekspertne nastavitve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas0a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGSE0KLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Length scale of the long range kernel in seconds.</p><p>This 
              parameter accounts for the long-term drift in periodic error, on the scale of several major periods. This might be due to, for
              example:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Harmonic interaction between the gears in the whole gear train,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Change in
              loading due to gravity,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;
              -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Thermal variations.</li></ul><p>This should probably be several
              times larger than the major period.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Lestvica dolžine jedra dolgega dosega v sekundah.</p><p>Ta 
              parameter upošteva dolgoročni odmik v periodični napaki na lestvici več glavnih obdobij. To je lahko posledica na
              primer:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Harmonična interakcija med zobniki v celotnem prenosu,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sprememba v
              lnalaganju zaradi gravitacije,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;
              -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Thermal variations.</li></ul><p>To bi moralo biti nekaj kratl
              večje od glavne periode.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas0a)
en: Long-range Length Scale
sl: Dolžinska lestvica dolgega dosega

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas1a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGSE0KSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Long-range kernel signal variance.</p><p>This describes how 
              much the error changes over the long-term time scale. A higher variance means a larger change in error, on
              average.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Varianca signala jedra dolgega dosega.</p><p>To opisuje, kako 
              se napaka spreminja dolgoročno. Višja varianca pomeni večjo spremembo napake
              v povprečju.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas1a)
en: Long-range Variance
sl: Varianca dolgega dosega

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas2a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGPKLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Periodic Kernel length scale, in seconds.</p><p>This 
              describes how quickly the error changes within a single period. It can be thought of as the wavelength of the noise component
              above which the noise becomes unpredictable. A higher length scale means the predictable error has less high-frequency
              components; a shorter length-scale means it has more.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Periodična dolžinska lestvica jedra v sekundah.</p><p>Ta 
              opisuje, kako hitro se napaka spremeni v enem samem obdobju. To je mogoče misliti kot valovno dolžino komponente šuma, na katerim
              šum postane nepredvidljiv. Višja dolžinska lestvica pomeni, da ima predvidljiva napaka manj
              sestavnih delov; krajša dolžina pomeni, da ima več.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas2a)
en: Periodic Length Scale
sl: Periodična dolžinska lestvica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas3a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGPKSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Periodic kernel signal variance.</p><p>This describes how 
              much the error changes during the periodic length scale.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Periodična varianca signala jedra.</p><p>To opisuje, kako 
              se napaka med spreminja v periodičnem merilu dolžine.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas3a)
en: Periodic Variance
sl: Periodična varianca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas4a)
en: Short-range Length Scale
sl: Dolžinska lestvica kratkega dosega

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas5a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGSE1KSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Short-range kernel signal 
              variance.</p><p><br/></p><p>How much the short-range noise changes in the short-term length
              scale.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Varianca signala jedra kratkega 
              dosega.</p><p><br/></p><p>Za koliko se kratkoročni šum spreminja v kratkoročnem
              merilu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas5a)
en: Short-range Variance
sl: Varianca kratkega dosega

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas6a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGPointsForApproximation)
en: Number of points used in the Gaussian Process approximation
sl: Število točk uporabljenih v približku Gaussovega procesa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas6a)
en: Approximation Points
sl: Približne točke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas7a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGMinPeriodsForInference)
en: The min number of periods that must be sampled before prediction is fully used. Before that, it is mixed with the control/proportional guider.
sl: Minimalno število obdobij, ki jih je treba vzorčiti pred polno uporabo napovedi. Pred tem se meša s kontrolnim/sorazmernim vodnikom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas7a)
en: Num Periods for Inference
sl: Število obdobij za sklepanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas8a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGMinPeriodsForPeriodEstimate)
en: The min number of periods that must be sampled before GPG fully estimates the period.
sl: Najmanjše število obdobij, ki jih je treba vzorčiti, preden GPG v celoti oceni obdobje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas8a)
en: Num Periods for Period Estimate
sl: Število obdobij za oceno obdobja

en: Guide Options Profile Editor
sl: Urejevalnik profila možnosti vodnika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroup)
en: Control Parameters
sl: Nadzorni parametri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, AlgLabel)
en: The algorithm that computes the guide correction pulses.
sl: Algoritem, ki izračuna korekcijske impulze vodila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AlgLabel)
en: Guiding Algorithm
sl: Algoritem vodenja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, AlgLabel)
en: <html><head/><body><p>Select the guide pulse algorithms for RA and DEC.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Standard</span>: The traditional proportional guide algorithm. It computes a pulse to correct the computed guide drift. The aggressiveness parameter decides what proportion of the error is corrected. Errors smaller than MinError won't be corrected. Max response limits the largest correction. The hysteresis parameter is not used.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hysteresis</span>: Hysteresis is like the standard algorithm but weights in the previous correction according to the hysteresis parameter. Integral gain does not apply.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear</span>: This is similar to the PHD2 Lowpass2 algorithm. It computes the error pulses based on a short history of recent errors. This may be applicable to very stable mounts. Hysteresis and Integral gain do not apply.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">GPG</span>: (RA Only) The GPG algorithm tries to predict periodic error and linear drifts. It uses the aggressiveness, min and max parameters here, and more parameters on the separate GPG tab. Hysteresis and Integral gain do not apply.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberi algoritme vodilnega impulza za RA in DEC.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Standard</span>: Tradicionalni proporcionalni algoritem vodenja. Izračuna impulz, da popravi izračunani zamik vodila. Parameter agresivnosti določa, kakšen delež napake je popravljen. Napake, manjše od MinError, ne bodo popravljene. Največji odziv omejuje največji popravek. Parameter histereze ni uporabljen.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Histereza</span>: Histereza je podoben standardnemu algoritmu, a uteži prejšnji popravek glede na parameter histereze. Integralno ojačenje se ne uveljavi.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linearno</span>: Ta je podoben algoritmu PHD2 Lowpass2. V osnovi izračuna impulze napak iz kratke zgodovine nedavnih napak. To lahko velja za zelo stabilne montaže. Histereze in integralnega ojačenja se ne uporabi.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">GPG</span>: (Samo RA) algoritem GPG poskuša napovedati periodično napako in linearne zdrse. Tukaj uporablja parametre agresivnosti, min in max in še večparametrov na ločenem zavihku GPG. Histereze in integralnega ojačenja ne uporabi.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_RAGuidePulseAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select the guide pulse algorithms for RA.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Standard</span>: The traditional proportional guide algorithm. It computes a pulse to correct the computed guide drift. The aggressiveness parameter decides what proportion of the error is corrected. Errors smaller than MinError won't be corrected. Max response limits the largest correction. The hysteresis parameter is not used.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hysteresis</span>: Hysteresis is like the standard algorithm but weights in the previous correction according to the hysteresis parameter. Integral gain does not apply.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear</span>: This is similar to the PHD2 Lowpass2 algorithm. It computes the error pulses based on a short history of recent errors. This may be applicable to very stable mounts. Hysteresis and Integral gain do not apply.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">GPG</span>: The GPG algorithm tries to predict periodic error and linear drifts. It uses the aggressiveness, min and max parameters here, and more parameters on the separate GPG tab. Hysteresis and Integral gain do not apply.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberi algoritme impulza vodila za RA.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Standard</span>: Tradicionalni proporcionalni algoritem vodenja. Izračuna impulz, da popravi izračunani zamik vodila.Parameter agresivnosti določa delež popravljene napake. Napake, manjše od MinError, ne bodo popravljane. Največji odziv omeji največji popravek. Parameter histereze se ne uporablja.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hysteresis</span>: Histereza je podobna standardnemu algoritmu, a uteži prejšnji popravek glede na parameter histereze. Integralno ojačenje ne velja.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linearno</span>: To je podobno algoritmu PHD2 Lowpass2. V osnovi izračuna impulze napak iz kratke zgodovine nedavnih napak. To lahko velja za zelo stabilne montaže. Histereze in integralnega ojačenja ne uporabi.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">GPG</span>: Algoritem GPG poskuša predvideti periodične napake in linearne odmike. Tu uporablja parametre agresivnosti, min in max ter več parametrov na ločenem zavihku GPG. Histereze in integralnega ojačenja ne uporabi.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RAGuidePulseAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DECGuidePulseAlgorithm) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HysteresisGuiderLabel)
en: Hysteresis
sl: Histereza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_DECGuidePulseAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select the guide pulse algorithms for DEC.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Standard</span>: The traditional proportional guide algorithm. It computes a pulse to correct the computed guide drift. The aggressiveness parameter decides what proportion of the error is corrected. Errors smaller than MinError won't be corrected. Max response limits the largest correction. The hysteresis parameter is not used.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hysteresis</span>: Hysteresis is like the standard algorithm but weights in the previous correction according to the hysteresis parameter. Integral gain does not apply.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear</span>: This is similar to the PHD2 Lowpass2 algorithm. It computes the error pulses based on a short history of recent errors. This may be applicable to very stable mounts. Hysteresis and Integral gain do not apply.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite algoritme impulza vodila za DEC</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Standard</span>: Tradicionalni algoritem proporcionalnega vodenja. Izračuna impulz, da popravi izračunani zdrs vodila. Parameter agresivnosti določa, kakšen delež napake je popravljene. Napake, manjše od MinError, ne bodo popravljane. Največji odziv omejuje največji popravek. Parameter histereze se ne uporablja.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hysteresis</span>: Histereza je podoben standardnem algoritmu vendar uteži prejšnji popravek glede na parameter histereze. Integralnega ojačenja ne uporabi.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linearno</span>: Ta je podoben algoritmu PHD2 Lowpass2. V osnovi izračuna impulze napak iz kratke zgodovine nedavnih napak. To lahko velja za zelo stabilne montaže. Histereza in integralno ojačenje se ne uporabi.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_12) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_RAIntegralGain) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DECIntegralGain)
en: <html><head/><body><p>This adds a correction term based on the average of the past 50 guide deviations. For example, if the deviation is consistently negative, this will attempt to compensate. Best to start with 0.0 (no effect) and only use this if necessary. (Only applies to the standard algorithm.)</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>To doda korekcijski izraz na podlagi povprečja zadnjih 50 odstopanj od vodila. Na primer, če je odstopanje dosledno negativno, bo to poskušalo nadomestiti. Najbolje je začeti z 0,0 (brez učinka) in to uporabiti samo, če je potrebno. (Se nanaša samo na standardni algoritem.)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_12)
en: Integral gain (deprecated)
sl: Integralno ojačenje (opuščeno)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_11)
en: <html><head/><body><p>How aggressively the guider attempts to correct the guide deviations. 1.0 would attempt to fully correct the error. It's best to use an aggressiveness less than 1.0 to avoid oscillations.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Kako agresivno poskuša vodnik popraviti odklone vodnika. 1,0 bi poskušal v celoti odpraviti napako. Najbolje je uporabiti agresivnost manj kot 1,0, da se izognete nihanju.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_11)
en: Aggressiveness (0-1.0)
sl: Agresivnost (0-1,0)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_14)
en: <html><head/><body><p>Maximum guide pulse that is generated by the guider and sent to the mount in arc-second units. That is, the guider will not attempt to move the mount more than this many arc-seconds at any given time.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Največji vodilni impulz, ki ga ustvari vodilo in ga pošlje na montažo v enotah ločne sekunde. Se pravi, vodnik ne bo poskušal premakniti montažo za več kot toliko ločnih sekund v danem trenutku.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_14)
en: Max response (arcsec)
sl: Največji odziv (arcsec)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_15)
en: <html><head/><body><p>Minimum guide deviation, in arc-seconds, for which a guide pulse would be sent to the mount. If the guide error is less than this value, then no pulse is sent to the mount.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Najmanjše odstopanje vodila v ločnih sekundah, za katerobi bil impulz poslan na montažo. Če je napaka vodila manjša od te vrednosti, potem na montažo ni poslanega nobenega impulza.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_15)
en: Min error (arcsec)
sl: Minimalna napaka (arcsec)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, HysteresisGuiderLabel)
en: <html><head/><body><p>Sets the hysteresis parameter (only applies to the hysteresis algorithm).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nastavi parameter histereze (velja samo za histerezni algoritem).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_RAHysteresis)
en: <html><head/><body><p>Sets the RA hysteresis parameter (only applies to the hysteresis algorithm).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nastavi parameter histereze RA (velja samo za histerezni algoritem).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DECHysteresis)
en: <html><head/><body><p>Sets the DEC hysteresis parameter (only applies to the hysteresis algorithm).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nastavi parameter histereze DEC (velja samo za histerezni algoritem).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Other Settings
sl: Druge nastavitve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>If star tracking is lost due to passing clouds or other reasons, wait this many seconds before giving up.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je sledenje zvezdam izgubljeno zaradi prehajajočih oblakov alidrugih razlogov, počakajte toliko sekund, preden odnehate.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Lost Star timeout
sl: Časovna omejitev izgubljene zvezde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: Maximum delta RMS permitted before stopping guide process and searching for new guide stars.
sl: Največja dovoljena delta KKS pred zaustavitvijo vodenja in iskanjem nove vodilne zvezde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Max Delta RMS
sl: Max delta KKS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_24) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MaxMultistarReferenceStars)
en: Maximum number of reference stars used by SEP MultiStar.
sl: Največje število referenčnih zvezd, ki jih uporablja SEP MultiStar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Max MultiStar Ref Stars
sl: Max MultiStar referenčnih zvezd

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_20)
en: The StellarSolver profile to use when detecting stars--used with the SEP MultiStar and SEP algorithms.
sl: Profil StellarSolver, ki ga uporabljate pri zaznavanju zvezd - uporablja se z algoritmoma SEP MultiStar in SEP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_20)
en: SEP Profile
sl: Profil SEP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GuideMaxHFR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_20)
en: Maximum HFR allowed for SEP MultiStar guide star.
sl: Največji PPT dovoljen za vodilno zvezdo SEP MultiStar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Max MultiStar HFR
sl: Max MultiStar PPT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: arcsecs
sl: ločne sekunde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysInventGuideStar)
en: <html><head/><body><p>If checked we try to be more resilient to double stars by inventing a guide star position from the multi-star references.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Program bo iskal v kvadratni spirali okoli začetnega položaja vse do tega polmera.</p></body></html> <html><head/><body><p>Če je odkljukano, poskušamo biti bolj odporni na dvojne zvezde tako, da si iz referenc z več zvezdami izmisli položaj vodilne zvezde.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysInventGuideStar)
en: Invent Multi-Star Guide Star
sl: Izumi Multi-Star vodilno zvezdo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideLog)
en: <html><head/><body><p>If checked and the internal guider is run, a log file is saved in the default logging directory. This is not a debug log, it is meant for user's to improve logging and can be viewed with phd2logview.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je odkljukano in se zažene notranji vodnik, se datoteka dnevnikashrani v privzeti imenik za beleženje. To ni dnevnik odpravljanja napak, ampak jenamenjen uporabnikom za izboljšanje beleženja in si ga je mogoče ogledati s programom phd2logview.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideLog)
en: Save Internal Guider User Log
sl: Shrani interni uporabniški dnevnik vodnika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Smart
sl: Pametno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Fast
sl: Hitro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Auto Threshold
sl: Samodejni prag

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: No Threshold
sl: Brez praga

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: SEP Multi Star (recommended)
sl: SEP Multi Star (priporočeno)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_19)
en: The algorithm that tracks guide stars and determines the guide deviation.
sl: Algoritem, ki sledi vodilnim zvezdam in določa odklon vodnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_19)
en: Star Detection Algorithm
sl: Algoritem zaznavanja zvezd

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MinDetectionsSEPMultistar) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: label, entry (MinDetectionsSEPMultistar), group (Guide)
en: Minimum number of stars detected for SEP MultiStar to initialize.
sl: Najmanjše število zaznanih zvezd za inicializacijo SEP MultiStar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Min MultiStar Star Detections
sl: Najmanjše število zaznavanj zvezd MultiStar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_16)
en: <html><head/><body><p>[PHD2] If calibration takes more time than this many seconds, abort guiding.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>[PHD2] Če umerjanje traja več časa kot toliko sekund, prekini vodenje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Calibration timeout
sl: Čas za umerjanje je potekel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseGuideHead)
en: <html><head/><body><p>If the camera used for guiding has a dedicated guiding chip, you can decide which of the camera chips should be used for guiding: the primary chip or the guiding chip.</p><p>For cameras that have only one chip, this option is ignored.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če ima kamera, ki se uporablja za vodenje, namenski čip za vodenje, se lahko odločite, kateri od čipov kamere naj se uporabi za vodenje: primarni čip ali čip za vodenje.</p><p>Za kamere, ki imajo samo en čip, je ta možnost prezrta.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseGuideHead)
en: Use dedicated Guiding Chip for Guiding
sl: Uporabi namenski vodilni čip za vodenje

[ctx: @title:window]
en: Ekos - %1 Profile
sl: Ekos - profil %1

en: Connection in progress. Click to abort.
sl: Povezovanje je v teku. Kliknite, če ga želite prekiniti.

en: Logging
sl: Beleženje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, analyzeTab)
en: Analyze
sl: Analiziraj

en: Extension '%1' failed to start, aborting
sl: Razširitev '%1' se ni zagnala, sledi prekinjanje

en: Extension '%1' failed to stop, abort enabled
sl: Razširitev '%1' se ni ustavila, prekinitev je omogočena

en: Extension '%1' aborting
sl: Razširitev '%1' se prekinja

en: Extension '%1' start requested
sl: Zahtevan začetek razširitve '%1'

en: Extension '%1' started
sl: Razširitev '%1' se je zagnala

en: Extension '%1' stop requested
sl: Zahtevana zaustavitev razširitve '%1'

en: Extension '%1' stopped
sl: Opravilo '%1'je zaustavljeno

en: Extension '%1': %2
sl: Razširitev '%1': %2

en: Ekos requires at least one Camera to operate.
sl: Ekos za delovanje potrebuje vsaj eno kamero.

en: Ekos detected that PTP Camera is running and may prevent a Canon or Nikon camera from connecting to Ekos. Do you want to quit PTP Camera now?
sl: Ekos je zaznal, da kamera PTP deluje in lahko prepreči, da bi se kamera Canon ali Nikon povezala z Ekos. Ali želite zdaj zapreti kamero PTP?

en: PTP Camera
sl: PTP kamera

en: Starting INDI services...
sl: Zaganjanje storitev INDI…

en: Ekos detected an instance of INDI server running. Do you wish to shut down the existing instance before starting a new one?
sl: Ekos je zaznal zagnan primerek strežnika INDI. Ali želite zaustaviti obstoječi primerek, preden zaženete novega?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, indiServerGroup)
en: INDI Server
sl: Strežnik INDI

en: Connecting to remote INDI server at %1 on port %2 ...
sl: Povezovanje s strežnikom INDI na %1 in vratih %2 …

en: Failed to start profile on remote INDI Web Manager.
sl: Ni bilo mogoče zagnati profila na oddaljenem spletnem upravljalniku INDI.

en: Starting profile on remote INDI Web Manager...
sl: Zaganjanje profila na oddaljenem spletnem upravljalniku INDI …

en: Establishing communication with remote INDI Web Manager...
sl: Vzpostavljanje komunikacije z oddaljenim spletnem upravljalniku INDI…

en: Warning: INDI Web Manager is not online.
sl: Opozorilo: spletni upravljalnik INDI ni povezan.

en: INDI services started on port %1.
sl: Storitve INDI so bile zagnane na vratih %1.

en: INDI services started on port %1. Please connect devices.
sl: Storitve INDI so bile zagnane na vratih %1. Povežite naprave.

en: INDI services started. Connection to remote INDI server %1:%2 is successful. Waiting for devices...
sl: Storitve INDI zagnane. Povezava z oddaljenim strežnikom INDI %1:%2 je uspešna. Čakanje na naprave…

en: Failed to connect to local INDI server %1:%2
sl: Ni se bilo mogoče povezati z lokalnim strežnikom INDI %1:%2

en: Failed to connect to remote INDI server %1:%2
sl: Ni se bilo mogoče povezati z oddaljenim strežnikom INDI %1:%2

en: Lost connection to local INDI server %1:%2
sl: Izgubljena povezava s krajevnim strežnikom INDI %1:%2

en: Lost connection to remote INDI server %1:%2
sl: Izgubljena povezava z oddaljenim strežnikom INDI %1:%2

en: Failed to connect to %1. Please ensure device is connected and powered on.
sl: Povezava z %1 ni uspela. Prepričajte se, da je naprava povezana in vklopljena.

en: Failed to connect to 
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
sl: Ni se mogoče povezati z:
    %1
    Prepričajte se, da je naprava povezana in vklopljena.

en: Unable to establish:
    %1
    Please ensure the device is connected and powered on.
sl: Ni mogoče vzpostaviti:
    %1
    Prepričajte se, da je naprava povezana in vklopljena.

en: Ekos startup error
sl: Napaka med zagonom Ekos-a

en: Unable to establish the following devices:
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
sl: Ni mogoče vzpostaviti naslednjih naprav:
    %1
    Prepričajte se, da je vsaka naprava povezana in vklopljena.

en: Unable to remotely establish:
    %1
    Please ensure the device is connected and powered on.
sl: Ni mogoče oddaljeno vzpostaviti:
    %1
    Prepričajte se, da je naprava povezana in vklopljena.

en: Unable to remotely establish the following devices:
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
sl: Ni mogoče oddaljeno vzpostaviti naslednjih naprav:
    %1
    Prepričajte se, da je vsaka naprava povezana in vklopljena.

en: Connecting INDI devices...
sl: Povezovanje naprav INDI …

en: Disconnecting INDI devices...
sl: Prekinjanje povezav z napravami INDI …

en: INDI services stopped.
sl: Storitve INDI so bile zaustavljene.

en: Remote devices established.
sl: Oddaljene naprava so bile vzpostavljene.

en: Remote devices established. Please connect devices.
sl: Oddaljene naprava so bile vzpostavljene. Povežite naprave.

en: %1 failed to connect.
    Please ensure the device is connected and powered on.
sl: %1 se ne more povezati:
    Prepričajte se, da je naprava povezana in vklopljena.

en: %1 is disconnected.
sl: %1 ni povezan.

en: %1 is online.
sl: %1 je povezana.

en: %1 filter is online.
sl: Filter %1 je povezan.

en: %1 focuser is online.
sl: fokuser %1 je povezan.

en: Rotator %1 is online.
sl: Rotator %1 je povezan.

en: %1 Weather is online.
sl: %1 vreme je povezano.

en: %1 GPS is online.
sl: %1 GPS je povezano.

en: %1 Dust cap is online.
sl: %1 Pokrov proti prahu je na spletu.

en: %1 Light box is online.
sl: %1 svetlobni okvir je povezan.

en: %1 is offline.
sl: %1 ni povezana.

en: Guider port from %1 is ready.
sl: Vrata vodnika z %1 so pripravljena.

en: Are you sure you want to delete the profile?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati profil?

en: Confirm Delete
sl: Potrditev izbrisa

en: Site location updated to %1.
sl: Položaj mesta posodobljen v %1.

en: Failed to update site location to %1. City not found.
sl: Ni bilo mogoče posodobiti položaja mesta v %1. Mesto ni bilo najdeno.

en: Enabling debug logging for %1...
sl: Omogočanje dnevnika odpravljanja napak za %1…

en: Disabling debug logging for %1...
sl: Onemogočanje dnevnika odpravljanja napak za %1…

en: Re-enabling debug logging for %1...
sl: Ponovno omogočanje dnevnika odpravljanja napak za %1…

en: Re-disabling debug logging for %1...
sl: Ponovno onemogočanje dnevnika odpravljanja napak za %1…

en: Preview source set to external
sl: Vir predogleda je nastavljen na zunanje

en: Preview source reset to internal
sl: Vir predogleda je nastavljen na notranje

en: Received external preview file
sl: Prejeta zunanja datoteka za predogled

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: 1. Select Profile
sl: 1. Izberite profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Profile:
sl: Profil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileB)
en: Add profile...
sl: Dodaj profil …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileB)
en: Edit profile...
sl: Uredi profil …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileB)
en: Remove profile
sl: Odstrani profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, customDriversB)
en: Custom Drivers...
sl: Gonilniki po meri …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardProfileB)
en: Launch Ekos Profile Wizard...
sl: Zaženi čarovnika za profil Ekos …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: 2. Start && Stop Ekos
sl: 2. Zaženite in zaustavite Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ekosLiveB)
en: Ekos Live...
sl: Ekos v živo…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indiControlPanelB)
en: INDI Control Panel...
sl: Nadzorna plošča INDI…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, portSelectorB)
en: <html><head/><body><p>Devices Port Selector...</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izbirnik vrat naprav...</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Ekos Options...
sl: Možnosti Ekosa …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, logsB)
en: Logs to diagnose issues with Ekos and INDI.
sl: Zapisniki za diagnosticiranje težav z Ekos in INDI.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logsB)
en: Logs...
sl: Zapisniki …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: 3. Connect && Disconnect Devices
sl: 3. Vzpostavite in prekinite povezave z napravami

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Extensions
sl: Razširitve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, extensionB)
en: Start selected extension
sl: Zaženi izbrano razširitev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, altLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Altitude
sl: Višina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Advanced Ekos Options
sl: Napredne možnosti Ekosa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Options...
sl: Možnosti …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (FocusProfilePlot, profilePlot)
en: Focus HFR profile
sl: Profil fokusa PPT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, focusStarView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStarView)
en: Focus star
sl: Zvezda v fokusu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Guide:
sl: Vodilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Total RMS:
sl: Skupni KKS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, guideStarView)
en: Guide star
sl: Vodilna zvezda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStarView)
en: guide star
sl: vodilna zvezda

en: Meridian flip inactive (no scope connected)
sl: Obrat čez poldnevnik je nedejaven (spektiv ni povezan)

en: Meridian flip inactive (flip not requested)
sl: Obrat čez poldnevnik je nedejaven (obrat ni zahtevan)

en: Meridian flip inactive (parked)
sl: Obrat čez poldnevnik nedejaven (parkirano)

en: Meridian flip inactive (no target set)
sl: Obrat čez poldnevnik nedejaven (cilj ni določen)

en: Meridian flip inactive (slew after meridian)
sl: Obrat čez poldnevnik nedejaven (obrat za poldnevnikom)

en: Meridian flip in %1
sl: Obrat čez poldnevnik čez %1

en: Assuming meridian flip completed, but pier side unknown.
sl: Ob predpostavki, da je obračanje poldnevnika končano, vendar stran stojala ni znana.

en: meridian flip failed, retrying in 4 minutes
sl: obrat čez poldnevnik je spodletel, ponoven poskus čez 4 minute

en: No successful Meridian Flip done, delay too long
sl: Noben obrat čez poldnevnik ni bil uspešno opravljen, zakasnitev je prevelika

en: Meridian flip completed OK.
sl: Obrat čez poldnevnik se je uspešno dokončal.

en: Telescope completed the meridian flip.
sl: Teleskop je končal obrat čez poldnevnik.

en: Status: inactive
sl: Stanje: nedejavno

en: Meridian flip planned...
sl: Obrat čez poldnevnik načrtovan…

en: Meridian flip waiting...
sl: Obrat čez poldnevnik na čakanju…

en: Meridian flip ready to start...
sl: Obrat čez poldnevnik pripravljen za začetek …

en: Meridian flip running...
sl: Obrat čez poldnevnik je v teku…

en: Meridian flip completed.
sl: Obrat čez poldnevnik končan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, statusText)
en: Meridian Flip Status
sl: Stanje obrata čez poldnevnik

en: Are you sure you want to clear all mount configurations?
sl: Ali ste prepričani, da želite počistiti vse konfiguracije montaže?

en: Mount Configuration
sl: Nastavitve montaže

en: Are you sure you want to turn off mount tracking?
sl: Ali ste prepričani, da želite izklopiti sledenje montaže?

en: Mount Tracking
sl: Sledenje montaže

[ctx: @action:button]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @action:button]
en: No
sl: Ne

en: Telescope altitude is below minimum altitude limit of %1. Aborting motion...
sl: Višina teleskopa je pod najnižjo mejo višine: %1. Prekinjanje premikanja…

en: Telescope altitude is above maximum altitude limit of %1. Aborting motion...
sl: Višina teleskopa je nad najvišjo mejo višine: %1. Prekinjanje premikanja…

en: Telescope hour angle is more than the maximum hour angle of %1. Aborting motion...
sl: Višina teleskopa je nad najvišjo mejo višine: %1. Prekinjanje premikanja…

en: Meridian flip set inactive during polar alignment.
sl: Obrat čez poldnevnik je nastavljen na neaktivnega med polarno poravnavo.

en: Polar alignment motions finished, meridian flip activated.
sl: Premiki polarne poravnave končani, obrat čez poldnevnik aktiviran.

en: Alignment Model cleared.
sl: Model poravnave je počiščen.

en: Failed to clear Alignment Model.
sl: Modela poravnave ni uspelo počistiti.

en: Mount already parked.
sl: Montaža je že parkirana.

en: Parking time cannot be in the past.
sl: Čas parkiranja ne more biti v preteklosti.

en: Parking time must be within 24 hours of current time.
sl: Čas parkiranja mora biti v roku 24 ur od trenutnega časa.

en: Warning! Parking time is more than 12 hours away.
sl: Opozorilo! Parkiranje je oddaljeno za več kot 12 ur.

en: Caution: do not use Auto Park while scheduler is active.
sl: Previdno: ne uporabljajte samodejnega parkiranja, medtem ko je razporejevalnik aktiven.

en: Parking timer is up.
sl: Časovnik parkiranja je vklopljen.

en: Starting auto park...
sl: Zagon samodejnega parkiranja …

en: Updating master time source to %1.
sl: Posodabljanje glavnega časovnega vira na %1.

en: Updating master location source to %1. Updating GPS...
sl: Posodabljanje glavnega časovnega vira na %1. Posodabljanje GPS-a...

en: Updating master location source to %1.
sl: Posodabljanje glavnega vira lokacije na %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, executeMeridianFlip)
en: <html><head/><body><p>Request a meridian flip if the hour angle exceeds the specified value. Capture and Guiding will be suspended and resumed after the flip is complete.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Zahtevajte preklop čez poldnevnik, če urni kot presegadoločeno vrednost. Zajem in vodenje bosta začasno prekinjena in se nadaljujeta po končanem preklopu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, executeMeridianFlip)
en: Flip if HA >:
sl: Preklopi, če HA >:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, meridianFlipOffsetDegrees)
en: RA position in degrees behind the meridian where the meridian flip should be activated.
sl: Položaj RA v stopinjah za poldnevnikom, kjer bi moral biti aktiviran preklop čez poldnevnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, degLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: deg
sl: stopinj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minimumAltLimit)
en: <html><head/><body><p>Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Najnižja meja višine teleskopa. Če je teleskop pod to mejo, bo dobil ukaz za zaustavitev.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minAltLabel) i18n: ectx: whatsthis, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.
sl: Najnižja meja višine teleskopa. Če je teleskop pod to mejo, bo dobil ukaz za zaustavitev.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAltLabel)
en: Min. Alt:
sl: Najm. viš.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maximumAltLimit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: <html><head/><body><p>Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Najvišja meja višine teleskopa. Če je teleskop nad to mejo, bo dobil ukaz za zaustavitev.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maximumHaLimit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, maxHaLabel)
en: <html><head/><body><p>Maximum Hour Angle limit if the mount has not flipped. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Omejitev največjega urnega kota, če se montaža ni preklopila.Če je teleskop nad to mejo, bo prejel ukaz, naj se ustavi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: Max. Alt:
sl: Najv. viš.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHaLimit)
en: <html><head/><body><p>Enable or Disable the mount Hour Angle limit. Once enabled, Ekos monitors the mount's hour angle while slewing or tracking. If the mount slews/tracks past the limit while the Pier Side is in the state that does not allow that, it shall be commanded to stop and tracking will be turned off. Requires a mount that reports the pier side correctly.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Omogoči ali onemogoči omejitev urnega kota montaže. Ko je omogočen, Ekos spremlja urni kot montaže med obračanjem ali sledenjem. Če se montaža obrne/sledi čez mejo, medtem ko je stran stojala v stanju, ki tega ne dovoljuje, se mu ukaže, da se ustavi in ​​sledenje se izklopi. Potrebna je montaža, ki pravilno poroča o strani stojala.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableHaLimit)
en: Enable HA limits
sl: Omogoči omejitve HA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxHaLabel)
en: Max. HA (hours):
sl: Max. HA (ure):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimits)
en: <html><head/><body><p>Enable or Disable the mount travel range limits. Once enabled, Ekos monitors the mount's altitude while slewing or tracking. If the mount slews/tracks below or above the limits, it shall be commanded to stop and tracking will be turned off.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Omogoči ali onemogoči omejitve razpona potovanja montaže. Ko je omogočeno, Ekos spremlja višino nosilca med obračanjem ali sledenjem. Če se montaža obrača/sledi pod ali nad mejami, mu ukaže zaustavitev in sledenje bo izklopljeno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimits)
en: Enable Alt limits
sl: Omogoči omejitve višine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimitsTrackingOnly)
en: <html><head/><body><p>Use altitude limits only while the mount tracking. This is necessary for some mounts that intentionally pass this limit, e.g. for parking.</p><p><span style=" font-weight:600;">WARNING</span>: leave unchecked if unsure, use only if you know what you are doing.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Uporabite višinske omejitve samo med sledenjem montaže.To je potrebno za nekatere montaže, ki namenoma presegajo to mejo, npr. za parkiranje.</p><p><span style=" font-weight:600;">OPOZORILO</span>: pustite neodkljukano, če niste prepričani, uporabite samo, če veste, kaj počnete.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimitsTrackingOnly)
en: Tracking only
sl: Samo sledenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Park at:
sl: Parkiraj pri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Automatically start the park timer on startup
sl: Samodejno zaženi časovnik parkiranja ob zagonu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Every day
sl: Vsak dan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOffB)
en: OFF
sl: Izključeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOnB)
en: ON
sl: Vključeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, parkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domePark)
en: Park
sl: Parkiraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unparkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: UnPark
sl: Premakni s parkirišča

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parkingLabel)
en: Parking Status
sl: Stanje parkiranja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
sl: Viri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useTimeUpdate)
en: Enable time synchronization upon connection between KStars and INDI
sl: Omogoči usklajevanje časa ob povezavi med KStars in INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useGeographicUpdate)
en: Enable geographic location synchronization upon connection between KStars and INDI
sl: Omogoči usklajevanje geografskega položaja ob povezavi med KStars in INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAlignmentModelB)
en: Deletes all mount alignment points
sl: Izbriše vse točke poravnave montaže

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAlignmentModelB)
en: Clear  Model
sl: Počisti model

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearParkingB)
en: Clear Parking
sl: Počisti parkiranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, purgeConfigB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, purgeAllConfigB)
en: Purge All Configuration
sl: Pospravi vse nastavitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountToolBoxB)
en: Mount Control
sl: Nadzor montaže

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QPushButton, mountToolBoxB)
en: Ctrl+S
sl: Krmilka+S

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MountControlPanel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MountMotionWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MountPositionWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MountTargetWidget)
en: Mount Control Panel
sl: Nadzorna plošča montaže

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusTextObject)
en: Status: Idle
sl: Stanje: Nedejavno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upDownCheckObject)
en: Up/Down
sl: Gor/Dol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, leftRightCheckObject)
en: Left/Right
sl: Levo/Desno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speedLabelObject)
en: Speed
sl: Hitrost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalCheckObject)
en: Alt/AZ
sl: Viš/AZ

en: %1 error. See INDI log for details.
sl: Napaka %1. Podrobnosti najdete v dnevniku INDI.

en: Rolloff roof
sl: Pomična streha

en: %1 is idle.
sl: %1 je nedejaven.

en: Opening
sl: Odpiranje

en: Unparking
sl: Odparkiranje

en: Rolloff roof opening...
sl: Odpiranje pomične strehe…

en: Dome is moving clockwise...
sl: Kupola se premika v smeri urinega kazalca…

en: Closing
sl: Zapiranje

en: Unpark
sl: Razparkiram

en: Rolloff roof is closing...
sl: Pomična streha se zapira…

en: Dome is moving counter clockwise...
sl: Kupola se premika v nasprotni smeri urinega kazalca…

en: %1 is parked.
sl: %1 je parkirana.

en: %1 is parking...
sl: Parkiram %1…

en: %1 is unparking...
sl: %1 se odparkira...

en: %1 is tracking.
sl: %1 sledi.

en: Unparked
sl: Odparkirano

en: Closed
sl: Zaprto

en: Opened
sl: Odprto

en: Shutter is open.
sl: Zaslonka je odprta.

en: Shutter is opening...
sl: Zaklop se odpira…

en: Shutter is closed.
sl: Zaslonka je zaprta.

en: Shutter is closing...
sl: Zaslonka se zapira…

en: Weather is OK
sl: Vreme je primerno

en: Weather Warning
sl: Vremensko opozorilo

en: Weather Alert
sl: Vremenski alarm

en: %1 second remaining | %1 seconds remaining
sl[0]: Še %1 sekund ostaja
sl[1]: Še %1 sekunda ostaja
sl[2]: Še %1 sekundi ostaja
sl[3]: Še %1 sekunde ostaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, motionLabel)
en: Motion
sl: Gibanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, absoluteMotionSB)
en: Absolute position the dome should move.
sl: Absolutni položaj kupole bi se moral premakniti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionMoveAbsButton)
en: Move the dome to the given absolute position.
sl: Kupolo premaknite v dani absolutni položaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveAbsButton)
en: Move (abs)
sl: Premakni (abs)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, relativeMotionSB)
en: Relative position the dome should move.
sl: Relativni položaj kupole bi se moral premakniti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionMoveRelButton)
en: Move the dome for the given degrees and direction.
sl: Kupolo premaknite za podane stopnje in smer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveRelButton)
en: Move (rel)
sl: Premakni (rel)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: Rotate clockwise
sl: Zasukaj v smeri urinega kazalca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: &CW
sl: &SUK

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCCWButton)
en: Rotate counter clockwise
sl: Zasukaj nasprotno smeri urnega kazalca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionCCWButton)
en: CCW
sl: NSUK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Slaving
sl: Podrejanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, slavingEnableButton)
en: <html><head/><body><p>Enable slaving, dome motion <span style=" font-weight:600;">follows telescope motion</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Omogoči podrejanje, gibanje kupole <span style=" font-weight:600;">sledi gibanju teleskopa</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: <html><head/><body><p>Disable slaving, dome <span style=" font-weight:600;">does not follow telescope motion</span>.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Onemogoči podrejanje, gibanje kupole <span style=" font-weight:600;">ne sledi gibanju teleskopa</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, domePark)
en: <html><head/><body><p>Park the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Parkiraj kupolo. Za napredno upravljanje kupole uporabite zavihek INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: <html><head/><body><p>Unpark the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odparkiraj kupolo. Za napredno upravljanje kupole uporabite zavihek INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort dome motion
sl: Prekini gibanje kupole

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutterBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useShutterCB)
en: Shutter
sl: Pokrov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: <html><head/><body><p>Close the shutter of the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Zapri pokrov kupole. Za napreden nadzor nadkupolo uporabite zavihek INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: <html><head/><body><p>Open the shutter of the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odpri pokrov kupole. Za napredno upravljanje kupole uporabite zavihek INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusDefinitionBox)
en: Observatory Status
sl: Stanje observatorija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the dome needs to be unparked for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je izbrano, je treba kupolo odparkirati, da je status observatorija &quot;PRIPRAVLJEN&quot;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useShutterCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the shutter needs to be open for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je izbrano, mora biti pokrov odprt , da je status observatorija &quot;PRIPRAVLJEN&quot;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useWeatherCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the weather needs to be OK for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je izbrano, mora biti vreme v redu, da je status observatorija &quot;PRIPRAVLJEN&quot;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: <html><head/><body><p>Observatory status. Select the observatory elements that are relevant for the status:</p>
    <ul>
    <li><b>Dome</b>: unparked &rarr; ready</li>
    <li><b>Shutter</b>: open &rarr; ready</li>
    <li><b>Weather</b>: OK &rarr; ready</li>
    </ul>
    </body></html>
sl: <html><head/><body><p>Stanje observatorija. Izberite elemente observatorijaki so relevantni za status:</p>
    <ul>
    <li><b>Kupola</b>: odparkirana &rarr; pripravljen</li>
    <li><b>Pokrov</b>: odprt &rarr; pripravljen</li>
    <li><b>Vreme</b>: V redu &rarr; pripravljen</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: Ready
sl: Pripravljen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: <html><head/><body><p>Scale the value axis to the current value range.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prilagodi os vrednosti k trenutnemu obsegu vrednosti.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: Auto Scale
sl: Samodejno merilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearGraphHistory)
en: <html><head/><body><p>Clear sensor data history</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Počisti zgodovino podatkov senzorja</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherActionsBox)
en: Actions
sl: Dejanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherAlertBox)
en: Ale&rt
sl: Alarm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertShutterCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningShutterCB)
en: Close Shutter
sl: Zapri pokrov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertSchedulerCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningSchedulerCB)
en: Stop Scheduler
sl: Zaustavi razporejevalnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertStatusLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningStatusLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Status: inactive</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Status: neaktiven</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertDelayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningDelayLabel)
en: Delay (sec):
sl: Zakasnitev (sek.):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherWarningBox)
en: War&ning
sl: Opozorilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, sensorData)
en: <html><head/><body><p>Current data of the weather sensors. Click on the sensor name to display its data over time.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Trenutni podatki vremenskih senzorjev. Kliknite naime senzorja za prikaz njegovih podatkov skozi čas.</p></body></html>

en: rolloff roof
sl: pomična streha

en: dome
sl: kupola

en: Parking %1...
sl: Parkiranje %1…

en: Unparking %1...
sl: Odparkiranje %1…

en: Slaving activated.
sl: Podrejanje aktivirano.

en: Slaving deactivated.
sl: Podrejanje deaktivirano.

en: Aborting...
sl: Prekinjanje …

en: Opening shutter...
sl: Odpiranje pokrova…

en: Closing shutter...
sl: Zapiranje pokrova…

[ctx: %2 dome or rolloff roof motion %1...]
en: %2 rolloff roof %1...
sl: %2 pomična streha %1…

en: opening
sl: odpiranje

en: closing
sl: zapiranje

[ctx: %2 dome or rolloff roof motion %1...]
en: %2 dome motion %1...
sl: %2 gibanje kupole %1…

en: clockwise
sl: v smeri urinega kazalca

en: counter clockwise
sl: v obratni smeri urinega kazalca

en: You must restart KStars for this change to take effect.
sl: Za uveljavitev te spremembe morate ponovno zagnati KStars.

en: Set an alternate base directory for Analyze's captured images
sl: Nastavi nadomestni osnovni imenik za zajete slike Analyze

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Load device Configuration
sl: Naloži konfiguracijo naprave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_neverLoadConfig)
en: Ne&ver
sl: Nikoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadConfigOnConnection)
en: O&n connection
sl: Ob povezavi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadDefaultConfig)
en: Alwa&ys load defaults
sl: Vedno naloži privzete vrednosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Icons orientation:
sl: Usmerjenost ikon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons) i18n: ectx: label, entry (EkosTopIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed on the top of pages
sl: Ikone modulov Ekos se nahajajo na vrhu strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons)
en: Top
sl: Vrh

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: Ekos module icons are placed to the left of pages
sl: Ikone modulov Ekos so postavljene levo od strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: &Left
sl: &Levo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowEkos)
en: Make Ekos window independent from KStars main window. Requires restart to take effect.
sl: Naj bo okno Ekos neodvisno od glavnega okna KStars. Zahteva ponovni zagon za uveljavitev.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowEkos) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowFITS) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowINDI)
en: Independent window
sl: Neodvisno okno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnalyzeRestartWithEkos)
en: <html><head/><body><p>If Analyze is running and Ekos is disconnected then reconnected, a new .analyze file will be created and written to, and the graphs in Analyze will only show the new session.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če se izvaja Analyze in je medtem povezava z Ekosom prekinjena in ponovno povezana, bo ustvarjena nova datoteka .analyze in vanjo zapisana, grafi v Analyze bodo prikazali samo novo sejo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnalyzeRestartWithEkos)
en: Restart Analyze when Ekos Restarts
sl: Znova zaženi Analyze, ko se znova zažene Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AnalyzeAlternativeDirectoryLabel)
en: Alternative Image Directory:
sl: Nadomestni imenik slik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, analyzeAlternativeDirectoryB)
en: Set the alternative image directory for Analyze
sl: Nastavi alternativni imenik slik za Analyze

[ctx: @title:window]
en: Profile Editor
sl: Urejevalnik profilov

en: Cannot save an empty profile.
sl: Ni mogoče shraniti praznega profila.

en: Profile name already exists.
sl: Ime profila že obstaja.

en: <nobr>Available as <b>Remote</b> Driver. To use locally, install the corresponding driver.<nobr/>
sl: <nobr>Na voljo kot <b>oddaljeni</b> gonilnik. Če ga želite uporabljati lokalno, namestiteustrezni gonilnik.<nobr/>

en: <nobr><b>Label</b>: %1 &#9473; <b>Driver</b>: %2 &#9473; <b>Exec</b>: %3<nobr/>
sl: <nobr><b>Oznaka</b>: %1 &#9473; <b>Gonilnik</b>: %2 &#9473; <b>Exec</b>: %3<nobr/>

en: Drivers
sl: Gonilniki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, guideTypeCombo)
en: Internal
sl: Interni

[ctx: @title:window]
en: Scanning Network
sl: Pregledovanje omrežja

en: Scanning network for INDI Web Managers...
sl: Pregledovanje omrežja za spletne upravitelje INDI …

en: Found INDI Web Manager at %1
sl: Najdeni spletni upravljalnik INDI na %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverProfileLabel)
en: Profile
sl: Profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: <html><head/><body><p>After establishing connection with INDI server, automatically connect all devices.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Po vzpostavitvi povezave s strežnikom INDI samodejno poveži vse naprave.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: Auto Connect
sl: Samodejno poveži

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, portSelectorCheck)
en: Show port selector dialog when first connecting to equipment. It is automatically disabled after connection is established.
sl: Pokaži pogovorno okno za izbiro vrat ob prvi povezavi z opremo. Po vzpostavitvi povezave je samodejno onemogočen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, portSelectorCheck)
en: Port Selector
sl: Izbirnik vrat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: <html><head/><body>
    <p>Send current KStars geographical site settings to drivers once Ekos is online.</p>
    <p>This option should only be used when connecting to a remote geographic site.</p>
    </body></html>
sl: <html><head/><body>
    <p>Pošlji trenutne nastavitve geografskega mesta KStars gonilnikom, ko bo Ekos povezan.</p>
    <p>To možnost uporabite le pri povezovanju z oddaljenim geografskim mestom.</p>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: Site Info
sl: Podrobnosti o mestu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, INDIWebManagerPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remotePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuidePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, 
en: Port:
sl: Vrata:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, externalGuidePort)
en: <html><body><p>External guider port.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Vrata zunanjega vodila.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, modeLabel)
en: <html><head/><body>
    <p>Connection mode to use for the INDI server:</p>
    <p><span style="font-weight:600">Local</span><br/>Connect to a local INDI server, created when Ekos starts.</p>
    <p><span style="font-weight:600">Remote</span><br/>Connect to a remote INDI server that is already running.</p>
    </body></html>
sl: <html><head/><body>
    <p>Način povezave za uporabo za strežnik INDI:</p>
    <p><span style="font-weight:600">Lokalno</span><br/>Poveži se z lokalnim strežnikom INDI, ustvarjenim ob zagonu Ekos.</p>
    <p><span style="font-weight:600">Oddaljeno</span><br/>Poveži se z oddaljenim strežnikom INDI, ki že deluje.</p>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Mode:
sl: Način:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
sl: Gostitelj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openWebManagerB)
en: <html><body><p>Open Web Manager in browser.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Odpri Spletni upravljalnik v brskalniku.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openWebManagerB)
en: Web Manager
sl: Spletni upravljalnik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, scanB)
en: <html><body><p>Scan local network for INDI web managers.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Prečeši lokalno omrežje za spletne upravljalnike INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scanB)
en: Scan
sl: Prečeši

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, INDIWebManagerPort)
en: <html><body><p>INDI Web Manager port.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Vrata INDI Web Manager.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localMode)
en: &Local
sl: &Lokalno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, guidingTypeLabel)
en: <html><body><p>Select which plug-in the Guider module should use.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Izberite, kateri vtičnik naj uporablja modul Guider.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guidingTypeLabel)
en: Guiding:
sl: Vodenje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, INDIWebManagerCheck)
en: <html><body><p>Store profile on remote INDI Web Manager. Use INDI Web Manager on the remote device to start/stop INDI server.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Shrani profil v oddaljenem spletnem upravljalniku INDI. Uporabite INDI Web Manager na oddaljeni napravi za zagon/ustavitev strežnika INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, INDIWebManagerCheck)
en: INDI Web Manager
sl: Spletni upravljalnik INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteMode)
en: Re&mote
sl: Oddaljeno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteHost)
en: <html><body><p>Remote INDI server host or address.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Oddaljeni gostitelj INDI strežnika ali naslov.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, externalGuideHost)
en: <html><body><p>External guider host or address.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Gostitelj ali naslov zunanjega vodnika.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remotePort)
en: <html><body><p>Remote INDI Server Port.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Oddaljena vrata strežnika INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driversGroupBox)
en: Select Devices
sl: Izberi naprave

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, driverSearchEdit)
en: Driver Search
sl: Iskanje gonilnika

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, profileSearchEdit)
en: Profile Search
sl: Iskanje profila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: <html><head/><body><p>Add remote INDI drivers to chain with the local INDI server configured by this profile. Format this field as a comma-separated list of quoted driver name, host name/address and optional port:</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;ZWO ASI120MC&quot;@192.168.1.50:8000</span><br/>Connect to the named camera on 192.168.1.50, port 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;EQMod Mount&quot;@192.168.1.50</span><br/>Connect to the named mount on 192.168.1.50, port 7624.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50:8000</span><br/>Connect to all drivers found on 192.168.1.50, port 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50</span><br/>Connect to all drivers found on 192.168.1.50, port 7624.</p><p>When omitted, host defaults to localhost and port defaults to 7624.<br/>Remote INDI drivers must be already running for the connection to succeed.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Dodaj oddaljene gonilnike INDI v verigo z lokalnim INDI strežnikom, ki ga konfigurira ta profil. Oblikuj to polje kot seznam z vejicami navedenega imena gonilnika, imena gostitelja/naslova in izbirno vrat:</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;ZWO ASI120MC&quot;@192.168.1.50:8000</span><br/>Poveži se z imenovano kamero na 192.168.1.50, vrata 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;EQMod Mount&quot;@192.168.1.50</span><br/>Priključi se na imenovano montažo na 192.168.1.50, vrata 7624.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50:8000</span><br/>Poveži se z vsemi najdenimi gonilniki na 192.168.1.50, vrata 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50</span><br/>Poveži se z vsemi najdenimi gonilniki na  192.168.1.50, vrata 7624.</p><p>Če izpustimo naslov, je privzeti gostitelj na localhost in privzetih vratih 7624.<br/>Oddaljeni gonilniki INDI morajo biti že zagnani, da bi povezava uspela.</p></body></html>

en: Delay this many seconds before executing pre driver script.
sl: Zakasni toliko sekund preden izvedbo skripta pred gonilnikom.

en: Delay this many seconds after driver startup before executing post driver script.
sl: Zakasni toliko sekund po zagonu gonilnika pred izvedbo skripta po gonilniku.

en: Delay this many seconds after executing stopping driver script before stopping driver.
sl: Zakasni toliko sekund po izvedbi zaustavitvenega skripta gonilnika pred njegovo zaustavitvijo.

en: Delay this many seconds after driver stopped before executing stopped driver script.
sl: Zakasni toliko sekund po zaustavitvi gonilnika, preden se izvede skript ustavljenega gonilnika.

en: Select script to execute before starting the driver
sl: Izberi skript za izvedbo pred zagonom gonilnika

en: Select script to execute after starting the driver
sl: Izberi skript za izvedbo po zagonu gonilnika

en: Select script to execute before stopping the driver
sl: Izberi skript za izvedbo pred ustavitvijo gonilnika

en: Select script to execute after stopping the driver
sl: Izberi skript za izvedbo po zaustavitvi gonilnika

[ctx: @title:window]
en: Select Pre Driver Startup Script
sl: Izberi skript pred zagonom gonilnika

[ctx: @title:window]
en: Select Post Driver Startup Script
sl: Izberi skript po zagonu gonilnika

[ctx: @title:window]
en: Select Pre Driver Stop Script
sl: Izberi skript pred zaustavitvijo gonilnika

[ctx: @title:window]
en: Select Post Driver Stop Script
sl: Izberi skript po ustavitvi gonilnika

en: Profile Scripts Editor
sl: Urejevalnik skriptov profilov

en: Driver
sl: Gonilnik

en: Pre start
sl: Pred zagonom

en: Post start
sl: Po zagonu

en: Pre stop
sl: Pred zaustavitvijo

en: Post stop
sl: Po zaustavitvi

en: Add Rule
sl: Dodaj pravilo

en: Invalid port.
sl: Neveljavna vrata.

en: Host name cannot be empty.
sl: Ime gostitelja ne sme biti prazno.

en: Profile name cannot be empty.
sl: Ime profila ne sme biti prazno.

[ctx: @title:window]
en: Detecting StellarMate...
sl: Zaznavanje StellarMate…

en: Please wait while searching for StellarMate...
sl: Počakajte med iskanjem StellarMate...

en: Failed to detect any StellarMate gadget. Make sure it is powered and on the same network.
sl: Ni bilo mogoče zaznati nobenega gradnika StellarMate. Prepričajte se, da je napajan in v istem omrežju.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProfileWizard)
en: Ekos Profile Wizard
sl: Čarovnik profila naprave Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: <html><head/><body><p>Welcome to the <span style=" font-weight:600;">Ekos Profile Wizard</span></p><p>Ekos is the premier observatory control and automation platform. With Ekos, you can capture images and gather scientific data with ease. This Wizard will help you create your equipment profile. You will be asked to verify some basic information. </p><p>Please click <span style=" font-weight:600;">next</span> to continue. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Dobrodošli v <span style=" font-weight:600;">čarovniku Profila Ekos</span></p><p>Ekos je vrhunska platforma za nadzor in avtomatizacijo observatorija. Z Ekosom lahko z lahkoto zajemate slike in zbirate znanstvene podatke. Ta čarovnik vam bo pomagal ustvariti profil opreme. Preveriti boste morali nekaj osnovnih informacij. </p><p>Za nadaljevanje kliknite <span style=" font-weight:600;">naprej</span>. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Online Resources:</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Spletni viri:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, INDIInfoB)
en: What is
    INDI?
sl: Kaj je
    INDI?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, discoverEkosB)
en: Discover
    Ekos
sl: Odkrijte
    Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, videoTutorialsB)
en: Video
    Tutorials
sl: Video
    priročniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Where is your equipment connected?
sl: Kam je povezana vaša oprema?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, localEquipmentB)
en: Equipment is attached
    to this device
sl: Oprema je priklopljena
    na to napravo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentB)
en: Equipment is attached to
    a remote device
sl: Oprema je priklopljena na
    oddaljeno napravo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: <html><head/><body><p>Which <span style=" color:#ff5500;">remote</span> device is the equipment connected to?</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>S katero <span style=" color:#ff5500;">oddaljeno</span> napravo je povezana oprema?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, equipmentOtherB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OtherCB)
en: Other
sl: Drugo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Enter the remote computer information:
sl: Vnesite informacije o oddaljenem računalniku:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, remoteHostEdit) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, PiHost)
en: Enter IP address or host name
sl: Vnesite naslov IP ali ime gostitelja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Web Manager</span></a> running on the Remote Computer?</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Web Manager</span></a>, ki teče na oddaljenem računalniku?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNotSureB)
en: Not Sure
sl: Nisem prepričan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: <span style=" font-style:italic;">INDI Web Manager</span> is a service that runs on remote devices to help you start and stop INDI services remotely.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Namig</span>: <span style=" font-style:italic;">INDI Web Manager</span> je storitev, ki deluje na oddaljenih napravah in vam pomaga zagnati in zaustaviti storitve INDI na daljavo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Enter host name and port. If you do not know, leave as is.
sl: Vnesite ime gostitelja in vrata. Če ne veste, pustite, kot je.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PiAutoDetectB)
en: Auto Detect
sl: Samodejno zaznaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Using Ekos locally on Windows is not supported. You must connect to a remote gadget to control devices.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Lokalna uporaba Ekosa v sistemu Windows ni podprta. Za nadzor naprav se morate povezati z oddaljenim pripomočkom.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Which INDI Server do you want to use?
sl: Kateri strežnik INDI želite uporabiti?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useInternalINDIB)
en: Internal INDI
    Server
sl: Notranji INDI
    strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useExternalINDIB)
en: External INDI
    Server
sl: Zunanji INDI
    strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: External INDI Server can be <a href="http://www.cloudmakers.eu/indigoserver/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Server for OSX</span></a> or an INDI Server launched manually locally. If unsure, select Internal INDI Server.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Namig</span>: Zunanji strežnik INDI je lahko <a href="http://www.cloudmakers.eu/indigoserver/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Server for OSX</span></a> ali lokalni strežnik INDI, ki je pognan ročno. Če niste prepričani, izberite notranji strežnik INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>You're almost done...</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Skoraj ste končali…</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: <html><head/><body><p>What do you want to name your profile?</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Kako želite poimenovati svoj profil?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: My Astro Gear
sl: Moja astronomska oprema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: <html><head/><body><p>Which guider application do you want to use?</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Katero aplikacijo vodnika želite uporabiti?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useInternalGuiderR)
en: Internal Guider
sl: Notranji vodnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: Internal Guider is recommended. Using external guider applications requires additional setup instructions outside the scope of Ekos.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Namig</span>: priporočamo notranjega vodnika. Uporaba zunanjih aplikacij za vodenje zahteva dodatna navodila za nastavitev zunaj obsega Ekosa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: <html><head/><body><p>Do you want to select additional services?</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ali želite izbrati dodatne storitve?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useJoystickCheck)
en: <html><head/><body><p>Use INDI Joystick driver to enable control of mounts, domes, and focusers with any compatible game pad.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Uporabite gonilnik INDI Joystick, da omogočite nadzor nad montažami, kupolami in fokuserji s katero koli združljivo igralno podlogo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useJoystickCheck)
en: Joystick
sl: Krmilna palica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: <html><head/><body><p>If the remote computer has astrometry.net installed, you can run the remote astrometry driver and use it to solve images in Ekos Align module.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če ima oddaljeni računalnik nameščen astrometry.net, lahko zaženete gonilnik za oddaljeno astrometrijo in ga uporabite za reševanje slik v modulu Ekos Align.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: Remote Astrometry
sl: Oddaljena astrometrija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useWatchDogCheck)
en: <html><head/><body><p>Use the INDI WatchDog driver. It monitors connection between your remote equipment and Ekos. If the communication is lost between the two, the WatchDog driver goes into safe mode and executes a shutdown procedure to protect your equipment.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Uporabi gonilnik INDI WatchDog. Spremlja povezavo med vašo oddaljeno opremo in Ekosom. Če se komunikacija med obema izgubi, gonilnik WatchDog preklopi v varni način in izvede postopek zaustavitve, da zaščiti vašo opremo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWatchDogCheck)
en: Watch Dog
sl: Watch Dog - Pes čuvaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSkySafariCheck)
en: <html><head/><body><p>If you plan to use SkySafari to monitor and/or control your mount, check this box to start INDI SkySafari Server. You can connect SkySafari to this server and it shall enable you to connect and control your mount. For more details, please check the <a href="https://indilib.org/devices/telescopes/skysafari.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI SkySafari Documentation.</span></a></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če nameravate uporabljati SkySafari za spremljanje in/ali nadzor vaše montaže, potrdite to polje, da zaženete INDI SkySafari Server. SkySafari lahko povežete s tem strežnikom in omogočil vam bo povezavo in nadzor vaše montaže. Za več podrobnosti si oglejte <a href="https://indilib.org/devices/telescopes/skysafari.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">dokumentacijo INDI SkySafari.</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createProfileB)
en: Create Profile &&
    Select Devices
sl: Ustvari profil
    Izberite naprave

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FramingAssistant)
en: Mosaic Planner
sl: Načrtovalnik mozaika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, equipmentGroup)
en: ↓ Confirm Equipment
sl: ↓ Potrdi opremo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Mount focal length in millimeters
sl: Goriščna razdalja montaže v milimetrih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focal length:
sl: Goriščna razdalja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focalLenSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Focal length of the telescope to use for the mosaic.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Goriščna razdalja teleskopa za uporabo v mozaiku.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Reducer:
sl: Reducirka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Camera frame width and height in pixels
sl: Širina in višina posnetka kamere v slikovnih točkah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera:
sl: Kamera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVWLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraWFOVLabel)
en: W
sl: Š

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cameraWSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Width of the frame produced by the camera, in pixels.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Širina posnetka, ki ga ustvari kamera, v slikovnih pikah.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cameraHSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Height of the frame produced by the camera, in pixels.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Višina posnetka, ki ga ustvari kamera, v slikovnih pikah.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Camera pixel size in microns
sl: Velikost slikovne točke kamere v mikronih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Pixel Size:
sl: Velikost slik. točke:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pixelWSizeSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Width of a single camera photosite, in micrometers.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Širina mesta posamezne kamere, v mikrometrih.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pixelHSizeSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Height of a single camera photosite, in micrometers.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Višina mesta posamezne kamere, v mikrometrih.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, fetchB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Fetch equipment information from the Ekos active profile, if any.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Pridobi podatke o opremi iz aktivnega profila Ekos, če obstaja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchB)
en: Fetch
sl: Pridobi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToSelectGridB)
en: Go to Grid Selection page
sl: Pojdi na stran izbora mreže

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToSelectGridB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToSelectGrid) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToAdjustGridB)
en: Select Grid
sl: Izberi mrežo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup)
en: ↓ Select Grid
sl: ↓ Izberi mrežo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Percentage of overlap between two neighbouring images
sl: Odstotek prekrivanja med dvema sosednjima slikama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Overlap:
sl: Prekrivanje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, overlapSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Overlap between each tile of the mosaic. See the main help icon in the corner of the sky chart.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Prekrivanje med vsako ploščico mozaika. Oglejte si glavno ikono pomoči v kotu zvezdne karte.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Recompute the mosaic field from the number of tiles.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Ponovno izračunaj polje mozaika iz števila ploščic.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetB)
en: Cover FOV
sl: Pokrij vidno polje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Specify the number of rows and columns of the final mosaic image
sl: Navedite število vrstic in stolpcev končnega mozaika slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mosaic Grid:
sl: Mreža mozaika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mosaicWSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Number of tiles on the mosaic width.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the width of the field covered by the mosaic.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Število ploščic glede na širino mozaika.</p><p align="justify">Sprememba te vrednosti takoj spremeni širino polja, ki ga pokriva mozaik.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mosaicHSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Number of tiles on the mosaic height.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the height of the field covered by the mosaic.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Število ploščic na višini mozaika.</p><p align="justify">Sprememba te vrednosti takoj spremeni višino polja, ki ga pokriva mozaik.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, targetFOVLabel)
en: Final mosaic field of view size in arc minutes. Click update to calculate it or enter it manually.
sl: Končna velikost vidnega polja mozaika v ločnih minutah. Kliknite na Posodobi, da ga izračunate ali pa ga vnesite ročno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVLabel)
en: Mosaic FOV:
sl: Vidno polje mozaika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetWFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Minimum field width that the mosaic must cover, in arcminutes.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the number of tiles on the mosaic width.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Najmanjša širina polja, ki ga mora pokriti mozaik v ločnih minutah.</p><p align="justify">Sprememba te vrednosti takoj spremeni število ploščic na širini mozaika.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetHFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Minimum field height that the mosaic must cover, in arcminutes.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the number of tiles on the mosaic height. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Najmanjša višina polja, ki ga mora pokriti mozaik v ločnih minutah.</p><p align="justify">Spreminjanje te vrednosti takoj spremeni število ploščic na višini mozaika. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV in arc minutes as determined from equipment parameters above
sl: Vidno polje kamere v ločnih minutah, kot je določena iz zgornjih parametrov opreme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV:
sl: Vidno polje kamere:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraWFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Field width of the camera in arcminutes.</p><p align="justify">This value is computed from the equipment information, and defines the width of the field covered by one tile of the mosaic.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Širina polja kamere vkotnih minutah.</p><p align="justify">Ta vrednost se izračuna iz informacije o opremi in določa širino polja, ki ga pokriva ena ploščica mozaika.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraHFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Field height of the camera in arcminutes.</p><p align="justify">This value is computed from the equipment information, and defines the height of the field covered by one tile of the mosaic.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Višina polja kamere v loku minut.</p><p align="justify">Ta vrednost je izračunana iz informacij o opremi in določa višino polja, ki ga pokriva ena ploščica mozaika.</p></body></html>
    
    <html><head/><body><p align="justify">Višina polja kamere v ločnih minutah.</p><p align="justify">Ta vrednost je izračunana iz informacij o opremi in določa višino polja, ki ga pokriva ena ploščica mozaika.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Camera's rotation angle (East of North) in degrees. To measure the angle, solve an image and use the astrometry solver solution's rotation angle
sl: Kot vrtenja kamere (vzhodno od severa) v stopinjah. Za merjenje kota rešite sliko in uporabite rotacijski kot rešitve reševalnika astrometrije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position Angle:
sl: Položajni kot:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, goRotateB)
en: Go to center and rotate to match this position angle
sl: Pojdi na sredino in zavrti, da se ujema s tem kotom položaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Tile Transparency:
sl: Prosojnost ploščice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, transparencySlider)
en: Adjust tiles transparency
sl: Prilagodi prosojnost ploščic

[ctx: Transparency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, transparencyAuto)
en: Auto
sl: Samodejno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reverseOddRows)
en: <html><head/><body><p>When checked, orders mosaic tiles so that the mount moves minimally between jobs (S-shape).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je odkljukano, uredi mozaične ploščice tako, da se montaža minimalno premika med opravili (oblika S).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverseOddRows)
en: Minimum mount move
sl: Najmanjši premik montaže

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Orientation of the camera field of view.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Usmerjenost vidnega polja kamere.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin)
en:  East of North
sl:  Vzhodno of severa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToEquipmentB)
en: Go to equipment selection page
sl: Pojdi na stran izbora opreme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToEquipmentB)
en: Confirm Equipment
sl: Potrdi opremo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, importB)
en: Import Mosaic from Telescopius
sl: Uvozi mozaik iz Telescopiusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importB)
en: Import...
sl: Uvozi…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recenterB)
en: Reset mosaic center to sky map center
sl: Ponastavi središče mozaika na središče zvezdne karte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recenterB)
en: Recenter
sl: Ponovno usredini

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToAdjustGrid)
en: Go to grid adjustment page
sl: Pojdi na stran za prilagoditev mreže

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToAdjustGrid)
en: Adjust Grid
sl: Prilagodi mrežo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup_2)
en: ↓ Adjust Grid
sl: ↓ Prilagodi mrežo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: J2000 Center
sl: Središče J2000

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Adjust Grid center by manually entering the J2000 center or by dragging the center of the mosaic on the sky map.
sl: Prilagodi središče mreže z ročnim vnosom središča J2000 ali z vleko središča mozaika po zvezdni karti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToSelectGrid) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToAdjustGridB)
en: Go to grid selection page
sl: Pojdi na stran izbora mreže

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, goSolveB)
en: Go and plate solve mosaic center
sl: Pojdi in reši ploščo za središče mozaika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, goSolveB)
en: Go && Solve
sl: Pojdi in reši

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToJobsB)
en: Go to scheduler job creation page
sl: Pojdi na stran za ustvarjanje opravil razporejevalnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToJobsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create Jobs
sl: Ustvari opravila

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobsGroup)
en: ↓Create  Scheduler Jobs
sl: ↓ Ustvari opravila razporejevalnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideStepCheck)
en: Perform calibration and autoguiding before proceeding to the next step.
sl: Izvedi umerjanje in samodejno vodenje pred nadaljevanjem na naslednji korak.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, directoryEdit)
en: <html><head/><body><p align="justify">Filesystem folder where the Scheduler jobs required to cover the mosaic will be created in.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Mapa datotečnega sistema, kamor bo razporejevalnikopravil potrebnih za pokrivanje mozaika, ustvaril opravila.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Ekos Sequence File
sl: Datoteka zaporedja Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: <html><head/><body><p>Sequence: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Zaporedje: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignStepCheck)
en: Perform alignment using astrometry solver before proceeding to the next step.
sl: Izvedi poravnavo z uporabo reševalnika astrometry pred nadaljevanjem na naslednji korak.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Select which steps to execute before starting the capture process.
sl: Izberite, kateri koraki bodo izvedeni pred začetkom opravila zajemanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alignEveryLabel)
en: Align Every
sl: Poravnaj vsakih

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSequenceB)
en: Load the image sequence queue.
sl: Naloži čakalno vrsto zaporedja slik.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trackStepCheck)
en: Slew to the target and track it before proceeding to the next step.
sl: Obrni do cilja in mu sledi pred nadaljevanjem na naslednji korak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerTrackStep) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
sl: Sledi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Target: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Cilj: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusEveryLabel)
en: Focus Every
sl: Izostri vsakih

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: Directory to save sequence images
sl: Mapa kamor bodo shranjene zaporedne slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: <html><head/><body><p>Directory: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Imenik: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignEvery)
en: Perform alignment every N jobs.
sl: Izvedi poravnavo vsakih N opravil.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusEvery)
en: Perform autofocus every N jobs.
sl: Izvedite samodejno fokusiranje vsakih N opravil.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Perform autofocusing before proceeding to the next step.
sl: Izvedi samodejno fokusiranje pred nadaljevanjem na naslednji korak.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Group:
sl: Skupina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, groupEdit)
en: <html><head/><body><p align="justify">Select a group name. Useful if you want the mosaic jobs to repeat together--assign them a group name, and give them <span style=" font-style:italic;">repeat for N (N=2 or more)</span> or <span style=" font-style:italic;">repeat until terminated</span> completion conditions. Otherwise leave empty.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Izberite ime skupine. Uporabno, čeželite, da se opravila mozaika ponavljajo skupaj – dodelite jim ime skupine in jih <span style=" font-style:italic;">ponavljajte N krat (N=2 ali več)</span> ali<span style=" font-style:italic;">ponavljajte, dokler ni končano</span>z izpolnitvijo pogojev. Sicer pustite prazno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, completionGroup)
en: Completion Condition:
sl: Pogoj dokončanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, repeatCompletionR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, repeatsSpin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, schedulerRepeatSequencesLimit)
en: Restart job until it is executed this many times.
sl: Znova zaženi opravilo, dokler se ne izvede tolikokrat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatCompletionR)
en: &Repeat for
sl: Ponavljaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, schedulerCompleteSequences)
en: The observation job is completed when the sequence is complete.
sl: Opravilo opazovanja je zaključeno, ko je zaključeno zaporedje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerCompleteSequences)
en: Se&quence completion
sl: Zaključek zaporedja

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, repeatsSpin) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, schedulerRepeatSequencesLimit)
en:  runs
sl:  teče

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, loopCompletionR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, schedulerUntilTerminated)
en: Restart the sequence job indefinitely.
sl: Znova zaženi opravilo zaporedja za nedoločen čas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loopCompletionR) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerUntilTerminated)
en: Repeat &until terminated
sl: Ponavljaj dokler ni prekinjeno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create scheduler jobs to execute the mosaic plan
sl: Ustvarite opravila razporejevalnika za izvedbo načrta mozaika

en:  Scheduler job |  Scheduler jobs
sl[0]:  Opravila razporejevalnika
sl[1]:  Opravilo razporejevalnika
sl[2]:  Opravili razporejevalnika
sl[3]:  Opravila razporejevalnika

en:  (first only)
sl:  (samo prvo)

[ctx: @title:window]
en: Select Sequence Queue
sl: Izberi čakalno vrsto zaporedja

en: Ekos Sequence Queue (*.esq)
sl: Čakalna vrsta zaporedja Ekos (*.esq)

[ctx: @title:window]
en: Select Mosaic Import
sl: Izberite uvoz mozaika

en: Import must contain center coordinates.
sl: Uvoz mora vsebovati koordinate središča.

[ctx: @title:window]
en: Select Jobs Directory
sl: Izberite mapo opravil

en: Sorry, no jobs are runnable for the next 3 days. All jobs have completed.
sl: Žal v naslednjih 3 dneh ni mogoče izvajati nobenih opravil. Vsa opravila so končana.

en: Sorry, no jobs are runnable for the next 3 days. Job %1 has completed.
sl: Žal v naslednjih 3 dneh ni mogoče izvajati nobenih opravil. Opravilo %1 je končano.

en: (%1) Job %2: has completed.
sl: (%1) Opravilo %2: je končano.

en: (%1) Job %2: cannot run because: %3
sl: (%1) Opravila %2: ni mogoče zagnati, ker: %3

en: ******************** Now ********************
sl: ******************* Sedaj *******************

en: *****************In %1 Hours******************
sl: *****************V %1 urah******************

en: Sorry, no jobs are runnable for the next 3 days.
sl: Žal v naslednjih 3 dneh ni mogoče izvajati nobenih opravil.

en: Job '%1' has no more batches remaining.
sl: Posel %1 nima več preostalih paketov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: label, entry (AlignCheckThreshold), group (Scheduler)
en: If captured position exceeds target position by more this many arcminutes, abort capture and reschedule the pipeline.
sl: Če zajeti položaj presega ciljni položaj za toliko kotnih minut, prekini zajem in prerazporedi cevovod.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Reset pipeline if verified image delta exceeds:
sl: Ponastavi cevovod, če delta preverjene slike presega:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: label, entry (AlignCheckFrequency), group (Scheduler)
en: When calculating position after captures, compute it every Nth capture. Set to 0 to disable.
sl: Pri izračunu položaja po zajemih ga izračunajte po vsakem N-tem zajemu. Nastavite na 0, da onemogočite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Verify captured image position every:
sl: Preveri položaj zajete slike vsakih:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DefaultDSSImageSizeUnitLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSSPaddingUnitLabel)
en: arcminutes
sl: ločne minute

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelOnAlignFail)
en: Reset mount model on alignment failure
sl: Ponastavi model montaže ob napaki pri poravnavi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RealignAfterCalibrationFailure)
en: <html><head/><body><p>If guiding calibration fails then restart alignment process before proceeding to guiding recalibration process again. This can help recenter the target object in the field of view if the calibration process strayed too far off.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če vodenje kalibracije ne uspe, znova zaženi poravnavopred ponovnim vodenjem postopka ponovne kalibracije. To lahkopomaga pri ponovnem centriranju ciljnega predmeta v vidnem polju, če je postopek kalibracije zašel predaleč.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RealignAfterCalibrationFailure)
en: Restart alignment on guiding calibration failure
sl: Znova zaženi poravnavo ob izpadu vodenja kalibracije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelBeforeJob)
en: Reset mount model before starting each job:
sl: Ponastavi model montaže pred začetkom vsakega opravila:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ForceAlignmentBeforeJob)
en: If Align is enabled, scheduler would initiate a realignment procedure before restarting any jobs even if guiding is active.
sl: Če je možnost Poravnava omogočena, bi razporejevalnik sprožil postopek ponovne poravnave pred ponovnim zagonom katerega koli opravila, tudi če je vodenje aktivno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceAlignmentBeforeJob)
en: Force re-alignment before re-starting jobs
sl: Prisili ponovno poravnavo pred ponovnim zagonom opravil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RememberJobProgress)
en: <html><head/><body><p>When processing a scheduled job, resume the sequence starting from the last image present in storage.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Pri obdelavi načrtovanega posla nadaljuj zaporedje, ki se začne od zadnje slike, ki je prisotna v shrambi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberJobProgress)
en: Remember job progress
sl: Pomni napredek posla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GreedyScheduling)
en: <html><head/><body><p>When checked the scheduler tries to run lower priority jobs when no higher priority job can run. Recommended.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ko je odkljukano, razporejevalnik poskuša zagnati opravila z nižjo prednostjo, ko se ne more zagnati nobeno opravilo z višjo prednostjo. Priporočljivo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GreedyScheduling)
en: Use greedy scheduling
sl: Uporabi pohlepno razporejanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PreemptiveShutdown)
en: <html><head/><body><p>In case no scheduler job is scheduled for this many hours, perform a complete shutdown procedure and restart observatory operations once the next job is ready.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>V primeru, da za navedeno število ur ni razporejenega nobenega posla, izvedi popolni izklop in znova zaženi vsa opravila opazovanja, ko je pripravljen naslednji posel.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PreemptiveShutdown)
en: Pre-emptive shutdown:
sl: Preventivni izklop:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, preDawnLabel)
en: <html><head/><body><p>Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ne dovoli opravilom, da bodo razporejeni ali izvedeni v manj kot toliko minutah do zore.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preDawnLabel)
en: Pre-dawn:
sl: Pred-zoro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, dawnOffsetLabel)
en: <html><body><p>Offset astronomical dawn by this many hours. This positive or negative value adjusts the twilight restriction.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Odmik astronomske zore za toliko ur. Ta pozitivna ali negativna vrednost prilagodi omejitev somraka.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dawnOffsetLabel)
en: Dawn offset:
sl: Zamik zore:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_PreemptiveShutdownTime)
en: <html><head/><body><p>Pre-emptive shutdown hours</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ure preventivne zaustavitve</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, leadTimeLabel)
en: <html><head/><body><p>Lead time is the minimum time in minutes between jobs. The scheduler starts execution of a job before its scheduled startup time by this lead time. Early execution is useful as focusing, alignment, and guiding procedures may take prolonged periods to time to complete.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Uvajalni čas je najmanjši čas v minutah med posli. Razporejevalnik začne izvajanje posla za naveden uvajalni čas prej kot pa je razporejen posel. Zgodnji zagon je zelo koristen, saj znajo fokusiranje, poravnava in vodenje trajati nekaj časa, preden se zaključijo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leadTimeLabel)
en: Lead time:
sl: Čas izvedbe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, duskOffsetLabel)
en: <html><body><p>Offset astronomical dusk by this many hours. This positive or negative value adjusts the twilight restriction.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Zamakni astronomski mrak za toliko ur. Ta pozitivna ali negativna vrednost prilagodi omejitev somraka.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, duskOffsetLabel)
en: Dusk offset:
sl: Zamik mraka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerWeather)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:700;">Enable Weather-Based Scheduling:</span> Prevents new jobs from starting during weather warnings or alerts. Existing jobs continue during warnings, but are aborted during alerts. System initiates a soft shutdown and waits for improved conditions or grace period expiration, after which the current job is terminated.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:700;">Omogoči vremensko načrtovanje:</span> Preprečuje začetek novih opravil med vremenskimi opozorili ali alarmi. Obstoječa opravila se med opozorili nadaljujejo, med alarmi pa se prekinejo. Sistem sproži mehko zaustavitev in počaka na izboljšane pogoje ali poteku obdobja odloga, po katerem se trenutno opravilo prekine.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerWeather)
en: Weather grace period
sl: Interval vremenskega odloga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Wait this many seconds when detecting weather alert before starting observatory shutdown.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Počakajte toliko sekund, ko zaznate vremensko opozorilo, preden začnete z izklopom observatorija.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Weather Alert  Shutdown Delay:
sl: Zakasnitev izklopa po vremenskem opozorilu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StopEkosAfterShutdown)
en: After shutdown procedure is successfully executed, stop INDI and Ekos.
sl: Po uspešno izvedenem postopku zaustavitve ustavi INDI in Ekos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StopEkosAfterShutdown)
en: Stop Ekos after shutdown
sl: Ustavi Ekos po zaustavitvi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysExecuteStartupScript)
en: Observatory startup script is normally only executed if Ekos is offline. Enable this option to start it whenever scheduler is starting up.
sl: Zagonski skript observatorija se običajno izvede le, če je Ekos brez povezave. Omogočite to možnost, da jo zaženete ob vsakem zagonu razporejevalnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysExecuteStartupScript)
en: Always Execute Startup Script
sl: Vedno izvedi zagonski skript

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShutdownScriptTerminatesINDI)
en: <html><head/><body><p>If the shutdown script terminates INDI server, enable this option so that no disconnection errors are generated.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če skript za zaustavitev prekine strežnik INDI, omogočite to možnost, da se ne ustvarijo napake pri prekinitvi povezave.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShutdownScriptTerminatesINDI)
en: Shutdown script terminates INDI
sl: Skript za zaustavitev prekine INDI

en: Follower
sl: Sledilec

en: Job scheduler list.
    Click to select a job in the list.
    Double click to edit a job with the left-hand fields.
sl: Seznam razporejevalnika opravil.
    Kliknite, da izberete opravilo na seznamu.
    Dvokliknite za urejanje opravila z levimi polji.

en: Current status of the job, managed by the Scheduler.
    If invalid, the Scheduler was not able to find a proper observation time for the target.
    If aborted, the Scheduler missed the scheduled time or encountered transitory issues and will reschedule the job.
    If complete, the Scheduler verified that all sequence captures requested were stored, including repeats.
sl: Trenutno stanje opravila, ki ga upravlja razporejevalnik.
    Če je neveljaven, razporejevalnik ni mogel najti ustreznega časa opazovanja cilja.
    Če je prekinjen, je razporejevalnik zamudil načrtovani čas ali je naletel na prehodne težave in bo prerazporedil opravilo.
    Če je dokončan, je razporejevalnik preveril, ali so bili vsi zahtevani zajemi zaporedja shranjeni, vključno s ponovitvami.

en: Current altitude of the target of the job.
    A rising target is indicated with an arrow going up.
    A setting target is indicated with an arrow going down.
sl: Trenutna višina cilja opravila.
    Dvigajoči cilj je označen s puščico navzgor.
    Cilj nastavitve je označen s puščico navzdol.

en: Startup time of the job, as estimated by the Scheduler.
    The altitude at startup, if available, is displayed too.
    Fixed time from user or culmination time is marked with a chronometer symbol.
sl: Čas zagona opravila, kot ga je ocenil razporejevalnik.
    Prikazana je tudi višina ob zagonu, če je na voljo.
    Fiksni čas od uporabnika ali čas kulminacije je označen s simbolom kronometra.

en: Completion time for the job, as estimated by the Scheduler.
    You may specify a fixed time to limit duration of looping jobs. A warning symbol indicates the altitude at completion may cause the job to abort before completion.
sl: Čas dokončanja opravila, kot ga je ocenil razporejevalnik.
    Določite lahko določen čas, da omejite trajanje opravil v zanki. Opozorilni simbol označuje, da lahko višina ob zaključku povzroči prekinitev opravila pred zaključkom.

en: Count of captures stored for the job, based on its sequence job.
    This is a summary, additional specific frame types may be required to complete the job.
sl: Število zajemov, shranjenih za opravilo, na podlagi njegovega zaporednega opravila.
    To je povzetek, za dokončanje opravila bodo morda potrebne dodatne posebne vrste posnetkov.

en: Remove selected job from the observation list.
    Job properties are copied in the edition fields before removal.
sl: Odstrani izbrani posel s seznama opazovanja.
    Lastnosti opravila se kopirajo v polja izdaje pred odstranitvijo.

en: Move selected job one line up in the list.
sl: Premakni izbrano opravilo eno vrstico navzgor po seznamu.

en: Move selected job one line down in the list.
sl: Premakni izbrano opravilo eno vrstico navzdol po seznamu.

en: Reset state and force reevaluation of all observation jobs.
sl: Ponastavi stanje in vsili ponovno oceno vseh opravil opazovanja.

en: Reset state and sort observation jobs per altitude and movement in sky, using the start time of the first job.
    This action sorts setting targets before rising targets, and may help scheduling when starting your observation.
    Note the algorithm first calculates all altitudes using the same time, then evaluates jobs.
sl: Ponastavi stanje in razvrsti opazovalna opravila glede na višino in gibanje na nebu z uporabo začetnega časa prvega opravila.
    To dejanje razvrsti nastavljene cilje pred naraščajočimi cilji in lahko pomaga pri načrtovanju, ko začnete opazovati.
    Upoštevajte, da algoritem najprej izračuna vse višine z uporabo istega časa, nato pa oceni opravila.

en: Warning: The Classic scheduler algorithm has been retired. Switching you to the Greedy algorithm.
sl: Opozorilo: Klasični algoritem razporejevalnika je bil ukinjen. Prehajamo na pohlepni algoritem.

en: Jobs
sl: Opravila

[ctx: @title:window]
en: Select FITS/XISF Image
sl: Izberite sliko FITS/XISF

en: FITS header: cannot find OBJCTRA (%1).
sl: Glava FITS: ni mogoče najti OBJCTRA (%1).

en: FITS header: cannot find OBJCTDEC (%1).
sl: Glava FITS: ni mogoče najti OBJCTDEC (%1).

en: Warning: RA value %1 is invalid.
sl: Opozorilo: Vrednost RA %1 je neveljavna.

en: Warning: DEC value %1 is invalid.
sl: Opozorilo: Vrednost DEC %1 je neveljavna.

[ctx: @title:window]
en: Select Startup Script
sl: Izberite zagonski skript

en: Script (*)
sl: Skript (*)

[ctx: @title:window]
en: Select Shutdown Script
sl: Izberite skript za izklop

en: Warning: Target name is required.
sl: Opozorilo: Zahtevano je ime cilja.

en: Warning: Sequence file is required.
sl: Opozorilo: Zahtevana je datoteka zaporedja.

en: Warning: Target coordinates are required.
sl: Opozorilo: Zahtevane so ciljne koordinate.

en: Warning: job '%1' at row %2 has a duplicate target at row %3, the scheduler may consider the same storage for captures.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' v vrstici %2 ima podvojen cilj v vrstici %3, razporejevalnik lahko upošteva isto shrambo za zajemanja.

en: Warning: jobs '%1' at row %2 and %3 probably require a different repeat count as currently they will complete simultaneously after %4 batches (or disable option 'Remember job progress')
sl: Opozorilo: opravila '%1' v vrstici %2 in %3 verjetno zahtevajo drugačno število ponovitev, saj se bodo trenutno dokončala hkrati po %4 serijah (ali onemogočite možnost »Zapomni si napredek opravila«)

en: Skipped checking for duplicates.
sl: Preskočeno preverjanje dvojnikov.

en: Stop editing of job #%1, resetting to original value.
sl: Ustavi urejanje opravila #%1, ponastavitev na prvotno vrednost.

en: Use edition fields to create a new job in the observation list.
sl: Uporabi polja izdaje, da ustvarite novo opravilo na seznamu opazovanj.

en: Evaluating
sl: Vrednotenje

en: Scheduled
sl: Razporejeno

en: Invalid
sl: Neveljavno

en: Scheduler pause planned...
sl: Razporejevalnik je planiral odmor…

en: Resume Scheduler
sl: Nadaljuj razporejevalnik

en: Observatory is in the shutdown process
sl: Opazovalnica se izklaplja

en: Scheduler aborted.
sl: Razporejevalnik prekinjen.

en: Scheduler is in shutdown until next job is ready
sl: Razporejevalnik je izklopljen, dokler ne bo pripravljen naslednji posel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Scheduler
sl: Zaženi razporejevalnik

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Scheduler List
sl: Odpri seznam razporejevalnika Ekos

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Scheduler List
sl: Shrani seznam razporejevalnika Ekos

en: Failed to save scheduler list
sl: Ni bilo mogoče shraniti seznama razporejevalnika Ekos

en: Turning off astronomical twilight check may cause the observatory to run during daylight. This can cause irreversible damage to your equipment!
sl: Če izklopite preverjanje astronomskega somraka, lahko observatorij deluje podnevi. To lahko povzroči nepopravljivo škodo na vaši opremi!

en: Slew complete
sl: Obračanje zaključeno

en: Focus complete
sl: Ostrenje zaključeno

en: Align complete
sl: Poravnava zaključena

en: Repositioning
sl: Ponovna nastavitev položaja

en: Repositioning complete
sl: Ponovna nastavitev položaja zaključena

en: Guiding complete
sl: Vodenje zaključeno

en: Weather conditions are OK.
sl: Vremenski pogoji so v redu.

en: Warning: weather conditions are in the WARNING zone.
sl: Opozorilo! Vremenski pogoji so v OPOZORILNEM območju.

en: Caution: weather conditions are in the DANGER zone!
sl: Pozor! Vremenski pogoji so v NEVARNEM območju!

en: Weather conditions in warning zone
sl: Vremenski pogoji so v opozorilnem območju

en: Weather conditions are critical. Observatory shutdown is imminent
sl: Vremenski pogoji so kritični. Izklop opazovalnice je neizbežen

en: Scheduler is in sleep mode
sl: Razporejevalnik je v spanju

en: Manual startup procedure completed successfully.
sl: Ročni postopek zagona se je uspešno zaključil.

en: Manual startup procedure terminated due to errors.
sl: Ročni postopek zagona je bil prekinjen zaradi napak.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobSequenceGroup)
en: Object && Sequence Selection
sl: Izbor objekta in zaporedja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FITSLabel)
en: Select optional FITS file to be used for alignment. When using FITS, specify the object or the estimated coordinates which are used to slew the mount.
sl: Izberite izbirno datoteko FITS, ki bo uporabljena za poravnavo. Ob uporabi FITS, navedite objekt ali ocenjene koordinate, ki so uporabljene za obračanje stojala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FITSLabel)
en: FITS File:
sl: Datoteka FITS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Select the tasks to run at the start of each scheduler job. Executed in order, left to right.
sl: Izberite opravila, ki se bodo izvajala na začetku vsakega načrtovanega opravila. Izvajajo se po vrstnem redu od leve proti desni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerTrackStep)
en: Slew to the target and track. Done at the start of each scheduler job.
sl: Obrni do cilja in sledi. Izvedeno na začetku vsakega opravila razporejevalnika.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerAlignStep)
en: Run alignment using astrometry solver. Done at the start of each scheduler job.
sl: Izvedi poravnavo z reševalnikom astrometrije. Izvedeno na začetku vsakega opravila razporejevalnika.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerGuideStep)
en: Start autoguiding. Done at the start of each scheduler job.
sl: Začni samodejno vodenje. Izvede se na začetku vsakega načrtovanega opravila.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerFocusStep)
en: Run autofocus. Done at the start of each scheduler job.
sl: Zagon samodejnega fokusiranja. Izvede se na začetku vsakega načrtovanega opravila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence:
sl: Zaporedje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, rotationLabel)
en: Target Position Angle
sl: Položajni kot cilja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copySkyCenterB)
en: Fill coordinates with Sky Map center
sl: Izpolni koordinate s središčem zvezdne karte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, groupLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, groupEdit)
en: <html><head/><body><p align="justify">Select a group name. Useful if you want several jobs to repeat together--assign them the same group name, and give them <i>repeat for N</i> or <i>repeat until terminated</i> completion conditions. Otherwise leave empty. Only applies to the Greedy scheduler algorithm.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Izberite ime skupine. Uporabno, če želite, da se več opravil ponavlja skupaj - jim dodelite isto ime skupine in jim določite pogoje <i>N-kratnega ponavljanja</i> ali <i>ponavljanja do zaključka</i>. V nasprotnem primeru pustite prazno. Velja samo za algoritem pohlepnega razporejevalnika.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, leadFollowerSelectionCB)
en: <html><head/><body><p>Define the job's target or select <span style="font-style:italic">Follower</span> if the job should run as multi camera job in combination with the first job above having a target defined.<p><p><b>WARNING</b>: This feature is experimental!</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Določite cilj opravila ali izberite <span style="font-style:italic">Sledilca</span> , če naj se opravilo izvaja kot opravilo z več kamerami v kombinaciji s prvim zgornjim opravilom, ki ima določen cilj.<p><p><b>OPOZORILO:</b> Ta funkcija je poskusna!</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin)
en: Position Angle in Degrees
sl: Položajni kot v stopinjah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Ekos Device Profile
sl: Profil naprave Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyMountTargetB)
en: Fill coordinates with current mount position.
sl: Izpolni koordinate s trenutnim položajem montaže.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, trainLabel)
en: Optical train to be used for this scheduler job within the Capture module.
sl: Optika, ki se uporablja za to opravilo razporejevalnika v modulu zajema.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mosaicB)
en: Open the Mosaic Planner...
sl: Odpri načrtovalnik mozaikov...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editSequenceB)
en: Capture Sequence File Editor...
sl: Urejevalnik datotek zaporedja zajema...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueAppendB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Load schedule from file and append jobs to queue.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Naloži razpored iz datoteke in pripni opravila v čakalno vrsto.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueLoadB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Load schedule from file and replace jobs from queue.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Naloži razpored iz datoteke in zamenjaj opravila iz čakalne vrste.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save Schedule...
sl: Shrani časovni plan…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveAsB)
en: Save Schedule As...
sl: Shrani časovni plan kot…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Captures
sl: Zajemi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Start Time
sl: Čas začetka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: End Time
sl: Čas konca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Scheduler
sl: Začasno zaustavi razporejevalnik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerRepeatEverything)
en: <html><head/><body><p>Repeat all scheduled jobs as soon as all jobs have been completed. This option is only available if the <span style=" font-weight:700;">Remember Job Progress</span> option in Ekos  Scheduler settings is <span style=" font-weight:700;">not</span> selected.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ponovi vsa načrtovana opravila takoj, ko so vsa opravila dokončana. Ta možnost je na voljo le, če možnost <span style=" font-weight:700;">Zapomni si napredek opravila</span> v nastavitvah Ekos Scheduler <span style=" font-weight:700;">ni</span> izbrana.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerRepeatEverything)
en: Repeat all jobs
sl: Ponovi vsa opravila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, executionSequenceLimit)
en: <html><head/><body><p>Limit number of iterations the scheduler will execute the entire job sequence. If set to 0, the jobs are repeated until for none of the jobs its constraints are met.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Omeji število ponovitev, pri katerih bo razporejevalnik izvedel celotno zaporedje opravil. Če je nastavljeno na 0, se opravila ponavljajo, dokler za nobeno od opravil niso izpolnjene njegove omejitve.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, executionSequenceLimit)
en:  times
sl:  krat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, completionGroup)
en: Job Completion Conditions
sl: Pogoji za zaključek opravil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerRepeatSequences)
en: &Repeat for:
sl: Ponovi:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateTimeEdit, schedulerUntilValue)
en: dd/MM/yy hh:mm
sl: dd.MM.yy hh:mm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, schedulerUntil)
en: Terminate the job on the given date and time.
sl: Končaj opravilo podano na datum in čas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerUntil)
en: Repeat &until:
sl: Ponavljaj dokler:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroup)
en: Job Startup Conditions
sl: Pogoji zagona opravil

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateTimeEdit, startupTimeEdit)
en: dd/MM hh:mm
sl: dd.MM. hh:mm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: Start the job on the specified date and time
sl: Začni opravilo ob navedenem datumu in času

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: O&n:
sl: Ob:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: Start the observation job as soon as all the constraints, if any, are met. The best candidate target shall be imaged first.
sl: Začni opravilo opazovanja takoj, ko so vse omejitve (če obstajajo) dosežene. Najprimernejši cilj bo zajet najprej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: ASAP
sl: Čimprej

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contraintsGroup)
en: Job Constraints
sl: Omejitve opravil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerAltitude)
en: The object's altitude must remain equal or higher than the given value.
sl: Višina objekta mora ostati enaka ali večja od podane vrednosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerAltitude)
en: Min. Altitude:
sl: Min. višina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerHorizon)
en: <html><body><p>The artificial horizon restriction constrains the altitude of the target to be above the artificial horizon, if any are defined and enabled. See the artificial horizon item in the KStars Settings menu.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Omejitev umetnega obzorja omejuje višino cilja nad umetnim obzorjem, če je določeno in omogočeno. Oglejte si element umetnega obzorja v meniju z nastavitvami KStars.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerMoonSeparation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, schedulerMoonSeparationValue)
en: <html><head/><body><p>The target must be at least this far from the moon.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Tarča mora biti vsaj tako daleč od Lune.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerMoonSeparation)
en: Moon  min. sep.:
sl: Luna min. razlika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerMoonAltitude) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, schedulerMoonAltitudeMaxValue)
en: <html><head/><body><p>The moon must be lower than this altitude.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Luna mora biti nižje od te višine</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerMoonAltitude)
en: Moon max alt:
sl: Luna maks. viš:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerTwilight)
en: <html><body><p>The twilight restriction constrains jobs to execute in astronomical darkness. Use the dusk and dawn offsets in the Ekos Scheduler options to adjust the interval.</p></body></html>
sl: <html><body><p>Omejitev somraka omejuje izvajanje opravil v astronomski temi. Uporabite odmike mraka in zore v možnostih Ekos Scheduler, da prilagodite interval.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerTwilight)
en: Twilight
sl: Somrak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, nightTime)
en: <html><head/><body><p>Astronomical dawn and dusk for the Scheduler job currently selected, or for today if no job is selected.</p><p>- The first value is <span style=" font-weight:600;">dusk</span>, specifically the next local time the Sun sets below an altitude of -18° after the job starts.</p><p>- The second value is <span style=" font-weight:600;">dawn</span>, specifically the next local time the Sun rises higher than an altitude of -18° after the job starts.</p><p>A warning symbol indicates the Sun will not travel below the astronomical dusk boundary after the job starts, and that dawn and dusk times are calculated from its minimal altitude. In that situation, the Twilight restriction prevents job execution unless the Ekos Dawn Offset and Dusk Offset options are configured appropriately.</p><p>Note that the Ekos Pre-Dawn Offset option virtually advances dawn by a default of 30 minutes and will thus prevent a job from starting just before that moment.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Astronomska zora in mrak za opravilo razporejevalnika, ki je trenutno izbrano, ali za danes, če ni izbrano nobeno opravilo.</p><p>- Prva vrednost je <span style=" font-weight:600;">mrak</span>, natančneje naslednji lokalni čas, ko Sonce zaide pod višino -18° po začetku opravila.</p><p>- Druga vrednost je <span style=" font-weight:600;">zora</span>, natančneje naslednji lokalni čas, ko Sonce po začetku opravila vzide nad višino -18°.</p><p>Opozorilni simbol označuje, da Sonce po začetku opravila ne bo šlo pod astronomsko mejo mraka, in da se čas zore in mraka izračuna iz njegove najmanjše višine. V tem primeru omejitev Somrak prepreči izvedbo opravila, razen če sta možnosti Ekos zamik zarje in zamik mraka ustrezno konfigurirani.</p><p>Upoštevajte, da možnost Ekos zamik pred-zore navidezno premakne zoro za privzeto 30 minut in tako prepreči začetek opravila tik pred tem trenutkom.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, errorHandlingGroup)
en: <html><head/><body><p>Define what should happen when a job steps into an error or aborts:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Don't re-schedule</span>: Don't restart the job in case of an error or an abort.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Re-schedule after all terminated</span>: If a job gets aborted, the scheduler will only re-schedule it if when all jobs are finished or aborted. If this is the case, the scheduler re-schedules all aborted jobs and sleeps for the given delay.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Re-schedule immediately</span>: As soon as a job gets aborted, the scheduler will re-schedule it and waits the given delay.</li></ul><p>If the option for re-scheduling errors is selected, errors are handled like aborts. Otherwise, jobs that step into an error are never re-scheduled.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Določite, kaj naj se zgodi, ko pri opravilu pride do napake ali se prekine: </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ponovno ne razporejaj</span>: ne zaženi ponovno opravila v primeru napake ali prekinitve.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;"> Ponovno razporedi po vseh zaključenih</span>: Če je opravilo prekinjeno, ga bo razporejevalnik znova razporedil šele, ko bodo vsa opravila končana ali prekinjena. Če je temu tako, razporejevalnik ponovno razporedi vsa prekinjena opravila in za dano zakasnitev zaspi.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Takoj ponovno razporedi</span>: Takoj, ko je opravilo prekinjeno, ga razporejevalnik znova razporedi in počaka na dano zakasnitev.</li></ul><p>Če je izbrana možnost za ponovno načrtovanje ob napakah, se napake obravnavajo kot prekinitve. V nasprotnem primeru opravila, pri katerih pride do napake, niso nikoli ponovno razporejena.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, errorHandlingGroup)
en: Aborted Job Management
sl: Upravljanje prekinjenih opravil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: Do not re-schedule aborted jobs.
sl: Ne načrtuj znova prekinjenih opravil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: &None
sl: Brez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: Re-schedule aborted jobs as soon as all executable jobs are either completed or aborted.
sl: Ponovno razporedi prekinjena opravila takoj, ko so vsa izvedljiva opravila dokončana ali prekinjena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: &Queue
sl: Postavi v vrsto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: Re-schedule an aborted job immediately.
sl: Takoj znova razporedi prekinjeno opravilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: I&mmediate
sl: Takojšnje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Treat errors like aborts.
sl: Napake obravnavaj kot prekinitve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Re-schedule errors:
sl: Ponovno načrtuj napake:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, errorHandlingStrategyDelay)
en: Delay in seconds.
sl: Zakasnitev v sekundah.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, errorHandlingStrategyDelay)
en:  s wait
sl:  s počakaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, startupGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time startup procedure to be executed before starting Ekos. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">before</span> the startup procedures (e.g. unpark scope), if selected, are executed.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Enkratni postopek zagona, ki bo izveden pred zagonom Ekosa. Skript se izvede <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">preden</span> so izvedeni morebitni postopki ob zagonu (npr. prestavitev teleskopa s parkirišča).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroupBox)
en: Observatory Startup Procedure
sl: Postopek zagona opazovalnice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerUnparkDome) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerParkDome)
en: Park dome to home position
sl: Parkiraj kupolo v začetni položaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerUnparkDome)
en: UnPark Dome
sl: Premakni kupolo s parkirišča

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerUnparkMount) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerParkMount)
en: Park telescope to home position.
sl: Parkiraj teleskop v začetni položaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerUnparkMount)
en: UnPark Mount
sl: Premakni montažo s parkirišča

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerOpenDustCover)
en: Open dust cover
sl: Odpri protiprašni pokrov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerOpenDustCover)
en: UnCap
sl: Odpri pokrov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Script:
sl: Skript:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time shutdown procedure to be executed after all scheduler jobs are completed. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">after</span> the shutdown procedures (e.g. parking), if selected, are completed.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Enkratni postopek zaustavitve, ki se izvede, ko so zaključena vsa opravila razporejevalnika. Skript se izvede <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">po</span> zaključku postopkov zaustavitve (npr. parkiranje), če so izbrani.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: Observatory Shutdown Procedure
sl: Postopek izklopa opazovalnice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerWarmCCD)
en: Turn off CCD cooler.
sl: Izklopi hladilnik CCD-ja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerWarmCCD)
en: Warm CCD
sl: Ogrej CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerCloseDustCover)
en: Close dust cover
sl: Zapri protiprašni pokrov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerCloseDustCover)
en: Cap
sl: Pokrov

en: Tomorrow
sl: Jutri

en: Day After Tomorrow
sl: Pojutrišnjem

en: Tonight
sl: Nocoj

en: Ekos job failed (%1)
sl: Opravilo Ekos ni uspelo (%1)

en: images
sl: slike

en: Cannot delete currently running job '%1'.
sl: Trenutno delujočega opravila '%1' ni mogoče izbrisati.

en: Cannot delete job. Scheduler state: %1
sl: Opravila ni mogoče izbrisati. Stanje razporejevalnika: %1

en: Warning: startup script URL %1 is not valid.
sl: Opozorilo: URL zagonskega skripta %1 ni veljaven.

en: Warning: shutdown script URL %1 is not valid.
sl: Opozorilo: URL skripta za izklop %1 ni veljaven.

en: Scheduler started.
sl: Razporejevalnik je pognan.

en: Scheduler resuming.
sl: Razporejevalnik nadaljuje s tekom.

en: Job '%1' is terminated due to errors.
sl: Opravilo '%1' je prekinjeno zaradi napak.

en: Job '%1' is aborted.
sl: Opravilo '%1' je prekinjeno.

en: Waiting %1 seconds to restart job '%2'.
sl: Čakanje %1 sekund na ponovni zagon opravila '%2'.

en: Scheduler waits for a retry.
sl: Razporejevalnik čaka na ponovni poskus.

en: Job '%1' is complete.
sl: Opravilo '%1' je končano.

en: Job '%1' is complete after #%2 batch. | Job '%1' is complete after #%2 batches.
sl[0]: Opravilo '%1' je končano po paketu #%2.
sl[1]: Opravilo '%1' je končano po paketu #%2.
sl[2]: Opravilo '%1' je končano po paketu #%2.
sl[3]: Opravilo '%1' je končano po paketu #%2.

en: Job '%1' is repeating, #%2 batch remaining. | Job '%1' is repeating, #%2 batches remaining.
sl[0]: Opravilo '%1' se ponavlja, %2 preostalih paketov.
sl[1]: Opravilo '%1' se ponavlja, %2 preostal paket.
sl[2]: Opravilo '%1' se ponavlja, %2 preostala paketa.
sl[3]: Opravilo '%1' se ponavlja, %2 preostalih paketov.

en: Job '%1' is repeating, looping indefinitely.
sl: Opravilo '%1' se ponavlja in se vrti v zanki za nedoločen čas.

en: Job '%1' stopping, reached completion time with #%2 batch done. | Job '%1' stopping, reached completion time with #%2 batches done.
sl[0]: Opravilo '%1' se ustavlja, dosežen je čas dokončanja z #%2 opravljenimi paketi.
sl[1]: Opravilo '%1' se ustavlja, dosežen je čas dokončanja z #%2 opravljenim paketom.
sl[2]: Opravilo '%1' se ustavlja, dosežen je čas dokončanja z #%2 opravljenima paketoma.
sl[3]: Opravilo '%1' se ustavlja, dosežen je čas dokončanja z #%2 opravljenimi paketi.

en: Job '%1' completed #%2 batch before completion time, restarted. | Job '%1' completed #%2 batches before completion time, restarted.
sl[0]: Opravilo '%1' se je zaključilo #%2 paketov pred časom dokončanja, znova zagnano.
sl[1]: Opravilo '%1' se je zaključilo #%2 paket pred časom dokončanja, znova zagnano.
sl[2]: Opravilo '%1' se je zaključilo #%2 paketa pred časom dokončanja, znova zagnano.
sl[3]: Opravilo '%1' se je zaključilo #%2 paketov pred časom dokončanja, znova zagnano.

en: Scheduler is awake.
sl: Razporejevalnik teče.

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when ready...
sl: Razporejevalnik teče. Opravila se bodo zagnala, ko bodo pripravljena…

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when scheduler is resumed.
sl: Razporejevalnik je zagnan. Opravila se bodo zagnala, ko se bo razporejevalnik nadaljeval.

en: Job '%1' has not been processed upon scheduler stop, marking aborted.
sl: Opravilo '%1' ni bilo obdelano po zaustavitvi razporejevalnika, označevanje prekinjeno.

en: Job '%1' cannot start because weather status is %2 and grace period is over.
sl: Opravila '%1' se ne more zagnati, ker je vremensko stanje %2 in je odloga konec.

en: Alert
sl: Alarm

en: Job '%1' cannot start because weather status is %2. Waiting until weather improves or until %3
sl: Opravila '%1' ni mogoče zagnati, ker je vremensko stanje %2. Čakanje da se vreme izboljša ali do %3

en: Job '%1' scheduled for execution at %2. Observatory scheduled for shutdown until next job is ready.
sl: Opravilo '%1' je načrtovano za izvedbo ob %2. Observatorij je predviden za izklop, dokler ni pripravljeno naslednje opravilo.

en: Job '%1' scheduled for execution at %2. Parking the mount until the job is ready.
sl: Opravilo %1 je razporejeno za izvajanje ob %2. Parkiranje montaže, dokler ne bo pripravljeno naslednje opravilo.

en: Sleeping until observation job %1 is ready at %2
sl: Spanje dokler opravilo opazovanja %1 ni pripravljeno ob %2

en: Warning: Job '%1' is %2 away from now, you may want to enable Preemptive Shutdown.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' je od zdaj čez %2, morda boste želeli omogočiti preventivno zaustavitev.

en: Job '%1' is slewing to target.
sl: Opravilo '%1' se obrača proti cilju.

en: Warning: job '%1' is unable to proceed with autofocus, not supported.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' ne more nadaljevati s samodejnim fokusiranjem, ni podprto.

en: Job '%1' is focusing.
sl: Opravilo '%1' se fokusira.

en: Warning: job '%1' target FITS file does not exist.
sl: Opozorilo: ciljna datoteka FITS opravila '%1' ne obstaja.

en: Warning: job '%1' loadAndSlew request received DBUS error: %2
sl: Opozorilo: opravilo '%1' zahtevek loadAndSlew je prejelo napako DBUS: %2

en: Warning: job '%1' loadAndSlew request failed.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' zahteva loadAndSlew ni uspelo.

en: Job '%1' is plate solving %2.
sl: Opravilo '%1' je reševanje plošče %2.

en: Warning: job '%1' setTargetCoords request received DBUS error: %2
sl: Opozorilo: opravilo '%1' zahteva setTargetCoords je prejela napako DBUS: %2

en: Warning: job '%1' setTargetPositionAngle request received DBUS error: %2
sl: Opozorilo: opravilo '%1' zahteva setTargetPositionAngle je prejelo napako DBUS: %2

en: Warning: job '%1' captureAndSolve request received DBUS error: %2
sl: Opozorilo: opravilo '%1' zahteva captureAndSolve je prejela napako DBUS: %2

en: Warning: job '%1' captureAndSolve request failed.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' zahtevek captureAndSolve ni uspel.

en: Job '%1' is capturing and plate solving.
sl: Opravilo '%1' je zajemanje in reševanje plošč.

en: Guiding already running for %1, starting next scheduler action...
sl: Vodenje se že izvaja za %1, začetek naslednjega dejanja razporejevalnika...

en: Starting guiding procedure for %1 ...
sl: Začenjanje postopka vodenja za %1…

en: Ekos job (%1) - Capture started
sl: Opravilo Ekos (%1) - Zajemanje se je začelo

en: Job '%1' capture is in progress (batch #%2)...
sl: Opravilo '%1' zajemanje je v teku (paket #%2)…

en: Job '%1' capture is in progress...
sl: Opravilo '%1' zajemanje je v teku…

en: Executing script %1...
sl: Izvajanje skripta %1…

en: Ekos started.
sl: Ekos zagnan.

en: Starting Ekos failed. Retrying...
sl: Zagon Ekosa ni uspel. Ponoven poskus je teku…

en: Starting Ekos failed.
sl: Zagon Ekosa ni uspel.

en: Starting Ekos timed out. Retrying...
sl: Časovna omejitev zagona Ekosa je potekla. Ponovni poskus...

en: Starting Ekos timed out.
sl: Časovna omejitev zagona Ekosa je potekla.

en: Ekos stopped.
sl: Ekos se je ustavil.

en: INDI devices connected.
sl: Naprave INDI povezane.

en: One or more INDI devices failed to connect. Retrying...
sl: Ena ali več naprav INDI se ni uspela povezati. Ponovno poskušanje…

en: One or more INDI devices failed to connect. Check INDI control panel for details.
sl: Eni ali več naprav INDI ni uspelo vzpostaviti povezave. Za podrobnosti preverite nadzorno ploščo INDI.

en: One or more INDI devices timed out. Retrying...
sl: Eni ali več naprav INDI je čas potekel. Ponovni poskus...

en: One or more INDI devices timed out. Check INDI control panel for details.
sl: Eni ali več naprav INDI je čas potekel. Za podrobnosti preverite nadzorno ploščo INDI.

en: INDI devices disconnected.
sl: Naprave INDI so odklopljene.

en: Warning: dome device not ready after timeout, attempting to recover...
sl: Opozorilo: naprava kupole po časovni omejitvi ni pripravljena, poskuša se obnoviti...

en: Dome unpark required but dome is not yet ready.
sl: Kupolo je potrebno odparkirati, vendar kupola še ni pripravljena.

en: Warning: mount device not ready after timeout, attempting to recover...
sl: Opozorilo: naprava montaže ni pripravljena po časovni omejitvi, poskuša obnoviti...

en: Warning: cap device not ready after timeout, attempting to recover...
sl: Opozorilo: naprava za pokrivanje ni pripravljena po časovni omejitvi, poskuša obnoviti...

en: Shutdown complete.
sl: Izklop zaključen.

en: Shutdown procedure failed, aborting...
sl: Postopek za izklop je spodletel, prekinjanje…

en: Cap parked.
sl: Pokrov parkiran.

en: Cap unparked.
sl: Pokrov odparkiran.

en: Operation timeout. Restarting operation...
sl: Časovni potek dejanja. Ponovno zaganjanje…

en: Cap parking error.
sl: Napaka med parkiranjem pokrova.

en: Cap unparking error.
sl: Napaka med odparkiranjem pokrova.

en: Mount parked.
sl: Montaža parkirana.

en: Warning: mount unpark operation timed out on attempt %1/%2. Restarting operation...
sl: Opozorilo: potekla je časovna omejitev operacije odparkiranja montaže pri poskusu %1/%2. Ponovni zagon operacije...

en: Warning: mount unpark operation timed out on last attempt.
sl: Opozorilo: časovna omejitev operacije odparkiranja montaže je potekla.

en: Warning: mount park operation timed out on attempt %1/%2. Restarting operation...
sl: Opozorilo: časovna omejitev operacije parkiranja montaže je potekla pri poskusu %1/%2. Ponovni zagon operacije...

en: Warning: mount park operation timed out on last attempt.
sl: Opozorilo: časovna omejitev operacije parkiranje montaže je potekla pri zadnjem poskusu.

en: Mount unparking error.
sl: Napaka pri odparkiranju montaže.

en: Warning: mount park operation failed on attempt %1/%2. Restarting operation...
sl: Opozorilo: operacija parkiranja montaže ni uspela pri poskusu %1/%2. Ponovni zagon operacije...

en: Mount parking error.
sl: Napaka pri parkiranjem montaže.

en: Dome parked.
sl: Kupola parkirana.

en: Dome unparked.
sl: Kupola odparkirana.

en: Dome parking failed. Restarting operation...
sl: Parkiranje kupole ni uspelo. Ponovni zagon operacije...

en: Dome parking error.
sl: Napaka med parkiranjem kupole.

en: Dome unparking failed. Restarting operation...
sl: Odparkiranje kupole ni uspelo. Ponovni zagon operacije...

en: Dome unparking error.
sl: Napaka pri odparkiranju kupole.

en: Observatory is in the startup process
sl: Observatorij je v zagonskem procesu

en: Ekos is already started, skipping startup script...
sl: Ekos je že zagnan, preskakovanje zagonskega skripta…

en: Warming up CCD...
sl: Ogrevanje CCD-ja…

en: Warning: Bypassing parking procedures, no INDI connection.
sl: Opozorilo: Obhod parkirnih postopkov, ni povezave INDI.

en: park/unpark wait procedure failed, aborting...
sl: postopek čakanja na parkiranje/odparkiranje ni uspel, prekinitev...

en: Warning: executing startup procedure manually...
sl: Opozorilo: ročno izvajanje zagonskega postopka...

en: Are you sure you want to execute the startup procedure manually?
sl: Ali ste prepričani, da želite ročno izvesti postopek zagona?

en: Startup procedure terminated.
sl: Postopek zagona je bil prekinjen.

en: Warning: executing shutdown procedure manually...
sl: Opozorilo: ročno izvajanje postopka zaustavitve...

en: Are you sure you want to execute the shutdown procedure manually?
sl: Ali ste prepričani, da želite ročno izvesti postopek izklopa?

en: Shutdown procedure terminated.
sl: Postopek izklopa je bil prekinjen.

en: Scheduler paused.
sl: Razporejevalnik v premoru.

en: No jobs left in the scheduler queue after evaluating.
sl: Po ocenjevanju v čakalni vrsti razporejevalnika ni ostalo nobenega opravila.

en: Only aborted jobs left in the scheduler queue after evaluating, rescheduling those.
sl: Samo prekinjena opravila ostanejo v čakalni vrsti razporejevalnika po ocenjevanju in prerazporeditvi teh.

en: No jobs scheduled.
sl: Ni več opravil v čakalni vrsti.

en: Starting job sequence iteration #%1
sl: Začetek ponovitve zaporedja opravil #%1

en: Guiding already running, directly start capturing.
sl: Vodenje že teče, neposredno začenjam zajem.

en: Job '%1' is proceeding directly to capture stage because only calibration frames are pending.
sl: Opravilo '%1' se nadaljuje neposredno na stopnjo zajema, ker ga čakajo samo posnetki za umerjanje.

en: Warning: job '%1' alignment procedure failed, marking aborted.
sl: Opozorilo: postopek poravnave opravila '%1' ni uspel, označevanje je prekinjeno.

en: Warning: job '%1' capture procedure failed, marking aborted.
sl: Opozorilo: postopek zajema opravila '%1' ni uspel, označevanje je prekinjeno.

en: Warning: job '%1' focusing procedure failed, marking aborted.
sl: Opozorilo: postopek fokusiranja opravila '%1' ni uspel, označevanje je prekinjeno.

en: Warning: job '%1' guiding procedure failed, marking aborted.
sl: Opozorilo: postopek vodenja opravila '%1' ni uspel, označevanje je prekinjeno.

en: Warning: job '%1' lost connection to the mount, attempting to reconnect.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' je izgubilo povezavo z montažo, poskus ponovne povezave.

en: Warning: job '%1' lost connection to the dome, attempting to reconnect.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' je izgubilo povezavo s kupolo, poskus ponovne povezave.

en: Ekos job started (%1)
sl: Opravilo Ekos se je začelo (%1)

en: Scheduler list saved to %1
sl: Seznam razporejevalnika shranjen v %1

en: Solver timed out: %1s %2
sl: Časovna omejitev reševalnika je potekla: %1s %2

en: Solver failed: %1s %2
sl: Reševalnik ni uspel: %1s %2

en: Captured frame is %1 arcminutes away from target, re-aligning...
sl: Zajeti posnetek je %1 kotnih minut stran od cilja, ponovno poravnava...

en: Warning: train name is empty, selecting "%1".
sl: Opozorilo: ime optike je prazno, izbira "%1".

en: Warning: train name %2 does not exist, selecting "%1".
sl: Opozorilo: ime optike %2 ne obstaja, izberite "%1".

en: Select optical train
sl: Izberite optiko

en: Warning: no available train name for scheduler job, select the optical train name manually.
sl: Opozorilo: ime optike ni na voljo za opravilo razporejevalnika, ime optike izberite ročno.

en: Job '%1' alignment is complete.
sl: Opravilo poravnave '%1' je zaključeno.

en: Warning: job '%1' alignment failed.
sl: Opozorilo: opravilo poravnave '%1' ni uspelo.

en: Warning: job '%1' forcing mount model reset after failing alignment #%2.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' prisili v ponastavitev modela montaže po neuspešni poravnavi #%2.

en: Restarting %1 alignment procedure...
sl: Ponovno zaganjanje %1 postopka poravnave…

en: Job '%1' guiding is in progress.
sl: Opravilo '%1' vodenje poteka.

en: Warning: job '%1' guiding failed.
sl: Opozorilo: opravilo vodenja '%1' ni uspelo.

en: Warning: job '%1' calibration failed.
sl: Opozorilo: opravilo umerjanja '%1' ni uspelo.

en: Job '%1' is guiding, guiding procedure will be restarted in %2 seconds.
sl: Opravilo '%1' je vodenje, postopek vodenja se bo znova zagnal čez %2 sekundi.

en: [%2] Warning: job '%1' failed to capture target.
sl: [%2] Opozorilo: opravilo '%1' ni uspelo zajeti cilja.

en: [%2] Job '%1' is capturing, is restarting its guiding procedure (attempt #%3 of %4).
sl: [%2] Opravilo '%1' zajema, znova zaganja svojo vodilno proceduro (poskus #%3 od %4).

en: Warning: job '%1' failed its capture procedure, restarting capture.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' ni uspelo v postopku zajemanja, ponovni zagon zajemanja.

en: [%2] Warning: job '%1' failed its capture procedure, marking aborted.
sl: [%2] Opozorilo: opravilo '%1' ni uspelo v postopku zajemanja, označeno kot prekinjeno.

en: [%2] Follower job '%1' has been aborted, is restarting.
sl: [%2] Opravilo sledilca '%1' je bilo prekinjeno, znova se zaganja.

en: [%2] Follower job '%1' has been aborted.
sl: [%2] Opravilo sledilca '%1' je bilo prekinjeno.

en: [%2] Job (%1) - Capture finished
sl: [%2] Opravilo (%1) - Zajem končan

en: Job '%1' focusing train '%2' is complete.
sl: Opravilo '%1' fokusiranje '%2' je končano.

en: Warning: job '%1' focusing failed.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' fokusiranje ni uspelo.

en: Job '%1' for train '%2' is restarting its focusing procedure.
sl: Opravilo '%1' za optiko '%2' ponovno začenja postopek fokusiranja.

en: Warning: job '%1' on train '%2' focusing procedure failed, marking aborted.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' na optiki '%2' postopek fokusiranja ni uspel, označevanje je prekinjeno.

en: Job '%1' slew is complete.
sl: Opravilo '%1' obračanje je zaključeno.

en: Warning: job '%1' slew failed, marking terminated due to errors.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' obračanje ni uspelo, označevanje je bilo prekinjeno zaradi napak.

en: Warning: job '%1' found not slewing, restarting.
sl: Opozorilo: ugotovljeno je bilo, da se opravilo '%1' ne obrača, ponovni zagon.

en: Job '%1' repositioning is complete.
sl: Premeščanje opravila '%1' je končano.

en: Warning: job '%1' repositioning failed, marking terminated due to errors.
sl: Opozorilo: opravilo premeščanja '%1' ni uspelo, označevanje je prekinjeno zaradi napak.

en: Warning: job '%1' found not repositioning, restarting.
sl: Opozorilo: ugotovljeno, da opravilo '%1' ne premešča, ponovni zagon.

en: Warning: Mount is parked while scheduler for job '%1' is active. Aborting.
sl: Opozorilo: Montaža je parkirana, medtem ko je razporejevalnik za opravilo '%1' aktiven. Prekinitev.

en: Weather has improved. Resuming operations.
sl: Vreme se je izboljšalo. Nadaljevanje delovanja.

en: Weather alert detected. Starting soft shutdown procedure in %1 seconds.
sl: Zaznan vremenski alarm. Zagon postopka mehke zaustavitve v %1 sekundah.

en: Observatory scheduled for soft shutdown until weather improves or until %1.
sl: Observatorij načrtuje mehko zaustavitev, dokler se vreme ne izboljša ali do %1.

en: Manual shutdown procedure completed successfully.
sl: Ročni postopek izklopa se je uspešno zaključil.

en: Manual shutdown procedure terminated due to errors.
sl: Ročni postopek izklopa je bil prekinjen zaradi napak.

en: Dust cover park requested but no dust covers detected.
sl: Zahtevano je parkiranje pokrovov, vendar pokrovov za prah ni bilo zaznati.

en: Parking Cap...
sl: Parkiranje pokrova…

en: Cap already parked.
sl: Pokrov je že parkiran.

en: Dust cover unpark requested but no dust covers detected.
sl: Zahtevano je bilo odparkiranje pokrova, vendar proti prašnih pokrovov ni bilo zaznati.

en: Unparking cap...
sl: Odparkiranje pokrova…

en: Cap already unparked.
sl: Pokrov je že odparkiran.

en: Mount park requested but no mounts detected.
sl: Zahtevano je bilo parkiranje montaže, vendar ni bilo zaznane nobene montaže.

en: Parking mount in progress...
sl: Parkiranje montaže v teku…

en: Mount unpark requested but no mounts detected.
sl: Zahtevano je bilo odpakiranje montaže, vendar ni bilo zaznane nobene montaže.

en: Mount already unparked.
sl: Montaže je že odparkirana.

en: Dome park requested but no domes detected.
sl: Zahtevano je parkiranje kupole, vendar ni bilo zaznane nobene kupole.

en: Parking dome...
sl: Parkiranje kupole…

en: Dome already parked.
sl: Kupola je že parkirana.

en: Dome unpark requested but no domes detected.
sl: Zahtevano je odparkiranje kupole, vendar ni bilo zaznane nobene kupole.

en: Unparking dome...
sl: Odparkiranje kupole…

en: Dome already unparked.
sl: Kupola je že odparkirana.

en: Sleeping for %1 on simulation clock update until next observation job is ready...
sl: Spanje %1 ob posodobitvi simulacijske ure, dokler ni pripravljeno naslednje opravilo opazovanja...

en: Startup script failed, aborting...
sl: Zagonski skript je spodletel, prekinjanje…

en: Shutdown script failed, aborting...
sl: Skript za izklop je spodletel, prekinjanje…

en: Warning: job '%1' has inaccessible sequence '%2', marking invalid.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' ima nedostopno zaporedje '%2', označeno kot neveljavno.

en: Unable to open sequence queue file '%1'
sl: Ni mogoče odpreti datoteke zaporedja čakalne vrste '%1'

en: Warning: Job '%1' has its focus step disabled, periodic and/or HFR procedures currently set in its sequence will not occur.
sl: Opozorilo: opravilo '%1' ima onemogočen korak fokusa, periodični in/ali postopki PPT, ki so trenutno nastavljeni v njegovem zaporedju, se ne bodo pojavili.

en: Job '%1' %2x%3" %4
sl: Opravilo '%1' %2x%3" %4

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogObjectUI) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
sl: Glava FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsCatObjShowNames)
en: Show Names
sl: Pokaži imena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterPB)
en: Launches the Catalog Object Filter dialog
sl: Zažene pogovorno okno Filter objektov kataloga

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogObjectTypeFilterUI)
en: Catalog Object Type Filter
sl: Filter vrste objektov kataloga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Object Type Code
sl: Koda vrste objekta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tree)
en: Cand Code
sl: Koda kand.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Candidate Object Type Code
sl: Koda vrste kandidata objekta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Object Type Label
sl: Oznaka vrste objekta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Object Type Description
sl: Opis vrste objekta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Object Type Comments
sl: Komentarji vrste objekta

en: Error reading fits buffer: %1.
sl: Napaka pri branju medpomnilnika fits: %1.

en: Failed to unpack compressed fits
sl: Stisnjenih datotek fits ni bilo mogoče razpakirati

en: Error opening fits file %1 : %2
sl: Napaka pri odpiranju datoteke fits %1 : %2

en: Error reading fits buffer: %1
sl: Napaka pri branju medpomnilnika fits: %1

en: Could not locate image HDU: %1
sl: Ni bilo mogoče najti slike HDU: %1

en: FITS file open error (fits_get_img_param): %1
sl: Napaka pri odprtju datoteke FITS (fits_get_img_param): %1

en: 1D FITS images are not supported in KStars.
sl: 1D slike FITS niso podprte v KStars.

en: Bit depth %1 is not supported.
sl: Bitna globina %1 ni podprta.

en: Image has invalid dimensions %1x%2
sl: Slika ima neveljavne dimenzije %1x%2

en: Error reading image: %1
sl: Napaka pri branju slike: %1

en: File contain no images
sl: Datoteka ne vsebuje slik

en: Sample format %1 is not supported.
sl: Vzorčna oblika %1 ni podprta.

en: XISF file open error:
sl: Napaka pri odprtju datoteke XISF:

en: Error saving XISF image
sl: Napaka pri shranjevanju slike XISF

en: FITSData: Not enough memory for image_buffer channel. Requested: %1 bytes
sl: FITSData: Nezadosten pomnilnik za kanal image_buffer. Zahtevano: %1 bajtov

en: Cannot open file %1: %2
sl: Ni mogoče odpreti datoteke %1: %2

en: Cannot open buffer: %1
sl: Ni mogoče odpreti medpomnilnika: %1

en: Cannot unpack_thumb: %1
sl: Ni mogoč unpack_thumb: %1

en: Cannot dcraw_process: %1
sl: Ni mogoč dcraw_process: %1

en: Cannot load to memory: %1
sl: Ni mogoče naložiti v pomnilnik: %1

en: Saving compressed files is not supported.
sl: Shranjevanje stisnjenih datotek ni podprto.

en: Failed to create file: %1
sl: Datoteke ni bilo mogoče ustvariti: %1

en: Failed to create image: %1
sl: Ni bilo mogoče ustvariti slike: %1

en: Failed to update key: %1
sl: Ni bilo mogoče posodobiti ključa: %1

en: Failed to update date: %1
sl: Ni bilo mogoče posodobiti datuma: %1

en: Failed to update history: %1
sl: Ni bilo mogoče posodobiti zgodovine: %1

en: Failed to write image: %1
sl: Ni bilo mogoče napisati slike: %1

en: No world coordinate systems found.
sl: Svetovni koordinatni sistem ni bil najden.

en: Error querying Simbad
sl: Napaka pri poizvedbi Simbad

en: Simbad query timed out
sl: Časovna omejitev poizvedbe Simbad je potekla

en: Only 8 and 16 bits bayered images supported.
sl: Podprte so samo 8- in 16-bitne slike z bayerjevo matriko.

en: Unsupported bayer pattern %1.
sl: Nepodprt bayerjev vzorec %1.

en: Unsupported bayer offsets %1 %2.
sl: Nepodprti bayerjevi odmiki %1 %2.

en: Unable to allocate memory for temporary bayer buffer: %1
sl: Ni mogoče dodeliti pomnilnika za začasni bayerjev medpomnilnik: %1

en: Unable to allocate memory for temporary bayer buffer.
sl: Ni mogoče dodeliti pomnilnika za začasni bayerjev medpomnilnik.

en: Debayer failed (%1)
sl: Interpretiranje bayerjeve matrike je spodletelo (%1)

en: Processing...
sl: Obdelovanje…

en: Complete.
sl: Zaključeno.

en: Debayer failed.
sl: Interpretiranje bayerjeve matrike je spodletelo.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSDebayerDialog)
en: Image Debayering
sl: Interpretiranje bayerjeve matrike na sliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alignLabel)
en: Method:
sl: Metoda:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Nearest
sl: Najbližji

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Simple
sl: Preprosto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: BILinear
sl: Bilinearno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: HQLinear
sl: VK linearno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X Offset:
sl: Odmik X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Y Offset:
sl: Odmik Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, statusEdit)
en: Ready.
sl: Pripravljeno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keywordCB)
en: Keyword
sl: Ključna beseda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
sl: Opomba

en: Intensity
sl: Intenzivnost

en: Linear Scale
sl: Linearno merilo

en: Logarithmic Scale
sl: Logaritmično merilo

en: Square Root Scale
sl: Merilo kvadratnega korena

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr></table>
sl: <table><tr><td>Intenzivnost:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frekvenca:   </td><td>%2</td></tr></table>

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>G Frequency:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>B Frequency:   </td><td>%4</td></tr></table>
sl: <table><tr><td>Intenzivnost:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frekvenca:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>G Frekvenca:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>B Frekvenca:   </td><td>%4</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: R
sl: D

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyB)
en: Apply
sl: Uveljavi

en: Continue Slew
sl: Nadaljuj obračanje

en: KStars did not find any active mounts.
sl: KStars ni našel nobene aktivne montaže.

en: Double-click to toggle text display
sl: Dvokliknite za preklop prikaza besedila

en: Stretch using preset %1
sl: Raztegni z uporabo prednastavitve %1

en: Cycle through stretch presets. Current stretch: preset %1. Click for preset %2.
sl: Kroži skozi prednastavitve raztezanja. Trenutno raztezanje: prednastavitev %1. Kliknite za prednastavitev %2.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stretchButton)
en: Stretch (or disable stretching) the image.
sl: Raztegni (ali onemogoči raztezanje) slike.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, shadowsLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, shadowsVal)
en: Set shadows value for the image stretch.
sl: Nastavi vrednost senc za raztezanje slike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowsLabel)
en: Shadows
sl: Sence

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, midtonesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, midtonesVal)
en: Set midtones value for the image stretch.
sl: Nastavite vrednost srednjih tonov za raztezanje slike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, midtonesLabel)
en: Midtones
sl: Srednji toni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, highlightsLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, highlightsVal)
en: Set highlights value for the image stretch.
sl: Nastavite vrednost poudarkov za raztezanje slike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, highlightsLabel)
en: Highlights
sl: Bleščave

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleHistoButton)
en: Enable or disable the histogram display.
sl: Omogoči ali onemogoči prikaz histograma.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, autoButton)
en: Automatically find stretch parameter.
sl: Samodejno poišči parameter raztezanja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stretchPreset)
en: Cycle through stretch presets.
sl: Kroži skozi prednastavitve raztezanja.

en: Save Changes to FITS?
sl: Ali shranim spremembe v FITS?

en: The current FITS file has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
sl: Trenutna datoteka FITS ima neshranjene spremembe. Ali jo želite shraniti pred njenim zapiranjem?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LiveStackingUI) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlateSolveUI)
en: Plate Solving
sl: Reševanje plošče

en: Catalog Objects
sl: Katalog objektov

en: Live Stacking
sl: Živo zlaganje

en: Recent Images
sl: Nedavne slike

en: %1 / %2 Simbad objects loaded
sl: %1 / %2 Naloženih objektov Simbad

en: Simbad query in progress...
sl: Simbad poizvedba v teku...

en: Type Code
sl: Koda vrste

en: Type Label
sl: Oznaka vrste

en: Distance
sl: Razdalja

en: Size
sl: Velikost

en: Item reference number
sl: Referenčna številka elementa

en: Double click to launch CDS Portal browser
sl: Dvokliknite za zagon brskalnika CDS Portala

en: Double click to launch Simbad browser
sl: Dvokliknite za zagon brskalnika Simbada

en: Double click to launch NED browser
sl: Dvokliknite za zagon brskalnika NED

en: Catalog Object
sl: Katalogiziraj objekt

en: Object Type Code. Double click to launch Object Type Filter.
    
    See https://simbad.cds.unistra.fr/guide/otypes.htx for more details
sl: Koda vrste objekta. Dvokliknite, da zaženete filter vrste objekta.
    
    Glejte https://simbad.cds.unistra.fr/guide/otypes.htx za več podrobnosti

en: Object Type Label. Double click to launch Object Type Filter.
    
    See https://simbad.cds.unistra.fr/guide/otypes.htx for more details
sl: Oznaka vrste objekta. Dvokliknite, da zaženete filter vrste objekta.
    
    Glejte https://simbad.cds.unistra.fr/guide/otypes.htx za več podrobnosti

en: Object coordinates
sl: Koordinate objekta

en: Object distance in arcmins from the search center
sl: Razdalja objekta v kotnih minutah od središča iskanja

en: Object V magnitude
sl: Magnituda V objekta

en: Object major coordinate size in arcsmins
sl: Velikost glavne koordinate objekta v ločnih minutah

[ctx: @title:window]
en: Stack Directory
sl: Imenik sklada

[ctx: @title:window]
en: Select Alignment Sub
sl: Izberite podstran poravnave

[ctx: @title:window]
en: Select Master Dark
sl: Izberi glavni posnetek teme

[ctx: @title:window]
en: Select Master Flat
sl: Izberite glavni posnetek površine

[ctx: @title:window]
en: Save FITS
sl: Shrani FITS

en: Image save error: %1
sl: Napaka med shranjevanjem slike: %1

en: Image Save
sl: Shranjevanje slike

en: File saved to %1
sl: Datoteka shranjena v %1

en: Watching %1
sl: Opazovanje %1

en: (%1) Watching %2
sl: (%1) Opazovanje %2

en: Rescaling image failed.
sl: Spreminjanje velikosti slike ni uspelo.

en: Cannot zoom in further due to active limited resources mode.
sl: Zaradi aktivnega načina omejenih virov ni mogoče dodatno povečati.

en: Finding stars...
sl: Iskanje zvezd…

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Default Zoom
sl: Privzeta povečava

en: Zoom to Fit
sl: Prilagodi velikost oknu

en: Toggle Stretch
sl: Preklopi razteg

en: Show Cross Hairs
sl: Pokaži nitne križe

en: Show Pixel Gridlines
sl: Pokaži mrežo slikovnih točk

en: Detect Stars in Image
sl: Zaznaj zvezde na sliki

en: View Star Profile...
sl: Pokaži profil zvezde...

en: Show Equatorial Gridlines
sl: Pokaži ekvatorialno mrežo

en: Show Objects in Image
sl: Pokaži objekte v sliki

en: Center Telescope
sl: Usredini teleskop

en: Show HiPS Overlay
sl: Pokaži plast HiPS

en: Auto Stretch
sl: Samodejno raztegni

en: High Contrast
sl: Visok kontrast

en: Equalize
sl: Uravnaj

en: High Pass
sl: Prehod visokih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Median
sl: Mediana

en: Gaussian blur
sl: Gaussova zabrisanost

en: Rotate Right
sl: Zavrti v desno

en: Rotate Left
sl: Zavrti v levo

en: Flip Horizontal
sl: Zrcali vodoravno

en: Flip Vertical
sl: Zrcali navpično

en: Open/Blink Directory
sl: Odpri/Bliskni imenik

en: Debayer...
sl: Interpretiranje bayerjeve matrike…

en: &Selection Statistics
sl: &Statistika izbora

en: Show Clipping
sl: Pokaži porezavo

en: Center Telescope
    *No Telescopes Detected*
sl: Usredini teleskop
    *Ni zaznanih teleskopov*

en: Zoom To Fit
sl: Prilagodi velikost

en: Fit Page to Zoom
sl: Prilagodi stran povečavi

en: Next Tab
sl: Naslednji zavihek

en: Previous Tab
sl: Prejšnji zavihek

en: Next Blink Image
sl: Naslednji utrip slike

en: Previous Blink Image
sl: Prejšnji utrip slike

en: Zoom all tabs in
sl: Približaj vse zavihke

en: Zoom all tabs out
sl: Oddalji vse zavihke

en: Mark Stars
sl: Označi zvezde

en: View 3D Graph
sl: Ogled 3D-grafa

[ctx: @title:window]
en: KStars FITS Viewer
sl: Pregledovalnik FITS za KStars

en: Change Tab Title
sl: Spremeni naslov zavihka

en: New title for tab '%1':
sl: Nov naslov za zavihek '%1':

en: HFR:%2 Ecc:%3 %1 star. | HFR:%2 Ecc:%3 %1 stars.
sl[0]: PPT:%2 Ecc=%3 %1 zvezde.
sl[1]: HFR=%2 Ecc=%3 %1 zvezda.
sl[2]: HFR=%2 Ecc=%3 %1 zvezdi.
sl[3]: HFR=%2 Ecc=%3 %1 zvezde.

en: HFR:%2, %1 star. | HFR:%2, %1 stars.
sl[0]: PPT:%2, %1 zvezd.
sl[1]: HFR:%2, %1 zvezda.
sl[2]: HFR:%2, %1 zvezdi.
sl[3]: HFR:%2, %1 zvezde.

en: Right click to change tab title.
sl: Desni klik za spremembo naslova zavihka.

en: Cannot find tab with UID %1 in the FITS Viewer
sl: V pregledovalniku FITS ni mogoče najti zavihka z UID %1

en: currentView 3D Graph
sl: Trenutni ogled 3D-grafa

en: Cross Hairs
sl: Namerilni križ

en: Clipping
sl: Porezava

en: Equatorial Gridlines
sl: Ekvatorialna mreža

en: Objects in Image
sl: Objekti na sliki

en: Pixel Gridlines
sl: Mreža slikovnih točk

en: HiPS Overlay
sl: Prekrivanje HiPS

[ctx: @title:window]
en: Blink Top Directory
sl: Bliskaj vrhnji imenik

[ctx: @title:window]
en: Open Image
sl: Odpri sliko

en: Stacking...
sl: Zlaganje na sklad...

en: Stacking Failed
sl: Zlaganje na sklad ni uspelo

en: Stacking Complete
sl: Zlaganje na sklad zaključeno

en: Hide %1
sl: Skrij %1

en: Show %1
sl: Pokaži %1

en: Center Telescope
    *Ready*
sl: Usredini teleskop
    *Pripravljen*

en: Show Equatorial Gridlines
    *No WCS Info*
sl: Pokaži ekvatorialno mrežo
    *Ni podatkov WCS*

en: Center Telescope
    *No WCS Info*
sl: Usredini teleskop
    *Ni podatkov WCS*

en: Show Objects in Image
    *No WCS Info*
sl: Pokaži objekte v sliki
    *Ni podatkov WCS*

en: Selection Rectangle
sl: Pravokotnik izbire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Width
sl: Širina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Height
sl: Višina

en: Unmark Stars
sl: Odstrani oznake zvezd

en: Processing %1...
sl: Obdelava %1…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, masterFlatLabel)
en: Master Flat:
sl: Glavni posnetek površine:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, MasterFlatB)
en: <html><head/><body><p>File chooser dialog for Master Flat</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Pogovorno okno za izbiro datotek za Master Flat</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, MasterFlat)
en: <html><head/><body><p>The Master Flat to use to calibrate lights.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Master Flat za uporabo kalibriranja luči.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, MasterDark)
en: <html><head/><body><p>The Master Dark to use to calibrate lights.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Master Flat za uporabo kalibriranja luči.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, MasterDarkB)
en: <html><head/><body><p>File chooser dialog for Master Dark</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Pogovorno okno za izbiro datotek za Master Flat</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, StackingGroupBox)
en: Stacking
sl: Zlaganje na sklad

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, HighSigma)
en: <html><head/><body><p>Value of High Sigma to be used in pixel rejection.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Vrednost visoke sigme, ki naj se uporabi pri zavrnitvi slikovnih pik.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LowSigmaLabel)
en: Low Sigma:
sl: Nizka Sigma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, NumInMem)
en: <html><head/><body><p>The maximum number of subs held in memory whilst processing. The larger the value, the better the quality of the stacking process, but at the cost of more processing time and memory used.</p><p><br/></p><p>Processes such as sigma clipping will use this many subs to calculate statistics to use on all subs.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Največje število podsličic, ki so shranjene v pomnilniku med obdelavo. Večja kot je vrednost, boljša je kakovost postopka zlaganja na sklad, vendar za ceno daljšega časa obdelave in porabljenega pomnilnika.</p><p><br/></p><p>Procesi, kot je sigma izrezovanje, bodo uporabili to število podsličic za izračun statistike za uporabo na vseh podsličicah.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InMemoryLabel)
en: In Memory Subs:
sl: Podsličic v pomnilniku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HighSigmaLabel)
en: High Sigma:
sl: Visoka Sigma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LowSigma)
en: <html><head/><body><p>Value of Low Sigma to be used in pixel rejection.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Vrednost nizke sigme, ki naj se uporabi pri zavrnitvi slikovnih pik.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownscaleLabel)
en: Downscale:
sl: Zmanjšaj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, LSDownscale)
en: <html><head/><body><p>Downscale images:</p><p>- None. No downscaling applied .</p><p>- 2x2. Subs and masters are downscaled 2x2.</p><p>- 3x3. Subs and masters are downscaled 3x3.</p><p>- 4x4. Subs and masters are downscaled 4x4.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Zmanjšanje velikosti slik:</p><p>- Brez. Ni uporabljenega zmanjšanja.</p><p>- 2x2.  Podsličice in glavne slike so zmanjšane na 2x2.</p><p>- 3x3. Podsličice in glavne slike so zmanjšane na 3x3.</p><p>- 4x4. Podsličice in glavne slike so zmanjšane na 4x4.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, Weighting)
en: <html><head/><body><p>Frame weighting:</p><p>- Equal. All frames have the same weight.</p><p>- HFR. Frames are weighted by 1 / Average HFR.</p><p>- Num Stars. Frames are weighted by the number of stars detected in the frame.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Uteževanje okvirjev:</p><p>- Enako. Vsi okvirji imajoenako težo.</p><p>- HFR. Okvirji so uteženi z 1 / povprečni HFR.</p><p>-Število zvezd. Okvirji so uteženi s številom zvezd, zaznanih v okvirju.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Weighting)
en: Equal
sl: Enako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WeightingLabel)
en: Frame Weight:
sl: Teža okvirja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pixelRejLabel)
en: Rejection Method:
sl: Metoda zavračanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, Rejection)
en: <html><head/><body><p>Pixel rejection algorithm:</p><p>- None. No rejection is applied.</p><p>- Sigma Clipping. Outlying pixels are rejected.</p><p>- Winsorized Sigma Clipping. Winsorized version of sigma clipping</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Algoritem za zavračanje slikovnih pik:</p><p>- Brez. Zavrnitev ni uporabljena.</p><p>- Obrez glede na Sigmo. Oddaljene slikovne pike so zavrnjene.</p><p>- Winsorizirani obrez sigme. Winsorizirana različica obreza sigme</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Rejection)
en: Sigma Clipping
sl: Obrez sigme

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Rejection)
en: Winsorized SC
sl: Winsoriziran obrez Sigme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WinsorCutoffLabel)
en: Winsor Cutoff:
sl: Winsoriziran obrez:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WinsorCutoff)
en: <html><head/><body><p>Winsorization cutoff in units of sigma to be used in pixel rejection.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Vrednost obreza winsorizacije v enotah sigma, ki se uporablja pri zavračanju slikovnih pik.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, AlignMethod)
en: <html><head/><body><p>Alignment Method:</p><p>- None. No alignment is performed. Useful for stacking darks and flats.</p><p>- Plate Solve. Subs will be plate solved in order to align them prior to stacking.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Metoda poravnave:</p><p>- Brez. Poravnava se ne izvaja. Uporabno za zlaganje temnih in ravnih posnetkov.</p><p>- Reševanje plošče. Podokvirji bodo rešeni s ploščo, da se poravnajo pred zlaganjem.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AlignMaster)
en: <html><head/><body><p>The sub to use as reference to align all other subs.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Podsličica za uporabo kot referenca za poravnavo vseh ostalih podsličic.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AlignMasterB)
en: <html><head/><body><p>File chooser dialog for Alignment Master</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Pogovorno okno za izbiro datotek za Alignment Master</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AlignMasterSubLabel)
en: Master Sub:
sl: Glavni podposnetek:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PostProcGroupBox)
en: Post Processing
sl: Naknadna obdelava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DenoiseLabel)
en: Denoise Amount:
sl: Vrednost odstranjevanja šuma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, SharpenKernal)
en: <html><head/><body><p>Sharpen kernal size.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Velikost jedra ostrenja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, DeconvAmt)
en: <html><head/><body><p>Amount of Wiener Deconvolution to apply in the range 0 to 1. The feature blends this amount of the deconvolved image with (1 - amount) of the original image.</p><p>Set to 0 to switch deconvolution off.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Količina Wienerjeve dekonvolucije, ki jo je treba uporabiti v območju od 0 do 1. Funkcija zmeša to količino dekonvoluirane slike z (1 - količino) izvirne slike.</p><p>Nastavite na 0, da izklopite dekonvolucijo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, DenoiseAmt)
en: <html><head/><body><p>Amount of denoise to apply. Larger values apply more denoising.</p><p>Set to 0 to skip denoising</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Količina odpravljanja šuma, ki jo je treba uporabiti. Večje vrednosti vplivajo na večjo stopnjo odpravljanja šuma.</p><p>Nastavite na 0, da preskočite odpravljanje šuma</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SharpenKernalLabel)
en: Kernel:
sl: Jedro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SharpenSigmaLabel)
en: Sharpen Sigma:
sl: Sigma ostrenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PSFLabel)
en: PSF Sigma:
sl: Sigma PSF:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, SharpenSigma)
en: <html><head/><body><p>Sharpen sigma.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Sigma ostrenja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SharpenLabel)
en: Sharpen Amount:
sl: Vrednost ostrenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeconvLabel)
en: Deconv Amount:
sl: Vrednost dekonvolucije:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, PSFSigma)
en: <html><head/><body><p>PSF Sigma to use for Deconvolution</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>PSF Sigma za uporabo pri dekonvoluciji</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, SharpenAmt)
en: <html><head/><body><p>Amount of sharpening to apply. Larger values apply more sharpening.</p><p>Set to 0 to skip sharpening.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Količina ostrenja, ki naj se uporabi. Večje vrednosti pomenijo večjo ostrino.</p><p>Nastavite na 0, da preskočite ostrenje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ReprocessB)
en: Rerun the post processing using the selected parameters
sl: Ponovno zaženite naknadno obdelavo z izbranimi parametri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ReprocessB)
en: Reprocess
sl: Ponovni postopek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, StackDirB)
en: <html><head/><body><p>Stack directory chooser dialog</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Pogovorno okno za izbiro imenika sklada</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stackLabel)
en: Stack Directory:
sl: Imenik sklada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SubsProcessed)
en: Number of subs successfully processed / failed / total
sl: Število podsličic uspešno obdelanih / neuspešnih / skupaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NumberSubsLabel)
en: Proc / Fail / Total:
sl: Obd / Neusp / Skupaj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SubsSNR)
en: Signal-to-noise ratio Max / Min / Mean of the processed subs
sl: Razmerje signal šum Max / Min / Povprečje obdelanih podsličic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, Stack)
en: <html><head/><body><p>The directory containing files to stack</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Imenik z datotekami za zlaganje</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SubsSNRLabel)
en: SNR Av / Min / Max:
sl: RSŠ Povp / Min / Max:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImageSNRLabel)
en: Image SNR:
sl: RSŠ slike:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ImageSNR)
en: The signal-to-noise ratio of the final image
sl: Razmerje signal šum končne slike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, StartB)
en: <html><head/><body><p>Starts watching the Stack Directory and runs stacking.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Začne opazovati imenik sklada in izvede zlaganje na sklad.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (FITSMemoryMonitor, MemMonitor)
en: <html><head/><body><p>Memory monitor</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Nadzornik pomnilnika</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveB)
en: <html><head/><body><p>Save Live Stacker parameters</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Shrani parametre za Live Stacker</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SaveB)
en: Save Settings
sl: Shrani nastavitve

en: HFR Options Profile Editor
sl: Urejevalnik profilov možnosti PPT

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FITSViewerGroup)
en: Look && Feel
sl: Videz in občutek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useFITSViewer)
en: Automatically display received images in the FITS Viewer
sl: Samodejno pokaži prejete slike v pregledovalniku FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useFITSViewer)
en: Use FITS viewer
sl: Uporabi pregledovalnik FITS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singlePreviewFITS) i18n: ectx: whatsthis, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single tab instead of multiple tabs per image.
sl: Prikaži vse zajete slike FITS v enem zavihku namesto več zavihkov na sliko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singlePreviewFITS)
en: Single preview tab
sl: Zavihek enojnega predogleda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowCapturedFITS)
en: Display captured FITS images from all cameras in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each camera.
sl: Pokaži zajete slike FITS iz vseh kamer v enem oknu pregledovalnika FITS in ne v posameznem oknu za vsako kamero.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowCapturedFITS)
en: Single window capture
sl: Enookenski zajem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowOpenedFITS)
en: Display opened FITS images in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each file.
sl: Pokaži odprte slike FITS v enem oknu pregledovalnika FITS in ne v posameznem oknu za vsako datoteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowOpenedFITS)
en: Single window open
sl: Odpiranje enega okna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image
sl: Postavi okno FITSViewer v ospredje ob prejemanju nove slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Focus on receiving an image
sl: Osredotoči se na prejemanje slike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowFITS)
en: Make FITS Viewer window independent from KStars
sl: Naj bo okno pregledovalnika FITS neodvisno od KStars

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_liveStackerOwnProcess)
en: <html><head/><body><p>Run Live Stacker as a separate process.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Zaženi Live Stacker kot ločen proces</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_liveStackerOwnProcess)
en: Live Stacker own process
sl: Live Stacker-jev lastni proces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: HiPS opacity:
sl: Neprosojnost HiPS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: HiPS offset:
sl: Odmik HiPS:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Down Sampling
sl: Vzorčenje navzdol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AdaptiveSampling)
en: <html><head/><body><p>Automatically down sample images based on available resources.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Samodejno zmanjšaj vzorce slike glede na razpoložljive vire.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdaptiveSampling)
en: Adaptive sampling
sl: Prilagodljivo vzorčenje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stretchPreviewSamplingLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StretchPreviewSampling) i18n: ectx: label, entry (StretchPreviewSampling), group (Capture)
en: Set the coarseness of the preview shown when sliding the fitsviewer's stretch parameter sliders. 1 is full resolution, but can be slow, 4 would be coarse resolution and fast.
sl: Nastavite grobost predogleda, prikazanega pri drsenju drsnikov parametrov raztezanja fitsviewerja. 1 je polna ločljivost, vendar je lahko počasna, 4 bi bila groba ločljivost in hitra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stretchPreviewSamplingLabel)
en: Stretch preview:
sl: Raztegni predogled:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, clippingBox)
en: Clipping Limits
sl: Meje obreza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, clipping64KLabel)
en: Clipping value for 16-bit values.
sl: Vrednost obreza za 16-bitne vrednosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clipping64KLabel)
en: 16bit threshold:
sl: Prag za 16-bitne:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Clipping64KValue)
en: 64K Clipping value.
sl: Vrednost obreza 64K.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, clipping256Label)
en: Clipping value for 8-bit values.
sl: Vrednost obreza za 8-bitne vrednosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clipping256Label)
en: 8Bit threshold:
sl: Prag za 8-bitne:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Clipping256Value)
en: Byte Clipping value.
sl: Vrednost obreza bajtov.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Processing
sl: V obdelavi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStretch)
en: Always apply auto stretch to images in FITS Viewer
sl: Vedno samodejno raztegni slike v pregledovalniku FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStretch)
en: Auto stretch
sl: Samodejno raztegni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_LimitedResourcesMode)
en: <html><head/><body><p>Enable limited resource mode to turn off any resource-intensive operations:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto debayer</span>: Bayered images will not be debayered. Only grayscale images are shown.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto WCS</span>: World Coordinate System data will not be processed. WCS maps sky coordinates to image coordinates. Equatorial grid lines, object identification, and telescope slew within an image are disabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">3D Cube</span>: RGB images will not be processed. Only grayscale images are shown.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Omogoči način omejenega vira, da izklopite vse vire intenzivnih operacij:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto debayer</span>: Bayered images will not be debayered. Prikazane so samo slike v sivini.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto WCS</span>: Podatki WCS svetovnega koordinatnega sistemane bodo obdelani. WCS preslika nebesne koordinate na koordinate na sliki. Ekvatorske črte mreže, identifikacija objekta in obračanje teleskopa na sliki so onemogočeni.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">3D kocka</span>: Slike RGB ne bodo obdelane. Prikazane so samo slike v sivini.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LimitedResourcesMode)
en: Limited resources mode
sl: Način omejenih virov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDebayer)
en: Automatically debayer captured image if it contains a bayer pattern
sl: Samodejno interpretiraj bayerjevo matriko zajete slike FITS, če jo slednja vsebuje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDebayer)
en: Auto debayer
sl: Samodejna interpret. bayerjeve matrike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoWCS)
en: <html><head/><body><p>Automatically load World-Coordinate-System (WCS) data when opening a FITS file.</p><p><span style=" font-weight:600;">Warning: Only enable this option on very fast machines as it can lead to unpredictable behavior resulting in crashes on slower machines.</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Samodejno naloži podatke svetovnega koordinatnega sistema (WCS) pri odpiranju datoteke FITS.</p><p><span style=" font-weight:600;">Opozorilo: to možnost omogočajte samo na zelo hitrih strojih, saj lahko povzroči nepredvidljivo vedenje, ki povzroči sesutje na počasnejših strojih.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoWCS)
en: Auto WCS
sl: Samodejni WCS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Auto3DCube)
en: Process 3D (RGB) FITS images. If unchecked, only first channel is processed.
sl: Obdelaj 3D (RGB) slike FITS. Če ni odkljukano, bo obdelan samo prvi kanal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Auto3DCube)
en: 3D cube
sl: 3D-kocka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_NonLinearHistogram)
en: <html><head/><body><p>Display histogram for the stretched non-linear image.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži histogram za raztegnjeno nelinearno sliko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NonLinearHistogram)
en: Non linear histogram
sl: Nelineani histogram

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Select a catalog to use to identify objects in the image. The default is the internal Sky Map. External catalogs require WCS and internet access.</p><p><span style=" font-weight:600;">Warning: Querying external catalogs can be slow on slow machines.</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite katalog, ki ga želite uporabiti za prepoznavanje objektov na sliki. Privzeta možnost je notranja zvezdna karta. Zunanji katalogi zahtevajo WCS in dostop do interneta.</p><p><span style=" font-weight:600;">Opozorilo: Poizvedovanje po zunanjih katalogih je lahko počasno na počasnejših računalnikih.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Object Catalog:
sl: Katalog objekta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsCatalog) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, skymapGroup)
en: Sky Map
sl: Zvezdna karta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoHFR)
en: Compute the HFR of images loaded into fitsviewer.
sl: Izračun PPT-ja slik, naloženih v fitsviewer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoHFR)
en: Auto compute HFR
sl: Samodejno izračunaj PPT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_QuickHFR)
en: When computing the HFR, run it quickly by only looking at 25% of the image.
sl: Ko izračunava PPT, ga zažene hitro in si oglejte le 25 % slike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_QuickHFR)
en: Quick HFR
sl: Hiter PPT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, hfrSepLabel)
en: Set the StellarSolver SEP profile for Capture-image HFR calculations.
sl: Nastavite profil StellarSolver SEP za PPT izračune Capture-image.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hfrSepLabel)
en: HFR SEP profile:
sl: Profil PPT SEP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StellarSolverPartition) i18n: ectx: label, entry (StellarSolverPartition), group (FITSViewer)
en: Enable StellarSolver partition. Partitions the image in multiple threads to speed up detecting stars. This may significantly speed up source extraction but may result in unstable operation.
sl: Omogoči particijo StellarSolver. Razdeli sliko v več niti, da se pospeši zaznavanje zvezd. To lahko znatno pospeši ekstrakcijo vira, vendar lahko povzroči nestabilno delovanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StellarSolverPartition)
en: StellarSolver partitioning
sl: Razdelitev StellarSolverja

en: FITS Viewer Solver Profiles Editor
sl: Urejevalnik profilov ogledovalnika FITS

en: Extracting...
sl: Ekstrahiranje…

en: Solving...
sl: Reševanje…

en: Extractor timed out: %1s
sl: Časovna omejitev ekstraktorja je potekla: %1s

en: Extractor failed: %1s
sl: Ekstraktor ni uspel: %1s

en: Extracted %1 stars (%2 unfiltered) in %3s
sl: Ekstrahiranih %1 zvezd (%2 nefiltriranih) v %3s

en: Solver timed out: %1s
sl: Časovna omejitev reševalnika je potekla: %1s

en: Solver failed: %1s
sl: Reševalnik ni uspel: %1s

en: Warning! This tool only supports the internal StellarSolver solver.
sl: Opozorilo! To orodje podpira samo notranjega reševalnika StellarSolver.

en: Change to that in the Ekos Align options menu.
sl: Spremenite na to nastavitev v meniju možnosti poravnave Ekosa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolveButton)
en: Plate solve the image using the parameters below.
sl: Sliko rešite s pomočjo spodnjih parametrov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: <p>The units of the imager scale bounds.
sl: <p>Enote meja merila slikovne naprave.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: image width º
sl: slika širina º

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: image width '
sl: slika širina '

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: arcsec/pixel
sl: ločnih sekund/slikovna točka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUsePosition)
en: Use the given position to speed up astrometry solver as it does not have to search in other areas of the sky.
sl: Uporabite dani položaj, da pospešite reševalnik astrometrije, saj mu ni treba iskati na drugih delih neba.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdatePosition)
en: Set the approximate RA/DEC positions using the center position of the SkyMap.
sl: Nastavi približne položaje RA/DEC z uporabo sredinskega položaja zvezdne karte.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverAngleLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverAngle)
en: The solved image position angle, East of North (degrees).
sl: Rešen položajni kot slike, vzhodno od severa (stopinje).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverIndexfileLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverIndexfile)
en: The index file used to solve the image.
sl: Indeksna datoteka, uporabljena za rešitev slike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverIndexfileLabel)
en: Index file
sl: Indeksna datoteka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverProfileLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverProfile)
en: Selects the Options Profile to use for plate solving
sl: Izbere profil možnosti za uporabo za reševanje plošč

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverModule)
en: Selects the module from which Options Profiles are taken to use for plate solving
sl: Izbere modul, iz katerega se vzamejo profili možnosti za uporabo pri reševanju plošč

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfile)
en: Opens the currently selected Profile in the Options Profile Editor
sl: Odpre trenutno izbrani profil v urejevalniku profilov možnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverLinear)
en: Check for linear (unstretched) images.  This is the default setting.  Uncheck for non-linear (stretched) images which will help with the star extraction part of plate solving.
sl: Preveri linearne (neraztegnjene) slike.  To je privzeta nastavitev.  Počistite polje za nelinearne (raztegnjene) slike, ki bodo pomagale pri delu ekstrakcije zvezd pri reševanju plošč.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverLinear)
en: Linear Image
sl: Linearna slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: PixScale
sl: Merilo slikovne pike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Rotation
sl: Vrtenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Solve Image
sl: Reši sliko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optionsB)
en: Solve Options
sl: Možnosti reševanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logB)
en: Display Log
sl: Prikaži dnevnik

en: Pixel Values
sl: Vrednosti slikovnih točk

en: Couldn't initialize the OpenGL context.
sl: Ni bilo mogoče inicializirati konteksta OpenGL.

[ctx: @title:window]
en: View Star Profile
sl: Pokaži profil zvezde

en: Maximum Value on the graph
sl: Največja vrednost na grafu

en: Cuttoff Maximum for eliminating hot pixels and bright stars.
sl: Odrezan maksimum za odstranjevanje vročih slikovnih pik in svetlih zvezd.

en: Enable or Disable the Max Value Cutoff
sl: Omogoči ali onemogoči rezanje največje vrednosti

en: Toggle Cutoff
sl: Preklopi rezanje

en: Sets the Minimum Value on the graph
sl: Nastavi minimalno vrednost na grafu

en: Sets the Maximum Value on the graph
sl: Nastavi maksimalno vrednost na grafu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Max
sl: Maks

en: Sets the Cuttoff Maximum for eliminating hot pixels and bright stars.
sl: Nastavi odrezan maksimum za odpravo vročih slikovnih pik in svetlih zvezd.

en: Cut
sl: Izreži

en: Minimum Value on the graph
sl: Minimalna vrednost na grafu

en: AutoScale
sl: Samodejno merilo

en: Automatically scales the sliders for the subFrame.
    Uncheck to leave them unchanged when you pan around.
sl: Samodejno spremeni velikost drsnikov za podokvir.
    Počistite polje, če jih želite pustiti nespremenjene, ko se premikate.

en: Hides and shows the scaling side panel
sl: Skrije in prikaže stransko ploščo za določanje merila

en: Changes the type of selection
sl: Spremeni vrsto izbora

en: Toggles the slice view when horizontal or vertical items are selected
sl: Preklopi pogled rezine, ko so izbrani vodoravni ali navpični elementi

en: Shows the x, y coordinates of star centers in the frame
sl: Prikazuje x, y koordinate zvezdnih centrov v posnetku

en: Shows the HFR of stars in the frame
sl: Prikazuje PPT zvezd v posnetku

en: Shows the peak values of star centers in the frame
sl: Prikazuje najvišje vrednosti središč zvezd v posnetku

en: Changes the sample size shown in the graph
sl: Spremeni velikost vzorca prikazanega v grafu

en: Zooms the view to preset locations.
sl: Poveča pogled na prednastavljene lokacije.

en: ZoomTo
sl: Povečaj na

en: Front
sl: Spredaj

en: Front High
sl: Spredaj visoko

en: Overhead
sl: Nad glavo

en: Selected
sl: Izbrano

en: Hides and shows the Vertical and Horizontal Selection Sliders
sl: Skriva in prikazuje drsnike navpičnega in vodoravnega izbora

en: Selects the Vertical Value
sl: Izbere navpično vrednost

en: Selects the Horizontal Value
sl: Izbere vodoravno vrednost

en: Vertical:
sl: Navpično:

en: Horizontal:
sl: Vodoravno:

en: Zooms automatically as the sliders change
sl: Samodejno prlagodi, ko se drsniki spreminjajo

en: Changes the color scheme
sl: Spremembe barvne sheme

en: Cut: %1
sl: Izreži: %1

en: Max: %1
sl: Maks: %1

en: Min: %1
sl: Min.: %1

en: Selected Pixel: (%1, %2): %3
sl: Izbrana slikovna točka: (%1, %2): %3

en: Cut Disabled
sl: Rezanje onemogočeno

en: Star %1:
sl: Zvezda %1:

en: HFR: %1
sl: PPT: %1

en: Peak: %1
sl: Vrh: %1

en: Star %1
sl: Zvezda %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Bitpix
sl: Bitov za slikovno točko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Mean
sl: Povprečje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Std. Dev
sl: Standardna deviacija

en: Show Capture Process Information
sl: Pokaži informacije o postopku zajemanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
sl: Prikaz

en: Cache
sl: Medpomnilnik

[ctx: @title:window]
en: HiPS Offline Storage
sl: Nepovezana shramba HiPS

en: HiPS Update
sl: Posodobitev HiPS

en: Downloading HiPS sources...
sl: Prejemanje virov HiPS…

en: Error downloading HiPS sources: %1
sl: Napaka pri prejemanju virov HiPS: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSNetCache)
en: Cache space on hard disk used to store HiPS images.
sl: Prostor predpomnilnika na trdem disku, ki se uporablja za shranjevanje slik HiPS.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSMemoryCache)
en: Cache space in RAM used to store HiPS images.
sl: Prostor predpomnilnika v RAM-u, ki se uporablja za shranjevanje slik HiPS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Memory:
sl: Pomnilnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSUseOfflineSource)
en: Do not download HiPS from Internet. Use DSS offline storage path to load all data.
sl: HiPS ne prenašaj z interneta. Za nalaganje vseh podatkov uporabi pot za shranjevanje DSS brez povezave.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSUseOfflineSource)
en: DSS Offline Source
sl: Vir brez povezave DSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSShowGrid)
en: Show HiPS grid
sl: Pokaži mrežo HiPS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSPanning)
en: Show HiPS While Panning
sl: Pokaži HiPS med premikanjem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSBiLinearInterpolation)
en: Linear interpolation
sl: Linearna interpolacija

en: Failed to connect to INDI server %1:%2
sl: Neuspela povezava s strežnikom INDI %1:%2

en: Connection to INDI host at %1 on port %2 lost. Server disconnected: %3
sl: Povezava z gostiteljem INDI na %1 na vratih %2 je izgubljena. Povezava s strežnikom je prekinjena: %3

en: Could not connect to the Web Manager
sl: Ni se bilo mogoče povezati s spletnim upravljalnikom

en: Invalid response from Web Manager
sl: Neveljaven odgovor spletnega upravljalnika

en: Web Manager Status: Online
sl: Stanje spletnega upravljalnika: povezan

en: Active Profile: %1
sl: Dejavni profil: %1

en: Web Manager Status: Offline
sl: Stanje spletnega upravljalnika: brez povezave

en: Web Manager Status:
sl: Stanje spletnega upravljalnika:

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2 to JPEG.
sl: Ni mogoče najti dcraw ali cjpeg. Namestite potrebna orodja za pretvorbo CR2 v JPEG.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, collimationOptions)
en: Collimation Overlay Options
sl: Možnosti prekrivka kolimacije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addB)
en: Create a new Collimation Overlay Element
sl: Ustvari nov element prekrivanja za kolimacijo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeB)
en: Delete the selected Collimation Overlay Element
sl: Izbriši izbrani element prekrivanja za kolimacijo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, elementNamesList)
en: Collimation Overlay Element name (double click to edit)
sl: Ime elementa prekrivanja za kolimacijo (dvakrat kliknite za urejanje)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, elementConfigBox)
en: Collimation Overlay Element
sl: Element prekrivanja za kolimacijo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, enableLabel)
en: Select whether this Element is enabled or not
sl: Izberite, ali je ta element omogočen ali ne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableLabel)
en: Enable:
sl: Omogoči:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameB)
en: Rename
sl: Preimenuj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter a name for this Collimation Overlay Element. If left empty a name will be generated based on the Type selected.
sl: Vnesite ime za ta element prekrivanja za kolimacijo. Če pustite prazno, bo ime ustvarjeno na podlagi izbrane vrste.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, colourLabel)
en: Select color for the Element
sl: Izberite barvo za element

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, colourButton)
en: Select a color for the Collimation Overlay Element.
sl: Izberite barvo za prekrivni element kolimacije.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, thicknessLabel)
en: Set the line thickness used to draw the element.
sl: Nastavite debelino črte, ki se uporablja za risanje elementa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, thicknessLabel)
en: Thickness:
sl: Debelina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, offsetLabel)
en: Set the Element's offset from its Anchor. For an Anchor Element this is from the center of the image.
sl: Nastavi odmik elementa od njegovega sidra. Za sidrni element je to od sredine slike.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Set the size of the Element
sl: Nastavi velikost elementa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, linkXYB)
en: Link X & Y sizes
sl: Poveži velikosti X in Y

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, typeLabel)
en: Select the type of Collimation Overlay Element
sl: Izberite vrsto prekrivnega elementa za kolimacijo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, countLabel)
en: Select number of occurrences of the object type within this element
sl: Izberite število pojavov vrste objekta znotraj tega elementa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, rotationLabel)
en: If there is more than one occurrence set the base rotation angle.
sl: Če obstaja več kot en pojav, nastavite osnovni kot vrtenja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pcdLabel)
en: Set the Pitch Circle Diameter where there are multiple occurrences (Count >1)
sl: Nastavi premer razgibnega kroga, kjer je več pojavkov (Števec >1)

en: Label already exists. Label must be unique.
sl: Oznaka že obstaja. Oznaka mora biti edinstvena.

en: Failed to add new driver. Is the label unique?
sl: Dodajanje novega gonilnika ni uspelo. Je oznaka edinstvena?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomDrivers)
en: Custom Drivers
sl: Gonilniki po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Driver:
sl: Gonilnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Family:
sl: Družina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Executable:
sl: Izvedljiva datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
sl: Oznaka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Manufacturer:
sl: Proizvajalec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewEyepiece) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewFilter)
en: Add New
sl: Dodaj novega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>To create an <span style=" font-weight:600;">Alias</span> from an existing driver, select an existing driver and then only change the <span style=" font-weight:600;">Label </span>then press<span style=" font-weight:600;"> Add.</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če želite ustvariti <span style=" font-weight:600;">vzdevek</span> iz obstoječega gonilnika, izberite obstoječi gonilnik in nato samo spremenite oznako <span style=" font-weight:600;">in pritisnite </span><span style=" font-weight:600;"> Dodaj.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>KStars must be restarted for new drivers to take effect.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Za uveljavljanje novih gonilnikov je treba ponovno zagnati KStars.</p></body></html>

[ctx: @title:window]
en: Device Manager
sl: Upravljalnik naprav

en: Driver %1 is already running, do you want to restart it?
sl: Gonilnik %1 že teče. Ali ga želite znova zagnati?

en: Cannot start INDI server: port error.
sl: Ni mogoče zagnati strežnika INDI: napaka vrat.

en: Failed to create local INDI server
sl: Lokalnega strežnika INDI ni bilo mogoče ustvariti

en: Invalid port entry: %1
sl: Neveljavna vrata: %1

en: Connected to INDI server
sl: Vzpostavljena povezava s strežnikom INDI

en: Unable to find INDI drivers directory: %1
    Please make sure to set the correct path in KStars configuration
sl: Ni mogoče najti imenika gonilnikov INDI: %1
    Prepričajte se, da ste v konfiguraciji KStars nastavili pravilno pot

en: Failed to open INDI Driver file: %1
sl: Ni mogoče odpreti datoteke gonilnika INDI: %1

[ctx: @title:window]
en: Add Host
sl: Dodaj gostitelja

en: Error: the port number is invalid.
sl: Napaka: številka vrat je neveljavna.

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
sl: Gostitelj: %1 vrata: %2 že obstaja.

[ctx: @title:window]
en: Modify Host
sl: Spremeni gostitelja

en: You need to disconnect the client before removing it.
sl: Odklopiti morate odjemalca, preden ga odstranite.

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
sl: Ali zares želite odstraniti odjemalca %1?

en: Unable to write to file 'indihosts.xml'
    Any changes to INDI hosts configurations will not be saved.
sl: Ni mogoče pisati v datoteko »indihosts.xml«.
    Spremembe nastavitev gostiteljev INDI se ne bodo shranile.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
sl: Upravljalnik naprav

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
sl: Lokalno/Strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
sl: Naprava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
sl: Način

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
sl: Dnevnik strežnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
sl: Lokalno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, serverR)
en: Server
sl: Strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
sl: Zaženi storitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
sl: Zaustavi storitev

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
sl: Odjemalec

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
sl: Gostitelji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addB)
en: Add...
sl: Dodaj…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
sl: Spremeni…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
sl: Povezava

[ctx: @title:window]
en: INDI Control Panel
sl: Nadzorna plošča INDI

en: No INDI devices currently running. To run devices, please select devices from the Device Manager in the devices menu.
sl: Trenutno ne deluje nobena naprava INDI. Za zagon naprav izberite naprave v upravljalniku naprav v meniju naprav.

en: Video Recording Stopped
sl: Snemanje videoposnetka je ustavljeno

en: Video Recording Started
sl: Snemanje videoposnetka se je začelo

en: Image file is received
sl: Slika prejeta

en: Moving clockwise
sl: V smeri urinega kazalca

en: Moving counter clockwise
sl: V nasprotni smeri urinega kazalca

en: UnParking
sl: Odparkiranje

en: Dome parking is in progress
sl: Parkiranje kupole v teku

en: Dome unparking is in progress
sl: Odparkiranje kupole v teku

en: Dome parked
sl: Kupola parkirana

en: Dome unparked
sl: Kupola odparkirana

en: Shutter closing is in progress
sl: Zapiranje pokrova v teku

en: Shutter opening is in progress
sl: Odpiranje pokrova v teku

en: Shutter closed
sl: Pokrov zaprt

en: Shutter opened
sl: Pokrov odprt

en: Add Host
sl: Dodaj gostitelja

en: Modify Host
sl: Spremeni gostitelja

en: Dust Cap is parked
sl: Proti-prašni pokrov je parkiran

en: Dust Cap is unparked
sl: Proti-prašni pokrov je odparkiran

en: Dust Cap is parking
sl: Proti-prašni pokrov je v parkiranju

en: Dust Cap is unparking
sl: Proti-prašni pokrov je v odparkiranju

en: INDI DATA STREAM
sl: PODATKOVNI TOK INDI

en: Cannot open file %1 for reading
sl: Datoteke %1 ni mogoče odpreti za branje

en: Not enough memory for file %1
sl: Ni dovolj pomnilnika za datoteko %1

en: INDI Server Message
sl: Sporočilo strežnika INDI

en: Mount is slewing to target location
sl: Montaže se obrača na ciljno lokacijo

en: Mount arrived at target location
sl: Montaža je prispela na ciljno lokacijo

en: Mount motion was aborted
sl: Premik montaže je bil prekinjen

en: Mount parking failed
sl: Parkiranje montaže ni uspelo

en: Mount parking is in progress
sl: Parkiranje montaže je v teku

en: Mount unparking is in progress
sl: Odparkiranje montaže je v teku

en: Mount parked
sl: Montaže parkirana

en: Mount unparked
sl: Montaže odparkirana

en: Warning! Looking at the Sun without proper protection can lead to irreversible eye damage!
sl: Opozorilo! Gledanje v Sonce brez ustrezne zaščite lahko povzroči nepopravljive poškodbe oči!

en: Sun Warning
sl: Opozorilo pred soncem

en: Requested altitude %1 is outside the specified altitude limit boundary (%2,%3).
sl: Zahtevana višina %1 je zunaj navedene omejitve višine (%2,%3).

en: Requested altitude is below the horizon. Are you sure you want to proceed?
sl: Zahtevana višina je pod obzorjem. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Telescope Motion
sl: Premikanje teleskopa

en: Time
sl: Čas

en: Set
sl: Nastavi

en: Enable binary data transfer from this property to KStars and vice-versa.
sl: Omogoči dvojiški podatkovni prenos iz te lastnosti v KStars in obratno.

en: Upload
sl: Pošlji tja

en: GPS Location
sl: GPS lokacija

en: Mount Location
sl: Položaj montaže

en: Data file saved to %1
sl: Podatkovna datoteka shranjena v %1

en: Driver %1 failed to start on the remote INDI server.
sl: Gonilnika %1 ni bilo mogoče zagnati na oddaljenem strežniku INDI.

en: Internal or external INDI server?
sl: Notranji ali zunanji strežnik INDI?

en: Internal or external INDI drivers?
sl: Notranji ali zunanji gonilniki INDI?

en: You need to restart KStars for this change to take effect.
sl: Za uveljavitev te spremembe morate ponovno zagnati KStars.

[ctx: @title:window]
en: FITS Default Directory
sl: Privzeti imenik FITS

[ctx: @title:window]
en: INDI Drivers Directory
sl: Imenik z gonilniki INDI

en: %1 is not a valid INDI server binary.
sl: %1 ni veljavna binarna datoteka strežnika INDI.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_indiServerIsInternal)
en: INDI Server binary is internal to the application bundle
sl: Binarna datoteka strežnika INDI je notranja za paket aplikacij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
sl: Privzeta video vrata INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel_2)
en: INDI server:
sl: Strežnik INDI:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_indiServer)
en: Path to the indiserver binary
sl: Pot do binarne datoteke indiserver

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_indiDriversAreInternal)
en: INDI Drivers are internal to the application bundle
sl: Gonilniki INDI so znotraj paketa aplikacij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: INDI drivers XML directory:
sl: Imenik XML gonilnikov INDI:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_indiDriversDir)
en: Path to the INDI drivers XML directory
sl: Pot do imenika XML gonilnikov INDI

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Specify where new FITS images are saved once captured and downloaded
sl: Določite, kam se shranijo nove slike FITS, ko so zajete in prenesene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
sl: Privzeti imenik FITS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useExternalSkyMap)
en: External Sky Map (experimental)
sl: Zunanja zvezdna karta (eksperimentalno)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, indiServerGroup)
en: Specify range of ports that INDI Server will bind to when starting new drivers
sl: Določite obseg vrat, na katere se bo strežnik INDI povezal pri zagonu novih gonilnikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Transfer buffer (MB):
sl: Medpomnilnik prenosa (MB):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port from:
sl: Vrata iz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Port to:
sl: Vrata do:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display the telescope position on the sky map
sl: Prikaži položaj teleskopa na zvezdni karti

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display a telescope marker on the sky map in order to track the telescope motion across the sky.
sl: Prikažite oznako teleskopa na zvezdni karti , da sledite gibanju teleskopa po nebu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: &Telescope crosshair
sl: Namerilni križ teleskopa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIwindowInitially)
en: Open INDI window on EKOS startup
sl: Odpri okno INDI ob zagonu EKOS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIwindowInitially)
en: INDI window on startup
sl: Okno INDI ob zagonu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI) i18n: ectx: whatsthis, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: Show INDI messages as desktop notifications instead of dialogs.
sl: Pokaži sporočila INDI kot obvestila na namizju namesto pogovornih oken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI)
en: Message notifications
sl: Obvestila o sporočilih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show INDI Logs...
sl: Pokaži dnevnike INDI…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, recordingOptions)
en: Recording Options
sl: Možnosti snemanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordDurationR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, durationSpin)
en: Record stream for specified duration in seconds
sl: Snemanje toka za določen čas v sekundah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Record:
sl: Snemaj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, recordDirectoryEdit)
en: <html><head/><body>
    <p>Set SER video <b>remote</b> directory name. If INDI server is running locally, then a local directory can be selected. However, if you are connected to a remote INDI server, then the directory must be a valid directory on the remote file system where it is saved.</p>
    <p>Record directories may contain some patterns to make them dynamic:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> for the date in YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> for time in HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> for ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> for filter name, if any.</li>
    </ul>
    </body></html>
sl: <html><head/><body>
    <p>Nastavi video SER <b>oddaljeno</b> ime imenika. Če strežnik INDI teče lokalno, potem lahko izberete lokalni imenik. Vendar, če ste povezani na oddaljeni strežnik INDI, potem mora biti imenik veljavni imenik na oddaljenem datotečnem sistemu, kjer je shranjen.</p>
    <p>Imeniki snemanja lahko vsebujejo neke vzorce, kar jim omogoča, da so dinamični:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> za datum v YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> za čas v HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> za časovni žig v ISO8601.</li>
    <li><b>_F_</b> za ime filtra, če obstaja.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
sl: Zaustavi/zaženi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, recordFilenameEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body>
    <p>Set SER video file name. Record files may contain some patterns to make them dynamic:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> for the date in YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> for time in HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> for ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> for filter name, if any.</li>
    </ul>
    </body></html>
sl: <html><head/><body>
    <p>Nastavi ime video datoteke SER. Datoteke posnetkov lahko vsebujejo nekaj vzorcev, da bodo dinamične:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> za datum v YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> za čas v HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> za časovni žig ISO8601.</li>
    <li><b>_F_</b> za ime filtra, če obstaja.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordFramesR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, framesSpin)
en: Record stream until this many frames are captured
sl: Snemaj tok, dokler ni zajetih toliko sličic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordFramesR)
en: Frames:
sl: Sličic:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Record stream until manually stopped
sl: Snemaj tok do ročne zaustavitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Until stopped
sl: Dokler ni ustavljen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
sl: Ime datoteke:

en: Unable to create INDI FIFO file %1
sl: Ni mogoče ustvariti datoteke INDI FIFO %1

en: INDI server failed to start: %1
sl: Strežnika INDI ni bilo mogoče zagnati: %1

en: Pre driver startup script failed with exit code: %1
sl: Skript pred zagonom gonilnika ni uspel z izhodno kodo: %1

en: Driver %1 was not found on the system. Please make sure the package that provides the '%1' binary is installed.
sl: Gonilnik %1 ni bil najden v sistemu. Prepričajte se, da je nameščen paket, ki nudi binarno datoteko '%1'.

en: Post driver startup script failed with exit code: %1
sl: Skript po zagonu gonilnika ni uspel z izhodno kodo: %1

en: Pre driver shutdown script failed with exit code: %1
sl: Skript pred zaustavitvijo gonilnika ni uspel z izhodno kodo: %1

en: Post driver shutdown script failed with exit code: %1
sl: Skript po zaustavitvi gonilnika ni uspel z izhodno kodo: %1

en: Connection to INDI server %1:%2 terminated: %3.
sl: Povezava s strežnikom INDI %1:%2 prekinjena: %3.

en: INDI Driver <b>%1</b> crashed. Restart it?
sl: Gonilnik INDI <b>%1</b> se je sesul. Naj ga ponovno zaženem?

en: Driver crash
sl: Sesutje gonilnika

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, streamForm)
en: Video Stream
sl: Pretok videa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recordB)
en: Start Recording
sl: Začni snemati

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Recording Options...
sl: Možnosti snemanja…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset Frame
sl: Ponastavi sličico

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, debayerB)
en: Toggle Debayer
sl: Preklopi debayer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, collimationB)
en: Toggle Collimation Overlay
sl: Preklopi plast kolimacije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, collimationOptionsB)
en: Collimation Overlay Options...
sl: Možnosti plasti kolimacije...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: Zoom level
sl: Raven povečave

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: 10x
sl: 10×

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, NSSlider)
en: Move zoomed view Up/Down
sl: Premakni povečan pogled gor/dol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, WESlider)
en: Move zoomed view Left/Right
sl: Premakni povečani pogled levo/desno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetFrameDurationSpin)
en: Video frame duration in seconds
sl: Trajanje sličice videa v sekundah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame(s):
sl: Sličic:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, changeFPSB)
en: Apply FPS and restart stream
sl: Uveljavi FPS in znova zaženi tok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: FPS:
sl: Sličic na sekundo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, avgFPS)
en: Average FPS
sl: Povprečno sl/s

[ctx: @title:window]
en: SER Record Directory
sl: Imenik za shranjevanje posnetkov SER

[ctx: @title:window]
en: %1 Live Video
sl: %1 Video v živo

en: Stop recording
sl: Ustavi snemanje

en: Start recording
sl: Začni snemati

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
sl: Čarovnik za teleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
sl: Prekliči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
sl: Nazaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: Welcome to the <b>KStars Telescope Setup Wizard</b>
    <br><br>
    This Wizard will help you to connect to your telescope and control it from KStars. You will be asked to verify some basic information.
    <br>
    <br>You can get extended information on telescope support in KStars by pressing the <tt>help</tt> button at any point during the Wizard.
    <br><br>
    Please click next to continue.
sl: Dobrodošli v <b>čarovniku za nastavitev teleskopa KStars</b>
    <br><br>
    Ta čarovnik vam bo pomagal pri povezovanju s teleskopom in nadzoru iz KStars. Preveriti boste morali nekaj osnovnih informacij.
    <br>
    <br>Razširjene informacije o podpori za teleskop v KStars lahko dobite tako, da kadar koli med čarovnikom pritisnete gumb <tt>pomoč</tt>.
    <br><br>
    Za nadaljevanje kliknite naprej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelPageLabel)
en: <h3>1. Telescope Model</h3>
    
    Please select your telescope model from the list below. Click next after selecting a model.
sl: <h3>1. Model teleskopa</h3>
    
    Na spodnjem seznamu izberite svoj model teleskopa. Po izbiri modela kliknite Naprej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <b>Tip</b>
    <br>Some non-Meade telescopes support a subset of the LX200 command set. Select <tt>LX200 Basic</tt> to control such devices.
sl: <b>Nasvet</b>
    <br>Nekateri teleskopi, ki niso Meade, podpirajo podnabor nabora ukazov LX200. Za nadzor takih naprav izberite <tt>LX200 Basic</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, telescopePageInfo)
en: <h3>2. Align Your Telescope</h3>
    
    You need to align your telescope before you can control it properly from KStars. Please refer to your telescope manual for alignment instructions.
    <br><br>
    After a successful alignment, connect your telescope's RS232 interface to your computer's serial or USB port.
    <br><br><br>Click next to continue.
sl: <h3>2. Poravnajte svoj teleskop</h3>
    
    Svoj teleskop morate poravnati, preden ga lahko pravilno upravljate s KStars. Za navodila za poravnavo si oglejte priročnik za teleskop.
    <br><br>
    Po uspešni poravnavi povežite vmesnik RS232 vašega teleskopa s serijskimi ali vrati USB vašega računalnika.
    <br><br><br>Kliknite naprej za nadaljevanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPageLabel)
en: <h3>3. Verify Local Settings</h3>
    
    Verify if the following time, date, and location settings are correct. If any of the settings are incorrect, you can correct them via the <tt>Set time</tt> and <tt>Set Location</tt> buttons.
sl: <h3>3. Preverite lokalne nastavitve</h3>
    
    Preverite, ali so naslednje nastavitve časa, datuma in lokacije pravilne. Če katera od nastavitev ni pravilna, jo lahko popravite z gumboma <tt>Nastavi čas</tt> in <tt>Nastavi lokacijo</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
sl: <b>Lokacija</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
sl: <b>Čas</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
sl: <b>Datum</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
sl: Nastavi čas…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
sl: Nastavi lokacijo…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portPageLabel)
en: <h3>4. Determine Connection Port</h3>
    
    Enter the port number your telescope is connected to. If you only have one serial port in your computer, the port is usually <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>If you are unsure about the port number, you can leave the field empty and KStars will try to scan the ports for attached telescopes. Beware that the autoscan process might take a few minutes to complete.
sl: <h3>4. Določite vrata povezave</h3>
    
    Vnesite številko vrat, na katera je povezan vaš teleskop. Če imate v računalniku samo ena serijska vrata, so vrata običajno <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>Če niste prepričani glede številke vrat, lahko pustite polje prazno in KStars bo poskušal prečesati vrata za priključene teleskope. Upoštevajte, da lahko postopek samodejnega prečesavanja traja nekaj minut.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: <b>Port:</b>
sl: <b>Vrata:</b>

en: Are you sure you want to cancel?
sl: Ali ste prepričani, da želite preklicati?

en: Please wait while KStars scan communication ports for attached telescopes.
    This process might take few minutes to complete.
sl: KStars preiskuje vrata, če je na katera slučajno priključen teleskop.
    Ta pregled lahko traja nekaj minut.

en: Please wait while KStars tries to connect to your telescope...
sl: Prosim počakajte, ko se KStars poskuša povezati z vašim teleskopom…

en: Sorry. KStars failed to detect any attached telescopes, please check your settings and try again.
sl: KStars ni našel nobenega teleskopa, ki bi bil povezan z računalnikom, preverite vaše nastavitve in poskusite znova.

en: Telescope Wizard completed successfully.
sl: Čarovnik za teleskop se je uspešno zaključil.

en: Rise time: %1
sl: Čas vzhoda: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
sl: Čas zahoda: %1

en: No rise time: Circumpolar
sl: Brez časa vzhoda: nadobzornica

en: No set time: Circumpolar
sl: Brez časa zahoda: nadobzornica

en: No rise time: Never rises
sl: Brez časa vzhoda: Nikoli ne vzide

en: No set time: Never rises
sl: Brez časa zahoda: Nikoli ne vzide

en: Transit time: %1
sl: Čas prehoda: %1

en: Empty sky
sl: Prazno nebo

[ctx: Sloan Digital Sky Survey]
en: Show SDSS Image
sl: Prikaži sliko SDSS

[ctx: Digitized Sky Survey]
en: Show DSS Image
sl: Prikaži sliko DSS

en: star
sl: zvezda

en: Solar system object
sl: Objekt Osončja

en: satellite
sl: satelit

en: Velocity: %1 km/s
sl: Hitrost: %1 km/s

en: Altitude: %1 km
sl: Višina: %1 km

en: Range: %1 km
sl: Razdalja: %1 km

en: Center && Track
sl: Usredini in sledi

en: Angular Distance To...            [
sl: Kotna razdalja do…           [

en: Starhop from here to...
sl: Po zvezdah skoči od tu do…

en: Copy TLE to Clipboard
sl: Kopiraj TLE v odložišče

en: Remove Label
sl: Odstrani oznako

en: Attach Label
sl: Pripni oznako

en: Select this object
sl: Izberi ta objekt

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
sl: Podrobnosti

en: Copy Coordinates
sl: Kopiraj koordinate

en: Remove From Observing WishList
sl: Odstrani s seznama želenih opazovanj

en: Add to Observing WishList
sl: Dodaj na seznam želenih opazovanj

en: Remove Trail
sl: Odstrani sled

en: Add Trail
sl: Dodaj sled

en: View in XPlanet
sl: Poglej v XPlanet-u

en: View in What's Interesting
sl: Poglej v Kaj je zanimivega

en: Add Flag (nearby object)...
sl: Dodaj zastavico (bližnji objekt)…

en: Add Flag (exactly here)...
sl: Dodaj zastavico (natanko tukaj) ...

en: Edit Flag
sl: Uredi zastavico

en: Delete Flag
sl: Izbriši zastavico

en: Edit Flag...
sl: Uredi zastavico…

en: Delete Flag...
sl: Izbriši zastavico…

en: Image Resources
sl: Slikovni viri

en: Web Links
sl: Spletne povezave

en: Remove From Local Catalog
sl: Odstrani iz krajevnega kataloga

[ctx: Move mount to target]
en: Goto
sl: Pojdi do

[ctx: Synchronize mount to target]
en: Sync
sl: Uskladi

en: Track satellite
sl: Sledi satelitu

en: Goto && Set As Parking Position
sl: Goto in Nastavi kot parkirni položaj

en: Find Telescope
sl: Najdi teleskop

en: © 2025 KStars Team
sl: © 2025 ekipa KStars

en: Stop &Tracking
sl: Zaustavi s&ledenje

en: Switch to Star Globe View (Equatorial &Coordinates)
sl: Preklopi v prikaz zvezdne krogle (ekvatorialne koordinate)

en: Switch to Horizontal View (Horizontal &Coordinates)
sl: Preklopi na vodoravni pogled (horizontalne koordinate)

note: i18n: ectx: label, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: Position of the time InfoBox.
sl: Položaj informacijskega okvirja s časom.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Time InfoBox.
sl: Zaslonske koordinate informacijskega okvirja s časom.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: Position of the focus InfoBox.
sl: Položaj informacijskega okvirja s fokusom.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Focus InfoBox.
sl: Zaslonske koordinate informacijskega okvirja s fokusom.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: Position of the geographic InfoBox.
sl: Položaj informacijskega okvirja z geografsko lego.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Geographic Location InfoBox.
sl: Zaslonske koordinate informacijskega okvirja z geografsko lego.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: Is the time InfoBox in the "shaded" state?
sl: Ali je čas v informacijskem okvirju v "osenčenem" stanju?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: If true, the Time InfoBox will show only its top line of data.
sl: Če je osenčen, potem bo informacijski okvir časa prikazoval samo vrhnjo vrstico podatkov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: Is the focus InfoBox in the "shaded" state?
sl: Ali je fokus v informacijskem okvirju v "osenčenem" stanju?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: If true, the Focus InfoBox will show only its top line of data.
sl: Če je osenčen, potem bo informacijski okvir fokusa prikazoval samo vrhnjo vrstico podatkov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: Is the geographic InfoBox in the "shaded" state?
sl: Ali so geografske koordinate v informacijskem okvirju v "osenčenem" stanju?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: If true, the Geographic Location InfoBox will show only its top line of data.
sl: Če je osenčen, potem bo informacijski okvir geografskih koordinat prikazoval samo vrhnjo vrstico podatkov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Meta-option to toggle display of all InfoBoxes
sl: Meta-možnost za preklop prikaza vseh informacijskih okvirjev

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Toggles display of all three InfoBoxes.
sl: Preklopi prikaz vseh treh informacijskih okvirjev.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Display the time InfoBox?
sl: Naj prikazujem informacijski okvir s časom?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Time InfoBox.
sl: Preklopi prikaz informacijskega okvirja s časom.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Display the focus InfoBox?
sl: Naj prikazujem informacijski okvir s fokusom?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Focus InfoBox.
sl: Preklopi prikaz informacijski okvirja s fokusom.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Display the geographic InfoBox?
sl: Naj prikazujem informacijski okvir z geografskimi koordinatami?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Geographic Location InfoBox.
sl: Preklopi prikaz informacijskega okvirja z geografskimi koordinatami.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyTimeBox), group (GUI) i18n: ectx: label, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Time InfoBox anchor flag
sl: Zastavica sidra informacijskega okvirja s podatki o času

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyTimeBox), group (GUI)
en: Is the Time InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
sl: Ali je informacijski okvir s podatki o času zasidran ob rob okna? 0 = ni zasidran, 1 = zasidran ob desni rob, 2 = zasidran ob spodnji rob, 3 = zasidran ob spodnji in desni rob.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Is the Focus InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
sl: Ali je informacijski okvir s podatki o fokusu zasidran ob rob zaslona? 0 = ni zasidran, 1 = zasidran ob desni rob, 2 = zasidran ob spodnji rob, 3 = zasidran ob spodnji in desni rob.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Geographic InfoBox anchor flag
sl: Zastavica sidra informacijskega okvirja s podatki o geografskih koordinatah

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Is the Geographic Location InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
sl: Ali je okvir s podatki o geografskih koordinatah zasidran ob rob zaslona? 0 = ni zasidran, 1 = zasidran ob desni rob, 2 = zasidran ob spodnji rob, 3 = zasidran ob spodnji in desni rob.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Display the statusbar?
sl: Naj prikazujem vrstico stanja?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Toggle display of the status bar.
sl: Preklopi prikaz vrstice stanja.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Display Alt/Az coordinates in the statusbar?
sl: Prikaz koordinat višine in azimuta v vrstici stanja?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Toggle display of the Horizontal coordinates of the mouse cursor in the status bar.
sl: Preklopi prikaz horizontalnih koordinat miškine kazalke v vrstici stanja.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Display RA/Dec coordinates in the statusbar?
sl: Naj prikazujem koordinate RA/DEC v vrstici stanja?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Toggle display of the Equatorial coordinates of the mouse cursor at the current epoch in the status bar.
sl: Preklopi prikaz ekvatorialnih koordinat miškine kazalke za trenutno epoho v vrstici stanja.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Display J2000.0 RA/Dec coordinates in the statusbar?
sl: Prikaz koordinat RA/Dec J2000.0 v vrstici stanja?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Toggle display of the Equatorial coordinates of the mouse cursor at the standard epoch in the status bar.
sl: Preklopi prikaz ekvatorialnih koordinat miškine kazalke za standardno epoho v vrstici stanja.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSensorFOV), group (GUI)
en: Display CCD sensor angular size on the sky map?
sl: Prikaz kotne velikosti senzorja CCD na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: label, entry (WindowWidth), group (GUI)
en: Width of main window, in pixels
sl: Širina glavnega okna v slik. točkah

note: i18n: ectx: label, entry (WindowHeight), group (GUI)
en: Height of main window, in pixels
sl: Višina glavnega okna v slik. točkah

note: i18n: ectx: label, entry (KStarsGeometry), group (GUI)
en: Geometry of main window, encoded byte array
sl: Geometrija glavnega okna, kodirano bytno polje

note: i18n: ectx: label, entry (RunStartupWizard), group (GUI)
en: Run Startup Wizard when KStars launches?
sl: Zagon Čarovnika za zagon, ko se zažene KStars?

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentTheme), group (GUI)
en: Current application theme
sl: Trenutna tema aplikacije

note: i18n: ectx: label, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: Filenames of defined custom object catalogs.
sl: Imena datotek določenih katalogov objektov po meri.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: List of the filenames of custom object catalogs.
sl: Seznam imen datotek katalogov objektov po meri.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of toggles for displaying custom object catalogs.
sl: Seznam preklopov za prikaz katalogov objektov po meri.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of integers toggling display of each custom object catalog (any nonzero value indicates the objects in that catalog will be displayed).
sl: Seznam celih števil, ki preklapljajo prikaz posameznega kataloga objektov po meri (vsaka vrednost različna od nič pomeni, da bodo objekti iz kataloga prikazani).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List for displaying custom object catalogs.
sl: Seznam za prikaz katalogov objektov po meri.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List of names for which custom catalogs are to be displayed.
sl: Seznam imen za katera bodo prikazani katalogi po meri.

note: i18n: ectx: label, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Resolve names using online services.
sl: Razreši imena s pomočjo spletnih storitev.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Names of objects entered into the find dialog are resolved using online services and stored in the database. This option also toggles the display of such resolved objects on the sky map.
sl: Imena objektov vnesenih v iskalno pogovorno okno so razrešena s pomočjo spletnih storitev in shranjena v podatkovno zbirko. Ta možnost tudi preklopi prikaz na ta način razrešenih objektov na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOCachePercentage), group (Catalogs)
en: Percentage of the sky to cache DSOs for.
sl: Odstotek neba za predpomnitev DSO.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSOCachePercentage), group (Catalogs)
en: The DSOs are loaded from a sqlite database and
             cached in memory. This setting regulates how much of the DSOs
             will be cached. Turning this value up yields better
             performance at the cost of memory.
sl: DSO-ji so naloženi iz zbirke podatkov sqlite in
             predpomnjena v pomnilniku. Ta nastavitev ureja, koliko od ZSO
             bo predpomnjena. Boljši donosi, če to vrednost povišate
             za ceno pomnilnika.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOMinZoomFactor), group (Catalogs)
en: Minimum zoom level to render DeepSkyObjects.
sl: Najmanjša raven povečave za upodobitev DeepSkyObjects.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOCatalogFilename), group (Catalogs)
en: The filename of the DSO catalog.
sl: Ime datoteke kataloga DSO.

note: i18n: ectx: label, entry (DSODefaultCatalogFilename), group (Catalogs)
en: The filename of the default DSO catalog (OpenNGC).
sl: Ime datoteke privzetega kataloga DSO (OpenNGC).

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowWidth), group (indi)
en: INDI window width
sl: Širina okna INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowHeight), group (indi)
en: INDI window height
sl: Višina okna INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowGeometry), group (indi)
en: Geometry of INDI window, encoded byte array
sl: Geometrija okna INDI, kodirano bytno polje

note: i18n: ectx: label, entry (useGeographicUpdate), group (indi)
en: Automatically updates geographic location?
sl: Samodejna posodobitev zemljepisne lege?

note: i18n: ectx: label, entry (useTimeUpdate), group (indi)
en: Automatically updates time and date?
sl: Samodejna posodobitev časa in datuma?

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowINDI), group (indi)
en: Make INDI Control Panel window independent of KStars main window
sl: Naj bo okno nadzorne plošče INDI neodvisno od glavnega okna KStars

note: i18n: ectx: label, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Draw crosshairs at telescope position in the sky map?
sl: Naj narišem namerilni križ na položaju teleskopa na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Toggle display of crosshairs centered at telescope's pointed position in the KStars sky map.
sl: Preklopi prikaz namerilnega križca s središčem na položaju teleskopa na zvezdni karti KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Display INDI messages in the statusbar?
sl: Prikaz sporočil INDI v vrstici stanja?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Toggle display of INDI messages in the KStars statusbar.
sl: Preklopi prikaz sporočil INDI v vrstici stanja KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIwindowInitially), group (indi)
en: Show the INDI window on startup?
sl: Ali naj se pokaže okno INDI ob zagonu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIwindowInitially), group (indi)
en: Show the INDI window when starting EKOS.
sl: Pokaži okno INDI ob zagonu EKOS.

note: i18n: ectx: label, entry (maxFocusFrameFiles), group (indi)
en: Limit for saved focus frames
sl: Omejitev shranjenih okvirjev fokusiranja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (maxFocusFrameFiles), group (indi)
en: Upper limit how many focus frames should be kept on disk.
sl: Zgornja meja koliko okvirjev fokusiranja naj bo shranjenih na disku.

note: i18n: ectx: label, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: INDI message notifications
sl: INDI obvestila o sporočilih

note: i18n: ectx: label, entry (timeSource), group (indi)
en: Master source for time (KStars, Mount, or INDI Device)
sl: Glavni vir za čas (KStars, montaža ali naprava INDI)

note: i18n: ectx: label, entry (locationSource), group (indi)
en: Master source for location (KStars, Mount, or INDI Device)
sl: Glavni vir za lokacijo (KStars, montaža ali naprava INDI)

note: i18n: ectx: label, entry (useExternalSkyMap), group (indi)
en: Use an external planetarium software to control mount slews and syncs.
sl: Uporabite zunanjo programsko opremo planetarija za nadzor nad obračanji in sinhronizacijo montaže.

note: i18n: ectx: label, entry (fitsDir), group (indi)
en: FITS Default directory
sl: Privzeti imenik FITS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsDir), group (indi)
en: The default location of saved FITS files
sl: Privzeto mesto za shranjevanje datotek FITS

note: i18n: ectx: label, entry (serverTransferBufferSize), group (indi)
en: INDI Server Transfer Buffer
sl: Medpomnilnik za prenos strežnika INDI

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverTransferBufferSize), group (indi)
en: Allows drivers to queue buffers not exceeding this size in MB
sl: Gonilnikom omogoča, da medpomnilniki v čakalni vrsti ne presežejo te velikosti v MB

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI Server Start Port
sl: Začetna vrata strežnika INDI

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports starting from this port
sl: Strežnik INDI se bo poskusil povezavo na vratih, ki se začnejo tu

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI Server Final Port
sl: Končna vrata strežnika INDI

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports ending with this port
sl: Strežnik INDI se bo poskusil povezati na vrata, ki se končajo s temi vrati

note: i18n: ectx: label, entry (indiServer), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiServer), group (indi)
en: PATH to indiserver binary
sl: PATH do binarne datoteke indiserver

note: i18n: ectx: label, entry (indiServerIsInternal), group (indi)
en: Internal or External INDI Server?
sl: Notranji ali zunanji strežnik INDI?

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversDir), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiDriversDir), group (indi)
en: PATH to indi drivers directory
sl: PATH do imenika z gonilniki INDI

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversAreInternal), group (indi)
en: Internal or External Astrometry Solver?
sl: Notranji ali zunanji reševalnik Astrometry?

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowWidth), group (indi)
en: Video streaming window width
sl: Širina okna za pretakanje videa

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowHeight), group (indi)
en: Video streaming window height
sl: Višina okna za pretakanje videa

note: i18n: ectx: label, entry (INDIMountLogging), group (indi)
en: Enable INDI Mount logging
sl: Omogoči beleženje montaže INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFocuserLogging), group (indi)
en: Enable INDI Focuser logging
sl: Omogoči beleženje INDI Focuserja

note: i18n: ectx: label, entry (INDICCDLogging), group (indi)
en: Enable INDI CCD logging
sl: Omogoči beleženje INDI CCD

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFilterWheelLogging), group (indi)
en: Enable INDI Filter Wheel logging
sl: Omogoči beleženje INDI kolesa filtra

note: i18n: ectx: label, entry (INDIDomeLogging), group (indi)
en: Enable INDI Dome logging
sl: Omogoči beleženje INDI kupole

note: i18n: ectx: label, entry (INDIDetectorLogging), group (indi)
en: Enable INDI Detector logging
sl: Omogoči beleženje detektorja INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWeatherLogging), group (indi)
en: Enable INDI Weather logging
sl: Omogoči beleženje vremena INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAuxiliaryLogging), group (indi)
en: Enable INDI Auxiliary logging
sl: Omogoči pomožno beleženje INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIRotatorLogging), group (indi)
en: Enable INDI Rotator logging
sl: Omogoči beleženje rotatorja INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIGPSLogging), group (indi)
en: Enable INDI GPS logging
sl: Omogoči beleženje INDI GPS

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAOLogging), group (indi)
en: Enable INDI Adaptive Optics logging
sl: Omogoči beleženje prilagodljive optike INDI

note: i18n: ectx: label, entry (CityName), group (Location)
en: City name of geographic location.
sl: Ime mesta zemljepisne lege.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CityName), group (Location)
en: The City name of the current geographic location.
sl: Ime mesta trenutne zemljepisne lege.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvinceName), group (Location)
en: Province name of geographic location.
sl: Ime pokrajine zemljepisne lege.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ProvinceName), group (Location)
en: The Province name of the current geographic location. This is the name of the state for locations in the U. S.
sl: Ime pokrajine trenutne zemljepisne lege. Za mesta v ZDA je to ime zvezne države.

note: i18n: ectx: label, entry (CountryName), group (Location)
en: Country name of geographic location.
sl: Ime države zemljepisne lege.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CountryName), group (Location)
en: The Country name of the current geographic location.
sl: Ime države trenutne zemljepisne lege.

note: i18n: ectx: label, entry (Longitude), group (Location)
en: Geographic Longitude, in degrees.
sl: Zemljepisna dolžina v stopinjah.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Longitude), group (Location)
en: The longitude of the current geographic location, in decimal degrees.
sl: Zemljepisna dolžina trenutne zemljepisne lege v decimalnih stopinjah.

note: i18n: ectx: label, entry (Latitude), group (Location)
en: Geographic Latitude, in degrees.
sl: Zemljepisna širina v stopinjah.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Latitude), group (Location)
en: The latitude of the current geographic location, in decimal degrees.
sl: Zemljepisna širina trenutne zemljepisne lege v decimalnih stopinjah.

note: i18n: ectx: label, entry (Elevation), group (Location)
en: Elevation above sea level of geographic location, in meters.
sl: Nadmorska višina zemljepisne lege, v metrih.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeZone), group (Location)
en: Time Zone offset of geographic location, in hours.
sl: Odmik časovnega pasu trenutne zemljepisne lege, v urah.

note: i18n: ectx: label, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code for daylight savings time rule used by geographic location.
sl: Dvo-črkovna koda pravila za poletni čas, ki ga uporablja zemljepisna lega.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code that determines the dates on which daylight savings time begins and ends (you can view the rules by pressing the "Explain DST Rules" button in the Geographic Location window).
sl: Dvo-črkovna koda pravila, ki določa, kdaj se začne in konča poletni čas (pravila si lahko ogledate s klikom gumba »Razloži pravila poletnega časa« v oknu Zemljepisna lega).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: Use animated slewing effects when changing focus position?
sl: Uporabiti animirane učinke obračanja pri spreminjanju položaja fokusa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: If true, focus changes will cause the sky to visibly spin to the new position. Otherwise, the display will "snap" instantly to the new position.
sl: Če je omogočeno, bodo spremembe fokusa povzročile, da se zvezdna karta vidno zavrtela na nov položaj. Sicer se bo zaslon takoj "zaskočil" na nov položaj.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: Select objects on left click?
sl: Izberemo objekte z levim klikom?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: If true, clicking on the skymap will select the closest object and highlights it.
sl: Če je omogočeno, bo klik na zemljevid neba izbral najbližji objekt in ga osvetlil.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Select default Skymap cursor?
sl: Izberite privzeti kazalec zvezdne karte?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Type of cursor when exploring the sky map.
sl: Vrsta kazalca pri raziskovanju zvezdne karte.

note: i18n: ectx: label, entry (FOVNames), group (View)
en: Name of selected FOV indicators
sl: Imena izbranih kazalnikov vidnega polja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FOVNames), group (View)
en: The names of the currently selected field-of-view indicators. The list of defined FOV indicator names is listed in the "Settings|FOV Symbols" menu.
sl: Imena trenutno izbranih kazalnikov vidnega polja. Seznam določenih kazalnikov vidnega polja je na voljo v meniju "Nastavitve | Znaki vidnega polja".

note: i18n: ectx: label, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: Fade planet trails to background color?
sl: Naj sledi planetov zbledijo v barvo ozadja?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: If true, trails attached to solar system bodies will fade into the background sky color.
sl: Če je omogočeno, barva sledi objektov osončja zbledi v barvo neba v ozadju.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusRA), group (View)
en: Right Ascension of focus position
sl: Rektascenzija položaja fokusa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusRA), group (View)
en: The right ascension of the initial focus position of the sky map, in decimal hours. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
sl: Rektascenzija začetnega položaja fokusa na zvezdni karti, v decimalnih urah. Ta vrednost je neobstojna; ponovno se nastavi vsakič, ko se program zaustavi.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDec), group (View)
en: Declination of focus position
sl: Deklinacija položaja fokusa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDec), group (View)
en: The declination of the initial focus position of the sky map, in decimal degrees. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
sl: Deklinacija začetnega položaja fokusa na zvezdni karti, v decimalnih stopinjah. Ta vrednost je neobstojna; ponovno se nastavi vsakič, ko se program zaustavi.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusObject), group (View)
en: Name of focused object
sl: Ime objekta v fokusu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusObject), group (View)
en: The name of the object that should be centered and tracked on startup. If no object should be centered, set to "nothing". This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
sl: Ime objekta, ki bo ob zagonu v sredini in mu bo sledeno. Če želite, da ni v fokusu nobenega objekta, nastavite vrednost na "nothing". Ta vrednost je neobstojna; ponovno se nastavi vsakič, ko se program zaustavi.

note: i18n: ectx: label, entry (IsTracking), group (View)
en: Is tracking engaged?
sl: Ali je vključeno sledenje?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IsTracking), group (View)
en: True if the skymap should track on its initial position on startup. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
sl: Je vklopljeno, če zvezdna karta ob zagonu sledi začetnem položaju. Ta vrednost je neobstojna; ponovno se nastavi vsakič, ko se program zaustavi.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Hide objects while moving?
sl: Naj bodo skriti objekti med premikanjem karte?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Toggle whether KStars should hide some objects while the display is moving, for smoother motion.
sl: Preklop ali naj KStars med premikanjem zaslona skriva nekatere objekte za bolj gladko premikanje.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCBounds), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Hide constellation boundaries while moving?
sl: Naj bodo skrite meje ozvezdij med premikanjem?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are hidden while the display is in motion.
sl: Preklop ali naj bodo med premikanjem zvezdne karte skrite meje ozvezdij.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCLines), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Hide constellation lines while moving?
sl: Naj bodo skrite črte ozvezdij med premikanjem karte?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are hidden while the display is in motion.
sl: Preklop ali naj bodo med premikanjem zvezdne karte skrite črte ozvezdij.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyCulture), group (View)
en: Sky culture
sl: Nebesna kultura

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyCulture), group (View)
en: Choose sky culture.
sl: Izberite nebesno kulturo.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
sl: Naj bodo skrita imena ozvezdij med premikanjem karte?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation names are hidden while the display is in motion.
sl: Preklop ali naj bodo med premikanjem zvezdne karte skrita imena ozvezdij.

note: i18n: ectx: label, entry (HideGrids), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Hide coordinate grids while moving?
sl: Naj bo skrita koordinatna mreža med premikanjem karte?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideGrids), group (View)
en: Toggle whether the coordinate grids are hidden while the display is in motion.
sl: Preklop ali naj bo med premikanjem zvezdne karte skrita koordinatna mreža.

note: i18n: ectx: label, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Hide Milky Way contour while moving?
sl: Naj bo skrit obris Rimske ceste med premikanjem?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is hidden while the display is in motion.
sl: Preklop ali naj bo skrit obris Rimske ceste med premikanjem zvezdne karte.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOther), group (View)
en: Hide extra objects while moving?
sl: Naj bodo skriti dodatni objekti med premikanjem karte?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are hidden while the display is in motion.
sl: Preklop skrivanja dodatnih objektov med premikanjem karte.

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
sl: Naj bodo skriti objekti Osončja med premikanjem karte?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HidePlanets), group (View)
en: Toggle whether solar system objects are hidden while the display is in motion.
sl: Preklop ali naj bodo med premikanjem zvezdne karte skriti vsi objekti Osončja.

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
sl: Naj bodo skrite šibkejše zvezde med premikanjem karte?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideStars), group (View)
en: Toggle whether faint stars are hidden while the display is in motion.
sl: Preklop ali naj bodo med premikanjem šibkejše zvezde skrite.

note: i18n: ectx: label, entry (HideLabels), group (View)
en: Hide object name labels while moving?
sl: Naj bodo skrite oznake z imeni objektov med premikanjem?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideLabels), group (View)
en: Toggle whether name labels are hidden while the display is in motion.
sl: Preklop skrivanja oznak z imeni objektov med premikanjem karte.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Draw asteroids in the sky map?
sl: Naj bodo narisani asteroidi na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Toggle whether asteroids are drawn in the sky map.
sl: Preklop ali naj bodo na zvezdni karti izrisani asteroidi.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Label asteroid names in the sky map?
sl: Naj bodo imena asteroidov na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Toggle whether asteroid name labels are drawn in the sky map.
sl: Preklop ali naj bodo na zvezdni karti izrisana imena asteroidov.

note: i18n: ectx: label, entry (OrbitalElementsAutoUpdate), group (View)
en: Update orbital elements for comets and asteroids from online sources on startup.
sl: Posodobi orbitalne elemente za komete in asteroide iz spletnih virov ob zagonu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComets), group (View)
en: Draw comets in the sky map?
sl: Naj bodo narisani kometi na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComets), group (View)
en: Toggle whether comets are drawn in the sky map.
sl: Preklop ali naj bodo na zvezdni karti izrisani kometi.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Draw comet comas in the sky map?
sl: Na bodo narisani repi kometov na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Toggle whether comet comas are drawn in the sky map.
sl: Preklop ali naj bodo na zvezdni karti izrisani repi kometov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Label comet names in the sky map?
sl: Naj bodo imena kometov na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Toggle whether comet name labels are drawn in the sky map.
sl: Preklop ali naj bodo na zvezdni karti izpisana imena kometov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Draw supernovae in the sky map?
sl: Naj bodo na zvezdni karti izrisane supernove?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Toggle whether supernovae are drawn in the sky map.
sl: Preklop ali naj bodo na zvezdni karti izrisane supernove.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Label Supernova Names in the sky map?
sl: Naj bodo označena imena supernov na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Toggle whether supernova name labels are drawn in the sky map.
sl: Preklop ali naj bodo na zvezdni karti izrisana imena supernov.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap
sl: Nastavi mejo magnitud za prikaz supernov na zvezdni karti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap.
sl: Nastavi mejo magnitud za prikaz supernov na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaDetectionAge), group (View) i18n: ectx: label, entry (SupernovaDownloadUrl), group (View)
en: Maximum days passed since detection
sl: Največje število dni, ki so minili od zaznave

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaDetectionAge), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaDownloadUrl), group (View)
en: Maximum days passed since detection.
sl: Največje število dni, ki so minili od zaznave.

note: i18n: ectx: label, entry (LimitSupernovaeByZoom), group (View)
en: Limit Supernovae by zoom limit
sl: Omeji supernove z omejitvijo povečave

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LimitSupernovaeByZoom), group (View)
en: Limit Supernovae by zoom limit.
sl: Omeji supernove z omejitvijo povečave.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaeHostOnly), group (View)
en: Show only supernovae with host
sl: Pokaži samo supernove z gostitelji

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaeHostOnly), group (View)
en: Show only supernovae for which a host galaxy is given.
sl: Pokaži samo supernove, za katere je podana galaksija gostiteljica.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaeClassifiedOnly), group (View)
en: Show only classified supernovae?
sl: Naj bodo prikazane samo klasificirane supernove?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaeClassifiedOnly), group (View)
en: Show only classified supernovae where the supernova type is given.
sl: Pokaži samo klasificirane supernove, kjer je podana vrsta supernove.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Show supernova alerts?
sl: Naj bodo prikazana opozorila za supernove?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Toggle supernova alerts.
sl: Preklopi prikaz opozoril supernov.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted
sl: Nastavi mejo magnitud za opozorila supernov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted.
sl: Nastavi mejo magnitud za opozorila supernov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Draw constellation boundaries in the sky map?
sl: Naj bodo izrisane mej ozvezdij na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bodo na zvezdni karti izrisane meje ozvezdij.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Highlight the central constellation boundary in the sky map?
sl: Naj bo označena mejo osrednjega ozvezdja na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Toggle whether constellation boundary containing the central focus point is highlighted in the sky map.
sl: Preklopi ali je meja ozvezdja, ki vsebuje osrednjo točko fokusa, označena na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCLines), group (View)
en: Draw constellation lines in the sky map?
sl: Naj bodo izrisane črte ozvezdij na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bodo na zvezdni karti izrisane črte ozvezdij.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Draw constellation art in the sky map?
sl: Naj bodo narisane grafike ozvezdij na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Toggle whether constellation art drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bodo na zvezdni karti izrisane grafike ozvezdij.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCNames), group (View)
en: Draw constellation names in the sky map?
sl: Naj bodo imena ozvezdij na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation name labels are drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bodo na zvezdni karti izrisana imena ozvezdij.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Draw "deep sky" objects in the sky map?
sl: Naj bodo narisani "objekti globokega" neba na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Toggle whether deep-sky objects are drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bodo na zvezdni karti izrisani objekti globokega neba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Draw ecliptic line in the sky map?
sl: Naj bo izrisana črta ekliptike na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Toggle whether the ecliptic line is drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bo na zvezdni karti izrisana črta ekliptike.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquator), group (View)
en: Draw equator line in the sky map?
sl: Naj bo izrisana črta ekvatorja na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquator), group (View)
en: Toggle whether the equator line is drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bo na zvezdni karti izrisan ekvator.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSelectGrid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Draw grids according to active coordinate system?
sl: Naj bodo izrisane mreže glede na dejaven koordinatni sistem?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoSelectGrid), group (View)
en: Coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
sl: Koordinatne mreže se bodo samodejno spremenile glede na dejaven koordinatni sistem.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Draw equatorial coordinate grid in the sky map?
sl: Naj bo izrisana ekvatorialna koordinatna mreža na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Toggle whether the equatorial coordinate grid is drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bo na zvezdni karti izrisana ekvatorialna koordinatna mreža.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Draw horizontal coordinate grid in the sky map?
sl: Naj bo izrisana horizontalna koordinatna mreža na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Toggle whether the horizontal coordinate grid is drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bo na zvezdni karti izrisana horizontalna koordinatna mreža.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Draw local meridian line in the sky map?
sl: Na bo narisana črta lokalnega poldnevnika na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Toggle whether the local meridian line is drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali je na zvezdni karti narisana črta lokalnega poldnevnika.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGround), group (View)
en: Draw opaque ground in the sky map?
sl: Na bodo izrisana neprosojna tla na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGround), group (View)
en: Toggle whether the region below the horizon is opaque.
sl: Preklopi ali naj bo območje pod obzorjem neprosojno.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Draw horizon line in the sky map?
sl: Naj bo narisana črta obzorja na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Toggle whether the horizon line is drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bo na zvezdni karti izrisana črta obzorja.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFlags), group (View)
en: Draw flags in the sky map?
sl: Naj bodo izrisane zastavice na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFlags), group (View)
en: Toggle whether flags are drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bodo na zvezdni karti izrisane zastavice.

note: i18n: ectx: label, entry (SimulateDaytime), group (View)
en: Simulate daytime?
sl: Naj bo simuliran dan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SimulateDaytime), group (View)
en: If checked, sky will be bright during the daytime.
sl: Če je označeno, bo nebo podnevi svetlo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOther), group (View)
en: Draw extra deep-sky objects in the sky map?
sl: Naj bodo narisani dodatni objekti globokega neba na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bodo na zvezdni karti izrisani dodatni objekti globokega neba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Draw Milky Way contour in the sky map?
sl: Naj bo izrisan obris Rimske ceste na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is drawn in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bo na zvezdni karti izrisan obris Rimske ceste.

note: i18n: ectx: label, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Fill Milky Way contour? (false means use outline only)
sl: Naj bo zapolnjen obris Rimske ceste? (false pomeni samo obris)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is filled. When this option is false, the Milky Way is shown as an outline.
sl: Preklopi ali naj bo obris Rimske ceste zapolnjen. Ko je možnost false, je Rimska cesta prikazana samo z obrisom.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option for all planets in the sky map.
sl: Meta-možnost za vse planete na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option to control whether all major planets (and the Sun and Moon) are drawn in the sky map.
sl: Meta-možnost za nadzor nad tem, ali so vsi večji planeti (ter Sonce in Luna) narisani na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Draw planets as images in the sky map?
sl: Naj bodo izrisani planeti kot slike na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are rendered as images in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bodo večji planeti (in Sonce ter Luna) na zvezdni karti upodobljeni s sliko.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Label planet names in the sky map?
sl: Naj bodo imena planetov na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are labeled in the sky map.
sl: Preklopi, ali so večji planeti (ter Sonce in Luna) označeni na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSun), group (View)
en: Draw Sun in the sky map?
sl: Naj bo narisano Sonce na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSun), group (View)
en: Toggle whether the Sun is drawn in the sky map.
sl: Preklopi, ali je sonce narisano na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (SunScale), group (View)
en: Increase the size of the Sun by this factor.
sl: Povečaj velikost Sonca za ta faktor.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoon), group (View)
en: Draw Moon in the sky map?
sl: Naj bo narisana Lune na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMoon), group (View)
en: Toggle whether the Moon is drawn in the sky map.
sl: Preklopi, ali je Luna narisana na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (MoonScale), group (View)
en: Increase the size of the Moon by this factor.
sl: Povečaj velikost Lune za ta faktor.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMercury), group (View)
en: Draw Mercury in the sky map?
sl: Naj bo izrisan Merkur na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMercury), group (View)
en: Toggle whether Mercury is drawn in the sky map.
sl: Preklopi izris Merkurja na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVenus), group (View)
en: Draw Venus in the sky map?
sl: Naj bo narisana Venera na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVenus), group (View)
en: Toggle whether Venus is drawn in the sky map.
sl: Preklopi izris Venere na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMars), group (View)
en: Draw Mars in the sky map?
sl: Naj bo narisan Mars na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMars), group (View)
en: Toggle whether Mars is drawn in the sky map.
sl: Preklopi izris Marsa na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Draw Jupiter in the sky map?
sl: Naj bo narisan Jupiter na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Toggle whether Jupiter is drawn in the sky map.
sl: Preklopi izris Jupitra na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Draw Saturn in the sky map?
sl: Naj bo narisan Saturn na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Toggle whether Saturn is drawn in the sky map.
sl: Preklopi izris Saturna na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUranus), group (View)
en: Draw Uranus in the sky map?
sl: Naj bo narisan Uran na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUranus), group (View)
en: Toggle whether Uranus is drawn in the sky map.
sl: Preklopi izris Urana na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Draw Neptune in the sky map?
sl: Naj bo narisan Neptun na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Toggle whether Neptune is drawn in the sky map.
sl: Preklopi izris Neptuna na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPluto), group (View)
en: Draw Pluto in the sky map?
sl: Naj bo narisan Pluton na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPluto), group (View)
en: Toggle whether Pluto is drawn in the sky map.
sl: Preklopi izris Plutona na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStars), group (View)
en: Draw stars in the sky map?
sl: Naj bodo narisane zvezde na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStars), group (View)
en: Toggle whether stars are drawn in the sky map.
sl: Preklopi izris zvezd na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Label star magnitudes in the sky map?
sl: Naj bodo označene magnitude zvezd na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether star magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bodo na zvezdni karti prikazane oznake magnitud (svetlosti) zvezd.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarsOverHIPS), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarsOverHIPS), group (View)
en: Display catalog stars when HIPS is shown.
sl: Prikaži zvezde kataloga, ko je prikazan HIPS.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Label star names in the sky map?
sl: Naj bodo oznake imen zvezd na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Toggle whether star name labels are shown in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bodo na zvezdni karti prikazane oznake imen zvezd.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Label deep-sky object magnitudes in the sky map?
sl: Naj bodo označene magnitude objektov globokega neba na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bodo na zvezdni karti prikazane magnitude (svetlosti) objektov globokega neba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Label deep-sky objects in the sky map?
sl: Naj bodo označeni objekti globokega neba na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object name labels are shown in the sky map.
sl: Preklopi ali naj bodo na zvezdni karti prikazana imena objektov globokega neba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMosaicPanel), group (View)
en: Draw Mosaic Panel in the sky map?
sl: Naj bo narisana plošča mozaika na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMosaicPanel), group (View)
en: Toggle whether the Mosaic Panel are drawn in the sky map.
sl: Preklopi, ali je plošča z mozaikom narisana na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: Minimum timescale for forced-slewing mode
sl: Najmanjše časovno merilo za način vsiljenega obračanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: The timescale above which slewing mode is forced on at all times.
sl: Časovno merilo nad katerim je obračanje vedno vsiljeno.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGMode), group (View)
en: InfoBoxes Background fill mode
sl: Načina polnjenja ozadja informacijskih okvirov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGMode), group (View)
en: The background fill mode for the on-screen information boxes: 0="no BG"; 1="semi-transparent BG"; 2="opaque BG"
sl: Način zapolnitve ozadja zaslonskih okvirjev s podatki: 0="brez ozadja", 1="pol-prozorno ozadje", 2="neprozorno ozadje"

note: i18n: ectx: label, entry (Projection), group (View)
en: Mapping projection algorithm
sl: Algoritem projiciranja karte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Projection), group (View)
en: Algorithm for the mapping projection.
sl: Algoritem za projiciranje karte.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use abbreviated constellation names?
sl: Naj bodo uporabljena okrajšana imena ozvezdij?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use official IAU abbreviations for constellation names.
sl: Naj se uporablja uradne okrajšave IAU za imena ozvezdij.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
sl: Naj se uporablja latinska imena ozvezdij?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
sl: Uporabi latinska imena ozvezdij.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names?
sl: Naj se uporabljajo lokalizirana (slovenska) imena ozvezdij?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names (if localized names are not available, default to Latin names).
sl: Uporabi lokalizirana imena ozvezdij (če ta niso na voljo, uporabi latinska imena).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAltAz), group (View)
en: Use horizontal coordinate system?
sl: Naj se uporablja horizontalni koordinatni sistem?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAltAz), group (View)
en: Display the sky with horizontal coordinates (when false, equatorial coordinates will be used).
sl: Nebo je prikazano s horizontalnimi koordinatami (če je false, se uporabljajo ekvatorialne koordinate).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Automatically label focused object?
sl: Naj se samodejno označi objekt v fokusu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Toggle whether a centered object automatically gets a name label attached.
sl: Preklopite, ali se centriranemu objektu samodejno doda oznaka z imenom.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Automatically add trail to centered solar system body?
sl: Naj se samodejno doda sled centriranemu telesu Osončja?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Toggle whether a centered solar system object automatically gets a trail attached, as long as it remains centered.
sl: Preklopi, ali se centriranemu objektu osončja samodejno pripne sled, dokler ostaja centriran.

note: i18n: ectx: label, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Add temporary label on mouse hover?
sl: Naj se doda začasno oznako pri prehodu miške?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Toggle whether the object under the mouse cursor gets a transient name label.
sl: Preklopi, ali objekt pod kazalcem miške dobi prehodno oznako imena.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRefraction), group (View)
en: Correct positions for atmospheric refraction?
sl: Naj popravim položaje v zaradi loma v ozračju?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRefraction), group (View)
en: Toggle whether object positions are corrected for the effects of atmospheric refraction (only applies when horizontal coordinates are used).
sl: Preklopi, da so položaji predmetov popravljeni glede na učinke atmosferske refrakcije (velja samo, če se uporabljajo horizontalne koordinate).

note: i18n: ectx: label, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Apply relativistic corrections due to the bending of light in sun's gravitational field
sl: Uveljavi relativistične popravke zaradi ukrivljanja svetlobe v Sončevem gravitacijskem polju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Toggle whether corrections due to bending of light around the sun are taken into account
sl: Preklopi upoštevanje popravkov zaradi ukrivljanja svetlobe v okolici Sonca

note: i18n: ectx: label, entry (UseAntialias), group (View)
en: Use antialiasing when drawing the screen?
sl: Uporaba glajenja robov med izrisovanjem?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAntialias), group (View)
en: Toggle whether the sky is rendered using antialiasing. Lines and shapes are smoother with antialiasing, but rendering the screen will take more time.
sl: Preklopi izrisovanje neba z uporabo glajenja robov. Črte in liki so z glajenjem robov bolj gladki, a je zato izrisovanje zvezdne karte počasnejše.

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (View)
en: Zoom Factor, in pixels per radian
sl: Faktor približanja v slikovnih točkah na radian

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomFactor), group (View)
en: The zoom level, measured in pixels per radian.
sl: Stopnja približanja merjena v slikovnih točkah na radian.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyRotation), group (View)
en: Angle by which the sky map is rotated
sl: Kot, za katerega se zavrti zvezdna karta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyRotation), group (View)
en: The angle by which the sky map is rotated from its standard orientation (north up if using equatorial coordinates, zenith up if using horizontal coordinates).
sl: Kot, za katerega je zemljevid neba zasukan od standardne orientacije (sever navzgor, če uporabljate ekvatorialne koordinate, zenit navzgor, če uporabljate horizontalne koordinate).

note: i18n: ectx: label, entry (MirrorSkyMap), group (View)
en: Mirrors the sky map
sl: Prezrcali zvezdno karto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MirrorSkyMap), group (View)
en: Enable this if you want the sky map to be mirrored left-right, e.g. to match the view through an erecting prism.
sl: Omogočite to, če želite, da se zemljevid neba zrcali levo-desno, npr. da se ujema s pogledom skozi pokončne prizme.

note: i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Orients the sky-map to account for an erect observer at the eyepiece
sl: Orientira karto neba glede na pokončnega opazovalca pri okularju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Enable this if you are using your eye at the eyepiece in an altazimuth mounted Newtonian telescope. This accounts for the fact that the observer stands erect as the telescope moves up and down, so that the orientation of the sky map will track what is seen in your eyepiece once it is set up correctly. Choose the handedness of the correction according which side of the telescope the eyepiece appears when looking from the back of the telescope
sl: Omogočite to, če opazujete na okularju altazimutno nameščenega Newtonovega teleskopa. To pojasnjuje dejstvo, da opazovalec stoji pokonci, ko se teleskop premika gor in dol, tako da bo orientacija zemljevida neba sledila temu, kar vidite v vašem okularju, ko je ta pravilno nastavljen. Izberite natančnost korekcije glede na to, na kateri strani teleskopa se okular prikaže, ko gledate s hrbtne strani teleskopa

note: i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Left
sl: Levo

note: i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Right
sl: Desno

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomScrollFactor), group (View)
en: Zoom scroll sensitivity.
sl: Povečaj občutljivost drsnika.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomScrollFactor), group (View)
en: When zooming in or out, change zoom speed factor by this multiplier.
sl: Ko povečujete ali pomanjšujete, spremenite faktor hitrosti povečave s tem množiteljem.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Faint limit for asteroids
sl: Šibka meja svetlosti za asteroide

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroid), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing asteroids.
sl: Šibka meja magnitude za risanje asteroidov.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroidDownload), group (View)
en: Maximum magnitude for asteroids to be downloaded from JPL.
sl: Največja magnituda za asteroide, ki naj se prenesejo iz JPL.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroidDownload), group (View)
en: The maximum magnitude (visibility) to filter the asteroid data download from JPL.
sl: Največja magnituda (vidnost) za filtriranje prenosa podatkov o asteroidih iz JPL.

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Label density for asteroid names
sl: Gostota oznak za imena asteroidov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Controls the relative number of asteroid name labels drawn in the map.
sl: Nadzoruje relativno število oznak z imeni asteroidov, narisanih na karti.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects
sl: Meja svetlosti za objekte globokega neba

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed in.
sl: Meja magnitud za izrisane objekte globokega neba pri največjem približanju.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects when zoomed out
sl: Najmanjša svetlost za prikazane objekte globokega neba pri najmanjšem približanju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed out.
sl: Šibka meja magnitude za risanje predmetov globokega neba, ko so popolnoma pomanjšani.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: Show deep-sky objects of unknown magnitude
sl: Pokaži objekte globokega neba, neznane magnitude

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: When enabled, objects whose magnitudes are unknown, or not available to KStars, are drawn irrespective of the faint limits set.
sl: Ko je omogočeno, so objekti, katerih velikosti so neznane ali niso na voljo KStars, narisani ne glede na nastavljene šibke meje.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInlineImages), group (View)
en: Draw inline images for some objects on the sky?
sl: Naj bodo narisane vstavljene slike za nekatere predmete na nebu?

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: Faint limit for stars
sl: Šibka meja svetlosti za zvezde

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed in.
sl: Šibka meja magnitude za risanje zvezd, ko je slika popolnoma povečana.

note: i18n: ectx: label, entry (StarDensity), group (View)
en: Density of stars in the field of view
sl: Gostota zvezd v vidnem polju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarDensity), group (View)
en: Sets the density of stars in the field of view
sl: Nastavi gostoto zvezd v vidnem polju

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: Faint limit for stars when zoomed out
sl: Šibka meja svetlosti za zvezde pri pomanjšanju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed out.
sl: Šibka meja magnitude za risanje zvezd, ko je slika popolnoma pomanjšana.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: Faint limit for stars when slewing
sl: Šibka meja svetlosti za zvezde pri obračanju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when the map is in motion (only applicable if faint stars are set to be hidden while the map is in motion).
sl: Meja šibke magnitude za risanje zvezd, ko se zvezdna karta premika (velja samo, če so šibke zvezde nastavljene tako, da so skrite, medtem ko se karta premika).

note: i18n: ectx: label, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: Relative density for star name labels and/or magnitudes
sl: Relativna gostota oznak z imeni in/ali magnitudami zvezd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing star name and magnitude labels.
sl: Relativna gostota izrisa oznak z imeni in/ali magnitudami zvezd.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: Relative density for deep-sky object name labels and/or magnitudes
sl: Relativna gostota oznak z imeni in/ali magnitudami objektov globokega neba

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing deep-sky object name and magnitude labels.
sl: Relativna gostota izrisa oznak z imeni in/ali magnitudami objektov globokega neba.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: Show long names in deep-sky object name labels?
sl: Ali naj bodo v oznakah imen objektov globokega neba prikazana dolga imena?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: If true, long names (common names) for deep-sky objects are shown in the labels.
sl: Če true, bodo v oznakah prikazana dolga imena objektov globokega neba.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFontScaling), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Label font size
sl: Velikost pisave oznak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFontScaling), group (View)
en: Set this to adjust the font-size of labels placed on the sky map
sl: Nastavite to, če želite prilagoditi velikost pisave oznak na zvezdni karti

note: i18n: ectx: label, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: Maximum distance from Sun for labeling comets, in AU
sl: Največja oddaljenost od Sonca za prikaz imen kometov, v AE

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: The maximum solar distance for drawing comets.
sl: Največja oddaljenost od Sonca za izris kometov.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGL), group (View)
en: Switch to OpenGL backend
sl: Preklopi na zaledje OpenGL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGL), group (View)
en: Use experimental OpenGL backend (deprecated).
sl: Uporabi eksperimentalno zaledje OpenGL (opuščeno).

note: i18n: ectx: label, entry (RunClock), group (View)
en: Run clock
sl: Zaženi uro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RunClock), group (View)
en: The state of the clock (running or not)
sl: Stanje ure (ali teče, ali ne)

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptOpenCluster), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process open clusters.
sl: Ali naj orodje za načrtovanje slik obdela odprte kopice.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptNebula), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process nebulae.
sl: Ali naj orodje za načrtovanje slik obdela meglice.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptGlobularCluster), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process globular clusters.
sl: Ali naj orodje za načrtovanje slik obdela globularne kopice.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptPlanetary), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process planetary nebulae.
sl: Ali naj orodje za načrtovanje slik obdela planetarne meglice.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptSupernovaRemnant), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process supernova remnants.
sl: Ali naj orodje za načrtovanje slik obdela ostanke supernove.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptGalaxy), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process galaxies.
sl: Ali naj orodje za načrtovanje slik obdela galaksije.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptGalaxyCluster), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process galaxy clusters.
sl: Ali naj orodje za načrtovanje slik obdela jate galaksij.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptDarkNebula), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process dark nebulae.
sl: Ali naj orodje za načrtovanje slik obdela temne meglice.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptOther), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process other types.
sl: Ali naj orodje za načrtovanje slik obdela druge vrste.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrobinAward), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool required an award when searching for an object in Astrobin.
sl: Ali naj bi orodje za načrtovanje slik zahtevalo nagrado pri iskanju predmeta v Astrobinu.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrobinMinRadius), group (ImagingPlanner)
en: Minimum radius of image (degrees) when searching Astrobin
sl: Najmanjši polmer slike (stopinje) pri iskanju po Astrobinu

note: i18n: ectx: label, entry (AstrobinMaxRadius), group (ImagingPlanner)
en: Maximum radius of image (degrees) when searching Astrobin
sl: Največji polmer slike (stopinje) pri iskanju po Astrobinu

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerUseArtificialHorizon), group (ImagingPlanner)
en: Use the system's artificial horizon for calculating imaging hours.
sl: Uporabi sistemski umetni horizont za izračun ur slikanja.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerMinHours), group (ImagingPlanner)
en: Objects are only shown if they can be imaged for this many hours.
sl: Objekti so prikazani le, če jih je mogoče zajemati toliko ur.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerMinAltitude), group (ImagingPlanner)
en: For imaging hours calculation, object must be above this altitude.
sl: Za izračun ur zajemanja mora biti objekt nad to višino.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerMinMoonSeparation), group (ImagingPlanner)
en: For imaging hours calculation, object must be more than this far from the moon.
sl: Za izračun ur zajemanja mora biti objekt več kot tako daleč od Lune.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerMaxMoonAltitude), group (ImagingPlanner)
en: For imaging hours calculation, the moon must have an altitude lower than this.
sl: Za izračun ur slikanja mora biti luna na višini nižji od te.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowPicked), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that are marked picked (don't show those that are not picked).
sl: Pokaže objekte, ki so označeni kot izbrani (ne pokaže tistih, ki niso izbrani).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotPicked), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that are not marked picked (don't show those that are picked).
sl: Pokaže objekte, ki niso označeni kot izbrani (ne pokaže tistih, ki so izbrani).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCarePicked), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether objects are marked picked or not.
sl: Prikaz objekta ni odvisen od tega, ali so objekti označeni kot izbrani ali ne.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowKeyword), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have the keyword in their notes (and don't show those that don't).
sl: Pokaži objekte, ki imajo ključno besedo v svojih zapiskih (in ne pokaži tistih, ki jih nimajo).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotKeyword), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that don't have the keyword in their notes (and don't show those that do).
sl: Pokaži objekte, ki v zapiskih nimajo ključne besede (in ne pokaži tistih, ki jih imajo).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCareKeyword), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether or not objects have the keyword in their notes.
sl: Prikaz objekta ni odvisen od tega, ali imajo objekti v zapiskih ključno besedo ali ne.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerKeyword), group (ImagingPlanner)
en: Keyword used for the keyword filter.
sl: Ključna beseda, uporabljena za filter ključnih besed.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowImaged), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that are marked imaged (don't show those that are not marked imaged).
sl: Pokaži objekte, ki so označeni kot zajeti (ne kaži tistih, ki niso označeni kot zajeti).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotImaged), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that are not marked imaged (don't show those that are marked imaged).
sl: Pokaži objekte, ki niso označeni kot zajeti (ne kaži tistih, ki so označeni zajeti).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCareImaged), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether objects are marked imaged or not.
sl: Prikaz objekta ni odvisen od tega, ali so objekti označeni kot zajeti ali ne.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowAdded), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have been added (and don't show those that have not been added).
sl: Pokaži objekte, ki so bili dodani (in ne kaži tistih, ki niso bili dodani).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotAdded), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have not been added (and don't show those that have been added.
sl: Pokaži objekte, ki niso bili dodani (in ne kaži tistih, ki so bili dodani).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCareAdded), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether objects have been added or not.
sl: Prikaz objekta ni odvisen od tega, ali so bili objekti dodani ali ne.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowIgnored), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have been ignored (and don't show those that have not been ignored).
sl: Pokaži objekte, ki so bili prezrti (in ne kaži tistih, ki niso bili prezrti).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotIgnored), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have not been ignored (and don't show those that have been ignored).
sl: Prikaži objekte, ki niso bili prezrti (in ne kaži tistih, ki so bili prezrti).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCareIgnored), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether objects have been ignored or not.
sl: Prikaz objektov ni odvisen od tega, ali so bili objekti prezrti ali ne.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerHideAstrobinDetails), group (ImagingPlanner)
en: Hide the imaging planner's Astrobin search details section.
sl: Skrij razdelek s podrobnostmi iskanja po Astrobinu načrtovalnika slikanja.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerHideFilters), group (ImagingPlanner)
en: Hide the imaging planner's filters section.
sl: Skrij razdelek filtrov načrtovalnika slikanja.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerHideImage), group (ImagingPlanner)
en: Hide the imaging planner's image section.
sl: Skrij razdelek slike načrtovalnika slikanja.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerHideAltitudeGraph), group (ImagingPlanner)
en: Hide the imaging planner's altitude graph.
sl: Skrij višinski graf načrtovalnika slikanja.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerCatalogPath), group (ImagingPlanner)
en: File path to the most recent catalog loaded by the Imaging Planner.
sl: Pot datoteke do najnovejšega kataloga, ki ga je naložil načrtovalnik slikanja.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerCenterOnSkyMap), group (ImagingPlanner)
en: Slew to selected objects on the SkyMap.
sl: Obrni se na izbrane objekte na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerIndependentWindow), group (ImagingPlanner)
en: Make the Imaging Planner tool an independent window.
sl: Orodje za načrtovanje slikanja naj ima neodvisno okno.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerStartSolvingImmediately), group (ImagingPlanner)
en: Start solving immediately after taking a screenshot.
sl: Začni reševati takoj, po pridobitvi posnetka zaslona.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ImagingPlannerStartSolvingImmediately), group (ImagingPlanner)
en: Start solving immediately after taking a screenshot, instead of waiting for the Solve button to be pressed.
sl: Začni reševati takoj, po pridobitvi posnetka zaslona, ​​namesto čakanja na pritisk gumba Reši.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Use symbols to label observing list objects
sl: Uporabite simbole za označevanje objektov seznama opazovanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a symbol in the map.
sl: Objekti s seznama opazovanj bodo na karti poudarjeni s simbolom.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Use text to label observing list objects
sl: Uporabi besedilo za označevanje objektov s seznama opazovanj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a colored name label in the map.
sl: Objekti s seznama opazovanj bodo na karti poudarjeni z obarvano oznako imena.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Digitized Sky Survey imagery in the observing list
sl: V seznamu opazovanj naj bodo prednostne slike Digitized Sky Survey

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer DSS imagery while downloading imagery.
sl: Seznam opazovanja bo med prejemanjem slik dal prednost slikam DSS.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Sloan Digital Sky Survey imagery in the observing list
sl: V seznamu opazovanja naj bodo prednostne slike Sloan Digital Sky Survey

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer SDSS imagery while downloading imagery.
sl: Seznam opazovanja bo med prejemanjem slik dal prednost slikam SDSS.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListDemoteHole), group (ObservingList)
en: While sorting by percentage altitude in the observing list, demote objects present in the Dobsonian hole
sl: Med razvrščanjem po odstotku višine v opazovalnem seznamu, znižaj veljavo objektov prisotnih v Dobsonovi luknji

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListDemoteHole), group (ObservingList)
en: Check this if you use a large Dobsonian telescope. Sorting by percentage current altitude is an easy way of determining what objects are well-placed for observation. However, when using a large Dobsonian telescope, objects close to the zenith are hard to observe. Since tracking there corresponds to a rotation in azimuth, it is both counterintuitive and requires the observer to frequently move the ladder. The region around the zenith where this is particularly frustrating is called the Dobsonian hole. This checkbox makes the observing list consider objects present in the hole as unfit for observation.
sl: To odkljukajte, če uporabljate velik Dobsonov teleskop. Razvrščanje po odstotkih trenutne višine je preprost način za določanje, kateri predmeti so dobro postavljeni za opazovanje. Vendar pa je pri uporabi velikega Dobsonovega teleskopa objekte blizu zenita težko opazovati. Ker sledenje tam ustreza vrtenje po azimutu, je hkrati kontraintuitivno in zahteva opazovalcu pogosto premikati lestev. Območje okoli zenita, kjer je to še posebej zoprno, se imenuje Dobsonova luknja. To potrditveno polje naredi seznam opazovanj obravnavanih objektov, ki so v luknji, ki so neprimerni za opazovanje.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListHoleSize), group (ObservingList)
en: This is the angular distance from the zenith, in degrees, below which you can easily point your telescope.
sl: To je kotna razdalja v stopinjah od zenita, pod katero lahko enostavno usmerite vaš teleskop.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListHoleSize), group (ObservingList)
en: This specifies the angular radius of the Dobsonian hole, i.e. the region where a large Dobsonian telescope cannot be pointed easily.
sl: To določa kotni polmer Dobsonove luknje, tj. območje, kamor velikega Dobsonovega teleskopa ni mogoče zlahka usmeriti.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListCoverage), group (ObservingList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, coverage)
en: The object must obey the minimum and maximum altitudes at least this much percentage of the indicated time range.
sl: Objekt mora upoštevati najmanjšo in največjo višino vsaj toliko odstotkov navedenega časovnega razpona.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorSchemeFile), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorSchemeFile), group (Colors)
en: The name of the color scheme
sl: Ime barvne sheme

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: Mode for rendering stars
sl: Način upodabljanja zvezd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: The method for rendering stars: 0="realistic colors"; 1="solid red"; 2="solid black"; 3="solid white"; 4="solid real colors"
sl: Način upodabljanja zvezd: 0="realistične barve", 1="polna rdeča", 2="polna črna", 3="polna bela", 4="polne prave barve"

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: Saturation level of star colors
sl: Nivo nasičenosti barv zvezd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: The color saturation level of stars (only applicable when using "realistic colors" mode).
sl: Nivo nasičenosti barv zvezd (velja le v načinu s realističnimi barvami).

note: i18n: ectx: label, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: Color of angular distance ruler
sl: Barva merilnika kotne razdalje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: The color for the angular-distance measurement ruler.
sl: Barva traku za merjenje kotne razdalje.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: Background color of InfoBoxes
sl: Barva ozadja okvirjev s podatki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: The background color of the on-screen information boxes.
sl: Barva ozadja zaslonskih okvirjev s podatki.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes when grabbed with mouse
sl: Barva besedila okvirjev s podatki, ko so pograbljeni z miško

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: The text color for the on-screen information boxes, when activated by a mouse click.
sl: Barva besedila zaslonskih okvirjev s podatki, ko jih aktivirate z miškinim klikom.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes
sl: Barva besedila okvirjev s podatki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: The normal text color of the on-screen information boxes.
sl: Običajna barva besedila zaslonskih okvirjev s podatki.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundColor), group (Colors)
en: Color of constellation boundaries
sl: Barva mej ozvezdij

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: The color for the constellation boundary lines.
sl: Barva črt za meje ozvezdij.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: Color of highlighted constellation boundary
sl: Barva meje poudarjenega ozvezdja

note: i18n: ectx: label, entry (CLineColor), group (Colors)
en: Color of constellation lines
sl: Barva črt ozvezdij

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CLineColor), group (Colors)
en: The color for the constellation figure lines.
sl: Barva črt likov ozvezdij.

note: i18n: ectx: label, entry (CNameColor), group (Colors)
en: Color of constellation names
sl: Barva imen ozvezdij

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CNameColor), group (Colors)
en: The color for the constellation names.
sl: Barva imen za ozvezdja.

note: i18n: ectx: label, entry (CompassColor), group (Colors)
en: Color of cardinal compass labels along horizon
sl: Barva glavnih oznak kompasa vzdolž obzorja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompassColor), group (Colors)
en: The color for the cardinal compass point labels.
sl: Barva za glavne oznake točk kompasa.

note: i18n: ectx: label, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: Color of ecliptic line
sl: Barva ekliptike

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: The color for the ecliptic line.
sl: Barva črte ekliptike.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: Color of equator line
sl: Barva ekvatorja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: The color for the equator line.
sl: Barva črte ekvatorja.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: Color of equatorial coordinate grid lines
sl: Barva ekvatorialnih koordinatnih mrež

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: The color for the equatorial coordinate grid lines.
sl: Barva črt ekvatorialnih koordinatnih mrež.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: Color of horizontal coordinate grid lines
sl: Barva horizontalnih koordinatnih mrež

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: The color for the horizontal coordinate grid lines.
sl: Barva črt horizontalnih koordinatnih mrež.

note: i18n: ectx: label, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: Color of objects with extra links available
sl: Barva objektov z dodatnimi povezavami

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: The color for objects which have extra URL links available.
sl: Barva objektov, ki imajo na voljo dodatne spletne povezave.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: Color of horizon line
sl: Barva obzorja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: The color for the horizon line and opaque ground.
sl: Barva črte obzorja in neprozornih tal.

note: i18n: ectx: label, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: Color of local meridian line
sl: Barva črte lokalnega poldnevnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: The color for the local meridian line.
sl: Barva črte lokalnega poldnevnika.

note: i18n: ectx: label, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: Color of Milky Way contour
sl: Barva obrisa Rimske ceste

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: The color for the Milky Way contour.
sl: Barva obrisa Rimske ceste.

note: i18n: ectx: label, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: Color of star name labels
sl: Barva oznak z imeni zvezd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: The color for star name labels.
sl: Barva oznak z imeni zvezd.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: Color of deep-sky object name labels
sl: Barva oznak z imeni objektov globokega neba

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: The color for deep-sky object name labels.
sl: Barva oznak z imeni objektov globokega neba.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: Color of planet name labels
sl: Barva oznak z imeni planetov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: The color for solar system object labels.
sl: Barva oznak z imeni objektov Osončja.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: Color of planet trails
sl: Barva sledi planetov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: The color for solar system object trails.
sl: Barva sledi objektov Osončja.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColor), group (Colors)
en: Color of sky
sl: Barva neba

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColor), group (Colors)
en: The color for the sky background.
sl: Barva ozadja neba.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColorDaytime), group (Colors)
en: Color of sky during the daytime
sl: Barva neba podnevi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColorDaytime), group (Colors)
en: The color for the sky background during daytime.
sl: Barva za ozadje neba podnevi.

note: i18n: ectx: label, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: Color Artificial Horizon
sl: Barva navideznega obzorja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: The color for the artificial horizon region.
sl: Barva območja navideznega obzorja.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: Color of telescope symbols
sl: Barva simbolov teleskopa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: The color for telescope target symbols.
sl: Barva simbolov cilja teleskopa.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites
sl: Barva vidnih satelitov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites.
sl: Barva vidnih satelitov.

note: i18n: ectx: label, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites
sl: Barva nevidnih satelitov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites.
sl: Barva nevidnih satelitov.

note: i18n: ectx: label, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels
sl: Barva oznak satelitov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels.
sl: Barva oznak satelitov.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernovae
sl: Barva supernov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernova
sl: Barva supernove

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidColor), group (Colors)
en: Color of asteroids
sl: Barva asteroidov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidColor), group (Colors)
en: Color of asteroid
sl: Barva asteroida

note: i18n: ectx: label, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: Color of user-added labels
sl: Barva uporabniških oznak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: The color for user-added object labels.
sl: Barva uporabniško dodanih oznak objektov.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: Color of RA Guide Error
sl: Barva napake vodila: RA

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: The color for RA Guide Error bar in Ekos guide module.
sl: Barva stolpca napake RA vodila v modulu vodenja Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: Color of DEC Guide Error
sl: Barva napake vodila: DEC

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: The color for DEC Guide Error bar in Ekos guide module.
sl: Barva stolpca napake DEC vodila v modulu vodenja Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: Color of solver FOV box
sl: Barva okvirja vidnega polja reševalnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: The color for solver FOV box in Ekos alignment module.
sl: Barva okvirja vidnega polja reševalnika v modulu za poravnavo Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (xplanetIsInternal), group (Xplanet)
en: Internal or External XPlanet?
sl: Notranji ali zunanji XPlanet?

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetPath), group (Xplanet)
en: Path to xplanet binary
sl: Pot do binarne datoteke xplanet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Xplanet binary path
sl: Pot do binarne datoteke xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Use FIFO file
sl: Uporabi datoteko FIFO

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Option to use a FIFO file instead of saving to the hard disk
sl: Možnost uporabe datoteke FIFO namesto shranjevanja na trdi disk

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetTimeout), group (Xplanet)
en: XPlanet timeout
sl: Časovna omejitev XPlaneta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetTimeout), group (Xplanet)
en: How long to wait for XPlanet before giving up in milliseconds
sl: Kako dolgo čakati na XPlanet, preden prenehate v milisekunah

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetAnimationDelay), group (Xplanet)
en: XPlanet animation delay
sl: Zamik animacije XPlaneta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetAnimationDelay), group (Xplanet)
en: How long to pause between frames in the XPlanet Animation
sl: Kako dolg premor med posnetki v animaciji XPlanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetWidth), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetWidth), group (Xplanet)
en: Width of xplanet window
sl: Širina okna Xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetHeight), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetHeight), group (Xplanet)
en: Height of xplanet window
sl: Višina okna Xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: Show label
sl: Pokaži oznako

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: If true, display a label in the upper right corner.
sl: Če true, bo prikazana oznaka v zgornjem desnem kotu.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet) i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT label
sl: Pokaži oznako GMT

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet)
en: Show local time.
sl: Pokaži krajevni čas.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT instead of local time.
sl: Pokaži GMT namesto lokalnega časa.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Planet string
sl: Niz planeta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth". Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
sl: Navedite besedilo prve vrstice oznake. Privzeto besedilo je »Looking at Earth« ali nekaj podobnega. Vsak primerek %t bo zamenjan z imenom cilja, vsak primerek %o pa z imenom izvora.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet)
en: Font Size
sl: Velikost pisave

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Specify the point size.
sl: Navedite velikost v točkah.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Label color
sl: Barva oznake

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Set the color for the label.
sl: Nastavi barvo oznake.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Date format
sl: Oblika datuma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Specify the format for the date/time label. This format string is passed to strftime(3). The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the locale’s appropriate date and time representation.
sl: Navedite obliko oznake z datumom in časom. Niz oblike se posreduje funkciji strftime (priročnik dobite z ukazom »man 3 strftime«). Privzeto je to »%c %Z«, ki v krajevni obliki prikaže datum, čas in časovni pas.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTL)
en: Top left
sl: Zgoraj levo

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTR)
en: Top right
sl: Zgoraj desno

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBR)
en: Bottom right
sl: Spodaj desno

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBL)
en: Bottom left
sl: Spodaj levo

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Sun Glare
sl: Bleščanje Sonca

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun. The default value is 28.
sl: Okoli Sonca izriše bleščanje, kjer vrednost določa za koliko je polmer večji od Sončevega. Privzeta vrednost je 28.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetRandom), group (Xplanet)
en: Random latitude and longitude
sl: Naključna širina in dolžina

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetRandom), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetRandom)
en: Place the observer above a random latitude and longitude
sl: Opazovalca postavi nad naključno zemljepisno širino in dolžino

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Latitude-Longitude
sl: Širina-dolžina

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude and latitude
sl: Opazovalca postavi nad podano širino in dolžino

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Latitude in degrees
sl: Zemljepisna širina v stopinjah

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees). The default value is 0.
sl: Ciljni objekt upodobi, kot je videti z navedene zemljepisne širine (v stopinjah). Privzeta vrednost je 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Longitude in degrees
sl: Zemljepisna dolžina v stopinjah

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees). Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242. The default value is 0.
sl: Opazovalca postavi nad navedeno zemljepisno dolžino (v stopinjah). Dolžina je pozitivna proti vzhodu in negativna proti zahodu (za Zemljo in Luno). Na primer Ljubljana je na 15 ali –345. Privzeta vrednost je 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetProjection), group (Xplanet) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabProjection)
en: Projection
sl: Projekcija

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetProjection), group (Xplanet)
en: The default is no projection. Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
sl: Privzeto se ne uporabi nobene projekcije. Če je navedena ta možnost, več objektov ne bo prikazanih, sence pa bodo kljub temu izrisane.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackground), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background
sl: Uporabi ozadje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackground), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image, with the planet to be superimposed upon it. This option is only meaningful with the -projection option. A color may also be supplied.
sl: Za ozadje uporabi datoteko s sliko, nad katero je izrisan planet. Ta možnost ime smisel le v navezi z možnostjo »-projection« (projekcija). Poda se lahko tudi barvo.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use background image
sl: Uporabi sliko ozadja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image.
sl: Za ozadje uporabi datoteko s sliko.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: Background image path
sl: Pot do slike ozadja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: The path of the background image.
sl: Pot do datoteke s sliko ozadja.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use background color
sl: Uporabi barvo ozadja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use a color as the background.
sl: Uporabi barvo za ozadje.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Background color
sl: Barva ozadja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet)
en: The color of the background.
sl: Barva ozadja.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet)
en: Base magnitude
sl: Osnovna magnituda

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1. The default value is 10. Stars will be drawn more brightly if this number is larger.
sl: Zvezda z navedeno magnitudo bo imela svetlost slikovne točke enako 1. Privzeta vrednost je 10. Če je vrednost višja, bodo zvezde izrisane svetleje.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: Arc file
sl: Datoteka *.arc

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: If checked, use an arc file to be plotted against the background stars.
sl: Če je označeno, bo čez zvezde v ozadju izrisana vsebina datoteke *.arc.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet)
en: Path to arc file
sl: Pot do datoteke *.arc

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Specify an arc file to be plotted against the background stars.
sl: Navedite datoteko arc, ki bo izrisana čez zvezde v ozadju.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: Config file
sl: Datoteka konfiguracije

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: If checked, use a config file.
sl: Če je označeno, bo uporabi datoteko config.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Path to config file
sl: Pot do datoteke config

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Use the specified configuration file.
sl: Uporabi podano datoteko konfiguracije.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFOV), group (Xplanet)
en: Use KStars's FOV
sl: Uporabi vidno polje iz KStars

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFOV), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: If checked, use kstars's FOV.
sl: Če je označeno, bo uporabljeno vidno polje iz KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet)
en: Use marker file
sl: Uporabi datoteko z označevalniki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: If checked, use the specified marker file.
sl: Če je označeno, bo uporabljena navedena datoteka z označevalniki.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Marker file path
sl: Pot do datoteke z označevalniki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet)
en: Specify a file containing user-defined marker data to display against the background stars.
sl: Navedite datoteko, ki vsebuje uporabniško določene označevalnike, ki bodo prikazani na zvezdnatem ozadju.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: Write marker bounds
sl: Zapiši meje označevalnikov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: If checked, write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
sl: Če je označeno, bodo za vsak označevalnik v datoteko zapisane koordinate obdajajočega okvirja.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Marker bounds file path
sl: Pot do datoteke z mejami označevalnikov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker to this file.
sl: Koordinate omejujočega okvirja vsakega označevalnika zapiši v to datoteko.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet)
en: Star map
sl: Zvezdna karta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: If checked, use star map file to draw the background stars.
sl: Če je označeno, bodo zvezde v ozadju izrisane iz datoteke z zvezdno karto.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath)
en: Star map file path
sl: Pot do datoteke z zvezdno karto

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetQuality), group (Xplanet)
en: Output file quality
sl: Kakovost izhodne datoteke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetQuality), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: This option is only used when creating JPEG images. The quality can range from 0 to 100. The default value is 80.
sl: Ta možnost se uporabi le za ustvarjanje slik JPEG. Kakovost je v intervalu od 0 do 100. Privzeta vrednost je 80.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellites), group (Satellites)
en: Draw satellites in the sky map?
sl: Ali naj bodo na zvezdni karti izrisani sateliti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellites), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite tracks are drawn in the sky map.
sl: Preklopi izris sledi satelitov na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Draw only visible satellites in the sky map
sl: Na zvezdni karti izriši samo vidne satelite

note: i18n: ectx: label, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites)
en: If selected, satellites will be draw like stars, otherwise, draw satellites as small colored square.
sl: Če je označeno, bodo sateliti izrisani kot zvezde, sicer bodo izrisani kot majhni pobarvani kvadratki.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Draw satellite labels?
sl: Ali naj bodo izrisane oznake satelitov?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite labels are drawn in the sky map.
sl: Preklopi izris oznak satelitov na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: Selected satellites.
sl: Izbrani sateliti.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: List of selected satellites.
sl: Seznam izbranih satelitov.

note: i18n: ectx: label, entry (KStarsFirstRun), group (General)
en: Is this the first time running KStars?
sl: Je to prvi zagon KStarsa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KStarsFirstRun), group (General)
en: This allows KStars to perform several operations if it has never been installed before.
sl: To omogoča KStarsu, da izvede več operacij, če še nikoli prej ni bil nameščen.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Always recompute coordinates
sl: Vedno ponovno preračunaj koordinate

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
sl: Če to označite, bodo trenutne ekvatorialne koordinate ponovno izračunane iz kataloga koordinat (uporaba popravkov precesije, nutacije in aberacije) za vsak premik zemljevida. To napravi obdelovanje počasneje, če je potrebno obravnavati več zvezd, bodo pa napake manj verjetne. V izrisovanju zvezd obstajajo znani hrošči, če se temu ponovnemu izračunu izognete.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: Default size for DSS images
sl: Privzeta velikost za slike DSS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: The default size for DSS images downloaded from the Internet.
sl: Privzeta velikost za slike DSS, prenesene iz interneta.

note: i18n: ectx: label, entry (DSSPadding), group (General)
en: Additional padding around DSS Images of deep-sky objects
sl: Blazinjenje okrog slik DSS objektov globokega neba

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSSPadding), group (General)
en: To include parts of the star field, we add some extra padding around DSS images of deep-sky objects. This option configures the total (both sides) padding added to either dimension of the field.
sl: Da vključite dele polja zvezd, je dodano dodatno blazinjenje okrog slik DSS objektov globokega neba. Ta možnost nastavi skupno (obojestransko) blazinjenje dodano h katerikoli dimenziji polja.

note: i18n: ectx: label, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Enable Verbose Logging
sl: Omogoči podrobno beleženje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate verbose debug information for diagnostic purposes. This may cause slowdown of KStars.
sl: Če označite to možnost, bo KStars izpisal podrobne razhroščevalne podatke za namene diagnostike. To lahko upočasni KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (RegularLogging), group (General)
en: Enable Regular Logging
sl: Omogoči običajno beleženje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RegularLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate regular debug information.
sl: Če označite to možnost, bo KStars izpisal običajne razhroščevalne podatke.

note: i18n: ectx: label, entry (DisableLogging), group (General)
en: Disable Verbose Logging
sl: Onemogoči podrobno beleženje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisableLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to stop generating ANY debug information.
sl: Če označite to možnost, KStars ne bo ustvaril nobenih razhroščevalnih podatkov.

note: i18n: ectx: label, entry (LogToDefault), group (General)
en: Log debug message to default output
sl: Izpisuj razhroščevalna sporočila na privzeti izhod

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToDefault), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to the default output used by the platform (e.g. Standard Error).
sl: Če označite to možnost, bo KStars izpisal razhroščevalna sporočila na privzeti izhod, ki ga uporablja okolje (npr. v standardno napako).

note: i18n: ectx: label, entry (LogToFile), group (General)
en: Log debug message to a log file
sl: Izpisuj razhroščevalna sporočila v datoteko dnevnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToFile), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to a log file as specified.
sl: Če označite to možnost, bo KStars izpisal razhroščevalna sporočila v navedeno datoteko.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FITSLogging), group (General)
en: Log FITS Data activity.
sl: Beleži dejavnost podatkov FITS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (INDILogging), group (General)
en: Log INDI devices activity.
sl: Beleži dejavnost naprav INDI.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CaptureLogging), group (General)
en: Log Ekos Capture Module activity.
sl: Beleži dejavnost modula za zajem Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusLogging), group (General)
en: Log Ekos Focus Module activity.
sl: Beleži dejavnost modula za ostrenje Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveGuideImages), group (General)
en: Save Internal Guider images on disk?
sl: Naj shranim slike notranjega vodnika na disk?

note: i18n: ectx: label, entry (SaveAlignImages), group (General)
en: Save Internal Align images on disk?
sl: Naj shranim slike notranje poravnave na disk?

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFailedAlignImages), group (General)
en: Save Failed Align images on disk?
sl: Naj shranim slike neuspešne poravnave na disk?

note: i18n: ectx: label, entry (DontSyncToRealTime), group (General)
en: Don't sync to Real Time on Ekos startup.
sl: Ne sinhroniziraj z realnim časom ob zagonu Ekosa.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideLogging), group (General)
en: Log Ekos Guide Module activity.
sl: Beleži dejavnost modula vodenja Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlignmentLogging), group (General)
en: Log Ekos Alignment Module activity.
sl: Beleži dejavnost modula za poravnavo Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MountLogging), group (General)
en: Log Ekos Mount Module activity.
sl: Beleži dejavnost modula za montažo Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObservatoryLogging), group (General)
en: Log Ekos Observatory Module activity.
sl: Beleži dejavnost modula observatorija Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (FITSWindowGeometry), group (FITSViewer)
en: Geometry of FITS window, encoded byte array
sl: Geometrija okna FITS, kodirano bytno polje

note: i18n: ectx: label, entry (useFITSViewer), group (FITSViewer)
en: Display every image captured in a FITS Viewer window.
sl: Prikaži vsako zajeto sliko v oknu pregledovalnika FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Preview FITS in a single tab?
sl: Naj bo predogled FITS v enem zavihku?

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS in one window?
sl: Naj bodo prikazane vse zajete FITS v enem oknu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single FITS Viewer window. By default each camera create its own FITS Viewer instance
sl: Prikaži vse zajete slike FITS v enem oknu pregledovalnika FITS. Privzeto bo vsaka kamera ustvarila svoj pojavek pregledovalnika FITS

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS in one window?
sl: Naj bodo prikazane vse odprte FITS v enem oknu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS images in a single FITS Viewer window.
sl: Prikaži vse odprte slike FITS v enem samem oknu pregledovalnika FITS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusFITSOnNewImage), group (FITSViewer)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image.
sl: Postavi okno FITSViewer v ospredje, ko prejmete novo sliko.

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowFITS), group (FITSViewer)
en: Make FITS Viewer window independent of KStars main window
sl: Naj bo okno pregledovalnika FITS neodvisno od glavnega okna KStars

note: i18n: ectx: label, entry (liveStackerOwnProcess), group (FITSViewer)
en: Run Live Stacker as a separate process
sl: Zaženi Live Stacker kot poseben proces

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDebayer), group (FITSViewer)
en: Automatically debayer a FITS image if it is contains a bayer pattern
sl: Samodejno interpretiraj bayerjevo matriko slike FITS, če jo slednja vsebuje

note: i18n: ectx: label, entry (Auto3DCube), group (FITSViewer)
en: Process 3D FITS Cube (RGB). If false, only first channel is processed.
sl: Obdelaj 3D kocko FITS (RGB). Če je false, bo obdelan samo prvi kanal.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoHFR), group (FITSViewer)
en: Automatically compute HFRs of fits images
sl: Samodejno izračunaj PPT za prileganje slik

note: i18n: ectx: label, entry (QuickHFR), group (FITSViewer)
en: Compute the HFRs of normal images quickly by looking at the center 25% only.
sl: Hitro izračunaj PPT običajnih slik s pregledom samo 25 % sredine.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoWCS), group (FITSViewer)
en: Automatically process World-Coordinate-System (WCS) data when loading a FITS file.
sl: Samodejna obdelava podatkov svetovnega koordinatnega sistema (WCS) pri nalaganju datoteke FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (LimitedResourcesMode), group (FITSViewer)
en: Conserve CPU and memory by disabling all resource-intensive features in FITS Viewer
sl: Varčuj s procesorjem in pomnilnikom tako, da so v FITS Viewerju onemogočene vse funkcije, ki zahtevajo veliko virov

note: i18n: ectx: label, entry (NonLinearHistogram), group (FITSViewer)
en: Create histogram from non-linear auto-stretched image rather than linear raw image data.
sl: Ustvari histogram iz nelinearne samodejno raztegnjene slike namesto linearnih neobdelanih slikovnih podatkov.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOpacity), group (FITSViewer)
en: HiPS overlay opacity
sl: Prekrivnost prekrivanja HiPS

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOffsetX), group (FITSViewer)
en: HiPS overlay X Offset
sl: Odmik X prekrivanja HPS

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOffsetY), group (FITSViewer)
en: HiPS overlay Y Offset
sl: Odmik Y prekrivanja HPS

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverProfile), group (FITSViewer)
en: Options Profile for Fitsviewer Solving.
sl: Profil možnosti za reševanje Fitsviewerja.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverModule), group (FITSViewer)
en: Module from which profile is taken for Fitsviewer Solving.
sl: Modul, iz katerega je vzet profil za reševanje Fitsviewerja.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverProfileIndeces), group (FITSViewer)
en: JSON storing the assignment of profile indices to module profiles for the FITS Viewer Solver
sl: JSON, ki shranjuje dodelitev indeksov profilov profilom modulov za reševalnik pregledovalnika FITS

note: i18n: ectx: label, entry (FitsCatalog), group (FITSViewer)
en: Which catalog to pull display objects from.
sl: Iz katerega kataloga potegniti objekte prikaza.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsCatObjShowNames), group (FITSViewer)
en: Whether to display object names on the FITS Viewer or not.
sl: Ali želite prikazati imena objektov v pregledovalniku FITS ali ne.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverUseScale), group (FITSViewer)
en: Use scale for Fitsviewer Solving.
sl: Uporabite merilo za reševanje s Fitsviewer.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverUsePosition), group (FITSViewer)
en: Use position for Fitsviewer Solving.
sl: Uporabite položaj za reševanje s Fitsviewer.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverScale), group (FITSViewer)
en: Scale to use with Fitsviewer Solving.
sl: Merilo za reševanje s Fitsviewer.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverImageScaleUnits), group (FITSViewer)
en: Scale units to use with Fitsviewer Solving.
sl: Enote merila za uporabo z reševanjem Fitsviewer.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverRadius), group (FITSViewer)
en: Radius in position (degrees) to use with Fitsviewer Solving.
sl: Polmer na položaju (stopinje) za uporabo z reševanjem Fitsviewer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsLSMasterDark), group (FITSViewer)
en: Live Stacking master dark
sl: Glavna slika teme živega skladalnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsLSMasterFlat), group (FITSViewer)
en: Live Stacking master flat
sl: Glavna slika površine živega skladalnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsLSAlignMethod), group (FITSViewer)
en: Live Stacking alignment method
sl: Metoda poravnavanja živega skladalnika

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSNumInMem), group (FITSViewer)
en: Live Stacking max number of subs to keep in memory
sl: Največje število podsličic hranjeno v pomnilniku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsLSDownscale), group (FITSViewer)
en: Live Stacking downscale factor
sl: Faktor pomanjševanja živega skladalnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsLSWeighting), group (FITSViewer)
en: Live Stacking sub weighting
sl: Uteževanje podsličic živega skladalnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsLSRejection), group (FITSViewer)
en: Live Stacking pixel rejection mechanism
sl: Mehanizem zavračanja slikovnih pik živega skladalnika

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSLowSigma), group (FITSViewer)
en: Live Stacking low sigma pixel rejection criteria
sl: Kriterij zavračanja slikovnih pik nizke sigme živega skladalnika

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSHighSigma), group (FITSViewer)
en: Live Stacking high sigma pixel rejection criteria
sl: Kriterij zavračanja slikovnih pik visoke sigme živega skladalnika

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSWinsorCutoff), group (FITSViewer)
en: Live Stacking sigma clipping windzor cutoff
sl: Obrez windzor sigme živega skladalnika

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSDeconvAmt), group (FITSViewer)
en: Live Stacking deconvolution amount
sl: Vrednost dekonvolucije živega skladalnika

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSPSFSigma), group (FITSViewer)
en: Live Stacking PSF sigma to apply in deconvolution
sl: FSF sigme za uporabo pri dekonvoluciji živega skladalnika

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSDenoiseAmt), group (FITSViewer)
en: Live Stacking denoise amount
sl: Vrednost odstranjevanja šuma živega skladalnika

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSSharpenAmt), group (FITSViewer)
en: Live Stacking sharpen amount
sl: Vrednost ostrenja živega skladalnika

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSSharpenKernal), group (FITSViewer)
en: Live Stacking sharpening kernel size
sl: Velikosti jedra živega skladalnika

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSSharpenSigma), group (FITSViewer)
en: Live Stacking sharpening sigma
sl: Sigma ostrenja živega skladalnika

note: i18n: ectx: label, entry (BortleClass), group (WISettings)
en: Bortle dark-sky rating
sl: Bortlova ocena temačnosti neba

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeCheck), group (WISettings)
en: Availability of telescope
sl: Razpoložljivost teleskopa

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsCheck), group (WISettings)
en: Availability of binoculars
sl: Razpoložljivost dvogleda

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsAperture), group (WISettings)
en: Aperture of available binocular
sl: Premer objektiva razpoložljivega dvogleda

note: i18n: ectx: label, entry (ScopeListIndex), group (WISettings)
en: Index of selected scope from list of scopes
sl: Kazalo izbranega spektiva iz seznama spektivov

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowWidth), group (Ekos)
en: Ekos window width
sl: Širina okna Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowHeight), group (Ekos)
en: Ekos window height
sl: Višina okna Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (EkosGeometry), group (Ekos)
en: Geometry of Ekos window, encoded byte array
sl: Geometrija okna Ekos, kodirano bytno polje

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLeftIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed to the left of pages
sl: Ikone modulov Ekos so levo glede na strani

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowEkos), group (Ekos)
en: Make Ekos window independent of KStars main window
sl: Naj bo okno Ekos neodvisno od glavnega okna KStars

note: i18n: ectx: label, entry (profile), group (Ekos)
en: Ekos drivers profile
sl: Profil gonilnikov Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (neverLoadConfig), group (Ekos)
en: Never load device configuration?
sl: Naj nikoli ne naložim konfiguracijo naprave?

note: i18n: ectx: label, entry (loadConfigOnConnection), group (Ekos)
en: Load device configuration upon successful connection?
sl: Naj se naloži konfiguracija naprave po uspešni povezavi?

note: i18n: ectx: label, entry (loadDefaultConfig), group (Ekos)
en: Always load device default configuration upon successful connection?
sl: Naj se vedno naloži privzeta konfiguracija naprave po uspešni povezavi?

note: i18n: ectx: label, entry (autoLoadSerialAssistant), group (Ekos)
en: Automatically load Serial Port Assistant tool when detecting unmapped serial ports?
sl: Naj se samodejno naloži orodje Serial Port Assistant, ko zazna nepreslikana serijska vrata?

note: i18n: ectx: label, entry (RememberCredentials), group (EkosLive)
en: Remember Ekos Live credentials.
sl: Zapomni si poverilnice Ekos Live.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStartEkosLive), group (EkosLive)
en: Start Ekos Live on KStars startup.
sl: Zaženi Ekos Live ob zagonu KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveUsername), group (EkosLive)
en: EkosLive username
sl: Uporabniško ime EkosLive

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveObservatory), group (EkosLive)
en: EkosLive Observatory Name
sl: Ime observatorija EkosLive

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveOfflineServer), group (EkosLive)
en: EkosLive Offline Server
sl: EkosLive strežnik brez povezave

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveOnlineServer), group (EkosLive)
en: EkosLive Online Server
sl: Spletni strežnik EkosLive

note: i18n: ectx: label, entry (shutterfulCCDs), group (DarkLibrary)
en: List of CCDs with mechanical or electronic shutters.
sl: Seznam CCD-jev z mehanskimi ali elektronskimi zaklopi.

note: i18n: ectx: label, entry (shutterlessCCDs), group (DarkLibrary)
en: List of CCDs without mechanical or electronic shutters.
sl: Seznam CCD-jev brez mehanskih ali elektronskih zaklopov.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGraphicalCountsDisplay), group (Manager)
en: Use the graphical version for capture/sequence/total counting using round progress bars.
sl: Uporabi grafično različico za zajemanje/zaporedje/skupno štetje z uporabo okroglih vrstic napredka.

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Default minimum mount altitude limit
sl: Privzeta najnižja meja višine montaže

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Default maximum mount altitude limit.
sl: Privzeta najvišja meja višine montaže.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.
sl: Najvišja meja višine teleskopa. Če je teleskop nad to mejo, bo zaukazana zaustavitev.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAltitudeLimits), group (Mount)
en: Enable mount altitude limits.
sl: Omogoči omejitve višine montaže.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAltitudeLimitsTrackingOnly), group (Mount)
en: Restrict altitude limits to tracking mode only.
sl: Omeji višinske omejitve samo na način sledenja.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBelowHorizon), group (Mount)
en: Warn user before command mount to go to a target below horizon.
sl: Opozori uporabnika pred ukazom, da gre do cilja pod obzorjem.

note: i18n: ectx: label, entry (MeridianFlipOffsetDegrees), group (Mount)
en: Default hour angle to perform meridian flip in degrees.
sl: Privzeti urni kot za izvedbo preklopa čez poldnevnik v stopinjah.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MeridianFlipOffsetDegrees), group (Mount)
en: If the target hour angle exceeds this value, Ekos will command a meridian flip and if successful it will resume guiding and capture operations.
sl: Če ciljni urni kot presega to vrednost, bo Ekos izvedel preklop čez poldnevnik. V primeru, da bo uspešno, se bodo opravila vodenja in zajemanja nadaljevala.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumHaLimit), group (Mount)
en: Default maximum limit for the hour angle.
sl: Privzeta največja omejitev za urni kot.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximumHaLimit), group (Mount)
en: Maximum limit for the hour angle of the telescope. If the hour angle of the telescope is above this limit, a meridian flip will be forced.
sl: Največja omejitev urnega kota teleskopa. Če je urni kot teleskopa nad to mejo, se bo izsilil prehod čez poldnevnik.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableHaLimit), group (Mount)
en: Enable mount hour angle limit.
sl: Omogoči omejitev urnega kota montaže.

note: i18n: ectx: label, entry (ExecuteMeridianFlip), group (Mount)
en: Flips the mount when reaching the meridian, if supported.
sl: Obrni montažo, ko doseže poldnevnik, če je podprto.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftRightReversed), group (Mount)
en: Reverse the direction of right and left buttons in mount control.
sl: Obrni smer desnega in levega gumba pri nadzoru montaže.

note: i18n: ectx: label, entry (UpDownReversed), group (Mount)
en: Reverse the direction of up and down buttons in mount control.
sl: Obrni smer gumbov gor in dol pri nadzoru montaže.

note: i18n: ectx: label, entry (ParkEveryDay), group (Mount)
en: Automatically start parking timer on startup.
sl: Samodejni zagon parkirnega časovnika ob zagonu.

note: i18n: ectx: label, entry (ParkTime), group (Mount)
en: Park mount at this time in 12 hour format.
sl: Parkiranje montaže trenutno v 12-urnem formatu.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultObserver), group (Capture)
en: Default observer full name.
sl: Privzeto polno ime opazovalca.

note: i18n: ectx: label, entry (SyncFOVPA), group (Capture)
en: Sync FOV indicator Position Angle with Rotator Settings Position Angle
sl: Sinhronizacija kota položaja indikatorja vidnega polja z nastavitvami kota položaja rotatorja

note: i18n: ectx: label, entry (PAMultiplier), group (Capture)
en: Position angle multiplier
sl: Množitelj položajnega kota

note: i18n: ectx: label, entry (PAOffset), group (Capture)
en: Position angle offset
sl: Odmik kota položaja

note: i18n: ectx: label, entry (PAPierSide), group (Capture)
en: Position angle calibration pier side
sl: Stran stojala kalibracije kota položaja

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable guide deviation
sl: Privzeta največja dovoljena deviacija vodila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: If guide deviation exceeds this limit, the exposure will be automatically aborted and only resumed when the deviation is within this limit.
sl: Če deviacija vodila preseže to mejo, bo osvetlitev samodejno prekinjena in se nadaljuje šele, ko je deviacija znotraj te meje.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDeviationReps), group (Capture)
en: Number of consecutive samples guide deviation needs to be high to abort capture.
sl: Za prekinitev zajemanja mora biti deviacija vodila pri velikem številu zaporednih vzorcev.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideDeviationReps), group (Capture)
en: Sets the number of consecutive samples guide deviation needs to be high to abort capture.
sl: Nastavi število zaporednih vzorcev, pri katerih mora biti deviacija vodila visoko, da se zajem prekine.

note: i18n: ectx: label, entry (StartGuideDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable guide deviation before capture start
sl: Privzeto največja dovoljena deviacija vodila pred začetkom zajema

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StartGuideDeviation), group (Capture)
en: If guide deviation exceeds this limit before capture start, starting an exposure will be suspended until the deviation is within this limit.
sl: Če deviacija vodila preseže to mejo pred začetkom zajemanja, bo začetek osvetlitve prekinjen, dokler deviacija ne bo znotraj te meje.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDitherPerJobFrequency), group (Capture)
en: Set global dither frequency to this value when starting a job. Set 0 to use global value.
sl: Nastavi globalno frekvenco stresanja na to vrednost, ko se začne opravilo. Nastavite 0 za uporabo globalne vrednosti.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable HFR deviation
sl: Privzeto največja dovoljena deviacija PPT

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: If HFR deviation exceeds this limit, the autofocus routine will be automatically started.
sl: Če deviacija PPT preseže to omejitev, bo samodejno zagnano opravilo samodejnega fokusiranja.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxFocusTemperatureDelta), group (Capture)
en: Default maximum focus temperature delta
sl: Privzeta delta maksimalne temperature fokusa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxFocusTemperatureDelta), group (Capture)
en: If the temperature change exceeds this limit, the autofocus routine will be automatically started.
sl: Če sprememba temperature preseže to mejo, se samodejno zažene rutina samodejnega fokusiranja.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDark), group (Capture)
en: Automatically apply dark subtraction if a suitable dark frame is available.
sl: Samodejno uporabi odštevanje teme, če je na voljo ustrezen posnetek teme.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceGuideDeviation), group (Capture)
en: Enforce guiding deviation limit.
sl: Vsili omejitev deviacije vodenja.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceAutofocusHFR), group (Capture)
en: Enforce Autofocus on HFR limit.
sl: Vsili omejitev samodejnega fokusiranja PPT.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceAutofocusOnTemperature), group (Capture)
en: Enforce Autofocus on temperature change.
sl: Vsili samodejno fokusiranje ob spremembi temperature.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceRefocusEveryN), group (Capture)
en: Enforce Refocus Every N Minutes.
sl: Vsili ponovno fokusiranje vsakih N minut.

note: i18n: ectx: label, entry (RefocusEveryN), group (Capture)
en: Number of minute between forced refocus attempts
sl: Število minut med poskusi vsiljenega ponovnega fokusiranja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RefocusEveryN), group (Capture)
en: Sets the time interval before forced autofocus attempts during a capture sequence.
sl: Nastavi časovni interval pred prisilnim poskusom samodejnega fokusiranja v zaporedju zajemanja.

note: i18n: ectx: label, entry (RefocusAfterMeridianFlip), group (Capture)
en: Refocus after meridian flip is done
sl: Ponovno fokusiraj po opravljenem obratu čez poldnevnik

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelAfterMeridian), group (Capture)
en: Reset mount model after meridian flip.
sl: Ponovno nastavi model montaže po obratu čez poldnevnik.

note: i18n: ectx: label, entry (ForcedFlip), group (Capture)
en: Use Forced meridian flips if supported.
sl: Uporabi prisilni obrat čez poldnevnik, če je podprt.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationADUValue), group (Capture)
en: Desired flat field ADU
sl: Želeno plosko polje ADE

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationADUValue), group (Capture)
en: If set, Ekos will capture a few flat images to determine the optimal exposure time to achieve the desired ADU value.
sl: Če je nastavljeno, bo Ekos zajel nekaj ploskih slik in tako določil optimalni čas osvetlitve za dosego želene vrednosti ADE.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationADUValueTolerance), group (Capture)
en: ADU Value tolerance
sl: Toleranca vrednosti ADE

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationADUValueTolerance), group (Capture)
en: Maximum difference between measured and target ADU values to deem the value as acceptable.
sl: Največja razlika med izmerjeno in ciljno vrednostjo ADE, da vrednost velja za sprejemljivo.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationSkyFlat), group (Capture)
en: Sky Flat
sl: Slika ravnega polja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationSkyFlat), group (Capture)
en: When shooting flats on sky with changing intensity.
sl: Za fotografiranje ploskev na nebu s spreminjajočo se intenzivnostjo.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationPreActionIndex), group (Capture)
en: ORed list of calibration pre-actions.
sl: Z logičnim ali naveden seznam predhodnih dejanj kalibracije.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationFlatDurationIndex), group (Capture)
en: Index of flat duration option.
sl: Indeks možnosti pavšalnega trajanja.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationWallAz), group (Capture)
en: Azimuth of calibration wall location.
sl: Azimut lokacije stene kalibracije.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationWallAlt), group (Capture)
en: Altitude of calibration wall location.
sl: Višina lokacije stene kalibracije.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxTemperatureDiff), group (Capture)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point.
sl: Maksimalna sprejemljiva razlika med zahtevano in izmerjeno nastavitveno točko temperature.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxStartGuiderDrift), group (Capture)
en: Maximum acceptable guider drift allowed before starting capture.
sl: Maksimalni sprejemljivi zdrs vodila, dovoljen pred začetkom zajema.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceStartGuiderDrift), group (Capture)
en: Enforce maximum acceptable guider drift allowed before starting capture.
sl: Preden začetkom zajema uveljavi največji sprejemljivi zamik vodila.

note: i18n: ectx: label, entry (GuidingSettle), group (Capture)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed before starting capture.
sl: Počakaj toliko sekund po nadaljevanju vodenja pred začetkom zajema.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysResetSequenceWhenStarting), group (Capture)
en: <html><head/><body><p>When starting to process a sequence list, reset all capture counts to zero. Scheduler overrides this option when Remember Job Progress is enabled.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ko se začne obdelovati seznam zaporedij, ponastavi vsa števila zajetja na nič. Razporejevalnik preglasi to možnost, ko je omogočeno možnost Zapomni napredek opravila.</p></body></html>

note: i18n: ectx: label, entry (FlatSyncFocus), group (Capture)
en: Capture flat frames at the same focus position of light frames.
sl: Zajemi ploske sličice na enakem položaju fokusiranja kot svetle sličice.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRThresholdPercentage), group (Capture)
en: Increase autofocus HFR value by this percentage gain and store it in Capture Module.
sl: Povečaj vrednost samodejnega fokusiranja PPT za takšen odstotek in jo shranite v Modul za zajemanje.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HFRCheckAlgorithm), group (Capture)
en: Algorithm for In Sequence HFR Check
sl: Algoritem za preverjanje PPT v zaporedju

note: i18n: ectx: label, entry (InSequenceCheckFrames), group (Capture)
en: Run In-Sequence HFR check after this many frames.
sl: Zaženi preverjanje znotraj zaporedja PPT po tem številu sličic.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStretch), group (Capture)
en: Perform auto stretch on captured images in FITS Viewer.
sl: Izvedi samodejni razteg zajetih slik v pregledovalniku FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (Clipping64KValue), group (Capture)
en: Min value of pixels marked as clipped in the fitsviewer for 16-bit images.
sl: Minimalna vrednost slikovnih točk, označenih kot porezanih v fitsviewer za 16-bitne slike.

note: i18n: ectx: label, entry (Clipping256Value), group (Capture)
en: Min value of pixels marked as clipped in the fitsviewer for 8-bit images.
sl: Minimalna vrednost slikovnih točk, označenih kot porezanih v fitsviewer za 8-bitne slike.

note: i18n: ectx: label, entry (AdaptiveSampling), group (Capture)
en: Automatically down sample images based on available resources.
sl: Samodejno zmanjšajte vzorčne slike na podlagi razpoložljivih virov.

note: i18n: ectx: label, entry (useSummaryPreview), group (Capture)
en: Display every image captured sequence image in the Ekos summary screen preview window.
sl: Prikaži vsako sliko zajetega zaporedja v oknu za predogled zaslona povzetka Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (useDSLRImageViewer), group (Capture)
en: Display every captured DSLR image in the Image Viewer window.
sl: Prikaži vsako zajeto sliko DSLR v oknu pregledovalnika slik.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceDSLRPresets), group (Capture)
en: Force exposure times to align with DSLR exposure presets. This insures accurate exposure times for sub-second exposures.
sl: Prisili čase osvetlitve, da se uskladijo s prednastavitvami osvetlitve DSLR. To zagotavlja natančne čase osvetlitve za podsekundne osvetlitve.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureDirectory), group (Capture)
en: Path to capture directory to save images.
sl: Pot do mape za zajem, v katero bodo shranjene slike.

note: i18n: ectx: label, entry (PlaceholderFormat), group (Capture)
en: How to format captured image filename.
sl: Kako formatirati ime datoteke zajete slike.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteCaptureDirectory), group (Capture)
en: Path to remote capture directory to save images.
sl: Pot do imenika za oddaljeni zajem za shranjevanje slik.

note: i18n: ectx: label, entry (ManualCoverTimeout), group (Capture)
en: Cover or uncover telescope dialog timeout in seconds.
sl: Časovna omejitev pogovornega okna za pokritje ali odkrivanje teleskopa v sekundah.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureOperationsTimeout), group (Capture)
en: Maximum number of seconds to wait before aborting the capture if operations like filter wheel changes or meridian flips take too long.
sl: Največje število sekund za čakanje pred prekinitvijo zajemanja, če operacije, kot so menjave filtrskega kolesa ali obračanje poldnevnika, trajajo predolgo.

note: i18n: ectx: label, entry (MinFlipDuration), group (Capture)
en: Minimal duration of a meridian flip.
sl: Najkrajše trajanje obrata čez poldnevnik.

note: i18n: ectx: label, entry (CapturePosition), group (Capture)
en: Calculate position after captures.
sl: Izračunaj položaj po zajemih.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureTrainID), group (Capture)
en: Optical train ID most recently used in Capture.
sl: ID optike, ki je bil nazadnje uporabljena v zajemu.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationWall), group (Capture)
en: Go to specific coordinates on calibration.
sl: Pojdi na določene koordinate pri kalibraciji.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationParkMount), group (Capture)
en: Park mount on calibration.
sl: Parkiraj montažo na kalibraciji.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationParkDome), group (Capture)
en: Park dome on calibration.
sl: Parkiraj kupolo na kalibraciji.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationUseManual), group (Capture)
en: Capture calibration frames at the specified exposures.
sl: Zajemi umeritvene posnetke pri določenih osvetlitvah.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationUseADU), group (Capture)
en: Capture calibration frames using ADU threshold.
sl: Zajemi umeritvene posnetke z uporabo praga ADU.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationADUValue), group (Capture)
en: Desired flat frame ADU value.
sl: Želena vrednost ploskega posnetka ADE.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationADUTolerance), group (Capture)
en: Desired flat frame ADU tolerance.
sl: Želena toleranca ploskega posnetka ADE.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationSkyFlats), group (Capture)
en: Capture calibration frames using Sky Flats.
sl: Zajemite kalibracijske posnetke z uporabo slik ravnega polja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AbsTicksSpin), group (Focus)
en: The desired focuser position.
sl: Želeni položaj fokuserja.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusExposure), group (Focus)
en: Exposure to use during focus
sl: Čas osvetlitve med fokusiranjem

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusExposure), group (Focus)
en: Specifies the length of exposure to use during focus.
sl: Določa čas osvetlitve med fokusiranjem.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBinning), group (Focus)
en: Default Camera binning
sl: Privzeto združevanje kamere

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBinning), group (Focus)
en: Set binning of camera while in focus mode.
sl: Nastavi združevanje kamere v načinu ostrenja.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGain), group (Focus)
en: Default Focuser gain value
sl: Privzeta vrednost ojačenja fokuserja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusGain), group (Focus)
en: Specifies gain value of CCD when performing focusing if supported by camera.
sl: Določa vrednost ojačanja CCD pri fokusiranju, če to kamera podpira.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusISO), group (Focus)
en: Default Focuser Camera ISO value
sl: Privzeta vrednost ISO fokuserja kamere

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFocusTemperatureSource), group (Focus)
en: Default focus module temperature source.
sl: Privzeti vir temperature modula fokusa.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFilter), group (Focus)
en: Default Filter Wheel filter
sl: Privzeti filter filtrskega kolesa

note: i18n: ectx: label, entry (UseFocusDarkFrame), group (Focus)
en: Take a dark frame and subtract it before running autofocus operation.
sl: Pred opravilom samodejnega fokusiranja zajemi posnetek teme in ga odštej.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSubFrame), group (Focus)
en: Subframe the focus star during the autofocus procedure.
sl: Ustvari podposnetek zvezde v fokusu med postopkom samodejnega fokusiranja.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Default Focuser star selection box size
sl: Privzeta velikost okvirja fokuserja za izbor zvezde

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Set box size to select a focus star.
sl: Izberi velikost okvirja za izbor zvezde v fokusu.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusUseFullField), group (Focus)
en: Measure average HFR from all stars combined in a full frame. This method defaults to the Centroid detection, but can use SEP detection too. Its performance decreases as the number of stars increases.
sl: Merjenje povprečnega PPT iz vseh zvezd, združenih v polnem okviru. Ta metoda je privzeta za zaznavanje centroidov, vendar lahko uporablja tudi zaznavanje SEP. Njegova učinkovitost se zmanjšuje, ko se število zvezd povečuje.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusNoMaskRB), group (Focus)
en: No mask is applied.
sl: Ni uporabljene nobene maske.

note: i18n: ectx: label, entry (focusRingMaskRB), group (Focus)
en: A ring mask is applied.
sl: Uporabljena je obročasta maska.

note: i18n: ectx: label, entry (focusMosaicMaskRB), group (Focus)
en: A mosaic mask is applied.
sl: Uporabljena je mozaična maska.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFullFieldInnerRadius), group (Focus)
en: Full field inner radius.
sl: Notranji polmer polnega polja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFullFieldInnerRadius), group (Focus)
en: During full field focusing, stars which are inside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 0%). Detection algorithms may also have an inherent filter.
sl: Med fokusiranjem polnega polja se zvezde, ki so znotraj tega odstotka kadra, izločijo iz izračuna HFR (privzeto 0%). Algoritmi za zaznavanje imajo lahko tudi lasten filter.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFullFieldOuterRadius), group (Focus)
en: Full field outer radius.
sl: Zunanji polmer polnega polja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFullFieldOuterRadius), group (Focus)
en: During full field focusing, stars which are outside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 100%). Detection algorithms may also have an inherent filter.
sl: Med fokusiranjem polnega polja se zvezde, ki so zunaj tega odstotka kadra, izločijo iz izračuna PPT (privzeto 100%). Algoritmi za zaznavanje imajo lahko tudi lasten filter.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMosaicTileWidth), group (Focus)
en: Mosaic filter tile width in percent of the frame width.
sl: Širina filtrirne ploščice mozaika v odstotkih širine posnetka.

note: i18n: ectx: label, entry (focusMosaicSpace), group (Focus)
en: Space between the mosaic elements for the mosaic filter.
sl: Prostor med elementi mozaika za mozaični filter.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAutoStarEnabled), group (Focus)
en: Automatically select a star to focus.
sl: Samodejno izberi zvezdo za fokusiranje.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSuspendGuiding), group (Focus)
en: Suspend guiding while autofocus in progress.
sl: Začasno ustavite vodenje, medtem ko poteka samodejno fokusiranje.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusGuideSettleTime), group (Focus)
en: Wait for this many seconds after resuming guide.
sl: Počakaj toliko sekund po nadaljevanju vodenja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusUnits), group (Focus)
en: Display units for HFR and FWHM
sl: Prikazne enote za PPT in FWHM

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusAdaptive), group (Focus)
en: Whether Adaptive Focusing is enabled.
sl: Ali je način prilagodljivega fokusiranja omogočen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdaptiveMinMove), group (Focus)
en: When using Adaptive Focusing the minimum allowable focuser move in ticks.
sl: Pri uporabi prilagodljivega fokusiranja najmanjši dovoljen premik fokuserja v črticah.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusAdaptStart), group (Focus)
en: Whether to adapt the focuser starting position at the beginning of an Autofocus run.
sl: Ali prilagoditi začetni položaj fokusiranja na začetku samodejnega fokusiranja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdaptiveMaxMove), group (Focus)
en: When using Adaptive Focusing the maximum total allowable focuser move in ticks.
sl: Pri uporabi prilagodljivega fokusiranja maksimalni dovoljen skupen premik fokuserja v črticah.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDetection), group (Focus)
en: Star detection algorithm
sl: Algoritem zaznavanja zvezd

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSEPProfile), group (Focus)
en: Focus source extraction profile
sl: Profil ekstrakcije vira fokusa

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAlgorithm), group (Focus)
en: Focus process algorithm
sl: Algoritem procesa fokusiranja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusCurveFit), group (Focus)
en: The type of curve to fit
sl: Vrsta krivulje za prileganje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusStarMeasure), group (Focus)
en: The type of star measure to use.
sl: Vrsta merila zvezd, ki ga je treba uporabiti.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusStarPSF), group (Focus)
en: The type of star PSF to use if curve fitting star profiles.
sl: Vrsta zvezdine PSF, ki se uporablja, če se profili zvezd prilegajo krivulji.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusUseWeights), group (Focus)
en: Whether to use weights in the curve fitting process.
sl: Ali uporabiti uteži v postopku prilagajanja krivulje.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusR2Limit), group (Focus)
en: The minimum acceptable R2 value of a curve fit.
sl: Minimalns sprejemljiva vrednost R2 za prilagajanje krivulje.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusRefineCurveFit), group (Focus)
en: Whether to refine the curve fit by looking for and discarding outliers.
sl: Ali je treba izboljšati prileganje krivulje z iskanjem in zavračanjem osamelcev.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusFramesCount), group (Focus)
en: How many frames to average over at each step in the Autofocus process.
sl: Iz koliko sličic izračunati povprečje na vsakem koraku v procesu samodejnega fokusiranja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusHFRFramesCount), group (Focus)
en: How many frames to average over when performing in-sequence HFR Check.
sl: Iz koliko sličic je treba izračunati povprečje pri izvajanju preverjanja PPT v zaporedju.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMultiRowAverage), group (Focus)
en: Number of rows to combine in the Bahtinov average calculation.
sl: Število vrstic za združevanje pri izračunu Bahtinovega povprečja.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGaussianSigma), group (Focus)
en: Gaussian blur sigma value.
sl: Vrednost sigme Gaussove zamegljenosti.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusThreshold), group (Focus)
en: Relative percentage strength of centroid edge pixel strength to average pixel value.
sl: Relativen odstotek jakosti robnih slikovnih točk centroida glede na povprečno jakost slikovne točke.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDenoise), group (Focus)
en: Whether to denoise the focus image before further processing.
sl: Ali naj se pred nadaljnjo obdelavo odpravi šum slike v fokusu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDonut), group (Focus)
en: Whether to use Donut Busting functionality during Autofocus.
sl: Ali naj med samodejnim fokusiranjem uporabi zmožnost uničenja kolobarjev.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTimeDilation), group (Focus)
en: Factor to multiply focus exposure by for out of focus frames when using Donut Buster.
sl: Faktor za množenje osvetlitve izostritve za posnetke, ki niso izostreni, ko uporabljate uničevalnik kolobarjev.

note: i18n: ectx: label, entry (focusOutlierRejection), group (Focus)
en: Aggressiveness factor to apply to outlier rejection when using Donut Buster.
sl: Faktor agresivnosti, ki se uporabi za zavrnitev osamelcev pri uporabi uničevalnika kolobarjev.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusScanStartPos), group (Focus)
en: Whether to use scan for optimum start position at the start of Autofocus.
sl: Ali uporabiti prečesavanje za optimalni začetni položaj na začetku samodejnega fokusiranja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusScanAlwaysOn), group (Focus)
en: Whether scan for start position is always used or just after an Autofocus failure.
sl: Ali se prečesavanje za začetni položaj uporablja vedno ali takoj po napaki samodejnega fokusiranja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusScanDatapoints), group (Focus)
en: Number of datapoints to use during scan when focusScanStartPos is checked.
sl: Število podatkovnih točk za uporabo med prečesavanje, ko je potrjen focusScanStartPos.

note: i18n: ectx: label, entry (focusScanStepSizeFactor), group (Focus)
en: Factor to apply to Initial Step Size during scan when focusScanStartPos is checked.
sl: Faktor, ki se uporabi za velikost začetnega koraka med prečesavanjem, ko je potrjen focusScanStartPos.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGaussianKernelSize), group (Focus)
en: Gaussian blur kernel size.
sl: Velikost jedra Gaussove zamegljenosti.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: Default Focuser tolerance value
sl: Privzeta vrednost tolerance fokuserja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: The tolerance specifies the percentage difference between the current focusing position and the minimum obtained during the focusing run. Adjustment of this value is necessary to prevent the focusing algorithm from oscillating back and forth.
sl: Toleranca določa odstotek razlike med trenutnim položajem fokuserja in najmanjšim doseženim med postopkom fokusiranja. Prilagoditev te vrednosti je potrebna, da se algoritmu fokusiranja prepreči nenehno nihanje naprej in nazaj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusWalk), group (Focus)
en: The type of walk the focuser will take during an Autofocus run.
sl: Vrsta hoje, ki jo bo opravil fokuser med tekom samodejnega fokusiranja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusSettleTime), group (Focus)
en: Wait for this many seconds after moving the focuser before capturing the next image during AutoFocus.
sl: Počakaj toliko sekund po premiku fokusiranja, preden snemanjem naslednje slike med samodejnim fokusiranjem.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Default Focuser step ticks
sl: Privzete črtice korakov fokuserja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Step size of the absolute focuser. The step size TICKS should be adjusted so that when the focuser moves TICKS steps, the difference in HFR is more than 0.1 pixels. Lower the value when you are close to optimal focus.
sl: Velikost koraka absolutnega fokuserja. Velikost koraka ČRTIC je treba prilagoditi tako, da je razlika v PPT večja od 0,1 slikovne pike, ko fokuser premakne ČRTIC korakov. Znižajte vrednost, ko ste blizu optimalnega fokusa.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusOutSteps), group (Focus)
en: The number of steps to move outwards for a Classic Autofocus run.
sl: Število korakov za pomik navzven za klasično samodejno fokusiranje.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusNumSteps), group (Focus)
en: The total number of steps for a Fixed Steps or CFZ Shuffle Autofocus run.
sl: Skupno število korakov za zagon s fiksnimi koraki ali naključnim samodejnim fokusiranjem CFZ.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Maximum Focus Travel Distance
sl: Maksimalna razdalja poti fokuserja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Set the maximum travel distance of an absolute focuser.
sl: Nastavi maksimalno razdaljo poti absolutnega fokuserja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMaxSingleStep), group (Focus)
en: The maximum size of a single step.
sl: Maksimalna velikost posameznega koraka.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBacklash), group (Focus)
en: The amount of driver backlash.
sl: Količina zračnosti gonilnika.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusAFOverscan), group (Focus)
en: The amount of Autofocus Overscan.
sl: Presežna količina prečesavanja samodejnega fokusiranja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusOverscanDelay), group (Focus)
en: Delay between outward and inward movements of an AF Overscan. For most focusers set 0s.
sl: Zamik med premiki prekritja avtofokusa navzven in navznoter. Za večino fokuserjev nastavite 0 s.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMotionTimeout), group (Focus)
en: Maximum time in seconds to wait for a focuser to move to desired position before declaring a timeout.
sl: Največji čas v sekundah za čakanje, da se fokuser premakne na želeni položaj pred razglasom časovne omejitve.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZAlgorithm), group (Focus)
en: The type of CFZ Algorithm to use.
sl: Vrsta algoritma OKO, ki ga želite uporabiti.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZTolerance), group (Focus)
en: The user defined tolerance to use for Classic and Wavefront algos.
sl: Uporabniško določena toleranca za uporabo algoritmov Classic in Wavefront.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZTau), group (Focus)
en: The user defined tolerance to use for the Gold algo.
sl: Uporabniško določena toleranca za uporabo algoritma Gold.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZDisplayVCurve), group (Focus)
en: Whether to display the CFZ on the v-curve after an Autofocus run.
sl: Ali prikazati OKO na V-krivulji po izvedbi samodejnega fokusiranja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZWavelength), group (Focus)
en: The wavelength in nm to use in the Gold algo.
sl: Valovna dolžina v nm za uporabo v algoritmu Gold.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZAperture), group (Focus)
en: Telescope aperture in mm to use in CFZ calcs.
sl: Premer objektiva teleskopa v mm za uporabo v izračunih OKO.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZFNumber), group (Focus)
en: The f# to use in the CFZ algo.
sl: F# za uporabo v algoritmu OKO.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZSeeing), group (Focus)
en: The total seeing in arc-secs to use in the CFZ algo.
sl: Skupno videnje v ločnih sekundah za uporabo v algoritmu OKO.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZStepSize), group (Focus)
en: The size of a focuser tick in micrometers.
sl: Širina črtice fokuserja v mikrometrih.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvHelpOnlyChanges), group (Focus)
en: Focus Advisor Help shows only changes.
sl: Pomoč svetovalca za fokusiranje pokaže samo spremembe.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvUpdateParams), group (Focus)
en: Whether to run the Focus Advisor Update Parameters function.
sl: Ali naj se zažene funkcija Focus Advisor Update Parameters.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvFindStars), group (Focus)
en: Whether to run the Focus Advisor Find Stars function.
sl: Ali naj se zažene funkcija Focus Advisor Find Stars.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvCourseAdj), group (Focus)
en: Whether to run the Focus Advisor Course Adjustment function.
sl: Ali naj se zažene funkcija Focus Advisor Course Adjustment.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvFineAdj), group (Focus)
en: Whether to run the Focus Advisor Fine Adjustment function.
sl: Ali naj se zažene funkcija Focus Advisor Fine Adjustment.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSplitter), group (Focus)
en: Position of FocusSplitter.
sl: Položaj of FocusSplitterja.

note: i18n: ectx: label, entry (rightLayout), group (Focus)
en: Position of rightLayout.
sl: Položaj rightLayout.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (adaptFocusBFO), group (Focus)
en: Whether to use Adaptive Focus in the Build Filter Offsets utility.
sl: Ali naj bo uporabljeno prilagodljivo fokusiranje v orodju gradnje odmikov filtrov.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (abInsTileSelection), group (Focus)
en: Which set of tiles to use in Aberration Inspector.
sl: Kateri nabor ploščic naj uporabi Inšpektor aberacije.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsShowLabels), group (Focus)
en: Show Max Min labels on Aberration Inspector graph.
sl: Pokaže oznake Max Min na grafikonu Inšpektorja aberacije.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsShowCFZ), group (Focus)
en: Show Critical Focus Zone on Aberration Inspector graph.
sl: Pokaže območje kritičnega fokusa na grafikonu Inšpektorja aberacije.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsOptCentres), group (Focus)
en: Whether to optimise tile centres used in Aberration Inspector calcs.
sl: Ali naj bodo optimizirana središča ploščic, ki se uporabljajo v izračunih Inšpektorja aberacije.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsHSplitter), group (Focus)
en: Position of HSplitter in Aberration Inspector.
sl: Položaj HSplitterja v Inšpektorju aberacije.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsVSplitter), group (Focus)
en: Position of VSplitter in Aberration Inspector.
sl: Položaj VSplitterja v Inšpektorju aberacije.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (abInsSelection), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic selection mode.
sl: Izbirni način 3D-grafičnega inšpektorja odklona.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (abInsTheme), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic theme.
sl: Tema 3D-grafičnega inšpektorja odklona.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsLabels), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic show labels.
sl: Prikaz oznak 3D-grafičnega inšpektorja odklona.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsSensor), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic show sensor.
sl: Prikaz tipala 3D-grafičnega inšpektorja aberacije.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsPetzvalWire), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic show Petzval wire.
sl: Prikaz žičnega modela Petzwal 3D-grafičnega inšpektorja aberacije.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsPetzvalSurface), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic show Petzval surface.
sl: Prikaz žičnega površine Petzwal 3D-grafičnega inšpektorja aberacije.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor for Focusing.
sl: Notranji ali zunanji Sextractor za fokusiranje.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction when Focusing.
sl: Možnosti profila za sekstrakcijo pri fokusiranju.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor to compute subs HFR.
sl: Notranji ali zunanji sextractor za izračun podsličic PPT.

note: i18n: ectx: label, entry (HFROptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction to compute subs HFR
sl: Možnosti profila za sekstraksijo za izračun podsličic HFR

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor for Guiding.
sl: Notranji ali zunanji sextractor za vodenje.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction when Guiding.
sl: Možnosti profila za sekstrakcijo pri vodenju.

note: i18n: ectx: label, entry (SolveSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal, External, or BuiltIn Sextractor for Solving.
sl: Notranji, zunanji ali vgrajeni sextractor za reševanje.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverMode), group (StellarSolver)
en: Local (0) or Remote (1) solver.
sl: Lokalni (0) ali oddaljeni (1) reševalnik.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverType), group (StellarSolver)
en: Local solving method. 0 for Internal Solver. 1 for Local Astrometry. 2 for Local ASTAP. 3 for Online Astrometry.
sl: Metoda lokalnega reševanja. 0 za notranji reševalnik. 1 za lokalno astrometrijo. 2 za lokalni ASTAP. 3 za spletno astrometrijo.

note: i18n: ectx: label, entry (SolveOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Solving.
sl: Možnosti profila za reševanje.

note: i18n: ectx: label, entry (LoggerLevel), group (StellarSolver)
en: Level of verbosity in the log.
sl: Raven podrobnosti v dnevniku.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryLogToFile), group (StellarSolver)
en: Whether to log to a file instead.
sl: Ali namesto tega pisanje dnevnika v datoteko.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryLogFilepath), group (StellarSolver)
en: Path of the log file to save astrometry logging to.
sl: Pot datoteke dnevnika za shranjevanje dnevnika astrometrije.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryIndexFolderList), group (StellarSolver)
en: List of index folder paths.
sl: Seznam poti kazalne mape.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryIndexFolderList), group (StellarSolver)
en: List of folders in which astrometry Index Files can be found.
sl: Seznam map, v katerih je mogoče najti datoteke indeksa astrometrije.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Default alignment exposure value
sl: Privzeta vrednost osvetljenosti poravnave

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Specifies exposure value of camera in seconds when performing plate solving.
sl: Določa vrednost osvetlitve kamere v sekundah pri izvajanju samodejnega reševanja plošče.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignBinning), group (Align)
en: Default camera binning in alignment mode
sl: Privzeto združevanje kamer v načinu poravnave

note: i18n: ectx: label, entry (AlignGain), group (Align)
en: Default camera gain in alignment mode
sl: Privzeto ojačanja kamere v načinu poravnave

note: i18n: ectx: label, entry (AlignISO), group (Align)
en: Default camera ISO in alignment mode
sl: Privzet ISO kamere v načinu poravnave

note: i18n: ectx: label, entry (AlignDarkFrame), group (Align)
en: Take a dark frame and subtract it before running astrometry operation.
sl: Pred opravilom astrometrije zajemi posnetek teme in ga odštej.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignFilter), group (Align)
en: Default filter wheel filter in alignment mode
sl: Privzeti filter kolesca filtra v načinu poravnave

note: i18n: ectx: label, entry (AlignUseCurrentFilter), group (Align)
en: Use currently selected filter in alignment mode.
sl: Uporabi trenutno izbrani filter v načinu poravnave.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryUseRotator), group (Align)
en: Use rotator when performing load and slew.
sl: Uporabi rotator, kadar se izvaja nalaganje in vrtenje.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryRotatorThreshold), group (Align)
en: Threshold between measured and FITS position angles in arcminutes to consider the load and slew operation successful.
sl: Prag med izmerjenimi in položajnimi koti FITS v ločnih minutah, da se šteje, da je obremenitev in obračanje uspešno.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryFlipRotationAllowed), group (Align)
en: PA 180° rotation for rotator is accepted after mount flip.
sl: PA 180° vrtenje za rotator je sprejeto po obračanju namestitve.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverWCS), group (Align)
en: World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
sl: Svetovni koordinatni sistem (WCS) se uporablja za kodiranje koordinat RA/DEC v s CCD zajetih slikah.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverOverlay), group (Align)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map.
sl: Pokaži prejete slike FITS na pravokotnem vidnem polju reševalnika na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDifferentialSlewing), group (Align)
en: Do not use Sync when Slew to Target is selected. Use differential slewing to correct for discrepancies.
sl: Ne uporabljajte sinhronizacije, ko je izbrana možnost obrni na cilj. Uporabite diferencialno obračanje, da popravite neskladja.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignAccuracyThreshold), group (Align)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates.
sl: Prag natančnosti v ločnih sekundah med rešitvijo in koordinatami cilja.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignSettlingTime), group (Align)
en: Time to wait in milliseconds after telescope slewing is complete before starting the next capture.
sl: Čakalni čas v milisekundah po končanem obračanju teleskopa pred začetkom naslednjega zajema.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseNoFITS2FITS), group (Align)
en: Do not sanitize FITS. This option should only be checked if astrometry.net version is 0.67 or earlier. Uncheck for any versions greater than 0.67.
sl: Ne razkužujte FITS. To možnost označite le, če je različica astrometry.net 0.67 ali starejša. Odkljukajte vse različice, novejše od 0.67.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseResort), group (Align)
en: Check this option if your image does not have much nebulosity. If it does have strong nebulosity, uncheck it.
sl: Označite to možnost, če vaša slika nima veliko zamegljenosti. Če ima močne meglice, jih počistite.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseNoVerify), group (Align)
en: This will prevent the solver from looking at an already existing WCS Header before blindly trying to solve the image. It is recommended to keep it checked.
sl: To bo reševalniku preprečilo, da bi pogledal že obstoječo glavo WCS, preden bi na slepo poskušal rešiti sliko. Priporočljivo je, da ga obdržite, če jepreverjen.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleLow), group (Align)
en: Lower image scale.
sl: Zmanjšaj merilo slike.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleHigh), group (Align)
en: Upper image scale.
sl: Povečaj merilo slike.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoUpdateImageScale), group (Align)
en: Automatically update image scale when CCD or Mount parameters are updated.
sl: Samodejno posodobi merilo slike, ko so posodobljeni parametri CCD ali montaže.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleUnits), group (Align)
en: Image scale units in arcminutes (aw), degrees (dw), or arcsec per pixel (app)
sl: Enote merila slike v kotnih minutah (aw), stopinjah (dw) ali kotnih sekundah na slikovno piko (app)

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseDownsample), group (Align)
en: Downsample the image to shrink its size and speed up the solver.
sl: Zmanjšaj vzorec slike, da zmanjšate njeno velikost in pospešite reševalnik.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDownsample), group (Align)
en: Downsample factor
sl: Faktor zmanjšanja vzorčenja

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoDownsample), group (Align)
en: Automatically downsample based on image size.
sl: Samodejno zmanjšanje vzorčenja glede na velikost slike.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryPositionRA), group (Align)
en: User supplied Right Ascension value in degrees to be passed to the solver.
sl: Uporabnik je podal vrednost rektascenzije v stopinjah, ki se posreduje reševalniku.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryPositionDE), group (Align)
en: User supplied declination value in degrees to be passed to the solver.
sl: Uporabnik je podal vrednost deklinacije v stopinjah, ki se posreduje reševalniku.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoUpdatePosition), group (Align)
en: Automatically update position coordinates when mounts completes slewing.
sl: Samodejno posodobi koordinate položaja, ko montaža konča obračanje.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDetectParity), group (Align)
en: Detect parity and reuse it to speed up solver.
sl: Zaznaj parnost in jo ponovno uporabi, da pospešite reševalnik.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryCustomOptions), group (Align)
en: Additional optional astrometry.net options
sl: Dodatne možnosti za astrometry.net

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: astrometry.net solve-field binary
sl: astrometry.net binarno polje reševanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: Path to astrometry.net solver location.
sl: Pot do lokacije reševalnika astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: astrometry.net wcsinfo binary
sl: Binarna datoteka wcsinfo astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: Path to astrometry.net wcsinfo location.
sl: Pot do lokacije wcsinfo za astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: astrometry.net configuration file
sl: Datoteka configuracije za astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: Path to astrometry.net file location.
sl: Pot do lokacije datoteke astrometry.net.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SextractorBinary), group (Align)
en: Path to the Sextractor executable.
sl: Pot do izvršljive datoteke Sekstraktorja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WatneyBinary), group (Align)
en: Path to the Watney Solver executable.
sl: Pot do izvršljive datoteke Watney Solver.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: astrometry.net API Key
sl: Ključ API za astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: Key to access astrometry.net online web services. You must register with astrometry.net to obtain a key.
sl: Ključ za dostop do spletnih storitev astrometry.net. Za pridobitev ključa se morate registrirati pri astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIURL), group (Align)
en: astrometry.net API URL
sl: URL do API astrometry.net

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseJPEG), group (Align)
en: Use JPEG format, instead of FITS, to upload images to the astrometry.net online service.
sl: Za nalaganje slik v spletno storitev astrometry.net uporabite format JPEG namesto FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryTimeout), group (Align)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete.
sl: Časovna omejitev v sekundah za čakanje na dokončanje reševalnika astrometrije.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHMountSpeed), group (Align)
en: Speed to set mount in Polar Alignment Assistant Tool.
sl: Hitrost nastavitve montaže v orodju Polar Alignment Assistant Tool.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHRotaion), group (Align)
en: Rotate mount by this many degrees during polar alignment.
sl: Med polarno poravnavo zavrtite montažo za toliko stopinj.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHRefreshAlgorithm), group (Align)
en: The algorithm used for polar-align refresh.
sl: Algoritem, uporabljen za osvežitev polarne poravnave.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHDirection), group (Align)
en: Mount rotation direction during polar alignment.
sl: Smer vrtenja montaže med polarno poravnavo.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHAutoPark), group (Align)
en: Automatically park the mount after Polar Alignment Assistant Tool is complete.
sl: Samodejno parkiraj montažo, ko je orodje Polar Alignment Assistant Tool končal.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHManualSlew), group (Align)
en: User should manually rotate the mount about its axis during polar alignment.
sl: Uporabnik mora ročno obračati montažo okoli svoje osi med polarno poravnavo.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHExposure), group (Align)
en: Polar Alignment Assistant exposure duration in seconds.
sl: Trajanje osvetlitve Polar Alignment Assistant v sekundah.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideExposure), group (Guide)
en: Guider exposure duration in seconds.
sl: Trajanje osvetlitve vodnika v sekundah.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDelay), group (Guide)
en: Delay next exposure by this many seconds.
sl: Naslednjo osvetlitev odloži za toliko sekund.

note: i18n: ectx: label, entry (GuiderType), group (Guide)
en: Which guider process to utilize for guiding (0 Internal Guider, 1 PHD2, 2 lin_guider)
sl: Kateri postopek vodenja uporabiti za vodenje (0 notranji vodnik, 1 PHD2, 2 lin_guider)

note: i18n: ectx: label, entry (GuideAlgorithm), group (Guide)
en: Which Algorithm to use track guide square (0 smart, 1 SEP, 2 fast, 3 threshold, 4 no threshold, 5 SEP multistar).
sl: Kateri algoritem uporabiti kvadrat vodnika poti (0 pametno, 1 SEP, 2 hitro, 3 s pragom, 4 brez praga, 5 SEP z več zvezdami).

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuidePulseAlgorithm), group (Guide)
en: Which Algorithm to use to compute guiding pulses for RA (0 standard, 1 Hysteresis, 2 Linear, 3 GPG).
sl: Kateri algoritem uporabiti za izračun impulzov vodila za RA (0 stanadrd, 1 Histereza, 2 Linearni, 3 GPG).

note: i18n: ectx: label, entry (DECGuidePulseAlgorithm), group (Guide)
en: Which Algorithm to use to compute guiding pulses for DEC (0 standard, 1 Hysteresis, 2 Linear).
sl: Kateri algoritem uporabiti za izračun impulzov vodila za DEC (0 standard, 1 Histereza, 2 Linearni).

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Host), group (Guide)
en: Host name of external PHD2 service
sl: Ime gostitelja zunanje storitve PHD2

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Port), group (Guide)
en: PHD2 Event Monitoring Port
sl: Vrata za nadzor nad dogodki PHD2

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderHost), group (Guide)
en: Host name of external lin_guider service
sl: Ime gostitelja zunanje storitve lin_guider

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderPort), group (Guide)
en: Lin_guider Event Monitoring Port
sl: Vrata za nadzor nad dogodki lin_guider

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationPulseDuration), group (Guide)
en: Pulse duration in milliseconds used for guiding pulses during calibration stage.
sl: Trajanje impulza v milisekundah, ki se uporablja za vodenje impulzov med fazo kalibracije.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSquareSize), group (Guide)
en: Guide square size selection in pixels.
sl: Izbor kvadratne velikosti vodnika v slikovnih točkah.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideBinning), group (Guide)
en: Guide binning.
sl: Združevanja vodnikov.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideAutoStar), group (Guide)
en: Automatically select calibration star and perform calibration.
sl: Samodejno izberi zvezdo za kalibracijo in ga izvedi.

note: i18n: ectx: label, entry (guideShowFrame), group (Guide)
en: Display guiding frames.
sl: Prikaži vodilne sličice.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoModeIterations), group (Guide)
en: Number of automode iterations for calibration process.
sl: Število samodejnih korakov pri opravilu kalibracije.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideLostStarTimeout), group (Guide)
en: When star tracking is lost, wait this many seconds before aborting.
sl: Ko se sledenje zvezdam izgubi, počakajte toliko sekund, preden prekinete.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideCalibrationTimeout), group (Guide)
en: When calibration starts, wait this many seconds before aborting.
sl: Ko se kalibracija začne, počakajte toliko sekund, preden jo prekinete.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideMaxDeltaRMS), group (Guide)
en: Maximum delta RMS permitted while guiding before aborting.
sl: Maksimalna dovoljena delta KKS med vodenjem pred prekinitvijo.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideMaxHFR), group (Guide)
en: Maximum HFR permitted for SEP MultiStar guide star.
sl: Maksimalna dovoljena vrednost PPT za sep MultiStar vodilno zvezdo.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMultistarReferenceStars), group (Guide)
en: Maximum number of SEP MultiStar number of stars used as references.
sl: Maksimalno število zvezd SEP MultiStar, ki se uporabljajo kot reference.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysInventGuideStar), group (Guide)
en: Invent a guide star position from the multi-star references.
sl: Izmislite si položaj vodilne zvezde iz referenc z več zvezdicami.

note: i18n: ectx: label, entry (TwoAxisEnabled), group (Guide)
en: Use both axes to perform calibration.
sl: Za izvedbo kalibracije uporabite obe osi.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGuideHead), group (Guide)
en: Use the guider chip for guiding from cameras that have a dedicated guider chip.
sl: Uporabite čip vodila za vodenje iz kamer, ki imajo namenski čip vodila.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveGuideLog), group (Guide)
en: Automatically save internal guider user logs.
sl: Samodejno shranite interne uporabniške dnevnike vodnika.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDarkFrame), group (Guide)
en: Take dark frame for autoguider images.
sl: Zajemi posnetek teme za slike samodejnega vodnika.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSubframe), group (Guide)
en: Subframe guide image around selected region
sl: Ustvari podposnetek slike vodenja okoli izbranega območja

note: i18n: ectx: label, entry (DitherPixels), group (Guide)
en: How many pixels to move between subsequent exposures under auto dithering mode.
sl: Koliko slikovnih točk naj bo med zaporednimi osvetlitvami v načinu samodejnega stresanja.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherFrames), group (Guide)
en: Dither after this many frames.
sl: Stresaj po tem številu posnetkov.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherThreshold), group (Guide)
en: Maximum distance (pixels) for guiding to be considered settled.
sl: Največja razdalja (piksli) za vodilo, ki se šteje za umirjeno.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherTimeout), group (Guide)
en: Time limit (seconds) on dithering to settle down.
sl: Časovna omejitev (sekund) pri stresanju za umiritev.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherMaxIterations), group (Guide)
en: How many dithering attempts to undertake before giving up.
sl: Koliko poskusov sttresanja narediti pred prenehanjem.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherNoGuidingPulse), group (Guide)
en: Pulse length in milliseconds used for non-guiding dither.
sl: Dolžina impulza v milisekundah uporabljena za neusmerjevalno sttresanje.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherFailAbortsAutoGuide), group (Guide)
en: If dithering fails then abort autoguide.
sl: Če stresanje ne uspe, prekini samodejno vodenje.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherWithOnePulse), group (Guide)
en: Dithering amount is randomly generated, pulses are sent, but the resultant pixel dithering amount is not enforced, so only the one dither pulse is sent. This is quicker, and recommended as dither amount is random anyway. It is necessary when 2-D dither is required but guiding is only done in one axis.
sl: Količina stresanja je ustvarjena naključno, impulzi se pošljejo, a rezultat količina stresanja slikovnih pik ni uveljavljena, zato je poslan samo en impulz stresanja. To je hitreje in priporočljivo, saj je količina stresanja tako ali tako naključna. To je potrebno, ko je zahtevano 2-D tresenje, a se vodenje izvaja samo v eni osi.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherEnabled), group (Guide)
en: Use Auto Dithering when guiding.
sl: Uporabi samodejno stresanje med vodenjem.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherNoGuiding), group (Guide)
en: Perform dithering even when not guiding.
sl: Izvajaj stresanje tudi, kadar ne vodiš.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the RA axis.
sl: Omogoči samodejno vodenje v osi RA.

note: i18n: ectx: label, entry (DECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the DEC axis.
sl: Omogoči samodejno vodenje v osi DEC.

note: i18n: ectx: label, entry (NorthDECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable North autoguiding in the DEC axis.
sl: Omogoči samodejno vodenje (sever) v osi DEC.

note: i18n: ectx: label, entry (SouthDECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable South autoguiding in the DEC axis.
sl: Omogoči samodejno vodenje (jug) v osi DEC.

note: i18n: ectx: label, entry (EastRAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable East autoguiding in the RA axis.
sl: Omogoči vzhodno samodejno vodenje v osi RA.

note: i18n: ectx: label, entry (WestRAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable West autoguiding in the RA axis.
sl: Omogoči zahodno samodejno vodenje v osi rekt.

note: i18n: ectx: label, entry (GuiderAccuracyThreshold), group (Guide)
en: Accuracy threshold for the Guide Graphs.
sl: Prag točnosti za grafe vodnikov.

note: i18n: ectx: label, entry (RADisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RA Plot on the Guide Drift Graphics.
sl: Prikaži graf RA na grafikonu drsenja vodila.

note: i18n: ectx: label, entry (DEDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the DEC Plot on the Guide Drift Graphics.
sl: Prikaži graf DEC na grafikonu drsenja vodila.

note: i18n: ectx: label, entry (RACorrDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RA Corrections Plot on the Guide Drift Graphics.
sl: Prikaži graf popravkov RA na grafikonu drsenja vodila.

note: i18n: ectx: label, entry (DECorrDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the DEC Corrections Plot on the Guide Drift Graphics.
sl: Prikaži graf popravkov DEC na grafikonu drsenja vodila.

note: i18n: ectx: label, entry (SNRDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the SNR Plot on the Guide Drift Graphics.
sl: Prikaži graf SNR na grafikonu drsenja vodila.

note: i18n: ectx: label, entry (RMSDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RMS Error Plot on the Guide Drift Graphics.
sl: Prikaži graf napake KKS na grafikonu drsenja vodila.

note: i18n: ectx: label, entry (RAHysteresis), group (Guide)
en: If > 0, use the hysteresis guider for RA internal guiding with that value.
sl: Če je > 0, uporabi vodnik histereze za notranje vodenje RA s to vrednostjo.

note: i18n: ectx: label, entry (DECHysteresis), group (Guide)
en: If > 0, use the hysteresis guider for DEC internal guiding with that value.
sl: Če je > 0, uporabi vodnik histereze za notranje vodenje DEC s to vrednostjo.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAlgorithm), group (Scheduler)
en: Scheduler algorithm
sl: Algoritem razporejevalnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SchedulerLogging), group (Scheduler)
en: Log Ekos Scheduler Module activity.
sl: Zabeleži dejavnost modula Ekos Scheduler.

note: i18n: ectx: label, entry (StopEkosAfterShutdown), group (Scheduler)
en: After shutdown procedure is successfully executed, shutdown INDI and Ekos.
sl: Ko je postopek zaustavitve uspešno izveden, zaustavi INDI in Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysExecuteStartupScript), group (Scheduler)
en: Always execute startup script regardless of Ekos status.
sl: Vedno izvedi zagonski skript ne glede na status Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (ShutdownScriptTerminatesINDI), group (Scheduler)
en: Whether shutdown script, if exists, terminates INDI server in the process.
sl: Ali skript za zaustavitev, če obstaja, prekine strežnik INDI med postopkom.

note: i18n: ectx: label, entry (PreemptiveShutdown), group (Scheduler)
en: Perform pre-emptive shutdown if no jobs are due for a number of hours.
sl: Izvedi predčasno zaustavitev, če nekaj ur ni predvidenih opravil.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelOnAlignFail), group (Scheduler)
en: Reset mount model in case of alignment failure.
sl: Ponovno nastavi model montaže v primeru napake poravnave.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelBeforeJob), group (Scheduler)
en: Reset mount model before starting each job.
sl: Ponovno nastavi model montaže pred začetkom vsakega opravila.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetGuideCalibration), group (Scheduler)
en: Always Reset guiding calibration before starting each job.
sl: Vedno ponovno nastavi kalibracijo vodenja pred začetkom vsakega opravila.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceAlignmentBeforeJob), group (Scheduler)
en: Force alignment before starting or restarting each job.
sl: Prisilna poravnava pred začetkom ali ponovnim zagonom vsakega posla.

note: i18n: ectx: label, entry (ReuseGuideCalibration), group (Scheduler)
en: Guider may re-use guiding calibration if one is available.
sl: Vodnik lahko ponovno uporabi kalibracijo vodenja, če je na voljo.

note: i18n: ectx: label, entry (ReverseDecOnPierSideChange), group (Scheduler)
en: Reverse DEC on pier-side change when reusing calibration.
sl: Obrni DEC pri spremembi strani podnožja pri ponovni uporabi kalibracije.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideCalibrationBacklash), group (Scheduler)
en: Remove DEC backlash when calibrating guider.
sl: Odstranite zračnost DEC pri kalibraciji vodnika.

note: i18n: ectx: label, entry (SerializedCalibration), group (Scheduler)
en: Last Calibration serialized.
sl: Zadnja kalibracija serijsko.

note: i18n: ectx: label, entry (RealignAfterCalibrationFailure), group (Scheduler)
en: If guiding calibration fails, run alignment process again before proceeding to recalibration.
sl: Če kalibracija vodnika ne uspe, znova zaženi postopek poravnave, pred nadaljevanjem ponovne kalibracije.

note: i18n: ectx: label, entry (PreemptiveShutdownTime), group (Scheduler)
en: Maximum number of hours before the next job is due to trigger a pre-emptive shutdown.
sl: Maksimalno število ur pred naslednjim opravilom mora sprožiti predčasno zaustavitev.

note: i18n: ectx: label, entry (RememberJobProgress), group (Scheduler)
en: When processing a scheduled job, resume the sequence starting from the last image present in storage.
sl: Med obdelavo načrtovanega opravila, nadaljuj z zaporedjem od zadnje slike, ki je v pomnilniku.

note: i18n: ectx: label, entry (GreedyScheduling), group (Scheduler)
en: When true, the scheduler tries to run lower priority jobs when no higher priority job can run. Recommended.
sl: Če true, načrtovalnik poskuša zagnati opravila nižje prioritete, če ni mogoče zagnati opravil višje prioritete. Priporočljivo.

note: i18n: ectx: label, entry (LeadTime), group (Scheduler)
en: Minimum time between jobs in minutes.
sl: Minimalni čas med opravili v minutah.

note: i18n: ectx: label, entry (PreDawnTime), group (Scheduler)
en: Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.
sl: Ne dovoli poslom, da bodo razporejeni ali izvedeni v manj kot toliko minutah do zore.

note: i18n: ectx: label, entry (DawnOffset), group (Scheduler)
en: Offset astronomical dawn by this many hours to relax twilight restriction when using narrowband filters.
sl: Odmik astronomske zore za toliko ur za sprostitev omejitev somraka pri uporabi ozkopasovnih filtrov.

note: i18n: ectx: label, entry (DuskOffset), group (Scheduler)
en: Offset astronomical dusk by this many hours to relax twilight restriction when using narrowband filters.
sl: Odmik astronomskega mraka za toliko ur za sprostitev omejitev somraka pri uporabi ozkopasovnih filtrov.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalLength), group (Scheduler)
en: Telescope focal length in millimeters.
sl: Goriščna razdalja teleskopa v milimetrih.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalReducer), group (Scheduler)
en: Focal Reducer ratio
sl: Razmerje skrajševalnika

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelWidth), group (Scheduler)
en: Camera pixel size width in micrometers.
sl: Širina slikovne točke kamere v mikrometrih.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelHeight), group (Scheduler)
en: Camera pixel size height in micrometers.
sl: Višina slikovne točke kamere v mikrometrih.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraWidth), group (Scheduler)
en: Camera Width in pixels.
sl: Širina kamere v slikovnih točkah.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraHeight), group (Scheduler)
en: Camera Height in pixels.
sl: Višina kamere v slikovnih točkah.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraRotation), group (Scheduler)
en: Position angle of the camera with respect to north.
sl: Položajni kot kamere glede na sever.

note: i18n: ectx: label, entry (ErrorHandlingStrategy), group (Scheduler)
en: Strategy how to react, when a job aborts or steps into an error.
sl: Strategija, kako reagirati, ko se opravilo konča ali pride do napake.

note: i18n: ectx: label, entry (ErrorHandlingStrategyDelay), group (Scheduler)
en: Delay in minutes how long the scheduler should pause before restarting an aborted job or a job that ran into an error.
sl: Zakasnitev v minutah, za koliko časa naj se razporejevalnik ustavi, preden znova zažene prekinjeno opravilo ali opravilo, pri katerem je prišlo do napake.

note: i18n: ectx: label, entry (RescheduleErrors), group (Scheduler)
en: Re-schedule jobs that ran into errors.
sl: Ponovno razporedi opravila, ki so naletela na napake.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerParkDome), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for parking dome on shutdown.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za parkiranje kupole ob izklopu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerParkMount), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for parking mount on shutdown.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za parkiranje montaže ob izklopu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerCloseDustCover), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for closing dust cover on shutdown.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za zapiranje protiprašnega pokrova ob izklopu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWarmCCD), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for warming the CCD on shutdown.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za ogrevanje tipala CCD ob izklopu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUnparkDome), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for unparking dome on startup.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za odparkiranje kupole ob zagonu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUnparkMount), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for unparking mount on startup.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za odparkiranje montaže ob zagonu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerOpenDustCover), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for opening dust cover on startup.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za odpiranje protiprašnega pokrova ob vklopu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerTrackStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for starting mount tracking on job startup.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za zagon sledenja montaže ob zagonu opravila.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerStartupScript), group (Scheduler)
en: Execute this script when starting the scheduler.
sl: Izvedi ta skript ob zagonu razporejevalnika.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerShutdownScript), group (Scheduler)
en: Execute this script when shutting down the scheduler.
sl: Izvedi ta skript ob zaustavljanju razporejevalnika.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerFocusStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for running autofocus on job startup.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za zagon samodejnega fokusiranja ob zagonu opravila.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerGuideStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for starting guiding on job startup.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za zagon vodenja ob zagonu opravila.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAlignStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for aligning on job startup.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za poravnavanje ob zagonu opravila.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAltitude), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job altitude constraints.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za višinske omejitve opravila.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAltitudeValue), group (Scheduler)
en: Default scheduler job altitude constraint.
sl: Privzeta razporejevalnikova omejitev višine opravila.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerHorizon), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job artificial horizon constraints.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za omejitve umetnega obzorja opravila.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonSeparation), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job moon separation constraint.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za omejitve opravila glede odmika lune.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonSeparationValue), group (Scheduler)
en: Default scheduler job moon separation constraint.
sl: Privzeta omejitev razporejevalnika  opravil glede odmika lune.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonAltitude), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job moon altitude constraint.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika opravil glede omejitve višine lune.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonAltitudeMaxValue), group (Scheduler)
en: Default scheduler job moon altitude constraint.
sl: Privzeta omejitev razporejevalnika opravil glede višine Lune.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWeather), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for weather constraints.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za vremenske omejitve.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWeatherGracePeriod), group (Scheduler)
en: Wait this many minutes for the weather to improve before giving up.
sl: Počakaj toliko minut, da se vreme izboljša, preden obupate.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWeatherShutdownDelay), group (Scheduler)
en: Wait this many seconds when detecting weather alert before starting observatory shutdown.
sl: Počakaj toliko sekund po zaznanem vremenskem opozorilu, da se zažene izklop observatorija.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerTwilight), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job twilight constraints.
sl: Privzeto potrditveno polje razporejevalnika za omejitve opravila glede somraka.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerCompleteSequences), group (Scheduler)
en: Scheduler is complete once all sequences are complete.
sl: Razporejevalnik je končan, ko so končana vsa zaporedja.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerRepeatEverything), group (Scheduler)
en: Restart all scheduler jobs when all scheduler jobs have completed.
sl: Znova zaženite vsa opravila razporejevalnika, ko so vsa opravila razporejevalnika dokončana.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerRepeatSequences), group (Scheduler)
en: Restart sequences as soon as all sequences have been completed.
sl: Znova zaženi zaporedja takoj, ko so vsa zaporedja dokončana.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUntilTerminated), group (Scheduler)
en: Restart sequences until manually terminated.
sl: Znova zaženi zaporedja, dokler jih ročno ne prekinete.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUntil), group (Scheduler)
en: Loop sequences until specific time is up.
sl: Zankaj zaporedja, dokler določeni čas ne poteče.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUntilValue), group (Scheduler)
en: Time when scheduler should stop repeating sequences.
sl: Čas, ko naj razporejevalnik preneha ponavljati zaporedja.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerExecutionSequencesLimit), group (Scheduler)
en: Limit how many times the scheduler should execute all sequences.
sl: Omejite, kolikokrat naj razporejevalnik izvede vsa zaporedja.

note: i18n: ectx: label, entry (AnalyzeRestartWithEkos), group (Analyze)
en: If Analyze is running and Ekos is disconnected then reconnected, a new .analyze file will be created and written to, and the graphs in Analyze will only show the new session.
sl: Če se izvaja Analyze in je Ekos prekinjen in nato znova povezan, bo ustvarjena nova datoteka .analyze in vanjo zapisana, grafi v Analyze pa bodo prikazovali samo novo sejo.

note: i18n: ectx: label, entry (AnalyzeAlternativeDirectoryName), group (Analyze)
en: Alternative directory to use for searching for analyze image files.
sl: Nadomestni imenik za iskanje slikovnih datotek za analizo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeHFR), group (Analyze)
en: Display HFR on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži PPT na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeNumCaptureStars), group (Analyze)
en: Display number of stars detected in the capture on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži število zvezd, zaznanih v zajemu na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMedian), group (Analyze)
en: Display median sample value for the capture on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži mediano vrednosti vzorca zajema na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeEccentricity), group (Analyze)
en: Display the median eccentricity for the stars in the capture on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži mediano ekscentričnosti za zvezde v zajemu na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeTemperature), group (Analyze)
en: Display the ambient temperature on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži temperaturo okolice na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusPosition), group (Analyze)
en: Display the autofocus solution position.
sl: Prikaži položaj rešitve samodejnega fokusiranja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeNumStars), group (Analyze)
en: Display NumStars on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži NumStars na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeSkyBg), group (Analyze)
en: Display SkyBackground on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži skyBackground na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeSNR), group (Analyze)
en: Display SNR on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži SNR na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRA), group (Analyze)
en: Display RA on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži RA na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDEC), group (Analyze)
en: Display DEC on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži DEC na a grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRAp), group (Analyze)
en: Display RA Pulses on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži impulze RA na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDECp), group (Analyze)
en: Display DEC Pulses on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži impulze DEC na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDrift), group (Analyze)
en: Display Drift on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži zdrs na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRMS), group (Analyze)
en: Display RMS Error on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži napako KKS na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeTargetDistance), group (Analyze)
en: Display the arc-seconds distance between the target position and the plate-solved captured image on the Analyze plot.
sl: Prikaži razdaljo v ločnih sekundah med ciljnim položajem in zajeto sliko, obdelano s ploščo na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRMSC), group (Analyze)
en: Display RMS Error (during capture) on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži napako KKS (med zajemanjem) na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountRA), group (Analyze)
en: Display Mount RA on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži RA montaže na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountDEC), group (Analyze)
en: Display Mount DEC on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži DEC montaže na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountHA), group (Analyze)
en: Display Mount Hour Angle on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži kot ure montaže na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeAz), group (Analyze)
en: Display Azimuth on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži azimut na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeAlt), group (Analyze)
en: Display Altitude on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži višino na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzePierSide), group (Analyze)
en: Display PierSide on the Analyze Statistics Plot.
sl: Prikaži stran stojala na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: label, entry (AnalyzeStatsYAxis), group (Analyze)
en: Stored Y-axis upper and lower limits for the Analyze Stats Plot.
sl: Shranjene zgornje in spodnje meje osi Y na grafu analize statistike.

note: i18n: ectx: label, entry (LastServer), group (INDI Lite)
en: The address of last used server
sl: Naslov zadnje uporabljenega strežnika

note: i18n: ectx: label, entry (LastServerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used server
sl: Vrata zadnje uporabljenega strežnika

note: i18n: ectx: label, entry (LastWebManagerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used Web Manager
sl: Vrata zadnje uporabljenega spletnega upravljalnika

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSMemoryCache), group (HIPS)
en: RAM cache size in MB used to store cached HIPS images.
sl: Velikost predpomnilnika RAM v MB, ki se uporablja za shranjevanje predpomnjenih slik HIPS.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSNetCache), group (HIPS)
en: Hard disk cache size in MB used to store cached HIPS images.
sl: Velikost predpomnilnika trdega diska v MB, ki se uporablja za shranjevanje predpomnjenih HIPS slik.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSSource), group (HIPS)
en: HIPS source catalog title.
sl: Naslov izvornega kataloga HIPS.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSBiLinearInterpolation), group (HIPS)
en: Use Bilinear interpolation when rendering HiPS images?
sl: Uporabi bilinearno interpolacijo pri upodabljanju slik HiPS?

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSShowGrid), group (HIPS)
en: Show HiPS grid on the sky map.
sl: Prikaži mrežo HiPS na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSPanning), group (HIPS)
en: Redraw HiPS while panning.
sl: Ponovno nariši HiPS med premikanjem.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Draw HiPS sources in the sky map?
sl: Naj narišem vire HiPS na zvezdni karti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Toggle whether the HIPS sources are drawn in the sky map.
sl: Preklopi, ali so viri HIPS narisani na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSUseOfflineSource), group (HIPS)
en: Use offline storage to load HiPS?
sl: Naj uporabim hrambo brez povezave za nalaganje HiPS?

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOfflinePath), group (HIPS)
en: HIPS offline full path.
sl: Celotna pot brez povezave HIPS.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSource), group (Terrain)
en: Terrain Filename.
sl: Ime datoteke terena.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSource), group (Terrain)
en: Terrain source filename.
sl: Ime izvorne datoteke terena.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSourceCorrectAz), group (Terrain)
en: Terrain Azimuth Correction.
sl: Popravek azimuta terena.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSourceCorrectAz), group (Terrain)
en: Terrain source azimuth correction.
sl: Vir korekcije azimuta terena.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain Altitude Correction.
sl: Popravek višine terena.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain source altitude correction.
sl: Vir popravka višine terena.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainDownsampling), group (Terrain)
en: Terrain Downsampling
sl: Zmanjšanje vzorčenja terena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainDownsampling), group (Terrain)
en: Speed quality tradeoff for rendering the terrain image.
sl: Kompromis kakovosti hitrosti za upodabljanje slike terena.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainPanning), group (Terrain)
en: Terrain While panning.
sl: Teren med premikanjem.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainPanning), group (Terrain)
en: Redraw terrain while panning.
sl: Ponovno nariši teren med premikanjem.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTerrain), group (Terrain)
en: Draw terrain
sl: Nariši teren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTerrain), group (Terrain)
en: Toggle whether the terrain is drawn in the sky map.
sl: Preklopi, ali je teren narisan na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSkipSpeedup), group (Terrain)
en: Terrain Skip Speedup
sl: Pospešitev s preskokom terena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSkipSpeedup), group (Terrain) i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainTransparencySpeedup), group (Terrain)
en: Enable a one of the terrain drawing speedups.
sl: Omogoči eno od pospešitev risanja terenov.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainTransparencySpeedup), group (Terrain)
en: Terrain Transparency Speedup.
sl: Pospešitev preglednosti terena.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSmoothPixels), group (Terrain)
en: Terrain Smooth Pixels.
sl: Gladke slikovne točke terena.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSmoothPixels), group (Terrain)
en: Smooth pixels for a more pleasant, but slower rendering.
sl: Gladke slikovne točke za prijetnejše, a počasnejše upodabljanje.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowImageOverlays), group (ImageOverlay)
en: Display Image Overlays.
sl: Prikaži prekrivanja slik.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowImageOverlays), group (ImageOverlay)
en: Toggle whether to display image overlays.
sl: Preklop prikazovanja prekrivanja slik.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowImageOverlaysBelowCatalogs), group (ImageOverlay) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowImageOverlaysBelowCatalogs), group (ImageOverlay) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowImageOverlaysBelowCatalogs)
en: Display Image Overlays below catalogs.
sl: Prikaži prekrivne slike pod katalogi.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSelectedImageOverlay), group (ImageOverlay)
en: Center SkyMap over selected image overlay.
sl: Centriraj zvezdno karto nad izbrano prekrivno sliko.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSelectedImageOverlay), group (ImageOverlay)
en: Center SkyMap over the selected overlay image in the image overlay table (if it's solved).
sl: Centrirajte zvezdno karto nad izbrano prekrivno sliko v tabeli prekrivne slike (če je rešena).

note: i18n: ectx: label, entry (ImageOverlayMaxDimension), group (ImageOverlay)
en: Image overlay max dimension
sl: Maksimalna dimenzija prekrivne slike

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ImageOverlayMaxDimension), group (ImageOverlay)
en: Maximum dimension for image overlay images.
sl: Maksimalna dimenzija prekrivnih slik.

note: i18n: ectx: label, entry (ImageOverlayTimeout), group (ImageOverlay)
en: Image overlay plate-solving timeout.
sl: Časovna omejitev za reševanje prekrivne plošče.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ImageOverlayTimeout), group (ImageOverlay)
en: Timeout for plate-solving an image overlay.
sl: Časovna omejitev za reševanje plošče prekrivanja slike.

note: i18n: ectx: label, entry (ImageOverlayDefaultScale), group (ImageOverlay)
en: Image overlay default plate-solving scale.
sl: Privzeto merilo za reševanje plošče prekrivanja slike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ImageOverlayDefaultScale), group (ImageOverlay)
en: Default scale (arcseconds/pixel) for image-overlay plate solving.
sl: Privzeto merilo (ločne sekunde/slikovno točko) za reševanje prekrivne plošče.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultObservatoryWeatherSource), group (Observatory)
en: Default observatory module weather source.
sl: Privzeti vir modula vremena observatorija.

note: i18n: ectx: label, entry (warningActionsActive), group (Observatory)
en: Will be reacted upon warnings?
sl: Se bo odzval na opozorila?

note: i18n: ectx: label, entry (alertActionsActive), group (Observatory)
en: Will be reacted upon alerts?
sl: Se bo odzval na alarme?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningCloseDome), group (Observatory)
en: Shall the dome being closed when a weather warning occurs?
sl: Ali naj se kupola zapira, ko pride do vremenskega opozorila?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningCloseShutter), group (Observatory)
en: Shall the shutter being closed when a weather warning occurs?
sl: Ali naj se pokrov zapre, ko se pojavi vremensko opozorilo?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningStopScheduler), group (Observatory) i18n: ectx: label, entry (weatherAlertCloseShutter), group (Observatory) i18n: ectx: label, entry (weatherAlertStopScheduler), group (Observatory)
en: Shall the shutter being closed when a weather alert occurs?
sl: Ali naj bo pokrov zaprt, ko se pojavi vremenski alarm?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather warning.
sl: Zakasnitev odziva na vremensko opozorilo.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAlertCloseDome), group (Observatory)
en: Shall the dome being closed when a weather alert occurs?
sl: Ali se kupola zapira, ko pride do vremenskega alarma?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAlertDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather alert.
sl: Zakasnitev odziva na vremenski alarm.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseDome), group (Observatory)
en: Dome status relevant for the Observatory status.
sl: Status kupole pomemben za status observatorija.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseShutter), group (Observatory)
en: Shutter status relevant for the Observatory status.
sl: Status zaklopa pomemben za status observatorija.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseWeather), group (Observatory)
en: Weather status relevant for the Observatory status.
sl: Status vremena pomemben za status observatorija.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAutoScaleValues), group (Observatory)
en: Scale the sensor graph value axis to the values range.
sl: Prilagodi os vrednosti grafa senzorja na obseg vrednosti.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPExecutable), group (ASTAP)
en: Full path to the ASTAP executable.
sl: Polna pot do izvedljive datoteke ASTAP.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPDownSample), group (ASTAP) i18n: ectx: label, entry (ASTAPDownSampleValue), group (ASTAP)
en: Down sample prior to solving. Also called binning. A value 0 will result in auto selection downsampling.
sl: Zmanjšaj vzorec pred reševanjem. Imenuje se tudi združevanje. Vrednost 0 bo povzročila manjše vzorčenje pri samodejni izbiri.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPSearchRadius), group (ASTAP) i18n: ectx: label, entry (ASTAPSearchRadiusValue), group (ASTAP)
en: The program will search in a square spiral around the start position up to this radius.
sl: Program bo iskal v kvadratni spirali okoli začetnega položaja do tega polmera.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPUpdateFITS), group (ASTAP)
en: Update the fits header with the found solution.
sl: Posodobi glavo prileganja z najdeno rešitvijo.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPLargeSearchWindow), group (ASTAP)
en: Increase search window size.
sl: Povečaj velikost okna za iskanje.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MosaicTransparencyAuto), group (Mosaic)
en: Manage the mosaic panel transparency level automatically.
sl: Upravljaj samodejno z ravnjo prosojnosti plošče mozaika.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MosaicTransparencyLevel), group (Mosaic)
en: Control mosaic panel transparency level.
sl: Nadzirae raven prosojnosti plošče mozaika.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western
sl: C Zahodna

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
sl: ZRAČNA ČRPALKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
sl: RAJSKA PTICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
sl: VODNAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
sl: OREL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
sl: OLTAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
sl: OVEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
sl: VOZNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
sl: VOLAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
sl: DLETCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
sl: ŽIRAFA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
sl: RAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
sl: LOVSKI PSI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
sl: VELIKI PES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
sl: MALI PES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
sl: KOZOROG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
sl: GREDELJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
sl: KASIOPEJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
sl: KENTAVER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
sl: KEFEJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
sl: KIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
sl: KAMELEON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
sl: ŠESTILO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
sl: GOLOB

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
sl: BERENIKINI KODRI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
sl: JUŽNA KRONA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
sl: SEVERNA KRONA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
sl: KROKAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
sl: ČAŠA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
sl: JUŽNI KRIŽ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
sl: LABOD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
sl: DELFIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
sl: ZLATA RIBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
sl: ZMAJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
sl: ŽREBIČEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ERIDANUS
sl: ERIDAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
sl: PEČ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
sl: DVOJČKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
sl: ŽERJAV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
sl: HERKUL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
sl: URA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRA
sl: VODNA KAČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
sl: MALA VODNA KAČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
sl: INDIJANEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
sl: KUŠČARICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
sl: LEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
sl: MALI LEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
sl: ZAJEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
sl: TEHTNICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
sl: VOLK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
sl: RIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
sl: LIRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
sl: MIZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
sl: MIKROSKOP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
sl: ENOROG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
sl: MUHA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
sl: KOTOMER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
sl: OKTANT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
sl: KAČENOSEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
sl: PAV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
sl: PEGAZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PERSEUS
sl: PERZEJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
sl: FENIKS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
sl: SLIKAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
sl: RIBI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
sl: JUŽNA RIBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
sl: KRMA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
sl: KOMPAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
sl: MREŽA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
sl: PUŠČICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
sl: STRELEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
sl: ŠKORPIJON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
sl: KIPAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
sl: ŠČIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
sl: KAČA (GLAVA)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
sl: KAČA (TELO)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
sl: SEKSTANT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
sl: BIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
sl: TELESKOP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
sl: TRIKOTNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
sl: JUŽNI TRIKOTNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
sl: TUKAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
sl: VELIKI MEDVED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
sl: MALI MEDVED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
sl: JADRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
sl: DEVICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
sl: LETEČA RIBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
sl: LISIČKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Chinese
sl: C Kitajska

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN DIPPER
sl: SEVERNI VOZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CURVED ARRAY
sl: UKRIVLJENO POLJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COILED THONG
sl: ZVITA VRV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINGS
sl: KRILA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT
sl: KONJSKA VPREGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAIL
sl: REP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOWING BASKET
sl: SITO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIPPER
sl: VOZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM
sl: BOBEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STEPS
sl: TRIJE KORAKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL GUARDS
sl: STRAŽARJI IMEPRIJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORN
sl: ROG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILLOW
sl: VRBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL PASSAGEWAY
sl: CESARSKI PREHOD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN
sl: KUHINJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER TURTLE
sl: REČNA ŽELVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH
sl: ŽELODEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT GENERAL
sl: VELIKI GENERAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WALL
sl: ZID

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEGS
sl: NOGE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOT
sl: AZURNI ZMAJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPARTS
sl: OKOPI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLYING CORRIDOR
sl: LETEČI KORIDOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FENCE
sl: ZUNANJA MEJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN EXCELLENCIES
sl: SEDEM VISOČANSTEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET
sl: TRŽNICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE CHARIOTS
sl: PET KOČIJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROLLED TONGUE
sl: ZVIT JEZIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET
sl: MREŽA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET
sl: STRANIŠČE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCREEN
sl: ZASTOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOLDIERS' MARKET
sl: VOJAŠKA TRŽNICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SQUARE GRANARY
sl: KVADRATNA ŽITNICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STARS
sl: TRI ZVEZDE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR CHANNELS
sl: ŠTIRJE KANALI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL
sl: VODNJAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTH RIVER
sl: JUŽNA REKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH RIVER
sl: SEVERNA REKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL KINGS
sl: PET KRALJESTEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORCHARD
sl: SADOVNJAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEADOWS
sl: TRAVNIKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCULAR GRANARY
sl: KROŽNA KAŠČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE PALACE
sl: VIJOLIČNA PALAČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXTENDED NET
sl: RAZŠIRJENA MREŽA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARSENAL
sl: OROŽARNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK
sl: KLJUKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUPREME PALACE
sl: VRHOVNA PALAČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JADE WELL
sl: VODNJAK ŽADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOAT
sl: ČOLN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUSOLEUM
sl: MAVZOLEJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG
sl: PES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EARTH GOD'S TEMPLE
sl: TEMPELJ BOGA ZEMLJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW AND ARROW
sl: LOK IN PUŠČICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MORTAR
sl: MINOMET

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOFTOP
sl: STREHA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLT
sl: STRELA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT YARD
sl: DVORIŠČE KOČIJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GOOD GOURD
sl: DOBRA BUČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROTTEN GOURD
sl: GNILA BUČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ENCAMPMENT
sl: TABOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDER AND LIGHTNING
sl: GROM IN STRELA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE GATE
sl: VRATA PALAČE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTINESS
sl: PRAZNINA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEAVING GIRL
sl: MAHAJOČE DEKLE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIRL
sl: DEKLE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OX
sl: VOL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEART
sl: SRCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOM
sl: SOBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING
sl: POMLAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ESTABLISHMENT
sl: USTANOVITEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAIL
sl: BOJNI MLAT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR
sl: SULICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT FLAG
sl: DESNA ZASTAVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT FLAG
sl: LEVA ZASTAVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK
sl: PALICA BOBNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOND
sl: VEZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S BED
sl: ŽENSKA POSTELJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WESTERN DOOR
sl: ZAHODNA VRATA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN DOOR
sl: VZHODA VRATA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARMLAND
sl: KMETIJSKA ZEMLJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR
sl: ZVEZDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GHOSTS
sl: DUHOVI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIPOD
sl: TRINOŽNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK
sl: VRAT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET OFFICER
sl: SEJEMSKI ČASTNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Egyptian
sl: C Egiptovski

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BULL'S FORELEG
sl: BIKOVA NOGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO POLES
sl: DVA POLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LION
sl: LEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO JAWS
sl: DVE ČELJUSTI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAH
sl: ŠAH

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIRD
sl: PTICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGLE
sl: TRIKOTNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY BOAT
sl: PARNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROCODILE
sl: KROKODIL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PROW
sl: PREMEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEPFOLD
sl: STAJA ZA OVCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIANT
sl: VELIKAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIPPOPOTAMUS
sl: NILSKI KONJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOCK
sl: JATA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAIR OF STARS
sl: PAR ZVEZD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KHANUWY FISH
sl: RIBA KHANUWY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAW
sl: ČELJUST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOORING POST
sl: ŽALUJOČE MESTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEP
sl: OVCA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STARS OF WATER
sl: ZVEZDE VODE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Inuit
sl: Inuitsko

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO SUNBEAMS
sl: DVA SONČNA ŽARKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO PLACED FAR APART
sl: DVA DALEČ NARAZEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOGS
sl: PSI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLLARBONES
sl: REBRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LAMP STAND
sl: STOJALO ZA LUČ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARIBOU
sl: SEVERNI JELEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO IN FRONT
sl: DVA SPREDAJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BREASTBONE
sl: PRSNICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RUNNERS
sl: TEKAČI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BLUBBER CONTAINER
sl: VSEBNIK MOKROTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ONE BEHIND
sl: TISTI ZADAJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Korean
sl: C Korejsko

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY KETTLE
sl: SVETI KOTLIČEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARM OF CAPITAL CITY
sl: POLJA PRESTOLNICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIGNITY OF KING
sl: DOSTOJANSTVO KRALJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NOMINATION
sl: NOMINACIJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE OF SKY
sl: VRATA NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY
sl: ENAKOST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HELPER
sl: POMOČNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POSITION OF HOLY KING
sl: POLOŽAJ SVETEGA KRALJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK OF DRAGON
sl: ZMAJEV VRAT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEHEADING
sl: OBGLAVLJANJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE
sl: SODNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLUTTERING FLAG
sl: PLAPOLAJOČA ZASTAVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAVELIN OF SKY
sl: KOPJE NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR LONGEVITY
sl: SEDEŽ ZA DOLGOŽIVOST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OAR FOR VISITOR
sl: VESLO ZA OBISKOVALCA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MILK OF SKY
sl: MLEKO NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUSE OF QUEEN
sl: KRALJČINA HIŠA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANCIENT CHARIOT
sl: STARODAVNA KOČIJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARRIAGE FOR KING
sl: KRALJEVA KOČIJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF CAVALRY
sl: GENERAL KONJENICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAVALRY OF EMPEROR
sl: KRALJEVA KONJENICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF MOBILE TROOPS
sl: GENERAL MOBILNIH ENOT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAST ROAD
sl: VZHODNA POT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE BOLT
sl: ZAPAH VRAT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOOR LOCK AND KEY
sl: ZAKLEP VRAT IN KLJUČ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PENALTY
sl: KAZEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL HALL
sl: KRALJEVA DVORANA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMBERLAIN
sl: KOMORNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUN
sl: SONCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEST ROAD
sl: ZAHODNA CESTA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT OF EMPEROR
sl: PRESTOL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE TROOPS
sl: PET ENOT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER OF SKY
sl: REKA NA NEBU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PRAYER FOR PROGENY
sl: MOLILEC ZA OTROKE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH
sl: FIBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST
sl: NAPOVED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YARD FOR EMPRESSES
sl: VRT CESARICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY PALACE
sl: SVETA PALAČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER PESTLE
sl: ZUNANJI TOLKAČ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAFF
sl: REZANICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF TOWN
sl: GLAVA MESTA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUILD
sl: GRADNJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOWL OF SKY
sl: PTIČ NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHRINE OF SKY
sl: SVETIŠČE NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHEASTERN NATIONS
sl: SEVEROVZHODNI NARODI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD FARMER
sl: STARI KMET

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAPPING TURTLE
sl: LOMEČA ŽELVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROAD FOR EMPEROR
sl: POT ZA CESARJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE WEAVER
sl: TKALEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER ADJOINING TOWER
sl: REKA, KI SE PRIDRUŽUJE STOLPU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM OF RIVER
sl: BOBEN REKE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK OF SKY
sl: PALČKA NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COW LEADING MAN
sl: KRAVA VODI ČLOVEKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BANK SPREAD
sl: RAZŠIRITEV OBALE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BASKET FOR SILKWORM
sl: KOŠARA ZA ČRVE SVILE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CART
sl: ČASTNIK ZA VOZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY OF SKY
sl: PARNIK NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRUIT
sl: SADJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEED
sl: SEME

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORAGE FOR LADY
sl: SHRAMBA ZA GOSPO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COURT LADY
sl: GRAJSKA GOSPA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE FAULT
sl: KRIVDA SODNIKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AMEND FAULT
sl: POPRAVLJANJE NAPAKE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANT LIFE
sl: DODELI ŽIVLJENJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUNISH
sl: KAZEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTY HOUSE
sl: PRAZNA HIŠA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEEP
sl: JOK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOB
sl: IHTENJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASTLE WITH RAMPART
sl: GRAD Z OBZIDJEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK FOR DRESS
sl: OBEŠALNIK ZA OBLAČILA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROOM
sl: ŽENIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOTEER
sl: VOZNIK KOČIJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HUMAN
sl: ČLOVEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER PESTLE
sl: NOTRANJI TOLKAČ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WAREHOUSE OF SKY
sl: SKLADIŠČE NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB
sl: GROBNICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER OF HOUSE
sl: ZAVETJE HIŠE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BROKEN MORTAR
sl: POKVARJEN MINOMET

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLIMBING SERPENT
sl: PLEZAJOČA KAČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE OF EMPEROR
sl: CESARJEVA PALAČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DETACHED PALACE
sl: SNETA PALAČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICIAL FOR MATERIALS SUPPLY
sl: URADNIK ZA ZALOGO MATERIALOV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIGHTNING
sl: STRELA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPART
sl: OBZIDJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TROOPS OF SKY
sl: ENOTE NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE FOR PATROL
sl: VAS ZA PATRULJO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET OF SKY
sl: MREŽA NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STABLE OF SKY
sl: KONJUŠNICA NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WALL
sl: VZHODNI ZID

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIVIL ENGINEER
sl: CIVILNI INŽENIR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLTS
sl: GROMI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLOUDS AND RAIN
sl: OBLAKI IN DEŽ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIGHWAY
sl: AVTOCESTA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHIP
sl: BIČ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOT
sl: URADNIK VOZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIDE ROAD
sl: STRANSKA CESTA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARMORY
sl: OROŽARNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN GATE OF EMPERATOR
sl: JUŽNA VRATA CESARSTVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FOLDING SCREEN
sl: ZUNANJI PREGIBAJOČI SE ZASTOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET OF SKY
sl: STRANIŠČE NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARCHITECT
sl: ARHITEKT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPERATOR
sl: OSVAJALEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATCHTOWER
sl: OPAZOVALNI STOLP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT ELM
sl: LEVI BREST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT ELM
sl: DESNI BREST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE OF SKY
sl: SHRAMBA NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STACK OF CEREALS
sl: KOPICA ŽITARIC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHIP OF SKY
sl: LADJA NA NEBU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF WATER
sl: SHRAMBA VODE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAP OF CORPSES
sl: KUP TRUPEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH OF TIGER
sl: TIGROV ŽELODEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF MILLET FOR RELIGIOUS SERVICE
sl: SHRAMBA PROSA ZA VERSKI OBRED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE FOR CEREALS
sl: SHRAMBA ŽITARIC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHETSTONE
sl: OSLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHAMAN OF SKY
sl: ŠAMAN NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAR AND EYE
sl: UHO IN OKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOON
sl: LUNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HILL OF SKY
sl: HRIB NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CONSPIRACY OF SKY
sl: ZAROTA NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FODDER
sl: KRMA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARAGE FOR CHARIOT
sl: GARAŽA ZA VOZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POND FOR FISH
sl: RIBNIK ZA RIBE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR
sl: STEBER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUDDLE OF SKY
sl: LUŽA NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KINGS
sl: KRALJI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY OF SKY
sl: PREHOD NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAGE OF SAAM
sl: FLAGE SAAM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE OF SKY
sl: VAS NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BELVEDERE OF SKY
sl: STOLP NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF BORDER
sl: OBMEJNI GENERAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CELEBRATION OF SKY
sl: SLAVJE NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF EMPEROR
sl: CESARJEVA ZASTAVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE TERRITORIES
sl: DEVET TERITORIJEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARDEN OF SKY
sl: VRT NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SETTLED FLAG
sl: MIRUJOČA ZASTAVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST CALAMITY
sl: NAPOVED ŽALOSTI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCOUT OF THREE TROOPS
sl: IZVDNIK TREH ENOT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXPEDITIONARY FORCE
sl: IZVIDNICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL FOR MILITARY
sl: DOBRO ZA VOJSKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL OF JADE
sl: VODNJAK ŽADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOLDING SCREEN
sl: PREGIBAJOČI SE ZASLON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARROW
sl: PUŠČICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILED BRUSHWOOD
sl: ZLOŽENO DRAČJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN RIVER
sl: SEVERNA REKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE LORDS
sl: PET GOSPODOV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINE GLASS OF THE SKY
sl: VINSKI KOZAREC NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WELL
sl: VZHODNI VODNJAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOOD CONTROL
sl: NADZOR POPLAV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BALANCE OF WATER
sl: RAVNOTEŽJE VODE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR SPIRITS OF THE RIVER
sl: ŠTIRJE DUHOVI REKE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN RIVER
sl: JUŽNA REKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWIN GATE
sl: DVOJNA VRATA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW
sl: LOK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR OF WOLF
sl: VOLKOVA ZVEZDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILD FOWLS
sl: DIVJI PTIČI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FOR ARMY
sl: VOJAŠKA TRŽNICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANDCHILDREN
sl: PRAVNUKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SON
sl: SIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROWN-UP
sl: ODRASEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD MAN
sl: STAREC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEACON
sl: SVETILNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EYE OF SKY
sl: OKO NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILE OF DEAD
sl: SKLAD MRTVIH

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREEN RIDGE
sl: ZELENI GREBEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER KITCHEN
sl: ZUNANJA KUHINJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG OF SKY
sl: PES NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPIRIT OF GURYOUNG
sl: DUH GURYOUNGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF WINE OFFICER
sl: ZASTAVA VINSKEGA OFICIRJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF KITCHEN
sl: KUHINJSKI OFICIR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY AND FAIR
sl: ENAKOST IN PRAVICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR HEONWON
sl: CESAR HEONWON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPITAL OF SKY
sl: PRESTOLNICA NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHIEF OF FARMING
sl: POGLAVAR KMETOVANJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF TOMB
sl: OFICIR GROBNICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB OF SKY
sl: GROBNICA NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WING OF RED BIRD
sl: KRILO RDEČEGA PTIČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN POTTERY
sl: VZHODNO LONČARSTVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT OF EMPEROR
sl: CESARJEV VOZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAND FOR LIFE
sl: PESEK ZA ŽIVLJENJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY FOR TROOPS
sl: PREHOD ZA ENOTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GUARDIAN KNIGHT
sl: VITEZ STRAŽAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL LORDS
sl: PET FEVDALNIH GOSPODOV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOW FENCE
sl: NIZKA OGRAJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TALL FENCE
sl: VISOKA OGRAJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE LORDS
sl: DEVET GOSPODOV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DUNG OF TIGER
sl: IZLOČEK TIGRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROWN PRINCE
sl: KRONANI PRINC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE EMPERORS
sl: PET CESARJEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE MINISTERS
sl: TRIJE MINISTRI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR AUDIENCE
sl: OFICIR ZA POSLUŠALCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRAVE FRONT
sl: RESNO OSPREDJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OBSERVATORY
sl: OPAZOVALNICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEMALE OFFICER
sl: OFICIRKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WIDE LODGING AREA
sl: OBSEŽNO OBMOČJE KOČ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EIGHT CEREALS
sl: OSEM ŽITARIC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ADVANCE GUARD
sl: NAPREDOVANJE STRAŽARJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRTUE
sl: VRLINA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WAR
sl: CESARJEV BOG VOJNE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WEATHER
sl: CESARJEV BOG VREMENA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER KITCHEN
sl: NOTRANJA KUHINJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAP OF FLAG
sl: NIHAJ ZASTAVE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL AND MINISTER
sl: GENERAL IN MINISTER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAIL OF SKY
sl: JEČA NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIX DEPARTMENTS
sl: ŠEST ODDELKOV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER STAIRWAY
sl: NOTRANJE STOPNICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR OF SKY
sl: SULICA NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER FOR EMPEROR
sl: CESARJEVO POKRIVALO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PLACE FOR FIVE EMPEROR
sl: MESTO ZA PET CESARJEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YEARS
sl: LETA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN OF SKY
sl: KUHINJA NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH POLE
sl: SEVERNI TEČAJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOUND LODGE
sl: POŠKODOVANA KOČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SINGLE-LOG BRIDGE
sl: MOST IZ ENEGA DEBLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT EMPEROR
sl: VELIKI CESAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR OPINION
sl: OFICIR ZA MNENJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR OF SKY
sl: STEBER NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SECRETARY
sl: TAJNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAID
sl: SLUŽKINJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DESK OF WOMAN
sl: ŽENSKA MIZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE PRISON
sl: ZAPOR ZA SODNIKE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE FENCE
sl: VIJOLIČNA OGRAJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORDER OF SKY
sl: RED NEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN MINISTERS
sl: SEDEM MINISTROV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREAD STRAW
sl: SLAMNATA NIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FENCE
sl: OGRAJA TRŽNICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEUDAL LORD
sl: FEVDALNI GOSPOD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR EMPEROR
sl: CESARJEV SEDEŽ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL FAMILY
sl: KRALJEVA DRUŽINA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF FAMILY
sl: GLAVA DRUŽINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RECORD OF FAMILY
sl: ZAPIS DRUŽINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR FAMILY
sl: OFICIR DRUŽINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOWER IN MARKET
sl: STOLP NA TRŽNICI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE CEREAL
sl: MERJENJE ŽITARIC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEREAL MEASURE REGULATION
sl: NADZOR MERJENJA ŽITARIC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EUNUCH
sl: EVNUH

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOTS
sl: OFICIRJI ZA VOZOVE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE AMOUNT
sl: MERJENJE KOLIČINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUTCHERY
sl: KLAVNICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR JEWEL
sl: OFICIR ZA DRAGULJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL
sl: KRAJEVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LORD
sl: GOSPOD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT EXECUTOR
sl: LEVI IZVRŠITELJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT EXECUTOR
sl: DESNI IZVRŠITELJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROSSBEAM FOR HEO
sl: PREČNIK ZA HEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREADING COINS
sl: VDEVAJOČI KOVANCI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HAND
sl: ROKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAKE
sl: KAČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIREPLACE
sl: KAMIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RACE TRACK
sl: PROGA ZA DIRKANJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANIMAL
sl: ŽIVAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN LITTLE GIRLS
sl: SEDEM MAJHNIH DEKLET

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRIED WILLOW
sl: POSUŠENA VRBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TURTLE
sl: ŽELVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBIRD
sl: PTICA GROMA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEAR'S LODGE
sl: MEDVEDOVA KOČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE GREAT BOAT OF TAMA RERETI
sl: VELIKI ČOLN TAMA RERETI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN WITH FEET APART
sl: RAZKORAČEN ČLOVEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIZARD
sl: KUŠČAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST BIG ONE
sl: PRVI VELIKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RABBIT TRACKS
sl: ZAJČJE PROGE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST SLIM ONE
sl: PRVI VITEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURVANDIL'S TOE
sl: AURVANDILOV PRST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOLF'S MOUTH
sl: VOLČJA USTA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE FISHERMEN
sl: RIBIČ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S CART
sl: ŽENSKA TORBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN'S CART
sl: MOŠKA TORBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ASAR BATTLEFIELD
sl: BOJIŠČE ASAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAT'S CRADLE
sl: MAČKINA ZIBELKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOICE OF JOY
sl: GLAS VESELJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SEVEN
sl: SEDEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUI'S FISHHOOK
sl: MAUIJEVA RIBJA KLJUKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NAVIGATOR'S TRIANGLE
sl: NAVIGATORJEV TRIKOTNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITE OF KAWELO
sl: KAWLOV ZMAJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRIGATE BIRD
sl: FREGATNI PRIČ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARED FOR BY MOON
sl: ZANJ SKRBI LUNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOLPHIN
sl: DELFIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AE E'UVEA
sl: AE E’UVEA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KAPAKUA'O'TAFAHI
sl: KAPAKUA’O’TAFAHI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TU'ULALUPE
sl: TU’ULALUPE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western (sternenkarten.com)
sl: C Zahodna (sternenkarten.com)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS
sl: KAČA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Asterisms
sl: C Asterizem

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING TRIANGLE
sl: POMLADNI TRIKOTNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIAMOND OF VIRGO
sl: ROMB DEVICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUMMER TRIANGLE
sl: POLETNI TRIKOTNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT SQUARE OF PEGASUS
sl: VELIKI KVADRAT PEGAZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINTER TRIANGLE
sl: ZIMSKI TRIKOTNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINTER HEXAGON
sl: ZIMSKI HEKSAGON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION'S BELT
sl: ORIONOV PAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TEAPOT
sl: ČAJNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIG DIPPER
sl: VELIKI VOZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LITTLE DIPPER
sl: MALI VOZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA W
sl: KASIOPEJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH HOOK
sl: RIBJA KLJUKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN CROSS
sl: SEVERNI KRIŽ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SICKLE
sl: SRP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN CROSS
sl: JUŽNI KRIŽ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FALSE CROSS
sl: LAŽNI KRIŽ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIAMOND CROSS
sl: ROMB KRIŽA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COAT HANGER
sl: OBEŠALNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KEMBLE'S CASCADE
sl: KEMBLOVA KASKADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYADES
sl: HIADE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS HOUSE
sl: KEFEJEVA HIŠA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KEYSTONE
sl: OSLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOZENGE
sl: PASTILA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JOB'S COFFIN
sl: JOBOVA KRSTA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PONIATOWSKI'S BULL
sl: BIK PONIATOWSKEGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCLET
sl: PRSTAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: Y OF AQUARIUS
sl: VODNAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHALE'S HEAD
sl: KITOVA GLAVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SAIL
sl: JADRO

[ctx: Sky Culture]
en: Western
sl: Zahodna

[ctx: Sky Culture]
en: Chinese
sl: Kitajska

[ctx: Sky Culture]
en: Egyptian
sl: Egiptovska

[ctx: Sky Culture]
en: Inuit
sl: Inuitska

[ctx: Sky Culture]
en: Korean
sl: Korejska

[ctx: Sky Culture]
en: Lakota
sl: Lakotska

[ctx: Sky Culture]
en: Maori
sl: Maorska

[ctx: Sky Culture]
en: Navaro
sl: Navarska

[ctx: Sky Culture]
en: Norse
sl: Nordijska

[ctx: Sky Culture]
en: Polynesian
sl: Polinezijska

[ctx: Sky Culture]
en: Tupi-Guarani
sl: Tupi-Guaranska

[ctx: Sky Culture]
en: Asterisms
sl: Asterizmi

[ctx: City in Ivory coast]
en: Abidjan
sl: Abižan

[ctx: City in Ghana]
en: Accra
sl: Akra

[ctx: City in Ethiopia]
en: Addis Ababa
sl: Adis Abeba

[ctx: City in Nunavut Canada]
en: Alert
sl: Alarm

[ctx: City in Alabama USA]
en: Alexander City
sl: Mesto Aleksander

[ctx: City in Egypt]
en: Alexandria
sl: Aleksandrija

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Alexandria
sl: Aleksandrija

[ctx: City in Virginia USA]
en: Alexandria
sl: Aleksandrija

[ctx: City in Algeria]
en: Algiers
sl: Alžir

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Allegheny Obs.
sl: Opazovalnica Allegheny

[ctx: City in Spain]
en: Almería
sl: Almeria

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Amherst Obs.
sl: Opazovalnica Amherst

[ctx: City in Jordan]
en: Amman
sl: Aman

[ctx: City in Alaska USA]
en: Annette Island
sl: Oročje Annette

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Arecibo Obs.
sl: Opazovalnica Arecibo

[ctx: City in Paraguay]
en: Asunción
sl: Asuncion

[ctx: City in Greece]
en: Athens
sl: Atene

[ctx: City in Georgia USA]
en: Athens
sl: Atene

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Athens
sl: Atene

[ctx: City in Texas USA]
en: Athens
sl: Atene

[ctx: City in Iraq]
en: Baghdad
sl: Bagdad

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Bahrain
sl: Bahrajn

[ctx: City in India]
en: Bangalore
sl: Bengaluru

[ctx: City in China]
en: Beijing
sl: Peking

[ctx: City in Lebanon]
en: Beirut
sl: Bejrut

[ctx: City in Yugoslavia]
en: Belgrade
sl: Beograd

[ctx: City in Belize]
en: Belize City
sl: Mesto Belize

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Bethlehem
sl: Betlehem

[ctx: City in California USA]
en: Big Bear Solar Obs.
sl: Solarna opazovalnica Big Bear

[ctx: City in Colombia]
en: Bogotá
sl: Bogota

[ctx: City in Brabant Belgium]
en: Brussels
sl: Bruselj

[ctx: City in Romania]
en: Bucharest
sl: Bukarešta

[ctx: City in Pest Hungary]
en: Budapest
sl: Budimpešta

[ctx: City in Békés Hungary]
en: Békéscsaba
sl: Bekescsaba

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Cadotte Lake
sl: Jezero Cadotte

[ctx: City in Egypt]
en: Cairo
sl: Kairo

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Calling Lake
sl: Jezero Calling

[ctx: City in California USA]
en: Canoga Park
sl: Park Canoga

[ctx: City in Chile]
en: Cerro Tololo Int'l Obs.
sl: Medn. opazovalnica Cerro Tololo

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Chita
sl: Čita

[ctx: City in Australia]
en: Christmas Island
sl: Božični otoki

[ctx: City in Turks and Caicos Islands]
en: Cockburn Town
sl: Mesto Cockburn

[ctx: City in Australia]
en: Cocos Island
sl: Kokosovi otoki

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Cold Lake
sl: Jezero Cold

[ctx: City in Germany]
en: Cologne
sl: Köln

[ctx: City in Missouri USA]
en: Columbia
sl: Kolumbija

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Columbia
sl: Kolumbija

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Columbia
sl: Kolumbija

[ctx: City in Denmark]
en: Copenhagen
sl: Kopenhagen

[ctx: City in Spain]
en: Cáceres
sl: Caceres

[ctx: City in Spain]
en: Cádiz
sl: Cadiz

[ctx: City in Spain]
en: Córdoba
sl: Cordoba

[ctx: City in Bangladesh]
en: Dacca
sl: Daka

[ctx: City in Syria]
en: Damascus
sl: Damask

[ctx: City in Tanzania]
en: Dar es Salaam
sl: Dar Es Salaam

[ctx: City in Illinois USA]
en: Dearborn Obs.
sl: Opazovalnica Dearborn

[ctx: City in Indonesia]
en: Djakarta
sl: Jakarta

[ctx: City in Djibouti]
en: Djibouti
sl: Džibuti

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Dominion Radio Astrophysical Obs
sl: Opazovalnica Dominijon Radijo Astrophysical

[ctx: City in Ukraine]
en: Donets'k
sl: Doneck

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Dubai
sl: Dubaj

[ctx: City in Netherlands]
en: Dwingeloo Obs.
sl: Opazovalnica Dwingeloo

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Dyer Observatory
sl: Opazovalnica Dyer

[ctx: City in Alaska USA]
en: Eagle River
sl: Reka Eagle

[ctx: City in Western sahara]
en: El Aaiun
sl: Laayoune

[ctx: City in Italy]
en: Florence
sl: Firence

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Florence
sl: Firence

[ctx: City in Arizona USA]
en: Fred Lawrence Whipple Obs.
sl: Opazovalnica Fred Lawrence Whipple

[ctx: City in California USA]
en: Fremont Peak Observatory
sl: Opazovalnica Fremont Peak

[ctx: City in Switzerland]
en: Geneva
sl: Ženeva

[ctx: City in Italy]
en: Genoa
sl: Genova

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Green Bank Obs.
sl: Opazovalnica Green Bank

[ctx: City in South Region Russia]
en: Grozny
sl: Grozni

[ctx: City in Cuba]
en: Guantanamo Bay
sl: Zaliv Guantanamo

[ctx: City in Zimbabwe]
en: Gweru
sl: Gveru

[ctx: City in Győr-Moson-Sopron Hungary]
en: Győr
sl: Györ

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Harvard Obs.
sl: Opazovalnica Harvard

[ctx: City in California USA]
en: Hat Creek Radio Obs.
sl: Radijska opazovalnica Hat Creek

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Haystack Obs.
sl: Opazovalnica Haystack

[ctx: City in Andhra Pradesh India]
en: Hyderabad
sl: Hiderabad

[ctx: City in Ukraine]
en: Ivano-Frankivs'k
sl: Ivano-Frankivsk

[ctx: City in Indonesia]
en: Jakarta
sl: Džakarta

[ctx: City in Israel]
en: Jerusalem
sl: Jeruzalem

[ctx: City in US Territory]
en: Johnston Atoll
sl: Johnstonov atol

[ctx: City in Estonia]
en: Jõgeva
sl: Jogeva

[ctx: City in Estonia]
en: Jõhvi
sl: Johvi

[ctx: City in Pakistan]
en: Karachi
sl: Karači

[ctx: City in Nepal]
en: Kathmandu
sl: Katmandu

[ctx: City in Bács-Kiskun Hungary]
en: Kecskemét
sl: Kecskemet

[ctx: City in Ural Russia]
en: Khanty-Mansiysk
sl: Hanti-Mansijsk

[ctx: City in Sudan]
en: Khartoum
sl: Kartum

[ctx: City in Congo (Democratic Republic)]
en: Kinshasa
sl: Kinšasa

[ctx: City in Arizona USA]
en: Kitt Peak Nat'l. Obs.
sl: Nacionalna opazovalnica Kitt Peak

[ctx: City in India]
en: Kolkata
sl: Kalkuta

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Krasnoyarsk
sl: Krasnojarsk

[ctx: City in Kuwait]
en: Kuwait City
sl: Kuvajt

[ctx: City in Japan]
en: Kyoto
sl: Kjoto

[ctx: City in Estonia]
en: Kärdla
sl: Kardla

[ctx: City in Ukraine]
en: L'viv
sl: Lviv

[ctx: City in Cuba]
en: La Habana
sl: Havana

[ctx: City in Canary Islands Spain]
en: La Palma Obs.
sl: Obzervatorij La Palma

[ctx: City in Chile]
en: La Silla Obs.
sl: Opazovalnica La Silla

[ctx: City in Chile]
en: Las Campanas Obs.
sl: Opazovalnica Las Campanas

[ctx: City in Gran Canaria Spain]
en: Las Palmas de Gran Canaria
sl: Las Palmas

[ctx: City in Spain]
en: León
sl: Leon

[ctx: City in California USA]
en: Lick Obs.
sl: Opazovalnica Lick

[ctx: City in Portugal]
en: Lisbon
sl: Lizbona

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Lisbon
sl: Lizbona

[ctx: City in Egypt]
en: Louxor
sl: Luksor

[ctx: City in Arizona USA]
en: Lowell Obs.
sl: Opazovalnica Lowell

[ctx: City in Luxembourg]
en: Luxembourg City
sl: Luksemburg

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Mauna Kea Obs.
sl: Opazovalnica Manua Kea

[ctx: City in Virginia USA]
en: McCormick Obs.
sl: Opazovalnica McCormick

[ctx: City in Texas USA]
en: McDonald Obs.
sl: Opazovalnica McDonald

[ctx: City in Hauts-de-Seine France]
en: Meudon (observatory)
sl: Meudon (opazovalnica)

[ctx: City in Italy]
en: Milan
sl: Milano

[ctx: City in Far East Russia]
en: Mirnyi
sl: Mirni

[ctx: City in Borsod-Abaúj-Zemplén Hungary]
en: Miskolc
sl: Miškolc

[ctx: City in Liberia]
en: Monrovia
sl: Monrovija

[ctx: City in Spain]
en: Morón
sl: Moron

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Moscow
sl: Moskva

[ctx: City in Idaho USA]
en: Moscow
sl: Moskva

[ctx: City in Colorado USA]
en: Mount Evans Obs.
sl: Opazovalnica Mount Evans

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Graham Obs.
sl: Opazovalnica Mount Graham

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Lemmon Obs.
sl: Opazovalnica Mount Lemmon

[ctx: City in California USA]
en: Mount Palomar Obs.
sl: Opazovalnica Mount Palomar

[ctx: City in California USA]
en: Mount Wilson Obs.
sl: Opazovalnica Mount Wilson

[ctx: City in India]
en: Mumbai
sl: Mumbaj

[ctx: City in Germany]
en: Munich
sl: München

[ctx: City in Spain]
en: Málaga
sl: Malaga

[ctx: City in Japan]
en: Nagoya
sl: Nagoja

[ctx: City in Angola]
en: Namibe
sl: Namibija

[ctx: City in Cher France]
en: Nancay (observatory)
sl: Nancay (opazovalnica)

[ctx: City in Italy]
en: Naples
sl: Neapelj

[ctx: City in Florida USA]
en: Naples
sl: Neapelj

[ctx: City in Ohio USA]
en: Nassau Obs.
sl: Opazovalnica Nassau

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Nice
sl: Nica

[ctx: City in Cyprus]
en: Nicosia
sl: Nikozija

[ctx: City in Iowa USA]
en: North Liberty Obs.
sl: Opazovalnica North Liberty

[ctx: City in Szabolcs-Szatmár-Bereg Hungary]
en: Nyíregyháza
sl: Nyiregyhaza

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Oak Ridge Obs.
sl: Opazovalnica Oak Ridge

[ctx: City in Spain]
en: Obs. Astronomico de Madrid
sl: Opazovalnica Astronomico de Madrid

[ctx: City in Italy]
en: Obs. Milan
sl: Opazovalnica Milan

[ctx: City in Japan]
en: Okayama
sl: Okajama

[ctx: City in Japan]
en: Okinawa
sl: Okinava

[ctx: City in California USA]
en: Owens Valley Radio Obs.
sl: Radijska opazovalnica Owens Valley

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Parent
sl: Nadrejeni

[ctx: City in Christmas Island Kiribati]
en: Paris
sl: Pariz

[ctx: City in Illinois USA]
en: Paris
sl: Pariz

[ctx: City in Paris France]
en: Paris
sl: Pariz

[ctx: City in Ohio USA]
en: Perkins Obs.
sl: Opazovalnica Perkins

[ctx: City in Thailand]
en: Phuket
sl: Puket

[ctx: City in Hautes-Pyrénées France]
en: Pic du Midi (observatory)
sl: Pic du Midi (opazovalnica)

[ctx: City in Hautes Alpes France]
en: Plateau de Bure (observatory)
sl: Plateau de Bure (opazovalnica)

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Plateau de Calern (observatory)
sl: Plateau de Calern (opazovalnica)

[ctx: City in Czechia]
en: Prague
sl: Praga

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Princeton Obs.
sl: Opazovalnica Princeton

[ctx: City in North Korea]
en: Pyongyang
sl: Pjongjang

[ctx: City in Estonia]
en: Pärnu
sl: Parnu

[ctx: City in Baranya Hungary]
en: Pécs
sl: Pecs

[ctx: City in Estonia]
en: Põlva
sl: Polva

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Riyadh
sl: Riad

[ctx: City in Italy]
en: Rome
sl: Rim

[ctx: City in US Territory]
en: Rota Island
sl: Otok Rota

[ctx: City in US Territory]
en: Saipan Island
sl: Otok Saipan

[ctx: City in South Korea]
en: Seoul
sl: Seul

[ctx: City in China]
en: Shanghai
sl: Šanghaj

[ctx: City in Singapore]
en: Singapore
sl: Singapur

[ctx: City in South Region Russia]
en: Sochi
sl: Soči

[ctx: City in Bulgaria]
en: Sofia
sl: Sofija

[ctx: City in Győr-Moson-Sopron Hungary]
en: Sopron
sl: Šopron

[ctx: City in Indiana USA]
en: South Bend
sl: Južni Bend

[ctx: City in South Region Russia]
en: Stavropol'
sl: Stavropol

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Syktyvkar
sl: Siktivkar

[ctx: City in Tolna Hungary]
en: Szekszárd
sl: Szekszard

[ctx: City in Fejér Hungary]
en: Székesfehérvár
sl: Szekesfehervar

[ctx: City in Brazil]
en: São Paulo
sl: Sao Paulo

[ctx: City in Estonia]
en: Tallinn
sl: Talin

[ctx: City in Uzbekistan]
en: Tashkent
sl: Taškent

[ctx: City in Komárom-Esztergom Hungary]
en: Tatabánya
sl: Tatabanya

[ctx: City in Iran]
en: Tehran
sl: Teheran

[ctx: City in US Territory]
en: Tinian Island
sl: Otok Tinian

[ctx: City in Japan]
en: Tokyo
sl: Tokio

[ctx: City in Italy]
en: Treviso
sl: Trbiž

[ctx: City in Italy]
en: Trieste
sl: Trst

[ctx: City in Italy]
en: Turin
sl: Torino

[ctx: City in Faroe Islands Denmark]
en: Tórshavn
sl: Torshavn

[ctx: City in Washington, DC USA]
en: US Naval Observatory
sl: Opazovalnica US Naval

[ctx: City in Italy]
en: Udine
sl: Videm

[ctx: City in Vatican]
en: Vaticano
sl: Vatikan

[ctx: City in Italy]
en: Venice
sl: Benetke

[ctx: City in California USA]
en: Venice
sl: Benetke

[ctx: City in Veszprém Hungary]
en: Veszprém
sl: Veszprem

[ctx: City in Seychelles]
en: Victoria
sl: Viktorija

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Victoria
sl: Viktorija

[ctx: City in Texas USA]
en: Victoria
sl: Viktorija

[ctx: City in Austria]
en: Vienna
sl: Dunaj

[ctx: City in Lithuania]
en: Vilnius
sl: Vilna

[ctx: City in US Territory]
en: Wake Island
sl: Otok Wake

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Wandering River
sl: Reka Wandering

[ctx: City in Poland]
en: Warsaw
sl: Varšava

[ctx: City in Arkansas USA]
en: West Memphis
sl: Zahodni Memphis

[ctx: City in California USA]
en: Wilcox Solar Obs.
sl: Sončna opazovalnica Wilcox

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Williams Lake
sl: Jezero Williams

[ctx: City in Germany]
en: Wurzburg
sl: Würzburg

[ctx: City in Far East Russia]
en: Yakutsk
sl: Jakutsk

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Yale Obs.
sl: Opazovalnica Yale

[ctx: City in Ukraine]
en: Yalta
sl: Jalta

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Yerkes Obs.
sl: Opazovalnica Yerkes

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Yoshkar Ola
sl: Joškar Ola

[ctx: City in Far East Russia]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
sl: Južni Sakalinsk

[ctx: City in Russia]
en: Zelenchukskaya
sl: Zelenčukskaja

[ctx: City in Spain]
en: Ávila
sl: Avila

[ctx: Region/state in USA]
en: Alaska
sl: Aljaska

[ctx: Region/state in India]
en: Andhra Pradesh
sl: Andra Pradeš

[ctx: Region/state in Portugal]
en: Azores
sl: Azuri

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Baranya
sl: Baranja

[ctx: Region/state in Germany]
en: Bavaria
sl: Bavarska

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Borsod-Abaúj-Zemplén
sl: Borsod-Abauj-Zemplen

[ctx: Region/state in Canada]
en: British Columbia
sl: Britanska Kolumbija

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Bács-Kiskun
sl: Bacs-Kiskun

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Békés
sl: Bekeš

[ctx: Region/state in USA]
en: California
sl: Kalifornija

[ctx: Region/state in Spain]
en: Canary Islands
sl: Kanarski otoki

[ctx: Region/state in Russia]
en: Central Region
sl: Osrednje območje

[ctx: Region/state in Kiribati]
en: Christmas Island
sl: Božični otoki

[ctx: Region/state in USA]
en: Colorado
sl: Kolorado

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Csongrád
sl: Csongrad

[ctx: Region/state in Russia]
en: Far East
sl: Daljni vzhod

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Faroe Islands
sl: Ferski otoki

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Fejér
sl: Fejer

[ctx: Region/state in France]
en: Finistère
sl: Finistere

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Győr-Moson-Sopron
sl: Györ-Mošon-Šopron

[ctx: Region/state in USA]
en: Hawaii
sl: Havaji

[ctx: Region/state in France]
en: Isère
sl: Isere

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Jász-Nagykun-Szolnok
sl: Jasz-Nagykun-Szolnok

[ctx: Region/state in USA]
en: Kansas
sl: Kanzas

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Komárom-Esztergom
sl: Komarom-Esztergom

[ctx: Region/state in France]
en: Loire
sl: Loara

[ctx: Region/state in France]
en: Loire-atlantique
sl: Loara-atlantique

[ctx: Region/state in India]
en: Maharashtra
sl: Maharaštra

[ctx: Region/state in France]
en: Martinique
sl: Martinik

[ctx: Region/state in USA]
en: Mississippi
sl: Misisipi

[ctx: Region/state in Canada]
en: New Brunswick
sl: Novi Brunswick

[ctx: Region/state in France]
en: New Caledonia
sl: Nova Kaledonija

[ctx: Region/state in USA]
en: New Hampshire
sl: Novi Hampshire

[ctx: Region/state in USA]
en: New Mexico
sl: Nova Mehika

[ctx: Region/state in Australia]
en: New South Wales
sl: Novi južni Wales

[ctx: Region/state in Canada]
en: Newfoundland
sl: Nova Fundlandija

[ctx: Region/state in France]
en: Nièvre
sl: Nievre

[ctx: Region/state in USA]
en: North Carolina
sl: Severna Karolina

[ctx: Region/state in USA]
en: North Dakota
sl: Severna Dakota

[ctx: Region/state in Russia]
en: North-West Region
sl: Severno-zahodno območje

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Northern Ireland
sl: Severna Irska

[ctx: Region/state in Australia]
en: Northern Territory
sl: Severni teritorij

[ctx: Region/state in Canada]
en: Northwest Territories
sl: Severozahodni teritoriji

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Nógrád
sl: Nograd

[ctx: Region/state in France]
en: Paris
sl: Pariz

[ctx: Region/state in USA]
en: Pennsylvania
sl: Pensilvanija

[ctx: Region/state in Canada]
en: Prince Edward Island
sl: Otok princa Edvarda

[ctx: Region/state in USA]
en: Puerto Rico
sl: Portoriko

[ctx: Region/state in France]
en: Puy-de-Dôme
sl: Puy-de-Dome

[ctx: Region/state in France]
en: Pyrénées Orientales
sl: Vzhodi pirineji

[ctx: Region/state in France]
en: Pyrénées atlantiques
sl: Atlantski pirineji

[ctx: Region/state in France]
en: Rhône
sl: Rhone

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Scotland
sl: Škotska

[ctx: Region/state in Russia]
en: Siberia
sl: Sibirija

[ctx: Region/state in Australia]
en: South Australia
sl: Južna Avstralija

[ctx: Region/state in USA]
en: South Carolina
sl: Južna Karolina

[ctx: Region/state in USA]
en: South Dakota
sl: Južna Dakota

[ctx: Region/state in Russia]
en: South Region
sl: Južno območje

[ctx: Region/state in France]
en: St-Pierre and Miquelon
sl: St-Pierre in Miquelon

[ctx: Region/state in Australia]
en: Tasmania
sl: Tasmanija

[ctx: Region/state in USA]
en: Texas
sl: Teksas

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Veszprém
sl: Veszprem

[ctx: Region/state in Australia]
en: Victoria
sl: Viktorija

[ctx: Region/state in USA]
en: Virginia
sl: Virginija

[ctx: Region/state in Russia]
en: Volga Region
sl: Območje Volge

[ctx: Region/state in USA]
en: West Virginia
sl: Zahodna Virginija

[ctx: Region/state in Australia]
en: Western Australia
sl: Zahodna Avstralija

[ctx: Region/state in Canada]
en: Yukon
sl: Jukon

[ctx: Country name]
en: Afghanistan
sl: Afganistan

[ctx: Country name]
en: Algeria
sl: Alžirija

[ctx: Country name]
en: Antarctica
sl: Antarktika

[ctx: Country name]
en: Antigua and Barbuda
sl: Antigva in Barbuda

[ctx: Country name]
en: Armenia
sl: Armenija

[ctx: Country name]
en: Ascension Island
sl: Otok Ascension

[ctx: Country name]
en: Australia
sl: Avstralija

[ctx: Country name]
en: Austria
sl: Avstrija

[ctx: Country name]
en: Bahamas
sl: Bahami

[ctx: Country name]
en: Bahrain
sl: Bahrajn

[ctx: Country name]
en: Bangladesh
sl: Bangladeš

[ctx: Country name]
en: Belgium
sl: Belgija

[ctx: Country name]
en: Bermuda
sl: Bermudi

[ctx: Country name]
en: Bolivia
sl: Bolivija

[ctx: Country name]
en: Bosnia and Herzegovina
sl: Bosna in Hercegovina

[ctx: Country name]
en: Botswana
sl: Bocvana

[ctx: Country name]
en: Brazil
sl: Brazilija

[ctx: Country name]
en: Brunei
sl: Brunej

[ctx: Country name]
en: Bulgaria
sl: Bolgarija

[ctx: Country name]
en: Bénin
sl: Benin

[ctx: Country name]
en: Cameroon
sl: Kamerun

[ctx: Country name]
en: Canada
sl: Kanada

[ctx: Country name]
en: Cape Verde
sl: Zelenortski otoki

[ctx: Country name]
en: Cayman Islands
sl: Kajmanski otoki

[ctx: Country name]
en: Central African Republic
sl: Srednjeafriška republika

[ctx: Country name]
en: Chad
sl: Čad

[ctx: Country name]
en: Chile
sl: Čile

[ctx: Country name]
en: China
sl: Kitajska

[ctx: Country name]
en: Colombia
sl: Kolumbija

[ctx: Country name]
en: Congo
sl: Kongo

[ctx: Country name]
en: Congo (Democratic Republic)
sl: Kongo (Demokratična republika)

[ctx: Country name]
en: Costa Rica
sl: Kostarika

[ctx: Country name]
en: Croatia
sl: Hrvaška

[ctx: Country name]
en: Cuba
sl: Kuba

[ctx: Country name]
en: Cyprus
sl: Ciper

[ctx: Country name]
en: Czechia
sl: Češka

[ctx: Country name]
en: Dem rep of Congo
sl: Demokratična republika Kongo

[ctx: Country name]
en: Denmark
sl: Danska

[ctx: Country name]
en: Djibouti
sl: Džibuti

[ctx: Country name]
en: Dominican Republic
sl: Dominikanska republika

[ctx: Country name]
en: Ecuador
sl: Ekvador

[ctx: Country name]
en: Egypt
sl: Egipt

[ctx: Country name]
en: El Salvador
sl: Salvador

[ctx: Country name]
en: Equatorial Guinea
sl: Ekvatorialna Gvineja

[ctx: Country name]
en: Eritrea
sl: Eritreja

[ctx: Country name]
en: Estonia
sl: Estonija

[ctx: Country name]
en: Ethiopia
sl: Etiopija

[ctx: Country name]
en: Falkland Islands
sl: Falklandski otoki

[ctx: Country name]
en: Fiji
sl: Fidži

[ctx: Country name]
en: Finland
sl: Finska

[ctx: Country name]
en: France
sl: Francija

[ctx: Country name]
en: French Guiana
sl: Francoska Gvajana

[ctx: Country name]
en: French Polynesia
sl: Francoska Polinezija

[ctx: Country name]
en: Gambia
sl: Gambija

[ctx: Country name]
en: Germany
sl: Nemčija

[ctx: Country name]
en: Ghana
sl: Gana

[ctx: Country name]
en: Greece
sl: Grčija

[ctx: Country name]
en: Greenland
sl: Grenlandija

[ctx: Country name]
en: Guatemala
sl: Gvatemala

[ctx: Country name]
en: Guinea
sl: Gvineja

[ctx: Country name]
en: Guinea Bissau
sl: Gvineja Bissau

[ctx: Country name]
en: Guyana
sl: Gvajana

[ctx: Country name]
en: Hungary
sl: Madžarska

[ctx: Country name]
en: Iceland
sl: Islandija

[ctx: Country name]
en: India
sl: Indija

[ctx: Country name]
en: Indonesia
sl: Indonezija

[ctx: Country name]
en: Iraq
sl: Irak

[ctx: Country name]
en: Ireland
sl: Irska

[ctx: Country name]
en: Isle of Man
sl: Otok Man

[ctx: Country name]
en: Israel
sl: Izrael

[ctx: Country name]
en: Italy
sl: Italija

[ctx: Country name]
en: Ivory coast
sl: Slonokoščena obala

[ctx: Country name]
en: Jamaica
sl: Jamajka

[ctx: Country name]
en: Japan
sl: Japonska

[ctx: Country name]
en: Jordan
sl: Jordanija

[ctx: Country name]
en: Kazakhstan
sl: Kazahstan

[ctx: Country name]
en: Kenya
sl: Kenija

[ctx: Country name]
en: Kuwait
sl: Kuvajt

[ctx: Country name]
en: Latvia
sl: Latvija

[ctx: Country name]
en: Lebanon
sl: Libanon

[ctx: Country name]
en: Lesotho
sl: Lesoto

[ctx: Country name]
en: Liberia
sl: Liberija

[ctx: Country name]
en: Libya
sl: Libija

[ctx: Country name]
en: Lithuania
sl: Litva

[ctx: Country name]
en: Luxembourg
sl: Luksemburg

[ctx: Country name]
en: Macedonia
sl: Makedonija

[ctx: Country name]
en: Madagascar
sl: Madagaskar

[ctx: Country name]
en: Malawi
sl: Malavi

[ctx: Country name]
en: Malaysia
sl: Malezija

[ctx: Country name]
en: Maldives
sl: Maldivi

[ctx: Country name]
en: Marshall Islands
sl: Marshallovi otoki

[ctx: Country name]
en: Mauritania
sl: Mavretanija

[ctx: Country name]
en: Mexico
sl: Mehika

[ctx: Country name]
en: Micronesia
sl: Mikronezija

[ctx: Country name]
en: Monaco
sl: Monako

[ctx: Country name]
en: Morocco
sl: Maroko

[ctx: Country name]
en: Mozambique
sl: Mozambik

[ctx: Country name]
en: Myanmar
sl: Mjanmar

[ctx: Country name]
en: Namibia
sl: Namibija

[ctx: Country name]
en: Netherlands
sl: Nizozemska

[ctx: Country name]
en: New Zealand
sl: Nova Zelandija

[ctx: Country name]
en: Nicaragua
sl: Nikaragva

[ctx: Country name]
en: Nigeria
sl: Nigerija

[ctx: Country name]
en: North Korea
sl: Severna Koreja

[ctx: Country name]
en: Norway
sl: Norveška

[ctx: Country name]
en: Papua New Guinea
sl: Papua Nova Gvineja

[ctx: Country name]
en: Paraguay
sl: Paragvaj

[ctx: Country name]
en: Philippines
sl: Filipini

[ctx: Country name]
en: Pitcairn Islands
sl: Pitcairnovi otoki

[ctx: Country name]
en: Poland
sl: Poljska

[ctx: Country name]
en: Portugal
sl: Portugalska

[ctx: Country name]
en: Qatar
sl: Katar

[ctx: Country name]
en: Romania
sl: Romunija

[ctx: Country name]
en: Russia
sl: Rusija

[ctx: Country name]
en: Rwanda
sl: Ruanda

[ctx: Country name]
en: Saudi Arabia
sl: Saudova Arabija

[ctx: Country name]
en: Seychelles
sl: Sejšeli

[ctx: Country name]
en: Singapore
sl: Singapur

[ctx: Country name]
en: Slovakia
sl: Slovaška

[ctx: Country name]
en: Slovenia
sl: Slovenija

[ctx: Country name]
en: Solomon Islands
sl: Salomonovi otoki

[ctx: Country name]
en: Somalia
sl: Somalija

[ctx: Country name]
en: South Africa
sl: Južna Afrika

[ctx: Country name]
en: South Korea
sl: Južna Koreja

[ctx: Country name]
en: Spain
sl: Španija

[ctx: Country name]
en: Sri Lanka
sl: Šrilanka

[ctx: Country name]
en: Swaziland
sl: Svazi

[ctx: Country name]
en: Sweden
sl: Švedska

[ctx: Country name]
en: Switzerland
sl: Švica

[ctx: Country name]
en: Syria
sl: Sirija

[ctx: Country name]
en: Taiwan
sl: Tajvan

[ctx: Country name]
en: Tanzania
sl: Tanzanija

[ctx: Country name]
en: Thailand
sl: Tajska

[ctx: Country name]
en: Trinidad and Tobago
sl: Trinidad in Tobago

[ctx: Country name]
en: Tunisia
sl: Tunizija

[ctx: Country name]
en: Turkey
sl: Turčija

[ctx: Country name]
en: Turks and Caicos Islands
sl: Otočji Turks in Caicos

[ctx: Country name]
en: US Territory
sl: Teritorij ZDA

[ctx: Country name]
en: USA
sl: ZDA

[ctx: Country name]
en: Ukraine
sl: Ukrajina

[ctx: Country name]
en: United Arab Emirates
sl: Združeni arabski emirati

[ctx: Country name]
en: United Kingdom
sl: Velika Britanija

[ctx: Country name]
en: Uruguay
sl: Urugvaj

[ctx: Country name]
en: Vatican
sl: Vatikan

[ctx: Country name]
en: Virgin Islands
sl: Deviški otoki

[ctx: Country name]
en: Western sahara
sl: Zahodna Sahara

[ctx: Country name]
en: Yemen
sl: Jemen

[ctx: Country name]
en: Yugoslavia
sl: Jugoslavija

[ctx: Country name]
en: Zambia
sl: Zambija

[ctx: Country name]
en: Zimbabwe
sl: Zimbabve

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
sl: Brazgotine udarca kometa (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
sl: Galilejevi sateliti (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
sl: Globalni peščeni vihar (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
sl: Jupiter in Io (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
sl: Prikaži sliko od APOD

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
sl: Prikaži sliko od APOD (radar)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
sl: Prikaži sliko od APOD (pristajalno vozilo)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
sl: Prikaži kolaž Saturna in lun

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
sl: Prikaži sliko od HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
sl: Prikaži sliko od HST (1995)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
sl: Prikaži sliko od HST (1996)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
sl: Prikaži sliko od HST (1998)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
sl: Prikaži sliko od HST (1999)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
sl: Prikaži sliko od HST (2001)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
sl: Prikaži sliko od HST (2002)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
sl: Prikaži sliko od HST (2003)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
sl: Prikaži sliko od HST (2004)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
sl: Prikaži sliko od HST (sij)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
sl: Prikaži sliko od HST (podrobnost)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
sl: Prikaži sliko od HST (podrobnost)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
sl: Prikaži sliko od HST (Hubble V)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
sl: Prikaži sliko od HST (Hubble X)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
sl: Prikaži sliko od HST (SN 2004dj)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
sl: Prikaži sliko od HST (zvezde v M 31)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
sl: Prikaži sliko od HST (obroči in lune)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
sl: Prikaži sliko od KPNO AOP

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
sl: Prikaži sliko od MGS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
sl: Prikaži Nasin mozaik

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
sl: Prikaži sliko od NOAO

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
sl: Prikaži sliko od NOAO (H-alfa)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Optical)
sl: Prikaži sliko od NOAO (optično)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
sl: Prikaži sliko od SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Spitzer Image
sl: Prikaži sliko od Spitzer-ja

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
sl: Prikaži sliko Sonca

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
sl: Prikaži sliko Viking Landerja

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
sl: Prikaži sliko Voyagerja 1

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
sl: Slika popolnega mrka

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Triple Eclipse (HST)
sl: Trojni mrk (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
sl: Komet Shoemaker-Levy 9

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker–Levy 9 Wikipedia page
sl: Komet Shoemaker-Levy 9, stran na Wikipediji

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
sl: Dnevne slike Sonca

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Eclipse page
sl: Stran z Nasinimi podatki o mrkih

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
sl: Nasine odprave na Mars

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Science Mariner missions
sl: Nasine odprave Science Mariner

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Solar System Exploration Page
sl: Stran za Nasino raziskovanje osončja

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Sun-Earth Days page
sl: Stran z Nasinimi dnevi Sonca in Zemlje

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Nine Planets Page
sl: Stran o devetih planetih

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
sl: Podatkovna stran SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
sl: Program Apollo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
sl: Odprava Cassini

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The "face" on Mars
sl: "Obraz" na Marsu

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
sl: Odprava Galileo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
sl: Odprava Magellan

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
sl: Odprava Mariner 10

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
sl: Odpravi Voyager

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
sl: Celoten katalog Marsa

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
sl: Dobrodošli na Mars!

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
sl: Stran Wikipedia

[ctx: star name]
en: Sirius
sl: Sirij

[ctx: star name]
en: Canopus
sl: Kanop

[ctx: star name]
en: Arcturus
sl: Arktur

[ctx: star name]
en: Capella
sl: Kapela

[ctx: star name]
en: Procyon
sl: Prokijon

[ctx: star name]
en: Betelgeuse
sl: Betelgeza

[ctx: star name]
en: Spica
sl: Spika

[ctx: star name]
en: Pollux
sl: Poluks

[ctx: star name]
en: Regulus
sl: Regul

[ctx: star name]
en: Castor
sl: Kastor

[ctx: star name]
en: Gacrux
sl: Gacruxc

[ctx: star name]
en: Shaula
sl: Šaula

[ctx: star name]
en: Polaris
sl: Severnica

[ctx: star name]
en: Zuben el Chamali
sl: Zuben el Šemali

[ctx: star name]
en: Zuben El Genubi
sl: Zuben El Dšenubi

[ctx: star name]
en: Ras Algethi
sl: Ras Algeti

[ctx: star name]
en: Al Thalimain
sl: Al Thaclimain

[ctx: star name]
en: Alcor
sl: Alkor

[ctx: Satellite group name]
en: Last Launches
sl: Zadnje izstrelitve

[ctx: Satellite group name]
en: International Space Station
sl: Mednarodna vesoljska postaja

[ctx: Satellite group name]
en: Brightest
sl: Najsvetlejši

[ctx: Satellite group name]
en: Weather
sl: Vremenski

[ctx: Satellite group name]
en: Earth Resources
sl: Zemeljski viri

[ctx: Satellite group name]
en: Search & Rescue (SARSAT)
sl: Poišči in reši (SARSAT)

[ctx: Satellite group name]
en: Disaster Monitoring
sl: Nadzor katastrof

[ctx: Satellite group name]
en: Geostationary
sl: Geostacionarni

[ctx: Satellite group name]
en: Amateur Radio
sl: Amaterski radio

[ctx: Satellite group name]
en: Experimental
sl: Poskusno

[ctx: Satellite group name]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: Satellite group name]
en: GPS Operational
sl: Delujoči GPS

[ctx: Satellite group name]
en: Glonass Operational
sl: Delujoči Glonass

[ctx: Satellite group name]
en: Russian LEO Navigation
sl: Ruska navigacija LEO

[ctx: Satellite group name]
en: Space & Earth Science
sl: Vesoljske in zemeljske znanosti

[ctx: Satellite group name]
en: Geodetic
sl: Geodetski

[ctx: Satellite group name]
en: Engineering
sl: Inženirski

[ctx: Satellite group name]
en: Education
sl: Izobraževanje

[ctx: Satellite group name]
en: Miscellaneous Military
sl: Razni vojaški

[ctx: Satellite group name]
en: Radar Calibration
sl: Umerjanje radarjev

[ctx: Satellite group name]
en: Other Miscellaneous
sl: Drugi razni

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GPS
sl: Dopolnilni GPS

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GLONASS
sl: Dopolnilni GLONASS

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental METEOSAT
sl: Dopolnilni METEOSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental INTELSAT
sl: Dopolnilni INTELSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental ORBCOMM
sl: Dopolnilni ORBCOMM

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Skyview
sl: SkyView

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-ray
sl: Žarki gama

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
sl: Rentgenski žarki

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
sl: Vidna svetloba

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
sl: Infrardeča svetloba

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Radio
sl: Radijsko območje

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
sl: Nedavne odprave (rentgenski žarki)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
sl: Nekdanje odprave (rentgenski žarki)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
sl: Odprave za žarke gama

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
sl: Druge odprave

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
sl: Priljubljeni katalogi

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multiwavelength Catalogs
sl: Katalogi več valovnih dolžin

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
sl: Položaji

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
sl: Astronomija in astrofizika

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Instrumentation
sl: Inštrumentarij

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
sl: Fizika in geofizika

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
sl: Slike

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Spectra
sl: Spektri

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
sl: Drugo

en: Refraction effects disabled
sl: Učinki loma so onemogočeni

en: When the horizon is switched off, refraction effects are temporarily disabled.
sl: Ko je obzorje izklopljeno, so učinki loma začasno onemogočeni.

en: The catalog "%1" is corrupt.
sl: Katalog »%1« je poškodovan.

en: The catalog "%1" is corrupt.<br>Expected id=%2 but got id=%3
sl: Katalog »%1« je poškodovan.<br>Pričakovano id=%2, prejeto id=%3

en: Could not import the catalog "%1"<br>%2
sl: Kataloga »%1« ni bilo mogoče uvoziti<br>%2

en: Light Pollution Settings
sl: Nastavitve onesnaženja s svetlobo

en: Equipment Settings - Equipment Type and Parameters
sl: Nastavitve opreme - vrsta opreme in parametri

en: Unable to find INDI server. Please make sure the package that provides the 'indiserver' binary is installed.
sl: Strežnika INDI ni mogoče najti. Poskrbite, da je nameščen paket, ki vsebuje program »indiserver«.

en: INDI Device Manager should only be used by advanced technical users. It cannot be used with Ekos. Do you still want to open INDI device manager?
sl: Upravljalnik naprav INDI naj bi uporabljali samo napredni tehnični uporabniki. Ni ga mogoče uporabljati z Ekosom. Ali še vedno želite odpreti upravljalnika naprav INDI?

en: INDI Device Manager
sl: Upravitelj naprav INDI

en: Catalogs
sl: Katalogi

en: Guides
sl: Vodniki

en: Terrain
sl: Teren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageOverlayTableBox)
en: Image Overlays
sl: Prekrivanje slik

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Hide Terrain
sl: Skrij teren

en: Show Terrain
sl: Prikaži teren

en: Hide Image Overlays
sl: Skrij prekrivanje slik

en: Show Image Overlays
sl: Pokaži prekrivanje slik

[ctx: @title:window]
en: Export Image
sl: Izvozi sliko

[ctx: Filter by file type: KStars Scripts.]
en: KStars Scripts (*.kstars)
sl: Skripti KStars (*.kstars)

en: Executing remote scripts is not supported.
sl: Izvajanje oddaljenih skriptov ni podprto.

en: Could not open file %1
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke %1

en: The selected script contains unrecognized elements, indicating that it was not created using the KStars script builder. This script may not function properly, and it may even contain malicious code. Would you like to execute it anyway?
sl: Izbrani skript vsebuje nepoznane predmete, kar nakazuje, da ni bil zgrajen s izgrajevalnikom skriptov za KStars. Ta skript mogoče ne bo deloval pravilno. Mogoče celo vsebuje zlonamerno kodo. Ali ga vseeno želite izvesti?

en: Script Validation Failed
sl: Potrjevanje veljavnosti skripta ni uspelo

en: Run Nevertheless
sl: Vseeno zaženi

en: Running script: %1
sl: Zaganjam skript: %1

en: Script finished.
sl: Skript zaključen.

en: You can save printer ink by using the "Star Chart" color scheme, which uses a white background. Would you like to temporarily switch to the Star Chart color scheme for printing?
sl: Z uporabo barvne sheme »Zvezdna karta«, ki uporablja belo ozadje, lahko prihranite nekaj črnila. Ali za tiskanje začasno preklopim na barvno shemo Zvezdna karta?

en: Switch to Star Chart Colors?
sl: Preklopim na barve Zvezdna karta?

en: Switch Color Scheme
sl: Preklopi barvno shemo

en: Do Not Switch
sl: Ne preklopi

en: Stop running clock in realtime
sl: Ustavi tekočo sprotno uro

en: Run clock in realtime
sl: Zaženi sprotno uro

en: Engage &Tracking
sl: Zaženi s&ledenje

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 degrees
sl: Približno VP: %1 stopinj

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcminutes
sl: Približno VP: %1 ločnih minut

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcseconds
sl: Približno VP: %1 ločnih sekund

[ctx: The user should enter an angle for the field-of-view of the display]
en: Enter Desired Field-of-View Angle
sl: Vnesite željen kot vidnega polja

en: Enter a field-of-view angle in degrees:
sl: Vnesite kot vidnega polja v stopinjah:

[ctx: Orientation of the sky map]
en: North &Up
sl: Sever gor

[ctx: Orientation of the sky map]
en: North &Down
sl: Sever dol

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Zenith &Up
sl: Zenit gor

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Zenith &Down
sl: Zenit dol

en: Critical File not Found: %1
sl: Kritična datoteka ni najdena: %1

en: The file  %1 could not be found. KStars cannot run properly without this file. KStars searches for this file in following locations:
    
    	%2
    
    It appears that your setup is broken.
sl: Datoteke %1 ni mogoče najti. Brez nje KStars ne more delovati pravilno. KStars to datoteko išče na naslednjih mestih.
    
    
    	%2
    
    Kot kaže je namestitev pokvarjena.

en: Critical File Not Found: %1
sl: Kritična datoteka ni najdena: %1

en: Reading time zone rules
sl: Branje pravil časovnih pasov

en: Upgrade existing user city db to support geographic elevation.
sl: Nadgradi obstoječe mesto uporabnika db za podporo geografskega dviga.

en: Adding "Elevation" column to city table.
sl: Dodajanje stolpca »Nadmorska višina« v tabelo mest.

en: City table already contains "Elevation".
sl: Tabela mest že vsebuje "Nadmorsko višino".

en: City table missing from database.
sl: Tabela mest manjka v zbirki podatkov.

en: Loading city data
sl: Nalaganje podatkov o mestih

en: Loading User Information
sl: Nalaganje uporabniških podatkov

en: Loading sky objects
sl: Nalaganje nebesnih teles

en: Loading Image URLs
sl: Nalaganje povezav do slik

en: The user notes log file %1 is malformatted in the opening of the entry starting at %2. KStars can still run without fully reading this file. Press Continue to run KStars with whatever partial reading was successful. The file may get truncated if KStars writes to the file later. Press Cancel to instead abort now and manually fix the problem.
sl: Datoteka dnevnika uporabniških opomb %1 je napačno oblikovana pri odpiranju vnosa, ki se začne pri %2. KStars lahko še vedno deluje, ne da bi v celoti prebral to datoteko. Pritisnite Nadaljuj, da zaženete KStars s kakršnim koli delnim branjem, ki je bilo uspešno. Datoteka se lahko skrajša, če KStars pozneje piše v datoteko. Pritisnite Prekliči, da prekinete zdaj in ročno odpravite težavo.

en: Malformed file %1
sl: Nepravilno oblikovana datoteka %1

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
sl: Ni mogoče nastaviti časa na: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6

en: Could not set location named %1, %2, %3
sl: Ni bilo mogoče nastaviti zem. lege: %1, %2, %3

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke povezavami do slik po meri.
    V prihodnjih sejah ne bo mogoč zapis povezav.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke povezavami do podatkov po meri.
    V prihodnjih sejah ne bo mogoč zapis povezav.

en: Userdata at index %1 does not exist.
sl: Uporabniški podatki v indeksu %1 ne obstajajo.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
sl: zenit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
sl: sever

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
sl: vzhod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
sl: jug

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
sl: zahod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
sl: severovzhod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
sl: jugovzhod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
sl: jugozahod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
sl: severozahod

[ctx: @title:window]
en: Print Sky
sl: Tiskanje neba

en: Download New Data...
sl: Prejmi nove podatke…

en: Downloads new data
sl: Prejme nove podatke

en: Open Image(s)...
sl: Odpri slike…

en: &Save Sky Image...
sl: &Shrani sliko neba…

en: &Run Script...
sl: Zaženi skript…

[ctx: start Printing Wizard]
en: Printing &Wizard...
sl: Čarovnik za tiskanje…

en: Set Time to &Now
sl: Nastavi čas na &sedaj

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
sl: Nastavi čas…

en: Stop &Clock
sl: Zaustavi &uro

en: Resume Clock
sl: Obnovi uro

en: Stop Clock
sl: Zaustavi uro

en: Advance One Step Forward in Time
sl: Napreduj za en časoven korak

en: Advance One Step Backward in Time
sl: Nazaduj za en časoven korak

en: &Zenith
sl: &Zenit

en: &North
sl: Sever

en: &East
sl: Vzhod

en: &South
sl: Jug

en: &West
sl: Zahod

en: &Find Object...
sl: Najdi objekt…

en: Set Coordinates &Manually...
sl: Ročno nastavi koordinate…

en: &Default Zoom
sl: Privzeto približanje

en: &Zoom to Angular Size...
sl: Približaj na kotno velikost…

[ctx: Mirror the view of the sky map]
en: Mirrored View
sl: Zrcalni pogled

en: &Lambert Azimuthal Equal-area
sl: &Lambertova azimutna z enakimi območji

en: &Azimuthal Equidistant
sl: &Azimutna ekvidistantna

en: &Orthographic
sl: &Ortografska

en: &Equirectangular
sl: &Ekvidistančna valjna

en: &Stereographic
sl: &Stereografska

en: &Gnomonic
sl: &Gnomonska

[ctx: Show the information boxes]
en: Show &Info Boxes
sl: Pokaži okvirje s podatki

[ctx: Show time-related info box]
en: Show &Time Box
sl: Pokaži okvir s časom

[ctx: Show focus-related info box]
en: Show &Focus Box
sl: Pokaži okvir s smerjo pogleda

[ctx: Show location-related info box]
en: Show &Location Box
sl: Pokaži okvir z zemljepisno lego

en: Show Main Toolbar
sl: Pokaži glavno orodno vrstico

en: Show View Toolbar
sl: Pokaži orodno vrstico pogleda

en: Show Statusbar
sl: Pokaži vrstico stanja

en: Show Az/Alt Field
sl: Pokaži polje z azim./viš.

en: Show RA/Dec Field
sl: Pokaži polje z RA/Dec

en: Show J2000.0 RA/Dec Field
sl: Pokaži polje z rekt./dekl. J2000.0

en: C&olor Schemes
sl: Barvne sheme

en: &Classic
sl: Klasična

en: &Star Chart
sl: Zvezdna karta

en: &Night Vision
sl: &Nočni pogled

en: &Moonless Night
sl: Noč brez Lune

en: &FOV Symbols
sl: Znaki vidnega polja

en: &Views
sl: Pogledi

en: HiPS All Sky Overlay
sl: Plast HiPS Vse Nebo

en: Skymap Orientation
sl: Orientacija zvezdne karte

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
sl: Zemljepisna lega …

en: Startup Wizard...
sl: Čarovnik za zagon…

en: Manage DSO Catalogs
sl: Upravljaj kataloge objektov globokega neba

en: Update Comets Orbital Elements
sl: Posodobi elemente krožnic kometov

en: Update Asteroids Orbital Elements
sl: Posodobi elemente krožnic asteroidov

en: Update Recent Supernovae Data
sl: Posodobi podatke za nedavne supernove

en: Update Satellites Orbital Elements
sl: Posodobi elemente krožnic satelitov

en: Calculator
sl: Računalo

en: Observation Planner
sl: Načrtovalnik opazovanja

en: Imaging Planner
sl: Načrtovalnik opazovanja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AltVsTime)
en: Altitude vs. Time
sl: Višina glede na čas

en: What's up Tonight
sl: Kaj je nocoj na nebu

en: XPlanet Solar System Simulator
sl: Simulator sončnega sistema XPlanet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkyCalendar)
en: Sky Calendar
sl: Nebesni koledar

en: Script Builder
sl: Izgrajevalnik skriptov

en: Jupiter's Moons
sl: Jupitrove lune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Flags
sl: Zastavice

en: List your &Equipment...
sl: Navedite vašo opr&emo…

en: Manage Observer...
sl: Upravljanje z opazovalcem …

en: Artificial Horizon...
sl: Navidezno obzorje…

en: Execute the Session Plan...
sl: Izvedi načrt seje…

en: Polaris Hour Angle...
sl: Urni kot Severnice…

en: Telescope Wizard...
sl: Čarovnik za teleskop…

en: Device Manager...
sl: Upravljalnik naprav …

[ctx: Tooltip describing the nature of the time step control]
en: Use this to set the rate at which time in the simulation flows.
    For time step 'X' up to 10 minutes, time passes at the rate of 'X' per second.
    For time steps larger than 10 minutes, frames are displayed at an interval of 'X'.
sl: To uporabite za nastavitev hitrosti časa v simulaciji.
    Pri časovnem koraku »X« (največ 10 minut) čas teče s hitrostjo »X« na sekundo.
    Za časovne korake, ki so daljši od 10 minut, je razmik med prikazi okvirjev »X«.

en: Time step control
sl: Nadzor časovnega koraka

[ctx: Toggle Stars in the display]
en: Stars
sl: Zvezde

en: Toggle stars
sl: Preklopi prikaz zvezd

[ctx: Toggle Deep Sky Objects in the display]
en: Deep Sky
sl: Globoko nebo

en: Toggle deep sky objects
sl: Preklopi prikaz objektov globokega neba

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
sl: Osončje

en: Toggle Solar system objects
sl: Preklopi prikaz objektov Osončja

[ctx: Toggle Constellation Lines in the display]
en: Const. Lines
sl: Črte ozvezdij

en: Toggle constellation lines
sl: Preklopi prikaz črt ozvezdij

[ctx: Toggle Constellation Names in the display]
en: Const. Names
sl: Imena ozvezdij

en: Toggle constellation names
sl: Preklopi prikaz imen ozvezdij

[ctx: Toggle Constellation Boundaries in the display]
en: C. Boundaries
sl: Meje ozvezdij

en: Toggle constellation boundaries
sl: Preklopi prikaz mej ozvezdij

[ctx: Toggle Constellation Art in the display]
en: C. Art (BETA)
sl: Grafika o. (BETA)

en: Toggle constellation art (BETA)
sl: Preklopi grafiko ozvezdij (BETA)

[ctx: Toggle Milky Way in the display]
en: Milky Way
sl: Rimska cesta

en: Toggle milky way
sl: Preklopi prikaz Rimske ceste

[ctx: Toggle Equatorial Coordinate Grid in the display]
en: Equatorial coord. grid
sl: Ekvatorialna koordinatna mreža

en: Toggle equatorial coordinate grid
sl: Preklopi prikaz ekvatorialne koordinatne mreže

[ctx: Toggle Horizontal Coordinate Grid in the display]
en: Horizontal coord. grid
sl: Horizontalna koordinatna mreža

en: Toggle horizontal coordinate grid
sl: Preklopi prikaz horizontalne koordinatne mreže

[ctx: Toggle the opaque fill of the ground polygon in the display]
en: Ground
sl: Tla

en: Toggle opaque ground
sl: Preklopi prikaz tal

[ctx: Toggle Daytime Simulation]
en: Daytime
sl: Čas dneva

en: Toggle daytime simulation
sl: Preklopi simulacijo dnevnega časa

[ctx: Toggle flags in the display]
en: Flags
sl: Zastavice

en: Toggle flags
sl: Preklopi prikaz zastavic

[ctx: Toggle satellites in the display]
en: Satellites
sl: Sateliti

en: Toggle satellites
sl: Preklopi prikaz satelitov

[ctx: Toggle supernovae in the display]
en: Supernovae
sl: Supernove

en: Toggle supernovae
sl: Preklopi prikaz supernov

[ctx: Toggle What's Interesting]
en: What's Interesting
sl: Kaj je zanimivega

en: Toggle What's Interesting
sl: Preklopi kaj je zanimivega

en: Toggle Ekos
sl: Preklopi Ekos

[ctx: Toggle the INDI Control Panel in the display]
en: INDI Control Panel
sl: Nadzorna plošča INDI

en: Toggle INDI Control Panel
sl: Preklopi nadzorno ploščo INDI

[ctx: Toggle the FITS Viewer in the display]
en: FITS Viewer
sl: Pregledovalnik FITS

en: Toggle FITS Viewer
sl: Preklopi pregledovalnik FITS

[ctx: Toggle the sensor Field of View]
en: Sensor FOV
sl: Vidno polje senzorja

en: Toggle Sensor FOV
sl: Preklopi vidno polje senzorja

[ctx: Toggle the Mosaic Panel]
en: Mosaic Panel
sl: Plošča mozaika

en: Toggle Mosaic Panel
sl: Preklopi ploščo mozaika

[ctx: Toggle the Mount Control Panel]
en: Mount Control
sl: Nadzor montaže

en: Toggle Mount Control Panel
sl: Preklopi nadzorno ploščo montaže

[ctx: Toggle the telescope center lock in display]
en: Center Telescope
sl: Usredini teleskop

en: Toggle Lock Telescope Center
sl: Preklopi center zaklepanje teleskopa

en: Toggle Telescope Tracking
sl: Preklopi sledenje teleskopa

en: Slew telescope to the focused object
sl: Obrni teleskop na fokusirani objekt

en: Sync telescope to the focused object
sl: Sinhroniziraj teleskop na fokusirani objekt

en: Abort telescope motions
sl: Prekini gibanja teleskopa

en: Park telescope
sl: Parkiraj teleskop

en: Unpark telescope
sl: Odparkiraj teleskop

en: Slew the telescope to the mouse pointer position
sl: Obrni teleskop na položaj kazalca miške

en: Sync the telescope to the mouse pointer position
sl: Sinhroniziraj teleskop s položajem kazalca miške

en: Park dome
sl: Parkiraj kupolo

en: Unpark dome
sl: Odparkiraj kupolo

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this for erect view of the sky map, where north (in Equatorial Coordinate mode) or zenith (in Horizontal Coordinate mode) is vertically up. This would be the natural choice for an erect image finder scope or naked-eye view.
sl: Izberite to možnost za pokončni pogled na zemljevid neba, kjer je sever (v načinu ekvatorialnih koordinat) ali zenit (v načinu horizontalnih koordinat) navpično navzgor. To bi bila naravna izbira za spektiv s pokončno sliko ali pogled s prostimi očmi.

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this for inverted view of the sky map, where north (in Equatorial Coordinate mode) or zenith (in Horizontal Coordinate mode) is vertically down. This would be the natural choice for an inverted image finder scope, refractor/cassegrain without erector prism, or Dobsonian.
sl: Izberite to možnost za obrnjen pogled na zvezdno karto, kjer je sever (v načinu ekvatorialnih koordinat) ali zenit (v načinu horizontalnih koordinat) navpično navzdol. To bi bila naravna izbira za spektiv z obrnjeno sliko, refraktor/cassegrain brez erektorske prizme ali Dobsonov teleskop.

[ctx: Orientation of the sky map is arbitrary as it has been adjusted by the user]
en: Arbitrary
sl: Arbitrarno

[ctx: Orientation of the sky map]
en: This mode is selected automatically if you manually rotated the sky map using Shift + Drag mouse action, to inform you that the orientation is arbitrary
sl: Ta način se izbere samodejno, če ste zemljevid neba ročno zavrteli z uporabo akcije dvigalka + povlek miške, da vas obvesti, da je orientacija poljubna

[ctx: Do not adjust the orientation of the sky map for an erect observer]
en: No correction
sl: Brez popravka

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this if you are using a camera on the telescope, or have the sky map display mounted on your telescope
sl: To izberite, če na teleskopu uporabljate kamero ali če imate na teleskopu nameščeno zvezdno karto

[ctx: Adjust the orientation of the sky map for an erect observer, left-handed telescope]
en: Erect observer correction, left-handed
sl: Popravek pokončnega opazovalca levičarja

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this if you are visually observing using a Dobsonian telescope which has the focuser appearing on the left side when looking up the telescope tube. This feature will correct the orientation of the sky-map to account for the observer remaining erect as the telescope moves up and down, unlike a camera which would rotate with the telescope. Typically makes sense to combine this with Zenith Down orientation.
sl: To izberite, če vizualno opazujete z Dobsonovim teleskopom, ki ima fokuser prikazan na levi strani, ko gledate navzgor po cevi teleskopa. Ta funkcija bo popravila usmerjenost zvezdne karte, da bo opazovalec ostal pokončen, ko se teleskop premika gor in dol, za razliko od kamere, ki bi se vrtela skupaj s teleskopom. Običajno je to smiselno kombinirati z usmerjenostjo Zenit dol.

[ctx: Adjust the orientation of the sky map for an erect observer, left-handed telescope]
en: Erect observer correction, right-handed
sl: Popravek pokončnega opazovalca deničarja

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this if you are visually observing using a Dobsonian telescope which has the focuser appearing on the right side when looking up the telescope tube. This feature will correct the orientation of the sky-map to account for the observer remaining erect as the telescope moves up and down, unlike a camera which would rotate with the telescope. Typically makes sense to combine this with Zenith Down orientation.
sl: To izberite, če vizualno opazujete z Dobsonovim teleskopom, ki ima fokuser prikazan na desni strani, ko gledate navzgor po teleskopski cevi. Ta funkcija bo popravila usmerjenost zvezdne karte, da bo opazovalec ostal pokončen, ko se teleskop premika gor in dol, za razliko od kamere, ki bi se vrtela skupaj s teleskopom. Običajno je to smiselno kombinirati z usmerjenostjo Zenit dol.

[ctx: Arbitrary Sky Map View]
en: Arbitrary
sl: Arbitrarno

en: Edit Views...
sl: Uredi poglede…

en: Edit FOV Symbols...
sl: Uredi simbole vidnega polja…

en: HiPS Settings...
sl: Nastavitve HiPS…

en:  Welcome to KStars
sl:  Dobrodošli v KStars

en: nothing
sl: nič

en: Initial Position is Below Horizon
sl: Začetni položaj je pod obzorjem

en: The initial position is below the horizon.
    Would you like to reset to the default position?
sl: Začetni položaj je pod obzorjem.
    Ali želite ponastaviti na privzet položaj?

en: Reset Position
sl: Ponastavi položaj

en: Do Not Reset
sl: Ne ponastavi

en: &Themes
sl: &Teme

en: Version: %1
sl: Verzija: %1

en: Build: %1
sl: Gradnja: %1

en: (c), The KStars Team
sl: (c), ekipa KStars

en: License: GPLv2
sl: Dovoljenje: GPLv2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Pluto
sl: Pluton

en: Not Implemented.
sl: Ni implementirano.

en: About
sl: O programu

en: Desktop Planetarium
sl: Namizni planetarij

en: B - V Index
sl: Kazalo B-V

en: Illumination
sl: Osvetljenost

en: Perihelion
sl: Prisončje

en: OrbitID
sl: ID krožnice

en: Diameter
sl: Premer

en: Rotation period
sl: Obdobje vrtenja

en: EarthMOID
sl: MOPR za Zemljo

en: OrbitClass
sl: Razred krožnice

en: Dimensions
sl: Dimenzije

en: Period
sl: Perioda

en: Hour angle
sl: Urni kot

en: Airmass
sl: Zračna masa

en: Rise time
sl: Čas vzhoda

en: Transit time
sl: Čas prehoda

en: Set time
sl: Čas zahoda

en: Azimuth at rise
sl: Azimut ob vzhodu

en: Azimuth at transit
sl: Azimut ob prehodu

en: Azimuth at set
sl: Azimut ob zahodu

en: Add Link
sl: Dodaj povezavo

en: Find an Object
sl: Najdi objekt

en: Filter by name:
sl: Filtriraj po imenu:

en: Filter by type:
sl: Filter po vrsti:

en: Search in internet
sl: Poišči na internetu

en: %1 - Edit Link
sl: %1 - Uredi povezavo

en: %1 - Add a Link
sl: %1 - Dodaj povezavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
sl: Dodaj

en: Please, fill in URL and Description
sl: Vnesite naslov URL in opis

en: Edit location
sl: Uredi položaj

en: View location
sl: Prikaz položaja

en: Add location
sl: Dodaj položaj

en: Please, wait while we are fetching coordinates
sl: Počakajte med pridobivanjem koordinat

en: Default city
sl: Privzeto mesto

en: Default province
sl: Privzeta pokrajina

en: Default country
sl: Privzeta država

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Added with default name
sl: Imena lokacije ni bilo mogoče pridobiti (preverite internetno povezavo). Dodano s privzetim imenom

en: Failed to set location
sl: Nastavljanje položaja ni uspelo

en: Successfully set your location
sl: Položaj je bil uspešno nastavljen

en: Could not set your location
sl: Ni bilo mogoče nastaviti vašega položaja

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Set default name
sl: Imena lokacije ni bilo mogoče pridobiti (preverite internetno povezavo). Nastavljeno privzeto ime

en: No location service (GPS, cellular service, etc.) is available.
    Please, switch on the location service, and retry
sl: Nobene lokacijske storitve (GPS, mobilna storitev itd.) ni na voljo.
    Vklopite lokacijsko storitev in poskusite znova

en: Unknown error occurred. Please contact the application developer.
sl: Prišlo je do neznane napake. Stopite v stik z razvijalcem programske opreme.

en: Timeout occurred. Try again.
sl: Prišlo je do časovnega preteka. Poskusite znova.

en: Found your longitude and altitude
sl: Vaša višina in zemljepisna dolžina sta bili najdeni

en: Please, wait while we are retrieving location name
sl: Počakajte med pridobivanjem imena položaja

en: City:
sl: Mesto:

en: Province:
sl: Pokrajina:

en: Country:
sl: Država:

en: Latitude:
sl: Zem. širina:

en: Longitude:
sl: Zem. dolžina:

en: UT offset:
sl: Odmik od UČ:

en: DST rule:
sl: Pravilo poletnega časa:

en: Set from GPS
sl: Nastavi iz GPS

en: Please, fill in the city
sl: Vnesite mesto

en: Please, fill in the country
sl: Vnesite državo

en: Please, fill in the latitude
sl: Vnesite zem. širino

en: Please, fill in the longitude
sl: Vnesite zem. dolžino

en: Either the longitude or the latitude values are not valid
sl: Zem. dolžina ali zem. širina ni veljavna

en: This location already exists. Change either the city, the province or the country
sl: Ta lokacija že obstaja. Spremenite mesto, pokrajino ali državo

en: Failed to add location
sl: Dodajanje položaja ni uspelo

en: Added new location - %1
sl: Dodana nova lokacija - %1

en: Failed to edit city
sl: Urejanje mesta ni uspelo

en: Set Geolocation
sl: Nastavi zemljepisno lego

en: Current Location:
sl: Trenutni položaj:

en: City filter:
sl: Filter mest:

en: Province filter:
sl: Filter pokrajin:

en: Country filter:
sl: Filter držav:

en: Add Location
sl: Dodaj lokacijo

en: View resource
sl: Ogled vira

en: Set as my location
sl: Nastavi kot mojo lokacijo

en: Set %1 as the current location
sl: Nastavi %1 kot trenutno lokacijo

en: Could not set as the current location
sl: Ni bilo mogoče nastaviti kot trenutne lokacije

en: View
sl: Pogled

en: Deleted location %1
sl: Izbrisana lokacija %1

en: Image Preview - %1
sl: Predogled slike - %1

en: Save As
sl: Shrani kot

en: INDI Control Panel
sl: Nadzorna plošča INDI

en: IP Address or Hostname
sl: IP-naslov ali ime gostitelja

en: Web Manager Port
sl: Vrata spletnega upravljalnika

en: Get Status
sl: Pridobi stanje

en: Active Profile:
sl: Dejavni profil:

en: Profile: %1
sl: Profil: %1

en: Manage Profiles
sl: Upravljaj profile

en: Server Port
sl: Vrata strežnika

en: INDI Server Port
sl: Vrata strežnika INDI

en: Successfully connected to the server
sl: Uspešno povezan s strežnikom

en: Could not connect to the server
sl: Ni se bilo mogoče povezati s strežnikom

en: Connected to %1
sl: Povezan z %1

en: Available Devices
sl: Razpoložljive naprave

en: Disconnect INDI
sl: Prekini povezavo z INDI

en: NW
sl: SZ

en: NE
sl: SV

en: E
sl: V

en: SW
sl: JZ

en: S
sl: J

en: SE
sl: JV

en: Slew rate:
sl: Hitrost obračanja:

en: Projection systems
sl: Sistemi projekcije

en: Color Schemes
sl: Barvne sheme

en: FOV Symbols
sl: Znaki vidnega polja

en: Sync
sl: Uskladi

en: 0 secs
sl: 0 s

en: 0.1 secs
sl: 0.1 s

en: 0.25 secs
sl: 0,25 s

en: 0.5 secs
sl: 0,5 s

en: 1 sec
sl: 1 s

en: 2 secs
sl: 2 s

en: 5 secs
sl: 5 s

en: 10 secs
sl: 10 s

en: 20 secs
sl: 20 s

en: 30 secs
sl: 30 s

en: 1 min
sl: 1 min

en: 2 mins
sl: 2 min

en: 5 mins
sl: 5 min

en: 10 mins
sl: 10 min

en: 15 mins
sl: 15 min

en: 30 mins
sl: 30 min

en: 1 hour
sl: 1 ura

en: 2 hrs
sl: 2 uri

en: 3 hrs
sl: 3 ure

en: 6 hrs
sl: 6 ur

en: 12 hrs
sl: 12 ur

en: 0 days
sl: 0 dni

en: 1 sid day
sl: 1 zvezdni dan

en: 1 day
sl: 1 dan

en: 2 days
sl: 2 dni

en: 3 days
sl: 3 dni

en: 5 days
sl: 5 dni

en: 1 week
sl: 1 teden

en: 2 wks
sl: 2 tedna

en: 3 wks
sl: 3 tedni

en: 1 month
sl: 1 mes

en: 2 mths
sl: 2 mes

en: 3 mths
sl: 3 mes

en: 4 mths
sl: 4 mes

en: 6 mths
sl: 6 mes

en: 9 mths
sl: 9 mes

en: 1 year
sl: 1 leto

en: 2 yrs
sl: 2 leti

en: 3 yrs
sl: 3 leta

en: 5 yrs
sl: 5 let

en: 10 yrs
sl: 10 let

en: 25 yrs
sl: 25 let

en: 50 yrs
sl: 50 let

en: 100 yrs
sl: 100 let

en: %1 are toggled on
sl: %1 so vklopljeni

en: %1 is toggled on
sl: %1 je vklopljen

en: %1 are toggled off
sl: %1 so izklopljeni

en: %1 is toggled off
sl: %1 je izklopljen

en: Empty Sky
sl: Prazno nebo

en: Center and Track
sl: Centriraj in sledi

en: Star Chart
sl: Zvezdna karta

en: Night Vision
sl: Nočni pogled

en: Moonless Night
sl: Noč brez Lune

en: Lambert (Default)
sl: Lambertova (privzeto)

en: Azimuthal Equidistant
sl: Azimutna ekvidistančna

en: Orthographic
sl: Ortografska

en: Equirectangular
sl: Ekvidistančna valjna

en: Stereographic
sl: Stereografska

en: Gnomonic
sl: Gnomonska

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetTime)
en: Set Time
sl: Nastavi čas

en: Year
sl: Leto

en: Month
sl: Mesec

en: Week
sl: Teden

en: Day
sl: Dan

en: Hour
sl: Ura

en: Automatic mode
sl: Samodejni način

en: DeepSky Objects
sl: Objekti globokega neba

en: Constellation Lines
sl: Črte ozvezdij

en: Constellation Names
sl: Imena ozvezdij

en: Constellation Art
sl: Grafika ozvezdij

en: Constellation Bounds
sl: Meje ozvezdij

en: Milky Way
sl: Rimska cesta

en: Equatorial Grid
sl: Ekvatorialna mreža

en: Horizontal Grid
sl: Horizontalna mreža

en: Are you sure you want to exit tutorial?
sl: Ali ste prepričani, da želite končati vadnico?

en: Exit
sl: Izhod

en: Welcome to KStars Lite
sl: Dobrodošli v lahki različici KStars

en: KStars Lite is a free, open source, cross-platform Astronomy Software designed for mobile devices.
sl: Lahka različica KStars je brezplačna, odprtokodna programska oprema za astronomijo, ki teče v več okoljih in je zasnovana za prenosne naprave.

en: A quick tutorial will introduce you to main functions of KStars Lite
sl: Hitri vodnik, ki bo vam predstavil glavne zmožnosti lahke različice KStars

en: Start tutorial
sl: Začni vadnico

en: Global Drawer
sl: Splošni predal

en: By swiping from left to right on any page of KStars Lite you can access global drawer
sl: Z drsanjem od leve proti desni na katerikoli strani lahke različice KStars lahko dostopate do splošnega predala

en: Context Drawer
sl: Vsebinski predal

en: By swiping from right to left you can access context drawer with functions related to Sky Map. This menu is available only on Sky Map.
sl: Z drsanjem od desne proti levi lahko dostopate do vsebinskega predala z zmožnostmi povezanimi z zvezdno karto. Ta meni je na voljo le na zvezdni karti.

en: Top Menu
sl: Zgornji meni

en: By tapping on this arrow you can access top menu from which you can control visibility of different sky objects
sl: S pritiskom na to puščico lahko dostopate do zgornjega menija, iz katerega lahko nadzirate vidnost različnih objektov neba

en: Bottom Menu
sl: Spodnji meni

en: By tapping on this arrow you can access bottom menu from which you can set time and start time simulation
sl: S pritiskom na to puščico lahko dostopate do spodnjega menija, iz katerega lahko nastavite čas in zaženete posnemanje časa

en: Set Location
sl: Nastavi položaj

en: Congratulations with your first steps in KStars Lite. Your tutorial is almost over. The last step to do is to set your location (you can do that either manually or from GPS). Click next to proceed.
sl: Čestitke s prvimi koraki v KStars Lite. Vaja je skoraj končana. Zadnji korak je, da nastavite lokacijo (to lahko storite ročno ali iz GPS-a). Kliknite naprej, če želite nadaljevati.

[ctx: Northeast]
en: NE
sl: SV

[ctx: Southeast]
en: SE
sl: JV

[ctx: Southwest]
en: SW
sl: JZ

[ctx: Northwest]
en: NW
sl: SZ

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
sl: Dobrodošli v KStars. Počakajte, poteka nalaganje …

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: 100x
sl: 100×

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: 10x
sl: 10×

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: 1200x
sl: 1200×

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: 12x
sl: 12×

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: 600x
sl: 600×

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: 64x
sl: 64×

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: 900x
sl: 900×

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP UTC Offset
sl: AP odmik od UTC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP local time
sl: AP krajevni čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP sidereal time
sl: AP zvezdni čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Motion
sl: Prekini gibanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew
sl: Prekini obračanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew/Track
sl: Prekini obračanje/sledenje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort
sl: Prekini

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute Position
sl: Absolutni položaj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute
sl: Absolutni

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Activate
sl: Omogoči

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Active Filter
sl: Dejaven filter

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Actual Time
sl: Dejanski čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alignment
sl: Poravnava

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: All
sl: Vse

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt  D:M:S
sl: Višina S:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec Anti-backlash
sl: Viš./dekl. proti zračnosti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec PEC
sl: Viš./dekl. PEC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Anti Flicker
sl: Zmanjšanje utripanja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Aperture (mm)
sl: Premer objektiva (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Atmosphere
sl: Ozračje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto Search
sl: Samodejno iskanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto
sl: Samodejno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auxiliary
sl: Pomožno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Average (1 sec.)
sl: Povprečje (1 sek.)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az/Ra Anti-backlash
sl: Az/Ra proti zračnosti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Back Light
sl: Ozadnja osvetlitev

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Backlash
sl: Odpor

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Baud Rate
sl: Hitrost v Baudih

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bias
sl: Pristranskost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Binning
sl: Združevanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bits per pixel
sl: Biti na slik. točko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Blue
sl: Modra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Both
sl: Oboje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Brightness
sl: Svetlost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Bias
sl: Pristranskost CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD FOV
sl: Vidno polje CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Information
sl: Podatki o CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Maximum ADU
sl: Največja ADE za CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Noise
sl: Šum CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Simulator
sl: Simulator CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X Pixel Size
sl: Velikost slikovne točke X CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X resolution
sl: Ločljivost X CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y Pixel Size
sl: Velikost slikovne točke Y CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y resolution
sl: Ločljivost Y CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCDs
sl: CCD-ji

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Camera Model
sl: Model kamere

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Celsius
sl: Celziji

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Centering
sl: Usredinjenje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Client
sl: Odjemalec

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Color
sl: Barva

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet DEC motion arcmin/day
sl: Gibanje kometa, dekl., loč. min./dan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet RA motion arcmin/day
sl: Gibanje kometa, rekt., loč. min./dan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet tracking parameters
sl: Parametri sledenja kometu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet
sl: Komet

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Communication
sl: Sporazumevanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compress
sl: Stisni

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compression
sl: Stiskanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #1
sl: Nastavitve #1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #2
sl: Nastavitve #2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #3
sl: Nastavitve #3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #4
sl: Nastavitve #4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #5
sl: Nastavitve #5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #6
sl: Nastavitve #6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config Name
sl: Ime nastavitve

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Configuration
sl: Nastavitve

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connect
sl: Poveži

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection Mode
sl: Način povezave

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection
sl: Povezava

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Contrast
sl: Kontrast

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Control
sl: Nadzor

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Cooler
sl: Hladilnik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Count
sl: Število

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Current
sl: Trenutni

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DE (arcsecs/s)
sl: DE (ločne sekunde/s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DOME
sl: KUPOLA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dark
sl: Temno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date
sl: Datum

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time
sl: Datum/čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time/Location
sl: Datum/čas/lega

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Debug
sl: Razhroščevanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (arcmin)
sl: Dekl. (ločne min.)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (dd:mm:ss)
sl: Dekl. (ss:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec D:M:S
sl: Dekl. S:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Declination axis
sl: Os deklinacije

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Deep Sky Catalogs
sl: Katalogi globokega neba

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Device
sl: Naprava

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Diff. Eq.
sl: Dif. en.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dir
sl: Imenik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dir.
sl: Imenik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Direction
sl: Smer

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disable
sl: Onemogoči

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disconnect
sl: Prekini povezavo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Divisor
sl: Delitelj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome Simulator
sl: Simulator kupole

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome control
sl: Nadzor kupole

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome locks
sl: Zaklepi kupole

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome parking policy
sl: Pravilnik parkiranja kupole

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome parks
sl: Kupola parkirana

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Driver Info
sl: Podatki o gonilniku

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (s)
sl: Trajanje (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (sec)
sl: Trajanje (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dust Cover
sl: Protiprašni pokrov

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duty cycle
sl: Delovni krog

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ Coord
sl: Ekv. koord.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ PEC
sl: Ekv. PEC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (ms)
sl: Vzhod (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (msec)
sl: Vzhod (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (pointing west)
sl: Vzhod (kaže proti zahodu)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (sec)
sl: Vzhod (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East
sl: Vzhod

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East/West
sl: Vzhod/zahod

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Elevation (m)
sl: Višina (m):

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enabled
sl: Omogočeno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Encoder
sl: Kodirnik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Eq. Coordinates
sl: Ekv. koordinate

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Equatorial JNow
sl: Ekvatorialni JNow

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exec
sl: Izvedi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose Abort
sl: Prekini osvetlitev

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose
sl: Osvetli

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exposure
sl: Osvetlitev

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extended GPS Features
sl: Razširjene zmožnosti GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extrema
sl: Ekstrem

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FITS Header
sl: Glava FITS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FWHM (arcseconds)
sl: PŠPM (ločne sekunde)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FWHM
sl: PŠPM

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Factory
sl: Tovarna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fan
sl: Ventilator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fast
sl: Hitro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feed
sl: Vir

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feedback
sl: Odziv

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Field De-rotator
sl: De-rotator polja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Count
sl: Število filtrov

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Simulator
sl: Simulator filtra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Slot
sl: Reža za filter

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Wheel
sl: Kolo s filtri

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Find
sl: Najdi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware Info
sl: Informacije o strojni prog. opremi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware data
sl: Podatki strojne prog. opreme

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware version
sl: Različica strojne prog. opreme

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware
sl: Strojna prog. oprema

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Flat
sl: Plosko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fluorescent
sl: Fluorescenčno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focal Length (mm)
sl: Goriščna razdalja (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Control
sl: Nadzor fokuserja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus In
sl: Fokuser not

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Out
sl: Fokuser ven

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Speed
sl: Hitrost fokuserja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Timer
sl: Časomer fokuserja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus in
sl: Fokuser not

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus out
sl: Fokuser ven

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser Simulator
sl: Simulator fokuserja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser
sl: Fokuser

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focusers
sl: Fokuserji

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FPS
sl: sl/s

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Rate
sl: Hitrost sličic

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Type
sl: Vrsta sličice

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Values
sl: Vrednosti sličice

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame
sl: Sličica

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FrameType
sl: Vrsta sličice

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frames
sl: Sličice

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Freq
sl: Frek.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Full
sl: Polno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GOTO
sl: Pojdi do

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Power
sl: Moč GPS-a

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Simulator
sl: Simulator GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Status
sl: Stanje GPS-a

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS System
sl: Sistem GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS/16 inch Features
sl: Zmožnosti GPS/16 palcev

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Gamma
sl: Gama

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: General Info
sl: Splošne informacije

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Generic Video4Linux
sl: Splošen Video4Linux

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Geographic Location
sl: Zemljepisna lega

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Goto
sl: Pojdi do

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Green
sl: Zelena

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Grey
sl: Siva

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Abort
sl: Prekini vodilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide E/W
sl: Vodilo vzhod/zahod

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide East/West
sl: Vodilo vzhod/zahod

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Head
sl: Glava vodila

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Info
sl: Podrobnosti o vodilu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide N/S
sl: Vodilo S/J

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide North/South
sl: Vodilo sever/jug

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide West/East
sl: Vodilo zahod/vzhod

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Wheel
sl: Kolo vodila

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide
sl: Vodilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Aperture (mm)
sl: Premer objektiva vodnika (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Control
sl: Nadzor vodnika

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Focal Length (mm)
sl: Goriščna razdalja vodnika (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head
sl: Glava vodnika

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head Rapid Guide
sl: Vodilo glave hitrega vodnika

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Image
sl: Slika vodnika

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guiding Rate
sl: Hitrost vodenja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H Alpha
sl: H Alfa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H:M:S
sl: U:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: HA H:M:S
sl: Urni kot (UK) U:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Halt
sl: Zaustavi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height m
sl: Višina m

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height
sl: Višina

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: High
sl: Visoko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Horizontal Coords
sl: Horizontalne koordinate

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hour axis
sl: Urna os

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hourangle Coords
sl: Koordinate urnega kota

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hue
sl: Odtenek

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Humidity Perc.
sl: Odst. vlažnosti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ignore dome
sl: Prezri kupolo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Adjustments
sl: Prilagoditve slike

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Control
sl: Nadzor slike

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Data
sl: Slikovni podatki

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Info
sl: Podatki o sliki

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Settings
sl: Nastavitve slike

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Type
sl: Vrsta slike

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image
sl: Slika

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Indoor
sl: Notri

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Info
sl: Podatki

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Instant.
sl: Trenutek.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Joystick
sl: Krmilna palica

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: LX200 Basic
sl: Osnoven LX200

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat (dd:mm:ss)
sl: Šir. (ss:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat.  D:M:S +N
sl: Šir. S:M:S +S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat. D:M:S +N
sl: Šir. S:M:S +S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Left
sl: Levo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Library
sl: Knjižnica

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Light
sl: Svetlo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Limiting Mag
sl: Mejna magnituda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Load
sl: Naloži

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Local
sl: Lokalni

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lon (dd:mm:ss)
sl: Dolž. (ss:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Long. D:M:S +E
sl: Dolž. S:M:S +V

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Low
sl: Nizko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminance
sl: Svetlost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminosity
sl: Svetilnost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lunar
sl: Lunarni

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Main Control
sl: Glavni nadzor

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Blue
sl: Ročna modra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Red
sl: Ročna rdeča

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual
sl: Ročno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Master alarm
sl: Glavni alarm

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max slew Rate
sl: Najv. hitrost obračanja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max
sl: Maks.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Height
sl: Maks. višina

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Position
sl: Maks. položaj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Width
sl: Maks. širina

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. travel
sl: Najv. potovanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum Tick
sl: Največja črtica

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum travel
sl: Največje potovanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Medium
sl: Srednje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mercury
sl: Merkur

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Minimum Tick
sl: Najmanjša črtica

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mode
sl: Način

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Moon
sl: Luna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion Control
sl: Nadzor gibanja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion N/S
sl: Gibanje S/J

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion W/E
sl: Gibanje Z/V

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion
sl: Gibanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor Steps
sl: Koraki motorja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor steps per tick
sl: Koraki motorja na črtico

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount coordinates
sl: Koordinate stojala

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount init.
sl: Zaganjanje stojala.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mounting
sl: Priklapljanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Move to rate
sl: Hitrost premikanja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Movement Control
sl: Nadzor premikanja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: N/S Rate
sl: Hitrost S/J

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Name
sl: Ime

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Neptune
sl: Neptun

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Noise Reduction
sl: Odpravljanje šuma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: None
sl: Brez

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (ms)
sl: Sever (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (msec)
sl: Sever (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (sec)
sl: Sever (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North
sl: Sever

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North/South
sl: Sever/jug

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Note
sl: Opomba

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Number
sl: Število

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OFF
sl: Izključeno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: ON
sl: Vključeno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Temperature (C)
sl: Temperatura OTA (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Update
sl: Posodobi OTA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Oag Offset (arcminutes)
sl: Zamik Oag (ločne minute)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Info
sl: Podatki o objektu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Number
sl: Številka objekta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object
sl: Objekt

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Observer
sl: Opazovalec

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Off
sl: Izključeno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Offset
sl: Odmik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On Set
sl: Vključeno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On
sl: Vključeno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Options
sl: Možnosti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Outdoor
sl: Zunaj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PAE (arcminutes)
sl: PAE (ločne minute)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PAE Drift (minutes)
sl: Zdrs PAE (minute)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PE N/S
sl: PE S/J

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PE W/E
sl: PE Z/V

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Options
sl: Možnosti parkiranja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Position
sl: Položaj parkiranja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Scope
sl: Parkiraj spektiv

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park
sl: Parkiraj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Parking
sl: Parkiranje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Period (ms)
sl: Obdobje (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Periodic Error
sl: Periodična napaka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Philips Webcam
sl: Spletna kamera Philips

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pier Side
sl: Stran stojala

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size (um)
sl: Velikost slik. točke (µm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size X
sl: Velikost slik. točke X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size Y
sl: Velikost slik. točke Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pluto
sl: Pluton

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polar
sl: Polarni

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polling
sl: Glasovanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Port
sl: Vrata

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ports
sl: Vrata

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Position
sl: Položaj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Power
sl: Moč

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Prefix
sl: Predpona

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pressure hPa
sl: Pritisk hPa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Presets
sl: Prednastavitve

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 1
sl: Prednastavitev 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 2
sl: Prednastavitev 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 3
sl: Prednastavitev 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Primary
sl: Primarni

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Property
sl: Lastnost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge Data
sl: Pospravi podatke

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge
sl: Pospravi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA  H:M:S
sl: Rekt. U:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcmin)
sl: Rekt. (ločne min.)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcsecs/s)
sl: RA (ločne sek/s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (hh:mm:ss)
sl: Rekt. (uu:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA H:M:S
sl: Rekt. U:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA motor
sl: Rekt. motor

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ra (hh:mm:ss)
sl: Rekt. (uu:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rapid Guide
sl: Hitro vodilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rate
sl: Hitrost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Raw
sl: Surovo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Duration)
sl: Snemanje (Trajanje)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Frames)
sl: Snemanje (Sličic)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record File
sl: Datoteka posnetka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Off
sl: Snemanje izklopljeno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record On
sl: Posnemi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Options
sl: Možnosti snemanja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Recorder
sl: Snemalnik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Red
sl: Rdeča

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Refresh
sl: Osveži

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative Position
sl: Relativen položaj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative
sl: Relativno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Reset
sl: Ponastavi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution x
sl: Ločljivost x

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution y
sl: Ločljivost y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restart
sl: Znova zaženi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restore
sl: Obnovi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation CW (degrees)
sl: Vrtenje v smeri urinega kazalca (stopinje)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation
sl: Vrtenje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: STAR
sl: ZVEZDA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturation Mag
sl: Magnituda nasičenosti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save home
sl: Shrani dom

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scan Ports
sl: Prečeši vrata

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Configs
sl: Konfiguracije iskala

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Location
sl: Položaj iskala

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Name
sl: Ime iskala

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Properties
sl: Lastnosti iskala

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Seeing
sl: Vidljivost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select item...
sl: Izbor predmeta …

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select
sl: Izberi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Selenographic Sync
sl: Selenografska uskladitev

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Serial
sl: Serijsko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set Register
sl: Nastavi register

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set home
sl: Nastavi dom

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set register
sl: Nastavi register

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set
sl: Nastavi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Shutter Speed
sl: Hitrost zaslonke

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal Time
sl: Zvezdni čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal time
sl: Zvezdni čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal
sl: Zvezdni

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulation
sl: Simulacija

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Config
sl: Nastavitve simulatorja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Settings
sl: Nastavitve simulatorja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 1
sl: 1. mesto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 2
sl: 2. mesto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 3
sl: 3. mesto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 4
sl: 4. mesto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Management
sl: Upravljanje mesta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Name
sl: Ime mesta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sites
sl: Mesta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Glow (magnitudes)
sl: Osvetljenost neba (magnitude)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Quality
sl: Kakovost neba

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sleep
sl: Spanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Accuracy
sl: Natančnost obračanja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Rate
sl: Hitrost obračanja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Target
sl: Cilj obračanja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew rate
sl: Hitrost obračanja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew
sl: Obrni

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slow
sl: Počasi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc connection
sl: Prisluškuj povezavi DC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc master alarm
sl: Prisluškuj dc glavnega alarma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc mode
sl: Način prisluškovanja DC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop devices
sl: Prisluškuj napravam

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar System
sl: Osončje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar
sl: Sončev

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (ms)
sl: Jug (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (msec)
sl: Jug (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (sec)
sl: Jug (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South
sl: Jug

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Speed
sl: Hitrost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Star Catalogs
sl: Katalogi zvezd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Step delay
sl: Zakasnitev koraka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Steps
sl: Koraki

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stop
sl: Zaustavi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream Off
sl: Pretok izključen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream On
sl: Pretok vključen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Streaming
sl: Tok podatkov

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Swap buttons
sl: Izmenjaj gumba

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 1
sl: Stikalo 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 2
sl: Stikalo 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 3
sl: Stikalo 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 4
sl: Stikalo 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sync
sl: Uskladi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope Simulator
sl: Simulator teleskopa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope
sl: Teleskop

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescopes
sl: Teleskopi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma Driver
sl: Gonilnik Temma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma version
sl: Različica Temma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature (C)
sl: Temperatura (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature K
sl: Temperatura K

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature
sl: Temperatura

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Theta D:M:S
sl: Theta S:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ticks
sl: Črtice

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time Factor
sl: Časovni faktor

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time
sl: Čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer (ms)
sl: Časomer (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer
sl: Časomer

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Top
sl: Vrh

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Total Exposure Time (ms)
sl: Skupni čas osvetlitve (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Mode
sl: Način sledenja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Rates
sl: Hitrosti sledi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track
sl: Sledi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Accuracy
sl: Natančnost sledenja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Frequency
sl: Frekvenca sledenja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Mode
sl: Način sledenja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking mode
sl: Način sledenja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking
sl: Sledenje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Transformation
sl: Preoblikovanje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Offset
sl: Odmik od UTC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Time
sl: Čas UTC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UnPark
sl: Odparkiraj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update Client
sl: Posodobi odjemalca

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update GPS
sl: Posodobi GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update
sl: Posodobi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload Settings
sl: Pošlji tja nastavitve

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload
sl: Pošlji tja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Uranus
sl: Uran

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Use Pulse Cmd
sl: Uporabi ukaze za pulze vodnika

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Venus
sl: Venera

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Version
sl: Različica

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Record
sl: Video zapis

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Stream
sl: Pretok videa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: W/E Rate
sl: Hitrost Z/V

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Wake up
sl: Povrni iz pripravljenosti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Webcam Name
sl: Ime spletne kamere

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (ms)
sl: Zahod (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (msec)
sl: Zahod (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (pointing east)
sl: Zahod (kaže na vzhod)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (sec)
sl: Zahod (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West
sl: Zahod

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West/East
sl: Zahod/vzhod

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance Mode
sl: Način ravnovesja beline

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance
sl: Ravnovesje beline

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Whiteness
sl: Belina

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Width
sl: Širina

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Write Data
sl: Piši podatke

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app. to refracted
sl: navid. v lomljene

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., tel., observed
sl: navid., lomlj., daljn., opazovano

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., telescope
sl: navid., lomlj., teleskop

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: arcseconds
sl: ločne sekunde

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: cold
sl: mrzlo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: danger
sl: nevarnost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: decPEC (dd:mm:ss)
sl: decPEC (ss:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: dome control
sl: nadzor kupole

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: identity
sl: istovetnost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: lunar
sl: lunarni

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: manual
sl: ročno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: max Alt
sl: maks. viš.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: min Alt
sl: min. viš.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: off
sl: izključeno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: on
sl: vključeno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: rel. to HA
sl: rel. na HA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: reset
sl: ponastavi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: sidereal
sl: zvezdni

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: solar
sl: sončev

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: undefined
sl: nedoločeno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: warm
sl: toplo

en: Sorry, without a KStars Data Directory, KStars cannot operate. Exiting program now.
sl: Brez uporabniške mape s podatki KStars ta ne more delovati. Končevanje programa.

en:  (c), The KStars Team
    
    The Gaussian Process Guider Algorithm: (c) 2014-2017 Max Planck Society
sl:  (c), ekipa KStars
    
    Algoritem »Gaussian Process Guider Algorithm«: (c) 2014-2017 Max Planck Society

[ctx: Build number followed by copyright notice]
en: Build: %1
    
    %2
    
    %3
sl: Izgradnja: %1
    
    %2
    
    %3

en: Original Author
sl: Prvotni avtor

en: Current Maintainer
sl: Trenutni vzdrževalec

en: FITSViewer & Ekos Improvements. KStars OSX Port
sl: Izboljšave pregledovalnika FITS in Ekos. Prenos KStars na sistem OSX

en: Ekos Scheduler Improvements
sl: Izboljšave razporejevalnika Ekos

en: Ekos Scheduler & Observatory Improvements
sl: Razporejevalnik Ekos in izboljšave observatorija

en: FITS, Focus, Guide Improvements
sl: FITS, Fokus, izboljšave vodila

en: Focus algorithms
sl: Algoritmi procesa ostrenja

en: Binary Asteroid List, DSO Database & Catalogs
sl: Binarni seznam asteroidov, baza objektov globokega neba in katalogi

en: KStars Lite
sl: Lahka različica KStars

en: Converted labels containing technical terms to links to documentation
sl: Pretvorba oznak s tehničnimi izrazi v povezave do dokumentacije

en: Technical documentation on Astronomy and KStars
sl: Tehnična dokumentacija o astronomiji in KStars

en: Guiding code based on lin_guider
sl: Koda za vodenje, temelječa na lin_guider

en: Artwork
sl: Grafična podoba

en: Improvements to observation plan execution, star hopper etc.
sl: Izboljšave izvedbe načrta opazovanja, skakanja po zvezdah, itd.

en: Extensive testing and suggestions for Ekos/INDI.
sl: Preizkušanje in predlogi za Ekos/INDI.

en: Extensive testing and suggestions for Ekos Scheduler. KStars OSX Port
sl: Obsežno preizkušanje in predlogi za Ekos razporejevalnik. Prenos KStars na sistem OSX

en: Splash screen for both regular KStars and KStars Lite.
sl: Pozdravno okno za običajno in lahko različico KStars.

en: KStars OSX Port.
sl: KStars za sistem OSX.

en: Bahtinov Focus Assistant.
sl: Bahtinov asistent fokusa.

en: Supernovae daily updates
sl: Dnevna posodobitev supernov

en: Rotator Dialog improvements
sl: Izboljšave pogovornega okna Rotator

en: Sub-exposure calculator based on Dr Robin Glover's work
sl: Kalkulator podekspozicije na podlagi dela Dr. Robina Gloverja

en: Dump sky image to file.
sl: Shrani sliko neba v datoteko.

en: Script to execute.
sl: Skript za izvedbo.

en: Width of sky image.
sl: Širina slike neba.

en: Height of sky image.
sl: Višina slike neba.

en: Date and time.
sl: Datum in čas.

en: Start with clock paused.
sl: Zaženi z uro v premoru.

en: Run Live Stacker standalone mode
sl: Zaženi Live Stacker v samostojnem načinu

en: FITS file(s) to open.
sl: Datoteka(e) FITS za odprtje.

en: Could not parse image format of %1; assuming PNG.
sl: Ni bilo mogoče razčleniti vrste slike %1; privzemam PNG.

en: Supplied date string is invalid: %1. Using CPU date/time instead.
sl: Podan datumski niz je neveljaven: %1. Namesto tega v uporabi datum/čas CPE.

en: Script executed.
sl: Skript je izveden.

en: Could not execute script.
sl: Ni mogoče izvesti skripta.

en: Using CPU date/time instead.
sl: Namesto tega uporabljam datum in čas računalnika.

[ctx: @title:window]
en: Configure Equipment
sl: Konfigriraj opremo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
sl: Teleskop

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Refractor
sl: Refraktor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Newtonian
sl: Newton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Vendor:
sl: Proizvajalec:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, FocalLength)
en: Official telescope focal length in millimeters without any reducers or barlows
sl: Uradna goriščna razdalja teleskopa v milimetrih, brez skrajševalnika ali leče Barlow

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeApertureText)
en: Aperture:
sl: Premer objektiva:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddScope)
en: Save telescope information
sl: Shrani podatke o teleskopu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewScope)
en: Clear data and add a new telescope
sl: Počisti podatke in dodaj nov teleskop

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveScope)
en: Remove current telescope
sl: Odstrani trenutni teleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Unit:
sl: Enota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddEyepiece)
en: Save Eyepiece
sl: Shrani okular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Apparent FOV:
sl: Navidezno VP:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: rad
sl: radian

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, DSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: DSLR Lens
sl: Objektiv DZR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Focal Length
sl: Goriščna razdalja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51_2)
en: <html><head/><body><p>Lens Focal Ratio or F-Number</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Goriščno razmerje lečja ali Število F</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Save DSLR lens information</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Shranite podatke o objektivu DSLR</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Clear data and add a new DSLR lens</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Počisti podatke in dodaj novo lečje DSLR</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Remove current DSLR lens</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Odstrani trenutno lečje DSLR</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ScopeLens)
en: Barlow Lens
sl: Lečje Barlow

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Enter Details of Barlow/Shapley Lenses
sl: Vnesite podrobnosti lečij Barlow/Shapley

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51)
en: Magnification factor of the Barlow/Shapley lens
sl: Faktor povečave objektiva Barlow/Shapley

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51)
en: Factor:
sl: Faktor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLens)
en: Save Lens
sl: Shrani lečje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_18)
en: Filter focus offset
sl: Filter odmika fokusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Abs. position:
sl: Abs. položaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Focus alt:
sl: Višina fokuserja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Ticks per C:
sl: Črtic na stopinjo C:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Ticks per Alt:
sl: Črtic na višino:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Auto focus:
sl: Samodejno ostrenje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Locked filter:
sl: Zaklenjeni filter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Focus temp:
sl: Temp. fokusa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Focus DT:
sl: DT fokusa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddFilter)
en: Save Filter
sl: Shrani filter

en: End Session
sl: Končaj sejo

en: Save and End the current session
sl: Ali shranim in končam trenutno sejo

[ctx: @title:window]
en: Execute Session
sl: Izvedi sejo

en: Next Page >
sl: Naslednja stran >

en: site_
sl: mesto_

en: session_
sl: seja_

en: Next Target >
sl: Naslednji cilj >

en: observation_
sl: opazovanje_

[ctx: @title:window]
en: Save Session
sl: Shrani sejo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Execute)
en: Execute Session
sl: Izvedi sejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Enter Session Details:
sl: Vnesite podrobnosti seje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location)
en: set location
sl: nastavi lego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Begin:
sl: Začetek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weather:
sl: Vreme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Equipment:
sl: Oprema:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comments:
sl: Opombe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Language:
sl: Jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_2)
en: View Object Details:
sl: Prikaz podrobnosti o objektu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Scheduled time:
sl: Načrtovani čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RaLabel) i18n: ectx: property (text)
en: Right ascension:
sl: Rektascenzija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_4)
en: Set Observing Notes for the Object:
sl: Nastavi opombe opazovanja za objekt:

[ctx: Move the telescope to an object or location]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Slew)
en: Slew Telescope
sl: Obrni teleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_3)
en: Enter the Observation Details:
sl: Vnesite podrobnosti opazovanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Observer
sl: Opazovalec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Telescope:
sl: Teleskop:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Eyepiece:
sl: Okular:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Lens:
sl: Objektiv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Seeing:
sl: Vidljivost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: arc seconds
sl: ločne sekunde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Faintest Star:
sl: Najšibkejša zvezda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (magnitude)
sl: (magnituda)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hintLabel)
en: Looks like you have not listed out your observers / equipment. Please hit Ctrl + 0 and Ctrl + 1 to fix this situation and come back here.
sl: Videti je, da niste navedli vaših opazovalcev/opreme. Uporabite tipkovni bližnjici Ctrl + 0 in Ctrl + 1, da to stanje popravite, nato pa se vrnite sem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next >
sl: Naslednji >

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, SessionURL)
en: Step 1: Session Details
sl: 1. korak: Podrobnosti seje

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, AddObject)
en: Add new object to list
sl: Dodaj nov objekt na seznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, RemoveObject)
en: Remove object from list
sl: Odstrani objekt s seznama

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, ObservationsURL)
en: Step 2: Observations
sl: 2. korak: Opazovanja

en: Overwrite
sl: Prepiši

[ctx: @title:window]
en: Manage Observers
sl: Upravljaj opazovalce

en: Another Observer already exists with the given Name and Surname, Overwrite?
sl: Drug opazovalec s podanima imenom in priimkom že obstaja. Ali ga prepišem?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Surname:
sl: Priimek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact:
sl: Stik:

en: Purge complete. Please restart KStars.
sl: Pospravljanje končano. Prosim znova zaženite KStars.

en: Warning! All KStars configuration is going to be purged. This cannot be reversed.
sl: Opozorilo! Vsa konfiguracija KStars bo prečiščena. Tega ni mogoče obnoviti.

en: Clear Configuration
sl: Počisti konfiguracijo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BackendsGroupBox)
en: Backends
sl: Zaledja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct coordinates of objects for the effects of the atmosphere
sl: Popravi koordinate objektov zaradi loma svetlobe v ozračju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: The atmosphere bends light passing through it, like a lens.  If this item is checked, this "atmospheric refraction" will be simulated in the sky map.  Note that this correction is only applied when using the Horizontal coordinate system.
sl: Na poti skozi ozračje se pot svetlobe nekoliko ukrivi, podobo kot pri prehodu skozi leče. Če je ta predmet označen, bodo vplivi »loma v ozračju« vidni tudi na zvezdni karti. Zapomnite si, da so popravki na voljo samo pri uporabi horizontalnega koordinatnega sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
sl: Popravki zaradi loma v ozračju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: Correct for the effect of sun's gravity on star positions, as predicted by General Relativity, and verified by Eddington's experiment.
sl: Popravki položajev zvezd zaradi učinka Sončeve gravitacije. Pojav je napovedala splošna teorija relativnosti, potrdil pa Eddington-ov poskus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: General Relativity effects near the sun
sl: Učinki splošne relativnosti blizu Sonca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug-free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
sl: Če to označite, bodo trenutne ekvatorialne koordinate ponovno izračunane iz kataloga koordinat (uporaba popravkov precesije, nutacije in aberacije) za vsak premik zemljevida. To napravi obdelovanje počasneje, če je potrebno obravnavati več zvezd, bodo pa napake manj verjetne. V izrisovanju zvezd obstajajo znani hrošči, če se temu ponovnemu izračunu izognete.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageryGroupBox)
en: DSS Imagery
sl: Slike DSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default DSS image size:
sl: Privzeta velikost slike DSS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Padding around deep sky objects:
sl: Blazinjenje okrog objektov globokega neba:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logging Output
sl: Izpisovanje dnevnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show Logs...
sl: Pokaži dnevnike...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: Enable verbose debug output
sl: Omogoči podrobni razhroščevalni izpis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, purgeAllConfigB)
en: Clear all KStars configuration and user database.
sl: Počisti vse konfiguracije KStars in uporabniško zbirko podatkov.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Look and &Feel
sl: Videz in občutek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Adjust speed of zooming when scrolling in and out with the mouse wheel
sl: Prilagodi hitrost povečave pri drsenju noter in ven s kolesom miške

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Zoom scroll speed:
sl: Hitrost drsenja pri povečavi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Show name label of centered object?
sl: Naj pokažem oznako z imenom usredinjenega objekta?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: If checked, a name label will be temporarily attached to an object while it is centered in the display.  You can attach a more persistent label to any object using the right-click popup menu.
sl: Če je označeno, bo objektu, ki se nahaja na sredini zaslona, začasno pripeta oznaka z njegovim imenom. Za dodajanje bolj obstojne oznake uporabite pojavni meni, ki ga dobite z desnim klikom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel)
en: Attach label to centered object
sl: Pripni oznako objektu v sredini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Attach temporary label when hovering mouse
sl: Pripni začasno oznako ob prehodu miške

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: Show inline images on the sky?
sl: Pokaži vstavljene slike na nebu?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: If checked, inline images will be shown on the skymap.
sl: Če je označeno, bodo prikazane vgrajene slike na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: Show inline images
sl: Prikaži vgrajene slike

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Arrow
sl: Puščica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Cross
sl: Križec

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Select this for smoother (but slower) graphics
sl: Izberite za lepšo (a počasnejšo) grafiko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Use antialiased drawing
sl: Uporabi izrisovanje z glajenjem robov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LeftClickSelectsObject)
en: Left click selects object
sl: Levi klik izbere objekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Default cursor:
sl: Privzeti kazalec:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Show slewing motion when focus changes?
sl: Prikaz obračanja zvezdne karte pri spremembi smeri pogleda?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: If checked, changing the focus position will result in a visible animated "slew" to the new position.  Otherwise, the display will center on the new position instantaneously.
sl: Če je odkljukano, bo sprememba položaja fokusa povzročila viden animirani "obrat" na nov položaj. Sicer se bo zaslon takoj osredotočil na nov položaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
sl: Uporabi animirano obračanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Font size of sky map labels:
sl: Velikost pisave za oznake zvezdne karte:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hideObjectsWhileSlewing)
en: Configure hidden objects while moving
sl: Konfiguriraj skrite objekte med premikanjem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Do not draw all objects while the map is moving?
sl: Naj ne izrišem vseh objektov med premikanjem zvezdne karte?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: When the map is in motion, smooth animation is compromised if the program has too many objects to draw on the map; check this item to temporarily hide some of the objects while the display is in motion.
sl: Ko je zvezdna karta v gibanju, je gladka animacija ogrožena, če ima program preveč objektov za risanje na karti; označite ta element, da začasno skrijete nekatere objekte, medtem ko se zaslon premika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
sl: Skrij objekte med premikanjem karte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Hide objects only if time step is larger than threshold
sl: Skrij objekte, le če je časovni korak večji od praga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Also hide if time step larger than:
sl: Skrij tudi ob časovnem koraku daljšem od:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: If checked, then fainter stars will be hidden when the map is in motion.
sl: Če je označeno, bodo med premikanjem šibkejše zvezde skrite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Stars fainter than magnitude:
sl: Zvezde šibkejše od magnitude:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitHideStar)
en: Stars fainter than this will not be drawn while the map is moving.
sl: Šibkejše zvezde od te vrednosti ne bodo izrisane med premikanjem zvezdne karte.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
sl: Naj skrivam telesa Osončja med premikanjem karte?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
sl: Če je odkljukano, bodo med premikanjem zvezdne karte skriti vsi objekti v Osončju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
sl: Osončje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Hide object labels while moving?
sl: Naj skrivam imena objektov med premikanjem?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Object labels
sl: Oznake objektov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: If checked, then constellation lines will be hidden when the map is in motion.
sl: Če je odkljukano, bodo med premikanjem zvezdne karte skrite črte vseh ozvezdij.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
sl: Črte ozvezdij

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: If checked, then the coordinate grids will be hidden when the map is in motion.
sl: Če je označeno, bo med premikanjem zvezdne karte koordinatna mreža skrita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Coordinate grids
sl: Koordinatna mreža

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Constellation boundaries
sl: Meje ozvezdij

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: If checked, then constellation names will be hidden when the map is in motion.
sl: Če je označeno, bodo med premikanjem zvezdne karte skrita vsa imena ozvezdij.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
sl: Imena ozvezdij

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Observing &List
sl: Opazovalni seznam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListOptions)
en: Observing List Labels
sl: Oznake opazovalnega seznama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListSymbol)
en: S&ymbol
sl: Simbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListText)
en: Te&xt
sl: Besedilo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListImageryOptions)
en: Preferred Imagery
sl: Prednostne slike

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListMiscOptions)
en: Miscellaneous
sl: Razno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObsListDemoteHole)
en: While sorting by percentage altitude, demote objects present in the Dobsonian hole
sl: Med razvrščanjem po odstotku višine, znižaj veljavo objektov prisotnih v Dobsonovi luknji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, holeSizeLabel)
en: Hole size in degrees:
sl: Velikost luknje v stopinjah:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStars)
en: &Star catalogs
sl: Katalogi zvezd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStarDensity)
en: Star density:
sl: Gostota zvezd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
sl: Pokaži ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarMagnitudes)
en: Show ma&gnitude
sl: Pokaži magnitudo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarsOverHIPS)
en: Display stars when HIPS is displayed
sl: Prikaži zvezde, ko je prikazan HIPS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDensity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeepSkyLabelDensityLabel)
en: Label density:
sl: Gostota oznak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSky)
en: Deep-sky catalogs
sl: Katalogi globokega neba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSOMInZoomLabel)
en: DSO minimal zoom:
sl: DSO minimalna povečava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSOCacheLabel)
en: DSO cache percentage:
sl: Odstotek predpomnilnika DSO:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyNames)
en: Show na&me
sl: Pokaži ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeepSkyLongLabels)
en: Show &long names
sl: Pokaži dolga imena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyMagnitudes)
en: Show magni&tude
sl: Pokaži magnitudo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, manageButton)
en: Manage Deep Sky Catalogs...
sl: Upravljaj s katalogi globokega neba...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResolveNamesOnline)
en: If this checkbox is checked, when an object name unknown to KStars is entered in the Find Dialog, KStars will contact online services (such as CDS Sesame) to learn about the object and then add it to the database.
    The objects acquired in this manner are stored under a catalog that is called user, and it can be edited using the "Manage DSO Catalogs" feature.
sl: Če je to potrditveno polje potrjeno, ko je v pogovorno okno Najdi vneseno ime objekta, ki ga KStars ne pozna, se bo KStars obrnil na spletne storitve (kot je CDS Sesame), da bi izvedel več o objektu in ga nato dodal v bazo podatkov.
    Objekti, pridobljeni na ta način, so shranjeni v katalogu, ki se imenuje user, in ga je mogoče urejati s zmožnostjo "Upravljanje katalogov DSO".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResolveNamesOnline)
en: Resolve names not known to KStars using online services
sl: Razreši imena, ki jih KStars ne pozna, s pomočjo spletnih storitev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitDrawDeepSkyZoomOut) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Set the faint magnitude limit for deep-sky objects when zoomed out.
sl: Nastavi šibko mejo magnitude za predmete globokega neba, ko so pomanjšani.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Faint limit zoomed out:
sl: Spodnja meja za pomanjšane:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMag4)
en: Set the faint magnitude limits for deep-sky objects when zoomed out.
sl: Nastavi šibke meje magnitude za objekte globokega neba, ko so pomanjšani.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMagDeepSky) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitDrawDeepSky) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMag3)
en: Set the faint magnitude limits for deep-sky objects when zoomed in.
sl: Nastavi meje šibke magnitude za objekte globokega neba, ko so povečani.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSky)
en: Faint limit zoomed in:
sl: Meja svetlosti v približanju:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnknownMagObjects)
en: Many objects do not have known magnitudes in the databases.
    They generally tend to be faint or very diffuse, but this is not always the case.
    Check this checkbox to show such objects which do not have known magnitudes in the database.
sl: Številni objekti nimajo znanih magnitud v zbirkah podatkov.
    Običajno so medli ali zelo razpršeni, vendar to ni vedno tako.
    Potrdite to polje, da prikažete predmete, ki v zbirki podatkov nimajo znanih magnitud.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnknownMagObjects)
en: Show objects of unknown magnitude
sl: Pokaži objekte neznane magnitude

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
sl: Noč brez Lune

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
sl: Prave barve

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
sl: Polna rdeča

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
sl: Polna črna

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
sl: Polna bela

[ctx: show stars as colored circles]
en: Solid Colors
sl: Polne barve

en: New Color Scheme
sl: Nova barvna shema

en: Enter a name for the new color scheme:
sl: Vnesite ime za novo barvno shemo:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
sl: Ni mogoče odpreti krajevne datoteke s kazalom barvnih shem.
    Sheme ni mogoče odstraniti.

en: Could not delete the file: %1
sl: Ni mogoče izbrisati datoteke: %1

en: Error Deleting File
sl: Napaka med brisanjem datoteke

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
sl: Ni mogoče najti vnosa z imenom %1 v colors.dat.

en: Scheme Not Found
sl: Sheme ni mogoče najti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Scheme Colors
sl: Barve trenutne sheme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
sl: Trenutne nastavitve barv

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: The list of all customizable colors in the program.  Next to each item is a square showing the color it is currently set to.  Click on any item to change its color.
sl: Seznam vseh prilagodljivih barv v programu. Levo od vsakega vnosa je kvadrat s trenutno izbrano barvo. Za spremembo barve kliknite na želeni predmet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: InfoBox BG mode:
sl: Način ozadja okvirja s podatki:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
sl: Brez zapolnjevanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
sl: Prozorno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
sl: Neprosojno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Star color mode:
sl: Način barv zvezd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: Set the star color mode
sl: Izberite način barv zvezd

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: There are four ways to draw stars on the map.  By default, stars are circles with a white core and a rim which is tinted to reflect the star's actual color.  You may also choose to draw the stars as solid white, red, or black circles, to match the needs of your overall color scheme.
sl: Na voljo so štirje načini za barve zvezd na karti. Privzeto imajo zvezde belo središče in rob, obarvan z barvo, kakršno ima zvezda v resnici. Izberete lahko tudi izris zvezd kot bel, rdeč ali črn krog, da se ujema z vašo splošno barvno shemo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Star color intensity:
sl: Intenzivnost barve zvezd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: Set the intensity of star colors
sl: Nastavite intenzivnosti barve zvezd

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: When using the realistic-color star mode, this option will set the saturation level of the star's colors.  A higher value means more intense colors.
sl: Ta možnost določa nasičenost barve zvezd pri barvanju zvezd s pravimi barvami. Višja vrednost pomeni bolj intenzivno barvo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
sl: Prednastavljene barvne sheme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of preset color schemes
sl: Seznam prednastavljenih barvnih shem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of all known color schemes.  Several are provided by default, and you may also define your own.
sl: Seznam vseh znanih barvnih shem.  Nekatere so že privzeto prisotne, ustvarite pa lahko tudi lastno.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Create a new preset color scheme using current settings
sl: Ustvari novo prednastavljeno barvno shemo s trenutnimi nastavitvami

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddPreset)
en: After changing the colors to a scheme that you like, press this button to create a new scheme using those colors.  Your scheme will appear here in the list of presets, and will also be available in the "Settings" menu of the main window.
sl: Ko spremenite barve v shemo, ki vam je všeč, pritisnite ta gumb, da ustvarite novo shemo s temi barvami. Vaša shema se bo pojavila tukaj na seznamu prednastavljenih in bo na voljo tudi v meniju "Nastavitve" v glavnem oknu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Remove a preset color scheme
sl: Odstrani prednastavljeno barvno shemo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Press this button to remove the highlighted color scheme.  This will only work on your custom color schemes.
sl: Kliknite ta gumb za odstranitev poudarjene predloge barvne sheme. To bo delovalo samo za barve sheme po meri.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Application Themes
sl: Teme aplikacije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Developer Options
sl: Možnosti razvijalca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFocusImages)
en: <html><head/><body><p>Option replaced by the <span style=" font-weight:600;">max. focus frame</span> option in the Focus options.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Možnost zamenjana z <span style=" font-weight:600;">največjim okvirjem za fokusiranje</span> v možnostih fokusiranja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFocusImages)
en: Save Focus Images
sl: Shrani slike fokusa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideImages)
en: <html><head/><body><p>Save Internal Guider frames. Only enable to troubleshoot guider by examining frames. This can consume a lot of storage space.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Shrani posnetke notranjega vodnika. Samo omogoči vodnika za odpravljanje težav s pregledovanjem posnetkov. To lahko porabi veliko prostora za shranjevanje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideImages)
en: Save Guider Images
sl: Shrani slike vodnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveAlignImages)
en: <html><head/><body><p>Save Internal Align frames. Only enable to troubleshoot align by examining frames. This can consume some extra storage space.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Shrani posnetke notranje poravnave. Samo omogoči odpravljanje težav s poravnavo s pregledovanjem posnetkov. To lahko porabi nekaj dodatnega prostora za shranjevanje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveAlignImages)
en: Save Align Images
sl: Shrani slike poravnave

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFailedAlignImages)
en: <html><head/><body><p>Save Align images where align failed. Only enable to troubleshoot align by examining frames. This can consume some extra storage space.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Shrani slike poravnave, kjer poravnava ni uspela. Omogoči samo odpravljanje težav s poravnavo s pregledovanjem posnetkov. To lahko porabi nekaj dodatnega prostora za shranjevanje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFailedAlignImages)
en: Save Failed Align Images
sl: Shrani slike neuspelih poravnav

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DontSyncToRealTime)
en: <html><head/><body><p>Do not sync to the system clock when Ekos is started. This could cause issues for real imaging runs, but can be useful in reproducing/debugging issues.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ne sinhroniziraj s sistemsko uro, ko je Ekos zagnan. To lahko povzroči težave pri dejanskih zagonih slikovnega dela, vendar je lahko koristno prireproduciranju/odpravljanju težav.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DontSyncToRealTime)
en: Don't sync to Real Time on Ekos startup
sl: Ne sinhroniziraj z realnim časom ob zagonu Ekosa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
sl: Naj prikazujem črte ozvezdij?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: If checked, constellation lines will be drawn on the sky map.
sl: Če je označeno, bodo na zvezdni karti izrisane črte ozvezdij.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
sl: Črte ozvezdij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelSkyCulture)
en: Sky culture:
sl: Nebesna kultura:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Choose sky culture
sl: Izberite kulturo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Here, you can choose how constellations are represented
sl: Tu lahko nastavite, kako so prikazana ozvezdja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCBounds)
en: Constellation &boundaries
sl: &Meje ozvezdij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowConstellationArt)
en: Constellation art
sl: Umetnost ozvezdij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlightedCBound)
en: Highlight central constellation boundary
sl: Poudari mejo osrednjega ozvezdja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
sl: Izrišem imena ozvezdij?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: If checked, constellation names will be drawn on the sky map.
sl: Če je označeno, bodo na zvezdni karti izrisana imena ozvezdij.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
sl: &Imena ozvezdij

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
sl: Možnosti za imena ozvezdij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
sl: Uporabljaj latinska imena ozvezdij

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Select this to use Latin constellation names on the sky map
sl: Izberite za uporabo latinskih imen ozvezdij na zvezdni karti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: L&atin
sl: &Latinska

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
sl: Uporabljaj slovenska imena ozvezdij

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Select this to use constellation names from your locality (if available)
sl: Izberite za uporabo slovenskih imen ozvezdij (če so na voljo).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
sl: Slovenska

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Use IAU abbreviations
sl: Uporabljaj okrajšave IAU

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Select this to use abbreviations from the International Astronomical Union as constellation labels
sl: Izberite za uporabo okrajšav Mednarodne zveze astronomov (IAU) za oznake ozvezdij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Abbre&viated
sl: O&krajšave IAU

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Draw Ecliptic?
sl: Izrišem ekliptiko?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: If checked, the ecliptic will be drawn on the sky map.  The ecliptic is a great circle on the sky that the Sun appears to follow over the course of one year.  All other solar system bodies roughly follow the ecliptic as well.
sl: Če je označeno, bo na zvezdni karti izrisana ekliptika.
    
    Ekliptika je velik krog na nebesni krogli, po kateri navidezno potuje Sonce tekom leta. Ostala telesa Osončja se prav tako gibljejo v bližini ekliptike.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Use filled Milky Way contour?
sl: Zapolnim območje Rimske ceste?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: If checked, the Milky Way contour will be shown filled.  Otherwise, only the outline will be drawn.
sl: Če je označeno, bo območje Rimske ceste zapolnjeno. V nasprotnem primeru bo izrisan samo obris.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Fill milk&y way
sl: Napolni Rimsko cesto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
sl: Naj narišem obzorje?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: If checked, a line representing the local horizon will be drawn on the map.
sl: Če je označeno, bo na zvezdni karti izrisana črta, ki predstavlja krajevno obzorje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
sl: &Obzorje (črta)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Draw the Milky Way contour?
sl: Naj narišem obris Rimske ceste?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: If checked, a contour representing the Milky Way will be drawn on the sky map
sl: Če je označeno, bo na zvezdni karti izrisan obris Rimske ceste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Mil&ky way
sl: Rimska cesta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: If checked, coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
sl: Če je označeno, bodo koordinatne mreže samodejno spremenjene glede na dejaven koordinatni sistem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Automatically select coordinate grid
sl: Samodejno izberi koordinatno mrežo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Draw flags?
sl: Izrišem zastavice?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: If checked, flags will be drawn on the sky map
sl: Če je označeno, bodo zastavice izrisane na zvezdni karti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SimulateDaytime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SimulateDaytime)
en: If checked, sky will be bright during the daytime
sl: Če je odkljukano, bo nebo podnevi svetlo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SimulateDaytime)
en: Simulate daytime
sl: Simuliraj čas dneva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Draw equatorial coordinate grid?
sl: Izrišem ekvatorialno koordinatno mrežo?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 2 hours in Right Ascension and every 20 degrees in Declination.
sl: Če je označeno, bo na zvezdni karti izrisana koordinatna mreža. Črte bodo izrisane na vsaki 2 uri rektascenzije in na vsakih 20 stopinj deklinacije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Equatorial coordinate grid
sl: Ekvatorialna koordinatna mreža

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Draw horizontal coordinate grid?
sl: Izrišem horizontalno koordinatno mrežo?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 30 degrees in Azimuth and every 20 degrees in Altitude.
sl: Če je označeno, bo izrisana mreža črt vsakih 30 stopinj azimuta in vsakih 20 stopinj višine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Horizontal coor&dinate grid
sl: Horizontalna koor&dinatna mreža

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Draw opaque ground?
sl: Zapolnim tla?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: If checked, the area below the horizon will be filled in, to simulate the ground beneath you.  Note that the ground is never drawn when using the Equatorial coordinate system.
sl: Če je označeno, bo območje pod obzorjem zapolnjeno, kar predstavlja tla pod vami. Tla niso nikoli zapolnjena pri uporabi ekvatorialnega koordinatnega sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Opaque &ground
sl: Zapolnjena &tla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Draw Celestial equator?
sl: Izrišem nebesni ekvator?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: If checked, the celestial equator will be drawn in the sky map.
sl: Če je označeno, bo na zvezdni karti izrisan nebesni ekvator.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Celestial e&quator
sl: Nebesni &ekvator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLocalMeridian)
en: Local meridian
sl: Lokalni poldnevnik

en: Image Overlay Align Options Profiles Editor
sl: Urednik slik profilov možnosti poravnav  prekrivanj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowImageOverlays)
en: Show image overlays
sl: Pokaži prekrivanje slik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSelectedImageOverlay)
en: Center SkyMap over the selected overlay image in the table below (if it's solved).
sl: SkyMap osredinite nad izbrano prekrivno sliko v spodnji tabeli (če je rešena).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSelectedImageOverlay)
en: Center SkyMap on selection
sl: Centriraj zvezno karto na izbiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowImageOverlaysBelowCatalogs)
en: Display Image Overlays below catalogs
sl: Prikaži prekrivne slike pod katalogi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageOverlayMaxDimensionLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ImageOverlayMaxDimension)
en: Maximum dimension for an image overlay image. (Larger images will be scaled down.)
sl: Največja mera za prekrivno sliko (večje slike bodo pomanjšane).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageOverlayMaxDimensionLabel)
en: Maximum image dimension:
sl: Maksimalna dimenzija slike:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, imageOverlayShowDirButton)
en: Open overlay directory. Copy or move images to this directory to process them.
sl: Odprite mapo za prekrivanje. Kopirajte ali premaknite slike v to mapo, da jih lahko obdelate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, imageOverlayShowDirButton)
en: Overlay Directory...
sl: Imenik prekrivanja...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, refreshB)
en: <html><head/><body><p>Refresh from the overlay directory. Add overlays that have been added there, and remove overlays that are no longer there.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Osveži iz imenika prekrivanja. Dodaj prekrivke, ki so bilo dodani tja in odstrani prekrivke, ki jih ni več.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, solveButton)
en: <html><head/><body><p>Plate solve the selected overlay image(s).</p><p>Uses the selected Align profile to the right, but not Align scale nor position. It will use the default scale to the right (a-s/px), if none is given on the table row and scale column (0 is no scale constraint). It will not use a position unless RA and DEC are entered on the table row. Uses the timeout above. You can select many rows (with click and shift click) and it will attempt to solve them all.</p><p>Plate solving may be difficult. You may not be able to plate solve all your images. You can try to supply scales and positions, and try different profiles. If you are unsuccessful, but still want to display an image, you can enter an RA, DEC, Scale, Orientation in the appropriate columns for the row you're interested in, then manually set the Status column to OK.</p><p>You cannot re-platesolve a row whose status is OK, but you can manually change the status to something else, then plate-solving is enabled.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Plošča reši izbrano(-e) prekrivno(-e) sliko(-e).</p><p>Uporabi izbrani profil izravnave na desno, ne pa tudi merila in položaja izravnave. Uporabi privzeto merilo v desno (a-s/px), če v vrstici tabele in stolpcu merila ni podano nobeno (0 pomeni, da ni omejitve merila). Položaja ne bo uporabil, če v vrstici tabele nista vnesena RA in DEC. Uporablja zgornji časovni interval. Izberete lahko več vrstic (s klikom in klikom s premikom) in program bo poskušal rešiti vse.</p><p>Reševanje plošč je lahko težavno. Morda ne boste mogli rešiti vseh svojih slik. Poskusite lahko ponuditi merila in položaje ter preizkusite različne profile. Če niste uspešni, vendar še vedno želite prikazati sliko, lahko v ustrezne stolpce za vrstico, ki vas zanima, vnesete RA, DEC, merilo, orientacijo, nato pa ročno nastavite stolpec Status na V redu.</p><p>Vrstice, katere stanje je V redu, ne morete ponovno razporediti na plošče, lahko pa ročno spremenite stanje v kaj drugega, nato je razporeditev na plošče omogočena.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, imageOverlaySolverProfile)
en: Selects the Options Profile (from Align) to use for Plate Solving
sl: Izbere profil možnosti (iz Poravnave), ki ga želite uporabiti za reševanje plošč

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editAlignProfile)
en: Opens the currently selected Align Profile in the Options Profile Editor
sl: Odpre trenutno izbrani profil možnosti v urejevalniku profila možnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageOverlayScaleLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ImageOverlayDefaultScale)
en: Default arcsec/px scale to use in solving. 0 is none. Would use what's in table if there.
sl: Privzeto merilo arcs/sl.točko za uporabo pri reševanju. 0 je nič. Uporabi tisto, kar je v tabeli, če je tam.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageOverlayScaleLabel)
en: Default a-s/px:
sl: Privzet a-s/px:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageOverlayTimeoutLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ImageOverlayTimeout)
en: Timeout for plate-solving an overlay image (seconds).
sl: Časovna omejitev za reševanje prekrivne slike na plošči (v sekundah).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageOverlayTimeoutLabel)
en: Timeout:
sl: Časovna omejitev:

en: Satellite Name
sl: Ime satelita

en: %1 position calculation error: %2.
sl: Napaka izračuna položaja %1: %2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: View Options
sl: Možnosti pogleda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellites)
en: Show satellites
sl: Pokaži satelite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVisibleSatellites)
en: Show only visible satellites
sl: Pokaži samo vidne satelite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellitesLabels)
en: Show labels
sl: Pokaži oznake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawSatellitesLikeStars)
en: Draw satellites like stars
sl: Satelite izriši kot zvezde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: List of Satellites
sl: Seznam satelitov

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, FilterEdit)
en: Search satellites
sl: Iskanje satelitov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UpdateTLEButton)
en: Update TLEs
sl: Posodobi TLE-je

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
sl: Pokaži objekte Osončja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
sl: Sonce, Luna in planeti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
sl: Izrišem Saturn?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: If checked, Saturn will be drawn on the map.
sl: Če je označeno, bo Saturn izrisan na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Draw major bodies as images?
sl: Izrišem večja telesa kot slike?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: If checked, then the planets, the Sun and the Moon will be shown as bitmap images on the map
sl: Če je označeno, bodo planeti, Sonce ter Luna na zvezdni karti prikazani z bitno sliko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
sl: Uporabi slike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
sl: Izrišem Mars?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: If checked, Mars will be drawn on the map.
sl: Če je označeno, bo Mars izrisan na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
sl: Pripnem oznake z imenom večjim telesom Osončja?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: If checked, name labels will be attached to the planets, the Sun and the Moon
sl: Če je označeno, bodo Soncu, Luni ter planetom pripete oznake z imenom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
sl: Oznake z imenom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select all major bodies
sl: Izberi vsa velika telesa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Press this to select all planets, the Sun and the Moon to be drawn in the map
sl: Kliknite na ta gumb za izbor Sonca, Lune ter vseh planetov, ki bodo potem izrisani na zvezdni karti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
sl: Izberi vse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
sl: Odstrani izbiro vseh velikih teles

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Press this button to unselect all planets, the Sun and the Moon so that they will not be drawn on the map
sl: Kliknite na ta gumb za odstranitev izbire Sonca, Lune ter vseh planetov, ki potem ne bodo izrisani na zvezdni karti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
sl: Odstrani izbor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
sl: Izrišem Venero?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: If checked, Venus will be drawn on the map.
sl: Če je označeno, bo Venera izrisana na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
sl: Izrišem Sonce?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: If checked, the Sun will be drawn on the map.
sl: Če je označeno, bo Sonce izrisano na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sunLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moonLabel)
en: scale:
sl: merilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_SunScale)
en: Scale of sun rendering.
sl: Merilo upodobitve Sonca.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_SunScale)
en: Increase the size of the sun by this factor.
sl: Povečaj velikost sonca s tem faktorjem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
sl: Naj izrišem Jupiter?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: If checked, Jupiter will be drawn on the map.
sl: Če je odkljukano, bo Jupiter izrisan na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
sl: Naj izrišem Luno?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: If checked, the Moon will be drawn on the map.
sl: Če je odkljukano, bo Luna izrisana na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MoonScale)
en: Scale of moon rendering.
sl: Merilo upodabljanja Lune.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MoonScale)
en: Increase the size of the moon by this factor.
sl: Povečaj velikost lune s tem faktorjem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
sl: Naj izrišem Merkur?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: If checked, Mercury will be drawn on the map.
sl: Če je odkljukano, bo Merkur izrisan na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
sl: Naj izrišem Neptun?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: If checked, Neptune will be drawn on the map.
sl: Če je odkljukano, bo Neptun izrisan na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
sl: Naj izrišem Uran?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: If checked, Uranus will be drawn on the map.
sl: Če je odkljukano, bo Uran izrisan na zvezdni karti.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
sl: Manjši planeti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Download asteroids brighter than:
sl: Prenesi asteroide svetlejše od:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
sl: Naj izrišem asteroide?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: If checked, asteroids will be drawn on the map
sl: Če je odkljukano, bodo asteroidi izrisani na zvezdni karti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
sl: Naj izrišem komete?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: If checked, comets will be drawn on the map
sl: Če je odkljukano, bodo na karti narisani kometi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagLimitAsteroidDownloadWarning)
en: This value might result in a big data file and reduced performance.
sl: Ta vrednost lahko povzroči veliko podatkovno datoteko in zmanjšano zmogljivost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Show asteroids brighter than:
sl: Prikaži asteroide svetlejše od:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets near the Sun
sl: Pokaži imena kometov blizu Sonca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: If checked, the comets near the Sun will have name labels attached.  Comets vary in brightness in their orbits, so a faint magnitude is not effective in this case.
sl: Če je odkljukano, bodo imeli kometi v bližini Sonca pritrjene oznake z imeni. Kometi se razlikujejo v svetlosti v svojih orbitah, zato šibka magnituda ni učinkovita v tem primeru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets within:
sl: Pokaži imena kometov znotraj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Set the faintest magnitude for drawing asteroids
sl: Nastavite najmanjšo magnitudo za izris asteroidov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Maximum distance for comet names
sl: Največja oddaljenost za imena kometov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Set the maximum distance from the Sun for a comet to have a name label, in Astronomical Units (AU).  1 AU is the distance between the Earth and the Sun, approximately 150 million km
sl: Nastavite največjo oddaljenost kometa od Sonca, da bo zanj dodana oznaka z imenom. Razdalja je v astronomskih enotah (AE). 1 AE je razdalja med Soncem in Zemljo približno 150 milijonov kilometrov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: AU
sl: AE

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Attach name labels to asteroids?
sl: Naj asteroidom pripnem oznake z imenom?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: If checked, then name labels will be attached to asteroids
sl: Če je odkljukano, bodo asteroidom pripete oznake z imenom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Show names
sl: Pokaži imena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometComas)
en: Show comet comas
sl: Pokaži repe kometov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OrbitalElementsAutoUpdate)
en: Update orbital element from online sources on startup.
sl: Posodobi orbitalni element iz spletnih virov ob zagonu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OrbitalElementsAutoUpdate)
en: Auto online update
sl: Samodejna spletna posodobitev

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TrailsBox)
en: Orbit Trails
sl: Sledi krožnice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Auto-trail tracked bodies
sl: Samodejno prikaži sledi za telesa, ki se jim sledi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: If checked then any solar system body will have a temporary trail attached while it is centered in the display.
sl: Če je odkljukano, bo vsako telo sončnega sistema imelo pritrjeno začasno sled, ko je na sredini zaslona.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
sl: Pri sledenju telesu Osončja vedno prikaži sled

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trail color into the background?
sl: Naj barva sledi zbledi v barvo ozadja?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: If checked, the color of the planet trail will be blended into the background sky color.
sl: Če je odkljukano, barva sledi zbledi v barvo neba v ozadju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trails to background color
sl: Sled zbledi v barvo ozadja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
sl: Počisti vse sledi kroženja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Press this to clear all orbit trails that you may have attached to solar system bodies using the right-click popup menu.
sl: Kliknite ta gumb, da počistite vse sledi kroženja, ki ste jih pripeli telesom Osončja z uporabo pojavnega menija.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
sl: Odstrani vse sledi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Earth satellite tracks
sl: Sledi Zemljinih satelitov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Supernovae Options
sl: Možnosti supernov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Set the magnitude limit for supernova to show:
sl: Določena meja magnitud za prikazane supernove:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LimitSupernovaeByZoom)
en: Limit supernovae by zoom limit
sl: Omeji supernove z omejitvami povečave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSupernovae)
en: Show supernovae
sl: Pokaži supernove

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the magnitude limit for supernova alerts:
sl: Določena meja magnitud za opozorila o supernovah:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Download URL:
sl: URL za prenos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Age (days):
sl: Starost (dnevi):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SupernovaeHostOnly)
en: Show only SN with host galaxy given
sl: Pokaži samo SN z navedeno galaksijo gostiteljico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SupernovaeClassifiedOnly)
en: Show only classified Supernovae
sl: Prikaži samo klasificirane supernove

[ctx: @title:window]
en: Terrain Image Filename
sl: Ime datoteke slike terena

en: PNG Files (*.png)
sl: Datoteke PNG (*.png)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainBox)
en: Source Options
sl: Možnosti vira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTerrain)
en: Show terrain
sl: Pokaži teren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, terrainFileLabel)
en: Specify the terrain file to use.
sl: Navedite datoteko terena, ki jo želite uporabljati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainFileLabel)
en: Terrain file:
sl: Datoteka terena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAzLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainSourceCorrectAz)
en: Rotate terrain in azimuth degrees so north is actually north
sl: Obrni teren v stopinjah azimuta, tako da je sever dejansko sever

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAzLabel)
en: Terrain image azimuth correction degrees:
sl: Stopinje korekcije azimuta slike terena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAltLabel)
en: Rotate terrain in altitude degrees so horizon is at 0 degrees altitude
sl: Obrnite teren v višinskih stopinjah, tako da je obzorje na 0 stopinjah višine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAltLabel)
en: Terrain image altitude correction degrees:
sl: Stopinje korekcije višine slike terena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainSourceCorrectAlt)
en: Rotate terrain in altitude degrees so north is actually north
sl: Obrni teren v višinskih stopinjah, tako da je sever dejansko sever

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainSpeedupGroupBox_2)
en: Speedup options
sl: Možnosti pospeševanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainDownsamplingLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainDownsampling)
en: Set the coarseness of the terrain image rendered. 1 is full resolution, but can be slow, 6 or more would be coarse resolution and fast.
sl: Nastavite grobost upodobljene slike terena. 1 je polna ločljivost, vendar je lahko počasna, 6 ali več bi bila groba ločljivost in hitra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainDownsamplingLabel)
en: Terrain downsampling:
sl: Podvzorčenje terena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainPanning)
en: Show terrain while panning
sl: Pokaži teren ob premikanju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSmoothPixels)
en: Creates a smoother image at the cost of some extra computation.
sl: Ustvari bolj gladko sliko za ceno nekaterih dodatnih izračunov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSmoothPixels)
en: Smooth pixels
sl: Zgladi slik. točke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSkipSpeedup) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainTransparencySpeedup)
en: A speedup with minor image quality cost.
sl: Pospešitev z manjšimi stroški glede kakovosti slike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSkipSpeedup)
en: Skip pixels speedup
sl: Preskoči pohitritev sl. točk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainTransparencySpeedup)
en: Transparency speedup
sl: Pohitritev prosojnosti

en: Names:
sl: Imena:

en: B-V index:
sl: Indeks B-V:

en: Asteroid/Comet details
sl: Podrobnosti o asteroidu/kometu

en: Date, time and location:
sl: Datum, čas in lokacija:

[ctx: @title:window]
en: Field of View Snapshot Browser
sl: Brskalnik po posnetkih vidnega polja

en: Could not upload file
sl: Ni bilo mogoče prenesti datoteke tja

en: FOV (%1/%2): %3 (%4' x %5')
sl: VP (%1/%2): %3 (%4' x %5')

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recaptureButton)
en: Capture again...
sl: Znova zajemi…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete snapshot
sl: Izbriši posnetek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save to file...
sl: Shrani v datoteko…

en: Open Cluster
sl: Odprta kopica

en: Asterism
sl: Asterizem

en: Globular Cluster
sl: Kroglasta kopica

en: Gaseous Nebula
sl: Plinasta meglica

en: Dark Nebula
sl: Temna meglica

en: Planetary Nebula
sl: Planetarna meglica

en: Supernova Remnant
sl: Ostanek supernove

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GalaxyCB)
en: Galaxy
sl: Galaksija

en: Quasar
sl: Kvazar

en: Galactic Cluster
sl: Galaktična gruča

en: Star Magnitudes:
sl: Magnitude zvezd:

en: Chart Scale:
sl: Merilo karte:

en: Observer:
sl: Opazovalec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
sl: Datum:

en: Site:
sl: Mesto:

en: Trans:
sl: Prehod:

en: Power:
sl: Moč:

en: Star hopper returned empty path. We advise you to change star hopping settings or use manual capture mode.
sl: Skakanje po zvezdah je vrnilo prazno pot. Priporočamo, da spremenite nastavitve skakanja po zvezdah ali pa uporabite ročno zajemanje.

en: Star hopper failed to find path
sl: Skakanje po zvezdah ni uspelo najti poti

[ctx: @title:window]
en: Printing Wizard
sl: Čarovnik za tiskanje

en: Go to next Wizard page
sl: Na naslednjo stran čarovnika

en: Go to previous Wizard page
sl: Na predhodno stran čarovnika

en: Logging Form
sl: Obrazec za beleženje

en: Field of View Snapshots
sl: Posnetki vidnega polja

[ctx: %1 = FOV index, %2 = FOV count, %3 = FOV name, %4 = FOV X size, %5 = FOV Y size]
en: FOV (%1/%2): %3 (%4' x %5')
sl: VP (%1/%2): %3 (%4′ ⨯ %5′)

en: Details About Object
sl: Podrobnosti o objektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Basic Finder Chart Settings
sl: Osnovne nastavitve iskalne karte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic document details: title, subtitle and description.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
sl: <p>Nastavite osnovne podatke dokumenta: naslov, podnaslov in opis.</p>
    <p>Ko je končano, pritisnite gumb <b>Naprej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subtitleLabel)
en: Subtitle:
sl: Podnaslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Additional Finder Chart Contents
sl: Izberite dodatno vsebino iskalne karte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Finder chart can contain additional elements such as details tables and logging forms. Select which you want to be included in finder chart and press <b>Next</b> to proceed.</p>
sl: <p>Iskalna karta lahko vsebuje dodatne predmete, kot so razpredelnice s podrobnostmi in obrazce za beleženje. Izberite, katere želite vključiti v iskalno karto in pritisnite <b>Naprej</b> za nadaljevanje.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tablesLabel)
en: Details tables
sl: Razpredelnice s podrobnostmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, generalCheckBox)
en: Add general details table
sl: Dodaj razpredelnico s splošnimi podrobnostmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, posCheckBox)
en: Add position details table
sl: Dodaj razpredelnico s podrobnostmi o položajih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rstCheckBox)
en: Add Rise/Set/Transit details table
sl: Dodaj razpredelnico s podrobnostmi o vzhodu/zahodu/prehodu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, astComCheckBox)
en: Add Asteroid/Comet details table
sl: Dodaj razpredelnico s podrobnostmi o asteroidu/kometu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggingFormLabel)
en: Logging form
sl: Obrazec za beleženje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loggingFormBox)
en: Add basic logging form to finder chart
sl: Dodaj osnovni obrazec za beleženje k iskalni karti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Browse Captured Field of View Images
sl: Brskanje po zajetih slikah vidnega polja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: After FOV snapshots are captured, you can view, caption and delete them using Field of View Snapshot Browser window.
sl: Ko so posnetki VP zajeti, jih lahko pregledujete, jim dodajate napise ali jih izbrišete s pomočjo okna brskalnika po posnetkih vidnega polja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: Browse captured FOV snapshots
sl: Brskanje po zajetih posnetkih vidnega polja

en: Only magnitudes chart
sl: Samo lestvica magnitud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Basic Field of View Capture Settings
sl: Nastavite osnovne možnosti zajema vidnega polja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic field of view capture settings: color scheme, legend and FOV image shape, then click <b>Next</b> to proceed.</p>
sl: <p>Nastavite osnovne nastavitve zajema vidnega polja: barvna shema, legenda in oblika slike VP, nato kliknite <b>Naprej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, switchColorsBox)
en: Use "Sky Chart" color scheme
sl: Uporabi barvno shemo »Zvezdna karta«

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overrideShapeBox)
en: Override FOV shape to rectangular
sl: Vsili pravokotno obliko vidnega polja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Scale and magnitudes chart
sl: Merilo in magnitude

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendBox)
en: Add scale and magnitudes chart to exported FOV images
sl: Vidnim poljem dodaj merilo in lestvico magnitud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useAlphaBlendBox)
en: Use alpha-blended background
sl: Uporabi malce prosojno ozadje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Chart orientation:
sl: Usmerjenost legende:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Chart position:
sl: Položaj legende:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Chart type:
sl: Vrsta legende:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Manually Capture Field of View Snapshots
sl: Ročno zajemi posnetke vidnega polja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>In manual field of view capture method, user centers sky map to a point of interest, then captures snapshots of sky fragments inside the active FOV symbol.</p>
    <p>When in field of view capture mode, press <b>Page Up</b> and <b>Page Down</b> to switch FOV symbols. Snapshots are captured by pressing <b>K</b> key. When done, press <b>Escape</b> key to return to the Printing Wizard.</p>
    <p>Press <b>Next</b> when done.</p>
sl: <p>V načinu ročnega zajema vidnega polja, uporabnik usredini zvezdno karto na točko, ki ga zanima in potem zajame posnetke delčkov neba znotraj dejavnega znaka VP.</p>
    <p>V načinu zajema VP pritisnite tipki <b>Page Up</b> in <b>Page Down</b> za preklop znakov VP. Posnetke zajamete s pritiskom tipke <b>K</b>. Ko ste končali, pritisnite tipko <b>Escape</b> za vrnitev v čarovnika za tiskanje.</p>
    <p>Ko ste končali, pritisnite <b>Naprej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, captureButton)
en: Begin capture
sl: Začni z zajemom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Star Hopper FOV Capture Options
sl: Nastavite možnosti skakanja po zvezdah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: Configure star hopper FOV capture: select object at which star hopping will begin, select FOV symbol and magnitude limit.
sl: Nastavite zajem VP ob skakanju po zvezdah: izberite predmet, kjer se bo skakanje po zvezdah začelo, izberite znak VP in omejitev magnitude.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Select begin star:
sl: Izberite začetno zvezdo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFromListButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fromListButton)
en: Select object from list
sl: Izberite objekt s seznama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pointButton)
en: Point object on sky map
sl: Pokaži objekt na zvezdni karti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Show details...
sl: Pokaži podrobnosti …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Hopping FOV:
sl: Vidno polje skakanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Hop magnitude limit:
sl: Mejna magnituda skoka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Choose Field of View Capture Method
sl: Izberite način zajema vidnega polja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select field of view capture method. There are two methods: manual and star hopping-based.</p>
    <p>In <b>manual method</b> you navigate the sky map to find the objects of interest, then capture multiple fields of view representations.</p>
    <p><b>Star hopping-based method</b> automatically captures FOV snapshots using star hopping. This is experimental feature.</p>
    <p>Once you have selected field of view capture method, press <b>Next</b>.</p>
sl: <p>Izberite način zajema vidnega polja. Obstajata dva načina: ročni in temelječ na skokih po zvezdah.</p>
    <p>V <b>ročnem načinu</b> krmarite po zvezdni karti in iščete zanimive objekte, nato zajamete več posnetkov vidnega polja.</p>
    <p><b>način skokov po zvezdah</b> samodejno zajame posnetke VP z uporabo skakanja po zvezdah. To je preizkusna zmožnost.</p>
    <p>Ko ste izbrali način zajema VP, pritisnite <b>Naprej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Field of view definition method:
sl: Način določitve vidnega polja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualRadio)
en: Manually capture field of view snapshots
sl: Ročno zajemi posnetke vidnega polja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hopperRadio)
en: Star hopper-based fields of view capture (experimental)
sl: Zajem na osnovi skakanja po zvezdah (poskusno)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Sky Object
sl: Izberite nebesni objekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select observed sky object. You can select it from object list, by clicking <b>Select object from list</b> button or point it on sky map by pressing <b>Point object on sky map</b>. After object is located, press it with right mouse button and select <b>Select this object</b> option from context menu.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
sl: <p>Izberite opazovan objekt na nebu. Izberete ga lahko iz seznama objektov s klikom na gumb <b>Izberi objekt iz seznama</b> ali pa nanj pokažete s pritiskom na <b>Pokaži objekt na zvezdni karti</b>. Ko ste objekt našli, ga kliknite z desno miškino tipko in izberite možnost <b>Izberi ta objekt</b> iz vsebinskega menija.</p>
    <p>Ko ste končali, kliknite gumb <b>Naprej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedObjLabel)
en: Selected object:
sl: Izbrani objekt:

[ctx: @title:window]
en: Export
sl: Izvozi

en: Could not upload file to remote location: %1
sl: Ni mogoče poslati datoteke na oddaljeno mesto: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Preview, Print and Export
sl: Predogled, tiskanje in izvoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Your document is ready to be printed. Click <b>Print preview</b> button to preview it and <b>Print</b> button to begin printing. You can also export it to file.</p>
    <p>If you wish to change contents of printed document, click <b>Previous</b> button to get back to previous steps.</p>
sl: <p>Vaš dokument je pripravljen na tisk. Kliknite gumb <b>Predogled tiskanja</b> za predogled in gumb <b>Natisni</b> za začetek tiskanja. Izvozite ga lahko tudi v datoteko.</p>
    <p>Če želite spremeniti vsebino natisnjenega dokumenta, kliknite gumb <b>Nazaj</b> za prehod na predhodne korake.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Print preview
sl: Predogled tiskanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, printButton)
en: Print
sl: Natisni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: Export to File...
sl: Izvozi v datoteko …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Welcome to the KStars Printing Wizard
sl: Dobrodošli v Čarovniku za tiskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>This wizard will help you set up all the parameters for printing finder charts with logging forms.</p>
    <p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
sl: <p>Ta čarovnik vam bo pomagal pri nastavitvi vseh parametrov za tiskanje iskalnih kart z obrazci za beleženje.</p>
    <p>Da začnete, kliknite gumb <b>Naprej</b>.</p>

en: Loading asteroids
sl: Nalaganje asteroidov

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Europa
sl: Evropa

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Asterope
sl: Asteropa

en: Asteroid Update
sl: Posodobitev asteroidov

en: Downloading asteroids updates...
sl: Prejemanje posodobitev asteroidov…

en: Error downloading asteroids data: %1
sl: Napaka med prejemanjem podatkov asteroidov: %1

en: Could not load catalog objects in trixel: %1
sl: Ni bilo mogoče naložiti objektov kataloga v triksel: %1

en: Import custom and internet resolved objects from the old DSO database into the new one?
sl: Uvozi objekte po meri in internetno razrešene objekte iz stare zbirke podatkov DSO v novega?

en: Could not import the objects.
sl: Ni mogoče uvoziti objektov.

en: Successfully added %1 object to the user catalog. | Successfully added %1 objects to the user catalog.
sl[0]: Uspešno dodanih %1 objektov v uporabniški katalog.
sl[1]: Uspešno dodanih %1 objektov v uporabniški katalog.
sl[2]: Uspešno dodanih %1 objektov v uporabniški katalog.
sl[3]: Uspešno dodanih %1 objektov v uporabniški katalog.

en: Loading comets
sl: Nalaganje kometov

en: Comets Update
sl: Posodobitev kometov

en: Downloading comets updates...
sl: Prejemanje posodobitev kometov …

en: Constellation Boundaries
sl: Meje ozvezdij

en: Loading Constellation Boundaries
sl: Nalaganje mej ozvezdij

en: Star HD%1 not found.
sl: Zvezde HD%1 ni mogoče najti.

en: Loading constellation names
sl: Nalaganje imen ozvezdij

en: No icon
sl: Brez ikone

en: Creating horizon
sl: Ustvarjanje obzorja

en: Filename
sl: Ime datoteke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1a) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2a)
en: Angle
sl: Kot

en: EastRight
sl: VzhodnoDesno

en: Bad RA string entered for %1. Reset to original value.
sl: Vnesen slab niz RA za %1. Ponastavite na prvotno vrednost.

en: Bad DEC string entered for %1. Reset to original value.
sl: Vnesen slab niz DEC za %1. Ponastavite na prvotno vrednost.

en: Bad orientation angle string entered for %1. Reset to original value.
sl: Za %1 je vnesen napačen niz kotov orientacije. Ponastavite na prvotno vrednost.

en: Bad scale angle string entered for %1. Reset to original value.
sl: Za %1 je vnesen napačen niz kotov merila. Ponastavite na prvotno vrednost.

en: Cannot set status to OK. Legal non-0 RA value required.
sl: Stanja ni mogoče nastaviti na »v redu«. Zahtevana je veljavna vrednost RA, ki ni 0.

en: Cannot set status to OK. Legal non-0 DEC value required.
sl: Stanja ni mogoče nastaviti na »v redu«. Zahtevana je veljavna vrednost DEC, ki ni 0.

en: Cannot set status to OK. Legal orientation value required.
sl: Stanja ni mogoče nastaviti na »v redu«. Zahtevana je veljavna vrednost usmerjenosti.

en: Cannot set status to OK. Legal non-0 a-s/px value required.
sl: Stanja ni mogoče nastaviti na »v redu«. Zahtevana je veljavna vrednost a-s/sl.t., ki ni 0.

en: Stored OK status for %1.
sl: Shranjeno stanje »v redu« za %1.

en: Updating from directory: %1
sl: Posodabljanje iz mape: %1

en: %1 overlays (%2 new, %3 deleted) %4 solved
sl: %1 prekrivanih slik (%2 novih, %3 izbrisanih) %4 rešenih

en: Image Overlays.  %1 images, %2 available.
sl: Prekrivanje slik.  %1 slik, %2 na voljo.

en: Loading image files...
sl: Nalaganje datotek slik…

en: %1 image files loaded.
sl: %1 naložene slikovne datoteke.

en: Unprocessed
sl: Neobdelano

en: Bad File
sl: Slaba datoteka

en: Solve Failed
sl: Reševalnik ni uspel

en: OK
sl: V redu

en: West-Right
sl: Zahodno-Desno

en: East-Right
sl: Vzhodno-Desno

en: Solving: %1. %2 in queue.
sl: V reševanju: %1. %2 v čakalni vrsti.

en: Solving: %1.
sl: V reševanju: %1.

en: Can't show %1. Not plate solved.
sl: Ni možno prikazati %1. Ni rešena plošča.

en: Can't show %1. Image not loaded.
sl: Ni možno prikazati %1. Slika ni naložena.

en: Solving aborted.
sl: Reševanje prekinjeno.

en: Skipping already solved: %1.
sl: Preskakovanje že rešenega: %1.

en: %1 already solved. Skipping.
sl: %1 je že rešen. Preskočeno.

en: Reloading. Image overlays temporarily disabled.
sl: Ponovno nalaganje. Prekrivanje slik je trenutno onemogočeno.

en: Solver timed out in %1s
sl: Časovna omejitev za reševalnik je potekla v %1s

en: Solver failed in %1s
sl: Reševalnik ni uspel v %1s

en: Solver success in %1s: RA %2 DEC %3 Scale %4 Angle %5
sl: Uspeh reševalnika v %1s: RA %2; DEC %3; Merilo %4; Kot %5

en: Done solving. %1 available.
sl: Končano reševanje. %1 na voljo.

en: Loading %1
sl: Nalaganje %1

en: Local Meridian Component
sl: Komponenta lokalnega poldnevnika

en: Loading Milky Way
sl: Nalaganje Rimske ceste

en: Loading Large Magellanic Clouds
sl: Nalaganje Velikih Magellanovih oblakov

en: Loading Small Magellanic Clouds
sl: Nalaganje Malih Magellanovih oblakov

[ctx: @title:window]
en: New Supernova(e) Discovered
sl: Odkrita je/so bila/e nova supernova/e

en: Host Galaxy :: %1
sl: Gostiteljska galaksija :: %1

en: Magnitude :: %1
sl: Magnituda :: %1

en: Type :: %1
sl: Vrsta :: %1

en: Position :: RA : %1 Dec : %2
sl: Položaj :: RA : %1 Dec : %2

en: Date :: %1
sl: Datum :: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, centrePushButton)
en: Slew map to object
sl: Obrni karto do tega objekta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New supernova(e) discovered
sl: Odkrita je bila nova supernova

en: Loading satellites
sl: Nalaganje satelitov

en: Update TLEs...
sl: Posodabljanje TLE-jev …

en: Update %1 satellites
sl: Posodobi %1 satelitov

[ctx: @title:window]
en: Satellite Orbital Elements Update
sl: Posodobitev elementov krožnic satelitov

en: Failed to load the DSO database.
sl: Nalaganje baze podatkov DSO ni uspelo.

en: Do you want to start over with an empty database?
    This will move the current DSO database "%1"
    to "%2"
sl: Ali želite začeti znova s prazno zbirko podatkov?
    S tem se premaknilo trenutno zbirka podatkov DSO "%1"
    v "%2"

en: Loading solar system
sl: Nalaganje Osončja

en: Loading stars
sl: Nalaganje zvezd

en: Please wait while re-indexing stars...
sl: Počakajte na ponovno izgrajevanje kazala zvezd…

en: Supernovae Update
sl: Posodobitev supernov

en: Downloading Supernovae updates...
sl: Prejemanje posodobitev supernov…

en: Error downloading supernova data: %1
sl: Napaka pri prenosu podatkov o supernovi: %1

en: Requested Position Below Horizon
sl: Zahtevan položaj je pod obzorjem

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
sl: Zahtevan položaj je pod obzorjem.
    Bi se vseeno usmerili tja?

en: Go Anyway
sl: Vseeno preusmeri

en: Keep Position
sl: Ohrani smer

en: Digitized Sky Survey image provided by the Space Telescope Science Institute [free for non-commercial use].
sl: Digitalizirana slika Sky Survey, ki jo je zagotovil Space Telescope Science Institute [prosto za nekomercialno uporabo].

en: Sloan Digital Sky Survey image provided by the Astrophysical Research Consortium [free for non-commercial use].
sl: Sliko iz Sloan Digital Sky Survey so priskrbeli pri Astrophysical Research Consortium [prosto za nekomercialno uporabo].

en: Angular distance: %1
sl: Kotna razdalja: %1

en: ; Physical distance: %1 pc
sl: ; Fizična razdalja: %1 pc

en: Star Hopper: Choose a field-of-view
sl: Skakanje po zvezdah: Izberite vidno polje

en: FOV to use for star hopping:
sl: VP za skakanje po zvezdah:

en: Star Hopper: Enter field-of-view to use
sl: Skakanje po zvezdah: vnesite vidno polje

en: FOV to use for star hopping (in arcminutes):
sl: VP za skakanje po zvezdah (v ločnih minutah):

en: No object selected.
sl: Ni izbranega objekta.

en: Object Details
sl: Podrobnosti o objektu

[ctx: Jupiter's moon Io]
en: Io
sl: Jo

[ctx: Jupiter's moon Europa]
en: Europa
sl: Evropa

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
sl: Ganimed

[ctx: Jupiter's moon Callisto]
en: Callisto
sl: Kalisto

en: Earth Shadow
sl: Senca Zemlje

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
sl: Ščip

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
sl: Mlaj

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
sl: Prvi krajec

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
sl: Zadnji krajec

[ctx: moon phase between new moon and 1st quarter]
en: Waxing crescent
sl: Prvi srp

[ctx: moon phase between 1st quarter and full moon]
en: Waxing gibbous
sl: Prvi izbok

[ctx: moon phase between full moon and 3rd quarter]
en: Waning gibbous
sl: Zadnji izbok

[ctx: moon phase between 3rd quarter and new moon]
en: Waning crescent
sl: Zadnji srp

en: unknown
sl: neznano

[ctx: Universal time]
en: UT
sl: UČ

en: Success
sl: Uspeh

en: Eccentricity >= 1.0 or < -0.001
sl: Ekscentričnost >= 1,0 ali < -0,001

en: Mean motion less than 0.0
sl: Povprečno gibanje manjše od 0,0

en: Semi-latus rectum < 0.0
sl: Polovica tetive skozi žarišče < 0.0

en: Satellite has decayed
sl: Satelit je razpadel

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Star
sl: Zvezda

en: Catalog Star
sl: Zvezda iz kataloga

en: Comet
sl: Komet

en: Constellation
sl: Ozvezdje

en: Galaxy Cluster
sl: Jata galaksij

en: Satellite
sl: Satelit

en: Radio Source
sl: Radijski izvir

en: Multiple Star
sl: Večzvezdje

en: Unknown Type
sl: Neznana vrsta

en: Open Clr
sl: Odprta kopica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NebulaCB)
en: Nebula
sl: Meglica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetaryCB)
en: Planetary
sl: Planetje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SupernovaRemnantCB)
en: Remnant
sl: Ostanek

en: Galaxy Clr
sl: Gruča galaksij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DarkNebulaCB)
en: Dark Neb
sl: Temna meglica

en: Show HST Image
sl: Prikaži sliko od HST

en: %1: Hubble Space Telescope, operated by STScI for NASA [public domain]
sl: %1: vesoljski teleskop Hubble, upravlja ga STScI za NASA [javna last]

en: Show Spitzer Image
sl: Prikaži sliko od Spitzer-ja

en: %1: Spitzer Space Telescope, courtesy NASA/JPL-Caltech [public domain]
sl: %1: Vesoljski teleskop Spitzer, upravlja ga NASA/JPL-Caltech [javna last]

en: Show SEDS Image
sl: Prikaži sliko od SEDS

en: %1: SEDS, http://www.seds.org [free for non-commercial use]
sl: %1: SEDS, http://www.seds.org [prosto za nekomercialno uporabo]

en: Show KPNO AOP Image
sl: Prikaži sliko od KPNO AOP

en: %1: Advanced Observing Program at Kitt Peak National Observatory [free for non-commercial use; no physical reproductions]
sl: %1: Advanced Observing Program pri Kitt Peak National Observatory (prosto za nekomercialno uporabo, fizična reprodukcija prepovedana)

en: Show NOAO Image
sl: Prikaži sliko od NOAO

en: %1: National Optical Astronomy Observatories and AURA [free for non-commercial use]
sl: %1: National Optical Astronomy Observatories in AURA [prosto za nekomercialno uporabo]

en: %1: Very Large Telescope, operated by the European Southern Observatory [free for non-commercial use; no reproductions]
sl: %1: Very Large Telescope, upravlja ga European Southern Observatory [prosto za nekomercialno uporabo; brez razmnoževanja]

en: Show
sl: Prikaži

en: lat and LST parameters should only be used in KSPlanetBase objects.
sl: parametra lat in LST naj bi se uporabljala samo v objektih KSPlanetBase.

en: alpha
sl: alfa

en: gamma
sl: gama

en: iota
sl: jota

en: kappa
sl: kapa

en: mu
sl: mi

en: nu
sl: ni

en: xi
sl: ksi

en: omicron
sl: omikron

en: rho
sl: ro

en: upsilon
sl: ipsilon

en: phi
sl: fi

en: chi
sl: hi

en: Failed to load terrain. Set terrain file in Settings.
sl: Nalaganje terena ni uspelo. Nastavite datoteko terena v nastavitvah.

en: Failed to load terrain image (%1). Set terrain file in Settings.
sl: Ni bilo mogoče naložiti slike terena (%1). Nastavite datoteko terena v nastavitvah.

en: Error parsing TimeZoneRule, setting to empty rule.
sl: Napaka med razčlenjevanjem pravila za časovni pas. Nastavljam na prazno pravilo.

en: Could not parse %1 as a valid month code.
sl: %1 ni bilo mogoče razčleniti kot veljavne kode meseca.

en: Could not parse %1 as a valid day code.
sl: %1 ni bilo mogoče razčleniti kot veljavne kode dneva.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can locate objects in the sky by their name.
    			Use Ctrl+F, the "Pointing->Find Object" menu item, or the "Find Object"
    			Toolbar button.
    		</p>
sl: 		<p>Objekte na nebu lahko locirate po njihovem imenu.
    			Uporabite Ctrl+F, menijski element "Usmerjanje->Najdi objekt" ali "Najdi objekt"
    			Gumb orodne vrstice.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To change your Geographic Location,
    			use Ctrl+G, the "Settings->Geographic..." menu item,
    			or the "globe" Toolbar button.
    		</p>
sl: 		<p>Za spremembo zemljepisne lege uporabite tipke »Ctrl+G«, ukaz »Nastavitve → Zemljepisna lega« ali pa ustrezen gumb v orodni vrstici.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can Track an object, so it will always be centered
    			in the display.<br/>
    			Use Ctrl+T, the "Pointing->Engage Tracking" menu item, or the "lock"
    			Toolbar button. You can also simply center the object by
    			double-clicking on it or selecting "Center and Track" from the
    			object's popup menu.
    		</p>
sl: 		<p>Objektu lahko sledite, tako da bo vedno v sredini pogleda. Uporabite tipke »Ctrl+T«, ukaz »Smer → Zaženi sledenje« ali ustrezen gumb v orodni vrstici. Objekt lahko postavite v sredino tudi z dvojnim klikom nanj ali z izbiro ukaza »Usredini in sledi« iz pojavnega menija za objekt.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Handbook includes the AstroInfo Project, a series
    			of informative articles about Astronomy.
    		</p>
sl: 		<p>Priročnik za KStars vsebuje tudi projekt AstroInfo. To je serija poučnih člankov o astronomiji.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>There are three on-screen "Info Boxes" which show data related to the
    			time/date, your geographic location, and the current central position on the
    			sky (the focus).  You can drag these boxes with the mouse, and "shade" them
    			by double-clicking them to show more (or less) information.  You can hide
    			them altogether in the Settings->Info Boxes menu.
    		</p>
sl: 		<p>Na voljo so trije »Okvirji s podatki«, ki prikazujejo podatke povezane s časom/datumom, zemljepisno lego in trenutnim središčem zvezdne karte (žarišče). Te okvirje lahko premikate z miško ali pa jim spremenite velikost in količino podatkov z dvojnim klikom nanje. Skrijete jih lahko z uporabo menija »Nastavitve → Okvirji s podatki«.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a full-screen mode; you can toggle this mode using the
    			"fullscreen" toolbar button, or by pressing Ctrl+Shift+F.
    		</p>
sl: 		<p>KStars omogoča celozaslonski način. Preklopite ga lahko z ustreznim gumbom v orodni vrstici ali pa s pritiskom tipk »Ctrl+Shift+F«.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Help us improve the KStars project! Visit our website at https://edu.kde.org/kstars and join our mailing list at kstars-devel@kde.org to learn more. We welcome you to help us with bug reports, contributions of astronomy know-how and knowledge, code contributions, translations and many more kinds of contributions!
    		</p>
sl: 		<p>Pomagajte nam izboljšati projekt KStars! Za več podrobnosti obiščite naše spletišče: http://edu.kde.org/kstars in se pridružite našemu poštnemu seznamu: kstars-devel@kde.org. Dobrodošla so poročila o hroščih, prispevki astronomskega znanja in izkušenj, prispevki kode, prevodi in številnimi drugimi vrstami prispevkov!!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The N,S,E,W keys will point the display at the North,
    			South, East and West points on the Horizon.  The Z key will point the
    			display at the Zenith.
    		</p>
sl: 		<p>Tipke N, S, E in W bodo usmerile pogled na sever,
    			jug, vzhod ali zahod obzorja.  Tipka Z bo usmerila
    			pogled proti zenitu).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The 0-9 keys will center the display on one of the major solar system
    			bodies.  0 centers on the Sun, 3 centers on the Moon; the rest are the eight
    			planets, in order of their distance from the Sun.
    		</p>
sl: 		<p>Tipke od 0 do 9 bodo v sredino pogleda postavile enega izmed večjih
    			teles Osončja. 0 postavi v sredino Sonce, 3 je Luna. Ostalo je osem
    			planetov (brez Zemlje) v vrstnem redu oddaljenosti od Sonca.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Click and Drag with the mouse to slew the skymap to a new position on
    			the sky.
    		</p>
sl: 		<p>Kliknite in potegnite z miško, da obrnete zvezdno karto na
    			novo lego neba.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Double-click with the mouse to center the display on the location
    			of the mouse cursor.  If you double-click on an object, KStars will
    			automatically begin tracking it.
    		</p>
sl: 		<p>Dvokliknite z miško, da postavite zaslon na sredino lokacije
    			kazalca miške. Če dvakrat kliknete na objekt, bo KStars
    			samodejno začel njegovo sledenje.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The status bar displays the current sky coordinates of the mouse cursor,
    			in both Equatorial and Horizontal coordinate systems.
    		</p>
sl: 		<p>V vrstici stanja so prikazane trenutne nebesne koordinate kazalca miške,
    			iv ekvatorialnemu in horizontalnemu koordinatnem sistemu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The display can be zoomed in or out by spinning your mouse's scroll wheel,
    			or by dragging the mouse up or down with the middle mouse button pressed.  You
    			can also use the +/- keys, or the "Zoom In"/"Zoom Out" items in the toolbar and
    			in the View menu.  The Zoom Level can be set manually using the "Zoom to Angular
    			Size" item in the View menu (Shift+Ctrl+Z), and you can set it graphically by
    			holding down the Ctrl button while dragging the mouse to define a rectangle for
    			the new window boundaries.
    		</p>
sl: 		<p>Zaslon lahko povečate ali pomanjšate z vrtenjem kolesca miške,
    			ali z vlečenjem miške navzgor ali navzdol s pritisnjenim srednjim gumbom miške.
    			Lahko uporabite tudi tipke +/- ali elemente "Povečaj"/"Pomanjšaj" v orodni vrstici in
    			v meniju Pogled. Stopnjo povečave lahko nastavite ročno z uporabo možnosti »Povečava do kotne
    			velikosti" v meniju Pogled (Shift+Ctrl+Z) in jo lahko grafično nastavite tako, da
    			držite tipko Ctrl med vlečenjem miške, da določite pravokotnik za
    			nove meje oken.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can manually set the coordinates of the central Focus point.
    			Press Ctrl+M, or use the "Pointing->Set Coordinates Manually..." menu item, and enter
    			the desired coordinates in the popup window.
    		</p>
sl: 		<p>Koordinate osrednje točke fokusa lahko nastavite ročno.
    			Pritisnite Ctrl+M ali uporabite menijski element Usmerjanje->Nastavi koordiate ročno..." in vnesite
    			 želene koordinate v pojavnem oknu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To switch between Equatorial and Horizontal coordinate
    			systems, use the "View->Coordinates" menu item, or press the spacebar.
    		</p>
sl: 		<p>Za preklop med ekvatorialnim in horizontalnim koordinatnim
    			sistemom lahko uporabite meni "Pogled->Koordinate" ali pa pritisnite preslednico.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To set the Time and Date, type Ctrl+S, use the "Time->Set Time" menu item,
    			or press the "time" toolbar button.  Note that dates in KStars can be very
    			remote; you can use any year between -50,000 and +50,000.
    		</p>
sl: 		<p>Za nastavitev časa in datuma pritisnite tipke Ctrl+S, uporabite ukaz "Čas->Nastavi čas"
    			ali pa kliknite gumb "čas" v orodni vrstici.  Upoštevajte da so datumi v KStars lahko zelo
    			oddaljeni; nastavite lahko katerokoli leto od -50.000 do +50.000.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can use Ctrl+E or the "Time->Set Time to Now" menu item to synchronize
    			the simulation clock with your CPU clock.
    		</p>
sl: 		<p>Uporabite lahko Ctrl+E ali element menija "Čas->Nastavi čas na zdaj"
    			za sinhronizacijo s simulacijsko uro z vašo uro CPE
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Spin Box in the Toolbar allows you to adjust the time step
    			used by the KStars clock; setting it to "1.0 sec" provides "real time".
    			Note: negative values make time run backwards.
    		</p>
sl: 		<p>Vrtilno polje v orodni vrstici vam omogoča prilagajanje časovnega koraka,
    			ki ga uporablja ura KStars; nastavitev na "1,0 sec" zagotavlja "realni čas".
    			Opomba: negativne vrednosti čas poženejo nazaj.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can stop and start the clock with the "Play/Pause" button
    			in the Toolbar, or with the "Time->Stop Clock" menu item.
    		</p>
sl: 		<p>Uro lahko zaustavite in zaženete z uporabo gumba "Predvajaj/Premor"
    			 v orodni vrstici ali z menijsko postavko "Čas->Ustavi uro".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can advance the simulation clock forward or backward by a single
    			time step by pressing the "&gt;" or "&lt;" keys.
    		</p>
sl: 		<p>Uro simulacije lahko premaknete naprej ali nazaj za en sam korak
    			časovni korak s pritiskom na tiki "&gt;" ali "&lt;".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you click your mouse in the map, the object in the sky nearest
    			the mouse cursor is identified in the status bar.
    		</p>
sl: 		<p>Ko z miško kliknete na karto, je objektu na nebu najbližji
    			kazalec miške je prepoznan v statusni vrstici.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you hold the mouse cursor still for a moment, the nearest object
    			will be identified by a temporary name label that automatically fades
    			out when you move the mouse again.
    		</p>
sl: 		<p>Ko miškin kazalec za trenutek držite pri miru, bo najbližji objekt
    		\prepoznan po začasni nalepki z imenom, ki samodejno zbledi,
    			ko znova premaknete miško.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Right-click with the mouse to open a popup menu of detailed options
    			for a particular object, including links to images and information on
    			the Internet.
    		</p>
sl: 		<p>Kliknite z desno tipko miške, da odprete pojavni meni s podrobnimi možnostmi
    			za določen objekt, vključno s povezavami do slik in informacij na
    			internetu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The deep-sky objects with a special color (the default is Red)
    			have extra URL links available in their popup menu.
    		</p>
sl: 		<p>Predmeti globokega neba s posebno barvo (privzeto je rdeča)
    			imajo na voljo dodatne povezave URL v pojavnem meniju.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, stars in KStars are displayed with realistic colors.
    			A star's color depends on its temperature; cooler stars are red,
    			while hotter stars are blue.
    		</p>
sl: 		<p>Privzeto so zvezde v KStars prikazane v realističnih barvah.
    			Barva zvezde je odvisna od njene temperature; hladnejše zvezde so rdeče,
    			bolj vroče zvezde pa modre.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you want the very latest orbital information for asteroids and
    			comets (including recently-discovered objects), check the "Download
    			Data" tool ("File->Download New Data" or Ctrl+D) frequently for updated
    			ephemerides.
    		</p>
sl: 		<p>Če želite najnovejše informacije o orbitah asteroidov in
    			kometov (vključno z nedavno odkritimi objekti), preverite orodje
    			 »Prenesi podatke« (»Datoteka->Prenesi nove podatke« ali Ctrl+D)
    			 za pogosto posodabljanje efemerid.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Details window provides a large amount of information on any 
    			object in the sky, including coordinates, rise/set times, Internet 
    			links, and your own custom notes.  Access the Details window through 
    			the popup menu, or by clicking on an object and then pressing "D".
    		</p>
sl: 		<p>Okno s podrobnostmi ponuja veliko informacij o katerem koli
    			objektu na nebu, vključno s koordinatami, časi vzhoda/zahoda, internetne
    			povezave in lastne opombe po meri. Odprite okno s podrobnostmi
    			pojavnem meniju ali tako, da kliknete na objekt in nato pritisnete "D".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can attach a name label to any object in the sky.  Toggle the 
    			label in the popup menu, or by clicking on the object and then 
    			pressing "L".
    		</p>
sl: 		<p>Na kateri koli objekt na nebu lahko pritrdite oznako z imenom. Preklopi na
    			oznako v pojavnem meniju ali s klikom na objekt in nato
    			pritiskom na "L".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Astrocalculator (Ctrl+C) gives you direct access to many 
    			of the calculations that KStars does behind-the-scenes.
    		</p>
sl: 		<p>KStars Astrocalculator (Ctrl+C) vam omogoča neposreden dostop do mnogih
    			izračunov, ki jih KStars izvaja v zakulisju.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The AAVSO Light Curve Generator tool (Ctrl+V) connects to a server at the
    			American Association of Variable Star Observers, and constructs a
    			lightcurve for any of the 6000+ variable stars that they monitor
    			on a daily basis.
    		</p>
sl: 		<p>Orodje AAVSO Light Curve Generator (Ctrl+V) se poveže s strežnikom na
    			American Association of Variable Star Observers in konstruira a
    			svetlobno krivuljo za katero koli od 6000+ spremenljivih zvezd, ki jih spremljajo
    			na dnevni osnovi.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Altitude vs. Time tool (Ctrl+A) will plot altitude curves for any group
    			of objects that you select.  This is a great tool for planning
    			observing sessions.
    		</p>
sl: 		<p>Orodje višina glede na čas (Ctrl+A) bo izrisalo krivulje višine za
    			katero koli skupino objektov, ki jih izberete. To je odlično orodje za
    			načrtovanje seje opazovanja.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>With the What's up Tonight? tool (Ctrl+U), you can tell at a glance what
    			objects will be visible from your location on a given night.
    		</p>
sl: 		<p>Z Kaj je nocoj na nebu? (Ctrl+U), lahko na prvi pogled ugotovite,
    			kateri objekti bodo vidni z vaše lokacije na dano noč.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful Observation Planner tool
    			  (Ctrl + L). The planner helps you maintain a
    			  wish list of objects that you would like to
    			  observe, and then select some of these
    			  objects to plan out an observing
    			  session. The planner can then assign
    			  observing times, and present the objects in
    			  time order for easy observing workflow on
    			  the field.
    		</p>
sl: 		<p>KStars ima zmogljivo orodje za načrtovanje opazovanj
    			  (Ctrl + L). Načrtovalnik vam pomaga vzdrževati
    			  seznam objektov, ki bi jih radi opazovali in
    			  jih tudi izbrati za načrtovanje seje opazovanja.
    			  Načrtovalnik lahko nato dodeli čase opazovanja
    			  in predstavi objekte v časovnem vrstnem redu
    			  za lažje opazovanje na terenu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful astrophotography suite called Ekos! Ekos lets you control your astrophotography equipment through INDI, perform auto-focus etc, and set up automatic capture sequences.
    		</p>
sl: 		<p>KStars vsebuje zmogljiv astronomski fotografski paket imenovan Ekos! Ekos vam omogoča nadzor nad vašo fotografsko opremo preko INDI, izvajanje samodejnega ostrenja in nastavljanje samodejnega zajemanja.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The ScriptBuilder tool allows you to construct complex D-Bus
    			scripts using a simple GUI.  The scripts can be played back later
    			from the command line, or from within KStars.
    		</p>
sl: 		<p>Orodje ScriptBuilder vam omogoča sestavo kompleksne D-Bus
    			skripte z uporabo preprostega grafičnega uporabniškega vmesnika.
    			Skripte lahko predvajate pozneje iz ukazne vrstice ali znotraj KStars.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Solar System Viewer tool (Ctrl+Y) shows an overhead view of the solar
    			system, showing the positions of the major planets for the current
    			simulation date.
    		</p>
sl: 		<p>Orodje Solar System Viewer (Ctrl+Y) prikazuje pogled Osončja
    			 od zgoraj, ki prikazuje položaje glavnih planetov za trenutni
    			datum simulacije.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Jupiter Moons tool (Ctrl+J) shows the relative positions of Jupiter's
    			four largest moons (Io, Europa, Ganymede and Callisto), as seen from
    			Earth, and as a function of time.
    		</p>
sl: 		<p>Orodje Jupitrovih lun (Ctrl+J) prikazuje relativne položaje Jupitrovih lun
    			štiri največje lune (Jo, Evropa, Ganimed in Kalisto), kot jih vidimo iz
    			Zemlje in kot funkcijo časa.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can export the sky image to a file using the "Save Sky Image"
    			item in the File menu, or by pressing Ctrl+I.  In addition, you can
    			run KStars from a command prompt with the "--dump" argument to save a
    			sky image to disk without even opening the program window.  This can
    			be used to generate dynamic wallpaper for your KDE desktop.
    		</p>
sl: 		<p>Sliko neba lahko izvozite v datoteko z uporabo "Shrani sliko neba"
    			 v meniju Datoteka ali s pritiskom na Ctrl+I. Poleg tega lahko
    			zaženete KStars iz ukaznega poziva z argumentom "--dump", da shranite
    			sliko neba na disk, ne da bi sploh odprli okno programa. To lahko
    			uporabite za ustvarjanje dinamičnega ozadja za namizje KDE.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom Object Catalogs, select "Import Catalog..." or 
    			"Create Catalog..." from the Catalogs page in the KStars Configuration window.
    			See the Handbook for instructions on formatting your catalog file.
    		</p>
sl: 		<p>Če želite dodati lastne kataloge objektov po meri, izberite "Uvozi katalog..." ali
    			"Ustvari katalog ..." na strani s katalogi v oknu konfiguracije KStars.
    			Za navodila o oblikovanju vaše kataloške datoteke glejte Priročnik.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with the NGC and IC deep-sky object catalogs. You can download many more catalogs from the File->Download New Data option. You can also make your own custom catalogs and add them.
    		</p>
sl: 		<p>Privzeto KStars vsebuje kataloge objektov globokega neba NGC in IC. Več katalogov lahko prejmete preko Datoteka->Prejmi nove podatke. Ustvarite lahko tudi lastne prilagojene kataloge in jih dodate.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with a catalog of stars up to about magnitude 8. You can download additional star catalogs (Tycho-2 and USNO NOMAD) to show up to 100 million stars down to about magnitude 16 using the File->Download New Data option.
    		</p>
sl: 		<p>KStars je privzeto opremljen s katalogom zvezd do približno 8. magnitude. Lahko prenesete dodatne zvezdne kataloge (Tycho-2 in USNO NOMAD), da prikažete do 100 milijonov zvezd do približno 16. magnitude z možnostjo Datoteka->Prenesi nove podatke.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom image/information URLs to
    			any object, select "Add Link..." from the object's popup menu.
    		</p>
sl: 		<p>Za dodajanje lastnih URL-jev slik/informacij po meri
    			poljuben objekt, izberite "Dodaj povezavo ..." v pojavnem meniju objekta.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can adjust dozens of display options by clicking the
    			"configure" Toolbar button, or selecting the "Settings->Configure KStars..."
    			menu item.
    		</p>
sl: 		<p>Če želite prilagoditi na ducate možnosti prikaza, lahko kliknete
    			gumb "konfiguriraj" v orodni vrstici ali izberite element menija
    			"Nastavitve->Konfiguriraj KStars..."
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The on-screen Info Boxes can be hidden or shown using the
    			"Settings->Info Boxes" menu.
    		</p>
sl: 		<p>Informacijska polja na zaslonu lahko skrijete ali prikažete z uporabo
    			"menija "Nastavitve->Informacijska polja".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Toolbars can be hidden or shown using the "Settings->Toolbars" menu.
    		</p>
sl: 		<p>Orodne vrstice lahko skrijete ali prikažete z uporabo menija "Nastavitve → Orodne vrstice".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can hide either the Ra/Dec or Az/Alt coordinate fields in the statusbar,
    			or hide the statusbar completely, using the Settings->Statusbar menu.
    		</p>
sl: 		<p>Če želite skriti polji z azimutom/višino ali rektascenzijo/deklinacijo ali
    			pa kar celotno vrstico stanja, uporabite meni Nastavitve->Vrstica stanja.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can easily switch between predefined color schemes by selecting
    			the scheme from the "Settings->Color Schemes" menu.
    		</p>
sl: 		<p>Preprosto lahko preklapljate med vnaprej določenimi barvnimi shemami
    			z izbiro sheme iz menija "Nastavitve->Barvne sheme".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Geographic Locations.  Fill in the
    			required fields in the "Set Geographic Location" Dialog and then press the
    			"Add City to List" button. Your Locations will be available in all
    			future sessions.
    		</p>
sl: 		<p>Določite lahko lastne geografske lokacije.  Izpolnite zahtevana
    			 polja v pogovornem oknu »Nastavi geografsko lokacijo« in nato
    			pritisnite gumb "Dodaj mesto na seznam". Vaše lokacije bodo na
    			voljo v vseh prihodnjih sejah.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Color Schemes.  Adjust the colors
    			in the Configuration Window's "Colors" Tab, and then press the "Save
    			Current Colors" button. Your Color Scheme will appear in the list in
    			all future sessions.
    		</p>
sl: 		<p>Določite lahko lastne barvne sheme.  Prilagodi barve
    			v zavihku »Barve« okna konfiguracije in nato pritisnite gumb
    			 »Shrani trenutne barve". Vaša barvna shema bo prikazana
    			 na seznamu v vseh prihodnjih sejah.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can construct your own field-of-view (FOV) symbols, using the
    			FOV Editor from the Settings->FOV Symbols menu.  You can set the angular size, the
    			shape, and the color of your new symbols.
    		</p>
sl: 		<p>Svoje simbole vidnega polja (VP) lahko sestavite z Urejevalnikom VP
    			iz menija Nastavitve->Simboli VP. Nastavite lahko kotno velikost,
    			obliko in barvo vaših novih simbolov.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you use a camera to capture images, you can create a field-of-view (FOV) symbol that matches your camera sensor's size. You can then adjust the orientation of the FOV symbol to match the orientation of your camera, to see what fits into your imaging field. The FOV Editor may be accessed from the Settings->FOV Symbols menu.
    		</p>
sl: 		<p>Če uporabljate fotoaparat za zajem slik, lahko ustvarite lastni znak vidnega polja (VP), ki se ujema z velikostjo senzorja vašega fotoaparata. Nato lahko prilagodite usmerjenost znaka VP, da se ujema z usmerjenostjo vašega fotoaparata in tako vidite kaj lahko ujamete v polje za zajem. Do urejevalnika VP lahko dostopate preko menija Nastavitve->Znaki vidnega polja.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Advanced tab of the KStars Configuration window allows you to fine-tune
    			the behavior of KStars. You can specify whether to correct for atmospheric
    			refraction, and whether to use animated slewing. You can also specify which
    			objects are hidden while the display is in motion.
    		</p>
sl: 		<p>Zavihek Napredno v oknu konfiguracije KStars vam omogoča natančno
    			nastavitev obnašanja KStars. Določite lahko, ali naj se popravi za
    			atmosferski lom in ali uporabiti animirano obračanje. Določite lahko
    			 tudi kateri objekti so skriti, medtem ko se zaslon premika.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars displays up to 100 million stars, more than 13,000 deep-sky objects, the 88 constellations,
    			all planets, the Sun, the Moon, thousands of comets and asteroids, and the
    			Milky Way.
    		</p>
sl: 		<p>KStars lahko prikazuje do 100 milijonov zvezd, več kot 13.000 objektov
    			globokeganeba 88 ozvezdij, vse planete, Sonce, Luno, na tisoče kometov
    			in asteroidov ter Rimsko cesto.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The line in the sky that the Sun and all the Planets seem to follow
    			is called the Ecliptic.
    		</p>
sl: 		<p>Črta na nebu, ki ji navidezno sledijo Sonce in vsi planeti
    			ise imenuje ekliptika.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Object positions in KStars include the effects of precession, nutation,
    			aberration, atmospheric refraction, and light travel time (for planets).
    		</p>
sl: 		<p>Položaji objektov v KStars vključujejo učinke precesije, nutacije,
    			aberacije, atmosferske refrakcije in časa potovanja svetlobe (za planete).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can simulate the famous experimental test of general relativity in KStars -- KStars can calculate the bending of star-light around the sun. Simply center on the sun, zoom in the sky map and toggle the corrections by pressing 'r' on the keyboard.
    		</p>
sl: 		<p>YV KStars lahko simulirate slavni eksperimentalni preizkus splošne teorije relativnosti -- KStars lahko izračuna upogibanje zvezdne svetlobe okoli sonca. Preprosto se osredotočite na sonce, povečajte zvezdno karto in preklapljajte med popravki s pritiskom na 'r' na tipkovnici.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The nearest star to the Sun is Rigel Kentaurus (alpha Centauri).
    			The brightest star in the night sky is Sirius (alpha Canis Majoris).
    		</p>
sl: 		<p>Najbližja zvezda Soncu je Rigel (alfa Kentavra).
    			Najsvetlejša zvezda na nočnem nebu je Sirij (alfa Velikega voza).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of galaxies between Leo, Virgo and Coma Berenices
    			is called the Virgo Cluster of Galaxies.
    		</p>
sl: 		<p>Velika skupina galaksij med ozvezdji Leva, Device in
    			 Berenikinih kodrov se imenuje Jata galaksij v Devici.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of clusters and nebulae near the south celestial pole
    			are objects in the Large Magellanic Cloud, which is a dwarf galaxy in
    			orbit around the Milky Way.
    		</p>
sl: 		<p>Velika skupina gruč in meglic blizu južnega nebesnega pola
    			so objekti v Velikem Magellanovem oblaku, ki je pritlikava galaksija
    			in krožijo okoli Rimske ceste.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Messier Catalog is a list of 110 of the brightest non-stellar objects
    			in the sky.  It includes such famous objects as the Orion Nebula (M 42), the
    			Andromeda Galaxy (M 31), and the Pleiades (M 45).
    		</p>
sl: 		<p>Messierjev katalog je seznam 110 najsvetlejših nezvezdnih objektov
    			ina nebu.  Vključuje tako znane objekte, kot je Orionova meglica (M 42),
    			Andromedina galaksija (M 31) in Plejade (M 45).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Every now and then, planets seem to stop, and temporarily change their direction of motion across the night sky. This is called retrograde motion. You can simulate it in KStars by attaching a trail to an outer planet and letting the simulation clock step quickly (at 1 sid day or so).
    		</p>
sl: 		<p>Vsake toliko se zdi, da se planeti zaustavijo in začasno spremenijo smer premikanja preko nočnega neba. Ta pojav se imenuje retrogradno gibanje. V KStars ga lahko posnemate tako, da na zunanji planet pripnete sled in nato pospešite simulacijo (na 1 zvezdni dan ali več).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>From a dark, country-side location, the Andromeda Galaxy (M 31) is visible to the naked eye! The galaxy lies about 2.2 million light years away from us, and yet it has an apparent size of 3 degrees, 6 times the apparent size of the full moon!
    		</p>
sl: 		<p>Iz temnega mesta na deželi lahko Andromedino galaksijo (M 31) opazite s prostim očesom! Galaksija je oddaljena okrog 2,2 milijona svetlobnih let, ima pa kotno velikost 3 stopinje. To je šestkratnik kotne velikosti polne lune!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Apparent sizes of deep-sky objects and planets are measured in arcminutes. An arc-minute is 1/60 of a degree. Stars have even smaller apparent sizes, which are measured in milli-arc-seconds (1/3600000 of a degree)!
    		</p>
sl: 		<p>Kotne velikosti objektov globokega neba in planetov se merijo v ločnih minutah. Ločna minuta je 1/60 stopinje. Zvezde imajo še manjše kotne velikosti, ki se merijo v mili ločnih sekundah (1/3600000 stopinje)!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Distance to the more nearby stars may be measured using "Parallax". The idea is explained in the Astro Info project. KStars shows the distances to many stars in the Details dialog. To access this information, simply right click on the star, and choose "Details" in the popup-menu.
    		</p>
sl: 		<p>Oddaljenost do bližnjih zvezd lahko izmerimo s pomočjo »paralakse«. Ideja je pojasnjena v projektu Astro Info. KStars v pogovornem oknu s podrobnostmi prikazuje oddaljenosti do številnih zvezd. Za prikaz teh podatkov, desno kliknite na zvezdo in izberite »Podrobnosti« v pojavnem meniju.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Hubble Space Telescope images are usually in false-color. The colors are chosen to indicate the presence of the elements Hydrogen, Oxygen, and Sulfur. For real-color images, try the other image options.
    		</p>
sl: 		<p>Slike vesoljskega teleskop Hubble imajo običajno popravljene barve. Izbrane barve nakazujejo na prisotnost vodika, kisika in žvepla. Za dejanske slike si oglejte druge možnosti slik.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Digitized Sky Survey (DSS) has digitized images from photographs of every region of the sky, made with the Oschin Schmidt telescope at Mt. Palomar, and the UK Schmidt Telescope. The DSS image of almost any region of the sky can be accessed from KStars by right-clicking on the sky map and selection "Show DSS Image".
    		</p>
sl: 		<p>Projekt Digitized Sky Survey (DSS) ima digitalne slike fotografij vseh območij neba. Fotografije so bile ustvarjene s pomočjo teleskopov Oschin Schmidt na Mt. Palomar-ju in UK Schmidt. Do slik DSS lahko dostopate iz KStars, tako da desno kliknete na zvezdno karto in izberete "Prikaži sliko DSS".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Edwin Hubble made the first measurements that showed that the distant galaxies are receding at very fast speeds from us. This was early evidence for the expansion of the universe. Learn more at the AstroInfo project in the KStars Handbook (Help->KStars Handbook).
    		</p>
sl: 		<p>Edwin Hubble je opravil prve meritve, ki so pokazale, da se oddaljene galaksije hitro oddaljujejo od nas. To je bil zgodnji dokaz za širitev vesolja. Več podrobnosti najdete v projektu AstroInfo v priročniku za KStars (Pomoč->Priročnik za KStars).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The best way to observe a faint object in the night-sky is to not look straight at it but look in the region around it! This technique, called "averted vision", works because of the way the rod cells, which are sensitive to dim light, are placed on the retina in our eyes.
    		</p>
sl: 		<p>Najboljši način za opazovanje medlega objekta na nočnem nebu je, da namesto njega opazujete območje okrog njega! Ta tehnika (imenovana tudi »averted vision«) deluje zaradi posebne postavitve paličic, ki so občutljive na svetlobo, na mrežnici našega očesa.
    		</p>

[ctx: @title:window]
en: Altitude vs. Time
sl: Višina glede na čas

en: Local Sidereal Time
sl: Lokalni zvezdni čas

en: Local Time
sl: Lokalni čas

en: &Print...
sl: Natisni…

en: Print the Altitude vs. time plot
sl: Natisni graf Višina glede na čas

en: <table><tr><th colspan="2">%1</th></tr><tr><td>LST:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>LT:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>Altitude:   </td><td>%4</td></tr></table>
sl: <table><tr><th colspan="2">%1</th></tr><tr><td>LST:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>LT:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>Višina:   </td><td>%4</td></tr></table>

[ctx: @title:window]
en: Print elevation vs time plot
sl: Natisni graf višine glede na čas

en: Elevation vs. Time Plot
sl: Graf višine glede na čas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameBox)
en: Name of plotted object
sl: Ime izrisanega objekta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameBox)
en: There are two ways to use this field:  
    
    1. Simply type the name of a known object and press the "Plot" button (or press Enter).  The object's Altitude vs. Time curve will be added to the plot, and its coordinates will be displayed below.
    
    2. Type a name label for a custom object.  You will also need to specify the RA and Dec coordinates of the object, and then press the "Plot" button to add its curve to the plot.
sl: Obstajata dva načina za uporabo tega polja:
    
    1. Vnesite ime znanega objekta in kliknite gumb "Izriši" (ali pritisnite Enter). Krivulja višine objekta glede na čas bo dodana na graf. Spodaj se bodo prikazale koordinate objekta.
    
    2. Vnesite ime objekta po meri. Navesti morate tudi njegovo rektascenzijo in deklinacijo. Po kliku na gumb "Izriši" se bo na graf dodala krivulja za ta objekt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
sl: Najdi objekt…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Plot
sl: Izriši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
sl: Počisti polja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
sl: Počisti seznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Equinox:
sl: Enakonočje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocalTimeLabel)
en: Local time:
sl: Lokalni čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton)
en:     Compute
sl:     Izračunaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altitudeLabel)
en: Altitude:
sl: Višina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, riseButton)
en: Object Rise
sl: Objekt vzhaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setButton)
en: Object Set
sl: Objekt zahaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, transitButton)
en: Transit
sl: Prehod

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Date && Location
sl: Datum in lega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
sl: Izberite mesto…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Long.:
sl: Dolžina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Lat.:
sl: Širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
sl: Posodobi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, OptionName)
en: List of adjustable options
sl: Seznam prilagodljivih možnosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, OptionName)
en: Select an option from this list to set its value.  You may also select the option using an organized Tree List using the "Browse Tree..." button.
sl: Izberite možnost s tega seznama, da nastavite njeno vrednost. Možnost lahko izberete tudi z organiziranim drevesnim seznamom z uporabo gumba "Prebrskaj drevo...".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
sl: Vrednost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Show Tree View of options
sl: Prikaži drevesni pogled možnosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Press this button to select a View Option from a Tree list, in which they are grouped by subject.  Also shown are a short description of each option, and the data type of the option's value (string, integer, float or boolean).
sl: Kliknite ta gumb za izbiro možnosti videza s seznama, kjer so združene v skupine.  Prikazan je tudi kratek opis vsake možnosti in vrsta njene vrednosti (niz, celo število, število s plavajočo vejico, logična vrednost).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Browse Tree...
sl: Brskaj po drevesu…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: value for selected option
sl: vrednost za izbrano možnost

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: Set the value for the selected view option here.  Make sure the value you enter matches the data type expected by the option.  For example, the "UseAltAz" option expects a boolean value, so you should enter "true", "false", "1", or "0".  If you are unsure what data type is expected, examine the Tree View of options using the "Browse Tree..." button.
sl: Tukaj nastavite vrednost za izbrano možnost pogleda. Prepričajte se, da se vrednost, ki jo vnesete, ujema z vrsto podatkov, ki jo pričakuje možnost. Na primer, možnost "UseAltAz" pričakuje logično vrednost, zato morate vnesti "true", "false", "1" ali "0". Če niste prepričani, kateri tip podatkov se pričakuje, preglejte možnosti v drevesnem pogledu z gumbom "Prebrskaj po drevesu ...".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
sl: Možnost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
sl: Širina slike:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
sl: Višina slike:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
sl: Izberite objekt s seznama

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Opens the Find Object dialog, which allows you to select an object from the list of known objects.  When an object has been selected, its name will appear in the "dir" box at left.
sl: Odpre pogovorno okno Najdi objekt, ki vam omogoča izbiro objekta s seznama znanih objektov. Ko objekt izberete, se bo njegovo ime pojavilo v polju "smer".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Object...
sl: Objekt…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Dir:
sl: Smer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Target object or direction
sl: Ciljni objekt ali smer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Select a direction or object to center on.  The combo box provides a list of known directions including cardinal compass points on the horizon, as well as the Zenith.  You may also enter the name of a known object here, or select an object from the list of known objects by pressing the "Object" button.
sl: Izberite smer ali objekt, ki naj bo na sredi. Kombinirano polje nudi seznam znanih smeri, med katerimi so glavne točke kompasa na obzorju in zenit. Vnesete lahko tudi ime znanega objekta ali pa izberete objekt s seznama znanih objektov, ki ga dobite s klikom na gumb »Objekt«.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
sl: Prikaži pogovorno okno za tiskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UseChartColors)
en: Use star chart colors
sl: Uporabi barve Zvezdne karte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
sl: Ime barve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
sl: Vrednost barve:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
sl: Ime države

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Enter the Country name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
sl: Vnesite ime države za želeno lokacijo.  Morda je lažje uporabiti gumb "Najdi mesto..." in izbrati položaj s seznama že vnaprej določenih mest.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
sl: Ime mesta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, CityName)
en: Enter the City name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
sl: Vnesite ime mesta za želeno lokacijo.  Morda je lažje uporabiti "Najdi mesto..." in izbrati položaj s seznama že vnaprej določenih mest.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
sl: Ime pokrajine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Enter the Province name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
sl: Vnesite ime pokrajine za želeno lokacijo. Morda je lažje uporabiti "Najdi mesto..." in izbrati položaj s seznama že vnaprej določenih mest.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Open the Set Location tool
sl: Odpri orodje za nastavljanje zemljepisne lege

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Press this button to open the Set Location dialog, which will allow you to choose a location from our list of over 2500 cities around the word.  Once a location has been selected, the City, Province and Country fields will be filled in.
sl: Kliknite ta gumb za nastavitev zemljepisne lege. Izberete lahko enega izmed položajev iz seznama več kot 2500 mest po svetu, Pokrajina ter Država bodo izpolnjena z ustreznimi vrednostmi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Find City...
sl: Najdi mesto …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Toggle Tracking on/off
sl: Preklopi sledenje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: If checked, the sky will remain focused on its current position or object as time passes.  This is called "Tracking".  Note that tracking is automatically engaged whenever an object is centered at the focus point.  So, if you use "lookToward" with an object name, you do not need to engage tracking.  
    
    If unchecked, then Tracking will be forced off, even if an object has been centered.  As time passes, the sky will then appear to drift by (due to the rotation of the Earth).
sl: Če je označeno, bo določena točka neba (ali objekt) tekom časa vedno ostala v sredini zaslona. Temu se reče »sledenje«. Sledenje se samodejno vključi, ko je v sredini zaslona nek objekt. Če torej uporabite funkcijo »lookToward« z imenom nekega objekta, vam sledenja ni potrebno ročno vključiti.
    
    Če ni označeno, je sledenje izključeno, tudi takrat, ko je v sredini zaslona nek objekt. Tekom časa se bo nebo navidezno premikalo proti zahodu (zaradi vrtenja Zemlje).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <font color="#00007f">Sec:</font>
sl: <font color="#00007f">Sek.:</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Pause delay in seconds
sl: Zakasnitev premora v sekundah

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Enter the number of seconds that the script should pause before executing the remaining commands.
sl: Vnesite število sekund, ko naj se skript čaka, preden nadaljuje z izvajanjem preostalih ukazov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
sl: Tipka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: Wait for this key to be pressed
sl: Tipka, na katero čakam

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: The script execution will pause until the user presses the key specified here.  
    
    Only simple keys can currently be used; you cannot use modifier keys such as Ctrl or Shift.  Type "space" to specify the spacebar, otherwise use the key itself.
sl: Izvajanje skripta se bo prekinilo, dokler uporabnik ne pritisne tukaj določene tipke.
    
    Trenutno lahko uporabite samo preproste tipke. Kombinacije s Ctrl ali Shift niso mogoče. Vnesite »space« za preslednico, ali pa pritisnite to tipko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
sl: Stopnja približanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
sl: Nova stopnja približanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: Set the Zoom level for the display.  You can incrementally change this value using "ZoomIn" and "ZoomOut".  
    
    The Zoom level specifies the number of pixels which span one radian of arc.  Reasonable values should be between 300 and 10,000,000.
sl: Nastavite stopnjo približanja za zvezdno karto. Približanje lahko postopoma spreminjate z uporabo funkcij »ZoomIn« in »ZoomOut«.
    
    Stopnja približanja določa število slikovnih točk v enem radianu.  Razumne vrednosti so med 300 in 10.000.000.

en: <QT><H2>KStars Astrocalculator</H2><P>The KStars Astrocalculator contains several <B>modules</b> which perform a variety of astronomy-related calculations.  The modules are organized into several categories: <UL><LI><B>Time calculators: </B>Convert between time systems, and predict the timing of celestial events</LI><LI><B>Coordinate converters: </B>Convert between various coordinate systems</LI><LI><B>Solar system: </B>Predict the position of any planet, from a given location on Earth at a given time</LI></UL></QT>
sl: <QT><H2>KStars Astrokalkulator</H2><P>Astrokalkulator vsebuje več <B>modulov</b>, ki opravljajo razne astronomske izračune. Moduli so razporejeni v sledeče kategorije:<UL><LI><B>Časovna računala:</B> pretvarjanje med časovnimi sistemi in napovedovanje časov dogodkov na nebu.</LI><LI><B>Pretvorniki koordinat:</B> pretvarjanje med različnimi koordinatnimi sistemi.</LI><LI><B>Osončje:</B> Napovedovanje položaja planetov, kakor se jih ob določenem času vidi z določenega mesta na Zemlji.</LI></UL></QT>

en: <QT>Section which includes algorithms for computing time ephemeris<UL><LI><B>Julian Day:</B> Julian Day/Calendar conversion</LI><LI><B>Sidereal Time:</B> Sidereal/Universal time conversion</LI><LI><B>Almanac:</B> Rise/Set/Transit timing and position data for the Sun and Moon</LI><LI><B>Equinoxes & Solstices:</B> Equinoxes, Solstices and duration of the seasons</LI></UL></QT>
sl: <QT>Razdelek, ki vključuje algoritme za izračun časovnih efemerid<UL><LI><B>Julijanski dan:</B> Julijanski dan/pretvorba koledarja</LI><LI><B>Sideralni čas:</B> Pretvorba sideričnega/univerzalnega časa</LI><LI><B>Almanah:</B> Čas vzhoda/zahoda/prehoda in podatki o položaju za Sonce in Luno</LI><LI><B>Ekvinokcij in Solsticiji:</B> Enakonočja, solsticiji in trajanje letnih časov</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms for the conversion of different astronomical systems of coordinates<UL><LI><B>Galactic:</B> Galactic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Apparent:</B> Computation of current equatorial coordinates from a given epoch</LI><LI><B>Ecliptic:</B> Ecliptic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Horizontal:</B> Computation of azimuth and elevation for a given source, time, and location on the Earth</LI><LI><B>Simple:</B> Conversion between angles in hrs and degrees.</LI><LI><B>Angular Distance:</B> Computation of angular distance between two objects whose positions are given in equatorial coordinates</LI><LI><B>Geodetic Coords:</B> Geodetic/XYZ coordinate conversion</LI><LI><B>LSR Velocity:</B> Computation of the heliocentric, geocentric and topocentric radial velocity of a source from its LSR velocity</LI></UL></QT>
sl: <QT>Razdelek z algoritmi za pretvorbo različnih astronomskih sistemov koordinat<UL><LI><B>Galaktične:</B> Pretvorba galaktičnih/ekvatorialnih koordinat</LI><LI><B>Navidezno:</B> Izračun trenutnih ekvatorialnih koordinat iz dane epohe</LI><LI><B>Ekliptika:</B>  Pretvorbe ekliptične/ekvatorialne koordinate</LI><LI><B>Vodoravno:</B> Izračun azimuta in višine za dani vir, čas in lokacijo na Zemlji</LI><LI><B>Enostavno:</B> Pretvorba med koti v urah in stopinjah.</LI><LI><B>Kotna razdalja:</B> Izračun kotne razdalje med dvema predmetoma, katerih položaji so podani v ekvatorialnem koordinate</LI><LI><B>Geodetske koordinate:</B> Pretvorba geodetske/XYZ koordinate</LI><LI><B>Hitrost LSR:</B> Izračun heliocentrične, geocentrične in topocentrične radialne hitrosti vira iz njegove hitrosti LSR</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms regarding information on solar system bodies coordinates and times<UL><LI><B>Planets Coords:</B> Coordinates for the planets, moon and sun at a given time and from a given position on Earth </LI></UL></QT>
sl: <QT>Odsek z algoritmi za podatke o koordinatah in časih teles Osončja<UL> <LI><B>Koordinate planetov:</B> koordinate planetov, Lune in Sonca ob danem času, kot jih vidimo iz danega kraja na Zemlji</LI></UL></QT>

[ctx: @title:window]
en: Calculator
sl: Računalo

en: Calculator modules
sl: Moduli kalkulatorja

en: Time Calculators
sl: Časovni kalkulatorji

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
sl: Julijanski dan

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
sl: Zvezdni čas

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcDayLengthDlg) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Almanac
sl: Almanah

en: Equinoxes & Solstices
sl: Enakonočja in Sončevi obrati

en: Coordinate Converters
sl: Pretvorniki koordinat

en: Equatorial/Galactic
sl: Ekvatorialne/galaktične

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
sl: Navidezne koordinate

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSimple)
en: Horizontal Coordinates
sl: Horizontalne koordinate

en: Simple Coordinates
sl: Enostavne koordinate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ecliptic Coordinates
sl: Ekliptične koordinate

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
sl: Kotna razdalja

en: Geodetic Coordinates
sl: Geodetske koordinate

en: LSR Velocity
sl: Hitrost LSR

en: Planets Coordinates
sl: Koordinate planetov

en: Conjunctions
sl: Konjunkcije

en: Eclipses
sl: Mrki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelLocalTime)
en: Local time
sl: Lokalni čas

en: Universal time
sl: Svetovni čas

en: Julian date
sl: Julijanski datum

en: Single Object
sl: Posamezen objekt

en: Conjunction/Opposition
sl: Konjunkcija/opozicija

en: Date & Time (UT)
sl: Datum in čas (UT)

en: Object 1
sl: Objekt 1

en: Object 2
sl: Objekt 2

en: Separation
sl: Odmik

[ctx: @title:window]
en: Save Conjunctions
sl: Shrani konjunkcije

en: Maximum separation entered is not a valid angle. Use the What's this help feature for information on how to enter a valid angle
sl: Vneseni največji odmik ni veljaven kot. Za pomoč o vnašanju veljavnega kota uporabite pomoč "Kaj je to?"

en: Please select an object to check conjunctions with, by clicking on the 'Find Object' button.
sl: S klikom na gumb »Najdi objekt« izberite objekt, za katerega bodo preverjene konjunkcije.

en: Please select two different objects to check conjunctions with.
sl: Za preverjanje konjunkcij izberite dva različna objekta.

en: Compute conjunction...
sl: Izračunaj konjunkcijo…

[ctx: @title:window]
en: Conjunction
sl: Konjunkcija

en: Compute conjunction between %1 and %2
sl: Izračunavanje konjunkcije med %1 in %2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Conjunction
sl: Konjunkcija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Opposition
sl: Opozicija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButtonBatch)
en: Greenwich, United Kingdom
sl: Greenwich, Združeno kraljestvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ending on:
sl: S koncem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: and
sl: in

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Starting on:
sl: Z začetkom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show conjunctions/oppositions for:
sl: Prikaži konjunkcije/opozicije za:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Between objects:
sl: Med objekti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum allowed separation:
sl: Največji dovoljeni odmik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
sl: Izračunaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Conjunctions / Oppositions
sl: Konjunkcije/opozicije

en: View in SkyMap
sl: Poglej v zvezdni karti

en: Show Details
sl: Pokaži podrobnosti

en: Full
sl: Polno

en: Partial
sl: Delno

en: CSV Files (*.csv)
sl: Datoteke CSV (*.csv)

[ctx: @title:window]
en: Export Eclipses
sl: Izvozi mrke

en: Could not export.
sl: Ni mogoče izvoziti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show eclipses for:
sl: Pokaži mrke za:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
sl: Rezultati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinoxText)
en: Vernal equinox:
sl: Pomladansko enakonočje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolsticeText)
en: Summer solstice:
sl: Poletni Sončev obrat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinoxText)
en: Autumnal equinox:
sl: Jesensko enakonočje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolsticeText)
en: Winter solstice:
sl: Zimski Sončev obrat:

[ctx: @title:window]
en: Flag Manager
sl: Upravljalnik zastavic

en: To add custom icons, just add images in %1. File names must begin with flag. For example, the file <i>flagSmall_red_cross.png</i> will be shown as <b>Small red cross</b> in the combo box.
sl: Za dodajanje ikon po meri, dodajte slike v %1. Imena datotek se morajo začeti z »flag«. Na primer: datoteka<i>flagSmall_red_cross.png</i> bo v spustnem polju prikazana kot »Majhen rdeč križ«.

en: Epoch
sl: Epoha

en: Icon
sl: Ikona

en: Label
sl: Oznaka

en: Invalid coordinates.
sl: Neveljavne koordinate.

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
sl: Teleskop %1 ni priključen. Priključite ga in poskusite znova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Label color:
sl: Barva oznake:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Icon:
sl: Ikona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save Changes
sl: Shrani spremembe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Slew to the flag coordinates
sl: Obrni teleskop na koordinate zastavice

en: Region is invalid.
sl: Območje je neveljavno.

[ctx: @title:window]
en: Artificial Horizon Manager
sl: Upravljalnik navideznega obzorja

en: Region
sl: Območje

[ctx: Azimuth]
en: Az
sl: Az.

[ctx: Altitude]
en: Alt
sl: Viš.

en: Region is valid
sl: Območje je veljavno

en: Region %1
sl: Območje %1

en: %1 region is invalid.
sl: %1 območje ni veljavno.

[ctx: @title:window]
en: Save Artificial Horizon
sl: Shrani navidezno obzorje

en: Invalid angle value: %1
sl: Neveljavna vrednost kota: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Regions
sl: Območja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addRegionB)
en: Add Region
sl: Dodaj območje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeRegionB)
en: Remove Region
sl: Odstrani območje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleCeilingB)
en: Toggle Ceiling
sl: Preklopi strop

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exportHorizonB)
en: Export the selected horizon to a file
sl: Izvozi izbrani horizont v datoteko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, importHorizonB)
en: Import a previously exported horizon file
sl: Uvozi predhodno izvoženo datoteko obzorja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveB)
en: Save Regions
sl: Shrani območja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Points
sl: Točke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPointB)
en: Add Point
sl: Dodaj točko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePointB)
en: Remove Point
sl: Odstrani točko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearPointsB)
en: Clear all points
sl: Počisti vse točke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectPointsB)
en: Select points from the sky map
sl: Izberite točke iz zvezdne karte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Artificial horizon is used to define <span style=" font-weight:600;">Regions</span> on the SkyMap that are <span style=" font-style:italic;">blocked</span> from view from your vantage point (e.g. by tall trees or buildings). Regions can be areas above or below line segments that you enter. </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To draw a <span style=" font-weight:600;">Region</span>, enter a list of <span style=" font-weight:600;">Points</span> (<span style=" font-style:italic;">minimum</span> 2) that outlines the top of a blocked area (the <span style=" font-weight:600;">blockage is below</span> the lines).</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Setting <span style=" font-style:italic;">ceiling/window mode</span> for a list of points instead sets the <span style=" font-weight:600;">blockage above</span> the lines.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Add the points manually, or preferably by selecting them from the Sky Map after clicking <span style=" font-style:italic;">Select Points</span> button. </li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enable a region by <span style=" font-style:italic;">checking its box</span>. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Selecting a region displays its points on the SkyMap. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When done click <span style=" font-style:italic;">Apply</span>.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Defining regions is easier when used in conjunction with the Terrain background feature.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You can export (and later import) regions using the export/import region buttons.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Umetni horizont se uporablja za definiranje <span style=" font-weight:600;">Regij</span> na zvezdni karti, ki so <span style=" font-style:italic;">blokirane</span> pred pogledom z vaše izhodiščne točke (npr. z visokimi drevesi ali zgradbami). Regije so lahko območja nad ali pod segmenti črt, ki jih vnesete. </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Da bi narisali <span style=" font-weight:600;">Regijo</span>, vnesite seznam <span style=" font-weight:600;">Točk</span> (<span style=" font-style:italic;">minimalno</span> 2) ki označujejo vrh blokiranega območja <span style=" font-weight:600;">blokada je pod</span> črtami).</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Nastavljanje <span style=" font-style:italic;">načina stropa/okna</span> zaseznam točk namesto nastavitve <span style=" font-weight:600;">blokade nad </span> črtami.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Dodajte točke ročno ali še bolje z izbiro iz zvezdne karte po kliku gumba <span style=" font-style:italic;">Izberi točke</span>. </li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Omogočite regijo z<span style=" font-style:italic;">potrditvijo njenega okvirja</span>. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Izbira regije prikaže njene točke na zvezdni karti. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ko ste kliknili <span style=" font-style:italic;">Uveljavi</span>.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Določanje regij je lažje, če se uporablja v povezavi s funkcijo ozadja terena..</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Regije lahko izvozite (in kasneje uvozite) z uporabo gumbov za izvoz/uvoz regij.</li></ul></body></html>

en: Alt
sl: Višina

en: Coord
sl: Koord.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, imagedCB)
en: Imaged
sl: Slikano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pickedCB)
en: Picked
sl: Pobrano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoredCB)
en: Ignored
sl: Prezrto

[ctx: @title:window]
en: Imaging Planner
sl: Načrtovalnik slikanja

en: Object Name--click header to sort ascending/descending.
sl: Ime objekta – kliknite glavo, če želite razvrstiti naraščajoče/padajoče.

en: Number of hours the object can be imaged--click header to sort ascending/descending.
sl: Število ur, v katerih je objekt mogoče slikati - kliknite glavo, da razvrstite naraščajoče/padajoče.

en: Object Type--click header to sort ascending/descending.
sl: Vrsta predmeta – kliknite glavo, da razvrstite naraščajoče/padajoče.

en: Maximum object dimension (arcmin)--click header to sort ascending/descending.
sl: Največja dimenzija objekta (ločne min) – kliknite glavo, da razvrstite naraščajoče/padajoče.

en: Maximum altitude--click header to sort ascending/descending.
sl: Največja višina – kliknite glavo, da razvrstite naraščajoče/padajoče.

en: Moon angular separation at midnight--click header to sort ascending/descending.
sl: Lunina kotna ločitev ob polnoči - kliknite glavo, da razvrstite naraščajoče/padajoče.

en: Constellation--click header to sort ascending/descending.
sl: Konstelacija - kliknite glavo, da razvrstite naraščajoče/padajoče.

en: RA/DEC coordinates--click header to sort ascending/descending.
sl: Koordinate RA/DEC – kliknite glavo, da razvrstite naraščajoče/padajoče.

en: No match for "%1"
sl: Ni zadetka za '%1'

en: Open a browser with the 1st link in this note: %1
sl: Odprite brskalnik s 1. povezavo v tej opombi: %1

en: Open a browser with the 2nd link in this note: %1
sl: Odprite brskalnik z 2. povezavo v tej opombi: %1

en: Open a browser with the 3rd link in this note: %1
sl: Odprite brskalnik s 3. povezavo v tej opombi: %1

en: Updating tables...
sl: Posodabljanje tabel ...

en: You need to load a catalog to start using this tool.
    Use the Load Catalog button if you have one.
    See Data -> Download New Data if not...
sl: Za uporabo tega orodja morate naložiti katalog.
    Uporabite gumb Naloži katalog, če ga imate.
    Glejte Podatki -> Prenesi nove podatke, če ne...

en: No Catalog!
sl: Ni kataloga!

en: Select an object.
sl: Izberite predmet.

en: Check Filters to unhide objects.
sl: Potrdite polje Filtri, da razkrijete predmete.

en: Load a Catalog.
sl: Naložite katalog.

en: Search the Professor Seligman online site for NGC images.
sl: Poišči slike NGC na spletnem mestu profesorja Seligmana.

en: Search the Professor Seligman online site for information about IC objects..
sl: Poiščite spletno stran profesorja Seligmana za informacije o objektih IC.

en: Search the galaxymap.org online site for information about Sharpless2 objects.
sl: Na spletnem mestu galaxymap.org poiščite informacije o objektih Sharpless2.

en: Search Nasa's online site for information about Messier objects..
sl: Poiščite Nasino spletno mesto za informacije o Messierjevih objektih.

en: Search Emil Ivanov's online site for information about VDB objects.
sl: Poiščite spletno mesto Emila Ivanova za informacije o objektih VDB.

en: Loading Catalogs...
sl: Nalaganje katalogov ...

en: Transits
sl: Prehodi

en: Sets at
sl: Zaide ob

en: Rises at
sl: Vzide ob

en: Rises
sl: Vzide

en: Sets
sl: Zaide

en: objects
sl: objekti

en: %1, %2 and %3 other objects
sl: %1, %2 in %3 drugih objektov

en: Mark %1 as NOT imaged
sl: Označi %1 kot NE poslikano

en: Mark %1 as already imaged
sl: Označi %1 kot že poslikano

en: Un-pick %1
sl: Prekliči pobrano %1

en: Pick %1
sl: Poberi %1

en: Stop ignoring %1
sl: Prenehaj prezirati %1

en: Ignore %1
sl: Prezri %1

en: Center %1 on SkyMap
sl: Centriraj %1 na zvezdni karti

en: Screenshot some image of %1, plate-solve it, and temporarily place it on the SkyMap
sl: Posnemi sliko %1, jo reši in začasno postavi na zvezdno karto

en: Successfully marked %1 objects as read
sl: Uspešno označenih %1 predmetov kot prebranih

en: Empty file
sl: Prazna datoteka

en: Failed marking all of these objects imaged: %1
sl: Označevanje vseh teh poslikanih objektov ni uspelo: %1

en: Failed marking %1 objects imaged, including: %2
sl: Označevanje %1 poslikanih objektov ni uspelo, vključno: %2

en: Succeeded marking %1 objects imaged. Failed with %2: %3
sl: Uspešno označeno %1 poslikanih objektov. Neuspelo z %2: %3

en: Succeeded marking %1 objects imaged. Failed with %2 including these: %3
sl: Uspešno označeno %1 poslikanih objektov. Neuspelo z %2, vključno s temi: %3

en: Sorry, couldn't open file: "%1"
sl: Žal, ni bilo mogoče odpreti datoteke: "%1"

en: Sorry, catalog file doesn't exist: "%1"
sl: Žal, datoteka kataloga žal ne obstaja: »%1«

en: %1/%2: Adding %3
sl: %1/%2: dodajanje %3

[ctx: @action:button]
en: OK
sl: V redu

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sl: Prekliči

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SearchB)
en: Search for an object in the table.
sl: Poiščite predmet v tabeli.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, SearchText) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
sl: Ime objekta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Select an Object
sl: Izberite predmet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backOneDay)
en: Back one day
sl: Nazaj za en dan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, forwardOneDay)
en: Forward one day
sl: Za en dan naprej

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsButton)
en: Open options menu.
sl: Odprite meni z možnostmi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, helpButton)
en: Open web documentation.
sl: Odpri spletno dokumentacijo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DevelLabel)
en: 
                     Catalog Development:
sl: 
                     Razvoj kataloga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DevelDownsampleButton)
en: Downsample
sl: Zmanjšaj vzorec

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DevelDownsampleButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DevelCheckTargetsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DevelCheckCatalogButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DevelCheckTarge
en: For catalog development
sl: Za razvoj kataloga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DevelCheckTargetsButton)
en: Check
sl: Preveri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesEditButton)
en: Create/Edit some user notes for this object
sl: Ustvarite/uredite nekaj uporabniških opomb za ta objekt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesDoneButton)
en: Done creating/editing some user notes for this object
sl: Končano ustvarjanje/urejanje nekaterih uporabniških opomb za ta objekt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesOpenLink)
en: Open a browser with the 1st link in this note.
sl: Odpri brskalnik s 1. povezavo v tej opombi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesOpenLink2)
en: Open a browser with the 2nd link in this note.
sl: Odpri brskalnik z 2. povezavo v tej opombi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesOpenLink3)
en: Open a browser with the 3rd link in this note.
sl: Odpri brskalnik s 3. povezavo v tej opombi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNotesLabel)
en: Note:
sl: Opomba:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, userNotesEdit)
en: Enter notes here
sl: Tukaj vnesite opombe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, hideAltitudeGraphB)
en: Minimize the altitude vs time graph.
sl: Strni graf višine in časa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAltitudeGraphB)
en: Maximize the altitude vs time graph.
sl: Razširi graf višine in časa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, HiddenAltitudeGraphLabel)
en: Altitude vs Time graph.
sl: Graf višine in časa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HiddenAltitudeGraphLabel)
en: Altitude vs Time graph
sl: Graf višine in časa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useArtificialHorizon)
en: <html><head/><body><p>Use the system's artificial horizon for calculating imaging hours.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Uporabi sistemski umetni horizont za izračun ur zajemanja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useArtificialHorizon)
en: Artificial horizon
sl: Umetno obzorje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minAltitudeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minAltitude)
en: For imaging hours calculation, object must be at least at this altitude (and above any artificial horizon in use).
sl: Za izračun ur snemanja mora biti objekt vsaj na tej višini (in nad katerim koli uporabljenim umetnim horizontom).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAltitudeLabel)
en: Min alt
sl: Min. višina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minMoonLabel)
en: <html><head/><body><p>For imaging hours calculations, object must be at least the number of degrees in the 1st box away from the moon, and the moon must be below the altitude in the 2nd box.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Za izračun ur slikanja mora biti objekt najmanj število stopinj v 1. polju stran od lune in luna mora biti pod višino v 2. polju.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minMoonLabel)
en: Moon:
sl: Luna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minMoon)
en: <html><head/><body><p>For imaging hours calculations object must be at least this far from the moon.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Za izračun ur slikanja mora biti objekt najmanj tako daleč od Lune.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maxMoonAltitude)
en: <html><head/><body><p>For imaging hours calculations the moon must be lower than this altitude.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Za izračun ur slikanja mora biti luna nižja od te višine.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, hideAstrobinDetailsButton)
en: Minimize the Astrobin search details section
sl: Zmanjšajte razdelek s podrobnostmi iskanja Astrobin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SearchLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SearchLabel2)
en: Select a button to search for the selected object on the internet.
sl: Izberite gumb za iskanje izbranega predmeta v internetu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel2)
en: Search
sl: Iskanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, astrobinButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, astrobinButton2)
en: Search Astrobin for the selected object using the search constraints in this section.
sl: Preišči Astrobin za izbrani objekt z uporabo iskalnih omejitev v tem razdelku.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchWikipedia) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchWikipedia2)
en: Search Wikipedia for the selected object.
sl: V Wikipediji poiščite izbrani objekt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchWikipedia) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchWikipedia2)
en: Wikipedia
sl: Wikipedija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchSpecialWebPageImages) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchSpecialWebPageImages2)
en: Search the Professor Seligman online site for NGC/IC images.
sl: Poišči slike NGC/IC na spletnem mestu profesorja Seligmana.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchSimbad) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchSimbad2)
en: Search Simbad.
sl: Poišči Simbad.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AstrobinAward)
en: <html><head/><body><p>Required one of the Astrobin awards when searching Astrobin images.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Pri iskanju slik Astrobin je potrebna ena od nagrad Astrobin.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AstrobinAward)
en: Awards Required
sl: Zahtevane nagrade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, radiusLabel)
en: Radius:
sl: Polmer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxRadiusLabel)
en: Max:
sl: Maks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAstrobinDetailsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showFilterTypesButton)
en: Maximize the Astrobin search details section
sl: Razširi razdelek s podrobnostmi iskanja Astrobin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, hideFilterTypesButton)
en: Minimize the Filters section
sl: Strni razdelek Filtri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FiltersLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FiltersLabel2)
en: Constrain the list of object on the left by the filters in this section.
sl: Omeji seznam objektov na levi s filtri v tem razdelku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FiltersLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FiltersLabel2)
en: Filters
sl: Filtri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minHoursLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minHours)
en: Objects are only shown if they can be imaged for at least this many hours.
sl: Objekti so prikazani le, če jih je mogoče zajemati najmanj toliko ur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minHoursLabel)
en: Min Hours:
sl: Min ur:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OpenClusterCB)
en: <html><head/><body><p>Hide open clusters if unchecked.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Skrij odprte gruče, če ni označeno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OpenClusterCB)
en: Open Cl
sl: Odpri gruče

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, NebulaCB)
en: <html><head/><body><p>Hide nebulae if unchecked.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Skrij meglice, če ni označeno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, GlobularClusterCB)
en: <html><head/><body><p>Hide globular clusters if unchecked.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Skrij kroglaste kopice, če ni označeno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PlanetaryCB)
en: <html><head/><body><p>Hide planetary nebulae if unchecked.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Skrij planetarne meglice, če ni označeno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, SupernovaRemnantCB)
en: <html><head/><body><p>Hide supernova remnants if unchecked.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Skrij ostanke supernove, če ni označeno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, GalaxyCB)
en: <html><head/><body><p>Hide galaxies if unchecked.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Skrij galaksije, če ni označeno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, GalaxyClusterCB)
en: <html><head/><body><p>Hide galaxy clusters if unchecked.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Skrij gruče galaksij, če ni označeno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GalaxyClusterCB)
en: Galaxy Cl
sl: Gruče galaksij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, DarkNebulaCB)
en: <html><head/><body><p>Hide dark nebulae if unchecked.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Skrij temne meglice, če ni označeno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OtherCB)
en: <html><head/><body><p>Hide other object types if unchecked.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Skrij druge vrste objektov, če ni označeno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pickedCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that are marked picked (don't show those that are not picked).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži objekte, ki so označeni kot pobrani (ne prikaži tistih, ki niso pobrani).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notPickedCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that are not marked picked (don't show those that are picked).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži predmete, ki niso označeni kot pobrani (ne prikaži tistih, ki so pobrani).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notPickedCB)
en: Not Picked
sl: Ni pobran

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dontCarePickedCB)
en: <html><head/><body><p>Object display doesn't depend on whether objects are marked picked or not.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaz objekta ni odvisen od tega, ali so objekti označeni kot pobrani ali ne.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontCarePickedCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontCareImagedCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontCareIgnoredCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontCareKeywordCB)
en: Don't care
sl: Ni mi mar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, imagedCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that are marked imaged (and don't show those that are not marked previously imaged).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži objekte, ki so označeni kot poslikani (in ne prikazuj tistih, ki niso označeni kot že prej poslikani).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notImagedCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that are not marked imaged (and don't show those that are marked previously imaged).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Pokaži objekte, ki niso označeni kot poslikani (in ne prikazuj tistih, ki so označeni kot že prej poslikani).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notImagedCB)
en: Not imaged
sl: Ne poslikani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dontCareImagedCB)
en: <html><head/><body><p>Object display doesn't depend on whether objects are marked previously imaged or not.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaz objekta ni odvisen od tega, ali so objekti označeni kot že prej poslikani ali ne.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadImagedB)
en: Load a file listing the names of already imaged objects--one name per line. This adds to the list of imaged object, it does not replace them.
sl: Naloži datoteko z imeni že posnetih objektov - po eno ime na vrstico. To doda na seznam posnetih objektov, to jih ne nadomesti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadImagedB)
en: Load Imaged
sl: Naloži poslikane

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoredCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that have been ignored (and don't show those that have not been ignored).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži objekte, ki so bili prezrti (in ne prikazuj tistih, ki niso bili prezrti).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notIgnoredCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that have not been ignored (and don't show those that have been ignored).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži objekte, ki niso bili prezrti (in ne prikazuj tistih, ki so bili prezrti).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notIgnoredCB)
en: Not ignored
sl: Ne prezrti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dontCareIgnoredCB)
en: <html><head/><body><p>Object display doesn't depend on whether objects have been ignored or not.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaz objekta ni odvisen od tega, ali so bili objekti prezrti ali ne.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, keywordCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that have the (case-sensitive) keyword in their notes (and don't show those that don't).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži predmete, ki imajo v opombah ključno besedo (občutljivo za velike in male črke) (in ne prikazuj tistih, ki je nimajo).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notKeywordCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that don't have the (case-sensitive) keyword in their notes (and don't show those that do).</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaži objekte, ki v opombah nimajo ključne besede (občutljive na velike in male črke) (in ne prikazuj tistih, ki je imajo).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notKeywordCB)
en: Not keyword
sl: Ni ključne besede

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dontCareKeywordCB)
en: <html><head/><body><p>Object display doesn't depend on whether or not objects have the keyword in their notes.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Prikaz objektov ni odvisen od tega, ali imajo objekti ključno besedo v opombah ali ne.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, keywordEdit)
en: Enter the (case-sensitive) keyword to be used for the checkboxes to the left.
sl: Vnesite ključno besedo (občutljivo na velike in male črke), ki bo uporabljena za potrditvena polja na levi.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, keywordEdit)
en: Enter keyword here
sl: Vnesite ključno besedo tukaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, hideImageButton)
en: Minimize the image section
sl: Strni odsek s sliko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImageFrameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImageFrameLabel2)
en: Catalog Image
sl: Slika iz kataloga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LoadCatalogButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LoadCatalogButton2)
en: Load a new catalog
sl: Naloži novi katalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LoadCatalogButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LoadCatalogButton2)
en: Load Catalog
sl: Naloži katalog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showImageButton)
en: Maximize the image section
sl: Povečaj razdelek slike

[ctx: @title:window]
en: Imaging Planner Options
sl: Možnosti načrtovalnika slikanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CenterOnSkyMapCB)
en: <html><head/><body><p>Slew to selected objects on the SkyMap.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Obrni se na izbrane objekte na zvezdni karti.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CenterOnSkyMapCB)
en: Center selected object on SkyMap
sl: Centriraj izbrani objekt na zvezdni karti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, IndependentWindowCB)
en: <html><head/><body><p>Make the ImagingPlannerTool an independent window. Would take effect next restart.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Naredi ImagingPlannerTool neodvisno okno. Veljalo bi ob naslednjem ponovnem zagonu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IndependentWindowCB)
en: Independent Window
sl: Neodvisno okno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, StartSolvingImmediatelyCB)
en: <html><head/><body><p>Start solving immediately after taking a screenshot, instead of waiting for the Solve button to be pressed.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Začni reševati takoj, po pridobitvi posnetka zaslona, ​​namesto čakanja na pritisk gumba Reši.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartSolvingImmediatelyCB)
en: Start Solving Immediately
sl: Začni reševanje takoj

[ctx: @title:window]
en: Jupiter Moons Tool
sl: Orodje Jupitrovih lun

en: offset from Jupiter (arcmin)
sl: odmik od Jupitra (loč. min.)

en: time since now (days)
sl: čas glede na sedaj (dnevi)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
sl: Interaktivni način

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
sl: Datum in čas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates (J2000)
sl: Ekvatorialne koordinate (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FirstObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SecondObjectButton)
en: Select Object...
sl: Izberi objekt…

en: First position: %1
sl: Prvi položaj: %1

en: Second position: %1
sl: Drugi položaj: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FirstPositionBox)
en: First position
sl: Prvi položaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SecondPositionBox)
en: Second position
sl: Drugi položaj

en: Could not open file %1.
sl: Ni mogoče odpreti datoteke %1.

en: Invalid file: %1
sl: Neveljavna datoteka: %1

en: Invalid file
sl: Neveljavna datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel)
en: Angular distance:
sl: Kotna razdalja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_2)
en: Position angle:
sl: Kot položaja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_3)
en: degrees E of N
sl: stopinje V od S

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, batch) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch Mode
sl: Paketni način

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
sl: Izberite polja v vhodni datoteki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra0CheckBatch)
en: Initial right ascension:
sl: Začetna rektascenzija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
sl: Začetna deklinacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra1CheckBatch)
en: Final right ascension:
sl: Končna rektascenzija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
sl: Končna deklinacija:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Fields in Output File Plus Result
sl: Polja in rezultat v izhodni datoteki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch)
en: A&ll parameters
sl: Vsi parametri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch)
en: Onl&y parameters in input file
sl: Samo parametri iz vhodne datoteke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
sl: Datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
sl: Vhodna datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
sl: Izhodna datoteka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Catalog Coordinates
sl: Koordinate v katalogu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
sl: Ciljni čas in datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Reset to Now
sl: Ponastavi na sedaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UTCheckBatch)
en: UT:
sl: SČ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ApCoordLabel)
en: Apparent coordinates:
sl: Navidezne koordinate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dec)
en: +00d 00' 00.0"
sl: +00s 00′ 00.0″

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA)
en: 00h 00m 00.0s
sl: 00u 00m 00.0s

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Show in Output File
sl: V izhodni datoteki prikaži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
sl: Vse parametre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
sl: Samo parametre iz vhodne datoteke

en: Does not rise
sl: Ne vzide

en: Does not set
sl: Ne zaide

[ctx: %1 is a location on earth]
en: Almanac for %1
sl: Almanah za %1

en: computed by KStars
sl: izračunano s KStars

en: Results of Almanac calculation
sl: Rezultati izračuna almanaha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAltLabel)
en: Altitude at noon:
sl: Višina opoldne:

[ctx: Sky object passing below the horizon]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Set:
sl: Zahod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
sl: Dolžina dneva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseAzLabel)
en: Sunrise azimuth:
sl: Azimut vzhoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Rise:
sl: Vzhod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
sl: Poldan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetAzLabel)
en: Sunset azimuth:
sl: Azimut zahoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitAltLabel)
en: Transit altitude:
sl: Višina prehoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseAzLabel)
en: Moon rise azimuth:
sl: Azimut Luninega vzhoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitLabel)
en: Transit:
sl: Prehod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetAzLabel)
en: Moon set azimuth:
sl: Azimut Luninega zahoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
sl: Mena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhase)
en: Waxing gibbous (75%)
sl: Prvi izbok (75 %)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch mode
sl: Paketni način

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Specify Dates for the Calculation in the Input File
sl: Določi datume za izračun v vhodni datoteki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Input file:
sl: Vhodna datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output file:
sl: Izhodna datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButtonBatch)
en: View Output...
sl: Poglej izhod...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
sl: Ekvatorialne koordinate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
sl: Galaktične koordinate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters in Input File
sl: Izberite parametre za vhodno datoteko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (toolT
en: If checked, value will be read from input file. If not, value will be read from adjacent box
sl: Če je označeno, bo vrednost prebrana iz vhodne datoteke, v nasprotnem primeru pa iz polja desno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch)
en: Gal. long.:
sl: Gal. dolžina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch)
en: Gal. lat.:
sl: Gal. širina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters for Output File
sl: Izberite parametre za izhodno datoteko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Select Filenames
sl: Izberite imeni datotek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Input Coordinates
sl: Izberite vhodne koordinate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cartRadio)
en: Cartesian
sl: Kartezične

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
sl: Zemljepisne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Select Ellipsoid Model
sl: Izberite model elipsoida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
sl: Pretvori

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
sl: Kartezične koordinate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
sl: Zemljepisne koordinate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltGeoLabel)
en: Elevation (meters):
sl: Višina (metri):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AltGeoCheckBatch)
en: Elev. (m):
sl: Višina (m):

en: Results of Julian day calculation
sl: Rezultati izračuna julijanskega dneva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
sl: Julijanski dan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
sl: Spremenjen julijanski dan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Input parameter:
sl: Vhodni parameter:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
sl: Datum in čas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Julian day
sl: Julijanski dan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Modified Julian day
sl: Spremenjen julijanski dan

en: Incorrect number of fields in line %1:
sl: Napačno število polj v vrstici %1:

en: Present fields %1.
sl: Prisotna polja %1.

en: Required fields %1.
sl: Zahtevana polja %1.

en: Unknown planet
sl: Neznan planet

en:  in line %1:
sl:  v vrstici %1:

en: Line %1 contains an invalid time
sl: Vrstica %1 vsebuje neveljaven čas

en: Line %1 contains an invalid date:
sl: Vrstica %1 vsebuje neveljaven datum:

en: Errors found while parsing some lines in the input file
sl: Med razčlenjevanjem vhodne datoteke so bile najdene napake

en: Errors in lines
sl: Napake v vrsticah

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input Parameters
sl: Vhodni parametri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
sl: Telo Osončja:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Heliocentric Ecliptic Coordinates
sl: Heliocentrične ekliptične koordinate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Distance (AU):
sl: Oddaljenost (AE):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Geocentric Ecliptic Coordinates
sl: Geocentrične ekliptične koordinate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: Select Coordinate System for Output File
sl: Izberite koordinatni sistem za izhodno datoteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HelioEclCheckBatch)
en: Heliocentric ecliptic
sl: Heliocentrični ekliptični

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GeoEclCheckBatch)
en: Geocentric ecliptic
sl: Geocentrični ekliptični

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
sl: Horizontalni

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Other Parameters for Output File
sl: Drugi parametri za izhodno datoteko

en: Location strings consist of the comma-separated names of the city, province and country.  If the string contains spaces, enclose it in quotes so it gets parsed properly.
sl: Nizi lokacij so sestavljeni iz imen mesta, pokrajine in države, ki so ločeni z vejico. Če niz vsebuje presledke, ga postavite med narekovaje, da bo pravilno razčlenjen.

en: Hint for writing location strings
sl: Namig za zapisovanje nizov lokacij

en: local time
sl: lokalni čas

en: sidereal time
sl: zvezdni čas

en: date
sl: datum

en: location
sl: lokacija

en: %1 and %2
sl: %1 in %2

en: %1, %2 and %3
sl: %1, %2 in %3

en: Specify %1 in the input file.
sl: V vhodni datoteki navedite %1.

en: Results of Sidereal time calculation
sl: Rezultati izračunov zvezdnega časa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SiderealTimeLabel)
en: Sidereal time:
sl: Zvezdni čas:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute sidereal time
sl: Izračunaj zvezdni čas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute standard time
sl: Izračunaj standardni čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LocationCheckBatch)
en: Read from input file
sl: Preberi iz vhodne datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HelpLabel)
en: Specify Local Time in the Input File
sl: Določite lokalni čas v vhodni datoteki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, angle1aLabel)
en: Angle (hh mm ss.s)
sl: Kot (hh mm ss.s)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1b) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2b)
en: Angle Result
sl: Kotni rezultat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, angle1bLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, angle2Label)
en: Angle (dd.d)
sl: Kot (dd.d)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, angle2aLabel)
en: Angle (dd mm ss.s)
sl: Kot (dd mm ss.s)

en: Sun's Declination
sl: Deklinacija Sonca

en: # Timing of Equinoxes and Solstices
sl: # čas enakonočij in Sončevih obratov

en: # computed by KStars
    #
sl: # izračunano s KStars
    #

en: # Vernal Equinox		Summer Solstice			Autumnal Equinox		Winter Solstice
    #
sl: # pomladansko enakonočje		poletni Sončev obrat			jesensko enakonočje		zimski Sončev obrat
    #

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcEquinox)
en: Equinoxes and Solstices
sl: Enakonočja in Sončevi obrati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equinoxes and solstices for the year:
sl: Enakonočji in Sončeva obrata za leto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolstice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolstice)
en: 1 Jan 2007  00:00
sl: 1 januarja 2007  00:00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HelpLabel)
en: Specify Years for the Calculation in the Input File
sl: Določite leta za izračun v vhodni datoteki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Target position:
sl: Ciljni položaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Radial velocities:
sl: Radialne hitrosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Heliocentric:
sl: Heliocentrična:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Geocentric:
sl: Geocentrična:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Topocentric:
sl: Topocentrična:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ElevationCheckBatch)
en: Elevation (m):
sl: Višina (m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, InputVelocityCheckBatch)
en: Input velocity:
sl: Vhodna hitrost:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Heliocentric
sl: Heliocentrična

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Geocentric
sl: Geocentrična

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Topocentric
sl: Topocentrična

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, overview)
en: Overview
sl: Pregled

en: Moon Phase Calendar
sl: Koledar Luninih men

en: Error: sesameResolver failed. Could not resolve name on CDS Sesame.
sl: Napaka: sesameResolver je spodletel. Ni bilo mogoče razrešiti imena na CDS Sesame.

en: Attempting to resolve object %1 using CDS Sesame.
sl: Poskušanje razrešitve objekta %1 z uporabo CDS Sesame.

en: Error trying to get XML response from CDS Sesame server: %1
sl: Napaka med pridobivanjem odgovora XML iz strežnika CDS Sesame: %1

en: Empty result instead of expected XML from CDS Sesame. Maybe bad Internet connection?
sl: Prazni rezultat namesto pričakovanega XML-ja iz CDS Sesame! Morda je slaba internetna povezava?

en: Error parsing XML from CDS Sesame: %1 on line %2 @ col = %3
sl: Napaka med razčlenjevanjem XML iz CDS Sesame: %1 v vrstici %2 @ stol. = %3

en: Resolved %1 successfully.
sl: Uspešno razrešen %1.

[ctx: @title:window]
en: Observation Planner
sl: Načrtovalnik opazovanja

en: Alternate Name
sl: Drugotno ime

[ctx: Right Ascension]
en: RA (J2000)
sl: Rekt. (J2000)

[ctx: Declination]
en: Dec (J2000)
sl: Dekl. (J2000)

[ctx: Magnitude]
en: Mag
sl: Mag.

en: Current Altitude
sl: Trenutna višina

[ctx: Constellation]
en: Constell.
sl: Ozvezdje

[ctx: Short text to describe that object has not risen yet]
en: Not risen
sl: Še ni vzšel

[ctx: Object is in the Dobsonian hole]
en: In hole
sl: V luknji

en: Stars and objects whose names KStars does not know are not supported in the observing lists
sl: Zvezde in objekti, katerih imen KStars ne pozna, niso podprti na seznamih opazovanj

en: %1 is already in your wishlist.
sl: %1 je že na seznamu želenih.

en: %1 is already in the session plan.
sl: %1 je že na načrtu seje.

en: Added %1 to observing list.
sl: %1 je dodan na seznam opazovanj.

en: Added %1 to session list.
sl: %1 je bil dodan na seznam seje.

en: DSS Image metadata: 
     Size: %1' x %2' 
     Photometric band: %3 
     Version: %4
sl: Metapodatki slike DSS: 
     Velikost: %1' x %2' 
     Fotometrični pas: %3 
     Različica: %4

en: No image info available.
sl: Ni razpoložljivih podatkov o sliki.

en: No image available. Click on the placeholder image to download one.
sl: Ni razpoložljive slike. Kliknite na sliko vsebnika za prejem.

[ctx: %1 magnitude of object, %2 type of sky object (planet, asteroid etc), %3 name of a constellation]
en: %1 mag %2 in %3
sl: %1 mag %2 v %3

en: Batch add to observing session
sl: Paketno dodajanje k seji opazovanja

en: Batch add to observing wishlist
sl: Paketno dodano na seznam želja za opazovanje

en: Specify a list of objects with one object on each line to add. The names must be understood to KStars, or if the internet resolver is enabled in settings, to the CDS Sesame resolver. Objects that are internet resolved will be added to the database.
sl: Podajte seznam objektov s po enim objektom v vsaki vrstici, ki ga želite dodati. Imena mora razumeti KStars ali, če je internetni razreševalnik omogočen v nastavitvah, razreševalnik CDS Sesame. Objekti, ki so razrešeni po internetu, bodo dodani v bazo podatkov.

en: Batch add: %1 object not found | Batch add: %1 objects not found
sl[0]: Paketno dodajanje: %1 predmetov ni bilo najdenih
sl[1]: Paketno dodajanje: %1 predmet ni bil najden
sl[2]: Paketno dodajanje: %1 predmeta nista bil najdena
sl[3]: Paketno dodajanje: %1 predmeti nisi bili najdeni

en: %1 object could not be found in the database or resolved, and hence could not be added. See the details for more. | %1 objects could not be found in the database or resolved, and hence could not be added. See the details for more.
sl[0]: %1 predmetov ni bilo mogoče najti v zbirki podatkov ali razrešiti, zato jih ni bilo mogoče dodati. Oglejte si podrobnosti za več informacij.
sl[1]: %1 predmeta ni bilo mogoče najti v zbirki podatkov ali razrešiti, zato ga ni bilo mogoče dodati. Oglejte si podrobnosti za več informacij.
sl[2]: %1 predmetov ni bilo mogoče najti v zbirki podatkov ali razrešiti, zato ju ni bilo mogoče dodati. Oglejte si podrobnosti za več informacij.
sl[3]: %1 predmetov ni bilo mogoče najti v zbirki podatkov ali razrešiti, zato jih ni bilo mogoče dodati. Oglejte si podrobnosti za več informacij.

[ctx: @title:window]
en: Open Observing List
sl: Odpri seznam opazovanj

en: The specified file is invalid. We expect an XML file based on the OpenAstronomyLog schema.
sl: Navedena datoteka ni veljavna. Pričakovana je XML-datoteka na podlagi sheme OpenAstronomyLog.

en: The specified file is invalid
sl: Navedena datoteka ni veljavna

en: Are you sure you want to clear all objects?
sl: Ali zares želite počistiti vse objekte?

en: Clear all?
sl: Res počistiti vse?

en: Do you want to save the current session?
sl: Ali želite shraniti trenutno sejo?

en: Save Current session?
sl: Naj shranim trenutno sejo?

[ctx: @title:window]
en: Save Observing List
sl: Shrani seznam opazovanj

en: Could not open the observing wishlist file %1 for writing. Your wishlist changes will not be saved. Check if the location is writable and not full.
sl: Pred pisanjem ni bilo mogoče odpreti datoteke seznama želja %1. Spremembe seznama želja ne bodo shranjene. Preverite, ali je mesto zapisljivo in ni polno.

en: Could not save observing wishlist
sl: Seznama želenih opazovanj ni mogoče shraniti

[ctx: @title:window]
en: Observing List Wizard
sl: Čarovnik za opazovalni seznam

en: Please wait while loading observing wishlist...
sl: Počakajte, poteka nalaganje teles/objektov …

en: Canceling this will truncate your wishlist
sl: Preklic tega bo odrezal vaš seznam želja

en: If you cancel this operation, your wishlist will be truncated and the following objects will be removed from the wishlist when you exit KStars. Are you sure this is okay?
sl: Če prekličete to operacijo, bo vaš seznam želja okrnjen in naslednji predmeti bodo odstranjeni s seznama želja, ko zapustite KStars. Ali ste prepričani, da je to v redu?

en: Observing wishlist truncated: %1 object not found | Observing wishlist truncated: %1 objects not found
sl[0]: Opazovanje skrajšanega seznama želja: %1 objektov ni bilo mogoče najti
sl[1]: Opazovanje skrajšanega seznama želja: %1 objekta ni bilo mogoče najti
sl[2]: Opazovanje skrajšanega seznama želja: %1 objektov ni bilo mogoče najti
sl[3]: Opazovanje skrajšanega seznama želja: %1 objektov ni bilo mogoče najti

en: %1 object could not be found in the database, and will be removed from the observing wish list. We recommend that you copy its name as a backup so you can add it later. | %1 objects could not be found in the database, and will be removed from the observing wish list. We recommend that you copy the detailed list as a backup, whereby you can later use the Batch Add feature in the Observation Planner to add them back using internet search.
sl[0]: %1 objektov ni bilo mogoče najti v bazi podatkov in bodo odstranjeni s seznama želja za opazovanje. Priporočamo, da kopirate podroben seznam kot varnostno kopijo, pri čemer lahko pozneje uporabite funkcijo Paketno dodajanje v načrtovalniku opazovanj, da jih dodate nazaj z uporabo internetnega iskanja.
sl[1]: %1 objekta ni bilo mogoče najti v bazi podatkov in bo odstranjen s seznama želja za opazovanje. Priporočamo, da kopirate podroben seznam kot varnostno kopijo, pri čemer lahko pozneje uporabite funkcijo Paketno dodajanje v načrtovalniku opazovanj, da ga dodate nazaj z uporabo internetnega iskanja.
sl[2]: %1 predmetov ni bilo mogoče najti v zbirki podatkov in bosta odstranjena s seznama želja za opazovanje. Priporočamo, da podroben seznam kopirate kot varnostno kopijo, tako da lahko kasneje uporabite funkcionalnost Paketno dodaj v Načrtovalniku opazovanja, da ju dodate nazaj s pomočjo internetnega iskanja.
sl[3]: %1 predmetov ni bilo mogoče najti v zbirki podatkov in bosta odstranjena s seznama želja za opazovanje. Priporočamo, da podroben seznam kopirate kot varnostno kopijo, tako da lahko kasneje uporabite funkcionalnost Paketno dodaj v Načrtovalniku opazovanja, da jih dodate nazaj s pomočjo internetnega iskanja.

en: Cannot save an empty session list.
sl: Ni mogoče shraniti praznega seznama sej.

en: Could not open file %1.  Try a different filename?
sl: Ni mogoče odpreti datoteke %1.  Želite poskusiti z drugim imenom datoteke?

en: Try Different
sl: Poskusi z drugim

en: Do Not Try
sl: Ne poskušaj

en: Please wait while adding objects...
sl: Počakajte, poteka dodajanje teles/objektov…

en: Customized DSS Download
sl: Prilagojen prejem DSS

en: Specify image width (arcminutes):
sl: Navedite širino slike (ločne minute):

en: Specify image height (arcminutes):
sl: Navedite višino slike (ločne minute):

en: Specify version:
sl: Navedite različico:

en: Failed to download DSS/SDSS image.
sl: Ni bilo mogoče prejeti slike DSS/SDSS.

en: This will delete all saved images. Are you sure you want to do this?
sl: To bo izbrisalo vse shranjene slike. Ali res želite storiti to?

en: Delete All Images
sl: Izbriši vse slike

en: Image Chooser
sl: Izbirnik slik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open an observation session list
sl: Odpri seznam za opazovalno sejo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Load an observing list from disk
sl: Naloži opazovalni seznam z diska

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the observing session
sl: Shrani opazovalno sejo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current observing list to disk
sl: Shrani trenutni opazovalni seznam na disk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save observing session as...
sl: Shrani opazovalno sejo kot…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save the current observing list to disk, specifying the filename
sl: Shranite trenutni seznam opazovanj na disk in navedite ime datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, OALExport)
en: Export to OAL...
sl: Izvozi v OAL…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetLocation)
en: Choose
sl: Izberi

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateEdit) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateBox)
en: dd/MM/yyyy
sl: dd.MM.llll

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, Update)
en: Update the table and the plot for the new date and location.
sl: Posodobi razpredelnico in graf za nov datum in novo lego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, refLabel)
en: Reference images:
sl: Referenčne slike:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download the SDSS/DSS images of all the objects in the current list.
sl: Prejmi slike SDSS/DSS vseh objektov s trenutnega seznama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download all Images
sl: Prejmi vse slike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Deletes all the stored DSS/SDSS images
sl: Izbriše vse shranjene slike DSS/SDSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Delete all Images
sl: Izbriši vse slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addLabel)
en: Adding objects:
sl: Dodajanje objektov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WizardButton) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObsListWizard)
en: Observing List Wizard
sl: Čarovnik za opazovalni seznam

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WizardButton)
en: The list wizard helps you construct observing lists based on filtering by object type, position on the sky, and magnitude.
sl: Čarovnik za opazovalni seznam vam pomaga pri sestavljanju seznama na podlagi filtriranja po vrsti objektov, položaju na nebu in magnitudi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WizardButton)
en: Wizard...
sl: Čarovnik…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open Find Dialog
sl: Odpre pogovorno okno za iskanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open the Find Dialog for adding objects to the list
sl: Odpre pogovorno okno za iskanje in dodajanje objektov na seznam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Open the WUT dialog
sl: Odpri okno Kaj je na nebu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Opens the What's up Tonight dialog, from which objects can be added to the list
sl: Odpre pogovorno okno Kaj je na nebu, s katerega lahko objekte dodate na seznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WUTButton)
en: What's up Tonight...
sl: Kaj je nocoj na nebu…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, batchAddButton)
en: Batch add
sl: Paketno dodajanje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, WishList)
en: Wish List
sl: Seznam želja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Session)
en: Session Plan
sl: Načrt seje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduledTimeLabel)
en: Scheduled Time
sl: Načrtovan čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickInfoLabel)
en: Select an Object to View Information here
sl: Tukaj izberite objekt za ogled informacij o njem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagePreview)
en: (No Image)
sl: (Brez slike)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dssMetadataLabel)
en: Image Metadata Info
sl: Metapodatki o sliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchImage)
en: Replace from Internet...
sl: Zamenjaj z interneta …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteImage)
en: Delete Image
sl: Izbriši sliko

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, NotesEdit)
en: Record object notes here.
sl: Tukaj beleži opombe o predmetih.

en: Add to session plan
sl: Dodaj v načrt seje

en: Add objects visible tonight to session plan
sl: Dodaj objekte, ki so vidni to noč, v načrt seje

en: Add to Ekos Scheduler
sl: Dodaj v razporejevalnik Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GotoButton)
en: Center
sl: Usredini

[ctx: Show the selected object in the telescope]
en: Scope
sl: Obseg

en: Show SDSS image
sl: Prikaži sliko SDSS

en: Show DSS image
sl: Prikaži sliko DSS

en: Customized DSS download
sl: Prilagojen prejem DSS

en: Show images from web
sl: Prikaži slike s spleta

en: Remove from WishList
sl: Odstrani s seznama želja

en: Remove from Session Plan
sl: Odstrani iz načrta seje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Open clusters
sl: Odprte kopice

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Globular clusters
sl: Kroglaste kopice

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Gaseous nebulae
sl: Plinaste meglice

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Planetary nebulae
sl: Planetarne meglice

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Sun, moon, planets
sl: Sonce, Luna in planeti

en: Illegal rectangle specified, no region selection possible.
sl: Podan je neveljaven pravokotnik, izbira območja ni mogoča.

en: Illegal circle specified, no region selection possible.
sl: Podan je neveljaven krog, izbira območja ni mogoča.

en: Your observing list currently has 1 object | Your observing list currently has %1 objects
sl[0]: Vaš opazovalni seznam vsebuje %1 objektov
sl[1]: Vaš opazovalni seznam vsebuje %1 objekt
sl[2]: Vaš opazovalni seznam vsebuje %1 objekta
sl[3]: Vaš opazovalni seznam vsebuje %1 objekte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <html><head></head><body><p>Welcome to the Observing List Wizard</p><p></p><p>With this tool, you can construct an observing list by filtering the list of all objects in various ways.  First, you will select objects by <span style=" font-weight:600;">type</span>.  Next, you can select only those objects which occupy a specific <span style=" font-weight:600;">region on the sky</span>.  You can further trim the observing list by selecting objects in a specified <span style=" font-weight:600;">magnitude range</span>.  Finally, you can choose to keep only those objects which are <span style=" font-weight:600;">observable on a particular date</span>.</p><p></p><p>Press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button to get started by selecting which object types you would like to be present in your observing list.</p></body></html>
sl: <html><head></head><body><p>Dobrodošli v čarovniku za opazovalni seznam</p><p></p><p>S tem orodjem lahko sestavite seznam opazovanj, tako da na različne načine filtrirate vse razpoložljive objekte. Najprej lahko izberete objekte glede na <span style=" font-weight:600;">vrsto</span>. Nato lahko izberete objekte, ki se nahajajo na določenem <span style=" font-weight:600;">območju na nebu</span>. Opazovalni seznam lahko nadalje skrajšate z izbiro objektov, ki imajo <span style=" font-weight:600;">magnitudo</span> v določenem območju. Na koncu lahko ohranite le objekte, ki so <span style=" font-weight:600;">vidni na določen dan</span>.</p><p></p><p>Kliknite na <span style=" font-weight:600;">Naprej</span>, da začnete izbirati vrste objektov, ki jih želite na seznamu opazovanj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjTypeLabel)
en: <html><head></head><body><p>Select objects by type</p><p></p><p>Highlight the object types you want to include in your observing list in the box below.  You can highlight more than one item in the list.  The buttons along the right can be used to quickly choose some common selections.</p><p></p><p>When you are finished, press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button.</p></body></html>
sl: <html><head></head><body><p>Izberi objekte glede na vrsto</p><p></p><p>Izberite vrste objektov, ki jih želite vključiti na seznam opazovanj. Izberete lahko več kot eno vrsto. Za nekaj pogostih izborov lahko uporabite gumbe na desni.</p><p></p><p>Ko zaključite, kliknite na gumb <span style=" font-weight:600;">Naprej</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AllButton)
en: Select all items in the list
sl: Izberi vse predmete na seznamu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NoneButton)
en: Clear all selected items in the list
sl: Počisti izbiro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Select all "deep-sky" object types in the list
sl: Izberi vse vrste objektov, ki so del globokega neba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Deep sky
sl: Globoko nebo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Select all solar system object types in the list
sl: Izberi vse vrste objektov, ki so del Osončja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectText)
en: <html><head></head><body><p>Select by region</p><p></p><p>Next, you can limit your object list to only those objects which occupy a specific region on the sky.  There are three ways to specify the region for your list:  by <span style=" font-weight:600;">constellation</span>, by specifying a <span style=" font-weight:600;">rectangular region</span>, or by specifying a <span style=" font-weight:600;">circular region</span>.  You may also skip selecting by a region, which will include objects from <span style=" font-weight:600;">all over the sky</span>.</p><p></p><p>Make your selection below, and press <span style=" font-weight:600;">Next</span>.</p></body></html>
sl: <html><head></head><body><p>Izberi glede na položaj</p><p></p><p>Tu lahko omejite seznam opazovanj samo na objekte, ki se nahajajo znotraj določenega območja na nebu. Na voljo so trije načini za navajanje območja: z <span style=" font-weight:600;">ozvezdji</span>, s <span style=" font-weight:600;">pravokotnikom</span> in s <span style=" font-weight:600;">krogom</span>. Lahko tudi izpustite omejevanje na območje in dovolite izbiranje objektov <span style=" font-weight:600;">ne glede na to, kje so</span>.</p><p></p><p>Spodaj izberite želeni način in kliknite <span style=" font-weight:600;">Naprej</span> za nadaljevanje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectLabel)
en: I wish to select objects:
sl: Želim izbrati objekte:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: all over the sky
sl: ne glede na to, kje so

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: by constellation
sl: znotraj ozvezdij

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a rectangular region
sl: znotraj pravokotnega območja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a circular region
sl: znotraj krožnega območja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ConstellationText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in one or more constellations</p><p></p><p>In the list below, highlight the constellations you want to use for your observing list.  Only objects that occupy the selected constellations will be included in the list.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
sl: <html><head></head><body><p>Izberi objekte iz enega ali več ozvezdij</p><p></p><p>S spodnjega seznama izberite želena ozvezdja. Na seznamu opazovanj bodo samo objekti, ki se nahajajo v izbranih ozvezdjih.</p><p></p><p>Ko zaključite, kliknite na <span style=" font-weight:600;">Naprej</span> za nadaljevanje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RectangularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a rectangular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular rectangular region on the sky.  Specify the rectangular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) limits that define the region.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
sl: <html><head></head><body><p>Izberi objekte znotraj pravokotnika</p><p></p><p>Na tej strani lahko omejite seznam opazovanj na objekte, ki se nahajajo znotraj določenega pravokotnika na nebu. Pravokotnik podate z vnosom mej območja po rektascenziji in deklinaciji.</p><p></p><p>Ko zaključite, kliknite na <span style=" font-weight:600;">Naprej</span> za nadaljevanje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
sl: do

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: Dec limits:
sl: Meje po dekl.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA limits:
sl: Meje po rekt.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CircularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a circular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular circular region on the sky.  Specify the circular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) coordinates for the center of the circle, and the size of the circle's radius, in Degrees.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
sl: <html><head></head><body><p>Izberi objekte znotraj kroga</p><p></p><p>Na tej strani lahko omejite seznam opazovanj na objekte, ki so znotraj določenega kroga na nebu. Krog podate tako, da vnesete rektascenzijo in deklinacijo njegovega središča ter njegov polmer v stopinjah.</p><p></p><p>Ko zaključite, kliknite na <span style=" font-weight:600;">Naprej</span> za nadaljevanje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterRALabel)
en: Center RA (in Hours):
sl: Center RA (v urah):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterDecLabel)
en: Center Dec (in Degrees):
sl: Center Dec (v stopinjah):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RadiusLabel)
en: Radius (in Degrees):
sl: Polmer (v stopinjah):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObserveOnDateText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects observable on a date:</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects which can be observed on a particular date (and from a particular location on Earth).  To filter your list in this way, check the checkbox below, and then select the desired date.  If you leave this box unchecked, then your list will include objects regardless of when they are observable (this is the default).  You may also change the geographic location used to determine whether objects are observable.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p><p></p></body></html>
sl: <html><head></head><body><p>Izberi objekte, ki so vidni dne</p><p></p><p>Na tej strani lahko omejite seznam opazovanj le na objekte, ki so vidni na določen dan (in iz določenega kraja na Zemlji). Da bi filtrirali seznam na ta način, označite polje in nastavite želeni datum. Če polja ne označite (kar je privzeto), bo seznam vseboval objekte, ne glede na to, kdaj jih je mogoče opazovati. Lahko tudi spremenite geografsko lego, ki se uporabi za ugotavljanje vidnosti objektov.</p><p></p><p>Ko zaključite, kliknite na gumb <span style=" font-weight:600;">Naprej</span>.</p><p></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
sl: Od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationText)
en: From:
sl: Od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Min. Altitude:
sl: Najmanjša višina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Coverage:
sl: Pokritost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Max. Altitude:
sl: Največja višina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByDate)
en: Select objects which are observable on:
sl: Izberi objekte, ki so vidni dne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagnitudeText)
en: <html><head/><body><p>Select bright objects</p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects brighter than a given magnitude. Be careful with this selection, because KStars does not have a magnitude for every object in its database. You need to indicate whether you want to include objects with an undefined magnitude.</p><p>If you do not wish to exclude faint objects with this selection, simply leave the checkbox below unchecked.</p><p>This is the final page of the Observing List Wizard. You can go back and modify previous pages with the <span style=" font-weight:600;">Back</span> button. When you are satisfied, press the <span style=" font-weight:600;">Ok</span> button to exit the wizard, and the Observing List tool will be populated with the objects you have specified here.</p><p><br/></p></body></html>
sl: <html><head></head><body><p>Izberi svetle objekte</p><p></p><p>Na tej strani lahko omejite seznam opazovanj samo na objekte, ki so svetlejši od dane magnitude. Bodite previdni pri uporabi te izbire, saj KStars nima podatka o magnitudi za vsak objekt v svoji zbirki. Odločiti se morate, ali želite vključiti objekte brez določene magnitude.</p><p></p><p>Če ne želite v izbiro vključiti šibkih objektov, pustite  spodnje polje neoznačeno.</p><p></p><p>To je zadnja stran Čarovnika za seznam opazovanj. Da bi se vrnili na prejšnjo stran in spremenili možnosti, uporabite gumb <span style=" font-weight:600;">Nazaj</span>. Ko ste zadovoljni, kliknite gumb <span style=" font-weight:600;">Končaj</span>, da zapustite čarovnika ter napolnite opazovalni seznam z izbranimi objekti.</p><p></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByMagnitude)
en: Select objects brighter than:
sl: Izberi objekte svetlejše kot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncludeNoMag)
en: Include objects which have no defined magnitude
sl: Vključi objekte brez določene magnitude

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: Your observing list currently has 0 objects.
sl: Vaš opazovalni seznam trenutno ne vsebuje nobenega objekta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update Count
sl: Posodobi število

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
sl: Ime možnosti

[ctx: @title:window]
en: Solar System Viewer
sl: Pogledovalnik Osončja

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
sl: lega X (AE)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
sl: lega Y (AE)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
sl: Danes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PolarisHourAngle)
en: Polaris Hour Angle
sl: Urni kot Severnice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Date / Time
sl: Datum/čas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Polaris HourAngle
sl: Urni kot Severnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, currentTimeB)
en: Current time
sl: Trenutni čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Set Local Time
sl: Nastavi lokalni čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twelveHourR)
en: 12 Hour
sl: 12 ur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twentyFourHourR)
en: 24 Hours
sl: 24 ur

[ctx: @title:window]
en: Options
sl: Možnosti

[ctx: @title:window]
en: Script Data
sl: Podatki skripta

[ctx: @title:window]
en: Script Builder
sl: Izgrajevalnik skriptov

en: Point the display at the specified location. %1 can be the name of an object, a cardinal point on the compass, or 'zenith'.
sl: Usmeri pogled v določeno smer. %1 je lahko ime objekta, ena izmed glavnih smeri kompasa ali nadglavišče (vrednost »zenith«).

en: Add a name label to the object named %1.
sl: Dodaj imensko oznako telesu, ki se imenuje %1.

en: Remove the name label from the object named %1.
sl: Odstrani imensko oznako telesa, ki se imenuje %1.

en: Add a trail to the solar system body named %1.
sl: Dodaj sled telesu Osončja, ki se imenuje %1.

en: Remove the trail from the solar system body named %1.
sl: Odstrani sled telesa Osončja, ki se imenuje %1.

en: Point the display at the specified RA/Dec coordinates.  RA is expressed in Hours; Dec is expressed in Degrees.
sl: Usmeri pogled na določene koordinate rekt./dekl. Rekt. je izražena v urah, dekl. je izražen v stopinjah.

en: Point the display at the specified Alt/Az coordinates.  Alt and Az are expressed in Degrees.
sl: Usmeri pogled na določene koordinate višine/azimuta. Izražena sta v stopinjah.

en: Increase the display Zoom Level.
sl: Zvišaj stopnjo približanja.

en: Decrease the display Zoom Level.
sl: Znižaj stopnjo približanja.

en: Set the display Zoom Level to its default value.
sl: Nastavi stopnjo približanja na privzeto vrednost.

en: Set the display Zoom Level manually.
sl: Ročna nastavitev stopnje približanja.

en: Set the system clock to the specified Local Time.
sl: Nastavi sistemsko uro na podani lokalni čas.

en: Pause script execution for specified number of seconds.
sl: Naredi premor izvajanja skripta za določeno število sekund.

en: Halt script execution until the specified key is pressed.  Only single-key strokes are possible; use 'space' for the spacebar.
sl: Začasno zaustavi izvajanje skripta dokler ni pritisnjena določena tipka. Mogoča je uporaba samo ene tipke. Za preslednico uporabite vrednost 'space'.

en: Set whether the display is tracking the current location.
sl: Vklopi ali izklopi sledenje trenutni lokaciji.

en: Change view option named %1 to value %2.
sl: Nastavi možnost pogleda z imenom %1 na vrednost %2.

en: Set the geographic location to the city specified by city, province and country.
sl: Nastavi zemljepisno lego na mesto določeno z mestom, pokrajino in državo.

en: Set the color named %1 to the value %2.
sl: Nastavi barvo z imenom %1 na vrednost %2.

en: Load the color scheme specified by name.
sl: Naloži barvno shemo z navedenim imenom.

en: Export the sky image to the file, with specified width and height.
sl: Izvozi sliko neba v datoteko, z določeno širino in višino.

en: Print the sky image to a printer or file.  If %1 is true, it will show the print dialog.  If %2 is true, it will use the Star Chart color scheme for printing.
sl: Natisni sliko neba na tiskalnik ali datoteko.  Če je %1 true, bo prikazano pogovorno okno za tiskanje.  Če je %2 true, bo za tiskanje uporabil barvno shemo zvezdne karte.

en: Halt the simulation clock.
sl: Zaustavi uro simulacije.

en: Start the simulation clock.
sl: Zaženi uro simulacije.

en: Set the timescale of the simulation clock to specified scale.  1.0 means real-time; 2.0 means twice real-time; etc.
sl: Nastavi časovni okvir simulacijske ure na določeno merilo. 1.0 pomeni realni čas; 2.0 pomeni dvakratnik realnega časa; itd.

en: Functions
sl: Funkcije

en: InfoBoxes
sl: Okvirji s podatki

en: Toggle display of all InfoBoxes
sl: Preklopi prikaz vseh okvirjev s podatki

en: Toggle display of Time InfoBox
sl: Preklopi prikaz okvirja s časom

en: Toggle display of Geographic InfoBox
sl: Preklopi prikaz okvirja z zemljepisno lego

en: Toggle display of Focus InfoBox
sl: Preklopi prikaz okvirja s smerjo pogleda

en: (un)Shade Time InfoBox
sl: (Raz)senči okvir s časom

en: (un)Shade Geographic InfoBox
sl: (Raz)senči okvir z zemljepisno lego

en: (un)Shade Focus InfoBox
sl: (Raz)senči okvir s smerjo pogleda

en: Toolbars
sl: Orodne vrstice

en: Toggle display of main toolbar
sl: Preklopi prikaz glavne orodne vrstice

en: Toggle display of view toolbar
sl: Preklopi prikaz orodne vrstice pogleda

en: Show Objects
sl: Pokaži objekte

en: Toggle display of Stars
sl: Preklopi prikaz zvezd

en: Toggle display of all deep-sky objects
sl: Preklopi prikaz vseh objektov globokega neba

en: Toggle display of all solar system bodies
sl: Preklopi prikaz vseh teles Osončja

en: Toggle display of Sun
sl: Preklopi prikaz Sonca

en: Toggle display of Moon
sl: Preklopi prikaz Lune

en: Toggle display of Mercury
sl: Preklopi prikaz Merkurja

en: Toggle display of Venus
sl: Preklopi prikaz Venere

en: Toggle display of Mars
sl: Preklopi prikaz Marsa

en: Toggle display of Jupiter
sl: Preklopi prikaz Jupitra

en: Toggle display of Saturn
sl: Preklopi prikaz Saturna

en: Toggle display of Uranus
sl: Preklopi prikaz Urana

en: Toggle display of Neptune
sl: Preklopi prikaz Neptuna

en: Toggle display of Asteroids
sl: Preklopi prikaz asteroidov

en: Toggle display of Comets
sl: Preklopi prikaz kometov

en: Show Other
sl: Prikaz ostalega

en: Toggle display of constellation lines
sl: Preklopi prikaz črt ozvezdij

en: Toggle display of constellation boundaries
sl: Preklopi prikaz črt za meje ozvezdij

en: Toggle display of constellation names
sl: Preklopi prikaz imen ozvezdij

en: Toggle display of Milky Way
sl: Preklopi prikaz Rimske ceste

en: Toggle display of the coordinate grid
sl: Preklopi prikaz koordinatne mreže

en: Toggle display of the celestial equator
sl: Preklopi prikaz nebesnega ekvatorja

en: Toggle display of the ecliptic
sl: Preklopi prikaz ekliptike

en: Toggle display of the horizon line
sl: Preklopi prikaz črte obzorja

en: Toggle display of the opaque ground
sl: Preklopi prikaz zapolnjenih tal

en: Toggle display of star name labels
sl: Preklopi prikaz oznak z imenom zvezde

en: Toggle display of star magnitude labels
sl: Preklopi prikaz oznak z magnitudo zvezde

en: Toggle display of asteroid name labels
sl: Preklopi prikaz oznak z imenom asteroida

en: Toggle display of comet name labels
sl: Preklopi prikaz oznak z imenom kometa

en: Toggle display of planet name labels
sl: Preklopi prikaz oznak z imenom planeta

en: Toggle display of planet images
sl: Preklopi prikaz slik planetov

en: Show Latin constellation names
sl: Uporabi latinska imena ozvezdij

en: Show constellation names in local language
sl: Uporabi slovenska imena ozvezdij

en: Show IAU-standard constellation abbreviations
sl: Uporabi kratice IAU za imena ozvezdij

en: Hide Items
sl: Skrij objekte

en: Toggle whether objects hidden while slewing display
sl: Preklopi skrivanje objektov med obračanjem karte

en: Timestep threshold (in seconds) for hiding objects
sl: Prag časovnega koraka (v sekundah) za skrivanje objektov

en: double
sl: dvojno

en: Hide faint stars while slewing?
sl: Naj skrivam šibkejše zvezde med obračanjem?

en: Hide solar system bodies while slewing?
sl: Naj skrivam telesa Osončja med obračanjem?

en: Hide Milky Way while slewing?
sl: Naj skrivam Rimsko cesto med obračanjem?

en: Hide constellation names while slewing?
sl: Naj skrivam imena ozvezdij med obračanjem karte?

en: Hide constellation lines while slewing?
sl: Naj skrivam črte ozvezdij med obračanjem?

en: Hide constellation boundaries while slewing?
sl: Naj skrivam meje ozvezdij med obračanjem?

en: Hide coordinate grid while slewing?
sl: Naj skrivam koordinatno mrežo med obračanjem?

en: Skymap Options
sl: Možnosti zvezdne karte

en: Use Horizontal coordinates? (otherwise, use Equatorial)
sl: Uporabi horizontalne koordinate (sicer ekvatorialne)

en: Set the Zoom Factor
sl: Nastavi faktor približanja

en: Select angular size for the FOV symbol (in arcmin)
sl: Nastavi kotno velikost znaka VP (v loč. min.)

en: Select shape for the FOV symbol (0=Square, 1=Circle, 2=Crosshairs, 4=Bullseye)
sl: Nastavi obliko znaka VP (0 = kvadrat, 1 = krog, 2 = namerilni križ, 4 = tarča)

en: int
sl: celo število

en: Select color for the FOV symbol
sl: Izbor barve za znak VP

en: string
sl: niz

en: Use animated slewing? (otherwise, "snap" to new focus)
sl: Naj uporabim animirano obračanje? (sicer "preskok" na nov fokus)

en: Correct for atmospheric refraction?
sl: Naj popravim zaradi loma v ozračju?

en: Automatically attach name label to centered object?
sl: Naj samodejno pripnem oznake z imenom za centrirane objekte?

en: Attach temporary name label when hovering mouse over an object?
sl: Naj pripnem začasno oznako z imenom med prehodom miške čez objekt?

en: Planet trails fade to sky color? (otherwise color is constant)
sl: Naj sledi planetov zbledijo v barvo neba? (sicer je barva konstantna)

note: i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed in" ) << i18n( "double" ); new QTreeWidgetItem( opsLimit, fields ); fields.clear(); fields << "magLimitDrawStarZoomOut" << i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed out" ) << i18n( "double" ); TODO: We have disabled the foll
en: magnitude of faintest star labeled on map
sl: magnituda najšibkejše zvezde z oznako na karti

en: magnitude of brightest star hidden while slewing
sl: magnituda najsvetlejše zvezde, skrite med obračanjem

en: magnitude of faintest asteroid drawn on map
sl: magnituda najšibkejšega asteroida, narisanega na karti

en: magnitude of faintest asteroid labeled on map
sl: magnituda najšibkejšega asteroida, označenega na karti

en: comets nearer to the Sun than this (in AU) are labeled on map
sl: kometi, ki so bližje Soncu kot to (v AE), so označeni na karti

en: Could not download remote file.
sl: Ni bilo mogoče prejeti oddaljene datoteke.

en: Download Error
sl: Napaka med prejemom

en: Save Changes to Script?
sl: Naj shranim spremembe skripta?

en: The current script has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
sl: Trenutni skript ima neshranjene spremembe. Ali bi ga želeli pred zaprtjem shraniti?

en: Could not parse script.  Line was: %1
sl: Napaka med razčlenjevanjem skripta.  Vrstica: %1

en: Function index out of bounds.
sl: Kazalo funkcij je izven meja.

en: Mismatch between function and Arg widget (expected %1.)
sl: Razhajanje med funkcijo in argumenti gradnika (pričakovano: %1.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
sl: Novi skript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Discards current script and starts a new one.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
sl: Zavrže trenutni skript in začne z novim.  Imeli boste možnost shraniti spremembe trenutnega skripta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open Script...
sl: Odpri skript…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Opens an existing script.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
sl: Odpre obstoječ skript.  Imeli boste možnost shraniti spremembe trenutnega skripta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
sl: Shrani skript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current script.  If the script has not been saved before, this is equivalent to "Save As..."
sl: Shrani trenutni skript. Če skripta niste še nikoli shranili, se obnaša kot »Shrani kot…«.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
sl: Shrani skript kot…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Saves the script to a file, allowing you to first specify the filename and a name for the script.
sl: Shrani skript v datoteko. Prej lahko navedete ime in avtorja skripta ter ime datoteke.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
sl: Preizkus skripta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RunButton)
en: Executes the script in the KStars main window. You may want to reposition the Script Builder tool so that the Sky map is visible.
sl: Izvede skript v glavnem oknu KStars. Morda bi želeli prestaviti orodje Script Builder tako, da bo vidna zvezdna karta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
sl: Trenutni skript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ScriptListBox)
en: This shows the list of commands present in the current working script. Highlighting any command will present a widget where you can specify its arguments below. Use the action buttons at right to copy, remove, or change the position of the selected command.
sl: To prikazuje seznam ukazov v trenutno delujočem skriptu. Če označite kateri koli ukaz, se prikaže gradnik, kjer lahko spodaj podate njegove argumente. Uporabite akcijske gumbe na desni, da kopirate, odstranite ali spremenite položaj izbranega ukaza.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
sl: Dodaj funkcijo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddButton)
en: If a function is highlighted in the "Function Browser" box, this button will add it to the current working script.  The new function is inserted directly after the highlighted function in the "Current Script" box.
sl: Če je funkcija poudarjena v okvirju »Brskalnik po funkcijah«, bo dodana v trenutni delovni skript.  Nova funkcija je dodana neposredno za označeno funkcijo v okvirju »Trenutni skript«.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
sl: Odstrani funkcijo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will remove it from the script.
sl: Če je funkcija označena v polju "Trenutni skript", jo bo ta gumb odstranil iz skripta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
sl: Kopiraj funkcijo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CopyButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will add a duplicate of the function.
sl: Če je funkcija označena v polju "Trenutni skript", bo ta gumb dodal dvojnik funkcije.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
sl: Premakni gor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, UpButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it up one position in the script.
sl: Če je funkcija označena v polju "Trenutni skript", jo ta gumb premakne za eno mesto navzgor v skriptu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
sl: Premakni dol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DownButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it down one position in the script.
sl: Če je funkcija označena v polju "Trenutni skript", jo ta gumb premakne za eno mesto navzdol v skriptu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
sl: Argumenti funkcije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
sl: Brskalnik po funkcijah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
sl: Pomoč za funkcije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: If a function is highlighted in the Function Browser, this area will show some brief documentation about the function.
sl: Če je funkcija označena v Brskalniku funkcij, bo v tem območju prikazana kratka dokumentacija o funkciji.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
sl: Vnesite ime za skript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter a name for the script.  This is not the file name, just a short descriptive line of text.
sl: Vnesite ime za skript. To ni ime datoteke, ampak le kratka opisna vrstica besedila.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
sl: Vnesite ime avtorja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
sl: Ime skripta:

[ctx: @title:window]
en: Sky Calendar
sl: Nebesni koledar

en: Print the Sky Calendar
sl: Natisni nebesni koledar

en: Please Wait
sl: Prosimo, počakajte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CreateButton)
en: Plot Planetary Almanac
sl: Izriši planetarni almanah

[ctx: A planet rises from the horizon]
en: %1 rises
sl: %1 vzide

[ctx: A planet sets from the horizon]
en: %1 sets
sl: %1 zaide

[ctx: A planet transits across the meridian]
en: %1 transits
sl: %1 preide

[ctx: @title:window]
en: Print sky calendar
sl: Natisni nebesni koledar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Grids and Labels
sl: Mreže in oznake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridMonths)
en: Month dividers
sl: Razdelilniki mesecev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridWeeks)
en: Interval dividers
sl: Intervalni delilniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridVertical)
en: Vertical grid
sl: Navpična mreža

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridToday)
en: Current day
sl: Trenutni dan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
sl: Leto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: day(s)
sl: dni

en:  Slew %1 degrees %2 to find an %3 star of mag %4
sl:  Obrnite %1 stopinj %2, da najdete zvezdo %3 magnitude %4

en:  Slew %1 degrees %2 to find a(n) %3
sl:  Obrnite %1 stopinj %2, da najdete %3

en: triangle (of similar magnitudes)
sl: trikotnik (podobnih velikosti)

en: right-angled triangle
sl: pravokotni trikotnik

en: isosceles triangle
sl: enakokraki trikotnik

en: straight line of 3 stars
sl: ravna črta 3 zvezd

en: equilateral triangle
sl: enakostranični trikotnik

en:  within %1% of FOV of the marked star
sl:  znotraj %1% VP označene zvezde

en: Star-hopper algorithm failed. If you're trying a large star hop, try using a smaller FOV or changing the source point
sl: Algoritem skakanja po zvezdah ni uspel. Če poskušate z velikim zvezdnim skokom, poskusite uporabiti manjše VP ali spremenite izvorno točko

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StarHopperDialog)
en: Star-Hopper Results
sl: Rezultati skakanja po zvezdah

en: NOT VISIBLE: About %1 degrees below the %2 horizon
sl: NI VIDNO: Okrog %1 stopinj pod %2 obzorjem

en: Now visible: About %1 degrees above the %2 horizon
sl: Sedaj vidno: Okrog %1 stopinj nad %2 obzorjem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeSelectLabel)
en: Select telescope from list to use or add a new telescope
sl: Izberite teleskop, ki bi ga želeli uporabiti, iz seznama ali dodajte novega

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scopeDetailsBox)
en: Telescope Details
sl: Podrobnosti teleskopa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeVendorText)
en: Vendor:
sl: Proizvajalec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveNewScopeButton)
en: Add new telescope
sl: Dodaj nov teleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BinocularsCheck)
en: Binoculars
sl: Dvogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binoApertureText)
en: Specify aperture:
sl: Določite zaslonko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lpText)
en: <p>How light-polluted is your night-sky? Rate your night-sky conditions from 1-9 based on the <b>Bortle Dark-Sky Scale</b>. A rating of <b>1</b> represents an <b>excellent dark-sky site</b>, while <b>9</b> represents a <b>brilliantly lit inner-city sky</b>.</p>
sl: <p>Kako svetlobno onesnaženo je vaše nočno nebo? Ocenite vaše pogoje nočnega neba na <b>Bortlovi lestvici temačnosti neba</b> od 1 do 9. Ocena <b>1</b> predstavlja <b>zelo temno nebo</b>, medtem ko <b>9</b> predstavlja <b>močno osvetljeno nebo v mestu</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bortleHelpText)
en: <html><head/><body><p align="right">For help: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Bortle_Dark-Sky_Scale"><span style=" text-decoration: underline; color:#004183;">Wikipedia Link for Bortle dark-sky scale</span></a></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="right">Pomoč: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Bortle_Dark-Sky_Scale"><span style=" text-decoration: underline; color:#004183;">Povezava na wikipedijo do merila Bortle dark-sky</span></a></p></body></html>

en: Magnitude:  --
sl: Magnituda: --

en: Magnitude: %1
sl: Magnituda: %1

en: Surface Brightness: %1
sl: Svetlost površja: %1

en: Size: %1
sl: Velikost: %1

[ctx: @title:window]
en: What's up Tonight
sl: Kaj je nocoj na nebu

en: at %1
sl: v %1

en: The night of %1
sl: Noč %1

en: Star Clusters
sl: Zvezdne kopice

en: circumpolar
sl: nadobzornica

en: does not rise
sl: ne vzide

[ctx: Sunset at time %1 on date %2]
en: Sunset: %1 on %2
sl: Sončev zahod: %1 na %2

[ctx: Sunrise at time %1 on date %2]
en: Sunrise: %1 on %2
sl: Sončev vzhod: %1 na %2

en: Night duration: %1
sl: Dolžina noči: %1

en: Night duration: %1 hours
sl: Dolžina noči: %1 ur

en: Night duration: %1 hour
sl: Dolžina noči: %1 uro

en: Night duration: %1 minutes
sl: Dolžina noči: %1 minut

en: Night duration: %1 minute
sl: Dolžina noči: %1 minut

en: Moon rises at: %1 on %2
sl: Luna vzide ob: %1 na %2

en: Moon sets at: %1 on %2
sl: Luna zaide ob: %1 na %2

en: No Object Selected
sl: Ni izbranega objekta

en: Object Not Found
sl: Objekta ni mogoče najti

en: Rises at: %1
sl: Vzide ob: %1

en: Transits at: %1
sl: Preide ob: %1

en: Sets at: %1
sl: Zaide ob: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel)
en: The night of DATE
sl: Noč DATUM-a

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
sl: Izberi nov datum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DateButton)
en: Press this button to select a new date for the "What's up Tonight" tool.  Note that the date of the main window is not changed.
sl: Kliknite gumb za izbor novega datuma za orodje »Kaj je nocoj na nebu«.  Datum za glavno okno ostane nespremenjen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
sl: Spremeni datum…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel)
en: at LOCATION
sl: na LOKACIJI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
sl: Izberite novo zemljepisno lego

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Press this button to select a new geographic location for the "What's up Tonight" tool.  Note that the location of the main window is not changed.
sl: Pritisnite ta gumb, da izberete novo geografsko lokacijo za orodje »Kaj je nocoj na nebu«. Upoštevajte, da se lokacija glavnega okna ne spremeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
sl: Spremeni lego…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Show objects which are up:
sl: Prikaži objekte, ki so na nebu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
sl: Izberite časovno obdobje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: By default, the "What's up Tonight" tool displays all objects which are above the horizon between sunset and midnight (i.e., "in the evening").  You can also choose to show objects which are up between midnight and dawn (i.e., "in the morning"), or objects which are up at any time between sunset and sunrise (i.e., "any time tonight")
sl: Privzeto orodje »Kaj je nocoj na nebu« prikazuje vse objekte, ki so nad obzorjem med Sončevim zahodom in polnočjo (npr. »zvečer«). Izberete lahko tudi prikaz objektov, ki so nad obzorjem med polnočjo in Sončevim zahodom (npr. »zjutraj«) ali objektov, ki so nad obzorjem kadarkoli med Sončevim zahodom in vzhodom (npr. »ponoči«).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
sl: Zvečer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
sl: Zjutraj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Any Time Tonight
sl: Ponoči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show objects brighter than magnitude:
sl: Pokaži objekte svetlejše od magnitude:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
sl: Čas Luninega vzhoda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Displays the time at which the moon rises on the selected date.
sl: Prikaže čas Luninega vzhoda za izbrani datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
sl: Lunin vzhod: 13:04

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Duration of night for selected date
sl: Dolžina noči za izbrani datum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Displays the duration between sunset and sunrise for the selected date.
sl: Prikaže dolžino noči (med Sončevim zahodom in vzhodom) za izbrani datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
sl: Dolžina noči: 11:00 ur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
sl: Čas Sončevega zahoda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Displays the time of sunset for the selected date.
sl: Prikaže čas Sončevega zahoda za izbrani datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
sl: Sončev zahod:  19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
sl: Čas Luninega zahoda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Displays the time at which the moon sets on the selected date.
sl: Prikaže čas Luninega zahoda za izbrani datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
sl: Lunin zahod: 04:27

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
sl: Čas Sončevega vzhoda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Displays the time of sunrise for the selected date.
sl: Prikaže čas Sončevega vzhoda za izbrani datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
sl: Sončev vzhod:  07:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon's illumination fraction
sl: Del osvetljenosti lune

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Displays the illumination fraction of the Moon for the selected date.
sl: Prikaže kolikšen del Lune je osvetljen za izbrani datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon illum: 42%
sl: Osvet. Lune: 42 %

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Select a category:
sl: Izberite kategorijo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Matching objects:
sl: Ustrezni objekti:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object rises above the horizon on the selected date.
sl: Prikaže čas, ko se označeni objekt dvigne nad obzorje na izbrani datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
sl: Čas vzhoda:  22:12

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object transits across the local meridian on the selected date.
sl: Prikaže čas prehoda poudarjenega objekta čez krajevni poldnevnik za izbrani datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
sl: Čas prehoda:  03:45

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object sets below the horizon on the selected date.
sl: Prikaže čas zahoda poudarjenega objekta za izbrani datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
sl: Čas zahoda:  08:22

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center this object in the sky display
sl: Centriraj objekt na zvezdno karto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center the sky display on this object, and begin tracking it.  Equivalent to the "Center and Track" item in the popup menu.
sl: Centriraj objekt na zvezdno karto in začni s sledenjem.  Enakovredno ukazu »Centriraj in sledi« v pojavnem meniju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center Object
sl: Centriraj objekt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Open the Object Details window
sl: Odpri okno s podrobnostmi o objektu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DetailButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Open the Details window for the highlighted object.
sl: Odpre okno s podrobnostmi za poudarjen objekt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Object Details...
sl: Podrobnosti o objektu…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Adds the selected object to the Observing list
sl: Doda izbrani objekt na seznam opazovanj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
sl: Dodaj na seznam

en: Angle value in degrees.
sl: Kot v stopinjah.

en: Angle value in hours.
sl: Kot v urah.

en: This box displays an angle in degrees. The three numbers displayed are the angle's degrees, arcminutes, and arcseconds.
sl: To polje prikazuje kot v stopinjah. Tri prikazana števila so stopinje, ločne minute in ločne sekunde za kot.

en: This box displays an angle in hours. The three numbers displayed are the angle's hours, minutes, and seconds.
sl: Ta okvir prikazuje kot v urah. Tri prikazana števila so kotne ure, minute in sekunde.

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds
sl:   Vnesete lahko celo število ali število s plavajočo vejico. Vnesete lahko tudi vrednosti za stopinje, ločne minute in ločne sekunde, ki jih razmejite s presledkom ali z dvopičjem

en: Enter an angle value in degrees.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
sl: Vnesite kot v stopinjah. Kot lahko izrazite s celim številom (»12«) ali s številom s plavajočo vejico (»12,33«). Vnesete lahko tudi vrednosti za stopinje, ločne minute in ločne sekunde, ki jih razmejite s presledkom ali z dvopičjem ("12:20",  "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", itd.).

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds
sl:   Vnesete lahko celo število ali število s plavajočo vejico. Vnesete lahko tudi vrednosti za ure, minute in sekunde, ki jih razmejite s presledkom ali z dvopičjem

en: Enter an angle value in hours.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
sl: Vnesite kot v urah. Kot lahko izrazite s celim številom (»12«) ali s številom s plavajočo vejico (»12,33«). Vnesete lahko tudi vrednosti za ure, minute in sekunde, ki jih razmejite s presledkom ali z dvopičjem (»12 20«, »12 20 00,0«, »12:20«, »12:20:00«).

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 x %2 arcmin
sl: %1 × %2 ločnih min.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, previousYear) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, previousMonth) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, nextMonth) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, nextYear)
en: ...
sl: …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextYear)
en: Previous Year
sl: Prejšnje leto

[ctx: Local Time]
en: LT:
sl: KČ:

[ctx: Universal Time]
en: UT:
sl: SČ:

[ctx: Sidereal Time]
en: ST:
sl: ZČ:

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
sl: Z. dolž.:

[ctx: Latitude]
en: Lat:
sl: Z. šir.:

[ctx: Hour Angle]
en: HA
sl: UK

[ctx: Zenith Angle]
en: ZA
sl: ZK

[ctx: seconds]
en: secs
sl: sekund

[ctx: second]
en: sec
sl: sek

[ctx: minutes]
en: mins
sl: minut

en: hour
sl: ura

[ctx: hours]
en: hrs
sl: ur

[ctx: sidereal day]
en: sid day
sl: zvez. dan

en: day
sl: dan

en: week
sl: teden

[ctx: weeks]
en: wks
sl: tednov

en: month
sl: mesec

[ctx: months]
en: mths
sl: mesecev

en: year
sl: leto

[ctx: years]
en: yrs
sl: let

en: Adjust time step
sl: Prilagodi časovni korak

en: Adjust time step units
sl: Prilagodi enote za časovni korak

en: Set the timescale for the simulation clock.  A setting of "1 sec" means the clock advances in real-time, keeping up perfectly with your CPU clock.  Higher values make the simulation clock run faster, lower values make it run slower.  Negative values make it run backwards.
    
    There are two pairs of up/down buttons.  The left pair will cycle through all available timesteps in sequence.  Since there are a large number of timesteps, the right pair is provided to skip to the next higher/lower unit of time.  For example, if the timescale is currently "1 min", the right up button will make it "1 hour", and the right down button will make it "1 sec"
sl: Nastavite časovno merilo ure za simulacijo. Nastavitev »1 sek« pomeni, da ura napreduje s pravim časom in usklajeno z uro računalnika. Višje vrednosti pomenijo, da ura teče hitreje. Nižje vrednosti pomenijo, da ura teče počasneje. Pri negativnih vrednostih ura teče nazaj.
    
    Na voljo sta dva para gumbov. Levi par kroži zaporedno skozi vse časovne korake, ki so na voljo. Ker je korakov veliko, je na voljo tudi desni par, ki preskoči na višjo ali nižjo časovno enoto. Na primer, če je časovno merilo trenutno na »1 min«, jo bo desni zgornji gumb spremenil na »1 ura«, desni spodnji gumb pa na »1 sek«.

en: Increase Time Scale
sl: Povečaj časovno lestvico

en: Increase time scale to the next largest unit
sl: Povečajte časovno lestvico na naslednjo največjo enoto

en: Decrease Time Scale
sl: Zmanjšaj časovno lestvico

en: Decrease time scale to the next smallest unit
sl: Zmanjšaj časovno lestvico na naslednjo najmanjšo enoto

[ctx: Map projection method]
en: No projection
sl: Brez projekcije

[ctx: Map projection method]
en: Ancient
sl: Starodavna

[ctx: Map projection method]
en: Azimuthal
sl: Azimutalna

[ctx: Map projection method]
en: Bonne
sl: Bonneova

[ctx: Map projection method]
en: Gnomonic
sl: Gnomonska

[ctx: Map projection method]
en: Hemisphere
sl: Hemisferna

[ctx: Map projection method]
en: Lambert
sl: Lambertova

[ctx: Map projection method]
en: Mercator
sl: Mercatorjeva

[ctx: Map projection method]
en: Mollweide
sl: Mollweideova

[ctx: Map projection method]
en: Orthographic
sl: Ortografska

[ctx: Map projection method]
en: Peters
sl: Petersonova

[ctx: Map projection method]
en: Polyconic
sl: Polikonična

[ctx: Map projection method]
en: Rectangular
sl: Pravokotna

en: FIFO files are not supported on Windows
sl: Datoteke FIFO niso podprte v sistemu Windows

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Config File
sl: Izberite prilagoditveno datoteko XPlanet

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Star Map File
sl: Izberite datoteko zvezdnega zemljevida XPlanet

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Arc File
sl: Izberite datoteko XPlanet Arc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_xplanetIsInternal)
en: Xplanet binary is internal to the application bundle
sl: Binarna datoteka Xplanet je znotraj paketa aplikacij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetPath)
en: Xplanet path:
sl: Pot do Xplanet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Enter here the path of xplanet binary.
sl: Sem vnesite pot do programa xplanet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGeometryX)
en: Window size:
sl: Velikost okna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of window
sl: Nastavi širino okna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of the xplanet image
sl: Nastavi širino slike xplanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of window
sl: Nastavi višino okna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of the xplanet image
sl: Nastavi višino slike xplanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetTimeout)
en: The time KStars will wait for XPlanet to complete before giving up.
sl: Čas, ko bo KStars počakal, da se XPlanet dokonča, preden bo obupal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: XPlanet timeout:
sl: Časovna omejitev za XPlanet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animation delay:
sl: Zamik animacije:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetAnimationDelay)
en: The delay between frames for the animation
sl: Zamik med posnetki za animacijo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use KStars's FOV?
sl: Ali želite uporabiti vidno polje iz KStars?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: <html><head/><body><p>If checked, XPlanet will use a FIFO file in the /tmp directory to temporarily save the XPlanet image for KStars to load them and update the view.  If not checked, XPlanet will actually save the files to the XPlanet folder in the KStars data directory.  Using a FIFO file should save the hard disk from excessive reads/writes and may offer a performance enhancement.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je odkljukano, bo XPlanet uporabil datoteko FIFO v imeniku /tmp, da začasno shrani sliko XPlaneta, da jih KStars naloži in posodobi pogled. Če ni odkljukano, bo XPlanet dejansko shranil datoteke v mapo XPlanet v podatkovnem imeniku KStars. Uporaba datoteke FIFO bi morala zaščiti trdi disk pred pretiranim branjem/pisanjem in lahko ponudi izboljšavo zmogljivosti.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use FIFO File
sl: Uporabi datoteko FIFO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: (saves to memory instead of a hard disk)
sl: (shrani v pomnilnik namesto na trdi disk)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV?
sl: Uporabim vidno polje iz KStars?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV
sl: Uporabi vidno polje iz KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetMagnitude)
en: Base magnitude:
sl: Osnovna magnituda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1
sl: Zvezda z navedeno magnitudo bo imela svetlost slikovne točke enako 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetConfigFile)
en: Config file:
sl: Nastavitvena datoteka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Config file path
sl: Pot do nastavitvene datoteke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Use the specified configuration file
sl: Uporabi podano nastavitveno datoteko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Use custom star map?
sl: Uporaba zvezdne karte po meri?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Star map:
sl: Zvezdna karta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetArcFile)
en: Arc file:
sl: Datoteka arc:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Arc file path
sl: Pot do datoteke arc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Radius of the glare around the Sun.
sl: Polmer bleščanja okoli Sonca.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun.  The default value is 28.
sl: Okoli Sonca izriše bleščanje, kjer vrednost določa za koliko je polmer večji od Sončevega. Privzeta vrednost je 28.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGlare)
en: Glare of sun:
sl: Bleščanje Sonca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetQuality)
en: Output file quality:
sl: Kakovost izhodne datoteke:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: JPEG Quality
sl: Kakovost JPEG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: XPlanet requires maps in order to function properly.  It does not ship with a lot of planetary maps.  You need to download some in order to get the full benefits of XPlanet.  This is a good place to start: <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>
sl: XPlanet za pravilno delovanje potrebuje karte.  Veliko kart planetov ni priloženo.  Nekaj ​​jih morate prenesti, da bi dobili celotno vsebino prednosti XPlaneta.  To je dobro mesto za začetek: <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openXPlanetMaps)
en: XPlanet Planet Maps
sl: Karte planetov XPlanet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabLabel)
en: Labels and markers
sl: Oznake in označevalniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLabelString)
en: Label string:
sl: Niz oznake:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label.
sl: Navedite besedilo prve vrstice oznake.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth".  Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
sl: Navedite besedilo prve vrstice oznake. Privzeto besedilo je »Looking at Earth« ali nekaj podobnega. Vsak primerek %t bo zamenjan z imenom cilja, vsak primerek %o pa z imenom izvora.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetDateFormat)
en: Date format:
sl: Oblika datuma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.
sl: Navedite obliko oznake z datumom/časom.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.  This format string is passed to strftime(3).  The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the  locale’s  appropriate date and time representation.
sl: Navedite obliko oznake z datumom/časom. Ta oblikovni niz bo podan funkciji strftime(3). Privzeta oblika je »%c %Z«, ki prikazuje datum, čas in časovni pas, v obliki, ki je primerna za določene krajevne nastavitve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetFontSize)
en: Font size:
sl: Velikost pisave:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelLabelPos)
en: Label position:
sl: Položaj oznake:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label?
sl: Prikaz oznake?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: If checked, display a label in the upper right corner.
sl: Če je možnost omogočena, bo oznaka prikazana v zgornjem desnem kotu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label:
sl: Pokaži oznako:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Markers
sl: Označevalniki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file?
sl: Uporaba datoteke z označevalniki?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file:
sl: Uporabi datoteko z označevalniki:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Specify a file containing user defined marker data to display against the background stars.
sl: Navedite datoteko, ki vsebuje uporabniško določene označevalnike, ki bodo prikazani na zvezdnatem ozadju.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds in a file
sl: Zapiši meje označevalnikov v datoteko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
sl: Zapiše koordinate omejujočega okvirja vsakega označevalnika v datoteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds to:
sl: Meje označevalnikov zapiši v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLatLong)
en: Place the observer above latitude:
sl: Postavi opazovalca nad širino:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees).  The default value is 0.
sl: Ciljni objekt prikaži, kot je videti z navedene zemljepisne širine (v stopinjah). Privzeta vrednost je 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLongitude)
en:  and longitude:
sl:  in dolžino:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees).  Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242.  The default value is 0.
sl: Opazovalca postavi nad navedeno zemljepisno dolžino (v stopinjah). Dolžina je pozitivna proti vzhodu in negativna proti zahodu (za Zemljo in Luno). Na primer Ljubljana je na 15 ali –345. Privzeta vrednost je 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: in degrees
sl: v stopinjah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetProjection)
en: Projection:
sl: Projekcija:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The projection type
sl: Vrsta projekcije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The default is  no projection.  Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
sl: Privzeto je brez projekcije. Če je navedena ta možnost ne bo prikazanih več objektov, vendar bo senca še vedno izrisana.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxBackground)
en: Background
sl: Ozadje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background?
sl: Uporaba ozadja?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: If checked, use a file or a color as background.
sl: Če je označeno, bo za ozadje uporabljena datoteka ali barva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundImage)
en: Background image:
sl: Slika ozadja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Use this file as the background image
sl: Za sliko ozadja uporabi to datoteko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Enter here the path of background image file.
sl: Sem vnesite pot do datoteke s sliko ozadja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundColor)
en: Background color:
sl: Barva ozadja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Set the color for the background.
sl: Nastavite barvo ozadja.
