kstars - en to uk translation catalogue (13252 entries)

en: Sky
uk: Небо

en: Sky Daytime
uk: День на небі

en: Messier Object
uk: Об'єкт Месьє

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
uk: Об'єкти з посиланнями

en: Star Name
uk: Назва зірки

en: Deep Sky Object Name
uk: Назва віддаленого об'єкта

en: Planet Name
uk: Назва планети

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
uk: Назва сузір'я

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
uk: Лінія сузір'я

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
uk: Контур сузір'я

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
uk: Виділена границя сузір'я

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
uk: Чумацький Шлях

en: Equator
uk: Екватор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
uk: Екліптика

en: Horizon
uk: Горизонт

en: Local Meridian
uk: Місцевий меридіан

en: Compass Labels
uk: Мітки компаса

en: Equatorial Coordinate Grid
uk: &Екваторіальна координатна сітка

en: Horizontal Coordinate Grid
uk: Горизонтальна координатна сітка

en: Info Box Text
uk: Текст панелі інформації

en: Info Box Selected
uk: Вибране панелі інформації

en: Info Box Background
uk: Тло панелі інформації

en: Target Indicator
uk: Індикатор цілі

en: User Labels
uk: Мітки користувача

en: Planet Trails
uk: Траєкторії планет

en: Angular Distance Ruler
uk: Лінійка кутової відстані

en: Observing List Label
uk: Мітка списку спостереження

en: Star-Hop Route
uk: Маршрут за зоряною лінією

en: Visible Satellites
uk: Видимі супутники

en: Satellites
uk: Супутники

en: Satellites Labels
uk: Мітки супутників

en: Supernovae
uk: Наднові

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
uk: Астероїди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerHorizon)
en: Artificial Horizon
uk: Штучний горизонт

en: RA Guide Error
uk: Перервати наведення за ПС

en: DEC Guide Error
uk: Перервати наведення за Схил.

en: Solver FOV
uk: Поле зору розв'язувача

en: Sensor FOV
uk: Поле зору датчика

en: HiPS Grid
uk: Ґратка HiPS

en: Dome Slit
uk: Щілина купола

en: FITS Image Object Label
uk: Мітка зображення об'єкта FITS

en: FITS Image Object Highlight Label
uk: Мітка підсвічування зображення об'єкта FITS

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
uk: Типові кольори

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
uk: Зоряна карта

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
uk: Нічний вигляд

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
uk: Неможливо відкрити файл з кольоровою схемою.
    Неможливо записати схему.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
uk: Неможливо відкрити файл з індексами кольорової схеми.
    Схему неможливо записати.

en: Data verification failed
uk: Спроба перевірити дані завершилася невдало!

en: File verification failed
uk: Спроба перевірити файл завершилася невдало!

en: Downloading
uk: Отримання

en: Downloading Data...
uk: Отримання даних…

en: Awaiting response from server...
uk: Очікуємо на відповідь від сервера…

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
uk: Бінокль 7x35

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
uk: Одиниця у градус

[ctx: use HST field-of-view indicator]
en: HST WFPC2
uk: WFPC2 «Габбла»

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
uk: 30м у 1,3см

en: No FOV
uk: Не вказано зони перегляду

en: KStars Exported Sky Image
uk: Експортоване зображення неба KStars

en: Error: Unable to save image: %1
uk: Помилка: неможливо зберегти зображення: %1

en: Saved image to %1
uk: Зображення збережено до %1

en: Could not upload image to remote location: %1
uk: Не вдається розмістити файл на сервері: %1

en: Could not export image: URL %1 invalid
uk: Не вдалося експортувати зображення: адреса %1 є некоректною

[ctx: @title:window]
en: KStars image viewer: %1
uk: Переглядач зображень KStars: %1

en: Invert colors
uk: Інвертувати кольори

en: Reverse colors of the image. This is useful to enhance contrast at times. This affects only the display and not the saving.
uk: Інвертувати кольори зображення. Іноді корисне для покращення контрастності зображення. Інвертування стосуватиметься лише показу зображення, а не збережених даних.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
uk: Зберегти

en: Save the image to disk
uk: Зберегти зображення на диск

en: Remove temporary file %1 from disk?
uk: Вилучити тимчасовий файл %1 з диска?

en: Confirm Removal
uk: Підтвердження вилучення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadB)
en: Download
uk: Отримання

en: Please wait while image is being downloaded...
uk: Будь ласка, зачекайте на завершення отримання зображення…

en: Image Viewer
uk: Переглядач зображень

en: Loading of the image %1 failed.
uk: Помилка під час завантаження зображення %1.

[ctx: @title:window]
en: Save Image
uk: Збереження зображення

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
uk: Файл з назвою «%1» вже існує. Перезаписати?

en: Overwrite File?
uk: Перезаписати файл?

en: Saving of the image %1 failed.
uk: Помилка під час збереження зображення %1.

en: DSS Download
uk: Отримання DSS

en: Please wait while DSS image is being downloaded...
uk: Будь ласка, зачекайте на завершення отримання зображення DSS…

en: Auto close in ...
uk: Автоматичне закриття за…

en: Ok
uk: Гаразд

en: Question
uk: Питання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerYesR)
en: Yes
uk: Так

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
uk: Ні

en: Warning
uk: Попередження

en: Continue
uk: Продовжити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
uk: Скасувати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
uk: Помилка

en: Sorry
uk: Вибачте

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, catalogInfo) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Info
uk: Інформація

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: N
uk: Пн

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNE
uk: Пн-Пн-С

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NE
uk: ПнС

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ENE
uk: С-Пн-С

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: E
uk: С

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ESE
uk: С-Пд-С

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SE
uk: ПдС

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSE
uk: Пд-Пд-С

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: S
uk: Пд

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSW
uk: Пд-Пд-З

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SW
uk: ПдЗ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WSW
uk: З-Пд-З

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: W
uk: З

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WNW
uk: З-Пн-З

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NW
uk: ПнЗ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNW
uk: Пн-Пн-З

en: The selected Astrometry Index File Location:
     %1 
     does not exist.  Do you want to make the directory?
uk: Вибраної для файлів покажчика астрометрії теки
     %1 
     не існує. Хочете створити цю теку?

en: Make Astrometry Index File Directory?
uk: Створити каталог файлів покажчика астрометрії?

en: The Default Astrometry Index File Location was created.
uk: Створено теку для зберігання файлів типового покажчика астрометрії.

en: The Default Astrometry Index File Directory does not exist and was not able to be created.
uk: Не знайдено каталог файлів типового астрометричного покажчика. Новий каталог створити не вдалося.

en: Astrometry Configuration File Read Error.
uk: Помилка під час читання файла налаштувань засобу астрометрії.

en: Internal Astrometry Configuration File Write Error.
uk: Помилка під час записування файла налаштувань вбудованого засобу астрометрії.

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2/NEF to JPEG.
uk: Не вдалося знайти dcraw і cjpeg. Будь ласка, встановіть відповідні інструменти для перетворення CR2/NEF на JPEG.

en: Cannot open %1: %2
uk: Не вдалося відкрити %1: %2

en: Cannot unpack_thumb %1: %2
uk: Не вдалося виконати unpack_thumb %1: %2

en: Cannot write %s %1: %2
uk: Не вдалося записати %s %1: %2

en: unnamed
uk: без назви

[ctx: @title:window]
en: Startup Wizard
uk: Майстер запуску

en: &Next >
uk: &Далі >>

en: < &Back
uk: < &Назад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHManualDone)
en: Done
uk: Виконано

en: There was no default data directory found in the app bundle.
uk: У пакунку програми не знайдено типового каталогу даних!

en: There was a problem creating the data directory ~/Library/Application Support/.
uk: Маємо проблему зі створенням каталогу даних ~/Library/Application Support/ !

en: File write error.
uk: Помилка запису до файла.

en: Data folder permissions error.
uk: Помилка прав доступу до теки даних.

[ctx: Set the sky-map view to zenith up]
en: Zenith Up
uk: Зеніт згори

[ctx: Set the sky-map view to zenith down]
en: Zenith Down
uk: Зеніт внизу

[ctx: Set the sky-map view to north up]
en: North Up
uk: Північ згори

[ctx: Set the sky-map view to north down]
en: North Down
uk: Північ внизу

[ctx: Set the sky-map view to match a Schmidt-Cassegrain telescope with erecting prism pointed upwards]
en: SCT with upward diagonal
uk: ТШК із верхнім діагональним

[ctx: Set the sky-map view to match the view through a typical Dobsonian telescope]
en: Typical Dobsonian
uk: Типовий добсонівський

[ctx: default theme name]
en: Default
uk: Типова

en: Crop region will be scaled to [ %1 * %2 ]
uk: Область обрізання буде масштабовано до [ %1 x %2 ]

[ctx: @title:window]
en: Edit Thumbnail Image
uk: Редагування зображення мініатюри

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
uk: Обрізати ділянку: [%1,%2  %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
uk: Редактор мініатюр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
uk: Обрізати ділянку: [0,0  200 x 200]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
uk: (фрагмент буде приведено до розміру 200x200)

en: Loading images...
uk: Завантаження зображень…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
uk: Результати пошуку:

en: Failed to load image at %1
uk: Помилка завантаження зображення на %1

en: Failed to load image
uk: Помилка завантаження зображення

en: Choose Thumbnail Image
uk: Виберіть зображення мініатюри

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
uk: Вибір мініатюри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
uk: Задайте розташування картинки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
uk: Поточна мініатюра:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
uk: &Редагувати картинку…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
uk: Вилучити картинку

[ctx: @title:window]
en: XPlanet Solar System Simulator: %1
uk: Імітатор Сонячної системи XPlanet: %1

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: proper
en: Sun
uk: Сонце

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
uk: Меркурій

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
uk: Венера

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
uk: Земля

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
uk: Місяць

note: i18n? i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mars)
en: Mars
uk: Марс

en: Phobos
uk: Фобос

en: Deimos
uk: Деймос

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Jupiter)
en: Jupiter
uk: Юпітер

en: Ganymede
uk: Ганімед

en: Io
uk: Іо

en: Callisto
uk: Калісто

en: Europa
uk: Європа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Saturn)
en: Saturn
uk: Сатурн

en: Titan
uk: Титан

en: Mimas
uk: Мімас

en: Enceladus
uk: Енцелад

en: Tethys
uk: Тефія

en: Dione
uk: Діона

en: Rhea
uk: Рея

en: Hyperion
uk: Гіперіон

en: Iapetus
uk: Япет

en: Phoebe
uk: Феба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
uk: Уран

en: Umbriel
uk: Умбріель

en: Ariel
uk: Аріель

en: Miranda
uk: Міранда

en: Titania
uk: Титанія

en: Oberon
uk: Оберон

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
uk: Нептун

en: Triton
uk: Тритон

en: This allows you to select a new object/target for XPlanet to view
uk: Надає змогу вибрати новий об'єкт або ціль для перегляду в XPlanet

en: from
uk: з

en: This allows you to select a viewing location
uk: Надає вам змогу вибрати місце для перегляду

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGeographicUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3
en: Location:
uk: Місце:

en: XPlanet Latitude, Longitude, and object radius in %. This is only valid when viewing the object from the same object
uk: Широта, довгота та радіус об'єкта XPlanet у відсотках. Береться до уваги, лише якщо переглядається об'єкт із того самого об'єкта

en: Reset XPlanet Location to the location specified in the XPlanet Options
uk: Відновити місце для XPlanet до місця, яке вказано у параметрах XPlanet

en: Hover over target and freely rotate view with mouse in XPlanet Viewer
uk: Наведіть вказівник на ціль і обертайте перегляд у XPlanet за допомогою миші

en: Recenters the XPlanet image once it has been moved
uk: Повторно центрує зображення у XPlanet після будь-яких пересувань

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: FOV:
uk: Поле зору:

en: Sets the FOV to the Specified value.   Note: has no effect if hovering over object.
uk: Встановлює вказане значення для поля зору. Зауваження: не працює, якщо вказівник перебуває над об'єктом.

en: Zoom to the current KStars FOV.   Note: has no effect if hovering over object.
uk: Масштабує зображення до поточного поля зору у KStars. Зауваження: не працює, якщо вказівник перебуває над об'єктом.

en: Zoom to a specific FOV. This has no effect when hovering over an object
uk: Масштабувати до вказаного поля зору. Не впливає на масштаб, якщо вказівник перебуває над об'єктом.

en: Optimum FOV for the target, FOV parameter not specified.  Note: has no effect if hovering over object.
uk: Оптимальне поле зору для цілі, якщо параметр поля зору не задано. Зауваження: не працює, якщо вказівник перебуває над об'єктом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rotationLabel)
en: Rotation:
uk: Обертання:

en: Set the view rotation to the desired angle
uk: Встановити бажаний кут обертання зображення

en: Rotate the view 180 degrees
uk: Обернути на 180°

en: Reset view rotation to 0
uk: Скинути обертання до 0

en: Bring up XPlanet Options
uk: Відкрити вікно параметрів XPlanet

en: Allows you to set the XPlanet time to a different date/time from KStars
uk: Надає вам змогу встановити інше значення дати і часу XPlanet з KStars

en: Sets the XPlanet time to the current KStars time
uk: Встановлює час XPlanet як поточний час KStars

en: Current XPlanet Time
uk: Поточний час XPlanet

en: This sets the time step from the current XPlanet time, good for viewing events
uk: Встановлює крок часу від поточного часу XPlanet. Добрий варіант для перегляду космічних подій.

en: This sets the time step from the current XPlanet time
uk: Встановлює крок часу від поточного часу XPlanet

en: years
uk: роки

en: months
uk: місяці

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
uk: дні

en: hours
uk: години

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_1_2_7)
en: minutes
uk: хвилини

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text)
en: seconds
uk: секунди

en: Lets you change the units for the timestep in the animation
uk: Надає вам змогу змінити одиницю вимірювання кроку часу у анімації

en: Lets you run the animation
uk: Надає вам змогу переглядати анімацію

en: Resets the animation to 0 timesteps from the current XPlanet Time
uk: Скидає анімацію до моменту 0 у кроках часу від поточного часу XPlanet

en: Xplanet binary path is empty in config panel.
uk: На панелі налаштувань не вказано шляху до виконуваного файла xplanet.

en: The configured Xplanet binary does not exist or is not executable.
uk: Вказаного виконуваного файла Xplanet не існує або цей файл не є виконуваним.

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3
uk: Перегляд XPlanet: %1 з %2 о %3

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3 at FOV: %4 deg
uk: Перегляд XPlanet: %1 з %2 о %3 з полем зору %4°

en: Loading of the image of object %1 failed.
uk: Не вдалося завантажити зображення об'єкта %1.

en: XPlanet failed to generate the image for object %1 before the timeout expired.
uk: XPlanet не вдалося створити зображення об'єкта %1 до завершення часу очікування на дані.

en: Error making FIFO file %1: %2.
uk: Помилка під час спроби створення файла FIFO %1: %2.

en: Choose a field-of-view
uk: Вибір рамки поля зору

en: FOV to render in XPlanet:
uk: Поле зору для показу у XPlanet:

en: Saving of the image to %1 failed.
uk: Помилка під час збереження зображення до %1.

en: Catalog with that ID already exists.
uk: Каталог із таким ідентифікатором вже існує.

en: Catalog could not be found.
uk: Не вдалося знайти каталог.

en: Catalog with id=%1 not found.
uk: Каталогу з id=%1 не знайдено.

en: Catalog is immutable!
uk: Каталог є непридатним до внесення змін!

en: The object is already in the catalog!
uk: Об'єкт вже є у каталозі!

en: Could not insert object! %1
uk: Не вдалося вставити об'єкт! %1

en: Output file is not writable.
uk: Файл для виведення даних непридатний до запису.

en: Could not attach output file.<br>%1
uk: Не вдалося долучити файл виведених даних.<br>%1

en: Could not copy catalog to output file.<br>%1
uk: Не вдалося скопіювати каталог до файла виведених даних.<br>%1

en: Could not create catalog registry in output file.<br>%1
uk: Не вдалося створити реєстр каталогу у файлі виведених даних.<br>%1

en: Could not insert catalog into registry in output file.<br>%1
uk: Не вдалося вставити каталог до реєстру у файлі виведених даних.<br>%1

en: Could not insert set exported database version.<br>%1
uk: Не вдалося вставити експортовану версію бази даних набору.<br>%1

en: Could not insert set exported database application id.<br>%1
uk: Не вдалося вставити ідентифікатор програми бази даних набору.<br>%1

en: Catalog file is not readable.
uk: Файл каталогу є непридатним для читання.

en: Could not attach input file.<br>%1
uk: Не вдалося долучити файл вхідних даних.<br>%1

en: Invalid catalog file.
uk: Некоректний файл каталогу.

en: Could not migrate old catalog format.<br>%1
uk: Не вдалося перенести дані каталогу у застарілому форматі.<br>%1

en: Could read the catalog id.<br>%1
uk: Не вдалося прочитати ідентифікатор каталогу.<br>%1

en: Catalog already exists in the database!
uk: Каталог вже існує у базі даних!

en: Could not import the catalog.<br>%1
uk: Не вдалося імпортувати каталог.<br>%1

en: Could not refresh the master catalog.<br>
uk: Не вдалося освіжити основний каталог.<br>

en: Removing the user catalog is not allowed.
uk: Вилучення каталогу користувача заборонено.

en: Could not remove the catalog from the registry.<br>%1
uk: Не вдалося вилучити каталог з реєстру.<br>%1

en: Both catalogs have to exist!
uk: Мають існувати обидва каталоги!

en: Destination catalog has to be mutable!
uk: Каталог призначення має бути придатним до внесення змін!

en: Cannot update nonexisting catalog.
uk: Не можна оновлювати каталог, якого не існує.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
uk: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
uk: З&міни

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
uk: П&ерегляд

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
uk: &Довідка

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
uk: Головний пенал

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
uk: Панель інструментів обробки

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
uk: &Час

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
uk: &Фокус

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
uk: &Проєкція

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
uk: &Інструменти

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
uk: &Пристрої

note: i18n: ectx: Menu (data)
en: &Data
uk: &Дані

note: i18n: ectx: Menu (updates)
en: &Updates
uk: &Оновлення

note: i18n: ectx: Menu (observation)
en: &Observation
uk: &Спостереження

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
uk: П&араметри

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
uk: &Інформація

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
uk: С&мужка стану

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
uk: Панель перегляду

note: i18n: ectx: ToolBar (INDIToolBar)
en: INDI Toolbar
uk: Панель інструментів INDI

note: i18n: ectx: ToolBar (TelescopeToolBar)
en: Telescope Toolbar
uk: Панель телескопа

note: i18n: ectx: ToolBar (DomeToolBar)
en: Dome Toolbar
uk: Панель купола

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Reverse
uk: Реверс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), 
en: RA:
uk: ПС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: AZ:
uk: Аз:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDECLabel)
en: DE:
uk: Схил:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: AL:
uk: Вис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: HA:
uk: ГВ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: ZA:
uk: ЗА:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Target:
uk: Ціль:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (
en: Type:
uk: Тип:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
uk: Епоха:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gotoButtonObject)
en: GOTO
uk: ПЕРЕХІД

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, syncButtonObject)
en: SYNC
uk: Синхр.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, parkButtonObject)
en: PARK
uk: Паркувати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unparkButtonObject)
en: UNPARK
uk: Розпаркувати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
uk: Стан:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idlingStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobStatus)
en: Idle
uk: Бездіяльність

en: What's Interesting...
uk: Цікаві об'єкти…

en: Naked-Eye Objects
uk: Об'єкти, видимі неозброєним оком

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
uk: Планети

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
uk: Зірки

en: Constellations
uk: Сузір'я

en: Deep-sky Objects
uk: Віддалені об'єкти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
uk: Комети

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
uk: Галактики

en: Nebulae
uk: Туманності

en: Clusters
uk: Скупчення

en: Explore Catalogs
uk: Навігація каталогами

en: Messier Catalog
uk: Каталог Мессьє

en: NGC Catalog
uk: Каталог NGC

en: IC Catalog
uk: Каталог IC

en: Sharpless Catalog
uk: Каталог Шарплеса

en: No Items to display
uk: Немає записів для показу

en: text
uk: текст

en: More Details
uk: Подробиці

en: Center in Map
uk: Посередині карти

en:  Auto     Track
uk:  Авто     стеження

en: Slew Telescope
uk: Навести телескоп

en: Object Information
uk: Інформація щодо об'єктів

en: Wikipedia Infotext
uk: Інформаційний текст з Вікіпедії

en: Info Text
uk: Інформаційний текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stellarMateEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next
uk: Далі

en: Previous
uk: Назад

en: Loading...
uk: Завантаження…

en: Explanation of the What's Interesting Panel
uk: Пояснення щодо панелі «Цікаві об'єкти»

en: The What's Interesting Panel is intended to allow you to explore many different interesting objects in the night sky.  It includes objects visible to the naked eye as well as objects that require telescopes.  It is intended to appeal to both beginners and advanced astronomers.  If you click on a category or catalog, a list of objects will appear.  Clicking on an object in the list will bring up the details view where you can find out more information about the object.  If you have thumbnail images or wikipedia information for this object, these will be displayed as well.  If not, you can download them using the download icon.  If you make What's Interesting wider, the display will dynamically change to display the information more conveniently.  Please see the descriptions below for details on what the buttons at the bottom do.
uk: За допомогою панелі «Цікаві об'єкти» ви зможете отримувати дані щодо різних цікавих об'єктів нічного неба. На ній ви знайдете об'єкти, які видимі неозброєним оком, а також об'єкти, для спостереження за якими потрібен телескоп. Панель призначено як для початківців, так і для досвідчених астрономів. Якщо ви клацнете на пункті категорії або каталогу, програма покаже список об'єктів. Клацання на пункті об'єкта у списку призведе до показу панелі подробиць, на якій ви зможете побачити дані щодо об'єкта. Якщо буде знайдено мініатюри знімків об'єкта або дані у Вікіпедії, їх також буде показано. Якщо даних на вашому комп'ютері знайдено не буде, дані можна буде отримати за допомогою кнопки отримання даних. Якщо ви розширите панель «Цікаві об'єкти», показ буде динамічно скориговано так, щоб розмістити дані якомога зручніше. Будь ласка, ознайомтеся із наведеними нижче подробицями щодо призначення кнопок, які розташовано у нижній частині вікна.

en: This button will bring up the What's Interesting Settings. It will let you configure what is displayed in What's Interesting based upon which equipment you are using and the observing conditions.
uk: Натискання цієї кнопки відкриває вікно параметрів панелі «Цікаві об'єкти». За його допомогою ви зможете налаштувати показ даних панелі «Цікаві об'єкти» на основі використаного вами обладнання та умов спостереження.

en: This button will turn on and off the Inspector Mode.  In this mode you can click on any object in the map and What's Interesting will display the information about it.
uk: Ця кнопка вмикання та вимикає режим інспектування. У цьому режимі ви можете клацнути на будь-якому об'єкті на карті, щоб на панелі «Цікаві об'єкти» було показано дані щодо цього об'єкта.

en: This button will reload the current object list, update all displayed information, update any images, and update the information and images for the currently selected object.
uk: За допомогою цієї кнопки можна перезавантажити поточний список об'єктів, оновити усі показані дані, оновити усі зображення та оновити дані та зображення для поточного позначеного об'єкта.

en: This button will toggle whether to filter the list to display only currently visible objects in a list or to display all of the objects in the list.  The visibility is determined based on the current KStars date and time, the current observing equipment, and the current sky conditions based on the What's Interesting Settings.
uk: За допомогою цієї кнопки можна перемикати програму між двома режимами: режимом обмеження списку об'єктів лише видимими об'єктами та режимом показу усіх об'єктів. Видимість об'єктів визначається на основі поточних даних щодо дати і часу KStars, поточного обладнання для спостереження та поточних погодних умов у параметрах панелі «Цікаві об'єкти».

en: This button will toggle whether to filter the list to display only 'interesting' objects or to display any of the objects in the list.  This setting only applies to the Galaxies, Nebulas, and Clusters lists.  The objects are considered 'interesting' if they appear on the KStars 'interesting' list.
uk: За допомогою цієї кнопки можна перемикати програму між двома режимами: режимом показу лише «цікавих» об'єктів та режимом показу усіх об'єктів у списку. Перемикання режимів стосується лише списків галактик, туманностей та скупчень. Об'єкти вважаються «цікавими», якщо їх включено до списку цікавих об'єктів KStars.

en: This button will attempt to download information and pictures about the object(s) from Wikipedia.  You can select whether to download the information about just one object, all of the objects in a list, or only the objects in a list for which no data was downloaded yet.  Please note: If the list is currently filtered for visible objects or 'interesting' objects, only the filtered objects will be downloaded.  If you actually want all the objects in the list, turn off the filters.
uk: За допомогою цієї кнопки можна спробувати отримати відомості та зображення щодо об'єктів з Вікіпедії. Ви можете визначити, слід отримувати дані щодо лише одного об'єкта, усіх об'єктів у списку чи лише для об'єктів у списку, дані для яких ще не було отримано. Зауваження: якщо список об'єктів відфільтровано за видимими об'єктами чи «цікавими» об'єктами, дані буде отримано лише для об'єктів, які пройшли фільтрування. Якщо вам потрібні дані для геть усіх об'єктів у списку, вимкніть фільтрування.

en: Back
uk: Назад

en: Guess object data from text
uk: Визначити дані об'єкта за текстом

en: Copy-paste a text blurb with data on the object, and KStars will try to guess the contents of the fields from the text. The result is just a guess, so please verify the coordinates and the other information.
uk: Скопіюйте і вставте текстовий блок із даними щодо об'єкта, і KStars спробує визначити вміст полів за текстом. Результат буде просто здогадкою, тому, будь ласка, перевірте координати та іншу інформацію.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddCatalogObject)
en: Add/Edit DSO
uk: Додати/Редагувати віддалений об'єкт

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Basics
uk: Основи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property
en: Name:
uk: Назва:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, name)
en: e.g. PGC 54559
uk: Приклад: PGC 54559

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: RA / Dec (J2000):
uk: ПС/Схил (J2000):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Apparent magnitude:
uk: Видима величина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Check if magnitude is unknown
uk: Позначте, якщо величина є невідомою

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
uk: Невідомо

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Optional
uk: Необов'язковий

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Size Info in Arcminutes
uk: Дані щодо розміру у кутових мінутах

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Major axis:
uk: Велика вісь:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Minor axis:
uk: Мала вісь:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Misc
uk: Інше

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Some catalog specific identifier, like the NGC number.
uk: Певний ідентифікатор каталогу, зокрема номер за NGC.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Catalog identifier:
uk: Ідентифікатор каталогу:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, catalog_identifier)
en: e.g. 54559
uk: Приклад: 54559

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Flux:
uk: Потік:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Position angle (°):
uk: Позиційний кут (°):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Long name:
uk: Повна назва:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, long_name)
en: e.g. Hoag's Object
uk: Приклад: Об'єкт Хога

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: This feature allows you to copy-paste a piece of text from e.g. a website or another app and magically try to infer the contents of this form from it.
uk: За допомогою цієї можливості ви можете скопіювати і вставити фрагмент тексту, наприклад, з сайта або іншої програми і спробуйте заповнити цю форму за скопійованими даними.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: Guess from &Text
uk: Визначити за &текстом

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
uk: Імпортувати файл

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
uk: Введіть назву імпортованого файла

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: To import an existing data file, enter its filename here.  You will then describe the contents of the file below.  You can leave the filename blank to construct a catalog file with a valid header, but no data.
uk: Для імпорту даних з файла, що існує вкажіть тут його назву. В полі нижче буде показано його вміст. Ви можете не вказувати назву файла для створення файла каталогу належного формату, але без даних.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
uk: Вміст імпортованого файла даних

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
uk: Після вибору файла даних у рядку згори, його вміст буде показано тут.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
uk: Пояснити поля даних

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
uk: <b>Поля каталогу:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
uk: <b>Доступні поля:</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
uk: Точка відліку часу каталогу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
uk: Префікс назв каталогу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
uk: Колір символу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
uk: Точка відліку часу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SpaceButton)
en: Space Delimited
uk: З відокремленням пробілами

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
uk: &Попередній перегляд

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
uk: Введіть назву файла для вихідного файла каталогу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
uk: Назва каталогу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
uk: Зберегти каталог як:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
uk: Введіть назву каталогу

[ctx: @title:window]
en: Add Custom URL to %1
uk: Додати нетипову адресу до %1

en: Show image of
uk: Показати знімок

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
uk: Зазначена адреса не є коректною. Бажаєте відкрити вікно переглядача
    на пошуковій сторінці Google?

en: Invalid URL
uk: Помилкова адреса URL

en: Browse Google
uk: Подивитися у Google

en: Do Not Browse
uk: Не відкривати

en: Show webpage about
uk: Показати вебсторінку про

en: object
uk: об'єкт

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
uk: Тип ресурсу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
uk: Зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
uk: Інформація

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
uk: Текст, що пояснює вміст ресурсу за посиланням

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
uk: Опис:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
uk: Адреса, яку буде показано поряд з цим елементом

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
uk: Відкрити адресу у вікні переглядача

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
uk: Ви можете перевірити введену адресу, відкривши її у вікні переглядача після натискання цієї кнопки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
uk: Перевірити адресу

en: Critical error
uk: Критична помилка

en: Catalog with id %1 not found.
uk: Каталогу з ідентифікатором %1 не знайдено.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerProfileCombo)
en: Default
uk: Типовий

en: Could not insert new colors.<br>
uk: Не вдалося вставити нові кольори.<br>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogColorEditor)
en: Catalog Colors
uk: Кольори каталогу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click on a color to change it...
uk: Клацніть на кольорі, щоб змінити його…

en: Degrees
uk: °

en: Hours
uk: Години

[ctx: @title:window]
en: Import Catalog
uk: Імпортувати каталог

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: File
uk: Файл

en: Any File
uk: будь-який файл

en: Could not open the csv file.<br>It does not exist.
uk: Не вдалося відкрити файл CSV.<br>Файла не існує.

en: Ignore
uk: Ігнорувати

en: %1 Object | %1 Objects
uk[0]: %1 об'єкт
uk[1]: %1 об'єкти
uk[2]: %1 об'єктів
uk[3]: %1 об'єкт

en: Text
uk: Текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
uk: Тип

en: default
uk: типовий

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogCSVImport)
en: CSV Import
uk: Імпортування CSV

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input
uk: Вхідні дані

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: lines
uk: рядків

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Skip first:
uk: Пропустити перші:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Separator:
uk: Роздільник:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, file_select_button)
en: Select/Read...
uk: Позначити/Прочитати…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment prefix:
uk: Префікс коментарів:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Coordinate Units
uk: Одиниці координат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: p
en: Dec:
uk: Схил:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, column_mapping)
en: Mapping
uk: Прив'язка

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, type_mapping)
en: Type Mapping
uk: Прив'язка типу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, preview_button) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview
uk: Переглянути

en: Showing <= %1 entries. Enter a name (case sensitive) to narrow down the search.
uk: Показано <= %1 записів. Введіть назву (з врахуванням регістру), щоб звузити діапазон результатів пошуку.

en: Could not load the catalog with id=%1
uk: Не вдалося завантажити каталог із id=%1

en: Could not update the catalog.<br>%1
uk: Не вдалося оновити каталог.<br>%1

en: Could not add the object.<br>%1
uk: Не вдалося додати об'єкт.<br>%1

en: Could not remove the object.<br>%1
uk: Не вдалося вилучити об'єкт.<br>%1

en: Could not add the objects.<br>%1
uk: Не вдалося додати об'єкти.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogDetails)
en: Catalog Details
uk: Параметри каталогу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: ID:
uk: Ід.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, id)
en: _id
uk: _ід

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Prec:
uk: Пріор.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, precedence)
en: _prec
uk: _пріор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
uk: Автор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, author)
en: _auth
uk: _автор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Source:
uk: Джерело:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, source)
en: _src
uk: _джерело

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Desc:
uk: Опис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: _desc
uk: _опис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Version:
uk: Версія:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, version)
en: _vers
uk: _верс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maintainer:
uk: Супровідник:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maintainer)
en: _maint
uk: _супр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: License:
uk: Ліцензування:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, license)
en: _lic
uk: _ліц

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
uk: Об'єкт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
uk: Редагувати…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
uk: Вилучити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit)
en: Edit Catalog Meta...
uk: Редагувати метадані каталогу…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_object)
en: Add Object...
uk: Додати об'єкт…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import_csv)
en: Import CSV...
uk: Імпортувати CSV…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name_filter)
en: Filter by Name
uk: Фільтрувати за назвою

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsUInewCatalog)
en: Create/Edit Catalog
uk: Створити/Змінити каталог

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colourLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
uk: Колір:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color)
en: Edit
uk: Змінити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rAGuideEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, racal) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_01) i18n: ectx: 
en: RA
uk: ПС

en: Dec
uk: Схил.

en: Mag
uk: Вел.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
uk: Назва

en: Long Name
uk: Довга назва

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Major Axis
uk: Головна вісь

en: Minor Axis
uk: Додаткова вісь

en: Position Angle
uk: Кут

en: Flux
uk: Потік

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, coldPixelsEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hotPixelsEnabled)
en: Enabled
uk: Увімкнено

en: ID
uk: Ід.

en: Precedence
uk: Пріоритет

en: Author
uk: Автор

en: Mutable
uk: Змінний

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
uk: Версія

en: License
uk: Ліцензування

en: Maintainer
uk: Супровідник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingEnableButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, f_UseAutoFocus)
en: Enable
uk: Увімкнути

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: Disable
uk: Вимкнути

en: Could not enable/disable the catalog.<br>%1
uk: Не вдалося увімкнути або вимкнути каталог.<br>%1

[ctx: @title:window]
en: Export Catalog
uk: Експорт каталогу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DevelCheckCatalogButton)
en: Catalog
uk: Каталог

en: Could not export the catalog.<br>%1
uk: Не вдалося експортувати каталог.<br>%1

en: Could not remove the catalog.<br>%1
uk: Не вдалося вилучити каталог.<br>%1

en: Could not create the catalog.<br>%1
uk: Не вдалося створити каталог.<br>%1

en: Could not copy the objects to the new catalog.<br>%1
uk: Не вдалося скопіювати об'єкти до нового каталогу.<br>%1

en: Could not clean up and remove the new catalog.<br>%1
uk: Не вдалося виконати чищення і вилучення нового каталогу.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsDBUI)
en: DSO Catalogs
uk: Каталоги віддалених об'єктів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
uk: Імпортувати каталог…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create Catalog...
uk: Створити каталог…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ExportButton)
en: Export...
uk: Експортувати…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dublicateButton)
en: Clone...
uk: Клонувати…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
uk: Кольори

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton)
en: More...
uk: Більше…

[ctx: @title:window]
en: Object Details
uk: Відомості про об'єкт

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generaGroupBox) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
uk: Загальне

en: %1 star
uk: %1 зірка

[ctx: number in magnitudes]
note: i18nc("number in magnitudes", "%1 mag", QLocale().toString( ((KSComet *)selectedObject)->getTotalMagnitudeParameter(), 'f', 2)));  //show to hundredth place } else{
en: %1 mag
uk: %1 величини

[ctx: larger than 2000 parsecs]
en: > 2000 pc
uk: > 2000 пк

[ctx: number in parsecs]
en: %1 pc
uk: %1 пк

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
uk: кратна

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
uk: змінна

[ctx: Proper motion of a star]
en: Proper Motion:
uk: Власний рух:

[ctx: The first arg is proper motion in right ascension and the second in the declination. The unit stands for milliarcsecond per year]
en: %1 %2 mas/yr
uk: %1 %2 кут. мс/рік

en: G5 star
uk: Зоря G5

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Pluto
uk: Плутон

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Ceres
uk: Церера

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Eris
uk: Ерида

en: Dwarf planet
uk: Карликова планета

[ctx: distance in kilometers]
en: %1 km
uk: %1 км

[ctx: distance in Astronomical Units]
en: %1 AU
uk: %1 а.о.

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 arcmin
uk: %1 кутових мінут

[ctx: angular size in arcseconds]
en: %1 arcsec
uk: %1 кутова секунда

en: Supernova
uk: Наднова

en: Discovery Date:
uk: Дата відкриття:

en: Host Galaxy:
uk: Галактика:

en: Red Shift:
uk: Червоний зсув:

[ctx: integrated flux at a frequency]
en: Flux(%1):
uk: Потік(%1):

[ctx: Distance in astronomical units]
en: %1 AU
uk: %1 а.о.

[ctx: Diameter in kilometers]
en: %1 km
uk: %1 км

[ctx: Dimension in kilometers]
en: %1 km
uk: %1 км

[ctx: Rotation period in hours]
en: %1 h
uk: %1 г.

[ctx: Orbit period in years]
en: %1 y
uk: %1 р.

[ctx: %1 type of sky object (planet, asteroid etc), %2 name of a constellation]
en: %1 in %2
uk: %1 у %2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
uk: Позиція

en: RA (%1):
uk: ПС (%1):

en: DE (%1):
uk: Сх. (%1):

en: Circumpolar
uk: за Полярним колом

en: Never rises
uk: Ніколи не сходить

[ctx: Not Applicable]
en: N/A
uk: н/з

en: Links
uk: Посилання

en: Could not add the link.
uk: Не вдалося додати посилання.

en: Advanced
uk: Додаткові

en: Log
uk: Журнал

en: Record here observation logs and/or data on %1.
uk: Запишіть тут журнал спостереження та/або дані щодо об'єкта «%1».

[ctx: @title:window]
en: Edit Link
uk: Редагування посилання

en: Could not edit the entry.
uk: не вдалося виконати редагування запису.

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
uk: Ви справді бажаєте вилучити посилання %1?

en: Delete Confirmation
uk: Підтвердження вилучення

en: Could not delete the entry.
uk: Не вдалося вилучити запис.

en: Could not update the user log.
uk: Не вдалося оновити журнал користувача.

en: No connected mounts found.
uk: Не знайдено з'єднаних лафетів.

en: Mount %1 is offline. Please connect and retry again.
uk: Лафет %1 не під'єднано. Будь ласка, з'єднайте його та спробуйте знову.

en: Danger! Viewing the Sun without adequate solar filters is dangerous and will result in permanent eye damage!
uk: Обережно! Спостереження за Сонцем без відповідних світлових фільтрів є небезпечним і може призвести до втрати зору!

en: Unable to save image to %1
uk: Не вдалося зберегти зображення до %1

en: Save Thumbnail
uk: Збереження мініатюри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
uk: Основна назва, інші назви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Magnitude)
en: 0.0 mag
uk: 0,0 вел

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
uk: Розмір:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSize)
en: 0.0 arcmin
uk: 0,0 мін

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, BVLabel)
en: B - V index:
uk: Показник B-V:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
uk: Відстань:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
uk: Величина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
uk: Світність:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Distance)
en: 0.0 pc
uk: 0,0 пк

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CatalogLabel)
en: Catalog:
uk: Каталог:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
uk: Додати до Списку Спостереження

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
uk: Посередині карти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Center in Telescope
uk: Центрувати у телескопі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PerihelionLabel)
en: Perihelion:
uk: Перигелій:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Perihelion) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOID)
en: 0.0 AU
uk: 0,0 а.о.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitIDLabel)
en: Orbit ID:
uk: Ід. орбіти:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitID)
en: Orbit ID
uk: Ідентифікатор орбіти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NEOLabel)
en: NEO:
uk: НЗО:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NEO)
en: NEO
uk: Навколоземний об'єкт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DiameterLabel)
en: Diameter:
uk: Діаметр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Diameter) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dimensions)
en: 0.0 km
uk: 0,0 км

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RotationLabel)
en: Rotation period:
uk: Період обертання:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Rotation)
en: 0.0 h
uk: 0,0 год

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOIDLabel)
en: Earth MOID:
uk: МВОО з Землею:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClassLabel)
en: Orbit class:
uk: Клас орбіти:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClass)
en: Class
uk: Клас

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AlbedoLabel)
en: Albedo:
uk: Альбедо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Albedo) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDrift) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, AltGeoBox)
en: 0.0
uk: 0,0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DimensionsLabel)
en: Dimensions:
uk: Виміри:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PeriodLabel)
en: Period:
uk: Період:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Period)
en: 0 y
uk: 0 р

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
uk: Відомості — мережеві бази даних

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
uk: Вибір бази даних

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
uk: Відомості: посилання на ресурси

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
uk: Посилання на інформацію

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
uk: Посилання на зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
uk: Переглянути ресурс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
uk: Додати посилання…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
uk: Редагувати посилання…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
uk: Вилучити посилання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
uk: Журнал користування

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
uk: Відомості — координатні дані

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR)
en: Coordinates
uk: Координати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: DE (2000.0):
uk: Сх. (2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA0Label)
en: RA (J2000.0):
uk: ПС (J2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Airmass)
en: 0.00
uk: 0,00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA (2000.0):
uk: Пряме сходження (2000,0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dec0Label)
en: DE (J2000.0):
uk: Сх. (J2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
uk: Азимут:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AirmassLabel)
en: Airmass:
uk: Повітряна маса:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
uk: Висота:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
uk: Годинний кут:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
uk: Схід/Захід/Кульмінація

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
uk: Час заходу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
uk: Час кульмінації:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
uk: Час сходу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
uk: Азимут під час заходу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
uk: Висота під час кульмінації:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
uk: Азимут під час сходу:

en: Preview image
uk: Переглянути зображення

[ctx: @title:window]
en: Export sky image
uk: Експорт зображення неба

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Full legend
uk: Умовні позначення повністю

en: Scale with magnitudes chart
uk: Масштаб з величинами

en: Only scale
uk: Лише масштаб

en: Only magnitudes
uk: Лише величини

en: Only symbols
uk: Лише символи

en: Upper left corner
uk: У верхньому лівому куті

en: Upper right corner
uk: У верхньому правому куті

en: Lower left corner
uk: У нижньому лівому куті

en: Lower right corner
uk: У нижньому правому куті

en: Could not export image
uk: Не вдалося експортувати зображення

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, legendGroupBox)
en: Legend Configuration
uk: Налаштування умовних позначень

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendCheckBox)
en: Add legend to exported sky image
uk: Додати умовні позначення на експортоване зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendOrientationLabel)
en: Legend orientation:
uk: Орієнтація умовних позначень:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendTypeLabel)
en: Legend type:
uk: Тип умовних позначень:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendPositionLabel)
en: Legend position:
uk: Розташування умовних позначень:

en: Any
uk: Будь-які

en: Solar System
uk: Сонячна система

en: Open Clusters
uk: Розсіяні скупчення

en: Globular Clusters
uk: Кулясті скупчення

en: Gaseous Nebulae
uk: Газові туманності

en: Planetary Nebulae
uk: Планетарні туманності

[ctx: @title:window]
en: Find Object
uk: Пошук об'єкта

en: Details...
uk: Подробиці…

en: Andromeda Galaxy
uk: Туманність Андромеди

en: Aldebaran
uk: Альдебаран

en: Aaltje
uk: Аальт'є

en: Aarseth-Brewington (1989 W1)
uk: Аарсет-Брюїнгтон (1989 W1)

en: Search the Internet for %1
uk: Шукати в інтернеті %1

[ctx: no text to search for]
en: (nothing)
uk: (нічого)

en: Searching the internet for "%1"
uk: Шукаємо в інтернеті «%1»

en: No object named %1 found.
uk: Не знайдено жодного об'єкта з назвою %1.

en: Bad object name
uk: Неправильна назва об'єкта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
uk: Фільтрувати за назвою:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showHistoryB)
en: Find History
uk: Знайти у журналі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearHistoryB)
en: Clear History
uk: Спорожнити журнал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
uk: Фільтрувати за типом:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, InternetSearchButton)
en: Search the Internet for (nothing)
uk: Шукати в інтернеті (нічого)

[ctx: @title:window]
en: Set Coordinates Manually
uk: Визначення координат вручну

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
uk: Величина правого сходження має належати до проміжку 0,0 та 24,0.

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
uk: Величина схилення має належати до проміжку між -90,0 та 90,0.

en: Invalid Coordinate Data
uk: Некоректні дані координат

en: Invalid Epoch format
uk: Некоректний формат запису епохи

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
uk: Величина азимуту має належати до проміжку між 0,0 та 360,0.

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
uk: Величина висоти має бути між -90,0 та 90,0.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, rdTab)
en: RA/Dec
uk: Пряме сходження/Схилення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel)
en: Declination
uk: Схилення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, JNowB)
en: Set Epoch to now
uk: Встановити поточну епоху

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, J2000B)
en: Set Epoch to J2000
uk: Встановити епоху J2000

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel)
en: Right Ascension
uk: Пряме сходження

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, epochBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochTarget)
en: 2000.0
uk: 2000,0

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aaTab)
en: Az/Alt
uk: Азимут/Висота

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth
uk: Азимут

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAz) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Az:
uk: Аз.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Altitude. Interpreted as the apparent altitude when refraction corrections are enabled.
uk: Висота. Буде оброблено як видиму висоту, якщо увімкнено виправлення на рефракцію.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alt (apparent):
uk: Висота (видима):

[ctx: @title:window]
en: Set FOV Indicator
uk: Встановлення рамки поля зору

[ctx: @title:window]
en: New FOV Indicator
uk: Нова рамка поля зору

[ctx: Specify the apparent field of view (AFOV) manually]
en: Specify AFOV
uk: Вказати видиме поле зору

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ramsden (Typical)
uk: Рамсдена (типовий)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Orthoscopic (Typical)
uk: Ортоскопічний (типовий)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ploessl (Typical)
uk: Симетричний (типовий)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Erfle (Typical)
uk: Ерфле (типовий)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Tele Vue Ethos (Typical)
uk: Tele Vue Ethos (типовий)

en: 1000 yards
uk: 1000 ярдів

en: 1000 meters
uk: 1000 метрів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelUnits)
en: feet
uk: фути

en: meters
uk: метри

[ctx: @title:window]
en: Telescope Focal Length Calculator
uk: Калькулятор фокусної відстані телескопа

[ctx: millimeters]
en: mm
uk: мм

en: inch
uk: дюйм

en: Aperture diameter:
uk: Діаметр апертури:

[ctx: F-Number or F-Ratio of optical system]
en: F-Number:
uk: Діафрагмове число:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
uk: Редагувати рамки поля зору

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
uk: Додати нову рамку поля зору

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
uk: Додати нову рамку поля зору до списку. Ви можете визначити розмір, форму та колір нової рамки.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
uk: Створити…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
uk: Редагувати підсвічену рамку поля зору

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
uk: Натисніть цю кнопку, щоб змінити підсвічену рамку поля зору. Ви можете змінити розмір, форму та колір.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
uk: Вилучити підсвічену рамку поля зору

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
uk: Натисніть кнопку, щоб вилучити вибрану рамку поля зору (field-of-view, FOV) зі списку.

[ctx: @title:window]
en: Set Geographic Location
uk: Встановлення географічного розташування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
uk: Правило літнього часу:

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
uk[0]: Критеріям пошуку відповідає %1 місто
uk[1]: Критеріям пошуку відповідає %1 місто
uk[2]: Критеріям пошуку відповідає %1 міст
uk[3]: Критеріям пошуку відповідає %1 місто

en: Are you sure you want to remove %1?
uk: Ви справді бажаєте вилучити %1?

en: Remove City?
uk: Вилучити запис міста?

en: This city already exists in the database.
uk: Запис цього міста вже існує у базі даних.

en: Error: Duplicate Entry
uk: Помилка: Дублювання елементів

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
uk: Слід заповнити всі поля (окрім регіону), щоб додати це місце.

en: Fields are Empty
uk: Поля порожні

en: Could not parse the Latitude/Longitude.
uk: Не вдається обробити широту/довготу.

en: Bad Coordinates
uk: Некоректні координати

en: UTC Offset must be selected.
uk: Має бути вибрано часовий пояс.

en: UTC Offset
uk: Часовий пояс

en: Daylight Saving Time Rules
uk: Правила переходу на літній час

en: Cannot add new location -- city name blank
uk: Не вдалося додати нове місце — назва міста є порожньою

en: Cannot add new location -- country name blank
uk: Не вдалося додати нове місце — назва країни є порожньою

en: Cannot add new location -- invalid latitude / longitude
uk: Не вдалося додати нове місце — некоректна широта / довгота

en: Cannot add new location -- missing UTC Offset
uk: Не вдалося додати нове місце — не вказано часовий пояс

en: City is Read Only. Change name to add new city.
uk: Запис міста придатний лише для читання. Змініть назву, щоб додати новий запис міста.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
uk: Вибрати місто

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
uk: Фільтр країни:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
uk: Фільтр міста:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
uk: Фільтр регіонів:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
uk: Критеріям пошуку не відповідає жодне місто

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
uk: Перегляд або Редагування даних про місце перебування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
uk: Місто:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
uk: Регіон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
uk: Країна:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLat)
en: <html><head/><body><p>Latitude in degrees. North of equator is positive and South is negative.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Широта у градусах. На північ від екватора — додатка, а на південь — від'ємна.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
uk: Довгота:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLong)
en: <html><head/><body><p>Longitude in degrees. East of Greenwich is positive and West is negative.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Довгота у градусах. На схід від Гринвіча — додатна, на захід — від'ємна.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
uk: Широта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ElevationLabel)
en: Elevation
uk: Висота

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TZLabel)
en: UT offset:
uk: Різниця з світовим:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GetLocationButton)
en: Get Location
uk: Встановити місце

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
uk: &Очистити поля

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddCityButton)
en: Add City
uk: Додати запис міста

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdateButton)
en: Update City
uk: Оновити запис міста

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove City
uk: Вилучити запис міста

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
uk: Нова рамка поля зору

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Name </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Назва </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
uk: Назва рамки поля зору

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVName)
en: The name of the field-of-view (FOV) symbol.  This name appears in the FOV menu and in the "Edit FOV Symbols" tool.
uk: Назва рамки поля зору. Ця назва з'явиться у меню поля зору та у інструменті «Редактор рамок поля зору».

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
uk: Окуляр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
uk: Фокусна відстань телескопа:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
uk: Фокусна відстань телескопа, у міліметрах

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
uk: Введіть фокусну відстань телескопа, у міліметрах.
    
    Це одне з полів даних, які необхідні для визначення рамок поля зору (FOV), що збігаються з полем зору окуляра телескопа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ect
en: mm
uk: мм

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
uk: Фокусна відстань окуляра:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
uk: Фокусна відстань окуляра, у міліметрах

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
uk: Введіть фокусну відстань окуляра, у міліметрах.
    
    Це одне з полів даних, які необхідні для визначення рамок поля зору (FOV), що збігаються з полем зору окуляра телескопа.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Enter the eyepiece's Apparent field-of-view
uk: Вкажіть видиме поле зору окуляра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Eyepiece AFOV:
uk: Видиме поле зору окуляра:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
uk: поле зору окуляра, у кутових мінутах

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
uk: Введіть кут поля зору окуляра, у кутових мінутах.
    
    Це одне з полів даних, які необхідні для визначення рамок поля зору (FOV), що збігаються з полем зору окуляра телескопа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_4)
en: degrees
uk: градусах

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeTLengthFromFNum1)
en: or compute from F-Number
uk: або обчислити за діафрагмовим числом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Note: Panoptic, Nagler, Radian, Delos and Ethos are trademarks of Tele Vue Optics, Inc.
uk: Зауваження: Panoptic, Nagler, Radian, Delos і Ethos є торговими марками Tele Vue Optics, Inc.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
uk: Обчислення поля зору на основі вказаних даних

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific eyepiece/telescope combination.  You must first specify the focal lengths of the telescope and eyepiece, and the FOV angle of the eyepiece in the above entry fields.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
uk: Ця кнопка призначена для обчислення кута поля зору (ПЗ) для заданої комбінації окуляр/телескоп. Спочатку вам слід у полях вводу вище визначити фокусні відстані телескопа та окуляра і кут ПЗ для окуляра.
    
    Обчислений кут ПЗ (у кутових мінутах) буде показано у полі «Поле зору».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
uk: Обчислення поля зору

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiCameraLabel)
en: Camera
uk: Камера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Telescope Focal length:
uk: Фокусна відстань телескопа:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
uk: Введіть фокусну відстань телескопа, у міліметрах.
    
    Це одне з полів даних, що необхідні для визначення рамки поля зору (ПЗ), яка відповідає полю зору камери змонтованої на телескопі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera W:
uk: Ш. камери:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureBinXLabel)
en: H:
uk: В:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text),
en: pixels
uk: пікселів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Pixel W:
uk: Ш. у пікселях:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
uk: Розмір матриці або кадру, у міліметрах

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Enter the physical size of the CCD chip or film negative.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
uk: Введіть фізичний розмір мікросхеми ПЗЗ або плівкового негативу.
    
    Це одне з полів даних потрібних для визначення поля зору (ПЗ), що підходить для камери змонтованої на телескопі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3_2)
en: µm
uk: мкм

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific camera/telescope combination.  You must first specify the focal length of the telescope and the size of the CCD chip or film negative.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
uk: Ця кнопка призначена для обчислення кута поля зору (ПЗ) для заданої комбінації камера/телескоп.  Спочатку вам слід у полях вводу вище визначити фокусні відстані телескопа та розмір ПЗЗ мікросхеми або плівкового негативу.
    
    Обчислений кут ПЗ (у кутових мінутах) буде показано у полі «Поле зору».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetectFromINDI)
en: Detect from Ekos
uk: Визначити з Ekos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Binocular
uk: Бінокль

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_3)
en: Field of View:
uk: Поле зору:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_31)
en: At a distance of:
uk: На відстані у:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a binocular.  You must specify the linear FOV as mentioned on the binocular.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
uk: Ця кнопка призначена для обчислення кута поля зору (ПЗ) для бінокля. Вам слід визначити лінійне поле зору, вказане у паспорті бінокля.
    
    Обчислений кут ПЗ (у кутових мінутах) буде показано у полі «Поле зору».

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Radio Telescope
uk: Радіотелескоп

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_3)
en: Radio Telescope diameter:
uk: Діаметр радіотелескопа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3_4)
en: m
uk: м

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Wavelength:
uk: Довжина хвилі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3_2_3)
en: cm
uk: см

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute radiotelescope HPBW from above data fields
uk: Обчислити значення HPBW радіотелескопа за вказаними даними

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: This button will compute the Half Power Beam Width (HPBW) angle for a specific radiotelescope and observing wavelength combination, assuming no multibeam receiver is available at the telescope.  You must first specify the diameter of the radiotelescope and the observing wavelength.
    
    The computed HPBW angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
uk: Ця кнопка призначена для обчислення кута ширини променя половинної потужності (HPBW) для окремого радіотелескопа та діапазону довжини хвиль, у якому можливе спостереження, якщо на телескопі не встановлено широкохвильового приймача. Спочатку вам слід визначити діаметр радіотелескопа та довжину хвиль, на якій вестиметься спостереження.
    
    Обчислений кут HPBW (у кутових мінутах) буде показано у вікні редагування «Поле зору».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute HPBW
uk: Обчислити HPBW

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: arcmin
uk: мін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel)
en: Field of view:
uk: Поле зору:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditRotation)
en: <p>Frame rotation with respect to Celestial Pole. Zero degrees indicates that <b>UP</b> is pointing directly at the pole. 90 degrees indicates that <b>UP</b> is rotated 90 degrees clockwise with respect to the pole.</p>
uk: <p>Обертання кадру відносно небесного полюса. Кут у нуль градусів означає, що напрямок <b>вгору</b> збігається із напрямком на полюс. Кут у 90 градусів означає, що напрямок <b>вгору</b> повернуто на 90 градусів за годинниковою стрілкою відносно напрямку на полюс.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetY)
en: Desired vertical offset in arcminutes
uk: Бажаний вертикальний відступ у кутових мінутах

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_3)
en: Offset Y:
uk: Зсув за Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Degrees E of N
uk: ° сходу півночі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Desired field-of-view size, in arcminutes
uk: Бажаний розмір поля зору, у кутових мінутах

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Enter the desired angular size for the field-of-view (FOV) symbol.
    
    You can either enter a value directly, or use the "Eyepiece" or "Camera" Tabs to compute an angular size for specific eyepieces or cameras.
uk: Введіть бажаний кутовий розмір поля зору (FOV).
    
    Ви можете вказати його вручну або обчислити на вкладках «Окуляр» та «Камера».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_2)
en: Offset X:
uk: Зсув за X:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetX)
en: Desired horizontal offset in arcminutes
uk: Бажаний горизонтальний відступ у кутових мінутах

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, FOVLockCP)
en: Rotation is performed with respect to the celestial pole.
uk: Обертання виконується відносно небесного полюса.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, FOVLockCP)
en: Lock to Celestial Pole
uk: Зафіксувати на небесному полюсі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select color for the field-of-view symbol
uk: Виберіть колір рамки поля зору

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select a color for the field-of-view (FOV) symbol.
uk: Виберіть колір рамки поля зору (FOV).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view symbol
uk: Виберіть форму рамки поля зору

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view (FOV) symbol.  The possible shapes are:
    
    Circle, Square, Crosshairs, Bullseye.
uk: Виберіть форму рамки поля зору (FOV). Можливі варіанти:
    
    квадрат, коло, перехрестя, мішень.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Rectangle
uk: Прямокутник

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
uk: Коло

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
uk: Перехрестя

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Bullseye
uk: Центр мішені

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Semitransparent circle
uk: Напівпрозоре коло

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
uk: Форма:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewView)
en: Add / Edit View
uk: Додати/Редагувати перегляд

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, viewNameLineEdit)
en: 9x50 RACI finder on Dob
uk: Шукач RACI 9x50 на доб

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mount Type:
uk: Тип лафета:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mountTypeComboBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
uk: Екваторіальна

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mountTypeComboBox)
en: Altazimuth
uk: Альтазимутальний

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: **Note:** Choose mount type "Altazimuth" when visually observing through SCTs / refractors, irrespective of the actual mounting.
uk: **Зауваження:** виберіть тип лафета «Альтазимутальний», якщо спостереження ведеться за допомогою ТШК або рефракторів, незалежно від дійсного лафета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, correctViewType)
en: Correct (e.g. RACI finder or refractor with Amici roof prism)
uk: Правильне (наприклад видошукач RACI або рефрактор призмою Амічі з дашком)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mirroredViewType)
en: Mirrored (e.g. Cassegrain or refractor with erecting prism)
uk: Віддзеркалене (наприклад телескоп Касегрена або рефрактор із висувною призмою)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invertedViewType)
en: Inverted (e.g. straight through finder, Newtonian)
uk: Інвертований (наприклад прямий шукач, ньютонівський телескоп)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: View Type:
uk: Тип перегляд:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invertedMirroredViewType)
en: Mirrored on the vertical axis (i.e. inverted and mirrored)
uk: Віддзеркалений за вертикальною віссю (тобто інвертований і віддзеркалений)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Eyepiece Angle:
uk: Кут окуляра:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Telescopes with the eyepiece at the bottom
uk: Телескопи із окуляром внизу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Telescopes with the eyepiece at the top
uk: Телескопи з окуляром згори

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: The human silhouette indicates on which side of the telescope the observer is assumed to stand.
uk: Силует людини вказує на бік, з якого, як припускається, розташовується спостерігач.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: (Preview shows view down a Newtonian's tube)
uk: (У перегляді показано зображення знизу ньютонівського тубуса)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: (Preview shows view of the back of an SCT)
uk: (Перегляд показує зображення ззаду ТШК)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableErectObserverCheckBox)
en: Display mounted on the telescope (also check this if using a camera instead of visual observation)
uk: Дисплей змонтовано на телескопі (також позначте цей пункт, якщо ви використовуєте камеру замість візуального спостереження)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fieldOfViewCheckBox)
en: Also set the field of view
uk: Також встановити поле перегляду

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set UTC Time
uk: Встановити час за світовим

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set Time
uk: Встановити час

en: UTC Now
uk: Зараз (за світовим)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
uk: Зараз

[ctx: @title:window]
en: Manage Sky Map Views
uk: Керування переглядами карти неба

[ctx: @title:window]
en: Edit View
uk: Редагування перегляду

[ctx: @title:window]
en: New View
uk: Новий перегляд

en: Conflicting View Name
uk: Конфлікт назв переглядів

en: There already exists a view with the name you attempted to use. Please choose a different name for this view.
uk: Перегляд з вибраною вами назвою вже існує. Будь ласка, виберіть іншу назву для цього перегляду.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ViewsDialog)
en: Edit Sky Map Views
uk: Редагування переглядів карти неба

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new view
uk: Додати новий перегляд

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new View to the list.  You can define the parity, orientation and other parameters.
uk: Додати новий перегляд до списку. Ви можете визначити парність, орієнтацію та інші параметри.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted View
uk: Редагувати підсвічений перегляд

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted View.  You can change its parameters.
uk: Натисніть цю кнопку, щоб змінити підсвічений перегляд. Ви можете змінити його параметри.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted View
uk: Вилучити підсвічений перегляд

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted View from the list.
uk: Натисніть кнопку, щоб вилучити вибраний перегляд зі списку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: KStars Data Directory
uk: Каталог даних KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback1)
en: The KStars Data Directory called kstars should be located at:
uk: Каталог даних KStars із назвою kstars має бути розташовано у:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback2)
en: Your data directory was not found.  You can click the button below to copy a default KStars data directory to the correct location, or if you have a KStars directory already some place else, you can exit KStars and copy it to that location yourself.
uk: Не знайдено каталогу даних. Ви можете натиснути розташовану нижче кнопку, щоб скопіювати типовий каталог даних KStars у відповідне місце. Крім того, якщо у вас уже є каталог KStars у якомусь іншому місці, ви можете вийти з KStars і скопіювати його у належне місце самостійно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyKStarsData)
en: Copy KStars Data Directory
uk: Копіювати каталог даних KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Optional Files for the Data directory:
uk: Додаткові файли для каталогу даних:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Guide Star Catalog</span></a> (305 MB)</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Каталог напрямних зірок</span></a> (305 МБ)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GSCFeedback)
en: Installing this in your data directory will enable the CCD Simulator in KStars to take realistic images. This is useful for testing sequences, plate solving, and learning to use KStars. Just click the button to install or unzip the zip file and place the gsc folder in the data directory.
uk: Встановлення цього каталогу до вашого каталогу даних уможливить створення за допомогою імітатора ПЗЗ у KStars реалістичних зображень. Корисно для тестових послідовностей зображень, астрометрії та навчання користуванню KStars. Натисніть кнопку встановлення або просто розпакуйте файл zip і пересуньте теку gsc до каталогу даних (data).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadTitle)
en: Download Extra Data Files
uk: Отримати файли з додатковими даними

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadText)
en: <p>You may now download optional data files to enhance KStars, such as Messier object images, or a more complete NGC/IC catalog. Press the <b>Download Extra Data</b> button to proceed. </p><p>You can also use this tool later, by selecting <b>Download New Data</b> from the <b>File</b> menu.</p>
uk: <p>Зараз ви можете отримати додаткові файли даних, щоб розширити можливості KStars, а саме, зображення об'єктів каталогу Месьє, або повніший каталог предметного покажчика або Нового загального каталогу (NGC). Натисніть кнопку <b>Отримати додаткові дані</b>, щоб продовжити. </p><p>Ви також можете використати цей інструмент пізніше, скориставшись пунктом <b>Отримати нові дані</b> з меню <b>Файл</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DownloadButton)
en: Download Extra Data...
uk: Отримати додаткові дані…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeoTitle)
en: Choose Your Home Location
uk: Виберіть ваше місце розташування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>Select a City near your location from the list. You may filter the list by the name of your city, province, and country.</p><p>Once you have selected a City, press <b>Next</b>.</p>
uk: <p>Виберіть зі списку місто поблизу вашого місця перебування. Ви можете відфільтрувати список за назвою вашого міста, області або країни.</p><p>Коли виберете місто, натисніть кнопку <b>Далі</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
uk: Фільтрувати за першими літерами назви міста

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
uk: Фільтрувати за першими літерами назви країни

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
uk: Фільтрувати за першими літерами назви регіону

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, CityListBox)
en: The list of cities which match the present search filters.
uk: Список міст, що задовольняють поточні фільтри пошуку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: Welcome to the KStars Startup Wizard
uk: Ласкаво просимо до Майстра запуску KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>This wizard will help you set up some basic options, such as your location on Earth.</p><p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
uk: <p>Цей майстер допоможе вам встановити деякі початкові параметри, такі, як ваше розташування на поверхні Землі.</p><p>Щоб почати налаштування, натисніть кнопку <b>Далі</b>.</p>

en: <table><tr><th colspan="2">Object %1: %2</th></tr><tr><td>RA:</td><td>%3</td></tr><tr><td>DE:</td><td>%4</td></tr><tr><td>dRA:</td><td>%5</td></tr><tr><td>dDE:</td><td>%6</td></tr></table>
uk: <table><tr><th colspan="2">Об'єкт %1: %2</th></tr><tr><td>ПС:</td><td>%3</td></tr><tr><td>Схил:</td><td>%4</td></tr><tr><td>ΔПС:</td><td>%5</td></tr><tr><td>ΔСхил:</td><td>%6</td></tr></table>

en: Are you sure you want to clear all of the solution points?
uk: Ви справді хочете вилучити усі точки розв'язку?

en: Clear Solution Points
uk: Вилучити точки розв'язку

en: Solver timed out.
uk: Час очікування на розв'язок вичерпано.

en: Mount does not support syncing.
uk: У лафеті не передбачено синхронізації.

en: Effective telescope focal length is updated to %1 mm (FL: %2 Reducer: %3 W: %4 Pitch: %5 FOVW: %6).
uk: Ефективну фокусну відстань телескопа оновлено до %1 мм (ФВ: %2 Редуктор: %3 Ш: %4 Подача: %5 ШПЗ: %6).

en: Warning! The calculated field of view (%1) is out of bounds. Ensure the telescope focal length and camera pixel size are correct.
uk: Увага! Обчислене поле зору (%1) є надто великим. Переконайтеся, що правильно встановлено значення фокусної відстані та розмірів матриці камери у пікселях.

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p><p>Please capture and solve once to measure the effective FOV or enter the values manually.</p><p>Calculated FOV: %1</p>
uk: <p>Розмір ефективного поля зору у кутових мінутах.</p><p>Будь ласка, захопіть одне зображення для вимірювання ефективного поля зору або вкажіть значення вручну.</p><p>Обчислене поле зору: %1</p>

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p>
uk: <p>Ефективний розмір поля зору у кутових мінутах.</p>

en: Mount coordinates are invalid. Check mount connection and try again.
uk: Координати лафета є некоректними. Перевірте параметри з'єднання з лафетом і повторіть спробу.

en: Astrometry alignment failed
uk: Не вдалося виконати астрометричне вирівнювання

en: Setting target to RA:%1 DEC:%2
uk: Встановлюємо ціль у ПС:%1 Схил:%2

en: Error: No camera detected.
uk: Помилка: не виявлено камери.

en: Error: lost connection to camera.
uk: Помилка: втрачено з'єднання із камерою.

en: Telescope aperture and focal length are missing. Please check your optical train settings and try again.
uk: Не вказано апертури та фокальної відстані телескопа. Будь ласка, перевірте параметри оптичного тракту і повторіть спробу.

en: CCD pixel size is missing. Please check your driver settings and try again.
uk: Не вказано розміру ПЗЗ у пікселях. Будь ласка, перевірте параметри драйвера і повторіть спробу.

en: Error: lost connection to filter wheel.
uk: Помилка: втрачено з'єднання із барабаном фільтрів.

en: Image transfer is disabled for this camera. Would you like to enable it?
uk: Передавання зображень для цієї камери вимкнено. Хочете його увімкнути?

en: Cannot capture while focus module is busy. Retrying in %1 seconds...
uk: Захоплення знімків неможливе, доки модуль фокусування виконує завдання. Повторюємо спробу за %1 секунд…

en: Cannot capture while CCD exposure is in progress. Retrying in %1 seconds...
uk: Неможливо захопити зображення, доки триває процедура експонування ПЗЗ. Повторюємо спробу за %1 секунд…

en: Cannot capture while rotator is busy: Time delay estimate started...
uk: Захоплення знімків неможливе, доки засіб обертання зайнятий. Розпочато оцінку затримки…

en: Cannot capture while rotator is busy: Retrying in %1 seconds...
uk: Захоплення знімків неможливе, доки засіб обертання зайнятий. Повторюємо спробу за %1 секунд…

en: No remote astrometry driver detected, switching to StellarSolver.
uk: Не виявлено драйвера віддаленої астрометрії, перемикаємося на StellarSolver.

en: Capturing image...
uk: Захоплення зображення…

en: Image received.
uk: Зображення отримано.

en: No index files were found on your system in the specified index file directories.  Please download some index files or add the correct directory to the list.
uk: У вказаних каталогах файлів покажчика у вашій системі не знайдено файлів покажчика. Будь ласка, отримайте файли покажчика або додайте належні записи каталогів до списку.

en: Solving with blind image scale...
uk: Розв'язуємо за шкалою «сліпого» зображення…

en: Solving with blind image position...
uk: Розв'язуємо за позицією «сліпого» зображення…

en: Loaded image does not have pierside information
uk: Завантажене зображення не містить відомостей щодо боку стійки

en: Loaded image was taken on pierside %1
uk: Завантажене зображення було створено на боці стійки %1

en: Solver completed after %1 seconds.
uk: Розв'язок знайдено за %1 секунд.

en: Solver RA (%1) DEC (%2) Orientation (%3) Pixel Scale (%4) Parity (%5)
uk: Розв'язувач, ПС (%1) Схил. (%2) Орієнтація (%3) Масштаб у пікселях (%4) Парність (%5)

en: WCS information updated. Images captured from this point forward shall have valid WCS.
uk: Дані WCS оновлено. У зображеннях, захоплених після цієї точки будуть коректні дані WCS.

en: Solution coordinates: RA (%1) DEC (%2) Telescope Coordinates: RA (%3) DEC (%4) Target Coordinates: RA (%5) DEC (%6)
uk: Координати розв'язку: ПС (%1) Схил. (%2) Координати телескопа: ПС (%3) Схил. (%4) Координати цілі: ПС (%5) Схил. (%6)

en: Target is within %1 degrees of solution coordinates.
uk: Ціль перебуває у межах області у %1 градусів від координат розв'язку.

note: i18n("Camera offset angle is %1 degrees.", OffsetAngle));
en: Camera position angle is %1 degrees.
uk: Позиційним кутом камери є %1 градусів.

en: Astrometry alignment completed successfully
uk: Астрометричне вирівнювання успішно завершено.

en: Maximum number of iterations reached. Solver failed.
uk: Перевищено граничну кількість ітерацій. Помилка засобу розв'язування.

en: Target is within acceptable range.
uk: Ціль перебуває у прийнятному діапазоні.

en: Saving failed solver image to %1
uk: Зберігаємо зображення, з яким не впорався розв'язувач, до %1

en: Solver failed. Retrying without scale constraint.
uk: Розв'язувач не впорався з завданням. Виконуємо повторну спробу без обмеження масштабу.

en: Solver failed. Retrying without position constraint.
uk: Розв'язувач не впорався з завданням. Виконуємо повторну спробу без обмеження позиції.

en: Solver Failed.
uk: Помилка розв'язувача.

en: Please check you have sufficient stars in the image, the indicated FOV is correct, and the necessary index files are installed. Enable Alignment Logging in Setup Tab -> Logs to get detailed information on the failure.
uk: Будь ласка, перевірте, чи достатньо зірок на знімку, чи правильне поле зору використано і чи встановлено потрібні для роботи файли покажчика. Увімкніть запис журналу вирівнювання на вкладці налаштовування («Журнал»), щоб отримати докладні відомості щодо помилки.

en: Setting camera position angle to %1 degrees ...
uk: Встановлюємо позиційний кут камери у %1 градусів…

en: Camera position angle is within acceptable range.
uk: Позиційний кут камери належить до прийнятного діапазону.

en: Current PA is %1; Target PA is %2; diff: %3
uk: Поточний ПК — %1; цільовий ПК — %2; різниця: %3

en: Refresh is complete.
uk: Оновлення завершено.

en: Capture aborted.
uk: Захоплення перервано.

en: Solver aborted after %1 seconds.
uk: Розв'язування перервано за %1 секунд.

en: Mount completed slewing near celestial pole. Capture again to verify.
uk: Наведення лафета на точку поряд із небесним полюсом завершено. Повторіть захоплення зображення, щоб перевірити це.

en: Mount is synced to solution coordinates.
uk: Лафет синхронізовано у координатах розв'язку.

en: Settling...
uk: Встановлення…

en: Slew complete. Target accuracy is not met, running solver again...
uk: Наведення завершено. Потрібної точності не вдалося досягти. Повторюємо запуск розв'язувача…

en: Slew complete. Solving Alignment Point. . .
uk: Обертання завершено. Визначаємо точку вирівнювання…

en: Syncing failed.
uk: Помилка синхронізації.

en: Slewing failed.
uk: Помилка під час наведення!

en: Rotator reached camera position angle.
uk: Засобом обертання досягнуто позиційного кута камери.

en: Rotator failed to arrive at the requested position angle (Deviation %1 arcmin).
uk: При обертанні не досягнуто потрібного позиційного кута (відхилення у %1 кутових мінути).

en: Slew detected, suspend solving...
uk: Виявлено обертання, призупиняємо розв'язування…

en: Syncing to RA (%1) DEC (%2)
uk: Синхронізація до ПС (%1) Схил. (%2)

en: Slewing to target coordinates: RA (%1) DEC (%2).
uk: Обертаємося до координат цілі: ПС( %1) Схил. (%2).

en: Slewing to target coordinates: RA (%1) DEC (%2) is rejected. (see notification)
uk: Відмовлено у наведенні на координати цілі: ПС (%1) Схил. (%2). (Див. сповіщення)

en: Ekos job (%1) - Telescope synced
uk: Завдання Ekos (%1) — телескоп синхронізовано

[ctx: @title:window]
en: Load Image
uk: Завантаження зображення

en: World Coordinate System (WCS) is enabled.
uk: Світову координатну систему (WCS) увімкнено.

en: World Coordinate System (WCS) is disabled.
uk: Світову координатну систему (WCS) вимкнено.

en: Capture error. Aborting...
uk: Помилка захоплення! Перериваємо обробку…

en: Restarting capture attempt #%1
uk: Повторний запуск спроби захоплення %1

[ctx: @title:window]
en: Align Frame
uk: Вирівнювання кадру

en: StellarSolver Options
uk: Параметри StellarSolver

en: External & Online Programs
uk: Зовнішні та інтернет-програми

en: Scale & Position
uk: Масштаб і позиція

en: Align Options Profiles Editor
uk: Редактор профілів параметрів вирівнювання

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Files
uk: Файли покажчика

en: dRA (arcsec)
uk: ΔПС (кут. сек.)

en: dDE (arcsec)
uk: ΔСхил (кут. сек.)

en: Filter operation failed.
uk: Невдала спроба фільтрування.

en: Changing focus offset by %1 steps...
uk: Змінюємо зсув фокусування на %1 кроків…

en: Changing filter to %1...
uk: Змінюємо фільтр на %1…

en: Auto focus on filter change...
uk: Автофокусування при зміні фільтрів…

en: Invalid FOV.
uk: Некоректне поле зору!

[ctx: @title:window]
en: Export Solution Points
uk: Експорт точок розв'язку

en: Invalid URL: %1
uk: Некоректна адреса: %1

en: Unable to write to file %1
uk: Не вдалося виконати запис до файла %1

en: Could Not Open File
uk: Не вдалось відкрити файл

en: Error in table structure.
uk: Помилка у структурі таблиці.

en: Solution Points Saved as: %1
uk: Точки розв'язку збережено як %1

en: Polar Alignment
uk: Полярне вирівнювання

en: Capture timed out.
uk: Перевищено час, який відведено на захоплення зображення.

en: Capturing still running, Retrying in %1 seconds...
uk: Триває захоплення зображення. Повторюємо спробу за %1 секунд…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opticalTrainLabel)
en: Train:
uk: Тракт:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlBox)
en: Solver Control
uk: Керування розв'язанням

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Capture && Solve
uk: Захопити і розв'язати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load a FITS image and solve. Slew mount to image central coordinates.
uk: Завантажити зображення FITS і розв'язати задачу. Виконати наведення за центральними координатами зображення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load && Slew...
uk: Завантажити і навести…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop
uk: Зупинити

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select which action to perform after the captured image is solved
uk: Виберіть дію, яку слід виконати після розв'язування за захопленим зображенням

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select what action to take once a solution is found.
uk: Виберіть дію, яку слід виконати після знаходження розв'язку.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Solver Action
uk: Дія засобу розв'язування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, syncR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates
uk: Синхронізувати телескоп з координатами розв'язку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, syncR)
en: S&ync
uk: &Синхронізація

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, slewR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates and then slew to the target coordinates
uk: Синхронізувати телескоп з координатами розв'язку і повернути його до координат призначення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, slewR)
en: S&lew to Target
uk: О&бертання до цілі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, nothingR)
en: Just solve
uk: Просто розв'язати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingR)
en: &Nothing
uk: &Нічого

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, telescopeCoordinateGroup)
en: Telescope Coordinates (JNow)
uk: Координати телескопа (JNow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignAccuracyThreshold) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates. Plate solver shall be repeatedly executed until the solution coordinates are below the accuracy threshold
uk: Порогове значення точності розв'язку, порівняно із координатами цілі, у кутових секундах. Процедура розв'язування запускатиметься повторно, доки координати розв'язку не потраплять у задану пороговим значенням область навколо цілі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignSettlingTime)
en: After telescope completes slewing, wait until it settles for this many milliseconds before capturing the next image.
uk: Після завершення обертання телескопа зачекати протягом вказаної кількості мілісекунд, доки припиняться рухи, перш ніж захоплювати наступне зображення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Settle:
uk: Врівноваження:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy:
uk: Точність:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, solutionCoordinatesGroupBox)
en: Solution Coordinates (JNow)
uk: Координати розв'язку (JNow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVOut)
en: Effective field of view size in arcminutes.
uk: Ефективний розмір поля зору у кутових мінутах.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, err) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, errOut)
en: Difference between telescope coordinates and solution coordinates in arcsec
uk: Різниця між координатами телескопа і координатами розв'язку у кутових секундах

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, err)
en: Err:
uk: Пох.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pixScaleOut)
en: Image scale in arcsecs/pixel
uk: Масштабування зображення у кутових мінутах або пікселях

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Pix:
uk: Пікс.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Image rotation angle, East of North
uk: Кут обертання зображення, схід від півночі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: PA:
uk: ПК:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, PAOut)
en: Position angle in degrees, East of North
uk: Позиційний кут у градусах, на схід від півночі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: FL:
uk: ФВ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FocalLengthOut)
en: <html><head/><body><p>Calculated telescope (effective) focal length in millimeters. The effective focal length is measured from plate-solving.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Обчислена (ефективна) фокусна відстань у міліметрах. Ефективну фокусну відстань вимірюють з результатів розв'язування зображення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FocalRatioOut)
en: <html><head/><body><p>Calculated telescope (effective) focal ratio. The effective focal ratio is measured from astrometry.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Обчислене (ефективне) фокусне число телескопа. Ефективне фокусне число вимірюється на основі даних астрометрії.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: R:
uk: Ч:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ReducerOut)
en: <html><head/><body><p>Reducer or Barlow factor.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Коефіцієнт зменшувача або лінзи Барлоу.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, plateSolverOptionsGroup)
en: Plate Solve Capture Options
uk: Параметри засобу розв'язування зображень

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainLabel)
en: Gain:
uk: Підсилення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusBinningLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Bin:
uk: Крок:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showFITSViewerB)
en: Show in FITS Viewer...
uk: Показати у переглядачі FITS…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignDarkFrame) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: <html><head/><body><p>Subtract dark frame. Create dark frames or defect maps in the Dark Library tool in the capture module.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Відняти темний кадр. Створіть темні кадри або карти дефектів у засобі бібліотеки темних кадрів у модулі захоплення зображень.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignDarkFrame) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, darkB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: Dark
uk: Темний

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignBinning)
en: Camera binning
uk: Кроки камери

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle Full Screen
uk: Увімкнути або вимкнути повноекранний режим

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignExposure)
en: Exposure duration in seconds
uk: Тривалість експонування у секундах

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignGain) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureGainN) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Camera Gain
uk: Підсилення камери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterPosLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Filter:
uk: Фільтр:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignISO) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureISOS)
en: Camera ISO
uk: ISO камери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusExposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Exp:
uk: Експ.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, rotatorB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Rotator Settings
uk: Параметри засобу обертання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignUseCurrentFilter)
en: <html><head/><body><p>If checked, the currently selected filter will be used for alignment. </p><p>If you want to use a certain (fixed) filter for alignment, leave unchecked and select the filter manually.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо позначено, для вирівнювання буде використано поточний позначений фільтр. </p><p>Якщо вам потрібен певний (фіксований) фільтр для вирівнювання, не позначайте цей пункт і виберіть фільтр вручну.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignUseCurrentFilter)
en: Use current
uk: Використовувати поточне

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stellarSolverOptionsGroup)
en: Solver Mode
uk: Режим розв'язувача

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteSolverR)
en: Remote
uk: Віддалений

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, solutionResults)
en: Solution Results
uk: Результати розв'язування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: The results from Astrometric Solutions from the Capture and Solve Tool, the Load and Slew Tool, and the Mount Model Tool will be displayed below.
uk: Результати астрометричного розв'язування для засобів захоплення і розв'язання, завантаження і обертання та моделювання лафета буде показано нижче.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dECGuideEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dEDisplayedOnGuideGraph) i18n: ectx: property (text), widget (QLab
en: DEC
uk: Схил

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Obj Name
uk: Назв. об.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: dRA
uk: ΔПС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: dDE
uk: ΔСхил:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllSolutionsB)
en: Clear all of the solutions from the solutions table.  Be careful because you cannot get them back.
uk: Вилучити усі розв'язки із таблиці розв'язків. Будьте уважні: відновити вилучені розв'язки неможливо.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeSolutionB)
en: Remove the selected row from the solutions table.  This can be useful for getting rid of results that did not actually solve from the table and/or results that you do not need any more.  It can clean up clutter on both the graph and table.
uk: Вилучити позначений рядок із таблиці розв'язків. Така дія може знадобитися для того, щоб позбутися результатів, які не ведуть до розв'язку, або результатів, які більше не потрібні. Може допомогти усунути захаращеність на графіку і у таблиці.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exportSolutionsCSV)
en: Export all of the solutions in the Solution Results table to CSV file of your choosing for further analysis in a spreadsheet.
uk: Експортувати усі дані з таблиці результатів розв'язування до файла CSV для подальшого аналізу у електронній таблиці.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, autoScaleGraphB)
en: Auto scale and center the Solution Results graph.
uk: Автоматично масштабувати і центрувати графік результатів розв'язування.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mountModelB)
en: Launch the mount model tool. This tool enables you to create pre-programmed list of points to go to and solve. It can aid in building a pointing model for better accuracy.
uk: Запустити інструмент моделювання лафета. За допомогою цього інструмента можна створити запрограмований список точок, які слід обробити для розв'язання. Може допомогти у побудові точкової моделі для підвищення точності.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountModelB)
en: Mount Model
uk: Модель лафета

en: RA Axis
uk: Вісь ПС

en: Error starting solver: %1
uk: Помилка під час спроби запустити розв'язувач: %1

en: Starting solver...
uk: Запускаємо розв'язувач…

en: Solver failed. Try again.
uk: Помилка розв'язувача. Повторіть спробу.

en: Solver completed in %1 second. | Solver completed in %1 seconds.
uk[0]: Розв'язок знайдено за %1 секунду.
uk[1]: Розв'язок знайдено за %1 секунди.
uk[2]: Розв'язок знайдено за %1 секунд.
uk[3]: Розв'язок знайдено за одну секунду.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualRotator)
en: Manual Rotator
uk: Обертання вручну

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpLabel)
en: <html><head/><body><p>To disable rotation validation, uncheck the &quot;Automatic and Manual Rotator Control&quot; in &quot;StellarSolver Options&quot;.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Щоб вимкнути перевірку обертання, зніміть позначку з пункту «Керування обертанням, автоматично і вручну» у «Параметрах StellarSolver».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentRotationL)
en: Current PA
uk: Поточний ПК

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetRotationL)
en: Target PA
uk: ПК цілі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, takeImageB)
en: Take Another Image
uk: Створити ще одне зображення

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Alignment List
uk: Відкриття списку вирівнювання Ekos

en: Unable to open file %1
uk: Не вдалося відкрити файл %1

en: Deprecated sequence file format version %1. Please construct a new sequence file.
uk: Застаріла версія формату файла послідовності зображень %1. Будь ласка, створіть новий файл послідовності.

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Alignment List
uk: Збереження списку вирівнювання Ekos

en: Failed to save alignment list
uk: Не вдалося зберегти список вирівнювання

en: Alignment List saved to %1
uk: Список вирівнювання збережено до %1

en: DEC is below the altitude limit
uk: Схилення є нижчим за обмеження висоти

en: Point calculation error.
uk: Похибка обчислення точки.

en: Sky Point
uk: Точка на небі

en: Are you sure you want to clear all the alignment points?
uk: Ви справді хочете вилучити усі точки вирівнювання?

en: Clear Align Points
uk: Вилучити точки вирівнювання

en: The Mount Model Tool is Reset.
uk: Інструмент моделювання лафета скинуто до початкового стану.

en: Please Check the Alignment Points.
uk: Будь ласка, перевірте точки вирівнювання.

en: In the Align Module, "Nothing" is Selected for the Solver Action.  This means that the mount model tool will not sync/align your mount but will only report the pointing model errors.  Do you wish to continue?
uk: У модулі вирівнювання для пункту дії розв'язувача вибрано «Нічого». Це означає, що засіб моделювання лафета не виконуватиме синхронізації або вирівнювання вашого лафета, а лише повідомлятиме про похибки точкової моделі. Хочете продовжити?

en: Pointing Model Report Only?
uk: Лише звітувати про точкову модель?

en: The Mount Model Tool is Starting.
uk: Інструмент моделювання лафета запускається.

en: The Mount Model Tool is Paused.
uk: Роботу інструмента моделювання лафета призупинено.

en: The Mount Model Tool is Finished.
uk: Інструмент моделювання лафета завершив роботу.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mountModel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpsAstrometryIndexFiles)
en: Dialog
uk: Діалогове вікно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>This tool can help your mount build a better pointing model by moving the mount to different points in the sky and solving captured images. This can increase the accuracy of your GOTOs. To qualify, your mount must be capable of improving its internal pointing model after each <b>Sync</b>  commanded by Ekos. If this is not the case, then this tool is not suitable for your mount.</p>
uk: <p>Цей інструмент допоможе вам побудувати точкову модель лафета, наводячи телескоп на різні точки на небі і визначаючи точні координати отриманих зображень. Це може поліпшити точність наведення телескопа. Щоб усе спрацювало, на лафеті має бути передбачено можливість поліпшення вбудованої точкової моделі після кожної команди <b>синхронізації</b> від Ekos. Якщо такої можливості не передбачено, цей інструмент не допоможе вам у роботі з вашим лафетом.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Mount Model Wizard
uk: Майстер моделі лафета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Object Type:
uk: Тип об'єкта:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: <html><head/><body><p>Select the type of objects/points added by the wizard.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> all of the options except Fixed DEC start with a grid of RA/DEC points.</p>
    <ul>
    <li><b>Any Stars:</b> The wizard searches for the nearest star.</li>
    <li><b>Any object:</b>  The wizard searches for the nearest object of any type.</li>
    <li><b>Named Stars</b> The wizard searches for the nearest star in the currently visible star list. Note that the first named star might be fairly far from the intended point and also sometimes the same star could be the closest one for multiple points.</li>
    <li><b>Fixed DEC:</b> The wizard generates all points at the chosen DEC.</li>
    <li><b>Fixed Grid:</b>  The wizard just uses the original grid without trying to pair it with objects.</li>
    </ul>
    </body></html>
uk: <html><head/><body><p>За допомогою цього пункту ви можете вибрати тип об'єктів або точок, які буде додано майстром.</p><p><span style=" font-weight:600;">Зауваження:</span> побудова усіх варіантів, окрім «Фіксованого схилення», розпочинатиметься із сітки точок перетину координатних ліній ПС/Схил.</p>
    <ul>
    <li><b>Будь-які зірки</b> — майстер шукатиме найближчу до перетину ліній зірку.</li>
    <li><b>Будь-який об'єкт</b> — майстер шукатиме найближчий до перетину об'єкт будь-якого типу.</li>
    <li><b>Іменовані зірки</b> — майстер шукатиме найближчу до перетину зірку у поточному списку видимих зірок. Зауважте, що найближча зірка може бути доволі далеко від вибраної точки, тому іноді одна зірка може бути найближчою для декількох точок.</li>
    <li><b>Фіксоване схилення</b> — майстер створює усі точки на вибраній координатній лінії схилення.</li>
    <li><b>Фіксована сітка</b> — майстер використовує оригінальну сітку без намагання прив'язатися до об'єктів.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Stars
uk: Будь-які зірки

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Named Stars
uk: Іменовані зірки

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Object
uk: Будь-який об'єкт

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed DEC
uk: Фіксоване схилення

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed Grid
uk: Фіксована сітка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Automatically generate the specified number of alignment points in the table below. They will be generated based on the options selected in this wizard.
uk: Автоматично додати вказану кількість точок до наведеної нижче таблиці. Точки буде додано відповідно до параметрів, які вибрано у майстрі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Generate
uk: Створити

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignDec)
en: The Declination of the points that will be generated.  This option only applies to the Fixed DEC Option.
uk: Координата схилення точок, які буде створено. Цей пункт використовується лише для варіанта «Фіксоване схилення».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum Alt:
uk: Мінімальна висота:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAltBox)
en: This is the minimum altitude above the horizon to use in generating points with the wizard.
uk: Це мінімальна висота над горизонтом, яку буде використано під час створення точок майстром.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Alignment Points:
uk: Точки вирівнювання:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
uk: Схилення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignPtNum)
en: The Number of points the wizard should generate. If this number is less than 5, it will generate them at the same DEC. After that they will be evenly distributed over RA and DEC. Note, if Fixed DEC is selected, all of the points will be at the same DEC.
uk: Кількість точок, які має створити майстер. Якщо кількість буде меншою за 5, майстер створити точки з однаковим значенням координати схилення. Для більшої кількості точки буде рівномірно розподілено за координатами ПС і Схил. Зауважте, що якщо вибрано «Фіксоване схилення», усі точки матимуть однакове значення координати схилення.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Add Currently Visible Stars
uk: Додати поточні видимі зірки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Common Names:
uk: Стандартні назви:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, starListBox)
en: These are the common names for the named stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
uk: Це стандартні назви зірок, які можна бачити з вашого поточного місця перебування. Якщо ви позначите зірку у списку, її буде додано до наведеної нижче таблиці.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Greek:
uk: Грецькі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, greekStarListBox)
en: These are the Greek names for the brighter stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
uk: Це грецькі назви найяскравіших зірок, які можна бачити з вашого поточного місця перебування. Якщо ви позначите зірку у списку, її буде додано до наведеної нижче таблиці.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mount Model Alignment Points
uk: Точки вирівнювання моделі лафета

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllAlignB)
en: Clear the entire table of alignment points below.  Note that this will not affect your mount in any way.  It will not clear your pointing model.  It just clears the list of points so that if you run the mount model routine again, these points will not be included.
uk: Спорожнити усю таблицю вирівнювання, розташовану нижче. Зауважте, що це не вплине на роботу лафета. Це не призведе до вилучення точкової моделі. Буде просто вилучено список точок для повторного запуску процедури моделювання лафета, у якій вже не братимуть участі вилучені точки.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAlignB)
en: <p>Remove the selected row from the alignment point table below. Note that it does <b>not</b> command your mount to clear that point from the model, it just means that if you run the mount model routine, that point will not be included in the list.</p>
uk: <p>Вилучити позначений рядок із розташованої нижче таблиці точок вирівнювання. Зауважте, що це <b>не</b> призведе до вилучення точки з моделі на лафеті. Це просто означає, що якщо ви запустите процедуру моделювання лафета, цю точку не буде включено до списку точок.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAlignB)
en: Add an empty row to the alignment list so that you can manually add an RA and DE for a position you would like the telescope to slew to when doing the mount model routine.
uk: Додати до списку точок вирівнювання порожній рядок, який ви зможете вручну заповнити даними щодо прямого сходження і схилення точки, яку ви хочете включити до процедури моделювання лафета.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, findAlignB)
en: Open the Find Object dialog so that you can select an object to get an RA and DEC automatically that you would like the telescope to slew to when doing the mount model routine.
uk: Відкрити діалогове вікно пошуку об'єкта, щоб ви могли вибрати об'єкт для автоматичного отримання координат прямого сходження та схилення точки, яку ви хотіли б включити до процедури моделювання лафета.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sortAlignB)
en: Sort the alignment points, starting with the point closest to the current telescope position, to try to minimize the distance between each slew.
uk: Упорядкувати точки вирівнювання, починаючи з точки, яка є найближчою до поточної точки наведення телескопа, щоб мінімізувати відстань між послідовними пересуваннями точки фокусування.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, alignTable)
en: This is a table of alignment points that you would like the mount model routine to use in aligning your telescope.  If you would like to add or remove points, you may use the buttons above.  If you would like to run, pause, or stop the mount model routine, you may use the buttons below.  You can directly edit an RA or DE for a particular point directly in the cells.  Just be sure to follow the format hh:mm:ss. The object name is just provided for convenience and is not used.  If you want to change the order of the alignment points, you can drag the row up or down using the vertical header for that row on the left.
uk: Це таблиця точок вирівнювання, які має бути використано під час процедури моделювання лафета для вирівнювання вашого телескопа. Якщо вам потрібно додати або вилучити точки, скористайтеся розташованими вище кнопками. Якщо ви хочете запустити, призупинити чи перервати процедуру моделювання лафета, скористайтеся кнопками, розташованими нижче. Ви можете безпосередньо редагувати дані прямого сходження та схилення певної точки у відповідних комірках. Дані слід вказувати у форматі години:хвилини:секунди. Назву об'єкта наведено з міркувань зручності, програма не використовує її для обчислень. Якщо вам потрібно змінити порядок точок вирівнювання у списку, перетягніть рядок на відповідне місце за його заголовок, розташований ліворуч.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: RA (J2000)
uk: ПС (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: DEC (J2000)
uk: Схил. (J2000)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadAlignB)
en: Load a saved alignment point list so that you can run the same alignment you ran on a previous occasion.
uk: Завантажити збережену точку вирівнювання так, щоб ви могли розпочати з того місця, на якому зупинилися минулого разу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveAlignB)
en: Save the alignment list so that you can run this alignment again in the future.
uk: Зберегти список вирівнювання, щоб процедуру вирівнювання можна було відновити у майбутньому.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previewB)
en: Display the alignment points on the skymap as flags.  Clicking it again will remove the flags.  The flags will not be saved.
uk: Показувати точки вирівнювання на карті неба прапорцями. Повторне клацання вилучить прапорці. Такі прапорці не зберігатимуться під час завершення сеансу роботи з програмою.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startAlignB)
en: Start or pause the mount model routine.  It will slew to and astrometrically solve the list of points in the table above using the settings in the align module.  If the routine was previously paused, it will pick up where it left off.  If it was stopped or it had finished it will start the routine over again.
uk: Розпочати або призупинити процедуру моделювання лафета. Виконання процедури призведе до наведення телескопа на список точок за розташованою вище таблицею на основі параметрів модуля вирівнювання для отримання астрометричного розв'язку. Якщо ви раніше призупиняли процедуру, ви можете розпочати її з місця, на якому зупинилися. Якщо процедуру було зупинено або повністю завершено, вам доведеться розпочати її з початку.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopAlignB)
en: <p>Stop the mount model routine.  It will <b>not</b> clear any points from your telescope's pointing model.  It will stop the routine and any points currently being solved. If you run the mount model again after hitting stop, it will start the routine over again with the first point.</p>
uk: <p>Припинити процедуру моделювання лафета. Припинення <b>не призведе</b> до вилучення точок із вашої точкової моделі телескопа. Програма просто припинить виконання процедури і вилучити усі розв'язки для точок. Якщо ви знову запустите процедуру моделювання після припинення попередньої процедури, виконання обчислень буде розпочато із першої точки у списку.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: StellarSolver Settings
uk: Параметри StellarSolver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_73)
en: Source Extraction Method
uk: Метод видобування даних з джерела

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: <html><head/><body><p align="center">Options for the method of Star Extraction</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Internal SEP uses an internal library in KStars.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">External Sextractor requires an external program.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Built In Method uses whatever default Star Extraction process your selected Solving Method uses.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="center">Варіанти методу видобування даних зірок</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">«Внутрішній ПдЕП» використовує вбудовану до KStars бібліотеку.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">«Зовнішній Sextractor» потребує зовнішньої програми.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Вбудований метод використовує те, що використовує процес видобування даних зірок вибраного вами способу розв'язування.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: Internal SEP
uk: Внутрішній ПдЕП

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: External SExtractor
uk: Зовнішній SExtractor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: BuiltIn method for solver
uk: Вбудований метод для розв'язувача

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: <html><head/><body><p align="center">Selects the method of plate solving with the StellarSolver Library</p><ul><li>'Internal SEP' option uses StellarSolver's internal build of Astrometry.net and requires no external programs. </li><li>'Local Astrometry' uses a local installation of command line astrometry.net on Linux and Mac or ANSVR on Windows. </li><li>'Local ASTAP' uses a local installation of the ASTAP program. </li><li>'Local Watney' uses a local installation of the Watney Astrometry Solver Program.</li><li>'Online' uses either astrometry.net over the internet or ANSVR on a nearby computer. <span style=" font-weight:600;">Note</span>: If bandwidth is a concern, consider using 'Internal SEP' instead of 'Builtin Method of Solver'.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="center">Визначає метод розв'язування зображення за допомогою бібліотеки StellarSolver.</p><ul><li></li>Якщо вибрати варіант «Внутрішній ПдЕП», буде використано внутрішню збірку Astrometry.net StellarSolver — зовнішні програми не знадобляться.</li><li>Якщо вибрати варіант «Локальна астрометрія», буде використано локально встановлену версію astrometry.net у Linux і Mac для командного рядка або ANSVR у Windows.</li><li>Якщо вибрати варіант «Локальна ASTAP», буде використано встановлену у системі програму ASTAP.</li><li>«Якщо вибрано варіант «Локальний Watney», буде використано локально встановлений комплект програм астрометричного розв'язувача Watney.</li><li>Для варіанта «Інтернет» буде використано або astrometry.net в інтернеті або ANSVR на сусідньому комп'ютері. <span style=" font-weight:600;">Зауваження</span>: якщо проблемою є обмін потоком даних, варто скористатися варіантом «Внутрішній ПдЕП», замість «Вбудованого методу розв'язувача».</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Internal Solver
uk: Внутрішній розв'язувач

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local Astrometry
uk: Локальна астрометрія

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local ASTAP
uk: Локальна ASTAP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local Watney
uk: Локальний Watney

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Online Astrometry
uk: Астрометрія в інтернеті

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_72)
en: Solving Method
uk: Метод розв'язання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_71)
en: Options Profile:
uk: Профіль параметрів:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolveOptionsProfile)
en: Selects the Options Profile to use for Plate Solving
uk: Визначає профіль параметрів, який буде використано для розв'язування зображення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editSolverProfile)
en: Opens the currently selected Options Profile in the Options Profile Editor
uk: Відкриває поточний вибраний профіль параметрів у редакторі профілів параметрів

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Alignment Options
uk: Параметри вирівнювання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverWCS)
en: enable World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
uk: Увімкнути світову координатну систему (WCS). WCS використовується для кодування координат ПС/Схил у захоплених зображеннях ПЗЗ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map
uk: Показувати отримані зображення FITS у прямокутнику поля зору розв'язування на карті неба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Overlay
uk: Накладання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PAHAutoPark)
en: <html><head/><body><p>Automatically park mount after completing Polar Alignment Assistant Tools.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Автоматично паркувати лафет після завершення роботи інструментів помічника полярного вирівнювання.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PAHAutoPark) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AutoPark)
en: Auto Park
uk: Автопаркування

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AstrometryUseRotator)
en: Automatic and Manual Rotator Control
uk: Керування обертанням, автоматично і вручну

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Rotation deviation threshold in arc-minutes when using [Load &amp; Slew]. If the difference between measured position angle and FITS position angle is below this value, the [Load &amp; Slew] operation is considered successful.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Порогове значення відхилення обертання у кутових мінутах під час операції із завантаження з наведенням. Якщо відмінність між виміряним позиційним кутом і позиційним кутом FITS буде меншою за це значення, операція із завантаження з наведенням вважатиметься успішною.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Threshold:
uk: Поріг:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_AstrometryRotatorThreshold)
en: <html><head/><body><p>Rotation angle deviation threshold</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Порогове значення відхилення обертання</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Flip Policy</span> determines how the rotator reacts after a flip or if the result of a solved reference image reports a different pierside respective to the actual mount pierside.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Правила віддзеркалення</span> визначають, як засіб обертання реагуватиме на віддзеркалення або результат повідомлення засобу відшукання розв'язку для еталонного зображення про інший бік стійки відносно поточного боку стійки лафета.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Flip Policy:
uk: Правила віддзеркалення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_AstrometryFlipRotationAllowed)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Preserve rotator angle</span> will keep the rotator position. The rotator remains inactive and hence the camera is virtually rotated by 180°.</p><p>Most modern astronomic image processing applications can handle &quot;flipped&quot; images.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Зберегти кут засобу обертання</span> — зберегти позицію засобу обертання. Засіб обертання лишатиметься неактивним, а отже, камеру буде віртуально обернено на 180°.</p><p>У більшості сучасних програм для обробки астрономічних зображень передбачено можливість роботи з «віддзеркаленими» зображеннями.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AstrometryFlipRotationAllowed)
en: Preserve rotator angle
uk: Зберігати кут засобу обертання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, FlipRotationNotAllowed)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Preserve position angle</span> will keep the camera position angle. The rotator always turns the camera to the original position angle and hence the image will show exactly the original star arrangement.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Зберігати позиційний кут</span> — зберігати позиційний кут камери. Засіб обертання завжди повертатиме камеру до початкового позиційного кута, а отже, на зображенні буде показано точне початкове розташування зірок.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, FlipRotationNotAllowed)
en: Preserve position angle
uk: Зберігати позиційний кут

[ctx: @title:window]
en: Select ASTAP executable
uk: Виберіть виконуваний файл ASTAP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Options)
en: Options
uk: Параметри

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ASTAPDownSampleValue) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPDownSample)
en: <html><head/><body><p>Down sample prior to solving. Also called binning. A zero value will result in auto selection downsampling.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Зменшувати дискретизацію зображення до розв'язування. Нульове значення призведе до автоматичного вибору зменшення дискретизації.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ASTAPExecutable)
en: <html><head/><body><p>Full path to the ASTAP executable application.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Шлях до виконуваного файла ASTAP повністю.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ASTAPSearchRadiusValue) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius)
en: <html><head/><body><p>The program will search in a square spiral around the start position up to this radius.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Програма виконуватиме пошук за квадратною спіраллю навколо початкової позиції до досягнення цього значення радіуса.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable
uk: Виконуваний файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPDownSample)
en: Down Sample
uk: Зменшити дискретизацію

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: <html><head/><body><p>Update the fits header with the found solution.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Оновити дані у заголовку FITS визначеними параметрами розв'язку.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: Update FITS
uk: Оновити FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Search Radius
uk: Радіус пошуку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPLargeSearchWindow)
en: <html><head/><body><p>Improve solving reliability in some cases. Search window will be large with overlap but it can slow down solving.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>У деяких випадках поліпшує точність розв'язку. Вікно пошуку буде великим із перекриттям. Втім, використання цього способу може уповільнити процедуру відшукання розв'язку.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPLargeSearchWindow)
en: Force Large Search Window
uk: Примусово велике вікно пошуку

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Imaging Options
uk: Параметри отримання зображень

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_41) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_12)
en: The lower end of the imager scale, calculated as a little smaller than the shorter dimension of the image.
uk: Нижня межа масштабування засобу отримання зображень, обчислюється як значення, яке є трохи меншим за коротшу розмірність зображення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEdit_41)
en: L
uk: Н

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseImageScale) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUseScale) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_FitsSolverScale) i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseImageScale), group (Align)
en: Set image scale to speed up solver as it does not have to search index files of different image scales.
uk: Встановити масштабування зображення для пришвидшення роботи розв'язувача (зробити так, щоб програма не виконувала зайвий пошук у файлах покажчика для різних масштабів зображення).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseImageScale) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUseScale)
en: Use Scale
uk: Масштабування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_50)
en: <p>The units of the imager scale bounds above.</p>
    <ul>
    <li>dw: degree width</li>
    <li>aw: arcminute width</li>
    </ul>
uk: <p>Одиниці меж масштабу зображення вище.</p>
    <ul>
    <li>dw: градуси</li>
    <li>aw: кутові мінути</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_42) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The high end of the imager scale, calculated as a little bigger than the longer dimension of the image.
uk: Верхня межа масштабування засобу отримання зображень, обчислюється як значення, яке є трохи більшим за довшу розмірність зображення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEdit_42) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVHLabel) i18n: ectx: 
en: H
uk: В

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateScale)
en: Update Image Scale Bounds from the currently active camera and telescope combination.
uk: Оновити межі масштабування зображення на основі даних щодо поточної комбінації фотоапарата і телескопа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: High
uk: Верхня

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale)
en: Automatically update image scale values when CCD and/or Mount parameters are updated.
uk: Автоматично оновлювати значення масштабів зображення, якщо оновлюються параметра ПЗЗ і/або лафета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Auto Update
uk: Автооновлення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageWarningLabel)
en: Image Scale Auto Update is turned off.
uk: Автоматичне оновлення масштабу зображення вимкнено.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_AstrometryImageScaleUnits)
en: <p>The units of the imager scale bounds above.</p>
    <ul>
    <li>dw: degree width</li>
    <li>aw: arcminute width</li>
    <li>app: arcsecs per pixel</li>
    </ul>
uk: <p>Одиниці меж масштабу зображення вище.</p>
    <ul>
    <li>dw: градуси</li>
    <li>aw: кутові мінути</li>
    <li>app: кутові секунди на піксель</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: units
uk: одиниці

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Low
uk: Нижня

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Position Options
uk: Параметри розташування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition) i18n: ectx: label, entry (AstrometryUsePosition), group (Align)
en: Set estimated position to speed up astrometry solver as it does not have to search in other areas of the sky.
uk: Встановити оцінку розташування для пришвидшення роботи астрометричного розв'язувача (зробити так, щоб програма не виконувала зайвий пошук у інших ділянках зоряного неба).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUsePosition)
en: Use Position
uk: Позиція

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_44) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverRadiusLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_FitsSolverRadius) i18n: ectx: label, entry (Ast
en: The Search Radius for the Estimated Telescope/Image Field Position in degrees.
uk: Радіус пошуку для оцінки розташування поля зору телескопа або зображення у градусах.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_47) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, estRA) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverRALabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, FitsSolv
en: The RA of the Estimated Telescope/Image Field Position in hh:mm:ss notation
uk: Пряме сходження оцінки розташування поля зору телескопа або зображення у форматі гг:хх:сс.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, estDec) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_48) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverDECLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, FitsSo
en: The DEC of the Estimated Telescope/Image Field Position in dd:mm:ss notation
uk: Схилення оцінки розташування поля зору телескопа або зображення у форматі гг:хх:сс.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updatePosition)
en: Update coordinates to the current telescope position
uk: Оновити координати поточного розташування телескопа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverRadiusLabel)
en: Radius
uk: Радіус

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Automatically update position coordinates when mount completes slewing.
uk: Автоматично оновлювати координати позиції, якщо лафет продовжує обертання.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, positionWarningLabel)
en: Position Auto Update is turned off.
uk: Автоматичне оновлення позиції вимкнено.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryDifferentialSlewing)
en: Do not use Sync when Slew to Target is selected. Use differential slewing to correct for discrepancies. This is useful on some mounts (e.g. Paramount).
uk: Не використовувати синхронізацію, якщо вибрано наведення на ціль. Використовувати диференціальне наведення для виправлення розбіжностей. Корисно для деяких лафетів (наприклад, лафетів Paramount).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryDifferentialSlewing)
en: Use differential slewing instead of syncing
uk: Використовувати диференціальне наведення замість синхронізації

en: No index file directories configured.
uk: Не налаштовано каталогів файлів покажчика.

en: No writable index file directory found.
uk: Не знайдено придатних до запису каталогів файлів покажчика.

en: Could not contact Astrometry Index Server.
uk: Не вдалося встановити зв'язок із сервером покажчика астрометричних даних.

en: Downloads Disabled, this is not a directory, it is a list of all index files.
uk: Отримання даних вимкнено. Це не каталог, а список усіх файлів покажчика.

en: Downloads Enabled, the directory exists and is writeable.
uk: Отримання даних увімкнено, каталог існує і придатний до запису.

en: Downloads Disabled, directory permissions issue.
uk: Отримання даних вимкнено. Проблеми із доступом до каталогу.

en: Downloads Disabled, directory does not exist.
uk: Отримання даних вимкнено. Каталогу не існує.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Required
uk: Обов'язковий

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Recommended
uk: Рекомендований

en: Download Timed out.  Either the network is not fast enough, the file is not accessible, or you are not connected.
uk: Перевищено час очікування на отримання даних. Канал мережі не є достатньо швидким, файл недоступний або комп'ютер взагалі не з'єднано з мережею.

en: %1 download cancelled.
uk: Отримання %1 скасовано.

en: File Write Error
uk: Помилка запису до файла

en: %1 download complete.
uk: %1 отримано.

en: Astrometry Folder Permissions Error
uk: Помилка прав доступу до теки астрометрії

en: The selected Index File directory does not exist. Please either create it or choose another.
uk: Вибраного каталогу файлів покажчика не існує. Будь ласка, створіть цей каталог або виберіть інший каталог.

en: The file %1 already exists in another directory.  Are you sure you want to download it to this directory as well?
uk: Файл %1 вже зберігається у іншому каталозі. Ви справді хочете отримати його і до цього каталогу?

en: Install File(s)
uk: Встановити файли

en: Are you sure you want to delete these index files? %1
uk: Ви справді хочете вилучити ці файли покажчика? %1

en: Delete File(s)
uk: Вилучити файли

en: File Delete Error
uk: Помилка вилучення файла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Offline</span> astrometry.net solver requires index files in order to solve an image.  Please see the Astrometry.net <a href="http://astrometry.net/doc/readme.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">README</span></a> for details. The following list provides a complete list of the index files, along with recommended index files to install given the current CCD Field of View. Installed index files are checked. Next to each index file is an icon that represents the following:</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Для того, щоб <span style=" font-weight:600;">локальний</span> засіб розв'язування astrometry.net міг працювати, йому потрібні файли покажчика для обробки зображень. Докладніший опис наведено у файлі <a href="http://astrometry.net/doc/readme.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">README</span></a> Astrometry.net. Нижче наведено повний список файлів покажчика разом із рекомендованими до встановлення файлами покажчика. Перелік цих файлів визначено за поточним значенням поля зору ПЗЗ. Встановлені файли покажчика позначено. Поряд з пунктом кожного файла покажчика показано піктограму, яка відповідає такій характеристиці:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, required_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_32)
en: <html><head/><body><p>This index file is required and must be installed for the solver to work correctly.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Цей файл покажчика є обов'язковим. Його слід встановити, щоб засіб розв'язування міг працювати належним чином.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, recommended_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_33)
en: <html><head/><body><p>This index file is recommended. Installing the index file might help in improving the solver.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Цей файл покажчика є рекомендованим. Встановлення такого файла покажчика може поліпшити можливості засобу розв'язування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, optional_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_35)
en: <html><head/><body><p>This index file is not required.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Цей файл покажчика не є обов'язковим.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_27)
en: <html><head/><body><p>This displays the path to the folder for the Astrometry Index Files on your computer.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Тут показано шлях до теки з файлами покажчика астрометрії на вашому комп'ютері.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Index Files Location:
uk: Розташування файлів покажчика:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_31) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_28)
en: <html><head/><body><p>This displays the current CCD field of view that will be used to calculate which index files are needed.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Тут показано поточне поле зору ПЗЗ, значення, яке буде використано для обчислення того, які з файлів покажчика вам потрібні.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Folder Details:
uk: Подробиці щодо теки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addIndexFileDirectory)
en: Add a folder where index files are stored
uk: Додати теку зберігання файлів покажчика

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeIndexFileDirectory)
en: Remove an index files location
uk: Вилучити місце зберігання файлів покажчика

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory)
en: <html><head/><body><p>This button will open the Astrometry Index File folder on your filesystem so that you can see where it is located and copy files into it if needed.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>За допомогою цієї кнопки можна відкрити теку файлів покажчика астрометрії у файловій системи, щоб побачити, де вона, і скопіювати до неї файли, якщо це потрібно.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: Open
uk: Відкрити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Current CCD FOV:
uk: Поточне поле зору ПЗЗ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_24)
en: The URL of the server where index files live
uk: Адреса сервера, де зберігаються файли покажчика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Index Files URL:
uk: Адреса файлів покажчика:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_65)
en: (24 M)
uk: (24 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Tycho2/Gaia Catalog
uk: Каталог Tycho2/Gaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_52) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_75)
en: (2.5 G)
uk: (2,5 ГБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_76) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_54)
en: (8.8 G)
uk: (8,8 ГБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_58)
en: (242 K)
uk: (242 кБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_63)
en: (5.1 M)
uk: (5,1 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_45)
en: (20 M)
uk: (20 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_67)
en: (90 M)
uk: (90 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_68)
en: (157 M)
uk: (157 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_38)
en: (208 K)
uk: (208 кБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_78)
en: (13.6 G)
uk: (13,6 ГБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_74) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_51)
en: (1.2 G)
uk: (1,2 ГБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_50)
en: (624 M)
uk: (624 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_53) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_77)
en: (4.8 G)
uk: (4.8 ГБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: (582 K)
uk: (582 кБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_60)
en: (723 K)
uk: (723 кБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_37)
en: (160 K)
uk: (160 кБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: (332 K)
uk: (332 кБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_44)
en: (7.6 M)
uk: (7,6 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_43)
en: (4 M)
uk: (4 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_61)
en: (1.3 M)
uk: (1,3 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_49)
en: (312 M)
uk: (312 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_69)
en: Diameters
uk: Діаметри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_48)
en: (156 M)
uk: (156 М)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: (arcminutes)
uk: (у кутових мінутах)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_47)
en: (78 M)
uk: (78 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_134) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_135)
en: (filesize)
uk: (розмір файла)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: (129 K)
uk: (129 кБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_46)
en: (39 M)
uk: (39 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_57)
en: (183 K)
uk: (183 кБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: 2Mass Catalog
uk: Каталог 2Mass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_59)
en: (399 K)
uk: (399 кБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_64)
en: (9.7 M)
uk: (9,7 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: (1 M)
uk: (1 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_42)
en: (2.1 M)
uk: (2,1 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_66)
en: (47 M)
uk: (47 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_62)
en: (2.6 M)
uk: (2,6 МБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_56)
en: (141 K)
uk: (141 КБ)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Load Typical Default Paths
uk: Завантажити типові шляхи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Choose your current setup from the list to load the typical paths to those programs for your computer
uk: Виберіть ваші поточні налаштування зі списку для завантаження типових шляхів до цих програм для вашого комп'ютера

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Select to load one of the default sets
uk: Виберіть для завантаження одного з типових наборів

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Linux Default
uk: Типовий для Linux

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Linux KStars Internal
uk: Вбудовані у KStars для Linux

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Mac Homebrew
uk: Homebrew для Mac

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Windows ANSVR
uk: ANSVR для Windows

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Local Sextractor Program
uk: Локальна програма Sextractor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: sextractor binary:
uk: Виконуваний файл sextractor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_SextractorBinary)
en: Path to Sextractor binary file
uk: Шлях до виконуваного файла sextractor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Local Astrometry.net or Local ANSVR
uk: Локальна Astrometry.net або локальна ANSVR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryConfFile)
en: Astrometry.net configuration file
uk: Файл налаштувань astrometry.net

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryWCSInfo)
en: Astrometry.net wcsinfo binary
uk: Виконуваний файл wcsinfo з astrometry.net

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometrySolverBinary)
en: Astrometry.net solve-field binary path
uk: Шлях виконуваний файл визначення поля зору з astrometry.net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: solver binary:
uk: Виконуваний файл solver:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: config:
uk: налаштування:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: ASTAP binary:
uk: Виконуваний файл ASTAP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ASTAPExecutable)
en: ASTAP Program binary path
uk: Шлях до виконуваного файла ASTAP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Watney Solver
uk: Розв'язувач Watney

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Watney binary:
uk: Виконуваний файл Watney:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_WatneyBinary)
en: Watney Program binary path
uk: Шлях до виконуваного файла Watney

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Online Astrometry.net or Remote ANSVR
uk: Astrometry.net у інтернеті або віддалена ANSVR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryAPIURL)
en: <html><head/><body><p>Scheme and Authority part of URL (e.g. https://nova.astrometry.net)</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Частина адреси, пов'язана із схемою та належністю (наприклад, https://nova.astrometry.net)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: API URL:
uk: Адреса API:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time out:
uk: Тайм-аут:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AstrometryTimeout)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete
uk: Час очікування на завершення обробки астрометричним розв'язувачем

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryAPIKey)
en: API Key
uk: Ключ API

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: API Key:
uk: Ключ API:

en: First Capture
uk: Перше захоплення

en: First Solve
uk: Перше розв'язання

en: Finding CP
uk: Пошук НП

en: First Rotation
uk: Перше обертання

en: First Settle
uk: Перше врівноваження

en: Second Capture
uk: Друге захоплення

en: Second Solve
uk: Друге розв'язання

en: Second Rotation
uk: Друге обертання

en: Second Settle
uk: Друге врівноваження

en: Third Capture
uk: Третє захоплення

en: Third Solve
uk: Третє розв'язання

en: Select Star
uk: Вибір зірки

en: Refreshing
uk: Оновлення

en: Refresh Complete
uk: Оновлення завершено

en: <p>Polar Alignment tool requires a German Equatorial Mount.</p>
uk: <p>Інструмент полярного вирівнювання потребує німецького екваторіального лафета.</p>

en: Refresh solver timed out: %1s
uk: Час очікування на оновлення розв'язання вичерпано: %1 с

en: Refresh solver failed: %1s
uk: Помилка оновлення розв'язання: %1 с

en: PAA: Solver failed, retrying.
uk: ІПВ: розв'язувач не впорався з завданням, повторюємо спробу.

en: PAA: Stopping, solver failed too many times.
uk: PAA: зупиняємося — надто багато спроб, які не дали розв'язку.

en: Mount first rotation is complete.
uk: Перше обертання лафета завершено.

en: Mount second rotation is complete.
uk: Друге обертання лафета завершено.

en: Mount aborted. Reverse RA axis direction and try again.
uk: Пересування лафета перервано. Змініть напрямок вісі ПС і повторіть спробу.

en: Warning: Equatorial Grid Lines will not be drawn due to limited resources mode.
uk: Попередження: лінії екваторіальної сітки не буде намальовано через роботу у режимі обмежених ресурсів.

en: Clearing mount Alignment Model...
uk: Очищуємо модель вирівнювання лафета…

en: This could cause the telescope to cross the meridian.
uk: Це може спричинити перетин телескопом меридіана.

en: Parking the mount...
uk: Паркуємо лафет…

en: Please wait until mount completes rotating to RA (%1) DE (%2)
uk: Будь ласка, зачекайте, доки лафет завершить обертання до координат ПС (%1) Схил. (%2)

en: PAA: Failed to findCorrectedPixel.
uk: PAA: помилка у findCorrectedPixel.

en: PAA: Failed to find RA Axis center.
uk: PAA: не вдалося знайти центр вісі ПС

en: Polar-alignment star cannot be updated during refresh phase as it might affect error measurements.
uk: Під час фази освіження даних не можна оновлювати зірку для полярного вирівнювання, оскільки це може вплинути на вимірювання похибок.

en: First manual rotation done.
uk: Виконано перше обертання вручну.

en: Second manual rotation done.
uk: Виконано друге обертання вручну.

en: Mount is synced to celestial pole. You can now continue Polar Alignment Assistant procedure.
uk: Лафет синхронізовано із небесним полюсом. Тепер ви можете продовжити процедуру полярного вирівнювання.

en: Please wait while WCS data is processed...
uk: Будь ласка, зачекайте на завершення обробки даних WCS…

en: WCS data processing is complete.
uk: Обробку даних WCS завершено.

en: WCS info is now valid. Capturing next frame...
uk: Дані WCS тепер є коректними. Захоплюємо наступний кадр…

en: Failed to process World Coordinate System: %1. Try again.
uk: Не вдалося обробити дані світової координатної системи: %1. Повторіть спробу.

en: PAA: Failed to find the RA axis. Quitting.
uk: PAA: не вдалося знайти вісь ПС. Завершуємо роботу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHMessageText)
en: <p>The assistant requires three images to find a solution.  Ekos is now capturing the first image...</p>
uk: <p>Для відшукання розв'язку помічнику слід захопити три зображення. Зараз Ekos захоплює перше зображення…</p>

en: <p>Solving the <i>first</i> image...</p>
uk: <p>Розв'язуємо <i>перше</i> зображення…</p>

en: <p>Executing the <i>first</i> mount rotation...</p>
uk: <p>Виконуємо <i>перше</i> обертання лафета…</p>

en: <p>Settling after the <i>first</i> mount rotation.</p>
uk: <p>Стабілізуємо систему після <i>першого</i> обертання лафета.</p>

en: <p>Settling after the <i>second</i> mount rotation.</p>
uk: <p>Стабілізуємо систему після <i>другого</i> обертання лафета.</p>

en: <p>Capturing the second image...</p>
uk: <p>Захоплюємо друге зображення…</p>

en: <p>Solving the <i>second</i> image...</p>
uk: <p>Розв'язуємо <i>друге</i> зображення…</p>

en: <p>Executing the <i>second</i> mount rotation...</p>
uk: <p>Виконуємо <i>друге</i> обертання лафета…</p>

en: <p>Capturing the <i>third</i> and final image...</p>
uk: <p>Захоплюємо <i>третє</i> і останнє зображення…</p>

en: <p>Solving the <i>third</i> image...</p>
uk: <p>Розв'язуємо <i>третє</i> зображення…</p>

en: <p>Choose your exposure time & select an adjustment method. Then click <i>refresh</i> to begin adjustments.</p>
uk: <p>Виберіть час експонування і метод коригування. Далі, натисніть <i>Оновити</i>, щоб почати коригування.</p>

en: <p>Choose your exposure time & select an adjustment method. Click <i>Refresh</i> to begin.</p><p>Correction triangle is plotted above. <i>Zoom in and select a bright star</i> to reposition the correction vector. Use the <i>MoveStar & Calc Error</i> method to estimate the remaining error.</p>
uk: <p>Виберіть час експонування та спосіб коригування. Спочатку, натисніть кнопку <i>Оновити</i>.</p><p>Вище буде намальовано трикутник коригування. <i>Збільште масштаб і виберіть яскраву зірку</i>, щоб змінити розташування вектора виправлення. Скористайтеся методом <i>Пересування зірки і похибка</i> для оцінки залишкової похибки.</p>

en: <p>Adjust mount's <i>Altitude and Azimuth knobs</i> to reduce the polar alignment error.</p><p>Be patient, plate solving can be affected by knob movement. Consider using results after 2 images.  Click <i>Stop</i> when you're finished.</p>
uk: <p>Скоригуйте регулятори <i>висоти і азимута</i> для зменшення похибки полярного вирівнювання.</p><p>Майте терпіння: на розв'язування знімків може вплинути зайвий рух регуляторів. Результатами варто користуватися лише після створення принаймні 2 знімків. Натисніть кнопку <i>Зупинити</i>, коли завершите.</p>

en: <p>Adjust mount's <i>Altitude knob</i> to move the star along the yellow line, then adjust the <i>Azimuth knob</i> to move it along the Green line until the selected star is centered within the crosshair.</p><p>Click <i>Stop</i> when the star is centered.</p>
uk: <p>Скоригуйте значення на регуляторі <i>Висота</i> лафета, щоб пересунути зірку уздовж жовтої лінії, потім скоригуйте значення <i>Азимут</i>, щоб пересунути її уздовж зеленої лінії, аж доки вибрана зірка потрапить у центр перехрестя.</p><p>Натисніть кнопку кнопку <i>Зупинити</i>, коли зірку буде центровано.</p>

en: Cannot change to MoveStar algorithm once refresh has begun
uk: Неможливо змінити алгоритм на MoveStar, коли вже розпочалося оновлення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QStackedWidget, PAHWidgets)
en: <p>Polar Alignment Helper tool requires the following:</p><p>1. German Equatorial Mount</p><p>2. Wide FOV &gt; 1 degrees</p><p>For small FOVs, use the Legacy Polar Alignment Tool.</p>
uk: <p>Для того, щоб скористатися помічником полярного вирівнювання вам потрібні:</p><p>1. Німецький екваторіальний лафет</p><p>2. Широке поле зору &gt; 1 градуса</p><p>Для малих полів зору використовуйте застарілий інструмент полярного вирівнювання.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introText)
en: <html><head/><body><p>Put your equatorial mount either (a) in the home position pointed toward the celestial pole or (b) pointed anywhere ideally near the meridian. Select <span style=" font-weight:600;">mount direction</span> and <span style=" font-weight:600;">speed </span>and then click <span style=" font-weight:600;">Start</span> to begin the polar alignment process.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Переведіть екваторіальний лафет або у початкову позицію зі спрямуванням на небесний полюс, або у будь-яку точку якомога ближче із меридіаном. Виберіть <span style=" font-weight:600;">спрямування лафета</span> і <span style=" font-weight:600;">швидкість</span>, а потім натисніть кнопку <span style=" font-weight:600;">Почати</span>, щоб розпочати процедуру полярного вирівнювання.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FOVDisabledLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Disabled: FOV must be 10 arcmins or wider. 60+ arcminutes is recommended.</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Вимкнено: поле зору має бути у 10 кутових мінут або ширшим. Рекомендованим є значення у понад 60 кутових мінут.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Direction:
uk: Напрямок:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pAHDirection)
en: Mount direction
uk: Спрямування лафета

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, MountPierside)
en: West
uk: Захід

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, MountPierside)
en: East
uk: Схід

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, pAHRotation)
en: Rotation magnitude in degrees
uk: Кут обертання у градусах

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
uk: Швидкість:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pAHMountSpeed)
en: Mount slew speed
uk: Швидкість обертання лафета

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Toggle for manual slewing with non-GOTO mounts
uk: Увімкнути або вимкнути наведення вручну для лафетів без GOTO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Manual slew
uk: Наведення вручну

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualRotateText)
en: Please rotate your mount in RA
uk: Будь ласка, виконайте обертання вашого лафета за ПС

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHRefreshB)
en: Start the refresh phase--where image captures loop while you adjust the altitude and azimuth knobs to correct polar alignment.
uk: Розпочати фазу оновлення, коли буде циклічно виконуватися захоплення зображень, доки ви коригуватимете значення висоти та азимута, щоб належними чином встановити полярне вирівнювання.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHRefreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshSourceB)
en: Refresh
uk: Оновити

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pAHExposure)
en: Exposure duration in seconds during refresh phase
uk: Тривалість експонування у секундах під час фази оновлення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHIteration)
en: Image#
uk: № зображення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select polar-alignment correction algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Plate Solve</span>: Uses plate solving to track what the corrected alignment error is during the Refresh process. User should try to reduce the error in the Updated Err line below and minimize the size of the arrows. This is the only scheme that can fully correct an error larger than the image field-of-view, but depends on reliable plate solving. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Move Star</span>: A triangle is overlayed on the above captured image. User selects a star and moves the star along the triangle to improve the polar alignment. Corrected polar-alignment error is not estimated during the process. If the alignment error is larger than the image field-of-view, this scheme must be used iteratively.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Move Star and Calc Error</span>: Like Move Star, but Ekos attempts to track the star being moved and estimates the current alignment error when it can.</li></ul><p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вибір алгоритму виправлення полярного вирівнювання:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Розв'язання зображення</span>: використовує розв'язання зображення для стеження за тим, якою є похибка виправленого вирівнювання під час процедури оновлення. Користувача має намагатися зменшити похибку у рядку «Оновлена похибка» нижче і мінімізувати розмір стрілочок. Це єдина схема, яка здатна повністю виправити похибку, яка перевищує поле зору зображення, але вона залежить від надійного розв'язання зображення. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Пересування зірки</span>: на захоплене вище зображення буде накладено трикутник. Користувач вибирає зірку і пересуває зірку трикутником для поліпшення полярного вирівнювання. Під час процедури не виконуватиметься оцінка виправленої похибки полярного вирівнювання. Якщо похибка вирівнювання перевищуватиме поле зору зображення, цю схему доведеться використовувати ітеративно.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Пересування зірки і похибка</span>: подібно до «Пересування зірки», але Ekos намагається стежити за зіркою, яку пересувають і оцінювати поточну похибку вирівнювання, якщо це можливо.</li></ul><p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, AlignMethod)
en: Plate Solve
uk: Розв'язання зображень

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Move Star
uk: Пересування зірки

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Move Star & Calc Error
uk: Пересування зірки і похибка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorAlt)
en: Polar Alignment altitude error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
uk: Оцінка похибки за висотою, виміряна за 3 експонуваннями на початку процедури полярного вирівнювання.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Alt:
uk: Висота:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorTotal) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorTotal)
en: Polar Alignment total error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
uk: Оцінка загальної похибки, виміряна за 3 експонуваннями на початку процедури полярного вирівнювання.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorTotal)
en: Measured Err:
uk: Виміряна похибка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorTotal) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorTotal)
en: Polar Alignment total error estimated after recent adjustments.
uk: Оцінка загальної похибки полярного вирівнювання після нещодавніх коригувань.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorTotal)
en: Updated Err:
uk: Оновлена похибка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAz) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorAz)
en: Polar Alignment azimuth error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
uk: Оцінка похибки за азимутом, виміряна за 3 експонуваннями на початку процедури полярного вирівнювання.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorAz) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorAz)
en: Polar Alignment azimuth error estimated after recent adjustments.
uk: Оцінка похибки за азимутом полярного вирівнювання після нещодавніх коригувань.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorAlt) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorAlt)
en: Polar Alignment altitude error estimated after recent adjustments.
uk: Оцінка похибки за висотою полярного вирівнювання після нещодавніх коригувань.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, StartB)
en: Start
uk: Почати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureLabel) i18n: ectx: propert
en: Capture
uk: Захоплення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveButton)
en: Solve
uk: Розв'язати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs2)
en: Slew
uk: Повернути

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAsetup)
en: Setup
uk: Налаштовування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAadjust)
en: Adjust
uk: Скоригувати

en: Cannot set solver to remote. The Ekos equipment profile must include the astrometry Auxiliary driver.
uk: Не вдалося встановити засіб розв'язування для віддаленого обладнання. До профілю обладнання Ekos має бути включено допоміжний астрометричний драйвер.

en: Cannot open file %1 for reading.
uk: Не вдається відкрити файл «%1» для читання.

en: Failed to find solver properties.
uk: Не вдалося знайти властивості розв'язка.

en: Not enough memory for file %1.
uk: Недостатньо пам'яті для файла %1.

en: Starting remote solver...
uk: Запускаємо віддалений розв'язувач…

en: Failed to find solver settings.
uk: Не вдалося знайти параметри розв'язка.

en: Parked
uk: Запарковано

en: Parking
uk: Паркування

en: Slewing
uk: Обертання

en: Moving
uk: Пересування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackingLabel)
en: Tracking
uk: Стеження

en: Current Session
uk: Поточний сеанс

en: Read from File
uk: Читати з файла

[ctx: @title:window]
note: i18n call below is broken up (and the word "analyze" is protected from it) because i18n translates "analyze" to "analyse" for the English UK locale, but we need to keep it ".analyze" because that's what how the files are named.
en: Select input file
uk: Виберіть файл вхідних даних

en: All Files (*)
uk: усі файли (*)

en: Could not find image file: %1
uk: Не вдалося знайти файл зображення: %1

en: Cannot display temporary image file: %1
uk: Не вдалося показати тимчасовий файл зображення: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerFocusStep)
en: Focus
uk: Фокус

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerAlignStep)
en: Align
uk: Вирівнювання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guideB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerGuideStep)
en: Guide
uk: Наведення

en: Flip
uk: Перехід

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIMountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount
uk: Лафет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobLabel)
en: Job
uk: Завдання

en: The "Auto Compute HFR" option in the KStars FITS options menu is not set. You won't get HFR values without it. Once you set it, newly captured images will have their HFRs computed.
uk: Значення пункту «Автообчислення РПП» у параметрах FITS KStars не встановлено. Без цього ви не отримаєте значень РПП. Щойно значення буде встановлено, для новостворених зображень буде обчислено РПП.

en: The "Auto Compute HFR" option in the KStars FITS options menu is not set. You won't get # stars in capture image values without it. Once you set it, newly captured images will have their stars detected.
uk: Значення пункту «Автообчислення РПП» у параметрах FITS KStars не встановлено. Без цього ви не отримаєте кількість зірок на захопленому зображенні. Щойно значення буде встановлено, для новостворених зображень буде обчислено кількість зірок.

en: Aborted
uk: Перервано

en: Connected
uk: З'єднано

en: Disconnected
uk: Від'єднано

en: Capturing
uk: Захоплення

en: Looping
uk: Цикл

en: Subtracting
uk: Віднімаємо

en: Subframing
uk: Формуємо підкадр

en: Selecting star
uk: Вибираємо зірку

en: Calibrating
uk: Калібруємо

en: Calibration error
uk: Помилка калібрування

en: Calibrated
uk: Калібровано

note: i18n("Calibrating");
en: Guiding
uk: Наведення

en: Suspended
uk: Призупинено

en: Reacquiring
uk: Повторне отримання

en: Dithering
uk: Малий рух

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualDither)
en: Manual Dithering
uk: Малий рух вручну

en: Dithering error
uk: Помилка малого руху

en: Dithering successful
uk: Успішний малий рух

en: Settling
uk: Встановлення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timelineLabel)
en: Timeline
uk: Шкала часу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
uk: Дані:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, prevFileB)
en: <html><head/><body><p>Display the previous .analyze file.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показати попередній файл .analyze.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextFileB)
en: <html><head/><body><p>Display the next .analyze file.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показати наступний файл .analyze.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, inputCombo)
en: <html><head/><body><p>Select the input for the plots. This can be the current Ekos session, or it can be read from a file.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть вхідні дані для креслень. Це можуть бути дані з поточного сеансу Ekos або дані з файла.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullWidthCB)
en: <html><head/><body><p>Keep the plot at the full input width.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Використовувати для креслення усю ширину вхідних даних.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullWidthCB)
en: Full Width
uk: Уся ширина

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, keepCurrentCB)
en: <html><head/><body><p>While recording live, Keep the plot recent. That is, the most recent actions performed by Ekos are shown on the right side of the plot.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>При інтерактивному записі зберігати актуальність креслення. Тобто, у правій частині креслення буде показано найсвіжіші дії, які було виконано Ekos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepCurrentCB)
en: Latest
uk: Найсвіжіші

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
uk: Статистика

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, prevSessionB)
en: <html><head/><body><p>Move from the selected session to its previous session (on its left). Keyboard: control-left.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Пересунути з позначеного сеансу до його попереднього сеансу (ліворуч). Клавіатура: Ctrl-←.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, zoomInB)
en: <html><head/><body><p>Zoom in to the x-axis on the Timeline and Statistics plots. That is, show a shorter time period.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Збільшити масштаб за віссю x на кресленнях «Шкала часу» і «Статистика». Тобто, показати коротший період часу.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cursorTimeOut)
en: <html><head/><body><p>The number of seconds from the start of the log to the statistics cursor. If there is no cursor and latest is checked, then it is the time at the right-side of the plot.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Кількість секунд від початку журналу до курсора статистики. Якщо немає курсора і позначено найсвіжіші дані, це момент часу на правому краю креслення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cursorClockTimeOut)
en: <html><head/><body><p>The clock-time for the statistics plot cursor. If there is no cursor and latest is checked, then it is the clock time at the right-side of the plot.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Час годинника на курсорі креслення статистики. Якщо немає курсора і позначено найсвіжіші дані, це момент часу годинника на правому краю креслення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, zoomOutB)
en: <html><head/><body><p>Zoom out on the x-axis on the Timeline and Statistics plots. That is, show a longer time period.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Зменшити масштаб за віссю x на кресленнях «Шкала часу» і «Статистика». Тобто, показати довший період часу.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextSessionB)
en: <html><head/><body><p>Move from the selected session to its next session (on its right). Keyboard: control-right.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Пересунути з позначеного сеансу до його наступного сеансу (праворуч). Клавіатура: Ctrl-→.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollBar, analyzeSB)
en: <html><head/><body><p>If possible display previous (scroll to left) or future (scroll to right) sections of the Timeline and Statistics plot.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо можна, показати попередній (гортати ліворуч) або майбутній (гортати праворуч) розділи на кресленні «Шкала часу» і «Статистика».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Guide:
uk: Наведення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount:
uk: Лафет:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Capture:
uk: Захоплення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, raCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the right ascension (RA) drift error in arc-seconds.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити похибку зсуву прямого сходження (ПС) у кутових секундах.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, raCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mountRaCB)
en: ra
uk: пс

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, raOut)
en: <html><head/><body><p>The right ascension (RA) drift error in arc-seconds. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Помилка зсуву прямого сходження (ПС) у кутових секундах. Натисніть тут, щоб переглянути цю вісь на значеннях лівої вісі. Є спільною віссю з похибкою ПС/Схил, зсув і значеннями СКВ. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the declination (DEC) drift error in arc-seconds.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити поєднану похибку зсуву схилення (Схил) у кутових секундах.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decPulseCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mountDecCB)
en: dec
uk: схил

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, decOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the declination (DEC) drift error in arc-seconds. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Намалювати помилку зсуву схилення (СХИЛ) у кутових секундах. Натисніть тут, щоб переглянути цю вісь на значеннях лівої вісі. Є спільною віссю з похибкою ПС/Схил, зсув і значеннями СКВ. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, raPulseCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the right ascension (RA) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити пульсації наведення за прямим сходженням (ПС) у мілісекундах.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, raPulseCB)
en: ra pulse
uk: пульс пс

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, raPulseOut)
en: <html><head/><body><p>The right ascension (RA) guide pulses in milliseconds. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Пульсації наведення за прямим сходженням (ПС) у мілісекундах. Клацніть тут для перегляду цієї вісі на значення лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decPulseCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the declination (DEC) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити пульсації наведення за схиленням (Схил) у мілісекундах.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, decPulseOut)
en: <html><head/><body><p>The declination (DEC) guide pulses in milliseconds. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Пульсації наведення за схиленням (Схил) у мілісекундах. Клацніть тут для перегляду цієї вісі на значення лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, driftCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the combined RA and DEC drift error in arc-seconds.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити поєднану похибку прямого сходження і схилення у кутових секундах.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, driftCB)
en: drift
uk: зсув

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, driftOut)
en: <html><head/><body><p>The combined RA and DEC drift error in arc-seconds. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Намалювати помилку зсуву поєднаного значення ПС і Схил. у кутових секундах. Натисніть тут, щоб переглянути цю вісь на значеннях лівої вісі. Є спільною віссю з похибкою ПС/Схил, зсув і значеннями СКВ. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rmsCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити середньо-квадратичне (СКВ) значення поєднаного зсуву прямого сходження або схилення у кутових секундах, осереднене за приблизно 40 попередніми зразками.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rmsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rmsCCB)
en: rms
uk: скв

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, rmsOut)
en: <html><head/><body><p>The root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Значення середнього квадратичного відхилення зсуву поєднаного значення ПС і Схил у кутових секундах усереднене за приблизно 40 попередніми вибірками. Натисніть тут, щоб переглянути цю вісь на значеннях лівої вісі. Є спільною віссю з похибкою ПС/Схил, зсув і значеннями СКВ. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, skyBgCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the sky background light (computed by SEP from the guide images).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити рівень освітленості тла неба (обчислюється SEP за зображеннями для наведення).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, skyBgCB)
en: sky
uk: небо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skyBgOut)
en: <html><head/><body><p>The sky background light level (computed by SEP from the guide images). Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Рівень освітленості тла неба (обчислюється ПдЕП за зображеннями для наведення). Натисніть тут, щоб переглянути цю вісь на значеннях лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, numStarsCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the number of stars detected in the guide images.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити кількість зірок, які виявлено на зображеннях наведення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numStarsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numCaptureStarsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ect
en: stars
uk: зірки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, numStarsOut)
en: <html><head/><body><p>The number of stars detected in the guide images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Кількість зірок, які виявлено на зображеннях наведення. Натисніть тут, щоб переглянути цю вісь на значеннях лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, snrCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the signal-to-noise ratio (SNR) of the guide star.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити співвідношення сигнал-шум (ССШ) зірки наведення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, snrCB)
en: snr
uk: ссш

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snrOut)
en: <html><head/><body><p>The signal-to-noise ratio (SNR) of the guide star. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Співвідношення сигналу до шуму для зірки для наведення. Натисніть тут, щоб переглянути цю вісь на значеннях лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountRaCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Right Ascension (RA) where the telescope is pointing.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити пряме сходження (ПС) точки, куди спрямовано телескоп.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountRaOut)
en: <html><head/><body><p>The Right Ascension (RA) in HMS where the telescope is pointing. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Пряме сходження (ПС) у годинах-хвилинах-секундах для точки, куди спрямовано телескоп. Клацніть тут для перегляду цієї вісі на значення лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountDecCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Declination (DEC) in where the telescope is pointing.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити схилення (Схил) точки, куди спрямовано телескоп.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountDecOut)
en: <html><head/><body><p>The Declination (DEC) in degrees:arc-minutes:arc-seconds where the telescope is pointing. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Схилення (Схил) у градусах-мінутах-секундах для точки, куди спрямовано телескоп. Клацніть тут для перегляду цієї вісі на значення лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, azCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the telescope's azimuth (degrees).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити азимут телескопа (у градусах).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, azCB)
en: az
uk: аз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, azOut)
en: <html><head/><body><p>The telescope's azimuth (degrees). Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Азимут телескопа (у градусах). Клацніть тут для перегляду цієї вісі на значення лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, altCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the telescope's altitude (degrees).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити висоту телескопа (у градусах).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, altCB)
en: alt
uk: вис

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, altOut)
en: <html><head/><body><p>The telescope's altitude (degrees). Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Висота телескопа (у градусах). Клацніть тут для перегляду цієї вісі на значення лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pierSideCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the mount's pier side (left) -> where the mount is pointing.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити бік основи лафета (ліворуч) -> точки, куди спрямовано лафет.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pierSideCB)
en: side
uk: бік

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pierSideOut)
en: <html><head/><body><p>The mount's pier side (left) -> where the mount is pointing. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Бік стійки лафета (ліворуч) -> куди вказує лафет. Клацніть тут для перегляду цієї вісі на значення лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountHaCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the mount's hour angle value.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити значення годинного кута лафета.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mountHaCB)
en: ha
uk: гк

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountHaOut)
en: <html><head/><body><p>The mount's hour angle value. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Значення годинного кута лафета. Клацніть тут для перегляду цієї вісі на значення лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hfrCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Half-Flux Radius (in pixels) of the captured images.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити радіус половинного потоку (у пікселях) захоплених зображень.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hfrCB)
en: hfr
uk: РПП

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, hfrOut)
en: <html><head/><body><p>The Half-Flux Radius (in pixels) of the captured images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Радіус половинного потоку (у пікселях) для захоплених зображень. Натисніть тут, щоб переглянути цю вісь на значеннях лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, numCaptureStarsCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the number of stars detected in the captured images.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити кількість зірок, які виявлено на захоплених зображеннях.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, numCaptureStarsOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the number of stars detected in the captured images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Намалювати кількість зірок, які виявлено на захоплених зображеннях. Натисніть тут, щоб переглянути цю вісь на значеннях лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, medianCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the median sample value in the captured images.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити медіану значення вибірки на захоплених зображеннях.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, medianCB)
en: median
uk: медіана

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, medianOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the median sample value in the captured images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Намалювати середнє значення за зразком на захоплених зображеннях. Натисніть тут, щоб переглянути цю вісь на значеннях лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eccentricityCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the median star eccentricity in the captured images.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити середній ексцентриситет зірки на захоплених зображеннях.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eccentricityCB)
en: ecc
uk: екс

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, eccentricityOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the median star eccentricity in the captured images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Намалювати середнє значення ексцентриситету зірок на захоплених зображеннях. Натисніть тут, щоб переглянути цю вісь на значеннях лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, temperatureCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the ambient temperature.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити зовнішню температуру.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, temperatureCB)
en: temp
uk: темп.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, temperatureOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the ambient temperature. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Намалювати температуру середовища. Клацніть тут для перегляду цієї вісі на значення лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rmsCCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples, but only in during capture.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити середньо-квадратичне (СКВ) значення поєднаного зсуву прямого сходження або схилення у кутових секундах, осереднене за приблизно 40 попередніми зразками, але лише під час захоплення зображення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, rmsCOut)
en: <html><head/><body><p>The root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples, but only in during capture. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Значення середнього квадратичного відхилення зсуву поєднаного значення ПС і Схил у кутових секундах усереднене за приблизно 40 попередніми вибірками, але лише під час захоплення. Натисніть тут, щоб переглянути цю вісь на значеннях лівої вісі. Є спільною віссю з похибкою ПС/Схил, зсув і значеннями СКВ. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, targetDistanceCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the distance between the plate-solved captured image and the target position in arc-seconds. Must be enabled in scheduler options.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити відстань у кутових секундах між розв'язаним захопленим зображенням та розташуванням цілі. Має бути увімкнено у параметрах засобу планування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, targetDistanceCB)
en: dist a-s
uk: відст к-с

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, targetDistanceOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the distance between the plate-solved captured image and the target position in arc-seconds. Must be enabled in scheduler options. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити відстань у кутових секундах між розв'язаним захопленим зображенням та розташуванням цілі. Має бути увімкнено у параметрах засобу планування. Натисніть тут, щоб переглянути цю вісь на значеннях лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusPositionCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the autofocus solution position.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити позицію розв'язку автоматичного фокусування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusPositionCB)
en: focus
uk: фокус

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusPositionOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the autofocus solution position. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Накреслити позицію розв'язку автоматичного фокусування. Клацніть тут для перегляду цієї вісі на значення лівої вісі. Подвійним клацанням можна оновити вісь.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, detailsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailsButton)
en: Details
uk: Подробиці

[ctx: @title:window]
en: Y-Axis Tool
uk: Засіб вісі Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statLabel)
en: Stat Name
uk: Назва статистики

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, upperLimitLabel)
en: Upper Limit
uk: Верхня межа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lowerLimitLabel)
en: Lower Limit
uk: Нижня межа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLimitsCB)
en: Automatic Limits
uk: Автоматичні межі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, leftAxisCB)
en: Use for Left Axis
uk: Використати для лівої вісі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Color
uk: Колір

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorB)
en: Change
uk: Змінити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultB)
en: Use Default Limits
uk: Типові межі

en: Are you sure you want to quit?
uk: Ви дійсно хочете вийти?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, filterPB) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Filter)
en: Filter
uk: Фільтр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Offset
uk: Зсув

en: Lock Filter
uk: Зафіксувати фільтр

en: # Focus Runs
uk: К-ть запусків фокусування

en: Filter. * indicates reference filter. Double click to change
uk: Фільтр. * означає еталонний фільтр. Двічі клацніть, щоб змінити

en: # Focus Runs. Set per filter. 0 to ignore
uk: Кількість запусків фокусування. Встановлюється для окремого фільтра. Встановіть значення 0, щоб проігнорувати

en: AF Run %1
uk: Запуск АФ %1

en: AF Run %1. Calculated automatically but can be edited. Set to 0 to exclude from average.
uk: Запуск АФ %1. Обчислюється автоматично, але можна редагувати. Встановіть значення 0, щоб виключити з осереднення.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combinAlgorithmCombo)
en: Average
uk: Середнє значення

en: AF Average (mean).
uk: Усереднене АФ (математичне сподівання).

en: New Offset
uk: Новий зсув

en: New Offset. Calculated relative to Filter with *. Can be edited.
uk: Новий зсув. Обчислений відносно фільтра з *. Можна редагувати.

en: Save. Check to save the New Offset for the associated Filter.
uk: Зберегти. Позначте, щоб зберегти новий зсув для пов'язаного фільтра.

en: Are you sure you want to stop Build Filter Offsets?
uk: Ви дійсно хочете припинити побудову зсувів фільтрування?

en: Stop Build Filter Offsets
uk: Припинити побудову зсувів фільтрування

en: An unexpected problem occurred.
    Stop Build Filter Offsets, or Cancel to retry?
uk: Сталася неочікувана проблема.
    Припинити побудову зсувів фільтрування чи повторити спробу («Скасувати»)?

en: Build Filter Offsets Unexpected Problem
uk: Неочікувана проблема із побудовою зсувів фільтрування

en: Processing complete.
uk: Обробку завершено.

en: Problem changing filter to %1...
uk: Проблема зі зміною фільтра на %1…

en: Running Autofocus on %1 (%2/%3)...
uk: Виконуємо автофокусування на %1 (%2 з %3)...

en: (%1 ticks)
uk: (%1 поділок)

en: (ΔAlt=%1)
uk: (ΔВис=%1)

[ctx: Graphics tooltip; colume 1 is a header, column 2 is focus position, column 3 is temperature in °C, colunm 4 is altitude in °AltRow 1 is the headers, row 2 is the measured position, row 3 are the adaptations for temperature and altitude, row 4 is adapted position]
en: <head><style>  th, td, caption {white-space: nowrap; padding-left: 5px; padding-right: 5px;}  th { text-align: left;}  td { text-align: right;}  caption { text-align: center; vertical-align: top; font-weight: bold; margin: 0px; padding-bottom: 5px;}</head></style><body><table><caption align=top>Adapt Focus Explainer</caption><tr><th></th><th>Position</th><th>Temperature (°C)</th><th>Altitude (°Alt)</th></tr><tr><th>Measured Pos</th><td>%1</td><td>%2 %3</td><td>%4 %5</td></tr><tr><th>Adaptations</th><td>%6</td><td>%7</td><td>%8</td></tr><tr><th>Adapted Pos</th><td>%9</td></tr></table></body>
uk: <head><style>  th, td, caption {white-space: nowrap; padding-left: 5px; padding-right: 5px;}  th { text-align: left;}  td { text-align: right;}  caption { text-align: center; vertical-align: top; font-weight: bold; margin: 0px; padding-bottom: 5px;}</head></style><body><table><caption align=top>Пояснення щодо адаптивного фокусування</caption><tr><th></th><th>Позиція</th><th>Температура (°C)</th><th>Висота (°Alt)</th></tr><tr><th>Виміряна позиція</th><td>%1</td><td>%2 %3</td><td>%4 %5</td></tr><tr><th>Адаптації</th><td>%6</td><td>%7</td><td>%8</td></tr><tr><th>Адаптована позиція</th><td>%9</td></tr></table></body>

en: Aborting Autofocus...
uk: Перериваємо автофокусування…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, buildOffsetsDialog)
en: Build Filter Offsets
uk: Побудова зсувів фільтрування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, buildOffsetsAdaptFocus)
en: <html><head/><body><p>Check to apply Adaptive focus to Autofocus runs.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб застосувати адаптивне фокусування при запусках автоматичного фокусування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, buildOffsetsAdaptFocus)
en: Adapt Focus
uk: Адаптивне фокусування

en: Failed to load %1: %2
uk: Не вдалося завантажити %1: %2

en: Using available dark frame with %1 seconds exposure. Please take a dark frame with %1 seconds exposure for more accurate results.
uk: Використовуємо доступний темний кадр із %1-секундним експонуванням. Будь ласка, створіть темний кадр із %1-секундним експонуванням для отримання точніших результатів.

en: Dark frame %s is expired. Please create new master dark.
uk: Темний кадр %s застарів. Будь ласка, створіть новий основний темний кадр.

en: Removing bad dark frame file %1
uk: Вилучаємо помилковий файл темного кадру %1

en: Failed to load defect map %1
uk: Не вдалося завантажити карту дефектів %1

en: Failed to load defect map file %1
uk: Не вдалося завантажити файл карти дефектів %1

en: Failed to load dark frame file %1
uk: Не вдалося завантажити файл темного кадру %1

en: Failed to process dark data.
uk: Не вдалося обробити дані темного зображення.

en: Failed to load dark data.
uk: Не вдалося завантажити дані темного зображення.

en: Received %1/%2 images.
uk: Отримано %1 з %2.

en: Are you sure you want to delete all dark frames images and data?
uk: Ви справді хочете вилучити усі зображення і дані темних кадрів?

en: In progress...
uk: Виконання…

en: Failed to save master frame: %1
uk: Не вдалося зберегти основний кадр: %1

en: Master Dark saved to %1
uk: Основний темний кадр збережено до %1

en: Capture completed.
uk: Захоплення завершено.

en: Defect map saved to %1
uk: Карту дефектів збережено до %1

en: Failed to save defect map to %1
uk: Не вдалося зберегти карту дефектів до %1

en: Optical train doesn't exist for id %1
uk: Не існує оптичного тракту для ідентифікатора %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DarkLibrary)
en: Dark Library
uk: Бібліотека темних кадрів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Prefer:
uk: Пріоритет:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, preferDarksRadio)
en: For the selected camera, remove noise by means of dark frame subtraction.
uk: Вилучити шум за допомогою віднімання темного кадру для позначеної камери.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preferDarksRadio) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, darkTab)
en: Darks
uk: Темні кадри

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, preferDefectsRadio)
en: For the selected camera, remove noise by means of defect map filtering.
uk: Вилучити шум за допомогою фільтрування за картою дефектів для позначеної камери.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preferDefectsRadio)
en: Defects
uk: Дефекти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binningLabel)
en: Binning:
uk: Кроки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Exp. range:
uk: Діапазон експозицій:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureStepLabel)
en: Step:
uk: Крок:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureLabel)
en: T. range:
uk: Діапазон температур:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, totalTime)
en: Total estimated time until all dark frames are captured and processed.
uk: Оцінка загального часу до завершення створення і обробки усіх темних кадрів.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bin1Check)
en: 1x1
uk: 1⨯1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bin2Check) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, LSDownscale)
en: 2x2
uk: 2⨯2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bin4Check) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, LSDownscale)
en: 4x4
uk: 4⨯4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureOptionsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: Count:
uk: Кількість:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Algorithm:
uk: Алгоритм:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, exposureStepSin)
en: Step size in seconds
uk: Розмір кроку у секундах

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Total time:
uk: Загальний час:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minExposureSpin)
en: Minimum exposure time in seconds.
uk: Мінімальна тривалість експонування у секундах.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, countSpin)
en: Captures per configuration. This number of images would be averaged to produce the master dark frame.
uk: Кількість захоплених зображень на конфігурацію. Цю кількість зображень буде усереднено для створення основного темного кадру.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
uk: до

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maxExposureSpin)
en: Maximum exposure time in seconds.
uk: Максимальна тривалість експонування у секундах.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Total images:
uk: Загалом зображень:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, defectMapsTab)
en: Defect Maps
uk: Карти дефектів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, masterDarkLabel)
en: Master Dark:
uk: Основний темний кадр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useTimeUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Time:
uk: Час:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
uk: Витримка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Temperature:
uk: Температура:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
uk: Середнє:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLabel_2)
en: Median:
uk: Медіана:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Std. deviation:
uk: Стд. відхилення:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Bad Pixels
uk: Пошкоджені пікселі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Hot pixels:
uk: «Гарячі» пікселі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, coldPixelsCount) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, hotPixelsCount)
en: Detected pixels after aggressiveness filter
uk: Виявлені пікселі після фільтрування агресивності

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Cold pixels:
uk: «Холодні» пікселі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, coldPixelsEnabled)
en: Enable cold pixel detection in the master dark frame.
uk: Увімкнути виявлення «холодних» пікселів на основному темному кадрі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, aggresivenessHotSlider)
en: Aggressiveness level. Increase value to include more hot pixels. Click Generate Map to execute.
uk: Рівень агресивності. Збільште значення для включення більшої кількості «гарячих» пікселів. Натисніть кнопку «Створити карту», щоб виконати завдання.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hotPixelsEnabled)
en: Enable detection of hot pixels in the master dark frame.
uk: Увімкнути виявлення «гарячих» пікселів на основному темному кадрі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, aggresivenessColdSlider)
en: Aggressiveness level. Increase value to include more cold pixels.  Click Generate Map to execute.
uk: Рівень агресивності. Збільште значення для включення більшої кількості «холодних» пікселів. Натисніть кнопку «Створити карту», щоб виконати завдання.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetMapParametersB)
en: Reset aggressiveness sliders to default values.
uk: Відновити типові значення для повзунків агресивності.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetMapParametersB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetFrameB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Reset
uk: Скинути

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, generateMapB)
en: Detect hot and cold pixels within the aggressiveness threshold.
uk: Виявити «гарячі» і «холодні» пікселі у межах порогової агресивності.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateMapB)
en: Generate Map
uk: Створити карту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveMapB)
en: Save defect map to disk once the map results are satisfactory.
uk: Зберегти карту дефектів на диск, щойно результати картографування стануть задовільними.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mastersTab)
en: Masters
uk: Основні кадри

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Remove one row from the database and delete the associated dark frame from disk
uk: Вилучити один рядок з бази даних і вилучити відповідний темний кадр з диска

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Clear Row
uk: Вилучити рядок

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: label, entry (MaxDarkTemperatureDiff), group (DarkLibrary)
en: Maximum acceptable difference between current and recorded dark frame temperature set point. When the difference exceeds this value, a new dark frame shall be captured for this set point.
uk: Максимальна прийнятна різниця температур між поточною і записаною точками температури темного кадру. Якщо різниця перевищить це значення, для точки доведеться відзняти новий темний кадр.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: T. threshold:
uk: Темп. поріг:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Remove all dark frames data and files
uk: Вилучити дані і файли усіх темних кадрів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Clear All
uk: Вилучити все

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: ° C
uk: °C

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: label, entry (DarkLibraryDuration), group (DarkLibrary)
en: Reuse dark frames from the dark library for this many days. If exceeded, a new dark frame shall be captured and stored for future use.
uk: Повторно використовувати темні кадри із бібліотеки темних кадрів вказану кількість днів. Якщо вказану кількість днів буде перевищено, програма проситиме вас створити новий темний кадр для зберігання і подальшого використання.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Dark validity:
uk: Коректність темного:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Open folder where dark frames are stored
uk: Відкрити теку, у якій зберігаються темні кадри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Darks Folder
uk: Тека темних кадрів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearExpiredB)
en: Clear Expired
uk: Вилучити застаріле

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableView, darkTableView)
en: Double click to load dark frame
uk: Двічі клацніть, щоб завантажити темний кадр

en: No suitable dark frames or defect maps found. Please run the Dark Library wizard in Capture module.
uk: Не виявлено придатних темних кадрів або карт дефектів. Будь ласка, запустіть майстер бібліотеки темних кадрів у модулі захоплення зображення.

en: Filter exposure time during focus
uk: Тривалість експонування фільтра під час фокусування

en: Exposure
uk: Експонування

en: Relative offset in steps
uk: Відносний зсув у кроках

en: Start Auto Focus when filter is activated
uk: Розпочати автофокусування, якщо задіяно фільтр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Auto Focus
uk: Автоматичне фокусування

en: Lock specific filter when running Auto Focus
uk: Зафіксувати певний фільтр, якщо запущено автофокусування

en: Last AF solution. Updated automatically by the autofocus process.
uk: Останній розв'язок АФ. Автоматично оновлюється процесом автофокусування.

en: Last AF Solution
uk: Останній розв'язок АФ

en: The temperature of the last AF solution. Updated automatically by the autofocus process.
uk: Температура останнього розв'язку АФ. Автоматично оновлюється процесом автофокусування.

en: Last AF Temp (°C)
uk: Остання температура АФ (°C)

en: The altitude of the last AF solution. Updated automatically by the autofocus process.
uk: Висота останнього розв'язку АФ. Автоматично оновлюється процесом автофокусування.

en: Last AF Alt (°Alt)
uk: Остання висота АФ (°висоти)

en: The datetime of the last AF solution. Updated automatically by the autofocus process.
uk: Дата і час останнього розв'язку АФ. Автоматично оновлюється процесом автофокусування.

en: Last AF Datetime
uk: Остання дата і час АФ

en: The number of ticks per °C increase in temperature. +ve for outward focuser movement
uk: Кількість поділок на 1 °C збільшення температури. +ve для розширювального руху засобу фокусування

en: Ticks / °C
uk: Поділок на °C

en: The number of ticks per degree increase in altitude. +ve for outward focuser movement
uk: Кількість поділок на один градус збільшення висоти. +ve для розширювального руху засобу фокусування

en: Ticks / °Alt
uk: Поділок на °висоти

en: Mid-point wavelength of filter in nm
uk: Середня точка за довжиною хвилі фільтра у мкм

en: Wavelength
uk: Довжина хвилі

en: Set filter to %1. Is filter set?
uk: Встановлення фільтра у %1. Фільтр встановлено?

en: Confirm Filter
uk: Підтвердження фільтра

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FilterSettings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings
uk: Параметри фільтрування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFilterWheelLogging)
en: Filter Wheel
uk: Барабан з фільтрами

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Set <span style=" font-style:italic;">relative</span> filter offsets in steps either directly in the table or use the Build Offsets tool.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Встановити <span style=" font-style:italic;">відносний</span> зсув фільтрування під час фокусування у кроках безпосередньо або за допомогою засобу побудови зсувів.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buildOffsetsButton)
en: Build Offsets
uk: Побудувати зсуви

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlatSyncFocus)
en: <html><head/><body><p>If using a filter wheel and an absolute position focuser, then always remember the focus position of the autofocus process for light frames in each filter. Before a flat frame is captured, the focuser is moved to the same focus point as light frames.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо використовується барабан фільтрів і абсолютна позиція фокусування, завжди запам'ятовувати позицію фокусування під час процедури автофокусування для світлих кадрів кожного фільтра. Перш ніж захоплювати плоский кадр, засіб фокусування відновить точку фокусування світлих кадрів.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlatSyncFocus)
en: Capture flats at the same focus as lights
uk: Захоплювати плоскі кадри у тій самій позиції фокусування, що і світлі кадри

en: Paused
uk: Призупинено

en: Completed
uk: Завершено

en: Preparing...
uk: Приготування…

en: Waiting...
uk: Очікуємо…

en: Dithering requested...
uk: Надіслано запит на розмиття…

en: Focusing...
uk: Фокусування…

en: Filter change...
uk: Зміна фільтра…

en: Aligning...
uk: Вирівнюємо…

en: Calibrating...
uk: Калібруємо…

en: Meridian flip...
uk: Перехід за меридіаном…

en: Pause planned...
uk: Заплановано паузу…

en: Filter selected.
uk: Вибрано фільтр.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LedStatusWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeridianFlipStatusWidget)
en: Form
uk: Форма

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusText)
en: <unknown>
uk: <невідомо>

en: Clear all logs (%1)
uk: Спорожнити усі журнали (%1)

en: Are you sure you want to delete all logs?
uk: Ви справді хочете вилучити усі записи усіх журналів?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearLogsB)
en: Clear all logs
uk: Спорожнити усі журнали

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Enable Logs to diagnose issues with Ekos and INDI. If your system is resource limited, e.g. Raspberry Pi with SD Card, then only enable the necessary logs to help in diagnosing specific problems and turn them off when no longer needed. Logs consume resources and may slow the system down.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Увімкнути журнали для діагностування причин проблем з Ekos та INDI. Якщо ресурси вашої системи обмежено, наприклад, ви працюєте з Raspberry Pi з SD-карткою, ви можете увімкнути лише потрібні вам журнали, якщо хочете усунути певні проблеми, а потім вимкнути їх, коли потреби у них не буде. Ведення журналів споживає ресурси системи і може призвести до уповільнення роботи програми.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logs
uk: Журнали

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging)
en: Log Ekos Scheduler module activity
uk: Записувати до журналу дії у модулі планувальника Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging)
en: Scheduler
uk: Планування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIWeatherLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWeatherCB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherBox)
en: Weather
uk: Метеорологія

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging)
en: Log Ekos Guide module activity
uk: Записувати до журналу дії у модулі наведення Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Have problem with Ekos? Turn on logging for Ekos modules that exhibit issues.
uk: Маєте проблеми з Ekos? Увімкніть ведення журналу для модулів Ekos, з якими виникають проблеми.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Enable regular debug output
uk: Увімкнути звичайні діагностичні повідомлення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Reg&ular
uk: Зви&чайні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
uk: Вивід:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: Disable all logging output
uk: Вимкнути усе виведення до журналу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: &Disable
uk: Ви&мкнути

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDILogging)
en: Log INDI devices activity
uk: Записувати до журналу дії із пристроями INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FITSLogging)
en: Log FITS processing activity
uk: Записувати до журналу дії з обробки FITS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: Log output to log file
uk: Записувати виведене до файла журналу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAuxiliaryLogging)
en: Auxiliary
uk: Допоміжне обладнання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Log debug messages to default output device used by the platform (e.g. Standard Error)
uk: Виводити діагностичні повідомлення до журналу на типовому пристрої виведення для платформи (наприклад до файла стандартних помилок)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Defaul&t
uk: &Типовий

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDomeLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, domeBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: Dome
uk: Купол

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDICCDLogging)
en: CCD
uk: ПЗЗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verbosity:
uk: Докладність:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging)
en: Log Ekos Capture module activity
uk: Записувати до журналу дії у модулі захоплення Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging)
en: Log Ekos Alignment module activity
uk: Записувати до журналу дії у модулі вирівнювання Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AlignmentGroupBox)
en: Alignment
uk: Вирівнювання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging)
en: <html><head/><body><p>Log Ekos Observatory module activity</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вести журнал дій модуля обсерваторії Ekos</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Observatory)
en: Observatory
uk: Обсерваторія

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: Enable verbose debug output level
uk: Увімкнути рівень докладності діагностичного виведення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: &Verbose
uk: &Докладно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDetectorLogging)
en: Detector
uk: Детектор

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAOLogging)
en: Adaptive Optics
uk: Адаптивна оптика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAOLogging)
en: AO
uk: АО

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging)
en: Log Ekos Focus module activity
uk: Записувати до журналу дії у модулі фокусування Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFocuserLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focuserGroup)
en: Focuser
uk: Фокусування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIRotatorLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rotatorLabel)
en: Rotator
uk: Засіб обертання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Have problems with INDI drivers? Turn on logging for drivers that exhibit issues.
uk: Маєте проблеми з драйверами INDI? Увімкніть ведення журналу для драйверів, з якими виникають проблеми.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Drivers:
uk: Драйвери:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging)
en: Log Ekos Mount module activity
uk: Записувати до журналу дії у модулі лафета Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display INDI status messages in the status bar
uk: Показувати повідомлення стану INDI на панелі стану

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display incoming INDI status messages in KStars status bar
uk: Показувати вхідні повідомлення стану INDI на панелі стану KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: INDI messages in status &bar
uk: Повідомлення INDI у рядку &стану

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Open Logs Directory...
uk: Відкрити каталог журналів…

en: New Train
uk: Новий тракт

en: Primary
uk: Основний

en: Secondary
uk: Вторинний

en: Tertiary
uk: Третинний

en: Missing device detected (%1). Please reconfigure the optical trains before proceeding any further.
uk: Не виявлено деяких пристроїв (%1). Будь ласка, повторно налаштуйте оптичні тракти, перш ніж переходити до інших дій.

en: Missing devices detected (%1). Please reconfigure the optical trains before proceeding any further.
uk: Не виявлено деяких пристроїв (%1). Будь ласка, повторно налаштуйте оптичні тракти, перш ніж переходити до інших дій.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpticalTrain)
en: Optical Trains
uk: Оптичні тракти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addB)
en: <html><head/><body><p>Create a new optical train.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Створити оптичний тракт.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeB)
en: <html><head/><body><p>Delete selected optical train.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вилучити позначений оптичний тракт.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, trainNamesList)
en: Optical train name (double click to change the name)
uk: Назва оптичного тракту (двічі клацніть, щоб змінити назву)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trainConfigBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, opticalTrainCombo)
en: Optical Train
uk: Оптичний тракт

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, scopeLabel)
en: <html><head/><body><p>Select the scope or lens used in the optical train. This is a required selection in all trains.</p><p>To add, edit, or delete optical elements, tap the <span style=" font-weight:600;">Telescope &amp; Lens</span> button.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть телескоп або об'єктив, які використано в оптичному тракті. Цей вибір є обов'язковим для будь-якого тракту.</p><p>Щоб додати, змінити або вилучити оптичні елементи, натисніть кнопку <span style=" font-weight:600;">Телескоп і об'єктив</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeLabel)
en: <html><head/><body><p>Scope/Lens: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Телескоп/Об'єктив: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, mountLabel)
en: Select which mount to use. Typically, all optical trains in the same profile use the same mount.
uk: Виберіть, яким лафетом слід користуватися. Типово, усі оптичні тракти в одному профілі використовують однаковий лафет.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, cameraLabel)
en: <html><head/><body><p>Select the imaging camera for this optical train.  This is a required selection in all trains.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть камеру для цього оптичного тракту.  Цей вибір є обов'язковим для усіх трактів.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraLabel)
en: <html><head/><body><p>Camera: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Камера: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, dustCapLlabel)
en: Select a mechanized dust cap if any (e.g. FlipFlat).
uk: Виберіть механізований протипиловий ковпак, якщо такий є (наприклад FlipFlat).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dustCapLlabel)
en: Dust cap:
uk: Пилозахисний ковпак:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, reducerLabel)
en: <html><head/><body><p>Select if any reducer or barlow is used in the train.</p><p><span style=" font-weight:600;">Reducer:</span> If the value is less than 1.0x, this element is considered as a reducer (focal length is decreased by this factor).</p><p><span style=" font-weight:600;">Barlow</span>: If the value is over 1.0x, then it is considered a barlow element (focal length is increased by this factor).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть, чи використано зменшувач або лінзу Барлоу в оптичному тракті.</p><p><span style=" font-weight:600;">Зменшувач:</span> якщо значення є меншим за 1.0x, цей елемент вважатиметься зменшувачем (фокусну відстань може бути зменшено на цей коефіцієнт).</p><p><span style=" font-weight:600;">Барлоу</span>: якщо значення буде більшим за 1.0x, елемент вважатиметься елементом Барлоу (фокусну відстань буде збільшено на цей коефіцієнт).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reducerLabel)
en: Reducer/Barlow:
uk: Зменшувач/Барлоу:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lightBoxLabel)
en: Select a flat field lightbox if any (e.g. FlipFlat).
uk: Виберіть стіл з підсвіткою для плоского поля, якщо такий є (наприклад FlipFlat).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lightBoxLabel)
en: Light box:
uk: Підсвічування:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, filterLabel)
en: <html><head/><body><p>Select a filter wheel.</p><p>This could be a dedicated filter wheel or part of a camera driver.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть барабан фільтрів.</p><p>Це може бути спеціалізований барабан фільтрів або частина драйвера камери.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter wheel:
uk: Барабан з фільтрами:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, guiderLabel)
en: <html><head/><body><p>Select the device that receives the guiding correction pulses. This can be one of the following devices:</p><p><span style=" font-weight:600;">Mount</span>: If the Mount can receive guiding correction pulses, then it is best to select it so that the pulses are directly sent to the mount. This is the recommended option.</p><p><span style=" font-weight:600;">ST4</span>: If using an ST4 cable between the guide camera and mount, then you should select the Guide Camera as the Guider.</p><p><span style=" font-weight:600;">Dedicated Guider</span>: If using a dedicated guider interface device (like Shoestring GPUSB) then select it as the Guider.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть пристрій, який отримує команди виправлення наведення. Цим пристроєм може бути один з таких пристроїв:</p><p><span style=" font-weight:600;">Лафет</span>: якщо лафет може отримувати команди виправлення наведення, варто надсилати ці команди саме туди, щоб лафет безпосередньо їх виконував. Це рекомендований варіант.</p><p><span style=" font-weight:600;">ST4</span>: якщо між камерою наведення та лафетом використано кабель ST4, вам слід вибрати навідну камеру як засіб наведення.</p><p><span style=" font-weight:600;">Спеціалізоване наведення</span>: якщо використано спеціалізований пристрій інтерфейсу наведення (наприклад Shoestring GPUSB), виберіть його як засіб наведення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guiderLabel)
en: Guide via:
uk: Наведення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, focusLabel)
en: Select a mechanized focuser if any.
uk: Виберіть механічний засіб фокусування, якщо такий є.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusLabel)
en: Focuser:
uk: Фокусування:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, rotatorLabel)
en: Select a mechanized rotator if any.
uk: Виберіть механічний засіб обертання, якщо такий є.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rotatorLabel)
en: Rotator:
uk: Обертання:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, opticalElementsB)
en: Telescopes && Lenses
uk: Телескопи і об'єктиви

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: Reset train
uk: Скинути тракт

en: Serial
uk: Послідовний

en: Select <b>Serial</b> if your device is connected via Serial to USB adapter.
uk: Виберіть пункт <b>Послідовний</b>, якщо пристрій з'єднано за допомогою адаптера з'єднання послідовного порту з USB.

en: Network
uk: Мережевий

en: Select <b>Network</b> if your device is connected via Ethernet or WiFi.
uk: Виберіть пункт <b>Мережевий</b>, якщо пристрій з'єднано за допомогою Ethernet або WiFi.

en: Select Serial port
uk: Вибір послідовного порту

en: Select Baud rate
uk: Виберіть швидкості передавання

en: Host name or IP address.
uk: Назва вузла або IP-адреса.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Port
uk: Порт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
uk: З'єднатися

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
uk: Роз'єднати

en: Connect All
uk: З'єднати усе

[ctx: @title:window]
en: Port Selector
uk: Вибір порту

en: To assign a permanent designation to the device, you need to unplug the device from stellarmate then replug it after 1 second. Click on the <b>Start Scan</b> to begin this procedure.
uk: Щоб пов'язати із пристроєм стале значення підпису, вам слід від'єднати пристрій від stellarmate і повторно з'єднати з ним за 1 секунду. Натисніть <b>Почати сканування</b>, щоб розпочати цю процедуру.

en: Start Scan
uk: Почати сканування

en: Home
uk: Домівка

en: Skip Device
uk: Пропустити пристрій

en: Physical Port Mapping
uk: Фізична прив'язка портів

en: Assign the permanent name based on which physical port the device is plugged to in StellarMate. This is useful to distinguish between two identical USB adapters. The device must <b>always</b> be plugged into the same port for this to work.
uk: Призначити сталу назву на основі того, до якого порту пристрій приєднано у StellarMate. Корисна можливість для розрізнення між двома ідентичними адаптерами USB. Щоб така прив'язка працювала, пристрій <b>завжди</b> має бути з'єднано із тим самим портом.

en: Standby, Scanning...
uk: Зачекайте, скануємо…

en: Link
uk: Посилання

en: Serial #
uk: Серійний номер

en: Hardware Port?
uk: Апаратний порт?

en: Start Scanning
uk: Почати сканування

en: Failed to scan devices.
uk: Не вдалося виконати сканування пристроїв.

en: Failed to detect any devices. Please make sure device is powered and connected to StellarMate via USB.
uk: Не вдалося виявити жодного пристрою. Будь ласка, перевірте, чи увімкнено на пристрої живлення і чи з'єднано його зі StellarMate за допомогою USB.

en: Duplicate devices detected. You must remove one mapping or enable hardware slot mapping.
uk: Виявлено дублювання пристроїв. Вам слід вилучити запис однієї із прив'язок або увімкнути прив'язку слотів апаратури.

en: Mapping is successful.
uk: Успішна прив'язка.

en: Failed to add a new rule.
uk: Не вдалося додати нове правило.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SerialPortAssistant)
en: Serial Port Assistant
uk: Помічник для послідовних портів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Welcome to StellarMate <span style=" font-weight:600;">Serial Port Assistant</span> tool.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вітаємо у <span style=" font-weight:600;">Помічнику для послідовних портів</span> StellarMate.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>This tool shall assign <span style=" font-style:italic;">permanent</span> names to your <span style=" font-weight:600;">Serial to USB</span> devices so that they are easier to connect to in the future.</p><p><br/></p><p>Click <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Ця програма пов'яже <span style=" font-style:italic;">сталі</span> назви із вашими пристроями з перехідниками <span style=" font-weight:600;">з послідовного порту до USB</span>, щоб спростити наступні з'єднання із цими пристроями.</p><p><br/></p><p>Натисніть кнопку <span style=" font-weight:600;">Далі</span>, щоб розпочати роботу програми.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Existing Mapping
uk: Наявна прив'язка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRuleB)
en: Remove rule
uk: Вилучити правило

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayOnStartupC)
en: Display on detecting unmapped ports
uk: Показувати виявлені неприв'язані порти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
uk: &Далі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: All devices are successfully mapped.
uk: Усі пристрої успішно прив'язано.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: You can now connect to your equipment.
uk: Тепер ви можете з'єднуватися із вашим обладнанням.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
uk: Закрити

en: Profile for the source extraction of all the stars in an image.
uk: Профіль для видобування початкових даних усіх зірок на зображенні.

en: Profile optimized for source extraction of smaller stars.
uk: Профіль, який оптимізовано для видобування початкових даних для менших зірок.

en: Profile optimized for source extraction of medium sized stars.
uk: Профіль, який оптимізовано для видобування початкових даних для зірок середнього розміру.

en: Profile optimized for source extraction of larger stars.
uk: Профіль, який оптимізовано для видобування початкових даних для більших зірок.

en: Default focus star-extraction.
uk: Типовий засіб видобування даних зірок для фокусування.

en: Profile optimized for source extraction of stars including Donuts.
uk: Профіль, який оптимізовано для видобування початкових даних для зірок, зокрема «пончиків».

en: Default guider star-extraction.
uk: Типовий засіб видобування даних зірок для наведення.

en: Default profile. Generic and not optimized for any specific purpose.
uk: Типовий профіль. Типовий і неоптимізований для будь-якої певної мети.

en: Profile intended for Plate Solving telescopic sized images in a single CPU Thread
uk: Профіль для розв'язування зображень телескопних розмірів у одному потоці обробки на процесорі

en: Profile intended for Plate Solving camera lens sized images
uk: Профіль для розв'язування зображень розмірів об'єктива камери

en: Profile intended for Plate Solving telescopic sized images
uk: Профіль для розв'язування зображень телескопних розмірів

en: Default. Set for typical HFR estimation.
uk: Типовий. Встановіть для типових оцінок РПП (HFR).

en: Set for typical HFR estimation on big stars.
uk: Встановіть для типових оцінок РПП для великих зірок.

en: Set for HFR estimation on most stars.
uk: Встановіть для оцінок РПП для більшості зірок.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Options Profiles
uk: Профілі параметрів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Selects the profile group that the editor is working with
uk: Вибирає групу профілів, з якою працює редактор

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Alignment Profiles
uk: Профілі вирівнювання

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Focus SEP Profiles
uk: Профілі фокусування ПдЕП

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Guide SEP Profiles
uk: Профіль наведення ПдЕП

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: HFR SEP Profiles
uk: Профілі РПП ПдЕП

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, reloadProfiles)
en: Reloads the options profiles from the saved file
uk: За допомогою цієї кнопки ви можете перезавантажувати профілі параметрів зі збереженого файла

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadBackups)
en: Loads an alternate or backup file of profiles you saved somewhere else on your computer into and replaces all profiles in this group
uk: За допомогою цієї кнопки ви можете завантажити альтернативний або резервний файл профілів, які ви зберігаєте десь на вашому комп'ютері, і замінює усі профілі у цій групі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveBackups)
en: Saves your current set of profiles in this group somewhere else on your computer
uk: Зберігає поточний набір профілів у цій групі десь на вашому комп'ютері

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadDefaults)
en: Loads the default set of profiles, clearing any modifications or custom profiles.
uk: За допомогою цієї кнопки можна завантажити типовий набір профілів, вилучивши будь-які зміни або нетипові профілі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, optionsProfile)
en: This lets you select which options profile you want to load and edit.
uk: За допомогою цього списку ви можете вибрати, який з профілів параметрів ви хочете завантажити і редагувати.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addOptionProfile)
en: This allows you to add a new Options Profile and give it a name
uk: За допомогою цієї кнопки ви можете додати новий профіль параметрів і надати йому назву

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeOptionProfile)
en: This allows you to remove the currently selected options profile
uk: За допомогою цієї кнопки ви можете вилучити поточний вибраний профіль параметрів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveProfile)
en: Saves this single profile to a separate file on your computer so that you can back it up or sent it to someone else.
uk: Зберігає цей окремий профіль до окремого файла на вашому комп'ютері, щоб ви могли створити з нього резервну копію або надіслати його комусь.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openProfile)
en: Opens a profile from a file on your computer and loads it into this profile group
uk: Відкриває профіль з файла на вашому комп'ютері і завантажує його до цієї групи профілів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyProfile)
en: Copies the current options profile so that you can either make a duplicate in this profile group or copy it into another profile group
uk: Копіює профіль поточних параметрів, що ви могли або створити дублікат у цій групі профілів, або скопіювати його до іншої групи профілів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Description of the selected profile
uk: Опис вибраного профілю

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sextractorOptions)
en: Sextractor Parameters
uk: Параметри Sextractor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, r_min)
en: The minimum radius for stars for flux calculations.
uk: Мінімальний радіус для зірок при обчисленнях потоку.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, fwhm)
en: A variable to store the fwhm in pixels used to generate the convolution filter for star detection.
uk: Змінна для зберігання повної ширини половинного максимуму у пікселях для створення фільтра згортки для виявлення зірок.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, magzero)
en: This is the 'zero' magnitude used for setting the magnitude scale for the stars in the image during sextraction.
uk: Це «нульова» величина, яку буде використано для налаштовування масштабу величин для зірок на зображенні під час обробки sextraction.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, deblend_contrast)
en: The percentage of flux a separate peak must have to be considered a separate object.
uk: Частка потоку, достатня для того, щоб окремий пік було розглянуто як окремий об'єкт.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Min Cont.
uk: Мін. контр.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kron_fact)
en: This sets the Kron Factor for use with the kron radius for flux calculations.
uk: Цей пункт встановлює коефіцієнт Крона, який буде використано для обчислення радіуса Крона для обчислень потоку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Kron Factor
uk: Коефіцієнт Крона

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Conv FWHM
uk: ПШПМ збіж.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, convFilter)
en: The type of Convolution Filter that SEP will apply to the image prior to star extraction.  These filters are comparable to the included filters in a SExtractor installation, but here you have the flexibility to change the FWHM.  The Default filter is the fastest filter, but does NOT change with the FWHM setting, and so is best for small stars.  The Gaussian Filter is best for faint object detection.  The Mexican Hat filter is good in crowded star fields or in the vicinity of nebulae.  The Top Hat filter is good for extended, low brightness objects.  Note: The "Custom" filter selection is meant for testing purposes and should only be used by developers
uk: Тип фільтра згортання, який SEP застосує до зображення до видобування даних зірок. Ці фільтри є порівнюваними до включених до комплекту встановлення SExtractor фільтрів, але тут ви маєте гнучкий доступ до зміни повної ширини половинного максимуму. Типовий фільтр є найшвидшим, але він НЕ змінюється зі зміною параметра повної ширини половинного максимуму і тому є найкращим для малих зірок. Гаусів фільтр є найкращим для виявлення тьмяних об'єктів. Фільтр «Мексиканський капелюх» добре працює на рясних полях або поблизу туманностей. Фільтр «Циліндр» добре працює для широких об'єктів низької яскравості. Зауваження: вибір фільтра «Нетиповий» призначено для тестування, ним варто користуватися лише розробникам.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
uk: Нетиповий

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarPSF) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Gaussian
uk: Гаус

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Mexican Hat
uk: Мексиканський капелюх

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Top Hat
uk: Циліндр

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, deblend_thresh)
en: The number of thresholds the intensity range is divided up into.
uk: Кількість порогових значень, за якими буде поділено діапазон інтенсивності.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_38)
en: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html" >Extraction Params</a>
uk: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html" >Параметри видобування</a>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, apertureShape)
en: Whether to use the SEP_SUM_ELLIPSE method or the SEP_SUM_CIRCLE method or automatically choose.  NOTE: Circle is usually better at the moment
uk: Визначає, слід використовувати метод SEP_SUM_ELLIPSE, метод SEP_SUM_CIRCLE ви вибрати метод автоматично. Зауваження: у поточній версії коло (circle) працює краще.

[ctx: Aperture Shape]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape)
en: Auto
uk: Авто

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape)
en: Ellipse
uk: Еліпс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: <a href="https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html">Deblending Params</a>
uk: <a href="https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html">Параметри усування змішування</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Thresh
uk: Поріг

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.sum_ellipse.html">Photometry Params</a>
uk: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.sum_ellipse.html">Параметри фотометрії</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Conv Filter
uk: Фільтр згортки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Shape
uk: Форма

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cleanCheckBox)
en: Attempts to 'clean' the image to remove artifacts caused by bright objects
uk: Виконувати спробу «очистити» зображення для усування ефектів, спричинених яскравими об'єктами

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cleanCheckBox)
en: Clean?
uk: Очистити?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, clean_param)
en:  The cleaning parameter
uk: Параметр очищення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Sub Pix
uk: Субпіксель

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, subpix)
en: The subpixel sampling factor for star extraction
uk: Коефіцієнт дискретизації за субпікселями для видобування даних зірок

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Min Area
uk: Мін. область

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minarea)
en: This is the minimum area in pixels for a star detection, smaller stars are ignored.
uk: Це мінімальний розмір області для виявлення зірок у пікселях. Менші за вказаний розмір зірки буде проігноровано.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Thresh Offset
uk: Пор. відступ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, threshOffset)
en: Add this offset to the detection threshold
uk: Додати цей зсув до порогу виявлення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Thresh Multiple
uk: Пор. коефіцієнт

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, threshMultiple)
en: Add the multiple times the rms background level to the detection threshold.
uk: Додати декілька разів рівень тла СКВ до порогового значення виявлення.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, starFilterOptions)
en: Star Filtering Parameters (Make these settings 0 to disable them)
uk: Параметри фільтрування зірок (Встановіть значення 0, щоб вимкнути)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxEllipse)
en: The maximum ratio between the semi-major and semi-minor axes for stars to include (a/b), this will allow you to exclude elliptical sources like galaxies or badly distorted stars.
uk: Максимальне співвідношення між напівголовною і напівдопоміжною осями для зірок для включення (a/b). За допомогою цього параметра можна виключити еліптичні джерела, подібні до галактик або викривлених знімків зірок.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, brightestPercent)
en: The percentage of brightest stars to remove from the list
uk: Частка найяскравіших зірок, які слід вилучити зі списку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: Cut Dimmest
uk: Обрізати найтьмяніші

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, dimmestPercent)
en: The percentage of dimmest stars to remove from the list
uk: Частка найтьмяніших зірок, які слід вилучити зі списку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, saturationLimit)
en: Remove all stars above a certain threshold percentage of saturation
uk: Вилучити усі зірки над певним пороговим значенням насиченості у відсотках

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_46)
en: Sat. Limit
uk: Обмеження насич.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minSize)
en: The minimum size of stars to include in the final list in pixels based on semi-major and semi-minor axes
uk: Мінімальний розмір у пікселях для зірок для включення до остаточного списку на основі напівголовних і напівдопоміжних осей

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Max Ellipse
uk: Макс. еліпс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_56)
en: Min Size
uk: Мін. розмір

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_43)
en: Max Size
uk: Макс. розмір

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxSize)
en: The maximum size of stars to include in the final list in pixels based on semi-major and semi-minor axes
uk: Максимальний розмір у пікселях для зірок для включення до остаточного списку на основі напівголовних і напівдопоміжних осей

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_57) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_49)
en: px
uk: пк

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: Cut Brightest
uk: Обрізати найяскравіші

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_54)
en: Keep #
uk: К-ть збер.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keepNum)
en: The number of stars to keep in the list after star extraction. This parameter is based on magnitude and is most useful to speed up plate solving, such as in the Align Module.
uk: Кількість зірок, які має бути залишено у списку після видобування даних щодо розташування зірок. Цей параметр засновано на зоряній величині, він є найкориснішим для пришвидшення розв'язування зображень, зокрема у модулі вирівнювання.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialKeep)
en: The number of stars to keep in the list initially. This filter is based on the size of the stars.  It is primarily useful for speeding up star extraction with HFR such as in Focus, Guide, and HFR monitoring.
uk: Кількість зірок, які має бути залишено у початковому списку. Цей фільтр засновано на розмірах зірок. Основне його призначення — пришвидшення видобування даних зірок з РПП, зокрема при обробці фокусування, спрямування та стеженні за РПП.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: InitialKeep
uk: Початкове збереження

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, astrometryOptions)
en: Astrometry Parameters
uk: Параметри астрометрії

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Maximum time
uk: Максимальний час

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, downsample)
en: Factor to use for downsampling the image before SEP for plate solving.  Can speed it up.
uk: Коефіцієнт зниження дискретизації зображення перед використанням ПдЕП для розв'язування зображення. Може пришвидшити обробку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: DownSample
uk: Зменшити дискретизацію

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Algorithm for running multiple threads on possibly multiple cores to solve faster
uk: Алгоритм для запуску декількох потоків обробки на декількох ядрах процесора з метою пришвидшення отримання результатів

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, abInsSelection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, LSDownscale) i18n: ectx: property (text
en: None
uk: Немає

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: MultiScales
uk: Мультимасштаби

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: MultiDepths
uk: Мультиглибини

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Auto
uk: Авто

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxWidth)
en: If no scale estimate is given, this is the limit on the maximum field width in degrees.
uk: Якщо не надано оцінки масштабу, це обмеження максимальної ширини поля у градусах.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, radius)
en: Only search in indexes within 'radius' of the field center given by RA and DEC
uk: Шукати лише у покажчиках у межах «радіуса» від центра поля, який задається прямим сходженням і схиленням

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, resort)
en: Whether to resort the stars based on magnitude. NOTE: This is REQUIRED to be true for the filters above
uk: Визначає, чи слід перевпорядковувати записи зірок за величиною. Зауваження: це СЛІД робити для визначених вище фільтрів.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resort)
en: Resort
uk: Перевпорядкувати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minWidth)
en: If no scale estimate is given, this is the limit on the minimum field width in degrees.
uk: Якщо не надано оцінки масштабу, це обмеження мінімальної ширини поля у градусах.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Min Degree Width
uk: Мін. ширина у градусах

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Parallel Algorithm
uk: Паралельний алгоритм

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Max Degree Width
uk: Макс. ширина у градусах

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, solverTimeLimit)
en: Give up solving after the specified number of seconds of CPU time
uk: Припинити розв'язування, якщо буде використано вказану кількість секунд часу процесора

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoDownsample)
en: Automatically Downsamples the image based on the image size
uk: Автоматично зменшує дискретизацію зображення на основі розміру зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDownsample)
en: Auto DownSample
uk: Автоматично зменшити дискретизацію

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, inParallel)
en: Check the indices in parallel by loading them simultaneously into memory? If the indices you are using take less than 2 GB of space, and you have at least as much physical memory as indices, you want this enabled.
uk: Шукати у покажчиках паралельно, завантажуючи їх одночасно до пам'яті? Якщо використані вами покажчики мають розміри, менші за 2 ГБ, і на комп'ютері встановлено відповідний розмір оперативної пам'яті, вам варто увімкнути паралельне завантаження.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inParallel)
en: Load all Indexes in Memory
uk: Завантажити усі покажчики до пам'яті

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Calibration)
en: Calibration Options
uk: Параметри калібрування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: <html><head/><body><p>Select which actions to perform before a Bias/Dark/Flat frame is captured.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть дії, які слід виконати до захоплення кадру для зміщення, темного кадру або кадру плоского поля.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Calibration Pre-Actions
uk: Дії до калібрування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, captureCalibrationWall)
en: Slew mount to the specified Azimuth/Altitude coordinates before taking flat field images
uk: Повернути лафет до вказаних координат азимута і висоти, перш ніж створювати зображення плоского поля

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationWall)
en: Goto Wall
uk: Стіна переходу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationParkMount) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerParkMount)
en: Park Mount
uk: Запаркувати лафет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationParkDome) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerParkDome)
en: Park Dome
uk: Запаркувати купол

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Flat Duration
uk: Тривалість знімання поля

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, captureCalibrationDurationManual)
en: Use the frame exposure value
uk: Використовувати значення експозиції кадру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, captureCalibrationDurationManual) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: Manual
uk: Вручну

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, captureCalibrationUseADU) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureCalibrationADUValue)
en: Calculate optimal exposure time given the required ADU. If a controllable device is selected, calculate optimal brightness.
uk: Обчислити оптимальний час експонування за заданим бажаним співвідношенням аналог/цифр. Якщо вибрано керований пристрій, обчислити оптимальну яскравість.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, captureCalibrationUseADU)
en: ADU
uk: Аналог./Цифр.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureCalibrationADUTolerance)
en: <html><head/><body><p>Accept ADU values that fall within this range around the desired ADU target. For example, if the ADU value was set to 10000 and the tolerance was set to 100, then frames with ADU values f 9900 and 10100 shall be accepted.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Приймати значення «Аналог./Цифр.», які потрапляють у цей діапазон навколо бажаного значення «Аналог./Цифр.». Наприклад, якщо було встановлено значення «Аналог./Цифр.» 10000, а для допуску було встановлено значення 100, кадри зі значеннями «Аналог./Цифр.» від 9900 до 10100 мають бути прийнятними.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZToleranceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusToleranceLabel)
en: Tolerance:
uk: Допуск:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, captureCalibrationSkyFlats)
en: When shooting flats on sky that can change intensity. Will use simpler exposure calculation.
uk: При зніманні зображень плоского поля на небі, коли може змінюватися інтенсивність. Використовуватиметься простіший спосіб обчислення експозиції.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationSkyFlats)
en: Sky flats
uk: Плоскі поля неба

en: Capture Sequence Editor: %1
uk: Редактор послідовності захоплення: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secLabel)
en: sec
uk: сек.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: frames
uk: кадрів

en: Add job to sequence queue
uk: Додати завдання до черги

en: Remove job from sequence queue
uk: Вилучити завдання з черги

en: Downloading...
uk: Отримання…

en: Filter set to %1.
uk: Встановлено фільтр %1.

en: Warning: in-sequence focusing is selected but autofocus process was not started.
uk: Попередження: вибрано фокусування у послідовності, але процедуру автофокусування не розпочато.

en: Warning: temperature delta check is selected but autofocus process was not started.
uk: Попередження: вибрано перевірку різниці температур, але процедуру автофокусування не розпочато.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, restartCameraB)
en: Restart camera driver
uk: Перезапустити драйвер камери

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearConfigurationB)
en: Clear camera configuration
uk: Вилучити налаштування камери

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset CCD frame & size values to default values
uk: Відновити типові значення для кадру ПЗЗ і розмірів

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CaptureSettingsGroup)
en: Capture Settings
uk: Параметри захоплення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: Horizontal and Vertical binning
uk: Горизонтальні і вертикальні кроки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureFormatS)
en: Image capture format
uk: Формат захоплення зображення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Image transfer format
uk: Формат передавання зображення

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Native
uk: Початковий

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
uk: Формат:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterEditB)
en: Edit filter names
uk: Редагувати назви фільтрів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_15)
en: W:
uk: Ш:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: Turn cooler on
uk: Увімкнути охолоджувач

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: On
uk: ❙

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOffB)
en: Turn cooler off
uk: Вимкнути охолоджувач

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Off
uk: ○

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinHN)
en: Horizontal binning
uk: Горизонтальні кроки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureBinYLabel)
en: V:
uk: В:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinVN)
en: Vertical binning
uk: Вертикальні кроки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_12)
en: Frame:
uk: Рамка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, coolerLabel)
en: Cooler:
uk: Охолоджувач:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, currentGainLabel)
en: Current camera gain
uk: Поточне підсилення камери

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureGainN)
en: Target camera gain
uk: Цільове підсилення камери

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Camera Offset
uk: Зсув камери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Offset:
uk: Відступ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, currentOffsetLabel)
en: Current camera offset
uk: Поточний зсув камери

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureOffsetN)
en: Target camera offset
uk: Цільовий зсув камери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, darksLibraryLabel)
en: Dark Lib.
uk: Бібл. т. кадрів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, rotatorB) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RotatorDialog)
en: Rotator Control
uk: Керування обертанням

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureCalculationLabel)
en: Exp. Calc.
uk: Обч. експ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, darkLibraryB)
en: Create and manage Dark Library
uk: Створити або керувати бібліотекою темних знімків

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exposureCalcB)
en: <html><head/><body><p>Exposure calculator</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Калькулятор експозиції</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calibrationB)
en: Dark & Flat frames automatic calibration options
uk: Параметри автоматичного калібрування темних зображень та зображень плоского поля

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, calibrationLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CalibrationGroupBox)
en: Calibration
uk: Калібрування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, generateDarkFlatsB)
en: <html><head/><body><p>Generate Dark Flats after adding Flat frames to the sequence queue.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Створювати темні кадри плоского поля після додавання кадрів плоского поля до черги послідовності знімків.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, darksFlatsLabel)
en: Dark Flats
uk: Темні кадри

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, customValuesB)
en: Manage INDI sequence properties
uk: Керування властивостями послідовності дій INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customValuesLabel)
en: Custom Val.
uk: Нетипове зн.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, limitsB)
en: Configure Guide & Focus limits
uk: Параметри обмежень наведення і фокусування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitsLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
uk: Обмеження

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, scriptManagerB)
en: Manage sequence scripts
uk: Керування сценаріями послідовностей дій

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scriptsB)
en: Scripts
uk: Скрипти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureOUT)
en: Current CCD temperature
uk: Поточна температура ПЗЗ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraTemperatureN)
en: Desired CCD temperature
uk: Бажана температура ПЗЗ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cameraTemperatureS)
en: <html><head/><body><p>Enforce temperature value before capturing an image</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Примусово визначити значення температури до отримання зображення</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setTemperatureB)
en: Set CCD temperature
uk: Встановити температуру ПЗЗ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, temperatureRegulationB)
en: Temperature regulation
uk: Регулювання температури

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Delay in seconds before capturing an image
uk: Затримка у секундах до захоплення зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
uk: Затримка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, videoDurationSB)
en: <html><head/><body><p>Duration of the video sequence (in seconds or number of frames).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Тривалість відеопослідовності (у секундах або кількості кадрів).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, videoDurationUnitCB)
en: <html><head/><body><p>Units of the video duration (seconds or number of frames).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Одиниці тривалості відео (секунди або кількість кадрів).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileSettingsGroup)
en: File Settings
uk: Параметри файла

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Locally
uk: Локально

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Remotely
uk: Віддалено

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Both
uk: Обидва

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, targetNameT) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, targetGroup)
en: Target
uk: Ціль

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: <html><head/><body><p>Base local capture directory</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Базовий каталог для локальних захоплених зображень</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Directory:
uk: Каталог:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFormatB)
en: Reset placeholder format to default
uk: Відновити типовий формат замінника

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: <html><head/><body><p>Target is the name of the targetted object.</p><p>It is available to be used in the filename Format via the %t or %type placeholder tag.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Ціль — назва об'єкта наведення.</p><p>Нею можна буде скористатися у форматі назви файла за допомогою замінника %t або %type.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p>Select how captured images are uploaded:</p><ol style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Locally</span>: Captured images are saved locally on disk in the directory specified above.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Remotely</span>: When connecting to a remote device, select this option to save images on the remote device only. No images are uploaded to Ekos.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Both</span>: Captured images are saved on both the remote computer <span style=" font-weight:600;">and</span> on the local disk as well.</li></ol><p>When selecting <span style=" font-style:italic;">Remotely</span> or <span style=" font-style:italic;">Both</span>, you must specify the remote directory where the remote images are saved to. By default, all captured images are saved <span style=" font-style:italic;">Locally</span>.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть спосіб вивантаження створених зображень:</p><ol style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Локально</span>: створені зображення буде збережено локально на диск до вказаного вище каталогу.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Віддалено</span>: якщо встановлено з'єднання із віддаленим пристроєм, виберіть цей варіант для збереження зображень лише на віддаленому пристрої. Зображення не буде вивантажено до Ekos.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Обидва</span>: створені зображення буде збережено і на віддаленому комп'ютері, <span style=" font-weight:600;">і</span> на локальному диску.</li></ol><p>Якщо ви виберете <span style=" font-style:italic;">Віддалено</span> або <span style=" font-style:italic;">Обидва</span>, вам слід вказати віддалений каталог, до якого буде віддалено збережено зображення. Типово, усі створені зображення буде збережено <span style=" font-style:italic;">локально</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Save:
uk: Зберегти:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, formatSuffixN)
en: <html><head/><body><p>Number of digits used to append the sequence number to the filename.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Кількість цифр, які слід додавати до числової послідовності у назві файла.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, formatLabel)
en: <html><head/><body><p>Format is used to define the image file names by the use of placeholder tags.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %f</span> or <span style=" font-weight:704;">%filename</span>: The name of the .esq file, without extension.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %D</span> or <span style=" font-weight:704;">%Datetime</span>: The current time and date <span style=" font-weight:704;">when the file is saved.</span></li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %T</span> or <span style=" font-weight:704;">%Type</span>: The frame type eg: 'Light', 'Bias', 'Dark', 'Flat'...</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %e</span> or <span style=" font-weight:704;">%exposure</span>: The exposure duration in seconds, with '_secs' as suffix.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %E</span> or <span style=" font-weight:704;">%exp</span>: The exposure duration in seconds as plain number, without any unit as suffix.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %F</span> or <span style=" font-weight:704;">%Filter</span>: The active filter name.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %t</span> or <span style=" font-weight:704;">%target</span>: The Target name.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%C</span> or <span style=" font-weight:600;">%temperature</span>: The camera temperature of capturing.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%B</span> or <span style=" font-weight:600;">%bin</span>: The binning configured for capturing.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%G</span> or <span style=" font-weight:600;">%gain</span>: The gain configured for capturing.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%O</span> or <span style=" font-weight:600;">%offset</span>: The offset configured for capturing.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%I</span> or <span style=" font-weight:600;">%iso</span>: The ISO value (DSLRs only).</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%P</span> or <span style=" font-weight:600;">%pierside</span>: The current mount's pier side.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %s*</span> or <span style=" font-weight:704;">%sequence</span>: The image sequence identifier where * is the number of digits used (1-9). <span style=" font-weight:704;">This tag is mandatory and must be the last element in the format.</span></li></ul><p>Arbitrary text may also be included within the Format string, <span style=" font-weight:704;">except the % and \ characters.</span> The / path character can be used to define arbitrary directories.</p><p>Notes:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Tags are case sensitive in both their short and long forms.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Only use the %Datetime tag in the filename portion of the format, not in the path definition.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Формат використовують для визначення назв файлів зображень за допомогою теґів-замінників.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник<span style=" font-weight:704;"> %f</span> або <span style=" font-weight:704;">%filename</span>: назва файла .esq без суфікса.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник<span style=" font-weight:704;"> %D</span> або <span style=" font-weight:704;">%Datetime</span>: поточний час і дата, <span style=" font-weight:704;">коли файл було збережено.</span></li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник<span style=" font-weight:704;"> %T</span> або <span style=" font-weight:704;">%Type</span>: тип кадру, наприклад «Light», «Bias», «Dark», «Flat»...</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник<span style=" font-weight:704;"> %e</span> або <span style=" font-weight:704;">%exposure</span>: тривалість експонування у секундах, з суфіксом «_secs».</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник<span style=" font-weight:704;"> %E</span> або <span style=" font-weight:704;">%exp</span>: тривалість експонування у секундах, як звичайне число, без суфікса-одиниці.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник<span style=" font-weight:704;"> %F</span> or <span style=" font-weight:704;">%Filter</span>: назва активного фільтра.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник<span style=" font-weight:704;"> %t</span> або <span style=" font-weight:704;">%target</span>: назва цілі.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник <span style=" font-weight:600;">%C</span> або <span style=" font-weight:600;">%temperature</span>: температура камери на момент створення знімка.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник <span style=" font-weight:600;">%B</span> або <span style=" font-weight:600;">%bin</span>: налаштовані поділки для створення знімка.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник <span style=" font-weight:600;">%G</span> або <span style=" font-weight:600;">%gain</span>: налаштоване для створення знімка підсилення.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник <span style=" font-weight:600;">%O</span> або <span style=" font-weight:600;">%offset</span>: налаштований для створення знімка зсув.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник <span style=" font-weight:600;">%I</span> або <span style=" font-weight:600;">%iso</span>: значення ISO (лише для цифрових дзеркальних камер).</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник <span style=" font-weight:600;">%P</span> або <span style=" font-weight:600;">%pierside</span>: поточний бік стійки лафета.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Замінник<span style=" font-weight:704;"> %s*</span> або <span style=" font-weight:704;">%sequence</span>: ідентифікатор послідовності зображень, де * кількість використаних цифр (1-9). <span style=" font-weight:704;">Цей теґ є обов'язковим і має бути останнім елементом у форматі.</span></li></ul><p>У рядок форматування може бути включено довільний текст, <span style=" font-weight:704;">окрім символів % і \.</span> Можна скористатися символом поділу шляху / для визначення довільних каталогів.</p><p>Зауваження:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">теґи слід вказувати з врахуванням регістру символів у скороченій і довгій формах.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Використовуйте теґ %Datetime лише у частині назви файла формату, а не у визначені шляху.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, remoteLabel)
en: When storing images on remote devices, specify the directory where captured images are saved to.
uk: Якщо зображення зберігаються на віддалені пристрої, вкажіть каталог, до якого зберігатимуться захоплені зображення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: Remote:
uk: Віддалений:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sequenceBox)
en: Sequence Queue
uk: Черга

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: Reset status of all jobs
uk: Скинути значення стану для усіх завдань

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, observerB)
en: Select Observer...
uk: Вибрати спостерігача…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueLoadB)
en: Load Capture Sequence from File...
uk: Завантажити послідовності зображень з файла…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save Capture Sequence...
uk: Зберегти захоплену послідовність зображень…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveAsB)
en: Save Capture Sequence As...
uk: Зберегти захоплену послідовність зображень як…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mountStatusGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWi
en: Status
uk: Стан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Count
uk: К-ть

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Exp
uk: Експ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Bin
uk: Крок

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: ISO/Gain
uk: ISO/Підсилення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel)
en: Video
uk: Відео

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loopLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loopB)
en: Loop
uk: Цикл

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loopB)
en: Start Framing (Looping)...
uk: Почати кадрування (циклічно)…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Sequence
uk: Почати послідовність

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, liveVideoB)
en: Live Video...
uk: Інтерактивне відео…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previewB)
en: Capture a Preview...
uk: Захопити зображення перегляду…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, darkB)
en: <html><head/><body><p>Automatically apply dark subtraction on preview images if a suitable dark frame is available.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Автоматично застосувати віднімання темного кадру до зображень попереднього перегляду, якщо доступний відповідний темний кадр.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Sequence
uk: Призупинити послідовність

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobLabel)
en: Total remaining:
uk: Загалом лишилося:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Expose (-/-):
uk: Витримка (-/-):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, progressLabel)
en: <b>Progress</b>
uk: <b>Поступ</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, avgDownloadLabel)
en: Avg. Download:
uk: Сер. отримання:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftLabel)
en: Target drift:
uk: Зсув цілі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, esqLoadB)
en: Load a new sequence file
uk: Завантажити файл нової послідовності

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, esqLoadB)
en: Load...
uk: Завантажити…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, esqSaveAsB)
en: Save to a new sequence file
uk: Зберегти до нового файла послідовності

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, esqSaveAsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Save As...
uk: Зберегти як…

en: Framing...
uk: Кадрування…

en: Captured image received
uk: Отримано захоплене зображення

en: Capturing %1 x %2-second %3 video...
uk: Захоплюємо %1 x %2-секундне відео %3…

en: Capturing %1-second %2 image...
uk: Захоплюємо %1-секундне зображення %2…

en: Stop Sequence
uk: Зупинити послідовність

en: Resume Sequence
uk: Відновити виконання послідовності

en: Setting temperature to %1 °C...
uk: Встановлюємо температуру %1°C…

en: Set Temp to %1 °C...
uk: Встановлень температуру %1°C…

en: Waiting for guide drift below %1"...
uk: Очікуємо на зниження зсуву засобу наведення до рівня %1".…

en: Wait for Guider < %1"...
uk: Очікування на < %1" для засобу наведення…

en: Setting camera to %1 degrees E of N...
uk: Наводимо камеру на %1 градусів на схід від півночі…

en: Set Camera to %1 deg...
uk: Встановити камеру на %1 градусів…

en: Duration of the video sequence
uk: Тривалість відеопослідовності

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
uk: Кількість знімків

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordDurationR)
en: Duration:
uk: Тривалість:

en: Exposure time in seconds of a single video frame
uk: Тривалість експонування у секундах одного кадру відео

en: Exposure time in seconds for individual images
uk: Час витримки у секундах для знімків

[ctx: @title:window]
en: FITS Save Directory
uk: Каталог збереження FITS

en: You must set local or remote directory for Remotely & Both modes.
uk: Вам слід вказати локальний або віддалений каталог для режимів «Віддалено» і «Обидва».

en: You must set local directory for Locally & Both modes.
uk: Вам слід вказати локальний каталог для режимів «Локально» і «Обидва».

[ctx: @title:window]
en: Select Current Observer
uk: Виберіть поточного спостерігача

en: Current Observer:
uk: Поточний спостерігач:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObserverAdd)
en: Manage Observers
uk: Керування спостерігачами

[ctx: Maximum temperature variation over time when regulating.]
en: Ramp (°C/min):
uk: Обмеження (°C/хв.):

en: <html><body><p>Maximum temperature change per minute when cooling or warming the camera. Set zero to disable.<p>This setting is read from and stored in the INDI camera driver configuration.</body></html>
uk: <html><body><p>Максимальна зміна температури за хвилину при охолодженні або нагріванні камери. Встановіть нульове значення, щоб вимкнути.<p>Це значення буде прочитано і збережено у налаштуваннях драйвера камери INDI.</body></html>

[ctx: Temperature threshold above which regulation triggers.]
en: Threshold (°C):
uk: Поріг (°C):

en: <html><body><p>Maximum difference between camera and target temperatures triggering regulation.<p>This setting is read from and stored in the INDI camera driver configuration.</body></html>
uk: <html><body><p>Максимальна різниця температур між температурами камери і цілі, за якої не буде увімкнено коригування.<p>Значення цього параметра буде прочитано і збережено у налаштуваннях драйвера камери INDI.</body></html>

[ctx: @title:window]
en: Set Temperature Regulation
uk: Встановити регулювання температури

en: Cooler is on
uk: Охолоджувач увімкнено

en: Cooler is off
uk: Охолоджувач вимкнено

en: Reset %1 configuration to default?
uk: Відновити типові значення налаштувань %1?

en: Confirmation
uk: Підтвердження

en: Focus complete.
uk: Фокусування завершено.

en: Autofocus failed.
uk: Не вдалося виконати автофокусування.

en: Paused...
uk: Пауза...

en: Meridian Flip...
uk: Перехід за меридіаном…

en: Meridian flip started
uk: Розпочато перехід за меридіаном

en: Flip complete.
uk: Перехід завершено.

en: Job #%1 changes applied.
uk: Застосовано зміни до завдання %1.

en: Are you sure you want to reset status of all jobs?
uk: Ви справді хочете скинути записи стану для усіх завдань?

en: Reset job status
uk: Скинути запис стану для завдання

en: Editing job #%1...
uk: Редагуємо завдання %1…

en: Apply job changes.
uk: Застосувати зміни у завданні.

en: Cancel job changes.
uk: Скасувати зміни у завданні.

en: Editing job canceled.
uk: Виконання завдання з редагування скасовано.

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Sequence Queue
uk: Відкриття черги послідовності Ekos

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Sequence Queue
uk: Збереження черги послідовності Ekos

en: Failed to save sequence queue
uk: Не вдалося зберегти чергу послідовності зображень

en: Dark Flat
uk: Темний кадр

en: One dark flats job was created. | %1 dark flats jobs were created.
uk[0]: Створено %1 завдання зі знімання темного плоского поля.
uk[1]: Створено %1 завдання зі знімання темного плоского поля.
uk[2]: Створено %1 завдань зі знімання темного плоского поля.
uk[3]: Створено завдання зі знімання темного плоского поля.

en: Image Transfer
uk: Передавання зображень

en: Sequence resumed.
uk: Послідовність відновлено.

en: No pending jobs found. Please add a job to the sequence queue.
uk: У черзі виконання завдань не виявлено жодних завдань. Будь ласка, додайте завдання до черги.

en: No new job created.
uk: Не створено нового завдання.

en: Cannot capture while focus module is busy.
uk: Захоплення знімків неможливе, доки модуль фокусування виконує завдання.

en: Starting framing...
uk: Розпочинаємо кадрування…

en: CCD capture suspended
uk: Захоплення зображення з ПЗЗ призупинено

en: CCD capture complete
uk: Захоплення з ПЗЗ завершено

en: Framing stopped
uk: Кадрування зупинено

en: CCD capture stopped
uk: Захоплення з ПЗЗ припинено.

en: Pausing only possible while frame capture is running.
uk: Призупинення можливе, лише якщо виконується дія із захоплення кадру.

en: Sequence shall be paused after current exposure is complete.
uk: Після завершення поточної експозиції послідовність має бути призупинено.

en: No camera detected. Check train configuration and connection settings.
uk: Не виявлено жодної камери. Перевірте налаштування тракту та параметри з'єднання.

en: No view available for previews. Enable FITS viewer?
uk: Немає панелі перегляду для попереднього перегляду. Увімкнути переглядач FITS?

en: Display preview
uk: Показувати попередній перегляд

en: Job requires %1-second %2 images, has already %3/%4 captures and does not need to run.
uk: Для виконання завдання потрібні %1-секундні зображення %2, вже маємо %3 з %4 захоплених зображень і нічого більше не потребуємо.

en: Job requires %1-second %2 images, has %3/%4 frames captured and will be processed.
uk: Для виконання завдання потрібні %1-секундні зображення %2, захоплено і буде оброблено %3 з %4 кадрів.

en: Job requires %1 x %2-second %3 video and will be processed.
uk: Для виконання завдання потрібні %1 x %2-секундні відео %3, його буде виконано.

en: Autoguiding resumed.
uk: Автонаведення відновлено.

en: Failed to set sub frame.
uk: Не вдалося встановити підкадр.

en: Failed to set binning.
uk: Не вдалося встановити кроки.

en: file saved to %1
uk: файл збережено до %1

en: Failed writing image to %1
    Please check folder, filename & permissions.
uk: Не вдалося записати зображення до %1
    Будь ласка, перевірте теку, назву файла і права доступу.

en: Image Write Failed
uk: Не вдалося записати зображення

en: Remote image saved to %1
uk: Віддалене зображення збережено до %1

en: Autoguiding suspended.
uk: Автоматичне наведення призупинено.

en: Warning: Calibration process was prematurely terminated.
uk: Попередження: процедуру калібрування було передчасно перервано.

note: i18n("CCD capture sequence completed"));
en: CCD capture sequence completed
uk: Захоплення послідовності зображень з ПЗЗ завершено

en: Error: Lost connection to CCD.
uk: Помилка: втрачено з'єднання з ПЗЗ.

en: Cannot calculate ADU levels in non-FITS images.
uk: Неможливо обчислити рівень аналог./цифр. для зображень, які не є зображеннями FITS.

en: Capture failed. Check INDI Control Panel for details.
uk: Не вдалося захопити зображення. Подробиці можна знайти на панелі керування INDI.

en: Download Time: %1 s, New Download Time Estimate: %2 s.
uk: Час отримання: %1 с, нова оцінка часу завершення отримання: %2 с.

en: Received image %1 out of %2.
uk: Отримано зображення %1 з %2.

en: Captured %1
uk: Захоплено %1

en: WARNING: remaining and potentially unknown placeholders %1 in %2
uk: УВАГА: у %2 лишилися потенційно невідомі замінники %1

en: Executing capture script %1
uk: Виконуємо скрипт захоплення зображення, %1

en: Pre capture script finished with code %1.
uk: Роботу скрипту обробки перед захопленням зображення завершено з кодом %1.

en: Post capture script finished with code %1.
uk: Роботу скрипту обробки після захоплення зображення завершено з кодом %1.

en: Processing meridian flip...
uk: Обробляємо перехід за меридіаном…

en: Pre job script finished with code %1.
uk: Роботу скрипту обробки перед виконанням завдання завершено з кодом %1.

en: Post job script finished with code %1.
uk: Роботу скрипту обробки після виконання завдання завершено з кодом %1.

en: Exposure timeout. Aborting...
uk: Перевищення часу очікування експонування. Перериваємо обробку…

en: Exposure timeout. More than 3 have been detected, will restart driver.
uk: Перевищення часу очікування на експонування. Було виявлено значення, що перевищує 3, драйвер буде перезапущено.

en: Exposure timeout. Restarting exposure...
uk: Перевищено час експонування. Виконуємо повторну спробу…

en: Exposure timeout. Too many. Aborting...
uk: Перевищення часу очікування експонування. Забагато. Перериваємо обробку…

en: Flat calibration failed. Captured image is only %1-bit while requested ADU is %2.
uk: Не вдалося виконати плоске калібрування. Захоплене зображення є лише %1-бітовим, а потрібно %2.

en: Current image is saturated (%1). Next exposure is %2 seconds.
uk: Поточне зображення є насиченим (%1). Наступне експонування триватиме %2 секунд.

en: Current ADU %1 within target ADU tolerance range.
uk: Поточне значення аналог/цифр. у %1 лежить у межах діапазону чутливості аналог/цифр. цілі.

en: Unable to calculate optimal exposure settings, please capture the flats manually.
uk: Не вдалося обчислити оптимальні параметри експонування, будь ласка, створіть зображення вручну.

en: Current ADU is %1 Next exposure is %2 seconds.
uk: Поточне значення аналог./цифр. дорівнює %1. Наступне експонування за %2 секунд.

en: %1 Preview
uk: Перегляд %1

en: Flat Calibration
uk: Калібрування плоского поля

en: Sequence paused.
uk: Послідовність призупинено.

en: All jobs are complete. Do you want to reset the status of all jobs and restart capturing?
uk: Виконання усіх завдань завершено. Ви справді хочете скинути записи стану для усіх завдань і розпочати процедуру захоплення з початку?

en: Warning: option "Always Reset Sequence When Starting" is enabled and resets the sequence counts.
uk: Попередження: позначено пункт «Завжди скидати послідовність на початку», отже, лічильники послідовності зображень буде скинуто до нульових значень.

en: Are you sure you want to restart %1 camera driver?
uk: Ви справді бажаєте перезапустити драйвер камери %1?

en: Driver Restart
uk: Перезапуск драйвера

en: Capture operations timed out after %1 seconds.
uk: Перевищено час очікування на дію із захоплення знімка за %1 секунд.

en: Warning: Guide deviation is selected but autoguide process was not started.
uk: Попередження: вибрано відхилення наведення, але процедуру автоматичного наведення не розпочато.

en: Dithering succeeded.
uk: Успішний малий рух.

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Dither complete. Resuming in %1 seconds...
uk: Малий рух завершено. Відновлюємо за %1 секунд…

en: Dither complete.
uk: Малий рух завершено.

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Warning: Dithering failed. Resuming in %1 seconds...
uk: Попередження: спроба малого руху зазнала невдачі. Відновлюємо за %1 секунд…

en: Warning: Dithering failed.
uk: Попередження: спроба малого руху зазнала невдачі.

en: Dust cap error.
uk: Помилка при роботі з пилозахисним ковпаком.

en: Dust cap parked.
uk: Пилозахисний ковпак запарковано.

en: Dust cap unparked.
uk: Пилозахисний ковпак знято з паркування.

en: Meridian flip is successfully completed
uk: Перехід за меридіаном успішно завершено

en: Performing post flip re-calibration and guiding...
uk: Виконуємо повторне калібрування та наведення після переходу…

en: Post meridian flip calibration error. Restarting...
uk: Помилка під час повторного калібрування після переходу за меридіаном. Перезапускаємо…

en: Autoguiding stopped. Waiting for autofocus to finish...
uk: Автонаведення зупинено. Очікуємо на завершення автоматичного фокусування…

en: Autoguiding stopped. Aborting...
uk: Автонаведення зупинено. Перериваємо обробку…

en: Post meridian flip calibration error. Aborting...
uk: Помилка під час повторного калібрування після переходу за меридіаном. Перериваємо обробку…

en: Adaptive focus complete.
uk: Адаптивне фокусування завершено.

en: Autofocus failed. Aborting exposure...
uk: Спроба автоматичного фокусування зазнала невдачі. Перериваємо експонування…

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Focus complete. Resuming in %1 seconds...
uk: Фокусування завершено. Відновлюємо за %1 секунд…

en: Limit: %1 °C
uk: Обмеження: %1 °C

en: Limit: %1 mins
uk: Обмеження: %1 хвилин

en: Performing post flip re-alignment...
uk: Виконуємо повторне вирівнювання після переходу…

en: Guide module timed out.
uk: Перевищено час очікування на дані модуля наведення.

en: Initial guiding deviation %1 below limit value of %2 arcsecs
uk: Початкове відхилення під час наведення, %1, є нижчим за значення у %2 кутових секунд

en: Initial guiding deviation %1 exceeded limit value of %2 arcsecs
uk: Початкове відхилення під час наведення, %1, перевищує граничне значення у %2 кутових секунд

en: Post meridian flip calibration completed successfully.
uk: Повторне калібрування після переходу за меридіаном успішно завершено.

en: Guiding deviation at capture startup %1 exceeded limit %2 arcsecs.
uk: Відхилення наведення на початку захоплення, %1, перевищує обмеження у %2 кутових секунд.

en: Guiding deviation at capture startup %1 below limit value of %2 arcsecs
uk: Відхилення наведення на початку захоплення, %1, є нижчим за обмеження у %2 кутових секунд.

en: Guiding deviation %1 exceeded limit value of %2 arcsecs for %4 consecutive samples, suspending exposure and waiting for guider up to %3 seconds.
uk: Відхиленням під час наведення %1 перевищено граничне значення у %2 кутових секунд для %4 послідовних вимірювань. Експонування призупинено. Очікуємо на відновлення працездатності засобу наведення за %3 секунд.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure.
uk: Зараз відхилення під час наведення %1 не перевищує граничного значення у %2 кутових секунд. Відновлюємо експонування.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure in %3 seconds.
uk: Зараз відхилення під час наведення %1 не перевищує граничного значення у %2 кутових секунд. Відновлюємо експонування за %3 секунд.

en: Guiding deviation %1 is still higher than limit value of %2 arcsecs.
uk: Зараз відхилення під час наведення %1 усе ще перевищує граничне значення у %2 кутових секунд.

en: Post flip re-alignment completed successfully.
uk: Повторне вирівнювання після переходу успішно завершено.

en: Post-flip alignment failed.
uk: Невдала спроба вирівнювання після переходу.

en: Post-flip alignment failed. Retrying...
uk: Невдала спроба вирівнювання після переходу. Повторюємо спробу…

en: <p>Add additional camera</p><p><b>WARNING</b>: This feature is experimental!</p>
uk: <p>Додати додаткову камеру</p><p><b>ПОПЕРЕДЖЕННЯ</b>: ця можливість є експериментальною!</p>

en: Camera %1 is busy. Abort to close?
uk: Камеру %1 зайнято. Перервати, щоб закрити?

en: Stop capturing
uk: Припинити захоплення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort
uk: Перервати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_sequenceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence
uk: Послідовність

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_overallLabel)
en: Overall
uk: Загалом

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QProgressBar, gr_imageProgress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QProgressBar, imageProgress)
en: Progress of the currently active capture.
uk: Поступ створення поточного активного знімка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_frameDetailsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameDetailsLabel)
en: exposure: 360 sec
uk: витримка: 360 сек.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_sequenceRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sequenceRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to complete the active capture sequence</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Час, який лишився до завершення активної послідовності знімання</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_frameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Light Luminance
uk: Яскравість світла

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, gr_sequenceProgressBar)
en: <html><head/><body><p>Captured images in active sequence</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Захоплені зображення в активній послідовності</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, gr_overallProgressBar)
en: <html><head/><body><p>Percentage of total images captured</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Частка загального захоплення зображень</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, switchToTextButton)
en: Switch to the text display of capture counts display.
uk: Перемкнути показ на текстовий режим показу кількості знімків.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_frameRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, frameRemainingTime)
en: Remaining time for current capture
uk: Час до захоплення для поточного знімка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_overallRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, overallRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to completion</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Час, який лишився до виконання</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, jobRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to complete one job iteration</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Час, який лишився до завершення однієї ітерації завдання</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Type and filter (if present) of the currently active capture.
uk: Введення і фільтрування (якщо наявне) поточного активного знімка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overallLabel)
en: Total
uk: Загалом:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, switchToGraphicsButton)
en: Switch display to the graphical mode of capture counts display.
uk: Перемкнути показ на графічний режим показу кількості знімків.

en: Filter manager is not initilized yet. Filter wheel missing from train?
uk: Керування фільтрами ще не ініціалізовано. У тракті немає барабана з фільтрами?

en: Remove cover from the telescope in order to continue.
uk: Розкрийте телескоп, щоб продовжити роботу.

en: Telescope Covered
uk: Телескоп накрито

en: Does %1 have a shutter?
uk: Чи є у %1 затвор?

en: Dark Exposure
uk: Темний кадр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameValue)
en: <Filename>
uk: <Назва файла>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, historyPreviousRunB)
en: Previous autofocus run
uk: Попередній запуск автофокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, historyFirstB)
en: First focusing frame
uk: Перший кадр фокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, historyBackwardB)
en: Previous focusing frame
uk: Попередній кадр фокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, iterOut)
en: <html><body><p>Focuser iteration.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Ітерація засобу фокусування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, historyForwardB)
en: Next focusing frame
uk: Наступний кадр фокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, historyLastB)
en: Last focusing frame
uk: Останній кадр фокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, historyNextRunB)
en: Next autofocus run
uk: Наступний запуск автофокусування

en: Dithering...
uk: Малий рух…

en: Delete directly, do not move to trash.
uk: Вилучити безпосередньо, не пересувати до смітника.

en: Do you really want to delete %1 from the file system?
uk: Ви справді хочете вилучити %1 з файлової системи?

en: Delete %1
uk: Вилучити %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
uk: Вилучити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
uk: Ціль:

en: No target
uk: Немає цілі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureStatisticsHeader)
en: Capture statistics
uk: Статистика захоплення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetValue)
en: <offset>
uk: <зсув>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainValue)
en: <gain>
uk: <підсилення>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureDate)
en: dd.mm.yyyy hh:mm
uk: dd-MM-yyyy hh:mm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureValue)
en: <exp>
uk: <експ>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameTypeLabel)
en: Light Red
uk: світло-червоний

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteCurrentFrameButton)
en: <html><head/><body><p>Delete current frame</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вилучити поточний кадр</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, geometryValue)
en: <width x height>
uk: <ширина x висота>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binningValue)
en: <bin>
uk: <крок>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftLabel)
en: Target Drift:
uk: Зсув цілі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftValue)
en: <drift>
uk: <зсув>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomProperties)
en: Custom Capture Properties
uk: Нетипові властивості захоплення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tipLabel)
en: <html><head/><body><p>Select custom properties to be set when the sequence job is executed in batch mode. After the desired property value is set in INDI Control Panel, add it to the<span style=" font-weight:600;"> Job Properties</span> section. Click <span style=" font-weight:600;">Apply</span> to record the property values.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть нетипові параметри, які слід встановити, якщо у пакетному режимі виконується послідовність завдань. Після встановлення значення властивості на панелі керування INDI, додайте його до розділу <span style=" font-weight:600;">Властивості завдання</span>. Що записати значення властивостей, натисніть кнопку <span style=" font-weight:600;">Застосувати</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available Properties
uk: Доступні властивості

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Job Properties
uk: Властивості завдання

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DSLRInfo)
en: DSLR Camera Settings
uk: Параметри дзеркального фотоапарата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Please fill the required information below. This is a one-time setup. You can obtain these values from your camera manual or from online sources such as <a href="https://www.digicamdb.com/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Digital Camera Database</span></a>.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Будь ласка, вкажіть відповідні дані нижче. Налаштовування є одноразовим. Ви можете отримати потрібні значення з підручника користувача вашого фотоапарата або з джерел у мережі, зокрема <a href="https://www.digicamdb.com/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">бази даних цифрових фотоапаратів</span></a>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Sensor resolution in pixels (W x H)</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Роздільність датчика у пікселях (Ш ⨯ В)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Sensor Resolution:
uk: Роздільна здатність датчика:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p>Pixel pitch in micrometers. For squared-pixel cameras, put the same value in the horizontal and vertical pixel pitches.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Крок пікселя у мікрометрах. Для фотоапаратів із квадратним пікселем вкажіть однакові значення для горизонтального і вертикального кроків пікселя.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Pixel Pitch:
uk: Крок пікселя:

en: Invalid values. Please set all values.
uk: Некоректні значення. Будь ласка вкажіть усі значення.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ExposureCalculatorDialog)
en: Exposure Calculator
uk: Калькулятор експозиції

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SQMLabel)
en: Sky Quality
uk: Якість неба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiFocalRationLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FbyD) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51_2)
en: Focal Ratio
uk: Фокальне співвідношення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter Bandwidth
uk: Пропускна смуга фільтра

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, noiseTolerance)
en: Alter the bias of the noise sources
uk: Змінити нахил джерел шуму

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bortleScaleLabel)
en: Bortle Class
uk: Клас Бортля

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainSpinnerLabel)
en: Gain
uk: Підсилення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, gainSelector)
en: Select Camera Sensor Gain
uk: Виберіть підсилення датчика камери

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, gainISODiscreteSelector)
en: Select DSLR ISO Value
uk: Виберіть значення ISO для цифрової дзеркальної камери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainSelectionFixedLabel)
en: Read noise constant
uk: Стала шуму читання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, subShotNoise)
en: Noise in the sub-exposure from light pollution
uk: Шум у підекспозиції від забруднення світлом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subTotalNoiseLabel)
en: Total Noise
uk: Загальна шумність

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subPollutionLabel)
en: Pollution Electrons
uk: Електрони забруднення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, subTotalNoise)
en: Total noise in the sub-exposure (light pollution + read-noise)
uk: Загальний шум у підекспозиції (забруднення світлом + шум читання)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subShotNoiseLabel)
en: Shot Noise
uk: Шумність знімка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, subPollutionElectrons)
en: Estimated light pollution electrons in the sub-exposure.
uk: Оцінка кількість електронів забруднення світлом у підекспозиції.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, subExposureTime)
en: Duration of Sub-exposure
uk: Тривалість підекспозиції

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subTimeLabel)
en: Exposure Time (sec)
uk: Час експонування (у секундах)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downloadCameraB)
en: Download additional camera data files
uk: Отримати додаткові файли даних камери

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, skyQualityColor)
en: Bortle Zone Color
uk: Колір зони Бортля

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, bortleScaleValue)
en: Bortle class value
uk: Значення класу Бортля

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cameraReadModeSelector)
en: Select read mode on cameras with multiple read modes.
uk: Виберіть режим читання для камер із декількома режимами читання.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, userSkyQuality)
en: Adjust the quality of the sky
uk: Скоригувати якість неба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiCameraReadMode)
en: Read Mode
uk: Режим читання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, filterBandwidth)
en: Apply a compensation for an optical filter
uk: Застосувати компенсацію до оптичного фільтра

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, imagingCameraSelector)
en: Camera Data Selection
uk: Вибір даних камери

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCustomPlot, qCustomPlotSubExposure)
en: Potential exposure time graph
uk: Графік потенційного часу експонування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowableNoiseLabel)
en: Noise Increase %
uk: Збільшення шумності (%)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Table
uk: Таблиця

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Graph
uk: Графік

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureCountDifferential)
en: Slope of time to noise ratio curve at current exposure count
uk: Нахил кривої співвідношення часу і коефіцієнта шумності при поточній кількості експонувань

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureCountLabel)
en: Exposures
uk: Експозиції

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureCount)
en: Calculated exposure count for integration
uk: Обчислена кількість експонувань для інтегрування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCustomPlot, qCustomPlotIntegrationNoise)
en: Integration Time to Noise Ratio
uk: Коефіцієнт зв'язку час/шумність для інтегрування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetNoiseLable)
en: Time/Noise Ratio
uk: Співвідношення час/шумність

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetNoiseRatio)
en: Integration time to noise ratio (potential quality)
uk: Коефіцієнт зв'язку час/шумність для інтегрування (потенційна якість)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FileUtilityCameraDataDialog)
en: Camera Data Download
uk: Отримання даних камери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultLable)
en: Select all cameras you wish to use:
uk: Виберіть усі камери, якими хочете скористатися:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Limits)
en: Guide & Focus Limits
uk: Обмеження наведення і фокусування

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, guideGroupBox)
en: Guide Limits
uk: Обмеження наведення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, guideDeviationReps) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceGuideDeviation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, limitGuideDeviationLabel)
en: Abort sequence if guiding deviation exceed this value N consecutive times
uk: Перервати послідовність, якщо відхилення під час наведення перевищить це значення N послідовних спроб

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, guideDitherPerJobFrequency)
en: <html><head/><body><p>If global dither is enabled, then dither every N number of frames for this job. Set to 0 to use global dither frequency.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо увімкнено загальне розмивання, виконувати розмивання для цього завдання кожну вказану кількість кадрів. Встановіть значення 0, щоб скористатися загальною частотою розмивання.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceGuideDeviation)
en: Abort if guide deviation >:
uk: Перервати, якщо відхилення наведення >:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceStartGuiderDrift)
en: Start capturing only if guide deviation is below the given threshold (ignored for previews)
uk: Розпочати захоплення, лише якщо відхилення наведення є нижчим за вказане порогове значення (буде проігноровано у попередньому перегляді)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceStartGuiderDrift)
en: Only start if guide deviation <:
uk: Починати, лише якщо відхилення наведення <:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitGuideDeviationLabel)
en: consecutive times
uk: послідовних спроб

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableDitherPerJob)
en: Dither per job every:
uk: Розмивати за завданням кожні:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGroupBox)
en: Focus Limits
uk: Обмеження фокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>The HFR Check algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Last Autofocus</span>: This is the default algorithm and uses the HFR value from the most recent Autofocus run as the reference for the check.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Fixed</span>: This algorithm lets the user specify a fixed HFR to use in the check.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Relative Measure</span>: This algorithm collects datapoints from Autofocus and HFR Checks, maintains the data in a sequenced list and uses the median value as the reference for the next HFR Check.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Алгоритм перевірки РПП:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Останнє автофокусування</span>: це типовий алгоритм, у якому використано для перевірки еталонне значення РПП з найсвіжішого запуску автофокусування.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Фіксований</span>: у цьому алгоритмі користувач може вказати фіксоване значення РПП, яким слід скористатися для перевірки.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Відносне вимірювання</span>: у цьому алгоритмів програма збирає точки даних з автофокусування та перевірок РПП, створює список даних у послідовності і використовує середнє значення як еталон для наступної перевірки РПП.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: Last Autofocus
uk: Останнє автофокусування

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: Fixed
uk: Фіксований

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: Median Measure
uk: Середнє вимірювання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceAutofocusOnTemperature)
en: <html><head/><body><p>Check to force an Autofocus when the change in temperature since last focus exceeded this value.  Reference temperature is reset at each Autofocus.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб програма виконувала автофокусування, якщо зміна температури з моменту останнього фокусування перевищує вказане значення. Еталонна температура скидається під час кожного автофокусування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceAutofocusOnTemperature)
en: Refocus if ΔT°  >:
uk: Повторне фокусування, якщо ΔT° >:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, refocusAfterMeridianFlip)
en: <html><head/><body><p>Check to force an Autofocus after a Meridian Flip.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб програма примусово виконувала автофокусування після переходу за меридіаном.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, refocusAfterMeridianFlip)
en: Refocus after meridian flip
uk: Повторно фокусувати після переходу за меридіаном

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceRefocusEveryN)
en: <html><head/><body><p>Check to force an Autofocus every N minutes.  Timer is reset at each Autofocus.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб програма виконувала автофокусування із інтервалом у вказану кількість хвилин. Таймер скидатиметься на початку кожного автофокусування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceRefocusEveryN)
en: Refocus every:
uk: Повторне фокусування кожні:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceAutofocusHFR)
en: <html><head/><body><p>Check to perform an HFR Check between Subframes.  The Check may result in an Autofocus.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, якщо між підкадрами слід виконувати перевірку РПП. Результатом перевірки може бути автоматичне фокусування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceAutofocusHFR)
en: Refocus on ΔHFR.  Use:
uk: Повторне фокусування на ΔРПП. Використано:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Run in-sequence HFR check after this many frames.
uk: Запускати перевірку РПП у послідовності після вказаної кількості кадрів.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Check every:
uk: Перевіряти кожні:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, inSequenceCheckFrames)
en: <html><head/><body><p>Run HFR check after this many sub-frames.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Запускати перевірку РПП після вказаної кількості підкадрів.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, hFRThresholdPercentage)
en: <html><head/><body><p>Specify the % to apply to the HFR Check value appropriate to the selected algorithm, to use as the threshold to perform the HFR Check.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вкажіть частку у відсотках, яку слід застосувати до значення перевірки РПП, що відповідає вибраному алгоритму. Її буде використано як порогове значення для виконання перевірки РПП.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitFocusHFRThresholdLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusThresholdLabel)
en: Threshold:
uk: Поріг:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, hFRDeviation)
en: <html><head/><body><p>The HFR Check value in pixels. This is an output field when Last Autofocus or Relative Measure is selected, and an input field for Fixed.  In all cases,  the user can override the system generated value.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Значення перевірки РПП у пікселях. Це поле виведення даних при виборі «Останнє автофокусування» або «Відносне вимірювання», а поле введення «Фіксоване». В усіх випадках користувач може перевизначити створене системою значення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: frames.   HFR:
uk: кадрів. РПП:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ForceDSLRPresets)
en: <html><head/><body><p>Force exposure times to align with DSLR exposure presets. This insures accurate exposure times for sub-second exposures.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Примусове встановлення часу експонування за наборами параметрів експонування цифрового дзеркального фотоапарата (DSLR). Таким чином можна забезпечити точні часи експонування для експонувань із дробовими значеннями тривалості.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceDSLRPresets)
en: Force DSLR presets
uk: Примусово набори параметрів DSLR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useDSLRImageViewer)
en: Display received DSLR images in the Image Viewer
uk: Показувати отримані знімки у вікні перегляду зображень

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDSLRImageViewer)
en: DSLR image viewer
uk: Переглядач зображень ЦДФК

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear saved DSLR sizes
uk: Вилучити збережені розміри DSLR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear DSLR Info
uk: Вилучити дані щодо DSLR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_17)
en: <html><head/><body><p>Minimal duration of a meridian flip in seconds. Increase this value if Ekos reports that a meridian flip has failed because the pier side did not change. A good estimation for this value is at least 50% of the typical duration of a meridian flip.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Мінімальна тривалість переходу за меридіаном у секундах. Збільште це значення, якщо Ekos повідомляє про помилку під час переходу за меридіаном, оскільки не змінено бік швартування. Доброю оцінкою цього значення є принаймні 50% від типової тривалості переходу за меридіаном.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Minimal meridian flip duration:
uk: Мінімальна тривалість переходу за меридіаном:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed to stabilize the guiding performance before capture.
uk: Очікувати вказану кількість секунд після відновлення наведення для стабілізації швидкодії наведення до захоплення зображення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Guiding settle:
uk: Затримка після наведення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point. When the temperature threshold is below this value, the temperature set point request is deemed successful.
uk: Максимальна прийнятна різниця температур між бажаною і виміряною точками температури. Якщо поріг температур є нижчим за це значення, запит щодо встановлення точки температури вважається успішним.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Temperature threshold:
uk: Порогова температура:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15)
en: Cover or uncover telescope dialog timeout in seconds
uk: Час очікування для вікна закриття або розкриття телескопа у секундах

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Dialog timeout:
uk: Час очікування вікна:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GuidingSettle)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed before starting capture
uk: Очікувати вказану кількість секунд після відновлення наведення перед тим, як розпочнеться захоплення зображення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of seconds to wait before aborting the capture if operations like filter wheel changes or meridian flips take too long
uk: Максимальна кількість секунд очікування до переривання захоплення знімка, якщо дії, подібні до зміни барабана фільтрів або переходу за меридіаном, тривають надто довго

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Capture Operations Timeout
uk: Час очікування на дії з захоплення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysResetSequenceWhenStarting)
en: <html><head/><body><p>When starting to process a sequence list, reset all capture counts to zero. Scheduler overrides this option when Remember job progress is enabled.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>При запуску обробки списку послідовності дій скидати усі лічильники захоплення зображень до нульових значень. Засіб планування перевизначає цей параметр, якщо увімкнено запам'ятовування поступу завдань.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysResetSequenceWhenStarting)
en: Always reset sequence when starting
uk: Завжди скидати послідовність на початку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelAfterMeridian)
en: Reset mount model after meridian flip
uk: Скинути модель лафета після переходу за меридіаном

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForcedFlip)
en: Use flip command if supported by mount
uk: Використати команду віддзеркалення, якщо у лафеті передбачено її підтримку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSummaryPreview)
en: Display received FITS in the Summary screen preview window.
uk: Показувати отримані зображення FITS у вікні перегляду резюме.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSummaryPreview)
en: Summary screen preview
uk: Перегляд вікна резюме

en: User initiated ad-hoc in-sequence Autofocus...
uk: Користувачем ініційовано спеціальне автоматичне фокусування у послідовності…

en: Scheduled refocus starting after %1 seconds...
uk: Заплановане повторне фокусування розпочнеться за %1 секунд…

en: Refocus starting because of temperature change of %1 °C...
uk: Розпочинаємо повторне фокусування через зміну температури на %1°C…

en: In sequence HFR based refocus starting...
uk: Розпочато повторне фокусування у послідовності на основі РПП…

en: Adaptive focus starting...
uk: Розпочинаємо адаптивне фокусування…

en: Ekos will refocus in %1 seconds.
uk: Ekos виконає повторне фокусування за %1 секунд.

en: Ekos will refocus in %1 seconds, last procedure was %2 seconds ago.
uk: Ekos виконає повторне фокусування за %1 секунд. Востаннє процедуру було проведено %2 секунд тому.

en: Ekos will refocus as soon as possible, last procedure was %1 seconds ago.
uk: Ekos виконає повторне фокусування якомога швидше. Востаннє процедуру було проведено %1 секунд тому.

en: Initial rotator angle %1° is read in successfully.
uk: Початковий кут засобу обертання %1° успішно прочитано.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: N
uk: Пн

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, paGauge)
en: <html><head/><body><p>The rotator gauge displays the actual camera position angle (yellow) and the raw rotator angle (gray). Calibrate the rotator by plate solving in the Align module.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Датчик засобу обертання показує справжній позиційний кут камери (жовтим кольором) та необроблений кут засобу обертання (сірим кольором). Калібруйте засіб обертання за допомогою розв'язання знімка у модулі вирівнювання.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FlipPolicy)
en: Preserve Rotator Angle
uk: Зберігати кут засобу обертання

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FlipPolicy)
en: Preserve Position Angle
uk: Зберігати позиційний кут

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>The current pierside of the mount. A red frame indicates an unknown pierside. This is normal if the mount is parked. </p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Поточний бік стійки лафета. Червона рамка означає «невідомий бік стійки». Така ситуація є звичайною, якщо лафет запарковано.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current Pierside
uk: Поточний бік стійки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, MountPierside)
en: <html><head/><body><p>Current pierside of the mount</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Поточний бік стійки лафета</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, CameraOffset)
en: <html><head/><body><p>Camera offset angle</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Кут зсуву камери</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Flip Policy</span> determines how the rotator reacts after a flip or if the result of a solved reference image reports a different pierside respective to the actual mount pierside.</p><p>Flip Policy can be altered in <span style=" font-weight:600;">Align Options</span><span style=" font-size:12pt;"> under &quot;Rotator Settings&quot;.</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Правила віддзеркалення</span> визначають, як засіб обертання реагуватиме на віддзеркалення або результат повідомлення засобу відшукання розв'язку для еталонного зображення про інший бік стійки відносно поточного боку стійки лафета.</p><p>Правила віддзеркалення можна змінити на сторінці <span style=" font-weight:600;">Параметри вирівнювання</span><span style=" font-size:12pt;"> у «Параметрах засобу обертання».</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Flip Policy
uk: Правила віддзеркалення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RotatorAngle)
en: <html><head/><body><p>Raw rotator Angle</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Необроблений кут засобу обертання</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>The raw rotator full circle angle of the rotator device, which is calculated as the difference of the rotator origin (zero angle) respective to North on pierside WEST or respective to South on pierside EAST.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Необроблений кут повного кола засобу обертання, який буде обчислено як різницю точки відліку засобу обертання (нульового кута) відносно півночі на боці позиціювання ЗАХІД або відносно півдня на боці позиціювання СХІД.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotator Angle
uk: Кут обертання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p>The angle of the camera upright direction (see FOV) respective to the rotator origin direction. The camera offset is determined automatically by a <span style=" font-weight:700;">Capture &amp; Solve</span> or a <span style=" font-weight:700;">Load &amp; Slew</span> in the Align module. </p><p>The camera offset is measured in position angle scope (-179.99° to 180.00°).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Кут напрямку вгору камери (див. поле зору) відносно напрямку відліку засобу обертання. Зсув камери буде визначено автоматично на сторінці <span style=" font-weight:700;">Захопити і розв'язати</span> або <span style=" font-weight:700;">Завантажити і навести</span> у модулі вирівнювання. </p><p>Зсув камери вимірюється у діапазоні позиційного кута (від -179.99° до 180.00°).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Setting the camera position angle shall move the rotator. The gauge reflects the state of the rotator. Depending on the accuracy of the rotator there can be some deviation in the ending position angle.</p><p>The position angle is measured East of North in degrees.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Встановлення позиційного кута камери призведе до зміщення засобу обертання. Датчик вказує на стан засобу обертання. Залежно від точності засобу обертання, можливе певне відхилення у кінцевому позиційному куті.</p><p>Позиційний кут вимірюється зі сходу півночі у градусах.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Camera Position Angle
uk: Позиційний кут камери

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, CameraPA)
en: <html><head/><body><p>Current Camera Position Angle</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Поточний позиційний кут камери</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverseDirection)
en: Reverse Direction of Rotator
uk: Зворотний напрямок засобу обертання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AlignOptions)
en: Align Options
uk: Параметри вирівнювання

[ctx: @title:window]
en: Pre Job Script
uk: Скрипт перед завданням

[ctx: @title:window]
en: Post Job Script
uk: Скрипт після завдання

[ctx: @title:window]
en: Post Capture Script
uk: Скрипт після захоплення

[ctx: @title:window]
en: Pre Capture Script
uk: Скрипт до захоплення

en: File %1 is not executable.
uk: Файл %1 не є виконуваним файлом.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Script Manager
uk: Керування скриптами

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pre-job script:
uk: Скрипт перед завданням:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, preJobScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, preCaptureScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, postCaptureScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, postJobScript
en: Script Executable
uk: Виконуваний файл скрипту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pre-capture script:
uk: Скрипт до захоплення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Post-capture script:
uk: Скрипт після захоплення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Post-job script:
uk: Скрипт після завдання:

en: <b><font color="red">Please run the Capture tab connected to INDI with your desired camera/filterbank at least once before using the Sequence Editor. </font></b><p>
uk: <b><font color="red">Будь ласка, скористайтеся вкладкою «Захоплення» зі з'єднанням INDI з бажаною комбінацією камери і барабану фільтрів принаймні один раз до того, як скористаєтеся редактором послідовності.</font></b><p>

en: <b>Using camera and filterwheel attributes from Capture session started at %1.</b><p>If you wish to use other cameras/filterbanks, please edit the sequence using the Capture tab.<br>It is not recommended to overwrite a sequence file currently running, please rename it instead.</p><p>
uk: <b>Використання атрибутів камери та барабану фільтрів з сеансу захоплення, який розпочато о %1.</b><p>Якщо ви хочете скористатися іншими камерами або барабанами фільтрів, будь ласка, виконайте редагування послідовності за допомогою вкладки «Захоплення».<br>Не рекомендуємо перезаписувати файл послідовності, яку вже запущено. Будь ласка, перейменуйте його замість перезаписування.</p><p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SequenceEditorUI)
en: Capture Sequence Editor
uk: Редактор послідовності захоплення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceEditorComment)
en: <comment>
uk: <коментар>

en: In Progress
uk: Виконується

en: Complete
uk: Завершено

en: Cover the telescope with an evenly illuminated light source.
uk: Виконайте освітлення телескопа рівномірним розсіяним джерелом світла.

en: Flat Frame
uk: Кадр плоского поля

en: Cover the telescope in order to take a dark exposure.
uk: Закрийте об'єктив телескопа, щоб отримати еталонне темне зображення.

en: Unparking dust cap...
uk: Знімаємо пилозахисний ковпак з паркування…

en: Parking dust cap...
uk: Паркуємо пилозахисний ковпак…

en: Turn light box light on...
uk: Увімкнути світло у підсвічуванні…

en: Turn light box light off...
uk: Вимикаємо світло у підсвічуванні…

en: Parking mount failed, aborting...
uk: Не вдалося запаркувати лафет. Перериваємо обробку…

en: Unparking mount...
uk: Зняття лафета з паркування…

en: Mount unparked.
uk: Лафет знято з паркування.

en: Mount slewing to wall position (az =%1 alt =%2)
uk: Лафет повертається до стіни (аз. =%1 вис. =%2)

en: Slew to wall position complete, stop tracking.
uk: Наведення на стіну завершено, припиняємо стеження.

en: Slew to wall position complete, tracking stopped.
uk: Наведення на стіну завершено, стеження припинено.

en: Parking mount prior to calibration frames capture...
uk: Паркуємо лафет, перш ніж виконувати процедуру захоплення кадрів для калібрування…

en: Parking dome failed, aborting...
uk: Не вдалося запаркувати купол. Перериваємо обробку…

en: Parking dome prior to calibration frames capture...
uk: Паркуємо купол, перш ніж виконувати процедуру захоплення кадрів для калібрування…

en: Light box on.
uk: Підсвічування увімкнено.

en: Dust cap error occurred.
uk: Сталася помилка при роботі з пилозахисним ковпаком.

en: Dust cap is idle.
uk: Протипиловий ковпак неактивний.

en: Dust cap is parked.
uk: Пилозахисний ковпак запарковано.

en: Dust cap is parking...
uk: Паркуємо пилозахисний ковпак…

en: Dust cap is unparking...
uk: Знімаємо з паркування пилозахисний ковпак…

en: Dust cap status unknown.
uk: Стан пилозахисного ковпака не відомий.

en: Meridian flip configuration has been shifted to the mount module. Please configure the meridian flip there.
uk: Налаштування переходу за меридіаном перенесено до модуля лафета. Будь ласка, налаштуйте перехід за меридіаном там.

en: Could not open file
uk: Не вдалося відкрити файл

en: Sequence queue saved to %1
uk: Чергу завдань збережено до %1

en: Pause Planned
uk: Заплановано паузу

en: Waiting
uk: Очікуємо

en: Image Received
uk: Зображення отримано

en: Focusing
uk: Фокусування

en: Filter Focus
uk: Фільтр фокусування

en: Changing Filter
uk: Змінюємо фільтр

en: Guider Settling
uk: Стабілізація наведення

en: Setting Temperature
uk: Встановлюємо температуру

en: Setting Rotator
uk: Встановлюємо засіб обертання

en: Aligning
uk: Вирівнюємо

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MeridianFlipGroup)
en: Meridian Flip
uk: Перехід за меридіаном

en: Failed
uk: Помилка

en: User Input
uk: Дані користувача

en: Framing
uk: Кадрування

en: Successful
uk: Виконано

en: Syncing
uk: Синхронізація

en: Rotating
uk: Обертання

en: Focus Offset
uk: Зсув фокусування

en: Startup
uk: Запуск

en: Running
uk: Запускаємо

en: Shutdown
uk: Вимикання

en: Loading
uk: Завантаження

en: Starting
uk: Запуск

en: Started
uk: Запущено

en: Stopping
uk: Зупиняємо

en: Stopped
uk: Зупинено

[ctx: @title:window]
en: Select EkosLive Servers
uk: Виберіть сервери EkosLive

en: Observatory:
uk: Обсерваторія:

en: Offline:
uk: Локальний:

en: Online:
uk: Інтернет:

en: Machine ID:
uk: Ід. комп’ютера:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ekos Live Service
uk: Служба Ekos Live

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
uk: Пароль:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCredentialsCheck)
en: Remember Credentials
uk: Запам'ятати реєстраційні дані

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
uk: Користувач:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Automatically connect to EkosLive service on startup.
uk: Автоматично з'єднуватися зі службою EkosLive під час запуску.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Auto Start
uk: Автозапуск

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, onlineLabel)
en: Online
uk: Інтернет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offlineLabel)
en: Offline
uk: Локальний

en: target
uk: ціль

en: Mosaic import failed.
uk: Не вдалося імпортувати мозаїку.

en: Error authenticating with EkosLive server: %1
uk: Помилка розпізнавання на сервері EkosLive: %1

en: Error parsing server response: %1
uk: Помилка під час обробки відповіді сервера: %1

en: Aberration Inspector - Run %1
uk: Інспектор аберації — прохід %1

en: Tile
uk: Плитка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
uk: Опис

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SolutionGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Solution
uk: Розв'язання

en: Delta (ticks)
uk: Дельта (у поділках)

en: Delta (μm)
uk: Дельта (мкм)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Weighting)
en: Num Stars
uk: К-ть зірок

en: Exclude
uk: Виключити

en: Focuser Solution
uk: Розв'язок фокусування

en: Delta from central tile in ticks
uk: Дельта від центральної плитки у поділках

en: Delta from central tile in micrometers
uk: Дельта від центральної плитки у мікрометрах

en: Min / max number of stars detected in the focus run
uk: Мінімальна/Максимальна кількість зірок, які виявляють при запуску засобу фокусування

en: Check to exclude row from calculations
uk: Позначте, щоб виключити рядок з обчислень

en: N/A
uk: н/д

en: Move sensor nearer flattener
uk: Пересунути датчик ближче до вирівнювача

en: Move sensor away from flattener
uk: Пересунути датчик далі від вирівнювача

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, aberrationInspectorDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startAbInsB)
en: Aberration Inspector
uk: Інспектор аберації

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsShowLabels)
en: <html><head/><body><p>Check to show labels on the graph.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб програма показала мітки на графіку.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsShowLabels) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsLabels) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Labels
uk: Мітки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tiles:
uk: Плитки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, abInsTileSelection)
en: <html><head/><body><p>Select the Mosaic tile combination to use for Analysis:</p><p>- All displays all 9 tiles.</p><p>- Centre and outer corners.</p><p>- Centre and inner diamond.<br/></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть комбінацію плиток мозаїки, яку слід використати для аналізу:</p><p>- «Усі» показує усі 9 плиток.</p><p>- Центр і зовнішні кути.</p><p>- Центр і внутрішній ромб.<br/></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTileSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
uk: Всі

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTileSelection)
en: Centre and outer corners
uk: Центр і зовнішні кути

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTileSelection)
en: Centre and inner diamond
uk: Центр і внутрішній ромб

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsShowCFZ)
en: <html><head/><body><p>Check to show the Critical Focus Zone on the graph.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб програма показала критичну зону фокусування на графіку.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsShowCFZ) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cfzB)
en: CFZ
uk: КЗФ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsOptCentres)
en: Optimise Tile Centres
uk: Оптимізувати центри плиток

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Top-Bottom Tilt:
uk: Зсув згори-вниз:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total Tilt:
uk: Загальний зсув:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, backfocus)
en: <html><head/><body><p>Backfocus delta is the difference in focus position between the sensor centre and the average of the centre corners.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Дельта зворотного фокусування є різницею у позиціях фокусування між центром датчика і середньою точкою кутів центра.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Backfocus Δ:
uk: Δ зворотного фокусування:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Left-Right Tilt:
uk: Зсув ліворуч-праворуч:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Selection:
uk: Вибір:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, abInsSelection)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'.AppleSystemUIFont'; font-size:13pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Selection mode of the 3D Graphic:</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- None.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- Item selects the nearest datapoint.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- Slice produces a 2D slice through the graphic.</p></body></html>
uk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'.AppleSystemUIFont'; font-size:13pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Режим вибору для просторової графіки:</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- Немає.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- Запис вибирає найближчу точку даних.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- «Зріз» створює плоский зріз графіки.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection)
en: Item
uk: Елемент

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection)
en: Slice
uk: Зріз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Theme:
uk: Тема:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, abInsTheme)
en: <html><head/><body><p>Select the colour theme of the 3D Graphic.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть тему кольорів для просторової графіки.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Primary Colors
uk: Основні кольори

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Stone Moss
uk: Мох на камені

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Army Blue
uk: Армійський синій

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Retro
uk: Ретро

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Ebony
uk: Чорне дерево

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Isabelle
uk: Ізабелла

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsLabels)
en: <html><head/><body><p>Check to display mosaic tile sensor labels.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб було показано мітки датчика на плитці мозаїки.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsSensor)
en: <html><head/><body><p>Check to display the Sensor.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб було показано датчик.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsSensor)
en: Sensor
uk: Датчик

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsPetzvalWire)
en: <html><head/><body><p>Check to display the Petzval surface mesh.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб було показано сітку поверхні Пецваля.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsPetzvalWire)
en: Petzval Wire
uk: Сітка Пецваля

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsPetzvalSurface)
en: <html><head/><body><p>Check to display the Petzval surface.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб було показано поверхню Пецваля.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsPetzvalSurface)
en: Petzval Surface
uk: Поверхня Пецваля

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsSimMode)
en: <html><head/><body><p>Check to set 3D Graphic in Simulation Mode</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, для встановлення просторової графіки у режимі імітації</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsSimMode)
en: Sim Mode
uk: Режим іміт.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, abInsBackfocusSlider)
en: <html><head/><body><p>Backfocus slider</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Повзунок зворотного фокусування</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, abInsTiltLRSlider)
en: <html><head/><body><p>Left-to-Right Tilt Slider</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Повзунок зсуву зліва праворуч</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, abInsTiltTBSlider)
en: <html><head/><body><p>Top-to-Bottom Tilt Slider</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Повзунок зсуву згори вниз</p></body></html>

[ctx: Graphics tooltip; %2 is tile code; %3 is tile name, %4 is Focus Position; %5 is Focus Measure;]
en: <style>table { background-color: white;}</style><font color='%1'><table><tr><td>Tile: </td><td>%2 (%3)</td></tr><tr><td>Pos:  </td><td>%4</td></tr><tr><td>Val:  </td><td>%5</td></tr></table></font>
uk: <style>table { background-color: white;}</style><font color='%1'><table><tr><td>Плитка: </td><td>%2 (%3)</td></tr><tr><td>Поз:  </td><td>%4</td></tr><tr><td>Знач: </td><td>%5</td></tr></table></font>

en: Adaptive Focus: No movement (below threshold)
uk: Адаптивне фокусування: без руху (нижче порогового значення)

en: Adaptive Focus suspended. Total movement would exceed Max Travel limit
uk: Адаптивне фокусування відкладено. Загальне пересування перевищило б обмеження на максимальний перехід

en: Adaptive Focus suspended. Total movement would exceed adaptive limit
uk: Адаптивне фокусування відкладено. Загальне пересування перевищило б обмеження адаптації

en: Adaptive Focus: Moving from %1 to %2 (TempΔ %3
uk: Адаптивне фокусування пересуває з %1 до %2 (ΔТимч %3

en: ; AltΔ %1
uk: ; ΔВис %1

en: ; Pos Error %1)
uk: ; Похибка поз %1)

en: Adaptive Focus unable to move focuser
uk: Адаптивному фокусуванню не вдалося пересунути засіб фокусування

en: Moving %1 offset outward
uk: Пересування зсуву %1 назовні

en: Adaptive start point, last AF solution outside Max Travel, ignoring
uk: Адаптивна початкова точка, останній розв'язок АФ поза межами максимального переходу, ігноруємо

en: Adaptive start point, no temperature source available
uk: Адаптивна початкова точка, немає доступного джерела температури

en: Adaptive start point, no temperature for last AF solution
uk: Адаптивна початкова точка, немає температури для останнього розв'язку АФ

en: Adaptive start point, very large temperature delta, ignoring
uk: Адаптивна початкова точка, дуже великий приріст за температурою, ігноруємо

en: Adaptive start point, no alt recorded for last AF solution
uk: Адаптивна початкова точка, не записано висоти для останнього розв'язку АФ

en: Adaptive start point, very large altitude delta, ignoring
uk: Адаптивна початкова точка, дуже великий приріст за висотою, ігноруємо

en: Adaptive start point, target position is outside Max Travel, ignoring
uk: Адаптивна початкова точка, позиція цілі поза межами максимального переходу, ігноруємо

en: Adaptive start point [%1] excessive move disallowed
uk: Заборонено надмірний рух адаптивної початкової точки [%1]

en: Adapting start point [%1] from %2 to %3
uk: Адаптуємо початкову точку [%1] з %2 до %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, focusCFZDialog)
en: Focus CFZ
uk: КЗФ фокусування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZTauLabel)
en: Tolerance (τ):
uk: Допуск (τ):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZLabel)
en: <html><head/><body><p>CFZ:</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>КЗФ:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZApertureLabel)
en: Aperture (A):
uk: Апертура (A):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusCFZDisplayVCurve)
en: <html><head/><body><p>Check to display the CFZ on the V-curve after a successful Autofocus run.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб після успішного запуску автофокусування на V-кривій було показано КЗФ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusCFZDisplayVCurve)
en: Display:
uk: Показ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusCFZAperture)
en: <html><head/><body><p>Set the aperture of your telescope in mm. This is defaulted from the selected optical train.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Встановіть апертуру вашого телескопа у мм. Типове значення буде взято з вибраного оптичного тракту.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusCFZAperture) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, focalLenSpin)
en:  mm
uk:  мм

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZCameraSteps)
en: <html><head/><body><p>The CFZ of the camera (resolution limit) in the active optical train.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>КЗф камери (межа роздільності) в активному оптичному тракті.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZ)
en: <html><head/><body><p>The calculated CFZ in μm.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Обчислена КЗФ у мкм.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZTolerance)
en: <html><head/><body><p>Set the tolerance=t value between 0 and 1. This scales the classic CFZ calculation of 4.88 λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Встановіть значення допуску=t від 0 до 1. Це значення масштабує класичні обчислення КЗФ 4.88 λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZFinal)
en: <html><head/><body><p>The Final CFZ is the greater of the calculated CFZ and camera CFZ.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Остаточна КЗФ перевищує обчислену КЗФ і КЗФ камери.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_37)
en: <html><head/><body><p>Step size:</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Розмір кроку:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: CFZ camera:
uk: КЗФ камери:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZTau)
en: <html><head/><body><p>Set the <span style=" font-family:'Arial','Helvetica','sans-serif'; font-size:medium; color:#000000; background-color:#ffffff;">focus tolerance, </span>τ<span style=" font-family:'Arial','Helvetica','sans-serif'; font-size:medium; color:#000000; background-color:#ffffff;"> as a percentage of total seeing.</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Встановіть <span style=" font-family:'Arial','Helvetica','sans-serif'; font-size:medium; color:#000000; background-color:#ffffff;">допуск фокусування, </span>τ<span style=" font-family:'Arial','Helvetica','sans-serif'; font-size:medium; color:#000000; background-color:#ffffff;"> як відсоток від загальної видимості.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZSteps)
en: <html><head/><body><p>The calculated CFZ in steps.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Обчислена КЗФ у кроках.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZFormula)
en: <html><head/><body><p>CFZ = 4.88 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>КЗФ = 4.88 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZStepsLabel)
en: CFZ:
uk: КЗФ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZWavelengthLabel)
en: Wavelength (λ):
uk: Довжина хвилі (λ):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZStepSize)
en: <html><head/><body><p>Set the step size (in microns) of your focuser. To calculate this move your focuser from one end of its travel to the other (being careful not to force the focuser beyond its limits). Measure the distance the drawtube moves as accurately as you can (e.g. with calipers) and convert this to microns. Note how many steps you have moved the focuser. The step size = distance_in_microns / number_steps.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Встановіть розмір кроку (у мікронах) вашого засобу фокусування. Щоб обчислити цей рух вашого засобу фокусування з одного кінця його переходу до іншого (обережно, щоб не перевищити обмеження засобу фокусування у примусовому режимі). Виміряйте якомога точніше відстань, на яку пересувається тубус, (наприклад, штангенциркулем) і перетворіть її у мікрони. Зауважте кількість кроків, на які було пересунуто засіб фокусування. Розмір кроку = відстань_у_мікронах / кількість_кроків.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZStepSize)
en:  μm
uk:  мкм

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZSeeing)
en: <html><head/><body><p>The total seeing FWHM (in arc-seconds).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Загальна видима ПШПМ (у кутових секундах).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetToOTB)
en: <html><head/><body><p>Reset Wavelength,  Aperture,  Focal ratio to values from the currently selected filter and optical train</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Скинути довжину хвилі, апертуру, фокальне співвідношення до значень з поточного вибраного фільтра і оптичного тракту.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetToOTB)
en: Reset To OT
uk: Скинути до ОТ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Focal ratio (f):
uk: Фокальне співвідношення (f):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select the Critical Focus Zone (CFZ) algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Classic</span>: Uses the formula, CFZ = 4.88 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2.</span>.  Set tolerance, t=1 for the basic formula. Some have suggested t=1/3 empirically.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Wavefront: </span>Uses the formula, CFZ = 4 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span>.  Formula derived from wavefront aberration theory. Some have suggested t=1/3 or even t=1/10.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gold: </span>Uses the formula, CFZ = 0.00225 √τ θ f<span style=" vertical-align:super;">2. </span>A.  See http://www.goldastro.com/goldfocus/ncfz.php for more details.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть алгоритм критичної зони фокусування (КЗФ):</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Класичний</span>: використовує формулу КЗФ = 4.88 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2.</span>. Встановлено допуск t=1 для базової формули. Дехто пропонує емпіричне значення t=1/3.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Фронт хвилі:</span> використовує формулу КЗФ = 4 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span>.  Формулу виведено на основі теорії аберації фронту хвилі. Дехто пропонує t=1/3 або навіть t=1/10.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Золотий:</span> використовує формулу CFZ = 0.00225 √τ θ f<span style=" vertical-align:super;">2. </span>A.  Див. http://www.goldastro.com/goldfocus/ncfz.php , щоб дізнатися більше.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusWalk)
en: Classic
uk: Класичний

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm)
en: Wavefront
uk: Фронт хвилі

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm)
en: Gold
uk: Золотий

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZFNumber)
en: <html><head/><body><p>Set the F# to use. This is defaulted from the selected optical train.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Встановіть F#. Типове значення буде визначено з вибраного оптичного тракту.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Final CFZ:
uk: Остаточна КЗФ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZSeeingLabel)
en: FWHM (θ):
uk: ПШПМ (θ):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZWavelength)
en: <html><head/><body><p>Set the light wavelength to use. This is defaulted from the Filter Settings popup for the selected filter. </p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Встановіть довжину хвилі світла, якою слід скористатися. Типове значення буде взято з параметрі фільтра для вибраного фільтра.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZWavelength)
en:  nm
uk:  мкм

en: Idle.
uk: Бездіяльність.

en: Focus Options Profile Editor
uk: Редактор профілів параметрів фокусування

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, analyzeGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageOverlayBox)
en: Settings
uk: Параметри

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsFocusSettings)
en: Focus Settings
uk: Параметри фокусування

en: Process
uk: Обробка

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsFocusProcess)
en: Focus Process
uk: Процедура фокусування

en: Mechanics
uk: Механіка

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsFocusMechanics)
en: Focus Mechanics
uk: Механіка фокусування

en: Finally found temperature source %1
uk: Нарешті знайдено джерело даних температури %1

en: Delete the corresponding focus frames?
uk: Вилучити відповідні кадри фокусування?

en: Delete focus frames?
uk: Вилучити кадри фокусування?

en: No Focuser connected.
uk: Не з'єднано жодного засобу фокусування.

en: No CCD connected.
uk: Не з'єднано жодного ПЗЗ.

en: Starting pulse step is too low. Increase the step size to %1 or higher...
uk: Початковий крок є надто малим. Збільште крок до %1 або більшого значення…

en: Autofocus is already running, discarding start request.
uk: Автофокусування вже виконується — відкидаємо запит щодо започаткування фокусування.

en: Build Offset is already running, Autofocus rejected.
uk: Вже виконується побудова зсуву, в автоматичному фокусуванні відмовлено.

en: In Focus Loop, Autofocus rejected.
uk: Цикл у фокусуванні, в автоматичному фокусуванні відмовлено.

en: Adjust Focus
uk: Коригувальне фокусування

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, adaptiveFocusGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdaptive)
en: Adaptive Focus
uk: Адаптивне фокусування

en: Autofocus start request - Waiting 10sec for %1 to complete.
uk: Запит на початок автоматичного фокусування — очікуємо 10 секунд на завершення %1.

en: Discarding Autofocus start request - %1 in progress.
uk: Відкидаємо початковий запит автофокусування — виконання дії %1.

en: Autofocus request [%1] optimized out.
uk: Запит автоматичного фокусування [%1] оптимізовано.

en: Autofocus starting...
uk: Розпочинаємо автоматичне фокусування…

en: Autofocus operation started
uk: Розпочато дію з автоматичного фокусування

en: Detection complete.
uk: Виявлення завершено.

en: Capture in progress, retrying in 1s...
uk: Триває захоплення зображення. Повторюємо спробу за 1 секунду…

en: Star detection in progress, retrying in 1s...
uk: Триває виявлення зірок. Повторюємо спробу за 1 секунду…

en: Star detection still in progress, aborting...
uk: Виконуємо виявлення зірок, перериваємо…

en: Autofocus aborted.
uk: Автофокусування перервано.

en: Error: No Camera detected.
uk: Помилка: не виявлено камери.

en: Error: Lost connection to Camera.
uk: Помилка: втрачено з'єднання з камерою.

en: Error: No Filter Wheel detected.
uk: Помилка: не виявлено барабана фільтрів.

en: Error: Lost connection to Filter Wheel.
uk: Помилка: втрачено з'єднання із барабаном фільтрів.

en: At minimum focus position %1...
uk: У мінімальній позиції фокусування %1…

en: Moving to minimum focus position %1...
uk: Пересування до мінімальної позиці фокусування %1…

en: At maximum focus position %1...
uk: У максимальній позиції фокусування %1…

en: Moving to maximum focus position %1...
uk: Пересування до максимальної позиції фокусування %1…

en: Error: No Focuser detected.
uk: Помилка: не виявлено засобу фокусування.

en: Error: Lost connection to Focuser.
uk: Помилка: втрачено з'єднання з засобом фокусування.

en: outward
uk: назовні

en: inward
uk: всередину

en: Focusing %2 by %1 steps...
uk: Фокусування %2 у %1 кроків…

en: Focusing %2 by %1 step... | Focusing %2 by %1 steps...
uk[0]: Фокусування %2 у %1 крок…
uk[1]: Фокусування %2 у %1 кроки…
uk[2]: Фокусування %2 у %1 кроків…
uk[3]: Фокусування %2 у %1 крок…

en: Focusing %2 by %1 ms...
uk: Фокусування %2 по %1 мс…

en: Focuser is still timing out. Aborting...
uk: Знову перевищено час очікування на засіб фокусування. Перериваємо роботу…

en: Focus motion timed out (%1). Restarting focus driver %2
uk: Перевищено час очікування на рух фокусування (%1). Перезапускаємо драйвер фокусування %2

en: Focus motion timed out (%1). Focusing to %2 steps...
uk: Перевищено час очікування на рух фокусування (%1). Фокусуємося у %2 кроків…

en: Attempting to reconnect focuser: %1
uk: Спроба повторного з'єднання із засобом фокусування: %1

en: Cannot reconnect focuser: %1. Aborting...
uk: Не вдалося повторно з'єднатися із засобом фокусування: %1. Перериваємо обробку…

en: Detecting sources...
uk: Виявляємо джерела…

en: Autofocus operation completed successfully
uk: Дію з автофокусування успішно виконано

en: Autofocus operation failed
uk: Не вдалося виконати дію з автоматичного фокусування

en: Focus procedure completed after %1 iteration. | Focus procedure completed after %1 iterations.
uk[0]: Процедуру фокусування завершено за %1 ітерацію.
uk[1]: Процедуру фокусування завершено за %1 ітерації.
uk[2]: Процедуру фокусування завершено за %1 ітерацій.
uk[3]: Процедуру фокусування завершено за одну ітерацію.

en: Settling for %1s...
uk: Припинення дій на %1 с…

en: Settling complete.
uk: Фіксацію завершено.

en: Autofocus failed, moving back to initial focus position %1.
uk: Спроба автофокусування зазнала невдачі, повертаємося до початкової позиції фокусування %1.

en: FITS received. No stars detected.
uk: Отримано FITS. Зірок не виявлено.

en: Capture complete. Select a region of interest.
uk: Зображення захоплено. Виберіть область зацікавлення.

en: Failed to automatically select a star. Please select a star manually.
uk: Вибрати зірку автоматично не вдалося. Будь ласка, виберіть її вручну.

en: Capture complete. Select a star to focus.
uk: Зображення захоплено. Виберіть зірку для фокусування.

en: No stars detected while testing HFR, capturing again...
uk: Під час перевірки РПП (HFR) не виявлено зірок, повторюємо спробу захоплення…

en: HFR %1 > Limit %2
uk: РПП %1 > Обмеження %2

en: Autofocus failed: exceeded max iterations %1
uk: Помилка автофокусування: перевищено максимальну кількість ітерацій, %1

en: No stars detected, capturing again...
uk: Не виявлено зірок, повторюємо спробу захоплення…

en: Failed to detect any stars at position %1. Continuing...
uk: Не вдалося виявити жодної зірки у позиції %1. Продовжуємо…

en: Failed to detect any stars. Reset frame and try again.
uk: Не вдалося знайти жодної зірки. Скиньте кадрування і повторіть спробу.

en: Unable to launch Aberration Inspector run %1...
uk: Не вдалося виконати прохід %1 Інспектора аберації…

en: Launching Aberration Inspector run %1...
uk: Запускаємо прохід %1 Інспектора аберації…

en: Starting scan for initial focuser position.
uk: Починаємо пошуку початкової позиції фокусування.

en: Scanning for starting position...
uk: Шукаємо початкову позицію…

en: Failed to detect any stars. Aborting...
uk: Не вдалося виявити жодної зірки. Перериваємо обробку…

en: Scan Start Pos: exceeded max iterations %1
uk: Початкова позиція сканування: перевищено максимальну кількість ітерацій, %1

en: Scanning for starting position %1/%2
uk: Шукаємо початкову позицію, %1 з %2

en: No scan minimum - widening search...
uk: Не знайдено мінімуму — розширюємо пошук…

en: Scan Start Position %1 Found
uk: Знайдено початкову позицію %1

en: Scan Start Position %1 found
uk: Знайдено початкову позицію %1

en: Curve Fit check failed R2=%1 focusR2Limit=%2 retrying...
uk: Перевірка кривої апроксимації зазнала невдачі, R2=%1 focusR2Limit=%2. Повторюємо спробу…

en: R2=%1 < Limit=%2
uk: R2=%1 < Обмеження=%2

en: Curve Fit check failed again R2=%1 focusR2Limit=%2 but continuing...
uk: Перевірка кривої апроксимації знову зазнала невдачі, R2=%1 focusR2Limit=%2, втім, продовжуємо…

en: Linear autofocus algorithm aborted: %1
uk: Перервано роботу алгоритму лінійного автофокусування: %1

en: FITS received. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)
uk: Отримано FITS. РПП (HFR) %1 @ %2. Різниця (%3%)

en: FITS received. HFR %1 @ %2.
uk: Отримано FITS. РПП (HFR) %1 @ %2.

en: Change in HFR is too small. Try increasing the step size or decreasing the tolerance.
uk: Зміна радіуса половинного потоку (HFR) є надто малою. Спробуйте збільшити крок або зменшити допуск.

en: Failed to detect focus star in frame. Capture and select a focus star.
uk: Не вдалося знайти зірку для фокусування у кадрі. Вам слід захопити зображення і вибрати на ньому зірку для фокусування.

en: Found polynomial solution @ %1
uk: Знайдено поліноміальний розв'язок @ %1

en: Focuser cannot move further, device limits reached. Autofocus aborted.
uk: Засіб фокусування не може продовжити рух, перевищено обмеження пристрою. Автофокусування перервано.

en: Unstable fluctuations. Try increasing initial step size or exposure time.
uk: Нестабільні відхилення. Спробуйте збільшити розмір початкового кроку або час експонування.

en: Deadlock reached. Please try again with different settings.
uk: Заблоковано. Спробуйте змінити параметри.

en: Maximum travel limit reached. Autofocus aborted.
uk: Досягнуто максимального обмеження шляху. Автофокусування перервано.

en: FITS received. HFR %1. Delta (%2%) Min HFR (%3)
uk: Отримано FITS. РПП (HFR) %1. Різниця (%2%) Мін. РПП (%3)

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try adjusting the tolerance value.
uk: Засобу автоматичного фокусування не вдалося отримати належне фокусування. Спробуйте скоригувати значення допуску.

en: Focuser error, check INDI panel.
uk: Помилка фокусування. Подробиці викладено на панелі INDI.

en: Simulate focuser comms failure...
uk: Імітуємо помилку обміну даними із засобом фокусування…

en: Restarting autofocus process...
uk: Перезапускаємо процес автофокусування…

en: Starting continuous exposure...
uk: Розпочинаємо неперервне експонування…

en: Disabling Auto Star Selection as star selection box was moved manually.
uk: Вимикаємо автоматичний вибір зірок, оскільки область вибору зірки було пересунуто вручну.

en: Focus star is selected.
uk: Вибрано зірку для фокусування.

en: Region of interest is selected.
uk: Вибрано область зацікавлення.

en: Autofocus
uk: Автофокусування

en: Check focus request - Waiting 10sec for %1 to complete.
uk: Запит на перевірку фокусування — очікуємо 10 секунд на завершення дії %1.

en: Discarding Check Focus request - %1 in progress.
uk: Відкидаємо запит перевірки фокусування — виконання дії %1.

en: Check Focus ignored - Star Measure must be star based
uk: Перевірку фокусування проігноровано — вимірювання зірок має бути засновано на зірках

en: Capturing to check HFR...
uk: Захоплення для перевірки РПП…

en: No star was selected. Using last known position...
uk: Не позначено жодної зірки. Використовуємо останню відому позицію…

en: No star was selected. Aborting...
uk: Не позначено жодної зірки. Перериваємо обробку…

en: Focuser already at %1...
uk: Засіб фокусування вже у %1…

en: Adjust focus request - Waiting 10sec for %1 to complete.
uk: Запит на коригування фокусування — очікуємо 10 секунд на завершення дії %1.

[ctx: @title:window]
en: Focus Frame
uk: Кадр фокусування

en: Failed to save image. Aborting...
uk: Не вдалося зберегти зображення. Перериваємо завдання…

en: Exposure failure. Aborting...
uk: Помилка експонування. Перериваємо обробку…

[ctx: @title:window]
en: Relative Profile
uk: Відносний профіль

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop Auto Focus process
uk: Припинити процедуру автоматичного фокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, captureB)
en: Capture image
uk: Захопити зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Steps:
uk: Кроки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startLoopB)
en: Start framing
uk: Розпочати кадрування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Start:
uk: Початок:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Start Auto Focus process
uk: Розпочати процедуру автофокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, absTicksLabel)
en: Current absolute focuser position
uk: Поточна позиція абсолютного фокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, absTicksSpin)
en: Desired absolute focus position
uk: Бажана позиція абсолютного фокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startGotoB)
en: Go to an absolute focus position
uk: Перейти до позиції абсолютного фокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopGotoB)
en: Stop focuser motion
uk: Припинити рух засобу фокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusOutB)
en: <html><head/><body><p>Focus Out. Use shift and ctrl key for motion speed up. The factors are configured in the focuser's mechanical options.</p><p>For SCTs this is usually CW.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Фокусування назовні. Скористайтеся клавішами Shift і Ctrl для пришвидшення руху. Коефіцієнти можна налаштувати у параметрах механізму фокусування.</p><p>Для телескопів Шмідта-Касегрена це зазвичай за годинниковою стрілкою.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusInB)
en: <html><head/><body><p>Focus In. Use shift and ctrl key for motion speed up. The factors are configured in the focuser's mechanical options.</p><p>For SCTs this is usually CCW.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Фокусування всередину. Скористайтеся клавішами Shift і Ctrl для пришвидшення руху Коефіцієнти можна налаштувати у параметрах механізму фокусування.<p>Для телескопів Шмідта-Касегрена це зазвичай проти годинникової стрілки.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ccdGroup)
en: Camera && Filter Wheel
uk: Камера і барабан з фільтрами

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gainLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, focusExposureLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Exposure time in seconds
uk: Тривалість експонування у секундах

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, defaultFocusTemperatureSource)
en: Select focuser temperature source
uk: Виберіть джерело даних щодо температури засобу фокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings...
uk: Параметри фільтрування…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureSourceLabel)
en: Focuser temperature source
uk: Джерело даних щодо температури засобу фокусування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureSourceLabel)
en: TS.
uk: ТД.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, absoluteTemperatureLabel)
en: Source temperature in Celsius
uk: Температура джерела у градусах Цельсія

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Temp. =
uk: Темп. =

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteTemperatureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deltaTemperatureLabel)
en: NA
uk: н/д

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_31) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, deltaTemperatureLabel)
en: Delta temperature in Celsius. It is the difference between the last recorded temperature when autofocus was successful and the current source temperature.
uk: Різниця температур у градусах Цельсія. Це різниця між останнім записаним значенням температури при успішному автоматичному фокусуванні і поточною температурою джерела.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset focus subframe to full capture
uk: Відновити захоплення усього кадру для фокусування

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, toolsGroup)
en: Tools
uk: Інструменти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startAbInsB)
en: <html><head/><body><p>Run Aberration Inspector (Auto Focus will run first to collect data).</p><p>Note: Mosaic Mask must be set to activate this button.</p><p>This is an experimental feature.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Запустити Інспектор аберації (для збирання даних спочатку буде запущено автоматичне фокусування).</p><p>Зауваження: для активації цієї кнопки має бути встановлено мозаїчну маску.</p><p>Це експериментальна можливість.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advisorB)
en: Advisor
uk: Радник

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, forceInSeqAF)
en: <html><head/><body><p>Check to force an ad-hoc In-Sequence Autofocus at the completion of the current subframe.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб програма примусово виконувала спеціальне автофокусування у послідовності при завершенні створення поточного підкадру.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, forceInSeqAF)
en: Force AF
uk: Примусове АФ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: V-Curve
uk: V-крива

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, starsLabel)
en: Stars:
uk: Зірки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hfrLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: HFR:
uk: РПП (HFR):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fwhmLabel)
en: FWHM:
uk: ПШПМ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, relativeProfileB)
en: Profile...
uk: Профіль…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDataB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
uk: Очистити

en: Section
uk: Розділ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
uk: Запустити

en: Run number
uk: Номер запуску

en: Start Pos
uk: Поч. позиція

en: Start position
uk: Початкова позиція

en: Step/Jump Size
uk: Розмір кроку/переходу

en: Step Size
uk: Розмір кроку

en: Overscan
uk: Пересканування

en: AF Overscan
uk: Пересканування АФ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tree)
en: Comments
uk: Коментарі

en: Additional Text
uk: Додатковий текст

en: Parameter
uk: Параметр

en: Parameter Name
uk: Назва параметра

en: Current Value
uk: Поточне значення

en: Current value of the parameter
uk: Поточне значення параметра

en: Proposed Value
uk: Пропоноване значення

en: Focus Advisor proposed value for the parameter
uk: Пропоноване радником з фокусування значення параметра

en: Focus Advisor: another focus action in progress. Please try again.
uk: Радник з фокусування: виконується інша дія з фокусування. Будь ласка, повторіть спробу.

en: Focus Advisor cannot run with current params.
uk: Радник з фокусування не може працювати з поточними параметрами.

en: Focus Advisor stopped
uk: Радник з фокусування зупинено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvUpdateParams)
en: Update Parameters
uk: Оновити параметри

en: Camera & Filter Wheel Parameters
uk: Параметри камери і барабана з фільтрами

en: Settings Parameters
uk: Параметри налаштування

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, maskGroupBox)
en: Mask
uk: Маска

en: Process Parameters
uk: Параметри процедури

en: Mechanics Parameters
uk: Параметри механіки

en: Focus Advisor aborted due to internal error
uk: Радник з фокусування перервав роботу через внутрішню помилку

en: Focus Advisor cannot run with current params
uk: Радник з фокусування не може працювати із поточними параметрами

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvFindStars)
en: Find Stars
uk: Пошук зірок

en: Find Stars: Scanning for stars...
uk: Пошук зірок: виконуємо сканування зірок…

en: Find Stars: Failed
uk: Пошук зірок: помилка

en: Stars detected, range center %1
uk: Виявлено зірки, центр діапазону %1

en: Stars detected, range centre %1
uk: Виявлено зірки, центр діапазону %1

en: Focus Advisor Find Stars completed
uk: Пошук зірок радника з фокусування завершено

en: Find Stars: exceeded max iterations %1
uk: Пошук зірок: досягнуто максимальної кількості ітерацій %1

en: Stars detected, centering range
uk: Виявлено зірки, центруємо діапазон

en: Find Stars Run %1: No stars at start %2, scanning...
uk: Запуск пошуку зірок %1: немає зірок на початку %2, скануємо…

en: Find Stars Run %1 Sector %2: Scanning %3/%4
uk: Запуск пошуку зірок %1, сектор %2: сканування %3 з %4

en: Find Stars Run %1: Scanning Sector %2
uk: Запуск пошуку зірок %1: сканування сектора %2

en: No stars detected
uk: Зірок не виявлено

en: Find Stars Run %1: failed to find any stars
uk: Запуск пошуку зірок %1: не вдалося знайти жодної зірки

en: Find Stars Run %1 Sector %2: scanning %3/%4
uk: Запуск пошуку зірок %1, сектор %2: сканування %3 з %4

en: Focus Advisor Find Stars run %1: failed to move focuser
uk: Запуск пошуку зірок радника з фокусування %1: не вдалося посунути засіб фокусування

en: Focus Advisor Coarse Adjustment aborted after %1 runs
uk: Грубе коригування радника з фокусування перервано після %1 спроб

en: Coarse Adjustment Scan...
uk: Сканування грубого коригування…

en: Coarse Adjustment
uk: Грубе коригування

en: Focus Advisor Coarse Adjustment failed to move focuser
uk: Під час грубого коригування радника з фокусування не вдалося посунути засіб фокусування

en: Focus Advisor Coarse Adjustment: exceeded max iterations %1
uk: Грубе коригування радника з фокусування: перевищено максимальну кількість ітерацій %1

en: Coarse Adjustment Run %1 scan...
uk: Запуск грубого коригування %1, сканування…

en: Focus Advisor Coarse Adjustment Run %1: insufficient data to proceed
uk: Запуск грубого коригування радника з фокусування %1: недостатньо даних для продовження

en: Max/Min Ratio: %1
uk: Відношення мін.-макс.: %1

en: Focus Advisor Coarse Adjustment completed.
uk: Грубе коригування радника з фокусування завершено.

en: Focus Advisor Coarse Adjustment: data quality too poor to continue
uk: Грубе коригування радника з фокусування: якість даних є надто низькою для продовження

en: Max/Min Ratio: %1, Next Step Size: %2, Next Overscan: %3
uk: Відношення макс./мін.: %1, розмір наступного кроку: %2, наступне пересканування: %3

en: Fine Adjustment
uk: Тонке коригування

en: Max/Min Ratio: %1, R2: %2, Step Size: %3, Overscan: %4
uk: Відношення макс./мін.: %1, R²: %2, розмір кроку: %3, пересканування: %4

en: Focus Advisor Fine Adjustment completed
uk: Тонке коригування радника з фокусування завершено

en: Focus Advisor Result (%1): Run: %2 startPos: %3 stepSize: %4 overscan: %5
uk: Результат радника з фокусування (%1): запуск: %2 почПоз: %3 розмКр: %4 переск: %5

en: Focus Advisor Result Update: %1
uk: Оновлення результату радника з фокусування: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, focusAdvisorDialog)
en: Focus Advisor
uk: Радник з фокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvUpdateParams)
en: Check to have Focus Advisor update Focus parameters. Click Help to view the proposed changes.
uk: Позначте, щоб радник з фокусування оновив параметри фокусування. Натисніть «Довідка», щоб переглянути пропоновані зміни.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvFindStars)
en: Check to have Focus Advisor search for stars. If you are close enough to Focus to see stars in the Focus frame then this step is not neccessary.
uk: Позначте, щоб радник з фокусування виконав пошук зірок. Якщо система достатньо близька до фокусування для перегляду зірок у кадрі фокусування, цей крок не є потрібним.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvCoarseAdj)
en: Check to have Focus Advisor find coarse focus. This will find an approximate focus position good enough to run Autofocus.
uk: Позначте, щоб радник з фокусування шукав грубе фокусування. У результаті буде виявлено приблизну позицію фокусування, яка є достатньо доброю для запуску автофокусування.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvCoarseAdj)
en: Coarse Adjustment (without Autofocus)
uk: Грубе коригування (без автофокусування)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvFineAdj)
en: Check to have Focus Advisor run Autofocus to make fine adjustments to focus parameters.
uk: Позначте, щоб радник з фокусування запускав автофокусування для тонкого коригування параметрів фокусування.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvFineAdj)
en: Fine Adjustment (using Autofocus)
uk: Тонке коригування (за допомогою автофокусування)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialogButtonBox, focusAdvButtonBox)
en: Close Focus Advisor
uk: Закрити радник з фокусування

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, focusAdvisorHelpDialog)
en: Focus Advisor Help
uk: Довідка з радника з фокусування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpLabel)
en: Recommendations:
uk: Рекомендації:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvHelpOnlyChanges)
en: Check to display only recommended changes
uk: Позначте, щоб програма показувала лише рекомендовані зміни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvHelpOnlyChanges)
en: Show Only Changes
uk: Показувати лише зміни

en: Called newMeasurement after a solution was found.
uk: Називатиметься newMeasurement після визначення розв'язку.

en: Failed to fit curve to data.
uk: Не вдалося апроксимувати дані кривою.

en: Solution found.
uk: Знайдено розв'язок.

en: Too many steps.
uk: Забагато кроків.

en: Solution lies outside max travel.
uk: Розв'язок лежить поза максимальним ходом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
uk: Значення

[ctx: Graphics tooltip; %1 is the Focus Position; %2 is the Focus Value;]
en: <table><tr><td>POS:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>VAL:   </td><td>%2</td></tr></table>
uk: <table><tr><td>ПОЗ:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>ЗНА:   </td><td>%2</td></tr></table>

[ctx: Graphics tooltip; %1 is the Minimum Focus Position; %2 is the Focus Value;]
en: <table><tr><td>MIN:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>VAL:   </td><td>%2</td></tr></table>
uk: <table><tr><td>МІН:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>ЗНА:   </td><td>%2</td></tr></table>

en: <p>Add additional focuser</p><p><b>WARNING</b>: This feature is experimental!</p>
uk: <p>Додати додатковий засіб фокусування</p><p><b>ПОПЕРЕДЖЕННЯ</b>: ця можливість є експериментальною!</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: AF Overscan:
uk: Пересканування АФ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusOutSteps)
en: <html><body><p>This number multiplied by initial-step-size is number of outward steps the Linear Focus algorithm moves away from the initial position at the start of focusing.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Це число, помножене на розмір початкового кроку, визначає величину зовнішнього року алгоритму лінійного фокусування. Зовнішній крок буде застосовано до початкової позиції фокусування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusOutStepsLabel)
en: Out Step Multiple:
uk: Коефіцієнт зовнішніх кроків:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusWalk)
en: <html><head/><body><p>Select the type of walk for the focuser to take when using <span style=" font-weight:600;">Linear 1 Pass</span>.  For <span style=" font-weight:600;">Linear</span> only <span style=" font-weight:600;">Classic</span> is available.</p><p><span style=" font-weight:600;">Classic</span>: Focuser steps out &quot;Out Step Multiple&quot; steps, takes a frame and then steps in through focus at a constant step size taking and analysing frames at each step. The exact point at which the pass stops is dependent on the data so this walk is tolerant of starting further away from focus, but at the expense of extra steps.</p><p><span style=" font-weight:600;">Fixed Steps</span>: Focuser steps out half of &quot;Number Steps&quot;, takes a frame and then steps in exactly &quot;Number Steps&quot;. This walk must be started close to focus to be effective but is predictable in the number of steps taken.</p><p><span style=" font-weight:600;">CFZ Shuffle</span>: Similar to <span style=" font-weight:600;">Fixed Steps</span> except this walk takes half steps near the focus point to try to give more weight to points nearer to focus in the curve fitting. As with <span style=" font-weight:600;">Fixed Steps</span> this walk must be started close to focus to be effective but is predictable in the number of steps taken.</p><p><br/></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть тип переходу для засобу фокусування, який буде використано для <span style=" font-weight:600;">лінійного однопрохідного режиму</span>. Для <span style=" font-weight:600;">лінійного</span> доступний лише <span style=" font-weight:600;">Класичний</span>.</p><p><span style=" font-weight:600;">Класичний</span>: засіб фокусування відступає на &quot;Коефіцієнт зовнішніх кроків&quot; кроків, робить кадр, а потім наближається через фокусування на сталий розмір кроку і аналізує кадри на кожному кроці. Точна точка, коли прохід буде зупинено, залежить від даних, тому цей перехід нечутливий до випадків, коли процес розпочинається далеко від фокуса, але це досягається збільшенням кількості кроків.</p><p><span style=" font-weight:600;">Фіксовані кроки</span>: засіб фокусування відступає на половину &quot;Кількість кроків&quot;, робить кадр і потім наближається точно на &quot;Кількість кроків&quot;. Цей перехід слід розпочинати близько до фокуса, щоб він був ефективним, але він передбачуваний щодо кількості кроків.</p><p><span style=" font-weight:600;">Перемішати КЗФ</span>: подібний до <span style=" font-weight:600;">Фіксовані кроки</span>, але при цьому переході програма робить половинні кроки поруч із точкою фокусування у спробі отримати більшу ваду для точок, які ближчі до фокуса, при апроксимації кривої. Як і <span style=" font-weight:600;">Фіксовані кроки</span> цей перехід слід розпочинати близько до фокуса, щоб він був ефективним, але він передбачуваний щодо кількості кроків.</p><p><br/></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusWalk)
en: Fixed Steps
uk: Фіксовані кроки

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusWalk)
en: CFZ Shuffle
uk: Перемішування КЗФ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Motion Timeout:
uk: Час очікування на рух:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusTicks)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Initial Step Size</span> in ticks to cause a noticeable change in HFR value. For timer based focuser, it is the initial time in milliseconds to move the focuser inward or outward</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Початковий</span> розмір кроку у поділках, який може суттєво змінити значення РПП (HFR). Для фокусування на основі таймера це початковий час у мілісекундах для пересування фокусу зовні чи всередину.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMotionTimeout)
en: <html><head/><body><p>Maximum time in seconds to wait for the focuser to move to the desired position before declaring a timeout.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Максимальний час очікування у секундах на рух засобу фокусування у бажану позицію до оголошення перевищення часу очікування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusMotionTimeout) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, focusOverscanDelay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusCaptureTimeout) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, focusSettleTime) i18n: ectx: pr
en:  s
uk:  с

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusOverscanDelay)
en: <html><head/><body><p>Delay between completing the outward motion of an Overscan and starting the inward motion. For most focusers 0 s is fine.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Затримка між завершенням зовнішнього руху пересканування і початком внутрішнього руху. Для більшості засобів фокусування достатньо значення 0 с.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMaxSingleStep)
en: <html><head/><body><p>The maximum single step size the algorithm is allowed to command as it searches for the critical focus zone. The calculated step size would be limited to this maximum value.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Максимальний розмір одного кроку, який може бути застосовано під час виконання алгоритму пошуку критичної зони фокусування. Обчислений розмір кроку буде обмежено цим максимальним значенням.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusAFOverscan)
en: <html><head/><body><p>Provides backlash overscan in ticks for outward focuser movements during an Autofocus run. This is in addition to any Driver Backlash provided by the device driver and set in the Driver Backlash field. Set to 0 to disable. </p><p>If set, AF Overscan is applied to all focuser movements initiated by the Focus module.</p><p>Typically either Focuser Backlash or AF Overscan is set.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Визначає люфт пересканування у поділках для зовнішніх рухів засобу фокусування під час запуску автофокусування. Це значення буде додано до будь-якого люфту драйвера, який надається драйвером пристрою і встановлюється у полі люфту драйвера. Встановіть значення 0, щоб вимкнути.</p><p>Якщо встановлено, пересканування АФ буде застосовано до усіх рухів засобу фокусування, які започатковано модулем фокусування.</p><p>Типово, встановлюють або люфт засобу фокусування, або пересканування АФ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Capture Timeout:
uk: Час очікування на захоплення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial Step Size:
uk: Початковий розмір кроку:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusWalkLabel)
en: Walk:
uk: Перехід:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Focuser Settle:
uk: Стабілізація засобу фокусування:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Driver Backlash:
uk: Люфт драйвера:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusCaptureTimeout) i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusCaptureTimeout), group (Focus)
en: Maximum time in seconds to wait for a captured image to be received before declaring a timeout.
uk: Максимальний час очікування у секундах на отримання захопленого зображення до оголошення перевищення часу очікування.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusMaxTravel)
en: <html><head/><body><p>Maximum travel in steps before the autofocus process aborts</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Максимальний хід у кроках, перш ніж процедуру автофокусування буде перервано</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Max Step Size:
uk: Макс. розмір кроку:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Max Travel:
uk: Макс. хід:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusSettleTime)
en: <html><head/><body><p>Settle time (in seconds) after moving the focuser before capturing the next image during Auto Focus and after an Adaptive Focus movement.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Час стабілізації (у секундах) після пересування засобу фокусування до захоплення наступного зображення під час автофокусування і після руху адаптивного фокусування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusNumStepsLabel)
en: Number Steps:
uk: Кількість кроків:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: AF Overscan Delay:
uk: Затримка пересканування АФ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusNumSteps)
en: <html><head/><body><p>The total number of steps to use when Walk is set to one of the fixed number of steps walks and Algorithm is Linear 1 Pass.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Загальна кількість кроків, якими слід скористатися, якщо для переходу встановлено одну з фіксованих кількостей переходів і використано лінійний однопрохідний алгоритм.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusBacklash)
en: <html><head/><body><p>For backlash-aware focusers, the amount of backlash to apply when reversing movement direction. Set to 0 to disable.</p><p>Typically either Focuser Backlash or AF Overscan is set.</p><p>This field sets the Indi Focuser Backlash field and can be set either here or on the Indi Control Panel.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Для засобів фокусування з врахуванням люфту величина люфту, яку слід використати при обертанні напрямку руху. Встановіть 0, щоб вимкнути.</p><p>Типово, слід встановити або люфт засобу фокусування, або значення пересканування АФ.</p><p>За допомогою цього поля встановлюється значення люфту засобу фокусування Indi. Його можна встановити або тут, або на панелі керування Indi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speedupShiftLabel)
en: Speedup (Shift)
uk: Пришвидшення (Shift)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speedupCtrlLabel)
en: Speedup (Ctrl)
uk: Пришвидшення (Ctrl)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, speedupShift)
en: <html><head/><body><p>Multiplier for manual focus motions when the shift key is pressed.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Множник для рухів фокусування вручну, якщо натиснуто клавішу Shift.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, speedupShift) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, speedupCtrl) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mosaicWSpin) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mosaicHSpin)
en:  x
uk:  ⨯

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, speedupCtrl)
en: <html><head/><body><p>Multiplier for manual focus motions when the control key is pressed.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Множник для рухів фокусування вручну, якщо натиснуто клавішу Ctrl.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStarMeasureLabel)
en: Measure:
uk: Вимірювати:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStarPSFLabel)
en: PSF:
uk: ФРТ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusStarPSF)
en: <html><head/><body><p>The type of PSF to use when Measure is set to FWHM:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gaussian</span>: Uses a 2D Gaussian. This is an experimental feature.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Тип функції розсіювання точки, якою слід скористатися, якщо для пункту «Вимірювати» встановлено значення «ПШПМ»:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Гаусова</span>: використовує двовимірну гаусову. Ця можливість є експериментальною.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Detection:
uk: Виявлення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusFramesCountLabel)
en: Average Over:
uk: Усереднення за:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: SEP Profile:
uk: Профіль ПДФ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusFramesCount)
en: <html><head/><body><p>Number of frames to capture at each focuser position.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Кількість кадрів, які слід захопити у кожній позиції засобу фокусування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusFramesCount) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusHFRFramesCount)
en:  frames
uk:  кадрів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusR2Limit)
en: <html><head/><body><p>Set a minimum for the acceptable R² when performing an Autofocus run.  The value is between 0 (no fit) and 1 (perfect fit).  0.8 is a good start.  If the minimum is not met,  Autofocus will rerun once to try to improve the R². Currently only available for the Linear 1 Pass algorithm when using a Curve Fit of Hyperbola or Parabola. </p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Встановити мінімальне прийнятне значення R² при виконанні автофокусування. Значенням може бути число від 0 (немає збігу) до 1 (ідеальний збіг). Почати варто з 0,8. Якщо мінімального значення досягти не вдасться, буде виконано одну повторну спробу автофокусування для поліпшення R². У поточній версії доступне лише для лінійного однопрохідного алгоритму при використанні апроксимації кривої гіперболою або параболою.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusUseWeights)
en: <html><head/><body><p>Check to use the standard deviation of the star HFR or FWHM as a weighting to the curve fitting algorithm. If unchecked, all data points are given equal weighting. Currently only available when using Full Field (multiple stars) and a Curve Fit of Hyperbola or Parabola under the Linear 1 Pass algorithm. </p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб використовувати стандартне відхилення РПП (HFR) або ПШПМ (FWHM), як вагу при застосуванні алгоритму апроксимації кривої. Якщо не позначено, усі точки даних матимуть однакову вагу. У поточній версії доступним є лише використання усього поля зору (декілька зірок) та апроксимації гіперболою або параболою з використанням лінійного однопрохідного алгоритму.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusUseWeights)
en: Use Weights
uk: Використовувати вагову функцію

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: <html><head/><body><p>Select the type of curve to fit to the data:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Quadratic</span>: Uses a polynomial fit of degree 2. This is currently the default option and currently the only option for all Algorithms except Linear 1 Pass.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hyperbola</span>: Fits a hyperbola to the data points. This is currently only available for the Linear 1 Pass Algorithm.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Parabola</span>: Fits a parabola to the data points. This is currently only available for the Linear 1 Pass Algorithm.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть тип кривої для апроксимації даних:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Квадратична</span>: використати поліноміальну апроксимацію 2-го порядку. У поточній версії це типовий варіант, який є єдиним можливим для усіх алгоритмів, окрім лінійного однопрохідного.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Гіпербола</span>: апроксимація точок даних гіперболою. Доступна у поточній версії лише для лінійного однопрохідного алгоритму.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Парабола</span>: апроксимація точок даних параболою. Доступна у поточній версії лише для лінійного однопрохідного алгоритму.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Quadratic
uk: Квадратичний

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Hyperbola
uk: Гіпербола

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Parabola
uk: Парабола

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: <html><head/><body><p>Select the Measure to use when fitting a curve for Linear 1 Pass:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">HFR</span>: Half Flux Radius. Uses an algorithm to calculate the radius of a circle centred on the star centroid that encapsulates half the star's flux.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">HFR Adj</span>: Adjusted Half Flux Radius. Normalises the HFR for peak intensity. </li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">FWHM</span>: Full Width Half Maximum. Curve fits a PSF to each star centroid and uses the curve to calculate the FWHM. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;"># Stars</span>: Number of stars. The number of detected stars at optimum focus will be a maximum. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Fourier</span>: Fourier power calculation. Uses the Fourier Transform Power approach developed by Tan and Schulz in https://arxiv.org/pdf/2201.12466.pdf. At optimum focus the power in frequency space [result of the fourier transform] will be a maximum. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">StdDev</span>: Uses variance / mean of image pixels. It is intended for star fields. This is an experimental feature that requires openCV to be installed.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Sobel</span>: Uses the Sobel Edge Detection algorithm.  It is intended for non-stellar fields,  e.g. Solar,  Lunar or planetary.  This is an experimental feature that requires openCV to be installed.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Laplassian: </span>Uses the Laplassian Edge Detection algorithm.  It is intended for non-stellar fields,  e.g. Solar,  Lunar or planetary.  This is an experimental feature that requires openCV to be installed.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Canny: </span>Uses the Canny Edge Detection algorithm.  It is intended for non-stellar fields,  e.g. Solar,  Lunar or planetary.  This is an experimental feature that requires openCV to be installed.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть вимірювання, яке буде використано при апроксимації кривої для лінійного однопрохідного режиму:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">РПП</span>: радіус половинного потоку. Використовує алгоритм для обчислення радіуса кола і центром у центроїді зірки, де зосереджено половину потоку випромінювання від зірки.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Кор. РПП</span>: корегований радіус половинного потоку. Нормалізує РПП за піковою інтенсивністю. Ця можливість є експериментальною.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Напівширина</span>: повна ширина на половині максимуму. Апроксимує криву ФРТ для кожного центроїда зірки і використовує криву для обчислення повної ширини на половині максимуму. Ця можливість є експериментальною.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">К-ть зірок</span>: кількість зірок. Кількість виявлених зірок при оптимальному фокусуванні буде максимальною. Ця можливість є експериментальною.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Фур'є</span>: обчислення потужності Фур'є. Використовує підхід на основі потужності перетворення Фур'є, розроблений Tan і Schulz у https://arxiv.org/pdf/2201.12466.pdf. За оптимального фокусування потужність у просторі частот [результат перетворення Фур'є] буде максимальною.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">СтдВідх</span>: використовує дисперсію і математичне сподівання пікселів зображення. Призначено для полів зірок. Це експериментальна можливість, яка потребує встановлення openCV.</li><li style="margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Собеля</span>: використовує алгоритм виявлення країв Собеля. Призначено для позазоряних полів, наприклад, Сонця, Місяця та планет. Це експериментальна можливість, яка потребує встановлення openCV.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Лапласове:</span> використовує алгоритм виявлення країв Лапласа. Призначено для позазоряних полів, наприклад, Сонця, Місяця та планет. Це експериментальна можливість, яка потребує встановлення openCV.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Кенні:</span> використовує алгоритм виявлення країв Кенні. Призначено для позазоряних полів, наприклад, Сонця, Місяця та планет. Це експериментальна можливість, яка потребує встановлення openCV.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Weighting) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: HFR
uk: РПП (HFR)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: HFR Adj
uk: Кор. РПП

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: FWHM
uk: ПШПМ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: # Stars
uk: К-ть зірок

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: Fourier
uk: Фур’є

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: StdDev
uk: СтдВідх

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: Sobel
uk: Собеля

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: Laplassian
uk: Лапласове

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: Canny
uk: Кенні

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusDetection)
en: <html><head/><body><p>Star detection method:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">SEP:</span> Source Extractor and Photometry, an efficient source detection method based on Source Extractor (Bertin and Arnouts 1996; Bertin 2016). See <a href="https://joss.theoj.org/papers/10.21105/joss.00058.pdf"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">SEP: Source Extractor as a library</span></a> in the Journal of Open Source Software.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Centroid</span>: a source detection based on estimating star mass around signal peaks.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gradient</span>: a single source detection based on the Sobel filter. Initial or full-field analysis will use SEP instead of this method.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Threshold</span>: a single source detection based on pixel values. Initial or full-field analysis will use SEP instead of this method.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Спосіб виявлення зірок:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ПДФ:</span> видобування початкових даних і фотометрія (Source Extractor and Photometry), ефективний спосіб виявлення джерела на основі засобу видобування джерела (Bertin і Arnouts 1996; Bertin 2016). Див. <a href="https://joss.theoj.org/papers/10.21105/joss.00058.pdf"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">SEP: Source Extractor as a library</span></a> у «Journal of Open Source Software».</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Центроїд</span>: виявлення джерела на основі оцінок маси зірок навколо піків сигналів.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Градієнт</span>: виявлення одинарного джерела на основі фільтра Собеля. Початковий або повний аналіз поля використовуватиме SEP замість цього способу.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Поріг</span>: виявлення єдиного джерела на основі значень пікселів. Початковий або повний аналіз поля використовуватиме SEP замість цього способу.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Gradient
uk: Градієнт

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Centroid
uk: Центр ваги

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Threshold
uk: Поріг

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: SEP
uk: ПДФ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Bahtinov
uk: Бахтінов

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCurveFitLabel)
en: Curve Fit:
uk: Апроксимація кривої:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select focus process algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Iterative</span>: Moves focuser by discreet steps initially decided by the step size. Once a curve slope is calculated,  further step sizes are calculated to reach optimal solution. The algorithm stops when the measured HFR is within percentage Tolerance of the minimum HFR recorded in the procedure.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Polynomial</span>: Starts with iterative method.  Upon crossing to the other side of the V-Curve,  polynomial fitting coefficients along with possible minimum solution are calculated. This algorithm can be faster than purely iterative approach given a good data set.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear</span>: Samples focus inward in a regular fashion, using 2 passes.  The algorithm can be slow, but it is more resilient to backlash.  Start with the focuser positioned near good focus.  Set Initial Step Size and Max Travel for the desired sampling interval and range around start focus position.  Tolerance should be around 5%.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear 1 Pass</span>: Starts like <span style=" font-weight:600;">Linear</span> but after completing the 1st pass, instead of doing a 2nd pass,  moves straight to the minimum HFR value calculated.  Use Curve Fit of Hyperbola or Parabola.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть алгоритм обробки фокусування:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ітеративний</span>: пересування засобу фокусування кроками, розмір яких початково задається. Щойно буде визначено нахил кривої, програма визначить розмір кроку для досягнення оптимального розв'язку. Роботу алгоритму буде припинено, коли виміряне значення радіуса половинного потоку (HFR) перебуватиме у межах визначеного у відсотках околу мінімального радіуса половинного потоку, який було зареєстровано під час виконання процедури.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Поліноміальний</span>: починається з ітеративного методу. Під час переходу на інший бік V-кривої обчислюються коефіцієнти полінома наближення та можливий мінімальний розв'язок. Цей алгоритм може працювати швидше за суто ітеративний підхід за якісного набору даних.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Лінійний</span>: фокусування за зразками всередину у звичайний спосіб із використанням 2 проходів. Алгоритм може працювати повільно, але є стійкішим до люфтів. Обробка починається із позиції із майже точним фокусуванням. Встановіть розмір початкового кроку та максимальний хід для бажаного інтервалу, а також діапазон навколо початкової позиції фокусування. Допуск має бути близьким до 5%.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Лінійний однопрохідний</span>: починається як <span style=" font-weight:600;">Лінійний</span>, але після завершення першого проходу, замість виконання другого проходу, пересувається безпосередньо до мінімального обчисленого значення РПП (HFR). Використано апроксимацію кривої гіперболою або параболою.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Iterative
uk: Ітеративний

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Polynomial
uk: Поліноміальний

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RAGuidePulseAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DECGuidePulseAlgorithm)
en: Linear
uk: Лінійний

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Linear 1 Pass
uk: Лінійний однопрохідний

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusRefineCurveFit)
en: <html><head/><body><p>Check to run an outlier pass when all datapoints have been taken. The pass uses Peirce's Criteria for outlier threshold detection. If there are outliers, these are removed and curve fitting rerun. If the R² is improved by the process then this new dataset is used and outliers highlighted on the v-curve. </p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб комп'ютер виконав прибирання викидів після отримання усіх точок даних. На відповідному проході буде використано критерій Пірса (Peirce) для виявлення порогового значення викидів. Якщо викиди буде виявлено, програма вилучить їх і повторно запустить апроксимацію кривої. Якщо R² буде покращено процесом, буде використано новий набір даних, а викиди буде підсвічено на v-кривій.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusRefineCurveFit)
en: Refine Curve Fit
uk: Удосконалення апроксимації кривої

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusR2LimitLabel)
en: R² Limit:
uk: Обмеження R²:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusHFRFramesCountLabel)
en: Average HFR Check:
uk: Перевірка середнього РПП:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusHFRFramesCount)
en: Number of frames to capture when running in-sequence HFR Check. If using Linear 1 Pass, the point of optimum focus will also capture this number of frames.
uk: Кількість кадрів, які слід захопити при запуску перевірки РПП у послідовності. Якщо використовується лінійний однопрохідний алгоритм, у точці оптимального фокусування буде також захоплено цю кількість кадрів.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusGaussianKernelSize)
en: <html><head/><body><p>The gaussian blur kernel size. Used for blurring the image before for instance the Bahtinov edge detection.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Розмір ядра для гаусового розмивання. Використовується для розмивання зображення, наприклад, при виявленні країв за Бахтіновим.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusGaussianKernelSizeLabel)
en: Kernel size:
uk: Розмір ядра:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusGaussianSigmaLabel)
en: Sigma:
uk: σ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusMultiRowAverageLabel)
en: Num. of rows:
uk: К-ть рядків:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusThreshold)
en: <html><body><p>Increase to restrict the centroid to bright cores. Decrease to enclose fuzzy stars.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Збільшіть, щоб обмежити центроїд яскравими ядрами. Зменшіть, щоб захопити розмиті зірки.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMultiRowAverage)
en: <html><head/><body><p>Combine this number of rows in the Bahtinov max average calculation. Change this value might help to match the Bahtinov lines on the star pattern more accurate.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Поєднати вказану кількість рядків при обчисленні максимального середнього за Бахтіновим. Зміна цього значення може допомогти у точнішому встановленні відповідності за рядками на зображенні зірки.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusGaussianSigma)
en: <html><head/><body><p>The gaussian blur sigma value. Used for blurring the image before for instance the Bahtinov edge detection.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Значення σ для гаусового розмивання Використовується для розмивання зображення, наприклад, при виявленні країв за Бахтіновим.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusTolerance)
en: Decrease value to narrow optimal focus point solution radius. Increase to expand solution radius
uk: Зменшіть значення, щоб звузити радіус кругу перебування оптимальної точки фокусування. Збільшіть, щоб збільшити радіус кругу розв'язків.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusDenoise)
en: Check to denoise the image before further processing.
uk: Позначте, щоб було виконано усування шуму з зображення до подальшої обробки.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusDenoise)
en: Denoise
uk: Усунути шум

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, focusDonut)
en: <html><head/><body><p>Check to enable Donut Busting functionality. Use on telescopes with a central obstruction that create donut shaped stars when defocused.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб увімкнути функціональні можливості «пончикового підсилення». Скористайтеся ним для телескопів із центральною перешкодою, яка призводить до пончикової форми зірок, які перебувають поза фокусом.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusDonut)
en: Donut Buster
uk: Пончикове підсилення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time Dilation x:
uk: Коефіцієнт масштабування часу:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusTimeDilation)
en: <html><head/><body><p>The furthest datapoints have their exposure times increased by this factor. The in focus datapoint exposure is not increased. Intermediate points have their exposures scaled appropriately.</p><p>Set to 1 to disable this option.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Для найдальших точок даних час експозиції буде збільшено на цей коефіцієнт. Експозицію точок даних у фокус не буде збільшено. Експозиції проміжних точок буде масштабовано відповідним проміжним чином.</p><p>Встановіть значення 1, щоб вимкнути цю можливість.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Outlier Rejection:
uk: Відкидання викидів:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusOutlierRejection)
en: <html><head/><body><p>How aggressively to apply Outlier Rejection. Higher values reject more outliers.</p><p>Refine Curve Fit must be set for this option to be active.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Наскільки агресивно слід застосовувати відкидання викидів. За більших значень відкидатиметься більше викидів.</p><p>Для використання цього значення має бути задіяно пункт «Удосконалення апроксимації кривої».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, focusScanStartPos)
en: <html><head/><body><p>Check to scan for a start position. The algorithm will look for a minimum data point using Num Datapoints.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте для пошуку початкової позиції. Алгоритм шукатиме мінімальну точку даних на основі значення «Кількість точок даних».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusScanStartPos)
en: Scan for Start Position
uk: Шукати початкову позицію

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Initial Step Size x:
uk: Коефіцієнт початкового кроку:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusScanStepSizeFactor)
en: Scan for Start Position uses a step size = Initial Step Size multiplied by Initial Step Size x.
uk: При пошуку початкової позиції використовують розмір кроку, що дорівнює добутку коефіцієнта розміру початкового кроку на розмір початкового кроку.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusScanAlwaysOn)
en: Check to always run Scan for Start Position, uncheck to only run after a failed Autofocus.
uk: Увімкніть для пошуку початкової позиції завжди, вимкніть для пошуку, лише після невдалого автоматичного фокусування.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusScanAlwaysOn)
en: Always On
uk: Завжди ввімкнено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Num Datapoints:
uk: К-ть точок даних:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusScanDatapoints)
en: The number of datapoints to use during Scan for Start Position.
uk: Кількість точок даних, якими слід скористатися під час пошуку початкової позиції.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusUseFullField)
en: <html><head/><body><p>Select Full Field to allow focus to use multiple stars (note: Sub Frame uses a single star).  In this mode Ekos will automatically select multiple stars during Autofocus and,  for example,  average the HFR of all stars detected to perform focus. </p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть «Повне поле», щоб засіб фокусування використав декілька зірок (зауваження: при виборі варіанта «Підкадр» буде використано одну зірку). У цьому режимі Ekos автоматично вибиратиме декілька зірок під час автофокусування і, наприклад, для фокусування буде використано середній РПП для усіх зірок.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusUseFullField)
en: Full Field
uk: Усе поле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusBoxSizeLabel)
en: Box:
uk: Блок:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusUnits)
en: <html><head/><body><p>Display units for HFR and FWHM.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Одиниці показу для РПФ і ПШПМ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusUnits)
en: Pixels
uk: Пікселі

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusUnits)
en: Arc Seconds
uk: Кутові секунди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Display Units:
uk: Одиниці показу:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: <html><head/><body><p>This option is only active when Sub Frame is selected.  Check to allow Ekos to select a single star for focus; uncheck to allow the user to select the star to use in FitsViewer.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Цим пунктом можна буде скористатися, якщо вибрано варіант «Підкадр». Позначте, щоб дозволити Ekos вибрати для фокусування одну зірку; зніміть позначку, щоб дозволити користувачеві вибрати зірку у засобі перегляду FITS.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Auto Select Star
uk: Автовибір зірки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusGuideSettleTime)
en: <html><head/><body><p>Wait this many seconds after autofocus completes before resuming guiding.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Зачекати вказану кількість секунд після завершення автофокусування до відновлення наведення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusSubFrame)
en: <html><head/><body><p>Select Sub Frame to make focus to use a single star (note: Full Field uses multiple stars).  In this mode the Auto Select Star checkbox becomes active to allow either Ekos to select a star (when checked) or to allow the user to manually select the star in FitsViewer (when unchecked).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть підкадр для використання під час фокусування окремої зірки (зауваження: алгоритм повного поля використовує декілька зірок). У цьому режимі стає активним пункт автоматичного вибору зірки, щоб або Ekos вибрав зірку (якщо позначено), або користувач вибрав зірку у засобі перегляду FITS вручну (якщо не позначено).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusSubFrame)
en: Sub Frame
uk: Підкадр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Dark Frame
uk: Темний кадр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Guide Settle:
uk: Стабілізація наведення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusBoxSize)
en: <html><head/><body><p>Size of the subframe in pixels.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Розмір підкадру у пікселях.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusBoxSize) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusMosaicSpace)
en:  px
uk:  пк

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding while autofocus in progress
uk: Призупиняти наведення, доки виконується автофокусування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding
uk: Призупиняти наведення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Optimize AF:
uk: Оптимізація АФ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusAFOptimize)
en: <html><head/><body><p>Create an &quot;optimization zone&quot; of this many seconds. When an automated Autofocus run is requested by another process, e.g. Scheduler or Capture, a check is performed on the timestamp of the last successful Autofocus for that filter. If we are within the optimization zone then no Autofocus is run; if outside the zone, Autofocus is run as normal.</p><p>Note that filter offsets and Adaptive Focus settings are always honoured.</p><p>Set to zero to disable this feature.</p><p>NOTE: manually initiated runs will always be performed.</p><p>This is currently an experimental feature enabled for Linear and Linear 1 Pass only.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Створити &quot;зону оптимізації&quot; на основ цієї кількості секунд. Коли надходить запит щодо автоматичного запуску автофокусування від іншого процесу, напр. планувальника або захоплення зображень, виконується перевірка мітки часу останнього успішного автофокусування для цього фільтра. Якщо ми знаходимося в зоні оптимізації, то автофокус не запускається; якщо поза зоною, автофокусування виконується у звичний спосіб.</p><p>Зверніть увагу, що завжди враховується зміщення фільтра та налаштування адаптивного фокусування.</p><p>Встановіть значення нуль, щоб вимкнути цю можливість.</p><p>ПРИМІТКА: запуск вручну виконується завжди.</p><p>У поточній версії цю експериментальну можливість увімкнено лише для лінійного та лінійного однопрохідного режимів.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxFocusFrameFiles)
en: Upper limit how many focus frames should be kept on disk. Set to -1 to allow arbitrary many files.
uk: Верхнє обмеження кількості кадрів фокусування, які мають зберігатися на диску. Встановіть значення -1, щоб не обмежувати кількості.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Max. Stored Frames:
uk: Макс. к-ть збережених кадрів:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusMosaicMaskRB)
en: <html><head/><body><p>Aberration inspector style mask with a 3x3 mosaic formed with tiles from the center, the corners and the edges.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Маска засобу вивчення аберації із мозаїкою у стилі 3x3, яку сформовано плитками від центру, кутів та країв.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusMosaicMaskRB)
en: Mosaic Mask:
uk: Маска мозаїки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusRingMaskRB)
en: <html><head/><body><p>During Full Field focusing, this controls the size of an Annulus centred at the middle of the sensor to include for processing. Set inner % to zero to include the centre of the sensor and set outer % to 100 to include the outer edges of the sensor. </p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Під час фокусування за повним полем цей параметр керує розміром кільця з центром посередині датчика, яке слід включити до обробки. Встановіть нульове значення %, щоб включити центр датчика і встановіть зовнішній % у 100, щоб включити зовнішні краї датчика.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusRingMaskRB)
en: Ring Mask:
uk: Кільцева маска:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMosaicSpace)
en: <html><head/><body><p>Size of the separator between the tiles.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Розмір інтервалу між плитками.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMosaicTileWidth)
en: <html><head/><body><p>Tiles are squares with an edge length calculated by the given percentage of the image width. The percentage is limited such that the tile size does not exceed one third of the shorter side of the image (in most cases, it's height).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Поділ на плитки відбуватиметься з обчисленням довжини ребра за вказаним відсотком від ширини зображення. Частку у відсотках обмежено так, щоб розмір плитки не перевищував третини від коротшого розміру зображення (у більшості випадків, його ширини).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusFullFieldInnerRadius)
en: <html><head/><body><p>Diameter of the inner circle to be excluded from focusing (e.g. a centered galaxy or star cluster). The diameter is given as percentage of the image diagonal. Set to zero to include the centre of the sensor.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Діаметр внутрішнього кола, яке слід виключити з фокусування (наприклад галактики або зоряного скупчення у центрі). Діаметр визначається у відсотках до діагоналі зображення. Встановіть нульове значення, щоб включити центральну частину даних датчика.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusSpacerLabel)
en: Spacer:
uk: Інтервал:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusNoMaskRB)
en: All stars are used for focusing.
uk: Для фокусування використовувати усі зірки.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusNoMaskRB)
en: Use all stars for focusing
uk: Використовувати усі зірки для фокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusFullFieldOuterRadius)
en: <html><head/><body><p>Diameter of the outer circle to be excluded from focusing. The diameter is given as percentage of the image diagonal. Set to 100% to include the outer edges of the sensor. </p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Діаметр зовнішнього кола, яке слід виключити з фокусування. Діаметр визначається у відсотках до діагоналі зображення. Встановіть значення 100%, щоб включити дані зовнішньої частини з датчика.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMinMove)
en: <html><head/><body><p>The minimum size of an adaptive focus change that will be sent to the focuser.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Мінімальний розмір зміни адаптивного фокусування, який буде надіслано засобу фокусування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMinMove) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMaxMove)
en:  ticks
uk:  поділок

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMaxMove)
en: <html><head/><body><p>The maximum total Adaptive focuser movement between Autofocus runs.  If this value is hit,  adaptive focusing is suspended.  The purpose of this control is to handle runaway adaptive focusing.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Максимальний загальний рух адаптивного фокусування між циклами автофокусування. Якщо буде досягнуто це значення, адаптивне фокусування буде призупинено. Метою існування цього пункту є коректна обробка надмірного адаптивного фокусування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdaptive)
en: <html><head/><body><p>Enable Adaptive Focus between subframes. This is an experimental feature.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Увімкнути адаптивне фокусування між підкадрами. Це експериментальна можливість.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Minimum focuser movement when using Adaptive Focus.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Мінімальний рух засобу фокусування при використанні адаптивного фокусування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Min Move:
uk: Мінімальний рух:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdaptStart)
en: <html><head/><body><p>Adapt the Autofocus start position based on filter and the Adaptive Focus settings. This is an experimental feature.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Адаптувати початкову позицію автофокусування на основі параметрів фільтра та адаптивного фокусування. Ця можливість є експериментальною.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdaptStart)
en: Adapt Start Pos
uk: Адаптувати початкову позицію

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Max Total Move:
uk: Макс. загальний рух:

en: The host was not found. Please check the host name and port settings in Guide options.
uk: Не знайдено вузол. Будь ласка, переконайтеся, що у параметрах роботи засобу наведення вказано чинні назву вузла і номер порту з'єднання.

en: The connection was refused by the peer. Make sure the LinGuider is running, and check that the host name and port settings are correct.
uk: Вузол відмовив у з'єднанні. Переконайтеся, що LinGuider запущено, а у програмі вказано чинні параметри назви вузла і порту з'єднання.

en: The following error occurred: %1.
uk: Сталася така помилка: %1.

en: Invalid response.
uk: Некоректна відповідь.

en: Connected to LinGuider %1
uk: З'єднано з LinGuider %1

en: Only LinGuider v4.1.0 or higher is supported. Please upgrade LinGuider and try again.
uk: Підтримку передбачено лише для LinGuider v4.1.0 та новіших версій. Будь ласка, оновіть LinGuider і повторіть спробу.

en: Auto star selected %1
uk: Автоматично вибрано зірку %1

en: Failed to process star position.
uk: Не вдалося обробити дані щодо розташування зірки.

en: Failed to set guider reticle position.
uk: Не вдалося встановити позицію візира засобу наведення.

en: Failed to set guider square position.
uk: Не вдалося встановити позицію квадрата засобу наведення.

en: Failed to start guider.
uk: Не вдалося запустити засіб наведення.

en: Failed to stop guider.
uk: Не вдалося зупинити засіб наведення.

en: Failed to get RA/DEC Drift.
uk: Не вдалося отримати дані щодо зсуву ПС/Схил.

en: Failed to set dither range.
uk: Не вдалося встановити діапазон малого руху.

en: PHD2: There was no dithering response from PHD2, but continue guiding.
uk: PHD2: немає відповіді щодо малого руху від PHD2, але наведення продовжується.

en: Giving up reconnecting.
uk: Припиняємо спроби повторного з'єднання.

en: Reconnecting to PHD2 Host: %1, on port %2. . .
uk: Встановлюємо повторне з'єднання із вузлом PHD2: %1, на порту %2…

en: Connecting to PHD2 Host: %1, on port %2. . .
uk: Встановлюємо з'єднання із вузлом PHD2: %1, на порту %2…

en: Aborting any capture before disconnecting equipment...
uk: Перериваємо захоплення зображень, перш ніж від'єднати обладнання…

en: Disconnected from PHD2 Host: %1, on port %2.
uk: Розірвано з'єднання із вузлом PHD2: %1 на порту %2…

en: The host disconnected.
uk: Вузол від'єднано.

en: The connection was refused by the peer. Make sure the PHD2 is running, and check that the host name and port settings are correct.
uk: Вузол відмовив у з'єднанні. Переконайтеся, що PHD2 запущено, а у програмі вказано чинні параметри назви вузла і порту з'єднання.

en: PHD2: invalid response received: %1
uk: PHD2: отримано некоректну відповідь: %1

en: PHD2: JSON error: %1
uk: PHD2: помилка JSON: %1

en: Unknown PHD2 event: %1
uk: Невідома подія PHD2: %1

en: PHD2: Version %1
uk: PHD2: версія %1

en: PHD2: Calibration Complete.
uk: PHD2: калібрування завершено.

en: PHD2: Waiting for guiding to settle.
uk: PHD2: очікуємо на впорядкування наведення.

en: PHD2: Calibration Failed (%1).
uk: PHD2: помилка калібрування (%1).

en: Calibration Data Flipped.
uk: Дані калібрування віддзеркалено.

en: PHD2: SettleDone.
uk: PHD2: стабілізація.

en: PHD2: Settling failed (%1).
uk: PHD2: помилка стабілізації (%1).

en: PHD2: There was a dithering error, but continue guiding.
uk: PHD2: сталася помилка під час малого руху, але наведення продовжується.

en: PHD2: Settling failed, aborted.
uk: PHD2: помилка стабілізації, перервано.

en: PHD2: Settling complete, Guiding Started.
uk: PHD2: стабілізацію завершено, розпочато наведення.

en: PHD2: Star found, guiding is resuming...
uk: PHD2: виявлено зірку, відновлюємо наведення…

en: PHD2: Looping Exposures Stopped.
uk: PHD2: зупинено циклічне експонування.

en: PHD2: Guiding Stopped.
uk: PHD2: наведення зупинено.

en: PHD2: Lock Position Set.
uk: PHD2: встановлено фіксування позиції.

en: PHD2: Star Selected.
uk: PHD2: вибрано зірку.

en: PHD2: Guiding...waiting for settle...
uk: PHD2: наведення… очікуємо на стабілізацію…

en: PHD2: Dithering successful.
uk: PHD2: успішне розмивання.

en: PHD2: Guiding running.
uk: PHD2: виконуємо наведення.

en: PHD2: Lock Position Lost, continuing calibration.
uk: PHD2: втрачено фіксування позиції, продовжуємо калібрування.

en: PHD2: Star Lost. Trying to reacquire for %1s.
uk: PHD2: зірку втрачено. Намагатимемося знайти її знову за %1 с.

en: PHD2: Lock Position Lost.
uk: PHD2: втрачено фіксування позиції.

en: PHD2: Guiding paused.
uk: PHD2: наведення призупинено.

en: PHD2: Calibrating, timing out in %1s.
uk: PHD2: калібрування, час буде перевищено за %1 с.

en: PHD2: Calibration turned to looping, failed.
uk: PHD2: циклічне калібрування — маємо помилку.

en: PHD2: Looping Exposures.
uk: PHD2: циклічне експонування.

en: PHD2: Dithering started.
uk: PHD2: розпочато змішування.

en: PHD2: Calibration is cleared
uk: PHD2: дані калібрування вилучено

en: PHD2: DEC Guide Mode is Set to: %1
uk: PHD2: встановлено такий режим наведення за схиленням: %1

en: PHD2: Exposure Time set to:
uk: PHD2: встановлено такий час експонування:

en: PHD2: Valid Exposure Times: Auto,
uk: PHD2: коректні часи експонування: авто,

en: PHD2: Please set CCD and telescope parameters in PHD2, Pixel Scale is invalid.
uk: PHD2: будь ласка, вкажіть параметри ПЗЗ та телескопа у PHD2, значення масштабу у пікселях є некоректним.

en: PHD2: Pixel Scale is %1 arcsec per pixel
uk: PHD2: масштаб у пікселях дорівнює %1 кутових секунди на піксель

en: PHD2 Error: unhandled '%1'
uk: Помилка PHD2: непридатне до обробки значення «%1»

en: PHD2 Error: Equipment not connected.
uk: Помилка PHD2: обладнання не з'єднано.

en: PHD2: Guiding is already running.
uk: PHD2: наведення вже виконується.

en: PHD2: Guiding is paused, resuming...
uk: PHD2: наведення призупинено, відновлюємо…

en: PHD2: Connecting Equipment. . .
uk: PHD2: з'єднуємо обладнання…

en: PHD2: Disconnecting Equipment. . .
uk: PHD2: від'єднуємо обладнання…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Dither
uk: Малий рух

en: GPG RA Guider
uk: Наведення за ПС GPG

en: PHD2's current camera: %1, is not connected to Ekos.  The PHD2 Guide Star Image will be received, but the full external guide frames cannot.
uk: Поточну камеру PHD2, %1, не з'єднано із Ekos. Програма отримає зображення напрямної зірки PHD2, але не зможе отримати повні кадри зовнішнього наведення.

en: PHD2's current camera: %1, is connected to Ekos.  You can select whether to use the full external guide frames or just receive the PHD2 Guide Star Image using the SubFrame checkbox.
uk: Поточну камеру PHD2, %1, з'єднано із Ekos. Ви можете вибрати між використанням повних зовнішніх кадрів наведення і простим отриманням зображення напрямної зірки PHD2 за допомогою пункту кадрування.

en: Connection to the guide CCD is lost.
uk: З'єднання з ПЗЗ наведення втрачено.

en: Error: lost connection to CCD.
uk: Помилка: втрачено з'єднання з ПЗЗ.

en: Exposure timeout, but suspended. Ignoring...
uk: Перевищення часу очікування експонування, але обробку призупинено. Ігноруємо…

en: Exposure timeout. Aborting Autoguide.
uk: Перевищення часу очікування експонування. Перериваємо автоматичне наведення.

en: Exposure timeout. Aborting Dithering.
uk: Перевищення часу очікування експонування. Перериваємо малий рух.

en: Exposure timeout. Aborting Calibration.
uk: Перевищення часу очікування експонування. Перериваємо калібрування.

en: Exposure timeout. Too many. Restarting driver.
uk: Перевищено час експонування. Забагато. Перезапускаємо драйвер.

en: No camera detected. Check camera in optical trains.
uk: Не виявлено жодної камери. Перевірте, чи є камера в оптичних трактах.

en: No guider detected. Check guide-via in optical trains.
uk: Не вибрано засобу наведення. Перевірте наведення в оптичних трактах.

en: The mount is parked. Unpark to start guiding.
uk: Лафет запарковано. Зніміть лафет з паркування, щоб розпочати наведення.

en: Pier side change detected. Clearing calibration.
uk: Виявлено зміну боку стійки. Вилучаємо дані калібрування.

en: Mount is moving. Resetting calibration...
uk: Лафет рухається. Скидаємо калібрування…

en: Mount is parking. Aborting guide...
uk: Лафет паркується! Перериваємо наведення…

en: Mount is slewing. Aborting guide...
uk: Лафет рухається! Перериваємо наведення…

en: Calibration is cleared.
uk: Дані калібрування вилучено.

en: External guider connected.
uk: З'єднано зовнішнє наведення.

en: External guider disconnected.
uk: Від'єднано зовнішнє наведення.

en: Calibration completed.
uk: Калібрування завершено.

en: Calibration started.
uk: Розпочато калібрування.

en: Guiding resumed.
uk: Наведення відновлено.

en: Autoguiding running.
uk: Виконуємо автонаведення.

en: Autoguiding aborted.
uk: Автонаведення перервано.

en: Guiding suspended.
uk: Наведення призупинено.

en: Manual dithering in progress.
uk: Виконуємо малий рух вручну.

en: Dithering in progress.
uk: Виконуємо малий рух.

en: Post-dither settling for %1 second... | Post-dither settling for %1 seconds...
uk[0]: Встановлення після малого руху за %1 секунду…
uk[1]: Встановлення після малого руху за %1 секунди…
uk[2]: Встановлення після малого руху за %1 секунд…
uk[3]: Встановлення після малого руху за секунду…

en: Dithering failed.
uk: Помилка під час малого руху!

en: Dithering completed successfully.
uk: Малий рух успішно завершено.

en: %1x%1 guide binning is not supported.
uk: Підтримки кроків напрямної %1⨯%1 не передбачено.

en: Exposure failed. Restarting exposure...
uk: Не вдалося виконати експонування. Виконуємо повторну спробу…

en: Cannot change guider type while active.
uk: Не можна змінювати тип засобу наведення під час наведення.

en: Warning: Reset Guiding Calibration is enabled. It is recommended to turn this option off for PHD2.
uk: Увага! Увімкнено скидання даних калібрування наведення. Рекомендуємо вимкнути його для PHD2.

en: Calibration failed to start.
uk: Не вдалося запустити процедуру калібрування!

en: Auto star selected.
uk: Автоматично вибрано зірку.

en: Failed to select an auto star.
uk: Не вдалося автоматично вибрати зірку.

en: Select a guide star to calibrate.
uk: Виберіть зірку для наведення під час калібрування

en: dx (pixels)
uk: dx (у точках)

en: dy (pixels)
uk: dy (у точках)

en: The PHD2 camera is not available to Ekos, so you cannot see the captured images.  But you will still see the Guide Star Image when you guide.
uk: Камера PHD2 є недоступною для Ekos. Ви не зможете бачити захоплені зображення. Але, попри це, ви зможете бачити зображення напрямної зірки під час наведення.

en: To receive PHD2 images other than the Guide Star Image, SubFrame must be unchecked.  Unchecking it now to enable your image captures.  You can re-enable it before Guiding
uk: Щоб програма могла отримувати зображення PHD2, відмінні від зображення напрямної зірки, слід зняти позначку з пункту кадрування. Зніміть позначку з цього пункту, щоб уможливити захоплення зображень. Ви можете знову позначити цей пункт безпосередньо перед наведенням.

en: Cannot change active optical train while PHD2 is connected
uk: Неможливо змінити активний оптичний тракт, доки з'єднано PHD2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroupBox)
en: Control
uk: Керування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: <html><head/><body><p>Automatically select the calibration star. <br/>Please note: 'SEP Multi Star' does  <span style=" font-weight:600;">always</span> use 'auto star' detection.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Автоматично вибрати зірку для калібрування. <br/>Будь ласка, зауважте що у «ПдЕП за декількома зірками»  <span style=" font-weight:600;">завжди</span> використовується автоматичне виявлення зірок.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: Auto Star
uk: Автовибір зірки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearCalibrationB)
en: Clear calibration data.
uk: Вилучити дані калібрування.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manualDitherB)
en: Manual Dither
uk: Малий рух вручну

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideSubframe)
en: <html><head/><body><p>Subframe the image around the guide star. Or for PHD2, receive the Guide Star Image instead of the full image frame. For the Internal Guider, before checking this option, you must <span style=" font-weight:600;">first</span> capture an image and select a guide star. Uncheck it to take a full frame again. <br/>Please note: 'SEP Multi Star' <span style=" font-weight:600;">cannot</span> use subframe.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Кадрувати зображення навколо напрямної зірки. Або, для PHD2, отримати зображення напрямної зірки замість повного зображення кадру. Для вбудованого засобу наведення, перш ніж позначати цей пункт, вам слід <span style=" font-weight:600;">спочатку</span> захопити зображення і позначити на ньому напрямну зірку. Зніміть позначку з цього пункту, якщо хочете знову захопити увесь кадр. <br/>Будь ласка, зауважте, що у «ПдЕП за декількома зірками» <span style=" font-weight:600;">не можна</span> використовувати підкадри.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideSubframe)
en: Subframe
uk: Підкадр

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eastRAGuideEnabled)
en: East Direction Guiding
uk: Наведення у напрямку на схід

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, westRAGuideEnabled)
en: West Direction Guiding
uk: Наведення у напрямку на захід

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalConnectB)
en: Connect to external guiding application.
uk: Встановити з'єднання із зовнішньою програмою для наведення.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dECGuideEnabled)
en: Guide Declination Axis
uk: Вісь схилення наведення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalDisconnectB)
en: Disconnect from external guiding application.
uk: Від'єднатися від зовнішньої програми для наведення.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Apply filter to image after capture to enhance it
uk: Застосувати для удосконалення зображення фільтрування після захоплення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Guide camera binning. It is recommended to set binning to 2x2 or higher.
uk: Кроки у камері наведення. Рекомендуємо встановити кроки 2⨯2 або вище.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rAGuideEnabled)
en: Guide Right Ascention Axis
uk: Вісь прямого сходження наведення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_9)
en: Directions:
uk: Напрямки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guideDelay)
en: Delay next guide exposure this many seconds after a pulse is sent
uk: Затримати наступне експонування наведення після надсилання команди руху

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, northDECGuideEnabled)
en: North Direction Guiding
uk: Наведення у напрямку на північ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, southDECGuideEnabled)
en: South Direction Guiding
uk: Наведення у напрямку на південь

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manualPulseB)
en: Manual Pulse...
uk: Пульсація вручну…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, guideSquareSize)
en: Guide star tracking box size. Box size must be set in accordance to the selected star size.
uk: Розмір блоку стеження за напрямною зіркою. Розмір блоку має бути встановлено відповідно до розмірів вибраної зірки.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideShowFrame)
en: Toggle the Guider Image...
uk: Перемкнути зображення засобу наведення…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupScope)
en: Scope / Lens Info
uk: Дані щодо телескопа/об'єктива

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FOV)
en: Field of View (arcmin)
uk: Поле зору (у кут. мін.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Aperture)
en: Aperture (mm)
uk: Апертура, мм

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Focal)
en: Focal Length (mm)
uk: Фокальна відстань (у мм)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Reducer)
en: Reducer
uk: Зменшувач

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroup)
en: Guide Info
uk: Дані щодо наведення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_17)
en: Pulse length (ms):
uk: Тривалість пульсації (у мс):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_16)
en: Guiding delta ":
uk: Відхилення наведення у ":

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_PulseRA)
en: Generated RA pulse
uk: Створена пульсація за ПС

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_PulseDEC)
en: Generated DEC pulse
uk: Створена пульсація за Схил.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_DeltaRA)
en: Immediate Guiding RA deviation in arcseconds
uk: Миттєве відхилення ПС у кутових секундах

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_DeltaDEC)
en: Immediate Guiding DEC deviation in arcseconds
uk: Миттєве відхилення Схил. у кутових секундах

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_17b)
en: Guiding RMS error
uk: СКВ-похибка наведення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_17b)
en: RMS" (RA/DEC):
uk: СКВ" (ПС/Схил):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_ErrRA)
en: Guiding RA RMS error
uk: СКВ-похибка наведення за ПС

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_ErrDEC)
en: Guiding DEC RMS error
uk: СКВ-похибка наведення за Схил

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Total RMS":
uk: Загальне СКВ":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7b)
en: Guide SNR:
uk: ССШ наведення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, correctionSlider)
en: <html><head/><body><p>Drag the slider to adjust the scale of the Corrections Graphs relative to the scale of the drift graphs.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Перетягніть повзунок, щоб скоригувати масштаб графіків виправлень відносного масштабу графіків зсуву.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Mount Drift
uk: Зсув лафета

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Calibration Plot
uk: Креслення калібрування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rADisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the RA graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показати криву прямого сходження на графіку зсуву.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rADisplayedOnGuideGraph)
en: RA
uk: ПС

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rACorrDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the RA Corrections graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показати криву виправлень прямого сходження на графіку зсуву.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rACorrDisplayedOnGuideGraph) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dECorrDisplayedOnGuideGraph)
en: Corr
uk: Випр.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dEDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display DEC graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показати криву схилення на графіку зсуву.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dECorrDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the DEC Corrections graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показати криву виправлень схилення на графіку зсуву.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, sNRDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display SNR graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показати криву співвідношення сигнал-шум на графіку зсуву.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sNRDisplayedOnGuideGraph)
en: SNR
uk: ССШ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rMSDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display RMS graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показати криву середньоквадратичного відхилення на графіку зсуву.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rMSDisplayedOnGuideGraph)
en: RMS
uk: СКВ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideZoomInXB)
en: <html><head/><body><p>Zoom in for the X-Axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Збільшення масштабу за віссю X.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideZoomOutXB)
en: <html><head/><body><p>Zoom out for the X-Axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Зменшення масштабу за віссю X.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Trace:
uk: Трасування:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, guideSlider)
en: <html><head/><body><p>Drag the slider to scroll through guide history while displaying the RA and DEC error points on both graphs. Dragging to the far right will set the guide plots to display the latest guide data and autoscroll the graph.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Перетягніть повзунок для гортання журналу наведення із показом точок похибок за прямим сходженням та схилення на обох графіках. Перетягування до крайньої правої позиції призведе до показу графіків наведення для найсвіжіших даних та автоматичного гортання графіка.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, latestCheck)
en: <html><head/><body><p>Check to display the latest guide data and autoscroll the graph.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Позначте, щоб було показано найновіші дані наведення та виконано автоматичне гортання графіка.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, latestCheck)
en: Max
uk: Макс.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideAutoScaleGraphB)
en: <html><head/><body><p>Autoscale both Guide Graphs to their default scale. If any points are located outside this range, the view is expanded to include them (with the exception of the time axis in the drift graphics).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Автоматично масштабувати графіки наведення до типового масштабу. Якщо якась із точок графіка лежить поза цим діапазоном. область перегляду буде розширено для включення цієї точки (за винятком часової вісі на графіках зсуву).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideSaveDataB)
en: <html><head/><body><p>Export the guide data from the current session to a CSV file readable by a spreadsheet program.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Експортувати дані наведення з поточного сеансу до файла CSV для подальшого аналізу у електронній таблиці.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideDataClearB)
en: <html><head/><body><p>Clear all the recent guide data.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вилучити усі нещодавні дані наведення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guiderAccuracyThreshold)
en: <html><head/><body><p>Set the desired guiding accuracy in the Drift Plot. The number represents the radius of the green concentric circle in arcseconds.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Встановіть бажану точність наведення на кресленні зсуву. Число визначає радіус зеленого концентричного кола у кутових секундах.</p></body></html>

en: Mount DE Drift (arcsec)
uk: Зсув лафета за Схил (кут. с.)

en: Mount RA Drift (arcsec)
uk: Зсув лафета за ПС (кут. с.)

[ctx: Drift graphics tooltip; %1 is local time; %2 is RA deviation; %3 is DE deviation in arcseconds; %4 is the RMS error in arcseconds; %5 is the SNR]
en: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr></table>
uk: <table><tr><td>МЧ:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>ПС:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>Схил.:</td><td>%3 "</td></tr><tr><td>СКВ:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>ССШ:   </td><td>%5 "</td></tr></table>

[ctx: Drift graphics tooltip; %1 is local time; %2 is RA deviation; %3 is DE deviation in arcseconds; %4 is the RMS error in arcseconds; %5 is the SNR; %6 is RA Pulse in ms; %7 is DE Pulse in ms]
en: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr><tr><td>RA Pulse:   </td><td>%6 ms</td></tr><tr><td>DE Pulse:   </td><td>%7 ms</td></tr></table>
uk: <table><tr><td>МЧ:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>ПС:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>Схил.:</td><td>%3 "</td></tr><tr><td>СКВ:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>ССШ:   </td><td>%5 "</td></tr><tr><td>Пульс. ПС: </td><td>%6 мс</td></tr><tr><td>Пульс. схил.:</td><td>%7 мс</td></tr></table>

[ctx: North]
en: N
uk: Пн

[ctx: South]
en: S
uk: Пд

[ctx: West]
en: W
uk: З

[ctx: East]
en: E
uk: С

[ctx: @title:window]
en: Export Guide Data
uk: Експорт даних наведення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preparingStateLabel)
en: Prep
uk: Приготування

en: RA drifting forward...
uk: Зсування ПС у прямому напрямку…

en: Guide Star found.
uk: Знайдено напрямну зірку

en: RA drifting reverse...
uk: Зсування ПС у зворотному напрямку…

en: Calibration rejected. Star drift is too short. Check for mount, cable, or backlash problems.
uk: У калібруванні відмовлено. Зсув зірок є надто малим. Перевірте, чи немає проблем із лафетом, кабелем або люфтом.

en: Calibration Failed: Drift too short.
uk: Помилка калібрування: надто малий зсув.

en: Calibration Failed: couldn't reach start.
uk: Помилка калібрування: не вдалося досягти початку.

en: Guide RA: Scope cannot reach the start point after %1 iteration. Possible mount or backlash problems... | GUIDE_RA: Scope cannot reach the start point after %1 iterations. Possible mount or backlash problems...
uk[0]: ПС наведення: телескопові не вдалося досягти початкової точки за %1 ітерацію. Ймовірно, маємо проблеми з лафетом або люфтом…
uk[1]: ПС наведення: телескопові не вдалося досягти початкової точки за %1 ітерації. Ймовірно, маємо проблеми з лафетом або люфтом…
uk[2]: ПС наведення: телескопові не вдалося досягти початкової точки за %1 ітерацій. Ймовірно, маємо проблеми з лафетом або люфтом…
uk[3]: ПС наведення: телескопові не вдалося досягти початкової точки за одну ітерацію. Ймовірно, маємо проблеми з лафетом або люфтом…

en: DEC backlash...
uk: Люфт за СХИЛ…

en: DEC drifting forward...
uk: Зсування Схил. у прямому напрямку…

en: Calibration Failed: drift too short.
uk: Помилка калібрування: надто малий зсув.

en: Calibrating DEC Backlash
uk: Калібруємо люфт за Схил.

en: DEC drifting reverse...
uk: Зсування Схил. у зворотному напрямку…

en: Calibration Failed: couldn't reach start point.
uk: Помилка калібрування: не вдалося досягти початкової точки.

en: Guide DEC: Scope cannot reach the start point after %1 iteration.
    Possible mount or backlash problems... | GUIDE DEC: Scope cannot reach the start point after %1 iterations.
    Possible mount or backlash problems...
uk[0]: Схил. наведення: телескопові не вдалося досягти початкової точки за %1 ітерацію.
    Ймовірно, маємо проблеми з лафетом або люфтом…
uk[1]: Схил. наведення: телескопові не вдалося досягти початкової точки за %1 ітерації.
    Ймовірно, маємо проблеми з лафетом або люфтом…
uk[2]: Схил. наведення: телескопові не вдалося досягти початкової точки за %1 ітерацій.
    Ймовірно, маємо проблеми з лафетом або люфтом…
uk[3]: Схил. наведення: телескопові не вдалося досягти початкової точки за одну ітерацію.
    Ймовірно, маємо проблеми з лафетом або люфтом…

en: DEC direction reversed (RA-DEC is now standard CCW-system).
uk: Обернений напрямок Схил (ПС-Схил тепер у стандартній системі проти год. стрілки).

en: Limited long pulse of %1ms to %2ms
uk: Обмежено довгу пульсацію у %1 мс до %2 мс

en: Warning: Dithering failed. Autoguiding shall continue as set in the options in case of dither failure.
uk: Попередження: спроба малого руху невдачі. Автоматичне наведення буде продовжено так, як це вказано у параметрах, якщо малий рух зазнав невдачі.

en: Warning: Manual Dithering failed.
uk: Попередження: спроба малого руху вручну зазнала невдачі.

en: %1 info are missing. Please set the values in INDI Control Panel.
uk: Немає даних щодо %1. Будь ласка, встановіть значення на панелі керування INDI.

en: Missing Information
uk: Недостатньо інформації

en: Guiding calibration restored
uk: Відновлено калібрування наведення

en: Lost track of the guide star. Try increasing the square size or reducing pulse duration.
uk: Втрачено зірку для наведення. Спробуйте збільшити розмір квадрата або зменшити тривалість пульсації.

en: Guide Star lost.
uk: Втрачено напрямну зірку.

en: Guiding calibration failed
uk: Не вдалося виконати калібрування наведення

en: Guiding calibration completed successfully
uk: Калібрування наведення успішно виконано

en: Lost track of the guide star. Searching for guide stars...
uk: Втрачено зірку для наведення. Шукаємо інші зірки для наведення….

en: Delta RMS threshold value exceeded. Searching for guide stars...
uk: Перевищено порогове значення для різниці СКВ. Шукаємо зірки для наведення…

en: Failed to find any suitable guide stars. Aborting...
uk: Не вдалося знайти прийнятні напрямні зірки. Перериваємо завдання.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, magnitudeR)
en: Magnitude
uk: Величина

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualPulse)
en: Manual Pulse
uk: Пульсація вручну

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, northPulseB)
en: North / DE+
uk: Північ / Сх+

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eastPulseB)
en: East / RA+
uk: Схід / ПС+

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, westPulseB)
en: West / RA-
uk: Захід / ПС-

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, southPulseB)
en: South / DE-
uk: Південь / Сх-

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_29)
en: Pulse:
uk: Пульсація:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, pulseDuration)
en:  ms
uk:  мс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: RA Offset":
uk: Зсув ПС":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: DE Offset":
uk: Зсув за схил.":

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_29) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_CalibrationPulseDuration)
en: Initial pulse size for calibration.
uk: Розмір початкової пульсації для калібрування.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutoModeIterations)
en: Maximum number of iterations calibration should use per phase.
uk: Максимальна кількість ітерацій для однієї фази калібрування.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of iterations calibration should use per phase. It may use fewer (if max move is reached).
uk: Максимальна кількість ітерацій для однієї фази калібрування. Кількість ітерацій може бути меншою (якщо перевищено значення максимального руху).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Max Iterations:
uk: Макс к-ть ітерацій:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of pixels the calibration should move. Once it exceeds this amount, it will finish the calibration phase.  It may move less if  max iterations is reached.
uk: Максимальна кількість пікселів для зсуву під час калібрування. При перевищенні цього значення фазу калібрування буде завершено. Рух може бути меншим, якщо досягнуто максимальної дозволеної кількості ітерацій.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Max move (px):
uk: Макс. рух (пікселі):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_CalibrationMaxMove) i18n: ectx: label, entry (CalibrationMaxMove), group (Guide)
en: Maximum number of pixels the calibration should move (approximate).
uk: Максимальна кількість пікселів зсуву під час калібрування (приблизно).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwoAxisEnabled)
en: Two axis
uk: Дві вісі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled) i18n: ectx: label, entry (GuideAutoSquareSizeEnabled), group (Guide)
en: Automatically select the square size based on the selected star width.
uk: Автоматично вибирати розмір квадрата на основі вибраної ширини зірки.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled)
en: Auto Square Size
uk: Автовибір розміру квадрата

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reticle
uk: Візир

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_26)
en: X position of the guide star
uk: Позиція напрямної зірки за X

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_27)
en: Y position of the guide star
uk: Позиція напрямної зірки за Y

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Calibrated Values
uk: Калібровані значення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: ms/arcsec
uk: мс/кутова секунда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec_cal_degrees_unit)
en: degrees (swapped)
uk: градуси (обміняні)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideCalibrationBacklash)
en: <html><head/><body><p>Remove the effect of DEC backlash when calibrating guider.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вилучити ефект від люфту за СХИЛ при калібруванні засобу наведення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideCalibrationBacklash)
en: Remove DEC backlash in guide calibration
uk: Вилучати люфт СХИЛ у калібрування наведення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResetGuideCalibration)
en: <html><head/><body><p>If checked,  always re-calibrate when guiding is started. This is often not necessary when a good quality calibration has previously been done and the guide camera has not been rotated or re-installed.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо позначено, завжди виконувати повторне калібрування на початку наведення. Часто, таке калібрування не потрібне, якщо перед поточним сеансом було виконано якісне калібрування, а камеру наведення не обертали і не перевстановлювали.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetGuideCalibration)
en: Reset Guide Calibration After Each Mount Slew
uk: Скидати калібрування наведення після кожного руху лафета

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseGuideCalibration)
en: <html><head/><body><p>Store and attempt to reuse calibrations. This only works on opposite sides of the meridian if the pier-side can be automatically determined from your mount. The "Reset Guide on Slew" option above must be unchecked for this to be attempted.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Зберігати і намагатися використовувати повторно дані калібрування. Це спрацює на протилежних боках меридіана, лише якщо можна автоматично визначити бік стійки за даними лафета. Щоб спробувати це налаштування, слід зняти позначку з пункту вище — «Скидати калібрування наведення після кожного руху лафета».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseGuideCalibration)
en: Store and reuse guide calibration when possible.
uk: Зберігати і повторно використовувати калібрування наведення, якщо можна.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseDecOnPierSideChange)
en: <html><head/><body><p>When re-using a calibration, reverse the DEC angle if the current pier side differs from the one at calibration. This only applies when re-using calibrations. The value you need is a property of your mount that should be researched. </p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>При повторному використанні даних калібрування обертати кут СХИЛ, якщо поточний бік стійки відрізняється від боку стійки у даних калібрування. Це стосується лише калібрування із використанням попередніх даних. Потрібне вам значення є властивістю лафета, яке слід визначити експериментально.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseDecOnPierSideChange)
en: Reverse DEC guide pulses when changing pier-side and reusing calibration.
uk: Обернене значення Схил пульсує при зміні боку стійки і повторному використанні калібрування.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DitherPixels)
en: Number of pixels to move the guiding square in a random direction.
uk: Кількість пікселів, на які слід пересунути квадрат наведення у випадковому напрямку.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherSettle) i18n: ectx: label, entry (DitherSettle), group (Guide)
en: After dither is successful, wait for this many seconds before proceeding.
uk: Після завершення успішного малого зрушення зображення, зачекати вказану кількість секунд, перш ніж продовжувати роботу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Settle
uk: Врівноваження

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: PHD2 Dither Threshold
uk: Порогове значення розмивання PHD2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherTimeout)
en: <html><head/><body><p>Maximum allowable distance for dithering to be considered settled (PHD2 only).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Максимальна дозволена відстань для того, щоб вважати розмивання зафіксованим (лише PHD2).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Move locked guiding square location after frame capture
uk: Пересувати заблокований квадрат наведення після захоплення кадру

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DitherThreshold)
en: Maximum allowable distance for guiding to be considered settled (PHD2 only).
uk: Максимальна дозволена відстань для того, щоб вважати наведення завершеним (лише PHD2).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: PHD2 Dither Timeout
uk: Час очікування на розмивання PHD2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherFrames) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15)
en: Dither after this many captured frames in the CCD module
uk: Малий рух після вказаної кількості кадрів із модуля ПЗЗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Frequency
uk: Частота

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherMaxIterations)
en: <html><head/><body><p>Maximum dithering iteration attempts before giving up</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Максимальна кількість спроб виконати малий рух.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Max. Iterations
uk: Макс к-ть ітерацій

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherWithOnePulse)
en: <html><head/><body><p>If checked, dithering amount is randomly generated, pulses are sent, but the resultant pixel dithering amount is not enforced so only the one dither pulse is sent. This is quicker, and recommended as dither amount is random anyway. It is necessary when 2-D dither is required but guiding is only done in one axis.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо позначено, величина малого руху визначається випадковим чином, надсилаються пульсації, але величина малого рушу пікселя-результату не визначається примусово, тому надсилається лише одна пульсація малого руху. Це швидше і є рекомендованим способом, оскільки величина малого руху є так чи інакше випадковою. Це необхідно, якщо потрібен плоский малий рух, але наведення виконується лише за однією віссю.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherWithOnePulse)
en: One Pulse Dither
uk: Малий рух одної пульсації

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: <html><head/><body><p>If checked, autoguiding is aborted when dithering fails. Otherwise, guiding resumes normally.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо позначено, автоматичне наведення буде перервано, якщо не вдасться виконати малий рух. Якщо ж не позначено, наведення буде відновлено у звичайному режимі.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: Abort Autoguide on failure
uk: Скасовувати автонаведення при помилці

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherNoGuiding)
en: <html><head/><body><p>Perform dithering when not guiding.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виконувати малий рух, якщо не наводимо.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherNoGuiding)
en: Non-Guide Dither Pulse
uk: Ненавідна мала пульсація

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherNoGuidingPulse)
en: Pulse length in milliseconds to command mount motion in a random direction
uk: Тривалість пульсації у мілісекундах для вмикання руху лафета у випадковому напрямку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: ms
uk: мс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p><a href="https://ieeexplore.ieee.org/document/7105398"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">The Gaussian Process Guider</span></a>, <span style=" font-style:italic;">(c) 2014-2017 Max Planck Society</span>, is used for RA guiding only. Most parameters <br/>can stay at their defaults. <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Enable GPG</span> with the checkbox below. It can be used with all Guide star-detection<br/>algorithms but has been tested most and is recommended with <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">SEP MultiStar</span>. It combines a reactive<br/>correction whose aggressiveness is controlled with <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Control Gain</span> and <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Minimum Move</span>, with a predictive<br/>correction controlled by <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Prediction Gain</span>.</p><p>The most important parameter is <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Major Period</span>. If you can determine it for your mount, it's much <br/>better to set it yourself and uncheck <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Estimate Period.</span></p><hr/></body></html>
uk: <html><head/><body><p><a href="https://ieeexplore.ieee.org/document/7105398"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Засіб наведення на основі гаусового процесу (Gaussian Process Guider)</span></a>, <span style=" font-style:italic;">© Товариство імені Макса Планка 2014–2017</span>, використовується лише для наведення за прямим сходженням. Для більшості параметрів <br/>можна лишити типові значення. <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Увімкнути GPG</span> із полем для позначки нижче. Цим пунктом можна скористатися у поєднанні із алгоритмами виявлення напрямної<br/>зірки, але основне його тестування виконувалося для <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">ПдЕП</span>. В алгоритмах поєднується реактивне<br/>виправлення, агресивністю якого можна керувати за допомогою параметрів <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Підсилення керування</span> та <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Мінімальне пересування</span>, з прогнозованим<br/>виправленням, керувати яким можна за допомогою параметра <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Підсилення прогнозу</span>.</p><p>Найважливішим параметром є <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Основний період</span>. Якщо ви можете визначити його для вашого лафета, слід <br/>встановити його вручну і зняти позначку з пункту <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Оцінювати період</span>.</p><hr/></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpg0)
en: Enable GPG on the Guide tab, using the RA Guiding Algorithm pulldown
uk: Увімкніть GPG на вкладці «Наведення» за допомогою спадного списку алгоритмів наведення за ПС

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGDarkGuidingInterval)
en: Maximum time between emitting predictive corrections while capturing guide images. This might be on the order of 1 second or less, with the guide exposure much longer. The exact values and the ratio between them will depend greatly on your mount and environmental conditions; but generally, the worse periodic error of your mount, the greater the ratio between guide exposure and dark guiding interval.
uk: Максимальний період часу між надсиланням команд випереджувального виправлення під час захоплення зображень для наведення. Може бути порядку 1 секунди або меншим значенням, а експонування наведення має тривати набагато більше. Точні значення та відношення між цими величинами дуже залежить від вашого лафета та погодних умов. Втім, загалом, чим більшою є періодична похибка вашого лафета, тим більшим має бути відношення між тривалістю експонування наведення та періодом наведення «у темну».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Dark guiding interval
uk: Інтервал наведення «у темну»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs0a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGPeriod)
en: The length in seconds of the mount's major period (that's being corrected).
uk: Тривалість основного періоду лафета у секундах (підлягає виправленню).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs0a)
en: Major Period
uk: Основний період

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs2a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGpWeight)
en: The fraction of its prediction the GPG uses to move the mount.
uk: Частка прогнозного значення, яку GPG використовуватиме для пересування лафета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs2a)
en: Prediction Gain
uk: Підсилення прогнозу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgsDarkGuiding) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GPGDarkGuiding)
en: Enable predictive corrections during acquisition of guide camera images
uk: Увімкнути випереджувальні виправлення під час отримання зображень камери наведення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgsDarkGuiding)
en: Intra-frame dark guiding
uk: Міжкадрове наведення «у темну»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs1a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GPGEstimatePeriod)
en: If checked, the GPG estimates the mount's major period. Otherwise, it uses the entry above.
uk: Якщо позначено, GPG оцінюватиме основний період лафета. Якщо не позначено, буде використано введене вище значення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs1a)
en: Estimate Period
uk: Оцінювати період

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Uses RA "Aggressiveness" from Guide controls
uk: Використовує «Агресивність» для ПС з налаштувань наведення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs4a)
en: The min-move parameter the GPG uses to move the mount when it uses its backoff proportional guider.
uk: Параметр мінімального пересування, який GPG використовує для пересування лафета, коли вживається резервне пропорційне наведення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs4a)
en: Minimum Move
uk: Мінімальне пересування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Uses RA "Min error" from Guide controls
uk: Використовує «Мінімальну похибку» для ПС з налаштувань наведення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs3a)
en: The fraction of the guide-star drift that the GPG uses to move the mount.
uk: Частка зсуву напрямної зірки, яку GPG використовуватиме для пересування лафета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs3a)
en: Control Gain
uk: Підсилення керування

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Settings
uk: Розширені налаштування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas0a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGSE0KLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Length scale of the long range kernel in seconds.</p><p>This 
              parameter accounts for the long-term drift in periodic error, on the scale of several major periods. This might be due to, for
              example:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Harmonic interaction between the gears in the whole gear train,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Change in
              loading due to gravity,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;
              -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Thermal variations.</li></ul><p>This should probably be several
              times larger than the major period.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Масштаб довготривалого ядра у секундах.</p><p>Цей параметр надає змогу врахувати довготривалий зсув у періодичній похибці на масштабі у декілька основних періодів. Причини можуть бути, наприклад, такими:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">гармонічна взаємодія між шестернями у всій зубчастій передачі,</li><li style="margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">зміна у навантаженні через силу тяжіння,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">температурні збурення.</li></ul><p>Це значення має бути, ймовірно у декілька разів більшим за основний період.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas0a)
en: Long-range Length Scale
uk: Довгодіапазонний масштаб за довжиною

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas1a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGSE0KSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Long-range kernel signal variance.</p><p>This describes how 
              much the error changes over the long-term time scale. A higher variance means a larger change in error, on
              average.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Дисперсія сигналу довготривалого ядра.</p><p>Це значення описує, наскільки змінюється похибка на довготривалій шкалі часу. Більша дисперсія означає більшу зміну в усередненій похибці.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas1a)
en: Long-range Variance
uk: Довгодіапазонна дисперсія

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas2a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGPKLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Periodic Kernel length scale, in seconds.</p><p>This 
              describes how quickly the error changes within a single period. It can be thought of as the wavelength of the noise component
              above which the noise becomes unpredictable. A higher length scale means the predictable error has less high-frequency
              components; a shorter length-scale means it has more.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Масштаб періодичного ядра у секундах.</p><p>Це значення описує, наскільки швидко змінюється похибка у межах одного періоду. Його можна вважати нижньою межею довжиною хвилі компоненти, за якою шум стає непередбачуваним. Більші значення масштабу означають, що передбачувана похибка має менше високочастотних компонент, а коротший масштаб означає, що має більше.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas2a)
en: Periodic Length Scale
uk: Періодичний масштаб за довжиною

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas3a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGPKSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Periodic kernel signal variance.</p><p>This describes how 
              much the error changes during the periodic length scale.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Дисперсія сигналу періодичного ядра.</p><p>Описує, наскільки змінюється похибка у періодичному масштабі.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas3a)
en: Periodic Variance
uk: Періодична дисперсія

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas4a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGSE1KLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Length scale of the short-range kernel in 
              seconds.</p><p>This is a measure of the scale of the non-periodic short-term noise, caused by things such
              as:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Grit in the gearchain,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px;
              margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Wind gusts,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Structural vibrations, such as footsteps or traffic,</li><li style=" margin-top:12px;
              margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Swinging or dragging
              cables.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Масштаб короткотермінового ядра у секундах.</p><p>Це міра масштабності неперіодичного короткотермінового шуму, який спричинено, зокрема:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">забрудненням у зубчастій передачі,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px;
              margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">поривами вітру,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">вібраціями конструкції, зокрема пересуванням людей або транспорту,</li><li style=" margin-top:12px;
              margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">коливання або перетягування кабелів.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas4a)
en: Short-range Length Scale
uk: Короткодіапазонний масштаб за довжиною

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas5a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGSE1KSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Short-range kernel signal 
              variance.</p><p><br/></p><p>How much the short-range noise changes in the short-term length
              scale.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Дисперсія сигналу короткотермінового ядра.</p><p><br/></p><p>Наскільки короткотерміновий шум змінюється у короткотерміновому масштабі.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas5a)
en: Short-range Variance
uk: Короткодіапазонна дисперсія

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas6a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGPointsForApproximation)
en: Number of points used in the Gaussian Process approximation
uk: Кількість точок, які буде використано у апроксимації гаусового процесу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas6a)
en: Approximation Points
uk: Точки апроксимації

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas7a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGMinPeriodsForInference)
en: The min number of periods that must be sampled before prediction is fully used. Before that, it is mixed with the control/proportional guider.
uk: Мінімальна кількість періодів, які має бути оброблено, перш ніж прогноз буде повністю використано. До цього значення використовуватимуться параметри, які визначено за допомогою керованого або пропорційного наведення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas7a)
en: Num Periods for Inference
uk: Кількість періодів для висновку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas8a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGMinPeriodsForPeriodEstimate)
en: The min number of periods that must be sampled before GPG fully estimates the period.
uk: Мінімальна кількість періодів, які має бути оброблено до того, як GPG повністю оцінить період.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas8a)
en: Num Periods for Period Estimate
uk: Кількість періодів для оцінки за періодами

en: Guide Options Profile Editor
uk: Редактор профілів параметрів наведення

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroup)
en: Control Parameters
uk: Параметри керування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, AlgLabel)
en: The algorithm that computes the guide correction pulses.
uk: Алгоритм, який обчислює сигнали виправлення наведення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AlgLabel)
en: Guiding Algorithm
uk: Алгоритм наведення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, AlgLabel)
en: <html><head/><body><p>Select the guide pulse algorithms for RA and DEC.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Standard</span>: The traditional proportional guide algorithm. It computes a pulse to correct the computed guide drift. The aggressiveness parameter decides what proportion of the error is corrected. Errors smaller than MinError won't be corrected. Max response limits the largest correction. The hysteresis parameter is not used.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hysteresis</span>: Hysteresis is like the standard algorithm but weights in the previous correction according to the hysteresis parameter. Integral gain does not apply.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear</span>: This is similar to the PHD2 Lowpass2 algorithm. It computes the error pulses based on a short history of recent errors. This may be applicable to very stable mounts. Hysteresis and Integral gain do not apply.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">GPG</span>: (RA Only) The GPG algorithm tries to predict periodic error and linear drifts. It uses the aggressiveness, min and max parameters here, and more parameters on the separate GPG tab. Hysteresis and Integral gain do not apply.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть алгоритми наведення пульсаціями для ПС і Схил.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Стандартний</span>: традиційний алгоритм пропорційного наведення. За ним буде обчислено пульсацію для виправлення обчисленого дрейфу керування. Параметр агресивності визначає, яку частку помилки буде виправлено. Помилки, менші за MinError, не буде виправлено. Параметр Максимальної відповіді обмежує найбільше виправлення. Параметр гістерезису не використовується.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Гістерезисний</span>: гістерезисний алгоритм подібний до стандартного, але у ньому попереднє виправлення зважується за параметром гістерезису. Інтегральне збільшення не застосовується.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Лінійний</span>: цей алгоритм схожий на алгоритм PHD2 Lowpass2. За ним буде обчислено пульсації похибки на основі короткого журналу нещодавніх похибок. Це може бути застосовано до дуже стабільних лафетів. Гістерезис та інтегральне збільшення не застосовуються.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">GPG</span>: (лише ПС) за алгоритмом GPG програма намагається передбачити періодичну похибку та лінійні дрейфи. Тут буде використано параметри агресивності, мінімуму та максимуму, а також інші параметри на окремій вкладці GPG. Гістерезис та інтегральне збільшення не застосовуються.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_RAGuidePulseAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select the guide pulse algorithms for RA.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Standard</span>: The traditional proportional guide algorithm. It computes a pulse to correct the computed guide drift. The aggressiveness parameter decides what proportion of the error is corrected. Errors smaller than MinError won't be corrected. Max response limits the largest correction. The hysteresis parameter is not used.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hysteresis</span>: Hysteresis is like the standard algorithm but weights in the previous correction according to the hysteresis parameter. Integral gain does not apply.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear</span>: This is similar to the PHD2 Lowpass2 algorithm. It computes the error pulses based on a short history of recent errors. This may be applicable to very stable mounts. Hysteresis and Integral gain do not apply.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">GPG</span>: The GPG algorithm tries to predict periodic error and linear drifts. It uses the aggressiveness, min and max parameters here, and more parameters on the separate GPG tab. Hysteresis and Integral gain do not apply.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть алгоритми наведення пульсаціями для ПС. і Схил</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Стандартний</span>: традиційний алгоритм пропорційного наведення. За ним буде обчислено пульсацію для виправлення обчисленого дрейфу керування. Параметр агресивності визначає, яку частку помилки буде виправлено. Помилки, менші за MinError, не буде виправлено. Параметр Максимальної відповіді обмежує найбільше виправлення. Параметр гістерезису не використовується.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Гістерезисний</span>: гістерезисний алгоритм подібний до стандартного, але у ньому попереднє виправлення зважується за параметром гістерезису. Інтегральне збільшення не застосовується.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Лінійний</span>: цей алгоритм схожий на алгоритм PHD2 Lowpass2. За ним буде обчислено пульсації похибки на основі короткого журналу нещодавніх похибок. Це може бути застосовано до дуже стабільних лафетів. Гістерезис та інтегральне збільшення не застосовуються.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">GPG</span>: за алгоритмом GPG програма намагається передбачити періодичну похибку та лінійні дрейфи. Тут буде використано параметри агресивності, мінімуму та максимуму, а також інші параметри на окремій вкладці GPG. Гістерезис та інтегральне збільшення не застосовуються.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RAGuidePulseAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DECGuidePulseAlgorithm)
en: Standard
uk: Стандартний

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RAGuidePulseAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DECGuidePulseAlgorithm) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HysteresisGuiderLabel)
en: Hysteresis
uk: Гістерезисний

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_DECGuidePulseAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select the guide pulse algorithms for DEC.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Standard</span>: The traditional proportional guide algorithm. It computes a pulse to correct the computed guide drift. The aggressiveness parameter decides what proportion of the error is corrected. Errors smaller than MinError won't be corrected. Max response limits the largest correction. The hysteresis parameter is not used.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hysteresis</span>: Hysteresis is like the standard algorithm but weights in the previous correction according to the hysteresis parameter. Integral gain does not apply.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear</span>: This is similar to the PHD2 Lowpass2 algorithm. It computes the error pulses based on a short history of recent errors. This may be applicable to very stable mounts. Hysteresis and Integral gain do not apply.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть алгоритм пульсації наведення для схилення.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Стандартний</span>:  традиційний алгоритм пропорційного наведення. За ним буде обчислено пульсацію для виправлення обчисленого дрейфу керування. Параметр агресивності визначає, яку частку помилки буде виправлено. Помилки, менші за MinError, не буде виправлено. Параметр Максимальної відповіді обмежує найбільше виправлення. Параметр гістерезису не використовується.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Гістерезисний</span>: гістерезисний алгоритм подібний до стандартного, але у ньому попереднє виправлення зважується за параметром гістерезису. Інтегральне збільшення не застосовується.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Лінійний</span>: за алгоритмом GPG програма намагається передбачити періодичну похибку та лінійні дрейфи. Тут буде використано параметри агресивності, мінімуму та максимуму, а також інші параметри на окремій вкладці GPG. Гістерезис та інтегральне збільшення не застосовуються.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_12) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_RAIntegralGain) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DECIntegralGain)
en: <html><head/><body><p>This adds a correction term based on the average of the past 50 guide deviations. For example, if the deviation is consistently negative, this will attempt to compensate. Best to start with 0.0 (no effect) and only use this if necessary. (Only applies to the standard algorithm.)</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Додає виправлення на основі середнього значення за попередніми 50 відхиленнями наведення. Наприклад, якщо відхилення є постійно від'ємним, це виправлення компенсує його. Варто розпочинати зі значення 0,0 (без виправлення) і використовувати виправлення, лише якщо у цьому є потреба. (Стосується лише стандартного алгоритму)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_12)
en: Integral gain (deprecated)
uk: Інтегральне збільшення (застаріле)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_11)
en: <html><head/><body><p>How aggressively the guider attempts to correct the guide deviations. 1.0 would attempt to fully correct the error. It's best to use an aggressiveness less than 1.0 to avoid oscillations.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Визначає, наскільки агресивно засіб наведення намагатиметься виправити відхилення наведення. 1,0 — намагатися повністю виправити похибку. Для уникнення осциляцій рекомендуємо використовувати рівень агресивності, який є нижчим за 1,0.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_11)
en: Aggressiveness (0-1.0)
uk: Агресивність (0–1,0)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_14)
en: <html><head/><body><p>Maximum guide pulse that is generated by the guider and sent to the mount in arc-second units. That is, the guider will not attempt to move the mount more than this many arc-seconds at any given time.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Максимальна пульсація наведення, яку буде створено засобом наведення і передано лафету у одиницях кутових секунд. Таким чином, засіб наведення не намагатиметься одномоментно рухати лафет на кут, який перевищує вказану кількість кутових секунд.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_14)
en: Max response (arcsec)
uk: Макс. відповідь (кут. сек.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_15)
en: <html><head/><body><p>Minimum guide deviation, in arc-seconds, for which a guide pulse would be sent to the mount. If the guide error is less than this value, then no pulse is sent to the mount.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Мінімальне відхилення наведення, у кутових секундах, для якого на лафет буде надіслано команду пульсації наведення. Якщо похибка наведення є меншою за це значення, на лафет не надсилатиметься команда пульсації.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_15)
en: Min error (arcsec)
uk: Мін. похибка (кут. сек.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, HysteresisGuiderLabel)
en: <html><head/><body><p>Sets the hysteresis parameter (only applies to the hysteresis algorithm).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Встановлює параметр гістерезису (стосується лише гістерезисного алгоритму).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_RAHysteresis)
en: <html><head/><body><p>Sets the RA hysteresis parameter (only applies to the hysteresis algorithm).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Встановлює параметр гістерезису для ПС (стосується лише гістерезисного алгоритму).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DECHysteresis)
en: <html><head/><body><p>Sets the DEC hysteresis parameter (only applies to the hysteresis algorithm).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Встановлює параметр гістерезису для схилення (стосується лише гістерезисного алгоритму).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Other Settings
uk: Інші параметри

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>If star tracking is lost due to passing clouds or other reasons, wait this many seconds before giving up.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо трасування зірки буде втрачено через хмари або з інших причин, чекати вказану кількість секунд, перш ніж перервати завдання.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Lost Star timeout
uk: Час очікування при втраті зірки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: Maximum delta RMS permitted before stopping guide process and searching for new guide stars.
uk: Максимальна різниця СКВ, перевищення якої призводитиме до зупинки процедури наведення і пошуку нових зірок для наведення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Max Delta RMS
uk: Макс. різн. СКВ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_24) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MaxMultistarReferenceStars)
en: Maximum number of reference stars used by SEP MultiStar.
uk: Мінімальна кількість еталонних зірок для MultiStar SEP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Max MultiStar Ref Stars
uk: Макс. к-ть ет. зірок для MultiStar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_20)
en: The StellarSolver profile to use when detecting stars--used with the SEP MultiStar and SEP algorithms.
uk: Профіль StellarSolver, яким слід скористатися для виявлення зірок. Використовується у алгоритмах SEP MultiStar та SEP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_20)
en: SEP Profile
uk: Профіль ПдЕП

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GuideMaxHFR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_20)
en: Maximum HFR allowed for SEP MultiStar guide star.
uk: Максимальний дозволений радіус половинного потоку для напрямної зірки у ПдЕП MultiStar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Max MultiStar HFR
uk: Макс. РПП для MultiStar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: arcsecs
uk: кутових секунди

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysInventGuideStar)
en: <html><head/><body><p>If checked we try to be more resilient to double stars by inventing a guide star position from the multi-star references.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо позначено, програма спробує бути гнучкішою щодо подвійних зірок, визначаючи розташування напрямної зірки за наявності посилань на кратні зірки.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysInventGuideStar)
en: Invent Multi-Star Guide Star
uk: Визначати кратні напрямні зірки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideLog)
en: <html><head/><body><p>If checked and the internal guider is run, a log file is saved in the default logging directory. This is not a debug log, it is meant for user's to improve logging and can be viewed with phd2logview.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо позначено, і запущено вбудований засіб наведення, файл журналу буде збережено у типовому каталозі для журналювання. Це не діагностичний журнал, його призначено для користувачів, які потрібні додаткові дані. Цей журнал можна переглянути за допомогою phd2logview.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideLog)
en: Save Internal Guider User Log
uk: Зберегти журнал користувача вбудованого засобу наведення

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Smart
uk: Кмітливо

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Fast
uk: Швидко

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Auto Threshold
uk: Автоматичне порогове значення

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: No Threshold
uk: Без порогу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: SEP Multi Star (recommended)
uk: ПдЕП за декількома зірками (рекомендований)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_19)
en: The algorithm that tracks guide stars and determines the guide deviation.
uk: Алгоритм для засобів стеження на напрямними зірками та визначення відхилення при наведенні.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_19)
en: Star Detection Algorithm
uk: Алгоритм виявлення зірки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MinDetectionsSEPMultistar) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: label, entry (MinDetectionsSEPMultistar), group (Guide)
en: Minimum number of stars detected for SEP MultiStar to initialize.
uk: Мінімальна кількість виявлених зірок для ініціалізації ПдЕП MultiStar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Min MultiStar Star Detections
uk: Мін. виявл. зірок для MultiStar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_16)
en: <html><head/><body><p>[PHD2] If calibration takes more time than this many seconds, abort guiding.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>[PHD2] Якщо калібрування триває протягом часу, більшого ніж вказаний час у секундах, перервати наведення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Calibration timeout
uk: Перевищення часу очікування на калібрування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseGuideHead)
en: <html><head/><body><p>If the camera used for guiding has a dedicated guiding chip, you can decide which of the camera chips should be used for guiding: the primary chip or the guiding chip.</p><p>For cameras that have only one chip, this option is ignored.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо для наведення використано камеру зі спеціалізованим чіпом наведення, ви можете вибрати чіп камери для наведення: основний чіп або чіп наведення.</p><p>Для камер, у яких лише один чіп, значення цього параметра буде проігноровано.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseGuideHead)
en: Use dedicated Guiding Chip for Guiding
uk: Використовувати спеціалізований чіп наведення для наведення

[ctx: @title:window]
en: Ekos - %1 Profile
uk: Ekos — профіль %1

en: Connection in progress. Click to abort.
uk: Встановлюємо з'єднання. Натисніть, щоб перервати.

en: Logging
uk: Журналювання

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, analyzeTab)
en: Analyze
uk: Проаналізувати

en: Extension '%1' failed to start, aborting
uk: Не вдалося запустити розширення «%1», перериваємо обробку

en: Extension '%1' failed to stop, abort enabled
uk: Не вдалося зупинити розширення «%1», увімкнено переривання

en: Extension '%1' aborting
uk: Роботу розширення «%1» перервано

en: Extension '%1' start requested
uk: Надіслано запит щодо запуску розширення «%1»

en: Extension '%1' started
uk: Розширення «%1» запущено

en: Extension '%1' stop requested
uk: Надіслано запит щодо зупинення роботи розширення «%1»

en: Extension '%1' stopped
uk: Роботу розширення «%1» зупинено

en: Extension '%1': %2
uk: Розширення «%1»: %2

en: Ekos requires at least one Camera to operate.
uk: Для роботи Ekos потрібна принаймні одна камера.

en: Ekos detected that PTP Camera is running and may prevent a Canon or Nikon camera from connecting to Ekos. Do you want to quit PTP Camera now?
uk: Ekos виявлено, що встановлено з'єднання із фотоапаратом PTP, що може завадити встановленню з'єднання Ekos із фотокамерами Canon або Nikon. Хочете розірвати з'єднання із фотоапаратом PTP зараз?

en: PTP Camera
uk: Фотокамера PTP

en: Starting INDI services...
uk: Запускаємо служби INDI…

en: Ekos detected an instance of INDI server running. Do you wish to shut down the existing instance before starting a new one?
uk: Ekos виявлено запущений екземпляр сервера INDI. Хочете завершити роботу наявного екземпляра, перш ніж запускати новий?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, indiServerGroup)
en: INDI Server
uk: Сервер INDI

en: Connecting to remote INDI server at %1 on port %2 ...
uk: Встановлюємо з'єднання із віддаленим сервером INDI на вузлі %1, порт %2…

en: Failed to start profile on remote INDI Web Manager.
uk: Не вдалося запустити профіль на віддаленому засобі керування INDI.

en: Starting profile on remote INDI Web Manager...
uk: Запускаємо профіль на віддаленому засобі керування INDI…

en: Establishing communication with remote INDI Web Manager...
uk: Встановлюємо зв'язок із засобом керування віддаленим INDI…

en: Warning: INDI Web Manager is not online.
uk: Попередження: засіб керування INDI не працює у мережі.

en: INDI services started on port %1.
uk: Запущено служби INDI на порту %1.

en: INDI services started on port %1. Please connect devices.
uk: Запущено служби INDI на порту %1. Будь ласка, з'єднайте пристрої з комп'ютером.

en: INDI services started. Connection to remote INDI server %1:%2 is successful. Waiting for devices...
uk: Запущено служби INDI. Успішно встановлено з'єднання із віддаленим сервером INDI %1:%2. Очікуємо на дані пристроїв…

en: Failed to connect to local INDI server %1:%2
uk: Не вдалося встановити з'єднання із локальним сервером INDI %1:%2.

en: Failed to connect to remote INDI server %1:%2
uk: Не вдалося встановити з'єднання із віддаленим сервером INDI %1:%2

en: Lost connection to local INDI server %1:%2
uk: Втрачено з'єднання із локальним сервером INDI %1:%2

en: Lost connection to remote INDI server %1:%2
uk: Втрачено з'єднання із віддаленим сервером INDI %1:%2

en: Failed to connect to %1. Please ensure device is connected and powered on.
uk: Не вдалося з'єднатися із %1. Будь ласка, переконайтеся, що пристрій з'єднано із комп'ютером і увімкнено.

en: Failed to connect to 
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
uk: Не вдалося з'єднатися із 
    %1
    Будь ласка, переконайтеся, що пристрій з'єднано із комп'ютером і увімкнено.

en: Unable to establish:
    %1
    Please ensure the device is connected and powered on.
uk: Не вдалося встановити:
    %1
    Будь ласка, переконайтеся, що пристрій з'єднано із комп'ютером і увімкнено.

en: Ekos startup error
uk: Помилка під час запуску Ekos

en: Unable to establish the following devices:
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
uk: Не вдалося встановити такі пристрої:
    %1
    Будь ласка, переконайтеся, що усі пристрої з'єднано із комп'ютером і увімкнено.

en: Unable to remotely establish:
    %1
    Please ensure the device is connected and powered on.
uk: Не вдалося віддалено встановити:
    %1
    Будь ласка, переконайтеся, що пристрій з'єднано із комп'ютером і увімкнено.

en: Unable to remotely establish the following devices:
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
uk: Не вдалося віддалено встановити такі пристрої:
    %1
    Будь ласка, переконайтеся, що усі пристрої з'єднано із комп'ютером і увімкнено.

en: Connecting INDI devices...
uk: Встановлюємо з'єднання з пристроями INDI…

en: Disconnecting INDI devices...
uk: Від'єднуємо пристрої INDI…

en: INDI services stopped.
uk: Роботу служб INDI завершено.

en: Remote devices established.
uk: Роботу з віддаленими пристроями увімкнено.

en: Remote devices established. Please connect devices.
uk: Роботу з віддаленими пристроями увімкнено. Будь ласка, з'єднайте пристрої з комп'ютером.

en: %1 failed to connect.
    Please ensure the device is connected and powered on.
uk: Не вдалося з'єднатися із %1.
    Будь ласка, переконайтеся, що пристрій з'єднано із комп'ютером і увімкнено.

en: %1 is disconnected.
uk: %1 від'єднано.

en: %1 is online.
uk: %1 доступний.

en: %1 filter is online.
uk: Засіб фільтрування %1 доступний.

en: %1 focuser is online.
uk: Засіб фокусування %1 доступний.

en: Rotator %1 is online.
uk: Засіб обертання %1 є працездатним.

en: %1 Weather is online.
uk: Засіб прогнозування погоди %1 активний.

en: %1 GPS is online.
uk: GPS %1 є працездатним.

en: %1 Dust cap is online.
uk: Протипиловий ковпак %1 активний.

en: %1 Light box is online.
uk: Підсвітка %1 активна.

en: %1 is offline.
uk: %1 поза мережею.

[ctx: Charge-Coupled Device]
en: CCD
uk: ПЗЗ

en: Guider port from %1 is ready.
uk: Порт наведення з %1 готовий до роботи.

en: Are you sure you want to delete the profile?
uk: Ви справді хочете вилучити цей профіль?

en: Confirm Delete
uk: Підтвердження вилучення

en: Site location updated to %1.
uk: Оновлено запис місця до значення %1.

en: Failed to update site location to %1. City not found.
uk: Не вдалося оновити запис місця до значення %1. Такого міста не знайдено.

en: Enabling debug logging for %1...
uk: Вмикаємо діагностичний журнал %1…

en: Disabling debug logging for %1...
uk: Вимикаємо діагностичний журнал %1…

en: Re-enabling debug logging for %1...
uk: Повторно вмикаємо діагностичний журнал %1…

en: Re-disabling debug logging for %1...
uk: Повторно вимикаємо діагностичний журнал %1…

en: Preview source set to external
uk: Встановлено зовнішнє джерело попереднього перегляду

en: Preview source reset to internal
uk: Відновлено внутрішнє джерело попереднього перегляду

en: Received external preview file
uk: Отримано зовнішній файл попереднього перегляду

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: 1. Select Profile
uk: 1. Вибір профілю

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Profile:
uk: Профіль:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileB)
en: Add profile...
uk: Додати профіль…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileB)
en: Edit profile...
uk: Змінити профіль…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileB)
en: Remove profile
uk: Вилучити профіль

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, customDriversB)
en: Custom Drivers...
uk: Нетипові драйвери…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardProfileB)
en: Launch Ekos Profile Wizard...
uk: Запустити майстер профілю Ekos…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: 2. Start && Stop Ekos
uk: 2. Запуск і припинення роботи Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ekosLiveB)
en: Ekos Live...
uk: Ekos Live…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indiControlPanelB)
en: INDI Control Panel...
uk: Панель керування INDI…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, portSelectorB)
en: <html><head/><body><p>Devices Port Selector...</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вибір порту пристроїв…</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Ekos Options...
uk: Параметри Ekos…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, logsB)
en: Logs to diagnose issues with Ekos and INDI.
uk: Журнал для діагностики проблем з Ekos та INDI.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logsB)
en: Logs...
uk: Журнали…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: 3. Connect && Disconnect Devices
uk: 3. З'єднання та від'єднування пристроїв

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Extensions
uk: Розширення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, extensionB)
en: Start selected extension
uk: Запустити вибране розширення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, altLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Altitude
uk: Висота

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Advanced Ekos Options
uk: Додаткові параметри Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Options...
uk: Параметри…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (FocusProfilePlot, profilePlot)
en: Focus HFR profile
uk: Профіль фокусування РПП (HFR)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, focusStarView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStarView)
en: Focus star
uk: Зірка фокусування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Guide:
uk: Наведення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Total RMS:
uk: Загальне СКВ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en:  σRA:
uk:  σПС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: σDEC:
uk: σСхил:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, guideStarView)
en: Guide star
uk: Напрямна зірка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStarView)
en: guide star
uk: напрямна зірка

en: Meridian flip inactive (no scope connected)
uk: Перехід за меридіаном неактивний (немає з'єднаних телескопів)

en: Meridian flip inactive (flip not requested)
uk: Перехід за меридіаном неактивний (немає запиту на перехід)

en: Meridian flip inactive (parked)
uk: Перехід за меридіаном неактивний (паркування)

en: Meridian flip inactive (no target set)
uk: Перехід за меридіаном неактивний (не встановлено цілі)

en: Meridian flip inactive (slew after meridian)
uk: Перехід за меридіаном неактивний (нахил за меридіаном)

en: Meridian flip in %1
uk: Перехід за меридіаном за %1

en: Assuming meridian flip completed, but pier side unknown.
uk: Припускаємо завершення переходу за меридіаном, але бік основи невідомий.

en: meridian flip failed, retrying in 4 minutes
uk: не вдалося виконати перехід за меридіаном, спробу буде повторено за 4 хвилини

en: No successful Meridian Flip done, delay too long
uk: Не вдалося виконати успішний перехід за меридіаном — надто довга затримка

en: Meridian flip completed OK.
uk: Перехід за меридіаном успішно завершено.

en: Telescope completed the meridian flip.
uk: Телескопом успішно виконано перехід за меридіаном.

en: Status: inactive
uk: Стан: неактивний

en: Meridian flip planned...
uk: Заплановано перехід за меридіаном…

en: Meridian flip waiting...
uk: Очікуємо на перехід за меридіаном…

en: Meridian flip ready to start...
uk: Готові до переходу за меридіаном…

en: Meridian flip running...
uk: Виконуємо перехід за меридіаном…

en: Meridian flip completed.
uk: Перехід за меридіаном завершено.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, statusText)
en: Meridian Flip Status
uk: Стан переходу за меридіаном

en: Are you sure you want to clear all mount configurations?
uk: Ви справді хочете вилучити усі налаштування лафета?

en: Mount Configuration
uk: Налаштування лафета

en: Are you sure you want to turn off mount tracking?
uk: Ви справді хочете вимкнути стеження за лафетом?

en: Mount Tracking
uk: Стеження за лафетом

[ctx: @action:button]
en: Yes
uk: Так

[ctx: @action:button]
en: No
uk: Ні

en: Telescope altitude is below minimum altitude limit of %1. Aborting motion...
uk: Висота телескопа стала нижчою за мінімальну, обмежену %1, перериваємо рух.

en: Telescope altitude is above maximum altitude limit of %1. Aborting motion...
uk: Висота телескопа перевищила максимальну, обмежену %1, перериваємо рух.

en: Telescope hour angle is more than the maximum hour angle of %1. Aborting motion...
uk: Годинний кут перевищив максимальний, обмежений %1. Перериваємо рух…

en: Meridian flip set inactive during polar alignment.
uk: Перехід за меридіаном є неактивним під час полярного вирівнювання.

en: Polar alignment motions finished, meridian flip activated.
uk: Рухи полярного вирівнювання завершено, активовано перехід за меридіаном.

en: Alignment Model cleared.
uk: Дані моделі вирівнювання вилучено.

en: Failed to clear Alignment Model.
uk: Не вдалося вилучити дані моделі вирівнювання.

en: Mount already parked.
uk: Лафет уже запарковано.

en: Parking time cannot be in the past.
uk: Не можна встановлювати момент паркування у минулому!

en: Parking time must be within 24 hours of current time.
uk: Момент паркування має відрізнятися від поточного часу не більше, ніж на 24 години.

en: Warning! Parking time is more than 12 hours away.
uk: Увага! До моменту паркування більше 12 годин.

en: Caution: do not use Auto Park while scheduler is active.
uk: Увага! Не використовуйте автоматичне паркування, доки працює планувальник.

en: Parking timer is up.
uk: Таймер паркування запущено.

en: Starting auto park...
uk: Розпочинаємо автоматичне паркування…

en: Updating master time source to %1.
uk: Оновлюємо основне джерело даних щодо часу до %1.

en: Updating master location source to %1. Updating GPS...
uk: Оновлюємо основне джерело даних щодо розташування до %1. Оновлення GPS…

en: Updating master location source to %1.
uk: Оновлюємо основне місце розташування до %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, executeMeridianFlip)
en: <html><head/><body><p>Request a meridian flip if the hour angle exceeds the specified value. Capture and Guiding will be suspended and resumed after the flip is complete.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Віддати команду щодо переходу за меридіаном, якщо годинний кут перевищує вказане значення. Захоплення зображення та наведення буде відкладено і відновлено, щойно перехід буде завершено.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, executeMeridianFlip)
en: Flip if HA >:
uk: Перехід, якщо ГК >:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, meridianFlipOffsetDegrees)
en: RA position in degrees behind the meridian where the meridian flip should be activated.
uk: Позиція ПС у градусах за меридіаном, де має бути задіяно перехід за меридіаном.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, degLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: deg
uk: градуси

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minimumAltLimit)
en: <html><head/><body><p>Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Обмеження на найменшу висоту. Якщо під час спрямування висота для телескопа стане меншою за це значення, програма віддасть команду зупинки руху.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minAltLabel) i18n: ectx: whatsthis, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.
uk: Обмеження на найменшу висоту. Якщо під час спрямування висота для телескопа стане нижчою за це значення, програма віддасть команду зупинки руху.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAltLabel)
en: Min. Alt:
uk: Мін. висота:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maximumAltLimit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: <html><head/><body><p>Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Обмеження на найбільшу висоту. Якщо під час спрямування висота для телескопа перевищить це значення, програма віддасть команду зупинки руху.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maximumHaLimit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, maxHaLabel)
en: <html><head/><body><p>Maximum Hour Angle limit if the mount has not flipped. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Обмеження на найбільший годинний кут, якщо лафет не віддзеркалено. Якщо під час спрямування висота для телескопа перевищить це значення, програма віддасть команду зупинки руху.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: Max. Alt:
uk: Макс. висота:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHaLimit)
en: <html><head/><body><p>Enable or Disable the mount Hour Angle limit. Once enabled, Ekos monitors the mount's hour angle while slewing or tracking. If the mount slews/tracks past the limit while the Pier Side is in the state that does not allow that, it shall be commanded to stop and tracking will be turned off. Requires a mount that reports the pier side correctly.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Увімкнути або вимкнути обмеження на годинний кут (ГК). Якщо увімкнено, Ekos стежитиме за годинним кутом лафета під час наведення або спостереження за об'єктом. Якщо лафет повернеться за обмеження, коли бік основи перебуватиме у стані, який не цього не дозволяє, програма віддасть команду на зупинку руху і стеження. Потребує лафета, який повідомляє коректні дані щодо боку основи.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableHaLimit)
en: Enable HA limits
uk: Увімкнути обмеження на ГК

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxHaLabel)
en: Max. HA (hours):
uk: Макс. ГК (у годинах):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimits)
en: <html><head/><body><p>Enable or Disable the mount travel range limits. Once enabled, Ekos monitors the mount's altitude while slewing or tracking. If the mount slews/tracks below or above the limits, it shall be commanded to stop and tracking will be turned off.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Увімкнути або вимкнути обмеження на діапазон руху лафета. Якщо увімкнено, Ekos стежитиме за висотою лафета під час наведення або спостереження за об'єктом. Якщо висота стане нижчою або вищою за обмежувальні значення, програма віддасть команду на зупинку руху і вимкне стеження за об'єктом.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimits)
en: Enable Alt limits
uk: Увімкнути обмеження на висоту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimitsTrackingOnly)
en: <html><head/><body><p>Use altitude limits only while the mount tracking. This is necessary for some mounts that intentionally pass this limit, e.g. for parking.</p><p><span style=" font-weight:600;">WARNING</span>: leave unchecked if unsure, use only if you know what you are doing.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Обмежувати висоту лише під час стеження за лафетом. Це слід робити для деяких лафетів, які спеціально обходять це обмеження, наприклад для паркування.</p><p><span style=" font-weight:600;">УВАГА</span>! не позначайте цей пункт, якщо не певні, користуйтеся ним, лише якщо впевнені у наслідках застосування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimitsTrackingOnly)
en: Tracking only
uk: Лише стеження

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Park at:
uk: Паркування о:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Automatically start the park timer on startup
uk: Автоматично запускати таймер паркування при запуску

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Every day
uk: Щодня

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOffB)
en: OFF
uk: ○

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOnB)
en: ON
uk: ❙

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, parkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domePark)
en: Park
uk: Парк.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unparkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: UnPark
uk: Розпарк.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parkingLabel)
en: Parking Status
uk: Стан паркування

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
uk: Джерела

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useTimeUpdate)
en: Enable time synchronization upon connection between KStars and INDI
uk: Увімкнути синхронізацію часу під час з'єднання між KStars та INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useGeographicUpdate)
en: Enable geographic location synchronization upon connection between KStars and INDI
uk: Увімкнути синхронізацію даних щодо розташування під час з'єднання між KStars та INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAlignmentModelB)
en: Deletes all mount alignment points
uk: Вилучити усі точки вирівнювання лафета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAlignmentModelB)
en: Clear  Model
uk: Спорожнити модель

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearParkingB)
en: Clear Parking
uk: Спорожнити дані паркування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, purgeConfigB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, purgeAllConfigB)
en: Purge All Configuration
uk: Витерти усі налаштування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountToolBoxB)
en: Mount Control
uk: Керування лафетом

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MountControlPanel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MountMotionWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MountPositionWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MountTargetWidget)
en: Mount Control Panel
uk: Панель керування лафетом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusTextObject)
en: Status: Idle
uk: Стан: бездіяльність

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upDownCheckObject)
en: Up/Down
uk: ↑/↓

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, leftRightCheckObject)
en: Left/Right
uk: ←/→

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speedLabelObject)
en: Speed
uk: Швидкість

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, equatorialCheckObject)
en: RA/DE
uk: ПС/Схил

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalCheckObject)
en: Alt/AZ
uk: Вис/Аз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, haEquatorialCheckObject)
en: HA/DE
uk: ГК/Схил

en: %1 error. See INDI log for details.
uk: Помилка %1. Докладніший опис можна знайти у журналі INDI.

en: Rolloff roof
uk: Розсувний дах

en: %1 is idle.
uk: %1 бездіяльний.

en: Opening
uk: Відкриваємо

en: Unparking
uk: Знімаємо з паркування

en: Rolloff roof opening...
uk: Відкриваємо розсувний дах…

en: Dome is moving clockwise...
uk: Купол рухається за годинниковою стрілкою…

en: Closing
uk: Закриваємо

en: Unpark
uk: Зняти з паркування

en: Rolloff roof is closing...
uk: Закриваємо розсувний дах…

en: Dome is moving counter clockwise...
uk: Купол рухається проти годинникової стрілки…

en: %1 is parked.
uk: %1 запарковано.

en: %1 is parking...
uk: Паркуємо %1…

en: %1 is unparking...
uk: Знімаємо з паркування %1…

en: %1 is tracking.
uk: Стежимо за пристроєм «%1».

en: Unparked
uk: Знято з паркування

en: Closed
uk: Закрито

en: Opened
uk: Відкрито

en: Shutter is open.
uk: Затвор відкрито.

en: Shutter is opening...
uk: Відкриваємо затвор…

en: Shutter is closed.
uk: Затвор закрито.

en: Shutter is closing...
uk: Закриваємо затвор…

en: Weather is OK
uk: Сприятлива погода

en: Weather Warning
uk: Попередження щодо погоди

en: Weather Alert
uk: Застереження щодо погоди

en: %1 second remaining | %1 seconds remaining
uk[0]: Лишилась %1 секунда
uk[1]: Лишилось %1 секунди
uk[2]: Лишилось %1 секунд
uk[3]: Лишилась одна секунда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, motionLabel)
en: Motion
uk: Рух

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, absoluteMotionSB)
en: Absolute position the dome should move.
uk: Абсолютна позиція, до якої має рухатися купол.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionMoveAbsButton)
en: Move the dome to the given absolute position.
uk: Пересунути купол до заданої абсолютної позиції.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveAbsButton)
en: Move (abs)
uk: Рух (абс.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, relativeMotionSB)
en: Relative position the dome should move.
uk: Відносна позиція, до якої має рухатися купол.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionMoveRelButton)
en: Move the dome for the given degrees and direction.
uk: Пересунути купол до заданої у градусах позиції і напрямку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveRelButton)
en: Move (rel)
uk: Рух (відн.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: Rotate clockwise
uk: Обертати за годинниковою стрілкою

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: &CW
uk: &ЗГС

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCCWButton)
en: Rotate counter clockwise
uk: Обертати проти годинникової стрілки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionCCWButton)
en: CCW
uk: ПГС

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Slaving
uk: Підпорядкування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, slavingEnableButton)
en: <html><head/><body><p>Enable slaving, dome motion <span style=" font-weight:600;">follows telescope motion</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Увімкнути підпорядкування, рух купола <span style=" font-weight:600;">координуватиметься із рухом телескопа</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: <html><head/><body><p>Disable slaving, dome <span style=" font-weight:600;">does not follow telescope motion</span>.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вимкнути підпорядкування, рух купола <span style=" font-weight:600;">не координуватиметься із рухом телескопа</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, domePark)
en: <html><head/><body><p>Park the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Паркувати купол. Додаткові параметри керування куполом можна знайти на вкладці INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: <html><head/><body><p>Unpark the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Зняти купол з паркування. Додаткові параметри керування куполом можна знайти на вкладці INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort dome motion
uk: Перервати рух купола

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutterBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useShutterCB)
en: Shutter
uk: Затвор

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: <html><head/><body><p>Close the shutter of the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Закрити затвор купола. Додаткові параметри керування куполом можна знайти на вкладці INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: <html><head/><body><p>Open the shutter of the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Відкрити затвор купола. Додаткові параметри керування куполом можна знайти на вкладці INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusDefinitionBox)
en: Observatory Status
uk: Стан обсерваторії

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the dome needs to be unparked for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо позначено, купол має бути знято з паркування, щоб стан обсерваторії був «ГОТОВО».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useShutterCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the shutter needs to be open for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо позначено, затвор має бути відкрито, щоб стан обсерваторії був «ГОТОВО».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useWeatherCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the weather needs to be OK for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо позначено, погодні умови мають бути задовільними, щоб стан обсерваторії був «ГОТОВО».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: <html><head/><body><p>Observatory status. Select the observatory elements that are relevant for the status:</p>
    <ul>
    <li><b>Dome</b>: unparked &rarr; ready</li>
    <li><b>Shutter</b>: open &rarr; ready</li>
    <li><b>Weather</b>: OK &rarr; ready</li>
    </ul>
    </body></html>
uk: <html><head/><body><p>Стан обсерваторії. Виберіть елементи обсерваторії, які братимуться до уваги під час визначення стану:</p>
    <ul>
    <li><b>Купол</b>: знято з паркування &rarr; готова до роботи</li>
    <li><b>Затвор</b>: відкрито &rarr; готова до роботи</li>
    <li><b>Погода</b>: задовільна &rarr; готова до роботи</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: Ready
uk: Готово

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: <html><head/><body><p>Scale the value axis to the current value range.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Масштабувати вісь значень за поточним діапазоном значень.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: Auto Scale
uk: Автомасштаб

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearGraphHistory)
en: <html><head/><body><p>Clear sensor data history</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вилучити журнал даних датчика</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherActionsBox)
en: Actions
uk: Дії

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherAlertBox)
en: Ale&rt
uk: Спові&щення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertShutterCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningShutterCB)
en: Close Shutter
uk: Закрити затвор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertSchedulerCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningSchedulerCB)
en: Stop Scheduler
uk: Припинити виконання плану

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertStatusLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningStatusLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Status: inactive</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Стан: неактивний</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertDelayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningDelayLabel)
en: Delay (sec):
uk: Затримка (у сек.):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherWarningBox)
en: War&ning
uk: П&опередження

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, sensorData)
en: <html><head/><body><p>Current data of the weather sensors. Click on the sensor name to display its data over time.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Поточні дані метеорологічних датчиків. Натисніть мітку датчика, щоб побачити графік зміни даних з часом.</p></body></html>

en: rolloff roof
uk: розсувний дах

en: dome
uk: купол

en: Parking %1...
uk: Паркуємо %1…

en: Unparking %1...
uk: Знімаємо з паркування %1…

en: Slaving activated.
uk: Активовано підпорядкування.

en: Slaving deactivated.
uk: Вимкнено підпорядкування.

en: Aborting...
uk: Переривання…

en: Opening shutter...
uk: Відкриваємо затвор…

en: Closing shutter...
uk: Закриваємо затвор…

[ctx: %2 dome or rolloff roof motion %1...]
en: %2 rolloff roof %1...
uk: %2 розсувний дах %1…

en: opening
uk: відкриваємо

en: closing
uk: закриваємо

[ctx: %2 dome or rolloff roof motion %1...]
en: %2 dome motion %1...
uk: %2 рух купола %1…

en: clockwise
uk: за годинниковою стрілкою

en: counter clockwise
uk: проти годинникової стрілки

en: You must restart KStars for this change to take effect.
uk: Щоб зміни набули чинності, вам слід перезапустити KStars.

en: Set an alternate base directory for Analyze's captured images
uk: Встановити альтернативний базовий каталог для захоплених зображень для аналізу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Load device Configuration
uk: Завантаження налаштувань пристрою

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_neverLoadConfig)
en: Ne&ver
uk: &Ніколи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadConfigOnConnection)
en: O&n connection
uk: П&ід час з'єднання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadDefaultConfig)
en: Alwa&ys load defaults
uk: Завжди з&авантажувати типові параметри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Icons orientation:
uk: Розташування піктограм:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons) i18n: ectx: label, entry (EkosTopIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed on the top of pages
uk: Піктограми модулів Ekos розташовано у верхній частині сторінок

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons)
en: Top
uk: Згори

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: Ekos module icons are placed to the left of pages
uk: Піктограми модулів Ekos розташовано у лівій частині сторінок

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: &Left
uk: &Ліворуч

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowEkos)
en: Make Ekos window independent from KStars main window. Requires restart to take effect.
uk: Зробити вікно Ekos незалежним від основного вікна KStars. Потребує перезапуску KStars для набуття чинності.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowEkos) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowFITS) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowINDI)
en: Independent window
uk: Незалежне вікно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnalyzeRestartWithEkos)
en: <html><head/><body><p>If Analyze is running and Ekos is disconnected then reconnected, a new .analyze file will be created and written to, and the graphs in Analyze will only show the new session.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо запущено модуль аналізу і Ekos від'єднано від програми, при повторному з'єднанні буде створено новий файл .analyze для запису, а на графіках модуля аналізу буде показано лише дані нового сеансу.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnalyzeRestartWithEkos)
en: Restart Analyze when Ekos Restarts
uk: Перезапускати модуль аналізу при перезапуску Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AnalyzeAlternativeDirectoryLabel)
en: Alternative Image Directory:
uk: Альтернативний каталог зображень:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, analyzeAlternativeDirectoryB)
en: Set the alternative image directory for Analyze
uk: Встановити альтернативний каталог файлів зображень для аналізу

[ctx: @title:window]
en: Profile Editor
uk: Редактор профілів

en: Cannot save an empty profile.
uk: Не можна зберігати порожній профіль!

en: Profile name already exists.
uk: Профіль із такою назвою вже існує.

en: <nobr>Available as <b>Remote</b> Driver. To use locally, install the corresponding driver.<nobr/>
uk: <nobr>Доступний як <b>Віддалений</b> драйвер. Для локального використання встановіть відповідний драйвер на ваш комп'ютер.<nobr/>

en: <nobr><b>Label</b>: %1 &#9473; <b>Driver</b>: %2 &#9473; <b>Exec</b>: %3<nobr/>
uk: <nobr><b>Мітка</b>: %1 &#9473; <b>Драйвер</b>: %2 &#9473; <b>Вик. файл</b>: %3<nobr/>

en: Drivers
uk: Драйвери

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, guideTypeCombo)
en: Internal
uk: Вбудований

[ctx: @title:window]
en: Scanning Network
uk: Виконуємо пошуку у мережі

en: Scanning network for INDI Web Managers...
uk: Шукаємо засоби вебкерування INDI у мережі…

en: Found INDI Web Manager at %1
uk: Знайдено засіб вебкерування INDI — %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverProfileLabel)
en: Profile
uk: Профіль

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: <html><head/><body><p>After establishing connection with INDI server, automatically connect all devices.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Після встановлення з'єднання із сервером INDI автоматично з'єднатися з усіма пристроями.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: Auto Connect
uk: Автоз'єднання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, portSelectorCheck)
en: Show port selector dialog when first connecting to equipment. It is automatically disabled after connection is established.
uk: Показувати вікно вибору порту при першому з'єднанні із обладнанням. Вікно буде автоматично вимкнено після встановлення з'єднання.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, portSelectorCheck)
en: Port Selector
uk: Вибір порту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: <html><head/><body>
    <p>Send current KStars geographical site settings to drivers once Ekos is online.</p>
    <p>This option should only be used when connecting to a remote geographic site.</p>
    </body></html>
uk: <html><head/><body>
    <p>Надсилати поточні параметри географічного розташування KStars до драйверів, щойно буде встановлено з'єднання Ekos.</p>
    <p>Цим параметром слід користуватися, лише якщо встановлюється з'єднання із віддаленим телескопом.</p>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: Site Info
uk: Дані запису місця

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, INDIWebManagerPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remotePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuidePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, 
en: Port:
uk: Порт:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, externalGuidePort)
en: <html><body><p>External guider port.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Порт зовнішнього засобу наведення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, modeLabel)
en: <html><head/><body>
    <p>Connection mode to use for the INDI server:</p>
    <p><span style="font-weight:600">Local</span><br/>Connect to a local INDI server, created when Ekos starts.</p>
    <p><span style="font-weight:600">Remote</span><br/>Connect to a remote INDI server that is already running.</p>
    </body></html>
uk: <html><head/><body>
    <p>Режим з'єднання, яким слід скористатися для сервера INDI:</p>
    <p><span style="font-weight:600">Локальний</span><br/>Встановити з'єднання із локальним сервером INDI, який створено під час запуску Ekos.</p>
    <p><span style="font-weight:600">Віддалений</span><br/>Встановити з'єднання із віддаленим сервером INDI, який вже запущено.</p>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Mode:
uk: Режим:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
uk: Вузол:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openWebManagerB)
en: <html><body><p>Open Web Manager in browser.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Відкрити сторінку інтернет-керування у програмі для перегляду інтернету.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openWebManagerB)
en: Web Manager
uk: Інтернет-керування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, scanB)
en: <html><body><p>Scan local network for INDI web managers.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Виконати пошук засобів вебкерування INDI у локальній мережі.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scanB)
en: Scan
uk: Сканувати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, INDIWebManagerPort)
en: <html><body><p>INDI Web Manager port.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Порту засобу інтернет-керування INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localMode)
en: &Local
uk: &Локальний

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, guidingTypeLabel)
en: <html><body><p>Select which plug-in the Guider module should use.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Виберіть додаток, яким має користуватися модуль наведення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guidingTypeLabel)
en: Guiding:
uk: Наведення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, INDIWebManagerCheck)
en: <html><body><p>Store profile on remote INDI Web Manager. Use INDI Web Manager on the remote device to start/stop INDI server.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Зберегти профіль на віддаленому засобі керування INDI. Скористайтеся засобом керування INDI на віддаленому пристрої, щоб запустити сервер INDI або зупинити його роботу.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, INDIWebManagerCheck)
en: INDI Web Manager
uk: Інтернет-керування INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteMode)
en: Re&mote
uk: Ві&ддалений

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteHost)
en: <html><body><p>Remote INDI server host or address.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Назва вузла або адреса віддаленого сервера INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, externalGuideHost)
en: <html><body><p>External guider host or address.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Назва вузла або адреса зовнішнього засобу наведення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remotePort)
en: <html><body><p>Remote INDI Server Port.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Порт віддаленого сервера INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driversGroupBox)
en: Select Devices
uk: Вибір пристроїв

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, driverSearchEdit)
en: Driver Search
uk: Пошук драйвера

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, profileSearchEdit)
en: Profile Search
uk: Пошук профілю

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: <html><head/><body><p>Add remote INDI drivers to chain with the local INDI server configured by this profile. Format this field as a comma-separated list of quoted driver name, host name/address and optional port:</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;ZWO ASI120MC&quot;@192.168.1.50:8000</span><br/>Connect to the named camera on 192.168.1.50, port 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;EQMod Mount&quot;@192.168.1.50</span><br/>Connect to the named mount on 192.168.1.50, port 7624.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50:8000</span><br/>Connect to all drivers found on 192.168.1.50, port 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50</span><br/>Connect to all drivers found on 192.168.1.50, port 7624.</p><p>When omitted, host defaults to localhost and port defaults to 7624.<br/>Remote INDI drivers must be already running for the connection to succeed.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Додати драйвери INDI віддаленого керування для створення ланцюжка із локальним сервером INDI, налаштованим у цьому профілі. Форматом значення у цьому полі є список назв драйверів у лапках, відокремлених комами, назва або адреса вузла та необов'язковий номер порту:</p><p><span style=" font-weight:600;">"ZWO ASI120MC"@192.168.1.50:8000</span><br/>З'єднатися із вказаною за назвою камерою на вузлі 192.168.1.50, порт 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">"EQMod Mount"@192.168.1.50</span><br/>З'єднатися із вказаним за назвою лафетом на вузлі 192.168.1.50, порт 7624.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50:8000</span><br/>З'єднатися із усіма драйверами, які буде виявлено на вузлі 192.168.1.50, порт 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50</span><br/>З'єднатися із усіма драйверами, які буде виявлено на вузлі 192.168.1.50, порт 7624.</p><p>Якщо не вказано, типовим значенням вузла буде localhost, а типовим номером порту — 7624.<br/>Для успішного встановлення з'єднання драйвери INDI має бути вже запущено.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, remoteDrivers)
en: driver@host:port,driver@host,@host:port,@host,driver
uk: драйвер@вузол:порт,драйвер@вузол,@вузол:порт,@вузол,драйвер

en: Delay this many seconds before executing pre driver script.
uk: Затримати роботу на вказану кількість секунд перед виконанням скрипту обробки до запуску драйвера.

en: Delay this many seconds after driver startup before executing post driver script.
uk: Затримати роботу на вказану кількість секунд після запуску драйвера до виконання скрипту обробки після запуску драйвера.

en: Delay this many seconds after executing stopping driver script before stopping driver.
uk: Затримати роботу на вказану кількість секунд після виконання скрипту зупинення до зупинення драйвера.

en: Delay this many seconds after driver stopped before executing stopped driver script.
uk: Затримати роботу на вказану кількість секунд після зупинення драйвера до виконання скрипту обробки після зупинення драйвера.

en: Select script to execute before starting the driver
uk: Виберіть скрипт для виконання до запуску драйвера

en: Select script to execute after starting the driver
uk: Виберіть скрипт для виконання після запуску драйвера

en: Select script to execute before stopping the driver
uk: Виберіть скрипт для виконання до зупинення драйвера

en: Select script to execute after stopping the driver
uk: Виберіть скрипт для виконання після зупинення драйвера

[ctx: @title:window]
en: Select Pre Driver Startup Script
uk: Виберіть скрипт для виконання до запуску драйвера

[ctx: @title:window]
en: Select Post Driver Startup Script
uk: Виберіть скрипт для виконання після запуску драйвера

[ctx: @title:window]
en: Select Pre Driver Stop Script
uk: Виберіть скрипт для виконання до зупинення драйвера

[ctx: @title:window]
en: Select Post Driver Stop Script
uk: Виберіть скрипт для виконання після зупинення драйвера

en: Profile Scripts Editor
uk: Редактор скриптів профілю

en: Driver
uk: Драйвер

en: Pre start
uk: До запуску

en: Post start
uk: Після запуску

en: Pre stop
uk: Перед зупиненням

en: Post stop
uk: Після зупинення

en: Add Rule
uk: Додати правило

en: Invalid port.
uk: Некоректний порт!

en: Host name cannot be empty.
uk: Поле назви вузла не може бути порожнім!

en: Profile name cannot be empty.
uk: Назва профілю не може бути порожньою.

[ctx: @title:window]
en: Detecting StellarMate...
uk: Виявляємо StellarMate…

en: Please wait while searching for StellarMate...
uk: Будь ласка, зачекайте на завершення пошуку StellarMate…

en: Failed to detect any StellarMate gadget. Make sure it is powered and on the same network.
uk: Не вдалося виявити жодного гаджета StellarMate. Переконайтеся, що гаджет увімкнено і що він перебуває у одній мережі із вашим пристроєм.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProfileWizard)
en: Ekos Profile Wizard
uk: Майстер профілю Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: <html><head/><body><p>Welcome to the <span style=" font-weight:600;">Ekos Profile Wizard</span></p><p>Ekos is the premier observatory control and automation platform. With Ekos, you can capture images and gather scientific data with ease. This Wizard will help you create your equipment profile. You will be asked to verify some basic information. </p><p>Please click <span style=" font-weight:600;">next</span> to continue. </p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вітаємо у <span style=" font-weight:600;">Майстрі налаштовування Ekos</span>!</p><p>Ekos — основна платформа для керування обсерваторією і автоматизації роботи. За допомогою Ekos вам буде дуже просто робити потрібні знімки та збирати наукові дані. Цей майстер допоможе вам створити профіль обладнання. За його допомогою програма отримає деякі важливі для її роботи дані.</p><p>Будь ласка, натисніть кнопку <span style=" font-weight:600;">Далі</span>, щоб перейти до процедури налаштовування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Online Resources:</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Інтернет-ресурси:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, INDIInfoB)
en: What is
    INDI?
uk: Що таке
    INDI?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, discoverEkosB)
en: Discover
    Ekos
uk: Ознайомитися
    з Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, videoTutorialsB)
en: Video
    Tutorials
uk: Відео-
    підручники

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Where is your equipment connected?
uk: З яким комп'ютером з'єднано ваше обладнання?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, localEquipmentB)
en: Equipment is attached
    to this device
uk: Обладнання з'єднано
    із цим пристроєм

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentB)
en: Equipment is attached to
    a remote device
uk: Обладнання з'єднано із
    віддаленим пристроєм

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: <html><head/><body><p>Which <span style=" color:#ff5500;">remote</span> device is the equipment connected to?</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>З яким <span style=" color:#ff5500;">віддаленим</span> пристроєм з'єднано обладнання?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, equipmentOtherB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OtherCB)
en: Other
uk: Інший

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Enter the remote computer information:
uk: Вкажіть дані щодо віддаленого комп'ютера:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, remoteHostEdit) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, PiHost)
en: Enter IP address or host name
uk: Введіть IP-адресу або назву вузла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Web Manager</span></a> running on the Remote Computer?</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Чи запущено <a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Web Manager</span></a> на віддаленому комп'ютері?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNotSureB)
en: Not Sure
uk: Не знаю

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: <span style=" font-style:italic;">INDI Web Manager</span> is a service that runs on remote devices to help you start and stop INDI services remotely.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Підказка</span>: <span style=" font-style:italic;">INDI Web Manager</span> є службою, яка працює на віддалених пристроях і допомагає віддалено запускати і зупиняти служби INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Enter host name and port. If you do not know, leave as is.
uk: Вкажіть назву вузла та порт. Якщо ці дані вам не відомі, залиште типові значення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PiAutoDetectB)
en: Auto Detect
uk: Автовиявлення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Using Ekos locally on Windows is not supported. You must connect to a remote gadget to control devices.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Підтримки локального використання Ekos у Windows не передбачено. Вам слід з'єднати віддалених пристрій із пристроями для керування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Which INDI Server do you want to use?
uk: Яким сервером INDI ви хочете скористатися?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useInternalINDIB)
en: Internal INDI
    Server
uk: Внутрішній
    сервер INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useExternalINDIB)
en: External INDI
    Server
uk: Зовнішній
    сервер INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: External INDI Server can be <a href="http://www.cloudmakers.eu/indigoserver/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Server for OSX</span></a> or an INDI Server launched manually locally. If unsure, select Internal INDI Server.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Підказка</span>: зовнішнім сервером INDI може бути <a href="http://www.cloudmakers.eu/indigoserver/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">сервер INDI для OSX</span></a> або сервер INDI, який запущено локально вручну. Якщо непевні, виберіть внутрішній сервер INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>You're almost done...</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Ну ось, майже і все…</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: <html><head/><body><p>What do you want to name your profile?</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Яку назву хочете надати вашому профілю?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: My Astro Gear
uk: Моє астрообладнання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: <html><head/><body><p>Which guider application do you want to use?</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якою програмою для наведення хочете скористатися?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useInternalGuiderR)
en: Internal Guider
uk: Вбудований засіб наведення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: Internal Guider is recommended. Using external guider applications requires additional setup instructions outside the scope of Ekos.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Підказка</span>: рекомендуємо скористатися внутрішнім засобом наведення. Використання програм зовнішнього засобу наведення потребує додаткових налаштувань, які не пов'язано із Ekos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: <html><head/><body><p>Do you want to select additional services?</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Хочете вибрати додаткові служби?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useJoystickCheck)
en: <html><head/><body><p>Use INDI Joystick driver to enable control of mounts, domes, and focusers with any compatible game pad.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Використовувати драйвер джойстика INDI для керування лафетом, куполом та засобом фокусування за допомогою будь-якого сумісного ігрового пульта.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useJoystickCheck)
en: Joystick
uk: Джойстик

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: <html><head/><body><p>If the remote computer has astrometry.net installed, you can run the remote astrometry driver and use it to solve images in Ekos Align module.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо на віддаленому комп'ютері встановлено astrometry.net, ви зможете запустити драйвер віддаленої астрометрії і скористатися ним для обробки зображень у модулі вирівнювання Ekos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: Remote Astrometry
uk: Віддалена астрометрія

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useWatchDogCheck)
en: <html><head/><body><p>Use the INDI WatchDog driver. It monitors connection between your remote equipment and Ekos. If the communication is lost between the two, the WatchDog driver goes into safe mode and executes a shutdown procedure to protect your equipment.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Використовувати драйвер WatchDog INDI. Драйвер спостерігає за з'єднанням між віддаленим обладнанням і Ekos. Якщо буде втрачено зв'язок між ними, драйвер WatchDog перейде у безпечний режим і виконає процедуру завершення роботи обладнання з метою захистити його від ушкодження.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSkySafariCheck)
en: <html><head/><body><p>If you plan to use SkySafari to monitor and/or control your mount, check this box to start INDI SkySafari Server. You can connect SkySafari to this server and it shall enable you to connect and control your mount. For more details, please check the <a href="https://indilib.org/devices/telescopes/skysafari.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI SkySafari Documentation.</span></a></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо ви маєте намір скористатися SkySafari для стеження і/або керування лафетом, позначте цей пункт, щоб запустити сервер SkySafari INDI. Ви можете з'єднати SkySafari з цим сервером, а він уможливить встановлення з'єднання і керування лафетом. Докладніший опис можна знайти у <a href="https://indilib.org/devices/telescopes/skysafari.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">документації з SkySafari INDI</span></a>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createProfileB)
en: Create Profile &&
    Select Devices
uk: Створити профіль і
    вибрати пристрої

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FramingAssistant)
en: Mosaic Planner
uk: Планування мозаїки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, equipmentGroup)
en: ↓ Confirm Equipment
uk: ↓ Підтвердити обладнання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Mount focal length in millimeters
uk: Фокусна відстань лафета у міліметрах

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focal length:
uk: Фокусна відстань:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focalLenSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Focal length of the telescope to use for the mosaic.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Фокусна відстань телескопа, якою слід скористатися для створення мозаїки.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Reducer:
uk: Зменшувач:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Camera frame width and height in pixels
uk: Ширина і висота кадру у пікселях

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera:
uk: Камера:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVWLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraWFOVLabel)
en: W
uk: Ш

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cameraWSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Width of the frame produced by the camera, in pixels.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Ширина кадру, який створює камера, у пікселях.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, cameraWSpin) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, cameraHSpin)
en:  pix
uk:  пк

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cameraHSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Height of the frame produced by the camera, in pixels.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Висота кадру, який створює камера, у пікселях.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Camera pixel size in microns
uk: Розмір кадру фотоапарата у пікселях

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Pixel Size:
uk: Розмір пікселя:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pixelWSizeSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Width of a single camera photosite, in micrometers.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Ширина одного датчика пікселя камери у мікрометрах.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, pixelWSizeSpin) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, pixelHSizeSpin)
en:  µm
uk:  мкм

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pixelHSizeSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Height of a single camera photosite, in micrometers.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Висота одного датчика пікселя камери у мікрометрах.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, fetchB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Fetch equipment information from the Ekos active profile, if any.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Отримати дані щодо обладнання з активного профілю Ekos, якщо такий існує.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchB)
en: Fetch
uk: Отримати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToSelectGridB)
en: Go to Grid Selection page
uk: Перейти до сторінки вибору сітки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToSelectGridB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToSelectGrid) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToAdjustGridB)
en: Select Grid
uk: Виберіть сітку

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup)
en: ↓ Select Grid
uk: ↓ Виберіть сітку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Percentage of overlap between two neighbouring images
uk: Частка у відсотках перекриття між двома сусідніми зображеннями

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Overlap:
uk: Накладання:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, overlapSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Overlap between each tile of the mosaic. See the main help icon in the corner of the sky chart.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Перекриття між плитками мозаїки. Див. основну піктограму довідки у куті карти зоряного неба.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Recompute the mosaic field from the number of tiles.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Переобчислити поле мозаїки за кількістю плиток.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetB)
en: Cover FOV
uk: Покрити поле зору

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Specify the number of rows and columns of the final mosaic image
uk: Вкажіть кількість рядків і стовпчиків у остаточному мозаїчному зображенні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mosaic Grid:
uk: Сітка мозаїки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mosaicWSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Number of tiles on the mosaic width.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the width of the field covered by the mosaic.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Кількість плиток за шириною мозаїки.</p><p align="justify">Внесення змін до цього значення призведе до негайної зміни ширини поля, яке буде покрито мозаїкою.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mosaicHSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Number of tiles on the mosaic height.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the height of the field covered by the mosaic.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Кількість плиток за висотою мозаїки.</p><p align="justify">Внесення змін до цього значення призведе до негайної зміни висоти поля, яке буде покрито мозаїкою.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, targetFOVLabel)
en: Final mosaic field of view size in arc minutes. Click update to calculate it or enter it manually.
uk: Остаточне поле зору мозаїки у кутових мінутах. Натисніть «Оновити», щоб обчислити його, або вкажіть його вручну.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVLabel)
en: Mosaic FOV:
uk: Поле зору мозаїки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetWFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Minimum field width that the mosaic must cover, in arcminutes.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the number of tiles on the mosaic width.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Мінімальна ширина поля, яку має покривати мозаїка, у кутових мінутах.</p><p align="justify">Зміна цього значення призведе до негайної зміни кількості плиток за висотою мозаїки.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetHFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Minimum field height that the mosaic must cover, in arcminutes.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the number of tiles on the mosaic height. </p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Мінімальна висота поля, яку має покривати мозаїка, у кутових мінутах.</p><p align="justify">Зміна цього значення призведе до негайної зміни кількості плиток за висотою мозаїки.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV in arc minutes as determined from equipment parameters above
uk: Поле зору камери у кутових мінутах, як його визначено з вказаних вище параметрів обладнання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV:
uk: Поле зору камери:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraWFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Field width of the camera in arcminutes.</p><p align="justify">This value is computed from the equipment information, and defines the width of the field covered by one tile of the mosaic.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Ширина поля камери у кутових мінутах.</p><p align="justify">Це значення буде обчислено на основі даних щодо обладнання. Воно визначає ширину поля, яку покриває одна плитка мозаїки.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraHFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Field height of the camera in arcminutes.</p><p align="justify">This value is computed from the equipment information, and defines the height of the field covered by one tile of the mosaic.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Висота поля камери у кутових мінутах.</p><p align="justify">Це значення буде обчислено на основі даних щодо обладнання. Воно визначає висоту поля, яку покриває одна плитка мозаїки.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Camera's rotation angle (East of North) in degrees. To measure the angle, solve an image and use the astrometry solver solution's rotation angle
uk: Кут обертанні фотоапарата (на схід від півночі) у градусах. Щоб виміряти кут, виконайте астрометричну прив'язку зображення і скористайтеся кутом обертання із астрометричного розв'язку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position Angle:
uk: Позиційний кут:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, goRotateB)
en: Go to center and rotate to match this position angle
uk: Перейти до центра і виконати обертання до цього позиційного кута

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Tile Transparency:
uk: Прозорість плиток:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, transparencySlider)
en: Adjust tiles transparency
uk: Скоригувати прозорість плиток

[ctx: Transparency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, transparencyAuto)
en: Auto
uk: Авто

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reverseOddRows)
en: <html><head/><body><p>When checked, orders mosaic tiles so that the mount moves minimally between jobs (S-shape).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо позначено, упорядковує плитки мозаїки, щоб лафет мінімально пересувався між завданнями (за формою літери «S»).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverseOddRows)
en: Minimum mount move
uk: Мінімальне пересування лафета

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Orientation of the camera field of view.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Орієнтація поля зору камери.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin)
en:  East of North
uk:  Схід від півночі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToEquipmentB)
en: Go to equipment selection page
uk: Перейти до сторінки вибору обладнання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToEquipmentB)
en: Confirm Equipment
uk: Підтвердити обладнання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, importB)
en: Import Mosaic from Telescopius
uk: Імпортувати мозаїку з Telescopius

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importB)
en: Import...
uk: Імпортувати…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recenterB)
en: Reset mosaic center to sky map center
uk: Відновити центр мозаїки у центрі карти неба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recenterB)
en: Recenter
uk: Переобчислити центр

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToAdjustGrid)
en: Go to grid adjustment page
uk: Перейти до сторінки коригування сітки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToAdjustGrid)
en: Adjust Grid
uk: Скоригувати сітку

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup_2)
en: ↓ Adjust Grid
uk: ↓ Скоригувати сітку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: J2000 Center
uk: Центр J2000

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Adjust Grid center by manually entering the J2000 center or by dragging the center of the mosaic on the sky map.
uk: Скоригуйте центр сітки введенням центра J2000 вручну або перетягуванням центра мозаїки на карті неба.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToSelectGrid) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToAdjustGridB)
en: Go to grid selection page
uk: Перейти до сторінки вибору сітки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, goSolveB)
en: Go and plate solve mosaic center
uk: Перейти і розв'язати за центром мозаїки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, goSolveB)
en: Go && Solve
uk: Перейти і розв'язати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToJobsB)
en: Go to scheduler job creation page
uk: Перейти до сторінки створення завдань планувальника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToJobsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create Jobs
uk: Створити завдання

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobsGroup)
en: ↓Create  Scheduler Jobs
uk: ↓Створити завдання планувальника

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideStepCheck)
en: Perform calibration and autoguiding before proceeding to the next step.
uk: Виконати калібрування і автонаведення до переходу до наступного кроку.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, directoryEdit)
en: <html><head/><body><p align="justify">Filesystem folder where the Scheduler jobs required to cover the mosaic will be created in.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Тека файлової системи, у якій буде створено завдання планувальника, потрібні для покриття поля мозаїки.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Ekos Sequence File
uk: файл послідовності Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: <html><head/><body><p>Sequence: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Послідовність: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignStepCheck)
en: Perform alignment using astrometry solver before proceeding to the next step.
uk: Виконати вирівнювання за астрометричним розв'язувачем до переходу до наступного кроку.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Select which steps to execute before starting the capture process.
uk: Виберіть, які кроки слід виконувати перед запуском процесу захоплення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alignEveryLabel)
en: Align Every
uk: Вирівнювання кожні

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSequenceB)
en: Load the image sequence queue.
uk: Завантажити чергу послідовності зображень.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trackStepCheck)
en: Slew to the target and track it before proceeding to the next step.
uk: Навестися на ціль і стежити за нею до переходу до наступного кроку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerTrackStep) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
uk: Стежити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Target: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Ціль: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusEveryLabel)
en: Focus Every
uk: Фокусування кожні

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: Directory to save sequence images
uk: Каталог для збереження послідовності зображень

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: <html><head/><body><p>Directory: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Каталог: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignEvery)
en: Perform alignment every N jobs.
uk: Виконувати вирівнювання кожні N завдань.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusEvery)
en: Perform autofocus every N jobs.
uk: Виконувати автоматичне фокусування кожні N завдань.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Perform autofocusing before proceeding to the next step.
uk: Виконати автофокусування до переходу до наступного кроку.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Group:
uk: Група:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, groupEdit)
en: <html><head/><body><p align="justify">Select a group name. Useful if you want the mosaic jobs to repeat together--assign them a group name, and give them <span style=" font-style:italic;">repeat for N (N=2 or more)</span> or <span style=" font-style:italic;">repeat until terminated</span> completion conditions. Otherwise leave empty.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Виберіть назву групи. Корисно, якщо вам потрібно, щоб мозаїчні завдання повторювалися разом — призначте назву групи і встановіть для них умови завершення <span style=" font-style:italic;">повторити N (N=2 або більше)</span> або <span style=" font-style:italic;">повторювати до переривання</span>. За інших умов лишіть поле порожнім.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, completionGroup)
en: Completion Condition:
uk: Умова завершення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, repeatCompletionR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, repeatsSpin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, schedulerRepeatSequencesLimit)
en: Restart job until it is executed this many times.
uk: Перезапускати завдання, аж доки його не буде виконано вказану кількість разів.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatCompletionR)
en: &Repeat for
uk: П&овторювати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, schedulerCompleteSequences)
en: The observation job is completed when the sequence is complete.
uk: Завдання зі спостереження завершується, коли завершується послідовність.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerCompleteSequences)
en: Se&quence completion
uk: Завершення пос&лідовності

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, repeatsSpin) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, schedulerRepeatSequencesLimit)
en:  runs
uk:  пусків

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, loopCompletionR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, schedulerUntilTerminated)
en: Restart the sequence job indefinitely.
uk: Перезапускати завдання послідовності.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loopCompletionR) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerUntilTerminated)
en: Repeat &until terminated
uk: Циклічне повторення до п&ереривання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create scheduler jobs to execute the mosaic plan
uk: Створити заплановані завдання для виконання плану мозаїки

en:  Scheduler job |  Scheduler jobs
uk[0]:  Завдання планувальника
uk[1]:  завдання планувальника
uk[2]:  завдань планувальника
uk[3]:  завдання планувальника

en:  (first only)
uk:  (лише перший)

[ctx: @title:window]
en: Select Sequence Queue
uk: Виберіть чергу послідовності

en: Ekos Sequence Queue (*.esq)
uk: черга послідовності Ekos (*.esq)

[ctx: @title:window]
en: Select Mosaic Import
uk: Вибір імпортування мозаїки

en: Telescopius CSV (*.csv)
uk: CSV Telescopius (*.csv)

en: Import must contain center coordinates.
uk: Імпортовані дані мають містити координати центра.

[ctx: @title:window]
en: Select Jobs Directory
uk: Виберіть каталог завдань

en: Sorry, no jobs are runnable for the next 3 days. All jobs have completed.
uk: Вибачте, виконання завдань протягом 3 днів не передбачено. Виконання усіх завдань завершено.

en: Sorry, no jobs are runnable for the next 3 days. Job %1 has completed.
uk: Вибачте, виконання завдань протягом 3 днів не передбачено. Виконання завдання %1 завершено.

en: (%1) Job %2: has completed.
uk: (%1) Завдання %2: виконання завершено.

en: (%1) Job %2: cannot run because: %3
uk: (%1) Завдання %2: причина неможливості виконання: %3

en: ******************** Now ********************
uk: ******************* Зараз *******************

en: *****************In %1 Hours******************
uk: *****************За %1 годин******************

en: Sorry, no jobs are runnable for the next 3 days.
uk: Вибачте, виконання завдань протягом 3 днів не передбачено.

en: Job '%1' has no more batches remaining.
uk: У завданні «%1» не залишилося більше пусків.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: label, entry (AlignCheckThreshold), group (Scheduler)
en: If captured position exceeds target position by more this many arcminutes, abort capture and reschedule the pipeline.
uk: Якщо позиція захоплення відхиляється від позиції цілі на більше ніж вказану кількість кутових мінут, перервати захоплення і виконати повторне планування конвеєра завдань.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Reset pipeline if verified image delta exceeds:
uk: Скидати конвеєр завдань, якщо відхилення зображення перевищує:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: label, entry (AlignCheckFrequency), group (Scheduler)
en: When calculating position after captures, compute it every Nth capture. Set to 0 to disable.
uk: Виконувати обчислення позиції після захоплення для кожного N-го знімка. Встановіть значення 0, щоб вимкнути.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Verify captured image position every:
uk: Перевіряти позицію захопленого зображення кожні:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DefaultDSSImageSizeUnitLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSSPaddingUnitLabel)
en: arcminutes
uk: кутових мінутах

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelOnAlignFail)
en: Reset mount model on alignment failure
uk: Скинути модель лафета, якщо спроба вирівнювання завершилася невдало

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RealignAfterCalibrationFailure)
en: <html><head/><body><p>If guiding calibration fails then restart alignment process before proceeding to guiding recalibration process again. This can help recenter the target object in the field of view if the calibration process strayed too far off.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо станеться помилка калібрування наведення, повторити процедуру вирівнювання, перш ніж намагатися виконати калібрування повторно. Це може допомогти повторно розташувати цільовий об'єкт у центрі поля зору, якщо процес калібрування зіпсував вирівнювання.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RealignAfterCalibrationFailure)
en: Restart alignment on guiding calibration failure
uk: Перезапускати вирівнювання, якщо станеться помилка калібрування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelBeforeJob)
en: Reset mount model before starting each job:
uk: Скидати модель лафета перед початком кожного завдання:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ForceAlignmentBeforeJob)
en: If Align is enabled, scheduler would initiate a realignment procedure before restarting any jobs even if guiding is active.
uk: Якщо увімкнено вирівнювання, планувальник запускатиме процедуру повторного вирівнювання до перезапуску будь-яких завдань, навіть якщо активним є наведення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceAlignmentBeforeJob)
en: Force re-alignment before re-starting jobs
uk: Примусове повторне вирівнювання перед перезапуском завдань

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RememberJobProgress)
en: <html><head/><body><p>When processing a scheduled job, resume the sequence starting from the last image present in storage.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>При обробці запланованого завдання відновлювати послідовність дій, починаючи з останнього зображення, яке є у сховищі даних.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberJobProgress)
en: Remember job progress
uk: Запам'ятовувати дані щодо поступу завдань

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GreedyScheduling)
en: <html><head/><body><p>When checked the scheduler tries to run lower priority jobs when no higher priority job can run. Recommended.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо позначено, засіб планування намагатиметься запускати низькопріоритетні завдання, якщо не може бути запущено якесь високопріоритетне завдання. Рекомендовано.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GreedyScheduling)
en: Use greedy scheduling
uk: Використовувати «жадібне» планування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PreemptiveShutdown)
en: <html><head/><body><p>In case no scheduler job is scheduled for this many hours, perform a complete shutdown procedure and restart observatory operations once the next job is ready.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо протягом вказаної кількості годин не заплановано жодних завдань, виконати повну процедуру вимикання і перезапустити дії зі спостереження, щойно буде готове наступне завдання.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PreemptiveShutdown)
en: Pre-emptive shutdown:
uk: Випереджальне вимикання:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, preDawnLabel)
en: <html><head/><body><p>Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Не дозволяти планування або виконання завдань у вказаний у хвилинах період перед світанком.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preDawnLabel)
en: Pre-dawn:
uk: Перед світанком:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, dawnOffsetLabel)
en: <html><body><p>Offset astronomical dawn by this many hours. This positive or negative value adjusts the twilight restriction.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Зсунути астрономічний світанок на вказану кількість годин. За допомогою додатного або від'ємного значення можна коригувати обмеження на темну пору доби.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dawnOffsetLabel)
en: Dawn offset:
uk: Зсув світанку:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_PreemptiveShutdownTime)
en: <html><head/><body><p>Pre-emptive shutdown hours</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Години випереджального вимикання</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, leadTimeLabel)
en: <html><head/><body><p>Lead time is the minimum time in minutes between jobs. The scheduler starts execution of a job before its scheduled startup time by this lead time. Early execution is useful as focusing, alignment, and guiding procedures may take prolonged periods to time to complete.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вступний час — це мінімальний час у хвилинах між завданнями. Планувальник почне виконання завдання за вказану кількість хвилин до запланованого часу його початку. Випереджальне виконання процедур може бути корисним для фокусування, вирівнювання і наведення, операцій, які потребують тривалого часу для виконання.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leadTimeLabel)
en: Lead time:
uk: Вступний час:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, duskOffsetLabel)
en: <html><body><p>Offset astronomical dusk by this many hours. This positive or negative value adjusts the twilight restriction.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Зсунути астрономічні сутінки на вказану кількість годин. За допомогою додатного або від'ємного значення можна коригувати обмеження на темну пору доби.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, duskOffsetLabel)
en: Dusk offset:
uk: Зсув сутінків:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerWeather)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:700;">Enable Weather-Based Scheduling:</span> Prevents new jobs from starting during weather warnings or alerts. Existing jobs continue during warnings, but are aborted during alerts. System initiates a soft shutdown and waits for improved conditions or grace period expiration, after which the current job is terminated.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:700;">Увімкнути планування на основі погоди:</span> запобігати запуску нових завдань під час попереджень або сповіщень про погіршення погодних умов. Протягом дії попереджень виконання наявних завдань продовжуватиметься, але їх буде припинено, якщо надходитимуть критичні попередження. Система ініціює м'яке завершення роботи і чекає на поліпшення умов або закінчення періоду толерантності, після чого виконання поточного завдання припиняється.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerWeather)
en: Weather grace period
uk: Період толерантності для погоди

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Wait this many seconds when detecting weather alert before starting observatory shutdown.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Очікувати вказану кількість секунд при виявленні сповіщення щодо зміни погоди перед тим, як розпочнеться вимикання обсерваторії.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Weather Alert  Shutdown Delay:
uk: Затримка вимикання при застереження щодо погоди:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StopEkosAfterShutdown)
en: After shutdown procedure is successfully executed, stop INDI and Ekos.
uk: Після успішного завершення процедури вимикання завершити роботу INDI та Ekos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StopEkosAfterShutdown)
en: Stop Ekos after shutdown
uk: Завершити роботу Ekos після вимикання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysExecuteStartupScript)
en: Observatory startup script is normally only executed if Ekos is offline. Enable this option to start it whenever scheduler is starting up.
uk: Зазвичай, скрипт запуску обсерваторії виконується, лише якщо Ekos працює в автономному режимі. Позначте цей пункт, щоб запускати його кожного разу, коли запускається засіб планування.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysExecuteStartupScript)
en: Always Execute Startup Script
uk: Завжди виконувати скрипт запуску

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShutdownScriptTerminatesINDI)
en: <html><head/><body><p>If the shutdown script terminates INDI server, enable this option so that no disconnection errors are generated.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо скрипт завершення роботи перериває роботу сервера INDI, позначте цей пункт, щоб уникнути помилок, пов'язаних із роз'єднанням.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShutdownScriptTerminatesINDI)
en: Shutdown script terminates INDI
uk: Скрипт завершення роботи перериває роботу INDI

en: Follower
uk: Наступник

en: Job scheduler list.
    Click to select a job in the list.
    Double click to edit a job with the left-hand fields.
uk: Список плану завдань.
    Клацніть, щоб вибрати завдання у списку.
    Двічі клацніть, щоб змінити завдання за допомогою розташованих ліворуч полів.

en: Current status of the job, managed by the Scheduler.
    If invalid, the Scheduler was not able to find a proper observation time for the target.
    If aborted, the Scheduler missed the scheduled time or encountered transitory issues and will reschedule the job.
    If complete, the Scheduler verified that all sequence captures requested were stored, including repeats.
uk: Поточний стан завдання, яким керує засіб планування.
    Якщо визначено некоректний стан, засобу планування не вдалося знайти належний час спостереження цілі.
    Якщо визначено перерваний стан, засобу планування не вистачило запланованого періоду або виникли проміжні проблеми, і завдання доведеться перепланувати.
    Якщо визначено завершений стан, засіб планування переконався, що усі послідовності знімків збережено, включено із повторами.

en: Current altitude of the target of the job.
    A rising target is indicated with an arrow going up.
    A setting target is indicated with an arrow going down.
uk: Поточна висота цілі спостереження.
    Ціль, яка сходить, позначена стрілкою вгору.
    Ціль, яка заходить, позначена стрілкою вниз.

en: Startup time of the job, as estimated by the Scheduler.
    The altitude at startup, if available, is displayed too.
    Fixed time from user or culmination time is marked with a chronometer symbol.
uk: Час початку завдання за оцінкою засобу планування.
    Буде показано висоту на момент запуску, якщо такі дані доступні.
    Фіксований час, вказаний користувачем, або час кульмінації буде позначено символом секундоміра.

en: Completion time for the job, as estimated by the Scheduler.
    You may specify a fixed time to limit duration of looping jobs. A warning symbol indicates the altitude at completion may cause the job to abort before completion.
uk: Час завершення завдання за оцінкою засобу планування.
    Ви можете вказати фіксований час, щоб обмежити тривалість циклічних завдань. Позначка попередження означає, що висота об'єкта на момент завершення завдання може призвести до передчасного завершення виконання завдання.

en: Count of captures stored for the job, based on its sequence job.
    This is a summary, additional specific frame types may be required to complete the job.
uk: Кількість знімків, які створено для завдання на основі його послідовності виконання.
    Це резюме. Для завершення завдання можуть знадобитися кадри специфічних типів.

en: Remove selected job from the observation list.
    Job properties are copied in the edition fields before removal.
uk: Вилучити позначене завдання зі списку спостереження.
    Властивості завдання буде скопійовано до полів редагування до вилучення.

en: Move selected job one line up in the list.
uk: Пересунути позначене завдання на рядок вище у списку.

en: Move selected job one line down in the list.
uk: Пересунути позначене завдання на рядок нижче у списку.

en: Reset state and force reevaluation of all observation jobs.
uk: Скинути стан і примусово переобчислити параметри усіх завдань зі спостереження.

en: Reset state and sort observation jobs per altitude and movement in sky, using the start time of the first job.
    This action sorts setting targets before rising targets, and may help scheduling when starting your observation.
    Note the algorithm first calculates all altitudes using the same time, then evaluates jobs.
uk: Скинути стан і упорядкувати завдання зі спостереження за висотою об'єктів та рухом об'єктів на небі, враховуючи час початку першого завдання.
    У результаті цієї дії цілі, які заходять, буде розташовано вище за цілі, які сходять. Це може допомогти із визначенням початку періоду ваших спостережень.
    Зауважте, що алгоритм спочатку обчислює висоти у потрібний момент часу, а потім виконує оцінку пріоритетності завдань.

en: Warning: The Classic scheduler algorithm has been retired. Switching you to the Greedy algorithm.
uk: Попередження: класичний алгоритм планування вважається застарілим. Перемикаємося на «жадібний» алгоритм.

en: Jobs
uk: Завдання

[ctx: @title:window]
en: Select FITS/XISF Image
uk: Виберіть зображення FITS/XISF

en: FITS header: cannot find OBJCTRA (%1).
uk: Заголовок FITS: не знайдено OBJCTRA (%1).

en: FITS header: cannot find OBJCTDEC (%1).
uk: Заголовок FITS: не знайдено OBJCTDEC (%1).

en: Warning: RA value %1 is invalid.
uk: Увага! Значення прямого сходження %1 є некоректним.

en: Warning: DEC value %1 is invalid.
uk: Увага! Значення схилення %1 є некоректним.

[ctx: @title:window]
en: Select Startup Script
uk: Виберіть скрипт запуску

en: Script (*)
uk: скрипт (*)

[ctx: @title:window]
en: Select Shutdown Script
uk: Виберіть скрипт вимикання

en: Warning: Target name is required.
uk: Попередження: потрібна назва цілі.

en: Warning: Sequence file is required.
uk: Попередження: потрібен файл послідовності.

en: Warning: Target coordinates are required.
uk: Попередження: потрібні координати цілі.

en: Warning: job '%1' at row %2 has a duplicate target at row %3, the scheduler may consider the same storage for captures.
uk: Увага! Завдання «%1» у рядку %2 є дублікатом цілі у рядку %3, засіб планування може використовувати те саме сховище даних для захоплення зображень!

en: Warning: jobs '%1' at row %2 and %3 probably require a different repeat count as currently they will complete simultaneously after %4 batches (or disable option 'Remember job progress')
uk: Увага! Для завдання «%1» у рядку %2 і %3, ймовірно, слід вказати іншу кількість повторів, оскільки зараз їх буде завершено одночасно за %4 пакетів (або зніміть позначку з пункту «Запам'ятовувати дані щодо поступу завдань»)

en: Skipped checking for duplicates.
uk: Пропущено пошук дублікатів.

en: Stop editing of job #%1, resetting to original value.
uk: Завершення редагування завдання %1. Відновлюємо початкове значення.

en: Use edition fields to create a new job in the observation list.
uk: Скористайтеся полями для редагування для створення запису завдання у списку спостереження.

en: Evaluating
uk: Оцінюємо

en: Scheduled
uk: Заплановано

en: Invalid
uk: Некоректно

en: Scheduler pause planned...
uk: Заплановано призупинення плану…

en: Resume Scheduler
uk: Відновити виконання плану

en: Observatory is in the shutdown process
uk: Обсерваторія виконує процедуру завершення роботи

en: Scheduler aborted.
uk: Виконання плану перервано.

en: Scheduler is in shutdown until next job is ready
uk: Планувальник у стані вимкнення до моменту приготування до наступного завдання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Scheduler
uk: Запустити планувальник

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Scheduler List
uk: Відкриття списку планування Ekos

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Scheduler List
uk: Збереження списку планування Ekos

en: Failed to save scheduler list
uk: Не вдалося зберегти список планування

en: Turning off astronomical twilight check may cause the observatory to run during daylight. This can cause irreversible damage to your equipment!
uk: Вимикання перевірки щодо астрономічних сутінок може призвести до роботи обсерваторії в умовах денного освітлення. Така робота може призвести до невиправного ушкодження вашого обладнання!

en: Slew complete
uk: Обертання завершено

en: Focus complete
uk: Фокусування завершено

en: Align complete
uk: Вирівнювання завершено

en: Repositioning
uk: Зміна позиції

en: Repositioning complete
uk: Зміну позиції завершено

en: Guiding complete
uk: Наведення завершено

en: Weather conditions are OK.
uk: Погодні умови є СПРИЯТЛИВИМИ.

en: Warning: weather conditions are in the WARNING zone.
uk: Попередження! Погодні умови можуть змінитися на НЕСПРИЯТЛИВІ!

en: Caution: weather conditions are in the DANGER zone!
uk: Увага! Погодні умови перебувають у зоні РИЗИКУ!

en: Weather conditions in warning zone
uk: Погодні умови близькі до несприятливих

en: Weather conditions are critical. Observatory shutdown is imminent
uk: Погодні умови є критичними. Вимикання обсерваторії не уникнути.

en: Scheduler is in sleep mode
uk: Планувальник перебуває у режимі сну

en: Manual startup procedure completed successfully.
uk: Процедуру запуску вручну успішно завершено.

en: Manual startup procedure terminated due to errors.
uk: Процедуру запуску вручну перервано через помилки.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobSequenceGroup)
en: Object && Sequence Selection
uk: Вибір об'єкта і послідовності

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FITSLabel)
en: Select optional FITS file to be used for alignment. When using FITS, specify the object or the estimated coordinates which are used to slew the mount.
uk: Виберіть додатковий файл FITS, який буде використано для вирівнювання. Якщо використовується FITS, слід вказати об'єкт або приблизні координати, які було використано при обертанні лафета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FITSLabel)
en: FITS File:
uk: Файл FITS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Select the tasks to run at the start of each scheduler job. Executed in order, left to right.
uk: Позначте завдання, які слід виконувати на початку кожного завдання планувальника. Завдання буде виконано у напрямку зліва праворуч.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerTrackStep)
en: Slew to the target and track. Done at the start of each scheduler job.
uk: Навестися на ціль і стежити за нею. Виконується на початку кожного завдання планувальника.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerAlignStep)
en: Run alignment using astrometry solver. Done at the start of each scheduler job.
uk: Виконати вирівнювання за астрометричним розв'язувачем. Виконується на початку кожного завдання планувальника.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerGuideStep)
en: Start autoguiding. Done at the start of each scheduler job.
uk: Почати автонаведення. Виконується на початку кожного завдання планувальника.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerFocusStep)
en: Run autofocus. Done at the start of each scheduler job.
uk: Виконати автофокусування. Виконується на початку кожного завдання планувальника.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence:
uk: Послідовність:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, rotationLabel)
en: Target Position Angle
uk: Позиційний кут цілі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rotationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverAngleLabel)
en: PA
uk: ПК

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copySkyCenterB)
en: Fill coordinates with Sky Map center
uk: Заповнити координати за центром карти неба

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, groupLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, groupEdit)
en: <html><head/><body><p align="justify">Select a group name. Useful if you want several jobs to repeat together--assign them the same group name, and give them <i>repeat for N</i> or <i>repeat until terminated</i> completion conditions. Otherwise leave empty. Only applies to the Greedy scheduler algorithm.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Виберіть назву групи. Корисно, якщо вам потрібно, щоб декілька завдань повторювалися разом — призначте для них одну назву групи і встановіть умови завершення <i>повторити N</i> або <i>повторювати до переривання</i>. За інших умов лишіть поле порожнім. Застосовується лише у «жадібному» режимі планування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, leadFollowerSelectionCB)
en: <html><head/><body><p>Define the job's target or select <span style="font-style:italic">Follower</span> if the job should run as multi camera job in combination with the first job above having a target defined.<p><p><b>WARNING</b>: This feature is experimental!</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Визначте ціль завдання або виберіть <span style="font-style:italic">наступник</span>, якщо завдання слід виконати як завдання з багатьма камерами у поєднанні з першими завданням вище із визначеною ціллю.<p><p><b>УВАГА</b>! Ця можливість є експериментальною!</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin)
en: Position Angle in Degrees
uk: Позиційний кут у градусах

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Ekos Device Profile
uk: Профіль пристроїв Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyMountTargetB)
en: Fill coordinates with current mount position.
uk: Заповнити поля координат за поточним розташуванням лафета.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, trainLabel)
en: Optical train to be used for this scheduler job within the Capture module.
uk: Оптичний тракт, який буде використано для цього завдання планувальника у модулі захоплення зображень.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mosaicB)
en: Open the Mosaic Planner...
uk: Відкрити засіб планування мозаїки…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editSequenceB)
en: Capture Sequence File Editor...
uk: Редактор файла послідовності захоплення…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueAppendB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Load schedule from file and append jobs to queue.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Завантажити розклад з файла і дописати завдання до черги.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueLoadB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Load schedule from file and replace jobs from queue.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="justify">Завантажити розклад з файла і замінити ним завдання у черзі.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save Schedule...
uk: Зберегти розклад…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveAsB)
en: Save Schedule As...
uk: Зберегти розклад як…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Captures
uk: Захоплення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Start Time
uk: Час початку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: End Time
uk: Час завершення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Scheduler
uk: Призупинити виконання плану

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerRepeatEverything)
en: <html><head/><body><p>Repeat all scheduled jobs as soon as all jobs have been completed. This option is only available if the <span style=" font-weight:700;">Remember Job Progress</span> option in Ekos  Scheduler settings is <span style=" font-weight:700;">not</span> selected.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Повторити усі заплановані завдання, щойно буде завершено виконання усіх завдань. Цим пунктом можна буде скористатися, лише якщо <span style=" font-weight:700;">не</span> позначено пункт <span style=" font-weight:700;">Запам'ятати поступ завдань</span> у планувальнику завдань Ekos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerRepeatEverything)
en: Repeat all jobs
uk: Повторити усі завдання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, executionSequenceLimit)
en: <html><head/><body><p>Limit number of iterations the scheduler will execute the entire job sequence. If set to 0, the jobs are repeated until for none of the jobs its constraints are met.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Обмежити кількість виконань планувальником усієї послідовності завдань. Якщо встановлено значення, виконання завдань повторюватиметься, аж доки не буде перевищено обмежень якогось із завдань.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, executionSequenceLimit)
en:  times
uk:  разів

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, completionGroup)
en: Job Completion Conditions
uk: Умови завершення завдання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerRepeatSequences)
en: &Repeat for:
uk: П&овторювати:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateTimeEdit, schedulerUntilValue)
en: dd/MM/yy hh:mm
uk: dd-MM-yy hh:mm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, schedulerUntil)
en: Terminate the job on the given date and time.
uk: Перервати виконання завдання у вказаний день і час.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerUntil)
en: Repeat &until:
uk: Повторювати &доки:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroup)
en: Job Startup Conditions
uk: Умови запуску завдання

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateTimeEdit, startupTimeEdit)
en: dd/MM hh:mm
uk: dd-MM hh:mm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: Start the job on the specified date and time
uk: Розпочати завдання у вказаний день і час

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: O&n:
uk: &О:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: Start the observation job as soon as all the constraints, if any, are met. The best candidate target shall be imaged first.
uk: Розпочати завдання зі спостереження, щойно буде виконано усі обмеження, якщо такі встановлено. Спершу буде виконано зйомку найкращого варіанта цілі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: ASAP
uk: Якнайшвидше

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contraintsGroup)
en: Job Constraints
uk: Обмеження завдання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerAltitude)
en: The object's altitude must remain equal or higher than the given value.
uk: Висота об'єкта має залишатися рівною або вищою за вказане значення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerAltitude)
en: Min. Altitude:
uk: Мінімальна висота:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerHorizon)
en: <html><body><p>The artificial horizon restriction constrains the altitude of the target to be above the artificial horizon, if any are defined and enabled. See the artificial horizon item in the KStars Settings menu.</p></body></html>
uk: <html><body><p>Обмеження на штучний горизонт вимагають перебування цілі на певній висоті від штучного горизонту, якщо такий визначено і увімкнено. Див. пункт штучного горизонту у меню «Параметри» KStars.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerMoonSeparation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, schedulerMoonSeparationValue)
en: <html><head/><body><p>The target must be at least this far from the moon.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Об'єкт має перебувати принаймні на цій віддалі від місяця.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerMoonSeparation)
en: Moon  min. sep.:
uk: Мін. відст. від Міс.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerMoonAltitude) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, schedulerMoonAltitudeMaxValue)
en: <html><head/><body><p>The moon must be lower than this altitude.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Висота місяця має бути нижчою за це значення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerMoonAltitude)
en: Moon max alt:
uk: Макс. вис. міс.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerTwilight)
en: <html><body><p>The twilight restriction constrains jobs to execute in astronomical darkness. Use the dusk and dawn offsets in the Ekos Scheduler options to adjust the interval.</p></body></html>
uk: <html><body><p>За допомогою обмеження на темну частину доби можна заборонити системі виконувати завдання поза частиною доби, протягом якої зберігається астрономічна темрява. Скористайтеся параметрами зсуву сутінків і світанку у засобі планування Ekos, щоб скоригувати цей проміжок часу.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerTwilight)
en: Twilight
uk: Сутінки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, nightTime)
en: <html><head/><body><p>Astronomical dawn and dusk for the Scheduler job currently selected, or for today if no job is selected.</p><p>- The first value is <span style=" font-weight:600;">dusk</span>, specifically the next local time the Sun sets below an altitude of -18° after the job starts.</p><p>- The second value is <span style=" font-weight:600;">dawn</span>, specifically the next local time the Sun rises higher than an altitude of -18° after the job starts.</p><p>A warning symbol indicates the Sun will not travel below the astronomical dusk boundary after the job starts, and that dawn and dusk times are calculated from its minimal altitude. In that situation, the Twilight restriction prevents job execution unless the Ekos Dawn Offset and Dusk Offset options are configured appropriately.</p><p>Note that the Ekos Pre-Dawn Offset option virtually advances dawn by a default of 30 minutes and will thus prevent a job from starting just before that moment.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Астрономічні світанок і сутінки для поточного позначеного завдання планувальника або для дня, якщо жодного завдання не позначено.</p><p>- Першим значенням є момент завершення <span style=" font-weight:600;">сутінок</span>, а саме, наступний момент за місцевим часом, коли сонце опуститься на висоту -18° після моменту запуску завдання.</p><p>- Другим значенням є <span style=" font-weight:600;">світанок</span>, а саме, наступний момент за місцевим часом, коли сонце підніметься на висоту -18° після моменту запуску завдання.</p><p>Символ попередження означає, що сонце не потраплятиме у зону, нижчу за межу астрономічного заходу у момент запуску завдання, і що моменти сходу і заходу буде обчислено з його мінімальної висоти. У цьому випадку обмеження на сутінки запобігатиме виконанню завдання, якщо належним чином налаштовано параметри «Зсув світанку» і «Зсув сутінків» Ekos.</p><p>Зауважте, що параметр зсуву «Перед світанком» Ekos віртуально продовжує світанок на типові 30 хвилин і таким чином запобігає запуску завдань з відповідного моменту часу.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, errorHandlingGroup)
en: <html><head/><body><p>Define what should happen when a job steps into an error or aborts:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Don't re-schedule</span>: Don't restart the job in case of an error or an abort.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Re-schedule after all terminated</span>: If a job gets aborted, the scheduler will only re-schedule it if when all jobs are finished or aborted. If this is the case, the scheduler re-schedules all aborted jobs and sleeps for the given delay.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Re-schedule immediately</span>: As soon as a job gets aborted, the scheduler will re-schedule it and waits the given delay.</li></ul><p>If the option for re-scheduling errors is selected, errors are handled like aborts. Otherwise, jobs that step into an error are never re-scheduled.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Визначте процедуру, якої має бути дотримано, якщо виконання завдання буде завершено із помилками або перервано:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Не планувати повторно</span>: не планувати завдання повторно, якщо станеться помилка або виконання завдання буде перервано.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Повторно запланувати після завершення усіх</span>: якщо виконання завдання буде перервано, засіб планування додасть завдання до розкладу лише після завершення або переривання усіх інших завдань. Засіб планування виконає повторне планування усіх завдань і чекатиме вказаний проміжок часу, перш ніж розпочати їх виконання.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Повторно запланувати без затримки</span>: коли виконання завдання буде перервано, засіб планування знову додасть його до розкладу і зачекає вказаний проміжок часу.</li></ul><p>Якщо буде вибрано повторне планування завдань із помилками, помилки оброблятимуться як переривання. Якщо відповідний пункт позначено не буде, завдання, під час виконання яких сталися помилки, не додаватимуться до розкладу повторно.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, errorHandlingGroup)
en: Aborted Job Management
uk: Керування завданнями перервано

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: Do not re-schedule aborted jobs.
uk: Не планувати повторно перервані завдання.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: &None
uk: Н&емає

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: Re-schedule aborted jobs as soon as all executable jobs are either completed or aborted.
uk: Виконати додавання перерваних завдань до розкладу після завершення або переривання усіх придатних до виконання завдань з розкладу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: &Queue
uk: Поставити до &черги

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: Re-schedule an aborted job immediately.
uk: Повторно запланувати перерване завдання без затримки.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: I&mmediate
uk: &Негайно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Treat errors like aborts.
uk: Вважати помилки перериваннями.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Re-schedule errors:
uk: Повторно планувати помилкові:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, errorHandlingStrategyDelay)
en: Delay in seconds.
uk: Затримка у секундах.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, errorHandlingStrategyDelay)
en:  s wait
uk:  с очікування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, startupGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time startup procedure to be executed before starting Ekos. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">before</span> the startup procedures (e.g. unpark scope), if selected, are executed.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Одноразова процедура запуску, яку буде виконано до початку роботи Ekos. Скрипт буде виконано <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">до</span> виконання процедур запуску (наприклад зняття телескопа з паркування), якщо такі вибрано.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroupBox)
en: Observatory Startup Procedure
uk: Процедура запуску обсерваторії

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerUnparkDome) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerParkDome)
en: Park dome to home position
uk: Запаркувати купол на нульову позицію

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerUnparkDome)
en: UnPark Dome
uk: Зняти з паркування купол

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerUnparkMount) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerParkMount)
en: Park telescope to home position.
uk: Запаркувати телескоп на нульову позицію.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerUnparkMount)
en: UnPark Mount
uk: Зняти з паркування лафет

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerOpenDustCover)
en: Open dust cover
uk: Відкрити протипилову кришку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerOpenDustCover)
en: UnCap
uk: Зняти кришку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Script:
uk: Скрипт:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time shutdown procedure to be executed after all scheduler jobs are completed. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">after</span> the shutdown procedures (e.g. parking), if selected, are completed.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Одноразова процедура вимикання, яку буде виконано після виконання усіх запланованих завдань. Скрипт буде виконано <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">після</span> завершення початкових завдань з вимикання (наприклад паркування), якщо такі визначено.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: Observatory Shutdown Procedure
uk: Процедура вимикання обсерваторії

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerWarmCCD)
en: Turn off CCD cooler.
uk: Вимкнути охолоджувач ПЗЗ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerWarmCCD)
en: Warm CCD
uk: Розігріти ПЗЗ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerCloseDustCover)
en: Close dust cover
uk: Закрити протипилову кришку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerCloseDustCover)
en: Cap
uk: Кришка

en: Tomorrow
uk: Завтра

en: Day After Tomorrow
uk: Післязавтра

en: Tonight
uk: Сьогодні ввечері

en: Ekos job failed (%1)
uk: Помилка у завданні Ekos (%1)

en: DarkFlat
uk: Темний кадр

en: images
uk: зображення

en: Cannot delete currently running job '%1'.
uk: Не вдалося вилучити поточне запущене завдання «%1».

en: Cannot delete job. Scheduler state: %1
uk: Не вдалося вилучити завдання. Стан планувальника: %1

en: Warning: startup script URL %1 is not valid.
uk: Увага! Адреса скрипту запуску, %1, є некоректною.

en: Warning: shutdown script URL %1 is not valid.
uk: Увага! Адреса скрипту вимикання, %1, є некоректною.

en: Scheduler started.
uk: Розпочато виконання плану.

en: Scheduler resuming.
uk: Відновлено виконання плану.

en: Job '%1' is terminated due to errors.
uk: Завдання «%1» перервано через помилки.

en: Job '%1' is aborted.
uk: Завдання «%1» перервано.

en: Waiting %1 seconds to restart job '%2'.
uk: Очікуємо %1 секунд на перезапуск завдання «%2».

en: Scheduler waits for a retry.
uk: Засіб планування очікує на повторну спробу.

en: Job '%1' is complete.
uk: Завдання «%1» виконано.

en: Job '%1' is complete after #%2 batch. | Job '%1' is complete after #%2 batches.
uk[0]: Завдання «%1» виконано після %2 пуску.
uk[1]: Завдання «%1» виконано після %2 пусків.
uk[2]: Завдання «%1» виконано після %2 пусків.
uk[3]: Завдання «%1» виконано після %2 пуску.

en: Job '%1' is repeating, #%2 batch remaining. | Job '%1' is repeating, #%2 batches remaining.
uk[0]: Завдання «%1» є повторюваним, лишився ще %2 пуск.
uk[1]: Завдання «%1» є повторюваним, лишилося ще %2 пуски.
uk[2]: Завдання «%1» є повторюваним, лишилося ще %2 пусків.
uk[3]: Завдання «%1» є повторюваним, лишився ще %2 пуск.

en: Job '%1' is repeating, looping indefinitely.
uk: Завдання «%1» повторюється, циклічне виконання є нескінченним.

en: Job '%1' stopping, reached completion time with #%2 batch done. | Job '%1' stopping, reached completion time with #%2 batches done.
uk[0]: Виконання завдання «%1» припинено. Досягнуто часу завершення за %2 пуск.
uk[1]: Виконання завдання «%1» припинено. Досягнуто часу завершення за %2 пуски.
uk[2]: Виконання завдання «%1» припинено. Досягнуто часу завершення за %2 пусків.
uk[3]: Виконання завдання «%1» припинено. Досягнуто часу завершення за %2 пуск.

en: Job '%1' completed #%2 batch before completion time, restarted. | Job '%1' completed #%2 batches before completion time, restarted.
uk[0]: У завданні «%1» виконано %2 пакет до часу завершення, перезапускаємо.
uk[1]: У завданні «%1» виконано %2 пакети до часу завершення, перезапускаємо.
uk[2]: У завданні «%1» виконано %2 пакетів до часу завершення, перезапускаємо.
uk[3]: У завданні «%1» виконано %2 пакет до часу завершення, перезапускаємо.

en: Scheduler is awake.
uk: Пробудження планувальника.

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when ready...
uk: Пробудження планувальника. Завдання буде запущено, щойно буде завершено приготування…

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when scheduler is resumed.
uk: Пробудження планувальника. Завдання буде запущено, щойно виконання плану буде поновлено.

en: Job '%1' has not been processed upon scheduler stop, marking aborted.
uk: Завдання «%1» не було оброблено до завершення роботи засобу планування. Позначаємо завдання як перерване.

en: Job '%1' cannot start because weather status is %2 and grace period is over.
uk: Виконання завдання «%1» неможливо розпочати, оскільки маємо стан погоди %2 і період толерантності вичерпано.

en: Alert
uk: Попередження

en: Job '%1' cannot start because weather status is %2. Waiting until weather improves or until %3
uk: Виконання завдання «%1» неможливо розпочати, оскільки маємо стан погоди %2. Очікуємо на поліпшення погоди або до %3

en: Job '%1' scheduled for execution at %2. Observatory scheduled for shutdown until next job is ready.
uk: Завдання зі спостереження «%1» заплановано до виконання о %2. Плануємо вимикання обсерваторії до завершення приготувань до наступного завдання.

en: Job '%1' scheduled for execution at %2. Parking the mount until the job is ready.
uk: Завдання зі спостереження «%1» заплановано до виконання о %2. Паркуємо лафет до готовності завдання до виконання.

en: Sleeping until observation job %1 is ready at %2
uk: Присипляємо до того, як буде готове завдання зі спостереження %1 о %2

en: Warning: Job '%1' is %2 away from now, you may want to enable Preemptive Shutdown.
uk: Попередження: завдання «%1» за %2 від поточного моменту. Можливо, вам слід увімкнути вимикання із попереднім спорожненням списку завдань.

en: Job '%1' is slewing to target.
uk: Завдання «%1» полягає у наведенні на ціль.

en: Warning: job '%1' is unable to proceed with autofocus, not supported.
uk: Увага! У завданні «%1» неможливо виконати автоматичне фокусування. Його підтримки не передбачено.

en: Job '%1' is focusing.
uk: Завдання «%1» полягає у фокусуванні.

en: Warning: job '%1' target FITS file does not exist.
uk: Увага! файла призначення FITS завдання «%1» не існує.

en: Warning: job '%1' loadAndSlew request received DBUS error: %2
uk: Увага! У відповідь на запит loadAndSlew завдання «%1» отримано помилку DBUS: %2

en: Warning: job '%1' loadAndSlew request failed.
uk: Увага! Запит loadAndSlew завдання «%1» зазнав невдачі.

en: Job '%1' is plate solving %2.
uk: Завдання «%1» є завданням із прив'язки зображення %2.

en: Warning: job '%1' setTargetCoords request received DBUS error: %2
uk: Увага! У завданні «%1» на запит setTargetCoords отримано помилку D-Bus: %2

en: Warning: job '%1' setTargetPositionAngle request received DBUS error: %2
uk: Увага! У завданні «%1» на запит setTargetPositionAngle отримано помилку D-Bus: %2

en: Warning: job '%1' captureAndSolve request received DBUS error: %2
uk: Увага! У завданні «%1» на запит captureAndSolve отримано помилку D-Bus: %2

en: Warning: job '%1' captureAndSolve request failed.
uk: Увага! Не вдалося виконати запит щодо captureAndSolve у завданні «%1».

en: Job '%1' is capturing and plate solving.
uk: Завдання «%1» полягає у захопленні зображення і його прив'язці до координат.

en: Guiding already running for %1, starting next scheduler action...
uk: Наведення на %1 вже виконується, починаємо виконувати наступну заплановану дію…

en: Starting guiding procedure for %1 ...
uk: Розпочинаємо процедуру наведення для %1…

en: Ekos job (%1) - Capture started
uk: Завдання Ekos (%1) — розпочато зйомку

en: Job '%1' capture is in progress (batch #%2)...
uk: Виконуємо захоплення зображення у %1 (пакет %2)…

en: Job '%1' capture is in progress...
uk: Виконуємо захоплення зображення у %1…

en: Executing script %1...
uk: Виконуємо скрипт %1…

en: Ekos started.
uk: Ekos запущено.

en: Starting Ekos failed. Retrying...
uk: Не вдалося запустити Ekos. Виконуємо повторну спробу…

en: Starting Ekos failed.
uk: Не вдалося запустити Ekos.

en: Starting Ekos timed out. Retrying...
uk: Перевищено час очікування на запуск Ekos. Виконуємо повторну спробу…

en: Starting Ekos timed out.
uk: Перевищення часу очікування на запуск Ekos.

en: Ekos stopped.
uk: Ekos зупинено.

en: INDI devices connected.
uk: З'єднано пристрої INDI.

en: One or more INDI devices failed to connect. Retrying...
uk: Не вдалося встановити з'єднання із одним або декількома пристроями INDI. Повторюємо спробу…

en: One or more INDI devices failed to connect. Check INDI control panel for details.
uk: Не вдалося встановити з'єднання із одним або декількома пристроями INDI. Подробиці можна знайти на панелі керування INDI.

en: One or more INDI devices timed out. Retrying...
uk: Перевищено час очікування на дані від одного або декількох пристроїв INDI. Повторюємо спробу…

en: One or more INDI devices timed out. Check INDI control panel for details.
uk: Перевищено час очікування на дані від одного або декількох пристроїв INDI. Подробиці можна знайти на панелі керування INDI.

en: INDI devices disconnected.
uk: Пристрої INDI від'єднано.

en: Warning: dome device not ready after timeout, attempting to recover...
uk: Попередження: пристрій купола не готовий після завершення часу очікування — намагаємося відновити стан…

en: Dome unpark required but dome is not yet ready.
uk: Потрібне зняття купола з паркування, але купол ще не готовий.

en: Warning: mount device not ready after timeout, attempting to recover...
uk: Попередження: пристрій лафета не готовий після завершення часу очікування — намагаємося відновити стан…

en: Warning: cap device not ready after timeout, attempting to recover...
uk: Попередження: пристрій кришки не готовий після завершення часу очікування — намагаємося відновити стан…

en: Shutdown complete.
uk: Вимикання завершено.

en: Shutdown procedure failed, aborting...
uk: Не вдалося виконати вимикання. Перериваємо обробку…

en: Cap parked.
uk: Кришку запарковано.

en: Cap unparked.
uk: Паркування кришки знято.

en: Operation timeout. Restarting operation...
uk: Перевищення часу очікування на завершення дії. Перезапускаємо дію…

en: Cap parking error.
uk: Помилка під час паркування кришки.

en: Cap unparking error.
uk: Помилка під час зняття кришки з паркування.

en: Mount parked.
uk: Лафет запарковано.

en: Warning: mount unpark operation timed out on attempt %1/%2. Restarting operation...
uk: Попередження: перевищення часу очікування на завершення дії зі зняття лафета з паркування у спробі %1 з %2. Перезапускаємо виконання дії…

en: Warning: mount unpark operation timed out on last attempt.
uk: Попередження: під час останньої спроби було перевищено час очікування на завершення дії зі зняття лафета з паркування.

en: Warning: mount park operation timed out on attempt %1/%2. Restarting operation...
uk: Попередження: перевищення часу очікування на завершення дії з паркування лафета у спробі %1 з %2. Перезапускаємо виконання дії…

en: Warning: mount park operation timed out on last attempt.
uk: Попередження: під час останньої спроби було перевищено час очікування на завершення дії з паркування лафета.

en: Mount unparking error.
uk: Помилка під час зняття лафета з паркування.

en: Warning: mount park operation failed on attempt %1/%2. Restarting operation...
uk: Попередження: невдала дія з паркування лафета у спробі %1 з %2. Перезапускаємо виконання дії…

en: Mount parking error.
uk: Помилка під час паркування лафета.

en: Dome parked.
uk: Купол запарковано.

en: Dome unparked.
uk: Паркування купола знято.

en: Dome parking failed. Restarting operation...
uk: Невдале паркування купола. Перезапускаємо дію…

en: Dome parking error.
uk: Помилка під час паркування купола.

en: Dome unparking failed. Restarting operation...
uk: Невдале зняття купола з паркування. Перезапускаємо дію…

en: Dome unparking error.
uk: Помилка під час зняття з паркування купола.

en: Observatory is in the startup process
uk: Обсерваторія виконує процедуру започаткування роботи

en: Ekos is already started, skipping startup script...
uk: Ekos вже запущено, пропускаємо виконання початкового скрипту…

en: Warming up CCD...
uk: Розігріваємо ПЗЗ…

en: Warning: Bypassing parking procedures, no INDI connection.
uk: Попередження: пропускаємо процедури паркування — немає з'єднання з INDI.

en: park/unpark wait procedure failed, aborting...
uk: Процедура очікування на паркування або зняття з паркування завершилася з помилками, перериваємо обробку…

en: Warning: executing startup procedure manually...
uk: Увага! Виконуємо процедуру запуску вручну…

en: Are you sure you want to execute the startup procedure manually?
uk: Ви справді хочете виконати процедуру запуску вручну?

en: Startup procedure terminated.
uk: Процедуру запуску перервано.

en: Warning: executing shutdown procedure manually...
uk: Увага! Виконуємо процедуру вимикання вручну…

en: Are you sure you want to execute the shutdown procedure manually?
uk: Ви справді хочете виконати процедуру вимикання вручну?

en: Shutdown procedure terminated.
uk: Процедуру вимикання перервано.

en: Scheduler paused.
uk: Виконання плану призупинено.

en: No jobs left in the scheduler queue after evaluating.
uk: Після оцінки можливості виконання у черзі планувальника не лишилося завдань.

en: Only aborted jobs left in the scheduler queue after evaluating, rescheduling those.
uk: Після оцінки можливості виконання у черзі планувальника лишилися лише перервані завдання. Переплановуємо їх.

en: No jobs scheduled.
uk: Завдань не заплановано.

en: Starting job sequence iteration #%1
uk: Розпочинаємо ітерацію послідовності завдань %1

en: Guiding already running, directly start capturing.
uk: Вже виконуємо наведення. Далі, негайно розпочнемо захоплення зображень.

en: Job '%1' is proceeding directly to capture stage because only calibration frames are pending.
uk: Завдання «%1» полягає у переході безпосередньо до етапу створення знімків, оскільки у черзі лише кадри калібрування.

en: Warning: job '%1' alignment procedure failed, marking aborted.
uk: Увага! Процедура вирівнювання у завданні «%1» зазнала невдачі. Позначаємо завдання перерваним.

en: Warning: job '%1' capture procedure failed, marking aborted.
uk: Увага! Процедура захоплення зображення у завданні «%1» зазнала невдачі, позначаємо завдання як перерване.

en: Warning: job '%1' focusing procedure failed, marking aborted.
uk: Увага! Процедура фокусування у завданні «%1» зазнала невдачі. Позначаємо завдання перерваним.

en: Warning: job '%1' guiding procedure failed, marking aborted.
uk: Увага! Процедура наведення у завданні «%1» зазнала невдачі. Позначаємо завдання перерваним.

en: Warning: job '%1' lost connection to the mount, attempting to reconnect.
uk: Увага! У завданні «%1» втрачено з'єднання із лафетом. Намагаємося відновити з'єднання.

en: Warning: job '%1' lost connection to the dome, attempting to reconnect.
uk: Увага! У завданні «%1» втрачено з'єднання із куполом. Намагаємося відновити з'єднання.

en: Ekos job started (%1)
uk: Розпочато виконання завдання Ekos (%1)

en: Scheduler list saved to %1
uk: Список планування збережено до %1

en: Solver timed out: %1s %2
uk: Час очікування на розв'язок вичерпано: %1 с %2

en: Solver failed: %1s %2
uk: Помилка розв'язувача: %1 с %2

en: Captured frame is %1 arcminutes away from target, re-aligning...
uk: Захоплений кадр зсунуто на %1 кутових мінут від цілі, повторне вирівнювання…

en: Warning: train name is empty, selecting "%1".
uk: Попередження: назва тракту порожня, вибираємо «%1».

en: Warning: train name %2 does not exist, selecting "%1".
uk: Попередження: тракту з назвою %2 не існує, вибираємо «%1».

en: Select optical train
uk: Виберіть оптичний тракт

en: Warning: no available train name for scheduler job, select the optical train name manually.
uk: Попередження: немає доступної назви тракту для завдання планувальника, виберіть назву оптичного тракту вручну.

en: Job '%1' alignment is complete.
uk: Вирівнювання у завданні «%1» завершено.

en: Warning: job '%1' alignment failed.
uk: Увага! Спроба вирівнювання у завданні «%1» зазнала невдачі.

en: Warning: job '%1' forcing mount model reset after failing alignment #%2.
uk: Увага! У завданні «%1» примусово скинуто модель лафета після невдалої спроби вирівнювання №%2.

en: Restarting %1 alignment procedure...
uk: Перезапускаємо процес вирівнювання %1…

en: Job '%1' guiding is in progress.
uk: Виконуємо наведення у «%1»…

en: Warning: job '%1' guiding failed.
uk: Увага! Спроба наведення у %1 зазнала невдачі.

en: Warning: job '%1' calibration failed.
uk: Увага! Не вдалося виконати калібрування у завданні «%1».

en: Job '%1' is guiding, guiding procedure will be restarted in %2 seconds.
uk: Виконуємо завдання «%1», процедуру наведення буде перезапущено за %2 секунд.

en: [%2] Warning: job '%1' failed to capture target.
uk: [%2] Увага! У завданні «%1» не вдалося захопити ціль.

en: [%2] Job '%1' is capturing, is restarting its guiding procedure (attempt #%3 of %4).
uk: [%2] Виконуємо захоплення за завданням «%1», перезапускаємо процедуру наведення (спроба %3 з %4).

en: Warning: job '%1' failed its capture procedure, restarting capture.
uk: Увага! Процедура захоплення зображення у завданні «%1» зазнала невдачі. Перезапускаємо процедуру захоплення зображення.

en: [%2] Warning: job '%1' failed its capture procedure, marking aborted.
uk: [%2] Увага! Процедура захоплення зображення у завданні «%1» зазнала невдачі, позначаємо завдання як перерване.

en: [%2] Follower job '%1' has been aborted, is restarting.
uk: [%2] Перервано виконання завдання-наступника «%1», перезапускаємо.

en: [%2] Follower job '%1' has been aborted.
uk: [%2] Перервано виконання завдання-наступника «%1».

en: [%2] Job (%1) - Capture finished
uk: [%2] Завдання (%1) — зйомку завершено

en: Job '%1' focusing train '%2' is complete.
uk: Завершено фокусування у завданні «%1» для тракту «%2».

en: Warning: job '%1' focusing failed.
uk: Увага! Помилка фокусування у завданні «%1».

en: Job '%1' for train '%2' is restarting its focusing procedure.
uk: Перезапускаємо процедуру фокусування у завданні «%1» для тракту «%2».

en: Warning: job '%1' on train '%2' focusing procedure failed, marking aborted.
uk: Увага! Процедура фокусування у завданні «%1» для тракту «%2» зазнала невдачі. Позначаємо завдання перерваним.

en: Job '%1' slew is complete.
uk: Завершено обертання у завданні «%1».

en: Warning: job '%1' slew failed, marking terminated due to errors.
uk: Увага! Обертання у завданні «%1» зазнала невдачі, позначаємо завдання як перерване через помилки.

en: Warning: job '%1' found not slewing, restarting.
uk: Увага! Не виявлено обертання для завдання «%1», перезапускаємо.

en: Job '%1' repositioning is complete.
uk: Завершено зміну позиції у завданні «%1».

en: Warning: job '%1' repositioning failed, marking terminated due to errors.
uk: Увага! Зміна позиції у завданні «%1» зазнала невдачі, позначаємо завдання як перерване через помилки.

en: Warning: job '%1' found not repositioning, restarting.
uk: Увага! Не виявлено зміни позиції для завдання «%1», перезапускаємо.

en: Warning: Mount is parked while scheduler for job '%1' is active. Aborting.
uk: Увага! Лафет запарковано під час виконання завдання «%1» планувальника. Перериваємо обробку.

en: Weather has improved. Resuming operations.
uk: Погода поліпшилася. Відновлюємо роботу.

en: Weather alert detected. Starting soft shutdown procedure in %1 seconds.
uk: Виявлено попередження щодо погодних умов. Починаємо процедуру м'якого вимикання за %1 секунд.

en: Observatory scheduled for soft shutdown until weather improves or until %1.
uk: Заплановано переведення обсерваторії у стан м'якого вимикання, доки не поліпшиться погода або до %1.

en: Manual shutdown procedure completed successfully.
uk: Процедуру вимикання вручну успішно завершено.

en: Manual shutdown procedure terminated due to errors.
uk: Процедуру вимикання вручну перервано через помилки.

en: Dust cover park requested but no dust covers detected.
uk: Надіслано запит щодо паркування протипилової кришки, але протипилових кришок не виявлено.

en: Parking Cap...
uk: Паркуємо кришку…

en: Cap already parked.
uk: Кришку уже запарковано.

en: Dust cover unpark requested but no dust covers detected.
uk: Надіслано запит щодо зняття протипилової кришки з паркування, але протипилових кришок не виявлено.

en: Unparking cap...
uk: Знімаємо з паркування кришку…

en: Cap already unparked.
uk: Кришку уже знято з паркування.

en: Mount park requested but no mounts detected.
uk: Надіслано запит щодо паркування лафета, але лафетів не виявлено.

en: Parking mount in progress...
uk: Паркуємо лафет…

en: Mount unpark requested but no mounts detected.
uk: Надіслано запит щодо зняття лафета з паркування, але лафетів не виявлено.

en: Mount already unparked.
uk: Лафет уже знято з паркування.

en: Dome park requested but no domes detected.
uk: Надіслано запит щодо паркування купола, але куполів не виявлено.

en: Parking dome...
uk: Паркуємо купол…

en: Dome already parked.
uk: Купол уже запарковано.

en: Dome unpark requested but no domes detected.
uk: Надіслано запит щодо зняття купола з паркування, але куполів не виявлено.

en: Unparking dome...
uk: Знімаємо з паркування купол…

en: Dome already unparked.
uk: Купол уже знято з паркування.

en: Sleeping for %1 on simulation clock update until next observation job is ready...
uk: Присипляємо на %1 за годинником оновлення імітації, до того, як буде готове наступне завдання зі спостереження…

en: Startup script failed, aborting...
uk: Не вдалося виконати скрипт запуску. Перериваємо обробку…

en: Shutdown script failed, aborting...
uk: Не вдалося виконати скрипт завершення роботи. Перериваємо обробку…

en: Warning: job '%1' has inaccessible sequence '%2', marking invalid.
uk: Увага! У завданні «%1» є недоступна послідовність «%2», позначаємо завдання як некоректне.

en: Unable to open sequence queue file '%1'
uk: Не вдалося відкрити файл черги послідовності «%1»

en: Warning: Job '%1' has its focus step disabled, periodic and/or HFR procedures currently set in its sequence will not occur.
uk: Попередження: у завданні «%1» вимкнено крок фокусування. Періодичні процедури і процедури з РПП, які встановлено у послідовності дій завдання, не виконуватимуться.

en: Job '%1' %2x%3" %4
uk: Завдання «%1» %2⨯%3" %4

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogObjectUI) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
uk: Шапка FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsCatObjShowNames)
en: Show Names
uk: Показати назви

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterPB)
en: Launches the Catalog Object Filter dialog
uk: Відкриває вікно фільтрування об'єктів каталогу

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogObjectTypeFilterUI)
en: Catalog Object Type Filter
uk: Фільтрування об'єктів каталогу за типом

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Object Type Code
uk: Код типу об'єкта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tree)
en: Cand Code
uk: Код канд.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Candidate Object Type Code
uk: Код типу об'єкта-кандидата

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Object Type Label
uk: Мітка типу об'єкта

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Object Type Description
uk: Опис типу об'єкта

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Object Type Comments
uk: Коментарі до типу об'єкта

en: Error reading fits buffer: %1.
uk: Помилка при читанні буфера fits: %1.

en: Failed to unpack compressed fits
uk: Не вдалося розпакувати стиснений FITS

en: Error opening fits file %1 : %2
uk: Помилка під час відкриття файла fits %1 : %2

en: Error reading fits buffer: %1
uk: Помилка під час читання буфера fits: %1

en: Could not locate image HDU: %1
uk: Не вдалося визначити місце HDU зображення: %1

en: FITS file open error (fits_get_img_param): %1
uk: Помилка під час відкриття файла FITS (fits_get_img_param): %1

en: 1D FITS images are not supported in KStars.
uk: Підтримки одновимірних зображень FITS у KStars не передбачено.

en: Bit depth %1 is not supported.
uk: Підтримки бітової глибини %1 не передбачено.

en: Image has invalid dimensions %1x%2
uk: Розміри зображення, %1⨯%2, є некоректними

en: Error reading image: %1
uk: Помилка під час спроби читання зображення: %1

en: File contain no images
uk: У файлі не міститься зображень

en: Sample format %1 is not supported.
uk: Підтримки формату зразка %1 не передбачено.

en: XISF file open error:
uk: Помилка під час спроби відкрити файл XISF:

en: Error saving XISF image
uk: Помилка під час спроби зберегти зображення XISF

en: FITSData: Not enough memory for image_buffer channel. Requested: %1 bytes
uk: FITSData: недостатньо пам'яті для каналу image_buffer. Потрібно %1 байтів

en: Cannot open file %1: %2
uk: Не вдалося відкрити файл %1: %2

en: Cannot open buffer: %1
uk: Не вдалося відкрити буфер: %1

en: Cannot unpack_thumb: %1
uk: Не вдалося виконати unpack_thumb: %1

en: Cannot dcraw_process: %1
uk: Не вдалося dcraw_process: %1

en: Cannot load to memory: %1
uk: Не вдалося завантажити до пам'яті: %1

en: Saving compressed files is not supported.
uk: Підтримки збереження стиснених файлів не передбачено.

en: Failed to create file: %1
uk: Не вдалося створити файл: %1

en: Failed to create image: %1
uk: Не вдалося створити зображення: %1

en: Failed to update key: %1
uk: Не вдалося оновити ключ: %1

en: Failed to update date: %1
uk: Не вдалося оновити дату: %1

en: Failed to update history: %1
uk: Не вдалося оновити журнал: %1

en: Failed to write image: %1
uk: Не вдалося записати зображення: %1

en: No world coordinate systems found.
uk: Не знайдено світових координатних систем.

en: Error querying Simbad
uk: Помилка під час опитування Simbad

en: Simbad query timed out
uk: Перевищено час очікування на дані щодо запиту Simbad

en: Only 8 and 16 bits bayered images supported.
uk: Передбачено підтримку лише 8- та 16-бітових зображень із мозаїчністю.

en: Unsupported bayer pattern %1.
uk: Непідтримуваний взірець мозаїчності %1.

en: Unsupported bayer offsets %1 %2.
uk: Непідтримувані зсуви мозаїчності %1 %2.

en: Unable to allocate memory for temporary bayer buffer: %1
uk: Не вдалося отримати область пам'яті для тимчасового буфера мозаїк: %1

en: Unable to allocate memory for temporary bayer buffer.
uk: Не вдалося отримати область пам'яті для тимчасового буфера мозаїк.

en: Debayer failed (%1)
uk: Помилка засобу усування мозаїчності (%1)

en: Processing...
uk: Обробка…

en: Complete.
uk: Завершено.

en: Debayer failed.
uk: Помилка засобу усування мозаїчності.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSDebayerDialog)
en: Image Debayering
uk: Усування мозаїчності зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alignLabel)
en: Method:
uk: Метод:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Nearest
uk: Найближчий

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Simple
uk: Простий

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: BILinear
uk: Білінійний

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: HQLinear
uk: Високоякісний лінійний

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X Offset:
uk: Зсув за X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Y Offset:
uk: Зсув за Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, statusEdit)
en: Ready.
uk: Готово.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keywordCB)
en: Keyword
uk: Ключове слово

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
uk: Коментар

en: Intensity
uk: Інтенсивність

en: Linear Scale
uk: Лінійний масштаб

en: Logarithmic Scale
uk: Логарифмічний масштаб

en: Square Root Scale
uk: Квадратичний масштаб

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr></table>
uk: <table><tr><td>Інтенсивність:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>Частота червоного:   </td><td>%2</td></tr></table>

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>G Frequency:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>B Frequency:   </td><td>%4</td></tr></table>
uk: <table><tr><td>Інтенсивність:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>Частота червоного:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>Частота зеленого:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>Частота синього:   </td><td>%4</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSHistogramUI)
en: Histogram
uk: Гістограма

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: G
uk: З

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: R
uk: Ч

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, BLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: B
uk: С

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyB)
en: Apply
uk: Застосувати

en: Continue Slew
uk: Продовжити поворот

en: KStars did not find any active mounts.
uk: KStars не знайдено жодного активного лафета.

en: RAM: -- / --
uk: Оп.пам.: -- / --

en: Double-click to toggle text display
uk: Двічі клацніть для перемикання показу тексту

en: Stretch using preset %1
uk: Розтягнути за допомогою шаблону %1

en: Cycle through stretch presets. Current stretch: preset %1. Click for preset %2.
uk: Циклічний перехід між шаблонами розтягування. Поточне розтягування: шаблон %1. Натисніть для переходу до шаблону %2.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stretchButton)
en: Stretch (or disable stretching) the image.
uk: Розтягнути (або вимкнути розтягування) зображення.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, shadowsLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, shadowsVal)
en: Set shadows value for the image stretch.
uk: Встановити значення темних тонів для розтягування зображення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowsLabel)
en: Shadows
uk: Темні тони

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, midtonesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, midtonesVal)
en: Set midtones value for the image stretch.
uk: Встановити значення середніх тонів для розтягування зображення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, midtonesLabel)
en: Midtones
uk: Середні тони

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, highlightsLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, highlightsVal)
en: Set highlights value for the image stretch.
uk: Встановити значення світлих тонів для розтягування зображення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, highlightsLabel)
en: Highlights
uk: Світлі тони

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleHistoButton)
en: Enable or disable the histogram display.
uk: Увімкнути або вимкнути показ гістограми.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, autoButton)
en: Automatically find stretch parameter.
uk: Автоматично визначити параметр розтягування.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stretchPreset)
en: Cycle through stretch presets.
uk: Циклічний перехід шаблонами розтягування.

en: Save Changes to FITS?
uk: Зберегти зміни до FITS?

en: The current FITS file has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
uk: Поточний файл FITS має незбережені зміни. Бажаєте зберегти їх перед його закриттям?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LiveStackingUI) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlateSolveUI)
en: Plate Solving
uk: Розв'язання зображень

en: Catalog Objects
uk: Об'єкти каталогу

en: Live Stacking
uk: Інтерактивне стосування

en: Recent Images
uk: Нещодавні зображення

[ctx: Red]
en: R
uk: Ч

en: %1 / %2 Simbad objects loaded
uk: Завантажено %1 з %2 об'єктів Simbad

en: Simbad query in progress...
uk: Виконуємо запит до Simbad…

en: Num
uk: №

en: CDS Portal
uk: Портал CDS

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsCatalog) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchSimbad) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchSimbad2)
en: Simbad
uk: Синдбад

en: Type Code
uk: Код типу

en: Type Label
uk: Мітка типу

en: Distance
uk: Відстань

en: Size
uk: Розмір

en: Item reference number
uk: Реєстраційний номер запису

en: Double click to launch CDS Portal browser
uk: Двічі клацніть, щоб запустити навігатор порталом CDS

en: Double click to launch Simbad browser
uk: Двічі клацніть, щоб запустити навігатор Simbad

en: Double click to launch NED browser
uk: Двічі клацніть, щоб запустити навігатор NED

en: Catalog Object
uk: Об'єкт каталогу

en: Object Type Code. Double click to launch Object Type Filter.
    
    See https://simbad.cds.unistra.fr/guide/otypes.htx for more details
uk: Код типу об'єкта. Двічі клацніть, щоб запустити фільтрування об'єктів за типом.
    
    Щоб дізнатися більше, див. https://simbad.cds.unistra.fr/guide/otypes.htx

en: Object Type Label. Double click to launch Object Type Filter.
    
    See https://simbad.cds.unistra.fr/guide/otypes.htx for more details
uk: Мітка типу об'єкта. Двічі клацніть, щоб запустити фільтрування об'єктів за типом.
    
    Щоб дізнатися більше, див. https://simbad.cds.unistra.fr/guide/otypes.htx

en: Object coordinates
uk: Координати об'єкта

en: Object distance in arcmins from the search center
uk: Відстань об'єкта від центра пошуку у кут. мінутах

en: Object V magnitude
uk: Величина V об'єкта

en: Object major coordinate size in arcsmins
uk: Основний координатний розмір об'єкта у кутових мінутах

en: RAM
uk: Пам’ять

[ctx: @title:window]
en: Stack Directory
uk: Каталог стосу

[ctx: @title:window]
en: Select Alignment Sub
uk: Виберіть підкадр вирівнювання

[ctx: @title:window]
en: Select Master Dark
uk: Виберіть основний темний кадр

[ctx: @title:window]
en: Select Master Flat
uk: Виберіть основний плоский кадр

[ctx: @title:window]
en: Save FITS
uk: Збереження FITS

en: Image save error: %1
uk: Помилка під час спроби зберегти зображення: %1

en: Image Save
uk: Збереження зображення

en: File saved to %1
uk: Файл збережено до %1

en: Watching %1
uk: Спостереження за %1

en: (%1) Watching %2
uk: (%1) Спостереження за %2

en: Rescaling image failed.
uk: Невдала спроба зміни масштабу зображення.

en: Cannot zoom in further due to active limited resources mode.
uk: Подальше збільшення масштабу неможливе через роботу у режимі обмеженого споживання ресурсів.

[ctx: North Celestial Pole]
en: NCP
uk: ПнНП

[ctx: South Celestial Pole]
en: SCP
uk: ПдНП

en: Finding stars...
uk: Шукаємо зірки…

en: Zoom In
uk: Збільшити

en: Zoom Out
uk: Зменшити

en: Default Zoom
uk: Типовий масштаб

en: Zoom to Fit
uk: Підібрати за розмірами

en: Toggle Stretch
uk: Увімкнути/Вимкнути розтягування

en: Show Cross Hairs
uk: Показувати перехрестя

en: Show Pixel Gridlines
uk: Показувати піксельні лінії сітки

en: Detect Stars in Image
uk: Виявити зірки на зображенні

en: View Star Profile...
uk: Переглянути профіль зірки…

en: Show Equatorial Gridlines
uk: Показувати екваторіальні лінії сітки

en: Show Objects in Image
uk: Показувати об'єкти на зображенні

en: Center Telescope
uk: Центрувати телескоп

en: Show HiPS Overlay
uk: Показувати накладку HiPS

en: Auto Stretch
uk: Авторозтягування

en: High Contrast
uk: Висока контрастність

en: Equalize
uk: Вирівняти

en: High Pass
uk: Високі частоти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Median
uk: Медіана

en: Gaussian blur
uk: Гаусове розмивання

en: Rotate Right
uk: Обертати праворуч

en: Rotate Left
uk: Обертати ліворуч

en: Flip Horizontal
uk: Віддзеркалити горизонтально

en: Flip Vertical
uk: Віддзеркалити вертикально

en: Open/Blink Directory
uk: Відкрити/Переглянути каталог

en: Live Stacker...
uk: Інтерактивне стосування…

en: Debayer...
uk: Усунути мозаїчність…

en: &Selection Statistics
uk: С&татистика позначеного

en: Show Clipping
uk: Показати зрізання

en: Center Telescope
    *No Telescopes Detected*
uk: Центрування телескопа
    *Телескопів не виявлено*

en: Zoom To Fit
uk: Підібрати за розмірами

en: Fit Page to Zoom
uk: Підібрати сторінку за масштабом

en: Next Tab
uk: Наступна вкладка

en: Previous Tab
uk: Попередня вкладка

en: Next Blink Image
uk: Наступне зображення перегляду

en: Previous Blink Image
uk: Попереднє зображення перегляду

en: Zoom all tabs in
uk: Збільшити на усіх вкладках

en: Zoom all tabs out
uk: Зменшити на усіх вкладках

en: Mark Stars
uk: Позначити зірки

en: View 3D Graph
uk: Переглянути просторовий графік

[ctx: @title:window]
en: KStars Live Stacker
uk: Інтерактивний стосувальник KStars

[ctx: @title:window]
en: KStars FITS Viewer
uk: Переглядач FITS для KStars.

en: Change Tab Title
uk: Змінити заголовок вкладки

en: New title for tab '%1':
uk: Новий заголовок для вкладки «%1»:

en: HFR:%2 Ecc:%3 %1 star. | HFR:%2 Ecc:%3 %1 stars.
uk[0]: РПП:%2 Екс:%3 %1 зірка.
uk[1]: РПП:%2 Екс:%3 %1 зірки.
uk[2]: РПП:%2 Екс:%3 %1 зірок.
uk[3]: РПП:%2 Екс:%3 %1 зірка.

en: HFR:%2, %1 star. | HFR:%2, %1 stars.
uk[0]: РПП:%2, %1 зірка.
uk[1]: РПП:%2, %1 зірки.
uk[2]: РПП:%2, %1 зірок.
uk[3]: РПП:%2, %1 зірка.

en: Right click to change tab title.
uk: Клацніть правою кнопкою миші, щоб змінити заголовок вкладки.

en: Cannot find tab with UID %1 in the FITS Viewer
uk: Не вдалося знайти вкладку із UID %1 у засобі перегляду FITS

en: currentView 3D Graph
uk: Просторовий графік поточного перегляду

en: Cross Hairs
uk: Перехрестя

en: Clipping
uk: Зрізання

en: Equatorial Gridlines
uk: Екваторіальні лінії сітки

en: Objects in Image
uk: Об'єкти на зображенні

en: Pixel Gridlines
uk: Піксельні лінії сітки

en: HiPS Overlay
uk: Накладка HiPS

[ctx: @title:window]
en: Blink Top Directory
uk: Перегляд верхнього каталогу

[ctx: @title:window]
en: Open Image
uk: Відкрити зображення

[ctx: @title:window]
en: KStars Live Stacker (BETA)
uk: Інтерактивний стосувальник KStars (тестовий)

en: Stacking...
uk: Стосування…

en: Stacking Failed
uk: Невдале стосування

en: Stacking Complete
uk: Стосування завершено

en: Hide %1
uk: Приховати %1

en: Show %1
uk: Показати %1

en: Center Telescope
    *Ready*
uk: Центрування телескопа
    *Готовність*

en: Show Equatorial Gridlines
    *No WCS Info*
uk: Показ екваторіальної сітки
    *Немає даних WCS*

en: Center Telescope
    *No WCS Info*
uk: Центрування телескопа
    *Немає даних WCS*

en: Show Objects in Image
    *No WCS Info*
uk: Показ об'єктів на зображенні
    *Немає даних WCS*

en: Selection Rectangle
uk: Прямокутник позначення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Width
uk: Ширина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Height
uk: Висота

en: Unmark Stars
uk: Зняти позначення з зірок

en: Processing %1...
uk: Обробляємо %1…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, masterFlatLabel)
en: Master Flat:
uk: Основний плоский кадр:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, MasterFlatB)
en: <html><head/><body><p>File chooser dialog for Master Flat</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вікно вибору файлів для основного кадру плоского поля</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, MasterFlat)
en: <html><head/><body><p>The Master Flat to use to calibrate lights.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Основний плоский кадр для калібрування освітлення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, MasterDark)
en: <html><head/><body><p>The Master Dark to use to calibrate lights.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Основний темний кадр для калібрування освітлення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, MasterDarkB)
en: <html><head/><body><p>File chooser dialog for Master Dark</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вікно вибору файлів для основного темного кадру</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, StackingGroupBox)
en: Stacking
uk: Стосування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, HighSigma)
en: <html><head/><body><p>Value of High Sigma to be used in pixel rejection.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Значення верхньої σ для відкидання пікселів.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LowSigmaLabel)
en: Low Sigma:
uk: Нижня σ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, NumInMem)
en: <html><head/><body><p>The maximum number of subs held in memory whilst processing. The larger the value, the better the quality of the stacking process, but at the cost of more processing time and memory used.</p><p><br/></p><p>Processes such as sigma clipping will use this many subs to calculate statistics to use on all subs.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Максимальна кількість підкадрів, які слід утримувати у пам'яті під час обробки. Більше значення — краща якість процедури стосування, але більший час обробки та більше використання пам'яті.</p><p><br/></p><p>У процедурах, зокрема сигма-обрізанні, буде використано цю кількість підкадрів для обчислення статистичних даних, які буде використано для усіх підкадрів.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InMemoryLabel)
en: In Memory Subs:
uk: Підкадри у пам'яті:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HighSigmaLabel)
en: High Sigma:
uk: Верхня σ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LowSigma)
en: <html><head/><body><p>Value of Low Sigma to be used in pixel rejection.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Значення нижньої σ для відкидання пікселів.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownscaleLabel)
en: Downscale:
uk: Зменшення масштабу:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, LSDownscale)
en: <html><head/><body><p>Downscale images:</p><p>- None. No downscaling applied .</p><p>- 2x2. Subs and masters are downscaled 2x2.</p><p>- 3x3. Subs and masters are downscaled 3x3.</p><p>- 4x4. Subs and masters are downscaled 4x4.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Зменшення масштабу зображень:</p><p>- Немає. Без зменшення масштабу.</p><p>- 2x2. Масштаб підкадрів і основних кадрів буде зменшено 2x2.</p><p>- 3x3. Масштаб підкадрів і основних кадрів буде зменшено 3x3.</p><p>- 4x4. Масштаб підкадрів і основних кадрів буде зменшено 4x4.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, Weighting)
en: <html><head/><body><p>Frame weighting:</p><p>- Equal. All frames have the same weight.</p><p>- HFR. Frames are weighted by 1 / Average HFR.</p><p>- Num Stars. Frames are weighted by the number of stars detected in the frame.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вага кадрів:</p><p>- Рівномірна. Усі кадри мають однакову вагу.</p><p>- РПП. Кадри буде зважено на 1 / Середній РПП.</p><p>- К-ть зірок. Кадри буде зважено за кількість виявлених у кадрі зірок.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Weighting)
en: Equal
uk: Рівномірна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WeightingLabel)
en: Frame Weight:
uk: Вага кадру:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pixelRejLabel)
en: Rejection Method:
uk: Спосіб відкидання:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, Rejection)
en: <html><head/><body><p>Pixel rejection algorithm:</p><p>- None. No rejection is applied.</p><p>- Sigma Clipping. Outlying pixels are rejected.</p><p>- Winsorized Sigma Clipping. Winsorized version of sigma clipping</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Алгоритм відкидання пікселів:</p><p>- Немає. Без відкидання пікселів.</p><p>- Сигма-обрізання. Відкидання пікселів-викидів.</p><p>- Вінзоризоване сигма-обрізання. Вінзоризована версія сигма-обрізання</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Rejection)
en: Sigma Clipping
uk: σ-обрізання

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Rejection)
en: Winsorized SC
uk: Вінзоризований SC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WinsorCutoffLabel)
en: Winsor Cutoff:
uk: Обрізання Вінзора:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WinsorCutoff)
en: <html><head/><body><p>Winsorization cutoff in units of sigma to be used in pixel rejection.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Обрізання вінзоризації у одиницях σ при відкиданні пікселів.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, AlignMethod)
en: <html><head/><body><p>Alignment Method:</p><p>- None. No alignment is performed. Useful for stacking darks and flats.</p><p>- Plate Solve. Subs will be plate solved in order to align them prior to stacking.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Спосіб вирівнювання:</p><p>- Немає. Без виконання вирівнювання. Корисно для стосування темних кадрів та кадрів плоского поля.</p><p>- Розв'язання знімків. Підкадри буде прив'язано до координат з метою вирівнювання до включення до стосу.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AlignMaster)
en: <html><head/><body><p>The sub to use as reference to align all other subs.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Підкадр — еталон для вирівнювання інших підкадрів.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AlignMasterB)
en: <html><head/><body><p>File chooser dialog for Alignment Master</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вікно вибору файлів для основного кадру вирівнювання</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AlignMasterSubLabel)
en: Master Sub:
uk: Основний підкадр:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PostProcGroupBox)
en: Post Processing
uk: Остаточна обробка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DenoiseLabel)
en: Denoise Amount:
uk: Величина усування шуму:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, SharpenKernal)
en: <html><head/><body><p>Sharpen kernal size.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Розмір ядра збільшення різкості.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, DeconvAmt)
en: <html><head/><body><p>Amount of Wiener Deconvolution to apply in the range 0 to 1. The feature blends this amount of the deconvolved image with (1 - amount) of the original image.</p><p>Set to 0 to switch deconvolution off.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Величина розгортання Вінера у діапазоні від 0 до 1. У результаті застосування ця частина розгорнутого зображення зливається з часткою (1 - величина) початкового зображення.</p><p>Встановіть значення 0 для вимикання розгортання.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, DenoiseAmt)
en: <html><head/><body><p>Amount of denoise to apply. Larger values apply more denoising.</p><p>Set to 0 to skip denoising</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Величина усування шуму. Більші значення — більше усування шуму.</p><p>Встановіть значення 0, щоб пропустити усування шуму</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SharpenKernalLabel)
en: Kernel:
uk: Ядро:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SharpenSigmaLabel)
en: Sharpen Sigma:
uk: σ збільшення різкості:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PSFLabel)
en: PSF Sigma:
uk: σ PSF:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, SharpenSigma)
en: <html><head/><body><p>Sharpen sigma.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>σ збільшення різкості.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SharpenLabel)
en: Sharpen Amount:
uk: Величина збільшення різкості:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeconvLabel)
en: Deconv Amount:
uk: Величина розгортання:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, PSFSigma)
en: <html><head/><body><p>PSF Sigma to use for Deconvolution</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>σ PSF, яку слід використати для розгортання</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, SharpenAmt)
en: <html><head/><body><p>Amount of sharpening to apply. Larger values apply more sharpening.</p><p>Set to 0 to skip sharpening.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Величина збільшення різкості. Більші значення — більша різкість.</p><p>Встановіть значення 0, щоб пропустити збільшення різкості.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ReprocessB)
en: Rerun the post processing using the selected parameters
uk: Повторно виконати остаточну обробку за допомогою вибраних параметрів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ReprocessB)
en: Reprocess
uk: Переобробка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, StackDirB)
en: <html><head/><body><p>Stack directory chooser dialog</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вікно вибору каталогу стосу</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stackLabel)
en: Stack Directory:
uk: Каталог стосу:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SubsProcessed)
en: Number of subs successfully processed / failed / total
uk: Кількість підкадрів, які успішно оброблено,

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NumberSubsLabel)
en: Proc / Fail / Total:
uk: Оброб / Помил / Загалом:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SubsSNR)
en: Signal-to-noise ratio Max / Min / Mean of the processed subs
uk: Макс./Мін./Сер. співвідношення сигналу до шуму для оброблених підкадрів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, Stack)
en: <html><head/><body><p>The directory containing files to stack</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Каталог, у якому зберігаються файли для стосування</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SubsSNRLabel)
en: SNR Av / Min / Max:
uk: Сер/Мін/Макс СДШ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImageSNRLabel)
en: Image SNR:
uk: ССШ зображення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ImageSNR)
en: The signal-to-noise ratio of the final image
uk: Співвідношення сигналу до шуму для остаточного зображення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, StartB)
en: <html><head/><body><p>Starts watching the Stack Directory and runs stacking.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Запускає спостереження за каталогом стосу і виконує стосування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (FITSMemoryMonitor, MemMonitor)
en: <html><head/><body><p>Memory monitor</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Спостереження за пам'яттю</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveB)
en: <html><head/><body><p>Save Live Stacker parameters</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Зберегти параметри інтерактивного стосування</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SaveB)
en: Save Settings
uk: Зберегти параметри

en: HFR Options Profile Editor
uk: Редактор профілів параметрів РПП

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FITSViewerGroup)
en: Look && Feel
uk: Вигляд і поведінка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useFITSViewer)
en: Automatically display received images in the FITS Viewer
uk: Автоматично показувати отримані зображення у переглядачі FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useFITSViewer)
en: Use FITS viewer
uk: Переглядач FITS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singlePreviewFITS) i18n: ectx: whatsthis, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single tab instead of multiple tabs per image.
uk: Показати усі отримані зображення FITS на одній вкладці, замість показу кожного із зображень на окремій вкладці.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singlePreviewFITS)
en: Single preview tab
uk: Окрема вкладка перегляду

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowCapturedFITS)
en: Display captured FITS images from all cameras in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each camera.
uk: Показувати захоплені зображення FITS з усіх камер у одному вікні перегляду FITS, а не у окремих вікнах для кожної з камер.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowCapturedFITS)
en: Single window capture
uk: Єдине вікно захоплення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowOpenedFITS)
en: Display opened FITS images in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each file.
uk: Показувати відкриті зображення FITS у одному вікні перегляду FITS, а не у окремих вікнах для кожного з файлів.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowOpenedFITS)
en: Single window open
uk: Єдине вікно відкритих

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image
uk: Виводити вікно переглядача FITS на передній план при отриманні нового зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Focus on receiving an image
uk: Фокусувати при отриманні зображення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowFITS)
en: Make FITS Viewer window independent from KStars
uk: Зробити вікно перегляду FITS незалежним від KStars

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_liveStackerOwnProcess)
en: <html><head/><body><p>Run Live Stacker as a separate process.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Запустити інтерактивний стосувальник як окремий процес.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_liveStackerOwnProcess)
en: Live Stacker own process
uk: Власний процес інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: HiPS opacity:
uk: Непрозорість HiPS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: HiPS offset:
uk: Відступ HiPS:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Down Sampling
uk: Зменшення дискретизації

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AdaptiveSampling)
en: <html><head/><body><p>Automatically down sample images based on available resources.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Автоматично зменшувати дискретизацію зображень на основі доступних ресурсів.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdaptiveSampling)
en: Adaptive sampling
uk: Адаптивна дискретизація

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stretchPreviewSamplingLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StretchPreviewSampling) i18n: ectx: label, entry (StretchPreviewSampling), group (Capture)
en: Set the coarseness of the preview shown when sliding the fitsviewer's stretch parameter sliders. 1 is full resolution, but can be slow, 4 would be coarse resolution and fast.
uk: Встановити рівень грубості зображення попереднього перегляду, яке буде показано при пересуванні повзунків параметра розтягування у fitsviewer. 1 — повна роздільна здатність, може уповільнити роботу програми; 4 — грубе зображення, але швидко.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stretchPreviewSamplingLabel)
en: Stretch preview:
uk: Розтягування попереднього перегляду:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, clippingBox)
en: Clipping Limits
uk: Обмеження обрізання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, clipping64KLabel)
en: Clipping value for 16-bit values.
uk: Значення обрізання для 16-бітових значень.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clipping64KLabel)
en: 16bit threshold:
uk: 16-бітовий поріг:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Clipping64KValue)
en: 64K Clipping value.
uk: Значення обрізання на 64К.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, clipping256Label)
en: Clipping value for 8-bit values.
uk: Значення обрізання для 8-бітових значень.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clipping256Label)
en: 8Bit threshold:
uk: 8-бітовий поріг:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Clipping256Value)
en: Byte Clipping value.
uk: Байтове значення обрізання.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Processing
uk: Обробка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStretch)
en: Always apply auto stretch to images in FITS Viewer
uk: Завжди застосовувати автоматичне розтягування до зображень у перегляді FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStretch)
en: Auto stretch
uk: Авторозтягування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_LimitedResourcesMode)
en: <html><head/><body><p>Enable limited resource mode to turn off any resource-intensive operations:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto debayer</span>: Bayered images will not be debayered. Only grayscale images are shown.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto WCS</span>: World Coordinate System data will not be processed. WCS maps sky coordinates to image coordinates. Equatorial grid lines, object identification, and telescope slew within an image are disabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">3D Cube</span>: RGB images will not be processed. Only grayscale images are shown.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Увімкнути режим обмежених ресурсів для вимикання усіх дій, які вимагають значного споживання ресурсів комп'ютера:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Автоусування мозаїчності</span>: мозаїчність із зображень не усуватиметься. Буде показано лише зображення у тонах сірого кольору.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Автоматично WCS</span>: дані світової координатної системи не оброблятимуться. WCS пов'язує небесні координати із координатами зображення. Буде вимкнено лінії екваторіальної сітки, ідентифікацію об'єктів та наведення телескопа.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Просторовий куб</span>: не оброблятимуться зображення RGB. Буде показано лише зображення у тонах сірого кольору.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LimitedResourcesMode)
en: Limited resources mode
uk: Режим обмежених ресурсів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDebayer)
en: Automatically debayer captured image if it contains a bayer pattern
uk: Автоматично усувати мозаїчність зображення, якщо виявлено мозаїчний візерунок

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDebayer)
en: Auto debayer
uk: Автоусування мозаїчності

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoWCS)
en: <html><head/><body><p>Automatically load World-Coordinate-System (WCS) data when opening a FITS file.</p><p><span style=" font-weight:600;">Warning: Only enable this option on very fast machines as it can lead to unpredictable behavior resulting in crashes on slower machines.</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Автоматично завантажувати дані світової координатної системи (WCS) під час відкриття файла FITS.</p><p><span style=" font-weight:600;">Попередження: цю можливість слід вмикати лише на дуже швидких комп'ютерах, оскільки її використання може призвести до непередбачуваної поведінки програми, яка може призвести до аварійного завершення роботи на повільних комп'ютерах.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoWCS)
en: Auto WCS
uk: Автоматично WCS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Auto3DCube)
en: Process 3D (RGB) FITS images. If unchecked, only first channel is processed.
uk: Обробляти просторові зображення FITS (RGB). Якщо не позначено, буде оброблено лише перший канал.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Auto3DCube)
en: 3D cube
uk: Просторовий куб

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_NonLinearHistogram)
en: <html><head/><body><p>Display histogram for the stretched non-linear image.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показати гістограму для розтягнутого нелінійного зображення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NonLinearHistogram)
en: Non linear histogram
uk: Нелінійна гістограма

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Select a catalog to use to identify objects in the image. The default is the internal Sky Map. External catalogs require WCS and internet access.</p><p><span style=" font-weight:600;">Warning: Querying external catalogs can be slow on slow machines.</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виберіть каталог для визначення об'єктів на зображенні. Типовим є вбудований каталог карти неба. Для зовнішніх каталогів потрібна WCS та доступ до інтернету.</p><p><span style=" font-weight:600;">Попередження: опитування зовнішніх каталогів може бути повільною дією на повільному комп'ютері.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Object Catalog:
uk: Каталог об'єктів:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsCatalog) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, skymapGroup)
en: Sky Map
uk: Карта неба

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoHFR)
en: Compute the HFR of images loaded into fitsviewer.
uk: Обчислювати РПП зображень, які завантажено до переглядача FITS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoHFR)
en: Auto compute HFR
uk: Автообчислення РПП

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_QuickHFR)
en: When computing the HFR, run it quickly by only looking at 25% of the image.
uk: При обчисленні радіуса половинного потоку виконати його швидко, обробкою лише 25% зображення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_QuickHFR)
en: Quick HFR
uk: Швидкий РПП

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, hfrSepLabel)
en: Set the StellarSolver SEP profile for Capture-image HFR calculations.
uk: Встановити профіль ПдЕП для обчислень РПП для захоплених зображень.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hfrSepLabel)
en: HFR SEP profile:
uk: Профіль ПдЕП РПП:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StellarSolverPartition) i18n: ectx: label, entry (StellarSolverPartition), group (FITSViewer)
en: Enable StellarSolver partition. Partitions the image in multiple threads to speed up detecting stars. This may significantly speed up source extraction but may result in unstable operation.
uk: Увімкнути поділ у StellarSolver. У результаті вмикання зображення буде поділено на частини для паралельної потокової обробки, яка пришвидшить виявлення зірок. Це може значно пришвидшити обробку, але може позначитися на стабільності результатів.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StellarSolverPartition)
en: StellarSolver partitioning
uk: Поділ у StellarSolver

en: FITS Viewer Solver Profiles Editor
uk: Редактор профілів переглядача FITS

en: Extracting...
uk: Видобування…

en: Solving...
uk: Розв'язування…

en: Extractor timed out: %1s
uk: Перевищено час видобування: %1 с

en: Extractor failed: %1s
uk: Помилка засобу видобування: %1 с

en: Extracted %1 stars (%2 unfiltered) in %3s
uk: Видобуто %1 зірок (%2 без фільтрування) за %3 с

en: Solver timed out: %1s
uk: Час очікування на розв'язок вичерпано: %1 с

en: Solver failed: %1s
uk: Помилка розв'язувача: %1 с

en: Warning! This tool only supports the internal StellarSolver solver.
uk: Увага! У цьому інструменті передбачено підтримку лише вбудованого засобу розв'язування StellarSolver.

en: Change to that in the Ekos Align options menu.
uk: Замінити на дані з меню параметрів вирівнювання Ekos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolveButton)
en: Plate solve the image using the parameters below.
uk: Розв'язати зображення з використанням наведених нижче параметрів.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, auxButton)
en: Aux
uk: Доп.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: <p>The units of the imager scale bounds.
uk: <p>Одиниці меж шкали зображення.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: image width º
uk: ширина зображення у º

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: image width '
uk: ширина зображення у '

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: arcsec/pixel
uk: кутові секунди/піксель

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUsePosition)
en: Use the given position to speed up astrometry solver as it does not have to search in other areas of the sky.
uk: Скористатися вказаною позицією для пришвидшення роботи астрометричного розв'язувача (зробити так, щоб програма не виконувала зайвий пошук у інших ділянках зоряного неба).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdatePosition)
en: Set the approximate RA/DEC positions using the center position of the SkyMap.
uk: Встановити приблизне розташування за ПС/Схил на основі центральної позиції небесної карти.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverAngleLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverAngle)
en: The solved image position angle, East of North (degrees).
uk: Позиційний кут із розв'язаного зображення, зі сходу на північ (у градусах).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverIndexfileLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverIndexfile)
en: The index file used to solve the image.
uk: Файл покажчика, який використано для розв'язування зображення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverIndexfileLabel)
en: Index file
uk: Файл покажчика

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverProfileLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverProfile)
en: Selects the Options Profile to use for plate solving
uk: Визначає профіль параметрів, який буде використано для розв'язування зображення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverModule)
en: Selects the module from which Options Profiles are taken to use for plate solving
uk: Вибирає модуль, з якого буде взято профілі параметрів, які буде використано для розв'язання кадру

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfile)
en: Opens the currently selected Profile in the Options Profile Editor
uk: Відкриває поточний вибраний профіль у редакторі профілів параметрів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverLinear)
en: Check for linear (unstretched) images.  This is the default setting.  Uncheck for non-linear (stretched) images which will help with the star extraction part of plate solving.
uk: Позначте для лінійних (нерозтягнутих) зображень. Типовий варіант. Зніміть позначку для нелінійних (розтягнутих) зображень — допоможе із видобуванням зірок при розв'язуванні зображень.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverLinear)
en: Linear Image
uk: Лінійне зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: DE
uk: Схил

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: PixScale
uk: Масштаб за пікселями

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Rotation
uk: Обертання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Solve Image
uk: Розв'язати зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optionsB)
en: Solve Options
uk: Параметри розв'язування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logB)
en: Display Log
uk: Показати журнал

en: Pixel Values
uk: Значення пікселів

en: Couldn't initialize the OpenGL context.
uk: Не вдалося ініціалізувати контекст OpenGL.

[ctx: @title:window]
en: View Star Profile
uk: Перегляд профілю зірки

en: Maximum Value on the graph
uk: Максимальне значення на графіку

en: Cuttoff Maximum for eliminating hot pixels and bright stars.
uk: Обрізати максимальні значення для вилучення засвічених пікселів та яскравих зірок.

en: Enable or Disable the Max Value Cutoff
uk: Увімкнути або вимкнути обрізання максимальних значень

en: Toggle Cutoff
uk: Увімкнути або вимкнути обрізання

en: Sets the Minimum Value on the graph
uk: Встановити мінімальне значення на графіку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Min
uk: Мін.

en: Sets the Maximum Value on the graph
uk: Встановлює мінімальне значення на графіку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Max
uk: Макс.

en: Sets the Cuttoff Maximum for eliminating hot pixels and bright stars.
uk: Встановлює максимальні значення обрізання для вилучення засвічених пікселів та яскравих зірок.

en: Cut
uk: Обрізання

en: Minimum Value on the graph
uk: Мінімальне значення на графіку

en: AutoScale
uk: Автомасштаб

en: Automatically scales the sliders for the subFrame.
    Uncheck to leave them unchanged when you pan around.
uk: Автоматично масштабує повзунки для допоміжного кадру.
    Зніміть позначку, якщо хочете, щоб під час панорамування зміни не відбувалися.

en: Hides and shows the scaling side panel
uk: Приховує або показує бічну панель масштабування

en: Changes the type of selection
uk: Змінює тип позначення

en: Toggles the slice view when horizontal or vertical items are selected
uk: Перемикає перегляд перерізу, якщо вибрано горизонтальні або вертикальні елементи

en: Shows the x, y coordinates of star centers in the frame
uk: Показує координати x та y центрів зірок у кадрі

en: Shows the HFR of stars in the frame
uk: Показує РПП (HFR) зірок у кадрі

en: Shows the peak values of star centers in the frame
uk: Показує пікові значення центрів зображень зірок у кадрі

en: Changes the sample size shown in the graph
uk: Змінює розмір фрагмента зображення, показаного на графіку

en: Zooms the view to preset locations.
uk: Масштабує перегляд до попередньо визначених місць.

en: ZoomTo
uk: Критерій масштабування:

en: Front
uk: Передній план

en: Front High
uk: Передній план, найвищі

en: Overhead
uk: Накладання

en: Iso. L
uk: Ізо. л.

en: Iso. R
uk: Ізо. п.

en: Selected
uk: Позначення

en: Hides and shows the Vertical and Horizontal Selection Sliders
uk: Приховує або показує вертикальні і горизонтальні повзунки позначення

en: Selects the Vertical Value
uk: Позначає вертикальне значення

en: Selects the Horizontal Value
uk: Позначає горизонтальне значення

en: Vertical:
uk: Вертикальне:

en: Horizontal:
uk: Горизонтальне:

en: Zooms automatically as the sliders change
uk: Автоматичне масштабування при зміні на повзунках

en: Changes the color scheme
uk: Змінює схему кольорів

en: Cut: %1
uk: Обрізання: %1

en: Max: %1
uk: Макс.: %1

en: Min: %1
uk: Мін.: %1

en: Selected Pixel: (%1, %2): %3
uk: Позначений піксель: (%1, %2): %3

en: Cut Disabled
uk: Обрізання вимкнено

en: Star %1:
uk: Зірка %1:

en: HFR: %1
uk: РПП (HFR): %1

en: Peak: %1
uk: Пік: %1

en: Star %1
uk: Зірка %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Bitpix
uk: Бітів на піксель

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Mean
uk: Середнє

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Std. Dev
uk: Станд. відх.

en: Show Capture Process Information
uk: Показувати відомості щодо процесу знімання

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
uk: Показ

en: Cache
uk: Кеш

[ctx: @title:window]
en: HiPS Offline Storage
uk: Автономне сховище даних HiPS

en: HiPS Update
uk: Оновлення HiPS

en: Downloading HiPS sources...
uk: Отримуємо дані HiPS…

en: Error downloading HiPS sources: %1
uk: Помилка під час спроби отримати дані HiPS: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSNetCache)
en: Cache space on hard disk used to store HiPS images.
uk: Розмір кешу на диску для зберігання зображень HiPS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Disk:
uk: Диск:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: MB
uk: МБ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSMemoryCache)
en: Cache space in RAM used to store HiPS images.
uk: Розмір кешу в оперативній пам'яті для зберігання зображень HiPS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Memory:
uk: Пам'ять:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSUseOfflineSource)
en: Do not download HiPS from Internet. Use DSS offline storage path to load all data.
uk: Не отримувати дані HiPS з інтернету. Скористатися шляхом до автономного сховища даних DSS для завантаження усіх даних.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSUseOfflineSource)
en: DSS Offline Source
uk: Автономне джерело DSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSShowGrid)
en: Show HiPS grid
uk: Показувати ґратку HiPS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSPanning)
en: Show HiPS While Panning
uk: Показувати HiPS під час панорамування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSBiLinearInterpolation)
en: Linear interpolation
uk: Лінійна інтерполяція

en: Failed to connect to INDI server %1:%2
uk: Не вдалося встановити з'єднання із сервером INDI %1:%2.

en: Connection to INDI host at %1 on port %2 lost. Server disconnected: %3
uk: З'єднання з вузлом INDI з адресою %1 за допомогою порту %2 втрачено. Сервер від'єднано: %3

en: Could not connect to the Web Manager
uk: Не вдалося встановити з'єднання із засобом інтернет-керування

en: Invalid response from Web Manager
uk: Некоректна відповідь від засобу інтернет-керування

en: Web Manager Status: Online
uk: Стан інтернет-керування: працює

en: Active Profile: %1
uk: Активний профіль: %1

en: Web Manager Status: Offline
uk: Стан інтернет-керування: не працює

en: Web Manager Status:
uk: Стан інтернет-керування:

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2 to JPEG.
uk: Не вдалося знайти dcraw і cjpeg. Будь ласка, встановіть відповідні інструменти для перетворення CR2 на JPEG.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, collimationOptions)
en: Collimation Overlay Options
uk: Параметри накладки колімації

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addB)
en: Create a new Collimation Overlay Element
uk: Створити елемент накладки колімації

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeB)
en: Delete the selected Collimation Overlay Element
uk: Вилучити позначений елемент накладки колімації

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, elementNamesList)
en: Collimation Overlay Element name (double click to edit)
uk: Назва елемента накладки колімації (двічі клацніть, щоб редагувати)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, elementConfigBox)
en: Collimation Overlay Element
uk: Елемент накладки колімації

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, enableLabel)
en: Select whether this Element is enabled or not
uk: Виберіть, чи увімкнено цей елемент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableLabel)
en: Enable:
uk: Увімкнути:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameB)
en: Rename
uk: Перейменувати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter a name for this Collimation Overlay Element. If left empty a name will be generated based on the Type selected.
uk: Введіть назву для цього елемента накладки колімації. Якщо не заповнювати, назву буде створено на основі вибраного типу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, colourLabel)
en: Select color for the Element
uk: Виберіть колір для елемента

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, colourButton)
en: Select a color for the Collimation Overlay Element.
uk: Виберіть колір для елемента накладки колімації.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, thicknessLabel)
en: Set the line thickness used to draw the element.
uk: Встановіть товщину лінії, яку буде використано для малювання елемента.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, thicknessLabel)
en: Thickness:
uk: Товщина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, offsetLabel)
en: Set the Element's offset from its Anchor. For an Anchor Element this is from the center of the image.
uk: Встановіть зсув елемента від його точки прив'язки. Для елемента прив'язки це відступ від центра зображення.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Set the size of the Element
uk: Встановити розмір елемента

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, linkXYB)
en: Link X & Y sizes
uk: Прив'язка розмірів за X та Y

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, typeLabel)
en: Select the type of Collimation Overlay Element
uk: Виберіть тип елемента накладки колімації

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, countLabel)
en: Select number of occurrences of the object type within this element
uk: Виберіть кількість екземплярів типу об'єкта у цьому елементі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, rotationLabel)
en: If there is more than one occurrence set the base rotation angle.
uk: Якщо екземплярів декілька, встановіть базовий кут обертання.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pcdLabel)
en: Set the Pitch Circle Diameter where there are multiple occurrences (Count >1)
uk: Встановити діаметр кола модуля, де перебуває декілька екземплярів (кількість >1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pcdLabel)
en: PCD:
uk: ДКМ:

en: Label already exists. Label must be unique.
uk: Мітка з такою назвою вже існує. Назва мітки не повинна повторюватися.

en: Failed to add new driver. Is the label unique?
uk: Не вдалося додати новий драйвер. Чи є мітка унікальною?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomDrivers)
en: Custom Drivers
uk: Нетипові драйвери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Driver:
uk: Драйвер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Family:
uk: Сімейство:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Executable:
uk: Виконуваний файл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
uk: Надпис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Manufacturer:
uk: Виробник:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewEyepiece) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewFilter)
en: Add New
uk: Додати новий

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>To create an <span style=" font-weight:600;">Alias</span> from an existing driver, select an existing driver and then only change the <span style=" font-weight:600;">Label </span>then press<span style=" font-weight:600;"> Add.</span></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Щоб створити <span style=" font-weight:600;">альтернативну назву</span> на основі наявного драйвера, позначте пункт наявного драйвера, змініть <span style=" font-weight:600;">Мітку</span> і натисніть кнопку <span style=" font-weight:600;">Додати</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>KStars must be restarted for new drivers to take effect.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Щоб задіяти нові драйвери, слід перезапустити KStars.</p></body></html>

[ctx: @title:window]
en: Device Manager
uk: Керування пристроями

en: Driver %1 is already running, do you want to restart it?
uk: Драйвер %1 вже запущено, хочете перезапустити його?

en: Cannot start INDI server: port error.
uk: Не вдається запустити сервер INDI: помилка порту.

en: Failed to create local INDI server
uk: Не вдалося створити локальний сервер INDI

en: Invalid port entry: %1
uk: Некоректний порт: %1

en: Connected to INDI server
uk: З'єднано із сервером INDI

en: Unable to find INDI drivers directory: %1
    Please make sure to set the correct path in KStars configuration
uk: Не вдалося знайти каталог драйверів INDI: %1
    Будь ласка, переконайтеся, що ви встановили правильний шлях у налаштуваннях KStars

en: Failed to open INDI Driver file: %1
uk: Не вдалося відкрити файл драйвера INDI: %1

[ctx: @title:window]
en: Add Host
uk: Додавання вузла

en: Error: the port number is invalid.
uk: Помилка: некоректний номер порту.

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
uk: Сервер: %1 Порт: %2 вже існує.

[ctx: @title:window]
en: Modify Host
uk: Редагування вузла

en: You need to disconnect the client before removing it.
uk: Вам слід від'єднати клієнт, перш ніж вилучити його.

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
uk: Ви справді бажаєте вилучити клієнт %1?

en: Unable to write to file 'indihosts.xml'
    Any changes to INDI hosts configurations will not be saved.
uk: Помилка під час запису до файла «indihosts.xml».
    Всі зміни налаштування серверів INDI буде втрачено.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
uk: Керування пристроями

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
uk: Локально/На сервері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
uk: Пристрій

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
uk: Режим

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
uk: Журнал сервера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
uk: Локально

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, serverR)
en: Server
uk: Сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
uk: Запустити службу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
uk: Зупинити службу

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
uk: Клієнт

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
uk: Сервери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addB)
en: Add...
uk: Додати…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
uk: Змінити…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
uk: З'єднання

[ctx: @title:window]
en: INDI Control Panel
uk: Панель керування INDI

en: No INDI devices currently running. To run devices, please select devices from the Device Manager in the devices menu.
uk: Не запущено жодного пристрою INDI. Щоб запустити пристрої, будь ласка, виберіть пристрої у «Керуванні пристроями» у меню пристроїв.

en: Video Recording Stopped
uk: Припинено запис відео

en: Video Recording Started
uk: Розпочато запис відео

en: Image file is received
uk: Отримано файл зображення

en: Moving clockwise
uk: Рухається за годинниковою стрілкою

en: Moving counter clockwise
uk: Рухається проти годинникової стрілки

en: UnParking
uk: Знімаємо з паркування

en: Dome parking is in progress
uk: Виконуємо паркування купола

en: Dome unparking is in progress
uk: Виконуємо зняття купола з паркування

en: Dome parked
uk: Купол запарковано

en: Dome unparked
uk: Купол знято з паркування

en: Shutter closing is in progress
uk: Виконуємо закриття затвора

en: Shutter opening is in progress
uk: Виконуємо відкриття затвора

en: Shutter closed
uk: Затвор закрито

en: Shutter opened
uk: Затвор відкрито

en: Add Host
uk: Додати вузол

en: Modify Host
uk: Редагувати сервер

en: Dust Cap is parked
uk: Пилозахисний ковпак запарковано

en: Dust Cap is unparked
uk: Пилозахисний ковпак знято з паркування

en: Dust Cap is parking
uk: Паркуємо пилозахисний ковпак

en: Dust Cap is unparking
uk: Знімаємо з паркування пилозахисний ковпак

en: INDI DATA STREAM
uk: ПОТІК ДАНИХ INDI

en: Cannot open file %1 for reading
uk: Не вдається відкрити файл «%1» для читання

en: Not enough memory for file %1
uk: Недостатньо пам'яті для файла %1

en: INDI Server Message
uk: Повідомлення сервера INDI

en: Mount is slewing to target location
uk: Лафет наводить телескоп на точку цілі

en: Mount arrived at target location
uk: Лафет навів телескоп на точку цілі

en: Mount motion was aborted
uk: Рух лафета було перервано

en: Mount parking failed
uk: Не вдалося виконати паркування лафета

en: Mount parking is in progress
uk: Виконуємо паркування лафета

en: Mount unparking is in progress
uk: Виконуємо зняття лафета з паркування

en: Mount parked
uk: Лафет запарковано

en: Mount unparked
uk: Лафет знято з паркування

en: Warning! Looking at the Sun without proper protection can lead to irreversible eye damage!
uk: Увага! Споглядання сонця без належного захисту очей може призвести до важкої очної травми!

en: Sun Warning
uk: Попередження щодо сонця

en: Requested altitude %1 is outside the specified altitude limit boundary (%2,%3).
uk: Вказана висота, %1, перебуває за визначеними для висоти межами (%2, %3).

en: Requested altitude is below the horizon. Are you sure you want to proceed?
uk: Вказана висота перебуває під горизонтом. Ви справді хочете спрямувати телескоп у землю?

en: Telescope Motion
uk: Рух телескопа

en: Time
uk: Час

en: Set
uk: ⚓

en: Enable binary data transfer from this property to KStars and vice-versa.
uk: Уможливити передавання бінарних даних з цієї властивості до KStars і навпаки.

en: Upload
uk: Вивантажити

en: GPS Location
uk: Розташування за GPS

en: Mount Location
uk: Розташування лафета

en: Data file saved to %1
uk: Файл даних збережено до %1

en: Driver %1 failed to start on the remote INDI server.
uk: Не вдалося запустити драйвер %1 на віддаленому сервері INDI!

en: Internal or external INDI server?
uk: Внутрішній або зовнішній сервер INDI?

en: Internal or external INDI drivers?
uk: Внутрішні або зовнішні драйвери INDI?

en: You need to restart KStars for this change to take effect.
uk: Щоб зміни набули чинності, вам слід перезапустити KStars.

[ctx: @title:window]
en: FITS Default Directory
uk: Типовий каталог FITS

[ctx: @title:window]
en: INDI Drivers Directory
uk: Каталог драйверів INDI

en: %1 is not a valid INDI server binary.
uk: %1 не є коректним виконуваним файлом сервера INDI!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_indiServerIsInternal)
en: INDI Server binary is internal to the application bundle
uk: Виконуваний файл сервера INDI є вбудованим до пакунка з програмою

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
uk: Типовий порт відео INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel_2)
en: INDI server:
uk: Сервер INDI:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_indiServer)
en: Path to the indiserver binary
uk: Шлях до виконуваного файла indiserver

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_indiDriversAreInternal)
en: INDI Drivers are internal to the application bundle
uk: Драйвери INDI є вбудованим до пакунка з програмою

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: INDI drivers XML directory:
uk: Каталог XML-драйверів INDI:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_indiDriversDir)
en: Path to the INDI drivers XML directory
uk: Шлях до каталогу XML драйверів INDI

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Specify where new FITS images are saved once captured and downloaded
uk: Вкажіть, куди слід зберігати нові зображення FITS після захоплення і отримання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
uk: Типова тека FITS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useExternalSkyMap)
en: External Sky Map (experimental)
uk: Зовнішня карта неба (експериментальна)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, indiServerGroup)
en: Specify range of ports that INDI Server will bind to when starting new drivers
uk: Задайте діапазон портів, які буде прослуховувати INDI сервер після запуску нових драйверів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Transfer buffer (MB):
uk: Буфер передавання (у МБ):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port from:
uk: Вихідний порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Port to:
uk: Вхідний порт:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display the telescope position on the sky map
uk: Показувати розташування телескопа на карті неба

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display a telescope marker on the sky map in order to track the telescope motion across the sky.
uk: Показувати маркер телескопа на зоряному небі з меню слідкування за рухом точки спрямування телескопа небом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: &Telescope crosshair
uk: Перехрестя &телескопа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIwindowInitially)
en: Open INDI window on EKOS startup
uk: Відкривати вікно INDI при запуску EKOS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIwindowInitially)
en: INDI window on startup
uk: Вікно INDI при запуску

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI) i18n: ectx: whatsthis, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: Show INDI messages as desktop notifications instead of dialogs.
uk: Показувати повідомлення INDI як сповіщення стільниці замість вікон.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI)
en: Message notifications
uk: Сповіщення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show INDI Logs...
uk: Показати журнал INDI…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, recordingOptions)
en: Recording Options
uk: Параметри записування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordDurationR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, durationSpin)
en: Record stream for specified duration in seconds
uk: Записати потік даних вказаної у секундах тривалості

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Record:
uk: Запис:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, recordDirectoryEdit)
en: <html><head/><body>
    <p>Set SER video <b>remote</b> directory name. If INDI server is running locally, then a local directory can be selected. However, if you are connected to a remote INDI server, then the directory must be a valid directory on the remote file system where it is saved.</p>
    <p>Record directories may contain some patterns to make them dynamic:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> for the date in YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> for time in HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> for ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> for filter name, if any.</li>
    </ul>
    </body></html>
uk: <html><head/><body>
    <p>Встановити назву <b>віддаленого</b> каталогу відео SER. Якщо сервер INDI запущено локально, можна вибрати каталог у вашій системі. Втім, якщо встановлено з'єднання із віддаленим сервером INDI, назва каталогу має бути коректною назвою каталогу у віддаленій файловій системі, де буде збережено відео.</p>
    <p>У назвах каталогів можуть міститися замінники, які нададуть змогу краще орієнтуватися у каталозі записів:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> — дата у форматі РРРР-ММ-ДД.</li>
    <li><b>_H_</b> — час у форматі ГГ:ХХ:СС.</li>
    <li><b>_T_</b> — позначка часу у форматі ISO 8601.</li>
    <li><b>_F_</b> — назва фільтра, якщо такий використано.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
uk: Старт/Пауза

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, recordFilenameEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body>
    <p>Set SER video file name. Record files may contain some patterns to make them dynamic:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> for the date in YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> for time in HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> for ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> for filter name, if any.</li>
    </ul>
    </body></html>
uk: <html><head/><body>
    <p>Встановити назву файла відео SER. У назвах файлів можна використовувати замінники, які нададуть змогу краще орієнтуватися у каталозі записів:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> — дата у форматі РРРР-ММ-ДД.</li>
    <li><b>_H_</b> — час у форматі ГГ:ХХ:СС.</li>
    <li><b>_T_</b> — позначка часу у форматі ISO 8601.</li>
    <li><b>_F_</b> — назва фільтра, якщо такий використано.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordFramesR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, framesSpin)
en: Record stream until this many frames are captured
uk: Записувати потік даних, доки не буде захоплено вказану кількість кадрів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordFramesR)
en: Frames:
uk: Кадри:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Record stream until manually stopped
uk: Записувати потік даних, доки не буде зупинено вручну

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Until stopped
uk: Доки не буде зупинено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
uk: Назва файла:

en: Unable to create INDI FIFO file %1
uk: Не вдалося створити файл FIFO INDI %1

en: INDI server failed to start: %1
uk: Не вдалося запустити сервер: %1

en: Pre driver startup script failed with exit code: %1
uk: Помилка скрипту обробки до запуску драйвера, коди виходу: %1

en: Driver %1 was not found on the system. Please make sure the package that provides the '%1' binary is installed.
uk: У системі не було знайдено драйвера %1. Будь ласка, переконайтеся, що встановлено пакунок з виконуваним файлом «%1».

en: Post driver startup script failed with exit code: %1
uk: Помилка скрипту обробки після запуску драйвера, коди виходу: %1

en: Pre driver shutdown script failed with exit code: %1
uk: Помилка скрипту обробки до зупинення драйвера, коди виходу: %1

en: Post driver shutdown script failed with exit code: %1
uk: Помилка скрипту обробки після вимикання драйвера, коди виходу: %1

en: Connection to INDI server %1:%2 terminated: %3.
uk: З'єднання із сервером INDI %1:%2 перервано: %3.

en: INDI Driver <b>%1</b> crashed. Restart it?
uk: Драйвер INDI <b>%1</b> завершив роботу у аварійному режимі. Перезапустити його?

en: Driver crash
uk: Аварія драйвера

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, streamForm)
en: Video Stream
uk: Відеопотік

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recordB)
en: Start Recording
uk: Почати запис

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Recording Options...
uk: Параметри записування…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset Frame
uk: Скинути кадр

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, debayerB)
en: Toggle Debayer
uk: Перемикач засобу усування мозаїчності

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, collimationB)
en: Toggle Collimation Overlay
uk: Перемикач накладки колімації

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, collimationOptionsB)
en: Collimation Overlay Options...
uk: Параметри накладки колімації…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: Zoom level
uk: Рівень масштабування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, NSSlider)
en: Move zoomed view Up/Down
uk: Пересунути масштабований перегляд вгору/вниз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, WESlider)
en: Move zoomed view Left/Right
uk: Пересунути масштабований перегляд ліворуч/праворуч

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetFrameDurationSpin)
en: Video frame duration in seconds
uk: Тривалість відеокадру у секундах

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame(s):
uk: Кадр (с):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, changeFPSB)
en: Apply FPS and restart stream
uk: Застосувати частоту кадрів і перезапустити потік даних

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: FPS:
uk: Частота кадрів:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, avgFPS)
en: Average FPS
uk: Середня частота кадрів

[ctx: @title:window]
en: SER Record Directory
uk: Каталог записування SER

[ctx: @title:window]
en: %1 Live Video
uk: Інтерактивне відео %1

en: Stop recording
uk: Припинити запис

en: Start recording
uk: Розпочати запис

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
uk: Майстер роботи з телескопом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
uk: &Скасувати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
uk: &Назад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: Welcome to the <b>KStars Telescope Setup Wizard</b>
    <br><br>
    This Wizard will help you to connect to your telescope and control it from KStars. You will be asked to verify some basic information.
    <br>
    <br>You can get extended information on telescope support in KStars by pressing the <tt>help</tt> button at any point during the Wizard.
    <br><br>
    Please click next to continue.
uk: Ласкаво просимо до <b>Майстра встановлення телескопа KStars!</b>
    <br><br>
    Цей Майстер допоможе вам з'єднатися з вашим телескопом та керувати ним з KStars. Вам слід буде перевірити деякі базові налаштування.
    <br>
    <br>Ви можете отримати детальну інформацію про підтримку телескопів у KStars, натиснувши кнопку <tt>Довідка</tt> на будь-якому кроці налаштування за допомогою цього Майстра.
    <br><br>
    Будь ласка, натисніть «Далі», щоб продовжити.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelPageLabel)
en: <h3>1. Telescope Model</h3>
    
    Please select your telescope model from the list below. Click next after selecting a model.
uk: <h3>1. Модель телескопа</h3>
    
    Виберіть модель вашого телескопа зі списку. Натисніть кнопку «Далі» після вибору моделі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <b>Tip</b>
    <br>Some non-Meade telescopes support a subset of the LX200 command set. Select <tt>LX200 Basic</tt> to control such devices.
uk: <b>Підказка</b>
    <br>Деякі з телескопів, що не виробляються Meade, підтримують підмножину команд LX200. Виберіть <tt>Звичайний LX200</tt>, щоб контролювати такі пристрої.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, telescopePageInfo)
en: <h3>2. Align Your Telescope</h3>
    
    You need to align your telescope before you can control it properly from KStars. Please refer to your telescope manual for alignment instructions.
    <br><br>
    After a successful alignment, connect your telescope's RS232 interface to your computer's serial or USB port.
    <br><br><br>Click next to continue.
uk: <h3>2. Вирівняйте ваш телескоп</h3>
    
    Вам слід вирівняти ваш телескоп, перш ніж ви зможете керувати ним належним чином з KStars. Будь ласка, зверніться до інструкції до вашого телескопа за докладнішими рекомендаціями.
    <br><br>
    Після успішного вирівнювання з'єднайте інтерфейс RS232 вашого телескопа з послідовним або USB портом вашого комп'ютера.
    <br><br><br>Натисніть «Далі», щоб продовжити.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPageLabel)
en: <h3>3. Verify Local Settings</h3>
    
    Verify if the following time, date, and location settings are correct. If any of the settings are incorrect, you can correct them via the <tt>Set time</tt> and <tt>Set Location</tt> buttons.
uk: <h3>3. Перевірка параметрів</h3>
    
    Перевірте чи правильно вказано нижче час, дату та розташування. Якщо будь-які з цих даних є помилковими, ви можете виправити їх за допомогою кнопок <tt>Встановити час</tt> та <tt>Встановити розташування</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
uk: <b> Розташування</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
uk: <b>Час</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
uk: <b>Дата</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
uk: Встановити час…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
uk: Встановити розташування…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portPageLabel)
en: <h3>4. Determine Connection Port</h3>
    
    Enter the port number your telescope is connected to. If you only have one serial port in your computer, the port is usually <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>If you are unsure about the port number, you can leave the field empty and KStars will try to scan the ports for attached telescopes. Beware that the autoscan process might take a few minutes to complete.
uk: <h3>4. Визначення порту з'єднання</h3>
    
    Введіть номер порту, з яким з'єднано ваш телескоп. Якщо ви маєте лише один послідовний порт на вашому комп'ютері, цим портом зазвичай буде <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>Якщо ви не певні який саме порт вибрати, ви можете залишити це поле незаповненим, KStars спробує перевірити порти на наявність з'єднаного з ними телескопа. Майте на увазі, що процес сканування може тривати декілька хвилин.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: <b>Port:</b>
uk: <b>Порт:</b>

en: Are you sure you want to cancel?
uk: Ви справді бажаєте скасувати дію?

en: Please wait while KStars scan communication ports for attached telescopes.
    This process might take few minutes to complete.
uk: Будь ласка, зачекайте поки KStars перевірить всі порти обміну інформацією на наявність телескопів.
    Цей процес може тривати декілька хвилин.

en: Please wait while KStars tries to connect to your telescope...
uk: Зачекайте поки KStars встановлює зв'язок з вашим телескопом…

en: Sorry. KStars failed to detect any attached telescopes, please check your settings and try again.
uk: Вибачте. KStars не знайшов жодного з'єднаного телескопа, будь ласка, перевірте ваші налаштування і спробуйте ще раз.

en: Telescope Wizard completed successfully.
uk: Роботу майстра налаштовування телескопів успішно завершено.

en: Rise time: %1
uk: Час сходу: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
uk: Час заходу: %1

en: No rise time: Circumpolar
uk: Немає часу сходу: Полярний об'єкт

en: No set time: Circumpolar
uk: Немає часу заходу: Полярний об'єкт

en: No rise time: Never rises
uk: Немає часу сходу: ніколи не сходить

en: No set time: Never rises
uk: Немає часу заходу: ніколи не сходить

en: Transit time: %1
uk: Час кульмінації: %1

en: Empty sky
uk: Порожнє небо

[ctx: Sloan Digital Sky Survey]
en: Show SDSS Image
uk: Показати знімок SDSS

[ctx: Digitized Sky Survey]
en: Show DSS Image
uk: Показати знімок DSS

en: star
uk: зірка

en: Solar system object
uk: Об'єкт Сонячної системи

en: satellite
uk: супутник

en: Velocity: %1 km/s
uk: Швидкість: %1 км/с

en: Altitude: %1 km
uk: Висота: %1 км

en: Range: %1 km
uk: Діапазон: %1 км

en: Center && Track
uk: Центрувати і стежити

en: Angular Distance To...            [
uk: Кутова відстань до…            [

en: Starhop from here to...
uk: Зоряна лінія звідси до…

en: Copy TLE to Clipboard
uk: Копіювати TLE до буфера обміну

en: Remove Label
uk: Вилучити напис

en: Attach Label
uk: Долучити напис

en: supernova
uk: наднова

en: Select this object
uk: Позначити цей об'єкт

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
uk: Відомості

en: Copy Coordinates
uk: Копіювати координати

en: Remove From Observing WishList
uk: Вилучити зі Списку спостереження бажаних об'єктів

en: Add to Observing WishList
uk: Додати до Списку спостереження бажаних об'єктів

en: Remove Trail
uk: Сховати траєкторію

en: Add Trail
uk: Показати траєкторію

en: View in XPlanet
uk: Переглянути у XPlanet

en: View in What's Interesting
uk: Переглянути у списку «Цікаві об'єкти»

en: Add Flag (nearby object)...
uk: Додати прапорець (сусідній об'єкт)…

en: Add Flag (exactly here)...
uk: Додати прапорець (саме тут)…

en: Edit Flag
uk: Змінити прапорець

en: Delete Flag
uk: Вилучити прапорець

en: Edit Flag...
uk: Змінити прапорець…

en: Delete Flag...
uk: Вилучити прапорець…

en: Image Resources
uk: Ресурси зображень

en: Web Links
uk: Вебпосилання

en: Remove From Local Catalog
uk: Вилучити з локального каталогу

[ctx: Move mount to target]
en: Goto
uk: Перехід

[ctx: Synchronize mount to target]
en: Sync
uk: Синхронізація

en: Track satellite
uk: Стежити за супутником

en: Goto && Set As Parking Position
uk: Перейти і встановити як позицію паркування

en: Find Telescope
uk: Знайти телескоп

en: KStars Live Stacker
uk: Інтерактивний стосувальник KStars

en: © 2025 KStars Team
uk: © Команда KStars, 2025

en: Stop &Tracking
uk: &Зупинити стеження

en: Switch to Star Globe View (Equatorial &Coordinates)
uk: Перегляд небесного глобуса (&екваторіальні координати)

en: Switch to Horizontal View (Horizontal &Coordinates)
uk: Горизонтальний перегляд (горизонтальні &координати)

note: i18n: ectx: label, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: Position of the time InfoBox.
uk: Розташування панелі часу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Time InfoBox.
uk: Координати панелі часу на екрані.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: Position of the focus InfoBox.
uk: Розташування панелі інформації фокуса.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Focus InfoBox.
uk: Координати панелі інформації фокуса на екрані.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: Position of the geographic InfoBox.
uk: Розташування панелі географічної інформації.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Geographic Location InfoBox.
uk: Координати панелі інформації про географічне розташування на екрані.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: Is the time InfoBox in the "shaded" state?
uk: Чи буде панель часу у «затіненому» стані?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: If true, the Time InfoBox will show only its top line of data.
uk: Якщо істина, панель часу показуватиме лише верхній рядок своїх даних.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: Is the focus InfoBox in the "shaded" state?
uk: Чи буде панель інформації фокуса у «затіненому» стані?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: If true, the Focus InfoBox will show only its top line of data.
uk: Якщо істина, панель інформації фокуса показуватиме лише верхній рядок своїх даних.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: Is the geographic InfoBox in the "shaded" state?
uk: Чи буде панель географічної інформації у «затіненому» стані?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: If true, the Geographic Location InfoBox will show only its top line of data.
uk: Якщо істина, інформаційний напис про географічне розташування буде показувати лише верхній рядок даних.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Meta-option to toggle display of all InfoBoxes
uk: Метапараметр для перемикання показу всіх інформаційних написів

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Toggles display of all three InfoBoxes.
uk: Перемикає показ всіх трьох інформаційних написів.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Display the time InfoBox?
uk: Показувати панель часу?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Time InfoBox.
uk: Перемикач показу панелі часу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Display the focus InfoBox?
uk: Показувати панель інформації фокуса?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Focus InfoBox.
uk: Перемикає показ панелі інформації фокуса.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Display the geographic InfoBox?
uk: Показувати панель географічної інформації?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Geographic Location InfoBox.
uk: Перемикає показ панелі географічної інформації.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyTimeBox), group (GUI) i18n: ectx: label, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Time InfoBox anchor flag
uk: Позначка закріплення панелі часу

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyTimeBox), group (GUI)
en: Is the Time InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
uk: Чи буде панель часу закріплено на краю вікна? 0 = не закріплено; 1 = закріплено на правому краю; 2 = закріплено на нижньому краю; 3 = закріплено внизу правого краю.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Is the Focus InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
uk: Чи буде панель інформації фокуса закріплено на краю вікна? 0 = не закріплено; 1 = закріплено на правому краю; 2 = закріплено на нижньому краю; 3 = закріплено внизу правого краю.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Geographic InfoBox anchor flag
uk: Позначка закріплення панелі географічної інформації

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Is the Geographic Location InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
uk: Чи буде панель географічної інформації закріплено на краю вікна? 0 = не закріплено; 1 = закріплено на правому краю; 2 = закріплено на нижньому краю; 3 = закріплено внизу правого краю.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Display the statusbar?
uk: Показувати смужку стану?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Toggle display of the status bar.
uk: Перемикач показу рядка стану.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Display Alt/Az coordinates in the statusbar?
uk: Показувати координати Висота/Азимут у рядку стану?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Toggle display of the Horizontal coordinates of the mouse cursor in the status bar.
uk: Перемикач показу горизонтальних координат курсора миші у смужці стану.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Display RA/Dec coordinates in the statusbar?
uk: Показувати координати ПС/Схил. у рядку стану?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Toggle display of the Equatorial coordinates of the mouse cursor at the current epoch in the status bar.
uk: Перемикач показу екваторіальних координат курсору миші для поточної епохи у рядку стану.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Display J2000.0 RA/Dec coordinates in the statusbar?
uk: Показувати координати ПС/Схил. для J2000.0 у рядку стану?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Toggle display of the Equatorial coordinates of the mouse cursor at the standard epoch in the status bar.
uk: Перемикач показу екваторіальних координат курсору миші для стандартної епохи у рядку стану.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSensorFOV), group (GUI)
en: Display CCD sensor angular size on the sky map?
uk: Показувати кутовий розмір датчика ПЗЗ на карті неба?

note: i18n: ectx: label, entry (WindowWidth), group (GUI)
en: Width of main window, in pixels
uk: Ширина головного вікна, у пікселях

note: i18n: ectx: label, entry (WindowHeight), group (GUI)
en: Height of main window, in pixels
uk: Висота головного вікна, у пікселях

note: i18n: ectx: label, entry (KStarsGeometry), group (GUI)
en: Geometry of main window, encoded byte array
uk: Геометрія головного вікна, кодований масив байтів

note: i18n: ectx: label, entry (RunStartupWizard), group (GUI)
en: Run Startup Wizard when KStars launches?
uk: Запустити Майстер початкового налаштування під час запуску KStars?

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentTheme), group (GUI)
en: Current application theme
uk: Тема поточної програми

note: i18n: ectx: label, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: Filenames of defined custom object catalogs.
uk: Назви файлів визначених користувачем каталогів об'єктів.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: List of the filenames of custom object catalogs.
uk: Список назв файлів визначених користувачем каталогів об'єктів.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of toggles for displaying custom object catalogs.
uk: Список перемикачів для показу визначених користувачем каталогів об'єктів.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of integers toggling display of each custom object catalog (any nonzero value indicates the objects in that catalog will be displayed).
uk: Список цілих чисел, що перемикають показ кожного визначеного користувачем каталогу об'єктів (будь-яке ненульове значення визначає показ об'єктів з відповідного каталогу).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List for displaying custom object catalogs.
uk: Список показу визначених користувачем каталогів об'єктів.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List of names for which custom catalogs are to be displayed.
uk: Список назв, для яких буде показано пункти нетипових каталогів.

note: i18n: ectx: label, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Resolve names using online services.
uk: Визначати назви за допомогою інтернет-служб.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Names of objects entered into the find dialog are resolved using online services and stored in the database. This option also toggles the display of such resolved objects on the sky map.
uk: Назви об'єктів за даними, введеними у діалоговому вікні пошуку, визначаються за допомогою інтернет-служб і зберігаються у базі даних. За допомогою цього пункту можна також перемкнути показ таких визначених назв об'єктів на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOCachePercentage), group (Catalogs)
en: Percentage of the sky to cache DSOs for.
uk: Частка неба для кешування віддалених об'єктів.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSOCachePercentage), group (Catalogs)
en: The DSOs are loaded from a sqlite database and
             cached in memory. This setting regulates how much of the DSOs
             will be cached. Turning this value up yields better
             performance at the cost of memory.
uk: Дані віддалених об'єктів завантажують з бази даних sqlite і
             кешують у пам'яті. За допомогою цього параметра можна
             регулювати кількість записів віддалених об'єктів у кеші.
             Збільшення цього значення підвищує швидкодію, але збільшує
             використання пам'яті.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOMinZoomFactor), group (Catalogs)
en: Minimum zoom level to render DeepSkyObjects.
uk: Мінімальний масштаб для обробки віддалених небесних об'єктів.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOCatalogFilename), group (Catalogs)
en: The filename of the DSO catalog.
uk: Назва файла каталогу віддалених об'єктів.

note: i18n: ectx: label, entry (DSODefaultCatalogFilename), group (Catalogs)
en: The filename of the default DSO catalog (OpenNGC).
uk: Назва файла типового каталогу віддалених об'єктів (OpenNGC).

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowWidth), group (indi)
en: INDI window width
uk: Ширина вікна INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowHeight), group (indi)
en: INDI window height
uk: Висота вікна INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowGeometry), group (indi)
en: Geometry of INDI window, encoded byte array
uk: Геометрія вікна INDI, кодований масив байтів

note: i18n: ectx: label, entry (useGeographicUpdate), group (indi)
en: Automatically updates geographic location?
uk: Автоматично оновлювати географічне розташування?

note: i18n: ectx: label, entry (useTimeUpdate), group (indi)
en: Automatically updates time and date?
uk: Автоматично оновлювати дату і час?

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowINDI), group (indi)
en: Make INDI Control Panel window independent of KStars main window
uk: Зробити вікно панелі керування INDI незалежним від основного вікна KStars

note: i18n: ectx: label, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Draw crosshairs at telescope position in the sky map?
uk: Малювати хрестик на місці позиції телескопа на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Toggle display of crosshairs centered at telescope's pointed position in the KStars sky map.
uk: Перемикач показу хрестика з центром у точковій позиції телескопа на карті неба у KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Display INDI messages in the statusbar?
uk: Показувати повідомлення INDI у рядку стану?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Toggle display of INDI messages in the KStars statusbar.
uk: Перемикач показу повідомлень INDI у рядку стану KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIwindowInitially), group (indi)
en: Show the INDI window on startup?
uk: Показувати вікно INDI при запуску?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIwindowInitially), group (indi)
en: Show the INDI window when starting EKOS.
uk: Показувати вікно INDI при запуску EKOS

note: i18n: ectx: label, entry (maxFocusFrameFiles), group (indi)
en: Limit for saved focus frames
uk: Обмеження для кількості збережених кадрів фокусування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (maxFocusFrameFiles), group (indi)
en: Upper limit how many focus frames should be kept on disk.
uk: Верхнє обмеження кількості кадрів фокусування, які мають зберігатися на диску.

note: i18n: ectx: label, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: INDI message notifications
uk: Сповіщення INDI

note: i18n: ectx: label, entry (timeSource), group (indi)
en: Master source for time (KStars, Mount, or INDI Device)
uk: Основне джерело даних щодо часу (KStars, лафет або пристрій INDI)

note: i18n: ectx: label, entry (locationSource), group (indi)
en: Master source for location (KStars, Mount, or INDI Device)
uk: Основне джерело даних щодо розташування (KStars, лафет або пристрій INDI)

note: i18n: ectx: label, entry (useExternalSkyMap), group (indi)
en: Use an external planetarium software to control mount slews and syncs.
uk: Скористатися зовнішнім програмним забезпеченням планетарію для керування обертанням і синхронізацією лафета.

note: i18n: ectx: label, entry (fitsDir), group (indi)
en: FITS Default directory
uk: Типова тека FITS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsDir), group (indi)
en: The default location of saved FITS files
uk: Типове розміщення збережених файлів FITS

note: i18n: ectx: label, entry (serverTransferBufferSize), group (indi)
en: INDI Server Transfer Buffer
uk: Буфер передавання сервера INDI

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverTransferBufferSize), group (indi)
en: Allows drivers to queue buffers not exceeding this size in MB
uk: Дозволяє драйверам додавати до черги буфери, які не перевищують за розміром вказану кількість мегабайтів

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI Server Start Port
uk: Початковий порт сервера INDI

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports starting from this port
uk: INDI-сервер здійснюватиме спроби зв'язатися з портами, починаючи з цього порту

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI Server Final Port
uk: Кінцевий порт сервера INDI

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports ending with this port
uk: INDI-сервер здійснюватиме спроби зв'язатися з портами аж до цього порту

note: i18n: ectx: label, entry (indiServer), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiServer), group (indi)
en: PATH to indiserver binary
uk: Шлях до виконуваного файла indiserver

note: i18n: ectx: label, entry (indiServerIsInternal), group (indi)
en: Internal or External INDI Server?
uk: Внутрішній або зовнішній сервер INDI?

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversDir), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiDriversDir), group (indi)
en: PATH to indi drivers directory
uk: Шлях до каталогу драйверів indi

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversAreInternal), group (indi)
en: Internal or External Astrometry Solver?
uk: Внутрішній або зовнішній астрометричний розв'язувач

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowWidth), group (indi)
en: Video streaming window width
uk: Ширина вікна потокового відео

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowHeight), group (indi)
en: Video streaming window height
uk: Висота вікна потокового відео

note: i18n: ectx: label, entry (INDIMountLogging), group (indi)
en: Enable INDI Mount logging
uk: Увімкнути журнал лафета INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFocuserLogging), group (indi)
en: Enable INDI Focuser logging
uk: Увімкнути журнал засобу фокусування INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDICCDLogging), group (indi)
en: Enable INDI CCD logging
uk: Увімкнути журнал ПЗЗ INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFilterWheelLogging), group (indi)
en: Enable INDI Filter Wheel logging
uk: Увімкнути журнал барабану фільтрів INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIDomeLogging), group (indi)
en: Enable INDI Dome logging
uk: Увімкнути журнал купола INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIDetectorLogging), group (indi)
en: Enable INDI Detector logging
uk: Увімкнути журнал детектора INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWeatherLogging), group (indi)
en: Enable INDI Weather logging
uk: Увімкнути журнал погодних умов INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAuxiliaryLogging), group (indi)
en: Enable INDI Auxiliary logging
uk: Увімкнути журнал допоміжних засобів INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIRotatorLogging), group (indi)
en: Enable INDI Rotator logging
uk: Увімкнути журнал ротатора INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIGPSLogging), group (indi)
en: Enable INDI GPS logging
uk: Увімкнути журнал GPS INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAOLogging), group (indi)
en: Enable INDI Adaptive Optics logging
uk: Увімкнути журнал адаптивної оптики INDI

note: i18n: ectx: label, entry (CityName), group (Location)
en: City name of geographic location.
uk: Назва міста географічного розташування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CityName), group (Location)
en: The City name of the current geographic location.
uk: Назва міста, в якому ви розташовані.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvinceName), group (Location)
en: Province name of geographic location.
uk: Назва регіону вашого географічного розташування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ProvinceName), group (Location)
en: The Province name of the current geographic location. This is the name of the state for locations in the U. S.
uk: Назва регіону (області) вашого поточного географічного розташування. У США, це назва штату.

note: i18n: ectx: label, entry (CountryName), group (Location)
en: Country name of geographic location.
uk: Назва країни вашого географічного розташування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CountryName), group (Location)
en: The Country name of the current geographic location.
uk: Назва країни, у якій ви зараз знаходитесь.

note: i18n: ectx: label, entry (Longitude), group (Location)
en: Geographic Longitude, in degrees.
uk: Географічна довгота, у градусах.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Longitude), group (Location)
en: The longitude of the current geographic location, in decimal degrees.
uk: Довгота поточного географічного місця, у десяткових градусах.

note: i18n: ectx: label, entry (Latitude), group (Location)
en: Geographic Latitude, in degrees.
uk: Географічна широта, у градусах.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Latitude), group (Location)
en: The latitude of the current geographic location, in decimal degrees.
uk: Широта поточного географічного місця, у десяткових градусах.

note: i18n: ectx: label, entry (Elevation), group (Location)
en: Elevation above sea level of geographic location, in meters.
uk: Висота над рівнем моря географічного розташування, у метрах.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeZone), group (Location)
en: Time Zone offset of geographic location, in hours.
uk: Часовий пояс географічного розташування, у годинах.

note: i18n: ectx: label, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code for daylight savings time rule used by geographic location.
uk: Код з двох літер для правила літнього часу у використаному географічному місці.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code that determines the dates on which daylight savings time begins and ends (you can view the rules by pressing the "Explain DST Rules" button in the Geographic Location window).
uk: Код з двох літер, що визначає дати, у які встановлюється та скасовується літній час (Ви можете переглянути правила натиснувши кнопку «Пояснити правила літнього часу» у вікні географічного розташування).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: Use animated slewing effects when changing focus position?
uk: Використовувати ефекти анімованого обертання під час зміни позиції фокуса?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: If true, focus changes will cause the sky to visibly spin to the new position. Otherwise, the display will "snap" instantly to the new position.
uk: Якщо істина, зміна фокуса спричинить видиме обертання неба до нової позиції. У іншому випадку, область показу просто миттєво «перескочить» у нову позицію.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: Select objects on left click?
uk: Позначати об'єкти клацанням лівою кнопкою?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: If true, clicking on the skymap will select the closest object and highlights it.
uk: Якщо має значення «true», клацання на карті неба позначатиме найближчий об'єкт і підсвічуватиме його.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Select default Skymap cursor?
uk: Вибрати типовий курсор карти неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Type of cursor when exploring the sky map.
uk: Тип курсора при навігації картою неба.

note: i18n: ectx: label, entry (FOVNames), group (View)
en: Name of selected FOV indicators
uk: Назва вибраних індикаторів поля зору

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FOVNames), group (View)
en: The names of the currently selected field-of-view indicators. The list of defined FOV indicator names is listed in the "Settings|FOV Symbols" menu.
uk: Назви тільки-но вибраних індикаторів поля зору. Список визначених назв індикаторів можна знайти у меню «Налаштування|Рамки поля зору».

note: i18n: ectx: label, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: Fade planet trails to background color?
uk: Колір траєкторій планет тьмяніє до кольору тла?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: If true, trails attached to solar system bodies will fade into the background sky color.
uk: Якщо істина, траєкторії тіл сонячної системи тьмянітимуть до кольору тла неба.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusRA), group (View)
en: Right Ascension of focus position
uk: Пряме сходження позиції фокуса

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusRA), group (View)
en: The right ascension of the initial focus position of the sky map, in decimal hours. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
uk: Пряме сходження початкової позиції фокуса на карті неба, у десяткових годинах. Це значення тимчасове, воно забувається кожного разу після закриття програми.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDec), group (View)
en: Declination of focus position
uk: Схилення позиції фокуса

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDec), group (View)
en: The declination of the initial focus position of the sky map, in decimal degrees. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
uk: Схилення початкової позиції фокуса на карті неба, у десяткових годинах. Це значення тимчасове, воно забувається кожного разу після закриття програми.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusObject), group (View)
en: Name of focused object
uk: Назва фокусованого об'єкта

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusObject), group (View)
en: The name of the object that should be centered and tracked on startup. If no object should be centered, set to "nothing". This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
uk: Назва об'єкта, який слід розмістити по центру і стежити після запуску Якщо жоден об'єкт не слід розміщувати по центру, її буде встановлено у значення «нічого». Це значення тимчасове, воно забувається кожного разу після закриття програми.

note: i18n: ectx: label, entry (IsTracking), group (View)
en: Is tracking engaged?
uk: Стеження увімкнене?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IsTracking), group (View)
en: True if the skymap should track on its initial position on startup. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
uk: Істина, якщо карта неба має стежити від своєї початкової позиції під час завантаження. Це значення тимчасове, воно забувається кожного разу після закриття програми.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Hide objects while moving?
uk: Ховати об'єкти під час руху?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Toggle whether KStars should hide some objects while the display is moving, for smoother motion.
uk: Перемикач того, чи слід KStars ховати деякі об'єкти під час переміщення області показу для плавнішого руху.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCBounds), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Hide constellation boundaries while moving?
uk: Ховати межі сузір'їв під час руху?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are hidden while the display is in motion.
uk: Перемикач того, чи буде сховано межі сузір'їв під час зміщення області показу.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCLines), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Hide constellation lines while moving?
uk: Ховати лінії сузір'їв під час руху?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are hidden while the display is in motion.
uk: Перемикач того, чи буде сховано лінії сузір'їв під час зміщення області показу.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyCulture), group (View)
en: Sky culture
uk: Схема назв

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyCulture), group (View)
en: Choose sky culture.
uk: Виберіть схему назв сузір'їв.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
uk: Ховати назви сузір'їв під час руху?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation names are hidden while the display is in motion.
uk: Перемикач того, чи буде сховано назви сузір'їв під час зміщення області показу.

note: i18n: ectx: label, entry (HideGrids), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Hide coordinate grids while moving?
uk: Ховати координатні сітки під час руху?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideGrids), group (View)
en: Toggle whether the coordinate grids are hidden while the display is in motion.
uk: Перемикач того, чи буде сховано координатні сітки під час зміщення області показу.

note: i18n: ectx: label, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Hide Milky Way contour while moving?
uk: Ховати Чумацький Шлях під час переміщення?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is hidden while the display is in motion.
uk: Перемикач того, чи буде сховано контур Чумацького Шляху під час зміщення області показу.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOther), group (View)
en: Hide extra objects while moving?
uk: Ховати додаткові об'єкти під час руху?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are hidden while the display is in motion.
uk: Перемикач того, чи буде сховано додаткові об'єкти під час зміщення області показу.

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
uk: Ховати об'єкти сонячної системи під час руху?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HidePlanets), group (View)
en: Toggle whether solar system objects are hidden while the display is in motion.
uk: Перемикач того, чи буде сховано об'єкти сонячної системи під час зміщення області показу.

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
uk: Сховати тьмяні зірки під час обертання?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideStars), group (View)
en: Toggle whether faint stars are hidden while the display is in motion.
uk: Перемикач того, чи буде сховано тьмяні зірки під час зміщення області показу.

note: i18n: ectx: label, entry (HideLabels), group (View)
en: Hide object name labels while moving?
uk: Ховати надписи назв об'єктів під час руху?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideLabels), group (View)
en: Toggle whether name labels are hidden while the display is in motion.
uk: Перемикач того, чи буде сховано надписи назв об'єктів під час зміщення області показу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Draw asteroids in the sky map?
uk: Показувати астероїди на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Toggle whether asteroids are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу астероїдів на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Label asteroid names in the sky map?
uk: Додавати позначки з назвами до астероїдів на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Toggle whether asteroid name labels are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу назв астероїдів на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (OrbitalElementsAutoUpdate), group (View)
en: Update orbital elements for comets and asteroids from online sources on startup.
uk: Оновлювати параметри орбіт комет та астероїдів із джерел у інтернеті під час запуску.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComets), group (View)
en: Draw comets in the sky map?
uk: Показувати комети на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComets), group (View)
en: Toggle whether comets are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу комет на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Draw comet comas in the sky map?
uk: Показувати ядра комет на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Toggle whether comet comas are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу ядер комет на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Label comet names in the sky map?
uk: Додавати до комет позначки з назвами на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Toggle whether comet name labels are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу назв комет на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Draw supernovae in the sky map?
uk: Показувати наднові на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Toggle whether supernovae are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу наднових на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Label Supernova Names in the sky map?
uk: Додавати позначки з назвами до наднових на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Toggle whether supernova name labels are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу назв наднових на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap
uk: Встановити межу тьмяності для малювання позначок наднових на карті неба

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap.
uk: Встановити межу тьмяності для малювання позначок наднових на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaDetectionAge), group (View) i18n: ectx: label, entry (SupernovaDownloadUrl), group (View)
en: Maximum days passed since detection
uk: Максимальна кількість днів, які минули з виявлення

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaDetectionAge), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaDownloadUrl), group (View)
en: Maximum days passed since detection.
uk: Максимальна кількість днів, які минули з виявлення.

note: i18n: ectx: label, entry (LimitSupernovaeByZoom), group (View)
en: Limit Supernovae by zoom limit
uk: Обмежити наднові за обмеженням масштабу

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LimitSupernovaeByZoom), group (View)
en: Limit Supernovae by zoom limit.
uk: Обмежити наднові за обмеженням масштабу.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaeHostOnly), group (View)
en: Show only supernovae with host
uk: Показувати лише наднові з основою

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaeHostOnly), group (View)
en: Show only supernovae for which a host galaxy is given.
uk: Показувати лише наднові, для яких задано основну галактику.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaeClassifiedOnly), group (View)
en: Show only classified supernovae?
uk: Показувати лише класифіковані наднові?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaeClassifiedOnly), group (View)
en: Show only classified supernovae where the supernova type is given.
uk: Показувати лише класифіковані наднові, де задано тип наднової.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Show supernova alerts?
uk: Показувати сповіщення щодо наднових?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Toggle supernova alerts.
uk: Увімкнути або вимкнути сповіщення щодо наднових.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted
uk: Встановити межу тьмяності для попереджень щодо наднових

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted.
uk: Встановити межу тьмяності для попереджень щодо наднових.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Draw constellation boundaries in the sky map?
uk: Показувати межі сузір'їв на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу меж сузір'їв на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Highlight the central constellation boundary in the sky map?
uk: Підсвічувати межі центрального сузір'я на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Toggle whether constellation boundary containing the central focus point is highlighted in the sky map.
uk: Перемикач того, чи будуть підсвічуватися межі сузір'я, де знаходиться центральна точка фокуса, на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCLines), group (View)
en: Draw constellation lines in the sky map?
uk: Показувати лінії сузір'їв на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу ліній сузір'їв на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Draw constellation art in the sky map?
uk: Показувати зображення сузір'їв на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Toggle whether constellation art drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу зображення сузір'їв на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCNames), group (View)
en: Draw constellation names in the sky map?
uk: Показувати назви сузір'їв на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation name labels are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу назв сузір'їв на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Draw "deep sky" objects in the sky map?
uk: Показувати далекі об'єкти на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Toggle whether deep-sky objects are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу віддалених об'єктів на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Draw ecliptic line in the sky map?
uk: Показувати лінію екліптики на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Toggle whether the ecliptic line is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу лінії екліптики на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquator), group (View)
en: Draw equator line in the sky map?
uk: Показувати лінію екватора на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquator), group (View)
en: Toggle whether the equator line is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу лінії екватора на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSelectGrid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Draw grids according to active coordinate system?
uk: Показувати сітки відповідно до задіяної координатної системи?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoSelectGrid), group (View)
en: Coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
uk: Координатна сітка змінюватиметься автоматично, відповідно до задіяної координатної системи.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Draw equatorial coordinate grid in the sky map?
uk: Показувати екваторіальну координатну сітку на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Toggle whether the equatorial coordinate grid is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу екваторіальної координатної сітки на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Draw horizontal coordinate grid in the sky map?
uk: Показувати горизонтальну координатну сітку на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Toggle whether the horizontal coordinate grid is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу горизонтальної координатної сітки на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Draw local meridian line in the sky map?
uk: Показувати лінію місцевого меридіана на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Toggle whether the local meridian line is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу лінії місцевого меридіана на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGround), group (View)
en: Draw opaque ground in the sky map?
uk: Показувати невидиму зону на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGround), group (View)
en: Toggle whether the region below the horizon is opaque.
uk: Перемикач видимості об'єктів, нижчих за горизонт.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Draw horizon line in the sky map?
uk: Показувати лінію горизонту на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Toggle whether the horizon line is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу лінії горизонту на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFlags), group (View)
en: Draw flags in the sky map?
uk: Показувати прапорці на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFlags), group (View)
en: Toggle whether flags are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу прапорців на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (SimulateDaytime), group (View)
en: Simulate daytime?
uk: Імітувати день?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SimulateDaytime), group (View)
en: If checked, sky will be bright during the daytime.
uk: Якщо позначено, у світлу пору доби небо буде світлим.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOther), group (View)
en: Draw extra deep-sky objects in the sky map?
uk: Показувати додаткові далекі об'єкти на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу додаткових об'єктів на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Draw Milky Way contour in the sky map?
uk: Показувати контури Чумацького Шляху на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу контуру Молочного Шляху на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Fill Milky Way contour? (false means use outline only)
uk: Заповнювати контур Чумацького Шляху? (неправда означає малювання лише контуру)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is filled. When this option is false, the Milky Way is shown as an outline.
uk: Перемикач того, чи буде зафарбовано контур Чумацького Шляху. Якщо цей параметр має значення «неправда», Чумацький Шлях буде показано як контур.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option for all planets in the sky map.
uk: Мета-опція для всіх планет на карті неба.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option to control whether all major planets (and the Sun and Moon) are drawn in the sky map.
uk: Метапараметр, що контролює чи буде показано на карті неба всі основні планети (разом з Сонцем та Місяцем).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Draw planets as images in the sky map?
uk: Показувати планети як картинки на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are rendered as images in the sky map.
uk: Перемикач показу основних планет (разом з Сонцем та Місяцем) як картинок на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Label planet names in the sky map?
uk: Додавати позначки з назвами планет на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are labeled in the sky map.
uk: Перемикач показу позначок з назвами для основних планет (разом з Сонцем та Місяцем) на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSun), group (View)
en: Draw Sun in the sky map?
uk: Показувати Сонце на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSun), group (View)
en: Toggle whether the Sun is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу Сонця на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (SunScale), group (View)
en: Increase the size of the Sun by this factor.
uk: Збільшити розмір Сонця на цей коефіцієнт.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoon), group (View)
en: Draw Moon in the sky map?
uk: Показувати Місяць на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMoon), group (View)
en: Toggle whether the Moon is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу Місяця на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (MoonScale), group (View)
en: Increase the size of the Moon by this factor.
uk: Збільшити розмір Місяця на цей коефіцієнт.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMercury), group (View)
en: Draw Mercury in the sky map?
uk: Показувати Меркурій на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMercury), group (View)
en: Toggle whether Mercury is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу Меркурія на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVenus), group (View)
en: Draw Venus in the sky map?
uk: Показувати Венеру на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVenus), group (View)
en: Toggle whether Venus is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу Венери на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMars), group (View)
en: Draw Mars in the sky map?
uk: Показувати Марс на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMars), group (View)
en: Toggle whether Mars is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу Марса на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Draw Jupiter in the sky map?
uk: Показувати Юпітер на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Toggle whether Jupiter is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу Юпітера на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Draw Saturn in the sky map?
uk: Показувати Сатурн на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Toggle whether Saturn is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу Сатурна на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUranus), group (View)
en: Draw Uranus in the sky map?
uk: Показувати Уран на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUranus), group (View)
en: Toggle whether Uranus is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу Урана на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Draw Neptune in the sky map?
uk: Показувати Нептун на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Toggle whether Neptune is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу Нептуна на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPluto), group (View)
en: Draw Pluto in the sky map?
uk: Показувати Плутон на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPluto), group (View)
en: Toggle whether Pluto is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу Плутона на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStars), group (View)
en: Draw stars in the sky map?
uk: Показувати зірки на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStars), group (View)
en: Toggle whether stars are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу зірок на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Label star magnitudes in the sky map?
uk: Додавати позначки з зоряною величиною до зірок на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether star magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
uk: Перемикач показу зоряних величин (яскравість) на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarsOverHIPS), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarsOverHIPS), group (View)
en: Display catalog stars when HIPS is shown.
uk: Показувати зірки з каталогу, якщо показано HIPS.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Label star names in the sky map?
uk: Додавати позначки з назвами до зірок на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Toggle whether star name labels are shown in the sky map.
uk: Перемикач показу назв зірок на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Label deep-sky object magnitudes in the sky map?
uk: Додавати позначки з зоряною величиною до віддалених об'єктів на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
uk: Перемикач показу міток зоряної величини (яскравість) віддалених об'єктів на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Label deep-sky objects in the sky map?
uk: Показувати мітки віддалених об'єктів на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object name labels are shown in the sky map.
uk: Перемикач показу назви віддалених об'єктів на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMosaicPanel), group (View)
en: Draw Mosaic Panel in the sky map?
uk: Показувати панель мозаїки на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMosaicPanel), group (View)
en: Toggle whether the Mosaic Panel are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу панелі мозаїки на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: Minimum timescale for forced-slewing mode
uk: Мінімальний проміжок часу для примусового режиму обертання

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: The timescale above which slewing mode is forced on at all times.
uk: Проміжок часу, через який вмикається примусовий режим обертання

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGMode), group (View)
en: InfoBoxes Background fill mode
uk: Режим заповнення тла у Інформаційних написах

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGMode), group (View)
en: The background fill mode for the on-screen information boxes: 0="no BG"; 1="semi-transparent BG"; 2="opaque BG"
uk: Режим заповнення тла для інформації на екрані: 0=«без тла»; 1=«напівпрозоре тло»; 2=«непрозоре тло»

note: i18n: ectx: label, entry (Projection), group (View)
en: Mapping projection algorithm
uk: Алгоритм відображення проєкції

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Projection), group (View)
en: Algorithm for the mapping projection.
uk: Алгоритм для відображення проєкції.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use abbreviated constellation names?
uk: Використовувати скорочені назви сузір'їв?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use official IAU abbreviations for constellation names.
uk: Використовувати офіційні абревіатури МАО для назв сузір'їв.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
uk: Використовувати латинські назви сузір'їв?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
uk: Використовувати латинські назви сузір'їв.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names?
uk: Використовувати назви сузір'їв рідною мовою?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names (if localized names are not available, default to Latin names).
uk: Використовувати назви сузір'їв рідною мовою (якщо назв рідною мовою немає, типовими є латинські назви).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAltAz), group (View)
en: Use horizontal coordinate system?
uk: Використовувати горизонтальну координатну систему?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAltAz), group (View)
en: Display the sky with horizontal coordinates (when false, equatorial coordinates will be used).
uk: Показувати небо у горизонтальних координатах (якщо неправда, буде використано екваторіальні координати).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Automatically label focused object?
uk: Автоматично позначати об'єкт у фокусі?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Toggle whether a centered object automatically gets a name label attached.
uk: Перемикач того, чи буде автоматично показуватися позначка з назвою об'єкта, що знаходиться по центру.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Automatically add trail to centered solar system body?
uk: Завжди показувати траєкторію центрованого об'єкта Сонячної системи?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Toggle whether a centered solar system object automatically gets a trail attached, as long as it remains centered.
uk: Перемикач того, чи буде автоматично показуватися траєкторія об'єкта сонячною системи, що знаходиться по центру.

note: i18n: ectx: label, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Add temporary label on mouse hover?
uk: Додати тимчасовий надпис об'єкта, над яким знаходиться вказівник мишки?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Toggle whether the object under the mouse cursor gets a transient name label.
uk: Перемикач того, чи буде отримувати позначку об'єкт, що знаходиться під курсором миші.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRefraction), group (View)
en: Correct positions for atmospheric refraction?
uk: Коригувати розташування з огляду на атмосферну рефракцію?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRefraction), group (View)
en: Toggle whether object positions are corrected for the effects of atmospheric refraction (only applies when horizontal coordinates are used).
uk: Перемикач того, чи буде виправлено позиції об'єктів з врахуванням явища атмосферної рефракції (застосовне, тільки в разі використання горизонтальних координат.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Apply relativistic corrections due to the bending of light in sun's gravitational field
uk: Застосовувати релятивістське виправлення внаслідок викривлення світла у гравітаційному полі Сонця

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Toggle whether corrections due to bending of light around the sun are taken into account
uk: Вмикає або вимикає врахування викривлення променів Сонця у гравітаційному полі зірки

note: i18n: ectx: label, entry (UseAntialias), group (View)
en: Use antialiasing when drawing the screen?
uk: Використовувати згладжування під час малювання?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAntialias), group (View)
en: Toggle whether the sky is rendered using antialiasing. Lines and shapes are smoother with antialiasing, but rendering the screen will take more time.
uk: Перемикач показу неба зі згладжуванням. Зі згладжуванням лінії та фігури стають плавнішими, але обробка даних для показу триває довше.

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (View)
en: Zoom Factor, in pixels per radian
uk: Масштаб, у пікселях на радіан

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomFactor), group (View)
en: The zoom level, measured in pixels per radian.
uk: Масштаб, виміряний у пікселях на радіан.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyRotation), group (View)
en: Angle by which the sky map is rotated
uk: Кут, на який буде обернуто карту неба

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyRotation), group (View)
en: The angle by which the sky map is rotated from its standard orientation (north up if using equatorial coordinates, zenith up if using horizontal coordinates).
uk: Кут, на який слід обернути карту неба відносно стандартної орієнтації (північ згори, якщо використано екваторіальні координати, і зеніт згори, якщо використано горизонтальні координати).

note: i18n: ectx: label, entry (MirrorSkyMap), group (View)
en: Mirrors the sky map
uk: Віддзеркалює карту неба

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MirrorSkyMap), group (View)
en: Enable this if you want the sky map to be mirrored left-right, e.g. to match the view through an erecting prism.
uk: Увімкніть, якщо хочете віддзеркалити карту неба у напрямку ліворуч-праворуч, наприклад для встановлення відповідності перегляду крізь висувну призму.

note: i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Orients the sky-map to account for an erect observer at the eyepiece
uk: Орієнтує карту неба з врахуванням висоти спостерігача на рівні окуляра

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Enable this if you are using your eye at the eyepiece in an altazimuth mounted Newtonian telescope. This accounts for the fact that the observer stands erect as the telescope moves up and down, so that the orientation of the sky map will track what is seen in your eyepiece once it is set up correctly. Choose the handedness of the correction according which side of the telescope the eyepiece appears when looking from the back of the telescope
uk: Позначте цей пункт, якщо ви користуєтеся спостереженням за допомогою окуляра ньютонівського телескопа із альтазимутальним монтуванням. За допомогою позначення пункту можна врахувати той файл, що спостерігач стоїть прямо при русі телескопа вгору і вниз, тому програмний код орієнтації карти неба стежитиме за тим, що видно в окуляр, щойно програму буде налаштовано належним чином. Виберіть хіральність виправлення за боком телескопа, де розташовано окуляр, якщо дивитися з кінця телескопа

note: i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Left
uk: Ліворуч

note: i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Right
uk: Праворуч

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomScrollFactor), group (View)
en: Zoom scroll sensitivity.
uk: Чутливість під час зміни масштабу прокручуванням.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomScrollFactor), group (View)
en: When zooming in or out, change zoom speed factor by this multiplier.
uk: Під час зміни масштабу використовувати вказаний коефіцієнт швидкості.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Faint limit for asteroids
uk: Межа тьмяності для астероїдів

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroid), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing asteroids.
uk: Межа тьмяності для малювання позначок астероїдів.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroidDownload), group (View)
en: Maximum magnitude for asteroids to be downloaded from JPL.
uk: Максимальна зоряна величина для отримання даних астероїдів з JPL.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroidDownload), group (View)
en: The maximum magnitude (visibility) to filter the asteroid data download from JPL.
uk: Максимальна зоряна величина (видимість) для фільтрування даних, які отримуватимуться з JPL.

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Label density for asteroid names
uk: Щільність міток для назв астероїдів

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Controls the relative number of asteroid name labels drawn in the map.
uk: Контролює відносну кількість міток з назвами астероїдів на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects
uk: Межа тьмяності для далеких об'єктів

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed in.
uk: Межа зоряної величини далеких об'єктів, які буде показано за найбільшого масштабу.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects when zoomed out
uk: Межа тьмяності для далеких об'єктів під час віддалення

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed out.
uk: Межа зоряної величини для тьмяних віддалених об'єктів під час максимального зменшення масштабу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: Show deep-sky objects of unknown magnitude
uk: Показувати віддалені об'єкти з невідомою величиною

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: When enabled, objects whose magnitudes are unknown, or not available to KStars, are drawn irrespective of the faint limits set.
uk: Якщо позначено, об'єкти, чия зоряна величина є невідомою або недоступною KStars, буде намальовано незалежно від встановлених обмежень на тьмяність.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInlineImages), group (View)
en: Draw inline images for some objects on the sky?
uk: Малювати вбудовані зображення для деяких об'єктів на небі?

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: Faint limit for stars
uk: Межа тьмяності для зірок

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed in.
uk: Межа зоряної величини для показу тьмяних зірок під час максимального збільшення масштабу.

note: i18n: ectx: label, entry (StarDensity), group (View)
en: Density of stars in the field of view
uk: Щільність зірок у полі зору

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarDensity), group (View)
en: Sets the density of stars in the field of view
uk: Встановити щільність зірок у полі зору

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: Faint limit for stars when zoomed out
uk: Межа тьмяності для зірок під час віддалення

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed out.
uk: Межа зоряної величини для показу тьмяних зірок під час максимального зменшення масштабу.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: Faint limit for stars when slewing
uk: Межа тьмяності для зірок під час обертання

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when the map is in motion (only applicable if faint stars are set to be hidden while the map is in motion).
uk: Межа тьмяності за зоряною величиною, коли програма припиняє показ зірки під час руху (застосовна, лише якщо встановлено режим приховування тьмяних зірок під час руху).

note: i18n: ectx: label, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: Relative density for star name labels and/or magnitudes
uk: Відносна щільність міток з назвами зірок та/або їхніми величинами

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing star name and magnitude labels.
uk: Відносна щільність для показу назв зірок та міток з їхніми зоряними величинами.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: Relative density for deep-sky object name labels and/or magnitudes
uk: Відносна щільність міток з назвами віддалених об'єктів та/або їхніми величинами

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing deep-sky object name and magnitude labels.
uk: Відносна щільність для показу назв віддалених об'єктів та міток з їхніми зоряними величинами.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: Show long names in deep-sky object name labels?
uk: Показувати довгі назви у мітках віддалених об'єктів?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: If true, long names (common names) for deep-sky objects are shown in the labels.
uk: Якщо позначити цей пункт, програма показуватиме у мітках довгі назви віддалених об'єктів.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFontScaling), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Label font size
uk: Розмір шрифту мітки

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFontScaling), group (View)
en: Set this to adjust the font-size of labels placed on the sky map
uk: Скористайтеся цим параметром для коригування розміру шрифту міток на карті неба

note: i18n: ectx: label, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: Maximum distance from Sun for labeling comets, in AU
uk: Максимальна відстань від Сонця для показу позначок комет, у а.о.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: The maximum solar distance for drawing comets.
uk: Максимальна відстань від Сонця для показаних комет.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGL), group (View)
en: Switch to OpenGL backend
uk: Перемкнутися на OpenGL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGL), group (View)
en: Use experimental OpenGL backend (deprecated).
uk: Використовувати експериментальний модуль OpenGL (застаріло).

note: i18n: ectx: label, entry (RunClock), group (View)
en: Run clock
uk: Почати відлік

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RunClock), group (View)
en: The state of the clock (running or not)
uk: Стан годинника (ведеться відлік, чи ні)

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptOpenCluster), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process open clusters.
uk: Чи має планувальник зйомки обробляти розсіяні скупчення.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptNebula), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process nebulae.
uk: Чи має планувальник зйомки обробляти туманності.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptGlobularCluster), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process globular clusters.
uk: Чи має планувальник зйомки обробляти кулясті скупчення.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptPlanetary), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process planetary nebulae.
uk: Чи має планувальник зйомки обробляти планетарні туманності.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptSupernovaRemnant), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process supernova remnants.
uk: Чи має планувальник зйомки обробляти залишки наднових.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptGalaxy), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process galaxies.
uk: Чи має планувальник зйомки обробляти галактики.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptGalaxyCluster), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process galaxy clusters.
uk: Чи має планувальник зйомки обробляти скупчення галактик.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptDarkNebula), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process dark nebulae.
uk: Чи має планувальник зйомки обробляти темні туманності.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptOther), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process other types.
uk: Чи має планувальник зйомки обробляти об'єкти інших типів.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrobinAward), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool required an award when searching for an object in Astrobin.
uk: Чи має планувальник зйомки вимагати винагороди при пошуку об'єктів в Astrobin.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrobinMinRadius), group (ImagingPlanner)
en: Minimum radius of image (degrees) when searching Astrobin
uk: Мінімальний радіус зображення (у градусах) при пошуку в Astrobin

note: i18n: ectx: label, entry (AstrobinMaxRadius), group (ImagingPlanner)
en: Maximum radius of image (degrees) when searching Astrobin
uk: Максимальний радіус зображення (у градусах) при пошуку в Astrobin

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerUseArtificialHorizon), group (ImagingPlanner)
en: Use the system's artificial horizon for calculating imaging hours.
uk: Скористатися штучним горизонтом системи для обчислення годин зйомки.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerMinHours), group (ImagingPlanner)
en: Objects are only shown if they can be imaged for this many hours.
uk: Об'єкти буде показано, лише якщо їх можна буде знімати протягом принаймні цієї кількості годин.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerMinAltitude), group (ImagingPlanner)
en: For imaging hours calculation, object must be above this altitude.
uk: Для обчислення годин зйомки об'єкт має перебувати принаймні на цій висоті.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerMinMoonSeparation), group (ImagingPlanner)
en: For imaging hours calculation, object must be more than this far from the moon.
uk: Для обчислення годин зйомки об'єкт має перебувати принаймні на цій віддалі від місяця.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerMaxMoonAltitude), group (ImagingPlanner)
en: For imaging hours calculation, the moon must have an altitude lower than this.
uk: Для обчислення годин зйомки висота місяця має бути нижчою за це значення.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowPicked), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that are marked picked (don't show those that are not picked).
uk: Показувати об'єкти, які позначено як вибрані (не показувати ті, які не вибрано).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotPicked), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that are not marked picked (don't show those that are picked).
uk: Показувати об'єкти, які не позначено як вибрані (не показувати ті, які вибрано).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCarePicked), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether objects are marked picked or not.
uk: Показ об'єктів не залежить від того, позначено об'єкти як вибрані чи ні.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowKeyword), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have the keyword in their notes (and don't show those that don't).
uk: Показувати об'єкти, у нотатках яких є ключове слово (не показувати ті, у яких немає).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotKeyword), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that don't have the keyword in their notes (and don't show those that do).
uk: Показувати об'єкти, у нотатках яких немає ключового слова (не показувати ті, у яких є).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCareKeyword), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether or not objects have the keyword in their notes.
uk: Показ об'єктів не залежить від того, чи є ключове слово у їхніх нотатках.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerKeyword), group (ImagingPlanner)
en: Keyword used for the keyword filter.
uk: Ключове слово, яке використано для фільтрування за ключовим словом.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowImaged), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that are marked imaged (don't show those that are not marked imaged).
uk: Показувати об'єкти, які позначено як зняті (не показувати ті, які не позначено як зняті).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotImaged), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that are not marked imaged (don't show those that are marked imaged).
uk: Показувати об'єкти, які не позначено як зняті (не показувати ті, які позначено як зняті).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCareImaged), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether objects are marked imaged or not.
uk: Показ об'єктів не залежить від того, позначено об'єкти як зняті чи ні.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowAdded), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have been added (and don't show those that have not been added).
uk: Показувати об'єкти, які було додано (не показувати ті, які не було додано).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotAdded), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have not been added (and don't show those that have been added.
uk: Показувати об'єкти, які не було додано (не показувати ті, які було додано).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCareAdded), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether objects have been added or not.
uk: Показ об'єктів не залежить від того, додано об'єкти чи ні.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowIgnored), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have been ignored (and don't show those that have not been ignored).
uk: Показувати об'єкти, які було проігноровано (не показувати ті, які було проігноровано).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotIgnored), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have not been ignored (and don't show those that have been ignored).
uk: Показувати об'єкти, які не було проігноровано (не показувати ті, які було проігноровано).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCareIgnored), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether objects have been ignored or not.
uk: Показ об'єктів не залежить від того, ігноруються об'єкти чи ні.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerHideAstrobinDetails), group (ImagingPlanner)
en: Hide the imaging planner's Astrobin search details section.
uk: Приховати розділ подробиць пошуку в Astrobin планувальника зйомки.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerHideFilters), group (ImagingPlanner)
en: Hide the imaging planner's filters section.
uk: Приховати розділ фільтрів планувальника зйомки.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerHideImage), group (ImagingPlanner)
en: Hide the imaging planner's image section.
uk: Приховати розділ зображення планувальника зйомки.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerHideAltitudeGraph), group (ImagingPlanner)
en: Hide the imaging planner's altitude graph.
uk: Приховати графік висоти планувальника зйомки.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerCatalogPath), group (ImagingPlanner)
en: File path to the most recent catalog loaded by the Imaging Planner.
uk: Шлях до файла найсвіжішого каталогу, який завантажено планувальником зйомки.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerCenterOnSkyMap), group (ImagingPlanner)
en: Slew to selected objects on the SkyMap.
uk: Навестися на позначені об'єкти на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerIndependentWindow), group (ImagingPlanner)
en: Make the Imaging Planner tool an independent window.
uk: Виокремити вікно інструмента планування зйомки.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerStartSolvingImmediately), group (ImagingPlanner)
en: Start solving immediately after taking a screenshot.
uk: Почати розв'язування негайно після створення знімка.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ImagingPlannerStartSolvingImmediately), group (ImagingPlanner)
en: Start solving immediately after taking a screenshot, instead of waiting for the Solve button to be pressed.
uk: Почати розв'язування негайно після створення знімка, а не чекати на натискання кнопки «Розв'язати».

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Use symbols to label observing list objects
uk: Використовувати символи для позначення об'єктів зі списку спостереження

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a symbol in the map.
uk: Об'єкти зі списку спостереження буде позначено символом на карті.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Use text to label observing list objects
uk: Використовувати текст для позначення об'єктів зі списку спостереження

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a colored name label in the map.
uk: Об'єкти зі списку спостереження буде позначено кольоровим текстом назви на карті.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Digitized Sky Survey imagery in the observing list
uk: Надавати перевагу зображенням Цифрованого огляду неба (DSS) у списку спостереження

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer DSS imagery while downloading imagery.
uk: Надавати перевагу отриманню зображень DSS для списку спостереження.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Sloan Digital Sky Survey imagery in the observing list
uk: Надавати перевагу зображенням Слоанівського цифрового огляду неба (SDSS) у списку спостереження

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer SDSS imagery while downloading imagery.
uk: Надавати перевагу отриманню зображень SDSS для списку спостереження.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListDemoteHole), group (ObservingList)
en: While sorting by percentage altitude in the observing list, demote objects present in the Dobsonian hole
uk: Під час упорядковування за відсотком висоти у списку спостереження ставити нижче об'єкти з добсонівської сліпої плями

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListDemoteHole), group (ObservingList)
en: Check this if you use a large Dobsonian telescope. Sorting by percentage current altitude is an easy way of determining what objects are well-placed for observation. However, when using a large Dobsonian telescope, objects close to the zenith are hard to observe. Since tracking there corresponds to a rotation in azimuth, it is both counterintuitive and requires the observer to frequently move the ladder. The region around the zenith where this is particularly frustrating is called the Dobsonian hole. This checkbox makes the observing list consider objects present in the hole as unfit for observation.
uk: Позначте цей пункт, якщо ви користуєтеся великим добсонівським телескопом. Упорядковування за відсотковими значеннями поточної висоти є простим способом визначення, які саме об'єкти вдало розташовано для спостереження. Втім, якщо ви користуєтеся великим добсонівським телескопом, вам буде важко спостерігати за об'єктами поблизу зеніту. Оскільки у цих областях стеження за об'єктом пов'язано із обертанням за азимутом, наведення є марудним, а спостереження пов'язане із частим переставлянням драбини. Область поблизу зеніту, де вести спостереження особливо важко, називається добсонівською сліпою плямою. За допомогою цього пункту можна наказати програмі вважати об'єкти із добсонівської сліпої плями непридатним до спостереження.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListHoleSize), group (ObservingList)
en: This is the angular distance from the zenith, in degrees, below which you can easily point your telescope.
uk: Це кутова відстань від зеніту у градусах, нижче якої можливе просте наведення телескопа.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListHoleSize), group (ObservingList)
en: This specifies the angular radius of the Dobsonian hole, i.e. the region where a large Dobsonian telescope cannot be pointed easily.
uk: Цей параметр визначає кутовий радіус добсонівської сліпої плями, тобто області, на яку не можна безпроблемно спрямувати великий добсонівский телескоп.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListCoverage), group (ObservingList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, coverage)
en: The object must obey the minimum and maximum altitudes at least this much percentage of the indicated time range.
uk: Для об'єкта мають виконуватися вимоги щодо мінімальної і максимальної висоти, принаймні протягом вказаного відсотку визначеного діапазону часу.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorSchemeFile), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorSchemeFile), group (Colors)
en: The name of the color scheme
uk: Назва нової схеми кольорів

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: Mode for rendering stars
uk: Режим відображення зірок

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: The method for rendering stars: 0="realistic colors"; 1="solid red"; 2="solid black"; 3="solid white"; 4="solid real colors"
uk: Метод відображення зірок: 0=«справжні кольори»; 1=«червоний»; 2=«чорний»; 3=«білий», 4=«суцільні справжні кольори»

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: Saturation level of star colors
uk: Рівень насиченості кольорів зірок

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: The color saturation level of stars (only applicable when using "realistic colors" mode).
uk: Рівень насиченості кольорів зірок (застосовний тільки у разі вибору режиму«справжніх кольорів»).

note: i18n: ectx: label, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: Color of angular distance ruler
uk: Колір лінійки кутової відстані

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: The color for the angular-distance measurement ruler.
uk: Колір шкали вимірювача кутової відстані.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: Background color of InfoBoxes
uk: Колір тла Інформаційних написів

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: The background color of the on-screen information boxes.
uk: Колір тла екранних інформаційних написів.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes when grabbed with mouse
uk: Колір тексту інформаційні написів під час позначення мишею

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: The text color for the on-screen information boxes, when activated by a mouse click.
uk: Колір тексту екранних інформаційних написів, під час активації клацанням мишею.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes
uk: Колір тексту інформаційних написів

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: The normal text color of the on-screen information boxes.
uk: Звичайний колір тексту екранних інформаційних написів.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundColor), group (Colors)
en: Color of constellation boundaries
uk: Колір меж сузір'їв

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: The color for the constellation boundary lines.
uk: Колір ліній меж сузір'їв.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: Color of highlighted constellation boundary
uk: Колір межі підсвіченого сузір'я

note: i18n: ectx: label, entry (CLineColor), group (Colors)
en: Color of constellation lines
uk: Колір ліній сузір'їв

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CLineColor), group (Colors)
en: The color for the constellation figure lines.
uk: Колір ліній фігур сузір'їв.

note: i18n: ectx: label, entry (CNameColor), group (Colors)
en: Color of constellation names
uk: Колір назв сузір'їв

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CNameColor), group (Colors)
en: The color for the constellation names.
uk: Колір для назв сузір'їв.

note: i18n: ectx: label, entry (CompassColor), group (Colors)
en: Color of cardinal compass labels along horizon
uk: Колір позначок румбів компаса вздовж горизонту

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompassColor), group (Colors)
en: The color for the cardinal compass point labels.
uk: Колір позначок основних румбів компаса.

note: i18n: ectx: label, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: Color of ecliptic line
uk: Колір лінії екліптики

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: The color for the ecliptic line.
uk: Колір для лінії екліптики.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: Color of equator line
uk: Колір лінії екватора

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: The color for the equator line.
uk: Колір для лінії екватора.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: Color of equatorial coordinate grid lines
uk: Колір ліній екваторіальної координатної сітки

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: The color for the equatorial coordinate grid lines.
uk: Колір для ліній екваторіальної координатної сітки.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: Color of horizontal coordinate grid lines
uk: Колір ліній горизонтальної координатної сітки

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: The color for the horizontal coordinate grid lines.
uk: Колір для ліній горизонтальної координатної сітки.

note: i18n: ectx: label, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: Color of objects with extra links available
uk: Колір для об'єктів з наявними додатковими посиланнями

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: The color for objects which have extra URL links available.
uk: Колір для об'єктів, які мають доступні додаткові посилання на адреси у мережі.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: Color of horizon line
uk: Колір лінії горизонту

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: The color for the horizon line and opaque ground.
uk: Колір для лінії горизонту та невидимою частини.

note: i18n: ectx: label, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: Color of local meridian line
uk: Колір лінії місцевого меридіана

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: The color for the local meridian line.
uk: Колір для лінії місцевого меридіана.

note: i18n: ectx: label, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: Color of Milky Way contour
uk: Колір контуру Чумацького Шляху

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: The color for the Milky Way contour.
uk: Колір для контуру Чумацького Шляху.

note: i18n: ectx: label, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: Color of star name labels
uk: Колір позначок назв зірок

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: The color for star name labels.
uk: Колір для позначок назв зірок.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: Color of deep-sky object name labels
uk: Колір позначок назв віддалених об'єктів

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: The color for deep-sky object name labels.
uk: Колір для позначок назв віддалених об'єктів.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: Color of planet name labels
uk: Колір позначок назв планет

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: The color for solar system object labels.
uk: Колір для позначок об'єктів Сонячної системи.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: Color of planet trails
uk: Колір траєкторій планет

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: The color for solar system object trails.
uk: Колір для траєкторій об'єктів сонячної системи.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColor), group (Colors)
en: Color of sky
uk: Колір неба

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColor), group (Colors)
en: The color for the sky background.
uk: Колір для тла карти неба.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColorDaytime), group (Colors)
en: Color of sky during the daytime
uk: Колір неба удень

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColorDaytime), group (Colors)
en: The color for the sky background during daytime.
uk: Колір для тла карти неба удень.

note: i18n: ectx: label, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: Color Artificial Horizon
uk: Колір штучного горизонту

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: The color for the artificial horizon region.
uk: Колір області штучного горизонту.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: Color of telescope symbols
uk: Колір символів телескопа

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: The color for telescope target symbols.
uk: Колір для символів точки спрямування телескопа.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites
uk: Колір видимих супутників

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites.
uk: Колір видимих супутників.

note: i18n: ectx: label, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites
uk: Колір невидимих супутників.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites.
uk: Колір невидимих супутників.

note: i18n: ectx: label, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels
uk: Колір міток супутників

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels.
uk: Колір позначок супутників.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernovae
uk: Колір наднових

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernova
uk: Колір наднової

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidColor), group (Colors)
en: Color of asteroids
uk: Колір астероїдів

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidColor), group (Colors)
en: Color of asteroid
uk: Колір астероїда

note: i18n: ectx: label, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: Color of user-added labels
uk: Колір позначок доданих користувачем

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: The color for user-added object labels.
uk: Колір для позначок об'єктів доданих користувачем.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: Color of RA Guide Error
uk: Колір похибки наведення за ПС

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: The color for RA Guide Error bar in Ekos guide module.
uk: Колір панелі похибки наведення за ПС у модулі спрямовування Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: Color of DEC Guide Error
uk: Колір похибки наведення за Схил.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: The color for DEC Guide Error bar in Ekos guide module.
uk: Колір панелі похибки наведення за Схил. у модулі спрямовування Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: Color of solver FOV box
uk: Колір межі поля зору розв'язувача

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: The color for solver FOV box in Ekos alignment module.
uk: Колір межі поля зору розв'язувача у модулі спрямовування Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (xplanetIsInternal), group (Xplanet)
en: Internal or External XPlanet?
uk: Вбудована чи зовнішня XPlanet?

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetPath), group (Xplanet)
en: Path to xplanet binary
uk: Шлях до файла програми xplanet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Xplanet binary path
uk: Шлях до виконуваного файла xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Use FIFO file
uk: Використовувати файл FIFO

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Option to use a FIFO file instead of saving to the hard disk
uk: Параметр, який визначає, чи слід використовувати файл FIFO замість зберігання даних на диску

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetTimeout), group (Xplanet)
en: XPlanet timeout
uk: Час очікування на дані XPlanet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetTimeout), group (Xplanet)
en: How long to wait for XPlanet before giving up in milliseconds
uk: Тривалість очікування на дані XPlanet у мілісекундах, перш ніж буде повідомлено про помилку

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetAnimationDelay), group (Xplanet)
en: XPlanet animation delay
uk: Інтервал анімації XPlanet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetAnimationDelay), group (Xplanet)
en: How long to pause between frames in the XPlanet Animation
uk: Проміжок часу між кадрами у анімації XPlanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetWidth), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetWidth), group (Xplanet)
en: Width of xplanet window
uk: Ширина вікна xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetHeight), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetHeight), group (Xplanet)
en: Height of xplanet window
uk: Висота вікна xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: Show label
uk: Показувати позначку

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: If true, display a label in the upper right corner.
uk: Якщо має значення «true» показувати позначку у верхньому правому куті.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet) i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT label
uk: Показувати позначку GMT

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet)
en: Show local time.
uk: Показувати місцевий час

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT instead of local time.
uk: Показувати GMT замість місцевого часу.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Planet string
uk: Рядок планети

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth". Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
uk: Вкажіть текст першого рядка позначки. Типово, цим текстом буде щось на зразок «Вигляд з Землі». Всі шаблони %t буде замінено назвою цілі, а всі шаблони %o назвою точки спостереження.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet)
en: Font Size
uk: Розмір шрифту

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Specify the point size.
uk: Вкажіть розмір у точках.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Label color
uk: Колір позначки

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Set the color for the label.
uk: Колір для позначки.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Date format
uk: Формат дати

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Specify the format for the date/time label. This format string is passed to strftime(3). The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the locale’s appropriate date and time representation.
uk: Вкажіть форма позначки дати/часу. Рядок у цьому форматі буде передано strftime(3). Типове значення «%c %Z», тобто буде виведено дату, час і часовий пояс у локальному форматі дати і часу.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTL)
en: Top left
uk: Вгорі ліворуч

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTR)
en: Top right
uk: Вгорі праворуч

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBR)
en: Bottom right
uk: Внизу праворуч

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBL)
en: Bottom left
uk: Внизу ліворуч

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Sun Glare
uk: Відблиск Сонця

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun. The default value is 28.
uk: Малювати відблиск навколо сонця з вказаним радіусом, більшим за радіус сонця. Типове значення — 28.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetRandom), group (Xplanet)
en: Random latitude and longitude
uk: Випадкова широта і довгота

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetRandom), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetRandom)
en: Place the observer above a random latitude and longitude
uk: Розташувати спостерігача під випадковою широтою і довготою

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Latitude-Longitude
uk: Широта-Довгота

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude and latitude
uk: Розташувати спостерігача під вказаною довготою і широтою

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Latitude in degrees
uk: Широта, у градусах

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees). The default value is 0.
uk: Показувати ціль так, як її видно під вказаною широтою (у градусах). Типове значення широти — 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Longitude in degrees
uk: Довгота, у градусах

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees). Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242. The default value is 0.
uk: Розташувати спостерігача під вказаною довготою (у градусах). Довгота має додатні значення на схід від нульового меридіана і від'ємне значення на захід від нього (для Землі і Місяця), отже, наприклад, довгота Лос-Анжелеса — це -118 або 242. Типове значення — 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetProjection), group (Xplanet) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabProjection)
en: Projection
uk: Проєкція

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetProjection), group (Xplanet)
en: The default is no projection. Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
uk: Типовим значенням є відсутність проєкції. Кратні тіла за визначення цього параметра показано не буде, але тіні все ж показуватимуться.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackground), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background
uk: Використовувати тло

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackground), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image, with the planet to be superimposed upon it. This option is only meaningful with the -projection option. A color may also be supplied.
uk: Використовувати файл як зображення тла, на яке накладатиметься зображення планети. Цей параметр має сенс лише з параметром -projection. Ви можете також вказати і колір тла.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use background image
uk: Використовувати зображення тла

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image.
uk: Використовувати файл як зображення тла.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: Background image path
uk: Шлях до зображення тла

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: The path of the background image.
uk: Шлях до зображення тла.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use background color
uk: Використовувати колір тла

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use a color as the background.
uk: Використовувати колір як тло.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Background color
uk: Колір тла

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet)
en: The color of the background.
uk: Колір для тла.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet)
en: Base magnitude
uk: Базова величина

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1. The default value is 10. Stars will be drawn more brightly if this number is larger.
uk: Зірка вказаної величини буде мати піксельну яскравість 1. Типовим є значення 10. Зірки виглядатимуть яскравішими, якщо збільшити це значення.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: Arc file
uk: Файл склепіння

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: If checked, use an arc file to be plotted against the background stars.
uk: Якщо позначено, використовувати файл небесного склепіння, який буде показано під зірками тла.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet)
en: Path to arc file
uk: Шлях до файла склепіння

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Specify an arc file to be plotted against the background stars.
uk: Вкажіть файл зображення склепіння, який буде показано під віддаленими зірками.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: Config file
uk: Файл налаштувань

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: If checked, use a config file.
uk: Якщо позначено, використовувати файл налаштувань.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Path to config file
uk: Шлях до файла налаштувань

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Use the specified configuration file.
uk: Використовувати вказаний файл налаштувань.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFOV), group (Xplanet)
en: Use KStars's FOV
uk: Використовувати поле зору KStars

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFOV), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: If checked, use kstars's FOV.
uk: Якщо позначено, використовувати поле зору kstars.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet)
en: Use marker file
uk: Використовувати файл маркерів

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: If checked, use the specified marker file.
uk: Якщо позначено, використовувати вказаний файл маркерів.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Marker file path
uk: Шлях до файла маркерів

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet)
en: Specify a file containing user-defined marker data to display against the background stars.
uk: Вкажіть файл, у якому містяться визначені користувачем дані маркерів, які слід показувати за віддаленими зірками.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: Write marker bounds
uk: Записати межі маркерів

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: If checked, write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
uk: Якщо позначено, записувати координати рамки кожного з маркерів до файла.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Marker bounds file path
uk: Шлях до файла меж маркерів

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker to this file.
uk: Записувати координати рамок кожного з маркерів до цього файла.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet)
en: Star map
uk: Карта неба

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: If checked, use star map file to draw the background stars.
uk: Якщо позначено, використовувати файл карти неба для показу віддалених зірок.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath)
en: Star map file path
uk: Шлях до файла карти неба

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetQuality), group (Xplanet)
en: Output file quality
uk: Якість файла виводу

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetQuality), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: This option is only used when creating JPEG images. The quality can range from 0 to 100. The default value is 80.
uk: Цей параметр використовується лише під час створення зображень JPEG. Якість змінюється від 0 до 100. Типовим значенням є 80.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellites), group (Satellites)
en: Draw satellites in the sky map?
uk: Показувати супутники на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellites), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite tracks are drawn in the sky map.
uk: Перемикач того, чи буде показано траєкторії супутників на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Draw only visible satellites in the sky map
uk: Показувати на карті неба лише видимі супутники

note: i18n: ectx: label, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites)
en: If selected, satellites will be draw like stars, otherwise, draw satellites as small colored square.
uk: Якщо цей пункт позначено, супутники буде показано подібно до зірок. Якщо пункт не буде позначено, супутники позначатимуться маленькими кольоровими квадратиками.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Draw satellite labels?
uk: Показувати мітки супутників?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite labels are drawn in the sky map.
uk: Перемикач того, чи буде показано мітки супутників на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: Selected satellites.
uk: Вибрані супутники.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: List of selected satellites.
uk: Список вибраних супутників.

note: i18n: ectx: label, entry (KStarsFirstRun), group (General)
en: Is this the first time running KStars?
uk: KStars запущено вперше?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KStarsFirstRun), group (General)
en: This allows KStars to perform several operations if it has never been installed before.
uk: Це надасть змогу KStars виконати декілька дій, якщо програму ще не було встановлено у цій системі.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Always recompute coordinates
uk: Завжди повторно обчислювати координати

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
uk: Позначення цього пункту призведе до повторного обчислення поточних екваторіальних координат на основі координат з каталогу (тобто із застосуванням даних щодо прецесії, нутації та коригування аберації) під час кожного оновлення зображення на карті. Таке повторне обчислення уповільнює обробку даних, якщо потрібно обробити дані для багатьох зірок, але отримані дані будуть доволі точними. Якщо ж таке повторне обчислення не виконуватиметься, ви можете зіткнутися з відомими неточностями у показі.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: Default size for DSS images
uk: Типовий розмір зображень DSS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: The default size for DSS images downloaded from the Internet.
uk: Типовий розмір зображень DSS, отриманих з інтернету.

note: i18n: ectx: label, entry (DSSPadding), group (General)
en: Additional padding around DSS Images of deep-sky objects
uk: Додаткові фаски навколо зображень DSS віддалених об'єктів

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSSPadding), group (General)
en: To include parts of the star field, we add some extra padding around DSS images of deep-sky objects. This option configures the total (both sides) padding added to either dimension of the field.
uk: Щоб включити до зображення частини поля зірок, ми додали фаску навколо зображень DSS віддалених об'єктів. За допомогою цього пункту ви можете налаштувати загальну (у обох напрямках) фаску, додану до поля навколишніх зірок.

note: i18n: ectx: label, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Enable Verbose Logging
uk: Увімкнути докладний журнал

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate verbose debug information for diagnostic purposes. This may cause slowdown of KStars.
uk: Позначення цього пункту призведе до того, що KStars виводитиме докладну діагностичну інформацію для усування помилок. Це може призвести до сповільнення роботи KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (RegularLogging), group (General)
en: Enable Regular Logging
uk: Увімкнути звичайний журнал

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RegularLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate regular debug information.
uk: Позначення цього пункту призведе до того, що KStars створюватиме звичайний потік діагностичних даних.

note: i18n: ectx: label, entry (DisableLogging), group (General)
en: Disable Verbose Logging
uk: Вимкнути докладний журнал

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisableLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to stop generating ANY debug information.
uk: Позначення цього пункту призведе до того, що KStars припинити виводити будь-які діагностичні дані.

note: i18n: ectx: label, entry (LogToDefault), group (General)
en: Log debug message to default output
uk: Записувати діагностичні повідомлення до типового виведення

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToDefault), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to the default output used by the platform (e.g. Standard Error).
uk: Позначення цього пункту призведе до того, що KStars записуватиме діагностичні повідомлення до журналу у типовому пристрої виведення для платформи (наприклад до файла стандартних помилок).

note: i18n: ectx: label, entry (LogToFile), group (General)
en: Log debug message to a log file
uk: Записувати діагностичні повідомлення до файла журналу

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToFile), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to a log file as specified.
uk: Позначення цього пункту призведе до того, що KStars записуватиме усі діагностичні повідомлення до вказаного файла журналу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FITSLogging), group (General)
en: Log FITS Data activity.
uk: Записувати до журналу дії із даними FITS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (INDILogging), group (General)
en: Log INDI devices activity.
uk: Записувати до журналу дії із пристроями INDI.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CaptureLogging), group (General)
en: Log Ekos Capture Module activity.
uk: Записувати до журналу дії у модулі захоплення Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusLogging), group (General)
en: Log Ekos Focus Module activity.
uk: Записувати до журналу дії у модулі фокусування Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveGuideImages), group (General)
en: Save Internal Guider images on disk?
uk: Зберігати зображення вбудованого засобу наведення на диску?

note: i18n: ectx: label, entry (SaveAlignImages), group (General)
en: Save Internal Align images on disk?
uk: Зберігати зображення вбудованого засобу вирівнювання на диску?

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFailedAlignImages), group (General)
en: Save Failed Align images on disk?
uk: Зберігати зображення засобу вирівнювання з помилками на диску?

note: i18n: ectx: label, entry (DontSyncToRealTime), group (General)
en: Don't sync to Real Time on Ekos startup.
uk: Не синхронізувати із справжнім часом при запуску Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideLogging), group (General)
en: Log Ekos Guide Module activity.
uk: Записувати до журналу дії у модулі наведення Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlignmentLogging), group (General)
en: Log Ekos Alignment Module activity.
uk: Записувати до журналу дії у модулі вирівнювання Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MountLogging), group (General)
en: Log Ekos Mount Module activity.
uk: Записувати до журналу дії у модулі лафета Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObservatoryLogging), group (General)
en: Log Ekos Observatory Module activity.
uk: Вести журнал дій модуля обсерваторії Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (FITSWindowGeometry), group (FITSViewer)
en: Geometry of FITS window, encoded byte array
uk: Геометрія вікна FITS, кодований масив байтів

note: i18n: ectx: label, entry (useFITSViewer), group (FITSViewer)
en: Display every image captured in a FITS Viewer window.
uk: Показувати усі отримані зображення у вікні переглядача FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Preview FITS in a single tab?
uk: Переглядати FITS на єдиній вкладці?

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS in one window?
uk: Показувати усі захоплені FITS у одному вікні?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single FITS Viewer window. By default each camera create its own FITS Viewer instance
uk: Показувати усі захоплені зображення FITS у єдиному вікні перегляду FITS. Типово, для кожної камери створюється власне вікно перегляду FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS in one window?
uk: Показувати усі відкриті FITS у одному вікні?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS images in a single FITS Viewer window.
uk: Показувати усі відкриті зображення FITS у одному вікні перегляду FITS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusFITSOnNewImage), group (FITSViewer)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image.
uk: Виводити вікно переглядача FITS на передній план при отриманні нового зображення.

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowFITS), group (FITSViewer)
en: Make FITS Viewer window independent of KStars main window
uk: Зробити вікно перегляду FITS незалежним від основного вікна KStars

note: i18n: ectx: label, entry (liveStackerOwnProcess), group (FITSViewer)
en: Run Live Stacker as a separate process
uk: Запускати інтерактивний стосувальник як окремий процес

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDebayer), group (FITSViewer)
en: Automatically debayer a FITS image if it is contains a bayer pattern
uk: Автоматично усувати мозаїчність зображення FITS, якщо на ньому міститься мозаїчний візерунок

note: i18n: ectx: label, entry (Auto3DCube), group (FITSViewer)
en: Process 3D FITS Cube (RGB). If false, only first channel is processed.
uk: Обробляти просторовий куб FITS (RGB). Якщо false, буде оброблено лише перший канал.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoHFR), group (FITSViewer)
en: Automatically compute HFRs of fits images
uk: Автоматично обчислювати РПП (HFR) для зображень FITS

note: i18n: ectx: label, entry (QuickHFR), group (FITSViewer)
en: Compute the HFRs of normal images quickly by looking at the center 25% only.
uk: Обчислити радіуси половинного потоку звичайних зображень швидко, обробкою лише центральної області у 25%.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoWCS), group (FITSViewer)
en: Automatically process World-Coordinate-System (WCS) data when loading a FITS file.
uk: Автоматично обробляти дані світової координатної системи (WCS) під час завантаження файла FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (LimitedResourcesMode), group (FITSViewer)
en: Conserve CPU and memory by disabling all resource-intensive features in FITS Viewer
uk: Заощаджувати пам'ять і потужності процесора, вимикаючи усі вибагливі до ресурсів можливості засобу перегляду FITS

note: i18n: ectx: label, entry (NonLinearHistogram), group (FITSViewer)
en: Create histogram from non-linear auto-stretched image rather than linear raw image data.
uk: Створити гістограму на основі нелінійного автоматично розтягнутого зображення, а не лінійних необроблених даних зображення.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOpacity), group (FITSViewer)
en: HiPS overlay opacity
uk: Непрозорість накладки HiPS

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOffsetX), group (FITSViewer)
en: HiPS overlay X Offset
uk: Зсув накладки HiPS за X

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOffsetY), group (FITSViewer)
en: HiPS overlay Y Offset
uk: Зсув накладки HiPS за Y

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverProfile), group (FITSViewer)
en: Options Profile for Fitsviewer Solving.
uk: Профіль параметрів для розв'язування у засобі перегляду FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverModule), group (FITSViewer)
en: Module from which profile is taken for Fitsviewer Solving.
uk: Модуль, з якого взято профіль для розв'язання у Fitsviewer.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverProfileIndeces), group (FITSViewer)
en: JSON storing the assignment of profile indices to module profiles for the FITS Viewer Solver
uk: JSON зберігає зв'язки індексів профілів із профілями модулів для засобу розв'язання переглядача FITS

note: i18n: ectx: label, entry (FitsCatalog), group (FITSViewer)
en: Which catalog to pull display objects from.
uk: Визначає каталог, з якого слід брати об'єкти.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsCatObjShowNames), group (FITSViewer)
en: Whether to display object names on the FITS Viewer or not.
uk: Визначає, слід показувати назви об'єктів у переглядачі FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverUseScale), group (FITSViewer)
en: Use scale for Fitsviewer Solving.
uk: Скористатися масштабуванням для розв'язування у засобі перегляду FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverUsePosition), group (FITSViewer)
en: Use position for Fitsviewer Solving.
uk: Скористатися позицією для розв'язування для засобу перегляду FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverScale), group (FITSViewer)
en: Scale to use with Fitsviewer Solving.
uk: Масштаб, яким слід скористатися для розв'язування у засобі перегляду FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverImageScaleUnits), group (FITSViewer)
en: Scale units to use with Fitsviewer Solving.
uk: Одиниці шкали, якими слід скористатися для розв'язування у засобі перегляду FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverRadius), group (FITSViewer)
en: Radius in position (degrees) to use with Fitsviewer Solving.
uk: Радіус у позиції (у градусах), яким слід скористатися для розв'язування у засобі перегляду FITS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsLSMasterDark), group (FITSViewer)
en: Live Stacking master dark
uk: Основний темний кадр для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsLSMasterFlat), group (FITSViewer)
en: Live Stacking master flat
uk: Основний плоский кадр для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsLSAlignMethod), group (FITSViewer)
en: Live Stacking alignment method
uk: Спосіб вирівнювання при інтерактивному стосуванні

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSNumInMem), group (FITSViewer)
en: Live Stacking max number of subs to keep in memory
uk: Максимальна кількість підкадрів у пам'яті при інтерактивному стосуванні

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsLSDownscale), group (FITSViewer)
en: Live Stacking downscale factor
uk: Коефіцієнт зменшення масштабу для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsLSWeighting), group (FITSViewer)
en: Live Stacking sub weighting
uk: Вага підкадрів для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsLSRejection), group (FITSViewer)
en: Live Stacking pixel rejection mechanism
uk: Механізм відкидання пікселів для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSLowSigma), group (FITSViewer)
en: Live Stacking low sigma pixel rejection criteria
uk: Нижнє сигма для критерію відкидання пікселів для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSHighSigma), group (FITSViewer)
en: Live Stacking high sigma pixel rejection criteria
uk: Верхнє сигма для критерію відкидання пікселів для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSWinsorCutoff), group (FITSViewer)
en: Live Stacking sigma clipping windzor cutoff
uk: Сигма вінзор-обрізання для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSDeconvAmt), group (FITSViewer)
en: Live Stacking deconvolution amount
uk: Величина розгортання для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSPSFSigma), group (FITSViewer)
en: Live Stacking PSF sigma to apply in deconvolution
uk: Сигма PSF у розгортанні для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSDenoiseAmt), group (FITSViewer)
en: Live Stacking denoise amount
uk: Величина усування шуму для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSSharpenAmt), group (FITSViewer)
en: Live Stacking sharpen amount
uk: Величина збільшення різкості для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSSharpenKernal), group (FITSViewer)
en: Live Stacking sharpening kernel size
uk: Розмір ядра збільшення різкості для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: label, entry (fitsLSSharpenSigma), group (FITSViewer)
en: Live Stacking sharpening sigma
uk: Сигма збільшення різкості для інтерактивного стосування

note: i18n: ectx: label, entry (BortleClass), group (WISettings)
en: Bortle dark-sky rating
uk: Рейтинг темності неба Бортла

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeCheck), group (WISettings)
en: Availability of telescope
uk: Доступність телескопа

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsCheck), group (WISettings)
en: Availability of binoculars
uk: Доступність бінокля

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsAperture), group (WISettings)
en: Aperture of available binocular
uk: Апертура доступного бінокля

note: i18n: ectx: label, entry (ScopeListIndex), group (WISettings)
en: Index of selected scope from list of scopes
uk: Індекс позначеного телескопа у списку телескопів

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowWidth), group (Ekos)
en: Ekos window width
uk: Ширина вікна Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowHeight), group (Ekos)
en: Ekos window height
uk: Висота вікна Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (EkosGeometry), group (Ekos)
en: Geometry of Ekos window, encoded byte array
uk: Геометрія вікна Ekos, кодований масив байтів

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLeftIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed to the left of pages
uk: Піктограми модулів Ekos розташовано у лівій частині сторінок

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowEkos), group (Ekos)
en: Make Ekos window independent of KStars main window
uk: Зробити вікно Ekos незалежним від основного вікна KStars

note: i18n: ectx: label, entry (profile), group (Ekos)
en: Ekos drivers profile
uk: Профіль драйверів Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (neverLoadConfig), group (Ekos)
en: Never load device configuration?
uk: Ніколи не завантажувати налаштування пристрою?

note: i18n: ectx: label, entry (loadConfigOnConnection), group (Ekos)
en: Load device configuration upon successful connection?
uk: Завантажувати налаштування пристрою після успішного встановлення з'єднання?

note: i18n: ectx: label, entry (loadDefaultConfig), group (Ekos)
en: Always load device default configuration upon successful connection?
uk: Завжди завантажувати типові налаштування пристрою після успішного встановлення з'єднання?

note: i18n: ectx: label, entry (autoLoadSerialAssistant), group (Ekos)
en: Automatically load Serial Port Assistant tool when detecting unmapped serial ports?
uk: Автоматично завантажувати засіб налаштовування послідовних портів, якщо виявлено непов'язані послідовні порти?

note: i18n: ectx: label, entry (RememberCredentials), group (EkosLive)
en: Remember Ekos Live credentials.
uk: Запам'ятати реєстраційні дані Ekos Live.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStartEkosLive), group (EkosLive)
en: Start Ekos Live on KStars startup.
uk: Запускати Ekos Live під час запуску KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveUsername), group (EkosLive)
en: EkosLive username
uk: Ім'я користувача EkosLive

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveObservatory), group (EkosLive)
en: EkosLive Observatory Name
uk: Назва обсерваторії у EkosLive

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveOfflineServer), group (EkosLive)
en: EkosLive Offline Server
uk: Автономний сервер Ekos Live

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveOnlineServer), group (EkosLive)
en: EkosLive Online Server
uk: Інтернет-сервер Ekos Live

note: i18n: ectx: label, entry (shutterfulCCDs), group (DarkLibrary)
en: List of CCDs with mechanical or electronic shutters.
uk: Список ПЗЗ з механічними або електричними затворами.

note: i18n: ectx: label, entry (shutterlessCCDs), group (DarkLibrary)
en: List of CCDs without mechanical or electronic shutters.
uk: Список ПЗЗ без механічних або електричних затворів.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGraphicalCountsDisplay), group (Manager)
en: Use the graphical version for capture/sequence/total counting using round progress bars.
uk: Використовувати графічну версію обліку знімків, послідовності, загальної кількості за допомогою круглих діаграм поступу.

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Default minimum mount altitude limit
uk: Типове обмеження на мінімальну висоту лафета

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Default maximum mount altitude limit.
uk: Типове обмеження на максимальну висоту лафета.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.
uk: Обмеження на найбільшу висоту. Якщо під час спрямування висота для телескопа перевищить це значення, програма віддасть команду зупинки руху.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAltitudeLimits), group (Mount)
en: Enable mount altitude limits.
uk: Увімкнути обмеження висоти лафета.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAltitudeLimitsTrackingOnly), group (Mount)
en: Restrict altitude limits to tracking mode only.
uk: Обмежити висоту лише у режимі стеження.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBelowHorizon), group (Mount)
en: Warn user before command mount to go to a target below horizon.
uk: Попереджати користувача перед виконанням команди лафета на наведення під горизонт.

note: i18n: ectx: label, entry (MeridianFlipOffsetDegrees), group (Mount)
en: Default hour angle to perform meridian flip in degrees.
uk: Типовий кут для виконання переходу за меридіаном (застарілий)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MeridianFlipOffsetDegrees), group (Mount)
en: If the target hour angle exceeds this value, Ekos will command a meridian flip and if successful it will resume guiding and capture operations.
uk: Якщо кут цілі перевищує це значення, Ekos віддасть команду щодо переходу за меридіаном і, якщо його буде виконано успішно, відновить дії з наведення та захоплення зображення.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumHaLimit), group (Mount)
en: Default maximum limit for the hour angle.
uk: Типове максимальне обмеження на годинний кут.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximumHaLimit), group (Mount)
en: Maximum limit for the hour angle of the telescope. If the hour angle of the telescope is above this limit, a meridian flip will be forced.
uk: Обмеження на найбільший годинний кут телескопа. Якщо годинний кут телескопа перевищить це значення, програма примусово виконає перехід за меридіаном.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableHaLimit), group (Mount)
en: Enable mount hour angle limit.
uk: Увімкнути обмеження на годинний кут.

note: i18n: ectx: label, entry (ExecuteMeridianFlip), group (Mount)
en: Flips the mount when reaching the meridian, if supported.
uk: Перевертає лафет під час перетинання меридіана, якщо це можливо.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftRightReversed), group (Mount)
en: Reverse the direction of right and left buttons in mount control.
uk: Встановити обернений напрямок руху для кнопок «праворуч» і «ліворуч» на панелі керування лафетом.

note: i18n: ectx: label, entry (UpDownReversed), group (Mount)
en: Reverse the direction of up and down buttons in mount control.
uk: Встановити обернений напрямок руху для кнопок «вгору» і «вниз» на панелі керування лафетом.

note: i18n: ectx: label, entry (ParkEveryDay), group (Mount)
en: Automatically start parking timer on startup.
uk: Автоматично запускати таймер паркування при запуску.

note: i18n: ectx: label, entry (ParkTime), group (Mount)
en: Park mount at this time in 12 hour format.
uk: Паркувати лафет у цей час, записаний у 12-годинному форматі.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultObserver), group (Capture)
en: Default observer full name.
uk: Повне ім'я типового спостерігача.

note: i18n: ectx: label, entry (SyncFOVPA), group (Capture)
en: Sync FOV indicator Position Angle with Rotator Settings Position Angle
uk: Синхронізувати позиційний кут поля зору із позиційним кутом параметрів обертання

note: i18n: ectx: label, entry (PAMultiplier), group (Capture)
en: Position angle multiplier
uk: Коефіцієнт позиційного кута

note: i18n: ectx: label, entry (PAOffset), group (Capture)
en: Position angle offset
uk: Зсув позиційного кута

note: i18n: ectx: label, entry (PAPierSide), group (Capture)
en: Position angle calibration pier side
uk: Бік основи при калібруванні позиційного кута

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable guide deviation
uk: Визначити максимальне допустиме відхилення під час наведення

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: If guide deviation exceeds this limit, the exposure will be automatically aborted and only resumed when the deviation is within this limit.
uk: Якщо відхиленням під час наведення буде перевищено це значення, експонування буде автоматично припинено. Експонування буде відновлено, лише якщо відхилення повернеться у припустимі межі.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDeviationReps), group (Capture)
en: Number of consecutive samples guide deviation needs to be high to abort capture.
uk: Кількість послідовних спроб із перевищенням відхилення наведення для переривання створення зображень.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideDeviationReps), group (Capture)
en: Sets the number of consecutive samples guide deviation needs to be high to abort capture.
uk: Встановлює кількість послідовних спроб із перевищенням відхилення наведення для переривання створення зображень.

note: i18n: ectx: label, entry (StartGuideDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable guide deviation before capture start
uk: Типове максимальне допустиме відхилення до початку захоплення

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StartGuideDeviation), group (Capture)
en: If guide deviation exceeds this limit before capture start, starting an exposure will be suspended until the deviation is within this limit.
uk: Якщо відхиленням наведення буде перевищено це значення до початку захоплення зображення, початкове експонування буде відкладено до моменту, коли відхилення повернеться у припустимі межі.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDitherPerJobFrequency), group (Capture)
en: Set global dither frequency to this value when starting a job. Set 0 to use global value.
uk: Встановити вказане значення загальної частоти розмивання при запуску завдання. Встановіть значення 0, щоб програма скористалася загальним значенням.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable HFR deviation
uk: Визначити максимальне допустиме відхилення РПП (HFR)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: If HFR deviation exceeds this limit, the autofocus routine will be automatically started.
uk: Якщо відхиленням РПП (HFR) буде перевищено це значення, буде автоматично розпочато процедуру автоматичного фокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxFocusTemperatureDelta), group (Capture)
en: Default maximum focus temperature delta
uk: Типова максимальна різниця температур при фокусуванні

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxFocusTemperatureDelta), group (Capture)
en: If the temperature change exceeds this limit, the autofocus routine will be automatically started.
uk: Якщо зміна температури перевищить це значення, буде автоматично розпочато процедуру автоматичного фокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDark), group (Capture)
en: Automatically apply dark subtraction if a suitable dark frame is available.
uk: Автоматично застосовувати віднімання темного кадру, якщо доступний відповідний темний кадр.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceGuideDeviation), group (Capture)
en: Enforce guiding deviation limit.
uk: Примусово встановити обмеження відхилення під час наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceAutofocusHFR), group (Capture)
en: Enforce Autofocus on HFR limit.
uk: Примусово встановити обмеження на відхилення РПП (HFR) під час автофокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceAutofocusOnTemperature), group (Capture)
en: Enforce Autofocus on temperature change.
uk: Примусове автофокусування при зміні температури.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceRefocusEveryN), group (Capture)
en: Enforce Refocus Every N Minutes.
uk: Примусове повторне фокусування кожні N хвилин.

note: i18n: ectx: label, entry (RefocusEveryN), group (Capture)
en: Number of minute between forced refocus attempts
uk: Проміжок часу у хвилинах між примусовими спробами повторно фокусування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RefocusEveryN), group (Capture)
en: Sets the time interval before forced autofocus attempts during a capture sequence.
uk: Встановлює проміжок часу у хвилинах між послідовними примусовими спробами автоматичного фокусування під час послідовності захоплення зображень.

note: i18n: ectx: label, entry (RefocusAfterMeridianFlip), group (Capture)
en: Refocus after meridian flip is done
uk: Повторне фокусування після переходу за меридіаном завершено

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelAfterMeridian), group (Capture)
en: Reset mount model after meridian flip.
uk: Скинути модель лафета після переходу за меридіаном.

note: i18n: ectx: label, entry (ForcedFlip), group (Capture)
en: Use Forced meridian flips if supported.
uk: Використовувати примусові переходи за меридіаном, якщо їхню підтримку передбачено.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationADUValue), group (Capture)
en: Desired flat field ADU
uk: Бажаний аналог./цифр. простого поля

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationADUValue), group (Capture)
en: If set, Ekos will capture a few flat images to determine the optimal exposure time to achieve the desired ADU value.
uk: Якщо позначено, Ekos захопить декілька простих зображень для визначення оптимального часу експонування і отримання бажаного значення аналог./цифр..

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationADUValueTolerance), group (Capture)
en: ADU Value tolerance
uk: Чутливість значення аналог./цифр.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationADUValueTolerance), group (Capture)
en: Maximum difference between measured and target ADU values to deem the value as acceptable.
uk: Максимальна різниця між виміряним і цільовим значеннями аналог./цифр., щоб значення вважалося прийнятним.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationSkyFlat), group (Capture)
en: Sky Flat
uk: Плоске поле неба

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationSkyFlat), group (Capture)
en: When shooting flats on sky with changing intensity.
uk: Коли знімати зображення плоского поля неба зі змінною інтенсивністю.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationPreActionIndex), group (Capture)
en: ORed list of calibration pre-actions.
uk: Список ORed дій до калібрування.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationFlatDurationIndex), group (Capture)
en: Index of flat duration option.
uk: Індекс параметра тривалості спрощення.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationWallAz), group (Capture)
en: Azimuth of calibration wall location.
uk: Азимут розташування стіни калібрування.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationWallAlt), group (Capture)
en: Altitude of calibration wall location.
uk: Висота розташування стіни калібрування.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxTemperatureDiff), group (Capture)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point.
uk: Максимальна прийнятна різниця температур між бажаною і виміряною точками температури.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxStartGuiderDrift), group (Capture)
en: Maximum acceptable guider drift allowed before starting capture.
uk: Максимальний дозволений зсув інструмента наведення до початку захоплення зображення.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceStartGuiderDrift), group (Capture)
en: Enforce maximum acceptable guider drift allowed before starting capture.
uk: Примусово встановити максимальний дозволений зсув інструмента наведення до початку захоплення зображення.

note: i18n: ectx: label, entry (GuidingSettle), group (Capture)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed before starting capture.
uk: Очікувати вказану кількість секунд після відновлення наведення перед тим, як розпочнеться захоплення зображення.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysResetSequenceWhenStarting), group (Capture)
en: <html><head/><body><p>When starting to process a sequence list, reset all capture counts to zero. Scheduler overrides this option when Remember Job Progress is enabled.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>При запуску обробки списку послідовності дій скидати усі лічильники захоплення зображень до нульових значень. Засіб планування перевизначає цей параметр, якщо увімкнено запам'ятовування поступу завдань.</p></body></html>

note: i18n: ectx: label, entry (FlatSyncFocus), group (Capture)
en: Capture flat frames at the same focus position of light frames.
uk: Захоплювати плоскі кадри у тій самій позиції фокусування, що і світлі кадри.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRThresholdPercentage), group (Capture)
en: Increase autofocus HFR value by this percentage gain and store it in Capture Module.
uk: Збільшити значення РПП (HFR) автофокусування на вказану кількість відсотків і зберегти його у модулі захоплення.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HFRCheckAlgorithm), group (Capture)
en: Algorithm for In Sequence HFR Check
uk: Алгоритм для перевірки РПП у послідовності

note: i18n: ectx: label, entry (InSequenceCheckFrames), group (Capture)
en: Run In-Sequence HFR check after this many frames.
uk: Запускати перевірку РПП у послідовності після вказаної кількості кадрів.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStretch), group (Capture)
en: Perform auto stretch on captured images in FITS Viewer.
uk: Застосовувати автоматичне розтягування до захоплених зображень у перегляді FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (Clipping64KValue), group (Capture)
en: Min value of pixels marked as clipped in the fitsviewer for 16-bit images.
uk: Мінімальне значення пікселів, які позначено як обрізані у fitsviewer для 16-бітових зображень.

note: i18n: ectx: label, entry (Clipping256Value), group (Capture)
en: Min value of pixels marked as clipped in the fitsviewer for 8-bit images.
uk: Мінімальне значення пікселів, які позначено як обрізані у fitsviewer для 8-бітових зображень.

note: i18n: ectx: label, entry (AdaptiveSampling), group (Capture)
en: Automatically down sample images based on available resources.
uk: Автоматично зменшувати дискретизацію зображень на основі доступних ресурсів.

note: i18n: ectx: label, entry (useSummaryPreview), group (Capture)
en: Display every image captured sequence image in the Ekos summary screen preview window.
uk: Показувати усі захоплені зображення у вікні попереднього перегляду резюме Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (useDSLRImageViewer), group (Capture)
en: Display every captured DSLR image in the Image Viewer window.
uk: Показувати усі зняти цифровою фотокамерою зображення у вікні перегляду зображень.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceDSLRPresets), group (Capture)
en: Force exposure times to align with DSLR exposure presets. This insures accurate exposure times for sub-second exposures.
uk: Примусове встановлення часу експонування за наборами параметрів експонування цифрового дзеркального фотоапарата (DSLR). Таким чином можна забезпечити точні часи експонування для експонувань із дробовими значеннями тривалості.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureDirectory), group (Capture)
en: Path to capture directory to save images.
uk: Шлях до каталогу для зберігання зображень.

note: i18n: ectx: label, entry (PlaceholderFormat), group (Capture)
en: How to format captured image filename.
uk: Форматування назви файла захопленого зображення.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteCaptureDirectory), group (Capture)
en: Path to remote capture directory to save images.
uk: Шлях до віддаленого каталогу для зберігання зображень.

note: i18n: ectx: label, entry (ManualCoverTimeout), group (Capture)
en: Cover or uncover telescope dialog timeout in seconds.
uk: Час очікування для вікна закриття або розкриття телескопа у секундах.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureOperationsTimeout), group (Capture)
en: Maximum number of seconds to wait before aborting the capture if operations like filter wheel changes or meridian flips take too long.
uk: Максимальна кількість секунд очікування до переривання захоплення знімка, якщо дії, подібні до зміни барабана фільтрів або переходу за меридіаном, тривають надто довго.

note: i18n: ectx: label, entry (MinFlipDuration), group (Capture)
en: Minimal duration of a meridian flip.
uk: Мінімальна тривалість переходу за меридіаном.

note: i18n: ectx: label, entry (CapturePosition), group (Capture)
en: Calculate position after captures.
uk: Обчислювати позицію після захоплення.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureTrainID), group (Capture)
en: Optical train ID most recently used in Capture.
uk: Ідентифікатор оптичного тракту, який було використано останнім при захопленні зображення.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationWall), group (Capture)
en: Go to specific coordinates on calibration.
uk: Перейти до вказаних координат при калібруванні.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationParkMount), group (Capture)
en: Park mount on calibration.
uk: Паркувати лафет при калібруванні.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationParkDome), group (Capture)
en: Park dome on calibration.
uk: Паркувати купол при калібруванні.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationUseManual), group (Capture)
en: Capture calibration frames at the specified exposures.
uk: Захоплювати кадри калібрування при вказаних експозиціях.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationUseADU), group (Capture)
en: Capture calibration frames using ADU threshold.
uk: Захопити кадри калібрування з використанням порогового значення аналог./цифр.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationADUValue), group (Capture)
en: Desired flat frame ADU value.
uk: Бажане значення співвідношення аналог./цифр. для плоского кадру.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationADUTolerance), group (Capture)
en: Desired flat frame ADU tolerance.
uk: Бажана точність співвідношення аналог./цифр. для плоского кадру.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationSkyFlats), group (Capture)
en: Capture calibration frames using Sky Flats.
uk: Захопити кадри калібрування з використанням плоских кадрів неба.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AbsTicksSpin), group (Focus)
en: The desired focuser position.
uk: Бажана позиція засобу фокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusExposure), group (Focus)
en: Exposure to use during focus
uk: Експозиція, якою слід скористатися під час фокусування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusExposure), group (Focus)
en: Specifies the length of exposure to use during focus.
uk: Визначає тривалість експонування, яку слід використовувати під час фокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBinning), group (Focus)
en: Default Camera binning
uk: Типові кроки камери

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBinning), group (Focus)
en: Set binning of camera while in focus mode.
uk: Встановлює значення кроків для камери у режимі фокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGain), group (Focus)
en: Default Focuser gain value
uk: Типове значення підсилення фокусування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusGain), group (Focus)
en: Specifies gain value of CCD when performing focusing if supported by camera.
uk: Визначає значення підсилення ПЗЗ у секундах під час виконання фокусування, якщо його підтримку передбачено камерою.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusISO), group (Focus)
en: Default Focuser Camera ISO value
uk: Типове значення ISO камери фокусування

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFocusTemperatureSource), group (Focus)
en: Default focus module temperature source.
uk: Типове джерело даних щодо температури засобу фокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFilter), group (Focus)
en: Default Filter Wheel filter
uk: Типовий фільтр барабана фільтрів

note: i18n: ectx: label, entry (UseFocusDarkFrame), group (Focus)
en: Take a dark frame and subtract it before running autofocus operation.
uk: Зняти темний кадр і відняти його перед виконанням дії з автофокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSubFrame), group (Focus)
en: Subframe the focus star during the autofocus procedure.
uk: Підкадр для зірки фокусування під час процедури автоматичного фокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Default Focuser star selection box size
uk: Типовий розмір прямокутника для вибору зірки фокусування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Set box size to select a focus star.
uk: Виберіть розмір прямокутника для вибору зірки фокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusUseFullField), group (Focus)
en: Measure average HFR from all stars combined in a full frame. This method defaults to the Centroid detection, but can use SEP detection too. Its performance decreases as the number of stars increases.
uk: Виміряти середній РПП для усіх зірок в усьому кадрі. У цьому методі використовується виявлення центроїда, але може також бути використано виявлення за допомогою ПдЕП. Швидкодія зменшується із зростанням кількості зірок.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusNoMaskRB), group (Focus)
en: No mask is applied.
uk: Не застосовано жодної маски.

note: i18n: ectx: label, entry (focusRingMaskRB), group (Focus)
en: A ring mask is applied.
uk: Застосовано кільцеву маску.

note: i18n: ectx: label, entry (focusMosaicMaskRB), group (Focus)
en: A mosaic mask is applied.
uk: Застосовано мозаїчну маску.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFullFieldInnerRadius), group (Focus)
en: Full field inner radius.
uk: Внутрішній радіус повного поля.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFullFieldInnerRadius), group (Focus)
en: During full field focusing, stars which are inside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 0%). Detection algorithms may also have an inherent filter.
uk: Під час фокусування за повним полем зірки, які опинилися у цій частині кадру, визначеній у відсотках, буде виключено із обчислень РПП (типовим значенням є 0%). Алгоритми виявлення можуть також мати власний фільтр.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFullFieldOuterRadius), group (Focus)
en: Full field outer radius.
uk: Зовнішній радіус повного поля.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFullFieldOuterRadius), group (Focus)
en: During full field focusing, stars which are outside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 100%). Detection algorithms may also have an inherent filter.
uk: Під час фокусування за повним полем зірки, які опинилися поза цією частиною кадру, визначеною у відсотках, буде виключено із обчислень РПП (типовим значенням є 100%). Алгоритми виявлення можуть також мати власний фільтр.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMosaicTileWidth), group (Focus)
en: Mosaic filter tile width in percent of the frame width.
uk: Ширина плитки мозаїчного фільтра у відсотках до ширини кадру.

note: i18n: ectx: label, entry (focusMosaicSpace), group (Focus)
en: Space between the mosaic elements for the mosaic filter.
uk: Інтервал між елементами мозаїки у мозаїчному фільтрі.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAutoStarEnabled), group (Focus)
en: Automatically select a star to focus.
uk: Автоматично вибирати зірку для фокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSuspendGuiding), group (Focus)
en: Suspend guiding while autofocus in progress.
uk: Призупиняти наведення, доки виконується автофокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusGuideSettleTime), group (Focus)
en: Wait for this many seconds after resuming guide.
uk: Очікувати вказану кількість секунд після відновлення наведення.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusUnits), group (Focus)
en: Display units for HFR and FWHM
uk: Одиниці показу для РПП і ПШПМ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusAdaptive), group (Focus)
en: Whether Adaptive Focusing is enabled.
uk: Визначає, ви увімкнено адаптивне фокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdaptiveMinMove), group (Focus)
en: When using Adaptive Focusing the minimum allowable focuser move in ticks.
uk: При використанні адаптивного фокусування мінімальний дозволений рух засобу фокусування у поділках.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusAdaptStart), group (Focus)
en: Whether to adapt the focuser starting position at the beginning of an Autofocus run.
uk: Визначає, чи слід адаптувати початкову позицію засобу фокусування на початку циклу автофокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdaptiveMaxMove), group (Focus)
en: When using Adaptive Focusing the maximum total allowable focuser move in ticks.
uk: При використанні адаптивного фокусування максимальний загальний дозволений рух засобу фокусування у поділках.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDetection), group (Focus)
en: Star detection algorithm
uk: Алгоритм виявлення зірки

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSEPProfile), group (Focus)
en: Focus source extraction profile
uk: Профіль видобування початкових даних фокусування

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAlgorithm), group (Focus)
en: Focus process algorithm
uk: Алгоритм обробки фокусування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusCurveFit), group (Focus)
en: The type of curve to fit
uk: Тип кривої для апроксимації

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusStarMeasure), group (Focus)
en: The type of star measure to use.
uk: Тип вимірювання зірки, яким слід скористатися.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusStarPSF), group (Focus)
en: The type of star PSF to use if curve fitting star profiles.
uk: Тип ФРТ зірки, яким слід скористатися, якщо крива відповідає профілям зірок.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusUseWeights), group (Focus)
en: Whether to use weights in the curve fitting process.
uk: Визначає, чи слід використовувати вагову функцію у процесі апроксимації кривої.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusR2Limit), group (Focus)
en: The minimum acceptable R2 value of a curve fit.
uk: Мінімальне прийнятне значення R2 для апроксимації кривої.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusRefineCurveFit), group (Focus)
en: Whether to refine the curve fit by looking for and discarding outliers.
uk: Визначає, чи слід удосконалювати апроксимацію кривої шляхом пошуку і відкидання викидів.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusFramesCount), group (Focus)
en: How many frames to average over at each step in the Autofocus process.
uk: Кількість кадрів для усереднення на кожному кроці в автофокусуванні.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusHFRFramesCount), group (Focus)
en: How many frames to average over when performing in-sequence HFR Check.
uk: Кількість кадрі для усереднення при виконанні перевірки РПП у послідовності.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMultiRowAverage), group (Focus)
en: Number of rows to combine in the Bahtinov average calculation.
uk: Кількість рядків для поєднання при обчисленні середнього за Бахтіновим.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGaussianSigma), group (Focus)
en: Gaussian blur sigma value.
uk: Значення σ для гаусового розмивання.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusThreshold), group (Focus)
en: Relative percentage strength of centroid edge pixel strength to average pixel value.
uk: Відносна потужність у відсотках пікселя на краю центроїда відносно середнього значення для пікселів.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDenoise), group (Focus)
en: Whether to denoise the focus image before further processing.
uk: Визначає, чи слід виконувати усування шуму з зображення для фокусування до подальшої обробки.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDonut), group (Focus)
en: Whether to use Donut Busting functionality during Autofocus.
uk: Визначає, чи слід використовувати «пончикове підсилення» під час автофокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTimeDilation), group (Focus)
en: Factor to multiply focus exposure by for out of focus frames when using Donut Buster.
uk: Коефіцієнт для експонування для фокусування для кадрів із фокусування назовні при використанні «пончикового підсилення».

note: i18n: ectx: label, entry (focusOutlierRejection), group (Focus)
en: Aggressiveness factor to apply to outlier rejection when using Donut Buster.
uk: Коефіцієнт агресивності, який слід застосувати у засобі відкидання викидів при використанні «пончикового підсилення».

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusScanStartPos), group (Focus)
en: Whether to use scan for optimum start position at the start of Autofocus.
uk: Визначає, чи слід використовувати сканування для пошуку оптимальної початкової позиції на початку автоматичного фокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusScanAlwaysOn), group (Focus)
en: Whether scan for start position is always used or just after an Autofocus failure.
uk: Визначає, чи слід використовувати пошук початкової позиції завжди чи лише після невдалого автоматичного сканування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusScanDatapoints), group (Focus)
en: Number of datapoints to use during scan when focusScanStartPos is checked.
uk: Кількість точок даних, якими слід скористатися під час сканування, якщо увімкнено focusScanStartPos.

note: i18n: ectx: label, entry (focusScanStepSizeFactor), group (Focus)
en: Factor to apply to Initial Step Size during scan when focusScanStartPos is checked.
uk: Коефіцієнт, який слід застосувати до початкового розміру кроку під час сканування, якщо позначено focusScanStartPos.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGaussianKernelSize), group (Focus)
en: Gaussian blur kernel size.
uk: Розмір ядра для гаусового розмивання.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: Default Focuser tolerance value
uk: Типове значення чутливості фокусування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: The tolerance specifies the percentage difference between the current focusing position and the minimum obtained during the focusing run. Adjustment of this value is necessary to prevent the focusing algorithm from oscillating back and forth.
uk: Чутливість визначає різницю у відсотках між поточною позицією фокусування та мінімумом, отриманим під час виконання фокусування. Коригування цього значення потрібне для запобігання зациклювання алгоритму фокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusWalk), group (Focus)
en: The type of walk the focuser will take during an Autofocus run.
uk: Тип переходу, який засіб фокусування виконає під час автофокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusSettleTime), group (Focus)
en: Wait for this many seconds after moving the focuser before capturing the next image during AutoFocus.
uk: Під час автофокусування після пересування засобу фокусування очікувати вказану кількість секунд, перш ніж захоплювати наступне зображення.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Default Focuser step ticks
uk: Типова кількість позначок у кроці фокусування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Step size of the absolute focuser. The step size TICKS should be adjusted so that when the focuser moves TICKS steps, the difference in HFR is more than 0.1 pixels. Lower the value when you are close to optimal focus.
uk: Абсолютний розмір кроку фокусування. Кількість позначок у кроці слід скоригувати так, щоб у разі зміни фокуса на цю кількість позначок відмінність значеннях радіусів половинного потоку складала менше за 0,1 пікселя. Зменшіть значення для розташування фокуса близького до оптимального.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusOutSteps), group (Focus)
en: The number of steps to move outwards for a Classic Autofocus run.
uk: Кількість кроків зовнішнього руху для запуску класичного автоматичного фокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusNumSteps), group (Focus)
en: The total number of steps for a Fixed Steps or CFZ Shuffle Autofocus run.
uk: Загальна кількість кроків для запуску автоматичного фокусування з фіксованими кроками або із перемішуванням КЗФ.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Maximum Focus Travel Distance
uk: Максимальна відстань пересування фокуса

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Set the maximum travel distance of an absolute focuser.
uk: Встановити максимальну відстань пересування засобу абсолютного фокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMaxSingleStep), group (Focus)
en: The maximum size of a single step.
uk: Максимальний розмір одного кроку.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBacklash), group (Focus)
en: The amount of driver backlash.
uk: Величина люфту драйвера.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusAFOverscan), group (Focus)
en: The amount of Autofocus Overscan.
uk: Величина пересканування автофокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusOverscanDelay), group (Focus)
en: Delay between outward and inward movements of an AF Overscan. For most focusers set 0s.
uk: Затримка між зовнішнім і внутрішнім рухами пересканування АФ. Для більшості засобів фокусування варто встановити 0 с.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMotionTimeout), group (Focus)
en: Maximum time in seconds to wait for a focuser to move to desired position before declaring a timeout.
uk: Максимальний час очікування у секундах на рух засобу фокусування у бажану позицію до оголошення перевищення часу очікування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZAlgorithm), group (Focus)
en: The type of CFZ Algorithm to use.
uk: Тип алгоритму КЗФ, яким слід скористатися.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZTolerance), group (Focus)
en: The user defined tolerance to use for Classic and Wavefront algos.
uk: Визначений користувачем допуск, яким слід скористатися в класичному алгоритмі та алгоритмі фронту хвилі.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZTau), group (Focus)
en: The user defined tolerance to use for the Gold algo.
uk: Визначений користувачем допуск, яким слід скористатися в золотому алгоритмі.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZDisplayVCurve), group (Focus)
en: Whether to display the CFZ on the v-curve after an Autofocus run.
uk: Визначає, чи слід показувати КЗФ на v-кривій після запуску автофокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZWavelength), group (Focus)
en: The wavelength in nm to use in the Gold algo.
uk: Довжина хвилі у мкм, якою слід скористатися в золотому алгоритмі.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZAperture), group (Focus)
en: Telescope aperture in mm to use in CFZ calcs.
uk: Апертура телескопа у мм, якою слід скористатися в алгоритмі КЗФ.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZFNumber), group (Focus)
en: The f# to use in the CFZ algo.
uk: f#, яким слід скористатися в алгоритмі КЗФ.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZSeeing), group (Focus)
en: The total seeing in arc-secs to use in the CFZ algo.
uk: Загальна видимість у кутових секундах, якою слід скористатися в алгоритмі КЗФ.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZStepSize), group (Focus)
en: The size of a focuser tick in micrometers.
uk: Розмір поділки засобу фокусування у мікрометрах.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvHelpOnlyChanges), group (Focus)
en: Focus Advisor Help shows only changes.
uk: Довідка радника з фокусування показує лише зміни.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvUpdateParams), group (Focus)
en: Whether to run the Focus Advisor Update Parameters function.
uk: Визначає, чи слід запускати функцію оновлення параметрів радника з фокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvFindStars), group (Focus)
en: Whether to run the Focus Advisor Find Stars function.
uk: Визначає, чи слід запускати функцію пошуку зірок радника з фокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvCourseAdj), group (Focus)
en: Whether to run the Focus Advisor Course Adjustment function.
uk: Визначає, чи слід запускати функцію коригування курсу радника з фокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvFineAdj), group (Focus)
en: Whether to run the Focus Advisor Fine Adjustment function.
uk: Визначає, чи слід запускати функцію тонкого коригування радника з фокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSplitter), group (Focus)
en: Position of FocusSplitter.
uk: Позиція поділу фокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (rightLayout), group (Focus)
en: Position of rightLayout.
uk: Позиція rightLayout.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (adaptFocusBFO), group (Focus)
en: Whether to use Adaptive Focus in the Build Filter Offsets utility.
uk: Визначає, чи слід використовувати адаптивне фільтрування у засобі побудови зсувів фільтрування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (abInsTileSelection), group (Focus)
en: Which set of tiles to use in Aberration Inspector.
uk: Визначає, який набір плиток використовувати у Інспекторі аберації.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsShowLabels), group (Focus)
en: Show Max Min labels on Aberration Inspector graph.
uk: Показати мітки максимуму і мінімуму на графіку Інспектора аберації.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsShowCFZ), group (Focus)
en: Show Critical Focus Zone on Aberration Inspector graph.
uk: Показати критичну зону фокусування на графіку Інспектора аберації.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsOptCentres), group (Focus)
en: Whether to optimise tile centres used in Aberration Inspector calcs.
uk: Визначає, чи слід оптимізувати центри плиток, які використано в обчисленнях Інспектора аберації.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsHSplitter), group (Focus)
en: Position of HSplitter in Aberration Inspector.
uk: Позиція горизонтального роздільника на панелі Інспектора аберації.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsVSplitter), group (Focus)
en: Position of VSplitter in Aberration Inspector.
uk: Позиція вертикального роздільника на панелі Інспектора аберації.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (abInsSelection), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic selection mode.
uk: Режим вибору просторової графіки Інспектора аберації.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (abInsTheme), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic theme.
uk: Тема просторової графіки Інспектора аберації.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsLabels), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic show labels.
uk: Показ міток у просторовій графіці Інспектора аберації.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsSensor), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic show sensor.
uk: Показ датчика у просторовій графіці Інспектора аберації.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsPetzvalWire), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic show Petzval wire.
uk: Показ сітки Пецваля у просторовій графіці Інспектора аберації.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsPetzvalSurface), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic show Petzval surface.
uk: Показ поверхні Пецваля у просторовій графіці Інспектора аберації.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor for Focusing.
uk: Внутрішній або зовнішній Sextractor для фокусування.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction when Focusing.
uk: Профіль параметрів Sextraction при фокусуванні.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor to compute subs HFR.
uk: Внутрішній або зовнішній Sextractor для обчислювальних підпрограм для радіуса половинного потоку.

note: i18n: ectx: label, entry (HFROptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction to compute subs HFR
uk: Профіль параметрів Sextraction для обчислювальних підпрограм для радіуса половинного потоку

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor for Guiding.
uk: Внутрішній або зовнішній Sextractor для наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction when Guiding.
uk: Профіль параметрів Sextraction при наведенні.

note: i18n: ectx: label, entry (SolveSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal, External, or BuiltIn Sextractor for Solving.
uk: Внутрішній, зовнішній або вбудований Sextractor для розв'язування.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverMode), group (StellarSolver)
en: Local (0) or Remote (1) solver.
uk: Локальний (0) або віддалений (1) розв'язувач.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverType), group (StellarSolver)
en: Local solving method. 0 for Internal Solver. 1 for Local Astrometry. 2 for Local ASTAP. 3 for Online Astrometry.
uk: Режим роботи локального розв'язувача. 0 — вбудований розв'язувач. 1 — локальна Astrometry. 2 — локальна ASTAP. 3 — Astrometry в інтернеті.

note: i18n: ectx: label, entry (SolveOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Solving.
uk: Профіль параметрів для розв'язування.

note: i18n: ectx: label, entry (LoggerLevel), group (StellarSolver)
en: Level of verbosity in the log.
uk: Рівень докладності журналу.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryLogToFile), group (StellarSolver)
en: Whether to log to a file instead.
uk: Визначає, чи слід записувати дані журналу до файла.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryLogFilepath), group (StellarSolver)
en: Path of the log file to save astrometry logging to.
uk: Шлях до файла журналу, до якого слід зберігати дані астрометрії.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryIndexFolderList), group (StellarSolver)
en: List of index folder paths.
uk: Список шляхів до тек покажчиків.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryIndexFolderList), group (StellarSolver)
en: List of folders in which astrometry Index Files can be found.
uk: Список тек, у яких зберігаються файли покажчиків астрометрії.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Default alignment exposure value
uk: Типове значення експозиції для вирівнювання

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Specifies exposure value of camera in seconds when performing plate solving.
uk: Визначає значення експозиції камери у секундах під час пошуку астрометричного розв'язку.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignBinning), group (Align)
en: Default camera binning in alignment mode
uk: Типові кроки камери у режимі вирівнювання

note: i18n: ectx: label, entry (AlignGain), group (Align)
en: Default camera gain in alignment mode
uk: Типове підсилення камери у режимі вирівнювання

note: i18n: ectx: label, entry (AlignISO), group (Align)
en: Default camera ISO in alignment mode
uk: Типовий режим ISO камери у режимі вирівнювання

note: i18n: ectx: label, entry (AlignDarkFrame), group (Align)
en: Take a dark frame and subtract it before running astrometry operation.
uk: Зняти темний кадр і відняти його перед виконанням дії з астрометричної обробки.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignFilter), group (Align)
en: Default filter wheel filter in alignment mode
uk: Типовий фільтр барабана фільтрів у режимі вирівнювання

note: i18n: ectx: label, entry (AlignUseCurrentFilter), group (Align)
en: Use currently selected filter in alignment mode.
uk: Використовувати поточний вибраний фільтр у режимі вирівнювання.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryUseRotator), group (Align)
en: Use rotator when performing load and slew.
uk: Виконувати обертання під час завантаження і наведення.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryRotatorThreshold), group (Align)
en: Threshold between measured and FITS position angles in arcminutes to consider the load and slew operation successful.
uk: Порогове значення відмінності від виміряним позиційним кутом і кутом FITS у кутових мінутах, яке надає програмі змогу вважати операцію з завантаження і наведення успішною.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryFlipRotationAllowed), group (Align)
en: PA 180° rotation for rotator is accepted after mount flip.
uk: Прийнято обертання за ПК на 180° після підтвердження віддзеркалення лафета.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverWCS), group (Align)
en: World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
uk: Світова координатна система (WCS). WCS використовується для кодування координат ПС/Схил у захоплених зображеннях ПЗЗ.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverOverlay), group (Align)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map.
uk: Показувати отримані зображення FITS у прямокутнику поля зору розв'язування на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDifferentialSlewing), group (Align)
en: Do not use Sync when Slew to Target is selected. Use differential slewing to correct for discrepancies.
uk: Не використовувати синхронізацію, якщо вибрано наведення на ціль. Використовувати диференціальне наведення для виправлення розбіжностей.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignAccuracyThreshold), group (Align)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates.
uk: Порогове значення точності розв'язку, порівняно із координатами цілі, у кутових секундах.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignSettlingTime), group (Align)
en: Time to wait in milliseconds after telescope slewing is complete before starting the next capture.
uk: Час очікування у мілісекундах між завершенням обертання телескопа і початком процедури захоплення наступного знімка.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseNoFITS2FITS), group (Align)
en: Do not sanitize FITS. This option should only be checked if astrometry.net version is 0.67 or earlier. Uncheck for any versions greater than 0.67.
uk: Не чистити FITS. Цей пункт слід позначати, лише якщо на вашому комп'ютері встановлено astrometry.net версії 0.67 або старіший. Зніміть позначку з пункту, якщо встановлено будь-яку версію після 0.67.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseResort), group (Align)
en: Check this option if your image does not have much nebulosity. If it does have strong nebulosity, uncheck it.
uk: Позначте цей пункт, якщо на вашому зображенні немає туманності. Якщо зображення сильно затуманено, зніміть позначку з цього пункту.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseNoVerify), group (Align)
en: This will prevent the solver from looking at an already existing WCS Header before blindly trying to solve the image. It is recommended to keep it checked.
uk: Цей пункт заборонить засобу розв'язування обробляти наявний заголовок WCS, перш ніж визначати параметри за зображенням. Рекомендуємо не знімати позначки з цього пункту.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleLow), group (Align)
en: Lower image scale.
uk: Зменшити масштаб зображення.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleHigh), group (Align)
en: Upper image scale.
uk: Збільшити масштаб зображення.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoUpdateImageScale), group (Align)
en: Automatically update image scale when CCD or Mount parameters are updated.
uk: Автоматично оновлювати масштаб зображення, якщо оновлюються параметра ПЗЗ або лафета.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleUnits), group (Align)
en: Image scale units in arcminutes (aw), degrees (dw), or arcsec per pixel (app)
uk: Одиниці масштабування зображення у кутових мінутах (aw), градусах (dw) або кутових секундах на піксель (app)

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseDownsample), group (Align)
en: Downsample the image to shrink its size and speed up the solver.
uk: Зменшити дискретизацію зображення для зменшення його розмірів і пришвидшення роботи засобу розв'язування.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDownsample), group (Align)
en: Downsample factor
uk: Коефіцієнт понижувальної дискретизації

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoDownsample), group (Align)
en: Automatically downsample based on image size.
uk: Автоматично спростити на основі розміру зображення.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryPositionRA), group (Align)
en: User supplied Right Ascension value in degrees to be passed to the solver.
uk: Вказане користувачем значення прямого сходження у градусах, яке буде передано засобу розв'язування.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryPositionDE), group (Align)
en: User supplied declination value in degrees to be passed to the solver.
uk: Вказане користувачем значення схилення у градусах, яке буде передано засобу розв'язування.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoUpdatePosition), group (Align)
en: Automatically update position coordinates when mounts completes slewing.
uk: Автоматично оновлювати координати позиції, якщо лафет продовжує обертання.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDetectParity), group (Align)
en: Detect parity and reuse it to speed up solver.
uk: Визначати парність і використовувати її для пришвидшення розв'язування.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryCustomOptions), group (Align)
en: Additional optional astrometry.net options
uk: Додаткові необов'язкові параметри astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: astrometry.net solve-field binary
uk: Виконуваний файл визначення поля зору з astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: Path to astrometry.net solver location.
uk: Шлях до файла розв'язувача (solver) astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: astrometry.net wcsinfo binary
uk: Виконуваний файл wcsinfo з astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: Path to astrometry.net wcsinfo location.
uk: Шлях до файла wcsinfo astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: astrometry.net configuration file
uk: Файл налаштувань astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: Path to astrometry.net file location.
uk: Шлях до файла astrometry.net.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SextractorBinary), group (Align)
en: Path to the Sextractor executable.
uk: Шлях до виконуваного файла sextractor.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WatneyBinary), group (Align)
en: Path to the Watney Solver executable.
uk: Шлях до виконуваного файла розв'язувача Watney.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: astrometry.net API Key
uk: Ключ API astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: Key to access astrometry.net online web services. You must register with astrometry.net to obtain a key.
uk: Ключ доступу до мережевих служб astrometry.net. Для отримання ключа вам слід зареєструватися на astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIURL), group (Align)
en: astrometry.net API URL
uk: Адреса API astrometry.net

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseJPEG), group (Align)
en: Use JPEG format, instead of FITS, to upload images to the astrometry.net online service.
uk: Використовувати формат JPEG, замість FITS, для вивантаження даних до інтернет-служби astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryTimeout), group (Align)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete.
uk: Час очікування на завершення обробки астрометричним розв'язувачем.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHMountSpeed), group (Align)
en: Speed to set mount in Polar Alignment Assistant Tool.
uk: Швидкість для переведення лафета у засобі допомоги у полярному вирівнюванні.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHRotaion), group (Align)
en: Rotate mount by this many degrees during polar alignment.
uk: Обернути лафет на цю кількість градусів під час полярного вирівнювання.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHRefreshAlgorithm), group (Align)
en: The algorithm used for polar-align refresh.
uk: Алгоритм, який використано для оновлення полярного вирівнювання.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHDirection), group (Align)
en: Mount rotation direction during polar alignment.
uk: Напрямок обертання лафета під час полярного вирівнювання.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHAutoPark), group (Align)
en: Automatically park the mount after Polar Alignment Assistant Tool is complete.
uk: Автоматично паркувати лафет після завершення роботи засобів допомоги у полярному вирівнюванні.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHManualSlew), group (Align)
en: User should manually rotate the mount about its axis during polar alignment.
uk: Користувач має вручну обертати лафет навколо цієї вісі під час полярного вирівнювання.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHExposure), group (Align)
en: Polar Alignment Assistant exposure duration in seconds.
uk: Тривалість експонування для допоміжного засобу полярного вирівнювання у секундах.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideExposure), group (Guide)
en: Guider exposure duration in seconds.
uk: Тривалість експонування для наведення у секундах.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDelay), group (Guide)
en: Delay next exposure by this many seconds.
uk: Затримати наступне експонування на вказану кількість секунд.

note: i18n: ectx: label, entry (GuiderType), group (Guide)
en: Which guider process to utilize for guiding (0 Internal Guider, 1 PHD2, 2 lin_guider)
uk: Процес наведення, який слід використовувати для наведення (0 — вбудований засіб наведення, 1 — PHD2, 2 — lin_guider)

note: i18n: ectx: label, entry (GuideAlgorithm), group (Guide)
en: Which Algorithm to use track guide square (0 smart, 1 SEP, 2 fast, 3 threshold, 4 no threshold, 5 SEP multistar).
uk: Алгоритм, який слід використовувати для стеження за квадратом наведення (0 — кмітливий, 1 — ПдЕП, 2 — швидкий, 3 — пороговий, 4 — безпороговий, 5 — ПдЕП за декількома зірками).

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuidePulseAlgorithm), group (Guide)
en: Which Algorithm to use to compute guiding pulses for RA (0 standard, 1 Hysteresis, 2 Linear, 3 GPG).
uk: Яким алгоритмом слід скористатися для обчислення сигналів наведення для ПС (0 — стандартний, 1 — гістерезисний, 2 — лінійний, 3 — GPG).

note: i18n: ectx: label, entry (DECGuidePulseAlgorithm), group (Guide)
en: Which Algorithm to use to compute guiding pulses for DEC (0 standard, 1 Hysteresis, 2 Linear).
uk: Яким алгоритмом слід скористатися для обчислення сигналів наведення для схилення (0 — стандартний, 1 — гістерезисний, 2 — лінійний).

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Host), group (Guide)
en: Host name of external PHD2 service
uk: Назва вузла зовнішньої служби PHD2

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Port), group (Guide)
en: PHD2 Event Monitoring Port
uk: Порт спостереження за подіями PHD2

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderHost), group (Guide)
en: Host name of external lin_guider service
uk: Назва вузла зовнішньої служби lin_guider

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderPort), group (Guide)
en: Lin_guider Event Monitoring Port
uk: Порт спостереження за подіями Lin_guider

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationPulseDuration), group (Guide)
en: Pulse duration in milliseconds used for guiding pulses during calibration stage.
uk: Тривалість пульсації у мілісекундах. Використовується для пульсацій наведення під час кроку калібрування.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSquareSize), group (Guide)
en: Guide square size selection in pixels.
uk: Розмір позначення квадрата наведення у пікселях.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideBinning), group (Guide)
en: Guide binning.
uk: Кроки наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideAutoStar), group (Guide)
en: Automatically select calibration star and perform calibration.
uk: Автоматично вибирати зірку для калібрування і виконувати калібрування.

note: i18n: ectx: label, entry (guideShowFrame), group (Guide)
en: Display guiding frames.
uk: Показувати кадри наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoModeIterations), group (Guide)
en: Number of automode iterations for calibration process.
uk: Кількість ітерацій автоматичного режиму під час процедури калібрування.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideLostStarTimeout), group (Guide)
en: When star tracking is lost, wait this many seconds before aborting.
uk: Якщо трасування зірки буде втрачено, чекати вказану кількість секунд, перш ніж перервати завдання.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideCalibrationTimeout), group (Guide)
en: When calibration starts, wait this many seconds before aborting.
uk: Якщо розпочнеться калібрування, чекати вказану кількість секунд, перш ніж перервати завдання.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideMaxDeltaRMS), group (Guide)
en: Maximum delta RMS permitted while guiding before aborting.
uk: Максимальна різниця СКВ, яка призводить до перевивання процедури наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideMaxHFR), group (Guide)
en: Maximum HFR permitted for SEP MultiStar guide star.
uk: Максимальний допустимий радіус половинного потоку для напрямної зірки у ПдЕП MultiStar.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMultistarReferenceStars), group (Guide)
en: Maximum number of SEP MultiStar number of stars used as references.
uk: Максимальна кількість еталонних зірок у MultiStar SEP.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysInventGuideStar), group (Guide)
en: Invent a guide star position from the multi-star references.
uk: Визначати розташування напрямної зірки за посиланнями на кратні зірки.

note: i18n: ectx: label, entry (TwoAxisEnabled), group (Guide)
en: Use both axes to perform calibration.
uk: Використовувати для калібрування обидві вісі.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGuideHead), group (Guide)
en: Use the guider chip for guiding from cameras that have a dedicated guider chip.
uk: Використовувати чіп наведення для наведення з камер, у яких є спеціалізований чіп наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveGuideLog), group (Guide)
en: Automatically save internal guider user logs.
uk: Автоматично зберігати журнал користувача вбудованого засобу наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDarkFrame), group (Guide)
en: Take dark frame for autoguider images.
uk: Створювати темну рамку для зображень автоматичного наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSubframe), group (Guide)
en: Subframe guide image around selected region
uk: Створити підкадр зображення для наведення навколо позначеної ділянки

note: i18n: ectx: label, entry (DitherPixels), group (Guide)
en: How many pixels to move between subsequent exposures under auto dithering mode.
uk: Кількість пікселів зміщення між послідовними експозиціями у режимі автоматичного малого руху.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherFrames), group (Guide)
en: Dither after this many frames.
uk: Малий рух після вказаної кількості кадрів.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherThreshold), group (Guide)
en: Maximum distance (pixels) for guiding to be considered settled.
uk: Максимальна відстань (у пікселях) для того, щоб вважати наведення завершеним.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherTimeout), group (Guide)
en: Time limit (seconds) on dithering to settle down.
uk: Часове обмеження (у секундах) для завершення малого руху.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherMaxIterations), group (Guide)
en: How many dithering attempts to undertake before giving up.
uk: Кількість спроб малого руху, які слід виконати.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherNoGuidingPulse), group (Guide)
en: Pulse length in milliseconds used for non-guiding dither.
uk: Тривалість пульсації у мілісекундах для ненавідного малого руху.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherFailAbortsAutoGuide), group (Guide)
en: If dithering fails then abort autoguide.
uk: Якщо малий рух зазнає невдачі, перервати автонаведення.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherWithOnePulse), group (Guide)
en: Dithering amount is randomly generated, pulses are sent, but the resultant pixel dithering amount is not enforced, so only the one dither pulse is sent. This is quicker, and recommended as dither amount is random anyway. It is necessary when 2-D dither is required but guiding is only done in one axis.
uk: Величина малого руху визначається випадковим чином, надсилаються пульсації, але величина малого рушу пікселя-результату не визначається примусово, тому надсилається лише одна пульсація малого руху. Це швидше і є рекомендованим способом, оскільки величина малого руху є так чи інакше випадковою. Це необхідно, якщо потрібен плоский малий рух, але наведення виконується лише за однією віссю.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherEnabled), group (Guide)
en: Use Auto Dithering when guiding.
uk: Використати автоматичний малий рух під час наведення

note: i18n: ectx: label, entry (DitherNoGuiding), group (Guide)
en: Perform dithering even when not guiding.
uk: Виконати малий рух, навіть якщо не виконується наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the RA axis.
uk: Увімкнути автоматичне наведення для вісі прямого сходження.

note: i18n: ectx: label, entry (DECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the DEC axis.
uk: Увімкнути автоматичне наведення для вісі схилення.

note: i18n: ectx: label, entry (NorthDECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable North autoguiding in the DEC axis.
uk: Увімкнути автоматичне наведення на північ для вісі схилення.

note: i18n: ectx: label, entry (SouthDECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable South autoguiding in the DEC axis.
uk: Увімкнути автоматичне наведення на південь для вісі схилення.

note: i18n: ectx: label, entry (EastRAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable East autoguiding in the RA axis.
uk: Увімкнути автоматичне наведення на схід для вісі прямого сходження.

note: i18n: ectx: label, entry (WestRAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable West autoguiding in the RA axis.
uk: Увімкнути автоматичне наведення на захід для вісі прямого сходження.

note: i18n: ectx: label, entry (GuiderAccuracyThreshold), group (Guide)
en: Accuracy threshold for the Guide Graphs.
uk: Порогова точність для графіків наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (RADisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RA Plot on the Guide Drift Graphics.
uk: Показати криву прямого сходження на графіку зсуву наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (DEDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the DEC Plot on the Guide Drift Graphics.
uk: Показати криву схилення на графіку зсуву наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (RACorrDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RA Corrections Plot on the Guide Drift Graphics.
uk: Показати криву виправлення прямого сходження на графіку зсуву наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (DECorrDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the DEC Corrections Plot on the Guide Drift Graphics.
uk: Показати криву виправлення схилення на графіку зсуву наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (SNRDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the SNR Plot on the Guide Drift Graphics.
uk: Показати криву співвідношення сигнал-шум на графіку зсуву наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (RMSDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RMS Error Plot on the Guide Drift Graphics.
uk: Показати криву похибки за середньо-квадратичним відхиленням на графіку зсуву наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (RAHysteresis), group (Guide)
en: If > 0, use the hysteresis guider for RA internal guiding with that value.
uk: Якщо > 0, використати гістерезисний спосіб наведення для внутрішнього наведення за ПС з цим значенням.

note: i18n: ectx: label, entry (DECHysteresis), group (Guide)
en: If > 0, use the hysteresis guider for DEC internal guiding with that value.
uk: Якщо > 0, використати гістерезисний спосіб наведення для внутрішнього наведення за схиленням з цим значенням.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAlgorithm), group (Scheduler)
en: Scheduler algorithm
uk: Алгоритм планування

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SchedulerLogging), group (Scheduler)
en: Log Ekos Scheduler Module activity.
uk: Записувати до журналу дії у модулі планувальника Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (StopEkosAfterShutdown), group (Scheduler)
en: After shutdown procedure is successfully executed, shutdown INDI and Ekos.
uk: Після успішного завершення процедури вимикання завершити роботу INDI та Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysExecuteStartupScript), group (Scheduler)
en: Always execute startup script regardless of Ekos status.
uk: Завжди виконувати скрипт запуску, незалежно від стану Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (ShutdownScriptTerminatesINDI), group (Scheduler)
en: Whether shutdown script, if exists, terminates INDI server in the process.
uk: Визначає, чи має скрипт завершення роботи, якщо такий існує, переривати незавершені завдання сервера INDI.

note: i18n: ectx: label, entry (PreemptiveShutdown), group (Scheduler)
en: Perform pre-emptive shutdown if no jobs are due for a number of hours.
uk: Виконати випереджальне вимикання, якщо протягом вказаної кількості годин не заплановано жодних завдань.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelOnAlignFail), group (Scheduler)
en: Reset mount model in case of alignment failure.
uk: Скинути модель лафета, якщо спроба вирівнювання завершилася невдало.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelBeforeJob), group (Scheduler)
en: Reset mount model before starting each job.
uk: Скидати модель лафета перед початком кожного завдання.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetGuideCalibration), group (Scheduler)
en: Always Reset guiding calibration before starting each job.
uk: Завжди скидати калібрування наведення перед початком кожного завдання.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceAlignmentBeforeJob), group (Scheduler)
en: Force alignment before starting or restarting each job.
uk: Примусове вирівнювання перед початком або перезапуском кожного завдання.

note: i18n: ectx: label, entry (ReuseGuideCalibration), group (Scheduler)
en: Guider may re-use guiding calibration if one is available.
uk: Засіб наведення може повторно використати калібрування наведення, якщо таке доступне.

note: i18n: ectx: label, entry (ReverseDecOnPierSideChange), group (Scheduler)
en: Reverse DEC on pier-side change when reusing calibration.
uk: Обернене значення Схил при зміні боку стійки, якщо повторно використовуються дані калібрування.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideCalibrationBacklash), group (Scheduler)
en: Remove DEC backlash when calibrating guider.
uk: Вилучити люфт за СХИЛ при калібруванні засобу наведення.

note: i18n: ectx: label, entry (SerializedCalibration), group (Scheduler)
en: Last Calibration serialized.
uk: Останнє калібрування переведено у послідовну форму.

note: i18n: ectx: label, entry (RealignAfterCalibrationFailure), group (Scheduler)
en: If guiding calibration fails, run alignment process again before proceeding to recalibration.
uk: Якщо станеться помилка калібрування наведення, повторити процедуру вирівнювання, перш ніж намагатися виконати калібрування повторно.

note: i18n: ectx: label, entry (PreemptiveShutdownTime), group (Scheduler)
en: Maximum number of hours before the next job is due to trigger a pre-emptive shutdown.
uk: Максимальна кількість годин до наступного завдання для виконання випереджального вимикання.

note: i18n: ectx: label, entry (RememberJobProgress), group (Scheduler)
en: When processing a scheduled job, resume the sequence starting from the last image present in storage.
uk: При обробці запланованого завдання відновлювати послідовність дій, починаючи з останнього зображення, яке є у сховищі даних.

note: i18n: ectx: label, entry (GreedyScheduling), group (Scheduler)
en: When true, the scheduler tries to run lower priority jobs when no higher priority job can run. Recommended.
uk: Якщо має значення «true», засіб планування намагатиметься запускати низькопріоритетні завдання, якщо не може бути запущено якесь високопріоритетне завдання. Рекомендовано.

note: i18n: ectx: label, entry (LeadTime), group (Scheduler)
en: Minimum time between jobs in minutes.
uk: Мінімальний проміжок між завданнями у хвилинах.

note: i18n: ectx: label, entry (PreDawnTime), group (Scheduler)
en: Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.
uk: Не дозволяти планування або виконання завдань у вказаний у хвилинах період перед світанком.

note: i18n: ectx: label, entry (DawnOffset), group (Scheduler)
en: Offset astronomical dawn by this many hours to relax twilight restriction when using narrowband filters.
uk: Зсунути астрономічний світанок на вказану кількість годин для послаблення обмежень на використання вузькосмугових фільтрів.

note: i18n: ectx: label, entry (DuskOffset), group (Scheduler)
en: Offset astronomical dusk by this many hours to relax twilight restriction when using narrowband filters.
uk: Зсунути астрономічні сутінки на вказану кількість годин для послаблення обмежень на використання вузькосмугових фільтрів.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalLength), group (Scheduler)
en: Telescope focal length in millimeters.
uk: Фокусна відстань телескопа, у міліметрах.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalReducer), group (Scheduler)
en: Focal Reducer ratio
uk: Коефіцієнт фокального перетворення

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelWidth), group (Scheduler)
en: Camera pixel size width in micrometers.
uk: Розмір пікселя кадру у ширину у мікрометрах.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelHeight), group (Scheduler)
en: Camera pixel size height in micrometers.
uk: Розмір пікселя кадру за висотою у мікрометрах.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraWidth), group (Scheduler)
en: Camera Width in pixels.
uk: Ширина кадру у пікселях.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraHeight), group (Scheduler)
en: Camera Height in pixels.
uk: Висота кадру у пікселях.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraRotation), group (Scheduler)
en: Position angle of the camera with respect to north.
uk: Кут розташування камери відносно напрямку на північ.

note: i18n: ectx: label, entry (ErrorHandlingStrategy), group (Scheduler)
en: Strategy how to react, when a job aborts or steps into an error.
uk: Стратегія реагування на переривання завдання або завершення завдання із помилками.

note: i18n: ectx: label, entry (ErrorHandlingStrategyDelay), group (Scheduler)
en: Delay in minutes how long the scheduler should pause before restarting an aborted job or a job that ran into an error.
uk: Затримка у хвилинах, якої має дотримуватися засіб планування перед перезапуском перерваного завдання або завдання, виконання якого завершилося із помилками.

note: i18n: ectx: label, entry (RescheduleErrors), group (Scheduler)
en: Re-schedule jobs that ran into errors.
uk: Повторно запланувати завдання, у процесі виконання яких сталися помилки.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerParkDome), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for parking dome on shutdown.
uk: Типове позначення пункту планувальника для паркування купола при завершенні роботи.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerParkMount), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for parking mount on shutdown.
uk: Типове позначення пункту планувальника для паркування лафета при завершенні роботи.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerCloseDustCover), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for closing dust cover on shutdown.
uk: Типове позначення пункту планувальника для закриття протипилової кришки при завершенні роботи.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWarmCCD), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for warming the CCD on shutdown.
uk: Типове позначення пункту планувальника для розігрівання ПЗЗ при завершенні роботи.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUnparkDome), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for unparking dome on startup.
uk: Типове позначення пункту планувальника для зняття купола з паркування при запуску.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUnparkMount), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for unparking mount on startup.
uk: Типове позначення пункту планувальника для зняття лафета з паркування при запуску.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerOpenDustCover), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for opening dust cover on startup.
uk: Типове позначення пункту планувальника для відкриття протипилової кришки при запуску.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerTrackStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for starting mount tracking on job startup.
uk: Типове позначення пункту планувальника для започаткування стеження за лафетом при запуску завдання.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerStartupScript), group (Scheduler)
en: Execute this script when starting the scheduler.
uk: Виконати цей скрипт під час запуску засобу планування.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerShutdownScript), group (Scheduler)
en: Execute this script when shutting down the scheduler.
uk: Виконати цей скрипт під час завершення роботи засобу планування.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerFocusStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for running autofocus on job startup.
uk: Типове позначення пункту планувальника для запуску автофокусування при запуску завдання.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerGuideStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for starting guiding on job startup.
uk: Типове позначення пункту планувальника для започаткування наведення при запуску завдання.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAlignStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for aligning on job startup.
uk: Типове позначення пункту планувальника для вирівнювання при запуску завдання.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAltitude), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job altitude constraints.
uk: Типове позначення пункту планувальника для обмежень на висоту у завданні.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAltitudeValue), group (Scheduler)
en: Default scheduler job altitude constraint.
uk: Типове обмеження на висоту для завдання планувальника.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerHorizon), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job artificial horizon constraints.
uk: Типове позначення пункту планувальника для обмежень на штучний горизонт у завданні.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonSeparation), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job moon separation constraint.
uk: Типове позначення пункту планувальника для обмежень на відстань від Місяця у завданні.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonSeparationValue), group (Scheduler)
en: Default scheduler job moon separation constraint.
uk: Типове обмеження на відстань від Місяця для завдання планувальника.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonAltitude), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job moon altitude constraint.
uk: Типове позначення пункту планувальника для обмежень на висоту місяця у завданні.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonAltitudeMaxValue), group (Scheduler)
en: Default scheduler job moon altitude constraint.
uk: Типове обмеження на висоту місяця для завдання планувальника.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWeather), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for weather constraints.
uk: Типове позначення пункту планувальника для обмежень на погоду.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWeatherGracePeriod), group (Scheduler)
en: Wait this many minutes for the weather to improve before giving up.
uk: Очікувати вказану кількість хвилин на поліпшення погоди, перш ніж скасовувати роботу.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWeatherShutdownDelay), group (Scheduler)
en: Wait this many seconds when detecting weather alert before starting observatory shutdown.
uk: Очікувати вказану кількість секунд при виявленні сповіщення щодо зміни погоди перед тим, як розпочнеться вимикання обсерваторії.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerTwilight), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job twilight constraints.
uk: Типове позначення пункту планувальника для обмежень на сутінки у завданні.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerCompleteSequences), group (Scheduler)
en: Scheduler is complete once all sequences are complete.
uk: Роботу планувальника виконано, якщо виконано усі послідовності завдань.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerRepeatEverything), group (Scheduler)
en: Restart all scheduler jobs when all scheduler jobs have completed.
uk: Перезапустити усі завдання планувальника, коли усі завдання планувальника буде виконано.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerRepeatSequences), group (Scheduler)
en: Restart sequences as soon as all sequences have been completed.
uk: Перезапускати послідовності, щойно буде завершено виконання усіх послідовностей.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUntilTerminated), group (Scheduler)
en: Restart sequences until manually terminated.
uk: Перезапускати послідовності, аж доки не буде перервано вручну.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUntil), group (Scheduler)
en: Loop sequences until specific time is up.
uk: Циклічно повторювати послідовності до вичерпання вказаного часу.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUntilValue), group (Scheduler)
en: Time when scheduler should stop repeating sequences.
uk: Час, за вичерпанням якого засіб планування має припинити повторення послідовностей.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerExecutionSequencesLimit), group (Scheduler)
en: Limit how many times the scheduler should execute all sequences.
uk: Обмежити кількість виконань планувальником усіх послідовностей.

note: i18n: ectx: label, entry (AnalyzeRestartWithEkos), group (Analyze)
en: If Analyze is running and Ekos is disconnected then reconnected, a new .analyze file will be created and written to, and the graphs in Analyze will only show the new session.
uk: Якщо запущено модуль аналізу і Ekos від'єднано від програми, при повторному з'єднанні буде створено новий файл .analyze для запису, а на графіках модуля аналізу буде показано лише дані нового сеансу.

note: i18n: ectx: label, entry (AnalyzeAlternativeDirectoryName), group (Analyze)
en: Alternative directory to use for searching for analyze image files.
uk: Альтернативний каталог для пошуку файлів зображень для аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeHFR), group (Analyze)
en: Display HFR on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати РПП на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeNumCaptureStars), group (Analyze)
en: Display number of stars detected in the capture on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати кількість зірок, які виявлено на захопленому зображенні на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMedian), group (Analyze)
en: Display median sample value for the capture on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати середнє значення за вибіркою на захопленому зображенні на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeEccentricity), group (Analyze)
en: Display the median eccentricity for the stars in the capture on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати середній ексцентриситет для зірок на захопленому зображенні на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeTemperature), group (Analyze)
en: Display the ambient temperature on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати зовнішню температуру на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusPosition), group (Analyze)
en: Display the autofocus solution position.
uk: Показати позицію розв'язку автоматичного фокусування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeNumStars), group (Analyze)
en: Display NumStars on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати кількість зірок на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeSkyBg), group (Analyze)
en: Display SkyBackground on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати тло неба на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeSNR), group (Analyze)
en: Display SNR on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати співвідношення сигнал-шум на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRA), group (Analyze)
en: Display RA on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати ПС на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDEC), group (Analyze)
en: Display DEC on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати схилення на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRAp), group (Analyze)
en: Display RA Pulses on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати пульсації прямого сходження на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDECp), group (Analyze)
en: Display DEC Pulses on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати пульсації схилення на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDrift), group (Analyze)
en: Display Drift on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати зсув на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRMS), group (Analyze)
en: Display RMS Error on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати СКВ-похибку на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeTargetDistance), group (Analyze)
en: Display the arc-seconds distance between the target position and the plate-solved captured image on the Analyze plot.
uk: Показати відстань у кутових секундах між позицією цілі і розв'язаним захопленим зображенням на кресленні «Аналіз».

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRMSC), group (Analyze)
en: Display RMS Error (during capture) on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати СКВ-похибку (під час захоплення) на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountRA), group (Analyze)
en: Display Mount RA on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати ПС лафета на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountDEC), group (Analyze)
en: Display Mount DEC on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати схилення лафета на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountHA), group (Analyze)
en: Display Mount Hour Angle on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати годинний кут лафета на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeAz), group (Analyze)
en: Display Azimuth on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати азимут на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeAlt), group (Analyze)
en: Display Altitude on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати висоту на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzePierSide), group (Analyze)
en: Display PierSide on the Analyze Statistics Plot.
uk: Показувати бік стійки на кресленні статистичних даних аналізу.

note: i18n: ectx: label, entry (AnalyzeStatsYAxis), group (Analyze)
en: Stored Y-axis upper and lower limits for the Analyze Stats Plot.
uk: Збережені верхня і нижня межі вісі Y для креслення аналізу статистики.

note: i18n: ectx: label, entry (LastServer), group (INDI Lite)
en: The address of last used server
uk: Адреса останнього використаного сервера

note: i18n: ectx: label, entry (LastServerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used server
uk: Порт останнього використаного сервера

note: i18n: ectx: label, entry (LastWebManagerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used Web Manager
uk: Порт останнього використаного інтернет-керування

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSMemoryCache), group (HIPS)
en: RAM cache size in MB used to store cached HIPS images.
uk: Розмір кешу в оперативній пам'яті у МБ для зберігання зображень HIPS.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSNetCache), group (HIPS)
en: Hard disk cache size in MB used to store cached HIPS images.
uk: Розмір кешу на диску у МБ для зберігання зображень HIPS.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSSource), group (HIPS)
en: HIPS source catalog title.
uk: Назва каталогу початкових даних HIPS.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSBiLinearInterpolation), group (HIPS)
en: Use Bilinear interpolation when rendering HiPS images?
uk: Використовувати білінійну інтерполяцію під час обробки зображень HiPS?

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSShowGrid), group (HIPS)
en: Show HiPS grid on the sky map.
uk: Показувати ґратку HiPS на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSPanning), group (HIPS)
en: Redraw HiPS while panning.
uk: Перемальовувати HiPS під час панорамування.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Draw HiPS sources in the sky map?
uk: Показувати дані HiPS на карті неба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Toggle whether the HIPS sources are drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу даних HIPS на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSUseOfflineSource), group (HIPS)
en: Use offline storage to load HiPS?
uk: Скористатися автономним сховищем для завантаження HiPS?

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOfflinePath), group (HIPS)
en: HIPS offline full path.
uk: Повний шлях до автономного HIPS.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSource), group (Terrain)
en: Terrain Filename.
uk: Назва файла ландшафту.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSource), group (Terrain)
en: Terrain source filename.
uk: Назва файла джерела ландшафту.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSourceCorrectAz), group (Terrain)
en: Terrain Azimuth Correction.
uk: Виправлення азимута ландшафту.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSourceCorrectAz), group (Terrain)
en: Terrain source azimuth correction.
uk: Виправлення азимута джерела ландшафту.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain Altitude Correction.
uk: Виправлення висоти на ландшафті.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain source altitude correction.
uk: Виправлення висоти на ландшафті джерела.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainDownsampling), group (Terrain)
en: Terrain Downsampling
uk: Зменшення дискретизації ландшафту

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainDownsampling), group (Terrain)
en: Speed quality tradeoff for rendering the terrain image.
uk: Компроміс швидкість-якість при обробці зображення ландшафту.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainPanning), group (Terrain)
en: Terrain While panning.
uk: Ландшафт під час панорамування.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainPanning), group (Terrain)
en: Redraw terrain while panning.
uk: Перемальовувати ландшафт під час панорамування.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTerrain), group (Terrain)
en: Draw terrain
uk: Малювати ландшафт

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTerrain), group (Terrain)
en: Toggle whether the terrain is drawn in the sky map.
uk: Перемикач показу ландшафту на карті неба.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSkipSpeedup), group (Terrain)
en: Terrain Skip Speedup
uk: Пришвидшення пропусканням ландшафту

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSkipSpeedup), group (Terrain) i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainTransparencySpeedup), group (Terrain)
en: Enable a one of the terrain drawing speedups.
uk: Увімкнути якесь з пришвидшень малювання ландшафту.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainTransparencySpeedup), group (Terrain)
en: Terrain Transparency Speedup.
uk: Пришвидшення прозорістю ландшафту.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSmoothPixels), group (Terrain)
en: Terrain Smooth Pixels.
uk: Згладжування пікселів ландшафту.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSmoothPixels), group (Terrain)
en: Smooth pixels for a more pleasant, but slower rendering.
uk: Зображення зі згладжуванням пікселів виглядає краще, але обробляється повільніше.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowImageOverlays), group (ImageOverlay)
en: Display Image Overlays.
uk: Показувати накладки-зображення.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowImageOverlays), group (ImageOverlay)
en: Toggle whether to display image overlays.
uk: Вмикає або вимикає показ зображень-накладок.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowImageOverlaysBelowCatalogs), group (ImageOverlay) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowImageOverlaysBelowCatalogs), group (ImageOverlay) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowImageOverlaysBelowCatalogs)
en: Display Image Overlays below catalogs.
uk: Показувати накладки-зображення під каталогами.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSelectedImageOverlay), group (ImageOverlay)
en: Center SkyMap over selected image overlay.
uk: Центрувати карту неба на позначеній накладці-зображенні.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSelectedImageOverlay), group (ImageOverlay)
en: Center SkyMap over the selected overlay image in the image overlay table (if it's solved).
uk: Центрувати карту неба на позначеному у таблиці зображень-накладок зображенні (якщо його розв'язано).

note: i18n: ectx: label, entry (ImageOverlayMaxDimension), group (ImageOverlay)
en: Image overlay max dimension
uk: Максимальна розмірність зображення-накладки

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ImageOverlayMaxDimension), group (ImageOverlay)
en: Maximum dimension for image overlay images.
uk: Максимальна розмірність для зображень-накладок.

note: i18n: ectx: label, entry (ImageOverlayTimeout), group (ImageOverlay)
en: Image overlay plate-solving timeout.
uk: Час очікування при розв'язуванні пластинки зображення-накладки.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ImageOverlayTimeout), group (ImageOverlay)
en: Timeout for plate-solving an image overlay.
uk: Час очікування для розв'язування пластини для зображення-обкладинки.

note: i18n: ectx: label, entry (ImageOverlayDefaultScale), group (ImageOverlay)
en: Image overlay default plate-solving scale.
uk: Типовий масштаб розв'язування для зображення-накладки.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ImageOverlayDefaultScale), group (ImageOverlay)
en: Default scale (arcseconds/pixel) for image-overlay plate solving.
uk: Типовий масштаб (у кутових секундах на піксель) для розв'язування пластинок для зображень-накладок.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultObservatoryWeatherSource), group (Observatory)
en: Default observatory module weather source.
uk: Типове джерело даних щодо погоди модуля обсерваторії.

note: i18n: ectx: label, entry (warningActionsActive), group (Observatory)
en: Will be reacted upon warnings?
uk: Чи буде реакція на попередження?

note: i18n: ectx: label, entry (alertActionsActive), group (Observatory)
en: Will be reacted upon alerts?
uk: Чи буде реакція на сповіщення?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningCloseDome), group (Observatory)
en: Shall the dome being closed when a weather warning occurs?
uk: Чи має бути закрито купол, якщо буде отримано попередження щодо несприятливих погодних умов?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningCloseShutter), group (Observatory)
en: Shall the shutter being closed when a weather warning occurs?
uk: Чи має бути закрито затвор, якщо буде отримано попередження щодо несприятливих погодних умов?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningStopScheduler), group (Observatory) i18n: ectx: label, entry (weatherAlertCloseShutter), group (Observatory) i18n: ectx: label, entry (weatherAlertStopScheduler), group (Observatory)
en: Shall the shutter being closed when a weather alert occurs?
uk: Чи має бути закрито затвор, якщо буде отримано сповіщення щодо несприятливих погодних умов?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather warning.
uk: Затримка реакції на попередження щодо погодних умов.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAlertCloseDome), group (Observatory)
en: Shall the dome being closed when a weather alert occurs?
uk: Чи має бути закрито купол, якщо буде отримано сповіщення щодо несприятливих погодних умов?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAlertDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather alert.
uk: Затримка реакції на сповіщення щодо погодних умов.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseDome), group (Observatory)
en: Dome status relevant for the Observatory status.
uk: Стан купола для стану обсерваторії.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseShutter), group (Observatory)
en: Shutter status relevant for the Observatory status.
uk: Стан затвора для стану обсерваторії.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseWeather), group (Observatory)
en: Weather status relevant for the Observatory status.
uk: Стан погоди для стану обсерваторії.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAutoScaleValues), group (Observatory)
en: Scale the sensor graph value axis to the values range.
uk: Масштабувати вісь значень графіка даних датчика за діапазоном значень.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPExecutable), group (ASTAP)
en: Full path to the ASTAP executable.
uk: Шлях до виконуваного файла ASTAP повністю

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPDownSample), group (ASTAP) i18n: ectx: label, entry (ASTAPDownSampleValue), group (ASTAP)
en: Down sample prior to solving. Also called binning. A value 0 will result in auto selection downsampling.
uk: Зменшувати дискретизацію зображення до розв'язування. Нульове значення призведе до автоматичного вибору зменшення дискретизації.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPSearchRadius), group (ASTAP) i18n: ectx: label, entry (ASTAPSearchRadiusValue), group (ASTAP)
en: The program will search in a square spiral around the start position up to this radius.
uk: Програма виконуватиме пошук за квадратною спіраллю навколо початкової позиції до досягнення цього значення радіуса.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPUpdateFITS), group (ASTAP)
en: Update the fits header with the found solution.
uk: Оновити дані у заголовку FITS визначеними параметрами розв'язку.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPLargeSearchWindow), group (ASTAP)
en: Increase search window size.
uk: Збільшити розмір вікна пошуку.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MosaicTransparencyAuto), group (Mosaic)
en: Manage the mosaic panel transparency level automatically.
uk: Керувати рівнем прозорості панелі мозаїки в автоматичному режимі.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MosaicTransparencyLevel), group (Mosaic)
en: Control mosaic panel transparency level.
uk: Керувати рівнем прозорості панелі мозаїки.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western
uk: Західна

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANDROMEDA
uk: АНДРОМЕДА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
uk: НАСОС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
uk: РАЙСЬКИЙ ПТАХ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
uk: ВОДОЛІЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
uk: ОРЕЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
uk: ЖЕРТОВНИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
uk: ОВЕН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
uk: ВІЗНИЧИЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
uk: ВОЛОПАС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
uk: РІЗЕЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
uk: ЖИРАФА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
uk: РАК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
uk: ГОНЧІ ПСИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
uk: ВЕЛИКИЙ ПЕС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
uk: МАЛИЙ ПЕС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
uk: КОЗОРІГ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
uk: КИЛЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
uk: КАСІОПЕЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
uk: КЕНТАВР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
uk: ЦЕФЕЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
uk: КИТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
uk: ХАМЕЛЕОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
uk: ЦИРКУЛЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
uk: ГОЛУБ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
uk: ВОЛОССЯ ВЕРОНІКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
uk: ПІВДЕННА КОРОНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
uk: ПІВНІЧНА КОРОНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
uk: ВОРОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
uk: ЧАША

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
uk: ХРЕСТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
uk: ЛЕБІДЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
uk: ДЕЛЬФІН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
uk: ЗОЛОТА РИБА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
uk: ДРАКОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
uk: МАЛИЙ КІНЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ERIDANUS
uk: ЕРИДАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
uk: ПІЧ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
uk: БЛИЗНЮКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
uk: ЖУРАВЕЛЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
uk: ГЕРКУЛЕС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
uk: ГОДИННИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRA
uk: ГІДРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
uk: ПІВДЕННА ГІДРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
uk: ІНДІАНЕЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
uk: ЯЩІРКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
uk: ЛЕВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
uk: МАЛИЙ ЛЕВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
uk: ЗАЄЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
uk: ТЕРЕЗИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
uk: ВОВК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
uk: РИСЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
uk: ЛІРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
uk: СТОЛОВА ГОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
uk: МІКРОСКОП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
uk: ОДНОРІГ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
uk: МУХА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
uk: КОСИНЕЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
uk: ОКТАНТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
uk: ЗМІЄНОСЕЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION
uk: ОРІОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
uk: ПАВИЧ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
uk: ПЕГАС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PERSEUS
uk: ПЕРСЕЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
uk: ФЕНІКС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
uk: ЖИВОПИСЕЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
uk: РИБИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
uk: ПІВДЕННА РИБА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
uk: КОРМА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
uk: КОМПАС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
uk: СІТЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
uk: СТРІЛА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
uk: СТРІЛЕЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
uk: СКОРПІОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
uk: СКУЛЬПТОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
uk: ЩИТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
uk: ГОЛОВА ЗМІЇ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
uk: ХВІСТ ЗМІЇ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
uk: СЕКСТАНТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
uk: ТІЛЕЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
uk: ТЕЛЕСКОП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
uk: ТРИКУТНИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
uk: ПІВДЕННИЙ ТРИКУТНИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
uk: ТУКАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
uk: ВЕЛИКА ВЕДМЕДИЦЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
uk: МАЛА ВЕДМЕДИЦЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
uk: ПАРУСИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
uk: ДІВА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
uk: ЛЕТЮЧА РИБА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
uk: ЛИСИЧКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Chinese
uk: Китайська

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN DIPPER
uk: ПІВНІЧНИЙ КІВШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CURVED ARRAY
uk: ВИГНУТІ ҐРАТИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COILED THONG
uk: ЗГОРНУТИЙ БАТІГ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINGS
uk: КРИЛА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT
uk: КОЛІСНИЦЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAIL
uk: ХВІСТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOWING BASKET
uk: КОШИК З ТОКУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIPPER
uk: КІВШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM
uk: БАРАБАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STEPS
uk: ТРИ КРОКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL GUARDS
uk: ІМПЕРАТОРСЬКІ ГВАРДІЙЦІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORN
uk: РІГ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILLOW
uk: ВЕРБА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL PASSAGEWAY
uk: ІМПЕРАТОРСЬКИЙ ПРОХІД

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN
uk: КУХНЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER TURTLE
uk: РІЧКОВА ЧЕРЕПАХА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH
uk: ЖИВІТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT GENERAL
uk: ВЕЛИКИЙ ГЕНЕРАЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WALL
uk: СТІНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEGS
uk: НОГИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOT
uk: КОРІНЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPARTS
uk: ВАЛИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLYING CORRIDOR
uk: ЛЕТЮЧИЙ КОРИДОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FENCE
uk: ЗОВНІШНЯ ОГОРОЖА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORD
uk: БРІД

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN EXCELLENCIES
uk: СІМ СВІТЛОСТЕЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET
uk: РИНОК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE CHARIOTS
uk: П'ЯТЬ КОЛІСНИЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROLLED TONGUE
uk: ЗГОРНУТИЙ ЯЗИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET
uk: СІТКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET
uk: ВБИРАЛЬНЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCREEN
uk: ШИРМА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOLDIERS' MARKET
uk: СОЛДАТСЬКИЙ РИНОК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SQUARE GRANARY
uk: КВАДРАТНА КОМОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STARS
uk: ТРИ ЗІРКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR CHANNELS
uk: ЧОТИРИ КАНАЛИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL
uk: КОЛОДЯЗЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTH RIVER
uk: ПІВДЕННЯ РІКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH RIVER
uk: ПІВНІЧНА РІКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL KINGS
uk: П'ЯТЬ КНЯЗІВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORCHARD
uk: САД

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEADOWS
uk: ЛУКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCULAR GRANARY
uk: КРУГЛА КОМОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE PALACE
uk: ПУРПУРОВИЙ ПАЛАЦ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXTENDED NET
uk: ШИРОКА СІТКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARSENAL
uk: АРСЕНАЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK
uk: ГАЧОК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUPREME PALACE
uk: ВЕРХОВНИЙ ПАЛАЦ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JADE WELL
uk: НЕФРИТОВИЙ КОЛОДЯЗЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LANCE
uk: СПИС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOAT
uk: ЧОВЕН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUSOLEUM
uk: МАВЗОЛЕЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG
uk: СОБАКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EARTH GOD'S TEMPLE
uk: ХРАМ БОГА ЗЕМЛІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW AND ARROW
uk: ЛУК І СТРІЛА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PESTLE
uk: ТОВКАЧ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MORTAR
uk: СТУПКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOFTOP
uk: ДАХ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLT
uk: БЛИСКАВКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT YARD
uk: ДВІР КОЛІСНИЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GOOD GOURD
uk: СВІЖИЙ ГАРБУЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROTTEN GOURD
uk: ГНИЛИЙ ГАРБУЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ENCAMPMENT
uk: ТАБІР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDER AND LIGHTNING
uk: ГРІМ І БЛИСКАВКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE GATE
uk: ПАЛАЦОВІ ВОРОТА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTINESS
uk: ПОРОЖНЕЧА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEAVING GIRL
uk: ТКАЛЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIRL
uk: ДІВЧИНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OX
uk: БИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEART
uk: СЕРЦЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOM
uk: КІМНАТА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING
uk: ПРУЖИНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ESTABLISHMENT
uk: ПОРЯДОК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAIL
uk: ЦЕП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR
uk: СПИС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT FLAG
uk: ПРАВИЙ ПРАПОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT FLAG
uk: ЛІВИЙ ПРАПОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK
uk: БАРАБАННА ПАЛИЧКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOND
uk: В'ЯЗЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S BED
uk: ЖІНОЧЕ ЛІЖКО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WESTERN DOOR
uk: ЗАХІДНІ ДВЕРІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN DOOR
uk: СХІДНІ ДВЕРІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARMLAND
uk: ЗЕМЛЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR
uk: ЗІРКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GHOSTS
uk: ПРИВИДИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: XUANYUAN
uk: ХУАНЮАНЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIPOD
uk: ТРИНОГА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK
uk: ШИЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ZAOFU
uk: ЗАОФУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET OFFICER
uk: РИНКОВИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Egyptian
uk: Єгипетська

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BULL'S FORELEG
uk: ПЕРЕДНЯ НОГА БИКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO POLES
uk: ДВА СТОВПЧИКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LION
uk: ЛЕВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO JAWS
uk: ДВІ ЩЕЛЕПИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAH
uk: СА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIRD
uk: ПТАХ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEK
uk: СЕК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGLE
uk: ТРИКУТНИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY BOAT
uk: ПОРОМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROCODILE
uk: КРОКОДИЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SELKIS
uk: СЕЛЬКЕТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PROW
uk: НІС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORUS
uk: ГОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEPFOLD
uk: КОШАРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIANT
uk: ГІГАНТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIPPOPOTAMUS
uk: ГІПОПОТАМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOCK
uk: ТАБУН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAIR OF STARS
uk: ПАРА ЗІРОК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KHANUWY FISH
uk: РИБА ХАНУВІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAW
uk: ЩЕЛЕПА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOORING POST
uk: ПРИЧАЛЬНИЙ СТОВП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KENEMET
uk: КЕНЕМЕТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHEMATY
uk: ШЕМАТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATY BEKETY
uk: ВАТІ БЕКЕТІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEP
uk: ВІВЦЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STARS OF WATER
uk: ЗІРКИ ВОДИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Inuit
uk: Інуїтська

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO SUNBEAMS
uk: ДВА ПРОМЕНІ СОНЦЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO PLACED FAR APART
uk: ДВОЄ ВИГНАНЦІВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOGS
uk: СОБАКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLLARBONES
uk: КЛЮЧИЦІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LAMP STAND
uk: ПІДСТАВКА ЛАМПИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARIBOU
uk: КАРІБУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO IN FRONT
uk: ДВОЄ СПЕРЕДУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BREASTBONE
uk: ГРУДИНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RUNNERS
uk: БІГУНИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BLUBBER CONTAINER
uk: МІСТКІСТЬ ДЛЯ ЖИРУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ONE BEHIND
uk: ТОЙ, ЩО ПОЗАДУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Korean
uk: Корейська

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY KETTLE
uk: СВЯЩЕННИЙ КАЗАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARM OF CAPITAL CITY
uk: СТОЛИЧНА ФЕРМА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIGNITY OF KING
uk: КОРОЛІВСЬКА ГІДНІСТЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NOMINATION
uk: НАГОРОДА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE OF SKY
uk: НЕБЕСНІ ВОРОТА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY
uk: РІВНОВАГА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HELPER
uk: ПОМІЧНИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POSITION OF HOLY KING
uk: МІСЦЕ СВЯЩЕННОГО КОРОЛЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK OF DRAGON
uk: ШИЯ ДРАКОНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEHEADING
uk: ОБЕЗГОЛОВЛЕННЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE
uk: СУДДЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLUTTERING FLAG
uk: ПРАПОР, ЩО ТРІПОЧЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAVELIN OF SKY
uk: НЕБЕСНИЙ ДРОТИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR LONGEVITY
uk: МІСЦЕ ДОВГОВІЧНОСТІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OAR FOR VISITOR
uk: ЛОПАТКА ВІДВІДУВАЧА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MILK OF SKY
uk: НЕБЕСНЕ МОЛОКО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUSE OF QUEEN
uk: БУДИНОК КОРОЛЕВИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANCIENT CHARIOT
uk: ДАВНЯ КОЛІСНИЦЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARRIAGE FOR KING
uk: КОРОЛІВСЬКИЙ ВІЗОК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF CAVALRY
uk: ГЕНЕРАЛ КАВАЛЕРІЇ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAVALRY OF EMPEROR
uk: КАВАЛЕРІЯ ІМПЕРАТОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF MOBILE TROOPS
uk: ГЕНЕРАЛ МОБІЛЬНИХ ВІЙСЬК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAST ROAD
uk: СХІДНА ДОРОГА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE BOLT
uk: ПЕТЛЯ ВОРІТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOOR LOCK AND KEY
uk: ДВЕРНИЙ ЗАМОК І КЛЮЧ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PENALTY
uk: ПОКАРАННЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL HALL
uk: КОРОЛІВСЬКА ЗАЛА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMBERLAIN
uk: КАМЕРГЕР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUN
uk: СОНЦЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEST ROAD
uk: ЗАХІДНА ДОРОГА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT OF EMPEROR
uk: МІСЦЕ ІМПЕРАТОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE TROOPS
uk: П'ЯТЬ ВІЙСЬК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER OF SKY
uk: НЕБЕСНА РІКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PRAYER FOR PROGENY
uk: ТОЙ, ЩО МОЛИТЬСЯ ЗА НАЩАДКІВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH
uk: РИБА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST
uk: ПЕРЕДБАЧЕННЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YARD FOR EMPRESSES
uk: ДВІР ІМПЕРАТРИЦІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY PALACE
uk: СВЯЩЕННИЙ ПАЛАЦ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOW
uk: ТІК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER PESTLE
uk: ЗОВНІШНІЙ ТОВКАЧ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAFF
uk: ПОЛОВА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF TOWN
uk: МІСЬКИЙ ГОЛОВА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUILD
uk: БУДОВА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOWL OF SKY
uk: НЕБЕСНА ДИЧИНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHRINE OF SKY
uk: ВІВТАР НЕБЕС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHEASTERN NATIONS
uk: ПІВНІЧНОСХІДНІ НАРОДИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD FARMER
uk: СТАРИЙ СЕЛЯНИН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAPPING TURTLE
uk: КАЙМАНОВА ЧЕРЕПАХА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROAD FOR EMPEROR
uk: ІМПЕРАТОРСЬКА ДОРОГА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE WEAVER
uk: ТКАЛЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER ADJOINING TOWER
uk: РІКА ПОРЯД З ВЕЖЕЮ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM OF RIVER
uk: РІЧКОВИЙ БАРАБАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK OF SKY
uk: НЕБЕСНА БАРАБАННА ПАЛИЧКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COW LEADING MAN
uk: ПАСТИР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BANK SPREAD
uk: ПРИЛАВОК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BASKET FOR SILKWORM
uk: КОШИК ДЛЯ КОКОНІВ ШОВКОПРЯДА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CART
uk: НАГЛЯДАЧ ЗА ВІЗКОМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY OF SKY
uk: НЕБЕСНИЙ ПОРОМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRUIT
uk: ФРУКТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEED
uk: НАСІННЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORAGE FOR LADY
uk: СХОВИЩЕ ДЛЯ КНЯЗІВНИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COURT LADY
uk: ФРЕЙЛІНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE FAULT
uk: ПРОМІЖОК СУДУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AMEND FAULT
uk: ПРОМІЖОК ВИПРАВДАННЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANT LIFE
uk: ДАРУВАННЯ ЖИТТЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUNISH
uk: ПОКАРАННЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTY HOUSE
uk: ПОРОЖНІЙ БУДИНОК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEEP
uk: ПЛАЧ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOB
uk: РИДАННЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASTLE WITH RAMPART
uk: ЗАМОК З ВАЛАМИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK FOR DRESS
uk: ГАЧОК ОДЯГУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROOM
uk: КОНЮХ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOTEER
uk: КОЛІСНИЧИЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HUMAN
uk: ЛЮДИНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER PESTLE
uk: ВНУТРІШНІЙ ТОВКАЧ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WAREHOUSE OF SKY
uk: НЕБЕСНИЙ СКЛАД

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB
uk: МОГИЛА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER OF HOUSE
uk: ПОКРИТТЯ БУДИНКУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BROKEN MORTAR
uk: РОЗБИТА СТУПКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLIMBING SERPENT
uk: ЗМІЙ, ЩО ЗДИРАЄТЬСЯ ВГОРУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE OF EMPEROR
uk: ПАЛАЦ ІМПЕРАТОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DETACHED PALACE
uk: ОКРЕМИЙ ПАЛАЦ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICIAL FOR MATERIALS SUPPLY
uk: НАГЛЯДАЧ ЗА ЗЕМЛЕЮ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIGHTNING
uk: БЛИСКАВКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPART
uk: ВАЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TROOPS OF SKY
uk: НЕБЕСНЕ ВІЙСЬКО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE FOR PATROL
uk: СЕЛИЩЕ ДЛЯ ПАТРУЛЮВАННЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET OF SKY
uk: НЕБЕСНІ СІТІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STABLE OF SKY
uk: ОСНОВИ НЕБЕС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WALL
uk: СХІДНА СТІНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIVIL ENGINEER
uk: БУДІВЕЛЬНИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLTS
uk: УДАРИ БЛИСКАВКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLOUDS AND RAIN
uk: ХМАРИ І ДОЩ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIGHWAY
uk: ШЛЯХ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHIP
uk: БАТІГ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOT
uk: НАГЛЯДАЧ ЗА КОЛІСНИЦЯМИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIDE ROAD
uk: БІЧНА ДОРОГА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARMORY
uk: АРСЕНАЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN GATE OF EMPERATOR
uk: ПІВДЕННІ ВОРОТА ІМПЕРАТОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FOLDING SCREEN
uk: ЗОВНІШНЯ ШИРМА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET OF SKY
uk: ВБИРАЛЬНЯ НЕБЕС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARCHITECT
uk: АРХІТЕКТОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPERATOR
uk: ІМПЕРАТОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATCHTOWER
uk: СТОРОЖОВА ВЕЖА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT ELM
uk: ЛІВИЙ В'ЯЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT ELM
uk: ПРАВИЙ В'ЯЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE OF SKY
uk: НЕБЕСНА КОМОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STACK OF CEREALS
uk: СКИРТА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHIP OF SKY
uk: НЕБЕСНИЙ КОРАБЕЛЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF WATER
uk: СХОВИЩЕ ДЛЯ ВОДИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAP OF CORPSES
uk: ЖЕРТОВНА КУПА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH OF TIGER
uk: ЖИВІТ ТИГРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF MILLET FOR RELIGIOUS SERVICE
uk: ПРОСЯНА КОМОРА ДЛЯ РЕЛІГІЙНИХ ПОТРЕБ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE FOR CEREALS
uk: СХОВИЩЕ ДЛЯ ЗЕРНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHETSTONE
uk: ТОЧИЛО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHAMAN OF SKY
uk: НЕБЕСНИЙ ШАМАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAR AND EYE
uk: ВУХО І ОКО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOON
uk: МІСЯЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HILL OF SKY
uk: НЕБЕСНИЙ ПАГОРБ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CONSPIRACY OF SKY
uk: НЕБЕСНА ЗМОВА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FODDER
uk: КОРМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARAGE FOR CHARIOT
uk: САРАЙ ДЛЯ КОЛІСНИЦІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POND FOR FISH
uk: БАСЕЙН ДЛЯ РИБИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR
uk: КОЛОНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUDDLE OF SKY
uk: НЕБЕСНА КАЛЮЖА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KINGS
uk: КОРОЛІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY OF SKY
uk: ВОРОТА НЕБА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAGE OF SAAM
uk: ПРАПОР СААМА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE OF SKY
uk: НЕБЕСНЕ СЕЛИЩЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BELVEDERE OF SKY
uk: НЕБЕСНА ГАЛЕРЕЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF BORDER
uk: НАЧАЛЬНИК КОРДОНІВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CELEBRATION OF SKY
uk: ДЕНЬ НЕБЕС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF EMPEROR
uk: ПРАПОР ІМПЕРАТОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE TERRITORIES
uk: ДЕВ'ЯТЬ ТЕРИТОРІЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARDEN OF SKY
uk: НЕБЕСНИЙ САД

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SETTLED FLAG
uk: ВСТАНОВЛЕНИЙ ПРАПОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST CALAMITY
uk: ПЕРЕДБАЧЕННЯ ЛИХА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCOUT OF THREE TROOPS
uk: РОЗВІДНИК ТРЬОХ ВІЙСЬК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAAM
uk: СААМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXPEDITIONARY FORCE
uk: ЕКСПЕДИЦІЙНІ СИЛИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL FOR MILITARY
uk: ВІЙСЬКОВИЙ КОЛОДЯЗЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL OF JADE
uk: НЕФРИТОВИЙ КОЛОДЯЗЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOLDING SCREEN
uk: ШИРМА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARROW
uk: СТРІЛА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILED BRUSHWOOD
uk: ЧАГАРНИКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN RIVER
uk: ПІВНІЧНА РІКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE LORDS
uk: П'ЯТЬ КНЯЗІВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINE GLASS OF THE SKY
uk: НЕБЕСНИЙ БОКАЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WELL
uk: СХІДНИЙ КОЛОДЯЗЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOOD CONTROL
uk: ТОЙ, ЩО КЕРУЄ ПОВЕНЯМИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BALANCE OF WATER
uk: РІВНОВАГА ВОДИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR SPIRITS OF THE RIVER
uk: ЧОТИРИ ДУХИ РІКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN RIVER
uk: ПІВДЕННА РІКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWIN GATE
uk: ПОДВІЙНІ ВОРОТА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW
uk: ЛУК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR OF WOLF
uk: ВОВЧА ЗІРКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILD FOWLS
uk: ДИЧИНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FOR ARMY
uk: АРМІЙСЬКИЙ РИНОК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANDCHILDREN
uk: ОНУКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SON
uk: СИН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROWN-UP
uk: ДОРОСЛИЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD MAN
uk: СТАРИЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEACON
uk: СИГНАЛЬНИЙ ВОГОНЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EYE OF SKY
uk: НЕБЕСНЕ ОКО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILE OF DEAD
uk: КУПА МЕРТВИХ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREEN RIDGE
uk: ЗЕЛЕНИЙ ГРЕБІНЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER KITCHEN
uk: ЗОВНІШНЯ КУХНЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG OF SKY
uk: НЕБЕСНИЙ СОБАКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPIRIT OF GURYOUNG
uk: ДУХ ГУДЖОНГ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF WINE OFFICER
uk: ПРАПОР ВИНОЧЕРПЦЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF KITCHEN
uk: НАГЛЯДАЧ ЗА КУХНЕЮ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY AND FAIR
uk: РІВНІСТЬ І СПРАВЕДЛИВІСТЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR HEONWON
uk: ІМПЕРАТОР ХЕНВОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPITAL OF SKY
uk: НЕБЕСНА СТОЛИЦЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHIEF OF FARMING
uk: НАЧАЛЬНИК ПОЛІВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF TOMB
uk: НАГЛЯДАЧ ЗА ГРОБНИЦЕЮ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB OF SKY
uk: НЕБЕСНА ГРОБНИЦЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WING OF RED BIRD
uk: КРИЛО ЧЕРВОНОГО ПТАХА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN POTTERY
uk: СХІДНА ГОНЧАРНЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT OF EMPEROR
uk: КОЛІСНИЦЯ ІМПЕРАТОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAND FOR LIFE
uk: ПІСОК ЖИТТЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY FOR TROOPS
uk: ВОРОТА ВІЙСЬК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GUARDIAN KNIGHT
uk: ГВАРДІЄЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL LORDS
uk: П'ЯТЬ МІСЦЕВИХ КНЯЗІВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SANGJIIN
uk: САНДЖИН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOW FENCE
uk: НИЗЬКА ОГОРОЖА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TALL FENCE
uk: ВИСОКА ОГОРОЖА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE LORDS
uk: ДЕВ'ЯТЬ КНЯЗІВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DUNG OF TIGER
uk: ЛАЙНО ТИГРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROWN PRINCE
uk: ПРИНЦ-СПАДКОЄМЕЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE EMPERORS
uk: П'ЯТЬ ІМПЕРАТОРІВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE MINISTERS
uk: ТРИ МІНІСТРИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR AUDIENCE
uk: МАЖОРДОМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRAVE FRONT
uk: ПЕРЕДНЯ ЧАСТИНА ГРОБНИЦІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OBSERVATORY
uk: ОБСЕРВАТОРІЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEMALE OFFICER
uk: ЖІНКА-НАГЛЯДАЧ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WIDE LODGING AREA
uk: ДОВГЕ ЖИТЛО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EIGHT CEREALS
uk: ВІСІМ ЗЛАКІВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ADVANCE GUARD
uk: АВАНГАРД

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRTUE
uk: ЧЕСНОТА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WAR
uk: БОГ ВІЙНИ ІМПЕРАТОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WEATHER
uk: БОГ ПОГОДИ ІМПЕРАТОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER KITCHEN
uk: ВНУТРІШНЯ КУХНЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAP OF FLAG
uk: ВИГИН ПРАПОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MINISTER
uk: МІНІСТР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL AND MINISTER
uk: ГЕНЕРАЛ І МІНІСТР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAIL OF SKY
uk: НЕБЕСНА ТЮРМА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIX DEPARTMENTS
uk: ШІСТЬ ВІДДІЛІВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER STAIRWAY
uk: ВНУТРІШНІ СХОДИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR OF SKY
uk: НЕБЕСНИЙ СПИС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER FOR EMPEROR
uk: НАВІС ДЛЯ ІМПЕРАТОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PLACE FOR FIVE EMPEROR
uk: МІСЦЕ ДЛЯ П'ЯТОГО ІМПЕРАТОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YEARS
uk: РОКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN OF SKY
uk: НЕБЕСНА КУХНЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH POLE
uk: ПІВНІЧНИЙ СТОВП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOUND LODGE
uk: ЛАЗАРЕТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SINGLE-LOG BRIDGE
uk: МІСТ З КОЛОДИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT EMPEROR
uk: ВЕЛИКИЙ ІМПЕРАТОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR OPINION
uk: РАДНИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR OF SKY
uk: НЕБЕСНА КОЛОНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SECRETARY
uk: СЕКРЕТАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAID
uk: СЛУЖНИЦЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DESK OF WOMAN
uk: СТІЛ ЖІНКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE PRISON
uk: СУДОВА ТЮРМА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE FENCE
uk: ПУРПУРОВА ОГОРОЖА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORDER OF SKY
uk: ПОРЯДОК НЕБА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN MINISTERS
uk: СІМ МІНІСТРІВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREAD STRAW
uk: СОЛОМИНКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FENCE
uk: ОГОРОЖА РИНКУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEUDAL LORD
uk: МІСЦЕВИЙ КНЯЗЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR EMPEROR
uk: МІСЦЕ ІМПЕРАТОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL FAMILY
uk: КОРОЛІВСЬКА РОДИНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF FAMILY
uk: ГОЛОВА РОДИНИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RECORD OF FAMILY
uk: ЗАПИС РОДИНИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR FAMILY
uk: НАГЛЯДАЧ ЗА РОДИНОЮ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOWER IN MARKET
uk: ВЕЖА НА РИНКУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE CEREAL
uk: МІРИЛО ДЛЯ ЗЕРНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEREAL MEASURE REGULATION
uk: ПРАВИЛО МІРИЛА ДЛЯ ЗЕРНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EUNUCH
uk: ЄВНУХ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOTS
uk: НАГЛЯДАЧ ЗА КОЛІСНИЦЯМИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE AMOUNT
uk: МІРИЛО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUTCHERY
uk: БІЙНЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR JEWEL
uk: НАГЛЯДАЧ ЗА КОШТОВНОСТЯМИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL
uk: ЧЛЕН КОРОЛІВСЬКОЇ РОДИНИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LORD
uk: КНЯЗЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT EXECUTOR
uk: ЛІВИЙ ПАЛАЧ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT EXECUTOR
uk: ПРАВИЙ ПАЛАЧ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROSSBEAM FOR HEO
uk: ПОРУЧЕНЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREADING COINS
uk: ПОТІК МОНЕТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Lakota
uk: Лакота

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HAND
uk: РУКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAKE
uk: ЗМІЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIREPLACE
uk: ВОГНИЩЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RACE TRACK
uk: СЛІДИ ПЛЕМЕНІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANIMAL
uk: ТВАРИНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ELK
uk: ЛОСЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN LITTLE GIRLS
uk: СІМ МАЛИХ ДІВЧАТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRIED WILLOW
uk: СУХА ВЕРБА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SALAMANDER
uk: САЛАМАНДРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TURTLE
uk: ЧЕРЕПАХА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBIRD
uk: ГРОМОПТАХ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEAR'S LODGE
uk: БАРЛІГ ВЕДМЕДЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Maori
uk: Маорійська

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAKI-O-AUTAHI
uk: ТАКІ-О-АУТАХІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TE TAURA-O-TE-WAKA-O-TAMARERETI
uk: ТЕ ТАУРА-О-ТЕ-ВАКА-О-ТАМАРЕРЕТІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAU-TORO
uk: ТАУ-ТОРО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE GREAT BOAT OF TAMA RERETI
uk: ВЕЛИКИЙ ЧОВЕН ТАМА РЕРЕТІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MATAKAREHU
uk: МАТАКАРЕХУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Navaro
uk: Навахо

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN WITH FEET APART
uk: ЛЮДИНА З РОЗСТАВЛЕНИМИ НОГАМИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIZARD
uk: ЯЩІРКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DILYEHE
uk: ДІЛЬЄГЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST BIG ONE
uk: ПЕРШИЙ ВЕЛИКИЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RABBIT TRACKS
uk: КРОЛЯЧІ СЛІДИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST SLIM ONE
uk: ПЕРШИЙ СТРУНКИЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Norse
uk: Нордична

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURVANDIL'S TOE
uk: ПІДОШВА АУРВАНДІЛЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOLF'S MOUTH
uk: РОТ ВОВКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE FISHERMEN
uk: РИБАЛКИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S CART
uk: ЖІНОЧИЙ ВІЗОК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN'S CART
uk: ЧОЛОВІЧИЙ ВІЗОК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ASAR BATTLEFIELD
uk: ПОЛЕ БИТВИ АСАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Polynesian
uk: Полінезійська

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BAILER
uk: ДІЖКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAT'S CRADLE
uk: КОТЯЧА КОЛИСКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOICE OF JOY
uk: ВИГУК ЗАДОВОЛЕННЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SEVEN
uk: СІМКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUI'S FISHHOOK
uk: ГАЧОК МАУЇ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NAVIGATOR'S TRIANGLE
uk: ТРИКУТНИК НАВІГАТОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITE OF KAWELO
uk: ШУЛІКА КАВЕЛО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRIGATE BIRD
uk: ПТАХ ФРЕГАТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARED FOR BY MOON
uk: ТОЙ, ЗА ЯКИМ ДОГЛЯДАЄ МІСЯЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOLPHIN
uk: ДЕЛЬФІН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tupi-Guarani
uk: Тупі-Гуарані

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMA (GUIRA-NHANDU)
uk: ЕМА (ҐУЇРА-НАНДУ)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOMEM VELHO (TUIVAE)
uk: ГОМЕМ ВЕЛЬЮ (ТУЇВАЕ)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTA DO NORTE (TAPI'I)
uk: АНТА ДО НОРТЕ (ТАПІ'І)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VEADO
uk: ВЕАДО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JOYKEXO
uk: ДЖОЙКЕКСО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VESPEIRO (EIXU)
uk: ВЕСПЕЙРО (ЕЙКСУ)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: QUEIXADA DA ANTA (TAPI'I RAINHYKA)
uk: КЕЙХАДА ДА АНТА (ТАПІ'І РЕЙНГАЙКЕ)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tongan
uk: Тонга

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FATANALUA
uk: ФАТАНАЛУА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AE E'UVEA
uk: АЕ-Е'УВЕА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUA TANGATA
uk: ЛУА-ТАНГАТА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KAPAKUA'O'TAFAHI
uk: КАПАКАУ'О'ТАФАХІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TU'ULALUPE
uk: ТУ'УЛАЛУПЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOLOA
uk: ТОЛОА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUINGA IKA
uk: ТУЇНГА-ІКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOLOALAHI
uk: ТОЛОАЛАХІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUMATOLOA
uk: ХОУМАТОЛОА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOLOATONGA
uk: ТОЛОАТОНГА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FUNGASIA
uk: ФУНГАЗІА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western (sternenkarten.com)
uk: Західна (sternenkarten.com)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS
uk: ЗМІЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Asterisms
uk: С-АСТЕРИЗМИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING TRIANGLE
uk: ВЕСНЯНИЙ ТРИКУТНИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIAMOND OF VIRGO
uk: ДІАМАНТ ДІВИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUMMER TRIANGLE
uk: ЛІТНІЙ ТРИКУТНИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT SQUARE OF PEGASUS
uk: ВЕЛИКИЙ КВАДРАТ У ПЕГАСІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINTER TRIANGLE
uk: ЗИМОВИЙ ТРИКУТНИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINTER HEXAGON
uk: ЗИМОВИЙ ШЕСТИКУТНИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION'S BELT
uk: ПОЯС ОРІОНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TEAPOT
uk: ЧАЙНИК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIG DIPPER
uk: ВЕЛИКИЙ КІВШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LITTLE DIPPER
uk: МАЛИЙ КІВШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA W
uk: W У КАСІОПЕЇ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH HOOK
uk: ГАЧОК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN CROSS
uk: ПІВНІЧНИЙ ХРЕСТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SICKLE
uk: СЕРП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN CROSS
uk: ПІВДЕННИЙ ХРЕСТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FALSE CROSS
uk: НЕСПРАВЖНІЙ ХРЕСТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIAMOND CROSS
uk: ДІАМАНТОВИЙ ХРЕСТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COAT HANGER
uk: ВІШАЛКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KEMBLE'S CASCADE
uk: КАСКАД КЕМБЛА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYADES
uk: ГІАДИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS HOUSE
uk: ДІМ ЦЕФЕЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KEYSTONE
uk: НАРІЖНИЙ КАМІНЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOZENGE
uk: РОМБ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JOB'S COFFIN
uk: ТРУНА ДЖОБА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PONIATOWSKI'S BULL
uk: БИК ПОНЯТОВСЬКОГО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCLET
uk: ВІНЕЦЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: Y OF AQUARIUS
uk: Y У ВОДОЛІЇ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHALE'S HEAD
uk: ГОЛОВА КИТА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SAIL
uk: ПАРУС

[ctx: Sky Culture]
en: Western
uk: Західна

[ctx: Sky Culture]
en: Chinese
uk: Китайська

[ctx: Sky Culture]
en: Egyptian
uk: Єгипетська

[ctx: Sky Culture]
en: Inuit
uk: Інуїтська

[ctx: Sky Culture]
en: Korean
uk: Корейська

[ctx: Sky Culture]
en: Lakota
uk: Лакота

[ctx: Sky Culture]
en: Maori
uk: Маорійська

[ctx: Sky Culture]
en: Navaro
uk: Навахо

[ctx: Sky Culture]
en: Norse
uk: Нордична

[ctx: Sky Culture]
en: Polynesian
uk: Полінезійська

[ctx: Sky Culture]
en: Tupi-Guarani
uk: Тупі-Гуарані

[ctx: Sky Culture]
en: Tongan
uk: Тонга

[ctx: Sky Culture]
en: Asterisms
uk: Астеризми

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: 100 Mile House
uk: 100-майл-хаус

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Aabenraa
uk: Обенро

[ctx: City in Germany]
en: Aachen
uk: Ахен

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Aalborg
uk: Ольборг

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Aarhus
uk: Аархус

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Abakan
uk: Абакан

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Abbotsford
uk: Аботсфорт

[ctx: City in Idaho USA]
en: Aberdeen
uk: Абердін

[ctx: City in Maryland USA]
en: Aberdeen
uk: Абердін

[ctx: City in Scotland United Kingdom]
en: Aberdeen
uk: Абердін

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Aberdeen
uk: Абердін

[ctx: City in Washington USA]
en: Aberdeen
uk: Абердін

[ctx: City in Ivory coast]
en: Abidjan
uk: Абіджан

[ctx: City in Kansas USA]
en: Abilene
uk: Абілена

[ctx: City in Texas USA]
en: Abilene
uk: Абілена

[ctx: City in Nigeria]
en: Abuja
uk: Абуджа

[ctx: City in Mexico]
en: Acapulco
uk: Акапулько

[ctx: City in Ghana]
en: Accra
uk: Аккра

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Ada
uk: Ада

[ctx: City in Alaska USA]
en: Adak
uk: Адак

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Adams
uk: Адамс

[ctx: City in Pitcairn Islands]
en: Adamstown
uk: Адамстаун

[ctx: City in Ethiopia]
en: Addis Ababa
uk: Аддис-Абеба

[ctx: City in South Australia Australia]
en: Adelaide
uk: Аделаїда

[ctx: City in Yemen]
en: Aden
uk: Аден

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Afton
uk: Афтон

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Afton
uk: Афтон

[ctx: City in Niger]
en: Agadez
uk: Агадез

[ctx: City in Morocco]
en: Agadir
uk: Агадір

[ctx: City in Guam]
en: Agana
uk: Агана

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Aginskoe
uk: Агінське

[ctx: City in California USA]
en: Ahwahnee
uk: Авані

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Aiken
uk: Ейкен

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Ainsworth
uk: Ейнсворт

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Airdrie
uk: Ердрі

[ctx: City in Corse du Sud France]
en: Ajaccio
uk: Аяччо

[ctx: City in Arizona USA]
en: Ajo
uk: Ахо

[ctx: City in Ohio USA]
en: Akron
uk: Акрон

[ctx: City in Libya]
en: Al Jawf
uk: Ель-Джауф

[ctx: City in Bahrain]
en: Al Manamah
uk: Манама

[ctx: City in Spain]
en: Alacant
uk: Аліканте

[ctx: City in California USA]
en: Alameda
uk: Аламеда

[ctx: City in Nevada USA]
en: Alamo
uk: Аламо

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Alamogordo
uk: Аламогордо

[ctx: City in Spain]
en: Albacete
uk: Альбасете

[ctx: City in Georgia USA]
en: Albany
uk: Олбані

[ctx: City in New York USA]
en: Albany
uk: Олбані

[ctx: City in Oregon USA]
en: Albany
uk: Олбані

[ctx: City in Idaho USA]
en: Albion
uk: Альбіон

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Albuquerque
uk: Альбукерке

[ctx: City in Spain]
en: Alcalá de Henares
uk: Алькала-де-Енарес

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Alcoa
uk: Алькоа

[ctx: City in United Kingdom]
en: Aldermaston
uk: Елдермейстон

[ctx: City in Nunavut Canada]
en: Alert
uk: Алерт

[ctx: City in Italy]
en: Alessandria
uk: Алессандрія

[ctx: City in Alabama USA]
en: Alexander City
uk: Александер-Сіті

[ctx: City in Egypt]
en: Alexandria
uk: Александрія

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Alexandria
uk: Александрія

[ctx: City in Virginia USA]
en: Alexandria
uk: Александрія

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Alexis Creek
uk: Алексіс-Крік

[ctx: City in Algeria]
en: Algiers
uk: Алжир

[ctx: City in Canada]
en: Algonquin
uk: Алгонкін

[ctx: City in California USA]
en: Alhambra
uk: Альгамбра

[ctx: City in Northern Territory Australia]
en: Alice Springs
uk: Еліс-спрінгс

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Allegheny Obs.
uk: Обсерваторія Аллегені

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Allentown
uk: Аллентаун

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Alliance
uk: Елайанс

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Alma
uk: Алма

[ctx: City in Kazakhstan]
en: Alma Ata
uk: Алма-Ата

[ctx: City in Spain]
en: Almería
uk: Альмерія

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Alonsa
uk: Алонса

[ctx: City in Georgia USA]
en: Alpharetta
uk: Альфаретта

[ctx: City in California USA]
en: Alpine
uk: Алпіна

[ctx: City in Germany]
en: Altenstadt
uk: Альтенштадт

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Altoona
uk: Альтуна

[ctx: City in Lithuania]
en: Alytus
uk: Алітус

[ctx: City in Japan]
en: Amami Island
uk: Острів Амамі

[ctx: City in Texas USA]
en: Amarillo
uk: Амарільйо

[ctx: City in Alaska USA]
en: Ambler
uk: Емблер

[ctx: City in Alaska USA]
en: Amchitka
uk: Амчитка

[ctx: City in Idaho USA]
en: American Falls
uk: Амерікан-Фоллз

[ctx: City in Iowa USA]
en: Ames
uk: Амес

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Amherst
uk: Амхерст

[ctx: City in Ohio USA]
en: Amherst
uk: Амхерст

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Amherst Obs.
uk: Обсерваторія Амхерст

[ctx: City in Somme France]
en: Amiens
uk: Ам'єн

[ctx: City in Cape Verde]
en: Amilcar Cabral
uk: Амількар-Кабрал

[ctx: City in Jordan]
en: Amman
uk: Амман

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Amos
uk: Амос

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Amqui
uk: Амкі

[ctx: City in Netherlands]
en: Amsterdam
uk: Амстердам

[ctx: City in Montana USA]
en: Anaconda
uk: Анаконда

[ctx: City in Far East Russia]
en: Anadyr
uk: Анадир

[ctx: City in California USA]
en: Anaheim
uk: Анахайм

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Anahim Lake
uk: Анахім-Лейк

[ctx: City in Alaska USA]
en: Anchorage
uk: Анкорідж

[ctx: City in Italy]
en: Ancona
uk: Анкона

[ctx: City in Indiana USA]
en: Anderson
uk: Андерсон

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Anderson
uk: Андерсон

[ctx: City in Guam]
en: Anderson AFB
uk: Авіабаза Андерсон

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Andong
uk: Андон

[ctx: City in Italy]
en: Andria
uk: Андрія

[ctx: City in Palau]
en: Angaur Island
uk: Острів Ангаур

[ctx: City in Turkey]
en: Ankara
uk: Анкара

[ctx: City in Michigan USA]
en: Ann Arbor
uk: Енн-Арбор

[ctx: City in Algeria]
en: Annabah
uk: Аннаба

[ctx: City in Maryland USA]
en: Annapolis
uk: Аннаполіс

[ctx: City in Haute-Savoie France]
en: Annecy
uk: Ансі

[ctx: City in Alaska USA]
en: Annette Island
uk: Острів Аннетт

[ctx: City in Alabama USA]
en: Anniston
uk: Анністон

[ctx: City in Germany]
en: Ansbach
uk: Ансбах

[ctx: City in Madagascar]
en: Antananarivo
uk: Антананаріву

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Antigonish
uk: Антигоніш

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Antlers
uk: Антле

[ctx: City in Chile]
en: Antofagasta
uk: Антофагаста

[ctx: City in Madagascar]
en: Antsirabe
uk: Анцирабе

[ctx: City in Belgium]
en: Antwerp
uk: Антверпен

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Anzac
uk: Анцак

[ctx: City in Italy]
en: Aosta
uk: Аоста

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Appleton
uk: Епплтон

[ctx: City in Jordan]
en: Aqaba
uk: Акаба

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Arborg
uk: Арборг

[ctx: City in California USA]
en: Arcade-Arden
uk: Аркейд-Арден

[ctx: City in Italy]
en: Arcetri
uk: Арчетрі

[ctx: City in Germany]
en: Archenhold
uk: Арченголд

[ctx: City in Utah USA]
en: Arches National Park (IDS)
uk: Національний парк «Арки» (IDS)

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Ardmore
uk: Ардмор

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Arecibo Obs.
uk: Обсерваторія Аресібо

[ctx: City in Italy]
en: Arese
uk: Арезе

[ctx: City in Italy]
en: Arezzo
uk: Ареццо

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Argentia
uk: Арджентія

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Argyle
uk: Арджайл

[ctx: City in Chile]
en: Arica
uk: Аріка

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Arkadelphia
uk: Аркадельфія

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Arkhangelsk
uk: Архангельськ

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Arlington
uk: Арлінгтон

[ctx: City in Texas USA]
en: Arlington
uk: Арлінгтон

[ctx: City in Virginia USA]
en: Arlington
uk: Арлінгтон

[ctx: City in Illinois USA]
en: Arlington Heights
uk: Арлінгтон-Гайтс

[ctx: City in Northern Ireland United Kingdom]
en: Armagh
uk: Армаг

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Armour
uk: Армор

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Armstrong
uk: Армстронг

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Arnold's Cove
uk: Арнолдс-Коув

[ctx: City in Gran Canaria Spain]
en: Arrecife
uk: Арресіфе

[ctx: City in Uganda]
en: Arua
uk: Аруа

[ctx: City in Colorado USA]
en: Arvada
uk: Арвада

[ctx: City in Arizona USA]
en: Ash Fork
uk: Еш-Форк

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Ashern
uk: Ашерн

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Asheville
uk: Ешвілль

[ctx: City in Kansas USA]
en: Ashland
uk: Ешленд

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Ashland
uk: Ешленд

[ctx: City in Maine USA]
en: Ashland
uk: Ешленд

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Ashley
uk: Ешлі

[ctx: City in Italy]
en: Asiago
uk: Асьяго

[ctx: City in Eritrea]
en: Asmera
uk: Асмера

[ctx: City in Colorado USA]
en: Aspen
uk: Аспен

[ctx: City in Eritrea]
en: Assab
uk: Ассаб

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Assiniboia
uk: Ассінібоя

[ctx: City in Oregon USA]
en: Astoria
uk: Асторія

[ctx: City in Paraguay]
en: Asunción
uk: Асунсьйон

[ctx: City in Egypt]
en: Aswan
uk: Асуан

[ctx: City in Egypt]
en: Asyut
uk: Асьют

[ctx: City in Greece]
en: Atenas
uk: Атенас

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Athabasca
uk: Атабаска

[ctx: City in Greece]
en: Athens
uk: Афіни

[ctx: City in Georgia USA]
en: Athens
uk: Афіни

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Athens
uk: Афіни

[ctx: City in Texas USA]
en: Athens
uk: Атенс

[ctx: City in Leinster Ireland]
en: Athlone
uk: Атлон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Atikokan
uk: Атікокан

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Atkinson
uk: Аткінсон

[ctx: City in Georgia USA]
en: Atlanta
uk: Атланта

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Atlantic City
uk: Атлантик-Сіті

[ctx: City in Alabama USA]
en: Atmore
uk: Етмор

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Attleboro
uk: Еттлборо

[ctx: City in Alabama USA]
en: Auburn
uk: Оберн

[ctx: City in Maine USA]
en: Auburn
uk: Оберн

[ctx: City in New Zealand]
en: Auckland
uk: Окленд

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Auden
uk: Оден

[ctx: City in Germany]
en: Augsburg
uk: Аугсбург

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Augusta
uk: Огаста

[ctx: City in Georgia USA]
en: Augusta
uk: Огаста

[ctx: City in Maine USA]
en: Augusta
uk: Огаста

[ctx: City in Colorado USA]
en: Aurora
uk: Аврора

[ctx: City in Illinois USA]
en: Aurora
uk: Аврора

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Aurora
uk: Аврора

[ctx: City in Nevada USA]
en: Austin
uk: Остін

[ctx: City in Texas USA]
en: Austin
uk: Остін

[ctx: City in New South Wales Australia]
en: Avalon
uk: Авалон

[ctx: City in Victoria Australia]
en: Avalon
uk: Авалон

[ctx: City in Italy]
en: Aviano
uk: Авіано

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Avon
uk: Ейвон

[ctx: City in Japan]
en: Ayase
uk: Аясе

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Aztec
uk: Ацтек

[ctx: City in Palau]
en: Babelthuap Island
uk: Острів Бабелтуап

[ctx: City in Philippines]
en: Bacolod
uk: Баколод

[ctx: City in Spain]
en: Badajoz
uk: Бадахос

[ctx: City in Spain]
en: Badalona
uk: Бадалона

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Baddeck
uk: Баддек

[ctx: City in Germany]
en: Baden-Baden
uk: Баден-Баден

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Badger
uk: Беджер

[ctx: City in Guinea Bissau]
en: Bafata
uk: Бафата

[ctx: City in Iraq]
en: Baghdad
uk: Багдад

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Bahrain
uk: Бахрейн

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Baie Verte
uk: Бей-Верте

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Baie-Comeau
uk: Бей-Комю

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Baie-Saint-Paul
uk: Бей-Сен-Поль

[ctx: City in Montana USA]
en: Baker
uk: Бейкер

[ctx: City in California USA]
en: Bakersfield
uk: Бейкерсфілд

[ctx: City in Panama]
en: Balboa
uk: Бальбоа

[ctx: City in California USA]
en: Baldwin Park
uk: Болдвін-Парк

[ctx: City in Indonesia]
en: Bali
uk: Балі

[ctx: City in Texas USA]
en: Balmorhea SP (Toyahvale)
uk: Балморея, Парк штату (Тоявейл)

[ctx: City in Maryland USA]
en: Baltimore
uk: Балтимор

[ctx: City in Mali]
en: Bamako
uk: Бамако

[ctx: City in Germany]
en: Bamberg
uk: Бамберг

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Bancroft
uk: Бенкрофт

[ctx: City in Iran]
en: Bandar Abbass
uk: Бендер-Аббас

[ctx: City in Iran]
en: Bandar Lengeh
uk: Бендер-Ленге

[ctx: City in Brunei]
en: Bandar Seri Begawan
uk: Бандар-Сері-Бегаван

[ctx: City in Turkey]
en: Bandirma
uk: Бандірма

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Banff
uk: Банф

[ctx: City in India]
en: Bangalore
uk: Бангалор

[ctx: City in Central African Republic]
en: Bangassou
uk: Бангассу

[ctx: City in Thailand]
en: Bangkok
uk: Бангкок

[ctx: City in Maine USA]
en: Bangor
uk: Бангор

[ctx: City in Central African Republic]
en: Bangui
uk: Бангі

[ctx: City in Gambia]
en: Banjul
uk: Банджул

[ctx: City in Maine USA]
en: Bar Harbor
uk: Бар-Харбор

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Baraboo
uk: Барабу

[ctx: City in Spain]
en: Barcelona
uk: Барселона

[ctx: City in Italy]
en: Bari
uk: Барі

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Barkerville
uk: Баркервілль

[ctx: City in Italy]
en: Barletta
uk: Барлетта

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Barnaul
uk: Барнаул

[ctx: City in Ohio USA]
en: Barnesville
uk: Барнсвілль

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Barrage Manic-3
uk: Берредж-Менік-3

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Barrage Manic-5
uk: Берредж-Менік-5

[ctx: City in Colombia]
en: Barranquilla
uk: Баранкуіла

[ctx: City in Vermont USA]
en: Barre
uk: Барре

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Barrie
uk: Баррі

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Barron
uk: Баррон

[ctx: City in Alaska USA]
en: Barrow
uk: Барроу

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Barry's Bay
uk: Барріс-Бей

[ctx: City in California USA]
en: Barstow
uk: Барстоу

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Bartlesville
uk: Бартлзвілль

[ctx: City in Vermont USA]
en: Barton
uk: Бартон

[ctx: City in Iraq]
en: Basrah
uk: Басра

[ctx: City in Haute-Corse France]
en: Bastia
uk: Бастія

[ctx: City in Equatorial Guinea]
en: Bata
uk: Бата

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Batesburg
uk: Бейтсбург

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Bathurst
uk: Бетхерст

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Baton Rouge
uk: Батон-Руж

[ctx: City in Michigan USA]
en: Battle Creek
uk: Беттл-Крік

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Bay Bulls
uk: Бей-Буллз

[ctx: City in Michigan USA]
en: Bay City
uk: Бей-Сіті

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Bay St. Louis
uk: Затока Сент-Луїс

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Bayonne
uk: Байонна

[ctx: City in Pyrénées atlantiques France]
en: Bayonne
uk: Байонна

[ctx: City in Texas USA]
en: Baytown
uk: Бейтаун

[ctx: City in Israel]
en: Be'er Sheva
uk: Беер-Шева

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Beach
uk: Біч

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Beardmore
uk: Бердмор

[ctx: City in Nevada USA]
en: Beatty
uk: Бітті

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Beaufort
uk: Бюфорт

[ctx: City in Texas USA]
en: Beaumont
uk: Бюмон

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Beaupre
uk: Бюпре

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Beauval
uk: Бюваль

[ctx: City in Utah USA]
en: Beaver
uk: Бівер

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Beaverlodge
uk: Біверлодж

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Beavermouth
uk: Бівермаут

[ctx: City in Oregon USA]
en: Beaverton
uk: Бівертон

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Beckley
uk: Беклі

[ctx: City in China]
en: Beijing
uk: Пекін

[ctx: City in Mozambique]
en: Beira
uk: Бейра

[ctx: City in Lebanon]
en: Beirut
uk: Бейрут

[ctx: City in Portugal]
en: Beja
uk: Бежа

[ctx: City in Brazil]
en: Belem
uk: Белем

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Belen
uk: Белен

[ctx: City in Northern Ireland United Kingdom]
en: Belfast
uk: Белфаст

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Belgorod
uk: Бєлгород

[ctx: City in Yugoslavia]
en: Belgrade
uk: Белград

[ctx: City in Belize]
en: Belize City
uk: Беліз

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Belleterre
uk: Белльтерр

[ctx: City in Illinois USA]
en: Belleville
uk: Белльвілль

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Belleville
uk: Белльвілль

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Bellevue
uk: Белвью

[ctx: City in Washington USA]
en: Bellevue
uk: Белвью

[ctx: City in California USA]
en: Bellflower
uk: Беллфлауер

[ctx: City in Washington USA]
en: Bellingham
uk: Беллінгем

[ctx: City in Vermont USA]
en: Bellows Falls
uk: Беллоуз-Фоллз

[ctx: City in Morocco]
en: Ben Guerir
uk: Бен-Герір

[ctx: City in Oregon USA]
en: Bend
uk: Бенд

[ctx: City in Somalia]
en: Bender Cassim
uk: Бендер-Кассім

[ctx: City in Victoria Australia]
en: Bendigo
uk: Бердіго

[ctx: City in Libya]
en: Benghazi
uk: Бенгазі

[ctx: City in Vermont USA]
en: Bennington
uk: Беннінгтон

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Benton
uk: Бентон

[ctx: City in Somalia]
en: Berbera
uk: Бербера

[ctx: City in Italy]
en: Bergamo
uk: Бергамо

[ctx: City in Norway]
en: Bergen
uk: Берген

[ctx: City in Germany]
en: Bergisch-Gladbach
uk: Бергіш-Гладбах

[ctx: City in California USA]
en: Berkeley
uk: Берклі

[ctx: City in Germany]
en: Berlin
uk: Берлін

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Berlin
uk: Берлін

[ctx: City in Switzerland]
en: Bern
uk: Берн

[ctx: City in Doubs France]
en: Besançon
uk: Безансон

[ctx: City in Alaska USA]
en: Bethel
uk: Бетель

[ctx: City in Maryland USA]
en: Bethesda
uk: Бетесда

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Bethlehem
uk: Бетлхем

[ctx: City in Iowa USA]
en: Bettendorf
uk: Беттендорф

[ctx: City in Alaska USA]
en: Bettles Field
uk: Беттлз-Філд

[ctx: City in Maine USA]
en: Biddeford
uk: Біддефорд

[ctx: City in California USA]
en: Big Bear Solar Obs.
uk: Сонячна обсерваторія Біг-Бер

[ctx: City in Texas USA]
en: Big Bend Ranch SP (Marfa) IDS
uk: Парк штату «Ранчо «Біг Бенд»» (Марфа) IDS

[ctx: City in Florida USA]
en: Big Cypress National Preserve (Ochopee) IDS
uk: Національний заказник «Біг-Сайпрес» (Очопі)

[ctx: City in Alaska USA]
en: Big Delta
uk: Біг-Делта

[ctx: City in Alaska USA]
en: Big Lake
uk: Біг-Лейк

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Big River
uk: Біг-Рівер

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Biggar
uk: Біггар

[ctx: City in Ukraine]
en: Bila Tserkva
uk: Біла Церква

[ctx: City in Spain]
en: Bilbao
uk: Більбао

[ctx: City in Montana USA]
en: Billings
uk: Біллінгс

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Biloxi
uk: Білоксі

[ctx: City in New York USA]
en: Binghamton
uk: Бінгемтон

[ctx: City in Central African Republic]
en: Birao
uk: Бірао

[ctx: City in United Kingdom]
en: Birmingham
uk: Бірмінгем

[ctx: City in Alabama USA]
en: Birmingham
uk: Бірмінгем

[ctx: City in Far East Russia]
en: Birobidzhan
uk: Біробіджан

[ctx: City in Iran]
en: Biruni
uk: Біруні

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Bismarck
uk: Бісмарк

[ctx: City in Guinea Bissau]
en: Bissau
uk: Бісау

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Bissett
uk: Біссетт

[ctx: City in Germany]
en: Bitburg
uk: Бітбург

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Blaavands huk
uk: Блаавандс-хук

[ctx: City in New Zealand]
en: Black Birch
uk: Блек-Берч

[ctx: City in Texas USA]
en: Black Gap WMA (Marathon) IDS
uk: Зона керування дикою природою «Чорна прогалина» (Маратон)

[ctx: City in United Kingdom]
en: Blackpool
uk: Блекпул

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Blackwell
uk: Блеквелл

[ctx: City in Texas USA]
en: Blanco SP (Blanco)
uk: Парк штату «Бланко» (Бланко)

[ctx: City in Malawi]
en: Blantyre
uk: Блантира

[ctx: City in Switzerland]
en: Bleien
uk: Блаєн

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Blind River
uk: Блайнд-Рівер

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Bloomfield
uk: Блумфілд

[ctx: City in Illinois USA]
en: Bloomington
uk: Блумінгтон

[ctx: City in Indiana USA]
en: Bloomington
uk: Блумінгтон

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Bloomington
uk: Блумінгтон

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Blue River
uk: Блю-Рівер

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Bluefield
uk: Блуфілд

[ctx: City in Utah USA]
en: Bluff
uk: Блафф

[ctx: City in Israel]
en: Bnei Brak
uk: Бней-Брак

[ctx: City in Burkina Faso]
en: Bobo-Dioulasso
uk: Бобо-Дюлассо

[ctx: City in Florida USA]
en: Boca Raton
uk: Бока-Ратон

[ctx: City in Germany]
en: Bochum
uk: Бохум

[ctx: City in Norway]
en: Bodo
uk: Бодо

[ctx: City in Chungbuk South Korea]
en: Boeun
uk: Бохен

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Bogalusa
uk: Богалуса

[ctx: City in Colombia]
en: Bogotá
uk: Богота

[ctx: City in Idaho USA]
en: Boise
uk: Бойсе

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Boise City
uk: Бойсе-сіті

[ctx: City in Ghana]
en: Bolgatanga
uk: Болгатанга

[ctx: City in Italy]
en: Bologna
uk: Болонья

[ctx: City in Italy]
en: Bolzano
uk: Больцано

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Bonavista
uk: Бонавіста

[ctx: City in Germany]
en: Bonn
uk: Бон

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Bonnyville
uk: Боннівілль

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Boone
uk: Буна

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Booneville
uk: Бунвілль

[ctx: City in Gironde France]
en: Bordeaux
uk: Бордо

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Bordentown
uk: Бордертаун

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Borinquen
uk: Борінкен

[ctx: City in Poland]
en: Borowiec
uk: Боровець

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Boscobel
uk: Боскобель

[ctx: City in Indonesia]
en: Bosscha
uk: Боссча

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Bossier City
uk: Боссьє-Сіті

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Boston
uk: Бостон

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Boston Bar
uk: Бостон-Бар

[ctx: City in Germany]
en: Bottrop
uk: Боттроп

[ctx: City in Colorado USA]
en: Boulder
uk: Боулдер

[ctx: City in Nevada USA]
en: Boulder City
uk: Боулдер-Сіті

[ctx: City in California USA]
en: Boulder Creek
uk: Боулдер-Крік

[ctx: City in Pas-de-Calais France]
en: Boulogne-sur-mer
uk: Булонь-сюр-мер

[ctx: City in Utah USA]
en: Bountiful
uk: Баунтіфул

[ctx: City in Cher France]
en: Bourges
uk: Бурж

[ctx: City in Maryland USA]
en: Bowie
uk: Боуї

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Bowling Green
uk: Боулінг-Грін

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Bowman
uk: Боумен

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Bowmanville
uk: Боуманвілль

[ctx: City in South Africa]
en: Boyden
uk: Бойден

[ctx: City in Montana USA]
en: Bozeman
uk: Боузмен

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Bracebridge
uk: Брейсбридж

[ctx: City in United Kingdom]
en: Bradford
uk: Бредфорд

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Brampton
uk: Бремптон

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Brandon
uk: Брендон

[ctx: City in Vermont USA]
en: Brandon
uk: Брендон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Brantford
uk: Брентфорд

[ctx: City in Brazil]
en: Brasilia
uk: Бразилія

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Bratsk
uk: Братськ

[ctx: City in Vermont USA]
en: Brattleboro
uk: Бреттлборо

[ctx: City in Germany]
en: Braunschweig
uk: Брауншвайг

[ctx: City in Texas USA]
en: Brazos Bend SP (Needville)
uk: Парк штату «Бразос-Бенд» (Нідвіль)

[ctx: City in Congo]
en: Brazzaville
uk: Браззавіль

[ctx: City in Germany]
en: Bremen
uk: Бремен

[ctx: City in Germany]
en: Bremerhaven
uk: Бремерхевен

[ctx: City in Washington USA]
en: Bremerton
uk: Бремертон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Brent
uk: Брент

[ctx: City in Italy]
en: Brera
uk: Брера

[ctx: City in Italy]
en: Brescia
uk: Брешіа

[ctx: City in Finistère France]
en: Brest
uk: Брест

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Bridgeport
uk: Бриджпорт

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Bridgeton
uk: Бриджтон

[ctx: City in Barbados]
en: Bridgetown
uk: Бриджтаун

[ctx: City in Ohio USA]
en: Brilliant
uk: Брілліант

[ctx: City in Italy]
en: Brindisi
uk: Бриндізі

[ctx: City in Queensland Australia]
en: Brisbane
uk: Брисбен

[ctx: City in United Kingdom]
en: Bristol
uk: Брістоль

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Bristol
uk: Брістоль

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Bristol
uk: Брістоль

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Bristol
uk: Брістоль

[ctx: City in Vermont USA]
en: Bristol
uk: Брістоль

[ctx: City in United Kingdom]
en: Brize Norton
uk: Брайз-Нортон

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Brockton
uk: Броктон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Brockville
uk: Броквілль

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Broken Arrow
uk: Броукен-Ерроу

[ctx: City in Oregon USA]
en: Brookings
uk: Брукінгс

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Brookings
uk: Брукінгс

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Brookline
uk: Бруклін

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Brooklyn Park
uk: Бруклін Парк

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Brooks
uk: Брукс

[ctx: City in Delaware USA]
en: Brookside Park
uk: Бруксайд-Парк

[ctx: City in Texas USA]
en: Brownsville
uk: Браунсвілль

[ctx: City in Georgia USA]
en: Brunswick
uk: Брансвік

[ctx: City in Maine USA]
en: Brunswick
uk: Брансвік

[ctx: City in Brabant Belgium]
en: Brussels
uk: Брюссель

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Bryansk
uk: Брянськ

[ctx: City in Utah USA]
en: Bryce Canyon National Park (Tropic) IDS
uk: Національний парк «Каньйон Брайс» (Тропік)

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Buan
uk: Буан

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Buchans
uk: Бушан

[ctx: City in Romania]
en: Bucharest
uk: Бухарест

[ctx: City in Germany]
en: Buckeburg
uk: Букебург

[ctx: City in Pest Hungary]
en: Budapest
uk: Будапешт

[ctx: City in California USA]
en: Buena Park
uk: Буена-Парк

[ctx: City in Argentina]
en: Buenos Aires
uk: Буенос-Айрес

[ctx: City in New York USA]
en: Buffalo
uk: Баффало

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Buffalo
uk: Баффало

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Buffalo Narrows
uk: Баффало-Нерроуз

[ctx: City in Burundi]
en: Bujumburo
uk: Бужумбура

[ctx: City in Rwanda]
en: Bukavu
uk: Букаву

[ctx: City in Zimbabwe]
en: Bulawayo
uk:  Булавайо

[ctx: City in California USA]
en: Burbank
uk: Бербенк

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Burgeo
uk: Бургео

[ctx: City in Spain]
en: Burgos
uk: Бургос

[ctx: City in Colorado USA]
en: Burlington
uk: Берлінгтон

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Burlington
uk: Берлінгтон

[ctx: City in Iowa USA]
en: Burlington
uk: Берлінгтон

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Burlington
uk: Берлінгтон

[ctx: City in Vermont USA]
en: Burlington
uk: Берлінгтон

[ctx: City in Washington USA]
en: Burlington
uk: Берлінгтон

[ctx: City in Oregon USA]
en: Burns
uk: Бернс

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Burns Lake
uk: Бернс-Лейк

[ctx: City in Burundi]
en: Bururi
uk: Бурурі

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Burwash
uk: Бервош

[ctx: City in South Korea]
en: Busan
uk: Пусан

[ctx: City in Montana USA]
en: Butte
uk: Бутте

[ctx: City in Malaysia]
en: Butterworth
uk: Баттерворт

[ctx: City in Chungnam South Korea]
en: Buyeo
uk: Бухе

[ctx: City in Armenia]
en: Byurakan
uk: Бюракан

[ctx: City in Békés Hungary]
en: Békéscsaba
uk: Бекешчаба

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Cabano
uk: Кабано

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Cadillac
uk: Каділлак

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Cadomin
uk: Кадомін

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Cadotte Lake
uk: Кадотт-Лейк

[ctx: City in Calvados France]
en: Caen
uk: Кан

[ctx: City in Italy]
en: Cagliari
uk: Кальярі

[ctx: City in Egypt]
en: Cairo
uk: Каїр

[ctx: City in Pas-de-Calais France]
en: Calais
uk: Кале

[ctx: City in Spain]
en: Calar Alto
uk: Калар-Альто

[ctx: City in Idaho USA]
en: Caldwell
uk: Колдвелл

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Caledonia
uk: Каледонія

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Calgary
uk: Калгарі

[ctx: City in Nevada USA]
en: Caliente
uk: Кальєнте

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Caliper Lake
uk: Каліпер-Лейк

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Calling Lake
uk: Коллінг-Лейк

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Calvert
uk: Калверт

[ctx: City in United Kingdom]
en: Cambridge
uk: Кембридж

[ctx: City in Maryland USA]
en: Cambridge
uk: Кембридж

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Cambridge
uk: Кембридж

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Camden
uk: Кемден

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Campbell River
uk: Кемпбелл-Рівер

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Campbellton
uk: Кемпбеллтон

[ctx: City in Italy]
en: Campobasso
uk: Кампобассо

[ctx: City in ACT Australia]
en: Canberra
uk: Канберра

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Cannes
uk: Канни

[ctx: City in California USA]
en: Canoga Park
uk: Канога-Парк

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Canora
uk: Канора

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Canso
uk: Кансо

[ctx: City in China]
en: Canton
uk: Кантон

[ctx: City in Ohio USA]
en: Canton
uk: Кантон

[ctx: City in Maryland USA]
en: Cantonsville
uk: Кантонсвілль

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Cap-Chat
uk: Кап-Кет

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Cap-aux-Meules
uk: Кап-о-Мьоль

[ctx: City in Florida USA]
en: Cape Canaveral
uk: Мис Канаверал

[ctx: City in Missouri USA]
en: Cape Girardeau
uk: Мис Жирардо

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Cape May
uk: Кейп-Мей

[ctx: City in South Africa]
en: Cape Town
uk: Кейптаун

[ctx: City in Texas USA]
en: Caprock Canyon SP (Quitaque)
uk: Парк штату «Каньйон Кепрок» (Кітіквей)

[ctx: City in Venezuela]
en: Caracas
uk: Каракас

[ctx: City in Washington USA]
en: Carbonado
uk: Карбонадо

[ctx: City in Illinois USA]
en: Carbondale
uk: Карбондейл

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Carbonear
uk: Карбонір

[ctx: City in Wales United Kingdom]
en: Cardiff
uk: Кардифф

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Carleton Place
uk: Карлтон-Плейс

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Carlton
uk: Карлтон

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Carlyle
uk: Карлайл

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Carman
uk: Карман

[ctx: City in California USA]
en: Carmichael
uk: Кармайкл

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Carrizozo
uk: Карріцозо

[ctx: City in Georgia USA]
en: Carrollton
uk: Керроллтон

[ctx: City in California USA]
en: Carson
uk: Карсон

[ctx: City in Nevada USA]
en: Carson City
uk: Карсон-Сіті

[ctx: City in Spain]
en: Cartagena
uk: Картахена

[ctx: City in Georgia USA]
en: Cartersville
uk: Картерсвілль

[ctx: City in Illinois USA]
en: Cary
uk: Кері

[ctx: City in Arizona USA]
en: Casa Grande
uk: Каса-Гранде

[ctx: City in Morocco]
en: Casablanca
uk: Касабланка

[ctx: City in Italy]
en: Caserta
uk: Казерата

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Casper
uk: Каспер

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Casselman
uk: Кассельман

[ctx: City in Spain]
en: Castelló de la Plana
uk: Кастельйон-де-ла-Плана

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Castlegar
uk: Каслгар

[ctx: City in Washington USA]
en: Castlerock
uk: Каслрок

[ctx: City in St. Lucia]
en: Castries
uk: Кастрі

[ctx: City in Italy]
en: Catania
uk: Катанія

[ctx: City in Italy]
en: Catanzaro
uk: Катандзаро

[ctx: City in Arizona USA]
en: Cave Creek
uk: Кейв-Крік

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Cavendish
uk: Кавендіш

[ctx: City in French Guiana]
en: Cayenne
uk: Каєнна

[ctx: City in Utah USA]
en: Cedar City
uk: Сідар-Сіті

[ctx: City in Iowa USA]
en: Cedar Falls
uk: Сідар-Фоллз

[ctx: City in Iowa USA]
en: Cedar Rapids
uk: Сідар-Рапідс

[ctx: City in New York USA]
en: Central Islip
uk: Сентрал-Ісліп

[ctx: City in Maryland USA]
en: Centreville
uk: Сентрвілль

[ctx: City in California USA]
en: Cerritos
uk: Серрітос

[ctx: City in Chile]
en: Cerro Calán
uk: Сієрро-Салан

[ctx: City in Chile]
en: Cerro Tololo Int'l Obs.
uk: Обсерваторія Сієрро-Толонто Інт І

[ctx: City in Spain]
en: Ceuta
uk: Сеута

[ctx: City in Ohio USA]
en: Chagrin Falls
uk: Шагрін-Фоллз

[ctx: City in Illinois USA]
en: Champaign
uk: Шампейн

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Chandler
uk: Чендлер

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Changwon
uk: Чханвон

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Channel-Port aux Basques
uk: Шанель-Порт-о-Баске

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Chapais
uk: Шапе

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Chapel Hill
uk: Чепл-Гілл

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Chapleau
uk: Шапло

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Chard
uk: Шард

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Charleston
uk: Чарльстон

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Charleston
uk: Чарльстон

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Charlevoix
uk: Шарлеву

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Charlotte
uk: Шарлотт

[ctx: City in Virginia USA]
en: Charlottesville
uk: Шарлоттсвілль

[ctx: City in Prince Edward Island Canada]
en: Charlottetown
uk: Шарлоттаун

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Chatham-Kent
uk: Чатем-Кент

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Chattanooga
uk: Чаттануга

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Cheboksary
uk: Чебоксари

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Cheltenham
uk: Челтенгем

[ctx: City in Ural Russia]
en: Chelyabinsk
uk: Челябінськ

[ctx: City in Germany]
en: Chemnitz
uk: Хемніц

[ctx: City in India]
en: Chennai
uk: Мадрас (Ченнай)

[ctx: City in Chungbuk South Korea]
en: Cheongju
uk: Чонджу

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Cheorwon
uk: Чхорвон

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Cheraw
uk: Черо

[ctx: City in Manche France]
en: Cherbourg
uk: Шербур

[ctx: City in Ukraine]
en: Cherkasy
uk: Черкаси

[ctx: City in South Region Russia]
en: Cherkessk
uk: Черкеськ

[ctx: City in Ukraine]
en: Chernihiv
uk: Чернігів

[ctx: City in Ukraine]
en: Chernivtsi
uk: Чернівці

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Cherokee
uk: Черокі

[ctx: City in Virginia USA]
en: Chesapeake
uk: Чесапіка

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Chester
uk: Честер

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Chester
uk: Честер

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Cheticamp
uk: Четікемп

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Chetwynd
uk: Четвінд

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Cheyenne
uk: Шаєнн

[ctx: City in Thailand]
en: Chiang Mai
uk: Чіангмай

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Chibougamau
uk: Чибугамо

[ctx: City in Illinois USA]
en: Chicago
uk: Чикаго

[ctx: City in Peru]
en: Chiclayo
uk: Чиклайо

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Chicopee
uk: Чикопі

[ctx: City in Alaska USA]
en: Chignik
uk: Чигнік

[ctx: City in Illinois USA]
en: Chillicothe
uk: Чиллікота

[ctx: City in Missouri USA]
en: Chillicothe
uk: Чиллікота

[ctx: City in Ohio USA]
en: Chillicothe
uk: Чиллікота

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Chilliwack
uk: Чиллівек

[ctx: City in Zambia]
en: Chingola
uk: Чингола

[ctx: City in California USA]
en: Chino
uk: Чино

[ctx: City in California USA]
en: Chino Hills
uk: Чино-Гіллз

[ctx: City in Montana USA]
en: Chinook
uk: Чинук

[ctx: City in Somalia]
en: Chisimayu
uk: Кисімай

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Chita
uk: Чита

[ctx: City in Japan]
en: Chitose
uk: Читозе

[ctx: City in Bangladesh]
en: Chittagong
uk: Читтагонг

[ctx: City in Zimbabwe]
en: Chitungwiza
uk: Читунгвіза

[ctx: City in New Zealand]
en: Christchurch
uk: Крайстчерч

[ctx: City in Bornholm Denmark]
en: Christiansoe
uk: Крістіансе

[ctx: City in Australia]
en: Christmas Island
uk: Острів Різдва

[ctx: City in California USA]
en: Chula Vista
uk: Чула-Віста

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Chuncheon
uk: Чхунчхон

[ctx: City in Chungbuk South Korea]
en: Chungju
uk: Чхонджу

[ctx: City in South Korea]
en: Chupungryeong
uk: Чупунгренг

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Churchill
uk: Черчилл

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Chute-des-Passes
uk: Шут-де-Пасс

[ctx: City in Micronesia]
en: Chuuk
uk: Чуук

[ctx: City in Hambuk North Korea]
en: Chŏngjin
uk: Чхонджин

[ctx: City in Illinois USA]
en: Cicero
uk: Сісеро

[ctx: City in Ohio USA]
en: Cincinnati
uk: Цинциннаті

[ctx: City in Alaska USA]
en: Circle
uk: Коло

[ctx: City in Ohio USA]
en: Circleville
uk: Серклвілль

[ctx: City in Spain]
en: Ciudad Real
uk: Сьюдад-Реаль

[ctx: City in Eure-et-Loir France]
en: Civry
uk: Сіврі

[ctx: City in Nièvre France]
en: Clamecy
uk: Кламесі

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Claremont
uk: Клермонт

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Clarenville
uk: Кларенвілль

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Claresholm
uk: Кларесголм

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Clark
uk: Кларк

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Clark's Harbour
uk: Кларкс-Гарбор

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Clarksburg
uk: Кларксбург

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Clarksdale
uk: Кларксдейл

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Clarksville
uk: Кларксвілль

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Clayhurst
uk: Клейхерст

[ctx: City in Delaware USA]
en: Claymont
uk: Клеймонт

[ctx: City in Alaska USA]
en: Clear
uk: Очистити

[ctx: City in Texas USA]
en: Clear Lake City
uk: Кліе-Лейк-Сіті

[ctx: City in California USA]
en: Clearlake
uk: Клірлейк

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Clearwater
uk: Кліруотер

[ctx: City in Florida USA]
en: Clearwater
uk: Кліруотер

[ctx: City in Puy-de-Dôme France]
en: Clermont-Ferrand
uk: Клермон-Ферран

[ctx: City in Ohio USA]
en: Cleveland
uk: Клівленд

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Cleveland
uk: Клівленд

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Clifton
uk: Кліфтон

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Clinton
uk: Клінтон

[ctx: City in Iowa USA]
en: Clinton
uk: Клінтон

[ctx: City in Germany]
en: Cloppenburg
uk: Клоппенбург

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Cloud Bay
uk: Клауд-Бей

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Clova
uk: Клова

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Clovis
uk: Кловіс

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Coaticook
uk: Коатікук

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Cochrane
uk: Кокран

[ctx: City in Turks and Caicos Islands]
en: Cockburn Town
uk: Кокберн-Таун

[ctx: City in Maryland USA]
en: Cockeysville
uk: Кокісвілль

[ctx: City in Australia]
en: Cocos Island
uk: Острів Кокос

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Cody
uk: Коді

[ctx: City in Portugal]
en: Coimbra
uk: Коїмбра

[ctx: City in Alaska USA]
en: Cold Bay
uk: Колд-Бей

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Cold Lake
uk: Колд-Лейк

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Colinet
uk: Колінет

[ctx: City in Maryland USA]
en: College Park
uk: Колледж-Парк

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Collegedale
uk: Колледждейл

[ctx: City in Germany]
en: Cologne
uk: Кьольн

[ctx: City in Sri Lanka]
en: Colombo
uk: Коломбо

[ctx: City in Panama]
en: Colon
uk: Колон

[ctx: City in Texas USA]
en: Colorado Bend SP (Bend)
uk: Парк штату «Колорадо-Бенд» (Бенд)

[ctx: City in Colorado USA]
en: Colorado Springs
uk: Колорадо-Спрінгс

[ctx: City in Missouri USA]
en: Columbia
uk: Коламбія

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Columbia
uk: Коламбія

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Columbia
uk: Коламбія

[ctx: City in Ohio USA]
en: Columbia Station
uk: Коламбія-Стейшн

[ctx: City in Georgia USA]
en: Columbus
uk: Колумбус

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Columbus
uk: Колумбус

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Columbus
uk: Колумбус

[ctx: City in Ohio USA]
en: Columbus
uk: Колумбус

[ctx: City in Italy]
en: Como
uk: Комо

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Comox
uk: Комокс

[ctx: City in California USA]
en: Compton
uk: Комптон

[ctx: City in Guinea]
en: Conakry
uk: Конакрі

[ctx: City in Chile]
en: Concepcion
uk: Консепсьйон

[ctx: City in California USA]
en: Concord
uk: Конкорд

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Concord
uk: Конкорд

[ctx: City in Oregon USA]
en: Condon
uk: Кондон

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Consort
uk: Консорт

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Conway
uk: Конвей

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Conway
uk: Конвей

[ctx: City in Australia]
en: Coonabarabran
uk: Кунабарабран

[ctx: City in Denmark]
en: Copenhagen
uk: Копенгаген

[ctx: City in Texas USA]
en: Copper Breaks SP (Quanah) IDS
uk: Парк штату «Коппер-Брейкс» (Квана)

[ctx: City in Iowa USA]
en: Coralville
uk: Коралвілль

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Corbin
uk: Корбін

[ctx: City in Alaska USA]
en: Cordova
uk: Кордова

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Corinth
uk: Коринф

[ctx: City in Munster Ireland]
en: Cork
uk: Корк

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Corner Brook
uk: Корнер-Брук

[ctx: City in Iowa USA]
en: Corning
uk: Корнінг

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Cornwall
uk: Корнуолл

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Coronation
uk: Коронейшн

[ctx: City in Texas USA]
en: Corpus Christi
uk: Корпус-крісті

[ctx: City in Colorado USA]
en: Cortez
uk: Кортез

[ctx: City in Oregon USA]
en: Corvallis
uk: Корвалліс

[ctx: City in Italy]
en: Cosenza
uk: Козенца

[ctx: City in California USA]
en: Costa Mesa
uk: Коста-Меза

[ctx: City in Bénin]
en: Cotonou
uk: Котону

[ctx: City in Germany]
en: Cottbus
uk: Котбус

[ctx: City in Idaho USA]
en: Couer d'Alene
uk: Кур-д'Ален

[ctx: City in Iowa USA]
en: Council Bluffs
uk: Консіл-Блаффс

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Courtenay
uk: Кортеней

[ctx: City in United Kingdom]
en: Coventry
uk: Ковентрі

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Covington
uk: Ковінгтон

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Cranbrook
uk: Кренбрук

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Cranford
uk: Кренфорд

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Cranston
uk: Кренстон

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Crawford
uk: Крофорд

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Crawford Hill
uk: Крофорд-Гілл

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Crestwood
uk: Крествуд

[ctx: City in Missouri USA]
en: Crestwood
uk: Крествуд

[ctx: City in Illinois USA]
en: Creve Coeur
uk: Крів-Кур

[ctx: City in Colorado USA]
en: Cripple Creek
uk: Кріппл-Крік

[ctx: City in Missouri USA]
en: Crocker
uk: Крокер

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Crofton
uk: Крофтон

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Crowsnest Pass
uk: Кроузнест-Пасс

[ctx: City in Philippines]
en: Cubi Point
uk: Кубі-Пойнт

[ctx: City in Spain]
en: Cuenca
uk: Куенца

[ctx: City in Australia]
en: Culgoora
uk: Калгура

[ctx: City in California USA]
en: Culver City
uk: Калвер-Сіті

[ctx: City in Maryland USA]
en: Cumberland
uk: Камберленд

[ctx: City in Montana USA]
en: Cut Bank
uk: Кат-Бенк

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Cypress River
uk: Сайпрес-Рівер

[ctx: City in Spain]
en: Cáceres
uk: Касерес

[ctx: City in Spain]
en: Cádiz
uk: Кадіс

[ctx: City in Spain]
en: Córdoba
uk: Кордоба

[ctx: City in Bangladesh]
en: Dacca
uk: Дакка

[ctx: City in South Korea]
en: Daegu
uk: Тегу

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Daegwallyeong
uk: Тегвален

[ctx: City in South Korea]
en: Daejeon
uk: Теджон

[ctx: City in Senegal]
en: Dakar
uk: Дакар

[ctx: City in Western sahara]
en: Dakhla
uk: Дахла

[ctx: City in Texas USA]
en: Dallas
uk: Даллас

[ctx: City in Finland]
en: Dalsbruk
uk: Далсбрук

[ctx: City in California USA]
en: Daly City
uk: Дейлі-Сіті

[ctx: City in Syria]
en: Damascus
uk: Дамаск

[ctx: City in Italy]
en: Damecuta
uk: Дамекута

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Danbury
uk: Денбері

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Daniel's Harbour
uk: Деніелс-Гарбор

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Danielson
uk: Деніелсон

[ctx: City in Iowa USA]
en: Danville
uk: Денвілль

[ctx: City in Virginia USA]
en: Danville
uk: Денвілль

[ctx: City in Chungbuk South Korea]
en: Danyang
uk: Танян

[ctx: City in Togo]
en: Dapaong
uk: Дапаон

[ctx: City in Tanzania]
en: Dar es Salaam
uk: Дар-ес-Салам

[ctx: City in Germany]
en: Darmstadt
uk: Дармштадт

[ctx: City in Northern Territory Australia]
en: Darwin
uk: Дарвін

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Dauphin
uk: Дофін

[ctx: City in Iowa USA]
en: Davenport
uk: Давенпорт

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Davidson
uk: Девідсон

[ctx: City in Texas USA]
en: Davis Mountains SP (Fort Davis) IDS
uk: Парк штату «Гори Девіс» (Форт-Девіс)

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Dawson Creek
uk: Доусон-крік

[ctx: City in Ohio USA]
en: Dayton
uk: Дейтон

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Dayton
uk: Дейтон

[ctx: City in Florida USA]
en: Daytona Beach
uk: Дейтона-Біч

[ctx: City in South Africa]
en: De Aar
uk: Де-Ар

[ctx: City in Indiana USA]
en: DeMotte
uk: ДеМотт

[ctx: City in Alaska USA]
en: Deadhorse
uk: Дедгорс

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Deadwood
uk: Дедвуд

[ctx: City in Michigan USA]
en: Dearborn
uk: Дірборн

[ctx: City in Michigan USA]
en: Dearborn Heights
uk: Дедборн-Гайтс

[ctx: City in Illinois USA]
en: Dearborn Obs.
uk: Обсерваторія Дедборн

[ctx: City in California USA]
en: Death Valley
uk: Деф-Валі

[ctx: City in Hajdú-Bihar Hungary]
en: Debrecen
uk: Дебрецен

[ctx: City in Illinois USA]
en: Decataur
uk: Декейтер

[ctx: City in Italy]
en: Decimomannu
uk: Децимоманну

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Deep River
uk: Діп-Рівер

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Deer Lake
uk: Дір-Лейк

[ctx: City in Illinois USA]
en: Dekalb
uk: Де-Калб

[ctx: City in Texas USA]
en: Del Rio
uk: Дель-Ріо

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Delavan
uk: Делавен

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Delhi
uk: Делі

[ctx: City in Utah USA]
en: Delta
uk: Делта

[ctx: City in Alaska USA]
en: Delta Junction
uk: Делта-Джанкшн

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Demmitt
uk: Деммітт

[ctx: City in Alaska USA]
en: Denali National Park
uk: Національний Парк Деналі

[ctx: City in Texas USA]
en: Denton
uk: Дентон

[ctx: City in Colorado USA]
en: Denver
uk: Денвер

[ctx: City in United Kingdom]
en: Derby
uk: Дербі

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Derby
uk: Дербі

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Derry
uk: Деррі

[ctx: City in Iowa USA]
en: Des Moines
uk: Де-Мойн

[ctx: City in Illinois USA]
en: Des Plaines
uk: Де-Плейнс

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Desbiens
uk: Дебьєн

[ctx: City in Germany]
en: Dessau
uk: Дессау

[ctx: City in Michigan USA]
en: Detroit
uk: Детройт

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Devils Lake
uk: Девілз-Лейк

[ctx: City in Texas USA]
en: Devils River State Natural Area (Del Rio) IDS
uk: Природна область штату «Девілс-Рівер» (Дель-Ріо)

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Dhahran
uk: Дахран

[ctx: City in California USA]
en: Diamond Bar
uk: Даймонд-Бар

[ctx: City in California USA]
en: Diamond Springs
uk: Даймонд-Спрінгс

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Dickinson
uk: Дікісон

[ctx: City in Texas USA]
en: Dickinson
uk: Дікісон

[ctx: City in US Territory]
en: Diego Garcia
uk: Дієго Гарсія

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Digby
uk: Дігбі

[ctx: City in Côte d'or France]
en: Dijon
uk: Діжон

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Dillingham
uk: Діллінгем

[ctx: City in Montana USA]
en: Dillon
uk: Діллон

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Dillon
uk: Діллон

[ctx: City in Turkey]
en: Diyarbakir
uk: Діябакир

[ctx: City in Indonesia]
en: Djakarta
uk: Джакарта

[ctx: City in Tunisia]
en: Djerba
uk: Джебра

[ctx: City in Djibouti]
en: Djibouti
uk: Джибуті

[ctx: City in Ukraine]
en: Dnipropetropsk
uk: Дніпропетровськ

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Doaktown
uk: Доуктаун

[ctx: City in Kansas USA]
en: Dodge City
uk: Додж-Сіті

[ctx: City in Tanzania]
en: Dodoma
uk: Додома

[ctx: City in Qatar]
en: Doha
uk: Доха

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Dokdo
uk: Докдо

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Dolbeau
uk: Долбью

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Dome Creek
uk: Доум-Крік

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Dominion Radio Astrophysical Obs
uk: Доміньонська радіоастрофізична обсерваторія

[ctx: City in Ulster Ireland]
en: Donegal
uk: Донегал

[ctx: City in Ukraine]
en: Donets'k
uk: Донецьк

[ctx: City in Gyeonggi South Korea]
en: Dongducheon
uk: Тондучхон

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Donghae
uk: Тонхе

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Dore Lake
uk: Дор-Лейк

[ctx: City in Germany]
en: Dortmund
uk: Дортмунд

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Dorval-Lodge
uk: Дорвал-Лодж

[ctx: City in Alabama USA]
en: Dothan
uk: Дотан

[ctx: City in Cameroon]
en: Douala
uk: Дуала

[ctx: City in Isle of Man]
en: Douglas
uk: Дуглас

[ctx: City in United Kingdom]
en: Dover
uk: Дувр

[ctx: City in Delaware USA]
en: Dover
uk: Дувр

[ctx: City in Florida USA]
en: Dover
uk: Дувр

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Dover
uk: Дувр

[ctx: City in California USA]
en: Downey
uk: Дауні

[ctx: City in Germany]
en: Dr. Remeis
uk: Доктон Реміз

[ctx: City in Norway]
en: Drammen
uk: Драммен

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Drayton Valley
uk: Дрейтон-Валлі

[ctx: City in Germany]
en: Dresden
uk: Дрезден

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Driftwood
uk: Дріфтвуд

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Drumheller
uk: Драмхеллер

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Drummondville
uk: Драммондвілль

[ctx: City in Croatia]
en: Druvar
uk: Друвар

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Dryden
uk: Драйден

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Dubai
uk: Дубай

[ctx: City in Leinster Ireland]
en: Dublin
uk: Дублін

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Dubreuilville
uk: Дубрюлвілль

[ctx: City in Croatia]
en: Dubrovnik
uk: Дубровник

[ctx: City in Iowa USA]
en: Dubuque
uk: Дубьюк

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Dudinka
uk: Дудінка

[ctx: City in Germany]
en: Duisburg
uk: Дуйсбург

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Duluth
uk: Дулут

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Duncan
uk: Дункан

[ctx: City in Maryland USA]
en: Dundalk
uk: Дандолк

[ctx: City in New Zealand]
en: Dunedin
uk: Данідін

[ctx: City in Pas-de-Calais France]
en: Dunkirk
uk: Дюнкерк

[ctx: City in Iowa USA]
en: Dunlap
uk: Данлеп

[ctx: City in Leinster Ireland]
en: Dunsink
uk: Дансінк

[ctx: City in Colorado USA]
en: Durango
uk: Дуранго

[ctx: City in South Africa]
en: Durban
uk: Дурбан

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Durham
uk: Дарем

[ctx: City in Alaska USA]
en: Dutch Harbor
uk: Датч-Харбор

[ctx: City in Netherlands]
en: Dwingeloo Obs.
uk: Обсерваторія Двінгелу

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Dyer Observatory
uk: Обсерваторія Даєр

[ctx: City in Germany]
en: Düsseldorf
uk: Дюсельдорф

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Eagan
uk: Іген

[ctx: City in Alaska USA]
en: Eagle
uk: Ігл

[ctx: City in Alaska USA]
en: Eagle River
uk: Ігл-Рівер

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Ear Falls
uk: Ер-Фоллз

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Earlton
uk: Ерлтон

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: East Boston
uk: Східний Бостон

[ctx: City in New Jersey USA]
en: East Brunswick
uk: Східний Брансуїк

[ctx: City in Michigan USA]
en: East Lansing
uk: Східний Лансінг

[ctx: City in Nevada USA]
en: East Las Vegas
uk: Східний Лас-Вегас

[ctx: City in South Africa]
en: East London
uk: Східний Лондон

[ctx: City in California USA]
en: East Los Angeles
uk: Східний Лос-Анжелес

[ctx: City in New Jersey USA]
en: East Orange
uk: Східний Орандж

[ctx: City in Georgia USA]
en: East Point
uk: Іст-Пойнт

[ctx: City in Illinois USA]
en: East St. Louis
uk: Східний Сент-Луїс

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: East Stroudsburg
uk: Іст-Страудсбург

[ctx: City in Washington USA]
en: East Wenatchee
uk: Іст-Венатчи

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Eastampton
uk: Істемптон

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Eastport
uk: Істпорт

[ctx: City in Georgia USA]
en: Eatonton
uk: Ітонтон

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Eau Claire
uk: О-Клер

[ctx: City in Spain]
en: Ebro
uk: Ебро

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Eddystone
uk: Еддістоун

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Edina
uk: Едіна

[ctx: City in Scotland United Kingdom]
en: Edinburgh
uk: Единбург

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Edmond
uk: Едмонд

[ctx: City in Washington USA]
en: Edmonds
uk: Едмондс

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Edmonton
uk: Едмонтон

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Edmundston
uk: Едмундстон

[ctx: City in Texas USA]
en: Edna
uk: Една

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Edson
uk: Едсон

[ctx: City in Vanuatu]
en: Efate
uk: Ефате

[ctx: City in Germany]
en: Effelsberg
uk: Еффельсберг

[ctx: City in Illinois USA]
en: Effingham
uk: Еффінгем

[ctx: City in Heves Hungary]
en: Eger
uk: Егер

[ctx: City in Far East Russia]
en: Egvekinot
uk: Егвекінот

[ctx: City in Ural Russia]
en: Ekaterinburg
uk: Єкатерінбург

[ctx: City in Western sahara]
en: El Aaiun
uk: Ель-Аюн

[ctx: City in California USA]
en: El Cajon
uk: Ель-Кахон

[ctx: City in Arkansas USA]
en: El Dorado
uk: Ель-Дорадо

[ctx: City in Sudan]
en: El Fasher
uk: Ель-Фашер

[ctx: City in Arizona USA]
en: El Mirage
uk: Ель-Міраж

[ctx: City in California USA]
en: El Monte
uk: Ель-Монте

[ctx: City in Sudan]
en: El Obeid
uk: Ель-Обейд

[ctx: City in Texas USA]
en: El Paso
uk: Ель-Пасо

[ctx: City in Egypt]
en: El fayum
uk: Ель-Файюм

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Elbow
uk: Елбоу

[ctx: City in Illinois USA]
en: Eldorado
uk: Ельдорадо

[ctx: City in Iowa USA]
en: Eldridge
uk: Елдрідж

[ctx: City in Illinois USA]
en: Elgin
uk: Елджин

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Elizabeth
uk: Елізабет

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Elizabeth City
uk: Елізабет-Сіті

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Elizabethtown
uk: Елізабеттаун

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Elk City
uk: Елк-Сіті

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Elk Point
uk: Елк-Пойнт

[ctx: City in Indiana USA]
en: Elkhart
uk: Елкхарт

[ctx: City in Texas USA]
en: Elkhart
uk: Елкхарт

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Elkins
uk: Елкінс

[ctx: City in Nevada USA]
en: Elko
uk: Елко

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Elliot Lake
uk: Елліот-Лейк

[ctx: City in New York USA]
en: Elmira
uk: Елміра

[ctx: City in Delaware USA]
en: Elsmere
uk: Елсмір

[ctx: City in Estonia]
en: Elva
uk: Елва

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Elverson
uk: Елверсон

[ctx: City in Spain]
en: Elx
uk: Ельче

[ctx: City in Ohio USA]
en: Elyria
uk: Елірія

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Emerson
uk: Емерсон

[ctx: City in Texas USA]
en: Enchanted Rock State Natural Area (Fredricksburg) IDS
uk: Природна область штату «Енчантед-Рок» (Фредріксберг)

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Enfield
uk: Енфілд

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Englee
uk: Енглі

[ctx: City in Colorado USA]
en: Englewood
uk: Енглвуд

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Enid
uk: Енід

[ctx: City in Uganda]
en: Entebbe
uk: Ентеббе

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Ephrata
uk: Ефрата

[ctx: City in Germany]
en: Erding
uk: Ердінг

[ctx: City in Germany]
en: Erfurt
uk: Ерфурт

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Erickson
uk: Еріксон

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Erie
uk: Ері

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Eriksdale
uk: Еріксдейл

[ctx: City in Germany]
en: Erlangen
uk: Ерланген

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Esbjerg
uk: Есбьєрг

[ctx: City in California USA]
en: Escondido
uk: Ескондідо

[ctx: City in Iran]
en: Esfahan
uk: Ісфаган

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Espanola
uk: Еспаньола

[ctx: City in Finland]
en: Espoo
uk: Еспо

[ctx: City in Germany]
en: Essen
uk: Ессен

[ctx: City in Vermont USA]
en: Essex Junction
uk: Ессекс-Джанкшн

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Esterhazy
uk: Естергазі

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Estevan
uk: Естеван

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Eston
uk: Естон

[ctx: City in Ohio USA]
en: Euclid
uk: Юклід

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Eudora
uk: Евдора

[ctx: City in Oregon USA]
en: Eugene
uk: Юджин

[ctx: City in California USA]
en: Eureka
uk: Юріка

[ctx: City in Nevada USA]
en: Eureka
uk: Юріка

[ctx: City in Utah USA]
en: Eureka
uk: Юріка

[ctx: City in Illinois USA]
en: Evanston
uk: Еванстон

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Evanston
uk: Еванстон

[ctx: City in Indiana USA]
en: Evansville
uk: Евансвілль

[ctx: City in Washington USA]
en: Everett
uk: Еверетт

[ctx: City in Colorado USA]
en: Evergreen
uk: Евергрін

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Ewa
uk: Ева

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Exeter
uk: Ексетер

[ctx: City in Mauritania]
en: F'Dérik
uk: Ф'Дерік

[ctx: City in Spain]
en: Fabra
uk: Фабра

[ctx: City in Vermont USA]
en: Fair Haven
uk: Фер-Гевен

[ctx: City in Alaska USA]
en: Fairbanks
uk: Фербенкс

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Fairfax
uk: Ферфакс

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Fairfax
uk: Ферфакс

[ctx: City in California USA]
en: Fairfield
uk: Ферфілд

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Fairfield
uk: Ферфілд

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fairmont
uk: Фермонт

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Fairmont
uk: Фермонт

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Fairview
uk: Фервью

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Faith
uk: Фейт

[ctx: City in Colorado USA]
en: Falcon
uk: Фалкон

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Falcon Lake
uk: Фалкон-Лейк

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Fall River
uk: Фолл-Рівер

[ctx: City in Nevada USA]
en: Fallon
uk: Фаллон

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Falmouth
uk: Фалмут

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Fargo
uk: Фарго

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Farmington
uk: Фармінгтон

[ctx: City in United Kingdom]
en: Farnborough
uk: Фарнборо

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Fayetteville
uk: Фаєттвілль

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Fayetteville
uk: Фаєттвілль

[ctx: City in Italy]
en: Ferrara
uk: Феррара

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Ferriday
uk: Феррідей

[ctx: City in Morocco]
en: Fes
uk: Фес

[ctx: City in United Kingdom]
en: Finningley
uk: Фіннінглі

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Fisher
uk: Фішер

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Fitchburg
uk: Фіцбург

[ctx: City in Arizona USA]
en: Flagstaff
uk: Флегстафф

[ctx: City in Michigan USA]
en: Flint
uk: Флінт

[ctx: City in Alabama USA]
en: Florala
uk: Флорала

[ctx: City in Italy]
en: Florence
uk: Флоренс

[ctx: City in Alabama USA]
en: Florence
uk: Флоренс

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Florence
uk: Флоренс

[ctx: City in Missouri USA]
en: Florissant
uk: Флоріссант

[ctx: City in Texas USA]
en: Flower Mound
uk: Флауер-Маунд

[ctx: City in Italy]
en: Foggia
uk: Фоджа

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Foleyet
uk: Фоульєт

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Folsom
uk: Фолсом

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Fond du Lac
uk: Фон-дю-Лак

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Ford Island
uk: Острів Форд

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Forestville
uk: Форествілль

[ctx: City in Italy]
en: Forlì
uk: Форлі

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Forrest City
uk: Форрест-Сіті

[ctx: City in Montana USA]
en: Forsyth
uk: Форсайт

[ctx: City in Colorado USA]
en: Fort Collins
uk: Форт-Коллінз

[ctx: City in Iowa USA]
en: Fort Dodge
uk: Форт-Додж

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Fort Frances
uk: Форт-франсез

[ctx: City in Alaska USA]
en: Fort Greely
uk: Форт-Грілі

[ctx: City in Florida USA]
en: Fort Lauderdale
uk: Форт-Лодердейл

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Fort McMurray
uk: Форт-МакМюррей

[ctx: City in Northwest Territories Canada]
en: Fort McPherson
uk: Форт-МакФерсон

[ctx: City in Florida USA]
en: Fort Myers
uk: Форт-Маєрс

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fort Nelson
uk: Форт-Нельсон

[ctx: City in Alabama USA]
en: Fort Payne
uk: Форт-Пейн

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Fort Qu'Appelle
uk: Форт-Ку-Аппель

[ctx: City in Alaska USA]
en: Fort Richardson
uk: Форт-Річардсон

[ctx: City in Kansas USA]
en: Fort Riley
uk: Форт-Райлі

[ctx: City in New York USA]
en: Fort Salonga
uk: Форт-Салонга

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Fort Saskatchewan
uk: Форт-Саскачеван

[ctx: City in Kansas USA]
en: Fort Scott
uk: Форт-Скотт

[ctx: City in Northwest Territories Canada]
en: Fort Simpson
uk: Форт-Сімпсон

[ctx: City in Poland]
en: Fort Skala
uk: Форт-Скала

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Fort Smith
uk: Форт-Сміт

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fort St. James
uk: Форт-Сент-Джеймс

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fort St. John
uk: Форт-Сент-Джон

[ctx: City in Indiana USA]
en: Fort Wayne
uk: Форт-Вейн

[ctx: City in Texas USA]
en: Fort Worth
uk: Форт-Ворт

[ctx: City in Alaska USA]
en: Fort Yukon
uk: Форт-Юкон

[ctx: City in Martinique France]
en: Fort-de-France
uk: Фор-де-Франс

[ctx: City in California USA]
en: Fountain Valley
uk: Фонтейн-Валлі

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Fox Creek
uk: Фокс-Крік

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Fox Valley
uk: Фокс-Валлі

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Framingham
uk: Фрамінгем

[ctx: City in Gabon]
en: Franceville
uk: Франсвілль

[ctx: City in Botswana]
en: Francistown
uk: Френсістаун

[ctx: City in Netherlands]
en: Franeker
uk: Франекер

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Frankfort
uk: Франкфорт

[ctx: City in Germany]
en: Frankfurt
uk: Франкфурт

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Franklin
uk: Франклін

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Franklin
uk: Франклін

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fraser Lake
uk: Фрейзер-Лейк

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Fraserdale
uk: Фрейзердейл

[ctx: City in Arizona USA]
en: Fred Lawrence Whipple Obs.
uk: Уїпплівська обсерваторія Фреда Лоуренса

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Fredericia
uk: Фредеріція

[ctx: City in Maryland USA]
en: Frederick
uk: Фредерік

[ctx: City in Virginia USA]
en: Fredericksburg
uk: Фредеріксбург

[ctx: City in Missouri USA]
en: Fredericktown
uk: Фредеріктаун

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Fredericton
uk: Фредеріктон

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Frederikshavn
uk: Фредерікшавн

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Frederiksvaerk
uk: Фредеріксверк

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Freehold
uk: Фріголд

[ctx: City in Bahamas]
en: Freeport
uk: Фріпорт

[ctx: City in Sierra Leone]
en: Freetown
uk: Фрітаун

[ctx: City in Germany]
en: Freiburg
uk: Фрайбург

[ctx: City in California USA]
en: Fremont
uk: Фрімонт

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Fremont
uk: Фрімонт

[ctx: City in California USA]
en: Fremont Peak Observatory
uk: Обсерваторія Фрімонт-Пік

[ctx: City in Ontario Canada]
en: French River
uk: Френч-Рівер

[ctx: City in California USA]
en: Fresno
uk: Фресно

[ctx: City in Florida USA]
en: Fruitland Park
uk: Фрюїтленд-Парк

[ctx: City in Japan]
en: Fujigane
uk: Фуджігейн

[ctx: City in Japan]
en: Fukuoka
uk: Фукуока

[ctx: City in California USA]
en: Fullerton
uk: Фуллертон

[ctx: City in Madeira Portugal]
en: Funchal
uk: Фуншал

[ctx: City in Mittelfranken Germany]
en: Fürth
uk: Фюрт

[ctx: City in India]
en: GMRT
uk: ГМРТ

[ctx: City in Tunisia]
en: Gabes
uk: Габес

[ctx: City in Botswana]
en: Gaborone
uk: Габороне

[ctx: City in Alabama USA]
en: Gadsden
uk: Гадсден

[ctx: City in Florida USA]
en: Gainesville
uk: Гейнсвілль

[ctx: City in Georgia USA]
en: Gainesville
uk: Гейнсвілль

[ctx: City in Maryland USA]
en: Gaithersburg
uk: Гайтерсбург

[ctx: City in Alaska USA]
en: Galena
uk: Галена

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Gallup
uk: Галлап

[ctx: City in Texas USA]
en: Galveston
uk: Галвестон

[ctx: City in Connacht Ireland]
en: Galway
uk: Гелвей

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Gander
uk: Гандер

[ctx: City in Incheon South Korea]
en: Ganghwa
uk: Кангва

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Gangneung
uk: Каннин

[ctx: City in Mali]
en: Gao
uk: Гао

[ctx: City in Algeria]
en: Gardaia
uk: Гардайя

[ctx: City in Kansas USA]
en: Garden City
uk: Гарден-Сіті

[ctx: City in California USA]
en: Garden Grove
uk: Гарден-Гроув

[ctx: City in Texas USA]
en: Garland
uk: Гарланд

[ctx: City in Utah USA]
en: Garland
uk: Гарланд

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Garrison
uk: Гаррісон

[ctx: City in Germany]
en: Gars am Inn
uk: Гарс-ам-Інн

[ctx: City in Indiana USA]
en: Gary
uk: Гері

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Gaspe
uk: Гасп

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Gassaway
uk: Гассавей

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Gastonia
uk: Гастонія

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Gatineau
uk: Гатіно

[ctx: City in India]
en: Gauribidanur
uk: Гаурібіданур

[ctx: City in Niger]
en: Gaya
uk: Гайа

[ctx: City in Poland]
en: Gdansk
uk: Гданськ

[ctx: City in Falster Denmark]
en: Gedser
uk: Гедсер

[ctx: City in Germany]
en: Geilenkirchen
uk: Гайленкірхен

[ctx: City in Germany]
en: Gelsenkirchen
uk: Гельзенкірхен

[ctx: City in Switzerland]
en: Geneva
uk: Женева

[ctx: City in Italy]
en: Genoa
uk: Генуя

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Geochang
uk: Кочхан

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Geoje
uk: Кодже

[ctx: City in Ascension Island]
en: Georgetown
uk: Джорджтаун

[ctx: City in Cayman Islands]
en: Georgetown
uk: Джорджтаун

[ctx: City in Guyana]
en: Georgetown
uk: Джорджтаун

[ctx: City in Delaware USA]
en: Georgetown
uk: Джорджтаун

[ctx: City in Germany]
en: Gera
uk: Гера

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Geraldton
uk: Гералдтон

[ctx: City in Chungnam South Korea]
en: Geumsan
uk: Кьомсан

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Ghost Lake
uk: Гост-Лейк

[ctx: City in United Kingdom]
en: Gibraltar
uk: Гібралтар

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Gift Lake
uk: Гіфт-Лейк

[ctx: City in Spain]
en: Gijón
uk: Хіхон

[ctx: City in Arizona USA]
en: Gila Bend
uk: Гіле-Бенд

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Gillette
uk: Жиллетт

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Gimli
uk: Гімлі

[ctx: City in Spain]
en: Girona
uk: Жирона

[ctx: City in Burundi]
en: Gitega
uk: Гітега

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Gladstone
uk: Гладстон

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Glasgow
uk: Глазго

[ctx: City in Scotland United Kingdom]
en: Glasgow
uk: Глазго

[ctx: City in Arizona USA]
en: Glendale
uk: Глендейл

[ctx: City in California USA]
en: Glendale
uk: Глендейл

[ctx: City in California USA]
en: Glendora
uk: Глендора

[ctx: City in Idaho USA]
en: Glenns Ferry
uk: Гленнс-Феррі

[ctx: City in New York USA]
en: Glens Falls
uk: Гленс-Фоллз

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Glenwood
uk: Гленвуд

[ctx: City in Colorado USA]
en: Glenwood Springs
uk: Гленвуд-Спрінгс

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Glovertown
uk: Гловертаун

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Goderich
uk: Годеріх

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Godthaab
uk: Готхоб

[ctx: City in Greenland]
en: Godthåb
uk: Готхоб

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Gogama
uk: Гогама

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Goheung
uk: Кохин

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Gold River
uk: Голд-Рівер

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Golden
uk: Голден

[ctx: City in Nevada USA]
en: Goldfield
uk: Голдфілд

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Goldsboro
uk: Голдсборо

[ctx: City in California USA]
en: Goldstone
uk: Голдстоун

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Goose Creek
uk: Гуз-Крік

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Gore Bay
uk: Гор-Бей

[ctx: City in Maine USA]
en: Gorham
uk: Горгем

[ctx: City in Switzerland]
en: Gornergrat
uk: Горнерграт

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Gorno-Altaysk
uk: Горно-Алтайськ

[ctx: City in Sweden]
en: Gothenburg
uk: Готенбург

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Govenlock
uk: Говенлок

[ctx: City in Spain]
en: Granada
uk: Гранада

[ctx: City in California USA]
en: Granada Hills
uk: Гранада-Хіллз

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Granby
uk: Гранбі

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Grand Bank
uk: Гранд-Бенк

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Grand Bend
uk: Гранд-Бенд

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Grand Falls-Windsor
uk: Гранд-Фоллз-Віндзор

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Grand Falls/Grand-Sault
uk: Гранд-Фоллз/Гранд-Солт

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Grand Forks
uk: Гранд-Форкс

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Grand Forks
uk: Гранд-Форкс

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Grand Island
uk: Гранд-Айленд

[ctx: City in Colorado USA]
en: Grand Junction
uk: Гранд-Джанкшен

[ctx: City in Texas USA]
en: Grand Prairie
uk: Гранд-Прейрі

[ctx: City in Michigan USA]
en: Grand Rapids
uk: Гранд-Рапідс

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Grande Cache
uk: Гран-Каш

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Grande Prairie
uk: Гран-Прері

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Grande-Vallee
uk: Гран-Вале

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Granger
uk: Грейнджер

[ctx: City in Idaho USA]
en: Grangeville
uk: Гренджвілль

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Granite Falls
uk: Граніт-Фоллз

[ctx: City in Oregon USA]
en: Grants Pass
uk: Грантс-Пасс

[ctx: City in California USA]
en: Grass Valley
uk: Грасс-Валлі

[ctx: City in Montana USA]
en: Great Falls
uk: Грейт-Фоллз

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Great Falls
uk: Грейт-Фоллз

[ctx: City in Colorado USA]
en: Greeley
uk: Грітлі

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Green Bank Obs.
uk: Обсерваторія Грін-Бенк

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Green Bay
uk: Грін-Бей

[ctx: City in Utah USA]
en: Green River
uk: Грін-Рівер

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Green River
uk: Грін-Рівер

[ctx: City in Maryland USA]
en: Greenbelt
uk: Грінбелт

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Greensboro
uk: Грінсборо

[ctx: City in Maine USA]
en: Greenville
uk: Грінвілль

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Greenville
uk: Грінвілль

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Greenville
uk: Грінвілль

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Greenville
uk: Грінвілль

[ctx: City in United Kingdom]
en: Greenwich
uk: Гринвіч

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Greenwich
uk: Гринвіч

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Greenwood
uk: Грінвуд

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Greenwood
uk: Грінвуд

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Grenaa
uk: Гренаа

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Grenfell
uk: Гренфелл

[ctx: City in Isère France]
en: Grenoble
uk: Гренобль

[ctx: City in Oregon USA]
en: Gresham
uk: Грешем

[ctx: City in Netherlands]
en: Groningen
uk: Гронінген

[ctx: City in Italy]
en: Grosseto
uk: Гроссето

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Groton
uk: Гротон

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Grouard
uk: Гровард

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Groveton
uk: Гроувтон

[ctx: City in South Region Russia]
en: Grozny
uk: Грозний

[ctx: City in Spain]
en: Guadalajara
uk: Гуадалахара

[ctx: City in Cuba]
en: Guantanamo Bay
uk: Затока Гвантанамо

[ctx: City in Guatemala]
en: Guatemala City
uk: Гватемала

[ctx: City in Ecuador]
en: Guayaquil
uk: Гуайакіль

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Guelph
uk: Гельф

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Gulfport
uk: Галфпорт

[ctx: City in Alaska USA]
en: Gulkana
uk: Гулкана

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Gull Bay
uk: Галл-Бей

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Gumi
uk: Кумі

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Gunsan
uk: Кунсан

[ctx: City in India]
en: Gurushikhar
uk: Гурушихар

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Guthrie
uk: Гатрі

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Guysborough
uk: Гайсоро

[ctx: City in South Korea]
en: Gwangju
uk: Кванджу

[ctx: City in Zimbabwe]
en: Gweru
uk: Гверу

[ctx: City in Győr-Moson-Sopron Hungary]
en: Győr
uk: Дьор

[ctx: City in Germany]
en: Gönsdorf
uk: Генсдорф

[ctx: City in Germany]
en: Göttingen
uk: Гьоттінген

[ctx: City in Germany]
en: Gütersloh
uk: Гютесло

[ctx: City in Estonia]
en: Haapsalu
uk: Хаапсалу

[ctx: City in Netherlands]
en: Haarlem
uk: Гарлем

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Haderslev
uk: Гадерслев

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Hadong
uk: Хадон

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Haenam
uk: Хенам

[ctx: City in Germany]
en: Hagen
uk: Гаген

[ctx: City in Maryland USA]
en: Hagerstown
uk: Гагерстаун

[ctx: City in Israel]
en: Haifa
uk: Хайфа

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Haiku
uk: Хайку

[ctx: City in Idaho USA]
en: Hailey
uk: Гейлі

[ctx: City in Alaska USA]
en: Haines
uk: Хейнс

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Haleakala
uk: Галеакала

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Halifax
uk: Галіфакс

[ctx: City in Germany]
en: Halle
uk: Галле

[ctx: City in Germany]
en: Hamburg
uk: Гамбург

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Hamden
uk: Хемден

[ctx: City in Bermuda]
en: Hamilton
uk: Гамільтон

[ctx: City in Ohio USA]
en: Hamilton
uk: Гамільтон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Hamilton
uk: Гамільтон

[ctx: City in Germany]
en: Hamm
uk: Гамм

[ctx: City in Indiana USA]
en: Hammond
uk: Гаммонд

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Hampden
uk: Гемпден

[ctx: City in Virginia USA]
en: Hampton
uk: Гемптон

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Hana
uk: Гана

[ctx: City in Michigan USA]
en: Hancock
uk: Генкок

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Hankinson
uk: Генкінсон

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Hanna
uk: Ганна

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Hannah
uk: Ганна

[ctx: City in Missouri USA]
en: Hannibal
uk: Ганнібал

[ctx: City in Germany]
en: Hannover
uk: Ганновер

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Hanstholm
uk: Ганстгольм

[ctx: City in French Polynesia]
en: Hao
uk: Гао

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Hapcheon
uk: Хапчхон

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Happy Valley - Goose Bay
uk: Геппі-Валі-Гуз-Бей

[ctx: City in Zimbabwe]
en: Harare
uk: Хараре

[ctx: City in Liberia]
en: Harbel
uk: Гарбел

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Harbour Breton
uk: Затока Вретон

[ctx: City in Liberia]
en: Harper
uk: Гарпер

[ctx: City in Michigan USA]
en: Harper Woods
uk: Гарпер-Вудс

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Harpers Ferry
uk: Гарперс-Феррі

[ctx: City in Delaware USA]
en: Harrington
uk: Гаррінгтон

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Harrisburg
uk: Гаррісбург

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Harrisburg
uk: Гаррісбург

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Harrison
uk: Гаррісон

[ctx: City in Virginia USA]
en: Harrisonburg
uk: Гаррісонбург

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Hartford
uk: Гартфорд

[ctx: City in South Africa]
en: Hartrao
uk: Гартрао

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Harvard Obs.
uk: Обсерваторія Гарварда

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Harvey
uk: Гарві

[ctx: City in Algeria]
en: Hassi Messaoud
uk: Гассі Мессауд

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Hastings
uk: Гастінгс

[ctx: City in California USA]
en: Hat Creek Radio Obs.
uk: Радіообсерваторія Хет-Крік

[ctx: City in Thailand]
en: Hat Yai
uk: Хат-Яй

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Hattiesburg
uk: Геттісберг

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Hauula
uk: Хауула

[ctx: City in Cuba]
en: Havana
uk: Гавана

[ctx: City in Montana USA]
en: Havre
uk: Гавр

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Hawkesbury
uk: Хоскбері

[ctx: City in California USA]
en: Hawthorne
uk: Готорн

[ctx: City in Nevada USA]
en: Hawthorne
uk: Готорн

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Haystack Obs.
uk: Обсерваторія Гейстек

[ctx: City in California USA]
en: Hayward
uk: Гейвард

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Hazard
uk: Газард

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Head-Smashed-In Buffalo Jump
uk: Гед-Смешд-Ін Баффало Джамп

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Hearst
uk: Герст

[ctx: City in Germany]
en: Heidelberg
uk: Гайдельберг

[ctx: City in Germany]
en: Heilbronn
uk: Гайльбронн

[ctx: City in Montana USA]
en: Helena
uk: Гелена

[ctx: City in Germany]
en: Helgoland
uk: Гельголанд

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Helsingoer
uk: Гельсінгер

[ctx: City in Finland]
en: Helsinki
uk: Гельсінкі

[ctx: City in Egypt]
en: Helwan
uk: Гелуан

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Henderson
uk: Гендерсон

[ctx: City in Nevada USA]
en: Henderson
uk: Гендерсон

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Hendersonville
uk: Гендерсонвілль

[ctx: City in Virginia USA]
en: Herndon
uk: Герндон

[ctx: City in Germany]
en: Herne
uk: Герне

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Herning
uk: Гернінг

[ctx: City in United Kingdom]
en: Herstmonceux
uk: Герстмозо

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Heuksando
uk: Тхександо

[ctx: City in Florida USA]
en: Hialeah
uk: Хайаліа

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Hickory
uk: Гікорі

[ctx: City in Japan]
en: Hida
uk: Гіда

[ctx: City in North Carolina USA]
en: High Point
uk: Хай-Пойнт

[ctx: City in Alberta Canada]
en: High Prairie
uk: Хай-Прейрі

[ctx: City in Alberta Canada]
en: High River
uk: Хай-Рівер

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Highland Lakes
uk: Хайленд-Лейкс

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Highmore
uk: Гаймур

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Hill City
uk: Гілл-Сіті

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Hilleroed
uk: Гіллеред

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Hillsboro
uk: Гілсборо

[ctx: City in Oregon USA]
en: Hillsboro
uk: Гілсборо

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Hilo
uk: Гіло

[ctx: City in Bavaria Germany]
en: Hilpoltstein
uk: Гільпольтштайн

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Hinnerup
uk: Гіннерап

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Hinton
uk: Гінтон

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Hjoerring
uk: Хьоррінг

[ctx: City in Tasmania Australia]
en: Hobart
uk: Гобарт

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Hobbs
uk: Гоббс

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Hobro
uk: Гобро

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Holbaek
uk: Голбек

[ctx: City in Arizona USA]
en: Holbrook
uk: Голбрук

[ctx: City in New York USA]
en: Hollis Hills
uk: Голліс-Гіллз

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Holliston
uk: Голлістон

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Holly Springs
uk: Голлі-Спрінгс

[ctx: City in California USA]
en: Hollywood
uk: Холлівуд

[ctx: City in Florida USA]
en: Hollywood
uk: Холлівуд

[ctx: City in Israel]
en: Holon
uk: Голон

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Holstebro
uk: Голстебро

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Holyoke
uk: Голіок

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Holyrood
uk: Голіруд

[ctx: City in Alaska USA]
en: Homer
uk: Гомер

[ctx: City in China]
en: Hong Kong
uk: Гонконг

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Hongcheon
uk: Хончхон

[ctx: City in Guadalcanal Solomon Islands]
en: Honiara
uk: Хоніара

[ctx: City in United Kingdom]
en: Honington
uk: Гонінгтон

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Honolulu
uk: Гонолулу

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Hooker
uk: Гукер

[ctx: City in Alaska USA]
en: Hooper Bay
uk: Гупер-Бей

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Hope
uk: Гоуп

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Hopkinsville
uk: Гопкінсвілль

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Hornepayne
uk: Горнпейн

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Horsens
uk: Горсенс

[ctx: City in Spain]
en: Hospit. de Llobregat, L'
uk: Оспіталет

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Hot Springs National Park
uk: Національний Парк Хот-Спрінгс

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Houma
uk: Гоума

[ctx: City in Texas USA]
en: Houston
uk: Х'юстон

[ctx: City in Angola]
en: Huambo
uk: Уамбо

[ctx: City in Peru]
en: Huancayo
uk: Уанкайо

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Hudson's Hope
uk: Гадсонс-Хоуп

[ctx: City in Spain]
en: Huelva
uk: Уельва

[ctx: City in Spain]
en: Huesca
uk: Уеска

[ctx: City in Belgium]
en: Humain
uk: Хумайн

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Humboldt
uk: Гумбольт

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Humboldt
uk: Гумбольт

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Huntington
uk: Гантінгтон

[ctx: City in California USA]
en: Huntington Beach
uk: Гантінгтон-Біч

[ctx: City in New York USA]
en: Huntington Station
uk: Гантінгтон-Стейшн

[ctx: City in Alabama USA]
en: Huntsville
uk: Гантсвілль

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Huntsville
uk: Гантсвілль

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Hurley
uk: Герлі

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Huron
uk: Гурон

[ctx: City in Kansas USA]
en: Hutchinson
uk: Гатчінсон

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Hutchinson
uk: Гатчінсон

[ctx: City in Croatia]
en: Hvar
uk: Хвар

[ctx: City in Andhra Pradesh India]
en: Hyderabad
uk: Хайдарабад

[ctx: City in Sweden]
en: Hyltebruk
uk: Гільтебрук

[ctx: City in Hamnam North Korea]
en: Hŭngnam
uk: Хунгнам

[ctx: City in Nigeria]
en: Ibadan
uk: Ібадан

[ctx: City in Gyeonggi South Korea]
en: Icheon
uk: Ічхон

[ctx: City in Idaho USA]
en: Idaho Falls
uk: Айдахо-Фоллз

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Ignace
uk: Ігнейс

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Ile-a-la-Crosse
uk: Іль-А-ла-Крос

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Imsil
uk: Имсиль

[ctx: City in South Korea]
en: Incheon
uk: Інчхон

[ctx: City in Turkey]
en: Incirlik
uk: Інчирлік

[ctx: City in Kansas USA]
en: Independence
uk: Індепенденс

[ctx: City in Missouri USA]
en: Independence
uk: Індепенденс

[ctx: City in Indiana USA]
en: Indianapolis
uk: Індіанаполіс

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Ine
uk: Іне

[ctx: City in California USA]
en: Inglewood
uk: Інглвуд

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Ingonish
uk: Інгоніш

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Innisfail
uk: Іннісфейл

[ctx: City in Austria]
en: Innsbruck
uk: Інсбрук

[ctx: City in Northwest Territories Canada]
en: Inuvik
uk: Інувік

[ctx: City in New Zealand]
en: Invercargill
uk: Інверкаргілл

[ctx: City in Iowa USA]
en: Iowa City
uk: Айова-сіті

[ctx: City in Queensland Australia]
en: Ipswich
uk: Іпсвіч

[ctx: City in Nunavut Canada]
en: Iqaluit
uk: Ікалуїт

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Irkutsk
uk: Іркутськ

[ctx: City in Michigan USA]
en: Iron River
uk: Айрон-Рівер

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Iroquois Falls
uk: Ірокез-Фоллз

[ctx: City in California USA]
en: Irvine
uk: Ірвайн

[ctx: City in Texas USA]
en: Irving
uk: Ірвінг

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Irvington
uk: Ірвінгтон

[ctx: City in Italy]
en: Ischia
uk: Іскья

[ctx: City in Pakistan]
en: Islamabad
uk: Ісламабад

[ctx: City in Turkey]
en: Istanbul
uk: Стамбул

[ctx: City in Italy]
en: Istrana
uk: Істрана

[ctx: City in Brazil]
en: Itapetinga
uk: Ітапетінга

[ctx: City in Ukraine]
en: Ivano-Frankivs'k
uk: Івано-Франківськ

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Ivanovo
uk: Іваново

[ctx: City in Tenerife Spain]
en: Izaña
uk: Ісанья

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Izhevsk
uk: Іжевськ

[ctx: City in United Kingdom]
en: J. Horrocks
uk: Дж. Горрокс

[ctx: City in Michigan USA]
en: Jackson
uk: Джексон

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Jackson
uk: Джексон

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Jackson
uk: Джексон

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Jacksonville
uk: Джексонвілль

[ctx: City in Florida USA]
en: Jacksonville
uk: Джексонвілль

[ctx: City in Indonesia]
en: Jakarta
uk: Джакарта

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Jaluit
uk: Джалуїт

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Jamestown
uk: Джеймстаун

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Janesville
uk: Джейнсвілль

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Jangheung
uk: Чанхин

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Jangsu
uk: Чансу

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Jasper
uk: Джаспер

[ctx: City in Indonesia]
en: Jatiluhur
uk: Джатілухур

[ctx: City in Spain]
en: Jaén
uk: Хаен

[ctx: City in Chungbuk South Korea]
en: Jecheon
uk: Чечхон

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Jeddah
uk: Джедда

[ctx: City in Missouri USA]
en: Jefferson City
uk: Джефферсон-Сіті

[ctx: City in Jeju South Korea]
en: Jeju
uk: Чеджу

[ctx: City in Germany]
en: Jena
uk: Єна

[ctx: City in Florida USA]
en: Jensen Beach
uk: Дженсен-Біч

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Jeongeup
uk: Чонип

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Jeonju
uk: Чонджу

[ctx: City in Spain]
en: Jerez de la Frontera
uk: Херес-де-ла-Фронтера

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Jersey City
uk: Джерсі-Сіті

[ctx: City in Israel]
en: Jerusalem
uk: Єрусалим

[ctx: City in Uganda]
en: Jinja
uk: Дзіндзя

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Jinju
uk: Чинджу

[ctx: City in United Kingdom]
en: Jodrell Bank
uk: Джодрелл-Бенк

[ctx: City in South Africa]
en: Johannesburg
uk: Йоганнесбург

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Johnson City
uk: Джонсон-Сіті

[ctx: City in US Territory]
en: Johnston Atoll
uk: Атол Джонсон

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Johnstown
uk: Джонстаун

[ctx: City in Illinois USA]
en: Joliet
uk: Джоліет

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Joliette
uk: Джоліетт

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Jonesboro
uk: Джонсборо

[ctx: City in Missouri USA]
en: Joplin
uk: Джоплін

[ctx: City in California USA]
en: Julian
uk: Джуліан

[ctx: City in Alaska USA]
en: Juneau
uk: Джуно

[ctx: City in Estonia]
en: Jõgeva
uk: Йигева

[ctx: City in Estonia]
en: Jõhvi
uk: Йигева

[ctx: City in Afghanistan]
en: Kabul
uk: Кабул

[ctx: City in Zambia]
en: Kabwe
uk: Кабве

[ctx: City in Nigeria]
en: Kaduna
uk: Кадуна

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kaena Point
uk: Кейна-Пойнт

[ctx: City in North Korea]
en: Kaesŏng
uk: Кесон

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kahului
uk: Кахулуї

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kailua Kona
uk: Кайлуа-Кона

[ctx: City in Tunisia]
en: Kairouan
uk: Кайруан

[ctx: City in Germany]
en: Kaiserslautern
uk: Кайзерслаутерн

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kaladar
uk: Каладар

[ctx: City in Michigan USA]
en: Kalamazoo
uk: Каламазу

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kalapana
uk: Калапана

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kalaupapa
uk: Калаупапа

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Kaliningrad
uk: Калінінград

[ctx: City in Montana USA]
en: Kalispell
uk: Каліспелл

[ctx: City in Estonia]
en: Kallaste
uk: Калласте

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Kaluga
uk: Калуга

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Kalundborg
uk: Калундборг

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Kamloops
uk: Камлупс

[ctx: City in Uganda]
en: Kampala
uk: Кампала

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Kamsack
uk: Камсак

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kamuela
uk: Камуела

[ctx: City in Utah USA]
en: Kanab
uk: Канаб

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kaneohe Bay
uk: Затока Канеое

[ctx: City in Illinois USA]
en: Kankakee
uk: Канкаке

[ctx: City in Guinea]
en: Kankan
uk: Канкан

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Kannapolis
uk: Каннаполіс

[ctx: City in Nigeria]
en: Kano
uk: Кано

[ctx: City in Kansas USA]
en: Kansas City
uk: Канзас-Сіті

[ctx: City in Missouri USA]
en: Kansas City
uk: Канзас-Сіті

[ctx: City in Austria]
en: Kanzelhoehe
uk: Канцельхохе

[ctx: City in Senegal]
en: Kaolack
uk: Каолак

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kapaa
uk: Капаа

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kapalua
uk: Капалуа

[ctx: City in Somogy Hungary]
en: Kaposvár
uk: Капошвар

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kapuskasing
uk: Капускасінг

[ctx: City in Pakistan]
en: Karachi
uk: Карачі

[ctx: City in Germany]
en: Karlsruhe
uk: Карлсруе

[ctx: City in Malawi]
en: Karonga
uk: Каронга

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Kaslo
uk: Касло

[ctx: City in Germany]
en: Kassel
uk: Кассель

[ctx: City in Nepal]
en: Kathmandu
uk: Катманду

[ctx: City in Namibia]
en: Katima Mulilo
uk: Катіма-Муліло

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kaunakakai
uk: Каунакакай

[ctx: City in Lithuania]
en: Kaunas
uk: Каунас

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Kazabazua
uk: Казабазуа

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Kazan
uk: Казань

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Keahole
uk: Кігоул

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Kearney
uk: Керні

[ctx: City in Bács-Kiskun Hungary]
en: Kecskemét
uk: Кечкемет

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Keene
uk: Кін

[ctx: City in Iceland]
en: Keflavik
uk: Кефлавік

[ctx: City in Estonia]
en: Kehra
uk: Кехра

[ctx: City in Estonia]
en: Keila
uk: Кейла

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kekaha
uk: Кекаха

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Kelowna
uk: Келоуна

[ctx: City in Washington USA]
en: Kelso
uk: Келсо

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Kemerovo
uk: Кемерово

[ctx: City in Alaska USA]
en: Kenai
uk: Кенай

[ctx: City in Sierra Leone]
en: Kenema
uk: Кенема

[ctx: City in Munster Ireland]
en: Kenmar
uk: Кенмар

[ctx: City in Maine USA]
en: Kennebunk
uk: Кеннебанк

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Kenner
uk: Кеннер

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kenora
uk: Кенора

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Kenosha
uk: Кеноша

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Kentville
uk: Кентвілль

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Kerrobert
uk: Керроберт

[ctx: City in Alaska USA]
en: Ketchikan
uk: Кетчикан

[ctx: City in Ohio USA]
en: Kettering
uk: Кеттерінг

[ctx: City in Far East Russia]
en: Khabarovsk
uk: Хабаровськ

[ctx: City in Greece]
en: Khaniá
uk: Ханія

[ctx: City in Ural Russia]
en: Khanty-Mansiysk
uk: Ханти-Мансійськ

[ctx: City in Ukraine]
en: Kharkiv
uk: Харків

[ctx: City in Sudan]
en: Khartoum
uk: Хартум

[ctx: City in Ukraine]
en: Kherson
uk: Херсон

[ctx: City in Ukraine]
en: Khmel'nyts'kyi
uk: Хмельницький

[ctx: City in Texas USA]
en: Kickapoo Cavern  SP (Bracketville)
uk: Парк штату «Печера Кікапу» (Бракетвіль)

[ctx: City in Germany]
en: Kiel
uk: Кіль

[ctx: City in Rwanda]
en: Kigali
uk: Кігалі

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Kikino
uk: Кікіно

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Kili
uk: Кілі

[ctx: City in Estonia]
en: Kilingi-Nõmme
uk: Килінгі-Немме

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Killarney
uk: Кілларні

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Kimball
uk: Кімболл

[ctx: City in Hambuk North Korea]
en: Kimchaek
uk: Кімчхек

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kincardine
uk: Кінкардін

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Kindersley
uk: Кіндерслі

[ctx: City in Virginia USA]
en: King George
uk: Кінг-Джордж

[ctx: City in Alaska USA]
en: King Salmon
uk: Кінг-Салмон

[ctx: City in Arizona USA]
en: Kingman
uk: Кінгмен

[ctx: City in Queensland Australia]
en: Kings Beach
uk: Кінгс-Біч

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Kingsport
uk: Кінгспорт

[ctx: City in Jamaica]
en: Kingston
uk: Кінгстон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kingston
uk: Кінгстон

[ctx: City in Congo (Democratic Republic)]
en: Kinshasa
uk: Кіншаса

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kiosk
uk: Кіоск

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kirkland Lake
uk: Кіркленд-Лейк

[ctx: City in Ukraine]
en: Kirovohrad
uk: Кіровоград

[ctx: City in Sweden]
en: Kiruna
uk: Кіруна

[ctx: City in Dem rep of Congo]
en: Kisangani
uk: Кісангані

[ctx: City in Somalia]
en: Kismayu
uk: Кісмайо

[ctx: City in Japan]
en: Kiso
uk: Кісо

[ctx: City in Florida USA]
en: Kissimmee
uk: Кіссіммі

[ctx: City in Kenya]
en: Kisumu
uk: Кісуму

[ctx: City in Colorado USA]
en: Kit Carson
uk: Кіт-Карсон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kitchener
uk: Кітченер

[ctx: City in Arizona USA]
en: Kitt Peak Nat'l. Obs.
uk: Національна обсерваторія Кітт-Пік

[ctx: City in Zambia]
en: Kitwe
uk: Кітве

[ctx: City in Estonia]
en: Kiviõli
uk: Кивіилі

[ctx: City in Lithuania]
en: Klaipėda
uk: Клайпеда

[ctx: City in Oregon USA]
en: Klamath Falls
uk: Кламат-Фоллз

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Kleena Kleene
uk: Клеена-Клеене

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Knightdale
uk: Найтсдейл

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Knoxville
uk: Ноксвілль

[ctx: City in Germany]
en: Koblenz
uk: Коблєнц

[ctx: City in India]
en: Kodaikanal
uk: Кодайканал

[ctx: City in Alaska USA]
en: Kodiak
uk: Кодьяк

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Koege
uk: Кеге

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kohala
uk: Кохала

[ctx: City in Estonia]
en: Kohtla-Järve
uk: Кохтла-Ярве

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Koko Head
uk: Коко-Хед

[ctx: City in Indiana USA]
en: Kokomo
uk: Кокомо

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Kolding
uk: Колдінг

[ctx: City in India]
en: Kolkata
uk: Калькутта

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Koloa
uk: Колоа

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kona
uk: Кона

[ctx: City in Thailand]
en: Korat
uk: Корат

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Korsoer
uk: Корсер

[ctx: City in Micronesia]
en: Kosrae
uk: Косрае

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Kostroma
uk: Кострома

[ctx: City in Malaysia]
en: Kota Kinabalu
uk: Кота-Кінабалу

[ctx: City in Alaska USA]
en: Kotzebue
uk: Коцебу

[ctx: City in South Region Russia]
en: Krasnodar
uk: Краснодар

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Krasnoyarsk
uk: Красноярськ

[ctx: City in Germany]
en: Krefeld
uk: Крефелд

[ctx: City in Norway]
en: Kristiansand
uk: Крістіансанд

[ctx: City in Malaysia]
en: Kuala Lumpur
uk: Куала-Лумпур

[ctx: City in Malaysia]
en: Kuching
uk: Кучинг

[ctx: City in Austria]
en: Kuffner
uk: Куффнер

[ctx: City in Estonia]
en: Kunda
uk: Кунда

[ctx: City in Finland]
en: Kuopio
uk: Куопіо

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kure Island
uk: Острів Куре

[ctx: City in Estonia]
en: Kuressaare
uk: Курессааре

[ctx: City in Ural Russia]
en: Kurgan
uk: Курган

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Kursk
uk: Курськ

[ctx: City in Croatia]
en: Kutina
uk: Кутіна

[ctx: City in Kuwait]
en: Kuwait City
uk: Ель-Кувейт

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Kwajalein Atoll
uk: Атол Кваджалейн

[ctx: City in Japan]
en: Kwasan
uk: Квасан

[ctx: City in Ukraine]
en: Kyiv
uk: Київ

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Kyle
uk: Кайл

[ctx: City in Japan]
en: Kyoto
uk: Кіото

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Kyzyl
uk: Кизил

[ctx: City in Estonia]
en: Kärdla
uk: Кьярдла

[ctx: City in Italy]
en: L'Aquila
uk: Л'Акуїла

[ctx: City in Quebec Canada]
en: L'Etape
uk: Л'Етапе

[ctx: City in Ukraine]
en: L'viv
uk: Львів

[ctx: City in Spain]
en: La Coruña
uk: Ла-Корунья

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: La Crosse
uk: Ла-Кросс

[ctx: City in Oregon USA]
en: La Grande
uk: Ла-Гранде

[ctx: City in Georgia USA]
en: La Grange
uk: Ла-Гранж

[ctx: City in Cuba]
en: La Habana
uk: Гавана

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: La Loche
uk: Ла-Локе

[ctx: City in California USA]
en: La Mesa
uk: Ла-Меса

[ctx: City in Canary Islands Spain]
en: La Palma Obs.
uk: Обсерваторія Ла-Пальма

[ctx: City in Bolivia]
en: La Paz
uk: Ла-Пас

[ctx: City in Quebec Canada]
en: La Pocatiere
uk: Ла-Покатьєр

[ctx: City in Charente-Maritime France]
en: La Rochelle
uk: Ла-Рошель

[ctx: City in Quebec Canada]
en: La Sarre
uk: Ла-Сар

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: La Scie
uk: Ла-Сі

[ctx: City in Chile]
en: La Silla Obs.
uk: Обсерваторія Ла-Сілья

[ctx: City in Italy]
en: La Spezia
uk: Спеція

[ctx: City in Quebec Canada]
en: La Tuque
uk: Ла-Тюк

[ctx: City in California USA]
en: La Verne
uk: Ла-Верне

[ctx: City in Michigan USA]
en: LaPeer
uk: Ла-Пір

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Labrieville
uk: Лабрівілль

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Lac La Biche
uk: Лак-Ла-Біше

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Lac du Bonnet
uk: Лак-дю-Бонне

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Lac-Megantic
uk: Лак-Мегантік

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Lachute
uk: Лашут

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Laconia
uk: Лаконія

[ctx: City in Indiana USA]
en: Lafayette
uk: Лафаєтт

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Lafayette
uk: Лафаєтт

[ctx: City in Nigeria]
en: Lagos
uk: Лагос

[ctx: City in Pakistan]
en: Lahore
uk: Лахор

[ctx: City in Germany]
en: Lahr
uk: Лагр

[ctx: City in Finland]
en: Lahti
uk: Лахті

[ctx: City in Azores Portugal]
en: Lajes
uk: Лахес

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Lake Charles
uk: Озеро Чарльз

[ctx: City in Florida USA]
en: Lake City
uk: Лейк-Сіті

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Lake Louise
uk: Озеро Луїз

[ctx: City in Oregon USA]
en: Lake Oswego
uk: Озеро Освего

[ctx: City in Illinois USA]
en: Lake Villa
uk: Озеро Вілла

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Lake Village
uk: Озеро Вілледж

[ctx: City in Florida USA]
en: Lakeland
uk: Лейкленд

[ctx: City in California USA]
en: Lakewood
uk: Лейквуд

[ctx: City in Colorado USA]
en: Lakewood
uk: Лейквуд

[ctx: City in Ohio USA]
en: Lakewood
uk: Лейквуд

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Lakota
uk: Лакота

[ctx: City in Colorado USA]
en: Lamar
uk: Ламар

[ctx: City in Gabon]
en: Lambarene
uk: Ламбарене

[ctx: City in Italy]
en: Lampedusa
uk: Лампедуза

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Lanai City
uk: Ланай-Сіті

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Lancaster
uk: Ланкастер

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Lancaster
uk: Ланкастер

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Lander
uk: Ландер

[ctx: City in Michigan USA]
en: Lansing
uk: Лансінг

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Laramie
uk: Ларамі

[ctx: City in Texas USA]
en: Laredo
uk: Ларедо

[ctx: City in Florida USA]
en: Largo
uk: Ларжо

[ctx: City in Chile]
en: Las Campanas Obs.
uk: Обсерваторія Лас-Кампанас

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Las Cruces
uk: Лас-Крусес

[ctx: City in Gran Canaria Spain]
en: Las Palmas de Gran Canaria
uk: Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

[ctx: City in Nevada USA]
en: Las Vegas
uk: Лас-Вегас

[ctx: City in ACT Australia]
en: Latham
uk: Летем

[ctx: City in Italy]
en: Latina
uk: Латіна

[ctx: City in Delaware USA]
en: Laurel
uk: Лорел

[ctx: City in Maryland USA]
en: Laurel
uk: Лорел

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Laurel
uk: Лорел

[ctx: City in Switzerland]
en: Lausanne
uk: Лозанна

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Laval
uk: Лаваль

[ctx: City in Kansas USA]
en: Lawrence
uk: Лоренс

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Lawrence
uk: Лоренс

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Lawton
uk: Лотон

[ctx: City in Utah USA]
en: Layton
uk: Лейтон

[ctx: City in Seine-maritime France]
en: Le Havre
uk: Гавр

[ctx: City in Haute-Loire France]
en: Le-Puy-en-Velay
uk: Ле-Пюї

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Leader
uk: Лідер

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Leamington
uk: Лімінгтон

[ctx: City in Western Australia Australia]
en: Learmonth
uk: Лермонт

[ctx: City in Kansas USA]
en: Leavenworth
uk: Лівенворт

[ctx: City in Washington USA]
en: Leavenworth
uk: Лівенворт

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Lebanon
uk: Лебанон

[ctx: City in Missouri USA]
en: Lebanon
uk: Лебанон

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Lebanon
uk: Лебанон

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Lebel-sur-Quevillon
uk: Лебел-сюр-Квевільон

[ctx: City in Italy]
en: Lecce
uk: Лечче

[ctx: City in Lecco Italy]
en: Lecco
uk: Лекко

[ctx: City in Germany]
en: Leck
uk: Лек

[ctx: City in Lebanon]
en: Lee
uk: Лі

[ctx: City in United Kingdom]
en: Leeds
uk: Лідс

[ctx: City in Netherlands]
en: Leeuwarden
uk: Леуварден

[ctx: City in Spain]
en: Leganés
uk: Леганьєс

[ctx: City in United Kingdom]
en: Leicester
uk: Лейсестер

[ctx: City in Netherlands]
en: Leiden
uk: Лейден

[ctx: City in South Africa]
en: Leiden Sur
uk: Лейден-Сюр

[ctx: City in Germany]
en: Leipzig
uk: Лейпциг

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Lemmon
uk: Леммон

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Lemvig
uk: Лемвіг

[ctx: City in Austria]
en: Leopold Figl
uk: Леопольд Фігл

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Les Escoumins
uk: Ле-Ескумін

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Lethbridge
uk: Летбрідж

[ctx: City in Germany]
en: Leverkusen
uk: Леверкузен

[ctx: City in Delaware USA]
en: Lewes
uk: Льюїс

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Lewisburg
uk: Люїсбург

[ctx: City in Idaho USA]
en: Lewiston
uk: Люїстон

[ctx: City in Maine USA]
en: Lewiston
uk: Люїстон

[ctx: City in New York USA]
en: Lewiston
uk: Люїстон

[ctx: City in Montana USA]
en: Lewistown
uk: Люїстаун

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Lexington
uk: Лексінгтон

[ctx: City in Spain]
en: León
uk: Леон

[ctx: City in Tibet China]
en: Lhasa
uk: Лхаса

[ctx: City in Gabon]
en: Libreville
uk: Лібревіль

[ctx: City in California USA]
en: Lick Obs.
uk: Обсерваторія Лік

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Lihue
uk: Ліхуе

[ctx: City in Nord France]
en: Lille
uk: Лілль

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Lillooet
uk: Лілует

[ctx: City in Malawi]
en: Lilongwe
uk: Лілонгве

[ctx: City in Peru]
en: Lima
uk: Ліма

[ctx: City in Ohio USA]
en: Lima
uk: Ліма

[ctx: City in Haute-Vienne France]
en: Limoges
uk: Лімож

[ctx: City in Kansas USA]
en: Lincoln
uk: Лінкольн

[ctx: City in Maine USA]
en: Lincoln
uk: Лінкольн

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Lincoln
uk: Лінкольн

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Lindbergh
uk: Ліндберг

[ctx: City in New York USA]
en: Lindenhurst
uk: Лінденхерст

[ctx: City in Austria]
en: Linz
uk: Лінц

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Lipetsk
uk: Ліпецьк

[ctx: City in Portugal]
en: Lisbon
uk: Лісабон

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Lisbon
uk: Лісабон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Listowel
uk: Лістоуел

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Litchville
uk: Лічвілль

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Little Rock
uk: Літтл-Рок

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Littleton
uk: Літтлтон

[ctx: City in United Kingdom]
en: Liverpool
uk: Ліверпуль

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Liverpool
uk: Ліверпуль

[ctx: City in Alabama USA]
en: Livingston
uk: Лівінгстон

[ctx: City in Montana USA]
en: Livingston
uk: Лівінгстон

[ctx: City in Zambia]
en: Livingstone
uk: Лівінгстоун

[ctx: City in Michigan USA]
en: Livonia
uk: Лівонія

[ctx: City in Italy]
en: Livorno
uk: Ліворно

[ctx: City in Slovenia]
en: Ljubljana
uk: Любляна

[ctx: City in Venezuela]
en: Llano del Hato
uk: Льяно-дель-Ато

[ctx: City in Spain]
en: Lleida
uk: Льєда

[ctx: City in Botswana]
en: Lobatsi
uk: Лобатсі

[ctx: City in California USA]
en: Lockwood Valley
uk: Локвуд-Веллі

[ctx: City in Utah USA]
en: Logan
uk: Логан

[ctx: City in Spain]
en: Logroño
uk: Логроньо

[ctx: City in Italy]
en: Loiano
uk: Лойано

[ctx: City in Estonia]
en: Loksa
uk: Локса

[ctx: City in Montana USA]
en: Lolo
uk: Лоло

[ctx: City in Slovakia]
en: Lomnicky stit
uk: Ломніцкі-штіт

[ctx: City in California USA]
en: Lompoc
uk: Ломпок

[ctx: City in Togo]
en: Lomé
uk: Ломе

[ctx: City in United Kingdom]
en: London
uk: Лондон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: London
uk: Лондон

[ctx: City in California USA]
en: Long Beach
uk: Лонг-Біч

[ctx: City in Texas USA]
en: Longview
uk: Лонгвью

[ctx: City in Washington USA]
en: Longview
uk: Лонгвью

[ctx: City in Ohio USA]
en: Lorain
uk: Лорейн

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Lordsburg
uk: Лордсбург

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Los Alamos
uk: Лос-Аламос

[ctx: City in California USA]
en: Los Altos Hills
uk: Лос-Альтос-Гіллз

[ctx: City in California USA]
en: Los Angeles
uk: Лос-Анджелес

[ctx: City in Texas USA]
en: Lost Maples State Natural Area (Vanderpool)
uk: Природна область штату «Загублені Клени» (Вандерпул)

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Louisbourg
uk: Луїсбург

[ctx: City in Georgia USA]
en: Louisville
uk: Луїсвілль

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Louisville
uk: Луїсвілль

[ctx: City in Egypt]
en: Louxor
uk: Луксор

[ctx: City in Colorado USA]
en: Loveland
uk: Лавленд

[ctx: City in Nevada USA]
en: Lovelock
uk: Лавлок

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Lowell
uk: Лоуелл

[ctx: City in Arizona USA]
en: Lowell Obs.
uk: Обсерваторія Лоуелл

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Lowther
uk: Лоутер

[ctx: City in Angola]
en: Luanda
uk: Луанда

[ctx: City in Texas USA]
en: Lubbock
uk: Лаббок

[ctx: City in Italy]
en: Lucca
uk: Лукка

[ctx: City in Germany]
en: Ludwigshafen
uk: Людвігсхафен

[ctx: City in Angola]
en: Luena
uk: Луена

[ctx: City in Ukraine]
en: Lugans'k
uk: Луганськ

[ctx: City in Spain]
en: Lugo
uk: Луго

[ctx: City in Sweden]
en: Luleå
uk: Лулео

[ctx: City in Sweden]
en: Lund
uk: Лунд

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Lunenburg
uk: Люненбург

[ctx: City in Zambia]
en: Lusaka
uk: Лусака

[ctx: City in Ukraine]
en: Luts'k
uk: Луцьк

[ctx: City in Luxembourg]
en: Luxembourg City
uk: Люксембург

[ctx: City in Virginia USA]
en: Lynchburg
uk: Лінчбург

[ctx: City in Washington USA]
en: Lynden
uk: Лінден

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Lynn
uk: Лінн

[ctx: City in Florida USA]
en: Lynn Haven
uk: Лінн-Хейвен

[ctx: City in Rhône France]
en: Lyon
uk: Ліон

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Lytton
uk: Літтон

[ctx: City in Germany]
en: Lübeck
uk: Любек

[ctx: City in Pyŏngbuk North Korea]
en: Maando
uk: Маандо

[ctx: City in Estonia]
en: Maardu
uk: Маарду

[ctx: City in Netherlands]
en: Maastricht
uk: Маастрихт

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Mabou
uk: Мабу

[ctx: City in China]
en: Macao
uk: Макао

[ctx: City in Germany]
en: Machern
uk: Махерн

[ctx: City in Idaho USA]
en: Mackay
uk: Маккей

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Mackenzie
uk: Макензі

[ctx: City in Georgia USA]
en: Macon
uk: Мейкон

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Madelia
uk: Маделія

[ctx: City in Alabama USA]
en: Madison
uk: Медісон

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Madison
uk: Медісон

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Madison
uk: Медісон

[ctx: City in Spain]
en: Madrid
uk: Мадрид

[ctx: City in Far East Russia]
en: Magadan
uk: Магадан

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Magdalena
uk: Магдалена

[ctx: City in Germany]
en: Magdeburg
uk: Магдебург

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Magnolia
uk: Магнолія

[ctx: City in Germany]
en: Mahlow
uk: Махлов

[ctx: City in Germany]
en: Mainz
uk: Майнц

[ctx: City in Venezuela]
en: Maiquetia
uk: Майкетія

[ctx: City in Madagascar]
en: Majunga
uk: Маджунга

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Majuro
uk: Маджуро

[ctx: City in South Region Russia]
en: Makhachkala
uk: Махачкала

[ctx: City in Ukraine]
en: Makiivka
uk: Макіївка

[ctx: City in Gabon]
en: Makokou
uk: Макоку

[ctx: City in Equatorial Guinea]
en: Malabo
uk: Малабо

[ctx: City in Germany]
en: Malchin
uk: Мал

[ctx: City in Germany]
en: Malchow
uk: Малхов

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Malden
uk: Малден

[ctx: City in Maldives]
en: Male
uk: Мале

[ctx: City in Sweden]
en: Malmö
uk: Мальме

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Maloelap
uk: Малоелап

[ctx: City in New York USA]
en: Malone
uk: Мелоун

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Mammamattawa
uk: Маммаматава

[ctx: City in Mayotte France]
en: Mamoudzou
uk: Мамудзу

[ctx: City in Nicaragua]
en: Managua
uk: Манагуа

[ctx: City in Brazil]
en: Manaus
uk: Манаус

[ctx: City in United Kingdom]
en: Manchester
uk: Манчестер

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Manchester
uk: Манчестер

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Manchester
uk: Манчестер

[ctx: City in Myanmar]
en: Mandalay
uk: Мандалай

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Mandan
uk: Мандан

[ctx: City in Germany]
en: Manebach
uk: Манебах

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Mangum
uk: Мангум

[ctx: City in Kansas USA]
en: Manhattan
uk: Манхеттен

[ctx: City in California USA]
en: Manhattan Beach
uk: Манхеттен-Біч

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Manigotagan
uk: Маніготаган

[ctx: City in Philippines]
en: Manila
uk: Маніла

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Manitouwadge
uk: Манітувадж

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Manitowoc
uk: Манітовоц

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Maniwaki
uk: Манівакі

[ctx: City in Germany]
en: Mannheim
uk: Маннгайм

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Manning
uk: Маннінг

[ctx: City in Germany]
en: Mansfeld
uk: Мансфельд

[ctx: City in Ohio USA]
en: Mansfield
uk: Менсфілд

[ctx: City in California USA]
en: Manton
uk: Ментон

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Mantorville
uk: Менторвілль

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Manyberries
uk: Меніберріз

[ctx: City in Swaziland]
en: Manzini
uk: Манзіні

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Maple Creek
uk: Мейпл-Крік

[ctx: City in Mozambique]
en: Maputo
uk: Мапуту

[ctx: City in Jeju South Korea]
en: Marado
uk: Марадо

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Marathon
uk: Марафон

[ctx: City in Germany]
en: Marbach
uk: Марбах

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Mariana Lake
uk: Маріана-Лейк

[ctx: City in Germany]
en: Marienberg
uk: Маріенбург

[ctx: City in Georgia USA]
en: Marietta
uk: Маріетта

[ctx: City in Lithuania]
en: Marijampolė
uk: Маріямполе

[ctx: City in Virginia USA]
en: Marion
uk: Маріон

[ctx: City in Germany]
en: Markersbach
uk: Маркерсбах

[ctx: City in Germany]
en: Markersdorf
uk: Маркерсдорф

[ctx: City in Germany]
en: Markkleeberg
uk: Марклеєберг

[ctx: City in Germany]
en: Markneukirchen
uk: Маркнойкірхен

[ctx: City in Germany]
en: Markranstät
uk: Маркранштат

[ctx: City in Germany]
en: Marlow
uk: Марлоу

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Marlton
uk: Марлтон

[ctx: City in Michigan USA]
en: Marquette
uk: Маркетт

[ctx: City in Morocco]
en: Marrakech
uk: Марракеш

[ctx: City in Bouches-du-rhône France]
en: Marseille
uk: Марсель

[ctx: City in Texas USA]
en: Marshall
uk: Маршалл

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Martinsburg
uk: Мартінсбург

[ctx: City in Virginia USA]
en: Martinsville
uk: Мартінсвілль

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Marystown
uk: Мерістаун

[ctx: City in Lesotho]
en: Maseru
uk: Масеру

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Mashpee
uk: Мешпі

[ctx: City in Iowa USA]
en: Mason City
uk: Мейсон-Сіті

[ctx: City in Italy]
en: Massa
uk: Масса

[ctx: City in Eritrea]
en: Massawa
uk: Массава

[ctx: City in Germany]
en: Massen
uk: Массен

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Matachewan
uk: Матачеван

[ctx: City in Dem rep of Congo]
en: Matadi
uk: Матаді

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Matagami
uk: Матагамі

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Matane
uk: Матане

[ctx: City in Swaziland]
en: Matsapha
uk: Матсафа

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Mattawa
uk: Маттава

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Mauldin
uk: Молдін

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Mauna Kea Obs.
uk: Обсерваторія Мауна-Кеа

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Mayaguez
uk: Майадес

[ctx: City in South Region Russia]
en: Maykop
uk: Майкоп

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Maysville
uk: Мейсвілль

[ctx: City in Swaziland]
en: Mbabane
uk: Мбабане

[ctx: City in Dem rep of Congo]
en: Mbandaka
uk: Мбандака

[ctx: City in Tanzania]
en: Mbeya
uk: Мбея

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: McAdam
uk: МакАдам

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: McAlester
uk: МакАлістер

[ctx: City in Texas USA]
en: McAllen
uk: МакАллен

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: McBride
uk: МакБрайд

[ctx: City in Nebraska USA]
en: McCook
uk: МакКук

[ctx: City in Virginia USA]
en: McCormick Obs.
uk: Обсерваторія МакКорміка

[ctx: City in Texas USA]
en: McDonald Obs.
uk: Обсерваторія МакДональда

[ctx: City in Nevada USA]
en: McGill
uk: МакГілл

[ctx: City in Alaska USA]
en: McGrath
uk: МакГрат

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: McKeesport
uk: МакКіспорт

[ctx: City in Alberta Canada]
en: McLennan
uk: МакЛеннан

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: McLeod Lake
uk: Озеро МакЛауд

[ctx: City in Arizona USA]
en: McNary
uk: МакНері

[ctx: City in Louisiana USA]
en: McNary
uk: МакНері

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Meadow Lake
uk: Мідоу-Лейк

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Meat Cove
uk: Міт-Коув

[ctx: City in Tunisia]
en: Medenine
uk: Меденін

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Medford
uk: Медфорд

[ctx: City in Oregon USA]
en: Medford
uk: Медфорд

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Medicine Hat
uk: Медісін-Хет

[ctx: City in Germany]
en: Medingen
uk: Медінген

[ctx: City in Germany]
en: Meerane
uk: Меєране

[ctx: City in Germany]
en: Meinersdorf
uk: Майнерсдорф

[ctx: City in Germany]
en: Meiningen
uk: Майнінген

[ctx: City in Germany]
en: Meiän
uk: Маєн

[ctx: City in Morocco]
en: Meknès
uk: Мекнес

[ctx: City in Florida USA]
en: Melbourne
uk: Мельбурн

[ctx: City in Victoria Australia]
en: Melbourne
uk: Мельбурн

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Melfort
uk: Мелфорт

[ctx: City in Spain]
en: Melilla
uk: Мелілья

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Melita
uk: Меліта

[ctx: City in United Kingdom]
en: Melksham
uk: Мелкшем

[ctx: City in Germany]
en: Mellenbach-Glasbach
uk: Мелленбах-Гладбах

[ctx: City in Germany]
en: Mellensee
uk: Меллензее

[ctx: City in Germany]
en: Mellingen
uk: Меллінген

[ctx: City in Illinois USA]
en: Melrose Park
uk: Мелроуз-Парк

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Memphis
uk: Мемфіс

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Mena
uk: Мена

[ctx: City in Germany]
en: Mengersgereuth-Hämern
uk: Менгерсгеройт-Гамерн

[ctx: City in Angola]
en: Menongue
uk: Меронг

[ctx: City in Germany]
en: Menteroda
uk: Ментерода

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Meredith
uk: Мередіт

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Meriden
uk: Меріден

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Meridian
uk: Мірідіан

[ctx: City in Alabama USA]
en: Meridianville
uk: Мірідіанвілль

[ctx: City in Germany]
en: Merkers
uk: Меркерс

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Merrimack
uk: Меррімак

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Merritt
uk: Меррітт

[ctx: City in Florida USA]
en: Merritt Island
uk: Острів Меррітт

[ctx: City in Germany]
en: Merschwitz
uk: Мершвіц

[ctx: City in Germany]
en: Merseburg
uk: Мерсебург

[ctx: City in Germany]
en: Merzdorf
uk: Мерцдорф

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mesa
uk: Меза

[ctx: City in Texas USA]
en: Mesquite
uk: Мескіт

[ctx: City in Italy]
en: Messina
uk: Мессіна

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Metagama
uk: Метагама

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Metairie
uk: Мітейрі

[ctx: City in Finland]
en: Metsähovi
uk: Метсяхові

[ctx: City in Moselle France]
en: Metz
uk: Мец

[ctx: City in Hauts-de-Seine France]
en: Meudon (observatory)
uk: Обсерваторія Мюдона

[ctx: City in Germany]
en: Meuselbach-Schwarzmühle
uk: Мойзельбах-Шварцмюле

[ctx: City in Germany]
en: Meuselwitz
uk: Мойзельбург

[ctx: City in Missouri USA]
en: Mexico
uk: Мехіко

[ctx: City in Mexico]
en: Mexico City
uk: Мехіко

[ctx: City in Germany]
en: Meyenburg
uk: Маєнбург

[ctx: City in Swaziland]
en: Mhlume
uk: Мгмуле

[ctx: City in Florida USA]
en: Miami
uk: Майамі

[ctx: City in Florida USA]
en: Miami Beach
uk: Майамі-Біч

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Mica Creek
uk: Міка-Крік

[ctx: City in Germany]
en: Michendorf
uk: Міхендорф

[ctx: City in Nevada USA]
en: Midas
uk: Мідас

[ctx: City in Netherlands]
en: Middelburg
uk: Мідделбург

[ctx: City in Fyn Denmark]
en: Middelfart
uk: Міддлфарт

[ctx: City in Vermont USA]
en: Middlebury
uk: Міддлбері

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Middleton
uk: Міддлтон

[ctx: City in Delaware USA]
en: Middletown
uk: Міддлтаун

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Midland
uk: Мідленд

[ctx: City in Texas USA]
en: Midland
uk: Мідленд

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Midnapore
uk: Міднапур

[ctx: City in US Territory]
en: Midway Island
uk: Острів Мідвей

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Midwest City
uk: Мідвест-Сіті

[ctx: City in Germany]
en: Mieäste
uk: Міясте

[ctx: City in Italy]
en: Milan
uk: Мілан

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Milbank
uk: Мілбенк

[ctx: City in Germany]
en: Mildenau
uk: Мільдено

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Milford
uk: Мілфорд

[ctx: City in Delaware USA]
en: Milford
uk: Мілфорд

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Milford
uk: Мілфорд

[ctx: City in Utah USA]
en: Milford
uk: Мілфорд

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Mili
uk: Мілі

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Milk River
uk: Мілк-Рівер

[ctx: City in Germany]
en: Milkau
uk: Мілкау

[ctx: City in Georgia USA]
en: Milledgeville
uk: Мілледжвілль

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Miller
uk: Міллер

[ctx: City in Maine USA]
en: Millinocket
uk: Міллінокет

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Millville
uk: Міллвілль

[ctx: City in California USA]
en: Milpitas
uk: Мілпітас

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Milwaukee
uk: Мілуокі

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Mine Hill
uk: Майн-Гілл

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Minneapolis
uk: Міннаполіс

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Minnedosa
uk: Міннедоза

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Minnetonka
uk: Міннтонка

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Minot
uk: Мінот

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Minto
uk: Мінто

[ctx: City in St-Pierre and Miquelon France]
en: Miquelon Island
uk: Острів Мікелон

[ctx: City in Florida USA]
en: Miramar
uk: Мірамар

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Miramichi
uk: Мірамічі

[ctx: City in Far East Russia]
en: Mirnyi
uk: Мірний

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Miryang
uk: Мірян

[ctx: City in Indiana USA]
en: Mishawaka
uk: Мішавака

[ctx: City in Borsod-Abaúj-Zemplén Hungary]
en: Miskolc
uk: Мішкольц

[ctx: City in Libya]
en: Misratah
uk: Місурата

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Mississauga
uk: Міссіссога

[ctx: City in Montana USA]
en: Missoula
uk: Місула

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Mitchell
uk: Мітчелл

[ctx: City in Israel]
en: Mitzpe Ramon
uk: Міцпе-Рамон

[ctx: City in Japan]
en: Mizusawa
uk: Міцузава

[ctx: City in Alabama USA]
en: Mobile
uk: Мобіл

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Mobridge
uk: Мобрідж

[ctx: City in Italy]
en: Modena
uk: Модена

[ctx: City in California USA]
en: Modesto
uk: Модесто

[ctx: City in Arizona USA]
en: Moenkopi
uk: Моенкопі

[ctx: City in Germany]
en: Moers
uk: Моерс

[ctx: City in Somalia]
en: Mogadishu
uk: Могадішу

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Mokpo
uk: Мокпо

[ctx: City in Illinois USA]
en: Moline
uk: Молін

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Molokai
uk: Молокаї

[ctx: City in Australia]
en: Molonglo
uk: Молонгло

[ctx: City in Kenya]
en: Mombasa
uk: Момбаса

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Moncton
uk: Монктон

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Monroe
uk: Монро

[ctx: City in Liberia]
en: Monrovia
uk: Монровія

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Mont-Joli
uk: Мон-Жолі

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Mont-Laurier
uk: Мон-Лорьє

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Mont-Tremblant
uk: Мон-Треблан

[ctx: City in Prince Edward Island Canada]
en: Montague
uk: Монтаг

[ctx: City in Monaco]
en: Monte Carlo
uk: Монте-Карло

[ctx: City in California USA]
en: Montebello
uk: Монтебелло

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Montebello
uk: Монтебелло

[ctx: City in Jamaica]
en: Montego Bay
uk: Монтего-Бей

[ctx: City in California USA]
en: Monterey
uk: Монтерей

[ctx: City in California USA]
en: Monterey Park
uk: Монтерей-Парк

[ctx: City in Uruguay]
en: Montevideo
uk: Монтевідео

[ctx: City in Alabama USA]
en: Montgomery
uk: Монтгомері

[ctx: City in Indiana USA]
en: Monticello
uk: Монтісельйо

[ctx: City in Maine USA]
en: Monticello
uk: Монтісельйо

[ctx: City in Utah USA]
en: Monticello
uk: Монтісельйо

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Montmagny
uk: Монтманьї

[ctx: City in New York USA]
en: Montour Falls
uk: Монтур-Фоллз

[ctx: City in Indiana USA]
en: Montpelier
uk: Монтпілієр

[ctx: City in Vermont USA]
en: Montpelier
uk: Монтпілієр

[ctx: City in Herault France]
en: Montpellier
uk: Монпельє

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Montreal
uk: Монреаль

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Montreal Lake
uk: Озеро Монреаль

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Montreal River
uk: Монреаль-Рівер

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Moore
uk: Мур

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Moose Jaw
uk: Мус-Джо

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Moose River
uk: Мус-Рівер

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Moosomin
uk: Мусомін

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Moosonee
uk: Мусоні

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Morden
uk: Морден

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Morehead
uk: Морхед

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Morgan City
uk: Морган-Сіті

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Morgantown
uk: Моргантаун

[ctx: City in Tanzania]
en: Morogoro
uk: Морогоро

[ctx: City in Uganda]
en: Moroto
uk: Морото

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Morristown
uk: Моррістаун

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Morristown
uk: Моррістаун

[ctx: City in Georgia USA]
en: Morrow
uk: Морроу

[ctx: City in Spain]
en: Morón
uk: Морон

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Moscow
uk: Москва

[ctx: City in Idaho USA]
en: Moscow
uk: Москва

[ctx: City in Washington USA]
en: Moses Lake
uk: Моузес-Лейк

[ctx: City in South Africa]
en: Mosselbaai
uk: Моссельбай

[ctx: City in Italy]
en: Mount Ekar
uk: Гора Екар

[ctx: City in Antarctica]
en: Mount Erebus
uk: Гора Еребус

[ctx: City in Colorado USA]
en: Mount Evans Obs.
uk: Обсерваторія Маунт-Еванс

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Mount Forest
uk: Маунт-Форест

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Graham Obs.
uk: Обсерваторія Маунт-Грехем

[ctx: City in New Zealand]
en: Mount John
uk: Маунт-Джон

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Lemmon Obs.
uk: Обсерваторія Маунт-Леммон

[ctx: City in Italy]
en: Mount Mario
uk: Маунт-Маріо

[ctx: City in California USA]
en: Mount Palomar Obs.
uk: Обсерваторія Маунт-Паломар

[ctx: City in Australia]
en: Mount Pleasant
uk: Маунт-Плезант

[ctx: City in Australia]
en: Mount Stromlo
uk: Гора Стромло

[ctx: City in New York USA]
en: Mount Vernon
uk: Маунт-Вернон

[ctx: City in California USA]
en: Mount Wilson Obs.
uk: Обсерваторія Маунт-Вільсон

[ctx: City in Alabama USA]
en: Mountain Brook
uk: Маунтін-Брук

[ctx: City in California USA]
en: Mountain View
uk: Маунтін-Вью

[ctx: City in Missouri USA]
en: Mountain View
uk: Маунтін-Вью

[ctx: City in Ulster Ireland]
en: Moville
uk: Мовілль

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Muan
uk: Муан

[ctx: City in United Kingdom]
en: Mullard
uk: Маллард

[ctx: City in India]
en: Mumbai
uk: Бомбей (Момбай)

[ctx: City in Indiana USA]
en: Muncie
uk: Мунсі

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Muncy
uk: Мансі

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Mungyeong
uk: Мунгьон

[ctx: City in Germany]
en: Munich
uk: Мюнхен

[ctx: City in Spain]
en: Murcia
uk: Мурсія

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Murdochville
uk: Мердоквілль

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Murfreesboro
uk: Мерфрісборо

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Murmansk
uk: Мурманськ

[ctx: City in Utah USA]
en: Murray
uk: Мюррей

[ctx: City in Michigan USA]
en: Muskegon
uk: Маскегон

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Muskogee
uk: Маскогі

[ctx: City in Estonia]
en: Mustvee
uk: Муствее

[ctx: City in Zimbabwe]
en: Mutare
uk: Мутаре

[ctx: City in Burundi]
en: Muyinga
uk: Муїнга

[ctx: City in Tanzania]
en: Mwanza
uk: Мванза

[ctx: City in Ukraine]
en: Mykolaiv
uk: Миколаїв

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Myrtle Beach
uk: Міртл-Біч

[ctx: City in Malawi]
en: Mzuzu
uk: Мзузу

[ctx: City in Spain]
en: Málaga
uk: Малага

[ctx: City in Spain]
en: Móstoles
uk: Мостолес

[ctx: City in Estonia]
en: Mõisaküla
uk: Мийзакюла

[ctx: City in Germany]
en: Mönchengladbach
uk: Мюнхенгладбах

[ctx: City in Germany]
en: Mülheim
uk: Мюльгайм

[ctx: City in Germany]
en: Münster
uk: Мюнстер

[ctx: City in Chad]
en: N'djamina
uk: Нджамена

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Naalehu
uk: Наалеу

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Naestved
uk: Нествед

[ctx: City in Japan]
en: Nagasaki
uk: Нагасакі

[ctx: City in Japan]
en: Nagoya
uk: Нагоя

[ctx: City in India]
en: Nagpur
uk: Нагпур

[ctx: City in India]
en: Naini Tal
uk: Наїні-Тал

[ctx: City in Kenya]
en: Nairobi
uk: Найробі

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Nakina
uk: Накіна

[ctx: City in Lolland Denmark]
en: Nakskov
uk: Наксков

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Nakusp
uk: Накусп

[ctx: City in South Region Russia]
en: Nal'chik
uk: Нальчик

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Namhae
uk: Намхе

[ctx: City in Angola]
en: Namibe
uk: Наміб

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Namorik
uk: Наморік

[ctx: City in Idaho USA]
en: Nampa
uk: Нампа

[ctx: City in Mozambique]
en: Nampula
uk: Нампула

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Namwon
uk: Намвон

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Nanaimo
uk: Нанаїмо

[ctx: City in Cher France]
en: Nancay (observatory)
uk: Обсерваторія Ненкей

[ctx: City in Fiji]
en: Nandi
uk: Нанді

[ctx: City in Loire-atlantique France]
en: Nantes
uk: Нант

[ctx: City in California USA]
en: Napa
uk: Напа

[ctx: City in Illinois USA]
en: Naperville
uk: Нейпервілль

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Napierville
uk: Напьєрвілль

[ctx: City in Italy]
en: Naples
uk: Неаполь

[ctx: City in Florida USA]
en: Naples
uk: Неаполь

[ctx: City in Estonia]
en: Narva
uk: Нарва

[ctx: City in Estonia]
en: Narva-Jõesuu
uk: Нарва-Йиесуу

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Nashua
uk: Нашуа

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Nashville
uk: Нешвілл

[ctx: City in Bahamas]
en: Nassau
uk: Нассау

[ctx: City in Ohio USA]
en: Nassau Obs.
uk: Обсерваторія Нассау

[ctx: City in Brazil]
en: Natal
uk: Натал

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Natchez
uk: Натчес

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Nazko
uk: Назко

[ctx: City in Croatia]
en: Našice
uk: Нашице

[ctx: City in Zambia]
en: Ndola
uk: Ндола

[ctx: City in Texas USA]
en: Neches
uk: Нічес

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Needles
uk: Нідлз

[ctx: City in California USA]
en: Needles
uk: Нідлз

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Nelson
uk: Нельсон

[ctx: City in Alaska USA]
en: Nenana
uk: Ненана

[ctx: City in New York USA]
en: Neponsit
uk: Непонсіт

[ctx: City in Germany]
en: Neuss
uk: Нойсс

[ctx: City in Missouri USA]
en: Nevada
uk: Невада

[ctx: City in Indiana USA]
en: New Albany
uk: Нью-Олбані

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: New Bedford
uk: Нью-Бедфорд

[ctx: City in Connecticut USA]
en: New Britian
uk: Нью-Брітен

[ctx: City in New Jersey USA]
en: New Brunswick
uk: Нью-Брансуїк

[ctx: City in Quebec Canada]
en: New Carlisle
uk: Нью-Карлайл

[ctx: City in Maryland USA]
en: New Carrollton
uk: Нью-Керроллтон

[ctx: City in Delaware USA]
en: New Castle
uk: Нью-Касл

[ctx: City in Indiana USA]
en: New Castle
uk: Нью-Касл

[ctx: City in New South Wales Australia]
en: New Castle
uk: Нью-Касл

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: New Castle
uk: Нью-Касл

[ctx: City in India]
en: New Delhi
uk: Нью-Делі

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: New Glasgow
uk: Нью-Глазго

[ctx: City in Iowa USA]
en: New Hampton
uk: Нью-Хемптон

[ctx: City in Connecticut USA]
en: New Hartford
uk: Нью-Хартфорд

[ctx: City in Connecticut USA]
en: New Haven
uk: Нью-Хевен

[ctx: City in Louisiana USA]
en: New Iberia
uk: Нью-Іберія

[ctx: City in Connecticut USA]
en: New London
uk: Нью-Лондон

[ctx: City in Idaho USA]
en: New Meadows
uk: Нью-Мідоуз

[ctx: City in Louisiana USA]
en: New Orleans
uk: Новий Орлеан

[ctx: City in New York USA]
en: New Rochelle
uk: Нью-Рошелл

[ctx: City in North Dakota USA]
en: New Rockford
uk: Нью-Рокфорд

[ctx: City in California USA]
en: New Washoe City
uk: Нью-Вошу

[ctx: City in New York USA]
en: New York
uk: Нью-Йорк

[ctx: City in Delaware USA]
en: Newark
uk: Ньюарк

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Newark
uk: Ньюарк

[ctx: City in United Kingdom]
en: Newcastle
uk: Ньюкасл

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Newell
uk: Ньюелл

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Newmarket
uk: Ньюмаркет

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Newport
uk: Ньюпорт

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Newport
uk: Ньюпорт

[ctx: City in Oregon USA]
en: Newport
uk: Ньюпорт

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Newport
uk: Ньюпорт

[ctx: City in Vermont USA]
en: Newport
uk: Ньюпорт

[ctx: City in California USA]
en: Newport Beach
uk: Ньюпорт-Біч

[ctx: City in Virginia USA]
en: Newport News
uk: Ньюпорт-Ньюз

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Newton
uk: Ньютон

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Newton
uk: Ньютон

[ctx: City in Burundi]
en: Ngozi
uk: Нгозі

[ctx: City in New York USA]
en: Niagara Falls
uk: Ніагара-Фоллз

[ctx: City in Niger]
en: Niamey
uk: Ніамей

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Nice
uk: Ніцца

[ctx: City in Cyprus]
en: Nicosia
uk: Нікосія

[ctx: City in Netherlands]
en: Nijmegen
uk: Наймеген

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Nipawin
uk: Ніпавін

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Nipigon
uk: Ніпігон

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Nitro
uk: Нітро

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Nizhnii Novgorod
uk: Нижній Новгород

[ctx: City in Japan]
en: Nobeyama
uk: Нобеяма

[ctx: City in Arizona USA]
en: Nogales
uk: Ногалес

[ctx: City in Alaska USA]
en: Nome
uk: Ном

[ctx: City in California USA]
en: Norco
uk: Норко

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Nordegg
uk: Нордег

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Norfolk
uk: Норфолк

[ctx: City in Virginia USA]
en: Norfolk
uk: Норфолк

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Norman
uk: Норман

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: North Battleford
uk: Норт-Беттлфорд

[ctx: City in Ontario Canada]
en: North Bay
uk: Норт-Бей

[ctx: City in New York USA]
en: North Bellmore
uk: Норт-Беллмур

[ctx: City in New Jersey USA]
en: North Cape May
uk: Норт-Кейп-Мей

[ctx: City in South Carolina USA]
en: North Charleston
uk: Північний Чарльстон

[ctx: City in California USA]
en: North Hollywood
uk: Північний Голлівуд

[ctx: City in Nevada USA]
en: North Las Vegas
uk: Північний Лас-Вегас

[ctx: City in Iowa USA]
en: North Liberty Obs.
uk: Обсерваторія Норт-Ліберті

[ctx: City in Arkansas USA]
en: North Little Rock
uk: Норт-Літтл-Рок

[ctx: City in Ohio USA]
en: North Olmstead
uk: Північний Ольмстед

[ctx: City in Nebraska USA]
en: North Platte
uk: Норт-Платт

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Northfield
uk: Нортфілд

[ctx: City in Washington USA]
en: Northport
uk: Нортпорт

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Northrop Strip
uk: Нортроп-Стріп

[ctx: City in Alaska USA]
en: Northway
uk: Нотрвей

[ctx: City in Kansas USA]
en: Norton
uk: Нортон

[ctx: City in Virginia USA]
en: Norton
uk: Нортон

[ctx: City in California USA]
en: Norwalk
uk: Норволк

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Norwalk
uk: Норволк

[ctx: City in Maine USA]
en: Norway
uk: Норвей

[ctx: City in United Kingdom]
en: Nottingham
uk: Ноттінгем

[ctx: City in Mauritania]
en: Nouakchott
uk: Нуакшот

[ctx: City in New Caledonia France]
en: Noumea
uk: Нумеа

[ctx: City in Italy]
en: Novara
uk: Новара

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Novgorod
uk: Новгород

[ctx: City in Michigan USA]
en: Novi
uk: Нові

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Novosibirsk
uk: Новосибірськ

[ctx: City in Germany]
en: Nuremberg
uk: Нюрнберг

[ctx: City in Fyn Denmark]
en: Nyborg
uk: Нюборг

[ctx: City in Falster Denmark]
en: Nykoebing Falster
uk: Никебінг-Фальстер

[ctx: City in Szabolcs-Szatmár-Bereg Hungary]
en: Nyíregyháza
uk: Ньїредьхаза

[ctx: City in Illinois USA]
en: Oak Park
uk: Оук-Парк

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Oak Point
uk: Оук-Пойнт

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Oak Ridge
uk: Оук-Рідж

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Oak Ridge Obs.
uk: Обсерваторія Оук-Рідж

[ctx: City in Maine USA]
en: Oakfield
uk: Окфілд

[ctx: City in California USA]
en: Oakland
uk: Окленд

[ctx: City in Kansas USA]
en: Oakley
uk: Оуклі

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Oakville
uk: Оквілль

[ctx: City in Germany]
en: Oberhausen
uk: Оберхаузен

[ctx: City in Ohio USA]
en: Oberlin
uk: Оберлін

[ctx: City in Germany]
en: Oberpfaffenhofen
uk: Оберпфаффенхофен

[ctx: City in Spain]
en: Obs. Astronomico de Madrid
uk: Астрономічна обсерваторія Мадрида

[ctx: City in Italy]
en: Obs. Milan
uk: Обсерваторія Мілана

[ctx: City in Alpes de Haute Provence France]
en: Observatoire de Haute Provence
uk: Обсерваторія Верхнього Прованса

[ctx: City in Florida USA]
en: Ocala
uk: Окала

[ctx: City in Maryland USA]
en: Ocean City
uk: Оушн-Сіті

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Ocean Grove
uk: Оушн-Гроув

[ctx: City in California USA]
en: Oceanside
uk: Оушенсайд

[ctx: City in Fyn Denmark]
en: Odense
uk: Оденсе

[ctx: City in Ukraine]
en: Odessa
uk: Одеса

[ctx: City in Texas USA]
en: Odessa
uk: Одеса

[ctx: City in Germany]
en: Offenbach
uk: Оффербах

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Ogallala
uk: Огаллала

[ctx: City in Utah USA]
en: Ogden
uk: Огден

[ctx: City in Lecco Italy]
en: Oggiono
uk: Оджіоно

[ctx: City in New Zealand]
en: Ohakea
uk: Охакеа

[ctx: City in Japan]
en: Okayama
uk: Окаяма

[ctx: City in Japan]
en: Okinawa
uk: Окінава

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Oklahoma City
uk: Оклахома-Сіті

[ctx: City in Kansas USA]
en: Olathe
uk: Олате

[ctx: City in Italy]
en: Olbia
uk: Ольбія

[ctx: City in Germany]
en: Oldenburg
uk: Олденбург

[ctx: City in Germany]
en: Oldendorf
uk: Олдендорф

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Olds
uk: Олдс

[ctx: City in New York USA]
en: Olean
uk: Олін

[ctx: City in Washington USA]
en: Olympia
uk: Олімпія

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Omaha
uk: Омаха

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Omsk
uk: Омськ

[ctx: City in Namibia]
en: Ondangwa
uk: Ондангва

[ctx: City in Sweden]
en: Onsala
uk: Онсала

[ctx: City in California USA]
en: Ontario
uk: Онтеріо

[ctx: City in Flandre occidentale Belgium]
en: Oostende
uk: Остенде

[ctx: City in India]
en: Ooty
uk: Уті

[ctx: City in Alabama USA]
en: Opelika
uk: Опеліка

[ctx: City in Montana USA]
en: Opheim
uk: Опхайм

[ctx: City in Portugal]
en: Oporto
uk: Опорто

[ctx: City in Algeria]
en: Oran
uk: Оран

[ctx: City in California USA]
en: Orange
uk: Орандж

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Orange
uk: Орандж

[ctx: City in Vaucluse France]
en: Orange
uk: Орандж

[ctx: City in Florida USA]
en: Orange Park
uk: Орандж-Парк

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Orangeburg
uk: Оранжбург

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Orel
uk: Орел

[ctx: City in Utah USA]
en: Orem
uk: Орем

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Orenburg
uk: Оренбург

[ctx: City in Spain]
en: Orense
uk: Оренсе

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Orillia
uk: Орілья

[ctx: City in Florida USA]
en: Orlando
uk: Орландо

[ctx: City in Loiret France]
en: Orleans
uk: Орлеан

[ctx: City in Japan]
en: Osaka
uk: Осака

[ctx: City in Kansas USA]
en: Osborne
uk: Осборн

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Oshkosh
uk: Ошкош

[ctx: City in Croatia]
en: Osijek
uk: Осієк

[ctx: City in Norway]
en: Oslo
uk: Осло

[ctx: City in Germany]
en: Osnabrück
uk: Оснабрюк

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Osoyoos
uk: Осойоос

[ctx: City in Italy]
en: Otranto
uk: Отранто

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Ottawa
uk: Оттава

[ctx: City in Iowa USA]
en: Ottumwa
uk: Оттумва

[ctx: City in Burkina Faso]
en: Ouagadougou
uk: Уагадугу

[ctx: City in Morocco]
en: Ouarzazate
uk: Варзазат

[ctx: City in Finland]
en: Oulu
uk: Оулу

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Outlook
uk: Аутлук

[ctx: City in Kansas USA]
en: Overland Park
uk: Оверленд-Парк

[ctx: City in Spain]
en: Oviedo
uk: Овьєдо

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Owen Sound
uk: Оуен-Саунд

[ctx: City in California USA]
en: Owens Valley Radio Obs.
uk: Радіообсерваторія Оуенс-Веллі

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Owensboro
uk: Оуенсборо

[ctx: City in United Kingdom]
en: Oxford
uk: Оксфорд

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Oxford
uk: Оксфорд

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Oxford
uk: Оксфорд

[ctx: City in California USA]
en: Oxnard
uk: Окснард

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Oyen
uk: Оєн

[ctx: City in Far East Russia]
en: Oymiakon
uk: Оймякон

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Ozark
uk: Озарк

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Paauilo
uk: Паауїло

[ctx: City in Missouri USA]
en: Pacific
uk: Песіфік

[ctx: City in California USA]
en: Pacific Beach
uk: Песіфік-Біч

[ctx: City in Germany]
en: Paderborn
uk: Падерборн

[ctx: City in Italy]
en: Padova
uk: Падуя

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Paducah
uk: Падука

[ctx: City in US Territory]
en: Pagan Island
uk: Острів Паган

[ctx: City in Samoa]
en: Pago Pago
uk: Паго-Паго

[ctx: City in Estonia]
en: Paide
uk: Пайде

[ctx: City in Far East Russia]
en: Palana
uk: Палана

[ctx: City in Estonia]
en: Paldiski
uk: Палдіскі

[ctx: City in Indonesia]
en: Palembang
uk: Палембанг

[ctx: City in Spain]
en: Palencia
uk: Паленсія

[ctx: City in Italy]
en: Palermo
uk: Палермо

[ctx: City in Texas USA]
en: Palestine
uk: Пелістайн

[ctx: City in Florida USA]
en: Palm City
uk: Палм-Сіті

[ctx: City in Spain]
en: Palma de Mallorca
uk: Пальма-де-Мальорка

[ctx: City in California USA]
en: Palmdale
uk: Палмдейл

[ctx: City in Alaska USA]
en: Palmer
uk: Палмер

[ctx: City in California USA]
en: Palo Alto
uk: Пало-Альто

[ctx: City in Spain]
en: Pamplona
uk: Памплона

[ctx: City in Panama]
en: Panama City
uk: Панама

[ctx: City in Florida USA]
en: Panama City
uk: Панама

[ctx: City in Lithuania]
en: Panevėžys
uk: Паневежис

[ctx: City in Italy]
en: Pantelleria
uk: Пантеллерія

[ctx: City in French Polynesia]
en: Papeete
uk: Папеете

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Paradis
uk: Парадіс

[ctx: City in Nevada USA]
en: Paradise
uk: Парадіз

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Parent
uk: Перент

[ctx: City in Christmas Island Kiribati]
en: Paris
uk: Періс

[ctx: City in Illinois USA]
en: Paris
uk: Періс

[ctx: City in Paris France]
en: Paris
uk: Періс

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Park Rapids
uk: Парк-Репідс

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Park View
uk: Парк-Вью

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Parkersburg
uk: Паркерсбург

[ctx: City in Australia]
en: Parkes
uk: Паркс

[ctx: City in Italy]
en: Parma
uk: Парма

[ctx: City in Ohio USA]
en: Parma
uk: Парма

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Parrsboro
uk: Паррсборо

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Parry Sound
uk: Перрі-Саунд

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Parsons
uk: Парсонз

[ctx: City in California USA]
en: Pasadena
uk: Пасадена

[ctx: City in Texas USA]
en: Pasadena
uk: Пасадена

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Pascagoula
uk: Паскагула

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Paterson
uk: Патерсон

[ctx: City in Pyrénées atlantiques France]
en: Pau
uk: По

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Pawtucket
uk: Потакет

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Peace River
uk: Піс-Рівер

[ctx: City in Western Australia Australia]
en: Pearce
uk: Пірс

[ctx: City in Russia]
en: Pechory
uk: Печори

[ctx: City in China]
en: Peking
uk: Пекін

[ctx: City in Mozambique]
en: Pemba
uk: Пемба

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Pemberton
uk: Пембертон

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Pembina
uk: Пембіна

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Pembroke
uk: Пембрук

[ctx: City in Malaysia]
en: Penang
uk: Пененг

[ctx: City in Oregon USA]
en: Pendleton
uk: Пендлтон

[ctx: City in Florida USA]
en: Pensacola
uk: Пенсакола

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Penticton
uk: Пентіктон

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Penza
uk: Пенца

[ctx: City in Illinois USA]
en: Peoria
uk: Пеорія

[ctx: City in Ohio USA]
en: Perkins Obs.
uk: Обсерваторія Перкінса

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Perm
uk: Перм

[ctx: City in Pyrénées Orientales France]
en: Perpignan
uk: Перпіньян

[ctx: City in Western Australia Australia]
en: Perth
uk: Перт

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Perth Amboy
uk: Перт-Ембой

[ctx: City in Illinois USA]
en: Peru
uk: Перу

[ctx: City in Italy]
en: Perugia
uk: Перуджа

[ctx: City in Italy]
en: Pesaro
uk: Пезаро

[ctx: City in Italy]
en: Pescara
uk: Пескара

[ctx: City in Pakistan]
en: Peshawar
uk: Пешавар

[ctx: City in Israel]
en: Petach Tikva
uk: Петах-Тіква

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Peterbell
uk: Пітербел

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Peterborough
uk: Пітерборо

[ctx: City in Alaska USA]
en: Petersburg
uk: Петерсбург

[ctx: City in Virginia USA]
en: Petersburg
uk: Петерсбург

[ctx: City in Far East Russia]
en: Petropavlovsk-Kamchatskiy
uk: Петропавловськ-Камчатський

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Petrozavodsk
uk: Петрозаводськ

[ctx: City in Far East Russia]
en: Pevek
uk: Певек

[ctx: City in Germany]
en: Pforzheim
uk: Пфорцхайм

[ctx: City in Alabama USA]
en: Phenix City
uk: Фенікс-Сіті

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Philadelphia
uk: Філадельфія

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Philip
uk: Філіп

[ctx: City in Arizona USA]
en: Phoenix
uk: Фінікс

[ctx: City in Thailand]
en: Phuket
uk: Пхукет

[ctx: City in Italy]
en: Piacenza
uk: П'яченца

[ctx: City in Hautes-Pyrénées France]
en: Pic du Midi (observatory)
uk: Обсерваторія Пік-дю-Міді

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Picayune
uk: Пікаюне

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Pickle Lake
uk: Пікл-Лейк

[ctx: City in California USA]
en: Pico Rivera
uk: Піко-Рівера

[ctx: City in Spain]
en: Pico de Veleta
uk: Піко-де-Велета

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Pierce
uk: Пірс

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Pierre
uk: Пірр

[ctx: City in California USA]
en: Pilot Hill
uk: Пайлот-Гілл

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Pine Bluff
uk: Пайн-Блафф

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Pine City
uk: Пайн-Сіті

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Pine Falls
uk: Пайн-Фоллз

[ctx: City in Italy]
en: Pisa
uk: Піза

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Pittsburgh
uk: Піттсбург

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Pittsfield
uk: Піттсфілд

[ctx: City in Poland]
en: Piwnice
uk: Півніце

[ctx: City in California USA]
en: Placerville
uk: Плейсервілль

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Plainfield
uk: Плейнфілд

[ctx: City in Mauritius]
en: Plaisance
uk: Плезенс

[ctx: City in Texas USA]
en: Plano
uk: Плано

[ctx: City in Hautes Alpes France]
en: Plateau de Bure (observatory)
uk: Обсерваторія Плато-де-Бур

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Plateau de Calern (observatory)
uk: Обсерваторія Плато-де-Калерн

[ctx: City in New York USA]
en: Plattsburgh
uk: Платтсбург

[ctx: City in United Kingdom]
en: Plymouth
uk: Плімут

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Plymouth
uk: Плімут

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Plymouth
uk: Плімут

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Plymouth
uk: Плімут

[ctx: City in Idaho USA]
en: Pocatello
uk: Покателло

[ctx: City in Maryland USA]
en: Pocomoke City
uk: Покомоке-Сіті

[ctx: City in Senegal]
en: Podor
uk: Подор

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Pohang
uk: Пхохан

[ctx: City in Micronesia]
en: Pohnpei
uk: Понпеї

[ctx: City in Alaska USA]
en: Point Hope
uk: Пойнт-Гоуп

[ctx: City in Congo]
en: Pointe Noire
uk: Пойнт-Нуар

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Pointe au Baril Station
uk: Пойнт-о-Баріл-Стейшн

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Pointe-aux-Anglais
uk: Пуант-оз-Англе

[ctx: City in Guadeloupe France]
en: Pointe-à-Pitre
uk: Пуент-а-Пітр

[ctx: City in Montana USA]
en: Polson
uk: Полсон

[ctx: City in Ukraine]
en: Poltava
uk: Полтава

[ctx: City in California USA]
en: Pomona
uk: Помона

[ctx: City in Florida USA]
en: Pompano Beach
uk: Помпано-Біч

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Ponca City
uk: Понца-Сіті

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Ponce
uk: Понсе

[ctx: City in Spain]
en: Pontevedra
uk: Понтеведра

[ctx: City in Michigan USA]
en: Pontiac
uk: Понтіак

[ctx: City in Montana USA]
en: Poplar
uk: Поплар

[ctx: City in Missouri USA]
en: Poplar Bluff
uk: Поплар-Блафф

[ctx: City in Finland]
en: Pori
uk: Порі

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Port Alberni
uk: Порт-Олберні

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Port Allen
uk: Порт-Аллен

[ctx: City in Texas USA]
en: Port Arthur
uk: Порт-Артур

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Port Colborne
uk: Порт-Колборн

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Port Dover
uk: Порт-Дувр

[ctx: City in South Africa]
en: Port Elizabeth
uk: Порт-Елізабет

[ctx: City in Gabon]
en: Port Gentil
uk: Порт-Джентіл

[ctx: City in Nigeria]
en: Port Harcourt
uk: Порт-Харкот

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Port Hawkesbury
uk: Порт-Гоксбері

[ctx: City in Michigan USA]
en: Port Huron
uk: Порт-Гурон

[ctx: City in Papua New Guinea]
en: Port Moresby
uk: Порт-Морсбі

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Port Renfrew
uk: Порт-Ренфрю

[ctx: City in Florida USA]
en: Port Salerno
uk: Порт-Салерно

[ctx: City in Sudan]
en: Port Soudan
uk: Порт-Судан

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Port Sulphur
uk: Порт-Сульфур

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Port au Choix
uk: Порт-о-Шуа

[ctx: City in Trinidad and Tobago]
en: Port of Spain
uk: Порт-оф-Спейн

[ctx: City in Haiti]
en: Port-au-Prince
uk: Порт-о-Пренс

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Portage la Prairie
uk: Портаж-ла-Прейрі

[ctx: City in Maine USA]
en: Portland
uk: Портланд

[ctx: City in Oregon USA]
en: Portland
uk: Портланд

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Portneuf
uk: Портнеф

[ctx: City in Bénin]
en: Porto Novo
uk: Порто-Ново

[ctx: City in United Kingdom]
en: Portsmouth
uk: Портсмут

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Portsmouth
uk: Портсмут

[ctx: City in Ohio USA]
en: Portsmouth
uk: Портсмут

[ctx: City in Virginia USA]
en: Portsmouth
uk: Портсмут

[ctx: City in South Africa]
en: Potchefstroom
uk: Потчефструм

[ctx: City in Italy]
en: Potenza
uk: Потенца

[ctx: City in Maryland USA]
en: Potomac
uk: Потомак

[ctx: City in Germany]
en: Potsdam
uk: Потсдам

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Pottstown
uk: Поттстаун

[ctx: City in New York USA]
en: Poughkeepsie
uk: Пукеепсі

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Powell River
uk: Пауелл-Рівер

[ctx: City in Poland]
en: Poznan
uk: Познань

[ctx: City in Croatia]
en: Požega
uk: Пожега

[ctx: City in Czechia]
en: Prague
uk: Прага

[ctx: City in Italy]
en: Prato
uk: Прато

[ctx: City in Kansas USA]
en: Pratt
uk: Пратт

[ctx: City in Arizona USA]
en: Prescott
uk: Прескотт

[ctx: City in Idaho USA]
en: Preston
uk: Престон

[ctx: City in Lancashire United Kingdom]
en: Preston
uk: Престон

[ctx: City in South Africa]
en: Pretoria
uk: Преторія

[ctx: City in Iowa USA]
en: Primghar
uk: Прімгар

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Prince Albert
uk: Прінс-Альберт

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Prince George
uk: Прінс-Джордж

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Prince Rupert
uk: Прінс-Руперт

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Princeton
uk: Пірнстон

[ctx: City in Missouri USA]
en: Princeton
uk: Пірнстон

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Princeton
uk: Пірнстон

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Princeton
uk: Пірнстон

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Princeton Obs.
uk: Обсерваторія Прінстона

[ctx: City in Italy]
en: Procida
uk: Просіда

[ctx: City in Vermont USA]
en: Proctor
uk: Проктор

[ctx: City in Washington USA]
en: Prosser
uk: Проссер

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Providence
uk: Провіденс

[ctx: City in Far East Russia]
en: Provideniya Bay
uk: Бухта Провідєнія

[ctx: City in Utah USA]
en: Provo
uk: Прово

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Provost
uk: Провост

[ctx: City in Alaska USA]
en: Prudhoe Bay
uk: Прюдо-Бей

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Pskov
uk: Псков

[ctx: City in Colorado USA]
en: Pueblo
uk: пуебло

[ctx: City in Chile]
en: Puerto Montt
uk: Пуерто-Монтт

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Puerto Real
uk: Пуерт-Реал

[ctx: City in Gran Canaria Spain]
en: Puerto del Rosario
uk: Пуерто-дель-Розаріо

[ctx: City in Croatia]
en: Pula
uk: Пула

[ctx: City in Russia]
en: Pulkovo
uk: Пулково

[ctx: City in Maharashtra India]
en: Pune
uk: Пуна

[ctx: City in China]
en: Purple Mountain
uk: Перпл-Маунтін

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Putnam
uk: Путнам

[ctx: City in Washington USA]
en: Puyallup
uk: Пуйаллуп

[ctx: City in North Korea]
en: Pyongyang
uk: Пхеньян

[ctx: City in Estonia]
en: Pärnu
uk: Пярну

[ctx: City in Baranya Hungary]
en: Pécs
uk: Печ

[ctx: City in Estonia]
en: Põltsamaa
uk: Пилтсамаа

[ctx: City in Estonia]
en: Põlva
uk: Пилва

[ctx: City in Estonia]
en: Püssi
uk: Пюссі

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Quakertown
uk: Квакертаун

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Quebec
uk: Квебек

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Quesnel
uk: Кенель

[ctx: City in Philippines]
en: Quezon
uk: Кесон

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Quincy
uk: Квінсі

[ctx: City in Ecuador]
en: Quito
uk: Кіто

[ctx: City in Algeria]
en: Qustantinah
uk: Кустантіна

[ctx: City in Spain]
en: R.M. Aller de S. de Compostela
uk: Обсерваторія Р.М.Аллера у Сантьяго-де-Компостелі

[ctx: City in Israel]
en: Ra'anana
uk: Ра'анана

[ctx: City in Morocco]
en: Rabat
uk: Рабат

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Racine
uk: Расін

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Radisson
uk: Редісон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Rainy River
uk: Рейні-Рівер

[ctx: City in Estonia]
en: Rakvere
uk: Раквере

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Raleigh
uk: Ролі

[ctx: City in Israel]
en: Ramat Gan
uk: Рамат-Ган

[ctx: City in Germany]
en: Ramstein
uk: Рамштайн

[ctx: City in California USA]
en: Rancho Palos Verdes
uk: Ранчо-Палос-Вердес

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Randers
uk: Рандерс

[ctx: City in Vermont USA]
en: Randolph
uk: Рендольф

[ctx: City in Maine USA]
en: Rangeley
uk: Рейнджлі

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Ranger Lake
uk: Рейнджер-Лейк

[ctx: City in Myanmar]
en: Rangoon
uk: Рангун

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Rapid City
uk: Репід-Сіті

[ctx: City in Estonia]
en: Rapla
uk: Рапла

[ctx: City in Germany]
en: Rastede
uk: Раштеде

[ctx: City in Italy]
en: Ravenna
uk: Равенна

[ctx: City in Pakistan]
en: Rawalpindi
uk: Равалпінді

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Rawlins
uk: Ролінз

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Raymore
uk: Реймур

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Reading
uk: Рідінг

[ctx: City in Brazil]
en: Recife
uk: Ресіфе

[ctx: City in Germany]
en: Recklinghausen
uk: Реклінггаузен

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Red Deer
uk: Ред-Дір

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Red Lake
uk: Ред-Лейк

[ctx: City in California USA]
en: Redding
uk: Реддінг

[ctx: City in California USA]
en: Redondo Beach
uk: Редондо-Біч

[ctx: City in California USA]
en: Redwood City
uk: Редвуд-Сіті

[ctx: City in Germany]
en: Regensburg
uk: Регнсбург

[ctx: City in Italy]
en: Reggio di Calabria
uk: Реджо-Калабрія

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Regina
uk: Регіна

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Regway
uk: Регвей

[ctx: City in Israel]
en: Rehovot
uk: Реховот

[ctx: City in Marne France]
en: Reims
uk: Раймс

[ctx: City in Germany]
en: Remscheid
uk: Ремшайд

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Renfrew
uk: Ренфрю

[ctx: City in Ille-et-vilaine France]
en: Rennes
uk: Ренн

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Rennie
uk: Ренні

[ctx: City in Nevada USA]
en: Reno
uk: Ріно

[ctx: City in California USA]
en: Reseda
uk: Реседа

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Revelstoke
uk: Ревестоук

[ctx: City in Idaho USA]
en: Rexburg
uk: Рексбург

[ctx: City in Iceland]
en: Reykjavik
uk: Рейк'явік

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Rhinelander
uk: Райнеландер

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Ribe
uk: Рібе

[ctx: City in Texas USA]
en: Richardson
uk: Річардсон

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Richibucto
uk: Річібукто

[ctx: City in Washington USA]
en: Richland
uk: Річленд

[ctx: City in California USA]
en: Richmond
uk: Річмонд

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Richmond
uk: Річмонд

[ctx: City in New South Wales Australia]
en: Richmond
uk: Річмонд

[ctx: City in Utah USA]
en: Richmond
uk: Річмонд

[ctx: City in Virginia USA]
en: Richmond
uk: Річмонд

[ctx: City in Colorado USA]
en: Rifle
uk: Райфл

[ctx: City in Latvia]
en: Riga
uk: Рига

[ctx: City in Italy]
en: Rimini
uk: Ріміні

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Rimouski
uk: Рімускі

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Ringkoebing
uk: Рінгкебінг

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Ringsted
uk: Рінгстед

[ctx: City in Brazil]
en: Rio de Janeiro
uk: Ріо-де-Жанейро

[ctx: City in California USA]
en: Riverside
uk: Ріверсайд

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Riverton
uk: Рівертон

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Riviere-Eternite
uk: Рів'є-Етерніте

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Riviere-du-Loup
uk: Рів'є-дю-Луп

[ctx: City in Ukraine]
en: Rivne
uk: Рівне

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Riyadh
uk: Ер-Ріяд

[ctx: City in Virginia USA]
en: Roanoke
uk: Руанок

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Roberval
uk: Роберваль

[ctx: City in Illinois USA]
en: Robinson
uk: Робінсон

[ctx: City in Spain]
en: Robledo de Chavela
uk: Робледо-де-Шавела

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Roblin
uk: Роблін

[ctx: City in United Kingdom]
en: Rochdale Lanc
uk: Рочдейл-Ленк

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Rochebaucourt
uk: Рошебокорт

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Rochester
uk: Рочестер

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Rochester
uk: Рочестер

[ctx: City in New York USA]
en: Rochester
uk: Рочестер

[ctx: City in Michigan USA]
en: Rochester Hills
uk: Рочестер-Гіллз

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Rock Bay
uk: Рок-Бей

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Rock Hill
uk: Рок-Хілл

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Rock Springs
uk: Рок-Спрінгс

[ctx: City in Illinois USA]
en: Rockford
uk: Рокфорд

[ctx: City in Maine USA]
en: Rockland
uk: Рокленд

[ctx: City in Missouri USA]
en: Rockport
uk: Рокпорт

[ctx: City in Maryland USA]
en: Rockville
uk: Роквілль

[ctx: City in Maine USA]
en: Rockwood
uk: Роквуд

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Rocky Harbour
uk: Рокі-Харбор

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Rocky Mount
uk: Рокі-Маунт

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Rocky Mountain House
uk: Рокі-Маунтін-Хауз

[ctx: City in Bornholm Denmark]
en: Roenne
uk: Ренне

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Rogers
uk: Роджерс

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Rollet
uk: Роллет

[ctx: City in Italy]
en: Rome
uk: Рим

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Roosevelt Roads
uk: Рузвельт-Роудз

[ctx: City in Tenerife Spain]
en: Roque de los Muchachos
uk: Рок-де-лос-Мучачос

[ctx: City in California USA]
en: Rosemead
uk: Роузмід

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Rosetown
uk: Роузтаун

[ctx: City in California USA]
en: Roseville
uk: Роузвілль

[ctx: City in Michigan USA]
en: Roseville
uk: Роузвілль

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Roskilde
uk: Роскільде

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Rosthern
uk: Ростерн

[ctx: City in Germany]
en: Rostock
uk: Росток

[ctx: City in South Region Russia]
en: Rostov na Donu
uk: Ростов-на-Дону

[ctx: City in Georgia USA]
en: Roswell
uk: Росуелл

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Roswell
uk: Росуелл

[ctx: City in US Territory]
en: Rota Island
uk: Острів Рота

[ctx: City in Netherlands]
en: Rotterdam
uk: Роттердам

[ctx: City in Seine-maritime France]
en: Rouen
uk: Руан

[ctx: City in Montana USA]
en: Roundup
uk: Раундап

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Rouyn-Noranda
uk: Руан-Норанда

[ctx: City in Finland]
en: Rovaniemi
uk: Рованьємі

[ctx: City in Croatia]
en: Rovinj
uk: Ровінь

[ctx: City in California USA]
en: Rowland Heights
uk: Роуленд-Хайтс

[ctx: City in Michigan USA]
en: Royal Oak
uk: Ройял-Оук

[ctx: City in Alaska USA]
en: Ruby
uk: Рубі

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Rugby
uk: Регбі

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Rumford
uk: Рамфорд

[ctx: City in Kansas USA]
en: Russell
uk: Рассел

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Russell
uk: Рассел

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Ruston
uk: Растон

[ctx: City in United Kingdom]
en: Rutherford Appleton Lab.
uk: Лабораторія Резерфорд-Епплтон

[ctx: City in Vermont USA]
en: Rutland
uk: Рутланд

[ctx: City in Burundi]
en: Ruyigi
uk: Руїгі

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Ryazan
uk: Рязань

[ctx: City in Estonia]
en: Räpina
uk: Ряпіна

[ctx: City in Germany]
en: Saarbrücken
uk: Саарбрюкен

[ctx: City in Spain]
en: Sabadell
uk: Сабадель

[ctx: City in Ahmadi Kuwait]
en: Sabahiya
uk: Сабахія

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Sable Island
uk: Сейбл-Айленд

[ctx: City in Maine USA]
en: Saco
uk: Сако

[ctx: City in California USA]
en: Sacramento
uk: Сакраменто

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Saganaga Lake
uk: Озеро Саганга

[ctx: City in Michigan USA]
en: Saginaw
uk: Сагіно

[ctx: City in Texas USA]
en: Saginaw
uk: Сагіно

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saguenay
uk: Сагене

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Saint John
uk: Сент-Джон

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Basile-de-Tableau
uk: Сен-Базіл-де-Табло

[ctx: City in Loire France]
en: Saint-Etienne
uk: Сент-Етьєн

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Felicien
uk: Сен-Фелісьєн

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Georges
uk: Сен-Жорж

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Hubert
uk: Сент-Гьюберт

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Hyacinthe
uk: Сен-Гіасінта

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Jerome
uk: Сен-Жером

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Michel-des-Saints
uk: Сен-Мішель-де-Сентс

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Saint-Quentin
uk: Сент-Квентін

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Sainte-Adele
uk: Сен-Адель

[ctx: City in US Territory]
en: Saipan Island
uk: Острів Сайпан

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Salaberry-de-Valleyfield
uk: Салаберрі-де-Велліфілд

[ctx: City in Spain]
en: Salamanca
uk: Саламанка

[ctx: City in Victoria Australia]
en: Sale
uk: Сейл

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Salem
uk: Салем

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Salem
uk: Салем

[ctx: City in Oregon USA]
en: Salem
uk: Салем

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Salem
uk: Салем

[ctx: City in Italy]
en: Salerno
uk: Салерно

[ctx: City in Nógrád Hungary]
en: Salgótarján
uk: Шальготарьян

[ctx: City in Kansas USA]
en: Salina
uk: Саліна

[ctx: City in Utah USA]
en: Salina
uk: Саліна

[ctx: City in California USA]
en: Salinas
uk: Салінас

[ctx: City in Maryland USA]
en: Salisbury
uk: Селісбері

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Sallisaw
uk: Селлісо

[ctx: City in Idaho USA]
en: Salmon
uk: Семен

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Salmon Arm
uk: Семен-Арм

[ctx: City in Utah USA]
en: Salt Lake City
uk: Солт-Лейк-Сіті

[ctx: City in California USA]
en: Salton City
uk: Салтон-Сіті

[ctx: City in Austria]
en: Salzburg
uk: Зальцбург

[ctx: City in Germany]
en: Salzgitter
uk: Зальцгіттер

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Samara
uk: Самара

[ctx: City in Iraq]
en: Samarrah
uk: Самарра

[ctx: City in Texas USA]
en: San Angelo
uk: Сан-Анджело

[ctx: City in Texas USA]
en: San Antonio
uk: Сан-Антоніо

[ctx: City in California USA]
en: San Bernardino
uk: Сан-Бернардіно

[ctx: City in California USA]
en: San Diego
uk: Сан-Дієго

[ctx: City in Spain]
en: San Fernando
uk: Сан-Фернандо

[ctx: City in California USA]
en: San Francisco
uk: Сан-Франциско

[ctx: City in Costa Rica]
en: San Jose
uk: Сан-Хосе

[ctx: City in California USA]
en: San Jose
uk: Сан-Хосе

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: San Juan
uk: Сан-Хуан

[ctx: City in California USA]
en: San Leandro
uk: Сан-Леандро

[ctx: City in California USA]
en: San Mateo
uk: Сан-Матео

[ctx: City in California USA]
en: San Pedro
uk: Сан-Педро

[ctx: City in Mexico]
en: San Pedro Martir
uk: Сан-Педро-Мартір

[ctx: City in El Salvador]
en: San Salvador
uk: Сан-Сальвадор

[ctx: City in Spain]
en: San Sebastián
uk: Сан-Себастьян

[ctx: City in Tenerife Spain]
en: San Sebastián de la Gomera
uk: Сан-Себастьян-де-ла-Хомера

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Sancheong
uk: Санчхон

[ctx: City in Arizona USA]
en: Sanders
uk: Сендерс

[ctx: City in Georgia USA]
en: Sandersville
uk: Сендерсвілль

[ctx: City in United Kingdom]
en: Sandhurst Surrey
uk: Сендхерст Сюррей

[ctx: City in Idaho USA]
en: Sandpoint
uk: Сендпойнт

[ctx: City in Maine USA]
en: Sanford
uk: Сенфорд

[ctx: City in California USA]
en: Santa Ana
uk: Санта-Ана

[ctx: City in California USA]
en: Santa Barbara
uk: Санта-Барбара

[ctx: City in California USA]
en: Santa Clara
uk: Санта-Клара

[ctx: City in Bolivia]
en: Santa Cruz
uk: Санта-Круз

[ctx: City in Tenerife Spain]
en: Santa Cruz de Tenerife
uk: Санта-Крус-де-Тенерифе

[ctx: City in Tenerife Spain]
en: Santa Cruz de la Palma
uk: Санта-Круз-де-ла-Пальма

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Santa Fe
uk: Санта-Фе

[ctx: City in California USA]
en: Santa Maria
uk: Санта Марія

[ctx: City in Italy]
en: Santa Maria Capua Vetere
uk: Санта-Марія-Капуа-Ветере

[ctx: City in California USA]
en: Santa Monica
uk: Санта Моніка

[ctx: City in California USA]
en: Santa Rosa
uk: Санта-Роза

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Santa Rosa
uk: Санта-Роза

[ctx: City in Spain]
en: Santander
uk: Сантандер

[ctx: City in Chile]
en: Santiago
uk: Сантьяго

[ctx: City in Dominican Republic]
en: Santo Domingo
uk: Санто-Домінго

[ctx: City in Japan]
en: Sapporo
uk: Саппоро

[ctx: City in Bosnia and Herzegovina]
en: Sarajevo
uk: Сараєво

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Saransk
uk: Саранськ

[ctx: City in Florida USA]
en: Sarasota
uk: Сарасота

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Saratov
uk: Саратов

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Sargent
uk: Сарджент

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sarnia
uk: Сарнія

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Saskatoon
uk: Саскатун

[ctx: City in Italy]
en: Sassari
uk: Сассарі

[ctx: City in Algeria]
en: Satif
uk: Сатіф

[ctx: City in Estonia]
en: Saue
uk: Сауе

[ctx: City in Michigan USA]
en: Sault St. Marie
uk: Со-Сен-Марі

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sault Ste. Marie
uk: Со-Сте.-Марі

[ctx: City in Georgia USA]
en: Savannah
uk: Савана

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Savant Lake
uk: Озеро Савант

[ctx: City in Italy]
en: Savona
uk: Савона

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Scarborough
uk: Скарборо

[ctx: City in Germany]
en: Schauinsland
uk: Шауїнсланд

[ctx: City in Illinois USA]
en: Schaumburg
uk: Шомбург

[ctx: City in New York USA]
en: Schenectady
uk: Шенектеді

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Schuyler
uk: Шуйлер

[ctx: City in Germany]
en: Schwerin
uk: Шверин

[ctx: City in Arizona USA]
en: Scottsdale
uk: Скоттсдейл

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Scranton
uk: Скрентон

[ctx: City in Texas USA]
en: Seabrook
uk: Сібрук

[ctx: City in Delaware USA]
en: Seaford
uk: Сіфорд

[ctx: City in California USA]
en: Seal Beach
uk: Сіл-Біч

[ctx: City in Washington USA]
en: Seattle
uk: Сієтл

[ctx: City in Florida USA]
en: Sebastian
uk: Себастьян

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Sechelt
uk: Сечелт

[ctx: City in Mali]
en: Segou
uk: Сегу

[ctx: City in Spain]
en: Segovia
uk: Сеговія

[ctx: City in Alabama USA]
en: Selma
uk: Селма

[ctx: City in Germany]
en: Selter
uk: Селтер

[ctx: City in Texas USA]
en: Seminole Canyon SP (Comstock)
uk: Парк штату «Семінольський каньйон» (Комсток)

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Senneterre
uk: Сеннетер

[ctx: City in Jeju South Korea]
en: Seogwipo
uk: Сегвіпо

[ctx: City in Jeju South Korea]
en: Seongsanpo
uk: Сенсанпо

[ctx: City in Chungnam South Korea]
en: Seosan
uk: Сосан

[ctx: City in South Korea]
en: Seoul
uk: Сеул

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Sept-Iles
uk: Септ-Іль

[ctx: City in Ukraine]
en: Sevastopol
uk: Севастополь

[ctx: City in Spain]
en: Sevilla
uk: Севілья

[ctx: City in Alaska USA]
en: Seward
uk: Сьюард

[ctx: City in Madina Saudi Arabia]
en: Sewerqia
uk: Северкія

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Seymour
uk: Сеймур

[ctx: City in Tunisia]
en: Sfax
uk: Сфакс

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Shabaqua Corners
uk: Шабака-Корнерс

[ctx: City in China]
en: Shanghai
uk: Шанхай

[ctx: City in Munster Ireland]
en: Shannon
uk: Шеннон

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Shaunavon
uk: Шонавон

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Shawinigan
uk: Шовініген

[ctx: City in Kansas USA]
en: Shawnee
uk: Шоні

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Sheboygan
uk: Шебойган

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Sheet Harbour
uk: Шит-Харбор

[ctx: City in United Kingdom]
en: Sheffield
uk: Шеффілд

[ctx: City in Ohio USA]
en: Shelby
uk: Шелбі

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Shelbyville
uk: Шелбівілль

[ctx: City in Iowa USA]
en: Sheldon
uk: Шелдон

[ctx: City in California USA]
en: Shell Beach
uk: Шелл-Біч

[ctx: City in Alaska USA]
en: Shemya
uk: Шемья

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Sherbrooke
uk: Шербрук

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Sherbrooke
uk: Шербрук

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Sheridan
uk: Шерідан

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Shippagan
uk: Шіпаган

[ctx: City in Iran]
en: Shiraz
uk: Шираз

[ctx: City in Idaho USA]
en: Shoshone
uk: Шошон

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Shreveport
uk: Шрівпорт

[ctx: City in Alaska USA]
en: Shungnak
uk: Шуньяк

[ctx: City in Malaysia]
en: Sibu
uk: Сібу

[ctx: City in Australia]
en: Siding Spring
uk: Сайдінг-Спрінг

[ctx: City in Germany]
en: Siegen
uk: Зіген

[ctx: City in Italy]
en: Siena
uk: Сієна

[ctx: City in Italy]
en: Sigonella
uk: Сігонелла

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Silkeborg
uk: Сілкеборг

[ctx: City in Estonia]
en: Sillamäe
uk: Сілламяе

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Silver Dollar
uk: Сілвер-Доллар

[ctx: City in Maryland USA]
en: Silver Spring
uk: Сілвер-Спрінг

[ctx: City in Ukraine]
en: Simferopol
uk: Сімферополь

[ctx: City in California USA]
en: Simi Valley
uk: Сімі-Веллі

[ctx: City in Swaziland]
en: Simunye
uk: Сімуне

[ctx: City in Estonia]
en: Sindi
uk: Синді

[ctx: City in Singapore]
en: Singapore
uk: Сінгапур

[ctx: City in Pyŏngbuk North Korea]
en: Sinuiju
uk: Сінийджу

[ctx: City in Iowa USA]
en: Sioux City
uk: Сіу-Сіті

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Sioux Falls
uk: Сіу-Фоллс

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sioux Lookout
uk: Сіу-Лукаут

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sioux Narrows
uk: Сіу-Нерроуз

[ctx: City in Italy]
en: Siracusa
uk: Сиракуза

[ctx: City in Croatia]
en: Sisak
uk: Сісак

[ctx: City in Alaska USA]
en: Sitka
uk: Сітка

[ctx: City in Myanmar]
en: Sittwe
uk: Сіттве

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Skagen
uk: Скаген

[ctx: City in Slovakia]
en: Skalnate Pleso
uk: Скалнате-Плесо

[ctx: City in Norway]
en: Skibotn
uk: Скіботн

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Skive
uk: Сківе

[ctx: City in Illinois USA]
en: Skokie
uk: Скокі

[ctx: City in Macedonia]
en: Skopje
uk: Скоп'є

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Slagelse
uk:  Слагельсе

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Slate Falls
uk: Стейт-Фоллс

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Slave Lake
uk: Невольницьке Озеро

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Slidell
uk: Сліделл

[ctx: City in Texas USA]
en: Slocum
uk: Слокум

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Smiths Falls
uk: Смітс-Фоллз

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Smoky Lake
uk: Озеро Смоукі

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Smolensk
uk: Смоленськ

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Smooth Rock Falls
uk: Смуф-Рок-Фоллз

[ctx: City in Delaware USA]
en: Smyrna
uk: Смирна

[ctx: City in South Region Russia]
en: Sochi
uk: Сочі

[ctx: City in Idaho USA]
en: Soda Springs
uk: Сода-Спрінгс

[ctx: City in Denmark]
en: Soeborg
uk: Себорг

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Soenderborg
uk: Сеннерборг

[ctx: City in Bulgaria]
en: Sofia
uk: Софія

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Sokcho
uk: Сокчхо

[ctx: City in Germany]
en: Solingen
uk: Золинген

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Somerset
uk: Сомерсет

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Somerset
uk: Сомерсет

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Somerville
uk: Сомервілль

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Somerville
uk: Сомервілль

[ctx: City in Greenland]
en: Sondrestrom
uk: Сондерстрем

[ctx: City in Germany]
en: Sonnenberg
uk: Зонненберг

[ctx: City in California USA]
en: Sonoma
uk: Сонома

[ctx: City in Győr-Moson-Sopron Hungary]
en: Sopron
uk: Шопрон

[ctx: City in Spain]
en: Soria
uk: Сорія

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Souris
uk: Суріс

[ctx: City in Prince Edward Island Canada]
en: Souris
uk: Суріс

[ctx: City in Tunisia]
en: Sousse
uk: Сус

[ctx: City in Indiana USA]
en: South Bend
uk: Саут-Бенд

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: South Brook
uk: Саут-Брук

[ctx: City in California USA]
en: South Gate
uk: Саут-Гейт

[ctx: City in Hawaii USA]
en: South Kauai VORTAC
uk: VORTAC на Південному Кауаї

[ctx: City in Texas USA]
en: South Llano River SP (Llano) IDS
uk: Парк штату «Річка Південна Льяно» (Льяно)

[ctx: City in United Kingdom]
en: Southampton
uk: Саутгемптон

[ctx: City in New York USA]
en: Southampton
uk: Саутгемптон

[ctx: City in Michigan USA]
en: Southfield
uk: Саутфілд

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Southington
uk: Саутінгтон

[ctx: City in South Africa]
en: Soweto
uk: Соуето

[ctx: City in Angola]
en: Soyo
uk: Сойо

[ctx: City in Nevada USA]
en: Sparks
uk: Спаркс

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Spartanburg
uk: Спартанбург

[ctx: City in Alaska USA]
en: Spenard
uk: Спенард

[ctx: City in Iowa USA]
en: Spencer
uk: Спенсер

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Spirit River
uk: Спіріт-Рівер

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Spiritwood
uk: Спіритвуд

[ctx: City in Croatia]
en: Split
uk: Спліт

[ctx: City in Washington USA]
en: Spokane
uk: Спокане

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Sprague
uk: Спрег

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Springdale
uk: Спрінгдейл

[ctx: City in Illinois USA]
en: Springfield
uk: Спрінгфілд

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Springfield
uk: Спрінгфілд

[ctx: City in Missouri USA]
en: Springfield
uk: Спрінгфілд

[ctx: City in Ohio USA]
en: Springfield
uk: Спрінгфілд

[ctx: City in Oregon USA]
en: Springfield
uk: Спрінгфілд

[ctx: City in Vermont USA]
en: Springfield
uk: Спрінгфілд

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Spuzzum
uk: Спуццум

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Squamish
uk: Сквоміш

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: St. Alban's
uk: Сент-Олбанз

[ctx: City in Vermont USA]
en: St. Albans
uk: Сент-Олбанс

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: St. Bride's
uk: Сент-Брайдс

[ctx: City in Ontario Canada]
en: St. Catharines
uk: Сен-Катарін

[ctx: City in Missouri USA]
en: St. Charles
uk: Сент-Чарльз

[ctx: City in Michigan USA]
en: St. Clair Shores
uk: Сент-Клер-Шорс

[ctx: City in Minnesota USA]
en: St. Cloud
uk: Сен-Клод

[ctx: City in Virgin Islands]
en: St. Croix
uk: Сен-Круа

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: St. David's
uk: Сент-Девідс

[ctx: City in Utah USA]
en: St. George
uk: Сент-Джордж

[ctx: City in Antigua and Barbuda]
en: St. John's
uk: Сент-Джонс

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: St. John's
uk: Сент-Джонс

[ctx: City in Missouri USA]
en: St. Joseph
uk: Сент-Джозеф

[ctx: City in Senegal]
en: St. Louis
uk: Сент-Луїс

[ctx: City in Missouri USA]
en: St. Louis
uk: Сент-Луїс

[ctx: City in Mexico]
en: St. María Tonantzintla
uk: Сен-Марія-Тонансінтла

[ctx: City in Maryland USA]
en: St. Michales
uk: Сен-Мішель

[ctx: City in Loire-atlantique France]
en: St. Nazaire
uk: Сен-Назер

[ctx: City in Alberta Canada]
en: St. Paul
uk: Сен-Пол

[ctx: City in Minnesota USA]
en: St. Paul
uk: Сен-Пол

[ctx: City in Guernsey United Kingdom]
en: St. Peter Port
uk: Сент-Пітер-Порт

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: St. Peter's
uk: Сент-Пітерс

[ctx: City in Florida USA]
en: St. Petersburg
uk: Сент-Пітерсберг

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: St. Petersburg
uk: Сент-Пітерсберг

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: St. Stephen
uk: Сент-Стівен

[ctx: City in Virgin Islands]
en: St. Thomas
uk: Сент-Томас

[ctx: City in Ontario Canada]
en: St. Thomas
uk: Сент-Томас

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: St. Walburg
uk: Сент-Волбург

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Stamford
uk: Стемфорд

[ctx: City in Falkland Islands]
en: Stanley
uk: Стенлі

[ctx: City in Slovakia]
en: Stara Lesna
uk: Стара-Лесна

[ctx: City in New York USA]
en: Staten Island
uk: Стейтен-Айленд

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Statesville
uk: Стейтсвілль

[ctx: City in Norway]
en: Stavanger
uk: Ставангер

[ctx: City in South Region Russia]
en: Stavropol'
uk: Ставрополь

[ctx: City in Colorado USA]
en: Steamboat Springs
uk: Стімбоут-Спрінгс

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Steinbach
uk: Стайнбах

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Stephenville
uk: Стівенвілль

[ctx: City in Illinois USA]
en: Sterling
uk: Стерлінг

[ctx: City in Virginia USA]
en: Sterling
uk: Стерлінг

[ctx: City in Michigan USA]
en: Sterling Heights
uk: Стерлінг-Хайтс

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Stettler
uk: Стеттлер

[ctx: City in Ohio USA]
en: Steubenville
uk: Штойбенвілль

[ctx: City in Germany]
en: Stockert
uk: Стокерт

[ctx: City in Sweden]
en: Stockholm
uk: Стокгольм

[ctx: City in Maine USA]
en: Stockholm
uk: Стокгольм

[ctx: City in California USA]
en: Stockton
uk: Стоктон

[ctx: City in New York USA]
en: Stony Brook
uk: Стоуні-Брук

[ctx: City in Bas-Rhin France]
en: Strasbourg
uk: Страсбург

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Stratford
uk: Стретфорд

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Stratford
uk: Стретфорд

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Struer
uk: Струер

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Sturtevant
uk: Стуртевант

[ctx: City in Germany]
en: Stuttgart
uk: Штутгарт

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sudbury
uk: Садбурі

[ctx: City in Egypt]
en: Suez
uk: Суец

[ctx: City in Virginia USA]
en: Suffolk
uk: Саффолк

[ctx: City in Japan]
en: Sugadaira
uk: Сугадайра

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sultan
uk: Султан

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Summerford
uk: Саммерфорд

[ctx: City in Prince Edward Island Canada]
en: Summerside
uk: Саммерсайд

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Sumter
uk: Самтер

[ctx: City in Ukraine]
en: Sumy
uk: Суми

[ctx: City in California USA]
en: Sun Valley
uk: Сонячна Долина

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Suncheon
uk: Сунчхон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sundridge
uk: Сандридж

[ctx: City in California USA]
en: Sunnyvale
uk: Саннівейл

[ctx: City in Florida USA]
en: Sunrise
uk: Санрайз

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Superior
uk: Сюперіор

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Surrey
uk: Сюррей

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Sussex
uk: Сассекс

[ctx: City in South Africa]
en: Sutherland
uk: Сазерленд

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Sutton
uk: Саттон

[ctx: City in Estonia]
en: Suure-Jaani
uk: Сууре-Йаані

[ctx: City in Gyeonggi South Korea]
en: Suwon
uk: Сувон

[ctx: City in Fyn Denmark]
en: Svendborg
uk: Свендборг

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Swan Hills
uk: Свон-Гіллз

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Swan River
uk: Свон Рівер

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Swannanoa
uk: Сваннаноа

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Swift Current
uk: Свіфт-Куррент

[ctx: City in New South Wales Australia]
en: Sydney
uk: Сідней

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Sydney
uk: Сідней

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Syktyvkar
uk: Сиктивкар

[ctx: City in New York USA]
en: Syracuse
uk: Сиракуза

[ctx: City in Csongrád Hungary]
en: Szeged
uk: Сегед

[ctx: City in Tolna Hungary]
en: Szekszárd
uk: Сексард

[ctx: City in Jász-Nagykun-Szolnok Hungary]
en: Szolnok
uk: Сольнок

[ctx: City in Vas Hungary]
en: Szombathely
uk: Сомбатхей

[ctx: City in Fejér Hungary]
en: Székesfehérvár
uk: Секешфехєрвар

[ctx: City in Brazil]
en: São Paulo
uk: Сан-Паулу

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Taber
uk: Табер

[ctx: City in Iran]
en: Tabriz
uk: Табриз

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Tachie
uk: Тахі

[ctx: City in Washington USA]
en: Tacoma
uk: Такома

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Tadoussac
uk: Тадуссак

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Taebaek
uk: Тхебек

[ctx: City in French Polynesia]
en: Tahiti
uk: Таїті

[ctx: City in Hong Kong]
en: Tai Tam
uk: Тай-Там

[ctx: City in Taiwan]
en: Taipei
uk: Тайбей

[ctx: City in Ghana]
en: Takoradi
uk: Такораді

[ctx: City in Peru]
en: Talara
uk: Талара

[ctx: City in Florida USA]
en: Tallahassee
uk: Таллахассі

[ctx: City in Estonia]
en: Tallinn
uk: Таллінн

[ctx: City in Algeria]
en: Tamanrasset
uk: Таманрассет

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Tambov
uk: Тамбов

[ctx: City in Florida USA]
en: Tampa
uk: Тампа

[ctx: City in Finland]
en: Tampere
uk: Тампере

[ctx: City in Estonia]
en: Tamsalu
uk: Тамсалу

[ctx: City in Morocco]
en: Tangier
uk: Танжер

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Taora Island
uk: Острів Таора

[ctx: City in Estonia]
en: Tapa
uk: Тапа

[ctx: City in Italy]
en: Taranto
uk: Таранто

[ctx: City in Spain]
en: Tarragona
uk: Таррагона

[ctx: City in Estonia]
en: Tartu
uk: Тарту

[ctx: City in Uzbekistan]
en: Tashkent
uk: Ташкент

[ctx: City in Komárom-Esztergom Hungary]
en: Tatabánya
uk: Татабанья

[ctx: City in Tunisia]
en: Tataouine
uk: Татауїн

[ctx: City in Michigan USA]
en: Taylor
uk: Тейлор

[ctx: City in Honduras]
en: Tegucigalpa
uk: Тегусігальпа

[ctx: City in Iran]
en: Tehran
uk: Тегеран

[ctx: City in United Kingdom]
en: Teignmouth
uk: Тінмут

[ctx: City in Israel]
en: Tel Aviv
uk: Тель-Авів

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Temiskaming Shores
uk: Теміскамінг-Шорс

[ctx: City in Arizona USA]
en: Tempe
uk: Темпе

[ctx: City in Singapore]
en: Tengah
uk: Тенга

[ctx: City in Washington USA]
en: Tenino
uk: Теніно

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Tern Island
uk: Острів Терн

[ctx: City in Italy]
en: Terni
uk: Терні

[ctx: City in Ukraine]
en: Ternopil'
uk: Тернопіль

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Terrace Bay
uk: Терес-Бей

[ctx: City in Spain]
en: Terrassa
uk: Террасса

[ctx: City in Indiana USA]
en: Terre Haute
uk: Терр-От

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Terrenceville
uk: Терренсвілль

[ctx: City in Spain]
en: Teruel
uk: Теруель

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Tete Jaune Cache
uk: Тет-Жон-Кеш

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Texarkana
uk: Тексаркана

[ctx: City in Texas USA]
en: Texarkana
uk: Тексаркана

[ctx: City in Lesotho]
en: Teyateayneng
uk: Тейатеайненг

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: The Pas
uk: Пас

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Thessalon
uk: Фесалон

[ctx: City in Greece]
en: Thessaloníki
uk: Фесалоніки

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Thetford Mines
uk: Тетфорд-Майнз

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Thibodaux
uk: Тибодо

[ctx: City in Senegal]
en: Thies
uk: Тієс

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Thisted
uk: Тістед

[ctx: City in Alabama USA]
en: Thomasville
uk: Томасвілль

[ctx: City in Colorado USA]
en: Thornton
uk: Торнтон

[ctx: City in California USA]
en: Thousand Oaks
uk: Фаузенд-Оукс

[ctx: City in Greenland]
en: Thule
uk: Туле

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Thunder Bay
uk: Тандер-Бей

[ctx: City in Georgia USA]
en: Tifton
uk: Тіфтон

[ctx: City in Prince Edward Island Canada]
en: Tignish
uk: Тігніш

[ctx: City in Cameroon]
en: Tiko
uk: Тіко

[ctx: City in Netherlands]
en: Tilburg
uk: Тілбург

[ctx: City in New York USA]
en: Tillson
uk: Тіллсон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Timmins
uk: Тиммінс

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Tinak
uk: Тинак

[ctx: City in Algeria]
en: Tindouf
uk: Тіндуф

[ctx: City in US Territory]
en: Tinian Island
uk: Острови Тінян

[ctx: City in Algeria]
en: Tlemcen
uk: Тлемцен

[ctx: City in Madagascar]
en: Toamasina
uk: Туамасіна

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Tobermory
uk: Тоберморі

[ctx: City in Libya]
en: Tobruk
uk: Тобрук

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Toender
uk: Тендер

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Tofino
uk: Тофіно

[ctx: City in Japan]
en: Tokyo
uk: Токіо

[ctx: City in Ohio USA]
en: Toledo
uk: Толедо

[ctx: City in Toledo Spain]
en: Toledo
uk: Толедо

[ctx: City in Madagascar]
en: Toliara
uk: Туліара

[ctx: City in Mali]
en: Tombouctou
uk: Тимбукту

[ctx: City in Arizona USA]
en: Tombstone
uk: Томстоун

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Tomsk
uk: Томськ

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Tongyeong
uk: Чхунму

[ctx: City in Kansas USA]
en: Topeka
uk: Топіка

[ctx: City in Finland]
en: Tornio
uk: Торніо

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Toronto
uk: Торонто

[ctx: City in California USA]
en: Torrance
uk: Торренс

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Torrington
uk: Торрінгтон

[ctx: City in Haute-Garonne France]
en: Toulouse
uk: Тулуза

[ctx: City in Indre-et-Loire France]
en: Tours
uk: Тур

[ctx: City in Queensland Australia]
en: Townsville
uk: Таунсвілль

[ctx: City in Japan]
en: Toyokawa
uk: Тойокава

[ctx: City in Tunisia]
en: Tozeur
uk: Таузар

[ctx: City in Italy]
en: Trapani
uk: Трапані

[ctx: City in Michigan USA]
en: Traverse City
uk: Треверс-Сіті

[ctx: City in Italy]
en: Trento
uk: Тренто

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Trenton
uk: Трентон

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Trepassey
uk: Трепассі

[ctx: City in Italy]
en: Treviso
uk: Тревізо

[ctx: City in Italy]
en: Trieste
uk: Трієст

[ctx: City in Colorado USA]
en: Trinidad
uk: Тринідад

[ctx: City in Libya]
en: Tripoli
uk: Тріполі

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Trois-Rivieres
uk: Труа-Рівьєрес

[ctx: City in Norway]
en: Tromsø
uk: Тромсе

[ctx: City in Norway]
en: Trondheim
uk: Тронхейм

[ctx: City in Michigan USA]
en: Troy
uk: Троя

[ctx: City in Montana USA]
en: Troy
uk: Троя

[ctx: City in New York USA]
en: Troy
uk: Троя

[ctx: City in Aube France]
en: Troyes
uk: Труа

[ctx: City in Micronesia]
en: Truk Atoll
uk: Атол Трук

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Truro
uk: Труро

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Truth or Consequences
uk: Труф-ор-Консекуенсез

[ctx: City in Georgia USA]
en: Tucker
uk: Такер

[ctx: City in Arizona USA]
en: Tucson
uk: Тусон

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Tucumcari
uk: Тукумкарі

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Tula
uk: Тула

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Tulsa
uk: Тулса

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Tumbler Ridge
uk: Тамблер-Рідж

[ctx: City in Tunisia]
en: Tunis
uk: Туніс

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Tupelo
uk: Тупело

[ctx: City in Italy]
en: Turin
uk: Турин

[ctx: City in Finland]
en: Turku
uk: Турку

[ctx: City in Alabama USA]
en: Tuscaloosa
uk: Тускалуса

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Tver'
uk: Тверь

[ctx: City in Idaho USA]
en: Twin Falls
uk: Твін-Фоллс

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Two Hills
uk: Ту-Хілс

[ctx: City in Texas USA]
en: Tyler
uk: Тайлер

[ctx: City in Ural Russia]
en: Tyumen'
uk: Тюмень

[ctx: City in Faroe Islands Denmark]
en: Tórshavn
uk: Торсгавн

[ctx: City in Estonia]
en: Tõrva
uk: Тирва

[ctx: City in Estonia]
en: Türi
uk: Тюрі

[ctx: City in Washington, DC USA]
en: US Naval Observatory
uk: Обсерваторія Флоту США

[ctx: City in Thailand]
en: Ubon
uk: Убон

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Ucluelet
uk: Юклулет

[ctx: City in Italy]
en: Udine
uk: Удіне

[ctx: City in Thailand]
en: Udon-Thani
uk: Удонтхані

[ctx: City in Germany]
en: Uelzen
uk: Ільцен

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Ufa
uk: Уфа

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Uiseong
uk: Ийсон

[ctx: City in Indonesia]
en: Ujung Pandang
uk: Уджунгпанданг

[ctx: City in Belgium]
en: Ukkel
uk: Уккель

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Ulan-Ude
uk: Улан-Уде

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Uljin
uk: Ульджин

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Ulleungdo
uk: Уллиндо

[ctx: City in Germany]
en: Ulm
uk: Ульм

[ctx: City in South Korea]
en: Ulsan
uk: Ульсан

[ctx: City in Alaska USA]
en: Unalaska
uk: Уналашка

[ctx: City in Spain]
en: Uni. de Barcelona
uk: Університет Барселони

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Union City
uk: Юніон-Сіті

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Union City
uk: Юніон-Сіті

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Unity
uk: Юніті

[ctx: City in Missouri USA]
en: University City
uk: Юніверсіті-Сіті

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Upolu
uk: Уполу

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Upolu Point
uk: Уполу-Пойнт

[ctx: City in Sweden]
en: Uppsala
uk: Упсала

[ctx: City in Australia]
en: Uppsala Sur
uk: Упсала-Сюр

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Upsala
uk: Упсала

[ctx: City in Illinois USA]
en: Urbana
uk: Урбана

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Ust'-Ordynsky
uk: Усть-Ординський

[ctx: City in New York USA]
en: Utica
uk: Утіка

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Utirik
uk: Утірік

[ctx: City in Netherlands]
en: Utrecht
uk: Утрехт

[ctx: City in Ukraine]
en: Uzhhorod
uk: Ужгород

[ctx: City in California USA]
en: Vacaville
uk: Вакавілль

[ctx: City in India]
en: Vainu Bappu
uk: Вайну-Баппу

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Val Marie
uk: Вал-Марі

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Val-d'Or
uk: Вал-д'ор

[ctx: City in Alaska USA]
en: Valdez
uk: Валдіз

[ctx: City in Georgia USA]
en: Valdosta
uk: Валдоста

[ctx: City in Oregon USA]
en: Vale
uk: Вейл

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Valentine
uk: Валентайн

[ctx: City in Estonia]
en: Valga
uk: Валга

[ctx: City in New York USA]
en: Valhalla
uk: Вальгалла

[ctx: City in Spain]
en: Valladolid
uk: Вальядолід

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Vallee-Jonction
uk: Вале-Жонкшон

[ctx: City in California USA]
en: Vallejo
uk: Вальєхо

[ctx: City in Malta]
en: Valletta
uk: Валетта

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Valleyview
uk: Веллівью

[ctx: City in Chile]
en: Valparaiso
uk: Вальпараїсо

[ctx: City in Tenerife Spain]
en: Valverde
uk: Валверде

[ctx: City in Spain]
en: València
uk: Валенсія

[ctx: City in Maine USA]
en: Van Buren
uk: Ван-Бурен

[ctx: City in California USA]
en: Van Nuys
uk: Ван-Нуїс

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Vancouver
uk: Ванкувер

[ctx: City in Washington USA]
en: Vancouver
uk: Ванкувер

[ctx: City in Austria]
en: Vandans
uk: Фанданс

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Vanderhoof
uk: Вандергоф

[ctx: City in Morbihan France]
en: Vannes
uk: Ван

[ctx: City in Finland]
en: Vantaa
uk: Вантаа

[ctx: City in Croatia]
en: Varaždin
uk: Вараждін

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Varde
uk: Варде

[ctx: City in Poland]
en: Varsovia
uk: Варшава

[ctx: City in Vatican]
en: Vaticano
uk: Ватикан

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Vaughn
uk: Вогн

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Vegreville
uk: Вегревіль

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Vejle
uk: Вейле

[ctx: City in Italy]
en: Venice
uk: Венеція

[ctx: City in California USA]
en: Venice
uk: Венеція

[ctx: City in California USA]
en: Ventura
uk: Вентура

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Vermilion
uk: Верміліон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Vermilion Bay
uk: Затока Верміліон

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Vermillion
uk: Вермілліон

[ctx: City in Utah USA]
en: Vernal
uk: Вернал

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Verner
uk: Вернер

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Vernon
uk: Вернон

[ctx: City in Italy]
en: Verona
uk: Верона

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Very Large Array
uk: Вері-Ладж-Еррей

[ctx: City in Veszprém Hungary]
en: Veszprém
uk: Веспрем

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Viborg
uk: Віборг

[ctx: City in Italy]
en: Vicenza
uk: Віченца

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Vicksburg
uk: Віксбург

[ctx: City in Seychelles]
en: Victoria
uk: Вікторія

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Victoria
uk: Вікторія

[ctx: City in Texas USA]
en: Victoria
uk: Вікторія

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Victoriaville
uk: Вікторіявілль

[ctx: City in Austria]
en: Vienna
uk: Відень

[ctx: City in Spain]
en: Vigo
uk: Віго

[ctx: City in Estonia]
en: Viljandi
uk: Вільянді

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Ville-Marie
uk: Віль-Марі

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Vilna
uk: Вільна

[ctx: City in Lithuania]
en: Vilnius
uk: Вільнюс

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Vineland
uk: Вайнленд

[ctx: City in Croatia]
en: Vinkovci
uk: Вінковці

[ctx: City in Ukraine]
en: Vinnytsia
uk: Вінниця

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Virden
uk: Вірден

[ctx: City in Virginia USA]
en: Virginia Beach
uk: Вірджинія-Біч

[ctx: City in Croatia]
en: Virovitica
uk: Вировитіца

[ctx: City in California USA]
en: Visalia
uk: Вісалія

[ctx: City in Spain]
en: Vitoria-Gasteiz
uk: Віторія

[ctx: City in South Region Russia]
en: Vladikavkaz
uk: Владікавказ

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Vladimir
uk: Владімір

[ctx: City in Far East Russia]
en: Vladivostok
uk: Владивосток

[ctx: City in South Region Russia]
en: Volgograd
uk: Волгоград

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Vologda
uk: Вологда

[ctx: City in Austria]
en: Vols
uk: Волс

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Vordingborg
uk:  Фордінгборг

[ctx: City in Estonia]
en: Võhma
uk: Вихма

[ctx: City in Estonia]
en: Võru
uk: Виру

[ctx: City in Indiana USA]
en: Wabash
uk: Вобеш

[ctx: City in Texas USA]
en: Waco
uk: Вако

[ctx: City in Sudan]
en: Wad Medani
uk: Вад-Медані

[ctx: City in Sudan]
en: Wadi-Halfa
uk: Ваді-Халфа

[ctx: City in Kuwait]
en: Wafra
uk: Вафра

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Wahiawa
uk: Вахіава

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Waialua
uk: Ваїалуа

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Waikola
uk: Ваїкола

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Wailuku
uk: Ваїлуку

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Waimea
uk: Ваймеа

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Wainwright
uk: Вейнрайт

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Waipahu
uk: Ваїпау

[ctx: City in US Territory]
en: Wake Island
uk: Острів Вейк

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Wakefield
uk: Вейкфілд

[ctx: City in Maine USA]
en: Waldoboro
uk: Волдоборо

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Walker
uk: Волкер

[ctx: City in Washington USA]
en: Walla Walla
uk: Валла-Валла

[ctx: City in Idaho USA]
en: Wallace
uk: Воллес

[ctx: City in Oregon USA]
en: Wallowa
uk: Валлова

[ctx: City in California USA]
en: Walnut Creek
uk: Волнат-Крік

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Waltham
uk: Волтем

[ctx: City in Namibia]
en: Walvis Bay
uk: Волвіс-Бей

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Wandering River
uk: Вандерінг-Рівер

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Wando
uk: Вандо

[ctx: City in Georgia USA]
en: Warner Robins
uk: Ворнер-Робінс

[ctx: City in Michigan USA]
en: Warren
uk: Воррен

[ctx: City in Ohio USA]
en: Warren
uk: Воррен

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Warren
uk: Воррен

[ctx: City in Poland]
en: Warsaw
uk: Варшава

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Warwick
uk: Ворвік

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Wasagaming
uk: Васагеймінг

[ctx: City in Oregon USA]
en: Wasco
uk: Васко

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Waseca
uk: Васека

[ctx: City in DC USA]
en: Washington
uk: Вашингтон

[ctx: City in Illinois USA]
en: Washington
uk: Вашингтон

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Waswanipi
uk: Васваніпі

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Waterbury
uk: Вотербері

[ctx: City in Munster Ireland]
en: Waterford
uk: Вотерфорд

[ctx: City in Iowa USA]
en: Waterloo
uk: Ватерлоо

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Waterloo
uk: Ватерлоо

[ctx: City in New York USA]
en: Watertown
uk: Вотертаун

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Watertown
uk: Вотертаун

[ctx: City in Washington USA]
en: Waterville
uk: Вотервілль

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Watrous
uk: Ватрос

[ctx: City in Illinois USA]
en: Waukegan
uk: Вокеган

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Waukesha
uk: Вокеша

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Wausau
uk: Восо

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Wauwatosa
uk: Воватоза

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Wawa
uk: Вава

[ctx: City in Georgia USA]
en: Waycross
uk: Вейкрос

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Wayne
uk: Вейн

[ctx: City in Virginia USA]
en: Waynesboro
uk: Вейнсборо

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Waynesburg
uk: Вейнсбург

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Weirs
uk: Вірс

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Weirton
uk: Віртон

[ctx: City in New Zealand]
en: Wellington
uk: Веллінгтон

[ctx: City in Nevada USA]
en: Wells
uk: Веллс

[ctx: City in Utah USA]
en: Wendover
uk: Вендовер

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Wesleyville
uk: Веслівілл

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: West Allis
uk: Вест-Елліс

[ctx: City in California USA]
en: West Covina
uk: Західна Ковіна

[ctx: City in Connecticut USA]
en: West Haven
uk: Західний Хевен

[ctx: City in California USA]
en: West Hills
uk: Вест-Хіллз

[ctx: City in Arkansas USA]
en: West Memphis
uk: Західний Мемфіс

[ctx: City in Florida USA]
en: West Palm Beach
uk: Західний Палм-Біч

[ctx: City in Maine USA]
en: Westbrook
uk: Вестбрук

[ctx: City in Netherlands]
en: Westerbork
uk: Вестборк

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Westerly
uk: Вестерлі

[ctx: City in Michigan USA]
en: Westland
uk: Вестленд

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Westlock
uk: Вестлок

[ctx: City in California USA]
en: Westminster
uk: Вестмінстер

[ctx: City in Colorado USA]
en: Westminster
uk: Вестмінстер

[ctx: City in Maryland USA]
en: Westminster
uk: Вестмінстер

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Westport
uk: Вестпорт

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Wetaskiwin
uk: Ветасківін

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Weyburn
uk: Вейбурн

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Weymouth
uk: Веймут

[ctx: City in Maryland USA]
en: Wheaton
uk: Вітон

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Wheeling
uk: Вілінг

[ctx: City in New Zealand]
en: Whenuapai
uk: Венуапаї

[ctx: City in Washington USA]
en: Whidbey Island
uk: Острів Відбі

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Whistler
uk: Вістлер

[ctx: City in New York USA]
en: White Plains
uk: Вайт-Плейнс

[ctx: City in Ontario Canada]
en: White River
uk: Вайт-Рівер

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Whitecourt
uk: Вайткорт

[ctx: City in Yukon Canada]
en: Whitehorse
uk: Вайтхорс

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Whitney
uk: Вітні

[ctx: City in California USA]
en: Whittier
uk: Вайтьєр

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Whycocomagh
uk: Вайкокомаг

[ctx: City in Kansas USA]
en: Wichita
uk: Вічита

[ctx: City in Texas USA]
en: Wichita Falls
uk: Вічита-Фоллз

[ctx: City in Arizona USA]
en: Wickenburg
uk: Вікенбург

[ctx: City in Germany]
en: Wiesbaden
uk: Вісбаден

[ctx: City in California USA]
en: Wilcox Solar Obs.
uk: Сонячна Обсерваторія Вілкокс

[ctx: City in Idaho USA]
en: Wilder
uk: Вайлдер

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Wilkes-Barre
uk: Вілкс-Барр

[ctx: City in Arizona USA]
en: Willcox
uk: Вілкокс

[ctx: City in Netherlands]
en: Willemstad
uk: Віллемстад

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Williams Lake
uk: Вільямс-Лейк

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Williston
uk: Віллістон

[ctx: City in Delaware USA]
en: Wilmington
uk: Вілмінгтон

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Wilmington
uk: Вілмінгтон

[ctx: City in Idaho USA]
en: Winchester
uk: Вінчестер

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Winchester
uk: Вінчестер

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Winchester
uk: Вінчестер

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Winchester
uk: Вінчестер

[ctx: City in Virginia USA]
en: Winchester
uk: Вінчестер

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Windam
uk: Віндам

[ctx: City in Namibia]
en: Windhoek
uk: Віндхук

[ctx: City in Khomas Hochland Namibia]
en: Windhoek
uk: Віндхук

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Windsor
uk: Віндзор

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Windsor
uk: Віндзор

[ctx: City in Nevada USA]
en: Winnemucca
uk: Віннемакка

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Winner
uk: Віннер

[ctx: City in Montana USA]
en: Winnett
uk: Віннетт

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Winnfield
uk: Вінфілд

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Winnipeg
uk: Вінніпег

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Winnipegosis
uk: Вінніпегосис

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Winona
uk: Вайнона

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Winona
uk: Вайнона

[ctx: City in Vermont USA]
en: Winooski
uk: Вінускі

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Winsted
uk: Вінстед

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Winston-Salem
uk: Вінстон-Салем

[ctx: City in Germany]
en: Witten
uk: Віттен

[ctx: City in Germany]
en: Wolfsburg
uk: Вольфсбург

[ctx: City in Netherlands]
en: Wolphaartsdijk
uk: Волфартсдійк

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Wolseley
uk: Волслі

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Wonju
uk: Вонджу

[ctx: City in Kangwon North Korea]
en: Wonsan
uk: Вонсан

[ctx: City in California USA]
en: Woodland Hills
uk: Вудленд-Гіллз

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Woodstock
uk: Вудсток

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Woodsville
uk: Вудсвілль

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Woodward
uk: Вудворд

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Woonsocket
uk: Вунсокет

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Woonsocket
uk: Вунсокет

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Worcester
uk: Воркестер

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Worsley
uk: Ворслі

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Wotje
uk: Вотхе

[ctx: City in Germany]
en: Wuppertal
uk: Вупперталь

[ctx: City in Germany]
en: Wurzburg
uk: Вюрцбург

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Wynnewood
uk: Вінневуд

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Wynyard
uk: Виньярд

[ctx: City in Michigan USA]
en: Wyoming
uk: Вайомінг

[ctx: City in Virginia USA]
en: Wytheville
uk: Візервілль

[ctx: City in Washington USA]
en: Yakima
uk: Якіма

[ctx: City in Alaska USA]
en: Yakutat
uk: Якутат

[ctx: City in Far East Russia]
en: Yakutsk
uk: Якутськ

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Yale Obs.
uk: Обсерваторія Єля

[ctx: City in Ukraine]
en: Yalta
uk: Ялта

[ctx: City in Ivory coast]
en: Yamoussoukro
uk: Ямусукро

[ctx: City in Gyeonggi South Korea]
en: Yangpyeong
uk: Янпхьон

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Yankton
uk: Янктон

[ctx: City in Cameroon]
en: Yaounde
uk: Яунде

[ctx: City in Micronesia]
en: Yap Island
uk: Острів Яп

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Yardley
uk: Ярдлі

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Yarmouth
uk: Ярмут

[ctx: City in Spain]
en: Yebes
uk: Єбес

[ctx: City in Liberia]
en: Yekepa
uk: Єкепа

[ctx: City in Northwest Territories Canada]
en: Yellowknife
uk: Єллоунайф

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Yeongcheon
uk: Єчхон

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Yeongdeok
uk: Єндок

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Yeongju
uk: Єнджу

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Yeongwol
uk: Єнвол

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Yeosu
uk: Єсу

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Yerkes Obs.
uk: Обсерваторія Єркса

[ctx: City in New York USA]
en: Yonkers
uk: Йонкерс

[ctx: City in United Kingdom]
en: York
uk: Йорк

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: York
uk: Йорк

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Yorkton
uk: Йорктон

[ctx: City in New York USA]
en: Yorktown Heights
uk: Йорктаун-Хайтс

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Yoshkar Ola
uk: Йошкар-Ола

[ctx: City in Ohio USA]
en: Youngstown
uk: Янгстаун

[ctx: City in California USA]
en: Yuba City
uk: Юба-Сіті

[ctx: City in Arizona USA]
en: Yuma
uk: Юма

[ctx: City in Colorado USA]
en: Yuma
uk: Юма

[ctx: City in Hambuk North Korea]
en: Yupojin
uk: Юподжин

[ctx: City in Far East Russia]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
uk: Південно-Сахалінськ

[ctx: City in Croatia]
en: Zadar
uk: Задар

[ctx: City in Zala Hungary]
en: Zalaegerszeg
uk: Залаегерсег

[ctx: City in Spain]
en: Zamora
uk: Замора

[ctx: City in Ohio USA]
en: Zanesville
uk: Зейнсвілль

[ctx: City in Tanzania]
en: Zanzibar
uk: Занзібар

[ctx: City in Ukraine]
en: Zaporizhia
uk: Запоріжжя

[ctx: City in Spain]
en: Zaragoza
uk: Сарагоса

[ctx: City in Tunisia]
en: Zarzis
uk: Джарджис

[ctx: City in Wielkopolska Poland]
en: Zduny
uk: Здуни

[ctx: City in Russia]
en: Zelenchukskaya
uk: Зєлєнчукська

[ctx: City in Ukraine]
en: Zhovkva
uk: Жовква

[ctx: City in Ukraine]
en: Zhytomyr
uk: Житомир

[ctx: City in Senegal]
en: Ziguinchor
uk: Зигіншор

[ctx: City in Switzerland]
en: Zimmerwald
uk: Циммервальд

[ctx: City in Malawi]
en: Zomba
uk: Зомба

[ctx: City in Germany]
en: Zorneding
uk: Цорнедінг

[ctx: City in Germany]
en: Zwickau
uk: Цвікау

[ctx: City in Switzerland]
en: Zürich
uk: Цюріх

[ctx: City in Spain]
en: Ávila
uk: Авіла

[ctx: City in Lithuania]
en: Šiauliai
uk: Шяуляй

[ctx: Region/state in Australia]
en: ACT
uk: Австралійська столична територія

[ctx: Region/state in Kuwait]
en: Ahmadi
uk: Ахмаді

[ctx: Region/state in USA]
en: Alabama
uk: Алабама

[ctx: Region/state in USA]
en: Alaska
uk: Аляска

[ctx: Region/state in Canada]
en: Alberta
uk: Альберта

[ctx: Region/state in France]
en: Alpes Maritimes
uk: Приморські Альпи

[ctx: Region/state in France]
en: Alpes de Haute Provence
uk: Верхні Альпи

[ctx: Region/state in India]
en: Andhra Pradesh
uk: Андгра-Прадеш

[ctx: Region/state in USA]
en: Arizona
uk: Аризона

[ctx: Region/state in USA]
en: Arkansas
uk: Арканзас

[ctx: Region/state in France]
en: Aube
uk: Об

[ctx: Region/state in Portugal]
en: Azores
uk: Азорські острови

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Baranya
uk: Баранья

[ctx: Region/state in France]
en: Bas-Rhin
uk: Нижній Рейн

[ctx: Region/state in Germany]
en: Bavaria
uk: Баварія

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Bornholm
uk: Борнгольм

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Borsod-Abaúj-Zemplén
uk: Боршод-Абауй-Земплен

[ctx: Region/state in France]
en: Bouches-du-rhône
uk: Буш-дю-Рон

[ctx: Region/state in Belgium]
en: Brabant
uk: Брабант

[ctx: Region/state in Canada]
en: British Columbia
uk: Британська Колумбія

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Bács-Kiskun
uk: Бач-Кішкун

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Békés
uk: Бекеш

[ctx: Region/state in USA]
en: California
uk: Каліфорнія

[ctx: Region/state in France]
en: Calvados
uk: Кальвадос

[ctx: Region/state in Spain]
en: Canary Islands
uk: Канарські острови

[ctx: Region/state in Russia]
en: Central Region
uk: Центральний регіон

[ctx: Region/state in France]
en: Charente-Maritime
uk: Приморська Шаранта

[ctx: Region/state in France]
en: Cher
uk: Шер

[ctx: Region/state in Kiribati]
en: Christmas Island
uk: Острів Різдва

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Chungbuk
uk: Чхунбук

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Chungnam
uk: Чхуннам

[ctx: Region/state in USA]
en: Colorado
uk: Колорадо

[ctx: Region/state in Ireland]
en: Connacht
uk: Коннахт

[ctx: Region/state in USA]
en: Connecticut
uk: Коннектикут

[ctx: Region/state in France]
en: Corse du Sud
uk: Південна Корсика

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Csongrád
uk: Чонград

[ctx: Region/state in France]
en: Côte d'or
uk: Кот-д'Ор

[ctx: Region/state in USA]
en: DC
uk: Округ Колумбія

[ctx: Region/state in USA]
en: Delaware
uk: Делавер

[ctx: Region/state in France]
en: Doubs
uk: Ду

[ctx: Region/state in France]
en: Eure-et-Loir
uk: Ер і Луар

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Falster
uk: Фальстер

[ctx: Region/state in Russia]
en: Far East
uk: Далекий Схід

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Faroe Islands
uk: Фарерські острови

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Fejér
uk: Фейєр

[ctx: Region/state in France]
en: Finistère
uk: Фіністер

[ctx: Region/state in Belgium]
en: Flandre occidentale
uk: Західна Фландрія

[ctx: Region/state in USA]
en: Florida
uk: Флорида

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Fyn
uk: Фюн

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Gangwon
uk: Канвон

[ctx: Region/state in USA]
en: Georgia
uk: Джорджія

[ctx: Region/state in France]
en: Gironde
uk: Жиронда

[ctx: Region/state in Spain]
en: Gran Canaria
uk: Гран-Канарія

[ctx: Region/state in Solomon Islands]
en: Guadalcanal
uk: Гуадалканал

[ctx: Region/state in France]
en: Guadeloupe
uk: Гваделупа

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Guernsey
uk: Острів Гернсі

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Gyeongbuk
uk: Кьйонбук

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Gyeonggi
uk: Кьйонгі

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Gyeongnam
uk: Кьйоннам

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Győr-Moson-Sopron
uk: Дьор-Мосон-Шопрон

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Hajdú-Bihar
uk: Хайду-Біхар

[ctx: Region/state in North Korea]
en: Hambuk
uk: Хамгьон

[ctx: Region/state in North Korea]
en: Hamnam
uk: Хамхин

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Corse
uk: Верхня Корсика

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Garonne
uk: Верхня Гаронна

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Loire
uk: Верхня Луара

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Savoie
uk: Верхня Савойя

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Vienne
uk: Верхня Вьєнна

[ctx: Region/state in France]
en: Hautes Alpes
uk: Верхні Альпи

[ctx: Region/state in France]
en: Hautes-Pyrénées
uk: Верхні Піренеї

[ctx: Region/state in France]
en: Hauts-de-Seine
uk: Верхня Сена

[ctx: Region/state in USA]
en: Hawaii
uk: Гавайї

[ctx: Region/state in France]
en: Herault
uk: Еро

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Heves
uk: Хевеш

[ctx: Region/state in USA]
en: Idaho
uk: Айдахо

[ctx: Region/state in France]
en: Ille-et-vilaine
uk: Іль-та-Вілен

[ctx: Region/state in USA]
en: Illinois
uk: Іллінойс

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Incheon
uk: Інчхон

[ctx: Region/state in USA]
en: Indiana
uk: Індіана

[ctx: Region/state in France]
en: Indre-et-Loire
uk: Ендр-і-Луара

[ctx: Region/state in USA]
en: Iowa
uk: Айова

[ctx: Region/state in France]
en: Isère
uk: Ізер

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Jeju
uk: Чеджу

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Jeonbuk
uk: Чонбук

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Jeonnam
uk: Чоннам

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Jylland
uk: Ютландія

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Jász-Nagykun-Szolnok
uk: Яс-Надькун-Сольнок

[ctx: Region/state in North Korea]
en: Kangwon
uk: Канвон

[ctx: Region/state in USA]
en: Kansas
uk: Канзас

[ctx: Region/state in USA]
en: Kentucky
uk: Кентуккі

[ctx: Region/state in Namibia]
en: Khomas Hochland
uk: Хомас Хохланд

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Komárom-Esztergom
uk: Комаром-Естергом

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Lancashire
uk: Ланкашир

[ctx: Region/state in Italy]
en: Lecco
uk: Лекко

[ctx: Region/state in Ireland]
en: Leinster
uk: Лейнстер

[ctx: Region/state in France]
en: Loire
uk: Луара

[ctx: Region/state in France]
en: Loire-atlantique
uk: Атлантична Луара

[ctx: Region/state in France]
en: Loiret
uk: Луаре

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Lolland
uk: Лолланд

[ctx: Region/state in USA]
en: Louisiana
uk: Луїзіана

[ctx: Region/state in Portugal]
en: Madeira
uk: Мадейра

[ctx: Region/state in Saudi Arabia]
en: Madina
uk: Медіна

[ctx: Region/state in India]
en: Maharashtra
uk: Махараштра

[ctx: Region/state in USA]
en: Maine
uk: Мейн

[ctx: Region/state in France]
en: Manche
uk: Манш

[ctx: Region/state in Canada]
en: Manitoba
uk: Манітоба

[ctx: Region/state in France]
en: Marne
uk: Марна

[ctx: Region/state in France]
en: Martinique
uk: Мартиніка

[ctx: Region/state in USA]
en: Maryland
uk: Меріленд

[ctx: Region/state in USA]
en: Massachusetts
uk: Массачусетс

[ctx: Region/state in France]
en: Mayotte
uk: Майотта

[ctx: Region/state in USA]
en: Michigan
uk: Мічиган

[ctx: Region/state in USA]
en: Minnesota
uk: Міннесота

[ctx: Region/state in USA]
en: Mississippi
uk: Міссісіпі

[ctx: Region/state in USA]
en: Missouri
uk: Міссурі

[ctx: Region/state in Germany]
en: Mittelfranken
uk: Міттельфранкен

[ctx: Region/state in USA]
en: Montana
uk: Монтана

[ctx: Region/state in France]
en: Morbihan
uk: Морбіан

[ctx: Region/state in France]
en: Moselle
uk: Мозель

[ctx: Region/state in Ireland]
en: Munster
uk: Мюнстер

[ctx: Region/state in USA]
en: Nebraska
uk: Небраска

[ctx: Region/state in USA]
en: Nevada
uk: Невада

[ctx: Region/state in Canada]
en: New Brunswick
uk: Нью-Брансуїк

[ctx: Region/state in France]
en: New Caledonia
uk: Нова Каледонія

[ctx: Region/state in USA]
en: New Hampshire
uk: Нью-Гемпшир

[ctx: Region/state in USA]
en: New Jersey
uk: Нью-Джерсі

[ctx: Region/state in USA]
en: New Mexico
uk: Нью-Мексико

[ctx: Region/state in Australia]
en: New South Wales
uk: Новий Південний Уельс

[ctx: Region/state in USA]
en: New York
uk: Нью-Йорк

[ctx: Region/state in Canada]
en: Newfoundland
uk: Ньюфаундленд

[ctx: Region/state in France]
en: Nièvre
uk: Ньєвр

[ctx: Region/state in France]
en: Nord
uk: Нор

[ctx: Region/state in USA]
en: North Carolina
uk: Північна Кароліна

[ctx: Region/state in USA]
en: North Dakota
uk: Північна Дакота

[ctx: Region/state in Russia]
en: North-West Region
uk: Північно-західний округ

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Northern Ireland
uk: Північна Ірландія

[ctx: Region/state in Australia]
en: Northern Territory
uk: Північна Територія

[ctx: Region/state in Canada]
en: Northwest Territories
uk: Північно-Західні території

[ctx: Region/state in Canada]
en: Nova Scotia
uk: Нова Шотландія

[ctx: Region/state in Canada]
en: Nunavut
uk: Нунавут

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Nógrád
uk: Ноград

[ctx: Region/state in USA]
en: Ohio
uk: Огайо

[ctx: Region/state in USA]
en: Oklahoma
uk: Оклахома

[ctx: Region/state in Canada]
en: Ontario
uk: Онтеріо

[ctx: Region/state in USA]
en: Oregon
uk: Орегон

[ctx: Region/state in France]
en: Paris
uk: Періс

[ctx: Region/state in France]
en: Pas-de-Calais
uk: Па-де-Кале

[ctx: Region/state in USA]
en: Pennsylvania
uk: Пенсильванія

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Pest
uk: Пешт

[ctx: Region/state in Canada]
en: Prince Edward Island
uk: Острів Принца Едуарда

[ctx: Region/state in USA]
en: Puerto Rico
uk: Пуерто-Рико

[ctx: Region/state in France]
en: Puy-de-Dôme
uk: Пюї-де-Дом

[ctx: Region/state in France]
en: Pyrénées Orientales
uk: Східні Піренеї

[ctx: Region/state in France]
en: Pyrénées atlantiques
uk: Атлантичні Піренеї

[ctx: Region/state in North Korea]
en: Pyŏngbuk
uk: Пхенбук

[ctx: Region/state in Canada]
en: Quebec
uk: Квебек

[ctx: Region/state in Australia]
en: Queensland
uk: Квінсленд

[ctx: Region/state in USA]
en: Rhode Island
uk: Род-Айленд

[ctx: Region/state in France]
en: Rhône
uk: Рона

[ctx: Region/state in Canada]
en: Saskatchewan
uk: Саскачеван

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Scotland
uk: Шотландія

[ctx: Region/state in France]
en: Seine-maritime
uk: Приморська Сена

[ctx: Region/state in Russia]
en: Siberia
uk: Сибір

[ctx: Region/state in France]
en: Somme
uk: Сомма

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Somogy
uk: Шомодь

[ctx: Region/state in Australia]
en: South Australia
uk: Південна Австралія

[ctx: Region/state in USA]
en: South Carolina
uk: Південна Кароліна

[ctx: Region/state in USA]
en: South Dakota
uk: Південна Дакота

[ctx: Region/state in Russia]
en: South Region
uk: Південний округ

[ctx: Region/state in France]
en: St-Pierre and Miquelon
uk: Сен-П'єр і Мікелон

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Szabolcs-Szatmár-Bereg
uk: Сабольч-Сатмар-Берег

[ctx: Region/state in Australia]
en: Tasmania
uk: Тасманія

[ctx: Region/state in Spain]
en: Tenerife
uk: Тенерифе

[ctx: Region/state in USA]
en: Tennessee
uk: Теннессі

[ctx: Region/state in USA]
en: Texas
uk: Техас

[ctx: Region/state in China]
en: Tibet
uk: Тибет

[ctx: Region/state in Spain]
en: Toledo
uk: Толедо

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Tolna
uk: Тольна

[ctx: Region/state in Ireland]
en: Ulster
uk: Ульстер

[ctx: Region/state in Russia]
en: Ural
uk: Урал

[ctx: Region/state in USA]
en: Utah
uk: Юта

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Vas
uk: Ваш

[ctx: Region/state in France]
en: Vaucluse
uk: Воклюз

[ctx: Region/state in USA]
en: Vermont
uk: Вермонт

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Veszprém
uk: Веспрем

[ctx: Region/state in Australia]
en: Victoria
uk: Вікторія

[ctx: Region/state in USA]
en: Virginia
uk: Вірджинія

[ctx: Region/state in Russia]
en: Volga Region
uk: Поволжя

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Wales
uk: Уельс

[ctx: Region/state in USA]
en: Washington
uk: Вашингтон

[ctx: Region/state in USA]
en: Washington, DC
uk: Вашингтон (округ Колумбія)

[ctx: Region/state in USA]
en: West Virginia
uk: Західна Вірджинія

[ctx: Region/state in Australia]
en: Western Australia
uk: Західна Австралія

[ctx: Region/state in Poland]
en: Wielkopolska
uk: Вєлікопольска

[ctx: Region/state in USA]
en: Wisconsin
uk: Вісконсин

[ctx: Region/state in USA]
en: Wyoming
uk: Вайомінг

[ctx: Region/state in Canada]
en: Yukon
uk: Юкон

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Zala
uk: Зала

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Zealand
uk: Зеландія

[ctx: Country name]
en: Afghanistan
uk:  Афганістан

[ctx: Country name]
en: Algeria
uk:  Алжир

[ctx: Country name]
en: Angola
uk:  Ангола

[ctx: Country name]
en: Antarctica
uk:  Антарктика

[ctx: Country name]
en: Antigua and Barbuda
uk: Антигуа і Барбуда

[ctx: Country name]
en: Argentina
uk: Аргентина

[ctx: Country name]
en: Armenia
uk: Вірменія

[ctx: Country name]
en: Ascension Island
uk: Острів Вознесіння

[ctx: Country name]
en: Australia
uk: Австралія

[ctx: Country name]
en: Austria
uk: Австрія

[ctx: Country name]
en: Bahamas
uk: Багами

[ctx: Country name]
en: Bahrain
uk: Бахрейн

[ctx: Country name]
en: Bangladesh
uk: Бангладеш

[ctx: Country name]
en: Barbados
uk: Барбадос

[ctx: Country name]
en: Belgium
uk: Бельгія

[ctx: Country name]
en: Belize
uk: Беліз

[ctx: Country name]
en: Bermuda
uk: Бермуди

[ctx: Country name]
en: Bolivia
uk: Болівія

[ctx: Country name]
en: Bosnia and Herzegovina
uk: Боснія та Герцеговина

[ctx: Country name]
en: Botswana
uk: Ботсвана

[ctx: Country name]
en: Brazil
uk: Бразилія

[ctx: Country name]
en: Brunei
uk: Бруней

[ctx: Country name]
en: Bulgaria
uk: Болгарія

[ctx: Country name]
en: Burkina Faso
uk: Буркіна-Фасо

[ctx: Country name]
en: Burundi
uk: Бурунді

[ctx: Country name]
en: Bénin
uk: Бенін

[ctx: Country name]
en: Cameroon
uk: Камерун

[ctx: Country name]
en: Canada
uk: Канада

[ctx: Country name]
en: Cape Verde
uk: Кабо-Верде

[ctx: Country name]
en: Cayman Islands
uk: Кайманові острови

[ctx: Country name]
en: Central African Republic
uk: Центральноафриканська Республіка

[ctx: Country name]
en: Chad
uk: Чад

[ctx: Country name]
en: Chile
uk: Чилі

[ctx: Country name]
en: China
uk: Китай

[ctx: Country name]
en: Colombia
uk: Колумбія

[ctx: Country name]
en: Congo
uk: Конго

[ctx: Country name]
en: Congo (Democratic Republic)
uk: Конго (Демократична республіка)

[ctx: Country name]
en: Costa Rica
uk: Коста-Рика

[ctx: Country name]
en: Croatia
uk: Хорватія

[ctx: Country name]
en: Cuba
uk: Куба

[ctx: Country name]
en: Cyprus
uk: Кіпр

[ctx: Country name]
en: Czechia
uk: Чехія

[ctx: Country name]
en: Dem rep of Congo
uk: Дем. респ. Конго

[ctx: Country name]
en: Denmark
uk: Данія

[ctx: Country name]
en: Djibouti
uk: Джибуті

[ctx: Country name]
en: Dominican Republic
uk: Домініканська республіка

[ctx: Country name]
en: Ecuador
uk: Еквадор

[ctx: Country name]
en: Egypt
uk: Єгипет

[ctx: Country name]
en: El Salvador
uk: Сальвадор

[ctx: Country name]
en: Equatorial Guinea
uk: Екваторіальна Гвінея

[ctx: Country name]
en: Eritrea
uk: Еритрея

[ctx: Country name]
en: Estonia
uk: Естонія

[ctx: Country name]
en: Ethiopia
uk: Ефіопія

[ctx: Country name]
en: Falkland Islands
uk: Фолклендські острови

[ctx: Country name]
en: Fiji
uk: Фіджі

[ctx: Country name]
en: Finland
uk: Фінляндія

[ctx: Country name]
en: France
uk: Франція

[ctx: Country name]
en: French Guiana
uk: Французька Гвіана

[ctx: Country name]
en: French Polynesia
uk: Французька Полінезія

[ctx: Country name]
en: Gabon
uk: Габон

[ctx: Country name]
en: Gambia
uk: Гамбія

[ctx: Country name]
en: Germany
uk: Німеччина

[ctx: Country name]
en: Ghana
uk: Гана

[ctx: Country name]
en: Greece
uk: Греція

[ctx: Country name]
en: Greenland
uk: Гренландія

[ctx: Country name]
en: Guam
uk: Гуам

[ctx: Country name]
en: Guatemala
uk: Гватемала

[ctx: Country name]
en: Guinea
uk: Гвінея

[ctx: Country name]
en: Guinea Bissau
uk: Гвінея-Бісау

[ctx: Country name]
en: Guyana
uk: Гайана

[ctx: Country name]
en: Haiti
uk: Гаїті

[ctx: Country name]
en: Honduras
uk: Гондурас

[ctx: Country name]
en: Hong Kong
uk: Гонконг

[ctx: Country name]
en: Hungary
uk: Угорщина

[ctx: Country name]
en: Iceland
uk: Ісландія

[ctx: Country name]
en: India
uk: Індія

[ctx: Country name]
en: Indonesia
uk: Індонезія

[ctx: Country name]
en: Iran
uk: Іран

[ctx: Country name]
en: Iraq
uk: Ірак

[ctx: Country name]
en: Ireland
uk: Ірландія

[ctx: Country name]
en: Isle of Man
uk: Острів Мен

[ctx: Country name]
en: Israel
uk: Ізраїль

[ctx: Country name]
en: Italy
uk: Італія

[ctx: Country name]
en: Ivory coast
uk: Берег Слонової Кістки

[ctx: Country name]
en: Jamaica
uk: Ямайка

[ctx: Country name]
en: Japan
uk: Японія

[ctx: Country name]
en: Jordan
uk: Йорданія

[ctx: Country name]
en: Kazakhstan
uk: Казахстан

[ctx: Country name]
en: Kenya
uk: Кенія

[ctx: Country name]
en: Kiribati
uk: Кірибаті

[ctx: Country name]
en: Kuwait
uk: Кувейт

[ctx: Country name]
en: Latvia
uk: Латвія

[ctx: Country name]
en: Lebanon
uk: Лебанон

[ctx: Country name]
en: Lesotho
uk: Лесото

[ctx: Country name]
en: Liberia
uk: Ліберія

[ctx: Country name]
en: Libya
uk: Лівія

[ctx: Country name]
en: Lithuania
uk: Литва

[ctx: Country name]
en: Luxembourg
uk: Люксембург

[ctx: Country name]
en: Macedonia
uk: Македонія

[ctx: Country name]
en: Madagascar
uk: Мадагаскар

[ctx: Country name]
en: Malawi
uk: Малаві

[ctx: Country name]
en: Malaysia
uk: Малайзія

[ctx: Country name]
en: Maldives
uk: Мальдивські острови

[ctx: Country name]
en: Mali
uk: Малі

[ctx: Country name]
en: Malta
uk: Мальта

[ctx: Country name]
en: Marshall Islands
uk: Маршальські острови

[ctx: Country name]
en: Mauritania
uk: Мавританія

[ctx: Country name]
en: Mauritius
uk: Маврикій

[ctx: Country name]
en: Mexico
uk: Мехіко

[ctx: Country name]
en: Micronesia
uk: Мікронезія

[ctx: Country name]
en: Monaco
uk: Монако

[ctx: Country name]
en: Morocco
uk: Марокко

[ctx: Country name]
en: Mozambique
uk: Мозамбік

[ctx: Country name]
en: Myanmar
uk: М'янма

[ctx: Country name]
en: Namibia
uk: Намібія

[ctx: Country name]
en: Nepal
uk: Непал

[ctx: Country name]
en: Netherlands
uk: Нідерланди

[ctx: Country name]
en: New Zealand
uk: Нова Зеландія

[ctx: Country name]
en: Nicaragua
uk: Нікарагуа

[ctx: Country name]
en: Niger
uk: Нігер

[ctx: Country name]
en: Nigeria
uk: Нігерія

[ctx: Country name]
en: North Korea
uk: Північна Корея

[ctx: Country name]
en: Norway
uk: Норвей

[ctx: Country name]
en: Pakistan
uk: Пакистан

[ctx: Country name]
en: Palau
uk: Палау

[ctx: Country name]
en: Panama
uk: Панама

[ctx: Country name]
en: Papua New Guinea
uk: Папуа Нова Гвінея

[ctx: Country name]
en: Paraguay
uk: Парагвай

[ctx: Country name]
en: Peru
uk: Перу

[ctx: Country name]
en: Philippines
uk: Філіппіни

[ctx: Country name]
en: Pitcairn Islands
uk: Острови Піткерн

[ctx: Country name]
en: Poland
uk: Польща

[ctx: Country name]
en: Portugal
uk: Португалія

[ctx: Country name]
en: Qatar
uk: Катар

[ctx: Country name]
en: Romania
uk: Румунія

[ctx: Country name]
en: Russia
uk: Росія

[ctx: Country name]
en: Rwanda
uk: Руанда

[ctx: Country name]
en: Samoa
uk: Самоа

[ctx: Country name]
en: Saudi Arabia
uk: Саудівська Аравія

[ctx: Country name]
en: Senegal
uk: Сенегал

[ctx: Country name]
en: Seychelles
uk: Сейшельські острови

[ctx: Country name]
en: Sierra Leone
uk: Сьєрра-Леоне

[ctx: Country name]
en: Singapore
uk: Сінгапур

[ctx: Country name]
en: Slovakia
uk: Словаччина

[ctx: Country name]
en: Slovenia
uk: Словенія

[ctx: Country name]
en: Solomon Islands
uk: Соломонові острови

[ctx: Country name]
en: Somalia
uk: Сомалі

[ctx: Country name]
en: South Africa
uk: Південна Африка

[ctx: Country name]
en: South Korea
uk: Південна Корея

[ctx: Country name]
en: Spain
uk: Іспанія

[ctx: Country name]
en: Sri Lanka
uk: Шрі-Ланка

[ctx: Country name]
en: St. Lucia
uk: Сент-Люсія

[ctx: Country name]
en: Sudan
uk: Судан

[ctx: Country name]
en: Swaziland
uk: Свазіленд

[ctx: Country name]
en: Sweden
uk: Швеція

[ctx: Country name]
en: Switzerland
uk: Швейцарія

[ctx: Country name]
en: Syria
uk: Сирія

[ctx: Country name]
en: Taiwan
uk: Тайвань

[ctx: Country name]
en: Tanzania
uk: Танзанія

[ctx: Country name]
en: Thailand
uk: Таїланд

[ctx: Country name]
en: Togo
uk: Того

[ctx: Country name]
en: Trinidad and Tobago
uk: Тринідад і Тобаго

[ctx: Country name]
en: Tunisia
uk: Туніс

[ctx: Country name]
en: Turkey
uk: Туреччина

[ctx: Country name]
en: Turks and Caicos Islands
uk: Острови Теркс і Кайкос

[ctx: Country name]
en: US Territory
uk: Територія США

[ctx: Country name]
en: USA
uk: США

[ctx: Country name]
en: Uganda
uk: Уганда

[ctx: Country name]
en: Ukraine
uk: Україна

[ctx: Country name]
en: United Arab Emirates
uk: Об'єднані Арабські Емірати

[ctx: Country name]
en: United Kingdom
uk: Велика Британія

[ctx: Country name]
en: Uruguay
uk: Уругвай

[ctx: Country name]
en: Uzbekistan
uk: Узбекистан

[ctx: Country name]
en: Vanuatu
uk: Вануату

[ctx: Country name]
en: Vatican
uk: Ватикан

[ctx: Country name]
en: Venezuela
uk: Венесуела

[ctx: Country name]
en: Virgin Islands
uk: Віргінські Острови

[ctx: Country name]
en: Western sahara
uk: Західна Сахара

[ctx: Country name]
en: Yemen
uk: Ємен

[ctx: Country name]
en: Yugoslavia
uk: Югославія

[ctx: Country name]
en: Zambia
uk: Замбія

[ctx: Country name]
en: Zimbabwe
uk: Зімбабве

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
uk: Кратери від ударів комет («Габбл»)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
uk: Місяці Галілея («Габбл»)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
uk: Всепланетна пилова буря («Габбл»)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
uk: Юпітер та Іо (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
uk: Показати астрономічне зображення дня

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
uk: Показати астрономічне зображення дня (радар)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
uk: Показати астрономічне зображення дня (апарат з Венери)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
uk: Показати колаж Сатурна та місяців

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл»

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» (1995)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» (1996)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» (1998)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» (1999)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» (2001)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» (2002)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» (2003)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» (2004)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» (Аврора)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» (детальний)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» (детальний)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» («Габбл-V»)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» («Габбл-X»)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» (SN 2004dj)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
uk: Показати знімок «Габбла» (зірки у M31)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
uk: Показати знімок з телескопа «Габбл» (Кільця та Місяці)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
uk: Показати знімок обсерваторії Кіт-Пік

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
uk: Показати знімок MGS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
uk: Показати мозаїку NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
uk: Показати знімок Національної обсерваторії оптичної астрономії

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
uk: Показати знімок Національної обсерваторії оптичної астрономії (Альфа-Водень)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Optical)
uk: Показати знімок Національної обсерваторії оптичної астрономії (оптичний)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
uk: Показати знімок SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Spitzer Image
uk: Знімок з орбітального телескопа «Спітцер»

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
uk: Показати знімок Сонця

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
uk: Показати зображення з місця приземлення «Вікінга»

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
uk: Показати зображення з апарату «Вояджер 1»

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
uk: Зображення повного затемнення

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Triple Eclipse (HST)
uk: Потрійне затемнення («Габбл»)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
uk: Комета Шумейкера-Леві 9

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker–Levy 9 Wikipedia page
uk: Комета Шумейкера-Леві 9 (сторінка у Вікіпедії)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
uk: Щоденні знімки Сонця

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Eclipse page
uk: Сторінка затемнень NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
uk: Марсіанські польоти NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Science Mariner missions
uk: Наукова програма Mariner NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Solar System Exploration Page
uk: Сторінка дослідження Сонячної системи NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Sun-Earth Days page
uk: Сторінка днів у системі Сонце-Земля NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Nine Planets Page
uk: Сторінка дев'яти планет

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
uk: Сторінка інформації SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
uk: Програма «Аполлон»

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
uk: Політ «Кассіні»

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The "face" on Mars
uk: «Обличчя» на Марсі

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
uk: Політ «Галілея»

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
uk: Політ «Магеллана»

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
uk: Політ «Марінера-10»

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mars Society
uk: Сімейство «Марс»

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
uk: Польоти апаратів «Вояджер»

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
uk: Каталог «Весь Марс»

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
uk: Ласкаво просимо на Марс!

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
uk: Сторінка Вікіпедії

[ctx: star name]
en: Sirius
uk: Сіріус

[ctx: star name]
en: Canopus
uk: Канопус

[ctx: star name]
en: Arcturus
uk: Арктур

[ctx: star name]
en: Rigel Kentaurus
uk: Рігель Кентаврус

[ctx: star name]
en: Vega
uk: Вега

[ctx: star name]
en: Capella
uk: Капелла

[ctx: star name]
en: Rigel
uk: Рігель

[ctx: star name]
en: Procyon
uk: Проціон

[ctx: star name]
en: Achernar
uk: Ахернар

[ctx: star name]
en: Betelgeuse
uk: Бетельгейзе

[ctx: star name]
en: Hadar
uk: Хадар

[ctx: star name]
en: Altair
uk: Альтаїр

[ctx: star name]
en: Acrux
uk: Акрукс

[ctx: star name]
en: Aldebaran
uk: Альдебаран

[ctx: star name]
en: Spica
uk: Спіка

[ctx: star name]
en: Antares
uk: Антарес

[ctx: star name]
en: Pollux
uk: Поллукс

[ctx: star name]
en: Fomalhaut
uk: Фомальгаут

[ctx: star name]
en: Mimosa
uk: Мімоза

[ctx: star name]
en: Deneb
uk: Денеб

[ctx: star name]
en: Regulus
uk: Регул

[ctx: star name]
en: Adhara
uk: Адхара

[ctx: star name]
en: Castor
uk: Кастор

[ctx: star name]
en: Gacrux
uk: Гакрукс

[ctx: star name]
en: Shaula
uk: Шаула

[ctx: star name]
en: Bellatrix
uk: Беллатрікс

[ctx: star name]
en: Alnath
uk: Альнат

[ctx: star name]
en: Miaplacidus
uk: Міаплацидус

[ctx: star name]
en: Alnilam
uk: Альнілам

[ctx: star name]
en: Al Na'ir
uk: Аль-Наїр

[ctx: star name]
en: Alnitak
uk: Альнітак

[ctx: star name]
en: Regor
uk: Регор

[ctx: star name]
en: Alioth
uk: Аліот

[ctx: star name]
en: Mirfak
uk: Мірфак

[ctx: star name]
en: Kaus Australis
uk: Каус Аустраліс

[ctx: star name]
en: Dubhe
uk: Дубге

[ctx: star name]
en: Wezen
uk: Везен

[ctx: star name]
en: Alkaid
uk: Алькаїд

[ctx: star name]
en: Sargas
uk: Саргас

[ctx: star name]
en: Avior
uk: Авіор

[ctx: star name]
en: Menkalinan
uk: Менкалінан

[ctx: star name]
en: Alhena
uk: Альгена

[ctx: star name]
en: Peacock
uk: Пікок

[ctx: star name]
en: Polaris
uk: Полярна

[ctx: star name]
en: Mirzam
uk: Мірцам

[ctx: star name]
en: Alphard
uk: Альфард

[ctx: star name]
en: Hamal
uk: Гамаль

[ctx: star name]
en: Al Gieba
uk: Аль Гієба

[ctx: star name]
en: Diphda
uk: Діфда

[ctx: star name]
en: Nunki
uk: Нункі

[ctx: star name]
en: Menkent
uk: Менкент

[ctx: star name]
en: Alpheratz
uk: Альферац

[ctx: star name]
en: Saiph
uk: Саїф

[ctx: star name]
en: Mirach
uk: Мірах

[ctx: star name]
en: Kocab
uk: Кохаб

[ctx: star name]
en: Rasalhague
uk: Расалгаага

[ctx: star name]
en: Algol
uk: Алгол

[ctx: star name]
en: Almach
uk: Альмах

[ctx: star name]
en: Denebola
uk: Денебола

[ctx: star name]
en: Navi
uk: Наві

[ctx: star name]
en: Naos
uk: Наос

[ctx: star name]
en: Aspidiske
uk: Аспідіска

[ctx: star name]
en: Alphecca
uk: Альфекка

[ctx: star name]
en: Mizar
uk: Міцар

[ctx: star name]
en: Sadr
uk: Садр

[ctx: star name]
en: Suhail
uk: Сухайль

[ctx: star name]
en: Schedar
uk: Шедар

[ctx: star name]
en: Eltanin
uk: Ельтанін

[ctx: star name]
en: Mintaka
uk: Мінтака

[ctx: star name]
en: Caph
uk: Каф

[ctx: star name]
en: Dschubba
uk: Джубба

[ctx: star name]
en: Men
uk: Мен

[ctx: star name]
en: Merak
uk: Мерак

[ctx: star name]
en: Pulcherrima
uk: Пульхерріма

[ctx: star name]
en: Enif
uk: Еніф

[ctx: star name]
en: Ankaa
uk: Анкаа

[ctx: star name]
en: Phecda
uk: Фекда

[ctx: star name]
en: Scheat
uk: Шеат

[ctx: star name]
en: Aludra
uk: Алудра

[ctx: star name]
en: Alderamin
uk: Альдерамін

[ctx: star name]
en: Merkab
uk: Меркаб

[ctx: star name]
en: Gienah
uk: Гієна

[ctx: star name]
en: Markab
uk: Маркаб

[ctx: star name]
en: Menkab
uk: Менкаб

[ctx: star name]
en: Zozma
uk: Зозма

[ctx: star name]
en: Graffias
uk: Граффіас

[ctx: star name]
en: Arneb
uk: Арнеб

[ctx: star name]
en: Gienah Corvi
uk: Гієна Корві

[ctx: star name]
en: Zuben el Chamali
uk: Зубен-ель-Шамалі

[ctx: star name]
en: Unukalhai
uk: Унук-аль-Хей

[ctx: star name]
en: Sheratan
uk: Шератан

[ctx: star name]
en: Phakt
uk: Факт

[ctx: star name]
en: Kraz
uk: Крац

[ctx: star name]
en: Ruchbah
uk: Рухба

[ctx: star name]
en: Muphrid
uk: Мюфрід

[ctx: star name]
en: Kabdhilinan
uk: Кабдігілінан

[ctx: star name]
en: Lesath
uk: Лесат

[ctx: star name]
en: Kaus Media
uk: Каус Медіа

[ctx: star name]
en: Tarazed
uk: Таразед

[ctx: star name]
en: Yed Prior
uk: Єд Пріор

[ctx: star name]
en: Na'ir al Saif
uk: Наїр-аль-Саїф

[ctx: star name]
en: Zuben El Genubi
uk: Зубен-ель-Генубі

[ctx: star name]
en: Kelb al Rai
uk: Кельб-аль-Раї

[ctx: star name]
en: Cursa
uk: Курса

[ctx: star name]
en: Kornephoros
uk: Корнефорос

[ctx: star name]
en: Ras Algethi
uk: Рас Альгеті

[ctx: star name]
en: Rastaban
uk: Растабан

[ctx: star name]
en: Nihal
uk: Нігаль

[ctx: star name]
en: Kaus Borealis
uk: Каус Бореаліс

[ctx: star name]
en: Algenib
uk: Альгеніб

[ctx: star name]
en: Atik
uk: Атік

[ctx: star name]
en: Tchou
uk: Джоу

[ctx: star name]
en: Alcyone
uk: Алкіона

[ctx: star name]
en: Vindemiatrix
uk: Віндеміатрікс

[ctx: star name]
en: Deneb Algiedi
uk: Денеб Альгеді

[ctx: star name]
en: Tejat
uk: Тейят

[ctx: star name]
en: Acamar
uk: Акамар

[ctx: star name]
en: Gomeisa
uk: Гомейса

[ctx: star name]
en: Cor Caroli
uk: Кор Каролі

[ctx: star name]
en: Al Niyat
uk: Аль Нійят

[ctx: star name]
en: Sadalsud
uk: Садалсууд

[ctx: star name]
en: Matar
uk: Матар

[ctx: star name]
en: Algorab
uk: Альгораб

[ctx: star name]
en: Sadalmelik
uk: Садалмелік

[ctx: star name]
en: Zaurak
uk: Заурак

[ctx: star name]
en: Al Nasl
uk: Аль Насл

[ctx: star name]
en: Pherkab
uk: Феркаб

[ctx: star name]
en: Al Dhanab
uk: Аль Дханаб

[ctx: star name]
en: Furud
uk: Фуруд

[ctx: star name]
en: Minkar
uk: Мінкар

[ctx: star name]
en: Maaz
uk: Маац

[ctx: star name]
en: Seginus
uk: Сегін

[ctx: star name]
en: Dabih
uk: Дабіх

[ctx: star name]
en: Albireo
uk: Альбірео

[ctx: star name]
en: Mebsuta
uk: Мебсута

[ctx: star name]
en: Tania Australis
uk: Танія Аустраліс

[ctx: star name]
en: Altais
uk: Альтаїс

[ctx: star name]
en: Al Nair
uk: Аль Наїр

[ctx: star name]
en: Talitha Borealis
uk: Таліта Бореаліс

[ctx: star name]
en: Sarin
uk: Сарін

[ctx: star name]
en: Wazn
uk: Вазн

[ctx: star name]
en: Kaou Pih
uk: Кау Пі

[ctx: star name]
en: Er Rai
uk: Ер Раї

[ctx: star name]
en: Yed Posterior
uk: Єд Постеріор

[ctx: star name]
en: Alphirk
uk: Альфірк

[ctx: star name]
en: Sulaphat
uk: Сулафат

[ctx: star name]
en: Skat
uk: Скат

[ctx: star name]
en: Edasich
uk: Едасіх

[ctx: star name]
en: Megrez
uk: Мегрец

[ctx: star name]
en: Chertan
uk: Шертан

[ctx: star name]
en: Asmidiske
uk: Асмідіска

[ctx: star name]
en: Segin
uk: Сегін

[ctx: star name]
en: Muscida
uk: Мускіда

[ctx: star name]
en: Heze
uk: Гезе

[ctx: star name]
en: Auva
uk: Аува

[ctx: star name]
en: Homan
uk: Гоман

[ctx: star name]
en: Mothallah
uk: Мотхаллах

[ctx: star name]
en: Adhafera
uk: Адгафера

[ctx: star name]
en: Al Thalimain
uk: Аль Талімейн

[ctx: star name]
en: Tania Borealis
uk: Танія Бореаліс

[ctx: star name]
en: Nekkar
uk: Неккар

[ctx: star name]
en: Alula Borealis
uk: Алула Бореаліс

[ctx: star name]
en: Wasat
uk: Васат

[ctx: star name]
en: Sadalbari
uk: Садалбарі

[ctx: star name]
en: Rana
uk: Рана

[ctx: star name]
en: Tseen Ke
uk: Цзен Ке

[ctx: star name]
en: Sheliak
uk: Шеліак

[ctx: star name]
en: Baham
uk: Бахам

[ctx: star name]
en: Ain
uk: Айн

[ctx: star name]
en: Tarf
uk: Тарф

[ctx: star name]
en: Schemali
uk: Шемалі

[ctx: star name]
en: Talitha Australis
uk: Таліта Аустраліс

[ctx: star name]
en: Al Giedi
uk: Аль Гієді

[ctx: star name]
en: Zawijah
uk: Завійя

[ctx: star name]
en: Atlas
uk: Атлас

[ctx: star name]
en: Rotanev
uk: Ротанев

[ctx: star name]
en: Primus Hyadum
uk: Перша Гіада

[ctx: star name]
en: Chow
uk: Шоу

[ctx: star name]
en: Nusakan
uk: Нусакан

[ctx: star name]
en: Thuban
uk: Тубан

[ctx: star name]
en: Nashira
uk: Нашира

[ctx: star name]
en: Sadatoni
uk: Садатоні

[ctx: star name]
en: Marfik
uk: Марфік

[ctx: star name]
en: Alshain
uk: Альшаїн

[ctx: star name]
en: Electra
uk: Електра

[ctx: star name]
en: Prijipati
uk: Пріїпаті

[ctx: star name]
en: Grumium
uk: Груміум

[ctx: star name]
en: Baten
uk: Батен

[ctx: star name]
en: Svalocin
uk: Суалоцин

[ctx: star name]
en: Albali
uk: Альбалі

[ctx: star name]
en: Praecipula
uk: Преципула

[ctx: star name]
en: Sadachbia
uk: Садахбія

[ctx: star name]
en: Maia
uk: Майя

[ctx: star name]
en: Mesarthim
uk: Месартхім

[ctx: star name]
en: Rasalas
uk: Расалас

[ctx: star name]
en: Azha
uk: Азха

[ctx: star name]
en: Zuben el Hakrabi
uk: Зубен-ель-Гакрабі

[ctx: star name]
en: Kitalpha
uk: Кітальфа

[ctx: star name]
en: Asellus Australis
uk: Аселлус Аустраліс

[ctx: star name]
en: Menkib
uk: Менкіб

[ctx: star name]
en: Alcor
uk: Алькор

[ctx: star name]
en: Mekbuda
uk: Мекбуда

[ctx: star name]
en: Dulfim
uk: Дульфім

[ctx: star name]
en: Beid
uk: Бейд

[ctx: star name]
en: Syrma
uk: Сирма

[ctx: star name]
en: Alkes
uk: Алькес

[ctx: star name]
en: Muliphein
uk: Муліфейн

[ctx: star name]
en: Alphekka Meridiana
uk: Альфекка Мерідіана

[ctx: star name]
en: Merope
uk: Меропа

[ctx: star name]
en: Ancha
uk: Анка

[ctx: star name]
en: Chara
uk: Хара

[ctx: star name]
en: Acubens
uk: Акубенс

[ctx: star name]
en: Taygeta
uk: Тайгета

[ctx: star name]
en: Alkalurops
uk: Алькалуропс

[ctx: star name]
en: Botein
uk: Ботейн

[ctx: star name]
en: Minhar al Shuja
uk: Минхар-аль-Шуя

[ctx: star name]
en: Cujam
uk: Куям

[ctx: star name]
en: Dziban
uk: Дзібан

[ctx: star name]
en: Alya
uk: Алія

[ctx: star name]
en: Asellus Borealis
uk: Аселлус Бореаліс

[ctx: star name]
en: Marsik
uk: Марсік

[ctx: star name]
en: Pleione
uk: Плейона

[ctx: star name]
en: Asterope
uk: Астеропа

[ctx: star name]
en: Mira
uk: Міра

[ctx: Satellite group name]
en: Last Launches
uk: Нещодавно запущені

[ctx: Satellite group name]
en: International Space Station
uk: Міжнародна космічна станція

[ctx: Satellite group name]
en: Brightest
uk: Найяскравіші

[ctx: Satellite group name]
en: Weather
uk: Метеорологічні

[ctx: Satellite group name]
en: Earth Resources
uk: Вивчення ресурсів Землі

[ctx: Satellite group name]
en: Search & Rescue (SARSAT)
uk: Пошуково-рятувальні (SARSAT)

[ctx: Satellite group name]
en: Disaster Monitoring
uk: Спостереження за катастрофами

[ctx: Satellite group name]
en: Tracking and Data Relay Satellite System (TDRSS)
uk: Система супутників позиціювання та обміну даними (TDRSS)

[ctx: Satellite group name]
en: Geostationary
uk: Геостанціонарні

[ctx: Satellite group name]
en: Intelsat
uk: INTELSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Gorizont
uk: Горизонт

[ctx: Satellite group name]
en: Raduga
uk: Радуга

[ctx: Satellite group name]
en: Molniya
uk: Молнія

[ctx: Satellite group name]
en: Iridium
uk: Іридіум

[ctx: Satellite group name]
en: Orbcomm
uk: ORBCOMM

[ctx: Satellite group name]
en: Amateur Radio
uk: Аматорське радіомовлення

[ctx: Satellite group name]
en: Experimental
uk: Експериментальні

[ctx: Satellite group name]
en: Other
uk: Інші

[ctx: Satellite group name]
en: GPS Operational
uk: Експлуатовані GPS

[ctx: Satellite group name]
en: Glonass Operational
uk: Експлуатовані ГЛОНАСС

[ctx: Satellite group name]
en: Galileo
uk: Галілео

[ctx: Satellite group name]
en: Satellite-Based Augmentation System (WAAS/EGNOS/MSAS)
uk: Супутникова система підвищення точності вимірів (WAAS/EGNOS/MSAS)

[ctx: Satellite group name]
en: Navy Navigation Satellite System (NNSS)
uk: Система супутників для морської навігації (NNSS)

[ctx: Satellite group name]
en: Russian LEO Navigation
uk: Російські низькоорбітальні навігаційні супутники

[ctx: Satellite group name]
en: Space & Earth Science
uk: Вивчення космосу та Землі

[ctx: Satellite group name]
en: Geodetic
uk: Геодезичні

[ctx: Satellite group name]
en: Engineering
uk: Інженерні

[ctx: Satellite group name]
en: Education
uk: Освітні

[ctx: Satellite group name]
en: Miscellaneous Military
uk: Різні військові

[ctx: Satellite group name]
en: Radar Calibration
uk: Калібрування радарів

[ctx: Satellite group name]
en: Other Miscellaneous
uk: Інші різноманітного призначення

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GPS
uk: Додаткові GPS

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GLONASS
uk: Додаткові ГЛОНАСС

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental METEOSAT
uk: Додаткові METEOSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental INTELSAT
uk: Додаткові INTELSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental ORBCOMM
uk: Додаткові ORBCOMM

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Simbad
uk: Синдбад

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Aladin
uk: Аладін

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Skyview
uk: Скайвью

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-ray
uk: Гамма-випромінювання

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
uk: Рентгенне випромінювання

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: EUV
uk: ВУФ

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: UV
uk: УФ

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
uk: Оптичне

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
uk: Інфрачервоне випромінювання

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Radio
uk: Радіовипромінювання

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: High Energy Astrophysical Archive (HEASARC)
uk: Астрофізичний архів високих енергій (HEASARC)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
uk: Недавні програми для рентгенівського діапазону

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
uk: Виконані програми для рентгенівського діапазону

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
uk: Програми дослідження у діапазоні гамма-променів

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
uk: Інші програми

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
uk: Популярні каталоги

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multiwavelength Catalogs
uk: Широкодіапазонні каталоги

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Extragalactic Database (NED)
uk: База даних позагалактичних об'єктів NASA (NED)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
uk: Позиції

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Astrophysics Data System (ADS)
uk: Система астрофізичних даних NASA (ADS)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
uk: Астрономія та астрофізика

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Instrumentation
uk: Інструментарій

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
uk: Фізика і геофізика

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astrophysics preprints
uk: Астрофізичні препринти

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multimission Archive at Space Telescope (MAST)
uk: Архів програм на космічному телескопі

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: HST
uk: Космічний телескоп «Габбл»

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: ASTRO
uk: АСТРО

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: ORFEUS
uk: ОРФЕЙ

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: COPERNICUS
uk: КОПЕРНІК

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
uk: Зображення

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Spectra
uk: Спектри

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
uk: Інше

en: Refraction effects disabled
uk: Ефекти рефракції вимкнено

en: When the horizon is switched off, refraction effects are temporarily disabled.
uk: У разі вимикання показу горизонту ефекти рефракції буде тимчасово вимкнено.

en: The catalog "%1" is corrupt.
uk: Дані каталогу «%1» пошкоджено.

en: The catalog "%1" is corrupt.<br>Expected id=%2 but got id=%3
uk: Дані каталогу «%1» пошкоджено.<br>Мало бути отримано id=%2, маємо id=%3

en: Could not import the catalog "%1"<br>%2
uk: Не вдалося імпортувати каталог «%1»<br>%2

en: Light Pollution Settings
uk: Параметри світлового забруднення

en: Equipment Settings - Equipment Type and Parameters
uk: Параметри обладнання — тип і характеристики обладнання

en: Unable to find INDI server. Please make sure the package that provides the 'indiserver' binary is installed.
uk: Не вдалося знайти сервер INDI. Будь ласка, переконайтеся, що встановлено пакунок, який містить виконуваний файл «indiserver».

en: INDI Device Manager should only be used by advanced technical users. It cannot be used with Ekos. Do you still want to open INDI device manager?
uk: Засіб керування пристроями INDI варто використовувати, лише якщо у вас є певний технічний досвід. Ним не можна користуватися у поєднанні із Ekos. Ви хочете відкрити вікно засобу керування пристроями INDI попри це?

en: INDI Device Manager
uk: Керування пристроями INDI

en: Catalogs
uk: Каталоги

en: Guides
uk: Підказки

en: Terrain
uk: Ландшафт

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageOverlayTableBox)
en: Image Overlays
uk: Зображення-накладки

en: Developer
uk: Розробник

en: Hide Terrain
uk: Приховати ландшафт

en: Show Terrain
uk: Показати ландшафт

en: Hide Image Overlays
uk: Приховати зображення-накладки

en: Show Image Overlays
uk: Показати зображення-накладки

[ctx: @title:window]
en: Export Image
uk: Експортування зображення

[ctx: Filter by file type: KStars Scripts.]
en: KStars Scripts (*.kstars)
uk: скрипти KStars (*.kstars)

en: Executing remote scripts is not supported.
uk: Підтримки віддаленого виконання скриптів не передбачено.

en: Could not open file %1
uk: Не вдалося відкрити файл %1

en: The selected script contains unrecognized elements, indicating that it was not created using the KStars script builder. This script may not function properly, and it may even contain malicious code. Would you like to execute it anyway?
uk: Вибраний сценарій містить нерозпізнані елементи, це вказує на те, що його не було створено за допомогою інструмента побудови сценаріїв KStars. Цей сценарій, можливо, не функціонуватиме належним чином, а може навіть містить шкідливий код. Все ж бажаєте його виконати?

en: Script Validation Failed
uk: Помилка перевірки сценарію

en: Run Nevertheless
uk: Запуск у будь-якому випадку

en: Running script: %1
uk: Виконання сценарію: %1

en: Script finished.
uk: Сценарій виконано.

en: You can save printer ink by using the "Star Chart" color scheme, which uses a white background. Would you like to temporarily switch to the Star Chart color scheme for printing?
uk: Ви можете зекономити чорнило у друкарці використовуючи схему кольорів «Зоряна карта», що має біле тло. Чи бажаєте ви тимчасово перемкнутися на схему кольорів «Зоряна карта» для друку?

en: Switch to Star Chart Colors?
uk: Перемикнутися на кольори «Зоряної карти»?

en: Switch Color Scheme
uk: Перемикач схему кольорів

en: Do Not Switch
uk: Не перемикатися

en: Stop running clock in realtime
uk: Зупинити відлік у режимі реального часу

en: Run clock in realtime
uk: Відлік у режимі реального часу

en: Engage &Tracking
uk: &Почати стеження

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 degrees
uk: Приблизне поле зору: %1°

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcminutes
uk: Приблизне поле зору: %1'

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcseconds
uk: Приблизне поле зору: %1"

[ctx: The user should enter an angle for the field-of-view of the display]
en: Enter Desired Field-of-View Angle
uk: Введіть бажаний кутовий розмір поля зору

en: Enter a field-of-view angle in degrees:
uk: Введіть кутовий розмір поля зору у градусах:

[ctx: Orientation of the sky map]
en: North &Up
uk: Північ з&гори

[ctx: Orientation of the sky map]
en: North &Down
uk: Північ в&низу

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Zenith &Up
uk: Зеніт з&гори

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Zenith &Down
uk: Зеніт в&низу

en: Critical File not Found: %1
uk: Не знайдено важливого файла: %1

en: The file  %1 could not be found. KStars cannot run properly without this file. KStars searches for this file in following locations:
    
    	%2
    
    It appears that your setup is broken.
uk: Не вдалося знайти файл %1. KStars не зможе продовжувати роботу без цього файла. Програма KStars виконує пошук файла за адресами:
    
    	%2
    
    Здається, початкові налаштування програми є помилковими.

en: Critical File Not Found: %1
uk: Не знайдено важливого файла: %1

en: Reading time zone rules
uk: Читання правил часового поясу

en: Upgrade existing user city db to support geographic elevation.
uk: Оновити наявну базу даних міст для уможливлення підтримки даних щодо висоти над рівнем моря.

en: Adding "Elevation" column to city table.
uk: Додаємо стовпчик «Висота» до таблиці міст.

en: City table already contains "Elevation".
uk: Таблиця міст вже містить дані щодо запису «Висота».

en: City table missing from database.
uk: У базі даних немає таблиці міст.

en: Loading city data
uk: Завантажуються дані міст

en: Loading User Information
uk: Завантаження даних користувача

en: Loading sky objects
uk: Завантажуються небесні об'єкти

en: Loading Image URLs
uk: Завантаження посилань на зображення

en: The user notes log file %1 is malformatted in the opening of the entry starting at %2. KStars can still run without fully reading this file. Press Continue to run KStars with whatever partial reading was successful. The file may get truncated if KStars writes to the file later. Press Cancel to instead abort now and manually fix the problem.
uk: Під час відкриття було виявлено помилкове форматування у файлів журналу нотаток користувача %1 на записів, що починається з %2. KStars може продовжувати роботу без повного читання цього файла. Натисніть кнопку «Продовжити», щоб продовжити роботу KStars із використанням прочитаних часткових даних. Якщо пізніше KStars виконає запис до файла, дані може бути обрізано. Натисніть кнопку «Скасувати», щоб перервати читання і мати змогу виправити помилку вручну.

en: Malformed file %1
uk: Помилкове форматування файла %1

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
uk: Неможливо встановити час: %1.%2.%3 %4:%5:%6

en: Could not set location named %1, %2, %3
uk: Неможливо встановити розташування спостерігача %1, %2, %3

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
uk: Файл користувача з посиланнями на зображення неможливо відкрити.
    Посилання не може бути записане для наступних сеансів.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
uk: Файл користувача з посиланнями на інформацію неможливо відкрити.
    Посилання не може бути записане для наступних сеансів.

en: Userdata at index %1 does not exist.
uk: Даних користувача з індексом %1 не існує.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
uk: зеніт

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
uk: північ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
uk: схід

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
uk: південь

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
uk: захід

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
uk: північний схід

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
uk: південний схід

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
uk: південний захід

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
uk: північний захід

[ctx: @title:window]
en: Print Sky
uk: Друк картини неба

en: Download New Data...
uk: Отримати нові дані…

en: Downloads new data
uk: Отримує нові дані

en: Open Image(s)...
uk: Відкрити зображення…

en: &Save Sky Image...
uk: &Зберегти зображення неба…

en: &Run Script...
uk: З&апустити сценарій…

[ctx: start Printing Wizard]
en: Printing &Wizard...
uk: &Майстер друку…

en: Set Time to &Now
uk: Встановити &поточний час

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
uk: &Встановити час…

en: Stop &Clock
uk: &Зупинити годинник

en: Resume Clock
uk: Відновити відлік

en: Stop Clock
uk: Зупинити відлік

en: Advance One Step Forward in Time
uk: Зробити один крок вперед часовою шкалою

en: Advance One Step Backward in Time
uk: Зробити один крок назад часовою шкалою

en: &Zenith
uk: &Зеніт

en: &North
uk: &Північ

en: &East
uk: &Схід

en: &South
uk: &Південь

en: &West
uk: &Захід

en: &Find Object...
uk: З&найти об'єкт…

en: Set Coordinates &Manually...
uk: Вказати координати в&ручну…

en: &Default Zoom
uk: &Типовий масштаб

en: &Zoom to Angular Size...
uk: &Встановити кут видимості…

[ctx: Mirror the view of the sky map]
en: Mirrored View
uk: Віддзеркалений перегляд

en: &Lambert Azimuthal Equal-area
uk: Азимутальна &Ламберта з рівними площами

en: &Azimuthal Equidistant
uk: &Азимутальна рівнодистантна

en: &Orthographic
uk: &Ортографічна

en: &Equirectangular
uk: &Циліндрична

en: &Stereographic
uk: &Стереографічна

en: &Gnomonic
uk: &Гномонічна

[ctx: Show the information boxes]
en: Show &Info Boxes
uk: Показувати &інформаційні написи

[ctx: Show time-related info box]
en: Show &Time Box
uk: Показати панель &часу

[ctx: Show focus-related info box]
en: Show &Focus Box
uk: Показати панель &фокуса

[ctx: Show location-related info box]
en: Show &Location Box
uk: Показати панель &розташування

en: Show Main Toolbar
uk: Показати головну панель інструментів

en: Show View Toolbar
uk: Панель інструментів перегляду

en: Show Statusbar
uk: Показати смужку стану

en: Show Az/Alt Field
uk: Показати азимут/висоту

en: Show RA/Dec Field
uk: Показати поле прямого сходження/схилення

en: Show J2000.0 RA/Dec Field
uk: Показати поле прямого сходження/схилення для J2000.0

en: C&olor Schemes
uk: С&хеми кольорів

en: &Classic
uk: &Класичний

en: &Star Chart
uk: &Зоряна карта

en: &Night Vision
uk: Ні&чне небо

en: &Moonless Night
uk: &Безмісячна ніч

en: &FOV Symbols
uk: Рамки &поля зору

en: &Views
uk: П&ерегляди

en: HiPS All Sky Overlay
uk: Накладка HiPS на усе небо

en: Skymap Orientation
uk: Орієнтація карти неба

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
uk: &Географічне…

en: Startup Wizard...
uk: Майстер запуску…

en: Manage DSO Catalogs
uk: Керування каталогами віддалених об'єктів

en: Update Comets Orbital Elements
uk: Оновити параметри орбіт комет

en: Update Asteroids Orbital Elements
uk: Оновити параметри орбіт астероїдів

en: Update Recent Supernovae Data
uk: Оновити дані щодо наднових

en: Update Satellites Orbital Elements
uk: Оновити параметри орбіт супутників

en: Calculator
uk: Калькулятор

en: Observation Planner
uk: Планування спостереження

en: Imaging Planner
uk: Планувальник зйомки

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AltVsTime)
en: Altitude vs. Time
uk: Висота/час

en: What's up Tonight
uk: Вечірні події

en: XPlanet Solar System Simulator
uk: Імітатор Сонячної системи XPlanet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkyCalendar)
en: Sky Calendar
uk: Небесний календар

en: Script Builder
uk: Створення сценаріїв

en: Jupiter's Moons
uk: Місяці Юпітера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Flags
uk: Прапорці

en: List your &Equipment...
uk: Створити список &обладнання…

en: Manage Observer...
uk: Керування спостерігачами…

en: Artificial Horizon...
uk: Штучний горизонт…

en: Execute the Session Plan...
uk: Виконати план сеансу…

en: Polaris Hour Angle...
uk: Годинний кут Полярної…

en: Telescope Wizard...
uk: Майстер налаштування телескопа…

en: Device Manager...
uk: Керування пристроями…

[ctx: Tooltip describing the nature of the time step control]
en: Use this to set the rate at which time in the simulation flows.
    For time step 'X' up to 10 minutes, time passes at the rate of 'X' per second.
    For time steps larger than 10 minutes, frames are displayed at an interval of 'X'.
uk: Скористайтеся цим для встановлення швидкості показу імітації.
    Максимальним значенням часового кроку «X» є 10 хвилин, час у імітації спливатиме зі швидкістю «X» на секунду.
    Якщо буде вказано часовий крок більший за 10 хвилин, зображення кадрів формуватиметься з інтервалом «X».

en: Time step control
uk: Керування часовим кроком

[ctx: Toggle Stars in the display]
en: Stars
uk: Зірки

en: Toggle stars
uk: Перемикач зірок

[ctx: Toggle Deep Sky Objects in the display]
en: Deep Sky
uk: Далекі об'єкти

en: Toggle deep sky objects
uk: Перемикач віддалених об'єктів

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
uk: Сонячна система

en: Toggle Solar system objects
uk: Перемикач об'єктів Сонячної системи

[ctx: Toggle Constellation Lines in the display]
en: Const. Lines
uk: Лінії сузір'їв

en: Toggle constellation lines
uk: Перемикач ліній сузір'їв

[ctx: Toggle Constellation Names in the display]
en: Const. Names
uk: Назви сузір'їв

en: Toggle constellation names
uk: Перемикач назв сузір'їв

[ctx: Toggle Constellation Boundaries in the display]
en: C. Boundaries
uk: Контури сузір'їв

en: Toggle constellation boundaries
uk: Перемикач контурів сузір'їв

[ctx: Toggle Constellation Art in the display]
en: C. Art (BETA)
uk: Зображення сузір'їв (BETA)

en: Toggle constellation art (BETA)
uk: Перемикач зображень сузір'їв (BETA)

[ctx: Toggle Milky Way in the display]
en: Milky Way
uk: Чумацький Шлях

en: Toggle milky way
uk: Перемикач Чумацького Шляху

[ctx: Toggle Equatorial Coordinate Grid in the display]
en: Equatorial coord. grid
uk: Сітка екваторіальних коорд.

en: Toggle equatorial coordinate grid
uk: Перемикач екваторіальної координатної сітки

[ctx: Toggle Horizontal Coordinate Grid in the display]
en: Horizontal coord. grid
uk: Сітка горизонтальних коорд.

en: Toggle horizontal coordinate grid
uk: Увімкнути або вимкнути показ горизонтальної координатної сітки

[ctx: Toggle the opaque fill of the ground polygon in the display]
en: Ground
uk: Поверхня

en: Toggle opaque ground
uk: Перемикач прозорості поверхні Землі

[ctx: Toggle Daytime Simulation]
en: Daytime
uk: День

en: Toggle daytime simulation
uk: Увімкнути або вимкнути імітацію дня

[ctx: Toggle flags in the display]
en: Flags
uk: Прапорці

en: Toggle flags
uk: Перемикач прапорців

[ctx: Toggle satellites in the display]
en: Satellites
uk: Супутники

en: Toggle satellites
uk: Перемикач супутників

[ctx: Toggle supernovae in the display]
en: Supernovae
uk: Наднові зірки

en: Toggle supernovae
uk: Перемикач наднових

[ctx: Toggle What's Interesting]
en: What's Interesting
uk: Цікаві об'єкти

en: Toggle What's Interesting
uk: Увімкнути або вимкнути показ списку «Цікаві об'єкти»

en: Toggle Ekos
uk: Увімкнути або вимкнути Ekos

[ctx: Toggle the INDI Control Panel in the display]
en: INDI Control Panel
uk: Панель керування INDI

en: Toggle INDI Control Panel
uk: Перемикання панелі керування INDI

[ctx: Toggle the FITS Viewer in the display]
en: FITS Viewer
uk: Переглядач FITS

en: Toggle FITS Viewer
uk: Перемикання переглядача FITS

[ctx: Toggle the sensor Field of View]
en: Sensor FOV
uk: Поле зору датчика

en: Toggle Sensor FOV
uk: Перемикач поля зору датчика

[ctx: Toggle the Mosaic Panel]
en: Mosaic Panel
uk: Панель мозаїки

en: Toggle Mosaic Panel
uk: Перемикання панелі мозаїки

[ctx: Toggle the Mount Control Panel]
en: Mount Control
uk: Керування лафетом

en: Toggle Mount Control Panel
uk: Перемикання панелі керування лафетом

[ctx: Toggle the telescope center lock in display]
en: Center Telescope
uk: Центрувати телескоп

en: Toggle Lock Telescope Center
uk: Увімкнути/Вимкнути центральне фіксування фокуса телескопа

en: Toggle Telescope Tracking
uk: Увімкнути/Вимкнути стеження телескопом

en: Slew telescope to the focused object
uk: Навести телескоп на об'єкт у фокусі

en: Sync telescope to the focused object
uk: Синхронізувати телескоп із об'єктом у фокусі

en: Abort telescope motions
uk: Перервати рухи телескопа

en: Park telescope
uk: Паркувати телескоп

en: Unpark telescope
uk: Зняти з паркування телескоп

en: Slew the telescope to the mouse pointer position
uk: Навести телескоп на позицію вказівника миші

en: Sync the telescope to the mouse pointer position
uk: Синхронізувати телескоп із позицією вказівника миші

en: Park dome
uk: Запаркувати купол

en: Unpark dome
uk: Зняти з паркування купол

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this for erect view of the sky map, where north (in Equatorial Coordinate mode) or zenith (in Horizontal Coordinate mode) is vertically up. This would be the natural choice for an erect image finder scope or naked-eye view.
uk: Виберіть цей пункт для перегляду карти неба прямовисно, коли північ (у режимі екваторіальних координат) або зеніт (у режимі горизонтальних координат) розташовано вертикально вгору. Це природній вибір для прямовисного телескопа пошуку або спостереження неозброєним оком.

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this for inverted view of the sky map, where north (in Equatorial Coordinate mode) or zenith (in Horizontal Coordinate mode) is vertically down. This would be the natural choice for an inverted image finder scope, refractor/cassegrain without erector prism, or Dobsonian.
uk: Виберіть цей пункт для інвертованого перегляду карти неба, коли північ (у режимі екваторіальних координат) або зеніт (у режимі горизонтальних координат) розташовано вертикально внизу. Це природній вибір для інвертованого зображення у телескопі пошуку, рефракторі або телескопі Кассегрена без випрямної призми або добсоніанівському телескопі.

[ctx: Orientation of the sky map is arbitrary as it has been adjusted by the user]
en: Arbitrary
uk: Довільна

[ctx: Orientation of the sky map]
en: This mode is selected automatically if you manually rotated the sky map using Shift + Drag mouse action, to inform you that the orientation is arbitrary
uk: Цей режим буде вибрано автоматично, якщо ви обертатимете карту неба вручну за допомогою комбінації Shift + перетягування вказівника миші, з метою інформування вас про те, що орієнтація є довільною

[ctx: Do not adjust the orientation of the sky map for an erect observer]
en: No correction
uk: Без виправлення

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this if you are using a camera on the telescope, or have the sky map display mounted on your telescope
uk: Позначте цей пункт, якщо ви використовуєте камеру на телескопі або маєте змонтовану карту неба на вашому телескопі

[ctx: Adjust the orientation of the sky map for an erect observer, left-handed telescope]
en: Erect observer correction, left-handed
uk: Виправлення на висоту спостерігача, ліворуч

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this if you are visually observing using a Dobsonian telescope which has the focuser appearing on the left side when looking up the telescope tube. This feature will correct the orientation of the sky-map to account for the observer remaining erect as the telescope moves up and down, unlike a camera which would rotate with the telescope. Typically makes sense to combine this with Zenith Down orientation.
uk: Позначте, якщо ви виконуєте візуальне спостереження з використанням добсонівського телескопа, у якого засіб фокусування розташовано ліворуч, якщо дивитися на тубус телескопа. Цим ви виправите орієнтацію карти неба так, щоб вона враховувала залишкову висоту ока спостерігача при русі телескопа вгору і вниз, оскільки, на відміну від камери, яка обертається разом із телескопом, око спостерігача цього не робить. Типово, має сенс у поєднанні із орієнтацією із нижнім розташуванням зеніту.

[ctx: Adjust the orientation of the sky map for an erect observer, left-handed telescope]
en: Erect observer correction, right-handed
uk: Виправлення на висоту спостерігача, праворуч

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this if you are visually observing using a Dobsonian telescope which has the focuser appearing on the right side when looking up the telescope tube. This feature will correct the orientation of the sky-map to account for the observer remaining erect as the telescope moves up and down, unlike a camera which would rotate with the telescope. Typically makes sense to combine this with Zenith Down orientation.
uk: Позначте, якщо ви виконуєте візуальне спостереження з використанням добсонівського телескопа, у якого засіб фокусування розташовано праворуч, якщо дивитися на тубус телескопа. Цим ви виправите орієнтацію карти неба так, щоб вона враховувала залишкову висоту ока спостерігача при русі телескопа вгору і вниз, оскільки, на відміну від камери, яка обертається разом із телескопом, око спостерігача цього не робить. Типово, має сенс у поєднанні із орієнтацією із нижнім розташуванням зеніту.

[ctx: Arbitrary Sky Map View]
en: Arbitrary
uk: Довільний

en: Edit Views...
uk: Редагувати перегляди…

en: Edit FOV Symbols...
uk: Редагувати рамки поля зору…

en: HiPS Settings...
uk: Параметри HiPS…

en:  Welcome to KStars
uk:  Ласкаво просимо до KStars

en: nothing
uk: без назви

en: Initial Position is Below Horizon
uk: Початкова позиція знаходиться нижче горизонту

en: The initial position is below the horizon.
    Would you like to reset to the default position?
uk: Початкова позиція розташована нижче горизонту.
    Чи бажаєте ви повернутися до типової позиції?

en: Reset Position
uk: Очистити позицію

en: Do Not Reset
uk: Не очищувати

en: &Themes
uk: &Теми

en: Version: %1
uk: Версія: %1

en: Build: %1
uk: Збірка: %1

en: (c), The KStars Team
uk: © Команда розробників KStars

en: License: GPLv2
uk: Умови ліцензування: GPLv2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Pluto
uk: Плутон

en: Dec (%1):
uk: СХЛ (%1):

en: Not Implemented.
uk: Не реалізовано.

en: About
uk: Про програму

en: Desktop Planetarium
uk: Настільний планетарій

en: B - V Index
uk: Показник B-V

en: Illumination
uk: Освітлення

en: Perihelion
uk: Перигелій

en: OrbitID
uk: Ід. орбіти

en: Diameter
uk: Діаметр

en: Rotation period
uk: Період обертання

en: EarthMOID
uk: МВОО з Землею

en: OrbitClass
uk: Клас орбіти

en: Albedo
uk: Альбедо

en: Dimensions
uk: Виміри

en: Period
uk: Період

en: RA (J2000.0)
uk: ПС (J2000.0)

en: Dec (J2000.0)
uk: Схил. (J2000.0)

en: Hour angle
uk: Годинний кут

en: Airmass
uk: Повітряна маса

en: Rise time
uk: Час підйому

en: Transit time
uk: Час кульмінації

en: Set time
uk: Встановити час

en: Azimuth at rise
uk: Азимут під час сходу

en: Azimuth at transit
uk: Азимут під час кульмінації

en: Azimuth at set
uk: Азимут під час заходу

en: Add Link
uk: Додати посилання

en: Find an Object
uk: Знайти об'єкт

en: Filter by name:
uk: Фільтрувати за назвою:

en: Filter by type:
uk: Фільтрувати за типом:

en: Search in internet
uk: Пошук в інтернеті

en: %1 - Edit Link
uk: %1 — редагування посилання

en: %1 - Add a Link
uk: %1 — додавання посилання

en: URL
uk: Адреса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
uk: Додати

en: Please, fill in URL and Description
uk: Будь ласка, вкажіть адресу і опис

en: Edit location
uk: Змінити розташування

en: View location
uk: Переглянути розташування

en: Add location
uk: Додати розташування

en: Please, wait while we are fetching coordinates
uk: Будь ласка, зачекайте, доки ми отримуємо координати

en: Default city
uk: Типове місто

en: Default province
uk: Типова область

en: Default country
uk: Типова країна

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Added with default name
uk: Не вдалося отримати назву місця (перевірте, чи працездатне з'єднання із інтернетом). Додано із типовою назвою.

en: Failed to set location
uk: Не вдалося встановити розташування

en: Successfully set your location
uk: Успішно встановлено ваше розташування

en: Could not set your location
uk: Не вдалося встановити ваше розташування

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Set default name
uk: Не вдалося отримати назву місця (перевірте, чи працездатне з'єднання із інтернетом). Встановлено типову назву.

en: No location service (GPS, cellular service, etc.) is available.
    Please, switch on the location service, and retry
uk: Служба визначення місця (GPS, стільникова служба тощо) недоступна.
    Будь ласка, змініть службу визначення місця і повторіть спробу.

en: Unknown error occurred. Please contact the application developer.
uk: Сталася нерозпізнана помилка. Будь ласка, повідомте про неї розробників програми.

en: Timeout occurred. Try again.
uk: Перевищено час очікування на відповідь. Повторіть спробу.

en: Found your longitude and altitude
uk: Визначено ваші значення довготи і широти

en: Please, wait while we are retrieving location name
uk: Будь ласка, зачекайте, доки ми отримуємо назву місця

en: City:
uk: Місто:

en: Province:
uk: Регіон:

en: Country:
uk: Країна:

en: Latitude:
uk: Широта:

en: Longitude:
uk: Довгота:

en: UT offset:
uk: Різниця з світовим:

en: DST rule:
uk: Правило літнього часу:

en: Set from GPS
uk: Встановити з GPS

en: Please, fill in the city
uk: Будь ласка, вкажіть місто

en: Please, fill in the country
uk: Будь ласка, вкажіть країну

en: Please, fill in the latitude
uk: Будь ласка, вкажіть широту

en: Please, fill in the longitude
uk: Будь ласка, вкажіть довготу

en: Either the longitude or the latitude values are not valid
uk: Значення довготи або широти є некоректними

en: This location already exists. Change either the city, the province or the country
uk: Місце з такою назвою вже визначено. Вам слід змінити назву міста, провінції або країни.

en: Failed to add location
uk: Не вдалося додати запис місця

en: Added new location - %1
uk: Додано новий запис місця — %1

en: Failed to edit city
uk: Не вдалося змінити дані міста

en: Set Geolocation
uk: Встановити параметри геопозиціювання

en: Current Location:
uk: Поточне місце:

en: City filter:
uk: Фільтр міста:

en: Province filter:
uk: Фільтр регіонів:

en: Country filter:
uk: Фільтр країни:

en: Add Location
uk: Додати розташування

en: View resource
uk: Переглянути ресурс

en: Set as my location
uk: Встановити як поточне місце

en: Set %1 as the current location
uk: Встановити %1 як поточне місце

en: Could not set as the current location
uk: Не вдалося встановити ваше розташування

en: View
uk: Перегляд

en: Deleted location %1
uk: Вилучено місце %1

en: Image Preview - %1
uk: Перегляд зображення — %1

en: Save As
uk: Зберегти як

en: INDI Control Panel
uk: Панель керування INDI

en: IP Address or Hostname
uk: IP-адреса або назва вузла

en: Web Manager Port
uk: Порт інтернет-керування

en: Get Status
uk: Отримати стан

en: Active Profile:
uk: Активний профіль:

en: Profile: %1
uk: Профіль: %1

en: Manage Profiles
uk: Керування профілями

en: Server Port
uk: Порт сервера

en: INDI Server Port
uk: Порт сервера INDI

en: Successfully connected to the server
uk: Успішно встановлено з'єднання із сервером

en: Could not connect to the server
uk: Не вдалося встановити з'єднання із віддаленим сервером

en: Connected to %1
uk: З'єднано з %1

en: Available Devices
uk: Виявлені пристрої

en: Disconnect INDI
uk: Від'єднатися від INDI

en: NW
uk: ПнЗ

en: NE
uk: ПнС

en: E
uk: С

en: SW
uk: ПдЗ

en: S
uk: Пд

en: SE
uk: ПдС

en: Slew rate:
uk: Швидкість повороту:

en: Projection systems
uk: Система проєктування

en: Color Schemes
uk: Схеми кольорів

en: FOV Symbols
uk: Рамки поля зору

en: Sync
uk: Синхронізація

en: 0 secs
uk: 0 сек.

en: 0.1 secs
uk: 0,1 сек.

en: 0.25 secs
uk: 0,25 сек.

en: 0.5 secs
uk: 0,5 сек.

en: 1 sec
uk: 1 сек.

en: 2 secs
uk: 2 сек.

en: 5 secs
uk: 5 сек.

en: 10 secs
uk: 10 сек.

en: 20 secs
uk: 20 сек.

en: 30 secs
uk: 30 сек.

en: 1 min
uk: 1 хв.

en: 2 mins
uk: 2 хв.

en: 5 mins
uk: 5 хв.

en: 10 mins
uk: 10 хв.

en: 15 mins
uk: 15 хв.

en: 30 mins
uk: 30 хв.

en: 1 hour
uk: 1 год.

en: 2 hrs
uk: 2 год.

en: 3 hrs
uk: 3 год.

en: 6 hrs
uk: 6 год.

en: 12 hrs
uk: 12 год.

en: 0 days
uk: 0 днів

en: 1 sid day
uk: 1 сид. день

en: 1 day
uk: 1 день

en: 2 days
uk: 2 дні

en: 3 days
uk: 3 дні

en: 5 days
uk: 5 днів

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: 2 wks
uk: 2 тиж.

en: 3 wks
uk: 3 тиж.

en: 1 month
uk: 1 місяць

en: 2 mths
uk: 2 місяці

en: 3 mths
uk: 3 місяці

en: 4 mths
uk: 4 місяці

en: 6 mths
uk: 6 місяців

en: 9 mths
uk: 9 місяців

en: 1 year
uk: 1 рік

en: 2 yrs
uk: 2 р.

en: 3 yrs
uk: 3 р.

en: 5 yrs
uk: 5 р.

en: 10 yrs
uk: 10 р.

en: 25 yrs
uk: 25 р.

en: 50 yrs
uk: 50 р.

en: 100 yrs
uk: 100 р.

en: %1 are toggled on
uk: %1 увімкнено

en: %1 is toggled on
uk: %1 увімкнено

en: %1 are toggled off
uk: %1 вимкнено

en: %1 is toggled off
uk: %1 вимкнено

en: Empty Sky
uk: Порожнє небо

en: Center and Track
uk: Центрувати і стежити

en: Star Chart
uk: Зоряна карта

en: Night Vision
uk: Нічний вигляд

en: Moonless Night
uk: Безмісячна ніч

en: Lambert (Default)
uk: Ламберта (типова)

en: Azimuthal Equidistant
uk: Азимутальна еквідистанційна

en: Orthographic
uk: Ортографічна

en: Equirectangular
uk: Циліндрична

en: Stereographic
uk: Стереографічна

en: Gnomonic
uk: Гномонічна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetTime)
en: Set Time
uk: Встановити час

en: Year
uk: Рік

en: Month
uk: Місяць

en: Week
uk: Тиждень

en: Day
uk: День

en: Hour
uk: Година

en: Min.
uk: Хв.

en: Automatic mode
uk: Автоматичний режим

en: DeepSky Objects
uk: Віддалені об'єкти

en: Constellation Lines
uk: Лінії сузір'їв

en: Constellation Names
uk: Назви сузір'їв

en: Constellation Art
uk: Зображення сузір'їв

en: Constellation Bounds
uk: Межі сузір'їв

en: Milky Way
uk: Чумацький Шлях

en: Equatorial Grid
uk: Екваторіальна сітка

en: Horizontal Grid
uk: Горизонтальна сітка

en: Are you sure you want to exit tutorial?
uk: Ви справді хочете завершити перегляд настанов?

en: Exit
uk: Вийти

en: Welcome to KStars Lite
uk: Вітаємо у KStars Lite

en: KStars Lite is a free, open source, cross-platform Astronomy Software designed for mobile devices.
uk: KStars Lite — вільне астрономічне програмне забезпечення з відкритим кодом, яке може працювати на багатьох програмних платформах і яке розроблено для мобільних пристроїв.

en: A quick tutorial will introduce you to main functions of KStars Lite
uk: Короткі настанови щодо принципів роботи основних функцій KStars Lite

en: Start tutorial
uk: Почати навчання

en: Global Drawer
uk: Загальна панель

en: By swiping from left to right on any page of KStars Lite you can access global drawer
uk: Перетягуванням зліва праворуч на будь-якій зі сторінок KStars Lite ви можете отримати доступ до загальної панелі

en: Context Drawer
uk: Панель контексту

en: By swiping from right to left you can access context drawer with functions related to Sky Map. This menu is available only on Sky Map.
uk: Перетягуванням справа ліворуч ви можете отримати доступ до загальної панелі із пунктами керування картою неба. Це меню доступне лише у режимі карти неба.

en: Top Menu
uk: Верхнє меню

en: By tapping on this arrow you can access top menu from which you can control visibility of different sky objects
uk: Натисканням цієї стрілочки ви можете отримати доступ до верхнього меню, за допомогою якого можна керувати видимістю різних груп небесних об'єктів.

en: Bottom Menu
uk: Нижнє меню

en: By tapping on this arrow you can access bottom menu from which you can set time and start time simulation
uk: Натисканням цієї стрілочки ви можете отримати доступ до нижнього меню, за допомогою якого можна вказати час і розпочати імітацію.

en: Set Location
uk: Встановіть місце

en: Congratulations with your first steps in KStars Lite. Your tutorial is almost over. The last step to do is to set your location (you can do that either manually or from GPS). Click next to proceed.
uk: Поздоровляємо із початком роботи у KStars Lite! Наші настанови майже завершено. На останньому кроці слід встановити ваше місце перебування (ви можете вказати його вручну або скористатися даними GPS). Натисніть кнопку «Далі», щоб продовжити процедуру.

[ctx: Northeast]
en: NE
uk: ПнС

[ctx: Southeast]
en: SE
uk: ПдС

[ctx: Southwest]
en: SW
uk: ПдЗ

[ctx: Northwest]
en: NW
uk: ПнЗ

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
uk: Ласкаво просимо до KStars. Почекайте, доки йде завантаження даних…

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP UTC Offset
uk: Різниця з світовим AP

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP local time
uk: Місцевий час AP

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP sidereal time
uk: Сидеричний час AP

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abell
uk: Ейбелл

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Motion
uk: Переривання руху

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew
uk: Перервати поворот

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew/Track
uk: Перервати поворот/стеження

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort
uk: Перервати

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute Position
uk: Абс. позиція

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute
uk: Абсолютний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Activate
uk: Задіяти

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Active Filter
uk: Задіяний фільтр

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Actual Time
uk: Справжній час

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alignment
uk: Вирівнювання

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: All
uk: Усі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt  D:M:S
uk: Вис., °:':"

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec Anti-backlash
uk: Компенсація люфту Вис/Схил

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec PEC
uk: Виправлення ПП Вис/Схил

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AltAz
uk: ВисАз

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Anti Flicker
uk: Антиблимання

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Aperture (mm)
uk: Апертура, мм

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Arp
uk: Арп

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Atmosphere
uk: Атмосфера

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto Search
uk: Автопошук

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto
uk: Авто

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auxiliary
uk: Допоміжне обладнання

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Average (1 sec.)
uk: Усереднення (за 1 с)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az D:M:S
uk: Аз., °:':"

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az/Ra Anti-backlash
uk: Компенсація люфту Аз/ПС

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az/Ra PEC
uk: Виправлення ПП Аз/ПС

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Back Light
uk: Підсвічування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Backlash
uk: Люфт

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Baud Rate
uk: Шв. передавання

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bias
uk: Зміщений

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Binning
uk: Кроки

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bits per pixel
uk: Бітів на піксель

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Blue
uk: Синій

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Both
uk: Те і інше

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Brightness
uk: Яскравість

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Bias
uk: Зміщення ПЗЗ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD FOV
uk: Поле ПЗЗ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Information
uk: Дані щодо ПЗЗ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Maximum ADU
uk: Макс. аналог./цифр. ПЗЗ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Noise
uk: Шумність ПЗЗ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Simulator
uk: Імітатор ПЗЗ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X Pixel Size
uk: Розмір пікселя ПЗЗ за X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X resolution
uk: Роздільність ПЗЗ за X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y Pixel Size
uk: Розмір пікселя ПЗЗ за Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y resolution
uk: Роздільність ПЗЗ за Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD1
uk: ПЗЗ1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCDs
uk: ПЗЗ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Caldwell
uk: Колдвелл

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Camera Model
uk: Модель фотоапарата

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Celsius
uk: Градуси Цельсія

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Centering
uk: Центрування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Client
uk: Клієнт

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Color
uk: Колір

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet DEC motion arcmin/day
uk: Рух комети за Схил. кут. мін./день

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet RA motion arcmin/day
uk: Рух комети за ПС кут. мін./день

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet tracking parameters
uk: Параметри стеження за кометами

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet
uk: Комета

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Communication
uk: Обмін інформацією

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compress
uk: Стиснути

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compression
uk: Стиснення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #1
uk: Налаштування1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #2
uk: Налаштування2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #3
uk: Налаштування3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #4
uk: Налаштування4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #5
uk: Налаштування5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #6
uk: Налаштування6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config Name
uk: Назва налаштувань

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Configuration
uk: Налаштування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connect
uk: З'єднатися

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection Mode
uk: Режим з'єднання

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection
uk: З'єднання

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Contrast
uk: Контрастність

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Control
uk: Керування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Cooler
uk: Охолоджувач

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Count
uk: Кількість

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Current
uk: Поточний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Custom
uk: Нетиповий

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DE (arcsecs/s)
uk: Схил (кут. с/с)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DEC (dd:mm:ss)
uk: СХИЛ (°:':")

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DOME
uk: КУПОЛ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dark
uk: Темний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date
uk: Дата

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time
uk: Дата і час

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time/Location
uk: Дата, час і місце

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Debug
uk: Діагностика

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (arcmin)
uk: Схил. (кут. ')

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (dd:mm:ss)
uk: Схил (°:':")

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec D:M:S
uk: Схил. °:':"

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Declination axis
uk: Вісь схилення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Deep Sky Catalogs
uk: Каталоги віддалених об'єктів

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Default
uk: Типове

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Device
uk: Пристрій

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Diff. Eq.
uk: Відм. екв. к.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dir
uk: Каталог

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dir.
uk: Каталог

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Direction
uk: Напрям

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disable
uk: Вимкнути

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disabled
uk: Вимкнено

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disconnect
uk: Від'єднатися

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Divisor
uk: Дільник

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome Simulator
uk: Імітатор купола

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome control
uk: Керування куполом

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome locks
uk: Купол блокується

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome parking policy
uk: Правила паркування купола

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome parks
uk: Купол паркується

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Driver Info
uk: Дані щодо драйвера

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (s)
uk: Тривалість у сек

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (sec)
uk: Тривалість у сек

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dust Cover
uk: Протипилова кришка

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duty cycle
uk: Робочий цикл

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ Coord
uk: Екв. коорд.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ PEC
uk: Виправлення ПП Екв.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (ms)
uk: Схід (у мсек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (msec)
uk: Схід (у мсек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (pointing west)
uk: Схід (напрямок на захід)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (sec)
uk: Схід (у сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East
uk: Схід

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East/West
uk: Схід/Захід

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Elevation (m)
uk: Висота (у м)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enable
uk: Увімкнути

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enabled
uk: Увімкнено

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Encoder
uk: Кодувальник

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ PE
uk: Екв. ПП

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Eq. Coordinates
uk: Екв. координати

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Equatorial JNow
uk: Екваторіальні (JNow)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exec
uk: Програма

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose Abort
uk: Перервати експонування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose
uk: Експозиція

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exposure
uk: Експонування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extended GPS Features
uk: Додаткові можливості GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extrema
uk: Екстремуми

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FITS Header
uk: Шапка FITS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FWHM (arcseconds)
uk: ПШПМ (у кут. ")

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FWHM
uk: ПШПМ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Factory
uk: Типові

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fan
uk: Вентилятор

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fast
uk: Швидко

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feed
uk: Подача

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feedback
uk: Зворотній зв'язок

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Field De-rotator
uk: Компенсатор обертання поля

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #1
uk: Фільтр 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #2
uk: Фільтр 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #3
uk: Фільтр 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #4
uk: Фільтр 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #5
uk: Фільтр 5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Count
uk: Кількість фільтрів

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Simulator
uk: Імітатор фільтрів

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Slot
uk: Слот фільтрів

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Wheel
uk: Барабан з фільтрами

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter
uk: Фільтр

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#1
uk: Фільтр1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#2
uk: Фільтр2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#3
uk: Фільтр3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#4
uk: Фільтр4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#5
uk: Фільтр5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#6
uk: Фільтр6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#7
uk: Фільтр7

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#8
uk: Фільтр8

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Find
uk: Знайти

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware Info
uk: Дані щодо мікропрограми

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware data
uk: Дані мікропрограми

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware version
uk: Версія мікропрограми

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware
uk: Мікропрограма

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Flat
uk: Нейтральний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fluorescent
uk: Флуоресцентна лампа

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focal Length (mm)
uk: Фокальна відстань (у мм)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Control
uk: Керування фокусуванням

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus In
uk: Фокус всередину

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Out
uk: Фокус назовні

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Speed
uk: Швидкість фокусування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Timer
uk: Таймер фокусування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus in
uk: Фокус всередину

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus out
uk: Фокус назовні

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser Simulator
uk: Імітатор фокусування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser
uk: Фокусування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focusers
uk: Фокусування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FPS
uk: Част. кадр.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Rate
uk: Частота кадрів

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Type
uk: Тип кадру

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Values
uk: Значення кадрів

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame
uk: Кадр

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FrameType
uk: Тип кадру

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frames
uk: Кадри

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Freq
uk: Част.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Full
uk: Повністю

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GOTO
uk: ПЕРЕХІД

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Power
uk: Потужність GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Simulator
uk: Імітатор GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Status
uk: Стан GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS System
uk: Система GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS/16 inch Features
uk: Можливості GPS/16-дюймового

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Gamma
uk: Гама

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: General Info
uk: Загальна інформація

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Generic Video4Linux
uk: Типовий пристрій Video4Linux

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Geographic Location
uk: Географічне розташування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Goto
uk: Перехід

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Green
uk: Зелений

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Grey
uk: Сірий

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Abort
uk: Перервати наведення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide E/W
uk: Наведення Сх/Зх

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide East/West
uk: Наведення Схід/Захід

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Head
uk: Голівка наведення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Info
uk: Дані щодо наведення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide N/S
uk: Наведення Пн/Пд

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide North/South
uk: Наведення Північ/Південь

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide West/East
uk: Наведення Захід/Схід

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Wheel
uk: Барабан наведення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide
uk: Наведення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Aperture (mm)
uk: Апертура наведення, мм

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Control
uk: Керування наведенням

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Focal Length (mm)
uk: Фокальна відстань наведення, мм

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head
uk: Голівка наведення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head Rapid Guide
uk: Миттєве наведення голівки

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Image
uk: Зображення для наведення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guiding Rate
uk: Швидкість наведення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H Alpha
uk: Hα

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H:M:S
uk: ГГ:ХХ:СС

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: HA H:M:S
uk: ГК гг:хх:сс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H_Alpha
uk: Hα

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Halt
uk: Перервати

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height m
uk: Висота у м

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height
uk: Висота

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: High
uk: Значне

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Horizontal Coords
uk: Горизонтальні координати

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hour axis
uk: Вісь годин

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hourangle Coords
uk: Годинно-кутові координати

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hue
uk: Відтінок

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Humidity Perc.
uk: Вологість у %

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ignore dome
uk: Ігнорувати купол

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Adjustments
uk: Коригування зображення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Control
uk: Керування зображенням

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Data
uk: Дані зображення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Info
uk: Інформація щодо зображення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Settings
uk: Параметри зображення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Type
uk: Тип зображення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image
uk: Зображення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Indoor
uk: У приміщенні

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Info
uk: Інформація

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Instant.
uk: Миттєвий

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Interface
uk: Інтерфейс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Joystick
uk: Джойстик

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Jupiter
uk: Юпітер

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: LX200 Basic
uk: Базовий LX200

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat (dd:mm:ss)
uk: Широта (°:':")

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat.  D:M:S +N
uk: Широта °:':" +N

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat. D:M:S +N
uk: Широта °:':" +N

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Left
uk: Ліворуч

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Library
uk: Бібліотека

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Light
uk: Світлий

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Limiting Mag
uk: Обмеження величини

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Load
uk: Завантажити

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Local
uk: Локальний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lon (dd:mm:ss)
uk: Довгота (°:':")

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Long. D:M:S +E
uk: Довгота °:':" +E

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Low
uk: Незначне

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminance
uk: Яскравість

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminosity
uk: Світність

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lunar
uk: Місячний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Main Control
uk: Основне керування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Blue
uk: Синій, вручну

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Red
uk: Червоний, вручну

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual
uk: Вручну

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mars
uk: Марс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Master alarm
uk: Основне нагадування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max slew Rate
uk: Макс. швидкість повороту

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max
uk: Макс.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Height
uk: Макс. висота

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Position
uk: Макс. позиція

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Width
uk: Макс. ширина

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. travel
uk: Макс. хід

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum Tick
uk: Макс. позначка

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum travel
uk: Максимальний шлях

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Medium
uk: Середнє

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mercury
uk: Меркурій

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Messier
uk: Месьє

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Minimum Tick
uk: Мін. позначка

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mode
uk: Режим

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Model
uk: Модель

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Moon
uk: Місяць

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion Control
uk: Керування рухом

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion N/S
uk: Рух Пн/Пд

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion W/E
uk: Рух Зх/Сх

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion
uk: Рух

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor Steps
uk: Кроки мотора

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor steps per tick
uk: К-ть кроків мотора на позначку

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount coordinates
uk: Координати лафета

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount init.
uk: Поч. напрям лафета

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mounting
uk: Лафет

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Move to rate
uk: Рух до швидкості

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Movement Control
uk: Керування рухом

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: N/S Rate
uk: Швидкість Пн/Пд

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Name
uk: Назва

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Neptune
uk: Нептун

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Noise Reduction
uk: Вилучення шумів

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: None
uk: Немає

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (ms)
uk: Північ (у мсек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (msec)
uk: Північ (у мсек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (sec)
uk: Північ (у сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North
uk: Північ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North/South
uk: Північ/Південь

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Note
uk: Примітка

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Number
uk: Номер

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OFF
uk: ○

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: ON
uk: ❙

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Temperature (C)
uk: Температура OTA (°C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Update
uk: Оновлення даних OTA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Oag Offset (arcminutes)
uk: Зміщення OAG (у ')

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Info
uk: Дані щодо об'єкта

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Number
uk: Номер об'єкта

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object
uk: Об'єкт

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Observer
uk: Спостерігач

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Off
uk: ○

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Offset
uk: Зміщення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On Set
uk: При встановленні

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On
uk: ❙

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Options
uk: Параметри

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Outdoor
uk: На вулиці

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PAE (arcminutes)
uk: PAE (у кутових мін.)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PAE Drift (minutes)
uk: Зсув PAE (у хв.)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PE N/S
uk: ПП Пв/Пд

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PE W/E
uk: ПП Зх/Сх

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Options
uk: Пар. паркування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Position
uk: Позиція паркування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Scope
uk: Паркувати телескоп

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park
uk: Паркування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Parking
uk: Паркування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Period (ms)
uk: Період (у мс)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Periodic Error
uk: Періодична помилка

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Philips Webcam
uk: Вебкамери Philips

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pier Side
uk: Бік стійки

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size (um)
uk: Розмір пікселя (мкм)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size X
uk: Розмір пікселя за X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size Y
uk: Розмір пікселя за Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pluto
uk: Плутон

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polar
uk: Полярні

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polling
uk: Опитування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Port
uk: Порт

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ports
uk: Порти

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Position
uk: Розташування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Power
uk: Живлення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Prefix
uk: Префікс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pressure hPa
uk: Тиск у гПа

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Presets
uk: Шаблони

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 1
uk: Шаблон 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 2
uk: Шаблон 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 3
uk: Шаблон 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Primary
uk: Основний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Property
uk: Властивість

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge Data
uk: Вилучити дані

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge
uk: Очистити

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA  H:M:S
uk: ПС, гг:хх:сс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcmin)
uk: ПС (кут. ')

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcsecs/s)
uk: ПС (кут. с/с)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (hh:mm:ss)
uk: ПС (гг:хх:сс)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA H:M:S
uk: ПС, гг:хх:сс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA motor
uk: Мотор ПС

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ra (hh:mm:ss)
uk: ПС (гг:хх:сс)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rapid Guide
uk: Миттєве наведення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rate
uk: Швидкість

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Raw
uk: Без обробки

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Duration)
uk: Запис (тривалість)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Frames)
uk: Запис (кадрів)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record File
uk: Файл запису

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Off
uk: Вимкн. запис

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record On
uk: Увімкн. запис

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Options
uk: Параметри запису

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Recorder
uk: Записувач

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Red
uk: Червоний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Refresh
uk: Оновити

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative Position
uk: Відн. розташування

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative
uk: Відносний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Reset
uk: Скинути

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution x
uk: Роздільність за X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution y
uk: Роздільність за Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restart
uk: Перезапустити

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restore
uk: Відновити

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation CW (degrees)
uk: Обертання за г.с. (градуси)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation
uk: Обертання

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturation Mag
uk: Величина насичення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturn
uk: Сатурн

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save home
uk: Зберегти домівку

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save
uk: Зберегти

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scan Ports
uk: Сканувати порти

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Configs
uk: Налаштування телескопа

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Location
uk: Розташування телескопа

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Name
uk: Назва телескопа

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Properties
uk: Властивості телескопа

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Seeing
uk: Область

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select item...
uk: Вибрати об'єкт…

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select
uk: Вибрати

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Selenographic Sync
uk: Селенографічна синхронізація

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Serial
uk: Послідовний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set Register
uk: Встановити реєстрацію

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set home
uk: Встановити домівку

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set register
uk: Встановити реєстрацію

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set
uk: ⚓

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Settings
uk: Параметри

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Shutter Speed
uk: Швидкість затвора

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal Time
uk: Сидеричний час

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal time
uk: Сидеричний час

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal
uk: Сидеричний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulation
uk: Імітація

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Config
uk: Налаштування імітатора

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Settings
uk: Пар. імітації

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 1
uk: Місце 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 2
uk: Місце 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 3
uk: Місце 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 4
uk: Місце 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Management
uk: Керування записами місць

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Name
uk: Назва місця

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sites
uk: Місця

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Glow (magnitudes)
uk: Світлове забруднення (величина)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Quality
uk: Якість неба

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sleep
uk: Приспати

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Accuracy
uk: Точність повороту

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Rate
uk: Швидкість повороту

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Target
uk: Ціль повороту

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew rate
uk: Швидкість повороту

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew
uk: Повернути

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slow
uk: Повільно

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc connection
uk: Стежити за з'єднанням з пристроєм

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc master alarm
uk: Стежити за основним нагадуванням пристрою

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc mode
uk: Стежити за режимом пристрою

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop devices
uk: Пристрої стеження

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar System
uk: Сонячна система

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar
uk: Сонячний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (ms)
uk: Південь (у мс)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (msec)
uk: Південь (у мс)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (sec)
uk: Південь (у сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South
uk: Південь

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Speed
uk: Швидкість

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Star Catalogs
uk: Зоряні каталоги

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Step delay
uk: Затримка кроку

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Steps
uk: Кроки

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stop
uk: Зупинити

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream Off
uk: Потік вимкн.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream On
uk: Потік увімкн.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Streaming
uk: Потокове мовлення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Swap buttons
uk: Поміняти кнопки місцями

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 1
uk: Перемикач 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 2
uk: Перемикач 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 3
uk: Перемикач 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 4
uk: Перемикач 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sync
uk: Синхронізувати

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope Simulator
uk: Імітатор телескопа

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope
uk: Телескоп

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescopes
uk: Телескопи

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma Driver
uk: Драйвер Temma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma version
uk: Версія Temma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temp.
uk: Темп.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature (C)
uk: Температура (у ℃)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature K
uk: Температура у K

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature
uk: Температура

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Theta D:M:S
uk: θ, °:':"

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ticks
uk: Позначки

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time Factor
uk: Масштаб часу

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time
uk: Час

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer (ms)
uk: Таймер (у мс)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer
uk: Таймер

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Top
uk: Згори

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Total Exposure Time (ms)
uk: Загальний час експонування (у мс)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Mode
uk: Режим стеження

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Rates
uk: Частоти стеження

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track
uk: Стежити

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Accuracy
uk: Точність стеження

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Frequency
uk: Частота стеження

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Mode
uk: Режим стеження

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking mode
uk: Режим стеження

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking
uk: Стеження

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Transformation
uk: Перетворення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Offset
uk: Часовий пояс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Time
uk: Світовий час

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UnPark
uk: Розпаркувати

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Unknown
uk: Невідомий

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update Client
uk: Оновити клієнт

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update GPS
uk: Оновити GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update
uk: Оновлення

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload Settings
uk: Параметри вивантаження

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload
uk: Вивантаження

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Uranus
uk: Уран

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Use Pulse Cmd
uk: Команда пульсації

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Venus
uk: Венеру

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Version
uk: Версія

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Record
uk: Запис відео

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Stream
uk: Відеопотік

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video
uk: Відео

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: W/E Rate
uk: Швидкість Зх/Сх

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Wake up
uk: Пробудити

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Webcam Name
uk: Назва вебкамери

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (ms)
uk: Захід (у мс)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (msec)
uk: Захід (у мс)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (pointing east)
uk: Захід (напрямок на схід)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (sec)
uk: Захід (у сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West
uk: Захід

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West/East
uk: Захід/Схід

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance Mode
uk: Режим балансу білого

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance
uk: Баланс білого

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Whiteness
uk: Білизна

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Width
uk: Ширина

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Write Data
uk: Записати дані

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app. to refracted
uk: видимі → відбиті

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., tel., observed
uk: видимі, відб., тел., спостережні

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., telescope
uk: видимі, відб., телескоп

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: arcseconds
uk: кутові секунди

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: cold
uk: холодно

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: danger
uk: небезпечно

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: decPEC (dd:mm:ss)
uk: Виправлення ПП Схил (°:':")

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: dome control
uk: керування куполом

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: identity
uk: профіль

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: lunar
uk: місячний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: manual
uk: вручну

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: max Alt
uk: макс. висота

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: min Alt
uk: мін. висота

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: off
uk: ○

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: on
uk: ❙

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: rel. to HA
uk: відн. до ГК

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: reset
uk: скинути

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: sidereal
uk: сидеричний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: solar
uk: сонячний

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: undefined
uk: невизначено

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: warm
uk: тепло

en: Sorry, without a KStars Data Directory, KStars cannot operate. Exiting program now.
uk: Вибачте, без каталогу даних KStars програма не зможе працювати. Зараз програма завершує роботу.

en:  (c), The KStars Team
    
    The Gaussian Process Guider Algorithm: (c) 2014-2017 Max Planck Society
uk: © Команда KStars
    
    Алгоритм наведення за процесом Гауса: © Товариство імені Макса Планка, 2014–2017

[ctx: Build number followed by copyright notice]
en: Build: %1
    
    %2
    
    %3
uk: Збірка: %1
    
    %2
    
    %3

en: Jason Harris
uk: Джейсон Гарріс

en: Original Author
uk: Початковий автор

en: Jasem Mutlaq
uk: Хасем Мутлак

en: Current Maintainer
uk: Поточний супровідник

en: Akarsh Simha
uk: Акарш Сімха

en: Robert Lancaster
uk: Роберт Ланкастер

en: FITSViewer & Ekos Improvements. KStars OSX Port
uk: Поліпшення FITSViewer та Ekos. Портування KStars на OS X

en: Eric Dejouhanet
uk: Ерік Дежоуханет

en: Ekos Scheduler Improvements
uk: Поліпшення у планувальнику Ekos

en: Ekos Scheduler & Observatory Improvements
uk: Поліпшення у планувальнику Ekos та керуванні обсерваторією

en: FITS, Focus, Guide Improvements
uk: FITS, фокусування, удосконалення засобів наведення

en: Focus algorithms
uk: Алгоритми фокусування

en: Csaba Kertesz
uk: Ксаба Кертеш

en: Binary Asteroid List, DSO Database & Catalogs
uk: Двійковий список астероїдів, база даних віддалених об'єктів і каталоги

en: Artem Fedoskin
uk: Артем Федоскін

en: James Bowlin
uk: Джемс Боулін

en: Pablo de Vicente
uk: Пабло де Вісенте

en: Thomas Kabelmann
uk: Томас Кабельман

en: Heiko Evermann
uk: Хайко Еверманн

en: Carsten Niehaus
uk: Карстен Ніегаус

en: Mark Hollomon
uk: Марк Голомон

en: Alexey Khudyakov
uk: Алєксєй Худяков

en: M&eacute;d&eacute;ric Boquien
uk: Медерік Бокен

en: J&eacute;r&ocirc;me Sonrier
uk: Жером Сонрьє

en: Prakash Mohan
uk: Пракаш Мохан

en: Victor Cărbune
uk: Віктор Карбуне

en: Henry de Valence
uk: Анрі де Валенсе

en: Samikshan Bairagya
uk: Самікшан Байраг'я

en: Rafał Kułaga
uk: Рафаль Куляга

en: Rishab Arora
uk: Рішаб Арора

en: Valery Kharitonov
uk: Валєрій Харітонов

en: Converted labels containing technical terms to links to documentation
uk: Перетворення міток з технічними термінами у посилання у документації

en: Ana-Maria Constantin
uk: Ана-Марія Константін

en: Technical documentation on Astronomy and KStars
uk: Технічна документація з астрономії та KStars

en: Andrew Stepanenko
uk: Андрій Степаненко

en: Guiding code based on lin_guider
uk: Код скеровування, заснований на lin_guider

en: Nuno Pinheiro
uk: Нуно Пінейро

en: Artwork
uk: Графічні роботи

en: Utkarsh Simha
uk: Уткарш Сімха

en: Improvements to observation plan execution, star hopper etc.
uk: Покращення у виконанні плану спостережень, перехід між зірками тощо

en: Daniel Holler
uk: Даніель Голлер

en: Extensive testing and suggestions for Ekos/INDI.
uk: Ретельне тестування та пропозиції щодо Ekos/INDI.

en: Stephane Lucas
uk: Стефан Лука

en: Extensive testing and suggestions for Ekos Scheduler. KStars OSX Port
uk: Ретельне тестування та пропозиції щодо засобу планування Ekos. Портування KStars на OS X.

en: Yuri Fabirovsky
uk: Юрій Фабіровський

en: Splash screen for both regular KStars and KStars Lite.
uk: Вікно вітання для звичайного KStars і KStars Lite.

en: Jamie Smith
uk: Джеймі Сміт

en: KStars OSX Port.
uk: Портування KStars на OS X.

en: Patrick Molenaar
uk: Патрік Моленаар

en: Bahtinov Focus Assistant.
uk: Помічник фокусування за Бахтіновим.

en: Supernovae daily updates
uk: Щоденні оновлення даних наднових

en: Rotator Dialog improvements
uk: Удосконалення у вікні засобу обертання

en: Sub-exposure calculator based on Dr Robin Glover's work
uk: Калькулятор підекспозиції на основі роботи д-ра Робіна Ґловера (Robin Glover)

en: Dump sky image to file.
uk: Зберегти зображення неба до файла.

en: Script to execute.
uk: Виконати сценарій.

en: Width of sky image.
uk: Ширина зображення неба.

en: Height of sky image.
uk: Висота зображення неба.

en: Date and time.
uk: Дата та час.

en: Start with clock paused.
uk: Зупинити годинник після запуску.

en: Run Live Stacker standalone mode
uk: Запускати автономний режим інтерактивного стосування

en: FITS file(s) to open.
uk: Файли FITS, які слід відкрити.

en: Could not parse image format of %1; assuming PNG.
uk: Неможливо визначити формат зображення %1; припускається PNG.

en: Supplied date string is invalid: %1. Using CPU date/time instead.
uk: Наданий рядок дати є некоректним: %1. Використовуємо замість нього системну дату та час.

en: Script executed.
uk: Сценарій виконано.

en: Could not execute script.
uk: Не вдається виконати сценарій.

en: Using CPU date/time instead.
uk: Використовувати системну дату та час.

[ctx: @title:window]
en: Configure Equipment
uk: Налаштовування обладнання

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
uk: Телескоп

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Id:
uk: Ідентифікатор:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Refractor
uk: Рефрактор

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Newtonian
uk: Ньютона

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Maksutov
uk: Максутова

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Schmidt-Cassegrain
uk: Шмідта-Касегрена

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Kutter (Schiefspiegler)
uk: Кутера (Шифшпіґлер)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Cassegrain
uk: Касегрена

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Ritchey-Chretien
uk: Річі-Кретьєна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), wi
en: Model:
uk: Модель:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Vendor:
uk: Виробник:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, FocalLength)
en: Official telescope focal length in millimeters without any reducers or barlows
uk: Офіційна фокусна відстань телескопа, у міліметрах без зменшувачів або лінз Барлоу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeApertureText)
en: Aperture:
uk: Апертура:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddScope)
en: Save telescope information
uk: Зберегти дані щодо телескопа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewScope)
en: Clear data and add a new telescope
uk: Вилучити дані і додати новий телескоп

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveScope)
en: Remove current telescope
uk: Вилучити поточний телескоп

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Unit:
uk: Одиниця:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddEyepiece)
en: Save Eyepiece
uk: Зберегти окуляр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Apparent FOV:
uk: Видиме поле зору:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: rad
uk: радіани

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, DSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: DSLR Lens
uk: Об'єктив ЦДФА

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Focal Length
uk: Фокусна відстань

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51_2)
en: <html><head/><body><p>Lens Focal Ratio or F-Number</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Фокусне відношення або F-число об'єктива</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Save DSLR lens information</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Зберегти дані об'єктива цифрового дзеркального фотоапарата</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Clear data and add a new DSLR lens</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вилучити дані і додати новий об'єктив цифрового дзеркального фотоапарата</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Remove current DSLR lens</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вилучити поточний об'єктив цифрового дзеркального фотоапарата</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ScopeLens)
en: Barlow Lens
uk: Лінза Барлоу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Enter Details of Barlow/Shapley Lenses
uk: Введіть параметри об'єктива Барлоу/Шеплі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51)
en: Magnification factor of the Barlow/Shapley lens
uk: Коефіцієнт збільшення об'єктива Барлоу/Шеплі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51)
en: Factor:
uk: Коефіцієнт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLens)
en: Save Lens
uk: Зберегти об'єктив

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_18)
en: Filter focus offset
uk: Фільтрувати зсув фокусування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Abs. position:
uk: Абс. позиція:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Focus alt:
uk: Висота фокусування:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Ticks per C:
uk: Поділок на градус:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Ticks per Alt:
uk: Поділок на висоту:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Auto focus:
uk: Автофокусування:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Locked filter:
uk: Зафіксований фільтр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Focus temp:
uk: Температура фокусування:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Focus DT:
uk: Дата і час фокусування:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateTimeEdit, f_FocusDatetime)
en: yyyy-MM-dd hh:mm:ss
uk: РРРР-ММ-ДД гг:хх:сс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddFilter)
en: Save Filter
uk: Зберегти фільтр

en: End Session
uk: Завершити сеанс

en: Save and End the current session
uk: Зберегти і завершити поточний сеанс

[ctx: @title:window]
en: Execute Session
uk: Виконання плану сеансу

en: Next Page >
uk: Наступна сторінка >

en: site_
uk: місце_

en: session_
uk: сеанс_

en: Next Target >
uk: Наступна ціль >

en: observation_
uk: спостереження_

[ctx: @title:window]
en: Save Session
uk: Збереження сеансу

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Execute)
en: Execute Session
uk: Виконання плану сеансу

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Enter Session Details:
uk: Введіть параметри сеансу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location)
en: set location
uk: встановіть розташування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Begin:
uk: Початок:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weather:
uk: Погода:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Equipment:
uk: Обладнання:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comments:
uk: Коментарі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Language:
uk: Мова:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_2)
en: View Object Details:
uk: Відомості про об'єкт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Scheduled time:
uk: Час за розкладом:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RaLabel) i18n: ectx: property (text)
en: Right ascension:
uk: Пряме сходження:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_4)
en: Set Observing Notes for the Object:
uk: Встановити примітки спостерігача до об'єкта:

[ctx: Move the telescope to an object or location]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Slew)
en: Slew Telescope
uk: Переспрямувати телескоп

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_3)
en: Enter the Observation Details:
uk: Введіть параметри спостереження:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Observer
uk: Спостерігач

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Telescope:
uk: Телескоп:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Eyepiece:
uk: Окуляр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Lens:
uk: Об'єктив:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Seeing:
uk: Область:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: arc seconds
uk: кутових секунд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Faintest Star:
uk: Найтьмяніша зірка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (magnitude)
uk: (величина)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hintLabel)
en: Looks like you have not listed out your observers / equipment. Please hit Ctrl + 0 and Ctrl + 1 to fix this situation and come back here.
uk: Здається, вами не вказано спостерігачів або обладнання. Будь ласка, натисніть комбінацію клавіш Ctrl + 0 або Ctrl + 1, щоб вказати потрібні дані, а потім повертайтеся сюди.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next >
uk: Далі >

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, SessionURL)
en: Step 1: Session Details
uk: Крок 1. Параметри сеансу

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, AddObject)
en: Add new object to list
uk: Додати новий об'єкт до списку

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, RemoveObject)
en: Remove object from list
uk: Вилучити об'єкт зі списку

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, ObservationsURL)
en: Step 2: Observations
uk: Крок 2. Спостереження

en: Overwrite
uk: Перезаписати

[ctx: @title:window]
en: Manage Observers
uk: Керування спостерігачами

en: Another Observer already exists with the given Name and Surname, Overwrite?
uk: Запис спостерігача з вказаним іменем і прізвищем вже існує. Перезаписати?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Surname:
uk: Прізвище:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact:
uk: Контакт:

en: Purge complete. Please restart KStars.
uk: Витирання завершено. Будь ласка, перезапустіть KStars.

en: Warning! All KStars configuration is going to be purged. This cannot be reversed.
uk: Увага! Буде витерто усі налаштування KStars. Скасувати результати дії буде дуже важко.

en: Clear Configuration
uk: Вилучити налаштування

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
uk: &Загальне

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BackendsGroupBox)
en: Backends
uk: Модулі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct coordinates of objects for the effects of the atmosphere
uk: Коригувати координати з врахуванням атмосферної рефракції

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: The atmosphere bends light passing through it, like a lens.  If this item is checked, this "atmospheric refraction" will be simulated in the sky map.  Note that this correction is only applied when using the Horizontal coordinate system.
uk: Атмосфера, подібно до лінзи, викривляє промені світла, що проходять крізь неї. Якщо буде позначено цей пункт, цю «атмосферну рефракцію» буде змодельовано на карті неба. Зауважте, що ця корекція застосовна, лише якщо використано горизонтальну систему координат.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
uk: Поправка на атмосферну рефракцію

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: Correct for the effect of sun's gravity on star positions, as predicted by General Relativity, and verified by Eddington's experiment.
uk: Виправляти позиції зірок відповідно до впливу на них гравітації Сонця, який передбачено загальною теорією відносності та підтверджено Еддінгтонським експериментом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: General Relativity effects near the sun
uk: Загальні релятивістські ефекти поряд з Сонцем

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug-free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
uk: Позначення цього пункту призведе до повторного обчислення поточних екваторіальних координат на основі координат з каталогу (тобто із застосуванням даних щодо прецесії, нутації та коригування аберації) під час кожного оновлення зображення на карті. Таке повторне обчислення уповільнює обробку даних, якщо потрібно обробити дані для багатьох зірок, але отримані дані будуть доволі точними. Якщо ж таке повторне обчислення не виконуватиметься, ви можете зіткнутися з відомими неточностями у показі.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageryGroupBox)
en: DSS Imagery
uk: Зображення DSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default DSS image size:
uk: Типовий розмір зображень DSS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Padding around deep sky objects:
uk: Фаска навколо віддалених об'єктів:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logging Output
uk: Виведення до журналу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show Logs...
uk: Показати журнал…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: Enable verbose debug output
uk: Увімкнути докладне діагностичне виведення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, purgeAllConfigB)
en: Clear all KStars configuration and user database.
uk: Вилучити усі налаштування KStars та базу даних користувача.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Look and &Feel
uk: Ви&гляд і поведінка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Adjust speed of zooming when scrolling in and out with the mouse wheel
uk: Скоригувати швидкість зміни масштабу у відповідь на прокручування коліщатка миші

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Zoom scroll speed:
uk: Швидкість зміни масштабу:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Show name label of centered object?
uk: Показувати назву відцентрованого об'єкта?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: If checked, a name label will be temporarily attached to an object while it is centered in the display.  You can attach a more persistent label to any object using the right-click popup menu.
uk: Якщо позначено, до відцентрованого об'єкта буде тимчасово додано позначку з назвою. Ви можете приєднати до будь-якого об'єкта сталішу позначку використовуючи спадне меню, що викликається правою кнопкою миші.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel)
en: Attach label to centered object
uk: Додати позначку до відцентрованого об'єкта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Attach temporary label when hovering mouse
uk: Показувати назви під наведеним курсором миші

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: Show inline images on the sky?
uk: Показувати вбудовані зображення на небі?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: If checked, inline images will be shown on the skymap.
uk: Якщо позначено, на карті неба буде показано вбудовані зображення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: Show inline images
uk: Показувати вбудовані зображення

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Arrow
uk: Стрілка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Cross
uk: Перехрестя

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Select this for smoother (but slower) graphics
uk: Виберіть це, щоб згладити (але й сповільнити) графічне відображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Use antialiased drawing
uk: Використовувати згладжене відображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LeftClickSelectsObject)
en: Left click selects object
uk: Клацання лівою позначає об'єкт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Default cursor:
uk: Типовий курсор:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Show slewing motion when focus changes?
uk: Показувати переміщення під час зміни фокуса?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: If checked, changing the focus position will result in a visible animated "slew" to the new position.  Otherwise, the display will center on the new position instantaneously.
uk: Якщо позначено, зміна позиції фокуса призведе до видимого анімованого «переміщення» до нової позиції. У іншому випадку, область показу буде відцентровано за новою позицією миттєво.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
uk: Використовувати анімацію під час обертання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Font size of sky map labels:
uk: Розмір шрифту для міток на карті неба:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hideObjectsWhileSlewing)
en: Configure hidden objects while moving
uk: Налаштувати приховані об'єкти під час руху

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Do not draw all objects while the map is moving?
uk: Не показувати об'єкти під час руху?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: When the map is in motion, smooth animation is compromised if the program has too many objects to draw on the map; check this item to temporarily hide some of the objects while the display is in motion.
uk: Коли карта рухається, плавна анімація порушується, якщо програма має перемальовувати забагато об'єктів, показаних на карті; виберіть цей пункт щоб тимчасово ховати деякі об'єкти на час, коли карта перебуває у русі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
uk: Сховати об'єкти під час руху

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Hide objects only if time step is larger than threshold
uk: Ховати об'єкти, лише якщо крок за часом більший за порогове значення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Also hide if time step larger than:
uk: Також ховати, якщо крок за часом більше, ніж:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: If checked, then fainter stars will be hidden when the map is in motion.
uk: Якщо позначено, тьмяніші зірки будуть ховатися, коли карта знаходитиметься у русі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Stars fainter than magnitude:
uk: Зірки тьмяніші за величину:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitHideStar)
en: Stars fainter than this will not be drawn while the map is moving.
uk: Зірки тьмяніші за це значення будуть ховатися, коли карта знаходитиметься у русі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
uk: Ховати об'єкти Сонячної системи під час руху?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
uk: Якщо позначено, всі тіла сонячної системи будуть ховатися, коли карта знаходитиметься у русі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
uk: Сонячна система

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Hide object labels while moving?
uk: Ховати надписи об'єктів під час руху?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Object labels
uk: Назви об'єктів

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: If checked, then constellation lines will be hidden when the map is in motion.
uk: Якщо позначено, лінії сузір'їв будуть ховатися, коли карта знаходитиметься у русі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
uk: Лінії сузір'їв

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: If checked, then the coordinate grids will be hidden when the map is in motion.
uk: Якщо позначено, координатні сітки буде приховано, коли карта знаходитиметься у русі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Coordinate grids
uk: Координатні сітки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Constellation boundaries
uk: Межі сузір'їв

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: If checked, then constellation names will be hidden when the map is in motion.
uk: Якщо позначено, назви сузір'їв будуть ховатися, коли карта знаходитиметься у русі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
uk: Назви сузір'їв

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Observing &List
uk: С&писок спостереження

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListOptions)
en: Observing List Labels
uk: Позначки списку спостереження

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListSymbol)
en: S&ymbol
uk: С&имвол

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListText)
en: Te&xt
uk: &Текст

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListImageryOptions)
en: Preferred Imagery
uk: Бажані параметри зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListPreferDSS)
en: Digiti&zed Sky Survey (DSS)
uk: &Цифрований огляд неба (DSS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListPreferSDSS)
en: Sloan &Digital Sky Survey (SDSS)
uk: С&лоанівський цифровий огляд неба (SDSS)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListMiscOptions)
en: Miscellaneous
uk: Інші

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObsListDemoteHole)
en: While sorting by percentage altitude, demote objects present in the Dobsonian hole
uk: Під час упорядковування за відсотком висоти ставити нижче об'єкти з добсонівської сліпої плями

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, holeSizeLabel)
en: Hole size in degrees:
uk: Розмір сліпої плями, у градусах:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStars)
en: &Star catalogs
uk: &Зоряні каталоги

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStarDensity)
en: Star density:
uk: Щільність зірок:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
uk: Показувати &назву

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarMagnitudes)
en: Show ma&gnitude
uk: Показувати в&еличину

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarsOverHIPS)
en: Display stars when HIPS is displayed
uk: Показувати зірки, якщо показано HIPS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDensity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeepSkyLabelDensityLabel)
en: Label density:
uk: Щільність міток:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSky)
en: Deep-sky catalogs
uk: Каталоги віддалених об'єктів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSOMInZoomLabel)
en: DSO minimal zoom:
uk: Мін. масштаб для відд. об'єктів:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSOCacheLabel)
en: DSO cache percentage:
uk: Частка кешування віддалених об'єктів:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyNames)
en: Show na&me
uk: Показувати &назву

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeepSkyLongLabels)
en: Show &long names
uk: Показувати &довгі назви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyMagnitudes)
en: Show magni&tude
uk: Показувати в&еличину

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, manageButton)
en: Manage Deep Sky Catalogs...
uk: Керувати каталогами віддалених об'єктів…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResolveNamesOnline)
en: If this checkbox is checked, when an object name unknown to KStars is entered in the Find Dialog, KStars will contact online services (such as CDS Sesame) to learn about the object and then add it to the database.
    The objects acquired in this manner are stored under a catalog that is called user, and it can be edited using the "Manage DSO Catalogs" feature.
uk: Якщо буде позначено цей пункт і у діалоговому вікні пошуку введено назву об'єкта, невідому KStars, KStars зв'яжеться із інтернет службами (зокрема CDS Sesame) для визначення повної назви об'єкта і додавання його запису до бази даних.
    Об'єкти, записи яких додано у такий спосіб, зберігаються у каталозі із назвою «user», їх дані можна редагувати за допомогою пункту «Керування каталогами віддалених об'єктів».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResolveNamesOnline)
en: Resolve names not known to KStars using online services
uk: Визначати назви, невідомі KStars, за допомогою інтернет-служб

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitDrawDeepSkyZoomOut) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Set the faint magnitude limit for deep-sky objects when zoomed out.
uk: Встановити межу зоряної величини для тьмяних віддалених об'єктів при зменшенні масштабу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Faint limit zoomed out:
uk: Межа тьмяності під час віддалення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMag4)
en: Set the faint magnitude limits for deep-sky objects when zoomed out.
uk: Встановити межу зоряної величини далеких об'єктів при зменшенні.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMag4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMag3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: mag
uk: зоряна величина

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMagDeepSky) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitDrawDeepSky) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMag3)
en: Set the faint magnitude limits for deep-sky objects when zoomed in.
uk: Встановити межу зоряної величини далеких об'єктів при збільшенні.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSky)
en: Faint limit zoomed in:
uk: Межа тьмяності під час наближення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnknownMagObjects)
en: Many objects do not have known magnitudes in the databases.
    They generally tend to be faint or very diffuse, but this is not always the case.
    Check this checkbox to show such objects which do not have known magnitudes in the database.
uk: Для багатьох об'єктів у базах даних не вказано зоряної величини.
    Зазвичай, вони є тьмяними і дуже розмитими, але так буває не завжди.
    Позначте цей пункт, щоб наказати програмі показувати об'єкти, для яких немає відомих зоряних величин у базі даних.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnknownMagObjects)
en: Show objects of unknown magnitude
uk: Показувати об'єкти невідомої величини

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
uk: Безмісячна ніч

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
uk: Справжні кольори

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
uk: Червоний

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
uk: Чорний

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
uk: Білий

[ctx: show stars as colored circles]
en: Solid Colors
uk: Суцільні кольори

en: New Color Scheme
uk: Створити схему кольорів

en: Enter a name for the new color scheme:
uk: Введіть назву для нової схеми кольорів:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
uk: Неможливо відкрити файл з індексами схеми кольорів.
    Схему неможливо вилучити .

en: Could not delete the file: %1
uk: Не вдається вилучити файл: %1

en: Error Deleting File
uk: Помилка під час вилучення файла

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
uk: У файлі colors.dat не знайдено елементу з назвою %1.

en: Scheme Not Found
uk: Схему не знайдено

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Scheme Colors
uk: Кольори поточної схеми

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
uk: Поточні налаштування кольорів

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: The list of all customizable colors in the program.  Next to each item is a square showing the color it is currently set to.  Click on any item to change its color.
uk: Список всіх кольорів у програмі, які можна змінити. Поряд з кожним пунктом знаходиться квадратик, що показує колір, який зараз встановлено. Клацніть по відповідному елементу, щоб змінити цей колір.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: InfoBox BG mode:
uk: Режим тла написів:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
uk: Не заповнювати

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
uk: Прозорий

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
uk: Непрозорий

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Star color mode:
uk: Режим кольору зірки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: Set the star color mode
uk: Встановити режим кольору зірок

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: There are four ways to draw stars on the map.  By default, stars are circles with a white core and a rim which is tinted to reflect the star's actual color.  You may also choose to draw the stars as solid white, red, or black circles, to match the needs of your overall color scheme.
uk: Існує чотири способи показу зірок на карті. Типово, зірки це кружечки з білою серединкою та обідком, що відбиває справжній колір зірки. Ви можете також вибрати показ зірок білим, червоним або чорним кружечками, залежно від потреб вказаної вами схеми кольорів.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Star color intensity:
uk: Інтенсивність кольору зірки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: Set the intensity of star colors
uk: Встановити інтенсивність кольорів зірок

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: When using the realistic-color star mode, this option will set the saturation level of the star's colors.  A higher value means more intense colors.
uk: Якщо використано режим справжнього кольору зірок, за допомогою цього пункту можна встановити рівень насиченості кольорів зірок. Більше значення дасть насиченіші кольори.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
uk: Шаблонні схеми кольорів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of preset color schemes
uk: Список шаблонних схем кольорів

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of all known color schemes.  Several are provided by default, and you may also define your own.
uk: Список всіх відомих схем кольорів. Деякі постачаються разом з програмою, а деякі ви можете визначити власноруч.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Create a new preset color scheme using current settings
uk: Створити нову схему кольорів на базі поточних налаштувань

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddPreset)
en: After changing the colors to a scheme that you like, press this button to create a new scheme using those colors.  Your scheme will appear here in the list of presets, and will also be available in the "Settings" menu of the main window.
uk: Після зміни кольорів до вподобаної вам схеми натисніть цю кнопку, щоб створити нову схему використовуючи ці кольори. Ваша схема з'явиться тут у списку шаблонних схем, а також стане доступною у меню «Налаштування» головного вікна.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Remove a preset color scheme
uk: Вилучити шаблонну схему кольорів

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Press this button to remove the highlighted color scheme.  This will only work on your custom color schemes.
uk: Натисніть цю кнопку, щоб вилучити підсвічену схему кольорів. Це спрацює лише для визначених Вами власноруч схем кольорів.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Application Themes
uk: Теми програми

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Developer Options
uk: Параметри для розробників

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFocusImages)
en: <html><head/><body><p>Option replaced by the <span style=" font-weight:600;">max. focus frame</span> option in the Focus options.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Пункт замінено на пункт <span style=" font-weight:600;">макс. к-ть кадрів фокусування</span> у параметрах фокусування.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFocusImages)
en: Save Focus Images
uk: Зберігати зображення автофокусування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideImages)
en: <html><head/><body><p>Save Internal Guider frames. Only enable to troubleshoot guider by examining frames. This can consume a lot of storage space.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Зберігати кадри вбудованого засобу наведення. Варто позначати, лише якщо ви виконуєте діагностику наведення шляхом вивчення кадрів. Позначення пункту призводить до значного навантаження на пристрій зберігання даних.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideImages)
en: Save Guider Images
uk: Зберігати зображення для наведення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveAlignImages)
en: <html><head/><body><p>Save Internal Align frames. Only enable to troubleshoot align by examining frames. This can consume some extra storage space.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Зберігати кадри вбудованого засобу вирівнювання. Варто позначати, лише якщо ви виконуєте діагностику вирівнювання шляхом вивчення кадрів. Позначення пункту призводить до значного навантаження на пристрій зберігання даних.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveAlignImages)
en: Save Align Images
uk: Зберігати зображення для вирівнювання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFailedAlignImages)
en: <html><head/><body><p>Save Align images where align failed. Only enable to troubleshoot align by examining frames. This can consume some extra storage space.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Зберігати кадри, де не вдалося виконати вирівнювання. Варто позначати, лише якщо ви виконуєте діагностику вирівнювання шляхом вивчення кадрів. Позначення пункту призводить до значного навантаження на пристрій зберігання даних.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFailedAlignImages)
en: Save Failed Align Images
uk: Зберігати зображення, де не вдалося виконати вирівнювання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DontSyncToRealTime)
en: <html><head/><body><p>Do not sync to the system clock when Ekos is started. This could cause issues for real imaging runs, but can be useful in reproducing/debugging issues.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Не синхронізувати із загальносистемним годинником при запуску Ekos. Це може спричиняти проблеми із зйомками у справжньому часі, але може бути корисним для відтворення або діагностики проблем.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DontSyncToRealTime)
en: Don't sync to Real Time on Ekos startup
uk: Не синхронізувати із справжнім часом при запуску Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
uk: Показувати лінії сузір'їв?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: If checked, constellation lines will be drawn on the sky map.
uk: Якщо позначено, лінії сузір'їв буде показано на карті неба.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
uk: Л&інії сузір'їв

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelSkyCulture)
en: Sky culture:
uk: Схема назв:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Choose sky culture
uk: Виберіть схему назв сузір'їв

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Here, you can choose how constellations are represented
uk: Тут ви можете вибрати спосіб представлення сузір'їв

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCBounds)
en: Constellation &boundaries
uk: М&ежі сузір'їв

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowConstellationArt)
en: Constellation art
uk: Зображення сузір'їв

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlightedCBound)
en: Highlight central constellation boundary
uk: Підсвічувати межі центрального сузір'я

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
uk: Показувати назви сузір'їв?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: If checked, constellation names will be drawn on the sky map.
uk: Якщо позначено, назви сузір'їв буде показано на карті неба.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
uk: Н&азви сузір'їв

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
uk: Параметри назв сузір'їв

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
uk: Використовувати латинські назви сузір'їв

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Select this to use Latin constellation names on the sky map
uk: Виберіть це, щоб використовувати латинські назви на карті неба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: L&atin
uk: &Латинські

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
uk: Назви сузір'їв рідною мовою

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Select this to use constellation names from your locality (if available)
uk: Виберіть це, щоб використовувати назви сузір'їв рідною мовою (якщо доступне)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
uk: Рідною мовою

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Use IAU abbreviations
uk: Використовувати скорочення МАО

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Select this to use abbreviations from the International Astronomical Union as constellation labels
uk: Виберіть це, щоб використовувати скорочені назви, прийняті Міжнародним Астрономічним Об'єднанням

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Abbre&viated
uk: &Скорочені назви

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Draw Ecliptic?
uk: Показувати екліптику?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: If checked, the ecliptic will be drawn on the sky map.  The ecliptic is a great circle on the sky that the Sun appears to follow over the course of one year.  All other solar system bodies roughly follow the ecliptic as well.
uk: Якщо позначено, на карті неба буде показано екліптику. Екліптика це велике коло на небі, яке як здається виписує Сонце протягом одного року. Всі інші тіла сонячної системи також жорстко прив'язані до екліптики.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Use filled Milky Way contour?
uk: Заповнювати контур Чумацького Шляху?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: If checked, the Milky Way contour will be shown filled.  Otherwise, only the outline will be drawn.
uk: Якщо позначити цей пункт, контур Чумацького Шляху буде заповнено кольором. Інакше, буде показано тільки контур (межі Чумацького Шляху).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Fill milk&y way
uk: З&аповнювати контур Чумацького Шляху

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
uk: Показувати горизонт?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: If checked, a line representing the local horizon will be drawn on the map.
uk: Якщо позначено, лінію, що позначає місцевий горизонт, буде показано на карті.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
uk: &Лінія горизонту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Draw the Milky Way contour?
uk: Показувати контур Чумацького Шляху?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: If checked, a contour representing the Milky Way will be drawn on the sky map
uk: Якщо позначено, контур, що позначає Чумацький Шлях, буде показано на карті неба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Mil&ky way
uk: &Чумацький Шлях

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: If checked, coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
uk: Якщо позначено цей пункт, координатні сітки автоматично змінюватиметься відповідно до активної координатної системи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Automatically select coordinate grid
uk: Автоматично вибирати координатну сітку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Draw flags?
uk: Показувати прапорці?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: If checked, flags will be drawn on the sky map
uk: Якщо позначено, прапорці буде показано на карті.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SimulateDaytime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SimulateDaytime)
en: If checked, sky will be bright during the daytime
uk: Якщо позначено, у світлу пору доби небо буде світлим

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SimulateDaytime)
en: Simulate daytime
uk: Імітувати день

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Draw equatorial coordinate grid?
uk: Показувати екваторіальну координатну сітку?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 2 hours in Right Ascension and every 20 degrees in Declination.
uk: Якщо позначено, буде показано сітку ліній через кожні 2 години за прямим сходженням та кожні 20 градусів за схиленням.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Equatorial coordinate grid
uk: Екваторіальна координатна сітка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Draw horizontal coordinate grid?
uk: Показувати горизонтальну координатну сітку?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 30 degrees in Azimuth and every 20 degrees in Altitude.
uk: Якщо позначено, буде показано сітку ліній через кожні 30 градусів за азимутом та кожні 20 градусів за висотою.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Horizontal coor&dinate grid
uk: Горизонтальна &координатна сітка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Draw opaque ground?
uk: Горизонт є непрозорим?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: If checked, the area below the horizon will be filled in, to simulate the ground beneath you.  Note that the ground is never drawn when using the Equatorial coordinate system.
uk: Якщо позначено, область нижче горизонту буде заповнено, щоб моделювати землю під Вами. Зауважте, що землю ніколи не буде показано у разі використання екваторіальної координатної системи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Opaque &ground
uk: Н&епрозора земля

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Draw Celestial equator?
uk: Показувати небесний екватор?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: If checked, the celestial equator will be drawn in the sky map.
uk: Якщо позначено, небесний екватор буде показано на карті неба.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Celestial e&quator
uk: Небесний &екватор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLocalMeridian)
en: Local meridian
uk: Місцевий меридіан

en: Image Overlay Align Options Profiles Editor
uk: Накладка-зображення редактора профілів параметрів вирівнювання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowImageOverlays)
en: Show image overlays
uk: Показати зображення-накладки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSelectedImageOverlay)
en: Center SkyMap over the selected overlay image in the table below (if it's solved).
uk: Центрувати карту неба на позначеному у таблиці нижче зображенні (якщо його розв'язано).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSelectedImageOverlay)
en: Center SkyMap on selection
uk: Центрувати карту неба на позначеному

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowImageOverlaysBelowCatalogs)
en: Display Image Overlays below catalogs
uk: Показувати накладки-зображення під каталогами

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageOverlayMaxDimensionLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ImageOverlayMaxDimension)
en: Maximum dimension for an image overlay image. (Larger images will be scaled down.)
uk: Максимальна розмірність для зображень-накладок. (Більші зображення буде зменшено.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageOverlayMaxDimensionLabel)
en: Maximum image dimension:
uk: Максимальна розмірність зображення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, imageOverlayShowDirButton)
en: Open overlay directory. Copy or move images to this directory to process them.
uk: Відкрити каталог накладок. Скопіюйте або пересуньте зображення до цього каталогу, щоб обробити їх.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, imageOverlayShowDirButton)
en: Overlay Directory...
uk: Каталог накладок…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, refreshB)
en: <html><head/><body><p>Refresh from the overlay directory. Add overlays that have been added there, and remove overlays that are no longer there.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Освіжити з каталогу накладок. Додати накладки, які було додано до каталогу, і вилучити накладки, яких у ньому вже немає.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, solveButton)
en: <html><head/><body><p>Plate solve the selected overlay image(s).</p><p>Uses the selected Align profile to the right, but not Align scale nor position. It will use the default scale to the right (a-s/px), if none is given on the table row and scale column (0 is no scale constraint). It will not use a position unless RA and DEC are entered on the table row. Uses the timeout above. You can select many rows (with click and shift click) and it will attempt to solve them all.</p><p>Plate solving may be difficult. You may not be able to plate solve all your images. You can try to supply scales and positions, and try different profiles. If you are unsuccessful, but still want to display an image, you can enter an RA, DEC, Scale, Orientation in the appropriate columns for the row you're interested in, then manually set the Status column to OK.</p><p>You cannot re-platesolve a row whose status is OK, but you can manually change the status to something else, then plate-solving is enabled.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Розв'язати позначені зображення-накладки.</p><p>Використовує вибраний праворуч профіль вирівнювання, але не масштаб і позицію вирівнювання. Буде використано типовий масштаб праворуч (у кутових секундах на піксель), якщо масштаб не надано у стовпчику масштабу рядка таблиці (0, якщо обмежень на масштаб не накладено). Позицію не буде використано, якщо у рядку таблиці немає введених значень прямого сходження і схилення. Буде використано вказаний вище час очікування. Ви можете позначити декілька рядків (за допомогою клацання і Shіft-клацання), і програма спробує розв'язати усі ці рядки.</p><p>Розв'язування може бути складною справою. Можливо, розв'язок вдасться отримати не для усіх ваших зображень. Ви можете спробувати вказати масштаби і позиції та інші профілі. Якщо розв'язати зображення не вдасться, а ви все одно захочете бачити його на карті, ви можете ввести дані щодо прямого сходження, схилення, масштабу та орієнтації до відповідних стовпчиків потрібного вам рядка, а потім вручну встановити стан «Гаразд» для стовпчика.</p><p>Повторне розв'язування для рядка зі станом «Гаразд» неможливе, але ви можете вручну змінити стан на інший, і завдання з прив'язки зображення знову можна буде розв'язувати.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, imageOverlaySolverProfile)
en: Selects the Options Profile (from Align) to use for Plate Solving
uk: Визначає профіль параметрів (за вирівнюванням), який буде використано для розв'язування зображення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editAlignProfile)
en: Opens the currently selected Align Profile in the Options Profile Editor
uk: Відкриває поточний вибраний профіль вирівнювання у редакторі профілів параметрів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageOverlayScaleLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ImageOverlayDefaultScale)
en: Default arcsec/px scale to use in solving. 0 is none. Would use what's in table if there.
uk: Типовий масштаб у кутових секундах на піксель, яким слід скористатися при розв'язуванні. 0 — немає. Буде використано дані з таблиці, якщо там вказано.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageOverlayScaleLabel)
en: Default a-s/px:
uk: Типові кут.с./пк:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageOverlayTimeoutLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ImageOverlayTimeout)
en: Timeout for plate-solving an overlay image (seconds).
uk: Час очікування для розв'язування пластини для зображення-накладки (у секундах).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageOverlayTimeoutLabel)
en: Timeout:
uk: Час очікування:

en: Satellite Name
uk: Назва супутника

en: %1 position calculation error: %2.
uk: Похибка обчислення позиції %1: %2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: View Options
uk: Параметри перегляду

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellites)
en: Show satellites
uk: Показувати супутники

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVisibleSatellites)
en: Show only visible satellites
uk: Показувати лише видимі супутники

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellitesLabels)
en: Show labels
uk: Показати мітки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawSatellitesLikeStars)
en: Draw satellites like stars
uk: Показувати супутники як зірки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: List of Satellites
uk: Список супутників

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, FilterEdit)
en: Search satellites
uk: Шукати супутники

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UpdateTLEButton)
en: Update TLEs
uk: Оновити дані TLE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
uk: Показувати об'єкти Сонячної системи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
uk: Сонце, Місяць і Планети

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
uk: Показувати Сатурн?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: If checked, Saturn will be drawn on the map.
uk: Якщо позначено, Сатурн буде показано на карті.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Draw major bodies as images?
uk: Показувати основні небесні тіла зображеннями?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: If checked, then the planets, the Sun and the Moon will be shown as bitmap images on the map
uk: Якщо позначено, планети, Сонце та Місяць буде показано на карті за допомогою растрових зображень

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
uk: Використовувати зображення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
uk: Показувати Марс?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: If checked, Mars will be drawn on the map.
uk: Якщо позначено, Марс буде показано на карті.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
uk: Додати позначки з назвами до основних тіл Сонячної системи?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: If checked, name labels will be attached to the planets, the Sun and the Moon
uk: Якщо позначено, до планет, Сонця та Місяця буде додано мітки з назвами

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
uk: Використовувати позначки з назвами

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select all major bodies
uk: Показувати всі основні небесні тіла

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Press this to select all planets, the Sun and the Moon to be drawn in the map
uk: Натисніть тут, щоб вибрати всі планети, Сонце та Місяць для показу на карті

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
uk: Вибрати все

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
uk: Зняти позначення з основних небесних тіл

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Press this button to unselect all planets, the Sun and the Moon so that they will not be drawn on the map
uk: Натисніть цю кнопку, щоб зняти позначення з усіх планет, Сонця та Місяця, так, що їх не буде показано на карті

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
uk: Не обирати жодного

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
uk: Показувати Венеру?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: If checked, Venus will be drawn on the map.
uk: Якщо позначено, Венеру буде показано на карті.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
uk: Показувати Сонце?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: If checked, the Sun will be drawn on the map.
uk: Якщо позначено, Сонце буде показано на карті.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sunLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moonLabel)
en: scale:
uk: масштаб:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_SunScale)
en: Scale of sun rendering.
uk: Масштаб показу Сонця.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_SunScale)
en: Increase the size of the sun by this factor.
uk: Збільшити розмір Сонця на цей коефіцієнт.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
uk: Показувати Юпітер?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: If checked, Jupiter will be drawn on the map.
uk: Якщо позначено, Юпітер буде показано на карті.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
uk: Показувати Місяць?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: If checked, the Moon will be drawn on the map.
uk: Якщо позначено, Місяць буде показано на карті.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MoonScale)
en: Scale of moon rendering.
uk: Масштаб показу Місяця.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MoonScale)
en: Increase the size of the moon by this factor.
uk: Збільшити розмір Місяця на цей коефіцієнт.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
uk: Показувати Меркурій?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: If checked, Mercury will be drawn on the map.
uk: Якщо позначено, Меркурій буде показано на карті.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
uk: Показувати Нептун?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: If checked, Neptune will be drawn on the map.
uk: Якщо позначено, Нептун буде показано на карті.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
uk: Показувати Уран?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: If checked, Uranus will be drawn on the map.
uk: Якщо позначено, Уран буде показано на карті.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
uk: Малі планети

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Download asteroids brighter than:
uk: Отримати дані астероїдів з яскравістю більшою, ніж

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
uk: Показувати астероїди?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: If checked, asteroids will be drawn on the map
uk: Якщо позначено, астероїди буде показано на карті.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
uk: Показувати комети?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: If checked, comets will be drawn on the map
uk: Якщо позначено, комети буде показано на карті

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagLimitAsteroidDownloadWarning)
en: This value might result in a big data file and reduced performance.
uk: Використання цього значення може призвести до значного збільшення файла даних і уповільнення роботи програми!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Show asteroids brighter than:
uk: Показати астероїди з яскравістю більшою, ніж

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets near the Sun
uk: Показувати назви комет поблизу Сонця

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: If checked, the comets near the Sun will have name labels attached.  Comets vary in brightness in their orbits, so a faint magnitude is not effective in this case.
uk: Якщо позначено, комети поблизу Сонця матимуть позначки з назвами. Комети змінюють яскравість вздовж орбіти, тому обмеження на зоряну величину неефективне у цьому випадку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets within:
uk: Показати назви найближчих комет

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Set the faintest magnitude for drawing asteroids
uk: Встановити найменшу зоряну величину для показу астероїдів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Maximum distance for comet names
uk: Максимальна дистанція для позначок з назвами комет

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Set the maximum distance from the Sun for a comet to have a name label, in Astronomical Units (AU).  1 AU is the distance between the Earth and the Sun, approximately 150 million km
uk: Встановіть максимальну дистанцію від Сонця для комет, які матимуть позначки з назвою, у астрономічних одиницях (а.о.). 1 а.о. це дистанція між Землею та Сонцем, приблизно 150 мільйонів км

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: AU
uk: а.о.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Attach name labels to asteroids?
uk: Додавати позначки з назвами до астероїдів?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: If checked, then name labels will be attached to asteroids
uk: Якщо позначено, позначки з назвами буде показано поряд з найяскравішими астероїдами

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Show names
uk: Показувати назви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometComas)
en: Show comet comas
uk: Показувати ядра комет

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OrbitalElementsAutoUpdate)
en: Update orbital element from online sources on startup.
uk: Оновлювати параметри орбіти із джерел в інтернеті під час запуску.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OrbitalElementsAutoUpdate)
en: Auto online update
uk: Автооновлення з інтернету

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TrailsBox)
en: Orbit Trails
uk: Орбіти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Auto-trail tracked bodies
uk: Траєкторія у об'єктів зі стеженням

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: If checked then any solar system body will have a temporary trail attached while it is centered in the display.
uk: Якщо позначено, кожне тіло сонячної системи матиме тимчасовий слід, що позначає траєкторію, доки воно залишається по центру дисплея.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
uk: Завжди показувати траєкторію об'єкта, під час стеження об'єкта сонячної системи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trail color into the background?
uk: Колір траєкторії тьмянішатиме до кольору тла?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: If checked, the color of the planet trail will be blended into the background sky color.
uk: Якщо позначено, колір траєкторії планети тьмянішатиме до кольору неба або ж тла.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trails to background color
uk: Тьмянішання кольору до кольору тла

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
uk: Очистити всі орбіти

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Press this to clear all orbit trails that you may have attached to solar system bodies using the right-click popup menu.
uk: Натисніть тут, щоб прибрати всі траєкторії, які ви призначили за допомогою спадного меню траєкторії тіл сонячної системи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
uk: Вилучити всі траєкторії

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Earth satellite tracks
uk: Орбіти супутників Землі

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Supernovae Options
uk: Параметри для наднових

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Set the magnitude limit for supernova to show:
uk: Встановити межу тьмяності для показу наднових:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LimitSupernovaeByZoom)
en: Limit supernovae by zoom limit
uk: Обмежити наднові за обмеженням масштабу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSupernovae)
en: Show supernovae
uk: Показувати наднові

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the magnitude limit for supernova alerts:
uk: Встановити межу тьмяності для показу сповіщень:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Download URL:
uk: Адреса даних:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Age (days):
uk: Вік (дні):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SupernovaeHostOnly)
en: Show only SN with host galaxy given
uk: Показувати лише наднові із заданої основної галактики

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SupernovaeClassifiedOnly)
en: Show only classified Supernovae
uk: Показувати лише класифіковані наднові

[ctx: @title:window]
en: Terrain Image Filename
uk: Назва файла зображення ландшафту

en: PNG Files (*.png)
uk: файли PNG (*.png)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainBox)
en: Source Options
uk: Параметри джерела

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTerrain)
en: Show terrain
uk: Показати ландшафт

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, terrainFileLabel)
en: Specify the terrain file to use.
uk: Вкажіть файл ландшафту, яким слід скористатися.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainFileLabel)
en: Terrain file:
uk: Файл ландшафту:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAzLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainSourceCorrectAz)
en: Rotate terrain in azimuth degrees so north is actually north
uk: Обертання азимуту ландшафту для встановлення істинного напрямку півночі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAzLabel)
en: Terrain image azimuth correction degrees:
uk: Кут виправлення азимута зображення ландшафту:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAltLabel)
en: Rotate terrain in altitude degrees so horizon is at 0 degrees altitude
uk: Обертання ландшафту у градусах висоти для встановлення висоти у 0 градусів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAltLabel)
en: Terrain image altitude correction degrees:
uk: Кут виправлення висоти зображення ландшафту:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainSourceCorrectAlt)
en: Rotate terrain in altitude degrees so north is actually north
uk: Обертання висоти ландшафту для встановлення істинного напрямку півночі

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainSpeedupGroupBox_2)
en: Speedup options
uk: Параметри пришвидшення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainDownsamplingLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainDownsampling)
en: Set the coarseness of the terrain image rendered. 1 is full resolution, but can be slow, 6 or more would be coarse resolution and fast.
uk: Встановити рівень грубості зображення ландшафту. 1 — повна роздільна здатність, може уповільнити роботу програми; 6 і більше — грубе зображення, але швидко.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainDownsamplingLabel)
en: Terrain downsampling:
uk: Зменшення дискретизації ландшафту:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainPanning)
en: Show terrain while panning
uk: Показувати ландшафт під час панорамування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSmoothPixels)
en: Creates a smoother image at the cost of some extra computation.
uk: Створює плавніше зображення за рахунок додаткових обчислень.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSmoothPixels)
en: Smooth pixels
uk: Згладжені пікселі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSkipSpeedup) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainTransparencySpeedup)
en: A speedup with minor image quality cost.
uk: Пришвидшення за рахунок незначного погіршення якості зображення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSkipSpeedup)
en: Skip pixels speedup
uk: Пришвидшення пропусканням пікселів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainTransparencySpeedup)
en: Transparency speedup
uk: Пришвидшення прозорістю

en: Names:
uk: Назви:

en: B-V index:
uk: Показник B-V:

en: Asteroid/Comet details
uk: Параметри астероїдів та комет

en: Date, time and location:
uk: Дата, час і місце:

[ctx: @title:window]
en: Field of View Snapshot Browser
uk: Перегляд знімків поля зору

en: Could not upload file
uk: Не вдається завантажити файл

en: FOV (%1/%2): %3 (%4' x %5')
uk: Поле зору (%1/%2): %3 (%4' ⨯ %5')

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recaptureButton)
en: Capture again...
uk: Захопити ще…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete snapshot
uk: Вилучити знімок

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save to file...
uk: Зберегти до файла…

en: Open Cluster
uk: Розсіяне скупчення

en: Asterism
uk: Астеризм

en: Globular Cluster
uk: Кулясте скупчення

en: Gaseous Nebula
uk: Газова туманність

en: Dark Nebula
uk: Темна туманність

en: Planetary Nebula
uk: Планетарна туманність

en: Supernova Remnant
uk: Залишок наднової

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GalaxyCB)
en: Galaxy
uk: Галактика

en: Quasar
uk: Квазар

en: Galactic Cluster
uk: Скупчення галактик

en: Star Magnitudes:
uk: Зоряні величини:

en: Chart Scale:
uk: Масштаб карти:

en: Observer:
uk: Спостерігач:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
uk: Дата:

en: Site:
uk: Місце:

en: Trans:
uk: Діапозитив:

en: Power:
uk: Збільшення:

en: Star hopper returned empty path. We advise you to change star hopping settings or use manual capture mode.
uk: Засобом переходу між зірками повернуто порожній маршрут. Вам варто змінити параметри переходу між зірками або скористатися режимом переходу вручну.

en: Star hopper failed to find path
uk: Засобу переходу між зірками не вдалося знайти маршрут

[ctx: @title:window]
en: Printing Wizard
uk: Майстер друку

en: Go to next Wizard page
uk: Перейти до наступної сторінки Майстра

en: Go to previous Wizard page
uk: Перейти до попередньої сторінки Майстра

en: Logging Form
uk: Форма журналу

en: Field of View Snapshots
uk: Знімки поля зору

[ctx: %1 = FOV index, %2 = FOV count, %3 = FOV name, %4 = FOV X size, %5 = FOV Y size]
en: FOV (%1/%2): %3 (%4' x %5')
uk: Поле зору (%1/%2): %3 (%4' ⨯ %5')

en: Details About Object
uk: Подробиці щодо об'єкта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Basic Finder Chart Settings
uk: Базові параметри карти пошуку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic document details: title, subtitle and description.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
uk: <p>Визначте основні параметри документа: заголовок, підзаголовок та опис.</p>
    <p>Після того, як параметри буде вказано, натисніть кнопку <b>Далі</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
uk: Заголовок:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subtitleLabel)
en: Subtitle:
uk: Підзаголовок:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Additional Finder Chart Contents
uk: Визначте вміст додаткової карти пошуку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Finder chart can contain additional elements such as details tables and logging forms. Select which you want to be included in finder chart and press <b>Next</b> to proceed.</p>
uk: <p>На карті пошуку може бути показано додаткові елементи, зокрема таблиці даних або форми журналу. Позначте пункти потрібних вам елементів і натисніть кнопку <b>Далі</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tablesLabel)
en: Details tables
uk: Таблиці даних

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, generalCheckBox)
en: Add general details table
uk: Додати таблицю загальних даних

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, posCheckBox)
en: Add position details table
uk: Додати таблицю даних щодо позицій

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rstCheckBox)
en: Add Rise/Set/Transit details table
uk: Додати таблицю даних щодо сходу/заходу/кульмінації

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, astComCheckBox)
en: Add Asteroid/Comet details table
uk: Додати таблицю даних астероїдів і комет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggingFormLabel)
en: Logging form
uk: Форма журналу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loggingFormBox)
en: Add basic logging form to finder chart
uk: Додати базову форму журналу на карту пошуку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Browse Captured Field of View Images
uk: Перегляд захоплених зображень поля зору

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: After FOV snapshots are captured, you can view, caption and delete them using Field of View Snapshot Browser window.
uk: Після захоплення зображень поля зору ви можете переглядати, підписувати або вилучати ці зображення за допомогою вікна перегляду знімків поля зору.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: Browse captured FOV snapshots
uk: Переглянути захоплені знімки поля зору

en: Only magnitudes chart
uk: Лише діаграма величин

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Basic Field of View Capture Settings
uk: Встановіть базові параметри захоплення поля зору

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic field of view capture settings: color scheme, legend and FOV image shape, then click <b>Next</b> to proceed.</p>
uk: <p>Визначте базові параметри захоплення зображення поля зору: схему кольорів, умовні позначення та форму зображення поля зору, а потім натисніть кнопку <b>Далі</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, switchColorsBox)
en: Use "Sky Chart" color scheme
uk: Використовувати кольори «Зоряної карти»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overrideShapeBox)
en: Override FOV shape to rectangular
uk: Замінити форму поля зору на прямокутну

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Scale and magnitudes chart
uk: Діаграма масштабу і величин

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendBox)
en: Add scale and magnitudes chart to exported FOV images
uk: Додати діаграму масштабу та величин на експортовані зображення поля зору

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useAlphaBlendBox)
en: Use alpha-blended background
uk: Використовувати прозоре тло

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Chart orientation:
uk: Орієнтація діаграми:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Chart position:
uk: Розташування діаграми:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Chart type:
uk: Тип діаграми:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Manually Capture Field of View Snapshots
uk: Захоплення поля знімку поля зору вручну

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>In manual field of view capture method, user centers sky map to a point of interest, then captures snapshots of sky fragments inside the active FOV symbol.</p>
    <p>When in field of view capture mode, press <b>Page Up</b> and <b>Page Down</b> to switch FOV symbols. Snapshots are captured by pressing <b>K</b> key. When done, press <b>Escape</b> key to return to the Printing Wizard.</p>
    <p>Press <b>Next</b> when done.</p>
uk: <p>У разі використання способу захоплення поля зору вручну вам слід розташувати потрібну вам точку на карті неба у центрі екрана, а потім наказати програмі створити знімок зображення відповідно до формату поточного поля зору.</p>
    <p>Перемикати формати поля зору у режимі захоплення вручну можна за допомогою натискання клавіш <b>Page Up</b> та <b>Page Down</b>. Знімок створюється у відповідь на натискання клавіші <b>K</b>. Після створення знімку натисніть клавішу <b>Esc</b>, щоб повернутися до вікна майстра друку.</p>
    <p>Натисніть кнопку <b>Далі</b>, коли всі потрібні знімки буде створено.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, captureButton)
en: Begin capture
uk: Почати захоплення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Star Hopper FOV Capture Options
uk: Визначте параметри захоплення поля зору з переходом між зірками

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: Configure star hopper FOV capture: select object at which star hopping will begin, select FOV symbol and magnitude limit.
uk: Налаштуйте захоплення зображень поля зору з переходом між зірками: виберіть початковий об'єкт переходу, формат поля зору та обмеження на зоряну величину.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Select begin star:
uk: Виберіть початкову зірку:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFromListButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fromListButton)
en: Select object from list
uk: Вибрати об'єкт зі списку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pointButton)
en: Point object on sky map
uk: Вказати об'єкт на карті неба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Show details...
uk: Показати подробиці…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Hopping FOV:
uk: Поле зору переходу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Hop magnitude limit:
uk: Обмеження переходу за величиною:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Choose Field of View Capture Method
uk: Виберіть спосіб захоплення поля зору

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select field of view capture method. There are two methods: manual and star hopping-based.</p>
    <p>In <b>manual method</b> you navigate the sky map to find the objects of interest, then capture multiple fields of view representations.</p>
    <p><b>Star hopping-based method</b> automatically captures FOV snapshots using star hopping. This is experimental feature.</p>
    <p>Once you have selected field of view capture method, press <b>Next</b>.</p>
uk: <p>Виберіть спосіб захоплення зображення поля зору. Передбачено два способи: вручну і на основі переходу між зірками.</p>
    <p>У разі використання <b>ручного способу</b> вам слід буде вибрати потрібний вам об'єкт на карті, а потім зняти його у відповідному форматі поля зору.</p>
    <p><b>У разі використання способу з переходом між зірками</b> програма автоматично захоплюватиме знімки, переходячи від одного об'єкта до іншого. Цей спосіб перебуває на стадії тестування.</p>
    <p>Щойно спосіб захоплення зображення поля зору буде вибрано, натисніть кнопку <b>Далі</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Field of view definition method:
uk: Спосіб визначення поля зору:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualRadio)
en: Manually capture field of view snapshots
uk: Захопити знімки поля зору вручну

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hopperRadio)
en: Star hopper-based fields of view capture (experimental)
uk: Захоплення поля зору на основі переходу між зірками (експериментальний режим)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Sky Object
uk: Виберіть небесний об'єкт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select observed sky object. You can select it from object list, by clicking <b>Select object from list</b> button or point it on sky map by pressing <b>Point object on sky map</b>. After object is located, press it with right mouse button and select <b>Select this object</b> option from context menu.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
uk: <p>Виберіть об'єкт зоряного неба. Ви можете скористатися списком об'єктів (для цього натисніть кнопку <b>Вибрати об'єкт зі списку</b>) або вказати об'єкт на карті зоряного неба (для цього натисніть кнопку <b>Вказати об'єкт на карті неба</b>). Наведіть вказівник миші на потрібний об'єкт, клацніть правою кнопкою і виберіть у контекстному меню пункт <b>Позначити цей об'єкт</b>.</p>
    <p>Коли об'єкт буде вибрано, натисніть кнопку <b>Далі</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedObjLabel)
en: Selected object:
uk: Позначений об'єкт:

[ctx: @title:window]
en: Export
uk: Експорт

en: Could not upload file to remote location: %1
uk: Не вдалося вивантажити файл на віддалений сервер: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Preview, Print and Export
uk: Перегляд, друк та експортування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Your document is ready to be printed. Click <b>Print preview</b> button to preview it and <b>Print</b> button to begin printing. You can also export it to file.</p>
    <p>If you wish to change contents of printed document, click <b>Previous</b> button to get back to previous steps.</p>
uk: <p>Ваш документ готовий до друку. Натисніть кнопку <b>Попередній перегляд друку</b>, щоб попередньо переглянути його. Натисканням кнопки <b>Надрукувати</b> можна надіслати документ на друк. Ви також можете експортувати документ до файла.</p>
    <p>Якщо вам захочеться змінити вміст надрукованого документа, натисніть кнопку <b>Назад</b>, щоб повернутися до попередніх кроків.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Print preview
uk: Попередній перегляд друку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, printButton)
en: Print
uk: Надрукувати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: Export to File...
uk: Експортувати до файла…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Welcome to the KStars Printing Wizard
uk: Ласкаво просимо до Майстра друку KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>This wizard will help you set up all the parameters for printing finder charts with logging forms.</p>
    <p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
uk: <p>Цей майстер допоможе вам налаштувати параметри друку карт пошуку з формами журналу.</p>
    <p>Щоб розпочати налаштування, натисніть кнопку <b>Далі</b>.</p>

en: Loading asteroids
uk: Завантажуються астероїди

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Europa
uk: Европа

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Io
uk: Іо

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Asterope
uk: Астеропа

en:  (Asteroid)
uk:  (Астероїд)

en: Asteroid Update
uk: Оновлення даних астероїдів

en: Downloading asteroids updates...
uk: Отримуємо оновлення даних щодо астероїдів…

en: Error downloading asteroids data: %1
uk: Помилка під час спроби отримати дані астероїдів: %1

en: Could not load catalog objects in trixel: %1
uk: Не вдалося завантажити об'єкти каталогу у трікселі: %1

en: Import custom and internet resolved objects from the old DSO database into the new one?
uk: Імпортувати нетипові і визначені за допомогою інтернету записи об'єктів зі старої бази даних віддалених об'єктів до нової?

en: Could not import the objects.
uk: Не вдалося імпортувати об'єкти.

en: Successfully added %1 object to the user catalog. | Successfully added %1 objects to the user catalog.
uk[0]: До каталогу користувача успішно додано %1 об'єкт.
uk[1]: До каталогу користувача успішно додано %1 об'єкти.
uk[2]: До каталогу користувача успішно додано %1 об'єктів.
uk[3]: До каталогу користувача успішно додано один об'єкт.

en: Loading comets
uk: Завантажуються комети

en: Comets Update
uk: Оновлення даних комет

en: Downloading comets updates...
uk: Отримуємо оновлення даних щодо комет…

en: Constellation Boundaries
uk: Межі сузір'їв

en: Loading Constellation Boundaries
uk: Завантажуються межі сузір'їв

en: Star HD%1 not found.
uk: Зірку HD%1 не знайдено.

en: Loading constellation names
uk: Завантажуються назви сузір'їв

en: No icon
uk: Без піктограми

en: Creating horizon
uk: Створюється горизонт

en: Filename
uk: Назва файла

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1a) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2a)
en: Angle
uk: Кут

en: A-S/px
uk: Кут.с./пк

en: EastRight
uk: СхідПраворуч

en: Bad RA string entered for %1. Reset to original value.
uk: Введено помилковий рядок для ПС для %1. Відновлюємо початкове значення.

en: Bad DEC string entered for %1. Reset to original value.
uk: Введено помилковий рядок для схилення для %1. Відновлюємо початкове значення.

en: Bad orientation angle string entered for %1. Reset to original value.
uk: Введено помилковий рядок для кута орієнтації для %1. Відновлюємо початкове значення.

en: Bad scale angle string entered for %1. Reset to original value.
uk: Введено помилковий рядок для кута масштабування для %1. Відновлюємо початкове значення.

en: Cannot set status to OK. Legal non-0 RA value required.
uk: Не вдалося встановити стан «Гаразд». Потрібне коректне ненульове значення ПС.

en: Cannot set status to OK. Legal non-0 DEC value required.
uk: Не вдалося встановити стан «Гаразд». Потрібне коректне ненульове значення схилення.

en: Cannot set status to OK. Legal orientation value required.
uk: Не вдалося встановити стан «Гаразд». Потрібне коректне значення орієнтації.

en: Cannot set status to OK. Legal non-0 a-s/px value required.
uk: Не вдалося встановити стан «Гаразд». Потрібне коректне ненульове значення у кутових секундах на піксель.

en: Stored OK status for %1.
uk: Збережено коректний стан для %1.

en: Updating from directory: %1
uk: Оновлення з каталогу: %1

en: %1 overlays (%2 new, %3 deleted) %4 solved
uk: %1 накладок (%2 нових, %3 вилучених), %4 розв'язано

en: Image Overlays.  %1 images, %2 available.
uk: Зображення-накладки. %1 зображень, %2 доступно.

en: Loading image files...
uk: Завантаження файлів зображень…

en: %1 image files loaded.
uk: Завантажено %1 файлів зображень.

en: Unprocessed
uk: Не оброблено

en: Bad File
uk: Пошкоджений файл

en: Solve Failed
uk: Не вдалося розв'язати

en: OK
uk: Гаразд

en: West-Right
uk: Захід-Праворуч

en: East-Right
uk: Схід-Праворуч

en: Solving: %1. %2 in queue.
uk: Розв'язування: %1. %2 у черзі.

en: Solving: %1.
uk: Розв'язування: %1.

en: Can't show %1. Not plate solved.
uk: Неможливо показати %1. Пластину не розв'язано.

en: Can't show %1. Image not loaded.
uk: Неможливо показати %1. Зображення не завантажено.

en: Solving aborted.
uk: Розв'язування перервано.

en: Skipping already solved: %1.
uk: Пропускаємо вже розв'язане: %1.

en: %1 already solved. Skipping.
uk: %1 вже розв'язано. Пропускаємо.

en: Reloading. Image overlays temporarily disabled.
uk: Перезавантажуємо дані. Зображення-накладки тимчасово вимкнено.

en: Solver timed out in %1s
uk: Перевищення часу очікування на розв'язок, %1 с

en: Solver failed in %1s
uk: Помилка розв'язувача, %1 с

en: Solver success in %1s: RA %2 DEC %3 Scale %4 Angle %5
uk: Успішне розв'язання за %1 с: ПС %2 Схил %3 Масш %4 Кут %5

en: Done solving. %1 available.
uk: Розв'язування виконано. Доступне %1.

en: Loading %1
uk: Завантаження %1

en: Local Meridian Component
uk: Компонент місцевого меридіана

en: Loading Milky Way
uk: Завантажується Чумацький Шлях

en: Loading Large Magellanic Clouds
uk: Завантаження Великої Магелланової Хмари

en: Loading Small Magellanic Clouds
uk: Завантаження Малої Магелланової Хмари

[ctx: @title:window]
en: New Supernova(e) Discovered
uk: Відкрито нові наднові!

en: Host Galaxy :: %1
uk: Галактика: %1

en: Magnitude :: %1
uk: Величина: %1

en: Type :: %1
uk: Тип: %1

en: Position :: RA : %1 Dec : %2
uk: Позиція: ПС: %1 Схил.: %2

en: Date :: %1
uk: Дата: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, centrePushButton)
en: Slew map to object
uk: Пересунути карту до об'єкта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New supernova(e) discovered
uk: Відкрито нові наднові!

en: Loading satellites
uk: Завантажуються супутники

en: Update TLEs...
uk: Оновити дані TLE…

en: Update %1 satellites
uk: Оновлення супутників %1

[ctx: @title:window]
en: Satellite Orbital Elements Update
uk: Оновлення параметрів орбіт супутників

en: Failed to load the DSO database.
uk: Не вдалося завантажити базу даних віддалених об'єктів.

en: Do you want to start over with an empty database?
    This will move the current DSO database "%1"
    to "%2"
uk: Хочете перезапустити програму із порожньою базою даних?
    У результаті перезапуску поточну базу даних віддалених об'єктів «%1»
    буде пересунуто до «%2»

en: Loading solar system
uk: Завантажується Сонячна система

en: Loading stars
uk: Завантажуються зірки

en: Please wait while re-indexing stars...
uk: Будь ласка, зачекайте до завершення переіндексування зірок…

en: Supernovae Update
uk: Оновлення даних наднових

en: Downloading Supernovae updates...
uk: Отримуємо оновлення даних щодо наднових…

en: Error downloading supernova data: %1
uk: Помилка під час спроби отримати дані наднових: %1

en: Requested Position Below Horizon
uk: Задана позиція знаходиться під горизонтом

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
uk: Задана позиція знаходиться під горизонтом.
    Бажаєте здійснити перехід?

en: Go Anyway
uk: Здійснити

en: Keep Position
uk: Не змінювати позицію

en: Digitized Sky Survey image provided by the Space Telescope Science Institute [free for non-commercial use].
uk: Картинка з Цифрового путівника небом, виданого Науковим Інститутом космічного телескопа [безкоштовна для некомерційного використання].

[ctx: Equatorial & Horizontal Coordinates]
en: JNow:	%1	%2
    J2000:	%3	%4
    AzAlt:	%5	%6
uk: JNow:	%1	%2
    J2000:	%3	%4
    АзВис:	%5	%6

en: Sloan Digital Sky Survey image provided by the Astrophysical Research Consortium [free for non-commercial use].
uk: Зображення Sloan Digital Sky Survey надано Astrophysical Research Consortium [вільне для некомерційного використання].

en: Angular distance: %1
uk: Кутова відстань: %1

en: ; Physical distance: %1 pc
uk: ; фізична відстань: %1 пк

en: Star Hopper: Choose a field-of-view
uk: Засіб переходу: виберіть рамку поля зору

en: FOV to use for star hopping:
uk: Рамка поля зору для засобу переходу:

en: Star Hopper: Enter field-of-view to use
uk: Засіб переходу: вкажіть рамку поля зору

en: FOV to use for star hopping (in arcminutes):
uk: Рамка поля зору для засобу переходу (у кутових мінутах):

en: No object selected.
uk: Не вибрано жодного об'єкта.

en: Object Details
uk: Відомості про об'єкт

[ctx: Zenith]
en: Z
uk: З

[ctx: Jupiter's moon Io]
en: Io
uk: Іо

[ctx: Jupiter's moon Europa]
en: Europa
uk: Європа

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
uk: Ганімед

[ctx: Jupiter's moon Callisto]
en: Callisto
uk: Калісто

en: Earth Shadow
uk: Тінь Землі

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
uk: Повний місяць

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
uk: Молодик

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
uk: Перша чверть

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
uk: Третя чверть

[ctx: moon phase between new moon and 1st quarter]
en: Waxing crescent
uk: Молодий місяць

[ctx: moon phase between 1st quarter and full moon]
en: Waxing gibbous
uk: Між першою чвертю та повним

[ctx: moon phase between full moon and 3rd quarter]
en: Waning gibbous
uk: Між повним місяцем та третьою чвертю

[ctx: moon phase between 3rd quarter and new moon]
en: Waning crescent
uk: Між третьою чвертю та новим місяцем

en: unknown
uk: невідомо

[ctx: Universal time]
en: UT
uk: СЧ

en: Success
uk: Виконано

en: Eccentricity >= 1.0 or < -0.001
uk: Ексцентриситет >= 1.0 або < -0.001

en: Mean motion less than 0.0
uk: Середній рух менший за 0.0

en: Semi-latus rectum < 0.0
uk: Фокальний параметр < 0.0

en: Satellite has decayed
uk: Супутник зіпсовано

en: Unknown error
uk: Невідома помилка

en: Star
uk: Зірка

en: Catalog Star
uk: Зірка з каталогу

en: Planet
uk: Планета

en: Comet
uk: Комета

en: Asteroid
uk: Астероїд

en: Constellation
uk: Сузір'я

en: Galaxy Cluster
uk: Скупчення галактик

en: Satellite
uk: Супутник

en: Radio Source
uk: Радіоджерело

en: Multiple Star
uk: Кратна зірка

en: Unknown Type
uk: Невідомий тип

en: Open Clr
uk: Розсіяне скупчення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GlobularClusterCB)
en: Globular
uk: Кулясте скупчення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NebulaCB)
en: Nebula
uk: Туманність

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetaryCB)
en: Planetary
uk: Планетарна туманність

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SupernovaRemnantCB)
en: Remnant
uk: Залишок наднової

en: Galaxy Clr
uk: Скупчення галактик

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DarkNebulaCB)
en: Dark Neb
uk: Темна туманність

en: Show HST Image
uk: Показати знімок з «Габбла»

en: %1: Hubble Space Telescope, operated by STScI for NASA [public domain]
uk: %1: Космічний телескоп «Габбл», керований НІКТ для НАСА [для публічного доступу]

en: Show Spitzer Image
uk: Показати знімок з телескопа «Спітцер»

en: %1: Spitzer Space Telescope, courtesy NASA/JPL-Caltech [public domain]
uk: %1: Космічний телескоп «Спітцер», власність НАСА/ЛРР-Caltech [для публічного доступу]

en: Show SEDS Image
uk: Показати знімок SEDS

en: %1: SEDS, http://www.seds.org [free for non-commercial use]
uk: %1: SEDS, http://www.seds.org [безкоштовне для некомерційного використання]

en: Show KPNO AOP Image
uk: Показати знімок обсерваторії Кіт-ПІк

en: %1: Advanced Observing Program at Kitt Peak National Observatory [free for non-commercial use; no physical reproductions]
uk: %1: Програма розширено спостереження у Національній обсерваторії Кіт-Пік [безкоштовні для некомерційного використання; заборонене фізичне відтворення]

en: Show NOAO Image
uk: Показати знімок НООА

en: %1: National Optical Astronomy Observatories and AURA [free for non-commercial use]
uk: %1: Національні Обсерваторії Оптичної Астрономії та Асоціація Університетських Досліджень з Астрономії [безкоштовно для некомерційного використання]

en: %1: Very Large Telescope, operated by the European Southern Observatory [free for non-commercial use; no reproductions]
uk: %1: Дуже Великий Телескоп, керований Європейською Південною Обсерваторією [безкоштовно для некомерційного використання; без відтворення]

en: Show
uk: Показати

en: lat and LST parameters should only be used in KSPlanetBase objects.
uk: Параметри шир. та Місцевий Сидеричний Час можна використовувати тільки у об'єктах KSPlanetBase.

en: alpha
uk: альфа

en: beta
uk: бета

en: gamma
uk: гамма

en: delta
uk: дельта

en: epsilon
uk: епсилон

en: zeta
uk: зета

en: eta
uk: ета

en: theta
uk: тета

en: iota
uk: йота

en: kappa
uk: каппа

en: lambda
uk: лямбда

en: mu
uk: мю

en: nu
uk: ню

en: xi
uk: ксі

en: omicron
uk: омікрон

en: pi
uk: пі

en: rho
uk: ро

en: sigma
uk: сигма

en: tau
uk: тау

en: upsilon
uk: іпсилон

en: phi
uk: фі

en: chi
uk: хі

en: psi
uk: псі

en: omega
uk: омега

en: Failed to load terrain. Set terrain file in Settings.
uk: Не вдалося завантажити ландшафт. Встановіть файл ландшафту у «Параметрах».

en: Failed to load terrain image (%1). Set terrain file in Settings.
uk: Не вдалося завантажити зображення ландшафту (%1). Встановіть файл ландшафту у «Параметрах».

en: Error parsing TimeZoneRule, setting to empty rule.
uk: Помилка обробки TimeZoneRule, встановлено порожнє правило.

en: Could not parse %1 as a valid month code.
uk: Не вдалося обробити %1 як коректний код місяця.

en: Could not parse %1 as a valid day code.
uk: Не вдалося обробити %1 як коректний код дня.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can locate objects in the sky by their name.
    			Use Ctrl+F, the "Pointing->Find Object" menu item, or the "Find Object"
    			Toolbar button.
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете знайти об'єкти на небі за їхньою назвою.
    			Використовуйте Ctrl+F, пункт меню «Фокус->Знайти об'єкт», або 
    			кнопку «Знайти об'єкт» на панелі інструментів.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To change your Geographic Location,
    			use Ctrl+G, the "Settings->Geographic..." menu item,
    			or the "globe" Toolbar button.
    		</p>
uk: 		<p>Щоб змінити географічне розташування,
    			використовуйте Ctrl+G, пункт меню «Параметри->Географічне…»,
    			або кнопку-глобус на панелі інструментів.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can Track an object, so it will always be centered
    			in the display.<br/>
    			Use Ctrl+T, the "Pointing->Engage Tracking" menu item, or the "lock"
    			Toolbar button. You can also simply center the object by
    			double-clicking on it or selecting "Center and Track" from the
    			object's popup menu.
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете слідкувати за об'єктом так, що він завжди буде по центру
    			області показу.<br/>
    			Використовуйте Ctrl+T, пункт меню «Фокус->Почати стеження» або кнопку-замок
    			на панелі інструментів. Ви можете розмістити об'єкт по центру просто двічі
    			клацнувши по ньому або обравши з контекстного меню об'єкта
    			«Центрувати і стежити».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Handbook includes the AstroInfo Project, a series
    			of informative articles about Astronomy.
    		</p>
uk: 		<p>Кишеньковий довідник з KStars містить проєкт АстроІнфо, серію
    			інформативних статей про Астрономію.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>There are three on-screen "Info Boxes" which show data related to the
    			time/date, your geographic location, and the current central position on the
    			sky (the focus).  You can drag these boxes with the mouse, and "shade" them
    			by double-clicking them to show more (or less) information.  You can hide
    			them altogether in the Settings->Info Boxes menu.
    		</p>
uk: 		<p>Існує три види екранних «інформаційних позначок», які показують
    			дані часу/дати, вашого географічного розташування, та поточної
    			центральної позиції на небі (фокуса). Ви можете перетягувати
    			ці позначки мишею, «затіняти» їх подвійним клацанням, щоб
    			показувати більше (або менше) інформації. Ви можете сховати
    			їх всі через меню «Параметри->Інформація».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a full-screen mode; you can toggle this mode using the
    			"fullscreen" toolbar button, or by pressing Ctrl+Shift+F.
    		</p>
uk: 		<p>KStars можна запустити у повноекранному режимі. Увімкнути цей режим можна
    			відповідною кнопкою на панелі інструментів або комбінацією клавіш Ctrl+Shift+F.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Help us improve the KStars project! Visit our website at https://edu.kde.org/kstars and join our mailing list at kstars-devel@kde.org to learn more. We welcome you to help us with bug reports, contributions of astronomy know-how and knowledge, code contributions, translations and many more kinds of contributions!
    		</p>
uk: 		<p>Допоможіть нам зробити проєкт KStars! Відвідайте наш сайт https://edu.kde.org/kstars і долучіться до нашого списку листування kstars-devel@kde.org, щоб дізнатися більше. Ми запрошуємо вас допомогти звітами щодо вад, знаннями з астрономії, написанням коду, перекладами та іншими типами внесків!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The N,S,E,W keys will point the display at the North,
    			South, East and West points on the Horizon.  The Z key will point the
    			display at the Zenith.
    		</p>
uk: 		<p>Клавіші N,S,E,W спрямують фокус на Північ,
    			Південь, Схід та Захід на горизонті. Клавіша Z спрямує фокус
    			у Зеніт.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The 0-9 keys will center the display on one of the major solar system
    			bodies.  0 centers on the Sun, 3 centers on the Moon; the rest are the eight
    			planets, in order of their distance from the Sun.
    		</p>
uk: 		<p>Клавіші 0-9 розмістять по центру області показу на одному з основних тіл
    			 сонячної системи. 0 центрує Сонце, 3 центрує Місяць; решта вісім
    			планет, у порядку відстаней від Сонця.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Click and Drag with the mouse to slew the skymap to a new position on
    			the sky.
    		</p>
uk: 		<p>Клацніть і перетягніть за допомогою миші, щоб обернути карту неба у нову позицію
    			на небі.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Double-click with the mouse to center the display on the location
    			of the mouse cursor.  If you double-click on an object, KStars will
    			automatically begin tracking it.
    		</p>
uk: 		<p>Двічі клацніть мишею, щоб відцентрувати область показу за
    			поточним розташуванням курсора мишки. Якщо ви двічі клацнете
    			на об'єкті, KStars автоматично стежитиме за ним.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The status bar displays the current sky coordinates of the mouse cursor,
    			in both Equatorial and Horizontal coordinate systems.
    		</p>
uk: 		<p>Рядок статусу показує поточні небесні координати курсора миші,
    			у екваторіальній та горизонтальній координатній системах.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The display can be zoomed in or out by spinning your mouse's scroll wheel,
    			or by dragging the mouse up or down with the middle mouse button pressed.  You
    			can also use the +/- keys, or the "Zoom In"/"Zoom Out" items in the toolbar and
    			in the View menu.  The Zoom Level can be set manually using the "Zoom to Angular
    			Size" item in the View menu (Shift+Ctrl+Z), and you can set it graphically by
    			holding down the Ctrl button while dragging the mouse to define a rectangle for
    			the new window boundaries.
    		</p>
uk: 		<p>Зображення можна збільшити або зменшити прокручуванням коліщатка вашої миші,
    			або перетягуванням миші вгору або донизу з натисненою середньою кнопкою. Ви
    			також можете використовувати клавіші +/-, або пункти «Збільшити»/«Зменшити»
    			на панелі інструментів та у меню «Перегляд». Масштаб можна встановити
    			вручну у пункті «Встановити кут видимості» меню «Перегляд» (Shift+Ctrl+Z),
    			графічно його можна встановити затиснувши клавішу Ctrl та викреслюючи
    			мишею нові межі вікна.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can manually set the coordinates of the central Focus point.
    			Press Ctrl+M, or use the "Pointing->Set Coordinates Manually..." menu item, and enter
    			the desired coordinates in the popup window.
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете вручну встановити координати центральної точки фокусування.
    			Натисніть Ctrl+M, або використайте пункт меню «Фокус->Вказати координати вручну…»,
    			та введіть бажані координати у контекстне вікно.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To switch between Equatorial and Horizontal coordinate
    			systems, use the "View->Coordinates" menu item, or press the spacebar.
    		</p>
uk: 		<p>Щоб перемкнутися між екваторіальними та горизонтальними координатними
    			системами, використовуйте пункт меню «Перегляд->Координати», або натисніть пробіл.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To set the Time and Date, type Ctrl+S, use the "Time->Set Time" menu item,
    			or press the "time" toolbar button.  Note that dates in KStars can be very
    			remote; you can use any year between -50,000 and +50,000.
    		</p>
uk: 		<p>Щоб встановити час та дату, натисніть Ctrl+S, використайте пункт меню «Час->Встановити час»,
    			або натисніть кнопку з годинником на панелі інструментів. Зауважте, що дати у KStars можуть бути дуже
    			віддаленими; ви можете використовувати будь-який рік між -50.000 та +50.000.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can use Ctrl+E or the "Time->Set Time to Now" menu item to synchronize
    			the simulation clock with your CPU clock.
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете використовувати Ctrl+E або пункт меню «Час->Встановити поточний час»,
    			щоб синхронізувати годинник з внутрішнім годинником комп'ютера.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Spin Box in the Toolbar allows you to adjust the time step
    			used by the KStars clock; setting it to "1.0 sec" provides "real time".
    			Note: negative values make time run backwards.
    		</p>
uk: 		<p>Віконце лічильника на панелі інструментів надає вам змогу змінювати
    			крок часу годинника KStars; «1.0 с» дає «реальний час».
    			Зауваження: від'ємні значення спричиняють зворотний відлік часу.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can stop and start the clock with the "Play/Pause" button
    			in the Toolbar, or with the "Time->Stop Clock" menu item.
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете зупинити та запустити годинник кнопкою «Запустити/Зупинити»
    			на панелі інструментів, або з пункту меню «Час->Зупинити годинник».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can advance the simulation clock forward or backward by a single
    			time step by pressing the "&gt;" or "&lt;" keys.
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете перемотати моделювання годинника вперед або назад
    			на один часовий крок натиснувши клавішу «&gt;» або «&lt;».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you click your mouse in the map, the object in the sky nearest
    			the mouse cursor is identified in the status bar.
    		</p>
uk: 		<p>Якщо клацнути мишею на карті, найближчий у рядку стану
    			з'явиться інформація про найближчий до курсора об'єкт.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you hold the mouse cursor still for a moment, the nearest object
    			will be identified by a temporary name label that automatically fades
    			out when you move the mouse again.
    		</p>
uk: 		<p>Якщо на хвильку зупинити курсор миші, найближчий до нього об'єкт
    			отримає тимчасову позначку з назвою, яка автоматично згасне,
    			коли ви знову зрушите мишу.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Right-click with the mouse to open a popup menu of detailed options
    			for a particular object, including links to images and information on
    			the Internet.
    		</p>
uk: 		<p>Клацніть правою кнопкою миші, щоб відкрити контекстне меню
    			з детальними параметрами окремого об'єкта, разом з посиланнями
    			на знімки та інформацію у інтернеті.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The deep-sky objects with a special color (the default is Red)
    			have extra URL links available in their popup menu.
    		</p>
uk: 		<p>Далекі об'єкти особливого кольору (типово червоного)
    			мають додаткові посилання на адреси, які можна взнати з
    			контекстного меню.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, stars in KStars are displayed with realistic colors.
    			A star's color depends on its temperature; cooler stars are red,
    			while hotter stars are blue.
    		</p>
uk: 		<p>Типово, зірки зображаються у KStars їхнім справжнім кольором.
    			Колір зірки залежить від температури; холодніші зірки — червоні,
    			гарячіші — блакитні.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you want the very latest orbital information for asteroids and
    			comets (including recently-discovered objects), check the "Download
    			Data" tool ("File->Download New Data" or Ctrl+D) frequently for updated
    			ephemerides.
    		</p>
uk: 		<p>Якщо вам потрібна найсвіжіша інформація про орбіти астероїдів,
    			комет (разом з нещодавно відкритими об'єктами), погляньте
    			на інструмент «Отримати дані» («Файл->Отримати нові дані»
    			або Ctrl+D), щоб частіше оновлювати дані про ефемериди.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Details window provides a large amount of information on any 
    			object in the sky, including coordinates, rise/set times, Internet 
    			links, and your own custom notes.  Access the Details window through 
    			the popup menu, or by clicking on an object and then pressing "D".
    		</p>
uk: 		<p>Вікно «Додатково» показує значний обсяг інформації про
    			будь-якого об'єкта на небі, разом з координатами, час сходу/заходу.
    			посилання у Інтернеті та ваші особисті примітки. Доступ до
    			вікна «Додатково» можна отримати з контекстного меню або
    			клацанням на об'єкті з наступним натисканням «D».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can attach a name label to any object in the sky.  Toggle the 
    			label in the popup menu, or by clicking on the object and then 
    			pressing "L".
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете додати позначку з назвою до будь-якого об'єкта неба. Доступ 
    			до перемикача позначки можна отримати з контекстного меню, або 
    			клацаючи на об'єкті та натискаючи «L».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Astrocalculator (Ctrl+C) gives you direct access to many 
    			of the calculations that KStars does behind-the-scenes.
    		</p>
uk: 		<p>Астрокалькулятор KStars (Ctrl+C) надає вам доступ до багатьох 
    			з обчислень, які виконує KStars за лаштунками.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The AAVSO Light Curve Generator tool (Ctrl+V) connects to a server at the
    			American Association of Variable Star Observers, and constructs a
    			lightcurve for any of the 6000+ variable stars that they monitor
    			on a daily basis.
    		</p>
uk: 		<p>Інструмент створення кривих світності AAVSO (Ctrl+V) з'єднується з сервером
    			Американської асоціації спостерігачів за змінними зірками (AAVSO), та будує
    			криву світності для будь-якої з понад 6000 змінних зірок, за яким щоденно
    			спостерігає ця асоціація.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Altitude vs. Time tool (Ctrl+A) will plot altitude curves for any group
    			of objects that you select.  This is a great tool for planning
    			observing sessions.
    		</p>
uk: 		<p>Інструмент «Висота/час» (Ctrl+A) надає змогу будувати графіки висоти
    для будь-якої групи
    			вибраних вами об'єктів. Це чудовий інструмент для планування
    			сеансів спостереження.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>With the What's up Tonight? tool (Ctrl+U), you can tell at a glance what
    			objects will be visible from your location on a given night.
    		</p>
uk: 		<p>За допомогою інструмента «Сьогодні ввечері» (Ctrl+U), ви можете легко встановити які
    			об'єкти будуть видимі з місця вашого розташування заданого вечора.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful Observation Planner tool
    			  (Ctrl + L). The planner helps you maintain a
    			  wish list of objects that you would like to
    			  observe, and then select some of these
    			  objects to plan out an observing
    			  session. The planner can then assign
    			  observing times, and present the objects in
    			  time order for easy observing workflow on
    			  the field.
    		</p>
uk: 		<p>У KStars передбачено потужний інструмент планування спостережень
    			  (Ctrl + L). Планувальник допоможе вам у супроводі
    			  списку бажаних об'єктів, які варто спостерігати,
    			  і виборі деяких з цих об'єктів для
    			  планування сеансу спостереження.
    			  Після внесення до списку планування інструмент
    			  може визначити час спостереження та наявні на це час об'єкти
    			  з метою спрощення процесу спостереження
    			  у польових умовах.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful astrophotography suite called Ekos! Ekos lets you control your astrophotography equipment through INDI, perform auto-focus etc, and set up automatic capture sequences.
    		</p>
uk: 		<p>У KStars передбачено потужний астрографічний комплекс інструментів із назвою Ekos! Ekos надає вам змогу керувати вашим астрографічним обладнанням за допомогою INDI, виконувати автофокусування тощо та налаштовувати автоматичне захоплення послідовності зображень.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The ScriptBuilder tool allows you to construct complex D-Bus
    			scripts using a simple GUI.  The scripts can be played back later
    			from the command line, or from within KStars.
    		</p>
uk: 		<p>Інструмент побудови сценаріїв надає вам змогу створювати
    			складні сценарії D-Bus, використовуючи простий графічний
    			інтерфейс. Ці сценарії можна згодом виконати за допомогою
    			з командного рядка, або з KStars.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Solar System Viewer tool (Ctrl+Y) shows an overhead view of the solar
    			system, showing the positions of the major planets for the current
    			simulation date.
    		</p>
uk: 		<p>Інструмент перегляду сонячної системи (Ctrl+Y) показує вигляд згори на
    			сонячну систему, демонструючи розташування основних планет на поточну
    			модельовану дату.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Jupiter Moons tool (Ctrl+J) shows the relative positions of Jupiter's
    			four largest moons (Io, Europa, Ganymede and Callisto), as seen from
    			Earth, and as a function of time.
    		</p>
uk: 		<p>Інструмент «Місяці Юпітера» (Ctrl+J) показує відносні позиції чотирьох
    			найбільших супутників Юпітера (Іо, Європи, Ганімеда та Каллісто), як його
    			видно з Землі, та як функцію часу.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can export the sky image to a file using the "Save Sky Image"
    			item in the File menu, or by pressing Ctrl+I.  In addition, you can
    			run KStars from a command prompt with the "--dump" argument to save a
    			sky image to disk without even opening the program window.  This can
    			be used to generate dynamic wallpaper for your KDE desktop.
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете експортувати зображення неба у файл за допомогою
    			пункту меню «Файл» — «Зберегти зображення неба», або за
    			допомогою комбінації клавіш Ctrl+I. Крім того, ви можете запустити
    			KStars з командного рядка з параметром «--dump», щоб зберегти
    			зображення неба у файл, навіть не відкриваючи вікна програми.
    			Це можна використовувати для створення рухомих шпалер для KDE.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom Object Catalogs, select "Import Catalog..." or 
    			"Create Catalog..." from the Catalogs page in the KStars Configuration window.
    			See the Handbook for instructions on formatting your catalog file.
    		</p>
uk: 		<p>Щоб додати ваші особисті каталоги об'єктів, виберіть
    			«Імпортувати каталог» або «Завантажити каталог» зі сторінки «Каталоги» у вікні налаштування KStars.
    			Щоб дізнатися про інструкції з форматування файла каталогу,
    			прочитайте довідку.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with the NGC and IC deep-sky object catalogs. You can download many more catalogs from the File->Download New Data option. You can also make your own custom catalogs and add them.
    		</p>
uk: 		<p>Типово, KStars постачається зі каталогами віддалених об'єктів NGC та IC. Ви можете отримати багато інших каталогів за допомогою пункту меню «Файл → Отримати нові дані». Ви також можете створювати власні нетипові каталоги і додавати їх.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with a catalog of stars up to about magnitude 8. You can download additional star catalogs (Tycho-2 and USNO NOMAD) to show up to 100 million stars down to about magnitude 16 using the File->Download New Data option.
    		</p>
uk: 		<p>Типово, KStars постачається з каталогом зірок аж до 8 зоряної величини. Ви можете отримати додаткові зоряні каталоги (Tycho-2 та USNO NOMAD), у яких зберігаються дані 100 мільйонів зірок аж до 16 зоряної величини за допомогою пункту меню «Файл → Отримати нові дані».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom image/information URLs to
    			any object, select "Add Link..." from the object's popup menu.
    		</p>
uk: 		<p>Для того, щоб додати свої особисті посилання на знімки або
    			інформацію про об'єкт, виберіть «Додати посилання…» з контекстного
    			меню об'єкта.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can adjust dozens of display options by clicking the
    			"configure" Toolbar button, or selecting the "Settings->Configure KStars..."
    			menu item.
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете налаштувати десятки параметрів показу,
    			натиснувши кнопку «налаштувати» на панелі інструментів, або
    			обравши пункт меню «Параметри->Налаштувати KStars…».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The on-screen Info Boxes can be hidden or shown using the
    			"Settings->Info Boxes" menu.
    		</p>
uk: 		<p>Екранні інформаційні позначки можна ховати або показувати
    			за допомогою меню «Параметри->Інформація».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Toolbars can be hidden or shown using the "Settings->Toolbars" menu.
    		</p>
uk: 		<p>Панелі інструментів можна сховати та показати за допомогою меню «Параметри->Показані панелі».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can hide either the Ra/Dec or Az/Alt coordinate fields in the statusbar,
    			or hide the statusbar completely, using the Settings->Statusbar menu.
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете сховати координатні поля ПС/Схил або Аз/Вис у рядку стану,
    			або сховати смужку стану повністю, використовуючи меню «Параметри->Смужка стану».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can easily switch between predefined color schemes by selecting
    			the scheme from the "Settings->Color Schemes" menu.
    		</p>
uk: 		<p>Ви легко можете змінити шаблони схеми кольорів, обравши
    			схему з меню «Параметри->Схеми кольорів».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Geographic Locations.  Fill in the
    			required fields in the "Set Geographic Location" Dialog and then press the
    			"Add City to List" button. Your Locations will be available in all
    			future sessions.
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете визначити власні географічні розташування. Заповніть
    			потрібні поля у діалоговому вікні «Встановлення географічного розташування», а потім натисніть кнопку
    			«Додати місто до списку». Ваші розташування будуть доступні у всіх
    			наступних сеансах.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Color Schemes.  Adjust the colors
    			in the Configuration Window's "Colors" Tab, and then press the "Save
    			Current Colors" button. Your Color Scheme will appear in the list in
    			all future sessions.
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете визначити власні схеми кольорів. Налаштуйте кольори
    			на вкладці «Кольори» вікна налаштувань, а потім натисніть кнопку
    			«Зберегти поточні кольори». Ваша схема кольорів з'явиться у списку
    			у всіх наступних сеансах.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can construct your own field-of-view (FOV) symbols, using the
    			FOV Editor from the Settings->FOV Symbols menu.  You can set the angular size, the
    			shape, and the color of your new symbols.
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете створювати ваші власні рамки поля зору (FOV) за допомогою
    			Редактора поля зору у меню «Параметри->Рамки поля зору». Ви можете вказати кутовий розмір,
    			форму та колір ваших нових рамок.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you use a camera to capture images, you can create a field-of-view (FOV) symbol that matches your camera sensor's size. You can then adjust the orientation of the FOV symbol to match the orientation of your camera, to see what fits into your imaging field. The FOV Editor may be accessed from the Settings->FOV Symbols menu.
    		</p>
uk: 		<p>Якщо ви користуєтеся фотокамерою для захоплення зображень, ви можете створити рамку поля зору (FOV), який відповідатиме розміру датчика вашої фотокамери. Після цього ви можете скоригувати орієнтацію рамки FOV так, щоб вона відповідала орієнтації вашої фотокамери, щоб бачити, чи відповідає поле зору області зображення. Доступ до редактора поля зору можна отримати за допомогою пункту меню «Параметри → Рамки поля зору».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Advanced tab of the KStars Configuration window allows you to fine-tune
    			the behavior of KStars. You can specify whether to correct for atmospheric
    			refraction, and whether to use animated slewing. You can also specify which
    			objects are hidden while the display is in motion.
    		</p>
uk: 		<p>Вкладка «Додатково» у вікні налаштування KStars надає вам можливість
    			тонкого налаштування KStars. Ви можете визначити чи вводити поправку
    			на атмосферну рефракцію та чи анімувати обертання. Ви також можете
    			визначити які об'єкти ховати під час руху зображення.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars displays up to 100 million stars, more than 13,000 deep-sky objects, the 88 constellations,
    			all planets, the Sun, the Moon, thousands of comets and asteroids, and the
    			Milky Way.
    		</p>
uk: 		<p>KStars показує 100 мільйонів зірок, понад 13000 далеких об'єктів, 88 сузір'їв,
    			всі планети, Сонце, Місяць, тисячі комет та астероїдів, та
    			Чумацький Шлях.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The line in the sky that the Sun and all the Planets seem to follow
    			is called the Ecliptic.
    		</p>
uk: 		<p>Лінія, вздовж якої, як здається, рухаються Сонце і планети,
    			називається екліптикою.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Object positions in KStars include the effects of precession, nutation,
    			aberration, atmospheric refraction, and light travel time (for planets).
    		</p>
uk: 		<p>Позиції об'єктів у KStars враховують явища прецесії, нутації,
    			аберації, атмосферної рефракції, скінченності швидкості світла (для планет).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can simulate the famous experimental test of general relativity in KStars -- KStars can calculate the bending of star-light around the sun. Simply center on the sun, zoom in the sky map and toggle the corrections by pressing 'r' on the keyboard.
    		</p>
uk: 		<p>Ви можете імітувати відомий експеримент загальної теорії відносності у KStars — KStars може обчислювати відхилення світла зірки у околі Сонця. Просто розташуйте Сонце у центрі вікна програми, збільште масштаб карти і увімкніть або вимкніть виправлення за допомогою натискання клавіші «R» на клавіатурі.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The nearest star to the Sun is Rigel Kentaurus (alpha Centauri).
    			The brightest star in the night sky is Sirius (alpha Canis Majoris).
    		</p>
uk: 		<p>Найближчою зіркою до Сонця є Рігель Кентаурус (α Центавра).
    			Найяскравішою на нічному небі зіркою є Сіріус (α Великого Пса).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of galaxies between Leo, Virgo and Coma Berenices
    			is called the Virgo Cluster of Galaxies.
    		</p>
uk: 		<p>Велика група галактик між сузір'ями Лева, Діви та Волосся Вероніки
    			називається скупченням галактик у Діві.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of clusters and nebulae near the south celestial pole
    			are objects in the Large Magellanic Cloud, which is a dwarf galaxy in
    			orbit around the Milky Way.
    		</p>
uk: 		<p>Велика група скупчень та туманностей поблизу південного полюса неба
    			є об'єктами у Великій Магеллановій Хмарі, що є карликовою галактикою на
    			орбіті навколо Чумацького Шляху.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Messier Catalog is a list of 110 of the brightest non-stellar objects
    			in the sky.  It includes such famous objects as the Orion Nebula (M 42), the
    			Andromeda Galaxy (M 31), and the Pleiades (M 45).
    		</p>
uk: 		<p>Каталок Месьє це список 110 найяскравіших незіркових об'єктів
    			на небі. Він містить такі відомі об'єкти як туманність Оріона (M 42),
    			Туманність Андромеди (M 31) та Плеяди (M 45).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Every now and then, planets seem to stop, and temporarily change their direction of motion across the night sky. This is called retrograde motion. You can simulate it in KStars by attaching a trail to an outer planet and letting the simulation clock step quickly (at 1 sid day or so).
    		</p>
uk: 		<p>Під час свого руху зоряним небом видимі позиції планет зупиняються і тимчасово змінюють напрям руху нічним небом. Такий рух називається ретроградним або зворотним. Ви можете імітувати цей рух у KStars: додайте показ траєкторії для зовнішньої планети і запустіть годинник імітації так, щоб він ішов дуже швидко (1 сидеричний день за секунду або щось подібне).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>From a dark, country-side location, the Andromeda Galaxy (M 31) is visible to the naked eye! The galaxy lies about 2.2 million light years away from us, and yet it has an apparent size of 3 degrees, 6 times the apparent size of the full moon!
    		</p>
uk: 		<p>У темних, сільських місцевостях Туманність Андромеди (M 31) можна бачити неозброєним оком! Цю галактику розташовано за близько до 2,2 мільйонів світлових років від нашої, отже її видимий розмір є близьким до 3 градусів, — у шість разів більше за розмір повного місяця!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Apparent sizes of deep-sky objects and planets are measured in arcminutes. An arc-minute is 1/60 of a degree. Stars have even smaller apparent sizes, which are measured in milli-arc-seconds (1/3600000 of a degree)!
    		</p>
uk: 		<p>Видимий розмір віддалених об'єктів та планет вимірюється у кутових мінутах. Одна кутова мінута відповідає 1/60 градуса. Зірки мають ще менші кутові розміри, які вимірюються у тисячних кутових секунд (1/3600000 градуса)!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Distance to the more nearby stars may be measured using "Parallax". The idea is explained in the Astro Info project. KStars shows the distances to many stars in the Details dialog. To access this information, simply right click on the star, and choose "Details" in the popup-menu.
    		</p>
uk: 		<p>Відстань до близьких зірок можна виміряти за допомогою явища, що має назву «паралакс». Ідею вимірювання викладено на відповідній сторінці проєкту AstroInfo. У KStars відстань до багатьох зірок можна побачити у діалоговому вікні «Подробиці». Щоб отримати доступ до цих даних, просто наведіть вказівник миші на зірку, клацніть правою кнопкою миші і виберіть пункт «Подробиці» у контекстному меню.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Hubble Space Telescope images are usually in false-color. The colors are chosen to indicate the presence of the elements Hydrogen, Oxygen, and Sulfur. For real-color images, try the other image options.
    		</p>
uk: 		<p>Знімки з космічного телескопа Габбла зазвичай подаються у несправжніх кольорах. Такі кольори вибирають, щоб позначити наявність елементів гідрогену, оксигену та сульфуру. Щоб побачити реальні кольори, спробуйте інші параметри зображення.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Digitized Sky Survey (DSS) has digitized images from photographs of every region of the sky, made with the Oschin Schmidt telescope at Mt. Palomar, and the UK Schmidt Telescope. The DSS image of almost any region of the sky can be accessed from KStars by right-clicking on the sky map and selection "Show DSS Image".
    		</p>
uk: 		<p>У Digitized Sky Survey (DSS) зберігаються цифрові знімки усіх областей зоряного неба, створені за допомогою телескопа Ошина Шмідта на горі Паломар ат телескопа Шмідта у Великій Британії. Доступ до зображень DSS майже усіх областей зоряного неба можна отримати з вікна KStars: наведіть вказівник миші на відповідне місце на зображенні зоряного неба, клацніть правою кнопкою миші і виберіть у контекстному меню «Показати зображення DSS».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Edwin Hubble made the first measurements that showed that the distant galaxies are receding at very fast speeds from us. This was early evidence for the expansion of the universe. Learn more at the AstroInfo project in the KStars Handbook (Help->KStars Handbook).
    		</p>
uk: 		<p>Едвін Габбл був першим, хто показав, що віддалені галактики віддаляються від нашої з дуже великою швидкістю. Це було одне з перших свідчень розширення Всесвіту. Докладніше про це можна дізнатися з даних проєкту AstroInfo у підручнику з KStars (Довідка → Підручник з KStars).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The best way to observe a faint object in the night-sky is to not look straight at it but look in the region around it! This technique, called "averted vision", works because of the way the rod cells, which are sensitive to dim light, are placed on the retina in our eyes.
    		</p>
uk: 		<p>Найкращим способом спостереження тьмяного об'єкта на нічному небі є не пряме спостереження за об'єктом, а спостереження за областю навколо нього! Ця методика, яка називається «відведений погляд», працює через спосіб розташування паличок, чутливих до тьмяного світла, на сітківці наших очей.
    		</p>

[ctx: @title:window]
en: Altitude vs. Time
uk: Висота/Час

en: Local Sidereal Time
uk: Місцевий сидеричний час

en: Local Time
uk: Місцевий час

en: &Print...
uk: &Друкувати…

en: Print the Altitude vs. time plot
uk: Надрукувати графік висоти від часу

en: <table><tr><th colspan="2">%1</th></tr><tr><td>LST:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>LT:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>Altitude:   </td><td>%4</td></tr></table>
uk: <table><tr><th colspan="2">%1</th></tr><tr><td>МСЧ:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>МЧ:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>Висота:   </td><td>%4</td></tr></table>

[ctx: @title:window]
en: Print elevation vs time plot
uk: Вивести графік висоти від часу

en: Elevation vs. Time Plot
uk: Графік висоти від часу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameBox)
en: Name of plotted object
uk: Назва об'єкта для креслення

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameBox)
en: There are two ways to use this field:  
    
    1. Simply type the name of a known object and press the "Plot" button (or press Enter).  The object's Altitude vs. Time curve will be added to the plot, and its coordinates will be displayed below.
    
    2. Type a name label for a custom object.  You will also need to specify the RA and Dec coordinates of the object, and then press the "Plot" button to add its curve to the plot.
uk: Є два шляхи використати це поле: 
    
    1. Просто напишіть назву відомого об'єкта та натисніть кнопку «Накреслити» (або натисніть Enter). Криву залежності висоти від часу буде додано до рисунку, а його координати буде показано нижче.
    
    2. Напишіть назву особливого об'єкта. Вам також слід вказати координати прямого сходження та схилення об'єкта, а потім натисніть кнопку «Накреслити», щоб додати криву до рисунку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
uk: Знайти об'єкт…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Plot
uk: Покреслити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
uk: Очистити поля

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
uk: Очистити список

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Equinox:
uk: Рівнодення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocalTimeLabel)
en: Local time:
uk: Місцевий час:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton)
en:     Compute
uk:     Обчислити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altitudeLabel)
en: Altitude:
uk: Висота:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, riseButton)
en: Object Rise
uk: Схід об'єкта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setButton)
en: Object Set
uk: Захід об'єкта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, transitButton)
en: Transit
uk: Кульмінація

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Date && Location
uk: Дата і місце

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
uk: Вибрати місто…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Long.:
uk: Довгота:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Lat.:
uk: Широта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
uk: Оновити

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, OptionName)
en: List of adjustable options
uk: Список параметрів, які можна змінювати

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, OptionName)
en: Select an option from this list to set its value.  You may also select the option using an organized Tree List using the "Browse Tree..." button.
uk: Виберіть параметр зі списку, щоб встановити його значення. Ви також можете вибрати параметр за допомогою ієрархічного списку, для цього слід натиснути кнопку «Ієрархічний список…».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
uk: Значення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Show Tree View of options
uk: Показувати ієрархічний список параметрів

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Press this button to select a View Option from a Tree list, in which they are grouped by subject.  Also shown are a short description of each option, and the data type of the option's value (string, integer, float or boolean).
uk: Натисніть цю кнопку, щоб вибрати параметр перегляду з ієрархічного списку, у якому параметри згруповано за темами. У ньому також показано короткий опис кожного параметра та тип даних, що йому відповідають (string, integer, float або boolean).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Browse Tree...
uk: Ієрархічний список…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: value for selected option
uk: значення вибраного параметра

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: Set the value for the selected view option here.  Make sure the value you enter matches the data type expected by the option.  For example, the "UseAltAz" option expects a boolean value, so you should enter "true", "false", "1", or "0".  If you are unsure what data type is expected, examine the Tree View of options using the "Browse Tree..." button.
uk: Тут ви можете вказати значення вибраного параметра. Пам'ятайте, що значення має відповідати параметру. Наприклад, параметр «UseAltAz» потребує значення логічного типу (тобто вам слід ввести «true», «false», «1» або «0»). Якщо ви не впевнені, підгляньте до ієрархічного списку, скориставшись кнопкою «Ієрархічний список…».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
uk: Параметр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
uk: Ширина зображення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
uk: Висота зображення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
uk: Вибрати об'єкт зі списку

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Opens the Find Object dialog, which allows you to select an object from the list of known objects.  When an object has been selected, its name will appear in the "dir" box at left.
uk: Відкриває діалогове вікно пошуку об'єкта, за допомогою якого ви зможете вибрати об'єкт у списку відомих об'єктів. Після вибору об'єкта його назва з'являється у полі «тека» ліворуч.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Object...
uk: Об'єкт…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Dir:
uk: Напр.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Target object or direction
uk: Цільовий об'єкт або напрямок

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Select a direction or object to center on.  The combo box provides a list of known directions including cardinal compass points on the horizon, as well as the Zenith.  You may also enter the name of a known object here, or select an object from the list of known objects by pressing the "Object" button.
uk: Виберіть напрямок або об'єкт, на який слід навести телескоп. Комбінований список містить список відомих напрямків разом з основними румбами компаса на горизонті та зенітом. Тут ви також можете ввести назву відомого об'єкта або вибрати об'єкт зі списку відомих об'єктів, для цього натисніть кнопку «Об'єкт».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
uk: Показати діалогове вікно друку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UseChartColors)
en: Use star chart colors
uk: Використовувати кольори «Зоряної карти»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
uk: Назва кольору:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
uk: Значення кольору

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
uk: Назва країни

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Enter the Country name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
uk: Вкажіть країну для бажаного міста. Можливо, простіше буде використати кнопку «Пошук міста…» для вибору міста зі списку заздалегідь вказаних міст.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
uk: Назва міста

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, CityName)
en: Enter the City name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
uk: Вкажіть назву міста. Можливо, простіше буде використати кнопку «Пошук міста…», щоб вибрати місто зі списку.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
uk: Назва регіону

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Enter the Province name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
uk: Вкажіть регіон. Можливо, простіше буде використати кнопку «Пошук міста…», щоб вибрати місто зі списку.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Open the Set Location tool
uk: Відкрити інструмент «Встановити розташування»

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Press this button to open the Set Location dialog, which will allow you to choose a location from our list of over 2500 cities around the word.  Once a location has been selected, the City, Province and Country fields will be filled in.
uk: Натисніть цю кнопку, щоб відкрити діалогове вікно «Встановити розташування», за допомогою якого ви зможете вибрати розташування зі списку з понад 2500 міст по всьому світу. Як тільки буде вказано розташування, буде заповнено поля «Місто», «Регіон» та «Країна».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Find City...
uk: Пошук міста…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Toggle Tracking on/off
uk: Перемикач стеження

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: If checked, the sky will remain focused on its current position or object as time passes.  This is called "Tracking".  Note that tracking is automatically engaged whenever an object is centered at the focus point.  So, if you use "lookToward" with an object name, you do not need to engage tracking.  
    
    If unchecked, then Tracking will be forced off, even if an object has been centered.  As time passes, the sky will then appear to drift by (due to the rotation of the Earth).
uk: Якщо позначено, небо залишатиметься фокусованим на поточній позиції або об'єкті з плином часу. Це називається «стеженням». Зауважте, що стеження автоматично вмикається кожного разу, коли об'єкт знаходиться в центрі фокуса. Отож, якщо ви використовуєте «Поглянути на» з назвою об'єкта, вам не потрібно вмикати стеження.
    
    Якщо не позначено, стеження буде вимкнено, навіть якщо об'єкт розміщено по центру, З плином часу небо обертатиметься (за рахунок обертання Землі).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <font color="#00007f">Sec:</font>
uk: <font color="#00007f">Секунд:</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Pause delay in seconds
uk: Пауза у секундах

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Enter the number of seconds that the script should pause before executing the remaining commands.
uk: Введіть кількість секунд, на які слід зупинити виконання сценарію, перш ніж перейти до виконання решти його команд.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
uk: Клавіша:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: Wait for this key to be pressed
uk: Очікувати натиснення цієї клавіші

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: The script execution will pause until the user presses the key specified here.  
    
    Only simple keys can currently be used; you cannot use modifier keys such as Ctrl or Shift.  Type "space" to specify the spacebar, otherwise use the key itself.
uk: Виконання сценарію буде призупинено до того часу, поки користувач не натисне задану тут клавішу. 
    
    Зараз ви можете використовувати лише одиночні клавіші; ви не можете використовувати клавіші-модифікатори на зразок Ctrl or Shift. Щоб вказати пропуск, напишіть «space», у іншому випадку натисніть відповідну клавішу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
uk: Масштаб:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
uk: Новий масштаб

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: Set the Zoom level for the display.  You can incrementally change this value using "ZoomIn" and "ZoomOut".  
    
    The Zoom level specifies the number of pixels which span one radian of arc.  Reasonable values should be between 300 and 10,000,000.
uk: Встановити масштаб показу. Ви можете покроково змінювати цю величину за допомогою «Збільшити» та «Зменшити». 
    
    Масштаб визначає кількість пікселів, розташованих вздовж одного радіана дуги. Прийнятні значення знаходяться між 300 та 10.000.000.

en: <QT><H2>KStars Astrocalculator</H2><P>The KStars Astrocalculator contains several <B>modules</b> which perform a variety of astronomy-related calculations.  The modules are organized into several categories: <UL><LI><B>Time calculators: </B>Convert between time systems, and predict the timing of celestial events</LI><LI><B>Coordinate converters: </B>Convert between various coordinate systems</LI><LI><B>Solar system: </B>Predict the position of any planet, from a given location on Earth at a given time</LI></UL></QT>
uk: <QT><H2>Астрокалькулятор KStars</H2><P>Астрокалькулятор KStars включає в себе декілька <B>модулів</b>, які виконують різноманітні розрахунки, що стосуються астрономії. Модулі розділено на декілька категорій: <UL><LI><B>Калькулятори часу: </B>Перетворення між системами відліку часу та розрахунок часу небесних явищ</LI><LI><B>Перетворювачі координат: </B>Перетворення між різними координатними системами</LI><LI><B>Сонячна система: </B>Розрахунки, щодо розташування планет у заданому місці на Землі у заданий час</LI></UL></QT>

en: <QT>Section which includes algorithms for computing time ephemeris<UL><LI><B>Julian Day:</B> Julian Day/Calendar conversion</LI><LI><B>Sidereal Time:</B> Sidereal/Universal time conversion</LI><LI><B>Almanac:</B> Rise/Set/Transit timing and position data for the Sun and Moon</LI><LI><B>Equinoxes & Solstices:</B> Equinoxes, Solstices and duration of the seasons</LI></UL></QT>
uk: <QT>Розділ, що містить алгоритми обчислення часу ефемерид<UL><LI><B>Юліанський День:</B> Перетворювач Юліанський День/Календар</LI><LI><B>Сидеричний Час:</B> Перетворювач Сидеричний/Світовий час</LI><LI><B>Календар:</B> Час Сходу/Заходу/Кульмінації та дані про позиції Сонця та Місяця</LI><LI><B>Рівнодення та сонцестояння:</B> Рівнодення, сонцестояння та тривалість пір року</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms for the conversion of different astronomical systems of coordinates<UL><LI><B>Galactic:</B> Galactic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Apparent:</B> Computation of current equatorial coordinates from a given epoch</LI><LI><B>Ecliptic:</B> Ecliptic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Horizontal:</B> Computation of azimuth and elevation for a given source, time, and location on the Earth</LI><LI><B>Simple:</B> Conversion between angles in hrs and degrees.</LI><LI><B>Angular Distance:</B> Computation of angular distance between two objects whose positions are given in equatorial coordinates</LI><LI><B>Geodetic Coords:</B> Geodetic/XYZ coordinate conversion</LI><LI><B>LSR Velocity:</B> Computation of the heliocentric, geocentric and topocentric radial velocity of a source from its LSR velocity</LI></UL></QT>
uk: <QT>Розділ з алгоритмами перетворення різних астрономічних систем координат<UL><LI><B>Галактичні:</B> Перетворювач Галактичних/Екваторіальних координат</LI><LI><B>Видимі:</B> Обчислення поточних екваторіальних координат за даною епохою</LI><LI><B>Еліптичні:</B> Перетворення Екліптичних/Екваторіальних координат</LI><LI><B>Горизонтальні:</B> Обчислення азимуту та висоти за даними джерелом, датою, часом та розташування на Землі</LI><LI><B>Геодезичні координати:</B> Перетворення між геодезичною та декартовою системами координат</LI><LI><B>Прості:</B> Перетворення між кутами у годинах та градусах.</LI><LI><B>Кутова відстань:</B> Обчислення кутової відстані між двома об'єктами з відомими екваторіальними координатами</LI><LI><B>Швидкість ЛСС:</B> Обчислення геліоцентричної, геоцентричної, топоцентричної та радіальної швидкостей джерела з його ЛСС швидкості</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms regarding information on solar system bodies coordinates and times<UL><LI><B>Planets Coords:</B> Coordinates for the planets, moon and sun at a given time and from a given position on Earth </LI></UL></QT>
uk: <QT>Розділ з алгоритмами, що стосуються інформації про час і координати тіл сонячної системи<UL><LI><B>Координати планет:</B> Координати планет, Місяця та Сонця у заданий час за заданою позицією Землі </LI></UL></QT>

[ctx: @title:window]
en: Calculator
uk: Калькулятор

en: Calculator modules
uk: Модулі калькулятора

en: Time Calculators
uk: Обчислення часу

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
uk: Юліанський день

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
uk: Сидеричний час

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcDayLengthDlg) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Almanac
uk: Календар

en: Equinoxes & Solstices
uk: Рівнодення та сонцестояння

en: Coordinate Converters
uk: Перетворювач координат

en: Equatorial/Galactic
uk: Екваторіальні

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
uk: Видимі координати

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSimple)
en: Horizontal Coordinates
uk: Горизонтальні координати

en: Simple Coordinates
uk: Прості координати

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ecliptic Coordinates
uk: Екліптична система координат

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
uk: Кутова відстань

en: Geodetic Coordinates
uk: Геодезичні координати

en: LSR Velocity
uk: Швидкість Місцевого Стандарту Спокою

en: Planets Coordinates
uk: Координати планет

en: Conjunctions
uk: З'єднання

en: Eclipses
uk: Затемнення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelLocalTime)
en: Local time
uk: Місцевий час

en: Universal time
uk: Всесвітній час

en: Julian date
uk: Дата за юліанським календарем

en: Single Object
uk: Окремий об'єкт

en: Conjunction/Opposition
uk: З'єднання/Протистояння

en: Date & Time (UT)
uk: Дата та час (СЧ)

en: Object 1
uk: Об'єкт 1

en: Object 2
uk: Об'єкт 2

en: Separation
uk: Розділення

[ctx: @title:window]
en: Save Conjunctions
uk: Збереження сполучень

en: Maximum separation entered is not a valid angle. Use the What's this help feature for information on how to enter a valid angle
uk: Введене вами максимальне ділення не є коректним значенням кута. Скористайтеся довідкою «Що це?», щоб отримати довідку щодо коректних значень кута.

en: Please select an object to check conjunctions with, by clicking on the 'Find Object' button.
uk: Будь ласка, виберіть об'єкт, з яким слід перевірити сполучення, натисканням кнопки «Знайти об'єкт».

en: Please select two different objects to check conjunctions with.
uk: Будь ласка, виберіть два різних об'єкти, для яких слід перевірити з'єднання.

en: Compute conjunction...
uk: Обчислити з'єднання…

[ctx: @title:window]
en: Conjunction
uk: З'єднання

en: Compute conjunction between %1 and %2
uk: Обчислити з'єднання між %1 і %2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Conjunction
uk: З'єднання

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Opposition
uk: Протистояння

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButtonBatch)
en: Greenwich, United Kingdom
uk: Гринвіч, Велика Британія

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ending on:
uk: Завершується о:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: and
uk: і

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Starting on:
uk: Починається о:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show conjunctions/oppositions for:
uk: Показати з'єднання/протистояння для:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Between objects:
uk: Між об'єктами:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum allowed separation:
uk: Максимальне дозволене ділення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
uk: Обчислити

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Conjunctions / Oppositions
uk: З'єднання/Протистояння

en: View in SkyMap
uk: Переглянути у SkyMap

en: Show Details
uk: Показати подробиці

en: Full
uk: Повне

en: Partial
uk: Часткове

en: CSV Files (*.csv)
uk: файли CSV (*.csv)

[ctx: @title:window]
en: Export Eclipses
uk: Експортувати дані затемнень

en: Could not export.
uk: Не вдалося експортувати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show eclipses for:
uk: Показувати затемнення для:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
uk: Результати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinoxText)
en: Vernal equinox:
uk: Весняне рівнодення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolsticeText)
en: Summer solstice:
uk: Літнє сонцестояння:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinoxText)
en: Autumnal equinox:
uk: Осіннє рівнодення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolsticeText)
en: Winter solstice:
uk: Зимове сонцестояння:

[ctx: @title:window]
en: Flag Manager
uk: Керування прапорцями

en: To add custom icons, just add images in %1. File names must begin with flag. For example, the file <i>flagSmall_red_cross.png</i> will be shown as <b>Small red cross</b> in the combo box.
uk: Щоб додати нетипові піктограми, просто скопіюйте зображення до каталогу %1. Назви файлів мають починатися з «flag». Наприклад, файл з назвою <i>flagSmall_red_cross.png</i> буде показано як <b>Small red cross</b> у спадному списку.

[ctx: Right Ascension]
en: RA
uk: ПС

[ctx: Declination]
en: Dec
uk: Схил.

en: Epoch
uk: Епоха

en: Icon
uk: Піктограма

en: Label
uk: Мітка

en: Invalid coordinates.
uk: Некоректні координати!

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
uk: Телескоп %1 не під'єднано. Будь ласка, з'єднайте його та спробуйте знову.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Label color:
uk: Колір мітки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Icon:
uk: Піктограма:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Slew to the flag coordinates
uk: Повернути телескоп до координат прапорця

en: Region is invalid.
uk: Область є некоректною.

[ctx: @title:window]
en: Artificial Horizon Manager
uk: Керування штучним горизонтом

en: Region
uk: Область

[ctx: Azimuth]
en: Az
uk: Аз

[ctx: Altitude]
en: Alt
uk: Вис

en: Region is valid
uk: Область є коректною

en: Region %1
uk: Область %1

en: %1 region is invalid.
uk: Область %1 є некоректною.

[ctx: @title:window]
en: Save Artificial Horizon
uk: Зберегти штучний горизонт

en: Invalid angle value: %1
uk: Некоректне значення кута: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Regions
uk: Області

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addRegionB)
en: Add Region
uk: Додати область

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeRegionB)
en: Remove Region
uk: Вилучити область

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleCeilingB)
en: Toggle Ceiling
uk: Перемикач стелі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exportHorizonB)
en: Export the selected horizon to a file
uk: Експортувати вибраний горизонт до файла

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, importHorizonB)
en: Import a previously exported horizon file
uk: Імпортувати раніше експортований файл горизонту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveB)
en: Save Regions
uk: Зберегти області

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Points
uk: Точки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPointB)
en: Add Point
uk: Додати точку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePointB)
en: Remove Point
uk: Вилучити точку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearPointsB)
en: Clear all points
uk: Вилучити усі точки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectPointsB)
en: Select points from the sky map
uk: Виберіть точки на карті неба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Artificial horizon is used to define <span style=" font-weight:600;">Regions</span> on the SkyMap that are <span style=" font-style:italic;">blocked</span> from view from your vantage point (e.g. by tall trees or buildings). Regions can be areas above or below line segments that you enter. </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To draw a <span style=" font-weight:600;">Region</span>, enter a list of <span style=" font-weight:600;">Points</span> (<span style=" font-style:italic;">minimum</span> 2) that outlines the top of a blocked area (the <span style=" font-weight:600;">blockage is below</span> the lines).</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Setting <span style=" font-style:italic;">ceiling/window mode</span> for a list of points instead sets the <span style=" font-weight:600;">blockage above</span> the lines.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Add the points manually, or preferably by selecting them from the Sky Map after clicking <span style=" font-style:italic;">Select Points</span> button. </li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enable a region by <span style=" font-style:italic;">checking its box</span>. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Selecting a region displays its points on the SkyMap. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When done click <span style=" font-style:italic;">Apply</span>.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Defining regions is easier when used in conjunction with the Terrain background feature.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You can export (and later import) regions using the export/import region buttons.</li></ul></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Штучний горизонт використовують для визначення <span style=" font-weight:600;">областей</span> на карті неба, які <span style=" font-style:italic;">заблоковано</span> для спостереження з точки перебування обладнання (наприклад, високими деревами або будинками). Області можуть перебувати над або під вказаними вами відрізками лінії. </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Щоб намалювати <span style=" font-weight:600;">область</span>, введіть список <span style=" font-weight:600;">точок</span> (<span style=" font-style:italic;">не менше</span> 2) точки мають обмежувати контур області згори (<span style=" font-weight:600;">заблокована область розташована</span> під лінією).</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Встановлення <span style=" font-style:italic;">режиму стелі/вікна</span> для списку точок визначає <span style=" font-weight:600;">блокування над</span> лінією.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Додайте точки вручну або, бажано, вибором точок на карті неба у відповідь на натискання кнопки <span style=" font-style:italic;">Вибрати точки</span>. </li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Увімкнути область можна <span style=" font-style:italic;">позначенням її пункту</span>. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Позначення пункту області призводить до показу її точок на карті неба. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Щойно точки буде вибрано, натисніть кнопку <span style=" font-style:italic;">Застосувати</span>.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Визначення областей є простішим, якщо його поєднати із можливістю визначення ландшафту-тла.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ви можете експортувати (і пізніше імпортувати) області за допомогою кнопок експортування та імпортування області.</li></ul></body></html>

en: Alt
uk: Вис

en: Coord
uk: Коорд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, imagedCB)
en: Imaged
uk: Знято

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pickedCB)
en: Picked
uk: Вибрано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoredCB)
en: Ignored
uk: Ігноровано

[ctx: @title:window]
en: Imaging Planner
uk: Планувальник зйомки

en: Object Name--click header to sort ascending/descending.
uk: Назва об'єкта — натисніть заголовок, щоб упорядкувати за зростанням або спаданням.

en: Number of hours the object can be imaged--click header to sort ascending/descending.
uk: Кількість годин, протягом яких об'єкт можна знімати — натисніть заголовок, щоб упорядкувати за зростанням або спаданням.

en: Object Type--click header to sort ascending/descending.
uk: Тип об'єкта — натисніть заголовок, щоб упорядкувати за зростанням або спаданням.

en: Maximum object dimension (arcmin)--click header to sort ascending/descending.
uk: Максимальні розміри об'єкта (у кут. мін.) — натисніть заголовок, щоб упорядкувати за зростанням або спаданням.

en: Maximum altitude--click header to sort ascending/descending.
uk: Максимальна висота — натисніть заголовок, щоб упорядкувати за зростанням або спаданням.

en: Moon angular separation at midnight--click header to sort ascending/descending.
uk: Кутова відстань від місяця опівночі — натисніть заголовок, щоб упорядкувати за зростанням або спаданням.

en: Constellation--click header to sort ascending/descending.
uk: Сузір'я — натисніть заголовок, щоб упорядкувати за зростанням або спаданням.

en: RA/DEC coordinates--click header to sort ascending/descending.
uk: Координати ПС/Схил — натисніть заголовок, щоб упорядкувати за зростанням або спаданням.

en: No match for "%1"
uk: Немає відповідників «%1»

en: Open a browser with the 1st link in this note: %1
uk: Відкрити навігатор із першим посиланням у цій нотатці: %1

en: Open a browser with the 2nd link in this note: %1
uk: Відкрити навігатор із другим посиланням у цій нотатці: %1

en: Open a browser with the 3rd link in this note: %1
uk: Відкрити навігатор із третім посиланням у цій нотатці: %1

en: Updating tables...
uk: Оновлення таблиць…

en: You need to load a catalog to start using this tool.
    Use the Load Catalog button if you have one.
    See Data -> Download New Data if not...
uk: Вам слід завантажити каталог, щоб почати користуватися цим інструментом.
    Скористайтеся кнопкою «Завантажити каталог», якщо у вас він є.
    Див. «Дані -> Отримати нові дані…», якщо це не так…

en: No Catalog!
uk: Немає каталогу!

en: Select an object.
uk: Вибрати об'єкт.

en: Check Filters to unhide objects.
uk: Скористайтеся «Фільтрами» для показу об'єктів.

en: Load a Catalog.
uk: Завантажити каталог.

en: Search the Professor Seligman online site for NGC images.
uk: Шукати зображення NGC на сайті професора Селіджмена.

en: Search the Professor Seligman online site for information about IC objects..
uk: Виконати пошук на сайті професора Селіджмена відомостей щодо об'єктів каталогу IC.

en: Search the galaxymap.org online site for information about Sharpless2 objects.
uk: Виконати пошук на сайті galaxymap.org щодо відомостей об'єктів Sharpless2.

en: Search Nasa's online site for information about Messier objects..
uk: Виконати пошук на сайті NASA відомостей щодо об'єктів каталогу Месьє.

en: Search Emil Ivanov's online site for information about VDB objects.
uk: Виконати пошук на сайті Еміля Іванова відомостей щодо об'єктів VDB.

en: Loading Catalogs...
uk: Завантаження каталогів…

en: Transits
uk: Кульмінації

en: Sets at
uk: Заходить

en: Rises at
uk: Сходить

en: Rises
uk: Сходить

en: Sets
uk: Заходить

en: objects
uk: об'єкти

en: %1, %2 and %3 other objects
uk: %1, %2 і %3 інших об'єктів

en: Mark %1 as NOT imaged
uk: Позначити %1 як НЕ зняте

en: Mark %1 as already imaged
uk: Позначити %1 як вже зняте

en: Un-pick %1
uk: Скасувати вибір %1

en: Pick %1
uk: Вибрати %1

en: Stop ignoring %1
uk: Припинити ігнорування %1

en: Ignore %1
uk: Ігнорувати %1

en: Center %1 on SkyMap
uk: Розмістити %1 у центрі карти неба

en: Screenshot some image of %1, plate-solve it, and temporarily place it on the SkyMap
uk: Створити зображення %1, розв'язати знімок і тимчасово розташувати його на карті неба

en: Successfully marked %1 objects as read
uk: Успішно позначено %1 об'єктів як прочитане

en: Empty file
uk: Порожній файл

en: Failed marking all of these objects imaged: %1
uk: Не вдалося позначити усі ці об'єкти як зняті: %1

en: Failed marking %1 objects imaged, including: %2
uk: Не вдалося позначити %1 об'єктів як зняте, включно з: %2

en: Succeeded marking %1 objects imaged. Failed with %2: %3
uk: Успішно позначено %1 знятих об'єктів. Не вдалося для %2: %3

en: Succeeded marking %1 objects imaged. Failed with %2 including these: %3
uk: Успішно позначено %1 знятих об'єктів. Не вдалося для %2, зокрема цих: %3

en: Sorry, couldn't open file: "%1"
uk: Вибачте, не вдалося відкрити файл: «%1»

en: Sorry, catalog file doesn't exist: "%1"
uk: Вибачте, файла каталогу не існує: «%1»

en: %1/%2: Adding %3
uk: %1 з %2: додавання %3

[ctx: @action:button]
en: OK
uk: Гаразд

[ctx: @action:button]
en: Cancel
uk: Скасувати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SearchB)
en: Search for an object in the table.
uk: Шукати об'єкт у таблиці.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, SearchText) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
uk: Назва об'єкта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Select an Object
uk: Вибрати об'єкт

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backOneDay)
en: Back one day
uk: Назад на день

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateEdit)
en: dd/MM/yy
uk: dd.mm.yy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, forwardOneDay)
en: Forward one day
uk: Вперед на день

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsButton)
en: Open options menu.
uk: Відкрити меню параметрів.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, helpButton)
en: Open web documentation.
uk: Відкрити інтернет-документацію.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DevelLabel)
en: 
                     Catalog Development:
uk: 
                     Розробка каталогу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DevelDownsampleButton)
en: Downsample
uk: Зменшити дискретизацію

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DevelDownsampleButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DevelCheckTargetsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DevelCheckCatalogButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DevelCheckTarge
en: For catalog development
uk: За розробку каталогу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DevelCheckTargetsButton)
en: Check
uk: Перевірити

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesEditButton)
en: Create/Edit some user notes for this object
uk: Створити або редагувати нотатки користувача для цього об'єкта

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesDoneButton)
en: Done creating/editing some user notes for this object
uk: Виконано створення або редагування нотаток користувача для цього об'єкта

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesOpenLink)
en: Open a browser with the 1st link in this note.
uk: Відкрити навігатор із першим посиланням у цій нотатці.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesOpenLink2)
en: Open a browser with the 2nd link in this note.
uk: Відкрити навігатор із другим посиланням у цій нотатці.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesOpenLink3)
en: Open a browser with the 3rd link in this note.
uk: Відкрити навігатор із третім посиланням у цій нотатці.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNotesLabel)
en: Note:
uk: Нотатка:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, userNotesEdit)
en: Enter notes here
uk: Тут можна ввести нотатки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, hideAltitudeGraphB)
en: Minimize the altitude vs time graph.
uk: Мінімізувати графік висоти за часом.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAltitudeGraphB)
en: Maximize the altitude vs time graph.
uk: Максимізувати графік висоти за часом.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, HiddenAltitudeGraphLabel)
en: Altitude vs Time graph.
uk: Графік висота/час.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HiddenAltitudeGraphLabel)
en: Altitude vs Time graph
uk: Графік висота/час

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useArtificialHorizon)
en: <html><head/><body><p>Use the system's artificial horizon for calculating imaging hours.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Скористатися штучним горизонтом системи для обчислення годин зйомки.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useArtificialHorizon)
en: Artificial horizon
uk: Штучний горизонт

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minAltitudeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minAltitude)
en: For imaging hours calculation, object must be at least at this altitude (and above any artificial horizon in use).
uk: Для обчислення годин зйомки об'єкт має перебувати принаймні на цій висоті (і над будь-яким штучним горизонтом).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAltitudeLabel)
en: Min alt
uk: Мін. висота

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minMoonLabel)
en: <html><head/><body><p>For imaging hours calculations, object must be at least the number of degrees in the 1st box away from the moon, and the moon must be below the altitude in the 2nd box.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Для обчислення годин зйомки об'єкт має перебувати принаймні на вказаній відстані у градусах від місяця на першій панелі, а місяць має бути нижчий від вказаної висоти на другій панелі.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minMoonLabel)
en: Moon:
uk: Місяць:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minMoon)
en: <html><head/><body><p>For imaging hours calculations object must be at least this far from the moon.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Для обчислення годин зйомки об'єкт має перебувати принаймні на цій віддалі від місяця.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maxMoonAltitude)
en: <html><head/><body><p>For imaging hours calculations the moon must be lower than this altitude.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Для обчислення годин зйомки висота місяця має бути нижчою за це значення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, hideAstrobinDetailsButton)
en: Minimize the Astrobin search details section
uk: Мінімізувати розділ подробиць пошуку в Astrobin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SearchLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SearchLabel2)
en: Select a button to search for the selected object on the internet.
uk: Натисніть кнопку для пошуку позначеного об'єкта в інтернеті.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel2)
en: Search
uk: Шукати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, astrobinButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, astrobinButton2)
en: Search Astrobin for the selected object using the search constraints in this section.
uk: Шукати в Astrobin позначений об'єкт з використанням обмежень пошуку з цього розділу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchWikipedia) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchWikipedia2)
en: Search Wikipedia for the selected object.
uk: Шукати позначений об'єкт у Вікіпедії.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchWikipedia) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchWikipedia2)
en: Wikipedia
uk: Вікіпедія

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchSpecialWebPageImages) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchSpecialWebPageImages2)
en: Search the Professor Seligman online site for NGC/IC images.
uk: Шукати зображення NGC/IC на сайті професора Селіджмена.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchSimbad) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchSimbad2)
en: Search Simbad.
uk: Шукати у Simbad.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AstrobinAward)
en: <html><head/><body><p>Required one of the Astrobin awards when searching Astrobin images.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Потрібна одна з нагород Astrobin при пошуку зображень Astrobin.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AstrobinAward)
en: Awards Required
uk: Потрібні нагороди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, radiusLabel)
en: Radius:
uk: Радіус:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minRadiusLabel)
en: Min:
uk: Мін:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxRadiusLabel)
en: Max:
uk: Макс:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAstrobinDetailsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showFilterTypesButton)
en: Maximize the Astrobin search details section
uk: Максимізувати розділ подробиць пошуку Astrobin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, hideFilterTypesButton)
en: Minimize the Filters section
uk: Мінімізувати розділ фільтрів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FiltersLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FiltersLabel2)
en: Constrain the list of object on the left by the filters in this section.
uk: Обмежити список об'єктів ліворуч на основі фільтрів з цього розділу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FiltersLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FiltersLabel2)
en: Filters
uk: Фільтри

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minHoursLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minHours)
en: Objects are only shown if they can be imaged for at least this many hours.
uk: Об'єкти буде показано, лише якщо їх можна буде знімати протягом принаймні цієї кількості годин.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minHoursLabel)
en: Min Hours:
uk: Мін. години:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OpenClusterCB)
en: <html><head/><body><p>Hide open clusters if unchecked.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо не позначено, приховати розсіяні скупчення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OpenClusterCB)
en: Open Cl
uk: Розсіяне скупчення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, NebulaCB)
en: <html><head/><body><p>Hide nebulae if unchecked.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо не позначено, приховати туманності.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, GlobularClusterCB)
en: <html><head/><body><p>Hide globular clusters if unchecked.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо не позначено, приховати кулясті скупчення.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PlanetaryCB)
en: <html><head/><body><p>Hide planetary nebulae if unchecked.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо не позначено, приховати планетарні туманності.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, SupernovaRemnantCB)
en: <html><head/><body><p>Hide supernova remnants if unchecked.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо не позначено, приховати залишки наднових.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, GalaxyCB)
en: <html><head/><body><p>Hide galaxies if unchecked.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо не позначено, приховати галактики.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, GalaxyClusterCB)
en: <html><head/><body><p>Hide galaxy clusters if unchecked.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо не позначено, приховати скупчення галактик.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GalaxyClusterCB)
en: Galaxy Cl
uk: Скупчення галактик

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, DarkNebulaCB)
en: <html><head/><body><p>Hide dark nebulae if unchecked.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо не позначено, приховати темні туманності.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OtherCB)
en: <html><head/><body><p>Hide other object types if unchecked.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо не позначено, приховати об'єкти інших типів.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pickedCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that are marked picked (don't show those that are not picked).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показувати об'єкти, які позначено як вибрані (не показувати ті, які не вибрано).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notPickedCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that are not marked picked (don't show those that are picked).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показувати об'єкти, які не позначено як вибрані (не показувати ті, які вибрано).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notPickedCB)
en: Not Picked
uk: Не вибрано

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dontCarePickedCB)
en: <html><head/><body><p>Object display doesn't depend on whether objects are marked picked or not.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показ об'єктів не залежить від того, позначено об'єкти як вибрані чи ні.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontCarePickedCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontCareImagedCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontCareIgnoredCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontCareKeywordCB)
en: Don't care
uk: Байдуже

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, imagedCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that are marked imaged (and don't show those that are not marked previously imaged).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показувати об'єкти, які позначено як зняті (не показувати ті, які не позначено як раніше зняті).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notImagedCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that are not marked imaged (and don't show those that are marked previously imaged).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показувати об'єкти, які не позначено як зняті (не показувати ті, які позначено як раніше зняті).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notImagedCB)
en: Not imaged
uk: Не знято

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dontCareImagedCB)
en: <html><head/><body><p>Object display doesn't depend on whether objects are marked previously imaged or not.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показ об'єктів не залежить від того, позначено об'єкти як раніше зняті чи ні.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadImagedB)
en: Load a file listing the names of already imaged objects--one name per line. This adds to the list of imaged object, it does not replace them.
uk: Завантажити файл зі списком назв вже знятих об'єктів — по одному на рядок. Дані буде додано до наявного списку знятих об'єктів, а не замінено список ними.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadImagedB)
en: Load Imaged
uk: Завантажити зняті

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoredCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that have been ignored (and don't show those that have not been ignored).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показувати об'єкти, які було проігноровано (не показувати ті, які було проігноровано).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notIgnoredCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that have not been ignored (and don't show those that have been ignored).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показувати об'єкти, які не було проігноровано (не показувати ті, які було проігноровано).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notIgnoredCB)
en: Not ignored
uk: Не ігноровано

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dontCareIgnoredCB)
en: <html><head/><body><p>Object display doesn't depend on whether objects have been ignored or not.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показ об'єктів не залежить від того, ігноруються об'єкти чи ні.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, keywordCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that have the (case-sensitive) keyword in their notes (and don't show those that don't).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показувати об'єкти, у нотатках яких є (з врахуванням регістру символів) ключове слово (не показувати ті, у яких немає).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notKeywordCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that don't have the (case-sensitive) keyword in their notes (and don't show those that do).</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показувати об'єкти, у нотатках яких немає (з врахуванням регістру символів) ключового слова (не показувати ті, у яких є).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notKeywordCB)
en: Not keyword
uk: Не ключове слово

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dontCareKeywordCB)
en: <html><head/><body><p>Object display doesn't depend on whether or not objects have the keyword in their notes.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Показ об'єктів не залежить від того, чи є ключове слово у їхніх нотатках.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, keywordEdit)
en: Enter the (case-sensitive) keyword to be used for the checkboxes to the left.
uk: Введіть ключове слово (з врахуванням регістру символів), якщо буде використано для пунктів ліворуч.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, keywordEdit)
en: Enter keyword here
uk: Тут можна ввести ключове слово

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, hideImageButton)
en: Minimize the image section
uk: Мінімізувати розділ знімків

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImageFrameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImageFrameLabel2)
en: Catalog Image
uk: Зображення каталогу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LoadCatalogButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LoadCatalogButton2)
en: Load a new catalog
uk: Завантажити новий каталог

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LoadCatalogButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LoadCatalogButton2)
en: Load Catalog
uk: Завантажити каталог

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showImageButton)
en: Maximize the image section
uk: Максимізувати розділ знімків

[ctx: @title:window]
en: Imaging Planner Options
uk: Параметри планування зйомки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CenterOnSkyMapCB)
en: <html><head/><body><p>Slew to selected objects on the SkyMap.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Навестися на позначені об'єкти на карті неба.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CenterOnSkyMapCB)
en: Center selected object on SkyMap
uk: Розмістити вибраний об'єкт у центрі карти неба

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, IndependentWindowCB)
en: <html><head/><body><p>Make the ImagingPlannerTool an independent window. Would take effect next restart.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Виокремити вікно засобу планування зйомки. Працюватиме після перезапуску програми.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IndependentWindowCB)
en: Independent Window
uk: Незалежне вікно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, StartSolvingImmediatelyCB)
en: <html><head/><body><p>Start solving immediately after taking a screenshot, instead of waiting for the Solve button to be pressed.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Почати розв'язування негайно після створення знімка, а не чекати на натискання кнопки «Розв'язати».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartSolvingImmediatelyCB)
en: Start Solving Immediately
uk: Почати розв'язування негайно

[ctx: @title:window]
en: Jupiter Moons Tool
uk: Інструмент місяців Юпітера

en: offset from Jupiter (arcmin)
uk: відстань від Юпітера (у кутових мінутах)

en: time since now (days)
uk: час (у днях, від поточної дати)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
uk: Інтерактивний режим

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
uk: Дата та час:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates (J2000)
uk: Екваторіальні координати (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FirstObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SecondObjectButton)
en: Select Object...
uk: Вибрати об'єкт…

en: First position: %1
uk: Перша позиція: %1

en: Second position: %1
uk: Друга позиція: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FirstPositionBox)
en: First position
uk: Перша позиція

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SecondPositionBox)
en: Second position
uk: Друга позиція

en: Could not open file %1.
uk: Не вдалося відкрити файл %1.

en: Invalid file: %1
uk: Некоректний файл: %1

en: Invalid file
uk: Некоректний файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel)
en: Angular distance:
uk: Кутова відстань:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_2)
en: Position angle:
uk: Позиційний кут:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_3)
en: degrees E of N
uk: ° сходу півночі

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, batch) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch Mode
uk: Пакетний режим

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
uk: Виберіть поля у вхідному файлі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra0CheckBatch)
en: Initial right ascension:
uk: Початкове пряме сходження:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
uk: Початкове схилення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra1CheckBatch)
en: Final right ascension:
uk: Остаточне пряме сходження:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
uk: Остаточне схилення:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Fields in Output File Plus Result
uk: Поля у вихідному файлі плюс результат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch)
en: A&ll parameters
uk: &Усі параметри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch)
en: Onl&y parameters in input file
uk: &Тільки параметри у вхідному файлі

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
uk: Файли

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
uk: Файл вводу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
uk: Файл виводу:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Catalog Coordinates
uk: Координати каталогу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
uk: Кінцевий час та дата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Reset to Now
uk: Скинути до поточного часу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UTCheckBatch)
en: UT:
uk: СЧ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ApCoordLabel)
en: Apparent coordinates:
uk: Видимі координати:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dec)
en: +00d 00' 00.0"
uk: +00° 00' 00,0"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA)
en: 00h 00m 00.0s
uk: 00г 00хв 00,0с

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Show in Output File
uk: Показати в файлі виведення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
uk: Всі параметри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
uk: Тільки параметри у вхідному файлі

en: Does not rise
uk: Не сходить

en: Does not set
uk: Не заходить

[ctx: %1 is a location on earth]
en: Almanac for %1
uk: Календар для %1

en: computed by KStars
uk: розраховано за допомогою KStars

en: Results of Almanac calculation
uk: Результати обчислення Календаря

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAltLabel)
en: Altitude at noon:
uk: Висота опівдні:

[ctx: Sky object passing below the horizon]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Set:
uk: Захід:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
uk: Тривалість дня:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseAzLabel)
en: Sunrise azimuth:
uk: Азимут сходу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Rise:
uk: Схід:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
uk: Полудень:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetAzLabel)
en: Sunset azimuth:
uk: Азимут заходу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitAltLabel)
en: Transit altitude:
uk: Висота кульмінації:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseAzLabel)
en: Moon rise azimuth:
uk: Азимут сходу Місяця:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitLabel)
en: Transit:
uk: Кульмінація:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetAzLabel)
en: Moon set azimuth:
uk: Азимут заходу Місяця:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
uk: Фаза:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhase)
en: Waxing gibbous (75%)
uk: Зростаючий місяць (75%)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch mode
uk: Пакетний режим

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Specify Dates for the Calculation in the Input File
uk: Визначте дати для розрахунків у вхідному файлі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Input file:
uk: Файл вводу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output file:
uk: Файл виводу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButtonBatch)
en: View Output...
uk: Перегляд виводу…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
uk: Екваторіальні координати

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
uk: Галактичні координати

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters in Input File
uk: Виберіть параметри у файлі вводу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (toolT
en: If checked, value will be read from input file. If not, value will be read from adjacent box
uk: Якщо позначити цей пункт, вхідні значення буде прочитано з файла. У протилежному випадку, значення буде прочитано з сусіднього поля.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, epochBoxBatch)
en: 1950.0
uk: 1950,0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch)
en: Gal. long.:
uk: Гал. довгота:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch)
en: Gal. lat.:
uk: Гал. широта:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters for Output File
uk: Виберіть параметри файла виводу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Select Filenames
uk: Виберіть назви файлів

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Input Coordinates
uk: Виберіть вхідні координати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cartRadio)
en: Cartesian
uk: Прямокутні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
uk: Географічні

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Select Ellipsoid Model
uk: Виберіть модель еліпсоїда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
uk: Перетворити

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
uk: Декартові координати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, XCartLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, XGeoCheckBatch)
en: X (km):
uk: X (км):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, YCartLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, YGeoCheckBatch)
en: Y (km):
uk: Y (км):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ZCartLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ZGeoCheckBatch)
en: Z (km):
uk: Z (км):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
uk: Географічні координати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltGeoLabel)
en: Elevation (meters):
uk: Висота (м):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AltGeoCheckBatch)
en: Elev. (m):
uk: Висота (м):

en: Results of Julian day calculation
uk: Результати обчислення Юліанського дня

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
uk: Юліанський день:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
uk: Виправлений Юліанський день:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Input parameter:
uk: Параметр входу:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
uk: Дата та час

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Julian day
uk: Юліанський день

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Modified Julian day
uk: Виправлений Юліанський день

en: Incorrect number of fields in line %1:
uk: Некоректна кількість полів у рядку %1:

en: Present fields %1.
uk: Існуючі поля %1.

en: Required fields %1.
uk: Необхідні поля %1.

en: Unknown planet
uk: Невідома планета

en:  in line %1:
uk:  у рядку %1:

en: Line %1 contains an invalid time
uk: Рядок %1 містить час у некоректному форматі:

en: Line %1 contains an invalid date:
uk: Рядок %1 містить дату в некоректному форматі:

en: Errors found while parsing some lines in the input file
uk: Під час обробки деяких рядків вхідного файла виявлено помилки

en: Errors in lines
uk: Помилки в рядках

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input Parameters
uk: Вхідні параметри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
uk: Об'єкт сонячної системи:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Heliocentric Ecliptic Coordinates
uk: Геліоцентричні екліптичні координати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Distance (AU):
uk: Відстань (а.о.):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Geocentric Ecliptic Coordinates
uk: Геоцентричні екліптичні координати

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: Select Coordinate System for Output File
uk: Виберіть координатну систему для вихідного файла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HelioEclCheckBatch)
en: Heliocentric ecliptic
uk: Геліоцентрична екліптика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GeoEclCheckBatch)
en: Geocentric ecliptic
uk: Геоцентрична екліптична

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
uk: Горизонтальна

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Other Parameters for Output File
uk: Інші параметри вихідного файла

en: Location strings consist of the comma-separated names of the city, province and country.  If the string contains spaces, enclose it in quotes so it gets parsed properly.
uk: Рядки розташування складаються з розділених комами назв міста, області та країни. Якщо рядок містить пробіли, помістіть його у лапки, щоб його можна було правильно обробити.

en: Hint for writing location strings
uk: Підказка для написання рядків розташування

en: local time
uk: місцевий час

en: sidereal time
uk: сидеричний час

en: date
uk: дата

en: location
uk: місце

en: %1 and %2
uk: %1 і %2

en: %1, %2 and %3
uk: %1, %2 і %3

en: Specify %1 in the input file.
uk: Вказати %1 в файлі вводу.

en: Results of Sidereal time calculation
uk: Результати розрахунків сидеричного часу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SiderealTimeLabel)
en: Sidereal time:
uk: Сидеричний час:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute sidereal time
uk: Розрахувати сидеричний час

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute standard time
uk: Розрахувати стандартний час

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LocationCheckBatch)
en: Read from input file
uk: Читати з файла вводу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HelpLabel)
en: Specify Local Time in the Input File
uk: Визначте місцевий час у вхідному файлі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, angle1aLabel)
en: Angle (hh mm ss.s)
uk: Кут (гг хх сс.с)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1b) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2b)
en: Angle Result
uk: Кут-результат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, angle1bLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, angle2Label)
en: Angle (dd.d)
uk: Кут (гг.г)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, angle2aLabel)
en: Angle (dd mm ss.s)
uk: Кут (дд хх сс.с)

en: Sun's Declination
uk: Схилення сонця

en: # Timing of Equinoxes and Solstices
uk: # Час рівнодень та сонцестоянь

en: # computed by KStars
    #
uk: # розраховано за допомогою KStars
    #

en: # Vernal Equinox		Summer Solstice			Autumnal Equinox		Winter Solstice
    #
uk: # Весняне рівнодення		Літнє сонцестояння			Осіннє рівнодення		Зимове сонцестояння
    #

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcEquinox)
en: Equinoxes and Solstices
uk: Рівнодення та сонцестояння

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equinoxes and solstices for the year:
uk: Рівнодення та сонцестояння для року:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolstice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolstice)
en: 1 Jan 2007  00:00
uk: 1 Січ 2007  00:00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HelpLabel)
en: Specify Years for the Calculation in the Input File
uk: Визначте роки для розрахунків у вхідному файлі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Target position:
uk: Позиція цілі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Radial velocities:
uk: Радіальні швидкості:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: V<sub>LSR</sub>:
uk: V<sub>ЛСС</sub>:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Heliocentric:
uk: Геліоцентрична:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Geocentric:
uk: Геоцентрична:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Topocentric:
uk: Топоцентрична:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ElevationCheckBatch)
en: Elevation (m):
uk: Висота (м):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, InputVelocityCheckBatch)
en: Input velocity:
uk: Введіть швидкість:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Heliocentric
uk: Геліоцентрична

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Geocentric
uk: Геоцентрична

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Topocentric
uk: Топоцентрична

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: LSR
uk: ЛСС (Локальний стандарт спокою)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, overview)
en: Overview
uk: Огляд

en: Moon Phase Calendar
uk: Календар фаз Місяця

en: Error: sesameResolver failed. Could not resolve name on CDS Sesame.
uk: Помилка sesameResolver. Не вдалося знайти назву у CDS Sesame!

en: Attempting to resolve object %1 using CDS Sesame.
uk: Намагаємося встановити дані об'єкта %1 за допомогою CDS Sesame.

en: Error trying to get XML response from CDS Sesame server: %1
uk: Помилка під час спроби отримання відповіді XML від сервера CDS Sesame: %1

en: Empty result instead of expected XML from CDS Sesame. Maybe bad Internet connection?
uk: Замість очікуваного XML від CDS Sesame отримано порожній результат! Можливо, маємо проблеми зі з'єднанням?

en: Error parsing XML from CDS Sesame: %1 on line %2 @ col = %3
uk: Помилка під час спроби обробити XML, отриманий від CDS Sesame: %1 у рядку %2, позиція = %3

en: Resolved %1 successfully.
uk: Успішно визначено дані %1!

[ctx: @title:window]
en: Observation Planner
uk: Планування спостереження

en: Alternate Name
uk: Альтернативна назва

[ctx: Right Ascension]
en: RA (J2000)
uk: ПС (J2000)

[ctx: Declination]
en: Dec (J2000)
uk: Схил (J2000)

[ctx: Magnitude]
en: Mag
uk: Вел.

en: Current Altitude
uk: Поточна висота

[ctx: Constellation]
en: Constell.
uk: Сузір'я

[ctx: Short text to describe that object has not risen yet]
en: Not risen
uk: Не зійшов

[ctx: Object is in the Dobsonian hole]
en: In hole
uk: У сліпій прямі

en: Stars and objects whose names KStars does not know are not supported in the observing lists
uk: У списках спостереження не передбачено підтримки зірок та об'єктів, назви яких не відомі KStars

en: %1 is already in your wishlist.
uk: Об'єкт %1 вже перебуває у списку бажаних.

en: %1 is already in the session plan.
uk: Об'єкт %1 вже перебуває у списку сеансу.

en: Added %1 to observing list.
uk: Об'єкт %1 додано до списку спостереження.

en: Added %1 to session list.
uk: Об'єкт %1 додано до списку сеансу.

en: DSS Image metadata: 
     Size: %1' x %2' 
     Photometric band: %3 
     Version: %4
uk: Метадані зображення DSS: 
     Розмір: %1' ⨯ %2' 
     Фотометрична смуга: %3 
     Версія: %4

en: No image info available.
uk: Немає даних щодо зображення.

en: No image available. Click on the placeholder image to download one.
uk: Немає зображення. Натисніть на кнопці замінника зображення, щоб отримати зображення.

[ctx: %1 magnitude of object, %2 type of sky object (planet, asteroid etc), %3 name of a constellation]
en: %1 mag %2 in %3
uk: %2 %1 величини у сузір'ї %3

en: Batch add to observing session
uk: Пакетне додавання до сеансу спостереження

en: Batch add to observing wishlist
uk: Пакетне додавання до Списку спостереження бажаних об'єктів

en: Specify a list of objects with one object on each line to add. The names must be understood to KStars, or if the internet resolver is enabled in settings, to the CDS Sesame resolver. Objects that are internet resolved will be added to the database.
uk: Вкажіть список об'єктів для додавання, по одному запису на рядок. Назви мають бути розпізнаваними KStars або, якщо у параметрах увімкнено інтернет-засіб визначення, засобом CDS Sesame. Об'єкти, які вдасться визначити за допомогою інтернету, буде додано до бази даних.

en: Batch add: %1 object not found | Batch add: %1 objects not found
uk[0]: Пакетне додавання: не знайдено %1 об'єкт
uk[1]: Пакетне додавання: не знайдено %1 об'єкти
uk[2]: Пакетне додавання: не знайдено %1 об'єктів
uk[3]: Пакетне додавання: не знайдено один об'єкт

en: %1 object could not be found in the database or resolved, and hence could not be added. See the details for more. | %1 objects could not be found in the database or resolved, and hence could not be added. See the details for more.
uk[0]: Не вдалося виявити у базі даних або визначити за допомогою інтернету %1 об'єкт. Невизначені об'єкти не додано. Ознайомтеся із подробицями, щоб дізнатися більше.
uk[1]: Не вдалося виявити у базі даних або визначити за допомогою інтернету %1 об'єкти. Невизначені об'єкти не додано. Ознайомтеся із подробицями, щоб дізнатися більше.
uk[2]: Не вдалося виявити у базі даних або визначити за допомогою інтернету %1 об'єктів. Невизначені об'єкти не додано. Ознайомтеся із подробицями, щоб дізнатися більше.
uk[3]: Не вдалося виявити у базі даних або визначити за допомогою інтернету один об'єкт. Невизначений об'єкт не додано. Ознайомтеся із подробицями, щоб дізнатися більше.

[ctx: @title:window]
en: Open Observing List
uk: Відкриття списку спостереження

en: The specified file is invalid. We expect an XML file based on the OpenAstronomyLog schema.
uk: Вказаний файл є некоректним. Нам потрібен файл XML на основі схеми OpenAstronomyLog.

en: The specified file is invalid
uk: Вказаний файл є некоректним

en: Are you sure you want to clear all objects?
uk: Ви справді хочете вилучити усі записи об'єктів?

en: Clear all?
uk: Вилучити все?

en: Do you want to save the current session?
uk: Бажаєте зберегти поточний сеанс?

en: Save Current session?
uk: Зберегти поточний сеанс?

[ctx: @title:window]
en: Save Observing List
uk: Збереження списку спостереження

en: Could not open the observing wishlist file %1 for writing. Your wishlist changes will not be saved. Check if the location is writable and not full.
uk: Не вдалося відкрити файл списку бажаних об'єктів спостереження %1 для запису. Ваші зміни до списку бажаних об'єктів спостереження не буде збережено. Перевірте, чи маєте ви права на запис до цього файла і чи не переповнено диск.

en: Could not save observing wishlist
uk: Не вдалося зберегти список бажаних об'єктів спостереження

[ctx: @title:window]
en: Observing List Wizard
uk: Майстер списку спостереження

en: Please wait while loading observing wishlist...
uk: Будь ласка, зачекайте на завантаження списку бажаних для спостереження об'єктів…

en: Canceling this will truncate your wishlist
uk: Скасування призведе до обрізання вашого списку бажаних

en: If you cancel this operation, your wishlist will be truncated and the following objects will be removed from the wishlist when you exit KStars. Are you sure this is okay?
uk: Якщо ви скасуєте цю дію, ваш список бажаних об'єктів буде обрізано — вказані нижче об'єкти буде вилучено зі списку бажаних для спостереження після виходу з KStars. Ви справді цього хочете?

en: Observing wishlist truncated: %1 object not found | Observing wishlist truncated: %1 objects not found
uk[0]: Список бажаних об'єктів спостереження обрізано: не знайдено %1 об'єкт
uk[1]: Список бажаних об'єктів спостереження обрізано: не знайдено %1 об'єкти
uk[2]: Список бажаних об'єктів спостереження обрізано: не знайдено %1 об'єктів
uk[3]: Список бажаних об'єктів спостереження обрізано: не знайдено один об'єкт

en: %1 object could not be found in the database, and will be removed from the observing wish list. We recommend that you copy its name as a backup so you can add it later. | %1 objects could not be found in the database, and will be removed from the observing wish list. We recommend that you copy the detailed list as a backup, whereby you can later use the Batch Add feature in the Observation Planner to add them back using internet search.
uk[0]: У базі даних не вдалося знайти %1 об'єкт. Об'єкти буде вилучено зі списку бажаних об'єктів спостереження. Ми рекомендуємо вам скопіювати їхні назви як резервні копії для подальшого додавання.
uk[1]: У базі даних не вдалося знайти %1 об'єкти. Їх буде вилучено зі списку бажаних об'єктів спостереження. Ми рекомендуємо вам скопіювати їхні назви як резервні копії для подальшого додавання.
uk[2]: У базі даних не вдалося знайти %1 об'єктів. Їх буде вилучено зі списку бажаних об'єктів спостереження. Ми рекомендуємо вам скопіювати їхні назви як резервні копії для подальшого додавання.
uk[3]: У базі даних не вдалося знайти один об'єкт. Його буде вилучено зі списку бажаних об'єктів спостереження. Ми рекомендуємо вам скопіювати його назву як резервну копію для подальшого додавання.

en: Cannot save an empty session list.
uk: Не можна зберігати порожній список сеансу!

en: Could not open file %1.  Try a different filename?
uk: Не вдається відкрити файл %1. Вказати інший?

en: Try Different
uk: Спробувати інший

en: Do Not Try
uk: Не пробувати

en: Please wait while adding objects...
uk: Будь ласка, зачекайте на додавання об'єктів…

en: Customized DSS Download
uk: Нетипове отримання DSS

en: Specify image width (arcminutes):
uk: Задайте ширину зображення (у кут. мінутах):

en: Specify image height (arcminutes):
uk: Задайте висоту зображення (у кут. мінутах):

en: Specify version:
uk: Задайте версію:

en: Failed to download DSS/SDSS image.
uk: Не вдалося отримати зображення DSS/SDSS!

en: This will delete all saved images. Are you sure you want to do this?
uk: Виконання цієї дії призведе до вилучення всіх збережених зображень. Ви справді бажаєте цього?

en: Delete All Images
uk: Вилучити всі зображення

en: Image Chooser
uk: Вибір зображення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open an observation session list
uk: Відкрити список спостереження сеансу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Load an observing list from disk
uk: Завантажити список об'єктів для спостереження з диска

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the observing session
uk: Зберегти сеанс спостереження

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current observing list to disk
uk: Зберегти список спостереження на диск

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save observing session as...
uk: Зберегти список сеансу як…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save the current observing list to disk, specifying the filename
uk: Зберегти список об'єктів спостереження у файл з вказаною назвою

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, OALExport)
en: Export to OAL...
uk: Експортувати до OAL…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetLocation)
en: Choose
uk: Вибрати

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateEdit) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateBox)
en: dd/MM/yyyy
uk: dd-MM-yyyy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, Update)
en: Update the table and the plot for the new date and location.
uk: Оновити таблицю і графік за новими даними щодо дати і розташування.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, refLabel)
en: Reference images:
uk: Еталонні зображення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download the SDSS/DSS images of all the objects in the current list.
uk: Отримати зображення SDSS/DSS всіх об'єктів з поточного списку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download all Images
uk: Отримати усі зображення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Deletes all the stored DSS/SDSS images
uk: Вилучає всі збережені зображення DSS/SDSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Delete all Images
uk: Вилучити всі зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addLabel)
en: Adding objects:
uk: Додавання об'єктів:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WizardButton) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObsListWizard)
en: Observing List Wizard
uk: Майстер списку спостереження

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WizardButton)
en: The list wizard helps you construct observing lists based on filtering by object type, position on the sky, and magnitude.
uk: Майстер створення списку допомагає будувати списки спостереження за допомогою фільтрування за типом об'єкта, позицією на небі та зоряною величиною.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WizardButton)
en: Wizard...
uk: Майстер…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open Find Dialog
uk: Відкрити діалогове вікно пошуку

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open the Find Dialog for adding objects to the list
uk: Відкрити діалогове вікно пошуку для додавання об'єктів до списку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Open the WUT dialog
uk: Відкрити діалогове вікно «Сьогодні ввечері»

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Opens the What's up Tonight dialog, from which objects can be added to the list
uk: Відкриває діалогове вікно «Сьогодні ввечері», за допомогою якого можна додати об'єкти до списку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WUTButton)
en: What's up Tonight...
uk: Сьогодні ввечері…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, batchAddButton)
en: Batch add
uk: Додати пакетно

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, WishList)
en: Wish List
uk: Список бажаних

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Session)
en: Session Plan
uk: План сеансу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduledTimeLabel)
en: Scheduled Time
uk: Час за розкладом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickInfoLabel)
en: Select an Object to View Information here
uk: Виберіть об'єкт, щоб переглянути тут його дані.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagePreview)
en: (No Image)
uk: (Немає зображення)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dssMetadataLabel)
en: Image Metadata Info
uk: Інформація щодо метаданих зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchImage)
en: Replace from Internet...
uk: Замінити даними з інтернету…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteImage)
en: Delete Image
uk: Вилучити зображення

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, NotesEdit)
en: Record object notes here.
uk: Тут можна вказати нотатки щодо об'єкта.

en: Add to session plan
uk: Додати до плану сеансу

en: Add objects visible tonight to session plan
uk: Додати видимі вночі об'єкти до плану сеансу

en: Add to Ekos Scheduler
uk: Додати до планувальника Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GotoButton)
en: Center
uk: Центр

[ctx: Show the selected object in the telescope]
en: Scope
uk: Телескоп

en: Show SDSS image
uk: Показати знімок SDSS

en: Show DSS image
uk: Показати знімок DSS

en: Customized DSS download
uk: Нетипове отримання DSS

en: Show images from web
uk: Показати знімок з інтернету

en: Remove from WishList
uk: Вилучити зі списку бажаних

en: Remove from Session Plan
uk: Вилучити зі плану сеансу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Open clusters
uk: Відкриті скупчення

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Globular clusters
uk: Кулясті скупчення

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Gaseous nebulae
uk: Газові туманності

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Planetary nebulae
uk: Планетарні туманності

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Sun, moon, planets
uk: Сонце, Місяць, планети

en: Illegal rectangle specified, no region selection possible.
uk: Задано некоректний прямокутник, позначення ділянки неможливе.

en: Illegal circle specified, no region selection possible.
uk: Задано некоректне коло, виділення ділянки неможливе.

en: Your observing list currently has 1 object | Your observing list currently has %1 objects
uk[0]: Зараз ваш список спостереження містить %1 об'єкт
uk[1]: Зараз ваш список спостереження містить %1 об'єкти
uk[2]: Зараз ваш список спостереження містить %1 об'єктів
uk[3]: Зараз ваш список спостереження містить %1 об'єкт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <html><head></head><body><p>Welcome to the Observing List Wizard</p><p></p><p>With this tool, you can construct an observing list by filtering the list of all objects in various ways.  First, you will select objects by <span style=" font-weight:600;">type</span>.  Next, you can select only those objects which occupy a specific <span style=" font-weight:600;">region on the sky</span>.  You can further trim the observing list by selecting objects in a specified <span style=" font-weight:600;">magnitude range</span>.  Finally, you can choose to keep only those objects which are <span style=" font-weight:600;">observable on a particular date</span>.</p><p></p><p>Press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button to get started by selecting which object types you would like to be present in your observing list.</p></body></html>
uk: <html><head></head><body><p>Ласкаво просимо до Майстра списку спостереження</p><p></p><p>За допомогою цього інструмента ви зможете скласти список спостереження, фільтруючи різними способами список всіх об'єктів. Спочатку, ви виберете об'єкти за <span style=" font-weight:600;">типом</span>. Далі, ви зможете вибрати об'єкти, які розташовані в <span style=" font-weight:600;">певній ділянці неба</span>. Після цього можна ще більше звузити список, вибравши об'єкти, які знаходяться в <span style=" font-weight:600; ">діапазоні зоряної величини</span>. Нарешті, ви зможете вибрати і залишити у списку тільки об'єкти, які <span style=" font-weight:600;">видимі у визначений час</span>.</p><p></p><p>Натисніть кнопку <span style=" font-weight:600;">Далі</span>, щоб розпочати відбір типів об'єктів, які ви хочете мати у вашому списку спостереження.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjTypeLabel)
en: <html><head></head><body><p>Select objects by type</p><p></p><p>Highlight the object types you want to include in your observing list in the box below.  You can highlight more than one item in the list.  The buttons along the right can be used to quickly choose some common selections.</p><p></p><p>When you are finished, press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button.</p></body></html>
uk: <html><head></head><body><p>Вибір об'єктів за типом</p><p></p><p><span style=" font-size:9pt;">Позначте типи об'єктів, які ви бажаєте додати до вашого списку спостереження у полі нижче. Ви можете вибрати декілька пунктів у списку. Кнопки праворуч можна використати для швидкого вибору деяких звичних наборів.</span></p><p></p><p>Коли завершите, натисніть кнопку <span style=" font-weight:600;">Далі</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AllButton)
en: Select all items in the list
uk: Вибрати всі елементи у списку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NoneButton)
en: Clear all selected items in the list
uk: Зняти позначку вибору з усіх елементів списку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Select all "deep-sky" object types in the list
uk: Вибрати всі далекі об'єкти у списку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Deep sky
uk: Далекі об'єкти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Select all solar system object types in the list
uk: Вибрати всі об'єкти сонячної системи у списку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectText)
en: <html><head></head><body><p>Select by region</p><p></p><p>Next, you can limit your object list to only those objects which occupy a specific region on the sky.  There are three ways to specify the region for your list:  by <span style=" font-weight:600;">constellation</span>, by specifying a <span style=" font-weight:600;">rectangular region</span>, or by specifying a <span style=" font-weight:600;">circular region</span>.  You may also skip selecting by a region, which will include objects from <span style=" font-weight:600;">all over the sky</span>.</p><p></p><p>Make your selection below, and press <span style=" font-weight:600;">Next</span>.</p></body></html>
uk: <html><head></head><body><p>Вибір за областю</p><p></p><p><span style=" font-size:9pt;">Наступним кроком у обмеженні кількості об'єктів для спостереження може бути вибір об'єктів, що знаходяться на певній ділянці неба. Існує три способи вказати область для вашого списку: за </span><span style=" font-size:9pt; font-weight:600;">сузір'ям</span><span style=" font-size:9pt;">, задаючи </span><span style=" font-size:9pt; font-weight:600;">прямокутну область</span><span style=" font-size:9pt;">, або задаючи </span><span style=" font-size:9pt; font-weight:600;">кругову область</span><span style=" font-size:9pt;">. Ви також можете пропустити вибір області спостереження, включивши до списку спостереження об'єкти </span><span style=" font-size:9pt; font-weight:600;">всієї небесної сфери</span><span style=" font-size:9pt;">.  </span></p><p></p><p>Зробіть ваш вибір нижче і натисніть <span style=" font-weight:600;">Далі</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectLabel)
en: I wish to select objects:
uk: Я хочу вибрати об'єкти:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: all over the sky
uk: по всьому небу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: by constellation
uk: за сузір'ям

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a rectangular region
uk: у прямокутній області

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a circular region
uk: у круговій області

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ConstellationText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in one or more constellations</p><p></p><p>In the list below, highlight the constellations you want to use for your observing list.  Only objects that occupy the selected constellations will be included in the list.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
uk: <html><head></head><body><p>Вибір об'єктів у одному чи декількох сузір'ях</p><p></p><p>У списку нижче, виберіть сузір'я, які ви хочете додати до списку спостереження. До списку спостереження буде додано лише об'єкти вибраних сузір'їв.</p><p></p><p>Коли завершите, натисніть кнопку <span style=" font-weight:600;">Далі</span>, щоб продовжити.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RectangularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a rectangular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular rectangular region on the sky.  Specify the rectangular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) limits that define the region.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
uk: <html><head></head><body><p>Вибір об'єктів у прямокутній області</p><p></p><p><span style=" font-size:9pt;">На цій сторінці ви можете обмежити список спостереження лише тими об'єктами, що знаходяться у окремій прямокутній області на небі. Задайте прямокутну область вибором меж прямого сходження (ПС) та схилення (Схил), що визначають область.</span></p><p></p><p>Коли ви завершите, натисніть <span style=" font-weight:600;">Далі</span>, щоб продовжити.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
uk: до

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: Dec limits:
uk: Обмеження Схил.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA limits:
uk: Обмеження ПС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CircularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a circular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular circular region on the sky.  Specify the circular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) coordinates for the center of the circle, and the size of the circle's radius, in Degrees.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
uk: <html><head></head><body><p>Вибір об'єктів у круговій області</p><p></p><p>На цій сторінці ви можете обмежити список спостереження лише тими об'єктами, що знаходяться у окремій круговій області на небі. Задайте кругову область вибором координат прямого сходження (ПС) та схилення (Dec) для центру кола, та значення радіуса кола, у градусах.</p><p></p><p>Коли завершите, натисніть <span style=" font-weight:600;">Далі</span>,</p><p> щоб продовжити.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterRALabel)
en: Center RA (in Hours):
uk: ПС центра (у годинах):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterDecLabel)
en: Center Dec (in Degrees):
uk: Схил. центра (у градусах):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RadiusLabel)
en: Radius (in Degrees):
uk: Радіус (у градусах):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObserveOnDateText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects observable on a date:</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects which can be observed on a particular date (and from a particular location on Earth).  To filter your list in this way, check the checkbox below, and then select the desired date.  If you leave this box unchecked, then your list will include objects regardless of when they are observable (this is the default).  You may also change the geographic location used to determine whether objects are observable.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p><p></p></body></html>
uk: <html><head></head><body><p>Вибір об'єктів, що можна спостерігати у визначений час:</p><p></p><p>На цій сторінці ви можете обмежити список спостереження лише тими об'єктами, які можна спостерігати у визначений час (з визначеного розташування на поверхні Землі). Щоб відфільтрувати ваш список у цей спосіб, позначте поле нижче, а потім виберіть бажаний час. Якщо ви не позначите відповідне поле, ваш список включатиме об'єкти незалежно від того, чи можна за ними спостерігати (типова поведінка). Ви також можете змінити географічне розташування, що використовується для визначення чи видимий об'єкт.</p><p></p><p>Коли ви завершите, натисніть <span style=" font-weight:600;">Далі</span>, щоб продовжити.</p><p></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
uk: З

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationText)
en: From:
uk: З

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Min. Altitude:
uk: Мінімальна висота:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Coverage:
uk: Покриття:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Max. Altitude:
uk: Максимальна висота:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByDate)
en: Select objects which are observable on:
uk: Вибрати об'єкти, спостережні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagnitudeText)
en: <html><head/><body><p>Select bright objects</p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects brighter than a given magnitude. Be careful with this selection, because KStars does not have a magnitude for every object in its database. You need to indicate whether you want to include objects with an undefined magnitude.</p><p>If you do not wish to exclude faint objects with this selection, simply leave the checkbox below unchecked.</p><p>This is the final page of the Observing List Wizard. You can go back and modify previous pages with the <span style=" font-weight:600;">Back</span> button. When you are satisfied, press the <span style=" font-weight:600;">Ok</span> button to exit the wizard, and the Observing List tool will be populated with the objects you have specified here.</p><p><br/></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Вибір яскравих об'єктів</p><p>На цій сторінці ви можете обмежити ваш список спостереження лише тими об'єктами, які яскравіші за задану зоряну величину. Будьте обережні з вибором, оскільки KStars не має даних про зоряну величину для всіх об'єктів у базі даних. Вам слід визначитися чи включаються об'єкти з невідомою зоряною величиною.</p><p>Якщо ви не бажаєте виключати тьмяні об'єкти за допомогою цього фільтра, просто залиште відповідне поле нижче без позначки.</p><p>Це остання сторінка Майстра списку спостереження. Ви можете повернутися до попередніх сторінок та змінити їх за допомогою кнопки <span style=" font-weight:600;">Назад</span>. Коли все налаштуєте, натисніть кнопку <span style=" font-weight:600;">Гаразд</span>, щоб завершити роботу Майстра, в результаті інструмент список спостереження буде заповнено визначеними вами об'єктами.</p><p><br/></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByMagnitude)
en: Select objects brighter than:
uk: Вибрати об'єкти яскравіші за:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncludeNoMag)
en: Include objects which have no defined magnitude
uk: Включити об'єкти, які не мають визначеної зоряної величини

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: Your observing list currently has 0 objects.
uk: Ваш список спостереження зараз не містить жодного об'єкта.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update Count
uk: Оновити перелік

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
uk: Назва параметра

[ctx: @title:window]
en: Solar System Viewer
uk: Переглядач Сонячної системи

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
uk: Координата X (а.о.)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
uk: Координата Y (а.о.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
uk: Сьогодні

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PolarisHourAngle)
en: Polaris Hour Angle
uk: Годинний кут Полярної

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Date / Time
uk: Дата і час

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Polaris HourAngle
uk: Часовий кут Полярної

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, currentTimeB)
en: Current time
uk: Поточний час

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Set Local Time
uk: Встановити місцевий час

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twelveHourR)
en: 12 Hour
uk: 12-годинний

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twentyFourHourR)
en: 24 Hours
uk: 24-годинний

[ctx: @title:window]
en: Options
uk: Параметри

[ctx: @title:window]
en: Script Data
uk: Дані сценарію

[ctx: @title:window]
en: Script Builder
uk: Створення сценаріїв

en: Point the display at the specified location. %1 can be the name of an object, a cardinal point on the compass, or 'zenith'.
uk: Фокус показу у визначене розташування. %1 може бути назвою об'єкта, основним румбом компаса, або «zenith».

en: Add a name label to the object named %1.
uk: Додати позначку з назвою до об'єкта з назвою %1.

en: Remove the name label from the object named %1.
uk: Вилучити мітку назви з об'єкта з назвою %1.

en: Add a trail to the solar system body named %1.
uk: Додати траєкторію до об'єкта Сонячної системи з назвою %1.

en: Remove the trail from the solar system body named %1.
uk: Вилучити траєкторію об'єкта Сонячної системи з назвою %1.

en: Point the display at the specified RA/Dec coordinates.  RA is expressed in Hours; Dec is expressed in Degrees.
uk: Фокус показу у задану позицію з координатами ПС/Схил. ПС вимірюється у годинах; Схил. вимірюється у градусах.

en: Point the display at the specified Alt/Az coordinates.  Alt and Az are expressed in Degrees.
uk: Фокус показу у задану позицію у координатах Вис/Аз. Вис та Аз вимірюються у градусах.

en: Increase the display Zoom Level.
uk: Збільшити масштаб показу.

en: Decrease the display Zoom Level.
uk: Зменшити масштаб показу.

en: Set the display Zoom Level to its default value.
uk: Встановити типове значення масштабу показу.

en: Set the display Zoom Level manually.
uk: Вказати масштаб показу вручну.

en: Set the system clock to the specified Local Time.
uk: Встановити системний годинник у вказаний місцевий час.

en: Pause script execution for specified number of seconds.
uk: Зупинити виконання сценарію на задану кількість секунд.

en: Halt script execution until the specified key is pressed.  Only single-key strokes are possible; use 'space' for the spacebar.
uk: Зупинити виконання сценарію до натиснення визначеної клавіші. Можливі лише одноклавішні варіанти; для зазначення пропуску використовуйте «space'.

en: Set whether the display is tracking the current location.
uk: Встановити чи стежити за поточним розташуванням.

en: Change view option named %1 to value %2.
uk: Змінити значення параметра вигляду %1 значенням %2.

en: Set the geographic location to the city specified by city, province and country.
uk: Встановити географічне розташування міста, заданого назвою, регіоном та країною.

en: Set the color named %1 to the value %2.
uk: Встановити колір %1 значенню %2.

en: Load the color scheme specified by name.
uk: Завантаження схеми кольорів, заданої назвою.

en: Export the sky image to the file, with specified width and height.
uk: Експортувати зображення неба до файла з заданою шириною та висотою.

en: Print the sky image to a printer or file.  If %1 is true, it will show the print dialog.  If %2 is true, it will use the Star Chart color scheme for printing.
uk: Друкувати зображення неба на друкарці або у файл. Якщо вибрано %1, буде показано діалогове вікно друку. Якщо вибрано %2, для друку буде використано кольорову схему «Зоряна карта».

en: Halt the simulation clock.
uk: Зупинка моделювання годинника.

en: Start the simulation clock.
uk: Запуск моделювання годинника.

en: Set the timescale of the simulation clock to specified scale.  1.0 means real-time; 2.0 means twice real-time; etc.
uk: Встановити часову шкалу для моделювання годинника з заданою швидкістю. 1.0 означає реальний час; 2.0 означає вдвічі прискорений; тощо.

en: Functions
uk: Функції

en: InfoBoxes
uk: Інформаційні написи

en: Toggle display of all InfoBoxes
uk: Перемикач показу всіх інформаційних повідомлень

en: Toggle display of Time InfoBox
uk: Перемикач показу панелі часу

en: Toggle display of Geographic InfoBox
uk: Перемикач показу панелі географічних даних

en: Toggle display of Focus InfoBox
uk: Перемикач показу інформаційної позначки фокуса

en: (un)Shade Time InfoBox
uk: Затінити час

en: (un)Shade Geographic InfoBox
uk: Затінити розташування спостерігача

en: (un)Shade Focus InfoBox
uk: Затінити фокус

en: Toolbars
uk: Пенали

en: Toggle display of main toolbar
uk: Перемикач показу головної панелі інструментів

en: Toggle display of view toolbar
uk: Перемикач показу панелі інструментів перегляду

en: Show Objects
uk: Показувати об'єкти

en: Toggle display of Stars
uk: Перемикач показу зірок

en: Toggle display of all deep-sky objects
uk: Перемикач показу далеких об'єктів

en: Toggle display of all solar system bodies
uk: Перемикач показу всіх об'єктів сонячної системи

en: Toggle display of Sun
uk: Перемикач показу Сонця

en: Toggle display of Moon
uk: Перемикач показу Місяця

en: Toggle display of Mercury
uk: Перемикач показу Меркурія

en: Toggle display of Venus
uk: Перемикач показу Венери

en: Toggle display of Mars
uk: Перемикач показу Марса

en: Toggle display of Jupiter
uk: Перемикач показу Юпітера

en: Toggle display of Saturn
uk: Перемикач показу Сатурна

en: Toggle display of Uranus
uk: Перемикач показу Урана

en: Toggle display of Neptune
uk: Перемикач показу Нептуна

en: Toggle display of Asteroids
uk: Перемикач показу астероїдів

en: Toggle display of Comets
uk: Перемикач показу комет

en: Show Other
uk: Показати інше

en: Toggle display of constellation lines
uk: Перемикач показу ліній сузір'їв

en: Toggle display of constellation boundaries
uk: Перемикач показу меж сузір'їв

en: Toggle display of constellation names
uk: Перемикач показу назв сузір'їв

en: Toggle display of Milky Way
uk: Перемикач показу Чумацького Шляху

en: Toggle display of the coordinate grid
uk: Перемикач показу координатної сітки

en: Toggle display of the celestial equator
uk: Перемикач показу небесного екватора

en: Toggle display of the ecliptic
uk: Перемикач показу екліптики

en: Toggle display of the horizon line
uk: Перемикач показу лінії горизонту

en: Toggle display of the opaque ground
uk: Перемикач прозорості горизонту

en: Toggle display of star name labels
uk: Перемикач показу позначок з назвами зірок

en: Toggle display of star magnitude labels
uk: Перемикач показу позначок з величинами зірок

en: Toggle display of asteroid name labels
uk: Перемикач показу позначок з назвами астероїдів

en: Toggle display of comet name labels
uk: Перемикач показу позначок з назвами комет

en: Toggle display of planet name labels
uk: Перемикач показу позначок з назвами планет

en: Toggle display of planet images
uk: Перемикач показу зображень планет

en: Show Latin constellation names
uk: Показувати латинські назви сузір'їв

en: Show constellation names in local language
uk: Показувати назви сузір'їв рідною мовою

en: Show IAU-standard constellation abbreviations
uk: Скорочені назви сузір'їв за стандартом IAU

en: Hide Items
uk: Сховати елементи

en: Toggle whether objects hidden while slewing display
uk: Перемикач приховування об'єктів на час обертання зображення

en: Timestep threshold (in seconds) for hiding objects
uk: Крок часу (у секундах) для приховування об'єктів

en: Hide faint stars while slewing?
uk: Сховати слабкі зірки під час обертання?

en: Hide solar system bodies while slewing?
uk: Сховати об'єкти Сонячної системи під час обертання?

en: Hide Milky Way while slewing?
uk: Сховати Чумацький Шлях під час обертання?

en: Hide constellation names while slewing?
uk: Сховати назви сузір'їв під час обертання?

en: Hide constellation lines while slewing?
uk: Ховати лінії сузір'їв під час обертання?

en: Hide constellation boundaries while slewing?
uk: Ховати межі сузір'їв під час обертання?

en: Hide coordinate grid while slewing?
uk: Ховати координатну сітку під час обертання?

en: Skymap Options
uk: Параметри карти неба

en: Use Horizontal coordinates? (otherwise, use Equatorial)
uk: Використовувати горизонтальні координати? (інакше буде використано екваторіальні)

en: Set the Zoom Factor
uk: Встановити коефіцієнт масштабування

en: Select angular size for the FOV symbol (in arcmin)
uk: Виберіть кутовий розмір рамки поля зору (у кутових мінутах)

en: Select shape for the FOV symbol (0=Square, 1=Circle, 2=Crosshairs, 4=Bullseye)
uk: Виберіть форму рамки поля зору (0=квадрат, 1=коло, 2=перехрестя, 4=мушка прицілювання)

en: Select color for the FOV symbol
uk: Виберіть колір рамки поля зору

en: Use animated slewing? (otherwise, "snap" to new focus)
uk: Анімувати обертання? (інакше буде задіяно миттєве перестрибування до нового фокуса)

en: Correct for atmospheric refraction?
uk: Вводити поправку на атмосферну рефракцію?

en: Automatically attach name label to centered object?
uk: Автоматично додавати мітку до відцентрованого об'єкта?

en: Attach temporary name label when hovering mouse over an object?
uk: Показувати тимчасовий напис з назвою, коли курсор мишки проходить над об'єктом?

en: Planet trails fade to sky color? (otherwise color is constant)
uk: Траєкторії планет згасатимуть до кольору неба? (інакше колір буде сталим)

note: i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed in" ) << i18n( "double" ); new QTreeWidgetItem( opsLimit, fields ); fields.clear(); fields << "magLimitDrawStarZoomOut" << i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed out" ) << i18n( "double" ); TODO: We have disabled the foll
en: magnitude of faintest star labeled on map
uk: зоряна величина найтьмянішої зорі, позначеної на карті

en: magnitude of brightest star hidden while slewing
uk: зоряна величина найяскравішої зорі, невидимої під час обертання

en: magnitude of faintest asteroid drawn on map
uk: зоряна величина найтьмяніших астероїдів, показаних на карті

en: magnitude of faintest asteroid labeled on map
uk: зоряна величина найтьмяніших астероїдів, позначених на карті

en: comets nearer to the Sun than this (in AU) are labeled on map
uk: комети ближчі до Сонця, ніж ця відстань (у а.о.), буде показано на карті

en: Could not download remote file.
uk: Не вдалося отримати віддалений файл.

en: Download Error
uk: Помилка під час отримання

en: Save Changes to Script?
uk: Зберегти зміни у сценарії?

en: The current script has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
uk: Поточний сценарій має незбережені зміни. Зберегти перед закриттям?

en: Could not parse script.  Line was: %1
uk: Не вдалося розібрати сценарій. Рядок: %1

en: true
uk: істина

en: Function index out of bounds.
uk: Індекс функції поза межами.

en: false
uk: неправда

en: Mismatch between function and Arg widget (expected %1.)
uk: Невідповідність між функцією і віджетом Arg (очікувалось %1.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
uk: Створити сценарій

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Discards current script and starts a new one.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
uk: Скасовує поточний сценарій та починає новий. Запитає про збереження всіх незбережених змін у поточному сценарії.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open Script...
uk: Відкрити сценарій…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Opens an existing script.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
uk: Відкриває існуючий сценарій. Запитає про збереження всіх незбережених змін у поточному сценарії.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
uk: Зберегти сценарій

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current script.  If the script has not been saved before, this is equivalent to "Save As..."
uk: Зберігає поточний сценарій. Якщо сценарій ще не було збережено раніше, це рівнозначне «Зберегти як…»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
uk: Зберегти сценарій як…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Saves the script to a file, allowing you to first specify the filename and a name for the script.
uk: Зберігає сценарій до файла, надаючи вам змогу спершу вказати назву файла та назву сценарію.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
uk: Тестувати сценарій

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RunButton)
en: Executes the script in the KStars main window. You may want to reposition the Script Builder tool so that the Sky map is visible.
uk: Виконує сценарій у головному вікні KStars. Можливо, вам слід розмістити інструмент побудови сценаріїв так, щоб було видно карту неба.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
uk: Поточний сценарій

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ScriptListBox)
en: This shows the list of commands present in the current working script. Highlighting any command will present a widget where you can specify its arguments below. Use the action buttons at right to copy, remove, or change the position of the selected command.
uk: Цей інструмент показує список команд, що містяться у сценарії, що зараз виконується. Підсвічування будь-якої команди покаже віконце, у якому ви можете вказати її аргументи. Використовуйте кнопки дій, розміщені праворуч, щоб копіювати, вилучати, або змінювати розташування вибраної команди.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
uk: Додати функцію

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddButton)
en: If a function is highlighted in the "Function Browser" box, this button will add it to the current working script.  The new function is inserted directly after the highlighted function in the "Current Script" box.
uk: Якщо підсвічено функцію у блоці «Переглядач функцій», ця кнопка додасть її до сценарію, що зараз виконується. Нову функцію буде вставлено точно після підсвіченої функції у блоці «Поточний сценарій».

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
uk: Вилучити функцію

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will remove it from the script.
uk: Якщо функція підсвічена у блоці «Поточний сценарій», ця кнопка вилучить її зі сценарію.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
uk: Копіювати функцію

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CopyButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will add a duplicate of the function.
uk: Якщо функція підсвічена у блоці «Поточний сценарій», ця кнопка додасть її дублікат до сценарію.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
uk: Пересунути вгору

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, UpButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it up one position in the script.
uk: Якщо функція підсвічена у блоці «Поточний сценарій», ця кнопка пересуне її на одну позицію вгору у сценарії.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
uk: Пересунути вниз

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DownButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it down one position in the script.
uk: Якщо функція підсвічена у блоці «Поточний сценарій», ця кнопка пересуне її на одну позицію донизу у сценарії.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
uk: Аргументи функції

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
uk: Навігатор функцій

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
uk: Допомога функції

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: If a function is highlighted in the Function Browser, this area will show some brief documentation about the function.
uk: n.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
uk: Введіть назву сценарію

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter a name for the script.  This is not the file name, just a short descriptive line of text.
uk: Введіть назву сценарію. Це не назва файла, а короткий описовий текст.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
uk: Введіть ім'я автора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
uk: Назва сценарію:

[ctx: @title:window]
en: Sky Calendar
uk: Небесний календар

en: Print the Sky Calendar
uk: Друкувати небесний календар

en: Please Wait
uk: Будь ласка, зачекайте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CreateButton)
en: Plot Planetary Almanac
uk: Накреслити планетарний альманах

[ctx: A planet rises from the horizon]
en: %1 rises
uk: Сходить %1

[ctx: A planet sets from the horizon]
en: %1 sets
uk: Заходить %1

[ctx: A planet transits across the meridian]
en: %1 transits
uk: %1 у кульмінації

[ctx: @title:window]
en: Print sky calendar
uk: Надрукувати небесний календар

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Grids and Labels
uk: Сітки і мітки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridMonths)
en: Month dividers
uk: Поділ за місяцями

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridWeeks)
en: Interval dividers
uk: Поділ за інтервалами

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridVertical)
en: Vertical grid
uk: Вертикальна сітка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridToday)
en: Current day
uk: Поточний день

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
uk: Рік:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
uk: Інтервал:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: day(s)
uk: днів

en:  Slew %1 degrees %2 to find an %3 star of mag %4
uk:  Обернути на %1 градусів %2 для виявлення зірки %3 величини %4

en:  Slew %1 degrees %2 to find a(n) %3
uk:  Повернуто на %1 градусів %2 для визначення a(n) %3

en: triangle (of similar magnitudes)
uk: трикутник (подібних величин)

en: right-angled triangle
uk: прямокутний трикутник

en: isosceles triangle
uk: рівнобедрений трикутник

en: straight line of 3 stars
uk: пряма лінія з 3 зірок

en: equilateral triangle
uk: рівносторонній трикутник

en:  within %1% of FOV of the marked star
uk:  у межах %1% поля зору від позначеної зірки

en: Star-hopper algorithm failed. If you're trying a large star hop, try using a smaller FOV or changing the source point
uk: Спроба використання алгоритму переходу між зірками зазнала невдачі. Якщо ви намагалися здійснити надто великий перехід, спробуйте скористатися меншим полем зору або змініть початкову точку.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StarHopperDialog)
en: Star-Hopper Results
uk: Результати переходу між зірками

en: NOT VISIBLE: About %1 degrees below the %2 horizon
uk: НЕ ВИДНО: близько %1° під горизонтом %2

en: Now visible: About %1 degrees above the %2 horizon
uk: Зараз видно: близько %1° над горизонтом %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeSelectLabel)
en: Select telescope from list to use or add a new telescope
uk: Виберіть телескоп зі списку для використання або додайте новий телескоп

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scopeDetailsBox)
en: Telescope Details
uk: Параметри телескопів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeVendorText)
en: Vendor:
uk: Виробник:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveNewScopeButton)
en: Add new telescope
uk: Додати новий телескоп

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BinocularsCheck)
en: Binoculars
uk: Біноклі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binoApertureText)
en: Specify aperture:
uk: Вкажіть апертуру:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lpText)
en: <p>How light-polluted is your night-sky? Rate your night-sky conditions from 1-9 based on the <b>Bortle Dark-Sky Scale</b>. A rating of <b>1</b> represents an <b>excellent dark-sky site</b>, while <b>9</b> represents a <b>brilliantly lit inner-city sky</b>.</p>
uk: <p>Наскільки великим є світлове забруднення на нічному небі? Оцініть умови спостереження значенням від 1 до 9 на основі <b>шкали темного неба Бортла</b>. Оцінка <b>1</b> відповідає <b>місцю з абсолютно темним небом</b>, а оцінка <b>9</b> — <b>дуже освітленому небу у центрі міста</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bortleHelpText)
en: <html><head/><body><p align="right">For help: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Bortle_Dark-Sky_Scale"><span style=" text-decoration: underline; color:#004183;">Wikipedia Link for Bortle dark-sky scale</span></a></p></body></html>
uk: <html><head/><body><p align="right">Довідка: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Bortle_Dark-Sky_Scale"><span style=" text-decoration: underline; color:#004183;">сторінка Вікіпедії щодо шкали темного неба Бортла</span></a></p></body></html>

en: Magnitude:  --
uk: Величина:  --

en: Magnitude: %1
uk: Величина: %1

en: Surface Brightness: %1
uk: Яскравість на поверхні: %1

en: Size: %1
uk: Розмір: %1

[ctx: @title:window]
en: What's up Tonight
uk: Сьогодні ввечері

en: at %1
uk: в %1

en: The night of %1
uk: Ніч %1

en: Star Clusters
uk: Зоряні скупчення

en: circumpolar
uk: приполюсна

en: does not rise
uk: не сходить

[ctx: Sunset at time %1 on date %2]
en: Sunset: %1 on %2
uk: Захід сонця: о %1 %2

[ctx: Sunrise at time %1 on date %2]
en: Sunrise: %1 on %2
uk: Схід сонця: о %1 %2

en: Night duration: %1
uk: Тривалість ночі: %1

en: Night duration: %1 hours
uk: Тривалість ночі: %1 годин

en: Night duration: %1 hour
uk: Тривалість ночі: %1 година

en: Night duration: %1 minutes
uk: Тривалість ночі: %1 хвилини

en: Night duration: %1 minute
uk: Тривалість ночі: %1 хвилина

en: Moon rises at: %1 on %2
uk: Схід місяця: %1 о %2

en: Moon sets at: %1 on %2
uk: Захід місяця: %1 о %2

en: No Object Selected
uk: Не вибрано об'єкт

en: Object Not Found
uk: Об'єкт не знайдено

en: Rises at: %1
uk: Сходить о %1

en: Transits at: %1
uk: Кульмінація о %1

en: Sets at: %1
uk: Заходить о %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel)
en: The night of DATE
uk: Ніч у ДАТУ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
uk: Вибір іншої дати

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DateButton)
en: Press this button to select a new date for the "What's up Tonight" tool.  Note that the date of the main window is not changed.
uk: Натисніть цю кнопку, щоб вибрати нову дату для інструмента «Сьогодні ввечері». Зауважте, що дата головного вікна не змінюється.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
uk: Змінити дату…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel)
en: at LOCATION
uk: з вказаного РОЗТАШУВАННЯ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
uk: Редагувати розташування спостерігача

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Press this button to select a new geographic location for the "What's up Tonight" tool.  Note that the location of the main window is not changed.
uk: Натисніть цю кнопку, щоб вибрати нове географічне розташування для інструмента «Сьогодні ввечері». Зауважте, що при цьому дата у головному вікні не зміниться.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
uk: Змінити розташування…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Show objects which are up:
uk: Показати об'єкти, видимі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
uk: Виберіть період часу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: By default, the "What's up Tonight" tool displays all objects which are above the horizon between sunset and midnight (i.e., "in the evening").  You can also choose to show objects which are up between midnight and dawn (i.e., "in the morning"), or objects which are up at any time between sunset and sunrise (i.e., "any time tonight")
uk: Типово, інструмент «Сьогодні ввечері» показує всі об'єкти, які знаходяться над горизонтом між заходом та північчю (тобто, «ввечері»). Ви також можете вибрати показ об'єктів, що знаходяться над горизонтом між північчю та світанком (тобто, «на світанку»), або об'єктів, які над горизонтом між заходом та сходом (тобто, «всю ніч»)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
uk: Ввечері

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
uk: На світанку

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Any Time Tonight
uk: Всю ніч

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show objects brighter than magnitude:
uk: Показувати об'єкти, яскравіші за зоряну величину:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
uk: Час сходу Місяця

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Displays the time at which the moon rises on the selected date.
uk: Показує час сходу Місяця у вибрану дату.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
uk: Схід Місяця:  13:19

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Duration of night for selected date
uk: Тривалість ночі у вибрану дату

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Displays the duration between sunset and sunrise for the selected date.
uk: Показує тривалість періоду між заходом та сходом Сонця у вибрану дату.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
uk: Тривалість ночі: 11:00 годин

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
uk: Час заходу Сонця

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Displays the time of sunset for the selected date.
uk: Показує час заходу Сонця у вибрану дату.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
uk: Захід:  19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
uk: Час заходу Місяця

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Displays the time at which the moon sets on the selected date.
uk: Показує час заходу Місяця у вибрану дату.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
uk: Захід місяця: 04:27

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
uk: Час сходу Сонця

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Displays the time of sunrise for the selected date.
uk: Показує час сходу Сонця у вибрану дату.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
uk: Схід Сонця:  07:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon's illumination fraction
uk: Фаза Місяця

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Displays the illumination fraction of the Moon for the selected date.
uk: Показує фазу Місяця у вибрану дату.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon illum: 42%
uk: Фаза Місяця: 42%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Select a category:
uk: Виберіть категорію:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Matching objects:
uk: Знайдені об'єкти:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object rises above the horizon on the selected date.
uk: Показує час, коли вибраний об'єкт сходить над горизонтом у вибрану дату.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
uk: Схід о:  22:12

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object transits across the local meridian on the selected date.
uk: Показує час, коли вибраний об'єкт перетне локальний меридіан у вибрану дату.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
uk: Кульмінація о 03:45

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object sets below the horizon on the selected date.
uk: Показує час, коли вибраний об'єкт опиниться нижче лінії горизонту у вибрану дату.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
uk: Захід о: 08:22

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center this object in the sky display
uk: Розмістити цей об'єкт по центру у вікні неба

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center the sky display on this object, and begin tracking it.  Equivalent to the "Center and Track" item in the popup menu.
uk: Центрувати область показу неба відносно цього об'єкта та почати стеження за ним. Рівноцінне до «Центрувати і стежити» у вигулькному меню.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center Object
uk: Центрувати об'єкт

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Open the Object Details window
uk: Відкрити вікно з відомостями про об'єкт

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DetailButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Open the Details window for the highlighted object.
uk: Відкрити вікно з відомостями про вибраний об'єкт.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Object Details...
uk: Відомості про об'єкт…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Adds the selected object to the Observing list
uk: Додає позначений об'єкт до списку спостереження

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
uk: Додати до списку

en: Angle value in degrees.
uk: Значення кута у градусах.

en: Angle value in hours.
uk: Значення кута у годинах.

en: This box displays an angle in degrees. The three numbers displayed are the angle's degrees, arcminutes, and arcseconds.
uk: У цьому полі показано кут у градусах. Три показаних числа — це градуси, кутові мінути і кутові секунди кута.

en: This box displays an angle in hours. The three numbers displayed are the angle's hours, minutes, and seconds.
uk: У цьому полі показано кут у годинах. Три показаних числа — це години, хвилини і секунди кута.

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds
uk:   Ви можете ввести просте ціле, або значення з плаваючою комою, або розділені пробілом або двокрапкою значення, що задають градуси, кутові мінути і кутові секунди

en: Enter an angle value in degrees.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
uk: Введіть значення кута у градусах. Це значення може бути виражене простим цілим («12»), значенням з плаваючою комою («12.33»), або у вигляді значень, що визначають градуси, кутові мінути та кутові секунди, розділених пробілом або комою («12:20», «12:20:00», «12 20», «12 20 00.0» тощо).

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds
uk:   Ви можете ввести просте ціле, або значення з плаваючою комою, або розділені пробілом або двокрапкою значення, що задають години, хвилини і секунди.

en: Enter an angle value in hours.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
uk: Введіть значення кута у годинах. Це значення може бути виражене простим цілим («12»), значенням з плаваючою комою («12.33»), або у вигляді значень, що визначають години, хвилини та секунди, розділених пробілом або комою («12:20», «12:20:00», «12 20», «12 20 00.0» тощо).

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 x %2 arcmin
uk: %1 x %2 кутових мінут

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, previousYear) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, previousMonth) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, nextMonth) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, nextYear)
en: ...
uk: …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextYear)
en: Previous Year
uk: Попередній рік

[ctx: Local Time]
en: LT:
uk: МЧ:

[ctx: Universal Time]
en: UT:
uk: ГЧ:

[ctx: Sidereal Time]
en: ST:
uk: ЗЧ:

[ctx: Julian Day]
en: JD:
uk: ЮД:

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
uk: Довгота:

[ctx: Latitude]
en: Lat:
uk: Широта:

[ctx: Hour Angle]
en: HA
uk: ЧК

[ctx: Zenith Angle]
en: ZA
uk: ЗК

[ctx: seconds]
en: secs
uk: сек.

[ctx: second]
en: sec
uk: сек.

[ctx: minute]
en: min
uk: хв.

[ctx: minutes]
en: mins
uk: хв.

en: hour
uk: год.

[ctx: hours]
en: hrs
uk: год.

[ctx: sidereal day]
en: sid day
uk: сид. день

en: day
uk: день

en: week
uk: тиждень

[ctx: weeks]
en: wks
uk: тижнів

en: month
uk: місяць

[ctx: months]
en: mths
uk: місяців

en: year
uk: рік

[ctx: years]
en: yrs
uk: років

en: Adjust time step
uk: Налаштування кроку часу

en: Adjust time step units
uk: Налаштування одиниць кроку часу

en: Set the timescale for the simulation clock.  A setting of "1 sec" means the clock advances in real-time, keeping up perfectly with your CPU clock.  Higher values make the simulation clock run faster, lower values make it run slower.  Negative values make it run backwards.
    
    There are two pairs of up/down buttons.  The left pair will cycle through all available timesteps in sequence.  Since there are a large number of timesteps, the right pair is provided to skip to the next higher/lower unit of time.  For example, if the timescale is currently "1 min", the right up button will make it "1 hour", and the right down button will make it "1 sec"
uk: Встановлення масштабу часу для годинника відтворення. Встановлюючи значення «1 сек.», ви перейдете у режим реального часу, у повній відповідності з вашим системним часом. Вищі значення «пришвидшують» плин часу, менші значення «уповільнюють» його. Від'ємні значення змушують «час» іти у зворотному напрямку.
    
    Існує дві пари кнопок вверх/вниз. Ліва пара надає змогу перебирати послідовність можливих кроків за часом. Оскільки існує велика кількість кроків за часом, додано праву пару кнопок, які надають змогу змінювати одиниці часу. Наприклад, якщо масштаб часу зараз «1 хв.», права кнопка «вгору» зробить його рівним «1 год.», а права кнопка «донизу» зробить його рівним «1 сек.»

en: Increase Time Scale
uk: Збільшити масштаб за часом

en: Increase time scale to the next largest unit
uk: Збільшити масштаб за часом до наступної більшої одиниці виміру

en: Decrease Time Scale
uk: Зменшити масштаб за часом

en: Decrease time scale to the next smallest unit
uk: Зменшити масштаб за часом до наступної меншої одиниці виміру

[ctx: Map projection method]
en: No projection
uk: Без проєкції

[ctx: Map projection method]
en: Ancient
uk: Давня

[ctx: Map projection method]
en: Azimuthal
uk: Азимутальна

[ctx: Map projection method]
en: Bonne
uk: Боне

[ctx: Map projection method]
en: Gnomonic
uk: Гномонічна

[ctx: Map projection method]
en: Hemisphere
uk: Напівсферична

[ctx: Map projection method]
en: Lambert
uk: Ламберта

[ctx: Map projection method]
en: Mercator
uk: Меркатора

[ctx: Map projection method]
en: Mollweide
uk: Молвейде

[ctx: Map projection method]
en: Orthographic
uk: Ортографічна

[ctx: Map projection method]
en: Peters
uk: Пітерса

[ctx: Map projection method]
en: Polyconic
uk: Поліконічна

[ctx: Map projection method]
en: Rectangular
uk: Прямокутна

en: FIFO files are not supported on Windows
uk: Підтримку проміжних файлів FIFO у Windows не передбачено

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Config File
uk: Виберіть файл налаштувань XPlanet

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Star Map File
uk: Виберіть файл карти неба XPlanet

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Arc File
uk: Виберіть файл склепіння XPlanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_xplanetIsInternal)
en: Xplanet binary is internal to the application bundle
uk: Виконуваний файл Xplanet є вбудованим до пакунка з програмою

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetPath)
en: Xplanet path:
uk: Шлях до xplanet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Enter here the path of xplanet binary.
uk: Введіть у це поле шлях до виконуваного файла xplanet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGeometryX)
en: Window size:
uk: Розмір вікна:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of window
uk: Встановити ширину вікна

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of the xplanet image
uk: Встановити ширину зображення xplanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of window
uk: Встановити висоту вікна

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of the xplanet image
uk: Встановити висоту зображення xplanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetTimeout)
en: The time KStars will wait for XPlanet to complete before giving up.
uk: Час, протягом якого KStars очікуватиме на завершення обробки у XPlanet, перш ніж повідомити про помилку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: XPlanet timeout:
uk: Час очікування на дані XPlanet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animation delay:
uk: Інтервал анімації:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetAnimationDelay)
en: The delay between frames for the animation
uk: Інтервал між кадрами для анімації

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use KStars's FOV?
uk: Використовувати поле зору KStars?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: <html><head/><body><p>If checked, XPlanet will use a FIFO file in the /tmp directory to temporarily save the XPlanet image for KStars to load them and update the view.  If not checked, XPlanet will actually save the files to the XPlanet folder in the KStars data directory.  Using a FIFO file should save the hard disk from excessive reads/writes and may offer a performance enhancement.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Якщо позначено, XPlanet використовуватиме файл FIFO у каталозі /tmp для тимчасового зберігання зображення з XPlanet, яке KStars завантажуватиме і використовуватиме для оновлення перегляду. Якщо не позначено, XPlanet зберігатиме файли до теки XPlanet у каталозі даних KStars. Використання файла FIFO має уберегти диск від інтенсивних операцій з читання та запису і може дещо пришвидшити роботу програми.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use FIFO File
uk: Використовувати файл FIFO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: (saves to memory instead of a hard disk)
uk: (заощаджує оперативну пам'ять за рахунок пам'яті на диску)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV?
uk: Використовувати поле зору kstars?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV
uk: Використовувати поле зору kstars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetMagnitude)
en: Base magnitude:
uk: Базова величина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1
uk: Зірка вказаної величини матиме піксельну яскравість 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetConfigFile)
en: Config file:
uk: Файл налаштування:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Config file path
uk: Шлях до файла налаштувань

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Use the specified configuration file
uk: Використовувати вказаний файл налаштувань.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Use custom star map?
uk: Використовувати нетипову карту неба?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Star map:
uk: Карта неба:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetArcFile)
en: Arc file:
uk: Файл склепіння:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Arc file path
uk: Шлях до файла склепіння

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Radius of the glare around the Sun.
uk: Радіус відблиску навколо Сонця.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun.  The default value is 28.
uk: Малювати відблиск навколо сонця з вказаним радіусом, більшим за радіус сонця. Типове значення — 28.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGlare)
en: Glare of sun:
uk: Відблиск Сонця:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetQuality)
en: Output file quality:
uk: Якість файла виводу:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: JPEG Quality
uk: Якість JPEG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: XPlanet requires maps in order to function properly.  It does not ship with a lot of planetary maps.  You need to download some in order to get the full benefits of XPlanet.  This is a good place to start: <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>
uk: Для належної роботи з XPlanet потрібні карти. До складу пакунка програми входить доволі небагато карт планет. Вам доведеться отримати карти, щоб скористатися усіма перевагами XPlanet. Ось непогана сторінка, звідки можна отримати карти: <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openXPlanetMaps)
en: XPlanet Planet Maps
uk: Карти планет XPlanet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabLabel)
en: Labels and markers
uk: Позначки і маркери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLabelString)
en: Label string:
uk: Рядок мітки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label.
uk: Вкажіть текст першого рядка позначки.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth".  Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
uk: Вкажіть текст першого рядка позначки. Типово, цим текстом буде щось на зразок «Вигляд з Землі». Всі шаблони %t буде замінено назвою цілі, а всі шаблони %o назвою точки спостереження.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetDateFormat)
en: Date format:
uk: Формат дати:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.
uk: Вкажіть формат позначки дати/часу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.  This format string is passed to strftime(3).  The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the  locale’s  appropriate date and time representation.
uk: Вкажіть форма позначки дати/часу. Рядок у цьому форматі буде передано strftime(3). Типове значення «%c %Z», тобто буде виведено дату, час і часовий пояс у локальному форматі дати і часу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetFontSize)
en: Font size:
uk: Розмір шрифту:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelLabelPos)
en: Label position:
uk: Позиція позначки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label?
uk: Показувати позначку?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: If checked, display a label in the upper right corner.
uk: Якщо позначено, показувати позначку у верхньому правому куті.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label:
uk: Показувати позначку:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Markers
uk: Маркери

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file?
uk: Використовувати файл маркерів?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file:
uk: Використовувати файл маркерів:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Specify a file containing user defined marker data to display against the background stars.
uk: Вкажіть файл, у якому містяться визначені користувачем дані маркерів, які слід показувати за віддаленими зірками.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds in a file
uk: Записувати межі позначок до файла

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
uk: Записувати координати рамок кожного маркера до файла.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds to:
uk: Записувати межі маркерів до:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLatLong)
en: Place the observer above latitude:
uk: Розташувати спостерігача під широтою:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees).  The default value is 0.
uk: Показувати ціль так, як її видно під вказаною широтою (у градусах). Типове значення широти — 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLongitude)
en:  and longitude:
uk:  і довготою :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees).  Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242.  The default value is 0.
uk: Розташувати спостерігача під вказаною довготою (у градусах). Довгота має додатні значення на схід від нульового меридіана і від'ємне значення на захід від нього (для Землі і Місяця), отже, наприклад, довгота Лос-Анжелеса — це -118 або 242. Типове значення — 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: in degrees
uk: у градусах

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetProjection)
en: Projection:
uk: Проєкція:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The projection type
uk: Тип проєкції

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The default is  no projection.  Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
uk: Типовим значенням є відсутність проєкції. Кратні тіла за визначення цього параметра показано не буде, але тіні все ж показуватимуться.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxBackground)
en: Background
uk: Тло

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background?
uk: Використовувати тло?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: If checked, use a file or a color as background.
uk: Якщо позначено, використовувати файл або колір як тло.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundImage)
en: Background image:
uk: Зображення тла:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Use this file as the background image
uk: Використовувати вказаний файл як зображення тла

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Enter here the path of background image file.
uk: Введіть у це поле шлях до файла зображення тла.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundColor)
en: Background color:
uk: Колір тла:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Set the color for the background.
uk: Встановити колір тла.
