libqalculate - en to nl translation catalogue (381 entries)

en: Retrieves data from the %s data set for a given object and property. If "info" is typed as property, all properties of the object will be listed.
nl: Haalt gegevens op van een gegeven object en eigenschap uit de gegevensverzameling %s. Indien als eigenschap "info" wordt ingetypt krijgt u een lijst van alle eigenschappen van het object.

en: Example:
nl: bv.:

en: Arguments
nl: Argumenten

note: optional argument, in description
en: optional
nl: optioneel

note: argument default, in description
en: default:
nl: standaard:

en: Requirement
nl: Vereiste

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: key
nl: sleutelwaarde

en: a previous result
nl: een vorig antwoord

note: positive number
en: positive
nl: positief

en: non-positive
nl: niet-positief

note: negative number
en: negative
nl: negatief

en: non-negative
nl: niet-negatief

en: non-zero
nl: ongelijk nul

en: integer
nl: geheel

note: rational number
en: rational
nl: rationaal

note: real number
en: real
nl: reëel

en: number
nl: getal

en: non-matrix
nl: niet-matrix

note: assumptions
en: unknown
nl: onbekend

en: default assumptions
nl: standaard aannames

note: approximation mode qalc command
en: approximate
nl: benaderd

en: ans
nl: antw

en: Temporary
nl: Tijdelijk

en: Last Answer
nl: Laatste antwoord

en: answer
nl: antwoord

en: Answer 2
nl: Antwoord 2

en: Answer 3
nl: Antwoord 3

en: Answer 4
nl: Antwoord 4

en: Answer 5
nl: Antwoord 5

en: yes
nl: ja

en: no
nl: nee

en: true
nl: waar

en: false
nl: onwaar

en: on
nl: aan

en: off
nl: uit

en: Please answer yes or no
nl: Antwoord alstublieft met ja of nee

note: assumptions base display mode digit grouping mode no angle unit no unit conversion algebra mode
en: none
nl: geen

en: boolean
nl: Booleaanse waarde

en: Unrecognized assumption.
nl: Onbekende aanname.

en: 
    Press Enter to continue.
nl: 
    Druk op Enter om verder te gaan.

en: Illegal value.
nl: Waarde niet toegestaan.

note: number base qalc command
en: base
nl: grondtal

en: input base
nl: grondtal in

en: output base
nl: grondtal uit

note: roman numerals
en: roman
nl: Romeins

en: time
nl: tijd

en: hexadecimal
nl: hexadecimaal

en: duodecimal
nl: duodecimaal

note: number base
en: binary
nl: binair

en: octal
nl: octaal

note: number base
en: decimal
nl: decimaal

en: sexagesimal
nl: sexagesimaal

note: number bases
en: base display
nl: tonen van grondtal

en: Illegal base.
nl: Grondtal niet toegestaan.

en: assumptions
nl: aannames

en: all prefixes
nl: alle voorvoegsels

en: complex numbers
nl: complexe getallen

en: excessive parentheses
nl: te veel haakjes

en: functions
nl: functies

en: infinite numbers
nl: oneindige getallen

en: show negative exponents
nl: toon negatieve exponenten

en: assume nonzero denominators
nl: neem noemers aan ongelijk nul

en: warn nonzero denominators
nl: waarschuwen noemers ongelijk nul

note: unit prefixes
en: prefixes
nl: voorvoegsels

en: denominator prefixes
nl: voorvoegsels voor noemers

en: place units separately
nl: eenheden apart plaatsen

en: calculate variables
nl: variabelen berekenen

en: calculate functions
nl: functies berekenen

en: sync units
nl: sync eenheden

note: sinc function variant
en: unnormalized
nl: niet-genormaliseerde

note: sinc function variant
en: normalized
nl: genormaliseerde

en: round to even
nl: afronden naar even

en: rpn syntax
nl: rpn-notatie

en: short multiplication
nl: korte vermenigvuldiging

en: lowercase e
nl: kleine letter e

en: lowercase numbers
nl: onderkast getallen

note: base display mode
en: normal
nl: normaal

note: base display mode
en: alternative
nl: alternatief

en: digit grouping
nl: cijfergroepering

en: spell out logical
nl: logische voluit spellen

en: ignore dot
nl: punt negeren

en: ignore comma
nl: komma negeren

en: decimal comma
nl: decimale komma

en: limit implicit multiplication
nl: impliciet vermenigvuldigen beperken

note: extra space next to operators
en: spacious
nl: ruimtelijk

en: units
nl: eenheden

note: automatic unknown variables
en: unknowns
nl: onbekenden

en: variables
nl: variabelen

en: abbreviations
nl: afkortingen

en: show ending zeroes
nl: afsluitende nullen tonen

en: repeating decimals
nl: oneindige reeksen

en: angle unit
nl: hoekeenheid

en: radians
nl: radialen

en: degrees
nl: booggraden

en: gradians
nl: decimale graden

en: parsing mode
nl: interpretatie modus

en: update exchange rates
nl: wisselkoersen bijwerken

note: exchange rates updates
en: never
nl: nooit

note: exchange rates updates
en: ask
nl: vragen

en: multiplication sign
nl: vermenigvuldigingsteken

en: division sign
nl: teken voor delen

en: approximation
nl: benadering

note: approximation mode
en: try exact
nl: exact proberen

en: interval calculation
nl: interval berekening

en: interval arithmetic
nl: interval rekenkunde

en: autoconversion
nl: autoconversie

en: optimalsi
nl: optimalesi

note: optimal units
en: optimal
nl: optimale

en: currency conversion
nl: valutaconversie

en: algebra mode
nl: algebraïsche modus

note: algebra mode qalc command
en: simplify
nl: vereenvoudigen

en: expand
nl: uitwerken

note: algebra mode
en: factorize
nl: factorisatie

en: save mode
nl: modus opslaan

en: save definitions
nl: definities opslaan

en: scientific notation
nl: wetenschappelijke notatie

en: pure
nl: zuiver

en: scientific
nl: wetenschappelijk

en: engineering
nl: technisch

en: precision
nl: nauwkeurigheid

en: interval display
nl: tonen interval

en: variable units
nl: variabele enheeden

en: max decimals
nl: max decimalen

en: min decimals
nl: min decimalen

en: fractions
nl: breuken

note: fraction mode
en: combined
nl: gemengde

note: fraction mode
en: mixed
nl: gemengde

en: complex form
nl: complexe vorm

note: complex form
en: rectangular
nl: rechthoekig

en: cartesian
nl: cartesisch

note: complex form
en: exponential
nl: exponentiele

note: complex form
en: polar
nl: polair

note: complex form
en: angle
nl: hoek

en: read precision
nl: nauwkeurigheid lezen

en: always
nl: altijd

en: when decimals
nl: wanneer decimalen

en: exit
nl: verlaten

en: Unrecognized option.
nl: Onbekende optie.

en: Sets the value of an option.
nl: Stelt de waarde in van een optie.

en: Example: set base 16.
nl: Voorbeeld: set base 16 (stel grondtal talstelsel in op 16).

en: Available options and accepted values are (the current value is marked with '*'):
nl: Beschikbare opties en geaccepteerde waarden zijn:

en: Algebraic Mode
nl: Algebraïsche modus

en: Calculation
nl: Berekening

en: Enabled Objects
nl: Ingeschakelde objecten

en: Generic Display Options
nl: Algemene weergaveopties

en: Numerical Display
nl: Tonen getal

en: Parsing
nl: Interpretatie

en: Units
nl: Eenheden

en: Other
nl: Overig

en: Function
nl: Functie

en: Unit
nl: Eenheid

en: Names
nl: Namen

en: Base Unit
nl: Basiseenheid

en: Relation
nl: Relatie

en: Inverse Relation
nl: Inverse relatie

en: Base Units
nl: Basiseenheden

en: Variable
nl: Variabele

en: Value
nl: Waarde

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: fraction
nl: breuk

en: Name
nl: Naam

en: Illegal name.
nl: Ongeldige naam.

en: Illegal name. Save as %s instead (default: no)?
nl: Ongeldige naam. In plaats daarvan als %s opslaan (standaard is nee)?

en: A unit or variable with the same name already exists.
    Do you want to overwrite it (default: no)?
nl: Er bestaat al een eenheid of variabele met deze naam.
    Wilt u die overschrijven (standaard is nee)?

en: No matching item found.
nl: Geen overeenkomst gevonden.

en: Variables:
nl: Variabele:

en: Functions:
nl: Functie:

en: Units:
nl: Eenheid:

en: usage: qalc [options] [expression]
nl: gebruik: qalc [opties] [expressie]

en: where options are:
nl: waarin opties zijn:

note: number base
en: BASE
nl: GRONDTAL

en: FILE
nl: BESTAND

en: execute commands from a file first
nl: voert eerst opdrachten uit vanuit een bestand

en: do not load any functions, units, or variables from file
nl: lees geen functies, eenheden of variabelen in uit bestand

en: do not load any global currencies from file
nl: lees geen globale munteenheden in uit bestand

en: do not load any global data sets from file
nl: lees geen globale gegevensverzamelingen in uit bestand

en: do not load any global functions from file
nl: lees geen globale functies in uit bestand

en: do not load any global units from file
nl: lees geen globale eenheden in uit bestand

en: do not load any global variables from file
nl: lees geen globale variabelen in uit bestand

en: OPTION
nl: OPTIE

en: VALUE
nl: WAARDE

en: as set command in interactive program session (e.g. -set "base 16")
nl: als set-opdracht bij interactief programmeren (vb. -set "base 16")

en: reduce output to just the result of the input expression
nl: reduceert de uitvoer tot alleen het antwoord op de ingevoerde expressie

en: switch unicode support on/off
nl: ondersteuning unicode aan/uit

en: The program will start in interactive mode if no expression and no file is specified (or interactive mode is explicitly selected).
nl: Het programma start op in interactieve modus indien geen expressie is opgegeven.

en: No option and value specified for set command.
nl: Voor set-opdracht zijn geen optie en waarde opgegeven.

en: No file specified.
nl: Geen bestand opgegeven.

en: Unrecognized option: %s.
nl: Onbekende optie: %s.

en: Failed to load global definitions!
nl: Inlezen van globale definities is mislukt!

en: Could not open "%s".
nl: Kon "%s" niet openen.

note: qalc command
en: save
nl: opslaan

en: store
nl: bewaren

note: qalc command
en: mode
nl: modus

en: mode saved
nl: modus opgeslagen

en: definitions
nl: definities

en: definitions saved
nl: definities opgeslagen

note: qalc command
en: variable
nl: variabele

note: qalc command
en: function
nl: functie

note: qalc command
en: assume
nl: aannemen

en: syntax
nl: notatie

note: qalc command
en: exrates
nl: wisselkoersen

en: The RPN stack is empty.
nl: Het RPN-stapel is leeg.

note: qalc command
en: convert
nl: converteren

note: "to"-operator
en: to
nl: naar

note: number bases
en: bases
nl: grondtallen

en: calendars
nl: kalenders

en: factors
nl: factoren

note: qalc command
en: partial fraction
nl: partiële breuken

en: Enter a mathematical expression or a command and press enter.
nl: Voer een wiskundige expressie of opdracht in en druk op enter.

en: Complete functions, units and variables with the tabulator key.
nl: Invoer namen functies, eenheden en variabelen met de tabtoets voltooien.

en: Available commands are:
nl: Beschikbare opdrachten zijn:

en: ASSUMPTIONS
nl: AANNAMES

en: NAME
nl: NAAM

en: find
nl: zoeken

note: qalc command
en: list
nl: lijst

en: EXPRESSION
nl: EXPRESSIE

en: CATEGORY
nl: CATEGORIE

en: TITLE
nl: TITEL

en: UNIT or "TO" COMMAND
nl: EENHEID of "TO"-OPDRACHT

note: qalc command
en: quit
nl: afsluiten

en: Commands for RPN mode:
nl: Opdrachten voor de RPN-modues:

en: Type help COMMAND for more information (example: help save).
nl: Type help OPDRACHT voor meer hulp (bv.: help save).

en: Type info NAME for information about a function, variable, unit, or prefix (example: info sin).
nl: Type info NAAM voor info over een functie, variabele, eenheid of voorvoegsel (bv.: info sin).

en: No function, variable, unit, or prefix with specified name exist.
nl: Er bestaat geen functie, variabele, eenheid of voorvoegsel met de opgegeven naam.

en: Factorizes the current result.
nl: Het huidige antwoord wordt in factoren ontbonden.

en: Set default assumptions for unknown variables.
nl: Staandaard aannames instellen voor onbekende variabelen.

en: Saves the current result in a variable with the specified name. You may optionally also provide a category (default "Temporary") and a title.
nl: Slaat het huidige antwoord op in een variabele met de opgegeven naam. Optioneel kunt u ook een categorie (standaard "Tijdelijk") en een titel opgeven.

en: If name equals "mode" or "definitions", the current mode and definitions, respectively, will be saved.
nl: Indien de naam "modus" is of "definities", worden de huidige modus of definities opgeslagen.

en: Example: store var1.
nl: Voorbeeld: store var1 (bewaar var1).

en: Displays the current mode.
nl: Toont de huidige modus.

en: Displays information about a function, variable, unit, or prefix.
nl: Toont informatie over een functie, variabele, eenheid of voorvoegsel.

en: Example: info sin.
nl: Voorbeeld: info sin.

en: Downloads current exchange rates from the Internet.
nl: Haalt de huidige wisselkoersen op van het internet.

en: Equivalent to set approximation exact.
nl: Gelijkwaardig aan benadering instellen op exact.

en: Equivalent to set approximation try exact.
nl: Gelijkwaardig aan benadering instellen op exact proberen.

en: Terminates this program.
nl: Sluit het programma af.

en: error
nl: fout

en: warning
nl: waarschuwing

en: approx.
nl: benad.

en: aborted
nl: afgebroken

en: RPN Register Moved
nl: RPN-register is verplaatst

en: RPN Operation
nl: RPN-berwerking

en: Processing
nl: Aan het verwerken

en: (press Enter to abort)
nl: (afbreken met Enter)

note: number base
en: base:
nl: grondtal:

en: Factorizing
nl: Aan het ontbinden in factoren

en: Expanding
nl: Aan het uitwerken

en: Calculating
nl: Aan het berekenen

en: Sinc function
nl: Sinc-functie

en: Couldn't write preferences to
    %s
nl: Kon de voorkeurinstellingen niet schrijven naar
    %s

en: Couldn't write definitions
nl: Kon definities niet schrijven

en: No equality or inequality to solve. The entered expression to solve is not correct (e.g. "x + 5 = 3" is correct)
nl: Geen op te lossen vergelijking of ongelijkheid. De ingevoerde op te lossen expressie is onjuist (bv. "x + 5 = 3" is juist)

en: The comparison is true for all %s (with current assumptions).
nl: Het vergelijken geeft waar voor alle %s (met huidige aannames).

en: No possible solution was found (with current assumptions).
nl: Geen oplossing gevonden (met huidige aannames).

en: Was unable to completely isolate %s.
nl: Kon %s niet volledig isoleren.

en: The comparison is true for all %s if %s.
nl: Het vergelijken geeft waar voor alle %s indien %s.

en: Was unable to isolate %s.
nl: Kon %s niet isoleren.

en: Was unable to isolate %s with the current assumptions. The assumed sign was therefore temporarily set as unknown.
nl: Kon %s niet isoleren met de huidige aannames. Het aangenomen teken werd daarom tijdelijk als onbekend beschouwd.

en: Was unable to isolate %s with the current assumptions. The assumed type and sign was therefore temporarily set as unknown.
nl: Kon %s niet isoleren met de huidige aannames. Het aangenomen type en teken werd daarom tijdelijk als onbekend beschouwd.

en: The solution requires that %s.
nl: De oplossing vereist dat %s.

en: Solution %s requires that %s.
nl: De oplossing %s vereist dat %s.

en: Unable to isolate %s.
    
    You might need to place the equations and variables in an appropriate order so that each equation at least contains the corresponding variable (if automatic reordering failed).
nl: Kan %s niet isoleren.
    
    Mogelijk moet u de vergelijkingen en variabelen in een juiste volgorde plaatsen zodat elke vergelijking tenminste de ermee overeenkomende variabele bevat (indien het automatisch op volgorde zetten niet is gelukt).

en: Unable to isolate %s.
nl: Kon %s niet isoleren.

en: Inequalities are not allowed in %s().
nl: Ongelijkheden zijn niet toegestaan in %s().

en: Too many elements (%s) for the dimensions (%sx%s) of the matrix.
nl: Te veel elementen (%s) voor de dimensies (%sx%s) van de matrix.

en: Row %s does not exist in matrix.
nl: Rij %s bestaat niet in matrix.

en: Column %s does not exist in matrix.
nl: Kolom %s bestaat niet in matrix.

en: Element %s does not exist in vector.
nl: Element %s bestaat niet in vector.

en: The number of requested elements in generate vector function must be a positive integer.
nl: Het aantal gevraagde elementen in de gegenereerde vectorfunctie moet een positief geheel getal zijn.

en: Comparison failed.
nl: Vergelijken is mislukt.

en: Unsolvable comparison in %s().
nl: Vergelijken lukt niet in %s().

en: Character '%s' was ignored in the number "%s" with base %s.
nl: Karakter '%s' werd genegeerd in het getal "%s" met grondtal %s.

en: Object %s does not exist.
nl: Object %s bestaat niet.

en: Register %s does not exist. Returning zero.
nl: Register %s bestaat niet. Nul wordt geretourneerd.

en: Illegal value: %s.
nl: Waarde niet toegestaan: %s.

en: Unable to generate plot data with current min, max and step size.
nl: Het is onmogelijk plotgegevens te genereren met de huidige min, max en stapgrootte.

en: Unable to generate plot data with current min, max and sampling rate.
nl: Het is onmogelijk plotgegevens te genereren met de huidige min, max en bemonsteringsnelheid.

en: calculating...
nl: aan het rekenen...

en: timed out
nl: tijd is verlopen

note: multiplication operator
en: times
nl: keer

en: Gradians unit is missing. Creating one for this session.
nl: Eenheid grad (100 grads in rechte hoek) ontbreekt. Voor deze sessie wordt er een aangemaakt.

en: Angle/Plane Angle
nl: Hoek/hoek in het platte vlak

en: Radians unit is missing. Creating one for this session.
nl: Eenheid radiaal ontbreekt. Voor deze sessie wordt er een aangemaakt.

en: Degrees unit is missing. Creating one for this session.
nl: Eenheid graad ontbreekt. Voor deze sessie wordt er een aangemaakt.

en: Currency
nl: Valuta

en: "%s" is not allowed in names anymore. Please change the name of "%s", or the variable will be lost.
nl: De naam "%s" is niet meer toegestaan. Verander alstublieft de naam "%s" omdat anders deze variabele verloren gaat.

en: "%s" is not allowed in names anymore. Please change the name "%s", or the function will be lost.
nl: De naam "%s" is niet meer toegestaan. Verander alstublieft de naam "%s" omdat anders deze functie verloren gaat.

en: "%s" is not allowed in names anymore. Please change the name "%s", or the unit will be lost.
nl: De naam "%s" is niet meer toegestaan. Verander alstublieft de naam "%s" omdat anders deze eenheid verloren gaat.

en: Name "%s" is in use. Replacing with "%s".
nl: Naam "%s" wordt al gebruikt.. Wordt vervangen door "%s".

en: File not identified as Qalculate! definitions file: %s.
nl: Bestand niet gedefinieerd als definitiebestand voor Qalculate!: %s.

en: Property
nl: Eigenschap

en: column
nl: kolom

en: Column
nl: Kolom

en: Failed to download exchange rates (%s) from %s: %s.
nl: Het ophalen van wisselkoersen (%s) van %s is niet gelukt: %s.

en: Failed to download exchange rates from %s: %s.
nl: Het ophalen van wisselkoersen van %s is niet gelukt: %s.

note: ignore operators
en: Misplaced operator(s) "%s" ignored
nl: Verkeerd geplaatste bewerking(en) "%s" genegeerd

en: Internal id %s does not exist.
nl: Interne id %s bestaat niet.

en: "%s" is not a valid variable/function/unit.
nl: "%s" is geen geldige variabele/functie/eenheid.

en: Trailing characters "%s" (not a valid variable/function/unit) in number "%s" were ignored.
nl: Afsluitende karakters "%s" (geen geldige variabele/functie/eenheid) in getal "%s" werden genegeerd.

en: RPN syntax error. Values left at the end of the RPN expression.
nl: RPN-fout. Er zijn nog waarden overgebleven na de verwerking van de RPN-opdracht.

en: Unused stack values.
nl: Ongebruikte waarden op de stack (stapelregister).

en: RPN syntax error. Stack is empty.
nl: RPN-syntaxisfout. Stack (stapelregister) is leeg.

en: RPN syntax error. Operator ignored as there was only one stack value.
nl: RPN-syntaxisfout. Bewerking genegeerd omdat er slechts één waarde is op de stack (stapelregister).

en: Failed to invoke gnuplot. Make sure that you have gnuplot installed in your path.
nl: Gnuplot aanroepen mislukt. Controleer uw path of gnuplot daarin is te vinden.

en: No extension in file name. Saving as PNG image.
nl: Geen extensie opgegeven voor bestandsnaam. Wordt opgeslagen als PNG-afbeelding.

en: Unknown extension in file name. Saving as PNG image.
nl: Onbekende extensie in bestandsnaam. Wordt opgeslagen als PNG-afbeelding.

en: imaginary part
nl: imaginaire deel

en: real part
nl: reële deel

en: Could not create temporary file %s
nl: Kon tijdelijk bestand %s niet aanmaken

en: Object %s not available in data set.
nl: Object %s niet beschikbaar in gegevensverzameling.

en: Property %s not available in data set.
nl: Eigenschap %s niet beschikbaar in gegevensverzameling.

en: Property %s not defined for object %s.
nl: Eigenschap %s niet gedefinieerd voor object %s.

en: Unable to load data objects in %s.
nl: Kon gegevensobjecten in %s niet inlezen.

en: data property
nl: eigenschap gegevens

en: name of a data property
nl: naam van een eigenschap van gegevens

en: no properties available
nl: geen eigenschappen beschikbaar

en: Data set "%s" has no object key that supports the provided argument type.
nl: Gegevensverzameling "%s" heeft geen objectsleutel die het opgegeven argumenttype ondersteunt.

en: data object
nl: gegevensobject

en: an object from
nl: een object van

en: use
nl: gebruik

en: To avoid division by zero, the following must be true: %s.
nl: Om delen door nul te voorkomen moet het volgende waar zijn: %s.

en: The second matrix must have as many rows (was %s) as the first has columns (was %s) for matrix multiplication.
nl: Voor het vermenigvuldigen van twee matrices moet het aantal rijen van de tweede (was %s) even groot zijn als het aantal kolommen van de eerste (was %s).

en: This is a bug. Please report it.
nl: Dit is een bug (programmafout). Meld deze alstublieft.

en: Unsolvable comparison at element %s when trying to rank vector.
nl: Vergelijken lukt niet bij element %s bij berekenen van rangvolgorde vector.

en: Unsolvable comparison at element %s when trying to sort vector.
nl: Vergelijken lukt niet bij element %s bij sorteren vector.

en: The determinant can only be calculated for square matrices.
nl: De determinant kan alleen voor een vierkante matrix worden berekend.

en: The permanent can only be calculated for square matrices.
nl: De permanent kan alleen voor een vierkante matrix worden berekend.

en: Inverse of singular matrix.
nl: Inverse van singuliere matrix.

en: undefined
nl: ongedefinieerd

en: %s() requires that %s
nl: %s() vereist dat %s

en: Additional arguments for function %s() were ignored. Function can only use %s argument. | Additional arguments for function %s() were ignored. Function can only use %s arguments.
nl[0]: Overtollige argumenten voor functie %s() werden genegeerd. Functie heeft slechts %s argument nodig.
nl[1]: Overtollige argumenten voor functie %s() werden genegeerd. Functie heeft slechts %s argumenten nodig.

en: You need at least %s argument (%s) in function %s(). | You need at least %s arguments (%s) in function %s().
nl[0]: Er is minstens %s argument (%s) nodig in functie %s().
nl[1]: Er zijn minstens %s argumenten (%s) nodig in functie %s().

en: You need at least %s argument in function %s(). | You need at least %s arguments in function %s().
nl[0]: Er is minstens %s argument nodig in functie %s().
nl[1]: Er zijn minstens %s argumenten nodig in functie %s().

en: a free value
nl: een vrije waarde

en: that is nonzero
nl: die ongelijk nul is

en: that is rational (polynomial)
nl: die rationaal is (polynoom)

en: that fulfills the condition:
nl: die aan de conditie voldoet:

en: Argument %s in %s() must be %s.
nl: Argument %s in %s() moet zijn: %s.

en: Argument %s, %s, in %s() must be %s.
nl: Argument %s, %s, in %s() moet zijn:  %s.

en: a rational number
nl: een rationaal getal

en: a number
nl: een getal

en: a real number
nl: een reëel getal

en: an integer
nl: een geheel getal

en: symbol
nl: symbool

en: an unknown variable/symbol
nl: een onbekend(e) variabele/symbool

en: text
nl: tekst

en: a text string
nl: een tekenrij

en: date
nl: datum

en: a date
nl: een datum

en: a vector with
nl: een vector met

en: a vector
nl: een vector

en: a square matrix
nl: een vierkante matrix

en: a matrix
nl: een matrix

en: a valid function, unit or variable name
nl: een geldige naam voor een functie, eenheid of variabele

en: a valid function name
nl: een geldige functienaam

en: unit
nl: eenheid

en: a valid unit name
nl: een geldige naam voor een eenheid

en: a valid variable name
nl: een geldige naam voor een variabele

en: file
nl: bestand

en: a valid file name
nl: een geldige bestandsnaam

en: a boolean (0 or 1)
nl: een Booleaanse waarde (0 of 1)

en: an angle or a number (using the default angle unit)
nl: een hoek of een getal (in standaard hoekeenheid)

en: Cannot display numbers greater than 9999 or less than -9999 as roman numerals.
nl: Kan getallen groter dan 9999 of kleiner dan -9999 niet weergeven als Romeinse getallen.

en: Assuming the unusual practice of letting a last capital I mean 2 in a roman numeral.
nl: Een laatste hoofdletter I in een Romeins getal betekent hier 2, hoewel dit ongebruikelijk is.

en: Error in roman numerals: %s.
nl: Fout in Romeins cijfers: "%s".

en: Unknown roman numeral: %c.
nl: Onbekend Romeins cijfer: %c.

en: Errors in roman numerals: "%s". Interpreted as %s, which should be written as %s.
nl: Fout in Romeinse cijfers: "%s". Geïnterpreteerd als %s, wat als %s zou moeten worden geschreven.

note: only allow decimals after last ":"
en: ':' in decimal number ignored (decimal point detected).
nl: ':' in decimaal getal genegeerd (decimale komma gevonden).

en: Division by zero.
nl: Deling door nul.

note: 0^0
en: 0^0 might be considered undefined
nl: 0^0 kan als ongedefinieerd worden beschouwd

en: infinity
nl: oneindigheid

en: now
nl: nu

en: today
nl: vandaag

en: Error(s) in unitexpression.
nl: Fout(en) in de eenheidexpressie.

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Onwaar

en: On
nl: Aan

en: Off
nl: Uit
