amarok - en to af translation catalogue (1014 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
af: Verstek

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
af: Geen Groepering

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
af: Geen Groepering (Enkele Reël)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
af: Breedspraaklik

en: License Agreement
af: Lisensie-ooreenkoms

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
af: <qt>Geen inligting beskikbaar.<br />Die verskafde KAboutData voorwerp bestaan nie</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
af: <qt>Geen inligting beskikbaar.<br />Die verskafde OcsData voorwerp bestaan nie</qt>

en: About %1
af: Aangaande %1

en: License: %1
af: Lisensie: %1

en: &About
af: Aangaande

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
af: Rapporteer asb. foute aan <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
af: &Outeur

en: A&uthors
af: O&uteurs

en: T&ranslation
af: Vertaling

en: Email contributor
af: Stuur E-pos aan bydraer

en: Visit contributor's homepage
af: Besoek bydraer se webtuiste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
af: Naam

en: Amarok Menu
af: Amarok Kieslys

en: Play/Pause
af: Speel/Wag

en: Click to change
af: Kliek om te wysig

en: &Replay Gain Mode
af: &Replay Gain Modus

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
af: Af

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
af: Snit

en: &Album
af: Album

en: Stop after current Track
af: Stop na huidige Snit

en: Stop after current track: Off
af: Stop na huidige snit: Af

en: Stop after current track: On
af: Stop na huidige snit: Aan

en: No track playing
af: Geen snit speel tans

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
af: Bepaal of 'n tweede tyd etiket aan die linker kant vertoon moet word.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
af: Stel hierdie om 'n tweede tyd etiket aan die linkerkant van die soekskuiwer in die speel venster te vertoon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
af: Bepaal of die oorblywende snit tyd in die linker tyd etiket vertoon moet word.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
af: Stel hierdie om die oorblywende i.p.v verstrykte snit speeltyd te vertoon in die speler venster.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
af: Watter snitte of albums om te verkies in Lukrake Modus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
af: Snitte of albums met hierdie eienskap sal meer waarskynlik gekies word in Lukrake Modus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
af: Hoe om deur die snitte in die speellys te vorder

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
af: Bepaal hoe amarok deur die speellys snitte vorder

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
af: Die stand van dinamiese modus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
af: Dinamiese modus sal in werking wees indien gestel, en snitte sal bygevoeg word volgens die gespesifiseerde dinamiese speellys

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
af: Vorige snitte telling.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
af: Aantal snitte om oor te laat in die speellys voor die werksame snit.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
af: Telling van opkomende snitte.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
af: Aantal snitte om te laai in die speellys ná die werksame snit.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
af: Word die stelsel laai ikoon vertoon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
af: Aktiveer/Deaktiveer die stelsel laai ikoon vir Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
af: Word die konteks aansig versteek.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
af: Aktiveer/Deaktiveer die konteks aansig in Amarok

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
af: Aantal ontdoen vlakke in die speellys

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
af: Die aantal ontdoen vlakke in die speellys.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
af: Bepaal of speellyste relatiewe lêerpaaie stoor.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
af: Indien gestel, sal Amarok se speellyste wat jy self stoor 'n relatiewe lêerpad i.p.v. absolute pad bevat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
af: Lêernaam van die eksterne webblaaier wat deur Amarok geloods moet word.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
af: Poog outomaties om omslagkuns te haal, indien nodig

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
af: Vertoon Album kunswerk in die Versameling Blaaier

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
af: Vertoon die Konteks Aansig

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
af: Bepaal of 'Organiseer lêers' die bestaande lêers moet oorskryf.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
af: Indien gestel, sal 'Organiseer lêers' enige bestaande bestemming oorskryf.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
af: Bepaal of 'Organiseer lêers' spasies in lêername met onderstreepkarakter vervang.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
af: Indien gestel, sal 'Organiseer lêers' spasies in lêername met onderstreepkarakters vervang.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
af: Bepaal of 'Organiseer lêers' omslag kunswerk as gids ikone moet gebruik.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
af: Indien gestel, sal 'Organiseer lêers' die omslag kunswerk as gids ikone gebruik.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
af: Bepaal of 'Organiseer lêers' lêers sal hernoem om met VFAT lêerstelsels versoenbaar te wees.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
af: Indien gestel, sal 'Organiseer lêers' karakters vervang wat nie met VFAT lêerstelsels versoenbaar is nie. (soos ':', '*' en '?')

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
af: Bepaal of 'Organiseer lêers' lêers sal hernoem om slegs 7-bis ASCII karakters te bevat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
af: Indien gestel, sal 'Organiseer lêers' karakters vervang wat onversoenbaar is met die 7-bis ASCII karakterstel.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
af: Bepaal of 'Organiseer lêers' 'n pasmaak lêer benamings-skema sal gebruik.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
af: Indien gestel, sal 'Organiseer lêers' 'n pasmaak lêer benamings-skema gebruik.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
af: Patroon string vir 'Organiseer lêers', as 'n pasmaak benamings-skema in gebruik is.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
af: As die pasmaak lêernaam skema geaktiveer is, sal 'Organiseer lêers' lêers hernoem volgens hierdie patroon string.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
af: Stringpatroon uitdrukking waarvolgens vervang moet word.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
af: 'Organiseer lêers' sal substring pasmaats van die stringpatroon uitdrukking vervang.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
af: Vervang string.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
af: 'Organiseer lêers' sal substring pasmaats hiermee vervang.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
af: Algehele luidheid

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
af: Die Amarok algehele luidheid, 'n waarde  tussen 0 en 100.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
af: Doofheid

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
af: Verdoof/Ontdoof klank.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
af: Bepaal of die luidheid geleidelik dower wanneer stop gedruk word.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
af: Aktiveer/Deaktiveer dowering.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
af: Dower tydsduur, in millisekondes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
af: Die tydsduur van geleidelike dowering, in millisekondes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
af: Band menger modus - 0 = af, 1 tot n = voorafinstelling no.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
af: Indien geaktiveer, sal 'n band menger inprop module die oudio stroom filter.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
af: Lys tesame met gebruiker band menger voorafinstelling name

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
af: Lys met gebruiker voorafinstelling waardes

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
af: Die modus vir terugspeel luidheidverstelling.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
af: Of verstellings aangebring moet word om alle snitte ewe luid te laat klink, en indien wel, of die verstellings per snit of per album aangebring moet word.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
af: Deaktiveer Replay Gain

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
af: Maak elke snit ewe luid

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
af: Maar elke album ewe luid

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
af: Amazon lokaal vir omslag onttrekking

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
af: Bepaal van watter Amazon bediener jy omslae wil onttrek.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
af: Wikipedia lokaal vir informasie onttrekking

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
af: Bepaal in watter taal informasie van Wikipedia af onttrek moet word.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
af: Steun op KNotify

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
af: Gebruik Voor-Skerm Vertoon ("On-Screen Display")

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
af: Aktiveer/Deaktiveer die Voor-skerm Vertoon ("On-Screen Display")

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
af: Gebruik Growl vir kennisgewings

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
af: Aktiveer/Deaktiveer Growl vir kennisgewings.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
af: Deursigtigheid Wissel

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
af: Maak die Voor-Skerm Vertoon agtergrond deursigtig

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
af: Bepaal of pasmaak kleure vir die Voor-Skerm Vertoon gebruik moet word

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
af: Indien gekies, kan jy jou eie kleure kies vir die Voor-Skerm Vertoon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
af: Die kleur van die Voor-Skerm Vertoon teks. Die kleur word in RGB gespesifiseer as 'n komma-geskeide lys van 3 heelgetalle tussen 0 en 255.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
af: Vir hoeveel millisekondes die teks vertoon word

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
af: Die Voor-Skerm Vertoon tyd, in millisekondes. 'n Waarde van 0 beteken versteek nooit. Die verstek waarde is 5000 ms.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
af: Y-posisie verplasing

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
af: Die Voor-Skerm Vertoon (OSD) se Y-posisie is relatief tot die verkose skerm en OSD belyning. In die geval van Boonste Belyning is die Y verplasing die spasie tussen die bokant van die OSD en die bokant van die skerm. Indien Onder Belyning gekies word, is die Y verplasing die spasie tussen die onderkant van OSD en die onderkant van die skerm.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
af: Voor-Skerm Vertoon skerm

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
af: Voor-Skerm Vertoon skerm. In enkel-skerm omgewings behoort die waarde 0 te wees.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
af: Belyn Voor-Skerm Vertoon met

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
af: Die relatiewe posisie van die Voor-Skerm Vertoon. Moontlike waardes is Links, Middel, Regs en Gesentreer

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
af: Hervat die laas gespeelde snit wanneer die program loods

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
af: Indien gestel sal Amarok die laas gespeelde snit hervat tydens aanloop.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
af: Snit URL om te hervat tydens loods

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
af: Intern: URL van die snit om te hervat tydens loods.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
af: Tydstip om by te hervat, in millisekondes.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
af: Intern: Terugspeel posisie in die snit om by te te hervat tydens loods.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
af: Lys van boolese waardes wat die beskikbaarheid van blaaiers aandui, van bo na onder.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
af: Spelend snit tydens afsluiting. Waarde is -1 indien geen snit gespeel het nie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
af: Indeks (van bo af) van die blaaier wat laas werksaam was.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
af: Word die Versameling gidse rekursief geskandeer

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
af: Word die Versameling gidse herskandeer na wysiging

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
af: Lys gidse in die Versameling

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
af: Verskyn snitnommers in die versameling blaaier.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
af: Verskyn jare in die versameling blaaier.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
af: Word Mozilla se 'Character Set Detector' gebruik om ID3 merkers se enkodering te raai

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
af: Gebruikernaam

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
af: Die gebruikernaam om mee te koppel aan Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
af: Wagwoord

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
af: Die wagwoord om mee te koppel aan Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
af: Onttrek verwante kunstenaars

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
af: Soort toestel

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
af: Die soort media toestel.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
af: Hegpunt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
af: Die hegpunt ('mount point') vir die media toestel koppeling.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
af: Heg opdrag

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
af: Die heg ('mount') opstel opdrag vir die media toestel koppeling.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
af: Ontheg Opdrag

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
af: Die ontheg ("unmount") opdrag vir die media toestel.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
af: Outo-skrap potgooie

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
af: Sinchroniseer statistieke

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
af: Handmatig bygevoegde bedieners

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
af: Musiek Deel bedieners deur die gebruiker bygevoeg.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
af: Bediener wagwoorde

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
af: Wagwoorde per gasheer gestoor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
af: Oorweeg snit name tydens passing

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
af: Oorweeg album name tydens passing

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
af: Oorweeg kunstenaar name tydens passing

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
af: Oorweeg genre name tydens passing

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
af: Oorweeg komponis name tydens passing

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
af: Oorweeg jare tydens passing

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
af: Die uitleg name wat gelaai sal word tydens loods

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
af: Gebruik Amarok sy eie interne databasis, in teenstelling met 'n eksterne enjin.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
af: Die gasheer naam van die eksterne bediener om aan te koppel.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
af: Watter bediener poort om aan die databasis enjin mee te koppel.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
af: Die databasis naam wat Amarok sal gebruik. Die gebruiker moet oor voldoende toegangstoestemming beskik.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
af: Gebruikersnaam vir eksterne databasis toegang.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
af: Wagwoord vir die eksterne databasis gebruiker.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
af: Hou lopende telling om te bepaal wanneer 'n 'CHECK' geloop moet word

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
af: Word ingeboude skripte outomaties opgedateer

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
af: Aktiveer/Deaktiveer outomatiese opdatering van ingeboude skripte

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
af: Vertoon die huidige snite se gemoedsbalk ('moodbar') (indien beskikbaar) in die vorderings-skuiwer

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
af: Aktiveer/Deaktiveer vertoon van gemoedsbalk (indien beskikbaar) in die vorderings-skuiwer.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
af: Die styl waarin die gemoedsbalk weergegee word

en: New Bookmark
af: Nuwe Boekmerk

en: Bookmark Manager
af: Boekmerk Bestuurder

en: Filter bookmarks
af: Filter boekmerke

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
af: Begin tik om die boekmerke geleidelik te filter

en: Bookmark this Album
af: Boekmerk hierdie Album

en: Bookmark this Artist
af: Boekmerk hierdie Kunstenaar

en: Add Position Marker
af: Voeg Posisie Merker By

en: Group
af: Groep

en: Type
af: Soort

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
af: Beskrywing

en: New Group
af: Nuwe Groep

en: none
af: geen

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
af: &Laai

en: &Delete
af: &Skrap

en: &Create timecode track
af: &Skep timecode snit

en: New Timecode Track
af: Nuwe Timecode Snit

en: Unknown
af: Onbekend

en: Context: %1
af: Konteks: %1

en: Bookmark Context View Applets
af: Boekmerk Konteks Aansig Miniprogramme

en: Files
af: Lêers

en: Album "%1" from %2
af: Album "%1" van %2

en: Artist "%1" from %2
af: Kunstenaar "%1" van %2

en: Artist "%1"
af: Kunstenaar "%1"

en: Bookmark Media Sources View
af: Boekmerk Media Bronne Aansig

en: Bookmark Track Position
af: Boekmerk Snit Posisie

en: Files/URLs to open
af: Lêers/URLs om oop te maak

en: Skip backwards in playlist
af: Spring terugwaarts in die speel lys

en: Start playing current playlist
af: Begin om die huidige speel lys te speel

en: Play if stopped, pause if playing
af: Speel indien gestop, wag indien besig is om te speel

en: Pause playback
af: Pouseer terugspeel

en: Stop playback
af: Stop terugspeel

en: Skip forwards in playlist
af: Spring vorentoe in die speellys

en: Additional options:
af: Verdere opsies:

en: Append files/URLs to playlist
af: Las lêers/URLs agter aan speellys

en: Queue URLs after the currently playing track
af: Plaas URLs in die wagtou na die snit wat tans speel

en: Load URLs, replacing current playlist
af: Laai URLs en vervang die huidige speellys met die resultaat

en: Print verbose debugging information
af: Druk breedvoerige ontfoutingsinligting

en: Allow running multiple Amarok instances
af: Laat veelvuldige Amarok instansies toe om te loop

en: Base for relative filenames/URLs
af: Basis wat vir relatiewe lêername/URLs gebruik moet word

en: Database Error
af: Databasis Fout

en: Moving files to trash
af: Besig om lêers na die asblik te skuif

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
af: 'n Musiekpad (%1) is ingestel by Stelsel Instellings. 
    Wil jy dit as 'n versameling gids gebruik?

en: Filter Music Sources
af: Filter Musiek Bronne

en: Search collection
af: Deursoek versameling

en: First Level
af: Vlak Een

en: Second Level
af: Vlak Twee

en: Third Level
af: Vlak Drie

en: Show Years
af: Vertoon Jare

en: Show Cover Art
af: Vertoon Omslagkuns

en: Sort Options
af: Sortering Opsies

en: 1 track | %1 tracks
af[0]: 1 snit
af[1]: %1 snitte

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
af: Onbekend

en: Various Artists
af: Verskeie Kunstenaars

en: Year - Album
af: Jaar - Album

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
af: Album Kunstenaar

en: Composer
af: Komponis

en: Year
af: Jaar

en: Label
af: Etiket

en: None
af: Geen

en: Collection
af: Versameling

en: Copy to Collection
af: Kopieer na Versameling

en: Move to Collection
af: Skuif na Versameling

en: Delete Tracks
af: Skrap Snitte

en: More...
af: Nog...

en: &Add to Playlist
af: &Voeg by Speellys

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
af: Vervang Speellys

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
af: Organiseer Lêers

en: &Edit Track Details
af: Wysig Snit Besonderhede

en: Filter Files
af: Filter Lêers

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
af: Die lêer blaaier laat jou blaai deur lêers oral op jou stelsel, ongeag of dié lêers deel uitmaak van jou plaaslike versameling. Jy kan dié lêers dan by die speellys voeg en ander basiese lêer take uitvoer.

en: Home
af: Tuis

en: Add new preset
af: Voeg nuwe voorafinstelling by

en: Dynamic Playlists
af: Dinamiese Speellyste

en: Dynamically updating parameter based playlists
af: Dateer parameter-gebaseerde speellyste dinamies op

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
af: Met dinamiese speellyste word Amarok jou persoonlike platejoggie. Amarok kies outomaties snitte gebaseer op 'n aantal parameters wat jy kies.

en: Previous:
af: Vorige:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
af: Aantal vorige snitte om in die speellys agter te bly.

en: Upcoming:
af: Opkomend:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
af: Aantal opkomende snitte om by die speellys te voeg.

en: Turn dynamic mode on.
af: Aktiveer dinamiese modus.

en: Edit
af: Wysig

en: Repopulate
af: Herbevolk

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
af: Vervang die opkomende snitte met nuwes.

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
af: Die speellys blaaier bevat jou lys van ingevoerde en gestoorde speellyste. Dit is ook waar jy kragtige dinamiese speellyste kan spesifiseer en jou potgooi inskrywings en episodes bestuur.

en: Add Folder
af: Gids Byvoeg

en: Source
af: Bron

en: Use relative path for &saving
af: Gebruik relatiewe pad vir stoor

en: Save As
af: Stoor As

en: &Rename Folder...
af: &Hernoem Gids

en: &Delete Folder
af: Skrap &Gids

en: New name
af: Nuwe naam

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
af: Gee nuwe gids naam:

en: Confirm Delete
af: Bevestig Verwyder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
af: Potgooie

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
af: Bestuur jou potgooi inskrywings en blaai deur individuele episodes. Episodes kan hier na die skyf afgelaai word, of jy kan Amarok vra om dit outomaties laat doen.

en: &Add Podcast
af: &Potgooi Byvoeg

en: &Update All
af: &Opdateer Elkeen

en: Import OPML File
af: Invoer OPML Lêers

en: By
af: Deur

[ctx: Podcast published on date]
en: On
af: Op

en: File Size:
af: Lêer Grootte

en: Subscription Date:
af: Inteken Datum:

en: Keywords:
af: Sleutelwoorde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
af: Voeg Potgooi by...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
af: potgooi byvoeg...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
af: Verfris Alle Potgooie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
af: Potgooie Opstel...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
af: Skandering Tydsinterval...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
af: Titel

en: Summary
af: Opsomming

en: Add Podcast
af: Voeg Potgooi by

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
af: Gee RSS 1.0/2.0 of Atom voer URL:

en: Saved Playlists
af: Gestoorde Speellyste

en: User generated and imported playlists
af: Handmatig-geskepte en ingevoerde speellyste

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
af: Skep, wysig, organiseer en laai speellyste. Amarok sal enige gevonde speellyste tydens skandering van die versameling outomaties byvoeg. Speellyste wat jy stoor sal ook hier vertoon word.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
af: Die Internet webblaaier integreer deursigtig in Amarok en laat jou aanlyn bronne besigtig. Amarok word verskeep met 'n aantal bronne, maar veel meer kan bygevoeg word met skripte.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
af: Algemeen

en: Configure General Options
af: Algemene Opsies Opstel

en: Local Collection
af: Plaaslike versameling

en: Playback
af: Terugspeel

en: Configure Playback
af: Terugspeel Opstel

en: Notifications
af: Kennisgewings

en: Configure Notifications
af: Opstel Kennisgewings

en: Database
af: Databasis

en: Configure Database
af: Databasis Opstel

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
af: Versameling Opstelling

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
af: Versameling Gidse

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
af: wagwoord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
af: Gebruik eksterne MySQL databasis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
af: Verbinding Instellings

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
af: Bediener:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Port)
en: P&ort:
af: Poort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
af: Gebruikernaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
af: Wagwoord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
af: Databasis:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
af: Algemene Opsies

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
af: Merk om die die stelsel laai ikoon te aktiveer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
af: Vertoon stelsel laai ikoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
af: Onttrek omslae outomaties

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
af: Speellys Opsies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
af: Rol die speellys outomaties na die huidige snit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
af: Gemoedbalk Opsies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
af: Vertoon Gemoedbalk in Vordering Skuiwer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
af: Gemoedbalk styl

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
af: Kwaad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
af: Gevries

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
af: Gelukkig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
af: Aktiveer karakterstel herkenning in ID3 merkers

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
af: Algemeen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
af: Merk om die Voor-Skerm Vertoon te aktiveer. Die Voor-Skerm Vertoon wys kortstondige snitbesonderhede by snitverwisselings.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
af: Gebruik Voor-Skerm Vertoon ("On-Screen Display")

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
af: Tydsduur:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
af: Die Voor-Skerm Vertoon tyd, in millisekondes. 'n Waarde van 0 beteken versteek nooit. Die waarde moet tussen 500 ms en 10000 ms wees.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
af: Verewig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
af: Skerm:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
af: Die Voor-Skerm Vertoon skerm.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
af: Merk pasmaak Voor-Skerm Vertoon kleure.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
af: Gebruik pasmaak kleure

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
af: Voor-Skerm Vertoon tekskleur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
af: Tekskleur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
af: Kliek om die Voor-Skerm Vertoon tekskleur te kies.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
af: Deursigtig

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
af: Indien gemerk sal Amarok<br>hervat waar die vorige sessie gestaak was --nes 'n kassetspeler.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
af: Hervat terugspeel wanneer die program loods

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
af: Die tydsduur van geleidelike dowering, in millisekondes.

en: Internet Services
af: Internet Dienste

en: Lyrics
af: Lirieke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
af: Verwyder Skrip

en: Search Scripts
af: Deursoek skripte

en: %1 track | %1 tracks
af[0]: %1 snit
af[1]: %1 snitte

en: Disc %1
af: Skyf %1

en: &Queue
af: Wagtou

en: Edit Track Details
af: Wysig Snit Besonderhede

en: Play Count
af: Speel Telling

en: Score
af: Evaluasie

en: Last played
af: Laas gespeel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
af: Etikette

en: Reload
af: Herlaai

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
af: Instellings

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
af: met

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
af: Byvoeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
af: Titel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
af: Kunstenaar:

en: Configure Playlist Info Applet
af: Speellys Inligting Miniprogram Opstel

en: Width
af: Wydte

en: Songkick Concert Information
af: Songkick Konsertinligting

en: Concerts
af: Konserte

en: Reload Songkick
af: Herlaai Songkick

en: Concert information is being fetched.
af: Konsertinligting word tans gehaal.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
af: Songkick kon nie afgelaai word nie. Gaan asb. jou internetverbinding na: %1

en: There was no information found for this track
af: Daar was geen inligting vir hierdie snit nie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
af: Kunstenaar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
af: Huidige Snit Instellings

en: Previous
af: Vorige

en: Track
af: Snit

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
af: Kon nie Wikipedia inligting onttrek nie: %1

en: No information found...
af: Geen inligting gevind nie...

en: Configure Applets...
af: Miniprogramme Opstel...

en: ontour
af: op toer

en: dates
af: datums

en: Do not show under Various Artists
af: Weier vertoning in Verskeie Kunstenaars

en: Show under Various Artists
af: Vertoon in Verskeie Kunstenaars

en: %1 - Stopped %2
af: %1 - Gestop %2

en: Playback Ended Markers
af: Terugspeel Eindmerkers

en: Audio CD
af: Oudio CD

en: Audio CD settings - Amarok
af: Oudio CD instellings - Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
af: Beskikbare formate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
af: Gevorderd

en: Loading remote collection from host %1
af: Laai afgeleë versameling van gasheer %1

en: Music share at %1
af: Musiek deling by %1

en: Could not create directory: %1
af: Kon nie gids skep nie: %1

en: Transferring: %1
af: Dra oor: %1

en: Unknown Artist
af: Onbekende Kunstenaar

en: Unknown track
af: Onbekende snit

en: Copying Tracks Failed
af: Snitte Kopieer Mislukking

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
af: Snitte nie gekopieer nie: daar word reeds na die toestel gekopieer

en: Unsupported format: %1
af: Nie ondersteunde formaat: %1

en: Already on device
af: Reeds op toestel

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
af: Snitte nie gekopieer nie: snitte is reeds op die toestel

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
af: Snitte nie gekopieer nie: die toestel beskik nie oor voldoende ruimte nie

en: Transferring Tracks to Device
af: Dra Snitte oor na Toestel

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
af[0]: oordrag van %1 snit na die toestel het misluk
af[1]: oordrag van %1 snitte na die toestel het misluk

en: The track failed to copy to the device
af: Oordrag van die snit na die toestel het misluk

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
af[0]: Snit ongeskrap:
af[1]: Snitte ongeskrap:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
af[0]: Snit Skrap Mislukking
af[1]: Snitte Skrap Mislukking

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
af: %1 Snit word reeds van die toestel verwyder.

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
af[0]: Verwyder Snit van Toestel
af[1]: Verwyder Snitte van Toestel

en: &Disconnect Device
af: Ontkoppel Toestel

en: Media Device playlists
af: Media Toestel speellyste

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
af: Potgooie op %1

en: Could not connect to MTP Device
af: Kon nie aan die MTP Toestel koppel nie

en: Could not copy track from device.
af: Kon nie die snit vanaf die toestel kopieer nie

en: Unknown Album
af: Onbekende Album

en: Unknown Genre
af: Onbekende Genre

en: Could not delete item
af: Kon nie die item skrap nie

en: Delete failed
af: Skrapping het misluk

en: Could not save playlist.
af: Kon nie die speellys stoor nie.

en: today
af: vandag

en: last week
af: verlede week

en: last month
af: verlede maand

en: two months ago
af: twee maande gelede

en: three months ago
af: drie maande gelede

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
af: Onbekend

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
af: Onbekend

en: Stream (%1)
af: Stroom (%1)

en: Could not create a temporary file to download playlist.
af: Kon nie 'n tydelike lêer skep om speellys af te laai nie.

en: Downloading remote playlist
af: Afgeleë speellys aflaai

en: Playlist_%1
af: Speellys_%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
af: Potgooi Opstelling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
af: Stoor Ligging:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
af: Indien gemerk, sal Amarok die potgooi outomaties skandeer vir opdaterings

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
af: Skandeer outomaties vir opdaterings

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
af: Media Aflaai

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
af: Laai media af sodra dit beskikbaar is

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
af: Laai af wanneer beskikbaar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
af: Media moet uitdruklik afgelaai word, anders sal die potgooi vanaf die afgeleë bediener gespeel word.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
af: Stroom of laai af op versoek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
af: Indien gemerk, sal Amarok ou potgooi episodes weggooi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
af: Beperk die aantal episodes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
af: Hou 'n maksimum van:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
af: Die maksimum aantal potgooi items om te stoor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
af: Die RSS voer en merkers in die afgelaaide lêer bevat soms verskillendebesonderhede. Skryf van die merkers waarborg dat die inligting in die speellys en op die media toestel ooreenstem met die voer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
af: Skryf die voer inligting na merkers  na aflaai.

[ctx: change options]
en: Configure %1
af: Stel %1 op

en: Podcast
af: Potgooi

en: &Configure
af: &Opstel

en: &Remove Subscription
af: &Verwyder Inskrywing

en: &Update Channel
af: Opdateer &Kanaal

en: &Download Episode
af: &Laai Episode Af

en: &Delete Downloaded Episode
af: &Skrap Afgelaaide Episode

en: &Write Feed Information to File
af: Skryf Voer Inligting na Lêer

en: Already subscribed to %1.
af: Reeds ingeskryf op %1.

en: Delete downloaded episodes
af: Skrap afgelaaide episodes

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
af[0]: 'n Potgooi aflaai is nog besig
af[1]: %1 Potgooi aflaaie is nog besig

en: Unable to save podcast episode file to %1
af: Kon nie potgooi episode lêer stoor na %1 nie

en: Downloading Podcast Media
af: Besig om Podcast Media af te laai

en: Downloading Podcast "%1"
af: Besig om Podcast "%1" af te laai

en: Local Podcasts
af: Plaaslike Potgooie

en: Importing podcast channel from %1
af: Potgooi kanaal invoer van (%1)

en: Updating podcast channel
af: Potgooi kanaal opdateer

en: Updating "%1"
af: Opdateer "%1"

en: Importing podcast from %1 failed with error:
af: Potgooi invoer van %1 het misluk met fout:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
af: Opdateer potgooi van %1 het misluk met fout:

en: Updating "%1" failed with error:
af: Opdateer "%1" misluk met fout:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
af: 'n Voer was verwag, maar 'n HTML blad was gevind tydens ontleding van %1.
    Het jy die korrekte URL ingevoer?

en: Feed has an unknown type: %1
af: Voertipe is onbekend: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
af: %1 is nie 'n RSS weergawe 2.0 voer nie.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
af: %1 is nie 'n geldige RSS weergawe 1.0 voer nie.

en: %1 is not a valid Atom feed.
af: %1 is nie 'n geldige Atom voer nie.

en: Alternative Enclosures:
af: Alternatiewe Omheinings:

en: unknown type
af: onbekende soort

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
af: Nooit

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
af: Onbekend

en: One week ago | %1 weeks ago
af[0]: Een week gelede
af[1]: %1 weke gelede

en: Yesterday
af: Gister

en: One day ago | %1 days ago
af[0]: 'n Dag gelede
af[1]: %1 dae gelede

en: One hour ago | %1 hours ago
af[0]: 'n Uur gelede
af[1]: %1 ure gelede

en: One minute ago | %1 minutes ago
af[0]: 'n Minuut gelede
af[1]: %1 minute gelede

en: Within the last minute
af: In die laaste minuut

en: The future
af: Die toekoms

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
af: Môre

en: Fetching Cover
af: Haal Omslag

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
af: Omslag suksesvol onttrek vir '%1'.

en: Fetching cover for '%1' failed.
af: Omslag haal vir '%1' het misluk.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
af: Haal van omslag vir '%1' gekanselleer.

en: Unable to find a cover for '%1'.
af: Kon nie omslag vir '%1' vind nie.

en: Fetch Cover | Fetch Covers
af[0]: Haal Omslag
af[1]: Haal Omslae

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
af[0]: Haal die kunswerk vir hierdie album
af[1]: Haal die kunswerk vir %1 albums

en: Display Cover
af: Vertoon Omslag

en: Display artwork for this album
af: Vertoon kunswerk vir hierdie album

en: Unset Cover | Unset Covers
af[0]: Omslag Wegstel
af[1]: Omslae Wegstel

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
af[0]: Verwyder kunswerk vir hierdie album
af[1]: Verwyder kunswerk vir %1 albums

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
af[0]: Is jy seker jy wil hierdie omslag uit die Versameling verwyder?
af[1]: Is jy seker jy wil %1 omslae uit die Versameling verwyder?

en: Set Custom Cover
af: Stel Pasmaak Omslag

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
af[0]: Stel pasmaak kunswerk op vir hierdie album
af[1]: Stel pasmaak kunswerk op vir hierdie %1 albums

en: Select Cover Image File
af: Kies Omslag Beeld Lêer

en: Enter Custom Search
af: Invoer Pasmaak Soektog

en: Cover Manager
af: Omslag Bestuurder

en: Albums By
af: Albums Deur

en: All Artists
af: Alle Kunstenaars

en: Enter search terms here
af: Voer die soektog term hier in

en: All Albums
af: Alle Albums

en: Albums With Cover
af: Albums Met 'n Omslag

en: Albums Without Cover
af: Albums Sonder 'n Omslag

en: Fetch Missing Covers
af: Haal Omslae wat Kort

en: Fetching
af: Haal tans

en: Loading
af: Laai tans

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
af: Klaar.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
af[0]:  Omslag ongevonde
af[1]:  <b>%1</b> omslae ongevonde

en: Fetching cover for %1 - %2...
af: Haal tans omslag vir %1 - %2...

en: Fetching cover for %1...
af: Haal tans omslag vir %1...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
af[0]: Haal tans 1 omslag:
af[1]: Haal tans <b>%1</b> omslae... :

en: 1 fetched | %1 fetched
af[0]: 1 gehaal
af[1]: %1 gehaal

en: 1 not found | %1 not found
af[0]: 1 ongevonde
af[1]: %1 ongevonde

en: Connecting...
af: Koppel Tans...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
af[0]: 1 resultaat vir "%2"
af[1]: %1 resultate vir "%2"

en: Cover Image
af: Omslag Beeld

en: No Artist
af: Geen Kunstenaar

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
af: Herskandeer jou hele versameling. Dit sal <i>geen</i> statistieke skrap nie.

en: &Watch folders for changes
af: Monitor gidse vir veranderinge

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
af: Indien gekies, sal Amarok al die subgidse lees.

en: Import Collection
af: Versameling Invoer

en: Migrating
af: Oordra

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
af: <b><font color='red'>Mislukking:</font></b> Geen snitte was ingevoer nie

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
af[0]: <b><font color='green'>Sukses:</font></b> %1 Snit ingevoer
af[1]: <b><font color='green'>Sukses:</font></b> %1 Snitte ingevoer

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
af: <b><font color='red'>Mislukking:</font></b> Kon nie statistieke invoer nie

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
af: <b><font color='red'>Fout:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
af: <b>%1 - %2</b> Ingevoer

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
af: <b>%1 - %2 (%3)</b> Ingevoer

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
af: <b><font color='gray'>%1</font></b> Verwerp

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
af: <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;Ingevoer van %3<br/>&nbsp;&nbsp;na %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
af: <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;Ingevoer van %4<br/>&nbsp;&nbsp;na %5

en: AND
af: EN

en: OR
af: ÓF

en: Edit Filter
af: Wysig Filter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
af: en

en: Configure Equalizer
af: Band Menger Opstel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
af: Lys beskikbare band menger voorafinstellings

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
af: Stoor huidige voorafinstelling wysigings

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
af: Stoor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
af: Skrap die huidige voorafinstelling. Nie beskikbaar vir ingeboude voorafinstellings.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
af: Frekwensie Reekse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
af: Vooraf versterking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
af: &Kanselleer

en: %1 or %2
af: %1 of %2

en: Artist's Initial
af: Kunstenaar se Voorletter

en: File Extension of Source
af: Lêer uitbreiding van die Bron

en: Track Number
af: Snit Nommer

en: You can use the following tokens:
af: Jy kan die volgende tekens gebruik:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
af: As jy 'n gedeelte teks wat 'n teken bevat met krul hakies omsluit, sal die teks versteek word as die teken se inhoud leeg is.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
af: Organiseer Lêers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
af: Basis gids waaronder lêers geplaas word

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
af: Versameling Gids:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
af: Opsies

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
af: Bestemming Voorskou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
af: Indien gemerk, herskryf lêers met dieselfde naam sonder waarskuwing.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
af: Herskryf Bestemming

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
af: Karakter Vervanging

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
af: Indien gemerk, vervang spasies met onderstreepkarakters.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
af: Beperk tot ASCII

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
af: Vervang

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
af: Stringpatroon uitdrukking

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
af: Karakter string

en: Tags
af: Merkers

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
af: Onbekend

en: Track Details: %1 by %2
af: Snit Besonderhede: %1 deur %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
af[0]: 1 Snit
af[1]: Besonderhede vir %1 Snitte

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
af: <b>%1</b> deur <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
af: <b>%1</b> deur <b>%2</b> op <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
af[0]: Redigeer 1 lêer
af[1]: Redigeer %1 lêers

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
af: Geen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
af: Snit Informasie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
af: &Opsomming

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
af: Statistiek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
af: Tydsduur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
af: Bistempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
af: Steekproef tempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
af: Grootte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
af: Formaat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
af: Versameling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
af: Keuring:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
af: Telling:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
af: &Merkers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
af: &Titel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
af: &Kunstenaar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
af: Kompo&nis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
af: Gen&re:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
af: &Jaar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
af: Kommen&taar:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
af: &Lirieke

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
af: Etikette

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
af: Etiket:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
af: Voeg jou pasmaak etiket hier in of kies een uit die lys.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
af: Kies etikette for hierdie item:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
af: Verwyder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
af: Ligging:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
af: Vorige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
af: Volgende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
af: Stoor && Afsluit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
af: Wysig kas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
af: Titelkas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
af: Eerste letter van elke woord hoofletter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
af: Alles hoofletters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
af: Alles kleinletters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
af: Verwyder agtervolgende spasies in merkers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
af: Vervang onderstreepkarakters met spasies

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
af: Resultaat Voorskou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
af: Komponis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
af: Jaar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
af: Kommentaar:

en: Generating playlist...
af: Skep speellys...

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
af: Hierdie beheer watter deel van die speellys aan die voorwaardes moet voldoen

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
af: Te veel foute teëgekom in speellys. Opgehou speel.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
af: <b>%1</b> deur <b>%2</b> op <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
af: <b>%1</b> deur <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
af: <b>%1</b> op <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
af: van <b>%1</b>

en: Manual
af: Handmatig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
af: Gebruikernaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
af: Gasheer Naam

en: Now playing
af: Speel tans

en: Lyrics data could not be parsed
af: Liriek data kon nie ontleed word nie

en: No information available for this track
af: Geen inligting is beskikbaar vir die snit nie

en: Bart 'Where are my toothpicks' Cerneels
af: Bart 'Waar is my tandestokkies' Cerneels

en: Developer (Stecchino)
af: Ontwikkelaar (Stecchino)

en: Project founder (markey)
af: Projek stigter (markey)

en: Rokymoter, Developer (sven423)
af: Rokymoter, Ontwikkelaar (sven423)

en: Developer (Teo`)
af: Ontwikkelaar (Teo`)

en: Ian 'The Beard' Monroe
af: Ian 'Die Baard' Monroe

en: Developer (eean)
af: Ontwikkelaar (eean)

en: Developer (jefferai)
af: Ontwikkelaar (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
af: Ontwikkelaar (lfranchi)

en: Lydia 'is wrong(TM)' Pintscher
af: Lydia 'is verkeerd(TM)' Pintscher

en: Release Vixen (Nightrose)
af: Vrylaat Vos (Nightrose)

en: Developer, Vision
af: Ontwikkelaar, Visie

en: Nikolaj Hald 'Also very hot' Nielsen
af: Nikolaj Hald 'Ook vuurwarm' Nielsen

en: Developer (nhn)
af: Ontwikkelaar (nhn)

en: Seb 'Surfin' down under' Ruiz
af: Seb 'Branderplank ry "down under"' Ruiz

en: Developer (sebr)
af: Ontwikkelaar (sebr)

en: Developer (xevix)
af: Ontwikkelaar (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
af: Ontwikkelaar, Replay Gain ondersteuning

en: MP3tunes integration
af: MP3tunes integrasie

en: Windows porting
af: Windows oordrag

en: Usability
af: Bruikbaarheid

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
af: Dan 'Haai, geslaagde samestelling...' Meltzer

en: Developer (hydrogen)
af: Ontwikkelaar (hydrogen)

en: Biased playlists
af: Sydige speellyste

en: Nepomuk integration
af: Nepomuk integrasie

en: Podcast improvements
af: Potgooi verbeteringe

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
af: Live CD, ontfouting (oggb4mp3)

en: Icons
af: Ikone

en: Developer, Website theme (KRF)
af: Ontwikkelaar, Webwerf tema (KRF)

en: Artwork
af: Kunswerk

en: Bug triaging and sanitizing
af: Fout driedeling en reiniging

en: Website hosting
af: Web werf bediening ('hosting')

en: Scripting interface
af: Skrip koppelvlak

en: TagLib & ktrm code
af: TagLib en ktrm kode

en: Patches & Windows porting (shakes)
af: Lappies & Windows oordrag (shakes)

en: Photos & Videos applets, Context View
af: Fotos & Videos miniprogramme, Konteks Aansig

en: Developer
af: Ontwikkelaar

en: Splash screen artist
af: Spat-skerm kunstenaar

en: Context view
af: Konteks aansig

en: Former contributors
af: Voormalige bydraers

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
af: Benoemdes hieronder het tot Amarok bygedra in die verlede. Dankie!

en: Analyzers, patches, shoutcast
af: Analiseerders, verbeteringe, shoutcast

en: Patches
af: Verbeteringe

en: MySQL support
af: MySQL ondersteuning

en: Postgresql support
af: Postgresql ondersteuning

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
af: MTP en Rio Karma media toestelle, regstellings

en: Graphics, splash-screen
af: Grafika, spat-skerm

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
af: Analiseerders, Konteks Blaaier en stelsel laai oog genot

en: Icons and image work
af: Ikone en werk aan beelde

en: Dialog to filter the collection titles
af: Dialoog om versameling titels te filter

en: Tester, IRC channel operator, whipping
af: Toetser, IRC kanaal operateur, sweep klap

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
af: Konqueror Kantbalk, DCOP metodes

en: FHT routine, bugfixes
af: FHT roetine, fout herstelling

en: K3b export code
af: K3v uitvoer kode

en: Bugfixes, PostgreSQL support
af: Regmaak van foute, PostgreSQL ondersteuning

en: Wikipedia support, patches
af: Wikipedia ondersteuning, opdaterings

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
af: Voormalige Amarok logo, voormalige spat-skerm, voormalige ikone

en: Audioscrobbler support
af: Audioscrobber ondersteuning

en: Loads of stuff
af: Tonne goed

en: Local Music
af: Plaaslike Musiek

en: Local sources of content
af: Plaaslike inhoudsbronne

en: Online sources of content
af: Aanlyn inhoudsbronne

en: Playlists
af: Speellyste

en: Various types of playlists
af: Allerlei soorte speellyste

en: Browse local hard drive for content
af: Deurblaai plaaslike hardeskyf opsoek na inhoud

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
af: Aansig

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
af: <qt>Amarok sal bly loop in die Stelsel Laai as die hoof venster toegemaak word. Gebruik <B>Afsluit</B> uit die kieslys, of die Amarok laai-ikoon om die toepassing te verlaat.</qt>

en: Docking in System Tray
af: Vasmeer in Stelsel Laai

en: Play Media (Files or URLs)
af: Speel Media (Lêers of URLs)

en: Add Media (Files or URLs)
af: Media Byvoeg (Lêers of URLs)

en: Add Stream
af: Stroom Byvoeg

en: Enter Stream URL:
af: Gee Stroom URL:

en: &Add Media...
af: Media Byvoeg...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
af: &Wis Speellys

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
af: Verwyder Duplikate

en: &Add Stream...
af: Stroom Byvoeg...

en: &Export Playlist As...
af: &Voer Stroom Uit As...

en: Equalizer
af: Band menger

en: Bookmark Playlist Setup
af: Boekmerk Speellys Opstel

en: Bookmark Context Applets
af: Boekmerk Konteks Miniprogramme

en: Play Media...
af: Speel Media...

en: Update Collection
af: Versameling Opdateer

en: Previous Track
af: Vorige Snit

en: Repopulate Playlist
af: Herbevolk Speellys

en: Next Track
af: Volgende Snit

en: Increase Volume
af: Vermeeder Luidheid

en: Decrease Volume
af: Verminder Luidheid

en: Toggle Main Window
af: Wissel Hoof Venster

en: Toggle Full Screen
af: Verwissel Volskerm

en: Search playlist
af: Deursoek speellys

en: Show active track
af: Dui aan werksame snit

en: Show Notification Popup
af: Wys Kennisgewing Opspring

en: Mute Volume
af: Doof Luidheid

en: Last.fm: Love Current Track
af: Last.fm: Gaande oor Huidige Snit

en: Last.fm: Ban Current Track
af: Last.fm: Verban Huidige Snit

en: Last.fm: Skip Current Track
af: Last.fm: Slaan Huidige Snit Oor

en: Queue Track
af: Plaas Snit In Wagtou

en: Rate Current Track: 1
af: Keuring vir die huidige snit: 1

en: Rate Current Track: 2
af: Keuring vir die huidige snit: 2

en: Rate Current Track: 3
af: Keuring vir die huidige snit: 3

en: Rate Current Track: 4
af: Keuring vir die huidige snit: 4

en: Rate Current Track: 5
af: Keuring vir die huidige snit: 5

en: &About Amarok
af: Aangaande Amarok

en: &Music
af: &Musiek

en: &Playlist
af: Speellys

en: &Tools
af: &Gereedskap

en: &Settings
af: &Instellings

en: Paused  ::  %1
af: Wagtend :: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
af: Maak skoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
af: Tydsduur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Info
af: Inligting

en: Playlist Layouts
af: Speellys Uitlegte

en: Configuration for
af: Opstelling vir

en: Width:
af: Wydte:

en: Fit the element text
af: Pas die element teks

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
af: Neem homogene deel van die beskikbare ruimte na alle elemente met outomatiese wydte

en: Alignment:
af: Belyning:

en: Font:
af: Skriftipe:

en: Show cover
af: Wys omslag

en: Invalid playlist layout.
af: Ongeldige speellys uitleg.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
af: 'n Onbekende element naam het voorgekom tydens uitleg lees

en: copy of %1
af: kopie van %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
af: Huidige uitleg '%1' is lees-alleen. Skep tans 'n nuwe uitleg '%2' met jou wysigings en stel dit werksaam

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
af: Die uitleg '%1' is 'n verstek uitleg en kan nie geskrap word nie.

en: Cannot Delete Default Layouts
af: Kan nie Verstek Uitlegte Skrap nie

en: Head
af: Hoof

en: Body
af: Lyf

en: Single
af: Enkel

en: New playlist layout
af: Nuwe speellys uitleg

en: Copy playlist layout
af: Kopieer speellys uitleg

en: Delete playlist layout
af: Skrap speellys uitleg

en: Rename playlist layout
af: Hernoem speellys uitleg

en: Choose a name for the new playlist layout
af: Kies a naam vir die nuwe speellys uitleg

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
af: Gee asb. 'n naam vir die speellys uitleg wat jy wil definieer:

en: Cannot create a layout with no name.
af: Kan nie 'n naamlose uitleg skep nie.

en: Layout name error
af: Uitleg naam fout

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
af: Kan nie 'n uitleg skep met dieselfde naam as 'n bestaande uitleg nie.

en: Cannot create a layout containing '/'.
af: Kan nie 'n uitleg skep wat '/' bevat nie.

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
af: Gee asb. 'n naam vir die speellys wat jy as 'n kopie van die uitleg '%1' gaan definieer:

en: Choose a new name for the playlist layout
af: Kies 'n nuwe naam vir die speellys uitleg

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
af: Gee asb. 'n nuwe naam vir die speellys uitleg wat jy gaan hernoem:

en: Cannot rename a layout to have no name.
af: Kan nie 'n uitleg naamloos maak nie.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
af: Kan nie 'n uitleg as 'n duplikaat van 'n bestaande uitleg benoem nie.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
af: Die uitleg '%1' wat jy gewysig het is 'n verstek uitleg en kan nie herskryf word nie. Gestoor as nuwe uitleg '%2'

en: Default Layout
af: Verstek Uitleg

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
af: Speellys Uitleg Redigeerder

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
af: Beskikbare Uitlegte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
af: Uitleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
af: Vertoon terugspeel kontroles inlyn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
af: Groepeer Volgens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
af: Voorskou

en: Track Progression
af: Snit Vordering

en: Standard
af: Standaard

en: Repeat Track
af: Herhaal Snit

en: Repeat Album
af: Herhaal Album

en: Repeat Playlist
af: Herhaal Speellys

en: Random Tracks
af: Lukrake Snitte

en: Random Albums
af: Lukrake Albums

en: Favor
af: Verkies

en: Higher Scores
af: Hoër Evaluasie

en: Higher Ratings
af: Hoër Keuring

en: Not Recently Played
af: Nie Onlangs Gespeel

en: Add a sorting level to the playlist.
af: Voeg 'n sorteervlak by die speellys

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
af: Plekhouer

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
af: Omslag beeld

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
af: Gids

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
af: Skeier

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
af: Lêernaam

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
af: Groep tydsduur

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
af: Groep snitte

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
af: Etikette

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
af: Gemoed

[ctx: 'Moodbar' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Moodbar
af: Gemoedbalk

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
af: Bron

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
af: BronEmbleem

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
af: Titel

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
af: Titel (met snitnommer)

en: &Save Current Playlist
af: &Stoor Huidige Speellys

en: &Save playlist to "%1"
af: &Stoor speellys na "%1"

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
af[0]: %1 snit (%2)
af[1]: %1 snitte (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
af[0]: %1 snit
af[1]: %1 snitte

en: Total playlist size: %1
af: Algehele speellys grootte: %1

en: Queue size: %1
af: Wagtou grootte: %1

en: Queue length: %1
af: Wagtou lengte: %1

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
af: Lêernaam

en: Disc Number
af: Skyf nommer

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
af: Snit

en: Comment
af: Kommentaar

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
af: Gids

en: Bitrate
af: Bistempo

en: Sample Rate
af: Steekproef Tempo

en: Rating
af: Keuring

[ctx: Column name]
en: Last Played
af: Laas Gespeel

en: Mood
af: Gemoed

en: File Size
af: Lêer grootte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
af: Verwyder Snit Uit Wagtou

en: Clear the playlist sorting configuration.
af: Wis die speellys sorteeropstelling

en: Add a playlist sorting level.
af: Voeg 'n speellys sorteer vlak by

en: Search %1
af: Deursoek %1

en: %1 layout
af: %1 uitleg

en: Start typing to progressively search through the playlist
af: Begin tik om die speellys geleidelik te deursoek

en: Tracks
af: Snitte

en: Artists
af: Kunstenaars

en: Composers
af: Komponiste

en: Years
af: Jare

en: Show only matches
af: Wys slegs pasmaats

en: Search Preferences
af: Soek Voorkeure

en: Tracks Added
af: Snitte Bygevoeg

en: Tracks Removed
af: Snitte Verwyder

en: The following sources are available for this track:
af: Die volgende bronne is beskikbaar vir hierdie snit:

en: Stop Playing After This Track
af: Hou Op Speel Na Hierdie Snit

en: Remove From Playlist
af: Verwyder Vanuit Speellys

en: Select Source
af: Kies Bron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
af: Pas:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
af: gelyk aan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
af: minder as

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
af: snitte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
af: meer as

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
af: begin met

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
af: eindig met

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
af: bevat

en: title
af: titel

en: composer
af: komponis

en: comment
af: kommentaar

en: length
af: tydsduur

en: score
af: evaluasie

en: rating
af: keuring

en: Playlist Files on Disk
af: Speellys Lêers op Skyf

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
af: Kon nie die speellys lêer "%1" laai nie.

en: Local playlists stored in the database
af: Plaaslike speellyste in die databasis gestoor

en: Scanning music
af: Skandeer musiek

en: Authentication Error
af: Bekragtigingsfout

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
af: Gebruik Amarok as a deursigtige voorkant tot jou Ampache bediener. Dit laat jou toe om deur alle Amapache inhoud te blaai en speel, van binne Amarok.

en: Ampache Server %1
af: Ampache Bediener %1

en: <p>No information found for this track.</p>
af: <p>Daar was geen inligting vir hierdie snit nie.</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
af: <p>Daar was geen inligting vir hierdie album nie.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
af: <p>Daar was geen inligting vir hierdie kunstenaar nie.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
af: Toets Aanteken

en: Subscribe
af: Inteken

en: Testing...
af: Toets...

en: Failed
af: Misluk

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
af: Sukses

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
af: Óf die gebruikernaam óf die wagwoord is verkeerd, stel dit asb. reg en probeer weer

en: No description available...
af: Geen beskrywing beskikbaar...

en: From Jamendo.com
af: Van Jamendo.com

en: A site where artists can freely share their music
af: 'n Werf waar kunstenaars hul musiek vrylik kan deel

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
af: Opdateer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
af: Aflaai

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
af: Genre / Kunstenaar

en: Genre / Artist / Album
af: Genre / Kunstenaar / Album

en: Updating the local Jamendo database.
af: Opdateer die plaaslike Jamendo databasis.

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
af[0]: Jamendo.com databasis opdatering voltooi. Een snit bygevoeg op
af[1]: Jamendo.com databasis opdatering voltooi. %1 Snitte bygevoeg op

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
af[0]: 1 album van
af[1]: %1 albums van

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
af[0]: 1 kunstenaar.
af[1]: %1 kunstenaars.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
af: Last.fm Profiel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
af: Last.fm Dienste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
af: Dien snitte in

en: Last.fm: The social music revolution
af: Last.fm: Die sosiale musiek revolusie

en: Last.fm: Love
af: Last.fm: Gaande oor

en: Enter an artist name
af: Gee 'n kunstenaar naam

en: Enter a tag
af: Gee 'n merker

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
af[0]: Speel Telling: %1 keer gespeel
af[1]: Speel Telling: %1 kere gespeel

en: Create a Custom Last.fm Station
af: Skep 'n Pasmaak Last.fm Stasie

en: Tag
af: Merker

en: User
af: Gebruiker

en: %1's Streams
af: %1 se Strome

en: Global Tags
af: Algehele Merkers

en: Friends' Loved Radio
af: Vriende se Geliefkoosde Radio

en: Friends' Personal Radio
af: Vriende se Persoonlike Radio

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
af: Misluk

en: Personal Radio
af: Persoonlike Radio

en: My Recommendations
af: My Aanbevelings

en: My Radio Station
af: My Radiostasie

en: My Top Artists
af: My Topkunstenaars

en: My Tags
af: My Merkers

en: Friends
af: Vriende

en: Last.fm: &Ban
af: Last.fm: Verban

en: Ban this track
af: Verban hierdie snit

en: Last.fm: &Skip
af: Last.fm: &Oorslaan

en: Skip this track
af: Slaan hierdie snit oor

en: Global Tag Radio: "%1"
af: Algehele Merker Radio: "%1"

en: User Tag Radio: "%1"
af: Gebruiker Merker Radio: "%1"

en: Similar Artists to "%1"
af: Kunstenaars Naverwant aan "%1"

en: Artist Fan Radio: "%1"
af: Kunstenaar Aanhanger Radio: "%1"

en: %1's Neighbor Radio
af: %1 se Woonbuurt Radio

en: %1's Personal Radio
af: %1 se Persoonlike Radio

en: %1's Recommended Radio
af: %1 se Voorgestelde Radio

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
af: %1 se Voorgestelde Radio (Gewildheid %2)

en: Group Radio: %1
af: Groep Radio: %1

en: Track Radio
af: Snit Radio

en: Artist Radio
af: Kunstenaar Radio

en: Last.fm is cool...
af: Last.fm is oulik...

en: Play Similar Artists from Last.fm
af: Speel Naverwante Kunstenaars van Last.fm

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
af: Aflaai '%1' deur %2 van Magnatune.com

en: Downloading album from Magnatune.com
af: Album aflaai van Magnatune.com

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
af: Magnatune aflaai lyk of dit misluk het. Zip-lêer onleesbaar

en: Uncompressing Magnatune.com download...
af: Ontpak Magnatune.com aflaai...

en: Adding album cover to collection
af: Voeg album omslag by versameling

en: Preview Tracks
af: Voorskou Snitte

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
af: Die snitte wat jy wil kopieer is Magnatune.com voorskou strome. Oorweeg ditom 'n album aflaai aan te koop vir beter kwaliteit en reklame-vrye strome.Onthou dat die kunstenaar 50% kry deur die aankoop vanaf Magnatune. En as jydeur Amarok koop, ondersteun jy die Amarok projek met 10%.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
af: Heraflaaie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
af: Vul jou e-pos adres hier in om enige vorige Magnatune aankope regstreeks in Amarok weer te kan aflaai

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
af: E-pos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
af: Ek is 'n lid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
af: Lidmaatskap soort:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
af: Stroom

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
af: Gebruikernaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
af: Wagwoord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
af: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Vir meer inligting oor Magnatune.com lidmaatskap, en om in te teken, gaan na </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
af: Soort voorskou stroom:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
af: Hoë Gehalte Mp3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
af: Lae Gehalte Mp3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
af: Magnatune.com Album Aflaai

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
af: Aflaai opsies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
af: Kies Formaat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
af: Aflaai na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
af: As jy na 'n plek aflaai wat reeds deur Amarok gemonitor word, sal diealbum outomaties by jou versameling gevoeg word.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
af: Magnatune inligting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
af: Aflaai

en: Processing download
af: Verwerk aflaai

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
af: Daar blyk 'n probleem te wees met die lidmaatskap besonderhede wat verskaf is. Stel dit asb. reg en probeer weer.

en: Could not process download
af: Kon nie aflaai verwerk nie

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
af: Heraflaai van 'n voorheen aangekoopte album "%1" deur "%2" vanaf Magnatune.com.
    
    Gebruikernaam: %3
    Wagwoord: %4

en: Loading artist info...
af: Laai kunstenaar inligting...

en: Fetching %1 Artist Info
af: Haal %1 Kunstenaar Inligting

en: Loading album info...
af: Laai album inligting...

en: Description:
af: Beskrywing:

en: From Magnatune.com
af: Van Magnatune.com

en: Loading Magnatune.com frontpage...
af: Laai Magnatune.com voorblad...

en: Fetching Magnatune.com front page
af: Haal Magnatune.com voorblad

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
af: Laai jou Magnatune.com gunstelinge blad...

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
af: Laai jou persoonlike Magnatune.com aanbevelings blad...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
af: Die on-bose platemaatskappy wat regverdig is met kunstenaars én verbruikers

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
af: Laai bestuurder weer af

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
af: Hierdie is die albums wat jy vantevore afgelaai het:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
af: Heraflaai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
af: Kunstenaar - Album

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
af: Verkry die lys van vorige Magnatune.com aankope

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
af: Afsluit

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
af: Magnatune.com is 'n ander soort platemaatskappy met die leuse "Ons isnie boos!" 50% van elke aankoop gaan direk na die kunstenaar en as jy 'n album deur Amarok koop ontvang die Amarok projek 'n 10% kommissie. Magnatune.com bied ook "eet jouself dik" lidmaatskap watjou toelaat om soveel van hulle musiek aflaai as jy wil.

en: Artist / Album
af: Kunstenaar / Album

en: Re-download
af: Heraflaai

en: Update Database
af: Opdateer Databasis

en: Tools
af: Gereedskap

en: Download Album
af: Aflaai Album

en: Updating the local Magnatune database.
af: Opdateer die plaaslike Magnatune databasis.

en: ERROR: No arguments supplied
af: FOUT: Geen argumente was verskaf nie

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
af: FOUT: Verkeerde aantal argument vir addMoodyTracks

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
af: FOUT: Ontledingsfout vir argument 2 ( telling )

en: ok
af: goed

en: ERROR: Unknown argument.
af: FOUT: Onbekende argument

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
af: Amarok se MP3tunes Harmony Diensprogram

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
af: Hanteer AutoSync vir die MP3tunes diens in Amarok.

en: The identifier the daemon should use.
af: Die identifiseerder wat deur die diensprogram gebruik moet word.

en: The email to be used for authentication.
af: Die e-pos adres om te gebruik vir bekragtiging.

en: The pin to be used for authentication.
af: Die PIN om te gebruik vir bekragtiging.

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
af: E-pos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
af: AutoSync is 'n MP3tunes funksie waarmee jy jou musiek outomaties tussen rekenaars en toestelle kan oordra.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
af: AutoSync is 'n MP3tunes funksie waarmee jy jou musiek outomaties tussen rekenaars en toestelle kan oordra. Jy kan musiek van een plek af oplaai en dit dadelik aflaai by enige ander plek.

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
af: Aanlyn musiek kabinet waar jy jou musiek veilig kan berg en toegang verkry: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
af: Die MP3tunes Kabinet: Jou Musiek Orals!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
af: MP3tunes AutoSync Geaktiveer

en: MP3tunes AutoSync Disabled
af: MP3tunes AutoSync Afgeskakel

en: Authenticating
af: Bekragtiging

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
af: MP3tunes Harmony: Ontkoppel

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
af: MP3tunes Harmony: Wag op PIN Invoer

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
af: MP3tunes Harmony: Suksesvol Gekoppel

en: MP3tunes Locker
af: MP3tunes Kabinet

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
af: Slegs die volgende soorte snitte kan opgelaai word na MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, en ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
af: Aanvang van MP3tunes Oplaai

en: Uploading Track %1/%2
af: Oplaai Snit %1/%2

en: Loading Podcast Info...
af: Laai Potgooi Inligting...

en: Fetching Podcast Info
af: Haal Potgooi Inligting

en: Podcast Directory
af: Potgooi Gids

en: A large listing of podcasts
af: 'n Groot potgooi katalogus

en: Loading info...
af: Laai inligting...

en: This service does not accept any messages
af: Hierdie diens aanvaar geen boodskappe

en: ERROR: unknown message
af: FOUT: onbekende boodskap

en: No service named %1 is currently loaded
af: 'n Diens getiteld %1 is nie tans gelaai nie

en: Back
af: Terug

en: Abort
af: Staak

en: Abort all background tasks
af: Staak alle agtergrondtake

en: Main Toolbar
af: Hoof Nutsbalk

en: Slim Toolbar
af: Nou Nutsbalk

en: Volume: %1%
af: Luidheid: %1%

en: Muted
af: Verdoof

en: Bookmark
af: Boekmerk

en: List and run bookmarks, or create new ones
af: Lys en loop boekmerke, of skep nuwes

en: Amarok Bookmarks
af: Amarok Boekmerke

en: Ignore
af: Ignoreer

en: Folder
af: Gids

en: Collection root
af: Versameling beginpunt

en: &Basic...
af: Eenvoudig...

en: &Advanced...
af: Gevorderd...

en: Simple Search
af: Eenvoudige Soektog

en: Rating changed
af: Keuring gewysig

en: Volume: 100% (muted)
af: Luidheid: 100% (gedoof)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
af: Voor-Skem Vertoon Voorskou
    Sleep om te herposisioneer

en: Paused
af: Wagtend

en: Track Progress
af: Snit Vordering

en: Enter space-separated terms to search.
af: Voer soekterme in, geskei deur spasies

en: Edit filter
af: Wysig filter

en: Volume
af: Luidheid

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
af: Spring na: %1

en: Drag in and out items from above.
af: Sleep items van bo in en uit.

en: [prefix]
af: [voorvoegsel]

en: [suffix]
af: [agtervoegsel]
