amarok - en to bs translation catalogue (2273 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
bs: Podrazumijevani

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
bs: Bez grupisanja

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
bs: Bez grupisanja (u jednom redu)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
bs: Detaljnije

en: License Agreement
bs: Licenca

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
bs: <qt>Podaci nisu dostupni.<br />Zadati objekat <icode>KAboutData</icode> ne postoji.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
bs: <qt>Podaci nisu dostupni.<br />Zadati objekat <icode>OcsData</icode> ne postoji.</qt>

en: About %1
bs: O %1

en: License: %1
bs: Licenca: %1

en: &About
bs: &O programu

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
bs: Greške prijavljujte na <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
bs: &Autor

en: A&uthors
bs: &Autori

en: &Contributors
bs: &Saradnici

en: &Donors
bs: &Donatori

en: T&ranslation
bs: &Prijevod

en: Email contributor
bs: E‑pošta za doprinosioca

en: Visit contributor's homepage
bs: Posjeti domaću stranicu doprinosioca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
bs: Ime

en: Amarok Menu
bs: Amarok-ov meni

en: Play/Pause
bs: Pusti/pauziraj

en: Click to change
bs: Kliknite za izmjenu

en: &Replay Gain Mode
bs: Režim &ponovljivog pojačanja

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
bs: &Isključeno

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
bs: &Numera

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Stop after current Track
bs: Zaustavi nakon tekuće numere

en: Stop after current track: Off
bs: Zaustavi nakon tekuće numere: isključeno

en: Stop after current track: On
bs: Zaustavi nakon tekuće numere: uključeno

en: No track playing
bs: Ništa nije pušteno

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
bs: Da li prikazati i drugo vrijeme, preostalog trajanja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
bs: Postavite ovo za prikazivanje i drugog, preostalog vremena numere u prozoru plejera.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
bs: Da li prikazati preostalo vrijeme numere u lijevoj oznaci vremena.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
bs: Postavite ovo za prikazivanje preostalog vremena numere umjesto proteklog vremena u prozoru plejera.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
bs: Kojim numerama ili albumima dati prednost u nasumičnom režimu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
bs: Numere ili albumi sa izabranim svojstvom će imati veće šanse da budu odabrane u nasumičnom režimu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
bs: Kako smjenjivati numere u listi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
bs: Određuje kako će Amarok smjenjivati numere u listi

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
bs: Stanje dinamičkog režima.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
bs: Ako je postavljeno, uključuje dinamički režim i numere će biti puštane prema naznačenoj dinamičkoj listi numera.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
bs: Duplira numere u dinamičkom režimu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
bs: Ukoliko je označeno, numere koje se dodaju u dinamičkom režimu mogu imati duplikate.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
bs: Broj prethodnih numera.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
bs: Broj numera koje treba ostaviti u listi numera prije trenutno puštane.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
bs: Broj nastupajućih numera.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
bs: Broj numera koje treba učitati u listu numera prije trenutno puštane.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
bs: Da li prikazati ikonu u sistemskoj kaseti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
bs: Uključi/isključi kasetnu ikonu Amarok-a.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
bs: Da li sakriti prikaz konteksta.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
bs: Uključite ili isključite Amarokov prikaz konteksta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
bs: Broj nivoa poništavanja u listi numera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
bs: Broj nivoa poništavanja u listi numera.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
bs: Da li lista numera skladišti relativnu putanju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
bs: Ako je postavljeno, ručno snimljene liste numera u Amarok-u će sadržati relativnu putanju do numera umjesto apsolutne.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
bs: Ime datoteke spoljašnjeg veb pregledača koji Amarok poziva.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
bs: Da li automatski pribaviti nedostajuće omote albuma

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
bs: Da li prikazivati pozadinske slike u oknu pregledača

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
bs: Omoti albuma u pregledaču zbirke

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
bs: Prikaz konteksta

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
bs: Puštaj džingl prvog pokretanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Enable context applets collapse animations
bs: Omogući animacije pri zatvaranju programćića koji zavise od sadržaja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
bs: Ako je postavljeno pri zatvaranju programćića koji zavise od sadržaja pojaviće se animacija.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
bs: Da li će organizovanje datoteka prebrisavati postojeće datoteke.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
bs: Ako je postavljeno, već postojeća odredišta biće prebrisana pri organizovanju.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
bs: Da li će organizovanje datoteka pomjeriti The u imenu izvođača na kraj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
bs: Ako je postavljeno, organiziranje datoteka će premjestiti The u imenu izvođača na kraj kao u "Beatles, The".

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
bs: Da li pri organizovanju datoteka zamijeniti podvlakom razmake u imenima.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
bs: Ako je postavljeno, pri organizovanju će razmaci u imenima datoteka biti smijenjeni podvlakom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
bs: Da li će organizovanje datoteka koristiti sliku omota kao ikonu direktorija.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
bs: Ako je postavljeno, organizovanje datoteka će koristiti sliku omota kao ikonu direktorija.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
bs: Putanja odredišnog direktorija zbirke za organizovanje datoteka.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
bs: Putanja odredišnog direktorija zbirke za organizovanje datoteka.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
bs: Da li će organizovanje datoteka mijenjati imena tako da su saglasna sa VFAT sistemima datoteka.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
bs: Ako je postavljeno, organizovanje datoteka će mijenjati znakove nesaglasne sa VFAT sistemima datoteka (npr. „:“, „*“ i „?“).

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
bs: Da li će organizovanje datoteka mijenjati imena tako da sadrže samo 7-bitne ASCII znakove.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
bs: Ako je postavljeno, organizovanje datoteka će mijenjati znakove nesaglasne sa 7-bitnim ASCII skupom znakova.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
bs: Da li će organizovanje datoteka koristiti posebnu šemu imenovanja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
bs: Ako je postavljeno, organizovanje datoteka će mijenjati imena prema posebnom formatu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
bs: Znakovni niz formata za organizovanje datoteka, kada se koristi posebna šema.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
bs: Ako je uključena posebna šema imenovanja datoteka, tada će pri ogranizovanju datoteke dobijati imena prema ovom formatu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
bs: Regularni izraz koji treba zamijeniti.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
bs: Organizovanje datoteka će mijenjati podnizove koje poklapa ovaj regularni izraz.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
bs: Znakovni niz koji mijenja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
bs: Organizovanje datoteka će zamijeniti poklopljene podnizove ovim nizom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
bs: Osnovni ili napredni režim

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
bs: U osnovnom režimu, šema imena datoteka stvara se prevlačenjem grafičkih tokena; u naprednom režimu slike se zamjenjuju tekstom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
bs: Pretpodešavanja formata

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
bs: Spisak pretpodešenih formata (tokenske šeme).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
bs: Glavna jačina

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
bs: Amarokova glavna jačina, vrijednost između 0 i 100.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
bs: Stanje utišanosti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
bs: Uključite ili isključite zvuk.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
bs: Da li utapati numeru kada se pritisne zaustavljanje.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
bs: Uključi/isključi utapanje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
bs: Da li će nestati numere kada se pritisne pauza.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
bs: Trajanje utapanja, u milisekundama

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
bs: Trajanje utapanja u milisekundama.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
bs: Ekvilajzer: 0 = isključen, 1 do n = broj pretpodešavanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
bs: Kada je uključeno, ekvilajzerski priključak filtrira audio tok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
bs: Spisak naziva korisničkih pretpodešavanja ekvilajzera

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
bs: Spisak vrijednosti korisničkih pretpodešavanja

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
bs: Režim popravke jačine pri puštanju.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
bs: Da li popravljati jačinu zvuka tako da sve numere zvuče isto, i da li popravku određivati po numeri ili po albumu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
bs: Isključi ponovljivo pojačanje

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
bs: Svaka numera iste jačine

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
bs: Svaki album iste jačine

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
bs: Dužina kratke pretrage, u sekundama.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
bs: Dužina srednje pretrage, u sekundama.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
bs: Dužina duge pretrage, u sekundama.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
bs: Da li će Amarok pauzirati numeru koja trenutno svira i staviti je na odgodu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
bs: Da li Amarok treba spriječiti sistem od spavanja ukoliko numera svira.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
bs: Da li Amarok treba početi svirati ako je numera dodana na listu numera (i ništa drugo ne svira).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
bs: Lokalitet na Amazon-u za dobavljanje omota

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
bs: Određuje sa kog Amazon-ovog servera treba dovlačiti slike omota.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
bs: Lokalitet Vikipedije za dobavljanje podataka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
bs: Određuje na kom jeziku treba uzimati podatke sa Vikipedije.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
bs: Koristi podršku za K‑obaveštenja

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
bs: Koristi prikaz na ekranu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
bs: Uključuje/isključuje prikaz na ekranu (OSD).

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
bs: Koristi Graul za obavještenja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
bs: Uključite ili isključite upotrebu Graula za obavještenja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
bs: Prozirnost

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
bs: Učinite pozadinu OSD‑a prozirnom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
bs: Da li koristiti posebne boje za OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
bs: Možete koristiti posebne boje za OSD ako postavite ovo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
bs: Boja slova za OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
bs: Boja teksta OSD-a. Boja se navodi kao RGB, lista razdvojena zapetama koja sadrži tri cijela broja između 0 i 255.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
bs: Raširenje fonta za

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
bs: Skalirani faktor za OSD font, u normalnim procentima. 100 je &#8220;standardna veličina&#8221;.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
bs: Koliko milisekundi treba prikazivati tekst

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
bs: Vrijeme u milisekundama za prikazivanje OSD-a. Vrijednost 0 znači bez sakrivanja. Podrazumijevana vrijednost je 5000 ms.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
bs: Uspravni pomjeraj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
bs: Uspravni položaj OSD‑a u odnosu na izabrano poravnanje ekrana i OSD‑a. Ako je izabrano poravnanje uz vrh, uspravni pomjeraj je rastojanje između gornjeg djela OSD‑a i vrha ekrana. Ako je izabrano poravnanje uz dno, uspravni pomjeraj je razmak između donjeg djela OSD‑a i dna ekrana.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
bs: Ekran za OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
bs: Ekran koji bi trebalo da prikazuje OSD. Za jednoglava okruženja ovo bi trebalo da bude 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
bs: Poravnaj OSD sa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
bs: Relativan položaj OSD-a. Mogući izbori su lijevo, sredina, desno i centar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Don't show when a fullscreen application is active
bs: Ne prikazuj kada je aktivan cjeloekranski program

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
bs: Ne prikazuje OSD ukoliko je fokusiran neki drugi program koji radi u cjeloekranskom režimu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
bs: Nastavi puštanje posljednje puštane numere po pokretanju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
bs: Ako je postavljeno, Amarok po pokretanju nastavlja puštanje posljednje puštane numere.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
bs: URL numere koju treba nastaviti po pokretanju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
bs: Unutrašnje: URL numere koju treba nastaviti po pokretanju.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
bs: Interno: Pokreni ponovo reprodukciju koja je pauzirana

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
bs: Vrijeme od koga treba nastaviti, u milisekundama

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
bs: Unutrašnje: Položaj reprodukcije u numeri od koga treba nastaviti po pokretanju.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
bs: Spisak logičkih promjenljivih koje opisuju koji pregledači će biti vidljivi, od vrha ka dnu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
bs: Numera puštana pri posljednjem gašenju. Vrijednost je -1 ako ništa nije puštano.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
bs: Broj (gledano s vrha) posljednje korišćenog pregledača.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
bs: Da li se direktoriji zbirke pretražuju rekurzivno

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
bs: Da li se direktoriji zbirke pretražuju posle svake promjene

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
bs: Da li se promjene metapodataka upisuju nazad

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
bs: Da li će se promjene nad statistikom zvučnog zapisa ponovo upisati

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
bs: Da li će se promjene nad naslovnicom ponovo upisati

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
bs: Maksimalne ugrađene dimenzije omota

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
bs: Lista direktorije u zbirci

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
bs: Da li se brojevi numera prikazuju u pregledaču zbirke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
bs: Da li se godine prikazuju u pregledaču zbirke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
bs: Da li koristiti Mozilin otkrivač skupa znakova pri pogađanju kodiranja ID3 oznaka.

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
bs: Korisničko ime

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
bs: Korisničko ime za povezivanje sa Audioscrobbler-om

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
bs: Lozinka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
bs: Lozinka za povezivanje sa Audioscrobbler-om

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
bs: Pošalji podatke o kompozitoru

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
bs: Uzmi za izvođača podatke o kompozitoru sa LastFM‑u

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
bs: Dobavi slične izvođače

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
bs: Tip uređaja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
bs: Tip multimedjalnog uređaja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
bs: Tačka montiranja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
bs: Tačka montiranja koja se koristi za povezivanje multimedijalnog uređaja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
bs: Naredba montiranja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
bs: Nareba montiranja koja se koristi za povezivanje multimedijalnog uređaja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
bs: Naredba demontiranja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
bs: Nareba demontiranja koja se koristi za prekidanje veze sa multimedijalnim uređajem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
bs: Automatski briši podemisije

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
bs: Da li se već puštene podemisije automatski brišu kada se multimedijalni uređaj poveže.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
bs: Sinhronizuj statistiku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
bs: Da li statistika Amaroka treba biti sinhronizovana sa brojevima puštanja i rejtinzima na uređaju, i da li puštene numere trebaju biti predate LastFM‑u.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
bs: Ručno dodati serveri

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
bs: Serveri za dijeljenje muzike koje je dodao korisnik.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
bs: Lozinke servera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
bs: Lozinke čuvane prema imenu domaćina.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
bs: Uvrsti nazive numera pri poklapanju

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
bs: Uvrsti nazive albuma pri poklapanju

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
bs: Uvrsti imena umjetnika pri poklapanju

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
bs: Uvrsti nazive žanrova pri poklapanju

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
bs: Uvrsti imena kompozitora pri poklapanju

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
bs: Uvrsti godine pri poklapanju

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
bs: Naziv rasporeda koji se učitava pri pokretanju

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
bs: Da li će Amarok koristiti svoju unutrašnju bazu, umjesto spoljašnjeg motora.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
bs: Ime domaćina spoljašnjeg servera koji Amarok poziva.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
bs: Preko kojeg se porta na serveru povezati na motor baze.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
bs: Ime baze koju će Amarok koristiti. Korisnik mora imati odgovarajuća prava pristupa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
bs: Korisničko ime za pristup spoljašnjoj bazi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
bs: Lozinka korisnika spoljašnje baze.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
bs: Odbrojava do izvršavanja provjere.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
bs: Da li omogućiti Amarok-ov režim za pisanje.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
bs: Omogući/Onemogući Amarok-ov režim za pisanje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
bs: Da li automatski ažurirati ugrađene skripte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
bs: Automatsko ažuriranje ugrađenih skripti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
bs: Da li da se osposobi skriptna konzola.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
bs: Da li da se prikaže upozorenje o pristupu zastarjelim skriptama API-ja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
bs: Da li da se spasi trenutna sesija pri izlazu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
bs: Da li prikazati traku raspoloženja trenutne numere u klizaču napretka, ako je dostupna.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
bs: Uključuje i isključuje traku raspoloženja u klizaču napretka, ako je dostupna.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
bs: Stil koji se koristi za iscrtavanje trake raspoloženja

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
bs: Faktor kvaliteta za autogenerator listi numera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
bs: Vrijednost između 0 i 10 kojom se određuje da li se autogenerator listi optimizuje za brzinu (0) ili preciznost (10).

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
bs: Nepoznato

en: New Bookmark
bs: Nova zabilješka

en: Bookmark Manager
bs: Menadžer zabilješko

en: Add Group
bs: Dodaj grupu

en: Filter bookmarks
bs: Filtriraj zabilješke

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
bs: Počnite da kucate za postepeno filtriranje zabilješki.

en: Bookmark this Album
bs: Zabilježi album

en: Bookmark this Artist
bs: Zabilježi izvođača

en: Add Position Marker
bs: Dodaj pozicioni obilježivač

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
bs: Opis

en: New Group
bs: Nova grupa

en: none
bs: ništa

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
bs: &Učitaj

en: &Delete
bs: O&briši

en: &Create timecode track
bs: &Napravi vremenski kôd numere

en: New Timecode Track
bs: Novi vremenski kôd numere

en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Context: %1
bs: Kontekst: %1

en: Bookmark Context View Applets
bs: Obilježi aplete prikaza konteksta

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
bs: Kontekst

en: Files
bs: Datoteke

en: Files (%1)
bs: Datoteke (%1)

en: Album "%1" from %2
bs: Album „%1“ (%2)

en: Album "%1"
bs: Albumi „%1“

en: Artist "%1" from %2
bs: Izvođač „%1“ od %2

en: Artist "%1"
bs: Izvođač „%1“

en: Bookmark Media Sources View
bs: Obilježi prikaz medijskih izvora

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
bs: Idi

en: Bookmark Track Position
bs: Obilježi poziciju numere

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
bs: Pusti

en: Files/URLs to open
bs: Datoteke/URL-ovi za otvaranje

en: Immediately start playing an audio cd
bs: Odmah započni puštanje audio CD‑a

en: Skip backwards in playlist
bs: Preskoči unazad u listi numera

en: Start playing current playlist
bs: Počni da puštaš tekuću listu numera

en: Play if stopped, pause if playing
bs: Pusti ako je zaustavljeno, zaustavi ako se pušta

en: Pause playback
bs: Pauziraj reprodukciju

en: Stop playback
bs: Zaustavi reprodukciju

en: Skip forwards in playlist
bs: Preskoči unaprijed u listi numera

en: Additional options:
bs: Dodatne opcije:

en: Append files/URLs to playlist
bs: Dodaj datoteke/URL-ove u listu numera

en: Queue URLs after the currently playing track
bs: Stavi URL-ove u red posle numere koja se trenutno pušta

en: Load URLs, replacing current playlist
bs: Učitaj URL-ove, zamenivši tekuću listu

en: Print verbose debugging information
bs: Ispisuj opširne ispravljački podatke

en: Print verbose debugging information from the audio system
bs: Ispiši opširne informacije o greškama iz audio sistema

en: Disable colorization for debug output.
bs: Onemogući bojenje za testni izlaz.

en: Allow running multiple Amarok instances
bs: Dozvoli pokretanje više primjeraka Amaroka

en: Base for relative filenames/URLs
bs: Osnova za relativna imena datoteka/URL-ove

en: Database Error
bs: Greška u bazi

en: Moving files to trash
bs: Premještam datoteke u smeće

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
bs: Muzička staza, %1, je postavljena u sistemskim postavkama.
    Želite li je koristiti kao direktorij kolekcije?

en: Media Sources Home
bs: Domaća medijskih izvora

en: Filter Music Sources
bs: Filtriraj izvore muzike

en: &Media Sources
bs: Izvori &medija

en: Go Up in Media Sources Pane
bs: Idi gore u oknu izvora medija

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
bs: Ovdje ćete pronaći lokalnu muziku, kao i muziku sa prijenosnih audio plejera i CD‑ova.

en: Search collection
bs: Pretraži zbirku

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
bs: Dodano ovog sata

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
bs: Dodano danas

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
bs: Dodato ove nedjelje

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
bs: Dodato ovog mjeseca

en: First Level
bs: Prvi nivo

en: Second Level
bs: Drugi nivo

en: Third Level
bs: Treći nivo

en: Show Years
bs: Prikaži godine

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
bs: Prikaži brojeve numera

en: Show Cover Art
bs: Prikaži omote albuma

en: Merged View
bs: Objedinjeni prikaz

en: Sort Options
bs: Opcije sortiranja

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
bs: Bez etikete

en: Counting...
bs: Brojim...

en: 1 track | %1 tracks
bs[0]: %1 numera
bs[1]: %1 numere
bs[2]: %1 numera

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Various Artists
bs: Razni Izvođači

en: Year - Album
bs: Godina — album

en: Track Artist
bs: Izvođač numere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
bs: Izvođač albuma

en: Composer
bs: Kompozitor

en: Genre
bs: Žanr

en: Year
bs: Godina

en: Label
bs: Etiketa

en: None
bs: Ništa

en: Collapse All
bs: Sažmi sve

en: Collection
bs: Kolekcija

en: Copy to Collection
bs: Kopiraj u zbirku

en: Move to Collection
bs: Premjesti u zbirku

en: Move Tracks to Trash
bs: Premjesti numere u smeće

en: Delete Tracks
bs: Obriši numere

en: More...
bs: Više...

en: &Add to Playlist
bs: Dod&aj u listu numera

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
bs: &Zamijeni listu numera

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
bs: Organizuj datoteke

en: &Edit Track Details
bs: &Izmijeni podatke numere

en: Refresh
bs: Osvježi

en: Filter Files
bs: Filtriranje datoteka

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
bs: Pregledač datoteka vam omogućava pregledanje datoteka bilo gdje na sistemu, bez obzira na to da li su te datoteke dio zbirke. Pored obavljanja osnovnih radnji, datoteke možete i dodavati u listu numera.

en: &Move to Trash
bs: &Premjesti u Smeće

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
bs: Potvrda brisanja

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
bs[0]: Želite li zaista da obrišete ovu %1 stavku?
bs[1]: Želite li zaista da obrišete ove %1 stavke?
bs[2]: Želite li zaista da obrišete ovih %1 stavki?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
bs: Potvrdi premještanje u smeće

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
bs[0]: Da li ste sigurni da želite premjestiti ovu %1 stavku u smeće?
bs[1]: Da li ste sigurni da želite premjestiti ove %1 stavke u smeće?
bs[2]: Da li ste sigurni da želite premjestiti ovih %1 stavki smeće?

en: Home
bs: Lični Direktorij

en: Automated Playlist Generator
bs: Autogenerator listi numera

en: Create playlists by specifying criteria
bs: Napravi listu numera zadavanjem kriterijuma

en: Add new preset
bs: Dodaj novo pretpodešavanje

en: Edit selected preset
bs: Uredi izabrano pretpodešavanje

en: Delete selected preset
bs: Obriši izabrano pretpodešavanje

en: Import a new preset
bs: Uvezi novo pretpodešavanje

en: Export the selected preset
bs: Izvezi izabrano pretpodešavanje

en: Run APG with selected preset
bs: Pokreni AGL sa izabranim pretpodešavanjem

en: APG Presets
bs: Pretpodešavanja AGL‑a

en: Generator Optimization
bs: Optimizacija generatora

en: Speed
bs: Brzina

en: Accuracy
bs: Preciznost

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
bs: Uređivanje naklonosti

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
bs: Tip poklapanja:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
bs: Ova naklonost je zamjena drugoj naklonosti
    koja trenutno nije učitana ili je isključena.
    Ime izvorne naklonosti bilo je %1.

en: This bias has no settings.
bs: Ova naklonost nema postavki.

en: Dynamic Playlists
bs: Dinamična Playlista

en: Dynamically updating parameter based playlists
bs: Liste numera s parametarskim dinamičkim ažuriranjem

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
bs: Uz dinamičku listu numera Amarok postaje vaš lični didžej, birajući automatski numere prema više zadatih parametara.

en: Previous:
bs: Prethodnih:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
bs: Broj prethodnih numera koji se ostavlja u listi numera.

en: Upcoming:
bs: Nastupajućih:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
bs: Broj nastupajućih numera koji se dodaje u listu numera.

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
bs: Uključiti

en: Turn dynamic mode on.
bs: Uključi dinamički režim.

en: Duplicates
bs: Duplikati

en: New
bs: Nova

en: New playlist
bs: Nova lista numera

en: Edit
bs: Izmijeni

en: Edit the selected playlist or bias
bs: Uredi izabranu listu ili naklonost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
bs: Obriši

en: Delete the selected playlist or bias
bs: Obriši izabranu listu ili naklonost

en: Repopulate
bs: Ponovo napuni

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
bs: Zamijeni nadolazeće numere novima.

en: &Rename playlist
bs: P&reimenuj listu numera

en: &Add new Bias
bs: &Dodaj novu naklonost

en: &Clone Playlist
bs: &Kloniraj listu numera

en: &Delete playlist
bs: &Obriši listu numera

en: &Edit bias...
bs: &Uredi naklonost...

en: &Clone bias
bs: &Kloniraj naklonost

en: &Delete bias
bs: &Obriši naklonost

en: &Add new bias
bs: &Dodaj novu naklonost

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
bs: Pregledač lista numera sadrži spisak uvezenih i sačuvanih lista. Ovdje takođe možete odrediti moćne dinamičke liste numera i upravljati pretplatama i epizodama podemisija.

en: Add Folder
bs: Dodaj direktorij

en: Visible Sources
bs: Vidljivi izvori

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
bs: Direktoriji su prikazani samo u <b>spojenom pokledu</b>.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
bs: Novi direktorij

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
bs[0]: %1 lista numera
bs[1]: %1 liste numera
bs[2]: %1 listi numera

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
bs: Učitavanje...

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
bs[0]: %1 lista numera
bs[1]: %1 liste numera
bs[2]: %1 lista numera

en: Source
bs: Izvor

en: Create an Empty Playlist
bs: Kreiraj praznu listu numera

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
bs: &Nova

en: &Rename...
bs: P&reimenuj...

en: &Delete...
bs: O&briši...

en: &Export As...
bs: &Izvezi kao...

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
bs[0]: %1 numera
bs[1]:  %1 numere
bs[2]: %1 numera

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
bs: Ukloni %1  iz %2

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
bs[0]: %1 Lista numera
bs[1]: %1 Liste numera
bs[2]: %1 Listi numera

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
bs[0]: Ukloni %1 numeru iz %2 liste numera
bs[1]: Ukloni %1 numere iz %2 liste numera
bs[2]: Ukloni %1 numera iz %2 liste numera

en: Confirm Playlist Deletion
bs: Potvrdite brisanje liste numera

en: Use relative path for &saving
bs: Relativna putanja pri &upisivanju

en: Save As
bs: Snimi kao

en: &Rename Folder...
bs: &Preimenuj direktorij...

en: &Delete Folder
bs: &Obriši direktorij

en: New name
bs: Novo ime

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
bs: Unesite novo ime direktorija:

en: Confirm Delete
bs: Potvrda brisanja

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
bs: Želite li zaista da obrišete ovaj direktorij i njegov sadržaj?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
bs: Podemisije

en: List of podcast subscriptions and episodes
bs: Spisak pretplaćenih podemisija i epizoda

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
bs: Upravljajte pretplatama na podemisije i pregledajte pojedinačne epizode. Odavde se takođe preuzimaju epizode, a možete naznačiti Amaroku i da ih automatski preuzima.

en: &Add Podcast
bs: &Dodaj podemisiju

en: &Update All
bs: &Ažuriraj sve

en: Import OPML File
bs: Uvezi OPML datoteku

en: By
bs: —

[ctx: Podcast published on date]
en: On
bs: Od

en: File Size:
bs: Veličina datoteke:

en: Subscription Date:
bs: Datum pretplate:

en: Keywords:
bs: Ključne riječi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
bs: Dodaj podemisiju...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
bs: dodaj podemisiju...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
bs: Osvježi sve podemisije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
bs: Podesi podemisije...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
bs: Interval pretraživanja...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
bs[0]: %1 kanal
bs[1]: %1 kanala
bs[2]: %1 kanala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
bs: Naslov

en: Summary
bs: Sažetak

en: Add Podcast
bs: Dodaj podemisiju

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
bs: Unesite URL RSS 1.0 ili 2.0 ili atom dovoda:

en: Saved Playlists
bs: Sačuvane liste numera

en: User generated and imported playlists
bs: Liste numera koje je stvorio ili uvezao korisnik

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
bs: Stvara, uređuje, organizuje i učitava liste numera. Amarok ovdje automatski dodaje sve liste numere koje pronađe tokom pretrage zbirke i sve koje ste sačuvali.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
bs: Internet pregledač služi za pregledanje izvora sadržaja na vezi koji se ugrađuju direktno u Amarok. Amarok se dostavlja sa određenim brojem ovih izvora, ali se još mnogo njih može pridodati putem skripti.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
bs: Opšte

en: Configure General Options
bs: Podesi opšte opcije

en: Local Collection
bs: Lokalna zbirka

en: Configure Local Collection
bs: Konfiguriši lokalnu kolekciju

en: Metadata
bs: Meta podaci

en: Configure Metadata Handling
bs: Konfiguriši rukovanje metapodacima

en: Playback
bs: Reprodukcija

en: Configure Playback
bs: Podesi reprodukciju

en: Notifications
bs: Obavještenja

en: Configure Notifications
bs: Postavke obavještenja

en: Database
bs: Baza

en: Configure Database
bs: Postavke baze

en: Plugins
bs: Priključi

en: Configure Plugins
bs: Podesi Priključke

en: Scripts
bs: Skripte

en: Configure Scripts
bs: Postavke skripti

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
bs: Podešavanje zbirke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
bs: Direktoriji zbirke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
bs: Kroz ove direktorije će biti potraženi mediji koji će činiti vašu zbirku. Možete kliknuti desnim na direktorij da biste ga pojedinačno pretražili, ukoliko je prethodno izabrana:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
bs: Uvozim muziku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
bs: Da li Amarok treba prenijeti numere koje su kopirane ili pomjerene u lokalnu kolekciju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
bs: Prekodirati numere:

en: Amarok was able to establish a successful connection to the database.
bs: Amarok je uspio uspostaviti konekciju na bazu podataka

en: Success
bs: Uspjeh

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
bs: Amarok baza podataka prijavila je sljedeće greške:
    %1
    U većini slučajeva trebaćete ih razriješiti prije nego Amarok bude ispravno radio.

en: Changes to database settings only take
    effect after Amarok is restarted.
bs: Izmjene postavke baza podataka imaju
    efekta nakon što se Amarok ponovo pokrene.

en: Database settings changed
bs: Postavke baze podataka su izmijenjene

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
bs: lozinka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
bs: Označite da biste omogućili korištenje eksterne baze podataka. Po podrazumijevanoj vrijednosti već postoji ugrađena MySQL baza aktivna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
bs: Koristi &spoljašnju MySQL bazu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
bs: Postavke povezivanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
bs: Unesite ime postojećeg MySQL servera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
bs: Unesite ime porta za pristup serveru. Podrazumijeva se port 3306.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
bs: Korisničko &ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
bs: Unesite lozinku podrazumijevanog korisnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
bs: &Lozinka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
bs: Unesite korisničko ime za pristup bazi podataka sa privilegijom punog pristupa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
bs: &Baza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
bs: Unesi ime baze podataka. Podrazumijevano je amarokdb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
bs: Test konekcije baze podataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Info)
en: Amarok expects the above database and user account to already exist. This user also requires full access to the database. Changes only take effect after Amarok is restarted.
bs: Amarok očekuje da navedena baza i korisnički nalog već postoje. Korisnik takođe mora imati sve dozvole za pristup bazi. Nakon izmjene postavki MORATE ponovo pokrenuti Amarok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
bs: Ukoliko baza već nije podešena, možete to učiniti sljedećim SKuL naredbama (uz unos ispravne lozinke):

en: Excluded Labels
bs: Isključene naljepnice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
bs: Dodaj ovu naljepnicu listu isključenih naljepnica

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
bs: Dodaj naljepnicu za isključenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
bs: Odabrane naljepnice neće biti dodirnute od strane sinhronizacije statitistika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
bs: Opšte opcije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
bs: Popunite da uključite Amarok-ovu ikonu u sistemskoj kaseti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
bs: Prikaži &kasetnu ikonu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
bs: Odaberite za automatsko preuzimanje naslovnica s Interneta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
bs: Automatski &dobavi omote albuma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
bs: Omogući animacije pri minimiziranju programćića koji zavise od sadržaja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
bs: Prikaži pozadinske slike u paneli pregledača

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
bs: Opcije liste numera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
bs: Odaberite da se lista izvođenja kliže, tako da je trenutna numera uvijek vidljiva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
bs: Automatski otklizaj listu numera do trenutne numere

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
bs: Opcije trake raspoloženja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
bs: <b>Note</b>: Promjenljive datoteke moraju biti postavljene ručno. Za više informacija posjetite <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">povezani članak u KDE UserBase</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
bs: Traka raspoloženja omogućava da se vizuelno krećete kroz svoju muziku.
    Imajte u vidu da ova mogućnost zahtjeva spoljnu alatku moodbar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
bs: Traka raspoloženja u klizaču napretka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
bs: Stil trake raspoloženja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
bs: Izaberite stil prikaza raspoloženjenja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
bs: Podrazumijevano (sistemske boje)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
bs: Ljutit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
bs: Zamrznut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
bs: Radostan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Normal
bs: Normalno

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
bs: Mala (200 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
bs: Srednja (400 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
bs: Velika (800 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
bs: Ogromna (1600 px)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
bs: Sinhronizuj ocjene

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
bs: Sinhronizuj prva pokrenuta razdoblja

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
bs: Sinhronizuj zadnja pokrenuta razdoblja

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
bs: Sinhronizuj broj izvođenja

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
bs: Sinhronizuj naljepnice

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
bs: Sinhronizuj %1

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
bs[0]: (%2%1 izuzetak%3)
bs[1]: (%2%1 izuzetka%3)
bs[2]: (%2%1 izuzetaka%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
bs: Oznake datoteka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
bs: Upiši promjene metapodataka (sa ocjenama) nazad u originalnu datoteku.
    Takođe možete spriječiti pisanje u datoteke zaštićene od upisa.
    To može biti dobra ideja ako ste trenutno
    dijelili te datoteke preko interneta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
bs: Piši metapodatke u datoteku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
bs: Upiši promijenjenu statistiku (npr. ocjenu, zadnje ili broj izvođenja)
    preko oznaka nazad na datoteku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
bs: Piši statistiku u datoteku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
bs: Upiši promjene omota nazad u datoteku.
    Ovo će zamijeniti postojeće ugrađene omote.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
bs: Napišite naslovnice u datoteku, maksimalne veličine:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
bs: Proporcionalno smanji naslovnice ako je potrebno.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
bs: Ako je izabran, Amarok će koristiti Mozillin
    Detektor skupa znakova da pokuša da automatski pogodi
    skup karaktera korišten u ID3 tag.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
bs: &Samootkrivanje kodiranja u ID3 oznakama

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
bs: Sinhronizacija statistike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_syncedCollectionsLabel)
en: <b>Check collections to keep them synchronized.</b> This includes scrobbling of tracks played on iPods if you have Last.fm plugin configured
bs: <b>Provjerite kolekcije da biste ih zadržali usklađenim.</b> Ovo uključuje dijeljenje numera sviranih na iPod-ima ako imate Last.fm dodatke konfigurisane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
bs: Zaboravi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
bs: Konfiguriši…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
bs: Dodaj…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
bs: Sinhronizuj…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
bs: Opšte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
bs: Označite da biste uključili ekranski prikaz. OSD ukratko ispisuje na ekranu podatke o numeri koja se trenutno pušta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
bs: Koristi &ekranski prikaz (OSD)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
bs: &Trajanje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
bs: Vrijeme u milisekundama za prikazivanje OSD‑a. Vrijednost mora biti između 500 ms i 10000 ms.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
bs: Zauvijek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
bs: Ek&ran:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
bs: Ekran na kojem će se prikazivati OSD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
bs: Popunite da uključite posebne boje za ekranski prikaz.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
bs: Koristi &posebne boje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
bs: Boja za tekst OSD-a.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
bs: Boja teksta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
bs: Kliknite da izaberete boju za tekst OSD-a.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
bs: Ako je potvrđen izbor, omogućava translucencu ako je podržava vaš desktop sistem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
bs: &Proziran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
bs: Razmjer pisma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
bs: Provjeri upotrebu sistemske notifikacije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
bs: Koristi &sistemska obavještenja

en: Current Phonon backend does not support volume fading
bs: Trenutna Phonon pozadina ne podržava smanjenje volumena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
bs: Ako je popunjeno, Amarok će <br>nastaviti sa puštanjem sa istog mjesta gdje ste završili prethodnu sesiju — baš kao na kasetofonu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
bs: &Nastavi puštanje po pokretanju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
bs: <html>Omogućite ovu opciju da bi lista numera počela svirati kad god se pjesma ili više njih doda pomoću miša, pritiskom na Enter ili kada je lista numera zamjenjena. Ako nešto već svira, ne radi ništa.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
bs: Počni svirati kada numere budu dodane listi numera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
bs: Smanjenje tona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
bs: Prestanak tona pritiskom na stop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
bs: Prestanak tona pritiskom na pauzu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
bs: Trajanje utapanja, u milisekundama.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
bs: Opcije suspendovanja sistema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
bs: Ako je omogućeno, Amarok će spriječiti  automatski prekid sistema ukoliko je u toku sviranje numere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
bs: &Spriječiti automatsku suspenziju ako je sviranje u toku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
bs: Ako je omogućeno, Amarok će pauzirati trenutno sviranje numere i staviti na odgodu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
bs: Staviti snimljenu numeru na odgodu

en: Collections
bs: Kolekcije

en: Internet Services
bs: Internet servisi

en: Statistics importers
bs: Statistički uvoznici

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
bs: Ručno instalirane skripte ne mogu biti ažurirane automatski, nastaviti?

en: Select Archived Script
bs: Izaberi arhivisanu skriptu

en: Invalid Archive
bs: Pogrešna arhiva

en: Invalid Script File
bs: Pogrešna skriptna datoteka

en: The script %1 was successfully installed
bs: Skripta %1 je uspješno instalirana

en: Generic
bs: Opšte

en: Lyrics
bs: Tekst

en: Scriptable Service
bs: Skriptovani servis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
bs: Deinstaliraj skriptu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
bs: Instaliraj lokalnu skriptu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
bs: Skriptna konzola

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
bs: Osposobi konzolu skripte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
bs: Osposobi skriptnu konzolu.

en: Search Scripts
bs: Pretraži skripte

en: %1 track | %1 tracks
bs[0]: %1 numera
bs[1]: %1 numere
bs[2]: %1 numera

en: Disc %1
bs: Disk %1

en: &Queue
bs: &Stavi u red

en: Edit Track Details
bs: Izmijeni informacije o numeri

en: Play Count
bs: Brojač puštanja

en: Score
bs: Rezultat

en: Never
bs: Nikada

en: Add label
bs: Dodaj etiketu

en: Remove label
bs: Ukloni etiketu

en: Show in Media Sources
bs: Prikaži u medijskim izvorima

en: Add to blacklist
bs: Dodaj u listu zabrana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
bs: Etikete

en: Reload
bs: Učitaj ponovo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
bs: Postavke

en: Labels: No track playing
bs: Etikete: ništa nije pušteno

en: Labels: Fetching...
bs: Etikete: dobavljam ...

en: Labels: %1
bs: Etikete: %1

en: Labels for %1 by %2
bs: Oznake za %1 od %2

en: General Settings
bs: Opšte postavke

en: Blacklist Settings
bs: Postavke crnihj lisit

en: Replacement Settings
bs: Postavke zamjena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
bs: Ne prikazuj sljedeće oznake:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
bs: Oznake koje odgovaraju izvođaču

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
bs: Oznake koje odgovaraju naslovu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
bs: Oznake koje odgovaraju albumu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
bs: Crna lista:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
bs: Postavke etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
bs: Minimalni rezultat etikete:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
bs: Prikaži samo oznake koje su ocijenjena najmanje toliko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
bs: Najviše prikazanih etiketa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
bs: Ne prikazuj više od ovoliko oznaka.
    Imajte na umu da će lične oznake uvijek biti prikazane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
bs: Prikaži lične etikete sa rezultatom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
bs: Utiče na veličinu fonta ličnih oznaka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
bs: Automatski dodaj preuzete etikete ukoliko već nisu dodijeljene

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
bs: Dodaj samo oznake koje su ocijenjene barem toliko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
bs: Boja za dodijeljene oznake:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
bs: Boja za pozadinu oznake:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
bs: Postavlja boje oznaka prema trenutnoj šemi boja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
bs: Vrati boje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
bs: Zamijeni preuzete oznake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
bs: sa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
bs: Dodaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
bs: Ovo će vam pomoći da očuvate vašu kolekciju oznaka čistom zamjenjujući preuzete oznake prema vašim željama.
    Npr. "hip hop" -> "hip-hop"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
bs: Preuzeta oznaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
bs: Zamijena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
bs: Ukloni izabrane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
bs: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
bs: Izvođač:

en: Configure Playlist Info Applet
bs: Podešavanje apleta za podatke o listi numera

en: Width
bs: Širina

en: Songkick Concert Information
bs: Podaci o koncertu sa Songkika

en: Concerts
bs: Koncerti

en: Reload Songkick
bs: Učitaj ponovo sa Songkika

en: Concert information is being fetched.
bs: Dobavljam podatke o koncertu.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
bs: Ne mogu da preuzmem sa Songkika. Provjerite internet vezu: %1

en: There was no information found for this track
bs: Nisu nađeni podaci za ovu numeru

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
bs: Ponovo učitaj tablature

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
bs: Ponovo učitaj tablature sa sljedećim naslovom i izvođačem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
bs: Izvođač

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
bs: Kartice

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
bs: Ponovo učitaj tablature

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
bs: Tablature: Dobavljanje ...

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
bs: Nema tablatura za %1 — %2

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
bs: Tablature: Greška u dohvatanju

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
bs: Tablature: %1 – %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
bs: Postavke kartica

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
bs: Ponovo učitaj tablature

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
bs: Postavke tekuće numere

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
bs: Dohvati tablature s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
bs: Gitara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
bs: Bas

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
bs: tablaturu obezbijedio:

en: Next
bs: Slijedeće

en: Track
bs: Numera

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
bs: Ne mogu da dobavim podatke sa Vikipedije: %1

en: No information found...
bs: Podaci nisu nađeni...

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
bs: .*\(.*(album|ocjena|muzička ploča).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
bs: .*\(.*(pjesma|numera).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
bs: %1 je potreban za pretraživanje Wikipedia.

en: Choose Language
bs: Odaberi jezik

en: Configure Applets...
bs: Podesi aplete...

en: &Context
bs: &Kontekst

en: No labels found on Last.fm
bs: Nisu nađene etikete na LastFM‑u

en: Unable to retrieve from Last.fm
bs: Ne mogu da dobavim sa LastFM‑a

en: No connection to Last.fm
bs: Ne mogu da se povežem sa LastFM‑om

en: ontour
bs: sa turneje

en: dates
bs: datumi

en: Do not show under Various Artists
bs: Ne prikazuj pod „Razni izvođači“

en: Show under Various Artists
bs: Prikazuj pod „Razni izvođači“

en: %1 - Stopped %2
bs: %1 — zaustavljeno %2

en: Playback Ended Markers
bs: Obilježivači završetka puštanja

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
bs: Agregatna kolekcija

en: Ogg Vorbis is a fully free and unencumbered compressed audio format that is perfect for storing your compressed music on your computer. The sound quality is slightly better than MP3 at the same bitrate. Note that not all mobile players support the Ogg Vorbis format.
bs: OGG Vorbis je potpuno slobodan i neopterećen format za kompresovanje zvuka, savršen za čuvanje komprimovane muzike na računaru. Kvalitet zvuka je malo bolji od MP3 pri istom bitskom protoku. Imajte u vidu da neki prijenosni plejeri ne podržavaju OGG Vorbis.

en: FLAC is a lossless compressed audio format free of any patents or license fees. It maintains perfect CD audio quality while reducing file size by about 50%. Because the filesize is much larger than Ogg Vorbis or MP3 it is not recommended if you want to transfer your music to a mobile player.
bs: FLAC je format za kompresovanje zvuka bez gubitaka, slobodan od patenata i troškova licenciranja. Održava savršen audio CD kvalitet i ujedno smanjuje veličinu datoteke za oko 50%. Kako su datoteke značajno veći nego kod OGG Vorbisa ili MP3, nije preporučljiv za smještanje muzike na prijenosni plejer.

en: WAV is a basic, uncompressed audio file format. It takes up a lot of space but maintains perfect quality. It is generally not recommended unless you know what you are doing. If you want perfect quality, use FLAC instead.
bs: WAV je osnovni, nekompresovani format audio datoteka. Zauzima puno mjesta, ali zadržava savršen kvalitet. U principu nije preporučljiv, osim ako znate tačno šta želite. Za savršen kvalitet bolje koristite FLAC.

en: MP3 is the de facto standard in compressed audio compatible with almost all mobile players. It is however non free and generally not recommended.
bs: MP3 je di facto standard za kompresovanje zvuka, saglasan sa skoro svim prijenosnim plejerima. Međutim, nije slobodan, zbog čega nije preporučljiv.

en: Audio CD settings - Amarok
bs: Postavke za audio CD — Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
bs: Dostupni formati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, oggButton)
en: Ogg Vorbis
bs: OGG Vorbis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wavButton)
en: Wav
bs: VAV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
bs: Napredno

en: Loading remote collection from host %1
bs: Učitavam udaljenu zbirku sa domaćina %1...

en: Music share at %1
bs: Dijeljenje muzike na %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
bs: Ažuriranje Amarok šeme baze podataka. Molimo vas da ne prekinete Amarok sada jer to može dovesti do kvarenja baze podataka.

en: Updating Amarok database schema
bs: Ažuriranje Amarok šeme baze podataka.

en: Source track does not exist: %1
bs: Izvorna numera ne postoji: %1

en: Could not create directory: %1
bs: Ne mogu da napravim direktorij %1

en: Transferring: %1
bs: Prenosim: %1

en: Transcoding: %1
bs: Konverzija: %1

en: Removing: %1
bs: Uklanjam: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
bs: <ul><li>%1</li></ul>U većini slučajeva  ovo znači da sve vaše numere nisu uvezene.<br>Pogledajte <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok priručnik</a> za više informacija o dupliranim numerama.

en: Errors During Collection Scan
bs: Greške tokom skeniranja kolekcije

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
bs: Duplikati pronađeni, druga datoteka će biti ignorisana:
    %1
    %2

en: &Configure Device
bs: &Konfiguriši uređaj

en: &Eject Device
bs: &Izbaci uređaj

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
bs: Ponovo dodaj nepovezane i zaboravi zastarjele numere

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
bs: Uspješna inicijalizacija.

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
bs: iTunes baza podataka uspješno napisana u %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
bs: Pisanje iTunes baze podataka u %1 nije uspjelo bez indikacije pogreške

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
bs: Pisanje iTunes baze podataka u %1 nije uspjelo: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
bs: Diskonektovan iPod/iPad/iPhone

en: Unknown Collection
bs: Nepoznata kolekcija

en: Unknown Artist
bs: Nepoznat izvođač

en: Unknown track
bs: Nepoznata numera

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
bs[0]: Nisam uspio obraditi %1 pjesmu. (više informacija o tome je u Amarok zapisniku o ispravljanju pogrešaka )
bs[1]: Nisam uspio obraditi %1 pjesme. (više informacija o tome je u Amarok zapisniku o ispravljanju pogrešaka )
bs[2]: Nisam uspio obraditi %1 pjesama. (više informacija o tome je u Amarok zapisniku o ispravljanju pogrešaka )

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
bs[0]: Prebačena %1 numera u %2.
bs[1]: Prebačene %1 numere u %2.
bs[2]: Prebačeno %1 numera u %2.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
bs[0]: Prebačena %1 numera u %2.
bs[1]: Prebačene %1 numere u %2.
bs[2]: Prebačeno %1 numera u %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
bs[0]: Prebacivanje prekinuto. Uspio prebaciti %1 pjesmu.
bs[1]: Prebacivanje prekinuto. Uspio prebaciti %1 pjesme.
bs[2]: Prebacivanje prekinuto. Uspio prebaciti %1 pjesama

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
bs[0]: %2 %1 numera je već bila tu.
bs[1]: %2 %1 numere su već bile tu.
bs[2]: %2 %1 numera je već bilo tu.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
bs: Prebačene numere u %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
bs[0]: %1 numera je uspješno prebačena, ali prebacivanje neke druge numere nije uspjelo.
bs[1]: %1 numere su uspješno prebačene, ali prebacivanje neke druge numere nije uspjelo.
bs[2]: %1 numera je uspješno prebačeno, ali prebacivanje neke druge numere nije uspjelo.

en: Transfer of tracks failed.
bs: Prebacivanje numere nije uspjelo.

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
bs[0]: %1 numera nije prenesena, jer bi ona prešla iPod kapacitet.<br>
bs[1]: %1 numere nisu prenesene, jer bi one prešle iPod kapacitet.<br>
bs[2]: %1 numera nije preneseno, jer bi one prešle iPod kapacitet.<br>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
bs: <i>Amarok rezerviše %1 na iPod-u za iTunes pisanje po bazi podataka.</i><br>

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
bs[0]: %1 numera nije kopirana zato što se ne bi mogla pokrenuti - njen %2 format nije podržan.<br>
bs[1]: %1 numere nisu kopirane zato što se ne bi mogle pokrenuti - njihov %2 format nije podržan.<br>
bs[2]: %1 numera nije kopirano zato što se ne bi mogle pokrenuti - njihov %2 format nije podržan.<br>

en: Copy/move/transcode of one file failed.<br> | Copy/move/transcode of %1 files failed.<br>
bs[0]: Kopiranje/pomjeranje/prenošenje %1 datoteke nije uspjelo.<br>
bs[1]: Kopiranje/pomjeranje/prenošenje %1 datoteke nije uspjelo.<br>
bs[2]: Kopiranje/pomjeranje/prenošenje %1 datoteka nije uspjelo.<br>

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
bs[0]: %1 numera nije prebačena zbog unutarnje Amarok pogreške. <br>
bs[1]: %1 numere nisu prebačene zbog unutarnje Amarok pogreške. <br>
bs[2]: %1 numera nije prebačeno zbog unutarnje Amarok pogreške. <br>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
bs: <i> Možete pronaći detalje u Amarok izlazu ispravljanja pogrešaka. </i>

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
bs: Ostatak nije prebačen zato što je iPod kolekcija nestala. <br>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
bs: Greška uzrokuje: %1<br>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
bs[0]: Uklanjanje %1 numere iz iPod-a
bs[1]: Uklanjanje %1 numere iz iPod-a
bs[2]: Uklanjanje %1 numera iz iPod-a

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
bs: Čitanje iPod numera

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
bs: Zastarjele numere

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
bs: Nereferencirane numere

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
bs: Zastarjele i/ili nereferencirane numere detektovane su na %1. Možete riješiti ovu situaciju korištenjem <b>%2</b> kolekcijske akcije. Možete također vidjeti numere koje sa nalaze na tabu spašenih lista numera.

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
bs: Konektovanje na iPhone, iPad ili iPod nije uspjelo.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
bs: iPod konfiguracija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
bs: ime iPod-a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
bs: Prijenos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
bs: &Inicijalizuj iPod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
bs: Informacija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
bs: Generacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
bs: Crtež albuma:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
bs: Rješavanje problema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
bs: SysInfo datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
bs: SysInfoExtended datoteka:

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
bs: Ne može raščlaniti iTunes bazu podataka zbog neprijavljene pogreške.

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
bs: Model nije prepoznat

en: iPod model was not recognized.
bs: iPod model nije prepoznat.

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
bs: %1 porodica koristi %2 datoteku da generiše tačnu kontrolnu sumu baze podataka.

en: %1 family needs %2 file to generate correct database checksum.
bs: %1 porodica treba %2 datoteku da generiše tačan ček baze podataka.

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
bs: %1 porodica vjerojatno koristi hash-AB da generiše tačnu kontrolnu sumu baze podataka. libgpod (od verzije 0.8.2) ne zna kako da to izračuna, ali pokušava dinamički učitati vanjsku biblioteku libhashab.so da to uradi.

en: Autodetect (%1 file(s) present)
bs: Autodetekcija (%1 datoteka(e) prisutna)

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
bs: Nepoznat

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
bs: Podržan

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
bs: Nije podržan

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
bs: Prisutan

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
bs: <b>Nije pronađeno</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
bs: Nepotreban

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
bs: <b>%1</b><br><br>Kao mjera sigurnosti, Amarok će <i> odbijati obavljati da piše </i> na iPod. (modificiranje iTunes baze podataka moglo bi napraviti da izgleda prazan iz tačke gledišta uređaja ) <br>Pogledajte<a href='%2'>README.overview</a> datoteku iz izvornog libgpod spremišta za više informacija.

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
bs: <b>%1</b><br><br>Gore navedeni problem sprječava Amarok od korištenja vašeg iPod-a. Možete pokušati da ponovo kreirate kritične iPod direktorije i datoteke (uključujući iTunes baze podataka) korištenjem <b>%2</b> dugmeta.<br><br> Inicijalizovanje iPod-a <b>uništava iPod bazu podataka numera i fotografija</b>, kako god to ne bi trebalo obrisati nijednu numeru. Numere će postati nereferencirane.

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
bs: Nije uspjelo pisanje SysInfo: %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
bs: Nije uspjelo pisanje SysInfo datoteke zbog neprijavljene greške

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
bs: Ne može inicijalizovati iPod zbog neprijavljene greške.

en: Copying Tracks Failed
bs: Kopiranje numera nije uspjelo

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
bs: Numere nisu kopirane: već se nešto kopira ne uređaj

en: Unsupported format: %1
bs: Nepodržan format: %1

en: Already on device
bs: Već na uređaju

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
bs: Numere nisu kopirane: već postoje na uređaju

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
bs: Numere nisu kopirane: nema dovoljno slobodnog prostora na uređaju

en: Transferring Tracks to Device
bs: Prenosim numere na uređaj

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
bs[0]: %1 numera nije mogla biti kopirana na uređaj
bs[1]: %1 numere nisu mogle biti kopirane na uređaj
bs[2]: %1 numera nije moglo biti kopirano na uređaj

en: The track failed to copy to the device
bs: Numera nije mogla biti kopirana na uređaj

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
bs[0]: Numere koje nisu obrisane:
bs[1]: Numere koje nisu obrisane:
bs[2]: Numere koje nisu obrisane:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
bs[0]: Brisanje numera nije uspjelo
bs[1]: Brisanje numera nije uspjelo
bs[2]: Brisanje numera nije uspjelo

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
bs: %1 numera se već briše sa uređaja.

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
bs[0]: Uklanjam numere sa uređaja
bs[1]: Uklanjam numere sa uređaja
bs[2]: Uklanjam numere sa uređaja

en: &Disconnect Device
bs: Prekini vezu sa &uređajem

en: Media Device playlists
bs: Liste numera sa multimedijalnog uređaja

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
bs: Podemisije na %1

en: Could not connect to MTP Device
bs: Nisam mogao da se povežem sa MTP uređajem

en: Could not copy track from device.
bs: Nisam mogao da kopiram numeru sa uređaja.

en: Unknown Album
bs: Nepoznat album

en: Unknown Genre
bs: Nepoznat žanr

en: Could not delete item
bs: Nisam mogao da obrišem stavku

en: Delete failed
bs: Brisanje nije uspelo

en: Could not save playlist.
bs: Nisam mogao da snimim listu numera.

en: Playdar Collection
bs: Playdar kolekcija

en: Source collection removed
bs: Uklonjena izvorna kolekcija

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
bs: Klasična

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
bs[0]: Da li sigurno želite da obrišete ovu %1 numeru? Ona će biti obrisana iz %2 i iz osnovnog medija za pohranu.
bs[1]: Da li sigurno želite da obrišete ove %1 numere? One će biti obrisane iz %2 i iz osnovnog medija za pohranu.
bs[2]: Da li sigurno želite da obrišete ovih %1 numera? One će biti obrisane iz %2 i iz osnovnog medija za pohranu.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
bs[0]: Da li stvarno želite da pomjerite ovu %1 numeru u smeće? Ona će biti obrisana iz %2.
bs[1]: Da li stvarno želite da pomjerite ove %1 numere u smeće? One će biti obrisane iz %2.
bs[2]: Da li stvarno želite da pomjerite ovih %1 numera u smeće? One će biti obrisane iz %2.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
bs[0]: Želite li zaista da premjestite ovu %1 numeru? Biće preimenovanje a originali obrisani.
bs[1]: Želite li zaista da premjestite ove %1 numere? Biće preimenovanje a originali obrisani.
bs[2]: Želite li zaista da premjestite ovih %1 numera? Biće preimenovanje a originali obrisani.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
bs: Premještanje datoteka

[ctx: rename files button]
en: &Rename
bs: &Preimenuj

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
bs[0]: Bio je problem i ova %1 numera se ne može ukloniti. Provjerite da li je direktorij upisiv.
bs[1]: Bio je problem i ove %1 numere se ne mogu ukloniti. Provjerite da li je direktorij upisiv.
bs[2]: Bio je problem i ovih %1 numera se ne mogu ukloniti. Provjerite da li je direktorij upisiv.

en: Unable to remove tracks
bs: Nije moguće ukloniti numere

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
bs: Kolekcija nema dovoljno slobodnog prostora na raspolaganju ili se ne može pisati.

en: Do you want to remove empty folders?
bs: Želite li da uklonite prazne direktorije?

en: Remove empty folders?
bs: Ukloniti prazne direktorije?

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
bs: %1 (%2 od %3)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
bs: %1 ( %2)

en: today
bs: danas

en: last week
bs: prošle nedjelje

en: last month
bs: prošlog mjeseca

en: two months ago
bs: prije dva mjeseca

en: three months ago
bs: prije tri mjeseca

en: Trash
bs: Smeće

en: Moving to trash: %1
bs: Premještam u smeće: %1

en: &Delete Episode
bs: &Obriši epizodu

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
bs[0]: Želite li zaista da obrišete ovu %1 epizodu?
bs[1]: Želite li zaista da obrišete ove %1 epizode?
bs[2]: Želite li zaista da obrišete ovih %1 epizoda?

en: Yes, delete from %1.
bs: Da, obriši sa %1.

en: &Delete Channel and Episodes
bs: &Obriši kanal i epizode

en: &Activate This Collection
bs: &Aktiviraj ovu kolekciju

en: File <i>%1</i> suggests that we should use <i>%2</i> as music folder on the device, but it doesn't exist. Falling back to <i>%3</i> instead
bs: Datoteka <i>%1</i> sugeriše da bismo trebali koristiti <i>%2 </i> kao muzički folder na uređaju, ali on ne postoji. Povratak na <i>%3 </i> umjesto toga

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
bs: %1 (nije aktiviran)

en: Configure USB Mass Storage Device
bs: Podešavanje USB uređaja za opšte skladištenje

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
bs[0]: Uklanjam %1 numeru sa %2
bs[1]: Uklanjam %1 numere sa %2
bs[2]: Uklanjam %1 numera sa %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
bs: Podešavanje USB uređaja za opšte skladištenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
bs: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
bs: Automatski upotrebi po priključivanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
bs: Muzika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
bs: Direktorij muzike:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_filenameSchemeBox)
en: Filename scheme of tracks that are added to the device
bs: Šema imena numera koje se dodaju uređaju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
bs: Direktorij podemisija:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
bs: Nepoznato

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
bs: Nepoznato

[ctx: Reason why a track is not playable]
en: Underlying playlist is empty
bs: Podvučena lista numera je prazna

en: When Amarok was last closed, this track was at %1, but Amarok cannot find this track on the filesystem or in any of your collections anymore. You may try plugging in the device this track might be on.
bs: Kada je  Amarok posljednji put bio  zatvoren, ova numera je bila na %1, ali Amarok ne može naći ovu numeru na sistemu datoteke ili na bilo kojoj od vaših kolekcija. Možete pokušati priključivanje na uređaj na kojem bi ova numere mogla biti.

en: Stream (%1)
bs: Tok (%1)

en: Could not create a temporary file to download playlist.
bs: Ne mogu da napravim privremenu datoteku za preuzimanje liste numera.

en: Downloading remote playlist
bs: Preuzimam udaljenu listu numera

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
bs: Ne mogu pročitati listu numera iz %1

en: The used file extension is not valid for playlists.
bs: Korištena ekstenzija datoteke nije ispravna za liste izvođenja.

en: Unknown playlist format
bs: Nepoznat format liste izvođenja

en: Playlist_%1
bs: Lista_%1

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
bs: Podešavanje imena datoteke podemisije

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
bs: Podešavanje imena fajla podemisije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
bs: Određuje ga kanal podemisije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
bs: proizvoljno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
bs: Dostupna polja: %artist%, %title%, %genre%, %year%, %composer%, %pubdate%, %number%, %album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
bs: Podešavanje podemisije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
bs: Lokacija snimanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
bs: Kada je popunjeno, Amarok će automatski tražiti novine na podemisijama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
bs: Automatski traži novine

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
bs: Preuzimanje medija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
bs: Preuzmi medij čim postane dostupan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
bs: Preuzmi kad je do&stupno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
bs: Medij mora biti eksplicitno preuzet, ili će podemisija biti puštena sa udaljenog servera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
bs: Protok ili preuzimanje na za&htjev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
bs: Ako je popunjeno, Amarok će bacati stare podemitovane epizode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
bs: Ograniči &broj epizoda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
bs: Čuvaj najviše:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
bs: Najveći broj podemisijskih stavki za skladištenje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
bs: RSS dovod i oznake u preuzetom datoteci ponekad sadrže različite podatke. Upisivanje oznaka osigurava da će podaci u listi numera i na medijskom uređaju biti identični kao u dovodu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
bs: Upiši podatke o dovodu u oznake nakon preuzimanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
bs: Podešavanje imena datoteke epizode

[ctx: change options]
en: Configure %1
bs: Podesi %1

en:  Item |  Items
bs[0]:  stavka
bs[1]:  stavke
bs[2]:  stavki

en: Podcast
bs: Podemisija

en: &Update All Channels
bs: &Ažuriraj sve kanale

en: &Configure General Settings
bs: &Podesi opšte postavke

en: &Export subscriptions to OPML file
bs: &Izvezi pretplate u OPML datoteku

en: &Configure
bs: Po&desi

en: &Remove Subscription
bs: &Ukloni pretplatu

en: &Update Channel
bs: &Ažuriraj kanal

en: &Download Episode
bs: Preuzmi &epizodu

en: &Delete Downloaded Episode
bs: &Obriši preuzetu epizodu

en: &Write Feed Information to File
bs: &Upiši podatke o dovodu u datoteku

en: &Keep downloaded file
bs: &Zadrži preuzetu datoteku

en: Toggle the "keep" downloaded file status of this podcast episode. Downloaded files with this status wouldn't be deleted even if we apply a purge.
bs: Prebaci na "držati" preuzeti status datoteke ove epizode podcasta. Preuzete datoteke s ovim statusom ne bi se trebale izbrisati, čak i ako primijenimo čistku.

en: Already subscribed to %1.
bs: Već postoji pretplata za %1.

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
bs: svakih

en:  minute |  minutes
bs[0]:  minut
bs[1]:  minuta
bs[2]:  minuta

en: Configure Local Podcasts
bs: Podešavanje lokalnih podemisija

en: Move Podcasts
bs: Premiještanje podemisija

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
bs: Želite li da premjestite preuzete epizode na drugu lokaciju?

en: Select file for OPML export
bs: Izaberite datoteku za OPML izvoz

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
bs: Želite li zaista da odjavite pretplatu na „%1“?

en: Delete downloaded episodes
bs: Obriši preuzete epizode

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
bs[0]: %1 preuzimanje podemisije još uvijek u toku
bs[1]: %1 preuzimanja podemisije još uvijek u toku
bs[2]: %1 preuzimanja podemisije još uvijek u toku

en: Cancel Download and Quit.
bs: Otkaži preuzimanje i napusti.

en: Unable to save podcast episode file to %1
bs: Ne mogu da snimim datoteku podemisijine epizode u %1

en: Downloading Podcast Media
bs: Preuzimanje podemisijskih medija

en: Downloading Podcast "%1"
bs: Preuzimam podemisiju „%1“

en: Local Podcasts
bs: Lokalne podemisije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
bs: Automatsko ažuriranje:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
bs: isključeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
bs: Osnovni direktorij:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
bs: <html><p>Osnovni direktorij za sve nove kanale podemisija.</p><p>Kada se kanal doda, kao direktorij za preuzimanje koristi se <icode>&lt;osnovni-direktorij&gt;/&lt;ime‑kanala&gt;</icode>.</p><p>Ovo se može izmijeniti za svaki kanal pojedinačno.</p></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
bs: <html><p>Osnovni direktorij za sve nove kanale podemisija.</p><p>Kada se kanal doda, kao direktorij za preuzimanje koristi se <icode>&lt;osnovni-direktorij&gt;/&lt;ime‑kanala&gt;</icode>.</p><p>Ovo se može izmijeniti za svaki kanal pojedinačno.</p></html>.

en: The configured database plugin could not be loaded.
bs: Ne može se učitati priključak za bazu podataka

en: Organize tracks
bs: Ogranizuj numere

en: Transcode and organize tracks
bs: Prepiši i organizuj numere

en: Move tracks
bs: Pomjeri numere

en: Transcode and move tracks
bs: Prepiši i pomjeri numere

en: Copy tracks
bs: Kopiraj numere

en: Transcode and copy tracks
bs: Prepiši i kopiraj numere

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
bs[0]: Organizovanje %1 numere
bs[1]: Organizovanje %1 numere
bs[2]: Organizovanje %1 numera

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
bs[0]: Prepisivanje i organizovanje %1 numere
bs[1]: Prepisivanje i organizovanje %1 numere
bs[2]: Prepisivanje i organizovanje %1 numera

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
bs[0]: Pomjeranje %1 numere u %2
bs[1]: Pomjeranje %1 numere u %2
bs[2]: Pomjeranje %1 numera u %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
bs[0]: Prepisivanje i pomijeranje %1 numere u %2
bs[1]: Prepisivanje i pomijeranje %1 numere u %2
bs[2]: Prepisivanje i pomijeranje %1 numera u %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
bs[0]: Kopiram %1 numeru na %2
bs[1]: Kopiram %1 numere na %2
bs[2]: Kopiram %1 numera na %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
bs[0]: Prepisivanje i kopiranje %1 numere u %2
bs[1]: Prepisivanje i kopiranje %1  numere u %2
bs[2]: Prepisivanje i kopiranje %1  numera u %2

en: No network connection
bs: Nema mrežnih veza

en: File does not exist
bs: Datoteka ne postoji

en: Not a file
bs: Datoteka nije ispravna

en: No read permissions
bs: Nema dozvola za čitanje

en: Unknown Composer
bs: Nepoznat kompzitor

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
bs: bilo šta

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
bs: Ime datoteke

[ctx: Track field name]
en: Title
bs: Naziv

[ctx: Track field name]
en: Artist
bs: Izvođač

[ctx: Track field name]
en: Genre
bs: Žanr

[ctx: Track field name]
en: Composer
bs: Kompozitor

[ctx: Track field name]
en: Year
bs: Godina

[ctx: Track field name]
en: Comment
bs: Komentar

[ctx: Track field name]
en: Track Number
bs: Broj numere

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
bs: Broj diska

[ctx: Track field name]
en: Length
bs: Dužina:

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
bs: Bitski protok

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
bs: Učestanost uzorkovanja

[ctx: Track field name]
en: File Size
bs: Veličina datoteke

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
bs: Dodato u zbirku

[ctx: Track field name]
en: Score
bs: Rang

[ctx: Track field name]
en: Rating
bs: Rejting

[ctx: Track field name]
en: First Played
bs: Prvo puštanje

[ctx: Track field name]
en: Last Played
bs: Posljednje puštano

[ctx: Track field name]
en: Playcount
bs: Broj puštanja

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
bs: Jedinstveni id

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
bs: Pojačanje zvuka

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
bs: Vršno pojačanje zvuka

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
bs: Pojačanje albuma

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
bs: Vršno pojačanje albuma

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
bs: Izvođač albuma

[ctx: Track field name]
en: Label
bs: Etiketa

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
bs: Zadnja izmjena

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
bs: Tekst

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
bs: bilo šta

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
bs: ime datoteke

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
bs: naslov

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
bs: izvođač

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
bs: žanr

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
bs: kompozitor

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
bs: godina

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
bs: komentar

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
bs: broj numere

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
bs: broj diska

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
bs: dužina

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
bs: protok

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
bs: uzorkovanje

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
bs: veličina

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
bs: dodato

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
bs: rezultat

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
bs: rejting

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
bs: prvo

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
bs: posljednje

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
bs: puštanja

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
bs: identifikator

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgain
bs: pojačanje

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgainpeak
bs: vršno

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgain
bs: albumski

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgainpeak
bs: albumojačina

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
bs: oznaka

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
bs: izmijenjen

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
bs: Tekst

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
bs[0]: %1 dan,
bs[1]: %1 dana,
bs[2]: %1 dana,

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
bs[0]: %1 godina
bs[1]: %1 godine
bs[2]: %1 godina

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
bs[0]: %1 mjesec
bs[1]: %1 mjeseca
bs[2]: %1 mjeseci

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
bs[0]: %1 dan
bs[1]: %1 dana
bs[2]: %1 dana

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
bs[0]: %1 sat
bs[1]: %1 sata
bs[2]: %1 sati

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
bs[0]: %1 minut
bs[1]: %1 minuta
bs[2]: %1 minuta

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
bs[0]: %1 sekunda
bs[1]: %1 sekunde
bs[2]: %1 sekundi

en: Importing podcast channel from %1
bs: Uvozim kanal podemisije sa %1

en: Updating podcast channel
bs: Ažuriram kanal podemisije

en: Updating "%1"
bs: Ažuriram „%1“

en: Importing podcast from %1 failed with error:
bs: Uvoženje podemisije sa %1 propalo uz grešku:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
bs: Ažuriranje podemisije sa %1 propalo uz grešku:

en: Updating "%1" failed with error:
bs: Ažuriranje „%1“ propalo uz grešku:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
bs: Pri raščlanjivanju %1 očekivan je dovod ali je primljena HTML stranica.
    Da li ste unijeli ispravan URL?

en: Feed has an unknown type: %1
bs: Nepoznata vrsta dovoda: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
bs: %1 nije RSS dovod verzije 2.0.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
bs: %1 nije ispravan RSS dovod verzije 1.0.

en: %1 is not a valid Atom feed.
bs: %1 nije ispravan atom dovod.

en: Alternative Enclosures:
bs: Alternativna obuhvaćenja:

en: unknown type
bs: nepoznata vrsta

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
bs: Nikada

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
bs: Nepoznato

en: One week ago | %1 weeks ago
bs[0]: Prije %1 nedjelju
bs[1]: Prije %1 nedjelje
bs[2]: Prije %1 nedjelja

en: Yesterday
bs: Juče

en: One day ago | %1 days ago
bs[0]: Prije %1 dan
bs[1]: Prije %1 dana
bs[2]: Prije %1 dana

en: One hour ago | %1 hours ago
bs[0]: Prije %1 sat
bs[1]: Prije %1 sata
bs[2]: Prije %1 sati

en: One minute ago | %1 minutes ago
bs[0]: Prije %1 minutu
bs[1]: Prije %1 minute
bs[2]: Prije %1 minuta

en: Within the last minute
bs: U toku posljednjeg minuta

en: The future
bs: Budućnost

[ctx: number of months ago]
en: %1M
bs: %1 m

[ctx: w for weeks]
en: %1w
bs: %1 n

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
bs: Sutra

[ctx: d for days]
en: %1d
bs: %1 d

[ctx: h for hours]
en: %1h
bs: %1 č

en: Unknown Artist(s)
bs: Nepoznat izvođač(i)

en: Unknown Album(s)
bs: Nepoznat album(i)

en: Various Albums
bs: Razni albumi

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
bs: Odredišni protok bita za kodiranje konstantnog protoka bita

en: Smaller file
bs: Manja datoteka

en: Better sound quality
bs: Bolji kvalitet zvuka

en: Apple Lossless
bs: Apple bez gubitaka

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
bs: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple bez gubitaka</a> (ALAC) je audio kodek za kompresiju bez gubitaka digitalne muzike.<br>Preporučljiv samo za Appleove plejere i plejere koji ne podržavaju FLAC.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
bs: Nivo <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>kompresije</a> je cijeli broj između 0 i 8 koji predstavlja kompromis između veličine datoteke i brzine kompresije pri kodiranju s <b>FLAC</b>.<br/> Postavljanje nivoa kompresije na  <b>0</b> postiže najkraće vrijeme kompresije, ali rezultuje relativno velikom datotekom<br/>S druge strane nivo kompresije <b>8</b> čini kompresiju sporom ali proizvodi najmanju datoteku.<br/>Primijetite da pošto je FLAC po definiciji kodek bez gubitaka, zvučni kvalitet je isti bez obzira na nivo kompresije.<br/>Takođe, nivoi iznad <b>5</b> dramatično povećavaju vrijeme kompresije, ali prave neznatno manju datoteku i nisu preporučljivi.

en: Compression level
bs: Nivo kompresije

en: Faster compression
bs: Brža kompresija

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
bs: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Slobodni audio kodek bez gubitaka</a> (FLAC) je otvoreni i besplatni kodek za kompresiju digitalnog zvuka bez gubitaka.<br>Ako želite da sačuvate svoju muziku bez kompromisa po pitanju kvaliteta zvuka, FLAC je odličan izbor.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
bs: Bitni protok je mjera količine podataka korištenih za predstavljanje sekunde u audio zapisu<br>Koder<b>MP3</b> koga koristi Amarok podržava <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>promjenjivi bitni protok (VBR)</a>  što znači da bitni protok varira unutar zapisa zavisno od složenosti audio sadržaja. Složeniji intervali podataka su kodirani sa bitnim protokom višim nego manje složeni, Ovaj pristup daje opšti bolji kvalitet i manju datoteku nego konstantan protok kroz muzički zapis.<br>Iz ovog razloga, bitni protok mjeren u ovom klizaču je samo procjena prosječnog bitnog protoka kodiranog zapisa.<br><b>160kb/s</b> je dobar izbor za muziku koja se sluša na prenosnom plejeru.<br/>Sve ispod <b>120kb/s</b> može biti nezadovoljavajuće na muziku a sve iznad<b>205kb/s</b> je vjerovatno previše.

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
bs: Očikivan prosječni protok bita za kodiranje s promjenjivim protokom bita

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
bs: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio sloj 3</a> (MP3)je patentirani digitalni audio kodek korišteb kao oblik kompresije s podacima.<br>Uprkos svojim nedostacima, to je zajednički format za potrošačko skladištenje zvuka , i široko je podržan na prenosnim muzičkim uređajima.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Opus</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>128kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>100kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>256kb/s</b> is probably overkill.
bs: Bitrate je mjera količine podataka koja se koristi za predstavljanje sekunde audio zapisa. <br> <b> Opus </b> enkoder korišten od Amaroka podržava <href = http://en.wikipedia. org / wiki / Variable_bitrate> varijabilni protok podataka (VBR) </> postavke, što znači da bitrate vrijednost varira duž numere na temelju složenosti audio sadržaja. Složeniji intervali podataka su kodirani s višim bitrate od manje složenih; ovaj pristup daje sveukupno bolju kvalitetu i manju datoteku od imanja stalne bitrate tokom cijele numere.<br>Iz tog razloga, bitrate mjera u tom klizaču je samoprocjena prosječnog bitrate kodirane numere. <br><b>128KB/s</b> je dobar izbor za slušanje muzike na prijenosnom uređaju za reprodukciju. <br/> Sve ispod <b> 100kb/s</b> moglo bi biti zadovoljavajuće za muziku i sve iznad <b>256KB/s</b> je vjerojatno previše.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> is a patent-free digital audio codec using a form of lossy data compression.
bs: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus </a> je nepatentirani digitalni audio kodek koji koristi oblik za sažimanje uz gubitak podataka.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
bs: Bitni protok je mjera količine podataka kojim se predstavlja sekunda zvučnog zapisa.<br>Koder <b>Vorbis</b> koga koristi Amarok podržava <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>promjenjivi bitni protok (VBR)</a> što znači da je u pitanju vrijednost bitnog protoka koja varira duž muzičkog zapisa na osnovu složenosti audio sadržaja. Složeniji intervali podataka su kodirani sa većim bitnim protokom nego manje složeni, ovaj pristup daje opšti bolji kvalitet i manju datoteku nego konstantan protok kroz pjesmu.<br>Vorbis koder koristi ocjenu kvaliteta "-q parametar" između -1 i 10 da definiše odgovarajući očekivani nivo kvaliteta zvuka. Mjera protoka u ovom klizaču je samo gruba procjena (koju je dao Vorbis) prosječnog protoka bita kodiranih zvučnih zapisa za datu q vrijednost. U stvari, sa novijim i efikasnijim Vorbis verzijama stvarni protok je još niži.<br><b>-q5</b> je dobar izbor za slušanje muzike na prenosnom plejeru.<br/>Sve ispod <b>-q3</b> je možda nezadovoljavajuće za muziku a sve iznad <b>-q8</b> je možda previše.

en: Quality rating for variable bitrate encoding
bs: Ocjena kvaliteta za kodiranje promjenjivog protoka bita

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
bs: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a>je otvoren i besplatni audio kodek za audio kompresiju s gubicima<br>Ona proizvodi manje datoteke nego mp3 uz ekvivalentni ili viši kvalitet. Ogg Vorbis je sve u svemu odličan izbor, posebno za prenosive muzičke plejere koje ga podržavaju.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
bs: Bitni protok je mjera količine podataka korištenih za predstavljanje sekunde u audio zapisu.<br>Zbog ograničenosti vlasničkog <b>WMA</b> formata i teškoće u njegovom razumijevanju reverznim inženjerstvom, WMA koder koga koristi Amarok postavlja <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>konstantni protok bita (CBR)</a> postavku.<br>Iz tog razloga, bitni protok koga postavljate ovim klizačem je prilično precizna procjena bitnog prostora za kodirani muzički zapis.<br><b>136kb/s</b> je dobar izbor za muziku koja se sluša na prenosnom plejeru.<br/>Sve ispod <b>112kb/s</b> može biti nezadovoljavajuće na muziku a sve iznad<b>182kb/s</b> je vjerovatno previše.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
bs: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a>(UMA) je vlasnički kodek razvijen od strane kompanije Microsoft za audio kompresiju s gubicima.<br>Preporučuje se samo za prenosne muzičke plejere koji ne podržava Ogg Vorbis.

en: Invalid
bs: Neispravno

en: Just Copy
bs: Samo kopiraj

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: All Tracks to %1
bs: Sve numere u %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: Non-%1 Tracks to %1
bs: Non-%1 numera u %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: When Needed to %1
bs: Kada je potrebno u %1

en: Fetching Cover
bs: Dobavljam omot

en: There was an error communicating with cover provider: %1
bs: Greška pri komunikaciji sa dobavljačem omota: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
bs: Uspješno dobavljen omot za „%1“.

en: Fetching cover for '%1' failed.
bs: Dobavljanje omota za „%1“ nije uspjelo.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
bs: Dobavljanje omota za „%1“ je otkazano.

en: Unable to find a cover for '%1'.
bs: Ne mogu da nađem omot za „%1“.

en: Fetch Cover | Fetch Covers
bs[0]: Dobavi omote
bs[1]: Dobavi omote
bs[2]: Dobavi omote

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
bs[0]: Dobavi omote za %1 albuma
bs[1]: Dobavi omote za %1 albuma
bs[2]: Dobavi omote za %1 albuma

en: Display Cover
bs: Prikaži omot

en: Display artwork for this album
bs: Prikaži omot za ovaj album

en: Unset Cover | Unset Covers
bs[0]: Ukloni omote
bs[1]: Ukloni omote
bs[2]: Ukloni omote

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
bs[0]: Ukloni omote za %1 album
bs[1]: Ukloni omote za %1 albuma
bs[2]: Ukloni omote za %1 albuma

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
bs[0]: Želite li zaista da uklonite ovaj %1 omot iz zbirke?
bs[1]: Želite li zaista da uklonite ova %1 omota iz zbirke?
bs[2]: Želite li zaista da uklonite ovih %1 omota iz zbirke?

en: Set Custom Cover
bs: Postavi poseban omot

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
bs[0]: Postavi poseban omot za ovaj %1 album
bs[1]: Postavi poseban omot za ova %1 albuma
bs[2]: Postavi poseban omot za ovih %1 albuma

en: Select Cover Image File
bs: Izaberite datoteku slike omota

en: Finding cover for
bs: Tražim omot za

en: Enter Custom Search
bs: Unesite posebnu pretragu

en: Last.fm
bs: LastFM

en: Google
bs: Gugl

en: Discogs
bs: Diskogs

en: Sort by size
bs: Poređaj po veličini

en: Cover Image Save Location
bs: Lokacija upisivanja slike omota

en: Sorry, the cover could not be saved.
bs: Omot nije mogao biti sačuvan.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
bs: Slika omota nije mogla biti dobavljena.

en: Fetching Large Cover
bs: Dobavljam veliki omot

en: Download Progress
bs: Tok preuzimanja

en: Search
bs: Traži

en: Search For More Results
bs: Traži dodatne rezultate

en: No Images Found
bs: Nisu nađene slike.

en: 1 Image Found | %1 Images Found
bs[0]: Nađena je %1 slika
bs[1]: Nađene su %1 slike
bs[2]: Nađeno je %1 slika

en: Notes
bs: Beleške

[ctx: @item::intable]
en: Artist
bs: Izvođač

[ctx: @item::intable]
en: Country
bs: Zemlja

[ctx: @item::intable]
en: Date
bs: Datum

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
bs: Visina

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
bs: Naslov

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
bs: Vrsta

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
bs: Godina izdavanja

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
bs: Veličina

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
bs: Izvor

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
bs: Širina

[ctx: @item::intable URL]
en: link
bs: veza

en: Cover Manager
bs: Menadžer omota

en: Albums By
bs: Albumi od

en: All Artists
bs: Svi izvođači

en: Enter search terms here
bs: Ovdje unesite izraz za traženje

en: All Albums
bs: Svi albumi

en: Albums With Cover
bs: Albumi sa omotom

en: Albums Without Cover
bs: Albumi bez omota

en: Fetch Missing Covers
bs: Dobavi nedostajuće omote

en: Fetching
bs: Dobavljam

en: Loading
bs: Učitavam

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
bs: Završeno.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
bs[0]:  <b>%1</b> omot nije nađen
bs[1]:  <b>%1</b> omota nisu nađena
bs[2]:  <b>%1</b> omota nije nađeno

en: Fetching cover for %1 - %2...
bs: Dobavljam omot za %1 - %2...

en: Fetching cover for %1...
bs: Dobavljam omot za %1...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
bs[0]: Dobavljam <b>%1</b> omot:
bs[1]: Dobavljam <b>%1</b> omota:
bs[2]: Dobavljam <b>%1</b> omota:

en: 1 fetched | %1 fetched
bs[0]: %1 dobavljen
bs[1]: %1 dobavljena
bs[2]: %1 dobavljenih

en: 1 not found | %1 not found
bs[0]: %1 nije nađen
bs[1]: %1 nisu nađena
bs[2]: %1 nije nađeno

en: Connecting...
bs: Povezujem se...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
bs[0]: %1 rezultat za „%2“
bs[1]: %1 rezultata za „%2“
bs[2]: %1 rezultata za „%2“

en: 1 album | %1 albums
bs[0]: %1 album
bs[1]: %1 albuma
bs[2]: %1 albuma

en: %1 by %2
bs: %1 ( %2)

en: %2 - ( <b>1</b> without cover ) | %2 - ( <b>%1</b> without cover )
bs[0]: %2 -  - ( <b>%1</b> bez omota )
bs[1]:  %2 - - ( <b>%1</b> bez omota )
bs[2]: %2 -  - ( <b>%1</b> bez omota )

en: Cover Image
bs: Slika omota

en: No Artist
bs: Nema izvođača

en: Cover View
bs: Prikaz omota

en: Could not open file "%1".
bs: Nisam mogao da otvorim datoteku "%1".

en: Input file produced by amarokcollectionscanner.<br>See <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.
bs: Ulazna datoteka u produkciji amarokcollectionscanner.<br>Pogledajte<a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.

en: Input file
bs: Ulazna datoteka

en: Full rescan
bs: Puno skaniranje

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
bs: Ponovo pretražuje cijelu zbirku. Ovo <i>neće</i> brisati statistiku.

en: Import batch file...
bs: Uvezi grupu podataka...

en: Import collection from file produced by amarokcollectionscanner.
bs: Uvezi kolekciju iz datoteke izrađene od strane amarokcollectionscanner-a.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
bs: &Pretražuj direktorije rekurzivno (zahtjeva potpuno ponovno pretraživanje ukoliko je prvi put popunjeno)

en: &Watch folders for changes
bs: &Prati izmjene u direktorijima

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
bs: Ako je izabrano, Amarok će čitati i sve poddirektorije.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
bs: Ako je odabrano, kolekcijski direktoriji će biti posmatrani za promjene.
    Posmatrač neće primijetiti promjene iza simboličkih veza.

en: Rescan '%1'
bs: Ponovo pretraži „%1“

en: Import Collection
bs: Uvezi zbirku

en: Import configuration
bs: Uvezi konfiguraciju

en: Migrating
bs: Migracija

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
bs: <b><font color='red'>Neuspeh:</font></b> nijedna numera nije uvezena

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
bs[0]: <b><font color='green'>Uspjeh:</font></b> uvezena %1 numera
bs[1]: <b><font color='green'>Uspjeh:</font></b> uvezene %1 numere
bs[2]: <b><font color='green'>Uspjeh:</font></b> uvezeno %1 numera

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
bs: <b><font color='red'>Neuspjeh:</font></b> ne mogu da uvezem statistiku

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
bs: <b><font color='red'>Greška:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
bs: Uvezen <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
bs: Uvezeno <b>%1 — %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
bs: Uvezeno <b>%1 — %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
bs: Odbačena: <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
bs: Uvezena <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;iz %2<br/>&nbsp;&nbsp;u %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
bs: Uvezena: <b><font color='green'>%1 — %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;sa %3<br/>&nbsp;&nbsp;u %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
bs: Uvezena: <b><font color='green'>%1 — %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;sa %4<br/>&nbsp;&nbsp;u %5

en: Copy to Clipboard
bs: Kopiraj u clipboard

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
bs: %1 Dijagnostika

[ctx: Usage]
en: Yes
bs: Da

[ctx: Usage]
en: No
bs: Ne

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
bs: Omogućeni zapisi:
    %1
    Omogućeni dodaci:
    %2
    Omogućeni appleti:
    %3

en: AND
bs: I

en: OR
bs: ILI

en: Simple text
bs: Prosti tekst

en: Edit Filter
bs: Izmijeni filter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
bs: Uslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
bs: inverzija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
bs: i

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
bs: ili

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
bs: Filter za pretraživanje

en: Configure Equalizer
bs: Podešavanje ekvilajzera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
bs: Aktivan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
bs: Prepodešavanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
bs: Spisak dostupnih pretpodešavanja ekvilajzera.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
bs: Sačuvaj izmjene izabranog pretpodešavanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
bs: Snimi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
bs: Obrišite izabrano pretpodešavanje. Ugrađena se ne mogu brisati.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset selected preset setting to default or to the last saved change.
bs: Resetuj odabrana prepodešavanja na dodijeljena ili na posljednje spremljene promjene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
bs: Resetuj na podrazumevano

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
bs: Opsezi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
bs: Pretpojačanje

en: Choose Best Matches
bs: Odaberite najbolja podudaranja

en: Use the top result for each undecided track. Alternatively, you can click on <b>Choose Best Matches from This Album</b> in the context menu of a good suggestion; it may give even better results because it prevents mixing different album releases together.
bs: Koristite gornji rezultat za svaku neodlučenu traku. Alternativno, možete kliknuti na <b>Odaberi najbolje poklapanje sa ovog albuma</b> u kontekst meniju dobrih prijedloga; to može dati čak bolje rezultate, jer sprječava miješanje različitih puštanja albuma zajedno.

en: Clear Choices
bs: Jasni izbori

en: Clear all choices, even manually made ones.
bs: Obriši sve izbore, čak i one ručno napravljene.

en: Collapse Chosen
bs: Sažmi odabrano

en: Expand Unchosen
bs: Proširi neizabrano

en: Expand All
bs: Proširi sve

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MusicBrainzTagger)
en: MusicBrainz Tagger
bs: OznačivačTagger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
bs: Ažuriraj oznake za označene numere i izađi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
bs: &Ažuriraj oznake

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
bs: Izađi bez snimanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
bs: &Odustani

en: %1 or %2
bs: %1 ili %2

en: Artist's Initial
bs: Inicijali Izvođača

en: File Extension of Source
bs: Ekstenzija izvora

en: Track Number
bs: Broj numere

en: You can use the following tokens:
bs: Možete koristiti sljedeće tokene:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
bs: Ako označite dio teksta koji koristi token sa vitičastim zagradama, taj dio će biti sakriven ako je token prazan.

en: Original: %1
bs: Orginal: %1

en: Preview: %1
bs: Pregled: %1

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
bs: Postoji sukob u imenima datoteka, postojeće datoteke će biti prebrisani.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
bs: Postoji sukob u imenima datoteka, postojeće datoteke neće biti menjani.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
bs: Organizuj datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
bs: Osnovni direktorijum pod kojim se nalaze datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
bs: Direktorij &zbirke:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
bs: Direktorij zbirke u koji će datoteke biti premještene.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, optionsButton)
en: <html>Show/hide additional controls to specify destination track paths based on their metadata.</html>
bs: <html>Prikaži/sakrij dodatne kontrole da bi ste odredili odredišne putanje zapisa bazirane na njihovim metapodacima.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
bs: Opcije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
bs: Pregled odredišta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
bs: Ako je popunjeno, istoimene datoteke se prebrisuju bez pitanja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
bs: <html><p>Popunite da bi se automatski prebrisali istoimene datoteke. <i>Upozorenje: prebrisavanje nije moguće poništiti.</i></p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
bs: Prebriši &odredište

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
bs: Zamjena znakova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
bs: Ako je popunjeno, razmaci se pretvaraju u podvlake.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
bs: Ako je popunjeno, svi razmaci u imenima datoteka će biti zamijenjeni podvlakama. Ukoliko nije, razmaci će biti ostavljeni gdje jesu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
bs: Zamijeni razmake &podvlakama

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, append ', The' to the artists' names starting with 'The'.
bs: Ako je označeno, dodati 'The' imenima izvođača koja počinju sa 'The'.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked all artists starting with "The" will have it moved to the end. Example, "The Beatles" would become "Beatles, The"
bs: Ako je označeno svi  izvođači koji imaju 'The'pomjerit će im se na kraj. Naprimjer, "The Beatles" će postati "Beatles, The"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
bs: &Dodaj 'The' imenima izvođača

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
bs: Zamijeni znakove nesaglasne sa MS‑DOS/VFAT datotečni sistemima podvlakama.
    
    Većina korisnika može ostaviti ovu opciju uključenom.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
bs: Ako je popunjeno, mijenja znakove nesaglasne sa MS‑DOS/VFAT datotečni sistemima podvlakama. U nesaglasne znakove spadaju |?*&lt;":&gt;+[] i unikodski kontrolni znakovi. 
    
    Većini korisnika će ova opcija biti potrebna, jer se stara da kopiranje na medijske uređaje ispravno funkcioniše.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
bs: Imena bezbedna za &VFAT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
bs: <html><p>Ako je popunjeno, svi ne‑aski znakovi će biti zamijenjeni podvlakama. <b>Nemojte uključivati ovu opciju ukoliko imate neengleske znakove u oznakama.</b></p>
    <p>Većini korisnika ovo nije potrebno.</p></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
bs: <html><p>Ako je popunjeno, svi ne‑aski znakovi će biti zamijenjeni podvlakama. <b>Nemojte uključivati ovu opciju ukoliko imate neengleske znakove u oznakama.</b></p>
    <p>Većini korisnika ovo nije potrebno.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
bs: Ograniči na &ASCII

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
bs: Zamijeni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
bs: Regularni izraz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
bs: Niz znakova

en: Tags
bs: Oznake

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Track Details: %1 by %2
bs: Podaci o numeri: %1 od %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
bs[0]: Podaci za %1 numeru
bs[1]: Podaci za %1 numere
bs[2]: Podaci za %1 numera

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
bs: <b>%1</b> od <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
bs: <b>%1</b> od <b>%2</b> sa <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
bs[0]: Uređujem %1 datoteku
bs[1]: Uređujem %1 datoteke
bs[2]: Uređujem %1 datoteka

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
bs: Nijedna

en: The track is not playable. %1
bs: Numera se ne može izvesti. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
bs: Informacije o numeri

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
bs: S&ažetak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
bs: Svojstva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
bs: Statistika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
bs: Trajanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
bs: Bitski protok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
bs: Uzorkovanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
bs: Veličina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
bs: Zbirka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
bs: Rejting:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
bs: Broj puštanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
bs: Rezultat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
bs: Prvo puštanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
bs: Posljednje puštanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
bs: Napomena:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
bs: &Oznake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
bs: Nas&lov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
bs: &Izvođač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
bs: &Kompozitor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
bs: Izvođač albuma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
bs: &Album:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
bs: &Broj numere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
bs: &Žanr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
bs: &Broj diska:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
bs: &Godina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
bs: &Otkucaja po minutu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
bs: &Komentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
bs: Dobavi oznake sa MusicBrain&z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
bs: Pogodi oznake iz &imena datoteke

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
bs: &Tekst

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
bs: Eti&kete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
bs: Etiketa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
bs: Unesite posebnu etiketu ili odaberite neku sa spiska.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
bs: Posebne etikete za ovu stavku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
bs: Ukloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
bs: Lokacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
bs: &Prethodno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
bs: &Sljedeće

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
bs: Po &numeri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
bs: &Snimi i zatvori

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
bs: Sljedeći tokeni se koriste za definiciju šeme imena datoteka:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
bs: Pogodi oznake iz imena datoteke

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
bs: &lt;prazno&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
bs: Izmijeni &veličinu slova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
bs: &Engleska naslovna veličina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
bs: Veliko &prvo slovo svake riječi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
bs: Sva slova &velika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
bs: Sva slova &mala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
bs: Ukloni prateće &razmake u oznakama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
bs: Zamijeni razmake &podvlakama

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
bs: Pregled rezultata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Title_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Artist_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Composer_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Year_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Track_result) i1
en: <empty>
bs: &lt;prazno&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
bs: Kompozitor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
bs: Godina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
bs:  Broj numere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
bs: Komentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
bs: Žanr:

en: Unknown album
bs: Nepoznat album

en: Unknown artist
bs: Nepoznat izvođač

en: No comments
bs: Bez komenatara

en: Unknown composer
bs: Nepoznat kompozitor

en: Unknown disc number
bs: Nepoznat broj diska

en: Unknown genre
bs: Nepoznat žanr

en: Unknown title
bs: Nepoznat naslov

en: Unknown year
bs: Nepoznata godina

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
bs: Nasumični zapisi

[ctx: And bias representation]
en: Match all
bs: Poklopi sve

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
bs: ili

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
bs: Poklopi bilo šta

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
bs: Nasumična

en: Generating playlist...
bs: Pravim listu numera...

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
bs: Puštanje albuma

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
bs: Naklonost „Puštanje albuma“ dodaje numere koje pripadaju istom albumu.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
bs: Sljedeća numera sa albuma

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
bs: Bilo koja naredna numera sa albuma

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
bs: Numere sa istog albuma

en: Track directly follows previous track in album
bs: Numera neposredno za prethodnom numerom u albumu

en: Track comes after previous track in album
bs: Numera slijedi nakon prethodne numere u albumu

en: Track is in the same album as previous track
bs: Numera je u istom albumu kao i prethodna

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
bs: Slični izvođači sa Eho nesta

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
bs: Naklonost „Eho nest“ traži numere na eho nestu i dodaje samo slične numere.

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
bs: Slični prethodnom izvođaču (prijavljeno od EchoNesta)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
bs: Slični bilo kojem izvođaču u trenutnoj listi (prijavljeno od EchoNesta)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
bs: <a href="http://the.echonest.com/">echonest</a> misli da je izvođač sličan

en: the previous track's artist
bs: prethodna numera izvođača

en: one of the artist in the current playlist
bs: jedan od izvođača u trenutnoj listi numera

[ctx: Description of the "IfElse" bias]
en: The "IfElse" bias adds tracks that match at least one of the sub biases.
    It will only check the second sub-bias if the first doesn't return any results.
bs: The "AkoInače" naklonost dodaje numere koje se poklapaju sa bar jednom od podnaklonosti.
    Provjerit će samo drugu podnaklonost ukoliko prva ne vraća nikakve rezultate.

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
bs: Poklopi sve sekvencijalno

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
bs: Particija

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
bs: Naklonost „Particija“ popunjava dijelove liste iz različitih podnaklonosti.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
bs: Određuje koliki dio liste numera treba da zadovolji kriterijum

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
bs: Particija

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
bs: Igra kviza

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
bs: Naklonost „Igra kviza“ dodaje numere koje počinju
    slovom kojim se prethodna numera završava.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
bs: Numere čiji naslov počinje sa
    karakterom kojim je posljednja numera završila

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
bs: Numere čije ime izvođača počinje sa
    karakterom kojim je posljednja numera završila

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
bs: Numere čije ime albuma počinje sa
    karakterom kojim je posljednja pjesma završila

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
bs: Posljednje slovo prethodne pjesme
    je prvo slovo naredne pjesme.

en: of the track title (Title quiz)
bs: iz naslova numere (kviz naslova)

en: of the artist (Artist quiz)
bs: iz imena izvođača (kviz izvođača)

en: of the album name (Album quiz)
bs: iz imena albuma (kviz albuma)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
bs: Traži

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
bs: Naklonost „Pretraga“ dodaje numere
    nađene upitom pretrage. Prihvata iste
    upite pretrage kao i pregledač zbirke.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
bs: Traži: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
bs: Poklapanje metaoznaka

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
bs: Naklonost „Poklapanje metaoznaka“ dodaje
    numere koje zadovoljavaju određeni uslov.

en: Invert condition
bs: Izvrni uslov

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
bs: Nije %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
bs: Nasumičan

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
bs: Nasumična naklonost dodaje proizvoljne numere iz
    cijele zbirke (odnosno, nema nikakve naklonosti).

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
bs: I

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
bs: Naklonost „I“ dodaje numere koje se
    poklapaju sa svim podnaklonostima.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
bs: Ili

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
bs: Naklonost „Ili“ dodaje numere koje se
    poklapaju sa najmanje jednom od podnaklonosti.

en: Replacement for bias %1
bs: Zamjena za naklonost %1

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
bs: Nova lista numera

en: Rock and Pop
bs: Rok i pop

en: Rock
bs: Rok

en: Album play
bs: Puštanje albuma

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
bs: Rejting

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
bs: Suviše grešaka u listi numera. Puštanje zaustavljeno.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
bs: <b>%1</b> izvodi <b>%2</b> sa <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
bs: <b>%1</b> izvodi <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
bs: <b>%1</b> sa <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
bs: <b>%1</b>

en: Manual
bs: Ručno

en: Classical
bs: Klasična

en: Club
bs: Klub

en: Dance
bs: Plesna

en: Full Bass
bs: Pojačan bas

en: Full Treble
bs: Pojačan visokotonac

en: Full Bass + Treble
bs: Pojačan bas i visokotonac

en: Laptop/Headphones
bs: Laptop/slušalice

en: Large Hall
bs: Velika sala

en: Live
bs: Uživo

en: Party
bs: Zabava

en: Reggae
bs: Rege

en: Soft
bs: Umekšan

en: Soft Rock
bs: Lagani rok

en: Techno
bs: Tehno

en: Zero
bs: Nula

[ctx: Database type]
en: embedded
bs: ugrađeno

[ctx: Database type]
en: external
bs: vanjski

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
bs: Korisničko ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
bs: Tip baze podataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
bs: Lokacija baze podataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
bs: Naziv odredišta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
bs: Ime domaćina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Port
bs: Priključak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
bs: Naziv baze podataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
bs: MySQL binarni server

en: Amarok 2.x Statistics Importer
bs: Amarok 2.x Uvoznik statistike

en: Banshee
bs: Banši

en: Banshee Statistics Importer
bs: Banshee Uvoznik statisktike

en: Clementine Statistics Importer
bs: Clementine Uvoznik statistike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
bs: Vrsta konekcije

en: Amarok 1.4 (FastForward)
bs: Amarok 1.4 (postepeno pokretanje)

en: Amarok 1.4 Statistics Importer
bs: Amarok 1.4 Uvoznik statistike

en: iTunes Statistics Importer
bs: iTunes uvoznik statistike

en: Rhythmbox
bs: Ritam mašina

en: Rhythmbox Statistics Importer
bs: Rhythmbox uvoznik statistike

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
bs: Naziv odredišta

en: Now playing
bs: Sad puštam

en: Retrieved lyrics is empty
bs: Preuzeti tekstovi su prazni

en: Lyrics data could not be parsed
bs: Stihovi ne mogu biti raščlanjeni

en: No information available for this track
bs: Nema dostupnih informacija za ovu numeru

en: <i>Inactive authors</i>
bs: <i>Neaktivni autori</i>

en: Amarok authorship is not a hobby, it's a lifestyle. But when people move on we want to keep respecting them by mentioning them here:
bs: Amarok autorstvo nije hobi, to je stil života. No, kada ljudi odu želimo ih nastaviti poštovati spominjujući ih ovdje:

en: Bart 'Where are my toothpicks' Cerneels
bs: Bart Kernels „Gde su mi čačkalice“

en: Developer (Stecchino)
bs: Programer (Stecchino)

en: Edward "Hades" Toroshchin
bs: Eduard Toroščin „Had“

en: Developer (dr_lepper)
bs: Programer (dr_lepper)

en: Project founder (markey)
bs: Osnivač projekta (markey)

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
bs: iPod kolekcija prepisati i više (strohel)

en: Myriam Schweingruber
bs: Mirijam Švajngruber

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
bs: Rokymoter, Obrada grešaka (Mamarok)

en: Developer (rengels)
bs: Programer (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
bs: Windows verzija (TheOneRing)

en: Rick W. Chen
bs: Rik Čen

en: Developer (stuffcorpse)
bs: Programer (stuffcorpse)

en: Developer (Sentynel)
bs: Programer (Sentynel)

en: Sven Krohlas
bs: Sven Krolas

en: Rokymoter, Developer (sven423)
bs: Rokimoter, programer (sven423)

en: Téo Mrnjavac
bs: Teo Mrnjavac

en: Developer (Teo`)
bs: Programer (Teo`)

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
bs: Rokymoter, priručnik (valorie)

en: Ian 'The Beard' Monroe
bs: Ijan Monro „Brada“

en: Developer (eean)
bs: Programer (eean)

en: Jeff 'IROKSOHARD' Mitchell
bs: Džef Mičel „JAKO ROKAM“

en: Developer (jefferai)
bs: Programer (jefferai)

en: Leo Franchi
bs: Lio Franki

en: Developer (lfranchi)
bs: Programer (lfranchi)

en: Lydia 'is wrong(TM)' Pintscher
bs: Lidija Pinčer „nije u pravu™“

en: Release Vixen (Nightrose)
bs: Izdavačka lija (Nightrose)

en: Max Howell
bs: Maks Hauel

en: Developer, Vision
bs: Programer, vizija

en: Maximilian Kossick
bs: Maksimilijan Kosik

en: Developer (maxx_k)
bs: Programer (maxx_k)

en: Nikolaj Hald 'Also very hot' Nielsen
bs: Nikolaj Hald Nilsen „Pride vrlo vruć“

en: Developer (nhn)
bs: Programer (nhn)

en: Seb 'Surfin' down under' Ruiz
bs: Seb Ruiz „Surfuje dole južno“

en: Developer (sebr)
bs: Programer (sebr)

en: Alejandro Wainzinger
bs: Alehandro Vajncinger

en: Developer (xevix)
bs: Programer (xevix)

en: Alex Merry
bs: Aleks Mjeri

en: Developer, Replay Gain support
bs: Programer, podrška za ponovljivo pojačanje

en: Casey Link
bs: Kejsi Link

en: MP3tunes integration
bs: Integracija MP3‑tjunsa

en: Casper van Donderen
bs: Kasper van Donderen

en: Windows porting
bs: Prenošenje na Vindouz

en: Christie Harris
bs: Kristi Haris

en: Rokymoter (dangle)
bs: Rokimoter (dangle)

en: Dan Leinir Turthra Jensen
bs: Dan Lejnir Turtra Jensen

en: Usability
bs: Upotrebljivost

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
bs: Din Melcer „Hej, kompilovanje je prošlo...“

en: Developer (hydrogen)
bs: Programer (hydrogen)

en: Daniel Caleb Jones
bs: Danijel Kejleb Džouns

en: Biased playlists
bs: Liste numera sa odstupanjem

en: Daniel Dewald
bs: Danijel Devald

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
bs: Pogađanje oznaka, labele, spektralni analizator

en: Daniel Winter
bs: Danijel Vinter

en: Nepomuk integration
bs: Integracija Nepomuka

en: Frank Meerkötter
bs: Frank Merketer

en: Podcast improvements
bs: Unapređenja podemisija

en: Greg Meyer
bs: Greg Mejer

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
bs: Lajv CD, spljeskao bubice (oggb4mp3)

en: Harald Sitter
bs: Harald Siter

en: John Atkinson
bs: Džon Atkinson

en: Assorted patches
bs: Odabrane zakrpe

en: Kenneth Wesley Wimer II
bs: Kenet Vajmer

en: Icons
bs: Ikone

en: Developer, Website theme (KRF)
bs: Programer, tema za veb sajt (KRF)

en: Kuba Serafinowski
bs: Kuba Serafinovski

en: Rokymoter
bs: Rokimoter

en: Lee Olson
bs: Li Olson

en: Artwork
bs: Grafika

en: Rokymoter (ljubomir)
bs: Rokimoter (ljubomir)

en: Developer (MaskMaster)
bs: Programer (MaskMaster)

en: Mathias Panzenböck
bs: Matijas Pancenbek

en: Mikko Caldara
bs: Miko Kaldara

en: Bug triaging and sanitizing
bs: Trijažiranje i dopunjavanje izvještaja o greškama

en: UPnP support and patches (nsm)
bs: UPnP podrška i zakrpe (nsm)

en: Nuno Pinheiro
bs: Nuno Pinjeiro

en: Olivier Bédard
bs: Olivje Bedar

en: Website hosting
bs: Udomljavanje veb sajta

en: Rokymoter (emunkki)
bs: Rokimoter (emunkki)

en: Peter Zhou Lei
bs: Džou Lej

en: Scripting interface
bs: Sučelje za skriptovanje

en: Nepomuk Collection (phalgun)
bs: Nepomuk kolekcija (phalgun)

en: Scott Wheeler
bs: Skot Viler

en: TagLib & ktrm code
bs: TagLib i ktrm

en: Shane King
bs: Šejn King

en: Patches & Windows porting (shakes)
bs: Zakrpe i prenošenje na Vindouz (shakes)

en: Simon Esneault
bs: Simon Esneo

en: Photos & Videos applets, Context View
bs: Apleti za fotografije i video, prikaz konteksta

en: Soren Harward
bs: Soren Harvard

en: Developer, Automated Playlist Generator
bs: Programer, autogenerator listi numera

en: Thomas Lübking
bs: Tomas Libking

en: Developer
bs: Programer

en: Valentin Rouet
bs: Valentin Ruje

en: Wade Olson
bs: Vejd Olson

en: Splash screen artist
bs: Slikar uvodnog ekrana

en: William Viana Soares
bs: Viljam Vijana Soares

en: Context view
bs: Prikaz konteksta

en: Former contributors
bs: Raniji doprinosioci

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
bs: Dole navedeni doprinijeli su Amaroku u prošlosti. Hvala im!

en: Adam Pigg
bs: Adam Pig

en: Analyzers, patches, shoutcast
bs: Analizatori, zakrpe, Shoutcast

en: Adeodato Simó
bs: Adeodato Simo

en: Patches
bs: Zakrpe

en: Alexandre Oliveira
bs: Aleksandre Oliveira

en: MySQL support
bs: Podrška za MySQL

en: Andrew de Quincey
bs: Endru di Kvinsi

en: Postgresql support
bs: Podrška za Postgresql

en: Andrew Turner
bs: Endru Terner

en: Andy Kelk
bs: Endi Kelk

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
bs: MTP medijski uređaji i rio karma, zakrpe

en: Christian Muehlhaeuser
bs: Kristijan Milhojzer

en: Graphics, splash-screen
bs: Grafika, uvodni ekran

en: Enrico Ros
bs: Enriko Ros

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
bs: Analizatori, kontekstni pregledač i slatkiši u sistemskoj kaseti

en: Frederik Holljen
bs: Frederik Holjen

en: Gábor Lehel
bs: Gabor Lehel

en: Gérard Dürrmeyer
bs: Žerar Durmejer

en: Icons and image work
bs: Ikone i rad na slikama

en: Giovanni Venturi
bs: Đovani Venturi

en: Dialog to filter the collection titles
bs: Dijalog za filtriranje imenâ zbirki

en: Jarkko Lehti
bs: Jarko Lehti

en: Tester, IRC channel operator, whipping
bs: Tester, operater IRC kanala, bičevanje

en: Jocke Andersson
bs: Joke Anderson

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
bs: Rokimoter, ispravke grešaka (Firetech)

en: Marco Gulino
bs: Marko Gulino

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
bs: Bočna traka Konqueror-a, neke DCOP metode

en: Martin Aumueller
bs: Martin Aumiler

en: Melchior Franz
bs: Melhior Franc

en: FHT routine, bugfixes
bs: FHT rutina, popravke grešaka

en: Michael Pyne
bs: Majkl Pajn

en: K3b export code
bs: Kod za izvoz u K3b

en: Mike Diehl
bs: Majk Dil

en: Paul Cifarelli
bs: Pol Čifareli

en: Peter C. Ndikuwera
bs: Piter K. Ndikuvera

en: Bugfixes, PostgreSQL support
bs: Ispravke grešaka, podrška za Postgresql

en: Pierpaolo Panfilo
bs: Pjerpaolo di Panfilo

en: Reigo Reinmets
bs: Rejgo Rejnmets

en: Wikipedia support, patches
bs: Podrška za Vikipediju, zakrpe

en: Roman Becker
bs: Roman Beker

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
bs: Prethodni Amarokov logo, uvodni ekran i ikone

en: Sami Nieminen
bs: Sami Nijeminen

en: Audioscrobbler support
bs: Podrška za Audioscrobbler

en: Stanislav Karchebny
bs: Stanislav Karčebnji

en: Stefan Bogner
bs: Štefan Bogner

en: Loads of stuff
bs: Mnogo toga

en: Splash screen
bs: Slika uvodnog ekrana

en: Local Music
bs: Lokalna muzika

en: Local sources of content
bs: Lokalni izvori sadržaja

en: Online sources of content
bs: Izvori sadržaja na vezi

en: Playlists
bs: Playliste

en: Various types of playlists
bs: Razne vrste listi numera

en: Browse local hard drive for content
bs: Pregledajte sadržaj lokalnog diska

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
bs: &Prikaz

en: Lock Layout
bs: Zaključaj raspored

en: Reset Layout
bs: Resetiraj izgled

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
bs: <qt>Zatvaranjem glavnog prozora, Amarok će nastaviti da radi u sistemskoj kaseti. Koristite <interface>Napusti</interface> iz menija ili Amarokovu ikonu u sistemskoj kaseti da biste izašli iz programa.</qt>

en: Docking in System Tray
bs: Pristajem u sistemsku kasetu

en: Play Media (Files or URLs)
bs: Pusti medij (datoteke ili URL-ovi)

en: Add Media (Files or URLs)
bs: Dodaj medij (datoteke ili URL-ovi)

en: Add Stream
bs: Dodaj tok

en: Enter Stream URL:
bs: Unesite URL toka:

en: &Add Media...
bs: &Dodaj medij...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
bs: &Očisti listu numera

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
bs: Uredi &Red čekanja

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
bs: Ukloni &duplikate

en: &Add Stream...
bs: &Dodaj tok...

en: &Export Playlist As...
bs: Izvezi listu numera &kao...

en: Equalizer
bs: Ekvilajzer

en: Bookmark Playlist Setup
bs: Postavka zabilješki liste numera

en: Bookmark Context Applets
bs: Apleti koji se odnose na zabilješke

en: Play Media...
bs: Pusti medij...

en: Edit Details of Currently Selected Track
bs: Uredi detalje trenutno izabrane numere

en: Update Collection
bs: Ažuriraj zbirku

en: Synchronize Statistics...
bs: Uskladi statistiku...

en: Previous Track
bs: Prethodna numera

en: Restart current track
bs: Ponovo pokreni tekuću numeru

en: Shuffle Playlist
bs: Nasumična reprodukcija

en: Repopulate Playlist
bs: Ponovo popuni listu numera

en: Disable Dynamic Playlist
bs: Onemogući dinamičku listu izvođenja

en: Next Track
bs: Sljedeća numera

en: Increase Volume
bs: Povećaj jačinu

en: Decrease Volume
bs: Smanji jačinu

en: Toggle Main Window
bs: Uključi/isključi glavni prozor

en: Toggle Full Screen
bs: Preko cijelog ekrana

en: Search playlist
bs: Pretraži listu numera

en: Show active track
bs: Prikaži puštenu numeru

en: Show Notification Popup
bs: Prikazuj iskačuća obavještenja

en: Mute Volume
bs: Utišaj zvuk

en: Last.fm: Love Current Track
bs: LastFM: voli tekuću numeru

en: Last.fm: Ban Current Track
bs: LastFM: zabrani tekuću numeru

en: Last.fm: Skip Current Track
bs: LastFM: preskoči tekuću numeru

en: Queue Track
bs: Stavi u red

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
bs: Stavi naslov umjetnika trenutne numere u klipbord

en: Rate Current Track: 1
bs: Ocijenite tekuću numeru: 1

en: Rate Current Track: 2
bs: Ocijenite tekuću numeru: 2

en: Rate Current Track: 3
bs: Ocijenite tekuću numeru: 3

en: Rate Current Track: 4
bs: Ocijenite tekuću numeru: 4

en: Rate Current Track: 5
bs: Ocijenite tekuću numeru: 5

en: Network Request Viewer
bs: Prikazivač mrežnih zahtjeva

en: &About Amarok
bs: &O Amaroku

en: &Diagnostics
bs: &Dijagnostika

en: &Report Bug...
bs: P&rijavi grešku...

en: &Music
bs: &Muzika

en: &Playlist
bs: &Lista numera

en: &Tools
bs: Ala&tke

en: &Settings
bs: &Podešavanje

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
bs: Odabrali ste da sakrijete meni.
    
    Ne zaboravite da uvijek možete koristiti kraticu "%1" da ga vratite.

en: Hide Menu
bs: Sakeij meni

en: Paused  ::  %1
bs: Pauzirano  ::  %1

en: %1 - %2  ::  %3
bs: %1 — %2 ::  %3

en: Apply this layout change?
bs: Primijenite ovu promjenu izgleda?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
bs: MusicBrainz odnos slaganja: %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
bs: MusicDNS odnos slaganja: %1%

en: Choose Best Matches from This Album
bs: Izaberite najbolja poklapanja iz ovog albuma

en: Go to Artist Page
bs: Idi na stranicu izvođača

en: Go to Album Page
bs: Idi na stranicu albuma

en: Go to Track Page
bs: Idi na stranicu numere

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
bs: Mrežni zahtjevi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
bs: &Očisti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
bs: Metod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
bs: Odgovor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
bs: Trajanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
bs: Vrsta sadržaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Info
bs: Informacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
bs: Podaci o zahtjevu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
bs: Podaci o odgovoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
bs: Vrijednost

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
bs: Ažuriranje OPML podemisije sa %1 propalo uz grešku:

en: Playlist Layouts
bs: Rasporedi liste numera

en: Configure Playlist Layouts...
bs: Podesi rasporede liste numera...

en: Configuration for
bs: Podešavanje

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
bs: [prefiks]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
bs: [sufiks]

en: Width:
bs: Širina:

en: Custom
bs: Posebna

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
bs: Fiksna (apsolutna) ili relativna vrijednost (npr. 128px ili 12%).

en: Fit content
bs: Uklopi sadržaj

en: Fit the element text
bs: Uklopi tekst elementa.

[ctx: automatic width]
en: Automatic
bs: Automatska

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
bs: Zauzima neprekidni dio prostora dostupnog svim elementima sa automatskom širinom.

en: Alignment:
bs: Poravnavanje:

en: Configuration for '%1'
bs: Postavke za „%1“

en: Show cover
bs: Prikaži omot

en: Invalid playlist layout.
bs: Neispravan raspored liste numera.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
bs: Susretnuto nepoznato ime elementa pri čitanju rasporeda.

en: copy of %1
bs: kopija %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
bs: Trenutni raspored „%1“ je samo za čitanje. Pravim novi raspored „%2“ sa vašim izmjenama i aktiviram ga.

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
bs: Raspored „%1“ je jedan od podrazumijevanih i ne može biti obrisan.

en: Cannot Delete Default Layouts
bs: Ne mogu da obrišem podrazumijevani raspored

en: Head
bs: Zaglavlje

en: Body
bs: Tijelo

en: Body (Various artists)
bs: Tijelo (razni izvođači)

en: Single
bs: Singl

en: New playlist layout
bs: Novi raspored liste numera

en: Copy playlist layout
bs: Kopiraj raspored liste numera

en: Delete playlist layout
bs: Obriši raspored liste numera

en: Rename playlist layout
bs: Preimenuj raspored liste numera

en: Choose a name for the new playlist layout
bs: Izaberite ime za novi raspored liste numera

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
bs: Unesite naziv za raspored liste numera koji želite da definišete:

en: Cannot create a layout with no name.
bs: Ne mogu da napravim bezimeni raspored.

en: Layout name error
bs: Greška u nazivu rasporeda

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
bs: Ne mogu da napravim raspored pod nazivom koji je već u upotrebi.

en: Cannot create a layout containing '/'.
bs: Ne mogu da napravim raspored koji sadrži „/“.

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
bs: Unesite naziv za raspored liste numera koji želite da definišete kao kopiju rasporeda „%1“:

en: Choose a new name for the playlist layout
bs: Izbor naziva za raspored liste numera

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
bs: Unesite novi naziv rasporeda koji želite da preimenujete:

en: Cannot rename a layout to have no name.
bs: Ne mogu da preimenujem bezimeni raspored.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
bs: Ne mogu da preimenujem raspored na isto ime kao postojeći raspored.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
bs: Raspored „%1“ koji ste izmijenili jedan je od podrazumijevanih i ne može biti prebrisan. Sačuvano kao novi raspored „%2“.

en: Default Layout
bs: Podrazumijevani raspored

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
bs: Uređivač rasporeda liste numera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
bs: Dostupni rasporedi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
bs: Raspored

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
bs: Kontrole puštanja u liniji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
bs: Grupiši po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
bs: Oblačići

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
bs: Pregled

en: Track Progression
bs: Smjenjivanje numera

en: Standard
bs: Uobičajeno

en: Only Queue
bs: Samo u red

en: Repeat Track
bs: Ponavljaj numeru

en: Repeat Album
bs: Ponavljaj album

en: Repeat Playlist
bs: Ponavljaj listu numera

en: Random Tracks
bs: Nasumično numere

en: Random Albums
bs: Nasumično albumi

en: Favor
bs: Prednost ima

en: Higher Scores
bs: Viši rezultat

en: Higher Ratings
bs: Viši rejting

en: Not Recently Played
bs: Davno pušteno

en: Shuffle
bs: Promiješaj

en: Add a sorting level to the playlist.
bs: Dodajte nivo sortiranja listi numera.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
bs: Dodaj numeru u listu numera

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
bs: Red numera

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
bs: Zamijeni listu numera

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
bs: Mestodržač

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
bs: Slika omota

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
bs: Direktorij

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
bs: Razdvajač

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
bs: Ime datoteke

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
bs: Trajanje grupe

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
bs: Numere grupe

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
bs: Etikete

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
bs: Raspoloženje

[ctx: 'Moodbar' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Moodbar
bs: Traka raspoloženja

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
bs: Izvor

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
bs: Amblem izvora

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
bs: Naslov

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
bs: Naslov (sa brojem numere)

en: <a href='%1'>Dynamic Mode</a> Enabled. <a href='%2'>Repopulate</a> | <a href='%3'>Turn off</a>
bs: <a href='%1'>Dinamički režim</a> Uključen. <a href='%2'>Popuni</a> | <a href='%3'>Isključi</a>

en: &Save Current Playlist
bs: &Snimi trenutnu listu numera

en: &Save playlist to "%1"
bs: &Snimi listu numera u <filename>%1</filename>

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
bs[0]: %1 numera (%2)
bs[1]: %1 numere (%2)
bs[2]: %1 numera (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
bs[0]: %1 numera
bs[1]: %1 numere
bs[2]: %1 numera

en: No tracks
bs: Nema numera

en: Total playlist size: %1
bs: Ukupna veličina liste numera: %1

en: Queue size: %1
bs: Veličina reda: %1

en: Queue length: %1
bs: Dužina reda: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
bs: <b>Napomena:</b> Ova numera se ne može pokrenuti.<br>%1

en: No extra information available
bs: Nisu dostupne dodatne informacije

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
bs: Ime datoteke

en: Disc Number
bs: Broj diska

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
bs: Numera

en: Comment
bs: Komentar

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
bs: Direktorij

en: Bitrate
bs: Bitski protok

en: Sample Rate
bs: Učestanost uzorkovanja

en: Rating
bs: Rejting

[ctx: Column name]
en: Last Played
bs: Posljednje puštano

en: Mood
bs: Raspoloženje

en: File Size
bs: Veličine datoteke

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
bs: Uređivač reda čekanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
bs: Pomjeri nagore

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
bs: Pomjeri nadolje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
bs: Izbaci iz reda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
bs: Obriši zakazano

en: Clear the playlist sorting configuration.
bs: Obriši konfiguraciju sortiranja liste izvođenja numera.

en: Add a playlist sorting level.
bs: Dodaj nivo sortiranja u listi numera.

en: Search %1
bs: Pretraga %1

en: %1 layout
bs: raspored %1

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
bs: Lista numera

en: Start typing to progressively search through the playlist
bs: Počnite da kucate za progresivno traženje kroz listu numera.

en: Tracks
bs: Numere

en: Albums
bs: Albumi

en: Artists
bs: Izvođači

en: Composers
bs: Kompozitori

en: Years
bs: Godina

en: Show only matches
bs: Prikaži samo poklapanja

en: Search Preferences
bs: Postavke pretrage

en: Tracks Added
bs: Dodate numere

en: Tracks Removed
bs: Uklonjene numere

en: Tracks moved
bs: Numera pomjerena

en: Tracks have been hidden due to the active search.
bs: Numera je sakrivena zbog aktivne pretrage.

en: The following sources are available for this track:
bs: Sljedeći izvori su dostupni za ovu numeru:

en: OK
bs: U redu

en: Stop Playing After This Track
bs: Zaustavi puštanje posle ove numere

en: Remove From Playlist
bs: Ukloni sa liste numera

en: Select Source
bs: Izaberi izvor

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
bs: grupa „poklopi bilo koje“

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
bs: grupa „poklopi sve“

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
bs: Nepoznata grupa poklapanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
bs: Uređivač grupa ograničenja. Možete postaviti tip grupe na „poklopi sva“ ili „poklopi bilo koje“. Kada je tip grupe postavljen na „poklopi sva“, generator će pokušati da u listi poklopi sva ograničenja iz grupe. Kada je tip grupe postavljen na „poklopi bilo koje“, generator će pokušati da u listi poklopi bilo koje od ograničenja iz grupe.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
bs: Postavke grupe ograničenja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
bs: AGL će smatrati da je grupa ograničenja ispoštovana samo ako je svako ograničenje iz grupe zadovoljeno. Ovo je analogno logičkom „I“: „numere moraju poklopiti svako od svojstava 1, 2 i 3“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
bs: Poklopi sva ograničenja iz grupe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
bs: AGL će smatrati da je grupa ograničenja ispoštovana ako je bilo koje ograničenje iz grupe zadovoljeno. Ovo je analogno logičkom „ILI“: „numere moraju poklopiti bar jedno od svojstava 1, 2 ili 3“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
bs: Poklopi bilo koje ograničenje iz grupe

en: Checkpoint
bs: Kontrolna tačka

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
bs: Fiksira numeru, album ili izvođača na određenu poziciju u listi numera.

en: Checkpoint: %1
bs: Kontrolna tačka: %1

en: unassigned
bs: nedodeljeno

en: "%1" (track) by %2
bs: „%1“ (numera) od %2

en: "%1" (album) by %2
bs: „%1“ (album) od %2

en: "%1" (album)
bs: „%1“ (album)

en: "%1" (artist)
bs: „%1“ (izvođač)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
bs: Uređivač ograničenja po kontrolnoj tački. Korisnik može postaviti numeru, album ili izvođača na tačno određenu poziciju u listi numera.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
bs: Postavke ograničenja po kontrolnoj tački

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
bs: Izaberite numeru koju želite da upotrijebite kao kontrolnu tačku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
bs: Pozicija:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, timeEdit_Position)
en: h:mm:ss
bs: čč:mm:ss

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
bs: Koliko AGL treba da bude strog pri postavljanju izabrane numere na naznačeno vrijeme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
bs: Poklopi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyR
en: fuzzy
bs: približno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
bs: tačno

en: Playlist Duration
bs: Trajanje liste numera

en: Sets the preferred duration of the playlist
bs: Postavlja poželjno trajanje liste numera

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
bs: Trajanje liste numera: jednako %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
bs: Trajanje liste numera: više od %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
bs: Trajanje liste numera: manje od %1

en: Playlist duration: unknown
bs: Trajanje liste numera: nepoznato

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
bs: Editor za PlailistDuration ograničenja. Korisnik može podesiti ime ograničenje; ciljno trajanje i da li lista izvođenja treba da bude manji od, jednaka ili veća od tog trajanja i strogost s kojom treba da se podudara APG sa trajanjem.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
bs: Postavke ograničenja trajanja liste numera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
bs: Da li trajanje generisane liste numera treba da bude kraće, jednako ili duže od naznačene vrijednosti.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
bs: kraće od

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
bs: jednaka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
bs: duže od

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
bs: Željeno trajanje liste numera, izraženo u satima, minutima i sekundama. Imajte u vidu da je, uslijed ograničenja KuT‑a, maksimalno moguće trajanje liste 24 sata.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
bs: Koliko AGL treba da bude strog u poklapanju trajanja liste sa naznačenim vremenom.

en: Total File Size of Playlist
bs: Ukupna veličina datoteke liste numera

en: Sets the preferred total file size of the playlist
bs: Postavlja željenu ukupnu veličinu datoteke liste numera

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
bs: Ukupna veličina datoteke liste numera: jedanka %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
bs: Ukupna veličina datoteke liste numera: veća od %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
bs: Ukupna veličina datoteke liste numera: manja od %1

en: Total file size of playlist: unknown
bs: Ukupna veličina datoteke liste numera: nepoznata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
bs: Postavke ogranilenja ukupne veličine liste numera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
bs: Da li ukupna veličina svih datoteka u generisanoj listi numera treba biti manja od, jednaka ili veća od određene vrijednosti.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
bs: manje od

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
bs: više od

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
bs: Ciljna ukupna veličina svih datoteka u listi numera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
bs: Jedinice veličine datoteke jedinice korištene pod ograničenjem. Imajte na umu da je kB 1.000 bajtova, MB 1.000.000 bajtova; i tako dalje.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: GB
bs: VB

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: <html><head/><body><p>How strict the APG should be about matching the total size of all files in the playlist to the specified size.</p></body></html>
bs: <html><head/><body><p>Koliko strog APG treba biti oko podudaranje ukupne veličine svih datoteka u listi numera sa određenim veličinama.</p></body></html>

en: Playlist Length
bs: Dužina liste izvođenja

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
bs: Postavlja željeni broj numera u listu izvođenja

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: 1 track | Playlist length: %1 tracks
bs[0]: Dužina liste numera: %1 numera
bs[1]: Dužina liste numera: %1 numere
bs[2]: Dužina liste numera: %1 numera

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: more than 1 track | Playlist length: more than %1 tracks
bs[0]: Dužina liste numera: veća od  %1 numera
bs[1]: Dužina liste numera: veća od  %1 numere
bs[2]: Dužina liste numera: veća od  %1 numera

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: less than 1 track | Playlist length: less than %1 tracks
bs[0]: Dužina liste numera: manja od  %1 numera
bs[1]: Dužina liste numera: manja od  %1 numere
bs[2]: Dužina liste numera: manja od  %1 numera

en: Playlist length: unknown
bs: Dužina liste numera: nepoznata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
bs: Postavke ograničenja dužine liste numera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
bs: Da li broj numera u generisanoj listi izvođenja bi trebalo da bude manja od, jednako ili više od navedenih vrednosti.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
bs: manje od

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
bs: Odredišni broj pjesama za generisanu listu izvođenja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
bs: Kako strog APG treba da bude oko podudaranje dužine liste izvođenja s određenim brojem pjesama.

en: Prevent Duplicates
bs: Prevencija duplikata

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
bs: Sprečava dupliranje numera, albuma ili izvođača u listi numera.

en: Prevent duplicate tracks
bs: Spriječi dupliranje numera

en: Prevent duplicate artists
bs: Spriječi dupliranje izvođača

en: Prevent duplicate albums
bs: Spriječi dupliranje albuma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
bs: Uređivač ograničenja prevencije duplikata. Kada je postavljeno na „numera“, pokušaće da spriječi više od jednog pojavljivanja iste numere u listi. Kada je postavljeno na „album“ ili „izvođač“ pokušaće da spriječi više od jednog pojavljivanja istog albuma ili izvođača u listi.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
bs: Postavke ograničenja prevencije duplikata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
bs: Određuje koje duplikate spriječiti. „Spreči dupliranje numera“ je najmanje, a „spreči dupliranje izvođača“ je naviše restriktivno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
bs: Spriječi dupliranje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
bs: numera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
bs: albuma

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
bs: izvođača

en: Match Tags
bs: Poklopi oznake

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
bs: Poklopi sve numere u listi sa određenom karakteristikom

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
bs: Poklopi oznaku:%1 %2 %3 %4

en:  not
bs:  nije

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
bs[0]: %1 zvijezda
bs[1]: %1 zvijezde
bs[2]: %1 zvijezda

[ctx: an arbitrary string surrounded by quotes]
en: "%1"
bs: „%1“

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
bs: jednako

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
bs: veće od

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
bs: prije

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
bs: tačno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
bs: posle

en: within
bs: u toku

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
bs: jednako

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
bs: počinje sa

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
bs: završava se sa

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
bs: sadrži

en: regexp
bs: regiz

en: unknown comparison
bs: nepoznato poređenje

en: %1 day | %1 days
bs[0]: %1 dan
bs[1]: %1 dana
bs[2]: %1 dana

en: %1 month | %1 months
bs[0]: %1 mjesec
bs[1]: %1 mjeseca
bs[2]: %1 mjeseci

en: %1 year | %1 years
bs[0]: %1 godina
bs[1]: %1 godine
bs[2]: %1 godina

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
bs[0]: dan
bs[1]: dana
bs[2]: dana

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
bs[0]: mjesec
bs[1]: mjeseca
bs[2]: mjeseci

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
bs[0]: godina
bs[1]: godine
bs[2]: godina

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
bs: Uređivač za ograničenje poklapanja oznaka. Korisnik može naznačiti osobine numere koje će AGL pokušati da poklopi prilikom stvaranja liste. Ovo je vrlo slično sa funkcijom poklapanja atributa u pametnim listama numera iz Amaroka 1.4.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
bs: Postavke ograničenja poklapanjem oznaka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
bs: Bira koje osobine numere želite da poklopite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
bs: Polje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
bs: <html><p>AGL će izabrati sve numere koje se <b>ne</b> poklapaju sa naznačenim karakteristikama.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
bs: Suprotno:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
bs: Da li će AGL birati numere koje su manje, jednake ili veće od naznačene vrijednosti.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
bs: Numerička vrijednost osobine numere koju treba poklopiti.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
bs: Koliko AGL treba da bude strog pri poklapanju numera sa zadatom vrijednošću.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
bs: Da li će AGL poklapati numere koje su prije, tačno ili posle naznačenog datuma, ili će birati numere koje su u okviru zadatog vremenskog intervala.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
bs: u toku posljednjih

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
bs: Određen datum koji će AGL koristiti za poklapanje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
bs: Relativni vremenski period koji će AGL pokušati da poklopi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
bs: Koliko će strogo AGL poklapati numere sa naznačenim datumom.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
bs: Da li će AGL poklapati numere koje su jednake, počinju ili završavaju naznačenom niskom.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
bs: jednako

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
bs: počinje sa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
bs: završava se sa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
bs: sadrži

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
bs: Niska koju će AGL koristiti za poklapanje numera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
bs: Da li će AGL birati numere koje su kraće, jednake ili duže od naznačenog trajanja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
bs: Trajanje koje će AGL pokušati da poklopi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
bs: Koliko strogo AGL treba da poklapa numere sa naznačenim trajanjem.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
bs: Da li će AGL birati numere koje su manje, jednake ili veće od naznačenog rejtinga.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
bs: Rejting koji će AGL koristiti za poklapanje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
bs: Koliko strogo AGL treba da poklapa numere sa naznačenim rejtingom.

en: url
bs: uRL

en: title
bs: naslov

en: artist name
bs: ime izvođača

en: album name
bs: ime albuma

en: genre
bs: žanr

en: composer
bs: kompozitor

en: comment
bs: komentar

en: track number
bs: broj numere

en: disc number
bs: broj diska

en: length
bs: trajanje

en: added to collection
bs: dodato u zbirku

en: score
bs: rezultat

en: rating
bs: rejting

en: first played
bs: prvo puštanje

en: last played
bs: posljednje puštanje

en: play count
bs: broj puštanja

en: label
bs: etiketa

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
bs: Generator listi nije uspio da učita nijednu numeru iz zbirke.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
bs: Ne postoje numere koje zadovoljavaju sva ograničenja. Generator listi će pokušati da približno poklopi, ali bi trebalo da razmislite o ublažavanju ograničenja kako biste našli više numera.

en: New playlist preset
bs: Novo pretpodešavanje liste numera

en: Unnamed playlist preset
bs: Neimenovano pretpodešavanje liste

en: Generating a new playlist
bs: Pravim novu listu numera

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
bs: Generator je napravio listu koja ne zadovoljava sva ograničenja. Ukoliko niste zadovoljni rezultatima, pokušajte sa ublažavanjem ili uklanjanjem nekih ograničenja i stvaranjem nove liste.

en: Add new
bs: Dodaj novo

en: Constraint Group
bs: Grupa ograničenja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
bs: Uređivač pretpodešavanja AGL‑a

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
bs: Stablo ograničenja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
bs: Naziv pretpodešavanja AGL‑a

en: Import preset
bs: Uvoz pretpodešavanja

en: Preset exported to %1
bs: Pretpodešavanje izvezeno u %1

en: Preset could not be exported to %1
bs: Pretpodešavanje se ne može izvesti u %1

en: Presets could not be imported from %1
bs: Pretpodešavanje se ne može uvesti iz %1

en: %1 could not be opened for preset import
bs: Ne mogu da otvorim %1 za uvoz pretpodešavanja

en: Example 1: new tracks added this week
bs: Primjer 1: nove numere dodate ove sedmice

en: Example 2: rock or pop music
bs: Primjer 2: rok i pop muzika

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
bs: Primjer 3: oko sat numera različitih izvođača

en: Example 4: like my favorite radio station
bs: Primjer 4: poput moje omiljene radio stanice

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
bs: Primjer 5: osamdesetominutni CD roka, metala i industrije

en: Export "%1" preset
bs: Izvoz pretpodešavanja „%1“

en: Preset files (*.xml)
bs: Datoteke pretpodešavanja (*.xml)

en: Playlist Files on Disk
bs: Datoteke listi numera na disku

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
bs: Ne mogu da učitam datoteku liste numera „%1“.

en: Version %1 of playlist database schema encountered, however this Amarok version only supports version %2 (and previous versions starting with %2). Playlists saved in the Amarok Database probably will not work and any write operations with them may result in losing them. Perhaps you have started an older version of Amarok with a database written by newer version?
bs: Verzija %1 šeme baze podataka liste numera je nađena, kako god ova verzija Amaroka podržava samo verziju %2 (i prethodne verzije počevši sa %2). Liste numera spremljene u Amarok bazi podataka vjerovatno neće raditi i svaka operacija pisanja sa njima može rezultirati tako da ih izgubi. Možda ste pokrenuli stariju verziju Amaroka s bazom podataka napisanom novijom verzijom?

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
bs: Buduća verzija baze podataka liste numera?

en: Amarok Database
bs: Amarokova baza podataka

en: Local playlists stored in the database
bs: Lokalne liste numere skladištenje u bazi

en: <Empty>
bs: <prazno>

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
bs: Amarok ne može pronaći dodatke. To ukazuje na problem u instalaciji.

en: Scanning music
bs: Pretražujem muziku

en: Abort for scanner requested
bs: Zahtjevano prekidanje skenera

en: Aborting scanner with error: %1
bs: Prekid skanera sa greškom: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
bs: Ne mogu pronaći amarokcollectionscanner!

en: Unable to start Amarok collection scanner.
bs: Neuspjelo pokretanje Amarok kolekcijskog skenera.

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
bs: Skeniranje kolekcije se moralo prekinuti. Na previše rušenja (%1) je naiđeno tokom skeniranja. Sljedeće datoteke su uzrokovalo rušenja:
    
    %2

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.  Exiting the console!
bs: Komponenta KDE uređivača teksta ne može se naći.
    Molimo provjerite vašu KDE instalaciju.  Napuštanje konzole!

en: Console
bs: Konzola

en: Error
bs: Greška

en: Execute Script
bs: Izvrši skriptu

en: &New Script
bs: &Nova skripta

en: &Delete Script
bs: &Izbriši skriptu

en: &Clear All Scripts
bs: &Odstranite sve skripte

en: Previous Script
bs: Prethodna skripta

en: Next Script
bs: Sljedeća skripta

en: &View
bs: &Pregled

en: This will stop this script! Continue?
bs: Ovo će zaustaviti ovu skriptu! Nastaviti?

en: Choose where to save your scripts
bs: Odaberite gdje ćete spasiti vaše skripte

en: Remove script file from disk?
bs: Uklonite skriptnu datoteku sa diska?

en: Remove Script
bs: Ukloni skriptu

en: Are you absolutely certain?
bs: Da li ste apsolutno sigurni?

en: Terminate
bs: Prekini

en: Script %1 has been evaluating for over 5 seconds now, terminate?
bs: Skripta %1 je analizirana više od 5 sekundi, prekinuti?

en: Script error reported by: %1
    %2
bs: Grešku u skripti prijavljuje: %1
    %2

en: Add new Ampache server
bs: Dodaj novi Ampache server

en: Successfully connected
bs: Uspješno povezano

en: Connection failure
bs: Greška veze

en: Authentication failed.
bs: Neuspješna identifikacija.

en: Authentication Error
bs: Greška pri autentifikaciji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
bs: Dodaj server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
bs: Ukloni server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
bs: Adresa Servera

en: Amarok frontend for your Ampache server
bs: Amarokovo pročelje za Ampačev server.

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
bs: Koristite Amarok kao ispeglano pročelje za Ampačev server. Tako unutar Amaroka možete pregledati i puštati sav sadržaj sa Ampača.

en: Ampache Server %1
bs: Ampačev server %1

en: <p>No information found for this track.</p>
bs: <p>Nisu nađeni podaci o ovoj numeri.</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
bs: <p>Nisu nađeni podaci o ovom albumu.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
bs: <p>Nisu nađeni podaci o ovom izvođaču.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
bs: Provjeri vezu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
bs: gpodder.net profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Prijava na gpodder.net</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
bs: &Probna prijava

en: Gpodder Podcasts
bs: Gpodder Podemisije

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
bs: Pokušaj sinhronizacije statusa s gpodder.net

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
bs: Pokušavam uskladiti pretplate s gpodder.net

en: GPodder Service failed to get data from the server. Will retry in 10 seconds...
bs: GPodder servis nije uspio dobiti podatke sa servera. Pokušat će opet za 10 sekundi...

en: gpodder.net: Podcast Directory Service
bs: gpodder.net: Direktorij podemisija

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
bs: gpodder.net je mrežni imenik podemisija i sinhronizacijski servis.

en: Subscribe
bs: Pretplati se

en: gpodder.net credentials
bs: gpodder.net akreditivi

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your gpodder.net credentials in plaintext?
bs: Nema aktivnog KWallet nađenog. Želite li da Amarok sačuva gpodder.net akreditive u otvorenom tekstu?

en: Testing...
bs: Isprobavam...

en: Either the username or the password is empty, please correct and try again.
bs: Ili korisničko ime ili šifra nije unesena, molimo ispravite i pokušajte ponovno.

en: Failed
bs: Nije uspelo

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
bs: Uspjeh

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
bs: Neispravno korisničko ime ili lozinka, ispravite i pokušajte ponovo.

en: Unable to connect to gpodder.net service or other error occurred.
bs: Ne mogu se povezati na gpodder.net servis ili se desila druga greška.

en: Error parsing the Reply, check if gpodder.net is working correctly and report a bug
bs: Neuspjela analiza odgovoram, provjerite da li gpodder.net ispravno radi i prijavite grešku

en: No description available...
bs: Opis nije dostupan...

en: From Jamendo.com
bs: Sa Džamenda

en: A site where artists can freely share their music
bs: Sajt gdje izvođači slobodno dijele svoju muziku

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
bs: Džamendo spaja izvođače i ljubitelje muzike. Sajt dozvoljava izvođačima da postave i podjele svoje albume sa svetom, a korisnicima da ih besplatno preuzmu. Preslušajte i preuzmite sav sadržaj sa Jamendo.com pravo iz Amaroka.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
bs: Ažuriraj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
bs: Preuzmi

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
bs: Žanr/izvođač

en: Genre / Artist / Album
bs: Žanr/izvođač/album

en: Downloading Jamendo.com database...
bs: Preuzimam bazu sa Jamendo.com...

en: Updating the local Jamendo database.
bs: Ažuriram lokalnu bazu Džamenda.

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
bs[0]: Završeno ažuriranje baze sa Jamendo.com. Dodata %1 numera sa
bs[1]: Završeno ažuriranje baze sa Jamendo.com. Dodate %1 numere sa
bs[2]: Završeno ažuriranje baze sa Jamendo.com. Dodato %1 numera sa

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
bs[0]: %1 albuma od
bs[1]: %1 albuma od
bs[2]: %1 albuma od

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
bs[0]: %1 izvođač.
bs[1]: %1 izvođača.
bs[2]: %1 izvođača.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
bs: Slično prema LastFM‑u

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
bs: Naklonost „Slično prema LastFM‑u“ traži numere na LastFM‑u i dodaje samo slične.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
bs: Slična prethodnoj numeri (prema izvještaju LastFM‑a)

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
bs: Slična prethodnom izvođaču (prema izvještaju LastFM‑a)

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
bs: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> misli da je numera slična

en: the previous track
bs: prethodna numera

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
bs: LastFM‑ovi najpopularniji izvođači sedmice

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
bs: Naklonost „Nedeljne najpopularnije“ dodaje numere sa LastFM‑ove nedeljne liste najpopularnijih.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
bs: Numere sa LastFM‑ove liste popularnih od %1 do %2

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
bs: od:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
bs: do:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
bs: Profil na LastFM‑u

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
bs: Servisi LastFM‑a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
bs: &Predaj numeru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
bs: &Uzmi podatke o kompozitoru na LastFM‑u za izvođača

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use Last.fm tags like <b>7 of 10 stars</b> to represent your Amarok ratings during statistics synchronization
bs: Koristite Last.fm oznake kao <b> 7 od 10 zvijezda </b> da predstavljaju vaše Amarok ocjene tokom statističke sinhronizacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
bs: Koristite ukrasne oznake za predstavljanje ocjena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: <html>When scrobbling tracks to Last.fm, it autocorrects common errors in track tags like artist, album and title. Check this to be notified when this happens and what the autocorrection was</html>
bs: <html>Prilikom dijeljenja numera na  Last.fm, automatski popravlja uobičajene pogreške u oznakama numera poput izvođača, albuma i naslova. Čekirajte ovdje da biste bili obavješteni kada se ovo desilo i koja je automatska korekcija bila</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: Announce correction suggestions for track tags
bs: Najavite prijedloge korekcije za oznake numera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: <html>Check if you want certain tracks neither to be scrobbled nor to be updated to Last.fm now playing</html>
bs: <html>Čekirajte ako želite da određena numera ne bude podijeljena ili ažurirana na Last.fm kao ona koja trenutno svira</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: Do not scrobble tracks with label:
bs: Nemoj dijeliti numere sa etiketom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FilteredLabel)
en: <html>Select a preferred label (or write a new one). Tracks with this label will not be scrobbled</html>
bs: <html>Odaberite željenu etiketu (ili napišite novu). Numere sa ovom etiketom neće biti dijeljene</html>

en: Last.fm: The social music revolution
bs: LastFM: društvena muzička revolucija

en: Last.fm: Love
bs: LastFM: voljeno

en: Enter an artist name
bs: Unesite ime izvođača

en: Enter a tag
bs: Unesite oznaku

en: Enter a Last.fm user name
bs: Unesite korisničko ime na LastFM‑u

en: Username: %1
bs: Korisničko ime: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
bs[0]: Broj puštanja: %1
bs[1]: Broj puštanja: %1
bs[2]: Broj puštanja: %1

en: Create a Custom Last.fm Station
bs: Napravi posebnu LastFM‑ovu stanicu

en: Tag
bs: Oznaka

en: User
bs: Korisnik

en: %1's Streams
bs: Tokovi — %1

en: Global Tags
bs: Globalne oznake

en: Friends' Loved Radio
bs: Prijateljev voljeni radio

en: Friends' Personal Radio
bs: Prijateljev lični radio

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
bs: Nisam uspio otvoriti KDE Wallet kako bi čitato Last.fm akreditive

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
bs: Neuspjeh

en: Unable to connect to Last.fm service.
bs: Ne mogu se povezati na Last.fm servis.

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
bs[0]: %2 (%1 sviranje)
bs[1]: %2 (%1 sviranja)
bs[2]: %2 (%1 sviranja)

en: Personal Radio
bs: Privatni Radio

en: My Recommendations
bs: Moje preporuke

en: My Radio Station
bs: Moja radio stanica

en: My Mix Radio
bs: Moj Mix Radio

en: My Top Artists
bs: Moji omiljeni izvođači

en: My Tags
bs: Moje oznake

en: Friends
bs: Prijatelji

en: Last.fm: &Ban
bs: LastFM: &Zabrani

en: Ban this track
bs: Zabrani ovu numeru

en: Last.fm: &Skip
bs: LastFM: &Preskoči

en: Skip this track
bs: Preskoči ovu numeru

en: Global Tag Radio: "%1"
bs: Globalno označeni radio: „%1“

en: User Tag Radio: "%1"
bs: Korisnički označeni radio: „%1“

en: Similar Artists to "%1"
bs: Izvođači slični sa „%1“

en: Artist Fan Radio: "%1"
bs: Radio ljubitelja izvođača: „%1“

en: %1's Neighbor Radio
bs: Susjedski radio od %1

en: %1's Personal Radio
bs: Lični radio od %1

en: %1's Mix Radio
bs: %1-ov Mix Radio

en: %1's Recommended Radio
bs: Preporučeni radio od %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
bs: preporučeni radio — %1 (popularnost %2)

en: Group Radio: %1
bs: Grupni radio: %1

en: Track Radio
bs: Radio numera

en: Artist Radio
bs: Izvođački radio

en: Last.fm is cool...
bs: LastFM je 'ladan...

en: To listen to Last.fm streams and radio you need to be a paying Last.fm subscriber and you need to stream from a <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>supported country</a>. All other Last.fm features work fine.
bs: Za slušanje Last.fm uključenja i radio morate plaćati Last.fm pretplatnik i morate se uključivati na <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'> podržan zemlji </a>. Svi ostali Last.fm mogućnosti rade dobro.

en: Error starting track from Last.fm radio
bs: Greška u pokretanju numere s Last.fm radio

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
bs: Voljena numera: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
bs: Zabranjena numera: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
bs: %1 <b>%2</b> treba biti popravljeno u <b>%3</b>

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
bs: Last.fm sugeriše da neke oznake numere<b>%1</b> trebaju biti ispravljene:

en: Play Similar Artists from Last.fm
bs: Pusti slične izvođače sa LastFM‑a

[ctx: description of the Last.fm statistics synchronization provider]
en: slows down track matching
bs: usporava podudaranje numera

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
bs: Preuzimam „%1“ od %2 sa Magnatjuna

en: Downloading album from Magnatune.com
bs: Preuzimam album sa Magnatjuna

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
bs: Izgleda da nije uspjelo preuzimanje sa Magnatjuna. Ne mogu da pročitam ZIP datoteku.

en: Uncompressing Magnatune.com download...
bs: Raspakujem preuzeto sa Magnatjuna...

en: Adding album cover to collection
bs: Dodajem omot albuma u zbirku

en: Preview Tracks
bs: Pregledaj numere

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
bs: Numere koje upravo kopirate samo su tokovi za pregled sa Magnatjuna. Za bolji kvalitet i odsustvo reklama, razmislite da kupite preuzimanje albuma. Imajte u vidu da prilikom kupovine sa Magnatjuna izvođač dobija 50%. Takođe, za sve kupovine obavljene Amarokom sponzorišete njegov razvoj sa 10%.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
bs: Nadogradnje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
bs: Ako označite ovo polje, Amarok će povremeno provjeravati nadogradnje za Magnatune bazu podataka i preuzimati ih automatski.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase)
en: Update Magnatune database automatically
bs: Nadograđuj Magnatune bazu podataka automatski

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
bs: Ponovna preuzimanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
bs: Unesite adresu e‑pošte da biste mogli ponovo preuzimati prethodne kupovine sa Magnatjuna direktno iz Amaroka.

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
bs: E‑pošta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
bs: Opcije članstva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
bs: Učlanjen sam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
bs: Vrsta članstva:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
bs: Tok

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
bs: Korisničko ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
bs: Lozinka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
bs: <html><p>Za više podataka o Magnatjunovoj članarini, kao i za učlanjivanje, posjetite <a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok">http://magnatune.com/compare_plans/</a>.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
bs: Opcije toka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
bs: Vrsta tokova za pregled:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Ogg
bs: OGG

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
bs: MP3 visokog kvaliteta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
bs: MP3 niskog kvaliteta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
bs: Preuzimanje albuma sa magnatune.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
bs: Opcije preuzimanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
bs: Izaberite format:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
bs: Preuzmi u:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
bs: Ako preuzimate u lokaciju koju Amarok već nadgleda, album će biti automatski dodat u vašu zbirku.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
bs: Podaci sa magnatune.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
bs: &Preuzmi

en: Processing download
bs: Obrađujem preuzimanje

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
bs: Izgleda su dostavljeni podaci o članarini pogrešni. Ispravite i pokušajte ponovo.

en: Could not process download
bs: Ne mogu da izvršim preuzimanje

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
bs: Ponovo preuzmi već kupljeni album „%1“ od „%2“ sa Magnatjuna.
    
    Korisničko ime: %3
    Lozinka: %4

en: Loading artist info...
bs: Učitavam podatke o izvođaču...

en: Fetching %1 Artist Info
bs: Dobavljam podatke o izvođaču %1

en: Loading album info...
bs: Učitavam podatke o albumu...

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
bs: Godina izdavanja: %1

en: Description:
bs: Opis:

en: From Magnatune.com
bs: Sa Magnatjuna

en: Loading Magnatune.com frontpage...
bs: Preuzimam naslovnu stranicu sa Magnatjuna...

en: Fetching Magnatune.com front page
bs: Dobavljam naslovnu stranicu sa Magnatjuna

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
bs: Preuzimam stranicu omiljenih sa Magnatjuna...

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
bs: Preuzimam ličnu stranicu preporuka sa Magnatjuna...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
bs: Neiskvarena muzička kuća, koja pošteno tretira podjednako izvođače i mušterije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
bs: Kliknite na ovo dugme da skinete sada Magnatune bazu podataka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
bs: Amarok treba skinuti Magnatune bazu podataka kako bi omogućio Magnatune prodavnicu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you enable the following option, Amarok will check for Magnatune updates and download them automatically. You can always disable this option later in Magnatune service configuration.
bs: Ako omogućite sljedeću opciju, Amarok će provjeravati nadogradnje za Magnatune bazu podataka i skidati ih automatski. Uvijek možete onemogućiti ovu opciju u Magnatune konfiguracijskom servisu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
bs: Ažuriraj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
bs: Menadžer ponovnog preuzimanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
bs: Ovo su albumi koje ste ranije preuzimali:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
bs: &Preuzmi ponovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
bs: Izvođač — album

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
bs: Dobavljam spisak prethodnih kupovina na Magnatjunu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
bs: Učlanjivanje na Magnatjun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By becoming a Magnatune.com member, you get unlimited download access and can download any album from within Amarok with a single mouse click. By joining, you can also listen to all streaming tracks from Magnatune.com ad-free.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The Amarok team gets 10% of your initial membership payment, so by joining, you are also supporting the development of Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">As always, the artists get 50% of your membership payment(s) distributed based on which artist you download and stream.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To read more about Magnatune.com memberships, or to sign up, click here: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">After joining, go to the Magnatune config in "Settings->Configure Amarok->Plugins" and enter your membership information. </p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><html><p>Učlanjivanjem na Magnatjunu dobijate neograničen pristup za preuzimanje, i možete iz Amaroka preuzeti bilo koji album jednim klikom. Pridruživanjem takođe možete preslušavati sve tokove sa Magnatjuna bez reklama.</p> 
    <p>Amarokov tim dobija 10% vaše pristupne članarine, tako da učlanjivanjem pomažete razvoj Amaroka.</p> 
    <p>Kao i inače, izvođači dobijaju 50% vaše članarine, koja se raspoređuje prema tome čije albume preuzimate i tokove slušate.</p> 
    <p>Za više informacija o Magnatjunu, ili da se učlanite, kliknite ovde: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok">podaci o članarini</a>.</p> 
    <p>Po učlanjivanju idite na <interface>Podešavanje->Podesi Amarok...->Priključci</interface> i unesite svoje podatke o članstvu.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
bs: Zatvori

en: "Fair trade" online music store
bs: Muzička prodavnica na vezi koja „igra pošteno“.

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
bs: Magnatjun je drugačija sorta muzičke kompanije, koja se drži gesla „Nismo zli!“: 50% od svake kupovine ide direktno izvođaču, a ukoliko kupovinu obavite iz Amaroka, projekat Amaroka dobija proviziju od 10%. Magnatjun takođe nudi članarinu „slušaj koliko možeš“, koja vam omogućava preuzimanje muzike koliko god želite.

en: Artist / Album
bs: Izvođač/album

en: Re-download
bs: Preuzmi ponovo

en: Update Database
bs: Ažuriraj bazu podataka

en: Tools
bs: Alatke

en: Download Album
bs: Preuzmi album

en: Signup
bs: Učlanjivanje

en: Downloading Magnatune.com database...
bs: Preuzimam bazu sa Magnatune.com...

en: Updating the local Magnatune database.
bs: Osvežavam Magnatjunovu lokalnu bazu.

en: ERROR: No arguments supplied
bs: GREŠKA: Nisu dati argumenti.

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
bs: GREŠKA: Pogrešan broj argumenata za addMoodyTracks.

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
bs: GREŠKA: Greška raščlanjivanja za drugi argument (broj).

en: ok
bs: u redu

en: ERROR: Unknown argument.
bs: GREŠKA: Nepoznat argument.

[ctx: A type of command that triggers an action in the integrated Magnatune.com service]
en: Magnatune
bs: Magnatjun

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
bs[0]: Ažuriranje Magnatune.com baze podataka završeno.Baza podataka sadrži %1 numeru
bs[1]: Ažuriranje Magnatune.com baze podataka završeno.Baza podataka sadrži %1 numere
bs[2]: Ažuriranje Magnatune.com baze podataka završeno.Baza podataka sadrži %1 numera

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
bs[0]: %1 albuma od
bs[1]: %1 albuma od
bs[2]: %1 albuma od

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
bs[0]: %1 izvođač.
bs[1]: %1 izvođača.
bs[2]: %1 izvođača.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
bs: Amarokov demon za Harmoni za MP3‑tjuns

en: (C) 2008, Casey Link
bs: © 2008, Kejsi Link

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
bs: Kontroliše autosinhronizaciju sa MP3‑tjunsovim servisom u Amaroku.

en: The identifier the daemon should use.
bs: Identifikator koji će demon koristiti.

en: The email to be used for authentication.
bs: Željena adresa e‑pošte za autentifikaciju.

en: The pin to be used for authentication.
bs: Željeni PIN za autentifikaciju.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
bs: Prijava na MP3‑tjuns

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
bs: E‑pošta:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
bs: Lozinka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
bs: Autosinhronizacija je MP3‑tjunsova usluga koja vam omogućava automatsko premještanje muzike između računarâ i uređajâ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
bs: Autosinhronizacija je MP3‑tjunsova usluga koja vam omogućava automatsko premještanje muzike između računarâ i uređajâ. Možete okačiti muziku sa jedne lokacije i automatski je preuzeti na drugim lokacijama.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
bs: Uključi autosinhronizaciju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
bs: PIN kôd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
bs: <html><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/">Nabavite ormarić na MP3‑tjunsu</a></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
bs: Muzički ormarić na vezi gdje muziku možete bezbedno pohranjivati i pristupati joj: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
bs: MP3‑tjunsov ormarić: vaša muzika svugdje!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
bs: Uključena MP3‑tjunsovu autosinhronizacija

en: MP3tunes AutoSync Disabled
bs: Isključena MP3‑tjunsova autosinhronizacija

en: Authenticating
bs: Autentifikujem se...

en: MP3tunes failed to Authenticate.
bs: Neuspješno autentifikovanje na MP3‑tjunsu.

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
bs: Harmoni za MP3‑tjuns: veza prekinuta

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
bs: Harmoni za MP3‑tjuns: čekam na unos PIN‑a

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
bs: Harmoni za MP3‑tjuns: povezivanje uspješno

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
bs: Greška sa Harmonijem za MP3‑tjuns
    %1

en: MP3tunes Locker
bs: MP3‑tjunsov ormarić

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
bs: Samo sljedeći tipovi numera mogu biti okačeni na MP3‑tjuns: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma i ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
bs: Započinjem kačenje na MP3‑tjuns

en: Uploading Track %1/%2
bs: Šaljem numeru %1/%2...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
bs: Dodaj lokalnu ili udaljenu OPML datoteku da se uključi u listu.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
bs: Ako je prazno, naslov iz OPML će se koristiti.

en: Loading Podcast Info...
bs: Učitavam podatke o podemisiji...

en: Fetching Podcast Info
bs: Dobavljam podatke o podemisiji...

en: Add OPML
bs: Dodaj OPML

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
bs: Dodaj OPML

en: New Folder
bs: Novi direktorij

en: Podcast Directory
bs: Direktorij podemisija

en: A large listing of podcasts
bs: Velika lista podemisija

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
bs: Sveobuhvatan spisak pretraživih podemisija na koje se možete pretplatiti direktno iz Amaroka.

en: Add an OPML file to the list.
bs: Dodaj OPML datoteku na listu.

en: Loading info...
bs: Učitavam podatke...

en: This service does not accept any messages
bs: Ovaj servis ne prima poruke

en: ERROR: unknown message
bs: GREŠKA: nepoznata poruka

en: Neither playable nor downloadable url specified.
bs: Nije naveden url ni za pokretanje ni za skidanje.

en: No service named %1 is currently loaded
bs: Servis po imenu %1 nije trenutno učitan

en: This collection is currently offline
bs: Ova kolekcija je trenutno offline

[ctx: %1 is collection name]
en: %1 has an ability to synchronize track meta-data such as play count or rating with other collections. Do you want to keep %1 synchronized?
    
    You can always change the decision in Amarok configuration.
bs: %1 ima mogućnost da sinhronizira meta-podatke, kao što su brojanje sviranja ili ocjenjivanje s drugim kolekcijama. Želite li zadržati %1 sinhroniziranim?
    
    Možete uvijek promjeniti odluku u Amarok konfiguraciji.

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
bs: Izgleda da imate samo lokalnu kolekciju. Sinhronizacije statistike ima smisla samo ukoliko postoji više od jedne kolekcije.

en: Played %2 times of which one play is recent and unique to this source | Played %2 times of which %1 plays are recent and unique to this source
bs[0]: Svirao %2 puta od kojih je %1 sviranje skorašnje i jedinstveno ovom izvoru
bs[1]: Svirao %2 puta od kojih je %1 sviranja skorašnje i jedinstveno ovom izvoru
bs[2]: Svirao %2 puta od kojih je %1 sviranja skorašnje i jedinstveno ovom izvoru

en: Ignored labels: %1
bs: Ignorisane etikete: %1

en: Can match tracks by: %1
    Can synchronize: %2
bs: Može preklopiti numere prema: %1
    Može sinhronizovati: %2

en: Synchronize Statistics
bs: Sinhroniziraj statistiku

en: Matching Tracks for Statistics Synchronization
bs: Numere koje se poklapaju za sinhronizaciju statistike

en: Synchronizing Track Statistics
bs: Sinhroniziranje statistike numere

[ctx: %2 is a list of collection names]
en: Synchronization of %2 done. <b>One</b> track was updated. | Synchronization of %2 done. <b>%1</b> tracks were updated.
bs[0]: Sinhronizacija %2 je završena. <b>%1</b> numera je ažurirana.
bs[1]: Sinhronizacija %2 je završena. <b>%1</b> numere su ažurirane.
bs[2]: Sinhronizacija %2 je završena. <b>%1</b> numera je ažurirano.

en: <b>One</b> track was queued for scrobbling to %2. | <b>%1</b> tracks were queued for scrobbling to %2.
bs[0]: <b>%1</b> numera je na čekanju za dijeljenje na %2.
bs[1]: <b>%1</b> numere su na čekanju za dijeljenje na %2.
bs[2]: <b>%1</b> numera je na čekanju za dijeljenje na %2.

en: <b>One</b> track's played time was too short to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks' played time was too short to be scrobbled.
bs[0]: <b>%1</b> vrijeme sviranja numere  je bilo prekratko da bi bilo podijeljeno.
bs[1]: <b>%1</b> vremena sviranja numera su bila prekratka da bi bila podijeljena.
bs[2]: <b>%1</b> vremena sviranja numera su bila prekratka da bi bila podijeljena.

en: <b>One</b> track had insufficient metadata to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks had insufficient metadata to be scrobbled.
bs[0]: <b>%1</b> numera nije imala dovoljno metapodataka da bi bila podijeljena.
bs[1]: <b>%1</b> numere nisu imale dovoljno metapodataka da bi bile podijeljene.
bs[2]: <b>%1</b> numera nije imalo dovoljno metapodataka da bi bilo podijeljeno.

en: <b>One</b> track was reported to have been played in the future. | <b>%1</b> tracks were reported to have been played in the future.
bs[0]: <b>%1</b> numera je prijavljena da će biti svirana u budućnosti.
bs[1]: <b>%1</b> numere su prijavljene da će biti svirane u budućnosti.
bs[2]: <b>%1</b> numera je prijavljeno da će biti svirano u budućnosti.

en: <b>One</b> track was last played in too distant past to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks were last played in too distant past to be scrobbled.
bs[0]: <b>%1</b> numera je zadnji put svirana u jako dalekoj prošlosti da bi bila podijeljena.
bs[1]: <b>%1</b> numere su zadnji put svirane u jako dalekoj prošlosti da bi bile dijeljene.
bs[2]: <b>%1</b> numera je zadnji put svirano u jako dalekoj prošlosti da bi bilo podijeljeno.

en: Scrobbling of <b>one</b> track was skipped as configured by the user. | Scrobbling of <b>%1</b> tracks was skipped as configured by the user.
bs[0]: Dijeljenje <b>%1</b> numere je preskočeno jer je tako konfigurisano od strane korisnika.
bs[1]: Dijeljenje <b>%1</b> numere je preskočeno jer je tako konfigurisano od strane korisnika.
bs[2]: Dijeljenje <b>%1</b> numera je preskočeno jer je tako konfigurisano od strane korisnika.

en: Configure Synchronization...
bs: Konfiguriši sinhronizaciju...

en: Tracks matched by: %1
bs: Numere koje se poklapaju sa: %1

[ctx: %1 is field name such as Rating]
en: No selected collection supports writing %1 - it doesn't make sense to synchronize it.
bs: Nije odabrana kolekcija koja podržava pisanje %1 - nema smisla sinhronizovati je.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
bs: Izaberite kolekcije za usklađivanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
bs: Izaberite polja za usklađivanje

en: Configure Synchronization Target
bs: Konfigurirajte odredište sinhronizacije

en: Add Synchronization Target
bs: Dodajte odredište sinhronizacije

en: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> before synchronizing tracks with a file-based target always make sure that the database file is not currently in use!
bs: <span style="color:red; font-weight:bold;">Važno:</span> prije sinhronizovanja zapisa sa odredištem baziranom na datoteci uvijek se pobrinite da datoteka baze podataka nije trenutno u upotrebi!

en: Choose Target Type
bs: Izaberite tip odredišta

en: Configure Target
bs: Konfigurišite odredište

en: Back
bs: Nazad

en: Synchronize
bs: Uskladi

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
bs: Nema numera koje su jedinstvene prema jednom od izvora koji učestvuje u sinhronizaciji

en: There are no tracks excluded from synchronization
bs: Nema numera isključenih iz sinhornizacije

en: Expand Tracks With Conflicts
bs: Proširite numere sa konfliktima

en: Expand Updated
bs: Proširi nadogradnju

en: Collapse Tracks Without Conflicts
bs: Collapse numere bez konflikata

en: Collapse Not Updated
bs: Collapse nije ažuriran

en: Reset All Ratings to Undecided
bs: Resetuje sve ocjene na neodlučeno

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
bs: Uključi etikete iz %1

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
bs: Isključi etikete iz %1

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
bs: Resetuje sve etikete na neodlučeno (ne usklađuje ih)

en: All Tracks
bs: Svi zapisi

en: Updated Tracks
bs: Ažurirane numere

en: Tracks With Conflicts
bs: Numere sa konfliktima

en: There are no tracks with conflicts
bs: Nema numera sa konfliktima

en: There are no tracks going to be updated
bs: Nema numera koje će biti ažurirane

en: Tracks that are unique to their sources
bs: Numere koje su jednistvene svojim izvorima

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
bs: Numere koje su bile isključene iz sinhornizacije zbog nejasnoće

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
bs[0]: <b>%1</b> sviranje
bs[1]: <b>%1</b> sviranja
bs[2]: <b>%1</b> sviranja

[ctx: %2 is the 'X plays message above']
en: %2 of <b>one</b> track will be scrobbled to %3. | %2 of <b>%1</b> tracks will be scrobbled to %3.
bs[0]: %2 od <b>%1</b> numere će biti podijeljena na %3.
bs[1]: %2 od <b>%1</b> numere će biti podijeljene na %3.
bs[2]: %2 od <b>%1</b> numera će biti podijeljeno na %3.

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
bs: Prikazujem %1 od %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
bs: Numere koje se podudaraju

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
bs: Filtrirane numere...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
bs: Utiče na sve primjenljive numere, ne samo na one prikazane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
bs: Uzmi rejtinge iz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
bs: Proširi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
bs: Sažmi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
bs: Jedinstvene numere

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
bs: Isključene numere

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scrobblingGroupBox)
en: Scrobbling
bs: Dijeljenje

en: Abort
bs: Prekini

en: Multiple background tasks running (click to show)
bs: Više zadataka radi u pozadini (kliknite za prikaz)

en: Abort all background tasks
bs: Prekini sve pozadinske radnje

en: Main Toolbar
bs: Glavna traka

en: Rediscover Your Music
bs: Otkrijte ponovo svoju muziku

en: Slim Toolbar
bs: Uska traka alatki

en: Volume: %1% (muted)
bs: Jačina: %1% (prigušeno)

en: Volume: %1%
bs: Jačina: %1%

en: Transcode Tracks
bs: KOnvertuj zvučne zapise

en: Transc&ode
bs: K&onverzija

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
bs: Tokom kopiranja, možete izabrati prepisivanje svojih muzičkih datoteka u drugi format koderom (kodek). Ovo može biti urađeno da bi sačuvalo prostor ili da bi učinilo vaše datoteke čitljivim od strane prijenosnog muzičkog plejera ili određenog softverskog programa.

en: &Copy
bs: &Kopiraj

en: Just copy the tracks without transcoding them.
bs: Samo kopiraj numere bez transkodiranja.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
bs: Tokom pomjeranja, možete izabrati prepisivanje svojih muzičkih datoteka u drugi format koderom (kodek). Ovo može biti urađeno da bi sačuvalo prostor ili da bi učinilo vaše datoteke čitljivim od strane prijenosnog muzičkog plejera ili određenog softverskog programa.

en: &Move
bs: &Pomjeri

en: Just move the tracks without transcoding them.
bs: Samo pomjeri numere bez prepisivanja.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
bs: Nije trenutno dostupno na vašem sistemu.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
bs: Ciljana kolekcija pokazuje da ovaj format neće biti odsviran.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
bs: Dekodiraj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
bs: Prepiši sve numere u odabrani format

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
bs: Prepiši sve numere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
bs: Prepiši numere samo kada je potrebno za sviranje u odredišnoj kolekciji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
bs: Prepiši numere samo kada je potrebno za sviranje.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
bs: Prepiši samo kada su formati izvora i odredišne datoteke različiti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
bs: Prepiši samo kada su formati izvora i odredišta različiti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encoderNotFoundLabel)
en: <b>Note:</b> No encoder is available. If you want to transcode tracks please install <i>ffmpeg</i> or <i>libav</i> package (with <i>ffmpeg</i> wrapper) with appropriate encoders. Otherwise you may check <i>Remember this choice for the next time</i> option in order to skip this dialog for future transfers.
bs: <b>Napomena:</b> Nijedan koder nije dostupan.Ako želite prekodirati zapise molimo instalirajte <i>ffmpeg</i> ili <i>libav</i> paket (sa <i>ffmpeg</i> omotačem) sa prikladnim koderom. Inače mogli bi ste provjeriti <i>Zapamtiti ovaj izbor za sljedeći put</i> opcija radi izostavljanja ovog dijaloga za buduće prenose.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
bs: Zapamti ovaj izbor za sljedeći put

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
bs: Da bi konfigurisali parametre operacije konverzije, molimo vas da izaberete koder sa liste.

en:  (recommended)
bs:  (preporučeni)

en: Ask before each transfer
bs: Pitaj prije svakog premještanja

en: Muted
bs: Utišano

en: <i>Volume: %1</i>
bs: <i>Jačina: %1</i>

en: Score: %1
bs: Rezultat: %1

en: Rating: %1
bs: Rejting: %1

en: Play count: %1
bs: Broj puštanja: %1

en: Last played: %1
bs: Posljednje puštano: %1

en: Bookmark
bs: Obeleživač

en: List and run bookmarks, or create new ones
bs: Pregledajte, pokrenite ili napravite nove zabilješke.

en: Amarok Bookmarks
bs: Amarokove zabilješke

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
bs: Kopiraj trenutnu zabilješku prikaza u klipbord

en: Scheme
bs: Šema

en: Preset:
bs: Prepodešeno:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
bs: Spisak dostupnih šema imenovanja datoteka/ pretpodešavanja formata.

en: Add preset
bs: Dodaj postavku

en: Update preset
bs: Nadogradi postavku

en: Remove preset
bs: Ukloni postavku

en: Ignore
bs: Ignoriši

en: Folder
bs: Direktorij

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
bs: Inicijali

en: Collection root
bs: Korijen zbirke

en: &Basic...
bs: &Osnovno...

en: &Advanced...
bs: &Napredno...

en: New Preset
bs: Novo pretpodešavanje

en: Preset Name
bs: Naziv pretpodešavanja

en: second | seconds
bs[0]: sekunda
bs[1]: sekunde
bs[2]: sekundi

en: minute | minutes
bs[0]: minuta
bs[1]: minute
bs[2]: minuta

en: hour | hours
bs[0]: sat
bs[1]: sata
bs[2]: sati

en: day | days
bs[0]: dan
bs[1]: dana
bs[2]: dana

en: week | weeks
bs[0]: sedmica
bs[1]: sedmice
bs[2]: sedmica

en: month | months
bs[0]: mjesec
bs[1]: mjeseca
bs[2]: mjeseci

en: year | years
bs[0]: godina
bs[1]: godine
bs[2]: godina

en: Simple Search
bs: Jednostavna pretraga

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
bs: prije

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
bs: na

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
bs: nakon

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
bs: između

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
bs: starije od

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
bs: novije od

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
bs: između

en: Rating changed
bs: Rejting je izmijenjen

en: Volume: 100% (muted)
bs: Jačina: 100% (utišano)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
bs: Pregled OSD‑a
    Odvucite ga gdje želite

en: Stopped
bs: Zaustavljen

en: Paused
bs: Pauzirano

en: Play
bs: Pusti

en: Pause
bs: Pauziraj

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
bs: %1 slobodno

en: Track Progress
bs: Napredak numere

en: The amount of time elapsed in current track
bs: Količina proteklog vremena u trenutnom zapisu

en: The amount of time remaining in current track
bs: Količina preostalog vremena u trenutnom zapisu

en: Enter space-separated terms to search.
bs: Unesite razmakom razdvojene izraze za pretragu.

en: Edit filter
bs: Izmijeni filter

en: Volume
bs: Jačina

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
bs: Skoči na: %1

en: Drag in and out items from above.
bs: Ubacite ili izbacite gornje stavke.

en: [prefix]
bs: [prefiks]

en: [suffix]
bs: [sufiks]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
bs: Kontrolna tačka: <b>%1</b>

en: Track: %1
bs: Numera: %1

en: Artist: %1
bs: Izvođač: %1

en: empty
bs: prazno
