amarok - en to cs translation catalogue (2275 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
cs: Výchozí

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
cs: Žádné seskupování

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
cs: Žádné seskupování (jeden řádek)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
cs: Podrobný

en: License Agreement
cs: Licenční ujednání

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
cs: <qt>Nejsou dostupné žádné informace.<br />Dodaný objekt KAboutData neexistuje.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
cs: <qt>Nejsou dostupné žádné informace.<br />Dodaný objekt OcsData neexistuje.</qt>

en: About %1
cs: Informace o aplikaci %1

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Frameworks %3</html>
cs: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Verze %2</b><br />Používá KDE Frameworks %3</html>

en: License: %1
cs: Licence: %1

en: &About
cs: Informace o &aplikaci

en: Please use <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> to report bugs.
cs: Prosím použijte <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> pro hlášení chyb.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
cs: Prosím, chyby hlaste na <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
cs: A&utor

en: A&uthors
cs: A&utoři

en: &Contributors
cs: &Přispěvatelé

en: &Donors
cs: &Dárci

en: T&ranslation
cs: Přek&lad

en: Email contributor
cs: E-mailový přispěvatel

en: Visit contributor's homepage
cs: Navštívit domovskou stránku přispěvatele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
cs: Název

en: Amarok Menu
cs: Nabídka Amaroku

en: Play/Pause
cs: Přehrát/Pozastavit

en: Click to change
cs: Klikněte, přejete-li si změnit

en: &Replay Gain Mode
cs: Režim &Replay Gain

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
cs: Vypnut&o

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
cs: &Skladba

en: Stop
cs: Zastavit

en: Stop after current Track
cs: Zastavit po současné skladbě

en: Stop after current track: Off
cs: Zastavit po současné skladbě: Vypnuto

en: Stop after current track: On
cs: Zastavit po současné skladbě: Zapnuto

en: No track playing
cs: Nepřehrává se žádná skladba

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
cs: Zobrazovat druhý, levý, ukazatel času.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
cs: Nastavte, přejete-li si zobrazit druhý ukazatel času nalevo od posuvníku přehrávání v okně přehrávače.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
cs: Zobrazovat čas zbývající do konce skladby v levém časovém ukazateli.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
cs: Nastavte, přejete-li si v okně přehrávače zobrazit zbývající čas skladby namísto už uplynulého času.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
cs: Které skladby nebo alba se budou upřednostňovat v náhodném režimu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
cs: Skladby nebo alba se zvolenou vlastností budou v náhodném režimu vybrány s větší pravděpodobností.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
cs: Jakým způsobem se má postupovat skladbami v seznamu skladeb

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
cs: Určuje, jakým způsobem bude Amarok procházet skladby v seznamu skladeb

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
cs: Stav dynamického režimu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
cs: Je-li nastaveno, bude zapnut dynamický režim a skladby budou přidávány podle stanoveného dynamického seznamu skladeb.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
cs: Duplikovat skladby v dynamickém režimu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
cs: Pokud zvoleno, mají skladby přidané v dynamickém režimu povoleny duplicity.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
cs: Počet předcházejících skladeb.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
cs: Počet skladeb, které mají být ponechány v seznamu před právě přehrávanou skladbou.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
cs: Nadcházející součet skladeb.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
cs: Počet skladeb, které mají být načteny do seznamu skladeb za právě přehrávanou skladbu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
cs: Zobrazovat ikonu v systémové části panelu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
cs: Povolit/zakázat ikonu Amaroku v systémové části panelu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
cs: Zda skrýt zobrazení kontextu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
cs: Povolit/zakázat zobrazení kontextu v Amaroku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
cs: Počet úrovní pro krok zpět v seznamu skladeb

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
cs: Počet úrovní pro krok zpět v seznamu skladeb.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
cs: Ukládat v seznamech skladeb relativní cesty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
cs: Pokud nastaveno, budou v Amaroku ručně ukládané seznamy skladeb obsahovat cestu k souborům relativní, ne absolutní.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
cs: Webový prohlížeč, který bude Amarok spouštět.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
cs: Získávat obaly alb automaticky podle potřeby

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
cs: Zda zobrazovat pozadí v prohlížecí části panelu

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Automatically scroll the playlist to make the currently playing track visible
cs: Automaticky posunout seznam skladeb, aby byla vidět přehrávaná skladba

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
cs: Zobrazovat obal alba v prohlížeči sbírky

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
cs: Zobrazovat kontext

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
cs: Přehrát znělku prvního spuštění

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Enable context applets collapse animations
cs: Povolit animaci sbalení u kontextových appletů

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
cs: Pokud povoleno, kontextové applety budou sbalovány animovaně.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
cs: Při uspořádávání souborů přepisovat existující soubory.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
cs: Je-li nastaveno, při uspořádávání souborů se přepíšou jakékoliv již existující soubory.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
cs: Při uspořádávání souborů přesunout "The" u jmen umělců na konec.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
cs: Pokud nastaveno, "Uspořádat soubory" přesune "The" v názvech umělců nakonec jako např. v "Beatles, The".

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
cs: Při uspořádávání souborů nahrazovat mezery v názvech souborů podtržítky.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
cs: Je-li nastaveno, při uspořádávání souborů se budou nahrazovat mezery v názvech souborů podtržítky.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
cs: Při uspořádávání souborů používat obrázky obalů jako ikony složek.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
cs: Je-li nastaveno, při uspořádávání souborů se budou používat obrázky obalů jako ikony složek.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
cs: Cesta k umístění složky se sbírkou pro uspořádávání souborů.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
cs: Cesta k umístění složky se sbírkou pro uspořádávání souborů.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
cs: Při uspořádávání souborů přejmenovávat soubory v souladu se souborovým systémem vfat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
cs: Je-li nastaveno, při uspořádávání souborů se budou nahrazovat znaky, které nejsou v souladu se souborovým systémem vfat (jako například ':', '*' and '?').

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
cs: Při uspořádávání souborů přejmenovávat jen ty soubory, které obsahují 7bitové ASCII znaky.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
cs: Je-li nastaveno, při uspořádávání souborů se budou nahrazovat znaky, které nejsou s souladu s 7bitovou ASCII znakovou sadou.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
cs: Při uspořádávání souborů používat vlastní schéma pro pojmenování souborů.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
cs: Je-li nastaveno, při uspořádávání souborů se budou přejmenovávat soubory podle vlastního řetězce formátu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
cs: Formátovací řetězec při uspořádávání souborů, když je používáno vlastní schéma pro pojmenování souborů.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
cs: Když je povoleno vlastní schéma pro pojmenování souborů, pak při uspořádávání souborů se budou přejmenovávat soubory podle tohoto formátovacího řetězce.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
cs: Regulární výraz, který má být nahrazen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
cs: Při uspořádávání souborů se budou nahrazovat dílčí řetězce, které odpovídají tomuto regulárnímu výrazu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
cs: Nahrazuje se řetězec.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
cs: Při uspořádávání souborů se budou nahrazovat dílčí řetězce tímto řetězcem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
cs: Základní nebo pokročilý režim

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
cs: V základním režimu se používají graficky zobrazené výrazy, které lze přetahovat a upouštět za účelem vytvoření schématu názvu souboru. V pokročilém režimu jsou obrázky nahrazeny textem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
cs: Přednastavení formátů

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
cs: Seznam přednastavených formátů.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
cs: Hlavní kanál

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
cs: Ovládání hlasitosti programu Amarok, hodnota mezi 0 a 100.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
cs: Stav ztlumení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
cs: Ztlumit/Zrušit ztlumení zvuku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
cs: Postupně zeslabovat skladbu po stisku tlačítka pro zastavení.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
cs: Povolit/zakázat postupné zeslabování zvuku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
cs: Postupně zeslabovat skladbu po stisku tlačítka pro pozastavení.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
cs: Délka postupného zeslabování zvuku vyjádřená v milisekundách

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
cs: Délka zeslabování zvuku vyjádřená v milisekundách.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
cs: Režim ekvalizéru - 0 = vypnuto, 1 až n = číslo přednastavení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
cs: Je-li povoleno, bude zvukový proud filtrován ekvalizérem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: 11 Equalizer gains including pre-amp, range -100..100, 0 is normal.
cs: 11 hodnot ekvalizéru zahrnuje předzesílení, rozsah -100 až 100, 0 je normální.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
cs: Seznam názvů pro uživatelská přednastavení ekvalizéru

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
cs: Seznam s hodnotami přednastavenými uživatelem

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
cs: Modul úpravy hlasitosti přehrávání.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
cs: Možnost upravit hlasitost skladeb tak, aby hrály stejně hlasitě, a v tom případě i to, zda se tyto úpravy mají provádět po skladbě nebo po albu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
cs: Vypnout Replay Gain

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
cs: Převeď všechny skladby na stejnou hlasitost

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
cs: Převeď všechna alba na stejnou hlasitost

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
cs: Délka krátkého skoku v sekundách.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
cs: Délka středního skoku v sekundách.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
cs: Délka dlouhého skoku v sekundách.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
cs: Zda má Amarok při uspání pozastavit aktuálně přehrávanou skladbu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
cs: Zda by měl Amarok zabránit systému v uspání při přehrávání skladby.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
cs: Zda má Amarok začít přehrávat pokud je skladba přidána do seznamu (a nic jiného není přehráváno).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
cs: Jazyk Amazonu pro získávání obalu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
cs: Stanovuje, z jakého Amazon serveru mají být získávány obrázky obalů.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
cs: Země Wikipedie pro získávání informací

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
cs: Stanovuje, v jakém jazyce jsou informace získané z Wikipedie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
cs: Použít podporu KNotify

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
cs: Zobrazovat informace na obrazovce (OSD)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
cs: Povolit/zakázat OSD.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
cs: Pro upozornění použít Growl

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
cs: Povolit/zakázat Growl pro upozornění.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
cs: Přepnout průhlednost

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
cs: Nastavit pozadí OSD jako průhledné.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
cs: Používat pro OSD vlastní barvy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
cs: Je-li zaškrtnuto, můžete používat pro OSD vlastní nastavení barev.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
cs: Barva písma pro OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
cs: Barva textu v OSD, zadává se v RGB formátu, tj. tři čísla v rozmezí 0-255 oddělená čárkami.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
cs: Škálování písma pro OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
cs: Násobič škálování pro písmo ODS v procentech normálního. 100 je &#8220;normální velikost&#8221;.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
cs: Kolik milisekund by měl být text zobrazen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
cs: Čas udaný v milisekundách, po který má být OSD viditelný. Hodnota 0 znamená, že se OSD nebude nikdy skrývat. Výchozí hodnota je 5000 ms.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
cs: Y posun pozice

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
cs: Y pozice OSD relativně k vybrané obrazovce a zarovnání OSD. Je-li  vybráno zarovnání nahoru, Y posun udává mezeru mezi horní částí OSD a vrškem obrazovky. Je-li vybráno zarovnání dolů, Y posun udává mezeru mezi dolní částí OSD a spodní částí obrazovky.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
cs: Obrazovka OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
cs: Obrazovka, na které se má zobrazit OSD. Pro prostředí s pouze jednou obrazovkou má být nastavení rovno hodnotě 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
cs: Zarovnat OSD k

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
cs: Relativní pozice OSD. Možné volby jsou nalevo, doprostřed, doprava a na střed.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Don't show when a fullscreen application is active
cs: Nezobrazovat pokud je aktivní aplikace přes celou obrazovku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
cs: Nezobrazovat OSD pokud jiná aplikace v popředí běží v režimu přes celou obrazovku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
cs: Po spuštění pokračovat v přehrávání posledně hrané skladby

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
cs: Je-li nastaveno, Amarok po spuštění pokračuje v přehrávání posledně hrané skladby.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
cs: URL skladby, kterou se pokračuje po spuštění

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
cs: Interní: URL skladby, kterou se pokračuje po spuštění.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
cs: Interní: Pokračovat v přeh&rávání v pozastaveném stavu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
cs: Čas, od kterého se má pokračovat, vyjádřený v milisekundách

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
cs: Interní: Pozice přehrávání ve skladbě, od které se má pokračovat po spuštění.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
cs: Seznam hodnot popisujících, které prohlížeče jsou viditelné (odshora dolů).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
cs: Skladba přehrávaná před posledním ukončením programu. Hodnota je -1 v případě, že nebyla přehrávána žádná skladba.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
cs: Číslo (odshora) naposledy aktivního prohlížeče.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
cs: Prohledávat složky se sbírkami rekurzivně

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
cs: Prohledávat složky sbírky znovu při každé změně

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
cs: Zda jsou zapsány změny metadat

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
cs: Zda jsou zapsány změny statistik skladby

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
cs: Zda jsou zapsány změny obalu alba

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
cs: Maximální velikost zapouzdřeného obalu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
cs: Seznam složek ve sbírce

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
cs: Zobrazovat čísla skladeb v prohlížeči sbírky.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
cs: Zobrazovat roky v prohlížeči sbírky.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
cs: Možnost používat detektor sady znaků prohlížeče Mozilla k pokusu o uhodnutí kódování ID3 značek.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Submit played tracks
cs: Odesílat informace o skladbách

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether played tracks are submitted to Audioscrobbler
cs: Odesílat informace o přehrávaných skladbách na Audioscrobbler

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
cs: Uživatelské jméno

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
cs: Uživatelské jméno, které se bude používat pro připojení na Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
cs: Heslo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
cs: Heslo, které se bude používat pro připojení na Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
cs: Odeslat data o skladateli

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
cs: Použít data o skladateli v Last.fm jako s umělcem

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
cs: Najít podobné umělce

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether similar tracks are retrieved from Audioscrobbler
cs: Získávat z Audioscrobbleru podobné skladby

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
cs: Typ zařízení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
cs: Typ multimediálního zařízení.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
cs: Přípojný bod

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
cs: Přípojný bod použitý pro připojení multimediálního zařízení.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
cs: Příkaz pro připojení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
cs: Příkaz použitý pro připojení multimediálního zařízení.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
cs: Příkaz pro odpojení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
cs: Příkaz použitý pro odpojení multimediálního zařízení.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
cs: Automaticky smazat podcasty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
cs: Volba automatického mazání již přehraných podcastů, jakmile je multimediální zařízení připojeno.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
cs: Synchronizovat statistiky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
cs: Zda se budou statistiky vytvářené Amarokem synchronizovat s počty přehrání/hodnoceními skladeb uloženými na zařízení a zda se budou tyto informace o skladbách odesílat na Last.fm.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
cs: Ručně přidané servery

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
cs: Servery pro sdílení hudby, které byly přidány uživatelem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
cs: Serverová hesla

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
cs: Hesla uložená pod jménem hostitele.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
cs: Do srovnávání zahrnout názvy skladeb

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
cs: Do srovnávání zahrnout názvy alb

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
cs: Do srovnávání zahrnout jména umělců

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
cs: Do srovnávání zahrnout názvy žánrů

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
cs: Do srovnávání zahrnout jména skladatelů

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
cs: Do srovnávání zahrnout roky

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
cs: Název grafické úpravy, která bude načtena při spuštění

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
cs: Volba, zda má Amarok používat svou interní databázi namísto externího jádra.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
cs: Název hostitele externímu serveru, s nímž má být navázáno spojení.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
cs: Port serveru, jenž má být připojen k jádru databáze.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
cs: Název databáze, kterou má Amarok využívat. Uživatel by měl vlastnit dostatečná přístupová práva.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
cs: Uživatelské jméno použité k přístupu do externí databáze.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
cs: Heslo externího uživatele databáze.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
cs: Průběžný součet informující o tom, kdy má být spuštěn test.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
cs: Zda povolit skriptovací modul Amaroku.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
cs: Povolit/zakázat skriptovací modul Amaroku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
cs: Volba automatické aktualizace zabudovaných skriptů

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
cs: Povolit/zakázat automatickou aktualizaci zabudovaných skriptů.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
cs: Zda povolit konzoli skriptu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
cs: Zda zobrazovat varování u skriptů přistupujících k zastaralým API.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
cs: Zda uložit aktuální sezení při ukončení.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
cs: Možnost zobrazování moodbaru aktuálně přehrávané skladby, pokud je k dispozici, v posuvníku průběhu přehrávání

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
cs: Povolit/zakázat moodbar, pokud je k dispozici, v posuvníku průběhu přehrávání.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
cs: Styl, jenž se má použít při malování moodbaru

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
cs: Faktor kvality pro automatizovaný generátor seznamu skladeb

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
cs: Hodnota mezi 0 a 10, která řídí, zda se automatizovaný generátor seznamu skladeb pokusí optimalizovat pro rychlost (0) nebo přesnost (10).

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
cs: Neznámé

en: New Bookmark
cs: Nová záložka

en: Bookmark Manager
cs: Správce záložek

en: Add Group
cs: Přidat skupinu

en: Filter bookmarks
cs: Filtrovat záložky

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
cs: Začněte psát, abyste postupně prohledali záložky

en: Bookmark this Album
cs: Přidat toto album do záložek

en: Bookmark this Artist
cs: Přidat tohoto umělce do záložek

en: Add Position Marker
cs: Přidat značku pozice

en: Group
cs: Seskupit

en: Type
cs: Typ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
cs: Popis

en: New Group
cs: Nová skupina

en: none
cs: žádné

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
cs: &Načíst

en: &Delete
cs: S&mazat

en: &Create timecode track
cs: &Vytvořit skladbu s časovým kódem

en: New Timecode Track
cs: Nová skladba s časovým kódem

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Context: %1
cs: Kontext: %1

en: Bookmark Context View Applets
cs: Přidat do záložek applety zobrazení kontextu

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
cs: Kontext

en: Files
cs: Soubory

en: Files (%1)
cs: Soubory (%1)

en: Album "%1" from %2
cs: Album "%1" z %2

en: Artist "%1" from %2
cs: Umělec "%1" z %2

en: Artist "%1"
cs: Umělec "%1"

en: Bookmark Media Sources View
cs: Přidat pohled na zdroje médií do záložek

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
cs: Přejít

en: Bookmark Track Position
cs: Přidat umístění skladby do záložek

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
cs: Přehrát

en: Files/URLs to open
cs: Soubory/URL k otevření

en: Immediately start playing an audio cd
cs: Okamžitě zahájit přehrávání audio CD

en: Skip backwards in playlist
cs: Přeskočit v seznamu skladeb zpět

en: Start playing current playlist
cs: Zahájit přehrávání aktuálního seznamu skladeb

en: Play if stopped, pause if playing
cs: Přehrát, pokud je zastaveno, pozastavit, pokud se hraje

en: Pause playback
cs: Pozastavit přehrávání

en: Stop playback
cs: Zastavit přehrávání

en: Skip forwards in playlist
cs: Přeskočit v seznamu skladeb vpřed

en: Additional options:
cs: Další volby:

en: Append files/URLs to playlist
cs: Přidat soubory/URL do seznamu skladeb

en: Queue URLs after the currently playing track
cs: Zařadit URL do fronty za právě přehrávanou skladbu

en: Load URLs, replacing current playlist
cs: Nahradit aktuální seznam skladeb načtenými URL

en: Print verbose debugging information
cs: Zobrazit podrobné ladicí informace

en: Print verbose debugging information from the audio system
cs: Zobrazit podrobné ladicí informace z audio systému

en: Disable colorization for debug output.
cs: Vypnout vybarvování ladicího výstupu.

en: Allow running multiple Amarok instances
cs: Povolit spuštění více instancí Amaroku

en: Base for relative filenames/URLs
cs: Základ pro relativní názvy souborů/URL

en: Database Error
cs: Chyba databáze

en: The Amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
cs: Databáze Amaroku navrátila následující chyby:
    %1
    Ve většině případů budete tyto problémy muset vyřešit než Amarok poběží korektně.

en: Moving files to trash
cs: Soubory se přesunují do koše

[ctx: Error message box title]
en: Last.fm session key error
cs: Chyba klíče relace Last.fm

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
cs: Cesta k hudbě je nastavena, %1, je nastavena v systémovém nastavení.
    Přejete si ji používat jako složku sbírky?

[ctx: Select if should use a path as collection folder]
en: Select collection folder
cs: Vyberte složku sbírky

[ctx: Select if should use a path as collection folder]
en: Use
cs: Použít

[ctx: Select if should use a path as collection folder]
en: Don't use
cs: Nepoužívat

en: Media Sources Home
cs: Hudební zdroje

en: Filter Music Sources
cs: Filtrovat hudební zdroje

en: &Media Sources
cs: Zdroje &médií

en: Go Up in Media Sources Pane
cs: Přejít výš v panelu zdrojů médií

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
cs: Zde naleznete svojí místní hudbu, stejně tak jako hudbu z mobilních přehrávačů audia a z CD.

en: Search collection
cs: Prohledat sbírku

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
cs: Přidáno tuto hodinu

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
cs: Přidáno dnes

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
cs: Přidáno tento týden

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
cs: Přidáno tento měsíc

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Never Played
cs: Nikdy nehrané

en: First Level
cs: První úroveň

en: Second Level
cs: Druhá úroveň

en: Third Level
cs: Třetí úroveň

en: Show Years
cs: Zobrazit roky

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
cs: Zobrazit čísla skladeb

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Artist for Various Artists
cs: Zobrazovat umělce pro Různí umělci

en: Show Cover Art
cs: Zobrazit obal

en: Merged View
cs: Sloučený pohled

en: Sort Options
cs: Možnosti třídění

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
cs: Žádné popisky

en: Counting...
cs: Počítání...

en: 1 track | %1 tracks
cs[0]: 1 skladba
cs[1]: %1 skladby
cs[2]: %1 skladeb

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
cs: Neznámý

en: Various Artists
cs: Různí umělci

en: Year - Album
cs: Rok - album

en: Track Artist
cs: Umělec skladby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
cs: Umělec alba

en: Composer
cs: Skladatel

en: Genre
cs: Žánr

en: Year
cs: Rok

en: Label
cs: Popisek

en: None
cs: Žádné

en: Collapse All
cs: Svinout vše

en: Collection
cs: Sbírka

en: Copy to Collection
cs: Zkopírovat do sbírky

en: Move to Collection
cs: Přesunout do sbírky

en: Move Tracks to Trash
cs: Přesunout skladby do koše

en: Delete Tracks
cs: Smazat skladby

en: More...
cs: Více...

en: &Add to Playlist
cs: Přid&at do seznamu skladeb

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
cs: Nah&radit seznam skladeb

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
cs: Uspořádat soubory

en: &Edit Track Details
cs: Upravit pod&robnosti skladby

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Filter Files
cs: Filtrovat soubory

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
cs: Prohlížeč souborů vám umožňuje procházet soubory na všech místech vašeho systému bez ohledu na to, zda jsou tyto soubory částí vaší místní sbírky. Tyto soubory poté můžete přidat na seznam skladeb a stejně tak můžete provádět i základní operace se soubory.

en: &Move to Trash
cs: Pře&sunout do koše

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
cs: Potvrzení smazání

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
cs[0]: Opravdu si přejete smazat tuto položku?
cs[1]: Opravdu si přejete smazat tyto %1 položky?
cs[2]: Opravdu si přejete smazat těchto %1 položek?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
cs: Potvrdit přesun do koše

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
cs[0]: Opravdu si přejete přesunout tuto položku do koše?
cs[1]: Opravdu si přejete přesunout %1 tyto položky do koše?
cs[2]: Opravdu si přejete přesunout %1 tyto položky do koše?

en: Home
cs: Domovská složka

en: Automated Playlist Generator
cs: Automatizovaný generátor seznamu skladeb

en: Create playlists by specifying criteria
cs: Vytvořit seznamy skladeb podle kritérií

en: Add new preset
cs: Přidat nové přednastavení

en: Edit selected preset
cs: Upravit zvolené přednastavení

en: Delete selected preset
cs: Smazat zvolené přednastavení

en: Import a new preset
cs: Importovat nové přednastavení

en: Export the selected preset
cs: Exportovat zvolené přednastavení

en: Run APG with selected preset
cs: Spustit AGS se zvoleným přednastavením

en: APG Presets
cs: Přednastavení AGS

en: Generator Optimization
cs: Optimalizace generátoru

en: Speed
cs: Rychlost

en: Accuracy
cs: Přesnost

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
cs: Upravit zkreslení

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
cs: Typ shody:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
cs: Toto zkreslení nahrazuje jiné zkreslení, které v tuto chvíli není načtené nebo je vypnuté. Název původního zkreslení bylo %1.

en: This bias has no settings.
cs: Toto zkreslení se nijak nenastavuje.

en: Dynamic Playlists
cs: Dynamické seznamy skladeb

en: Dynamically updating parameter based playlists
cs: Dynamicky aktualizuj seznam skladeb podle parametrů

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
cs: Díky dynamickému seznamu skladeb se z Amaroku stane váš osobní DJ, který vám bude automaticky vybírat skladby podle řady parametrů, které zvolíte.

en: Previous:
cs: Předchozí:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
cs: Počet předchozích skladeb, které mají zůstat v seznamu skladeb.

en: Upcoming:
cs: Následující:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
cs: Počet nadcházejících skladeb, které mají být přidány do seznamu skladeb.

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
cs: Zapnuto

en: Turn dynamic mode on.
cs: Zapnout dynamický režim.

en: Duplicates
cs: Duplicity

[ctx: Tooltip for dynamic playlist setting button]
en: Allow duplicate tracks in result
cs: Povolit ve výsledku duplicitní skladby

en: New
cs: Nový

en: New playlist
cs: Nový seznam skladeb

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit the selected playlist or bias
cs: Upravit vybraný seznam skladeb nebo zkreslení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
cs: Smazat

en: Delete the selected playlist or bias
cs: Smazat vybraný seznam skladeb nebo zkreslení

en: Repopulate
cs: Osvěžit

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
cs: Nahradit připravené skladby čerstvými.

en: &Rename playlist
cs: Pře&jmenovat seznam skladeb

en: &Add new Bias
cs: Přid&at nové zkreslení

en: &Clone Playlist
cs: &Klonovat seznam skladeb

en: &Delete playlist
cs: Smazat seznam skla&deb

en: &Edit bias...
cs: &Upravit zkreslení...

en: &Clone bias
cs: &Duplikovat zkreslení

en: &Delete bias
cs: &Smazat zkreslení

en: &Add new bias
cs: Přid&at nové zkreslení

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
cs: Prohlížeč seznamů skladeb obsahuje váš seznam importovaných a uložených seznamů skladeb. Můžete v něm také upřesnit výkonné dynamické seznamy skladeb a řídit vaše odběry podcastů a dílů.

en: Add Folder
cs: Přidat složku

en: Visible Sources
cs: Viditelné zdroje

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
cs: Složky jsou zobrazeny pouze ve <b>sloučeném pohledu</b>.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
cs: Nová složka

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
cs[0]: Jeden seznam skladeb
cs[1]: %1 seznamy skladeb
cs[2]: %1 seznamů skladeb

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
cs: Načítání...

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
cs[0]: Jeden seznam skladeb
cs[1]: %1 seznamy skladeb
cs[2]: %1 seznamů skladeb

en: Source
cs: Zdroj

en: Create an Empty Playlist
cs: Vytvořit prázdný seznam skladeb

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
cs: &Nový

en: &Rename...
cs: Pře&jmenovat...

en: &Delete...
cs: S&mazat...

en: &Export As...
cs: &Exportovat jako...

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
cs[0]: skladba
cs[1]: %1 skladby
cs[2]: %1 skladeb

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
cs: Odstranit %1 z %2

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
cs[0]: 1 seznam skladeb
cs[1]: %1 seznamy skladeb
cs[2]: %1 seznamů skladeb

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
cs[0]: Smazat skladbu z %2
cs[1]: Smazat %1 skladby z %2
cs[2]: Smazat %1 skladeb z %2

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is playlist name, %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete playlist <i>%1</i> from %2?
cs: Smazat seznam skladeb <i>%1</i> z %2?

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is the playlist count (always more than 1), %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete %1 playlists from %2?
cs: Smazat %1 seznam skladeb z %2?

en: Confirm Playlist Deletion
cs: Potvrdit smazání seznamu skladeb

en: Use relative path for &saving
cs: Pro &uložení použít relativní cestu

en: Save As
cs: Uložit jako

en: &Rename Folder...
cs: Pře&jmenovat složku...

en: &Delete Folder
cs: &Smazat složku

en: New name
cs: Nový název

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
cs: Zadejte nový název složky:

en: Confirm Delete
cs: Potvrdit odstranění

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
cs: Opravdu si přejete smazat tuto složku a její obsah?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
cs: Podcasty

en: List of podcast subscriptions and episodes
cs: Seznam odebíraných podcastů a dílů

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
cs: Řízení vašich odběrů podcastů a procházení individuálními díly. Zde se též odehrává stahování epizod na disk, anebo můžete říci Amaroku, aby tak činil automaticky.

en: &Add Podcast
cs: Přid&at podcast

en: &Update All
cs: Akt&ualizovat vše

en: Import OPML File
cs: Importovat soubor OPML

en: By
cs: Od

[ctx: Podcast published on date]
en: On
cs: V

en: File Size:
cs: Velikost souboru:

en: Subscription Date:
cs: Datum zahájení odebírání:

en: Keywords:
cs: Klíčová slova:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
cs: Přidat podcast...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
cs: přidat podcast...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
cs: Obnovit všechny podcasty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
cs: Nastavit podcasty...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
cs: Odstup mezi dvěma prohledáváními...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
cs[0]: Jeden kanál
cs[1]: %1 kanály
cs[2]: %1 kanálů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
cs: Název

en: Summary
cs: Shrnutí

en: Add Podcast
cs: Přidat podcast

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
cs: Zadejte URL kanálu RSS 1.0/2.0 nebo Atomu:

en: Saved Playlists
cs: Uložené seznamy skladeb

en: User generated and imported playlists
cs: Uživatelem vytvořené a importované seznamy skladeb

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
cs: Vytvořte, upravte, organizujte a načítejte seznamy skladeb. Amarok automaticky přidá kterýkoli seznam skladeb, který najde při prohledávání vaší sbírky, a všechny seznamy skladeb, jež uložíte, se zde taktéž ukáží.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
cs: Internetový prohlížeč vám umožňuje procházet online zdroje obsahu, který se začleňuje přímo do Amaroku. Amarok je dodáván s množstvím těchto zdrojů, avšak mnoho dalších může být přidáno prostřednictvím skriptů.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
cs: Obecné

en: Configure General Options
cs: Nastavit obecné volby

en: Local Collection
cs: Místní sbírka

en: Configure Local Collection
cs: Nastavit místní sbírku

en: Configure Metadata Handling
cs: Nastavit manipulaci s metadaty

en: Playback
cs: Přehrávání

en: Configure Playback
cs: Nastavit přehrávání

en: Notifications
cs: Upozornění

en: Configure Notifications
cs: Nastavit upozornění

en: Database
cs: Databáze

en: Configure Database
cs: Nastavit databázi

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: Configure Plugins
cs: Nastavit zásuvné moduly

en: Scripts
cs: Skripty

en: Configure Scripts
cs: Nastavit skripty

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
cs: Nastavení sbírky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
cs: Složky se sbírkou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
cs: V těchto složkách budou hledána média, která mají vytvořit vaší sbírku. Můžete na složku kliknout pravým tlačítkem tak, abyste ji, pokud byla již vybrána, znovu individuálně načetli:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
cs: Import hudby

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
cs: Zda má Amarok převést skladby při kopírování nebo přenášení do místní sbírky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
cs: Převést skladby:

en: Amarok was able to establish a successful connection to the database.
cs: Amarok se úspěšně připojil k databázi.

en: Success
cs: Úspěch

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
cs: Databáze Amaroku navrátila následující chyby:
    %1
    Ve většině případů budete tyto problémy muset vyřešit než Amarok poběží korektně.

en: Changes to database settings only take
    effect after Amarok is restarted.
cs: Změny nastavení databáze budou
    provedeny až po restartu Amaroku.

en: Database settings changed
cs: Nastavení databáze byla změněna

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
cs: heslo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
cs: Zaškrtněte pro povolení použití externí databáze. Ve výchozím stavu již jedna zapouzdřená databáze MySQL běží.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
cs: Použít &externí databázi MySQL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
cs: Nastavení připojení

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
cs: Zadejte název existujícího serveru MySQL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
cs: Zadejte číslo portu pro přístup k serveru. Jako výchozí je port 3306.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
cs: &Uživatelské jméno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
cs: Zadejte heslo pro výchozího uživatele.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
cs: He&slo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
cs: Zadejte uživatelské jméno pro zpřístupnění databáze s plnými přístupovými právy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
cs: &Databáze:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
cs: Zadejte název databáze. Výchozí přednastavení je amarokdb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
cs: Otestovat databázové spojení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Info)
en: Amarok expects the above database and user account to already exist. This user also requires full access to the database. Changes only take effect after Amarok is restarted.
cs: Amarok předpokládá, že výše uvedená databáze a uživatelský účet již existují. Tento uživatel rovněž potřebuje plný přístup k databázi. Změny budou provedeny až po restartu Amaroku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
cs: Pokud vaše databáze není ještě nastavena, můžete použít následující S&QL příkazy (po nahrazení hesla správným heslem):

en: Excluded Labels
cs: Vyřazené popisky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
cs: Přidat tento popisek do seznamu ignorovaných popisků

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
cs: Přidat popisek k ignorování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
cs: Synchronizace statistik se nijak nedotkne vybraných popisků

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
cs: Obecné volby

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
cs: Povolit ikonu Amaroku v systémové části panelu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
cs: Zobrazit ikonu v &panelu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
cs: Zaškrtněte pro automatické stažení obalu z internetu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
cs: Automaticky získávat obaly alb

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
cs: Zaškrtněte pro povolení animaci při sbalení kontextových appletů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
cs: Zobrazit obrázky na pozadí panelu prohlížeče

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
cs: Možnosti seznamu skladeb

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
cs: Zaškrtněte pro automatický posun seznamu aby byla vidět přehrávaná skladba.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
cs: Automaticky posunout seznam skladeb na aktuální skladbu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
cs: Možnosti moodbaru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
cs: <b>Poznámka</b>: Soubory *.mood musí být vygenerovány ručně. Více informací naleznete v <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">článku na KDE UserBase</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
cs: Moodbar umožňuje vizuálně se orientovat ve vaší hudbě.
    Vezměte prosím na vědomí, že tato funkce vyžaduje externí nástroj "Moodbar Generator".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
cs: Ukázat moodbar v posuvníku průběhu přehrávání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
cs: Styl moodbaru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
cs: Zvolte styl zobrazení nálady

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
cs: Výchozí (Systémové barvy)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
cs: Nazlobený

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
cs: Zmrazený

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
cs: Šťastný

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Normal
cs: Normální

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
cs: Malý (200 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
cs: Střední (400 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
cs: Velký (800 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
cs: Obrovský (1600 px)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
cs: Synchronizovat hodnocení

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
cs: Synchronizovat časy prvního přehrání

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
cs: Synchronizovat časy posledního přehrání

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
cs: Synchronizovat počty přehrání

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
cs: Synchronizovat popisky

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
cs: Synchronizovat %1

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
cs[0]: (%2jedna výjimka%3)
cs[1]: (%2%1 výjimky%3)
cs[2]: (%2%1 výjimek%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
cs: Značky souborů

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
cs: Zapisovat změny meta dat (obsahující hodnocení 'hvězdičky') zpět do souboru.
    Zpětnému zapisování můžete zabránit tím, že odeberete právo k zápisu do souboru.
    To může být dobrý nápad, když současně
    sdílíte tyto soubory přes internet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
cs: Zapsat metadata do souboru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
cs: Zapisovat statistiky, které se mění s přehráním (např. skóre, poslední přehrání, počet přehrání)
    jako značky zpět do souboru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
cs: Zapisovat statistiky do souborů

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
cs: Zapisovat změněné obaly zpět do souboru.
    Nahradí již existující zapouzdřené obaly.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
cs: Ukládat obaly do souboru, maximální velikost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
cs: Přeškáluje obaly, pokud je to nezbytné.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
cs: Pokud je volba zvolena, Amarok použije
    detektor znakové sady z Mozzily k tomu, aby automaticky odhadl
    znakovou sadu využitou v ID3 značkách.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
cs: Povolit d&etekci znakové sady v ID3 značkách

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
cs: Synchronizace statistik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_syncedCollectionsLabel)
en: <b>Check collections to keep them synchronized.</b> This includes scrobbling of tracks played on iPods if you have Last.fm plugin configured
cs: <b>Vyberte sbírky, které chcete nechat synchronizovat.</b> Synchronizace zahrnuje zasílání skladeb přehraných na iPodech na Last.fm, pokud máte povolen zásuvný modul Last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
cs: Zapomenout

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
cs: Nastavit…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
cs: Přidat…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
cs: Synchronizovat…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
cs: Obecné

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
cs: Zaškrtněte, přejete-li si povolit zobrazení informací na obrazovce (OSD). Je-li přehrávána nová skladba, OSD krátce zobrazí údaje k této skladbě.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
cs: Po&užívat OSD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
cs: &Doba trvání:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
cs: Čas v milisekundách, po který má být ukázáno OSD. Hodnota musí být mezi 500 ms a 10000 ms.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
cs: Napořád

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
cs: Ob&razovka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
cs: Obrazovka, na které se má zobrazovat OSD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
cs: Zaškrtněte, přejete-li si povolit vlastní barvy pro zobrazení informací o skladbě na obrazovce (OSD).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
cs: Používat v&lastní barvy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
cs: Barva OSD textu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
cs: Barva textu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
cs: Kliknutím vyberte barvu textu OSD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
cs: Pokud zaškrtnuto, povoluje průhlednost je=li podporována systémem pracovní plochy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
cs: P&růhlednost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
cs: Měřítko písma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
cs: Zaškrtněte pro použití systémových upozornění.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
cs: Použít &systémová upozornění

en: Current Phonon backend does not support volume fading
cs: Aktuální podpůrná vrstva Phonon nepodporuje postupné zeslabování

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
cs: Je-li zaškrtnuto, Amarok bude <br>pokračovat v přehrávání od místa, kde během posledního sezení skončil -- stejně jako magnetofon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
cs: Pokračovat v  přeh&rávání při spuštění

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
cs: <html>Povolte tuto volbu pro započetí přehrávání kdykoliv je jedna nebo více skladeb přidána do seznamu skladeb použitím myši, stiskem Enter nebo když je seznam nahrazen. Nedělá nic pokud je již něco přehráváno.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
cs: Zahájit přehrávání když jsou skladby přidány do seznamu skladeb

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
cs: Postupné zeslabování hlasitosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
cs: Postupné zeslabení zvuku při zastavení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
cs: Postupné zeslabení zvuku při pozastavení

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
cs: Délka postupného zeslabování skladeb vyjádřená v milisekundách.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
cs: Volby uspání systému

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
cs: Pokud povoleno, Amarok zabrání systému v automatickém uspání, pokud zrovna přehrává skladbu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
cs: Potlač&it automatické uspání při přehrávání

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
cs: Pokud povoleno, Amarok při uspání pozastaví aktuálně přehrávanou skladbu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
cs: &Pozastavit přehrávání při uspání

en: Collections
cs: Sbírky

en: Internet Services
cs: Internetové služby

en: Statistics importers
cs: Importy statistik

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
cs: Ručně nainstalované skripty nemohou být automaticky aktualizovány. Pokračovat?

en: Select Archived Script
cs: Vyberte archivovaný skript

en: Invalid Archive
cs: Neplatný archiv

en: Invalid Script File
cs: Neplatný soubor skriptu.

en: Another script with the name %1 already exists
    Existing Script's Version: %2
    Selected Script's Version: %3
cs: Jiný skript s názvem %1 již existuje
    Verze existujícího skriptu: %2
    Verze vybraného skriptu: %3

en: The script %1 was successfully installed
cs: Skript %1 byl úspěšně nainstalován

en: Generic
cs: Obecné

en: Lyrics
cs: Text písně

en: Scriptable Service
cs: Skriptovatelná služba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
cs: Odinstalovat skript

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
cs: Nainstalovat místní skript

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
cs: Konzole skriptu

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
cs: Povolit konzoli skriptu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
cs: Povolit konzoli skriptu

en: Search Scripts
cs: Vyhledávací skripty

en: Main Script File
cs: Soubor s hlavním skriptem

en: Applet Icon File
cs: Soubor ikony appletu

en: Images
cs: Obrázky

en: Display
cs: Zobrazení

en: %1 track | %1 tracks
cs[0]: %1 skladba
cs[1]: %1 skladby
cs[2]: %1 skladeb

en: Disc %1
cs: Disk %1

en: &Queue
cs: Zařadit do &fronty

en: Edit Track Details
cs: Upravit podrobnosti skladby

[ctx: The title of the analyzer config dialog]
en: %1 config
cs: %1 nastavení

en: Bar width:
cs: Šířka sloupce:

en: %1 pixel | %1 pixels
cs[0]: 1 pixel
cs[1]: %1 pixely
cs[2]: %1 pixelů

en: Bars fall speed:
cs: Rychlost pádu sloupce:

en: Frequency range:
cs: Frekvenční rozsah:

en: Sample size:
cs: Velikost vzorku:

en: Play Count
cs: Počet přehrání

en: Score
cs: Skóre

en: Last played
cs: Naposledy hrané

en: Never
cs: Nikdy

en: Add label
cs: Přidat popisek

en: Remove label
cs: Odstranit popisek

en: Show in Media Sources
cs: Zobrazit v Hudebních zdrojích

en: Add to blacklist
cs: Přidat do zakázaných (blacklist)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
cs: Popisky

en: Reload
cs: Obnovit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
cs: Nastavení

en: Labels: No track playing
cs: Popisky: nepřehrává se žádná hudba

en: Labels: Fetching...
cs: Popisky: Stahuji...

en: Labels: %1
cs: Popisky: %1

en: Labels for %1 by %2
cs: Popisky pro %1 od %2

en: General Settings
cs: Obecná nastavení

en: Blacklist Settings
cs: Nastavení vyloučených popisků

en: Replacement Settings
cs: Nastavení nahrazování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
cs: Nezobrazovat následující popisky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
cs: Popisky odpovídající umělci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
cs: Popisky odpovídající názvu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
cs: Popisky odpovídající albu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
cs: Černá listina

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
cs: Nastavení popisků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
cs: Minimální skóre skladby:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
cs: Zobrazit pouze skladby, které byly hodnoceny minimálně takto vysoko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
cs: Maximální počet zobrazených popisků:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
cs: Nezobrazovat více než zadaný počet popisků.
    Osobní popisky budou vždy zobrazeny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
cs: Osobní popisky zobrazit, jako kdyby měly skóre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
cs: Ovlivňuje velikost písma osobních popisků.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
cs: Automaticky přiřadit stažené popisky, pokud skladba žádné nemá

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
cs: Přidat pouze ty popisky, které mají aspoň takto vysoké skóre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
cs: Barva pro přiřazené popisky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
cs: Barva pro pozadí popisků:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
cs: Nastavit barvu popisku podle aktuálního barevného schématu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
cs: Obnovit výchozí barvy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
cs: Nahradit stažený popisek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
cs: za

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
cs: Přidat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
cs: Pomáhá udržet vaši sbírku popisků organizovanou nahrazováním stažených popisků podle vašich představ.
    Např.: "hip hop" -> "hip-hop"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
cs: Stažený popisek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
cs: Nahrazení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
cs: Odstranit vybrané

en: Lyrics config
cs: Nastavení textu písní

en: Font size:
cs: Velikost písma:

en: Text alignment:
cs: Zarovnání textu:

en: Align left
cs: Zarovnat vlevo

en: Align right
cs: Zarovnat vpravo

en: Align center
cs: Zarovnat na střed

en: Font:
cs: Písmo:

en: Toggle auto scroll
cs: Zapnout automatický posun

en: Reload lyrics
cs: Znovu načíst text písně

en: No lyrics found
cs: Text písně nebyl nalezen

en: Suggestions:
cs: Návrhy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
cs: Název:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
cs: Umělec:

en: Configure Playlist Info Applet
cs: Nastavit applet s informacemi o seznamu skladeb

en: Width
cs: Šířka

[ctx: %1 is the artist for which similars are currently shown]
en: Similar to <b>%1</b>
cs: Podobné <b>%1</b>

[ctx: Artist's listener and playcount from Last.fm]
en: %1 listeners<br>%2 plays
cs: %1 posluchačů<br>%2 přehrání

[ctx: Number of user's own scrobbles of an artist on Last.fm, appended to previous string if not 0]
en: <br>%1 plays by you
cs: <br>%1 vašich přehrání

en: Songkick Concert Information
cs: Informace o koncertu songkick

en: Concerts
cs: Koncerty

en: Reload Songkick
cs: Znovu načíst Songkick

en: Concert information is being fetched.
cs: Získávají se informace o koncertu.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
cs: Songkick se nepovedlo stáhnout. Prosím, zkontrolujte připojení k internetu: %1

en: There was no information found for this track
cs: Žádné Informace o této skladbě nebyly nalezeny

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
cs: Obnovit tabulaturu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
cs: Obnovit tabulaturu s následujícím názvem a umělcem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
cs: Umělec

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
cs: Tabulatura

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
cs: Obnovit tabulaturu

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
cs: Tabulatura: stahuji...

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
cs: Žádná tabulatura pro %1 od umělce %2

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
cs: Tabulatura: chyba stahování

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
cs: Tabulatura: %1 - %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
cs: Nastavení tabulatury

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
cs: Obnovit tabulaturu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
cs: Aktuální nastavení skladby

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
cs: Získat tabulaturu pro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
cs: Kytara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
cs: Basy

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
cs: tabulatura poskytnuta z:

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Následující

[ctx: Disable automatic page changes when track changes in Wikipedia applet]
en: Don't change page automatically
cs: Neměnit stránku automaticky

en: Track
cs: Skladba

[ctx: Right-click menu option for links in Wikipedia applet]
en: Copy Link to Clipboard
cs: Kopírovat odkaz do schránky

[ctx: Right-click menu option for images in Wikipedia applet]
en: Copy Image to Clipboard
cs: Zkopírovat obrázek do schránky

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
cs: Amarok není schopen získat informace z Wikipedie: %1

en: No information found...
cs: Nebyly nalezeny žádné informace...

[ctx: Search pattern for an artist or band]
en: .*\(.*(artist|band).*\)
cs: .*\(.*(umělec|kapela).*\))

[ctx: Search pattern for a composer]
en: .*\(.*(composer|musician).*\)
cs: .*\(.*(skladatel|hudebník).*\))

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
cs: .*\(.*(album|skóre|soundtrack).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
cs: .*\(.*(píseň|skladba).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
cs: Pro vyhledání ve Wikipedii je potřeba %1

en: Choose Language
cs: Zvolte jazyk

[ctx: A message (link) shown for clicked non-Wikipedia links in Wikipedia applet. %1 is the url of the link]
en: Click to open %1 in a web browser
cs: Klikněte pro zobrazení %1 v prohlížeči

en: Configure Applets...
cs: Nastavit applety...

en: &Context
cs: &Kontext

en: No labels found on Last.fm
cs: Na Last.fm nebyly nalezeny žádné popisky

en: Unable to retrieve from Last.fm
cs: Nelze získat z Last.fm

en: No connection to Last.fm
cs: Žádné spojení s Last.fm

en: ontour
cs: na turné

en: dates
cs: data

en: Do not show under Various Artists
cs: Nezobrazovat pod Různí umělci

en: Show under Various Artists
cs: Zobrazovat pod Různí umělci

en: %1 - Stopped %2
cs: %1 - Zastaveno %2

en: Playback Ended Markers
cs: Značky konce skladby

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
cs: Agregovaná sbírka

en: Ogg Vorbis is a fully free and unencumbered compressed audio format that is perfect for storing your compressed music on your computer. The sound quality is slightly better than MP3 at the same bitrate. Note that not all mobile players support the Ogg Vorbis format.
cs: Ogg Vorbis je zcela svobodný a volný kompresní audio formát, který je dokonale vhodný pro ukládání vaší zkomprimované hudby na vašem počítače. Při tom samém datovém toku je kvalita zvuku mírně lepší než MP3. Mějte na paměti, že ne všechna přenosná zařízení formát Ogg Vorbis podporují.

en: FLAC is a lossless compressed audio format free of any patents or license fees. It maintains perfect CD audio quality while reducing file size by about 50%. Because the filesize is much larger than Ogg Vorbis or MP3 it is not recommended if you want to transfer your music to a mobile player.
cs: Flac je bezeztrátový kompresní audio formát, který je prostý jakýchkoli patentů nebo licenčních poplatků. Udržuje dokonalou CD audio kvalitu a zároveň zmenšuje velikost souborů o asi 50 %. Protože je velikost souborů mnohem větší, než je tomu u Ogg Vorbis nebo MP3, nedoporučuje se vám hudbu přenášet do přenosného přehrávače.

en: WAV is a basic, uncompressed audio file format. It takes up a lot of space but maintains perfect quality. It is generally not recommended unless you know what you are doing. If you want perfect quality, use FLAC instead.
cs: WAV je základní, nekomprimovaný zvukový souborový formát. Vyžaduje hodně prostoru, ale zachovává dokonalou kvalitu. Všeobecně se nedoporučuje jej používat, pokud tedy opravdu nevíte, co děláte. Jestliže požadujete dokonalou kvalitu, použijte místo něj FLAC.

en: MP3 is the de facto standard in compressed audio compatible with almost all mobile players. It is however non free and generally not recommended.
cs: MP3 je de facto standardem pro komprimovanou hudbu, kompatibilní s většinou přenosných přehrávačů. Nicméně není svobodný a obecně se nedoporučuje.

en: Audio CD settings - Amarok
cs: Nastavení zvukového CD - Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
cs: Dostupné formáty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wavButton)
en: Wav
cs: WAV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Loading remote collection from host %1
cs: Načítá se vzdálená sbírka od hostitele %1

en: Music share at %1
cs: Sdílená hudba na %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
cs: Aktualizuje se databázové schéma Amaroku. Neukončujte prosím Amarok, protože by to mohlo vyústit v poškození databáze.

en: Updating Amarok database schema
cs: Aktualizuje se databázové schéma Amaroku

en: Source track does not exist: %1
cs: Zdrojová skladba neexistuje: %1

en: Could not create directory: %1
cs: Nelze vytvořit adresář: %1

en: Transferring: %1
cs: Přenos: %1

en: Transcoding: %1
cs: Převádím: %1

en: Removing: %1
cs: Odstraňuje se: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
cs: <ul><li>%1</li></ul>Ve většině případů to znamená, že nebyly importovány všechny skladby.<br>Více informací o duplicitních skladbách obsahuje v <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Manuál Amaroku</a>.

en: Errors During Collection Scan
cs: Chyby během prohledávání sbírky

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
cs: Nalezeny duplikáty, druhý soubor bude ignorován:
    %1
    %2

en: &Configure Device
cs: Nas&tavit zařízení

en: &Eject Device
cs: Odpojit zaříz&ení

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
cs: Přidat osiřelé skladby zpět a smazat nadbytečné záznamy

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
cs: Inicializace byla úspěšná

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
cs: Databáze iTunes úspěšně zapsána na %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
cs: Zápis databáze iTunes na %1 selhal bez uvedení příčiny

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
cs: Zápis databáze iTunes na %1 selhal: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
cs: Odpojený iPod/iPad/iPhone

en: Unknown Collection
cs: Neznámá sbírka

en: Unknown Artist
cs: Neznámý umělec

en: Unknown track
cs: Neznámá skladba

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
cs[0]: Zpracování jedné skladby selhalo. (více informací naleznete v ladicím výstupu)
cs[1]: Zpracování %1 skladeb selhalo. (více informací naleznete v ladicím výstupu)
cs[2]: Zpracování %1 skladeb selhalo. (více informací naleznete v ladicím výstupu)

[ctx: Infrequently displayed message, don't bother with singular forms. %1 to %3 are numbers, %4 is the 'Failed to process ...' sentence or an empty string.]
en: Done consolidating iPod files. %1 orphaned tracks matched with stale iTunes database entries, %2 stale database entries removed, %3 orphaned tracks added back to the iTunes database. %4
cs: Konsolidace iPodu dokončena. %1 osiřelých skladeb bylo spojeno s nadbytečnými záznamy v iTunes databázi, %2 nadbytečných záznamů bylo smazáno z databáze, %3 osiřelých skladeb bylo přidáno zpět do iTunes databáze. %4

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
cs[0]: Přenesena jedna skladba do sbírky %2.
cs[1]: Přeneseny %1 skladby do sbírky %2.
cs[2]: Přeneseno %1 skladeb do sbírky %2.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
cs[0]: Převedena jedna skladba do %2.
cs[1]: Převedeny %1 skladby do %2.
cs[2]: Převedeno %1 skladeb do %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
cs[0]: Přenos přerušen. Povedlo se přenést jednu skladbu.
cs[1]: Přenos přerušen. Povedlo se přenést %1 skladby.
cs[2]: Přenos přerušen. Povedlo se přenést %1 skladeb.

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
cs[0]: %2 Jedna skladba už tam byla.
cs[1]: %2 %1 skladby už tam byly.
cs[2]: %2 %1 skladeb už tam bylo.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
cs: Skladby přeneseny do sbírky %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
cs[0]: Jedna skladba byla úspěšně přenesena, ale přenos ostatních skladeb selhal.
cs[1]: %1 skladby byly úspěšně přeneseny, ale přenos ostatních skladeb selhal.
cs[2]: %1 skladeb bylo úspěšně přeneseno, ale přenos ostatních skladeb selhal.

en: Transfer of tracks failed.
cs: Přenos skladeb selhal.

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
cs[0]: Jedna skladba nebyla přenesena, protože by byla překročena kapacita iPodu.<br>
cs[1]: %1 skladby nebyly přeneseny, protože by byla překročena kapacita iPodu.<br>
cs[2]: %1 skladeb nebylo přenesených, protože by byla překročena kapacita iPodu.<br>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
cs: <i>Amarok vyhrazuje %1 na iPodu pro zapisování iTunes databáze.</i><br>

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
cs[0]: Jedna skladba nebyla zkopírována, protože by nemohla být přehrána - její %2 formát není podporován.<br>
cs[1]: %1 skladby nebyly zkopírovány, protože by nemohly být přehrány - mají nepodporované formáty (%2).<br>
cs[2]: %1 skladeb nebylo zkopírováno, protože by nemohlo být přehráno - mají nepodporované formáty (%2).<br>

en: Copy/move/transcode of one file failed.<br> | Copy/move/transcode of %1 files failed.<br>
cs[0]: Kopírování/přesun/převod jednoho souboru selhal.<br>
cs[1]: Kopírování/přesun/převod %1 souborů selhal.<br>
cs[2]: Kopírování/přesun/převod %1 souborů selhal.<br>

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
cs[0]: Jedna skladba nebyla přenesena z důvodu vnitřní chyby Amaroku.<br>
cs[1]: %1 skladby nebyly přeneseny z důvodu vnitřní chyby Amaroku.<br>
cs[2]: %1 skladeb nebylo přenesených z důvodu vnitřní chyby Amaroku.<br>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
cs: <i>Detaily najdete v ladicím výstupu Amaroku.</i><br>

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
cs: Zbytek nebyl přenesen, protože iPod sbírka zmizela.<br>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
cs: Důvody chyb: %1<br>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
cs[0]: Odstraňuje se jedna skladba z iPodu.
cs[1]: Odstraňují se %1 skladby z iPodu
cs[2]: Odstraňuje se %1 skladeb z iPodu

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
cs: Načítání skladeb z iPodu

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
cs: Nadbytečné záznamy

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
cs: Osiřelé skladby

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
cs: Osiřelé skladby anebo nadbytečné záznamy zjištěny na %1. Situaci můžete vyřešit pomocí akce sbírka <b>%2</b>. Můžete si také prohlédnout zmínění skladby v kartě Uložené seznamy skladeb.

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
cs: Nepovedlo se připojit k iPhonu, iPadu nebo iPodu touch.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
cs: Nastavení iPodu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
cs: Název iPodu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
cs: Převést:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
cs: &Inicializovat iPod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
cs: Informace

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
cs: Generace:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
cs: Obaly alba:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
cs: Řešení problémů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
cs: Soubor SysInfo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
cs: Soubor SysInfoExtended:

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
cs: Nelze zpracovat iTunes databázi, došlo k neznámé chybě.

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
cs: Nerozpoznaný model

en: iPod model was not recognized.
cs: Model iPodu nebyl rozpoznán.

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
cs: Rodina %1 používá soubor %2 k vytvoření správného kontrolního součtu databáze.

en: %1 family needs %2 file to generate correct database checksum.
cs: Rodina %1 potřebuje soubor %2 k vytvoření správného kontrolního součtu databáze.

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
cs: Rodina %1 pravděpodobně používá hash-AB k vytvoření správného kontrolního součtu databáze. libgpod (k verzi 0.8.2) jej neumí spočítat, ale pokusí se načíst dynamickou sdílenou knihovnu libhashab.so pro jeho spočítání.

en: Autodetect (%1 file(s) present)
cs: Automaticky detekovat (soubor %1 je přítomen)

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
cs: Neznámý

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
cs: Podporováno

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
cs: Nepodporováno

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
cs: Přítomen

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
cs: <b>Nenalezen</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
cs: Není třeba

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
cs: <b>%1</b><br><br>Jako bezpečnostní opatření Amarok <i>nedovolí provádět žádné zápisy</i> na iPod. (jakákoliv změna iTunes databáze by mohla způsobit, že bude vypadat prázdná)<br>Viz soubor <a href='%2'>README.overview</a> ze zdrojového repozitáře projektu libgpod.

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
cs: <b>%1</b><br><br>Výše zmíněný problém brání Amaroku v používání iPodu. Můžete zkusit obnovit důležité soubory a složky iPodu (včetně iTunes databáze) pomocí tlačítka <b>%2</b> níže.<br><br> Inicializace iPodu <b>zničí databázi skladeb a fotek na iPodu</b>, neodstraní ovšem skladby samotné. Skladby se stanou osiřelými.

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
cs: Zápis souboru SysInfo selhal: %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
cs: Zápis souboru SysInfo selhal z neznámého důvodu.

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
cs: Inicializace iPodu selhala z neznámého důvodu.

en: Copying Tracks Failed
cs: Kopírování skladeb selhalo

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
cs: Skladby nezkopírovány: Na zařízení se již kopíruje

en: Unsupported format: %1
cs: Nepodporovaný formát: %1

en: Already on device
cs: Již na multimediálním zařízení

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
cs: Skladby nezkopírovány: zařízení je již obsahuje

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
cs: Skladby nezkopírovány: Nedostatek místa na zařízení

en: Transferring Tracks to Device
cs: Skladby se přenášejí na zařízení

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
cs[0]: Selhalo kopírování %1 skladby na zařízení
cs[1]: Selhalo kopírování %1 skladeb na zařízení
cs[2]: Selhalo kopírování %1 skladeb na zařízení

en: The track failed to copy to the device
cs: Selhalo kopírování jedné skladby na zařízení

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
cs[0]: Neodstraněná skladba:
cs[1]: Neodstraněné skladby:
cs[2]: Neodstraněné skladby:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
cs[0]: Mazání skladby selhalo
cs[1]: Mazání skladeb selhalo
cs[2]: Mazání skladeb selhalo

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
cs: %1 skladby se již na multimediálním zařízení mažou.

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
cs[0]: Skladba se odstraňuje ze zařízení
cs[1]: Skladby se odstraňují ze zařízení
cs[2]: Skladby se odstraňují ze zařízení

en: &Disconnect Device
cs: O&dpojit zařízení

en: Media Device playlists
cs: Seznamy skladeb pro multimediální zařízení

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
cs: Podcasty na %1

en: Could not connect to MTP Device
cs:  Nelze se připojit k MTP zařízení

en: Could not copy track from device.
cs: Skladbu není možné ze zařízení zkopírovat.

en: Unknown Album
cs: Neznámé album

en: Unknown Genre
cs: Neznámý žánr

en: Could not delete item
cs: Položku není možné smazat

en: Delete failed
cs: Mazání selhalo

en: Could not save playlist.
cs: Nelze uložit seznam skladeb.

en: Playdar Collection
cs: Sbírka Playdar

en: Source collection removed
cs: Zdrojová sbírka odebrána

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
cs: Klasika

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
cs[0]: Opravdu si přejete smazat tuto skladbu? Bude odebrána z %2 a smazána z média, na kterém se nalézá.
cs[1]: Opravdu si přejete smazat tyto %1 skladby? Budou odebrány z %2 a smazány z média, na kterém se nalézají.
cs[2]: Opravdu si přejete smazat těchto %1 skladeb? Budou odebrány z %2 a smazány z média, na kterém se nalézají.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
cs[0]: Opravdu si přejete tuto skladbu vyhodit do koše? Bude odstraněna z %2.
cs[1]: Opravdu si přejete tyto %1 skladby vyhodit do koše? Budou odstraněny z %2.
cs[2]: Opravdu si přejete těchto %1 skladeb vyhodit do koše? Budou odstraněny z %2.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
cs[0]: Opravdu si přejete tuto skladbu přesunout? Bude přejmenována a originální skladba bude smazána.
cs[1]: Opravdu si přejete tyto %1 skladby přesunout? Bude přejmenována a originální skladby budou smazány.
cs[2]: Opravdu si přejete těchto %1 skladeb přesunout? Bude přejmenována a originální skladby budou smazány.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
cs: Přesunout soubory

[ctx: rename files button]
en: &Rename
cs: &Přejmenovat

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
cs[0]: Vyskytl se problém a tato skladba nemohla být odstraněna. Ujistěte se, že do adresáře lze zapisovat.
cs[1]: Vyskytl se problém a tyto %1 skladby nemohly být odstraněny. Ujistěte se, že do adresáře lze zapisovat.
cs[2]: Vyskytl se problém a těchto %1 skladeb nemohlo být odstraněno. Ujistěte se, že do adresáře lze zapisovat.

en: Unable to remove tracks
cs: Skladby nelze smazat

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
cs: Sbírka nemá k dispozici dostatek volného místa, anebo do ní nelze zapisovat.

en: Do you want to remove empty folders?
cs: Přejete si odstranit prázdné složky?

en: Remove empty folders?
cs: Odstranit prázdné složky?

[ctx: Select if empty folders should be removed]
en: Remove
cs: Odstranit

[ctx: Select if empty folders should be removed]
en: Don't remove
cs: Neodstraňovat

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
cs: %1 (%2 od umělce %3)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
cs: %1 (od %2)

en: today
cs: dnes

en: last week
cs: minulý týden

en: last month
cs: minulý měsíc

en: two months ago
cs: před dvěma měsíci

en: three months ago
cs: před třemi měsíci

en: Trash
cs: Vyhodit do koše

en: Moving to trash: %1
cs: Přesunuji do koše: %1

en: &Delete Episode
cs: Smazat epizo&du

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
cs[0]: Opravdu si přejete smazat tento díl?
cs[1]: Opravdu si přejete smazat tyto %1 díly?
cs[2]: Opravdu si přejete smazat těchto %1 dílů?

en: Yes, delete from %1.
cs: Ano, smazat z %1.

en: &Delete Channel and Episodes
cs: Smazat kanál a epizo&dy

en: &Activate This Collection
cs: &Aktivovat tuto sbírku

en: File <i>%1</i> suggests that we should use <i>%2</i> as music folder on the device, but it doesn't exist. Falling back to <i>%3</i> instead
cs: Soubor <i>%1</i> naznačuje, že bychom měli použít <i>%2</i> jako hudební složku na zařízení, ale ta neexistuje. Namísto toho bude použito <i>%3</i>

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
cs: %1 (neaktivováno)

en: Configure USB Mass Storage Device
cs: Nastavit velkokapacitní zařízení USB

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
cs[0]: Odstraňuje se 1 skladba z %2
cs[1]: Odstraňují se %1 skladby z %2
cs[2]: Odstraňuje se %1 skladeb z %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
cs: Nastavení velkokapacitního zařízení USB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
cs: Jméno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
cs: V případě připojení použít automaticky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
cs: Hudba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
cs: Složka s hudbou:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_filenameSchemeBox)
en: Filename scheme of tracks that are added to the device
cs: Schéma pro pojmenování souborů, které jsou přidány na zařízení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
cs: Složka s podcasty:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
cs: Neznámý

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
cs: Neznámý

[ctx: Reason why a track is not playable]
en: Underlying playlist is empty
cs: Seznam zdrojů je prázdný

en: When Amarok was last closed, this track was at %1, but Amarok cannot find this track on the filesystem or in any of your collections anymore. You may try plugging in the device this track might be on.
cs: Když byl Amarok naposled zavřen, byla tato skladba v %1, ale Amarok ji teď nemůže najít any na discích ani ve kterékoliv sbírce. Můžete zkusit připojit zařízení, na kterém skladba může být.

en: Stream (%1)
cs: Proud (%1)

en: Url is not a local file
cs: URL není místní soubor

en: Could not create a temporary file to download playlist.
cs: Nelze vytvořit dočasný soubor pro stažení seznamu skladeb.

en: Downloading remote playlist
cs: Stahuje se vzdálený seznam skladeb

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
cs: Nelze číst seznam skladeb z %1.

en: The used file extension is not valid for playlists.
cs: Použitá přípona není pro seznamy skladeb platná.

en: Unknown playlist format
cs: Neznámý formát seznamu skladeb

en: Playlist_%1
cs: Seznam skladeb_%1

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
cs: Nastavení jmen souborů dílů podcastu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
cs: Nastavení rozvržení názvu podcastu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
cs: Určeno kanálem podcastu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
cs: vlastní

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
cs: Dostupná pole : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
cs: Nastavení podcastu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
cs: Umístění ukládaných souborů:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
cs: Je-li zaškrtnuto, Amarok bude automaticky prohledávat podcast kvůli aktualizacím

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
cs: Automaticky prohledávat kvůli aktualizacím

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
cs: Stahování multimédií

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
cs: Stahovat multimédia, jakmile budou dostupná

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
cs: Stahovat, jakmile bude d&ostupné

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
cs: Multimédia musí být stažena přímo, jinak bude podcast přehrán ze vzdáleného serveru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
cs: Získávat proud dat nebo stahovat na &požádání

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
cs: Je-li zaškrtnuto, Amarok zahodí staré díly podcastů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
cs: O&mezit počet dílů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
cs: Ponechat nejvyšší počet z:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
cs: Nejvyšší počet položek jednoho podcastu, které jsou uloženy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
cs: Kanál RSS a značky ve stahovaném souboru někdy neobsahují stejné informace. Zapsání popisků zajistí, že informace v seznamu skladeb a v zařízení medií se budou shodovat s těmi v kanálu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
cs: Zapiš po stažení informace kanálu do popisků.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
cs: Nastavení jmen souborů dílů

[ctx: change options]
en: Configure %1
cs: Nastavit %1

en:  Item |  Items
cs[0]: Položka
cs[1]: Položky
cs[2]: Položky

en: &Update All Channels
cs: Akt&ualizovat všechny kanály

en: &Configure General Settings
cs: Nastavit obe&cné volby

en: &Export subscriptions to OPML file
cs: &Exportovat odběr do OPML souboru

en: &Configure
cs: &Nastavit

en: &Remove Subscription
cs: Odst&ranit odebírání

en: &Update Channel
cs: Akt&ualizovat kanál

en: &Download Episode
cs: Stáhnout &díl

en: &Delete Downloaded Episode
cs: Smazat stažený &díl

en: &Write Feed Information to File
cs: Zapiš do souboru informace o &zdroji

en: &Keep downloaded file
cs: &Ponechat stažený soubor

en: Toggle the "keep" downloaded file status of this podcast episode. Downloaded files with this status wouldn't be deleted even if we apply a purge.
cs: Zapnout stav "ponechat" staženého souboru tohoto dílu podcastu. Stažené soubory s tímto stavem nebudou smazány ani při provedení pročištění.

en: Already subscribed to %1.
cs: %1 už odebíráte.

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
cs: každou

en:  minute |  minutes
cs[0]:  minuta
cs[1]:  minuty
cs[2]:  minut

en: Configure Local Podcasts
cs: Nastavit místní podcasty

en: Move Podcasts
cs: Přesunout podcasty

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
cs: Přejete si přesunout všechny stažené epizody na nové místo?

en: Select file for OPML export
cs: Vyberte soubor pro export OPML

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
cs: Přejete si opravdu zrušit odebírání z "%1"?

en: Delete downloaded episodes
cs: Smazat stažené díly

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
cs[0]: Stahování podcastu stále probíhá
cs[1]: Stále ještě se stahují %1 podcasty
cs[2]: Stále ještě se stahují %1 podcasty

en: Cancel Download and Quit.
cs: Zrušit stahování a ukončit.

en: Unable to save podcast episode file to %1
cs: Nelze uložit soubor s podcastovým dílem do %1

en: Downloading Podcast Media
cs: Stahují se média podcastu

en: Downloading Podcast "%1"
cs: Stahuje se podcast "%1"

en: Local Podcasts
cs: Místní podcasty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
cs: Automaticky aktualizovat:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
cs: zakázáno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
cs: Základní adresář:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
cs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Základní adresář pro všechny nové kanály podcastů.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Když je přidán podcast <span style=" font-style:italic;">&lt;základní adresář&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> je použit jakožto adresář pro stahování.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Toto nastavení lze nastavit pro každý kanál zvlášť.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
cs: Základní adresář pro veškeré nové kanály podcastů.
    Když je přidán nový kanál podcastu <základní adresář>/<název kanálu> je použit jakožto adresář pro stahování.
    Tato volba může být nastavena pro každý kanál zvlášť.

en: The configured database plugin could not be loaded.
cs: Nastavený modul databáze nelze načíst.

en: Organize tracks
cs: Uspořádat skladby

en: Transcode and organize tracks
cs: Převést a uspořádat skladby

en: Move tracks
cs: Přesunout skladby

en: Transcode and move tracks
cs: Převést a přesunout skladby

en: Copy tracks
cs: Zkopírovat skladby

en: Transcode and copy tracks
cs: Převést a zkopírovat skladby

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
cs[0]: Uspořádává se jedna skladba
cs[1]: Uspořádávají se %1 skladby
cs[2]: Uspořádává se %1 skladeb

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
cs[0]: Převod a uspořádávání jedné skladby
cs[1]: Převod a uspořádávání %1 skladeb
cs[2]: Převod a uspořádávání %1 skladeb

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
cs[0]: Přesunuje se 1 skladba do %2
cs[1]: Přesunují se %1 skladby do %2
cs[2]: Přesunuje se %1 skladeb do %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
cs[0]: Převod se a přesun jedné skladby do %2
cs[1]: Převod se a přesun %1 skladeb do %2
cs[2]: Převod se a přesun %1 skladeb do %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
cs[0]: Kopíruje se 1 skladba do %2
cs[1]: Kopírují se %1 skladby do %2
cs[2]: Kopíruje se %1 skladeb do %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
cs[0]: Převod a kopírování jedné skladby do %2
cs[1]: Převod a kopírování %1 skladeb do %2
cs[2]: Převod a kopírování %1 skladeb do %2

en: No network connection
cs: Žádné síťové připojení

en: File does not exist
cs: Soubor neexistuje

en: Not a file
cs: Není souborem

en: No read permissions
cs: Znovu přečíst oprávnění

en: Unknown Composer
cs: Neznámý skladatel

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
cs: cokoliv

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
cs: Název souboru

[ctx: Track field name]
en: Title
cs: Název

[ctx: Track field name]
en: Artist
cs: Umělec

[ctx: Track field name]
en: Genre
cs: Žánr

[ctx: Track field name]
en: Composer
cs: Skladatel

[ctx: Track field name]
en: Year
cs: Rok

[ctx: Track field name]
en: Comment
cs: Komentář

[ctx: Track field name]
en: Track Number
cs: Číslo skladby

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
cs: Číslo disku

[ctx: Track field name]
en: Length
cs: Délka

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
cs: Datový tok

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
cs: Vzorkovací frekvence

[ctx: Track field name]
en: File Size
cs: Velikost souboru

[ctx: Track field name]
en: Format
cs: Formát

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
cs: Přidáno do sbírky

[ctx: Track field name]
en: Score
cs: Skóre

[ctx: Track field name]
en: Rating
cs: Hodnocení

[ctx: Track field name]
en: First Played
cs: Poprvé přehráno

[ctx: Track field name]
en: Last Played
cs: Naposledy přehráno

[ctx: Track field name]
en: Playcount
cs: Počet přehrání

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
cs: Unikátní ID

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
cs: Zisk skladby

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
cs: Vrchol zisku skladby

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
cs: Zisk alba

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
cs: Vrchol zisku alba

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
cs: Umělec alba

[ctx: Track field name]
en: Label
cs: Popisek

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
cs: Poslední změna

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
cs: Text písně

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
cs: cokoliv

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
cs: soubor

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
cs: název

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
cs: umělec

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
cs: žánr

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
cs: skladatel

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
cs: rok

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
cs: komentář

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
cs: cisloskladby

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
cs: číslodisku

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
cs: délka

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
cs: datový tok

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
cs: vzorkovací frekvence

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
cs: velikost

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: format
cs: formát

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
cs: přidáno

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
cs: skóre

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
cs: hodnocení

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
cs: poprvé

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
cs: naposledy

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
cs: přehrání

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
cs: unikátníklíč

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgain
cs: ziskskladby

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgainpeak
cs: vrcholziskuskladby

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgain
cs: ziskalba

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgainpeak
cs: vrcholziskualba

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumartist
cs: umělec alba

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
cs: popisek

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
cs: změněno

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
cs: Text písně

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
cs[0]: %1 den.
cs[1]: %1 dny.
cs[2]: %1 dnů.

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
cs[0]: %1 rok
cs[1]: %1 roky
cs[2]: %1 let

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
cs[0]: %1 měsíc
cs[1]: %1 měsíce
cs[2]: %1 měsíců

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
cs[0]: %1 den
cs[1]: %1 dny
cs[2]: %1 dnů

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
cs[0]: %1 hodina
cs[1]: %1 hodiny
cs[2]: %1 hodin

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
cs[0]: %1 minuta
cs[1]: %1 minuty
cs[2]: %1 minut

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
cs[0]: %1 sekunda
cs[1]: %1 sekundy
cs[2]: %1 sekund

en: Importing podcast channel from %1
cs: Importuje se kanál podcastu z %1

en: Updating podcast channel
cs: Aktualizuje se kanál podcastu

en: Updating "%1"
cs: Aktualizuje se "%1"

en: Importing podcast from %1 failed with error:
cs: Importování podcastu z %1 skončilo chybou:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
cs: Aktualizace podcastu z %1 selhala s chybou:

en: Updating "%1" failed with error:
cs: Aktualizace "%1" selhala s chybou:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
cs: Při analyzování  %1 byl očekáván kanál, avšak místo toho dorazila HTML stránka.
    Zadal(a) jste správné URL?

en: Feed has an unknown type: %1
cs: Kanál neznámého typu: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
cs: %1 není kanálem typu RSS verze 2.0.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
cs: %1 není platným kanálem typu RSS verze 1.0.

en: %1 is not a valid Atom feed.
cs: %1 není platný kanál Atom.

en: Alternative Enclosures:
cs: Dodatečné přílohy:

en: unknown type
cs: neznámý typ

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
cs: Nikdy

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
cs: Neznámé

en: One week ago | %1 weeks ago
cs[0]: Před týdnem
cs[1]: Před %1 týdny
cs[2]: Před %1 týdny

en: Yesterday
cs: Včera

en: One day ago | %1 days ago
cs[0]: Včera
cs[1]: Přede %1 dny
cs[2]: Přede %1 dny

en: One hour ago | %1 hours ago
cs[0]: Před hodinou
cs[1]: Přede %1 hodinami
cs[2]: Před %1 hodinami

en: One minute ago | %1 minutes ago
cs[0]: Před minutou
cs[1]: Přede %1 minutami
cs[2]: Před %1 minutami

en: Within the last minute
cs: Během poslední minuty

en: The future
cs: Budoucnost

[ctx: number of months ago]
en: %1M
cs: %1m

[ctx: w for weeks]
en: %1w
cs: %1t

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
cs: Zítra

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Empty Playlist (%1)
cs: Prázdný seznam skladeb (%1)

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Various Tracks (%1)
cs: Různé skladby (%1)

en: Unknown Artist(s)
cs: Neznámý umělec(i)

en: Unknown Album(s)
cs: Neznámé album (alba)

en: Various Albums
cs: Různá alba

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The encoder used by Amarok operates better with a constant bitrate.<br>VBR is experimental and likely to get even worse results than the CBR.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br>The encoder is transparent at 128kbps for most samples tested with artifacts only appearing in extreme cases.
cs: Datový tok je míra kvality dat použitých pro záznam jedné vteřiny skladby. <br>Kodek použitý Amarokem pracuje lépe s konstatním datovým tokem. <br>VBR je experimentální a pravděpodobně bude mít ještě horší výsledky než CBR.<br>Z tohoto důvodu měřítko datového toku je poměrně přesný odhad datového toku kódované skladby.<br>Kodek na 128 kb/s produkuje artefakty pouze v extrémních případech pro většinu vzorků.

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
cs: Datový tok pro kompresi s konstantním datovým tokem

en: Smaller file
cs: Menší soubor

en: Better sound quality
cs: Vyšší kvalita zvuku

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) is a patented lossy codec for digital audio.<br>AAC generally achieves better sound quality than MP3 at similar bit rates. It is a reasonable choice for the iPod and some other portable music players.
cs: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) je patentovaný ztrátový kobek pro digitální audio.<br>AAC obecně dosahuje vyšší kvality než MP3 na stejných datových tocích. Je to rozumná volba pro iPod a některé další kapesní přehrávače.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
cs: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) je audio kobek pro bezeztrátovou kompresi digitální hudby.<br>Doporučený pouze pro přehrávače Apple a přehrávače nepodporující FLAC.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
cs: <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>Míra komprese</a> je číselná hodnota mezi 0 a 8, která představuje kompromis mezi velikostí souboru a rychlostí komprese během kódování kodekem <b>FLAC</b>.<br/>Nastavení míry komprese na <b>0</b> je nejrychlejší, ale vytváří poměrně velké soubory<br/>Na druhou stranu míra komprese <b>8</b> je o něco pomalejší, ale zato vytváří nejmenší soubory.<br/>Povšimněte si, že FLAC je z definice bezztrátový kodek, a tedy zvuková kvalita výstupu je naprosto stejná bez ohledu na míru komprese.<br/>Při míře komprese nad <b>5</b> se dramaticky zvyšuje čas komprese a vytváří se pouze nepatrně menší soubory. Proto není doporučována.

en: Compression level
cs: Úroveň komprese

en: Faster compression
cs: Rychlejší komprese

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
cs: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) je otevřený a bezplatný kobek pro bezeztrátovou kompresi digitální hudby.<br>Pokud si přejete ukládat hudbu bez kompromisů v její kvalitě, FLAC je skvělá volba.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
cs: Datový tok je velikost dat, které reprezentují sekundu zvuku skladby.<br>Kodek <b>MP3</b> použitý Amarokem podporuje <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>proměnný datový tok (VBR), což znamená, že datový tok kolísá během skladby v závislosti na složitosti zvukového obsahu Složitější úseky skladby jsou kódovány s vyšším datovým tokem než ty jednodušší; tento přístup dává lepší celkovou kvalitu a menší soubor než konstantní datový tok po celou dobu skladby.<br>Z tohoto důvodu je míra datového toku na tomto posuvníku jen odhadem průměrného datového toku</a> kódované skladby.<br><b>160kb/s</b> je dobrá volba pro poslouchání hudby na přenosném přehrávači.<br/>Vše pod <b>120kb/s</b> může být nevyhovující pro poslech hudby a vše nad <b>205kb/s</b> je pravděpodobně přestřel.

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
cs: Očekávaný průměrný datový tok pro kompresi s proměnlivým datovým tokem

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
cs: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) je patentovaný kobek digitální hudby používající ztrátovou kompresi.<br>Navzdory nevýhodám je to obecně používaný formát pro ukládání hudby a je široce podporován kapesními přehrávači.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Opus</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>128kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>100kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>256kb/s</b> is probably overkill.
cs: Datový tok je velikost dat, které reprezentují sekundu zvuku skladby.<br>Kodek <b>Opus</b> použitý Amarokem podporuje <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>proměnný datový tok (VBR), což znamená, že datový tok kolísá během skladby v závislosti na složitosti zvukového obsahu Složitější úseky skladby jsou kódovány s vyšším datovým tokem než ty jednodušší; tento přístup dává lepší celkovou kvalitu a menší soubor než konstantní datový tok po celou dobu skladby.<br>Z tohoto důvodu je míra datového toku na tomto posuvníku jen odhadem průměrného datového toku</a> kódované skladby.<br><b>128kb/s</b> je dobrá volba pro poslouchání hudby na přenosném přehrávači.<br/>Vše pod <b>100kb/s</b> může být nevyhovující pro poslech hudby a vše nad <b>256kb/s</b> je pravděpodobně přehnané.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> is a patent-free digital audio codec using a form of lossy data compression.
cs: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> digitální audio kodek nezatížený patenty používající ztrátovou kompresi dat.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
cs: Datový tok je velikost dat, které reprezentují sekundu zvuku skladby.<br>Kodek <b>Vorbis</b> použitý Amarokem podporuje <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>proměnný datový tok (VBR)</a>, což znamená, že datový tok kolísá během skladby v závislosti na složitosti zvukového obsahu. Složitější úseky skladby jsou kódovány s vyšším datovým tokem než ty jednodušší; tento přístup dává lepší celkovou kvalitu a menší soubor než konstantní datový tok po celou dobu skladby.<br>Kodek Vorbis používá hodnocení kvality (-q parametr) mezi -1 a 10 ke stanovení určité očekávané hodnotě hudební kvality. Míra datového toku na tomto posuvníku jen odhadem (poskytnutá kodekem Vorbis) průměrného toku kódované sklady pro danou q hodnotu. Ve skutečnosti je současný datový tok s novější a výkonnější verzí Vorbis ještě menší.<br><b>-q5</b> je dobrá volba pro poslouchání hudby na přenosném přehrávači.<br/>Vše pod <b>-q3</b> může být nevyhovující pro poslech hudby a vše nad <b>-q8</b> je pravděpodobně přestřel.

en: Quality rating for variable bitrate encoding
cs: Úroveň kvality pro kompresi s proměnlivým datovým tokem

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
cs: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> je otevřený a bezplatný kobek hudby pro její ztrátovou kompresi.<br>Produkuje menší soubory než MP3 ve stejné nebo vyšší kvalitě. Ogg Vorbis je nejlepší volba, obzvláště pro kapesní přehrávače, jež jej podporují.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
cs: Datový tok je velikost dat, které reprezentují sekundu zvuku skladby.<br>Kvůli omezením proprietárního <b>WMA</b> formátu a složitosti reverzního inženýrství proprietárního kodeku, kodek WMA používaný Amarokem používá <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>konstantní datový tok (CBR)</a>.<br>Z tohoto důvodu je velikost datového toku na tomto posuvníku docela přesným odhadem výsledného datového toku kódované skladby.<br>Vše pod <b>112kb/s</b> může být nevyhovující pro poslech hudby a vše nad <b>182kb/s</b> je pravděpodobně přestřel.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
cs: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) je proprietární kobek vyvinutý Microsoftem pro ztrátovou kompresi hudby.<br>Je doporučen pouze pro kapesní přehrávače jež nepodporují Ogg Vorbis.

en: Invalid
cs: Neplatný

en: Just Copy
cs: Jen zkopírovat

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: All Tracks to %1
cs: Všechny skladby do %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: Non-%1 Tracks to %1
cs: Ne-%1 skladby do formátu %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: When Needed to %1
cs: Pokud je potřeba do %1

en: Fetching Cover
cs: Získává se obal

en: There was an error communicating with cover provider: %1
cs: Nastala chyba při komunikaci s poskytovatelem obalu: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
cs: Obal pro '%1' byl úspěšně získán.

en: Fetching cover for '%1' failed.
cs: Získávání obalu pro '%1' selhalo.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
cs: Získávání obalu pro '%1' bylo zastaveno.

en: Unable to find a cover for '%1'.
cs: Nepovedlo se získat obal pro '%1'.

en: Fetch Cover | Fetch Covers
cs[0]: Získat obrázek obalu
cs[1]: Získat obrázky s obalem
cs[2]: Získat obrázky s obalem

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
cs[0]: Získat obal pro toto album
cs[1]: Získat obal těchto %1 alb
cs[2]: Získat obal těchto %1 alb

en: Display Cover
cs: Zobrazit obal

en: Display artwork for this album
cs: Zobrazit obal pro toto album

en: Unset Cover | Unset Covers
cs[0]: Zrušit obal
cs[1]: Zrušit nastavení obalů
cs[2]: Zrušit nastavení obalů

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
cs[0]: Odstranit obal tohoto alba
cs[1]: Odstranit obal těchto %1 alb
cs[2]: Odstranit obal těchto %1 alb

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
cs[0]: Opravdu si přejete odstranit tento obal ze sbírky?
cs[1]: Opravdu si přejete odstranit tyto %1 obaly ze sbírky?
cs[2]: Opravdu si přejete odstranit těchto %1 obalů ze sbírky?

en: Set Custom Cover
cs: Nastavit vlastní obal

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
cs[0]: Nastavit vlastní obal pro toto album
cs[1]: Nastavit vlastní obal pro tato %1 alba
cs[2]: Nastavit vlastní obal pro těchto %1 alb

en: Select Cover Image File
cs: Vyberte soubor s obrázkem obalu

en: Finding cover for
cs: Hledá se obal pro

en: Enter Custom Search
cs: Zadat vlastní vyhledávání

en: Sort by size
cs: Seřadit podle velikosti

en: Cover Image Save Location
cs: Umístění ukládaných obalů

en: Sorry, the cover could not be saved.
cs: Bohužel, obal nemohl být uložen.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
cs: Bohužel, obal alba nelze stáhnout.

en: Fetching Large Cover
cs: Získává se velký obal

en: Download Progress
cs: Průběh stahování

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Search
cs: Hledat

en: Search For More Results
cs: Hledat další výsledky

en: No Images Found
cs: Nebyly nalezeny žádné obrázky

en: 1 Image Found | %1 Images Found
cs[0]: Nalezen 1 obrázek
cs[1]: Nalezeny %1 obrázky
cs[2]: Nalezeno %1 obrázků

en: Notes
cs: Poznámky

[ctx: @item::intable]
en: Artist
cs: Umělec

[ctx: @item::intable]
en: Country
cs: Země

[ctx: @item::intable]
en: Date
cs: Datum

[ctx: @item::intable File Format]
en: Format
cs: Formát

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
cs: Výška

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
cs: Název

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
cs: Typ

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
cs: Vydáno

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
cs: Velikost

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
cs: Zdroj

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
cs: Šířka

[ctx: @item::intable URL]
en: link
cs: odkaz

en: Cover Manager
cs: Správce obalů

en: Albums By
cs: Alba od

en: All Artists
cs: Všichni umělci

en: Enter search terms here
cs: Zde zadejte hledané výrazy

en: All Albums
cs: Všechna alba

en: Albums With Cover
cs: Alba s obalem

en: Albums Without Cover
cs: Alba bez obalu

en: Fetch Missing Covers
cs: Získat chybějící obaly

en: Fetching
cs: Stahuji

en: Loading
cs: Načítání

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
cs: Hotovo.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
cs[0]: Obal nenalezen
cs[1]:  <b>%1</b> obaly nenalezeny
cs[2]:  <b>%1</b> obalů nenalezeno

en: Fetching cover for %1 - %2...
cs: Získává se obal pro %1 - %2...

en: Fetching cover for %1...
cs: Získává se obal pro %1...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
cs[0]: Získává se 1 obal:
cs[1]: Získávají se <b>%1</b> obaly... :
cs[2]: Získává se <b>%1</b> obalů... :

en: 1 fetched | %1 fetched
cs[0]: 1 získán
cs[1]: %1 získány
cs[2]: %1 získáno

en: 1 not found | %1 not found
cs[0]: 1 nenalezen
cs[1]: %1 nenalezeny
cs[2]: %1 nenalezeno

en: Connecting...
cs: Připojuje se...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
cs[0]: 1 výsledek pro "%2"
cs[1]: %1 výsledky pro "%2"
cs[2]: %1 výsledků pro "%2"

en: 1 album | %1 albums
cs[0]: 1 album
cs[1]: %1 alba
cs[2]: %1 alb

en: %1 by %2
cs: %1 od %2

en: %2 - ( <b>1</b> without cover ) | %2 - ( <b>%1</b> without cover )
cs[0]: %2 - (<b>1</b> bez obalu)
cs[1]: %2 - (<b>%1</b> bez obalu)
cs[2]: %2 - (<b>%1</b> bez obalu)

en: Cover Image
cs: Obrázek obalu

en: No Artist
cs: Žádný umělec

en: Cover View
cs: Pohled na obaly

en: Could not open file "%1".
cs: Nelze otevřít soubor "%1".

en: Input file produced by amarokcollectionscanner.<br>See <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.
cs: Vstupní soubor vytvořený programem amarokcollectionscanner.<br>Viz <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">dávkový režim</a>.

en: Input file
cs: Vstupní soubor

en: Full rescan
cs: Znovu kompletně prohledat

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
cs: Načíst znovu celou sbírku. Tato činnost <i>nevymaže</i> žádné statistiky.

en: Import batch file...
cs: Importovat dávkový soubor...

en: Import collection from file produced by amarokcollectionscanner.
cs: Importovat sbírku ze souboru vytvořeného pomocí amarokcollectionscanner.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
cs: Prohledávat &složky rekurzivně (vyžaduje kompletní prohledání při úvodní kontrole)

en: &Watch folders for changes
cs: S&ledovat změny ve složkách

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
cs: Pokud je vybráno, Amarok bude číst všechny podsložky.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
cs: Pokud je povoleno, složky se sbírkou budou sledovány pro změny.
    Sledování nezaznamená změny za symbolickými odkazy.

en: Rescan '%1'
cs: Znovu prohledat '%1'

en: Import Collection
cs: Importovat sbírku

en: Import configuration
cs: Nastavení importu

en: Migrating
cs: Převádí se

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
cs: <b><font color='red'>Selhalo:</font></b> Žádné skladby nebyly importovány

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
cs[0]: <b><font color='green'>Úspěch:</font></b>Byla získána informace o %1 skladbě
cs[1]: <b><font color='green'>Úspěch:</font></b> Byla získána informace o %1 skladbách
cs[2]: <b><font color='green'>Úspěch:</font></b> Byla získána informace o %1 skladbách

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
cs: <b><font color='red'>Selhalo:</font></b> Nelze importovat statistiku

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
cs: <b><font color='red'>Chyba:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
cs: Importováno <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
cs: Importováno <b>%1 - %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
cs: Importováno <b>%1 - %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
cs: Vyřazeno <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
cs: Importováno <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;od %2<br/>&nbsp;&nbsp;do %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
cs: Importováno <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;od %3<br/>&nbsp;&nbsp;do %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
cs: Importováno <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;od %4<br/>&nbsp;&nbsp;do %5

[ctx: Track has been matched ambiguously, format: Url]
en: Multiple ambiguous matches found for <b><font color='red'>%1</font></b>, has been discarded.
cs: Více nejednoznačných shod nalezených v případě <b><font color='red'>%1</font></b> bylo vyřazeno.

en: Copy to Clipboard
cs: Zkopírovat do schránky

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
cs: Diagnostika %1

[ctx: Usage]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: Usage]
en: No
cs: Ne

en: %1 Diagnostics
    
    General Information:
       %1 Version: %2
       KDE Frameworks Version: %3
       Qt Version: %4
       Phonon Version: %5
       Phonon Backend: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9
cs: Diagnostika %1
    
    Obecné informace:
       Verze %1: %2
       Verze KDE Frameworks: %3
       Verze Qt: %4
       Verze Phononu: %5
       Podpůrná vrstva Phononu: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
cs: Povolené skripty:
    %1
    Povolené moduly:
    %2
    Povolené applety:
    %3

en: AND
cs: A zároveň

en: OR
cs: Nebo

en: Simple text
cs: Prostý text

en: Edit Filter
cs: Upravit filtr

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
cs: Podmínka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
cs: Invertovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
cs: a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
cs: nebo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
cs: Filtr hledání

en: Configure Equalizer
cs: Nastavit ekvalizér

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
cs: Aktivní

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
cs: Přednastavení

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
cs: Seznam dostupných přednastavení ekvalizéru.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
cs: Uložit změny aktuálně vybraného přednastavení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
cs: Uložit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
cs: Vymazat aktuálně zvolené přednastavení. Nelze provést se zabudovanými přednastaveními.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset selected preset setting to default or to the last saved change.
cs: Nastavit vybraná přednastavení na výchozí hodnotu nebo na poslední uloženou změnu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
cs: Obnovit výchozí

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
cs: Pásma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
cs: Předzesílení

en: Choose Best Matches
cs: Vybrat nejlepší shody

en: Use the top result for each undecided track. Alternatively, you can click on <b>Choose Best Matches from This Album</b> in the context menu of a good suggestion; it may give even better results because it prevents mixing different album releases together.
cs: Použít nejlepší výsledek pro každou nerozhodnutou skladbu. Rovněž můžete kliknout na <b>Vybrat nejlepší shody z tohoto alba</b> v kontextové nabídce dobrých návrhů. Může dokonce mít lepší výsledky, protože zabrání míchání různých vydání alba dohromady.

en: Clear Choices
cs: Zrušit volby

en: Clear all choices, even manually made ones.
cs: Zrušit všechny volby, i ty ručně provedené.

en: Collapse Chosen
cs: Svinout vybrané

en: Expand Unchosen
cs: Rozbalit vybrané

en: Expand All
cs: Rozvinout vše

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MusicBrainzTagger)
en: MusicBrainz Tagger
cs: Značkovač MusicBrainz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
cs: Aktualizovat značky zvolených skladeb a zavřít

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
cs: Akt&ualizovat značky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
cs: Ukončit bez uložení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
cs: Z&rušit

en: %1 or %2
cs: %1 nebo %2

en: The Album Artist
cs: Umělec alba

en: The Artist
cs: Umělec

en: Artist's Initial
cs: Iniciála umělce

en: File Extension of Source
cs: Přípona souboru zdroje

en: Track Number
cs: Číslo skladby

en: You can use the following tokens:
cs: Můžete používat následující výrazy:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
cs: Pokud uzavřete části textu obsahující výrazy složenými závorkami, bude tato část skryta, pokud bude výraz prázdný.

en: Original: %1
cs: Originál: %1

en: Preview: %1
cs: Náhled: %1

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
cs: Došlo ke konfliktu v názvech souborů, existující soubory budou přepsány.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
cs: Došlo ke konfliktu v názvech souborů, existující soubory nebudou změněny.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
cs: Uspořádat soubory

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
cs: Základní adresář, do kterého umisťovat soubory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
cs: Sl&ožka se sbírkou:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
cs: Složka se sbírkou, do které budou soubory přeneseny.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, optionsButton)
en: <html>Show/hide additional controls to specify destination track paths based on their metadata.</html>
cs: <html>Zobrazit/skrýt dodatečné ovládací prvky pro určení, jak budou vypadat cílová umístění skladeb (v závislosti na jejich metadatech).</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
cs: Volby

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
cs: Náhled cíle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
cs: Je-li zaškrtnuto, budou soubory se stejným názvem přepsány bez ptaní.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
cs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Pokud je zaškrtnuto soubory se stejný názvem se automaticky přepíší. <span style=" font-style:italic;">(Varování: Přepsání nelze vzít zpět)</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
cs: Přepsat &cíl

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
cs: Nahrazování znaků

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
cs: Je-li zaškrtnuto, mezery budou převedeny na podtržítka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
cs: V případě zatržení budou všechny mezery v názvech souborů nahrazeny podtržítky. Není-li volba zatržena, mezery budou ponechány tak, jak jsou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
cs: Nah&radit mezery podtržítky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, append ', The' to the artists' names starting with 'The'.
cs: Pokud zaškrtnuto, připojí ', The' ke jménům umělců začínajících na 'The'.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked all artists starting with "The" will have it moved to the end. Example, "The Beatles" would become "Beatles, The"
cs: Pokud zaškrtnuto, umělci začínající na "The" jej budou mít přesunuto na konec. Např "The Beatles" se změní na "Beatles, The"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
cs: Připo&jit 'The' k názvu umělce

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
cs: Nahradí znaky, které nejsou kompatibilní se souborovým systémem MS-DOS/VFAT, podtržítky. 
    
    Většina uživatelů může nechat tuto volbu povolenou.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
cs: Je-li tato volba zatržena, dojde k záměně všech znaků nekompatibilních s formátem souborů MS-DOS/VFAT podtržítky. Mezi nekompatibilní znaky patří |?*<":>+[] a řídící znaky unicode. 
    
    Většina uživatelů může nechat tuto volbu povolenu, protože zajišťuje, aby kopírování na mediální zařízení správně fungovalo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
cs: Bezpečné náz&vy VFAT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
cs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Pokud je zaškrtnuto, všechny ne-ASCII znaky budou nahrazeny podtržítky.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nezaškrtávejte tuto volbu, pokud máte ve značkách znaky s diakritikou. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Většina uživatelů může nechat tuto volbu nezaškrtnutou.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
cs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Pokud je zaškrtnuto, všechny ne-ASCII znaky budou nahrazeny podtržítky.<span style=" font-weight:600;"> Nezaškrtávejte tuto volbu, pokud máte ve značkách znaky s diakritikou. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Většina uživatelů nechává tuto volbu <span style=" font-style:italic;">nezaškrtnutou.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
cs: Omezit na &ASCII

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
cs: Nahradit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
cs: Regulární výraz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
cs: Řetězec znaků

en: Tags
cs: Značky

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
cs: Neznámý

en: Track Details: %1 by %2
cs: Podrobnosti skladby: %1 od %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
cs[0]: 1 skladba
cs[1]: Informace o %1 skladbách
cs[2]: Informace o %1 skladbách

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
cs: <b>%1</b> od <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
cs: <b>%1</b> od <b>%2</b> na <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
cs[0]: Upravuje se 1 soubor
cs[1]: Upravují se %1 soubory
cs[2]: Upravují se %1 souborů

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
cs: Žádná

en: The track is not playable. %1
cs: Skladba nelze přehrát. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
cs: Informace o skladbě

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
cs: Shrn&utí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
cs: Vlastnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
cs: Statistika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
cs: Délka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
cs: Datový tok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
cs: Vzorkovací frekvence:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
cs: Velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
cs: Formát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
cs: Sbírka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
cs: Hodnocení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
cs: Počet přehrání:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
cs: Skóre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
cs: Poprvé přehráno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
cs: Naposledy hrané:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
cs: Poznámka:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
cs: &Značky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
cs: &Název:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
cs: &Umělec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
cs: Sk&ladatel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
cs: Umělec alba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
cs: Číslo s&kladby:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
cs: Žá&nr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
cs: Číslo &disku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
cs: &Rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
cs: Úd&erů za minutu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
cs: &Komentář:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
cs: Získat značky z MusicBrain&z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
cs: O&dhadnout značky z názvu souboru

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
cs: &Slova písně

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
cs: Popis&ky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
cs: Popisek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
cs: Zde zadejte vlastní popisek, anebo vyberte jeden ze seznamu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
cs: Vlastní popisek pro tuto položku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
cs: Odstranit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
cs: Umístění:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
cs: &Předchozí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
cs: &Následující

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
cs: Podle s&kladby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
cs: Uložit a za&vřít

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
cs: Následující výrazy se používají k určení schématu názvu souboru:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
cs: Odhadnout značky z názvu souboru

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
cs: &lt;prázdné&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
cs: Upravovat &velikost písmen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
cs: &První Písmeno Velké

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
cs: &První písmeno každého slova velké

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
cs: Vše &velkými písmeny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
cs: Vše ma&lými písmeny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
cs: Odstranit ve značkách &mezery na konci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
cs: Nah&radit podtržítka mezerami

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
cs: Náhled cíle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
cs: Skladatel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
cs: Rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
cs:  Číslo skladby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
cs: Komentář:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
cs: Žánr:

en: Unknown album
cs: Neznámé album

en: Unknown artist
cs: Neznámý umělec

en: No comments
cs: Bez komentáře

en: Unknown composer
cs: Neznámý skladatel

en: Unknown disc number
cs: Neznámé číslo disku

en: Unknown genre
cs: Neznámý žánr

en: Unknown title
cs: Neznámý název

en: Unknown year
cs: Neznámý rok

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
cs: Náhodné skladby

[ctx: And bias representation]
en: Match all
cs: Odpovídající všem

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
cs: a

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
cs: nebo

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
cs: Odpovídá některému

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
cs: Náhodně

en: Generating playlist...
cs: Vytváří se seznam skladeb...

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
cs: Přehrávání alb

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
cs: Zkreslení "Přehrávání alb" přidává skladby, které patří do jednoho alba.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
cs: Následující skladba z alba

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
cs: Jakákoliv následující skladba z alba

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
cs: Skladby ze stejného alba

en: Track directly follows previous track in album
cs: Přímo následující skladba z alba

en: Track comes after previous track in album
cs: Skladba se nachází po předchozí skladbě v albu

en: Track is in the same album as previous track
cs: Skladba je ve stejném albu jako předchozí skladba

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
cs: EchoNest podobný umělec

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
cs: Zkreslení "EchoNest" vyhledá skladby v echo nest a přidá pouze podobné skladby.

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
cs: Podobné předchozímu umělci skladbě (dle EchoNestu)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
cs: Podobné nějakému umělci ze současného seznamu skladeb (dle EchoNestu)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
cs: <a href="http://the.echonest.com/">echonest</a> si myslí, že umělec je podobný

en: the previous track's artist
cs: umělec předchozí skladby

en: one of the artist in the current playlist
cs: jeden z umělců v současném seznamu skladeb

[ctx: Name of the "IfElse" bias]
en: If Else
cs: Buď a nebo

[ctx: Description of the "IfElse" bias]
en: The "IfElse" bias adds tracks that match at least one of the sub biases.
    It will only check the second sub-bias if the first doesn't return any results.
cs: Zkreslení "Buď a nebo" přidává skladby, které vyhovují alespoň jednomu z pod-zkreslení.
    Zkusí druhé pod-zkreslení pouze v případě, že to první nedá žádné výsledky.

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
cs: Postupně hledat shodu všech

[ctx: Prefix for IfElseBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: else
cs: jinak

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
cs: Diskový oddíl

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
cs: Zkreslení "Část" vyplňuje části seznamu skladeb z různých pod-zkreslení.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
cs: Toto udává, která část seznamu skladeb by měla odpovídat kritériím

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
cs: Diskový oddíl

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
cs: Slovní kopaná

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
cs: Zkreslení "Slovní kopaná" přidává skladby, které začínají
    písmenem, kterým končí předchozí skladba.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
cs: Skladby, jejichž název začíná
    písmenem, kterým název poslední skladby skončil.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
cs: Skladby, jejichž jméno umělce začíná
    písmenem, kterým jméno umělce poslední skladby skončilo

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
cs: Skladby, jejichž jméno alba začíná
    písmenem, kterým jméno alba poslední skladby skončilo

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
cs: Poslední písmeno předchozí skladby
    je prvním písmenem skladby následující

en: of the track title (Title quiz)
cs: z názvu skladby (Slovní kopaná s názvem skladby)

en: of the artist (Artist quiz)
cs: z názvu umělce (Slovní kopaná s názvem umělce)

en: of the album name (Album quiz)
cs: z názvu alba (Slovní kopaná s názvem alba)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
cs: Hledat

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
cs: Zkreslení "Prohledávání" přidává skladby, které odpovídají
    vyhledávacímu dotazu. Používá stejné dotazy
    jako prohlížeč sbírky.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
cs: Hledat: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
cs: Najít podle meta značky

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
cs: Zkreslení "Najít podle meta značky" přidává skladby,
    které splňují konkrétní podmínku.

en: Invert condition
cs: Obrátit podmínku

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
cs: Ne %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
cs: Náhodně

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
cs: Náhodné zkreslení přidává náhodné skladby z
    celé sbírky bez jakéhokoliv upřednostňování.

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
cs: A

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
cs: Zkreslení "A zároveň" přidává skladby, které odpovídají všem
    pod-zkreslením.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
cs: Nebo

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
cs: Zkreslení "Nebo" přidává skladby, které odpovídají
    alespoň jednomu pod-zkreslení.

en: Replacement for bias %1
cs: Nahrazuje zkreslení %1

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
cs: Nový seznam skladeb

en: Rock and Pop
cs: Rock a Pop

en: Album play
cs: Přehrávání alb

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
cs: Hodnocení

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
cs: V seznamu skladeb je příliš mnoho chyb. Přehrávání bylo zastaveno.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
cs: <b>%1</b> od <b>%2</b> na <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
cs: <b>%1</b> od <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
cs: <b>%1</b> na <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
cs: od <b>%1</b>

en: Manual
cs: Ruční

en: Classical
cs: Klasika

en: Full Bass
cs: Plné basy

en: Full Treble
cs: Plné výšky

en: Full Bass + Treble
cs: Plné basy a výšky

en: Laptop/Headphones
cs: Laptop/Sluchátka

en: Large Hall
cs: Velká hala

en: Zero
cs: Nula

[ctx: Database type]
en: embedded
cs: zapouzdřená

[ctx: Database type]
en: external
cs: externí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
cs: Uživatelské jméno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
cs: Typ databáze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
cs: Umístění databáze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
cs: Cílový název

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
cs: Název hostitelského počítače

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
cs: Název databáze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
cs: Spustitelný soubor serveru MySQL

en: Amarok 2.x Statistics Importer
cs: Import statistik Amarok 2.x

en: Banshee Statistics Importer
cs: Import statistik Banshee

en: Clementine Statistics Importer
cs: Import statistik Clementine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
cs: Typ připojení

en: Amarok 1.4 Statistics Importer
cs: Import statistik Amarok 1.4

en: iTunes Statistics Importer
cs: Import statistik iTunes

en: Rhythmbox Statistics Importer
cs: Import statistik Rhythmbox

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
cs: Název cílového přehrávače

en: Now playing
cs: Nyní přehrávám

en: Retrieved lyrics is empty
cs: Stažený text písně je prázdný

en: Lyrics data could not be parsed
cs: Data s textem písně nešlo zpracovat

en: No information available for this track
cs: O této skladbě nejsou dostupné žádné informace

en: The audio player by KDE
cs: Přehrávač zvuků od KDE

en: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2024, The Amarok Development Squad
cs: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2024, skupina vývojářů Amaroku

en: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (Build Date: %1)
cs: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok
    
    Zpětná vazba:
    amarok@kde.org
    
    (Datum sestavení: %1)

en: <i>Inactive authors</i>
cs: <i>Neaktivní autoři</i>

en: Amarok authorship is not a hobby, it's a lifestyle. But when people move on we want to keep respecting them by mentioning them here:
cs: Být autorem Amaroku není koníček, ale životní styl. Pokud se ovšem přispěvatelé posunou někam dál, chceme jim vzdát hold tím, že je zde zmíníme:

en: Bart 'Where are my toothpicks' Cerneels
cs: Bart 'Kde jsou moje párátka' Cerneels

en: Developer (Stecchino)
cs: Vývojář (Stecchino)

en: Developer (dr_lepper)
cs: Vývojář (dr_lepper)

en: Project founder (markey)
cs: Zakladatel projektu (markey)

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
cs: Přepsání sbírky pro iPod a více (strohel)

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
cs: Rokymoter, prioritizace chyb (Mamarok)

en: Developer (rengels)
cs: Vývojář (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
cs: Sestavení pro Windows (TheOneRing)

en: Developer (Sentynel)
cs: Vývojář (Sentynel)

en: Rokymoter, Developer (sven423)
cs: Rokymoter, Vývojář (sven423)

en: Developer (Teo`)
cs: Vývojář (Teo`)

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
cs: Rokymoter, Příručka (valorie)

en: Ian 'The Beard' Monroe
cs: Ian 'Plnovous' Monroe

en: Developer (eean)
cs: Vývojář (eean)

en: Developer (jefferai)
cs: Vývojář (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
cs: Vývojář (lfranchi)

en: Lydia 'is wrong(TM)' Pintscher
cs: Lydia 'se mýlí(TM)' Pintscher

en: Release Vixen (Nightrose)
cs: Čarodějnice  vydání (Nightrose)

en: Developer, Vision
cs: Vývojář, Inspirátor

en: Developer (maxx_k)
cs: Vývojář (maxx_k)

en: Nikolaj Hald 'Also very hot' Nielsen
cs: Nikolaj Hald 'Taky hodně sexy' Nielsen

en: Developer (nhn)
cs: Vývojář (nhn)

en: Seb 'Surfin' down under' Ruiz
cs: Seb 'co jezdí dolů po příbojové vlně' Ruiz

en: Developer (sebr)
cs: Vývojář (sebr)

en: Developer (xevix)
cs: Vývojář (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
cs: Vývojář, Podpora Replay gain

en: MP3tunes integration
cs: Integrace MP3tunes

en: Windows porting
cs: Portování na Windows

en: Usability
cs: Použitelnost

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
cs: Dan 'Hej, ono se to zkompilovalo...' Meltzer

en: Developer (hydrogen)
cs: Vývojář (hydrogen)

en: Biased playlists
cs: Seznamy skladeb se zkreslením

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
cs: Odhadování značek, popisky, spektrální analyzátor

en: Nepomuk integration
cs: Integrace Nepomuku

en: Podcast improvements
cs: Vylepšení podcastů

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
cs: Live CD, Terminátor chyb (oggb4mp3)

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
cs: Phonon, Jeho Veličenstvo prezident KDE Multimédií (apachelogger)

en: Assorted patches
cs: Různé opravy

en: Icons
cs: Ikony

en: Developer, Website theme (KRF)
cs: Vývojář, Motiv webové stránky (KRF)

en: Artwork
cs: Obal

en: Developer (MaskMaster)
cs: Vývojář (MaskMaster)

en: Bug triaging and sanitizing
cs: Rozdělování prostředků na potírání chyb, dezinfekce

en: UPnP support and patches (nsm)
cs: Podpora a opravy UPnP (nsm)

en: Website hosting
cs: Hostování webové stránky

en: Scripting interface
cs: Rozhraní skriptů

en: Nepomuk Collection (phalgun)
cs: Sbírka Nepomuku (phalgun)

en: TagLib & ktrm code
cs: Kód TagLibu & ktrm

en: Patches & Windows porting (shakes)
cs: Úpravy & portování do Windows

en: Photos & Videos applets, Context View
cs: Fotky & video applety, zobrazení kontextu

en: Developer, Automated Playlist Generator
cs: Vývojář, Automatizovaný generátor seznamu skladeb

en: Developer
cs: Vývojář

en: Splash screen artist
cs: Tvůrce úvodní obrazovky

en: Context view
cs: Zobrazení kontextu

en: Former contributors
cs: Dřívější přispěvatelé

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
cs: Níže jmenovaní lidé přispěli v minulosti k vývoji Amaroku. Vřelé díky

en: Analyzers, patches, shoutcast
cs: Analyzátory, úpravy, shoutcast

en: Patches
cs: Úpravy

en: MySQL support
cs: Podpora MySQL

en: Postgresql support
cs: Podpora PostgreSQL

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
cs: Zařízení médiií MTO a Rio Karma, úpravy

en: Graphics, splash-screen
cs: Grafika, úvodní obrazovka

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
cs: Analyzátory, prohlížeč kontextu a vyšperkování systémové části panelu

en: Icons and image work
cs: Ikony a práce na grafice

en: Dialog to filter the collection titles
cs: Dialogové okno pro filtrování názvů sbírek

en: Tester, IRC channel operator, whipping
cs: Testování, obsluha IRC kanálu, bičování

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
cs: Rokymoter, oprava chyb (Firetech)

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
cs: Postranní panel Konqueroru, některé metody DCOP

en: FHT routine, bugfixes
cs: Postupy FHT, opravy chyb

en: K3b export code
cs: Export K3b kódu

en: Bugfixes, PostgreSQL support
cs: Oprava chyb, podpora PostgreSQL

en: Wikipedia support, patches
cs: Podpora na Wikipedii, úpravy

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
cs: Bývalá verze loga Amaroku, úvodní obrazovky a ikon

en: Audioscrobbler support
cs: Podpora Audioscrobbleru

en: Loads of stuff
cs: Spousta věcí

en: Splash screen
cs: Úvodní obrazovka

en: ZImin Stanislav
cs: Zimin Stanislav

en: Local Music
cs: Místní hudba

en: Local sources of content
cs: Místní zdroje obsahu

en: Online sources of content
cs: Internetové zdroje obsahu

en: Playlists
cs: Seznamy skladeb

en: Various types of playlists
cs: Různé typy seznamů skladeb

en: Browse local hard drive for content
cs: Procházet kvůli obsahu místní pevný disk

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
cs: Po&hled

en: Lock Layout
cs: Uzamknout rozvržení

en: Reset Layout
cs: Obnovit rozvržení

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
cs: <qt>Po uzavření hlavního okna bude Amarok stále spuštěn v systémové části panelu. Použijte <B>Ukončit</B> z nabídky, nebo ikonu Amaroku v panelu k ukončení celé aplikace.</qt>

en: Docking in System Tray
cs: Ukotvení v systémovém panelu

en: Play Media (Files or URLs)
cs: Přehrát multimédia (soubory nebo URL)

en: Add Media (Files or URLs)
cs: Přidat multimédia (soubory nebo URL)

en: Add Stream
cs: Přidat proud

en: Enter Stream URL:
cs: Zadejte URL proudu:

en: &Add Media...
cs: Přid&at média...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
cs: S&mazat seznam skladeb

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
cs: Upravit &frontu

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
cs: Odstra&nit duplikáty

en: &Add Stream...
cs: Přid&at proud...

en: &Export Playlist As...
cs: &Exportovat seznam skladeb jako...

en: Equalizer
cs: Ekvalizér

en: Bookmark Playlist Setup
cs: Přidat nastavení seznamu skladeb do záložek

en: Bookmark Context Applets
cs: Přidat kontextové applety do záložek

en: Play Media...
cs: Přehrát média...

en: Edit Details of Currently Selected Track
cs: Uložit změny aktuálně vybrané skladby

en: Seek Forward by %1 seconds
cs: Rychle vpřed o %1 vteřin

en: Seek Backward by %1 seconds
cs: Rychle vzad o %1 vteřin

en: Update Collection
cs: Aktualizovat sbírku

en: Synchronize Statistics...
cs: Synchronizovat statistiky...

en: Previous Track
cs: Předchozí skladba

en: Restart current track
cs: Znovu spustit aktuální skladbu

en: Shuffle Playlist
cs: Promíchat seznam skladeb

en: Repopulate Playlist
cs: Znovu naplnit seznam skladeb

en: Disable Dynamic Playlist
cs: Zakázat dynamický seznam skladeb

en: Next Track
cs: Následující skladba

en: Increase Volume
cs: Zvýšit hlasitost

en: Decrease Volume
cs: Snížit hlasitost

en: Toggle Main Window
cs: Přepnout hlavní okno

en: Toggle Full Screen
cs: Přepnout na celou obrazovku

en: Search playlist
cs: Prohledat seznam skladeb

en: Show active track
cs: Zobrazit aktivní skladbu

en: Show Notification Popup
cs: Zobrazovat vyskakovací okno upozornění

en: Mute Volume
cs: Ztlumit hlasitost

en: Last.fm: Love Current Track
cs: Last.fm: Tuhle skladbu miluji

en: Last.fm: Ban Current Track
cs: Last.fm: Zakázat právě právě přehrávanou skladbu

en: Last.fm: Skip Current Track
cs: Last.fm: Přeskočit současnou skladbu

en: Queue Track
cs: Zařadit skladbu do fronty

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
cs: Vložit kombinaci "Umělec - Název aktuální skladby" do schránky

en: Rate Current Track: 1
cs: Hodnotit aktuální skladbu: 1

en: Rate Current Track: 2
cs: Hodnotit aktuální skladbu: 2

en: Rate Current Track: 3
cs: Hodnotit aktuální skladbu: 3

en: Rate Current Track: 4
cs: Hodnotit aktuální skladbu: 4

en: Rate Current Track: 5
cs: Hodnotit aktuální skladbu: 5

en: Network Request Viewer
cs: Prohlížeč síťových dotazů

en: &About Amarok
cs: O aplikaci &Amarok

en: &Diagnostics
cs: &Diagnostika

en: &Report Bug...
cs: Nahlásit &chybu...

en: &Music
cs: &Hudba

en: &Playlist
cs: Se&znam skladeb

en: &Tools
cs: &Nástroje

en: &Settings
cs: &Nastavení

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
cs: Zvolili jste skrýt panel nabídek.
    
    Pamatujte, že pro opětovné zobrazení panelu můžete vždy použít zkratku "%1".

en: Hide Menu
cs: Skrýt nabídku

en: Paused  ::  %1
cs: Pozastaveno  ::  %1

en: Apply this layout change?
cs: Aplikovat tuto změnu rozvržení?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
cs: Míra shody s MusicBrainz: %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
cs: Míra shody s MusicDNS: %1%

en: Choose Best Matches from This Album
cs: Vybrat nejlepší shody z tohoto alba

en: Go to Artist Page
cs: Přejít na stránku umělce

en: Go to Album Page
cs: Přejít na stránku alba

en: Go to Track Page
cs: Přejít na stránku skladby

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
cs: Síťové požadavky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
cs: &Smazat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
cs: Metoda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
cs: Odpověď

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
cs: Délka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
cs: Typ obsahu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Info
cs: Informace

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
cs: Podrobnosti požadavku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
cs: Podrobnosti odpovědi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
cs: Hodnota

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
cs: Čtení podcastu OPML z %1 selhalo s chybou:

en: Playlist Layouts
cs: Rozvržení seznamu skladeb

en: Configure Playlist Layouts...
cs: Nastavit rozvržení seznamu skladeb...

en: Configuration for
cs: Nastavení pro

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
cs: [předpona]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
cs: [přípona]

en: Width:
cs: Šířka:

en: Custom
cs: Vlastní

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
cs: Buď pevná (absolutní) hodnota, nebo hodnota relativní (např. 128px, nebo 12%.)

en: Fit content
cs: Přizpůsob obsah

en: Fit the element text
cs: Přizpůsob text elementu

[ctx: automatic width]
en: Automatic
cs: Automatická

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
cs: Přiděl stejné kusy prostoru, který je k dispozici, všem elementům s automatickou šířkou

en: Alignment:
cs: Zarovnání:

en: Font:
cs: Písmo:

en: Configuration for '%1'
cs: Nastavení pro '%1'

en: Show cover
cs: Zobrazovat obal

en: Invalid playlist layout.
cs: Neplatné rozvržení vzhledu seznamu skladeb.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
cs: Nalezeno neznámý název prvku při načítání rozvržení vzhledu.

en: copy of %1
cs: kopie  %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
cs: Momentální rozvržení vzhledu '%1' je pouze ke čtení. Vytvářím nové rozvržení vzhledu '%2' s vašimi změnami a nastavuji jej jako aktivní

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
cs: Grafická úprava '%1' je jednou z výchozích grafických úprav a nemůže být smazána.

en: Cannot Delete Default Layouts
cs: Nelze smazat výchozí rozvržení

en: Head
cs: Hlavička

en: Body
cs: Tělo

en: Body (Various artists)
cs: Tělo (Různí umělci)

en: Single
cs: Singl

en: New playlist layout
cs: Nové rozvržení seznamu skladeb

en: Copy playlist layout
cs: Kopírovat rozvržení seznamu skladeb

en: Delete playlist layout
cs: Smazat rozvržení seznamu skladeb

en: Rename playlist layout
cs: Přejmenovat rozvržení seznamu skladeb

en: Choose a name for the new playlist layout
cs: Zadejte název pro nový seznam skladeb

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
cs: Prosím, zadejte název pro rozvržení seznamu skladeb, které hodláte stanovit:

en: Cannot create a layout with no name.
cs: Nelze vytvořit rozvržení bez názvu.

en: Layout name error
cs: Chyba názvu rozvržení

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
cs: Nelze vytvořit rozvržení s již existujícím názvem.

en: Cannot create a layout containing '/'.
cs: Nelze vytvořit rozvržení obsahující znak '/'.

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
cs: Prosím, zadejte název pro rozvržení seznamu skladeb, které hodláte stanovit jako kopii rozvržení '%1':

en: Choose a new name for the playlist layout
cs: Zadejte název pro rozvržení seznamu skladeb

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
cs: Prosím, zadejte nový název pro rozvržení seznamu skladeb, které hodláte přejmenovat:

en: Cannot rename a layout to have no name.
cs: Nelze zrušit název rozvržení.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
cs: Rozvržení nelze přejmenovat tak, aby mělo stejný název, jaký má už existující rozvržení.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
cs: Rozvržení vzhledu '%1', který jste pozměnil(a), je jedním z výchozích rozvržení a nemůže být přepsáno. Uloženo jako nové rozvržení vzhledu '%2'

en: Default Layout
cs: Výchozí rozvržení

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
cs: Editor rozvržení seznamu skladeb

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
cs: Dostupná rozvržení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
cs: Grafická úprava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
cs: Ukázat zabudované ovladače přehrávání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
cs: Seskupit podle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
cs: Zobrazovat nástrojové tipy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
cs: Náhled

en: Track Progression
cs: Průběh skladby

en: Standard
cs: Standardní

en: Only Queue
cs: Pouze fronta

en: Repeat Track
cs: Opakovat skladbu

en: Repeat Album
cs: Opakovat album

en: Repeat Playlist
cs: Opakovat seznam skladeb

en: Random Tracks
cs: Náhodné skladby

en: Random Albums
cs: Náhodná alba

en: Favor
cs: Upřednostňovat

en: Higher Scores
cs: Vyšší skóre

en: Higher Ratings
cs: Vyšší hodnocení

en: Not Recently Played
cs: V poslední době nebylo hráno

en: Shuffle
cs: Zamíchat

en: Add a sorting level to the playlist.
cs: Přidat úroveň třídění do seznamu skladeb.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
cs: Přidat skladby do seznamu skladeb

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
cs: Zařadit skladby do fronty

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
cs: Nahradit seznam skladeb

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
cs: Zástupný znak

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
cs: Obrázek s obalem alba

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
cs: Adresář

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
cs: Oddělovač

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
cs: Název souboru

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
cs: Seskupit podle doby trvání

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
cs: Seskupit skladby

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
cs: Popisky

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
cs: Nálada

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
cs: Zdroj

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
cs: Emblém zdroje

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
cs: Název

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
cs: Název (s číslem skladby)

en: <a href='%1'>Dynamic Mode</a> Enabled. <a href='%2'>Repopulate</a> | <a href='%3'>Turn off</a>
cs: <a href='%1'>Dynamický režim</a> povolen. <a href='%2'>Osvěžit</a> | <a href='%3'>Vypnout</a>

en: &Save Current Playlist
cs: Uložit aktuální &seznam skladeb

en: &Save playlist to "%1"
cs: Uložit &seznam skladeb do "%1"

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
cs[0]: %1 skladba (%2)
cs[1]: %1 skladby (%2)
cs[2]: %1 skladeb (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
cs[0]: %1 skladba
cs[1]: %1 skladby
cs[2]: %1 skladeb

en: No tracks
cs: Žádné skladby

en: Total playlist size: %1
cs: Velikost seznamu skladeb: %1

en: Queue size: %1
cs: Velikost fronty: %1

en: Queue length: %1
cs: Délka fronty: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
cs: <b>Poznámka:</b> Tato skladba není přehratelná.<br>%1

en: No extra information available
cs: O této skladbě nejsou dostupné žádné informace

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
cs: Název souboru

en: Disc Number
cs: Číslo disku

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
cs: Skladba

en: Comment
cs: Komentář

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
cs: Adresář

en: Bitrate
cs: Datový tok

en: Sample Rate
cs: Vzorkovací frekvence

en: Rating
cs: Hodnocení

[ctx: Column name]
en: Last Played
cs: Naposledy hrané

en: Mood
cs: Nálada

en: File Size
cs: Velikost souboru

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
cs: Editor fronty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
cs: Přesunout nahoru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
cs: Přesunout dolů

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
cs: Vyřadit skladbu z fronty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
cs: Vymazat frontu

en: Clear the playlist sorting configuration.
cs: Vyčistit nastavení řazení seznamu skladeb.

en: Add a playlist sorting level.
cs: Přidat úroveň třídění do seznamu skladeb.

en: Filter %1
cs: Filtr %1

en: Search %1
cs: Hledat %1

en: %1 layout
cs: %1 rozvržení

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
cs: Seznam skladeb

en: Start typing to progressively search through the playlist
cs: Začněte psát, abyste postupně prohledali seznam skladeb

en: Tracks
cs: Skladby

en: Albums
cs: Alba

en: Artists
cs: Umělci

en: Composers
cs: Skladatelé

en: Years
cs: Roky

en: Show only matches
cs: Zobrazit pouze shody

en: Search Preferences
cs: Předvolby hledání

en: Tracks Added
cs: Skladby přidány

en: Tracks Removed
cs: Skladby odstraněny

en: Tracks moved
cs: Skladby přesunuty

en: Tracks have been hidden due to the active search.
cs: Skladby byly skryty kvůli aktivnímu hledání.

[ctx: Placeholder message in empty playlist view]
en: Add some tracks here by dragging them from all around.
cs: Přidejte některé skladby jejich přetažením.

en: The following sources are available for this track:
cs: Pro tuto skladbu jsou dostupné tyto zdroje:

en: Stop Playing After This Track
cs: Po této skladbě zastavit přehrávání

en: Remove From Playlist
cs: Odstranit ze seznamu skladeb

en: Select Source
cs: Vybrat zdroj

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
cs: Skupina "odpovídá cokoliv"

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
cs: Skupina "odpovídá vše"

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
cs: Neznámá skupina shody

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
cs: Editor pro skupiny kritérií. Můžete nastavit typ skupiny buď "odpovídat všem" nebo "odpovídat kterémukoliv". Když je typ skupiny nastaven jako "odpovídat všem", tak se generátor pokusí vybrat skladby, které odpovídají všem kritériím ve skupině. Když je typ skupiny nastaven jako "odpovídat kterémukoliv", tak se generátor pokusí vybrat skladby, které odpovídají kterémukoliv kritériu ve skupině.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
cs: Nastavení skupiny kritérií

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
cs: APG bude považovat skupinu kritérií za splněnou pouze tehdy, pokud všechna kritéria ve skupině budou splněna. To je analogie s logickým A ZÁROVEŇ: "skladby budou odpovídat vlastnostem A, B a C".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
cs: Najít shodu všech kritérií ve skupině

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
cs: APG bude považovat skupinu kritérií za splněnou pouze tehdy, pokud alespoň jedno kritérium ve skupině bude splněno. To je analogie s logickým NEBO: "skladby budou odpovídat vlastnostem A, B a C".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
cs: Najít shodu jakéhokoliv kritéria ve skupině

en: Checkpoint
cs: Kontrolní bod

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
cs: Zafixuje skladbu, album nebo umělce na určitou pozici v seznamu skladeb

en: Checkpoint: %1
cs: Kontrolní bod: %1

en: unassigned
cs: nepřiřazeno

en: "%1" (track) by %2
cs: "%1" (skladba) od %2

en: "%1" (album) by %2
cs: "%1" (album) od %2

en: "%1" (artist)
cs: "%1" (umělec)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
cs: Editor pro kritérium Kontrolní bod. Můžete nastavit, že skladba, album nebo umělec bude umístěn na určité místo v seznamu skladeb.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
cs: Nastavení kritéria Kontrolní bod

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
cs: Vyberte skladby, které si přejete použít jako kontrolní bod.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
cs: Pozice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Position)
en: The desired position of the track in the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum position that you can specify is 24 hours.
cs: Požadovaná pozice skladby v seznamu skladeb, v hodinách, minutách a sekundách. Poznámka: kvůli limitu knihovny Qt je maximální pozice, kterou můžete zadat, 24 hodin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
cs: Jak striktní má být APG při umísťování vybrané skladby na zadaný čas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
cs: Odpovídá:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyR
en: fuzzy
cs: zastřené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
cs: přesné

en: Playlist Duration
cs: Délka seznamu skladeb

en: Sets the preferred duration of the playlist
cs: Nastaví preferovanou délku seznamu skladeb

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
cs: Délka seznamu skladeb: odpovídá %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
cs: Délka seznamu skladeb: více než %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
cs: Délka seznamu skladeb: méně než %1

en: Playlist duration: unknown
cs: Délka seznamu skladeb: neznámá

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
cs: Editor pro kritérium délka seznamu skladeb. Můžete nastavit jméno kritéria; cílovou délku; jestliže seznam skladeb bude kratší než, stejně dlouhý jako nebo delší než zadaná délka; a nakonec striktnost, se kterou se APG bude snažit dodržet zadanou délku.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
cs: Nastavení kritéria délka seznamu skladeb

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
cs: Jestliže má být délka vygenerovaného seznamu skladeb kratší než, stejná jako, nebo delší než zadaná hodnota.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
cs: kratší než

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
cs: stejné jak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
cs: delší než

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
cs: Požadovaná délka seznamu skladeb v hodinách, minutách a sekundách. Poznámka: kvůli limitu knihovny Qt je maximální délka, kterou můžete zadat, 24 hodin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
cs: Jak striktní má APG být při dodržování zadané délky seznamu skladeb.

en: Total File Size of Playlist
cs: Celková velikost souborů seznamu skladeb

en: Sets the preferred total file size of the playlist
cs: Nastaví preferovanou celkovou velikost souborů seznamu skladeb

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
cs: Celková velikost souborů seznamu skladeb: odpovídá %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
cs: Celková velikost souborů seznamu skladeb: více než %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
cs: Celková velikost souborů seznamu skladeb: méně než %1

en: Total file size of playlist: unknown
cs: Celková velikost souborů seznamu skladeb: neznámá

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistFileSizeEditWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistLengthEditWidget)
en: An editor for a Playlist Length constraint.  The user can specify the target number of tracks and whether the playlist contain fewer than, equal to, or more than that number of tracks; and the strictness with which the APG should match the target number of tracks.
cs: Editor pro kritérium délka seznamu skladeb. Můžete nastavit jméno kritéria; cílový počet skladeb; jestliže seznam skladeb bude obsahovat méně než, stejně jako,nebo více než zadaný počet skladeb; a nakonec striktnost, se kterou se APG bude snažit dodržet zadaný počet skladeb.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
cs: Nastavení kritéria celkové velikosti souborů seznamu skladeb

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
cs: Jestliže má být celková velikost všech skladeb vygenerovaného seznamu skladeb menší než, stejný jako, nebo větší než zadaná hodnota.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
cs: menší než

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
cs: více než

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
cs: Cílová celková velikost souborů skladeb pro seznam skladeb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
cs: Jednotky velikosti souborů používané tímto kritériem. Poznamenáváme, že kB je 1 000 bajtů, MB 1 000 000 bajtů atd.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: <html><head/><body><p>How strict the APG should be about matching the total size of all files in the playlist to the specified size.</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Jak striktní má APG být při dodržování zadané celkové velikosti souborů seznamu skladeb.</p></body></html>

en: Playlist Length
cs: Délka seznamu skladeb

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
cs: Nastaví preferovaný počet skladeb v seznamu skladeb

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: 1 track | Playlist length: %1 tracks
cs[0]: Délka seznamu skladeb: 1 skladba
cs[1]: Délka seznamu skladeb: %1 skladby
cs[2]: Délka seznamu skladeb: %1 skladeb

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: more than 1 track | Playlist length: more than %1 tracks
cs[0]: Délka seznamu skladeb: více než 1 skladba
cs[1]: Délka seznamu skladeb: více než %1 skladby
cs[2]: Délka seznamu skladeb: více než %1 skladeb

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: less than 1 track | Playlist length: less than %1 tracks
cs[0]: Délka seznamu skladeb: méně než 1 skladba
cs[1]: Délka seznamu skladeb: méně než %1 skladby
cs[2]: Délka seznamu skladeb: méně než %1 skladeb

en: Playlist length: unknown
cs: Délka seznamu skladeb: neznámá

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
cs: Nastavení kritéria délka seznamu skladeb

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
cs: Jestliže má být počet skladeb vygenerovaného seznamu skladeb menší než, stejný jako, nebo větší než zadaná hodnota.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
cs: méně než

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
cs: Cílový počet skladeb pro vygenerovaný seznam skladeb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
cs: Jak striktní má APG být při dodržování zadaného počtu skladeb seznamu skladeb.

en: Prevent Duplicates
cs: Zabránit duplicitám

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
cs: Zabránit duplicitě skladeb, alb nebo umělců v seznamu skladeb

en: Prevent duplicate tracks
cs: Zabránit duplicitě skladeb

en: Prevent duplicate artists
cs: Zabránit duplicitě umělců

en: Prevent duplicate albums
cs: Zabránit duplicitě alb

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
cs: Editor kritéria zabránit duplicitám. Když je nastaveno "skladba", pokusí se zabránit více než jedné kopii stejné skladby v tom, aby se objevila v seznamu skladeb. Když je nastaveno "album" nebo "umělec", pokusí se zabránit více než jedné skladbě z daného alba nebo umělce v tom, aby se objevila v seznamu skladeb.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
cs: Nastavení kritéria zabránit duplicitám

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
cs: Nastavit, kterým duplicitám má být zabráněno. "Zabránit duplicitním skladbám" je nejméně omezující a "zabránit duplicitním umělcům" je nejvíce omezující.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
cs: Zabránit duplicitě

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
cs: Skladba(y)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
cs: alba

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
cs: umělci

en: Match Tags
cs: Najít shodu značek

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
cs: Způsobit aby všechny skladby v seznamu skladeb odpovídaly určité charakteristice

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
cs: Najít shodu značky: %1 %2 %3 %4

en:  not
cs:  není

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
cs[0]: %1 hvězda
cs[1]: %1 hvězdy
cs[2]: %1 hvězd

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
cs: je rovno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
cs: větší než

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
cs: před

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
cs: v

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
cs: po

en: within
cs: během

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
cs: je rovno

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
cs: začíná na

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
cs: končí na

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
cs: obsahuje

en: unknown comparison
cs: neznámé porovnání

en: %1 day | %1 days
cs[0]: %1 den
cs[1]: %1 dny
cs[2]: %1 dnů

en: %1 month | %1 months
cs[0]: %1 měsíc
cs[1]: %1 měsíce
cs[2]: %1 měsíců

en: %1 year | %1 years
cs[0]: %1 rok
cs[1]: %1 roky
cs[2]: %1 let

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
cs[0]: den
cs[1]: dny
cs[2]: dnů

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
cs[0]: měsíc
cs[1]: měsíce
cs[2]: měsíců

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
cs[0]: rok
cs[1]: roky
cs[2]: let

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
cs: Editor kritéria najít shodu značky. Můžete určit charakteristiku skladby a APG doplní seznam skladeb skladbou, která odpovídá této charakteristice. Tato funguje podobně jako smart playlist v Amaroku 1.4.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
cs: Nastavení kritéria najít shodu značky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
cs: Vybere, která charakteristika skladby má odpovídat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
cs: Pole:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
cs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">APG vybere všechny skladby, které <span style=" font-weight:600;">neodpovídají</span> dané charakteristice</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
cs: Invertovat:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
cs: Jestliže má APG vybrat skladby, které jsou menší než, stejné jako, nebo větší než zadaná hodnota.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
cs: Číselná hodnota, se kterou se má charakteristika skladby shodovat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
cs: Jak striktní má APG být při dodržování shody skladeb se zadanou hodnotou.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
cs: Jestliže APG má vybrat skladby, které mají datum před, v, nebo po určitém datu; nebo jestliže má vybrat skladby, které mají datum v určitém časovém rozsahu.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
cs: během posledních

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
cs: Datum, které má APG použít pro shodu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
cs: Relativní časové období, ve kterém se má APG pokusit o shodu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
cs: Jak striktní má APG být při dodržování shody skladeb se zadaným datem.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
cs: Jestliže má APG najít shodu skladeb, které se rovnají, začínají s, končí s, nebo obsahují zadaný text.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
cs: je rovno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
cs: začíná na

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
cs: končí na

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
cs: obsahuje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
cs: Text, který má APG použít pro shodu skladeb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
cs: Jestliže má APG vybrat skladby, které jsou menší než, stejné jako, nebo větší než zadaný čas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
cs: Čas, se kterým se má APG pokusit o shodu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
cs: Jak striktní má APG být při dodržování shody skladeb se zadaným časem.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
cs: Jestliže má APG vybrat skladby, které mají hodnocení menší než, stejné jako, nebo větší než určité hodnocení.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
cs: Hodnocení, se kterým se má APG pokusit o shodu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
cs: Jak striktní má APG být při dodržování shody skladeb se zadaným hodnocením.

en: title
cs: název

en: artist name
cs: jméno umělce

en: album name
cs: název alba

en: genre
cs: Žánr

en: composer
cs: Skladatel

[ctx: Field name]
en: year
cs: rok

en: comment
cs: Komentář

en: track number
cs: číslo skladby

en: disc number
cs: číslo disku

en: length
cs: Délka

en: added to collection
cs: přidáno do sbírky

en: score
cs: Skóre

en: rating
cs: Hodnocení

en: first played
cs: poprvé přehráno

en: last played
cs: naposledy hrané

en: play count
cs: počet přehrání

en: label
cs: popisek

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
cs: Generátor seznamu skladeb nemohl načíst žádné skladby ze sbírky.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
cs: Nebyly nalezeny žádné skladby, které by se shodovaly ve všech kritériích. Generátor seznamu skladeb najde skladby, které mají nejlepší shodu. Můžete zmírnit kritéria, aby se našlo více skladeb.

en: New playlist preset
cs: Nové přednastavení seznamu skladeb

en: Unnamed playlist preset
cs: Nepojmenované přednastavení seznamu skladeb

en: Generating a new playlist
cs: Vytváří se nový seznam skladeb

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
cs: Generátor seznamu skladeb vytvořil seznam skladeb, který neodpovídá vašem kritériím. Pokud s výsledkem nejste spokojeni, pokuste se zmírnit nebo odebrat některé kritéria a pak vygenerujte nový seznam skladeb.

en: Add new
cs: Přidat nové

en: Constraint Group
cs: Skupina kritérií

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
cs: Editor přednastavení AGS

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
cs: Strom kritérií

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
cs: Název přednastavení AGS

en: Import preset
cs: Importovat přednastavení

en: Preset files
cs: Soubory přednastavení

en: Preset exported to %1
cs: Přednastavení exportováno do %1

en: Preset could not be exported to %1
cs: Přednastavení nemohlo být do %1 exportováno

en: Presets could not be imported from %1
cs: Přednastavení nemohou být z %1 importovány

en: %1 could not be opened for preset import
cs: %1 nemohl být otevřen pro import přednastavení

en: Example 1: new tracks added this week
cs: Příklad 1: nové skladby přidané tento týden

en: Example 2: rock or pop music
cs: Příklad 2: rock nebo pop music

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
cs: Příklad 3: zhruba hodina skladeb od různých umělců

en: Example 4: like my favorite radio station
cs: Příklad 4: jako má oblíbená radiová stanice

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
cs: Příklad 5: 80 minutové CD rocku, metalu a industrial

en: Export "%1" preset
cs: Exportovat přednastavení "%1"

en: Preset files (*.xml)
cs: Soubory přednastavení (*.xml)

en: Playlist Files on Disk
cs: Soubory se seznamy skladeb na disku

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
cs: Soubor se seznamem skladeb "%1" nelze načíst.

en: Version %1 of playlist database schema encountered, however this Amarok version only supports version %2 (and previous versions starting with %2). Playlists saved in the Amarok Database probably will not work and any write operations with them may result in losing them. Perhaps you have started an older version of Amarok with a database written by newer version?
cs: Bylo zjištěno schéma databáze seznamu skladeb ve verzi %1, ale Amarok podporuje pouze verzi %2 (a předchozí verze před %2). Seznamy uložené v databázi Amaroku pravděpodobně nebudou fungovat a jakékoliv snahy o zápis mohou vést k jejich ztrátě. Nespustili jste starší verzi Amaroku s databází vytvořenou novější verzí?

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
cs: Budoucí verze databáze seznamu skladeb?

en: Amarok Database
cs: Databáze Amarok

en: Local playlists stored in the database
cs: Místní seznamy skladeb uložené v databázi

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
cs: Amarok nemohl nalézt žádné moduly. To naznačuje problém s instalací.

en: Scanning music
cs: Prohledávání adresářů s hudbou

en: Abort for scanner requested
cs: Bylo vyžádáno ukončení prohledávače

en: Aborting scanner with error: %1
cs: Přerušuje se prohledávání s chybou: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
cs: Nelze najít amarokcollectionscanner.

en: Unable to start Amarok collection scanner.
cs: Nelze spustit prohledávač sbírky Amaroku.

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
cs: Prohledávání sbírky muselo být zrušeno. Během prohlížení se objevilo příliš mnoho pádů (%1). Pády byly způsobeny následujícími soubory:
    
    %2

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.  Exiting the console!
cs: Komponenta textového editoru KDE nenalezena.
    Prosím, zkontrolujte instalaci KDE.  Ukončuji konzoli.

en: Code
cs: Kód

en: Console
cs: Konzole

en: Output
cs: Výstup

en: Error
cs: Chyba

en: Execute Script
cs: Spustit skript

en: &New Script
cs: &Nový skript

en: &Delete Script
cs: &Smazat skript

en: &Clear All Scripts
cs: O&dstranit všechny skripty

en: Previous Script
cs: Předchozí skript

en: Next Script
cs: Další skript

en: &View
cs: Po&hled

en: This will stop this script! Continue?
cs: Tímto dojde k zastavení skriptu. Pokračovat?

en: Choose where to save your scripts
cs: Vyberte kam ukládat vaše skripty

en: Remove script file from disk?
cs: Odstranit skript z disku?

en: Remove Script
cs: Odstranit skript

[ctx: Confirm if script file should be removed]
en: Remove
cs: Odstranit

[ctx: Confirm if script file should be removed]
en: Don't remove
cs: Neodstraňovat

en: Are you absolutely certain?
cs: Jste si naprosto jistí?

[ctx: Generic script dialog answer button]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: Generic script dialog answer button]
en: No
cs: Ne

en: Terminate
cs: Ukončit

en: Script %1 has been evaluating for over 5 seconds now, terminate?
cs: Skript %1 již běží přes 5 sekund. Ukončit jej?

[ctx: %1 is the name of the offending script, %2 the script authors and their emails]
en: The script %1 uses deprecated scripting API calls. Please contact the script authors, %2, and ask them to upgrade it before the next Amarok release.
cs: Skript %1 používá zastaralá volání API. Prosím, kontaktujte autory skriptu, %2, a požádejte je o aktualizaci před dalším vydáním Amaroku.

en: Script error reported by: %1
    %2
cs: Chyba nahlášená skriptem %1
    %2

en: Add new Ampache server
cs: Přidat nový server Ampache

en: Successfully connected
cs: Úspěšně spojeno

en: Connection failure
cs: Selhání spojení

en: Authentication failed.
cs: Ověření selhalo.

en: Authentication Error
cs: Chyba při ověřování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
cs: Přidat server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
cs: Odstranit server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
cs: Adresa serveru

en: Amarok frontend for your Ampache server
cs: Amarok jako rozhraní pro spojení s vaším serverem Ampache

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
cs: Použijte Amarok jako jednolité rozhraní pro spojení s vaším Ampache serverem.To vám umožní procházet a přehrát veškerý obsah Ampache z Amaroku.

en: Ampache Server %1
cs: Server Ampache %1

en: Updated: %1
cs: Aktualizováno: %1

en: <p>No information found for this track.</p>
cs: <p>Nebyla nalezena žádná informace o této skladbě.</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
cs: <p>Nebyla nalezena žádná informace o tomto albu.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
cs: <p>Nebyla nalezena žádná informace o tomto umělci.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
cs: Zkontrolovat spojení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
cs: Profil gpodder.net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
cs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Zaregistrovat se u gpodder.net</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
cs: &Provést zkoušku přihlášení

en: Gpodder Podcasts
cs: Podcasty Gpodder

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
cs: Zkouší se synchronizovat statusy s gpodder.net

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
cs: Zkouší se synchronizovat odebírání podcastů s gpodder.net

en: GPodder Service failed to get data from the server. Will retry in 10 seconds...
cs: Službě GPodder se nepovedlo získat data ze serveru. Zkusí se to znova za 10 sekund...

en: gpodder.net: Podcast Directory Service
cs: gpodder.net: Služba adresáře podcastů

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
cs: gpodder.net je online adresář podcastů a synchronizační služba

en: Subscribe
cs: Odebírat

en: gpodder.net credentials
cs: Přihlašovací údaje gpodder.net

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your gpodder.net credentials in plaintext?
cs: Nenalezen spuštěný KWallet. Přejete si, aby Amarok uložil vaše poslední přihlašovací údaje gpodder.net jako obyčejný text?

en: Testing...
cs: Probíhá testování...

en: Either the username or the password is empty, please correct and try again.
cs: Uživatelské jméno nebo heslo není zadáno. Prosím, proveďte opravu a zkuste se přihlásit znovu.

en: Failed
cs: Selhalo

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
cs: Úspěch

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
cs: Buď není v pořádku uživatelské jméno nebo heslo. Prosím, proveďte opravu a zkuste se přihlásit znovu

en: Unable to connect to gpodder.net service or other error occurred.
cs: Nelze se spojit se službou gpodder.net, nebo došlo k jiné chybě.

en: Error parsing the Reply, check if gpodder.net is working correctly and report a bug
cs: Chyba při zpracování odpovědi, zkontrolujte, zda gpodder.net běží a nahlaste chybu

en: No description available...
cs: Popis nedostupný...

en: From Jamendo.com
cs: Z Jamendo.com

en: A site where artists can freely share their music
cs: Webová stránka, kde mohou umělci svobodně sdílet svou hudbu

en: An archive of free, Creative Commons licensed music
cs: Archiv volně dostupné hudby pod licencemi Creative Commons

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
cs: Jamendo.com postaví umělce a milovníky hudby do vzájemného spojení. Stránky  umělcům umožní nahrát jejich vlastní alba, aby je sdíleli se světem, a uživatelům stahovat je všechny zdarma. Poslouchejte a stahujte veškerý obsah nalézající se na Jamendo.com z Amaroku.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
cs: Aktualizovat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
cs: Stáhnout

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
cs: Žánr / umělec

en: Genre / Artist / Album
cs: Žánr / Umělec / Album

en: Downloading Jamendo.com database...
cs: Stahuje se databáze z Jamendo.com...

en: Updating the local Jamendo database.
cs: Aktualizuje se místní databáze Jamendo.

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
cs[0]: Aktualizace databáze Jamendo.com byla dokončena. Přidána %1 skladba na
cs[1]: Aktualizace databáze Jamendo.com byla dokončena. Přidány %1 skladby na
cs[2]: Aktualizace databáze Jamendo.com byla dokončena. Přidáno %1 skladeb na

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
cs[0]: 1 album od
cs[1]: %1 alba od
cs[2]: %1 alb od

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
cs[0]: 1 umělec.
cs[1]: %1 umělci.
cs[2]: %1 umělců.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
cs: Podobní podle Last.fm

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
cs: Zkreslení Podobní podle Last.fm vyhledá skladby na Last.fm a přidá pouze ty podobné.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
cs: Podobné předchozí skladbě (dle Last.fm)

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
cs: Podobné předchozímu umělci (dle Last.fm)

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
cs: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> si myslí, že skladba je podobná

en: the previous track
cs: předchozí skladba

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
cs: Nejlepší umělci Last.fm tohoto týdne

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
cs: Zkreslení Nejlepší umělci Last.fm tohoto týdne přidá skladby z týdenní hitparády Last.fm.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
cs: Skladby z Last.fm hitparády od %1 do %2

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
cs: od:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
cs: do:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
cs: Profil last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername)
en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectToAccount)
en: Connect to account
cs: Připojte svůj účet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_ScrobblerUsername)
en: Not connected
cs: Nepřipojen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <a href="https://www.last.fm/join">Sign up to Last.fm</a>
cs: <a href="https://www.last.fm/join">Přihlásit se na Last.fm</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectAccount)
en: Disconnect account
cs: Odpojit účet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
cs: Služby last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
cs: Odeslat informace o &skladbách

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
cs: &Použít v Last.fm skladatele, pokud je dostupný, jako umělce

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use Last.fm tags like <b>7 of 10 stars</b> to represent your Amarok ratings during statistics synchronization
cs: Použít značky Last.fm jako třeba <b>7 of 10 stars</b> k vyjádření hodnocení skladeb v Amaroku při synchronizaci statistik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
cs: Použít speciální značky pro vyjádření hodnocení

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: <html>When scrobbling tracks to Last.fm, it autocorrects common errors in track tags like artist, album and title. Check this to be notified when this happens and what the autocorrection was</html>
cs: <html>Last.fm automaticky opravuje časté překlepy ve jméně interpreta, názvu alba a skladby během zasílání přehraných skladeb. Zaškrtněte, pokud si přejete být v těchto případech informováni</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: Announce correction suggestions for track tags
cs: Oznamovat opravy překlepů v metadatech skladeb

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: <html>Check if you want certain tracks neither to be scrobbled nor to be updated to Last.fm now playing</html>
cs: <html>Zaškrtněte, pokud nechcete některé skladby ani zaslat ani aktualizovat na Last.fm "Nyní přehrávám"</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: Do not scrobble tracks with label:
cs: Nezasílat skladby s popiskem:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FilteredLabel)
en: <html>Select a preferred label (or write a new one). Tracks with this label will not be scrobbled</html>
cs: <html>Vyberte preferovaný popisek (nebo napište nový). Skladby s tímto popiskem nebudou zaslány.</html>

en: Last.fm: The social music revolution
cs: Last.fm: Sociální hudební revoluce

en: Last.fm is a popular online service that provides personal radio stations and music recommendations. A personal listening station is tailored based on your listening habits and provides you with recommendations for new music. It is also possible to play stations with music that is similar to a particular artist as well as listen to streams from people you have added as friends
cs: Last.fm je oblíbená internetová služba, která poskytuje osobní doporučení týkající se rádiových stanic a hudby. Osobní doporučení ohledně poslechu stanic je děláno přesně podle vašich zvyků a poskytuje vám rady při hledání nové hudby. Je taktéž možné pouštět si stanice hrající hudbu, která se podobá určitému umělci a stejně tak poslouchat rádiové proudy od lidí, jež jste si přidal jako přátele

en: Last.fm: Love
cs: Last.fm: Oblíbené

en: Enter an artist name
cs: Zadejte jméno umělce

en: Enter a tag
cs: Zadejte značku

en: Enter a Last.fm user name
cs: Zadejte jméno uživatele služby Last.fm

en: Username: %1
cs: Uživatelské jméno: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
cs[0]: Počet přehrání: %1
cs[1]: Počet přehrání: %1
cs[2]: Počet přehrání: %1

en: Create a Custom Last.fm Station
cs: Vytvořit si vlastní stanici Last.fm

en: Tag
cs: Značka

en: User
cs: Uživatel

en: %1's Streams
cs: Proudy od %1

en: Global Tags
cs: Globální značky

en: Friends' Loved Radio
cs: Rádio oblíbené přáteli

en: Friends' Personal Radio
cs: Osobní rádio přátel

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
cs: Nelze otevřít KDE Wallet pro přečtení přihlašovacích údajů last.fm

en: Do you want to disconnect Amarok from Last.fm account %1?
cs: Chcete Amarok odpojit od účtu Last.fm '%1'?

en: Disconnect Last.fm account?
cs: Odpojit od účtu Last.fm?

[ctx: Disconnect Last.fm account in settings]
en: Disconnect
cs: Odpojit

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
cs: Selhalo

[ctx: Last.fm authentication process status]
en: Opening Last.fm web page
cs: Otevírám webovou stránku Last.fm

[ctx: Pushbutton to complete Last.fm authentication process]
en: Finish connecting account
cs: Dokončit připojování účtu

en: Unable to connect to Last.fm service.
cs: Nelze se spojit se službou Last.fm.

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
cs[0]: %2 (%1 přehrání)
cs[1]: %2 (%1 přehrání)
cs[2]: %2 (%1 přehrání)

en: Personal Radio
cs: Vlastní rádio

en: My Recommendations
cs: Moje doporučení

en: My Radio Station
cs: Moje rozhlasová stanice

en: My Mix Radio
cs: Rádio Můj mix

en: My Top Artists
cs: Moji oblíbení umělci

en: My Tags
cs: Mé značky

en: Friends
cs: Přátelé

en: Last.fm: &Ban
cs: Last.fm: &zakázat

en: Ban this track
cs: Zakázat tuto skladbu

en: Last.fm: &Skip
cs: Last.fm: Pře&skočit

en: Skip this track
cs: Přeskočit tuto skladbu

en: Global Tag Radio: "%1"
cs: Rádio podle globální značky: "%1"

en: User Tag Radio: "%1"
cs: Rádio podle uživatelské značky: "%1"

en: Similar Artists to "%1"
cs: Umělci podobní "%1"

en: Artist Fan Radio: "%1"
cs: Rádio umělcových obdivovatelů: "%1"

en: %1's Neighbor Radio
cs: Sousedovo rádio %1

en: %1's Personal Radio
cs: Osobní rádio %1

en: %1's Mix Radio
cs: Rádio mix uživatele %1

en: %1's Recommended Radio
cs: Doporučované rádio %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
cs: Doporučované rádio %1 (Oblíbenost %2)

en: Group Radio: %1
cs: Rádio skupiny: %1

en: Track Radio
cs: Rádio podle skladeb

en: Artist Radio
cs: Rádio umělce

en: Last.fm is cool...
cs: Last.fm je super...

en: To listen to Last.fm streams and radio you need to be a paying Last.fm subscriber and you need to stream from a <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>supported country</a>. All other Last.fm features work fine.
cs: Pro poslech proudů last.fm a rádia potřebujete být platící uživatel Last.fm a potřebujete proud z <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>podporované země</a>. Všechny ostatní vlastnosti Last.fm fungují správně.

en: Error starting track from Last.fm radio
cs: Chyba při spuštění skladby z rádia Last.fm

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
cs: Zbožňovaná skladba: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
cs: Zakázaná skladba: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
cs: %1 <b>%2</b> by mělo být opraveno na <b>%3</b>

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
cs: Last.fm navrhuje, aby byly některé značky skladby <b>%1</b> opraveny:

en: Play Similar Artists from Last.fm
cs: Přehrávat skladby od podobných umělců z Last.fm

[ctx: description of the Last.fm statistics synchronization provider]
en: slows down track matching
cs: zpomaluje párování skladeb

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
cs: Stahuji '%1' z %2 z Magnatune.com

en: Downloading album from Magnatune.com
cs: Stáhnout album z Magnatune.com

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
cs: Zdá se, že stahování  Magnatune selhalo. Nemůžu přečíst zip soubor

en: Uncompressing Magnatune.com download...
cs: Rozbaluji, co bylo staženo z Magnatune.com...

en: Adding album cover to collection
cs: Obal alba se přidává do sbírky

en: Preview Tracks
cs: Ukázky skladeb

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
cs: Skladby, které se chystáte kopírovat, jsou ukázkami proudů Magnatune.com. Jestli si přejete lepší kvalitu a proudy zdarma, uvažujte o zakoupení stažené kopie. Pamatujte na to, že když nakupujete na Magnatune, dostane umělec polovinu z vámi zaplacené částky. A pokud nákup provedete v Amaroku, podpoříte jej deseti procenty.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
cs: Aktualizace

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
cs: Pokud zaškrtnete, Amarok bude periodicky kontrolovat aktualizace databáze Magnatune a bude je automaticky stahovat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase)
en: Update Magnatune database automatically
cs: Aktualizovat databázi Magnatune automaticky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
cs: Opětovná stažení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
cs: Zde zadejte svůj e-mail, abyste mohli přímo z Amaroku znovu stáhnout jakékoliv dříve zakoupené položky z Magnatune.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
cs: Možnosti členství

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
cs: Jsem členem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
cs: Typ členství:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
cs: Proud

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
cs: Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
cs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Pro více informací o členství v Magnatune.com a kvůli přihlášení přejděte na  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
cs: Volby proudu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
cs: Typ náhledu na proud:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
cs: Mp3 vysoké kvality

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
cs: Mp3 nízké kvality

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
cs: Stahování alb na Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
cs: Volby pro stahování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
cs: Vyberte formát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
cs: Stáhnout do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
cs: Jestliže budete stahovat do umístění, které je již sledováno Amarokem, album bude automaticky přidáno do vaší sbírky.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
cs: Informace o Magnatune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
cs: &Stáhnout

en: Processing download
cs: Zpracovává se stahování

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
cs: Zdá se, že v poskytnuté informaci o členství je nějaká chyba. Prosím, proveďte opravu a zkuste to znovu.

en: Could not process download
cs: Stažení nemohlo být zpracováno

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
cs: Opětovné stažení dříve zakoupeného alba "%1" by "%2" z Magnatune.com.
    
    Uživatel: %3
    Heslo: %4

en: Loading artist info...
cs: Načítají se informace o umělci...

en: Fetching %1 Artist Info
cs: Stahují se %1 informace o umělci %1

en: Loading album info...
cs: Načítají se informace o albu...

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
cs: Rok vydání: %1

en: Description:
cs: Popis:

en: From Magnatune.com
cs: Z Magnatune.com

en: Loading Magnatune.com frontpage...
cs: Načítá se úvodní stránka Magnatune.com...

en: Fetching Magnatune.com front page
cs: Načítá se úvodní stránka Magnatune.com

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
cs: Načítá se vaše oblíbená stránka Magnatune.com...

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
cs: Z Magnatune.com se načítá vaše osobní stránka s doporučeními...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
cs: Hudební vydavatelství, které je férové k umělcům i svým zákazníkům

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
cs: Klikněte na toto tlačítko pro stažení databáze Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
cs: Amarok potřebuje stáhnout databázi Magnatune, aby mohl zobrazit obchod Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you enable the following option, Amarok will check for Magnatune updates and download them automatically. You can always disable this option later in Magnatune service configuration.
cs: Pokud povolíte, Amarok bude kontrolovat aktualizace databáze Magnatune a bude je automaticky stahovat. Toto můžete kdykoliv zakázat v nastavení služby Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
cs: Aktualizovat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
cs: Správce opětovného stahování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
cs: Toto jsou alba, která jste si stáhli dříve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
cs: Zn&ovu stáhnout

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
cs: Umělec - Album

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
cs: Získávám seznam předchozích nákupů z Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
cs: Členské přihlášení k Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By becoming a Magnatune.com member, you get unlimited download access and can download any album from within Amarok with a single mouse click. By joining, you can also listen to all streaming tracks from Magnatune.com ad-free.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The Amarok team gets 10% of your initial membership payment, so by joining, you are also supporting the development of Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">As always, the artists get 50% of your membership payment(s) distributed based on which artist you download and stream.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To read more about Magnatune.com memberships, or to sign up, click here: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">After joining, go to the Magnatune config in "Settings->Configure Amarok->Plugins" and enter your membership information. </p></body></html>
cs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Stanete-li se členem Magnatune.com, získáte neomezený přístup ke stahování a můžete si stáhnout jakékoliv album v Amaroku jediným kliknutím myši. Členství vám také umožní poslouchat všechny streamované skladby z Magnatune.com bez reklam.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Tým Amaroku obdrží 10% z vašeho počátečního členského poplatku, takže tím, že se stanete členem, také podpoříte vývoj Amaroku.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Jako vždy, umělci obdrží 50% vašeho členského poplatku s ohledem na to jaké umělce si stahujete a streamujete.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Přejete-li si si přečíst více o členství v Magnatune.com, anebo se přihlásit, klikněte na: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Informace o členství</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Po přihlášení jděte do nastavení Magnatune v "Nastavení->Nastavit  Amarok->Zásuvné moduly" a zadejte údaje o vašem členství. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
cs: Zavřít

en: "Fair trade" online music store
cs: Internetový hudební obchod "Fair trade"

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
cs: Magnatune.com je odlišný druh nahrávací společnosti, jejímž heslem je "Nejsme zlí!" 50 % každého prodeje jde přímo k umělci a jestliže si album zakoupíte přes Amarok, dostane z toho projekt Amarok 10 % odměnu. Magnatune.com rovněž nabízí členství nazvané "vše co dokážete sníst", které vám umožňuje stáhnout tolik hudby, kolik byste rádi.

en: Artist / Album
cs: Umělec / Album

en: Re-download
cs: Znovu stáhnout

en: Update Database
cs: Aktualizovat databázi

en: Tools
cs: Nástroje

en: Download Album
cs: Stáhnout album

en: Signup
cs: Přihlášení

en: Downloading Magnatune.com database...
cs: Stahuje se databáze Magnatune.com...

en: Updating the local Magnatune database.
cs: Aktualizuje se místní databáze Magnatune.

en: The Magnatune.com service accepts the following messages: 
    
    	addMoodyTracks mood count: Adds a number of random tracks with the specified mood to the playlist. The mood argument must have spaces escaped with &#37;20
cs: Služba Magnatune.com přijímá následující zprávy: 
    
    	addMoodyTracks mood count (přidat skladby podle nálady nálada počet): Přidá do seznamu skladeb určitý počet náhodných skladeb se stanovenou náladou. Nezávisle proměnná nálady, její argument, musí mít mezery mezi slovy s &#37;20

en: ERROR: No arguments supplied
cs: CHYBA: Nebyly doplněny žádné argumenty

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
cs: CHYBA: Nesprávný počet argumentů pro přidání skladeb podle nálady

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
cs: CHYBA: Během prohlídky zjištěna chyba argumentu 2 (počet)

en: ok
cs: OK

en: ERROR: Unknown argument.
cs: CHYBA: Neznámý argument.

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
cs[0]: Aktualizace databáze Magnatune.com je hotová. Byla přidána 1 skladba na
cs[1]: Aktualizace databáze Magnatune.com je hotová. Byly přidána %1 skladby na
cs[2]: Aktualizace databáze Magnatune.com je hotová. Bylo přidáno %1 skladeb na

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
cs[0]: 1 album od
cs[1]: %1 alba od
cs[2]: %1 alb od

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
cs[0]: 1 umělec.
cs[1]: %1 umělci.
cs[2]: %1 umělců.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
cs: Démon Amaroku pro MP3tunes Harmony

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
cs: Řídí automatickou synchronizaci služby MP3tunes v Amaroku.

en: IRC:
    server: irc.libera.chat / channel: #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
cs: IRC:
    server: irc.libera.chat / kanál: #amarok
    
    Zpětná vazba:
    amarok@kde.org

en: The identifier the daemon should use.
cs: Démon bude používat tento identifikátor.

en: The email to be used for authentication.
cs: E-mail, který se bude používat pro potvrzení pravosti.

en: The pin to be used for authentication.
cs: PIN, který se bude používat pro potvrzení pravosti.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
cs: Přihlášení na Mp3tunes

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
cs: E-mail:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
cs: Heslo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
cs: AutoSync je program od MP3tunes, který vám umožní automaticky přesunovat hudbu mezi počítači a zařízeními.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
cs: AutoSync je program od MP3tunes, který vám umožní automaticky přesunovat hudbu mezi počítači a zařízeními. Můžete nahrávat hudbu z jednoho umístění a mít ji okamžitě staženou do jiných umístění.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
cs: Umožnit automatickou synchronizaci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
cs: PIN kód:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
cs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Získat Mp3tunes Locker</span></a></p></body></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
cs: Internetová služba, kde můžete bezpečně ukládat svoji hudbu a přistupovat k ní: http:// mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
cs: MP3tunes Locker: vaše hudba kdekoliv

en: MP3tunes AutoSync Enabled
cs: Povolit automatickou synchronizaci MP3tunes

en: MP3tunes AutoSync Disabled
cs: Zakázat automatickou synchronizaci MP3tunes

en: Authenticating
cs: Probíhá potvrzení pravosti

en: MP3tunes failed to Authenticate.
cs: Ověření pravosti na Mp3tunes selhalo.

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
cs: MP3tunes Harmony: Odpojeno

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
cs: MP3tunes Harmony: Čeká se na zadání PINu

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
cs: MP3tunes Harmony: Úspěšně připojeno

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
cs: Chyba MP3tunes Harmony
    %1

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
cs: Na MP3tunes mohou být odeslány pouze následující typy skladeb: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma a ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
cs: Odesílání na MP3tunes zahájeno

en: Uploading Track %1/%2
cs: Odesílá se skladba %1/%2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
cs: Přidat lokální nebo vzdálený OPML soubor k zahrnutí do seznamu

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
cs: Pokud ponecháte prázdné, bude použit název z OPML.

en: Loading Podcast Info...
cs: Načítají se informace o podcastu...

en: Fetching Podcast Info
cs: Získávají se informace o podcastu

en: Add OPML
cs: Přidat OPML

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
cs: Přidat OPML

en: New Folder
cs: Nová složka

en: Podcast Directory
cs: Adresář s podcasty

en: A large listing of podcasts
cs: Velký výpis podcastů

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
cs: Úplný seznam prohledatelných podcastů, které můžete odebírat přímo z Amaroku.

en: Add an OPML file to the list.
cs: Přidat do seznamu soubor OPML

en: Loading info...
cs: Načítají se informace...

en: This service does not accept any messages
cs: Tato služba nepřijímá žádné zprávy

en: ERROR: unknown message
cs: CHYBA: neznámá zpráva

en: Neither playable nor downloadable url specified.
cs: Nebylo zadáno ani přehratelné ani stažitelné URL.

en: No service named %1 is currently loaded
cs: V současnosti není načtena žádná služba nazvaná %1

en: This collection is currently offline
cs: Tato sbírka není v současnosti připojena

[ctx: %1 is collection name]
en: %1 has an ability to synchronize track meta-data such as play count or rating with other collections. Do you want to keep %1 synchronized?
    
    You can always change the decision in Amarok configuration.
cs: %1 má schopnost synchronizovat metadata skladeb jako třeba počet přehrání nebo hodnocení s ostatními sbírkami. Chcete udržovat sbírku %1 synchronizovanou?
    
    Své rozhodnutí můžete kdykoli změnit v nastavení Amaroku.

[ctx: Select if collection should be synchronized]
en: Keep synchronized
cs: Udržovat synchronizované

[ctx: Select if collection should be synchronized]
en: Don't keep synchronized
cs: Neudržovat synchronizované

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
cs: Vypadá to, že máte pouze Lokální sbírku. Synchronizace statistik dává smysl pouze v případě, že máte více než jednu sbírku.

en: Played %2 times of which one play is recent and unique to this source | Played %2 times of which %1 plays are recent and unique to this source
cs[0]: Přehráno %2-krát, z čehož jedno přehrání je nedávné a unikátní pro tento zdroj
cs[1]: Přehráno %2-krát, z čehož %1 přehrání jsou nedávné a unikátní pro tento zdroj
cs[2]: Přehráno %2-krát, z čehož %1 přehrání je nedávných a unikátních pro tento zdroj

en: Ignored labels: %1
cs: Ignorované popisky: %1

en: Can match tracks by: %1
    Can synchronize: %2
cs: Umí párovat skladby podle: %1
    Umí synchronizovat: %2

en: Synchronize Statistics
cs: Synchronizovat statistiky

en: Matching Tracks for Statistics Synchronization
cs: Párování skladeb pro synchronizaci statistik

en: Synchronizing Track Statistics
cs: Synchronizování statistik skladeb

[ctx: %2 is a list of collection names]
en: Synchronization of %2 done. <b>One</b> track was updated. | Synchronization of %2 done. <b>%1</b> tracks were updated.
cs[0]: Synchronizace sbírek %2 hotová. <b>Jedna</b> skladba byla aktualizována.
cs[1]: Synchronizace sbírek %2 hotová. <b>%1</b> skladby byly aktualizovány.
cs[2]: Synchronizace sbírek %2 hotová. <b>%1</b> skladeb bylo aktualizováno.

en: <b>One</b> track was queued for scrobbling to %2. | <b>%1</b> tracks were queued for scrobbling to %2.
cs[0]: <b>Jedna</b> skladba bylo zařazena do fronty pro zaslání na %2.
cs[1]: <b>%1</b> skladby byly zařazeny do fronty pro zaslání na %2.
cs[2]: <b>%1</b> skladeb bylo zařazeno do fronty pro zaslání na %2.

en: <b>One</b> track's played time was too short to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks' played time was too short to be scrobbled.
cs[0]: <b>Jedna</b> skladba byla přehrána po příliš krátkou dobu, aby mohla být zaslána.
cs[1]: <b>%1</b> skladby byly přehrány po příliš krátkou dobu, aby mohly být zaslány.
cs[2]: <b>%1</b> skladeb bylo přehráno po příliš krátkou dobu, aby mohlo být zasláno.

en: <b>One</b> track had insufficient metadata to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks had insufficient metadata to be scrobbled.
cs[0]: <b>Jedna</b> skladba obsahovala nedostatečná metadata, aby mohla být zaslána.
cs[1]: <b>%1</b> skladby obsahovaly nedostatečná metadata, aby mohly být zaslány.
cs[2]: <b>%1</b> skladeb obsahovalo nedostatečná metadata, aby mohly být zaslány.

en: <b>One</b> track was reported to have been played in the future. | <b>%1</b> tracks were reported to have been played in the future.
cs[0]: <b>Jedné</b> skladba hlásí, že byla přehrána v budoucnosti.
cs[1]: <b>%1</b> skladby hlásí, že byly přehrány v budoucnosti.
cs[2]: <b>%1</b> skladeb hlásí, že byly přehrány v budoucnosti.

en: <b>One</b> track was last played in too distant past to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks were last played in too distant past to be scrobbled.
cs[0]: <b>Jedna</b> skladba byla přehrána moc daleko v minulosti na to, aby mohla být zaslána.
cs[1]: <b>%1</b> skladby byly přehrány moc daleko v minulosti na to, aby mohly být zaslány.
cs[2]: <b>%1</b> skladeb bylo přehráno moc daleko v minulosti na to, aby mohly být zaslány.

en: Scrobbling of <b>one</b> track was skipped as configured by the user. | Scrobbling of <b>%1</b> tracks was skipped as configured by the user.
cs[0]: Odesílání <b>jedné</b> skladby bylo přeskočeno podle nastavení uživatelem.
cs[1]: Odesílání <b>%1</b> skladeb bylo přeskočeno podle nastavení uživatelem.
cs[2]: Odesílání <b>%1</b> skladeb bylo přeskočeno podle nastavení uživatelem.

en: Configure Synchronization...
cs: Nastavit synchronizaci...

en: Tracks matched by: %1
cs: Skladby budou spárovány podle: %1

[ctx: %1 is field name such as Rating]
en: No selected collection supports writing %1 - it doesn't make sense to synchronize it.
cs: Žádná z vybraných sbírek nepodporuje zápis značky %1 - nemá smysl ji synchronizovat.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
cs: Vyberte sbírky k synchronizaci

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
cs: Vyberte pole k synchronizaci

en: Configure Synchronization Target
cs: Nastavte cílový přehrávač synchronizace

en: Add Synchronization Target
cs: Přidejte cílový přehrávač synchronizace

en: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> before synchronizing tracks with a file-based target always make sure that the database file is not currently in use!
cs: <span style="color:red; font-weight:bold;">Důležité:</span> před synchronizací skladeb s cílem založeným na souborech se vždy ujistěte, že synchronizovaný soubor není momentálně používán.

en: Choose Target Type
cs: Zvolte typ cílového přehrávače

en: Configure Target
cs: Nastavte cílový přehrávač

en: Back
cs: Zpět

en: Synchronize
cs: Synchronizovat

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
cs: Nejsou zde žádné skladby, které by byly unikátní pro jednu ze zúčastněných sbírek.

en: There are no tracks excluded from synchronization
cs: Žádné skladby nebyly vyřazeny se synchronizace

en: Expand Tracks With Conflicts
cs: Rozbalit skladby s kolizemi

en: Expand Updated
cs: Rozbalit aktualizované

en: Collapse Tracks Without Conflicts
cs: Sbalit skladby bez kolizí

en: Collapse Not Updated
cs: Svinout neaktualizované

en: Reset All Ratings to Undecided
cs: Obnovit všechny hodnocení na "nerozhodnuto"

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
cs: Zahrnout popisky z %1

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
cs: Nezahrnout popisky z %1

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
cs: Obnovit všechny popisky na "nerozhodnuto" (nesynchronizovat je)

en: All Tracks
cs: Všechny skladby

en: Updated Tracks
cs: Aktualizované skladby

en: Tracks With Conflicts
cs: Skladby s kolizemi

en: There are no tracks with conflicts
cs: Žádné skladby s kolizemi

en: There are no tracks going to be updated
cs: Žádné skladby k aktualizaci

en: Tracks that are unique to their sources
cs: Skladby, které jsou pouze v jedné sbírce

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
cs: Skladby, které byly vyřazeny ze synchronizace kvůli nejednoznačnosti

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
cs[0]: <b>Jedno</b> přehrání
cs[1]: <b>%1</b> přehrání
cs[2]: <b>%1</b> přehrání

[ctx: %2 is the 'X plays message above']
en: %2 of <b>one</b> track will be scrobbled to %3. | %2 of <b>%1</b> tracks will be scrobbled to %3.
cs[0]: %2 <b>jedné</b> skladby bude zasláno na %3.
cs[1]: %2 <b>%1</b> skladeb budou zaslány na %3.
cs[2]: %2 <b>%1</b> skladeb bude zasláno na %3.

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
cs: Zobrazeno %1 ze %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
cs: Spárované skladby

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
cs: Filtrovat skladby

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
cs: Vztahuje se na všechny skladby, nejen ty zobrazené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
cs: Získat hodnocení z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
cs: Rozvinout

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
cs: Svinout

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
cs: Unikátní skladby

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
cs: Vyřazené skladby

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scrobblingGroupBox)
en: Scrobbling
cs: Zasílání přehrání skladeb

en: Abort
cs: Přerušit

en: Multiple background tasks running (click to show)
cs: Na pozadí běží více úloh (klikněte pro zobrazení)

en: Abort all background tasks
cs: Přerušit všechny úlohy běžící na pozadí

en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

en: Rediscover Your Music
cs: Znovu objevte svou hudbu

en: Slim Toolbar
cs: Úzký panel nástrojů

en: Volume: %1% (muted)
cs: Hlasitost: %1% (ztlumeno)

en: Volume: %1%
cs: Hlasitost: %1%

en: Transcode Tracks
cs: Převést skladby

en: Transc&ode
cs: &Převést

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
cs: Můžete zvolit, že se hudební soubory převedou do jiného formátu pomocí nějakého kodeku během kopírování. Toto může být vhodné pro ušetření místa na přenosném přehrávači nebo pro to, aby daný přehrávač nebo program byl schopný soubory přehrát.

en: &Copy
cs: &Kopírovat

en: Just copy the tracks without transcoding them.
cs: Pouze kopírovat skladby bez jakéhokoliv převádění.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
cs: Můžete zvolit, že se hudební soubory převedou do jiného formátu pomocí nějakého kodeku během přesouvání. Toto může být vhodné pro ušetření místa na přenosném přehrávači nebo pro to, aby daný přehrávač nebo program byl schopný soubory přehrát. Pouze úspěšně převedené skladby budou smazány z jejich původního umístění.

en: &Move
cs: Pře&sunout

en: Just move the tracks without transcoding them.
cs: Pouze přesunout skladby bez jakéhokoliv převádění.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
cs: V současnosti nedostupný na vašem systému.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
cs: Cílová sbírka naznačuje, že tento formát by nešel přehrát.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
cs: Převést

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
cs: Převést všechny skladby do zvoleného formátu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
cs: Převést všechny skladby

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
cs: Převést pouze pokud je potřeba pro přehratelnost v cílové sbírce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
cs: Převést pouze pokud je potřeba pro přehratelnost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
cs: Převést pouze pokud se zdrojový a cílový formát souboru liší

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
cs: Převést pouze pokud se zdrojový a cílový formát liší

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encoderNotFoundLabel)
en: <b>Note:</b> No encoder is available. If you want to transcode tracks please install <i>ffmpeg</i> or <i>libav</i> package (with <i>ffmpeg</i> wrapper) with appropriate encoders. Otherwise you may check <i>Remember this choice for the next time</i> option in order to skip this dialog for future transfers.
cs: <b>Poznámka:</b> Není dostupný enkodér. Pokud chcete převádět skladby, nainstalujte si balíčky <i>ffmpeg</i> nebo <i>libav</i> (s mezivrstvou pro <i>ffmpeg</i>) s odpovídajícími enkodéry. Jinak můžete zaškrtnout možnost <i>Zapamatovat si tuto volbu pro příště</i> pro vynechání této informace pro příště.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
cs: Zapamatovat si tuto volbu pro příště.

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
cs: Pro nastavení parametrů převodu skladeb prosím vyberte kodek ze seznamu.

en:  (recommended)
cs:  (doporučováno)

en: Ask before each transfer
cs: Zeptat se před každým převodem

en: Muted
cs: Ztlumený

en: <i>Volume: %1</i>
cs: <i>Hlasitost: %1</i>

en: Score: %1
cs: Skóre: %1

en: Rating: %1
cs: Hodnocení: %1

en: Play count: %1
cs: Počet přehrání: %1

en: Last played: %1
cs: Naposledy hrané: %1

en: Bookmark
cs: Záložka

en: List and run bookmarks, or create new ones
cs: Ukázat a procházet záložky, popřípadě vytvářet nové záložky

en: Amarok Bookmarks
cs: Záložky Amaroku

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
cs: Zkopírovat aktuální náhled záložky do datové schránky (clipboard)

en: Scheme
cs: Schéma

en: Preset:
cs: Přednastavení:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
cs: Seznam možných schémat pro pojmenování souborů.

en: Add preset
cs: Přidat přednastavení

en: Saves the current scheme/format as new preset.
cs: Uloží aktuální schéma/formát jako nové přednastavení.

en: Update preset
cs: Aktualizovat přednastavení

en: Updates the preset with the current scheme/format.
cs: Aktualizuje přednastavení na současné schéma/formát.

en: Remove preset
cs: Odstranit přednastavení

en: Removes the currently selected preset.
cs: Odstraní aktuálně vybrané přednastavení.

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Folder
cs: Složka

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
cs: Počáteční

en: Collection root
cs: Kořen sbírky

en: &Basic...
cs: Zák&ladní...

en: &Advanced...
cs: &Pokročilé...

en: New Preset
cs: Nové přednastavení

en: Preset Name
cs: Název přednastavení

en: second | seconds
cs[0]: sekunda
cs[1]: sekundy
cs[2]: sekund

en: minute | minutes
cs[0]: minuta
cs[1]: minuty
cs[2]: minut

en: hour | hours
cs[0]: hodina
cs[1]: hodiny
cs[2]: hodin

en: day | days
cs[0]: den
cs[1]: dny
cs[2]: dnů

en: week | weeks
cs[0]: týden
cs[1]: týdny
cs[2]: týdnů

en: month | months
cs[0]: měsíc
cs[1]: měsíce
cs[2]: měsíců

en: year | years
cs[0]: Rok
cs[1]: Rok
cs[2]: Rok

en: Simple Search
cs: Jednoduché hledání

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
cs: před

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
cs: na

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
cs: po

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
cs: mezi

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
cs: starší než

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
cs: novější než

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
cs: mezi

en: Rating changed
cs: Hodnocení změněno

en: Volume: 100% (muted)
cs: Hlasitost: 100% (ztlumeno)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
cs: OSD náhled
    přetáhněte jej na vámi požadovanou pozici

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Play
cs: Přehrát

en: Pause
cs: Pozastavit

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
cs: %1 volné

en: Track Progress
cs: Průběh skladby

en: The amount of time elapsed in current track
cs: Množství času uplynulého od začátku přehrávání současné skladby

en: The amount of time remaining in current track
cs: Množství času zbývajícího do konce přehrávání současné skladby

en: Enter space-separated terms to search.
cs: Přejete-li si hledat, zadejte mezerou oddělené názvy.

en: Edit filter
cs: Upravit filtr

en: Volume
cs: Hlasitost

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
cs: Přejít na: %1

en: Drag in and out items from above.
cs: Vtáhnout a vytáhnout položky shora.

en: [prefix]
cs: [předpona]

en: [suffix]
cs: [přípona]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
cs: Kontrolní bod: <b>%1</b>

en: Track: %1
cs: Skladba: %1

en: Artist: %1
cs: Umělec: %1

en: empty
cs: prázdné
