amarok - en to km translation catalogue (1188 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
km: លំនាំដើម

en: License Agreement
km: កិច្ច​​​​​ព្រមព្រៀង​អាជ្ញាប័ណ្ណ

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
km: <qt>មិន​មាន​ព័ត៌មាន ។<br />គ្មាន​វត្ថុ​ KAboutData ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ទេ ។</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
km: <qt>មិន​មាន​ព័ត៌មាន ។<br />គ្មាន​​​វត្ថុ​ OcsData ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ទេ ។</qt>

en: About %1
km: អំពី %1

en: License: %1
km: អាជ្ញាប័ណ្ណ​ ​៖ %1

en: &About
km: អំពី

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
km: សូម​​រាយ​ការណ៍​កំហុស​ទៅ​កាន់​ <a href="mailto:%1">%2</a> ។

en: A&uthor
km: អ្នក​និពន្ធ

en: A&uthors
km: អ្នក​និពន្ធ

en: &Donors
km: ម្ចាស់​ជំនួយ

en: T&ranslation
km: ការ​បកប្រែ

en: Email contributor
km: អ៊ីមែល​អ្នក​ចូល​​រួម

en: Visit contributor's homepage
km: ទស្សនា​គេហទំព័រ​​របស់​អ្នក​ចូល​រួម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Amarok Menu
km: ម៉ឺនុយ Amarok

en: Play/Pause
km: ចាក់​/ផ្អាក​

en: Click to change
km: ចុច​ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: &Replay Gain Mode
km: ចាក់​របៀប​យក​ម្ដង​ទៀត

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
km: បិទ

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
km: បទ

en: &Album
km: អាល់ប៊ុម

en: Stop
km: បញ្ឈប់

en: Stop after current Track
km: បញ្ឈប់​ក្រោយ​ពេល​បទ​បច្ចុប្បន្ន​

en: Stop after current track: Off
km: បញ្ឈប់​ក្រោយ​ពេល​បទ​បច្ចុប្បន្ន​ ៖ បិទ​​

en: Stop after current track: On
km: បញ្ឈប់​ក្រោយ​ពេល​បទ​បច្ចុប្បន្ន ៖ បើក​

en: No track playing
km: មិន​កំពុង​ចាក់​បទ​អ្វី​ទាំងអស់​​​

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
km: ថាតើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​វិនាទី ស្លាក​ពេលវេលា​ដែល​នៅ​សល់ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
km: កំណត់វា​ដើម្បី​បង្ហាញ​ស្លាក​ពេលវេលា​ជា​វិនាទី​ទៅ​ឆ្វែង​នៃ​គ្រាប់រំកិល​ស្វែង​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​កម្មវិធី​ចាក់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
km: ថាតើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​ពេលវេលា​បទ​ដែល​នៅ​សល់​នៅ​ក្នុង​ស្លាក​ពេលវេលា​ដែល​នៅ​សល់ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
km: កំណត់​វា ដើម្បី​បង្ហាញ​រយៈពេល​នៅ​សល់​របស់​បទ​ក្នុង​បង្អួច​កម្មវិធី​ចាក់ ដោយ​មិន​បង្ហាញ​រយៈពេល​បទ​មុន​ឡើយ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
km: តើ​បទ ឬ​អាល់ប៊ុម​មួយ​ណា​ពេញ​ចិត្ត​នៅ​ក្នុង​របៀប​ចៃដន្យ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
km: បទ ឬ​អាល់ប៊ុម​ដែល​មាន​លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​ដែល​បាន​ជ្រើស ​នឹង​ដូច​អ្វី​ដែល​បាន​ជ្រើស​នៅ​ក្នុង​របៀប​ចៃដន្យ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
km: ស្ថានភាព​របៀប​ថាមវន្ត ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
km: ប្រសិន​បើ​បា​ន​កំណត់ របៀប​ថាមវន្ត​នឹង​នឹង​បើក ហើយ​បទ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ ដោយ​យោង​តាម​បញ្ជី​ចាក់​ថាមវន្ត​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​រូបតំណាង​នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​ឬ​អត់

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
km: បើក/បិទរូបតំណាង​ថាស​សម្រាប់ Amarok ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
km: ថាតើ​ត្រូវ​លាក់​ទិដ្ឋភាព​បរិបទ​ដែរ​ឬទេ​ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
km: បិទ/បើក​ទិដ្ឋភាព​បរិបទ​នៅ​ក្នុង Amarok ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
km: ចំនួន​កម្រិត​មិន​ធ្វើ​វិញ នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
km: ចំនួន​កម្រិត​មិន​ធ្វើ​វិញ នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
km: ថា​តើ​បញ្ជី​ចាក់​ទុក​ផ្លូវ​ប្រែប្រួល​ឬ​អត់

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
km: ប្រសិន​បើ​បាន​កំណត់ បញ្ជី​ចាក់​ដែល​បាន​រក្សាទុក​ដោយ​ដៃ​របស់ Amarok នឹង​មាន​ផ្លូវ​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​បទ​នីមួយៗ មិនមែន​ជា​ផ្លូវ​ពេញលេញ​ទេ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
km: ឈ្មោះ​របស់​កម្មវិធី​រុករក​បណ្ដាញ​ខាង​ក្រៅ​ត្រូវ​បាន​ហៅ​ដោយ Amarok ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
km: ថាតើ​ត្រូវ​ទៅ​យក​​សិល្បៈគម្រប​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​តាម​ដែលត្រូវការ​ឬទេ

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
km: បង្ហាញ​​សិល្បៈ​អាល់ប៊ុម​នៅ​ក្នុងកម្មវិធី​រុករក​សម្រាំង

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
km: បង្ហាញ​ទិដ្ឋភាព​បរិបទ

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
km: ថា​តើ​ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​សរសេរ​ជាន់​លើ​ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
km: បើ​បាន​កំណត់ ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​សរសេរ​ជាន់​លើ​ទិសដៅ​ដែល​មាន​ស្រាប់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
km: ថា​តើ​ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​ជំនួស​ដកឃ្លា​នៅ​ក្នុង​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដោយ​សញ្ញា (_) ​ឬអត់ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
km: បើ​បាន​កំណត់ ​ឯកសារ​​រៀបចំ​នឹង​ជំនួស​ដកឃ្លា​នៅ​ក្នុង​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដោយ​សញ្ញា(_) ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
km: ថា​តើ​ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​ប្រើ​រូបភាព​គម្រប​ជា​រូបតំណាង​ថត​ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
km: បើ​​បាន​កំណត់ ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​ប្រើ​រូបភាព​គម្រប​ជា​រូបតំណាង​ថត ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
km: ថា​តើ​ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​ប្ដូរឈ្មោះ​ឯកសារ​ក្នុង​លក្ខណៈ​ឲ្យ​ឆប​គ្នា​ជាមួយ​នឹង​ប្រព័ន្ធឯកសារ vfat ឬ​ទេ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
km: បើ​កំណត់ ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​ជំនួស​តួអក្សរ​ដែល​មិន​ឆបគ្នា​ជាមួយ​នឹង​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ vfat (ដូចជា ':', '*' និង '?' ជាដើម) ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
km: ថាតើ​ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ ដែល​ពួក​វា​មាន​តែ​តួអក្សរ ៧​ ប៊ីត ASCII ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
km: បើ​បាន​កំណត់ ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​ជំនួស​តួអក្សរ​ដែល​មិន​ឆប​គ្នា​ជាមួយ​នឹង​សំណុំតួអក្សរ ASCII ៧-ប៊ីត ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
km: ថា​តើ​ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​ប្រើ​គ្រោងការណ៍​ដាក់ឈ្មោះ​ឯកសារ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ឬ​ទេ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
km: បើ​បាន​កំណត់ ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​ប្ដូរឈ្មោះ​ឯកសារ​ទៅ​តាម​ខ្សែអក្សរ​ទ្រង់ទ្រាយ​ផ្ទាល់ខ្លួន ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
km: ខ្សែអក្សរ​ទ្រង់ទ្រាយ​សម្រាប់​ឯកសារ​រៀបចំ បើ​ប្រើ​គ្រោងការណ៍​ដាក់ឈ្មោះ​ផ្ទាល់​ខ្លួន ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
km: បើ​អនុញ្ញាត​គ្រោងការណ៍​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ផ្ទាល់​ខ្លួន នោះ​ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​ប្ដូរឈ្មោះ​ឯកសារ​ទៅ​តាម​ខ្សែអក្សរ​ទ្រង់ទ្រាយ​នេះ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
km: កន្សោម​ធម្មតា​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ជំនួស ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
km: ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​ជំនួស​ខ្សែអក្សរ​រង​ដែល​ដូច​នឹង​កន្សោម​ធម្មតា​នេះ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
km: ខ្សែអក្សរ​ជំនួស ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
km: ឯកសារ​រៀបចំ​នឹង​ជំនួស​ខ្សែអក្សរ​រង​ដែល​ដូច​ដោយ​ខ្សែអក្សរ​នេះ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
km: កម្រិត​សំឡេង​មេ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
km: កម្រិត​សំឡេង​មេ​របស់ Amarok តម្លៃ​ចន្លោះ ០ (ស្ងាត់) និង ១០០ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
km: ស្ថានភាព​ស្ងាត់

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
km: ស្ងាត់/ដោះ​ស្ងាត់​សំឡេង

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
km: ថាតើ​ត្រូវ​​ធ្វើ​ឲ្យ​បទ​លិចបន្តិចម្ដង​ នៅ​ពេល​ចុច​បញ្ឈប់ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
km: បិទ/បើក​លិចកាត់បន្តិចម្ដង ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
km: រយៈពេល​លិច​បន្តិចម្ដង គិត​ជា​មិល្លី​វិនាទី

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
km: រយៈពេល​​​លិច​​បន្តិច​ម្ដង គិត​ជា​មិល្លីវិនាទី ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
km: នៅពេល​ដែលបាន​បើក កម្មវិធី​ជំនួយ​អេហ្គុយ​មួយ​នឹង​ត្រង​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
km: របៀប​សម្រាប់​លៃតម្រូវ​កម្រិត​សំឡេង​ចាក់​ឡើង​វិញ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
km: ថាតើ​ត្រូវ​លៃតម្រូវ​កម្រិត​សំឡេង​បទ ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ពួកវា​មាន​សំឡេង​ដូច​គ្នា និង​ប្រសិនបើ​មិនដូច្នេះ​ទេ ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​លៃតម្រូវ​ក្នុង​មួយបទ ឬ​មួយ​អាល់ប៊ុម ​​​​​​។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
km: ធ្វើ​ឲ្យ​បទនីមួយៗ​មានសំឡេង​ដូច​គ្នា

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
km: ធ្វើ​ឲ្យ​អាល់ប៊ុម​នីមួយៗ​មាន​សំឡេង​ដូច​គ្នា

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
km: មូលដ្ឋាន Amazon សម្រាប់​ទៅ​យក​គម្រប

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
km: កំណត់​ថា​តើ​ត្រូវ​ទៅ​យក​គម្រប​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Amazon មួយ​ណា ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
km: មូលដ្ឋាន​វិគីផេឌៀ សម្រាប់​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
km: កំណត់​ភាសា​សម្រាប់​ព័ត៌មាន​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ទៅ​យក​ពី​វិគីផេឌៀ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
km: ប្រើ​ការ​បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
km: បើក​/​បិទ​ការ​បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
km: ប្រើ​ការ​គំរាម​សម្រាប់ការ​ជូនដំណឹង

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
km: បិទ/​បើកកា​រប្រើ​​ការ​គំរាម​សម្រាប់​ការ​ជូនដំណឹង ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
km: បិទ​បើក​ភាពល្អក់

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ផ្ទៃខាងក្រោយ OSD ល្អក់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
km: ថា​តើ​ត្រូវ​ប្រើ​ពណ៌​ផ្ទាល់​ខ្លួន​សម្រាប់ OSD ឬ​ទេ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
km: អ្នក​អាច​ប្រើ​ពណ៌​ផ្ទាល់​ខ្លួន​សម្រាប់ OSD បើ​អ្នក​បាន​កំណត់​វា​ឲ្យ​ពិត ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
km: ពណ៌​អត្ថបទ OSD ។ ពណ៌​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​ជា RGB ដែល​ជា​បញ្ជី​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស ដែល​មាន​ចំនួន​គត់​បី​ស្ថិត​នៅ​ចន្លោះ ០ និង​ ២៥៥ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
km: ចំនួន​មិល្លីវិនាទី ដែល​គួរ​បង្ហាញ​អត្ថបទ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
km: រយៈពេល​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ OSD ​គិត​ជា​មិល្លីវិនាទី ។ តម្លៃ ០ មាន​ន័យ​ថា​បង្ហាញ​រហូត ។ តម្លៃ​លំនាំដើម​គឺ ៥០០០ មិ.វិ. ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
km: អុហ្វសិត​ទីតាំង Y

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
km: ទីតាំង Y របស់​ OSD ទាក់ទង​ទៅ​នឹង​អេក្រង់​ដែល​បាន​ជ្រើស និង​តម្រឹម​របស់ OSD ។ ប្រសិន​បើ​ការ​តម្រឹម​ទៅកំពូល​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស អុហ្វសិត Y គឺ​ជា​ចន្លោះ​រវាង​ផ្នែក​ខ្ពស់​របស់ OSD និង​កំពូល​របស់​អេក្រង់ ។ ប្រសិនបើ​ការ​តម្រឹម​ទៅ​បាត​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស អុហ្វសិត Y គឺ​ជា​ចន្លោះ​រវាង​ផ្នែក​បាត​របស់ OSD និង​បាត​របស់​អេក្រង់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
km: អេក្រង់ OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
km: អេក្រង់​ដែល​គួរ​បង្ហាញ OSD ។ សម្រាប់​បរិស្ថាន​ដែល​មាន​ក្បាល​តែ​មួយ ការ​កំណត់​នេះ​គួរ​តែ​ជា ០ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
km: តម្រឹម OSD ត្រឹម

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
km: ទីតាំង​ប្រែប្រួល​​របស់​ការ​បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់ ។ ជម្រើស​មាន​ដូចជា ៖ ឆ្វេង កណ្ដាល​បញ្ឈរ ស្ដាំ និង​កណ្ដាល​ផ្ដេក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
km: បន្ត​ចាក់​បទ​ដែល​បាន​ចាក់​ចុងក្រោយ​សារ​ថ្មី ពេល​ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
km: បើ​បាន​កំណត់ Amarok នឹង​បន្ត​ចាក់​បទ​ដែល​បាន​ចាក់​ចុងក្រោយ​សារ​ថ្មី ពេល​ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
km: URL បទ​ដែល​ត្រូវ​បន្ត ពេល​ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
km: ខាង​ក្នុង ៖ URL នៃ​បទ​ដែល​ត្រូវ​បន្ត ពេល​ចាប់ផ្ដើម ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
km: រយៈពេល​ត្រូវ​បន្ត គិត​ជា​មិល្លីវិនាទី

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
km: ខាង​ក្នុង ៖ ទីតាំង​ចាក់​សារ​ថ្មី​នៅ​ក្នុង​បទ​ដើម្បី​បន្ត ពេល​ចាប់ផ្ដើម ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
km: រាយក​សេចក្ដី​ពិពណ៌​របស់ bools ដែល​កម្មវិធី​រុករក​អាច​មើល​ឃើញ ពី​កំពូល​ទៅ​បាត ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
km: ការ​ចាក់បទ​នៅ​ពេល​ចេញ​ចុងក្រោយ ។ តម្លៃ​គឺ -1 ប្រសិន​បើ​គ្មាន​​បទ​កំពុង​ចាក់​ទេ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
km: ចំនួន (ពី​កំពូល) របស់​កម្មវិធី​រុករក​ដែល​សកម្ម​ចុងក្រោយ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
km: ថា​តើ​ត្រូវ​វិភាគ​ថត​ជ្រើសរើស​ជា​បន្តបន្ទាប់​ឬ​ទេ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
km: ថា​តើ​ត្រូវ​វិភាគ​ថត​ជ្រើសរើស​ឡើង​វិញ​ឬ​ទេ ពេល​មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
km: បញ្ជី​ថត​នៅ​ក្នុង 'ជ្រើសរើស'

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
km: ថាតើ​លេខ​បទ​ត្រូវ​បានបង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​សម្រាំង​ដែរ​ឬទេ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
km: ថាតើ​ឆ្នាំ​ត្រូ​វបានបង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​សម្រាំង​ដែរ​ឬទេ ។

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ដែល​ប្រើ​ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅ Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
km: ពាក្យសម្ងាត់ ដែល​ប្រើ​ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅ Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
km: ទៅ​យក​សិល្បករ​ស្រដៀង​គ្នា

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
km: ប្រភេទ​ឧបករណ៍

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
km: ប្រភេទ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
km: ចំណុចម៉ោន

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
km: ចំណុចម៉ោន​ដែលប្រើ​ដើម្បី​តភ្ជាប់​ឧបករណ៍​​ផ្ទុក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ម៉ោន

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ម៉ោន ដែល​ប្រើ​ដើម្បី​តភ្ជាប់​ឧបករណ៍​ផ្ទុក ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​អាន់ម៉ោន ដែល​ប្រើ​ដើម្បី​តភ្ជាប់​ឧបករណ៍​ផ្ទុក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
km: លុប​ផតខាស់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
km: បាន​បន្ថែម​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដោយដៃ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
km: បាន​បន្ថែម​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ចែករំលែក​តន្ត្រី​ដោយ​អ្នក​ប្រើ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​បាន​ទុក​ដោយឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
km: រួមបញ្ចូល​ឈ្មោះបទ​នៅ​ក្នុងកា​រផ្គូផ្គង

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
km: រួម​បញ្ចូលឈ្មោះ​អាល់ប៊ុម​ក្នុងកា​រផ្គូផ្គង

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
km: រួម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សិល្បករ​ក្នុង​ការ​ផ្គូផ្គង

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
km: រួម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ប្រភេទ​ក្នុងការ​ផ្គូផ្គង

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
km: រួម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​កម្មវិធី​តែង​ក្នុងការ​ផ្គូផ្គង

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
km: រួម​បញ្ចូល​ឆ្នាំ​នៅ​ក្នុងកា​រផ្គូផ្គង

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
km: ឈ្មោះ​ប្លង់​ដែលនឹង​ត្រូ​វបានផ្ទុក​នៅពេល​ចាប់ផ្ដើម

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: New Bookmark
km: ចំណាំ​ថ្មី

en: Bookmark Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ចំណាំ

en: Add Group
km: បន្ថែម​ក្រុម

en: Filter bookmarks
km: ត្រង​ចំណាំ

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
km: ចាប់​ផ្ដើម​វាយ​ ​ដើម្បី​បន្ត​ត្រង​​ចំណាំ

en: Bookmark this Album
km: ចំណាំ​អាល់ប៊ុម​នេះ

en: Bookmark this Artist
km: ចំណាំ​សិល្បករ​នេះ

en: Add Position Marker
km: បន្ថែម​សញ្ញា​សម្គាល់​ទីតាំង

en: Group
km: ក្រុម

en: Type
km: ប្រភេទ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: New Group
km: ក្រុម​ថ្មី

en: none
km: គ្មាន

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
km: ផ្ទុក

en: &Delete
km: លុប

en: &Create timecode track
km: បង្កើត​បទ​មាន​កូដ​ពេលវេលា

en: New Timecode Track
km: បទ​ដែលមានកូដ​ពេលវេលា​ថ្មី

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Context: %1
km: បរិបទ ៖ %1

en: Bookmark Context View Applets
km: ចំណាំ​អាប់ភ្លេត​ទិដ្ឋភាព​បរិបទ

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
km: បរិបទ

en: Files
km: ឯកសារ

en: Files (%1)
km: ឯកសារ (%1)

en: Album "%1" from %2
km: អាល់ប៊ុម "%1" ពី %2

en: Album "%1"
km: អាល់ប៊ុម "%1"

en: Artist "%1" from %2
km: សិល្បករ "%1" ពី %2

en: Artist "%1"
km: សិល្បករ "%1"

en: Bookmark Media Sources View
km: ចំណាំ​ទិដ្ឋភាព​ប្រភព​មេឌៀ

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
km: រុក​រក

en: Bookmark Track Position
km: ចំណាំ​ទីតាំង​របស់​បទ

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
km: ចាក់

en: Files/URLs to open
km: ឯកសារ​/​URL ដែលត្រូវ​​បើក

en: Start playing current playlist
km: ចាប់ផ្ដើម​ចាក់​បញ្ជី​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន

en: Play if stopped, pause if playing
km: បើ​ឈប់ ឲ្យចាក់ បើ​ចាក់ ឲ្យ​ផ្អាក

en: Pause playback
km: ផ្អាក​ចាក់​សារ​ថ្មី

en: Stop playback
km: ឈប់​ចាក់​សារ​ថ្មី

en: Skip forwards in playlist
km: រំលង​ទៅ​មុខ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់

en: Additional options:
km: ជម្រើស​បន្ថែម ៖

en: Append files/URLs to playlist
km: បន្ថែម​ឯកសារ​/​URL ទៅ​ខាង​ចុង​បញ្ជី​ចាក់

en: Queue URLs after the currently playing track
km: រៀប URL ជា​ជួរ​បន្ទាប់​ពី​ចាក់​បទ​រួច

en: Load URLs, replacing current playlist
km: ផ្ទុក URL ដោយ​ជំនួស​បញ្ជី​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន

en: Print verbose debugging information
km: បោះពុម្ព​ព័ត៌មាន​បំបាត់​កំហុស​ការ​បរិយាយ

en: Allow running multiple Amarok instances
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​រត់​ធាតុ Amarok ជា​ច្រើន

en: Base for relative filenames/URLs
km: គោល​សម្រាប់​ឈ្មោះ​ឯកសារ​/​URL ប្រែប្រួល

en: Media Sources Home
km: ផ្ទះ​ប្រភព​មេឌៀ

en: Filter Music Sources
km: ត្រង​ប្រភព​តន្ត្រី

en: &Media Sources
km: ប្រភព​មេឌៀ

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
km: នេះ​ជា​កន្លែង​ដែល​អ្នក​នឹង​រក​តន្ត្រី​​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​របស់​អ្នក ព្រមទាំង​តន្ត្រី​ពី​កម្មវិធី​ចាក់​អូឌីយ៉ូ​ចល័ត និងស៊ីឌី ។

en: Search collection
km: ស្វែងរក​សម្រាំង

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
km: បាន​បន្ថែម​ម៉ោង​នេះ

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
km: បាន​បន្ថែម​ថ្ងៃ​នេះ

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
km: បាន​បន្ថែម​​សប្ដាហ៍​នេះ

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
km: បាន​បន្ថែម​ខែ​នេះ

en: First Level
km: កម្រិត​ដំបូង

en: Second Level
km: កម្រិត​ទីពីរ

en: Third Level
km: កម្រិត​ទីបី

en: Show Years
km: បង្ហាញ​ឆ្នាំ

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
km: បង្ហាញ​លេខ​បទ

en: Show Cover Art
km: បង្ហាញ​គម្រប​បទ​ចម្រៀង

en: Merged View
km: ទិដ្ឋភាព​ដែល​បាន​បញ្ចូល​ចូល​គ្នា

en: Sort Options
km: ជម្រើស​តម្រៀប​

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
km: គ្មាន​ស្លាក

en: Counting...
km: កំពុង​រាប់...

en: 1 track | %1 tracks
km[0]: %1 បទ

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Various Artists
km: សិល្បករ​ផ្សេងៗ

en: Album
km: អាល់ប៊ុម

en: Year - Album
km: ឆ្នាំ - អាល់ប៊ុម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
km: សិល្បករ​អាល់ប៊ុម

en: Composer
km: កម្មវិធី​តែង

en: Genre
km: ចង្វាក់

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: Label
km: ស្លាក

en: None
km: គ្មាន

en: Collection
km: សម្រាំង

en: Copy to Collection
km: ចម្លង​ទៅ​សម្រាំង

en: Move to Collection
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​សម្រាំង

en: Move Tracks to Trash
km: ផ្លាស់ទីដាន​ទៅ​ធុងសំរាម

en: Delete Tracks
km: លុប​បទ

en: More...
km: ផ្សេងៗ​ទៀត...

en: &Add to Playlist
km: បន្ថែម​ទៅ​បញ្ជី​ចាក់

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
km: ជំនួស​​បញ្ជី​ចាក់​

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
km: រៀបចំ​ឯកសារ

en: &Edit Track Details
km: កែសម្រួល​សេចក្ដី​លម្អិត​អំពី​​បទ

en: Filter Files
km: ត្រង​ឯកសារ

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
km: កម្មវិធី​រុក​រក​ឯកសារ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​រក​មើល​ឯកសារ​នៅ​កន្លែង​ណា​មួយ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​ ដោយ​មិន​គិត​ថា​ឯកសារ​ទាំង​នេះ​ជា​ផ្នែក​នៃ​សម្រាំង​មូលដ្ឋាន​ឬ​ក៏​អត់​នោះ​ទេ ។ ​បន្ទាប់​មក​ អ្នក​អាច​បន្ថែម​ឯកសារ​ទាំង​នេះ​ទៅ​កាន់​បញ្ជី​ចាក់​ ព្រម​ទាំង​អនុវត្ត​ប្រតិបត្តិការ​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​បាន​ទៀត​ផង ។​

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
km: បញ្ជាក់​ការលុប

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
km[0]: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ធាតុ %1 ​នេះ​ឬ​ ?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
km: បញ្ជាក់​ការ​ផ្លាស់​ទី​ទៅ​ធុង​សំរាម

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
km[0]: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់ផ្លាស់​ទី​ធាតុ %1 ​ទៅ​ធុង​សំរាម​ឬ ?

en: Home
km: ផ្ទះ

en: Automated Playlist Generator
km: វត្ថុ​បង្កើត​បញ្ជី​ចាក់​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Create playlists by specifying criteria
km: បង្កើត​បញ្ជី​ចាក់​តាម​លក្ខណៈ​វិនិច្ឆ័យ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​

en: Add new preset
km: បន្ថែម​ការ​កំណត់​ស្រេច​ថ្មី

en: Edit selected preset
km: កែសម្រួល​ការកំណត់​ស្រេច​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Delete selected preset
km: លុប​ការកំណត់​ស្រេច​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Import a new preset
km: នាំចូល​ការកំណត់​ស្រេច​ថ្មី

en: Export the selected preset
km: នាំចេញ​ការកំណត់​ស្រេច​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Run APG with selected preset
km: ដំណើរការ​ APG ជា​មួយ​ការកំណត់​ជា​មុន​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: APG Presets
km: ការកំណត់​ APG ជា​មុន

en: Generator Optimization
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​វត្ថុ​បង្កើត​ប្រសើរ​ឡើង

en: Speed
km: ល្បឿន

en: Accuracy
km: សុក្រឹត​ភាព

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
km: កែសម្រួល​ភាព​លម្អៀង

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
km: ផ្គូផ្គង​ប្រភេទ ៖

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
km: ភាព​លម្អៀង​នេះ​គឺជា​ការ​ជំនួស​​សម្រាប់​ភាព​លម្អៀង​ផ្សេង​ទៀត
    ដែល​វា​បច្ចុប្បន្ន​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក មិន​​បាន​ធ្វើឲ្យ​សកម្ម ។
    ឈ្មោះ​ភាព​លម្អៀង​ដើម​គឺ %1 ។

en: This bias has no settings.
km: ភាព​លម្អៀង​នេះ​គ្មាន​ការ​កំណត់​ទេ ។

en: Dynamic Playlists
km: បញ្ជី​ចាក់​ថាមវន្ត

en: Dynamically updating parameter based playlists
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ដោយ​ថាមវន្ត​ផ្អែក​លើ​បញ្ជី​ចាក់

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
km: ជា​មួយ​នឹង​បញ្ជី​ចាក់​ថាមវន្ត Amarok ក្លាយ​ជា​ dj ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​អ្នក ជ្រើស​បទ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ផ្អែក​លើ​ចំនួន​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ដែល​អ្នក​ជ្រើស ។

en: Previous:
km: ចាស់​ៗ ៖

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
km: បទ​ចាស់​ៗ​មួយ​ចំនួន​គឺ​មាន​​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់​នៅ​ឡើយ ។

en: Upcoming:
km: ថ្មី​ៗ ៖

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
km: បទ​ថ្មី​ៗ​មួយ​ចំនួន​ទៀត​នឹង​ត្រូវ​បន្ថែម​ទៅ​កាន់​បញ្ជី​ចាក់ ។

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
km: នៅ​លើ

en: Turn dynamic mode on.
km: បើក​របៀប​ថាមវន្ត ។

en: Duplicates
km: ស្ទួន

en: New
km: ថ្មី

en: New playlist
km: បញ្ជី​ចាក់​ថ្មី

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Edit the selected playlist or bias
km: កែសម្រួល​ភាព​លម្អៀង ឬ​បញ្ជី​ចាក់​ដែល​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
km: លុប

en: Delete the selected playlist or bias
km: លុប​ភាព​លម្អៀង ឬ​បញ្ជី​ចាក់​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Repopulate
km: រៀប​ចំ​ឡើង​វិញ

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
km: ជំនួស​បទ​ដែល​នឹង​​មក​ដល់​ជា​មួយ​នឹង​បទ​ថ្មី

en: &Rename playlist
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​បញ្ជី​ចាក់

en: &Add new Bias
km: បន្ថែម​ភាព​លម្អៀង​ថ្មី ។

en: &Clone Playlist
km: ក្លូន​បញ្ជី​ចាក់

en: &Delete playlist
km: លុប​បញ្ជី​ចាក់

en: &Edit bias...
km: កែសម្រួល​ភាព​លម្អៀង...

en: &Clone bias
km: ក្លូន​ភាព​លម្អៀង

en: &Delete bias
km: លុប​ភាព​លម្អៀង

en: &Add new bias
km: បន្ថែម​ភាព​លម្អៀង​ថ្មី ។

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
km: កម្មវិធី​រុក​រក​បញ្ជី​ចាក់​មាន​​បញ្ជី​ដែល​បាន​នាំ​ចូល និង​បញ្ជី​ចាក់​ដែល​បាន​រក្សា​ទុក ។ វា​ក៏​ជា​កន្លែង​ដែល​អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​អំពី​បញ្ជី​ចាក់​ថាមវន្ត​ដ៏​មាន​អានុភាព ព្រម​ទាំង​ការ​​គ្រប់​គ្រង​ការ​ជាវ​ផតខាស់ និង​ឧបកថា​​ផង​ដែរ ។

en: Add Folder
km: បន្ថែម​ថត

en: Visible Sources
km: ប្រភព​មើល​ឃើញ

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
km: ថត​នឹង​​បង្ហាញ​តែ​នៅ​ក្នុង​ <b>ទិដ្ឋភាព​ដែល​បញ្ចូល​ចូល​គ្នា​</b> ។

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
km: ថត​ថ្មី

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
km[0]: បញ្ជី​ចាក់ %1

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
km[0]: %1 បញ្ជី​ចាក់

en: Source
km: ប្រភព

en: &Rename...
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ...

en: &Delete...
km: លុប...

en: Use relative path for &saving
km: ប្រើ​ផ្លូវ​ទំនាក់ទំនង​​សម្រាប់​រក្សាទុក

en: Save As
km: រក្សាទុក​ជា

en: &Rename Folder...
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ថត​...

en: &Delete Folder
km: លុប​ថត

en: New name
km: ឈ្មោះ​ថ្មី

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ថត​ថ្មី ៖

en: Confirm Delete
km: អះអាង​ការ​លុប

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​លុប​ថត​នេះ និង​មាតិកា​របស់​វា​មែន​ឬ ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
km: ផតខាស់

en: List of podcast subscriptions and episodes
km: បញ្ជី​ជាវ​ផតខាស់​ និង​ឧបកថា

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
km: គ្រប់​គ្រង​ការ​ជាវ​ផតខាស់​​ និង​រុក​រក​ឧបកថា​នីមួយ​ៗ ។ ការ​ទាញ​យក​ឧបកថា​ទៅ​​ថា​ស​​នឹង​ត្រូវ​​​ធ្វើ​នៅ​ទី​នេះ​ ឬ​អ្នក​អាច​ប្រាប់​ឲ្យ​ Amarok ធ្វើ​វា​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ​។

en: &Add Podcast
km: បន្ថែម​ផតខាស់

en: &Update All
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទាំង​អស់

en: Import OPML File
km: នាំ​ចូល​ឯកសារ​ OPML

en: By
km: តាម

[ctx: Podcast published on date]
en: On
km: បើក

en: File Size:
km: ទំហំ​ឯកសារ ៖

en: Subscription Date:
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ជាវ ៖

en: Keywords:
km: ពាក្យ​គន្លឹះ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
km: បន្ថែម​ផតខាស់...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
km: បន្ថែម​ផតខាស់...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ផតខាស់​ទាំងអស់​ស្រស់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ផតខាស់...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
km: ចន្លោះពេល​វិភាគ...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
km[0]: ឆានែល %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Summary
km: សង្ខេប

en: Add Podcast
km: បន្ថែម​ផតខាស់

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
km: បញ្ចូល​ RSS 1.0/2.0 ឬ​ Atom feed URL ៖

en: Saved Playlists
km: បញ្ជី​ចាក់​ដែល​បាន​រក្សា​ទុក

en: User generated and imported playlists
km: បញ្ជី​ចាក់​ដែល​បាន​នាំ​ចូល និង​បង្កើត​ដោយ​អ្នក​ប្រើ

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
km: បង្កើត កែ​សម្រួល រៀប​ចំ និង​ផ្ទុក​បញ្ជី​ចាក់ ។ Amarok ​​បន្ថែម​បញ្ជី​ចាក់​ដែល​បាន​រក​ឃើញ​​ នៅ​ពេល​​កំពុង​វិភាគ​រក​សម្រាំង​របស់​អ្នក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ ហើយ​បញ្ជី​ចាក់​ណា​មួយ​ដែល​អ្នក​បាន​រក្សា​ទុក​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ទី​នេះ​ផង​ដែរ ។

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
km: កម្មវិធី​រុករ​ក​អ៊ីនធឺណិត​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​រក​មើល​ប្រភព​មាតិកា​លើ​បណ្ដាញ​ដែល​បញ្ចូល​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅ​ក្នុង​ Amarok ។ Amarok ភ្ជាប់​មក​ជា​មួយ​នឹង​ប្រភព​ទាំង​នេះ ប៉ុន្តែ​នៅ​មាន​ប្រភព​ជា​ច្រើន​ទៀត​ដែល​អាច​បន្ថែម​បាន​ដោយ​ប្រើ​ស្គ្រីប​ ។

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
km: ទូទៅ

en: Configure General Options
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ជម្រើស​ទូទៅ

en: Local Collection
km: សម្រាំង​មូលដ្ឋាន

en: Configure Local Collection
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សម្រាំង​មូលដ្ឋាន

en: Playback
km: ចាក់​សារ​ថ្មី

en: Configure Playback
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​ចាក់​សារ​ថ្មី

en: Notifications
km: ការ​ជូន​ដំណឹង

en: Configure Notifications
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​ជូន​ដំណឹង

en: Database
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Configure Database
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Configure Plugins
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Scripts
km: ស្គ្រីប

en: Configure Scripts
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ស្គ្រីប

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
km: ការ​រៀបចំ​សម្រាំង

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
km: ថត​សម្រាំង

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ amarok បាន​រាយការណ៍​នូវ​កំហុស​ដូច​ខាងក្រោម ៖
    %1
    ជាទូទៅ​អ្នក​ត្រូវតែ​ដោះស្រាយ​កំហុស​នេះ​ជាមុន​ទើប​ Amarok ដំណើរការ​ត្រឹមត្រូវ ។

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
km: ប្រើ​មូលដ្ឋានទិន្នន័យ MySQL ខាងក្រៅ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
km: កំណត់​ការតភ្ជាប់​​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​របស់​ MySQL ដែល​មានស្រាប់​​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Port)
en: P&ort:
km: ច្រក​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
km: បញ្ចូល​លេខ​​ច្រក​ ដើម្បី​ចូល​ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។ លំនាំដើម​គឺ​ច្រក ៣៣០៦ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​​មូល​ដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ខាង​ក្រៅ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ ។ ការ​កំណត់​លំនាំដើម​គឺ amarokdb ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
km: ជម្រើស​ទូទៅ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
km: គូស​ធីក​ដើម្បី​អនុញ្ញាត​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​របស់ Amarok ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
km: ទៅ​យក​គម្រោង​សិល្បៈ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
km: ជម្រើស​បញ្ជី​ចាក់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
km: រមូរ​បញ្ជី​ចាក់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ចម្រៀង​ដែល​កំពុង​ចាក់​មើល​ឃើញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
km: រមូរ​បញ្ជីចាក់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ទៅ​បទ​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
km: ជម្រើស​ Moodbar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
km: បង្កើត​ Moodbar វា​អាច​ត្រូវរុករក​ក្នុងតន្ត្រី​ដោយ​ចក្ខុរបស់​អ្នក​ ។
    សូម​សម្គាល់​ថា​វាទាមទារលក្ខណ​ពិសេសខាងក្រៅ​ឧបករណ៍ "កម្ម​វិធី​បង្កើត​ Moodbar " ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
km: បង្ហាញ Moodbar កំពុង​ដំណើរ​ការ​គ្រាប់​រំ​កិល ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
km: រចនាប័ទ្ម Moodbar​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
km: ខឹង​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
km: កក​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
km: សប្បាយ​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
km: ​ទូទៅ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
km: ធីក ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ការ​បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់ ។ ការ​បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់​នឹង​បង្ហាញ​ទិន្នន័យ​សង្ខេបៗ​អំពី​បទ នៅ​ពេល​ចាក់​បទ​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
km: ប្រើ​ដើម្បី​​បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
km: ថិរវេលា ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
km: រយៈពេល​គិត​ជា​មិល្លីវិនាទី ដើម្បី​បង្ហាញ OSD ។ តម្លៃ​ត្រូវ​តែ​ស្ថិត​នៅ​ចន្លោះ ៥០០ មិ.វិ. និង ១០០០០ មិ.វិ. ។

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
km: រហូត

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en:  ms
km:  មិ.វិ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
km: អេក្រង់ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
km: អេក្រង់​ដែល​គួរ​បង្ហាញ OSD ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
km: ធីក ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ពណ៌​ផ្ទាល់​ខ្លួន​សម្រាប់​ការ​បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
km: ប្រើ​ពណ៌ផ្ទាល់ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
km: ពណ៌​អត្ថបទ OSD ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
km: ពណ៌​អត្ថបទ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
km: ចុច ដើម្បី​ជ្រើស​ពណ៌​អត្ថបទ OSD ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
km: ល្អក់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
km: មាត្រដ្ឋាន​ពុម្ពអក្សរ​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
km: ប្រសិន​បើ​បាន​គូស​​ធីក Amarok នឹង<br>បន្ត​ចាក់​សារ​ថ្មី​ពី​កន្លែង​ដែល​អ្នក​បាន​ទុក​វា​ចោល​ពី​មុន -- គឺ​ដូចជា​ម៉ាញ៉េ​អញ្ចឹង ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
km: បន្ត​ចាក់​សារ​ថ្មី ពេល​ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
km: រយៈពេល​នៃ​ការ​លេច​បន្តិច​ម្ដង គិត​ជា​មិល្លីវិនាទី ។

en: Collections
km: សម្រាំង

en: Internet Services
km: សេវា​អ៊ីនធឺណិត

en: Generic
km: ​ទូទៅ

en: Scriptable Service
km: សេវាកម្ម​ដែល​អាច​ជា​ស្គ្រីប

en: Search Scripts
km: ស្វែងរក​​ស្គ្រីប

en: %1 track | %1 tracks
km[0]: %1 បទ

en: Disc %1
km: ថាស %1

en: &Queue
km: ជួរ

en: Edit Track Details
km: កែសម្រួល​សេចក្ដី​លម្អិត​បទ

en: Play Count
km: ចំនួន​ចាក់

en: Score
km: ពិន្ទុ

en: Add label
km: បន្ថែម​ស្លាក

en: Remove label
km: យក​ស្លាក​ចេញ

en: Show in Media Sources
km: បង្ហាញ​ក្នុង​ប្រភព​មេឌៀ

en: Add to blacklist
km: បន្ថែម​ទៅ​បញ្ជីខ្មៅ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
km: ស្លាក

en: Reload
km: ផ្ទុក​ឡើងវិញ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Labels: No track playing
km: ស្លាក ៖ គ្មាន​បទ​កំពុង​ចាក់​ទេ

en: Labels: Fetching...
km: ស្លាក ៖ កំពុង​ទៅ​យក​ ...

en: Labels: %1
km: ស្លាក ៖ %1

en: Labels for %1 by %2
km: ស្លាក​សម្រាប់​ %1 ត្រឹម​ %2

en: General Settings
km: ការ​កំណត់​ទូទៅ

en: Blacklist Settings
km: ការ​កំណត់​បញ្ជី​ខ្មៅ

en: Replacement Settings
km: ការ​កំណត់​ការ​ជំនួស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
km: នៅ​ចុងក្រោយ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
km: ការ​កំណត់​ស្លាក​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
km: ពិន្ទុ​ស្លាក​អប្បបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
km: បង្ហាញ​តែ​​ស្លាក​​ដែល​ត្រូវ​បាន​វាយ​តម្លៃ​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​​ខ្ពស់ ។​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
km: ដោយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
km: បន្ថែម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
km: ​ចំណងជើង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
km: សិល្បករ ៖

en: Configure Playlist Info Applet
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​អាប់ភ្លេត​ព័ត៌មាន​របស់​បញ្ជី​ចាក់

en: Width
km: ទទឹង​

en: Songkick Concert Information
km: ព័ត៌មាន​របស់ Songkick Concert

en: Reload Songkick
km: ផ្ទុក Songkick ឡើងវិញ

en: Concert information is being fetched.
km: ព័ត៌មាន​របស់ Concert កំពុង​ត្រូវ​បាន​ទៅ​ប្រមូល​យក ។

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
km: មិន​អាច​ទាញ​យក Songkick បានទេ ។ សូម​ពិនិត្យមើល​ការ​តភ្ជាប់​អ៊ីនធឺណិត​របស់​អ្នក ៖ %1

en: There was no information found for this track
km: រក​មិន​ឃើញ​ព័ត៌មាន​​សម្រាប់​បទ​នេះ​ទេ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
km: រាយការណ៍​កំហុស​...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
km: សិល្បករ

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
km: ផ្ទាំង

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
km: ផ្ទុក​ផ្ទាំង​ឡើងវិញ

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
km: គ្មាន​ផ្ទាំង​សម្រាប់ %1 ដោយ %2 ទេ

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
km: ផ្ទាំង ៖ កំហុស​ក្នុង​ការ​ទៅ​យក

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
km: ផ្ទាំង ៖ %1 - %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
km: ការ​កំណត់​ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
km: ការ​កំណត់​បទ​បច្ចុប្បន្ន​​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
km: កម្មវិធី​មើល​ការ​ស្នើ​សុំ​បណ្ដាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
km: ក្រុម​

en: Track
km: បទ

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
km: មិនអាច​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន Wikipedia ៖ %1

en: No information found...
km: រក​មិនឃើញ​ព័ត៌មាន...

en: Choose Language
km: ជ្រើស​ភាសា

en: Configure Applets...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​អាប់ភ្លេត...

en: &Context
km: បរិបទ

en: No labels found on Last.fm
km: រក​មិន​ឃើញ​ស្លាក​នៅ​លើ Last.fm ទេ

en: Unable to retrieve from Last.fm
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​ពី Last.fm បាន​ទេ

en: No connection to Last.fm
km: គ្មាន​ការ​តភ្ជាប់ទៅកាន់ Last.fm ទេ

en: ontour
km: ទៅ​កាន់

en: dates
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Do not show under Various Artists
km: កុំបង្ហាញ​នៅ​ក្រោម​សិល្បករ​ផ្សេងគ្នា

en: Show under Various Artists
km: បង្ហាញ​នៅ​ក្រោម​សិល្បករ​ផ្សេងគ្នា

en: %1 - Stopped %2
km: %1 - បាន​បញ្ឈប់ %2

en: Playback Ended Markers
km: សញ្ញា​សម្គាល់​បានដល់​កន្លែង​ចាក់​ឡើង​វិញ

en: Audio CD
km: ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ

en: Audio CD settings - Amarok
km: ការ​កំណត់​ស៊ីឌី​យ៉ូឌីយ៉ូ - Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​អាច​ប្រើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់

en: Loading remote collection from host %1
km: កំពុង​ផ្ទុកស​ម្រាំង​ពី​ចម្ងាយ​ពី​ម៉ាស៊ីន %1

en: Music share at %1
km: កា​រចែក​រំលែក​តន្ត្រី​នៅ %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
km: កំពុង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​គ្រោងការណ៍​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ Amarok ។ សូម​កុំ​បិទ Amarok ឥឡូវ​អី ព្រោះ​វា​អាច​បណ្ដាលឲ្យ​ខូច​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: Updating Amarok database schema
km: កំពុង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​គ្រោងការណ៍​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ Amarok ។

en: Could not create directory: %1
km: មិន​អាច​បង្កើត​ថត ៖ %1

en: Transferring: %1
km: ផ្ទេរ ៖ %1

en: Transcoding: %1
km: ការ​បម្លែង​ត្រឡប់ ៖ %1

en: Removing: %1
km: ការ​យកចេញ ៖ %1

en: &Configure Device
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឧបករណ៍

en: &Eject Device
km: ច្រាន​ឧបករណ៍​ចេញ

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
km: បន្ថែម​បទ​ដែល​មើល​មិន​ឃើញ រួច​បំភ្លេច​បទ​ចាស់ៗ​ចោល

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
km: បាន​ជោគជ័យ​ក្នុង​ការចាប់ផ្ដើម ។​

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
km: បាន​សរសេរ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ iTunes ដោយ​ជោគជ័យ​ទៅកាន់ %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
km: ការ​សរសេរ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ iTunes ទៅកាន់ %1 បាន​បរាជ័យ​ដោយ​មិន​បង្ហាញ​កំហុស

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​សរសេរ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ iTunes ទៅកាន់ %1 ៖ %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
km: បាន​ផ្ដាច់ iPod/iPad/iPhone

en: Unknown Collection
km: មិន​ស្គាល់​សម្រាំង

en: Unknown Artist
km: មិន​ស្គាល់​សិល្បករ

en: Unknown track
km: មិន​ស្គាល់​បទ

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
km[0]: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការដំណើការ %1 បទ (ព័ត៌មាន​បន្ថែម​មាន​នៅ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​បំបាត់​កំហុស​របស់ Amarok)

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
km[0]: បាន​ផ្ទេរ %1 បទ​ទៅកាន់ %2 ។

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
km[0]: បាន​បម្លែង​ត្រឡប់ %1 បទ​ទៅកាន់ %2 ។

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
km[0]: បាន​បោះបង់​ការ​ផ្ទេរ ។ បាន​លៃលក​ផ្ទេរ  %1 បទ ។

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
km[0]: %2 %1 បទ​ត្រូវ​បាន​ផ្ទេរ​រួចហើយ ។

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
km: បាន​ផ្ទេរ​បទ​ទៅកាន់ %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
km[0]: %1 បទ​ត្រូវ​បាន​ផ្ទេរ​ដោយ​ជាគជ័យ ប៉ុន្តែ​ការ​ផ្ទេរ​មួយ​ចំនួន​ផ្សេងទៀត​ត្រូវ​បាន​បរាជ័យ ។

en: Transfer of tracks failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទេរ​បទ ។

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
km[0]: %1 បទ​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ទេរ​ទេ​ព្រោះ​វា​បាន​លើស​ពី​សមត្ថភាព​របស់ iPod ។<br>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
km: <i>Amarok បម្រុងទុក %1 នៅ​លើ iPod សម្រាប់​ការ​សរសេរ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ iTunes ។</i><br>

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
km[0]: %1 បទ​មិន​ត្រូវ​បាន​ចម្លង​ទេ ព្រោះ​ពួកវា​មិនមែន​ជា​បទ​ដែល​អាច​ចាក់​បាន - ពួកវា​ជា​ទម្រង់​ដែល​មិន​គាំទ្រ (%2) ។<br>

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
km[0]: %1 បទ​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ទេរ​ដោយសារ​កំហុស​ខាងក្នុង​របស់ Amarok ។<br>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
km: <i>អ្នក​អាច​រក​មើល​សេចក្ដី​លម្អិត​នៅ​ក្នុង​លទ្ធផល​កម្មវិធី​បំបាត់​កំហុស​របស់ Amarok ។</i><br>

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
km: មិន​បាន​ផ្ទេរ​សំណល់​ទេ ព្រោះ​សម្រាំង iPod មិន​បាន​បង្ហាញ ។<br>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
km[0]: លុប %1 បទ​ពី iPod

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
km: កំពុង​អាន​បទ​របស់ iPod

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
km: បទ​ចាស់ៗ

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
km: បទ​ដែល​បាន​បាត់

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
km: បាន​រក​ឃើញ​បទ​ដែល​បាត់ ឬ​បទ​ចាស់ៗ​នៅ​លើ %1 ។ អ្នក​អាច​ដោះស្រាយ​ស្ថានការណ៍​ឡើងវិញ​បាន​ដោយ​ប្រើ​សកម្មភាព​ជម្រើស <b>%2</b> ។ អ្នក​ក៏​អាច​មើល​បទចម្រៀង​បាន​ផង​ដែរ ដោយ​ចុច​លើ​ផ្ទាំង​បញ្ជី​ចាក់​ដែល​បាន​រក្សាទុក ។

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់ iPhone, iPad ឬ iPod touch ។

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
km: មិន​អាច​ញែក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ iTunes បាន​ទេ ដោយសារ​កំហុស​ដែល​មិន​បាន​រាយការណ៍ ។

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
km: ម៉ូដែល​មិន​ស្គាល់

[ctx: Name of the iPod collection; %1 is iPod name, %2 is iPod model; example: My iPod: Nano (Blue)]
en: %1: %2
km: %1 ៖ %2

en: iPod model was not recognized.
km: មិន​ស្គាល់​ម៉ូដែល​របស់ iPod ។

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
km: គ្រួសារ %1 ប្រើ​ឯកសារ %2 ដើម្បី​បង្កើត​ឆេកសាំ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រឹមត្រូវ ។

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
km: គ្រួសារ %1 មុខជា​ប្រើ hash-AB ដើម្បី​បង្កើត​ឆេកសាំ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រឹមត្រូវ ។ libgpod (កំណែ ០.៨.២) មិន​ដឹង​ពី​របៀប​បំពេញ​វា​ទេ ប៉ុន្តែ​វា​ព្យាយាម​ផ្ទុក​បណ្ណាល័យ​ខាងក្រៅ libhashab.so ជា​ថាមវន្ត​ដើម្បី​ធ្វើ​វា ។

en: Autodetect (%1 file(s) present)
km: ការ​រក​ឃើញ​ស្វ័យប្រវត្តិ (%1 ឯកសារ​បច្ចុប្បន្ន)

[ctx: Examples: %1: Nano with camera (5th Gen.); [generation]%2: 16 GiB; [capacity]%3: Nano (Orange); [model name]%4: A123 [model number]]
en: %1: %2 %3 [%4]
km: %1 ៖ %2 %3 [%4]

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
km: បាន​គាំទ្រ

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
km: មិន​បាន​គាំទ្រ

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
km: បច្ចុប្បន្ន

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
km: <b>រក​មិន​ឃើញ</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
km: មិន​ចាំបាច់

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
km: <b>%1</b><br><br>នៅ​ពេល​មាន​សុវត្ថិភាព Amarok នឹង <i>បដិសេធ​ដំណើរការ​សរសេរ​ណាមួយ​ទៅកាន់</i> iPod ។ (ការ​កែប្រែ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ iTunes មិន​អាច​ធ្វើ​បាន​ទេ វា​ឃើញ​ទទេ​តាំងពី​ចំណុច​ចាប់ផ្ដើម​របស់​ឧបករណ៍)<br>មើល​ឯកសារ <a href='%2'>README.overview</a> ពី​ឃ្លាំង​ប្រភព​របស់ libgpod សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម ។

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
km: <b>%1</b><br><br>បញ្ហា​ខាងលើ​រារាំង Amarok ពី​ការ​ប្រើ iPod របស់​អ្នក ។ អ្នក​អាច​សាកល្បង​បង្កើត​ថត និង​ឯកសារ iPod សំខាន់ៗ​ឡើងវិញ (រួម​ទាំង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ iTunes) បាន​ដោយ​ប្រើ​ប៊ូតុង <b>%2</b> ខាងក្រោម ។<br><br> ការ​ចាប់ផ្ដើម iPod <b>វា​នឹង​ធ្វើឲ្យ​ខូច​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​បទចម្រៀង និង​រូបថត​របស់ iPod </b> តែ​ទោះជា​យ៉ាងណា វា​មិន​គួរ​លុប​បទ​ណាមួយ​ទេ ។ បទចម្រៀង​នឹង​មើល​លែង​ឃើញ ។

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​សរសេរ SysInfo ៖ %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​សរសេរ​ឯកសារ​ SysInfo ដោយសារតែ​កំហុស​ដែល​មិន​បាន​រាយការណ៍

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម iPod ដោយសារតែ​កំហុស​ដែល​មិន​បាន​រាយការណ៍ ។

en: Copying Tracks Failed
km: រក្សាសិទ្ធិ​បទ​បាន​បរាជ័យ

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
km: មិន​បាន​ចម្លង​បទ ៖ ឧបករណ៍​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ចម្លង​ទៅ

en: Unsupported format: %1
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​មិន​គាំ​ទ្រ ៖ %1

en: Already on device
km: ​​មាន​នៅ​លើ​ឧបករណ៍​​រួចហើយ

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
km: មិន​បាន​ចម្លង​បទ ៖ ឧបករណ៍​មាន​បទ​ទាំងនេះ​រួចហើយ

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
km: មិន​បាន​ចម្លង​បទ ៖ ឧបករណ៍​មាន​ទំហំ​​មិន​គ្រប់គ្រាន់

en: Transferring Tracks to Device
km: កំពុង​ផ្ទេរ​បទ​ទៅកាន់​ឧបករណ៍

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
km[0]: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចម្លង​បទ​ចំនួន  %1 ទៅកាន់​ឧបករណ៍​

en: The track failed to copy to the device
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចម្លង​បទ​ទៅកាន់​ឧបករណ៍

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
km[0]: រក​មិន​ឃើញ​បទចម្រៀង ៖

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
km[0]: បរា​ជ័យក្នុង​ការ​លុប​បទចម្រៀង

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
km: មាន​បទចម្រៀង​ចំនួន %1 បទ​កំពុង​ត្រូវ​បាន​លុប​ចេញពី​ឧបករណ៍ ។

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
km[0]: កំពុង​យក​បទ​ចេញពី​ឧបករណ៍

en: &Disconnect Device
km: ផ្ដាច់​ឧបករណ៍

en: Media Device playlists
km: បញ្ជី​ចាក់​ឧបករណ៍​មេឌៀ

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
km: Podcasts នៅ​លើ %1

en: Could not connect to MTP Device
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​ឧបករណ៍ MTP បានទេ

en: Could not copy track from device.
km: មិន​អាច​ចម្លង​បទ​ពី​ឧបករណ៍​បានទេ ។

en: Unknown Album
km: មិន​ស្គាល់​អាល់ប៊ុម

en: Unknown Genre
km: មិន​ស្គាល់​ចង្វាក់

en: Could not delete item
km: មិន​អាច​លុប​ធាតុ​បានទេ

en: Delete failed
km: ការ​លុប​បាន​បរាជ័យ

en: Could not save playlist.
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​បញ្ជី​ចាក់​បាន​ទេ ។

en: Playdar Collection
km: សម្រាំង Playdar

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
km[0]: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​បទទាំង %1 នេះ​មែន​ឬ ? ពួកវា​នឹង​ត្រូ​វបាន​យក​ចេញ​ពី  %2 និង​ពី​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​មូលដ្ឋាន ។

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
km[0]: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ផ្លាស់ទី​បទទាំង %1 នេះ​មែន​ឬ ? ពួកវា​នឹង​ត្រូ​វ​បាន​យក​ចេញ​ពី %2 ។

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
km[0]: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ផ្លាស់ទី​បទទាំង %1 នេះ​មែន​ឬ ? ពួកវា​នឹង​ត្រូ​វបាន​ប្ដូរ​ឈ្មោះ និង​លុប​ច្បាប់​ដើម​ចោល​ទៀតផង ។

[ctx: @title:window]
en: Move Files
km: ផ្លាស់ទី​ឯកសារ

[ctx: rename files button]
en: &Rename
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
km[0]: មាន​បញ្ហា​បាន​កើតឡើង ហើយ​បទចម្រៀង​ចំនួន %1 មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​យកចេញ​ទេ ។ សូម​ប្រាកដ​ថា​ថត​គឺជា​ថត​ដែល​អាច​សរសេរ​បាន ។

en: Unable to remove tracks
km: មិន​អាច​ទៅ​យកបទចម្រៀង​ចេញ​បាន​ទេ

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
km: សម្រាំង​មិន​មាន​ទំហំ​គ្រប់គ្រាន់ ឬ​វា​មិន​អាច​សរសេរ​បាន ។

en: Do you want to remove empty folders?
km: តើ​អ្នក​ចង់​យក​ថត​ទទេ​ចេញ​ឬ ?

en: Remove empty folders?
km: យក​ថត​ទទេ​ចេញ​ឬ ?

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
km: %1 (%2 ដោយ %3)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
km: %1 (ដោយ %2)

en: today
km: ថ្ងៃ​នេះ

en: last week
km: សប្ដាហ៍​មុន

en: last month
km: ខែ​មុន

en: two months ago
km: ពីរ​ខែ​កន្លង​ទៅ

en: three months ago
km: បី​ខែ​កន្លង​ទៅ

en: Trash
km: ធុងសំរាម

en: Moving to trash: %1
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ធុងសំរាម ៖ %1

en: &Delete Episode
km: លុប​ឧបកថា

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
km[0]: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ឧបកថា​ទាំង %1 នេះ​មែន​ឬ ?

en: Yes, delete from %1.
km: បាទ​/​ចាស លុប​ពី %1 ។

en: &Delete Channel and Episodes
km: លុប​ឆានែល និង​ឧបកថា

en: &Activate This Collection
km: ធ្វើ​ឲ្យ​សម្រាំង​នេះ​សកម្ម

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
km: %1 (មិន​ទាន់​សកម្ម)

en: Configure USB Mass Storage Device
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក USB

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
km[0]: កំពុង​លុប​បទចម្រៀង​ចំនួន %1 ពី %2

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់​​

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Stream (%1)
km: ស្ទ្រីម (%1)

en: Could not create a temporary file to download playlist.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ​បណ្ដោះអាសន្ន​ដើម្បី​ទាញ​យក​បញ្ជី​ចាក់​បាន​ទេ ។

en: Downloading remote playlist
km: កំពុង​ការ​ទាញ​យ​បញ្ជី​ចាក់​ពី​ចម្ងាយ

en: The used file extension is not valid for playlists.
km: កន្ទុយ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ប្រើ​គឺ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​បញ្ជី​ចាក់ ។

en: Unknown playlist format
km: មិន​ស្គាល់​ទ្រងទ្រាយ​បញ្ជី​ចាក់

en: Playlist_%1
km: បញ្ជីចាក់ %1

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ឧបកថា Podcast

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផតខាស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, UrlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_urlLabel)
en: URL:
km: URL ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
km: ប្រសិន​បើបាន​ធីក នោះ Amarok នឹង​វិភាគរក​ភាព​ទាន់សម័យ​សម្រាប់​ផតខាស់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
km: វិភាគរក​ភាព​ទាន់សម័យ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
km: ទាញយក​មេឌៀ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
km: ទាញយក​មេឌៀ នៅពេល​មាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
km: ទាញយក​ពេល​មាន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ទាញយក​មេឌៀ​ឲ្យ​ជាក់លាក់ បើ​ពុំ​នោះ​ទេ អ្នក​នឹង​ចាក់​ផតខាស់​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ពី​ចម្ងាយ​ហើយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
km: ស្ទ្រីម ឬ​ការ​ទាញយក​ពេល​ត្រូវការ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
km: ប្រសិន​បើបាន​​ធីក នោះ Amarok នឹង​បោះចោល​ការ​ផ្សាយ​ផតខាស់​ចាស់ៗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
km: កំណត់​ចំនួន​ការ​ផ្សាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
km: រក្សា​ច្រើន​បំផុត ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
km: ចំនួន​ធាតុ​ផតខាស់​អតិបរមា ដែល​ត្រូវ​ទុក

[ctx: change options]
en: Configure %1
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ %1

en:  Item |  Items
km[0]:  ធាតុ

en: &Update All Channels
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ឆានែល​ទាំងអស់

en: &Configure General Settings
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​កំណត់​ទូទៅ

en: &Export subscriptions to OPML file
km: នាំចេញ​ការ​ជាវ​ប្រចាំ​ទៅកាន់​ឯកសារ OPML

en: &Configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: &Remove Subscription
km: យក​ការ​ជាវ​ចេញ

en: &Update Channel
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ឆានែលទាន់សម័យ

en: &Download Episode
km: ទាញយក Episode

en: &Delete Downloaded Episode
km: លុប Episode ដែល​បាន​ទាញ​យក

en: &Write Feed Information to File
km: សរសេរ​ព័ត៌មាន​​មតិ​ព័ត៌មាន​ទៅកាន់​ឯកសារ

en: Already subscribed to %1.
km: បាន​ជាវ​ទៅ %1 រួច​ហើយ ។

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
km: រៀងរាល់

en:  minute |  minutes
km[0]: នាទី

en: Configure Local Podcasts
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ Podcasts មូលដ្ឋាន

en: Move Podcasts
km: ផ្លាស់ទី Podcasts

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ផ្លាស់ទី​ឧបកថា​ដែល​បាន​ទាញ​យក​ទាំងអស់​ទៅកាន់​ទីតាំង​ថ្មី​ដែរ​ឬទេ ?

en: Select file for OPML export
km: ជ្រើស​ឯកសារ​សម្រាប់​ការ​នាំចេញ OPML

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ឈប់​ជាវ​ប្រចាំ​ពី "%1" មែន​ឬ ?

en: Delete downloaded episodes
km: លុប​ឧបកថា​ដែល​បាន​ទាញ​យក

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
km[0]: នៅ​មាន​ការ​ទាញ​យក podcast ចំនួន %1 ដែល​កពុង​ដំណើរការ

en: Cancel Download and Quit.
km: បោះបង់​ការ​ទាញ​យក រួច​បិទ ។

en: Unable to save podcast episode file to %1
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ឯកសារ podcast episode ទៅ​កាន់ %1

en: Downloading Podcast Media
km: ទាញយក​យក​មេឌៀ​ផតខាស់

en: Downloading Podcast "%1"
km: ទាញយក​ផតខាស់ "%1"

en: Local Podcasts
km: ផតខាស់​មូលដ្ឋាន

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
km: បិទ​

en: Organize tracks
km: រៀបចំ​បទ

en: Transcode and organize tracks
km: បម្លែង​ត្រឡប់ រួច​រៀបចំ​បទ

en: Move tracks
km: ផ្លាស់ទី​បទ

en: Transcode and move tracks
km: បម្លែង​ត្រឡប់ រួច​ផ្លាស់ទី​បទ

en: Copy tracks
km: ចម្លង​បទ

en: Transcode and copy tracks
km: បម្លែង​ត្រឡប់ រួច​ចម្លង​បទ

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
km[0]: កំពុង​រៀបចំ  %1 បទ

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
km[0]: កំពុង​បម្លែង​ត្រឡប់ និង​រៀបចំ  %1 បទ

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
km[0]: កំពុង​ផ្លាស់ទី %1 បទ​ទៅកាន់ %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
km[0]: កំពុង​បម្លែង​ត្រឡប់ និង​ផ្លាស់ទី​ %1 បទ​ទៅកាន់ %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
km[0]: កំពុង​ចម្លង %1 បទ​ទៅកាន់ %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
km[0]: កំពុង​បម្លែង​ត្រឡប់ និង​ចម្លង %1 បទ​ទៅកាន់ %2

en: Unknown Composer
km: មិន​ស្គាល់​កម្មវិធី​តែង

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
km: អ្វីមួយ

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
km: ចំណងជើង

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
km: សិល្បករ

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: album
km: អាល់ប៊ុម

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
km: ចង្វាក់

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
km: កម្មវិធី​តែង

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
km: ឆ្នាំ

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
km: សេចក្ដី​អធិប្បាយ

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
km: លេខ​បទ

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
km: លេខ​ថាស

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
km: រយៈពេល

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
km: អត្រា​ប៊ីត

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
km: អត្រា​គំរូ

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
km: ទំហំ​ឯកសារ

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: format
km: ទ្រង់ទ្រាយ

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
km: បាន​បន្ថែម

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
km: ពិន្ទុ

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
km: អត្រា

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
km: បាន​ចាក់​ដំបូង

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
km: បាន​ចាក់​ចុងក្រោយ

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
km: ចំនួន​ចាក់

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
km: ស្លាក

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
km: បាន​កែ​ប្រែ​

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
km[0]: %1 ថ្ងៃ

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
km[0]: %1 ឆ្នាំ

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
km[0]: %1 ខែ

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
km[0]: %1 ថ្ងៃ

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
km[0]: %1 ម៉ោង

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
km[0]: %1 នាទី

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
km[0]: %1 វិនាទី

en: Importing podcast channel from %1
km: នាំចូល​ឆានែល​ផតខាស់​ពី %1

en: Updating podcast channel
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ឆានែល​ផតខាស់​ទាន់សម័យ

en: Updating "%1"
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់សម័យ "%1"

en: Importing podcast from %1 failed with error:
km: ការ​នាំចូល podcast ​ពី %1 បាន​បរាជ័យ​ជាមួយ​កំហុស ៖

en: Updating podcast from %1 failed with error:
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព podcast ​ពី %1 បាន​បរាជ័យ​ជាមួយ​កំហុស ៖

en: Updating "%1" failed with error:
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព %1 បាន​បរាជ័យ​ជាមួយ​កំហុស ៖

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
km: នៅ​ពេល​ញែក %1 មាន​មតិ​ព័ត៌មាន​រំពឹង​ទុក​មួយ​ដែល​ទំព័រ ​HTML បាន​ទទួល ។
    តើ​អ្នក​បាន​បញ្ចូល URL ត្រឹមត្រូវ​ដែរ​ឬ​ទេ ?

en: Feed has an unknown type: %1
km: ​មតិ​ព័ត៌មាន​មាន​ប្រ​ភេទ​ដែល​មិន​ស្គាល់ ៖​​ %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
km: %1 មិន​​មែន​ជា​មតិ​ព័ត៌មាន​​របស់ RSS កំណែ ២.០ ទេ ។

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
km: %1 ​មិនមែន​ជា​មតិ​ព័ត៌មាន​ត្រឹមត្រូវ​របស់ RSS​ កំណែ ១.០ ទេ ។

en: %1 is not a valid Atom feed.
km: %1 មិន​មែន​ជា​មតិ​ព័ត៌មាន​ត្រឹម​ត្រូវ​របស់ Atom ទេ ។

en: Alternative Enclosures:
km: លទ្ធភាព​ភ្ជាប់​ជាមួយ ៖

en: unknown type
km: មិន​ស្គាល់​ប្រភេទ

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
km: កុំ

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
km: ​មិន​ស្គាល់

en: One week ago | %1 weeks ago
km[0]: %1 ​សប្ដាហ៍​កន្លង​ទៅ

en: Yesterday
km: ម្សិលម៉ិញ

en: One day ago | %1 days ago
km[0]: %1 ​ថ្ងៃ​កន្លង​ទៅ

en: One hour ago | %1 hours ago
km[0]: %1 ​ម៉ោង​កន្លង​ទៅ

en: One minute ago | %1 minutes ago
km[0]: %1 នាទី​កន្លង​ទៅ

en: Within the last minute
km: ក្នុង​នាទី​ចុងក្រោយ

en: The future
km: អនាគត

[ctx: The amount of time since last played]
en: 0
km: ០

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
km: ស្អែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel_collection) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel_length) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel_bitrate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel_samplerate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel
en: 0
km: ០

en: Unknown Artist(s)
km: មិន​ស្គាល់​សិល្បករ

en: Unknown Album(s)
km: មិន​ស្គាល់​អាល់ប៊ុម

en: Various Albums
km: អាល់ប៊ុម​មុន

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
km: គោលដៅ​អត្រា​ប៊ីត​សម្រាប់​ការ​អ៊ិនកូដ​អត្រា​ប៊ីត​ថេរ

en: Smaller file
km: ឯកសារ​តូច

en: Better sound quality
km: គុណភាព​សំឡេង​ល្អ​ជាង

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
km: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) គឺជា​កូដិក​អូឌីយ៉ូ​សម្រាប់​ការ​បង្ហាប់​តន្ត្រី​ឌីជីថល​ដែល​គ្មាន​ការ​បាត់បង់ ។<br>បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​សម្រាប់​តែ​ឧបករណ៍​ចាក់​តន្ត្រី​របស់ Apple និង​ឧបករណ៍​ចាក់​តន្ត្រី​ដែល​មិន​គាំទ្រ FLAC ប៉ុណ្ណោះ ។

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
km: កម្រិត​បង្ហាប់ <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html></a> គឺជា​តម្លៃ​ចំនួន​គត់​ចន្លោះ​ពី ០ ទៅ ៨ វា​បង្ហាញ​អំពី​ភាព​ខុសគ្នា​រវាង​ទំហំ​ឯកសារ និង​ល្បឿន​បង្ហាប់​នៅ​ពេល​អ៊ិនកូដ​ដោយ​ប្រើ <b>FLAC</b> ។<br/> ការ​កំណត់​កម្រិត​បង្ហាប់​ទៅ <b>០</b> ធ្វើឲ្យ​រយៈពេល​បង្ហាប់​ខ្លី ប៉ុន្តែ​ឯកសារ​មាន​ទំហំ​ធំ<br/>ម្យ៉ាងទៀត ប្រសិនបើ​កម្រិត​បង្ហាប់​កំណត់​ទៅ <b>៨</b> វា​នឹង​ធ្វើឲ្យ​រយៈពេល​បង្ហាប់​យូរ​ខ្លាំង ប៉ុន្តែ​ឯកសារ​ដែល​បាន​បង្កើត​គឺ​មាន​ទំហំ​តូច​បំផុត ។<br/>ចងចាំ​ថា FLAC គឺជា​កូដិក​ដែល​គ្មាន​ការ​បាត់បង់​​ទាល់តែសោះ ហើយ​គុណភាព​អូឌីយ៉ូ​ដែល​បាន​គឺ​ដូចគ្នា​ទៅ​នឹង​កម្រិត​បង្ហាប់ ។<br/>ប្រសិនបើ​កម្រិត​ខ្ពស់​ជាង <b>៥</b> វា​នឹង​ធ្វើឲ្យ​រយៈពេល​បង្ហាប់​កើន​ឡើង ប៉ុន្តែ​វា​បង្កើត​ឯកសារ​ដែល​មាន​ទំហំ​តូច ហើយ​វា​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ទេ ។

en: Compression level
km: កម្រិត​បង្ហាប់

en: Faster compression
km: ការ​បង្ហាប់​លឿន

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
km: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) គឺជា​កូដិក​ដែល​មិន​បង់​ប្រាក់ និង​បើក​ចំហ​សម្រាប់​ការ​បង្ហាប់​តន្ត្រី​ឌីជីថល ។<br>ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ផ្ទុក​តន្ត្រី​ដោយ​គ្មាន​ការ​បង្ហាប់​គុណភាព​អូឌីយ៉ូ FLAC គឺជា​ជម្រើស​ដ៏​ល្អ​បំផុត​។

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
km: អត្រា​ប៊ីត​គឺជា​រង្វាស់​គុណភាព​ទិន្នន័យ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​បង្ហាញ​វិនាទី​របស់​បទ​អូឌីយ៉ូ ។<br>អ៊ិនកូឌ័រ <b>MP3</b> ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ Amarok ហើយ​គាំទ្រ <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>ការ​កំណត់ variable bitrate (VBR)</a> ដែល​មានន័យថា​តម្លៃ​អត្រា​ប៊ីត​ប្រែប្រួល​ទៅ​តាម​បទ​ដោយ​ផ្អែកលើ​ភាព​ស្មុគស្មាញ​របស់​មាតិកា​អូឌីយ៉ូ ។ ទិន្នន័យ​ដែល​មាន​ចន្លោះ​ពេល​​ស្មុគស្មាញ​ខ្លាំង ទិន្នន័យ​នោះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​អ៊ិនកូដ​ជាមួយ​អត្រា​ប៊ីត​ខ្ពស់​ជាង​ទិន្នន័យ​ដែល​មាន​ភាព​ស្មុគស្មាញ​តិច វា​ផ្ដល់​ឲ្យ​គុណភាព​ល្អ ហើយ​មាន​ទំហំ​តូចជាង​បទ​ដែល​បាន​អ៊ិនកូដ​ដោយ​ប្រើ​អត្រា​ប៊ីត​ថេរ ។<br>សម្រាប់​ហេតុផល​នេះ រង្វាស់​អត្រា​ប៊ីត​នៅ​ក្នុង​ការ​បង្ហាញ​នេះ​គឺ​គ្រាន់តែ​ប៉ាន់ស្មាន​ទៅ​លើ<br><b>160kb/s</b> គឺជា​ជម្រើស​ដ៏​ល្អ​សម្រាប់​តន្ត្រី​ដែល​ចាក់​នៅ​លើ​ឧបករណ៍​ចល័ត ។<br/>ប្រសិនបើ​វា​ទាប​ជាង <b>120kb/s</b> វា​អាច​នឹង​មិន​ល្អ​សម្រាប់​តន្ត្រី​ទេ ហើយ​ប្រសិនបើ​វា​ខ្ពស់​ជាង <b>205kb/s</b> វិញ វា​គឺ​ខ្ពស់​ពេក​ហើយ ។

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
km: អត្រា​ប៊ីត​ជាមធ្យម​ដែល​បាន​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់​ការ​អ៊ិនកូដ​អត្រា​ប៊ីត​អថេរ

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
km: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) គឺជា​កូដិក​អូឌីយ៉ូ​ឌីជីថល​ពេញលេញ​ដែល​ប្រើ​ទម្រង់​នៃ​ការ​បង្ហាប់​ទិន្នន័យ​បាត់បង់ ។<br>ថ្វីបើ​វា​ទើប​តែ​បង្កើត​ឡើង​ក្ដី តែ​វា​ជា​ទ្រង់ទ្រាយ​ទូទៅ​សម្រាប់​ការ​ផ្ទុក​អូឌីយ៉ូ និង​បាន​គាំទ្រ​យ៉ាង​ទូលំទូលាយ​សម្រាប់​ឧបករណ៍​ចាក់​តន្ត្រី​ចល័ត​ជាច្រើន ។

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
km: អត្រា​ប៊ីត​គឺជា​រង្វាស់​គុណភាព​ទិន្នន័យ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​បង្ហាញ​វិនាទី​របស់​បទ​អូឌីយ៉ូ ។<br>អ៊ិនកូឌ័រ <b>Vorbis</b> ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ Amarok ហើយ​គាំទ្រ <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>ការ​កំណត់ variable bitrate (VBR)</a> ដែល​មានន័យថា​តម្លៃ​អត្រា​ប៊ីត​ប្រែប្រួល​ទៅ​តាម​បទ​ដោយ​ផ្អែកលើ​ភាព​ស្មុគស្មាញ​របស់​មាតិកា​អូឌីយ៉ូ ។ ទិន្នន័យ​ដែល​មាន​ចន្លោះ​ពេល​​ស្មុគស្មាញ​ខ្លាំង ទិន្នន័យ​នោះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​អ៊ិនកូដ​ជាមួយ​អត្រា​ប៊ីត​ខ្ពស់​ជាង​ទិន្នន័យ​ដែល​មាន​ភាព​ស្មុគស្មាញ​តិច វា​ផ្ដល់​ឲ្យ​គុណភាព​ល្អ ហើយ​មាន​ទំហំ​តូចជាង​បទ​ដែល​បាន​អ៊ិនកូដ​ដោយ​ប្រើ​អត្រា​ប៊ីត​ថេរ ។<br>អ៊ិនកូឌ័រ Vorbis ប្រើ​អត្រា​គុណភាព "-q parameter" ចន្លោះ​រវាង -1 និង 10 ដើម្បី​កំណត់​កម្រិត​គុណភាព​អូឌីយ៉ូ​ដែល​បាន​រំពឹង​ទុក​ជាក់លាក់ ។ រង្វាស់​អត្រា​ប៊ីត​នៅ​ក្នុង​ការ​បង្ហាញ​នេះ​គឺ​គ្រាន់តែ​ប៉ាន់ស្មាន​ព្រាង (បាន​ផ្ដល់​ដោយ Vorbis) នៃ​អត្រា​ប៊ីត​ជាមធ្យម​របស់​បទ​ដែល​បាន​អ៊ិនកូដ និង​បាន​ផ្ដល់​តម្លៃ q ប៉ុណ្ណោះ ។ តាមពិត ជាមួយ​ Vorbis កំណែ​ថ្មី គឺ​មាន​អត្រា​ប៊ីត​ទាប​ជាង ។<br><b>-q5</b> គឺជា​ជម្រើស​ដ៏​ល្អ​សម្រាប់​តន្ត្រី​ដែល​ស្ដាប់​នៅ​លើ​ឧបករណ៍​ចាក់​ចល័ត ។<br/>ប្រសិនបើ​វា​ទាប​ជាង <b>-q3</b> វា​អាច​នឹង​មិន​ល្អ​សម្រាប់​តន្ត្រី​ទេ ហើយ​ប្រសិនបើ​វា​ខ្ពស់​ជាង <b>-q8</b> វិញ វា​គឺ​ខ្ពស់​ពេក​ហើយ ។

en: Quality rating for variable bitrate encoding
km: អត្រា​គុណភាព​សម្រាប់​ការ​អ៊ិនកូដ​អត្រា​ប៊ីត​អថេរ

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
km: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> គឺជា​កូដិក​ដែល​គ្មាន​បង់​ប្រាក់ និង​បើក​ចំហ​សម្រាប់​ការ​បង្ហាប់​អូឌីយ៉ូ ។<br>វា​បង្កើត​បាន​ឯកសារ​ដែល​មាន​ទំហំ​តូច​ជាង MP3 ហើយ​​គុណភាព​ស្មើ​គ្នា ឬ​ខ្ពស់​ជាង ។ Ogg Vorbis ជា​ជម្រើស​ដ៏​បំផុត​ទូទៅ ជាពិសេស​សម្រាប់​ឧបករណ៍​ចាក់​តន្ត្រី​ចល័ត​ដែល​គាំទ្រ​វា ។

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
km: អត្រា​ប៊ីត​គឺជា​រង្វាស់​គុណភាព​ទិន្នន័យ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​បង្ហាញ​វិនាទី​របស់​បទ​អូឌីយ៉ូ ។<br>ដោយសារ​ដែន​កំណត់​របស់​ទ្រង់ទ្រាយ <b>WMA</b> ដែល​សមរម្យ និង​ការ​លំបាក​របស់ reverse-engineering សម្រាប់​អ៊ិនកូឌ័រ​សមរម្យ អ៊ិនកូឌ័រ WMA បាន​ប្រើ​ដោយ​ឈុត Amarok <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>ការ​កំណត់ constant bitrate (CBR)</a> ។<br>ដោយសារ​ហេតុផល​នេះ រង្វាស់​អត្រា​ប៊ីត​នៅ​ក្នុង​ការ​បង្ហាញ​នេះ​គឺជា​ការ​ប៉ាន់ស្មាន​ដ៏​សុក្រឹត​បំផុត​ទៅ​លើ​បទ​ដែល​បាន​អ៊ិនកូដ ។<br><b>136kb/s</b> គឺជា​ជម្រើស​ដ៏​ល្អ​សម្រាប់​តន្ត្រី​ដែល​ចាក់​នៅ​លើ​ឧបករណ៍​ចល័ត ។<br/>ប្រសិនបើ​វា​ទាប​ជាង <b>112kb/s</b> វា​អាច​នឹង​មិន​ល្អ​សម្រាប់​តន្ត្រី​ទេ ហើយ​ប្រសិនបើ​វា​ខ្ពស់​ជាង <b>182kb/s</b> វិញ វា​គឺ​ខ្ពស់​ពេក​ហើយ ។

en: Windows Media Audio
km: អូឌីយ៉ូ​មេឌៀ​វីនដូ

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
km: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) គឺជា​កូដិក​សមរម្យ​ដែល​បាន​អភិវឌ្ឍ​ដោយ​ម៉ៃក្រូសូហ្វ​សម្រាប់​ការ​បង្ហាប់​អូឌីយ៉ូ​បាត់បង់ ។<br>បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​សម្រាប់​តែ​ឧបករណ៍​ចាក់​តន្ត្រី​ចល័ត​ដែល​មិន​គាំទ្រ Ogg Vorbis ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Fetching Cover
km: ទៅ​ប្រមូល​យក​គម្រប

en: There was an error communicating with cover provider: %1
km: មាន​កំហុស នៅ​ពេល​ទាក់ទង​ទៅ​គម្រប​ដែល​បាន​ផ្ដល់ ៖ %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
km: បាន​ទៅ​យក​គម្រប​ដោយ​ជោគជ័យ​សម្រាប់ '%1' ។

en: Fetching cover for '%1' failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទៅ​យក​គម្រប​សម្រាប់ %1 ។

en: Canceled fetching cover for '%1'.
km: បាន​បោះបង់​ក្នុង​ការ​ទៅ​យក​គម្រប​សម្រាប់ %1 ។

en: Unable to find a cover for '%1'.
km: មិន​អាច​រក​ឃើញ​គម្រប​សម្រាប់ %1

en: Fetch Cover | Fetch Covers
km[0]: ទៅ​យក​គម្រប

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
km[0]: ទៅយក​ការងារ​សិល្បៈ​សម្រាប់​អាល់ប៊ុម %1

en: Display Cover
km: បង្ហាញ​គម្រប

en: Display artwork for this album
km: បង្ហាញ​ការងារ​សិល្បៈ​សម្រាប់​អាល់ប៊ុម​នេះ

en: Unset Cover | Unset Covers
km[0]: មិន​បាន​កំណត់​គម្រប

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
km[0]: យក​ការងារ​សិល្បៈ​ចេញ​សម្រាប់​អាល់ប៊ុម %1

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
km[0]: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​លុប​គម្រប​ទាំង %1 ទាំង​នេះ​ពី​សម្រាំង ?

en: Set Custom Cover
km: កំណត់​គម្រប​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
km[0]: កំណត់​ការងារ​សិល្បៈ​ផ្ទាល់ខ្លួន​សម្រាប់​អាល់ប៊ុម %1 ទាំងនេះ

en: Select Cover Image File
km: ជ្រើស​ឯកសារ​រូបភាព​គម្រប

en: Cover Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​គម្រប

en: Albums By
km: អាល់ប៊ុម​ដោយ

en: All Artists
km: សិល្បករ​ទាំងអស់

en: Enter search terms here
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​ស្វែងរក​នៅ​ទីនេះ

en: All Albums
km: អាល់ប៊ុម​ទាំងអស់

en: Albums With Cover
km: អាល់ប៊ុម​​មាន​គម្រប

en: Albums Without Cover
km: អាល់ប៊ុម​គ្មាន​គម្រប

en: Fetch Missing Covers
km: ទៅ​យក​គម្រប​ដែល​បាត់

en: Fetching
km: កំពុង​ប្រមូល​យក

en: Loading
km: កំពុង​ផ្ទុក

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
km: បាន​បញ្ចប់ ។

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
km[0]:  រកមិនឃើញ​គម្រប <b>%1</b> ទេ

en: Fetching cover for %1 - %2...
km: កំពុង​ទៅ​ប្រមូលយក​គម្រប​របស់ %1 - %2...

en: Fetching cover for %1...
km: កំពុង​ទៅ​ប្រមូល​យក​គម្រប​របស់ %1...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
km[0]: កំពុង​ទៅ​ប្រមូលយក​គម្រប <b>%1</b>... ៖

en: 1 fetched | %1 fetched
km[0]: បាន​ទៅ​យក %1

en: 1 not found | %1 not found
km[0]: រក​មិនឃើញ %1

en: Connecting...
km: កំពុង​តភ្ជាប់...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
km[0]: %1 លទ្ធផល​សម្រាប់ "%2"

en: 1 album | %1 albums
km[0]: %1 អាល់ប៊ុម

en: Cover Image
km: រូបភាព​គម្រប

en: No Artist
km: សិល្បករ

en: Cover View
km: ទិដ្ឋភាព​គម្រប

en: &Watch folders for changes
km: ឃ្លាំមើល​ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​ថត

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
km: ប្រសិន​បើ​បានជ្រើស នោះ Amarok នឹង​អាន​ថតរង​ទាំងអស់ ។

en: Import Collection
km: នាំចូល​សម្រាំង

en: Migrating
km: ការ​ប្ដូរ

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
km: <b><font color='red'>បានបរាជ័យ ៖</font></b> គ្មាន​បទ​ត្រូវ​បាននាំចូល

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
km[0]: <b><font color='green'>ជោគជ័យ ៖</font></b> បាន​នាំចូល​បទ %1

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
km: <b><font color='red'>បាន​បរាជ័យ ៖</font></b> មិនអាច​នាំចូល​ស្ថិតិ​បានទេ

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
km: <b><font color='red'>កំហុស ៖</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
km: បាន​នាំចូល <b>%1 - %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
km: បាន​នាំចូល <b>%1 - %2 (%3)</b>

en: Edit Filter
km: កែសម្រួល​តម្រង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
km: និង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
km: រក្សាទុក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand2Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand3Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand4Label) i18n:
en: Hz
km: ​Hz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
km: បោះបង់

en: %1 or %2
km: %1 ឬ %2

en: Artist's Initial
km: អាទិ​សង្កេត​របស់​សិល្បករ

en: File Extension of Source
km: កន្ទុយ​ឯកសារ​របស់​ប្រភព

en: Track Number
km: លេខ​បទ

en: You can use the following tokens:
km: អ្នក​អាច​ប្រើ​ថូខឹន​ដូច​ខាង​ក្រោម ៖

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
km: ប្រសិន​បើ​អ្នក​នៅ​ជុំវិញ​ផ្នែក​របស់​អត្ថបទ​ដែល​មាន​ថូខឹន​ដែល​មាន​វង់ក្រចកអង្កាញ់ៗ ផ្នែក​នោះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​លាក់ ប្រសិន​បើ​ថូខឹន​ទទេរ ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
km: រៀបចំ​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
km: ថត​គោល ដែល​ត្រូវ​ដាក់​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
km: ថត​ការ​សម្រាំង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
km: ជម្រើស​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
km: មើល​ទិសដៅ​ជាមុន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
km: សរសេរ​ជាន់​លើ​ទិសដៅ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
km: ការ​ជំនួស​តួអក្សរ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
km: បើ​បាន​ធីក វា​នឹង​បម្លែង​ដកឃ្លា​ទៅ​ជា​សញ្ញាគូសក្រោម ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
km: ជំនួស​តួអក្សរ​ដែល​មិន​ឆប​គ្នា​ជា​មួយ​នឹង​ប្រព័ន្ធ​​ឯកសារ MS-DOS/VFAT ដែល​មាន​សញ្ញា(_) ។
    
    មនុស្ស​ភាគ​ច្រើន​អាច​គូស​ធីក​ជម្រើស​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
km: ប្រសិន​បើ​ធីក​ តូអក្សរជំនួស​ដែល​ឆបគ្នា​ជាមួយ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​ MS-DOS/VFAT ដោយ​គូស​បន្ទាត់​ពីក្រោម​ ​ ។ តួអក្សរ​ដែល​មិន​ឆប​គ្នា​រួម​បញ្ចូល​ |?*<":>+[] និង​ ត្រួត​ពិនិត្យ​តូអក្សរ​យូនីកូដ​ ។ មនុស្ស​ជាច្រើន​អាច​ទុក​ជម្រើស​នេះដែលអនុញ្ញាត​ឲ្យ​វា​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រាកដ​ការចម្លងទៅកាន់​ឧបករណ៍មេឌៀ​នឹង​មុខងារ​​យ៉ាងត្រឹមត្រូវ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
km: កំណត់​ត្រឹម ASCII

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
km: ជំនួស

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
km: កន្សោម​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
km: ខ្សែអក្សរ​តួអក្សរ

en: Tags
km: ស្លាក

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Track Details: %1 by %2
km: សេចក្ដី​លម្អិត​បទ ៖ %1 ដោយ %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
km[0]: ព័ត៌មាន​សម្រាប់​បទ %1

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
km: <b>%1</b> ច្រៀង​ដោយ <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
km: <b>%1</b> ច្រៀង​ដោយ <b>%2</b> នៅ <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
km[0]: កែសម្រួល​ឯកសារ %1

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
km: គ្មាន

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
km: ព័ត៌មាន​បទ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
km: សេចក្ដី​សង្ខេប

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
km: ស្ថិតិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
km: ប្រវែង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
km: អត្រាប៊ីត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
km: អត្រាគំរូ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
km: ទំហំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
km: សម្រាំង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
km: ​អត្រា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
km: ពិន្ទុ ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
km: ស្លាក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
km: ចំណងជើង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
km: សិល្បករ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
km: អ្នក​និពន្ធ​បទភ្លេង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
km: អាល់ប៊ុម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
km: ចង្វាក់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
km: ឆ្នាំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
km: សេចក្តី​អធិប្បាយ ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
km: អត្ថបទ​ចម្រៀង

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
km: ស្លាក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
km: ស្លាក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
km: យក​ចេញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
km: ទីតាំង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
km: មុន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
km: បន្ទាប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
km: រក្សាទុក ហើយ​បិទ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
km: កែសម្រួល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
km: ចំណង​ជើង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
km: អក្សរ​ដំបូង​ធំ​គ្រប់ពាក្យ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
km: អក្សរ​ធំ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
km: អក្សរ​តូច​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
km: យក​ចន្លោះ​ខាងក្រោយ​ចេញ​នៅ​ក្នុង​ស្លាក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
km: ជំនួស​​សញ្ញា (_) ដោយ​ចន្លោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
km: កម្មវិធី​តែង ៖ ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
km: ​ឆ្នាំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
km: សេចក្តី​អធិប្បាយ ៖​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Album:
km: ​អាល់ប៊ុម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
km: ចង្វាក់ ៖

en: Generating playlist...
km: កំពុង​បង្កើត​បញ្ជី​ចាក់...

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
km: វា​ត្រួត​ពិនិត្យ​ផ្នែក​ណា​មួយ​របស់​បញ្ជី​ចាក់​ដែល​នឹង​ផ្គូផ្គង​លក្ខណៈ​វិនិច្ឆ័យ​នេះ​

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
km: បាន​ជួប​ប្រទះ​កំហុស​​ច្រើន​ពេក​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់ ។ បាន​បញ្ឈប់​ការ​ចាក់​ឡើង​វិញ ។

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
km: <b>%1</b> ច្រៀង​ដោយ <b>%2</b> នៅ <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
km: <b>%1</b> ច្រៀង​ដោយ <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
km: <b>%1</b> នៅ <b>%2</b>

en: Manual
km: សៀវភៅ​ដៃ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Now playing
km: ឥឡូវ​កំពុង​ចាក់

en: Retrieved lyrics is empty
km: អត្ថបទ​ចម្រៀង​ដែល​បាន​ទទួល​គឺ​ទទេ

en: Lyrics data could not be parsed
km: មិនអាច​ញែក​ទិន្នន័យ​អត្ថបទ​ចម្រៀង​បាន​ទេ

en: No information available for this track
km: មិន​មាន​ព័ត៌មាន សម្រាប់​បទ​នេះ​ឡើយ

en: Developer (Stecchino)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (Stecchino)

en: Project founder (markey)
km: អ្នក​បង្កើត​គម្រោង (markey)

en: Developer (rengels)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
km: ការ​ស្ថាបនា​វីនដូ (TheOneRing)

en: Developer (stuffcorpse)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (stuffcorpse)

en: Developer (Sentynel)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (Sentynel)

en: Rokymoter, Developer (sven423)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ Rokymoter (sven423)

en: Developer (Teo`)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (Teo`)

en: Developer (eean)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (eean)

en: Developer (jefferai)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (lfranchi)

en: Release Vixen (Nightrose)
km: ការ​ចេញផ្សាយ Vixen (Nightrose)

en: Developer, Vision
km: ​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ ទស្សនវិស័យ

en: Developer (maxx_k)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (maxx_k)

en: Developer (nhn)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (nhn)

en: Developer (sebr)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (sebr)

en: Developer (xevix)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ គាំទ្រ​ការ​ចាក់​ម្ដងទៀត​​កើន​ឡើង

en: Casey Link
km: តំណ Casey

en: MP3tunes integration
km: ការ​រួមបញ្ចូល Mp3tunes

en: Windows porting
km: ច្រក​​វីនដូ

en: Usability
km: ភាព​មាន​ប្រយោជន៍

en: Developer (hydrogen)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (hydrogen)

en: Biased playlists
km: បញ្ជី​ចាក់​ទ្រេត

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
km: ស្លាក Guesser ស្លាក ឧបករណ៍​វិភាគ​វិសាលគម

en: Nepomuk integration
km: ការ​រួមបញ្ចូល​ Nepomuk

en: Podcast improvements
km: ការ​ធ្វើឲ្យ​ Podcast ប្រសើរ​ឡើង​

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
km: ស៊ីឌី​បន្ត​ផ្ទាល់ កំហុស squashing (oggb4mp3)

en: Icons
km:  រូប​តំ​ណាង

en: Developer, Website theme (KRF)
km: អ្នក​បង្កើត​ រូបរាង​តំបន់បណ្ដាញ (KRF)

en: Developer (MaskMaster)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (MaskMaster)

en: Bug triaging and sanitizing
km: កំហុស triaging និង sanitizing

en: UPnP support and patches (nsm)
km: ការ​គាំទ្រ UPnP និង​ប៉ណះ (nsm)

en: Website hosting
km: ការ​បង្ហោះ​តំបន់បណ្ដាញ

en: Scripting interface
km: ចំណុចប្រទាក់​​ស្គ្រីប

en: TagLib & ktrm code
km: កូដ TagLib និង ktrm

en: Patches & Windows porting (shakes)
km: បំណះ​ច្រក​វីនដូ (shakes)

en: Photos & Videos applets, Context View
km: អាប់ភ្លេត​របស់​រូប​ថត វីដេអូ ទិដ្ឋភាព​បរិបទ

en: Developer, Automated Playlist Generator
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ អ្នក​បង្កើត​បញ្ជី​ចាក់​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍

en: Splash screen artist
km: បង្ហាញ​អេក្រង់​វិចិត្រករ

en: Context view
km: ​ទិដ្ឋ​ភាព​បរិបទ

en: Former contributors
km: អ្នក​ចែកចាយ​ពីមុន

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
km: ឈ្មោះ​មនុស្ស​ខាងក្រោម​នេះ​គឺជា​អ្នក​ដែល​បាន​ចែកចាយ​ទៅ Amarok កាល​ពីមុន ។ អរគុណ!

en: Analyzers, patches, shoutcast
km: អ្នក​វិភាគ បំណះ shoutcast

en: Patches
km: បំណះ

en: MySQL support
km: គាំទ្រ MySQL

en: Postgresql support
km: គាំ​ទ្រ Postgresql

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
km: MTP និង​ឧបករណ៍​មេឌៀ Rio Karma បំណះ

en: Graphics, splash-screen
km: ក្រាហ្វិក អេក្រង់​ស្វាគមន៍

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
km: អ្នក​វិភាគ កម្ម​វិធី​រុក​រក​បរិបទ និង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​ទិដ្ឋភាព​ស្រស់​ស្អាត

en: Icons and image work
km: រូបតំណាង និង​រូបភាព​ការងារ

en: Dialog to filter the collection titles
km: ប្រអប់​ដើម្បី​ត្រង​ចំណងជើង​សម្រាំង

en: Tester, IRC channel operator, whipping
km: អ្នក​សាកល្បង​​ ការី​ឆានែល IRC  ការ​វាយ​

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
km: Rokymoter អ្នក​ជួសជុល​កំហុស (Firetech)

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
km: របារ​ចំហៀង​របស់ Konqueror វិធីសាស្ត្រ​ខ្លះ​របស់ DCOP

en: FHT routine, bugfixes
km: ទម្រង់​ការ FHT ជូសជុល​កំហុស

en: K3b export code
km: កូដ​នាំ​ចេញ K3b

en: Bugfixes, PostgreSQL support
km: ជួសជុល​​កំហុស គាំទ្រ​ ostgreSQL

en: Wikipedia support, patches
km: គាំទ្រ​បំណះ​របស់ Wikipedia

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
km:  រូប​សញ្ញា Amarok ពី​មុន ​អេក្រង់​ស្វាគមន៍​ពីមុន រូបតំណាង​ពីមុន

en: Audioscrobbler support
km: គាំទ្រ Audioscrobbler

en: Loads of stuff
km: ការ​ផ្ទុក​វត្ថុ

en: Splash screen
km: អេក្រង់​ស្វាគមន៍

en: Internet
km: អ៊ីនធឺណិត

en: Playlists
km: បញ្ជី​ចាក់

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
km: <qt>បិទ​បង្អួច​មេ​នឹង​​ទុក​ឲ្យ Amarok រត់​នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ ។ ប្រើ<B>ចេញ</B> ពី​ម៉ឺនុយ ឬ​រូបតំណាង​ថាស Amarok ដើម្បី​ចាកចេញ​ពី​កម្មវិធី ។</qt>

en: Docking in System Tray
km: ចត​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

en: Play Media (Files or URLs)
km: ចាក់​មេឌៀ (ឯកសារ ឬ URL)

en: Add Media (Files or URLs)
km: បន្ថែម​មេឌៀ (ឯកសារ ឬ URL)

en: Add Stream
km: បន្ថែម​ស្ទ្រីម​

en: Enter Stream URL:
km: បញ្ចូល​ URL ស្ទ្រីម ៖

en: &Add Media...
km: បន្ថែម​មេឌៀ...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
km: ជម្រះ​បញ្ជី​ចាក់

en: &Add Stream...
km: បន្ថែម​ស្ទ្រីម​...

en: &Export Playlist As...
km: នាំចេញ​បញ្ជី​ចាក់​ជា...

en: Equalizer
km: អេហ្គុយ

en: Play Media...
km: ចាក់​មេឌៀ...

en: Update Collection
km: ធ្វើ​ឲ្យ​សម្រាំង​ទាន់សម័យ

en: Previous Track
km: បទ​មុន

en: Next Track
km: បទ​បន្ទាប់

en: Increase Volume
km: បង្កើន​កម្រិត​សំឡេង

en: Decrease Volume
km: បន្ថយ​កម្រិត​សំឡេង

en: Toggle Main Window
km: បិទ/​បើក​បង្អួច​បញ្ជី​ចាក់

en: Search playlist
km: ស្វែងរក​បញ្ជី​​ចាក់

en: Show active track
km: បង្ហាញបទ​សកម្ម

en: Mute Volume
km: បិទ​សំឡេង

en: Queue Track
km: រៀបបទ​ជា​ជួរ

en: Rate Current Track: 1
km: វាយតម្លៃ​បទ​បច្ចុប្បន្ន ៖ ១

en: Rate Current Track: 2
km: វាយតម្លៃ​បទ​បច្ចុប្បន្ន ៖ ២

en: Rate Current Track: 3
km: វាយតម្លៃ​បទ​បច្ចុប្បន្ន ៖ ៣

en: Rate Current Track: 4
km: វាយតម្លៃ​បទ​បច្ចុប្បន្ន ៖ ៤

en: Rate Current Track: 5
km: វាយតម្លៃ​បទ​បច្ចុប្បន្ន ៖ ៥

en: &Music
km: តន្ត្រី

en: &Amarok
km: Amarok

en: &Playlist
km: បញ្ជីចាក់

en: &Tools
km: ឧបករណ៍

en: &Settings
km: ការ​កំណត់

en: Paused  ::  %1
km: បាន​ផ្អាក  ::  %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
km: ជម្រះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
km: ប្រវែង

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
km: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%.)

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
km: ប្លង់ '%1' ជា​ប្លង់​លំនាំដើម​ និង​មិនអាំច​ត្រូ​វបាន​លុប​ទេ ។

en: Cannot Delete Default Layouts
km: មិនអាច​លុបប្លង់​លំនាំដើមបានទេ

en: Head
km: ក្បាល

en: Body
km: តួ

en: Single
km: តែ​មួយ

en: New playlist layout
km: ប្លង់​បញ្ជី​ចាក់​ថ្មី

en: Copy playlist layout
km: ចម្លង​ប្លង់​បញ្ជី​ចាក់

en: Delete playlist layout
km: លុប​ប្លង់​បញ្ជី​ចាក់

en: Rename playlist layout
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ប្លង់​បញ្ជី​ចាក់

en: Choose a name for the new playlist layout
km: ជ្រើស​ឈ្មោះ​សម្រាប់​ប្លង់​បញ្ជី​ចាក់​ថ្មី

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
km: សូម​បញ្ចូលឈ្មោះ​សម្រាប់ប្លង់​បញ្ជី​ចាក់​ដែលអ្នក​រៀប​នឹង​កំណត់ ៖

en: Cannot create a layout with no name.
km: មិនអាច​បង្កើត​ប្លង់​ដែល​គ្មាន​ឈ្មោះ​បានទេ ។

en: Layout name error
km: កំហុស​របស់​ឈ្មោះ​ប្លង់

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
km: មិនអាច​បង្កើត​ប្លង់​ដែលមាន​ឈ្មោះដូច​គ្នា​នឹង​ប្លង់​ដែល​មាន​ស្រាប់​បានទេ ។

en: Cannot create a layout containing '/'.
km: មិនអាច​បង្កើត​ស្រទាប់​ដែល​មាន '/' បានទេ ។

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សម្រាប់​ប្លង់​បញ្ជាក់​ចាក់​ដែលអ្នក​រៀប​នឹង​កំណត់​ជា​ច្បាប់ចម្លង​របស់​ប្លង់ '%1' ៖

en: Choose a new name for the playlist layout
km: ជ្រើស​ឈ្មោះ​ថ្មី​សម្រាប់ប្លង់​បញ្ជី​ចាក់

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ថ្មី​សម្រាប់​ប្លង់​បញ្ជី​ចាក់​ដែល​អ្នក​រៀប​នឹង​ប្ដូរឈ្មោះ ៖

en: Cannot rename a layout to have no name.
km: មិនអាច​អាន​ប្លង់​ដែល​គ្មាន​ឈ្មោះ​ទេ ។

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
km: មិនអាច​អាន​ប្លង់​ដែល​មាន​ឈ្មោះដូច​គ្នា​នឹង​ប្លង់​ដែល​មាន​ស្រាប់​នោះទេ ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​ប្លង់​បញ្ជី​ចាក់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
km: ប្លង់ដែលអាច​ប្រើ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
km: ប្លង់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
km: ដាក់​ជា​ក្រុម​តាម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
km: មើល​​ជា​មុន

en: Standard
km: ស្តង់​ដារ

en: Repeat Track
km: ចាក់​បទ​ឡើង​វិញ

en: Repeat Album
km: ចាក់​អាល់ប៊ុម​ឡើង​វិញ

en: Repeat Playlist
km: ចាក់​បញ្ជីចាក់​ឡើង​វិញ

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
km: កន្លែង​ដាក់

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
km: រូបភាព​គម្រប

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
km: ថត

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
km: ឧបករណ៍​បែងចែក

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
km: ដាក់ប្រវែង​ជា​ក្រុម

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
km: ដាក់​បទ​ជា​ក្រុម

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
km: បែបផែន

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
km: ប្រភព

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
km: ចំណង​ជើង

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
km: ចំណង​ (ដែល​មាន​លេខ​បទ)

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
km[0]: %1 បទ (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
km[0]: %1 បទ

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Disc Number
km: លេខ​ថាស

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
km: បទ

en: Comment
km: សេចក្តី​អធិប្បាយ

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
km: ថត

en: Bitrate
km: អត្រា​ប៊ីត

en: Sample Rate
km: អត្រាគំរូ

en: Rating
km: កម្រិត​គុណភាព​

[ctx: Column name]
en: Last Played
km: ចាក់​ចុងក្រោយ

en: Mood
km: បែបផែន

en: File Size
km: ទំហំ​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
km: មិន​រៀប​​បទ​ជា​ជួរ

en: Start typing to progressively search through the playlist
km: ចាប់ផ្ដើម​វាយ​ដើម្បី​ស្វែងរក​តាមរយៈ​បញ្ជី​ចាក់

en: Tracks
km: បទ

en: Albums
km: អាល់ប៊ុម

en: Artists
km: សិល្បករ

en: Composers
km: កម្មវិធី​តែង

en: Years
km: ឆ្នាំ

en: Show only matches
km: បង្ហាញ​តែ​ការ​ផ្គូផ្គង​ប៉ុណ្ណោះ

en: Search Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត​ស្វែងរក

en: Tracks Added
km: បាន​បន្ថែម​បទ

en: Tracks Removed
km: បាន​យកបទ​ចេញ

en: The following sources are available for this track:
km: ប្រភព​ដូចខាង​ក្រោម​អាច​ប្រើបាន​សម្រាប់បទ​នេះ ៖

en: Stop Playing After This Track
km: បញ្ឈប់​ការ​ចាក់ បន្ទាប់​ពី​បទ​នេះ

en: Remove From Playlist
km: យក​ចេញពី​បញ្ជីចាក់

en: Select Source
km: ជ្រើស​ប្រភព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
km: ផ្គូផ្គង ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
km: តិចជាង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
km: បទ​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
km: អាល់ប៊ុម​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
km: សិល្បករ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
km: វាល​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
km: ដាក់​បញ្ច្រាស​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
km: របៀប​​តឹងរ៉ឹង​ដែល​ APG គួរតែបទ​ផ្គូផ្គងទៅកាន់​តម្លៃ​ដែលបាន​បញ្ជាក់​ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
km: របៀប​តឹងរ៉ឹងដែល​ APG គួរតែ​បទផ្គូផ្គងទៅកាន់​កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ ។

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
km: ចាប់ផ្ដើម​ដោយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
km: បញ្ចប់​ដោយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
km: មាន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
km: របៀប​តឹងរ៉ឹង​ដែល​ APG គួរតែ​បទផ្គូផ្គង​ទៅកាន់​ពេលវេលា​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
km: របៀប​តឹងរ៉ឹង​ដែល​​ APG គួរតែ​បទផ្គូផ្គង​ទៅកាន់​កម្រិត​គុណភាព​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ ។

en: title
km: ចំណង​ជើង

en: genre
km: ចង្វាក់

en: composer
km: កម្មវិធី​តែង

en: comment
km: សេចក្តី​អធិប្បាយ

en: length
km: ថិរវេលា

en: score
km: ពិន្ទុ

en: rating
km: អត្រា

en: label
km: ស្លាក

en: Scanning music
km: កំពុង​ស្កេន​តន្ត្រី

en: Aborting scanner with error: %1
km: បាន​បោះបង់​កម្មវិធី​វិភាគ​រក​ដោយសារ​កំហុស ៖ %1

en: Unable to start Amarok collection scanner.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​វិភាគ​សម្រាំង​របស់ Amarok បាន​ទេ ។

en: Authentication Error
km: កំហុស​​ក្នុង​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាពត្រឹមត្រូវ !

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
km: ប្រើ Amarok ជា​កម្មវិធី​ផ្នែក​ខាងមុខ​​​​ចំពោះ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Ampache របស់​អ្នក ។ វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​រកមើល​ ហើយ​ចាក់​មាតិកា Ampache ទាំង​អស់​នៅ​ក្នុង Amarok ។

en: Ampache Server %1
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Ampache %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
km: ការ​ចូល​ចុងក្រោយ

en: Subscribe
km: ជាវ​ជា​ប្រចាំ

en: Testing...
km: កំពុង​សាកល្បង...

en: Failed
km: បាន​​​បរាជ័យ

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
km: ជោគជ័យ

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ឬ​ពាក្យ​សម្ងាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ សូម​កែ ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត

en: No description available...
km: មិនមាន​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា...

en: From Jamendo.com
km: ពី Jamendo.com

en: A site where artists can freely share their music
km: តំបន់​ប​ណ្ដាញ​ដែល​សិល្បករ​អាច​ចែករំលែក​តន្ត្រី​របស់​ពួកគេ​ដោយ​សេរី

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់​សម័យ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
km: ទាញយក

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
km: ចង្វាក់ / សិល្បករ

en: Genre / Artist / Album
km: ចង្វាក់ / សិល្បករ / អាល់ប៊ុម

en: Updating the local Jamendo database.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ Jamendo មូលដ្ឋាន​ទាន់សម័យ ។

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
km[0]: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ Jamendo.com ទាន់​សម័យ​បាន​បញ្ចប់ ។ បាន​បន្ថែម​បទ %1 នៅ

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
km[0]: %1 អាល់ប៊ុម​ពី

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
km[0]: សិល្បករ %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
km: ទម្រង់ last.fm

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
km: សេវា Last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
km: ដាក់​ស្នើ​បទ

en: Last.fm: The social music revolution
km: Last.fm ៖ បដិវត្តន៍​តន្ត្រី​សង្គម ។

en: Last.fm: Love
km: Last.fm ៖ ស្រឡាញ់

en: Ctrl+L
km: បញ្ជា(Ctrl)+L

en: Enter an artist name
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សិល្បៈករ

en: Enter a tag
km: បញ្ចូល​ស្លាក

en: Create a Custom Last.fm Station
km: បង្កើត​ស្ថានីយ​ Last.fm ផ្ទាល់​មួយ

en: Tag
km: ស្លាក

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: %1's Streams
km: ស្ទ្រីម​របស់ %1

en: Global Tags
km: ស្លាក​សកល

en: Friends' Loved Radio
km: វិទ្យុ​របស់​មិត្តភក្ដិ

en: Friends' Personal Radio
km: វិទ្យុ​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​មិត្តភក្ដិ

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
km: បាន​​​បរាជ័យ

en: Personal Radio
km: វិទ្យុ​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: My Recommendations
km: ការ​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​របស់​ខ្ញុំ

en: My Radio Station
km: ស្ថានីយ​វិទ្យុ​របស់​ខ្ញុំ

en: My Top Artists
km: សិល្បករ​កំពូល​របស់​ខ្ញុំ

en: My Tags
km: ស្លាករបស់​ខ្ញុំ

en: Friends
km: មិត្តភក្ដិ

en: Last.fm: &Ban
km: Last.fm ៖ មម្រាម

en: Ctrl+B
km: បញ្ជា(Ctrl)+B

en: Ban this track
km: មម្រាម​បទ​នេះ

en: Last.fm: &Skip
km: Last.fm ៖ រំលង

en: Ctrl+S
km: បញ្ជា(Ctrl)+S

en: Skip this track
km: រំលង​បទ​នេះ

en: Global Tag Radio: "%1"
km: ​វិទ្យុ​ស្លាក​សកល ៖ "%1"

en: User Tag Radio: "%1"
km: វិទ្យុ​​ស្លាក​​អ្នកប្រើ ៖ "%1"

en: Similar Artists to "%1"
km: សិល្បករ​​ស្រដៀង​នឹង "%1"

en: Artist Fan Radio: "%1"
km: វិទ្យ​​គាំទ្រ​​សិល្បករ ៖ "%1"

en: %1's Neighbor Radio
km: វិទ្យុ​ជិតខាង​របស់ %1

en: %1's Personal Radio
km: វិទ្យុ​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់ %1

en: %1's Recommended Radio
km: វិទ្យុ​ដែល​បានផ្ដល់​អនុសាសន៍​របស់ %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
km: វិទ្យុ​ដែលបាន​ផ្ដល់​អានុសាសន៍​របស់ %1 (ប្រជាប្រិយភាព %2)

en: Group Radio: %1
km: វិទ្យុ​ក្រុម ៖ %1

en: Track Radio
km: វិទ្យុ​បទ

en: Artist Radio
km: វិទ្យុ​សិល្បករ

en: Last.fm is cool...
km: Last.fm គឺ​ល្អ...

en: Play Similar Artists from Last.fm
km: ចាក់​សិល្បករ​ដែល​ស្រដៀង​គ្នា​ពី Last.fm

en: Adding album cover to collection
km: កំពុង​បន្ថែម​គម្រប​អាល់ប៊ុម​ទៅ​សម្រាំង

en: Preview Tracks
km: មើល​បិទ​ជា​មុន

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
km: បទ​ដែល​អ្នក​រៀប​នឹង​ចម្លង​គឺ​ជា​ស្ទ្រីម Magnatune.com  ។ សម្រាប់​គុណភាព​ល្អ​ជាង និង​ស្ទ្រីម​គ្មាន​បញ្ហា ពិចារណា​អំពី​ការ​ទិញ​ការ​ទាញ​យក​អាល់ប៊ុម ។ ចាំថា នៅពេល​ដែល​ទិញ​ពី Magnatune សិល្បករ​ទទួល​បាន ៥០% ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ទិញ​​ដោយ​ប្រើ Amarok អ្នក​គាំទ្រ​គម្រោង​ Amarok ដោយ​ទទួល​បាន ១០% ។

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
km: អ៊ីមែល ៖​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
km: ខ្ញុំ​ជា​សមាជិក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
km: ប្រភេទ​សមាជិក ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
km: ស្ទ្រីម

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
km: មើល​ប្រភេទ​ស្ទ្រីម​ជា​មុន ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
km: Mp3 មានគុណភាព​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
km: Mp3 មាន​គុណភាព​ទាប

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
km: ទាញ​យក​អាល់ប៊ុមពី Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
km: ជម្រើស​ទាញ​យក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
km: ជ្រើស​ទ្រង់ទ្រាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
km: ទាញ​យក​ទៅ​កាន់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
km: ប្រសិន​បើ​អ្នក​ទាញ​យក​ទៅ​ដាក់​នៅ​ទីតាំង​ដែល​​កំពុង​ត្រួតពិនិត្យ​ដោយ Amarok នោះ​អាល់ប៊ុម​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​សម្រាំង​របស់​អ្នក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
km: ព័ត៌មាន Magnatune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
km: ទាញយក

en: Processing download
km: កំពុង​ដំណើរការ​ទាញយក

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
km: ហាក់បី​ដូចជា​មានកំហុស​នៅក្នុង​ព័ត៌មាន​សមាជិកភាព​ដែល​បានផ្ដល់ ។ សូម​កែ​វា និង​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។

en: Could not process download
km: មិនអាច​ដំណើរការ​ទាញយក​បាន​ទេ

en: Loading artist info...
km: កំពុង​ផ្ទុកព័ត៌មាន​សិល្បៈករ...

en: Fetching %1 Artist Info
km: កំពុង​ទៅ​ប្រមូល​យក​ព័ត៌មាន​សិល្បករ %1

en: Loading album info...
km: កំពុង​ផ្ទុកព័ត៌មាន​អាល់ប៊ុម...

en: Description:
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា ៖

en: From Magnatune.com
km: ​ពី Magnatune.com

en: Loading Magnatune.com frontpage...
km: កំពុង​ផ្ទុក​ទំព័រ​មុន​របស់ Magnatune.com...

en: Fetching Magnatune.com front page
km: ការ​ទាញយកទំព័រ​មុខ​របស់ Magnatune.com

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
km: កំពុង​ផ្ទុក​ទំព័រ​សំណព្វ​ Magnatune.com របស់​អ្នក...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
km: គ្មាន​ស្លាក​កំណត់​មិនល្អ​ដែល​សាកសម​ទៅ​សិល្បករ និង​អតិថិជន​ទេ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
km: ទាញ​យក​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ម្ដ​ងទៀត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
km: មាន​អាល់ប៊ុម​ដែល​អ្នក​បានទាញ​យក​ពី​មុន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
km: ទាញយក​ម្ដង​ទៀត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
km: សិល្បករ - អាល់ប៊ុម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
km: បិទ

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
km: Magnatune.com គឺ​ជា​ប្រភេទ​ក្រុមហ៊ុន​ថត​ផ្សេង​ដែល​មាន​បាវចនា "យើង​មិនមែន​ជា​បិសាចទេ!" 50% នៃ​កា​រទិញ​នីមួយៗ​ទៅ​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅ​សិល្បករ ហើយ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ទិញ​អាល់ប៊ុម​តាមរយៈ Amarok គម្រោង Amarok ទទួល​បាន 10% ។ Magnatune.com ក៏​ផ្ដល់នូវ​សមាជិកភាព "អ្វី​ដែលអ្នក​អាច​ហូបបាន" ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ទាញយក​តន្ត្រី​របស់​អ្នក​បានច្រើន​តាម​ដែលអ្នក​អាច​ធ្វើបាន ។

en: Artist / Album
km: សិល្បករ / អាល់ប៊ុម

en: Re-download
km: ទាញយក​ឡើងវិញ

en: Update Database
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទាន់សម័យ

en: Tools
km: ឧបករណ៍

en: Download Album
km: ទាញយក​អាល់ប៊ុម

en: Updating the local Magnatune database.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ Magnatune មូលដ្ឋានទាន់សម័យ ។

en: ERROR: No arguments supplied
km: ERROR ៖ គ្មាន​អាគុយម៉ង់​បាន​ផ្ដល់

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
km: ERROR ៖ ចំនួន​អាគុយម៉ង់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់ addMoodyTracks

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
km: ERROR ៖ កំហុស​ញែក​សម្រាប់​អាគុយម៉ង់ 2 ( ចំនួន )

en: ok
km: យល់ព្រម

en: ERROR: Unknown argument.
km: ERROR ៖ មិន​ស្គាល់​អាគុយម៉ង់ ។

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
km: ដេមិន MP3tunes Harmony របស់​ Amarok

en: (C) 2008, Casey Link
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៨ ដោយ Casey Link

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
km: គ្រប់គ្រង​ការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​សម្រាប់សេវា MP3tunes នៅ​ក្នុង​ Amarok ។

en: The identifier the daemon should use.
km: ដេមិន​ឧបករណ៍​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​គួ​រ​ប្រើ ។

en: The email to be used for authentication.
km: អ៊ីមែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ ។

en: The pin to be used for authentication.
km: ចំណុច​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ ។

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
km: អ៊ីមែល ៖

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
km: AutoSync គឺ​ជា​លក្ខណៈពិសេស​បាន​ពី MP3tunes ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ផ្លាស់ទី​តន្ត្រី​របស់​អ្នក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​រវាង​កុំព្យូទ័រ និង​ឧបករណ៍ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
km: AutoSync គឺ​ជា​លក្ខណៈពិសេស​ដែល​បាន​មក​ពី MP3tunes ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ផ្លាស់ទី​តន្ត្រី​របស់​អ្នក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​រវាង​កុំព្យូទ័រ និង​ឧបករណ៍ ។ អ្នក​អាច​ផ្ទុក​តន្ត្រី​ឡើង​ពី​ទីតាំងមួយ និង​ទាញយក​វា​ភ្លាមៗ​ទៅ​ទីតាំង​ផ្សេង ។

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
km: កម្មវិធី​ចាក់សោ​តន្ត្រី​លើ​បណ្ដាញ​ដែល​​អ្នក​អាច​ទុក និង​ចូល​ដំណើរការ​តន្ត្រី​របស់​អ្នក​ដោយ​​សុវត្ថិភាព ៖ http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
km: កម្មវិធី​ចាក់សោ MP3tunes ៖ តន្ត្រី​របស់អ្នក​មាន​គ្រប់ទីកន្លែង !

en: MP3tunes AutoSync Enabled
km: បាន​បើកការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម MP3tunes ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: MP3tunes AutoSync Disabled
km: បានបិទ​ការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម MP3tunes ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Authenticating
km: ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាពត្រឹមត្រូវ

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
km: MP3tunes Harmony ៖ បាន​ផ្ដាច់

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
km: MP3tunes Harmony ៖ រង់ចាំ​ការ​បញ្ចូល PIN

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
km: MP3tunes Harmony ៖ បាន​តភ្ជាប់​ដោយជោគជ័យ

en: MP3tunes Locker
km: កម្មវិធី​ចាក់សោ MP3tunes

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
km: មានតែ​ប្រភេទ​​បទ​​​ដូច​ខាង​ក្រោម​​អាច​ត្រូវ​បានគាំទ្រ  MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg ។

en: Upload to MP3tunes Initiated
km: ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ទៅ​កាន់ MP3tunes បាន​ចាប់ផ្ដើម

en: Uploading Track %1/%2
km: កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង​នូវ​បទ %1/%2

en: Loading Podcast Info...
km: កំពុង​ផ្ទុក​ព័ត៌មាន Podcast​...

en: Fetching Podcast Info
km: កំពុង​ទៅ​ប្រមូល​យក​ព័ត៌មាន​សិល្បករ

en: Podcast Directory
km: ថត Podcast

en: A large listing of podcasts
km: បញ្ជី​ផតខាស់​ធំ

en: Loading info...
km: កំពុង​ផ្ទុកព័ត៌មាន...

en: This service does not accept any messages
km: សេវា​នេះ​មិន​ទទួល​យក​សារ​ណាមួយ​ទេ

en: ERROR: unknown message
km: ERROR ៖ មិន​ស្គាល់សារ

en: No service named %1 is currently loaded
km: គ្មាន​សេវា​ដែលមាន​ឈ្មោះ %1 បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បានផ្ទុក​ទេ

en: Back
km: ថយក្រោយ

en: Abort
km: បោះបង់

en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: Muted
km: ស្ងាត់

en: Bookmark
km: ចំណាំ

en: Ignore
km: មិនអើពើ

en: Folder
km: ថត

en: Collection root
km: សម្រាំង root

en: &Basic...
km: មូលដ្ឋាន...

en: &Advanced...
km: កម្រិត​ខ្ពស់...

en: Simple Search
km: ការ​ស្វែងរក​ធម្មតា

en: Rating changed
km: បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការវាយ​តម្លៃ

en: Volume: 100% (muted)
km: កម្រិត​សំឡេង ៖ 100% (ស្ងាត់)

en: Paused
km: បាន​ផ្អាក

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
km: %1 ទំនេរ

en: Track Progress
km: វឌ្ឍនភាព​បទ

en: Enter space-separated terms to search.
km: បញ្ចូលធាតុ​ដែលបាន​បំបែក​ដោយ​ចន្លោះ ដើម្បី​ស្វែងរក ។

en: Edit filter
km: កែសម្រួល​តម្រង

en: Volume
km: កម្រិត​សំឡេង

en: 100%
km: ១០០%

en: 80%
km: ៨០%

en: 60%
km: ៦០%

en: 40%
km: ៤០%

en: 20%
km: ២០%

en: 0%
km: ០%

en: Drag in and out items from above.
km: អូស​​ក្នុង​និង​ក្រៅ​ធាតុ​ពី​ខាង​លើ ។

en: empty
km: សម្អាត
