amarok - en to nb translation catalogue (2088 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
nb: Standard

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
nb: Ingen gruppering

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
nb: Ingen gruppering (enkelt linje)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
nb: Pratsom

en: License Agreement
nb: Lisensavtale

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
nb: <qt>Ingen informasjon tilgjengelig.<br /> Det oppgitte KAboutData-objektet finnes ikke.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
nb: <qt>Ingen informasjon tilgjengelig.<br /> Det oppgitte OcsData-objektet finnes ikke.</qt>

en: About %1
nb: Om %1

en: License: %1
nb: Lisens: %1

en: &About
nb: &Om

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
nb: Vennligst rapporter feil til <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
nb: F&orfatter

en: A&uthors
nb: F&orfattere

en: &Contributors
nb: &Bidragsytere

en: &Donors
nb: &Givere

en: T&ranslation
nb: Ove&rsettelse

en: Email contributor
nb: Send e-post til bidragsyter

en: Visit contributor's homepage
nb: Besøk bidragsyters nettside

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
nb: Navn

en: Amarok Menu
nb: Amarok-meny

en: Play/Pause
nb: Spill/Pause

en: Click to change
nb: Trykk for å endre

en: &Replay Gain Mode
nb: &Replay gain-modus

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
nb: A&v

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
nb: &Spor

en: Stop
nb: Stopp

en: Stop after current Track
nb: Stopp etter dette sporet

en: Stop after current track: Off
nb: Stopp etter dette sporet: Av

en: Stop after current track: On
nb: Stopp etter dette sporet: På

en: No track playing
nb: Ingen spor spiller

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
nb: Om nok en tidsetikett skal vises, til venstre.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
nb: Hvis krysset av, vises nok en tidsetikett til venstre for søkeglideren i spillervinduet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
nb: Om gjenstående sportid skal vises i tidsetiketten til venstre.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
nb: Hvis krysset av, blir gjenstående sportid og ikke vanlig sportid vist i spillervinduet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
nb: Hvilke spor eller album skal foretrekkes i tilfeldig modus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
nb: Spor eller album med denne egenskapen har større sjanser til å bli valgt i tilfeldig modus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
nb: Hvordan det skal gås gjennom sporene i spillelista

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
nb: Bestemmer hvordan amarok vil gå gjennom sporene i spillelista

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
nb: Sist brukte dynamiske modus.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
nb: Hvis dette er på blir dynamisk modus satt på, og spor blir lagt til ifølge den oppgitte dynamiske spillelista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
nb: Dupliserte spor i dynamisk modus.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
nb: Hvis dette er gitt har spor lagt til i dynamisk modus ikke lov til å ha duplikater.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
nb: Antall tidligere spor.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
nb: Antall spor som skal etterlates i spillelista før det aktive sporet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
nb: Antall kommende spor.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
nb: Antall spor som skal lastes inn i spillelista etter det aktive sporet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
nb: Om programikonet skal vises i systemkurven

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
nb: Vis/skjul Amarok-ikonet i systemkurven.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
nb: Om kontekstvisningen skal skjules.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
nb: Vis/skjul kontekst-visning i Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
nb: Tallet på angrenivå i spillelista

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
nb: Tallet på mulige angrenivå i spillelista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
nb: Om spillelister skal lagre relative adresser

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
nb: Hvis krysset av, blir det lagret relative, ikke absolutte, filadresser i Amaroks spillelister.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
nb: Filnavn for den eksterne nettleseren som Amarok skal starte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
nb: Om det skal forsøkes å hente nødvendig omslagsgrafikk automatisk

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
nb: Om bakgrunnsbilder skal vises i blaer-ruta

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
nb: Vis albumgrafikk  i samlingsblaingen

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
nb: Vis kontekstvisning

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
nb: Spill den jinglen som ble kjørt først

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Enable context applets collapse animations
nb: Kontekst-miniprogrammer kan animeres i sammenfolding

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
nb: Hvis dette er på, vil kontekst-miniprogrammer foldes sammen ved bruk av animasjon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
nb: Om «Organiser filer» skal overskrive eksisterende filer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
nb: Hvis dette er på vil «Organiser filer» skrive over målfiler om de finnes fra før.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
nb: Om «Organiser filer» vil flytte «The» i artistnavn til slutten.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
nb: Hvis dette er på vil «Organiser filer»  flytte «The» i artistnavn til slutten, som i «Beatles, The».

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
nb: Om «Organiser filer» skal erstatte mellomrom i filnavn med understreker.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
nb: Hvis dette er på vil «Organiser filer» erstatte mellomrom i filnavn med  understreker.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
nb: Om «Organiser filer» skal bruke omslagsbilder som mappeikoner.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
nb: Hvis dette er på, vil «Organiser filer» bruke omslagsbilder som mappeikoner.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
nb: Samlingsmappemål for Organiser-filer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
nb: Sti til samlemappemålet for Organiser-filer.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
nb: Om «Organiser filer» skal endre filnavn slik at de passer i VFAT-filsystemer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
nb: Hvis dette er slått på, vil «Organiser filer» erstatte tegn som ikke passer i VFAT-filsystemer (slik som «:«*»  og «?»).

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
nb: Om «Organiser filer» skal endre filnavn slik at de bare inneholder 7-bit ASCII-tegn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
nb: Hvis dette er slått på vil «Organiser filer» erstatte tegn som ikke passer med tegnsettet 7-bits ASCII.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
nb: Om «Organiser filer» skal bruke et selvvalgt filnavnskjema.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
nb: Hvis dette er slått på vil «Organiser filer» gi filer nytt navn ifølge en selvvalgt formatstreng.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
nb: Formatstreng for «Organiser filer», hvis selvvalgt navneskjema brukes.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
nb: Hvis det selvvalgte skjemaet for filnavn er slått på, så vil «Organiser filer» endre filnavnene i følge denne formatstrengen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
nb: Regulært uttrykk som skal erstattes.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
nb: «Organiser filer» kommer til å erstatte understrenger som passer med dette regulære uttrykket.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
nb: Erstatter streng.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
nb: «Organiser filer» kommer til å sette inn denne strengen i stedet for understrenger som passer.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
nb: Enkel eller avansert kjøremåte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
nb: I enkel kjøremåte brukes grafiske symboler som kan dras og slippes til å bygge et filnavnmønster, i avansert kjøremåte er bildene erstattet med tekst.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
nb: Forhåndsinnstilte formater

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
nb: En liste over forhåndsinnstilte formater (symbolskjemaer)

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
nb: Hovedlydstyrke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
nb: Hovedlydstyrken i Amarok. Dette er et tall mellom 0  og 100.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
nb: Dempet tilstand

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
nb: Demp lyd av/på.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
nb: Om spor skal tones ut når STOPP trykkes.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
nb: Slå på/av uttoning.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
nb: Om spor skal tones ut når PAUSE trykkes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
nb: Lengde på uttoninga, målt i millisekunder

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
nb: Hvor lenge uttoninga skal vare, målt i millisekunder.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
nb: Lydbalansemodus – 0 = av, 1 til n = forhåndsinnstilling nr.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
nb: Når krysset av, blir lydstrømmen filtrert gjennom lydbalansetillegget.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
nb: Liste over navn på brukerens forhåndsinnstilte lydbalanser

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
nb: Liste over brukerens forhåndsinnstilte lydbalanser

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
nb: Hvordan lydnivået fpr avspilling justeres.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
nb: Om lydnivået for sporene skal justeres slik at de høres ut til å ha samme lydnivå, og i så fall om justeringa skal gjøres pr. spor eller pr. album.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
nb: Slå av «replay gain»

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
nb: Gi hvert spor samme lydstyrke

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
nb: Gi hvert album samme lydstyrke

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
nb: Lengden på et kort søk, målt i sekunder.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
nb: Lengden på et middels søk, målt i sekunder.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
nb: Lengden på et langt søk, målt i sekunder.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
nb: Om Amarok skal pause det sporet som spilles ved hvilemodus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
nb: Om Amarok skal hindre systemet i å gå i hvilemodus hvis det spiller et spor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
nb: Om Amarok skal begynne å spille et spor hvis det legges til spillelista (og ikke noe annet spilles nå).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
nb: Amazon-sted for henting av plateomslag

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
nb: Avgjør hvilken Amazon-tjener som skal brukes til å hente ned plateomslag.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
nb: Wikipedia språk for informasjonshenting

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
nb: Angi på hvilket språk Amarok skal forsøke å hente informasjon fra Wikipedia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
nb: Bruk KNotify-støtte

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
nb: Bruk skjermmeldinger

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
nb: Slå på/av visning av skjermmeldinger.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
nb: Bruk Growl for varslinger

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
nb: Slå på/av bruk av Growl for varslinger.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
nb: Slå på/av gjennomskinnelighet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
nb: Bruk gjennomskinnelig bakgrunn til skjermmeldinger.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
nb: Om det skal brukes selvvalgte farger for skjermmeldinger

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
nb: Du kan bruke selvvalgte farger for skjermmeldinger hvis dette er slått på.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
nb: Skriftfarge for skjermmeldinger

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
nb: Fargen brukt på skjermmeldingene. Fargen er en kommadelt liste med verdier for rød, grønn og blå, og verdiene må ligge mellom 0 og 255.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
nb: Skriftskalering for skjermmeldinger

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
nb: Skaleringsfaktor for  skjermmeldingsskriften, i prosent av normal. 100 er &#8220;normal størrelse&#8221;.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
nb: I hvor mange millisekund skal teksten vises

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
nb: Hvor lenge skjermmeldingene skal vises, målt i millisekund. Verdien 0 betyr at de alltid skal vises. Standardverdien er 5 000 millisekund.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
nb: Y-forskyvning

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
nb: Loddrett plassering til skjermmeldinger, målt relativt til valgt skjerm og skjermmeldingsjustering. Hvis plasseringa er øverst, er forskyvningen avstanden mellom øvre del av skjermmeldinga og toppen av skjermen. Hvis plasseringa er nederst, er forskyvningen avstanden mellom nedre del av skjermmeldinga og bunnen av skjermen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
nb: Skjerm for skjermmeldinger

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
nb: Skjermen skjermmeldinger skal vises på. For maskiner med en skjerm skal denne verdien være 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
nb: Juster skjermmeldinger til

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
nb: Relativ plassering av skjermmeldinger. Mulige verdier er «Left» (venstre), «Middle» (midten), «Right» (høyre) og «Center» (sentrer).

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Don't show when a fullscreen application is active
nb: Ikke vis når et fullskjerm-program er aktivt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
nb: Ikke vis skjermteksten hvis et annet program har fokus og kjører i fullskjerm-modus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
nb: Fortsett med avspilling av sist spilte spor ved oppstart

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
nb: Hvis krysset av, starter Amarok med å fortsette sist spilte spor ved oppstart.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
nb: Nettadresse til sporet som skal spilles av ved oppstart

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
nb: Internt: Nettadresse til sporet som skal spilles av ved oppstart.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
nb: Internt: gjenoppta spilling i pauset tilstand

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
nb: Tidspunkt for fortsettelse, målt i millisekund

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
nb: Internt: Tidspunkt for fortsettelse, målt i millisekund.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
nb: Ja/Nei-liste som viser hvilke blaere som er synlige, ovenfra og ned

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
nb: Sporet som ble spilt sist programmet avsluttet. Verdi -1 betyr ikke noe spor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
nb: Tallet (ovenfra) på siste aktive blaer.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
nb: Om samlingsmapper skal gjennomsøkes rekursivt

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
nb: Om samlingsmapper skal gjennomsøkes ved endringer

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
nb: Om endringer i metadata blir skrevet tilbake

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
nb: Om endringer i sporstatistikk blir skrevet tilbake

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
nb: Om endringer til plateomslaget blir skrevet tilbake

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
nb: Maksimalt innebygde omslagsdimensjoner

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
nb: Liste over mapper i samlinga

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
nb: Om spornumre vises i samlingsblaingen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
nb: Om årstall vises i samlingsblaingen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
nb: Om Mozillas tegnsettfinner skal brukes til å forsøke å gjette tegnkoding for ID3-tagger.

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
nb: Brukernavn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
nb: Brukernavnet brukt til å koble til Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
nb: Passord

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
nb: Passord brukt til å koble til Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
nb: Send komponistdata

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
nb: Bruk komponistdata i Last.fm som artist

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
nb: Hent liknende artister

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
nb: Enhetstype

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
nb: Type medieenhet

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
nb: Monteringspunkt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
nb: Monteringspunktet som brukes for tilkoblingen til medieenheten.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
nb: Monteringskommando

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
nb: Monteringskommandoen som brukes for tilkoblingen til medieenheten.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
nb: Avmonteringskommando

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
nb: Avmonteringskommandoen som brukes for tilkoblingen til medieenheten.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
nb: Ta bort podradiosendinger automatisk

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
nb: Om podcaster som allerede er spilt skal slettes automatisk når medieenheten kobles til.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
nb: Synkroniser statistikk

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
nb: Om Amarok-statistikk skal synkroniseres med spilletelling/rangering på enheten og om spor spilt skal sendes til Last.fm.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
nb: Manuelt tillagte servere

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
nb: Tjenere som deler musikk, lagt til av brukeren.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
nb: Tjenerpassord

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
nb: Passord lagret etter vertsnavn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
nb: Ta med spornavn i søk

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
nb: Ta med albumnavn i søk

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
nb: Ta med artistnavn i søk

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
nb: Ta med sjangernavn i søk

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
nb: Ta med komponistnavn i søk

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
nb: Ta med år i søk

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
nb: Navnet på utformingen som vil bli lastet inn ved oppstart

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
nb: Om Amarok bruker sin egen interne database, i stedet for en ekstern motor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
nb: Vertsnavnet for den eksterne tjeneren det skal kobles til.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
nb: Hvilken tjenerport det skal kobles til for å nå databasemotoren.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
nb: Navnet på databasen som Amarok vil bruke. Brukeren må ha tilstrekkelige tilgangstillatelser.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
nb: Brukernavn brukt for tilgang til den eksterne databasen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
nb: Passord for brukeren til den eksterne databasen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
nb: Holder en løpende telling for å vite når en CHECK skal kjøres.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
nb: Om skriptingmodulen i Amarok skal slås på.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
nb: Slå på/av skriptingmodulen i Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
nb: Om innebygde skripter skal oppdateres automatisk

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
nb: Vend automatisk oppdatering for innebygde skripter av/på.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
nb: Om stemningslinje skal vises for gjeldende spor, hvis den finnes, i framdriftslinja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
nb: Slå av/på visning av stemningslinje, om den finnes, i framdriftslinja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
nb: Stil som skal brukes når stemningslinja tegnes

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
nb: Kvalitetsfaktor for automatisk spilleliste-generator

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
nb: En verdi mellom 0 og 10 som styrer om den automatiske spilleliste-generatoren forsøker å være rask (0) eller nøyaktig (10).

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: New Bookmark
nb: Nytt bokmerke

en: Bookmark Manager
nb: Bokmerkestyring

en: Add Group
nb: Legg til gruppe

en: Filter bookmarks
nb: Filtrer bokmerker

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
nb: Begynn å taste for å filtrere bokmerkene fortløpende

en: Bookmark this Album
nb: Lag bokmerke for dette albumet

en: Bookmark this Artist
nb: Lag bokmerke for denne artisten

en: Add Position Marker
nb: Legg til posisjonsmarkør

en: Group
nb: Gruppe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
nb: Beskrivelse

en: New Group
nb: Ny gruppe

en: none
nb: ingen

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
nb: &Last inn

en: &Delete
nb: &Slett

en: &Create timecode track
nb: &Lag tidskodespor

en: New Timecode Track
nb: Nytt tidskodespor

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Context: %1
nb: Kontekst: %1

en: Bookmark Context View Applets
nb: Lag bokmerke for miniprogram for kontekst-visning

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
nb: Kontekst

en: Files
nb: Filer

en: Files (%1)
nb: Filer (%1)

en: Album "%1" from %2
nb: Album «%1» fra %2

en: Album "%1"
nb: Album «%1»

en: Artist "%1" from %2
nb: Artist «%1» fra %2

en: Artist "%1"
nb: Artist »%1»

en: Bookmark Media Sources View
nb: Bokmern mediekildevisning

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
nb: Naviger

en: Bookmark Track Position
nb: Sett bokmerke for sporposisjon

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
nb: Spill

en: Files/URLs to open
nb: Filer/nettadresser som skal åpnes

en: Immediately start playing an audio cd
nb: Begynn å spille en lydcd med en gang

en: Skip backwards in playlist
nb: Hopp bakover i spillelista

en: Start playing current playlist
nb: Spill av gjeldende spilleliste

en: Play if stopped, pause if playing
nb: Spill av hvis stoppet. Pause hvis spiller.

en: Pause playback
nb: Pause i avspilling

en: Stop playback
nb: Stopp avspilling

en: Skip forwards in playlist
nb: Hopp fremover i spillelista

en: Additional options:
nb: Flere valg:

en: Append files/URLs to playlist
nb: Legg filer og nettadresser til spillelista

en: Queue URLs after the currently playing track
nb: Legg nettadresser i kø etter sporet som spiller

en: Load URLs, replacing current playlist
nb: Last inn nettadresser, erstatt gjeldende spilleliste

en: Print verbose debugging information
nb: Skriv ut detaljert feilsøkingsinformasjon

en: Print verbose debugging information from the audio system
nb: Skriv ut detaljert feilsøkingsinformasjon fra lydsystemet.

en: Disable colorization for debug output.
nb: Slå av fargesetting for utdata fra feilsøking.

en: Allow running multiple Amarok instances
nb: Tillat kjøring av flere Amarok-instanser

en: Base for relative filenames/URLs
nb: Grunnlag for relative filnavn/URL-er

en: Database Error
nb: Databasefeil

en: Moving files to trash
nb: Flytter filer til søppelkurven

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
nb: I Systeminnstillinger er det satt opp  en musikksti, %1.
    Vil du bruke den som samlingsmappe?

en: Media Sources Home
nb: Hjem for mediekilder

en: Filter Music Sources
nb: Filtrer musikkilder

en: &Media Sources
nb: &Mediekilder

en: Go Up in Media Sources Pane
nb: Gå oppover i i Mediekilder-ruta

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
nb: Her finner du din lokale musikk, og også musikk fra mobile lydspillere og CD-er.

en: Search collection
nb: Søk i samling

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
nb: Lagt til denne timen

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
nb: Lagt til i dag

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
nb: Lagt til denne uka

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
nb: Lagt til denne måneden

en: First Level
nb: Første nivå

en: Second Level
nb: Annet nivå

en: Third Level
nb: Tredje nivå

en: Show Years
nb: Vis &år

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
nb: Vis spornumre

en: Show Cover Art
nb: Vis omslagsgrafikk

en: Merged View
nb: Flettet visning

en: Sort Options
nb: Sorteringsvalg

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
nb: Ingen etiketter

en: Counting...
nb: Teller …

en: 1 track | %1 tracks
nb[0]: 1 spor
nb[1]: %1 spor

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Various Artists
nb: Diverse artister

en: Year - Album
nb: År – album

en: Track Artist
nb: Spor-artist

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
nb: Album artist

en: Composer
nb: Komponist

en: Genre
nb: Sjanger

en: Year
nb: År

en: Label
nb: Etikett

en: None
nb: Ingen

en: Collapse All
nb: Fold sammen alle

en: Collection
nb: Samling

en: Copy to Collection
nb: Kopier til samling

en: Move to Collection
nb: Flytt til samling

en: Move Tracks to Trash
nb: Flytt spor til søppelkurven

en: Delete Tracks
nb: Slett spor

en: More...
nb: Mer …

en: &Add to Playlist
nb: &Legg til spilleliste

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
nb: E&rstatt spilleliste

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
nb: Organiser filer

en: &Edit Track Details
nb: Rediger spor&informasjon

en: Refresh
nb: Frisk opp

en: Filter Files
nb: Filtrer filer

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
nb: Med filbehandlinga kan du bla i filer hvor som helst på systemet ditt, uansett om disse filene er en del av din lokale samling. Så kan du legge til disse filene til spillelista og utføre grunnleggende filhandlinger.

en: &Move to Trash
nb: Flytt til &papirkurven

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
nb: Bekreft sletting

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette dette elementet?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette disse %1 elementene?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
nb: Bekreft flytt til papirkurven

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
nb[0]: Er det sikkert at dette elementet skal kastes i søppelkassen?
nb[1]: Er det sikkert at disse %1 elementene skal kastes i søppelkassen?

en: Home
nb: Hjem

en: Automated Playlist Generator
nb: Automatisk spilleliste-generator, ASG

en: Create playlists by specifying criteria
nb: Opprett spilleliste ved å oppgi kriterier

en: Add new preset
nb: Legg til en ny forhåndsinnstilling

en: Edit selected preset
nb: Rediger valgt forhåndsinnstilling

en: Delete selected preset
nb: Slett valgt forhåndsinnstilling

en: Import a new preset
nb: Importer en ny forhåndsinnstilling

en: Export the selected preset
nb: Eksporter den valgte forhåndsinnstillingen

en: Run APG with selected preset
nb: Kjør ASG med valgt forhåndsinnstilling

en: APG Presets
nb: ASG forhåndsinnstillinger

en: Generator Optimization
nb: Generator-optimering

en: Speed
nb: Hastighet

en: Accuracy
nb: Nøyaktighet

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
nb: Rediger tilbøyelighet

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
nb: Pass med type:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
nb: Denne tilbøyeligheten er en erstatning for en 
    annen, som nå er deaktivert eller ikke lastet inn.
    Navnet på den opprinnelige tilbøyeligheten var %1.

en: This bias has no settings.
nb: Denne tilbøyeligheten har ingen innstillinger

en: Dynamic Playlists
nb: Dynamiske spillelister

en: Dynamically updating parameter based playlists
nb: Oppdaterer dynamisk parameter-baserte spillelister

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
nb: Med en dynamisk spilleliste blir Amarok din personlige DJ, som automatisk velger spor for deg, basert på et antall parametre sonm du velger.

en: Previous:
nb: Tidligere:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
nb: Antall tidligere spor som skal etterlates i spillelista.

en: Upcoming:
nb: Kommende spor:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
nb: Antall kommende spor som skal lastes inn i spillelista.

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
nb: På

en: Turn dynamic mode on.
nb: Slå på dynamisk modus

en: Duplicates
nb: Duplikater

en: New
nb: Ny

en: New playlist
nb: Ny spilleliste

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit the selected playlist or bias
nb: Rediger den valgte spillelista eller tilbøyeligheten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
nb: Slett

en: Delete the selected playlist or bias
nb: Slett valgt forhåndsinnstilling eller tilbøyelighet

en: Repopulate
nb: Fyll opp på nytt

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
nb: Erstatt kommende spor med nye.

en: &Rename playlist
nb: Gi &nytt navn til spilleliste

en: &Add new Bias
nb: &Legg til en ny tilbøyelighet

en: &Clone Playlist
nb: &Klon spilleliste

en: &Delete playlist
nb: &Slett spilleliste

en: &Edit bias...
nb: R&ediger tilbøyelighet …

en: &Clone bias
nb: &Klon tilbøyelighet

en: &Delete bias
nb: &Slett tilbøyelighet

en: &Add new bias
nb: Legg til en &ny tilbøyelighet

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
nb: Spillelistebehandleren inneholder din liste over importerte og lagrede spillelister. Der kan du også sette sammen krafrtige dynamiske spillelister og styre dine podkastabonnementer og episoder.

en: Add Folder
nb: Legg til mappe

en: Visible Sources
nb: Synlige kilder

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
nb: Mapper vises bare i <b>flettet visning</b>.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
nb: Ny mappe

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
nb[0]: En spilleliste
nb[1]: %1 spillelister

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
nb: Laster …

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
nb[0]: Èn spilleliste
nb[1]: %1 spillelister

en: Source
nb: Kilde

en: Create an Empty Playlist
nb: Opprett en tom spilleliste

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
nb: &Ny

en: &Rename...
nb: &Endre navn …

en: &Delete...
nb: &Fjern …

en: &Export As...
nb: &Eksporter som …

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
nb[0]: Fjern ett spor fra %2
nb[1]: Fjern %1 spor fra %2

en: Confirm Playlist Deletion
nb: Bekreft sletting i spillelister

en: Use relative path for &saving
nb: Bruk relativ &sti til lagring

en: Save As
nb: Lagre som

en: &Rename Folder...
nb: &Endre mappenavn …

en: &Delete Folder
nb: &Slett mappe

en: New name
nb: Nytt navn

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
nb: Oppgi nytt mappenavn:

en: Confirm Delete
nb: Bekreft sletting

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne mappa med alt innhold?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
nb: Podkaster

en: List of podcast subscriptions and episodes
nb: Liste over podkastabonnementer og episoder

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
nb: Håndter dine podkastabonnementer og bla i individuelle episoder. Her kan også episoder lastes ned til disk, eller du kan be Amarok gjøre det automatisk.

en: &Add Podcast
nb: &Legg til podcast

en: &Update All
nb: &Oppdater alle

en: Import OPML File
nb: Importer OPML-fil

en: By
nb: Av

[ctx: Podcast published on date]
en: On
nb: På

en: File Size:
nb: Filstørrelse:

en: Subscription Date:
nb: Abonnementsdato:

en: Keywords:
nb: Nøkkelord:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
nb: Legg til podcast …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
nb: legg til podcast …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
nb: Frisk opp alle podcaster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
nb: Oppsett av podcaster …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
nb: Intervall for leting …

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
nb[0]: En kanal
nb[1]: %1 kanaler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
nb: Tittel

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Add Podcast
nb: Legg til podcast

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
nb: Oppgi nettadresse til RSS 1./2.0 eller Atom-kilden:

en: Saved Playlists
nb: Lagrede spillelister

en: User generated and imported playlists
nb: Brukerlagde og importerte spillelister

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
nb: Opprett, rediger, organiser og last spillelister. Amarok legger til automatisk alle spillelister som finnes når samlinga gjennomsøkes, og spillelister som du lagrer vises også her.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
nb: Med Internett-viseren kan du bla i nettkilder med innhold som integreres direkte inn i Amarok. Amarok leveres med noen slike kilder, men mange flere kan legges til ved bruk av skripter.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
nb: Generelt

en: Configure General Options
nb: Sett opp generelle valg

en: Local Collection
nb: Lokal samling

en: Configure Local Collection
nb: Sett opp lokal samling

en: Configure Metadata Handling
nb: Sett opp Metadata-behandling

en: Playback
nb: Avspilling

en: Configure Playback
nb: Sett opp avspilling

en: Notifications
nb: Beskjeder

en: Configure Notifications
nb: Oppsett av beskjeder

en: Configure Database
nb: Sett opp database

en: Plugins
nb: Programtillegg

en: Configure Plugins
nb: Sett opp programtillegg

en: Scripts
nb: Skripter

en: Configure Scripts
nb: Sett opp skripter

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
nb: Samlingsoppsett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
nb: Samlingsmapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
nb: Disse mappene blir undersøkt etter media til samlingen din. Du kan høyre-klikke på en mappe for å skanne den på nytt, hvis den var valgt før:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
nb: Importerer musikk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
nb: Hvorvidt Amarok skal omkode spor når de kopieres eller flyttes til lokal samling.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
nb: Omkode spor

en: Success
nb: Vellykket

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
nb: Amarok-databasen meldte om følgende feil:
    %1
    I de fleste tilfeller vil du måtte rette på disse feilene før Amarok kan kjøre riktig.

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
nb: passord

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
nb: Kryss av for å slå på bruk av en ekstern database. Som standard kjører det fra før en innebygget MySQL-database.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
nb: Bruk &ekstern MySQL-database

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
nb: Innstillinger for tilkopling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
nb: Tj&ener:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
nb: Skriv inn navnet på den eksisterende MySQL-tjeneren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
nb: Skriv inn portnummer for tilgang til tjeneren. Standardport er 3306.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
nb: Br&ukernavn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
nb: Skriv inn passord for standardbrukeren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
nb: &Passord:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
nb: Skriv inn brukernavnet for tilgang til databasen med fulle tilgangsrettigheter.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
nb: Skriv inn navnet på databasen. Standard forhåndsdefinert er amarokdb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
nb: Test databasetilkobling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
nb: Hvis databasen ikke er satt opp fra før, så kan du bruke følgende S&QL-kommandoer (etter at riktig passord er satt inn):

en: Excluded Labels
nb: Utelatte etiketter:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
nb: Legg til denne etiketten til lista over utelatte etiketter

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
nb: Legg til etikett som skal utelates

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
nb: Statistikk-synkronisering vil ikke røre de valgte etikettene

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
nb: Generelle valg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
nb: Sett kryss for å legge et Amarok-ikon i systemkurven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
nb: V&is ikon i systemkurven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
nb: Slå på automatisk innhenting av omslagsbilder fra Internett.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
nb: Hent omslagsgrafikk automatisk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
nb: Kryss av for å slå på animasjon når kontekst-miniprogrammer foldes sammen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
nb: Vis bakgrunnsbilder skal vises i blaer-ruta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
nb: Spillelistevalg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
nb: Kryss av for å rulle spillelista automatisk slik at det sporet som spilles nå blir synlig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
nb: Rull automatisk spillelista til gjeldende spor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
nb: Valg for stemningslinje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
nb: <b>Merk</b>: Stemningsfiler må lages manuelt. Mer informasjon finnes i <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">en artikkel på  KDE UserBase</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
nb: Stemningslinja gjør det mulig å navigere visuelt i musikken.
    Merk at dette krever det eksterne verktøyet "Moodbar Generator".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
nb: Vis stemningslinje i framdriftslinja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
nb: Stil for stemningslinje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
nb: Velg stil fior stemningsvisning

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
nb: Standard (systemfarger)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
nb: Sint

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
nb: Frossen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
nb: Lykkelig

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
nb: Liten (200 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
nb: Stor (800 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
nb: Veldig stor (1600 px)

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
nb[0]: (%2ett unntak%3)
nb[1]: (%2%1 unntak%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
nb: Filtagger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
nb: Skriv endringer i metadata (inkludert  «stjerner»-vurderinger) tilbake til den originale fila.
    Du kan også hindre tilbakeskriving ved å skrivebeskytte fila.
    Dette kan være lurt hvis du deler disse filene over
    Internett nå.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
nb: Skriv metadata til fil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
nb: Skriv statistikk som endres av spilling (f.eks. ganger spilt eller vurdering)
    tilbake til fila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
nb: Skriv statistikk til fil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
nb: Skriv endrede omslag tilbake til fila.
    Dette erstatter eksisterende innebygde omslag.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
nb: Skriv omslag til fil, maksimal størrelse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
nb: Nedskaler omslag hvis nødvendig.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
nb: Hvis dette er slått på vil Amarok bruke Mozillas
    tegnsettfinner til å forsøke å gjette automatisk tegnsettene
    brukt i ID3-tagger.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
nb: Slå på t&egnsettfinning i ID3-tagger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
nb: Statistikk-synkronisering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_syncedCollectionsLabel)
en: <b>Check collections to keep them synchronized.</b> This includes scrobbling of tracks played on iPods if you have Last.fm plugin configured
nb: <b>Kryss av samlinger for å holde dem synkronisert. </b> Dette inkluderer «scrobbling» av spor spilt på iPod-er hvis du har satt opp programtillegget Last.fm

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
nb: Generelt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
nb: Slå på skjermmeldinger. Skjermmeldingene viser sporinformasjon når et nytt spor blir avspilt.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
nb: &Bruk skjermmeldinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
nb: &Varighet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
nb: Hvor lenge skjemmeldingene skal vises, målt i millisekunder. Tallet må være mellom 500 og 10 000.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
nb: For alltid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
nb: S&kjerm:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
nb: Skjermen skjermmeldingene skal vises på.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
nb: Bruk selvvalgte farger på skjermmeldingene.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
nb: Bruk &selvvalgte farger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
nb: Farge på skjermmeldingene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
nb: Tekstfarge:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
nb: Tekstfargen til skjermmeldingene.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
nb: Hvis dette er krysset av brukes gjennomskinnelighet hvis skrivebordsystemet støtter det.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
nb: &Gjennomskinnelig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
nb: Skriftskalering:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
nb: Kryss av for å bruke systemvarslingen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
nb: Bruk &systemvarslinger

en: Current Phonon backend does not support volume fading
nb: Gjeldende Phonon bakgrunnsmotor støtter ikke uttoning av styrke.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
nb: Hvis dette er på, så <br/>fortsetter musikkavspillingen fra der den var når du avsluttet Amarok ‒ akkurat som en kassettspiller.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
nb: &Fortsett avspilling ved start

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
nb: <html>Slå på dette for å begynne spilling hver gang ett eller flere spor legges til spillelista ved bruk av mus, trykke Enter, eller når spillelista blir erstattet med en annen.Ingenting blir gjort hvis noe allerede blir spilt.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
nb: Begynn å spille når spor legges til spillelista

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
nb: Uttoning av lyd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
nb: Ton ut ved stopp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
nb: Ton ut ved pause

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
nb: Hvor lenge uttoninga skal vare, målt i millisekunder.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
nb: Innstillinger for systemhvile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
nb: Hvis dette er slått på vil Amarok hindre at systemet automatisk går i hvilemodus hvis det spiller et spor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
nb: H&indre automatisk hvilemodus når det spilles

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
nb: Hvis dette er slått på vil Amarok pause det sporet som spilles mår systemet settes i hvilemodus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
nb: &Pause i avspilling ved hvilemodus

en: Collections
nb: Samlinger

en: Internet Services
nb: Internettjenester

en: Generic
nb: Generisk

en: Lyrics
nb: Sangtekst

en: Scriptable Service
nb: Skriptbar tjeneste

en: Search Scripts
nb: Søk i skriptene

en: Main Script File
nb: Hovedskriptfil

en: Images
nb: Bilder

en: %1 track | %1 tracks
nb[0]: %1 spor
nb[1]: %1 spor

en: Disc %1
nb: Disk %1

en: &Queue
nb: &Kø

en: Edit Track Details
nb: Rediger sporinformasjon

en: Play Count
nb: Avspillingsteller

en: Score
nb: Poeng

en: Never
nb: Aldri

en: Add label
nb: Legg til etikettlapp

en: Remove label
nb: Fjern etikettlapp

en: Show in Media Sources
nb: Vis i Mediekilder

en: Add to blacklist
nb: Legg til i svartelista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
nb: Etiketter

en: Reload
nb: Last på nytt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
nb: Innstillinger

en: Labels: No track playing
nb: Etiketter: Ingen spor spiller

en: Labels: Fetching...
nb: Etiketter: Henter …

en: Labels: %1
nb: Etiketter: %1

en: Labels for %1 by %2
nb: Etiketter for  %1 av %2

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Blacklist Settings
nb: Innstillinger for svarteliste

en: Replacement Settings
nb: Innstillinger for erstatninger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
nb: Ikke vis følgende etiketter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
nb: Etiketter som passer med artisten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
nb: Etiketter som passer med tittelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
nb: Etiketter som passer med albumet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
nb: Svarteliste:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
nb: Innstillinger for etiketter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
nb: Minste etikettvurdering:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
nb: Vis bare etiketter som er vurdert minst så høyt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
nb: Maksimalt antall etiketter som skal vises:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
nb: Ikke vis flere etiketter enn det.
    Merk at alle personlige etiketter vil alltid bli vist.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
nb: Vis personlige etiketter med vurdering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
nb: Påvirker skriftstørrelsen til personlige etiketter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
nb: Legg til automatisk nedlastede etiketter hvis ingen er tilordnet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
nb: Legg til bare etiketter som er vurdert minst så høyt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
nb: Fargen på tilordnede etiketter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
nb: Farge for etiketters bakgrunn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
nb: Angir etikettfarger i følge gjeldende fargeoppsett.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
nb: Tilbakestill farger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
nb: Erstatt etikett som er lastet ned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
nb: med

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
nb: Legg til

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
nb: Dette hjelper til å holde etikettsamlingen ryddig ved å erstatte nedlastede etiketter slik du foretrekker.
    Eks. «hip hop»→«hip-hop»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
nb: Nedlastet etikett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
nb: Erstatning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
nb: Fjern valgte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
nb: Tittel:

en: Configure Playlist Info Applet
nb: Sett opp miniprogrammet for spillelisteinformasjon

en: Width
nb: Bredde

en: Songkick Concert Information
nb: Songkick konsertinformasjon

en: Concerts
nb: Konserter

en: Reload Songkick
nb: Last Songkick på nytt

en: Concert information is being fetched.
nb: Konsertinformasjon blir nå hentet.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
nb: Songkick kunne ikke lastes ned.  Kontroller Internett-tilkoblingen din: %1

en: There was no information found for this track
nb: Fant ingen informasjon for dette sporet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
nb: Last tablaturer på nytt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
nb: Last på nytt tablaturer med følgende tittel og artist

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
nb: Tablaturer

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
nb: Last tablaturer på nytt

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
nb: Tablaturer: Henter …

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
nb: Ingen tablaturer for  %1 av %2

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
nb: Tablaturer: Feil ved henting

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
nb: Tablaturer : %1 – %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
nb: Innstillinger for tablaturer

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
nb: Last tablaturer på nytt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
nb: Gjeldende sporoppsett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
nb: Hent tablaturer for

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
nb: Gitar

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
nb: tablatur levert fra:

en: Next
nb: Neste

en: Track
nb: Spor

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
nb: Klarte ikke å hente Wikipedia-informasjon: %1

en: No information found...
nb: Ingen informasjon funnet …

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
nb: .*\(.*(album|poeng|lydspor).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
nb: .*\(.*(melodi|spor).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
nb: %1 trengs for å søke på Wikipedia.

en: Choose Language
nb: Velg språk

en: Configure Applets...
nb: Sett opp miniprogrammer …

en: &Context
nb: &Kontekst

en: No labels found on Last.fm
nb: Fant ingen etiketter på Last.fm

en: Unable to retrieve from Last.fm
nb: Kunne ikke hente fra Last.fm

en: No connection to Last.fm
nb: Ingen tilkobling til Last.fm

en: ontour
nb: turné

en: dates
nb: datoer

en: Do not show under Various Artists
nb: Skal ikke vises under «Diverse artister»

en: Show under Various Artists
nb: Vis under diverse artister

en: %1 - Stopped %2
nb: %1  – stoppet %2

en: Playback Ended Markers
nb: Markører for slutt på spilling

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
nb: Sammensatt samling

en: Audio CD
nb: LydCD

en: Audio CD settings - Amarok
nb: Lyd-CD -innstillinger – Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
nb: Tilgjengelige formater

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
nb: Avansert

en: Loading remote collection from host %1
nb: Laster inn nettverkssamling fra vert %1

en: Music share at %1
nb: Musikkressurs ved %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
nb: Oppdatere Amarok-databaseskjema. Vennligst ikke avslutt Amarok nå da det kan resultere i databasekorrupsjon.

en: Updating Amarok database schema
nb: Oppdatere Amarok-databaseskjema

en: Source track does not exist: %1
nb: Kildesporet finnes ikke: %1

en: Could not create directory: %1
nb: Klarte ikke å opprette mappa: %1

en: Transferring: %1
nb: Overfører: %1

en: Transcoding: %1
nb: Transkoder: %1

en: Removing: %1
nb: Fjerner: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
nb: <ul><li>%1</li></ul>Dette betyr som regel at ikke alle dine spor ble importert.<br>Se <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for informasjon om dupliserte spor.

en: Errors During Collection Scan
nb: Feil oppsto under samlingsskanning

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
nb: Fant duplikater, den andre fila blir ignorert:
    %1
    %2

en: &Configure Device
nb: &Sett opp enhet

en: &Eject Device
nb: Løs ut &enhet

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
nb: Legg til foreldreløse spor på nytt og glem utdaterte spor

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
nb: Initialisering var vellykket

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
nb: iTunes-databasen ble skrevet til %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
nb: Skriving av iTunes database til %1 mislyktes uten noen feilindikasjon

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
nb: Skriving av iTunes-databasen til %1 feilet: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
nb: Koblet fra iPod/iPad/iPhone

en: Unknown Collection
nb: Ukjent samling

en: Unknown Artist
nb: Ukjent artist

en: Unknown track
nb: Ukjent spor

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
nb[0]: Kunne ikke behandle ett spor. (mer info om det finnes i Amaroks feilsøkingslog)
nb[1]: Kunne ikke behandle %1 spor. (mer info om dette finnes i Amaroks feilsøkingslog)

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
nb[0]: Kopierte ett spor til %2.
nb[1]: Kopierte %1 spor til %2.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
nb[0]: Omkodet ett spor til %2
nb[1]: Omkodet %1 spor til %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
nb[0]: Overføring avbrutt. Klarte å overføre ett spor.
nb[1]: Overføring avbrutt. Klarte å overføre %1 spor.

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
nb[0]: %2 Ett spor var allerede der.
nb[1]: %2 %1 spor var allerede der.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
nb: Overførte spor til %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
nb[0]: Ett spor ble overført, men overføringen av en del andre spor mislyktes.
nb[1]: %1 spor ble overført, men overføringen av en del andre spor mislyktes.

en: Transfer of tracks failed.
nb: Sporkopiering mislyktes

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
nb[0]: Ett spor ble ikke overført fordi det ville overstige iPodens kapasitet.<br>
nb[1]: %1 spor ble ikke overført fordi det ville overstige iPodens kapasitet.<br>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
nb: <i>Amarok reserver %1 på iPoden for iTunes databaseskriving.</i><br>

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
nb[0]: Ett spor ble ikke kopiert fordi det ikke ville vært spillbart – %2 formatet støttes ikke <br>.
nb[1]: %1 spor ble ikke kopiert fordi de ikke ville vært spillbare – de er i formater som ikke støttes (%2).<br>

en: Copy/move/transcode of one file failed.<br> | Copy/move/transcode of %1 files failed.<br>
nb[0]: Kopier/flytt/transcode en fil mislyktes.<br>
nb[1]: Kopier/flytt/transcode %1 filer mislyktes.<br>

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
nb[0]: Ett spor ble ikke overført på grunn av en intern Amarok-feil.<br>
nb[1]: %1 spor ble ikke overført på grunn av en intern Amarok-feil.<br>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
nb: <i>Du kan finne detaljer i utdata fra Amaroks feilsøking.</i><br>

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
nb: Resten ble ikke overført fordi iPod-samlingen forsvant.<br>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
nb: Feilårsaker: %1<br>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
nb[0]: Fjerner ett spor fra iPod
nb[1]: Fjerner %1 spor fra iPod

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
nb: Leser iPod-spor

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
nb: Utdaterte spor

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
nb: Foreldreløse spor

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
nb: Utdaterte og/eller foreldreløse spor oppdaget på %1. Du kan løse situasjonen ved hjelp av samlingshandlingen <b>%2 </b>  Du kan også se sporene under fanen Lagrede Spillelister.

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
nb: Tilkobling til iPhone, iPad eller iPod touch feilet.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
nb: Oppsett av iPod-enhet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
nb: iPod-navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelComboLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Model:
nb: Modell:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
nb: Klargjør iPod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
nb: Informasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
nb: Generasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel)
en: Video:
nb: Video

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
nb: Albumillustrasjoner

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
nb: Feilsøking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
nb: SysInfo-fil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
nb: SysInfoExtended-fil:

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
nb: Kan ikke tolke iTunes-databasen på grunn av en urapportert feil.

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
nb: Ukjent modell

en: iPod model was not recognized.
nb: iPod-modellen gjenkjennes ikke.

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
nb: %1 familien bruker %2 fil for å generere riktig database-sjekksum.

en: %1 family needs %2 file to generate correct database checksum.
nb: %1-familien trenger fil %2 for å generere riktig database-sjekksum.

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
nb: %1-familien bruker sannsynligvis hash-AB for å generere riktig database-sjekksum. libgpod (fra og med versjon 0.8.2) vet ikke hvordan den skal beregne det men prøver å dynamisk laste det eksterne biblioteket libhashab.so for å gjøre det.

en: Autodetect (%1 file(s) present)
nb: Autoidentifiser (%1 fil(er) til stede)

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
nb: Støttet

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
nb: Ikke støttet

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
nb: Tilstede

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
nb: <b>Ikke funnet</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
nb: Ikke nødvendig

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
nb: <b>%1</b><br>Som et sikkerhetstiltak vil Amarok <i>nekte å utføre noen skrivninger</i> til iPod. (endring av iTunes-databasen kunne få det til å se tomt ut, fra enhetens synspunkt)<br>Se <a href='%2'>README.overview</a>-filen fra libgpods kildearkiv for mer informasjon.

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
nb: <b>%1</b><br>Ovennevnte problemer hindrer Amarok i å bruke iPod. Du kan prøve å gjenskape kritiske iPod-mapper og -filer (inkludert iTunes-databasen) ved hjelp av <b>%2</b>-knappen nedenfor.<br><br> Initialiserer iPod <b>ødelegger iPod spor og-fotodatabase</ b>, derimot burde det ikke slette noen spor. Sporene vil bli foreldreløse.

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
nb: Klarte ikke skrive SysInfo: %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
nb: Klarte ikke å skrive SysInfo-filen på grunn av en urapportert feil

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
nb: Kan ikke initialisere iPod på grunn av en urapportert feil.

en: Copying Tracks Failed
nb: Sporkopiering mislyktes

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
nb: Spor ikke kopiert: det pågår allerede en kopiering til enheten

en: Unsupported format: %1
nb: Ikke støttet format: %1

en: Already on device
nb: Allerede på enheten

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
nb: Spor ikke kopiert: enheten har disse sporene fra før

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
nb: Spor ikke kopiert: enheten har ikke nok plass

en: Transferring Tracks to Device
nb: Overfører spor til enheten

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
nb[0]: %1 spor kunne ikke kopieres til enheten
nb[1]: %1 spor kunne ikke kopieres til enheten

en: The track failed to copy to the device
nb: Sporet kunne ikke kopieres til enheten

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
nb[0]: Spor ikke slettet:
nb[1]: Spor ikke slettet:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
nb[0]: Sporsletting mislyktes
nb[1]: Sporsletting mislyktes

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
nb: %1 spor blir allerede slettet fra enheten.

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
nb[0]: Tar bort spor fra enheten
nb[1]: Tar bort spor fra enheten

en: &Disconnect Device
nb: &Koble fra enheten

en: Media Device playlists
nb: Spillelister for medieenhet

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
nb: Podkaster på %1

en: Could not connect to MTP Device
nb: Klarte ikke koble til MTP-enhet

en: Could not copy track from device.
nb: Klarte ikke kopiere spor fra enhet.

en: Unknown Album
nb: Ukjent album

en: Unknown Genre
nb: Ukjent sjanger

en: Could not delete item
nb: Klarte ikke slette element

en: Delete failed
nb: Sletting mislyktes

en: Could not save playlist.
nb: Kunne ikke lagre spilleliste

en: Playdar Collection
nb: Playdar-samling

en: Source collection removed
nb: Kildesamlingen er fjernet

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
nb: Klassisk

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette dette sporet? Det vil bli fjernet fra %2 og fra underliggende lagringsmedium.
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette disse %1 sporene? De vil bli fjernet fra %2 og fra underliggende lagringsmedium.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
nb[0]: Er du sikker på at du vil flytte dette sporet til papirkurven? Det vil bli fjernet fra %2.
nb[1]: Er du sikker på at du vil flytte disse %1 sporene til papirkurven? De vil bli fjernet fra %2.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
nb[0]: Er du sikker på at du vil flytte dette sporet? Det får nytt navn og orignalen blir slettet.
nb[1]: Er du sikker på at du vil flytte disse %1 sporene? De får nye navn og originalene blir slettet.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
nb: Flytt filer

[ctx: rename files button]
en: &Rename
nb: End&re navn

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
nb[0]: Det oppsto et problem og dette sporet kunne ikke fjernes. Se etter at mappa er skrivbar.
nb[1]: Det oppsto et problem og %1 spor kunne ikke fjernes. Se etter at mappa er skrivbar.

en: Unable to remove tracks
nb: Kan ikke fjerne spor

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
nb: Samlingen har ikke nok ledig plass tilgjengelig eller er ikke skrivbar.

en: Do you want to remove empty folders?
nb: Vil du fjerne tomme mapper?

en: Remove empty folders?
nb: Fjern tomme mapper?

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
nb: %1 (%2 av %3)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
nb: %1 (av %2)

en: today
nb: i dag

en: last week
nb: siste uke

en: last month
nb: forrige måned

en: two months ago
nb: to måneder siden

en: three months ago
nb: tre måneder siden

en: Trash
nb: Søppelbøtte

en: Moving to trash: %1
nb: Flytter til søppelkassen: %1

en: &Delete Episode
nb: &Slett episode

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette denne episoden?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette disse %1 episodene?

en: Yes, delete from %1.
nb: Ja, slett fra %1.

en: &Delete Channel and Episodes
nb: &Slett kanal og episoder

en: &Activate This Collection
nb: Aktiver denne samlingen

en: File <i>%1</i> suggests that we should use <i>%2</i> as music folder on the device, but it doesn't exist. Falling back to <i>%3</i> instead
nb: Fila <i>%1</i> antyder at vi burde bruke <i>%2</i> som musikkmappe på enheten, men denne finnes ikke. Bruker <i>%3</i> i stedet.

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
nb: %1 (ikke aktivert)

en: Configure USB Mass Storage Device
nb: Sett opp USB-masselagringsenhet

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
nb[0]: Tar bort ett spor fra %2
nb[1]: Tar bort %1 spor fra %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
nb: Oppsett av USB-masselagringsenhet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
nb: Bruk automatisk når tilkoblet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
nb: Musikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
nb: Musikkmappe:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_filenameSchemeBox)
en: Filename scheme of tracks that are added to the device
nb: Filnavnmønster for spor som legges til enheten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
nb: Podkast-mappe:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: Reason why a track is not playable]
en: Underlying playlist is empty
nb: Underliggende spilleliste er tom.

en: When Amarok was last closed, this track was at %1, but Amarok cannot find this track on the filesystem or in any of your collections anymore. You may try plugging in the device this track might be on.
nb: Da Amarok sist ble lukket var dette sporet på %1, men Amarok kan ikke finne dette sporet lenger, på filsystemet eller i noen av dine samlinger. Kanskje du kan koble til enheten dette sporet kan være på.

en: Stream (%1)
nb: Strøm (%1)

en: Could not create a temporary file to download playlist.
nb: Klarte ikke opprette en midlertidig fil for å laste ned spilleliste.

en: Downloading remote playlist
nb: Laster ned spilleliste fra nettverk

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
nb: Kan ikke lese spilleliste fra %1

en: The used file extension is not valid for playlists.
nb: Filnavnendelsen brukt er ikke gyldig for spillelister.

en: Unknown playlist format
nb: Ukjent format for spilleliste

en: Playlist_%1
nb: Spilleliste_%1

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
nb: Podcast oppsett av episode-filnavn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
nb: Podcast utforming av filnavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
nb: Oppgitt ved podcastkanal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
nb: tilpasset

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
nb: Tilgjengelige felter : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
nb: Podcast oppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
nb: Lagre til:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
nb: Når dette er valgt vil Amarok automatisk søke etter oppdateringer til podcastene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
nb: Søk automatisk etter oppdateringer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
nb: Medianedlasting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
nb: Last ned mediet så snart det blir tilgjengelig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
nb: L&ast ned når tilgjengelig

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
nb: Mediet må uttrykkelig lastes ned, hvis ikke vil podcasten bli spilt fra den eksterne tjeneren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
nb: Strøm eller last ned ved foresp&ørsel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
nb: Hvis krysset av vil Amarok kaste gamle podkast-episoder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
nb: Begrens a&ntall episoder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
nb: Behold ikke flere enn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
nb: Høyeste antall podkast-elementer som skal lagres

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
nb: RSS-kilden og taggene på nedlastede filer inneholder noen ganger ikke den samme informasjonen. Om taggene skrives sikrer det at informasjonen i spillelista og på medie-enheter blir den samme som i RSS-kilden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
nb: Skriv kildeinformasjon til  tagger etter nedlasting.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
nb: Oppsett av episode-filnavn

[ctx: change options]
en: Configure %1
nb: Sett opp %1

en:  Item |  Items
nb[0]:  Element
nb[1]:  Elementer

en: Podcast
nb: Podkaster

en: &Update All Channels
nb: &Oppdater alle kanaler

en: &Configure General Settings
nb: &Tilpass generelle innstillinger

en: &Export subscriptions to OPML file
nb: &Eksporter abonnementer til OPML-fil

en: &Configure
nb: &Oppsett

en: &Remove Subscription
nb: &Fjern abonnement

en: &Update Channel
nb: &Oppdater kanal

en: &Download Episode
nb: &Last ned episode

en: &Delete Downloaded Episode
nb: &Slett nedlastet episode

en: &Write Feed Information to File
nb: &Skriv kildeinformasjon til fil

en: &Keep downloaded file
nb: &Behold fil som er lastet ned

en: Toggle the "keep" downloaded file status of this podcast episode. Downloaded files with this status wouldn't be deleted even if we apply a purge.
nb: Vend status for den nedlastede fila med denne podkast-episoden, «behold» eller ikke. Status «behold» på nedlastede filer gjør at de ikke slettes selv om det utføres en opprensking.

en: Already subscribed to %1.
nb: Abonnerer allerede på %1

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
nb: hvert

en:  minute |  minutes
nb[0]:  minutt
nb[1]:  minutter

en: Configure Local Podcasts
nb: Oppsett av lokale podkaster

en: Move Podcasts
nb: Flytt podkaster

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
nb: Vil du flytte alle nedlastede episoder til det nye stedet?

en: Select file for OPML export
nb: Velg fil som skal eksporteres til OPML

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
nb: Er du sikker på at du vil stoppe abonnementet på «%1»?

en: Delete downloaded episodes
nb: Slett episoder som er lastet ned

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
nb[0]: En podkast-nedlasting pågår ennå
nb[1]: %1 podkast-nedlastinger pågår ennå

en: Cancel Download and Quit.
nb: Avbryt nedlasting og avslutt.

en: Unable to save podcast episode file to %1
nb: Klarte ikke å lagre podcastepisodefila i %1

en: Downloading Podcast Media
nb: Laster ned podcastmedia …

en: Downloading Podcast "%1"
nb: Laster ned podcast «%1»

en: Local Podcasts
nb: Lokale podcastsendinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
nb: Auto-oppdater:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
nb: av

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
nb: Basismappe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Basismappe for alle nye podkast-kanaler.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Når en podkast-kanal legges til brukes <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> som nedlastingsmappe.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Dette kan endres individuelt for hver kanal.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
nb: Basismappe for alle nye podkastkanaler.
    Når en podkast-lkanal legges til blir <base directory>/<channel name> brukt som nedlastingsmappe.
    Dette kan endres individuelt for hver kanal.

en: Organize tracks
nb: Organiser spor

en: Transcode and organize tracks
nb: Omkode og organiser spor

en: Move tracks
nb: Flytt spor

en: Transcode and move tracks
nb: Omkode og flytt spor

en: Copy tracks
nb: Kopier spor

en: Transcode and copy tracks
nb: Omkode og flytt spor

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
nb[0]: Organiserer ett spor
nb[1]: Organiserer %1 spor

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
nb[0]: Omkoder og organiserer ett spor
nb[1]: Omkoder og organiserer %1 spor

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
nb[0]: Flytter ett spor til %2
nb[1]: Flytter %1 spor til %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
nb[0]: Omkoder og flytter ett spor til %2
nb[1]: Omkoder og flytter %1 spor til %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
nb[0]: Kopierer ett spor til %2
nb[1]: Kopierer %1 spor til %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
nb[0]: Omkoder og kopierer ett spor til %2
nb[1]: Omkoder og kopierer %1 spor til %2

en: No network connection
nb: Ingen nettverkstilkopling

en: File does not exist
nb: Fila finnes ikke

en: Not a file
nb: Ikke en fil

en: No read permissions
nb: Ingen leserettighet

en: Unknown Composer
nb: Ukjent komponist

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
nb: hvasomhelst

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
nb: Filnavn

[ctx: Track field name]
en: Title
nb: Tittel

[ctx: Track field name]
en: Genre
nb: Sjanger

[ctx: Track field name]
en: Composer
nb: Komponist

[ctx: Track field name]
en: Year
nb: År

[ctx: Track field name]
en: Comment
nb: Kommentar

[ctx: Track field name]
en: Track Number
nb: Spornummer

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
nb: Plate nummer

[ctx: Track field name]
en: Length
nb: Lengde

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
nb: Bitrate

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
nb: Samplingsrate

[ctx: Track field name]
en: File Size
nb: Filstørrelse

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
nb: Lagt til i samling

[ctx: Track field name]
en: Score
nb: Poeng

[ctx: Track field name]
en: Rating
nb: Karakter

[ctx: Track field name]
en: First Played
nb: Spilt først

[ctx: Track field name]
en: Last Played
nb: Sist spilt

[ctx: Track field name]
en: Playcount
nb: Avspillingsteller

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
nb: Entydig id

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
nb: Forsterking for spor

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
nb: Toppforsterking for spor

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
nb: Forsterking for album

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
nb: Toppforsterking for album

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
nb: Album artist

[ctx: Track field name]
en: Label
nb: Etikett

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
nb: Sist endret

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
nb: hvasomhelst

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
nb: filnavn

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
nb: tittel

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
nb: sjanger

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
nb: komponist

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
nb: år

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
nb: kommentar

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
nb: spornummer

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
nb: plate nummer

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
nb: lengde

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
nb: samplingsrate

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
nb: filstørrelse

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
nb: lagt til

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
nb: poeng

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
nb: karakter

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
nb: spilt først

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
nb: spilt sist

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
nb: ganger spilt

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
nb: unik id

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgain
nb: sporforsterking

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgainpeak
nb: sporforsterkingstopp

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgain
nb: albumforsterking

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgainpeak
nb: albumforsterkingstopp

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
nb: etikett

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
nb: endret

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
nb[0]: %1 dag,
nb[1]: %1 dager,

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
nb[0]: %1 år
nb[1]: %1 år

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
nb[0]: %1 måned
nb[1]: %1 måneder

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
nb[0]: %1 dag
nb[1]: %1 dager

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
nb[0]: %1 time
nb[1]: %1 timer

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
nb[0]: %1 minutt
nb[1]: %1 minutter

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
nb[0]: %1 sekund
nb[1]: %1 sekunder

en: Importing podcast channel from %1
nb: Importerer podcastkanal fra %1

en: Updating podcast channel
nb: Oppdaterer podcastkanalen

en: Updating "%1"
nb: Oppdaterer «%1»

en: Importing podcast from %1 failed with error:
nb: Podkastimport fra %1 mislyktes med feil:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
nb: Oppdatering av podkast fra %1 mislyktes med feil:

en: Updating "%1" failed with error:
nb: Oppdatering av «%1» mislyktes med feil:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
nb: Forventet en kilde mens %1 ble tolket, men mottok en HTML-side.
    Oppga du riktig URL?

en: Feed has an unknown type: %1
nb: Kilden har en ukjent type: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
nb:  %1 er ikke en RSS-kilde versjon 2.0.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
nb:  %1 er ikke en gyldig RSS-kilde versjon 1.0.

en: %1 is not a valid Atom feed.
nb: %1 er ikke en gyldig Atom-kilde.

en: Alternative Enclosures:
nb: Alternative omslag:

en: unknown type
nb: ukjent type

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
nb: Aldri

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: One week ago | %1 weeks ago
nb[0]: En uke siden
nb[1]: %1 uker siden

en: Yesterday
nb: I går

en: One day ago | %1 days ago
nb[0]: En dag siden
nb[1]: %1 dager siden

en: One hour ago | %1 hours ago
nb[0]: En time siden
nb[1]: %1 timer siden

en: One minute ago | %1 minutes ago
nb[0]: Ett minutt siden
nb[1]: %1 minutter siden

en: Within the last minute
nb: Innen det siste minuttet

en: The future
nb: I framtiden

[ctx: w for weeks]
en: %1w
nb: %1u

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
nb: I morgen

[ctx: h for hours]
en: %1h
nb: %1t

en: Unknown Artist(s)
nb: Ukjent(e) artist(er)

en: Unknown Album(s)
nb: Ukjente album(er)

en: Various Albums
nb: Diverse album

[ctx: A saved playlist titled <artist> - <album>]
en: %1 - %2
nb: %1 – %2

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
nb: Bitrate-mål for koding med konstant bitrate

en: Smaller file
nb: Mindre fil

en: Better sound quality
nb: Bedre lydkvalitet

en: Apple Lossless
nb: Apple tapsfri

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
nb: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) er en lydkodek for tapsfri komprimering av digital musikk.<br> Anbefales bare for Apple musikkspillere og spillere som ikke støtter FLAC.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
nb: <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>Komprimeringsgraden</a> er et heltall mellom 0 og 8 som viser avveiningen mellom filstørrelse og komprimeringshastighet når det kodes med <b>FLAC</b>.<br/>  Om komprimeringsgraden settes til <b>0</b> blir komprimeringstiden kortest, men det gir en forholdsvis stor fil.<br/> På den annen side gir en komprimeringsgrad på <b>8</b> en ganske langsom komprimering, men gir den minste fila.<br/> Merk at siden FLAC er definert som en tapsfri kodek blir lydkvaliteten på resultatet nøyaktig den samme uansett komprimeringsgrad.<br/> Grader over <b>5</b> anbefales ikke, for komprimeringstiden øker dramatisk mens resultatfila bare blir litt mindre.

en: Compression level
nb: Komprimeringsgrad

en: Faster compression
nb: Raskere komprimering

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
nb: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Fri tapsfri lyd-kodek</a> (FLAC) er en åpen og royalty-fri kodek for tapsfri komprimering av digital musikk.<br/> Hvis du vil lagre musikken din uten at det går ut over lydkvaliteten er FLAC et utmerket valg.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
nb: Bitraten er et mål på datamengden som brukes til å representere ett sekund av lydsporet.<br> <b>MP3</b></b>-koderen som Amarok bruker støtter en <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate#VBR">variabel bitrate (VBR)</a>-innstilling, som betyr at bitraten veksler langs sporet basert på kompleksiteten i lydinnholdet Mer komplekse dataintervaller kodes med en høyere bitrate enn mindre komplekse, på denne måten oppnås generelt bedre kvalitet og en mindre fil enn å holde en konstant bitrate over hele sporet<br> Av denne grunn er bitraten oppgitt i denne glidebryteren bare et anslag på den <a href="http://wwwffmpeg.org/faq.html#">gjennomsnittlige bitraten</a> i det kodete sporet.<br> <b>160kb/s</b> er et godt valg for musikklytting på en bærbar spiller.<br/> Alt under <b>120kb/s</b> er nok ikke tilfredsstillende for musikk, og alt over <b>205kb/s</b> er antakelig for mye.

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
nb: Forventet gjennomsnittlig bitrate for koding med variabel bitrate

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
nb: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) er en patentert digital lydkodek som bruker en form for tapsbringende datakomprimering.<br>Trass i ulempene er det et vanlig format for forbruker-lydlagrin og har bred støtte på bærbare musikkspillere.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Opus</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>128kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>100kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>256kb/s</b> is probably overkill.
nb: Bitraten er et mål på datamengden som brukes til å representere ett sekund av lydsporet.<br> <b>Opus</b></b>-koderen som Amarok bruker støtter en <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate#VBR">variabel bitrate (VBR)</a>-innstilling, som betyr at bitraten veksler langs sporet basert på kompleksiteten i lydinnholdet Mer komplekse dataintervaller kodes med en høyere bitrate enn mindre komplekse, på denne måten oppnås generelt bedre kvalitet og en mindre fil enn å holde en konstant bitrate over hele sporet<br> Av denne grunn er bitraten oppgitt i denne glidebryteren bare et anslag på den <a href="http://wwwffmpeg.org/faq.html#">gjennomsnittlige bitraten</a> i det kodete sporet.<br> <b>128kb/s</b> er et godt valg for musikklytting på en bærbar spiller.<br/> Alt under <b>100kb/s</b> er nok ikke tilfredsstillende for musikk, og alt over <b>256kb/s</b> er antakelig overdrevet.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> is a patent-free digital audio codec using a form of lossy data compression.
nb: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> er en patentfri digital lydkodek som bruker en form for tapsbringende datakompresjon.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
nb: Bitraten er et mål på datamengden som brukes til å representere ett sekund av lydsporet.<br><b>Vorbis</b></b>-koderen som Amarok bruker støtter en <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details">variabel bitrate (VBR)</a>-innstilling, som betyr at bitraten veksler langs sporet basert på kompleksiteten i lydinnholdet Mer komplekse dataintervaller kodes med en høyere bitrate enn mindre komplekse, på denne måten oppnås generelt bedre kvalitet og en mindre fil enn å holde en konstant bitrate over hele sporet<br> Vorbis-koderen bruker en kvalitetsparameter «-q parameter» mellom -1 og 10 for å definere et visst forventet nivå på lydkvaliteten. Bitraten oppgitt i denne glidebryteren er bare et anslag på den <a href="http://wwwffmpeg.org/faq.html#">gjennomsnittlige bitraten</a> i det kodete sporet for en gitt q-vardi. For nyere og mer effektive Vorbis-versjoner er den virkelige bitraten enda lavere.<br> <b>-q5</b> er et godt valg for musikklytting på en bærbar spiller.<br/> Alt under <b>-q3</b> er nok ikke tilfredsstillende for musikk, og alt over <b>-q8</b> er antakelig overdrevet.

en: Quality rating for variable bitrate encoding
nb: Kvalitetsfaktor for koding med variabel bitrate

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
nb: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> er en åpen og royalty-fri kodek for tapsbringende lydkomprimering.<br/> Den lager mindre filer enn MP3 ved likeverdig eller høyere kvalitet. Ogg Vorbis er et generelt utmerket valg, spesielt for bærbare musikkspillere som har støtte for den.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
nb: Bitraten er et mål på datamengden som brukes til å representere ett sekund av lydsporet.<br> På grunn av begrensninger i det proprietære <b>WMA</b>-formatet og vansker med å revers-konstruere en proprietær koder, så bruker WMA-koderen i Amarok en <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>konstant bitrate (CBR)</a>.<br> Derfor er bitraten satt med denne glidebryteren et ganske nøyaktig anslag for bitraten i det kodete sporet.<br> <b>136kb/s</b> er et godt valg for musikklytting på en bærbar spiller.<br/> Alt under <b>112kb/s</b> er nok ikke tilfredsstillende for musikk, og alt over <b>182kb/s</b> er antakelig overdrevet.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
nb: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) er en proprietær kodek utviklet av Microsoft for tapsbringende lydkomprimering.<br>Anbefales bare for bærbare musikkspillere som ikke støtter Ogg Vorbis.

en: Invalid
nb: ugyldig

en: Just Copy
nb: Bare kopier

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: All Tracks to %1
nb: Alle spor til %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: Non-%1 Tracks to %1
nb: Ikke-%1 spor til %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: When Needed to %1
nb: Til %1 når det er nødvendig

en: Fetching Cover
nb: Henter omslag

en: There was an error communicating with cover provider: %1
nb: Det oppstod en feil ved tilkoblingen med omslagsleverandøren: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
nb: Hentet omslag for «%1».

en: Fetching cover for '%1' failed.
nb: Klarte ikke å hente omslag for «%1».

en: Canceled fetching cover for '%1'.
nb: Omslagshenting for «%1» avbrutt.

en: Unable to find a cover for '%1'.
nb: Klarte ikke finne et omslag til «%1».

en: Fetch Cover | Fetch Covers
nb[0]: Hent omslag
nb[1]: Hent omslag

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
nb[0]: Hent grafikken for dette albumet
nb[1]: Hent grafikk for %1 album

en: Display Cover
nb: Vis omslag

en: Display artwork for this album
nb: Vis grafikk for dette albumet

en: Unset Cover | Unset Covers
nb[0]: Ta bort omslag
nb[1]: Ta bort omslag

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
nb[0]: Ta bort grafikk for dette albumet
nb[1]: Ta bort grafikk for %1 album

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
nb[0]: Er du sikker på at du vil fjerne dette plateomslaget fra samlinga?
nb[1]: Er du sikker på at du vil fjerne disse %1 plateomslagene fra samlinga?

en: Set Custom Cover
nb: Velg tilpasset omslag

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
nb[0]: Sett opp selvvalgt grafikk for dette albumet
nb[1]: Sett opp selvvalgt grafikk for disse %1 albumene

en: Select Cover Image File
nb: Velg fil med plateomslag

en: Finding cover for
nb: Finner omslag for

en: Enter Custom Search
nb: Skriv inn tilpasset søk

en: Sort by size
nb: Sorter etter størrelse

en: Cover Image Save Location
nb: Sted der omslagsbilde lagres

en: Sorry, the cover could not be saved.
nb: Kunne ikke lagre omslagsbilde.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
nb: Kunne ikke hente omslagsbilde.

en: Fetching Large Cover
nb: Henter stort  omslag

en: Download Progress
nb: Framgang for nedlasting

en: Search
nb: Søk

en: Search For More Results
nb: Søk etter flere resultater

en: No Images Found
nb: Fant ingen bilder

en: 1 Image Found | %1 Images Found
nb[0]: 1 bilde funnet
nb[1]: %1 bilder funnet

en: Notes
nb: Notater

[ctx: @item::intable]
en: Country
nb: Land

[ctx: @item::intable]
en: Date
nb: Dato

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
nb: Høyde

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
nb: Tittel

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
nb: Utgivelse

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
nb: Kilde

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
nb: Bredde

[ctx: @item::intable URL]
en: link
nb: lenke

en: Cover Manager
nb: Omslagshåndtering

en: Albums By
nb: Album med

en: All Artists
nb: Alle artister

en: Enter search terms here
nb: Oppgi søkebegreper her

en: All Albums
nb: Alle album

en: Albums With Cover
nb: Album med omslag

en: Albums Without Cover
nb: Album uten omslag

en: Fetch Missing Covers
nb: Hent manglende omslag

en: Fetching
nb: Henter

en: Loading
nb: Laster

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
nb: Ferdig.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
nb[0]: Fant ikke omslaget
nb[1]:  <b>%1</b> omslag ble ikke funnet

en: Fetching cover for %1 - %2...
nb: Henter omslag til %1 – %2 …

en: Fetching cover for %1...
nb: Henter omslag til %1 …

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
nb[0]: Henter 1 omslag:
nb[1]: Henter <b>%1</b> omslag:

en: 1 fetched | %1 fetched
nb[0]: 1 hentet
nb[1]: %1 hentet

en:  -
nb:  –

en: 1 not found | %1 not found
nb[0]: 1 ikke funnet
nb[1]: %1 ikke funnet

en: Connecting...
nb: Kobler til …

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
nb[0]: 1 resultat for «%1»
nb[1]: %1 resultat for «%2»

en: 1 album | %1 albums
nb[0]: 1 album
nb[1]: %1 album

en: Cover Image
nb: Plateomslag

en: %1 - %2
nb: %1 – %2

en: No Artist
nb: Ingen artist

en: Cover View
nb: Omslagsvisning

en: Could not open file "%1".
nb: Klarte ikke åpne fila «%1».

en: Input file produced by amarokcollectionscanner.<br>See <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.
nb: Inndata-fil laget av amarokcollectionscanner.<br>Se <a href="http://community.kde.org/wiki/Amarok/Development/BatchMode">satsvis modus</a>.

en: Input file
nb: Inndata-fil

en: Full rescan
nb: Full omskanning

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
nb: Skann hele samlinga igjen. Dette sletter <i>ikke</i> noe statistikk.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
nb: &Skann mapper rekursivt (krever full omskanning hvis nylig krysset av)

en: &Watch folders for changes
nb: &Overvåk etter endringer

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
nb: Hvis du velger dette vil Amarok lese alle undermapper.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
nb: Hvis dette er valgt blir samlingsmappene overvåket etter endringer.
    Overvåkeren legger ikke merke til endringer bak symbolske lenker.

en: Rescan '%1'
nb: Skann «%1» på nytt

en: Import Collection
nb: Importer samling

en: Migrating
nb: Migrering

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
nb: <b><font color='red'>Mislyktes:</font></b> Ingen spor ble importert

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
nb[0]: <b><font color='green'>Vellykket:</font></b> Importert %1 spor
nb[1]: <b><font color='green'>Vellykket:</font></b> Importert %1 spor

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
nb: <b><font color='red'>Mislykket:</font></b> Klarte ikke å importere statistikk

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
nb: <b><font color='red'>Feil:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
nb: Importerte <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
nb: Importerte <b>%1 – %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
nb: Importerte <b>%1 – %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
nb: Kastet vekk <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
nb: Importert <b><font color='green'>%1</font></b><br/> &nbsp;&nbsp;fra %2<br /> &nbsp;&nbsp;til %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
nb: Importert <b><font color='green'>%1 – %2</font></b><br/> &nbsp;&nbsp;fra %3<br /> &nbsp;&nbsp;til %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
nb: Importert <b><font color='green'>%1 – %2 (%3)</font></b><br/> &nbsp;&nbsp;fra %4<br /> &nbsp;&nbsp;til %5

en: Copy to Clipboard
nb: Kopier til utklippstavla

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
nb: %1 Diagnose

[ctx: Usage]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: Usage]
en: No
nb: Nei

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
nb: Skripter slått på:
    %1
    Programtillegg slått på:
    %2
    Miniprogrammer slått på:
    %3

en: Simple text
nb: Enkel tekst

en: Edit Filter
nb: Rediger filter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
nb: Betingelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
nb: Omvend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
nb: og

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
nb: eller

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
nb: Søkefilter

en: Configure Equalizer
nb: Sett opp lydbalanse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
nb: Aktiv

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
nb: Forhåndsinnstillinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
nb: Liste over tilgjengelige forhåndsinnstilte lydbalanser.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
nb: Lagre endringer i den gjeldende forhåndsinnstillinga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
nb: Lagre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
nb: Slett den valgte forhåndsinnstillinga. Gjelder ikke innebygde forhåndsinnstillinger.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset selected preset setting to default or to the last saved change.
nb: Tilbakestill valgt forhåndsinnstilling til standard eller til siste lagrede endring.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
nb: Sett tilbake til standard

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
nb: Bånd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqZero)
en: 0dB
nb: 0 dB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
nb: Forforsterkning

en: Choose Best Matches
nb: Velg beste treff

en: Use the top result for each undecided track. Alternatively, you can click on <b>Choose Best Matches from This Album</b> in the context menu of a good suggestion; it may give even better results because it prevents mixing different album releases together.
nb: Bruk det øverste resultatet for hvert ubestemt spor, eller du kan trykke <b>Velg beste treff fra dette albumet</b> i kontekstmenyen for et godt forslag. dette kan gi enda bedre resultat ford det ikke blander sammen forskjellige albumutgaver,

en: Clear Choices
nb: Tøm valgene

en: Clear all choices, even manually made ones.
nb: Tøm alle valg, også de som er gjort manuelt

en: Collapse Chosen
nb: Fold sammen markerte

en: Expand Unchosen
nb: Fold ut umarkerte

en: Expand All
nb: Fold ut alle

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MusicBrainzTagger)
en: MusicBrainz Tagger
nb: MusicBrainz-tagger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
nb: Oppdater tagger for kontrollerte spor og avslutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
nb: &Oppdater tagger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
nb: Avslutt uten å lagre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: %1 or %2
nb: %1 eller %2

en: Artist's Initial
nb: Artistens forbokstaver

en: File Extension of Source
nb: Kildefilas etternavn

en: Track Number
nb: Spornummer

en: You can use the following tokens:
nb: Disse symbolene kan brukes:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
nb: Hvis du setter krøllparenteser rundt tekst som inneholder et symbol, så blir den teksten skjult hvis symbolet er tomt.

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
nb: Det er en filnavn-konflikt, eksisterende filer vil bli overskrevet.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
nb: Det er en filnavn-konflikt, eksisterende filer vil ikke bli endret.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
nb: Organiser filer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
nb: Rotmappe der filer skal plasseres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
nb: &Samlingsmappe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
nb: Samlingsmappa som filene blir overført til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
nb: Valg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
nb: Forhåndsvis mål

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
nb: Hvis dette er krysset av blir filer med samme navn overskrevet uten varsel.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> Kryss av her for å overskrive filer med samme navn automatisk. <span style=" font-style:italic;"></span>(Advarsel: overskriving kan ikke angres)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
nb: Skriv &over målet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
nb: Tegnerstatning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
nb: Hvis dette er krysset av blir mellomrom gjort om til understrek.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
nb: Hvis dette er krysset av blir alle mellomrom erstattet med understrek i filnavnene. Hvis ikke blir mellomrom værende som de er.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
nb: Erstatt mellomrom med &understrek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, append ', The' to the artists' names starting with 'The'.
nb: Hvis dette er krysset av, blir «The» lagt på slutten av artistnavnet hvis det begynner med «The».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked all artists starting with "The" will have it moved to the end. Example, "The Beatles" would become "Beatles, The"
nb: Hvis dette er krysset av blir alle artistnavn som begynner med «The» få «The» flyttet til enden. Eksempel: «The Beatles» ville bli «Beatles, The»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
nb: Legg til  «The» i &artistnavn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
nb: Erstatt alle tegn som ikke passer med MS-DOS/VFAT-filsystemer med understrek.
    
    De fleste kan la dette være slått på.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
nb: Hvis dette er krysset av blir tegn som ikke kan brukes i MS-DOS/VFAT-filsystemer erstattet med understrek. Slike tegn er bl.a. |?*<":>+[] og Unicode kontrolltegn.
    
     De fleste kan la dette være krysset av, siden det sikrer at kopiering til medieenheter vil fungere riktig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
nb: VFAT-sikre &navn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> Hvis dette er krysset av blir alle ikke-ASCII-tegn erstattet med understrek.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ikke kryss av her hvis du har tegn som ikke finnes på engelsk i taggene.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De fleste brukere kan la  dette være uten kryss.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html4/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:4; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:px; margin-bottom:px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> Hvis dette er krysset av blir alle ikke-ASCII-tegn erstattet med understrek.<span style=" font-weight:;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:px; margin-bottom:px; margin-left:px; margin-right:px; -qt-block-indent:; text-indent:px; font-weight:;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ikke kryss av her hvis du har tegn som ikke finnes på engelsk i taggene.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De fleste brukere kan la  dette være <span style="font-style:italic;">uten kryss.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
nb: Bare &ASCII-tegn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
nb: Erstatt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
nb: Regulært uttrykk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
nb: Tegnstreng

en: Tags
nb: Tagger

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Track Details: %1 by %2
nb: Sporinformasjon: %1 av %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
nb[0]: 1 spor
nb[1]: Informasjon om %1 spor

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
nb: <b>%1</b> av <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
nb: <b>%1</b> av <b>%2</b> på <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
nb[0]: Redigerer 1 fil
nb[1]: Redigerer %1 filer

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
nb: Ingen

en: The track is not playable. %1
nb: Sporet kan ikke spilles. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
nb: Sporinformasjon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
nb: S&ammendrag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
nb: Egenskaper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
nb: Statistikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
nb: Lengde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
nb: Bitrate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
nb: Samplingsrate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
nb: Størrelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
nb: Samling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
nb: Vurdering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
nb: Avspillingsteller:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
nb: Poeng:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
nb: Spilt først:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
nb: Sist spilt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
nb: Merknad:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
nb: Ta&gger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
nb: T&ittel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
nb: &Komponist:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
nb: Spo&rnummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
nb: &Sjanger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
nb: &Plate nummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
nb: Å&r:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
nb: Slag p&er minutt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
nb: Ko&mmentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
nb: Hent tagger fra MusicBrain&z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
nb: Gjett tagger ut fra &filnavn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
nb: San&gtekst

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
nb: E&tiketter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
nb: Etikett:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
nb: Sett inn din selvvalgte etikett her eller velg en fra lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
nb: Selvvalgte etiketter for dette elementet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
nb: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
nb: Plassering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
nb: &Forrige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
nb: &Neste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
nb: Pr. spo&r

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
nb: La&gre og lukk

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
nb: Følgende symboler kan brukes til å definere et filnavnmønster:<br>                                      <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                                      <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                                      <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                                      <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                                      <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
nb: Gjett tagger ut fra filnavn

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
nb: &lt;tom&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
nb: Rediger &store/små bokstaver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
nb: Små/store bokstaver i &tittel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
nb: Stor &forbokstav i hvert ord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
nb: Bare s&tore bokstaver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
nb: Bare små &bokstaver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
nb: Fjern mellomrom&stegn sist i tagger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
nb: Erstatt &understrek med mellomrom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
nb: Forhåndsvis resultat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Title_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Artist_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Composer_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Year_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Track_result) i1
en: <empty>
nb: <tomt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
nb: Komponist:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
nb: År:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
nb:  Spornummer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
nb: Kommentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
nb: Sjanger:

en: Unknown album
nb: Ukjent album

en: Unknown artist
nb: Ukjent artist

en: No comments
nb: Ingen kommentar

en: Unknown composer
nb: Ukjent komponist

en: Unknown disc number
nb: Ukjent platenummer

en: Unknown genre
nb: Ukjent sjanger

en: Unknown title
nb: Ukjent tittel

en: Unknown year
nb: Ukjent år

[ctx: And bias representation]
en: Match all
nb: Treff alle

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
nb: og

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
nb: eller

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
nb: Treff alle

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
nb: Tilfeldig

en: Generating playlist...
nb: Oppretter spilleliste …

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
nb: Albumspill

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
nb: Tilbøyeligheten "Albumspill" legger til spor som hører til ett album.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
nb: Neste spor fra albumet

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
nb: Et senere spor fra albumet

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
nb: Spor fra det samme albumet

en: Track directly follows previous track in album
nb: Sporet følger rett etter forrige spor i albumet

en: Track comes after previous track in album
nb: Spor kommer etter forrige spor i albumet

en: Track is in the same album as previous track
nb: Spor er i samme album som forrige spor

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
nb: EchoNest liknende artist

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
nb: Tilbøyeligheten «EchoNest» slår opp spor på echo nest og legger bare til liknende spor.

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
nb: Liknende forrige artist (som meldt av EchoNest)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
nb: Liknende en eller annen artist i gjeldende spilleliste (som meldt av EchoNest)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
nb: <a href="http://the.echonest.com/">echonest</a> synes artisten likner på

en: the previous track's artist
nb: forrige sporets artist

en: one of the artist in the current playlist
nb: en av artistene i gjeldende spilleliste

[ctx: Name of the "IfElse" bias]
en: If Else
nb: Hvis-ellers

[ctx: Description of the "IfElse" bias]
en: The "IfElse" bias adds tracks that match at least one of the sub biases.
    It will only check the second sub-bias if the first doesn't return any results.
nb: «IfElse»-tilbøyelighet legger til spor som passer minst ett av underskjevhetene.
    Det vil bare sjekke andre under-tilbøyeligheter hvis den første ikke returnerer noen resultater.

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
nb: Treff alle etter hverandre

[ctx: Prefix for IfElseBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: else
nb: ellers

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
nb: Partisjon

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
nb: Tilbøyeligheten «Partisjon» fyller ut deler av spillelista fra forskjellige under-tilbøyeligheter.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
nb: Dette bestemmer hvilken andel av spillelista som skall passe med kriteriet

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
nb: Partisjon

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
nb: Spørrespill

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
nb: Tilbøyeligheten «Spørrespill» legger til spor
    som begynner med et tegn som siste spor sluttet med

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
nb: Låter hvis tittel starter med et
    tegn det siste sporet endte med

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
nb: Låter hvis artistnavn starter med et
    tegn det siste sporet endte med

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
nb: Låter hvis albumnavn starter med et
    tegn det siste sporet endte med

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
nb: Siste tegn i forrige melodi er det
    første tegnet i den neste melodien

en: of the track title (Title quiz)
nb: i sportittelen (Tittelspørring)

en: of the artist (Artist quiz)
nb: i artisten (Artistspørring)

en: of the album name (Album quiz)
nb: i albumnavnet (Albumspørring)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
nb: Søk

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
nb: Tilbøyeligheten «Søkespørring» legger til spor
    som finnes ved en søkespørring. Den bruker den
    samme spørringen som samlingsleseren.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
nb: Søk etter: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
nb: Treff meta-tagg

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
nb: Tilbøyeligheten «Treff tagg» legger til
    spor som oppfyller en bestemt betingelse.

en: Invert condition
nb: Snu om betingelsen

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
nb: Ikke %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
nb: Tilfeldig

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
nb: «Tilfeldig» legger til vilkårlige spor fra hele
    samlingen uten tilbøyelighet.

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
nb: Og

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
nb: Tilbøyeligheten «Og» legger til spor som
    treffer alle under-tilbøyelighetene.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
nb: Eller

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
nb: Tilbøyeligheten «Partisjon» legger til spor som 
    stemmer med minst én av under-tilbøyelighetene.

en: Replacement for bias %1
nb: Erstatning for tilbøyelighet %1

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
nb: Ny spilleliste

en: Rock and Pop
nb: Rock og pop

en: Album play
nb: Albumspill

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
nb: >>>>Karakter

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
nb: Det intraff for mange feil i spillelista. Avspilling stoppet.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
nb: <b>%1</b> av <b>%2</b> på <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
nb: <b>%1</b> av <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
nb: <b>%1</b> på <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
nb: fra <b>%1</b>

en: Manual
nb: Manuell

en: Classical
nb: Klassisk

en: Club
nb: Klubbmusikk

en: Dance
nb: Dans

en: Full Bass
nb: Full bass

en: Full Treble
nb: Full diskant

en: Full Bass + Treble
nb: Full bass + diskant

en: Laptop/Headphones
nb: Bærbar/hodetelefoner

en: Large Hall
nb: Stor hall

en: Party
nb: Fest

en: Soft
nb: Mykt

en: Soft Rock
nb: Myk rock

en: Techno
nb: Tekno

en: Zero
nb: Null

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
nb: Brukernavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
nb: Vertsnavn

en: Rhythmbox
nb: Rythmbox

en: Now playing
nb: Spiller nå

en: Retrieved lyrics is empty
nb: Sangteksten som ble hentet er tom

en: Lyrics data could not be parsed
nb: Sangtekstdata kunne ikke tolkes

en: No information available for this track
nb: Det finnes ingen informasjon tilgjengelig for dette sporet

en: <i>Inactive authors</i>
nb: <i>Inaktive utviklere</i>

en: Amarok authorship is not a hobby, it's a lifestyle. But when people move on we want to keep respecting them by mentioning them here:
nb: Amarok-utvikling er ikke en hobby, det er en livsstil. Men når noen går videre vil vi fortsette å respektere dem ved å nevne dem her:

en: Developer (Stecchino)
nb: Utvikler (Stecchino)

en: Developer (dr_lepper)
nb: Utvikler (dr_lepper)

en: Project founder (markey)
nb: Prosjektgrunnlegger (markey)

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
nb: iPod-samlingomskrivning og mer (strohel)

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
nb: Rokymoter, bugsortering (Mamarok)

en: Developer (rengels)
nb: Utvikler (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
nb: Windows-bygging (TheOneRing)

en: Developer (stuffcorpse)
nb: Utvikler (stuffcorpse)

en: Developer (Sentynel)
nb: Utvikler (Sentynel)

en: Rokymoter, Developer (sven423)
nb: Rokymoter, utvikler (sven423)

en: Developer (Teo`)
nb: Utvikler (Teo`)

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
nb: Rokymoter, håndbok (valorie)

en: Developer (eean)
nb: Utvikler (eean)

en: Jeff 'IROKSOHARD' Mitchell
nb: Jeff 'IROCKSOHARD' Mitchell

en: Developer (jefferai)
nb: Utvikler (jefferal)

en: Developer (lfranchi)
nb: Utvikler (lfranchi)

en: Release Vixen (Nightrose)
nb: Utgavereven (Nightrose)

en: Developer, Vision
nb: Utvikler, Vision

en: Developer (maxx_k)
nb: Utvikler (maxx k)

en: Developer (nhn)
nb: Utvikler (nhn)

en: Seb 'Surfin' down under' Ruiz
nb: Seb 'Surfin' Down Under' Ruiz

en: Developer (sebr)
nb: Utvikler (sebr)

en: Developer (xevix)
nb: Utvikler (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
nb: Utvikler, støtte for forsterking i omspill

en: MP3tunes integration
nb: MP3tunes-integrering

en: Windows porting
nb: Windows-porting

en: Usability
nb: Brukervennlighet

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
nb: Dan 'Hey, it compiled…' Meltzer

en: Developer (hydrogen)
nb: Utvikler (Hydrogen)

en: Biased playlists
nb: Vektede spillelister

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
nb: Tagg-gjetter, etiketter, spektrumanalysator

en: Nepomuk integration
nb: Nepomuk-integrering

en: Podcast improvements
nb: Podkast-forbedringer

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
nb: Live CD, bugknusing (oggb4mp3)

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
nb: Phonon, Lord-President av KDE Multimedia (apachelogger)

en: Icons
nb: Ikoner

en: Developer, Website theme (KRF)
nb: Utvikler, nettstedstema (KRF)

en: Artwork
nb: Grafikk

en: Developer (MaskMaster)
nb: Utvikler (MaskMaster)

en: Bug triaging and sanitizing
nb: Feilsortering og rengjøring

en: UPnP support and patches (nsm)
nb: Støtte for UPnP, og lapper (nsm)

en: Website hosting
nb: Nettstedstøtte

en: Scripting interface
nb: Grensesnitt for skripting

en: Nepomuk Collection (phalgun)
nb: Nepomuk-samling (phalgun)

en: TagLib & ktrm code
nb: TagLib & ktrm-kode

en: Patches & Windows porting (shakes)
nb: Lapper og windows-porting (shakes)

en: Photos & Videos applets, Context View
nb: Miniprogrammer for foro og video, kontekstvisning

en: Developer, Automated Playlist Generator
nb: Utvikler, Automatisk Spilleliste-Generator

en: Developer
nb: Utvikler

en: Splash screen artist
nb: Velkomstbilde

en: Context view
nb: Kontekstvisning

en: Former contributors
nb: Tidligere bidragsytere

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
nb: Personer listet opp nedenfor har tidligere bidratt til Amarok. Takk!

en: Analyzers, patches, shoutcast
nb: Analysatorer, lapper, shoutkaster

en: Patches
nb: Rettelser

en: MySQL support
nb: Støtte for MySQL

en: Postgresql support
nb: Støtte for PostgreSQL

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
nb: MTP og Rio Karma medieenheter, rettelser

en: Christian Muehlhaeuser
nb: Christian  Muehlhaeuser

en: Graphics, splash-screen
nb: Grafikk, velkomstbilde

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
nb: Analysatorer, kontekstleser og øyesnop for systemkurven

en: Icons and image work
nb: Ikoner og bildearbeid

en: Dialog to filter the collection titles
nb: Dialog for å filtrere samlingstitlene

en: Tester, IRC channel operator, whipping
nb: Tester, IRC kanal-op, innpisker

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
nb: Rokymoter, feilfikser (Firetech)

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
nb: Konqueror sidestolpe, noen DCOP-metoder

en: FHT routine, bugfixes
nb: FHT-rutine, feilfikser

en: K3b export code
nb: K3b eksportkode

en: Bugfixes, PostgreSQL support
nb: Feilfikser, støtte for PostgreSQL

en: Wikipedia support, patches
nb: Wikipedia-støtte, rettelser

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
nb: Tidligere Amarok logo, velkomstbilde og ikoner

en: Audioscrobbler support
nb: Støtte for Audioscrobbler

en: Loads of stuff
nb: Massevis av saker

en: Splash screen
nb: Velkomstbilde

en: Local Music
nb: Lokal musikk

en: Local sources of content
nb: Lokale innholdskilder

en: Internet
nb: Internett

en: Online sources of content
nb: Kilder for tilkoblet innhold

en: Playlists
nb: Spillelister

en: Various types of playlists
nb: Forskjellige slags spillelister

en: Browse local hard drive for content
nb: Bla etter innhold på den lokale disken

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
nb: &Vis

en: Lock Layout
nb: Lås utforming

en: Reset Layout
nb: Tilbakestill utforming

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
nb: <qt>Hvis du lukker hovedvinduet, vil Amarok fortsette i systemkurven. Velg <b>Avslutt</b> fra menyen, eller kurv-ikonet for Amarok for å avslutte programmet.</qt>

en: Docking in System Tray
nb: Legger i systemkurven

en: Play Media (Files or URLs)
nb: Spill media (filer eller nettadresser)

en: Add Media (Files or URLs)
nb: Legg til media (filer eller nettadresser)

en: Add Stream
nb: Legg til strøm

en: Enter Stream URL:
nb: Oppgi nettadresse til strømmen:

en: &Add Media...
nb: &Legg til medium …

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
nb: &Tøm spillelista

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
nb: Rediger &kø

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
nb: &Fjern duplikater

en: &Add Stream...
nb: Le&gg til strøm …

en: &Export Playlist As...
nb: &Eksporter spilleliste som …

en: Equalizer
nb: Lydbalanse

en: Bookmark Playlist Setup
nb: Bokmerke spillelisteoppsett

en: Bookmark Context Applets
nb: Lag bokmerke for kontekst-miniprogram

en: Play Media...
nb: Spill medium …

en: Edit Details of Currently Selected Track
nb: Rediger detaljene til de valgte sporene

en: Update Collection
nb: Oppdater samling

en: Synchronize Statistics...
nb: Synkroniser statistikk …

en: Previous Track
nb: Forrige spor

en: Restart current track
nb: Start gjeldende spor på nytt

en: Shuffle Playlist
nb: Stokk spillelista

en: Repopulate Playlist
nb: Fyll opp spilleliste på nytt

en: Disable Dynamic Playlist
nb: Slå av dynamisk spilleliste

en: Next Track
nb: Neste spor

en: Increase Volume
nb: Høyere lyd

en: Decrease Volume
nb: Lavere lyd

en: Toggle Main Window
nb: Slå på/av hovedvindu

en: Toggle Full Screen
nb: Vend fullskjerm av/på

en: Search playlist
nb: Søk i spillelista

en: Show active track
nb: Ingen aktive spor

en: Show Notification Popup
nb: Vis oppsprettsvarsling

en: Mute Volume
nb: Demp lyd

en: Last.fm: Love Current Track
nb: Last.fm: Elsker dette sporet

en: Last.fm: Ban Current Track
nb: Last.fm: Bannlys dette sporet

en: Last.fm: Skip Current Track
nb: Last.fm: Hopp over dette sporet

en: Queue Track
nb: Legg spor i kø

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
nb: Legg artist og tittel på gjeldende spor på utklippstavla

en: Rate Current Track: 1
nb: Ranger dette sporet: 1

en: Rate Current Track: 2
nb: Ranger dette sporet: 2

en: Rate Current Track: 3
nb: Ranger dette sporet: 3

en: Rate Current Track: 4
nb: Ranger dette sporet: 4

en: Rate Current Track: 5
nb: Ranger dette sporet: 5

en: Network Request Viewer
nb: Framviser for nettverksforespørsler

en: &About Amarok
nb: &Om Amarok

en: &Diagnostics
nb: Diagnose

en: &Report Bug...
nb: &Rapporter feil …

en: &Music
nb: &Musikk

en: &Playlist
nb: &Spilleliste

en: &Tools
nb: Verk&tøy

en: &Settings
nb: &Innstillinger

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
nb: Du har valgt å gjemme menylinja.
    
    Husk at du kan alltid bruke snarveien «%1» for å vise den igjen.

en: Hide Menu
nb: Gjem menyen

en: Paused  ::  %1
nb: Pause :: %1

en: %1 - %2  ::  %3
nb: %1 – %2 :: %3

en: Apply this layout change?
nb: Bruk disse endringene i utforming?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
nb: MusicBrainz treff-forhold: %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
nb: MusicDNS treff-forhold: %1%

en: Choose Best Matches from This Album
nb: Velg beste samsvar fra dette albumet

en: Go to Artist Page
nb: Gå til artistside

en: Go to Album Page
nb: Gå til albumside

en: Go to Track Page
nb: Gå til sporside

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
nb: Nettverksforespørsler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
nb: &Tøm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
nb: Metode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
nb: Svar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
nb: Lengde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
nb: Innholdstype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
nb: Detaljer om forespørsel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
nb: Svardetaljer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
nb: Verdi

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
nb: Klarte ikke lese OPML-podkast fra %1, feil:

en: Playlist Layouts
nb: Spilleliste-utforminger

en: Configure Playlist Layouts...
nb: Sett opp spillelisteutforminger …

en: Configuration for
nb: Oppsett for

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
nb: [prefiks]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
nb: [suffiks]

en: Width:
nb: Bredde:

en: Custom
nb: Tilpasset

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
nb: Enten en fast (absolutt) verdi, eller en relativ verdi (f.eks. 128px eller 12%).

en: Fit content
nb: Pass til innhold

en: Fit the element text
nb: Tilpass elementteksten

[ctx: automatic width]
en: Automatic
nb: Automatisk

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
nb: Ta homogen del av plassen tilgjengelig for alle elementer med automatisk bredde

en: Alignment:
nb: Innretting:

en: Font:
nb: Skrift:

en: Configuration for '%1'
nb: Oppsett for «%1»

en: Show cover
nb: Vis omslag

en: Invalid playlist layout.
nb: Ugyldig spilleliste-utforming.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
nb: Støtte på et ukjent elementnavn mens utformingen ble lest.

en: copy of %1
nb: kopi av %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
nb: Gjeldende utforming «%1» kan bare leses. Lager en ny utforming «%2» med dine endringer og gjør den aktiv

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
nb: Utformingen «%1» er en av standardutformingene og kan ikke slettes.

en: Cannot Delete Default Layouts
nb: Kan ikke slette standardutforminger

en: Head
nb: Topptekst

en: Body
nb: Kropp

en: Body (Various artists)
nb: Kropp (Diverse artister)

en: Single
nb: Singel

en: New playlist layout
nb: Ny spilleliste-utforming

en: Copy playlist layout
nb: Kopier spilleliste-utforming

en: Delete playlist layout
nb: Slett spilleliste-utforming

en: Rename playlist layout
nb: Gi nytt navn til spilleliste-utforming

en: Choose a name for the new playlist layout
nb: Oppgi et navn på den nye spillelisteutformingen

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
nb: Oppgi et navn på den spillelisteutformingen du er i ferd med å definere:

en: Cannot create a layout with no name.
nb: Kan ikke lage utforming uten navn.

en: Layout name error
nb: Feil på utformingsnavn

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
nb: Kan ikke opprette en utforming med samme navn som en eksisterende utforming.

en: Cannot create a layout containing '/'.
nb: Kan ikke lage utforming som  inneholder «/».

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
nb: Oppgi et navn på den spillelisteutformingen du er i ferd med å definere som kopi av  utformingen «%1»:

en: Choose a new name for the playlist layout
nb: Oppgi et nytt navn på spillelisteutformingen

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
nb: Oppgi et nytt navn for den spillelisteutformingen du vil skifte navn på:

en: Cannot rename a layout to have no name.
nb: Kan ikke endre navn på en utforming til ikke noe navn.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
nb: Kan ikke gi en utforming samme navn som en eksisterende utforming.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
nb: Utformingen «%1» som du endret er en av standardutformingene og kan ikke overskrives. Lagret som ny utforming «%2»

en: Default Layout
nb: Standardutforminger

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
nb: Redigere spilleliste-utforming

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
nb: Tilgjengelige utforminger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
nb: Utforming

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
nb: Vis innebygde avspillingskontroller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
nb: Grupper etter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
nb: Vis verktøytips

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Track Progression
nb: Sporfremgang

en: Only Queue
nb: Bare kø

en: Repeat Track
nb: Gjenta spor

en: Repeat Album
nb: Gjenta album

en: Repeat Playlist
nb: Gjenta spilleliste

en: Random Tracks
nb: Tilfeldige spor

en: Random Albums
nb: Tilfeldige albumer

en: Favor
nb: Favoriser

en: Higher Scores
nb: Høyere poengsummer

en: Higher Ratings
nb: Bedre karakter

en: Not Recently Played
nb: Ikke nylig spilt

en: Shuffle
nb: Stokk om

en: Add a sorting level to the playlist.
nb: Legg til et sorteringsnivå til spillelista.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
nb: Legg til spor i spilleliste

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
nb: Legg spor i kø

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
nb: Erstatt spilleliste

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
nb: Plassholder

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
nb: Plateomslag

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
nb: Mappe

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
nb: Skiller

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
nb: Filnavn

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
nb: Gruppelengde

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
nb: Gruppespor

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
nb: Etiketter

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
nb: Stemning

[ctx: 'Moodbar' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Moodbar
nb: Stemningslinje

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
nb: Kilde

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
nb: Tittel

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
nb: Tittel (med spornummer)

en: <a href='%1'>Dynamic Mode</a> Enabled. <a href='%2'>Repopulate</a> | <a href='%3'>Turn off</a>
nb: <a href='%1'>Dynamisk modus</a> aktivert.<a href='%2'>Fyll opp på nytt</a> | <a href='%3'>Slå av</a>

en: &Save Current Playlist
nb: Lagre gjeldende &spilleliste

en: &Save playlist to "%1"
nb: &Lagre spilleliste til «%1»

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
nb[0]: 1 spor (%2)
nb[1]: %1 spor (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
nb[0]: %1 spor
nb[1]: %1 spor

en: No tracks
nb: Ingen spor

en: Total playlist size: %1
nb: Total spillelistestørrelse: %1

en: Queue size: %1
nb: Køstørrelse: %1

en: Queue length: %1
nb: Kølengde: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
nb: <b>Merk:</b> Dette sporet kan ikke spilles..<br>%1

en: (...)
nb: (…)

en: No extra information available
nb: Ingen ekstra informasjon tilgjengelig

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
nb: Filnavn

en: Disc Number
nb: Plate nummer

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
nb: Spor

en: Comment
nb: Kommentar

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
nb: Mappe

en: Sample Rate
nb: Samplingsrate

en: Rating
nb: Karakter

[ctx: Column name]
en: Last Played
nb: Sist spilt

en: Mood
nb: Stemning

en: File Size
nb: Filstørrelse

[ctx: Iten in queue, %1 is position, %2 artist, %3 track]
en: %1: %2 - %3
nb: %1%2 – %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
nb: Køredigerer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
nb: Flytt opp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
nb: Flytt ned

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
nb: Ta spor ut av køen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
nb: Tøm kø

en: Clear the playlist sorting configuration.
nb: Tømmer oppsettet for spillelistesortering.

en: Add a playlist sorting level.
nb: Legg til et spilleliste-sorteringsnivå.

en: Search %1
nb: Søk %1

en: %1 layout
nb: Utforming %1

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
nb: Spilleliste

en: Start typing to progressively search through the playlist
nb: Søk i spillelista etterhvert som du taster

en: Tracks
nb: Spor

en: Albums
nb: Album

en: Artists
nb: Artister

en: Composers
nb: Komponister

en: Years
nb: Årstall

en: Show only matches
nb: Bare vis treffene

en: Search Preferences
nb: Søkeinnstillinger

en: Tracks Added
nb: Spor lagt til

en: Tracks Removed
nb: Spor fjernet

en: Tracks moved
nb: Spor flyttet

en: Tracks have been hidden due to the active search.
nb: Spor er blitt gjemt på grunn av det aktive søket.

en: The following sources are available for this track:
nb: Følgende kilder er tilgjengelige for dette sporet:

en: Stop Playing After This Track
nb: Stans avspillingen etter dette sporet

en: Remove From Playlist
nb: Fjern fra spilleliste

en: Select Source
nb: Velg kilde

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
nb: «Treff noen»-gruppe

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
nb: «Treff alle»-gruppe

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
nb: Ukjent kravgruppe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
nb: En redigering for kravgrupper. Du kan sette gruppetypen til «treff alle» eller «treff noen». Når gruppetypen er satt til «treff alle» vil generatoren forsøke å få spillelista til å stemme med alle kravene i gruppa. Hvis gruppetypen er satt til «treff noen», så vil generatoren forsøke å få spillelista til å stemme med ett av kravene i gruppa.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
nb: Kravgruppe-innstillinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
nb: ASG vil anta at kravgruppa er oppfylt bare hvis alle kravene i gruppa er oppfylt. Dette er analogt med en logisk OG: «sporene skal passe med egenskapene a OG b OG c.»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
nb: Oppfyll alle kravene i gruppa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
nb: ASG vil anta at kravgruppa er oppfylt hvis ett av kravene i gruppa er oppfylt. Dette er analogt med en logisk ELLER: «sporene skal passe med egenskapene a ELLER b ELLER c.»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
nb: Oppfyll ett av kravene i gruppa

en: Checkpoint
nb: SJekkpunkt

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
nb: Fester et spor, album eller artist til en bestemt plass i spillelista

en: Checkpoint: %1
nb: SJekkpunkt: %1

en: unassigned
nb: ikke tildelt

en: "%1" (track) by %2
nb: «%1» (spor) av  %2

en: "%1" (album) by %2
nb: «%1» (album) av %2

en: "%1" (album)
nb: «%1» (album)

en: "%1" (artist)
nb: «%1» (artist)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
nb: En redigering for et sjekkpunkt-krav. Brukeren kan angi at sporet, albumet eller artisten skal plasseres på et bestemt sted i spillelista.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
nb: Innstillinger for sjekkpunkt-krav

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
nb: Velg det sporet du vil bruke som sjekkpunkt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
nb: Posisjon:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
nb: Hvor streng skal ASG være med å plassere det valgte sporet ved oppgitt tidspunkt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
nb: Sammenligne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyR
en: fuzzy
nb: uskarp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
nb: nøyaktig

en: Playlist Duration
nb: Spillelistevarighet

en: Sets the preferred duration of the playlist
nb: Angir foretrukket varighet for spillelista

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
nb: Spillelistevarighet: er lik %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
nb: Spillelistevarighet: mer enn %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
nb: Spillelistevarighet: mindre enn %1

en: Playlist duration: unknown
nb: Spillelistevarighet: ukjent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
nb: Redigering for kravet Spilleliste-varighet. Brukeren kan oppgi navn på kravet: gitt varighet og om spillelista skal være kortere, lik eller lengre enn den varigheten, og hvor strengt ASG-en skal oppfylle varighetskravet.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
nb: Innstillinger for krav om spilleliste-varighet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
nb: Om lengden av den genererte spillelista skal være kortere, lik, elle lengere enn en oppgitte verdien.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
nb: kortere enn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
nb: lik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
nb: lenger enn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
nb: Ønsket varighet av spillelista, i timer, minutter og sekunder. Merk: på grunn av begrensninger i Qt kan det ikke oppgis varighet for spillelister lenger enn 24 timer.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
nb: Hvor streng skal ASG være med å tilpasse lengden på spillelista til  oppgitt tid.

en: Total File Size of Playlist
nb: Total filstørrelse for spillelista

en: Sets the preferred total file size of the playlist
nb: Angir foretrukket total filstørrelse for spillelista

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
nb: Total filstørrelse for spillelista: lik %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
nb: Total filstørrelse for spillelista: mer enn %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
nb: Total filstørrelse for spillelista: mindre enn %1

en: Total file size of playlist: unknown
nb: Total filstørrelse for spillelista: ukjent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
nb: Innstillinger for krav om total størrelse for spilleliste

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
nb: Om total størrelse av alle filer i den genererte spillelista skal være mindre, lik, eller større enn en oppgitte verdien.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
nb: mindre enn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
nb: mer enn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
nb: Målet for total filstørrelse for spillelista.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
nb: Enheten for filstørrelse brukt i kravene. Merk at kB er 1000 byte, MB er 1000000 byte osv.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: <html><head/><body><p>How strict the APG should be about matching the total size of all files in the playlist to the specified size.</p></body></html>
nb: <html><head/><body><p>Hvor streng skal ASG være med å tilpasse total filstørrelse i spillelista til  oppgitt størrelse.</p> </body></html>

en: Playlist Length
nb: Spillelistelengde

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
nb: Angir foretrukket antall spor i spillelista

en: Playlist length: unknown
nb: Spillelistelengde: ukjent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
nb: Innstillinger for krav om spilleliste-lengde

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
nb: Om antallet spor i den genererte spillelista skal være mindre, lik, eller større enn en oppgitte verdien.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
nb: færre enn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
nb: Målet for antall spor i den genererte spillelista.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
nb: Hvor streng skal ASG være med å tilpasse lengden på spillelista til oppgitt antall spor.

en: Prevent Duplicates
nb: Forebygg duplikater

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
nb: Hindrer at duplikate spor, albumer eller artister finnes i spillelista

en: Prevent duplicate tracks
nb: Forebygg duplikate spor

en: Prevent duplicate artists
nb: Forebygg duplikate artister

en: Prevent duplicate albums
nb: Forebygg duplikate albumer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
nb: Redigering for kravet Forebygg Duplikater. Når det er satt til «spor» forsøker ASG å hindre at mer enn ett eksemplar av samme spor kommer med i spillelista. Når det er satt til «album» eller «artist» forsøker den å unngå at mer enn ett spor fra et gitt album eller gitt artist kommer med i spillelista.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
nb: Kravinnstillinger for Forebygg Duplikater

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
nb: Bestemmer hvilke duplikater som skal forebygges. «Hindre duplikate spor» er minst restriktivt, og «Hindre duplikate artister» er mest restriktivt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
nb: Forebygg duplikat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
nb: spor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
nb: albumer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
nb: artister

en: Match Tags
nb: Treff tagger

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
nb: Alle spor i spillelista skal stemme med den oppgitte egenskapen

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
nb: Treff tagg: %1 %2  %3 %4

en:  not
nb:  ikke

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
nb[0]: %1 stjerne
nb[1]: %1 stjerner

[ctx: an arbitrary string surrounded by quotes]
en: "%1"
nb: «%1»

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
nb: er lik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
nb: større enn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
nb: før

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
nb: på

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
nb: etter

en: within
nb: innen

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
nb: er lik

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
nb: begynner med

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
nb: slutter med

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
nb: inneholder

en: unknown comparison
nb: ukjent sammenlikning

en: %1 day | %1 days
nb[0]: %1 dag
nb[1]: %1 dager

en: %1 month | %1 months
nb[0]: %1 måned
nb[1]: %1 måneder

en: %1 year | %1 years
nb[0]: %1 år
nb[1]: %1 år

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
nb[0]: dag
nb[1]: dager

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
nb[0]: måned
nb[1]: måneder

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
nb[0]: år
nb[1]: år

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
nb: Rediger krav for Treff tagg. Brukeren kan oppgi en egenskap ved sporet, og ASG vil så fylle spillelista med spor som har den egenskapen. Dette fungerer på liknende måte som attributtsøk i smarte spillelister i Amarok 1.4

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
nb: Innstillinger for Tagg treff-kravet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
nb: Velg hvilken sporegenskap du vil treffe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
nb: Felt:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> ASG vil velge alle spor som <span style=" font-weight:600;">ikke</span> stemmer overens med oppgitte egenskaper.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
nb: Omvend:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
nb: Om ASG skal velge spor som er mindre, lik, eller større enn en oppgitte verdien.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
nb: Tallverdien som sporegenskapen skal stemme med.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
nb: Hvor streng skal ASG være med å finne spor som stemmer overens med oppgitt verdi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
nb: Om ASG skal velge spor som er før, på eller etter en bestemt dato, eller om den skal velge spor som er innen et gitt tidsintervall.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
nb: innen siste

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
nb: Den bestemte datoen som ASG skal bruke til å treffe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
nb: Den relative tidsperioden som ASG skal forsøke å treffe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
nb: Hvor streng skal ASG være med å finne spor som stemmer overens med oppgitt dato.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
nb: Om ASG skal velge spor som er lik, starter med, slutter med eller inneholder den oppgitte strengen.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
nb: er lik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
nb: begynner med

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
nb: slutter med

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
nb: inneholder

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
nb: Strengen som ASG  skal bruke til å treffe spor.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
nb: Om ASG skal velge spor som er mindre, lik, eller større enn en oppgitte tiden.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
nb: Tiden som ASG skal forsøke å treffe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
nb: Hvor streng skal ASG være med å finne spor som stemmer overens med oppgitt tid.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
nb: Om ASG skal velge spor som er mindre, lik, eller større enn en oppgitte vurderingen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
nb: Vurderingen som ASG skal forsøke å treffe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
nb: Hvor streng skal ASG være med å tilpasse lengden på spillelista til  oppgitt vurdering.

en: title
nb: tittel

en: artist name
nb: artistnavn

en: album name
nb: albumnavn

en: genre
nb: sjanger

en: composer
nb: komponist

en: comment
nb: kommentar

en: track number
nb: spornummer

en: disc number
nb: plate nummer

en: length
nb: lengde

en: added to collection
nb: lagt til i samling

en: score
nb: poeng

en: rating
nb: karakter

en: first played
nb: spilt først

en: last played
nb: spilt sist

en: play count
nb: ganger spilt

en: label
nb: etikett

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
nb: Spillelistegeneratoren klarte ikke å laste inn noen spor fra samlingen.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
nb: Det er ingen spor som oppfyller alle kravene. Spillelistegeneratoren vil finne de sporene som passer best, men du vil kanskje lette på kravene for å finne flere spor.

en: New playlist preset
nb: Ny spilleliste-forhåndsinnstillling

en: Unnamed playlist preset
nb: Forhåndsinnstilling for spilleliste, uten navn

en: Generating a new playlist
nb: Oppretter en ny spilleliste

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
nb: Spillelistegeneratoren laget en spilleliste som ikke oppfyller alle dine krav. Hvis du ikke er fornøyd med resultatet, så forsøk å lette på eller fjerne noen krav og så lage en ny spilleliste.

en: Add new
nb: Legg til ny

en: Constraint Group
nb: Kravgruppe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
nb: Redigerer ASG forhåndsinnstillinger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
nb: Krav-tre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
nb: Navn på ASG forhåndsinnstilling

en: Import preset
nb: Importer forhåndsinnstilling

en: Preset exported to %1
nb: Forhåndsinnstilling eksportert til %1

en: Preset could not be exported to %1
nb: Forhåndsinnstillinger kunne ikke eksporteres til %1

en: Presets could not be imported from %1
nb: Forhåndsinnstillinger kunne ikke importeres fra %1

en: %1 could not be opened for preset import
nb: %1 kunne ikke åpnes for å importere forhåndsinnstilling

en: Example 1: new tracks added this week
nb: Eksempel 1: nye spor lagt til denne uka

en: Example 2: rock or pop music
nb: Eksempel 2: rock eller pop

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
nb: Eksempel 3: omtrent én time spor fra forskjellige artister

en: Example 4: like my favorite radio station
nb: Eksempel 4: som min yndlingsradiostasjon

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
nb: Eksempel  5: en 80-minutters CD av rock, metall og industri

en: Export "%1" preset
nb: Eksporter forhåndsinnstilling «%1»

en: Preset files (*.xml)
nb: Filer med forhåndsinnstillinger (*.xml)

en: Playlist Files on Disk
nb: Spillelistefiler på disk

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
nb: Kunne ikke laste inn spillelistefila «%1».

en: Version %1 of playlist database schema encountered, however this Amarok version only supports version %2 (and previous versions starting with %2). Playlists saved in the Amarok Database probably will not work and any write operations with them may result in losing them. Perhaps you have started an older version of Amarok with a database written by newer version?
nb: Fant versjon %1 av databaseskjemaet for spillelista, men denne versjonen av Amarok støtter bare verson %2 (og tidligere, begynnende med %2). Spillelister som er lagret i Amarok-databasen vil antakelig ikke virke, og skrivehandlinger med dem kan gjøre at de blir ødelagt. Kanskje du har startet en eldre verson av Amarok med en database laget av en nyere versjon?

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
nb: Fremtidig versjon av spilleliste-databasen?

en: Amarok Database
nb: Amarok database

en: Local playlists stored in the database
nb: Lokale spillelister lagret i databasen

en: <Empty>
nb: <Tomt>

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
nb: Amarok fant ingen tilleggsprogrammer. Dette tyder på et installasjonsproblem.

en: Scanning music
nb: Skanner musikk

en: Abort for scanner requested
nb: Det er bedt om å avbryte skanneren

en: Aborting scanner with error: %1
nb: Avbryter skanner med feil: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
nb: Klarte  ikke å finne amarokcollectionscanner!

en: Unable to start Amarok collection scanner.
nb: Klarte ikke å starte Amarok samlingsskanner.

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
nb: Skanningen av samlingen måtte avbrytes. Det ble funnet for mange krasj (%1) under skanningen. Følgende filer ga krasjene:
    
    %2

en: Console
nb: Konsoll

en: Error
nb: Feil

en: Script error reported by: %1
    %2
nb: Skriptfeil  meldt av: %1
    %2

en: Add new Ampache server
nb: Legg til en ny Ampache-tjener

en: Successfully connected
nb: Vellykket tilkobling

en: Connection failure
nb: Tilkobling mislykket

en: Authentication failed.
nb: Autentisering mislyktes.

en: Authentication Error
nb: Autentiseringsfeil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
nb: Legg til tjener

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
nb: Fjern tjener

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
nb: Tjeneradresse

en: Amarok frontend for your Ampache server
nb: Amarok-forstykke til din Ampache-tjener

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
nb: Bruk Amarok som sømløst grensesnitt til din Ampache-tjener. Dett.e gjør at du kan bla i og spille alt Ampache-innhold fra inne i Amarok

en: Ampache Server %1
nb: Ampache-tjener %1

en: <p>No information found for this track.</p>
nb: <p>Fant ingen informasjon for dette sporet.</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
nb: <p>Fant ingen informasjon for dette albumet.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
nb: <p>Fant ingen informasjon for denn artisten.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
nb: Sjekk tilkoblingen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
nb: gpodder.net-profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Bli med på gpodder.net</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
nb: &Test påmelding

en: Gpodder Podcasts
nb: Gpodder podkaster

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
nb: Forsøker å synkronisere statuser med gpodder.net

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
nb: Forsøker å synkronisere abonnementer med gpodder.net

en: GPodder Service failed to get data from the server. Will retry in 10 seconds...
nb: GPodder-tjenesten klarte ikke å hente data fra tjeneren. Forsøker igjen om 10 sekunder …

en: gpodder.net: Podcast Directory Service
nb: gpodder.net: Podkast katalogtjeneste

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
nb: gpodder.net er en nettjeneste for podkast-kataloger og podkast-synkronisering.

en: Subscribe
nb: Abonner

en: gpodder.net credentials
nb: gpodder.net akkreditiver

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your gpodder.net credentials in plaintext?
nb: Fant ingen KWallet som kjørte. Vil du at Amarok skal lagre dine akkreditiver for gpodder.net som klartekst?

en: Testing...
nb: Testing, …

en: Either the username or the password is empty, please correct and try again.
nb: Enten brukernavnet eller passordet er blankt, rett opp og prøv på nytt.

en: Failed
nb: Mislyktes

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
nb: Vellykket

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
nb: Enten brukernavnet eller passordet er ikke gyldig, rett opp og prøv på nytt.

en: Unable to connect to gpodder.net service or other error occurred.
nb: Klarer ikke koble til gpodder.net-tjenesten, eller en annen feil oppsto.

en: Error parsing the Reply, check if gpodder.net is working correctly and report a bug
nb: Feil ved tolking av svaret, se etter om gpodder.net virker riktig og meld fra om feil

en: No description available...
nb: Ingen beskrivelse tilgjengelig …

en: From Jamendo.com
nb: Fra Jamendo.com

en: A site where artists can freely share their music
nb: Et nettsted der artister fritt kan dele sin musikk med andre

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
nb: Jamendo.com setter artister og musikkelskere i forbindelse med hverandre. Artister kan laste opp sine egne albumer til nettstedene for å dele dem med verden, og brukere kan laste dem ned gratis.  Inne i Amarok kan du lytte til og laste ned alt innhold i Jamendo.com.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
nb: Oppdater

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
nb: Last ned

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
nb: Sjanger / artist

en: Genre / Artist / Album
nb: Sjanger / Artist / album

en: Downloading Jamendo.com database...
nb: Laster ned databasen Jamendo.com …

en: Updating the local Jamendo database.
nb: Oppdaterer lokal Jamendo-database

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
nb[0]: Jamendo.com-databasen er ferdig oppdatert. La til 1 spor i på
nb[1]: Jamendo.com-databasen er ferdig oppdatert. La til %1 spor på

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
nb[0]: 1 album fra
nb[1]: %1 album fra

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
nb[0]: 1 artist.
nb[1]: %1 artister

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
nb: Last.fm liknende

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
nb: Tilbøyeligheten «Last.fm Liknende» slår opp spor på Last.fm og legger bare til liknende spor.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
nb: Liknende forrige spor (som meldt av Last.fm)

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
nb: Liknende forrige artist (som meldt av Last.fm)

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
nb: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> synes at sporet likner på

en: the previous track
nb: forrige spor

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
nb: Ukentlig toppartist på Last.fm

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
nb: «Uketopp»-tilbøyeligheten legger til spor som er på den ukentlige topplista til Last.fm.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
nb: Spor fra topplistene til Last.fm fra %1 til %2

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
nb: fra:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
nb: til:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
nb: Last.fm-profil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
nb: Last.fm tjenester

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
nb: &Legg inn spor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
nb: Br&uk komponistdata hvis tilgjengelig i Last.fm som artist

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use Last.fm tags like <b>7 of 10 stars</b> to represent your Amarok ratings during statistics synchronization
nb: Bruk Last.fm-tagger som <b>7 av 10 stjerner</b> for å vise dine Amarok-vurderinger under statistikksynkronisering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
nb: Bruk flotte tagger til å vise vurderinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: <html>When scrobbling tracks to Last.fm, it autocorrects common errors in track tags like artist, album and title. Check this to be notified when this happens and what the autocorrection was</html>
nb: <html>Når spor scrobbles til Last.fm blir vanlige feil i sportagger slik som artist, album og tittel automatisk rettet. Krysser du av her får du varsel når dette skjer og hva autorettelsen var.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: Announce correction suggestions for track tags
nb: Annonser rettelsesforslag for sportagger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: <html>Check if you want certain tracks neither to be scrobbled nor to be updated to Last.fm now playing</html>
nb: <html>Kryss av her om du vil at visse spor ikke skal scrobbles eller oppdateres til Last.fm som spiller nå.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: Do not scrobble tracks with label:
nb: Ikke scrobble spor med etikett:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FilteredLabel)
en: <html>Select a preferred label (or write a new one). Tracks with this label will not be scrobbled</html>
nb: <html>Velg en foretrukket etikett (eller skriv en ny). Spor med denne etiketten blir ikke scrobblet.</html>

en: Last.fm: The social music revolution
nb: Last.fm: Den sosiale musikkrevolusjonen

en: Last.fm: Love
nb: Last.fm: Elsker

en: Enter an artist name
nb: Skriv inn et artistnavn

en: Enter a tag
nb: Oppgi en tagg

en: Enter a Last.fm user name
nb: Oppgi et brukernavn for Last.fm

en: Username: %1
nb: Brukernavn: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
nb[0]: Avspillingsteller: %1 avspilling
nb[1]: Avspillingsteller: %1 avspillinger

en: Create a Custom Last.fm Station
nb: Lag egen Last.fm-stasjon

en: Tag
nb: Tagg

en: User
nb: Bruker

en: %1's Streams
nb: %1s strømmer

en: Global Tags
nb: Altomfattende tagger

en: Friends' Loved Radio
nb: Radio som venn elsker

en: Friends' Personal Radio
nb: Venns personlige radio

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
nb: Klarte ikke å åpne KDE Lommebok for å les akkreditiver for Last.fm

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
nb: Mislyktes

en: Unable to connect to Last.fm service.
nb: Klarer ikke koble til Last.fm-tjenesten.

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
nb[0]: %2 (1 spill)
nb[1]: %2 (%1 spill)

en: Personal Radio
nb: Personlig radio

en: My Recommendations
nb: Mine anbefalinger

en: My Radio Station
nb: Min radiostasjon

en: My Mix Radio
nb: Min Miks-radio

en: My Top Artists
nb: Mine beste artister

en: My Tags
nb: Mine tagger

en: Friends
nb: Venner

en: Last.fm: &Ban
nb: Last.fm &Forby

en: Ban this track
nb: Forby dette sporet

en: Last.fm: &Skip
nb: last.fm &Hopp over

en: Skip this track
nb: Hopp over dette sporet

en: Global Tag Radio: "%1"
nb: Global tagg-radio: «%1»

en: User Tag Radio: "%1"
nb: Bruker-tagg-radio: «%1»

en: Similar Artists to "%1"
nb: Artister som ligner «%1»

en: Artist Fan Radio: "%1"
nb: Artistens fanradio: «%1»

en: %1's Neighbor Radio
nb: %1s naboradio

en: %1's Personal Radio
nb: %1s personlige radio

en: %1's Mix Radio
nb: %1s miks-radio

en: %1's Recommended Radio
nb: Radio som %1 anbefaler

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
nb: %1s anbefalte radio (Poularitet %2)

en: Group Radio: %1
nb: Grupperadio: %1

en: Track Radio
nb: Sporradio

en: Artist Radio
nb: Artistradio

en: Last.fm is cool...
nb: Last.fm er kult …

en: To listen to Last.fm streams and radio you need to be a paying Last.fm subscriber and you need to stream from a <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>supported country</a>. All other Last.fm features work fine.
nb: Du må ha et betalt abonnement på Last.fm for å høre på strømmer og radio, og du må strømme fra et <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>land som er støttet.</a> Alle andre funksjoner i Last.fm virker fint.

en: Error starting track from Last.fm radio
nb: Feil ved starting av spor fra Last.fm radio

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
nb: Likte spor: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
nb: Avviste spor: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
nb: %1 <b>%2</b> bør rettes til <b>%3</b>

[ctx: %1 is artist, %2 is title]
en: %1 - %2
nb: %1 – %2

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
nb: Last.fm mener at noen tagger til sporet <b>%1</b> burde rettes.

en: Play Similar Artists from Last.fm
nb: Spill lignende artister fra Last.fm

[ctx: description of the Last.fm statistics synchronization provider]
en: slows down track matching
nb: bremser ned sporfinning

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
nb: Laster ned «%1» av %2 fra Magnatune.com

en: Downloading album from Magnatune.com
nb: Laster ned album fra Magnatune.com

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
nb: Nedlasting fra Magnatune.com ser ut til å ha sviktet. Kan ikke lese zip-fila

en: Uncompressing Magnatune.com download...
nb: Pakker ut nedlasting fra Magnatune.com …

en: Adding album cover to collection
nb: Legger til omslag i samling

en: Preview Tracks
nb: Forhåndsspill spor

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
nb: Sporene du skal til å laste ned er forhåndsvisningsstrømmer fra Magnatune.com. Tenk på å kjøpe en albumnedlasting for å få bedre kvalitet og frie strømmer. Husk at når du kjøper fra Magnatune får artisten 50%, og hvis du kjøper med Amarok støtter du Amarok-prosjektet med 10%.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
nb: Oppdateringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
nb: Hvis du krysser av her vil Amarok peroodisk se etter oppdateringer i Magnatun-databasen og laste dem ned automatisk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase)
en: Update Magnatune database automatically
nb: Oppdater Magnatune-databasen automatisk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
nb: Gjennedlastinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
nb: Oppgi e-postadressen din her så du kan laste ned på nytt direkte inne i Amarok tidligere kjøp fra Magnatune.

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
nb: E-post:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
nb: Medlemsvalg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
nb: Jeg er medlem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
nb: Type medlemskap:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
nb: Strøm

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
nb: Brukernavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
nb: Passord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family;'Sans serif';">Mer om Magnatune.com medlemskap og innmelding finner du på  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'"; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
nb: Strømvalg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
nb: Forhåndsvis strømtype:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
nb: Høykvalitets Mp3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
nb: Lavkvalitets Mp3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
nb: Albumnedlasting fra Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
nb: Nedlastingsvalg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
nb: Velg format:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
nb: Last ned til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
nb: Hvis du laster ned til et sted som Amarok overvåker fra før, så vil albumet automatisk bli lagt til samlinga.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
nb: Magnatune-info

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
nb: &Last ned

en: Processing download
nb: Behandler nedlasting

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
nb: Det ser ut til å være en feil i oppgitt informasjon om medlemskap. Rett opp dette og forsøk igjen.

en: Could not process download
nb: Kunne ikke  behandle nedlasting

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
nb: Gjennedlasting a et tildligere kjøpt album «%1» av «%2» fra Magnatune.com.
    
    Brukernavn: %3
    Passord: %4

en: Loading artist info...
nb: Laster inn artist-info …

en: Fetching %1 Artist Info
nb: Henter %1 opplysninger om artist

en: Loading album info...
nb: Laster inn album-info …

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
nb: Slipp-år: %1

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: From Magnatune.com
nb: Fra Magnatune.com

en: Loading Magnatune.com frontpage...
nb: Henter førstesiden til Magnatune.com …

en: Fetching Magnatune.com front page
nb: Henter førstesiden til Magnatune.com

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
nb: Laster din favorittside fra Magnatune.com …

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
nb: Laster din personlige anbefalingsside fra Magnatune.com …

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
nb: Plateselskapet som ikke er ondt, og rettferdig mot både artister og kunstnere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
nb: Trykk på denne knappen for å laste ned Magnatune-databasen nå.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
nb: Amarok må laste ned Magnatune-dataasen for å ta i bruk Magnatune-butikken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you enable the following option, Amarok will check for Magnatune updates and download them automatically. You can always disable this option later in Magnatune service configuration.
nb: Hvis du slår på følgende valg vil Amarok se etter Magnatune-oppdateringer og laste dem ned automatisk. Du kan alltid slå av dette senere i oppsettet for Magnatune-tjenesten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
nb: Oppdater

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
nb: Styre ny nedlasting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
nb: Dette er album som du har lastet ned før:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
nb: &Last ned igjen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
nb: Artist – album

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
nb: Henter liste over tidligere kjøp fra Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
nb: Medlemsinnmelding på Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By becoming a Magnatune.com member, you get unlimited download access and can download any album from within Amarok with a single mouse click. By joining, you can also listen to all streaming tracks from Magnatune.com ad-free.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The Amarok team gets 10% of your initial membership payment, so by joining, you are also supporting the development of Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">As always, the artists get 50% of your membership payment(s) distributed based on which artist you download and stream.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To read more about Magnatune.com memberships, or to sign up, click here: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">After joining, go to the Magnatune config in "Settings->Configure Amarok->Plugins" and enter your membership information. </p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">HVis du blir medlem i Magnatune.com får du tilgang til ubegrenset nedlasting og kan laste ned albumer fra inne i Amarok med ett enkelt museklikk. Blir du med, kan du også lytte til alle sporstrømmer fra Magnatune.com uten reklame.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Amarok-laget får 10% av din første innbetaling, så ved å melde deg inn støtter du også utviklingen av Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Som alltid får de utøvende  50% av dine medlemskapsbetalinger, fordelt etter hvilke artister du laster ned og strømmer.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Trykk her <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> for å lese mer om medlemskap i Magnatune.com eller for å melde deg inn.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Når du har meldt deg inn, gå  til Magnatune innstillingene i  «Innstillinger->Sett opp Amarok->Programtillegg» og skriv inn informasjon om ditt medlemskap. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
nb: Lukk

en: "Fair trade" online music store
nb: «Fair trade» musikk-nettbutikk

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
nb: Magnatune.com er et annet slags plateselskap med mottoet «Vi er ikke onde». 50% av hvert kjøp går direkte til kunstneren, og hvis du kjøper et album gjennom Amarok, så får Amarok-prosjektet en kommisjon på 10%. Magnatune.com har også et medlemskap av type «alt du kan spise», der du kan laste ned så mye du vil av musikken deres.

en: Artist / Album
nb: Artist / album

en: Re-download
nb: Last ned igjen

en: Update Database
nb: Oppdater database

en: Tools
nb: Verktøy

en: Download Album
nb: Last ned album

en: Signup
nb: Meld deg inn

en: Downloading Magnatune.com database...
nb: Laster ned databasen Magnatune.com …

en: Updating the local Magnatune database.
nb: Oppdaterer den lokale Magnatune-databasen.

en: ERROR: No arguments supplied
nb: FEIL: Ingen argumenter oppgitt

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
nb: FEIL: Feil antall argumenter til addMoodyTracks

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
nb: FEIL: Tolkingsfeil for argument 2 (antall)

en: ERROR: Unknown argument.
nb: FEIL: Ukjent argument.

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
nb[0]: Fullført oppdatering av databasen Magnatune.com. Lagt til 1 spor på
nb[1]: Fullført oppdatering av databasen Magnatune.com. Lagt til %1 spor på

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
nb[0]: 1 album fra
nb[1]: %1 album fra

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
nb[0]: 1 artist.
nb[1]: %1 artister.

en: (C) 2008, Casey Link
nb: © 2008 Casey Link

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
nb: Håndterer AutoSync for MP3tunes-tjenesten i Amarok.

en: The identifier the daemon should use.
nb: Identifikator som daemonen skal bruke.

en: The email to be used for authentication.
nb: E-postadressen som skal brukes til autentisering.

en: The pin to be used for authentication.
nb: PIN-koden som skal brukes til autentisering.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
nb: Mp3tunes login

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
nb: E-post:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
nb: Passord:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
nb: AutoSync er en egenskap for MP3tunes som du kan bruke til å flytte musikken din automatisk mellom datamaskiner og enheter.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
nb: AutoSync er en egenskap for MP3tunes som du kan bruke til å flytte musikken din automatisk mellom datamaskiner og enheter. Du kan laste opp musikk fra ett sted og få det til å laste ned øyeblikkelig til andre steder.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
nb: Slå på AutoSync

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
nb: PIN-kode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Skaff deg et MP3tunes-skap</span></a></p></body></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
nb: Tilkoblet musikkskap der du kan lagre trygt og hente din musikk: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
nb: Mp3tunes-skapet: Din musikk overalt!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
nb: MP3tunes AutoSync slått på

en: MP3tunes AutoSync Disabled
nb: MP3tunes AutoSync slått av

en: Authenticating
nb: Autentiserer

en: MP3tunes failed to Authenticate.
nb: MP3tunes klarte ikke autentiseringen.

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
nb: MP3tunes Harmony: Koblet fra

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
nb: MP3tunes Harmony: Venter på PIN

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
nb: MP3tunes Harmony er nå koblet til

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
nb: MP3tunes Harmony feil
    %1

en: MP3tunes Locker
nb: MP3tunes-skap

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
nb: Bare følgende sportyper kan lastes opp til MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma og ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
nb: Begynt opplasting til MP3tunes

en: Uploading Track %1/%2
nb: Laster opp spor %1%2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
nb: Legg til en OPML-fil, lokalt eller på nettverket, som skal legges til lista.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
nb: Hvis dette er tomt blir tittelen fra OPML-en brukt.

en: Loading Podcast Info...
nb: Henter opplysninger om podcast …

en: Fetching Podcast Info
nb: Henter opplysninger om podcast

en: Add OPML
nb: Legg til OPML

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
nb: Legg til OPML

en: New Folder
nb: Ny mappe

en: Podcast Directory
nb: Podkastkatalog

en: A large listing of podcasts
nb: En stor liste over podcaster

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
nb: En omfattende liste over søkbare podkaster som du kan abonnere på direkte fra inne i Amarok.

en: Add an OPML file to the list.
nb: Legg til en OPML til lista.

en: Loading info...
nb: Henter informasjon …

en: This service does not accept any messages
nb: Denne tjenesten tar ikke i mot noen meldinger

en: ERROR: unknown message
nb: FEIL: Ukjent melding

en: Neither playable nor downloadable url specified.
nb: Ikke oppgitt url verken for spilling eller nedlasting.

en: No service named %1 is currently loaded
nb: Det er ikke lastet noen tjeneste som heter %1

en: This collection is currently offline
nb: Denne samlingen er nå frakoblet

[ctx: %1 is collection name]
en: %1 has an ability to synchronize track meta-data such as play count or rating with other collections. Do you want to keep %1 synchronized?
    
    You can always change the decision in Amarok configuration.
nb: %1 har mulighet for å synkronisere metadata for spor, slik som antall ganger spilt eller vurdering, med andre samlinger. Vil du holde %1 synkronisert?
    
    Du kan alltid endre denne avgjørelsen i Amaroks oppsett.

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
nb: Det ser ut til at du bare har Lokalsamlingen. Statistikksynkronisering gir bare mening hvis det er mer enn én samling.

en: Played %2 times of which one play is recent and unique to this source | Played %2 times of which %1 plays are recent and unique to this source
nb[0]: Spilt %2 ganger, hvorav 1 gang nylig og bare for denne kilden
nb[1]: Spilt %2 ganger, hvorav %1 ganger nylig og bare for denne kilden

en: Ignored labels: %1
nb: Ignorerte etiketter: %1

en: %1 - %2 - %3
nb: %1 – %2 – %3

en: Can match tracks by: %1
    Can synchronize: %2
nb: Kan finne samsvar for spor på: %1
    Kan synkronisere: %2

en: Synchronize Statistics
nb: Synkroniser statistikk

en: Matching Tracks for Statistics Synchronization
nb: Samsvarende spor for statistikk-synkronisering

en: Synchronizing Track Statistics
nb: Synkroniserr sporstatistikk

[ctx: %2 is a list of collection names]
en: Synchronization of %2 done. <b>One</b> track was updated. | Synchronization of %2 done. <b>%1</b> tracks were updated.
nb[0]: Synkronisering av %2 ferdig, <b>Ett</b> spor ble oppdatert.
nb[1]: Synkronisering av %2 ferdig, <b>%1</b> spor ble oppdatert.

en: <b>One</b> track was queued for scrobbling to %2. | <b>%1</b> tracks were queued for scrobbling to %2.
nb[0]: <b>Ett</b> spor ble lagt i kø for scrobbling til %2.
nb[1]: <b>%1</b> spor ble lagt i kø for scrobbling til %2.

en: <b>One</b> track's played time was too short to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks' played time was too short to be scrobbled.
nb[0]: <b>Ett</b> spor var spilt for kort tid til å bli scrobblet.
nb[1]: <b>%1</b> spor ble spilt for kort tid til å bli scrobblet.

en: <b>One</b> track had insufficient metadata to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks had insufficient metadata to be scrobbled.
nb[0]: <b>Ett</b> spor hadde ikke tilstrekkelige metadat til å bli scrobblet.
nb[1]: <b>%1</b> spor hadde ikke tilstrekkelige metadata til å bli scrobblet.

en: <b>One</b> track was reported to have been played in the future. | <b>%1</b> tracks were reported to have been played in the future.
nb[0]: <b>Ett</b> spor ble meldt som spilt i fremtiden.
nb[1]: <b>%1</b> spor ble meldt som spilt i fremtiden.

en: <b>One</b> track was last played in too distant past to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks were last played in too distant past to be scrobbled.
nb[0]: <b>Ett</b> spor ble sist spilt for lenge siden til å bli scrobblet.
nb[1]: <b>%1</b> spor ble sist spilt for lenge siden til å bli scrobblet.

en: Scrobbling of <b>one</b> track was skipped as configured by the user. | Scrobbling of <b>%1</b> tracks was skipped as configured by the user.
nb[0]: Scrobbling av <b>ett</b> spor ble hoppet over ifølge brukerens oppsett.
nb[1]: Scrobbling av <b>%1</b> spor ble hoppet over ifølge brukerens oppsett.

en: Configure Synchronization...
nb: Oppsett av synkronisering …

en: Tracks matched by: %1
nb: Spor som samsvarer på: %1

[ctx: %1 is field name such as Rating]
en: No selected collection supports writing %1 - it doesn't make sense to synchronize it.
nb: Det er ingen samling som støtter å skrive til %1 – det er ingen vits i å synkronisere den.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
nb: Velg samlinger som skal synkroniseres

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
nb: Velg felter som skal synkroniseres

en: Back
nb: Tilbake

en: Synchronize
nb: Synkroniser

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
nb: Det er ingen spor som bare finnes i en av kildene som deltar i synkroniseringen

en: There are no tracks excluded from synchronization
nb: Det er ingen spor som er utelatt fra synkronisering

en: Expand Tracks With Conflicts
nb: Fold ut spor med konflikter

en: Expand Updated
nb: Fold ut oppdaterte

en: Collapse Tracks Without Conflicts
nb: Fold sammen spor uten konflikter

en: Collapse Not Updated
nb: Fold sammen ikke oppdaterte

en: Reset All Ratings to Undecided
nb: Tilbakestill alle vurderinger til Ikke bestemt

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
nb: Ta med etiketter fra %1

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
nb: Utelat etiketter fra %1

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
nb: Tilbakestill alle etiketter til Ikke bestemt (Ikke synkroniser dem)

en: All Tracks
nb: Alle spor

en: Updated Tracks
nb: Oppdaterte spor

en: Tracks With Conflicts
nb: Spor med konflikter

en: There are no tracks with conflicts
nb: Det er ingen spor med konflikter

en: There are no tracks going to be updated
nb: Det er ingen spor som vil bli oppdatert

en: Tracks that are unique to their sources
nb: Spor som bare finnes i sin kilde

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
nb: Spor som er utelatt fra synkronisering pga. flertydighet

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
nb[0]: <b>En</b> avspilling
nb[1]: <b>%1</b> avspillinger

[ctx: %2 is the 'X plays message above']
en: %2 of <b>one</b> track will be scrobbled to %3. | %2 of <b>%1</b> tracks will be scrobbled to %3.
nb[0]: %2 av <b>ett</b> spor vil bli scrobblet til %3.
nb[1]: %2 av <b>%1</b> spor vil bli scrobblet til %3.

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
nb: Viser %1 av %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
nb: Samsvarende spor

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
nb: Filtrer spor …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
nb: Gjelder alle spor, ikke bare de som er vist

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
nb: Ta vurderinger fra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
nb: Fold ut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
nb: Fold sammen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
nb: Unike spor

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
nb: Utelatte spor

en: Abort
nb: Avbryt

en: Multiple background tasks running (click to show)
nb: Flere bakgrunnsprosesser kjører (trykk for å vise)

en: Abort all background tasks
nb: Avbryt all bakgrunnsbehandling

en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Rediscover Your Music
nb: Oppdag musikken din på nytt

en: Slim Toolbar
nb: Slank verktøylinje

en: Volume: %1%
nb: Lydstyrke: %1%

en: Transcode Tracks
nb: Transkod spor

en: Transc&ode
nb: Transk&od

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
nb: Mens kopiering pågår kan du velge å omkode musikkfilene dine til et annet format med en omkoder (kodek). Dette kan gjøres for å spare plass eller for å gjøre at filene dine leses av en bærbar musikkspiller eller en bestemt programvare.

en: &Copy
nb: Ko&pier

en: Just copy the tracks without transcoding them.
nb: Bare kopier sporene uten å transkode dem.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
nb: Mens kopiering pågår kan du velge å omkode musikkfilene dine til et annet format med en omkoder (kodek). Dette kan gjøres for å spare plass eller for å gjøre at filene dine leses av en bærbar musikkspiller eller en bestemt programvare. Bare vellykket omkodede filer vil bli fjernet fra sin opprinnelige plassering.

en: &Move
nb: &Flytt

en: Just move the tracks without transcoding them.
nb: Bare flytt sporene uten å omkode dem.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
nb: For tiden ikke tilgjengelig på ditt system.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
nb: Målsamlingen indikerer at dette formatet ikke kan spilles av.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
nb: Omkode

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
nb: Omkode alle spor til det valgte formatet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
nb: Omkode alle spor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
nb: Omkode spor bare når det trengs for å kunne spille dem i mål-samlingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
nb: Omkode bare når det trengs for spillbarhet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
nb: Omkode bare når filformater i kilde og mål er forskjellige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
nb: Omkode bare når formater i kilde og mål er forskjellige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
nb: Husk dette valget til neste gang

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
nb: Velg enn koder fra lista for å sette opp parametrene for omkodingen.

en:  (recommended)
nb:  (anbefalt)

en: Ask before each transfer
nb: Spør før hver overføring

en: Muted
nb: Dempet

en: <i>Volume: %1</i>
nb: <i>Lydstyrke: %1</i>

en: Score: %1
nb: Poeng: %1

en: Rating: %1
nb: Vurdering: %1

en: Play count: %1
nb: Avspillingsteller: %1

en: Last played: %1
nb: Sist spilt: %1

en: Bookmark
nb: Bokmerke

en: List and run bookmarks, or create new ones
nb: List og kjør bokmerker, eller opprett nye

en: Amarok Bookmarks
nb: Amarok-bokmerker

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
nb: Kopier bokmerke for gjeldende visning til utklippstavla

en: Scheme
nb: Skjema

en: Preset:
nb: Forhåndsinnstillinger:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
nb: En liste over forhåndsinnstilte filnavnskjemaer/formater.

en: Add preset
nb: Legg til forhåndsinnstilling

en: Update preset
nb: Oppdater forhåndsinnstilling

en: Remove preset
nb: Fjern forhåndsinnstilling

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Folder
nb: Mappe

en: Collection root
nb: Rotsamling

en: &Basic...
nb: &Enkelt …

en: &Advanced...
nb: &Avansert …

en: New Preset
nb: Ny forhåndsinnstilling

en: Preset Name
nb: Navn på forhåndsinnstilt format

en: second | seconds
nb[0]: sekund
nb[1]: sekunder

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: day | days
nb[0]: dag
nb[1]: dager

en: week | weeks
nb[0]: uke
nb[1]: uker

en: month | months
nb[0]: måned
nb[1]: måneder

en: year | years
nb[0]: år
nb[1]: år

en: Simple Search
nb: Enkelt søk

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
nb: før

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
nb: på

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
nb: etter

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
nb: mellom

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
nb: eldre enn

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
nb: nyere enn

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
nb: mellom

en: Rating changed
nb: Karakter endret

en: Volume: 100% (muted)
nb: Lydstyrke: 100 % (dempet)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
nb: Forhåndsvisning av skjermmelding
    Dra for å flytte

en: Stopped
nb: Stoppet

en: Paused
nb: Pause

en: Play
nb: Spill

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
nb: %1 ledig

en: Track Progress
nb: Fremgang

en: Enter space-separated terms to search.
nb: Skriv inn en liste over søkeord, atskilt med mellomrom.

en: Edit filter
nb: Rediger filter

en: Volume
nb: Lydstyrke

en: 80%
nb: 80 %

en: 60%
nb: 60 %

en: 40%
nb: 40 %

en: 20%
nb: 20 %

en: 0%
nb: 0 %

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
nb: Hopp til: %1

en: Drag in and out items from above.
nb: Dra inn og ut elementer ovenfra.

en: [prefix]
nb: [prefiks]

en: [suffix]
nb: [suffiks]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
nb: Sjekkpunkt: <b>%1</b>

en: Track: %1
nb: Spor: %1

en: Artist: %1
nb: Kunstner: %1

en: empty
nb: tom
