amarok - en to sl translation catalogue (2332 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
sl: Privzeto

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
sl: Brez združevanja

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
sl: Brez združevanja (enojna vrstica)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
sl: Podrobni izpis

en: License Agreement
sl: Licenčni sporazum

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
sl: <qt>Podatek žal ni na voljo.<br />Podan predmet KAboutData ne obstaja.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
sl: <qt>Podatek žal ni na voljo.<br />Podan predmet OcsData ne obstaja.</qt>

en: About %1
sl: O %1

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Frameworks %3</html>
sl: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Različica %2</b><br />Uporablja KDE Frameworks %3</html>

en: License: %1
sl: Licenca: %1

en: &About
sl: O programu

en: Please use <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> to report bugs.
sl: Za poročanje o hroščih uporabite <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org</a>.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
sl: Za poročanje o hroščih uporabite <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
sl: Avtor

en: A&uthors
sl: Avtorji

en: &Contributors
sl: Prispevali so

en: &Donors
sl: &Donatorji

en: T&ranslation
sl: P&revod

en: Email contributor
sl: Prispevkarju pošlji e-pošto

en: Visit contributor's homepage
sl: Obišči prispevkarjevo domačo stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
sl: Ime

en: Amarok Menu
sl: Amarok-ov meni

en: Play/Pause
sl: Predvajaj/premor

en: Click to change
sl: Kliknite, da spremenite

en: &Replay Gain Mode
sl: Način jakosti predvajanja

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
sl: Izključeno

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
sl: Skladba

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Stop after current Track
sl: Zaustavi po trenutni skladbi

en: Stop after current track: Off
sl: Zaustavi po trenutni skladbi: izključeno

en: Stop after current track: On
sl: Zaustavi po trenutni skladbi: vključeno

en: No track playing
sl: Ne predvaja se nobena skladba

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
sl: Ali naj bo prikazana druga oznaka s preostalim časom.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
sl: Nastavite za prikaz druge časovne oznake, levo od drsnika za položaj v skladbi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
sl: Ali naj leva časovna oznaka prikazuje preostali čas za skladbo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
sl: Nastavite za prikaz preostalega časa za skladbo, namesto pretečenega časa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
sl: Katere skladbe ali albumi naj imajo prednost v naključnem načinu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
sl: Skladbe ali albumi z izbrano lastnostjo bodo imeli večjo možnost, da bodo izbrani v naključnem načinu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
sl: Kako naj se napreduje po skladbah na seznamu predvajanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
sl: Določa, kako Amarok napreduje po skladbah na seznamu predvajanja

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
sl: Stanje dinamičnega načina.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
sl: Če je omogočeno, bo vključen dinamični način in skladbe se bodo dodajale glede na izbrani dinamični seznam predvajanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
sl: Podvoji skladbe v dinamičnem načinu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
sl: Če je ta možnost izbrana, imajo skladbe v dinamičnem načinu lahko dvojnike.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
sl: Število predhodnih skladb.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
sl: Število skladb, ki naj ostanejo na seznamu predvajanja pred dejavno skladbo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
sl: Število naslednjih skladb.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
sl: Število skladb, ki naj se naložijo na seznam predvajanja za dejavno skladbo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
sl: Ali naj bo v sistemski vrstici prikazana ikona

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
sl: Omogoči ali onemogoči ikono v sistemski vrstici.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
sl: Ali naj bo prikaz konteksta skrit.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
sl: Omogoči/onemogoči prikaz konteksta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
sl: Število razveljavitev za seznam predvajanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
sl: Število razveljavitev za seznam predvajanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
sl: Ali seznami predvajanja shranjujejo relativno pot

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
sl: Če je omogočeno, bodo ročno shranjeni seznami predvajanja za vsako skladbo vsebovali relativno pot in ne absolutne.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
sl: Ime datoteke zunanjega spletnega brskalnika, ki ga zažene Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
sl: Ali naj se po potrebi samodejno poskuša pridobiti ovitke albumov

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
sl: Ali naj se pokažejo slike ozadja v pladnju brskalnika

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Automatically scroll the playlist to make the currently playing track visible
sl: Samodejno se pomikaj po seznamu predvajanja, da bo trenutna skladba vedno vidna

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
sl: V brskalniku po zbirki prikaži ovitke albumov

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
sl: Prikaži kontekst

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
sl: Predvajaj melodijo ob prvem zagonu

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Enable context applets collapse animations
sl: Animiraj zlaganje apletov v kontekstu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
sl: Če je ta možnost izbrana, se bodo vsebinski apleti zložili z animacijami.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show track's artist in Collection Browser if different from album artist
sl: Pokaži izvajalca skladbe v brskalniku zbirk, če se razlikuje od izvajalca albuma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Explicitly show artist in Collection Browser for Various Artists albums and tracks where artist differs from album artist.
sl: Eksplicitno prikaži izvajalca v brskalniku zbirk za albume in skladbe različnih izvajalcev, kjer se izvajalec razlikuje od izvajalca albuma.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
sl: Ali bo organiziranje datotek prepisalo obstoječe datoteke.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
sl: Če je omogočeno, bo organiziranje datotek prepisalo vse obstoječe cilje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
sl: Ali naj organiziranje datotek premakne »The« v imenih izvajalcev na konec.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
sl: Če je omogočeno, bo organiziranje datotek premaknilo »The« v imenih izvajalcev na konec kot v "Beatles, The".

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
sl: Ali naj organiziranje datotek presledke v imenih datotek zamenja s podčrtaji.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
sl: Če je omogočeno, bo organiziranje datotek presledke v imenih datotek zamenjalo s podčrtaji.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
sl: Ali naj organiziranje datotek za mape uporabi ovitke albumov.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
sl: Če je omogočeno, bo organiziranje datotek za ikone map uporabilo ovitke albumov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
sl: Pot do ciljne mape za zbirko za »Organiziraj datoteke«.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
sl: Pot do ciljne mape za zbirko za »Organiziraj datoteke«.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
sl: Ali naj organiziranje datotek preimenuje datoteke tako, da bodo imena združljiva z datotečnimi sistemi FAT (Windows).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
sl: Če je omogočeno, bo organiziranje datotek zamenjalo znake, ki niso podprti na datotečnih sistemih FAT (Windows). Med temi znaki so »:«, »*« in »?«.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
sl: Ali naj organiziranje datotek preimenuje datoteke tako, da bodo imena vsebovala le 7-bitne znake ASCII.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
sl: Če je omogočeno, bo organiziranje datotek zamenjalo znake, ki niso del 7-bitnega nabora znakov ASCII.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
sl: Ali naj organiziranje datotek uporabi poimenovanje datotek po meri.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
sl: Če je omogočeno, bo organiziranje datotek preimenovalo datoteke v skladu z oblikovalnim nizom po meri.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
sl: Oblikovalni niz za organiziranje datotek, če je omogočeno poimenovanje po meri.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
sl: Če je omogočeno poimenovanje datotek po meri, bo organiziranje datotek preimenovalo datoteke v skladu s tem oblikovalnim nizom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
sl: Regularni izraz, ki bo zamenjan.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
sl: Organiziranje datotek bo zamenjalo podnize, ki se ujemajo s tem regularnim izrazom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
sl: Zamenjava niza.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
sl: Organiziranje datotek bo ujemajoče podnize zamenjalo s tem nizom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
sl: Osnovni ali napredni način

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
sl: V osnovnem načinu so za ustvarjanje sheme imena datotek uporabljeni grafični žetoni, ki jih je mogoče povleči in spustiti. V naprednem načinu so slike zamenjane z besedilom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
sl: Predloge nastavitev oblike

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
sl: Seznam predlog nastavitev vrst (shem žetonov)

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
sl: Glavna glasnost

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
sl: Glavna glasnost Amarok-a, vrednost med 0 in 100.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
sl: Utišano stanje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
sl: Preklopi tišino zvoka.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
sl: Ali naj ob zaustavitvi skladba postopoma potihne.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
sl: Omogoči ali onemogoči postopno potišanje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
sl: Ali naj ob pritisku na premor skladba postopoma potihne.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
sl: Dolžina postopnega potišanja, v milisekundah

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
sl: Dolžina postopnega potišanja v milisekundah.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
sl: Način uravnalnika - 0 = izklopljen, 1 do n = predloga nastavitev n

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
sl: Ko je omogočen, vstavek uravnalnika filtrira zvočni pretok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: 11 Equalizer gains including pre-amp, range -100..100, 0 is normal.
sl: 11 frekvenčnih pasov predojačanja uravnalnika med -100 in 100, 0 je normalno.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
sl: Seznam imen uporabniških predlog nastavitev uravnalnika

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
sl: Seznam uporabniških vrednosti predlog nastavitev

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
sl: Način za nastavljanje glasnosti predvajanja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
sl: Ali naj se glasnost skladb nastavi tako, da se vse sliši enako glasno, in ali naj se to nastavlja za vsako skladbo posebej, ali za vsak album posebej.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
sl: Onemogoči jakost predvajanja

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
sl: Vsaka skladba naj ima isto glasnost

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
sl: Vsak album naj ima isto glasnost

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
sl: Trajanje kratkega previjanja, v sekundah.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
sl: Trajanje srednjega previjanja, v sekundah.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
sl: Trajanje dolgega previjanja, v sekundah.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
sl: Ali naj Amarok naredi premor trenutno predvajane skladbe ob prestavitvi v pripravljenost.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
sl: Ali naj Amarok prepreči prehod sistema v spanje, če se predvaja skladba.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
sl: Ali naj Amarok začne s predvajanjem, če je skladba dodana na seznam predvajanja (če se ne predvaja nič drugega).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
sl: Območna nastavitev Amazon-a za pridobivanje ovitkov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
sl: Določa, s katerega Amazon-ovega strežnika bodo pridobljeni ovitki.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
sl: Območna nastavitev Wikipedije za pridobivanje podatkov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
sl: Določa, v katerem jeziku so podatki, pridobljeni iz Wikipedije.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
sl: Uporabi KDE-jev sistem za obvestila

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
sl: Uporabi zaslonski prikaz

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
sl: Omogoči ali onemogoči zaslonski prikaz.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
sl: Za obvestila uporabi Growl

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
sl: Omogoči ali onemogoči uporabo Growl-a za obvestila.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
sl: Preklopi prosojnost

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
sl: Ozadje zaslonskega prikaza bo prosojno.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
sl: Ali naj se za zaslonski prikaz uporabi barve po meri

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
sl: Če to omogočite, lahko za zaslonski prikaz uporabite barve po meri.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
sl: Barva pisave za zaslonski prikaz

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
sl: Barva besedila za zaslonski prikaz. Barva je določena z RGB (rdečo, zeleno, modro). Podajte tri celo-številske vrednosti od 0 do 255, ločene z vejicami.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
sl: Velikost pisave za zaslonska obvestila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
sl: Množitelj velikosti za pisavo zaslonskega obvestila v odstotkih običajne velikosti. 100 je &#8220;običajna velikost&#8221;.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
sl: Za koliko milisekund naj bo prikazano besedilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
sl: Koliko časa naj bo prikazano besedilo zaslonskega prikaza. Vrednost 0 pomeni, da se besedilo ne skrije. Privzeta vrednost je 5000 ms.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
sl: Odmik v navpični smeri

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
sl: Odmik zaslonskega prikaza v navpični smeri, glede na izbrani zaslon in poravnavo prikaza. Če je izbrana poravnava Vrh, potem je odmik razdalja med zgornjim robom prikaza in vrhom zaslona. Če je izbrana poravnava Dno, potem je odmik razdalja med spodnjim robom prikaza in dnom zaslona.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
sl: Zaslonski prikaz

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
sl: Zaslon, na katerem naj bo prikazan zaslonski prikaz. Če imate samo en zaslon, naj bo to nastavljeno na 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
sl: Poravnaj zaslonski prikaz na

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
sl: Relativni položaj zaslonskega prikaza. Izbirate lahko med vrednostmi: levo, sredina po višini, desno in sredina.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Don't show when a fullscreen application is active
sl: Ne pokaži, ko je dejaven celozaslonski program

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
sl: Ne pokaži zaslonskega prikaza, če je v žarišču drug progam, ki se izvaja v celozaslonskem načinu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
sl: Ob zagonu nadaljuj s predvajanjem zadnje skladbe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
sl: Če je omogočeno, bo Amarok ob zagonu nadaljeval predvajanje nazadnje predvajane skladbe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
sl: Naslov URL skladbe, za katero naj se ob zagonu nadaljuje predvajanje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
sl: Notranje: Naslov URL skladbe, za katero naj se ob zagonu nadaljuje predvajanje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
sl: Notranje: nadaljuj predvajanje v stanju premora

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
sl: Od kod naj se nadaljuje predvajanje, v milisekundah

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
sl: Notranje: Časovni položaj v skladbi, od katerega naj se ob zagonu nadaljuje predvajanje skladbe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
sl: Seznam logičnih vrednosti, ki določajo, kateri brskalniki so prikazani. Od zgoraj navzdol.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
sl: Skladba, ki se je nazadnje predvajala. Vrednost -1 pomeni, da se ni predvajala nobena skladba.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
sl: Številka (od vrha) zadnjega dejavnega brskalnika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
sl: Ali so mape za zbirko pregledane rekurzivno

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
sl: Ali so mape za zbirko pregledane, ko so spremenjene

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
sl: Ali so spremembe metapodatkov zapisane nazaj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
sl: Ali so spremembe statistike skladbe zapisane nazaj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
sl: Ali so spremembe ovitka albuma zapisane nazaj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
sl: Največja velikost vstavljenega ovitka

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
sl: Seznam map v zbirki

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
sl: Ali so v brskalniku po zbirki prikazane številke skladb.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
sl: Ali so v brskalniku po zbirki prikazana leta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
sl: Ali naj se za ugibanje nabora znakov za oznake ID3 uporabi Mozillin detektor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Submit played tracks
sl: Predloži predvajane skladbe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether played tracks are submitted to Audioscrobbler
sl: Ali so predvajane skladbe predložene na Audioscrobbler

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
sl: Uporabniško ime

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
sl: Uporabniško ime za prijavo na Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
sl: Geslo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
sl: Geslo za prijavo na Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
sl: Pošlji podatke skladatelja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
sl: Uporabi podatke skladatelja v Last.fm namesto izvajalca

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
sl: Pridobi podobne izvajalce

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether similar tracks are retrieved from Audioscrobbler
sl: Ali so z Audioscrobbler-ja pridobljene podobne skladbe

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
sl: Vrsta naprave

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
sl: Vrsta predstavnostne naprave.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
sl: Priklopna točka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
sl: Priklopna točka za povezavo s predstavnostno napravo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
sl: Ukaz za priklop

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
sl: Ukaz za priklop ob povezavi s predstavnostno napravo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
sl: Ukaz za odklop

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
sl: Ukaz za odklop ob povezavi s predstavnostno napravo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
sl: Samodejno izbriši podcaste

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
sl: Ali naj bodo ob povezavi naprave že predvajane epizode podcasta samodejno izbrisane.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
sl: Uskladi statistiko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
sl: Ali naj bo statistika Amarok usklajena s številom predvajanja/ocenami na napravi in ali naj bodo predvajane skladbe poslane na Last.fm.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
sl: Ročno dodani strežniki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
sl: Uporabniško dodani strežniki za deljenje glasbe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
sl: Gesla za strežnik

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
sl: Gesla, ki jih hrani gostitelj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
sl: Pri ujemanju upoštevaj imena skladb

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
sl: Pri ujemanju upoštevaj imena albumov

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
sl: Pri ujemanju upoštevaj imena izvajalcev

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
sl: Pri ujemanju upoštevaj imena zvrsti

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
sl: Pri ujemanju upoštevaj imena skladateljev

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
sl: Pri ujemanju upoštevaj leta

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
sl: Ime razporeda, ki bo naložen ob zagonu

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
sl: Ali Amarok uporablja svojo lastno notranjo podatkovno zbirko. V nasprotnem uporabi zunanjo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
sl: Ime gostitelja strežnika z zunanjo podatkovno zbirko.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
sl: Na katerih vratih strežnika je na voljo podatkovna zbirka.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
sl: Ime podatkovne zbirke, ki jo bo uporabil Amarok. Uporabnik mora imeti ustrezna dovoljenja za dostop.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
sl: Uporabniško ime za dostop do zunanje podatkovne zbirke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
sl: Geslo za uporabnika zunanje podatkovne zbirke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
sl: Vsebuje število zagonov, kar se uporabi za preverjanje posodobitev.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
sl: Ali naj bo omogočen Amarok-ov skriptni modul.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
sl: Omogoči ali onemogoči Amarok-ov skriptni modul.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
sl: Ali naj se vgrajeni skripti samodejno posodabljajo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
sl: Omogoči/onemogoči samodejno posodabljanje vgrajenih skriptov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
sl: Ali naj bo omogočena skriptna konzola.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
sl: Ali naj bo prikazano opozorilo o skriptih, ki dostopajo do opuščenih API-jev.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
sl: Ali naj bo trenutna seja ob izhodu shranjena.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
sl: Ali naj bo v prikazu napredka prikazano razpoloženje trenutne skladbe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
sl: Omogoči/onemogoči prikazovanje razpoloženja v prikazu napredka.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
sl: Slog, ki naj se uporabi za prikazovanje razpoloženja

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
sl: Faktor kakovosti za samodejni ustvarjalnik seznamov predvajanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
sl: Vrednost med 0 in 10, ki določa, ali naj bo samodejni ustvarjalnik seznamov predvajanja optimiziran za hitrost (0) ali natančnost (10).

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
sl: Neznana

en: New Bookmark
sl: Nov zaznamek

en: Bookmark Manager
sl: Upravljalnik zaznamkov

en: Add Group
sl: Dodaj skupino

en: Filter bookmarks
sl: Filtriranje zaznamkov

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
sl: Da začnete postopno iskanje po zaznamkih, pričnite tipkati

en: Bookmark this Album
sl: Dodaj ta album med zaznamke

en: Bookmark this Artist
sl: Dodaj tega izvajalca med zaznamke

en: Add Position Marker
sl: Dodaj označevalnik položaja

en: Group
sl: Skupina

en: Type
sl: Vrsta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: URL
sl: Naslov URL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
sl: Opis

en: New Group
sl: Nova skupina

en: none
sl: brez

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
sl: Na&loži

en: &Delete
sl: Izbriši

en: &Create timecode track
sl: Ustvari časovno kodo skladbe

en: New Timecode Track
sl: Nova časovna koda skladbe

en: Unknown
sl: Neznano

en: Context: %1
sl: Kontekst: %1

en: Bookmark Context View Applets
sl: Zaznamuj aplete za zavihke za prikaz konteksta

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
sl: Kontekst

en: Files
sl: Datoteke

en: Files (%1)
sl: Datoteke (%1)

en: Album "%1" from %2
sl: Album "%1" iz %2

en: Artist "%1" from %2
sl: Izvajalec "%1" iz %2

en: Artist "%1"
sl: Izvajalec "%1"

en: Bookmark Media Sources View
sl: Zaznamuj prikaz predstavnostnih virov

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
sl: Krmarjenje

en: Bookmark Track Position
sl: Zaznamuj položaj skladbe

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
sl: Predvajanje

en: Files/URLs to open
sl: Datoteke/naslovi URL za odprtje

en: Immediately start playing an audio cd
sl: Takoj prični predvajati glasbeni CD

en: Skip backwards in playlist
sl: Preskakuj nazaj po seznamu predvajanja

en: Start playing current playlist
sl: Začni predvajati trenutni seznam predvajanja

en: Play if stopped, pause if playing
sl: Predvajaj če je zaustavljeno, naredi premor, če se predvaja

en: Pause playback
sl: Naredi premor predvajanja

en: Stop playback
sl: Zaustavi predvajanje

en: Skip forwards in playlist
sl: Preskakuj naprej po seznamu predvajanja

en: Additional options:
sl: Dodatne možnosti:

en: Append files/URLs to playlist
sl: Dodaj datoteke/naslove URL na seznam predvajanja

en: Queue URLs after the currently playing track
sl: Dodaj naslove URL v vrsto po trenutno predvajani skladbi

en: Load URLs, replacing current playlist
sl: Naloži naslove URL in zamenjaj trenutni seznam predvajanja

en: Print verbose debugging information
sl: Pokaži podrobni izpis razhroščevanja

en: Print verbose debugging information from the audio system
sl: Pokaži podrobni izpis razhroščevanja za zvočni sistem

en: Disable colorization for debug output.
sl: Onemogoči barvanje v razhroščevalnem izhodu.

en: Allow running multiple Amarok instances
sl: Omogoči zaganjanje večih primerkov Amarok-a

en: Base for relative filenames/URLs
sl: Osnova za relativna imena datotek/naslove URL

en: Database Error
sl: Napaka podatkovne zbirke

en: The Amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
sl: Podatkovna zbirka Amarok je sporočila naslednje napake:
    %1
    V večini primerov boste morali te napake razrešiti, preden bo Amarok začel pravilno delovati.

en: Moving files to trash
sl: Premikanje datotek v Smeti

[ctx: Error message box shown if there's a problem with Last.fm credentials]
en: Invalid Last.fm session key. Please reconnect your Last.fm account in Plugin Settings.
sl: Neveljaven ključ seje Last.fm. Ponovno povežite svoj račun Last.fm v nastavitvah vtičnika.

[ctx: Error message box title]
en: Last.fm session key error
sl: Napaka ključa seje Last.fm

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
sl: Pot do glasbe, %1, je nastavljena v Sistemskih nastavitvah.
    Ali želite za mapo z zbirko uporabiti to mapo?

[ctx: Select if should use a path as collection folder]
en: Select collection folder
sl: Izberite mapo zbirke

[ctx: Select if should use a path as collection folder]
en: Use
sl: Uporabi

[ctx: Select if should use a path as collection folder]
en: Don't use
sl: Ne uporabi

en: Media Sources Home
sl: Dom predstavnostnih virov

en: Filter Music Sources
sl: Filtriraj vire glasbe

en: &Media Sources
sl: Viri predstavnosti

en: Go Up in Media Sources Pane
sl: Pojdi navzgor v pladnju predstavnostnih virov

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
sl: Tu najdete svojo krajevno glasbo kot tudi glasbo s prenosnih glasbenih predvajalnikov in CD-jev.

en: Search collection
sl: Preišči zbirko

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
sl: Dodano to uro

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
sl: Dodano danes

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
sl: Dodano ta teden

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
sl: Dodano ta mesec

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Never Played
sl: Nikoli predvajana

en: First Level
sl: Prva stopnja

en: Second Level
sl: Druga stopnja

en: Third Level
sl: Tretja stopnja

en: Show Years
sl: Prikaži leta

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
sl: Pokaži številke skladb

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Artist for Various Artists
sl: Prikaži izvajalca za različne izvajalce

en: Show Cover Art
sl: Prikaži ovitke

en: Merged View
sl: Združen prikaz

en: Sort Options
sl: Možnosti razvrščanja

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
sl: Brez oznak

en: Counting...
sl: Štetje ...

en: 1 track | %1 tracks
sl[0]: %1 skladba
sl[1]: %1 skladbi
sl[2]: %1 skladbe
sl[3]: %1 skladb

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Various Artists
sl: Več izvajalcev

en: Year - Album
sl: Leto - Album

en: Track Artist
sl: Izvajalec skladbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
sl: Izvajalec albuma

en: Composer
sl: Skladatelj

en: Genre
sl: Zvrst

en: Year
sl: Leto

en: Label
sl: Oznaka

en: None
sl: Brez

en: Collapse All
sl: Zloži vse

en: Collection
sl: Zbirka

en: Copy to Collection
sl: Kopiraj v zbirko

en: Move to Collection
sl: Premakni v zbirko

en: Move Tracks to Trash
sl: Premakni skladbe v Smeti

en: Delete Tracks
sl: Izbriši skladbe

en: More...
sl: Več ...

en: &Add to Playlist
sl: Dod&aj na seznam predvajanja

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
sl: Zamenjaj seznam predvajanja

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
sl: Organiziraj datoteke

en: &Edit Track Details
sl: Ur&edi podrobnosti skladbe

en: Refresh
sl: Osveži

en: Filter Files
sl: Filtriraj datoteke

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
sl: Datotečni brskalnik omogoča brskanje po datotekah na vašem sistemu, ne glede na to ali so del vaše krajevne zbirke. Te datoteke lahko potem dodate na seznam predvajanja ali pa nad njimi izvajate osnovna opravila.

en: &Move to Trash
sl: Pre&makni v Smeti

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
sl: Potrditev izbrisa

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite izbrisati ta %1 predmet?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite izbrisati ta %1 predmeta?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite izbrisati te %1 predmete?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite izbrisati teh %1 predmetov?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
sl: Potrditev premika v Smeti

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite ta %1 predmet premakniti v Smeti?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite ta %1 predmeta premakniti v Smeti?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite te %1 predmete premakniti v Smeti?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite teh %1 predmetov premakniti v Smeti?

en: Home
sl: Domov

en: Automated Playlist Generator
sl: Samodejni ustvarjalnik seznamov predvajanja

en: Create playlists by specifying criteria
sl: Ustvarite sezname predvajanja po določenih pogojih

en: Add new preset
sl: Dodaj predlogo nastavitev

en: Edit selected preset
sl: Uredi izbrane predloge nastavitev

en: Delete selected preset
sl: Izbriši izbrane predloge nastavitev

en: Import a new preset
sl: Uvozi nove predloge nastavitev

en: Export the selected preset
sl: Izvozi izbrane predloge nastavitev

en: Run APG with selected preset
sl: Zaženi APG z izbrano predlogo nastavitev

en: APG Presets
sl: Predloge nastavitev APG

en: Generator Optimization
sl: Optimizacija ustvarjalnika

en: Speed
sl: Hitrost

en: Accuracy
sl: Natančnost

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
sl: Urejanje pogoja

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
sl: Vrsta ujemanja:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
sl: Pogoj je zamenjava za drug pogoj,
    ki trenutno ni naložen ali je onemogočen.
    Izvirno ime pogoja je bilo %1.

en: This bias has no settings.
sl: Pogoj nima nastavitev.

en: Dynamic Playlists
sl: Dinamični seznami predvajanja

en: Dynamically updating parameter based playlists
sl: Dinamični seznami predvajanja odvisni od parametrov

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
sl: Z dinamičnim seznamom predvajanja Amarok postane vaš osebni DJ in za vas samodejno izbira skladbe, glede na številne parametre, ki jih izberete.

en: Previous:
sl: Predhodnih:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
sl: Število predhodnih skladb, ki naj ostanejo na seznamu predvajanja.

en: Upcoming:
sl: Prihajajočih:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
sl: Število prihajajočih skladb, ki naj bodo dodane na seznam predvajanja.

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
sl: Vključeno

en: Turn dynamic mode on.
sl: Vključi dinamični način.

en: Duplicates
sl: Dvojniki

[ctx: Tooltip for dynamic playlist setting button]
en: Allow duplicate tracks in result
sl: Dovoli dvojnike v rezultatu

en: New
sl: Nov

en: New playlist
sl: Nov seznam predvajanja

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit the selected playlist or bias
sl: Uredi izbran seznam predvajanja ali pogoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete the selected playlist or bias
sl: Izbriši izbran seznam predvajanja ali pogoj

en: Repopulate
sl: Znova napolni

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
sl: Zamenjaj prihajajoče skladbe s svežimi.

en: &Rename playlist
sl: P&reimenuj seznam predvajanja

en: &Add new Bias
sl: Dod&aj nov pogoj

en: &Clone Playlist
sl: Podvoji seznam predvajanja

en: &Delete playlist
sl: Izbriši seznam predvajanja

en: &Edit bias...
sl: Ur&edi pogoj...

en: &Clone bias
sl: Podvoji pogoj

en: &Delete bias
sl: Izbriši pogoj

en: &Add new bias
sl: Dod&aj nov pogoj

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
sl: Brskalnik po seznamih predvajanja vsebuje uvožene in shranjene sezname predvajanja. Tu lahko določite tudi zmogljive dinamične sezname predvajanja in upravljate z naročninami na podcaste in epizode.

en: Add Folder
sl: Dodaj mapo

en: Visible Sources
sl: Vidni viri

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
sl: Mape so prikazane le v <b>združenem pogledu</b>.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
sl: Nova mapa

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
sl[0]: %1 seznam predvajanja
sl[1]: %1 seznama predvajanja
sl[2]: %1 seznami predvajanja
sl[3]: %1 seznamov predvajanja

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
sl: Nalaganje ...

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
sl[0]: %1 seznam predvajanja
sl[1]: %1 seznama predvajanja
sl[2]: %1 seznami predvajanja
sl[3]: %1 seznamov predvajanja

en: Source
sl: Vir

en: Create an Empty Playlist
sl: Ustvari prazen seznam predvajanja

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
sl: &Nova

en: &Rename...
sl: P&reimenuj...

en: &Delete...
sl: Izbriši...

en: &Export As...
sl: Izvozi kot...

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
sl[0]: %1 skladbo
sl[1]: %1 skladbi
sl[2]: %1 skladbe
sl[3]: %1 skladb

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
sl: Odstrani %1 iz %2

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
sl[0]: %1 seznam predvajanja
sl[1]: %1 seznama predvajanja
sl[2]: %1 seznami predvajanja
sl[3]: %1 seznamov predvajanja

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
sl[0]: Odstrani %1 skladbo iz %2
sl[1]: Odstrani %1 skladbi iz %2
sl[2]: Odstrani %1 skladbe iz %2
sl[3]: Odstrani %1 skladb iz %2

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is playlist name, %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete playlist <i>%1</i> from %2?
sl: Naj izbrišem seznam predvajanja <i>%1</i> iz %2?

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is the playlist count (always more than 1), %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete %1 playlists from %2?
sl: Naj izbrišem %1 sezname predvajanja iz %2?

en: Confirm Playlist Deletion
sl: Potrdite brisanje seznama predvajanja

en: Use relative path for &saving
sl: Za &shranjevanje uporabi relativne poti

en: Save As
sl: Shrani kot

en: &Rename Folder...
sl: P&reimenuj mapo...

en: &Delete Folder
sl: Izbriši mapo

en: New name
sl: Novo ime

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
sl: Vnesite novo ime mape:

en: Confirm Delete
sl: Potrditev izbrisa

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati to mapo in njeno vsebino?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
sl: Podcasti

en: List of podcast subscriptions and episodes
sl: Seznam naročnin na podcaste in epizod

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
sl: Upravljajte svoje naročnine na podcaste in brskajte po posameznih epizodah. Tu lahko epizode prejmete tudi na disk, ali pa nastavite Amarok, da to stori samodejno.

en: &Add Podcast
sl: Dod&aj podcast

en: &Update All
sl: Posodobi vse

en: Import OPML File
sl: Uvozi datoteko OPML

en: By
sl: Ustvaril

[ctx: Podcast published on date]
en: On
sl: Dne

en: File Size:
sl: Velikost datoteke:

en: Subscription Date:
sl: Datum naročnine:

en: Keywords:
sl: Ključne besede:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
sl: Dodaj podcast ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
sl: dodaj podcast...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
sl: Osveži vse podcaste

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
sl: Nastavi podcaste ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
sl: Čas med preiskovanji ...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
sl[0]: %1 kanal
sl[1]: %1 kanala
sl[2]: %1 kanali
sl[3]: %1 kanalov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
sl: Naslov

en: Summary
sl: Povzetek

en: Add Podcast
sl: Dodaj podcast

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
sl: Vnesite naslov URL vira RSS ali Atom:

en: Saved Playlists
sl: Shranjeni seznami predvajanja

en: User generated and imported playlists
sl: Uporabniško ustvarjeni in uvoženi seznami predvajanja

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
sl: Ustvarjajte, urejajte in nalagajte sezname predvajanja. Amarok samodejno doda sezname predvajanja, ki jih najde med pregledovanjem zbirke. Tu so prikazani tudi vsi shranjeni seznami predvajanja.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
sl: Spletni brskalnik omogoča brskanje po spletnih virih vsebin, ki so vgrajene neposredno v Amarok. Veliko virov je že priloženih, še več pa se jih lahko dodate z uporabo skript.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
sl: Splošno

en: Configure General Options
sl: Nastavi splošne možnosti

en: Local Collection
sl: Krajevna zbirka

en: Configure Local Collection
sl: Nastavi krajevno zbirko

en: Metadata
sl: Metapodatki

en: Configure Metadata Handling
sl: Nastavi obravnavanje metapodatkov

en: Playback
sl: Predvajanje

en: Configure Playback
sl: Nastavi predvajanje

en: Notifications
sl: Obvestila

en: Configure Notifications
sl: Nastavi obvestila

en: Database
sl: Podatkovna zbirka

en: Configure Database
sl: Nastavi podatkovno zbirko

en: Plugins
sl: Vstavki

en: Configure Plugins
sl: Nastavi vstavke

en: Scripts
sl: Skripti

en: Configure Scripts
sl: Nastavi skripte

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
sl: Nastavitev zbirke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
sl: Mape za zbirko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
sl: Te mape bodo preiskane za predstavnostnimi datotekami in dodane v vašo zbirko. Da znova preiščete posamezno mapo, ki je bile predhodno izbrana, kliknite nanjo z desnim gumbom miške:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
sl: Uvažanje glasbe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
sl: Ali naj Amarok samodejno prekodira skladbe, ko so kopirane ali premaknjene v krajevno zbirko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
sl: Prekodiraj skladbe:

en: Amarok was able to establish a successful connection to the database.
sl: Amarok je uspešno vzpostavil povezavo s podatkovno zbirko.

en: Success
sl: Uspeh

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
sl: Podatkovna zbirka Amarok je sporočila naslednje napake:
    %1
    V večini primerov boste morali te napake razrešiti, preden bo Amarok začel pravilno delovati.

en: Changes to database settings only take
    effect after Amarok is restarted.
sl: Spremembe v nastavitvah podatkovne zbirke
    bodo uveljavljene po ponovnem zagonu Amaroka.

en: Database settings changed
sl: Nastavitve podatkovne zbirke spremenjene

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
sl: geslo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
sl: Omogočite uporabo zunanje podatkovne zbirke. Privzeto namreč že teče vgrajena podatkovna zbirka MySQL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
sl: Uporabi zunanjo podatkovno zbirko MySQL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
sl: Nastavitve povezave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
sl: &Strežnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
sl: Vnesite ime obstoječega strežnika MySQL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Port)
en: P&ort:
sl: Vrata:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
sl: Vnesite številko vrat za dostop do strežnika. Privzeto so to vrata 3306.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
sl: &Uporabniško ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
sl: Vnesite geslo privzetega uporabnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
sl: Geslo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
sl: Vnesite uporabniško ime za dostop do podatkovne zbirke s polnimi dovoljenji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
sl: Podatkovna zbirka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
sl: Vnesite ime podatkovne zbirke. Privzeto ime je »amarokdb«.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
sl: Preizkusi povezavo s podatkovno zbirko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Info)
en: Amarok expects the above database and user account to already exist. This user also requires full access to the database. Changes only take effect after Amarok is restarted.
sl: Amarok pričakuje, da gornja podatkovna zbirka in uporabniški račun že obstajata. Za tega uporabnika je potreben tudi poln dostop do podatkovne zbirke. Spremembe v nastavitvah podatkovne zbirke bodo uveljavljene po ponovnem zagonu Amaroka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
sl: Če podatkovna zbirka ni nastavljena, lahko uporabite naslednje ukaze S&QL (pri tem uporabite dejansko geslo):

en: Excluded Labels
sl: Izločene oznake

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
sl: Dodaj to oznako na seznam izločenih

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
sl: Dodaj oznako med izločene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
sl: Izbrane oznake ne bodo upoštevane v usklajevanju statistik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
sl: Splošne možnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
sl: Omogočite Amarok-ovo ikono v sistemski vrstici.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
sl: &Ikona v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
sl: Omogočite samodejno pridobivanje ovitkov z interneta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
sl: Samodejno pridobi ovitke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
sl: Izberite za omogočitev animacije ob zložitvi apletov konteksta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
sl: Prikaži sliko ozadja v plošči brskanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
sl: Možnosti seznama predvajanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
sl: Omogočite samodejno pomikanje po seznamu predvajanja, da je trenutna skladba vedno vidna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
sl: Samodejno se pomakni do trenutne skladbe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
sl: Možnosti prikaza razpoloženja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
sl: <b>Opomba</b>: Datoteke z razpoloženjem morate ustvariti ročno. Za več podrobnosti obiščite <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">povezan članek na KDE UserBase</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
sl: Prikaz razpoloženja omogoča vidno krmarjenje po glasbi.
    Vedite, da ta funkcija potrebuje zunanje orodje »Moodbar Generator«.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
sl: V prikazu napredka prikaži razpoloženje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
sl: Slog za prikaz razpoloženja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
sl: Izberite slog prikaza razpoloženja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
sl: Privzeto (sistemske barve)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
sl: Jezno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
sl: Zamrznjeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
sl: Srečno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
sl: Majhna (200 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
sl: Srednja (400 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
sl: Velika (800 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
sl: Ogromna (1600 px)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
sl: Uskladi ocene

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
sl: Uskladi čase prvega predvajanja

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
sl: Uskladi čas zadnjega predvajanja

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
sl: Uskladi število predvajanj

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
sl: Uskladi oznake

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
sl: Uskladi %1

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
sl[0]: (%2%1 izjema%3)
sl[1]: (%2%1 izjemi%3)
sl[2]: (%2%1 izjeme%3)
sl[3]: (%2%1 izjem%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
sl: Oznake datotek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
sl: Zapiše spremembe metapodatkov (tudi ocene 'zvezdic') nazaj v izvorno datoteko.
    Pisanje nazaj lahko preprečite z zaščito datoteke pred pisanjem.
    To je morda dobra ideja, če datoteke delite z drugimi
    preko interneta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
sl: V datoteko zapiši metapodatke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
sl: Zapiše statistike predvajanja (na primer ocena, zadnji čas predvajanja, število predvajanj)
    kot oznake nazaj v datoteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
sl: V datoteko zapiši statistiko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
sl: Zapiše spremenjene ovitke nazaj v datoteko.
    To bo zamenjalo obstoječe vstavljene ovitke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
sl: V datoteko zapiši ovitke, največja velikost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
sl: Umeri ovitke navzdol, če je potrebno.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
sl: Če bo možnost izbrana, bo Amarok uporabil
    Mozillin detektor znakovnih nizov za poskus samodejnega ugibanja
    znakovnih nizov, ki se uporabljajo v oznakah ID3.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
sl: Omogoči zaznavanje nabora znakov v oznakah ID3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
sl: Usklajevanje statistike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_syncedCollectionsLabel)
en: <b>Check collections to keep them synchronized.</b> This includes scrobbling of tracks played on iPods if you have Last.fm plugin configured
sl: <b>Preverite zbirke, da bodo usklajene.</b> To vključuje sezname predvajanih skladb iz iPoda, če ste nastavili vstavek Last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
sl: Pozabi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
sl: Nastavi …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
sl: Dodaj …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
sl: Uskladi …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
sl: Označite, da omogočite zaslonski prikaz. Zaslonski prikaz ob začetku predvajanja nove skladbe na hitro prikaže podatke o njej.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
sl: Uporabi zaslonski prikaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
sl: Trajanje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
sl: Koliko časa naj bo prikazan zaslonski prikaz. Vrednost mora biti med 500 ms in 10000 ms.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
sl: Neskončno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
sl: Zaslon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
sl: Na katerem zaslonu naj se prikaže zaslonski prikaz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
sl: Omogočite barve po meri za zaslonski prikaz.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
sl: Uporabi barve po meri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
sl: Barva besedila na zaslonskem prikazu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
sl: Barva besedila:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
sl: Kliknite za izbiro barve besedila na zaslonskem prikazu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
sl: Če to vaš sistem podpira, bo omogočena prosojnost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
sl: Prosojno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
sl: Velikost pisave:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
sl: Omogočite uporabo sistemskih obvestil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
sl: Uporabi &sistemska obvestila

en: Current Phonon backend does not support volume fading
sl: Trenutno zaledje Phonon ne podpira pojemanja glasnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
sl: Če je omogočeno, bo Amarok nadaljeval predvajanje skladbe od tam, kjer je končal v prejšnji seji --kot kasetnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
sl: Nadaljuj predvajanje ob zagonu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
sl: <html>Omogočite to možnost, da začnete s predvajanjem, ko je na seznam predvajanja dodana ena ali več skladbe s klikom miške, pritiskom tipke Enter ali pa če se seznam predvajanja zamenja. Če je predvajanje že v teku, se ne zgodi nič.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
sl: Začni predvajati, ko so na seznam predvajanja dodane skladbe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
sl: Pojemanje glasnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
sl: Ob zaustavitvi postopno utišaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
sl: Ob premoru postopno utišaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
sl: Trajanje postopnega utišanja, v milisekundah.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
sl: Možnosti prehoda sistema v pripravljenost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
sl: Če je omogočeno, bo samodejni prehod sistema v pripravljenost omogočen, če se bo predvajala skladba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
sl: Prepreč&i samodejni prehod v pripravljenost, če se kaj predvaja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
sl: Če je omogočeno, bo narejen premor trenutno predvajane skladbe, če bo sistem prešel v pripravljenost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
sl: &Premor predvajanja ob prehodu v pripravljenost

en: Collections
sl: Zbirke

en: Internet Services
sl: Spletne storitve

en: Statistics importers
sl: Uvozniki statistike

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
sl: Ročno nameščenih skript ni mogoče samodejno posodobiti, nadaljujem?

en: Select Archived Script
sl: Izberite arhiviran skript

en: Invalid Archive
sl: Neveljaven arhiv

en: Invalid Script File
sl: Neveljavna skriptna datoteka

en: Another script with the name %1 already exists
    Existing Script's Version: %2
    Selected Script's Version: %3
sl: Še en skript z imenom %1 že obstaja.
    Različica obstoječega skripta: %2.
    Različica izbranega skripta: %3

en: The script %1 was successfully installed
sl: Skript %1 je bil uspešno nameščen

en: Generic
sl: Splošno

en: Lyrics
sl: Besedilo

en: Scriptable Service
sl: Storitev s podporo skriptam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
sl: Odstrani skript

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
sl: Namesti krajevni skript

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
sl: Skriptna konzola

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
sl: Omogoči skriptno konzolo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
sl: Omogoči skriptno konzolo

en: Search Scripts
sl: Poišči skripte

en: Main Script File
sl: Glavna skriptna datoteka

en: Applet Icon File
sl: Apple datoteka ikone

en: Images
sl: Slike

en: Display
sl: Prikaži

en: %1 track | %1 tracks
sl[0]: %1 skladba
sl[1]: %1 skladbi
sl[2]: %1 skladbe
sl[3]: %1 skladb

en: Disc %1
sl: Disk %1

en: &Queue
sl: V vrsto

en: Edit Track Details
sl: Uredi podrobnosti skladbe

[ctx: The title of the analyzer config dialog]
en: %1 config
sl: %1 nastavitev

en: Bar width:
sl: Širina pasu:

en: %1 pixel | %1 pixels
sl[0]: %1 piksel
sl[1]: %1 piksla
sl[2]: %1 piksli
sl[3]: %1 pikslov

en: Show fadebars:
sl: Pokaži drsnike za glasnost:

en: Bars fall speed:
sl: Hitrost padca palic:

en: Frequency range:
sl: Obseg frekvenc:

en: Sample size:
sl: Velikost vzorca:

en: Play Count
sl: Število predvajanj

en: Score
sl: Ocena

en: Last played
sl: Zadnjič predvajano

en: Never
sl: Nikoli

en: Add label
sl: Dodaj oznako

en: Remove label
sl: Odstrani oznako

en: Show in Media Sources
sl: Prikaži v predstavnostnih virih

en: Add to blacklist
sl: Dodaj na črni seznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
sl: Oznake

en: Reload
sl: Znova naloži

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
sl: Nastavitve

en: Labels: No track playing
sl: Oznake: nobena skladba se ne predvaja

en: Labels: Fetching...
sl: Oznake: pridobivanje ...

en: Labels: %1
sl: Oznake: %1

en: Labels for %1 by %2
sl: Oznake za skladbo %1 izvajalca %2

en: General Settings
sl: Splošne nastavitve

en: Blacklist Settings
sl: Nastavitve črnega seznama

en: Replacement Settings
sl: Nastavitve zamenjave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
sl: Ne pokaži naslednjih oznak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
sl: Oznak, ki se ujemajo z izvajalcem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
sl: Oznak, ki se ujemajo z naslovom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
sl: Oznak, ki se ujemajo z albumom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
sl: Črni seznam:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
sl: Nastavitve za oznake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
sl: Najnižja ocena oznak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
sl: Prikaži samo oznake, ki imajo vsaj tako oceno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
sl: Največje število prikazanih oznak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
sl: Ne prikazuje več kot toliko oznak.
    Vedite, da bodo lastne oznake vedno prikazane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
sl: Lastne oznake prikaži z oceno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
sl: Vpliva na velikost pisave lastnih oznak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
sl: Samodejno dodaj prejete oznake, če nobena ni dodeljena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
sl: Dodaj samo oznake, ki imajo vsaj tako oceno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
sl: Barva dodeljenih oznak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
sl: Barva ozadja oznak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
sl: Nastavi barve oznak glede na trenutno barvno shemo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
sl: Ponastavi barve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
sl: Zamenjaj prejeto oznako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
sl: z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
sl: To vam bo pomagalo vašo zbirko oznak ohraniti čisto z zamenjavo prejetih oznak glede na vaše možnosti.
    Na primer "hip hop" -> "hip-hop"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
sl: Prejeta oznaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
sl: Zamenjava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
sl: Odstrani izbrano

en: Lyrics config
sl: Nastavitve besedila

en: Font size:
sl: Velikost pisave:

en: Text alignment:
sl: Poravnava besedila:

en: Align left
sl: Levo poravnano

en: Align right
sl: Desno poravnano

en: Align center
sl: Sredinsko poravnano

en: Font:
sl: Pisava:

en: Toggle auto scroll
sl: Preklopi samodejno drsenje

en: Reload lyrics
sl: Znova naloži besedilo

en: No lyrics found
sl: Ni mogoče najti besedila

en: Suggestions:
sl: Predlogi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
sl: Izvajalec:

en: Configure Playlist Info Applet
sl: Nastavi aplet Podrobnosti o seznamu predvajanja

en: Width
sl: Širina

[ctx: %1 is the artist for which similars are currently shown]
en: Similar to <b>%1</b>
sl: Podobno kot <b>%1</b>

[ctx: Artist's listener and playcount from Last.fm]
en: %1 listeners<br>%2 plays
sl: %1 poslušalcev<br>%2 predvajanj

[ctx: Number of user's own scrobbles of an artist on Last.fm, appended to previous string if not 0]
en: <br>%1 plays by you
sl: <br>%1 vaših predvajanj

en: Songkick Concert Information
sl: Songkick - podatki o koncertih

en: Concerts
sl: Koncerti

en: Reload Songkick
sl: Znova naloži Songkick

en: Concert information is being fetched.
sl: Podatki o koncertih se pridobivajo.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
sl: Ni bilo mogoče prejeti Songkicka. Preverite povezavo z internetom: %1

en: There was no information found for this track
sl: O tej skladbi ni bilo najdenega nobenega podatka

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
sl: Znova naloži tablature

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
sl: Znova naloži tablature z naslednjim naslovom in izvajalcem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
sl: Izvajalec

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
sl: Tablature

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
sl: Znova naloži tablature

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
sl: Tablature: pridobivanje ...

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
sl: Ni tablature za skladbo %1 izvajalca %2

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
sl: Tablature: napaka med pridobivanjem

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
sl: Tablature: %1 - %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
sl: Nastavitve tablatur

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
sl: Znova naloži tablature

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
sl: Nastavitve trenutne skladbe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
sl: Pridobi tablature za

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
sl: Kitaro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
sl: Bas

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
sl: tablaturo zagotavlja:

en: Previous
sl: Predhodna

en: Next
sl: Naslednji

[ctx: Disable automatic page changes when track changes in Wikipedia applet]
en: Don't change page automatically
sl: Samodejno ne zamenjaj strani

en: Track
sl: Skladba

[ctx: Right-click menu option for links in Wikipedia applet]
en: Copy Link to Clipboard
sl: Kopiraj povezavo na odložišče

[ctx: Right-click menu option for images in Wikipedia applet]
en: Copy Image to Clipboard
sl: Kopiraj sliko na odložišče

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
sl: Ni mogoče pridobiti podatkov z Wikipedije: %1

en: No information found...
sl: Najdenega ni bilo nobenega podatka ...

[ctx: Search pattern for an artist or band]
en: .*\(.*(artist|band).*\)
sl: .*\(.*(izvajalec|skupina).*\))

[ctx: Search pattern for a composer]
en: .*\(.*(composer|musician).*\)
sl: .*\(.*(skladatelj|glasbenik).*\))

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
sl: .*\(.*(album|točke|glasbena podlaga).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
sl: .*\(.*(skladba | sled).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
sl: Za iskanje po Wikipediji je zahtevan %1.

en: Choose Language
sl: Izbor jezika

[ctx: A message (link) shown for clicked non-Wikipedia links in Wikipedia applet. %1 is the url of the link]
en: Click to open %1 in a web browser
sl: Kliknite, da odprete %1 v spletnem brskalniku

en: Configure Applets...
sl: Nastavi aplete...

en: &Context
sl: Kontekst

en: No labels found on Last.fm
sl: Na Last.fm ni bilo mogoče najti oznak

en: Unable to retrieve from Last.fm
sl: Ni mogoče pridobiti iz Last.fm

en: No connection to Last.fm
sl: Ni povezave z Last.fm

en: ontour
sl: naturneji

en: dates
sl: datumi

en: Do not show under Various Artists
sl: Ne prikaži pod »Več izvajalcev«

en: Show under Various Artists
sl: Prikaži pod »Več izvajalcev«

en: %1 - Stopped %2
sl: %1 - zaustavljena %2

en: Playback Ended Markers
sl: Označevalniki konca predvajanja

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
sl: Združena zbirka

en: Audio CD
sl: Glasbeni CD

en: Ogg Vorbis is a fully free and unencumbered compressed audio format that is perfect for storing your compressed music on your computer. The sound quality is slightly better than MP3 at the same bitrate. Note that not all mobile players support the Ogg Vorbis format.
sl: Ogg Vorbis je povsem prost novejši format za stiskanje glasbe, ki ni obremenjen z nobenim patentom. Odličen je za shranjevanje glasbe na vašem računalniku. Kakovost zvoka je višja kot pri starejšem MP3, velikost datotek pa manjša. Vedite, da vsi prenosni predvajalniki še ne podpirajo vrste Ogg Vorbis.

en: FLAC is a lossless compressed audio format free of any patents or license fees. It maintains perfect CD audio quality while reducing file size by about 50%. Because the filesize is much larger than Ogg Vorbis or MP3 it is not recommended if you want to transfer your music to a mobile player.
sl: FLAC je format za stiskanje zvoka brez izgub kvalitete, ki ni obremenjen z nobenim patentom in ima brezplačno ter prosto licenco. Ohranja popolno kvaliteto zvoka pri čemer pa se velikost datoteke zmanjša približno na polovico. Ker je velikost datotek precej večja od datotek Ogg Vorbis ali MP3, v splošnem ni priporočljiv, če želite glasbo prenesti na svoj prenosni predvajalnik.

en: WAV is a basic, uncompressed audio file format. It takes up a lot of space but maintains perfect quality. It is generally not recommended unless you know what you are doing. If you want perfect quality, use FLAC instead.
sl: WAV je osnovna, nestisnjena vrsta datotek z zvokom. Potrebuje ogromno prostora, vendar ohrani polno kakovost zvoka. V splošnem ni priporočljiv, razen če veste kaj počnete. Če želite polno kakovost in precej manjše datoteke, uporabite FLAC.

en: MP3 is the de facto standard in compressed audio compatible with almost all mobile players. It is however non free and generally not recommended.
sl: MP3 je stari standard za stisnjen zvok, ki je združljiv s skoraj vsemi prenosnimi predvajalniki. Žal ni prost in v splošnem ni več priporočljiv.

en: Audio CD settings - Amarok
sl: Nastavitve za glasbene CD-je - Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
sl: Razpoložljive vrste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wavButton)
en: Wav
sl: WAV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
sl: Napredno

en: Loading remote collection from host %1
sl: Nalaganje oddaljene zbirke z gostitelja %1

en: Music share at %1
sl: Glasba v souporabi na %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
sl: Posodabljanje sheme podatkovne zbirke Amaroka. Ne prekinite Amaroka, saj bi to lahko pokvarilo podatkovno zbirko.

en: Updating Amarok database schema
sl: Posodabljanje sheme podatkovne zbirke Amaroka

en: Source track does not exist: %1
sl: Izvorna skladba ne obstaja: %1

en: Could not create directory: %1
sl: Ni bilo mogoče ustvariti mape: %1

en: Transferring: %1
sl: Prenašanje: %1

en: Transcoding: %1
sl: Prekodiranje: %1

en: Removing: %1
sl: Odstranjevanje: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
sl: <ul><li>%1</li></ul>V večini primerov to pomeni, da niso bile uvožene vse vaše skladbe.<br>Za podrobnosti o podvojenih skladbah, si oglejte <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Priročnik za Amarok</a>.

en: Errors During Collection Scan
sl: Napaka med preiskovanjem zbirke

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
sl: Najdene so bile podvojene datoteke. Dvojniki bodo prezrti:
    %1
    %2

en: &Configure Device
sl: Nastavi napravo

en: &Eject Device
sl: Izvrzi napravo

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
sl: Znova dodaj osirotele in pozabi na zastarele skladbe

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
sl: Nastavljanje začetnih vrednosti je bilo uspešno.

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
sl: Podatkovna zbirka iTunes je bila uspešno zapisana na %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
sl: Zapisovanje podatkovne zbirke iTunes v %1 je spodletela brez znamenja napake

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
sl: Zapisovanje podatkovne zbirke iTunes v %1 je spodletelo: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
sl: Prekinjena povezava z napravo iPod/iPad/iPhone

en: Unknown Collection
sl: Neznana zbirka

en: Unknown Artist
sl: Neznan izvajalec

en: Unknown track
sl: Neznana skladba

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
sl[0]: Ni uspelo obdelati %1 skladbe. (več podrobnosti najdete v razhroščevalnem dnevniku Amarok-a)
sl[1]: Ni uspelo obdelati %1 skladb. (več podrobnosti najdete v razhroščevalnem dnevniku Amarok-a)
sl[2]: Ni uspelo obdelati %1 skladb. (več podrobnosti najdete v razhroščevalnem dnevniku Amarok-a)
sl[3]: Ni uspelo obdelati %1 skladb. (več podrobnosti najdete v razhroščevalnem dnevniku Amarok-a)

[ctx: Infrequently displayed message, don't bother with singular forms. %1 to %3 are numbers, %4 is the 'Failed to process ...' sentence or an empty string.]
en: Done consolidating iPod files. %1 orphaned tracks matched with stale iTunes database entries, %2 stale database entries removed, %3 orphaned tracks added back to the iTunes database. %4
sl: Usklajevanje iPod datotek je bilo končano. %1 osirotelih skladb se je ujemalo z zastarelimi vnosi v podatkovni zbirki iTunes, %2 zastarelih vnosov je bilo odstranjenih, %3 osirotelih skladb je bilo dodanih nazaj v podatkovno zbirko iTunes. %4

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
sl[0]: %1 skladba prenesena v %2.
sl[1]: %1 skladbi preneseni v %2.
sl[2]: %1 skladbe prenesene v %2.
sl[3]: %1 skladb prenesenih v %2.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
sl[0]: %1 skladba prekodirana v %2.
sl[1]: %1 skladbi prekodirani v %2.
sl[2]: %1 skladbe prekodirane v %2.
sl[3]: %1 skladb prekodiranih v %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
sl[0]: Prenos prekinjen. Prenesla se je %1 skladba.
sl[1]: Prenos prekinjen. Prenesli sta se %1 skladbi.
sl[2]: Prenos prekinjen. Prenesle so se %1 skladbe.
sl[3]: Prenos prekinjen. Preneslo se je %1 skladb.

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
sl[0]: %2 %1 skladb je že bila tam.
sl[1]: %2 %1 skladb sta že bili tam.
sl[2]: %2 %1 skladb je že bilo tam.
sl[3]: %2 %1 skladb je že bilo tam.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
sl: Skladbe prenesene v %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
sl[0]: Uspešno prenesena %1 skladba. Prenos nekaj skladb je spodletel.
sl[1]: Uspešno preneseni %1 skladbi. Prenos nekaj skladb je spodletel.
sl[2]: Uspešno prenesene %1 skladbe. Prenos nekaj skladb je spodletel.
sl[3]: Uspešno preneseno %1 skladb. Prenos nekaj skladb je spodletel.

en: Transfer of tracks failed.
sl: Prenos skladb je spodletel.

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
sl[0]: %1 skladba ni bila prenesena, saj bi bila prekoračena velikost iPod-a.<br>
sl[1]: %1 skladbi nista bili preneseni, saj bi bila prekoračena velikost iPod-a.<br>
sl[2]: %1 skladbi niso bile prenesene, saj bi bila prekoračena velikost iPod-a.<br>
sl[3]: %1 skladb ni bilo prenesenih, saj bi bila prekoračena velikost iPod-a.<br>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
sl: <i>Amarok rezervira %1 na iPodu za zapis podatkovne zbirke iTunes.</i><br>

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
sl[0]: %1 skladba ni bilo kopirana, ker je ne bi bilo mogoče predvajati. Vrsta %2 ni podprta.<br>
sl[1]: %1 skladba nista bila kopirani, ker ju ne bi bilo mogoče predvajati. Vrsta %2 ni podprta.<br>
sl[2]: %1 skladbi niso bile kopirane, ker jih ne bi bilo mogoče predvajati. Vrsta %2 ni podprta.<br>
sl[3]: %1 skladb ni bile kopiranih, ker jih ne bi bilo mogoče predvajati. Vrsta %2 ni podprta.<br>

en: Copy/move/transcode of one file failed.<br> | Copy/move/transcode of %1 files failed.<br>
sl[0]: Kopiranje/premikanje/prekodiranje %1 datoteke je spodletelo.<br>
sl[1]: Kopiranje/premikanje/prekodiranje %1 datotek je spodletelo.<br>
sl[2]: Kopiranje/premikanje/prekodiranje %1 datotek je spodletelo.<br>
sl[3]: Kopiranje/premikanje/prekodiranje %1 datotek je spodletelo.<br>

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
sl[0]: %1 skladbe ni bilo mogoče prenesti zaradi notranje napake Amarok-a.<br>
sl[1]: %1 skladb ni bilo mogoče prenesti zaradi notranje napake Amarok-a.<br>
sl[2]: %1 skladb ni bilo mogoče prenesti zaradi notranje napake Amarok-a.<br>
sl[3]: %1 skladb ni bilo mogoče prenesti zaradi notranje napake Amarok-a.<br>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
sl: <i>Podrobnosti lahko najdete v razhroščevalnem izpisu Amarok-a.</i><br>

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
sl: Ostalo ni bilo preneseno, saj je zbirka za iPod izginila.<br>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
sl: Vzroki napake: %1<br>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
sl[0]: Odstranjevanje %1 skladbe iz iPod-a
sl[1]: Odstranjevanje %1 skladb iz iPod-a
sl[2]: Odstranjevanje %1 skladb iz iPod-a
sl[3]: Odstranjevanje %1 skladb iz iPod-a

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
sl: Branje skladb na iPod-u

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
sl: Zastarele skladbe

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
sl: Osirotele skladbe

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
sl: V %1 so bile najdene zastarele in/ali osirotele skladbe. Situacijo lahko razrešite tako, da izberete dejanje zbirke <b>%2</b>. Skladbe lahko vidite tudi v zavihku Shranjeni seznami predvajanja.

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
sl: Povezovanje z iPhone-om, iPad-om ali iPod touch-em je spodletelo.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
sl: Konfiguracija naprave iPod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
sl: Ime iPoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
sl: Prekodiraj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
sl: Nastavi začetne vrednosti iPoda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
sl: Podatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
sl: Ustvarjanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
sl: Grafična podoba albuma:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
sl: Odpravljanje napak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
sl: Datoteka Sysinfo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
sl: Datoteka SysInfoExtended:

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
sl: Podatkovne zbirke iTunes ni bilo mogoče razčleniti zaradi neznane napake.

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
sl: Model ni prepoznan

en: iPod model was not recognized.
sl: Model iPod-a ni bil prepoznan.

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
sl: Družina %1 uporablja datoteko %2, da ustvari pravilno nadzorno vsoto podatkovne zbirke.

en: %1 family needs %2 file to generate correct database checksum.
sl: Družina %1 potrebuje datoteko %2, da ustvari pravilno nadzorno vsoto podatkovne zbirke.

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
sl: Družina %1 najverjetneje uporablja hash-AB, da ustvari pravilno nadzorno vsoto podatkovne zbirke. libgpod (od različice 0.8.2) je ne zna izračunati, poskuša pa dinamično naložiti zunanjo knjižnico libhashab.so, ki naj bi to opravila.

en: Autodetect (%1 file(s) present)
sl: Samodejno zaznaj (prisotnih datotek: %1)

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
sl: Podprto

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
sl: Ni podprto

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
sl: Prisotno

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
sl: <b>Ni najdeno</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
sl: Ni potrebno

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
sl: <b>%1</b><br><br>Iz varnostnih razlogov, bo Amarok <i>zavračal vsa zapisovanja na</i> iPod. (sprememba podatkovne zbirke iTunes database bi jo lahko za napravo napravila prazno)<br>Za več podrobnosti si oglejte datoteko <a href='%2'>README.overview</a> iz skladišča izvorne kode libgpod.

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
sl: <b>%1</b><br><br>Zgornje težave preprečujejo, da bi Amarok uporabil vaš iPod. S pomočjo gumba <b>%2</b>, lahko poskusite znova ustvariti kritične mape in datoteke (vključno s podatkovno zbirko iTunes).<br><br> To lahko <b>uniči podatkovno zbirko skladb in fotografij</b>, ne bi pa smelo izbrisati nobenih skladb. Te bodo postale osirotele.

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
sl: Ni bilo mogoče zapisati SysInfo: %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
sl: Ni bilo mogoče zapisati SysInfo zaradi neznane napake

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
sl: Ni bilo mogoče nastaviti začetnih vrednosti za iPod zaradi neznane napake.

en: Copying Tracks Failed
sl: Kopiranje skladb ni uspelo

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
sl: Skladbe niso bile kopirane: kopiranje na napravo že poteka

en: Unsupported format: %1
sl: Nepodprta vrsta: %1

en: Already on device
sl: Že na napravi

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
sl: Skladbe niso bile kopirane: te skladbe so že na napravi

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
sl: Skladbe niso bile kopirane: na napravi je premalo prostora

en: Transferring Tracks to Device
sl: Prenašanje skladb na napravo

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
sl[0]: Kopiranje %1 skladbe na napravo ni uspelo
sl[1]: Kopiranje %1 skladb na napravo ni uspelo
sl[2]: Kopiranje %1 skladb na napravo ni uspelo
sl[3]: Kopiranje %1 skladb na napravo ni uspelo

en: The track failed to copy to the device
sl: Kopiranje skladbe na napravo ni uspelo

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
sl[0]: Skladba, ki ni bila izbrisane:
sl[1]: Skladbi, ki nista bili izbrisani:
sl[2]: Skladbe, ki niso bile izbrisani:
sl[3]: Skladbe, ki niso bile izbrisane:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
sl[0]: Brisanje skladbe ni uspelo
sl[1]: Brisanje skladb ni uspelo
sl[2]: Brisanje skladb ni uspelo
sl[3]: Brisanje skladb ni uspelo

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
sl: %1 skladb se že briše z naprave.

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
sl[0]: Odstranjevanje skladbe z naprave
sl[1]: Odstranjevanje skladb z naprave
sl[2]: Odstranjevanje skladb z naprave
sl[3]: Odstranjevanje skladb z naprave

en: &Disconnect Device
sl: Prekini povezavo z napravo

en: Media Device playlists
sl: Seznami predvajanja na predstavnostni napravi

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
sl: Podcasti na %1

en: Could not connect to MTP Device
sl: Ni se bilo mogoče povezati z napravo MTP

en: Could not copy track from device.
sl: Ni bilo mogoče kopirati skladbe z naprave.

en: Unknown Album
sl: Neznan album

en: Unknown Genre
sl: Neznana zvrst

en: Could not delete item
sl: Ni bilo mogoče izbrisati predmeta

en: Delete failed
sl: Izbris ni uspel

en: Could not save playlist.
sl: Seznama predvajanja ni bilo mogoče shraniti.

en: Playdar Collection
sl: Zbirka Playdar

en: Source collection removed
sl: Izvorna zbirka odstranjena

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
sl: Klasika

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
sl[0]: Ali res želite izbrisati to %1 skladbo? Odstranjena bo tako iz %2, kot tudi iz nosilca.
sl[1]: Ali res želite izbrisati ti %1 skladbi? Odstranjeni bosta tako iz %2, kot tudi iz nosilca.
sl[2]: Ali res želite izbrisati te %1 skladbe? Odstranjene bodo tako iz %2, kot tudi iz nosilca.
sl[3]: Ali res želite izbrisati teh %1 skladb? Odstranjene bodo tako iz %2, kot tudi iz nosilca.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
sl[0]: Ali res želite premakniti to %1 skladbo v Smeti? Odstranjena bo iz %2.
sl[1]: Ali res želite premakniti ti %1 skladbi v Smeti? Odstranjeni bosta iz %2.
sl[2]: Ali res želite premakniti te %1 skladbe v Smeti? Odstranjene bodo iz %2.
sl[3]: Ali res želite premakniti teh %1 skladb v Smeti? Odstranjene bodo iz %2.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
sl[0]: Ali res želite premakniti to %1 skladbo? Preimenovana bo, izvirnik pa bo izbrisan.
sl[1]: Ali res želite premakniti ti %1 skladbi? Preimenovani bosta, izvirnika pa bosta izbrisana.
sl[2]: Ali res želite premakniti te %1 skladbe? Preimenovane bodo, izvirniki pa bodo izbrisani.
sl[3]: Ali res želite premakniti teh %1 skladb? Preimenovane bodo, izvirniki pa bodo izbrisani.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
sl: Premakni datoteke

[ctx: rename files button]
en: &Rename
sl: P&reimenuj

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
sl[0]: Prišlo je do težave in te %1 skladbe ni bilo mogoče odstraniti. Prepričajte se, da je v mapo mogoče pisati.
sl[1]: Prišlo je do težave in teh %1 skladb ni bilo mogoče odstraniti. Prepričajte se, da je v mapo mogoče pisati.
sl[2]: Prišlo je do težave in teh %1 skladb ni bilo mogoče odstraniti. Prepričajte se, da je v mapo mogoče pisati.
sl[3]: Prišlo je do težave in teh %1 skladb ni bilo mogoče odstraniti. Prepričajte se, da je v mapo mogoče pisati.

en: Unable to remove tracks
sl: Skladb ni bilo mogoče odstraniti

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
sl: Zbirka nima dovolj razpoložljivega prostora ali pa vanjo ni mogoče pisati.

en: Do you want to remove empty folders?
sl: Ali želite odstraniti prazne mape?

en: Remove empty folders?
sl: Odstranim prazne mape?

[ctx: Select if empty folders should be removed]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: Select if empty folders should be removed]
en: Don't remove
sl: Ne odstrani

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
sl: %1 (skladba %2, izvajalec %3)

[ctx: %1 is track url, %2 track name]
en: %1 (%2)
sl: %1 (skladba %2)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
sl: %1 (izvajalec %2)

en: today
sl: danes

en: last week
sl: prejšnji teden

en: last month
sl: prejšnji mesec

en: two months ago
sl: pred dvema mesecema

en: three months ago
sl: pred tremi meseci

en: Trash
sl: Smeti

en: Moving to trash: %1
sl: Premikanje v Smeti: %1

en: &Delete Episode
sl: Izbriši epizodo

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
sl[0]: Ali res želite izbrisati to %1 epizodo?
sl[1]: Ali res želite izbrisati ti %1 epizodi?
sl[2]: Ali res želite izbrisati te %1 epizode?
sl[3]: Ali res želite izbrisati teh %1 epizod?

en: Yes, delete from %1.
sl: Da, izbriši iz %1.

en: &Delete Channel and Episodes
sl: Izbriši kanale in epizode

en: &Activate This Collection
sl: Omogoči to zbirko

en: File <i>%1</i> suggests that we should use <i>%2</i> as music folder on the device, but it doesn't exist. Falling back to <i>%3</i> instead
sl: Datoteka <i>%1</i> predlaga, da naj bi kot mapo z glasbo na napravi uporabili <i>%2</i>, ampak ne obstaja. Prestavljanje na <i>%3</i>

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
sl: %1 (ni omogočena)

en: Configure USB Mass Storage Device
sl: Nastavi napravo USB za shranjevanje

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
sl[0]: Odstranitev %1 skladbe iz %2
sl[1]: Odstranitev %1 skladb iz %2
sl[2]: Odstranitev %1 skladb iz %2
sl[3]: Odstranitev %1 skladb iz %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
sl: Nastavitev naprave USB za shranjevanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
sl: Uporabi samodejno, ko bo priključena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
sl: Glasba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
sl: Mapa za glasbo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_filenameSchemeBox)
en: Filename scheme of tracks that are added to the device
sl: Ime sheme skladb, ki so dodane napravi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
sl: Mapa za podcaste:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: Reason why a track is not playable]
en: Underlying playlist is empty
sl: Osnovni seznam predvajanja je prazen

en: When Amarok was last closed, this track was at %1, but Amarok cannot find this track on the filesystem or in any of your collections anymore. You may try plugging in the device this track might be on.
sl: Ko se je Amarok nazadnje zaprl, je bila ta skladba pri %1, sedaj pa je Amarok ne more več najti na vašem datotečnem sistemu ali v eni izmed vaših zbirk. Poskusite vstaviti napravo na kateri bi lahko bila ta skladba.

en: Stream (%1)
sl: Pretok (%1)

en: Url is not a local file
sl: Url ni lokalna datoteka

en: Could not create a temporary file to download playlist.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti začasne datoteke za prejem seznama predvajanja.

en: Downloading remote playlist
sl: Prejemanje oddaljenega seznama predvajanja

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
sl: Ni bilo mogoče prebrati seznama predvajanja iz %1

en: The used file extension is not valid for playlists.
sl: Uporabljena pripona ni veljavna za sezname predvajanja.

en: Unknown playlist format
sl: Neznana vrsta seznama predvajanja

en: Playlist_%1
sl: Seznam_predvajanja_%1

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
sl: Nastavitev imena datotek epizod podcasta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
sl: Nastavitev razporeditve imena datotek podcast-a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
sl: Navedeno v kanalu podcast-a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
sl: po meri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
sl: Razpoložljiva polja : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
sl: Nastavitev podcasta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, UrlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_urlLabel)
en: URL:
sl: Naslov URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
sl: Mesto za shranjevanje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
sl: Če je omogočeno, bo Amarok samodejno preiskal podcaste za posodobitvami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
sl: Samodejno preišči za posodobitvami

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
sl: Prejem predstavnostnih datotek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
sl: Prejmi predstavnostne datoteke takoj, ko so na voljo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
sl: Prejmi, ko je na voljo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
sl: Predstavnostne datoteke morate prejeti ročno, v nasprotnem primeru bo predvajana z oddaljenega strežnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
sl: Pretoči ali prejmi na zahtevo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
sl: Če je označeno, bo Amarok izbrisal stare podcast epizode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
sl: Omeji število epizod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
sl: Ohrani največ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
sl: Največje število podcast epizod, ki bodo shranjene

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
sl: Vir RSS in oznake v prejeti datoteki včasih ne vsebujejo enakih podatkov. Zapis oznak zagotavlja, da bodo podatki na seznamu predvajanja in na predstavnostnih napravah enaki kot pri viru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
sl: Podatke iz vira po prejemu zapiši kot oznake.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
sl: Nastavitev imena datotek epizod

[ctx: change options]
en: Configure %1
sl: Nastavi %1

en:  Item |  Items
sl[0]:  predmet
sl[1]:  predmeta
sl[2]:  predmeti
sl[3]:  predmetov

en: &Update All Channels
sl: Posodobi vse kanale

en: &Configure General Settings
sl: Nastavi splošne možnosti

en: &Export subscriptions to OPML file
sl: Izvozi naročnine v datoteko OPML

en: &Configure
sl: Nastavi

en: &Remove Subscription
sl: Odstrani naročnino

en: &Update Channel
sl: Posodobi kanal

en: &Download Episode
sl: Prejmi epizodo

en: &Delete Downloaded Episode
sl: Izbriši prejeto epizodo

en: &Write Feed Information to File
sl: Podatke iz vira zapiši v datoteko

en: &Keep downloaded file
sl: Ohrani prejeto datoteko

en: Toggle the "keep" downloaded file status of this podcast episode. Downloaded files with this status wouldn't be deleted even if we apply a purge.
sl: Preklopi stanje "ohrani" prejete epizode podcasta. Prejete datoteke s tem stanjem ne bodo izbrisane, četudi boste izvedli čiščenje.

en: Already subscribed to %1.
sl: Na %1 ste že naročeni.

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
sl: vsakih

en:  minute |  minutes
sl[0]:  minuto
sl[1]:  minuti
sl[2]:  minute
sl[3]:  minut

en: Configure Local Podcasts
sl: Nastavi krajevne podcaste

en: Move Podcasts
sl: Premakni podcaste

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
sl: Ali želite premakniti prejete epizode na drugo mesto?

en: Select file for OPML export
sl: Izberite datoteko za izvoz v OPML

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
sl: Ali res želite preklicati naročnino z "%1"?

en: Delete downloaded episodes
sl: Izbriši prejete epizode

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
sl[0]: Še vedno se prejema %1 podcast
sl[1]: Še vedno se prejemata %1 podcasta
sl[2]: Še vedno se prejemajo %1 podcasti
sl[3]: Še vedno se prejema %1 podcastov

en: Cancel Download and Quit.
sl: Prekliči prejemanje in končaj.

en: Unable to save podcast episode file to %1
sl: Ni bilo mogoče shraniti datoteke epizode podcasta v %1

en: Downloading Podcast Media
sl: Prejemanje vsebine podcasta

en: Downloading Podcast "%1"
sl: Prejemanje podcasta »%1«

en: Local Podcasts
sl: Krajevni podcasti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
sl: Samodejno posodobi:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
sl: onemogočeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
sl: Osnovna mapa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Osnovna mapa za vse nove kanale podcastov.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ko je kanal podcasta dodan, je za mapo za prejemanja uporabljena mapa <span style=" font-style:italic;">&lt;osnovna_mapa&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;ime_kanala&gt;</span>.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To lahko spremenite za vsak kanal posebej.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
sl: Osnovna mapa za vse kanale podcastov.
    Ko je kanal podcasta dodan, je za mapo za prejemanja uporabljena mapa <osnovna_mapa>/<ime_kanala>.
    To lahko spremenite za vsak kanal posebej.

en: The configured database plugin could not be loaded.
sl: Nastavljenega vstavka za podatkovne zbirke ni bilo mogoče naložiti.

en: Organize tracks
sl: Organiziraj skladbe

en: Transcode and organize tracks
sl: Prekodiraj in organiziraj skladbe

en: Move tracks
sl: Premakni skladbe

en: Transcode and move tracks
sl: Prekodiraj in premakni skladbe

en: Copy tracks
sl: Kopiraj skladbe

en: Transcode and copy tracks
sl: Prekodiraj in kopiraj skladbe

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
sl[0]: Organiziranje %1 skladbe
sl[1]: Organiziranje %1 skladb
sl[2]: Organiziranje %1 skladb
sl[3]: Organiziranje %1 skladb

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
sl[0]: Prekodiranje in organiziranje %1 skladbe
sl[1]: Prekodiranje in organiziranje %1 skladb
sl[2]: Prekodiranje in organiziranje %1 skladb
sl[3]: Prekodiranje in organiziranje %1 skladb

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
sl[0]: Premikanje %1 skladbe v %2
sl[1]: Premikanje %1 skladb v %2
sl[2]: Premikanje %1 skladb v %2
sl[3]: Premikanje %1 skladb v %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
sl[0]: Prekodiranje in premikanje %1 skladbe v %2
sl[1]: Prekodiranje in premikanje %1 skladb v %2
sl[2]: Prekodiranje in premikanje %1 skladb v %2
sl[3]: Prekodiranje in premikanje %1 skladb v %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
sl[0]: Kopiranje %1 skladbe v %2
sl[1]: Kopiranje %1 skladb v %2
sl[2]: Kopiranje %1 skladb v %2
sl[3]: Kopiranje %1 skladb v %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
sl[0]: Prekodiranje in kopiranje %1 skladbe v %2
sl[1]: Prekodiranje in kopiranje %1 skladb v %2
sl[2]: Prekodiranje in kopiranje %1 skladb v %2
sl[3]: Prekodiranje in kopiranje %1 skladb v %2

en: No network connection
sl: Ni omrežne povezave

en: File does not exist
sl: Datoteka ne obstaja

en: Not a file
sl: Ni datoteka

en: No read permissions
sl: Ni dovoljenj za pisanje

en: Unknown Composer
sl: Neznan skladatelj

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
sl: karkoli

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
sl: Ime datoteke

[ctx: Track field name]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: Track field name]
en: Artist
sl: Izvajalec

[ctx: Track field name]
en: Genre
sl: Zvrst

[ctx: Track field name]
en: Composer
sl: Skladatelj

[ctx: Track field name]
en: Year
sl: Leto

[ctx: Track field name]
en: Comment
sl: Opomba

[ctx: Track field name]
en: Track Number
sl: Številka skladbe

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
sl: Številka diska

[ctx: Track field name]
en: Bpm
sl: udarcev/min

[ctx: Track field name]
en: Length
sl: Dolžina

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
sl: Bitna hitrost

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
sl: Hitrost vzorčenja

[ctx: Track field name]
en: File Size
sl: Velikost datoteke

[ctx: Track field name]
en: Format
sl: Vrsta

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
sl: Dodano v zbirko

[ctx: Track field name]
en: Score
sl: Ocena

[ctx: Track field name]
en: Rating
sl: Ocena

[ctx: Track field name]
en: First Played
sl: Prvič predvajana

[ctx: Track field name]
en: Last Played
sl: Nazadnje predvajana

[ctx: Track field name]
en: Playcount
sl: Število predvajanj

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
sl: Edinstven Id

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
sl: Ojačanje skladbe

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
sl: Vrh ojačanja skladbe

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
sl: Ojačanje albuma

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
sl: Vrh ojačanja albuma

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
sl: Izvajalec albuma

[ctx: Track field name]
en: Label
sl: Oznaka

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
sl: Nazadnje spremenjeno

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
sl: Besedilo

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
sl: karkoli

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
sl: ime_datoteke

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
sl: naslov

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
sl: izvajalec

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
sl: zvrst

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
sl: skladatelj

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
sl: leto

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
sl: opomba

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
sl: številka_skladbe

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
sl: številka_diska

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bpm
sl: unm

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
sl: dolžina

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
sl: bitna_hitrost

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
sl: hitrost_vzorčenja

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
sl: velikost_datoteke

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: format
sl: vrsta

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
sl: dodano

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
sl: ocena

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
sl: ocena

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
sl: prvič_predvajana

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
sl: zadnjič_predvajana

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
sl: število_predvajanj

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
sl: edinstven_id

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgain
sl: ojačanje_skladbe

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgainpeak
sl: vrh_ojačanja_skladbe

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgain
sl: ojačanje_albuma

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgainpeak
sl: vrh_ojačanja_albuma

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumartist
sl: izvajalec_albuma

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
sl: oznaka

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
sl: spremenjeno

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
sl: besedilo

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
sl[0]: %1 dan,
sl[1]: %1 dneva,
sl[2]: %1 dnevi,
sl[3]: %1 dni,

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
sl[0]: %1 leto
sl[1]: %1 leti
sl[2]: %1 leta
sl[3]: %1 let

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
sl[0]: %1 mesec
sl[1]: %1 meseca
sl[2]: %1 mesece
sl[3]: %1 mesecev

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
sl[0]: %1 dan
sl[1]: %1 dni
sl[2]: %1 dni
sl[3]: %1 dni

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
sl[0]: %1 ura
sl[1]: %1 uri
sl[2]: %1 ure
sl[3]: %1 ur

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
sl[0]: %1 minuta
sl[1]: %1 minuti
sl[2]: %1 minute
sl[3]: %1 minut

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
sl[0]: %1 sekunda
sl[1]: %1 sekundi
sl[2]: %1 sekunde
sl[3]: %1 sekund

en: Importing podcast channel from %1
sl: Uvažanje podcast kanala iz %1

en: Updating podcast channel
sl: Posodabljanje podcast kanala

en: Updating "%1"
sl: Posodabljanje »%1«

en: Importing podcast from %1 failed with error:
sl: Uvažanje podcasta iz %1 ni uspelo. Napaka:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
sl: Posodabljanje podcasta z %1 ni uspelo. Napaka:

en: Updating "%1" failed with error:
sl: Posodabljanje »%1« ni uspelo. Napaka:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
sl: Med razčlenjevanje %1 je bil pričakovan vir, prejeta pa je bila stran HTML.
    Ali ste vnesli pravilni naslov URL?

en: Feed has an unknown type: %1
sl: Vir je neznane vrste: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
sl: %1 ni vir RSS različice 2.0.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
sl: %1 ni veljaven vir RSS različice 1.0.

en: %1 is not a valid Atom feed.
sl: %1 ni veljaven vir Atom.

en: Alternative Enclosures:
sl: Drugotne priloge:

en: unknown type
sl: neznana vrsta

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
sl: Nikoli

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
sl: Neznano

en: One week ago | %1 weeks ago
sl[0]: Pred %1 tednom
sl[1]: Pred %1 tednoma
sl[2]: Pred %1 tedni
sl[3]: Pred %1 tedni

en: Yesterday
sl: Včeraj

en: One day ago | %1 days ago
sl[0]: Pred %1 dnem
sl[1]: Pred %1 dnevoma
sl[2]: Pred %1 dnevi
sl[3]: Pred %1 dnevi

en: One hour ago | %1 hours ago
sl[0]: Pred %1 uro
sl[1]: Pred %1 urama
sl[2]: Pred %1 urami
sl[3]: Pred %1 urami

en: One minute ago | %1 minutes ago
sl[0]: Pred %1 minuto
sl[1]: Pred %1 minutama
sl[2]: Pred %1 minutami
sl[3]: Pred %1 minutami

en: Within the last minute
sl: Pred manj kot minuto

en: The future
sl: Prihodnost

[ctx: number of months ago]
en: %1M
sl: %1 M

[ctx: w for weeks]
en: %1w
sl: %1 t

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
sl: Jutri

[ctx: d for days]
en: %1d
sl: %1 d

[ctx: h for hours]
en: %1h
sl: %1 u

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Empty Playlist (%1)
sl: Prazen seznam predvajanja (%1)

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Various Tracks (%1)
sl: Različne sledi (%1)

en: Unknown Artist(s)
sl: Neznan izvajalec

en: Unknown Album(s)
sl: Neznan album

en: Various Albums
sl: Različni albumi

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The encoder used by Amarok operates better with a constant bitrate.<br>VBR is experimental and likely to get even worse results than the CBR.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br>The encoder is transparent at 128kbps for most samples tested with artifacts only appearing in extreme cases.
sl: Hitrost bitov (bitrate) je merilo količine podatkov, ki se porabijo za sekundo zvočnega zapisa.<br>Koder, ki ga uporablja Amarok, deluje bolje z konstantno hitrostjo bitov.<br>VBR je eksperimentalni in verjetno še dobi slabše rezultate kot CBR.<br> Iz tega razloga je hitrost prenosa v tem drsniku je precej natančna ocena hitrosti bitov kodirane skladbe.<br>Koder je pregleden pri 128kbps in za večino preverjenih vzorcev se artefakti pojavljajo le v skrajnih primerih.

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
sl: Cilj bitne hitrosti za kodiranje s stalno bitno hitrostjo

en: Smaller file
sl: Manjša velikost datoteke

en: Better sound quality
sl: Boljša kakovost zvoka

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) is a patented lossy codec for digital audio.<br>AAC generally achieves better sound quality than MP3 at similar bit rates. It is a reasonable choice for the iPod and some other portable music players.
sl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Napredno zvočno kodiranje</a> (AAC) je patentiran kodek za digitalen zvok.<br>AAC v splošnem dosega boljšo kakovost zvoka kot MP3 pri podobnih bitnih hitrostih. Je razumna izbira za iPod in nekateri drugi predvajalniki glasbe.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
sl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) je zvočni kodek za stiskanje digitalne glasbe brez izgub. <br>Priporočen je samo za glasbene predvajalnike podjetja Apple in za predvajalnike, ki ne podpirajo kodeka FLAC.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
sl: <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>Raven stiskanja</a> je številčna vrednost med 0 in 8, ki predstavlja kompromis med velikostjo datoteke in hitrostjo stiskanja pri kodiranju s <b>FLAC</b>.<br/>Nastavitev ravni stiskanja na  <b>0</b> zagotovi najkrajši čas stiskanja, vendar ustvari večjo datoteko<br/>Raven stiskanja <b>8</b> naredi stiskanje počasno, vendar proizvede najmanjšo datoteko.<br/>Ker je FLAC kodek brez izgub, je kakovost zvoka popolnoma enaka ne glede na raven stiskanja.<br/>Vrednosti nad <b>5</b> močno povečajo čas stiskanja in ustvarijo le rahlo manjšo datoteko, zato niso priporočene.

en: Compression level
sl: Raven stiskanja

en: Faster compression
sl: Hitrejše stiskanje

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
sl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Prost zvočni kodek brez izgub</a> (FLAC) je odprt in brezplačen kodek za stiskanje digitalne glasbe brez izgub.<br>Če želite svojo glasbo shraniti brez izgube kakovosti, je FLAC odlična izbira.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
sl: Bitna hitrost je merilo količine podatkov, ki se uporablja za predstavljanje sekunde zvočne skladbe. <br>Kodirnik <b>MP3</b>, ki ga uporablja Amarok, podpira nastavitev <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>spremenljive bitne hitrosti (VBR)</a>, kar pomeni, da se bitna hitrost spreminja glede na zapletenost zvočne vsebine. Bolj zapleteni deli skladbe so zakodirani z višjo bitno hitrostjo kot manj zapleteni. Ta pristop zagotovi boljšo kakovost in manjšo datoteko kot stalna bitna hitrost v skladbi.<br>Zato je drsnik bitne hitrosti na tem drsniku le ocena povprečne bitne hitrosti v kodirani skladbi. <br><b>160kb/s</b> je dobra izbira za poslušanje glasbe na prenosnem predvajalniku.<br/>Karkoli pod <b>120kb/s</b> je lahko nezadostno in karkoli nad <b>205kb/s</b> je verjetno vrh glave.

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
sl: Pričakovana povprečna bitna hitrost za kodiranje s spremenljivo bitno hitrostjo

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
sl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) je patentiran digitalni zvočni kodek, ki uporablja obliko stiskanja podatkov z izgubo podatkov .<br>Ne glede na slabosti je pogosta oblika za shrambo zvoka, ki je široko podprta na glasbenih predvajalnikih.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Opus</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>128kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>100kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>256kb/s</b> is probably overkill.
sl: Bitna hitrost je merilo količine podatkov, ki se uporablja za predstavljanje sekunde zvočne skladbe. <br>Kodirnik <b>Opus</b>, ki ga uporablja Amarok, podpira nastavitev <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>spremenljive bitne hitrosti (VBR)</a>, kar pomeni, da se bitna hitrost spreminja glede na zapletenost zvočne vsebine. Bolj zapleteni deli skladbe so zakodirani z višjo bitno hitrostjo kot manj zapleteni. Ta pristop zagotovi boljšo kakovost in manjšo datoteko kot stalna bitna hitrost v skladbi.<br>Zato je drsnik bitne hitrosti na tem drsniku le ocena povprečne bitne hitrosti v kodirani skladbi. <br><b>128kb/s</b> je dobra izbira za poslušanje glasbe na prenosnem predvajalniku.<br/>Karkoli pod <b>100kb/s</b> je lahko nezadostno in karkoli nad <b>256kb/s</b> je verjetno vrh glave.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> is a patent-free digital audio codec using a form of lossy data compression.
sl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> je digitalni zvočni kodek, ki ni patentiran, uporablja pa obliko stiskanje z izgubo podatkov.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
sl: Bitna hitrost je merilo količine podatkov, ki se uporablja za predstavljanje sekunde zvočne skladbe. <br>Kodirnik <b>Vorbis</b>, ki ga uporablja Amarok, podpira nastavitev <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate#Advantages_and_disadvantages_of_VBR>spremenljive bitne hitrosti (VBR)</a>, kar pomeni, da se bitna hitrost spreminja glede na zapletenost zvočne vsebine. Bolj zapleteni deli skladbe so zakodirani z višjo bitno hitrostjo kot manj zapleteni. Ta pristop zagotovi boljšo kakovost in manjšo datoteko kot stalna bitna hitrost v skladbi.<br>Zato je merilo bitne hitrosti na tem drsniku le ocena povprečne bitne hitrosti v kodirani skladbi. <br><b>q5</b> je dobra izbira za poslušanje glasbe na prenosnem predvajalniku.<br/>Karkoli pod <b>q3</b> je lahko nezadosten in karkoli nad <b>q8</b> je verjetno vrh glave.

en: Quality rating for variable bitrate encoding
sl: Ocena kakovosti za kodiranje s spremenljivo bitno hitrostjo

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
sl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a>je odprt in brezplačen zvočni kodek za stiskanje zvoka z izgubo.<br>Proizvaja manjše datoteke kot MP3 pri enaki ali višji kakovosti. Ogg Vorbis je odlična izbira, še posebno za predvajalnike, ki ga podpirajo.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
sl: Bitna hitrost je merilo količine podatkov, ki se uporablja za predstavljanje sekunde zvočne skladbe. <br>Zaradi omejitev vrste <b>WMA</b> in težavnosti obratnega inženiringa , kodirnik WMA ki ga uporablja Amarok, podpira nastavitev <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>stalne bitne hitrosti (CBR)</a>. <br>Zato je merilo bitne hitrosti na tem drsniku le natančna ocena bitne hitrosti v kodirani skladbi. <br><b>136kb/s</b> je dobra izbira za poslušanje glasbe na prenosnem predvajalniku.<br/>Karkoli pod <b>112kb/s</b> je lahko nezadostno in karkoli nad <b>182kb/s</b> je verjetno vrh glave.

en: Windows Media Audio
sl: Windows zvočna datoteka

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
sl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows zvočna datoteka</a> (WMA) je lastniški kodek, ki ga je razvil Microsoft za stiskanje zvoka z izgubo.<br>Priporočeno le za prenosne predvajalnike glasbe, ki ne podpirajo Ogg Vorbis.

en: Invalid
sl: Neveljavno

en: Just Copy
sl: Samo kopiraj

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: All Tracks to %1
sl: Vse skladbe v %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: Non-%1 Tracks to %1
sl: Skladbe, ki niso %1 v %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: When Needed to %1
sl: Ko je potrebno v %1

en: Fetching Cover
sl: Pridobivanje ovitka

en: There was an error communicating with cover provider: %1
sl: Prišlo je do napake pri sporazumevanju s ponudnikom ovitka albuma: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
sl: Ovitek za »%1« je bil uspešno pridobljen.

en: Fetching cover for '%1' failed.
sl: Pridobivanje ovitka za »%1« ni uspelo.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
sl: Pridobivanje ovitka za »%1« je bilo preklicano.

en: Unable to find a cover for '%1'.
sl: Za »%1« ni bilo mogoče najti ovitka.

en: Fetch Cover | Fetch Covers
sl[0]: Pridobi ovitek
sl[1]: Pridobi ovitka
sl[2]: Pridobi ovitke
sl[3]: Pridobi ovitke

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
sl[0]: Pridobi grafično podobo za %1 album
sl[1]: Pridobi grafični podobi za %1 albuma
sl[2]: Pridobi grafične podobe za %1 albume
sl[3]: Pridobi grafične podobe za %1 albumov

en: Display Cover
sl: Prikaži ovitek

en: Display artwork for this album
sl: Prikaži grafično podobo za ta album

en: Unset Cover | Unset Covers
sl[0]: Odstrani ovitek
sl[1]: Odstrani ovitka
sl[2]: Odstrani ovitke
sl[3]: Odstrani ovitke

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
sl[0]: Odstrani grafično podobo za %1 album
sl[1]: Odstrani grafični podobi za %1 albuma
sl[2]: Odstrani grafične podobe za %1 albume
sl[3]: Odstrani grafične podobe za %1 albumov

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite izbrisati %1 ovitek iz zbirke?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite izbrisati %1 ovitka iz zbirke?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite izbrisati %1 ovitke iz zbirke?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite izbrisati %1 ovitkov iz zbirke?

en: Set Custom Cover
sl: Nastavi ovitek po meri

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
sl[0]: Za ta %1 album nastavi grafično podobo po meri
sl[1]: Za ta %1 albuma nastavi grafični podobi po meri
sl[2]: Za te %1 albume nastavi grafične podobe po meri
sl[3]: Za teh %1 albumov nastavi grafične podobe po meri

en: Select Cover Image File
sl: Izberite sliko za ovitek

en: Finding cover for
sl: Iskanje ovitka za

en: Enter Custom Search
sl: Vnesite iskanje po meri

en: Sort by size
sl: Razvrsti po velikosti

en: Cover Image Save Location
sl: Mesto, kamor bo shranjen ovitek

en: Sorry, the cover could not be saved.
sl: Ovitka žal ni bilo mogoče shraniti.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
sl: Ovitka žal ni bilo mogoče pridobiti.

en: Fetching Large Cover
sl: Pridobivanje velikega ovitka

en: Download Progress
sl: Napredek prejema

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Search
sl: Išči

en: Search For More Results
sl: Poišči več ovitkov

en: No Images Found
sl: Najdenega ni bilo nobenega ovitka

en: 1 Image Found | %1 Images Found
sl[0]: Najden je bil %1 ovitek
sl[1]: Najdena sta bila %1 ovitka
sl[2]: Najdeni so bili %1 ovitki
sl[3]: Najdenih je bilo %1 ovitkov

en: Notes
sl: Opombe

[ctx: @item::intable]
en: Artist
sl: Izvajalec

[ctx: @item::intable]
en: Country
sl: Država

[ctx: @item::intable]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @item::intable File Format]
en: Format
sl: Vrsta

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
sl: Višina

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
sl: Izdano

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
sl: Velikost

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
sl: Vir

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
sl: Širina

[ctx: @item::intable URL]
en: link
sl: povezava

[ctx: @item::intable]
en: URL
sl: Naslov URL

en: Cover Manager
sl: Upravljalnik ovitkov

en: Albums By
sl: Albumi od

en: All Artists
sl: Vsi izvajalci

en: Enter search terms here
sl: Sem vnesite iskalne pojme

en: All Albums
sl: Vsi albumi

en: Albums With Cover
sl: Albumi z ovitkom

en: Albums Without Cover
sl: Albumi brez ovitka

en: Fetch Missing Covers
sl: Pridobi manjkajoče ovitke

en: Fetching
sl: Pridobivanje

en: Loading
sl: Nalaganje

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
sl: Zaključeno.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
sl[0]:  <b>%1</b> ovitek ni bil najden
sl[1]:  <b>%1</b> ovitka nista bila najdena
sl[2]:  <b>%1</b> ovitki niso bili najdeni
sl[3]:  <b>%1</b> ovitkov ni bilo najdenih

en: Fetching cover for %1 - %2...
sl: Pridobivanje ovitka za %1 - %2 ...

en: Fetching cover for %1...
sl: Pridobivanje ovitka za %1 ...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
sl[0]: Pridobivanje <b>%1</b> ovitka ...:
sl[1]: Pridobivanje <b>%1</b> ovitkov ...:
sl[2]: Pridobivanje <b>%1</b> ovitkov ...:
sl[3]: Pridobivanje <b>%1</b> ovitkov ...:

en: 1 fetched | %1 fetched
sl[0]: %1 pridobljen
sl[1]: %1 pridobljena
sl[2]: %1 pridobljeni
sl[3]: %1 pridobljenih

en: 1 not found | %1 not found
sl[0]: %1 ni bil najden
sl[1]: %1 nista bila najdena
sl[2]: %1 niso bili najdeni
sl[3]: %1 ni bilo najdenih

en: Connecting...
sl: Povezovanje ...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
sl[0]: %1 rezultat za »%2«
sl[1]: %1 rezultata za »%2«
sl[2]: %1 rezultati za »%2«
sl[3]: %1 rezultatov za »%2«

en: 1 album | %1 albums
sl[0]: %1 album
sl[1]: %1 albuma
sl[2]: %1 albumi
sl[3]: %1 albumov

en: %1 by %2
sl: %1 (izvajalec %2)

en: %2 - ( <b>1</b> without cover ) | %2 - ( <b>%1</b> without cover )
sl[0]: %2 - (<b>%1</b> brez ovitka)
sl[1]: %2 - (<b>%1</b> brez ovitka)
sl[2]: %2 - (<b>%1</b> brez ovitka)
sl[3]: %2 - (<b>%1</b> brez ovitka)

en: Cover Image
sl: Slika ovitka

en: No Artist
sl: Brez izvajalca

en: Cover View
sl: Prikaz ovitka

en: Could not open file "%1".
sl: Datoteke "%1" ni bilo mogoče odpreti.

en: Input file produced by amarokcollectionscanner.<br>See <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.
sl: Vhodno datoteko je proizvedel amarokcollectionscanner.<br>Oglejte si <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">paketni način</a>.

en: Input file
sl: Vhodna datoteka

en: Full rescan
sl: Polna ponovna preiskava

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
sl: Znova preišče vašo celotno zbirko. To <i>ne</i> izbriše obstoječe statistike.

en: Import batch file...
sl: Uvozi paketno datoteko ...

en: Import collection from file produced by amarokcollectionscanner.
sl: Uvozi zbirko iz datoteke, ki jo je ustvaril amarokcollectionscanner.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
sl: Mape preišči rekurzivno (zahteva polno ponovno preiskavo, če je možnost na novo izbrana)

en: &Watch folders for changes
sl: Spremljaj spremembe v mapah

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
sl: Če je ta možnost označena, bo Amarok prebral vse podmape.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
sl: Če je možnost označena, bodo mape zbirke opazovane za spremembe.
    Opazovalnik ne bo opazil sprememb simbolnih povezav.

en: Rescan '%1'
sl: Znova preišči »%1«

en: Import Collection
sl: Uvozi zbirko

en: Import configuration
sl: Uvozi nastavitve

en: Migrating
sl: Uvažanje

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
sl: <b><font color='red'>Neuspeh:</font></b> uvožene ni bilo nobene skladbe

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
sl[0]: <b><font color='green'>Uspeh:</font></b> uvožena je bila %1 skladba
sl[1]: <b><font color='green'>Uspeh:</font></b> uvoženi sta bili %1 skladbi
sl[2]: <b><font color='green'>Uspeh:</font></b> uvožene so bile %1 skladbe
sl[3]: <b><font color='green'>Uspeh:</font></b> uvoženih je bilo %1 skladb

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
sl: <b><font color='red'>Neuspeh:</font></b> ni bilo mogoče uvoziti statistike

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
sl: <b><font color='red'>Napaka:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
sl: Uvožena <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
sl: Uvožena skladba <b>%1 - %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
sl: Uvožena skladba <b>%1 - %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
sl: Zavrgel <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
sl: Skladba <b><font color='green'>%1</font></b> je bila uvožena <br/>&nbsp;&nbsp;iz %2<br/>&nbsp;&nbsp;v %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
sl: Skladba <b><font color='green'>%1 - %2</font></b> je bila uvožena <br/>&nbsp;&nbsp;iz %3<br/>&nbsp;&nbsp;v %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
sl: Skladba <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b> je bila uvožena <br/>&nbsp;&nbsp;iz %4<br/>&nbsp;&nbsp;v %5

[ctx: Track has been matched ambiguously, format: Url]
en: Multiple ambiguous matches found for <b><font color='red'>%1</font></b>, has been discarded.
sl: Za <b><font color='red'>%1</font></b> je bilo najdenih več dvoumnih ujemanj, ki so zavrženi.

en: Copy to Clipboard
sl: Kopiraj v odložišče

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
sl: Diagnoza %1

[ctx: Usage]
en: Yes
sl: Da

[ctx: Usage]
en: No
sl: Ne

en: %1 Diagnostics
    
    General Information:
       %1 Version: %2
       KDE Frameworks Version: %3
       Qt Version: %4
       Phonon Version: %5
       Phonon Backend: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9
sl: %1 Diagnostika
    
    Splošni podatki:
    %1 različica: %2
    Različica KDE Framework: %3
    Različica Qt: %4
    Različica Phonon-a: %5
    Zaledje Phonon: %6 (%7, %8)
    PulseAudio: %9

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
sl: Omogočeni skripti:
    %1
    Omogočeni vstavki:
    %2
    Omogočeni apleti:
    %3

en: AND
sl: IN

en: OR
sl: ALI

en: Simple text
sl: Enostavno besedilo

en: Edit Filter
sl: Uredi filter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
sl: Pogoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
sl: obrni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
sl: in

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
sl: ali

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
sl: Iskalni filter

en: Configure Equalizer
sl: Nastavi uravnalnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
sl: Dejaven

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
sl: Predloge nastavitev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
sl: Seznam razpoložljivih predlog nastavitev uravnalnika.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
sl: Shrani spremembe trenutno izbrane predloge nastavitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
sl: Shrani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
sl: Izbriše trenutno izbrane predloge nastavitev. Ni na voljo za vgrajene predloge nastavitev.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset selected preset setting to default or to the last saved change.
sl: Ponastavi nastavitve za izbrano predlogo nastavitev na privzete ali na zadnjo shranjeno spremembo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
sl: Ponastavi na privzeto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
sl: Pasovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqZero)
en: 0dB
sl: 0 dB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqMinEq)
en: -dB
sl: −dB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
sl: Predojačanje

en: Choose Best Matches
sl: Izberi najboljša ujemanja

en: Use the top result for each undecided track. Alternatively, you can click on <b>Choose Best Matches from This Album</b> in the context menu of a good suggestion; it may give even better results because it prevents mixing different album releases together.
sl: Uporabi najboljši rezultat za vsako neodločeno skladbo. Lahko pa tudi kliknete na <b>Izberi najboljša ujemanja iz tega albuma</b> v vsebinskem meniju za dober predlog; lahko da celo boljše rezultate, saj preprečuje mešanje različnih izdaj albumov.

en: Clear Choices
sl: Počisti izbire

en: Clear all choices, even manually made ones.
sl: Počisti vse izbire, tudi ročne.

en: Collapse Chosen
sl: Zloži neizbrano

en: Expand Unchosen
sl: Razširi neizbrano

en: Expand All
sl: Razširi vse

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MusicBrainzTagger)
en: MusicBrainz Tagger
sl: Označevalnik MusicBrainz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
sl: Posodobi oznake za označene skladbe in končaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
sl: Posodobi oznake

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
sl: Končaj brez shranjevanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
sl: Prekliči

en: %1 or %2
sl: %1 ali %2

en: The Album Artist
sl: Izvajalec albuma

en: The Artist
sl: Izvajalec

en: Artist's Initial
sl: Začetna črka izvajalca

en: File Extension of Source
sl: Pripona datoteke vira

en: Track Number
sl: Številka skladbe

en: You can use the following tokens:
sl: Uporabite lahko naslednje žetone:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
sl: Če odsek besedila, ki vsebuje žeton, obdate z zavitimi oklepaji in je žeton prazen, bo ta del besedila skrit.

en: Original: %1
sl: Izvirnik: %1

en: Preview: %1
sl: Predogled: %1

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
sl: Obstaja spor glede imena datoteke, obstoječe datoteke bodo prepisane.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
sl: Obstaja spor glede imena datoteke, obstoječe datoteke ne bodo spremenjene.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
sl: Organiziraj datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
sl: Osnovna mapa v katero naj se shranijo datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
sl: Mapa za zbirko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
sl: Mapa za zbirko, v katero bodo prenesene datoteke.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, optionsButton)
en: <html>Show/hide additional controls to specify destination track paths based on their metadata.</html>
sl: <html>Preklopi dodatne nadzornike za navajanje poti do ciljne skladbe, ki temelji na njihovih metapodatkih.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
sl: Predogled cilja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
sl: Če je omogočeno, bodo datoteke z istim imenom prepisane brez vprašanja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Omogočite, da bodo datoteke z istim imenom samodejno prepisane. <span style=" font-style:italic;">(opozorilo: prepisa ni mogoče razveljaviti)</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
sl: Prepiši cilj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
sl: Zamenjava znakov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
sl: Če je omogočeno, se presledki pretvorijo v podčrtaje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
sl: Če je omogočeno, bodo vsi presledki v imenih datotek zamenjani s podčrtajem. V nasprotnem bodo presledki obdržani.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
sl: Zamenjaj presledke s podčrtaji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, append ', The' to the artists' names starting with 'The'.
sl: Če je omogočeno, pripne »The« v imenih izvajalcev, ki se začnejo z 'The'.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked all artists starting with "The" will have it moved to the end. Example, "The Beatles" would become "Beatles, The"
sl: Če je omogočeno, bodo vsi izvajalci, ki se začnejo z besedo »The«, imeli besedo premaknjeno na konec. Primer: »The Beatles« postanejo »Beatles, The«.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
sl: Pripni »The« v imenih izvajalcev na konec

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
sl: Zamenjaj znake, ki jih datotečni sistem MS-DOS/FAT ne podpira, s podčrtaji.
    
    Večina lahko to možnost pusti omogočeno.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
sl: Če je omogočeno, bodo znaki, ki jih datotečni sistem MS-DOS/FAT ne podpira, zamenjani s podčrtaji. Med te znake spadajo |?*<":>+[] in kontrolni znaki Unicode.
    
    Večina lahko to možnost pusti omogočeno, kar zagotavlja pravilnost kopiranja na predstavnostne naprave.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
sl: Imena združljiva s FAT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Če je omogočeno, bodo vsi znaki, ki niso ASCII, zamenjani s podčrtajem.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ne omogočite te možnosti, če imate v oznakah znake, ki niso angleški.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Večina lahko to možnost pusti onemogočeno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Če je omogočeno, bodo vsi znaki, ki niso ASCII, zamenjani s podčrtaji.<span style=" font-weight:600;"> Če imate v svojih oznakah znake, ki niso angleški, te možnosti ne omogočite.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Večina lahko to možnost pustijo <span style=" font-style:italic;">onemogočeno.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
sl: Omeji na &ASCII

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
sl: Zamenjaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
sl: Regularni izraz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
sl: Niz znakov

en: Tags
sl: Oznake

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Track Details: %1 by %2
sl: Podrobnosti skladbe: %1 od %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
sl[0]: Podatki za %1 skladbo
sl[1]: Podatki za %1 skladbi
sl[2]: Podatki za %1 skladbe
sl[3]: Podatki za %1 skladb

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
sl: <b>%1</b> od <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
sl: <b>%1</b> od <b>%2</b> na <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
sl[0]: Urejanje %1 datoteke
sl[1]: Urejanje %1 datotek
sl[2]: Urejanje %1 datotek
sl[3]: Urejanje %1 datotek

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
sl: Nobena

en: The track is not playable. %1
sl: Te skladbe ni mogoče predvajati. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
sl: Podatki o skladbi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
sl: Povzetek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
sl: Lastnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
sl: Statistika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
sl: Dolžina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
sl: Bitna hitrost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
sl: Hitrost vzorčenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
sl: Velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
sl: Vrsta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
sl: Zbirka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
sl: Ocena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
sl: Števec predvajanj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
sl: Ocena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
sl: Prvič predvajano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
sl: Zadnjič predvajano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
sl: Opomba:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
sl: Oznake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
sl: Izvajalec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
sl: Skladatelj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
sl: Izvajalec albuma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
sl: Številka skladbe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
sl: Zvrst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
sl: Številka &diska:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
sl: Leto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
sl: Udarci na minuto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
sl: Opo&mba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
sl: Dobi oznake z MusicBrain&z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
sl: Ugani oznake iz imena datoteke

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
sl: Besedilo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
sl: Oznake po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
sl: Oznaka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
sl: Sem vstavite oznako po meri ali pa jo izberite iz seznama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
sl: Oznake po meri za ta predmet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
sl: Mesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
sl: &Predhodna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
sl: &Naslednja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
sl: Na skladbo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
sl: Shrani in zapri

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
sl: Za določitev sheme imena datoteke, se lahko uporabijo naslednji žetoni:<br> <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>, <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>, <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>, <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>, <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
sl: Ugani oznake iz imena datoteke

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
sl: &lt;prazno&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
sl: Uredi velikost črk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
sl: Velikost črk kot v naslovu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
sl: Prva črka vsake besede z veliko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
sl: Vse z velikimi črkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
sl: Vse z malimi črkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
sl: Iz oznak odstrani presledke na koncu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
sl: Podčrtaje zamenjaj s presledki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
sl: Predogled rezultata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Title_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Artist_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Composer_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Year_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Track_result) i1
en: <empty>
sl: <prazno>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
sl: Skladatelj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
sl: Leto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
sl:  Številka skladbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
sl: Opomba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
sl: Zvrst:

en: Unknown album
sl: Neznan album

en: Unknown artist
sl: Neznan izvajalec

en: No comments
sl: Ni opomb

en: Unknown composer
sl: Neznan skladatelj

en: Unknown disc number
sl: Neznana številka diska

en: Unknown genre
sl: Neznana zvrst

en: Unknown title
sl: Neznan naslov

en: Unknown year
sl: Neznano leto

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
sl: Naključne skladbe

[ctx: And bias representation]
en: Match all
sl: Ujemanje vseh pogojev

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
sl: in

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
sl: ali

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
sl: Ujemanje poljubnih pogojev

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
sl: Naključno

en: Generating playlist...
sl: Ustvarjanje seznama predvajanja ...

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
sl: Predvajanje albuma

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
sl: Pogoj "Predvajanje albuma" doda skladbe, ki pripadajo enemu albumu.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
sl: Naslednja skladba iz albuma

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
sl: Katerakoli poznejša skladba iz albuma

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
sl: Skladbe iz istega albuma

en: Track directly follows previous track in album
sl: Skladba neposredno sledi predhodni skladbi v albumu

en: Track comes after previous track in album
sl: Skladba pride za predhodno skladbo v albumu

en: Track is in the same album as previous track
sl: Skladba je v istem albumu kot predhodna skladba

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
sl: Podobni izvajalci na EchoNest

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
sl: Pogoj "EchoNest" poišče skladbe na echo nest in na seznam predvajanja doda le podobne skladbe.

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
sl: Podobno prehodnemu izvajalcu (kot je sporočil EchoNest)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
sl: Podobno kateremkoli izvajalcu na trenutnem seznamu predvajanja (kot je sporočil EchoNest)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
sl: <a href="http://the.echonest.com/">echonest</a> misli, da je izvajalec podoben

en: the previous track's artist
sl: izvajalcu predhodne skladbe

en: one of the artist in the current playlist
sl: enemu od izvajalcev na trenutnem seznamu predvajanja

[ctx: Name of the "IfElse" bias]
en: If Else
sl: Če drugače

[ctx: Description of the "IfElse" bias]
en: The "IfElse" bias adds tracks that match at least one of the sub biases.
    It will only check the second sub-bias if the first doesn't return any results.
sl: Pogoj "IfElse" doda skladbe, ki se ujemajo z vsaj enim pod-pogojem.
    Preverjen bo zgolj drugi pod-pogoj, če prvi ne vrne nobenih rezultatov.

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
sl: Ujemaj z vsemi zaporedno

[ctx: Prefix for IfElseBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: else
sl: drugače

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
sl: Odsek

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
sl: Predvajanje "Odsek" zapolni dela seznama predvajanja iz različnih pod-pogojev.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
sl: S tem nadzorujete, kateri del seznama predvajanja naj se ujema s pogojem

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
sl: Odsek

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
sl: Predvajanje v slogu kviza

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
sl: Pogoj "Predvajanje v slogu kviza" doda skladbe,
    ki se začnejo z znakom s katerim se je zadnja skladba končala.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
sl: Skladbe katerih naslov se začne z znakom
     s katerim se je končala zadnja skladba

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
sl: Skladbe katerih ime izvajalca se začne z znakom
     s katerim se je končala zadnja skladba

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
sl: Skladbe katerih album se začne z znakom
     s katerim se je končala zadnja skladba

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
sl: Zadnji znak predhodne skladbe je
    prvi znak naslednje skladbe

en: of the track title (Title quiz)
sl: naslova skladbe (kviz naslovov)

en: of the artist (Artist quiz)
sl: izvajalca skladbe (kviz izvajalcev)

en: of the album name (Album quiz)
sl: imena albuma skladbe (kviz albumov)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
sl: Poišči

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
sl: Pogoj "SearchQuery" doda skladbe, ki
    jih najde iskalna poizvedba. Uporablja enako
    poizvedbo kot brskalnik zbirk.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
sl: Poišči: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
sl: Ujemanje meta oznake

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
sl: Pogoj "TagMatch" doda skladbe,
    ki izpolnjujejo določeno stanje.

en: Invert condition
sl: Obrni pogoj

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
sl: Ne %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
sl: Naključno

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
sl: Naključni pogoj doda naključne skladbe
    iz celotne zbirke.

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
sl: In

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
sl: Pogoj "In" doda vse skladbe, ki
    se ujemajo z vsemi podpogoji.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
sl: Ali

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
sl: Pogoj "Ali" doda vse skladbe, ki
    se ujemajo z vsaj enim podpogojem.

en: Replacement for bias %1
sl: Zamenjava za pogoj %1

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
sl: Nov seznam predvajanja

en: Rock and Pop
sl: Rock in Pop

en: Album play
sl: Predvajanje albuma

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
sl: Ocena

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
sl: Na seznamu predvajanja je preveč napak. Predvajanje je bilo zaustavljeno.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
sl: <b>%1</b> od <b>%2</b> na <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
sl: <b>%1</b> od <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
sl: <b>%1</b> na <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
sl: iz <b>%1</b>

en: Manual
sl: Ročno

en: Classical
sl: Klasika

en: Club
sl: Klubska

en: Dance
sl: Plesna

en: Full Bass
sl: Polni basi

en: Full Treble
sl: Polni visoki toni

en: Full Bass + Treble
sl: Polni basi in visoki toni

en: Laptop/Headphones
sl: Prenosnik/slušalke

en: Large Hall
sl: Velika dvorana

en: Live
sl: V živo

en: Party
sl: Zabavna glasba

en: Soft
sl: Mehko

en: Soft Rock
sl: Mehki rock

en: Techno
sl: Tehno

en: Zero
sl: Nič

[ctx: Database type]
en: embedded
sl: vstavljeno

[ctx: Database type]
en: external
sl: zunanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
sl: Uporabniško ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
sl: Vrsta podatkovne zbirke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
sl: Mesto podatkovne zbirke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
sl: Ime cilja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
sl: Ime gostitelja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Port
sl: Vrata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
sl: Ime podatkovne zbirke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
sl: Izvedljiva datoteka strežnika MySQL

en: Amarok 2.x Statistics Importer
sl: Uvoznik statistike iz Amarok 2.x

en: Banshee Statistics Importer
sl: Uvoznik statistike iz Banshee

en: Clementine Statistics Importer
sl: Uvoznik statistike iz Clementine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
sl: Vrsta povezave

en: Amarok 1.4 Statistics Importer
sl: Uvoznik statistike iz Amarok 1.4

en: iTunes Statistics Importer
sl: Uvoznik statistike iz iTunes

en: Rhythmbox Statistics Importer
sl: Uvoznik statistike iz Rhythmbox

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
sl: Ime cilja

en: Now playing
sl: Trenutno se predvaja

en: Retrieved lyrics is empty
sl: Pridobljeno besedilo je prazno

en: Lyrics data could not be parsed
sl: Ni bilo mogoče razčleniti podatkov besedila

en: No information available for this track
sl: Za to skladbo ni na voljo nobenega podatka

en: The audio player by KDE
sl: KDE glasbeni predvajalnik

en: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2024, The Amarok Development Squad
sl: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2024, razvojna ekipa Amaroka

en: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (Build Date: %1)
sl: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (datum izgradnje: %1)

en: <i>Inactive authors</i>
sl: <i>Nedejavni avtorji</i>

en: Amarok authorship is not a hobby, it's a lifestyle. But when people move on we want to keep respecting them by mentioning them here:
sl: Avtorstvo Amaroka ni hobi, temveč slog življenja. Ko pa se ljudje premaknejo na druge stvari, bi jim radi še naprej izkazovali spoštovanje, zato bodo navedeni tukaj:

en: Bart 'Where are my toothpicks' Cerneels
sl: Bart 'Kje so moji zobotrebci' Cerneels

en: Developer (Stecchino)
sl: Razvijalec (Stecchino)

en: Edward "Hades" Toroshchin
sl: Edward »Hades« Toroshchin

en: Developer (dr_lepper)
sl: Razvijalec (dr_lepper)

en: Project founder (markey)
sl: Ustanovitelj projekta (markey)

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
sl: Znova napisana zbirka iPod in več (strohel)

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
sl: Rokymoter, triaža napak (Mamarok)

en: Ralf 'SalsaMaster' Engels
sl: Ralf 'Mojster salse' Engels

en: Developer (rengels)
sl: Razvijalec (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
sl: Izgradnja za Windows (TheOneRing)

en: Developer (stuffcorpse)
sl: Razvijalec (stuffcorpse)

en: Developer (Sentynel)
sl: Razvijalec (Sentynel)

en: Rokymoter, Developer (sven423)
sl: Rokymotor, razvijalec (sven423)

en: Developer (Teo`)
sl: Razvijalec (Teo`)

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
sl: Rokymotor, priročnik (valorie)

en: Ian 'The Beard' Monroe
sl: Ian 'Brada' Monroe

en: Developer (eean)
sl: Razvijalec (eean)

en: Jeff 'IROKSOHARD' Mitchell
sl: Jeff »IROKSOHARD« Mitchell

en: Developer (jefferai)
sl: Razvijalec (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
sl: Razvijalec (lfranchi)

en: Lydia 'is wrong(TM)' Pintscher
sl: Lydia 'je narobe(TM)' Pintscher

en: Release Vixen (Nightrose)
sl: Lisička za izdajanje različic (Nightrose)

en: Developer, Vision
sl: Razvijalec, vizija

en: Developer (maxx_k)
sl: Razvijalec (maxx_k)

en: Nikolaj Hald 'Also very hot' Nielsen
sl: Nikolaj Hald 'tudi zelo vroč' Nielsen

en: Developer (nhn)
sl: Razvijalec (nhn)

en: Seb 'Surfin' down under' Ruiz
sl: Seb »Surfer iz dežele tam spodaj« Ruiz

en: Developer (sebr)
sl: Razvijalec (sebr)

en: Developer (xevix)
sl: Razvijalec (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
sl: Razvijalec, podpora za jakost predvajanja

en: MP3tunes integration
sl: Podpora za MP3tunes

en: Windows porting
sl: Predelava za Windows

en: Rokymoter (dangle)
sl: Rokymotor (dangle)

en: Usability
sl: Uporabnost

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
sl: Dan 'O, prevedlo se je ...' Meltzer

en: Developer (hydrogen)
sl: Razvijalec (hydrogen)

en: Biased playlists
sl: Seznami predvajanja s pogoji

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
sl: Program za ugibanje oznak, oznake, spektralni preučevalnik

en: Nepomuk integration
sl: Podpora za Nepomuk

en: Podcast improvements
sl: Izboljšave za podcaste

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
sl: Živi CD, odpravljanje napak (oggb4mp3)

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
sl: Phonon, Lord-President predstavnosti za KDE (apachelogger)

en: Assorted patches
sl: Raznoliki popravki

en: Icons
sl: Ikone

en: Developer, Website theme (KRF)
sl: Razvijalec, tema za spletno stran (KRF)

en: Rokymoter
sl: Rokymotor

en: Artwork
sl: Grafična podoba

en: Rokymoter (ljubomir)
sl: Rokymotor (ljubomir)

en: Developer (MaskMaster)
sl: Razvijalec (MaskMaster)

en: Bug triaging and sanitizing
sl: Triaža in čiščenje napak

en: UPnP support and patches (nsm)
sl: Podpora za UPnP in popravki (nsm)

en: Website hosting
sl: Gostovanje spletne strani

en: Rokymoter (emunkki)
sl: Rokymotor (emunkki)

en: Scripting interface
sl: Vmesnik za skriptno izvajanje

en: Nepomuk Collection (phalgun)
sl: Zbirka Nepomuk (phalgun)

en: TagLib & ktrm code
sl: Koda za TagLib in ktrm

en: Patches & Windows porting (shakes)
sl: Popravki in predelava na Windows (shakes)

en: Photos & Videos applets, Context View
sl: Apleti za fotografije in video posnetke, prikaz konteksta

en: Developer, Automated Playlist Generator
sl: Razvijalec, samodejni ustvarjalnik seznamov predvajanja

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Splash screen artist
sl: Narisal pozdravno okno

en: Context view
sl: Prikaz konteksta

en: Former contributors
sl: Nekdanji prispevajoči

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
sl: Ljudje na spodnjem seznamu so prispevali v preteklosti. Najlepše se jim zahvaljujemo!

en: Analyzers, patches, shoutcast
sl: Preučevalniki, popravki, Shoutcast

en: Patches
sl: Popravki

en: MySQL support
sl: Podpora za MySQL

en: Postgresql support
sl: Podpora za PostgreSQL

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
sl: Predstavnostne naprave MTP in Rio Karma, popravki

en: Graphics, splash-screen
sl: Grafika, pozdravno okno

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
sl: Preučevalniki, brskalnik za kontekst in vidni priboljški za sistemsko vrstico

en: Icons and image work
sl: Ikone in slike

en: Dialog to filter the collection titles
sl: Pogovorno okno za filtriranje naslovov zbirk

en: Tester, IRC channel operator, whipping
sl: Preizkuševalec, operater kanala na IRC-u, bičanje

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
sl: Rokymotor, popravljavec napak (Firetech)

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
sl: Stranski pas za Konqueror, nekaj metod DCOP

en: FHT routine, bugfixes
sl: Rutina FHT, popravki

en: K3b export code
sl: Koda za izvoz v K3b

en: Bugfixes, PostgreSQL support
sl: Popravki, podpora za PostgreSQL

en: Wikipedia support, patches
sl: Podpora za Wikipedijo, popravki

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
sl: Nekdanji logotip za Amarok, nekdanje pozdravno okno, nekdanje ikone

en: Audioscrobbler support
sl: Podpora za Audioscrobbler

en: Loads of stuff
sl: Ogromno stvari

en: Splash screen
sl: Pozdravno okno

en: Local Music
sl: Krajevna glasba

en: Local sources of content
sl: Krajevni viri vsebin

en: Online sources of content
sl: Spletni viri vsebin

en: Playlists
sl: Seznami predvajanja

en: Various types of playlists
sl: Različne vrste seznamov predvajanja

en: Browse local hard drive for content
sl: Brskajte po vsebini krajevnih trdih diskov

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
sl: Pogled

en: Lock Layout
sl: Zakleni razpored

en: Reset Layout
sl: Ponastavi razpored

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
sl: <qt>Po zaprtju glavnega okna Amarok-a bo le ta še vedno tekel v sistemski vrstici. Da bi zaprli program, iz menija ali menija ikone sistemske vrstice izberite <B>Končaj</B>.</qt>

en: Docking in System Tray
sl: Zasidranje v sistemsko vrstico

en: Play Media (Files or URLs)
sl: Predvajaj (datoteke ali naslove URL)

en: Add Media (Files or URLs)
sl: Dodaj (datoteke ali naslove URL)

en: Add Stream
sl: Dodaj pretok

en: Enter Stream URL:
sl: Vnesite naslov URL pretoka:

en: &Add Media...
sl: Dodaj predstavnostne datoteke...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
sl: Počisti seznam predvajanja

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
sl: Uredi čakalno vrsto

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
sl: Odstrani podvojene

en: &Add Stream...
sl: Dod&aj pretok...

en: &Export Playlist As...
sl: Izvozi seznam predvajanja kot...

en: Equalizer
sl: Uravnalnik

en: Bookmark Playlist Setup
sl: Zaznamuj razpored seznama predvajanja

en: Bookmark Context Applets
sl: Zaznamuj aplete za zavihke konteksta

en: Play Media...
sl: Predvajaj predstavnostne datoteke ...

en: Edit Details of Currently Selected Track
sl: Uredi podrobnosti trenutno izbrane skladbe

en: Seek Forward by %1 seconds
sl: Previj naprej za %1 sekund

en: Seek Backward by %1 seconds
sl: Previj nazaj za %1 sekund

en: Update Collection
sl: Posodobi zbirko

en: Synchronize Statistics...
sl: Uskladi statistiko ...

en: Previous Track
sl: Predhodna skladba

en: Restart current track
sl: Predvajaj trenutno pesem od začetka

en: Shuffle Playlist
sl: Premešaj seznam predvajanja

en: Repopulate Playlist
sl: Znova napolni seznam predvajanja

en: Disable Dynamic Playlist
sl: Onemogoči dinamičen seznam predvajanja

en: Next Track
sl: Naslednja skladba

en: Increase Volume
sl: Povečaj glasnost

en: Decrease Volume
sl: Zmanjšaj glasnost

en: Toggle Main Window
sl: Preklopi glavno okno

en: Toggle Full Screen
sl: Preklopi celozaslonski način

en: Search playlist
sl: Išči po seznamu predvajanja

en: Show active track
sl: Pokaži dejavno skladbo

en: Show Notification Popup
sl: Prikaži pojavno okno z obvestilom

en: Mute Volume
sl: Utišaj

en: Last.fm: Love Current Track
sl: Last.fm: trenutna skladba mi je všeč

en: Last.fm: Ban Current Track
sl: Last.fm: izobči trenutno skladbo

en: Last.fm: Skip Current Track
sl: Last.fm: preskoči trenutno skladbo

en: Queue Track
sl: Dodaj skladbo v vrsto

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
sl: Postavi Izvajalec - Naslov trenutne skladbe v odložišče

en: Rate Current Track: 1
sl: Oceni trenutno skladbo: 1

en: Rate Current Track: 2
sl: Oceni trenutno skladbo: 2

en: Rate Current Track: 3
sl: Oceni trenutno skladbo: 3

en: Rate Current Track: 4
sl: Oceni trenutno skladbo: 4

en: Rate Current Track: 5
sl: Oceni trenutno skladbo: 5

en: Network Request Viewer
sl: Pregledovalnik zahtev omrežja

en: &About Amarok
sl: O Amarok-u

en: &Diagnostics
sl: &Diagnostika

en: &Report Bug...
sl: Poročaj o napaki...

en: &Music
sl: Glasba

en: &Playlist
sl: Seznam &predvajanja

en: &Tools
sl: Orodja

en: &Settings
sl: Nastavitve

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
sl: Odločili ste se, da boste skrili menijsko vrstico.
    
    Za njen priklic lahko vedno uporabite bližnjico "%1".

en: Hide Menu
sl: Skrij meni

en: Paused  ::  %1
sl: V premoru :: %1

en: Apply this layout change?
sl: Uveljavim to spremembo razporeda?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
sl: Razmerje ujemanja MusicBrainz: %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
sl: Razmerje ujemanja MusicDNS: %1%

en: Choose Best Matches from This Album
sl: Izberi najboljša ujemanja iz tega albuma

en: Go to Artist Page
sl: Pojdi na stran izvajalca

en: Go to Album Page
sl: Pojdi na stran albuma

en: Go to Track Page
sl: Pojdi na stran skladbe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
sl: Zahteve omrežja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
sl: Počisti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
sl: Način

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
sl: Odziv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
sl: Dolžina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
sl: Vrsta vsebine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Info
sl: Podatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
sl: Podrobnosti zahteve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
sl: Podrobnosti odziva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
sl: Vrednost

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
sl: Branje podcasta OPML iz %1 je spodletelo z napako:

en: Playlist Layouts
sl: Razporedi za sezname predvajanja

en: Configure Playlist Layouts...
sl: Nastavi razporede za sezname predvajanja ...

en: Configuration for
sl: Nastavitev za

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
sl: [predpona]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
sl: [pripona]

en: Width:
sl: Širina:

en: Custom
sl: Po meri

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
sl: Stalna (absolutna) vrednost ali pa relativna vrednost (npr. 128 pik ali 12 %).

en: Fit content
sl: Prilagodi vsebini

en: Fit the element text
sl: Prilagodi besedilu predmeta

[ctx: automatic width]
en: Automatic
sl: Samodejna

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
sl: Vzemi enak del razpoložljivega prostora vsem predmetov s samodejno širino

en: Alignment:
sl: Poravnava:

en: Font:
sl: Pisava:

en: Configuration for '%1'
sl: Nastavitev za »%1«

en: Show cover
sl: Prikaži ovitek

en: Invalid playlist layout.
sl: Neveljaven razpored seznama predvajanja.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
sl: Med branjem razporeda se je naletelo na neznano ime predmeta.

en: copy of %1
sl: kopija %1

[ctx: adds a copy number to a generated name if the name already exists, for instance 'copy of Foo 2' if 'copy of Foo' is taken]
en: %1 %2
sl: %2. %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
sl: Trenutni razpored '%1' je mogoče samo brati. Ustvarjen je bil novi razpored '%2' z vašimi spremembami in bil nastavljen kot aktivni

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
sl: Razpored »%1« je en izmed privzetih in ga zato ni mogoče izbrisati.

en: Cannot Delete Default Layouts
sl: Ni mogoče izbrisati privzetih razporedov

en: Head
sl: Glava

en: Body
sl: Telo

en: Body (Various artists)
sl: Telo (več izvajalcev)

en: New playlist layout
sl: Nov razpored seznama predvajanja

en: Copy playlist layout
sl: Kopiraj razpored seznama predvajanja

en: Delete playlist layout
sl: Izbriši razpored seznama predvajanja

en: Rename playlist layout
sl: Preimenuj razpored seznama predvajanja

en: Choose a name for the new playlist layout
sl: Izberite ime za novi razpored seznama predvajanja

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
sl: Vnesite ime za razpored seznama predvajanja, ki ga boste določili:

en: Cannot create a layout with no name.
sl: Razporeda brez imena ni mogoče ustvariti.

en: Layout name error
sl: Napaka v imenu razporeda

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
sl: Razporeda z imenom, ki je enak že obstoječemu imenu, ni mogoče ustvariti.

en: Cannot create a layout containing '/'.
sl: Razporeda, ki vsebuje »/«, ni mogoče ustvariti.

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
sl: Vnesite ime za razpored seznama predvajanja, ki ga boste določili kot kopijo razporeda »%1«:

en: Choose a new name for the playlist layout
sl: Izberite novo ime za razpored seznama predvajanja

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
sl: Vnesite novo ime za razpored seznama predvajanja, ki ga boste preimenovali:

en: Cannot rename a layout to have no name.
sl: Razporeda ni mogoče preimenovati s praznim imenom.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
sl: Razporeda ni mogoče preimenovati z imenom, kakršnega že ima obstoječ razpored.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
sl: Spremenjeni razpored »%1« je en izmed privzetih in ga zato ni mogoče prepisati. Shranjen je bil kot novi razpored »%2«.

en: Default Layout
sl: Privzeti razpored

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
sl: Urejevalnik razporeda seznama predvajanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
sl: Razpoložljivi razporedi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
sl: Razpored

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
sl: Prikaži znotrajvrstičen nadzor predvajanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
sl: Združi po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
sl: Prikaži orodne namige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
sl: Predogled

en: Track Progression
sl: Napredovanje po skladbah

en: Standard
sl: Običajno

en: Only Queue
sl: Le čakalna vrsta

en: Repeat Track
sl: Ponavljaj skladbo

en: Repeat Album
sl: Ponavljaj album

en: Repeat Playlist
sl: Ponavljaj seznam predvajanja

en: Random Tracks
sl: Naključne skladbe

en: Random Albums
sl: Naključni albumi

en: Favor
sl: Prednost

en: Higher Scores
sl: Višje ocene

en: Higher Ratings
sl: Višja ocena

en: Not Recently Played
sl: Dolgo ni bilo predvajano

en: Shuffle
sl: Premešaj

en: Add a sorting level to the playlist.
sl: Dodaj stopnjo razvrščanja za seznam predvajanja.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
sl: Dodaj skladbe na seznam predvajanja

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
sl: Dodaj skladbe v vrsto

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
sl: Zamenjaj seznam predvajanja

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
sl: Vsebnik

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
sl: Slika ovitka

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
sl: Mapa

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
sl: Ločitelj

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
sl: Ime datoteke

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
sl: Dolžina skupine

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
sl: Skladb v skupini

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
sl: Oznake

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
sl: Razpoloženje

[ctx: 'Moodbar' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Moodbar
sl: Prikaz razpoloženja

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
sl: Vir

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
sl: SimbolVira

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
sl: Naslov (s številko skladbe)

en: <a href='%1'>Dynamic Mode</a> Enabled. <a href='%2'>Repopulate</a> | <a href='%3'>Turn off</a>
sl: Omogočen <a href='%1'>dinamični način</a>. <a href='%2'>Znova napolni</a> | <a href='%3'>Izklopi</a>

en: &Save Current Playlist
sl: &Shrani trenutni seznam predvajanja

en: &Save playlist to "%1"
sl: &Shrani seznam predvajanja v »%1«

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
sl[0]: %1 skladba (%2)
sl[1]: %1 skladbi (%2)
sl[2]: %1 skladbe (%2)
sl[3]: %1 skladb (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
sl[0]: %1 skladba
sl[1]: %1 skladbi
sl[2]: %1 skladbe
sl[3]: %1 skladb

en: No tracks
sl: Brez skladb

en: Total playlist size: %1
sl: Skupna velikost seznama predvajanja: %1

en: Queue size: %1
sl: Velikost vrste: %1

en: Queue length: %1
sl: Dolžina vrste: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
sl: <b>Opomba:</b> te skladbe ni mogoče predvajati.<br>%1

[ctx: %1: bitrate]
en: %1 kbps
sl: %1 kb/s

en: No extra information available
sl: Na voljo ni nobenega dodatnega podatka

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Disc Number
sl: Številka diska

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
sl: Skladba

en: BPM
sl: udarcev/min

en: Comment
sl: Opomba

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
sl: Mapa

en: Bitrate
sl: Bitna hitrost

en: Sample Rate
sl: Hitrost vzorčenja

en: Rating
sl: Ocena

[ctx: Column name]
en: Last Played
sl: Nazadnje predvajana

en: Mood
sl: Razpoloženje

en: File Size
sl: Velikost datoteke

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
sl: Urejevalnik čakalne vrste

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
sl: Premakni navzgor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
sl: Premakni navzdol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
sl: Odstrani skladbo iz vrste

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
sl: Počisti čakalno vrsto

en: Clear the playlist sorting configuration.
sl: Počisti nastavitve razvrščanja seznama predvajanja.

en: Add a playlist sorting level.
sl: Dodaj stopnjo razvrščanja seznama predvajanja.

en: Filter %1
sl: Filtriraj %1

en: Search %1
sl: Išči %1

en: %1 layout
sl: Razpored %1

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

en: Start typing to progressively search through the playlist
sl: Da začnete postopno iskanje po seznama predvajanja pričnite tipkati

en: Tracks
sl: Skladbe

en: Albums
sl: Albumi

en: Artists
sl: Izvajalci

en: Composers
sl: Skladatelji

en: Years
sl: Let

en: Show only matches
sl: Prikaži samo ujemajoče skladbe

en: Search Preferences
sl: Možnosti iskanja

en: Tracks Added
sl: Skladba dodana

en: Tracks Removed
sl: Skladbe odstranjene

en: Tracks moved
sl: Skladbe premaknjene

en: Tracks have been hidden due to the active search.
sl: Skladbe so bile skrite zaradi dejavnega iskanja.

[ctx: Placeholder message in empty playlist view]
en: Add some tracks here by dragging them from all around.
sl: Sem dodajte nekaj skladb tako da jih povlečete od vsepovsod.

en: The following sources are available for this track:
sl: Za to skladbo so na voljo naslednji viri:

en: OK
sl: V redu

en: Stop Playing After This Track
sl: Po tej skladbi ustavi predvajanje

en: Remove From Playlist
sl: Odstrani s seznama predvajanja

en: Select Source
sl: Izberite vir

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
sl: Skupina "Ujemaj se s katerokoli"

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
sl: Skupina "Ujemaj se z vsemi"

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
sl: Neznana skupina ujemanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
sl: Urejevalnik za skupine omejitev. Vrsto skupine lahko nastavite za "ujemanje z vsem" ali "ujemanje s katerimkoli". Ko je vrsta skupine nastavljena na "ujemanje z vsem", bo ustvarjalnik poskusil seznam predvajanja pripraviti tako, da se bo ujemal z vsemi omejitvami v skupini. Ko je vrsta skupine nastavljena na "ujemaj s katerimkoli", bo ustvarjalnik poskusil seznam predvajanja ustvariti tako, da se bo ujemal s katerokoli od omejitev v skupini.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
sl: Nastavitve skupine omejitev

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
sl: APG bo smatral skupino omejitev kot zadoščeno le, če je bilo zadoščeno vsem omejitvam v skupini. To je analogno logičnemu AND: "skladbe se morajo ujemati z lastnostmi A, B in C".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
sl: Upoštevajo naj se vse omejitve iz skupine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
sl: APG bo smatral skupino omejitev kot zadoščeno, če je bilo zadoščeno katerekoli od omejitev v skupini. To je analogno logičnemu OR: "skladbe se morajo ujemati z lastnostmi A, B ali C".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
sl: Upošteva naj se katerakoli omejitev iz skupine

en: Checkpoint
sl: Nadzorna točka

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
sl: Pritrdi skladbo, album ali izvajalca na določen položaj na seznamu predvajanja

en: Checkpoint: %1
sl: Nadzorna točka: %1

en: unassigned
sl: nedodeljeno

en: "%1" (track) by %2
sl: "%1" (skladba) izvajalca %2

en: "%1" (album) by %2
sl: "%1" (album) izvajalca %2

en: "%1" (artist)
sl: "%1" (izvajalec)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
sl: Urejevalnik za omejitev Nadzorna točka. Uporabnik lahko nastavi skladbo, album ali izvajalca, ki naj bo postavljen na določen položaj v seznamu predvajanja.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
sl: Nastavitve omejitve Nadzorna točka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
sl: Izberite skladbo, ki jo želite uporabiti kot nadzorno točko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
sl: Položaj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Position)
en: The desired position of the track in the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum position that you can specify is 24 hours.
sl: Željen položaj skladbe na seznamu predvajanja v urah, minutah in sekundah.  Opomba: zaradi omejitev Qt je največji položaj, ki ga lahko navedete, 24 ur.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
sl: Kako strog naj bo APG pri postavljanju skladb na določen čas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
sl: Ujemanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyR
en: fuzzy
sl: ohlapno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
sl: točno

en: Playlist Duration
sl: Trajanje seznama predvajanja

en: Sets the preferred duration of the playlist
sl: Nastavi želeno trajanje seznama predvajanja

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
sl: Trajanje seznama predvajanja: je enako %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
sl: Trajanje seznama predvajanja: je več kot %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
sl: Trajanje seznama predvajanja: je manj kot %1

en: Playlist duration: unknown
sl: Trajanje seznama predvajanja: je neznano

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
sl: Urejevalnik za omejitev Trajanje seznama predvajanja. Uporabnik lahko poimenuje omejitev, ciljno trajanje, ali naj bo seznam predvajanja krajši, enak ali daljši od tega trajanja in strogost s katero naj APG ujema to trajanje.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
sl: Nastavitve omejitve Trajanje seznama predvajanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
sl: Ali naj bo trajanje ustvarjenega seznama predvajanja krajše, enako ali daljše od navedene vrednosti.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
sl: krajše od

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
sl: enako

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
sl: daljše od

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
sl: To je želeno trajanje seznama predvajanja v urah, minutah in sekundah. Opomba: zaradi omejitev Qt je najdaljše trajanje seznama predvajanja 24 ur.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
sl: Kako strog naj bo APG pri ujemanju seznama predvajanja z določenim časom.

en: Total File Size of Playlist
sl: Skupna velikost datotek na seznamu predvajanja

en: Sets the preferred total file size of the playlist
sl: Nastavi želeno skupno velikost seznama predvajanja

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
sl: Skupna velikost datotek na seznamu predvajanja: je enaka %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
sl: Skupna velikost datotek na seznamu predvajanja: je več kot %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
sl: Skupna velikost datotek na seznamu predvajanja: je manj kot %1

en: Total file size of playlist: unknown
sl: Skupna velikost datotek na seznamu predvajanja: je neznana

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistFileSizeEditWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistLengthEditWidget)
en: An editor for a Playlist Length constraint.  The user can specify the target number of tracks and whether the playlist contain fewer than, equal to, or more than that number of tracks; and the strictness with which the APG should match the target number of tracks.
sl: Urejevalnik za omejitev Dolžina seznama predvajanja. Uporabnik lahko določi ciljnoštevilo skladb, ali naj seznam predvajanja vsebuje manj kot, enako ali več kot navedeno število skladb in strogost s katero naj APG poskrbi, da se število skladb ujema.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
sl: Nastavitve omejitve Celotna velikost seznama predvajanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
sl: Ali naj bo celotna velikost datotek skladb v ustvarjenem seznamu predvajanja manjša kot, enaka ali večja od navedene vrednosti.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
sl: manj kot

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
sl: več kot

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
sl: Ciljna skupna velikost datotek za ustvarjen seznam predvajanja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
sl: Enote, ki jih uporablja omejitev. Zapomnite si, da je KB 1000 bajtov, MB 1,000,000 bajtov, itd.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: <html><head/><body><p>How strict the APG should be about matching the total size of all files in the playlist to the specified size.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Kako strog naj bo APG pri ujemanju omejene velikosti seznama predvajanja s skupno velikostjo vseh datotek.</p></body></html>

en: Playlist Length
sl: Dolžina seznama predvajanja

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
sl: Nastavi želeno število skladb na seznamu predvajanja

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: 1 track | Playlist length: %1 tracks
sl[0]: Dolžina seznama predvajanja: %1 skladba
sl[1]: Dolžina seznama predvajanja: %1 skladbi
sl[2]: Dolžina seznama predvajanja: %1 skladbe
sl[3]: Dolžina seznama predvajanja: %1 skladb

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: more than 1 track | Playlist length: more than %1 tracks
sl[0]: Dolžina seznama predvajanja: več kot %1 skladba
sl[1]: Dolžina seznama predvajanja: več kot %1 skladbi
sl[2]: Dolžina seznama predvajanja: več kot %1 skladbe
sl[3]: Dolžina seznama predvajanja: več kot %1 skladb

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: less than 1 track | Playlist length: less than %1 tracks
sl[0]: Dolžina seznama predvajanja: manj kot %1 skladba
sl[1]: Dolžina seznama predvajanja: manj kot %1 skladbi
sl[2]: Dolžina seznama predvajanja: manj kot %1 skladbe
sl[3]: Dolžina seznama predvajanja: manj kot %1 skladb

en: Playlist length: unknown
sl: Dolžina seznama predvajanja: neznana

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
sl: Nastavitve omejitve Dolžina seznama predvajanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
sl: Ali naj bo število skladb v ustvarjenem seznamu predvajanja manjše kot, enako ali več kot navedena vrednost.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
sl: manj kot

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
sl: Ciljno število skladb za ustvarjen seznam predvajanja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
sl: Kako strog naj bo APG o ujemanju dolžine seznama predvajanja z določenim številom skladb.

en: Prevent Duplicates
sl: Prepreči podvajanje

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
sl: Prepreči podvojene skladbe, albume ali izvajalce na seznamu predvajanja

en: Prevent duplicate tracks
sl: Prepreči podvojene skladbe

en: Prevent duplicate artists
sl: Prepreči podvojene izvajalce

en: Prevent duplicate albums
sl: Prepreči podvojene albume

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
sl: Urejevalnik za omejitev Prepreči podvojene. Ko je nastavljen na "skladba", bo poskusil preprečiti, da bi se na seznamu predvajanja pojavila več kot ena kopija iste skladbe. Ko je nastavljen na "album" ali "izvajalec", bo poskusil preprečiti, da bi se na seznamu predvajanja pojavila več kot ena skladba izdanega albuma ali danega izvajalca.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
sl: Nastavitve omejitve Prepreči podvojene

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
sl: Nastavite, katero podvajanje želite preprečiti. »Prepreči podvojene skladbe« je manj omejujoča možnost, »Prepreči podvojene izvajalce« pa bolj omejujoča.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
sl: Prepreči podvojene

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
sl: skladb

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
sl: albumi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
sl: izvajalci

en: Match Tags
sl: Ujemanje z oznakami

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
sl: Vse skladbe na seznamu predvajanja naj ustrezajo podanim značilnostim

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
sl: Ujemajoča oznaka:%1 %2 %3 %4

en:  not
sl:  ni

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
sl[0]: %1 zvezdica
sl[1]: %1 zvezdici
sl[2]: %1 zvezdice
sl[3]: %1 zvezdic

[ctx: an arbitrary string surrounded by quotes]
en: "%1"
sl: »%1«

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
sl: enako

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
sl: več kot

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
sl: pred

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
sl: na

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
sl: po

en: within
sl: znotraj

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
sl: je enako

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
sl: se začne z

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
sl: se konča z

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
sl: vsebuje

en: regexp
sl: regizraz

en: unknown comparison
sl: neznana primerjava

en: %1 day | %1 days
sl[0]: %1 dan
sl[1]: %1 dni
sl[2]: %1 dni
sl[3]: %1 dni

en: %1 month | %1 months
sl[0]: %1 mesec
sl[1]: %1 meseca
sl[2]: %1 mesece
sl[3]: %1 mesecev

en: %1 year | %1 years
sl[0]: %1 leto
sl[1]: %1 leti
sl[2]: %1 leta
sl[3]: %1 let

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
sl[0]: dneva
sl[1]: dnevov
sl[2]: dnevov
sl[3]: dni

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
sl[0]: meseca
sl[1]: mesecev
sl[2]: mesecev
sl[3]: mesecev

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
sl[0]: leta
sl[1]: let
sl[2]: let
sl[3]: let

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
sl: Urejevalnik za omejitev Ujemanje oznak. Uporabnik lahko določi karakteristiko skladbe in APG bo zapolnil seznam predvajanja s skladbami, ki se ujemajo s to karakteristiko. To deluje podobno kot ujemanje atributov pametnih seznamov predvajanja v Amarok-u 1.4.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
sl: Nastavitve omejitve Ujemanje oznak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
sl: Izberite značilnosti skladbe, ki naj se ujemajo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
sl: Polje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">APG bo izbral vse skladbe, ki  <span style=" font-weight:600;">se ne</span> ujemajo z določenimi pogoji. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
sl: Obrni:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
sl: Ali naj APG izbere skladbe, ki so manjše, enake ali večje od navedene vrednosti.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
sl: Številčna vrednost s katero naj se ujema karakteristika skladbe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
sl: Kako strog naj bo APG o ujemanju skladb z navedeno vrednostjo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
sl: Ali naj APG izbere skladbe, ki so pred, na ali za določenim datumom ter ali naj izbere skladbe, ki so znotraj določenega časovnega obsega.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
sl: v času zadnjih

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
sl: Določen datum, ki naj ga APG uporabi za ujemanje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
sl: Relativno časovno obdobje s katerim naj APG poskusi ujemati skladbe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
sl: Kako strog naj bo APG o ujemanju skladb z določenim datumom.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
sl: Ali naj APG poskuša ujemati s skladbami, ki so enake, se začnejo z, končajo z ali vsebujejo naveden niz.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
sl: enako

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
sl: se začne z

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
sl: se konča z

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
sl: vsebuje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
sl: Niz, ki ga naj APG uporabi pri ujemanju skladb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
sl: Ali naj APG izbere skladbe, ki so manjše kot, enake ali večje kot določeni čas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
sl: Čas s katerim naj se APG poskuša ujemati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
sl: Kako strog naj bo APG pri ujemanju skladb z določenim časom.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
sl: Ali naj APG izbere skladbe, ki so manjše od, enake ali večje od določeneocene.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
sl: Ocena s katero naj se APG poskuša ujemati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
sl: Kako strog naj bo APG pri ujemanju skladb z določeno oceno.

en: url
sl: naslov URL

en: title
sl: naslov

en: artist name
sl: ime izvajalca

en: album name
sl: ime albuma

en: genre
sl: zvrst

en: composer
sl: skladatelj

[ctx: Field name]
en: year
sl: leto

en: comment
sl: opomba

en: track number
sl: številka skladbe

en: disc number
sl: številka diska

en: length
sl: dolžina

en: added to collection
sl: dodana v zbirko

en: score
sl: ocena

en: rating
sl: ocena

en: first played
sl: prvič predvajana

en: last played
sl: nazadnje predvajana

en: play count
sl: število predvajanj

en: label
sl: oznaka

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
sl: Ustvarjalnik seznamov predvajanj ni uspel naložiti nobene skladbe iz zbirke.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
sl: Ni skladb, ki se ujemajo z vsemi omejitvami. Ustvarjalnik seznamov predvajanja bo našel skladbe, ki se najboljše ujemajo, vendar boste morda želeli zmanjšati omejitve, da bi našli več skladb.

en: New playlist preset
sl: Nove predloge nastavitev seznama predvajanja

en: Unnamed playlist preset
sl: Neimenovane predloge nastavitev seznama predvajanja

en: Generating a new playlist
sl: Ustvarjanje novega seznama predvajanja

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
sl: Ustvarjalnik seznamov predvajanj je ustvaril seznam predvajanja, ki ne ustreza vsem vašim omejitvam. Če z rezultati niste zadovoljni, poskusite spremeniti ali odstraniti nekatere omejitve in nato znova ustvariti novi seznam.

en: Add new
sl: Dodaj novo

en: Constraint Group
sl: Skupina omejitev

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
sl: Urejevalnik predlog nastavitev APG

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
sl: Drevo omejitev

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
sl: Ime predloge nastavitev APG

en: Import preset
sl: Uvozi predloge nastavitev

en: Preset files
sl: Prednastavljene datoteke

en: Preset exported to %1
sl: Predloga nastavitev je bila izvožena v %1

en: Preset could not be exported to %1
sl: Predloge nastavitev ni bilo mogoče izvoziti v %1

en: Presets could not be imported from %1
sl: Predlog nastavitev ni bilo mogoče uvoziti iz %1

en: %1 could not be opened for preset import
sl: %1 ni bilo mogoče odpreti za uvoz predlog nastavitev

en: Example 1: new tracks added this week
sl: 1. primer: nove skladbe, dodane ta teden

en: Example 2: rock or pop music
sl: 2. primer: rok ali pop glasba

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
sl: 3. primer: približno ena ura skladb različnih izvajalcev

en: Example 4: like my favorite radio station
sl: 4. primer: kot moja priljubljena radijska postaja

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
sl: 5. primer: 80-minuten CD z rokom, metalom in industrijsko

en: Export "%1" preset
sl: Izvozi predlogo nastavitev "%1"

en: Preset files (*.xml)
sl: Datoteke s predlogami nastavitev (*.xml )

en: Playlist Files on Disk
sl: Seznami predvajanja, ki so na disku

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
sl: Seznama predvajanja »%1« ni bilo mogoče naložiti.

en: Version %1 of playlist database schema encountered, however this Amarok version only supports version %2 (and previous versions starting with %2). Playlists saved in the Amarok Database probably will not work and any write operations with them may result in losing them. Perhaps you have started an older version of Amarok with a database written by newer version?
sl: Zaznana je bila shema podatkovne zbirke seznamov predvajanja različice %1, ta različica Amaroka pa podpira le različico %2 in nižje, ki se začenjajo z %2. Seznami predvajanja, ki bodo shranjeni v podatkovno zbirko Amaroka najverjetneje ne bodo delali in kakršnokoli opravilo zapisovanja bo morda povzročilo njihovo izgubo. Morda ste zagnali starejšo različico Amaroka s podatkovno zbirko, ki je bila zapisana s strani novejše različice?

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
sl: Prihodnja različica podatkovne zbirke seznamov predvajanja?

en: Amarok Database
sl: Podatkovna zbirka Amarok

en: Local playlists stored in the database
sl: Krajevni seznami predvajanja shranjeni v podatkovni zbirki

en: <Empty>
sl: <prazno>

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
sl: Amarok ni mogel najti nobenega vstavka. To nakazuje na težavo z namestitvijo.

en: Scanning music
sl: Preiskovanje glasbe

en: Abort for scanner requested
sl: Zahtevana prekinitev za preiskovalnik

en: Aborting scanner with error: %1
sl: Prekinjanje preiskovalnika z napako: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
sl: Ni bilo mogoče najti amarokcollectionscanner!

en: Unable to start Amarok collection scanner.
sl: Preiskovalnika zbirke Amarok ni bilo mogoče zagnati.

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
sl: Preiskovanje zbirke je bilo prekinjeno, ker je med preiskovanjem prišlo do preveč sesutij (%1). Naslednje datoteke so povzročile sesutja:
    
    %2

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.  Exiting the console!
sl: Sestavnega dela KDE za urejanje besedila ni bilo mogoče najti.
    Preverite vašo namestitev KDE. Izhod iz konzole!

en: Code
sl: Koda

en: Console
sl: Konzola

en: Output
sl: Izhod

en: Error
sl: Napaka

en: Execute Script
sl: Izvedi skript

en: &New Script
sl: &Nov skript

en: &Delete Script
sl: Izbriši skript

en: &Clear All Scripts
sl: Počisti vse skripte

en: Previous Script
sl: Predhoden skript

en: Next Script
sl: Naslednji skript

en: &View
sl: Pogled

en: This will stop this script! Continue?
sl: To bo zaustavilo skript! Nadaljujem?

en: Choose where to save your scripts
sl: Izberite kam želite shraniti vaše skripte

en: Remove script file from disk?
sl: Odstranim skriptno datoteko iz diska?

en: Remove Script
sl: Odstrani skript

[ctx: Confirm if script file should be removed]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: Confirm if script file should be removed]
en: Don't remove
sl: Ne odstrani

en: Are you absolutely certain?
sl: Ali ste povsem prepričani?

[ctx: Generic script dialog answer button]
en: Yes
sl: Da

[ctx: Generic script dialog answer button]
en: No
sl: Ne

en: Terminate
sl: Prekini

en: Script %1 has been evaluating for over 5 seconds now, terminate?
sl: Skript %1 se je izvajal že preko 5 sekund, ali ga prekinem?

[ctx: %1 is the name of the offending script, %2 the script authors and their emails]
en: The script %1 uses deprecated scripting API calls. Please contact the script authors, %2, and ask them to upgrade it before the next Amarok release.
sl: Skript %1 uporablja opuščene klice za API. Stopite v stik z avtorji skripta %2 in jih prosite za nadgradnjo pred naslednjo izdajo Amaroka.

en: Script error reported by: %1
    %2
sl: Napako skripta je poročal: %1
    %2

en: Add new Ampache server
sl: Dodaj nov strežnik Ampache

en: Successfully connected
sl: Povezava je bila uspešna

en: Connection failure
sl: Napaka povezave

en: Authentication failed.
sl: Overitev ni uspela.

en: Authentication Error
sl: Napaka med overitvijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
sl: Dodaj strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
sl: Odstrani strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
sl: Naslov strežnika

en: Amarok frontend for your Ampache server
sl: Začelje Amarok za vaš strežnik Ampache

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
sl: Uporabite Amarok kot začelje za strežnik Ampache. To vam omogoča, da iz Amaroka brskate in predvajate vsebino s strežnika Ampache.

en: Ampache Server %1
sl: Strežnik Ampache %1

en: Updated: %1
sl: Posodobljeno: %1

en: <p>No information found for this track.</p>
sl: <p>O tej skladbi ni bilo najdenega nobenega podatka.</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
sl: <p>O tem albumu ni bilo najdenega nobenega podatka.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
sl: <p>O tem izvajalcu ni bilo najdenega nobenega podatka.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
sl: Preveri povezavo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
sl: Profil gpodder.net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Vpišite se na gpodder.net</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
sl: Preizkusna prijava

en: Gpodder Podcasts
sl: Podcasti Gpodder

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
sl: Poskus usklajevanja stanja z gpodder.net

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
sl: Poskus usklajevanja naročnin z gpodder.net

en: GPodder Service failed to get data from the server. Will retry in 10 seconds...
sl: Storitev GPodder ni mogla pridobiti podatkov s strežnika. Ponoven poskus bo čez 10 sekund ...

en: gpodder.net: Podcast Directory Service
sl: gpodder.net: storitev imenika podcastov

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
sl: gpodder.net je spletna storitev imenika in usklajevanja podcastov.

en: Subscribe
sl: Naroči se

en: gpodder.net credentials
sl: Poverilnice gpodder.net

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your gpodder.net credentials in plaintext?
sl: Izvajajočega programa Listnica ni bilo mogoče najti. Želite, da Amarok shrani vaša gpodder.net poverila v navadnem besedilu?

en: Testing...
sl: Preverjanje ...

en: Either the username or the password is empty, please correct and try again.
sl: Uporabniško ime ali geslo je prazno. Odpravite napako in poskusite znova.

en: Failed
sl: Spodletelo

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
sl: Uspeh

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
sl: Uporabniško ime ali geslo ni pravilno. Odpravite napako in poskusite znova

en: Unable to connect to gpodder.net service or other error occurred.
sl: Ni se mogoče povezati s storitvijo gpodder.net ali pa je prišlo do napake.

en: Error parsing the Reply, check if gpodder.net is working correctly and report a bug
sl: Napaka med razčlenjevanjem odgovora. Preverite, če gpodder.net deluje pravilno in sporočite napako

en: No description available...
sl: Opis ni na voljo ...

en: From Jamendo.com
sl: Z Jamendo.com

en: A site where artists can freely share their music
sl: Stran, kjer lahko izvajalci prosto delijo svojo glasbo

en: An archive of free, Creative Commons licensed music
sl: Arhiv brezplačne, glasbe po licenci Creative Commons

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
sl: Jamendo.com med sabo poveže glasbenike in ljubitelje glasbe. Stran glasbenikom omogoča, da pošljejo svoje albume in jih delijo s svetom, uporabnikom pa omogoča brezplačen prejem albumov. Poslušajte in prejmite vso vsebino z Jamendo.com kar iz Amaroka.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
sl: Posodobi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
sl: Prejmi

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
sl: Zvrst / Izvajalec

en: Genre / Artist / Album
sl: Zvrst / Izvajalec / Album

en: Downloading Jamendo.com database...
sl: Prejemanje podatkovne zbirke Jamendo.com ...

en: Updating the local Jamendo database.
sl: Posodabljanje krajevne podatkovne zbirke Jamendo.

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
sl[0]: Posodobitev podatkovne zbirke Jamendo.com zaključena. Dodana %1 skladba na
sl[1]: Posodobitev podatkovne zbirke Jamendo.com zaključena. Dodani %1 skladbi na
sl[2]: Posodobitev podatkovne zbirke Jamendo.com zaključena. Dodane %1 skladbe na
sl[3]: Posodobitev podatkovne zbirke Jamendo.com zaključena. Dodanih %1 skladb na

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
sl[0]: %1 albumu
sl[1]: %1 albumih
sl[2]: %1 albumih
sl[3]: %1 albumih

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
sl[0]: %1 izvajalca.
sl[1]: %1 izvajalcev.
sl[2]: %1 izvajalcev.
sl[3]: %1 izvajalcev.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
sl: Podobno Last.fm

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
sl: Pogoj podobno "Last.fm" poišče skladbe na Last.fm in doda le podobne skladbe.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
sl: Podobno prehodni skladbi (kot poroča Last.fm)

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
sl: Podobno predhodnemu izvajalcu (kot poroča Last.fm)

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
sl: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> misli, da je ta skladba podobna

en: the previous track
sl: predhodni skladbi

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
sl: Tedenski najboljši izvajalec Last.fm

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
sl: Pogoj "Najboljši ta teden" doda skladbe, ki so na seznamu najboljših skladb tega tedna na Last.fm.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
sl: Skladbe s seznama najboljših Last.fm od %1 do %2

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
sl: od:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
sl: do:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
sl: Profil last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername)
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectToAccount)
en: Connect to account
sl: Poveži se z računom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_ScrobblerUsername)
en: Not connected
sl: Ni povezano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <a href="https://www.last.fm/join">Sign up to Last.fm</a>
sl: <a href="https://www.last.fm/join">Prijavi se na last.fm</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectAccount)
en: Disconnect account
sl: Prekini povezavo z računom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
sl: Storitve last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
sl: Pošlji skladbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
sl: V Last.fm &uporabi podatke skladatelja (če so na voljo) namesto izvajalca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use Last.fm tags like <b>7 of 10 stars</b> to represent your Amarok ratings during statistics synchronization
sl: Uporabite oznake Last.fm kot na primer <b>7 of 10 stars</b>, da bodo upoštevane kot ocene v Amaroku med usklajevanjem statistike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
sl: Za predstavitev ocen uporabi všečne oznake

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: <html>When scrobbling tracks to Last.fm, it autocorrects common errors in track tags like artist, album and title. Check this to be notified when this happens and what the autocorrection was</html>
sl: <html>Med pošiljanjem podatkov o skladbah na Last.fm, se samodejno popravijo pogoste napake v oznakah kot npr. izvajalec, album in naslov. Označite to, če želite biti obveščeni, ko se to zgodi in kakšen je bil popravek</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: Announce correction suggestions for track tags
sl: Oznani predloge popravkov za oznake skladb

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: <html>Check if you want certain tracks neither to be scrobbled nor to be updated to Last.fm now playing</html>
sl: <html>Označite, če nočete, da se podatki nekaterih skladb pošiljajo na strežnik ali pa da niso posodobljene na seznamu trenutnega predvajanja na Last.fm</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: Do not scrobble tracks with label:
sl: Ne pošiljaj podatkov o skladbah z oznako:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FilteredLabel)
en: <html>Select a preferred label (or write a new one). Tracks with this label will not be scrobbled</html>
sl: <html>Izberite prednostno oznako (ali ustvarite novo). Podatki skladb s to oznako ne bodo poslani.</html>

en: Last.fm: The social music revolution
sl: Last.fm: revolucija druženja prek glasbe

en: Last.fm is a popular online service that provides personal radio stations and music recommendations. A personal listening station is tailored based on your listening habits and provides you with recommendations for new music. It is also possible to play stations with music that is similar to a particular artist as well as listen to streams from people you have added as friends
sl: Last.fm je priljubljena spletna storitev, ki zagotavlja osebne radijske postaje in glasbena priporočila. Osebna poslušalna postaja je prilagojena vašim navadam poslušanja in vam zagotavlja priporočila za novo glasbo. Predvajate lahko tudi postaje z glasbo, ki je podobna določenemu izvajalcu kot tudi poslušate glasbene tokove ljudi, ki ste jih dodali kot prijatelje ali jih Last.fm obravnava kot vaše glasbene "sosede"

en: Last.fm: Love
sl: Last.fm: Ljubezen

en: Ctrl+L
sl: Ctrl+P

en: Enter an artist name
sl: Vnesite ime izvajalca

en: Enter a tag
sl: Vnesite oznako

en: Enter a Last.fm user name
sl: Vnesite uporabniško ime Last.fm

en: Username: %1
sl: Uporabniško ime: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
sl[0]: Število predvajanj: %1 predvajanje
sl[1]: Število predvajanj: %1 predvajanji
sl[2]: Število predvajanj: %1 predvajanja
sl[3]: Število predvajanj: %1 predvajanj

en: Create a Custom Last.fm Station
sl: Ustvari postajo Last.fm po želji

en: Tag
sl: Oznaka

en: User
sl: Uporabnik

en: %1's Streams
sl: Tokovi od %1

en: Global Tags
sl: Splošne oznake

en: Friends' Loved Radio
sl: Radio prijateljevih najljubših

en: Friends' Personal Radio
sl: Radio prijateljevih osebnih

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
sl: Ni bilo mogoče odpreti Listnice KDE za branje poveril Last.fm

en: Error migrating Last.fm username from KWallet. Please reconnect your Last.fm account in Plugin Settings.
sl: Napaka pri selitvi uporabniškega imena Last.fm iz KWalleta. Ponovno povežite svoj račun Last.fm v nastavitvah vtičnika.

en: Do you want to disconnect Amarok from Last.fm account %1?
sl: Ali želite prekiniti povezavo med Amarokom in računom Last.fm %1?

en: Disconnect Last.fm account?
sl: Naj prekinem povezavo z računom Last.fm?

[ctx: Disconnect Last.fm account in settings]
en: Disconnect
sl: Prekini povezavo

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
sl: Spodletelo

[ctx: Last.fm authentication process status]
en: Opening Last.fm web page
sl: Odpiranje spletne strani Last.fm

[ctx: Pushbutton to complete Last.fm authentication process]
en: Finish connecting account
sl: Dokončaj povezovanje računa

en: Last.fm account connection was not successful. Please make sure you have authorized Amarok to connect to your Last.fm account on the Last.fm web page that was opened and try again.
sl: Povezava z računom Last.fm ni bila uspešna. Preverite, ali ste pooblastili Amarok za povezavo z vašim računom Last.fm na spletni strani Last.fm, ki je bila odprta, in poskusite znova.

en: Unable to connect to Last.fm service.
sl: S storitvijo Last.fm se ni mogoče povezati.

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
sl[0]: %2 (%1 predvajanje)
sl[1]: %2 (%1 predvajanji)
sl[2]: %2 (%1 predvajanja)
sl[3]: %2 (%1 predvajanj)

en: Personal Radio
sl: Osebni radio

en: My Recommendations
sl: Moja priporočila

en: My Radio Station
sl: Moja radijska postaja

en: My Mix Radio
sl: Moj mešani radio

en: My Top Artists
sl: Moji najljubši izvajalci

en: My Tags
sl: Moje oznake

en: Friends
sl: Prijatelji

en: Last.fm: &Ban
sl: Last.fm: izo&bči

en: Ban this track
sl: Izobči to skladbo

en: Last.fm: &Skip
sl: Last.fm: Pre&skoči

en: Skip this track
sl: Preskoči to skladbo

en: Global Tag Radio: "%1"
sl: Radio globalne oznake: »%1«

en: User Tag Radio: "%1"
sl: Radio uporabnikove oznake: »%1«

en: Similar Artists to "%1"
sl: Izvajalci podobni »%1«

en: Artist Fan Radio: "%1"
sl: Radio ljubiteljev izvajalca: »%1«

en: %1's Neighbor Radio
sl: Radio soseske od %1

en: %1's Personal Radio
sl: Osebni radio od %1

en: %1's Mix Radio
sl: Mešani radio uporabnika %1

en: %1's Recommended Radio
sl: Radio s priporočili od %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
sl: Radio s priporočili od %1 (priljubljenost %2)

en: Group Radio: %1
sl: Radio skupine: %1

en: Track Radio
sl: Radio skladbe

en: Artist Radio
sl: Radio izvajalca

en: Last.fm is cool...
sl: Last.fm je zakon ...

en: To listen to Last.fm streams and radio you need to be a paying Last.fm subscriber and you need to stream from a <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>supported country</a>. All other Last.fm features work fine.
sl: Da bi lahko poslušali pretoke Last.fm in radio, morate biti naročnik na plačljivo različico Last.fm, pretakati pa morate tudi iz <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>podprte države</a>. Vse druge zmožnosti Last.fm delujejo brez težav.

en: Error starting track from Last.fm radio
sl: Napaka med predvajanjem skladbe z radia Last.fm

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
sl: Priljubljena skladba: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
sl: Blokirana skladba: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
sl: %1 <b>%2</b> bi morali popraviti v <b>%3</b>

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
sl: Last.fm predlaga, da bi morali popraviti nekaj oznak skladbe <b>%1</b>:

en: Play Similar Artists from Last.fm
sl: Predvajaj podobne izvajalce z last.fm

[ctx: description of the Last.fm statistics synchronization provider]
en: slows down track matching
sl: upočasni ujemanje skladb

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
sl: Prejemanje »%1« od %2 z Magnatune.com

en: Downloading album from Magnatune.com
sl: Prejemanje albuma z Magnatune.com

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
sl: Prejemanje z Magnatune.com najverjetneje ni uspelo. Ni bilo mogoče prebrati datoteke ZIP

en: Uncompressing Magnatune.com download...
sl: Razširjanje prejetega z Magnatune.com ...

en: Adding album cover to collection
sl: Dodajanje ovitka albuma v zbirko

en: Preview Tracks
sl: Ogled skladb

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
sl: Skladbe, ki jih nameravate kopirati, so vzorčni tokovi z Magnatune.com. Da bi dobili tokove višje kakovosti, ki so brez reklam, razmislite o nakupu albuma za prejem. Pomnite, ko kupujete prek Magnatune, dobi avtor 50 %. Prav tako s kupovanjem iz Amaroka podpirate projekt Amarok z 10 %.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
sl: Posodobitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
sl: Če boste to označili, bo Amarok redno preverjal za posodobitvami podatkovne zbirke Magnatune in jih samodejno prejel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase)
en: Update Magnatune database automatically
sl: Samodejno posodabljaj podatkovno zbirko Magnatune

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
sl: Ponovni prejemi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
sl: Sem vnesite svojo e-pošto, tako da boste lahko neposredno iz Amarok-a znova prejeli predhodne nakupe pri Magnatune.

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
sl: E-pošta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
sl: Članske možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
sl: Sem član

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
sl: Vrsta članstva:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
sl: Pretok

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
sl: Geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Za dodatne podatke o članstvu na Magnatune.com in za prijavo obiščite </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
sl: Možnosti pretoka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
sl: Ogled vrste pretoka:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
sl: Visoko kakovostni MP3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
sl: Nizko kakovostni MP3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
sl: Prejem albuma z Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
sl: Možnosti prejema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
sl: Izberite vrsto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
sl: Prejmi v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
sl: Če album prejmete na mesto, ki ga Amarok že spremlja, bo album samodejno dodan v vašo zbirko.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
sl: Podatki o Magnatune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
sl: Prejmi

en: Processing download
sl: Obdelovanje prejema

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
sl: Kot kaže je v podanih podatkih o članstvu napaka. Odpravite napako in poskusite znova.

en: Could not process download
sl: Ni bilo mogoče obdelati prejema

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
sl: Ponovni prejem predhodno kupljenega albuma »%1« od »%2« z Magnatune.com.
    
    Uporabniško ime: %3
    Geslo: %4

en: Loading artist info...
sl: Nalaganje podatkov o izvajalcu ...

en: Fetching %1 Artist Info
sl: Pridobivanje podatkov o izvajalcu %1

en: Loading album info...
sl: Nalaganje podatkov o albumu ...

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
sl: Leto izdaje: %1

en: Description:
sl: Opis:

en: From Magnatune.com
sl: Iz Magnatune.com

en: Loading Magnatune.com frontpage...
sl: Nalaganje domače strani Magnatune.com ...

en: Fetching Magnatune.com front page
sl: Pridobivanje domače strani Magnatune.com

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
sl: Nalaganje vaše spletne strani s priljubljenim za Magnatune.com ...

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
sl: Nalaganje vaše osebne spletne strani s priporočili za Magnatune.com ...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
sl: Prijazna založba, ki je pravična tako do izvajalcev kot tudi do strank

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
sl: Kliknite ta gumb, da boste prejeli podatkovno zbirko Magnatune zdaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
sl: Da bo lahko omogočena trgovina Magnatune, mora Amarok zdaj prejeti podatkovno zbirko Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you enable the following option, Amarok will check for Magnatune updates and download them automatically. You can always disable this option later in Magnatune service configuration.
sl: Če omogočite naslednjo možnost, bo Amarok samodejno preverjal za posodobitvami Magnatune in jih samodejno prejel. To možnost lahko vedno onemogočite v nastavitvah storitve Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
sl: Posodobi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
sl: Upravljalnik ponovnih prejemov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
sl: To so albumi, ki ste jih enkrat že prejeli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
sl: Prejmi znova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
sl: Izvajalec - Album

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
sl: Pridobivanje seznama preteklih nakupov pri Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
sl: Včlanitev v Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By becoming a Magnatune.com member, you get unlimited download access and can download any album from within Amarok with a single mouse click. By joining, you can also listen to all streaming tracks from Magnatune.com ad-free.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The Amarok team gets 10% of your initial membership payment, so by joining, you are also supporting the development of Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">As always, the artists get 50% of your membership payment(s) distributed based on which artist you download and stream.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To read more about Magnatune.com memberships, or to sign up, click here: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">After joining, go to the Magnatune config in "Settings->Configure Amarok->Plugins" and enter your membership information. </p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Če postanete član Magnatune.com, dobite dostop za neomejen prejem kateregakoli albuma iz Amarok-a z enim samim klikom miške. Skladbe lahko poslušate tudi z interneta in sicer brez reklam.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ekipa Amarok-a dobi 10 % od začetnega plačila za članstvo. Na ta način tako tudi podpirate razvoj Amarok-a.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Avtorji dobijo 50 % od plačila za članstvo, kar je med avtorje porazdeljeno glede na to, koliko njihovih del prejmete ali poslušate preko interneta.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Da preberete več o članstvu na Magnatune.com, ali da se včlanite, kliknite tu: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Podrobnosti o članstvu</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ko se pridružite, odprite nastavitve za Magnatune.com v »Nastavitve→Nastavi Amarok→Vstavki« in vnesite svoje članske podatke.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
sl: Zapri

en: "Fair trade" online music store
sl: Pravična spletna glasbena trgovina

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
sl: Magnatune.com je glasbena založba svoje vrste, katere moto je »Mi nismo zlobni!«. 50 % od vsakega nakupa gre neposredno glasbenikom. Poleg tega gre pri nakupu albuma iz Amaroka 10 % projektu Amarok. Magnatune.com ponuja tudi članstvo brez omejitve, s katerim lahko prejmete toliko glasbe, kolikor si želite.

en: Artist / Album
sl: Izvajalec / Album

en: Re-download
sl: Prejmi znova

en: Update Database
sl: Posodobi podatkovno zbirko

en: Tools
sl: Orodja

en: Download Album
sl: Prejmi album

en: Signup
sl: Ustvarjanje računa

en: Downloading Magnatune.com database...
sl: Prejemanje podatkovne zbirke Magnatune.com ...

en: Updating the local Magnatune database.
sl: Posodabljanje krajevne podatkovne zbirke Magnatune.com.

en: The Magnatune.com service accepts the following messages: 
    
    	addMoodyTracks mood count: Adds a number of random tracks with the specified mood to the playlist. The mood argument must have spaces escaped with &#37;20
sl: Storitev Magnatune.com sprejema naslednja sporočila:
    
    	addMoodyTracks mood count: na seznam predvajanja doda podano število naključnih skladb s podanim razpoloženjem. V argumentu razpoloženje morajo biti presledki zapisani kot &#37;20

en: ERROR: No arguments supplied
sl: NAPAKA: podanega ni bilo nobenega argumenta

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
sl: NAPAKA: napačno število argumentov za addMoodyTracks

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
sl: NAPAKA: napaka med razčlenjevanjem drugega argumenta (število)

en: ok
sl: v redu

en: ERROR: Unknown argument.
sl: NAPAKA: neznan argument.

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
sl[0]: Posodobitev podatkovne zbirke Magnatune.com zaključena. Podatkovna zbirka vsebuje %1 skladbo na
sl[1]: Posodobitev podatkovne zbirke Magnatune.com zaključena. Podatkovna zbirka vsebuje %1 skladbi na
sl[2]: Posodobitev podatkovne zbirke Magnatune.com zaključena. Podatkovna zbirka vsebuje %1 skladbe na
sl[3]: Posodobitev podatkovne zbirke Magnatune.com zaključena. Podatkovna zbirka vsebuje %1 skladb na

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
sl[0]: %1 album od
sl[1]: %1 albuma od
sl[2]: %1 albumi od
sl[3]: %1 albumih od

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
sl[0]: %1 izvajalca.
sl[1]: %1 izvajalcev.
sl[2]: %1 izvajalcev.
sl[3]: %1 izvajalcev.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
sl: Amarok-ov ozadnji program za MP3tunes Harmony

en: (C) 2008, Casey Link
sl: © 2008, Casey Link

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
sl: V Amarok-u upravlja z AutoSync za storitev MP3tunes.

en: The identifier the daemon should use.
sl: Določilo, ki ga naj uporablja ozadnji program.

en: The email to be used for authentication.
sl: E-pošta, ki naj se uporabi za overitev.

en: The pin to be used for authentication.
sl: PIN, ki naj se uporabi za overitev.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
sl: Prijava na MP3tunes

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
sl: E-pošta:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
sl: Geslo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
sl: AutoSync je zmožnost MP3tunes, ki vam omogoča, da samodejno premikate glasbo med računalnikom in drugimi napravami.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
sl: AutoSync je zmožnost MP3tunes, ki vam omogoča, da samodejno premikate glasbo med računalnikom in drugimi napravami. Glasbo lahko pošljete z enega mesta in samodejno se bo prejela na drugo mesto.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
sl: Omogoči AutoSync

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
sl: Koda PIN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Dobite si skrinjico MP3tunes</span></a></p></body></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
sl: Spletna glasbena skrinjica, kamor lahko varno shranjujete svojo glasbo: mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
sl: Skrinjica MP3tunes: vaša glasba od kjerkoli!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
sl: MP3tunes AutoSync je omogočen

en: MP3tunes AutoSync Disabled
sl: MP3tunes AutoSync je onemogočen

en: Authenticating
sl: Overjanje

en: MP3tunes failed to Authenticate.
sl: Overjanje z MP3tunes ni uspelo.

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
sl: MP3tunes Harmony: brez povezave

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
sl: MP3tunes Harmony: čakanje na vnos PIN-a

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
sl: MP3tunes Harmony: povezava uspešna

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
sl: Napaka MP3tunes Harmony
    %1

en: MP3tunes Locker
sl: Skrinjica MP3tunes

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
sl: Na MP3tunes lahko pošljete le naslednje vrste skladb: ogg, mp3, mp4, m4a, m4p, aac in wma.

en: Upload to MP3tunes Initiated
sl: Pričelo se je pošiljanje na MP3tunes

en: Uploading Track %1/%2
sl: Pošiljanje skladbe %1/%2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
sl: Dodajte krajevno ali oddaljeno datoteko OPML, ki bo vključena v seznam.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
sl: Če pustite prazno, bo uporabljen naslov iz OPML.

en: Loading Podcast Info...
sl: Nalaganje podatkov o podcastu ...

en: Fetching Podcast Info
sl: Pridobivanje podatkov o podcastu

en: Add OPML
sl: Dodaj OPML

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
sl: Dodajanje OPML

en: New Folder
sl: Nova mapa

en: Podcast Directory
sl: Imenik podcastov

en: A large listing of podcasts
sl: Dolg seznam podcastov

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
sl: Izčrpen seznam podcastov na katere se lahko naročite neposredno iz Amaroka.

en: Add an OPML file to the list.
sl: Doda datoteko OPML na seznam.

en: Loading info...
sl: Nalaganje podatkov ...

en: This service does not accept any messages
sl: Ta storitev ne sprejema nobenih sporočil

en: ERROR: unknown message
sl: NAPAKA: neznano sporočilo

en: Neither playable nor downloadable url specified.
sl: Ni mogoče predvajati, niti ni bil naveden naslov URL za prejem.

en: No service named %1 is currently loaded
sl: Storitev z imenom %1 trenutno ni naložena

en: This collection is currently offline
sl: Ta zbirka je trenutno nepovezana

[ctx: %1 is collection name]
en: %1 has an ability to synchronize track meta-data such as play count or rating with other collections. Do you want to keep %1 synchronized?
    
    You can always change the decision in Amarok configuration.
sl: %1 lahko uskladi metapodatke skladb kot sta število predvajanj ali ocena z drugimi zbirkami. Ali želite ohranjati %1 usklajen?
    
    To odločitev lahko vedno spremenite v nastavitvah Amaroka.

[ctx: Select if collection should be synchronized]
en: Keep synchronized
sl: Ohranjaj usklajeno

[ctx: Select if collection should be synchronized]
en: Don't keep synchronized
sl: Ne ohranjaj usklajeno

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
sl: Izgleda da imate le krajevno zbirko. Usklajevanje statistike ima smisel le, če imate več kot eno zbirko.

en: Played %2 times of which one play is recent and unique to this source | Played %2 times of which %1 plays are recent and unique to this source
sl[0]: Predvajano %2 krat od katerih je nedavno predvajanje %1 in je edinstveno za ta vir
sl[1]: Predvajano %2 krat od katerih sta nedavni predvajanji %1 in sta edinstveni za ta vir
sl[2]: Predvajano %2 krat od katerih je nedavnih predvajanj %1 in so edinstvena za ta vir
sl[3]: Predvajano %2 krat od katerih je nedavnih predvajanj %1 in so edinstvena za ta vir

en: Ignored labels: %1
sl: Prezrte oznake: %1

en: Can match tracks by: %1
    Can synchronize: %2
sl: Lahko se ujema s skladbami z: %1
    Lahko uskladi: %2

en: Synchronize Statistics
sl: Uskladi statistiko

en: Matching Tracks for Statistics Synchronization
sl: Ujemajoče skladbe za usklajevanje statistike

en: Synchronizing Track Statistics
sl: Usklajevanje statistik skladb

[ctx: %2 is a list of collection names]
en: Synchronization of %2 done. <b>One</b> track was updated. | Synchronization of %2 done. <b>%1</b> tracks were updated.
sl[0]: Usklajevanje %2 je bilo končano. Posodobljena je bila <b>%1</b> skladba.
sl[1]: Usklajevanje %2 je bilo končano. Posodobljeni sta bili <b>%1</b> skladbi.
sl[2]: Usklajevanje %2 je bilo končano. Posodobljene so bile <b>%1</b> skladbe.
sl[3]: Usklajevanje %2 je bilo končano. Posodobljenih je bilo <b>%1</b> skladb.

en: <b>One</b> track was queued for scrobbling to %2. | <b>%1</b> tracks were queued for scrobbling to %2.
sl[0]: <b>%1</b> skladba je bila postavljena  v vrsto za pošiljanje na %2.
sl[1]: <b>%1</b> skladbi sta bili postavljeni v vrsto za pošiljanje na %2.
sl[2]: <b>%1</b> skladbe so bile postavljene  v vrsto za pošiljanje na %2.
sl[3]: <b>%1</b> skladb je bilo postavljenih v vrsto za pošiljanje na %2.

en: <b>One</b> track's played time was too short to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks' played time was too short to be scrobbled.
sl[0]: Čas predvajanja<b>%1</b> skladbe je bil prekratek, da bi bilo mogoče poslati podatke na strežnik.
sl[1]: Čas predvajanja<b>%1</b> skladb je bil prekratek, da bi bilo mogoče poslati podatke na strežnik.
sl[2]: Čas predvajanja<b>%1</b> skladb je bil prekratek, da bi bilo mogoče poslati podatke na strežnik.
sl[3]: Čas predvajanja<b>%1</b> skladb je bil prekratek, da bi bilo mogoče poslati podatke na strežnik.

en: <b>One</b> track had insufficient metadata to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks had insufficient metadata to be scrobbled.
sl[0]: <b>%1</b> skladba ni imela dovolj metapodatkov, da bi lahko bili poslani podatki na strežnik.
sl[1]: <b>%1</b> skladbi nista imeli dovolj metapodatkov, da bi lahko bili poslani podatki na strežnik.
sl[2]: <b>%1</b> skladbe niso imele dovolj metapodatkov, da bi lahko bili poslani podatki na strežnik.
sl[3]: <b>%1</b> skladb ni imelo dovolj metapodatkov, da bi lahko bili poslani podatki na strežnik.

en: <b>One</b> track was reported to have been played in the future. | <b>%1</b> tracks were reported to have been played in the future.
sl[0]: Poročano je bilo, da naj bi bila <b>%1</b> skladba predvajana v prihodnosti.
sl[1]: Poročano je bilo, da naj bi bili <b>%1</b> skladbi predvajani v prihodnosti.
sl[2]: Poročano je bilo, da naj bi bile <b>%1</b> skladbe predvajane v prihodnosti.
sl[3]: Poročano je bilo, da naj bi bilo <b>%1</b> skladb predvajano v prihodnosti.

en: <b>One</b> track was last played in too distant past to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks were last played in too distant past to be scrobbled.
sl[0]: Predolgo nazaj je bila predvajana <b>%1</b> skladba in je ni mogoče poslati.
sl[1]: Predolgo nazaj sta bili predvajani <b>%1</b> skladbi in ju ni mogoče poslati.
sl[2]: Predolgo nazaj so bile predvajane <b>%1</b> skladbe in jih ni mogoče poslati.
sl[3]: Predolgo nazaj je bilo predvajanih <b>%1</b> skladb in jih ni mogoče poslati.

en: Scrobbling of <b>one</b> track was skipped as configured by the user. | Scrobbling of <b>%1</b> tracks was skipped as configured by the user.
sl[0]: Pošiljanje podatkov <b>%1</b> skladbe je bilo preskočeno, saj je to nastavil uporabnik.
sl[1]: Pošiljanje podatkov <b>%1</b> skladb je bilo preskočeno, saj je to nastavil uporabnik.
sl[2]: Pošiljanje podatkov <b>%1</b> skladb je bilo preskočeno, saj je to nastavil uporabnik.
sl[3]: Pošiljanje podatkov <b>%1</b> skladb je bilo preskočeno, saj je to nastavil uporabnik.

en: Configure Synchronization...
sl: Nastavi usklajevanje ...

en: Tracks matched by: %1
sl: Ujemanje skladb z: %1

[ctx: %1 is field name such as Rating]
en: No selected collection supports writing %1 - it doesn't make sense to synchronize it.
sl: Nobena izbrana zbirka ne podpira zapisovanja v %1 - usklajevanje nima smisla.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
sl: Izberite zbirke za usklajevanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
sl: Izberite polja za usklajevanje

en: Configure Synchronization Target
sl: Nastavi cilj usklajevanja

en: Add Synchronization Target
sl: Dodaj cilj usklajevanja

en: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> before synchronizing tracks with a file-based target always make sure that the database file is not currently in use!
sl: <span style="color:red; font-weight:bold;">Pomembno:</span> pred uskladitvijo skladb z datotečnim ciljem se vedno prepričajte, da datoteka podatkovne zbirke ni v uporabi!

en: Choose Target Type
sl: Izberite vrsto cilja

en: Configure Target
sl: Nastavi cilj

en: Back
sl: Nazaj

en: Synchronize
sl: Uskladi

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
sl: Ni edinstvenih skladb za en vir, ki sodeluje v usklajevanju

en: There are no tracks excluded from synchronization
sl: Ni skladb izločenih iz usklajevanja

en: Expand Tracks With Conflicts
sl: Razširi skladbe s spori

en: Expand Updated
sl: Razširi posodobljene

en: Collapse Tracks Without Conflicts
sl: Zloži skladbe brez sporov

en: Collapse Not Updated
sl: Zloži neposodobljene

en: Reset All Ratings to Undecided
sl: Ponastavi vse ocene na nedoločene

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
sl: Vključi oznake iz %1

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
sl: Izloči oznake od %1

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
sl: Ponastavi vse oznake na nedoločene (ne uskladi jih)

en: All Tracks
sl: Vse skladbe

en: Updated Tracks
sl: Posodobljene skladbe

en: Tracks With Conflicts
sl: Skladbe s spori

en: There are no tracks with conflicts
sl: Ni skladb s spori

en: There are no tracks going to be updated
sl: Nobena skladba ne bo posodobljena

en: Tracks that are unique to their sources
sl: Skladbe, ki so edinstvene za njihove vire

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
sl: Skladbe, ki so bile izločene iz usklajevanja zaradi dvoumnosti

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
sl[0]: <b>%1</b> predvajanje
sl[1]: <b>%1</b> predvajanji
sl[2]: <b>%1</b> predvajanja
sl[3]: <b>%1</b> predvajanj

[ctx: %2 is the 'X plays message above']
en: %2 of <b>one</b> track will be scrobbled to %3. | %2 of <b>%1</b> tracks will be scrobbled to %3.
sl[0]: %2 od <b>%1</b> skladbe bo poslana na %3.
sl[1]: %2 od <b>%1</b> skladb bo poslanih na %3.
sl[2]: %2 od <b>%1</b> skladb bo poslanih na %3.
sl[3]: %2 od <b>%1</b> skladb bo poslanih na %3.

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
sl: Prikazovanje %1 od %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
sl: Ujemajoče se skladbe

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
sl: Filtriraj skladbe ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
sl: Vpliva na vse skladbe, ne le prikazane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
sl: Vzemi ocene iz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
sl: Razširi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
sl: Zloži

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
sl: Edinstvene skladbe

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
sl: Izločene skladbe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scrobblingGroupBox)
en: Scrobbling
sl: Pošiljanje

en: Abort
sl: Prekini

en: Multiple background tasks running (click to show)
sl: Izvaja se več nalog v ozadju (kliknite za prikaz)

en: Abort all background tasks
sl: Prekini vse naloge v ozadju

en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: Rediscover Your Music
sl: Znova odkrijte svojo glasbo

en: Slim Toolbar
sl: Vitka orodna vrstica

en: Volume: %1% (muted)
sl: Glasnost: %1 % (utišano)

en: Volume: %1%
sl: Glasnost: %1 %

en: Transcode Tracks
sl: Prekodiraj skladbe

en: Transc&ode
sl: Prek&odiraj

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
sl: Med kopiranjem lahko izberete, če želite prekodirati vaše glasbene datoteke v drugo vrsto z uporabo kodirnika (kodeka). To lahko napravite, da prihranite na prostoru ali pa da bodo vaše datoteke berljive s prenosnim glasbenim predvajalnikom ali določeno programsko opremo.

en: &Copy
sl: Kopiraj

en: Just copy the tracks without transcoding them.
sl: Skladbe samo kopiraj in jih ne prekodiraj.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
sl: Med premikanjem lahko izberete, če želite prekodirati vaše glasbene datoteke v drugo vrsto z uporabo kodirnika (kodeka). To lahko napravite, da prihranite na prostoru ali pa da bodo vaše datoteke berljive s prenosnim glasbenim predvajalnikom ali določeno programsko opremo. Samo uspešno prekodirane datoteke bodo odstranjene iz njihovega izvornega mesta.

en: &Move
sl: Premakni

en: Just move the tracks without transcoding them.
sl: Skladbe samo premakni in jih ne prekodiraj.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
sl: Ni trenutno na voljo na vašem sistemu.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
sl: Ciljna zbirka nakazuje, da te vrste ne bo mogoče predvajati.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
sl: Prekodiraj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
sl: Prekodiraj vse skladbe v izbrano vrsto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
sl: Prekodiraj vse skladbe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
sl: Prekodiraj skladbe le, ko je to zahtevano za predvajanje v ciljni zbirki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
sl: Prekodiraj le, ko je to zahtevano za predvajanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
sl: Prekodiraj le, ko se izvorna vrsta datoteke razlikuje od ciljne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
sl: Prekodiraj le, ko se izvorna vrsta razlikuje od ciljne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encoderNotFoundLabel)
en: <b>Note:</b> No encoder is available. If you want to transcode tracks please install <i>ffmpeg</i> or <i>libav</i> package (with <i>ffmpeg</i> wrapper) with appropriate encoders. Otherwise you may check <i>Remember this choice for the next time</i> option in order to skip this dialog for future transfers.
sl: <b>Opomba:</b> Ni razpoložljivega kodirnika. Če želite prekodirati sledi, namestite paket <i>ffmpeg</i> ali <i>libav</i> (z ovijalnikom <i>ffmpeg</i>) s primernimi kodirniki. V nasprotnem primeru lahko označite možnost <i>Zapomni si ta izbor za naslednjič</i> za preskok tega pogovornega okna v prihodnosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
sl: Zapomni si ta izbor za naslednjič

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
sl: Da nastavite parametre prekodiranja,  izberite kodirnik iz seznama.

en:  (recommended)
sl:  (priporočeno)

en: Ask before each transfer
sl: Vprašaj pred vsakim prenosom

en: Muted
sl: Utišan

en: %1%
sl: %1 %

en: <i>Volume: %1</i>
sl: <i>Glasnost: %1</i>

en: Score: %1
sl: Ocena: %1

en: Rating: %1
sl: Ocena: %1

en: Play count: %1
sl: Število predvajanj: %1

en: Last played: %1
sl: Nazadnje predvajana: %1

en: Bookmark
sl: Dodaj med zaznamke

en: List and run bookmarks, or create new ones
sl: Izpiše seznam zaznamkov in jih zažene, ali pa ustvari nove

en: Amarok Bookmarks
sl: Zaznamki za Amarok

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
sl: Kopira zaznamek trenutnega prikaza v odložišče

en: Scheme
sl: Shema

en: Preset:
sl: Predloga nastavitev:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
sl: Seznam izbirnih predlog nastavitev sheme/oblike imen datotek.

en: Add preset
sl: Dodaj predlogo nastavitev

en: Saves the current scheme/format as new preset.
sl: Shrani trenutno shemo/obliko kot novo predlogo nastavitev.

en: Update preset
sl: Posodobi predlogo nastavitev

en: Updates the preset with the current scheme/format.
sl: Posodobi predlogo nastavitev s trenutno shemo/obliko.

en: Remove preset
sl: Odstrani predlogo nastavitev

en: Removes the currently selected preset.
sl: Odstrani trenutno izbrano predlogo nastavitev.

en: Ignore
sl: Prezri

en: Folder
sl: Mapa

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
sl: Začetnica

en: Collection root
sl: Korenska mapa zbirke

en: &Basic...
sl: Osnovno...

en: &Advanced...
sl: N&apredno...

en: New Preset
sl: Nova predloga nastavitev

en: Preset Name
sl: Ime predloge nastavitev

en: second | seconds
sl[0]: sekunda
sl[1]: sekundi
sl[2]: sekunde
sl[3]: sekund

en: minute | minutes
sl[0]: minuta
sl[1]: minuti
sl[2]: minute
sl[3]: minut

en: hour | hours
sl[0]: ura
sl[1]: uri
sl[2]: ure
sl[3]: ur

en: day | days
sl[0]: dan
sl[1]: dneva
sl[2]: dnevi
sl[3]: dni

en: week | weeks
sl[0]: teden
sl[1]: tedna
sl[2]: tedni
sl[3]: tednov

en: month | months
sl[0]: mesec
sl[1]: meseca
sl[2]: meseci
sl[3]: mesecev

en: year | years
sl[0]: leto
sl[1]: leti
sl[2]: leta
sl[3]: leta

en: Simple Search
sl: Preprosto iskanje

[ctx: Unit for data rate kilo bit per seconds]
en: kbps
sl: kb/s

[ctx: time format for specifying track length - hours, minutes, seconds]
en: h:m:ss
sl: h:mm:ss

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
sl: pred

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
sl: na

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
sl: po

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
sl: med

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
sl: starejše od

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
sl: novejše kot

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
sl: med

en: Rating changed
sl: Ocena je spremenjena

en: Volume: 100% (muted)
sl: Glasnost: 100 % (utišano)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
sl: Ogled prikaza na zaslonu
    Povlecite, da spremenite položaj

en: Stopped
sl: Zaustavljeno

en: Paused
sl: V premoru

en: Play
sl: Predvajaj

en: Pause
sl: Premor

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
sl: prostega: %1

en: Track Progress
sl: Napredek skladbe

en: The amount of time elapsed in current track
sl: Pretečeni čas za trenutno skladbo

en: The amount of time remaining in current track
sl: Preostali čas za trenutno skladbo

en: Enter space-separated terms to search.
sl: Vnesite iskane nize, ločene s presledkom.

en: Edit filter
sl: Uredi filter

en: Volume
sl: Glasnost

en: 100%
sl: 100 %

en: 80%
sl: 80 %

en: 60%
sl: 60 %

en: 40%
sl: 40 %

en: 20%
sl: 20 %

en: 0%
sl: 0 %

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
sl: Skoči na: %1

en: Drag in and out items from above.
sl: Navlecite in izvlecite predmeta z vrha.

en: [prefix]
sl: [predpona]

en: [suffix]
sl: [pripona]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
sl: Nadzorna točka: <b>%1</b>

en: Track: %1
sl: Skladba: %1

en: Artist: %1
sl: Izvajalec: %1

en: empty
sl: prazno
