amarok - en to tg translation catalogue (10 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
tg: Стандартӣ

en: &About
tg: &Дар бораи барнома

en: A&uthor
tg: &Муаллиф

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
tg: Навсозиҳо

en: &Copy
tg: &Нусха бардоштан

en: Play
tg: Пахш

en: Pause
tg: Таваққуф

en: Volume
tg: Баландии садо

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
tg: Гузариш ба: %1

en: empty
tg: холӣ
