amarok - en to bg translation catalogue (2308 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
bg: Стандартен

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
bg: Без групирания

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
bg: Без групирания (един ред)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
bg: Подробен

en: License Agreement
bg: Лицензно споразумение

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
bg: <qt>Няма информация.<br />KAboutData обектът не съществува.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
bg: <qt>Няма информация.<br />OcsData обектът не съществува.</qt>

en: About %1
bg: Относно %1

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Frameworks %3</html>
bg: <html><font size="5">%1</font><br /><b>версия %2</b><br />Използвате KDE %3</html>

en: License: %1
bg: Лиценз: %1

en: &About
bg: &Относно

en: Please use <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> to report bugs.
bg: Ако искате да съобщите за грешка, моля пишете на <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> .

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
bg: Моля, съобщавайте за грешки на <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
bg: &Автор

en: A&uthors
bg: &Автори

en: &Contributors
bg: &Сътрудници

en: &Donors
bg: &Дарители

en: T&ranslation
bg: Пре&вод

en: Email contributor
bg: Е-писмо до сътрудника

en: Visit contributor's homepage
bg: Посещаване страницата на сътрудника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
bg: Име

en: Amarok Menu
bg: Меню на Amarok

en: Play/Pause
bg: Изпълнение/Пауза

en: Click to change
bg: Щракнете, за да промените

en: &Replay Gain Mode
bg: &Replay Gain

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
bg: &Изкл

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
bg: &Запис

en: &Album
bg: &Албум

en: Burn
bg: Запис на CD

en: Current Playlist
bg: Текущ списък за възпроизвеждане

en: Selected Tracks
bg: Маркираните записи

en: Stop
bg: Спиране

en: Stop after current Track
bg: Спиране след този запис

en: Stop after current track: Off
bg: Спиране след този запис: ИЗКЛ

en: Stop after current track: On
bg: Спиране след този запис: ВКЛ

en: No track playing
bg: Не се изпълнява запис

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
bg: Дали да се показва втори прозорец за оставащото време.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
bg: Включете тази отметка, ако искате да се показва втори прозорец за оставащото време.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
bg: Дали да се показва оставащото време.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
bg: Включете тази отметка, ако искате в прозореца на плеъра да се показва оставащото време вместо изминалото.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
bg: Кои записи или албуми да бъдат предпочетени в "Случайно изпълнение"

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
bg: Записи или албуми с тези свойства е по-вероятно да бъдат избрани в режим "Случайно изпълнение".

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
bg: Как да преминете през песните в списъка за възпроизвеждане

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
bg: Определя как amarok ще премине през песните в списъка за изпълнение

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
bg: Състояние на "динамичен режим".

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
bg: Ако е зададено, динамичният режим ще бъде включен и ще се добавят песни в съответствие с посочения динамичен списък за възпроизвеждане.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
bg: Дублиране на песни в динамичен режим.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
bg: Ако е зададено, е позволено да има дублирани песни, добавени в динамичен режим.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
bg: Колко преди.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
bg: Колко песни да останат в списъка за възпроизвеждане преди текущо изпълнявания.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
bg: Колко след.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
bg: Колко записа да останат в списъка за възпроизвеждане след текущо изпълнявания.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
bg: Дали да се показва икона в системния панел

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
bg: Включване/изключване на иконата на Amarok в системния панел.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
bg: Дали да се скрива контекстният изглед.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
bg: Включване и изключване на контекстния изглед.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
bg: Брой на отменени действия в списъка за възроизвеждане

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
bg: Брой на отменени действия в списъка за възпроизвеждане.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
bg: Дали списъците за възпроизвеждане съхраняват относителен път

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
bg: Ако е включена тази отметка, ръчно записаните списъци за възпроизвеждане на Amarok ще съдържат относителния път до песента, а не абсолютния.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
bg: Име на файл за външния уеб браузър, който да бъде извикан от Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
bg: Дали да бъде направен опит за автоматично изтегляне на обложка при необходимост

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
bg: Дали да се показват фонови изображения в панела на браузъра

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Automatically scroll the playlist to make the currently playing track visible
bg: Автоматично превъртане на списъка за възпроизвеждане докато текущият запис се появи на екрана

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
bg: Показване на обложките в браузъра на колекцията

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
bg: Показване на контекстният изглед

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
bg: Възпроизвеждане на първия джингъл

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Enable context applets collapse animations
bg: Включване на анимациите за сгъване на контекстните аплети

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
bg: Ако е включено, контекстните аплети ще се сгъват с помощта на анимации.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show track's artist in Collection Browser if different from album artist
bg: Показване на изпълнителя на записа в браузъра на колекцията, ако е различен от изпълнителя на албума

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Explicitly show artist in Collection Browser for Various Artists albums and tracks where artist differs from album artist.
bg: Изрично показване на изпълнителя в браузъра на колекцията за албуми и песни на Различни формации, при които изпълнителят се различава от изпълнителя на албума.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
bg: Дали организираните файлове да презаписват съществуващите файлове.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
bg: Ако е включена тази отметка, "Организиране на файловете" ще презапише съществуващото направление.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
bg: Дали организирането на файлове ще премести имената на изпълнителните в края.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
bg: Ако е зададена, функцията Организиране на файлове ще премести The в имената на изпълнителите накрая, както в "Beatles, The".

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
bg: Дали "Организиране на файловете" да замества интервалите в имената на изпълнителите с долна черта.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
bg: Ако е включена тази отметка, "Организиране на файловете" ще замести интервалите в имената на изпълнителите с долна черта.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
bg: Дали "Организиране на файловете" да използва обложки за икони на папките.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
bg: Ако е включена тази отметка, "Организиране на файловете" ще използва обложки за иконите на папките.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
bg: Път до папката с колекцията за организиране на файловете.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
bg: Пътят до папката на колекцията за организиране на файловете.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
bg: Дали "Организиране на файловете" да ги преименува по начин, съвместим с файловата система vfat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
bg: Ако е включена тази отметка, "Организиране на файловете" ще замени несъвместимите с файловата система vfat символи (такива като ":", "*" и "?".

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
bg: Дали "Организиране на файловете" да преименува файлове така, че да съдържат само 7-битови ASCII символи.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
bg: Ако е включена тази отметка, "Организиране на файловете" ще замени символите, които не са съвместими с 7-битовите ASCII такива.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
bg: Дали "Организиране на файловете" да използва потребителска схема за имената на файловете.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
bg: Ако е включена тази отметка, "Организиране на файловете" ще преименува файловете според потребителското форматиране.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
bg: Низове за форматиране в "Организиране на файловете", ако се използва потребителска схема за имената.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
bg: Ако е включена потребителската схема за имената на файловете, "Организиране на файловете" ще ги преименува според низа за форматиране.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
bg: Регулярен израз, който трябва да бъде заместен.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
bg: "Организиране на файловете" ще замести поднизовете, съвпадащи с регулярния израз.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
bg: Заместване на низ.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
bg: "Организиране на файловете" ще замени съвпадащите поднизове с този низ.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
bg: Основен или разширен режим

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
bg: В основен режим за създаване на схема на имената на файловете се използват графични маркери, които могат да се влачат/пускат, а в разширен режим изображенията се заменят с текст.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
bg: Предварително зададени формати

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
bg: Списък с предварително зададени формати (схеми на маркери).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
bg: Сила на звука

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
bg: Промяна силата на звука в Amarok - стойност между 0 и 100.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
bg: Заглушаване

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
bg: Заглушаване/включване на звука.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
bg: Дали да има затихване при натискане на бутона "Стоп".

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
bg: Включване/изключване на затихването.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
bg: Дали да има затихване при натискане на бутона "Пауза".

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
bg: Продължителност на затихването в милисекунди

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
bg: Продължителността на затихването в милисекунди.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
bg: Еквалайзер - 0 = изкл., 1 до n - номер на настройка

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
bg: Ако е включена тази отметка, еквалайзерът ще бъде активиран.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: 11 Equalizer gains including pre-amp, range -100..100, 0 is normal.
bg: 11 усилвания на еквалайзера, включващи предусилвател, обхват -100..100, 0 е нормално.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
bg: Списък с фиксирани настройки

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
bg: Списък стойностите на предварителните потребителски настройки

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
bg: Режим за настройване нивото на звука.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
bg: Дали нивото на звука да бъде уеднаквявано. Също така, дали да важи за един запис или албум.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
bg: Изклюване на "Replay Gain"

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
bg: Всяка песен да бъде с еднаква сила на звука

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
bg: Всички албуми да бъдат с еднакво ниво на звука

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
bg: Продължителност на краткото търсене в секунди.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
bg: Продължителност на средното търсене в секунди.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
bg: Продължителност на дългото търсене в секунди.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
bg: Дали Amarok трябва да постави на пауза текущо възпроизвежданата песен при заспиване.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
bg: Дали Amarok трябва да предотврати заспиването на системата, ако тя възпроизвежда песен.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
bg: Дали Amarok трябва да започне да възпроизвежда, ако дадена песен е добавена в списъка за възпроизвеждане (и не се възпроизвежда нищо друго).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
bg: Локал на Amazon за търсене на обложки

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
bg: Определя в кой сървър на Amazon да бъдат търсени обложките.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
bg: Локал на Wikipedia за търсене на обложки

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
bg: Определя на какъв език да бъде търсена информация в Wikipedia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
bg: Изпозлване на KNotify

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
bg: Информационен прозорец

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
bg: Вкл./изкл. на информационния прозорец.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
bg: Използване на Growl за уведомяване

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
bg: Вкл./изкл. на Growl.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
bg: Прозрачност

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
bg: Фонът на информационния прозорец ще бъде прозрачен.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
bg: Дали да бъдат използвани потребителски цветове в информационния прозорец

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
bg: Можете да използвате потребителски цветове в информационния прозорец, ако ги настроите правилно.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
bg: Цвятна шрифта на екранното меню

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
bg: Цветът на текста в информационния прозорец. Той се дава като RGB - разделен със запетая списък, съдържащ три цели числа между 0 и 255.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
bg: Мащабиране на шрифта на екранното меню

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
bg: Коефициентът на мащабиране за шрифта на екранното меню, в проценти от нормалното. 100 е &#8220;нормален размер&#8221;.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
bg: Колко милисекунди да се показва текста

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
bg: Време в милисекунди за показване на информационния прозорец. Стойност 0 значи той никога да не се скрива. По подразбиране е 5000 мс.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
bg: Отместване по Y

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
bg: Местоположението по Y на информационния прозорец спрямо избрания екран. Ако е избрано горно подравняване, отместването по Y е разстоянието между горната част на прозореца и горната част на екрана. Ако е избрано долно подравняване, отместването по Y е разстоянието между долната част на прозореца и долната част на екрана.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
bg: Екран за информационния прозорец

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
bg: Екранът, на който трябва да се покаже информационният прозорец. За системи с един работен плот тази настройка трябва да е 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
bg: Подравняване на информационния прозорец към

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
bg: Относителната позиция на информационния прозорец. Възможните избори са ляво, средно, дясно и център.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Don't show when a fullscreen application is active
bg: Да не се показва, когато е активно приложение на цял екран

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
bg: Екранният дисплей да не се показва, ако друго приложение е фокусирано и работи в режим на цял екран.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
bg: Изпълнение на последния запис при стартиране

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
bg: Ако е включена тази отметка, при стартиране Amarok подновява изпълнението на последно изпълнявания запис.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
bg: Адрес на записа, чието изпълнение да бъде подновено при стартиране

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
bg: Вътрешно: адрес на записа(URL), чието изпълнение да бъде подновено при стартиране.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
bg: Вътрешно: Възобновяване на възпроизвеждането в състояние на пауза

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
bg: Време за подновяване в милисекунди

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
bg: Вътрешно: Позиция откъдето да се поднови изпълнението.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
bg: Списък с логически стойности, описващи кои браузъри са видими, отгоре надолу.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
bg: Изпълняван запис при изход. Ако не е бил изпълняван такъв, стойността е -1.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
bg: Брой (отгоре надолу) на последния активен браузър.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
bg: Дали папките на колекцията да бъдат сканирани рекурсивно

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
bg: Дали папките на колекцията да бъдат сканирани ако има промяна

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
bg: Дали промените в мета данните се записват обратно

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
bg: Дали промените в данните на песента се записват обратно

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
bg: Дали промените в обложката на албума се изписват обратно

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
bg: Максимални размери на вградената обложка

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
bg: Списък с директориите на колекцията

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
bg: Дали номерата на записите да бъдат показвани в браузъра на колекцията.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
bg: Дали в браузъра на колекцията да се покават години.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
bg: Ако тази опция е разрешена, кодирането на ID3 тага ще използва детектора за набор от символи на Mozilla.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Submit played tracks
bg: Изпращане на слушаните записи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether played tracks are submitted to Audioscrobbler
bg: Дали да бъде изпращана информация за слушаните записи на last.fm

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
bg: Потребител

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
bg: Потребителско име за свързване към last.fm

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
bg: Парола

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
bg: Парола за свързване към last.fm

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
bg: Изпращане на данни за композитора

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
bg: Използване на данни за композитора в Last.fm като изпълнител

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
bg: Търсене на подобни изпълнители

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether similar tracks are retrieved from Audioscrobbler
bg: Дали да бъдат търсени подобни записи в Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
bg: Тип устройство

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
bg: Видът медийно устройство.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
bg: Точка на монтиране

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
bg: Точката на монтиране за връзка с устройството.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
bg: Команда за монтиране

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
bg: Команда за монтиране, използвана за връзка с устройството.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
bg: Команда за демонтиране

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
bg: Команда за демонтиране, използвана за връзка с устройството.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
bg: Автоматично изтриване на подкастове

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
bg: Дали вече възпроизведените подкаст предавания се изтриват автоматично, когато медийното устройство е свързано.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
bg: Състояние на сихронизиране

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
bg: Дали статистиката на Amarok да бъде синхронизирана с брояча/класирането на устройството и дали изпълняваните песни да бъдат изпращани до last.fm.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
bg: Ръчно добавени сървъри

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
bg: Потребителски сървъри за споделяне на музика.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
bg: Пароли на сървъра

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
bg: Съхранявани от хоста пароли.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
bg: Включване на имената на албуми в съвпаденията

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
bg: Включително имената на албумите

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
bg: Включване на имената на изпълнители в съвпаденията

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
bg: Включване на имената на жанрове в съвпаденията

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
bg: Включване на имената на композитори в съвпаденията

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
bg: Включване на годините в съвпаденията

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
bg: Името на изгледа, който ще се зарежда при стартиране

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
bg: Дали Amarok да изпозлва собствена вътрепна БД, вместо външно ядро.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
bg: Името на хоста на външния сървър, към който се осъществява връзката.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
bg: Порт на сървъра за връзка с базата данни.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
bg: Името на базата данни, която ще използва Amarok. Потребителят трябва да има достатъчно права за достъп.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
bg: Потребителско име, използвано за достъп до външната база данни..

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
bg: Парола за достъп до външната база данни.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
bg: Брояч за стартиране, който се използва за периодична проверка на базата данни.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
bg: Дали да се включи модулът за скриптове на Amarok.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
bg: Активиране/деактивиране на модула за скриптове на Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
bg: Дали вградените скриптове да бъдат обовявани автоматично

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
bg: Вкл/изкл автоматичното обновяване на скриптовете.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
bg: Дали да се включи конзолата за скриптове.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
bg: Дали да се показва предупреждение за скриптове, осъществяващи достъп до остарели приложно-програмни интерфейси.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
bg: Дали да се запази текущата сесия при изход.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
bg: Дали в плъзгача за напредъка да се показва лентата на настроението на текущата песен, ако има такава

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
bg: Включване/изключване показването на лентата за настроение, ако е налична, в плъзгача за напредък.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
bg: Стилът, който да се използва при рисуването на лентата на настроението

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
bg: Индикатор за качество на работата на генератора на списъци за възпроизвеждане

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
bg: Стойност между 0 и 10, която контролира дали автоматичният генератор на списъци за възпроизвеждане се опитва да оптимизира за скорост (0) или за точност (10).

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: New Bookmark
bg: Нова отметка

en: Bookmark Manager
bg: Управление на отметките

en: Add Group
bg: Добавяне на група

en: Filter bookmarks
bg: Филтриране на отметките

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
bg: Напишете няколко букви, за да започне филтриране на отметките

en: Bookmark this Album
bg: Отметка за албума

en: Bookmark this Artist
bg: Отметка за изпълнителя

en: Add Position Marker
bg: Добавяне на маркер за позиция

en: Group
bg: Групиране

en: Type
bg: Вид

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: URL
bg: Адрес

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
bg: Описание

en: New Group
bg: Нова група

en: none
bg: без

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
bg: &Зареждане

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: &Create timecode track
bg: &Създаване на времеви код

en: New Timecode Track
bg: Нов времеви код

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Context: %1
bg: Контекст: %1

en: Bookmark Context View Applets
bg: Аплети за контекст на отметките

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
bg: Контекст

en: Files
bg: Файлове

en: Files (%1)
bg: Файлове (%1)

en: Album "%1" from %2
bg: Албум "%1" на %2

en: Album "%1"
bg: Албум "%1"

en: Artist "%1" from %2
bg: Изпълнител "%1" от %2

en: Artist "%1"
bg: Изпълнител "%1"

en: Bookmark Media Sources View
bg: Преглед на медийните източници с отметки

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
bg: Навигация

en: Bookmark Track Position
bg: Отмятане на местоположението

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
bg: Изпълнение

en: Files/URLs to open
bg: Файлове/адреси за отваряне

en: Immediately start playing an audio cd
bg: Незабавно възпроизвеждане на аудио CD

en: Skip backwards in playlist
bg: Прескачане назад в списъка за възпроизвеждане

en: Start playing current playlist
bg: Изпълнение на текущия списък за възпроизвеждане

en: Play if stopped, pause if playing
bg: Продължаване ако е спряно, и обратно

en: Pause playback
bg: Спиране на изпълнението

en: Stop playback
bg: Прекратяване на изпълнението

en: Skip forwards in playlist
bg: Прескачане напред в списъка за възпроизвеждане

en: Additional options:
bg: Допълнителни опции:

en: Append files/URLs to playlist
bg: Добавяне на файлове/URL адреси към списъка за възпроизвеждане

en: Queue URLs after the currently playing track
bg: Поставяне адресите на опашката след изпълнявания запис

en: Load URLs, replacing current playlist
bg: Зареждане на URL адреси, заместващи текущия списък за възпроизвеждане

en: Print verbose debugging information
bg: Отпечатване на информацията за проследяване на грешки

en: Print verbose debugging information from the audio system
bg: Отпечатване на подробна информация за отстраняване на грешки от аудиосистемата

en: Disable colorization for debug output.
bg: Деактивиране на оцветяването на изхода за отстраняване на грешки.

en: Allow running multiple Amarok instances
bg: Много работни копия на Amarok

en: Base for relative filenames/URLs
bg: Относителни имена на файлове/адреси

en: Database Error
bg: Грешка в базата от данни

en: The Amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
bg: Базата данни на Amarok отчете следните грешки:
    %1
    В повечето случаи ще трябва да отстраните тези грешки, преди Amarok да заработи правилно.

en: Moving files to trash
bg: Преместване на файловете в кошчето

[ctx: Error message box shown if there's a problem with Last.fm credentials]
en: Invalid Last.fm session key. Please reconnect your Last.fm account in Plugin Settings.
bg: Невалиден ключ за сесия Last.fm. Моля, свържете отново своя акаунт в Last.fm в настройките на приставките.

[ctx: Error message box title]
en: Last.fm session key error
bg: Грешка в сесийния ключ на Last.fm

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
bg: В Системни настройки е зададен музикален път, %1.
    Искате ли да го използвате като папка за колекция?

en: Media Sources Home
bg: Медийни източници

en: Filter Music Sources
bg: Филтриране на източници

en: &Media Sources
bg: &Медийни източници

en: Go Up in Media Sources Pane
bg: Придвижване нагоре в панела Източници на медии

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
bg: Това е мястото, където ще намерите локалната си музика, както и музика от мобилни аудио плейъри и компактдискове.

en: Search collection
bg: Търсене в колекцията

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
bg: Добавено този час

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
bg: Добавено днес

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
bg: Добавено тази седмица

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
bg: Добавено този месец

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Never Played
bg: Неизпълнявани досега

en: First Level
bg: Първо ниво

en: Second Level
bg: Второ ниво

en: Third Level
bg: Трето ниво

en: Show Years
bg: Години

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
bg: Показване номерата на песните

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Artist for Various Artists
bg: Показване на изпълнители в "Сборни формации"

en: Show Cover Art
bg: Показване на обложката

en: Sort Options
bg: Опции за сортиране

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
bg: Без етикети

en: Counting...
bg: Преброяване...

en: 1 track | %1 tracks
bg[0]: 1 запис
bg[1]: %1 записа

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Various Artists
bg: Сборни формации

en: Album
bg: Албум

en: Year - Album
bg: Година - Албум

en: Track Artist
bg: Изпълнител на песента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
bg: Изпълнител (албум)

en: Composer
bg: Композитор

en: Genre
bg: Жанр

en: Year
bg: Година

en: Label
bg: Етикет

en: None
bg: Без

en: Collapse All
bg: Сгъване на всичко

en: Collection
bg: Колекция

en: Copy to Collection
bg: Копиране в колекцията

en: Move to Collection
bg: Преместване в колекцията

en: Move Tracks to Trash
bg: Преместване на песните в кошчето

en: Delete Tracks
bg: Изтриване на записи

en: More...
bg: Повече...

en: &Add to Playlist
bg: &Добавяне към списъка за възпроизвеждане

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
bg: За&местване на списъка за възпроизвеждане

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
bg: Организиране на файловете

en: &Edit Track Details
bg: &Редактиране на информацията

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Filter Files
bg: Филтране на файлове

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
bg: Файловият браузър ви позволява да разглеждате файловете на компютъра. Можете да ги добавяте към списъка за възпроизвеждане или да извършвате основни операции.

en: &Move to Trash
bg: &Преместване в кошчето

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
bg: Потвърждение за изтриване

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този елемент?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези %1 елемента?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
bg: Потвърждаване на преместването в кошчето

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да преместите тези %1 елемента в кошчето?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да премахнете тези %1 списъка?

en: Home
bg: Домашна

en: Automated Playlist Generator
bg: Автоматизиране генератор на списъци за възпроизвеждане

en: Create playlists by specifying criteria
bg: Създаване на списъци за възпроизвеждане чрез задаване на критерии

en: Add new preset
bg: Добавяне на нова фиксирана настройка

en: Edit selected preset
bg: Редактиране на избраната предварителна настройка

en: Delete selected preset
bg: Изтриване на избраната предварителна настройка

en: Import a new preset
bg: Внасяне на нова предварителна настройка

en: Export the selected preset
bg: Изнасяне на избраната предварителна настройка

en: Run APG with selected preset
bg: Стартиране на APG с избрана предварителна настройка

en: APG Presets
bg: Предварителни настройки за APG

en: Generator Optimization
bg: Оптимизация

en: Speed
bg: Скорост

en: Accuracy
bg: Точност

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
bg: Редактиране на условие

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
bg: Тип съвпадение:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
bg: Това условие замества друго,
    което в момента не е заредено или е деактивирано.
    Първоначалното му име е било %1.

en: This bias has no settings.
bg: Това условие няма настройки.

en: Dynamic Playlists
bg: Динамични списъци за възпроизвеждане

en: Dynamically updating parameter based playlists
bg: Динамично актуализиране на списъци за възпроизвеждане, базирани на параметри

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
bg: С динамичен списък за възпроизвеждане Amarok се превръща във ваш личен диджей, който автоматично избира песни за вас въз основа на редица избрани от вас параметри.

en: Previous:
bg: Преди:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
bg: Брой изпълнени песни, които да останат в списъка за възпроизвеждане.

en: Upcoming:
bg: След:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
bg: Брой неизпълнени записи, които да бъдат добавени в списъка за възпроизвеждане.

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
bg: Включен

en: Turn dynamic mode on.
bg: Включване на "динамичен режим".

en: Duplicates
bg: Дубликати

[ctx: Tooltip for dynamic playlist setting button]
en: Allow duplicate tracks in result
bg: Разрешаване на дублиращи се записи в резултата

en: New
bg: Нов

en: New playlist
bg: Нов списък за възпроизвеждане

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit the selected playlist or bias
bg: Редактиране на избрания списък за възпроизвеждане или условие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete the selected playlist or bias
bg: Изтриване на избрания списък за възпроизвеждане или условие

en: Repopulate
bg: Замяна

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
bg: Заместване на следващите записис с нови.

en: &Rename playlist
bg: &Преименуване на списъка за възпроизвеждане

en: &Add new Bias
bg: &Добавяне на ново условие

en: &Clone Playlist
bg: &Клониране на списъка за възпроизвеждане

en: &Delete playlist
bg: &Изтриване на списък за възпроизвеждане

en: &Edit bias...
bg: &Редактиране на условие...

en: &Clone bias
bg: &Клониране на условие

en: &Delete bias
bg: &Изтриване на условие

en: &Add new bias
bg: &Добавяне на ново условие

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
bg: Браузърът на списъка за възпроизвеждане вижда внесените и локалните списъци със записи. Можете да създавате динамични списъци и да управлявате подкастовете.

en: Add Folder
bg: Добавяне на директория

en: Visible Sources
bg: Видими източници

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
bg: Папките се показват само в <b>обединен изглед</b>.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
bg: Нова папка

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
bg[0]: Един списък за възпроизвеждане
bg[1]: %1 списъка за възпроизвеждане

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
bg: Зареждане...

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
bg[0]: Един списък за възпроизвеждане
bg[1]: %1 списъка за възпроизвеждане

en: Source
bg: Източник

en: Create an Empty Playlist
bg: Създаване на празен списък за възпроизвеждане

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
bg: &Нов

en: &Rename...
bg: &Преименуване...

en: &Delete...
bg: &Изтриване...

en: &Export As...
bg: &Изнасяне като...

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
bg[0]: песен
bg[1]: %1 песни

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
bg: Премахване на %1 от %2

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
bg[0]: 1 списъка за възпроизвеждане
bg[1]: %1 списъка за възпроизвеждане

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
bg[0]: Премахване на песен от %2
bg[1]: Премахване на %1 песни от %2

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is playlist name, %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete playlist <i>%1</i> from %2?
bg: Да се изтрие ли списъкът за възпроизвеждане <i>%1</i> от %2?

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is the playlist count (always more than 1), %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete %1 playlists from %2?
bg: Да се изтрие ли списъкът за възпроизвеждане %1 от %2.

en: Confirm Playlist Deletion
bg: Потвърждаване на изтриването на списъка за възпроизвеждане

en: Use relative path for &saving
bg: Относителен път за &запис

en: Save As
bg: Запис като

en: &Rename Folder...
bg: &Преименуване...

en: &Delete Folder
bg: &Изтриване

en: New name
bg: Ново име

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
bg: Въведете ново име на директорията:

en: Confirm Delete
bg: Потвърждение за изтриване

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази папка и нейното съдържание?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
bg: Подкастове

en: List of podcast subscriptions and episodes
bg: Списък с абонаменти за подкаст и епизоди

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
bg: Управление на подкастовете, за които сте абонирани и техните епизоди. Свалянето на епизодите също се контролира от тук. Можете да настроите Amarok да го прави автоматично.

en: &Add Podcast
bg: &Добавяне на подкаст

en: &Update All
bg: &Обновяване на всички

en: Import OPML File
bg: Внасяне на OPML файл

en: By
bg: По

[ctx: Podcast published on date]
en: On
bg: На

en: File Size:
bg: Големина на файл:

en: Subscription Date:
bg: Дата на абонамента:

en: Keywords:
bg: Ключови думи:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
bg: Добавяне на подкаст...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
bg: добавяне на подкаст...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
bg: Обновяване на всички подкастове

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
bg: Настройване на подкастовете...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
bg: Интервал на сканиране...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
bg[0]: Един канали
bg[1]: %1 канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
bg: Заглавие

en: Summary
bg: Резюме

en: Add Podcast
bg: Добавяне на подкаст

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
bg: Въведете URL адреса на RSS 1.0/2.0 или Atom емисията:

en: Saved Playlists
bg: Записани списъци за възпроизвеждане

en: User generated and imported playlists
bg: Използване на генерирани и внесени списъци за възпроизвеждане

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
bg: Създаване, редактиране, подреждане и зареждане на списъци за възпроизвеждане. Amarok автоматично добавя намерените при сканирането списъци. Новите също се показват тук.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
bg: Интернет браузърът ви позвоялва да разглеждате ресурси в Мрежата, които могат да бъдат интегрирани с Amarok. Стандартно програмата има няколко такива, но чрез скриптовете могат да бъдат добавяни още.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
bg: Общи

en: Configure General Options
bg: Общи настройки

en: Local Collection
bg: Локална колекция

en: Configure Local Collection
bg: Конфигуриране на локалната колекция

en: Metadata
bg: Метаданни

en: Configure Metadata Handling
bg: Конфигуриране на обработката на метаданни

en: Playback
bg: Изпълнение

en: Configure Playback
bg: Настройване на изпълнението

en: Notifications
bg: Уведомления

en: Configure Notifications
bg: Настройване на уведомленията

en: Database
bg: БД

en: Configure Database
bg: Настройване на БД

en: Plugins
bg: Приставки

en: Configure Plugins
bg: Настройки на приставките

en: Scripts
bg: Скриптове

en: Configure Scripts
bg: Конфигуриране на скриптовете

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
bg: Настройки на колекция

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
bg: Директории на колекцията

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
bg: Тези папки ще бъдат сканирани за носители, които да съставляват вашата колекция. Можете да щракнете с десния бутон на мишката върху дадена папка, за да я сканирате отново, ако преди това е била избрана:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
bg: Внасяне на музика

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
bg: Дали Amarok трябва да транскодира песни, когато се копират или преместват в локалнатата колекция.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
bg: Транскодиране на песни:

en: Amarok was able to establish a successful connection to the database.
bg: Amarok успя да установи успешна връзка с базата данни.

en: Success
bg: Успех

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
bg: Базата данни на amarok отчете следните грешки:
    %1
    В повечето случаи ще трябва да отстраните тези грешки, преди Amarok да заработи правилно.

en: Changes to database settings only take
    effect after Amarok is restarted.
bg: Промените в настройките на базата данни се извършват само
    след рестартиране на Amarok.

en: Database settings changed
bg: Настройките на базата данни са променени

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
bg: парола

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
bg: Поставете отметка, за да разрешите използването на външна база данни. По подразбиране вече има вградена база данни MySQL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
bg: Вътрешна БД MySQL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
bg: Настройване на връзките

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
bg: &Сървър:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
bg: Въведете името на съществуващия MySQL сървър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Port)
en: P&ort:
bg: П&орт:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
bg: Въведете номера на порта за достъп до сървъра. По подразбиране е порт 3306.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
bg: Потре&бителско име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
bg: Въведете паролата за потребителя по подразбиране.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
bg: &Парола:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
bg: Въведете потребителското име за достъп до базата данни с пълни права за достъп.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
bg: &БД:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
bg: Въведете името на базата данни. Предварително зададената стойност по подразбиране е amarokdb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
bg: Тестване на връзката с базата данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Info)
en: Amarok expects the above database and user account to already exist. This user also requires full access to the database. Changes only take effect after Amarok is restarted.
bg: Amarok очаква горната база данни и потребителският акаунт вече да съществуват. Този потребител също така изисква пълен достъп до базата данни. Промените влизат в сила само след рестартиране на Amarok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
bg: Ако базата данни все още не е създадена, можете да използвате следните команди на S&QL (след като замените паролата с правилната):

en: Excluded Labels
bg: Изключети етикети

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
bg: Добавяне на този етикет в списъка с изключени етикети

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
bg: Добавяне на етикет за изключване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
bg: Избраните етикети няма да бъдат засегнати от синхронизирането на статистиката

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
bg: Общи настройки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
bg: Включване на иконата на Amarok в системния панел.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
bg: Показване на и&кона в системния панел

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
bg: Поставете отметка, за да разрешите автоматичното извличане на корици от Интернет.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
bg: Автоматично сваляне на обложки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
bg: Поставете отметка, за да разрешите анимациите при сгъване на контекстните аплети.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
bg: Показване на фонови изображения в панела на браузъра

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
bg: Опции на списъците за възпроизвеждане

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
bg: Поставете отметка, за да превъртите списъка за възпроизвеждане така, че текущата песен да е винаги видима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
bg: Автоматично превъртане на списъка за възпроизвеждане до текущия запис

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
bg: Настройки на лентата на настроението

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
bg: <b>Забележка</b>: Файловете *.mood трябва да се създават ръчно. За допълнителната информация посетете <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">съответната страница в KDE UserBase</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
bg: Лентата за настроение  дава възможност за визуална навигация във вашата музика.
    Моля, имайте предвид, че тази функция изисква външен инструмент  "Moodbar Generator".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
bg: Показване на лентата за настроение в лентата за прогрес

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
bg: Стил на лентата за настроение

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
bg: Изберете стила на лентата за настроение

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
bg: Подразбиране (системни цветове)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
bg: Гневно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
bg: Замразено

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
bg: Щастливо

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Normal
bg: Нормално

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
bg: Малко (200 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
bg: Средно (400 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
bg: Голямо (800 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
bg: Огромно (1600 px)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
bg: Синхронизиране на оценките

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
bg: Синхронизиране на времената на първо възпроизвеждане

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
bg: Синхронизиране на времената на последно възпроизвеждане

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
bg: Синхронизиране на броя възпроизвеждания

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
bg: Синхронизиране на етикетите

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
bg: Синхронизиране на %1

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
bg[0]: (%2едно изключение%3)
bg[1]: (%2%1 изключения%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
bg: Етикети на файловете

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
bg: Записване на промените в метаданните (включително оценката "звезди") обратно в оригиналния файл.
    Можете също така да предотвратите записването обратно, като защитите файла от запис.
    Това може да е добра идея, ако в момента
    споделяте тези файлове чрез интернет.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
bg: Записване на метаданни във файл

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
bg: Записване на данни за промяна на възпроизвеждането
    (например оценка, време на последното възпроизвеждане
    брой възпроизвеждания), като етикети обратно във файла.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
bg: Записване на информацията във файл

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
bg: Записване на променените корици обратно във файла.
    Това ще замени съществуващите вградени корици.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
bg: Записване на корици във файл, максимален размер:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
bg: Намаляване мащаба да кориците, при необходимост.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
bg: Ако е избрано, Amarok ще използва програмата на Mozilla
    за засичане кодировката на знаците, за да се опита автоматично да определи
    символни набори, използвани в ID3 таговете.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
bg: Автоматично откриване кодировката на ID3 eтикетите

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
bg: Синхронизиране на статистиките

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_syncedCollectionsLabel)
en: <b>Check collections to keep them synchronized.</b> This includes scrobbling of tracks played on iPods if you have Last.fm plugin configured
bg: <b>Проверявайте колекциите, за да ги синхронизирате.</b> Това включва създаването на тематични радиостанции (scrobbling) на песните, възпроизвеждани на iPod, ако имате конфигурирана приставка Last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
bg: Забравяне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
bg: Настройване…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
bg: Добавяне…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
bg: Синхронизиране…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
bg: Общи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
bg: Включете тази отметка, ако искате да виждате информационен екран. Той показва кратка информация за записа.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
bg: Използване на екранно меню

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
bg: Про&дължителност:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
bg: Време в милисекунди за показване на информационния прозорец. Стойността трябва да е между 500 и 10 000 мс.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
bg: Безкрайно

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en:  ms
bg:  мс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
bg: &Екран:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
bg: Екранът, на който трябва да се показва информациония прозорец.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
bg: Включете тук, ако искате потребителски цветове в прозореца.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
bg: Използване на &потребителски цветове

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
bg: Цветът на текста в информационния прозорец..

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
bg: Цвят на текста:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
bg: Натиснете и изберете цвят на текста.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
bg: Ако е поставена отметка, се активира полупрозрачността, ако се поддържа от системата ви.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
bg: &Прозрачност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
bg: Мащаб на шрифта:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
bg: Поставете отметка, за да използвате системното известие.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
bg: Използване на &системни известия

en: Current Phonon backend does not support volume fading
bg: Текущият модул на Phonon не поддържа затихване на силата на звука

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
bg: Ако е включена тази отметка, Amarok<br>ще продължи изпълнението от същото мястото, където е била спряна предишната сесия - досущ като касетофон.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
bg: &Изпълнение при стартиране

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
bg: <html>Активирайте тази опция, за да започвате да възпроизвеждате винаги, когато към списъка за възпроизвеждане се добавят песен или повече песни с помощта на мишката, натискане на Enter или когато списъкът за възпроизвеждане бъде заменен. Не прави нищо, ако нещо вече се възпроизвежда.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
bg: Започнете да възпроизвеждате, когато песните са добавени в списъка за възпроизвеждане

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
bg: Затихване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
bg: Затихване при спиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
bg: Затихване при пауза

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
bg: Продължителност на затихването между записите в милисекунди.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
bg: Опции за заспиване на системата

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
bg: Ако е включено, Amarok ще предотврати автоматичното спиране на системата, ако тя възпроизвежда песен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
bg: &Забраняване на автоматичното заспиване при възпроизвеждане

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
bg: Ако е разрешено, Amarok ще постави на пауза текущо възпроизвежданата песен при заспиване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
bg: &Пауза на възпроизвеждането при заспиване

en: Collections
bg: Колекции

en: Internet Services
bg: Интернет услуги

en: Statistics importers
bg: Вносители на статистически данни

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
bg: Ръчно инсталираните скриптове не могат да бъдат обновени автоматично. Продължаване?

en: Select Archived Script
bg: Избор на архивиран скрипт

en: Invalid Archive
bg: Невалиден архив

en: Invalid Script File
bg: Невалиден скрипт

en: Another script with the name %1 already exists
    Existing Script's Version: %2
    Selected Script's Version: %3
bg: Вече съществува скрипт с името %1
    Версия на съществуващия скрипт: %2
    Версия на избрания скрипт: %3

en: The script %1 was successfully installed
bg: Скриптът %1 е инсталиран успешно

en: Generic
bg: Общи

en: Lyrics
bg: Текст

en: Scriptable Service
bg: Скриптова услуга

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
bg: Премахване на скриптове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
bg: Инсталиране на локален скрипт

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
bg: Конзола за скриптове

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
bg: Включване на конзолата за скриптове.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
bg: Включване на конзолата за скриптове

en: Search Scripts
bg: Търсене (скриптове)

en: Main Script File
bg: Основен скриптов файл

en: Applet Icon File
bg: Файл с икона за аплет

en: Images
bg: Изображения

en: Display
bg: Показване

en: %1 track | %1 tracks
bg[0]: %1 запис
bg[1]: %1 записа

en: Disc %1
bg: Диск %1

en: &Queue
bg: &Поставяне на опашката

en: Edit Track Details
bg: Редактиране на информацията

[ctx: The title of the analyzer config dialog]
en: %1 config
bg: %1 конфигурация

en: Bar width:
bg: Широчина на лентата:

en: %1 pixel | %1 pixels
bg[0]: %1 пиксел
bg[1]: %1 пиксела

en: Show fadebars:
bg: Показване на заглушителите:

en: Bars fall speed:
bg: Скорост на заглушаване

en: Frequency range:
bg: Честотен диапазон:

en: Sample size:
bg: Дискретизация:

en: Play Count
bg: Брояч

en: Score
bg: Точки

en: Last played
bg: Последно изпълнение

en: Never
bg: Никога

en: Add label
bg: Добавяне на етикет

en: Remove label
bg: Премахване на етикет

en: Show in Media Sources
bg: Показване в Медийни източници

en: Add to blacklist
bg: Добавяне към черен списък

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
bg: Етикети

en: Reload
bg: Презреждане

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
bg: Настройки

en: Labels: No track playing
bg: Етикети: Не се възпроизвеждат песни

en: Labels: Fetching...
bg: Етикети: Извличане...

en: Labels: %1
bg: Етикети: %1

en: Labels for %1 by %2
bg: Етикети за %1 от %2

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: Blacklist Settings
bg: Настройки за черен списък

en: Replacement Settings
bg: Настройки за заместване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
bg: Да не се показват следните етикети:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
bg: Етикети, съответстващи на изпълнителя

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
bg: Етикети, съответстващи на заглавието

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
bg: Етикети, съответстващи на албума

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
bg: Черен списък:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
bg: Настройки на етикетите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
bg: Минимална оценка на етикета:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
bg: Показване само на етикети, които са оценени с поне толкова висока оценка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
bg: Максимален брой етикети за показване:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
bg: Да не се показват повече от този брой етикети.
    Обърнете внимание, че личните етикети ще бъдат показвани винаги.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
bg: Показване на личните етикета с оценка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
bg: Влияе върху размера на шрифта на личните етикети.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
bg: Автоматично добавяне на изтеглени етикети, ако такива не са зададени

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
bg: Добавяне само на етикети, които са оценени поне толкова високо.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
bg: Цвят за зададените етикети:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
bg: Цвят за фона на етикетите:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
bg: Задава цветовете на етикетите в съответствие с текущата цветова схема.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
bg: Нулиране на цветовете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
bg: Замяна на изтегления етикет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
bg: с

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
bg: Добавяне

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
bg: Това ще ви помогне да поддържате колекцията си от етикети чиста, като заменяте изтеглените етикети според предпочитанията си.
    Например "хип-хоп" -> "хип-хоп"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
bg: Изтеглен етикет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
bg: Замяна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
bg: Премахване на избраното

en: Lyrics config
bg: Настройки за текстове

en: Font size:
bg: Размер на шрифта:

en: Text alignment:
bg: Подравняване:

en: Align left
bg: Подравняване наляво

en: Align right
bg: Подравняване надясно

en: Align center
bg: Центриране

en: Font:
bg: Шрифт:

en: Toggle auto scroll
bg: Превключване на автоматично превъртане

en: Reload lyrics
bg: Презареждане на текста

en: No lyrics found
bg: Не е открит текст

en: Suggestions:
bg: Предложения:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
bg: Заглавие:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
bg: Изпълнител:

en: Configure Playlist Info Applet
bg: Настройване на аплета с информация за списъка за възпроизвеждане

en: Width
bg: Ширина

[ctx: %1 is the artist for which similars are currently shown]
en: Similar to <b>%1</b>
bg: Подобни на <b>%1</b>

[ctx: Artist's listener and playcount from Last.fm]
en: %1 listeners<br>%2 plays
bg: %1 слушатели<br>%2 възпроизвеждания

[ctx: Number of user's own scrobbles of an artist on Last.fm, appended to previous string if not 0]
en: <br>%1 plays by you
bg: <br>%1 изпълняван от вас

en: Songkick Concert Information
bg: Информация за концерт от Songkick

en: Concerts
bg: Концерти

en: Reload Songkick
bg: Презареждане на Songkick

en: Concert information is being fetched.
bg: Изтегляне на информация за концерт.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
bg: Невъзможно изтегляне. Моля, проверете връзката си с Интернет: %1

en: There was no information found for this track
bg: Не е открита информация за този запис

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
bg: Презреждане на подпрозорците

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
bg: Презареждане на раздели, съдържащи следното заглавие и изпълнител

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
bg: Изпълнител

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
bg: Раздели

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
bg: Презреждане на подпрозорците

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
bg: Раздели: Получаване...

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
bg: Няма раздели за %1 от %2

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
bg: Раздели Грешка при извличане

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
bg: Раздели: %1 - %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
bg: Настройки на разделите

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
bg: Пререждане на разделите

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
bg: Настройки на текущата песен

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
bg: Получаване на раздели за

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
bg: Китара

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
bg: Бас

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
bg: раздел, предоставен от:

en: Previous
bg: Предишен

en: Next
bg: Следващ

[ctx: Disable automatic page changes when track changes in Wikipedia applet]
en: Don't change page automatically
bg: Страницата да не се обновява автоматично

en: Track
bg: Запис

[ctx: Right-click menu option for links in Wikipedia applet]
en: Copy Link to Clipboard
bg: Копиране на препратката в клипборда

[ctx: Right-click menu option for images in Wikipedia applet]
en: Copy Image to Clipboard
bg: Копиране на изображението в клипборда

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
bg: Не беше намерена информация в Уикипедия: %1

en: No information found...
bg: Няма информация...

[ctx: Search pattern for an artist or band]
en: .*\(.*(artist|band).*\)
bg: .*\(.*(изпълнител|група).*\))

[ctx: Search pattern for a composer]
en: .*\(.*(composer|musician).*\)
bg: .*\(.*(композитор|музикант).*\))

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
bg: .*\(.*(албум|композиция|саундтрак).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
bg: .*\(.*(песен|запис).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
bg: %1 е необходим за търсене в Уикипедия.

en: Choose Language
bg: Избор на език

[ctx: A message (link) shown for clicked non-Wikipedia links in Wikipedia applet. %1 is the url of the link]
en: Click to open %1 in a web browser
bg: Кликнете за отваряне на %1 в браузър

en: Configure Applets...
bg: Настройване на аплетите...

en: &Context
bg: &Контекст

en: No labels found on Last.fm
bg: В Last.fm няма намерени етикети

en: Unable to retrieve from Last.fm
bg: Невъзможност за извличане от Last.fm

en: No connection to Last.fm
bg: Няма връзка с Last.fm

en: ontour
bg: на турне

en: dates
bg: дати

en: Do not show under Various Artists
bg: Да не се показва в "Сборни формации"

en: Show under Various Artists
bg: Показване в "Сборни формации"

en: %1 - Stopped %2
bg: %1 - спряно %2

en: Playback Ended Markers
bg: Маркер за край на изпълнението

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
bg: Обновяване на колекцията

en: Audio CD
bg: Компактдиск

en: Ogg Vorbis is a fully free and unencumbered compressed audio format that is perfect for storing your compressed music on your computer. The sound quality is slightly better than MP3 at the same bitrate. Note that not all mobile players support the Ogg Vorbis format.
bg: Ogg Vorbis е изцяло свободен аудио формат, който е перфектен за съхранение на компресирана музика на компютъра. Качеството на звука е малко по-добро от това на MP3 при същия битрейт. Имайте предвид, че не всички мобилни плейъри го поддържат.

en: FLAC is a lossless compressed audio format free of any patents or license fees. It maintains perfect CD audio quality while reducing file size by about 50%. Because the filesize is much larger than Ogg Vorbis or MP3 it is not recommended if you want to transfer your music to a mobile player.
bg: Flac е аудио формат за компресиране без загуби и е свободен от патенти или лицензни такси. Има качеството на компактдиска като в същото време намалява големината на файла с около 50 %. Тъй като големината на файловете е доста по-гоялма от тази на Ogg Vorbis или Mp3, не се препоръчва за прехвърляне на музиката върху преносим плеър.

en: WAV is a basic, uncompressed audio file format. It takes up a lot of space but maintains perfect quality. It is generally not recommended unless you know what you are doing. If you want perfect quality, use FLAC instead.
bg: Wav е основен, некомпресиран аудио формат. Файловете са големи, но качеството е перфектно. Не се препоръчва, освен ако не знаете точно какво правите. Ако искате перфектно качество, може би трябва да пробвате Flac.

en: MP3 is the de facto standard in compressed audio compatible with almost all mobile players. It is however non free and generally not recommended.
bg: Mp3 е фактическият стандарт в компресираното аудио и е съвместим с почти всички преносими плеъри. Този формат обаче не е свободен и поради тази причина не се препоръчва.

en: Audio CD settings - Amarok
bg: Настройки на компактдиска - Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
bg: Налични формати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
bg: Разширени

en: Loading remote collection from host %1
bg: Изтегляне на колекция от %1

en: Music share at %1
bg: Дял в %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
bg: Обновяване на схемата на базата данни на Amarok. Моля, не затваряйте Amarok сега, тъй като това може да доведе до повреда на базата данни.

en: Updating Amarok database schema
bg: Обновяване на схемата на базата данни на Amarok

en: Source track does not exist: %1
bg: Източникът не съществува: %1

en: Could not create directory: %1
bg: Невъзможно създаване на директория: %1

en: Transferring: %1
bg: Прехвърляне: %1

en: Transcoding: %1
bg: Транскодиране: %1

en: Removing: %1
bg: Премахване: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
bg: <ul><li>%1</li></ul>В повечето случаи това означава, че не всички песни са били внесени.<br>Погледнете <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Ръководството на Amarok</a> за информация относно дублиращи се песни.

en: Errors During Collection Scan
bg: Грешки при сканирането на колекцията

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
bg: Открити са дубликати, вторият файл ще бъде пренебрегнат:
    %1
    %2

en: &Configure Device
bg: &Настройване на устройството

en: &Eject Device
bg: &Изваждане на устройството

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
bg: Повторно добавяне на осиротели и забравени остарели песни

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
bg: Успешна инициализация.

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
bg: Базата данни на iTunes е успешно записана в %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
bg: Записването на базата данни на iTunes в %1 е неуспешно без индикация за грешка

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
bg: Записването на базата данни на iTunes в %1 е неуспешно: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
bg: Прекъсната връзка с iPod/iPad/iPhone

en: Unknown Collection
bg: Неизвестна колекция

en: Unknown Artist
bg: Неизвестен изпълнител

en: Unknown track
bg: Неизвестен запис

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
bg[0]: Грешка при обработка на песента (повече информация за това има в дневника за отстраняване на грешки в Amarok)
bg[1]: Грешка при обработката на %1 песени (повече информация за това има в дневника за отстраняване на грешки в Amarok)

[ctx: Infrequently displayed message, don't bother with singular forms. %1 to %3 are numbers, %4 is the 'Failed to process ...' sentence or an empty string.]
en: Done consolidating iPod files. %1 orphaned tracks matched with stale iTunes database entries, %2 stale database entries removed, %3 orphaned tracks added back to the iTunes database. %4
bg: Обединяването на файловете на iPod приключи. %1 осиротели песни съвпаднаха с остарели записи в базата данни на iTunes, %2 остарели записа са премахнати, %3 осиротели записи са върнати в базата данни на iTunes. %4

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
bg[0]: Една песен е прехвърлена в %2.
bg[1]: Прехвърлени са %1 песни в %2.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
bg[0]: Транскодирана е една песен в %2.
bg[1]: Транскодирани са %1 песни в %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
bg[0]: Прехвърлянето е прекъснато. Успешно беше прехвърлена 1 песен.
bg[1]: Прехвърлянето е прекъснато. Успешно бяха прехвърлени %1 песни.

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
bg[0]: %2 една песен вече беше там.
bg[1]: %2 %1 песни вече бяха там.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
bg: Прехвърлени песни към %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
bg[0]: Една песен е прехвърлена успешно, но прехвърлянето на някои други е неуспешно.
bg[1]: %1 песни са прехвърлени успешно, но прехвърлянето на някои други е неуспешно.

en: Transfer of tracks failed.
bg: Прехвърлянето на песните е неуспешно.

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
bg[0]: Една песен не беше прехвърлена, защото щеше да надхвърли капацитета на iPod.<br>
bg[1]: %1 песни не бяха прехвърлени, защото щяха да надхвърлят капацитета на iPod.<br>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
bg: <i>Amarok резервира %1 в iPod за запис в базата данни на iTunes.</i><br>

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
bg[0]: Една песен не беше копирана, защото нямаше да може да се възпроизвежда - нейният формат %2 не се поддържа.<br>
bg[1]: %1 песни не бяха копирани, защото нямаше да могат да се възпроизвеждат - форматите им не се поддържат (%2).<br>

en: Copy/move/transcode of one file failed.<br> | Copy/move/transcode of %1 files failed.<br>
bg[0]: Копирането/преместването/транскодирането на един файл е неуспешно.<br>
bg[1]: Копирането/преместването/транскодирането на %1 файла е неуспешно.<br>

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
bg[0]: Една песен не беше прехвърлена поради вътрешна грешка в Amarok.<br>
bg[1]: %1 песни не бяха прехвърлени поради вътрешна грешка в Amarok.<br>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
bg: <i>Подробности можете да намерите в изхода за отстраняване на грешки в Amarok.</i><br>

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
bg: Останалите не бяха прехвърлени, защото колекцията iPod изчезна.<br>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
bg: Причини за грешката: %1<br>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
bg[0]: Премахване на една песен от iPod
bg[1]: Премахване на %1 песни от iPod

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
bg: Четене на песни от iPod

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
bg: Остарели песни

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
bg: Осиротели песни

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
bg: Открити остарели и/или осиротели песни в%1. Можете да разрешите ситуацията, като използвате действието за събиране <b>%2</b>. Можете също така да прегледате песните в раздела Запазени списъци за възпроизвеждане.

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
bg: Свързването с iPhone, iPad или iPod touch е неуспешно.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
bg: Настройки на iPod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
bg: Име на iPod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
bg: Транскодиране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelComboLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Model:
bg: Модел:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
bg: &Инициализиране на iPod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
bg: Данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
bg: Поколение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel)
en: Video:
bg: Видео:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
bg: Обложка на албум:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
bg: Решаване на проблеми

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
bg: Файл SysInfo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
bg: Файл SysInfoExtended:

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
bg: Базата данни на iTunes не може да бъде анализирана поради недокладвана грешка.

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
bg: Неразпознат модел

en: iPod model was not recognized.
bg: Моделът на iPod не беше разпознат.

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
bg: Семейството %1 използва файл %2, за да генерира правилната контролна сума на базата данни.

en: %1 family needs %2 file to generate correct database checksum.
bg: Семейството %1 се нуждае от файла %2,  за да генерира правилната контролна сума за базата данни.

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
bg: Семейство %1 вероятно използва hash-AB, за да генерира правилна контролна сума на базата данни. libgpod (от версия 0.8.2) не знае как да я изчисли, но се опитва да зареди динамично външна библиотека libhashab.so, за да го направи.

en: Autodetect (%1 file(s) present)
bg: Автоматично откриване (%1 файл(а) на разположение)

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
bg: Поддържано

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
bg: Неподдържано

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
bg: Наличен

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
bg: <b>Не е открит</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
bg: Ненужно

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
bg: <b>%1</b><br><br>Като мярка за безопасност Amarok ще <i>откаже да прави записи</i> в iPod. (промяната на базата данни на iTunes може да я накара да изглежда празна от гледна точка на устройството)<br>За повече информация вижте файла <a href='%2'>README.overview</a> от хранилището за източници на libgpod.

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
bg: <b>%1</b><br><br>Горният проблем не позволява на Amarok да използва вашия iPod. Можете да се опитате да възстановите критичните папки и файлове на iPod (включително базата данни на iTunes), като използвате бутона <b>%2</b> по-долу.<br><br> Инициализирането на iPod <b>унищожава базата данни с песни и снимки на iPod </b>, но не би трябвало да изтрие никакви песни. Те ще се превърнат в осиротели.

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
bg: Неуспешен опит за запис на SysInfo: %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
bg: Неуспешно записване на файла SysInfo поради неотчетена грешка

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
bg: Не може да инициализира iPod поради неотчетена грешка.

en: Copying Tracks Failed
bg: Копирането беше неуспешно

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
bg: Записите не бяха копирани - вече се извършва копиране в това устройство

en: Unsupported format: %1
bg: Неподдържан формат: %1

en: Already on device
bg: Вече е на устройството

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
bg: Записите не бяха копирани - те са вече там

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
bg: Записите не бяха копирани - няма достатъчно място

en: Transferring Tracks to Device
bg: Прехвърляне на записи към устройство

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
bg[0]: %1 запис не беше копиран в устройството
bg[1]: %1 записа не бяха копирани в устройството

en: The track failed to copy to the device
bg: Записът не беше копиран в устройството

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
bg[0]: Неизтрит запис:
bg[1]: Неизтрити записи:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
bg[0]: Неуспешно изтриване на запис
bg[1]: Неуспешно изтриване на записи

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
bg: %1 записа вече се изтриват.

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
bg[0]: Изтриване на запис от устройство
bg[1]: Изтриване на записи от устройство

en: &Disconnect Device
bg: &Разкачване на устройството

en: Media Device playlists
bg: Списъци за възпроизвеждане (устройства)

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
bg: Подкасти на %1

en: Could not connect to MTP Device
bg: Грешка при скачване с MTP устройство

en: Could not copy track from device.
bg: Копирането на записа от устройството беше неуспешно.

en: Unknown Album
bg: Неизвестен албум

en: Unknown Genre
bg: Неизвестен жанр

en: Could not delete item
bg: Записът не може да бъде изтрит

en: Delete failed
bg: Изтриването беше неуспешно

en: Could not save playlist.
bg: Списъкът за възпроизвеждане не може да бъде записан.

en: Playdar Collection
bg: Колекция Playdar

en: Source collection removed
bg: Колекцията от източника е премахната

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
bg: Класика

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете тази песен? Тя ще бъде премахната от %2 и от основния носител за съхранение.
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете тези %1 песни? Те ще бъдат премахнати от %2 и от основния носител за съхранение.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
bg[0]: Наистина ли искате да преместите тази песен в кошчето? Тя ще бъде премахната от %2.
bg[1]: Наистина ли искате да преместите тези %1 песни в кошчето? Те ще бъдат премахнати от %2.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
bg[0]: Наистина ли искате да преместите тази песен? Тя ще бъде преименувана, а оригиналът ще бъде изтрит.
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете тези %1 записа? Ще бъдат прехнати не само от колекцията, но и от диска.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
bg: Преместване на файлове

[ctx: rename files button]
en: &Rename
bg: &Преименуване

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
bg[0]: Възникна проблем и тази песен не може да бъде премахната. Уверете се, че в папката може да се записва.
bg[1]: Възникна проблем и %1 песни не можаха да бъдат премахнати. Уверете се, че в папката може да се записва.

en: Unable to remove tracks
bg: Песните не могат да бъдат премахнати

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
bg: Колекцията няма достатъчно свободно пространство или не може да се записва.

en: Do you want to remove empty folders?
bg: Желаете ли да премахнете празните папки?

en: Remove empty folders?
bg: Премахване на празните папки?

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
bg: %1 (%2 от %3)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
bg: %1 (от %2)

en: today
bg: днес

en: last week
bg: миналата седмица

en: last month
bg: миналия месец

en: two months ago
bg: преди два месеца

en: three months ago
bg: преди три месеца

en: Trash
bg: Кошче

en: Moving to trash: %1
bg: Преместване в кошчето: %1

en: &Delete Episode
bg: &Изтриване на епизод

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този епизод?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези %1 епизоди?

en: Yes, delete from %1.
bg: Да, изтриване от %1.

en: &Delete Channel and Episodes
bg: &Изтриване на канала и епизодите

en: &Activate This Collection
bg: &Активиране на колекцията

en: File <i>%1</i> suggests that we should use <i>%2</i> as music folder on the device, but it doesn't exist. Falling back to <i>%3</i> instead
bg: Фалът <i>%1</i> предполага, че трябва да използваме <i>%2</i> като папка за музика на устройството, но такава папка не съществува. Връщане към <i>%3</i> вместо това

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
bg: %1 (не е активирана)

en: Configure USB Mass Storage Device
bg: Настройване на USB устройство за съхранение на данни

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
bg[0]: Премахване на една песен от %2
bg[1]: Премахване на %1 песни от %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
bg: Настройки на USB устройство за съхранение на данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
bg: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
bg: Автоматично използване при свързване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
bg: Музика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
bg: Папка за музиката:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_filenameSchemeBox)
en: Filename scheme of tracks that are added to the device
bg: Схема на имената на файловете, които се добавят към устройството

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
bg: Папка за подкастовете:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: Reason why a track is not playable]
en: Underlying playlist is empty
bg: Основният списък за изпълнение е празен

en: When Amarok was last closed, this track was at %1, but Amarok cannot find this track on the filesystem or in any of your collections anymore. You may try plugging in the device this track might be on.
bg: При последното затваряне на Amarok тази песен се е намирала в %1, но Amarok вече не може да открие тази песен във файловата система или в някоя от вашите колекции. Може да опитате да включите устройството, на което може да се намира тази песен.

en: Stream (%1)
bg: Поток (%1)

en: Url is not a local file
bg: URL адресът не е локален файл

en: Could not create a temporary file to download playlist.
bg: Не може да се създаде временен файл за изтегляне на списъка за възпроизвеждане.

en: Downloading remote playlist
bg: Изтегляне на отдалечен списък за възпроизвеждане

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
bg: Списъкът за възпроизвежда от %1 не може да бъде прочетен

en: The used file extension is not valid for playlists.
bg: Използваното разширение на файла не е валидно за списъци за възпроизвеждане.

en: Unknown playlist format
bg: Неизвестен формат на списъка за възпроизвеждане

en: Playlist_%1
bg: Списък_%1

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
bg: Настройване на името на файла на подкаста

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
bg: Настройване на оформлението на имената на файловете на подкаста

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
bg: Зададено от канала за подкаст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
bg: потребителски

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
bg: Налични полета : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
bg: Настройване на подкаст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, UrlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_urlLabel)
en: URL:
bg: URL-адрес:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
bg: Място за съхранение:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
bg: Ако е включена тази отметка, Amarok автоматично ще сканира за обновления на подкастовете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
bg: Автоматично сканиране за обновления

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
bg: Сваляне на запис

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
bg: Сваляне на записа веднага след като е възможно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
bg: Сваляне &когато е възможно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
bg: Трябва да свалите целия запис, иначе подкастът ще бъде изпълнен директно от отдалечения сървър.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
bg: Сваляне по &заявка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
bg: Ако е включена тази отметка, Amarok ще изхвърли старите подкаст епизоди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
bg: &Ограничаване броя на епизодите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
bg: Максимално:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
bg: Максимален брой подкастове, които да бъдат запазени

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
bg: RSS каналът и етикетите в изтегления файл понякога не съдържат една и съща информация. Записването на етикетите гарантира, че информацията в списъка за възпроизвеждане и на мултимедийните устройства ще бъде същата като в канала.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
bg: Записване на информация за емисият към етикетите, след изтегляне.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
bg: Конфигурация на името на файла на епизода

[ctx: change options]
en: Configure %1
bg: Настройване на %1

en:  Item |  Items
bg[0]:  бр.
bg[1]:  бр.

en: Podcast
bg: Подкаст

en: &Update All Channels
bg: &Обновяване на каналите

en: &Configure General Settings
bg: &Общи настройки

en: &Export subscriptions to OPML file
bg: &Изнасяне на абонаменти в OPML файл

en: &Configure
bg: &Настройване

en: &Remove Subscription
bg: Према&хване на абонамента

en: &Update Channel
bg: &Обновяване на канал

en: &Download Episode
bg: &Сваляне на епизод

en: &Delete Downloaded Episode
bg: &Изтриване на епизода

en: &Write Feed Information to File
bg: Зап&ис на информацията за източника във файл

en: &Keep downloaded file
bg: &Запазване на изтегления файл

en: Toggle the "keep" downloaded file status of this podcast episode. Downloaded files with this status wouldn't be deleted even if we apply a purge.
bg: Маркиране на изтегления файл на този епизод за запазване. Изтеглените файлове с този статус няма да бъдат изтрити, дори ако приложим изчистване.

en: Already subscribed to %1.
bg: Вече сте абонирани за %1.

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
bg: на всеки

en:  minute |  minutes
bg[0]:  минута
bg[1]:  минути

en: Configure Local Podcasts
bg: Настройване на локалните подкасти

en: Move Podcasts
bg: Преместване на подкасти

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
bg: Желаете ли да преместите всички изтеглени епизоди на новото място?

en: Select file for OPML export
bg: Изберете файл за изнасяне на OPML

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
bg: Наистина ли искате да се отпишете от "%1"?

en: Delete downloaded episodes
bg: Изтриване на изтеглени епизоди

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
bg[0]: Все още се сваля подкаст
bg[1]: Все още се свалят %1 подкаста

en: Cancel Download and Quit.
bg: Прекратяване на изтеглянето и изход.

en: Unable to save podcast episode file to %1
bg: Епизодът на подкаста не може да бъде записан в %1

en: Downloading Podcast Media
bg: Сваляне на подкаст

en: Downloading Podcast "%1"
bg: Сваляне на подкаст "%1"

en: Local Podcasts
bg: Локлални подкастове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
bg: Автоматично обновяване:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
bg: изключено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
bg: Основна папка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Базова директория за всички нови подкаст канали.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Когато е добавен канал за подкаст <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> се използва като директория за изтегляне.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Това може да се промени за всеки канал поотделно.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
bg: Базова папка за всички нови подкаст канали.
    Когато се добави подкаст канал, <базова папка>/<име на канала> се използва като папка за изтегляне.
    Това може да се промени за всеки канал поотделно.

en: The configured database plugin could not be loaded.
bg: Конфигурираната приставка за база данни не може да бъде заредена.

en: Organize tracks
bg: Организиране на песни

en: Transcode and organize tracks
bg: Транскодиране и организиране на песни

en: Move tracks
bg: Преместване на песни

en: Transcode and move tracks
bg: Транскодиране и преместване на песни

en: Copy tracks
bg: Копиране на песни

en: Transcode and copy tracks
bg: Транскодиране и копиране на песни

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
bg[0]: Организиране на една песен
bg[1]: Организиране на %1 песни

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
bg[0]: Транскодиране и организиране на една песен
bg[1]: Транскодиране и организиране на %1 песни

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
bg[0]: Преместване на една песен в %2
bg[1]: Преместване на %1 песни в %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
bg[0]: Транскодиране и преместване на една песен в %2
bg[1]: Транскодиране и преместване на %1 песни в %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
bg[0]: Копиране на една песен в %2
bg[1]: Копиране на %1 песни в %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
bg[0]: Транскодиране и копиране на една песен в %2
bg[1]: Транскодиране и копиране на %1 песни в %2

en: No network connection
bg: Липсва връзка с мрежата

en: File does not exist
bg: Няма такъв файл

en: Not a file
bg: Не е файл

en: No read permissions
bg: Няма права за четене

en: Unknown Composer
bg: Неизвестен композитор

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
bg: което и да е

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
bg: Име на файл

[ctx: Track field name]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: Track field name]
en: Artist
bg: Изпълнител

[ctx: Track field name]
en: Album
bg: Албум

[ctx: Track field name]
en: Genre
bg: Жанр

[ctx: Track field name]
en: Composer
bg: Композитор

[ctx: Track field name]
en: Year
bg: Година

[ctx: Track field name]
en: Comment
bg: Коментар

[ctx: Track field name]
en: Track Number
bg: Номер на запис

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
bg: Номер на диск

[ctx: Track field name]
en: Bpm
bg: Уд/мин

[ctx: Track field name]
en: Length
bg: Времетраене

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
bg: Битрейт

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
bg: Дискретизация

[ctx: Track field name]
en: File Size
bg: Големина на файл

[ctx: Track field name]
en: Format
bg: Формат

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
bg: Добавено в колекцията

[ctx: Track field name]
en: Score
bg: Точки

[ctx: Track field name]
en: Rating
bg: Оценка

[ctx: Track field name]
en: First Played
bg: Първо изпълнение

[ctx: Track field name]
en: Last Played
bg: Последно изпълнение

[ctx: Track field name]
en: Playcount
bg: Брой възпроизвеждания

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
bg: Уникален идентификатор

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
bg: Усилване на песента

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
bg: Пик на усилването на песента

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
bg: Усилване на албума

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
bg: Пик на усилването на албума

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
bg: Изпълнител (албум)

[ctx: Track field name]
en: Label
bg: Етикет

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
bg: Последна промяна

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
bg: Текст

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
bg: което и да е

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
bg: име на файл

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
bg: заглавие

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
bg: изпълнител

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: album
bg: албум

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
bg: жанр

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
bg: композитор

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
bg: година

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
bg: коментар

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
bg: номер на запис

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
bg: номер на диск

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bpm
bg: уд/мин

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
bg: времетраене

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
bg: битов поток

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
bg: дискретизация

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
bg: големина на файл

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: format
bg: формат

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
bg: добавена

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
bg: точки

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
bg: оценка

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
bg: първо изпълнение

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
bg: последно изпълнение

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
bg: брояч

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgain
bg: усилване(песен)

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgainpeak
bg: усилване-връх(песен)

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgain
bg: усилване(албум)

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgainpeak
bg: усилване-връх(албум)

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumartist
bg: изпълнител(албум)

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
bg: етикет

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
bg: променено

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
bg: текст

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
bg[0]: %1 ден,
bg[1]: %1 дни,

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
bg[0]: %1 година
bg[1]: %1 години

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
bg[0]: %1 месец
bg[1]: %1 месеца

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
bg[0]: %1 ден
bg[1]: %1 дни

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
bg[0]: %1 час
bg[1]: %1 часа

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
bg[0]: %1 минута
bg[1]: %1 минути

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
bg[0]: %1 секунда
bg[1]: %1 секунди

en: Importing podcast channel from %1
bg: Внасяне на подкаст канал от %1

en: Updating podcast channel
bg: Обновяване на подкаст канал

en: Updating "%1"
bg: Обновяване на "%1"

en: Importing podcast from %1 failed with error:
bg: Внасянето на подкаст от %1 предизвика грешка:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
bg: Обновяването на подкаст от %1 предизвика грешка:

en: Updating "%1" failed with error:
bg: Обновяването на "%1" предизвика грешка:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
bg: При обработката на %1 е очаквана емисия, но е получена HTML страница.
    Въведохте ли правилния URL адрес?

en: Feed has an unknown type: %1
bg: Eмисията е с неизвестен тип: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
bg: %1 не е RSS 2.0.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
bg: %1 не е валиден RSS канал версия 1.0.

en: %1 is not a valid Atom feed.
bg: %1 не е валиден Atom канал.

en: Alternative Enclosures:
bg: Алтернативни ограждения:

en: unknown type
bg: непознат вид

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
bg: Никога

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
bg: Непознато

en: One week ago | %1 weeks ago
bg[0]: Преди седмица
bg[1]: Преди %1 седмици

en: Yesterday
bg: Вчера

en: One day ago | %1 days ago
bg[0]: Преди ден
bg[1]: Преди %1 дена

en: One hour ago | %1 hours ago
bg[0]: Преди час
bg[1]: Преди %1 часа

en: One minute ago | %1 minutes ago
bg[0]: Преди минута
bg[1]: Преди %1 минути

en: Within the last minute
bg: През последната минута

en: The future
bg: Бъдешето

[ctx: number of months ago]
en: %1M
bg: %1 м

[ctx: w for weeks]
en: %1w
bg: %1 с

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
bg: Утре

[ctx: d for days]
en: %1d
bg: %1 д

[ctx: h for hours]
en: %1h
bg: %1 ч

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Empty Playlist (%1)
bg: Празен списък за възпроизвеждане (%1)

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Various Tracks (%1)
bg: Различни песни (%1)

en: Unknown Artist(s)
bg: Неизвестен(и) изпълнител(и)

en: Unknown Album(s)
bg: Неизвестен(и) албум(и)

en: Various Albums
bg: Различни албуми

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The encoder used by Amarok operates better with a constant bitrate.<br>VBR is experimental and likely to get even worse results than the CBR.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br>The encoder is transparent at 128kbps for most samples tested with artifacts only appearing in extreme cases.
bg: Битрейтът е мярка за количеството данни, използвани за представянето на една секунда от звуковия запис..<br>Използваният от Amarok енкодер работи по-добре с постоянен битрейт..<br>Изпозването на променлив битрейт (VBR) е експирементално и вероятно ще доведе до още по-лоши резултати.<br>По тази причина мярката за битрейта в този плъзгач е доста точна оценка на битрейта на кодираната песен..<br>Енкодерът е прозрачен при 128 kbps за повечето тествани проби, като артефакти се появяват само в екстремни случаи.

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
bg: Целева стойност на битрейта за кодиране с постоянен битрейт

en: Smaller file
bg: По-малък файл

en: Better sound quality
bg: По-добро качество на звука

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) is a patented lossy codec for digital audio.<br>AAC generally achieves better sound quality than MP3 at similar bit rates. It is a reasonable choice for the iPod and some other portable music players.
bg: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) е патентован кодек за цифрово аудио със загуби.<br>AAC обикновено постига по-добро качество на звука от MP3 при сходни скорости на предаване. Той е разумен избор за iPod и някои други преносими музикални плеъри.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
bg: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) е аудиокодек за компресиране на цифрова музика без загуби.<br>Препоръчва се само за музикални плеъри на Apple и за плеъри, които не поддържат FLAC.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
bg: <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>Степеннта на компресия</a> е целочислена стойност между 0 и 8, която представлява компромис между размера на файла и скоростта на компресия при кодиране с <b>FLAC</b>.<br/> При задаване на ниво на компресия <b>0</b> се постига най-кратко време за компресиране, но се генерира сравнително голям файл.<br/>От друга страна, при ниво на компресия <b>8</b> компресирането става доста бавно, но се получава най-малкият файл.<br/>Обърнете внимание, че тъй като FLAC по дефиниция е кодек без загуби, качеството на звука на изхода е абсолютно еднакво, независимо от нивото на компресия.<br/>Също така, нива над <b>5</b> значително увеличават времето за компресиране, но създават само малко по-малък файл и не се препоръчват.

en: Compression level
bg: Ниво на компресия

en: Faster compression
bg: По-бърза компресия

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
bg: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) е отворен и безплатен кодек за компресиране на цифрова музика без загуби.<br>Ако искате да съхранявате музиката си, без да правите компромис с качеството на звука, FLAC е отличен избор.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
bg: Битрейтът е мярка за количеството данни, използвани за представянето на една секунда от звуковия запис.<br><b>MP3</b> енкодерът, използван от Amarok поддържа <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>променлив битрейт (VBR)</a>, което означава, че побитовата скорост се променя в съответствие със сложността на звуковия запис. По-сложните интервали от данни се кодират с по-висок битрейт, отколкото по-малко сложните; този подход дава като цяло по-добро качество и по-малък файл, отколкото при постоянен битрейт в цялата песен.<br>Поради тази причина мярката на битрейта в този плъзгач е само оценка на средния битрейт на кодираната песен.<br><b>160kb/s</b> е добър избор за слушане на музика на преносим плеър <br/>Стойности под<b>120kb/s</b> може да са недостатъчни за музика, над <b>205kb/s</b> по всяка вероятност са ненужно високи.

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
bg: Очакван среден битрейт за кодиране с променлив битрейт

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
bg: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) е патентован цифров аудиокодек, използващ форма на компресия със загуба на данни.<br>Въпреки недостатъците си, той е широко разпространен формат за съхранение на потребителско аудио и се поддържа широко от преносимите музикални плеъри.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Opus</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>128kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>100kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>256kb/s</b> is probably overkill.
bg: Битрейтът е мярка за количеството данни, използвани за представянето на една секунда от звуковия запис.<br><b>Opus</b> енкодерът, използван от Amarok поддържа <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>променлив битрейт (VBR)</a>, което означава, че побитовата скорост се променя в съответствие със сложността на звуковия запис. По-сложните интервали от данни се кодират с по-висок битрейт, отколкото по-малко сложните; този подход дава като цяло по-добро качество и по-малък файл, отколкото при постоянен битрейт в цялата песен.<br>Поради тази причина мярката на битрейта в този плъзгач е само оценка на средния битрейт на кодираната песен.<br><b>128kb/s</b> е добър избор за слушане на музика на преносим плеър <br/>Стойности под<b>100kb/s</b> може да са недостатъчни за музика, над <b>256kb/s</b> по всяка вероятност са ненужно високи.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> is a patent-free digital audio codec using a form of lossy data compression.
bg: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> е непатентован цифров аудиокодек, използващ вид компресия на данни със загуби.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
bg: Битрейтът е мярка за количеството данни, използвани за представянето на една секунда от звуковия запис.<br><b>Vorbis</b> енкодерът, използван от Amarok поддържа <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>променлив битрейт (VBR)</a>, което означава, че побитовата скорост се променя в съответствие със сложността на звуковия запис. По-сложните интервали от данни се кодират с по-висок битрейт, отколкото по-малко сложните; този подход дава като цяло по-добро качество и по-малък файл, отколкото при постоянен битрейт в цялата песен.<br>Енкодерът Vorbis използва параметър за оценка на качеството -q между -1 и 10, за да определи определена Мярката за битрейта в този плъзгач е само груба оценка (предоставена от Vorbis) на средния битрейт на кодираната песен при дадена стойност на q. Всъщност при по-новите и по-ефективни версии на Vorbis действителният битрейт е дори по-нисък. <br><b>-q5</b> е добър избор за слушане на музика от преносим плеър.<br/>Всичко под <b>-q3</b> може да е незадоволително за музика, а всичко над <b>-q8</b> вероятно е прекалено.

en: Quality rating for variable bitrate encoding
bg: Оценка на качеството при кодиране с променлив битрейт

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
bg: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> е отворен и безплатен аудиокодек за компресиране на аудио със загуби.<br>Той създава по-малки файлове от MP3 с равностойно или по-високо качество. Ogg Vorbis е всестранно отличен избор, особено за преносимите музикални плеъри, които го поддържат.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
bg: Битрейтът е мярка за количеството данни, използвани за представянето на една секунда от звуковия запис.<br>Поради ограниченията на собственическия <b>WMA</b> формат и трудността за обратна разработка на патентован енкодер, енкодерът на WMA, използван от Amarok, задава настройка за  <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>постоянен битрейт (CBR)</a>.<br>Поради тази причина мярката на битрейта в този плъзгач е Fдоста точна оценка на битрейта на кодираната песен.<br><b>136kb/s</b> iе добър избор за слушане на музика на преносим плейър.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> може да е незадоволително за музика, всичко над <b>182kb/s</b> вероятно е прекалено.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
bg: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) е патентован кодек, разработен от Microsoft за компресиране на аудио със загуби.<br>Препоръчва се само за преносими музикални плеъри, които не поддържат Ogg Vorbis.

en: Invalid
bg: Невалидно

en: Just Copy
bg: Само копиране

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: All Tracks to %1
bg: Всички песни към %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: Non-%1 Tracks to %1
bg: Пътеки, различни от %1, към %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: When Needed to %1
bg: При необходимост от %1

en: Fetching Cover
bg: Изтегляне на обложката

en: There was an error communicating with cover provider: %1
bg: Възникна грешка при комуникацията с доставчика на обложка: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
bg: Успешно изтеглена обложка за '%1'.

en: Fetching cover for '%1' failed.
bg: Получаването на обложка за '%1' е неуспешно.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
bg: Отменено получаване на обложка за '%1'.

en: Unable to find a cover for '%1'.
bg: Не може да бъде намерена обложка за '%1'.

en: Fetch Cover | Fetch Covers
bg[0]: Сваляне на обложката
bg[1]: Сваляне на обложките

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
bg[0]: Изтегляне на материалите за албума
bg[1]: Изтегляне на материалите на %1 албума

en: Display Cover
bg: Показване на обложката

en: Display artwork for this album
bg: Показване на материалите за този албум

en: Unset Cover | Unset Covers
bg[0]: Премахване на обложката
bg[1]: Премахване на обложките

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
bg[0]: Премахване на материалите за албума
bg[1]: Премахване на материалите за тези %1 албума

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
bg[0]: Наистина ли искате да премахнете тази обложка от колекцията?
bg[1]: Наистина ли искате да премахнете тези %1 обложки от колекцията?

en: Set Custom Cover
bg: Задаване на обложка

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
bg[0]: Задаване на потребителска обложка за албума
bg[1]: Задаване на потребителска обложка за тези %1 албума

en: Select Cover Image File
bg: Избор на изображение за обложка

en: Finding cover for
bg: Получаване на обложка за

en: Enter Custom Search
bg: Въвеждане на персонализирано търсене

en: Discogs
bg: Дискографии

en: Sort by size
bg: Подреждане по размер

en: Cover Image Save Location
bg: Местоположение за запазване на обложки

en: Sorry, the cover could not be saved.
bg: Обложката не може да бъде запазена.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
bg: Обложката не може да бъде получена.

en: Fetching Large Cover
bg: Получаване на голяма обложка

en: Download Progress
bg: Напредък на изтеглянето

en: Cancel
bg: Отказване

en: Search
bg: Търсене

en: Search For More Results
bg: Търсене на още резултати

en: No Images Found
bg: Не са открити изображения

en: 1 Image Found | %1 Images Found
bg[0]: Открито е едно изображение
bg[1]: Открити са %1 изображения

en: Notes
bg: Бележки

[ctx: @item::intable]
en: Artist
bg: Изпълнител

[ctx: @item::intable]
en: Country
bg: Държава

[ctx: @item::intable]
en: Date
bg: Дата

[ctx: @item::intable File Format]
en: Format
bg: Формат

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
bg: Височина

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
bg: Вид

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
bg: Издадено

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
bg: Размер

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
bg: Източник

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
bg: Широчина

[ctx: @item::intable URL]
en: link
bg: връзка

[ctx: @item::intable]
en: URL
bg: URL-адрес

en: Cover Manager
bg: Управление на обложките

en: Albums By
bg: Албуми на

en: All Artists
bg: Всички изпълнители

en: Enter search terms here
bg: Въведете критерий за търсене

en: All Albums
bg: Всички албуми

en: Albums With Cover
bg: Албуми с обложка

en: Albums Without Cover
bg: Албуми без обложка

en: Fetch Missing Covers
bg: Сваляне на липсващите обложки

en: Fetching
bg: Изтегляне

en: Loading
bg: Зареждане

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
bg: Готово.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
bg[0]:  Обложката не е намерена
bg[1]:  <b>%1</b> ненамерени обложки

en: Fetching cover for %1 - %2...
bg: Сваляне обложката на %1 - %2...

en: Fetching cover for %1...
bg: Сваляне обложката на %1...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
bg[0]: Сваляне на 1 обложка:
bg[1]: Сваляне на <b>%1</b> обложки... :

en: 1 fetched | %1 fetched
bg[0]: 1 изтеглена
bg[1]: %1 изтеглени

en: 1 not found | %1 not found
bg[0]: 1 ненамерена
bg[1]: %1 ненамерени

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
bg[0]: 1 резултат за "%2"
bg[1]: %1 резултат за "%2"

en: 1 album | %1 albums
bg[0]: 1 албум
bg[1]: %1 албума

en: %1 by %2
bg: %1 от %2

en: %2 - ( <b>1</b> without cover ) | %2 - ( <b>%1</b> without cover )
bg[0]: %2 - ( <b>1</b> без обложка )
bg[1]: %2 - ( <b>%1</b> без обложка )

en: Cover Image
bg: Обложка

en: No Artist
bg: Няма изпълнител

en: Cover View
bg: Изглед на обложката

en: Could not open file "%1".
bg: Грешка при отваряне на файла "%1".

en: Input file produced by amarokcollectionscanner.<br>See <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.
bg: Входящ файл, създаден от amarokcollectionscanner.<br>Вижте <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Пакетен режим</a>.

en: Input file
bg: Входен файл

en: Full rescan
bg: Пълно претърсване

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
bg: Отново претърсете цялата си колекция. Това <i>няма</i> няма да изтрие никаква информация.

en: Import batch file...
bg: Внасяне на пакетни файл...

en: Import collection from file produced by amarokcollectionscanner.
bg: Внасяне на колекция от файл, създаден от amarokcollectionscanner.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
bg: &Сканиране на папки рекурсивно (изисква пълно повторно сканиране, ако е наново отметнато)

en: &Watch folders for changes
bg: &Следене за промени в директориите

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
bg: Ако е включена тази отметка, Amarok ще претърсва всички поддиректории.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
bg: Ако е избрано, папките на колекцията ще бъдат наблюдавани за промени.
    Промените зад символни връзки няма да бъдат отчитани.

en: Rescan '%1'
bg: Ново претърсване на '%1'

en: Import Collection
bg: Внасяне на колекция

en: Import configuration
bg: Внасяне на конфигурация

en: Migrating
bg: Миграция

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
bg: <b><font color='red'>Неуспех:</font></b> Не бяха внесени записи

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
bg[0]: <b><font color='green'>Успех:</font></b>Внесен е %1 запис
bg[1]: <b><font color='green'>Успех:</font></b>Внесени са %1 записа

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
bg: <b><font color='red'>Неуспех:</font></b> Статистиката не беше внесена

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
bg: <b><font color='red'>Грешка:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
bg: Внесено <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
bg: Внесено <b>%1 - %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
bg: Внесено <b>%1 - %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
bg: Отхвърлена <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
bg: Внесено <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;от %2<br/>&nbsp;&nbsp;до %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
bg: Внесено <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;от %3<br/>&nbsp;&nbsp;в %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
bg: Внесено <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;от %4<br/>&nbsp;&nbsp;в %5

[ctx: Track has been matched ambiguously, format: Url]
en: Multiple ambiguous matches found for <b><font color='red'>%1</font></b>, has been discarded.
bg: За <b><font color='red'>%1</font></b> са открити множество разнозначни съвпадения и песента беше отхвърлена.

en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в клипборда

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
bg: %1 Диагностика

[ctx: Usage]
en: Yes
bg: Да

[ctx: Usage]
en: No
bg: Не

en: %1 Diagnostics
    
    General Information:
       %1 Version: %2
       KDE Frameworks Version: %3
       Qt Version: %4
       Phonon Version: %5
       Phonon Backend: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9
bg: %1 Диагностика
    
    Обща информация:
       %1 Версия: %2
       Версия на KDE Frameworks: %3
       Версия на Qt: %4
       Phonon Версия: %5
       Phonon Backend: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
bg: Разрешено Скриптове:
    %1
    Разрешени приставки:
    %2
    Разрешени аплети:
    %3

en: AND
bg: И

en: OR
bg: ИЛИ

en: Simple text
bg: Чист текст

en: Edit Filter
bg: Редактиране на филтъра

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
bg: Условие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
bg: обръщане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
bg: и

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
bg: или

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
bg: Филтър за търсене

en: Configure Equalizer
bg: Конфигуриране на еквалайзера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
bg: Активен

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
bg: Предварително зададени настройки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
bg: Списък с фиксирани настройки.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
bg: Запис на промените в тази настройка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
bg: Запис

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
bg: Изтриване на тази настройка. Не важи за стандартните.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset selected preset setting to default or to the last saved change.
bg: Възстановяване на избраната предварително зададена настройка по подразбиране или на последната запаметена промяна.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
bg: Връщане към подразбиране

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
bg: Честотни диапазони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
bg: Предусилвател

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand2Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand3Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand4Label) i18n:
en: Hz
bg: Хц

en: Choose Best Matches
bg: Избиране на най-добрите съвпадения

en: Use the top result for each undecided track. Alternatively, you can click on <b>Choose Best Matches from This Album</b> in the context menu of a good suggestion; it may give even better results because it prevents mixing different album releases together.
bg: Използвайте топ резултата за всяка неизбрана песен. Алтернативно, можете на щракнете върху <b>Избиране на най-добрите съвпадения от албума</b>, в контекстното меню. Това дори може да ви даде по-добри резултати, тъй като по този начин няма смесване между различни албуми.

en: Clear Choices
bg: Изчистване на филтрите

en: Clear all choices, even manually made ones.
bg: Изчистване на всички избори, дори ръчно направените.

en: Collapse Chosen
bg: Свиване на избраните

en: Expand Unchosen
bg: Разгъване на неизбраните

en: Expand All
bg: Разгъване на всичко

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MusicBrainzTagger)
en: MusicBrainz Tagger
bg: Извличане на етикети от MusicBrainz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
bg: Обновяване на етикетите за избраните песни и изход

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
bg: &Обновяване на етикети

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
bg: Затваряне без запазване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
bg: &Отмяна

en: %1 or %2
bg: %1 или %2

en: The Album Artist
bg: Изпълнителят на албума

en: The Artist
bg: Изпълнителят

en: Artist's Initial
bg: Инициали на изпълнителя

en: File Extension of Source
bg: Разширение на файл

en: Track Number
bg: Номер на запис

en: You can use the following tokens:
bg: Можете да използвате следните маркери:

en: Original: %1
bg: Оригинал: %1

en: Preview: %1
bg: Преглед: %1

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
bg: Има конфликт на имената на файловете, съществуващите файлове ще бъдат презаписани.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
bg: Има конфликт на имената на файловете, съществуващите файлове няма да бъдат променени.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
bg: Организиране на файловете

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
bg: Основната директория, в която да бъдат поставяни файловете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
bg: Директория на &колекцията:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
bg: Папката за колекцията, в която ще бъдат прехвърлени файловете.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, optionsButton)
en: <html>Show/hide additional controls to specify destination track paths based on their metadata.</html>
bg: <html>Показване/скриване на допълнителни контроли за задаване на пътеки за местоназначение въз основа на техните метаданни.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
bg: Опции

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
bg: Прглед на местоназначение

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
bg: Ако е включена тази отметка, файловете ще бъдат презаписани със същото име без да бъдете питани за това.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Поставете тази отметка, за да презаписвате автоматично файлове със същото име.. <span style=" font-style:italic;">(Предупреждение: Презаписването не може да бъде върнато)</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
bg: Презапис на &местоназначението

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
bg: Заместване на символ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
bg: Ако е включена тази отметка, интервалите ще бъдат замествани с долни черти.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
bg: Ако е маркирано, всички интервали ще бъдат заменени с подчертаване в имената на файловете. Ако не е, интервалите ще бъдат оставени такива, каквито са.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
bg: Заместване на интервалите с &долна черта

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, append ', The' to the artists' names starting with 'The'.
bg: Ако е маркирано, към имената на изпълнителите, започващи с "The", се добавя ", The".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked all artists starting with "The" will have it moved to the end. Example, "The Beatles" would become "Beatles, The"
bg: Ако поставите отметка на всички изпълнители, започващи с "The", тя ще бъде преместена в края. Пример: "The Beatles" ще стане "Beatles, The".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
bg: &Добавяне на "The" в имената на изпълнителите

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
bg: Заменете символите, които са несъвместими с файловите системи MS-DOS/VFAT, с подчертавания. 
    
    Повечето хора могат да оставят тази опция включена.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
bg: Ако е поставена отметка, символите, които са несъвместими с файловите системи MS-DOS/VFAT, се заменят с тирета. Несъвместимите знаци включват |?*<":>+[] и контролни знаци Unicode. 
    
    Повечето хора могат да оставят тази опция разрешена, тъй като тя гарантира, че копирането в мултимедийни устройства ще функционира правилно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
bg: Безопасни имена на &VFAT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ако е отметнато, всички символи, които не са ASCII, ще бъдат заменени с долна черта.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Не поставяйте отметка на тази опция, ако в етикетите ви има неанглоезични символи. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Повечето хора могат да оставят тази опция без отметка.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ако е поставена отметка, всички символи, които не са ASCII, ще бъдат заменени с долна черта.<span style=" font-weight:600;"> Не поставяйте отметка на тази опция, ако в етикетите ви има неанглоезични символи. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Повечето хора може да оставят тази опция <span style=" font-style:italic;">без отметка.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
bg: Ограничаване до &ASCII

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
bg: Замяна

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
bg: Регулярен израз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
bg: Низ на символ

en: Tags
bg: Етикети

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
bg: Н/и

en: Track Details: %1 by %2
bg: Информация за запис: %1 на %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
bg[0]: 1 запис
bg[1]: Информация за %1 записа

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
bg: <b>%1</b> на <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
bg: <b>%1</b> на <b>%2</b> от <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
bg[0]: Редактиране на 1 файл
bg[1]: Редактиране на %1 файла

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
bg: Не

en: The track is not playable. %1
bg: Песента не може да се възпроизвежда. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
bg: Информация за запис

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
bg: &Резюме

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
bg: Свойства

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
bg: Статистика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
bg: Времетраене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
bg: Битов поток:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
bg: Дискретизация:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
bg: Големина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
bg: Формат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
bg: Колекция:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
bg: Оценка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
bg: Изпълнения:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
bg: Точки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
bg: Първо изпълнение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
bg: Последно изпълнение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
bg: Бележка:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
bg: &Етикети

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
bg: &Заглавие:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
bg: &Изпълнител:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
bg: &Композитор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
bg: Изпълнител на албума:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
bg: &Албум:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
bg: &Номер на запис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
bg: &Жанр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
bg: &Номер на диск:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
bg: &Година:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
bg: &Удари в минута:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
bg: &Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
bg: Получаване на етикети от MusicBrain&z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
bg: Отгатване на етикетите от &името на файла

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
bg: &Текст на песен

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
bg: &Етикети

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
bg: Етикет:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
bg: Поставете персонализирания си етикет тук или изберете етикет от списъка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
bg: Персонализирани етикети за този елемент:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
bg: Премахване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
bg: Местоположение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
bg: &Предишен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
bg: &Следващ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
bg: &За песен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
bg: &Запис и затваряне

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
bg: Следните изрази могат да се използват за определяне на схемата на имената:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
bg: Отгатване на етикетите от името на файла

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
bg: &lt;празен&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
bg: Редактиране на &регистъра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
bg: &Главни букви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
bg: &Първата буква главна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
bg: Всички &главни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
bg: &Малки букви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
bg: Премахване на &долните черти от етикетите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
bg: Заместване на ин&тервалите с долна черта

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
bg: Преглед на резултата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Title_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Artist_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Composer_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Year_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Track_result) i1
en: <empty>
bg: <празно>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
bg: Композитор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
bg: Година:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
bg:  Номер на песен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
bg: Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Album:
bg: Албум:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
bg: Жанр:

en: Unknown album
bg: Неизвестен албум

en: Unknown artist
bg: Неизвестен изпълнител

en: No comments
bg: Без коментари

en: Unknown composer
bg: Неизвестен композитор

en: Unknown disc number
bg: Неизвестен номер на диск

en: Unknown genre
bg: Неизвестен жанр

en: Unknown title
bg: Неизвестно заглавие

en: Unknown year
bg: Неизвестна година

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
bg: Произволни песни

[ctx: And bias representation]
en: Match all
bg: Всички

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
bg: и

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
bg: или

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
bg: Която и да е

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
bg: Случайно

en: Generating playlist...
bg: Създаване на списък за възпроизвеждане...

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
bg: Албум

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
bg: Условието "Възпроизвеждане на албум" добавя песни, които принадлежат към един албум.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
bg: Следващата песен от албума

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
bg: Всяка следваща песен от албума

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
bg: Песни от същия албум

en: Track directly follows previous track in album
bg: Песента следва директно предишната в албума

en: Track comes after previous track in album
bg: Песента идва след предишната в албума

en: Track is in the same album as previous track
bg: Песента е в същия албум като предишната

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
bg: Подобни изпълнители

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
bg: Условието "EchoNest" търси песни в едноименната платформа и добавя само подобни песни.

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
bg: Подобно на предишния изпълнител (както е докладвано от EchoNest)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
bg: Подобно на всеки изпълнител в текущия списък за възпроизвеждане (както е докладвано от EchoNest)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
bg: <a href="http://the.echonest.com/" >еchonest</a> смята, че изпълнителят е подобен на

en: the previous track's artist
bg: изпълнителя на предишната песен

en: one of the artist in the current playlist
bg: един от изпълнителите в текущия списък за възпроизвеждане

[ctx: Name of the "IfElse" bias]
en: If Else
bg: Последователна проверка на условията

[ctx: Description of the "IfElse" bias]
en: The "IfElse" bias adds tracks that match at least one of the sub biases.
    It will only check the second sub-bias if the first doesn't return any results.
bg: Условието "IfElse" добавя песни, които отговарят на поне едно от условията.
    То ще провери второто подусловие само ако първото не върне никакви резултати.

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
bg: Съвпадение на всички последователни

[ctx: Prefix for IfElseBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: else
bg: в противен случай

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
bg: Дял

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
bg: Условието "Part" запълва части от списъка за възпроизвеждане от различни подусловия.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
bg: Това контролира каква част от списъка за възпроизвеждане да съвпада с критерия

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
bg: Дял

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
bg: Викторина

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
bg: Условието "QuizPlay" добавя песни, които започват
    със символ, с който е завършила последната песен.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
bg: Песни, чието име започва с буквата,
    с която завършва предишната песен

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
bg: Песни, с име на изпълнителя, започващо с буквата,
    с която завършва предишната песен

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
bg: Песни, с име на албума, започващо с буквата,
    с която завършва предишната песен

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
bg: Последният символ на предишната песен е
    първият символ на следващата песен

en: of the track title (Title quiz)
bg: първата и последната буква от името

en: of the artist (Artist quiz)
bg: първата и последната буква от името на изпълнителя

en: of the album name (Album quiz)
bg: първата и последната буква от името на албума

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
bg: Условието "SearchQuery" добавя песни, които са
    намерени чрез заявка за търсене. Той използва същата заявка за търсене
    заявка като браузъра за колекции.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
bg: Търсене за: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
bg: Съвпадение на мета етикета

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
bg: Условието "TagMatch" добавя песни, които
    отговарят на определено условие.

en: Invert condition
bg: Обръщане на условието

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
bg: Не е %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
bg: Случайно

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
bg: Случайното условие добавя случайни песни от
    цялата колекция без никакви условия.

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
bg: И

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
bg: Условието "And" добавя песни, които съвпадат с всички
    от послусловията.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
bg: ИЛИ

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
bg: Условието "Or" добавя песни, които съвпадат в
    поне едно от подусловията.

en: Replacement for bias %1
bg: Замяна на условието %1

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
bg: Нов списък за възпроизвеждане

en: Rock and Pop
bg: Рок и Поп

en: Rock
bg: Рок

en: Pop
bg: Поп

en: Album play
bg: Албум

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
bg: Оценка

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
bg: Твърде много грешки в списъка за възпроизвеждане. Изпълнението е спряно.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
bg: <b>%1</b> на <b>%2</b> от <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
bg: <b>%1</b> на <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
bg: <b>%1</b> от <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
bg: на <b>%1</b>

en: Manual
bg: Ръчно

en: Classical
bg: Класика

en: Club
bg: Клуб

en: Dance
bg: Денс

en: Full Bass
bg: Пълни баси

en: Full Treble
bg: Пълни високи

en: Full Bass + Treble
bg: Пълни баси и високи

en: Laptop/Headphones
bg: Лаптоп или слушалки

en: Large Hall
bg: Голяма зала

en: Live
bg: Наживо

en: Party
bg: Празненство

en: Reggae
bg: Реге

en: Soft
bg: Мека музика

en: Ska
bg: Ска

en: Soft Rock
bg: Софт-рок

en: Techno
bg: Техно

en: Zero
bg: Нула

[ctx: Database type]
en: embedded
bg: вградена

[ctx: Database type]
en: external
bg: външна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
bg: Потребител

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
bg: Тип на базата данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
bg: Местоположение на базата данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
bg: Име на целта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
bg: Хост

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Port
bg: Порт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
bg: Име на базата данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
bg: Двоичен файл на сървъра MySQL

en: Amarok 2.x Statistics Importer
bg: Вносител на статистически данни за Amarok 2.x

en: Banshee Statistics Importer
bg: Вносител на статистически данни за Banshee

en: Clementine Statistics Importer
bg: Вносител на статистически данни за Clementine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
bg: Тип връзка

en: Amarok 1.4 Statistics Importer
bg: Вносител на статистически данни за Amarok 1.4

en: iTunes Statistics Importer
bg: Вносител на статистически данни от iTunes

en: Rhythmbox
bg: Rythmbox

en: Rhythmbox Statistics Importer
bg: Вносител на статистически данни за Rhythmbox

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
bg: Име на целта

en: Now playing
bg: Изпълнява се запис

en: Retrieved lyrics is empty
bg: Изтеглените текстове са празни

en: Lyrics data could not be parsed
bg: Данните за текстовете на песните не могат да бъдат обработени

en: No information available for this track
bg: Няма налична информация за този запис

en: The audio player by KDE
bg: Аудио плеър за KDE

en: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2024, The Amarok Development Squad
bg: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2024, екипът на Amarok

en: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (Build Date: %1)
bg: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok
    
    Обратна връзка:
    amarok@kde.org
    
    (Дата на изграждане: %1)

en: <i>Inactive authors</i>
bg: <i>Неактивни автори</i>

en: Amarok authorship is not a hobby, it's a lifestyle. But when people move on we want to keep respecting them by mentioning them here:
bg: Авторството на Amarok не е хоби, а начин на живот. Но когато хората продължат напред, ние искаме да продължим да ги уважаваме, като ги споменаваме тук:

en: Developer (Stecchino)
bg: Разработка (Stecchino)

en: Developer (dr_lepper)
bg: Разработчик (dr_lepper)

en: Project founder (markey)
bg: Основател на проекта (markey)

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
bg: Пренаписване на колекцията iPod и други (strohel)

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
bg: Rokymoter, отстраняване на грешки (Mamarok)

en: Developer (rengels)
bg: Разработчик (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
bg: Версия за Windows (TheOneRing)

en: Developer (stuffcorpse)
bg: Разработка (stuffcorpse)

en: Developer (Sentynel)
bg: Разработка (Sentynel)

en: Rokymoter, Developer (sven423)
bg: Rokymoter, разработка (sven423)

en: Developer (Teo`)
bg: Разработка (Teo`)

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
bg: Rokymoter, Ръководство (valorie)

en: Developer (eean)
bg: Разработка (eean)

en: Developer (jefferai)
bg: Разработка (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
bg: Разработка (lfranchi)

en: Developer, Vision
bg: Разработка, визия

en: Developer (maxx_k)
bg: Разработка (maxx_k)

en: Developer (nhn)
bg: Разработка (nhn)

en: Developer (sebr)
bg: Разработка (sebr)

en: Developer (xevix)
bg: Разработка (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
bg: Разработка, поддръжка на Replay Gain

en: MP3tunes integration
bg: Интеграция с Mp3tunes

en: Windows porting
bg: Порт за Уиндоус

en: Usability
bg: Използваемост

en: Developer (hydrogen)
bg: Разработка (hydrogen)

en: Biased playlists
bg: Разместени списъци за възпроизвеждане

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
bg: Tag Guesser, Етикети, Спектрален анализатор

en: Nepomuk integration
bg: Интеграция с Nepomuk

en: Podcast improvements
bg: Подобрения на подкастовете

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
bg: Жив компактдиск, мачкане на бръмбари (oggb4mp3)

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
bg: Phonon, лорд-президент на KDE Multimedia (apachelogger)

en: Assorted patches
bg: Различни кръпки

en: Icons
bg: Икони

en: Developer, Website theme (KRF)
bg: Разработка, тема на сайта (KRF)

en: Artwork
bg: Украса

en: Developer (MaskMaster)
bg: Разработка (MaskMaster)

en: Bug triaging and sanitizing
bg: Каталогизиране на бръмбари и санитаризиране

en: UPnP support and patches (nsm)
bg: Поддръжка на UPnP и кръпки (nsm)

en: Website hosting
bg: Уеб хостинг

en: Scripting interface
bg: Интерфейс (скриптове)

en: Nepomuk Collection (phalgun)
bg: Колекция Nepomuk (phalgun)

en: TagLib & ktrm code
bg: Код за TagLib & ktrm

en: Patches & Windows porting (shakes)
bg: Кръпки и порт за Уиндоус (shakes)

en: Photos & Videos applets, Context View
bg: Снимки и видео аплети, контекст

en: Developer, Automated Playlist Generator
bg: Разработчик, автоматичен генератор на списъци за възпроизвеждане

en: Developer
bg: Разработка

en: Splash screen artist
bg: Начален екран

en: Context view
bg: Контекст

en: Former contributors
bg: Бивши сътрудници

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
bg: Изброените надолу хора са допринесли за Amarok. Благодарим ви!

en: Analyzers, patches, shoutcast
bg: Анализатори, кръпки, shoutcast

en: Patches
bg: Кръпки

en: MySQL support
bg: Поддръжка на MySQL

en: Postgresql support
bg: Поддръжка на Postgresql

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
bg: MTP и Rio Karma устройства, кръпки

en: Graphics, splash-screen
bg: Графика, начален екран

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
bg: Анализатори, контекстен браузър и декорация на системния панел

en: Icons and image work
bg: Икони и образи

en: Dialog to filter the collection titles
bg: Филтър на колекцията

en: Tester, IRC channel operator, whipping
bg: Тестване, оператор на IRC канала, whipping

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
bg: Rokymoter, поправяне на грешки (Firetech)

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
bg: Лента за Konqueror, някои метоси за DCOP

en: FHT routine, bugfixes
bg: Поддръжка на FHT, поправяне на грешки

en: K3b export code
bg: Екпортиране към K3b

en: Bugfixes, PostgreSQL support
bg: Поправяне на грешки, поддръжка на PostgreSQL

en: Wikipedia support, patches
bg: Поддръжка за Wikipedia, кръпки

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
bg: Статорото лого, начален екран и икони на Amarok

en: Audioscrobbler support
bg: Поддръжка за Audioscrobbler

en: Loads of stuff
bg: Много други

en: Splash screen
bg: Начален екран

en: Local Music
bg: Локална музика

en: Local sources of content
bg: Локални източници

en: Internet
bg: Интернет

en: Online sources of content
bg: Източници в Интернет

en: Playlists
bg: Списъци за възпроизвеждане

en: Various types of playlists
bg: Разни списъци за възпроизвеждане

en: Browse local hard drive for content
bg: Разглеждане съдържанието на твърдия диск

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
bg: &Изглед

en: Lock Layout
bg: Заключване на изглед

en: Reset Layout
bg: Стандартен изглед

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
bg: <qt>Въпреки затварянето на главния прозорец, Amarok ще продължи да работи в системния панел. За да спрете програмата, използвайте <B>"Изход"</B> от менюто или иконата в системния панел.</qt>

en: Docking in System Tray
bg: Вграждане в системния панел

en: Play Media (Files or URLs)
bg: Изпълнение на записи (файлове или адреси)

en: Add Media (Files or URLs)
bg: Добавяне на запис (файлове или адреси)

en: Add Stream
bg: Добавяне на поток

en: Enter Stream URL:
bg: Въведете адреса на потока:

en: &Add Media...
bg: &Добавяне на запис...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
bg: &Изчистване на списъка за възпроизвеждане

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
bg: &Редактиране на опашката

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
bg: Премахване на &дубликатите

en: &Add Stream...
bg: &Добавяне на поток...

en: &Export Playlist As...
bg: &Изнасяне на списъка за възпроизвеждане като...

en: Equalizer
bg: Еквалайзер

en: Bookmark Playlist Setup
bg: Настройки за отмятането на списък за възпроизвеждане

en: Bookmark Context Applets
bg: Отмятане на контекстните аплети

en: Play Media...
bg: Изпълнение на запис...

en: Edit Details of Currently Selected Track
bg: Редактиране на подробностите за текущо избраната песен

en: Seek Forward by %1 seconds
bg: Превъртане напред с %1 секунди

en: Seek Backward by %1 seconds
bg: Превъртане назад с %1 секунди

en: Update Collection
bg: Обновяване на колекцията

en: Synchronize Statistics...
bg: Синхронизиране на статистики...

en: Previous Track
bg: Предишен запис

en: Restart current track
bg: Рестартиране на текущата песен

en: Shuffle Playlist
bg: Разбъркване на списъка за възпроизвеждане

en: Repopulate Playlist
bg: Презареждане на списъка за възпроизвеждане

en: Disable Dynamic Playlist
bg: Деактивиране на динамичния списък за възпроизвеждане

en: Next Track
bg: Следващ запис

en: Increase Volume
bg: Увеличаване силата на звука

en: Decrease Volume
bg: Намаляване силата на звука

en: Toggle Main Window
bg: Превключване прозореца на списъка

en: Toggle Full Screen
bg: Превключване на пълен екран

en: Search playlist
bg: Търсене в списъка за възпроизвеждане

en: Show active track
bg: Показване на активния запис

en: Show Notification Popup
bg: Показване на изскачащ прозорец с известия

en: Mute Volume
bg: Заглушаване на звука

en: Last.fm: Love Current Track
bg: Last.fm: Обичам този запис

en: Last.fm: Ban Current Track
bg: Last.fm: Забраняване на записа

en: Last.fm: Skip Current Track
bg: Last.fm: Пропускане на записа

en: Queue Track
bg: Поставяне на опашката

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
bg: Поставяне на изпълнителя - Заглавие на текущата песен в клипборда

en: Rate Current Track: 1
bg: Класиране на текущия запис: 1

en: Rate Current Track: 2
bg: Класиране на текущия запис: 2

en: Rate Current Track: 3
bg: Класиране на текущия запис: 3

en: Rate Current Track: 4
bg: Класиране на текущия запис: 4

en: Rate Current Track: 5
bg: Класиране на текущия запис: 5

en: Network Request Viewer
bg: Програма за преглед на мрежови заявки

en: &About Amarok
bg: Относно &Amarok

en: &Diagnostics
bg: &Диагностика

en: &Report Bug...
bg: Съобщаване за &грешка...

en: &Music
bg: &Музика

en: &Playlist
bg: &Списък за възпроизвеждане

en: &Tools
bg: &Инструменти

en: &Settings
bg: &Настройване

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
bg: Избрали сте да скриете лентата с менюта.
    
    Моля, не забравяйте, че винаги можете да използвате прекия път "%1", за да я върнете.

en: Hide Menu
bg: Скриване на менюто

en: Paused  ::  %1
bg: Пауза  ::  %1

en: Apply this layout change?
bg: Прилагане на промяната в оформлението?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
bg: Коефициент на съвпадение в MusicBrainz: %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
bg: Съотношение на съвпадение на MusicDNS: %1%

en: Choose Best Matches from This Album
bg: Избиране на най-добрите съвпадения от този албум

en: Go to Artist Page
bg: Към страницата на изпълнителя

en: Go to Album Page
bg: Към страницата на албума

en: Go to Track Page
bg: Към страницата на песента

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
bg: Мрежови заявки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
bg: &Изчистване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
bg: Метод

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
bg: Отговор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
bg: Времетраене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
bg: Вид съдържание

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Info
bg: Информация

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
bg: Подробности за заявката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
bg: Подробности за отговора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
bg: Стойност

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
bg: При четенето на OPML подкаст от %1 възникна грешка:

en: Playlist Layouts
bg: Изгледи на списъци за възпроизвеждане

en: Configure Playlist Layouts...
bg: Настройване на оформленията на списъците за възпроизвеждане...

en: Configuration for
bg: Настройване на

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
bg: [представка]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
bg: [наставка]

en: Width:
bg: Ширина:

en: Custom
bg: Потребителски

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
bg: Абсолютна или относителна стойност (напр. 128px или 12%).

en: Fit content
bg: Побиране на съдържанието

en: Fit the element text
bg: Съвпадение със текстов елемент

[ctx: automatic width]
en: Automatic
bg: Автоматично

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
bg: Заемане на пропорционален дял от оставащото пространство за всички елементи с автоматичен избор на ширина

en: Alignment:
bg: Подравняване:

en: Font:
bg: Шрифт:

en: Configuration for '%1'
bg: Настройки на "%1"

en: Show cover
bg: Показване на обложката

en: Invalid playlist layout.
bg: Невалиден изглед на списъка за възпроизвеждане.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
bg: Намерен е неизвестен елемент прич етенето на изгледа.

en: copy of %1
bg: копие на %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
bg: Изгледът "%1" е само за четене. Ще бъде създаден "%2" с вашите настройки

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
bg: Изгледът "%1" е един от стандартните и не може да бъде изтрит.

en: Cannot Delete Default Layouts
bg: Стандартните изгледи не могат да бъдат изтривани

en: Head
bg: Заглавна част

en: Body
bg: Тяло

en: Body (Various artists)
bg: Сборни формации

en: Single
bg: Сингъл

en: New playlist layout
bg: Нов изглед на списък за възпроизвеждане

en: Copy playlist layout
bg: Копиране изгледа на списъка за възпроизвеждане

en: Delete playlist layout
bg: Изтриване изгледа на списъка за възпроизвеждане

en: Rename playlist layout
bg: Преименуване изгледа на списъка за възпроизвеждане

en: Choose a name for the new playlist layout
bg: Изберете име за новото оформление на списъка за възпроизвеждане

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
bg: Моля, въведете име за изгледа на списъка за възпроизвеждане:

en: Cannot create a layout with no name.
bg: Не можете да създавате изглед без име.

en: Layout name error
bg: Грешка в името

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
bg: Не можете да създавате изглед със същото име като текущия.

en: Cannot create a layout containing '/'.
bg: Не можете да създавате изглед, съдържащ "/".

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
bg: Моля, въведете името на изгледа на списъка за възпроизвеждане, който ще бъде копие на "%1":

en: Choose a new name for the playlist layout
bg: Изберете ново име за изгледа на списъка за възпроизвеждане

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
bg: Моля, въведете ново име за изгледа на списъка за възпроизвеждане, който искате да преименувате:

en: Cannot rename a layout to have no name.
bg: Не може да се преименува изглед без име.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
bg: Изгледите не може да имат едно и също име.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
bg: Изгледът "%1" е стандартен и не може да бъде презаписан. Записан е под име "%2".

en: Default Layout
bg: Стандартен изглед

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
bg: Редактиране изгледите на списъците за възпроизвеждане

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
bg: Налични изгледи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
bg: Изглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
bg: Показване на вградени контроли за възпроизвеждане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
bg: Групиране по

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
bg: Показване на подсказки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Track Progression
bg: Състояние на изпълнението

en: Standard
bg: Стандартно

en: Only Queue
bg: Само в опашката

en: Repeat Track
bg: Повторение

en: Repeat Album
bg: Повторение на албума

en: Repeat Playlist
bg: Повторение на списъка за възпроизвеждане

en: Random Tracks
bg: Случайни записи

en: Random Albums
bg: Случайни албуми

en: Favor
bg: Любима

en: Higher Scores
bg: Само за опашка

en: Higher Ratings
bg: С по-висока оценка

en: Not Recently Played
bg: Неизпълнявани скоро

en: Shuffle
bg: Разбъркано

en: Add a sorting level to the playlist.
bg: Добавяне ниво на сортиране на списъка за възпроизвеждане.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
bg: Добавяне на песни към списъка за възпроизвеждане

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
bg: Поставяне на опашката

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
bg: Заместване на списъка за възпроизвеждане

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
bg: Запълващ елемент

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
bg: Обложка

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
bg: Директория

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
bg: Разделител

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
bg: Име на файл

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
bg: Групиране по времетраене

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
bg: Групиране на записи

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
bg: Етикети

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
bg: Настроение

[ctx: 'Moodbar' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Moodbar
bg: Лента за настроение

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
bg: Източник

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
bg: Емблема на източник

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
bg: Заглавие (с номер на запис)

en: <a href='%1'>Dynamic Mode</a> Enabled. <a href='%2'>Repopulate</a> | <a href='%3'>Turn off</a>
bg: <a href='%1'>Динамичен режим</a> Включен. <a href='%2'>Обновяване</a> | <a href='%3'>Изключване</a>

en: &Save Current Playlist
bg: &Запис на текущия списък за възпроизвеждане

en: &Save playlist to "%1"
bg: &Запис на списъка за възпроизвеждане в "%1"

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
bg[0]: %1 запис (%2)
bg[1]: %1 записа (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
bg[0]: %1 запис
bg[1]: %1 записа

en: No tracks
bg: Няма песни

en: Total playlist size: %1
bg: Обща големина на списъка за възпроизвеждане: %1

en: Queue size: %1
bg: Размер на опашката: %1

en: Queue length: %1
bg: Дължина на опашката: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
bg: <b>Забележка:</b> Тази песен не може да се възпроизвежда.<br>%1

en: No extra information available
bg: Липсва допълнителна информация

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
bg: Име на файл

en: Disc Number
bg: Номер на диск

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
bg: Запис

en: BPM
bg: Уд/мин

en: Comment
bg: Коментар

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
bg: Директория

en: Bitrate
bg: Побитова скорост

en: Sample Rate
bg: Дискретизация

en: Rating
bg: Оценка

[ctx: Column name]
en: Last Played
bg: Последно изпълнение

en: Mood
bg: Настроение

en: File Size
bg: Големина на файл

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
bg: Редактор на опашката

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
bg: Преместване нагоре

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
bg: Преместване надолу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
bg: Премахване от опашката

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
bg: Изчистване на опашката

en: Clear the playlist sorting configuration.
bg: Изчистване на настройките за сортиране на списъка за възпроизвеждане.

en: Add a playlist sorting level.
bg: Добавяне на ниво на сортиране.

en: Filter %1
bg: Филтриране на %1

en: Search %1
bg: Търсене в %1

en: %1 layout
bg: %1 изглед

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
bg: Списък за възпроизвеждане

en: Start typing to progressively search through the playlist
bg: Напишете няколко букви, за да започне търсене

en: Tracks
bg: Записи

en: Albums
bg: Албуми

en: Artists
bg: Изпълнители

en: Composers
bg: Композитори

en: Years
bg: Години

en: Show only matches
bg: Показване само на съвпаденията

en: Search Preferences
bg: Настройки на търсенето

en: Tracks Added
bg: Добавени записи

en: Tracks Removed
bg: Премахнати записи

en: Tracks moved
bg: Преместени песни

en: Tracks have been hidden due to the active search.
bg: Песните са били скрити поради активното търсене..

[ctx: Placeholder message in empty playlist view]
en: Add some tracks here by dragging them from all around.
bg: Добавете тук няколко записи, като ги плъзнете.

en: The following sources are available for this track:
bg: За този запис са налични следните източници:

en: OK
bg: ОК

en: Stop Playing After This Track
bg: Спиране на изпълнението след този запис

en: Remove From Playlist
bg: Премахване от списъка за възпроизвеждане

en: Select Source
bg: Избор на източник

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
bg: Която и да е група

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
bg: Всички групи

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
bg: Неизвестна група

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
bg: Редактор за групови ограничения.  Видът на групата може да бъде зададен  на "съвпада с всички" или "съвпада с който и да е". В първият случай генераторът ще се опита да направи така, че списъка за възпроизвеждане да съвпада с всички групови ограничения, а във втория - с което и да е от тях.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
bg: Определяне на комбинация от условия

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
bg: APG счита комбинацията от условия за изпълнена само ако всички условия са изпълнени.  Това е аналогично на логическото И: "Песните трябва да съответстват на свойствата A, B и C".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
bg: Съответствие с всички ограничения в групата

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
bg: APG счита, че комбинацията от условия е изпълнена, ако някое от условията в нея е изпълнено.  Това е аналогично на логическото ИЛИ: " песните трябва да съответстват на свойствата A, B или C".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
bg: Съответствие с което и да е ограничение в групата

en: Checkpoint
bg: Фиксиране на позицията

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
bg: Фиксира песен, албум или изпълнител на определена позиция в списъка за възпроизвеждане

en: Checkpoint: %1
bg: Контролна точка: %1

en: unassigned
bg: (не е настроено)

en: "%1" (track) by %2
bg: "%1" (песен) от %2

en: "%1" (album) by %2
bg: "%1" (албум) от %2

en: "%1" (album)
bg: "%1" (албум)

en: "%1" (artist)
bg: "%1" (изпълнител)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
bg: Редактор за ограничение на CheckPoint.  Потребителят може да зададе песен, албум или изпълнител, които да бъдат поставени на определена позиция в списъка за възпроизвеждане.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
bg: Настройки за ограничение на контролната точка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
bg: Изберете песента, албума или изпълнителя, които да бъдат фиксирани в списъка за възпроизвеждане.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
bg: Позиция:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Position)
en: The desired position of the track in the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum position that you can specify is 24 hours.
bg: Желаната позиция на записа в списъка за възпроизвеждане в часове, минути и секунди.  Забележка: поради ограниченията на Qt максималната позиция, която можете да зададете, е 24 часа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
bg: Доколко стриктно APG трябва да поставя избраната песен в определеното време.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
bg: Съвпадение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyR
en: fuzzy
bg: неточно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
bg: точно

en: Playlist Duration
bg: Продължителност на списъка за възпроизвеждане

en: Sets the preferred duration of the playlist
bg: Задава предпочитаната продължителност на списъка за възпроизвеждане

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
bg: Продължителност на списъка за възпроизвеждане: равна на %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
bg: Продължителност на списъка за възпроизвеждане: повече от %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
bg: Продължителност на списъка за възпроизвеждане: по-малка от %1

en: Playlist duration: unknown
bg: Продължителност на плейлиста: неизвестна

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
bg: Редактор за ограничението PlaylistDuration (продължителност на списъка за възпроизвеждане).  Потребителят може да зададе името на ограничението; целевата продължителност и дали списъкът за възпроизвеждане трябва да бъде по-малък, равен или по-голям от тази продължителност; и строгостта, с която APG трябва да съответства на тази продължителност.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
bg: Настройки за ограничение на продължителността на списъка за възпроизвеждане

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
bg: Дали продължителността на генерирания списък за възпроизвеждане трябва да бъде по-малка, равна или по-голяма от посочената стойност.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
bg: по-къса от

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
bg: равна на

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
bg: по-дълга от

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
bg: Желаната продължителност на списъка за възпроизвеждане в часове, минути и секунди.  Забележка: поради ограниченията на Qt максималната продължителност на списъка за възпроизвеждане, която можете да зададете, е 24 часа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
bg: Колко стриктно APG трябва да съпоставя продължителността на списъка за възпроизвеждане с посоченото време.

en: Total File Size of Playlist
bg: Общ размер на файла на списъка за възпроизвеждане

en: Sets the preferred total file size of the playlist
bg: Задава предпочитания общ размер на файла в списъка за възпроизвеждане

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
bg: Общ размер на файла в списъка за възпроизвеждане: равен на %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
bg: Общ размер на файла в списъка за възпроизвеждане: повече от %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
bg: Общ размер на файла в списъка за възпроизвеждане: по-малък от %1

en: Total file size of playlist: unknown
bg: Общ размер на файла в списъка за изпълнение: неизвестен

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistFileSizeEditWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistLengthEditWidget)
en: An editor for a Playlist Length constraint.  The user can specify the target number of tracks and whether the playlist contain fewer than, equal to, or more than that number of tracks; and the strictness with which the APG should match the target number of tracks.
bg: Редактор за ограничението "Дължина на списъка за възпроизвеждане".  Потребителят може да зададе целевия брой песни и дали списъкът за възпроизвеждане да съдържа по-малко, равно или повече от този брой песни, както и строгостта, с която APG трябва да съответства на целевия брой песни.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
bg: Настройки за ограничение на общия размер на плейлиста

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
bg: Дали общият размер на всички файлове в генерирания списък за възпроизвеждане трябва да бъде по-малък, равен или по-голям от посочената стойност.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
bg: по-голяма от

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
bg: повече от

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
bg: Целевият общ размер на всички файлове в списъка за възпроизвеждане.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
bg: Единици за размера на файла, използвани от ограничението.  Имайте предвид, че kB е 1 000 байта; MB е 1 000 000 байта; и т.н.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: <html><head/><body><p>How strict the APG should be about matching the total size of all files in the playlist to the specified size.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p>Доколко стриктно APG трябва да съпоставя общия размер на всички файлове в списъка за възпроизвеждане с посочения размер..</p></body></html>

en: Playlist Length
bg: Дължина на списъка за възпроизвеждане

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
bg: Задаване на предпочитания брой песни в списъка за възпроизвеждане

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: 1 track | Playlist length: %1 tracks
bg[0]: Дължина на списъка за възпроизвеждане: 1 песен
bg[1]: Дължина на списъка за възпроизвеждане: %1 песен

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: more than 1 track | Playlist length: more than %1 tracks
bg[0]: Дължина на списъка за възпроизвеждане: повече от 1 песен
bg[1]: Дължина на списъка за възпроизвеждане: повече от %1 песни

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: less than 1 track | Playlist length: less than %1 tracks
bg[0]: Дължина на списъка за възпроизвеждане: по-малко от 1 песен
bg[1]: Дължина на списъка за възпроизвеждане: по-малко от %1 песни

en: Playlist length: unknown
bg: Дължина на списъка за възпроизвеждане: неизвестна

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
bg: Настройки за ограничение на дължината на списъка за възпроизвеждане

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
bg: Дали броят на песните в генерирания списък за възпроизвеждане трябва да бъде по-малък, равен или по-голям от зададената стойност.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
bg: по-малко от

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
bg: Целевият брой песни за генерирания списък за възпроизвеждане.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
bg: Колко стриктно APG трябва да съобрази дължината на списъка за възпроизвеждане със зададения брой песни.

en: Prevent Duplicates
bg: Предотвратяване на дубликати

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
bg: Предотвратява появата на дублиращи се песни, албуми или изпълнители в списъка за възпроизвеждане

en: Prevent duplicate tracks
bg: Предотвратяване на дублиращи се песни

en: Prevent duplicate artists
bg: Предотвратяване на дублиращи се изпълнители

en: Prevent duplicate albums
bg: Предотвратяване на дублиращи се албуми

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
bg: Редактор за ограничението Prevent Duplicates (Предотвратяване на дубликати).  Когато е зададено на "песен", то ще се опита да предотврати появата на повече от едно копие на една и съща песен в списъка за възпроизвеждане.  Когато е зададено на "албум" или "изпълнител", то ще се опита да предотврати появата на повече от една песен от даден албум или даден изпълнител в списъка за възпроизвеждане.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
bg: Настройки на забрана за съвпадение

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
bg: Контролирайте кои дубликати да бъдат предотвратени.  "Предотвратяване на дублиращи се песни" е най-слабо ограничително, а "предотвратяване на дублиращи се изпълнители" е най-ограничително.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
bg: Предотвратяване на дубликати

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
bg: записи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
bg: албуми

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
bg: изпълнители

en: Match Tags
bg: Съвпадение на етикети

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
bg: Прави така, че всички песни в списъка за възпроизвеждане да отговарят на зададената характеристика

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
bg: Съответстващ етикет:%1 %2 %3 %4

en:  not
bg:  не е

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
bg[0]: %1 звезда
bg[1]: %1 звезди

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
bg: равна на

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
bg: е по-голямо от

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
bg: е преди

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
bg: на

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
bg: е след

en: within
bg: с

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
bg: равна на

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
bg: започва с

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
bg: завършва с

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
bg: съдържа

en: unknown comparison
bg: неизвестно сравнение

en: %1 day | %1 days
bg[0]: %1 ден
bg[1]: %1 дни

en: %1 month | %1 months
bg[0]: %1 месец
bg[1]: %1 месеца

en: %1 year | %1 years
bg[0]: %1 година
bg[1]: %1 години

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
bg[0]: ден
bg[1]: дни

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
bg[0]: месец
bg[1]: месеца

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
bg[0]: година
bg[1]: години

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
bg: Редактор за ограничение TagMatch (съвпадение на етикета).  Потребителят може да посочи характеристика на песента и APG ще попълни списъка за възпроизвеждане с песни, които отговарят на тази характеристика.  Тази функция функционира подобно на атрибутите за съвпадение на интелигентните списъци за възпроизвеждане в Amarok 1.4.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
bg: Настройки на условията за съвпадение на етикетите

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
bg: Избира характеристиката на песента, която искате да съответства.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
bg: Поле:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">APG ще избере всички песни, които <span style=" font-weight:600;">не</span> отговарят на посочените характеристики.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
bg: Обръщане:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
bg: Дали APG трябва да избере песни, които са по-малки, равни или по-големи от зададената стойност.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
bg: Цифровата стойност, на която трябва да съответства характеристиката на песента.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
bg: Колко стриктно APG трябва да съпоставя песни с посочената стойност.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
bg: Дали APG трябва да избере песни, които са преди, на или след определена дата; или дали трябва да избере песни, които са в определен времеви диапазон.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
bg: е в последните

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
bg: Конкретната дата, която APG трябва да използва за съпоставяне.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
bg: Относителният период от време, с който APG трябва да се опита да се съпостави.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
bg: Колко стриктно APG трябва да следи за съответствието на песните с посочената дата.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
bg: Дали APG трябва да съвпада с песни, които са равни, започват с, завършват с или съдържат посочения низ.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
bg: равна на

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
bg: започва с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
bg: завършва с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
bg: съдържа

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
bg: Последователността, която APG трябва да използва при съпоставяне на песни.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
bg: Дали APG трябва да избере писти, които са по-малки, равни или по-големи от зададеното време.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
bg: Времето, с който APG трябва да се опита да съвпадне.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
bg: Колко стриктно APG трябва да следи за съответствието на песните с определеното време.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
bg: Дали APG трябва да избере песни, които са по-малки, равни или по-големи от посочения рейтинг.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
bg: Рейтингът, с който APG трябва да се опита да съвпадне.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
bg: Доколко стриктно APG трябва да следи за съответствието на песните с определения рейтинг.

en: url
bg: url адрес

en: title
bg: заглавие

en: artist name
bg: име на изпълнител

en: album name
bg: име на албум

en: genre
bg: жанр

en: composer
bg: композитор

[ctx: Field name]
en: year
bg: година

en: comment
bg: коментар

en: track number
bg: номер на запис

en: disc number
bg: номер на диск

en: length
bg: времетраене

en: added to collection
bg: добавен към колекцията

en: score
bg: точки

en: rating
bg: оценка

en: first played
bg: първо изпълнение

en: last played
bg: последно изпълнение

en: play count
bg: брояч

en: label
bg: етикет

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
bg: Генераторът на списъци за възпроизвеждане не успя да зареди никакви песни от колекцията.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
bg: Няма песни, които да отговарят на всички ограничения. Генераторът на списъци за възпроизвеждане ще намери песните, които отговарят най-добре, но може да искате да поотпуснете ограниченията, за да намерите повече песни.

en: New playlist preset
bg: Нов предварителен списък за възпроизвеждане

en: Unnamed playlist preset
bg: Предварително зададен списък за възпроизвеждане без име

en: Generating a new playlist
bg: Генериране на нов списък за възпроизвеждане

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
bg: Генераторът на списъци за възпроизвеждане създаде списък за възпроизвеждане, който не отговаря на всички ваши ограничения.  Ако не сте доволни от резултатите, опитайте да поотпуснете или премахнете някои ограничения и след това генерирайте нов списък за възпроизвеждане.

en: Add new
bg: Добавяне на нов

en: Constraint Group
bg: Комбинация от условия

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
bg: Редактор на предварителни настройки на APG

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
bg: Дърво на условията

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
bg: Име на предварителна настройка на APG

en: Import preset
bg: Внасяне на предварителна настройка

en: Preset files
bg: Файлове с предварителни настройки

en: Preset exported to %1
bg: Предварителната настройка е експортирана в %1

en: Preset could not be exported to %1
bg: Предварителната настройка не може да бъде изнесена в %1

en: Presets could not be imported from %1
bg: Предварителните настройки не могат да бъдат внесени от %1

en: %1 could not be opened for preset import
bg: %1 не може да бъде отворен за внасяне на предварителна настройка

en: Example 1: new tracks added this week
bg: Пример 1: нови песни, добавени тази седмица

en: Example 2: rock or pop music
bg: Пример 2: рок или поп музика

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
bg: Пример 3: около един час песни от различни изпълнители

en: Example 4: like my favorite radio station
bg: Пример 4: като любимата ми радиостанция

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
bg: Пример 5: 80-минутен диск с рок, метъл и индъстриъл

en: Export "%1" preset
bg: Изнасяне на предварителна настройка "%1"

en: Preset files (*.xml)
bg: Файлове с предварителни настройки (*.xml)

en: Playlist Files on Disk
bg: Списъци за възпроизвеждане върху диска

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
bg: Списъкът за възпроизвеждане "%1" не може да бъде зареден.

en: Version %1 of playlist database schema encountered, however this Amarok version only supports version %2 (and previous versions starting with %2). Playlists saved in the Amarok Database probably will not work and any write operations with them may result in losing them. Perhaps you have started an older version of Amarok with a database written by newer version?
bg: Срещната е версия %1 на схемата на базата данни на списъка за възпроизвеждане, но тази версия на Amarok поддържа само версия %2 (и предишни версии, започващи с %2). Списъците за възпроизвеждане, записани в базата данни на Amarok, вероятно няма да работят и всякакви операции за запис с тях могат да доведат до загубата им. Може би сте стартирали по-стара версия на Amarok с база данни, записана от по-нова версия?

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
bg: Бъдеща версия на базата данни със списъци за възпроизвеждане?

en: Amarok Database
bg: База данни на Amarok

en: Local playlists stored in the database
bg: Локалните списъци за възпроизвеждане в БД

en: <Empty>
bg: <Празно>

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
bg: Amarok не може да намери никакви приставки. Това показва проблем с инсталацията.

en: Scanning music
bg: Сканиране на музиката

en: Abort for scanner requested
bg: Прекъсване за поисканото сканиране

en: Aborting scanner with error: %1
bg: Прекъсване на сканирането с грешка: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
bg: Не можа да намери amarokcollectionscanner!

en: Unable to start Amarok collection scanner.
bg: Невъзможно е да се стартира скенера за колекция на Amarok.

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
bg: Сканирането на колекцията трябваше да бъде прекъснато. По време на сканирането бяха срещнати твърде много сривове (%1). Следните файлове са причинили сривовете:
    
    %2

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.  Exiting the console!
bg: Компонентът на текстовия редактор на KDE не може да бъде намерен.
    Моля, проверете вашата инсталация на KDE.  Излизане от конзолата!

en: Code
bg: Код

en: Console
bg: Конзола

en: Output
bg: Изходна информация

en: Error
bg: Грешка

en: Execute Script
bg: Изпълнение на скрипт

en: &New Script
bg: &Нов скрипт

en: &Delete Script
bg: &Изтриване на скрипт

en: &Clear All Scripts
bg: И&зчистване на всички скриптове

en: Previous Script
bg: Предишен скрипт

en: Next Script
bg: Следващ скрипт

en: &View
bg: &Изглед

en: This will stop this script! Continue?
bg: Това ще спре скрипта! Продължаване?

en: Choose where to save your scripts
bg: Изберете къде да се запазват скриптовете

en: Remove script file from disk?
bg: Премахване на скрипта от диска?

en: Remove Script
bg: Премахване на скрипт

en: Are you absolutely certain?
bg: Напълно сигурни ли сте?

en: Terminate
bg: Прекратяване

en: Script %1 has been evaluating for over 5 seconds now, terminate?
bg: Скриптът %1 се оценява вече повече от 5 секунди - да се прекрати ли?

[ctx: %1 is the name of the offending script, %2 the script authors and their emails]
en: The script %1 uses deprecated scripting API calls. Please contact the script authors, %2, and ask them to upgrade it before the next Amarok release.
bg: Скриптът %1 използва остарели API скриптове. Моля, свържете се с автора на скрипта %2 и го помолете да го обнови преди следващото издание на Amarok.

en: Script error reported by: %1
    %2
bg: Грешка в скрипта, докладвана от: %1
    %2

en: Add new Ampache server
bg: Добавяне нов сървър на Ampache

en: Successfully connected
bg: Успешно свързване

en: Connection failure
bg: Неуспешно свързване

en: Authentication failed.
bg: Удостоверяването е неуспешно.

en: Authentication Error
bg: Грешка при проверка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
bg: Добавяне на сървър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
bg: Премахване на сървър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
bg: Адрес на сървъра

en: Amarok frontend for your Ampache server
bg: Интерфейс на Amarok за вашия сървър на Ampache

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
bg: Използвайте Amarok като интегриран интерфейс на вашия сървър Ampache. Това ви позволява да разглеждате и възпроизвеждате цялото съдържание на Ampache от Amarok.

en: Ampache Server %1
bg: Сървър Ampache %1

en: Updated: %1
bg: Обновено: %1

en: <p>No information found for this track.</p>
bg: <p>Не е открита никаква информация за тази песен.</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
bg: <p>Не е открита информация за този албум.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
bg: <p>Не е открита информация за този изпълнител.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
bg: Проверка на връзката

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
bg: Профил в gpodder.net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Членство в gpodder.net</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
bg: Вход (&тест)

en: Gpodder Podcasts
bg: Подкасти на Gpodder

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
bg: Опит за синхронизиране на състояния с gpodder.net

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
bg: Опит за синхронизиране на абонаменти с gpodder.net

en: GPodder Service failed to get data from the server. Will retry in 10 seconds...
bg: GPodder Service не успя да получи данни от сървъра. След 10 секунди ще се направи повторен опит...

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
bg: gpodder.net е онлайн директория за подкасти и услуга за синхронизация.

en: Subscribe
bg: Абониране

en: gpodder.net credentials
bg: Профил в gpodder.net

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your gpodder.net credentials in plaintext?
bg: Изглежда програмата KWallet не е пусната. Искате ли информацията да бъде записана като обикновен текст?

en: Testing...
bg: Тестване...

en: Either the username or the password is empty, please correct and try again.
bg: Потребителското име или паролата са празни, моля, коригирайте ги и опитайте отново.

en: Failed
bg: Неуспех

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
bg: Успех

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
bg: Изглежда има грешка във въведената информация. Моля, опитайте пак

en: Unable to connect to gpodder.net service or other error occurred.
bg: Невъзможно е да се осъществи връзка с услугата gpodder.net или е възникнала друга грешка.

en: Error parsing the Reply, check if gpodder.net is working correctly and report a bug
bg: Грешка при обработката на отговора, проверете дали gpodder.net работи правилно и докладвайте за грешка

en: No description available...
bg: Няма налично описание...

en: From Jamendo.com
bg: От Jamendo.com

en: A site where artists can freely share their music
bg: Страница за изпълнителите, които искат свободно да споделят музика

en: An archive of free, Creative Commons licensed music
bg: Архив на безплатна музика с лиценз Creative Commons

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
bg: Jamendo.com свързва изпълнителите и любителите на музика. Сайтът позволява първите да качват албумите си, като по този начин ги споделят със света, а на потребителите - да ги свалят безплатно. Слушайте и сваляйте от Jamendo.com с Amarok.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
bg: Обновяване

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
bg: Сваляне

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
bg: Жанр / Изпълнител

en: Genre / Artist / Album
bg: Жанр / Изпълнител /Албум

en: Downloading Jamendo.com database...
bg: Сваляне база данни на Jamendo.com...

en: Updating the local Jamendo database.
bg: Обновяване на локалната БД на Jamendo.

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
bg[0]: Обновяването БД на Jamendo.com завърши. Добавен е 1 запис от
bg[1]: Обновяването БД на Jamendo.com завърши. Добавени са %1 записа от

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
bg[0]: 1 албум на
bg[1]: %1 албума на

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
bg[0]: 1 изпълнител.
bg[1]: %1 изпълнителя.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
bg: Подобни изпълнители от Last.Fm

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
bg: Условието "Подобни на Last.fm" търси песни в Last.fm и добавя само подобни песни.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
bg: Подобно на предишната песен (според Last.fm)

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
bg: Подобно на предишния изпълнител (според Last.fm)

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
bg: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> смята, че песента е подобна на

en: the previous track
bg: предишната песен

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
bg: Интерфейс на Amarok за вашия сървър на Ampache

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
bg: Условието "Седмична класация" добавя песни, които са в седмичната топ класация на Last.fm.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
bg: Песни от топ листата на Last.fm от %1 до %2

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
bg: от:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
bg: до:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
bg: Профил в last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername)
en: Username:
bg: Име на потребител:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectToAccount)
en: Connect to account
bg: Свързване с акаунт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_ScrobblerUsername)
en: Not connected
bg: Няма връзка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <a href="https://www.last.fm/join">Sign up to Last.fm</a>
bg: <a href="https://www.last.fm/join">Регистриране в Last.fm</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectAccount)
en: Disconnect account
bg: Разкачване на устройството

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
bg: Услуги на last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
bg: &Изпращане на записи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
bg: &Използване на данни за композитора, ако са налични в Last.fm, като изпълнител

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use Last.fm tags like <b>7 of 10 stars</b> to represent your Amarok ratings during statistics synchronization
bg: Използвайте етикети на Last.fm, като <b>7 от 10 звезди</b>, за да представите оценките си в Amarok по време на синхронизирането на статистиката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
bg: Използване на ефектни етикети за представяне на рейтинги

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: <html>When scrobbling tracks to Last.fm, it autocorrects common errors in track tags like artist, album and title. Check this to be notified when this happens and what the autocorrection was</html>
bg: <html>Когато изпращате информация за слушаните песни в Last.fm, тя автоматично коригира често срещани грешки в етикетите на песните, като изпълнител, албум и заглавие. Сложете отметка, за да бъдете уведомени, когато това се случи и каква е била автокорекцията/html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: Announce correction suggestions for track tags
bg: Обявяване на предложения за корекции за етикети на песни

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: <html>Check if you want certain tracks neither to be scrobbled nor to be updated to Last.fm now playing</html>
bg: <html>Поставете отметка дали искате определени песни да не бъдат претърсвани, нито да бъдат актуализирани в "текущо възпроизвеждани" в Last.fm</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: Do not scrobble tracks with label:
bg: Песни със следния етикет да не бъдат добавяни в музикални колекции:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FilteredLabel)
en: <html>Select a preferred label (or write a new one). Tracks with this label will not be scrobbled</html>
bg: <html>Изберете предпочитан етикет (или напишете нов). Песните с този етикет няма да бъдат претърсени</html>

en: Last.fm: The social music revolution
bg: Last.fm: социалната революция в музиката

en: Last.fm is a popular online service that provides personal radio stations and music recommendations. A personal listening station is tailored based on your listening habits and provides you with recommendations for new music. It is also possible to play stations with music that is similar to a particular artist as well as listen to streams from people you have added as friends
bg: Last.fm е популярна онлайн услуга, която предоставя лични радиостанции и музикални препоръки. Личната радиостанция е съобразена с вашите навици за слушане и ви предоставя препоръки за нова музика. Възможно е също така да пускате станции с музика, която е подобна на определен изпълнител, както и да слушате потоци от хора, които сте добавили като приятели

en: Last.fm: Love
bg: Last.fm: Любимо

en: Enter an artist name
bg: Въведете името на изпълнителя

en: Enter a tag
bg: Въведете етикет

en: Enter a Last.fm user name
bg: Въведете потребителското име от last.fm

en: Username: %1
bg: Потребител: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
bg[0]: Брояч: %1 изпълнение
bg[1]: Брояч: %1 изпълнения

en: Create a Custom Last.fm Station
bg: Създайте потребителска станция в Last.fm

en: Tag
bg: Етикет

en: User
bg: Потребител

en: %1's Streams
bg: Потоци на %1

en: Global Tags
bg: Глобални етикети

en: Friends' Loved Radio
bg: Любимо радио на приятели

en: Friends' Personal Radio
bg: Лично радио на приятели

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
bg: Неуспешно отваряне на KDE Wallet за четене на данните на Last.fm

en: Error migrating Last.fm username from KWallet. Please reconnect your Last.fm account in Plugin Settings.
bg: Грешка при мигрирането на потребителското име на Last.fm от KWallet. Моля, свържете отново своя акаунт в Last.fm в настройките на приставките.

en: Do you want to disconnect Amarok from Last.fm account %1?
bg: Искате ли да прекъснете връзката на Amarok с акаунта в Last.fm %1?

en: Disconnect Last.fm account?
bg: Прекъсване на връзката с акаунта в Last.fm?

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
bg: Неуспех

[ctx: Last.fm authentication process status]
en: Opening Last.fm web page
bg: Отваряне на уебстраницата на Last.fm

[ctx: Pushbutton to complete Last.fm authentication process]
en: Finish connecting account
bg: Завършване на свързването на акаунта

en: Last.fm account connection was not successful. Please make sure you have authorized Amarok to connect to your Last.fm account on the Last.fm web page that was opened and try again.
bg: Връзката с акаунта в Last.fm не беше успешна. Моля, уверете се, че сте упълномощили Amarok да се свърже с вашия акаунт в Last.fm на уеб страницата Last.fm, която беше отворена и опитайте отново.

en: Unable to connect to Last.fm service.
bg: Невъзможност за свързване с услугата Last.fm.

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
bg[0]: %2 (%1 пускане)
bg[1]: %2 (%1 пускания)

en: Personal Radio
bg: Лично радио

en: My Recommendations
bg: Препоръките ми

en: My Radio Station
bg: Радиостанцията ми

en: My Mix Radio
bg: Моите смесени радиостанции

en: My Top Artists
bg: Любимите ми изпълнители

en: My Tags
bg: Етикетите ми

en: Friends
bg: Приятели

en: Last.fm: &Ban
bg: Last.fm: &забраняване

en: Ban this track
bg: Забраняване на записа

en: Last.fm: &Skip
bg: Last.fm: &пропускане

en: Skip this track
bg: Пропускане на записа

en: Global Tag Radio: "%1"
bg: Глобално радио: "%1"

en: User Tag Radio: "%1"
bg: Потребителско радио: "%1"

en: Similar Artists to "%1"
bg: Подобни на "%1" изпълнители

en: Artist Fan Radio: "%1"
bg: Радио на феновете: "%1"

en: %1's Neighbor Radio
bg: Радио на съседа %1

en: %1's Personal Radio
bg: Лично радио на %1

en: %1's Mix Radio
bg: Любимо радио на %1

en: %1's Recommended Radio
bg: Препоръките на %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
bg: Препоръките на %1 (популярност %2)

en: Group Radio: %1
bg: Радио група: %1

en: Track Radio
bg: Радио запис

en: Artist Radio
bg: Радио изпълнител

en: Last.fm is cool...
bg: Last.fm е супер...

en: To listen to Last.fm streams and radio you need to be a paying Last.fm subscriber and you need to stream from a <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>supported country</a>. All other Last.fm features work fine.
bg: За да слушате излъчвания и радио на Last.fm, трябва да сте платен абонат на Last.fm и да излъчвате от <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>поддържана държава</a>. Всички други функции на Last.fm работят добре.

en: Error starting track from Last.fm radio
bg: Грешка при изпълнение на песен от радио Last.Fm

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
bg: Любима песен: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
bg: Забранена песен: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
bg: %1 <b>%2</b> следва да се коригира на <b>%3</b>

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
bg: Last.fm предполага, че някои етикети на песента <b>%1</b> следва да бъдат коригирани:

en: Play Similar Artists from Last.fm
bg: Търсене на подобни изпълнители в Last.fm

[ctx: description of the Last.fm statistics synchronization provider]
en: slows down track matching
bg: забавя съвпадението на песни

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
bg: Изтегляне на '%1' от %2 from Magnatune.com

en: Downloading album from Magnatune.com
bg: Изтегляне на албума от Magnatune.com

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
bg: Изглежда свалянето се провали. Zip файлът не може д абъде прочетен

en: Uncompressing Magnatune.com download...
bg: Разархивиране на сваленото от Magnatune.com...

en: Adding album cover to collection
bg: Добавяне на обложка към колекцията

en: Preview Tracks
bg: Преглед на записи

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
bg: Тези записи са само за демонстрация на Magnatune.com. За по-добро качество май ще трябва да купите албум. Помнете обаче, че когато купувате от Magnatune.com, изпълнителят получава 50%. Освен това ако купите през Amarok, екипът на програмата получава 10%.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
bg: Обновления

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
bg: Ако поставите отметка в това поле, Amarok периодично ще проверява за обновления на базата данни на Magnatune и ще ги изтегля автоматично.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase)
en: Update Magnatune database automatically
bg: Автоматично обновяване на базата данни на Magnatune

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
bg: Повторни сваляния

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
bg: Тук въведете вашата е-поща, за да може по-късно наново да сваляте вече за купени албуми от Magnatune директно с Amarok.

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
bg: Е-поща:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
bg: Опции за членство

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
bg: Член съм

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
bg: Тип членство:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
bg: Поток

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
bg: Потребител:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
bg: Парола:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">За повече информация относно членство в Magnatune.com, посетете  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
bg: Опции за поток

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
bg: Преглед на типа поток:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
bg: Mp3 (високо качество)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
bg: Mp3 (ниско качество)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
bg: Сваляне на албум от Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
bg: Опции за сваляне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
bg: Избор на формат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
bg: Сваляне в:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
bg: Ако сваляте в директория, която Amarok вече следи, албумът автоматично ще бъде добавен към колекцията ви.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
bg: Информация за Magnatune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
bg: &Сваляне

en: Processing download
bg: Сваляне

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
bg: Изглежда има грешка във въведената информация. Моля,  опитайте пак.

en: Could not process download
bg: Свалянето не може да продължи

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
bg: Ново сваляне на закупения преди албум "%1" на "%2" от Magnatune.com.
    
    Потребител:%3
    Парола: %4

en: Loading artist info...
bg: Зареждане на информация за изпълнителя...

en: Fetching %1 Artist Info
bg: Търсене на информация за %1

en: Loading album info...
bg: Зареждане на информация за албума...

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
bg: Година на издаване: %1

en: Description:
bg: Описание:

en: From Magnatune.com
bg: От Magnatune.com

en: Loading Magnatune.com frontpage...
bg: Зареждане първата страница на Magnatune.com...

en: Fetching Magnatune.com front page
bg: Зареждане първата страница на Magnatune.com

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
bg: Зареждане страницата с любимото от Magnatune.com...

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
bg: Зареждане страницата с любимото от Magnatune.com...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
bg: Добрият издател, който е честен както към хората на изкуството, така и към клиентите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
bg: Натиснете този бутон, за да изтеглите базата данни на Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
bg: Amarok трябва да изтегли базата данни на Magnatune, за да активира магазина Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you enable the following option, Amarok will check for Magnatune updates and download them automatically. You can always disable this option later in Magnatune service configuration.
bg: Ако активирате следната опция, Amarok ще проверява за обновления на Magnatune и ще ги изтегля автоматично. Винаги можете да деактивирате тази опция по-късно в конфигурацията на услугата Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
bg: Обновяване

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
bg: Управление на наново свалените

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
bg: Това са албумите, които сте свалили преди:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
bg: Сваляне &наново

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
bg: Изпълнител - Албум

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
bg: Списък с предишни покупки от Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
bg: Регистрация на член на Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By becoming a Magnatune.com member, you get unlimited download access and can download any album from within Amarok with a single mouse click. By joining, you can also listen to all streaming tracks from Magnatune.com ad-free.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The Amarok team gets 10% of your initial membership payment, so by joining, you are also supporting the development of Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">As always, the artists get 50% of your membership payment(s) distributed based on which artist you download and stream.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To read more about Magnatune.com memberships, or to sign up, click here: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">After joining, go to the Magnatune config in "Settings->Configure Amarok->Plugins" and enter your membership information. </p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Като станете член на Magnatune.com, получавате неограничен достъп за изтегляне и можете да изтеглите всеки албум от Amarok с едно кликване на мишката. Като се присъедините, можете също така да слушате всички стрийминг песни от Magnatune.com без реклами.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Екипът на Amarok получава 10% от първоначалната ви членска вноска, така че присъединявайки се, вие също подкрепяте развитието на Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Както винаги, изпълнителите получават 50% от членската ви вноска(и), разпределена според това кой изпълнител сте изтеглили и излъчили.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">За да прочетете повече за членството в Magnatune.com или за да се регистрирате, кликнете тук: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Информация за членството</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">След като се присъедините, отидете в конфигурацията на Magnatune в " Настройки->Конфигуриране на Amarok-> Приставки" и въведете информацията за членството си. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
bg: Затваряне

en: "Fair trade" online music store
bg: Музикален магазин "справедлива сделка"

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
bg: Magnatune.com е различен вид музикална компания с мото "Ние не сме зли!". 50% от всяка покупка отива директно в изпълнителя, а ако купите албума през Amarok, екипът на програмата получава 10% комисионна. Magnatune.com също така предлага услугата "колкото можете да изядете", т.е. да сваляте колкото мизика искате.

en: Artist / Album
bg: Изпълнител / Албум

en: Re-download
bg: Сваляне наново

en: Update Database
bg: Обновяване на БД

en: Tools
bg: Инструменти

en: Download Album
bg: Сваляне на албум

en: Signup
bg: Регистрация

en: Downloading Magnatune.com database...
bg: Изтегляне на база данни на Magnatune.com...

en: Updating the local Magnatune database.
bg: Обновяване на локалната БД на Magnatune.

en: The Magnatune.com service accepts the following messages: 
    
    	addMoodyTracks mood count: Adds a number of random tracks with the specified mood to the playlist. The mood argument must have spaces escaped with &#37;20
bg: Magnatune.com приема следните съобщения:
    
    	addMoodyTracks брояч: добавя случайни записи със съответното настроение. Аргументът за настроението трябва да има интервали, екранирани с  &#37;20

en: ERROR: No arguments supplied
bg: ГРЕШКА: Няма аргументи

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
bg: ГРЕШКА: Неправилен брой аргументи за addMoodyTracks

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
bg: ГРЕШКА: Грешка при обработване - аргумент 2 (брояч)

en: ok
bg: ок

en: ERROR: Unknown argument.
bg: ГРЕШКА: Непознат аргумент.

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
bg[0]: Обновяването на базата данни на Magnatune.com е завършено. Базата данни съдържа 1 песен на
bg[1]: Обновяването на базата данни на Magnatune.com е завършено. Базата данни съдържа %1 песни на

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
bg[0]: 1 албум на
bg[1]: %1 албума на

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
bg[0]: 1 изпълнител.
bg[1]: %1 изпълнителя.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
bg: Демон Amarok MP3Tunes Harmony

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
bg: AutoSync за MP3Tunes в Amarok.

en: IRC:
    server: irc.libera.chat / channel: #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
bg: IRC:
    server: irc.libera.chat / channel: #amarok
    
    Обратна връзка:
    amarok@kde.org

en: The identifier the daemon should use.
bg: Идентификаторът, който трябва да използва демона.

en: The email to be used for authentication.
bg: Е-поща за проверка.

en: The pin to be used for authentication.
bg: ПИН за удостоверяване на самоличността.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
bg: Вход в Mp3tunes

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
bg: Е-поща:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
bg: Парола:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
bg: AutoSync е функция на MP3tunes, която ви позволява автоматично да прехвърляте музика между компютри и устройства.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
bg: AutoSync е функция на MP3tunes, която ви позволява автоматично да прехвърляте музика между компютри и устройства. Можете да качвате музика от едно място и в същото време да я сваляте на други.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
bg: Включване на автоматичното синхронизиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
bg: PIN код:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Регистрация в MP3tunes</span></a></p></body></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
bg: Виртуално място, където можете да съхранявате и намирате своята музика: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
bg: MP3tunes: вашата музика навсякъде!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
bg: AutoSync на MP3Tunes е включен

en: MP3tunes AutoSync Disabled
bg: AutoSync на MP3Tunes е изключен

en: Authenticating
bg: Проверка

en: MP3tunes failed to Authenticate.
bg: Неуспешно удостоверяване в Mp3tunes.

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
bg: MP3Tunes Harmony: няма връзка

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
bg: MP3Tunes Harmony: изчакване одобрение на ПИН

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
bg: MP3Tunes Harmony: успешно свързване

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
bg: Mp3tunes Harmony - грешка
    %1

en: MP3tunes Locker
bg: Mp3tunes заключване

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
bg: Само следните типове могат да бъдат качвани в MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
bg: Започна качване в MP3tunes

en: Uploading Track %1/%2
bg: Качване на запис %1/%2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
bg: Добавете локален или отдалечен OPML файл, който да бъде включен в списъка.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
bg: Ако остане празно, ще се използва заглавието от OPML.

en: Loading Podcast Info...
bg: Изтегляне на информация за подкаст...

en: Fetching Podcast Info
bg: Изтегляне на информация за подкаст

en: Add OPML
bg: Добавяне на OPML

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
bg: Добавяне на OPML

en: New Folder
bg: Нова папка

en: Podcast Directory
bg: Подкастове

en: A large listing of podcasts
bg: Дълъг списък с подкастове

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
bg: Внушителен списък с подкасти, за които можете да се абонирате от Amarok.

en: Add an OPML file to the list.
bg: Добавяне на OPML файл към списъка.

en: Loading info...
bg: Зареждане на информация...

en: This service does not accept any messages
bg: Услугата не приема съобщения

en: ERROR: unknown message
bg: ГРЕШКА: непознато съобщение

en: Neither playable nor downloadable url specified.
bg: Не са посочени url адреси за възпроизвеждане или изтегляне.

en: No service named %1 is currently loaded
bg: Не е заредена услуга %1

en: This collection is currently offline
bg: Тази колекция в момента е извън линия

[ctx: %1 is collection name]
en: %1 has an ability to synchronize track meta-data such as play count or rating with other collections. Do you want to keep %1 synchronized?
    
    You can always change the decision in Amarok configuration.
bg: %1 има възможност за синхронизиране на метаданни за песента, като например брой възпроизвеждания или рейтинг, с други колекции. Искате ли да синхронизирате %1?
    
    Винаги можете да промените това в конфигурацията на Amarok.

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
bg: Изглежда разполагате само с Местната колекция. Синхронизирането на статистиките има смисъл само ако има повече от една колекция.

en: Played %2 times of which one play is recent and unique to this source | Played %2 times of which %1 plays are recent and unique to this source
bg[0]: Възпроизведено %2 пъти, от които едно възпроизвеждане е скорошно и уникално за този източник
bg[1]: Възпроизведено %2 пъти, от които %1 пъти са скорошни и уникални за този източник

en: Ignored labels: %1
bg: Игнорирани етикети: %1

en: Can match tracks by: %1
    Can synchronize: %2
bg: Може да съвпада с песни от: %1
    Може да синхронизира: %2

en: Synchronize Statistics
bg: Синхронизиране на статистики

en: Matching Tracks for Statistics Synchronization
bg: Съответстващи песни за синхронизиране на статистиките

en: Synchronizing Track Statistics
bg: Синхронизиране на статистиките на песните

[ctx: %2 is a list of collection names]
en: Synchronization of %2 done. <b>One</b> track was updated. | Synchronization of %2 done. <b>%1</b> tracks were updated.
bg[0]: Синхронизирането на %2 завърши. <b>Една</b> песен бе обновена.
bg[1]: Синхронизирането на %2 завърши. <b>%1</b> песни бяха обновени.

en: <b>One</b> track was queued for scrobbling to %2. | <b>%1</b> tracks were queued for scrobbling to %2.
bg[0]: <b>Една песен</b> е била поставена на опашката за добавяне към тематична радиостанция (scrobbling) към %2.
bg[1]: <b>%1</b> песни бяха поставени опашката за добавяне към тематична радиостанция (scrobbling) към %2.

en: <b>One</b> track's played time was too short to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks' played time was too short to be scrobbled.
bg[0]: Времето на възпроизвеждане на <b>една</b> песен е било твърде кратко за да бъде сканирана.
bg[1]: Времето на възпроизвеждане на <b>%1</b> песни е било твърде кратко за да бъдат сканирани.

en: <b>One</b> track had insufficient metadata to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks had insufficient metadata to be scrobbled.
bg[0]: <b>Една</b> песен нямаше достатъчно метаданни, за да бъде сканирана.
bg[1]: <b>%1</b> песни нямаха достатъчно метаданни, за да бъдат сканирани.

en: <b>One</b> track was reported to have been played in the future. | <b>%1</b> tracks were reported to have been played in the future.
bg[0]: За <b>една песен</b> се съобщава, че е била пусната в бъдещето.
bg[1]: За <b>%1</b> песни се съобщава, че са били пуснати в бъдещето.

en: <b>One</b> track was last played in too distant past to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks were last played in too distant past to be scrobbled.
bg[0]: <b>Една</b> песен е била слушана твърде отдавна, за да бъде сканирана.
bg[1]: <b>%1</b> песни са били слушани твърде отдавна, за да бъдат сканирани.

en: Scrobbling of <b>one</b> track was skipped as configured by the user. | Scrobbling of <b>%1</b> tracks was skipped as configured by the user.
bg[0]: <b>Една</b> песен бе пропусната и няма да се добавя към услугата за тематични радиостанции (scrobbling), в съответствие със зададената настройка от потребителя.
bg[1]: <b>%1</b> песни бяха пропуснати и няма да се добавят към услугата за тематични радиостанции (scrobbling), в съответствие със зададената настройка от потребителя.

en: Configure Synchronization...
bg: Конфигуриране на синхронизацията...

en: Tracks matched by: %1
bg: Песни, съответстващи на: %1

[ctx: %1 is field name such as Rating]
en: No selected collection supports writing %1 - it doesn't make sense to synchronize it.
bg: Никоя избрана колекция не поддържа запис на %1 - няма смисъл да я синхронизираме.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
bg: Изберете колекции за синхронизиране

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
bg: Изберете полета за синхронизиране

en: Configure Synchronization Target
bg: Конфигуриране на целта за синхронизация

en: Add Synchronization Target
bg: Добавяне на цел за синхронизация

en: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> before synchronizing tracks with a file-based target always make sure that the database file is not currently in use!
bg: <span style="color:red; font-weight:bold;">Важно:</span> преди да синхронизирате песни с файлова цел, винаги се уверявайте, че файлът на базата данни не се използва в момента!

en: Choose Target Type
bg: Избор на тип на целта

en: Configure Target
bg: Настройване на целта

en: Back
bg: Назад

en: Synchronize
bg: Синхронизиране

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
bg: Няма песни, които да са уникални за един от източниците, участващи в синхронизацията

en: There are no tracks excluded from synchronization
bg: Няма песни, които да са изключени от синхронизация

en: Expand Tracks With Conflicts
bg: Разгъване на песни с конфликти

en: Expand Updated
bg: Разширяване на обновените

en: Collapse Tracks Without Conflicts
bg: Свиване на песни без конфликти

en: Collapse Not Updated
bg: Свиването не е обновено

en: Reset All Ratings to Undecided
bg: Нулиране на всички оценки

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
bg: Включване на етикети от %1

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
bg: Изключване на етикети от %1

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
bg: Нулиране на всички етикети д (не се синхронизират)

en: All Tracks
bg: Всички песни

en: Updated Tracks
bg: Обновени песни

en: Tracks With Conflicts
bg: Песни с конфликти

en: There are no tracks with conflicts
bg: Няма песни с конфликти

en: There are no tracks going to be updated
bg: Няма да се обновяват песни

en: Tracks that are unique to their sources
bg: Песни, които са уникални за своите източници

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
bg: Песни, които са били изключени от синхронизация поради неяснота

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
bg[0]: <b>Едно</b> възпроизвеждане
bg[1]: <b>%1</b> възпроизвеждания

[ctx: %2 is the 'X plays message above']
en: %2 of <b>one</b> track will be scrobbled to %3. | %2 of <b>%1</b> tracks will be scrobbled to %3.
bg[0]: %2 от <b>един</b> запис ще бъде пренасочен към %3.
bg[1]: %2 of <b>%1</b>записа ще бъдат пренасочени към %3.

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
bg: Показване на %1 от %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
bg: Съответстващи песни

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
bg: Филтриране на песни...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
bg: Засяга всички приложими песни, а не само показаните

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
bg: Получаване на оценки от

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
bg: Разширяване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
bg: Сгъване

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
bg: Уникални песни

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
bg: Изключени песни

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scrobblingGroupBox)
en: Scrobbling
bg: Тематични радиостанции (scrobbling)

en: Abort
bg: Прекъсване

en: Multiple background tasks running (click to show)
bg: Извършват се множество фонови задачи (щракнете, за да покажете)

en: Abort all background tasks
bg: Прекъсване на всички вторични операции

en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Rediscover Your Music
bg: Преоткрийте музиката си

en: Slim Toolbar
bg: Тънка лента с инструменти

en: Volume: %1% (muted)
bg: Сила на звука: %1% (заглушен)

en: Volume: %1%
bg: Сила на звука: %1%

en: Transcode Tracks
bg: Транскодиране на песни

en: Transc&ode
bg: &Транскодиране

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
bg: По време на копирането можете да изберете да прекодирате музикалните си файлове в друг формат с помощта на енкодер (кодек). Това може да се направи, за да се спести място или за да могат файловете да се четат от преносим музикален плеър или определена софтуерна програма.

en: &Copy
bg: &Копиране

en: Just copy the tracks without transcoding them.
bg: Просто копирайте песните, без да ги прекодирате.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
bg: По време на преместването можете да изберете да прекодирате музикалните си файлове в друг формат с помощта на енкодер (кодек). Това може да се направи, за да се спести място или за да могат файловете ви да се четат от преносим музикален плеър или определена софтуерна програма. Само успешно транскодираните файлове ще бъдат премахнати от първоначалното им местоположение.

en: &Move
bg: &Преместване

en: Just move the tracks without transcoding them.
bg: Просто преместете песните, без да ги прекодирате.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
bg: Понастоящем не е наличен във вашата система.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
bg: Целевата колекция показва, че този формат няма да може да се възпроизвежда.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
bg: Транскодиране

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
bg: Прекодиране на всички песни в избрания формат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
bg: Транскодиране на всички песни

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
bg: Прекодиране на песни само когато е необходимо за възпроизвеждане в колекцията на местоназначението

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
bg: Прекодиране само когато е необходимо за възпроизвеждане

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
bg: Прекодиране само когато файловите формати на източника и дестинацията са различни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
bg: Прекодиране само когато форматите на източника и дестинацията са различни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encoderNotFoundLabel)
en: <b>Note:</b> No encoder is available. If you want to transcode tracks please install <i>ffmpeg</i> or <i>libav</i> package (with <i>ffmpeg</i> wrapper) with appropriate encoders. Otherwise you may check <i>Remember this choice for the next time</i> option in order to skip this dialog for future transfers.
bg: <b>Забележка:</b> Няма наличен енкодер. Ако искате да прекодирате песни, моля, инсталирайте пакета <i>ffmpeg</i> или <i>libav</i> (с <i>ffmpeg</i> wrapper) с подходящи енкодери. В противен случай можете да отбележите опцията <i>Запомни този избор за следващия път</i>, за да пропуснете този диалогов прозорец за бъдещи прехвърляния.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
bg: Запомняне на този избор за следващия път

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
bg: За да конфигурирате параметрите на операцията за транскодиране, изберете енкодер от списъка.

en:  (recommended)
bg:  (препоръчително)

en: Ask before each transfer
bg: Запитване преди всеки трансфер

en: Muted
bg: Заглушено

en: <i>Volume: %1</i>
bg: <i>Сила на звука: %1</i>

en: Score: %1
bg: Точки: %1

en: Rating: %1
bg: Оценка: %1

en: Play count: %1
bg: Брояч: %1

en: Last played: %1
bg: Последно изпълнение: %1

en: Bookmark
bg: Отметка

en: List and run bookmarks, or create new ones
bg: Показване и отваряне на отметки или създаване на нови

en: Amarok Bookmarks
bg: Отметки (Amarok)

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
bg: Копиране на адреса в клипборда

en: Scheme
bg: Схема

en: Preset:
bg: Предварителна настройка:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
bg: Списък с избираеми предварителни настройки на схемата/формата на имената на файловете.

en: Add preset
bg: Добавяне на предварителна настройка

en: Saves the current scheme/format as new preset.
bg: Записва текущата схема/формат като нова предварителна настройка.

en: Update preset
bg: Обновяване на предварителната настройка

en: Updates the preset with the current scheme/format.
bg: Обновява предварителната настройка с текущата схема/формат.

en: Remove preset
bg: Премахване на предварителната настройка

en: Removes the currently selected preset.
bg: Премахва текущо избраната предварителна настройка.

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Folder
bg: Папка

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
bg: Инициали

en: Collection root
bg: Дърво на колекцията

en: &Basic...
bg: &Основни...

en: &Advanced...
bg: &Разширени...

en: New Preset
bg: Нова предварителна настройка

en: Preset Name
bg: Име на предварителната настройка

en: second | seconds
bg[0]: секунда
bg[1]: секунди

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: day | days
bg[0]: ден
bg[1]: дни

en: week | weeks
bg[0]: седмица
bg[1]: седмици

en: month | months
bg[0]: месец
bg[1]: месеца

en: year | years
bg[0]: година
bg[1]: години

en: Simple Search
bg: Обикновено търсене

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
bg: е преди

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
bg: е на

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
bg: е след

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
bg: между

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
bg: е по-малка от

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
bg: е по-голяма от

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
bg: между

en: Rating changed
bg: Оценката е променена

en: Volume: 100% (muted)
bg: Сила на звука: 100% (заглушен)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
bg: Преглед на иформационния прозорец
    Влачете го по екрана

en: Stopped
bg: Спряно

en: Paused
bg: Пауза

en: Play
bg: Изпълнение

en: Pause
bg: Пауза

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
bg: %1 свободно

en: Track Progress
bg: Състояние на изпълнението

en: The amount of time elapsed in current track
bg: Изминалото време от текущата песен

en: The amount of time remaining in current track
bg: Оставащото време от текущата песен

en: Enter space-separated terms to search.
bg: Въведете ключовите думи, разделени с интервал.

en: Edit filter
bg: Редактиране на филтъра

en: Volume
bg: Сила на звука

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
bg: Преминаване към: %1

en: Drag in and out items from above.
bg: Влачете елементи.

en: [prefix]
bg: [представка]

en: [suffix]
bg: [наставка]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
bg: Контролна точка: <b>%1</b>

en: Track: %1
bg: Песен: %1

en: Album: %1
bg: Албум: %1

en: Artist: %1
bg: Изпълнител: %1

en: empty
bg: празно
