stellarium-remotecontrol - en to nn translation catalogue (6 entries)

en: Show planet markers
nn: Vis planetmerke

en: Show planet orbits
nn: Vis planetbanar

en: Extinction Coefficient:
nn: Ekstinksjonskoeffisient:

en: Use associated planet and position
nn: Bruk planeten og posisjonen som høyrer til

en: Andromeda Galaxy
nn: Andromedagalaksen

en: Orion Nebula
nn: Orion-tåka
